PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

eniac
07-02-2011, 09:42
Wracajac do instalacji elektrycznej. U mnie wyszło 7700 z matariałam i robocizną.(kable schowane w peszlach i tym samym było dużo kucia ścian...)
Liczenie za punkt jest wg mnie o tyle mało trafne, że w zasadzie po takich wyliczeniach nadal nic nie wiadomo. Dojdzie potem mnustwo rzeczy np: podpięcie do skrzynki na polu, podpięcie do rozdzielni no i pewnie jak juz to zobaczycie na ścianie dojdą jakieś dodatkowe punkty...
Dlatego ja chciałam od elektryków cene za całość. Było różnie ceny wachały sie od 7000 do nawet 12.000.
Zostało 7700zł a ja mam sobie kupic i przeciągnąć kabele do internetu i do tv - jak już będzie bliżej zamieszkania. Tak to jakoś wyszło - choć teraz nie wiem czy dobrze zrobilismy ze zgodziliśmy sie na taka opcję. W sumie nie było czasu zeby sprawdzic cene tych kabli..... no ale coż wyboru nie było.....elektryk nie miał "więcej czasu" bo przyszło mu dorobić parę punktów i tym się "bronił" jak kończył. Całość trwała 4 dni..

pozdrawiam Mariola

eniac
07-02-2011, 09:58
Kolejny etap u mnie to :gaz, woda, c.o.
Wszystkie te instalacje ma robić jedna firma. Do tego dochodzi : 2 kolektory do ogrzewania wody, zbiornik na wodę, piec gazowy, grzejniki , 20 m ogrzewania podłogowego, w sumie wszystko co można by w tym temacie wymyślić. Pozostanie mi tylko podpięcie tych instalacji od domu do odpowiednich punktów poza moja działką....

Cena 45.000 (materiały+robota)

Wiem że ceny zależą tutaj od pieca, jakości matriałów, grzejników i ilości ogrzewania podłogowego itp ale to tak orientacyjnie dla tych co poszukują takich informacji. Trzymacje się ciepło:)))
pozdrawiam MAriola

ArKaMa
07-02-2011, 17:40
cały dom mamy w podłogówce


Mam pytanko - czy pokój nad garażem też w podłogówce? I jeśli tak, to czy zwiększaliście grubośc styropiany w posadzce?
pozdrawiam
ArKaMa

Marlena&Marcin
07-02-2011, 18:52
Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem. Co do posadzki.. to na podłodze jest 6cm, a na suficie w garażu 5 cm. Garaż mamy ogrzewany grzejnikiem. Mielismy źle podłączony grzejnik i nie grzał to w pokoju nad garażem było o ok. 3-4 stopni mniej niż kiedy zaczelismy ogrzewac garaż.

ArKaMa
07-02-2011, 20:17
Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem. Co do posadzki.. to na podłodze jest 6cm, a na suficie w garażu 5 cm. Garaż mamy ogrzewany grzejnikiem. Mielismy źle podłączony grzejnik i nie grzał to w pokoju nad garażem było o ok. 3-4 stopni mniej niż kiedy zaczelismy ogrzewac garaż.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Gosik.k
07-02-2011, 20:42
Witam wszystkich na forum
w marcu zaczynamy budowę naszego domku w okolicy Piły,

Kallula
07-02-2011, 20:55
Bardzo Was serdecznie proszę o uwagi do wyceny poniżej przedstawionej mi przez jednego z ewentualnych wykonawców oto i on: Bardzo proszę powiedźcie czy wszytko oki i czy ceny wg Was są godne uwagi czy raczej przesadzone. Z góry wszyskim dziękuję za uwagi. Pozdrawiam. P.S przepraszam za formę ale bardzo szybko przeklejałem.


ETAP 1 PRZYGOTOWANIE POD TYNKI l.p.
MATERIAŁ
OPIS
ILOSĆ
CENA
1
Materiały do instalacji kanalizacyjnej
Rury i kształtki polipropylenowe skaładane na uszczelki firmy uponor
szacunkowo
1400
2
Materiały do instalacji wodnej
Rury i kształtki polipropylenowe firmy Wavin lub Bor plus lub kan therm zgrzewane na gorąco + izolacja
szacunkowo
1800
3
Rozdzielacze do grzejników
2 kpl szafka + rozdzielacz + rury i kształtki miedziane do instalacji grzejnikowej
szacunkowo
1000
4
Rozdzielacz do ogrzewania podłogowego
1kpl szafka+rozdzielacz
szacunkowo
900
5
Wykonanie pionu solarnego
Materiał+wykonanie
800
6
Wykonanie instalacji wod-kan
KPL
2700
7
Wykonanie rozdzielaczy pod ogrzewanie
3SZT
600
8
Stelaże do wc firmy Geberit
2szt
1400
suma
10600




2 ETAP PRZED WYLEWKAMI l.p.
MATERIAŁ
OPIS
ILOSĆ
CENA BRUTTO
1
RURA ALU-PEX + IZOLACJA DO GRZEJNIKÓW+ ZŁĄCZA ZACISKOWE
TRÓJWARSTWOWA ROZWIJANA Z ROLKI (firmy Purmo lub Wavin lub Kan-therm)200 MB
200mb
1000
2
Grzejniki panelowefirmy Purmo dolnozasilane
Grzejniki+przyłącza
10szt
4700
3
Grzejniki łazienkowe
Enix typ Dialis+ przyłącza
3 szt
1700
5
Rura do ogrzewania podłogowego + złączki
Alupex Kan-therm hd lubWavin lubPurmo
600mb
1900
5
MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
FOLIA ALU,KLIPSY DO MOCOWANIA,
SZACUNKOWO
600
6
WYKONANIE INSTALACJI GRZEJNIKOWEJ
13szt
KPL
1900
7
WYKONANIE INSTALACJI PODŁOGOWEJ
7sekcji
KPL
1400
SUMA
13200



KOTŁOWNIA l.p.
MATERIAŁ
ILOŚĆ
CENA
1
Kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny firmy Vailant Ecotec186
KPL
5500
2
REGULATOR 430 POGODOWY
1
650
3
OSPRZĘT KOTŁOWNI
SZACUNKOWO
1900
4
KOMIN DO KOTŁA SYSTEMOWY
KPL
1450
5
WYKONANIE KOTŁOWNI
KPL
1100
6
WYKONANIE KOMINA
KPL
400
7
Zasobnik solarny 300l firmy Biawar
1
2900
SUMA
13900

artek-
07-02-2011, 21:51
1
Kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny firmy Vailant Ecotec186
KPL
5500


Tutaj proponowalbym Ci jesli myslisz o Vaillancie nad zestawem opartym o kociol 246 (wieksza moc). Do mnie wlasnie dzis przyszedl zamowiony w zeszlym tygodniu zestaw z kotlem 246 zasobnikiem 120L, sterownikiem calorMatic 430 + zestaw do szachtu + grupa bezpieczenstwa zasobnika. Calosc kosztowala 7164 PLN brutto na 23% VAT (czyli 15% jeszcze do odzyskania) juz z przesylka.
Ponoc Vaillant mial do konca listopada promocje na ten zestaw, w niektorych sklepach jeszcze sa resztki tego zestawu. Jak dla mnie cena byla na tyle atrakcyjna, ze kupilem mimo ze bede potrzebowal go najwczesniej za 1,5-2 miesiecy :)
Nie wiem czy ten zestaw jednak pracowalby z solarami. Trzebaby sie dowiedziec

Blacky
07-02-2011, 23:52
Wkleję zdjęcie, a co tam, dawno żadnego nie było;)
http://img607.imageshack.us/img607/5272/dscf0036b.jpg (http://img607.imageshack.us/img607/5272/dscf0036b.jpg)
i jeszcze jedno
http://img96.imageshack.us/img96/9853/dscf0082bg.jpg (http://img96.imageshack.us/img96/9853/dscf0082bg.jpg)

TAR
08-02-2011, 13:35
....

slawkopi
09-02-2011, 08:00
Witam

Mam pytanie do osób, które mają już kotłownie. Jakiej mocy piec węglowy i piec gazowy wystarczy na ogrzanie rodka 2G? Dodam, że podłogówka będzie w kuchni, w łazienkach oraz wiatrołap.

Martusia7312
09-02-2011, 09:33
Witam
Poradźcie mi jakie zainstalować grzejniki jeśli będę miała piec kondensacyjny z zasobnikiem. Mój inwestor planował założyć aluminiowe. Gościu od instalacji zdecydowanie poleca stalowe. Muszę podjąć decyzję i za bardzo nie wiem jaką. Proszę o poradę.
Pozdrawiam, Marta

Martusia7312
09-02-2011, 09:39
Marlena&Marcin napisali: Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem.

Skoro macie podłogówkę w pokoju nad garażem, to co jest na podłodze? Panele, wykładzina dywanowa? Do tej pory myślałam, ze podłogówka zawsze idzie w parze z płytkami.

michur
09-02-2011, 09:43
Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem.
Skoro macie podłogówkę w pokoju nad garażem, to co jest na podłodze? Panele, wykładzina dywanowa? Do tej pory myślałam, ze podłogówka zawsze idzie w parze z płytkami.

My planujemy podłogówkę praktycznie na całym parterze. W salonie będzie na niej pływająca podłoga z paneli. Np. Classen ma takie panele nadające się nad podłogówkę.

gobi
09-02-2011, 11:36
Mam pytanie do Marleny&Marcin
Czy ściana działowa w kuchni na której jest wyciąg jest taka jak w projekcie???Pytam bo podoba mi się Wasze rozwiązanie w kuchni.Tylko zastanawia mnie to czy nie zabudowaliście wejści do kuchni od strony holu i ściana jest wydłużona.
Pozdrawiam

mWilQ
09-02-2011, 11:46
Marlena&Marcin napisali: Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem.

Skoro macie podłogówkę w pokoju nad garażem, to co jest na podłodze? Panele, wykładzina dywanowa? Do tej pory myślałam, ze podłogówka zawsze idzie w parze z płytkami.

Z tego co słyszałem, to są panele, które spokojnie można montować na podłogówkę i które sprawdzają się w takich warunkach grzewczych. Oczywiście mi też panel, drewno i wykładzina kojarzy się z izolatorem, ale czasy się zmieniły i teraz produkuje się cuda ;) Ja mam na całym dole, w górnej łazience i górnym przedpokoju podłogówkę i we wszystkich tych miejscach będzie płytka.

arekdm
09-02-2011, 13:05
Witam

Mam pytanie do osób, które mają już kotłownie. Jakiej mocy piec węglowy i piec gazowy wystarczy na ogrzanie rodka 2G? Dodam, że podłogówka będzie w kuchni, w łazienkach oraz wiatrołap.

Witam,
ach ale dawno mnie tu nie było :), już odpowiadam, w moim przypadku jest 25KW kocioł na ekogroszek i daje radę bez problemu, podłogówka w całości na dole, garaż grzejnik (ale teraz wiem że jest zbędny) gdyż kocił ogrzewa całość garażu (50m2) do 10"C w najzimniejsze dni na zewn nawet do -25"C, teraz gdy na zewn jest około 0 to w garażu ma 17", no i cała góra również w grzejnikach + kocioł ogrzewa również wodę użytkową. Ktoś mi kiedyś wyliczał że 17KW powinno na taki domek wystarczyć ale z drugiej strony ponoć zawsze lepiej brać większy żeby mieć zapas niż niedobór,

Pozdr, Arek :)

arekdm
09-02-2011, 13:13
My planujemy podłogówkę praktycznie na całym parterze. W salonie będzie na niej pływająca podłoga z paneli. Np. Classen ma takie panele nadające się nad podłogówkę.

Z mojego kilkumiesięcznego już doświadczenia z mieszkania zmieniłbym już na pewno grzejniki na górze na podłogówkę. Cały dół mam w podłogówce i jestem zachwycony, poprostu rewelka, jesdnostajna temp we wszystkich pomieszczeniach no i to jak chodzisz na boso :) ciepluteńko od spodu, a jak juz wejdę na górę od razu czuć różnicę, stópki marzną i trzeba zakładać kapcie, także to bym zmienił w 100% a koszt grzejników taki sam jak wykonanie podłogówki.

Pozdr, Arek :)

ArKaMa
09-02-2011, 13:24
Z mojego kilkumiesięcznego już doświadczenia z mieszkania zmieniłbym już na pewno grzejniki na górze na podłogówkę. Cały dół mam w podłogówce i jestem zachwycony, poprostu rewelka, jesdnostajna temp we wszystkich pomieszczeniach no i to jak chodzisz na boso :) ciepluteńko od spodu, a jak juz wejdę na górę od razu czuć różnicę, stópki marzną i trzeba zakładać kapcie, także to bym zmienił w 100% a koszt grzejników taki sam jak wykonanie podłogówki.

Pozdr, Arek :)

Marlena&Marcin macie całość w podlogówce - pytanie o komfort w sypialni. I ewentualne "włochacze" na podłodze

Marlena&Marcin
09-02-2011, 14:45
Cały dół mamy w płytkach. Pokój nad garażem, nasza sypialnia jest podzielona na 3 częsci.. część z łóżkiem jest wykładzina (frędzelki), w części od drzwi jest deska ber., i w garderobie wykładzina na jucie. W pokoju u dziecka i w gabinecie wykładzina na jucie, w pokoju gościnnym deska. Ogólnie wykładziny bardzo dobrze spisują się na podłogówce.. ważne by była to wykładzina dość cienka lub typowo do podłogówki.

W kuchni mamy ściany jak w projekcie.

Marlena&Marcin
09-02-2011, 14:46
Całe pokoje mamy w podłogówce.. najwięcej brudków "włochaczy" jest na schodach i klatce.. tam podlogówki nie mamy :)
Też komfort jest inny.. bo inaczej rozchodzi się ciepło w domu... powietrze nie jest takie suche.. uważam, że jest lepiej.

Miałam obawy co do psa.. ale chyba nie narzeka... bo wcale nie wybiera najzimniejszych miejsc w domu tylko kładzie się tam gdzie podłogówka jest dość gęsto położona np. przy oknach.

ArKaMa
09-02-2011, 18:11
Cały dół mamy w płytkach. Pokój nad garażem, nasza sypialnia jest podzielona na 3 częsci.. część z łóżkiem jest wykładzina (frędzelki), w części od drzwi jest deska ber., i w garderobie wykładzina na jucie. W pokoju u dziecka i w gabinecie wykładzina na jucie, w pokoju gościnnym deska. Ogólnie wykładziny bardzo dobrze spisują się na podłogówce.. ważne by była to wykładzina dość cienka lub typowo do podłogówki.

W kuchni mamy ściany jak w projekcie.

Śliczne dzięki - praktycznej porady nic nie zastąpi.

szpros
09-02-2011, 22:25
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0211/min_hkkhkiy05572f5.jpg (http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0211/hkkhkiy05572f5.jpg)

A taki rodek po małych zmianach.
Budowa jak niedźwiedź w zimowym śnie.....
Dekarz mnie wystawił...

slawkopi
10-02-2011, 07:35
Witam,
ach ale dawno mnie tu nie było :), już odpowiadam, w moim przypadku jest 25KW kocioł na ekogroszek i daje radę bez problemu, podłogówka w całości na dole, garaż grzejnik (ale teraz wiem że jest zbędny) gdyż kocił ogrzewa całość garażu (50m2) do 10"C w najzimniejsze dni na zewn nawet do -25"C, teraz gdy na zewn jest około 0 to w garażu ma 17", no i cała góra również w grzejnikach + kocioł ogrzewa również wodę użytkową. Ktoś mi kiedyś wyliczał że 17KW powinno na taki domek wystarczyć ale z drugiej strony ponoć zawsze lepiej brać większy żeby mieć zapas niż niedobór,

Pozdr, Arek :)

dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Marlena&Marcin
10-02-2011, 07:56
A teraz ja mam pytanko.. zamierzamy zrobić teraz podbitkę, był facet wycenić.. i robota z materiałem (drewno) zaśpiewał prawie 10 tyś po rabacie.. czy to czasem nie przesada????? Za m2 ROBOCIZNY podbitki bierze 78zł.. wydaje mi się to bardzo dużo.. chyba, że czasy i ceny się zmieniły?

slawkopi
10-02-2011, 08:01
Proszę mi podpowiedzieć ile jest metrów kwadratowych do tynkowania? rodo 2G, z góry dziękuję i pozdrawiam.

aLien01
10-02-2011, 08:41
Proszę mi podpowiedzieć ile jest metrów kwadratowych do tynkowania? rodo 2G, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mi wyszło około 560m2. Nie tynkowałem sufitu w garażu, ściany w garażu przylegającej do domu i ścianek kolankowych.
Co do podbitki to cena powinna się wahać od 35zł do 45zł z potrójnym malowaniem. Cena ostro zawyżona.

ArKaMa
10-02-2011, 11:31
Mi wyszło około 560m2. Nie tynkowałem sufitu w garażu, ściany w garażu przylegającej do domu i ścianek kolankowych.
Co do podbitki to cena powinna się wahać od 35zł do 45zł z potrójnym malowaniem. Cena ostro zawyżona.

aLien jestes nieoceniony. Jakby Cię nie było, trzeba by Cię wynależć ;)

aLien01
10-02-2011, 13:13
aLien jestes nieoceniony. Jakby Cię nie było, trzeba by Cię wynależć ;)

:)

ArKaMa
10-02-2011, 15:49
Moje zmiany w „RODODENDRON 6” G2

PARTER
Budynek wydłużyć o 1,8m w części salonu
garaż poszerzyć o ok. 50cm
podłoga garażu o 1 stopień niżej (wyższy garaż)
pojedyncza brama garażowa, o ile zmieścimy nadproże
kotłownia w garażu, kominy stalowe turbo (kocioł kondensacyjny)
pralnia w dawnej kotlowni (otwór w stropie na zsyp bielizny)
kominek przesunąć w stronę wykusza
wyjście z salonu na ogród 2,7m
likwidacja okna w kuchni przy wykuszu
powiększyć okno w kuchni od strony wejściowej
ocieplenie podłóg na gruncie 20cm i 10 w garażu
taras wzdłuż elewacji ogrodowej


PIĘTRO

likwidacja balkonów front+ogród
daszek nad wejściem
nad tarasem zadaszenie
podnieść ściankę kolankową o 24 cm
łazienka do komina , okno połaciowe zlikwidować
w sypialni 2 okna + wyjście na balkon

Co o tym sądzicie?

mWilQ
10-02-2011, 17:30
ArKaMa: a ten pokój między łazienką i sypialnią to taki top secret z wejściem przez balkon? :D W dzieciństwie zawsze o takim marzyłem.
A tak na poważnie, to widać przemyślane zmiany, których mam nadzieję będziecie się trzymać. Generalnie dobry plan to połowa sukcesu przy realizacji.

gobi
10-02-2011, 17:50
Marlena &Marcin mam prośbę czy możesz umieścic zdjęcie kuchni z ścianą na której jest wejście do kuchni od strony holu, tak żeby to wejście było widac.Masz dużo zdjęc kuchni, ale akurat takiego ujęcia nie ma.:yes:

pozdrawiam

Marlena&Marcin
10-02-2011, 18:22
Gobi
wejście od strony holu mamy zabudowane.. o to ta strona:

http://images37.fotosik.pl/571/dcb3efeb468cd6a9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

ArKaMa
10-02-2011, 18:52
ArKaMa: a ten pokój między łazienką i sypialnią to taki top secret z wejściem przez balkon? :D W dzieciństwie zawsze o takim marzyłem.
A tak na poważnie, to widać przemyślane zmiany, których mam nadzieję będziecie się trzymać. Generalnie dobry plan to połowa sukcesu przy realizacji.

