PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

greg123456
20-03-2011, 21:11
Witam. Nie za bardzo rozumiem problemu, większości budujących Rodo 6, dotyczący słupa w pokoju nad kuchnią. My już mieszkamy prawie rok i ten słup naprawdę nie przeszkadza, wręcz jest fajnym elementem dekoracyjnym w pokoju, więc nie ma obaw. Oto nasze rozwiązanie, może niektórym pomoże podjąć decyzję. Pozdrawiam
http://images47.fotosik.pl/318/d9ea19b5ea6ce58fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)



My mamy zalane slupy betonowe w ściankach u góry od samego stropu żelbetonowego.
Takie rozwiązanie tez rozważałem gdyż kiedyś tym się zajmowałem i wszelkimi zabudowami (czas pracy 1.30 + szpachlowanie)

Ktoś pisał trzy dni temu o ekipie która chciała zrobić gipsy a dopiero ścianki działowe murowane. Nie dajcie się wkręcić paprakom!!!
Pozdrawiam wszystkich :)

Oliwkowo
21-03-2011, 11:37
A ja mam pytanie z innej beczki, ile płaciliście za robociznę ocieplenia poddasza? (na gotowo)

Blacky
21-03-2011, 13:10
Oliwkowo
My mamy uzgodnione z naszym majstrem docieplenie poddasza do płyt włącznie 48zł/m2. A Wy jaką dostaliście ofertę?

Oliwkowo
21-03-2011, 13:25
Oliwkowo
My mamy uzgodnione z naszym majstrem docieplenie poddasza do płyt włącznie 48zł/m2. A Wy jaką dostaliście ofertę?

My znaleźliśmy jedną ekipę, która robi na gotowo za 37-40 zł, a drugą 40-60 zł. Będziemy negocjować i zobaczymy.

Konto usunięte na żądanie
21-03-2011, 14:42
Pytanie szybkie no dwa bo już maestro nadproża będzie wylewał:

1. Szerokość drzwi wejściowych- jak robiliście - oryginał 100cm czy szerzej?
2. Miejsce na rolety?- schowane w nadprożach czy przykręcane do nich?

Pozdrawiam

i fotkę wstawiam z okazji 1dnia wiosny bo u nas się "domek czerwieni" :)

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/domek.jpg

szumlasu
21-03-2011, 18:07
Mam pytanie ile wyszło wam metrów tynków wewnętrznych przy drugim stropie wylewanym.

720 m2 dom z pojedynczym garazem

kristos07
21-03-2011, 21:20
dziękuję za odpowiedź i linka 80mariusz80

mWilQ
22-03-2011, 13:37
Czy możecie podrzucić zdjęcia i informacje, jak rozwiązaliście wentylację w dolnej łazience.
Czy ktoś w tym pomieszczeniu wyrównywał sufit (u mnie spore zróżnicowanie, sufit skośny pod schodami na półpiętro, sufit pod spocznikiem - plaski po całości, sufit skośny pod schodami na piętro, podciąg i na końcu sufit na właściwej wysokości), ja planuję wyrównać go do poziomu podciągu.
Nie wiem za bardzo jak doprowadzić wentylację w pobliże kabiny. Planuję wpinać się do komina wentylacyjnego, za kominem spalinowym w dawnej kotłowni.

aniak25
22-03-2011, 17:00
mWilQ ja mam w górnej łazience przy ścianie z moją pralnią postawiony komin trzy kanałowy. Do pierwszego z lewej jest zrobiona dziura w stropie do dolnej łazienki. Sufit będzie obniżony do podciągu więc nawet mam pod nim kolano od pionu kanalizacyjnego. Środkowy kanał jest przebity przez ścianę za plecami i będzie wentylował pralnio-suszarnie, a ostatni kanał do wentylacji górnej łazienki. Dla mnie krzywy kanał wentylacyjny jest mniej skuteczny więc wybraliśmy rozwiązanie takie i jest ok.

Blacky
22-03-2011, 20:13
Mam pytanie odnośnie dachówek:
jak kupujecie/kupowaliście dachówki: z VATem 23% czy z usługą montażu czyli 8%? Tak się zastanawiam co lepsze...

weronika2277
22-03-2011, 20:53
https://picasaweb.google.com/weronika2277/101MSDCF?authkey=Gv1sRgCM6tp7Hmu9O9Yg&feat=directlink

mWilQ
23-03-2011, 08:29
aniak25: dzięki za odpowiedź, ale chyba bez zdjęć się nie obejdzie - wyobraźnia szwankuje ;)


Mam pytanie odnośnie dachówek:
jak kupujecie/kupowaliście dachówki: z VATem 23% czy z usługą montażu czyli 8%? Tak się zastanawiam co lepsze...

Nie wiem czy każde pokrycie dachu podlega zwrotowi VAT w US, ale np. ceramiczne przeszło bez grymasu.
Jeśli to wykonawca zaproponował zakupienie dachówek, to sprawdź jaki rabat zaoferował, porównaj cenę z VAT 23% i 8%.
Z mojego punktu widzenia lepiej kupić produkt taniej o te 15%, niż później o podobny zwrot starać się w US.
Przy fakturze VAT na usługę dowiedz się jak będzie wyglądał ewentualny zwrot, czy też gwarancja na dachówkę.

Cecil
23-03-2011, 09:02
aniak25: dzięki za odpowiedź, ale chyba bez zdjęć się nie obejdzie - wyobraźnia szwankuje ;)



Nie wiem czy każde pokrycie dachu podlega zwrotowi VAT w US, ale np. ceramiczne przeszło bez grymasu.
Jeśli to wykonawca zaproponował zakupienie dachówek, to sprawdź jaki rabat zaoferował, porównaj cenę z VAT 23% i 8%.
Z mojego punktu widzenia lepiej kupić produkt taniej o te 15%, niż później o podobny zwrot starać się w US.
Przy fakturze VAT na usługę dowiedz się jak będzie wyglądał ewentualny zwrot, czy też gwarancja na dachówkę.
Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa w US: więźba jest nie do odliczenia, natomiast wykonawca spokojnie może dać 8% VAT. Na to warto zwrócic uwagę.

ewelka-sochaczew
23-03-2011, 14:14
Witam serdecznie,
Własnie odebrałam pozwolenie na budowę (po długim czasie) i już niedługo zaczniemy budowę naszego wymarzonego domu Rodo 6,
budujemy pod Sochaczewem, czy byłby ktoś tak miły i przesłał mi kosztorys na adres: [email protected],

Od roku śledzę wątki na tym forum, ale dopiero dziś coś napisałm, bo dopiero od dziś coś zaczyna się dziać.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, to wspaniałe miejsce i znakomita lektura:)

ewelka-sochaczew
23-03-2011, 14:15
Witam serdecznie,
Własnie odebrałam pozwolenie na budowę (po długim czasie) i już niedługo zaczniemy budowę naszego wymarzonego domu Rodo 6,
budujemy pod Sochaczewem, czy byłby ktoś tak miły i przesłał mi kosztorys na adres: [email protected],

Od roku śledzę wątki na tym forum, ale dopiero dziś coś napisałm, bo dopiero od dziś coś zaczyna się dziać.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, to wspaniałe miejsce i znakomita lektura:)

Blacky
23-03-2011, 14:18
No tak, o więźbie to nie pomyśleliśmy. Szkoda. Ale uwaga od Cecil na pewno przyda się innym początkującym.
A dachówki weźmiemy faktycznie z montażem.

eniac
23-03-2011, 17:43
Witam wzystkich:)
U nas juz po tynkach. Ponieważ mam rodo 6w i powiększony trochę garaz wyszło 270m.
A chcecie wiedziec jak "fachowcy" liczą metry tynków??
Metraż podłóg x 3. .....
U mnie wyszło by wtedy 291 m ale wydawało mi się to dużo i poprosilismy Pana tynkarza żeby przeliczył metry przy nas, no i wyszło o 20 mniej. Ale myliłby się ten kto kto pomyśli ze zapłacimy o te metry mniej.... Po dokładym pomiarze okazało sie że trzeba doliczyć kasę za listwy i drobne prace murarskie (około 3godziny może to zajęło dodatkowo do tynków...

pozdrawiam AMriola i Jerzy

Oliwkowo
24-03-2011, 09:04
U nas weszła dziś ekipa, zaczynają ocieplać poddasze, a następnie cała wykończeniówka :-) Już nie mogę się doczekać przeprowadzki. :lol2:

80mariusz80
24-03-2011, 14:42
Dla osob wahajacych sie przed wyborem koloru swoich okien, polecam kolor oregon (sosna oregonska).
http://images50.fotosik.pl/749/365201123927fdb4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/365201123927fdb4.html)
http://images41.fotosik.pl/742/74d38398c0389975m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74d38398c0389975.html)
Profile okienne na powyzszych fotkach to Bruegmann.

eniac
24-03-2011, 16:31
U nas weszła dziś ekipa, zaczynają ocieplać poddasze, a następnie cała wykończeniówka :-) Już nie mogę się doczekać przeprowadzki. :lol2:

witaj
Możesz mi powiedzięc kiedy robiliście tynki / wylewki???
Ja jestm po tynkach i nie bardzo wiem ile czzasu musze odczekac zanim można bedzie połozyc płytki i resztę...
Wiez że musza dobrze wyschnąć..... ale ile to będzie????

pozdrawiam Mariola

Oliwkowo
24-03-2011, 19:55
witaj
Możesz mi powiedzięc kiedy robiliście tynki / wylewki???
Ja jestm po tynkach i nie bardzo wiem ile czzasu musze odczekac zanim można bedzie połozyc płytki i resztę...
Wiez że musza dobrze wyschnąć..... ale ile to będzie????

pozdrawiam Mariola

Hej,
tynki wykonane były w październiku więc na pewno są dobrze doschnięte, a co do wylewek to były wykonywane tydzień temu więc do końca nie są doschnięte, ale ze względu na napięty harmonogram robót zdecydowaliśmy się robić dalej. Czas goni :lol:
Pozdrawiam.

Konto usunięte na żądanie
24-03-2011, 21:00
A nam rąbneli 200 metrów kabla co nim prąd od sąsiada ciągniemy. I 1000 zł poszło... :(

Kallula
25-03-2011, 06:08
Najlepiej nie chodzic po swiezej wylewce przez rowny miesiąc... teoretycznie:) Nas tez harmonogram goni , w sierpniu przeprowadzka ,koniecznie bo najstarszy rozpoczyna szkołę, poniedzialek wchodzą tynkarze a pozniej ocieplenie i wylewki ,miesiac przerwy i potem cala reszta.....Pozdrawiamy!

PioBar
25-03-2011, 08:59
witam mam pytanie czy koszt instalacji ogrzewania rodo 6 : (połogówka- kuchnia, salon, łazienki wiatrołap + reszta instalacji pod grzejniki w pozostalych pomieszczeniach) ok 13-14 tys robota + materiał to dużo czy mało jak to uwas wyszło? ile wychodzi m2 tynków bez sufitów na poddaszu i garazu?

mWilQ
25-03-2011, 09:18
Najlepiej nie chodzic po swiezej wylewce przez rowny miesiąc... teoretycznie:) Nas tez harmonogram goni , w sierpniu przeprowadzka ,koniecznie bo najstarszy rozpoczyna szkołę, poniedzialek wchodzą tynkarze a pozniej ocieplenie i wylewki ,miesiac przerwy i potem cala reszta.....Pozdrawiamy!

...a praktycznie chodzi można na drugi dzień, po tygodniu można stawiać drabinę, a po miesiącu zaczynać wykończeniówkę (mi mówili, że głównym powodem jest odparowywanie dużej ilości wody z chemią znajdującej się w wylanej posadzce). Dlatego na chłopski rozum, nie układa się wełny i g-k ani przed posadzką, ani od razu po jej wylaniu. Chociaż jak widać na przykładzie naszych developerów, można robić inaczej. We Wrocławiu tempo powstawania szeregówek jest zaskakujące, w jednym miesiącu leją beton i tynkują, a w drugim wiszą firanki i widać kwiatki w oknach.

PioBar: To tak jakbyś zapytał czy 45 tyś to dobra cena za samochód z gwarancją. Producent, model, ilość rurki, jaki osprzęt, jaki region. Im więcej szczegółów tym większa szansa, że ktoś rzetelnie pomoże. No chyba, że chcesz odpowiedzi w stylu "ja zapłaciłem za swoją podłogówkę dwa razy więcej, to Twoja cena jest dobra, możesz brać".

Martusia7312
25-03-2011, 09:46
Najlepiej nie chodzic po swiezej wylewce przez rowny miesiąc... teoretycznie:) Nas tez harmonogram goni , w sierpniu przeprowadzka ,koniecznie bo najstarszy rozpoczyna szkołę, poniedzialek wchodzą tynkarze a pozniej ocieplenie i wylewki ,miesiac przerwy i potem cala reszta.....Pozdrawiamy!

Cześć Kallula. Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie robót. Ja planuję przeprowadzkę w październiku a i tak niektórzy słuchają tego z niedowierzaniem i twierdzą, że trochę mało czasu na wszystko. U mnie tynkarze zaczęli w tą środę. Trochę się martwię bo zapowiadają mrozy:confused:. Od połowy kwietnia wchodzi pan od podłogówki i grzejników.
Mnie też czas goni bo młodszy syn idzie do 1 klasy i zapisałam go już do szkoły tam gdzie będziemy mieszkać. Przez pierwsze miesiące będę go wozić a to wymaga przejechania przez całe miasto dwoma autobusami, chyba że mąż udostępni mi swój samochód:).
Pozdrawiam, Marta

Oliwkowo
25-03-2011, 10:15
Najlepiej nie chodzic po swiezej wylewce przez rowny miesiąc... teoretycznie:) Nas tez harmonogram goni , w sierpniu przeprowadzka ,koniecznie bo najstarszy rozpoczyna szkołę, poniedzialek wchodzą tynkarze a pozniej ocieplenie i wylewki ,miesiac przerwy i potem cala reszta.....Pozdrawiamy!

My też zamierzamy przeprowadzić się w sierpniu (czekamy z utęsknieniem), mamy tynki już za sobą, wylewki też chociaż są świeże, jesteśmy w trakcie ocieplania poddasza. Płytki do kuchni, wiatrołapu i holu oraz łazienki dolnej dziś zamówione, jutro odbieramy:)
Poczekamy jeszcze około 2-3 tyg i zaczynamy kuchnie układać.
Na maj mamy umówioną ekipę do elewacji.
Pozdrawiamy :)

Oliwkowo
25-03-2011, 10:22
...a praktycznie chodzi można na drugi dzień, po tygodniu można stawiać drabinę, a po miesiącu zaczynać wykończeniówkę (mi mówili, że głównym powodem jest odparowywanie dużej ilości wody z chemią znajdującej się w wylanej posadzce). Dlatego na chłopski rozum, nie układa się wełny i g-k ani przed posadzką, ani od razu po jej wylaniu. Chociaż jak widać na przykładzie naszych developerów, można robić inaczej. We Wrocławiu tempo powstawania szeregówek jest zaskakujące, w jednym miesiącu leją beton i tynkują, a w drugim wiszą firanki i widać kwiatki w oknach.

U nas tak było, po dwóch dniach już chodziliśmy po posadzce, a po tygodniu zaczynamy ocieplanie :-) czy dobrze to się okaże.

TAR
25-03-2011, 13:27
....

Oliwkowo
25-03-2011, 14:00
Oliwkowo, za szybko. my tynki i wylewki robilismy marzec i poczatek kwietnia ub roku. ocieplenie dopiero bylo robione na poczatku maja, i w maju tez zaczelismy wykonczeniowke a w sierpniu przeprowadzka. nie spieszcie sie tak z ta welna, posadzki na pewno jeszcze nie odparowaly i cala wilgoc pojdzie w welne. u nas jeszcze w maju sciany po tynkach byly mokre dlatego z kafelkowaniem, elewacjami i malowaniem wstrzymywalismy sie do lipca. Patrzac dzisiaj to moglismy jeszcze poczekac z pare miesiecy ale tak nam sie spieszylo...... Pozdrawiam Ania

No to chyba już za późno, wełna już rozłożona:o

TAR
25-03-2011, 14:17
....

eniac
25-03-2011, 15:44
do OLIWKOWO

Witaj:) jestem na podobnym etpaie, tynki skońcozne w zeszłĄ sobote, pomału schną.
Ocieplanie poddasza mamy tak zrobione że majsret położył wełnę, porpbił te konstrukcje pod płyty i na to przybił folię.
Podobno ta folia nie przepuszcza wilgoci do wełny więc póki co wszystko jest ok. To ocieplenie było zrobione przed tynkami, i nie widze narazie powodów by sie martwic że sie pospieszyłam. JAk tynki porządnie wyschną przykręcimy regipsy, bo te faktycznie by mogły sopuchnąć...
Może to trochę przewrotna kolejnośc ale majster od regipsów bierze 25 zł za metr a każda inna ekipa od 40 póżniej nie miał terminu więc robimy troche inavczej niz wszyscy . Póki co jest OK

eniac
25-03-2011, 15:48
Co do samego ocieplania domu z zewnątrz i elewacji - moi murarze twierdzą że jezeli tynki i wylewki były robione w tym roku to z ocieplaniem domu z zewnątrz powinniśmy sie wstrzymać jak najdłużej, żeby nie zrobił sie z tego domu taki termos co nie będzie iał gdzie wypuścic tej całej wilgoci... (buduję z tych białych betonowych bloczków)
CO wy na to????/

jomad
26-03-2011, 08:36
No my też w tej kolejności - najpierw ocieplenie (również była folia) a później tynki. Głównie właśnie z powodu dostępności ekipy i jej dobrej ceny :)
Zgadza się, że nie jest to właściwa kolejność, ale też nie demonizowałabym. U nas po ponad roku od tych prac nic się nie stało z wełną. Czasem niestety budowa i względu finansowe weryfikują nasze plany, tak to jest na budowie. Jedynie zgodzę się, że ocieplenie zewnętrzne powinno się opóźniać jak najdłużej :) My robiliśmy tynki wewnętrzne w maju a ocieplenie z zewnątrz w sierpniu. I to troszkę za wcześnie, no ale terminy, terminy goniły :)

A teraz trochę się chwalę - zamieściłam kilka zdjęć pokoju nad garażem - teraz służy nam jako pokój gościnny. Niestety cały czas nie mamy drzwi do garderoby, no ale może już niedługo :)

eniac
26-03-2011, 11:40
Do OLIwkowo

Zasłonka w oknie dachowym = fantastic:))
Możesz mi napisać z czego masz meble w kuchni??? Myśłam nad ciemnym brązem ale twoja kuchnia bardzo mi się podoba:))) tylko nie wiem czy jasne meble w kuchni są praktyczne???

pozdrawiam MAriola

agakostka
26-03-2011, 14:18
:welcome: Witam wszystkich! My właśnie rozpoczynamy budowę Rodka 6 :)

agakostka
26-03-2011, 14:54
http://muratordom.pl/galerie/budowa/rodek-6,1368/ :wiggle:

skarbekr
26-03-2011, 16:11
Tak, w okolicach Łańcuta, zaczynamy na wiosnę.

Witam!
Jaki projekt domu mieliście dokładnie?I ile Was kosztował stan surowy otwarty?pozdrawiam bedziemy wdzieczni za odpowiedz:)

Konto usunięte na żądanie
26-03-2011, 17:10
Witam.

U nas zakończyny 1 etap. Mury przygotowane do układania stropu. Co do kosztów to jeśli kogoś interesuje na dzień dzisiejszy poszło 80 000 zł - są to wszystkie koszty zw. z budową (papiery, garaż blaszak, materiały, robocizna etc.)

Poniżej fotka.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/dom1.jpg

RozAnia
26-03-2011, 19:06
Do końca chyba jeszcze daleko, pozwolenia jeszcze nie ma, ale czas coś zacząć - więc jest
Nasze Marzenie - przygotowanie działki (https://picasaweb.google.com/jroza.dom/NaszeMarzeniePrzygotowanieDziaKi?authkey=Gv1sRgCK_ 636qPsLKcmwE&feat=directlink)

Brygida i Jarek
27-03-2011, 18:01
Witamy ciepło , na forum widać budowlaną wiosnę;) Wszystkim życzymy powodzenia i terminowych przeprowadzek!

OLIWKOWO zasłona na okno dachowe super, my mamy już niestety tradycyjne w aluminiowych kasetach, choć w jednym pokoju okno jeszcze bez rolet więc może podpatrzymy Wasz pomysł:) Kuchnia też nam sie bardzo podoba, my mamy meble jeszcze jasniejsze i ryflowane, co do obaw eniac , jasne meble nie są trudne w utrzymaniu, kuchnia jest jasna i lekka.

Co do kolejności prac tynkarsko-posadzkowych, my robilismy tynki w grudniu / domek był dogrzewany dwoma piecykami, ciągle wietrzony /, w lutym wylewano nam posadzki a w marcu ekipa robiła poddasze na gotowo, wszystko szło błyskawicznie, ocieplenie domu na poczatku maja.
Mimo pośpiechu w domu nie ma śladu żadnej wilgoci, a mieszkamy od końca sierpnia.Wazne aby wietrzyć dom, grzać no i to pewnie kwestia pogody.

a nam się marzy ogrodzenie frontowe i elewacja do świąt... oby była pogoda:)

Pozdrawiamy.

jomad
27-03-2011, 20:07
Do OLIwkowo

Zasłonka w oknie dachowym = fantastic:))
Możesz mi napisać z czego masz meble w kuchni??? Myśłam nad ciemnym brązem ale twoja kuchnia bardzo mi się podoba:))) tylko nie wiem czy jasne meble w kuchni są praktyczne???

pozdrawiam MAriola

A to nie wiem czy do Oliwkowo czy do mnie było to pytanie :) ??
Pozdrowienia :)

bamari
27-03-2011, 20:34
Witam!!

