PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

mWilQ
03-11-2011, 14:00
Jak bym chciała do wszystkiego brać ekipę to zapłaciła bym 40tyś. Ekipa to tylko do dachu - 6 tyś. A tak to murarz sąsiad i robota własna mojego męża i braci. Szalunki , zbrojenia, izolacje, drenaż,folia, cięcie i malowanie łat, wszystko robiliśmy sami. Do wprawiania okien kolega, do ocieplenia poddasza kuzyn za przysługę. Ekipy to te ceny mają zabójcze. No i dom nie powstał w 2 miesiące tylko od lipca tamtego roku aż do chwili obecnej. Lepiej poświęcić czas niż potem spłacać..

Bez takich informacji jak teraz podałaś, to nie ma sensu chwalić się, że robocizna kosztowała 16 tyś. Żeby postawić dom na własną rękę, trzeba mieć umiejętności i czas lub dobrych pomocników. Większości pewnie brakuje czasu, który również sporo kosztuje. Oczywiście nie neguje Twojej decyzji, powiem więcej, nawet ją podziwiam, ale patrząc zdroworozsądkowo nikt nie rzuciłby pracy żeby wybudować sobie dom.

TAR
03-11-2011, 14:14
no i nie wszyscy maja takich zdolnych braci, meżow, sasiadow itp. i jak mWilQ zauważyl nie kazdy moze sobie pozwolic na rezygnacje z pracy i budowac dom. nie ma co sie dziwic ze koszty pozostalych sa znacznie wyzsze niz 16 tys. ja za robocizne SSO zaplacilam ok. 50 (w tym dodatkowo koparka, kominy, scianki wewnetrzne, deskowanie, papowanie dachu, rozlozenie styro na posadzki, obrobki i izolacje balkonow). Ale my pracujemy od rana do pozna wiec placilismy za spokoj i porzadne wykonanie.

Kasia1314
03-11-2011, 14:24
Zdroworozsądkowo to ja patrzę na ceny robocizny które nieraz są prawie równe cenie materiałów. Uważam, że to jest chore płacić komuś od metra jakiejś izolacji skoro można wziąć pędzel izrobić to samemu. zwłaszcza że wszystkie te "ekipy fachowców" to zbieranina przypadkowych ludzi, od zawodówki do mgr którzy cały czas się uczą na czyichś budowach i posiedli jakieś tam umiejętności.. No chyba, że ktoś woli swój wolny czas poświęcić na siedzenie w sieci. Zapewniam, że nie rzuciliśmy pracy a mój mąż jest nieraz poza domem znacznie dłużej niż 8 godz. Wertowałam projekt i forum dziesiątki razy, znam każdy centymetr swojego domu i pomimo paru rzeczy które można było zrobić lepiej, nie mam nic do zarzucenia sobie i nie żałuję, że nie wydałam kupy kasy leżąc do góry brzuchem:)

michur
03-11-2011, 14:37
Tak jak już kiedyś pisałem: tanio, szybko, dobrze - można wybrać tylko dwa określenia.

Chyba nie ma co popadać w skrajności - raczej nikt z forumowiczów nie leżał przy budowie do góry brzuchem, nawet budując przy pomocy ekip. Różne są po prostu priorytety i sytuacje życiowe ludzi.

pozdro,
Michał

Nutka_
03-11-2011, 14:43
Jak bym chciała do wszystkiego brać ekipę to zapłaciła bym 40tyś. Ekipa to tylko do dachu - 6 tyś. A tak to murarz sąsiad i robota własna mojego męża i braci. Szalunki , zbrojenia, izolacje, drenaż,folia, cięcie i malowanie łat, wszystko robiliśmy sami. Do wprawiania okien kolega, do ocieplenia poddasza kuzyn za przysługę. Ekipy to te ceny mają zabójcze. No i dom nie powstał w 2 miesiące tylko od lipca tamtego roku aż do chwili obecnej. Lepiej poświęcić czas niż potem spłacać..

Zupełnie się z tym nie zgodzę.
Mam fajną pracę w której się rozwijam i która pozwala mi zarobić na to żeby zbudować sobie dom.
Przecież ani ja ani mąż nie rzucimy pracy po to żeby nosić cegły czy robić szalunki:)
Nie po to się studiuje czy uczy języków, cel jest zupełnie inny.
Podsumowując u nas jest zupełnie na odwrót - wolę jak na budowie pracuje ekipa a ja potem spłacam.

Jasne że można budować samemu jak ktoś lubi i chce w taki sposób to robić a na dodatek ma chętnych do pomocy sąsiadów ale nie można mówić że to jest lepszy sposób bo nie jest.
Pozostaje też jeszcze kwestia jakości oraz czasu jaki zabiera taka budowa - to nie jest wcale taka oczywista kalkulacja lepiej-gorzej.

Pozdrowienia!

michur
03-11-2011, 14:47
A tak z innej beczki: widzę, że północ Krakowa to niezłe zagłębie rodosów ;-)

Nutka_
03-11-2011, 14:58
A tak z innej beczki: widzę, że północ Krakowa to niezłe zagłębie rodosów ;-)

O, dokładnie tak:)

Lauren buduje dosłownie koło nas, na tej samej ulicy jest też Gosik21 a kilka kilometrów dalej Kallula:)

TAR
03-11-2011, 15:06
Zdroworozsądkowo to ja patrzę na ceny robocizny które nieraz są prawie równe cenie materiałów. Uważam, że to jest chore płacić komuś od metra jakiejś izolacji skoro można wziąć pędzel izrobić to samemu. zwłaszcza że wszystkie te "ekipy fachowców" to zbieranina przypadkowych ludzi, od zawodówki do mgr którzy cały czas się uczą na czyichś budowach i posiedli jakieś tam umiejętności.. No chyba, że ktoś woli swój wolny czas poświęcić na siedzenie w sieci. Zapewniam, że nie rzuciliśmy pracy a mój mąż jest nieraz poza domem znacznie dłużej niż 8 godz. Wertowałam projekt i forum dziesiątki razy, znam każdy centymetr swojego domu i pomimo paru rzeczy które można było zrobić lepiej, nie mam nic do zarzucenia sobie i nie żałuję, że nie wydałam kupy kasy leżąc do góry brzuchem:)

sorki, ale nie lezelismy do gory brzuchem, budowa pochlonela i tak duzo naszych nerwow, czasu i sil. no i moi pracownicy nie byli zbieranina przypadkowych ludzi ;) i jesli juz padlo pytanie o wolny czas to: tak wole swoj wolny czas poswiecic na siedzenie w sieci, niz w zimnie zapitalac na budowie. no ale kazdy ma swoje priorytety.

80mariusz80
03-11-2011, 20:54
Jak bym chciała do wszystkiego brać ekipę to zapłaciła bym 40tyś. Ekipa to tylko do dachu - 6 tyś. A tak to murarz sąsiad i robota własna mojego męża i braci. Szalunki , zbrojenia, izolacje, drenaż,folia, cięcie i malowanie łat, wszystko robiliśmy sami. Do wprawiania okien kolega, do ocieplenia poddasza kuzyn za przysługę. Ekipy to te ceny mają zabójcze. No i dom nie powstał w 2 miesiące tylko od lipca tamtego roku aż do chwili obecnej. Lepiej poświęcić czas niż potem spłacać..
Gratulacje. To cieszy, bo nie wiedziałem że są jeszcze takie budowy. Pamiętam z dzieciństwa, iż tak się kiedyś budowało - dużo pomagała rodzina na niepisanej zasadzie "ja Tobie dzisiaj -Ty mi kiedyś". I to nie tylko domy, ale i na polu. Sąsiedzi przychodzili pomagać przy żniwach, później się szło do sąsiadów. Ktoś przyszedł pomóc gotować czy obsługiwać (np. na komuniach), szło się potem i do niego. To były naprawdę solidarne czasy a dzisiaj widzę że ludzie nie mają czasu na własne dzieci (a co dopiero jeszcze gdzieś tam iść komuś pomagać). Przez rok 12 tysięcy - to jest wykonalne. 6 tys. robocizna dach, 5 tys. znajomy murarz, 1 tys. na inne i duużo własnego nakładu pracy.
Rozumiem Twoją euforię, chcesz pokazać wszystkim kredytobiorcom - aaaa takiego wała, tak się też da, ale tutaj troszkę empatii by się przydało. Nie każdy buduje obok rodziny, ma wujka elektryka, tatę hydraulika, brata zbrojarza czy szwagra murarza ;) Niektórzy nie mają takich możliwości ani nikogo w rodzinie, kto by wiedział jak zrobić strzemiona czy oszałować schody. No i może ludzie nie wytrzymują już mieszkania z teściowymi i biorą kredyt na własny dom ;)
Żeby nie było - też mamy rodka (podpiwniczony 100%) i też budujemy bez kredytu (i nie zamierzamy go brać). Ile możemy (ja i ojciec), tyle robimy sami. Reszta wykonawcy ale ja załatwiam materiał - kontroluję co to za szajs i sprawdzam ceny conajmniej w kilku punktach.
No to miłego :)

PS. Nie za bardzo rozumiem tylko tematu okien u Ciebie - montował Ci je znajomy kolega, bez sensu płacić producentowi za okna 23% VATu i samemu je montować, jak można kupić okna z montażem producenta i zamiast 23 zapłacić 8% VATu... Czy u Ciebie było inaczej?

Kasia1314
03-11-2011, 21:06
Nikt w zimie na budowie nie zapitala, no chyba że w środku. Są ludzie dla których np 100tyś to jest dużo, są tacy dla których to drobne wydatki. Ja należę do tych pierwszych. Sądząc po wypowiedziach większości budujących, są to budowy na kredyt. Więc nie wiem gdzie Ci bogacze.Jest to raczej - biore sobie Ciebie kredycie na całe życie.. Jestem z tych którzy uważają, że jeśli człowieka nie stać żeby zaoszczędzić to tym bardziej nie stać go na kredyt. Zgadza się, nie każdy ma takie możliwości i rozumiem to dobrze. Nie każdy też ma budowę pod nosem jak ja. A jeśli ktoś chce gotowy odpitlony dom w rododendronach, też jak zuważyłam na forum budowany na kredyt:) to forumowicz alien ma do sprzedania, za taką malutką kwotę, radzę poszukać w necie, miejscowość Dołuje.

Kasia1314
03-11-2011, 21:20
Za okna mam zrobioną taką cenę że nie ma o czym mówić. Mogłam wziąć na 23%, więłam na 8% lecz bez montażu, wierz mi, opłaci się:)

Konto usunięte na żądanie
03-11-2011, 21:23
każdy buduje jak chce i tyle. Ja należę do tych którzy woleli zapłacić 46 000 za robotę, którą wykonał fachowiec z wiedzą a nie jakiś tam wujek czy sąsiad z zza miedzy, który "się zna". Ciekaw jestem czy jak zaczną Ci pękać ściany lub wychodzić inne usterki podasz wujka do sądu... Bo ja fachowca tak ponieważ mam umowę. Buduje bez kredytu. Niedaleko nas sąsiad też buduje ""systemem ciotkowo- wujkowym" i pieprzą robotę że aż szkoda gadać.

A że Alien sprzedaje jego sprawa ale jakby mi ktoś dał 935 000 za mojego rodka sprzedałbym bez problemu :P i wybudował drugi.

Myślę, że należy uciąć tą dyskusję bo zaczyna się robić tzw Off Topic czyli nie na temat...

Pozdro.

Kasia1314
03-11-2011, 21:32
Faktycznie zaczyna mnie dyskusja śmieszyć. Oczywiście każdy robi jak chce. Jeśli znikną na tym forum dyskusje pod tytułem jak robić i za ile to zostaną tylko takie pod tytułem - o jakie masz ładne mebelki, kafelki... Więc miłego budowania. Ps. a jak ściany zaczną pękać to firmy już nie będzie.

bozenm
04-11-2011, 00:17
Hola hola..... drodzy Rodomaniacy.... Wydaje mi się, że to nie miejsce na dyskusje o tym za co ktoś buduje i czy zapłacił 300 000 czy 1 500 000za SSO to jego decyzje i nie mam oceniać czy są złe czy dobre... !! Każdy robi jak uważa, a to forum po to żeby pomagać i doradzać wymieniać doświadczenia a nie "strofować". Każdy ma inną sytuację i nie każdy ma tyle szczęścia i pomocy... A wysiłek i czas to chyba KAŻDY z nas wkłada w tą budowę. Bardzo się cieszymy, że tak mało Cię to kosztowało oby dalej Ci się tak powodziło....

Kasia1314
04-11-2011, 08:48
Chciałam się podzielić informacja na temat kosztów które poniosłam. Ja się z nikim nie chce sprzeczać, może sobie wydać ile chce. Wkurza mnie tylko że to ja jestem tu oceniana jak buduje. Nie budował mi akurat "wujek" który nie ma pojęcia o niczym tylko wykwalifikowany murarz. Śmiem twierdzić, że moja budowa wygląda lepiej niż po niejednej firmie. Był tu już taki na forum który chciał się podzielić swoimi realnymi kosztami - bardzo niskimi zreszta(bo budował z ojcem) i cennymi uwagami ale zaraz był strofowany od partaczy. Chyba nie mieszka mu się gorzej i wie co ma. Chciałam wyłączyć po prostu koszty robocizny z kwoty jaką podałam. A w moich okolicach wiele ludzi buduje systemem gospodarczym i nikogo to nie dziwi. Tylko niektórych na forum może w oczy kłuje bo od razu muszą trzy grosze dołożyć.

artek-
04-11-2011, 09:24
O, dokładnie tak:)

Lauren buduje dosłownie koło nas, na tej samej ulicy jest też Gosik21 a kilka kilometrów dalej Kallula:)

Nie zapomnijcie o mnie. Ja rowniez mam doslownie za miedza (a wlasciwie za torami Krakow-Warszawa) Krakow :)

mWilQ
04-11-2011, 09:47
Chciałam się podzielić informacja na temat kosztów które poniosłam. Ja się z nikim nie chce sprzeczać, może sobie wydać ile chce. Wkurza mnie tylko że to ja jestem tu oceniana jak buduje. Nie budował mi akurat "wujek" który nie ma pojęcia o niczym tylko wykwalifikowany murarz. Śmiem twierdzić, że moja budowa wygląda lepiej niż po niejednej firmie. Był tu już taki na forum który chciał się podzielić swoimi realnymi kosztami - bardzo niskimi zreszta(bo budował z ojcem) i cennymi uwagami ale zaraz był strofowany od partaczy. Chyba nie mieszka mu się gorzej i wie co ma. Chciałam wyłączyć po prostu koszty robocizny z kwoty jaką podałam. A w moich okolicach wiele ludzi buduje systemem gospodarczym i nikogo to nie dziwi. Tylko niektórych na forum może w oczy kłuje bo od razu muszą trzy grosze dołożyć.

Wątek zagalopował w złym kierunku i uwagi na temat jakości pracy przy wykonaniu własnym lub pomocy nie są na miejscu. Osobiście chciałem przekazać tylko, że jak już podaje się kwotę za materiał i robociznę to należy uwzględnić takie szczegóły, bo jak się okazuje, później ludzie z forum wykorzystują te informacje u siebie (próbują porównywać swoje wydatki, przekazują kwoty wykonawcom, wyciągając średnią i mieszają sobie w głowie).