:):) To planowana garderoba, wejścia(dwa) z sypialni, czyli tego największego. Ale pomysł z balkonem też jest dobry :)

mWilQ
10-02-2011, 19:33
Gobi
wejście od strony holu mamy zabudowane.. o to ta strona:

http://images37.fotosik.pl/571/dcb3efeb468cd6a9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Hej, Wasze zdjęcie kuchni dało mi teraz sporo do myślenia, bo miałem w planach w jednym słupku zrobić zabudowaną mikrofalę i pod nią piekarnik.
Teraz widzę, że jak mikrofala poszła by nad piekarnik, to po pierwsze żona musiałaby mieć dodatkowo drabinkę w kuchni, a po drugie zaburzyłoby to linię szafek górnych z wiszącymi w narożniku. Jeśli z kolei obniżymy piekarnik i zachowamy linię górnej zabudowy, to troszkę ją zaburzymy przy blacie roboczym i szafkami pod nim.
Doradzicie coś? Ktoś tutaj pisał o piekarniku z funkcją mikrofali, czyżby to Was dotyczyło?

eniac
10-02-2011, 19:47
Witam wszystkich

Wracając do ogrzewania podłogowego.. Czy jest forum ktoś kto ma podłogówkę w salonie ale nie ma płytek tylko panele lud deski???
Proszę o wasze opinie bo ja nie chę płytek w salonie napewno bo w zimie owszem super extra milusie ciepło ale jak przestaniesz grzać to bez "kapci" nie da rady i wtedy sytaucja odwrotna super exta niemiło jak dla mnie...
Myślę nad deskami berlinieckimi czy panelami ale to nie przewodzi tak ciepła podobo. czy to prawada, jak spisują się takie panele w utrzymaniu??

Prosze o wasze opinie
Mariola

Brygida i Jarek
10-02-2011, 21:26
eniac my mamy cały dół w podłogówce a w salonie panele , przewodnictwo cieplne płytek jest zdecydowanie lepsze ale z panelami tez jest ok , widzimy róznice poruszając sie pomiedzy holem a salonem, płytki są zdecydownie cieplejsze. Podłoga z paneli jest łatwa w utrzymaniu , zdecydowanie polecamy jasną podłoge przy słonecznym południowym salonie, na ciemnej widac kazdy kurz. Co do kurzu przy podłogówce nie dostrzegamy różnicy wzgledem podłogi w pomieszczeniach z grzejnikami.

Zgadzamy się z arekdm w kwestii podłogówki na górze, my tez mamy tam grzejniki i jest zdecydownie chłodniej niz na dole, podłogówka przyjemnie grzeje w stopy a powietrze jest równomiernie ogrzane. Jak się poprzebywa na dole a potem wejdzie na góre to odczuwa się róznice termiczną mimo , że utrzymujemy w sypialniach temperature ok. 21 stopni. Hydraulik który robił instalację co namówił nas do zrobienia jednego grzejnika w salonie / pod oknem w tzw. gabinecie /, jak dla nas to zupełnie zbędne, jest zakręcony a podłogówka świetnie ogrzewa cały salon.
W garazu tez mamy grzejnik i tez naszym zdaniem jest zbędny.

Marlena&Marcin przypomnijcie nam jakie tynki kładliscie na elewację, jesli to nie problem podajcie ilość i orientacyjny koszt materiału :) koszt robocizny już znamy teraz musimy skalkulowac materiał. Śliczny ten Wasz psiak, jak tylko zrobimy ogrodzenie frontowe kupimy psa, dom stoi przy dośc ruchliwej drodze więc lepiej z tym poczekać.

pozdrowienia dla Wszystkich :D

Kallula
11-02-2011, 06:19
Doradzicie coś? Ktoś tutaj pisał o piekarniku z funkcją mikrofali, czyżby to Was dotyczyło?



Ja właśnie planuję tak to rozwiazać ,czyli piekarnik 3 w 1 z funkcją mikrofali i parowaru.Widziałam na Ceneo ale nie mogę w tej chwili znależć żeby wkleić link...


Dziękuję wszystkim za pomoc w sprawie zakupu fliz i kosztów hydrauliki.Pozdrawiam

Martusia7312
11-02-2011, 08:46
ArKaMa jakie będziesz miała grzejniki przy kotle kondensacyjnym - aluminiowe czy stalowe?

ArKaMa
11-02-2011, 11:39
ArKaMa jakie będziesz miała grzejniki przy kotle kondensacyjnym - aluminiowe czy stalowe?

Jeszcze na to pytanie sobie nie odpowiedziaŁEM. :)

Marlena&Marcin
11-02-2011, 11:47
Brygida I Jarek

Materiał - kreisel silikatowy125zł wiaderko - poszło prawie 25 wiaderek (żółty +biały)

mWilQ
Jak w słupku chcesz zmieścić piekarnik i mikrofale.. to piekarnik automatycznie obniża się na lini szafek o wysokość mikrofali. Nie montuje się piekarnika na lini szafek dolnych i u góry mikforali.. no chyba, że ktoś ma ponad 2 m wzrostu :) Co to piekarnika z mikrofala (2 w 1) .. nie używałam, nie wiem.. ale ceny są wysokie :)

Zawsze mozna zrobić wysoki słupek (jak u nas) na piekarnik, a obok niższy z mikrofalą - takie rozwiązanie równiez się stosuje.

Martusia7312
11-02-2011, 13:20
ArKaMa - przepraszam za formę żeńską. Nie śledziłam wcześniej Twoich postów.
Wracając do grzejników. Chcieliśmy zamontować aluminiowe, ale gościu od wody zdecydowanie poleca stalowe. Ponoć lepiej oddają ciepło i lepiej współpracują z piecem kondensacyjnym.
Jeśli ktoś ma piec kondensacyjny prosiłabym o opinie na temat grzejników.
Pozdrawiam, Marta

Martusia7312
11-02-2011, 13:28
Mam jeszcze jedno pytanie.
Jakie montowaliście w łazience stelaże podtynkowe do WC, ogólnie nazywane geberitem. Czy właśnie z tej firmy ? Nam zaproponowano stelaż z firmy Tece. Czy ktoś taki ma? Proszę o opinie.

ArKaMa
11-02-2011, 14:15
ArKaMa - przepraszam za formę żeńską.

Nic się nie stało. :) Ta ArKaMa też ładnie brzmi.


Wracając do grzejników. Chcieliśmy zamontować aluminiowe, ale gościu od wody zdecydowanie poleca stalowe. Ponoć lepiej oddają ciepło i lepiej współpracują z piecem kondensacyjnym.
Jeśli ktoś ma piec kondensacyjny prosiłabym o opinie na temat grzejników.
Pozdrawiam, Marta

Co do oddawania ciepła to aluminiowe zdecydowanie lepiej oddają ciepełko. Z dwóch grzejników o tej samej mocy stalowy będzie większy.
Pozdrawiam

eniac
11-02-2011, 16:25
do mWilQ
ja widziałam takie rozwiązanie "słupka" w kuchni:
od dołu szły 2 szuflady takie dość wysokie, potem piekarnik, mikrofala i do góry żeby wyrównac słupek znowu szafka. Bardzo to było fajnie ułożone. Jak chcesz poprosze znajomych o fotke.
pozdrawiam Mariola

gobi
11-02-2011, 17:59
Marlena&Marcin dzieki za fotkę, teraz juz wszysto wiem :)

adamki2
12-02-2011, 09:52
Witam!! Dawno nie było mnie na forum, choć od czasu do czasu tu zaglądam i podziwiam postępy w budowach rododendronków. My już w naszym domu mieszkamy 9 miesięcy i jest super. Przed nami jeszcze dużo pracy, szczególnie na zewnątrz (tynk zewnętrzny, ogród, barierki i kilka jeszcze innych prac). My zmieniliśmy trochę wygląd naszego domu, bo zlikwidowaliśmy balkon nad wejściem wzamian mamy daszek, w ten sposób pokój nad garażem stał się bardziej ustawny. Wcześniej było pytanie o schowek pod schodami, my zrobiliśmy schowek od strony łazienki i jest to miejsce gdzie trzymamy np. zapasy papieru, ręczników paierowych, a także resztki farb, które przy małych dzieciach już nieraz się przydały aby zamalować ich szaleństwa ścienne. Chwalimy jeszcze jedną rzecz, której nie zrobiliśmy a większość budujących to zrobiła. Chodzi o tzw. gabinet, my go zostawiliśmy. Okazał się niezbędny jako pokój gościnny,a także codziennie służy naszej 2 letniej córce jako pokój do popołudniowej drzemki. Ona sobie śpi a my możemy prowadzić normalne życie. Starsza może się bawić, ja mogę zrobić coś w kuchni lub pooglądać telewizję, maż popracować na komputerze itp.
A salon mimo to jest duży i ustawny. Nie zlikwidowaliśmy także wejścia do kuchni od strony przedpokoju. To też jest bardzo wygodne bo nie trzeba zawsze okrążać kominka aby wejśc do kuchni, ponadto ulubioną zabawą naszych dzieci i dzieci, które nasz odwiedzają jest bieganie dookoła kominka. Poniżej wkleje kilka zdjęć, są zrobione już dośc dawno temu ale można zobaczyć na nich nasz domek. Pozdrawim i życzę wytrwałości w budowie.
Nasz dom z zewnątrz, zdjęcie kiedy jeszcze nie mieszkaliśmy
URL=http://www.fotosik.pl]http://images41.fotosik.pl/273/ae54fbb787f0c5e0med.jpg[/URL]
Schowek pod schodami
http://images37.fotosik.pl/312/115286f2f7a55b35med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Salon i wejści do małego pokoju
http://images41.fotosik.pl/314/df17d53e7944d217med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pokój nad wejściem
http://images47.fotosik.pl/318/d9ea19b5ea6ce58fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Widok na kuchnię od strony salonu
http://images38.fotosik.pl/313/1619af704dd26da0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Przedpokój
http://images50.fotosik.pl/317/8dfc775dfc51df48med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Nasz kominek, cudnie wygląda gdy pali się wnim ogień, daje niesamowity klimat
URL=http://www.fotosik.pl]http://images49.fotosik.pl/317/2a4248840932a735med.jpg[/URL]
Łazienka górna
http://images50.fotosik.pl/319/4067b23806483a55med.jpg (http://www.fotosik.pl)

adamki2
12-02-2011, 10:29
To ponownie ja. Właśnie powiesiłam pranie i przypomniało mi się, że była na forum dyskusja gdzie suszyć pranie. U nas jest ogrzewanie gazowe, więc kotłownia to tylko piec gazowy, dlatego kotłownię połaczyliśmy z pralnio-suszarnią. Na całej długości ściany pod oknem mamy blat z szafkami i pralką, mamy także zlew. W szafkam trzymamy m.in. środki chemiczne do prania i sprzątania. Nad blatem powieśiliśmy dwie podwieszane siedmioprętowe suszarki, jedna ma długoścć 1 m, druga 1,1m. Dwa prania spokojnie się mieszczą, schnie bardzo dobrze. Pranie powieszone wieczorem, na drugi dzień jest już suche. Zatem polecam takie rozwiązanie.

Martusia7312
12-02-2011, 15:22
Jak dobrze, że jest to forum. Wreszcie ktoś buduje tak jak ja. To pocieszające, bo ja jedyną zmianą jaką zrobiłam było zlikwidowanie okna w kuchni od strony wykusza. Nie likwidowałam gabinetu, nie przenosiłam kotłowni, zostawiłam spiżarkę obok kuchni.
Mam pytanie do adamki2. Jakie są te drzwi w łazience na dole, przesuwne czy otwierane (w którą stronę?). Też planuję zrobić schowek od strony łazienki i nie wiem jakie tam zrobić drzwi. Gdybyście mogli wysłać zdjęcie kotłownio-pralni byłoby super, bo mam podobną koncepcję jak Wy. Jeśli macie piec kondensacyjny napiszcie jakie macie grzejniki - aluminiowe czy stalowe?
Ja na razie mam stan surowy zamknięty i wszelkie uwagi i zdjęcia są dla mnie bardzo inspirujące.
Pozdrawiam, Marta

adamki2
12-02-2011, 16:19
Martusia7312
Drzwi w łazience do schowka są łamane na środku, można je wtedy przesuwać na prawo lub lewo (nizej zdjęcia), zajmuja mało miejsca.
Zdjęcia pralnio-suszarni zamieszczam z praniem aby lepiej było widać funkcjonalność tego pomieszczenia.
Piec mamy kondensacyjny, grzejniki konwekcyjne stalowe PURMO. Oprócz grzejników mamy ogrzewanie podłogowe w kuchni, obu łazienkach, wiatrołapie i części od wiatrołapu do gabinetu. Pozdrawiam
Drzwi w łazience otwarte
http://images45.fotosik.pl/623/08e0a23335d7ac99med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pralnia w "całej okazałości"
http://images50.fotosik.pl/622/f8462a8cda09ab94med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Radzio_s
12-02-2011, 18:34
Witam
Czy w tej pralni jest jakieś ogrzewanie (grzejniki,podłogówka) ?
Mógłbym prosić o więcej zdjęć kuchni ?np na maila [email protected]

Kallula
12-02-2011, 20:53
Budujemy rodo G2 i u nas w pokoju nad garazem bedzie nasza sypialnia,3 pozostałe pokoje to pokoje naszych synków,a pralnio-suszarnia będzie w pomieszczeniu numer 9 (w projekcie, garderoba,my powiększyliśmy to pomieszczenie o 0.5m kosztem sypialni) a zostawiamy garderobe naprzeciwko ( tą większą).Myślę ze to bardzo wygodne prac i suszyc na poddaszu czyli tam gdzie sypialnie, większośc szaf i garderoba.W jednym pomieszczeniu się pierze i suszy a naprzeciwko jeste garderoba z deską do prasowania,blisko sypialni i nikt nie musi latać z praniem na dół i na górę z suchym...:) Polecam takie rozwiązanie.W tej pralnio-suszarni na górze planujemy też umywalkę i małą wannę więc myśle ze będzie spełniała troszkę również fukcję łazienki przysypialnaianej bo u chłopaków rano będzie pewnie cięzko dopchać się.Pozdrawiamy

mWilQ
12-02-2011, 23:56
...
Ja właśnie planuję tak to rozwiazać ,czyli piekarnik 3 w 1 z funkcją mikrofali i parowaru.Widziałam na Ceneo ale nie mogę w tej chwili znależć żeby wkleić link...
Dziękuję wszystkim za pomoc w sprawie zakupu fliz i kosztów hydrauliki.Pozdrawiam

Macie już coś na oku?


Brygida I Jarek

mWilQ
Jak w słupku chcesz zmieścić piekarnik i mikrofale.. to piekarnik automatycznie obniża się na lini szafek o wysokość mikrofali. Nie montuje się piekarnika na lini szafek dolnych i u góry mikforali.. no chyba, że ktoś ma ponad 2 m wzrostu :) Co to piekarnika z mikrofala (2 w 1) .. nie używałam, nie wiem.. ale ceny są wysokie :)

Zawsze mozna zrobić wysoki słupek (jak u nas) na piekarnik, a obok niższy z mikrofalą - takie rozwiązanie równiez się stosuje.

No my akurat do wysokich nie należymy, więc u mnie takie rozwiązanie odpada. Dzięki za odpowiedź.


do mWilQ
ja widziałam takie rozwiązanie "słupka" w kuchni:
od dołu szły 2 szuflady takie dość wysokie, potem piekarnik, mikrofala i do góry żeby wyrównac słupek znowu szafka. Bardzo to było fajnie ułożone. Jak chcesz poprosze znajomych o fotke.
pozdrawiam Mariola

Chętnie zobaczę zdjęcie. Nr wysłałem na skrzynkę.


Mam jeszcze jedno pytanie.
Jakie montowaliście w łazience stelaże podtynkowe do WC, ogólnie nazywane geberitem. Czy właśnie z tej firmy ? Nam zaproponowano stelaż z firmy Tece. Czy ktoś taki ma? Proszę o opinie.
Mój zaufany instalator powiedział mi przed wyborem, że TECE jest mniej znają firmą niż Geberit, stąd różnica w cenie. Jakościowo podobnie, może nawet lepiej na korzyść TECE. Wybór osprzętu wystarczająco duży. To się liczy dla oka, bo stelaż i tak znika w ścianie.

gobi
13-02-2011, 14:33
adamik2 też bym zobaczyła zdjęcia Twojej kuchni jak możesz umieśc je na foum :)

aniak25
13-02-2011, 17:51
Witajcie Adamki2, fajnie że wpadliście w odwiedziny ale już widzę ze jesteście oblegani i zasypywani pytaniami :) Ja też mam takie małe pytanko. Ja wy zmieściliście te drzwi w łazience na dole do schowka? U mnie na całej długości sciany jest skos i drzwi powstały takie malutkie że trzeba mocno się schylić, żeby tam wejść. Mogłam pomyśleć i zrobić od strony garażu ale wtedy nie wiedziałam zę tak to wyjdzie. Ja mam schody przesunięte tak że spocznik jest prostokątny i nad garażem i to pewnie dlatego. Teraz już trudno ale zamiast drzwi trzeba bedzie jakąś rolete zrobić albo małe drzwiczki na wymiar.

