PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

michur
15-09-2011, 08:10
Witam. Chciałabym ostrzec przed cegłą klinkierową która nie jest pełna tylko tzw "dziurawka". [..] Może ktoś powie, że tak ma i nic się nie dzieje ale to z czasem różnie może być, to tylko porada. Pozdrawiam.

Ja tak mam i nic się nie dzieje ;-) Odpukać w niemalowane drewno.

Jeśli zdecydujecie się na kratówkę to dopilnujcie by fugi były pełne i na równi z licem cegły oraz oczywiście by na górze była "czapa" z zaprawy/betonu. Z czasem także należy zaimpregnować cały komin.

80mariusz80
15-09-2011, 13:35
Witam. Chciałabym ostrzec przed cegłą klinkierową która nie jest pełna tylko tzw "dziurawka". Słyszałam wiele opini od znajomych, że z czasem po prostu taki komin cieknie. Ludzie przychodzą z reklamacjami do dekarzy, że źle okuli komin a to po prostu woda przedostaje się do komina i gdzieś na dół kapie po kominie. Mam kolegę sprzedającego blachy i pytałam czy to prawda, faktycznie tak jest. Jeśli klinkier to pełny, a jeśli ma być taniej i dobrze to ze zwykłej cegły i ocieplić styropianem tak jak elewację i pomalować, zamierzam sama tak właśnie zrobić. Może ktoś powie, że tak ma i nic się nie dzieje ale to z czasem różnie może być, to tylko porada. Pozdrawiam.
Zgadza się. Nawet wg Polskiej Normy nie można dawać innej, jak pełną cegłę. Ja mam mieszane wykonanie, dziurawka z pełną ze wzg. na braki magazynowe i goniący mnie wtedy czas... Komin jest dobrze zafugowany oraz dodatkowo, na wszelki wypadek, zaimpregnowałem go preparatem do klinkieru (impregnat hydrofobiczny) typ SARSIL (Silikony Polskie). Po roku na razie nic się nie dzieje, ale będę musiał co ileś lat to powtórzyć.
Komin z dziurawki to po prostu dziurawy komin i w razie dostania się wody do wewnątrz, łatwo sobie wyobrazić jak wilgoć wędruje od jednej do drugiej cegły. We fudze mogą się pojawić zawsze jakieś mikropęknięcia, które z biegiem lat mogą się powiększać i chłonąć wodę. Trzeba pamiętać, że komin jest szczególnie narażony na warunki atmosferyczne a w tradycyjnym kominie (bez izolacji) występują duże naprężenia wynikające z różnicy temperatur (w zimie).

agazaw
15-09-2011, 18:25
Czy-ktoś-z-was-wybijał-dach[deskował]-płytami-osb???Jeśli-tak-to-jak-grubymi?
Dzięki

tak dawaliśmy płyte osb grubość 120mm cena ok 49 zł za sztukę

Konto usunięte na żądanie
16-09-2011, 10:18
Witam. Chciałabym ostrzec przed cegłą klinkierową która nie jest pełna tylko tzw "dziurawka". Słyszałam wiele opini od znajomych, że z czasem po prostu taki komin cieknie. Ludzie przychodzą z reklamacjami do dekarzy, że źle okuli komin a to po prostu woda przedostaje się do komina i gdzieś na dół kapie po kominie. Mam kolegę sprzedającego blachy i pytałam czy to prawda, faktycznie tak jest. Jeśli klinkier to pełny, a jeśli ma być taniej i dobrze to ze zwykłej cegły i ocieplić styropianem tak jak elewację i pomalować, zamierzam sama tak właśnie zrobić. Może ktoś powie, że tak ma i nic się nie dzieje ale to z czasem różnie może być, to tylko porada. Pozdrawiam.

Kurcze w sumie racja ale to trochę za późno bo już kupiłem paletę dziurawki. Najwyżej dokupię jeszcze trochę pełnej aby ze 3 warstwy ponad obróbkę dać z pełnej.

TAR
16-09-2011, 12:39
Ja tak mam i nic się nie dzieje ;-) Odpukać w niemalowane drewno.

Jeśli zdecydujecie się na kratówkę to dopilnujcie by fugi były pełne i na równi z licem cegły oraz oczywiście by na górze była "czapa" z zaprawy/betonu. Z czasem także należy zaimpregnować cały komin.

Koniecznie zaimpregnowac i komin i czapę. Nam komin własnie przepuszczał przez czape i fugi (mielismy zaprawę do fugowania i murowania w jednym). Mąż 3- krotnie pomalowal preparatem impregnującym. Acha my mamy komin murowany z klinkieru pełnego nie dziurawki. Wczesniej dekarz szukał przyczyny i wlasnie wyszlo ze nie przez obrobki a przez komin. Mija ponad rok i nic nie cieknie.

TAR
16-09-2011, 12:42
Kurcze w sumie racja ale to trochę za późno bo już kupiłem paletę dziurawki. Najwyżej dokupię jeszcze trochę pełnej aby ze 3 warstwy ponad obróbkę dać z pełnej.

a w hurtowni nie mogą Ci wymienic z dziurawki na pełna ?

Nutka_
18-09-2011, 15:22
Witam. Chciałabym ostrzec przed cegłą klinkierową która nie jest pełna tylko tzw "dziurawka". Słyszałam wiele opini od znajomych, że z czasem po prostu taki komin cieknie. Ludzie przychodzą z reklamacjami do dekarzy, że źle okuli komin a to po prostu woda przedostaje się do komina i gdzieś na dół kapie po kominie. Mam kolegę sprzedającego blachy i pytałam czy to prawda, faktycznie tak jest. Jeśli klinkier to pełny, a jeśli ma być taniej i dobrze to ze zwykłej cegły i ocieplić styropianem tak jak elewację i pomalować, zamierzam sama tak właśnie zrobić. Może ktoś powie, że tak ma i nic się nie dzieje ale to z czasem różnie może być, to tylko porada. Pozdrawiam.

To prawda, niestety różnica ceny jest spora i ostatecznie większośc ludzi kupuje dziurawkę (my też).
Sporo jednak też zależy od pracy ekipy - czyli staranności wykonania komina.

ktosiek
18-09-2011, 19:39
Ja mam zwykła cegłę, ocieplone styropianem i obite blachą. Nic nie cieknie.

agazaw
19-09-2011, 08:19
my mamy pierwsze dziurawką a na to pełną i jak na razie nic się nie leje.

Kasia1314
19-09-2011, 10:20
Witam. A co powiecie na blachodachówkę w kolorze ciemej zieleni?:) Brązowego nie chcę bo taki oklepany a w kolorystyce blachy szwedzkiej próżno szukać ładnej czerwieni więc może zielony..i piaskowe żółte ściany i ciemniejsze akcenty pomarańczowe wokół białych oken. Co Wy na to? Są tu jacyś miłośnicy zieleni?:)

TAR
19-09-2011, 10:39
Witam. A co powiecie na blachodachówkę w kolorze ciemej zieleni?:) Brązowego nie chcę bo taki oklepany a w kolorystyce blachy szwedzkiej próżno szukać ładnej czerwieni więc może zielony..i piaskowe żółte ściany i ciemniejsze akcenty pomarańczowe wokół białych oken. Co Wy na to? Są tu jacyś miłośnicy zieleni?:)

Kasiu nie widze tego (zielony/żółty/pomarańczowy), sproboj z kolornikiem elewacji rodka, moze cos Cie natchnie. A jakie dachy sa wokol waszego Rodka?

Kasia1314
19-09-2011, 11:05
Widziałam już taką zieloną blachę jaką chcę kupić i żółtą elewację. Nie razi, ładnie to wygląda. Z lekko pomarańczowymi ścianami też ładnie się zgra:) A domy w okolicy to raczej brąz..braz i czerwień. ostatnio pojawiła się ciemna popiel. Dodam że nie jest to jasny rażący zielony tylko ciemny, brudny..taki..ładny:) A kto powiedział, że wszystkie domy muszą być takie same..już mnie mdli od tych typowych domów - bo ktoś tak ma to ja też muszę.. Jeszcze mam ze 2 dni do zastanowienia.. A kolornik nie oddaje wiernie kolorów z palety RAL. Są takie dziwne. Próbowałam na czerwonym.

Konto usunięte na żądanie
19-09-2011, 11:30
Wygrzebane w gooooglach

http://bi.gazeta.pl/im/2/8471/z8471122W,Blachodachowka-powlekana.jpg

http://i31.tinypic.com/oirqrn.jpg

Myślę, że to 2 zdjęcie wypełnia w 100% Twoje wymagania :) - Ładne zestawienie.

Kasia1314
19-09-2011, 12:13
Właśnie o czymś takim myślałam jak zdjęcie nr 2:) Myślałam o podbitce w kolorze orzecha lub jaśniejsze drewno. Biała też ładnie wygląda ale.. brudzi sie:) Czyż nie jest to fajne zestawienie?? Nie jestem zdecydowane ale myślę intensywnie:D

Konto usunięte na żądanie
19-09-2011, 12:31
Zwróć uwagę jak fajnie wyeksponowano wejście do budynku bo cała część elewacji środkowej jest w odwrotnym kolorze jak reszta. Ładne to ale my idziemy w szarość....

Kasia1314
19-09-2011, 12:42
Wiem, właśnie oglądam i coraz bardziej mi się podoba :D Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje bo każdemu podoba się co innego. Tak naprawde wygląd domu zależy od dobranych odcieni i dodatków, żeby nie zgrzytało pomiędzy nimi. Można się zachwycić każdą ładnie dobraną kolorystyką domu:)

Kasia1314
19-09-2011, 12:52
TAR, usunęłaś post.:) Nie jestem zdenerwowana opiniami bo właśnie na różnych opiniach mi zależy. Coż to była by za dyskusja gdyby mi każdy przytaknął?! Cenie sobie inne zdanie.

TAR
19-09-2011, 16:19
Kasiu usunelam, bo to moglo Cie urazic a nie chcialam byc niegrzeczna :) i racja o gustach sie nie dyskutuje ja wyrazilam tylko moje zdanie. pozdro. A.

Konto usunięte na żądanie
19-09-2011, 16:29
hihi strasznie mnie ciekawi o jakie zdanie toczy się dyskusja?

U nas dziś przyjechała stolarka na dach. Jutro od 8 zaczynają robić :) Kurcze żeby tylko nic znowu nie rąbneli jak cement...

TAR
19-09-2011, 16:33
hihi o moje, ze mi ten zestaw kolorkow nie pasuje, mysle ze juz luzik i wszystko wyjasnione, oj ciezki mam dzis dzionek :D

Kasia1314
19-09-2011, 20:35
TAR, właśnie przeglądałam Twój ogród. Baardzo fajne roślinki, pewnie kosztowały fortunę:) Mamy coś wspólnego, ja też uwielbiam ciekawe krzewy i kwiaty, takie oryginalne. Tak mi się zdaje, że to Ty masz pomniejszone okna z przodu i nowoczesną elewację, z tego co pamiętam bardzo spoko:) Też mam pomniejszone okna z przodu. Zdjęcia potem nie dały się otworzyć (te starsze )i nie mogłam sobie podpatrzeć:)

Kallula
19-09-2011, 22:26
Rany jak ten czas leci i jakie zaległości mamy w czytaniu.To wszystko przez tą wykończeniówkę ,za około miesiac wprowadzamy się.

BLACKY - 28 sierpnia prosiłeś o zdjecia kuchni,dopiero przeczytałam ,pstrykniemy i wkleimy

NUTKA - super macie domek i w jakim tempie rośnie:)wpadnijcie kiedyś przejazdem na pogaduszki budowlane:)

Wszystkich pozdrawiamy!!!

ewelka-sochaczew
20-09-2011, 07:13
[COLOR="green"]witam wszystkich, u nas własnie cieśla skończył dach i zostało deskowanie:)
Okna mamy zamówione ostateczny koszt 11 tysięcy (mąż pracuję w tej firmie wiec z dużym rabatem), brama garażowa 3 tys wiśniowski nie wymiarowa bo mamy łuk w drzwiach, drzwi wejściowe 2,500 tys. i juz nie długo będe mogła ogłosić STAN SUROWY ZAMKNIETY la,la, la,
Kallula czekam na zdjęcia kuchni
a oto aktualne foty:
http://images35.fotosik.pl/919/2c35159a914a423egen.jpg
http://images39.fotosik.pl/1073/0b87870a4e907e1egen.jpg

TAR
20-09-2011, 08:34
TAR, właśnie przeglądałam Twój ogród. Baardzo fajne roślinki, pewnie kosztowały fortunę:) Mamy coś wspólnego, ja też uwielbiam ciekawe krzewy i kwiaty, takie oryginalne. Tak mi się zdaje, że to Ty masz pomniejszone okna z przodu i nowoczesną elewację, z tego co pamiętam bardzo spoko:) Też mam pomniejszone okna z przodu. Zdjęcia potem nie dały się otworzyć (te starsze )i nie mogłam sobie podpatrzeć:)

Tak, mam pomniejszone okna z przodu, wejscie od poludnia wiec swiatla i ciepla jest az nadto. Kotłowni zimą nie trzeba ogrzewac. W kuchni drugie z okien jest przesuniete. Okno w salonie tez jest pomniejszone aby zachowac proporcje z oknami na górze. No i wszystkie okna na gorze tez pozmnieniane. Elewka w wariancie nowoczesnym bialo-szara a zdjecia sie nie otwieraja, bo galerie domu zamienilam na ogrodowa i tez juz pojemnosc mi sie konczy :D, a ogrod to studnia bez dna, wczesniej pisalam o kosztach zalozenia ogrodu, do tej kwoty spoko mozna dorzucic z 10-12 tys ktore wydalam w ciagu sezonu, na rosliny, dodatkowe oslony i inne potrzebne pierdolety ogrodowe. za to bardzo cieszy, a ja juz rozwazam mala modernizacje ogrodu (troche podosadzac), teraz zas najwazniejsze dla mnie jest przemalowanie salonu i zamowienie na wymiar mebli, zadne z gotowcow mi nie pasi. trudno trafic na jasne meble (nie biale), wszystko ciemne.

Kasia1314
20-09-2011, 08:41
No i bardzo fajnie to wszystko wygląda. :) Kto ma gust to ma:D Kiedy mnie będzie stać na ogród.. jestem w połowie z domem, bez kredytu.. wiec jeszcze sporo wody w rzece upłynie zanim będzie można zamieszkać. No i dom z piwnicą to i koszty większe.:(

Konto usunięte na żądanie
20-09-2011, 20:38
Kasia witaj w klubie bo i my bez kredytu ale dobijamy na razie do SSO na ten rok i sterczy yyy znaczy starczy.

Mam pytanie, bo cieśla looknął w papier i oznajmił mi że belka główna (ta która idzie wzdłuż dachu a dokładnie ta która podparta jest słupem tym słupem co wypada na środku pokoju na górze) będzie odkryta. Czy może ktoś mi napisać czy rzeczywiście tak jest? wg projektu spód belki będzie na wys. 2,55m bez wylewek- nie podnosiliśmy ścianki kolankowej.

Ewelka- czy ja dobrze widzę - o 2 pustaki wyżej?


A o to 1 dzień pracy naszego cieśli - jest ich 2 :)

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiezba.jpg

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiezba1.jpg

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiezba2.jpg

ewelka-sochaczew
21-09-2011, 08:17
lokmen zgadza się podniesiony o 2 cegły, powiem że długo się zastanawiałam czy podnieść o 2 czy 1, ale na szczęście niedaleko są takie dwa rodosy w których byłam w środku i dla mnie 2 cegły wyżej to jest co co chciałam.
Podpowiedzcie co myślicie o zółtym klinkierze na kominie. Brudzi się czy nie???

Konto usunięte na żądanie
21-09-2011, 13:47
Chcieliśmy dać żółty. Ale perspektywa palenia ekogroszkiem spowodowała ze zakupilismy grafitowa wienerbergera podobała nam się titan N ale kosztuje za drogo

Nutka_
21-09-2011, 17:02
Rany jak ten czas leci i jakie zaległości mamy w czytaniu.To wszystko przez tą wykończeniówkę ,za około miesiac wprowadzamy się.

NUTKA - super macie domek i w jakim tempie rośnie:)wpadnijcie kiedyś przejazdem na pogaduszki budowlane:)

Wszystkich pozdrawiamy!!!

Kochana, przyjeżdzajcie kiedy tylko Wam pasuje - w każdą sobotę praktycznie jesteśmy cały dzień na działce.
W ostatnią sobotę zamówiłam okna w Oknoplus.

Dla zainteresowanych - cena z montażem 18 tyś, okna trzyszybowe, ocieplone profile, U okna = 0,8 lub 0,9 (w zależności od wielkości okna), U dla szyby = 0,6.
Większość okien wybraliśmy dzielonych z ruchomym słupkiem w środku. Cena dla jednoskrzysłowych wychodzi znacznie niższa ale my jednak chcieliśmy prawie wszędzie dwuskrzydłowe.
Kolor drewnopodobny (orzech).
Czas oczekiwania od zamówienia do dnia montażu w Oknoplus to 4 tygodnie
(w Krakowie w Oknoplaście czas oczekiwania był znacznie krótszy niż w Oknoplus, natomiast w Jezierskim znacznie dłużyszy - niby 6 tygodni ale pan wspomniał pod nosem że może to być nawet 8 tygodni).

Pozdrowienia!

Konto usunięte na żądanie
21-09-2011, 21:08
Witam.

Dziś pierwszy mały zgrzyt na budowie. Cieśle przyszły pędzą jak burze i nie myślą niestety. Robią co prawda wg projektu ale powiem szczerze, że ten projekt jest rypnięty. Główna belka wg projektu jest tak nisko że przy wykończeniu będzie trzeba ją przy najmniej do połowy odkryć co mnie trochę wpieniło. U większości widzę że podnoszą tą belkę do góry albo nad jętki albo nawet widziałem ktoś dał do góry razem z jętkami tyle że wtedy strych idzie bo jest za niski. Minusem tego rozwiązania jest to że ciężar dachu rozkłada się nierównomiernie gdyż belka podpierająca jest nie w połowie tylko w 1/3.

Druga sprawa której się nie pomyślało (tyle że to nie ja jestem od myślenia ja tylko płacę) i po przeniesieniu kotłowni za garaż komin wlazł prosto w linię tej belki przez co trzeba dołożyć słup, który będzie odstawał od ściany- chodzi o ścianę szczytową na stronę garażu.

Kolejnym bublem tego projektu wg mojej oceny jest belka podtrzymująca jętki od lukarny bo została zamówiona wg wymiaru z projektu z zapasem 10cm i się okazuje że zamiast spocząć na głównej belce (tej co mi w komin włazi) to ona dochodzi do tej beli i trzyma się tylko na śrubie do krokwy.

To tyle. Ogólnie majstry spoko dach opierniczyli praktycznie w 2 dni- jutro tylko skręcają śruby i kosmetyka. Jedyne co mam za złe to to że można było powiedzieć" słuchaj Pan jest tak i tak a możey być tak..."

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/dach.jpg

Kasia1314
22-09-2011, 07:32
Lookmen, dobrze że ja ominęłam te problemy bo mam poddasze murowane (wszystkie skosy i sufit też) i nie mieli wyjścia, musieli wszystko dać tak jak wychodzi na tym wymurowanym. Też by cuda wyszły przypuszczam. I tak powiedzieli, że jeszcze nigdzie nie widzieli żeby krokwie na garażu trzymały się tylko na murłacie i łatach i dali mi płatwie w połowie, bo wszystko inaczej będzie chodziło. Drewna mi jeszcze zostało to mogli sobie na to pozwolić, bo jętki u mnie nie są na wysokości sufitu bo jest murowany i nie muszą one służuć do przykęcania płyt, więc są u samej góry takie krótkie żeby jeszcze dało się po strychu przejść, tylko trzeba się mocno schylać:) A ja nie dałam im wolnej ręki przy robocie tylko mówiłam wyraźnie co mi nie pasuje. To ja tam będę mieszkać nie oni.
A ja mam blachę zamówioną, za tydzień będzie dostarczona:) Jednak ciemna zieleń i profil hera z firmy Bratex:) Tak oryginalnie:) Jesli chcesz szary dach to mocno zastanów się nad elewacją..biała lub szara?? Zastanawiałam się też nad tym. Do czerni za to pasuje wszystko:)

TAR
22-09-2011, 07:39
o nieeee szarej (grafitowej) dachoweczki nic nie przebije:rotfl:

Kasia1314
22-09-2011, 07:52
To szkoda że nie widziałaś mojej:D hehe A co do murarzy i ogólnie wszystkich wykonawców to pilnować pilnować i jeszcze raz mierzyć:D Bo niewiem jak u was ale ja latałam z metrem i jeśli mi ktoś coś proponował zmienić to trzeba to przemyśleć do samego dachu. Niestey ale w większości jedna zmiana pociąga następne. A ja tam swoje wiem i każdy proponuje zmiany, najczęściej po to żeby się nie orobić:) A jak naprawde trzeba coś zrobić inaczej to mu się nie chce przeliczać i mierzyć.