Mam pytanko ile wam wyszło metrów tynków w rodo 6?? 4 kwietnia wchodzi ekipa i nie wiem na ile mam się przygotować, za metr tynków cementowo- wapiennych chcą 24zł(maszynowe)
Drugie pytanko to ile wam poszło mniej więcej wełny na ocieplenie poddasza??

Oliwkowo
27-03-2011, 21:01
A to nie wiem czy do Oliwkowo czy do mnie było to pytanie :) ??
Pozdrowienia :)

Też to zauważyliśmy :-)

bamari
27-03-2011, 21:12
Cóż nie ma nikogo kto by wiedział ile metrów:((

Brygida i Jarek
27-03-2011, 21:15
jomad no a my jak te papugi za eniac :):) to oczywiste , że nam sie twoje roleto-zasłonki spodobały , u Oliwkowo tez pewnie pieknie:)
no to po raz drugi podziwiamy i pozdrawiamy :D

Konto usunięte na żądanie
27-03-2011, 21:17
Wróć kilka stron wcześniej a znajdziesz odpowiedz

jomad
28-03-2011, 09:53
No u Oliwkowo na pewno też pięknie :)
Dziękuję za miłe słowa. Co do zasłonki to się jeszcze pochwalę, że zarówno ta w oknie dachowym jak i tym "ściennym" wykonana samodzielnie :) A instrukcja do wykonania zasłon z przelotkami jest na jednym z wątków forum muratora.

A kuchnia w jasnym kolorze to jedna chyba z lepszych decyzji jaką podjęliśmy - rewelacyjna w utrzymaniu. Najpierw mieliśmy mieć ciemniejszą, ale zmieniliśmy decyzję i nie żałujemy :) Fronty o ile dobrze pamiętam to Krono+ albo Kronopol - ale nazwa to na 100 % trawa morska.
pzdr :)

Oliwkowo
28-03-2011, 10:02
No u Oliwkowo na pewno też pięknie :)
Dziękuję za miłe słowa. Co do zasłonki to się jeszcze pochwalę, że zarówno ta w oknie dachowym jak i tym "ściennym" wykonana samodzielnie :) A instrukcja do wykonania zasłon z przelotkami jest na jednym z wątków forum muratora.

A kuchnia w jasnym kolorze to jedna chyba z lepszych decyzji jaką podjęliśmy - rewelacyjna w utrzymaniu. Najpierw mieliśmy mieć ciemniejszą, ale zmieniliśmy decyzję i nie żałujemy :) Fronty o ile dobrze pamiętam to Krono+ albo Kronopol - ale nazwa to na 100 % trawa morska.
pzdr :)

Jomad masz śliczne wnętrza, u nas do zasłonek jeszcze daleko :-(
Mam pytanie czy byś się pochwalił swoimi łazienkami?

jomad
28-03-2011, 10:15
Jomad masz śliczne wnętrza, u nas do zasłonek jeszcze daleko :-(
Mam pytanie czy byś się pochwalił swoimi łazienkami?

Oliwkowo nie obejrzysz się jak czas zleci przy budowie i będziesz przy temacie zasłonek :) My na razie ze względów finansowych mamy tylko jedną łazienkę wykończoną - na parterze.Planujemy łazienkę na piętrze wykończyć z czasem. Na razie i tak mieszkamy w dwójkę z małżem i wystarczy mi sprzątanie jednej łazienki i pralni w piwnicy hehe ;) Postaram się zrobić jakoś zdjęcia, ale nasza łazienka dość klasyczna i prosta.
pzdr :)

aga-gaga
28-03-2011, 14:13
jomad wnętrza super. U nas jeszcze daleko do wykończeniówki. Na razie to jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej.

bozka11
28-03-2011, 14:54
jomad wnętrza super. U nas jeszcze daleko do wykończeniówki. Na razie to jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej.

Wtam
Mam męża elektryka może mógłby w czymś doradzić;)

Konto usunięte na żądanie
28-03-2011, 20:06
Jomad mam prośbę: zrób zdjęcie wiatrołapu. Te drzwi przy schodach to jakiś schowek - jeśli tak można fotę? Pytanie 2 - gdzie macie szafę na ubrania? - bo myśleliśmy o szafie w wiatrołapie w miejscu spiżarki ale szkoda miejsca w kuchni.

jomad
28-03-2011, 20:33
Jomad mam prośbę: zrób zdjęcie wiatrołapu. Te drzwi przy schodach to jakiś schowek - jeśli tak można fotę? Pytanie 2 - gdzie macie szafę na ubrania? - bo myśleliśmy o szafie w wiatrołapie w miejscu spiżarki ale szkoda miejsca w kuchni.

Lokmen - my mamy wersję Rodo z piwnicą - w salonie przy schodach te bardziej z lewej to drzwi do łazienki, te z prawej to drzwi prowadzące na klatkę schodową do garażu i piwnicy. Szafa w wiatrołapie przewidziana jest na jednej ścianie, bo w naszej wersji projektu nie ma tam wejścia do kotłowni, więc niestety nie wiele moje zdjęcie tu pomoże. Ale na pewno wcześniej w wątku ktoś prezentował wiatrołap w Rodo bez piwnicy.
pzdr

greg123456
28-03-2011, 22:11
Lokmen - my mamy wersję Rodo z piwnicą - w salonie przy schodach te bardziej z lewej to drzwi do łazienki, te z prawej to drzwi prowadzące na klatkę schodową do garażu i piwnicy. Szafa w wiatrołapie przewidziana jest na jednej ścianie, bo w naszej wersji projektu nie ma tam wejścia do kotłowni, więc niestety nie wiele moje zdjęcie tu pomoże. Ale na pewno wcześniej w wątku ktoś prezentował wiatrołap w Rodo bez piwnicy.
pzdr

jonad jednak ja bym prosił o te zdjęcia gdyż ja mam przejście do garażu pod schodami ,a kotłownia z tyłu garażu. Łazienka mi wyszła duża z oknem i mam miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie. Nie nam jeszcze tynków

jomad
29-03-2011, 07:35
jonad jednak ja bym prosił o te zdjęcia gdyż ja mam przejście do garażu pod schodami ,a kotłownia z tyłu garażu. Łazienka mi wyszła duża z oknem i mam miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie. Nie nam jeszcze tynków

Mogę zrobić zdjęcia, ale my jeszcze nie mamy wykonanej szafy :) Planujemy to zrobić własnymi siłami, ale ciągle czasu brak. Generalnie ma zajmować całą jedną ścianę, drzwi oczywiście przesuwne. Na razie w wiatrołapie stoi wieszak. Mogę wykonać zdjęcia wiatrołapu bez szafy, ale nie wiem czy będą dalej pomocne.
pzdr

80mariusz80
29-03-2011, 08:44
czy ktoś z Was orientuje się, ile czasu ma US na zwrot podatku VAT za materiały budowlane? Słyszałem coś o 4 miesiącach, ale nie jestem tego pewien.
@Cecil :) ?

TAR
29-03-2011, 11:24
....

jomad
29-03-2011, 11:45
6 miesięcy

Od stycznia br chyba jednak 4 miesiące.

http://www.mf.gov.pl/_files_/informatory/zwrot/broszura2011.pdf

Strona 7 broszury.
pzdr

TAR
29-03-2011, 11:51
.....

Lauren
29-03-2011, 11:57
Witam wszystkich:)
Właśnie zaczynamy z mężem budowę Domu w Rododendronach 6P. Dokonaliśmy kilka zmian w projekcie, a mianowicie powiększyliśmy garaż do dwustanowiskowego żeby mieć też większy pokój nad nim, a na parterze zlikwidowaliśmy gabinet żeby mieć piękny duży salon:) Planujemy rozpocząć prace za 1,5 miesiąca. Czy może nam ktoś podać ile mniej więcej kosztuje budowa SSO takiego domku? trochę się boimy, że braknie nam funduszy:confused:

Konto usunięte na żądanie
29-03-2011, 17:28
Witaj.
My na chwilę obecną mamy parter bez stropu a poszło już 80 000 i wg wyliczeń to do SSO dach deskowany i kryty papą potrzeba jeszcze ok 50 000 +-10 000 czyli SSO wyjdzie jakieś 140 000. Początkowo nie wierzyłem że TYLE to będzie kosztowało ale rzeczywistość bywa okrutna.
Mam pytanie do osób, które brały kredyt:
1. Na jakim etapie braliście kredyt?
Pytam bo ogólnie chcieliśmy bez kredytu ale zeszłoby się ze 4-5 lat więc strasznie długo. W tym roku chcemy zrobić stan surowy przez zimę uzbierać na okna i jednocześnie poczynić starania o kredyt. Myślimy o 200 000 z ew. dobraniem do 250 000 i ciekawi jesteśmy czy wystarczy na instalacje wew, tynki posadzki etc. na ociepleniu domu kończąc.- bez ogrodu :)

aga-gaga
29-03-2011, 17:47
czy ktoś z Was orientuje się, ile czasu ma US na zwrot podatku VAT za materiały budowlane? Słyszałem coś o 4 miesiącach, ale nie jestem tego pewien.
@Cecil :) ?

Nam zwrócili po równych 3 miesiącach od złożenia faktur.

Lauren
29-03-2011, 19:19
Witaj.
My na chwilę obecną mamy parter bez stropu a poszło już 80 000 i wg wyliczeń to do SSO dach deskowany i kryty papą potrzeba jeszcze ok 50 000 +-10 000 czyli SSO wyjdzie jakieś 140 000. Początkowo nie wierzyłem że TYLE to będzie kosztowało ale rzeczywistość bywa okrutna.


Dziękuje za odpowiedź. Ale ja mam jeszcze piwnice, a wy chyba nie ? :)

Konto usunięte na żądanie
29-03-2011, 19:32
No nie mamy. To dolicz jeszcze z 40 000 bo dochodzi strop. Czyli te 180- 200 tyś trzeba liczyć

misiowiec
29-03-2011, 19:40
Witam wszystkich:)
Właśnie zaczynamy z mężem budowę Domu w Rododendronach 6P. Dokonaliśmy kilka zmian w projekcie, a mianowicie powiększyliśmy garaż do dwustanowiskowego żeby mieć też większy pokój nad nim, a na parterze zlikwidowaliśmy gabinet żeby mieć piękny duży salon:) Planujemy rozpocząć prace za 1,5 miesiąca. Czy może nam ktoś podać ile mniej więcej kosztuje budowa SSO takiego domku? trochę się boimy, że braknie nam funduszy:confused:

U nas koszt mniej więcej tak wychodzi:

-piwnica ze stropem kanałowym ,oknami,naświetlami do okien,ociepleniem jakieś 60-65 tys.
-materiał na wymurowanie ścian domu nad piwnicą u nas ytong 36,5 23 tys.
-materiał ytong na ściany wewnetrzne i zaprawa do murowania 4,8 tys.
-strop nad parter około 10 tys.
-dach z oknami dachowymi i robocizną (dobra dachówka) i dobra folia tak do 60 tys. (ale my mamy lekko zmieniony dach)
-kominy systemowe do pieca na węgiel i gazowego oraz kominka i wentylacyjne niecałe 8tys.
- do tego jakieś betony na schody wieńce i stal zbrojeniowa i robocizna

tak to wyglada unas -materiały na ściany kominy i dachówkę mamy kupiona reszta podana według wycen startujemy 11 kwietnia dalej z robotami :p

michur
29-03-2011, 19:52
Witam wszystkich:)
Właśnie zaczynamy z mężem budowę Domu w Rododendronach 6P. Dokonaliśmy kilka zmian w projekcie, a mianowicie powiększyliśmy garaż do dwustanowiskowego żeby mieć też większy pokój nad nim, a na parterze zlikwidowaliśmy gabinet żeby mieć piękny duży salon:) Planujemy rozpocząć prace za 1,5 miesiąca. Czy może nam ktoś podać ile mniej więcej kosztuje budowa SSO takiego domku? trochę się boimy, że braknie nam funduszy:confused:

U nas wyszło około 180tys. PLN

Pozdrowienia :)

bamari
29-03-2011, 21:42
Witam!

U nas to co jest zrobione na tą chwilę wyszło dobrze ponad 300tys instalacja elektryczna skończona hydraulik tez ma na razie koniec podłogówkę zrobi po tynakch, tynkarze wchodzą 4 kwietnia:) Nic praktycznie nie robiliśmy sami no poza sprzątaniem i pewnie dlatego aż tyle wyszło stan surowy był zrobiony na koniec 2009r i do teraz domek sobie stał i odpoczywał:)

Lauren
30-03-2011, 07:02
Jej dziękuje wszystkim za odpowiedź :) najgorsza jest nie wiedza;) a czy buduje ktoś może w okolicach Krakowa? chętnie byśmy podglądnęli z mężem taki domek w stanie surowym. My zanim zaczniemy budowę musimy zrobić sobie zjazd i drogę do naszej działki. Masakra, jak na razie najbardziej optymistyczna wycena to 22tys. hym, mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy budowali wersje z piwnicą: z czego macie ściany?wylewane czy z pustaka?

80mariusz80
30-03-2011, 07:12
@Lauren: u mnie ok. 195.000 PLN (SSO). W moich wczesniejszych postach w tym forum rozpisalem dokladniej co za ile. Przeszukaj watki.
Sciany piwnic mamy z bloczkow betonowych, przy czym przy przed zakupem pytaj u dostawcy o atesty materialowe na te bloczki, bloczki "noname" moga sie okazac "piaskowcami" a nie "betonikami". Jesli zdecydujesz sie na sciany piwnic z bloczkow, to przy zakupie stali na dom, nie zapomnij odjac od calosci pretow, ktore normalnie powinny isc na sciany piwniczne (w projekcie sa sciany lane, zbrojone). My zapomnielismy i zostalo nam na budowie -bagatela- prawie 2t pretow. Zachodzilem w glowe gdzie popelnilem blad, wszystko przeliczylem, az w koncu przeczytalem ogolne zalozenia projektu (na wstepie) i mnie oswiecilo. Na szczescie dostawca odebral z powrotem ladunek i zwrocil pieniadze po cenie jakiej je kupilem (choc pare miesiecy pozniej cena juz byla nizsza).

Lauren
30-03-2011, 08:18
Dziękuje za dobrą rade:) no cóż takie rzeczy można przeoczyć, pewnie też byśmy o tym zapomnieli. A możesz mi powiedzieć czy podnosiliście ściankę kolankową? my podnieśliśmy o jeden pustak i w zasadzie nie jestem do końca przekonana czy to wystarczy, czy nie będzie za nisko. Hym i jeszcze jedno, gdzie planujecie mieć pralnie?bo mój mąż chce mnie z nią do piwnicy wcisnąć:P

michur
30-03-2011, 08:26
Dziękuje za dobrą rade:) no cóż takie rzeczy można przeoczyć, pewnie też byśmy o tym zapomnieli. A możesz mi powiedzieć czy podnosiliście ściankę kolankową? my podnieśliśmy o jeden pustak i w zasadzie nie jestem do końca przekonana czy to wystarczy, czy nie będzie za nisko. Hym i jeszcze jedno, gdzie planujecie mieć pralnie?bo mój mąż chce mnie z nią do piwnicy wcisnąć:P

My mamy piwnicę z pustaków szalunkowych (zbrojenie częściowe - co 3 warstwę poziomą i gdzieniegdzie pionowo). Pralnio-suszarnię planujemy w piwnicy, w pomieszczeniu pod gabinetem.

jola357
30-03-2011, 08:43
Witam jestem tu nowa gdzie wejsc aby dowiedziec sie czy ktoś buduje dżina 2 g ?

80mariusz80
30-03-2011, 09:34
Dziękuje za dobrą rade:) no cóż takie rzeczy można przeoczyć, pewnie też byśmy o tym zapomnieli. A możesz mi powiedzieć czy podnosiliście ściankę kolankową? my podnieśliśmy o jeden pustak i w zasadzie nie jestem do końca przekonana czy to wystarczy, czy nie będzie za nisko. Hym i jeszcze jedno, gdzie planujecie mieć pralnie?bo mój mąż chce mnie z nią do piwnicy wcisnąć:P

Scianke kolankowa podnosilismy o dwa pustaki. Dla jednych to duzo, dla jednych malo. Jedni patrza na wzgledy estetyczne (czy zewnetrzna fasada domku nie straci wizualnie na podniesieniu kolanka), jedni na wzgledy praktyczne (czy jak postawie lozko pod scianka kolankowa to czy nie pizne sie w leb). W naszym uznaniu - 2 pustaki. Wez poprawke na to, iz bedzie jeszcze wylewka i ocieplony skos dachu, wiec wizualnie gola sciana kolankowa w stanie SSO sie zmniejszy. Dobra rada: podniesienie scianki kolankowej niech Ci wprowadza na projekcie jako adaptacje. Podniesienie kolanka pociaga za soba zmiane wymiarow niektorych elementow wiezby (jetki). Lepiej zeby projektant to pozmienial na projekcie i wprowadzil stosowne zmiany.
Co do pralni, moja zona zdecydowala sie miec pralnie w lazience na gorze, na scianie przy schodach prowadzacych na gore. Obok zmiesci sie jeszcze kosz na brudna bielizne. Suszarnia - w piwnicy (beda tam grzejniki). Nie chciala pralki w piwnicy.

Lauren
30-03-2011, 09:44
Właśnie czytałam twój wcześniejszy post w którym było napisane o tym jak podnieśliście ściankę kolankową:) no tak sufit idzie w górę chyba, że się go opuści i jednocześnie belki trzeba będzie dać dłuższe. Wolałabym ze względów praktycznych nie walnąć się w głowę wstając z łóżka:) ale to jeszcze muszę po negocjować z mężem bo on ceni względy estetyczne:P chociaż na zdjęciu waszego domku nie widać żeby ucierpiał pod żadnym względem...podoba mi się.

Lauren
30-03-2011, 10:49
Wcale się nie dziwie że nie chciała pralki w piwnicy:P ja też bym ją chciała mieć na piętrze tam gdzie sypialnie ale szkoda mi tej łazienki.

jomad
30-03-2011, 11:21
Wcale się nie dziwie że nie chciała pralki w piwnicy:P ja też bym ją chciała mieć na piętrze tam gdzie sypialnie ale szkoda mi tej łazienki.

A ja mam w piwnicy - w pomieszczeniu pod kuchnią. Jest tam pralnio-suszarnia i na razie jestem zadowolona. To, że trzeba zejść czasem po schodach to akurat dla mnie dla zdrowia po minimum 8 godzinach przy biurku i komputerze :) A tak naprawdę zdarza się to tylko kilka razy w tygodniu.
W ogóle moim skromnym zdaniem mamy tendencje do "lenistwa" :) - odkurzacze centralne, zsypy na pranie, domy zupełnie bez schodów, piekarniki same wybierające program i najlepiej w każdym pokoju TV i komputer itp. itd. A to wszystko w domach, które mają 120m2 użytkowej powierzchni.No narzekam trochę, takie "konserwatywne" te moje poglądy :P

Nam szkoda było powierzchni na parterze i piętrze z tak ogromnymi możliwościami jakie daje piwnica.
Ale każda "sroka swój ogon chwali" :)

Oliwkowo
30-03-2011, 11:49
Wcale się nie dziwie że nie chciała pralki w piwnicy:P ja też bym ją chciała mieć na piętrze tam gdzie sypialnie ale szkoda mi tej łazienki.

My też będziemy mieli pralnie w piwnicy, w pomieszczeniu pod kuchnią. Uważam, że przy tak ogromnej piwnicy szkoda zawalać miejsca w łazience. Mamy już zrobione wyprowadzenia na umywalkę, małą wannę oraz pralkę.

Lauren
30-03-2011, 11:58
A ja mam w piwnicy - w pomieszczeniu pod kuchnią. Jest tam pralnio-suszarnia i na razie jestem zadowolona.


A jak się wam udało zainstalować tam pralkę? bo z tego co wiem to ciężko z odpływem?

michur
30-03-2011, 12:01
A takie mokre (przez co cięższe ;)), wyprane rzeczy i tak potem trzeba gdzieś przenieść z tej górnej łazienki do wysuszenia :)

Kallula
30-03-2011, 12:23
Bamari mam pytanie po ogladnięciu Twojego albumu ze zdjęciami Rodka ,o ile podniosłeś ściankę kolankową ? Obstawiam ze o 2 pustaki:)
My podnieśliśmy o 1 ,choc na projekcie przy adaptacji podniesione bylo o 2 ,ale majster nam odradził ,mówiąc ze zrobimy stodolę z domu(pewnie mu sie juz nie chcialo podnosić więcej...:)) .... i zalujemy troche bo nie mamy jeszcze ocieplenia i wylewek a juz mi się wydaje nisko,choc wysocy bardzo nie jestesmy.Zupelnie nie podnosic to byłoby dla nas nie do przyjęcia...