Kallula
13-02-2011, 18:24
Mam do was male pytanko .Ile płaciliście za m2 wylewek -robocizna z materiałem? Czy 12 zł to dobra cena? Dziękuje z góry za odpowiedzi

mWilQ
13-02-2011, 19:10
Mam do was male pytanko .Ile płaciliście za m2 wylewek -robocizna z materiałem? Czy 12 zł to dobra cena? Dziękuje z góry za odpowiedzi

Robocizna 10zł za samo wylewanie. Ze styropianem i folia 12zł. Materiał kupowałem we własnym zakresie, ale miałem cenę ok 25zł na gotowo.

adamki2
13-02-2011, 20:13
Witam.
Co do drzwi do schowka w łazience, to mają 173 cm wysokości i 70 cm szerokości. Schody wykonaliśmy zgodnie z projektem, spocznik jest nad łazienką.
Poniżej kilka zdjęć kuchni, wykonane za dnia i wieczorem. Proszę nie zwracać uwagi na bałagan, ale robiłam zdjęcia kuchni takiej jaka funkcjonuje na co dzień.
Od strony salonu
http://images39.fotosik.pl/620/ad9ca5579f974718med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Od wejścia z przedpokoju
http://images45.fotosik.pl/628/408715c3b29985b9med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/627/b31d4f175cb745famed.jpg (http://www.fotosik.pl)
ściana na przeciwko okna bocznego
http://images43.fotosik.pl/626/5593b9d5f240ee79med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/627/37f827e041bc23e6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
ściana z oknem bocznym
http://images38.fotosik.pl/619/61503a74e59c1a8bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Taki układ kuchni jest bardzo wygodny, kiedy obok siebie jest kuchnia, zlew i zmywarka powoduje, że nie muszę biegać po kuchni kiedy np. chcę odlać wodę z ziemniaków lub makaronu lub przełożyć brudne naczynia ze zlewu do zmywarki. Żyję z takim układem już 9 miesiecy, wcześniej taki mieliśmy w mieszkaniu i według mnie jest on optymalny. Oczywiście wszystko zależy od pomysłu budujących, każdy pomysł ma swoje plusy i minusy. Pa

Kallula
14-02-2011, 08:53
Super,bardzo mi się podoba Wasz układ kuchni;) Tez uważam ze zlew ,kuchenka i zmywarka powinny być blisko siebie

Martusia7312
14-02-2011, 09:10
Adamki2 bardzo dziękuję za odpowiedź dotyczącą grzejników, drzwi do schowka pod schodami oraz pralnio-suszarni. Bardzo mi to pomogło w podjęciu niektórych decyzji. Super też sfotografowaliście swoją kuchnie.
mWilQ dzięki za info dotyczące TECE. Mój instalator polecał mi właśnie ten stelaż, który ma zamontowany również w swoim domu.

aniak25
14-02-2011, 16:22
Dzięki Adamki za odp w sprawie drzwi w schowka w łazience. Tak jak myślałam choć wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, spocznik mamy nad garażem bo schody nie są zabiegowe i dlatego skos jest do samej ściany garaż/łazienka więc nijak nie zmieszczę takich drzwi. Gdybym pomyślała wcześniej to można było od strony garażu zrobić wejście. Może trzeba by się było nachodzić po środki czystości itd ale byłoby wygodniej dostać się do środka. Zobaczymy jak będzie gotowe jak będzie się użytkować :) może nie będzie tragedii bo nie jesteśmy wysocy z mężem a póki co będę wysyłać mojego 6latka :)))

pozdrawiam

aga-gaga
14-02-2011, 20:40
Adamki wasz rododendron jest fajnie urządzony w środku. Z zewnątrz też się prezętuje super. Mam pytanie czy macie gdzieś ogrzewanie podłogowe. Kuchnia też mi sie podoba tylko wydaje się mi że ten grzejnik koło lodówki tam nie pasuje. Ja bym nie dała grzejnika koło lodówki. Ale to jest tylko moje zdanie i nie obraz się.
Też bym chciała już mieszkać w swoim rodku ale jeszcze długa droga przed nami. Jak tylko bedę miała dłuższą chwilkę umieszcze jakies zdjęcia z budowy.

Martusia7312
15-02-2011, 10:37
Czy ktoś z Rododendrowiczów robił spiżarkę w kuchni tak jak to jest w projekcie? Interesuje mnie rodzaj drzwi do spiżarki. Takie zwykłe drewniane wyglądają ciężkawo. Myślałam o drzwiach łamanych lub ze szkła mlecznego. Jakie Wy macie rozwiązania? Zdjęcia mile widziane.

Martusia7312
15-02-2011, 10:43
Jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś robił w kuchni panele szklane między blatem a szafkami górnymi? Bardzo mi się to podoba, ale nie wiem jak się to sprawdza w praktyce. I jeszcze jedno, czy te panele faktycznie dają taki lustrzany połysk jak to widać na niektórych zdjęciach w necie?

eniac
15-02-2011, 17:49
Do Adamki2

Czy moglibyście doinformować nasze forum odnośnie kosztów ogrzewania domu.
Napiszcie prosze czy macie gdzieś podłogówkę i ile miesięcznie płacicie za gaz - szczególnie zimowe miesiące.
Zastanawiam sie czy to prawda że przez pierwszy rok mieszkania w nowym domu ogrzewanie jest bardzo drogie????

pozdrawiam Mariola
P>S Licze na Was:)))

adamki2
15-02-2011, 18:17
Odpowiadam na pytanie dotyczące ogrzewania gazem ziemnym. Zanim napiszę zestawienie kosztów, to powiem kilka faktów
- docieplenie domu 16 cm, skosy poddasza 25 cm, strop poddasze 30 cm, podłoga 16 cm
- ogrzewanie podłogowe w kuchni, wiatrołaspie, obu łazienkach i w przedpokoju od wiatrołapu do schodów
- temperatura utrzymywna w domu 23-24 stopnie, ze wzgledu na dzieci, które wciąż nie daja sie w nocy przykryć kołdrą, jedynie zgadzaja się na kocyk
zestawienie kosztów od momentu kiedy sie wprowadziliśmy
15 maja 2010 - 16 września 2010 roku - 570 zł
16 września 2010 - 15 listopada 2010 roku - 541 zł
15 listopada 2010 - 14 grudnia 2010 roku - 519 zł
14 grudnia 2010 - 18 stycznia 2011 roku - 611 zł
Pobór gazu wynika z urzytkowania pieca kondensacyjnego i kuchni gazowej.
Może dla niektórych temeratura 23-24 stopnie jest zbyt wysoka, ale my jesteśmy do takiej temperatury przyzwyczajeni po mieszkaniu w bloku, gdzie temperatura wynosiła 25 stopni. Ponad to lubimy po domu chodzić lekko ubrani, bo tak nam wygodniej, nam i naszym córkom, ktore musza mieć swobodę ruchu do zabawy. Pozdrawiam

Kallula
16-02-2011, 07:43
Wydaje mi się że przy temperaturze 24 stopnie w domu (rozumiem ze przez całą dobę? ,skoro piszesz o dzieciaczkach śpiacych pod kocykami) to calkiem ok te rachunki za gaz,zwlaszcza ze kuchenka tez gazowa.To mnie bardzo pociesza bo my jestesmy zimnolubni i dla nas 19 stopni jest ok.Tyle ze przez pierwszy rok podobno rzeczywiscie trrzeba grzac więcej bo po pracach wykończeniowych jest duzo wilgoci w domu ale to tym bardziej pocieszające co piszesz:)

A tak z innej beczki dostalismy wczoraj drugą wycenę hydrauliki(robota plus materialy) i szczęka nam opadla...73 000 za to samo co dwaj inni wycenili na ok 32 000...

michur
16-02-2011, 07:57
Odpowiadam na pytanie dotyczące ogrzewania gazem ziemnym. Zanim napiszę zestawienie kosztów, to powiem kilka faktów
- docieplenie domu 16 cm, skosy poddasza 25 cm, strop poddasze 30 cm, podłoga 16 cm
- ogrzewanie podłogowe w kuchni, wiatrołaspie, obu łazienkach i w przedpokoju od wiatrołapu do schodów
- temperatura utrzymywna w domu 23-24 stopnie, ze wzgledu na dzieci, które wciąż nie daja sie w nocy przykryć kołdrą, jedynie zgadzaja się na kocyk
zestawienie kosztów od momentu kiedy sie wprowadziliśmy
15 maja 2010 - 16 września 2010 roku - 570 zł
16 września 2010 - 15 listopada 2010 roku - 541 zł
15 listopada 2010 - 14 grudnia 2010 roku - 519 zł
14 grudnia 2010 - 18 stycznia 2011 roku - 611 zł
Pobór gazu wynika z urzytkowania pieca kondensacyjnego i kuchni gazowej.
Może dla niektórych temeratura 23-24 stopnie jest zbyt wysoka, ale my jesteśmy do takiej temperatury przyzwyczajeni po mieszkaniu w bloku, gdzie temperatura wynosiła 25 stopni. Ponad to lubimy po domu chodzić lekko ubrani, bo tak nam wygodniej, nam i naszym córkom, ktore musza mieć swobodę ruchu do zabawy. Pozdrawiam

Chcemy w domu osiągnąć taką samą temperaturę przy podobnym ociepleniu. No i te rachunki zbiły mnie z tropu. Już byłem przekonany do kotła na ekogroszek ale z zestawienia powyżej jasno wynika, że się nie opłaca po prostu :|

adamki2: a jak często popalacie w kominku? Macie DGP/płaszcz wodny? :)

adamki2
16-02-2011, 14:29
Rachunki, które przedstawilam, to sa od momentu zamieszkania, wcześniej też grzaliśmy, oczywiście temperatura niższa. Rachunek od 30 grudnia 2009 do 14 maja 2010 roku w sumie wyniósł 1500 zł, zatem średnio na miesiąc wyniosło 300 zł.
Co do kominka. Palimy w nim średni 1 w tygodniu, głównie w sobotę lub w niedzielę, kiedy to jesteśmy wszyscy razem w domu, przez cały dzień. W tygodniu to nam się poprostu nie chce, wiadomo praca, dom, dzieci. Nie mamy plaszcza wodnego, mamy rozprowadzenie ciepłego powietrza do górnych pokoi i pokoju nad garażem. Jak sie pali w kominku to temperatura wzrasta śrenio o 2 stopnie na dole i o 1 stopień na górze i to utrzymuje sie jeszcze w dniu nastepnym.

michur
16-02-2011, 14:38
Rachunki, które przedstawilam [..]

Dziękuję za odpowiedź. Będę miał o czym rozmyślać.
Głowa boli od tego podejmowania decyzji ;)

aniak25
16-02-2011, 17:35
Wiecie ci szczęka mi opadła po przeczytaniu tych rachunków. Napiszę jak to wygląda u mnie bo może nie jest tak źle jak mi się wydaje ale dla porównania dla tych co zaczynają ogrzewać.
My grzejemy od bożego narodzenia, jakoś tak bo dokładnie nie pamiętam. Palimy pelletem bo groszek jest nie bardzo o tej porze roku. Na początku spalał 4 worki dziennie czyli 60kg co daje ogromna sumę 1,8t miesięcznie a tona po 820zł. Teraz wychodzą 3 worki chyba ze jest -10 na dworze to wiecej, jak było kilka ciepłych dni to palił 2 worki i to już super. Dom się musiał zagrzać, odparować i takie tam i mam nadzieję, że będzie dobrze. Ciezko coś stwierdzić i podsumować po 2 miesiącach ale średnio jest tak 1,5t/mies.
Dodatkowo muszę nadmienić, że dom jest na razie nieocieplony tzn nie ma elewacji (w palnie styro lub wełna 15cm). Wewnątrz poddasze gotowe z wełną super mata 15 + uni mata 5, podłoga strychowa ma 15cm super maty a że zostało nam trochę wełny to ociepliliśmy stryszek. Kominek rozpalany był póki co sporadycznie ale fajnie dogrzewał parter. dziś właśnie panowie skończyli obudowę komina więc dopiero przy wczorajszym rozpaleniu próbnym czuć było jak ciepłe powietrze idzie na góre grawitacyjnie do dwóch pokoi.
Mam nadzieję, że po zrobieniu elewacji ilość zużywanego opału spadnie, spróbujemy latem i wczesną jesienią palić groszkiem i zobaczymy.

pozdrawiam

weronika2277
16-02-2011, 21:02
Hej mam dylemat czy ktoś zdecydował się na okna z potrójnymi szybami w rodo. Szczególnie chodzi mi o te 220/110 czy macie na nie gwarancję?
Orientujecie się czy warto w nie inwestować?

lenka17
16-02-2011, 21:49
Jaki robisliscie strop nad poddaszem w Waszym Rodku wylewany czy konstrukcje z płyt gips- karton.? Jakie sa koszty takiego stropu?Dziekuje

kolas1984
17-02-2011, 10:52
Hej mam dylemat czy ktoś zdecydował się na okna z potrójnymi szybami w rodo. Szczególnie chodzi mi o te 220/110 czy macie na nie gwarancję?
Orientujecie się czy warto w nie inwestować?

My w wszystkie okna mamy z potrójnymi szybami, na wszystkie jest gwarancja producenta, a różnica w cenie pomiędzy tymi a z podwójną szybą na całym domu wyniosłą 700 zł.
Więc myślę że jak na taką inwestycje to nie wielka różnica i wybrałem potrójne.

Blacky
17-02-2011, 12:00
My zamówiliśmy okna (jeszcze nie są zamontowane) z firmy MS, z pakietem 3-szybowym w promocji za 1zł :) Największe okno idzie na wykusz (mamy Rodka 6N) - w sumie ma wymiary 3320x2275 (3 części po 1106x2275, w tym środkowa przesuwna).
Ze "standardowych" okien największe ma 2165x2085 (balkonowe, jedna połowa rozwierno-uchylna, druga stała).
Pochwalę się że to okna "tytanowe" ;) z termoramką... wyglądają extra i parametry cieplne też mają extra :) A i właśnie dostałem maila, że są już gotowe i czekają na montaż!

eniac
17-02-2011, 12:19
Hej mam dylemat czy ktoś zdecydował się na okna z potrójnymi szybami w rodo. Szczególnie chodzi mi o te 220/110 czy macie na nie gwarancję?
Orientujecie się czy warto w nie inwestować?

Ja założyłam zwykłe ona bo znajomy z firmy która sprzedaje okna (nie kupowałm u niego..) powiedział mi ze okna z 3szybami do tego domu to troche jest ryzykowne. Owszem powinno być w domu przez to cieplej ale te okna sa bardzo ciężkie i tak napradę nie wiadomo jak będą sie sprawowały po kilu latach. Szczególnie jak masz duzo okien tych 220/100 lub nawet 110cm otwierano/uchylnych. JAk wytrzymaja to zawiasy??? i czy okna sie nie "wypatrzą" lub obwisną???
Odpowiedź z każdym salanie okien otrzymasz taka jak zadasz pytanie:))) Zapytasz o 2szybowe - bedą super, zapytasz o 3 szybowe - będą super:)))
Więc ostateczna decyzja i tak nalezy do Ciebie:)))

Ja po zamaotowaniu 2 szybowych naprawde miałm wyrzuty ze nie dołożyłam ok 30% do wartości okien, tyle było dopłaty do 3 szyb ale po rozmowie z neutralnym sprzedawcą sie naprawdę uspokoiłam:))))
pozdrawiam Mariola

mWilQ
17-02-2011, 12:20
Jaki robisliscie strop nad poddaszem w Waszym Rodku wylewany czy konstrukcje z płyt gips- karton.? Jakie sa koszty takiego stropu?Dziekuje

W domu w rododendronach jest spora przestrzeń nad pokojami poddasza. U mnie niestety troszkę została pomniejszona przez wykonawców od konstrukcji (uważam, że za wysoko zamontowali jętki), a tym samym miejsca nieco ubyło. Od góry na belkę kręciłem płytę osb 22mm (skosy też zrobiłem z płyty), a od dołu standardowa konstrukcja z profili i na to płyta k-g. Sporą przestrzeń między podłogą, a sufitem, wykorzystam na kanały powietrzne i puszki rozprężne od urządzeń grzewczych, które montuję na strychu.

TAR
17-02-2011, 13:25
,,,,

Marlena&Marcin
17-02-2011, 14:24
Odnośnie okien PCV to się nie wypowiem..ale uważam, że każdy produkt powinien mieć gwarancję.. nie ważne czy jest z taśmy produkcyjnej czy robiony na zamówienie.. jeżeli odmawiają Ci gwarancji to olej taką firmę!

mWilQ
17-02-2011, 14:45
Odnośnie okien PCV to się nie wypowiem..ale uważam, że każdy produkt powinien mieć gwarancję.. nie ważne czy jest z taśmy produkcyjnej czy robiony na zamówienie.. jeżeli odmawiają Ci gwarancji to olej taką firmę!

Można i olać, ale nie zmienia to faktu, że tendencja firm/producentów jest taka, żeby wypuścić na rynek produkt z bezużyteczną gwarancją tj. taką która wygasa przed problemami z zakupionym produktem. Durne statystyki marketingowe ukierunkowały rynek i teraz więcej się zarabia na wyprodukowaniu tandety, którą się wymieni na kolejną tandetę, niż skupieniu się na jakości, która starsza na wiele lat, a tym samym zamyka źródło dochodu. To jest celowe działanie na niekorzyść klienta, a że klient i tak kupi, więc nikt się tym nie przejmuje. Jak widać z oknami może być podobnie. Niektórzy mają jakieś dojścia do znajomych i dowiedzą się całej prawdy o akurat modnym w tym okresie produkcie, inni nawet widzę, że od razu w salonie dostaję informację, z której wprost wynika że producent chce zarobić "polecam 3 szybowe okna, są super ciepłe i generalnie to najlepszy produkt na rynku", jeden powie ok biorę, a drugi zapyta czy oby na pewno są takie super i czy profile z zawiasami wytrzymają ciężar. Wtedy pan sprzedawca oznajmia, że można wykupić wzmocnioną wersję, ale trzeba wywalić więcej kasy. Da na to gwarancję na kilka lat, a później powie, że jednak profile się nie sprawdziły, ale nikt o tym nie mógł wiedzieć, bo produkt był nowy i nie było przypadków reklamacji ;). Ot tak to wszystko widzę.

MKJMKJ
17-02-2011, 16:37
Jaki robisliscie strop nad poddaszem w Waszym Rodku wylewany czy konstrukcje z płyt gips- karton.? Jakie sa koszty takiego stropu?Dziekuje

Witam ,ja chcę robić w tym roku strop lany na poddaszu , wstępnie liczyłem za materiał z robocizną wyszło mi ok 15 tys (gr 10 cm) .

eniac
17-02-2011, 18:50
Jaki robisliscie strop nad poddaszem w Waszym Rodku wylewany czy konstrukcje z płyt gips- karton.? Jakie sa koszty takiego stropu?Dziekuje

My zdecydowaliśmy się na konstrukcje z płyt ale dopiero zaczynamy ociplanie więc kosztów nie podam narazie.
Napisze tylko swoje uwagi w tym temacie:
Robiliśmy dach dość późno i było juz bardzo zimno, niby dobrze że udało sie zadaszyc ale teraz znowu zauważyliśmy że WSZYSTKIE KOMINY po deszcze przeciekają:((( bo jak mówi wykonawca zimno było i silikon uszczelniajacy mógł nie "siąść" za dobrze... Poganiam go żeby to poprawił, a mój murarz mówi że te problemy są bardzo częste przy takiej konstrukcji dachu i poddaszu bez wylewanych skosów z betonu. Podobno dach na dobre osiada klika lat i w tym czasie te przecieki to "normalne".... Jak bym to wiedziała wcześniej może bym nie oszczędzała kasy tylko wylała skosy... Ale u mnie juz porobione...
pozdrawiam
pozdrawiam Mariola

gruszeczka1
17-02-2011, 19:05
my robiliśmy strop teriva 120m wyszło 20tyś

weronika2277
17-02-2011, 19:08
Dziękuję za wszystkie rady na temat okien. Wybiorę te z podwójną szybą bo w końcu jakoś cały czas żyje w domu z podwójnymi szybami i jakoś nie było problemu. Zaś potrójna nowość może okazać się za kilka lat bublem bez gwarancji. Czasem mniej znaczy lepiej. Dzięki

gruszeczka1
17-02-2011, 19:08
co do okien,też zamawialiśmy trzy szybowe ale gościu powiedział ze da rady zrobić tych 110/220 (CHYBA ZE BEZ GWARANCJI)i zmniejszylimy je 90/220

adamki2
17-02-2011, 19:39
My mamy okna trzyszybowe, wszystkie zgodne z projektem (oprócz okna nad garażem), nie było problemu z gwarancją. Okna są godne pochwały, służą już ponad 1,5 roku i nie ma z nimi żadnych problemów (szkoda, że same się nie myją, ale nie można mieć wszystkiego), otwierają sie i uchylają się bardzo łatwo. Są bardzo ciepłe, bo nawet przy dużych mrozach jak sie je dotknęło to były ciepłe, a ponad to są bardzo ciche. My nie żałujemy wyboru okien trzyszybowych.
Co do stropu na poddaszu to my mamy konstrukcję z płyt.

aga-gaga
17-02-2011, 19:51
Co do stropu na poddaszu to my będziemy mieć z płyt. Stelaże już są zrobione. Gdybyśmy dysponowali większą kasą to wolałabym zalać skosy.