TAR
22-09-2011, 07:56
wracajac do dyskusji nt. kominow/ciagow/wentylacji podam Wam link do fajnej stronki, powinna zainteresowac :D

http://www.kominiarze.pl/?site=galeria#

edit: a latanie i mierzenie mam juz "z bani" hihi, wyszlo jak wyszlo i jestesmy zadowoleni.

Kasia1314
22-09-2011, 08:03
No to dobrze jak wyszło ok. Gorzej jak ktoś potem zmierzy i powie o k...:D

michur
22-09-2011, 08:19
No to dobrze jak wyszło ok. Gorzej jak ktoś potem zmierzy i powie o k...:D

Słyszę to niestety od każdej ekipy wykańczającej (łącznie z sobą). Obok tego słychać jeszcze delikatniejszy zwrot: "Jest problem [..]" Masakra - dobrze, że to już finisz prac w środku.
Na budowie dobitnie poznaliśmy znaczenie dwóch prawd: "Chcesz mieć dobrze, zrób to sam" oraz "z przysłówków: dobrze, tanio, szybko tylko dwa dowolne mogą wystąpić obok siebie i opisać sposób wykonanej roboty"

Kasia1314
22-09-2011, 08:36
Właśnie dlatego dużo rzeczy zrobiliśmy sami. Wszystko co się dało, żeby nie było pozbyte. Wystarczy że mam ekipe do dachu.. Z przerażeniem patrzyłam jak oni tymi krokwiami poniewierają, rzucają, obcinają po metrze z każdej strony bo tak im fajnie było przykręcić po środku:/

Konto usunięte na żądanie
22-09-2011, 11:17
Nam podoba się szara elewacja taka jak u jednego z forumowych Rodosowiczów
z jednym wyjątkiem- chcemy odwócić kolory- mniej ciemnego więcej jasnego:
http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/elewacja.jpg

Co do majstrów i ich pilnowania- nasz Bob jest tego zaprzeczeniem naprawdę złego słowa nie powiem i właściwie nie ma się do czego czepnąć jak na razie. Cieśle też zrobili dobrze swoją robotę. Zadrą jest ta belka nieszczęsna tyle że tak jest w projekcie więc nie mam co się czepiać- a że ich czas naglił to i pewnie zabrakło woli żeby zadzwonić pogadać, zmienić etc. Ogólnie spoko loooz. Właśnie dzwonili że skończyli, za tydzień deskujemy i kończymy na ten rok :) wreszcie.
Przy okazji rozgryzłem czemu też ta belka jest tak nisko- bo nie podnosiliśmy ścianki kolankowej- jakbyy było podniesione o 1 pustak nie byłoby problemu wtedy problemem byłby widok domu jak stodoła... :]

Ta strona o kominach jest ciekawa. Nie ma co ale talentów partaczy nam nie brakuje.

Kasia1314
22-09-2011, 11:55
Dla mnie podniesienie ścianki o 1 pustak nie robi wielkiej różnicy. O 2 to już bym się zastanowiła o wygląd z zewnątrz. Ale za to w środku jest dużo lepiej jak jest wyżej. Ja mam okolo 95 cm ścianki i muszę przyznać, że mi się dość nisko wydaje. Może jak się otynkuje i zrobi na gotowo to będzie jaśniej, piękniej i w ogóle. Do tej pory nie miałam ze skosami doczynienia, może stąd to dziwne wrażenie. Wkońcu pokoje na górze to raczej sypialnie a życie toczy się na dole.

80mariusz80
22-09-2011, 16:22
Mam szybkie pytanie do tych, co już otynkowali dom - jak wykończyliście w środku domu komin systemowy (z pustaków i ceramiki) - czy daliście go otynkować czy nie? Jedni tynkują, drudzy nie, okładają go potem wełną mineralną i przykrywają płytą g/k.
Jak to jest ?

Konto usunięte na żądanie
22-09-2011, 16:57
z info na stronie którą podała TAR wynika że każdy komin winien być otynkowany.
http://www.kominiarze.pl/?site=galeria#

eniac
22-09-2011, 17:22
Witam

Czy u was też okno w łazience dolnej wychodzi tak fantastycznie że mieści się tylko kabina 80cm????? Kurcze jakoś nam toi uciekło przy murowaniu, ktoć coś wspomniał o tym ale było szybko, szybko i dopiero teraz jest lipa.... Mała ta kabnia :(((((

Więc i DOBRA RADA DLA TYCH CO BUDUJĄ - ZAPLANUJCIE KABINE 90CM ..... teraz żałujemy że nie przesunęlismy tego okna....

pozdrawiam MAriola

80mariusz80
22-09-2011, 17:54
z info na stronie którą podała TAR wynika że każdy komin winien być otynkowany.
http://www.kominiarze.pl/?site=galeria#
Otynkowany musi być tradycyjny ze zwykłych cegieł. Chodzi mi o komin systemowy, a la Icopal, Schiedel, czyli rura ceramiczna w środku, izolowana wełną i pustak.

Konto usunięte na żądanie
23-09-2011, 14:54
http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy/wykonczenie-scian-komina,17_1132.html

80mariusz80
23-09-2011, 15:27
http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy/wykonczenie-scian-komina,17_1132.html
Dzięki, to już czytałem - to dotyczy komina, który wystaje ponad dach; mnie chodzi o część komina który jest w domu (wewnątrz budynku)...

Nutka_
25-09-2011, 19:08
https://lh5.googleusercontent.com/-N8kMqFsupxg/Tn9bLjPHAXI/AAAAAAAAB5Y/wmTxSfezDn0/s640/IMG_9052.JPG

U nas już SSO :wave:
....właściwie to od 10tego września już sobie stoi domek i czeka na okna ale teraz dopiero nadrabiamy zaległości internetowe i robimy wpisy w blogowym dzienniku budowy:)

artek-
26-09-2011, 06:46
Dzięki, to już czytałem - to dotyczy komina, który wystaje ponad dach; mnie chodzi o część komina który jest w domu (wewnątrz budynku)...

Ja tynkowalem (tynk gipsowy), z tym ze pod tynk tynkarze dali jakas siatke czy cos takiego. Tynkowanie bylo tylko na gorze, bo na dole komin ukryl sie w zabudowie kominka.

kojak139
26-09-2011, 19:31
Witam_jaką_polecacie_folie_dachową.
PILNA_SPRAWA

Konto usunięte na żądanie
26-09-2011, 21:05
kojak139- najlepsza folia- to jej brak- TYLKO DESKOWANIE i nie dajcie się robić w wała że folia wytrzyma 30 lat....


Pięć lat temu położyłem dach. Dachówka cementowa, pod nią membrana/ folia paroizolacyja. Zapewniano mnie, że folia jest doskonałej jakości i warto ją zastosować.
Dzisiaj jestem załamany.Po upływie zaledwie kilku lat okazało się , że folia zamienia się w pył , a jej resztki na dachu wyglądają tak jakby pochodziły z grobu faraona.Teraz pod dachówką mam tylko wełnę.Na moją skargę producent odpowiedział , że gwarancja na folię jest na JEDEN ROK , a rękojmia na DWA LATA.Według mnie to skandal.Kładąc dachówkę o gwarancji 30-letniej nie przypuszczałem ,że po 5-ciu latach będę musiał robić remont kapitalny dachu.
Może ktoś miał podobny problem.Jak zmusić producenta foli do uznania reklamacji ? Przecież producenci muszą ponosić odpowiedzialność za głośno reklamowane buble.

Tu masz cały temat poświęcony czy deskować czy nie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26074-LUDZIE!!!-DESKOWA%C4%86-CZY-NIE-BO-OSZALEJE!!jest-01.42-w-nocy!

80mariusz80
26-09-2011, 21:08
Witam_jaką_polecacie_folie_dachową.
PILNA_SPRAWA
U mnie na dachu mam Strotex Supreme 1700/3000 (paroprzepuszczalność 1700-3000g/m2/dobę) z firmy Foliarex. Kupiłem to co miał mój dostawca dachówki i rynien (wszystko z jednej ręki); tam były bodajże 3 typy: Basic, Medium i właśnie Supreme. Różnice były o ile dobrze pamiętam w wytrzymałości mechanicznej (rozrywanie) folii. Wybrałem ten typ z górnej półki, nie chciałem oszczędzać na dachu. Nie wspominam jednak miło tej firmy,gdyż próbowałem ściągnąć od nich aktualny atest ITB (Instytutu Techniki Budowlanej) - na swojej stronie mieli ten atest nieaktualny i bałem się, iż aktualna (wtenczas) produkcja tych folii może już nie spełniać wymogów atestu. Niestety, próbowałem się skontaktować i telefonicznie i emailowo, za każdym razem mnie olewano na recepcji i w laboratorium, natomiast szef firmy pan Borowik nieosiągalny.
Z moją folią nic się nie dzieje, opinię będę mógł wystawić i tak za n-lat, ale gdybym miał drugi raz kupować to bym wziął Deltę z Doerkena.

ewelka-sochaczew
27-09-2011, 08:03
Nutka piekny dom, ja jestem za tobą własnie deskują i papują dach, blacha na wiosnę, okna w przyszłym tygodniu, zobaczymy:)
Nutka napisz jakie wybrałaś drzwi wejściowe?

Kasia1314
27-09-2011, 08:35
kojak139- najlepsza folia- to jej brak- TYLKO DESKOWANIE i nie dajcie się robić w wała że folia wytrzyma 30 lat....



Tu masz cały temat poświęcony czy deskować czy nie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26074-LUDZIE!!!-DESKOWA%C4%86-CZY-NIE-BO-OSZALEJE!!jest-01.42-w-nocy!

Swięta racja. Jeśli to nawet nie będą dosłownie strzępy, to folia traci swą paroprzepuszczalnośc za góra 5 lat. Kasa w błoto.

Nutka_
27-09-2011, 09:00
Nutka piekny dom, ja jestem za tobą własnie deskują i papują dach, blacha na wiosnę, okna w przyszłym tygodniu, zobaczymy:)
Nutka napisz jakie wybrałaś drzwi wejściowe?

Witaj Ewelko:)

My właśnie do końca nie wiedzieliśmy jak z tymi drzwiami wejściowymi zrobić.
Z jednej strony za 3 tygodnie już będziemy mieć okna i chcieliśmy zamknąć całość żeby dać w domu kilka czujek, założyć alarm i spać spokojnie.

Z drugiej strony mamy świadomość że przed nami jeszcze tynki, wylewki, elewacja....sporo ekip się przewinie przez następną wiosnę i lato no i baliśmy się że drzwi nam zwyczajnie zniszczą.
Ktoś inny jeszcze nam powiedział że drzwi wejściowe to dopiero po wylewskach się robi....

Ostatecznie zbiliśmy dwie ościeżnice i drzwi z desek które zostały z budowy. Kupiliśmy zawiasy za 4 złote w składzie i na razie tak to wygląda. - Możesz zobaczyć zdjęcie tych drzwi w moim dzienniczku:) Więc docelowe drzwi będziemy zamawiać chyba dopiero na wiosnę i wtedy też będziemy wybierać jakie...

Nie wiem jak inni forumowicze - Czy kupowaliście drzwi przed wylewkami czy już po ?

michur
27-09-2011, 09:11
Witaj Ewelko:)

Nie wiem jak inni forumowicze - Czy kupowaliście drzwi przed wylewkami czy już po ?

My montowaliśmy drzwi krótko przed płytkowaniem wiatrołapu - czyli jak najpóźniej się dało. To była dobra decyzja w naszym przypadku.

TAR
27-09-2011, 09:54
my docelowe drzwi montowalismy przy wykonczeniowce, ale firma ktora nam dostarczala i montowala drzwi i okna do czasu montażu docelowych dala nam drzwi budowlane metalowe. wiec problemu nie bylo.

andzia63
27-09-2011, 21:07
Witam wszystkich bardzo serdecznie, my z mężem również zakochaliśmy się w rodo 6, niestety wydanie warunków zabudowy na naszej działce strasznie się opóźniło i jesteśmy w plecy ok. 12 m-cy:(... cóż zrobić z biurokracją się nie wygra. Jeszcze nie kupiliśmy projektu gdyż nie wiemy co z naszą działką. Bardzo proszę prześlijcie wstępny kosztorys do naszego wymarzonego rodo, niech nasze marzenia staną się bardziej realne. Bardzo proszę o email: [email protected] Pozdrawiam wszystkich ulubieńców rodo:)

Ancyk
29-09-2011, 10:20
Witam wszystkich,
Bardzo proszę o zdjęcia salonu zaczęliśmy właśnie budowę naszego domku i nie mam pojęcia czy zostawić pokoik na dole . Czy ten salon nie będzie wtedy za mały??? Z góry dziękuję [email protected]

mWilQ
29-09-2011, 10:33
Witam wszystkich,
Bardzo proszę o zdjęcia salonu zaczęliśmy właśnie budowę naszego domku i nie mam pojęcia czy zostawić pokoik na dole . Czy ten salon nie będzie wtedy za mały??? Z góry dziękuję [email protected]

Jak nie jest Wam potrzebny ten gabinet, to powiększaj salon. Przy powiększeniu teraz rozważyłbym zamianę miejscami okna z drzwiami tarasowymi - tak jak u niektórych forumowiczów. Z jednej strony bardziej pasuje mi jak w projekcie (wizualnie), a z drugiej ciężko zagospodarować przestrzeń (praktycznie).

80mariusz80
29-09-2011, 10:52
Witam wszystkich,
Bardzo proszę o zdjęcia salonu zaczęliśmy właśnie budowę naszego domku i nie mam pojęcia czy zostawić pokoik na dole . Czy ten salon nie będzie wtedy za mały??? Z góry dziękuję [email protected]
My powiększyliśmy salon likwidując gabinet, w naszym przypadku zadecydowały względy praktyczne: mamy liczne rodziny i też chcemy mieć min. trójkę :) więc trzeba ich potem gdzieś poupychać na imprezach :) Restauracje i dwudniowe fety (na raty) nam nie w smak, dlatego postanowiliśmy go zlikwidować. Gdybym był w innej sytuacji, tj. na rodzinnych zlotach miał co najwyżej 10 gości, zostawiłbym sobie ten gabinet. Na tym forum jedna Pani chyba wspominała kiedyś, że bardzo się jej ten gabinet przydał, gdyż mając dzidziusia, ma go na parterze i wykorzystuje ten gabinet na jego dzienne drzemki - ma go wtedy pod ręką i nie musiała latać na górę.
Tak więc, różne możliwości, różne opinie, różne gusta.

aga-gaga
29-09-2011, 20:01
Witam wszystkich,
Bardzo proszę o zdjęcia salonu zaczęliśmy właśnie budowę naszego domku i nie mam pojęcia czy zostawić pokoik na dole . Czy ten salon nie będzie wtedy za mały??? Z góry dziękuję [email protected]

My zostawiliśmy pokoik na dole, wprawdzie jeszcze nie mieszkamy ale jestem z tego powodu bardzo zadowolona. W pokoiku będziemy mieli sypialnie a i nie wiadomo co nas czeka na starość albo czy nie będą mieszkali u nas moi rodzice obłożnie chorzy. Mały pokoik na dole przydaję się również gdy się ma małe dzieci. Po co ganiać na piętro do dziecka małego czy śpi jak można kuknąć do pokoiku. Pokoik na imprezy zrobiliśmy w pokoju nad garażem będzie tam tylko duży stół bez mebli. Zresztą wielkie imprezy są może 4 razy do roku więc korona z głowy mi nie spadnie jak sobie pokursuje z jedząkiem do gości. Ostatni plus według mnie jest taki że możemy się wprowadzić do domku jak jeszcze nie będziemy mieć wykończonej góry.

Konto usunięte na żądanie
29-09-2011, 20:11
My zesmy tem pokoj zlikwidowali w 1 kolejnosci bo uwazamy ze w domu o powierzchni prawie 150m salon wielkosci malego pokoju w bloku to przesada. U gory sa 3 pokoje 4y nad garazem wiec nam styknie.

Nutka_
29-09-2011, 20:33
My zostawiliśmy pokoik na dole, wprawdzie jeszcze nie mieszkamy ale jestem z tego powodu bardzo zadowolona. W pokoiku będziemy mieli sypialnie a i nie wiadomo co nas czeka na starość albo czy nie będą mieszkali u nas moi rodzice obłożnie chorzy. Mały pokoik na dole przydaję się również gdy się ma małe dzieci. .

U nas tak samo:) też zostawiliśmy i tez podoba mi się ten układ:)

Ancyk
29-09-2011, 21:15
Dzięki za odpowiedzi chyba jednak zostawię ten pokoik na dole ale go pomniejszę:) Zamieniłam okna balkonowe z oknem więc chyba muszę wrócić do wersji z projektu bo jak by wyglądało okno balkonowe w małym pokoiku. Mam problem bo taras możemy mieć tylko od strony wykuszu więc tam zrobimy rozsuwane drzwi, więc w ogóle po co mi robić drzwi balkonowe??? może zrobić po prostu dwa okna bez drzwi balkonowych mam tam tylko 3 metry od tej strony!!! a co ze schodami do góry czy nie są zbyt wąskie? w projekcie jest napisane prawie 4,90 jak mam to rozumieć czy to jest szer od ściany do ściany? bo na zdjęciach które zamieszczacie wyglądają na trochę wąskie.

Lauren
30-09-2011, 07:49
http://img849.imageshack.us/img849/840/obraz125800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/obraz125800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img171.imageshack.us/img171/5311/obraz131800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/171/obraz131800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ścianki działowe gotowe:) zamawiamy już okna:) jupi:D

renata400
30-09-2011, 08:34
Witam wszystkich:D

My też zostawiliśmy pokoik na dole i uważam że to świetne rozwiązanie jeśli się ma małe dziecko. My zamierzamy wykańczać na razie sam dół, więc pokój się nam przyda. Nasz domek jest wydłużony o 1,5 m więc salon jest spory i bardziej ustawny.

Lauren SSO już macie,a jak jeszcze wstawicie okna to zima może przyjść:D Mam pytanko na jakie okna się zdecydowaliście? My zrobiliśmy wyceny chyba w 5 firmach i teraz mamy problem na co się zdecydować:o

Kasia1314
30-09-2011, 11:22
Witam. Jestem z tych którzy zostawili pokój na dole w oryginalnych rozmiarach i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Nie wyobrażam sobie jego braku i biegania na górę po każdą rzecz. Póki co też będziemy wykańczać tylko dól, więc sypialnia jak znalazł. Salon faktycznie mało ustawny ale wkońcu ma się tam mieścić tylko wypoczynek, jakiś tv i roślinki:) Moim zdaniem salon zyskuje dużo uroku przez te drzwi do małego pokoju właśnie w tym miejscu co w projekcie. Okien jeszcze nie wstawiłam ale wybrałam Vidok na profilu VEKA. I nie jak większość w kolorze tylko białe. Na kolor jest wszędzie więcej reklamacji ze względu na większe nagrzewanie się okien i tym samym wyginanie profili. Okno plus na przykład zszokował mnie ceną..

Kasia1314
30-09-2011, 12:12
Jeszcze odnośnie okien, kolega montujący okna powiedział mi - nie kupuj okien z ukrytymi zawiasami, tam nie ma praktyczne możliwości dobrej regulacji. Kolejna NOWOŚĆ która ma przyciągać klientów...

Nutka_
30-09-2011, 12:19
http://img849.imageshack.us/img849/840/obraz125800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/obraz125800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img171.imageshack.us/img171/5311/obraz131800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/171/obraz131800x600.jpg/)

[/URL]



Lauren, czy Wy macie jedno okno na przedniej elewacji mniejsze? (To w kotłowni) ?

Nutka_
30-09-2011, 12:33
Jeszcze odnośnie okien, kolega montujący okna powiedział mi - nie kupuj okien z ukrytymi zawiasami, tam nie ma praktyczne możliwości dobrej regulacji. Kolejna NOWOŚĆ która ma przyciągać klientów...