Lauren napisz na priv ,zapraszamy do nas na Węgrzce ,pierwsza miejscowosc za Krakowem na Warszawę.Obecnie jestesmy od 2 dni na etapie tynków wiec juz cos mozna zobaczyć

A co do pralnio suszarni to my przy podwojnym garazu mamy ją w mniejszej garderobie na gorze,tej ktora sąsiaduje z łazienką.W zasadzie będzie to pralnio -suszarnio-moja lazienka( zaplanowalam tam na jednej scianie malą wanne 100 cm i umywalkę a na drugiej pralkę i rozkladaną suszarke.Maż z 3 synami będzie mial lazienkę "przez scianę" z ogromną umywalką z dwoma bateriami.I dzięki temu nikt nie bedzie mi przeszkadzal w porannej toalecie no i wreszcie nie będę miala kosmetykow porozrzucanych po calym domu tak jak mam teraz w mieszkaniu.Po prostu zamknę sobie pralnio-suszarnio-moją łazienkę i już:)
Uwazam ogolnie ze pralnio-suszarnia na gorze to wg mnie najlepsze rozwiazanie bo blisko do garderoby i do pokoi i sypialni.Nie wyobrazam sobie biegania po schodach z ciezkim praniem.Kwestie zdrowotne mnie tu nie przekonują bo uwazam ze to akurat ze zdrowiem i dobrze pojętym ruchem nie ma nic wspólnego,a dla kręgoslupa i stawow kolanowych wrecz nie wskazane.Ja przy moich 4 facetach w domu itak sie nabiegam i te schody to mi " bokami " jeszcze wyjdą :)

Kallula
30-03-2011, 12:28
Dodam jeszcze ze obie garderoby na gorze czyli tez tą ktora będzie pralnio-suszarnią poszerzyliśmy o 0,5 m kosztem sypialni (nad garazem) i będzie ona miala 3m a nie 3,5 jak w projekcie w rodo G2 .to wystarczająca szerokosć na duże łózko i 2 nakastliki ,teraz tez tyle dokladnie mamy w mieszkaniu i jest ok

jomad
30-03-2011, 12:45
A jak się wam udało zainstalować tam pralkę? bo z tego co wiem to ciężko z odpływem?

No jakoś się udało - pralka na lekkim wymurowanym podwyższeniu - do tego mała wanna i umywalka się zmieściła. My mamy działkę ze sporym spadkiem (podobnie jak Michur) - wyjście kanalizacji z domu i położenie szamba (niestety nie ma kanalizacji :( ) z wykorzystaniem tego spadku.
Działa i jest oki, ale pewnie nie wszędzie można takie rozwiązanie zastosować. Choć na płaskiej działce pewnie wiele osób nie decyduje się na piwnicę.

No i trochę zgadzam się z Michurem, że niektóre mokre (a więc i cięższe) wyprane rzeczy i tak potem trzeba gdzieś przenieść z tej górnej łazienki do wysuszenia - choćby i latem na taras :) Ale to moje zdanie :)

Lauren
30-03-2011, 13:06
My nie mamy niestety spadku terenu. Raczej jest równo:) a piwnice chcemy mieć, bo będą u nas dwa piece węglowy i gazowy. A wiadomo, że przy węglowym to trochę zawsze się brudzi mimo wszystko.

michur
30-03-2011, 13:14
Nam pralkę uda się podłączyć bezpośrednio do kanalizacji. Ale planujemy jeszcze dodatkowy kibelek w piwnicy i z nim już będzie trudniej. Planuję zastosować taką pompę: http://allegro.pl/pompa-wc-rozdrabniacz-mlynek-gratis-24h-fv-od-ss-i1530669422.html - może da się do niej też podłączyć pralkę?

Poza tym będziemy dziś na budowie około 18 - zapraszamy w odwiedziny w okolice Skawiny :) (kontakt na PW)

Konto usunięte na żądanie
30-03-2011, 14:52
A jak się wam udało zainstalować tam pralkę? bo z tego co wiem to ciężko z odpływem?

Pracując jako elektryk "wysokich napięć" (pozdrawiam Cygana z Torunia :) ) podłączałem takie specjalne pompki. Są to pompki z małym zbiorniczkiem i pływakiem w środku który jak podniesie się do określonej wys. załącza pompkę. Są nawet wersje do kibelka wyposażone w młynek do mielenia zawartości. Tak więc dziś wszystko jest możliwe kwestia kasiory :)

Lauren
30-03-2011, 15:20
Moim zdaniem za dużo kombinowania i strata pieniędzy:P

Lauren
30-03-2011, 18:17
Sciany piwnic mamy z bloczkow betonowych, przy czym przy przed zakupem pytaj u dostawcy o atesty materialowe na te bloczki, bloczki "noname" moga sie okazac "piaskowcami" a nie "betonikami".

A ile mniej więcej poszło u was tych bloczków betonowych na ściany w piwnicy? hym... tak się zastanawiam czy to nie będzie bardziej przepuszczać wody niż taka ściana lana?

80mariusz80
30-03-2011, 20:51
@Lauren:
bloczek betonowy 38/25/12cm w ilosci 1920 szt., przy czym podpiwniczylismy sobie 100% domu (garaz) i zlikwidowalismy dwa okna piwniczne.

bamari
30-03-2011, 21:20
Tak mamy podniesione o dwa pustaki, a i tak mi za nisko i nie uważam żeby chata wyglądała na stodołę:) na tą chwilę bez posadzki i ,,normalnego sufitu,, jest coś koło 110cm od podłogi. Żałujemy jednej rzeczy tego że nie ma podwójnego Garażu ale na tym etapie niestety już nie da rady dorobić:(

misiowiec
30-03-2011, 22:04
Odnośnie piwnicy

-my mamy wyjście z piwnicy na podwórko drzwi
-dodatkowo mamy podpiwniczony garaż i tam mamy przygotowane nadproże od strony podwórka ,które umożliwia nam wstawienie bramy garażowej gdybyśmy potrzebowali pomieszczenia piwnicznego z bramą
-w stropie nad piwnicą w części garażowej mam wykonany otwór zsypowy do ewentualnego opału (kotłownie mamy zaplanowaną pod łazienką na parterze a część podpiwniczonego garażu chcemy wykorzystać jako składzik na opał do kotła "śmieciucha")
-pralnio suszarnie mamy zaplanowaną w pomieszczeniu piwnicznym pod kuchnią
-dodatkowo mamy w planie w piwnicy zrobić małą łazienkę z WC prysznicem i umywalką (prysznic to dla mnie bo z racji pracy jaką wykonuję często wracam dość brudny i nie ma sensu syfić w domu ) umywalka dla każdego bo dłubiąc na podwórku ,przy aucie ,w garażu , w ogrodzie gdzieś te brudne łapki trza umyć ;) no i kibelek też się przyda a chociażby dla tego ,że jak się zrobi jakiegoś grila dla znajomych i rodziny to po co mają mi łazić po domu i szukać kibelka zwłaszcza jak się impreza przeciągnie i wszyscy lekko wstawieni ;)

A odpływ ścieków -no cóż fakt dość problematyczny ale są pompy które się montuje za kibelkiem podnoszą ścieki do 4mb w górę a dodatkowo można podłączyć umywalkę i prysznic .

no to tak tyle moich rozważań o piwnicy


ale co by nie było nie żałuję ani złotówki wydanej na piwnicę bo chodząc po różnych budowach widzę ,że ja bym w tych domach nie miał gdzie swoich gratów pomieścić .I to się potwierdza jak po roku przyjeżdżam na przegląd instalacji i widzę jak auto mieszkańców stoi na podjeździe bo w garażu nie ma miejsca gdyż :
-rower mamy ,taty ,córki ,syna
-kosiarka
-wąż ogrodowy
-jakieś wiosła i wędki
-ze dwa trzy kartony bliżej nie określonego czegoś
-jakieś grabie ,szpadel,szufla do śniegu
-zimą parasol ogrodowy i ze dwie ławki lub fotele
-no a u co poniektórych nawet łódka podwieszona do sufitu

:)

A u nas to wszystko oprócz łódki wioseł i wędek będzie w piwnicy :)

jak możecie to budujcie piwnice bo warto !!

Lauren
31-03-2011, 09:27
Do 80mariusz80

Z bloczków betonowych można murować także ściany piwnic, ale wówczas należy nieco je wzmocnić. W tym celu co pewien odcinek ścianę się pogrubia, tworząc tak zwane pilastry, czyli muruje się w niej słupki z szerszych elementów albo wykonuje wzmocnienie ze zbrojonego betonu. Dzięki temu zwiększa się sztywność przegrody i zmniejsza jej podatność na napór gruntu.

Wyczytałam coś takiego na forum. Czy wy też robiliście takie wzmocnienia?

My będziemy mieć piwnice tylko pod domem. Garażu nie podpiwniczaliśmy.

80mariusz80
31-03-2011, 10:12
@Lauren.
Nie mamy czegos takiego. Sciany piwniczne mam ulozone z betonikow, natomiast na rogach scian mam prety wzmacniajace (zalewane betonem):
http://images47.fotosik.pl/769/e9c57f5a09ee8c2dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9c57f5a09ee8c2d.html)
Wzmocnione rdzenie stosuje sie na obszarach szkod gorniczych.Poza tym sciany piwnic mam zaizolowane przeciwilgociowo dysperbentem a nastepnie oblozone styropianem ekstrudowanym oraz folia kubelkowa.
Co do pilastrow nie jestem fachowcem, nie znam sie na tym i nie slyszalem o stosowaniu tego.

Lauren
31-03-2011, 11:38
Och jaka piękna piwnica:D już się nie mogę doczekać tego jak nasza zacznie się wznosić:)

Lauren
31-03-2011, 11:45
A tak swoją drogą czy ma ktoś może godną polecenia ekipę budowlaną albo KB z okolic Krakowa? niby mamy jakieś oferty, ale chyba nic szczególnego.

aga-gaga
31-03-2011, 16:23
jej dziękuje wszystkim za odpowiedź :) najgorsza jest nie wiedza;) a czy buduje ktoś może w okolicach krakowa? Chętnie byśmy podglądnęli z mężem taki domek w stanie surowym. My zanim zaczniemy budowę musimy zrobić sobie zjazd i drogę do naszej działki. Masakra, jak na razie najbardziej optymistyczna wycena to 22tys. Hym, mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy budowali wersje z piwnicą: Z czego macie ściany?wylewane czy z pustaka?

z pustaka.

krysiaimirek
01-04-2011, 19:43
witamy po długiej nieobecności, mamy pytanie co planujecie położyć na taras lub co już macie (mile widzine fotki)

krysiaimirek
01-04-2011, 19:44
u na właśnie wylewają posadzki

mWilQ
01-04-2011, 20:06
witamy po długiej nieobecności, mamy pytanie co planujecie położyć na taras lub co już macie (mile widzine fotki)

Płytkę gresową mrozoodporną, taras wymurowany z bloczka betonowego (inny niż w projekcie, bo w prostokąt długi na 9m i szeroki na 3,5m czyli po całości bryły budynku od załamania do załamania).

krysiaimirek
01-04-2011, 20:26
mWilQ
Dzięki za szybką odpowiedź. A masz może fotki?? Będziemy wdzięczni:)))

Konto usunięte na żądanie
01-04-2011, 20:43
Może to w tej chwili dla nas daleka przyszłośc ale rozważamy dwa rozwiązania
1. drewniany taras (takie podesty z frezowanych desek)
2 kostka brukowa (kata grubości 4cm)
3 płytki jako ostateczność

mWilQ
01-04-2011, 20:57
mWilQ
Dzięki za szybką odpowiedź. A masz może fotki?? Będziemy wdzięczni:)))

Jeszcze nie kleiłem płytek, póki co męczę się z wykończeniówką w środku.

lookmen: jakieś argumenty za i przeciw? U mnie przy wymurowanym tarasie nie ma opcji z kostką, drewniany podest też wymaga sporo pracy (u znajomego nie wygląda to estetycznie, a kasy wywalił nie mało)

michur
01-04-2011, 21:03
Hej,
Jak macie rozwiązane ocieplenie balkonu/płyty nad wykuszem? Tak jak w projekcie? Tam jest 20cm styroduru + wylewka. U nas oczywiście znów jest coś spartolone - tym razem chyba moja wina - drzwi balkonowe są zbyt nisko osadzone przez co mamy tylko 5-6cm miejsca na ocieplenie :cry: No i mamy poważny problem :bash:

Konto usunięte na żądanie
01-04-2011, 21:26
Drewniany taras bardzo nam się podoba i ładnie się komponuje z ogrodem. co do samego drewna to trzeba wybrać drzewo, które jest odporne na wodę np. olcha lub też modrzew tyle że modrzew trzeba dobrze zabezpieczyć. No i istotą kładzenia drewna jest jego wilgotność- musi być suche jak diabli w momencie kręcenia - inaczej podczas schnięcia pokręci się strasznie.
Kostka- ładna np. kamienna uniwersalna bo można wymienić poszczególne sztuki jak się uszodzą, zimą nogi się nie rozjeżdzają na szpagat :), nie grozi odmarznięcie lub też odpażenie. Cena.

80mariusz80
01-04-2011, 21:44
@michur
Podlaczam sie pod post. Jestem tym tez zainteresowany.
Michur, u mnie spartolony ostatni stopien schodow na gorze. Wysokosc jego jest jak pozostalych, a powinna byc nizsza. Musialem ciezko kombinowac z gruboscia wylewki. Z tego wzgledu musialem zrezygnowac z projektowej grubosci izolacji balkonu, nie chcialem miec wielkiego stopnia na balkon. Z tego co pamietam, na projekcie bylo ~25cm grubosci izolacji. W efekcie pod drzwi balkonowe ulozylem zwykle cegly na sztorc (na dluzszym boku). Grubosc izolacji na balkonie nie liczac wylewki, bede mial okolo 12-14 cm. Martwi mnie jednak i to, gdyz obawiam sie czy to nie za malo i czy na wykuszu nie bedzie przeciekac... Pod oknami z wykusza bedziemy miec grzejniki, wiec balkon bedzie niejako podgrzewany :/ W cieplejsze zimowe dni z sufitu nad wykuszem kapala mi woda.

Konto usunięte na żądanie
01-04-2011, 22:30
Dziś tak oglądałem okna dachowe i ciekaw jestem jakby wyglądało takie rozwiązanie w Rodosie 6 G2 w pokoju nad garażem:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/okna.jpg

Swoją drogą to zastanawiam się czy robić balkon nad wejściem- tymbardziej, że ta strona domu jest u nas od północy więc ciemno i zimno...

mWilQ
02-04-2011, 11:03
Drewniany taras bardzo nam się podoba i ładnie się komponuje z ogrodem. co do samego drewna to trzeba wybrać drzewo, które jest odporne na wodę np. olcha lub też modrzew tyle że modrzew trzeba dobrze zabezpieczyć. No i istotą kładzenia drewna jest jego wilgotność- musi być suche jak diabli w momencie kręcenia - inaczej podczas schnięcia pokręci się strasznie.
Kostka- ładna np. kamienna uniwersalna bo można wymienić poszczególne sztuki jak się uszodzą, zimą nogi się nie rozjeżdzają na szpagat :), nie grozi odmarznięcie lub też odpażenie. Cena.

Zimą ktokolwiek wychodzi na taras? :D
Okna z kolejnej wiadomości świetnie się prezentują od środka, tylko nie wiem czy by pasowały do rodo z zewnątrz.
Chociaż jak widać jedni idą w nowoczesną elewację inni tak jak ja traktują rodo jako miły wiejski domek i robią go bardzo klasycznie.

80mariusz80: u nas dokładnie to samo jest spartolone, tylko że ja miałem wylany ostatni stopień z nadmiarem, żeby wyrównać do niego posadzkę na poddaszu i niestety ta warstwa była za mała. Tak czy inaczej mamy strome stopnie bo robiliśmy spocznik po całości i nie chcieliśmy żeby schody zbyt mocno wychodziły na salon, a tutaj jeszcze bubel na ostatnim stopniu.

mery_25
02-04-2011, 15:18
Witam wszystkich serdecznie!!!!!! jesteśmy na etapie stawiania ścianek działowych i chciałabym poznać opinie tych którzy już mieszkają jak również tych budujących się co myślicie na przedłużenu wiatrołapu kosztem pomieszczenia gospodarczego (w miejscu byłej kotłowni)?? Chciałam tam wstawić szafe na buty i kurtki, ale to pomoeszczenie jest dosyć wąskie a jak się wstawi tam jeszcze drzwi jak w projekcie to już totalna ciasnota. A szafę nie mogę dostawić do końca ściany tylko tak jakby na środku ponieważ jest tam jeszcze przejście do garażu. Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie!!! POZDRAWIAM
Wciąż mało zdjęć z wnętrza na tym forum

greg123456
02-04-2011, 16:29
Witam wszystkich serdecznie!!!!!! jesteśmy na etapie stawiania ścianek działowych i chciałabym poznać opinie tych którzy już mieszkają jak również tych budujących się co myślicie na przedłużenu wiatrołapu kosztem pomieszczenia gospodarczego (w miejscu byłej kotłowni)?? Chciałam tam wstawić szafe na buty i kurtki, ale to pomoeszczenie jest dosyć wąskie a jak się wstawi tam jeszcze drzwi jak w projekcie to już totalna ciasnota. A szafę nie mogę dostawić do końca ściany tylko tak jakby na środku ponieważ jest tam jeszcze przejście do garażu. Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie!!! POZDRAWIAM
Wciąż mało zdjęć z wnętrza na tym forum

mery25 zerknij na projekt parteru dom w rododendronach 6p ,ja mam zrobione bardzo podobnie, wiatrolap przedluzony o dlugosci calej kuchni. po przeciwnej stronie bedzie szafa wnekowana calej dlugosci (ok 280 cm), lazienka jest bardzo duza a wejscie jest spod schodow.
przejscie do garazu jest pod schodami, mam tez schody ze spocznikiem bo zabiegowych nienawidze.

Kallula
02-04-2011, 22:37
mery25 zerknij na projekt parteru dom w rododendronach 6p ,ja mam zrobione bardzo podobnie, wiatrolap przedluzony o dlugosci calej kuchni. po przeciwnej stronie bedzie szafa wnekowana calej dlugosci (ok 280 cm), lazienka jest bardzo duza a wejscie jest spod schodow.
przejscie do garazu jest pod schodami, mam tez schody ze spocznikiem bo zabiegowych nienawidze.

Mery my wlasnie mamy wiatrolap powiękoszony kosztem bylej kotlowni i zaraz po prawej od wejscia do domu mamy wneke na szafę o glębokosci 50 cm ,w sam raz na kurtki itp.jestesmy z tego rozwiazania bardzo zadowoleni ,bez tej zmiany ten wiatrolap to straszna klitka

michur
03-04-2011, 12:31
@michur
Podlaczam sie pod post. Jestem tym tez zainteresowany.
Michur, u mnie spartolony ostatni stopien schodow na gorze. Wysokosc jego jest jak pozostalych, a powinna byc nizsza. Musialem ciezko kombinowac z gruboscia wylewki. Z tego wzgledu musialem zrezygnowac z projektowej grubosci izolacji balkonu, nie chcialem miec wielkiego stopnia na balkon. Z tego co pamietam, na projekcie bylo ~25cm grubosci izolacji. W efekcie pod drzwi balkonowe ulozylem zwykle cegly na sztorc (na dluzszym boku). Grubosc izolacji na balkonie nie liczac wylewki, bede mial okolo 12-14 cm. Martwi mnie jednak i to, gdyz obawiam sie czy to nie za malo i czy na wykuszu nie bedzie przeciekac... Pod oknami z wykusza bedziemy miec grzejniki, wiec balkon bedzie niejako podgrzewany :/ W cieplejsze zimowe dni z sufitu nad wykuszem kapala mi woda.

U nas był za to za wysoki pierwszy stopień na parterze. Przez niego będziemy mieć wyższą wylewkę (grubszy styropian) i siłą rzeczy niższe pomieszczenia... Do tych co jeszcze budują: pilnujcie swoich wykonawców.
Co do ocieplenie stropu nad wykuszem - chciałbym mieć miejsce na 14cm styro :( Wczoraj sprawdziłem - maksymalnie wejdzie nam 8cm. Tu na forum dowiedziałem się, że jest coś takiego jak płyty PIR - cieplejsze od styroduru przy tej samej grubości. Raczej to rozwiązanie zastosujemy. Alternatywnie można ponoć ocieplić od środka (odpada - nie chcemy podwieszanego sufitu) lub zamontować niższe drzwi balkonowe nad wykuszem (koszty większe niż te płyty PIR)

Nutka_
03-04-2011, 17:37
Witamy i pozdrawiamy wszystkich:)

Naszego Rodka 6 z podwójnym garażem będziemy budować w okolicach Krakowa.
Obecnie niecierpliwie czekamy na pozwolenie.

Zmiany jakie wprowadziliśmy:

* przede wszystkim przeprojektowanie fundamentów (fundament schodkowy) podyktowane spadkiem terenu jaki jest na działce (na długości 31 metrów mamy około 2 metry spadku)
* podniesienie ściany kolankowej o 1 pustak (czyli jakieś 25 cm)
* usunięcie tylnego i przedniego balkonu (zamiast drzwi balkonowych w tych miejscach będą okna) - zostaje tylko jeden balkon nad wykuszem
* likwidacja spiżarki (w większości na rzecz szafy w wiatrołapie)
* usunięcie małego okna w kuchni i jednego okna w garażu
* dodany jest ciąg dymowy w kominie na tyle garażu taka by możliwe było wstawienie drugiego pieca na paliwo stałe oprócz pieca gazowego, który na razie planujemy


http://forum.muratordom.pl/entry.php?113496-Dom-w-Rododendronach-6-budowa-Nuty-i-Lucka
http://forum.muratordom.pl/entry.php?113596-Mamy-wod%C4%99-na-dzia%C5%82ce-%29

Pogoda coraz ładniejsza więc życzymy powodzenia wszystkim budującym!

80mariusz80
03-04-2011, 19:29
@michur
Dziekuje za podpowiedz. Nie slyszalem wczesniej o plytach PIR.
Poczytalem co nie co w internecie, wydaje sie to od strony technicznej chyba najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o termo- i hydroizolacje tego balkonu. Ceny za m2 wahaja sie od ok. 50-100 PLN, dla grubosci 10cm i w zaleznosci od producenta. Prym wiedzie chyba Kingspan. Jak przyjdzie pora na balkony, to najpewniej bede szukal tych plyt. Chce tam dac materialy z wyzszej polki (obawiam sie pozniej kucia balkonu i kladzenia nowej izolacji).