ArKaMa
17-02-2011, 20:30
Witam ,ja chcę robić w tym roku strop lany na poddaszu , wstępnie liczyłem za materiał z robocizną wyszło mi ok 15 tys (gr 10 cm) .

Jak to wygląda wytrzymałościowo? Lany strop waży trochę więcej niz sucha zabudowa, na czymś musi się wesprzeć.

lenka17
17-02-2011, 22:03
Dziekuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi
Mam jeszcze pytanka do Was..
1.Ile wycenili Wam robocizne za SSZ tz.bez stanu zero gdyz mamy zrobiony
Moja pierwsza wycena to 37 tys oczywiscie z dachem na gotowo (dachowka) z podpitką orynnowaniem itd(dach 16 tys)
2.Ile wychodzi m3 betonu na strop zelbetowy z garazem 1 stanowiskowym Rodo 6.
3.Czy ktos ma scianki wewnetrzne z suporku ile sztuk trzeba kupic,jaka cene płaciliscie?
Dziekuje i prosze o liczne odpowiedzi ;)

eniac
18-02-2011, 19:50
Po długim czasie podglądania forum i korzystania z wielu porad :)))) załączamy zdjęcia naszego Rododendrona wersja 6W + dobudowany garaż.
Wnętrze też przerobione na wzór rodo6 z tym że zamieniliśmy miejscem kuchnię z pokojem:)))
Moja główna uwaga co do dołu to pomysł wykonania schodów w ten sposób co na rysunku - wygospodarowało się w kuchni jeszcze miejsce na stół i mała spirażarka:))
dobry pomysł na górze to likwidacja środkowego okna nad wykuszem - pozwoliło to na wykonanie wnęki w sypialni, gdzie będzi spora szafa z drzwiami przesuwanymi - jako górna garderoba.
Pozdrawiamy wszystkich :))a jeżeli macie jakies uwagi piszcie:)))
Mariola & Jerzyk

MKJMKJ
19-02-2011, 11:36
Jak to wygląda wytrzymałościowo? Lany strop waży trochę więcej niz sucha zabudowa, na czymś musi się wesprzeć.

Strop wspierany jest na wieńcu i ścianach szczytowych (dodatkowa sciana w srodku z gr 24 cm) , na lini załamania dam belki ukryte. Ten strop nie ma za zadanie przenoscić obciążeń z dachu. Konstrukcja dachu jest niezależna, wspierana na murłacie, a ta na wieńcu . Dałem szersze ławy więc powinny spokojnie dać radę z jego wagą.

aga-gaga
19-02-2011, 13:00
eniac bardzo fajnie wymyśliliście sobie ustawienie w rodku. Spoko wygląda ta zamiana pokoiku z kuchnią.

Radzio_s
19-02-2011, 15:22
Liczę właśnie drewno na więźbę i nie widzę ilości łat.Może ktoś napisać ile mb potrzeba na rodo 6 g2, oraz co ile cm były przybijane

eniac
19-02-2011, 18:54
Hej mam pytanie co do ocieplania dachu, jak ocieplacie do płotew po skosach a później prosto po konstrukcji na płyty czy do samego szczytu dachu ???
Jurek

aniak25
19-02-2011, 19:43
Radzio ja zamawiałam więźbę tak jak w projekcie (jest tak całe zestawienie w tabeli) ale wyszło trochę więcej, nie mam spisane ale coś koło 10. Ilość krokwi i łat była taka sama ale trochę dłuższe chyba zamówiliśmy ze względu na podniesienie ścianki kolankowej. No i doszły na 4 belki na słupy obok lukarn bo coś musieliśmy poprzesuwać i zrobić dodatkowe podpory.

eniac ocieplałam 15+5 do miejsca gdzie jest sufit na piętrze i tam między gk a osb też jest ocieplenie15cm. Stryszek jest jakby odcięty ale ponieważ zostało nam trochę wełny koniec końców na stryszku też daliśmy ale tylko 15cm między krokwie.

pozdrawiam

mery_25
19-02-2011, 20:22
Witam wszystkich bardzo serdecznie!! Bardzo rzadko udzielam się na forum ale często staram się tu zaglądać i podziwiam wasze postępy. Mam pytanie z jakiego materiału stawialiście ścianki działowe i jakie tynki macie w swoich domkach????? Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam!!!!!

szumlasu
20-02-2011, 07:26
witam ja robiłem tynki cementowo-wapienne a scianki z cegły k3 grubosc o ile pamieam ok 13 cm

gruszeczka1
20-02-2011, 08:22
nam poszło ok.800mb łaty i 400 kontrłaty już nie pamietam , łatwo możesz sam policzyć , kontrłaty idą w pionie jak krokwie więc tyle samo metrów co krokwie, a łaty to zależy jaka dachówka my mieliśmy roben monza i rozkładaliśmy łaty co 38cm w poziomie

agabodzio
20-02-2011, 13:57
witam wszystkich może ktoś mi poradzi jaki fundament jest lepszy:D lany czy z bloczów bo zaczynam budowe na wiosne pozdrawiam

80mariusz80
20-02-2011, 15:55
Witam wszystkich bardzo serdecznie!! Bardzo rzadko udzielam się na forum ale często staram się tu zaglądać i podziwiam wasze postępy. Mam pytanie z jakiego materiału stawialiście ścianki działowe i jakie tynki macie w swoich domkach????? Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam!!!!!
Ja nie chcialem plyt g-k i wstawilem z cegiel ceramicznych-pustak Porotherm grubosc 11,5 cm. Jedynie w pokoju nad garazem, scianka z garderoby bedzie z plyt g-k gdyz bedziemy jeszcze manipulowac ta odlegloscia od skosu. Tynkow jeszcze nie mam, jednakze jestemy zdecydowani na cementowo-wapienne + gladz gipsowa.

Kasjan Kowalczyk
20-02-2011, 17:58
Witam! Napiszcie proszę ile kosztuje Was ogrzewanie gazem ziemnym Waszego Rodosa.Proszę także o info jakie kotły posiadacie,prosze o wszelkie informacje...

adamki2
20-02-2011, 18:31
do Kasjan Kowalczyk
Kilka postów wcześniej podałam dokładne rachunki za ogrzewanie gazem ziemnym w naszym Rodo6, oraz inne informacje o ogrzewaniu.

pawlusp
21-02-2011, 12:42
Wiecie ci szczęka mi opadła po przeczytaniu tych rachunków. Napiszę jak to wygląda u mnie bo może nie jest tak źle jak mi się wydaje ale dla porównania dla tych co zaczynają ogrzewać.
My grzejemy od bożego narodzenia, jakoś tak bo dokładnie nie pamiętam. Palimy pelletem bo groszek jest nie bardzo o tej porze roku. Na początku spalał 4 worki dziennie czyli 60kg co daje ogromna sumę 1,8t miesięcznie a tona po 820zł. Teraz wychodzą 3 worki chyba ze jest -10 na dworze to wiecej, jak było kilka ciepłych dni to palił 2 worki i to już super. Dom się musiał zagrzać, odparować i takie tam i mam nadzieję, że będzie dobrze. Ciezko coś stwierdzić i podsumować po 2 miesiącach ale średnio jest tak 1,5t/mies.
Dodatkowo muszę nadmienić, że dom jest na razie nieocieplony tzn nie ma elewacji (w palnie styro lub wełna 15cm). Wewnątrz poddasze gotowe z wełną super mata 15 + uni mata 5, podłoga strychowa ma 15cm super maty a że zostało nam trochę wełny to ociepliliśmy stryszek. Kominek rozpalany był póki co sporadycznie ale fajnie dogrzewał parter. dziś właśnie panowie skończyli obudowę komina więc dopiero przy wczorajszym rozpaleniu próbnym czuć było jak ciepłe powietrze idzie na góre grawitacyjnie do dwóch pokoi.
Mam nadzieję, że po zrobieniu elewacji ilość zużywanego opału spadnie, spróbujemy latem i wczesną jesienią palić groszkiem i zobaczymy.

pozdrawiam



Normalnie jestem w szoku. Tyle dzienne spalanie toż, to pachnie bankructwem. Przedstawie po krótce jak to się miało w moim przypadku.
Od samego poczatku palę ekogroszkiem, początkowo metodą prób i błędów około 2 miesiące z ustawieniami spalał mi około 25 kg/dobę. Po zoptymalizowaniu i znalezieniu najlepszych ustawień zszedłem do około 16 kg/dobę. Nadmieniam, że spalanie zależy również od jakości ekogroszku. Ja za tonę z dowozem z Wrocławia płaciłem 900 zł w tej chwili to koszt 940 z dowozem ( dowóz 60 zł na odległość 76 km ) ekogroszek Pieklorz.

Podrawiam,
pawlusp

eniac
21-02-2011, 13:10
witam wszystkich może ktoś mi poradzi jaki fundament jest lepszy:D lany czy z bloczów bo zaczynam budowe na wiosne pozdrawiam

Juz raz pisałam o tym ze jak bym robiła fundamenty raz jeszcze to tylko z bloczków. Zalety : cena, można łatwo ocieplić, szybko.

Fundament tradycyjny czyli "szalowany" jest drogi bo zajmuje duzo czasu jego wykonanie z desek, a poza tym deski też drogie, to czy je potem wykorzystasz ti juz inna sprawa (podobno pod dach z dachówki nie robi sie używanych desek..)

Fundament "na stopie" czyli zalany do równa z ziemią i dopiero nad tym troche szalunku jest do kitu bo praktycznie nie mozna go ocieplić i jak ci sie ziemia osunie przy kopaniu to betonu wejdzie więcej...

pozdrawiam MAriola & Jerzyk

aniak25
21-02-2011, 16:28
Normalnie jestem w szoku. Tyle dzienne spalanie toż, to pachnie bankructwem. Przedstawie po krótce jak to się miało w moim przypadku.
Od samego poczatku palę ekogroszkiem, początkowo metodą prób i błędów około 2 miesiące z ustawieniami spalał mi około 25 kg/dobę. Po zoptymalizowaniu i znalezieniu najlepszych ustawień zszedłem do około 16 kg/dobę. Nadmieniam, że spalanie zależy również od jakości ekogroszku. Ja za tonę z dowozem z Wrocławia płaciłem 900 zł w tej chwili to koszt 940 z dowozem ( dowóz 60 zł na odległość 76 km ) ekogroszek Pieklorz.

Podrawiam,
pawlusp

Pawlusp No widzisz, ja też chce palić pieklorzem ale ten pakowany nie wygladał najlepiej wiec przeczekam do wiosny jak bedzie bardziej suchy. Peletu idzie trochę wiecej i gdyby to bylo 20kg/dobe to byloby ok poki co wychodzi 45-50kg. Minus jest taki ze jak mam nieocieplony dom znaczy nie ma elewacji bo wewnątrz poddasze ocieplone wiec moze dlatego to zużycie jest az tak duze. Kolejna sprawa jest taka że ja nie umiem ustawic tego pieca no i boję się troche ruszac cokolwiek. Poki co kombinują moi instalatorzy we wspolpracy z serwisantem ale jak raz zakombinowali to potem piec sie z pracy przełączyl w nadzór na dwa dni i po pierwsze zaczęło mi się coś rosić i topić i pelet nie spalał się całkowicie.

Megana czy ty przypadkiem nie masz tego pieca co ja tzn reto duo z fuzzy logic, jeśli tak to podpowiedz jakie macie ustawienia czasów na pracy i nadzorze i jak u was wyglada spalanie

Kasjan Kowalczyk
21-02-2011, 18:05
Proszę o info odnośnie spalania szczególnie właścicieli Vaillanta ,na gaz ziemny... Mój chyba jest źle ustawiony spala 350 m3 gazu miesięcznie.Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Brygida i Jarek
21-02-2011, 23:04
pawlusp aniak25 nasze koszty opalania ekogroszkiem tez nas zszokowały ale tak jak napisał pawlusp można je zoptymalizować.
W okresie X-XII czyli przez 3 miesiące spaliliśmy 3 t ekogroszku, ale opał był workowany, mokry i wątpliwej jakości. Próbowaliśmy tez pellet ale cena i kaloryczność nam nie odpowiadają. Teraz kupiliśmy ekogroszek Pieklorz o którym piszecie i rzeczywiście jest ok, 100 kg piec spalał przez ok.6 dni czyli wychodzi podobnie jak podał pawlusp. To nasz pierwszy sezon grzewczy , opał na przyszły sezon kupimy przy suchej pogodzie, luzem a nie workowany i dobrej jakości. Do tej pory spaliliśmy jakieś 1,5 m3 drewna, kominek rewelacyjnie dogrzewa górę domku, więc latem zamówimy jakieś 4 m3 brzozy kominkowej. Metodą prób można zminimalizować koszty ogrzewania, ustawienia pieca trzeba zmieniać też zależnie od temperatury za oknem :)
Pierwszy sezon grzewczy dobiega końca, czyli pierwsze koty za płoty ... Wszystkim życzymy szybkiego nadejścia wiosny :D

pozdrowienia

ankara
22-02-2011, 11:51
Jeszcze sobie przypomniałam...ktoś ostatnio pytał o możliwość zobaczenia rodka na żywo i był z okolic Krakowa.Budujemy się w miejscowości Węgrzce ,pierwsza miejscowoścza Krakowem na Warszawę,zapraszamy jeśli ktoś chce podjechac ,prosze o kontakt na priv

Witam, dawno mnie nie było - ale nadal jesteśmy bardzo zainteresowani oglądnięciem domu. Bardzo proszę o podanie maila lub kontakt na mojego [email protected]

Axel31
22-02-2011, 15:55
Witam,
Poszukuję godnej polecenia, sprawdzonej ekipy budowlanej z okolic Krakowa. Bardzo proszę o pomoc osoby, które miały z takimi do czynienia. Mój tel 660 888 660.
Domek ma stanąć w Koźmicach

TAR
23-02-2011, 14:45
....

TAR
23-02-2011, 14:56
....

agabodzio
23-02-2011, 18:27
śliczne dzieki za odpisanie,podjelismy decyzje budujemy z bloczków , a na jakim etapie jestescie z budowa ,czy prowadzicie dziennik, sory że pytam ale nie umiem jeszcze zabardzo korzystać z kompa

Konto usunięte na żądanie
24-02-2011, 09:05
Witam.
Za oknami zima u tu jak zawsze miło i ciepło :)

https://picasaweb.google.com/103955625377796076838/BudowaDomu02?authkey=Gv1sRgCLyc9dXNp6S8ZQ#55738775 65779357458


My korzystając z temp. -15 na zewnątrz i tego że nasze "błoto" dojazdowe zamarzło przewieźliśmy materiał. Zakupiliśmy 1440 szt. cegły porotherm po 4,70zł/szt + 300 szt. połówek. Niech ktoś napisze ile cegieł potrzeba?

Aktualnie bardzo rozważam możliwość podniesienia całego parteru o 1 pustak bo:
1. garaż na gotowo ma tylko 2,20 co wydaje się nisko.
2. myślimy o założeniu rekuperatora co wiąże się z umieszczeniem częsci elementów pod sufitem więc trzeba sufit obniżyć.

Blacky
24-02-2011, 10:10
Witam,

co sądzicie o ściankach działowych z silki grubości 8 cm? Chcielibyśmy takiej silki użyć ale mamy wątpliwości czy nie za cienka. Ma ktoś moze takie?

jomad
24-02-2011, 10:50
Jesteśmy z "małżem" właścicielami rodo 6 z piwnicą - budowę rozpoczęliśmy we wrześniu 2009r. Od października 2010r. mieszkamy we własny domu już, ale oczywiście cały czas coś grzebiemy i ciągle coś jest to wykończenia, poprawy lub do zmiany.
Sporo czasu spędziłam na tym forum - czasem było ono inspiracją, czasem powodem do nerwów - typu czy dobrze wybraliśmy :)
Postaram się wrzucić link do zdjęć kuchni - na pewno wymaga jeszcze dopracowania, do zmiany jest wystrój okien. Ale być może kogoś zainspiruje układ kuchni. My pozostawiliśmy kuchnię tak jak w projekcie (otwarta na salon - dwa wejścia), zrezygnowaliśmy jednak ze schowka - spiżarni (mamy piwnicę). No i co ważne nie mamy stolika w kuchni, ale nam to akurat nie przeszkadza. Postaram się też wrzucić w najbliższym czasie zdjęcia pozostałych wnętrz.

https://picasaweb.google.com/joannamatylda/Kuchnia#

Martusia7312
24-02-2011, 11:11
Witam
Brakuje mi pomysłu na fajną, nowoczesną obudowę kominka. Może macie jakieś ciekawe rozwiązania? Pochwalcie się swoimi kominkami. Podeślijcie zdjęcia.
Dziękuje, Marta

Oliwkowo
24-02-2011, 11:52
Jesteśmy z "małżem" właścicielami rodo 6 z piwnicą - budowę rozpoczęliśmy we wrześniu 2009r. Od października 2010r. mieszkamy we własny domu już, ale oczywiście cały czas coś grzebiemy i ciągle coś jest to wykończenia, poprawy lub do zmiany.
Sporo czasu spędziłam na tym forum - czasem było ono inspiracją, czasem powodem do nerwów - typu czy dobrze wybraliśmy :)
Postaram się wrzucić link do zdjęć kuchni - na pewno wymaga jeszcze dopracowania, do zmiany jest wystrój okien. Ale być może kogoś zainspiruje układ kuchni. My pozostawiliśmy kuchnię tak jak w projekcie (otwarta na salon - dwa wejścia), zrezygnowaliśmy jednak ze schowka - spiżarni (mamy piwnicę). No i co ważne nie mamy stolika w kuchni, ale nam to akurat nie przeszkadza. Postaram się też wrzucić w najbliższym czasie zdjęcia pozostałych wnętrz.

https://picasaweb.google.com/joannamatylda/Kuchnia#

bardzo ładna kuchnia :-) my też mamy rodo 6 z piwnicą, kuchnia już wybrana, ale niestety przez tą zimę nic nie możemy robić. U nas ułożenie kuchni będzie bardzo podobne, jak coś zadziałamy umieszczę kilka fotek.
pozdrawiam

TAR
24-02-2011, 12:00
....