To nei jest prawda, nie ma takiej zasady - co to znaczy "nie ma dorej regulacji??"

Mam takie zawiasy w domu w którym mieszkam i takie same zamówiłam do nowo budowanego rodka.

Przy ukrytych zawiasach nie ma opcji stopniowej regulacji kilkustopniowej uchyłu okna, jest tylko jednostopniowa możliwość uchyłu (tak jak w oknach drewnianych) ale dla mnei np jest to wystarczające i wole mieć mocniejsze zawiasy i niewidoczne.

Generalnie do niektórych dużych okien plastikowych można użyć tylko i wyłącznei ukrytych zawiasów bo sa mocniejsze.
Oczywiście przez to że zawias jest ukryty to trochę więcej siły trzeba użyć do zamknięcia, ale to nie jest raczej jakiś problem.

Ukryte zawiasy sa zazwyczaj opcją do której trzeba dopłacić, chyba że oczywiście trafi się na promocję.

Kasia1314
30-09-2011, 12:51
W moim rozumieniu chodziło mu o regulację dociągnięcia skrzydła do futryny w razie jakichś nieszczelności.

Lauren
30-09-2011, 14:30
Lauren, czy Wy macie jedno okno na przedniej elewacji mniejsze? (To w kotłowni) ?

Hym, my kotłownie będziemy mieć w piwnicy:) i rzeczywiście okna w piwnicy mamy mniejsze niż w projekcie jeśli o to chodzi:) a jeśli chodzi o okno na parterze to jest dokładnie takie jak w projekcie.czyli w łazience jest mniejsze niż w kuchni.

Lauren
30-09-2011, 16:35
Witam wszystkich:D

My też zostawiliśmy pokoik na dole i uważam że to świetne rozwiązanie jeśli się ma małe dziecko. My zamierzamy wykańczać na razie sam dół, więc pokój się nam przyda. Nasz domek jest wydłużony o 1,5 m więc salon jest spory i bardziej ustawny.

Lauren SSO już macie,a jak jeszcze wstawicie okna to zima może przyjść:D Mam pytanko na jakie okna się zdecydowaliście? My zrobiliśmy wyceny chyba w 5 firmach i teraz mamy problem na co się zdecydować:o

Zdecydowaliśmy się na Oknoplus. Pakiet 3 szybowy, kolor obustronny orzech, ukryte zawiasy. 21tys z montażem. (w tym drzwi tarasowe suwane o szerokości około 3m)

Nutka_
30-09-2011, 18:15
Hym, my kotłownie będziemy mieć w piwnicy:) i rzeczywiście okna w piwnicy mamy mniejsze niż w projekcie jeśli o to chodzi:) a jeśli chodzi o okno na parterze to jest dokładnie takie jak w projekcie.czyli w łazience jest mniejsze niż w kuchni.

Aaaa...bo Ty masz rodo 6 P, już rozumiem.

Też wybraliśmy orzech w Oknoplus:) Ładne są bardzo.

Rozważałam te suwane drzwi no ale u nas wyjście na taras jest jak w projekcie i przy suwanych otwierałaby się tylko połowa. czyli 90 cm..pozatym jednak były droższe ale głównie z tego pierwszego powodu zrezygnowaliśmy.

zuziax
02-10-2011, 16:01
Witam. Jestem z tych którzy zostawili pokój na dole w oryginalnych rozmiarach i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Nie wyobrażam sobie jego braku i biegania na górę po każdą rzecz. Póki co też będziemy wykańczać tylko dól, więc sypialnia jak znalazł. Salon faktycznie mało ustawny ale wkońcu ma się tam mieścić tylko wypoczynek, jakiś tv i roślinki:) Moim zdaniem salon zyskuje dużo uroku przez te drzwi do małego pokoju właśnie w tym miejscu co w projekcie. Okien jeszcze nie wstawiłam ale wybrałam Vidok na profilu VEKA. I nie jak większość w kolorze tylko białe. Na kolor jest wszędzie więcej reklamacji ze względu na większe nagrzewanie się okien i tym samym wyginanie profili. Okno plus na przykład zszokował mnie ceną..

Witam, my również rozważaliśmy powiększenie salonu, jednak po wszystkich wpisach i rozważaniach z mężem stwierdziliśmy, że warto jest mieć pokoik na dole, a salon zrobi się tylko przytulniejszy (jak sądzę). Ma może ktoś już salon umeblowany? Jeśli tak, bardzo bym prosiła o przesłanie zdjęć na maila: [email protected]
My jesteśmy dopiero na etapie więźby, ale ja już sobie planuje wnętrze...

artek-
02-10-2011, 16:50
Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac. Pozostala czesc salonu rowniez pokaze pozniej - na razie jest tam niesamowity balagan - brakuje jeszcze drzwi wewnetrznych.
Okna to wlasnie Oknoplus orzech - nawiazujac do kilku ostatnich postow.

Ancyk
02-10-2011, 19:51
Ja również bardzo proszę o zdjęcia przedstawiające salon razem z małym pokoikiem nadal się nie mogę zdecydować a za chwilę będę musiała:) [email protected] będę bardzo wdzięczna. Jaki macie pomysl na pralnię? Myślalam o garażu ale czy się tam zmieści....

zuziax
03-10-2011, 06:50
Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac. Pozostala czesc salonu rowniez pokaze pozniej - na razie jest tam niesamowity balagan - brakuje jeszcze drzwi wewnetrznych.
Okna to wlasnie Oknoplus orzech - nawiazujac do kilku ostatnich postow.

Kuchnie macie super! Też mam zamiar kuchenkę w narożniku zrobić i widzę że naprawdę fajnie to wygląda:) No, to czekamy na dalsze zdjęcia i powodzenia w dalszym meblowaniu. Pozdrawiam

Nutka_
03-10-2011, 11:12
Ja również bardzo proszę o zdjęcia przedstawiające salon razem z małym pokoikiem nadal się nie mogę zdecydować a za chwilę będę musiała:) [email protected] będę bardzo wdzięczna. Jaki macie pomysl na pralnię? Myślalam o garażu ale czy się tam zmieści....

Ja zaplanowałam pralnię w małym pomieszczeniu nad garażem - koło górnej łazienki.
Pomieszczenie wyszło naprawdę fajnej wielkości, ale mamy garaż 2stanowiskowy.

pozdrowienia!

Nutka_
03-10-2011, 11:13
Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac. Pozostala czesc salonu rowniez pokaze pozniej - na razie jest tam niesamowity balagan - brakuje jeszcze drzwi wewnetrznych.
Okna to wlasnie Oknoplus orzech - nawiazujac do kilku ostatnich postow.

Ładna kuchnia ładne okna:)

Zostawiliście przejście z holu do kuchni? Bo na zjdęciach nie widać....

Blacky
03-10-2011, 12:08
Widać, że nie zostawili;)

U nas będzie podobny układ, z tym że cała prawa ściana będzie z wysoką zabudową a zlew pod oknem...
Montaż mebli przewidziany na koniec października :)

renata400
03-10-2011, 12:35
Witam!

Mam pytanko: czy miał ktoś może do czynienia z oknami firmy DRUTEX?

ewelka-sochaczew
03-10-2011, 13:44
Ja również bardzo proszę o zdjęcia przedstawiające salon razem z małym pokoikiem nadal się nie mogę zdecydować a za chwilę będę musiała:) [email protected] będę bardzo wdzięczna. Jaki macie pomysl na pralnię? Myślalam o garażu ale czy się tam zmieści....

Ancyk powiem, że ja też miałam takie wątpliwości i wiesz co zrezygnowałam z niego bo zawsze "na starość" jakby nie chciało mi się wchodzić po schodach do sypialni to mogę postawić tam ścianę chocby z płyt kg i mieć pokój, a teraz ważny jest dla mnie duży salon, byłam w rodo gdzie był pooój na dole i salon był mały, stół jadalniany który stał w wukuszu zasłonił prawie całe wejście do kuchni, bo w drugą strone nie mozna było go postawić bo stała sofa, która nie powiem już, że weszła na wykusz. świeta to prawda zrobisz raz- dwa razy w roku, ale imieniny mężą, żony (zaprosić 10 osób ) urodzuny dziecka , więc tych imprez robi się więcej, zależy kto co lubi.

80mariusz80
03-10-2011, 14:41
Witam! Mam pytanko: czy miał ktoś może do czynienia z oknami firmy DRUTEX?
Firma jak firma, ważne na jakich profilach robią, jaki współczynnik przenikania ciepła przez szyby, ilu komór w profilu, jak długo firma istnieje na rynku, czy ma serwis, etc. Zanim kupowałem okna, przesiałem dość dokładnie rynek i przygotowałem się od strony technicznej do wyboru okien - okna to nie panele, mają długo służyć, nie wypaczać się i domykać się (niby jasne, ale nie wszyscy producenci to pojmują). U mnie Drutex, Dobroplast to były firmy z dolnej półki, wykreśliłem je przy zapytaniach. Jedna z nich robiła na chińskich profilach, nie pamiętam nazwy. Druga miała jakieś Decco, też naczytałem się dużo złych komentarzy. Podobno ponad połowa profili okiennych w Polsce jest na Aluplaście, mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Osobiście wybrałem jednak profil Salamander-Bruegmann.

Nutka_
03-10-2011, 15:21
Firma jak firma, ważne na jakich profilach robią, jaki współczynnik przenikania ciepła przez szyby, ilu komór w profilu, jak długo firma istnieje na rynku, czy ma serwis, etc. Zanim kupowałem okna, przesiałem dość dokładnie rynek i przygotowałem się od strony technicznej do wyboru okien - okna to nie panele, mają długo służyć, nie wypaczać się i domykać się (niby jasne, ale nie wszyscy producenci to pojmują). U mnie Drutex, Dobroplast to były firmy z dolnej półki, wykreśliłem je przy zapytaniach. Jedna z nich robiła na chińskich profilach, nie pamiętam nazwy. Druga miała jakieś Decco, też naczytałem się dużo złych komentarzy. Podobno ponad połowa profili okiennych w Polsce jest na Aluplaście, mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Osobiście wybrałem jednak profil Salamander-Bruegmann.

Dokładnie tak jak pisze Mariusz:)

Przeszłam tą samą ścieżkę.

Na profilach Brugman robi okna własnie Oknoplus. Oknopalst natomiast na niemieckich profilach Veka. Na dobrych profilach produkuje też Jezierski.
Sprawdź sobie z jakiej klasy są profile na których produkuje firma u której chcesz kupić okna. Jeśli mają być trwałe to powinny to być profile z klasy A (jak na przykład powyższe).
Warto też sprawdzić jakie firma stosuje okucia.

Osobiście też odrzuciłam DRUTEX na samym początku ze względu na jakość tych okien, choć oczywiście wycena od tej firmy była dużo dużo tańsza niż np Jezierski czy Oknoplast i Oknoplus i była to różnica naprawdę spora (dochodząca do 8 tyś w zależności od wybranych opcji).

Nutka_
03-10-2011, 15:22
Widać, że nie zostawili;)

U nas będzie podobny układ, z tym że cała lewa ściana będzie z wysoką zabudową...
Montaż mebli przewidziany na koniec października :)

O...to czekamy na zdjęcia:)
Własnie myślę o ustawieniu kuchni i baaardzo mi zależy na tym miejscu w domu, żeby było fajne, ładne i praktyczne:)

Ancyk
03-10-2011, 20:58
Dzięki Ewelka mój mąż mnie przekonuje żeby pokoju nie było:) Mam pytanie do Artka czy ty poszerzałeś ściany od wyjścia z kuchni do salonu? chyba że zostawiłeś pokoik na dole tak?? Ja chyba zamuruję to małe okno w kuchni oraz ścinę boczną jedno wejście do kuchni wystarczy a zyskam dodatkowe szafki co wy myślicie?
Nutka fajny pomysł z tą pralnią my tez mamy garaż dwustanowiskowy ale wjazd mamy z boku domu. W środę nam leją płytę górną domek się już fajnie prezentuje. Ale nadal jestem niezdecydowana na kilka rzeczy:) Powiększacie łazienkę na dole?
Pozdrawiam wszystkich

artek-
03-10-2011, 22:12
Dzięki Ewelka mój mąż mnie przekonuje żeby pokoju nie było:) Mam pytanie do Artka czy ty poszerzałeś ściany od wyjścia z kuchni do salonu? chyba że zostawiłeś pokoik na dole tak?? Ja chyba zamuruję to małe okno w kuchni oraz ścinę boczną jedno wejście do kuchni wystarczy a zyskam dodatkowe szafki co wy myślicie?
Nutka fajny pomysł z tą pralnią my tez mamy garaż dwustanowiskowy ale wjazd mamy z boku domu. W środę nam leją płytę górną domek się już fajnie prezentuje. Ale nadal jestem niezdecydowana na kilka rzeczy:) Powiększacie łazienkę na dole?
Pozdrawiam wszystkich

Dom generalnie mam poszerzony o 80cm - symetrycznie po 40cm. Zlikwidowalem spizarke a miejsce spizarki + poszerzenie zagospodarowalem na szafe wnekowa od strony wiatrolapu (ktory rowniez zlikwidowalem) i wieksza kuchnie. Kuchnia ma 320x270cm.
Pokoik rowniez zlikwidowalem, w jego miejscu bedzie kacik TV.
Co do ilosci szafek - rozklad ktory mam juz teraz widze ze jest bardzo funkcjonalny i ustawny. Do tego od strony ogrodu urzadzilismy cos w rodzaju stolika sniadaniowego w przedluzonym blacie - gdyby nie to to doszloby jeszcze 150cm szafek dolnych - az nadto. Myslalem o wariancie by slupek przerzucic naprzeciw lodowki - ale zonka sie uparla na stoliczek - teraz widze ze to dobry pomysl. Maly minus to slonce - beda potrzebne zaluzje - w poludnie jest az za jasno w kuchnii.
Nie wyobrazam sobie realizacji wariantu kuchnii jak w projekcie Archonu. Chocby ze wzgledu na zasade trojkata roboczego oraz na brak miejsca po drugiej stronie zlewozmywaka.

aroz75
04-10-2011, 08:29
Witam Wszystkich,

Buduję rodo 6,a właściwie zamierzam lada chwila ocieplać już dom z zewnątrz. No i pojawił się mały problem. Jakiś czas temu zamontowałem żaluzje zewnętrzne antywłamaniowe. Czyli standard - kasety żaluzji mocowane do nadproży na zewnątrz domu. Problemem jest to, że te kasety bezpośrednio przylegają do nadproży i tak naprawdę powierzchnia ,którą przylegają do nadproży nie będzie w żaden sposób ocieplona. Czyli możliwe przemarzanie tych powierzchni. Niestety nadproża są gotowe,wiem ,mogłem pomyśleć o ocieplanych,teraz za późno, czy ktoś miałby jakiś pomysł jak w jakiś sposób ocieplić te kasety żaluzji. Czy może nic nie kombinować, bo nie powinno przemarzać? Proszę o jakieś opinie

Ancyk
04-10-2011, 10:50
Super pomysł na kuchnię jeżeli możesz to wklej jeszcze zdjęcia z tym stolikiem śniadaniowym. Czyli masz dwa okna w kuchni tak??? a przejścia od strony głównych drzwi do kuchni nie masz nie masz?

artek-
04-10-2011, 11:14
Super pomysł na kuchnię jeżeli możesz to wklej jeszcze zdjęcia z tym stolikiem śniadaniowym. Czyli masz dwa okna w kuchni tak??? a przejścia od strony głównych drzwi do kuchni nie masz nie masz?

Na trzecim zdjeciu widac stoliczek - to po prostu przedluzenie blatu bez szafek na dole. Zmiescilo sie tam jeszcze cargo 30 na butelki przy szafce naroznej.
Tak, sa dwa okna w kuchni, przejscia nie ma - nie zmiesciloby juz sie sensownie - trzebaby bylo zrezygnowac z blatu po prawej stronie zlewozmywaka, z ktorego to miejsca nie zrezygnowalbym za nic w swiecie :)

JANET 13
04-10-2011, 11:21
Witam:)
A ja z innej beczki,chcę się pochwalić naszymi postępami...
http://images40.fotosik.pl/1124/2f5a334a5e311447m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f5a334a5e311447.html)
http://images46.fotosik.pl/1090/4733394c569cd1a4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4733394c569cd1a4.html)
http://images37.fotosik.pl/1095/58c07cd586f2fbd6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58c07cd586f2fbd6.html)
http://images40.fotosik.pl/1124/4b8e0819eaff050am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b8e0819eaff050a.html)
http://images38.fotosik.pl/1123/b6d83c30ae88a7ebm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6d83c30ae88a7eb.html)
http://images37.fotosik.pl/1095/2d9ba3a87197a717m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d9ba3a87197a717.html)
http://images37.fotosik.pl/1095/5e4d3e4d6f5ad1e8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e4d3e4d6f5ad1e8.html)
http://images38.fotosik.pl/1123/51c18be3c93a4f71m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51c18be3c93a4f71.html)
http://images49.fotosik.pl/1106/d964b1b6c36494fcm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d964b1b6c36494fc.html)
http://images43.fotosik.pl/1132/29ba6aace584224em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29ba6aace584224e.html)
:)
-elektryka zrobiona
-tynki zrobione
-hydraulika i centralne(prawie) skończone
-posadzki zrobione
teraz czas na ocieplenie poddasza i kominek-może ktoś ma fotki swojego kominka bardzo proszę wrzucajcie je na forum :)

JANET 13
04-10-2011, 11:27
artek-Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac......


Świetna kuchnia:)

zuziax
04-10-2011, 15:21
Witam, wrócę na moment do okien.
Wie ktoś może jak z jakością okien i rolet zewnętrznych firmy BEWI?

zuziax
04-10-2011, 20:12
witam ponownie, zamieszczam najświeższe zdjęcia mojego Rodo 6 G2. Więźba gotowa :)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=77836&d=1317755106
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=77837&d=1317755109
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=77838&d=1317755113
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=77835&d=1317755102

bozenm
04-10-2011, 20:16
Witam Wszystkich...
My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????
Co do kuchni to jak większość zlikwidowaliśmy spiżarnię a okno od strony wykusza zaplanowaliśmy dość nietypowo bo znajdzie się między dolnymi a górnymi szafkami. Dzięki temu kuchnia będzie jasna i blat roboczy dobrze doświetlony. Jeśli chodzi o rozwiązanie miejsca na pralnie to zrezygnowaliśmy z pokoju nad kuchnią, ścianę miedzy tym pokojem a łazienką przesunęliśmy za balkon. Tym sposobem mamy dużą łazienkę z balkonem i z niej przejście do pralnio suszarni. Wszyscy "zwiedzający" nasz domek są zdumieni z pomysłu na łazienkę z balkonem, ale bardzo pozytywnie:).

ewelka-sochaczew
05-10-2011, 07:03
Witam Wszystkich...
My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????
Co do kuchni to jak większość zlikwidowaliśmy spiżarnię a okno od strony wykusza zaplanowaliśmy dość nietypowo bo znajdzie się między dolnymi a górnymi szafkami. Dzięki temu kuchnia będzie jasna i blat roboczy dobrze doświetlony. Jeśli chodzi o rozwiązanie miejsca na pralnie to zrezygnowaliśmy z pokoju nad kuchnią, ścianę miedzy tym pokojem a łazienką przesunęliśmy za balkon. Tym sposobem mamy dużą łazienkę z balkonem i z niej przejście do pralnio suszarni. Wszyscy "zwiedzający" nasz domek są zdumieni z pomysłu na łazienkę z balkonem, ale bardzo pozytywnie:).

bozenm jak możesz to wklej zdjęcia łazienki na górze, co prawda u mnie już po ptakach:), ale ciekawa jestem jak to wyszło.
a ja w holu na górze wymyśliłam małą wnęke obok komina (na wprost schodów) i mam tzw bieliźniarkę, schowek na pościel, ręczniki itd zabuduję ja lustrem i wyjdzie taka szafa wnękowa.

80mariusz80
05-10-2011, 07:22
Witam Wszystkich...
My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????

My kupowaliśmy w grudniu a na wiosnę był montaż. Impulsem dla nas była podwyżka VATu od Nowego Roku (z 7 na 8%) oraz czas oczekiwania (ok. 1-1,5 miesiąca). O rabatach zimowych też słyszałem, ale nie brałem ich na poważnie. W moim odczuciu więcej tu krzyku i marketingu niż faktycznych obniżek. Celuje w tym zwłaszcza Norma2000.

bozenm
05-10-2011, 10:52
bozenm jak możesz to wklej zdjęcia łazienki na górze, co prawda u mnie już po ptakach:), ale ciekawa jestem jak to wyszło.
a ja w holu na górze wymyśliłam małą wnęke obok komina (na wprost schodów) i mam tzw bieliźniarkę, schowek na pościel, ręczniki itd zabuduję ja lustrem i wyjdzie taka szafa wnękowa.