Blacky
04-04-2011, 17:59
Ale mały ruch na forum. Pewnie na budowach większy:)
Mam pytanie. Właśnie otrzymaliśmy ofertę cenową od hydraulika i myślę nad tym czy jest atrakcyjna.
Zaproponował 3000zł za samą robociznę. Jego zakres prac to "tylko" instalacja wodno-kanalizacyjna, żadne piece, żadna podłogówka, żadne grzejniki.
Wydaje się, że to sporo ponieważ widziałam już na tym forum informacje o podobnych kosztach robocizny hydraulika i nawet sobie je zapisałam, ale tam zwykle był to koszt z podłogówką czy też np. z podłączeniem pieca. Tak więc pytanie do Was: czy to rozsądna cena, czy płaciliście podobnie?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

mWilQ
04-04-2011, 18:16
Ale mały ruch na forum. Pewnie na budowach większy:)
Mam pytanie. Właśnie otrzymaliśmy ofertę cenową od hydraulika i myślę nad tym czy jest atrakcyjna.
Zaproponował 3000zł za samą robociznę. Jego zakres prac to "tylko" instalacja wodno-kanalizacyjna, żadne piece, żadna podłogówka, żadne grzejniki.
Wydaje się, że to sporo ponieważ widziałam już na tym forum informacje o podobnych kosztach robocizny hydraulika i nawet sobie je zapisałam, ale tam zwykle był to koszt z podłogówką czy też np. z podłączeniem pieca. Tak więc pytanie do Was: czy to rozsądna cena, czy płaciliście podobnie?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Cena raczej nie jest atrakcyjna. Osobiście w temacie instalacji wybierałem cenowo środek ofert i u mnie z montażami stelaży wyszło nieco taniej (2,5tyś). Uważam, że spokojnie możesz próbować zejść z ceny. Wykonawcy często podają wyjściową cenę, żeby mieć margines na rabat. Bez negocjacji pracownik będzie zadowolony, a Ty nic nie ugrasz, a może względem cen rynkowych nieco przepłacisz - na pewno warto próbować.

80mariusz80
04-04-2011, 19:07
u mnie hydraulik robocizna (rodek 6p):
-kanaliza PCV: 1700
-robocizna CO/CWU (PP i PEX, zlaczki zaprasowywane), ogrzewanie podlogowe (lazienka, kuchnia, hol) z polozeniem styro, szafki rozdzielcze, podlaczenie grzejnikow, montaz Geberit x2: 2500
-robocizna kotlownia (miedz, piec weglowy, bojler): 800
Razem 5000 PLN. Sprawdzilem w innej firmie i cena prawie taka sama.

Blacky
04-04-2011, 19:37
Dzięki za expresowe odpowiedzi. I proszę o jeszcze...

kojak139
04-04-2011, 20:08
Witam Ile stempli potrzeba na rodo 6 G2???

bamari
04-04-2011, 21:08
Witam!! nasz hydraulik skasował 6tys za wszystko tzn woda centralne ogrzewanie kanalizacja wyjsćie na solary montaż stelaży jakieś ujęcia wody na zewnątrz plus rury do centralnego odkurzacza , dojdzie jeszcze z 1500 za podłączenie pieca i położenie podłogówki ze styropianem. Zrobione porządnie:)

I wciąż czekamy na tynkarzy ale na sprawdzoną .... ekipę warto:)

ejasinsk
05-04-2011, 10:00
Witam,

mam do sprzedania blaszak ( nie używany) za 900 zł
pustaki max oraz projekt dom w rododendronach 6P http://allegro.pl/projekt-dom-w-rodo...2.html#gallery

Krzysztoforzyce --- okolice Krakowa ( tel 668850080 lub e-mail [email][email protected] , [email][email protected])

eniac
05-04-2011, 18:30
Witam!!

Mam pytanko ile wam wyszło metrów tynków w rodo 6?? 4 kwietnia wchodzi ekipa i nie wiem na ile mam się przygotować, za metr tynków cementowo- wapiennych chcą 24zł(maszynowe)
Drugie pytanko to ile wam poszło mniej więcej wełny na ocieplenie poddasza??


JAK JUZ PISAŁAM tynakrze najczęsciej licza ilość metró podłogi x3. u mnie sie to dość sprawdziło (było mnie o 20m ale cóż to jest....)
pozdrawiam Mariola

krysiaimirek
05-04-2011, 20:24
Witam Ile stempli potrzeba na rodo 6 G2???

Witam, u nas było 90 stempli. pozdrawiam

krysiaimirek
05-04-2011, 20:28
Ale mały ruch na forum. Pewnie na budowach większy:)
Mam pytanie. Właśnie otrzymaliśmy ofertę cenową od hydraulika i myślę nad tym czy jest atrakcyjna.
Zaproponował 3000zł za samą robociznę. Jego zakres prac to "tylko" instalacja wodno-kanalizacyjna, żadne piece, żadna podłogówka, żadne grzejniki.
Wydaje się, że to sporo ponieważ widziałam już na tym forum informacje o podobnych kosztach robocizny hydraulika i nawet sobie je zapisałam, ale tam zwykle był to koszt z podłogówką czy też np. z podłączeniem pieca. Tak więc pytanie do Was: czy to rozsądna cena, czy płaciliście podobnie?
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Witamy, u nas komplet usług hydrauliczno-kanalizacyjnych z podłączeniem pieca (pompa, bojler) grzejników, ułożeniem podłogówki wyszedł 4700zł

Blacky
05-04-2011, 22:26
Dzięki za informacje odnośnie instalacji wodno-kanalizacyjnej:)

A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?
Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.

krysiaimirek
05-04-2011, 23:23
Dzięki za informacje odnośnie instalacji wodno-kanalizacyjnej:)

A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?
Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.
no u nas na tynki kładziemy ,nie wiem na 100%, ale chyba zaprawa gipsowa i na to gładzie i wtedy ściana jest gotowa do malowania, tapetowania. a 400 m z garażem jednostanowiskowym trochę dużo u nas wszystkie sufity podwieszane i garaż 2 stanowiskowy i wyszło mniej (najlepiej liczyć przy majstrach)

michur
06-04-2011, 07:11
Dzięki za informacje odnośnie instalacji wodno-kanalizacyjnej:)

A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?
Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.

My zdecydowaliśmy się na tynk maszynowy Diamant. Już teraz widzę, że nic nie będzie trzeba ze ścianami robić przed malowaniem - są idealnie gładkie. Ten tynk to ponoć nowość - jest gipsowy ale twardszy nić cementowo-wapienny. Cena łącznie z przygotowaniem budowy 25zł/m^2 przy grubości 1.5cm.
Przed podjęciem decyzji oglądaliśmy tynki cem-wap wykonane maszynowo (24zł/m^2) (takie chcieliśmy od samego początku) ale szczerze mówiąc przydałoby się im jednak położenie gładzi. Rachunek jest prosty - niezbyt się to opłaca :)

Lauren
06-04-2011, 11:39
Hej. Mam pytanie. Czy robił ktoś piwnicę ze ścianami monolitycznymi takimi jak w projekcie Rodo 6P? chciałabym wiedzieć ile mniej więcej kosztuje wykonanie takiej piwnicy tą metodą, za materiały i robociznę. I jak się to ma do kosztów jeśli taką piwnicę zrobić z pustaków szalunkowych? może ktoś już próbował się zorientować jak te dwa sposoby się mają do siebie?:)

michuadam
06-04-2011, 12:11
A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?
Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.[/QUO

To wszystko zależy z jakiego piasku tynki są robione ale na pewno sciany nie bedą tak gładkie jak po tynkach gipsowych.
Tynki cem-wap mają to do siebie że są wytrzymalsze od gipsowych trudniej je uszkodzić ale z kolei mówią że gipsowe są zdrowsze:)
U nas tynkowanie w trakcie góra jest już gotowa. Tynkarze powiedzieli skąd i jaki piasek przywieźć ja z pracy mojej ekipy jestem zadowolony na koniec jeszcze tylko całość przetrze się kamieniem żeby drobny piaseczek poodpadał. Myślę że obejdzie się bez szpachlowania ale jak już to pewnie tylko salon.

mery_25
06-04-2011, 18:22
Witam serdecznie! Dziękuję za szybkie odp w sprawie powiększenia wiatrołapu!!!! Dzięki waszym sugestiom upewniłam się, że powiększony wiatrołap to dobry pomysł, zobaczymy jak będzie w praktyce ale widzę to pozytywnie!! pozdrawiam wszystkich i życzę dużo pracy na budowach!!!

greg123456
06-04-2011, 18:32
My bedziemy robić tynki dopiero w sierpniu choć elektryka już jest. tynki bedą cementowo wapienne ze szlichtą z piasku kwarcowego, glatkie jak po gipsowaniu a cena 20m2 . Wiec bez sensu brac dwie ekipy tynkarzy i gipsiarzy

Konto usunięte na żądanie
06-04-2011, 20:34
greg123456
My bedziemy robić tynki dopiero w sierpniu choć elektryka już jest. tynki bedą cementowo wapienne ze szlichtą z piasku kwarcowego, glatkie jak po gipsowaniu a cena 20m2 . Wiec bez sensu brac dwie ekipy tynkarzy i gipsiarzy

Absolutna racja. Uważam to za najlepsze rozwiązanie które również mamy zamiar stosować tyle że w moich stronach krzyczą 28 zł z materiałem. Gips może i równy ale długopisem można kanały pod kable drążyć.

Co do zdrowotności gipsu nad tynkami cementowo wapiennymi to głupota straszna po pierwsze, że ten zdrowy tynk przykryjesz warstwą gruntu następnie 2-3 warstwami farby więc zaizolujesz tą zdrowotność. Po drugie gips jest produktem ubocznym w instalacji odsiarczania w elektrociepłowniach czy też elektrowniach natomiast cement jako produkt uboczny spalania węgla- wybór zostawiam Tobie hehe

projektant 1
06-04-2011, 20:55
Witam
Planuje zakupić blachodachówkę firmy ruukki w połysku kolor grafit
Zastanawiam się jednak czy nie będzie zbyt jasna.
Elewację planuję w nowoczesnym stylu; połączenie białego koloru z grafitem ( bonie)
Proszę o opinie na temat odcienia blachy.51505

greg123456
06-04-2011, 21:24
Absolutna racja. Uważam to za najlepsze rozwiązanie które również mamy zamiar stosować tyle że w moich stronach krzyczą 28 zł z materiałem. Gips może i równy ale długopisem można kanały pod kable drążyć.

Co do zdrowotności gipsu nad tynkami cementowo wapiennymi to głupota straszna po pierwsze, że ten zdrowy tynk przykryjesz warstwą gruntu następnie 2-3 warstwami farby więc zaizolujesz tą zdrowotność. Po drugie gips jest produktem ubocznym w instalacji odsiarczania w elektrociepłowniach czy też elektrowniach natomiast cement jako produkt uboczny spalania węgla- wybór zostawiam Tobie hehe

Moja cena za tynki to 20zl m2 robocizna plus material ok 6zl m2 czyl cena zblizona do twojej

a co do zdrowotnosci tynkow to zawsze slyszalem ze cementowo wapienne sa zdrowsze

Kallula
07-04-2011, 22:04
My jesteśmy wlasnie w trakcie kladzenia tynków - cementowo wapienne z agregatu,wykonuje nam je najlepsza ekipa - P.Żmudy polecana set razy na malopolskiej bialej i czarnej liscie wykonawców.Pracują we 3 , od póltora tygodnia i w sobotę już skonczą.Tynki super gladkie ,napewno nie bedziemy kładli gładzi.Cena 23 zł / m2 materiał plus robocizna ,z najlepszymi naroznikami itp.Jesteśmy zachwyceni jakością ich wykonania.Ogólnie uwaza sie ze tynki gipsowe są gladsze ale chyba dużo zależy też od staranności i dokładności ekipy.Dla nas ważną kwestią było to ze tynki cementowo-wapienne szybciej schną a nam zależy na czasie,w sierpniu sie przeprowadzamy a za 2 tyg wchodzą robić ocieplenie poddasza i nie chcemy zeby wełna naciagnela wilgoć z niewysuszonych tynków stąd tez taki wybór.Pozdrawiamy

80mariusz80
08-04-2011, 08:53
Czy materialy na instalacje wewnetrzne (wodkan/co/cwu, elektryka) zalatwialiscie we wlasnym zakresie czy braliscie instalatora razem z jego materialami? Ktos porownywal jaka opcja bylaby tansza?
Z reguly sam wszystko sobie organizuje i zbijam ceny, jednak w przypadku hurtowni wodkan jest jakas dziwna regula - czesc hurtowni wypytuja mnie o dane mojego instalatora (nie wiem w jakim celu). Jest duzy rozrzut cenowy w ofertach - moze czesc hurtowni daje ceny do d... bo woli to sprzedac instalatorowi po lepszej cenie? Jak jest z podatkiem, instalator ma 8%?
Sprawdzacie swoich instalatorow z materialem - co dawaja i czy ilosci sie zgadzaja z faktura?

mWilQ
08-04-2011, 12:48
Czy materialy na instalacje wewnetrzne (wodkan/co/cwu, elektryka) zalatwialiscie we wlasnym zakresie czy braliscie instalatora razem z jego materialami? Ktos porownywal jaka opcja bylaby tansza?
Z reguly sam wszystko sobie organizuje i zbijam ceny, jednak w przypadku hurtowni wodkan jest jakas dziwna regula - czesc hurtowni wypytuja mnie o dane mojego instalatora (nie wiem w jakim celu). Jest duzy rozrzut cenowy w ofertach - moze czesc hurtowni daje ceny do d... bo woli to sprzedac instalatorowi po lepszej cenie? Jak jest z podatkiem, instalator ma 8%?
Sprawdzacie swoich instalatorow z materialem - co dawaja i czy ilosci sie zgadzaja z faktura?

Przy każdym materiale musisz sprawdzać co oferuje instalator i co możesz ugrać na własną rękę. U mnie w obu przypadkach, zarówno elektryk jak i instalator co i wod-kan wykonywali pracę ze swoim materiałem, który wcześniej miałem przez nich wyceniony. Przy elektryce porównywałem ceny hurtowni z cenami sklepów internetowych i allegro. W większości to co oferował elektryk i to co było dostępne na rynku miało zbliżone ceny. Problem jest taki, że z allegro nigdy nie wiesz jakiej jakości będzie materiał, a hurtownie mieliśmy sprawdzoną. Co więcej, przy instalacji elektrycznej na własną rękę nie dostałbym takich rabatów jak elektryk. Jak dostałem proformę to byłem w szoku - ceny za kable miały grupę rabatową 76%, na osprzęt było 38-45%. Poza tym transakcja było umówiona na ceny netto (a jedynie do cen materiału doliczyłem 10%, żeby wilk był syty i owca cała). Przy instalacjach co i wod-kan miałem nieco trudniej z wyceną. Zdecydowałem się na materiał od wykonawców - prawie wszystko robiłem na uponorze, niektóre elementy brane były z geberita. Tutaj niestety jakiś rewelacji cenowych nie było, ale za to miałem święty spokój przez cały okres prac. Instalatorzy wycenili, wykonali, rozliczyli się i wyszli. Żadnych telefonów, że czegoś zabrakło itd.

Co do sprawdzenia instalatorów z fv to może być problem. Oni często kupują materiał w nadmiarze (pełne rolki kabla, zapas osprzętu - np cały karton itd). Każdy instalator zazwyczaj idzie na rękę inwestorom przy wyborze materiału, ale i tak mają swoje upodobania i przyzwyczajenia. Przy zakupach z nadmiarem plusem jest to, że nie muszą się kręcić między budową i hurtownią oraz cena. To co zostanie mogą wykorzystać przy kolejnej robocie, albo oddają w hurtowni (bo mają tak dogadane ze sprzedawcą). Nie chcę powiedzieć, że w niektórych sytuacjach warto zaufać instalatorami, ale troszkę pcha mi się to na język. Wiadomo trzeba liczyć swoje i sprawdzać jak przebiegają prace.

Konto usunięte na żądanie
08-04-2011, 15:03
Kurcze a na nas jakaś "menda" za przeproszeniem się uparła bo drugi raz w przeciągu miesiąca był włam- tym razem poszła RB-ka, łopata i paczka gwoździ... eh... jutro umówiłem się z milicją niech coś z tym zrobią...

eniac
08-04-2011, 17:53
A u nas wylewki dzis zaczęli i nawret juz skończyli:))))

Kallula jak wy chcecie sie wprowadzic na koniec sierpnia to zazdrosze - jestem na podobnym etapie z robota ale my slę że to wszystko musi wyschnąć i planuje na koniec roku przeprowadzkę:))

pozdrawiam AMriola

Oliwkowo
08-04-2011, 18:58
A u nas skończyli ocieplać poddasze :-)
A jak dobrze pójdzie od poniedziałku zaczniemy układać glazurę w kuchni i łazienkach :-)

Pozdrawiamy

Blacky
08-04-2011, 21:04
A u nas wylewki dzis zaczęli i nawret juz skończyli:))))

Kallula jak wy chcecie sie wprowadzic na koniec sierpnia to zazdrosze - jestem na podobnym etapie z robota ale my slę że to wszystko musi wyschnąć i planuje na koniec roku przeprowadzkę:))

pozdrawiam AMriola

Weźcie mnie nie osłabiajcie, my jestesmy przed instalalacjami i mam nadzieję wprowadzić się w październiku;)
I przy okazji, serdeczne dzięki za info o tynkach - bardzo się przydały:))

Radzio_s
09-04-2011, 08:58
Witam
Napiszę coś dla tych którzy zaczynają budowę rodo 6 G2.Sam szukałem takich informacji :
Wczoraj zakończyłem etap 0.czyli wylewka chudziaka.
Koszty:
-robicizna 12 000 (wykop,wylanie ław, bloczki 1800 szt ,zasypania, chudziak) maszyny (koparka,zagęszarka po stronie wykonawcy)
- materiały 21 000 (bloczki, piasek,cement do murowania, ocieplenie (XPS), piasek do zasypania i inne drobne)
lokalizacja Marki k/Warszawy
nastepny etap od środy.
Czy komin do kondensata kupowaliście systemowy czy murowany z pustaków wentylacyjnych a następnie rura z kwasówki do środka?
Jakie jest lepsze rozwiązanie ?
Pozdrawiam

eniac
09-04-2011, 12:14
Weźcie mnie nie osłabiajcie, my jestesmy przed instalalacjami i mam nadzieję wprowadzić się w październiku;)
I przy okazji, serdeczne dzięki za info o tynkach - bardzo się przydały:))

HM PLAN AMBITNY NIE POWIEM:)))) ALE ŻYCZĘ ŻEBY SIE UDAŁO
Ja dopiero po wakacjach będę miec zastrzyk gotóki na wykończenie (najpierw ja sie wykończe a potem budowa..))) stąd taki termin

Pozdrawiam MAriola

TAR
09-04-2011, 19:10
.....

TAR
09-04-2011, 19:15
.....

bamari
09-04-2011, 22:31
Witam!!

Wpadli tynkarze policzyli i bez łazienek( będzie płyta gipsowa) wyszło im 571m2 i koszt tynków z ich materiałem prawie 14 tys.:(( ale w sumie liczyliśmy na więcej:)

Marlena&Marcin
10-04-2011, 15:56
Witajcie, ..
Widzę, że prace idą pełną parą, super..
My w końcu "dorobiliśmy" się mebli w p.biurowym na dole.. :))
pogoda słoneczna tylko strasznie wieje i nasze plany ogrodowe się przeciągają.. a roślinki zaczynają listki wypuszczać w p. gospodarczym :((

Pozdrawiamy, M&M

Konto usunięte na żądanie
10-04-2011, 18:36
Fajnie się patrzy jak u Was tak rośnie wszystko. Ostatnio wymyśliłem, że kupię trochę małych drzewek, tujek i powsadzam do donic i niech rosną. Za 2 lata jak znalazł.
Kurczę cały czas myślimy o kredycie. W tym roku do dachu - taki jest plan.- Potem ew. kredyt na dokończenie i pytanie do tych co brali- czy 200 000 styknie? - nie mamy jakichś tam wygórowanych potrzeb co do bajerów. Materiały tak z środkowej półki.

80mariusz80
11-04-2011, 08:50
Jakie grzejniki zastosowaliscie/planujecie: alu, stalowe czy zeliwne? Dopiszcie prosze jaki macie obieg instalacji - otwarta czy zamknieta.

ToSz01
11-04-2011, 09:16
Jakie grzejniki zastosowaliscie/planujecie: alu, stalowe czy zeliwne? Dopiszcie prosze jaki macie obieg instalacji - otwarta czy zamknieta.

Ja dodatkowo rozbuduje pytanie.
Mamy w planie zrobić grzejniki kanałowe w salonie jeden przy wejściu na taras a drugi w wykuszu (mamy taki jak wersji 6N) jako jedyne ogrzewanie w salonie, czy ktoś z Was już to przerabiał ? jakiej głębokości powinny być wanny pod te grzejniki ?? jakiej mocy te grzejniki ??

TAR
11-04-2011, 09:38
....

Blacky
11-04-2011, 12:30
Wczoraj otrzymaliśmy ofertę instalacji pompy ciepła i pomyślałam, że może się komuś przyda taka informacja.
Oferta wygląda następująco:
kolektor poziomy - 15930
ogrzewanie podłogowe (cały dom) - 13400
pompa ciepła PSPC-09ZH - 14140
kotłownia - 10500
koszt dodatkowej kondygnacji - 890
Razem: 54860 netto + 8%VAT = 59248:jawdrop:

I jeszcze nocleg trzeba im zapewnić! Taką kasę biorą i nie stać ich na zapewnienie noclegu pracownikom...