Kasia1314: budowa z kredytem nie wyklucza budowy w systemie gospodarczym, jedni biorą milion i zlecają wszystko pod klucz, inni biorą kwotę jaką im bank przyznał i liczą każdą złotówkę, żeby dokończyć budowę. Kredyt nie oznacza leżenia brzuchem do góry (ja mam kredyt i poświęcam naprawdę sporo czasu, sam szukam ekip i staram się zapanować nad tym co robią na budowie, szukam materiałów i negocjuję ceny, wykonuję zmiany pod swoje zapotrzebowanie (ścianki wewnętrzne, instalacje, robię proste prace wykończeniowe i do tego pracuję na pełny etat i mam ok 30 km do budowy, poza tym nie mam nikogo, żeby podpytać czy robię dobrze, albo podpatrzeć jakieś ciekawe rozwiązanie - stąd siedzę m.in. na forum). Nie zgodzę się również z Twoją teorią o odkładaniu na budowę. Żeby odłożyć trzeba na to czasu, ja zacząłem budowę na własną rękę mając 22lata, wybrałem takie rozwiązanie, bo kupno mieszkania w moim mieście było równoznaczne z wybudowanie nowego domu (tutaj dochodzi koszt działki). Miałem oczywiście opcję mieszkać z rodzicami, ale to raczej na dłuższą metę nie jest dobre. Fajnie byłoby dostać w spadku, albo w prezencie mieszkaniu, albo mieć wsparcie finansowe rodziców, ale nie mam tak komfortowo. Zdecydowaliśmy się z żoną na kredyt i spłacamy go z własnych środków, ale dzięki temu za tydzień wprowadzamy się do wykończonego domku. Trwało to dłużej niż planowaliśmy, bo nie wyszło na kilku etapach, bo zawiodły ekipy, bo bank nas znokautował swoją głupotą, bo się nałożyły inne obowiązki np studia. Ale końcem końców zbierając te wszystkie doświadczenia można się tylko uśmiechnąć :D

TAR
04-11-2011, 10:23
Chciałam się podzielić informacja na temat kosztów które poniosłam. Ja się z nikim nie chce sprzeczać, może sobie wydać ile chce. Wkurza mnie tylko że to ja jestem tu oceniana jak buduje. Nie budował mi akurat "wujek" który nie ma pojęcia o niczym tylko wykwalifikowany murarz. Śmiem twierdzić, że moja budowa wygląda lepiej niż po niejednej firmie. Był tu już taki na forum który chciał się podzielić swoimi realnymi kosztami - bardzo niskimi zreszta(bo budował z ojcem) i cennymi uwagami ale zaraz był strofowany od partaczy. Chyba nie mieszka mu się gorzej i wie co ma. Chciałam wyłączyć po prostu koszty robocizny z kwoty jaką podałam. A w moich okolicach wiele ludzi buduje systemem gospodarczym i nikogo to nie dziwi. Tylko niektórych na forum może w oczy kłuje bo od razu muszą trzy grosze dołożyć.

Kasia nie ma sie co obrażac, nikt nikogo nie strofuje od partaczy. Super ze wyszlo ci tak tanio ale podajac taka kwotę musisz liczyc sie z zainteresowaniem, skoro wiekszosc z nas zaplacila duzo wieksza kase. poza tym odzywki w stylu "lezenie brzuchem do góry" czy "siedzenie w sieci" lub tu cytat: Tylko niektórych na forum może w oczy kłuje, bo od razu muszą trzy grosze dołożyć.... i wytykanie innym branie kredytu spowodowala takie reakcje, takie komentarze sa po prostu niegrzeczne. Mnie to kila, buduj sobie jak chcesz z wujkiem, tata czy szwagrem.

I zmieniajac temat w pomorskim tez troche rodkow stoi :D to chyba jeden z bardziej popularnych projektow domkow gotowcow.

michur
04-11-2011, 10:39
[..] ja zacząłem budowę na własną rękę mając 22lata[..]

Poczułem się staaaro ;)

TAR
04-11-2011, 10:52
Poczułem się staaaro ;)

no to ja juz jak babcia :D

mWilQ
04-11-2011, 10:59
Oj tam oj tam, teraz mam 26 :P U mnie dom od a-z (bez formalności budowlanych i kredytowych) powstał w ok 2,5 roku, a to mniej więcej o rok dłużej niż planowałem. Zacząłem wcześniej, żeby po spłaceniu kredytu z euforii się nie wykręcić - żart ;)

Kasia1314
04-11-2011, 11:04
Można się tak czepiać w nieskończoność.. Każdy ma inne podejście, inną sytuację. Forum ma służyć do przekazywania informacji. Ja tyle co wyczytałam to wiem z różnych źródeł, a próba wystartowania na tym forum z ważnym pytaniem kończy się fiaskiem, bo próbowalam pytać lecz wtedy nie spotkało się to z takim zainteresowaniem jak moje koszty robocizny. Bardziej od robocizny interesują mnie koszty materiałów,ilości i sposób wykonania. A co do tego leżenia to nieporównywalnie mały jest nakład pracy przy firmie, spoglądając tylko, a robiąc własnymi siłami. Naprawdę nawet się nie myśli o necie tylko o tym że przydałoby się parę godzin snu. A nerwy i wybory są takie same, zapłaciłam mniej kasy lecz włożyłam 10x więcej wysiłku. Więc trochę mnie dziwi że ktoś przy budowaniu z firmą jest zmęczony.. od ciągłych decyzji i myślenia to chyba każdego głowa boli. Pozdro

TAR
04-11-2011, 11:08
Oj tam oj tam, teraz mam 26 :P U mnie dom od a-z (bez formalności budowlanych i kredytowych) powstał w ok 2,5 roku, a to mniej więcej o rok dłużej niż planowałem. Zacząłem wcześniej, żeby po spłaceniu kredytu z euforii się nie wykręcić - żart ;)

no to kiedy przeprowadzka?

michur
04-11-2011, 11:14
Oj tam oj tam, teraz mam 26 :P U mnie dom od a-z (bez formalności budowlanych i kredytowych) powstał w ok 2,5 roku, a to mniej więcej o rok dłużej niż planowałem. Zacząłem wcześniej, żeby po spłaceniu kredytu z euforii się nie wykręcić - żart ;)

No i w dodatku zdążysz spłacić przed emeryturą, hehe (śmiech przez łzy ;))

TAR
04-11-2011, 11:18
No i w dodatku zdążysz spłacić przed emeryturą, hehe (śmiech przez łzy ;))

no chyba ze jest wojskowym, to do emeryturki moze nie zdazyc ;)

Konto usunięte na żądanie
04-11-2011, 13:28
Ostatnio widziałem u kolesia fajny bajer- otóż w łazienkach za lustrem dawał matę grzewczą (taką co używa się do grzania wody w akwarium) załączana była razem z wentylatorem. Może ktoś uzna, że to głupota ale przynajmniej lustro nie paruje :)

Nutka_
04-11-2011, 13:30
budowa z kredytem nie wyklucza budowy w systemie gospodarczym, jedni biorą milion i zlecają wszystko pod klucz, inni biorą kwotę jaką im bank przyznał i liczą każdą złotówkę, żeby dokończyć budowę. Kredyt nie oznacza leżenia brzuchem do góry (ja mam kredyt i poświęcam naprawdę sporo czasu, sam szukam ekip i staram się zapanować nad tym co robią na budowie, szukam materiałów i negocjuję ceny, wykonuję zmiany pod swoje zapotrzebowanie (ścianki wewnętrzne, instalacje, robię proste prace wykończeniowe i do tego pracuję na pełny etat i mam ok 30 km do budowy, poza tym nie mam nikogo, żeby podpytać czy robię dobrze, albo podpatrzeć jakieś ciekawe rozwiązanie - stąd siedzę m.in. na forum). Nie zgodzę się również z Twoją teorią o odkładaniu na budowę. Żeby odłożyć trzeba na to czasu, ja zacząłem budowę na własną rękę mając 22lata, wybrałem takie rozwiązanie, bo kupno mieszkania w moim mieście było równoznaczne z wybudowanie nowego domu (tutaj dochodzi koszt działki). .....Ale końcem końców zbierając te wszystkie doświadczenia można się tylko uśmiechnąć :D

O, jakbym czytała naszą historię:)
Też w tą budowę wkładamy serce - szukamy dobrych wykonawców i materiałów i zdobywamy rózne dodatkowe sprawności budowlane - zwłaszcza mój mąż:)
I do budowy też mamy kawałek - połowę z tego co Ty ale za to trzeba przejechać przez zakorkowany Kraków.

Kupno sensownego mieszkania w Krakowie to też kwota bardzo bliska do kwoty potrzebnej na budowę domku.
Rodek będzie naszym pierwszym własnym miejscem ale w wieku 22 lat nie byliśmy z mężem jeszcze tacy mądrzy żeby zaczynać z budową:) więc gratuluję takiego podejścia. Teraz mamy 29 i liczymy się wprowadzić przed 30 he he:)
Pozdrowienia!

TAR
04-11-2011, 13:45
O, jakbym czytała naszą historię:)
Też w tą budowę wkładamy serce - szukamy dobrych wykonawców i materiałów i zdobywamy rózne dodatkowe sprawności budowlane - zwłaszcza mój mąż:)
I do budowy też mamy kawałek - połowę z tego co Ty ale za to trzeba przejechać przez zakorkowany Kraków.

Kupno sensownego mieszkania w Krakowie to też kwota bardzo bliska do kwoty potrzebnej na budowę domku.
Rodek będzie naszym pierwszym własnym miejscem ale w wieku 22 lat nie byliśmy z mężem jeszcze tacy mądrzy żeby zaczynać z budową:) więc gratuluję takiego podejścia. Teraz mamy 29 i liczymy się wprowadzić przed 30 he he:)
Pozdrowienia!


ze sie tak wtrace, w wieku 22 lat nie myslalam jeszcze o mezu hihihi:rotfl:tak wiec mWilQ gratki.

Nutka_
04-11-2011, 13:47
ze sie tak wtrace, w wieku 22 lat nie myslalam jeszcze o mezu hihihi:rotfl:takze mWilQ gratki.

he he TAR :D
Ja też nie ;) nawet go jeszcze wtedy nie znałam:)

mWilQ
04-11-2011, 13:50
no to kiedy przeprowadzka?

Planowana wielokrotnie, ale teraz musi się udać - 11 listopada :) Będzie jeszcze sporo do zrobienia (karnisze, włączniki, oświetlenie i tego typu pierdółki), ale wolę to robić mieszkając niż dojeżdżając.

Wojskowym nie jestem, chociaż mnie namawiali, szybciej bym się cieszył urokami wiejskiego życia. Z tą emeryturą to może być różnie, jak wytrzymam to wytrzymam, a jak nie to jeszcze można z renty skorzystać :D. Ciekaw jestem jakie to uczucie spłacić kredyt w całości ;P

@Nutka_: ...bo jakby nie patrzeć, to budowa domu to masa doświadczeń, tych dobrych i tych złych. Mi przed rozpoczęciem budowy powiedzieli, że na starcie będę się cieszył jak małe dziecko, później jak już staną mury, zmian wizualnych nie będzie, za to będą wydatki na instalacje. Ostatni etap cieszy, bo już widać końcówkę, ale zarówno tą wykończeniową jak i finansową i cierpliwości.

Nutka_
04-11-2011, 13:59
@Nutka_: ...bo jakby nie patrzeć, to budowa domu to masa doświadczeń, tych dobrych i tych złych. Mi przed rozpoczęciem budowy powiedzieli, że na starcie będę się cieszył jak małe dziecko, później jak już staną mury, zmian wizualnych nie będzie, za to będą wydatki na instalacje. Ostatni etap cieszy, bo już widać końcówkę, ale zarówno tą wykończeniową jak i finansową i cierpliwości.

Święte słowa:) Jak na razie u nas tez się to sprawdziła.
Tylko wiesz - najgorsze że my jesteśmy teraz w tej środkowej części:) i będziemy tu przez całą zimę.....ech.
Pozdrowienia!

TAR
04-11-2011, 14:17
Planowana wielokrotnie, ale teraz musi się udać - 11 listopada :) Będzie jeszcze sporo do zrobienia (karnisze, włączniki, oświetlenie i tego typu pierdółki), ale wolę to robić mieszkając niż dojeżdżając.

Wojskowym nie jestem, chociaż mnie namawiali, szybciej bym się cieszył urokami wiejskiego życia. Z tą emeryturą to może być różnie, jak wytrzymam to wytrzymam, a jak nie to jeszcze można z renty skorzystać :D. Ciekaw jestem jakie to uczucie spłacić kredyt w całości ;P

@Nutka_: ...bo jakby nie patrzeć, to budowa domu to masa doświadczeń, tych dobrych i tych złych. Mi przed rozpoczęciem budowy powiedzieli, że na starcie będę się cieszył jak małe dziecko, później jak już staną mury, zmian wizualnych nie będzie, za to będą wydatki na instalacje. Ostatni etap cieszy, bo już widać końcówkę, ale zarówno tą wykończeniową jak i finansową i cierpliwości.

Nie boj nic, karnisze i oswietlenie powiesisz najwczesniej za rok albo i pozniej :) my przeprowadzilismy sie w sierpniu 2010 i dopiero w ostatni weekend zawisły karnisze w gornych pokojach, a z oswietlenia to nie mamy jeszcze w pokoju nad garazem, malym i k. lazienki. ba, nawet nie mamy kupionego oswietlenia. wisza ladne "dizajnerskie" zarowy na kablach ;) jak sie przeprowadzicie to bedziecie tacy szczesliwi ze to koniec, ze palcem nie bedzie chcialo sie kiwnac. Bynajmniej u nas tak bylo. Ja do dzis mam jeszcze niektore walizy i kartony nierozpakowane (bo mi sie nie chce):lol2:
A kredyt w calosci splaca sie super, cisnienie na pewno mniejsze. Wiem, bo juz mi sie to przytrafiło :D
Faktem jest ze kase łatwo sie wydaje ale trudno splaca i zarabia.

mWilQ
04-11-2011, 14:23
Nie boj nic, karnisze i oswietlenie powiesisz najwczesniej za rok albo i pozniej :) my przeprowadzilismy sie w sierpniu 2010 i dopiero w ostatni weekend zawisły karnisze w gornych pokojach, a z oswietlenia to nie mamy jeszcze w pokoju nad garazem, malym i k. lazienki. ba, nawet nie mamy kupionego oswietlenia. wisza ladne "dizajnerskie" zarowy na kablach ;) jak sie przeprowadzicie to bedziecie tacy szczesliwi ze to koniec, ze palcem nie bedzie chcialo sie kiwnac. Bynajmniej u nas tak bylo. Ja do dzis mam jeszcze niektore walizy i kartony nierozpakowane (bo mi sie nie chce):lol2:
A kredyt w calosci splaca sie super, cisnienie na pewno mniejsze. Wiem, bo juz mi sie to przytrafiło :D
Faktem jest ze kase łatwo sie wydaje ale trudno splaca i zarabia.

...a to pocieszające :D Wstępnie mam plan cały czas działać, muszę ogarnąć temat automatyki, bo to jeszcze u mnie raczkuje. Założenie jest takie, żeby nie atakować całego domu, tylko skupić się na wykończeniu poszczególnych pomieszczeń. Zrobię kuchnię, idę do sypialni, później do salonu itd. Ile mi to czasu zajmie (czy rok to nie wiem :)), ale nie chcę tego zostawiać na nieokreśloną przyszłość.

bozenm
04-11-2011, 21:09
My podobnie jak Nutka_ teraz utkniemy wśród instalacji .... ale mam nadzieję, że zima szybko przeleci i wykończymy domek wcześniej niż siebie:)

luk12
04-11-2011, 23:36
Wstępnie zdecydowaliśmy się z żoną na projekt domu w rododendronach 6n, jednak zastanawiamy się nad wielkością salonu. Patrząc na te pojedyncze zdjęcia na stronie projektu mamy wrażenie, że ten salonik jest malutki... Czy osoby, które są posiadaczami domu postawionego według projektu z 6 mogłyby wypowiedzieć się na ten temat? Jeśli to możliwe - prosiłbym o zdjęcia wnętrz z ustawionymi meblami - to pozwoli na lepsze wyobrażenie sobie rozmiarów salonu.

Z góry wielkie dzięki za pomoc
pozdrawiam
Łukasz

Konto usunięte na żądanie
05-11-2011, 20:25
Łukasz tu poszukasz :)
http://www.google.pl/search?rlz=1C1VEAD_enPL416PL416&gcx=c&q=w%20rododendronach%206%20salon&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1366&bih=677&sei=%20L4y1Tsa1HpDAswbL7qC8Aw

Ogólnie mówiąc serio to salon bez zlikwidowanego pokoju na dole jest mały niestety- po jego likwidacji robi się duży ale za to mało ustawny :) Przy czym, sporo osób zauważyło że dla rodzin z małym dzieckiem ten pokój to fajna sprawa- więc pozostaje wybór przestrzeń albo wygoda...

ArKaMa
06-11-2011, 11:35
Łukasz tu poszukasz :)
http://www.google.pl/search?rlz=1C1VEAD_enPL416PL416&gcx=c&q=w%20rododendronach%206%20salon&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1366&bih=677&sei=%20L4y1Tsa1HpDAswbL7qC8Aw

Ogólnie mówiąc serio to salon bez zlikwidowanego pokoju na dole jest mały niestety- po jego likwidacji robi się duży ale za to mało ustawny :) Przy czym, sporo osób zauważyło że dla rodzin z małym dzieckiem ten pokój to fajna sprawa- więc pozostaje wybór przestrzeń albo wygoda...