Obiecuje że wkleję jak tylko zrobimy nowe zdjęcia. Nie możemy się zmobilizować do założenia dziennika, ale obiecujemy poprawę. :)
Właśnie norma2000 ma jakieś SUPER promocje do 20 .10. Jest jeszcze druga strona medalu, jak nie wstawimy teraz okien to nie bardzo można w środku coś działać....a tak mąż mógłby sobie dłubać pomalutku instalacje

TAR
05-10-2011, 11:37
my nie czekalismy na promocje zimowe, po prostu chcielismy zamknac nasz dom przed najwiekszymi mrozami. kupilismy dobre okna i w przyzwoitej cenie Kolor jednostronny, szyba zewnetrzna dzwiekochłonna. O tym, ze dobre przekonalismy sie podczas użytkowania. I montaz raczej tez prawidlowy, bo nie ma potrzeby regulacji nawet tych duzych powierzchni tarasowych / balkonowych

renata400
05-10-2011, 13:22
TAR z jakiej firmy masz okna?

TAR
05-10-2011, 13:56
Avante, pare osob z naszego fm tez je ma. chcicalam jezierskiego ale cena i brak serwisu w poblizu mnie zniechecil.

Ancyk
05-10-2011, 18:59
Witajcie napiszcie coś o zbrojeniach płyt czyli o stali nasz budowlaniec się śmieje że na tych zbrojeniach które są w projekcie można kościół postawić a nie taki dom, chce zmniejszyć ilość stali do płyty nasz kierownik budowy kręci nosem napiszcie jak to jest u was?

Ancyk
05-10-2011, 19:00
na jakie kwoty wycenili wam okna?

aga-gaga
05-10-2011, 19:39
Witam Wszystkich...
My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????
Co do kuchni to jak większość zlikwidowaliśmy spiżarnię a okno od strony wykusza zaplanowaliśmy dość nietypowo bo znajdzie się między dolnymi a górnymi szafkami. Dzięki temu kuchnia będzie jasna i blat roboczy dobrze doświetlony. Jeśli chodzi o rozwiązanie miejsca na pralnie to zrezygnowaliśmy z pokoju nad kuchnią, ścianę miedzy tym pokojem a łazienką przesunęliśmy za balkon. Tym sposobem mamy dużą łazienkę z balkonem i z niej przejście do pralnio suszarni. Wszyscy "zwiedzający" nasz domek są zdumieni z pomysłu na łazienkę z balkonem, ale bardzo pozytywnie:).
bozzenm jak bedziecie mieli fotki to wklejcie na forum zdjęcie tej łazienki jestem ciekawa jak to wygląda.

Konto usunięte na żądanie
05-10-2011, 19:51
zuziax jestesmy na tym samym etapie :) mam prośbę zrób zdjęcie domu z połacią od tylnej strony. Jak patrzę to się denerwuję że jako jedyni chyba tutaj na forum trafiliśmy na majstra cieślę co nie myśli i belki nie podniósł do góry...

bozenm
05-10-2011, 19:58
Na razie nie za wiele widać, ale wyobraźnia daje pole do popisu:) wkleję je jutro, dziś troszkę zamieszania. Zapomnieliśmy o odgromówce, cieśli już nie ma i chyba samemu trzeba będzie skakać po dachu....a dać zarobić kolejny tys. obcemu nie uśmiecha mi się ....
Odnośnie zbrojenia... Nasi wykonawcy też się śmiali , że to bunkier ale nas kierownik nie był by sobą i kazał jeszcze ze 2 druty dorzucić.... Mam nadzieje, że te anomalie pogodowe nie ruszą naszego Rodosa. a i do więźby po dokładał sporo i Cieśle mieli ubaw(mamy dom poszerzony o 80 cm od strony wykusza)

zuziax
05-10-2011, 20:56
zuziax jestesmy na tym samym etapie :) mam prośbę zrób zdjęcie domu z połacią od tylnej strony. Jak patrzę to się denerwuję że jako jedyni chyba tutaj na forum trafiliśmy na majstra cieślę co nie myśli i belki nie podniósł do góry...

Witam, nie wiem dokładnie o jaką belkę chodzi, do tej pory myślałam, że wszystko jest jak być powinno. nie wiem, czy oglądałeś galerie ale na razie tylko tyle zdjęć mam zrobionych. dalszy etap z budowy będę miała w sobote a dodatkowo dodaje zdjęcie więźby od środka i z zewnątrz tylnej części domu. Może mógłbyś rozszerzyć temat tej belki?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=78019&d=1317843681
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=78020&d=1317844422

Konto usunięte na żądanie
06-10-2011, 12:01
Mam na mysli ta belke ktora podpieraja slupy. w projekcie jest ona na wys. 2,3 nad stropem. Tyle ze kazdy ja podnosi wyzej.

michur
06-10-2011, 12:17
Mam na mysli ta belke ktora podpieraja slupy. w projekcie jest ona na wys. 2,3 nad stropem. Tyle ze kazdy ja podnosi wyzej.

To pewnie ma związek z faktem, że większość ludzi tu na forum podniosła ściankę kolankową przynajmniej o te 22cm przez co cały dach poszedł do góry.

Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie nawet sprawy, że jest taka niespodzianka w projekcie, a faktycznie widać te płatwie na przekrojach w projekcie.

kacha30
06-10-2011, 15:52
Witam wszystkich :) jestem na początku drogi - tzn brnę przez biurokracje - projekt mamy, warunki przyłaczy mediów także, czekam na mapke do celow projektowych itd.. Forum śledze od kilku lat - teraz czytam od początku - jeszcze zostało 300 stron :D ale mam pytanie.
Nasz przyszły kierownik budowy powiedział że zmiany ktore chcemy wprowadzić tj m.in przeniesienie kotłowni za garaż stanowi zmiane nie istotną dla projektu wobec czego nie musimy nanosić tego przy adaptacji projektu przez architekta, gdyż nie zmienia sie bryła budynku.. hm i zwatpiłam.
Jeslibysmy chcieli nanieść zmiany na projekt to koszt ok 4 tys zl - nie za dużo?
Wydłużaliście garaż przy tym? Czy wystarczy miejsca do wydzielenia miejsca na piec gazowy? Z podniesieniem ściany kolankowej o 1 pustak oczywiście już może być problem wg niego.. Pogubiłam sie troche w tym wszystkim. Czy to naprawde takie duże zmiany?

zuziax
06-10-2011, 16:21
To pewnie ma związek z faktem, że większość ludzi tu na forum podniosła ściankę kolankową przynajmniej o te 22cm przez co cały dach poszedł do góry.

Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie nawet sprawy, że jest taka niespodzianka w projekcie, a faktycznie widać te płatwie na przekrojach w projekcie.

My w sumie nawet nie pomyśleliśmy z początku, żeby podnieść tą ściankę kolankową. Później to już za późno było. W każdym razie rozumiem teraz o co chodzi. Pozdrawiam.

eniac
06-10-2011, 18:49
Czytam iw idze że budujących przybywa:)))

Ja juz raczej kończe - jak sie nie skończe wczesnisj wrzuce kila fotek niebawem.
Co do rozważań nad szerokością garażu to uważam że jest bardzo dobry pomysł - poszerzyałam o 50 sm i dopiero teraz garaż jest taki w sam raz tzn. z boku weszła jakas szafka na wiecznie plączące sie po domu graty i moge przy tym otworzyć drzwi w samochodzie, żeby nie wysadzac dziecka przed domem....

co do salonu i pokoju na dole - zdecydowanie potrzebny jak się ma małe dzieci - lub potrzeba miejsac na gabinet, komputer, biblioteke ....
Ale fakt faktem salon wtedy nie jest "przestronny" zwłaszcza jak w wykuszu mamy stół... Miejce na tv to duży problem.....
Dlatego ja dzis z perspektywy czasu zmieniłabym układ tak żeby kuchnia została na swoim miejscu, z przejściem ptosto dpo salonu (czyli 2 wejścia) stół w wykuszu, kominek prawdopodobnie wtedy narożny a pokój na dole cofniety w głąb o jakiś ok. 1metr. Po to bym go cofnęła że w miejscu powstałej "wnęki" można ustawić tv i zrobic na tej samej scianie wejście do tego pokoju. Pokój nie wychodzi wtedy duży - ale umówmy się że duże pokoje to mamy na górze:)))

Co myślicie o takim rozwiązniu???U mnie juz za późno bo przeprowadzka na dniach - ale, dług wobec forum uwazm trzeba spłacić dzieląc się przemysleniami:))

pozdrawiam wszystkich i życze powodzenia
Mariola

Wiem że wtedy cos z oknami by pewnie nie wyszło tak jak w projekcie, ale uwazam ze to by było PRAKTYCZNE rzowiązania dla naszego RODKA.

Konto usunięte na żądanie
06-10-2011, 20:32
To pewnie ma związek z faktem, że większość ludzi tu na forum podniosła ściankę kolankową przynajmniej o te 22cm przez co cały dach poszedł do góry.

Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie nawet sprawy, że jest taka niespodzianka w projekcie, a faktycznie widać te płatwie na przekrojach w projekcie.

W projekcie jest BABOL i to właśnie ta belka. Tak jak zauważyłeś tego babola można częściowo przez przypadek ominąć podnosząc ściankę kolankową. My jej nie podnieśliśmy bo mamy podniesiony parter o 1 pustak więc góra to już byłoby za dużo.
Poniżej 2 zdjęcia dla porównania jedno nasze i drugie zuziax'a. Jak widać zuziax ma podniesioną ściankę kolankową oraz podniesioną tą belkę. Przy tej okazji zaznaczyłem dla zobrazowania jaki skutek uboczny powoduje podniesienie tej belki, a mianowicie rozkład nacisku ciężaru dachówki na połać dachową. W opcji bez podnoszenia belki nacisk jest równa na obie połówki połaci natomiast w opcji z belką podniesioną nacisk jest nierównomierny. Nie wiem jak to się ma technicznie bo się nie znam ale wydaje się że tak nie powinno być, a przynajmniej powinno się zrobić grubsze krokwy. Drugim minusem podniesienia tej belki jest zmniejszenie strychu - o ile ktoś go planuje.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/aab.jpg

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/aaa.jpg

bozenm
06-10-2011, 20:47
Witam.....
Jak obiecałam parę zdjęć....w komentarzu zrobiłam małą legendę...jestem początkującym forumowiczem wiec wybaczcie ale nie bardzo wiem jak robić galerie...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6aeff0830bbd0317.html

michur
07-10-2011, 07:15
W projekcie jest BABOL i to właśnie ta belka. Tak jak zauważyłeś tego babola można częściowo przez przypadek ominąć podnosząc ściankę kolankową. My jej nie podnieśliśmy bo mamy podniesiony parter o 1 pustak więc góra to już byłoby za dużo.
Poniżej 2 zdjęcia dla porównania jedno nasze i drugie zuziax'a. Jak widać zuziax ma podniesioną ściankę kolankową oraz podniesioną tą belkę. Przy tej okazji zaznaczyłem dla zobrazowania jaki skutek uboczny powoduje podniesienie tej belki, a mianowicie rozkład nacisku ciężaru dachówki na połać dachową. W opcji bez podnoszenia belki nacisk jest równa na obie połówki połaci natomiast w opcji z belką podniesioną nacisk jest nierównomierny. Nie wiem jak to się ma technicznie bo się nie znam ale wydaje się że tak nie powinno być, a przynajmniej powinno się zrobić grubsze krokwy. Drugim minusem podniesienia tej belki jest zmniejszenie strychu - o ile ktoś go planuje.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/aab.jpg

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/aaa.jpg

Na tych i poprzednich fotkach widać jeszcze jedną różnicę - usytuowanie jętek. W Twoim przypadku są one zamocowane nad płatwiami, a u zuziax (prawdopodobnie, bo widać tylko jedną) pod. Takie rozwiązanie nie obniża strychu. A jak to się wszystko ma do wytrzymałości i norm to by chyba trzeba policzyć (nie wiem jak). Dodam tylko, że u nas poza podniesieniem całego dachu, przesunięte w górę są także płatwie i jętki zamocowane pod nimi. To było wymuszone koniecznością minięcia przewodów spalinowych, które "przypadkiem" wyszły naszym partaczom-murarzom w linii właśnie płatwi.
A że jest babol (nie pierwszy) w projekcie to swoją drogą... Jestem ciekaw lokmen jak wybrniesz z tego przy wykończeniówce :-)

Konto usunięte na żądanie
07-10-2011, 07:34
Teraz to już nie ma wyjścia - nie dość że belka będzie na wierzchu to jeszcze trzeba będzie się schylać :)

Zauważyłem jeszcze jeden minus podniesienia belki - od strony wykuszu podniesiona wspiera się nad nadprożem podczas gdy nie podniesiona opiera się na pełnej ścianie.

michur
07-10-2011, 07:41
Teraz to już nie ma wyjścia - nie dość że belka będzie na wierzchu to jeszcze trzeba będzie się schylać :)

Łoo, to musicie być wysocy :D



Zauważyłem jeszcze jeden minus podniesienia belki - od strony wykuszu podniesiona wspiera się nad nadprożem podczas gdy nie podniesiona opiera się na pełnej ścianie.

Zgadza się - mamy przez to wylane dodatkowe beleczki żelbetowe pod samymi belkami, które mają niby odciążyć nadproża:

http://lh3.ggpht.com/_OFPkJHxADcw/TQEqWSdMhNI/AAAAAAAADXk/yPU1xvmU0pM/s576/IMG_1219.JPG

Konto usunięte na żądanie
07-10-2011, 09:22
Na tych i poprzednich fotkach widać jeszcze jedną różnicę - usytuowanie jętek. W Twoim przypadku są one zamocowane nad płatwiami, a u zuziax (prawdopodobnie, bo widać tylko jedną) pod. Takie rozwiązanie nie obniża strychu. A jak to się wszystko ma do wytrzymałości i norm to by chyba trzeba policzyć (nie wiem jak). Dodam tylko, że u nas poza podniesieniem całego dachu, przesunięte w górę są także płatwie i jętki zamocowane pod nimi. To było wymuszone koniecznością minięcia przewodów spalinowych, które "przypadkiem" wyszły naszym partaczom-murarzom w linii właśnie płatwi.
A że jest babol (nie pierwszy) w projekcie to swoją drogą... Jestem ciekaw lokmen jak wybrniesz z tego przy wykończeniówce :-)



A jakie jeszcze są BABOLE?

Może by na publiczny folder wgrać listę takich baboli dla potomnych.

michur
07-10-2011, 10:21
A jakie jeszcze są BABOLE?

Może by na publiczny folder wgrać listę takich baboli dla potomnych.

Może zbyt ostro napisane - nie tyle babole co kiepskie rozwiązania. Babole to mamy u nas ze względu na różnej maści fachofcófff, przez co może mi się wydawać, że projekt sam w sobie jest babologenny.
Te kiepskie rozwiązania moim zdaniem (w wersji RODO 6p):

- słupy w pokojach na górze
- niewygodne schody (zmieniliśmy)
- niewygodne wejście do górnej łazienki
- niska ścianka kolankowa (zmieniliśmy)
- nieustawny salon
- kiepskie miejsce na kominek (chyba, że się startuje kominem z piętra ;-))
- wejście do gabinetu prosto z salonu
- przejście do garażu/piwnicy prosto z salonu (nieco poprawiliśmy cofając drzwi)
- nieustawna kuchnia (poprawiliśmy poprzez likwidację jednego okna i jednego wejścia)
- wąski garaż (w wersji 1G, poprawiliśmy)

- w wersji bez piwnicy wydaje mi się mikroskopijna ta dolna łazienka ale to właściciele takowych powinni się wypowiedzieć.

Wyszła mi w sumie taka lista wad subiektywnych. Zdaję sobie sprawę, że część z nich wynika zasadniczo z niewielkiej powierzchni zabudowy i ograniczenia ciągów komunikacyjnych do minimum.

Tak czy owak teraz już bym nie wybrał tego projektu. Myślę o następnym w technologii drewnianej/szkieletowej zaprojektowanym indywidualnie ;-) A może jestem po prostu zmęczony budową i brak mi entuzjazmu do naszej budowli.

Kasia1314
07-10-2011, 10:49
Faktycznie w kuchni miejsca niewiele - mam 2 okna, zlikwidowaną spiżarke i przejście od salonu, a mimo to cały czas się zastanawiam gdzie umieszczę lodówkę tak, żeby jeszcze wstawić stolik śniadaniowy. Wg mnie babolem są drzwi balkonowe. Po 2 a nawet 3 w jednym pokoju! Gdzie wstawić kaloryfery żeby nie przeszkadzały w meblowaniu???Dużego wyboru nie ma.

JANET 13
07-10-2011, 11:39
michur
"- w wersji bez piwnicy wydaje mi się mikroskopijna ta dolna łazienka ale to właściciele takowych powinni się wypowiedzieć. "

Witam
Dla mnie łazienka na dole jest jak w sam raz:) zmieszczę tam kabinę prysznicową,zlew,ubikację a we wnęce pod schodami będzie schowek na produkty chemiczne i będzie też tam stała pralka - łazienka jest OK:)
Kuchnia też niczego sobie(zostawiłam 2 okna ale zlikwidowałam spiżarkę) no może problem ze stolikiem śniadaniowym ale przecież jak będzie duży stół przy wykuszu to i tam posiłek się zje:)
A co do drzwi balkonowych to jak dla mnie REWELACJA:)- uwielbiam balkony i tarasy:)
Jedynym minusem to może zbyt mała kotłownia:(
Pozdrawiam wszystkich:);)

mWilQ
07-10-2011, 12:57
Tak na szybko z tego co sobie przeglądnąłem...
Wysokość pomieszczeń na górze 2,3m to już zdecydowanie za mało. U mnie wyszło 2,5m, bo miałem w jednym pomieszczeniu (frontowym) nisko belkę przy wykuszu i zdecydowałem się na jedną wysokość na całym poddaszu. Pokoje dla mnie są w sam raz (chociaż na początku bałem się, bo w mieszkaniu mam 4,2m). Tak swoją drogą przy 2,3m na strychu zrobi się funkcjonalne piętro :)

Co do bubli lub zmian. Jeszcze nie mieszkam, więc takich doświadczeń nie mam. Podczas wykończeniówki cały czas myślę, jak ustawić meble w salonie. To jest jedyne pomieszczeniu, z którym mam problem. Gabinet mam zlikwidowany, okna w swoich miejscach. We wnęce po gabinecie chcę wstawić duży stół, a z jakimś wypoczynkiem wyjechać na środek, zostaje jeszcze wykusz w którym też bym chciał stół, ale trzy stoły w jednym pokoju to przegięcie. Może zrobię jakiś mały śniadaniowy w wykuszu i duży w gabinecie, albo ten duży wcisnę do wykusza, a w gabinecie postawię szezlong. U mnie to taki mętlik w głowie. Co do likwidacji gabinetu, to wypowiadałem się już kilka razy - decyzji nie żałuję, bo ten salon nie był jakiś ogromny, ale żałuję jednego pomieszczenia mniej. Coś za coś. Dzieci jeszcze nie mamy, ale planujemy i będziemy sobie z tym radzić (jakoś). Sąsiedzi mają technikę na dziecko, można przy nim skakać i hałasować, a ono grzecznie śpi - muszę przechwycić sekret :D

Moim zdaniem klatka schodowa wyszła troszkę za wąska. Schody zmieniłem z zabiegowych na takie z dużym spocznikiem 2m. Łazienkę dolną mam troszkę przerobioną, ale jestem z niej zadowolony, teraz brakuje mi tylko mebli. Pomieszczenie przejściowe między garażem i domem mogło by być bardziej funkcjonalne, ale jest jakie jest i coś tam się wymyśli. Do garażu jeszcze nie wjeżdżałem, ale wydaje mi się, że jedna strona będzie mogła być zastawiona regałami. Na górze w sypialni zlikwidowałem jedno okno balkonowe na poczet dużej szafy - już się robi, w pokoju frontowym zrobiłem okno połączone z drzwiami, bo chciałem w tamtym miejscu wstawić narożne biurko. Reszta jak w projekcie. Ja im bliżej końca, tym mniej myślę o "bublach", chcę się już przeprowadzić i mieszkać i grzebać w ogrodzie :)

aga-gaga
07-10-2011, 15:00
Może zbyt ostro napisane - nie tyle babole co kiepskie rozwiązania. Babole to mamy u nas ze względu na różnej maści fachofcófff, przez co może mi się wydawać, że projekt sam w sobie jest babologenny.
Te kiepskie rozwiązania moim zdaniem (w wersji RODO 6p):

- słupy w pokojach na górze
- niewygodne schody (zmieniliśmy)
- niewygodne wejście do górnej łazienki
- niska ścianka kolankowa (zmieniliśmy)
- nieustawny salon
- kiepskie miejsce na kominek (chyba, że się startuje kominem z piętra ;-))
- wejście do gabinetu prosto z salonu
- przejście do garażu/piwnicy prosto z salonu
- nieustawna kuchnia (poprawiliśmy poprzez likwidację jednego okna i jednego wejścia)
- wąski garaż (w wersji 1G, poprawiliśmy)

- w wersji bez piwnicy wydaje mi się mikroskopijna ta dolna łazienka ale to właściciele takowych powinni się wypowiedzieć.