TAR
24-02-2011, 12:06
....

Martusia7312
24-02-2011, 16:50
TAR dzięki za podpowiedź

aga-gaga
24-02-2011, 18:18
jomad bardzo fajna kuchnia.My zostawiliśmy w kuchnii 2 wejscia i 2 okna. Czym dłużej na to patrzymy tym bardziej wydaje nam się że jednak zamurujemy wejscie od strony holu. My też wybraliśmy projekt 6p tylko mamy częsciowe podpiwniczenie (KOTŁOWNIEI I POMIESZCZENIE POD MAŁYM POKOJEM). Przeslijcie jak macie zdjecia innych pomieszczeń.

jomad
25-02-2011, 07:53
Dziękuję za miłe słowa o kuchni - komplementy zawsze człowiekowi poprawiają humor ;)
Na etapie stanu surowego też miałam różne obawy związane z kuchnia - dwa okna, dwa wejścia - co sprawia, że kuchnia jest "ciężka" do umeblowania. I nie wyobrażałam sobie kuchni bez stolika bądź blatu na szybkie śniadanie - kawę. Ostatecznie nie mamy jednak stolika w kuchni tylko jest oczywiście w wykuszu i dla nas to jest wystarczające rozwiązanie. Na etapie umeblowania myślałam nad drzwiami przesuwnymi szklanymi między kuchnią i salonem. Jednak ze względów finansowych trochę to odroczyliśmy. Teraz po kilku miesiącach chyba w ogóle zrezygnujemy z tego pomysłu - rodo jest małym domkiem a ta otwarta przestrzeń jakoś go powiększa wizualnie. Mi nie przeszkadza taka otwarta kuchnia, ale wiadomo ile osób tyle gustów :)
Postaram się wrzucić w weekend jakieś zdjęcia. Ja sporo czasu spędziłam oglądając zdjęcia innych forumowiczów - dzięki temu mogłam sobie poukładać w głowie jak w środku może wyglądać rodo :) Może nasze zdjęcia też komuś pomogą ;)

jelczu
25-02-2011, 11:33
Witam
JOMAD my z mężem w naszym rodosku mieszkamy od 24.12.2009:) kuchnie mamy bardzo podobna do waszej tylko że w ciemniejszych kolorach.W wolnej chwili umieścimy kilka fotek.

artek-
25-02-2011, 18:59
Mam pytanie. Czy ocieplenie styropianem elewacji sciany szczytowej nad poddaszem przeciagaliscie az do stryszku nad garazem? Jak wtedy wykanczany byl wtedy styk dachowek z elewacja? Jakas tasma? Obrobka blacha?

gobi
26-02-2011, 08:37
Witam
Mam pytanie do osób, które już zamieszkują rodosika:) Czy mają w wiatrołapie szafę w zabudowie na odzież wierzchnią, buty.... Czy w ogóle jest tam miejsce aby taką szafę wstawić? Co tam macie ? Proszę o umieszczenie zdjęć wiatrołapu.

Marlena&Marcin
26-02-2011, 08:59
W wiatrołapie zmieści się szafa. My mamy tam tylko szafkę na buty, lustro i wieszak. Natomiast przechowalnię mamy w pom. gospodarczym - ciąg szafek (3 małe, 1 do samego sufitu) pralkę i zlew.

adamki2
26-02-2011, 10:24
Do gobi
U nas w wiatrołapie zmieściła się szafa, którą zrobiliśmy na wymiar, tak aby była razem z niską szafką na buty i wieszakami na wierzchnie okrycia. Szafa jest do sufitu, dwudrzwiowa, drzwi na specjalnych zawiasach aby przy otwieraniu drzwi były stabilne i się wyłamały, bo są wysokie. W środku mamy na dole miejsce na buty, drążek na wieszaki i dwie górne półki. Ta najwyższa to taki pawlacz, w którym można trzymać np. torby podróżne, plecaki lub inne rzeczy rzadko potrzebne. Poniżej dwa zdjęcia (robiłam je stojąc w drzwiach do przedpokoju, obok szafy widać drzwi do naszej kotłownio-suszarnio-pralni).
szafa zamknięta
http://images39.fotosik.pl/660/866fdd3dcbe8933emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
jedne drzwi szafy otwarte
http://images43.fotosik.pl/665/46814d3cdf454754med.jpg (http://www.fotosik.pl)

mery_25
27-02-2011, 10:28
szumlasu i 80mariusz80 bardzo dziękuję za odp w sprawie tynków i ścianek działowych. Wybraliśmy też tynki cementowo wapienne ale bez gładzi. ścianki będziemy stawiać najprawdopodobniej z suporeksu. W tym tygodniu będziemy zamawiać okna chyba firmy oknoplast. gratulujemy wszystkim budującym a te wasze kuchnie są bajeczne. jomad[B]twoja kuchnia jest inspiracją dla wielu z nas, zaprojektowałam sobie bardzo podobny układ tylko w ciemniejszym kolorze. piekarnik i płytę chcę umieścić na ścianie od strony holu a przy wykuszu postawić lodówkę. zlew w okolicy okna frontowego, to boczne mamy zamurowane.

aga-gaga
27-02-2011, 12:15
Wiem że temat był juz wałkowany 1000 razy ale jest tyle stronek że cięzko znalezc. Ile wam wyszło metrów kw, tynków.? My zamierzamy robic w sierpniu i będziemy robic wszędzie oprócz sufitów (sufit będzie tynkowany w gabinecie koło salonu ) KLATKA SCHODOWA BĘDZIE CAŁA TYNKOWANA I 2 POMIESZCZENIA W PIWNICY.
BYLIŚMY W ENERGETYCE I POWIEDZIELI NAM ŻE NA PRZYŁĄCZ PRĄDU BEDZIEMY CZEKAĆ DO 8 MIESIĘCY.

kristos07
27-02-2011, 17:22
WIATM
ma ktoś rolety firmy ALUPROF?? Jakieś uwagi?? jakie rolety zewnętrzne posiadacie?? jakieś uwagi pozytywne lub negatywne,bardzo mile widziane,
ALIEN ma okna firmy avante,jak się sprawują?
pozdrawiam

aLien01
27-02-2011, 17:28
WIATM
ma ktoś rolety firmy ALUPROF?? Jakieś uwagi?? jakie rolety zewnętrzne posiadacie?? jakieś uwagi pozytywne lub negatywne,bardzo mile widziane,
ALIEN ma okna firmy avante,jak się sprawują?
pozdrawiam

Witam

Jak na razie okna sprawują się normalnie nie mam z nimi problemów. W mojej okolicy montuje się ich trochę i jak na razie nikt na nie nie narzeka

kristos07
27-02-2011, 17:49
dzięki ALIEN za szybką odpowiedz.

gobi
28-02-2011, 06:36
adamik2 i Marlena &Marcin dzięki za odpowiedź :yes:

Martusia7312
28-02-2011, 10:40
Marlena&Marcin macie rewelacyjny kolor w dolnej łazience. Ze zdjęcia wnioskuję, że płytki są tylko na podłodze. Z jakiej są firmy i jak się nazywają? Czym malowaliście ściany? Napiszcie proszę nazwę firmy i kolor farby. Strasznie mi się ta łazienka podoba.

kojak139
28-02-2011, 11:05
Witam bardzo proszę o kosztorys rodo 6 g2 na email: [email protected] Dostałem dziś wycene z jednej z firm i wyglada to następująco:
-fundamenty 10000
-wszystkie roboty murarskie 20000
-dach, kominy 15000
Co wy na to???
Jestem z okolic Krakowa.

Konto usunięte na żądanie
28-02-2011, 16:52
Witam.

My majstra zgodziliśmy za tyle samo (suma końcowa taka sama). Więc cena przeciętnie wysoka. Ale zaakceptowałem wyższą cenę bo mam majstra, który robi dobrą robotę. Coś co jest tanie nie zawsze musi być dobre... Weź pod uwagę jeszcze ten aspekt, że co Ci teraz spartoli majster każdy kolejny później będzie to "prostował" doliczając parę złotych ekstra. Więc jeśli ekipe masz dobrą i sprawdzoną to tym się głównie sugeruj.

Kallula
28-02-2011, 22:43
Moim zdaniem jest to dobra kwota. Szczerze nie wiem jaka jest obecna cenowa tendencja rynkowa, ale uważam że w całokształcie nie jest to wygórowana cena. Oczywiście najważniejsze kto ten kosztorys przedstawił napewno warto obejrzeć portfolio potencjalnego wykonawcy. Nie ma to jak zobaczyć i ocenić jego pracę na żywo. Wierzę że to już zrobiłeś także chyba bez obaw. My naszego bob'a zapożyczyliśmy z forum muratora " małopolska biała czarna lista wykonawców " coś pięknego( dzięki tej Pani kóra uruchomiła ten wątek :)) Budowanie jest łatwiejsze . Nie wiem co to bubel i pilnowanie. Oczywiście na pewnych etapach zawsze trzeba reagować ale to normalne. Nie wypowiadam się jako znawca . Jeśli zobaczyłeś wykonanie innych jego projektów to nie warto oszczędzać bo nie wiadomo na jakich trafisz bo jak pewnie śledziłeś różne dzienniki budowy czy komentarze jest różnie. Ja dzisiaj po zimie stanu surowego mogę z powodzeniem mojego bob'a polecić. My mieliśmy widełki wycen od skrajnych prawie 70 000 do 40 000 których nie byłem pewien po osobistym spotkaniu. Jeśli gość jest rozsądny to warto. Jeśli chciałbyś namiary daj sygnał na prv zgadamy się. Moim zdaniem naprawdę warto. Jeśli chciałbyś zobczyć jego robotę również. pozdrawiam p.s my też ok/Krakowa.

Marlena&Marcin
01-03-2011, 09:06
Marlena&Marcin macie rewelacyjny kolor w dolnej łazience. Ze zdjęcia wnioskuję, że płytki są tylko na podłodze. Z jakiej są firmy i jak się nazywają? Czym malowaliście ściany? Napiszcie proszę nazwę firmy i kolor farby. Strasznie mi się ta łazienka podoba.

Płytki mamy na podłodze i na ścianie (te białe) Wszystko zamawialiśmy w salonie w Sopocie. Nie są to produkty polskie, sprowadzali nam je z zagranicy.. troszkę czekaliśmy. Białe ascot lollipop, firmy bordowych nie pamietam.. poszukam i napiszę.
Farba fluggera z mieszalnika.. kolor dobrany do koloru dolnych płytek.

ankara
01-03-2011, 09:42
Kallula ! Ponawiamy prośbę o możliwość zobaczenia Waszego domku. My będziemy budować nasz w okolicach Wieliczki - kupiliśmy projekt i jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy budowlanej. Bardzo chętnie oglądnęlibyśmy Waszego rodka - zastanawiamy się jakie zmiany w projekcie wprowadzić...

Martusia7312
01-03-2011, 11:14
Marlena&Marcin dzięki za odpowiedź, chociaż myślałam, że będą to produkty bardziej standardowe, dostępne od ręki, typu Opoczno czy Paradyż. Co do farby to obstawiałam duluxa "karmazynowy przypływ".

ToSz01
01-03-2011, 19:33
Witam
Po dłuższej przerwie pojawił się znaczny postęp w sprawie budowy Naszego Rodoska, po dwóch miesiącach w dniu dzisiejszym odebraliśmy pozwolenie na budowę i zaczynam poszukiwanie ekipy budowlanej.
Chcemy rozpocząć jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne i w związku z tym mam do Was pytanie.
Napiszcie proszę jakie koszty ponieślicie do stanu surowego zamkniętego lub jakie dostaliście wyceny - bo narazie szukam wykonawców do tego etapu.
Najlepiej z podziałem na robocizne i materiały.
Mamy wersję 6P z wyprostowanym wykuszem jak w wersji 6N z poszerzonym o 0,5 m garażem z zlikwidowanym gabinetem i podniesioną ścianką kolankową o 50 cm.

Dzięki z góry

kristos07
01-03-2011, 20:38
WITAM
mam pytanko do BRYGIDY i JARKA ; jakiej firmy macie okna?? i jakie wymiary mają wasze drzwi balkonowe na piętrze??
pozdrawiam.

Kallula
01-03-2011, 21:36
ANKARA i KOJAK zapraszamy :) Kojak odpisalam na priv , Ankara napisze za chwilkę:)

80mariusz80
02-03-2011, 15:28
@ToSz01
rodek 6p, podpiwniczony rowniez i garaz, robocizna bez dachu - 52.000 PLN (ekipa legalna, wszystkie ZUSy i BHP oplacone, doswiadczeni). Robocizna dach 18.000.
W moich wczesniejszych postach tutaj rozpisalem dokladnie materialy i robocizne.

jomad
03-03-2011, 07:32
Może uda mi się wrzucić linka z kilkoma nowymi zdjęciami :)
Niestety fotografem nie jestem więc mogą być różnej jakości.
Zdjęcia w stopce.
Pozdrowienia :)

gobi
04-03-2011, 07:03
Witam
jomad bardzo ładnie urządzone mieszkanko :)

gabba
04-03-2011, 09:29
jomad,
możesz powiedzieć z czego zrobione są schody?

bozka11
04-03-2011, 19:14
witam
Piękny domek w kuchni fajne mebelki
pozdrawiam

aniak25
04-03-2011, 19:26
jomad

Bardzo fajne masz w domku, troche w moim styli czyli, prosto, kanciato, taka nowoczesna klasyka.
No i też mam pytanko. jaki masz kolor na ścianach salonu - ten jasny i ciemny (na moim ekranie raz wyglada na szary a raz wpada w brąz :))) i co to za podłoga - firma i kolor.

pozdrówki

pawlusp
06-03-2011, 18:37
Aha, z nowosci to zdecydowalismy sie na wspolprace z firmą ogrodnicza przy tworzeniu naszego ogrodu. Ogrod powstanie w oparciu o projekt czesciowo moj czesciowo ich - polaczylismy 2 koncepcje. Rosliny zostaly wybrane wg. mojej sugestii tj. malo iglakow duzo lisciastych i kwiatow. Firma zajmie sie przygotowaniem trawnika, wykonaniem rabat, chodniczkow, obrzezy, nasadzeniami. Koszty za robocizne wyszly nawet ciekawe, a poniewaz oboje z mezem nie mamy czasu na samodzielne prace przy zakladaniu ogrodu to taka jest nasza decyzja. Wiec latem bede sie cieszyc i wypoczywac we wlasnym ogrodku - mam taka nadzieje :D Tylko gdzie jest ta wiosna, chyba gdzies zboczyla z trasy:rolleyes:
Pozdrawiam budujacych i wytrwalosci zycze. A.

Witam,
Jaki koszt wyliczyli wam wraz z projektem wykonania ogrodu?
Również zastanawiamy się nad wynajęciem firmy.

Pozdrawiam,
pawlusp

jomad
07-03-2011, 10:42
jomad,
możesz powiedzieć z czego zrobione są schody?

Gabba schody to nasz trochę dziwny pomysł głównie ze względów ekonomicznych :) Z tego co pamiętam nie przekroczyliśmy 2 tys. Stopnie są wykonane z konglomeratu marmurowego - dokładnie takiego: http://parapetycerpol.pl/web.n4?galeria=1&go=1&imgzoom=data/files/itam_beigemarfil.jpg&lpoz=26&lin=&fromenu=26,26&str=#zdj
Chociaż w rzeczywistości troszkę wygląda inaczej niż na zdjęciu. Jeden minus trzeba zagruntować takie stopnie - jakimś środkiem do marmuru.

.My mieliśmy dostęp do producenta i bardzo atrakcyjną cenę stąd decyzja na takie schody. Zwykle się robi z tego materiału parapety. Podstopnie są po prostu pomalowane - na kolor biały mat zwykłą emalią olejno-ftalową - od razu odpowiadam na wątpliwości - bardzo dobrze się to czyści :) Chcemy jeszcze wykonać cokolik (też biały) - jak zrobimy wrzucę zdjęcia.

jomad
07-03-2011, 10:47
jomad

Bardzo fajne masz w domku, troche w moim styli czyli, prosto, kanciato, taka nowoczesna klasyka.
No i też mam pytanko. jaki masz kolor na ścianach salonu - ten jasny i ciemny (na moim ekranie raz wyglada na szary a raz wpada w brąz :))) i co to za podłoga - firma i kolor.

pozdrówki

Dziękuję za miłe słowa.
Malowaliśmy ściany farbami Śnieżki - Barwy Natury. Kolor jasny to kolor o nazwie "piaszczysta plaża" a ciemny "zamki na piasku" :) Generalnie to odcienie beżu i brązu.
Podłoga to panele firmy Egger dąb piaskowy z V-fugą - kupione w Komforcie.
pzdr

TAR
07-03-2011, 13:05
....

lina0
07-03-2011, 22:07
Witam wszystkich. Chcielibyśmy z mężem dołączyć do tak bogatego w bardzo ale to bardzo pomocne porady przy wyborze projektu. Dłuuuuuuugo szukaliśmy i trafiliśmy na pododbny do rodo6 domek a mianowicie dom w rododndronach 10b. jest to bliźniak ale My będziemy mieć wersję solo - jeden segment. Mamy wąską działke (14m) i trudno nam było dobrać odpowiedni projekt. Początkowo mielismy odciąc od rodo6 garaż, ale później natrafiłam na rodo 10 i po problemie - nawet lepiej bo ma większą kotłownię. nasz w środku układ ma podobny do rodo6. ALe rodo10 nie ma tak pięknego forum i ciszymy się niezmienie, że możemy podpatrzeć wasze domki i pomysły. Jeszcze nie zakupiliśmy projektu, ale to już tylko formalność. Będziemy budować w woj. lubelskim (okolice Janowa Lubelskiego).
Pozdrawiam Was wszystkich gorąco.

Kallula
08-03-2011, 08:11
Tar czekam z niecierpliwością ,brzmi obłędnie i pewnie tez takie będzie wykonanie:)

eniac
08-03-2011, 17:31
Kurcze 20tys za ogród:((((((((( a toście mnie zmartwili........ Chyba nigdy nie zrobię ładnego ogrodu......
Narazie to myślę jak wydwać kasę żeby wystarczyło na środek:))

Możecie mi podpowiedzieć czy 100-120 tys wystarczy żeby urządzić rodka w środku + taras z kostki brukowej ??? Oczywiście wiem że ceny są różne - nie zamierzam szaleć ani też kupowac najtańszej opcji = średnia półka.
Zakładając że mam tynki, wylewki. piec, grzejniki czyli zaczynam wykończniówkę...(teoretycznie narazie:))) co myślicie o tej kwocie 100.000?????????

pozdrawiam mariola

Konto usunięte na żądanie
08-03-2011, 21:41
Powiem szczerze, że może być cienko. Sama kuchnia połknie ze 30 000 drzwi wew to kolejna 10 000 - no chyba że kupisz w markecie z paździerza ale szkoda kasy i roboty- do tego glazura, podłogi i biały montaz, jakieś meble,. Ja myślę o sumie ok 250 000 na wykończenie - tyle że start od stanu surowego zamkniętego- no i tez zastanawiam się czy styknie...