Można jeszcze tak jak my - wydłużyliśmy dom o 1,8m. Dzięki temu gabinet został, a salon i kuchnia są większe.

Konto usunięte na żądanie
06-11-2011, 16:21
Łukasz co prawda nie umeblowany ale daje jakiś tam obraz wielkości- wersja bez pokoju na dole.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/salon.jpg

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/salon1.jpg

ewelka-sochaczew
09-11-2011, 09:12
lokmen czy jakieś ścianki działowe planujesz przy schodach? na spiżarkę czy takie tam???

dziś wieczorem lub jutro z z samgo rana prześle zdjęcia schodów z kostki (wyglądają rewelacyjnie) i podam koszt.
Piec kupiony defro akm uni moc 22 w, 9700 brutto, na miał , eko-groszek, wegiel i drewno i pelet.
W tej chwili wylewamy chudziaka i myślimy nad wiatrołapem czy robić go zamkniętego czy otworzyć na salon, po zamknięciu bedzie miał 3,2 m, a bez 7m, drzwi do łazienki wychodzą dopiero dalej więc nie grają roli. Jak myslicie wiatrołap otwarty czy zamknięty???

mWilQ
09-11-2011, 10:07
lokmen czy jakieś ścianki działowe planujesz przy schodach? na spiżarkę czy takie tam???

dziś wieczorem lub jutro z z samgo rana prześle zdjęcia schodów z kostki (wyglądają rewelacyjnie) i podam koszt.
Piec kupiony defro akm uni moc 22 w, 9700 brutto, na miał , eko-groszek, wegiel i drewno i pelet.
W tej chwili wylewamy chudziaka i myślimy nad wiatrołapem czy robić go zamkniętego czy otworzyć na salon, po zamknięciu bedzie miał 3,2 m, a bez 7m, drzwi do łazienki wychodzą dopiero dalej więc nie grają roli. Jak myslicie wiatrołap otwarty czy zamknięty???

Wiatrołap zdecydowanie zamknięty (wyizolowane pomieszczenie przy otwieraniu drzwi - ciepło, syf z dworu, ciekawość ludzka).

TAR
09-11-2011, 10:13
to zalezy, my wolelismy zamkniety z kilku powodów:
1. Wdoczne oddzielenie czesci salonu od wiatrolapu, nie widac szafy, ubran, butow itp.
2. U nas z wiatrolapu jest przejscie do pralnio/kotlowni.
3. Ewidentnie w wiatrolapie jest chlodniej - drzwi stanowia barierę, zawsze jak ktos bedzie wchodzil to zimno bedzie sie dostawac na salony w przypadku wiatrolapu otwartego.
4. Prywatnośc, Gdy otwieram drzwi zewnętrzne nie wszyscy, którzy za nimi stoja maja widok na salon
5. Czystość - caly piach zostaje na dywaniku w wiatrolapie, nawet pieska czyscimy tam i nie wpada taki maly brudasek prosto do salonu.
Owszem minusem jest to ze wiatrolap niewielki ale my tam sie tylko rozbieramy, na tyle mamy duza szafe zabudowe ze miesci sie i odziez z danego sezonu, jest wbudowana szafka na buty, torebki, wieszak zewnętrzny, polka na czapki, szaliki i dodatkowy pawlacz + wielkie lustro. czego wiecej trzeba w wiatrolapie?

aLien01
09-11-2011, 10:23
Potwierdzam wiatrołap tylko zamknięty. Przy budowie też się nad tym zastanawiałem gdyż lubię otwarte przestrzenie. Powody te same co opisała TAR.

mWilQ
09-11-2011, 10:42
...
Owszem minusem jest to ze wiatrolap niewielki ale my tam sie tylko rozbieramy, na tyle mamy duza szafe zabudowe ze miesci sie i odziez z danego sezonu, jest wbudowana szafka na buty, torebki, wieszak zewnętrzny, polka na czapki, szaliki i dodatkowy pawlacz + wielkie lustro. czego wiecej trzeba w wiatrolapie?
To właśnie dość mocno mi przeszkadzało, bo nie wyobrażałem sobie kilku osób w tak mały pomieszczeniu. Przez to powiększyłem wiatrołap do ściany nośnej z kominkiem. Z wiatrołapu mam wejście do kuchni, łazienki, pomieszczenia przejściowego. Zrobiłem metrową szafę wnękową zaraz na tyłach kominka (kosztem przestrzeni w kuchni). Drzwi do salonu zmniejszyłem (mają ok 1m szerokości i razem z prześwietleniem 2,5 wysokości). Ze względu na zabudowę wkładu kominkowego obok komina, taki sam otwór zrobił mi się między kuchnią i salonem. Wizualnie na pewno to się mocno zmieniło. Nie jest tak efektowne jak kominek wokół którego można się poruszać. Zdecydowanie postawiłem na funkcjonalność.

mWilQ
09-11-2011, 10:45
W drugim poście, żeby się tematy nie pomieszały:

Ma ktoś zdjęcia lub rysunki garderoby. Muszę dzisiaj wysłać propozycję do wykonawców, a czasu już mi brakuje. Pod skosem chcę zrobić proste półki, z lewej jakąś rurę na zimowe łaszki, a z prawej mam miejsce na moją szafę rackową (mam nadzieję, że nie będzie się tam gotowało) :D

TAR
09-11-2011, 10:49
nam to jak dotad nie przeszkadzalo, ewentualnie ci, ktorzy sie nie miescili przechodzili / przeczekiwali / przebierali sie w pralni, tam tez jest miejsce. dajemy rade a nigdy dzikie tlumy nas nie odwiedzaja :D nasza szafa w witrolapie zajmuje sporo miejsca, scianek nie przesuwalismy, a dookola kominka lubi ganiac sie nasz Okruch, kupa smiechu jak sam przed soba ucieka, jakby mial lapki pogubic :D

TAR
09-11-2011, 10:52
W drugim poście, żeby się tematy nie pomieszały:

Ma ktoś zdjęcia lub rysunki garderoby. Muszę dzisiaj wysłać propozycję do wykonawców, a czasu już mi brakuje. Pod skosem chcę zrobić proste półki, z lewej jakąś rurę na zimowe łaszki, a z prawej mam miejsce na moją szafę rackową (mam nadzieję, że nie będzie się tam gotowało) :D


no nie wiem, a masz tam klime? bo gotowac sie moze

mWilQ
09-11-2011, 10:53
nam to jak dotad nie przeszkadzalo, ewentualnie ci, ktorzy sie nie miescili przechodzili / przeczekiwali / przebierali sie w pralni, tam tez jest miejsce. dajemy rade a nigdy dzikie tlumy nas nie odwiedzaja :D nasza szafa w witrolapie zajmuje sporo miejsca, scianek nie przesuwalismy, a dookola kominka lubi ganiac sie nasz Okruch, kupa smiechu jak sam przed soba ucieka, jakby mial lapki pogubic :D

Widzę biała kuleczka oczkiem w głowie koleżanki :) Jedno zdjęcie w galerii, to na którym padł z wycieńczenia, rozwaliło mnie na łopatki.

mWilQ
09-11-2011, 10:56
no nie wiem, a masz tam klime? bo gotowac sie moze

Klimy nie mam, ale nadmuch zimnego powietrza jest w pokoju w którym jest garderoba (raczej używane tylko latem). W szafie nie będzie ogromnej ilości sprzętu, więc liczę, że nie będzie się przegrzewał. Do garderoby zrobiliśmy żaluzjowe drewniane drzwi, więc powietrze powinno sobie wędrować między tymi pomieszczeniami.

TAR
09-11-2011, 10:56
nio, to nasz dobry duszek domu. mnie okruch codziennie rozwala na lopatki :)
a duza ta szafa r ? taka "przemyslowa" czy taka jak pudlo telewizyjne?

TAR
09-11-2011, 10:58
chyba w tym samym czasie posta nadalismy :D

mWilQ
09-11-2011, 11:03
chyba w tym samym czasie posta nadalismy :D

...a bardzo możliwe, bo mi na bieżąco schodzą wiadomości o odpowiedziach.
Szafa maks 9u czyli bliżej jej do pudła telewizyjnego :)

Konto usunięte na żądanie
09-11-2011, 11:07
lokmen czy jakieś ścianki działowe planujesz przy schodach? na spiżarkę czy takie tam???

dziś wieczorem lub jutro z z samgo rana prześle zdjęcia schodów z kostki (wyglądają rewelacyjnie) i podam koszt.
Piec kupiony defro akm uni moc 22 w, 9700 brutto, na miał , eko-groszek, wegiel i drewno i pelet.
W tej chwili wylewamy chudziaka i myślimy nad wiatrołapem czy robić go zamkniętego czy otworzyć na salon, po zamknięciu bedzie miał 3,2 m, a bez 7m, drzwi do łazienki wychodzą dopiero dalej więc nie grają roli. Jak myslicie wiatrołap otwarty czy zamknięty???

Tam obok schodów będzie ścianka i drzwi do spiżarki.

Wiatrołap zamknięty.

U nas na salon będą drzwi takie mniej więcej jak te poniżej:
http://www.progress-drzwi.pl/images/drzwi%20wewnetrzne/wewn_modern30_dwuskrzydlowe.jpg

Powiększyliśmy wiatrołp i jak na razie nie żałuję tego bo:
Drzwi do kibla są niewidoczne z salonu, w wiatrołapie zmieści się duża szafa wnękowa (120cm x 60 cm) przejście z garażu do kuchni i odwrotnie odbywa się cichaczem :) no i przede wszystkim jest dużo miejsca - co przy jakichś większych imprezach nie będzie powodowało, że część gości będzie czekało w kolejce przed domem.

Nutka_
09-11-2011, 13:52
TAR dała dobre argumenty - też jestem za zamkniętym wiatrołapem.

Teraz mieszkam w innym domku niż rodek i wiatrołap jest jeszcze mniejszy - jednak jest spora różnica temperatury między wiatrołapem a pozostałą częścią domu więc jest on buforem dla uciekającego ciepła.

ewelka-sochaczew
09-11-2011, 14:18
no i przekonaliście mnie:wave:
Nie ma to jak rady osób, które wiedzą o co chodzi, ten sam dom, wiatrołap metraż.
Wasze rady są nieocenione, dziękuję:) sama służe radą i wiedzą jaką posiadam na tym etapie.
fajnie, że każde pytanie jest niebagatelizowane i jest tu tyle osób, które z chęcią na nie odpowiada.
Pozdrawiam wszystkich budujacych,a wieczorem zdjęcia schodów:):D

Nutka_
09-11-2011, 16:59
no i przekonaliście mnie:wave:
Nie ma to jak rady osób, które wiedzą o co chodzi, ten sam dom, wiatrołap metraż.
Wasze rady są nieocenione, dziękuję:) sama służe radą i wiedzą jaką posiadam na tym etapie.
fajnie, że każde pytanie jest niebagatelizowane i jest tu tyle osób, które z chęcią na nie odpowiada.
Pozdrawiam wszystkich budujacych,a wieczorem zdjęcia schodów:):D

Ewelka, nie ma to jak zgromadzenie w jednym miejscu osób zainteresowanych tematem budowy:)

Stwierdziliśmy ostatnio z mężem że jesteśmy chyba monotematyczni bo jak ktoś z naszych znajomych pyta co u nas to my od razu opowiadamy o budowie.
Temat conajmniej umiarkowanie interesujący dla naszych przyjaciół z których ogromna większośc własnie kupiła mieszkania w bloku i kolejne etapy budowania są raczej abstrakcją:) Postanowiliśmy więc w tym temacie konsultować się na forum i nie zanudzać innych:)

Apropo - własnie wyceniam ogrodzenia i ceny mnie powalają.....Mamy działkę wielkości 31 m x 32 m i nawet ogrodzenie z siatki + podmurówka to dobre kilkanaście tysięcy (materiały około 10 tyś a reszta to robota, najdroższa jest brama ale cena za materiały uwzględnia wszystko - podmurówkę, siatkę, słupki, bramę z fundamentem, furtkę, etc).
Macie jakieś tańsze na to sposoby?

ejama
09-11-2011, 19:44
Po dwóch miesiącach bacznego wczytywania się w forum, postanowiłam przedstawić się jego Uczestnikom :)
Jesteśmy pięcioosobową rodzinką z woj. pomorskiego, dość zaawansowaną w latach ;) Z tego co czytam, chyba zasiądziemy tu w "loży seniorów", co nie zmienia faktu, że postanowiliśmy wybudować dom na podstawie tytułowego projektu forum (w wersji 6N). Wiele cennych informacji zdobyliśmy podczas lektury forum. Bardzo to przydatne miejsce, dzięki Wam oczywiście.
Mimo, że jesteśmy na etapie "papierologii" (mamy nadzieję uporać się z nią do wiosny, kiedy to planujemy rozpocząć budowę), nasza ziemia nie stoi odłogiem. W miniony weekend zasadziliśmy pierwsze krzewy czarnej porzeczki, :) trochę na próbę, a trochę po to, żeby jakiś owocek był, gdy już zaczniemy mieszkać w domu.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających forum :)
Elżbieta

P.S. Co do wiatrołapu, nie wyobrażam sobie życia bez niego, z tych samych względów, o których pisała TAR. Chętnie ujrzałabym zdjęcia z aranżacją i zagospodarowaniem tego maleńkiego, a tak ważnego pomieszczenia w domu.

Konto usunięte na żądanie
09-11-2011, 22:05
Witaj ejama. Z której częsci pomorza jestes?

Polecam filmik- wirtualny spacer po rododendronie 6

http://www.youtube.com/watch?v=SfwSKckSwq0


Apropo - własnie wyceniam ogrodzenia i ceny mnie powalają.....Mamy działkę wielkości 31 m x 32 m i nawet ogrodzenie z siatki + podmurówka to dobre kilkanaście tysięcy (materiały około 10 tyś a reszta to robota, najdroższa jest brama ale cena za materiały uwzględnia wszystko - podmurówkę, siatkę, słupki, bramę z fundamentem, furtkę, etc).
Macie jakieś tańsze na to sposoby?

Ja zrobiłem płot z paneli drucianych, jako podmurówka dana jest płyta betonowa (taka co idzie na przęsła do płotu betonowego.
Wygląda to całkiem fajnie. Koszt bez mojej robocizny zamknął się w 7000 działka ok 40 x 40 przy czym ogrodzenie robiłem z 3 stron.

https://lh4.googleusercontent.com/-Vh24Il7pYR4/TXuYum9uoMI/AAAAAAAAAzk/wteLw7cyDX0/s800/20100816255.jpg

ejama
09-11-2011, 23:14
Lokmen, mieszkamy w nadwiślańskim mieście, ok. 30 km na południe od Gdańska :)
Wirtualny spacer po domu w rododendronach znam już prawie na pamięć :) Mimo wszystko dziękuję za odnośnik.

Konto usunięte na żądanie
09-11-2011, 23:20
Zadałem pytanie nie bez powodu - urodziłem się w tamtych stronach i mieszkałem ponad 20 lat :) konkretnie Skórcz hehe czyli ok 40 km od Ciebie

ejama
09-11-2011, 23:28
To faktycznie, rzut "beretką" od nas :)

TAR
10-11-2011, 08:23
Lokmen, mieszkamy w nadwiślańskim mieście, ok. 30 km na południe od Gdańska :)
Wirtualny spacer po domu w rododendronach znam już prawie na pamięć :) Mimo wszystko dziękuję za odnośnik.

no to gdzies blisko mnie, okolice T.?

ejama
10-11-2011, 09:28
no to gdzies blisko mnie, okolice T.?
zgadza się :)

TAR
10-11-2011, 09:33
ja blizej 3-city ale do was to pol rzutu beretem

Nutka_
10-11-2011, 12:09
[QUOTE=lokmen;4995026]

Ja zrobiłem płot z paneli drucianych, jako podmurówka dana jest płyta betonowa (taka co idzie na przęsła do płotu betonowego.
Wygląda to całkiem fajnie. Koszt bez mojej robocizny zamknął się w 7000 działka ok 40 x 40 przy czym ogrodzenie robiłem z 3 stron.

Lokmen - super to ogrodzenie wygląda i przyznaje że Twoja cena za nie też bardzo mi się podoba.

Opowiesz mi coś więcej o wykonaniu? Słupki są wmurowane w ziemię a reszta czyli ta płyta betonowa jest na ziemi, tak?
Robiłeś to sam? Rozważamy z mężem zrobienie ogrodzenia samemu tylko zastanawiamy się czy damy radę bo nie do końca mamy na to pomysł.
Jak oceniasz trudność i pracochłonność tego zadania?