Wyszła mi w sumie taka lista wad subiektywnych. Zdaję sobie sprawę, że część z nich wynika zasadniczo z niewielkiej powierzchni zabudowy i ograniczenia ciągów komunikacyjnych do minimum.

Tak czy owak teraz już bym nie wybrał tego projektu. Myślę o następnym w technologii drewnianej/szkieletowej zaprojektowanym indywidualnie ;-) A może jestem po prostu zmęczony budową i brak mi entuzjazmu do naszej budowli.

Jest trochę tych kiepskich rozwiązań w rodo 6 p. Jeśli chodzi o słupy w pokojach na górze to ich nie mamy. Majster tak wymyslił że nie trzeba było ich robić.
Jeśli chodzi o - niewygodne schody też zmieniliśmy)
- niewygodne wejście do górnej łazienki (zmieniliśmy)
- niska ścianka kolankowa (zmieniliśmy)
Jeśli chodzi o kominek to też wydaje mi sie że jest w kiepskim miejscu usytuowany. Najlepiej to by pasował na scianie koło małego gabinetu.
Jeśli chodzi o:
- wejście do gabinetu prosto z salonu
- przejście do garażu/piwnicy prosto z salonu
- wąski garaż w wersji 1g
to jakos mi to nie przeszkadza.

Najbardziej to mi się nie podoba ta nieustawna kuchnia (ni w piz** ni w oko) Zlikwidowaliśmy spiżarkę ale zostawiliśmy 2 okna i 2 wejscia pomimo tego ze pare osób nam to odradzało. Jeszcze uparłam się żeby mieć w kuchni zlew 2 komorowy z ociekaczem. Boże gdzie ja go upcham w tej małej klitce.
Za to łazienka na dole jest bardzo ustawna. Jakbym miała jeszcze raz budowac to zrezygnowałabym z jednego balkonu u góry od strony tarasu. Wydaje mi sie że wystarczył by jakiś mały daszek. A jeszcze jeśli chodzi o wiatrołap to jest dosyć mały. Jak mi stanie szafa zabudowana z jednej strony i wejdzie większa liczba osób to się potratują przy rozbieraniu.
Powiem tak z kilku tysięcy projektów rodo 6p i orion wydawały mi się najfajniejszymi projektami. Jest dużo więcej domków bardziej nie przemyślanych. Jakby każdy miał kase to by sobie pałac wystawił. Jeszcze nikt nie wybudował domu i byłby w 100 procętach zadowolony.

Nutka_
07-10-2011, 15:32
Fajna dyskusja:)

Myślę że to jest poprostu tak z jednej strony ludzie nie chcą budować wielkich domów - bo koszty
a z drugiej strony każdy by chciał na tej powierzchni co ma zmieścić wszystko - dużą kuchnie, duży ustawny salon, dużą łazienkę, dodatkowy pokój na dole, kominek, wiatrołap z szafą....:)

Ten domek nie jest po prostu duży i jak chce się mieć wszystko to potem nie do końca się udaje.

Co do listy która dał Michur:

- słupy w pokojach na górze

Zgadzam się ale to nie koniec świata. Nie jest to dla mnie takie wielkie utrudnienie, są większe w tym projekcie:)

- niewygodne schody (zmieniliśmy)

Schody tez zmieniliśmy i są bardzo wygodne więc ten problem kwalifikuje jako w miarę łatwy do usunięcia.

- niewygodne wejście do górnej łazienki

Przed naszą budową oglądaliśmy rodka u Gosik z forum. Ona ma drzwi do górnej łazienki otwierane do środka. Jest to wygodne bo nie wychodzą na schody i zamierzam odgapić to rozwiązanie choć zdaje się jest trochę nieprzepisowe:)


- niska ścianka kolankowa (zmieniliśmy)

Hmm... uważam że to kwestia gustu. Wiem że tu wszyscy jak jeden mąż podwyższają ta ściankę ale ja uważam że nie jest taka tragiczna - są jaskółki, dach jest dwuspadowy więc są ściany szczytowe w pokojach, my zostawiliśmy jak w projekcie ta ściankę.

- nieustawny salon

Tak, to uważam za największy minus. Nie ma praktycznie żadnego pola manewru tutaj. Salon jest nie tyle za mały co własnie nieustawny.
Jednocześnie nie chciałam usuwać pokoju na dole bo wydaje mi sie że to ustawności wcale nie poprawia, jest taki długi tunel wtedy...
Będę się borykać z tym probelmem przy ostatecznym urządzaniu:)

- kiepskie miejsce na kominek (chyba, że się startuje kominem z piętra )

Na razie nie widzę tego jako problem....

- wejście do gabinetu prosto z salonu

To nie jest dla mnei problem ale jeszcze nei mieszkamy....

- przejście do garażu/piwnicy prosto z salonu (nieco poprawiliśmy cofając drzwi)

Mamy rodo bez piwnicy więc nie ma tego problemu, wejście do garażu jest przez kotłownie z wiatrołapu

- nieustawna kuchnia (poprawiliśmy poprzez likwidację jednego okna i jednego wejścia)

Też usuneliśmy małe okno i liczymy że to coś poprawi ustawność, drugie wejście zostało bo mąż nie chce nosić zakupów przez salon
No kuchnia jest mała to wg mnie drugi spory minus nawet po usunięciu spiżarki.....nie będę robić stolika śniadaniowego, będzie tylko stół w wykuszu...zobaczymy

- wąski garaż (w wersji 1G, poprawiliśmy)

Mamy podwójny garaż ,jest mega duży więc nie ma tego problemu

- w wersji bez piwnicy wydaje mi się mikroskopijna ta dolna łazienka ale to właściciele takowych powinni się wypowiedzieć.

Nie wydaje mi sie mała, będzie tam prysznic, umywalka, wc i tyle - spokojnie się zmieści.

Nasz kierownik budowy ma dom w werbenach (chyba 2?), jest podobny do rodka a wydaje mi się że ustawniejszy, następnym razem wybrałabym chyba własnie ten...choć jest on odrobinę większy niż rodo 6.

TAR
07-10-2011, 15:36
oj tam oj tam przesadzacie kochani. Kuchnia wbrew pozorom jest ustawna (mam 2 wejscia i 2 okna) jedno z okien jest przesuniete, jedno zmniejszone i gra gitara. Nie wyobrazam sobie łazenia z zakupami przez salon , poza tym nasz pies ma fajne pole do popisu ganiajac wokol kominka ;) Na moje potrzeby kotłownia tez jest wystarczajaca a mam ją zgodnie z projektem i znajduje sie tam: kocioł gazowy, zbiornik 300 l, cala automatyka i sterowanie, 3 rozdzielnie natynkowe, duza pralka, duza szafka ze zlewem roboczym, nam styka wystarczy ze przejscie jest. Wiatrołap rzeczywiscie nie jest za duzy ale po co wiekszy? Siedzimy raczej w salonie a nie wiatrołapie, a goscie tak naprawde rozbieraja sie na raty wiec nikt sie nie tratuje (w wiatrołapie mamy duza szafe wiec i miejsca relatywnie mniej) łazienka dolna jak dla mnie spora - mniejsza mielismy w bloku tzw. nowe budownictwo , plus za dodatkowy za schowek pod schodami i ukryte miejsce na druga pralke. Słupy u góry mamy zmienione z drewnianych na metalowe i zabudowane w ścianie wiec nam nie przeszkadzaja. dla nas najwiekszym problemem jest zbyt waski garaz i schody zabiegowe. A w salonie mam trzy stoly jeden duzy i dwa malutkie:rotfl:

zuziax
07-10-2011, 16:52
Zgadza się - mamy przez to wylane dodatkowe beleczki żelbetowe pod samymi belkami, które mają niby odciążyć nadproża


Z tego co widać na moim zdjęciu to my też mamy wzmocnione belki, więc nadproża powinny być odpowiednio odciążone. Co do reszty to wysokość nam jak najbardziej odpowiada.

zuziax
07-10-2011, 17:47
Może zbyt ostro napisane - nie tyle babole co kiepskie rozwiązania. Babole to mamy u nas ze względu na różnej maści fachofcófff, przez co może mi się wydawać, że projekt sam w sobie jest babologenny.
Te kiepskie rozwiązania moim zdaniem (w wersji RODO 6p):

- słupy w pokojach na górze
- niewygodne schody (zmieniliśmy)
- niewygodne wejście do górnej łazienki
- niska ścianka kolankowa (zmieniliśmy)
- nieustawny salon
- kiepskie miejsce na kominek (chyba, że się startuje kominem z piętra ;-))
- wejście do gabinetu prosto z salonu
- przejście do garażu/piwnicy prosto z salonu (nieco poprawiliśmy cofając drzwi)
- nieustawna kuchnia (poprawiliśmy poprzez likwidację jednego okna i jednego wejścia)
- wąski garaż (w wersji 1G, poprawiliśmy)

- w wersji bez piwnicy wydaje mi się mikroskopijna ta dolna łazienka ale to właściciele takowych powinni się wypowiedzieć.

Wyszła mi w sumie taka lista wad subiektywnych. Zdaję sobie sprawę, że część z nich wynika zasadniczo z niewielkiej powierzchni zabudowy i ograniczenia ciągów komunikacyjnych do minimum.

W naszym projekcie zmieniliśmy układ łazienki na drugą stronę, taki plus z tego ze słup podtrzymujący wykusz nad balkonem został umieszczony w ścianie działowej. Czyli po przesunięciu ściany działowej automatycznie drzwi z pokoju nad kuchnią są drzwiami z pokoju nad łazienką:

http://img225.imageshack.us/img225/209/projektydomowrododendro.gif

Co do ścian kolankowych to faktycznie trochę niskie ale to sypialnia a nie pokój dzienny.

Co do reszty nie widzę zbyt dużego problemu.

eniac
07-10-2011, 17:51
MICHUR

Mam identyczne odczucia - domu drugi raz bym nie wybrała z podobnych względów.... (nawet mam juz inny wybrany:))) hahahaha)))))
Na pocieszenie: często od różnych ludzi z "wykończeniówki" i zupełenie przypadkowych słyszę że fajny dom, że podoba sie to i tamto....
POCIESZAJĄCE:)))) te pochwały bo chyba też już jesteśmy zmęczeni i widzimy same minusy i niedoróbki....
Przy wyborze paneli do salonu i podłogówki zauważyliśmy u siebie coś co ja nazywam "ZMĘCZENIEM MATERIAŁU" - tzn. żadne z nas nie miało ochoty odzwiedzać więcej niż jednego sklepu za to z dużym asortymentem, do tego na wieść o możliwości montażu z ich strony chętnie sie zgodziliśmy - bez dokładnego porównywania cen w obu przypadkach i bez targowania - rabat na słowo sprzedawcy......
Myślę że jest to efekt końcowy - dlatego przeprowadzamy się na dniach mimo iż salon pusty, schody w listopadzie, meble na zamaówienie też koło listopada - ALE TO NIC - BYLE JUŻ ZAMIESZKAĆ!!!!!

pozdrawiam MAriola

aga-gaga
07-10-2011, 18:03
Czy ktoś z forum ma może w rodku drzwi oddzielające parter od piętra? Pytanie do osób mieszkających. Czy nie jest chłodno w salonie przez to ze ciepło ucieka tą otwartą klatką do góry?

aga-gaga
07-10-2011, 18:06
zuziax no jest to fajny pomysł z ta łazienką u góry z wejściem na balkon. W takim wypadku wydaje mi się zbyteczne robić okno dachowe w łazience. A w tym pokoju nad garażem to można się gonić.

zuziax
07-10-2011, 18:16
zuziax no jest to fajny pomysł z ta łazienką u góry z wejściem na balkon. W takim wypadku wydaje mi się zbyteczne robić okno dachowe w łazience. A w tym pokoju nad garażem to można się gonić.

Wykusz od strony tarasu został zlikwidowany, więc w łazience będzie okno dachowe :). a co do pokoju nad garażem to właśnie planowaliśmy takie większe pomieszczenie na jakieś imprezy czy bilarda :stereo:

Nutka_
07-10-2011, 18:33
oj tam oj tam przesadzacie kochani. .....:rotfl:

Heh:) Racja TAR:)
Domek jest fajny, my z mężem zaczeliśmy budowę koncem czerwca więc wciąż jesteśmy na fali radości że domek stoi i możemy go wykańczać więc w sumie wszystko nam się podoba:)

No i jestem z tych którzy wybrali by go po raz drugi:)

Pozdrowienia!

eniac
08-10-2011, 07:43
W temacie rozwiązań w Rodosku to zauważyłam że skupiliśmy się na uwagach dołu domu..
Mnie nasunęła sie dziś jedna myslę praktyczna uwaga co do góry. Zlikwidowałam jedno okno nad wykuszem (zostały 2). Myślę że to było dobre rozwiązanie bo dzieki temu mam w jednym pokoju miejsce na meble, które nie dochodzą do okna, a w drugim długą na 2,70 szafę wnękową - co bardzo sobie chwalę gdyż ten pokój to moja sypalnia i cieszy mnie że nie bedę zbiegać rano po schodach po ubrania na dół....
Wogóle myślę że na górze bardzo by sie przydała garderoba - ale widzę to dopiero teraz jak sie urządzamy... Chyba teraz zmniejszyłabym oba pokoje na górze i zrobiłabym między nimi garderobę (oczywiscie kosztem śodkowego okna) - na etapie budowy nie bardzo to widziałam, bałam sie że wyjdzie taka "wąska kiszka" i dletego wybrałam szafę wnękową - ale garderoba pozostanie w strefie - "niezrealizowanych z braku czasu pomysłów"...
pozdrawiam MAriola

margaret2011
08-10-2011, 13:41
Witam wszystkich.
Przeczytałam prawie całe forum, a uzbierało się już dobrych paręset stron i muszę przyznać, że znalazłam tu wiele cennych uwag.
Sama buduję dom pod Częstochową i chętnie nawiążę kontakt z kimś kto buduje lub mieszka w rodo a jest z woj. śląskiego. Aktualnie jestem na etapie konstrukcji dachu ale jednocześnie zastanawiam się nad rozmieszczeniem sprzętów w kuchni. Zostawiłam obydwa wejścia do kuchni ale zlikwidowałam okno od strony wykusza. Jeżeli ktoś ma opracowany projekt takiej kuchni to poprosiłabym o przesłanie na adres: [email protected]

bozenm
09-10-2011, 11:59
Witam nowych rodofanów...
Mam pytanie do osób, które poszerzyły dom o 80 cm.. ile Wam wyszło m2 tynków wew i zewn i wylewek? próbowałam odszukać na forum ale bezskutecznie. Bardzo by mam to ułatwiło planowanie budżetu...Z góry dziękuję:)

Nutka_
09-10-2011, 19:00
A ile w ogóle płaciliście za tynki i ile za wylewki?

Właśnie szukam ekipy do Rodo 6 G2

mWilQ
09-10-2011, 19:47
A ile w ogóle płaciliście za tynki i ile za wylewki?

Właśnie szukam ekipy do Rodo 6 G2

tynki różnie: c-w filcowane x4 36zł (nie polecam, u mnie i tak ostatecznie pojawiły się gładzie) / m2, zwykłe c-w na gładko 24zł
posadzki: 10-12zł

Nutka_
09-10-2011, 20:46
tynki różnie: c-w filcowane x4 36zł (nie polecam, u mnie i tak ostatecznie pojawiły się gładzie) / m2, zwykłe c-w na gładko 24zł
posadzki: 10-12zł

Bardzo dziękuję!
A zdradzisz ile tak mniej-więcej wyszło z materiałami?

Zastanawiam się czy w tym roku jeszcze zmieścimy się w budżecie z tynkami....czy odpuścić i robić na wiosnę.

artek-
09-10-2011, 21:12
Witam nowych rodofanów...
Mam pytanie do osób, które poszerzyły dom o 80 cm.. ile Wam wyszło m2 tynków wew i zewn i wylewek? próbowałam odszukać na forum ale bezskutecznie. Bardzo by mam to ułatwiło planowanie budżetu...Z góry dziękuję:)

Ja poszerzalem o 80cm czesc mieszkalna, zwezajac garaz o 20 - wyszlo bodaj 420m2 bez sufitow (robilem regispy). Z sufitami byloby dodatkowo ok 90m2 (70m2 czesc mieszkalna na dole + garaz).
Za tynki zaplacilem 10000 z materialem (c-w w pomieszczeniach mokrych: lazienki, kotlownia, garaz - reszta pomieszczen gipsowe) - bez sufitow.

Wylewki wyszlo ok 9000 za robocizne i material, z tym ze material sam zalatwialem. Koszty robi przede wszystkim styropian - u mnie bylo 7cm gora, na dole 12cm. Styropian to ok 3000, robocizna z ulozeniem styropianu i plastyfikatorem 2500 (za niecale 200m2), cement, folia, zbrojenie w garazu - 2100, piasek 1400

eniac
10-10-2011, 08:35
Widze że osób budujących przybywa - więc mam dla Was jeszcze jedną podpowiedź. Dziś bym nie oszczędzała tylko wylała skosy z botonu...
PO zrobeniu regipsów - okazałao sie że ciągle cos peka w kazdym pokoju - i mimo poprawek po 10x - zawsze to samo wychodzi - więc dałam sobie spokój i udaje że tego nie widzę....

pozdrawiam MAriola

michur
10-10-2011, 08:39
Widze że osób budujących przybywa - więc mam dla Was jeszcze jedną podpowiedź. Dziś bym nie oszczędzała tylko wylała skosy z botonu...
PO zrobeniu regipsów - okazałao sie że ciągle cos peka w kazdym pokoju - i mimo poprawek po 10x - zawsze to samo wychodzi - więc dałam sobie spokój i udaje że tego nie widzę....

pozdrawiam MAriola

O tak, potwierdzam :D Wylać, zatynkować i spokój. Może w następnym domu tak zrobimy ;-)

TAR
10-10-2011, 09:02
Heh:) Racja TAR:)
Domek jest fajny, my z mężem zaczeliśmy budowę koncem czerwca więc wciąż jesteśmy na fali radości że domek stoi i możemy go wykańczać więc w sumie wszystko nam się podoba:)

No i jestem z tych którzy wybrali by go po raz drugi:)

Pozdrowienia!