80mariusz80
11-04-2011, 13:24
pompa ciepła PSPC-09ZH - 14140
+8% = 15271,20 PLN.
Na Allegro na dzien dobry juz ponad 4000 PLN taniej: http://allegro.pl/pompa-ciepla-ecopol-system-pspc-06zh-glikol-woda-i1543454893.html. Do tego zakup poza Allegro, ok. -2%.
Wlasnie dlatego sam wole zalatwiac materialy na budowe a firmom placic tylko za robocizne.

Blacky
11-04-2011, 15:23
Dostaliśmy ofertę kompleksową od producenta tych pomp ciepła...

To co znalazłeś na alledrogo to jest pompa o niższej mocy (6 a nie 9 kW) ale i tak idąc tropem cennika na stronie www ( http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html ) to ta nasza 9 powinna kosztować netto 11940 (12895 zł z 8%VAT).
No i kosztuje, reszta ceny to montaż i uruchomienie:

PSPC-09ZH – 11.940zł netto +8%vat
Montaż i uruchomienie pompy ciepła 2.200zł +8%vat
W skład kosztów montażu i uruchomienia Ecopol-System
• dostawa pompy ciepła (obudowa metalowa z blachy 1,5mm malowana proszkowo)
• ustawienie pompy ciepła w przygotowanym do tego celu miejsca
• przepłukanie instalacji DZ, CO i CWU
• montaż rozdzielacza, odpowietrzników dolnego źródła
• podłączenie i napełnienie glikolem kolektora dolnego źródła wraz z montażem pompki cyrkulacyjnej
• odpowietrzenie instalacji CO i CWU i dolnego źródła
• montaż czujnika przepływu (pompa ciepła typu woda/woda)
• podłączenie dolnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej
• podłączenie górnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej
• podłączenie pionu CWU zasobnika i montaż pompy cyrkulacyjnej
• montaż naczyń zbiorczych dolnego źródła
• montaż sterowników ogrzewania na pierwszej i drugiej kondygnacji wraz z doprowadzeniem przewodów
• podłączenie elektryczne pompy DZ, CO CWU i czujnika przepływu
• uruchomienie i regulacja pompy ciepła.

Elementy sterujące wliczone w cenę pompy ciepła:
• programowany sterownik ogrzewania na pierwszej kondygnacji 1szt.
• przewody elektryczne do pompy DZ, CO, CWU
• termostat CWU z przewodem elektrycznym 1szt.
• elastyczne węże ciśnieniowe 3/4" - 4szt

Czekamy na kolejne oferty...

Konto usunięte na żądanie
11-04-2011, 16:43
Kurcze strasznie droga ta pompa. Można za nią kupić piec gazowy i opał na jakieś 10lat.
Mój szwagier ma pompę tyle ze taka robioną przez naszego miejscowego magika. Pompa woda-woda. Za całość z podlaczeniem zapłacił ok 10000. W zasadzie jej jedyna wada jest trochę za niska moc ale zniwelowano to w dużej części dokladajac zeberek do grzejnikow.

Brygida i Jarek
11-04-2011, 18:43
TAR prześledziłam twój ogrodowy dziennik i ogród będzie z całą pewnością piękny. U nas co prawda te nielubiane przez Ciebie tuje ;)rosną wzdłuż dwóch ścian ogrodzenia ale cały front mam do zagospodarowania. My zdecydowalismy sie na iglaki , nie tylko tuje ale i piękne żólto-zielone cisy ze względu na ich całoroczny urok , taka zielona sciana może stanowić tło dla innych roślin.

Bardzo podobaja sie nam Twoje trejaże, też kilka postawimy dla pnących roślinek.
Mam pytanie odnośnie pólnocnej strony ogrodu, u nas to część frontowa, jakie roślinki sadzisz od północy? U nas trwa robienie ogrodzenia frontowego , jak tylko prace się skończą chcę coś posadzić od frontu.

Pozdrawiam-Brygida

80mariusz80
11-04-2011, 19:23
To co znalazłeś na alledrogo to jest pompa o niższej mocy (6 a nie 9 kW)
aj! Faktycznie. Wpisalem na Allegro PSPC i nie zauwazylem odwroconej '9'... Przepraszam za male zamieszanie.

TAR
11-04-2011, 19:59
....

mWilQ
11-04-2011, 21:34
TAR: ja również z ciekawością przeglądam i podziwiam Twoje postępy w ogrodzie. Ilość i różnorodność roślinek robi ogromne wrażenie. Trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze ukorzeniło i rosło w oczach. Nam koleżanka pomaga w przygotowaniu projektu. Mamy już końcówkę nasadzanie, ale niestety w tym roku nie będziemy tego robić. Jak zwykle problemy kredytowe poprzesuwały terminy, a te w przypadku roślin są bardzo ważne. Przynajmniej będzie czas na przemyślenia, zobaczę jak to u Ciebie poszło i może coś wykorzystam :). Mam pytanie, czy robisz może zestawienie roślinek i jakiś kosztorys? W naszym projekcie będzie ilość roślin i orientacyjne ceny. Chciałbym od razu zobaczyć jakie to są kwoty. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję postępów, tym razem ogrodowych :)

qboos
13-04-2011, 08:52
Dostaliśmy ofertę kompleksową od producenta tych pomp ciepła...

To co znalazłeś na alledrogo to jest pompa o niższej mocy (6 a nie 9 kW) ale i tak idąc tropem cennika na stronie www ( http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html ) to ta nasza 9 powinna kosztować netto 11940 (12895 zł z 8%VAT).
No i kosztuje, reszta ceny to montaż i uruchomienie:

PSPC-09ZH – 11.940zł netto +8%vat
Montaż i uruchomienie pompy ciepła 2.200zł +8%vat
W skład kosztów montażu i uruchomienia Ecopol-System
• dostawa pompy ciepła (obudowa metalowa z blachy 1,5mm malowana proszkowo)
• ustawienie pompy ciepła w przygotowanym do tego celu miejsca
• przepłukanie instalacji DZ, CO i CWU
• montaż rozdzielacza, odpowietrzników dolnego źródła
• podłączenie i napełnienie glikolem kolektora dolnego źródła wraz z montażem pompki cyrkulacyjnej
• odpowietrzenie instalacji CO i CWU i dolnego źródła
• montaż czujnika przepływu (pompa ciepła typu woda/woda)
• podłączenie dolnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej
• podłączenie górnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej
• podłączenie pionu CWU zasobnika i montaż pompy cyrkulacyjnej
• montaż naczyń zbiorczych dolnego źródła
• montaż sterowników ogrzewania na pierwszej i drugiej kondygnacji wraz z doprowadzeniem przewodów
• podłączenie elektryczne pompy DZ, CO CWU i czujnika przepływu
• uruchomienie i regulacja pompy ciepła.

Elementy sterujące wliczone w cenę pompy ciepła:
• programowany sterownik ogrzewania na pierwszej kondygnacji 1szt.
• przewody elektryczne do pompy DZ, CO, CWU
• termostat CWU z przewodem elektrycznym 1szt.
• elastyczne węże ciśnieniowe 3/4" - 4szt

Czekamy na kolejne oferty...

To co powyzej to jes wycena pozycji "kotlownia"? czy montaz pompy ciepla?Cos za duzo tych pozycji z taka duza cena, a cena za kotlownie tez jakas kosmiczna - co prawda nie mam pompy ciepla tylko piec gazowy ale nie wierze zeby koszt robocizny/materialu w twojej kotlowni byl az tak wysoki...bo sie nei zmiesci w tym pomieszczeniu przeznaczonym na kotlownie :)
Pozdrawiam
Kuba

qboos
13-04-2011, 09:04
Witam
Napiszę coś dla tych którzy zaczynają budowę rodo 6 G2.Sam szukałem takich informacji :
Wczoraj zakończyłem etap 0.czyli wylewka chudziaka.
Koszty:
-robicizna 12 000 (wykop,wylanie ław, bloczki 1800 szt ,zasypania, chudziak) maszyny (koparka,zagęszarka po stronie wykonawcy)
- materiały 21 000 (bloczki, piasek,cement do murowania, ocieplenie (XPS), piasek do zasypania i inne drobne)
lokalizacja Marki k/Warszawy
nastepny etap od środy.
Czy komin do kondensata kupowaliście systemowy czy murowany z pustaków wentylacyjnych a następnie rura z kwasówki do środka?
Jakie jest lepsze rozwiązanie ?
Pozdrawiam

Ja tam mam zwykly murowany i w srodku rura. Jesli bedziesz mial piec kondensacyjny to i tak ta rure bedziesz musial wpuscic bo tam jest tzw rura turbo (rura w rurze) jednym kanalem ida spaliny a drugim zaciaga powietrze. Poza tym ten kondensat jakos ci musi to pieca splywac, specem neijestem ale z tego co juz przerobilem i sie dowiedzialem to rura i tak musi byc,

monia19
13-04-2011, 09:15
Mam pytanie jaki mieliście koszt położenia tynków zewnetrznych i jaką powierzchnię domu przyjmowaliscie do tynkowania? Nam wychodzi około 170 m2, nasz wyceniajacy okreslił nam na 190 m2 /rodo z jednym garażem/. Mamy już położony styropian i siatkę, chcemy tylko położyć tynk. Wycenił nam to na
10 tys zł z materiałami czy to dużo? Druga rzecz to podbitki za które zażyczył sobie około 65 zł/m2 także z materiałem już zaimpregnowanym i pomalowanym wg naszych szacunków wyjdzie to około 5 tys. zł. Proszę o jakieś sugestie, bo nie wiemy czy szukać innego tynkarza czy jest to przyzwoita cena /facet ma niezłą opinię jako fachowiec/ Pozdrawiam wiosennie Monika

Blacky
13-04-2011, 10:23
To co powyzej to jes wycena pozycji "kotlownia"? czy montaz pompy ciepla?Cos za duzo tych pozycji z taka duza cena, a cena za kotlownie tez jakas kosmiczna - co prawda nie mam pompy ciepla tylko piec gazowy ale nie wierze zeby koszt robocizny/materialu w twojej kotlowni byl az tak wysoki...bo sie nei zmiesci w tym pomieszczeniu przeznaczonym na kotlownie :)

11.940zł kosztuje sama goła pompa ciepła, te wszystkie wymienione pozycje kosztują niby 2200 zł ale jako że jest to oferta kompleksowa to podejrzewam, że podział kosztów pomiędzy to uruchomienie za 2200 a kotłownię za 10500 jest trochę sztuczny więc raczej należy zsumować te dwie pozycje i traktować jako jedną za urządzenie kotłowni z materiałami. Materiałów trochę będzie - zawory, rozdzielacz, różne złączki i wężyki ale tak naprawdę to koszt jest chyba taki bo jest to firma z Mazowieckiego... Tam inaczej się wszystko liczy ;)

Blacky
13-04-2011, 10:29
Kurcze strasznie droga ta pompa. Można za nią kupić piec gazowy i opał na jakieś 10lat.
Mój szwagier ma pompę tyle ze taka robioną przez naszego miejscowego magika. Pompa woda-woda. Za całość z podlaczeniem zapłacił ok 10000. W zasadzie jej jedyna wada jest trochę za niska moc ale zniwelowano to w dużej części dokladajac zeberek do grzejnikow.

Ta pompa z wyceny to chyba jedna z najtańszych produkcji seryjnych (produkcja krajowa na markowych podzespołach) w kraju, fakt że cenami urządzenia kotłowni i wykonania dolnego źródła "nadrabiają" sobie z nawiązką... A co do porównania kosztów inwestycji to nie ma co toczyć tu sporów (pełno takich wątków już jest) - kotła-brudasa nie chcemy już nigdy więcej, sieci gazowej u nas nie ma więc wybór był ograniczony. Za to dzięki przemyśleniu wszystkiego od początku zaoszczędziliśmy na kominach (nie będzie żadnego w domu) no i ten komfort (braku) obsługi... :)

qboos
13-04-2011, 10:49
11.940zł kosztuje sama goła pompa ciepła, te wszystkie wymienione pozycje kosztują niby 2200 zł ale jako że jest to oferta kompleksowa to podejrzewam, że podział kosztów pomiędzy to uruchomienie za 2200 a kotłownię za 10500 jest trochę sztuczny więc raczej należy zsumować te dwie pozycje i traktować jako jedną za urządzenie kotłowni z materiałami. Materiałów trochę będzie - zawory, rozdzielacz, różne złączki i wężyki ale tak naprawdę to koszt jest chyba taki bo jest to firma z Mazowieckiego... Tam inaczej się wszystko liczy ;)
No wlasnie ja jestem z mazowieckiego, dlatego tez zakladam ze gdziekolwiek bys nie byl to nie mozesz miec drozej niz u mnie :):)
Ja za kotlownie wraz z cala potrzebna hydraulika do solarow (poza fizycznym zamontowaniem paneli na dachu) zaplacilem 3500 (robocizna). Material na kotlownie (poza rura miedziana,rozdzielaczami i piecem) to ok 2500. Tak naprawde to sa tu 2 pompki, sprzeglo (rozdzielacz) i ze 3 zawory zwane 'grupa bezpieczenstwa'. Targuj sie i dopytuj o szczegoly, co konkretnie beda montowac, ktore elementy robia jaka cene bo kazdy z nas wie juz z doswiadczen na budowie ze cwaniakw nie brakuje ktorzy rzucaja pare technicznych slowek opowiadaja ile to roboty a pozniej slono licza.
Pozdrawiam

mery_25
13-04-2011, 13:00
Witam wszystkich!! U nas jutro kończą ścianki działowe, muszę przyznać, że wielkość pomieszczeń na górze zaskoczyła mnie pozytywnie, myślałam, że będą jakieś klitki ale jest ok. Nieco gorzej wypadł dół, szczególnie kuchnia i salon, mimo tego, że powiększyłam go przesuwając ścianę równo ze słupem. W miejscu pokoiku mamy kotłownię. W czwartek zaczynamy kłaść elektrykę to też nie łatwe zadanie, ponieważ już teraz trzeba wiedzieć gdzie się chce co mieć. Trochę sugerowałam się projektem archonu ale też wprowadziłam wiele zmian. Moim zdaniem zbyt dużo tam kinkietów, większość z nich zastąpimy halogenami. Największy problem mam z kuchnią, mąż twierdzi, że jak zrobimy meble w literę c to już się nie ruszę. Zlikwidowaliśmy tech schowek w kuchni i okno obok wykusza. Na upartego chcę na tej krótszej ścianie od strony holu umieścić piekarnik, obok płytę indukcyjną i gdzieś na rogu zlew, tylko nie wiem czy wyrobię z szafkami na górze, ponieważ musi być okap i szafka z suszarką nad zlewem, a tam jest trochę mało miejsca, bo tuż obok jest okno. W dolnej łaziance na wprost drzwi umieszczę kabinę, tuż obok w stronę schowka toaletę. A w miejscu kabiny ukryję automat i obok szafkę z lustrem, bo nie bardzo wiem gdzie dać pralkę?? tak na wejściu to chyba prysznic lepiej się prezentuje, górnej łazienki nie chcę zagracić, a schowek pod schodami wolę wykorzystań na inne rzeczy. Prosiłabym o wasze uwagi i sugestie!!! Czy wszyscy robią dolną łazienkę tak jak archon zaprojektował??? POZDRAWIAM

mWilQ
13-04-2011, 13:10
Mam pytanie jaki mieliście koszt położenia tynków zewnetrznych i jaką powierzchnię domu przyjmowaliscie do tynkowania? Nam wychodzi około 170 m2, nasz wyceniajacy okreslił nam na 190 m2 /rodo z jednym garażem/. Mamy już położony styropian i siatkę, chcemy tylko położyć tynk. Wycenił nam to na
10 tys zł z materiałami czy to dużo? Druga rzecz to podbitki za które zażyczył sobie około 65 zł/m2 także z materiałem już zaimpregnowanym i pomalowanym wg naszych szacunków wyjdzie to około 5 tys. zł. Proszę o jakieś sugestie, bo nie wiemy czy szukać innego tynkarza czy jest to przyzwoita cena /facet ma niezłą opinię jako fachowiec/ Pozdrawiam wiosennie Monika

Ja liczyłem 200m2 ale z ramkami wokół okien przy których jest sporo zabawy. Również mam rodo z pojedynczym garażem. Cenę miałem ustaloną na 45zł za położenie styropiany, siatki, kleju i tynku (5 zł za tynk przy komplecie, 10zł jakbym chciał odłożyć temat na inny termin). W sumie za wszystko z materiałem zapłaciłem 21tyś. Na ścianie styropian 15cm termoorganika standard i tynk silikonowy (wcześniej kreisel między dachami i na bokach lukarn) i na ścianach farby cabe też tynk silikonowy. Ramki są robione w tonacji o oczko wyższej.


Witam wszystkich!! U nas jutro kończą ścianki działowe, muszę przyznać, że wielkość pomieszczeń na górze zaskoczyła mnie pozytywnie, myślałam, że będą jakieś klitki ale jest ok. Nieco gorzej wypadł dół, szczególnie kuchnia i salon, mimo tego, że powiększyłam go przesuwając ścianę równo ze słupem. W miejscu pokoiku mamy kotłownię. W czwartek zaczynamy kłaść elektrykę to też nie łatwe zadanie, ponieważ już teraz trzeba wiedzieć gdzie się chce co mieć. Trochę sugerowałam się projektem archonu ale też wprowadziłam wiele zmian. Moim zdaniem zbyt dużo tam kinkietów, większość z nich zastąpimy halogenami. Największy problem mam z kuchnią, mąż twierdzi, że jak zrobimy meble w literę c to już się nie ruszę. Zlikwidowaliśmy tech schowek w kuchni i okno obok wykusza. Na upartego chcę na tej krótszej ścianie od strony holu umieścić piekarnik, obok płytę indukcyjną i gdzieś na rogu zlew, tylko nie wiem czy wyrobię z szafkami na górze, ponieważ musi być okap i szafka z suszarką nad zlewem, a tam jest trochę mało miejsca, bo tuż obok jest okno. W dolnej łaziance na wprost drzwi umieszczę kabinę, tuż obok w stronę schowka toaletę. A w miejscu kabiny ukryję automat i obok szafkę z lustrem, bo nie bardzo wiem gdzie dać pralkę?? tak na wejściu to chyba prysznic lepiej się prezentuje, górnej łazienki nie chcę zagracić, a schowek pod schodami wolę wykorzystań na inne rzeczy. Prosiłabym o wasze uwagi i sugestie!!! Czy wszyscy robią dolną łazienkę tak jak archon zaprojektował??? POZDRAWIAM

Temat elektryki dla mnie również był dość stresujący. Niestety ale prawdą jest, że już na tym etapie dobrze mieć zaplanowane wszystkie pomieszczenia. Przychodzi czas na budowie, że mówimy sobie "to już?". Polecam dobrze przemyśleć temat, pochodzić kilka razy po gotowych pomieszczeniach i rozsądnie umieścić punkty. Czasem lepiej więcej, niż później żałować, że się czegoś nie dołożyło. Oczywiście można się wspierać projektem, ale to zawsze będzie koncepcja narzucona przez projektanta, więc to bym zostawił na później - czyli po wizycie z kredą na budowie :D.

Dolną łazienkę mam z przestrzenią pod schodami. Zmiany mam również od razy przy wejściu, ponieważ powiększałem wnękę od strony byłej kotłowni na ewentualny piec stałopalny, który może się kiedyś pojawić. Od wejścia na prawej ścianie planuję drobny chromowany grzejnik, na drugim załamaniu mam zrobioną półkę w łuk i na niej umywalkę, pod schodami (zmienione względem projektu na proste z równym spocznikiem po całości klatki) mam zabudowę stelaża z wiszącą miską wc, z lewa od wejścia mam kabinę ćwiartkę koła, a pod schodami mam ukrytą pralkę. Z mebli zdecydowaliśmy się zrobić cofniętą szafkę pod półką na umywalkę. Waśki słupek obok stelaża (wysoki 2m, szeroki 30cm) i za stelażem na ścianie garażowej kolejny mebel z dwoma koszami na bieliznę i przestrzenią na ręczniki, chemię itd.

qboos
13-04-2011, 16:22
Witam wszystkich!! U nas jutro kończą ścianki działowe, muszę przyznać, że wielkość pomieszczeń na górze zaskoczyła mnie pozytywnie, myślałam, że będą jakieś klitki ale jest ok. Nieco gorzej wypadł dół, szczególnie kuchnia i salon, mimo tego, że powiększyłam go przesuwając ścianę równo ze słupem. W miejscu pokoiku mamy kotłownię. W czwartek zaczynamy kłaść elektrykę to też nie łatwe zadanie, ponieważ już teraz trzeba wiedzieć gdzie się chce co mieć. Trochę sugerowałam się projektem archonu ale też wprowadziłam wiele zmian. Moim zdaniem zbyt dużo tam kinkietów, większość z nich zastąpimy halogenami. Największy problem mam z kuchnią, mąż twierdzi, że jak zrobimy meble w literę c to już się nie ruszę. Zlikwidowaliśmy tech schowek w kuchni i okno obok wykusza. Na upartego chcę na tej krótszej ścianie od strony holu umieścić piekarnik, obok płytę indukcyjną i gdzieś na rogu zlew, tylko nie wiem czy wyrobię z szafkami na górze, ponieważ musi być okap i szafka z suszarką nad zlewem, a tam jest trochę mało miejsca, bo tuż obok jest okno. W dolnej łaziance na wprost drzwi umieszczę kabinę, tuż obok w stronę schowka toaletę. A w miejscu kabiny ukryję automat i obok szafkę z lustrem, bo nie bardzo wiem gdzie dać pralkę?? tak na wejściu to chyba prysznic lepiej się prezentuje, górnej łazienki nie chcę zagracić, a schowek pod schodami wolę wykorzystań na inne rzeczy. Prosiłabym o wasze uwagi i sugestie!!! Czy wszyscy robią dolną łazienkę tak jak archon zaprojektował??? POZDRAWIAM

spoko spoko my mamy kuchnie w C i do tego blat barowy przy wejsciu do salonu i na prawde nie jest zle z miejscem (spizarke tez wywalilismy).
a z gniazdkami... hmm no staly problem chyba:) po zaakceptowaniu projektu przerabialem prawie cala elektyke w kuchni.