Widzę że masz taki "ząbek" tam w jednym miejscu - my mamy spadek terenu więc to dla nas istotny punkt programu:)

Konto usunięte na żądanie
10-11-2011, 13:16
wiec po kolei:
Kiedys pojechalem na zlom cos zawiezc i natknalem sie na takie grube kątowniki ocynkowane- kupilem w ciemno bo chcialem na plot- wyszlo wg wagi ok 12zl za slupek.

Pierwotnie zakladalem siatke ale w Leroy'u byla promocja na te panele i kupilem je wtedy po ok 50 zl za szt (1,5wys i 2,5dl). Producenci oferują je po ok 120zl za szt i w zasadzie roznica jest taka ze te z liroya maja oczka 7,5cm i ocynk galwaniczny podczas gdy te drozsze 5cm oraz ocynk ogniowy.

Co do wykonania: schodek wypadl gdyz w głębi dzialki ten plot bylby za wysoki tak wiec nieuniknalem tego.
Mysle ze dacie rade zrobic samemu. Robilem to sam przez ok miesiac w wolnych chwilach po pracy.
Robi sie to tak, ze japie sie poziom za pomoca zylki i jedziemy po kolei slupek- plyta betonowa- slupek następnie poziomowanie/pionowanie i dalej plyta -slupek itd. Robilem tak ze słupki betonowalem na koniec pracy w danym dniu. Na koniec przykreca sie panele. Ja przykrecalem je do slupkow srubami samowiercącymi i sam dorabialem takie blaszki jako uchwyty- troche z tym zabawy ale wychodzi duuuzo taniej. firmy za zrobienie takiego ogrodzenia biora ok 100zl za m bieżący.

ewelka-sochaczew
11-11-2011, 13:49
Witam po krótkiej przerwie:)
Wklejam zdjęcia schodów, komentarze mile widziane.
Taras z kostki w przyszłym tygodniu (bo od poniedziałku zaczynają)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5d0fcef3a2de0592.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d0fcef3a2de0592.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71672f766ec4d080.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef37ce4600cb4b4e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e7889c4066cb89d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e7889c4066cb89d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/204861d340f9c3d5.html

mWilQ
11-11-2011, 17:16
Witam po krótkiej przerwie:)
Wklejam zdjęcia schodów, komentarze mile widziane.
Taras z kostki w przyszłym tygodniu (bo od poniedziałku zaczynają)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5d0fcef3a2de0592.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d0fcef3a2de0592.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71672f766ec4d080.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef37ce4600cb4b4e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e7889c4066cb89d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e7889c4066cb89d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/204861d340f9c3d5.html

Fajnie się to prezentuje. Mi się podoba wersja z elementami prostym (zamiast okrągłych). Jak zobaczyłem takie rozwiązanie, to u mnie było już za późno, bo miałem wylane betonowe schody. Obłożyłem je płytką - też mi się podobają :)

agazaw
11-11-2011, 18:40
witam wszystkich
mam pytanie czy nie ma ktoś do sprzedania betoniarki w woj. śląskim
byłabym wdzięczna
pozdrawiam wszystkich budujących rodka

Brygida i Jarek
11-11-2011, 19:38
Witamy Wszystkich ciepło:)
Mieszkamy w naszym rodku od ponad roku, na forum zaglądamy sporadycznie , częściej do TAR :) czytamy jej ogrodowe wariacje ;), TAR pozdrawiamy serdecznie.

ewelka-sochaczew my też jesteśmy zwolennikami schodów z kostki , szczególnie gdy są półokragłe jak u nas. Teraz mamy schody wylane ale na wiosnę mamy zamiar połozyć kostkę i schody też będą z kostki , taras pewnie będziemy obkładać gresem.

W rodku mieszka się ok, dla nas dom jest funkcjonalny i ma duzo uroku, wiatrołapu nie mamy i jest ciepło, czysto choć rzeczywiście po otwarciu drzwi salon stoi otworem :)

TAR łączymy pozdrowienia dla Twojego Okruszka, my od 3 miesięcy też mamy nowego domownika boksera o wymownym imieniu Bono:D

Pozdrawiamy

TAR
11-11-2011, 19:50
Heloł. W wariacjach wlasnie listopadowe szalenstwa w ogrodzie. Gratuluje nowego domownika, czochranko od Okrucha :D

Damian4848
11-11-2011, 21:14
Witam,

Chcemy rozpocząć budowę domu w Rododendronach 6 (G2N), czy ktos z Was buduje taki dom, albo wybudował ostatnio i zna koszty, jakies rady..itd

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy
Damian i Ola

Konto usunięte na żądanie
11-11-2011, 21:33
Siema
W sprawie czochrania to co prawda nie mamy jeszcze psa ale za to 1400m2 działki do zgrabienia liści brzozy - może ktoś pomoże :)

Co do schodów z kostki- pierwotnie miałem taki zamysł ale po woli się z tego wycofuję. Prawdę mówiąc słupy i schody w tym projekcie w stylu "witamy was" jakoś mi nie podchodzą. Pozdrawiam serdecznie.

TAR
11-11-2011, 21:54
ja odpadam :D dzis zalowalam ze nie posiadam odkurzacza do lisci, bo bym z rabat wywiala na trawe i tam zgrabila. a tak to wygrzebywalam je sposrod kory. meczace zajecie.
a wejscie u ewelki wykonane ladnie, choc to nie styl, ktory ja osobiscie preferuje.

ewelka-sochaczew
12-11-2011, 08:37
ja odpadam :D dzis zalowalam ze nie posiadam odkurzacza do lisci, bo bym z rabat wywiala na trawe i tam zgrabila. a tak to wygrzebywalam je sposrod kory. meczace zajecie.
a wejscie u ewelki wykonane ladnie, choc to nie styl, ktory ja osobiscie preferuje.

dokładnie gdyby wszystkim podobało się to samo, to co dom do rodos by stał, wykończenie takie samo itd.
apropo moich schodów: samej podobają mi się najbardziej schody klasyczne, czyli kwadratowe, rozlane po bokach, zejścia z każdej strony.
Ale nasz dom stoi w "dołku" i musieliśmy go trochę podnieść, co poskutkowało dodaniem 1-2 schodków i w tym klasycznym modelu moje schody kończyłyby się pod oknem w kuchni i łazience, a przy tak wąskiej elewacji, brzydko by to wyglądało.
Tak właśnie wychodzi "jedna mała zmiana " na początku przynosi takie skutki na koniec.

ewelka-sochaczew
12-11-2011, 08:42
zestawienie kosztów schody z kostki
materiał i robocizna :
kostka 7 m2 518zł, robocizna 420 zł
palisada 133 szt. 780 zł robocizna 520 zł
piach i cement 400 zł
razem materiał 1700 zł + robocizna 940 zł = 2640 zł

TAR
12-11-2011, 18:00
dokładnie gdyby wszystkim podobało się to samo, to co dom do rodos by stał, wykończenie takie samo itd.
apropo moich schodów: samej podobają mi się najbardziej schody klasyczne, czyli kwadratowe, rozlane po bokach, zejścia z każdej strony.
Ale nasz dom stoi w "dołku" i musieliśmy go trochę podnieść, co poskutkowało dodaniem 1-2 schodków i w tym klasycznym modelu moje schody kończyłyby się pod oknem w kuchni i łazience, a przy tak wąskiej elewacji, brzydko by to wyglądało.
Tak właśnie wychodzi "jedna mała zmiana " na początku przynosi takie skutki na koniec.

czyli podobaja ci sie schody takie, jakie ja mam zrobione :rotfl:

ejama
12-11-2011, 19:12
Rozmawiacie o schodach. My chcemy w ogóle z nich zrezygnować od frontu, robiąc tylko spadki. Jestem ciekawa, czy tego typu realizacja będzie możliwa. :)

TAR
12-11-2011, 19:59
Rozmawiacie o schodach. My chcemy w ogóle z nich zrezygnować od frontu, robiąc tylko spadki. Jestem ciekawa, czy tego typu realizacja będzie możliwa. :)

na pewno, tylko kwestia stopnia spadku. ale trudno w szpilkach sie po tym chodzi :D

Damian4848
12-11-2011, 20:25
Witam,

Może ktos z Was buduje ten dom i zna juz jakie sa koszty, ma jakies podpowiedzi, ja bede zaczynal od Lutego, Marca.

Pozdrawiam

Damian

ejama
13-11-2011, 13:46
Planujemy bardzo łagodny spadek, by wygodnie chodziło się w szpilkach ;) Nie chcemy od wyjścia z domu mieć górki do zjeżdżania na sankach czy nartach :)

Ancyk
13-11-2011, 20:03
Witajcie mam dylemat co do koloru blachodachówki. Podoba nam się kolor ceglasty i myślę ,ze będzie współgrał z drewnem na elewacji lecz boje się,że będzie się brudził i płowiał od słońca. Co wy na to.Pomóżcie proszę bo czas nas goni.Dziękuję

Konto usunięte na żądanie
14-11-2011, 09:09
Większość tu budujących ma dachówkę więc ciężko będzie z odpowiedzią.

TAR
14-11-2011, 11:00
Moj sasiad ma blachodachowke czerwona i przyznam sie ze jego nieznacznie splowiala, ona zrobila sie bardziej matowa i chcyba przez to kolor wyglada na lekko splowialy. Choc teraz jego kolor mi sie bardziej podoba, bo wczesniej bil po oczach :D Oczywiscie pewnie wszystko kwestia jakosci materialu i producenta. Sama mam dachowke wiec tylko sa to moje obserwacje.

aga-gaga
14-11-2011, 11:35
Witajcie mam dylemat co do koloru blachodachówki. Podoba nam się kolor ceglasty i myślę ,ze będzie współgrał z drewnem na elewacji lecz boje się,że będzie się brudził i płowiał od słońca. Co wy na to.Pomóżcie proszę bo czas nas goni.Dziękuję
My mamy blachodachówkę czerwoną na rodku. Z początku biła po oczach a po paru miesiącach wygląda na matową ale nie spłowiałą, już tak nie swieci

Ancyk
14-11-2011, 20:22
Aga a mogøabym Cié prosi© o fotké twojego dachu? Dziékujé

rafaljezus
14-11-2011, 20:54
witam,

Stoje przed niewdziecznym zadaniem z racji wziecia kredytu, musze podac [przedstawic] kosztorys "domu w rododendronach 6P" czy ktos dysponuje takowym lub innym rododendronem jako szablon i może przesłac?

pozdrawiam,

Ancyk
15-11-2011, 13:16
Witam,
Dziś zmieniałam zdanie co do blachodachówki:), znajomy namawia nas na dachówkę ceramiczną czy to dobry wybór?Obawiam się mchu na dachu, czy te taśmy moosfree faktycznie zabezpieczają dach przed zanieczyszczeniami? Doradżcie proszę

TAR
15-11-2011, 13:17
wg. mnie dachowka ceramiczna to najlepszy wybor.
edit.: moja dachowa lezy 2 lata, zadnych zanieczyszczen nie ma a miejsce sprzyjajace. chyba tez to kwestia jakosci dachowki. moja to creaton i bardzo sobie chwale.

aga-gaga
15-11-2011, 15:41
Ancyk jeśli chcesz to podaj e meil na priva to prześle fotki

aga-gaga
15-11-2011, 16:37
Ancyk zajrzyj na linka

Konto usunięte na żądanie
15-11-2011, 20:18
A my mamy SSZ okna własnej produkcji o współczynniku ciepła U=0,00001 :P :P :P

https://lh4.googleusercontent.com/-nHcZuLV350s/TsJ6vSvUNzI/AAAAAAAACEo/M9Wpma1pSRg/s1152/IMG092.jpg

aLien01
15-11-2011, 20:40
[QUOTE=lokmen;5005611]A my mamy SSZ okna własnej produkcji o współczynniku ciepła U=0,00001 :P :P :P

Nie mogę się powstrzymać aby napisać, że macie piękną działkę jeszcze jak by było naturalne małe oczko wodne to byście mieli niebo na ziemi. Tylko wam pozazdrościć tych drzew. Ile ona ma m2?

Konto usunięte na żądanie
15-11-2011, 20:53
Co do działki to różne opinie słyszę- najczęściej że "jakie tu jest zadupie" ale to jest w niej najcudowniejsze. ogólnie ma 1600m2 po odjęciu pasa na drogę jaki gmina zabierze zostanie jakieś 1400m. Dziś jak biłem te deski przyszedł sąsiad na pogadankę i tak gadamy, a obok -dosłownie może 15 metrów- zza winkla 4 sarny wystrzeliły- BAJKA.
Na oczko nie ma szans- brzoza strasznie śmieci. Ale latem za to jak się wisi w hamaku to czuje się szum taki jak nad morzem.- ehh.

Jest też minus tego "zadupia"- w tym roku mieliśmy 5 włamań na budowę:
1- poszło 200m kabla
2- poszła rozdzielnia budowlana
3- łopata i jakieś tam duperele
4- nic nie wzięli
5- 1,5 tony cementu i 12 drutów fi12
:)

michur
15-11-2011, 21:00
wg. mnie dachowka ceramiczna to najlepszy wybor.
edit.: moja dachowa lezy 2 lata, zadnych zanieczyszczen nie ma a miejsce sprzyjajace. chyba tez to kwestia jakosci dachowki. moja to creaton i bardzo sobie chwale.

Codziennie przejeżdżam obok domku z identyczną jak nasza dachówka - Creaton Terra Optima angobowana - pięknie zarasta mchem :) Ale warunki tam są do tego idealne - podnóże północnego, zalesionego zbocza.
Ponoć powłoka glazurowana sprawdza się lepiej - wg. sprzedawców zarasta wolniej.

TAR
16-11-2011, 08:33
Codziennie przejeżdżam obok domku z identyczną jak nasza dachówka - Creaton Terra Optima angobowana - pięknie zarasta mchem :) Ale warunki tam są do tego idealne - podnóże północnego, zalesionego zbocza.
Ponoć powłoka glazurowana sprawdza się lepiej - wg. sprzedawców zarasta wolniej.

michur, moze i tak, ja wokol mam pola i creatona premion :) mi sie podobala glazura ale zrezygnowalismy bo:
1. Cena
2. Podobala mi sie tylko na stojaku, a na dachu swieci sie jak ......
kolega z pracy ma dachowke betonowa i po 3 latach strasznie na nia narzeka, ale on w lesie mieszka wiec i mech ma :)

lokmen, jak ja lubie takie zadupia, po wariackim dniu pracy to az przyjemnie w ciszy sobie odpoczac, my nie mamy takiego luksusu, mimo ze wiocha to zbyt blisko duzej aglomeracji .
u nas tez sarenek troche biega, niestety szkodniki to.

Ancyk
17-11-2011, 11:01
Dziękuję bardzo mój mail [email protected], jeżeli ktoś wolałby przesłać fotki na priv Pozdrowienia

Ancyk
17-11-2011, 11:04
Aga bardzo ładnie się prezentuje ta czerwona blachodachówka jakiej to firmy? ja jeżeli się zdecyduję na blachę wybiorę Hps lub Ruuki

Konto usunięte na żądanie
17-11-2011, 16:41
Zdecydowanie Ruukki - też będę brał- nam się podoba Finera - jak da rade to wiosną.

ArKaMa
17-11-2011, 21:25
Pojawił sie kolorek (na razie grunt) na elewacji i zrobilo się wiosennie.
85622

Lauren
18-11-2011, 09:29
A u nas okna już zamontowane:D pięknie się prezentuje teraz domek

http://img338.imageshack.us/img338/7794/obraz135800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/338/obraz135800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img254.imageshack.us/img254/9150/obraz145800x600.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/obraz145800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ArKaMa
18-11-2011, 09:52
A u nas okna już zamontowane:D pięknie się prezentuje teraz domek



To prawda, pięknie wygląda z okienkami - pozdrawiam

TAR
18-11-2011, 11:08
Pojawił sie kolorek (na razie grunt) na elewacji i zrobilo się wiosennie.
85622

ArKaMa nie robicie okapnikow na balkonach? Czy beda potem jakies cokoliki?