Nutka, ja po przeprowadzce tez narzekalam na rodka ale w sumie mozna sie przyzwyczaic, nawet udaje mi sie wjechac tylem do tego waskiego garazu ;) (my akurat mamy tam postawione 2 duze regały i szafe na narzedzia plus w spizarni jeszcze 2).
Gdybym jednak jeszcze raz sie budowala w tym samym miejscu to bym wybrala inny dom i to byłby ten projekt oczywiscie z malymi zmianami:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kiwi-n/m4dc3fc099895b,2598 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Farchon.pl%2Fgotowe-projekty-domow%2Fdom-w-kiwi-n%2Fm4dc3fc099895b%2C2598)

ale szczytem moich marzen jest dom z plaskim dachem, parterowy troche jak ten ponizej, niestety WZ u nas nie pozwalaly na takie rozwiazanie i dzialka tez za mala, ale kto wie moze kiedys......
http://www.contemporist.com/photos/st_lambert_08_01.jpg

uwierzycie, ze po ponad roku mieszkania nadal nie jestesmy do konca rozpakowani i ulozeni? O lampach nie wspomne ;)

Ktos wyzej pytał czy z klatki nie schodzi zimne powietrze, odpowiem: schodzi ale nie jest to szczegolnie dokuczliwe (mam na mysli otwarta klatke schodowa)

eniac podzielam twoje odczucia odnosnie "zmeczenia materialu" tez tak mielismy i ja nadal dostaje torsji jak mam gdzies do sklepu jechac i pomagac komus z rodziny wybierac np. kafelki bleee.....

renata400
10-10-2011, 12:47
Widze że osób budujących przybywa - więc mam dla Was jeszcze jedną podpowiedź. Dziś bym nie oszczędzała tylko wylała skosy z botonu...
PO zrobeniu regipsów - okazałao sie że ciągle cos peka w kazdym pokoju - i mimo poprawek po 10x - zawsze to samo wychodzi - więc dałam sobie spokój i udaje że tego nie widzę....

pozdrawiam MAriola

My właśnie tak zrobiliśmy!!! Wiem ,że są to większe koszta, ale naszym zdaniem warto;) Zdjęcia z betonowych skosów może zamieszcze wieczorem, bo sama jeszcze nie widziałam:(. Tak to jest jak się buduje na odległość:(

Kasia1314
10-10-2011, 13:20
Witam. Jak juz wcześniej pisalam ja też mam skosy murowane z cegły dziurawki i ocieplone styropianem 10cm, na to siatka i klej a na strychu grubsza wylewka. Jestem cała happy że już się nie będziemy bawić z wełną i kiepskimi fachowcami.To bujda że koszty są takie wysokie. Zrobiliśmy grubsze ścianki na poddaszu i parterze i żadnych słupów na poddaszu nie mamy. We frontowym pokoju na górze, tam gdzie miał być słup jest przedłużona ścianka żeby ciężar płatwi miał się na czym oprzeć. Wybiję w tej ściance dwa kwadratowe otwory i będą tam półeczki na jakąś ozdobę, widziałam gdzieś na forum jak ktoś tak zabudował słup regipsem. Oczywiście drzwi środkowe nad wykuszem zlikwidowane, bo nie wyobrażam sobie gdzie miałabym meble postawić. Poza tym ten pokój to byłby jedno wielkie okno..
Niewiem dlaczego schody zabiegowe mają tylu przeciwników, ja takie mam i co ja się nabiegam po nich aż po piwnicę.. Są bardzo wygodne i fajnie wyglądają.
Odnośnie wiatrołapu to my dobudowaliśmy ganek bo byliśmy zmuszeni (strasznie by nam wiało i sypało w dzwi) i choć pewnie zepsuł trochę wygląd domku to teraz będzie gdzie buty postawić:) Piwnica przez to także zyskała wejście z zewnątrz.
Kominka u nas na razie nie będzie choć komin stoi. Może kiedys znajdziemy czas i ochotę na "kotłownię" w salonie to pomyślimy.. A wentylacje się przydadzą, ta w salonie także, mniej wilgoci.
Ogólnie dom wydaje mi się komfortowy. Widziałam już wiele kiepskich wnętrz dlatego ten mi się tak podoba. Gdybym miała wybrać inny to byłby to dom o dachu w litere T. Czyli na przykł. Rododendron 2. Jest tam bardzo niewiele skosów na poddaszu. Przez to dużo więcej ustawności.

Ancyk
11-10-2011, 08:18
Witajcie napiszcie proszę ile was kosztowały okna do całego domku??. Musimy zimą zamówić aby obniżyć koszty.Dziś nam leją płytę górną aż 24 kubiki betonu sobie zażyczyli szok jak dużo! jak zwykle nasi budowlańcy się podśmiewają, że bardzo gruba płyta ale cóż taki są te wyliczenia w naszym rodku:) Pokoik na dole zlikwidowany.Okno w kuchni od strony wykusza też jednak zostawimy przejście z boku. Napiszcie coś więcej o tych schodach czemu są nie wygodne???My je troszkę poszerzyliśmy. Pozdrówka

Konto usunięte na żądanie
11-10-2011, 08:49
24m3 to trochę dużo. Nam wyszło 19,5 m3- rodek z podwójnym garażem i strop terriva.

Co do okien to śledząc forum mogę napisać że w zależności od producenta ale ludzie podają zakres cenowy od ok 16 000 do 22 000

michur
11-10-2011, 08:59
Witajcie napiszcie proszę ile was kosztowały okna do całego domku??. Musimy zimą zamówić aby obniżyć koszty.Dziś nam leją płytę górną aż 24 kubiki betonu sobie zażyczyli szok jak dużo! jak zwykle nasi budowlańcy się podśmiewają, że bardzo gruba płyta ale cóż taki są te wyliczenia w naszym rodku:) Pokoik na dole zlikwidowany.Okno w kuchni od strony wykusza też jednak zostawimy przejście z boku. Napiszcie coś więcej o tych schodach czemu są nie wygodne???My je troszkę poszerzyliśmy. Pozdrówka

Okna 14.800zł Oknoplus, obustronny kolor, część okien zlikwidowana, Rodo6p, no i było to rok temu. Wydaje mi się, że pytanie o ogólną cenę jest bezsensowne.

Schody zabiegowa są niewygodne moim zdaniem. Mamy takie w pracy i są koszmarne - można chodzi tylko po jednej stronie (tam gdzie szerszy stopień), przy wymijaniu trzeba się zatrzymać (no dobra, to może nie jest tak istotne w domu, gdzie nie przechodzi tam i z powrotem kilka osób). No i moje 1.5roczne dziecko nie dało by rady się na nie wspiąć - teraz radzi sobie nieźle przytrzymując się barierki ;-)

Kasia1314
11-10-2011, 09:25
Może to i racja że 1,5 roczne dziecko ma lepiej wychodzić tylko że ja bym takiego brzdąca w ogóle na tak wysokie schody nie puściła żeby nie rozbiło głowy:) Może w szpilkach źle jest po nich chodzić, ale te przeważnie się zdejmuje na dole:) Tak, z pewnych względów może i są niezbyt wygodne, np gdy jest ciemno trzeba szukać stopni:D Ale ogólnie bardzo ok. A co do okien to chyba każdy ma inna ilość wg uznania i chyba rzadko kto ma jak w projekcie. Więc lepiej pytać o firmę niż o cenę, chyba że faktyczne z zakresu od.. do..

michur
11-10-2011, 09:28
Może to i racja że 1,5 roczne dziecko ma lepiej wychodzić tylko że ja bym takiego brzdąca w ogóle na tak wysokie schody nie puściła żeby nie rozbiło głowy:)

Oczywiście jest asekurowane za każdym razem. Ale to tak poza tematem ;-)

ewelka-sochaczew
11-10-2011, 12:41
witam wszystkich:)
u nas stan surowy zamknięty, w końcu, teraz zastanawiam się nad schodami wejściowymi, co sądzicie o kostce. Mam wątpliwości czy zwykłe betonowe obłożyć później płytkami czy kostka.

Kasia1314
11-10-2011, 13:03
Gdybym miała niezbyt wysokie schody, tak ze dwa stopnie, to napewno byłaby to kostka. Nie taka zwykła z krawężnikami tylko takie okrągłe słupki betonowe, w kolorze kostki, poustawiane na przykład w półkole. Nie umiem tego wytłumaczyć ale widziałam takie i zakochałam się. A w zimie jest to praktyczniejsze bo mniej śliskie.

michur
11-10-2011, 13:08
Gdybym miała niezbyt wysokie schody, tak ze dwa stopnie, to napewno byłaby to kostka. Nie taka zwykła z krawężnikami tylko takie okrągłe słupki betonowe, w kolorze kostki, poustawiane na przykład w półkole. Nie umiem tego wytłumaczyć ale widziałam takie i zakochałam się. A w zimie jest to praktyczniejsze bo mniej śliskie.

Takie?
http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2010/03/schody-z-kostki.jpg

To schody z użyciem palisady betonowej.

Kasia1314
11-10-2011, 13:21
Tak, dokładnie takie tylko bodajże całe schody były z nich wykonane w takie półkola i w kolorze czerwonym jak cała kostka. Piękna sprawa, przyciąga wzrok.

sister_2
11-10-2011, 15:46
Witam, mam pytanie czy ktoś robił zmiany do pozwolenia na budowę? Ile Was kosztował taki aneks do pozwolenia na budowę? Nam kobieta powiedziała 1200zł za podniesienie dachu o 25cm i zwiększenie kotłowni a tym samym zmniejszenie łazienki i jeszcze zmiana drzwi w sypiani (nie będzie słupa żelbetowego tylko grubsza ściana 24cm). Pod schodami zostawiliśmy przestrzeń na drobiazgi (wejście pod schody z łazienki).

bozenm
11-10-2011, 21:21
Ja poszerzalem o 80cm czesc mieszkalna, ..........

Dzięki wielkie... to już jest jakiś obraz....

netka&grzes
12-10-2011, 07:39
Witam wszystkich
przeczytałam dyskusje na temat zmian i błędów w domku i mogę dorzucić jeszcze swoje trzy grosze :) my mamy otynkowane i zabieramy sie powoli za strop i właśnie teraz żałujemy że go nie wylaliśmy. oprócz tego zmieniłabym schody ale na jakie to nie wiem :) mam je strasznie spiepszone :/ chodzić jest ciężko. a co do salonu to zlikwidowaliśmy pokój i mi sie podoba, ale fakt ciężko ustawny jest, kuchnia jest w sam raz. Przenieśliśmy kotłownię w tył garażu a na jej konto mamy łazienkę z oknem :) A co do pokoju środkowego na górze wymarzyła mi sie taka duża szafa przesówana, ale niestety błąd murarzy i nasze nie dopilnowanie mamy za blisko drzwi ściany i z tą szafą to nie wiadomo jak wyjdzie :/ Teraz zrezygnowalibyśmy z balkonu z tyły domu a na jego miejsce dwa kurniki a tak pozatym to nie widze większych problemów. Zobaczymy jak będzie w trakcie wykończeniówki :)
pozdrawiam

TAR
12-10-2011, 08:28
ja tez bym zlikwidowala balkon z tylu i moglabym wtedy bez problemu zadaszony taras zrobic, a tak to taka kalamancja moze wyjsc, mimo wszystko bedziemy cos kombinowac w przyszłym roku.

ewelka-sochaczew
12-10-2011, 09:30
Witam, mam pytanie czy ktoś robił zmiany do pozwolenia na budowę? Ile Was kosztował taki aneks do pozwolenia na budowę? Nam kobieta powiedziała 1200zł za podniesienie dachu o 25cm i zwiększenie kotłowni a tym samym zmniejszenie łazienki i jeszcze zmiana drzwi w sypiani (nie będzie słupa żelbetowego tylko grubsza ściana 24cm). Pod schodami zostawiliśmy przestrzeń na drobiazgi (wejście pod schody z łazienki).

Ja składałam wniosek o zmianę decyzji pozwolenia na budowe, dokładnie zmieniła nam sie wysokość kalenicy o jakieś 40-50 cm i dostalismy nowe po około 3 tygodniach bezpłatnie. Pytanie jaka kobieta czy urzędzie czy nadzorczyni budowy, bo tak jak napisałam w urzedzie bezpłatnie, a takie zmiany jak ty piszesz przesunięcie scianki działowej itd, to nawet nie informowałam nadzorczyni, sama widziała jak przyjechała i powiedziała aby każdą zmiane zapisać bo ona to później zmieni w starostwie do odbioru też bezpłatnie .

Nutka_
12-10-2011, 18:27
witam wszystkich:)
u nas stan surowy zamknięty, w końcu, teraz zastanawiam się nad schodami wejściowymi, co sądzicie o kostce. Mam wątpliwości czy zwykłe betonowe obłożyć później płytkami czy kostka.

Ewelka, też właśnie to rozważam i zdecydowaliśmy ostatecznie robić właśnie kostkę:)
Gratuluje stanu surowego zamkniętego - u nas będzie za 2 tygodnie!


Michur, bardzo ładne schody!

bamari
13-10-2011, 02:41
Hejka!!

Trochę mnie tu nie było, ale przeprowadzka zgodnie z planem czyli mieszkamy od 1 września , w sumie brakuje tylko tynku na ociepleniu i napewno już nie w tym roku fachowcy twierdzą ze pogoda nie taka:) nie ma też z przodu płotu ale bez tego można mieszkać.

Wiem jedno nie kombinujcie z wylewanie schodów tarasu po prostu szkoda kasy nasz wymurowany taraz koparka rozwaliła w 5 minut teraz bedzie wszystko czyli schody i taras z kostki dużo szybciej i taniej jak już skończą wrzucę jakieś fotki........

michur
13-10-2011, 06:57
Ewelka, też właśnie to rozważam i zdecydowaliśmy ostatecznie robić właśnie kostkę:)
Gratuluje stanu surowego zamkniętego - u nas będzie za 2 tygodnie!


Michur, bardzo ładne schody!

To niestety nie moje.

Ancyk
13-10-2011, 07:38
Bamari ale Ci zazdroszczę,że masz to już wszystko za sobą!!!My dopiero kończymy stan surowy:( koniecznie zamieść zdjęcia jestem bardzo ciekawa kuchni i salonu. Czekamy Pozdrowienia i miłego mieszkania w nowym domku!

eniac
13-10-2011, 07:41
My również zastanawialiśmy się czy robić kostkę czy beton i płytki. MAm na myśli cały taras i cos przed wejściem. I wybraliśmy kostkę - raz że płytki w zimie na schodach to totalna porażka - wiem jak jest ślisko bo nadgarstek wybiłam tamtej zimy.... a dwa kasa - z tego co się orientowaliśmy beton + dobry klej i odpowiednie płytki też nie wychodzą mało, poza tym trzeba się trochę narobić przy tym tarasie (my planujemy taras duuużżżżżży od wykuszu i połączony z tym dużym oknem w salonie ..... )
Zdjęcia schodów od Michura są właśnie takie jak mi sie marzy - tylko gorzej z kasą bo po zamówieniu projektu i wstępnym oszacowaniu całej kostki wokół domu łącznie z tarasem wyszło na ten cel jakieś 20.000 czyli i połowę dla mnie za dużo:((((
Ale to jeszcze nic w kwestii kosztów - ogród + kostka wyszedł wg mojej Pani projektant bagatela 50.000..... (fakt zapowiada sie przeslicznie - jak z innej bajki....)
Wiec jak już sie wprowadzę to wydrukuję ten projekt i powieszę na lodówce z napisem " 50.000 PÓŹNIEJ"....
pozdrawiam MAriola

ewelka-sochaczew
13-10-2011, 09:19
hej, u mojej mamy są schody wylane i na to płytki i to wyglada tak: najpierw szczotka później mop (gdy są brudne, a tak jest codziennie), w zimie ślizgawica, płytki ma od 5 lat, gdy jedna pękła to takiej samej już nie mogła kupić inny odcień itd.

Mam zrobiona wycenę na schody z kostki 3 tysiace za materiał i robotę tego typu które przedstawił michur z palisadami, kostka 60 zł za m3, robota tyle samo, a za wstawienie jednej palisady 4 zł kostki wyszło 6 m2 + 140 palisad , od kolumn będzie szedł murek z bloczka a w środku kostka. Wydaje mi się że nie drogo.

Kasia1314
13-10-2011, 09:32
Mam prośbę o w miarę szybką informację na temat łat. Mianowicie ile metrów bierzących łat potrzebowaliście do rodka. ja liczyłam to bez jaskółek "do prosta" i wyszło mi jakieś 420mb. Łaty co 40cm, 7cm szerokości więc 47 cm. Czy to możliwe żeby aż tyle??

netka&grzes
13-10-2011, 12:17
My mamy taras z betonu ale nad schodami sie jeszcze zastanawiamy nie jesesmy jeszcze zdecydowani na kształt :]

waldi & marta
14-10-2011, 15:53
Witam dawno tu nie zaglądałem gdyż nie było bardzo czasu tylko budowa i budowa.
Mam pytanko ile sztuk cegieł KLINKIER idzie na komin sztuk 2 wersja rodo 6p
Z góry dziękuje i pozdrawiam !!!!!:yes:

Konto usunięte na żądanie
14-10-2011, 19:10
Co do cegiel klinkierowych: rodek 6 g2 kotlownia za garazem czyli 3 kominy i poszlo 920 cegiel. Na 2 kominy salon plus ten w dawnej kotlowni poszla cala paleta 420 szt. Przy czym dodam ze w projekcie ktorys komin jest kwadratowy, a my je zrobilismy w scianach czyli sa prostokatne.
@

aga-gaga
14-10-2011, 19:26
Witam, mam małe pytanko. Jak u was idą piony od centralnego ogrzewania między garażem i pokojem nad garażem? Czy chowacie rurki w ścianie?
Jeśli ktos z was miałby jakieś zdjęcia to proszę zamieście.

bozenm
14-10-2011, 20:29
U nas w rodo 6g2 na dwa kominy poszło 570 z tym że komin w kotłowni mamy powiększony (ogrzewanie na gaz i węgiel).

bozenm
14-10-2011, 20:33
Ja mam jeszcze pytanie do osób które mają okna z oknoplusa. Czy ktoś z Was ma okna thermo plus? interesuje nas jeszcze okna tarasowego. Zmieniliśmy otwór na 3000x2300. rozważamy dwie opcje okno stale +przesuwno uchylne+stałe lub dwuskrzydlowe jedno stałe jedno przesuwne. Proszę o poradę jakich okuć szukać i na co zwracać uwagę?

Nutka_
14-10-2011, 21:17
Ja mam jeszcze pytanie do osób które mają okna z oknoplusa. Czy ktoś z Was ma okna thermo plus? interesuje nas jeszcze okna tarasowego. Zmieniliśmy otwór na 3000x2300. rozważamy dwie opcje okno stale +przesuwno uchylne+stałe lub dwuskrzydlowe jedno stałe jedno przesuwne. Proszę o poradę jakich okuć szukać i na co zwracać uwagę?

Hej, my mamy oknoplus trzyszybowe z wkładem thermo.
Co do okna tarasowego to pamiętaj jak zrobisz przesuwne to otwiera Ci się tylko połowa. My mamy wyjście tarasowe jak w projekcie (180 cm) i choć rozważaliśmy przesuwne w oknoplus to stwierdziliśmy że otwieranie tylko 90 cm to za mało. Jeśli masz większy otwór to może warto nie robić tego stałego elementu?

Okucia w oknoplus to winkhaus więc jedne z najlepszych.
Co do innych parametów/istotnych uwag to przejrzyj kilka stron forum do tyłu, była o tym dyskusja, info o profilach, etc

Pozdrawiam!

Konto usunięte na żądanie
14-10-2011, 21:59
Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

luhaszek
14-10-2011, 23:39
Witam wszystkich sympatykow Rodka6.

Jestesmy z Gdanska, bedziemy budowac sie w Cedrach Malych, w tej chwili jestesmy na etapie "papierologii".
Mamy badania geologiczne, czekamy na mape i wtedy bedziemy startowac z adaptacja projektu.

Mam pytanie, czy na forum jest ktos z wpj. pomorskiego z kim moglabym porozmawiac, ew. zobaczyc domek na zywo, posluchac dobrych rad itp.?

napisz [email protected] my mamy dom w zukowie

ewelka-sochaczew
15-10-2011, 19:17
dziś mam doła budowlanego:(
tyle rzeczy idzie na opak, kominy mi się nie podobają, ja wiem żę to pierdoła, ale jak buduję dom na całe życie to ma mnie zachwycać każdy jego element.
przyszła ekipa to tynku pod bramę garażową (jutro zakładają) zaczeli od południu i "myśleli" że w pół dnia się wyrobią( łącznie z sufitem) i wyobraźcie sobie ekipa droga, pomyślałam że sprawdzę ich na małej powierzchni przed całymi tynkami a tu taki zonk.
dla zainteresowanych budujemy systemem gospodarczym i stan surowy zamknięty kosztował nas 110 tysięcy- chociarz to jest pocieszające

Konto usunięte na żądanie
15-10-2011, 19:48
Co do doła ta ja tez dzis przybiłem sie w hurtowni kiedy kolejna 10 tys poszls za materialy. 110 000 to powiem szczerze bardzo malo bo nas SSO bedzie kosztowal ok 140 000 w tym robocizna 45 000. Tyle ze na materialy nie zalowalem i wszystko z gornej polki. Ale idzie zima odpoczniemy zeby z wiosny mocno ruszyc do przodu!!

bozenm
15-10-2011, 20:10
Hmmmm SSO 110....140 tys. u nas wyszło 165tys. 58 robocizna a na materiały ceny negocjowaliśmy takie że konkurencja mówiła.."nie możliwe że ktoś sprzedaje po cenach producenta..." gratuluje takich kosztów....