80mariusz80
13-04-2011, 19:47
Prosze o pomoc, zwlaszcza Cecil (!):
na jutro zostalem wezwany do US, aby przedstawic dowody wplaty (potwierdzenia przelewu) za wybrane faktury. Okazalo sie, ze w paru przypadkach kwota z potwierdzenia przelewu nie pokrywa sie z kwota do zaplaty na fakturze, gdyz przelew pomniejszylem o kwoty z faktury korygujacej. Czesc materialow zostala i zwracalem do HMB (bralem na WZetki) - oni po czasie przysylali faktury korygujace (na ktorej byla wykazana kwota na "minusie", czyli do zwrotu - mnie). Przy przelewach za faktury "normalne", odejmowalem od tych kwot sumy z faktur korygujacych; tak umowilem sie z HMB.
Czy US przyczepi sie do tego? Teraz dopiero to zauwazylem i boje sie ze moga z tego wyniknac jakies problemy.

Brygida i Jarek
13-04-2011, 21:14
monia19 my właśnie zabieramy sie za tynki zewnetrzne, zdecydowalismy sie na tynki silikonowo-silikatowe ceresit na dom / liczymy 180 m2 /, na balkony, ramki okienne i słupy przy wejsciu tynk mozaikowy ok.50 m2. Łącznie 230 m2. Robocizna 12 zł m2, materiał dziś wyceniałam ok. 4 tyś. całość tynk + podkład. Łącznie liczymy jakieś 7-7,5 tyś. Cokół będziemy obkładac płytką elewacyjną.

mery25 my właśnie robimy dolną łazienkę, na wprost drzwi będzie umywalka z lustrem, od lewej kabina prysznicowa, geberit mamy na scianie łazienka-salon. Problem pralki nas omija bo w dawnej kotłowni mamy mała pralnio-suszarnię, bardzo cenię sobie funkcjonalnośc tego pomysłu. Na zdjecia łazienki jeszcze za wcześnie , może za jakieś dwa tygodnie ;)
Nie wiem dlaczego tak bardzo przerażasz sie kuchnią , jest naprawdę wygodna , meble też mamy w C, głowa do góry to chyba budowlane zmeczenie :)

Pozdrawiamy Wszystkich

mWilQ
13-04-2011, 22:25
Prosze o pomoc, zwlaszcza Cecil (!):
na jutro zostalem wezwany do US, aby przedstawic dowody wplaty (potwierdzenia przelewu) za wybrane faktury. Okazalo sie, ze w paru przypadkach kwota z potwierdzenia przelewu nie pokrywa sie z kwota do zaplaty na fakturze, gdyz przelew pomniejszylem o kwoty z faktury korygujacej. Czesc materialow zostala i zwracalem do HMB (bralem na WZetki) - oni po czasie przysylali faktury korygujace (na ktorej byla wykazana kwota na "minusie", czyli do zwrotu - mnie). Przy przelewach za faktury "normalne", odejmowalem od tych kwot sumy z faktur korygujacych; tak umowilem sie z HMB.
Czy US przyczepi sie do tego? Teraz dopiero to zauwazylem i boje sie ze moga z tego wyniknac jakies problemy.

Z tego co pamiętam, to ja w zestawieniu VZM-1a wpisywałem numer faktury, pozycje do odliczenia i kwotę pomniejszoną już o faktury korekty. Odliczyć możesz różnicę podatku za materiał który się faktycznie kupiło. Potwierdzeniem jest faktura VAT (jeśli przelewowa, to musi być dokument potwierdzający przelew). Jeśli korygowałaś fakturę, którą masz w zestawieniu, a tego nie uwzględniłaś, to US to wychwyci. Sytuacja bardziej obrazująca. Idę kupić materiał za milion złotych, wpisuję go do rozliczenia i czekam na zwrot pokaźnej sumki. Ale w między czasie zdecydowałem, że ten materiał nie jest mi potrzebny i go zwracam do hurtowni. Do mojej kieszeni powraca milion. Czy dalej liczysz na podatek z US :D. Jeśli by tak było, to ludzie żyliby z podatków.

80mariusz80
14-04-2011, 07:42
Zle mnie zrozumiano. Faktury na VZM maja uwzglednione korekty; tylko kwoty przelewow za dane faktury mam rozne (w 3 przypadkach). Przyklad:
Faktura A opiewa na kwote 5000 PLN. W miedzyczasie dostalem korekte B do innych produktow na kwote 1000. HMB musi mi przelac na konto 1000 PLN. Uzgodnilem z HMB, ze bede robil mu przelewy pomniejszone o korekty. Wiec przelewam mu za fakture A 4000 PLN w tytule przelewu piszac ze faktura A zostala pomniejszona o korekte B (nie zwiazana z faktura A). Wiec w tym przypadku kwota przelewu nie odpowiada dokladnie kwocie do zaplaty na fakturze A, gdyz z HMB skompensowalem wzajemne wierzytelnosci.
Czy to bedzie jakies problem dla US? Wiem ze to pytanie skierowane bardziej do US niz do forumowiczow, ale jesli ktos sie bardziej na tym zna to zapraszam do odpowiedzi...
Ufff. Ale nerwy.

Marlena&Marcin
14-04-2011, 08:03
mery_25 my mamy kuchnię w literę c (kuchnia bez schowka ale z 2 oknami) i miejsca jest dużo.. nie ma mowy o jakieś "klitce".. ....

salon owszem nie jest wielki.. ale to kwestia gustu.. mamy w końcu zagospodarowany gabinet na dole i muszę przyznać, że jest to najlepszy pokój w całym domu :)) okienko na ogród.. blisko cały dół.. wcześniej miałam gabinet w pokoju na piętrze ale od razu z niego zrezygnowałam gdy tylko zrobiliśmy ten pokój na dole :))) i mimo wielkości zmieściły się dwa biurka, mały stolik dla naszego synka + zabudowa całej ściany .. i miejsca jest jeszcze bardzo dużo :)

więc jak ktoś potrzebuje gabinetu radze przemyśleć właśnie ten pokój.. bo polecam :)

renata400
14-04-2011, 15:30
Marlena&Marcin, no to teraz musicie się pochwalić zdjęciami tego gabinetu:) My też postanowiliśmy zostawić gabinet, tylko u nas będzie on wydłużony o 1,5m więc będzie troszke więcej miejsca. Pozdrawiam Renata

gobi
14-04-2011, 16:23
mWilQ jak możesz to umieść parę zdjęć ze swojej budowy może coś ciekawego podpatrzymy u Ciebie, z tego co czytam to parę innowacje chyba wprowadziłeś.:) Ciekawa jestem łazienki na dole, która wczesnej opisywałeś . Ja jestem na etapie hydrauliki zastanawiam się nad rozplanowaniem łazienek, ta na dolna trochę mi się powiększyła bo mam cały komin w ścianę wpuszczony i tak kombinuję jak tu ją ustawić, a też planuję wstawić tam pralkę.

mWilQ
14-04-2011, 18:38
mWilQ jak możesz to umieść parę zdjęć ze swojej budowy może coś ciekawego podpatrzymy u Ciebie, z tego co czytam to parę innowacje chyba wprowadziłeś.:) Ciekawa jestem łazienki na dole, która wczesnej opisywałeś . Ja jestem na etapie hydrauliki zastanawiam się nad rozplanowaniem łazienek, ta na dolna trochę mi się powiększyła bo mam cały komin w ścianę wpuszczony i tak kombinuję jak tu ją ustawić, a też planuję wstawić tam pralkę.

wrzucę jak skończę :)

Konto usunięte na żądanie
17-04-2011, 11:17
Alo co taka cisza...
U nas aktualnie nie wiele się dziej. Zacząłem robić odwodnienie terenu wokół domu i ocieplenie fundamentów.

mery_25
17-04-2011, 11:21
Dziękuję wszystkim za rady w sprawie kuchni i łazienki, co kilka głów to nie jedna. Takie podpowiedzi zawsze korzystnie nastawiają do działania. Brygida i Jarek pewnie wasz pomysł na łazienkę też jest fajny ale chyba muszę zaczekać na wasze fotki bo coś brak mi wyobraźni. Nie mogę skojarzyć miejsca toalety, na wprost drzwi macie zlew, z lewej prysznic to chyba tak jak w archonie!!?? U nas wciąż walczy elektryk, a od maja wchodzą tynkarze. Pozdrawiam

Gosik21
17-04-2011, 12:09
Witam, my pomału szykujemy się do pierwszych świąt w Rodku, bo już mieszkamy :) Przeprowadziliśmy się na początku marca, nie mieliśmy jeszcze zrobionych schodów, kuchni, dolnej łazienki, ale jakoś dało się mieszkać. Teraz prawie wszystko w środku skończone, brakuje wprawdzie mebli w salonie, włączników, gniazdek i paru innych rzeczy, ale mieszka sie świetnie (przeprowadzka z mieszkania w bloku).
Pisaliście wcześniej o swoich kuchniach, ja mam w kształcie litery L i jest całkiem wygodnie. Kuchnia jest duża i przestronna, zresztą zobaczcie sami:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kuchnia1.jpg

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kuchnia2.jpg

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kuchnia3.jpg

To na razie tyle, chociaż dzisiaj niedziela, to jeszcze czeka mnie jeszcze trochę pracy.
Pozdrawiam!

Blacky
17-04-2011, 14:20
Gosik 21

baaaaardzo zazdroszczę, że już mieszkacie;) też bym tak chciała...
bardzo ładna i ciekawa ta Wasza kuchnia, ja też chcę białą, ale nie myślałam o tym żeby w L ustawić a może warto się zastanowić?

Przeglądając Waszą galerię zdjęć zauważyłam, że macie rekuperator, pompę ciepła i oczyszczalnię ścieków a więc wszystko co też zamierzamy zrobić i dlatego mam pytanie czy możesz określić ile orientacyjnie kosztowała Was każda z tych inwestycji. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Oliwkowo
17-04-2011, 17:43
Witam, my pomału szykujemy się do pierwszych świąt w Rodku, bo już mieszkamy :) Przeprowadziliśmy się na początku marca, nie mieliśmy jeszcze zrobionych schodów, kuchni, dolnej łazienki, ale jakoś dało się mieszkać. Teraz prawie wszystko w środku skończone, brakuje wprawdzie mebli w salonie, włączników, gniazdek i paru innych rzeczy, ale mieszka sie świetnie (przeprowadzka z mieszkania w bloku).
Pisaliście wcześniej o swoich kuchniach, ja mam w kształcie litery L i jest całkiem wygodnie. Kuchnia jest duża i przestronna, zresztą zobaczcie sami:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kuchnia1.jpg

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kuchnia2.jpg

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kuchnia3.jpg

To na razie tyle, chociaż dzisiaj niedziela, to jeszcze czeka mnie jeszcze trochę pracy.
Pozdrawiam!

Śliczne macie wnętrza, takie w naszym stylu :-)
A mam pytanie czy drzwi do łazienki to DRE Premium?

Gosik21
17-04-2011, 19:44
Blacky, Oliwkowo, dzięki :). Co do kosztów: pompa ciepła Ochsner 62 tys., rekuperacja Brink Renovent 14 tys., oczyszczalnia biologiczna z odprowadzeniem do studni chłonnej 9500. To są koszty całkowite, z montażem. A drzwi wewnętrzne, tak, zgadza się :), Dre Premium dąb szary ryfla.
Pozdrawiam jeszcze raz!

Blacky
17-04-2011, 20:14
Blacky, Oliwkowo, dzięki :). Co do kosztów: pompa ciepła Ochsner 62 tys., rekuperacja Brink Renovent 14 tys., oczyszczalnia biologiczna z odprowadzeniem do studni chłonnej 9500. To są koszty całkowite, z montażem.

A ogrzewanie podłogowe macie w całym domu? i czy to był oddzielny koszt czy wliczony jest już do kosztów pompy?

Gosik21
17-04-2011, 20:44
Podłogówka w całym domu. To był oddzielny koszt, około 20 tys. Z tym, że w tej kwocie była cała instalacja wod.-kan. Robiła nam to jedna ekipa.

kayleigh
17-04-2011, 22:01
Witam wszystkich budujących i mieszkających już w nowym domku :) Jesteśmy z mężem posiadaczami chyba mało popularnej wersji rodka czyli 6w. Obecnie powoli zajmujemy się papierologią - media, pozwolenia, adaptacja itp. Budowa ma się rozpocząć luty/marzec 2012. Jak rozgryzę wklejanie zdjęć zaprezentuję nasze pomysły zmian w projekcie.
Chcemy zainwestować w pompę ciepła. Najlepiej, żeby jedna firma robiła instalację pompy, hydraulikę + oczyszczalnie ścieków. W najbliższym czasie przedstawię wstępne wyceny różnych firm. Chciałabym zapytać co myślą mieszkańcy rodka z pompą ciepła. Ile zainwestowali, jak się mają rachunki po zimie, czy są zadowoleni itd.
Pozdrawiam :)

Lauren
18-04-2011, 07:49
Witam:) mam pytanie jakie macie rynny i okna dachowe w swoich domkach? mi wykonawca zaproponował we wstępnej wycenie rynny Gamrat i okna dachowe FAKRO. A dachówkę którą nam proponuje to Dachówka ROBEN, to chyba standardowa dachówka?ale czy dobra?
pozdrawiam:)

Oliwkowo
18-04-2011, 08:35
Witam,
U nas dziś zaczynają robić obie łazienki :-) Robota idzie do przodu, szybciej niż myślałam, a wkrótce przeprowadzka :-) Czekamy z utęsknieniem.
Pozdrawiam

mWilQ
18-04-2011, 08:46
Witam:) mam pytanie jakie macie rynny i okna dachowe w swoich domkach? mi wykonawca zaproponował we wstępnej wycenie rynny Gamrat i okna dachowe FAKRO. A dachówkę którą nam proponuje to Dachówka ROBEN, to chyba standardowa dachówka?ale czy dobra?
pozdrawiam:)

U nas rynny i rury spustowe firmy Marley. Miałem również wyceniane Rheinzink - inny materiał i jak się okazało potrzebna jest do tego autoryzowana ekipa, a tych jak na lekarstwo. Jeśli nie grzeszycie wzrostem, to proponuję okna z dolną klamką. Po podniesieniu ścianki kolankowej o jeden pustak dopiero na palcach sięgam do uchwytu okna. U mnie w każdym pomieszczeniu białe veluxy (te o zwiększonej wytrzymałości na wilgoć). Wybrałem je ze względy na kolor, bo akurat sosnowe do niczego mi nie pasowały :)

Robena już nie pierwszy raz odradzam. Nie mam doświadczeń innych niż wizualne. Widziałem monze plus czarną lakierowaną po jednej zimie i się wystraszyłem. Wyglądała jak jedna wielka pajęczyna. Dołóż te 20% ceny i kup coś ze średniej półki.

80mariusz80
18-04-2011, 08:49
@lauren - u mnie okno dachowe Velux, choc jestem zdania ze wszystkie 3 sa dobrej jakosci (+ Fakro, Roto). Rynny Galeco PCV kolor miedz. Ten kolor bardzo sie nam podobal i zdecydowalismy sie na niego, choc byla jakas doplata. Na tym forum wczesniej zamiescilem zdjecia tych rynien.
Dachowki - moja Tondach. Moje zdanie co do Robena - nie polecam, slaba jakosc. Przed zakupem dachowki przegrzebalem wzdluz i wszerz internet; skreslilem wtedy Robena. Kiedy przyszli ciesle, to proponowali mi rowniez Robena - odmowilem, rzucajac pare kontrargumentow. Potem spasowali i przyznali, ze sprzedaz Robena opiera sie glownie na inwestycjach wielkogabarytowych (przetargi) - szpitale, szkoly, etc (czyli produkcja nastawiona na masowke). Nie chce tutaj obrzucac blotem tej firmy, zapewne w kazdej partii dachowek sa felery, zdarza sie to i Jopkowi i Creatonowi. Ludziska na pewno maja Robena na dachu i cmokaja z zachwytu. Jesli chodzi o moja skromna osobe, to nie jestem przekonany do Robena.
AVE!

Lauren
18-04-2011, 08:53
Dostaliśmy też wycenę do stanu deweloperskiego choć to już na pewno nie na ten rok...no chyba, że się tak rozszalejemy;)

-Podmurówka z pustaka ścianka kolankowa 800pln
-Schody na strych z montażem 750pln
-Podbitka wokół domu zewnętrzna 1mb 90pln
-Elektryka ,alarm,TV, SAT 14560pln
-Wod+kan+Co 32450pln bez pieca ale z podłogowym ogrzewaniem i grzejnikami
-Tynki wew 29pln/m2
-Wylewki styropian 10cm 55pln/m2
-Płyta OSB gr.22mm,folia aluminiowa, montaż 108 netto/1m2
-Płyta OSB gr.12mm,folia aluminiowa, montaż 89 netto/1m2
-Sufity podwieszane na parterze z materiałem 81 netto/1m2
-Ocieplenie poddasza wełna UniMata,gr 25+5cm,stelaż,płyta ogniowa, folia aluminiowa, taśma, szpachlowanie połączeń,akryl,119netto/1m2
-Elewacja zewnętrzna 125 netto/1m2 Baumit+styropian 16cm
-Gruntowanie 2x gładź(szpachla)gruntowanie +2x malowanie duluxem na biało lub kolor 38pln/m2/ Bez farby czyli Wy dają farbę 30pln/m2

Co myślicie o tych cenach?mnie trochę przerażają:bash:

Oliwkowo
18-04-2011, 08:53
Gosik21 mam pytanie jakiej firmy macie baterie do zlewozmywaka? I czy jesteś zadowolona?

Lauren
18-04-2011, 09:40
80mariusz80 ile płaciłeś za m2 tej dachówki z Tondachu?

Blacky
18-04-2011, 10:15
Podłogówka w całym domu. To był oddzielny koszt, około 20 tys. Z tym, że w tej kwocie była cała instalacja wod.-kan. Robiła nam to jedna ekipa.

Dziękuję za informację:)

80mariusz80
18-04-2011, 10:15
@Lauren - za dachowke dalem 11068 PLN (komplet - gasiory, boczne, kominkowe x2, wentylacyjne) w VIII.2010. Moj dach ok. 210 m2 wiec wychodzi ~53 PLN za m2 (material).
Marsylka w glazurze, przy czym jestem sklonny stwierdzic, ze glazura w Tondachu to mniej wiecej poziom angoby szlachetnej w Koramicu.
Wienerberger rozroznia stopnie pokrycia dachowki - zwykla (bez pokrycia), angobowana zwykla, angobowana szlachetna i glazurowana (szkliwiona).

Lauren
18-04-2011, 17:37
Jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych domu Rodek 6 G2 przy podwyższeniu ścianki kolankowej o 1pustak? ile płaciliście za materiały i robociznę żeby ocieplić i wytynkować te ściany?

Gosik21
18-04-2011, 17:45
Gosik21 mam pytanie jakiej firmy macie baterie do zlewozmywaka? I czy jesteś zadowolona?

W kuchni mam baterię Teka Arco B chrom, z wyciąganą wylewką. Kuchnię użytkuję dopiero od dwóch tygodni, ale mogę powiedzię, że bateria jest ok, całkiem wygodna. Wyciąganej wylewki jeszcze do tej pory nie używałam, nie miałam takiej potrzeby, ale mam nadzieję (łudzę się, bo kasę wydałam), że jeszcze się przyda. Bo zlew jest dość duży, półtorej komory, Teka Aura, antracyt.

qboos
19-04-2011, 09:35
Jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych domu Rodek 6 G2 przy podwyższeniu ścianki kolankowej o 1pustak? ile płaciliście za materiały i robociznę żeby ocieplić i wytynkować te ściany?

u mnie przy takiej samej konfiguracji (+1 pustak i podwojny garaz) wyszlo 215 metrow razem z balkonami od spodu.

Nutka_
19-04-2011, 13:09
Witajcie,

Jesteśmy właśnie na etapie poszukiwania Kierownika Budowy do naszego rodka (budowa pod Krakowem).
Wiem że cena ustalana z KB zależy od zakresu usług jaki będzie on świadczył. - Będziemy budować systemem gospodarczym i ekipę mamy już załatwioną, sami też będziemy kupować materiały.
Jednocześnie nie szukamy Kierownika Budowy tylko do pieczątki ale też chcemy żeby na tej budowie się pojawiał od czasu do czasu, doradził w kwestii materiałów, itd.

Kierownik Budowy z którym rozmawiałam proponuje taką formę współpracy:

- odbiór najważniejszych etapów budowy wpływających na bezpieczeństwo budynku (odbiór wykopu, fundamentów, konstrukcji dachu, itd), W sumie ma to być około 6 wizyt na budowie do stanu SSO. Każda wizyta to koszt 250 zł.

- na początku wspłópracy omówienie projektu, materiałów, sposobu realizacji, podpowiedzi przy rozwiązaniach i oczywiście samo podjęcie funkcji Kierownika Budowy, podpisanie dokumentów a później prowadzenie dziennika budowy. Tutaj koszt 500 zł na początku i 500 zł na końcu.

- dodatkowo dyspozycyjnośc pod telefonem w razie pytań/trudności, w takich konsultacyjnych sytuacjach równiez może pojawić się na budowie.

Gość wydaje się być sensowny i pomocny, bardzo dobrze się z nim rozmawia i jest z polecenia, ma spore doświadczenie - kierował już kilka razy budową własnie domu w rodo 6.

Całościowa współpraca kosztowała by nas około 2 tyś złotych.

Czy myślicie że to jest dobra cena? Ile płaciliście Waszym kierownikom?