Lauren
18-11-2011, 11:54
To prawda, pięknie wygląda z okienkami - pozdrawiam

eh, a u was to dopiero fajnie. My z elewacja niestety musimy poczekac do wiosny:)

ewelka-sochaczew
18-11-2011, 14:27
lokmem u mnie też rukki finera kolor brąz własnie zamówilismy 40 lat gwarancji i jest super, na dachu zaprezentuję sie jeszcze lepiej

Blacky
18-11-2011, 16:33
A u nas okna już zamontowane:D pięknie się prezentuje teraz domek

ładnie, ładnie:) i wykusz prawie jak u nas;) tylko, że Wy macie 2 szyby na froncie a my 3 i przez to nasz na jakiś taki większy wygląda.

Nutka_
19-11-2011, 11:16
[QUOTE=Lauren;5011237]A u nas okna już zamontowane:D pięknie się prezentuje teraz domek

Bardzo ładnie !!!!
Gratulacje:)

ArKaMa
19-11-2011, 21:19
ArKaMa nie robicie okapnikow na balkonach? Czy beda potem jakies cokoliki?

Robimy - od gry będzie jeszcze 10 cm (grubasek wyjdzie) :):yes:

sister_2
20-11-2011, 14:26
Witajcie mam dylemat co do koloru blachodachówki. Podoba nam się kolor ceglasty i myślę ,ze będzie współgrał z drewnem na elewacji lecz boje się,że będzie się brudził i płowiał od słońca. Co wy na to.Pomóżcie proszę bo czas nas goni.Dziękuję

My mamy blachodachówkę kolor czarna perła :) Natomiast co do Waszego koloru to myślę, że też będzie ok. Znajoma ma podobny kolor i ładnie wygląda ale nie wiem jak się sprawdza w praktyce gdyż też dopiero budują swoje gniazdko ;)

Konto usunięte na żądanie
21-11-2011, 11:14
ewelka-sochaczew
lokmem u mnie też rukki finera kolor brąz własnie zamówilismy 40 lat gwarancji i jest super, na dachu zaprezentuję sie jeszcze lepiej

Ewelka chętnie bym zobaczył jak już położysz tą blachę na dachu.

sister_2 możesz wkleić zdjęcie?

sister_2
21-11-2011, 12:22
Tak będzie wyglądał nasz dach :) To jest blachodachówka kolor czarny. Garaż jeszcze nie przykryty ale działamy. Mam nadzieję, że zdążymy przed zimą. Czekamy również na okna. lada dzień przywiozą okna (złoty dąb).

8634786348863498635086351

ewelka-sochaczew
22-11-2011, 08:30
lokmen ale dopiero na wiosnę,
a tak z inne beczki rozgladam sie za meblami w kuchni wiem, wiem, że to bardzo wcześnie, ale od wielu miesięcy mam jeden wzór w głowie i to mi się napewno nie zmieni. Meble kuchenne Gawin z mdf dwie ściany + kawałek na trzecią cena z blatami 4000 zł, czas realizacji do 2 miesięcy.
a projekt w załączniku
http://images40.fotosik.pl/1214/bfccb2d90cd4e4aagen.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e475c3dad337ae4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a0ee2da25d49bfc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f36310cefe23940.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a99b92e3b9c060a.html

mWilQ
22-11-2011, 08:43
lokmen ale dopiero na wiosnę,
a tak z inne beczki rozgladam sie za meblami w kuchni wiem, wiem, że to bardzo wcześnie, ale od wielu miesięcy mam jeden wzór w głowie i to mi się napewno nie zmieni. Meble kuchenne Gawin z mdf dwie ściany + kawałek na trzecią cena z blatami 4000 zł, czas realizacji do 2 miesięcy.
a projekt w załączniku
http://images40.fotosik.pl/1214/bfccb2d90cd4e4aagen.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e475c3dad337ae4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a0ee2da25d49bfc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f36310cefe23940.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a99b92e3b9c060a.html

Cena jak za mdf dobra, przynajmniej względem wycen które miałem (ilość mebli podobna). Pytanie tylko, ile czasu ten materiał wytrzyma w warunkach jakie panują w kuchni. Kolega ostatnio wymieniał fronty na drewniane, bo poprzednie z mdfu wytrzymały 5 lat.

JANET 13
22-11-2011, 08:56
lokmen ale dopiero na wiosnę,
a tak z inne beczki rozgladam sie za meblami w kuchni wiem, wiem, że to bardzo wcześnie, ale od wielu miesięcy mam jeden wzór w głowie i to mi się napewno nie zmieni. Meble kuchenne Gawin z mdf dwie ściany + kawałek na trzecią cena z blatami 4000 zł, czas realizacji do 2 miesięcy.
a projekt w załączniku
http://images40.fotosik.pl/1214/bfccb2d90cd4e4aagen.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e475c3dad337ae4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a0ee2da25d49bfc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f36310cefe23940.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a99b92e3b9c060a.html


Witam:)
świetny projekt kuchni dużo mi pomógł :) i nie mam już problemu jak będzie wyglądała moja kuchnia- DZIĘKUJĘ:):):) pozdrawiam Aneta

TAR
22-11-2011, 09:01
eee, nie powinno byc najgorzej z mdf, moje w poprzednim mieszkaniu maja juz 7 lat i nic sie z nimi nie dzieje, odziedziczyl je nowy wlasciciel :) moje byly z brw podobne jak u Ewelki, kolor orzech, niestety mialy jedna jak dla mnie dyskwalifikujaca wade. cokolwiek na nie prysnelo to juz zostawalo mimo wytarcia (tłuszcz, paluchy itp.) od czasu do czasu mozna bylo cifa do tluszczu uzyc ale to zanadto niszczylo powloke. dlatego nigdy wiecej ciemnych mebli.
zostaly mi jedynie w salonie ale tez zbieramy na jasne robione pod wymiar (projekt i pomysl juz jest, tylko kasy niet ;)

ewelka-sochaczew
22-11-2011, 15:33
cd.
kuchnia kolor wiśnia pensylwania wzór avokado, projekt do lekkiej poprawy bo nie podobają mi się przeszklenia w szufladach na froncie pod oknem no i ta szuflada ma szerokośc 1 m, więc ją zmniejsze i dołoże coś obok, w zestawie dwa kosze kargo, a obok chce wstawic mały stolik dla dwóch osób.
Myśle, że to bedzie to.
a wieczorem przesle zdjęcia tarasu z kostki,
pozdrawiam cieplutko, choć pogoda piękna,
czasem sobie żartuję że pogoda się rewanzuje za lato bardzo deeeszczowe dla nas budowniczych.

ejama
22-11-2011, 16:03
ewelka-sochaczew, kuchnia zapowiada się całkiem pięknie. Widzę, że większość z Was pozbywa się spiżarki. Dla mnie posiadanie schowka przy kuchni jest bardzo ważne, więć nie zmieniam ustawień ścian w kuchni. Zrezugnujemy jedynie z mniejszego okna kuchennego. Zdaję sobie sprawę z faktu, że kuchnia jest niewielka, ale przynajmniej nie nabiegam się po niej przyżądzając posiłki :-)

TAR
22-11-2011, 16:06
jeszcze nie widzialam rodka ze spizarka, jestem ciekawa jak wyjdzie :) ale gdyby to byl inny projekt, inny domek to spizarka u mnie bylaby musowo.

ejama
22-11-2011, 16:14
Dzisiaj po powrocie z pracy otrzymałam przesyłkę z Archonu, a w niej projekt. Jeszcze nie otwierałam paczki. Czekam na uroczyste otwarcie paczki, gdy mąż wróci z pracy :-)

lundi
22-11-2011, 21:05
Witam.
Mam na imię Lucyna jestem nowa na forum. Planujemy z mężem wybudować rododendrona 6p. Kupiliśmy już projekt i zaczynamy adaptację. Chcielibyśmy powiększyć salon o pokój na parterze,tak żeby zlikwidować ten słup, który wychodziłby na środku salonu. Mój architekt twierdzi ze tego się nie da zrobić, że jedyne co można to przesunąć słup w kierunku schodów. Czy ktoś byłby mi w stanie poradzić jak sobie z tym poradzić? Próbowałam znaleźć coś w starych wpisach ale wciąż nie wiem jak wytłumaczyć architektowi że jednak się da:( Pomoże ktoś?

janek8205
22-11-2011, 21:41
Witam
My z zoną budujemy Rodoska 6P2G i z tego co wiem to nie da się zlikwidować tego słupa bez zmiany stropu z monolitycznego na gęstożebrowy. Ratuje cię zatem strop gęstożebrowy Teriva .
http://www.stropy-teriva.com.pl/strona.php?8162
Nam na przykład podoba się ta kolumna w salonie :) Pozdrawiam

lundi
22-11-2011, 22:03
Czyli żadne belki czy robienie ściany nośnej z tej koło schodów nie wystarczy? Ciągle mi się wydaje że ktoś na forum pisał że tak robił...

80mariusz80
22-11-2011, 22:46
@lundi, a zapytaj go czy zna takie słowo w swoim fachu jak "podciąg". Kolejny któremu nie chce się chyba robić zmian w projekcie.

Blacky
22-11-2011, 23:19
A propos kuchni :) właśnie nam dziś zamontowali (prawie) mebelki :)
Zdjęć mało i na szybko bo baterie odmówiły współpracy ale wkrótce pokażemy więcej :)
http://img210.imageshack.us/img210/3977/dscf0166ac.jpg (http://img210.imageshack.us/img210/3977/dscf0166ac.jpg)

http://img202.imageshack.us/img202/899/dscf0168a.jpg (http://img202.imageshack.us/img202/899/dscf0168a.jpg)

http://img710.imageshack.us/img710/6604/dscf0167a.jpg (http://img710.imageshack.us/img710/6604/dscf0167a.jpg)

http://img268.imageshack.us/img268/1909/dscf0169a.jpg (http://img268.imageshack.us/img268/1909/dscf0169a.jpg)

mWilQ
23-11-2011, 07:35
Witam.
Mam na imię Lucyna jestem nowa na forum. Planujemy z mężem wybudować rododendrona 6p. Kupiliśmy już projekt i zaczynamy adaptację. Chcielibyśmy powiększyć salon o pokój na parterze,tak żeby zlikwidować ten słup, który wychodziłby na środku salonu. Mój architekt twierdzi ze tego się nie da zrobić, że jedyne co można to przesunąć słup w kierunku schodów. Czy ktoś byłby mi w stanie poradzić jak sobie z tym poradzić? Próbowałam znaleźć coś w starych wpisach ale wciąż nie wiem jak wytłumaczyć architektowi że jednak się da:( Pomoże ktoś?

Podpisuję się pod tym co powiedzieli już janek8205 i 80mariusz80: albo podciąg, albo terriva albo likwidacja ścianek działowych z pozostawionym słupem (jak to niektórzy piszą dla ozdoby i klimatu pomieszczenia). Takich architektów, co mówili, że się nie da było wielu, a na potwierdzenie, że się da wystarczy zobaczyć ile powstało rododendronów z tymi zmianami.

Konto usunięte na żądanie
23-11-2011, 09:04
No niby da się:
na 173 stronie tego wątku jest zdjęcie:

http://images37.fotosik.pl/148/335ff07606136e6cmed.jpg

Jednak uważam że likwidacja tego słupa przy schodach to trochę ryzykowne bo podciąg jest strasznie długi, na nim opiera się drugi podciąg w kierunku garażu oraz powierzchnia stropu od podciągu do ściany garażu no i przedewszystkim na poddaszu jest słup, który opiera się niedaleko miejsca w którym na dole jest podciąg czyli wisi w powietrzu.

Ancyk
23-11-2011, 20:20
Witajcie ponownie. Znów potrzebuję waszej rady i pomocy. Wyceniono nam blachodachówkę HPS na 22.000zł, razem z obróbką, rynnami oraz 4 oknami dachowym.Powierzchnia naszego domu to 190m2.Czy to dobra cena?Czekamy jeszcze na wycenę ruuki.Dziękuję z góry za odpowiedzi.Pozdrowienia

ejama
23-11-2011, 20:20
A propos kuchni :) właśnie nam dziś zamontowali (prawie) mebelki :)
Zdjęć mało i na szybko bo baterie odmówiły współpracy ale wkrótce pokażemy więcej :)


Bardzo ładnie prezentuje się kuchnia. Podziwiam i chętnie pooglądam więcej zdjęć .

Ancyk
23-11-2011, 20:33
Blacky kuchnia super, czekamy na fotki salonu:) pozdrówka

sister_2
24-11-2011, 07:59
Witajcie ponownie. Znów potrzebuję waszej rady i pomocy. Wyceniono nam blachodachówkę HPS na 22.000zł, razem z obróbką, rynnami oraz 4 oknami dachowym.Powierzchnia naszego domu to 190m2.Czy to dobra cena?Czekamy jeszcze na wycenę ruuki.Dziękuję z góry za odpowiedzi.Pozdrowienia

My za blachodachówkę wraz z 4 oknami, rynnami i obróbką daliśmy 16.000zł Powierzchnia naszego dachu wynosi 220m2.

renata400
24-11-2011, 09:24
Witam!

U nas koszt blachodachówki wraz z rynnami, obróbką i 2 oknami dachowymi też 16.000zł. Kolor czarny mat.Pozdrawiam

TAR
24-11-2011, 09:35
Witajcie ponownie. Znów potrzebuję waszej rady i pomocy. Wyceniono nam blachodachówkę HPS na 22.000zł, razem z obróbką, rynnami oraz 4 oknami dachowym.Powierzchnia naszego domu to 190m2.Czy to dobra cena?Czekamy jeszcze na wycenę ruuki.Dziękuję z góry za odpowiedzi.Pozdrowienia

Ancyk, za tyle to porzadna dachowke ceramiczna mozna dostac.

Ancyk
24-11-2011, 11:49
No to mnie zaskoczyliscie! ale może dlatego tak drogo,że to HPS gwarancja na 40lat, a wy jaką blachę macie? Dziękuję za pomoc

TAR
24-11-2011, 12:23
Ancyk, szczerze mowiac chcocby byl to "mercedes" wsrod blach to albo wybralabym tansza albo poszla w ceramike (tez masz 40 lat gwarancji) A bardzo w to watpie czy hps z tej gwarancji ci sie wywiaze jak np. blacha zmatowieje, zardzewieje itp. Producenci uzywaja wielu sztuczek aby nie wywiazac sie z gwarancj (bo np. słońce, bo np. kwaśne deszcze, bo np. nie myles dachu regularnie itp.). zanim sie zdecydujesz to przeczytaj warunki gwarancji, bo samo hasło "40 lat " to malo.

Ps. Pierwsze słysze o HPS co to jest?
edit juz wiem :D
a gwarancja 20-40 lat w zaleznosci od koloru :)

Konto usunięte na żądanie
24-11-2011, 12:30
Biorąc pod uwagę fakt że RuukkiFinera kosztuje 29,50 zł/m2to przy 220m koszt blachyto ok 6500 + to co na ścinki. Okna ok 3000-4000 (4szt) to już jest dycha do tego obróbki i rynny no i robocizna wiec pewnie do 18- 20 tysi dojdzie.

TAR
24-11-2011, 12:41
Biorąc pod uwagę fakt że RuukkiFinera kosztuje 29,50 zł/m2to przy 220m koszt blachyto ok 6500 + to co na ścinki. Okna ok 3000-4000 (4szt) to już jest dycha do tego obróbki i rynny no i robocizna wiec pewnie do 18- 20 tysi dojdzie.

ale u ciebie z robocizna, a u ancyka sam material 22 tysie.

Nutka_
24-11-2011, 15:10
Ancyk, za tyle to porzadna dachowke ceramiczna mozna dostac.

Dokładnie! Nasza dachówka ceramiczna była o wiele tańsza a też ma tyle gwarancji - możesz zobaczyć zdjęcia w moim dzienniku budowy.

Blacky
24-11-2011, 15:29
My mamy dachówkę Nelskamp Nibra F10 "Stara czerń" angobowana, kosztowała (tylko dachówki - główne 200m2, skrajne lewe i prawe, gąsiory) około 9500 netto na początku roku (była akurat promocja cenowa, jeszcze przed sezonem).