Nutka_
16-10-2011, 13:18
Co do doła ta ja tez dzis przybiłem sie w hurtowni kiedy kolejna 10 tys poszls za materialy. 110 000 to powiem szczerze bardzo malo bo nas SSO bedzie kosztowal ok 140 000 w tym robocizna 45 000. Tyle ze na materialy nie zalowalem i wszystko z gornej polki. Ale idzie zima odpoczniemy zeby z wiosny mocno ruszyc do przodu!!

Tak, 110 to naprawdę niedużo.
U nas tak jak u Lokmena, nawet ciut więcej bo SSO z 4 oknami dachowymi fakro z rynnami i podbitką wyszło 155 tyś (fundament i strop szalowany i lany, ściany porotherm 25 i wewnętrzne porotherm 11, dachówka Roben, kominy systemowe Schiedel i cegła kinkierowa na górze, ekipa też 45 tyś, garaż 2 stanowiskowy)

Pozdrowienia!

80mariusz80
16-10-2011, 19:46
a ja wracam do tynków (c/w)...
Czy w umowie z tynkarzami mieliście zapis odnośnie zużycia materiału na m2? Chodzi mi konkretnie o punkt, w którym tynkarze zabezpieczają się przed krzywymi ścianami, i podają - w moim przypadku - średnie zużycie tynku c/w 20kg na m2. Przy przekroczeniu tej wartości dopłata 0,50 PLN za kilogram.
Jeśli mieliście, to co konkretnie?

80mariusz80
17-10-2011, 11:00
Chciałbym przed zimą zaizolować jeszcze balkony w rodku. Wszystkie 3 na piętrze. Wykonawca zaśpiewał za wszystko 3400 PLN netto - w tym robocizna i materiał (izolacje przeciwilgociowe, termiczne, papy, wylewka); sama wylewka z izolacjami. Gwarancja 3 lata.
Czy takie ceny to jest norma czy ja żyję w innym świecie? Tam wychodzi chyba ok. 11-13 m2.

michur
17-10-2011, 11:22
Chciałbym przed zimą zaizolować jeszcze balkony w rodku. Wszystkie 3 na piętrze. Wykonawca zaśpiewał za wszystko 3400 PLN netto - w tym robocizna i materiał (izolacje przeciwilgociowe, termiczne, papy, wylewka); sama wylewka z izolacjami. Gwarancja 3 lata.
Czy takie ceny to jest norma czy ja żyję w innym świecie? Tam wychodzi chyba ok. 11-13 m2.

Ja robię sam - balkon nad wykuszem (ok. 5m2) wyszedł mnie do tej pory około 600zł ale jeszcze potrzebuję obróbki blacharskie/okap. Roboty trochę przy tym jest. Wydaje mi się zatem, że 3400 za wszystkie 3 nie jest jakoś mocno przesadzone aczkolwiek mało to też nie jest. Jeszcze w sumie zależy jakie materiały.
U mnie są takie warstwy: płyta żelbetowa, masa dyspersyjna, papa termozgrzewalna, 2x folia, płyty PIR 7.5cm, wylewka wzmocniona siatką stalową, hydroizolacja Mapelastic z zatopioną obróbką blacharską. Na to pójdą płytki.

80mariusz80
17-10-2011, 11:35
Dzięki michur.
Ręce mi opadają; to prawie 300 PLN za metr kwadratowy.
U mnie ten balkon nad wykuszem jest źle zrobiony, podobnie jak u Ciebie mam ok. 12cm na wylewkę (Ty miałeś chyba mniej), poza tym spad jest do środka i zbiera się na nim kałuża podczas deszczu. Jakby było mało, to chyba po ostatniej zimie mróz zrobił swoje i przy ulewach kapie mi do salonu (w wykuszu), choć obłożyliśmy balkony foliami na zimę żeby nie przemarzły za bardzo.
Chyba będę musiał awaryjnie wysupłać te pieniądze, bo mi rozsadzi go jeszcze bardziej w tą zimę :(

michur
17-10-2011, 11:41
Dzięki michur.
Ręce mi opadają; to prawie 300 PLN za metr kwadratowy.
U mnie ten balkon nad wykuszem jest źle zrobiony, podobnie jak u Ciebie mam ok. 12cm na wylewkę (Ty miałeś chyba mniej), poza tym spad jest do środka i zbiera się na nim kałuża podczas deszczu. Jakby było mało, to chyba po ostatniej zimie mróz zrobił swoje i przy ulewach kapie mi do salonu (w wykuszu), choć obłożyliśmy balkony foliami na zimę żeby nie przemarzły za bardzo.
Chyba będę musiał awaryjnie wysupłać te pieniądze, bo mi rozsadzi go jeszcze bardziej w tą zimę :(

Miałem 8cm do dolnej krawędzi ościeżnicy drzwi... tyle co papa + termoizolacja. Wylewkę mam prawie do górnej krawędzi - odwodnienia z drzwi poprowadzone rurkami w wylewce - taką mam "rzeźbę"...
Te balkony z przodu i z tyłu w sumie nie potrzebują tak mocnej hydro/termoizolacji więc tam cena powinna być dużo niższa. Skonsultuj to z innymi wykonawcami.


Swoja drogą grubość tego balkonu nad wykuszem wykonanego zgodnie z projektem musi być imponująca ;-)

JANET 13
17-10-2011, 18:52
Witam a mój balkon nad wykuszem wygląda tak (fotka) tzn jeszcze zostało go nam pomalować zaprawą uszczelniającą - elastyczną firmy "SOPRO" a potem tylko płytki i balustrada i balkonik gotowy:)
http://images49.fotosik.pl/1106/d964b1b6c36494fcm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d964b1b6c36494fc.html)

AnnC06
17-10-2011, 19:09
Witam. W prawdzie nie buduje rododendrona 6 lecz rododendrona 8, ale zaglądam do was dosyć często, bo oba projekty są prawie takie same. Mam prośbę do osób, które są na etapie wykańczania domu- proszę o opinie i zdjęcia salonu. Zastanawiam się nad zostawieniem gabinetu na dole, ale boję się że salon będzie za mały i dosyć nie ustawny.... Pozdrawiam

martic
19-10-2011, 10:46
Do Janet 13:
piękny domek z zewnątrz,zatem jak pięknie będzie się przedstawiał w środku.
Mam pytanie odnośnie ozdoby drewnianej u szczytu dachu,zwanej często pajączkiem,czy pionową deskę robił Wam ktoś indywidualnie czy można gdzieś kupić gotową z takim wyrzeźbieniem?Pozdrawiam
wszystkich budujących-Marta

Konto usunięte na żądanie
19-10-2011, 12:16
Powtórzę się:
Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

JANET 13
19-10-2011, 12:25
Do Janet 13:
piękny domek z zewnątrz,zatem jak pięknie będzie się przedstawiał w środku.
Mam pytanie odnośnie ozdoby drewnianej u szczytu dachu,zwanej często pajączkiem,czy pionową deskę robił Wam ktoś indywidualnie czy można gdzieś kupić gotową z takim wyrzeźbieniem?Pozdrawiam
wszystkich budujących-Marta
Witam:)
Dziękuję,nasz domek z zewnątrz już jako tako wygląda(ale kosmetyka ostateczna dopiero na wiosnę...) ale w środku to jeszcze dużo pracy,chęci,pomysłów i i kasy potrzeba:(
Co do ozdoby drewnianej to robił ją nam od razu fachowiec od dachu sądzę że można też taką zamówić gdzieś indywidualnie ale po co wydawać pieniądze zapytaj swoich dachowców czy umieją i czy mogą coś takiego zrobić .
Pozdrawiam serdecznie Aneta:):)

ewelka-sochaczew
19-10-2011, 13:38
Powtórzę się:
Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

lokmen ja równiez mam spiżarkę pod schodami, nie pamietam jakie masz rozmieszczenie pomieszczeń bo ja przeniosłam kotłownie za garaż i na tej scianie gdzie miały być drzwi postawię szafę, choć przyznam,że wiatrołap jest mały i ciasny.
Też miałam takie plany ale wygrała kuchnia bo to w niej będe przesiadywać więcej. Ktoś na forum dawno temu tak zrobił poszukaj może są jakieś zdjęcia.
W tej chwili zastanawiam się nad układem w łazienkach jak to ma wszystko wygladać i stać, bo od poniedziałku przychodzi fachowiec i robi pierwszą hydraulikę.
Macie już jakieś plany? nie wiem gdzie postawić pralkę, zakładając że w dwóch bedzie wanna narożna i prysznic robi się trochę ciasno. Łazienka dolna powiększona o kotłownie.
pozdrawiam:)

mWilQ
19-10-2011, 21:54
Powtórzę się:
Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

Ja powiększyłem wiatrołap do ściany nośnej z kominkiem. Tam zmniejszyłem otwór pod drzwi do salonu. Ze spiżarki w kuchni zrezygnowaliśmy, żeby zrobić szafę wnękową. Wchodząc do domu z lewej strony (od kuchni), mam ścianę za którą zaczynają się kuchenne meble, później drzwi i na końcu szafę. Z prawej mam miejsce na małą szafkę/pomocnik i wieszak na kurki. Z wiatrołapu wchodzi się u mnie do pomieszczenia przejściowego i łazienki. Łazienkę mam powiększoną o przestrzeń pod schodami i lekko pomniejszoną ze względu na wnękę przy kominie (która wg mnie w projekcie była za płytka i za wąska. Nie daję tam co prawda pieca, ale mam na niego w razie trudnych sytuacji z energią elektryczną miejsce. Dodam, że w kuchni pozostawiłem dwa okna i dwa wejścia. To od strony salonu jest pomniejszone proporcjonalnie do wejścia od strony wiatrołapu.

JANET 13
20-10-2011, 11:17
Powtórzę się:
Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

Witam:)
U nas wiatrołap jest jak w projekcie i mam nadzieje że zmieszczę tam choć jakąś małą szafę-tak po prawej stronie od wejścia na ścianie kotłowni a czy mi się to uda to zobaczymy....
W kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarki natomiast zostawiliśmy dwa okna - czy dobrze zrobiliśmy się okaże .......
Świetny pomysł na szafę wnękową zamiast spiżarki:)
Pozdrawiam Aneta:)

Nutka_
20-10-2011, 12:58
A my chcemy zrobić szafę w wiatrołapie po prawej stronie od wejścia (czyli po tej stronie co drzwi do kotłowni). Duża nie bedzie ale trochę płaszczy się zmieści.

Spiżarkę też zlikwidowaliśmy i część tej powierzchni jest w wiatrołapie - będzie tam taka niska szafka-skrzynia jakby, na której można usiąść ubierając buty, no a w środku będzie też powierznia do trzymania butów np czy szuflady na inne rzeczy.

Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale jak skończę to zrobie zdjęcia:)

sister_2
20-10-2011, 14:13
Ja składałam wniosek o zmianę decyzji pozwolenia na budowe, dokładnie zmieniła nam sie wysokość kalenicy o jakieś 40-50 cm i dostalismy nowe po około 3 tygodniach bezpłatnie. Pytanie jaka kobieta czy urzędzie czy nadzorczyni budowy, bo tak jak napisałam w urzedzie bezpłatnie, a takie zmiany jak ty piszesz przesunięcie scianki działowej itd, to nawet nie informowałam nadzorczyni, sama widziała jak przyjechała i powiedziała aby każdą zmiane zapisać bo ona to później zmieni w starostwie do odbioru też bezpłatnie .

Dziękuję za odpowiedź. Nam zmiany wprowadzała kobieta z urzędu (jest też naszym kierownikiem budowy). Wychodzi na to, że naciągnęła nas na 1200zł :( Muszę troszkę ponegocjować cenę na koniec z naszą kierownik budowy, żeby sobie odbić co na nas zarobiła ;)

Konto usunięte na żądanie
21-10-2011, 08:54
Nie naciągnęła- my za zmiany i adaptację zapłaciliśmy 1200 zl. Kierownik budowy wziął 1600.

Wczoraj byłem na działce i trochę na sucho "murowałem"- układałem ścianki działowe w wiatrołapie. Wychodzi że zostaniemy przy takim rozwiązaniu jak poniżej:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap.jpg

Lauren
22-10-2011, 16:48
Witam. Zastanawiamy sie nad instalacja elektryczyną...i mam pytanie do tych którzy maja to juz za soba. Moze ktoś ma rysunki rozmieszczenia swojej instalacji? bo jak czytam ze maja niektórzy 160 punktów czy więcej to się zastanawiam co przeoczyliśmy że nam wyszło nieporównywalnie mniej.

80mariusz80
22-10-2011, 18:22
Jeśli przyjmując, że jeden punkt to jedna puszka, to my mamy ich ok. 130 (rodek 6p).

bamari
22-10-2011, 20:25
Hello!!

my mamy napewno ponad 165 punktow elektrycnych i to wcale nie za duzo, po co później mieszkając używać przedłużaczy:))

troszkę czasu temu poruszyliście temat izolacji balkonów nam ,,fachowiec,, wziął moim zdaniem duzo za dużó (2800 robocizna i materiały) ale sąsiad za płotem mieszka ze 3 lata a juz 4 razy rozbierał balkony ...........więc nie warto na tym oszczedzać i żeby potem nie było ze nie ostrzegałem. Woda jest ,,wredna,, i zawsze znajdzie sobie dziure:))

Blacky
22-10-2011, 22:42
A my mieliśmy mieć wczoraj rozruch pieca gazowego. Nie mamy jeszcze prądu ani gazu w domu, więc gaz będzie z butli a prąd z agregatu i ups-a. No ale w końcu nic z tego nie wyszło, bo okazało się, że coś jest nie tak z uziemieniem, bo piec nie pozwolił się odpalić. No i serwisant sprawdził to nasze uziemienie i wychodzi na to, że go wcale nie ma... Szkoda, że tego nie sprawdziliśmy na etapie ław fundamentowych :( ...

Konto usunięte na żądanie
23-10-2011, 10:46
To teraz nie pozostaje nic innego jak wziac porzadny mlot udarowy i wbic z 5 metrow szpilki zrobic pomiar i w razie co dobic jeszcze ze 2 m

mWilQ
23-10-2011, 11:24
Witam. Zastanawiamy sie nad instalacja elektryczyną...i mam pytanie do tych którzy maja to juz za soba. Moze ktoś ma rysunki rozmieszczenia swojej instalacji? bo jak czytam ze maja niektórzy 160 punktów czy więcej to się zastanawiam co przeoczyliśmy że nam wyszło nieporównywalnie mniej.

w folderze udostępniłem moje projekty dla domku rodo 6 z pojedynczym garażem (z moimi zmianami wewnątrz)


to jest instalacja dla domku zautomatyzowanego pod moje potrzeby (z umiarem, bo finansowo i tak było ciężko), ale jak ktoś będzie chciał odczytać tylko instalacje tradycyjną to na pewno sobie poradzi

Lauren
24-10-2011, 07:27
w folderze udostępniłem moje projekty dla domku rodo 6 z pojedynczym garażem (z moimi zmianami wewnątrz)
pass: mwirodo

to jest instalacja dla domku zautomatyzowanego pod moje potrzeby (z umiarem, bo finansowo i tak było ciężko), ale jak ktoś będzie chciał odczytać tylko instalacje tradycyjną to na pewno sobie poradzi

och dziękuję bardzo:) na pewno nam to pomoże

renata400
24-10-2011, 08:22
Obiecane zdjęcia;)
http://img546.imageshack.us/img546/3451/dsc00841h.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/9261/dsc00840r.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/918/dsc00839y.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/6877/dsc00842nr.jpg

Nutka_
24-10-2011, 09:34
Witajcie,


W sobotę zamontowali nam panowie okna w rodku - same okna bardzo ładne ale mam wrażenie że w domku zrobiło się znacznie ciemniej:(

Mieliście też takie odczucia?

Nie wiem czy to efekt 3 szyb czy może szarugi na polu i ciemnych, nieotynkowanych ścian....

Pozdrowienia, Nutka

mWilQ
24-10-2011, 11:24
Witajcie,


W sobotę zamontowali nam panowie okna w rodku - same okna bardzo ładne ale mam wrażenie że w domku zrobiło się znacznie ciemniej:(

Mieliście też takie odczucia?

Nie wiem czy to efekt 3 szyb czy może szarugi na polu i ciemnych, nieotynkowanych ścian....

Pozdrowienia, Nutka

O kurcze, tego się nie spodziewałem i nawet o czymś takim przy montaży okien nie pomyślałem. Otwór zmniejsza się przez ramę, dodatkowo w niektórych przypadkach jest dzielony, więc automatycznie wpada do środka mniej światła. Zresztą tak jak piszesz, najlepiej oceniać sytuację w wiosenny dzień, a nie gdy na dworze panuje taka aura.

ewelka-sochaczew
24-10-2011, 11:48
Witajcie,


W sobotę zamontowali nam panowie okna w rodku - same okna bardzo ładne ale mam wrażenie że w domku zrobiło się znacznie ciemniej:(

Mieliście też takie odczucia?

Nie wiem czy to efekt 3 szyb czy może szarugi na polu i ciemnych, nieotynkowanych ścian....

Pozdrowienia, Nutka

Nutka dokładnie mam takie same odczucia, ale przyjdzie wiosna to i odczucia się zmienią.
U nas dziś doprowadzają wodę do domu a w piątek zakładają kostkę na schodach i tarasie:) cała taka przyjemność 6000zł, z tynkami, ociepleniem czekamy do wiosny, aż szkoda
bo chciałabym jak najszybciej zamieszkać w tym cudownym domu.
Nutka dodaj zdjęcia jak twój domek prezentuję się z oknami.

Nutka_
24-10-2011, 12:13
Na pewno dodam zdjęcia wieczorem:)

Ewelka a wybraliście dwu szybowe okna czy trzy?

Nie wiem....była mgła w sobotę, brak słońca i pochmurno ale jakoś tak wydawało mi się ciemno po tym montazu.
Mąż mi tłumaczy że po tynkach to wygląda inaczej, zobaczymy.

Nutka_
24-10-2011, 15:45
To teraz z innej beczki.
Zrobiłam wycenę instalacji wod-kan i CO.
Pan podzielił to na 3 etapy - "pod tynki", "pod wylewki" i "kotłownia.
Będziemy ogrzewać gazem (i kominkiem z nadmuchami).

Co myślicie o poniższych cenach za instalacje? (materiały+robota)

ETAP POD TYNKI:
https://lh3.googleusercontent.com/-dSqWw7w1C94/TqV5ACKhSPI/AAAAAAAAB6I/ILbPT6jRqLY/s512/etap%252520pod%252520tynki.png

ETAP POD WYLEWKI:
https://lh4.googleusercontent.com/-gtgwyyyp1Pk/TqV5Bx8z9MI/AAAAAAAAB6Q/AHXN08Fu3P8/s512/Etap%252520pod%252520wylewki.png


https://lh3.googleusercontent.com/-ky0EeBj1zuw/TqV5D7CadBI/AAAAAAAAB6Y/iG3uHqggpLQ/s576/kot%2525C5%252582ownia.png

Lauren
24-10-2011, 19:33
To teraz z innej beczki.
Zrobiłam wycenę instalacji wod-kan i CO.
Pan podzielił to na 3 etapy - "pod tynki", "pod wylewki" i "kotłownia.
Będziemy ogrzewać gazem (i kominkiem z nadmuchami).

Co myślicie o poniższych cenach za instalacje? (materiały+robota)

ETAP POD TYNKI:
https://lh3.googleusercontent.com/-dSqWw7w1C94/TqV5ACKhSPI/AAAAAAAAB6I/ILbPT6jRqLY/s512/etap%252520pod%252520tynki.png

ETAP POD WYLEWKI:
https://lh4.googleusercontent.com/-gtgwyyyp1Pk/TqV5Bx8z9MI/AAAAAAAAB6Q/AHXN08Fu3P8/s512/Etap%252520pod%252520wylewki.png


https://lh3.googleusercontent.com/-ky0EeBj1zuw/TqV5D7CadBI/AAAAAAAAB6Y/iG3uHqggpLQ/s576/kot%2525C5%252582ownia.png

Witam szanowną sąsiadkę:) czy moglibyśmy dostać kontakt do tego wykonawcy?bo wycena wygląda obiecujaco:)przynajmniej my do tej pory dostawaliśmy same wyższe.
pozdrawiam

JANET 13
24-10-2011, 22:24
ewelka-sochaczew
"U nas dziś doprowadzają wodę do domu a w piątek zakładają kostkę na schodach i tarasie cała taka przyjemność 6000zł.........."


ewelka-sochaczew bardzo proszę o wrzucenie fotek(jeśli to możliwe) na forum jak będą już zrobione schody i taras z góry dziękuję i pozdrawiam Aneta:)

JANET 13
24-10-2011, 22:36
Witajcie,


W sobotę zamontowali nam panowie okna w rodku - same okna bardzo ładne ale mam wrażenie że w domku zrobiło się znacznie ciemniej:(

Mieliście też takie odczucia?