W przyszłym tygodniu mamy z nim się jeszcze spotkać i porozmawiać o ewentualnej współpracy. Co jeszcze ważnego powinniśmy z nim ustalić?

Pozdrowienia dla wszystkich!

aga-gaga
19-04-2011, 15:07
Dostaliśmy też wycenę do stanu deweloperskiego choć to już na pewno nie na ten rok...no chyba, że się tak rozszalejemy;)

-Podmurówka z pustaka ścianka kolankowa 800pln
-Schody na strych z montażem 750pln
-Podbitka wokół domu zewnętrzna 1mb 90pln
-Elektryka ,alarm,TV, SAT 14560pln
-Wod+kan+Co 32450pln bez pieca ale z podłogowym ogrzewaniem i grzejnikami
-Tynki wew 29pln/m2
-Wylewki styropian 10cm 55pln/m2
-Płyta OSB gr.22mm,folia aluminiowa, montaż 108 netto/1m2
-Płyta OSB gr.12mm,folia aluminiowa, montaż 89 netto/1m2
-Sufity podwieszane na parterze z materiałem 81 netto/1m2
-Ocieplenie poddasza wełna UniMata,gr 25+5cm,stelaż,płyta ogniowa, folia aluminiowa, taśma, szpachlowanie połączeń,akryl,119netto/1m2
-Elewacja zewnętrzna 125 netto/1m2 Baumit+styropian 16cm
-Gruntowanie 2x gładź(szpachla)gruntowanie +2x malowanie duluxem na biało lub kolor 38pln/m2/ Bez farby czyli Wy dają farbę 30pln/m2

Co myślicie o tych cenach?mnie trochę przerażają:bash:

Lauren ceny są porażająco wysokie.

bamari
19-04-2011, 21:03
Muszę się pochwalić że jutro kończą tynkować , zainteresowanym powiem że robili 3 i pół dnia!!:) W czwartek układamy podłogówkę i do piątku ma być posadzka schnie przez Święta i we wtorek Rodek będzie wyglądał jak normalny dom wewnątrz:)

bamari
19-04-2011, 21:08
Dostaliśmy też wycenę do stanu deweloperskiego choć to już na pewno nie na ten rok...no chyba, że się tak rozszalejemy;)

-Podmurówka z pustaka ścianka kolankowa 800pln
-Schody na strych z montażem 750pln
-Podbitka wokół domu zewnętrzna 1mb 90pln
-Elektryka ,alarm,TV, SAT 14560pln
-Wod+kan+Co 32450pln bez pieca ale z podłogowym ogrzewaniem i grzejnikami
-Tynki wew 29pln/m2
-Wylewki styropian 10cm 55pln/m2
-Płyta OSB gr.22mm,folia aluminiowa, montaż 108 netto/1m2
-Płyta OSB gr.12mm,folia aluminiowa, montaż 89 netto/1m2
-Sufity podwieszane na parterze z materiałem 81 netto/1m2
-Ocieplenie poddasza wełna UniMata,gr 25+5cm,stelaż,płyta ogniowa, folia aluminiowa, taśma, szpachlowanie połączeń,akryl,119netto/1m2
-Elewacja zewnętrzna 125 netto/1m2 Baumit+styropian 16cm
-Gruntowanie 2x gładź(szpachla)gruntowanie +2x malowanie duluxem na biało lub kolor 38pln/m2/ Bez farby czyli Wy dają farbę 30pln/m2

Co myślicie o tych cenach?mnie trochę przerażają:bash:

Lauren ceny z kosmosu!!! powiem tyle u nas koszt posadzek wyjdzie ok 7500zł , elektryka też za dużo, mamy też instalacje alarmową a samych puszek jest 160 szt plus oświetlenie i elektryk skasował 5tys plus przewody w sumie może za 5 tys, więc chyba sobie lepiej odpuścić taką ekipę:)

Lauren
20-04-2011, 07:00
bamari, aga-gaga,qboos dziękuję za odpowiedzi:) no cóż będziemy szukać dalej, dobrze że mamy jeszcze trochę czasu:)

eniac
20-04-2011, 16:34
Witam wszystkich

Możecie cos poradzic w kwestii bramy garażowej??
Czy ktoś w dzisiejszych czasach zamawia jeszcze (oprócz Nas) bramę uchylną????
Jej "+" jest taki że ma drzwi wejściowe a my będziemy w 99% wchodzic do domu prze garaż, bo tak nam bardzo pasuje ze zwględu na działkę ....
Myślelismy o segmentowej ale koszt drzwi w takiej bramie to 2.000 dodatkowo i taki mały próg wys 10cm... więc ja podziękuję chyba..
a znów bez drzwi to boje sie że na zimę będzie to bardzo dom wyziębiało jak będziemy tak podnosic i obniżać cała bramę.

Co o tym myślicie??
Pozdrawiam MAriola

mWilQ
20-04-2011, 22:17
Witam wszystkich

Możecie cos poradzic w kwestii bramy garażowej??
Czy ktoś w dzisiejszych czasach zamawia jeszcze (oprócz Nas) bramę uchylną????
Jej "+" jest taki że ma drzwi wejściowe a my będziemy w 99% wchodzic do domu prze garaż, bo tak nam bardzo pasuje ze zwględu na działkę ....
Myślelismy o segmentowej ale koszt drzwi w takiej bramie to 2.000 dodatkowo i taki mały próg wys 10cm... więc ja podziękuję chyba..
a znów bez drzwi to boje sie że na zimę będzie to bardzo dom wyziębiało jak będziemy tak podnosic i obniżać cała bramę.

Co o tym myślicie??
Pozdrawiam MAriola

A powiedz skąd ten pomysł na wchodzenie przez garaż? Zastanawia mnie to, bo w sumie drzwi wejściowe są 4m od drzwi garażowych.
Przy drzwiach uchylnych słyszałem, że potrzebne jest więcej miejsca na zamknięcie i nie wiem jak to się ma do konkretnych modeli aut (tym bardziej w kombi o długości ok 5m). To co już napisałaś brama segmentowa jest cieplejsza, więc te 2 tysiące może się okazać mało znaczącą kwotą przy tak dużej inwestycji.
Kurczę ciągle nie wiem jak to sobie wymyśliliście. Jeśli do garażu ma się wjeżdżać autem, to w tym projekcie (przynajmniej z pojedynczym garażem) troszkę ciężko, żeby wysiadały w środku dwie osoby (tzn pasażer z przodu od swojej strony i kierowca od swojej). Z tego wynika, że i tak jedna osoba musi wysiąść wcześniej i albo idzie przez drzwi wejściowe, albo wchodzi już otwartą bramą garażową. Takie moje domysły, bo jeszcze ani razu autem nie wjeżdżałem - nie ten etap. Mimo, że nie zacząłem tematu, to czekam na opinie już mieszkających.

monia19
21-04-2011, 07:11
Witam wszystkich

Możecie cos poradzic w kwestii bramy garażowej??
Czy ktoś w dzisiejszych czasach zamawia jeszcze (oprócz Nas) bramę uchylną????
Jej "+" jest taki że ma drzwi wejściowe a my będziemy w 99% wchodzic do domu prze garaż, bo tak nam bardzo pasuje ze zwględu na działkę ....
Myślelismy o segmentowej ale koszt drzwi w takiej bramie to 2.000 dodatkowo i taki mały próg wys 10cm... więc ja podziękuję chyba..
a znów bez drzwi to boje sie że na zimę będzie to bardzo dom wyziębiało jak będziemy tak podnosic i obniżać cała bramę.

Co o tym myślicie??
Pozdrawiam MAriola

Polecam brame garażową z firmy remex , my zdecydowalismy sie na nią i nie odbiega od tych proponowanych polskich, które kosztuja dwa razy tyle. Brama ta jest produkcji USA nie chińska. Nie polecam uchylnej- dużo miejsca na otwarcie no i strasznie zimna. Znajomy ma uchylną i tragedia jeżeli chodzi o izolacje cieplną. Poniżej podaję namiary na firmę. Pozdrawiam Monika
http://www.remex.biz/bramy_garazowe,promocje.htm

eniac
21-04-2011, 07:28
do mWilQ

Widzisz my mamy garaż szerszy o 60cm bo też mi sie wydawało że bedzie ciężko z auta wysiąść... A pomysł z wchodzeniem do domu prze garaż jest taki że ja mam przeniesiony wjazd do garażu na druga strone (załaczę fotki żeby było widomo)
W bramie segmentowej nie tyle martwi mnie 2000 bo to przy całej budowie to fakycznie niewiele ale próg na 10 cm to chyba nie jest praktyczne....

MAriola

mWilQ
21-04-2011, 08:54
do mWilQ

Widzisz my mamy garaż szerszy o 60cm bo też mi sie wydawało że bedzie ciężko z auta wysiąść... A pomysł z wchodzeniem do domu prze garaż jest taki że ja mam przeniesiony wjazd do garażu na druga strone (załaczę fotki żeby było widomo)
W bramie segmentowej nie tyle martwi mnie 2000 bo to przy całej budowie to fakycznie niewiele ale próg na 10 cm to chyba nie jest praktyczne....

MAriola

To rzeczywiście zmiana znacząca :) Próg 10cm to nie jest wiele, później Cię czeka znacznie więcej (w sensie schody z garażu do domu), chyba że też masz to zmienione względem projektu. U taty w pracy jest ogromna brama segmentowa z drzwiami i próg jest jeszcze wyższy i jakoś nigdy się nie o niego nie potknąłem, a że ślepy jestem i mam tendencję, to uznaję, że to żadna przeszkoda :D

Marcin_ciech
21-04-2011, 13:26
Witam, wszytkich.

Jestem w trakie budowy Dom w Rododendronach 6N - chciałem zlikwidiwać gabinet przy salonie. Architekt który robił adaptację miał to zrobić. Jak przyszło co do czego to okazało się że tylko skreślił słup i nic poza tym. Czy ma ktoś może przeliczony strop i rysunki jak to zmianę wykonać. Zmienić chcę również dach z blachy na dachówkę, więc to dodatkowe obciążenie. Z góry dzięki za poświęcony czas i liczę na odpowiedź. pozdrawiam Marcin

PS. Dzisiaj już stawiają mi ścianki zewnętrzne więc spraw pilana :(

mWilQ
21-04-2011, 15:37
Witam, wszytkich.

Jestem w trakie budowy Dom w Rododendronach 6N - chciałem zlikwidiwać gabinet przy salonie. Architekt który robił adaptację miał to zrobić. Jak przyszło co do czego to okazało się że tylko skreślił słup i nic poza tym. Czy ma ktoś może przeliczony strop i rysunki jak to zmianę wykonać. Zmienić chcę również dach z blachy na dachówkę, więc to dodatkowe obciążenie. Z góry dzięki za poświęcony czas i liczę na odpowiedź. pozdrawiam Marcin

PS. Dzisiaj już stawiają mi ścianki zewnętrzne więc spraw pilana :(

Zerknij do folderu publicznego w mojej sygnaturze, tam masz zarówno mój projekt terrivy jak i projekt remle. Nie wiem czy ktokolwiek bez zmiany stropu z monolitycznego na terrivę likwidował gabinet (nie wiem też jak to się ma do wersji 6n). W każdym razie projekty mogą się przydać. P.S. W moim przypadku ścianki zewnętrzne i ścianki wewnętrzne nie miały ze sobą nic wspólnego. Zrobili nośne, strop, szczyty, konstrukcje dachu, pokrycie dachu i dopiero wtedy ścianki działowe.

artek-
21-04-2011, 17:15
Zerknij do folderu publicznego w mojej sygnaturze, tam masz zarówno mój projekt terrivy jak i projekt remle. Nie wiem czy ktokolwiek bez zmiany stropu z monolitycznego na terrivę likwidował gabinet (nie wiem też jak to się ma do wersji 6n). W każdym razie projekty mogą się przydać. P.S. W moim przypadku ścianki zewnętrzne i ścianki wewnętrzne nie miały ze sobą nic wspólnego. Zrobili nośne, strop, szczyty, konstrukcje dachu, pokrycie dachu i dopiero wtedy ścianki działowe.

Ja mam strop monolityczny i zlikwidowany gabinet, do tego dom poszerzony o 80cm. Da sie to zrobic jak najbardziej. Mialem adaptacje robiona przez konstruktora. Puszczony jest podciag przez dwa pozostale slupy az do okna, do tego dwa podciagi (ale ukryte w stropie) od scianki z kominkiem az do wyjscia na taras.

pawlusp
22-04-2011, 08:13
A powiedz skąd ten pomysł na wchodzenie przez garaż? Zastanawia mnie to, bo w sumie drzwi wejściowe są 4m od drzwi garażowych.
Przy drzwiach uchylnych słyszałem, że potrzebne jest więcej miejsca na zamknięcie i nie wiem jak to się ma do konkretnych modeli aut (tym bardziej w kombi o długości ok 5m). To co już napisałaś brama segmentowa jest cieplejsza, więc te 2 tysiące może się okazać mało znaczącą kwotą przy tak dużej inwestycji.
Kurczę ciągle nie wiem jak to sobie wymyśliliście. Jeśli do garażu ma się wjeżdżać autem, to w tym projekcie (przynajmniej z pojedynczym garażem) troszkę ciężko, żeby wysiadały w środku dwie osoby (tzn pasażer z przodu od swojej strony i kierowca od swojej). Z tego wynika, że i tak jedna osoba musi wysiąść wcześniej i albo idzie przez drzwi wejściowe, albo wchodzi już otwartą bramą garażową. Takie moje domysły, bo jeszcze ani razu autem nie wjeżdżałem - nie ten etap. Mimo, że nie zacząłem tematu, to czekam na opinie już mieszkających.

Witam,
Brama segmentowa firmy Hormann i garaż szerszy o 50 cm i jest miodzio.
Pozdrawiam

eniac
22-04-2011, 16:33
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI. Bedzie o czym myśleć przez Święta...

A z okazji Świąt życzę tym co juz mieszkają spokojnych chwil spędzonych w gronie rodziny a tym co budują w sumie tego samego:))))
oraz mokrego dyngusa - bo zapowiada sie doskonała pogoda i smaczego " święconego"

Mariola i Jerzyk z Tarnowa

ddaniel5
25-04-2011, 11:05
Witam,

No ja też już buduję RODO 6 z jednym garażem. W tej chwili póki co dom stoi w surowym zamkniętym - są okna, drzwi, brama garażowa...ale czekają mnie instalacje. Nie ukrywam, że u mnie w dużym stopniu istotny jest koszt (buduję z własnych środków) a to różnie bywa:( Tak czy inaczej chcę w tym roku skończyć na tyle aby chociaż wykończyć parter.

Czy ktoś mógłby podrzucić mi info ile kosztowały go instalacje:

1) Elektryczna
2) WOD - KAN
3) C.O.


Może ktoś z mazowieckiego ma godnego polecenia jakiegoś instalatora?

Pozdrawiam

Daniel


A tak przy okazji umieszczam kilka foto mojego RODO :))) Zdjęcia z początku tygodnia...

mWilQ
25-04-2011, 11:26
Witam,

No ja też już buduję RODO 6 z jednym garażem. W tej chwili póki co dom stoi w surowym zamkniętym - są okna, drzwi, brama garażowa...ale czekają mnie instalacje. Nie ukrywam, że u mnie w dużym stopniu istotny jest koszt (buduję z własnych środków) a to różnie bywa:( Tak czy inaczej chcę w tym roku skończyć na tyle aby chociaż wykończyć parter.

Czy ktoś mógłby podrzucić mi info ile kosztowały go instalacje:

1) Elektryczna
2) WOD - KAN
3) C.O.


Może ktoś z mazowieckiego ma godnego polecenia jakiegoś instalatora?

Pozdrawiam

Daniel


A tak przy okazji umieszczam kilka foto mojego RODO :))) Zdjęcia z początku tygodnia...

Część,
Niezłe drzewko Ci rośnie przed na wejściu do domku :)
Jeśli chodzi o instalacje to wszystko zależy od tego co sobie w środku wymyślisz.
Elektryka: 30-50 punt (zależy czy tradycyjna, czy w gwiazdę itd.), lub kwota za całość pracy elektryka bez +/-, którą sobie razem z wykonawcą zaakceptujecie. Chociaż sądzę, że to będzie w przeliczeniu na punkt coś we wcześniej podanym zakresie. Z tego co widzę to wychodzi od 150-250 punktów - ponownie wszystko zależy od naszego widzi mi się. U mnie przy jeszcze większej ilości punktów, łącząc w to instalację typową elektryczną i oświetleniową (wszystko na osobnych kablach ze względu na automatykę, skrętki do sterowania, instalację do monitoringu, instalację do it i rtv sat wyszło ok 7 tyś za sam materiał. Drugie tyle na podstawowy osprzęt.
Wod-Kan: u mnie ok 7,5 tyś za materiał i robociznę za komplet instalacji wodnych i kanalizacyjncyh. Woda robiona na uponorze.
Instalacja C.O.: chyba temat nie do ogarnięcia bez szczegółowych informacji. Zależy czy podłogówka, czy grzejniki. Jaki materiał i ile tego wszystkiego przewidujesz.

Konto usunięte na żądanie
25-04-2011, 19:45
Witam prawie po Świętach- jak tam żołądki hehe...

Pytanie odnośnie ocieplenie a konkretnie chodzi o ocieplenie fundamentu czyli późniejszy cokół. Czy ocieplając u siebie robiliście różnicę poziomów względem garażu czy tak jak ddaniel5 że ma na równo z domem?- pytam bo włąśnie stoję przed dylematem na równo czy niżej (garaż)

bamari
25-04-2011, 20:28
Witam prawie po Świętach- jak tam żołądki hehe...

Pytanie odnośnie ocieplenie a konkretnie chodzi o ocieplenie fundamentu czyli późniejszy cokół. Czy ocieplając u siebie robiliście różnicę poziomów względem garażu czy tak jak ddaniel5 że ma na równo z domem?- pytam bo włąśnie stoję przed dylematem na równo czy niżej (garaż)
Powiem na swoim przykładzie garaż mam na równo z resztą dołu i pokój nad garażem będzie miał próg!!! Ktoś nie pomyślał zalewając schody, jutro wpada w końcu ekipa od posadzek i się okaże czy bedzie próg czy nie:(

mWilQ
25-04-2011, 20:47
Witam prawie po Świętach- jak tam żołądki hehe...

Pytanie odnośnie ocieplenie a konkretnie chodzi o ocieplenie fundamentu czyli późniejszy cokół. Czy ocieplając u siebie robiliście różnicę poziomów względem garażu czy tak jak ddaniel5 że ma na równo z domem?- pytam bo włąśnie stoję przed dylematem na równo czy niżej (garaż)

W moim przypadku garaż poniżej poziomy domu. Ocieplenie na ścinie fundamentowej 10cm, na ścianie zewnętrznej 15cm. Cokół na różnych poziomach.

80mariusz80
26-04-2011, 07:04
@ddaniel5
-materialy wodkan (w tym co) ~6500 PLN; w tym: rury i ksztaltki kanalizacyjne Plastimex, rury i ksztaltki do wody zimnej SigmaLi, do wody cieplej/podlogowki (tylko kuchnia, hol i obie lazienki) Betaskin Comapa + ksztaltki na zaprasowywanie tez z Comapa, otuliny czerwone, szafki podtynkowe x2; rozdzielacze do podlogowek. Materialy do kotlowni tutaj nie sa wliczone (piec, bojler, armatura zabezpieczajaca, jak i grzejniki)
-robocizna: 5000 PLN za calosc (kompletna instalacja wewnatrz domu z przekuciem przez sciany piwnicy na zewnatrz, ulozenie podlogowki, podlaczenie grzejnikow, geberitow, etc.)
Kwoty szacunkowe dla rodka 6p; materialy tez nie sa zlej jakosci - Comap jest dosc dobry jakosciowo (i nie najtanszy).

Lauren
26-04-2011, 09:13
Witam wszystkich po Świętach:) mam takie pytanko czy macie w planach kolektory słoneczne? KB poradził nam żeby zrobić sobie pod nie instalacje jakbyśmy chcieli sobie później zakupić,noi nie wiem czy jest sens?jakoś nie jestem przekonana do tych kolektorów,a wy?

mWilQ
26-04-2011, 09:29
Witam wszystkich po Świętach:) mam takie pytanko czy macie w planach kolektory słoneczne? KB poradził nam żeby zrobić sobie pod nie instalacje jakbyśmy chcieli sobie później zakupić,noi nie wiem czy jest sens?jakoś nie jestem przekonana do tych kolektorów,a wy?

A jakie źródło ciepła u siebie planujecie? W przypadku gazu lub pompy to bym nie robił, ale jakbym miał czymś palić żeby latem uzyskać ciepłą wodę, to bym się już mocno zastanawiał. Alternatywą (pewnie droższą) byłby przepływowy podgrzewacz, lub osobne źródło np mała pompa powietrzna tylko do wody. To drugie rozwiązanie sprawdzi się pewnie lepiej niż kolektory, a i cenowo będzie tańsze. Przykładowo cena za dobry zestaw kolektorów to ok 10tyś (tutaj można jeszcze powalczyć o zwrot), a za małą pompę powietrzną zapłacimy ok 8tyś. Nie wiem jaką wydajność mają kolektory zimą (bo jakąś na pewno), ale co w przypadku jak zasypie je śnieg? Będziecie je odśnieżać, żeby działały?

qboos
26-04-2011, 09:40
Witam wszystkich po Świętach:) mam takie pytanko czy macie w planach kolektory słoneczne? KB poradził nam żeby zrobić sobie pod nie instalacje jakbyśmy chcieli sobie później zakupić,noi nie wiem czy jest sens?jakoś nie jestem przekonana do tych kolektorów,a wy?
U mnie dzisiaj maja zakonczyc montaz solarow (samych paneli bo instalacja juz jest) wiec za pare tygodni wypowiem sie czy to warte zachodu i pieniedzy. Generalnie zrobienie instalacji to zadne pieniadze, jesli jestes na etapie instalacji to proponuje wypuscic tylko 2 rurki z kotlowni na strych i starczy. Reszte zrobisz juz pozniej jesli bedzie potrzeba.