A tak się prezentuje na dachu :) Na zdjęciach błyszczy ale to tylko w czasie kiedy jest mokro...
http://img171.imageshack.us/img171/4214/dscf0147vw.jpg (http://img171.imageshack.us/img171/4214/dscf0147vw.jpg)

http://img825.imageshack.us/img825/1235/dscf0136t.jpg (http://img825.imageshack.us/img825/1235/dscf0136t.jpg)

http://img689.imageshack.us/img689/5743/dscf0138sm.jpg (http://img689.imageshack.us/img689/5743/dscf0138sm.jpg)

Ancyk
24-11-2011, 17:28
Dachówka ceramiczna wygląda super.Jeżeli mam zapłacić podobne pieniądze to jasne ,ze wolę ceramikę. Blacky czy zamknę się w takim razie w 20.000tys. za taką dachówkę? Poproszę o namiary na firmę. Za robociznę płacę już ekipie, także interesuje mnie cena za dachówkę, obróbkę, rynny oraz okna dachowe. U mnie wyjdzie trochę więcej ,ponieważ garaż jest dwustanowiskowy oraz dojdą dwa okna dachowe

Ancyk
24-11-2011, 17:30
aaaa i jeszcze zeby było ciekawiej to cena za ta blachodachówke o której wam pisałam to cena brutto:) czyli netto a z Vat 27.000!!!

mWilQ
25-11-2011, 07:35
aaaa i jeszcze zeby było ciekawiej to cena za ta blachodachówke o której wam pisałam to cena brutto:) czyli netto a z Vat 27.000!!!

raczej cena netto, a brutto (z Vat) 27 tyś
bierz ceramikę (tylko nie jakąś najtańszą w hurtowni) i będziesz zadowolony

TAR
25-11-2011, 08:33
a tak nasza wyglada (tu jeszcze bez obrobek przy lukarnach. creaton łupek angoba, cudniasta zmieniajaca kolor od średnio szarego do ciemnego grafitu, tez kupilismy w promocji, na poczatku tez mial byc nelskamp ale u nas nie ma przedstawiciela. Z creatona jestesmy zadowoleni, dekarz potwierdzil jej jakosc. I sprawdzila sie przy wichurach jakie mialy miejsce w ostatnim roku.
https://lh6.googleusercontent.com/-Chxu23c-wE0/Ts9D8HMWFsI/AAAAAAAACwQ/ktgbuOpTMGQ/s640/1%2525201146.jpg

edit. po ostatniej zimie dołozylismy płotki śniegowe rowniez po stronie dachu gdzie jest okno dachowe. tam mamy przejscie i kilka razy lod spadal, a głowa krucha :D obecnie mamy wszedzie plotki zalozone.

Ancyk
25-11-2011, 09:50
Oki dzięki za odpowiedzi. Mam tylko nadzieję,że nie trzeba bedzie długo czekać na realizacje zamówienia takiej dachówki.
Pozdrawiam

michur
25-11-2011, 09:53
Oki dzięki za odpowiedzi. Mam tylko nadzieję,że nie trzeba bedzie długo czekać na realizacje zamówienia takiej dachówki.
Pozdrawiam

Sprawdź jeszcze czy nie masz przypadkiem więźby "odchudzonej" pod blachę.

pzdr.
Michał

Ancyk
25-11-2011, 11:12
Więżbę bedziemy musieli wzmocnić. Właśnie się przed chwilą dowiedziałam, że 14 kubików drzewa jest potrzebne, ok. 10.000zł:( a jak wzmocnimy pod dachówkę to aż się boje pomyśleć....

mWilQ
25-11-2011, 11:13
Zna się ktoś na wentylatorach do łazienek? Wentylacje mam grawitacyjna, w dolnej łazience otwór musiałem dać w podwieszanym suficie, w górnej jest na ściance. Oba ze względu na nieprzemyślane ułożenie kanałów są przedłużone spiro. Z jednej strony jak wentylacja jest grawitacyjna, to na logikę wystarczą tylko kratki. Jednak cały czas chodzą mi po głowie ciche wentylatory mechaniczne. Teraz jaka firma, czy z timerem i czy z hydrostatem?

michur
25-11-2011, 11:16
Więżbę bedziemy musieli wzmocnić. Właśnie się przed chwwilą się dowiedziałam, ze az 14 kubików drzewa jest potrzebne, ok. 10.000zł:( a jak wzmocnimy pod dachówkę to aż się boje pomyśleć....

Z tego co pamiętam u nas wyszło około 8kubików więźby (takiej jak w projekcie - pod dachówkę) i około 5kubików desek na deskowanie + łaty i kontrłaty w metrach bieżących (nie pamiętam ile).

Ancyk
25-11-2011, 11:36
u nas garaż jest dwustanowiskowy, dlatego więcej drzewa wchodzi...cóż zrobić:) trzeba płacić:)

Blacky
25-11-2011, 15:01
Co do dystrybutora dachówek to radzę szukać lokalnie - na naszym terenie akurat jest przedstawiciel - gdy kupujesz "z internetu" to raz że ryzyko uszkodzeń przy dostawie i pierdzielenia się w reklamacje, ewentualne zwroty (na ogół jest możliwość zwrócenia nadwyżki dachówek podstawowych) to znów koszty i ryzyko...
Nibrę firmy Nelskamp wybraliśmy przede wszystkim dlatego, że wg danych producenta mają bardzo niską nasiąkliwość (poniżej 3% cokolwiek to znaczy), dzięki czemu są bardziej odporne na "rozsadzanie" przy mrozie i mikropęknięcia (odwrotnie niż nasze drogi) a dzięki temu odporniejsze na zarastanie zieleniną....
Jak będzie zobaczymy. O wyceny musicie się zwrócić do dostawców bo te, które my mieliśmy (w styczniu) raczej nie będą już aktualne.
Wybraliśmy okna dachowe Roto R75 (otwierane w 2/3 wysokości) a rynny pcv Nicoll (długo na nie czekaliśmy). Brzegi dachu mamy obrobione powlekaną blachą aluminiową ale to taki niby popisowy extras naszego bobmajstra.

Nutka_
25-11-2011, 15:19
oooo widze że wszyscy swoje dachy pokazują :D

https://lh3.googleusercontent.com/-RYOgJK7cjWc/Ts-i6bJmAWI/AAAAAAAAB7o/50NZK3LiJ4I/s512/IMG_9306.JPG

PS. Ancyk, jak chcesz koszty dachu to daj znać na pricv, wyślę Ci.

PS2 Od dzisiaj mamy prąd w domku !!!! :wave:

Konto usunięte na żądanie
25-11-2011, 17:18
Więżbę bedziemy musieli wzmocnić. Właśnie się przed chwilą dowiedziałam, że 14 kubików drzewa jest potrzebne, ok. 10.000zł:( a jak wzmocnimy pod dachówkę to aż się boje pomyśleć....

Ancyk nie dajcie sobie wmówić takiej ściemy że potrzeba 14m3 drzewa na stolarkę dachową. U nas garaż podwójny i poszło prawie 8m2 - zostały 2 krokwy- a i jeszcze krokwy daliśmy 10cmx20cm tak więc te 14 to jakiś bajer ze strony majstra - może dźwigać mu się nie chce :) Desek na obicie poszło ok 7m3

Ancyk
25-11-2011, 19:47
Nutka bardzo Cie proszę o wycenę dachu mój mail [email protected] z góry dziekuję bardzo. Gratuluję prądu to już jest coś!!!
Lokmen a jak to zmierzyć samemu??? Bo piszesz o deskach na krokwy w m2 a na obicie w m3
Blacky dziękuję za porady

Ancyk
25-11-2011, 20:03
Czy to prawda, że cena ceramiki jest w miarę niska, ale obróbka i dodatkowe elementy bardzo drogie???. Znajomi mówią, że cena ceramiki jest o 40% większa na wycenie od blachodachówki????

Konto usunięte na żądanie
25-11-2011, 22:34
Ancyk oczywiscie chodzi o 8m3

Policzyc mozna i to bardzo latwo. W projekcie masz podane ile jakich belek trzeba kupic. Dlugos x wysokosc x grubosc i maszwymiar w m3 pozostaje zliczyć do kupy i wyjdzie calosc.
Co do desek to przyjmuje sie ze z 1m3 obijesz 40m2 powierzchni dachu.

W kwestii różnicy w wycenie to moze i maja racje jak wezmiesz pod uwage blache jakiegos kiepskiego producenta po 15zl/m2 to moze i tak wyjdzie.

Moja rada taka: najpierw zastanow sie co chcesz czy blache ktora jest lekka i bardziej odporna na mech czy dachówkę ktora jest ładniejsza cieższa etc. potem zajmiesz sie szukaniem producenta

ewelka-sochaczew
26-11-2011, 15:32
lokmen apropo ceny blachodachówki rukki finera, nam przedstawiciel handlowy firmy wasz dach zmijewski podał cenę 27,90, bardzo konkretny facet wskoczył na dach
i wszystko wyliczył i wydrukował, laptop i drukarka w samochodzie,
wiem, że śmiga po powiecie sochaczewskim a do żyrardowa nie jest daleko, dobre i 2 zł na metrze, można mu dać zaliczkę i ceny zaklepie do wiosny. właśnie od niego bierzemy.

a co do więźby dachowej to ja również miałam 8 metrów garaż pojedyńczy poszerzony o metr i jeszcze zostało parę krokiew

RozAnia
27-11-2011, 11:07
Witam wszystkich.
Wątek mocno obserwuję, dziękuję wszystkim za informacje z wcześniejszych moich zapytań.
U nas SSO i zaczynamy zimowanie. Czas ten chcę poświęcić na podjęcie decyzji jakim sposobem palić w domu.
Proszę, szczególnie osoby już mieszkające, wypowiedzcie się czym palicie węgiel czy gaz (u mnie tylko te dwie metody wchodzą w grę) i jaki jest koszt ogrzewania w zł lub w zużyciu (ile ton węgla-paliwa na sezon, miesiąc, ile m3 gazu).
Pochwalcie się jakie macie piece w jakich konfiguracjach. Bardzo by nam to pomogło w rozważaniach nad instalacją w zimowe wieczory.

Nasze Marzenie (https://picasaweb.google.com/105253502485870789625/Budowa1#)

sister_2
27-11-2011, 15:33
RozAnia dobre pytanie. Chętnie dowiem się coś na temat ogrzewania. U nas dom już zamknięty na zimę:) Może wrzucę foto. Nastawiamy się na ogrzewanie węglem ale ciekawa jestem jak wygląda sprawa ogrzewania gazem.

TAR
27-11-2011, 16:04
Witam wszystkich.
Wątek mocno obserwuję, dziękuję wszystkim za informacje z wcześniejszych moich zapytań.
U nas SSO i zaczynamy zimowanie. Czas ten chcę poświęcić na podjęcie decyzji jakim sposobem palić w domu.
Proszę, szczególnie osoby już mieszkające, wypowiedzcie się czym palicie węgiel czy gaz (u mnie tylko te dwie metody wchodzą w grę) i jaki jest koszt ogrzewania w zł lub w zużyciu (ile ton węgla-paliwa na sezon, miesiąc, ile m3 gazu).
Pochwalcie się jakie macie piece w jakich konfiguracjach. Bardzo by nam to pomogło w rozważaniach nad instalacją w zimowe wieczory.

Nasze Marzenie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fpicasaweb.google. com%2F105253502485870789625%2FBudowa1%23)

My mamy kociol gazowy kondensacyjny + solary, zbiornik dwupłaszczowy 300 litrow , rachunki od 1 sierpnia 2010 do 7 listopada 2011 (15 miesiecy) to: 1435 m3 gazu i kwotowo 3327 zł, czyli wychodzi średnio ok. 221,80 zł / m-c. W okresie letnim maj-sierpien zuzycie gazu wynioslo 9 m3 (podgrzanie wody przez kolektory sloneczne). Trzeba wziac pod uwage ze poprzednia zima byla dluga i mrozna wiec i zuzycie wieksze.

edit: dodam, ze zestaw "grzewczy" kupilam w kpl. firmy Junkers Cerapur smart w promocji , jestesmy bardzo zadowoleni, piec jest bardzo cichy a kolektory wydajne co najwazniejsze nic sie z nim nie dzieje

sister_2
27-11-2011, 16:12
Wygląda na to, że ogrzewanie gazowe nie jest tak strasznie drogie jak nas wszyscy straszą. Może warto przemyśleć jeszcze raz decyzję co do ogrzewania.

A może ktoś miałby ochotę pochwalić się aranżacją wnetrza domku :)

TAR
27-11-2011, 16:16
no wlasnie wszyscy strasza a gaz wygodny, czysty i bezobslugowy. na stare lata jak znalazl. nie wyobrazam sobie palenia weglem: klopot, brud i uwstecznienie. pamietam jak moj dziadek sie meczyl. poza tym gdzie ten wegiel w rodku trzymac ???

TAR
27-11-2011, 16:17
u nas jeszcze to zuzycie wieksze przez to ze mamy wentylacje mechaniczna ktora pracuje 24 na dobe. za to zainwestowalismy w ocieplenie i izolacje :)

Blacky
27-11-2011, 16:53
u nas jeszcze to zuzycie wieksze przez to ze mamy wentylacje mechaniczna ktora pracuje 24 na dobe

Oj, coś tu się nie zgadza, chyba że macie wentylację ale bez rekuperatora ?? Bo wentylacja z odzyskiem ciepła to jednak pozwala paliwo grzewcze zaoszczędzić.

U nas mamy gazowy kociołek kondensacyjny (na razie podłączone tylko do 2 butli 33kg bo gaz dopiero będą do nas ciągnąć...) i podłogówkę w całym domu, bez żadnego komina - wylot spalin przez ścianę. Też mamy dość okrutnie "brudnego" grzania przez ostatnie lata a gaz mimo iż z całą pewnością droższy to jednak komfort jest nieporównywalny.

W najbliższym tygodniu powinniśmy już mieć także rekuperator i .... obiecany prąd (cała budowa bez prądu to niestety masakra)...

TAR
27-11-2011, 16:58
mamy z rekuperacja, ale mimo wszystko rekuperacja nie zapewni ci podgrzania powietrza zima do 24 stopni, wiec troche ciepla idzie w komin, no chyba ze nagrzewnice wlaczysz, a co za tym idzie, wieksze zuzycie pradu.

Blacky
27-11-2011, 17:06
O rety, 24 stopnie w domu utrzymujecie ? To w sumie dosyć dużo...

Rekuperacja oczywiście że zimą nie nagrzeje w pełni nawiewanego powietrza ale przy jej braku to ciepło ucieka w całości z powietrzem wyrzucanym przez wentylację (czy to grawitacyjną czy wymuszoną).
Z tego co pamiętam to przyjmuje się że rekuperacja pozwala zaoszczędzić od 15 do 20% na ogrzewaniu + oczywiście komfort i zdrowie [ gratis ;) ]

TAR
27-11-2011, 17:26
od 20-24 w zaleznosci od pomieszczenia, teraz jak jest okruch w domu, to utrzymujemy wyzsza temp. on z rodzaju cieplolubnych :D a poza tym juz mam dosyc chodzenia po domu w polarach i swetrach, mimo ze zawsze wolalam raczej chlodek +19 st. :D . A z ta oszczednoscia reku to polemizowalabym, producenci nie biora pod uwage zuzycia pradu ;) w grawitacji ciepla uchodzi zdecydowanie mniej niz w mechanicznej. za to zgodze sie ze komfort przy mechanicznej to bajka :D nie ma potrzeby wietrzenia i otwierania okien zima :)

RozAnia
27-11-2011, 19:17
Dzięki Tar. Twoja ilość gazu jest zachęcająca. Nasz dom nie będzie miał rekuperatora, ani pompy ciepła. Dół podłogówka, kaloryfer: gabinet, wiatrołap. Łazienki podłogówka+drabinki, góra kaloryfery. Okresy przejściowe chcemy dogrzać kominkiem z DGP (turbina). Czekamy na jeszcze, proszę napiszcie konfigurację, czy dogrzewacie kominkiem, ilość paliwa za jaki okres/cena, jaka temperatura, czy C.W.U z recyrkulacją

TAR
27-11-2011, 19:52
u nas cwu bez recyrkulacji, kominek z dgp jest. uzywany od swieta ;) nie chce nam sie palic i za bardzo wysusza powietrze. bez podlogowki wszedzie grzejniki rowniez w garazu, oczywiscie sa "przewymiarowane" pod kondensat. w lazienkach drabinki. jednak w gornej lazience schodza sie wszystkie rury grzewcze do rozdzielacza wiec podloga tez jest ciepla :) izolacje zewn. 15 cm styro termoorganika silver fasada, posadzki dół i góra 12 cm silver podłoga, dach szczyty + strop wełna megarock 15 + toprock 5. dodatkowo pełne deskowanie dachu i dachowka ceramiczna

Konto usunięte na żądanie
27-11-2011, 21:08
RozAnia gratuluję postępów. Możesz podać koszt okrycia dachu blacha + opbróbki + robota.