Nie wiem czy to efekt 3 szyb czy może szarugi na polu i ciemnych, nieotynkowanych ścian....

Pozdrowienia, Nutka

Witam,
Nutka gratuluję postępów w budowie domku:)

Ja też mam okna 3 szybowe ze szprosami i nie wydaje mi się żeby w domu było ciemno - może masz takie wrażenie przez jesienną,szarą,smutną pogodę:(
Ja latem jak patrzyłam na swój salon to wydawał mi się taki widny i słoneczny:) zresztą inne pomieszczenia też wydawały się jasne - jak dla mnie to w domku jest widno i przyjemnie:) Pozdrawiam Aneta:)

JANET 13
24-10-2011, 22:58
Obiecane zdjęcia;)
http://img546.imageshack.us/img546/3451/dsc00841h.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/9261/dsc00840r.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/918/dsc00839y.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/6877/dsc00842nr.jpg

Śliczne fotki i gratuluję postępów w budowie:)

margaret2011
25-10-2011, 10:46
Witam wszystkich.
Napiszcie jakie macie wkłady do kominków, mjakiej firmy jaka moc.
Mój ma służyć jedynie do rozpalenia raz na jakich czas, nie do ogrzewania domu.

80mariusz80
25-10-2011, 17:29
Zdradźcie mi, w jaki sposób macie zrobioną wylewkę nad wykuszem na balkonie. Jakie izolacje, w jakiej kolejności. Po dzisiejszej rozmowie z wykonawcą, stwierdziłem że facet eksperymentuje na moim balkonie i nie zna się na rzeczy.

Konto usunięte na żądanie
25-10-2011, 18:05
Mariusz:


Ja robię sam - balkon nad wykuszem (ok. 5m2) wyszedł mnie do tej pory około 600zł ale jeszcze potrzebuję obróbki blacharskie/okap. Roboty trochę przy tym jest. Wydaje mi się zatem, że 3400 za wszystkie 3 nie jest jakoś mocno przesadzone aczkolwiek mało to też nie jest. Jeszcze w sumie zależy jakie materiały.
U mnie są takie warstwy: płyta żelbetowa, masa dyspersyjna, papa termozgrzewalna, 2x folia, płyty PIR 7.5cm, wylewka wzmocniona siatką stalową, hydroizolacja Mapelastic z zatopioną obróbką blacharską. Na to pójdą płytki.


U nas SSO aktualnie kończymy murować ścianki wew. Był duży dylemat co do kuchni bo jak wiadomo jest mało ustawna oraz wiatrołap, który jest mały. W rezultacie wyszło tak:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap2.jpg

TA RA!!!!

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/sso.jpg

Nutka_
25-10-2011, 19:42
Hej! Wklejam obiecane zdjęcia naszego rodka z oknami:

https://lh4.googleusercontent.com/-s36W7q9MohA/Tqb_veksHCI/AAAAAAAAB60/SOH2vS2Iunc/s800/Picture%252520046.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-xrCAM2R-WEw/Tqb_uFES7mI/AAAAAAAAB6o/IlIQvNTSs6A/s800/Picture%252520044.jpg

Lokmen piękny domek!

bozenm
25-10-2011, 19:51
[QUOTE=Nutka_;4967910]Hej! Wklejam obiecane zdjęcia naszego rodka z oknami:

No piekne... gratulacje... Nie mogliśmy się doczekać tych fotek.... U nas montaż koniec listopada...:( o ile pogoda pozwoli....

JANET 13
25-10-2011, 20:19
[QUOTE=Nutka_;4967910]Hej! Wklejam obiecane zdjęcia naszego rodka z oknami:

https://lh4.googleusercontent.com/-s36W7q9MohA/Tqb_veksHCI/AAAAAAAAB60/SOH2vS2Iunc/s800/Picture%252520046.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-xrCAM2R-WEw/Tqb_uFES7mI/AAAAAAAAB6o/IlIQvNTSs6A/s800/Picture%252520044.jpg


Nutka ślicznie domek wygląda z oknami - jaki jest ich kolor?
Pozdrawiam Aneta:)

Nutka_
25-10-2011, 21:09
JANET 13 - hej, dziękuję:) To kolor Orzech z Oknoplus.
Chcieliśmy rynny, podbitkę, okna i drzwi zewnętrzne w takim ciemniejszym orzechowym kolorze, za to podłogi chcemy zrobić raczej jasne.

bozenm - trzymam kciuki za dobrą pogodę i dodatnią temperature!

renata400
25-10-2011, 21:49
Nutka GRATULUJE SSZ!!!

Mam pytanko: czy podbitke mieliście już gotową w tym kolorze, czy malowaliście ją sami? Jaki to kolor?

TAR
26-10-2011, 07:11
Mariusz:




U nas SSO aktualnie kończymy murować ścianki wew. Był duży dylemat co do kuchni bo jak wiadomo jest mało ustawna oraz wiatrołap, który jest mały. W rezultacie wyszło tak:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap2.jpg

TA RA!!!!

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/sso.jpg


lokmen czy wymierzyliscie odleglosc w kuchni pomiedzy oknem a sciana salonu (tam gdzie planujecie lodowke) czy wam sie zmiesci lodowa? My przesunelismy troche okno, bo gdybysmy dali jak w projekcie to trudno byloby znalezc sensowny sprzet. Wiem ze ktos juz mial ten problem.

Nutka, tak samo mam rozwiazane okna nad wykuszem, przyznam ze to pomysl w 10, i cieplej i bardziej ustawnie i bylo gdzie grzejniki zamontowac.
No i wszystkim rodomaniakom gratulacje z postepow :D

Konto usunięte na żądanie
26-10-2011, 08:14
TAR- zgadza się odległość która jest w obecnej chwili to ok 45cm więc takich odówek nie ma a jeśli nawet są to są do bani. Gdybyśmy mieli tam dać lodówkę trzeba by okno przesunąć o 15 cm w lewo ( na szaczęście nasz majster nadproża robił szeroko więc jest miejsce). Drugim miejscem na lodówkę w tym ustawieniu jest postawienie jej za drzwiami od wiatrołapu (w rogu).

Nutka- super to wygląda (okna). Wczoraj z Żonką oglądaliśmy postępy i stwierdziliśmy że tych drzwi balkonowych jest tooo much. Chyba zgapimy wasze rozwiązanie nad wykuszem.

Pozdrawiam

JANET 13
26-10-2011, 08:18
Zdradźcie mi, w jaki sposób macie zrobioną wylewkę nad wykuszem na balkonie. Jakie izolacje, w jakiej kolejności. Po dzisiejszej rozmowie z wykonawcą, stwierdziłem że facet eksperymentuje na moim balkonie i nie zna się na rzeczy.

Witam:)
U nas na balonie wykuszowym są takie warstwy:
- płyta syropowa
- folia
- styropian 12cm
- papa
- obróbka blacharska
- wylewka na gotowo pomalowana gruntem
- zaprawa uszczelniająca elastyczna SOPRO (będzie)
- płytki (będą)
Pozdrawiam Aneta:)

http://images37.fotosik.pl/1136/6cf65690347bebf2m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cf65690347bebf2.html)

TAR
26-10-2011, 08:34
TAR- zgadza się odległość która jest w obecnej chwili to ok 45cm więc takich odówek nie ma a jeśli nawet są to są do bani. Gdybyśmy mieli tam dać lodówkę trzeba by okno przesunąć o 15 cm w lewo ( na szaczęście nasz majster nadproża robił szeroko więc jest miejsce). Drugim miejscem na lodówkę w tym ustawieniu jest postawienie jej za drzwiami od wiatrołapu (w rogu).

Nutka- super to wygląda (okna). Wczoraj z Żonką oglądaliśmy postępy i stwierdziliśmy że tych drzwi balkonowych jest tooo much. Chyba zgapimy wasze rozwiązanie nad wykuszem.

Pozdrawiam

lokmen, za drzwiami od wiatrolapu moze byc klopotliwa w uzytkowaniu, miejsce przy sciance salonu jest dobrym rozwiazaniem, przynajmniej dla mnie wygodnym.
A okien balkonowych jest stanowczo za duzo, my jeszcze w tym pokoju nad wykuszem zlikwidowalismy balkonowe na drugiej scianie. i wyszlo, ze kazdy pokoj ma swoj balkon. nie ma rozwiazania, ze z obu pokoi wychodzi sie na jeden balkon. i tak do "malego pokoiku" przynalezy balkon ogrodowy, do pokoju nad salonem przynalezy balkon wykuszowy, a do pokoju nad kuchnia przynalezy balkon nad wejsciem. rozwiazanie w praktyce sie sprawdza. z balkonow korzystamy bardzo rzadko, chyba zeby wywiesic suszarke albo kiedy goscie maja ochote na dymka wieczorem ;) i tak jak juz kiedys pisalam nie zrobilabym teraz balkonu od strony ogrodu tylko zadaszony taras, moze jeszcze mi sie uda, wyczailam takie cos:, moze komus sie przyda:
http://www.glasswall.pl/produkty_foto/glasswall/zabudowy-tarasow4.jpg

netka&grzes
26-10-2011, 11:49
Witam, my rówież mamy takie rozwiązanie że każdy pokój ma swój balkon a ściana z wykuszem wygląda identycznie jak u Nutki :)

ArKaMa
26-10-2011, 13:26
lokmen, za drzwiami od wiatrolapu moze byc klopotliwa w uzytkowaniu, miejsce przy sciance salonu jest dobrym rozwiazaniem, przynajmniej dla mnie wygodnym.
A okien balkonowych jest stanowczo za duzo, my jeszcze w tym pokoju nad wykuszem zlikwidowalismy balkonowe na drugiej scianie. i wyszlo, ze kazdy pokoj ma swoj balkon. nie ma rozwiazania, ze z obu pokoi wychodzi sie na jeden balkon. i tak do "malego pokoiku" przynalezy balkon ogrodowy, do pokoju nad salonem przynalezy balkon wykuszowy, a do pokoju nad kuchnia przynalezy balkon nad wejsciem. rozwiazanie w praktyce sie sprawdza. z balkonow korzystamy bardzo rzadko, chyba zeby wywiesic suszarke albo kiedy goscie maja ochote na dymka wieczorem ;) i tak jak juz kiedys pisalam nie zrobilabym teraz balkonu od strony ogrodu tylko zadaszony taras, moze jeszcze mi sie uda, wyczailam takie cos:, moze komus sie przyda:
http://www.glasswall.pl/produkty_foto/glasswall/zabudowy-tarasow4.jpg

Ja zostawiłem balkon tylko jeden, nad wykuszem. Taras będzie na całej długości domu w połowie zadaszony.http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=81318&d=1319631640

ArKaMa
26-10-2011, 13:28
A obecnie ubieram domek w styropianowe wdzianko. :)http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=81319&d=1319631718

ArKaMa
26-10-2011, 13:31
Zadaszenie tarasu będzie takie:
http://www.carportplanet.pl/media/_gallery/produkty/wiaty/drewno_2/wiata_drewniana_2__2_.jpg

TAR
26-10-2011, 13:41
ArKaMa tez fajne, tylko ja chce zrbic tez boczki i cale w szkle. Zima, to moze byc ogrod zimowy dla moich roslin tarasowych, ktore nie sa odporne na mrozy i trzeba je kitrac do garażu. no i moj taras jest pn/wsch wiec nie chce tez zbytnio zaciemniac salonu.

ArKaMa
26-10-2011, 13:45
ArKaMa tez fajne, tylko ja chce zrbic tez boczki i cale w szkle. Zima, to moze byc ogrod zimowy dla moich roslin tarasowych, ktore nie sa odporne na mrozy i trzeba je kitrac do garażu. no i moj taras jest pn/wsch wiec nie chce tez zbytnio zaciemniac salonu.

Mój jest od południowego zachodu, ale wlaśnie by nie zaciemnac salonu ma miec przezroczysty dach.

TAR
26-10-2011, 14:19
no tak ale jest ramowy a ja chce zrobic system bezramowo-przesuwny. no i polipropylen jest chyb lekko zamleczony a szklo to szklo przezroczyste. wiec i przepuszczalnosc swiatla inna.

Nutka_
26-10-2011, 14:35
Nutka GRATULUJE SSZ!!!

Mam pytanko: czy podbitke mieliście już gotową w tym kolorze, czy malowaliście ją sami? Jaki to kolor?

Hej! Malowaliśmy - a dokładnie malowali panowie którzy nam robili SSO (chyba swoim dzieciom to dali do malowania he he)
Pomalowane jest to drewno na kolorz ORZECH, potem przy robieniu elewacji będzie jeszcze pociągnięte lakierem.

Konto usunięte na żądanie
26-10-2011, 17:41
TAR to zadzaszenie to fajna sprawa tyle ze kosztowna. Znajomy robil wycenę na swój taras i wycenili na 50 000 system okienny- drewniany szkielet i okna otwierane/uchylane.

TAR
27-10-2011, 08:47
Ale pomarzyc wolno.....:D , moze kiedys zarobie i zrobie ;) az pokusze sie o wycene, bo 50 tys to zbyt wiele.

Kallula
27-10-2011, 09:18
Cudne te zadaszenia tarasu,zwłaszcza opcja ogrodu zimowego jest kusząca...tylko kurcze przeraża mnie ta ilość szyb dodatkowych do mycia...:)

Nutka śliczny domek ,nie mozemy sie doczekac obejrzenia go.

Nasza przeprowadzka w przyszłą sobotę,wreszcie wrzucimy zdjęcia jak poodklejamy folie
Pozdrawiamy:)

Konto usunięte na żądanie
27-10-2011, 13:03
"Obudowa" niewielkiego ogrodu zimowego o wymiarach rzutu 3 x 4 m, wysokości 2,5 m i kącie nachylenia dachu 30st, o łącznej powierzchni 45 m2 zamknie się w kwocie:

Koszt Materiał profili
od 23 925 zł konstrukcja z PVC
50 000 zł konstrukcja aluminiowa
84 000 zł konstrukcja z drewna egzotycznego.


źródło: http://ladnydom.pl/budowa/1,106575,5487570,Ogrod_zimowy___konstrukcja_i_form a.html

TAR
27-10-2011, 13:12
no ale to jest cena "z czapki" podana przez redakcje. w rzeczywistosci moze to wygladac inaczej, popytamy, zobaczymy.

mWilQ
27-10-2011, 15:53
"Obudowa" niewielkiego ogrodu zimowego o wymiarach rzutu 3 x 4 m, wysokości 2,5 m i kącie nachylenia dachu 30st, o łącznej powierzchni 45 m2 zamknie się w kwocie:

Koszt Materiał profili
od 23 925 zł konstrukcja z PVC
50 000 zł konstrukcja aluminiowa
84 000 zł konstrukcja z drewna egzotycznego.


źródło: http://ladnydom.pl/budowa/1,106575,5487570,Ogrod_zimowy___konstrukcja_i_form a.html

Szczerze, to za taką kasę wolałbym kilka dobrych lat jeździć na wakacje.

Nutka_
27-10-2011, 21:36
Szczerze, to za taką kasę wolałbym kilka dobrych lat jeździć na wakacje.

O! ja też:) he he Zdecydowanie!

ewelka-sochaczew
28-10-2011, 07:24
Pytanie do mieszkających.
Jaki piec posiadacie i czy się sprawdza czy nie, jaki polecacie, jaką moc?
Mi hydraulik podał 20-23kw. Ale chodzi mi o markę, rodzaj. U mnie sprawa jest utrudniona bo mam kotłownie przeniesioną za garaż, a tam szerokość równa się 120 cm!! I tu zaczynają się schody.
Chcemy piec z podajnikiem, a tam standardowe się nie zmieszczą tylko takie wąskie, a podajnik za jego plecami, takie do 60 cm szerokości. Normalnie jaja.
czy ktoś z was ma kotłownie z tyłu i problem rozwiązany??

Konto usunięte na żądanie
28-10-2011, 16:19
mamy kotlownie za garazem ale jej szer to 1,6m. co do pieca z zasobnikiem to 2 zimy temu kupilismy bratu piec firmy Heiztechnik i chodzi bez problemu co wazne maja swietny serwis. dla siebie tez kupie albo tego Heiztechnik lub Defro tyle ze wersja Dual to znaczy ze mozesz na raz palic i weglem i drewnem. w zwyklym aby palic drewnem trzeba dokladac ruszta co bywa denerwujace.

80mariusz80
29-10-2011, 08:54
U mnie piec Seko, typ Eko2w1 - z podajnikiem i tradycyjny, zasypowy. Na razie nie mogę sprawdzić jego funkcjonalności, myślę że w tym roku uda nam się uruchomić kotłownię i wtedy napiszę coś więcej. Cenowo 6800 brutto z wysyłką.

Konto usunięte na żądanie
01-11-2011, 17:34
Witam.

Miło zakomunikować nam, że SSO zaliczony. Majster w sobotę zakończył ścianki działowe. Jak by ktoś potrzebował sprawnej ekipy w ok. Żyrardowa to ekipę mogę szczerze polecić. Wreszcie dzisiaj zobaczyliśmy efekt przemeblowania ścianek w wiatrołapie i kuchni. Wyszło extra. Jest spora szafa, duuży wiatrołap fajna wnęka na pralkę i szafę za kibelkiem na dole. Kuchnia też jest spora.

KilkA stron wcześniej zadawałem pytanie czy 50 000 wystarczy od stropu: odpowiedź brzmi NIE i to zdecydowanie.

Lauren
02-11-2011, 19:53
http://img513.imageshack.us/img513/4144/obraz318800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/513/obraz318800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img689.imageshack.us/img689/8510/obraz330800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/689/obraz330800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img338.imageshack.us/img338/462/obraz325800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/338/obraz325800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

A u nas tak to wygląda:) piorunochron zamontowany na dachu, ogrodzenie postawione:) noi dalej czekamy na okna

kayleigh
02-11-2011, 20:01
Lauren, bardzo mi się podoba dachówka :) Zdradzisz jaka to?

Lauren
03-11-2011, 05:38
Dachówka to ruppceramika sirius 13:)

Kasia1314
03-11-2011, 11:53
Witam:) przeglądałam wasze koszty, liczyłam wszystko od samego początku, łącznie ze wszystkimi sprzętami potrzebnymi do budowy systemem gospodarczym, łącznie z papierologią, kopaniem studni aż do stanu surowego zamkniętego (Bez drzwi wejściowych). Dach z blachodachówki szwedzkiej, okna białe vidok, brama wiśniowski, dom z piwnica, budowany z maksa,piwnica z pustaków szalunkowych, poddasze murowane i ocieplone i wychodzi mi jakies 120tyś. Troszke mi się Wasze koszty w głowie nie mieszcza jak przeglądam domy bez piwnic.. Tyle że nasze koszty robocizny to jakieś 16tyś.

TAR
03-11-2011, 12:03
za całe SSO 16 tys ???

mWilQ
03-11-2011, 12:11
za całe SSO 16 tys ???
No właśnie ciężko mi w to uwierzyć, chyba że ekipa to rodzina, albo robili w wolnych dniach między innymi budowami.

Kasia1314
03-11-2011, 12:37
Jak bym chciała do wszystkiego brać ekipę to zapłaciła bym 40tyś. Ekipa to tylko do dachu - 6 tyś. A tak to murarz sąsiad i robota własna mojego męża i braci. Szalunki , zbrojenia, izolacje, drenaż,folia, cięcie i malowanie łat, wszystko robiliśmy sami. Do wprawiania okien kolega, do ocieplenia poddasza kuzyn za przysługę. Ekipy to te ceny mają zabójcze. No i dom nie powstał w 2 miesiące tylko od lipca tamtego roku aż do chwili obecnej. Lepiej poświęcić czas niż potem spłacać..

Kasia1314
03-11-2011, 12:45
W koszty robocizny nie wliczyłam koparki. Koło 2 tys. Liczyłam od dziury do dachu:)