TAR
09-03-2011, 07:39
.....

Marlena&Marcin
09-03-2011, 17:15
Tez uważam, że te 200 tys to taka bezpieczna kwota. Chyba, że będziesz robiła wszystko sama.. to moze 130-160 tyś.
My z ogrodem się wstrzymujemy, jedynie z przodu jakoś zagospodarujemy a tył zostawimy dla naszego smyka i jego placu zabaw oraz na wybieg dla naszego niedźwiadka ;)

piniaS
09-03-2011, 17:41
Witam Wszystkich! My z mężem zakupiliśmy projekt rodo 6(P).
Nasze zmiany to:
-podniesienie ściany kolankowej o 50 cm
- wyniesienie piwnicy nad teren o 90 cm
-likwidacja spiżarni i jeszcze zastanawiamy się co do zalania stropo-dachu.
Pozdrawiamy:D

eniac
09-03-2011, 17:51
Dziekuje za informacje.
Może się uda bo cześć materiałów mam juz kupionych odpadaja mi solary, kotłownia, grzejniki, wata , sporo regipsów i styropian do ocieplenia.
Ale widzę że i tak założenia trzeba podnieśc o co najmniej 30 tys...
Kurde braknie...............:((((((((((((((((

pozdrawiam MAriola

jomad
09-03-2011, 19:16
Dziekuje za informacje.
Może się uda bo cześć materiałów mam juz kupionych odpadaja mi solary, kotłownia, grzejniki, wata , sporo regipsów i styropian do ocieplenia.
Ale widzę że i tak założenia trzeba podnieśc o co najmniej 30 tys...
Kurde braknie...............:((((((((((((((((

pozdrawiam MAriola

No zgodzę się, że 100-120 tys. może nie starczyć (zwłaszcza jeśli ma być w tym kostka brukowa). Oczywiście wszystko zależy od materiałów zastosowanych, regionu,ile prac wykonujemy sami.
My z mężem sporo prac wykonywaliśmy sami np. układanie płytek w piwnicy czy wiatrołapie - tu sprawdziłam się jako asystent(ka) męża fliziarza-amatora ;), sama też szyłam zasłony, rolety (m.in te co widać na zdjęciach salonu - a co tam pochwale się;)),malowanie to też własna praca itd. I myślę, że wydaliśmy już koło 140-150 tys. - a niestety mamy dopiero jako tako zakończoną piwnicę, parter i pokój nad garażem (choć sporo rzeczy brakuje - np. szafa w wiatrołapie) oraz podjazd i taras z kostki. A piętro cały czas czeka i będzie czekać pewnie na "wykończenie"-o ile my wcześniej się "nie wykończymy";)
Tak na pocieszenie dodam, że w jednym z postów powyżej pojawiła się cena 30 tys. za kuchnię - my mamy kuchnię za 16 tys. - razem ze sprzętem (tanim :) ) - więc jednak wszystko "trochę zależy".
Pozdrowienia

agazaw
10-03-2011, 11:05
Witam!!! dawno mnie tu nie było widzę, że prace idą pełna parą. Ja z mężem budujemy nasz domek systemem gospodarczym i bez kredytu, co jest bardzo ciężkiej bo chcemy jak najszybciej wejść do naszego domku. pozdrawiam wszystkich.

Oliwkowo
10-03-2011, 11:35
witam, u nas prace powolutku idą do przodu, ale przez tą zimę nie możemy zrobić wylewek i ocieplić poddasza :( czekamy na wiosnę z utęsknieniem :yes:
może i ja umieszczę fotkę, ale niestety mam tylko jedną :(

nasz śliczny rodosek 6(p)
https://picasaweb.google.com/lh/photo/xmvydReuwuiOvwPWGvYknQ?feat=directlink

TAR
10-03-2011, 13:21
....

ejasinsk
10-03-2011, 15:50
* profil Odwiedź profil
* zobacz posty Zobacz posty
* Prywatna wiadomość Prywatna wiadomość
* zobacz dziennik Odwiedź dziennik budowy
* Płatny profil Płatny profil

WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi
ejasinsk Zarejestrowany: 18.12.2009 Posty: 4

Witam,

mam do sprzedania blaszak ( nie używany) za 900 zł
pustaki max oraz dachówkę brass kolor kasztan ( cena do uzgodnienia) oraz projekt domu Dom w rododendronach 6 (P) ( projekt za 2100 zł)
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-p/m4783445a3fa41

Krzysztoforzyce ( tel 668850080 lub e-mail [email protected])

Brygida i Jarek
10-03-2011, 18:51
WITAM
mam pytanko do BRYGIDY i JARKA ; jakiej firmy macie okna?? i jakie wymiary mają wasze drzwi balkonowe na piętrze??
pozdrawiam.

Witamy Wszystkich ciepło :)

kristos07 okna mamy z Oknoplastu model platinium, drzwi balkonowe na piętrze zgodnie z projektem.

W kwestii kosztów wykończenia o które pytała eniac to 120tyś. z całą pewnościa nie wystarczy... nas tzw. wykończenie , nie mylić z urządzeniem domu, kosztowało już około 180tyś. a nie mamy wykończonego tarasu i schodów zew., kostki wokół domu, ogrodzenia frontowego , tynków elewacyjnych, garaż czeka na wykończenie. To tzw. wykończenie jest niestety najdroższe. Nasza kuchnia z agd kosztowała ok. 20tyś. czyli można taniej niż te 30tyś.
Ale przeciez nie trzeba wszystkiego wykańczac od razu, więc głowa do góry bedzie ok:D mieszkamy od sierpnia i powoli doprowadzamy wszystko do porządku.

My ruszamy z ogrodzeniem frontowym, dziś przywieźli nam bramę i przęsła, montaż pod koniec przyszłego tygodnia .... jak zrobimy ogrodzenie wrzucę zdjęcia, na początku kwietnia wchodzi ekipa od tynków , myślimy właśnie nad kolorem domu...

TAR koszt ogrodu wysoki , ale na pewno będzie pięknie :yes: My późna jesienią wysialiśmy trawkę, mamy nadzieję że na wiosnę ruszy jak szalona, w sobotę planuję akcję wiosenne nawożenie : trawka, iglaki, borówki + sciółkowanie korą , żeby zdążyć przed chwastami. My mamy już sporo iglaków posadzonych wzdłuż ogrodzenia, sadziliśmy w trakcie budowy, już troche podrosły, mamy też 10 krzaków borówek różnych odmian przy południowej ścianie ogrodu, polecam to ładne krzewy i daja pyszne owoce. A poza tym duuuużo wolnego miejsca żeby sadzić, sadzić i sadzić ..... uwielbiam prace
w ogródku.

Pozdrawiamy ciepło:bye:

aniak25
10-03-2011, 20:01
Zmartwiłam sie trochę tym co piszecie, straszne te koszty wykończenia ale też macie rację ze zależy jaki sprzęt, podłogi i farby się wybierze, co się robi własnymi rękami itd.
Garaż i kotłownię mam już wykończoną, mąż układał kafle (pierwszy raz w życiu więc mam jedną szeeeroką fugę bo mu coś zjechało :) ale to tylko garaż) i malował. Ocieplenie poddasza z płytami gk i szlifowaniem już mamy. Nawet pokój nad garażem, garderoba i pralnia są już pomalowane. O ogrodzie, bramie wjazdowej czy tarasie na razie nie myślę.
Ja na kuchnię przeznaczam ok 20tys z agd, podłogi na piętrze zrobimy jakieś tanie za ok 30-40zł/m2, (jakieś 5tys w sumie) w salonie bedą lepszej jakości więc droższe ok 70zł/m2 (w sumie 9tys), układać będziemy sami. Kafle do kuchni i hallu mam już upatrzone za 50zł/m2 (1500zł). Najgorzej policzyć mi koszt łazienek a w sumie jednej bo na razie robimy tylko tą na górze bo nie mogę się zdecydować na ceramikę i kafle ale w 10tys chciałabym się zmieścić. To co chce czyli podoba mi się wychodzi drogie niestety więc myślimy nad inną opcją. Musimy jeszcze zrobić elewację i to chcemy jak najszybciej to też jakieś 20 tys.
No i teraz jak sobie to zaczęłam pisać i liczyć to wychodzi że mieliście rację a chciałam was przekonać że można taniej :))) ehhh
pozdrówki

kristos07
10-03-2011, 20:13
Witamy Wszystkich ciepło :)

kristos07 okna mamy z Oknoplastu model platinium, drzwi balkonowe na piętrze zgodnie z projektem.

W kwestii kosztów wykończenia o które pytała eniac to 120tyś. z całą pewnościa nie wystarczy... nas tzw. wykończenie , nie mylić z urządzeniem domu, kosztowało już około 180tyś. a nie mamy wykończonego tarasu i schodów zew., kostki wokół domu, ogrodzenia frontowego , tynków elewacyjnych, garaż czeka na wykończenie. To tzw. wykończenie jest niestety najdroższe. Nasza kuchnia z agd kosztowała ok. 20tyś. czyli można taniej niż te 30tyś.
Ale przeciez nie trzeba wszystkiego wykańczac od razu, więc głowa do góry bedzie ok:D mieszkamy od sierpnia i powoli doprowadzamy wszystko do porządku.

My ruszamy z ogrodzeniem frontowym, dziś przywieźli nam bramę i przęsła, montaż pod koniec przyszłego tygodnia .... jak zrobimy ogrodzenie wrzucę zdjęcia, na początku kwietnia wchodzi ekipa od tynków , myślimy właśnie nad kolorem domu...

TAR koszt ogrodu wysoki , ale na pewno będzie pięknie :yes: My późna jesienią wysialiśmy trawkę, mamy nadzieję że na wiosnę ruszy jak szalona, w sobotę planuję akcję wiosenne nawożenie : trawka, iglaki, borówki + sciółkowanie korą , żeby zdążyć przed chwastami. My mamy już sporo iglaków posadzonych wzdłuż ogrodzenia, sadziliśmy w trakcie budowy, już troche podrosły, mamy też 10 krzaków borówek różnych odmian przy południowej ścianie ogrodu, polecam to ładne krzewy i daja pyszne owoce. A poza tym duuuużo wolnego miejsca żeby sadzić, sadzić i sadzić ..... uwielbiam prace
w ogródku.

Pozdrawiamy ciepło:bye:

dziękuje za odpowiedz.
właśnie zastanawiamy się nad wyborem okien,jakieś opinie mile widziane...

eniac
11-03-2011, 16:55
[QUOTE=Oliwkowo;4621761]witam, u nas prace powolutku idą do przodu, ale przez tą zimę nie możemy zrobić wylewek i ocieplić poddasza :( czekamy na wiosnę z utęsknieniem :yes:
może i ja umieszczę fotkę, ale niestety mam tylko jedną :(


My staneliśmy przed zimą na etapie stanu zamkniętego. Ale idziemy do przodu i chcąc tynkować na dniach zdecydowalismy sie ocieplić poddasze watą, co uszczelniło wszystkie "dziury" i jest zdecydowanie cieplej:) Żeby wełna nie naciągła wilgoci z tynków jest też położona folia - i tym sposobem tynkujemy od poniedziałku:))))

Pozdrawiam Mariola

Maniek&Malina
11-03-2011, 20:38
Witam,
wiosną zaczynamy budowę naszego wymarzonego domu i wybraliśmy właśnie rododendron. W chwili obecnej zaczynam studiować forum od 1 strony:) - wszelkie wskazówki mile widziane.
pozdrawiam

greg123456
11-03-2011, 21:06
Witam,
wiosną zaczynamy budowę naszego wymarzonego domu i wybraliśmy właśnie rododendron. W chwili obecnej zaczynam studiować forum od 1 strony:) - wszelkie wskazówki mile widziane.
pozdrawiam

Jak znajdziesz jakieś informacje które cie interesują to skopiuj je sobie w jakiś folder lub zapisz nr strony. Ps.milej lektury :)

Konto usunięte na żądanie
11-03-2011, 22:02
Brygida&Jarek - Jak Wam się sprawuje ten piecyk? - ostatnio oglądałem taki tyle że DUAL.

W te mrozy ile połykał towaru na dobę?

Oliwkowo
12-03-2011, 12:37
Witam,
Dziś jest przepiękna pogoda więc postanowiłam pójść na działkę i zrobić kilka fotek. :D Oto one :

https://picasaweb.google.com/107478856100254293204/Rodo2?feat=directlink

Blacky
13-03-2011, 09:58
Oliwkowo

bardzo podoba mi się Wasz domek:) Fajne macie drzwi, my też chcemy w stylu nowoczesnym choć jeszcze nie wybraliśmy. A Wy jakie macie wymiar tych drzwi? Tak jak w projekcie czy może poszerzaliście?

Pozdrawiam wiosennie;)

Oliwkowo
13-03-2011, 10:34
Oliwkowo

bardzo podoba mi się Wasz domek:) Fajne macie drzwi, my też chcemy w stylu nowoczesnym choć jeszcze nie wybraliśmy. A Wy jakie macie wymiar tych drzwi? Tak jak w projekcie czy może poszerzaliście?

Pozdrawiam wiosennie;)

:smile:

Mamy rozmiar taki jak w projekcie, robiliśmy je na zamówienie.

eniac
14-03-2011, 07:22
Możecie mi podpowiedziec ile metrów2 tynków wewnątrz jest w naszych domach???
Informacje są dość rozbierzne od 450-600metrów2.
MAm wszystkie ścianki na górze murowane czyli do tynkowania.
Możecie mi pomóc??

pozdrawiam MAriola

TAR
14-03-2011, 07:29
....

mWilQ
14-03-2011, 08:30
Mariola, nam policzyli 450m2 bez odejmowania otworów, garaz otynowany czesciowo. Pozdr. A

To mieliście bardzo oszczędną w pomiarach ekipę.
Na górze sam liczyłem metraż, rysując każdą ścianę na papierze, nanosząc rzeczywiste wymiary, odejmując drzwi bez obróbki i odejmując drzwi z jednej strony z pełną obróbką, nie odejmując okien (to wliczone w obróbkę) wyszło mi 235m2. Fakt faktem mam wytynkowane ściany na wysokość 2,82 i ściankę kolankową podnosiłem o jednego pustaka.
Dołu nie liczyłem sam, ale dalmierzem wyszło mi 320m2. Razem 550m2 w domu z pojedynczym garażem (w którym miałem zrobiony sufit i ścinę z bramą). Tar te 450m2 bez odejmowania otworów to chyba mocno naciągane. No chyba, że na górze masz zrobiony 2 salon i masz mniej ścianek działowych.

michur
14-03-2011, 08:44
Możecie mi podpowiedziec ile metrów2 tynków wewnątrz jest w naszych domach???
Informacje są dość rozbierzne od 450-600metrów2.
MAm wszystkie ścianki na górze murowane czyli do tynkowania.
Możecie mi pomóc??

pozdrawiam MAriola

Chyba każdy ma jakieś mniejsze czy większe zmiany w projekcie, więc będzie trudno uzyskać zgodną liczbę.
U nas w rodo6p wyszło około 480m^2 na parterze i poddaszu (ścianki działowe praktycznie zgodne z projektem) ale: do pomiaru nie wszedł sufit w kuchni oraz garaż. Mamy za to podniesioną ściankę kolankową, a ściany szczytowe w pokoju nad garażem tynkowane do samej kalenicy. Garaż jaki i pokój nad nim są poszerzone o 40cm co też ma jakiś wpływ na metry do tynkowania :)
Otwory na drzwi i okna nie były odejmowane.

mery_25
14-03-2011, 11:45
OLIWKOWO!!
Witam serdecznie wasz domek prezentuje się znakomicie, my również mamy ciemny dach mam pytanko w sprawie elewacji jaki kolor planujecie i czy posiadacie rolety zewnętrzne? Nam najpierw podobała się elewacja żółta lub jasno zielona ale ostatnio spodobał nam się jakiś
jasny beż z ciemniejszymi lamówkami wokół okien. okna mamy z oknoplastu kolor orzech, wydają się podobne kolorystycznie do waszych ale na zdjęciach to można się pomylić bo kolor czasami odbiega od rzeczywistego.
BRIGIDA I JAREK na ile wycenili wam okna platinium, bo nam bez okna bocznego w kuchni i jednego balkonowego nad wykuszem wycenili na 17500. Zastanawiałam się czy cena w jednej firmie różni się jeżeli chodzi o rejon zamieszkania.
Pozdrawiam wszystkich budujących

Oliwkowo
14-03-2011, 19:10
OLIWKOWO!!
Witam serdecznie wasz domek prezentuje się znakomicie, my również mamy ciemny dach mam pytanko w sprawie elewacji jaki kolor planujecie i czy posiadacie rolety zewnętrzne? Nam najpierw podobała się elewacja żółta lub jasno zielona ale ostatnio spodobał nam się jakiś
jasny beż z ciemniejszymi lamówkami wokół okien. okna mamy z oknoplastu kolor orzech, wydają się podobne kolorystycznie do waszych ale na zdjęciach to można się pomylić bo kolor czasami odbiega od rzeczywistego.

Cieszymy się bardzo, że nasz domek się podoba. My planujemy kolor elewacji "złamaną biel", a cokół chociaż nie wiem czy tak to się fachowo nazywa będzie koloru ciemno szarego. Płytki na zewnątrz też planujemy szare. Jeśli chodzi o stolarkę okienną to mamy kolor złoty dąb, a rolet zewnętrznych niestety nie posiadamy.
Pozdrawiamy

greg123456
14-03-2011, 19:53
OLIWKOWO!!
Witam serdecznie wasz domek prezentuje się znakomicie, my również mamy ciemny dach mam pytanko w sprawie elewacji jaki kolor planujecie i czy posiadacie rolety zewnętrzne? Nam najpierw podobała się elewacja żółta lub jasno zielona ale ostatnio spodobał nam się jakiś
jasny beż z ciemniejszymi lamówkami wokół okien. okna mamy z oknoplastu kolor orzech, wydają się podobne kolorystycznie do waszych ale na zdjęciach to można się pomylić bo kolor czasami odbiega od rzeczywistego.
BRIGIDA I JAREK na ile wycenili wam okna platinium, bo nam bez okna bocznego w kuchni i jednego balkonowego nad wykuszem wycenili na 17500. Zastanawiałam się czy cena w jednej firmie różni się jeżeli chodzi o rejon zamieszkania.
Pozdrawiam wszystkich budujących

Okna z oknoplastu w każdym salonie mają inne ceny. Na wszystkich oknach miałem różnice ok 1000zl mimo że bralem dokładnie te same opcje a salon nr.2 był w drugim mieście oddalony o 25km. Zalezy ile %upustu dostaniesz

Martusia7312
15-03-2011, 11:51
TAR Dzięki Tobie zrobiło się na forum całkiem wiosennie za sprawą Twojej "mini galerii" ogrodowej. Fajnie, że piszesz jakie są nazwy tych roślinek. Będzie to bardzo pomocne dla osób, które wkrótce też zaczną urządzać swoje ogrody.
Czy będziesz sadziła coś w rodzaju żywopłotu wokół ogrodzenia? Sama się zastanawiam co posadzić u siebie. Czekamy z utęsknieniem na dalsze zdjęcia.
Jaka jest rasa Twojego przecudnego psiaka?

projektant 1
15-03-2011, 16:51
Witam, jestem nowa na forum, wraz z mężem budujemy dom z zewnątrz troszkę podobny do domu w rododendronach 6, środek natomiast jest zdecydowanie inny
rozpoczęliśmy budowę w lipcu 2010 r. na podkarpaciu
Nie ukrywam, że jestem stałą bywalczynią na tym forum
Mam pytanie do oliwkowo
jakiej firmy i jaki kolor jest blachodachówki na Waszym domu.