Oglądając Wasze zdjęcia zauważyłem że ściany szczytowe macie wymurowane do samej góry krokwy- to duży błąd na który wiele osób nie zwraca uwagi- ta ściana powinna się kończyc max. w połowie krokwy (zaleca się nawet aby dochodziła do dołukrokwy), a powierzchnię między krokwą a deskami dachu powinno się ocieplić wełną mineralną ponieważ w tym miejscu będzie przemarzała ściana.
Polecam lekturę:
http://ladnydom.pl/budowa/1,106566,9654177,Styk_sciany_szczytowej_z_dachem.h tml

RozAnia
28-11-2011, 08:17
robota - 9 tys w cenie wykonanie obróbek wykonanie więźby, łacenie no i blacha oczywiście - ALL in ONE
folia wysokoparoprzepuszczalna - 900 zł
cała blacha: regamet mielec olimpia RAL 8019 mat ThyssenKrupp -blachy płaskiej 31 arkuszy (podwójnie kominy, podwójnie czapki), ze wszystkimi dodatkami + orynnowanie - dokupiłem tylko 3 silikony - 13 tys
Okna Fakro 7 tys (2x FTS-U2, 1xFTU-V U3, 3x FTP-V U3)

Nadal proszę o informacje na temat ogrzewania

michur
28-11-2011, 08:22
Wygląda na to, że ogrzewanie gazowe nie jest tak strasznie drogie jak nas wszyscy straszą. Może warto przemyśleć jeszcze raz decyzję co do ogrzewania.

A może ktoś miałby ochotę pochwalić się aranżacją wnetrza domku :)

My mamy kocioł na ekogroszek ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie go w domu bez kotłowni z prawdziwego zdarzenia (czyt: bez piwnicy) - strasznie brudna sprawa. No i trochę miejsca na opał potrzeba.
Jeśli chodzi o koszty - będę mógł powiedzieć po pierwszej zimie. Na razie przy temperaturach w dzień okolicy 3-5st i przymrozkach w nocy spalanie wychodziło jakieś 250-300zł miesięcznie (chyba raczej dużo).
Instalacja: na parterze poza gabinetem podłogówka, w gabinecie, na poddaszu, w garażu i piwnicy grzejniki aluminiowe. Zbiornik CWU 200l.
Ocieplenie: piwnica 10cm (styrodur, styropian), parter 15cm styropian, poddasze skosy 25cm wełny, sufity 30cm wełny, dach z pełnym deskowaniem.
Wentylacja grawitacyjna - żałuję, że nie zrobiliśmy mechanicznej.
Staramy się utrzymać temperaturę 24st na parterze i 22-23 na poddaszu (w domu jest młoda latorośl, poza tym lubimy chodzić na bosaka i w letnich rzeczach :D). W piwnicy jeden grzejnik (w pralnio-suszarni) jest otwarty, reszta poustawiana na 1 na termostatach.

A przy okazji ogólne pytanie: ocieplaliście kominy na stryszku? Wydaje mi się że trzeba to zrobić tak samo jak szczyty od wewnątrz.

TAR
28-11-2011, 08:54
A przy okazji ogólne pytanie: ocieplaliście kominy na stryszku? Wydaje mi się że trzeba to zrobić tak samo jak szczyty od wewnątrz.

myslelismy o tym, ale i wykonawca i kierownik stwierdzili ze nie ma potrzeby, przeciez szczyty masz zaizolowane od zewnątrz, po co wiec dodatkowo w srodku?

michur
28-11-2011, 09:05
myslelismy o tym, ale i wykonawca i kierownik stwierdzili ze nie ma potrzeby, przeciez szczyty masz zaizolowane od zewnątrz, po co wiec dodatkowo w srodku?

Stryszek mamy nieocieplony/nieogrzewany, więc zimą będzie tam mróz, a latem upał - temperatura będzie przechodzić na mur i po nim do pomieszczeń na poddaszu. Tak mi się na chłopski rozum wydaje. Szczyty już ociepliłem i zacząłem się zastanawiać nad kominami, bo z nimi jest podobna sytuacją. mamy murowane z cegieł ale chyba to samo dotyczy obudów systemowych.

Niestety nie dopilnowałem sprawy wysokości ścian szczytowych, o których pisze lokmen - też mamy mur aż do deskowania.

W projekcie od Archonu wysokości są poprawne, a szczyty ocieplone też od środka.

TAR
28-11-2011, 09:19
my mamy stryszek ocieplony po sam szczyt dachu i przyznam, ze zima bylo tam calkiem znosnie. nie zauważyłam tez przemarzania ścian szczytowych, o ktorych wspominal lokmen.

michur
28-11-2011, 09:20
my mamy stryszek ocieplony po sam szczyt dachu i przyznam, ze zima bylo tam calkiem znosnie. nie zauważyłam tez przemarzania ścian szczytowych, o ktorych wspominal lokmen.

A bo Ty w ogóle jesteś zimnolubna ;-)

TAR
28-11-2011, 09:39
juz teraz nie, latem tak mi w firmie klima dopiekli ze ciagle jestem wymarznieta i w domu ogrzewanie hula. a moze to juz SKS :lol:

edit: wiecie ze ja juz w kurtce zimowej chodze, w szaliku, czapce i rekawiczkach??? a nie jak paniusia w cienkiej skorze.

artek-
28-11-2011, 17:32
Mieszkamy juz ponad miesiac w domku, przezywajac "szok przestrzeni" po przeprowadzce z 40m2 w bloku. Jeszcze nie wszystko skonczone, ale juz da sie mieszkac, ponizej troche zdjec.

Co do ogrzewania - my pobilismy chyba rekord. Miesiac od 10 pazdziernika do 10 listopada - 285m3 gazu. Z tym ze nie jest to wynik miarodajny (mam taka nadzieje) - przez wiekszosc czasu nie mielismy drzwi miedzy garazem a mieszkaniem i drzwi wewnetrznych, termostatow przy grzejnikach do tego szpary w drzwiach wejsciowych i niestety (coraz bardziej sie o tym przekonuje) brak wiatrolapu - ale temperatura dochodzila do 25stopni :). Przy tym w domu rekuperator.

artek-
28-11-2011, 17:33
I jeszcze dwa zdjecia:

renata400
28-11-2011, 17:47
Artek- SUPER,że już mieszkacie:wave:

Możesz zdradzić z jakiej firmy masz okna i jaki to kolor? Bardzo ładnie wyglądają. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia w nowym domku:)

RozAnia
28-11-2011, 17:51
artek-
czy w salonie macie podłogówkę. możesz napisać jaki piec macie i jakiej mocy
zazdroszczę przeprowadzki. my przesiądziemy się z 48 metrów:), ale to jeszcze potrwa.

artek-
29-11-2011, 00:10
artek-
czy w salonie macie podłogówkę. możesz napisać jaki piec macie i jakiej mocy
zazdroszczę przeprowadzki. my przesiądziemy się z 48 metrów:), ale to jeszcze potrwa.

Możesz zdradzić z jakiej firmy masz okna i jaki to kolor? Bardzo ładnie wyglądają. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia w nowym domku


W salonie, w kuchni i przedpokoju jest podlogowka (w sumie 60m2 - miejsce pod meblami + lazienka=60m2).
Piec to Vaillant ecoTec 246 (24kW).

Okna to z kolei oknoplus orzech - konsekwentnie wszystko celowalem pozniej w kolory zblizone do orzecha (drzwi, podloga, parapety zewnetrzne).

TAR
29-11-2011, 10:18
Artek, gratulacje z tytulu przeprowadzki. I u Ciebie sprawdza sie to co mowilismy o wiatrolapie pare postow wyzej, przestrzen owszem i jest ale zima dokucza. Nie mozecie dostawic ścianki i jednak przerobic wiatrolap? Zuzycie gazu rzeczywiscie spore ale te czynniki o ktorych mowa maja spory wplyw. my mamy wszstkie drzwi pomiedzy pomiszczeniami pozamykane no i od garazu do salonu dziela nas 3 pary drzwi: garaz/kotlownia, kotlownia/wiatrolap, wiatrolap/ salon. Nadmienie tylko, ze w kotlowni mam wybita dziure do wentylacji fi.160, jest tam nawiewnik zawsze otwarty, kotlowni nie grzejemy i tak jest tam dosc cieplo.

Uwaga dla budujacych: zwracajcie uwage czy brama garazowa jest z dodatkowa izolacja, wiem ze wiele firm ma takie opcje, zawsze to cieplej.

moto261
29-11-2011, 10:52
hej, czy rekuperator nie wysusza Wam powietrza? jesli tak, to czy sa na to jakies rady? dzieki za pomoc :)

mWilQ
29-11-2011, 11:12
ja nie mam rekuperatora i powietrze jest strasznie suche (przynajmniej w porównaniu z mieszkaniem, w którym wiecznie walczyliśmy z wilgocią)

TAR
29-11-2011, 11:33
niestety u nas tez powietrze jest bardzo suche, kupilismy nawilżacz do sypialni i od tej pory jest fajnie nie budze sie codziennie z chrypka i bolacym gardlem.

mWilQ
29-11-2011, 11:46
ja to się codziennie budzę jak po dobrej imprezie, z wyschniętym gardłem i spragniony wody :)

TAR
29-11-2011, 11:58
tez tak mialam i nadawalam sie tylko do spiewania sexy bluesa :rotfl:

mWilQ
29-11-2011, 12:11
to pochwal się jeszcze jaki nawilżacz kupiłaś i jeśli można wiedzieć jakie są jego koszta eksploatacji?

TAR
29-11-2011, 12:28
kupilam na wyprzedazy w obi za 69 zł, pojemnosc zbiornika 1,5 l. kolorystycznie pasowal mi do sypialni, cena tez ok wiec wzielam. koszty eksploatacji - nie znam pewnie tyle co żarowka :)

Ancyk
30-11-2011, 08:50
Witajcie mam pytanie do TAR jaki macie kolor kominów do tej grafitowej dachówki???

TAR
30-11-2011, 08:56
cegła pełna Terca Stratus , układana na zaprawę do murowania i fugowania w jednym (zaprawa barwiona, kolor dopasowany do cegły) na to 3 lub 4 razy impregnat.

Ancyk
30-11-2011, 09:01
Dziękuję za szybką odp.!!

TAR
30-11-2011, 09:03
uswiadomilam sobie ze u mnie komina prawie nie widać (mam tylko jeden) wiec wklejam specjalnie komin z SSZ
https://lh5.googleusercontent.com/-cNbRmkXDKdA/TtXjAJZbAeI/AAAAAAAACxE/s8Z7O9tYyH0/s640/0%252520118.jpg

Ancyk
30-11-2011, 10:38
acha to taki kolor.Myślałam, że kolor cegły, a to jest kolor zbliżony do dachówki. Ładnie to wygląda i wcale się nie zlewa. Zastanawiam się właśnie jaki kolor dać.

Ancyk
30-11-2011, 10:45
A ma ktoś może blachę z posypką Gerard???. Mnie już gonią z wyborem pokrycia. Dachówka odpada bo za ciężka i za mało czasu na zamówienie ale też muszę zdecydować czy Ruukki czy Gerard z posypką, obawiam się tylko tego mchu na posypce, czy ktoś ma jakieś doświadczenie???

TAR
30-11-2011, 10:56
po ostatnich wichurach w naszej okolicy moge poswiadczyc ze wybor i dachowki i dekarza byl jak najbardziej sluszny. to kolejna taka wichura w tym roku i dach sie ostał :) zadna dachowka nie odpadla , choc tym razem naprawde mialam pietra. pozdr. A

TAR
30-11-2011, 11:01
acha to taki kolor.Myślałam, że kolor cegły, a to jest kolor zbliżony do dachówki. Ładnie to wygląda i wcale się nie zlewa. Zastanawiam się właśnie jaki kolor dać.

a jaki kolor dachu? w palecie wienerbergera cegiel klinkierowych mnostwo do wyboru
.

Ancyk
30-11-2011, 11:21
Chyba będzie czarny z posypką lub ruukki

TAR
30-11-2011, 11:47
łoj to latem bedzie gorac na poddaszu

mery_25
30-11-2011, 14:44
Witam wszystkich serdecznie!! mam ogromną prośbę do ARTKA??? Bardzo podobają mi się Twoje schody, chciałabym się dowiedzieć z jakiego drzewa, jaki kolor i jaki jest ich koszt??? Największym problemem jest też dla mnie co założyć jako podstopnie?? Bardzo proszę o odp i z góry dziękuję!!!

Konto usunięte na żądanie
30-11-2011, 14:56
też mamy tą Tecrę Stratus- ładnie wygląda ale w opini mojego majstra technicznie to słaba cegła.

Fajną cegłą moim zdaniem ładniejszą jest Titan N tyle że droższa o jakieś 60%.

TAR
30-11-2011, 15:12
ja akurat nie patrzylam na cene i jej wartosci techniczne, miala pasowac kolorystycznie jak to baba :) majster nic nie mowil ze zla to i sie nie wglebialam zanadto.

edit. Titan nie pasowal odcieniem, zbyt " malo" przydymiony kolor, titany to czyste odcienie a ja musialam dopasowac do lupka.

mery_25
30-11-2011, 15:26
TAR czy mogłabym Cię poprosić o kilka słów na temat Twoich schodów z marmuru??? Ciekawi mnie koszt i z czego wykonane masz podstopnie?? Dziękuję i pozdrawiam

TAR
30-11-2011, 15:46
:confused: ja nie mam schodow z marmuru, wewnatrz drewniane, na zewnatrz oblozone gresem.

artek-
30-11-2011, 20:07
Witam wszystkich serdecznie!! mam ogromną prośbę do ARTKA??? Bardzo podobają mi się Twoje schody, chciałabym się dowiedzieć z jakiego drzewa, jaki kolor i jaki jest ich koszt??? Największym problemem jest też dla mnie co założyć jako podstopnie?? Bardzo proszę o odp i z góry dziękuję!!!

Schody sa z jesionu, kolor bejcy i lakieru dokladnie nie wiem - stolarz mowil jaki ale nie pamietam. Kosztowaly prawie 8000 PLN (4500 stopnie material i montaz, 2500 drewno do tralek, uchywyty, slupki, listewki rowniez material i montaz i dodatkowo kupilem osobno tralki drewniano metalowe za 1000 PLN). Na podstopnicach i scianach zrobiony jest trawertyn, z tym ze taki pseudo z castoramy tylko pelny tynk dekoracyjny impregnowany (przez to zmywalny).

Ze schodami jednak mam pewien problem. Stopnie rozsychaja sie, jeszcze tego stolarz nie widzial, ma przyjechac w tym tygodniu sie ustosunkowac jakos do tego. Mam nadzieje ze nie bedzie trzeba wymieniac peknietych stopnii...

TadeuszK
30-11-2011, 21:49
Witam,
Proszę o informację jakie macje drzwi w piwnicy (do kotłowni, pralni). Czy w piwnicy mogą być drzwi z płyty pokrytej okleiną ?

Konto usunięte na żądanie
01-12-2011, 00:04
Co do drzwi-zależy od mocy kotła jeśli do 25kW nie ma obostrzeń jeśli powyżej 25kW to musi być:
-drzwi wejściowe do kotłowni powinny być niepalne klasy 0,5 odporności ogniowej,
-szerokość minimalna 0,8 m, otwierane na zewnątrz.
-Drzwi od wewnątrz powinny mieć zamknięcie bezklamkowe i otwierać się na zewnątrz pod naciskiem człowieka,
-drzwi z kotłowni do składu paliwa powinny być stalowe lub drewniane obite blachą, otwierane do kotłowni,

TAR
01-12-2011, 08:52
Blacky, zapomnialam napisac ze pod/nadbitka wyglada oblednie pomalowana na bialo :) ja mam fazy na biel, szarosc i pudrowy roż ;) dlatego przemalowanie salonu wiosna bedzie na biało/smietankowo.

mWilQ nie mam juz nawilzacza :( :bash: stal sobie spokojnie na stoliku nocnym i musialam go zwalic:mad: obudowa pekla i teraz wielka d..a. Moze uda sie Szanownemu posklejac, jak nie to trzeba bedzie kolejny kupic. jak nie urok to przemarsz wojsk.

mery_25
01-12-2011, 17:40
Schody sa z jesionu, kolor bejcy i lakieru dokladnie nie wiem - stolarz mowil jaki ale nie pamietam. Kosztowaly prawie 8000 PLN (4500 stopnie material i montaz, 2500 drewno do tralek, uchywyty, slupki, listewki rowniez material i montaz i dodatkowo kupilem osobno tralki drewniano metalowe za 1000 PLN). Na podstopnicach i scianach zrobiony jest trawertyn, z tym ze taki pseudo z castoramy tylko pelny tynk dekoracyjny impregnowany (przez to zmywalny).