Lauren
26-04-2011, 10:41
Na razie jesteśmy na etapie przemyśleń hihi:) budowa ruszy za jakiś miesiąc. no ale zawsze warto wiedzieć wcześniej:) co do źródeł ciepła to planujemy mieć dwa piece: gazowy jako główny i piec na ekogroszek tak na wszelki wypadek;)

bamari
26-04-2011, 11:16
Apropos solarów nie wiem czy założymy, ale dwie rurki z kotłowni i przewód z kotłowni na strych zostały położone:)

pauluska628
26-04-2011, 12:12
Witam wszystkich forumowiczów, ;)

Czy mogę prosić o przesłanie kosztorysu na adres: [email protected]

Z góry dziękuję ^^

TAR
26-04-2011, 12:29
.....

Ratki
26-04-2011, 16:29
Witam,
my również wybraliśmy rodo6 w wersji(N). Aktualnie jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Bylismy na spotkaniu z architektem i powiedział, że każda zmiana w projekcie(nawet usunięcie okna czy ścianki działowej) będzie kosztować 250zl. Chcemy usunąć gabinet na dole, przenieść kotłownię za garaż i kominek do dawnego gabinetu. Łącznie architekt obliczył nam ok 10 zmian, co razem z podstawowym wynagrodzeniem za adaptację i załatwienie formalności do pozwolenia na budowę daje ok. 5 000 zł:jawdrop: Czy takie stawki to norma czy kompletnie od czapy??
Dzięki,pozdrawiam Marcin!

TAR
26-04-2011, 16:42
.....

kojak139
26-04-2011, 18:10
Witam
Jakiej długości stemple potrzebne są do rodo 6 g2 i ile ich wyjdzie??? Proszę o odpowiedź bo mam możliwość zakupu w dobrej cenie a na 100% nie jestem pewien jaka długość. W MIARĘ PILNE!!!

Konto usunięte na żądanie
26-04-2011, 20:59
jeśli nie podwyższałeś parteru to 2,75/2,8m jeśli podwyższony parter to 3m. Jeśli strop terriva to potrzeba ok 50 szt na nadproża i ok 100 na podtrzymanie belek. Do nadproży wystarczą nawet 2,5m.

mWilQ
26-04-2011, 21:24
Witam,
my również wybraliśmy rodo6 w wersji(N). Aktualnie jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Bylismy na spotkaniu z architektem i powiedział, że każda zmiana w projekcie(nawet usunięcie okna czy ścianki działowej) będzie kosztować 250zl. Chcemy usunąć gabinet na dole, przenieść kotłownię za garaż i kominek do dawnego gabinetu. Łącznie architekt obliczył nam ok 10 zmian, co razem z podstawowym wynagrodzeniem za adaptację i załatwienie formalności do pozwolenia na budowę daje ok. 5 000 zł:jawdrop: Czy takie stawki to norma czy kompletnie od czapy??
Dzięki,pozdrawiam Marcin!

Spokojnie znajdziesz architekta, który zrobi Ci to za 2500zł. U mnie adaptacja kosztowała 1600zł, drobne zmiany w cenie, konstrukcyjne 100zł za każdą stronę do przeliczenia.

kojak139: tak bardziej orientacyjnie, bo ja u siebie nie liczyłem stempli ale przy g2 musicie liczyć ok 200, tak czy inaczej czekaj jeszcze na inne podpowiedzi.
Wysokość hmmm :) a jaki wysoki masz dół? Coś zmienialiście względem projektu? Zapytaj wykonawcy jakie potrzebuje :) U mnie miałem ten komfort, że murarze przywieźli swoje i je później zabrali.

kristos07
28-04-2011, 06:51
witam tak z samego rana
elektryk mi wycenił rodo z podwójnym garażem 15tyś z materiałem elektryka , tv , alarmy , bramy z materiłem ,woj małopolskie , to dużo ???

aga-gaga
28-04-2011, 08:45
kristos07 my za materiał na elektryke zapłaciliśmy (rodo 6p częsciowe podpiwniczenie) 5 000 a 3 000 za robocizne. Wyszło nam 100 punktów. Nie robilismy alarmu,woj.małopolskie

mWilQ
28-04-2011, 08:48
witam tak z samego rana
elektryk mi wycenił rodo z podwójnym garażem 15tyś z materiałem elektryka , tv , alarmy , bramy z materiłem ,woj małopolskie , to dużo ???

Wycena do atrakcyjnych nie należy. Zależy też ile punktów i jaki materiał. Sprawdź jeszcze jednego elektryka, to będziesz miał odniesienie w swoim rejonie.

Konto usunięte na żądanie
28-04-2011, 09:32
aga-gaga
kristos07 my za materiał na elektryke zapłaciliśmy (rodo 6p częsciowe podpiwniczenie) 5 000 a 3 000 za robocizne. Wyszło nam 100 punktów. Nie robilismy alarmu,woj.małopolskie

To wyszło ok 80zł/punkt - drogo. W moich stronach biorą 55zł/punkt z materiałem.

Sam kiedyś robiłem instalacje i powiem szczerze 100 punktów na rodoska to trochę mało moim zdaniem. ok 150 - 200 wyjdzie z tv i alarmem.- wszystko od potrzeb.

qboos
28-04-2011, 10:29
Mysle ze rozsadna cena - ja placilem 11tys za kompletna instalacje z rozdzielnia, wyszlo ok 170punktow. Za instalacje alarmowa u dostawcy uslugi 3000 to wszystko w okolicach warszawy wiec drozej juz sie nie da chyba :)


witam tak z samego rana
elektryk mi wycenił rodo z podwójnym garażem 15tyś z materiałem elektryka , tv , alarmy , bramy z materiłem ,woj małopolskie , to dużo ???

kojak139
28-04-2011, 19:21
kojak139: tak bardziej orientacyjnie, bo ja u siebie nie liczyłem stempli ale przy g2 musicie liczyć ok 200, tak czy inaczej czekaj jeszcze na inne podpowiedzi.
Wysokość hmmm :) a jaki wysoki masz dół? Coś zmienialiście względem projektu? Zapytaj wykonawcy jakie potrzebuje :) U mnie miałem ten komfort, że murarze przywieźli swoje i je później zabrali.[/Q

Witam
Wysokość standard, strop normalny lany żelbetowy, żadnych zmian w wysokośći.

eniac
02-05-2011, 16:38
[QUOTE=ddaniel5;4700496]Witam,

No ja też już buduję RODO 6 z jednym garażem. W tej chwili póki co dom stoi w surowym zamkniętym - są okna, drzwi, brama garażowa...ale czekają mnie instalacje. Nie ukrywam, że u mnie w dużym stopniu istotny jest koszt (buduję z własnych środków) a to różnie bywa:( Tak czy inaczej chcę w tym roku skończyć na tyle aby chociaż wykończyć parter.

Czy ktoś mógłby podrzucić mi info ile kosztowały go instalacje:

1) Elektryczna
2) WOD - KAN
3) C.O.

Oczywiście wszystko zalezy od tego co chesz miec i z czego.
U mnie wygląda to w uproszczeniu tak:
Elektryka z robocizna 7700 - straszna lipa - najgorsza opszczędnośc z całej mojej budowy - Tanio zrobił i do d....
gaz, woda, ogrzewanie, solary (wszystkie matariały +robata w tym tez grzejniki,piec, troche ogrzewania podłogowego - 45000
Z tego co kojarzę to salaory były w granicach 10.000 (moza odzyskac z doatcji ze 4.000) to jużłatwo pioliczyć...

Ale ogólnie cięzko jest podac takie koszty bo skad wiedzić jaki kupisz piec, grzejniki lub zboornik, poza tym podłogówka tez troche dokłada do rachunku i tak robia sie schody...

Ale życze powodzenie
Mariola i Jerzyk

Blacky
03-05-2011, 10:05
Witam,

nas hydraulika (sama instalacja wodno-kanalizacyjna) kosztowała:
3000zł - robocizna
1800zł - materiały (VAT 8%)
to są same podejścia do wody i kanalizy w łazienkach (stelaży do wc nie robił, a widzę, że często hydraulicy na tym etapie już to robią), kuchni i kotłowni i dodatkowo w pomieszczeniu za garażem podejście pod piec gazowy.

mery_25
04-05-2011, 12:20
Witam serdecznie! Mam pytanie dotyczące ścianki działowej między najmniejszym a największym pokojem na górze. Dopiero teraz zajarzyłam, że idzie w tej ścianie belka od dachu, która nie jest całkowicie ukryta w tej ścianie i wystaje na około 4 cm. Co robiliście na tej ścianie, żeby ją ukryć a może to tylko ja mam taki problem.jeżeli wytynkują tą ścianę to belkę będzie trzeba obudować płytą gipsową czy lepiej na całą ścianę położyć płytę???????

80mariusz80
04-05-2011, 14:55
@mery_25
u mnie co prawda nie jestem jeszcze na etapie wykonczen, jednakze ten slup chce oszlifowac i polakierowac wydobywajac piekno faktury drewna :) Wkomponuje go sciane. To samo platwie u gory - rowniez w moim zamysle beda wystawac pod sufitem. Lubie takie aranzacje, przypominaja mi troche goralskie chatki albo schroniska. Moi murarze zapytali przed ustawieniem scianki o ten slup i zdecydowalem sie aby w malym pokoju byl na rowni ze sciana (zatynkuje go), natomiast w pokoju vis a vis wystaje zza sciany i tu mam zamiar go wkomponowac w wyglad pokoju (sypialni).

Oliwkowo
04-05-2011, 20:22
Witam serdecznie! Mam pytanie dotyczące ścianki działowej między najmniejszym a największym pokojem na górze. Dopiero teraz zajarzyłam, że idzie w tej ścianie belka od dachu, która nie jest całkowicie ukryta w tej ścianie i wystaje na około 4 cm. Co robiliście na tej ścianie, żeby ją ukryć a może to tylko ja mam taki problem.jeżeli wytynkują tą ścianę to belkę będzie trzeba obudować płytą gipsową czy lepiej na całą ścianę pdyołożyć płytę???????

Witam Mery_25,
my tej belki nie stosowaliśmy z tego powodu, że drzewo ma tendencje do wykręcania się i pękania. Zamiast tego zastosowaliśmy słupy betonowe i nie mieliśmy problemu ze schowaniem ich w ścianie.
Pozdrawiam.

Lauren
05-05-2011, 13:17
Będziemy właśnie podpisywać umowę z wykonawcą i tak się zastanawiam czy ten zakres prac jest kompletny jeśli chodzi o stan surowy otwarty?może ktoś też miał podobny załącznik do umowy?

Zakres prac stanu surowego:

Załącznik 1

Zakres prac budowlanych budynku przy ulicy .................... w ............................

Wykonanie zbrojenia na placu budowy

Roboty ziemne wymagane do rozpoczecia budowy:

Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej
Wykonanie wykopow, wykopow liniowe oraz przekopow
Wykonanie ław drutowych

Wykonanie poziomu 0

Wykonanie ław fundamentowych żelbetowych pod słupy/tarasy/ganki/kominy
Wykonanie stóp pod słupy/tarasy/ganki/kominy
Wykonanie izolacji/hydroizolacyja poziomej/pionowej ław fundamentowych
Wykonanie ścian fundamentowych
Wykonanie izolacji/hydroizolacyja poziomej/pionowej ścian fundamentowych
Ręczne zasypanie wykopów i wnętrza ścian fundamentowych z zagęszczeniem warstwowym
Wykonanie podłoża (podkłady betonowe) pod posadzki z chudego betonu

Wykonanie poziomu 1+

Wykonanie wszystkich ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych wraz
z otworami okiennymi i drzwiowymi
Wykonanie wszystkich ścian działowych z otworami okiennymi i drzwiowymi
Wykonanie stropow zelbetonowych, słupów, belek, podciągów, wieńców
Wykonanie wewnętrznych/zewnetrznych schodów żelbetowych
Wykonanie kominow spalinowych i wentylacyjnych
Montaz piwnicznych okien systemowych (1szt)
Wykonanie przepustów pod instalacje, rozprowadzenia kanalizacji z wyprowadzeniem do poziomu
posadzki
Wykonanie wzmocnien/nadproży w ścianach zewnętrznych/wewnętrznych/działowych ponad/pod
otworami okiennymi, drzwiowymi
Wykonanie balkonów
Wykonanie tarasów i ganków zewnętrznych
Wykonanie scianki kolankowej wraz z słupkami żelbetowymi
Wykonanie okładania (szpałdowanie) ścian i słupów
Wykonanie rygli i przekryc scian zelbetonowych

Wykonanie kominow

Wykonanie kominów ponad dachem z klinkieru
Obsadzenie kratek wentylacyjnych w ścianach kominow
Spoinowanie kominów

Wykonanie kompletnego dachu:

Montaż murłat
Wykonanie więźby dachowej (ręczna impregnacja środkiem typu Fobos)
- wykonanie łacenia (łaty i kontrłaty)
- jętki, słupy, krokwi, ramy, płatwie
Pokrycie dachu folią wysokoparoprzepuszczalną
Deskowanie połaci dachowych
Wykonanie boazeri z listew drewnianych
Wkonanie pokrycia dachowego z dachówki
Wkonanie obróbek blacharskich (krańcowych, kalenicowych, koszowych,
przymurowych, kominowych),
Wykonanie wylotów wentylacyjnych, nasad i odpowietrzenia kanalizacji,
Montaż ław kominowych i stopni kominiarskich
Montaż okien połaciowych (dachowych), kołnierzy uszczelniajacych
Montaz wyłazów dachowych oraz wyłazu stropowego

Wykonanie kompletnego orynnowania
Wykonanie podlogi z desek na poddaszu

Małgorzata80
05-05-2011, 16:13
witam, jakie macie doświadczenia ze stropem teriva? słyszałam że tak jest ekonomicznie, a może lepiej lać tradycyjną metodą?

Ratki
05-05-2011, 18:58
Będziemy właśnie podpisywać umowę z wykonawcą i tak się zastanawiam czy ten zakres prac jest kompletny jeśli chodzi o stan surowy otwarty?może ktoś też miał podobny załącznik do umowy?

Zakres prac stanu surowego:

Załącznik 1

Zakres prac budowlanych budynku przy ulicy .................... w ............................

Wykonanie zbrojenia na placu budowy

Roboty ziemne wymagane do rozpoczecia budowy:

Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej
Wykonanie wykopow, wykopow liniowe oraz przekopow
Wykonanie ław drutowych

Wykonanie poziomu 0

Wykonanie ław fundamentowych żelbetowych pod słupy/tarasy/ganki/kominy
Wykonanie stóp pod słupy/tarasy/ganki/kominy
Wykonanie izolacji/hydroizolacyja poziomej/pionowej ław fundamentowych
Wykonanie ścian fundamentowych
Wykonanie izolacji/hydroizolacyja poziomej/pionowej ścian fundamentowych
Ręczne zasypanie wykopów i wnętrza ścian fundamentowych z zagęszczeniem warstwowym
Wykonanie podłoża (podkłady betonowe) pod posadzki z chudego betonu

Wykonanie poziomu 1+

Wykonanie wszystkich ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych wraz
z otworami okiennymi i drzwiowymi
Wykonanie wszystkich ścian działowych z otworami okiennymi i drzwiowymi
Wykonanie stropow zelbetonowych, słupów, belek, podciągów, wieńców
Wykonanie wewnętrznych/zewnetrznych schodów żelbetowych
Wykonanie kominow spalinowych i wentylacyjnych
Montaz piwnicznych okien systemowych (1szt)
Wykonanie przepustów pod instalacje, rozprowadzenia kanalizacji z wyprowadzeniem do poziomu
posadzki
Wykonanie wzmocnien/nadproży w ścianach zewnętrznych/wewnętrznych/działowych ponad/pod
otworami okiennymi, drzwiowymi
Wykonanie balkonów
Wykonanie tarasów i ganków zewnętrznych
Wykonanie scianki kolankowej wraz z słupkami żelbetowymi
Wykonanie okładania (szpałdowanie) ścian i słupów
Wykonanie rygli i przekryc scian zelbetonowych

Wykonanie kominow

Wykonanie kominów ponad dachem z klinkieru
Obsadzenie kratek wentylacyjnych w ścianach kominow
Spoinowanie kominów

Wykonanie kompletnego dachu:

Montaż murłat
Wykonanie więźby dachowej (ręczna impregnacja środkiem typu Fobos)
- wykonanie łacenia (łaty i kontrłaty)
- jętki, słupy, krokwi, ramy, płatwie
Pokrycie dachu folią wysokoparoprzepuszczalną
Deskowanie połaci dachowych
Wykonanie boazeri z listew drewnianych
Wkonanie pokrycia dachowego z dachówki
Wkonanie obróbek blacharskich (krańcowych, kalenicowych, koszowych,
przymurowych, kominowych),
Wykonanie wylotów wentylacyjnych, nasad i odpowietrzenia kanalizacji,
Montaż ław kominowych i stopni kominiarskich
Montaż okien połaciowych (dachowych), kołnierzy uszczelniajacych
Montaz wyłazów dachowych oraz wyłazu stropowego

Wykonanie kompletnego orynnowania
Wykonanie podlogi z desek na poddaszu

Cześć
Jesteśmy jeszcze przed tym etapem ale chcemy oszacować wstepne wydatki, ile płącicie za SSO i w jakim rejonie Polski

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Lauren
05-05-2011, 19:15
Cześć
Jesteśmy jeszcze przed tym etapem ale chcemy oszacować wstepne wydatki, ile płącicie za SSO i w jakim rejonie Polski

Pozdrawiam i życzę powodzeniai

Będziemy budować koło Krakowa. Za SSO policzyli nam 80tys za robociznę, a razem z materiałami oszacowali nam wstępnie na 210tys. Z tym że piwnica z bloczków szalunkowych, nie monolityczna jak w projekcie i garaż dwustanowiskowy.

ejasinsk
06-05-2011, 06:12
WITAM
SPRZEDAM PUSTAKI MAXY Z ODONOWA OK 25000 PO 1,80 ZŁ OKOLICE KRAKOWA (KOCMYRZÓW-KRZYSZTOFORZYCE)
ORAZ PROJEKT DOM W RODODENDRONACH 6P http://allegro.pl/projekt-dom-w-rododendronach6p-nowy-i1583759850.html


ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT ( tel 668850080 lub e-mail [email protected] , [email protected])

lenka17
06-05-2011, 09:45
Ile sztuk porothermu 25 potrzebne jest na wybudowanie Rodo 6 jednostanowiskowy garaz? a ile na sciaki działkowe budowane z suporku?Prosze o odpowiedz

Nutka_
06-05-2011, 10:38
Lauren,

80 tys za robiciznę dla SSO to wydaje się dość dużo.
My tez kraków i tez 2 garaze ale bez piwnicy płacimy 45- 50 (50 z tarasem i resztą małej architektury - schodki do domu, itd) za robiciznę i mieliśmy taką ofertę od więcej niż jedej ekipy.
Chyba że budujesz ful-systemem zleconym?

Pozdro!
Nuta

Lauren
06-05-2011, 12:22
Lauren,

80 tys za robiciznę dla SSO to wydaje się dość dużo.
My tez kraków i tez 2 garaze ale bez piwnicy płacimy 45- 50 (50 z tarasem i resztą małej architektury - schodki do domu, itd) za robiciznę i mieliśmy taką ofertę od więcej niż jedej ekipy.
Chyba że budujesz ful-systemem zleconym?

Pozdro!
Nuta

Wiem że to trochę dużo ale zdecydowaliśmy się na tego wykonawce bo daje gwarancje na swoją robotę. Strasznie nas martwiła kwestia piwnicy, wiadomo musi być solidnie wykonana. A tak to będzie się martwił wykonawca:P Po za tym zamawia towar i nie musimy latać po składach, no chyba że znajdziemy coś sami taniej. Więc chyba tak będziemy budować ful systemem zleconym:) Przynajmniej SSO:)

eniac
06-05-2011, 15:44
Wiem że to trochę dużo ale zdecydowaliśmy się na tego wykonawce bo daje gwarancje na swoją robotę. Strasznie nas martwiła kwestia piwnicy, wiadomo musi być solidnie wykonana. A tak to będzie się martwił wykonawca:P Po za tym zamawia towar i nie musimy latać po składach, no chyba że znajdziemy coś sami taniej. Więc chyba tak będziemy budować ful systemem zleconym:) Przynajmniej SSO:)


Witam
UROCZY JEST wASZ OPTYMIZM:))) od razu widaż "świeżą krew" na forum:)))))
Jednak czy oby napewno można wszystko pozostawic wykonawcy????
Ja bym nia była taka pewna że skoro płacisz to wszystko możesz zwalić na głowę ekipy budowlanej . Oni zbuduja i pójdą dalej - wy zostaniecie mieszkać:)))

Pozdrawiam i życzę sukcesów
Mariola i Jerzyk

Lauren
06-05-2011, 19:19
Witam
UROCZY JEST wASZ OPTYMIZM:))) od razu widaż "świeżą krew" na forum:)))))
Jednak czy oby napewno można wszystko pozostawic wykonawcy????
Ja bym nia była taka pewna że skoro płacisz to wszystko możesz zwalić na głowę ekipy budowlanej . Oni zbuduja i pójdą dalej - wy zostaniecie mieszkać:)))

Pozdrawiam i życzę sukcesów
Mariola i Jerzyk

Nikt nie powiedział że zostawimy wszystko w rękach wykonawcy... raczej chodziło o podpisanie umowy z okresem gwarancji.