Oliwkowo
15-03-2011, 17:53
TAR
mam pytanie jakie płytki macie na zewnątrz?, bardzo ładnie wyglądają. I jakie są w użytkowaniu?
A ogród zapowiada się bardzo interesująco :-) Czekamy na kolejne zdjęcia.

Oliwkowo
15-03-2011, 18:26
Witam, jestem nowa na forum, wraz z mężem budujemy dom z zewnątrz troszkę podobny do domu w rododendronach 6, środek natomiast jest zdecydowanie inny
rozpoczęliśmy budowę w lipcu 2010 r. na podkarpaciu
Nie ukrywam, że jestem stałą bywalczynią na tym forum
Mam pytanie do oliwkowo
jakiej firmy i jaki kolor jest blachodachówki na Waszym domu.

Witam,
blachodachówkę mamy firmy Thyssenkrupp kolor czarny mat gruboziarnisty.

Konto usunięte na żądanie
15-03-2011, 20:45
Witam.

U nas jutro rakieta startuje :) czyli majster bierze się ostro do roboty i etap I rusza.
Zdecydowaliśmy jednak na dwa nietypowe - bo mało tu stosowane warianty
1. Podnosimy parter o 1 cegłę
2. Komin od kominka będzie się zaczynał od 1 piętra.

Odnośnie tego 2 rozwiązania to czy ktoś to stosował? - bo śledząc ten wątek nie kojarzę. Da nam to ok 25 cm powierzchni salonu gratis i kominek nie będzie takim klocem.

mWilQ
15-03-2011, 20:56
Witam.

U nas jutro rakieta startuje :) czyli majster bierze się ostro do roboty i etap I rusza.
Zdecydowaliśmy jednak na dwa nietypowe - bo mało tu stosowane warianty
1. Podnosimy parter o 1 cegłę
2. Komin od kominka będzie się zaczynał od 1 piętra.

Odnośnie tego 2 rozwiązania to czy ktoś to stosował? - bo śledząc ten wątek nie kojarzę. Da nam to ok 25 cm powierzchni salonu gratis i kominek nie będzie takim klocem.

U mnie problem rozwiązałem nieco w inny sposób, zmniejszyłem wejścia zarówno do salonu jak i do kuchni i kominek ustawiam obok wybudowanego komina,a nie przed nim. O Twoim rozwiązaniu chyba nikt tutaj jeszcze nie pisał.
Co do pierwszego punktu, to przemyśl temat jeszcze raz, bo podniesienie ścianki na parterze niewiele Ci da, tylko zaburzy proporcje pomieszczeń. Dodatkowo najprawdopodobniej trzeba będzie przeliczyć sporo stron w projekcie, bo to o ile się nie mylę są już znaczące zmiany.

Konto usunięte na żądanie
15-03-2011, 21:17
Ów rozwiązanie z kominkiem jest zastosowane u szwagra i wygląda extra, co więcej kominkarz (wyższa półka) zasugerował nawet rozwiązanie aby zamiast ściany nośnej w tym miejscu zastosować dwa filary a kominek schować do środka pomiędzy nie |x| ale to zbyt hardkorowe jak dla mnie.

Co do podniesienia parteru (to rozwiązanie zastosowała REMLE założycielka tematu) jedyny minus tego rozwiązania to schody reszta jest bez znaczenia bo podnosisz w pionie więc nic się nie zaburzy. Na to rozwiązanie wpłynęły 2 istotne dla nas sprawy- otóż garaż ma "tylko" 2.2 na gotowo dla mnie to trochę za mało. Poza tym na 90% będzie rekuperator co po obniżeniu sufitu da ok 2.5 co też jest kichą więc stąd te decyzje.

Konto usunięte na żądanie
15-03-2011, 21:39
mWilkq
Daj ten schemat terriva jeszcze raz bo link nieaktywny.
ew. napisz na PW to podam Ci maila prześlij mi i dam go na swój serwer

Marlena&Marcin
16-03-2011, 06:40
Witajcie..

ooo wiosna już przyszła .. chociaż dzisiaj przymrozek.. :(

mam zapytanie.. czy ktoś ma położone na schodach płytki klinkierowe? http://www.paradyz.com.pl/Collection/clinker/natural-rosa
teoretycznie nie są antypoślizgowe ale chciałabym wiedzieć jak to jest w praktyce? czy zimą chodzi się jak po lodzie? czy nie jest tak źle?

Pozdrawiam i życzę słonecznego dzionka ;)

michur
16-03-2011, 07:34
Hej!

Pochwalcie się jak macie rozwiązane oświetlenie klatki schodowej. Jakaś lampy wiszące? Kinkiety? fajnie by było zobaczyć fotki :D

eniac
16-03-2011, 07:53
DZIEKUJE ZA INFO W SPARWIE METRÓW TYNKU - mój wykonawca na pierwszy rzut oka powiedział 600m i to mnie zbiło z tropu.....
MAm rodo 6w czyli dom troche dłuszy to i metrów dojdzie ale 600 to chyab przesada....

Jeszcze raz dzieki za podpowiedzi:))))
Pozdawiam Mariola

TAR
16-03-2011, 09:55
....

sister_2
16-03-2011, 11:01
Witam wszystkich :)
Śledzę forum na bieżąco i zazdroszczę tym co już zaczęli budowę. Ja z mężem czekamy na pozwolenie na budowę i może na wiosnę uda się ruszyć z budową. Już zakupiliśmy pustaki i drut na budowę. Planujemy budowę z pustaków gazobetonowych o wymiarach 24x24x59. Co myślicie o tym? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Oliwkowo
16-03-2011, 12:08
Oliwkowo, znalazlam typ gresu, Stargres Francesca - link ponizej. Pozdro.
http://www.stargres.pl/pl/strona.php/module=Oferta/action=Pokaz/IDGrupy=1/IDKategorii=16

dziękuję z informacje

mWilQ
16-03-2011, 12:21
mWilkq
Daj ten schemat terriva jeszcze raz bo link nieaktywny.
ew. napisz na PW to podam Ci maila prześlij mi i dam go na swój serwer

Jak dojadę dzisiaj do domu, to zerknę o co chodzi i w razie czego poprawię.
Mimo wszystko kilka stron wstecz, ktoś z forumowiczów załączył do swojej wiadomości zdjęcia remle ze zmianami stropu na terivę, więc jak są bardzo potrzebne to szukaj.

TAR
16-03-2011, 13:03
......

michur
16-03-2011, 13:07
Słuchajcie moze to nie w tym watku ale prosze o podpowiedz. jak zalozyc dziennik budowy na FM ale ten klasyczny (taki jak ma np. lookmen, michur czy Marlena&Marcin) nie chce takiego w formie bloga jak teraz wiele na muratorze. czy musze zmienic jakies ustawienia. pozdrawiam Ania

Po prostu wchodzisz do "Dzienniki budowy - dzień po dniu" (http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?18-Dzienniki-budowy-dzie%C5%84-po-dniu) i klikasz "Napisz nowy temat" :)

michur
16-03-2011, 14:27
Dzieki Michur, a jak zrobiłes zeby w sygnaturze byla tylko nazwa dziennika a nie cały link do stronki. probowalam zrobic to wg. instrukcji ponurego ale cos mi nie wychodzi. A.

Wklep sobie coś takiego (oczywiście podmieniając to co małymi literami ;)


wyświetlana nazwa (url strony)


Na przykład:


Galeria ogrodu TAR (https://picasaweb.google.com/TAR.RODO6/OgrodIInneWariacje?authkey=Gv1sRgCKrTpuaQlrGMAw#)

TAR
16-03-2011, 14:41
Wklep sobie coś takiego (oczywiście podmieniając to co małymi literami ;)


wyświetlana nazwa (url strony)


Na przykład:


Galeria ogrodu TAR (https://picasaweb.google.com/TAR.RODO6/OgrodIInneWariacje?authkey=Gv1sRgCKrTpuaQlrGMAw#)


Dzieki - udalo sie.

michur
16-03-2011, 15:01
A wracając do tematu :> Nikt nie ma światła na schodach? No pochwalcie się ;) Zaraz nam ściany zatynkują i trzeba będzie kuć potem jeśli teraz koncepcji nie ustalimy ;)

Oliwkowo
16-03-2011, 15:41
U nas jutro przychodzą wylewki robić :lol2:
mam nadzieję, że w końcu ruszymy trochę do przodu:)

Marlena&Marcin
16-03-2011, 16:04
My mamy tylko jeden plafon przy schodach i jeden płaski u góry na klatce - jest jasno.
o takie:
http://img46.imageshack.us/img46/6841/plafon01.jpg
http://img860.imageshack.us/img860/5528/plafon.jpg
http://img199.imageshack.us/img199/8237/plafon03.jpg

Oliwkowo
16-03-2011, 18:45
Mam pytanie do osób które maja wykończonego rodoska, ile płaciliście za robociznę łazienek, bo mamy wstępną wycenę i nie wiemy czy się decydować czy nie?

michur
16-03-2011, 19:34
Marlena&Marcin: dzięki :)

michur
16-03-2011, 19:46
Witam.
2. Komin od kominka będzie się zaczynał od 1 piętra.


Ciekawy pomysł. A będziecie mieli jakąś wyczystkę do wybierania sadzy?
Ten komin to nasza zmora, zwłaszcza, że mamy murowany z cegły z wkładem kamionkowym - takie stare rozwiązanie. Przez te cegły komin jest jeszcze większy niż w projekcie... No i w ostateczności postanowiliśmy nie robić kominka klasycznego by nie zagracić sobie przejścia.

mWilQ
16-03-2011, 20:04
lookmen: już powinno działać

Konto usunięte na żądanie
16-03-2011, 21:09
działa dzięki. Od Remle też mam. Wyliczyłem że do stropu potrzebuję:
11szt belek 6,2m
13szt. belek 3,2m
4szt. belek 3,4m
9szt. belek 5,4m
pustak stropowy ok 650szt
Czy ktoś może zweryfikować te ilości? Rodo 6 g2.

Co do kominka- to naprawdę jest świetne rozwiązanie, a wyczystka będzie we wkładzie.

Pochwalę się :) dzień 1

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/mur.JPG

mWilQ
16-03-2011, 21:18
działa dzięki. Od Remle też mam. Wyliczyłem że do stropu potrzebuję:
11szt belek 6,2m
13szt. belek 3,2m
4szt. belek 3,4m
9szt. belek 5,4m
pustak stropowy ok 650szt
Czy ktoś może zweryfikować te ilości? Rodo 6 g2.

Co do kominka- to naprawdę jest świetne rozwiązanie, a wyczystka będzie we wkładzie.

Wrzuć mi proszę to od remle na maila ze stopki - dodam do folderu.
U mnie dla rodo6 z małym garażem wyszło:
belka terriva /3 - 14szt
belka terriva /3,3 - 8szt
belka terriva /3,6 - 12szt
belka terriva / 5,4 - 10szt
pustak terriva 4,0/1 keramzyt - 579szt
beton - 13m3

Konto usunięte na żądanie
16-03-2011, 21:24
poszło

Kallula
16-03-2011, 21:59
Oliwkowo podziel się proszę jak wycenili Ci robociznę płytek w łazienkach za m2 ,u nas był jeden Pan na wycenie i wycenił 55 zł za m2 ,wydaje nam siez e to dużo... słyszeliśmy o około 40 zł za m2 ...


Dodam ze my planujemy plytki do wysokosci ok 120 cm max , i bez wymyslnych wzorow ,wiec sprawa kładzenia płytek jest chyba uproszczona...Pozdrawiamy
P.S.Wczoraj wstawili nam okna z Oknoplusa ,dzis zakonczyli hydraulike ,za tydzien wchodzą tynkowac wiec wkrótce pochwalimy się naszym Rodoskiem

Oliwkowo
17-03-2011, 06:39
Oliwkowo podziel się proszę jak wycenili Ci robociznę płytek w łazienkach za m2 ,u nas był jeden Pan na wycenie i wycenił 55 zł za m2 ,wydaje nam siez e to dużo... słyszeliśmy o około 40 zł za m2 ...


Dodam ze my planujemy plytki do wysokosci ok 120 cm max , i bez wymyslnych wzorow ,wiec sprawa kładzenia płytek jest chyba uproszczona...Pozdrawiamy
P.S.Wczoraj wstawili nam okna z Oknoplusa ,dzis zakonczyli hydraulike ,za tydzien wchodzą tynkowac wiec wkrótce pochwalimy się naszym Rodoskiem

Nam dwie łazienki wycenili na 7750 zł :o, sama robocizna. Dodam, że też mamy proste łazienki bez udziwnień i wielu dekorów, górna będzie cała w płytkach a w dolnej łazience jedna ściana będzie malowana a reszta w płytkach. Uważam, że to chyba zbyt duża cena:confused: tylko fachowcy naprawdę dobrzy.

michur
17-03-2011, 08:04
lokmen: co do kominka zgadzam się z Tobą całkowicie. Żałuję, że mi takiego rozwiązania nie podsunął ktoś wcześniej.

TAR: Dzięki. Chyba zdecydujemy się na dwa plafony/kinkiety, po jednym na każdy bieg schodów - musimy zrobić wizję lokalną na budowie. Osobnego oświetlenia stopni nie przewiduję - jakoś nie jestem przekonany co do jego przydatności (poza salami kinowymi ;))

jomad
17-03-2011, 10:22
Zgadzam się z TAR, że takie oświetlenie schodowe jest bardzo przydatne - zwłaszcza w nocy spokojnie wystarczy takie oświetlenie aby zejść z piętra na parter i nie budzić wszystkich lokatorów domu :) My mamy ledy co drugi stopień - jest dość niewyraźne zdjęcie w mojej galerii - dodatkowo mamy zaplanowany kinkiet na ścianie przy drzwiach do pokoju nad garażem i lampa sufitowa już na klatce na piętrze (niestety jeszcze nie wiszą, aż wstyd się przyznać :) )
Mnie jeszcze do oświetlenia schodów przekonało to, że schody i cała klatka w RODO jest widoczna w salonie - to oświetlenie to całkiem fajny element ozdobny :)

michur
17-03-2011, 10:35
No nie wiem, naciągany ten argument o nie budzeniu lokatorów. Chyba, że śpią na klatce schodowej ;)

Marlena&Marcin
17-03-2011, 10:42
Zgadzam się, naciągany ;)
.. często muszę (niestety) chodzić po schodach w nocy (z powodu dziecka) i nawet jak zapalam światło to nikt jeszcze się nie obudził :)
nawet pies nie zwraca uwagi.. ale to chyba świadczy jedynie o tym jakiego to leniwego psa mamy :))

Blacky
17-03-2011, 11:31
P.S.Wczoraj wstawili nam okna z Oknoplusa ,dzis zakonczyli hydraulike ,za tydzien wchodzą tynkowac wiec wkrótce pochwalimy się naszym Rodoskiem

My również wstawiliśmy okna:) Tyle, że przedwczoraj;) Okna MS. Jeszcze "na żywo" ich nie widziałam, tylko na zdjęciach.
http://img228.imageshack.us/img228/65/dscf0090be.jpg (http://img228.imageshack.us/img228/65/dscf0090be.jpg)
http://img827.imageshack.us/img827/1479/dscf0075b.jpg (http://img827.imageshack.us/img827/1479/dscf0075b.jpg)

Okazało się, że pan od pomiaru okien źle wymierzył okna frontowe i drugie okno kuchenne i są one nieco krótsze niż w projekcie, nad czym ździebko boleję, ale cóż...

Niestety instalacji jeszcze nie możemy zacząć, bo ciągle nie mamy ścianek działowych. Nasz majster chce najpierw zrobić sufit i skosy na poddaszu i dopiero murować ścianki. Twierdzi, że tak będzie mu łatwiej i wyjdzie ekonomiczniej z materiałem.

Pozdrawiam;)

Konto usunięte na żądanie
17-03-2011, 14:01
Niestety instalacji jeszcze nie możemy zacząć, bo ciągle nie mamy ścianek działowych. Nasz majster chce najpierw zrobić sufit i skosy na poddaszu i dopiero murować ścianki. Twierdzi, że tak będzie mu łatwiej i wyjdzie ekonomiczniej z materiałem.

najpierw sufity potem ścianki???? A że do czego on przykręci te sufity- do krokiew?a potem ścianka do sufitu? i pewnego razu w nocy BUM hehe. Hyba że ścianki karton gips to taki myk ma sens.

michur
17-03-2011, 14:10
Sufity przykręci to jętek. Potem do ich wysokości powstaną ścianki - z czego to już chyba nie ważne. Ma to jakiś sens. Gorzej, że jeśli planujecie mokre tynki czy wylewki to ewentualne płyty KG na poddaszu ładnie "napuchną" wilgocią i nie wiem czy z tego nie będzie jakiejś tragedii. Ale majster pewnie wie co robi.

jomad
17-03-2011, 14:15
Ja akurat zawsze sie budze jak maz zapala gorne swiatlo. poza tym juz tez zlądowalam ze schodow po ciemku jak szlam po picie do kuchni ledwo obudzona. ale nie chcesz - nie montuj, nie mam zamiaru Cie przekonywac. Dla mnie jest przydatne i to najwazniejsze :) pozdr. A

Chyba zależy od lokatorów a także od np. zamontowanych drzwi - czy są przeszklone czy nie :) U mnie podobnie jak u TAR oświetlenie jest przydatne i drugi raz również bym się na nie zdecydowała :) Zwłaszcza, że oświetlenie ledowe w użytku jest tanie.
No ale najważniejsze jest to, że mimo tego iż projekt Rodo jest "sztampowy" to ile jego właścicieli tyle pomysłów na jego urządzenie i każdy dom się czymś różni. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby dla właścicieli to był wymarzony dom, a czy będzie takie czy inne oświetlenie to już drugorzędna rzecz:)
pzdr

adamki2
17-03-2011, 14:50
U nas na klatce schodowej mamy dwa kinkiety, plafon na pietrze oraz lampki podświetlające co drugi schodek. Jest bardzo jasno, światełka przy schodach dają fajny efekt i dobrze podświetlają schody. Zdjęcia robione są za dnia, więc nie widać dobrze efektu wieczornego.
http://images49.fotosik.pl/317/a2badc38cd797705med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/726/f3bc125241f42d7fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/687/24fb1467c4558d13med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Konto usunięte na żądanie
17-03-2011, 15:45
michur
Sufity przykręci to jętek. Potem do ich wysokości powstaną ścianki - z czego to już chyba nie ważne. Ma to jakiś sens. Gorzej, że jeśli planujecie mokre tynki czy wylewki to ewentualne płyty KG na poddaszu ładnie "napuchną" wilgocią i nie wiem czy z tego nie będzie jakiejś tragedii. Ale majster pewnie wie co robi.
Tu akurat się nie zgodzę bo ściana- murowana- powinna być albo podparta albo wyparta. Jakoś nie widzę możliwości wyparcia o sufit z płyty K/G.
Tak więc na moje to ten majster to jakiś taki co na łatwiznę leci bo mu będzie łatwiej sufit zrobić.

Blacky
17-03-2011, 20:35
Fajnie wyglada wersja 6N, do dzis zaluje ze jednak jej nie wybralam. i to dodatkowe wyjscie przez wykusz, super. szkoda ze wam okna zle zrobili, byloby spojniej. na waszym miejscu mimo wszystko domagalabym sie wymiany na wlasciwe, skoro to oni robili pomiary to powinni poniesc tego koszty. no chyba ze dali Wam dodatkowy upust. pozdr. A

Wiem, że to oni robili pomiary, ale my podpisaliśmy zlecenie na którym były podane te niewłaściwe wymiary... Jakoś tego nie wyłapaliśmy. No i nie chce nam się już kłócić o to. Trudno, choć zdecydowanie wolę większe okna niż mniejsze;)

michur
17-03-2011, 20:59
Sufity przykręci to jętek. Potem do ich wysokości powstaną ścianki - z czego to już chyba nie ważne. Ma to jakiś sens. Gorzej, że jeśli planujecie mokre tynki czy wylewki to ewentualne płyty KG na poddaszu ładnie "napuchną" wilgocią i nie wiem czy z tego nie będzie jakiejś tragedii. Ale majster pewnie wie co robi.
Tu akurat się nie zgodzę bo ściana- murowana- powinna być albo podparta albo wyparta. Jakoś nie widzę możliwości wyparcia o sufit z płyty K/G.
Tak więc na moje to ten majster to jakiś taki co na łatwiznę leci bo mu będzie łatwiej sufit zrobić.

OK, w sumie nie znam się, więc nie będę mieszać :)

Kallula
17-03-2011, 21:49
Blacky ja bym sie jednak domagała wymiany tych okien ,skoro nie jesteś zadowolony.My bralismy okna z Oknoplusa ,Pan był na pomiarach 2 razy zeby miec pewnosć ze wszystko dobrze pomierzył... i nie podpisywaliśmy zadnego protokołu.W końcu to on powinien się znac na pomiarach okien a nie Ty...w kazdym razie ani ja ani maż nie latalibyśmy z metrem zeby sprawdzac czy facet dobrze pomierzył...żadna porządna firma nie dopusciłaby do tego,tak wiec nieładnie to świadczy o tej firmie.W takiej sytuacji powinni sami zaproponować wymianę lub dać duuuży upust

Blacky
18-03-2011, 08:32
Jeju, mieszacie mi w głowie i podpuszczacie;) Muszę to poważnie rozważyć. Mąż do tego tak lekko podszedł więc uznałam, że widać tak musi być. A teraz po Waszych postach ogarnęły mnie wątpliwośći... Skonsultuje sprawę z drugą połową;)
A sprawę z poddaszem i sufitami skonsultujemy jeszcze z kierownikiem.

Konto usunięte na żądanie
18-03-2011, 12:48
Tak jest. Partaninie trzeba mówić stanowcze nie.
Napiszcie jak macie okna w kuchni dwa czy jedno. Pytam bo początkowo zlikwidowalismy to boczne ale w rezultacie kazalem je robić przez co trzoszke zdenerwowalem majstra bo już miał ścianie. Teraz muszę z nim jakaś flaszke zrobić :-)

aga-gaga
18-03-2011, 14:54
Lokmen my zostawiliśmy 2 okna w kuchnii. Wiele osób nam to odradzało i doradzali żeby to od strony wykusza zamurować. Z 2 oknami kuchnia jest naprawdę bardzo widna. Okna mają takie wymiary jak w łazience na parterze (rodo 6p)

Oliwkowo
18-03-2011, 15:30
Tak jest. Partaninie trzeba mówić stanowcze nie.
Napiszcie jak macie okna w kuchni dwa czy jedno. Pytam bo początkowo zlikwidowalismy to boczne ale w rezultacie kazalem je robić przez co trzoszke zdenerwowalem majstra bo już miał ścianie. Teraz muszę z nim jakaś flaszke zrobić :-)

U nas też zostały dwa okna, na początku żałowałam, bo jest przez to mniej kuchnia ustawna, ale teraz się cieszę bo jest naprawdę widna. Projekt kuchni już mamy :) szafki wiszące są tylko dwie, ale jak na nasze potrzeby wystarczy. Mamy piwnicę więc będzie gdzie graty trzymać ;)

Blacky
18-03-2011, 15:36
Byliśmy z żoną na rozmowie z facetem, który mierzył okna... zostaje mi posypać głowę popiołem bo przypomniał mi, że to ja poprzeliczałem sobie wysokość posadzki i stwierdziłem, że okna w kuchni muszą "wisieć" o te 5 centymetrów wyżej niż wskazywał otwór w chwili pomiaru, tak, żeby później nie mieć problemu ze zmieszczeniem mebli i blatu... Nie wiem jak ale zupełnie o tym zapomniałem i niepotrzebnego stresu żonce przysporzyłem....

A okna w kuchni zostawiliśmy oba, przy czym to mniejsze odsunęliśmy o 20 cm bliżej frontu. Zlikwidowaliśmy za to bezpośrednie wejście do kuchni z holu bo przy braku kominka wejście mamy tylko 3 kroki dalej a ustawność tej ściany robi się extra :)

Oliwkowo
18-03-2011, 15:40
My okno w kuchni od strony wykuszu zmniejszyliśmy bo by nam się lodówka nie zmieściła :-)

Blacky
18-03-2011, 18:36
Oliwkowo, a czyje macie drzwi wejściowe? Drewniane czy PCV? I ile kosztowały?:oops:
Sorry za grad pytań ale właśnie jesteśmy na etapie wyboru....

Oliwkowo
18-03-2011, 19:12
Oliwkowo, a czyje macie drzwi wejściowe? Drewniane czy PCV? I ile kosztowały?:oops:
Sorry za grad pytań ale właśnie jesteśmy na etapie wyboru....

Drzwi mamy robione na zamówienie w firmie TJDOOR, są to drzwi stalowe oklejone płytą MDF koszt to 3500zł.

RozAnia
18-03-2011, 19:26
Witam wszystkich forumowiczów.
Od dłuższego czasu bacznie z żoną obserwujemy to forum. Jesteśmy na etapie (mamy nadzieję - finiszu) papierkologii, w planach rozpoczęcie po świętach wielkanocnych 2011.
TAR - szkoda że nie ma już twoich galerii stanowiły dla nas inspirację dla wielu naszych pomysłów i utwierdziły nasz wybór projektu.
Z kilkoma osobami miałem już możliwość porozmawiać na PRIV lub w ich dziennikach - serdecznie pozdrawiam i zazdroszczę.
Niebawem na pewno rozpoczniemy nasz dziennik i jak będzie czym zaczniemy się chwalić i udzielać na forum.
Póki co mam dylemat "Wertera" związany z podniesieniem ścianki kolankowej i wpływu tego działania na budowę dachu oraz z tym szpetnym słupem z pokoju nad kuchnią. O temacie zacząłem już rozmowę z anna25 - bardzo dziękuję za wszystkie informacje.
1) Po pierwsze czy ktoś pozbył się tego słupka w pokoju nad kuchnią i jak to zrobić - czy można go przenieść do ściany w łazience (jeżeli ktoś ma dokumentację - zdjęcia z realizacji będę bardzo wdzięczny)
2) jak to jest z podniesieniem ścianki kolankowej (jeżeli możecie odpowiedzieć na forum - jak nie to może PRIV lub mail [email protected]) - czy uwzględniliście to w projekcie, czy wpis kierownika budowy, czy tak po cichu .... i co się z tym wiąże zmiana budowy dachu
3) po podniesieniu ścianki kolankowej zmieniają się parametry dachu. Czy ktoś z was wiek jak to zostało zrealizowane czy pozostawiliście to wolną rękę dekarzom.
Moje przemyślenia urodziły trzy "projekty"

http://jroza.beta.zst.tarnow.pl/Projekt.Domu-RODO6.G2/do.forum.murator/dach1.png

tu konsekwentnie podniesione wszystko proporcjonalnie, ale trzeba (zaznaczam wg. mnie) przesunąć słupki, żeby sufit był na odpowiedniej wysokości - wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem tylko ten słupek w pokoju nad kuchnią - powiedzcie jak się go pozbyć :).

http://jroza.beta.zst.tarnow.pl/Projekt.Domu-RODO6.G2/do.forum.murator/dach2.png

tu słupki na miejscu ale zmienia się pochylenie dachu i obniża się jego wysokość - nie wiem jaki wpływ ma to na jaskółki i na ogólny wygląd. Dach zmieni się na oko ok 4-7 stopni i obniży ok kilkanaście - kilkadziesiąt cm.

http://jroza.beta.zst.tarnow.pl/Projekt.Domu-RODO6.G2/do.forum.murator/dach3.png

wg, mnie złoty środek - ścianka podniesiona, dach pozostaje na oryginalnej wysokości, słupki przesuwają się o kilka - kilkanaście cm (dużo mniej niż w 2), pochylenie dachu zmienia się - ale dużo mniej niż w 2 - może nawet po wykonaniu wszystkiego nie jest to w ogóle widoczne

Każdy z tych projektów niesie za sobą konsekwencje można prosić o komentarz jaką wersję wy zastosowaliście. Czy wszystko było robione na "własną/dekarską rękę" czy zostało poparte wyliczeniami projektowymi - można takie wyliczenia zobaczyć

Najbardziej jednak mi zależy na pomysłach (ale już zrealizowanych) jak się pozbyć tego słupka z pokoju nad kuchnią.

Radzio_s
18-03-2011, 20:13
Witajcie
Ja właśnie mam zrobiony wykop pod fundamenty, w czwartek zalewamy beton.Co do dylematy przedmówcy:
- ścianę kolankową mam podniesiona o 1 porotherm i wydłużone jętki aby sufit pozostał na miejscu
- słupów nie będzie.Wykonawca zaproponował zalanie na ściance działowej(porotherm 11,5) wieńca i posadzenia na nim krótkich słupków.

RozAnia
18-03-2011, 20:30
Wspaniała informacja. Może doczekam się na fotki z wykonania jak są już fundamenty do do tego etapu "rzut beretem". A jak to wygląda u osób które są po tym etapie.

mWilQ
18-03-2011, 20:49
RozAnia: u nas ścianka została podniesiona o jeden pustak i wszystko odbyło się bez dodatkowej zmian w projekcie. Cieśle mam wrażenie, że i tak w projekt patrzyli jak im się o nim przypomniało i jechali według własnego uznania. Przez to np mam dwie wkurzające belki przy wejściu na strych. Na pewno warto minimalnie pociągnąć dach w dół, żeby ta podniesiona ścianka nie rzucała się w oczy. Przy słupach, jeśli nie zmienicie ich lokalizacji, to warto pomyśleć o stalowych (ktoś tutaj takie stosował), żeby uniknąć niepotrzebnego kręcenia. U mnie troszkę za późno.

adamki2
19-03-2011, 08:49
Witam. Nie za bardzo rozumiem problemu, większości budujących Rodo 6, dotyczący słupa w pokoju nad kuchnią. My już mieszkamy prawie rok i ten słup naprawdę nie przeszkadza, wręcz jest fajnym elementem dekoracyjnym w pokoju, więc nie ma obaw. Oto nasze rozwiązanie, może niektórym pomoże podjąć decyzję. Pozdrawiam
http://images47.fotosik.pl/318/d9ea19b5ea6ce58fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

80mariusz80
19-03-2011, 08:58
@RozAnia;
Pare moich doswiadczen co do podniesienia scianki kolankowej: podnioslem ja o dwa pustaki [+50 cm], nie zmienialem kata dachu. Kierownik nie chcial mi wprowadzic tych zmian na projekcie i stwierdzil ze moge to zalatwic z budowlancami. Nie wiem do dzis czy mu sie nie chcialo tego poprawiac na projekcie, czy tak mozna zrobic, w kazdym razie jest dalej moim kierownikiem budowy i to on prowadzi dziennik na biezaco. Po podniesieniu scianki kolankowej bez zmiany kata dachu, automatycznie podnosi sie dostep do okien dachowych i wysokosc pomieszczenia (sufitu). Nie pomyslalem o tym, i teraz do okna dachowego bede musial kupic jakis kij do otwierania (kupilem niestety z gornym otwieraniem). Na etapie wiezby dachowej wyszlo rowniez, iz ten sufit idzie znacznie do gory i wtedy na strychu bedzie malo miejsca. Oczywiscie jetki mozna obnizyc, ale co za tym idzie zwieksza sie ich dlugosc. Ja niestety zamowilem wiezbe jak w projekcie i pozniej bylo kombinowanie z tymi jetkami, jak z krotkich zrobic dlugie.
Lepiej zeby ta zmiana byla wprowadzona na projekcie, bo wszystko sie potem pie...przylo a winnego nie ma.
Polecam tez ostroznosc przy przesuwaniu wszelkich elementow wiezby dachowej, zmiana jednego wymiaru pociaga zmiane innego, przesuniecia jednej rzeczy pociagaja za soba zmiane innej, itd. (ale to juz zmartwienie dekarzy, oby łebskich). No i przepisowa odleglosc 30 cm od wiezby do komina (przewodu spalinowego).
Co do słupa na górze, to nie miałem nic przeciwko niemu, nawet chcę go włączyć razem z jętkami w dekorację pokoju - wydobyć piękno drewna, słojów i zalakierować. Ale to już kwestia gustu, o którym się nie dyskutuje :)

To rodek 6p z podniesionym kolankiem o 0,5m:
http://images41.fotosik.pl/724/24f8045da3b789b6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=24f8045da3b789b6)

Marlena&Marcin
19-03-2011, 10:28
Witam. Nie za bardzo rozumiem problemu, większości budujących Rodo 6, dotyczący słupa w pokoju nad kuchnią. My już mieszkamy prawie rok i ten słup naprawdę nie przeszkadza, ......
http://images47.fotosik.pl/318/d9ea19b5ea6ce58fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Potwierdzam, my akurat mamy w tym pokoju pokój gościnny, nie zbyt często uczęszczany ale ta ścianka (mamy ją pełną) w niczym nie przeszkadza.. i może stanowić fajna dekorację :)

ps. adamki pokoik śliczny :)

RozAnia
19-03-2011, 10:52
Dziękuję za informacje.
Wnioskuję więc że słupów się pozbędę tak jak napisał Radzio_s

- słupów nie będzie.Wykonawca zaproponował zalanie na ściance działowej(porotherm 11,5) wieńca i posadzenia na nim krótkich słupków.

80mariusz80
Przyznam że o oknach dachowych w ogóle nie pomyślałem, a też trzeba to uwzględnić.
Właśnie zabierałem się za poszukiwania jak daleko ma być komin od więźby bo chciałem go przesunąć o te 25 cm w stronę łazienek i już wiem że nic z tego.

Alternatywą będzie moż rozwiązanie lokmen'a. Czekam więc na więcej szczegółów od lokmen z kominem zaczynającym się jakoś pod sufitem

2. Komin od kominka będzie się zaczynał od 1 piętra.

Odnośnie tego 2 rozwiązania to czy ktoś to stosował? - bo śledząc ten wątek nie kojarzę. Da nam to ok 25 cm powierzchni salonu gratis i kominek nie będzie takim klocem.
liczę na foto z realizacji

Co do kominka- to naprawdę jest świetne rozwiązanie, a wyczystka będzie we wkładzie.
tylko tego z wyczystką we wkładzie nie bardzo rozumiem

Dziękuję wszystkim za informacje i zachęcam innych do wypowiedzi i wasze fotki ws. ścianki i słupów, problemów i sposobów rozwiązania.

Wasze wypowiedzi i zdjęcia mam nadzieję pozwolą nam w przyszłości uniknąć problemów jakie miał Blaky z oknami - ktoś mierzył, ktoś mówił, a winni jesteśmy My bo chcemy po swojemu, ale do tego trzeba mieć z 1000 fakultetów bo ktoś kto się na tym powinien znać nam nie powie że to co wymyślimy sobie nie może tak być bo... tylko powie że tak chcieliśmy. Stwierdzenie Klient nasz Pan przez niektórych jest mocno nadinterpretowywane.

michuadam
19-03-2011, 14:29
Mam pytanie ile wyszło wam metrów tynków wewnętrznych przy drugim stropie wylewanym.

aga-gaga
19-03-2011, 15:21
Witam, jeżeli chodzi o słup w pokoju nad kuchnią to my go nie mamy. Nasz majster od dachu tak zrobił że nie jest potrzebny.

aga-gaga
19-03-2011, 15:24
Podnieślismy sciane kolankową o jeden pustak i jesteśmy zadowolenii z efektu.

GABRIELKA08
19-03-2011, 17:14
Witajcie
Ja właśnie mam zrobiony wykop pod fundamenty, w czwartek zalewamy beton.Co do dylematy przedmówcy:
- ścianę kolankową mam podniesiona o 1 porotherm i wydłużone jętki aby sufit pozostał na miejscu
- słupów nie będzie.Wykonawca zaproponował zalanie na ściance działowej(porotherm 11,5) wieńca i posadzenia na nim krótkich słupków.


Witam, w gronie ..tylko my mamy jeszcze piwnice ;)
tez podwszyszalismy scianke kolankowa, slupy zlikwidowane (gabinet rowniez) bedzie wzmacniany strop ,pociagi i a poźniej obniżany sufit.Życze pogody i powodzenia .Liczę na foto z kolejnego etapu prac.(polecam dzienniczek internetowy wiecje inf. moj mail [email protected] )

GABRIELKA08
19-03-2011, 17:21
A jesli chodzi o slupy u gory .my troszke przerabialismy projekt i mamy je zawatre zwyczajne w ścianie.

kristos07
19-03-2011, 20:50
witam
mam pytanko do 80mariusz80 jakiej firmy masz dachówkę,

80mariusz80
20-03-2011, 12:05
Marsylka, Tondach.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44130-tondach-dachowka-dawno-tego-nie-bylo&p=4345530#post4345530