Ze schodami jednak mam pewien problem. Stopnie rozsychaja sie, jeszcze tego stolarz nie widzial, ma przyjechac w tym tygodniu sie ustosunkowac jakos do tego. Mam nadzieje ze nie bedzie trzeba wymieniac peknietych stopnii...



Bardzo dziękuję za szybką odp, mój stolarz też wycenił mi na około 8tyś. Na dniach mam mieć jeszcze jedną wycenę zobaczymy co wyliczą. Zastanawiałam się jeszcze nad schodami z marmuru ale nie wiem jak to będzie wyglądało bo u nikogo takich nie widziałam. Już sama nie wiem co z tym fantem zrobić??? Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz!!!!!!!

ArKaMa
01-12-2011, 19:14
...Zastanawiałam się jeszcze nad schodami z marmuru ale nie wiem jak to będzie wyglądało bo u nikogo takich nie widziałam. Już sama nie wiem co z tym fantem zrobić??? ....

Marmur zdecydowanie odradzam. Mam u korytarzu podłoge z marmuru. Kłopotliwa w ekspoatacji. Impregnowanie, impregnowanie, a i tak złapie kolory wszystkiego co na nia skapnie.

magdakol
02-12-2011, 19:33
Witam wszystkich budujących rododendrona 6.
Mam pytania dotyczące oczyszczalni.My chcemy oczyszczalnię biologiczną może ktoś doradzi firmę, typ.Dodam że mamy wysoki poziom wód gruntowych i małą przepuszczalność glegy.

ejama
02-12-2011, 19:50
Witam wszystkich budujących rododendrona 6.
Mam pytania dotyczące oczyszczalni.My chcemy oczyszczalnię biologiczną może ktoś doradzi firmę, typ.Dodam że mamy wysoki poziom wód gruntowych i małą przepuszczalność glegy.
Witaj,
U nas ma być kanalizacja, więc nie wypowiem się na ten temat. Przypuszczam jednak, że ktoś udzieli Ci rzeczowych rad :)

aLien01
02-12-2011, 21:06
Witam wszystkich budujących rododendrona 6.
Mam pytania dotyczące oczyszczalni.My chcemy oczyszczalnię biologiczną może ktoś doradzi firmę, typ.Dodam że mamy wysoki poziom wód gruntowych i małą przepuszczalność glegy.

Witam
Podobne warunki gruntowe i polecam oczyszczalnie Ekopolu www.oczyszczalnia.net użytkuje od roku i nic się nie dzieje. Na początku sprawdzałem co chwila jak działa teraz już o tym nie myślę w sumie użytkuje jak bym miał kanalizację. W razie pytań piszcie.

gewe
03-12-2011, 08:29
Witam

Buduje też dom w rododendronach 6 nie jest to projekt oryginalny zakupiony w archonie tylko zrobiony przez miejscowego projektanta z wprowadzonymi kilkoma zmianami.
Obecnie dom stoi stan surowy otwarty przymierzam się do założenia instalacji elektrycznej
Większość prac wykonałem sam no i elektrykę też chciałbym założyć sam
Mam pytanie . Ile wam poszło kabla i czy ewentualnie ma ktoś może projekt jak jest rozprowadzona instalacja elektryczna
Za informacje z góry dziękuje

piniaS
03-12-2011, 17:40
Witam!
U Nas budowa ruszyła w kwietniu w tej chwili SSZ + elektryka i tynki:)
W następnym roku planujemy zrobić elewacje,pokryć blachą Rukki Finnera, rozprowadzić hydraulikę i wylewki.(Jak będą fundusze??)
Pozdrawiam
Oto kilka fotek:
https://picasaweb.google.com/111604530212538739847/DomWRododendronach6P?authkey=Gv1sRgCMzn96COpZDCggE

magdakol
03-12-2011, 17:50
Witam, dzięki za podpowiedz ale dystrybutor na naszym terenie powiedział nam że on może taką oczyszczalnię sprzedać ale nie podejmie się montażu(przy poziomie wody 165cm).

aLien01
03-12-2011, 22:09
Witam, dzięki za podpowiedz ale dystrybutor na naszym terenie powiedział nam że on może taką oczyszczalnię sprzedać ale nie podejmie się montażu(przy poziomie wody 165cm).

Jakiś słaby dystrybutor. Zastosuj tunele rozsądzające lub skrzynki są one płytko zakopane. U mnie poziom wód gruntowych jest na poziomie 150cm i wszystko od roku działa. Przeżyłem ostatnią zimę gdzie po roztopach było pełno wody. Pamiętaj, że jest to oczyszczalnia biologiczna i cały proces oczyszczania odbywa się w zbiornika a na zewnątrz wydostaje się woda o 2 klasie czystości. I jeżeli masz grunt bardzo przepuszczalny a wody gruntowe głęboko to stosuje się studnie chłonną a w innych przypadkach czyli takich jak my mamy to stosuje się tunele. Ja te same tunele zastosowałem do deszczówki.

Konto usunięte na żądanie
03-12-2011, 23:10
Witam

Buduje też dom w rododendronach 6 nie jest to projekt oryginalny zakupiony w archonie tylko zrobiony przez miejscowego projektanta z wprowadzonymi kilkoma zmianami.
Obecnie dom stoi stan surowy otwarty przymierzam się do założenia instalacji elektrycznej
Większość prac wykonałem sam no i elektrykę też chciałbym założyć sam
Mam pytanie . Ile wam poszło kabla i czy ewentualnie ma ktoś może projekt jak jest rozprowadzona instalacja elektryczna
Za informacje z góry dziękuje

Znalezione w tymtemacie
"1) ydyp 3x1,5
-600m
2) ydyp 3x2,5
-200m
Do tego tzw. "skrętka" czyli kabel internetowy (do wykorzystania również pod alarm czy domofon), ok. 160m; tzw. "linka" czyli przewód 3x1 lub 3x1,5 (pod oświetlenie stopni schodowych, lamp halogen/led) ok. 40-50m; kabel RTV-SAT ok. 70m.
Ilość punktów (tj. puszek) w całym domu ok. 130. "

Ancyk
04-12-2011, 10:20
Witajcie, czy robiliscie stropodach???.Czy ktoś z was powiększył łazienkę na górze? jeżeli tak to proszę o zdjęcia, zastanawiam się czy może ją przenieść na miejsce któregoś pokoju. Chcę mieć dużą przestronną łazienkę.

Nutka_
04-12-2011, 13:12
Witam
Podobne warunki gruntowe i polecam oczyszczalnie Ekopolu www.oczyszczalnia.net użytkuje od roku i nic się nie dzieje. Na początku sprawdzałem co chwila jak działa teraz już o tym nie myślę w sumie użytkuje jak bym miał kanalizację. W razie pytań piszcie.

aLien, a powiesz coś o kosztach tej oczyszczalni.
My też będziemy na wiosnę kupować i montować oczyszczalnię.

Nasz sąsiad na szwedzką oczyszczalnie Ekodren. Jest bardzo zadowolony z niej i to niby jest taka bardzo dobra. Cena z montażem to 10 tyś więc wydaje mi się to trochę dużo i jeśli można kupić tańszą a też dobrą to chyba wybierzemy coś innego.

Wody na działce nie mamy wysoko - jest górka i wszystko odpływa. Gleba jest trochę gliniasta ale chcemy wsypać sporo żwirku żeby dobrze się rozsączalo.


----------------------------------------------------------------------------------

W tym tygodniu kupiliśmy KOZĘ i będziemy troszkę grzać w zimie w czasie robienia instalacji. Używaliście takiego sprzętu? Daje trochę ciepła?

W przyszłym tygodniu montujemy instalacje alarmową, czujki, kable, centralkę....no a potem zaczynamy z wodkan i później elektyka :wiggle:
.....no a pozatym to ciągle dumam jak zrobić tanio ogrodzenie na wiosnę.

aLien01
04-12-2011, 16:28
aLien, a powiesz coś o kosztach tej oczyszczalni.
My też będziemy na wiosnę kupować i montować oczyszczalnię.

Nasz sąsiad na szwedzką oczyszczalnie Ekodren. Jest bardzo zadowolony z niej i to niby jest taka bardzo dobra. Cena z montażem to 10 tyś więc wydaje mi się to trochę dużo i jeśli można kupić tańszą a też dobrą to chyba wybierzemy coś innego.

Wody na działce nie mamy wysoko - jest górka i wszystko odpływa. Gleba jest trochę gliniasta ale chcemy wsypać sporo żwirku żeby dobrze się rozsączalo.

.

Koszt oczyszczalni jest podany na stronie około 6000zł + montaż + żwir i piasek. Jeśli ktoś ma trudne warunki to musi doliczyć tunele rozsączające zamiast drenu. Te 10tys to realny koszt wszystko zależy od warunków gruntowych.

sister_2
05-12-2011, 10:19
Witam, też kupiliśmy kozę w tym samym celu :) Już zainstalowaliśmy i faktycznie daje ciepło . Wiadomo, że całego domu nie ogrzeje ale dół jak najbardziej. Znajomi nam polecili bo też mają taki piecyk i chwalą sobie.

Ancyk
05-12-2011, 10:52
Witajcie ponawiam pytanie o łazienkę na górze czy ktoś przeniósł i jest zadowolony???Myślę żeby ją przenieść na przeciwko do pokoju od str. południowej a w stare miejsce zrobić pralnię

Konto usunięte na żądanie
05-12-2011, 11:58
Ancyk
kilka/kilkanaście stron temu ktoś pokazywał zdjęcia przeniesionej łazienki vis a vis tej oryginalnej. W sumie pomysł nie głupi masz dzięki temu łazienkę z balkonem, tyle że czy będziesz z niego korzystać :)

TAR - jak tam Twoje rośliny - nie głupieją od tej temperatury? - u mnie trawa kiełkuje i bez puszcza pąki :)

Ancyk
05-12-2011, 14:04
tak??? to już szukam dziękuję lokmen

Ancyk
05-12-2011, 14:26
nie mogę znaleźć tych zdjęć przeniesionej łazienki jeżeli komuś się nawiną to podajcie proszę stronę dziekuję

TAR
05-12-2011, 14:32
TAR - jak tam Twoje rośliny - nie głupieją od tej temperatury? - u mnie trawa kiełkuje i bez puszcza pąki :)

w sumie to nie wiem, jak wychodze i wracam to jest ciemno, a w weekend u nas byla powtorka z rozrywki z ub tygodnia, tyle ze oprocz wiatrow tez lalo (no rh przynajmniej dostaly wody) wiec nie chcialo mi sie nosa wychylac na dwor. ale trawa wciaz zielona i co dziwne roze kwitna, lawenda tez i skonczyla kwitnienie sasanka. oby teraz nie przymrozilo, bo nie wiem jak pozakladam tkanine na krzaki. A ja teraz intensywnie popołudniami przeprojektowuje swoje rabaty, zeby na wiosne juz stac w blokach startowych. jestem jakas uzalezniona chyba :rolleyes: a mielismy po meble jechac.....

Nutka_
05-12-2011, 18:22
Witajcie ponawiam pytanie o łazienkę na górze czy ktoś przeniósł i jest zadowolony???Myślę żeby ją przenieść na przeciwko do pokoju od str. południowej a w stare miejsce zrobić pralnię

Hej - mało kto chyba tak robił. Ta lazienka na gorze nie jest wcale taka mała, na pewno chcesz przenosić?
Ja zrobiłam pralnię w pomieszczeniu nad garażem przyległym do łazienki.

Ancyk
05-12-2011, 20:53
Nutka też masz garaż dwustanowiskowy? Mamy tam teraz sporo miejsca można by tą przestrzeń jakoś podzielić nie mam właściwie jeszcze pomysłu.Myślałam o dużej sypialni wraz z garderobą. Może podzielę na dwa pokoje sama nie wiem. Jakie masz pomieszczenia po za pralnią nad garażem?Prześlij mi proszę jakieś fotki. Dziękuję i pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
05-12-2011, 21:18
Ancy słabo szukałaś - strona 342 "bozenm" powiększył łazienkę o balkon
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73f9249a3f541ad2.html

natomiast strona 343 "zuziax" zamienił z pokojem vis a vis

Strona 147 kama&michał też zmienili układ łazienki
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-DOM-W-RODODENDRONACH-6/page147

aroz75
06-12-2011, 07:20
Witam wszystkich,
Mam krótkie pytanko odnośnie wykończenia poddasza w kartongipsie. Mam ekipę, która położyła wełnę,płyty i teraz pojawia się kwestia zaciągnięcia spoin tych płyt, tzn. kierownik tej ekipy mówi,że zaciągną jakimś gispem łączenia płyt i miejsca po wkrętach na płytach, całych płyt twierdzi,że zaciągać nie trzeba. Cenę ustaliłem z nimi na 45pln z zaciągnięciem dwukrotnym problem w tym,że ja przez "zaciągnięcie" cały czas rozumiem zaciągnięcie łączeń płyt i tez POWIERZCHNI tych płyt,natomiast wykonawca uważa,że zaciągnięcie łączeń płyt wystarczy. Wg mnie to chyba jakaś lipa i zamierzam się z nim mocno skłócić. Jak to naprawdę powinno wyglądać? proszę o szybkie uwagi,bo dzisiaj muszę sprawę ostatecznie wyjaśnić

ArKaMa
06-12-2011, 08:57
Ancy słabo szukałaś - strona 342 "bozenm" powiększył łazienkę o balkon
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73f9249a3f541ad2.html

natomiast strona 343 "zuziax" zamienił z pokojem vis a vis

Strona 147 kama&michał też zmienili układ łazienki
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-DOM-W-RODODENDRONACH-6/page147

A moja łazienka lekko sie powiększyła :) :)88718

Ancyk
06-12-2011, 08:57
Dzięki lokmen jesteś WIELKI:)

mWilQ
06-12-2011, 09:41
Witam wszystkich,
Mam krótkie pytanko odnośnie wykończenia poddasza w kartongipsie. Mam ekipę, która położyła wełnę,płyty i teraz pojawia się kwestia zaciągnięcia spoin tych płyt, tzn. kierownik tej ekipy mówi,że zaciągną jakimś gispem łączenia płyt i miejsca po wkrętach na płytach, całych płyt twierdzi,że zaciągać nie trzeba. Cenę ustaliłem z nimi na 45pln z zaciągnięciem dwukrotnym problem w tym,że ja przez "zaciągnięcie" cały czas rozumiem zaciągnięcie łączeń płyt i tez POWIERZCHNI tych płyt,natomiast wykonawca uważa,że zaciągnięcie łączeń płyt wystarczy. Wg mnie to chyba jakaś lipa i zamierzam się z nim mocno skłócić. Jak to naprawdę powinno wyglądać? proszę o szybkie uwagi,bo dzisiaj muszę sprawę ostatecznie wyj..

Typowe nieporozumienie między wykonawcą i inwestorem. Jeśli nie planujesz kleić siatki po całości płyt, to wystarczą łączenia i punkty po wkrętach.

aroz75
06-12-2011, 10:04
mWilQ : to na kartongips na poddaszu zaciąga się siatkę po całości?? szczerze mówiąc nie słyszałem o takich praktykach, nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak to potem wygląda

mWilQ
06-12-2011, 10:19
mWilQ : to na kartongips na poddaszu zaciąga się siatkę po całości?? szczerze mówiąc nie słyszałem o takich praktykach, nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak to potem wygląda

Siatkę zatapia się w kleju i na to kładzie się gładź. Nie ma opcji, żeby to popękało. U nas stosuje się raczej rozwiązania niskobudżetowe, a ładowanie siatki w klej i gładzi po całości do takich nie należy.

Nutka_
06-12-2011, 11:47
Nutka też masz garaż dwustanowiskowy? Mamy tam teraz sporo miejsca można by tą przestrzeń jakoś podzielić nie mam właściwie jeszcze pomysłu.Myślałam o dużej sypialni wraz z garderobą. Może podzielę na dwa pokoje sama nie wiem. Jakie masz pomieszczenia po za pralnią nad garażem?Prześlij mi proszę jakieś fotki. Dziękuję i pozdrawiam

Tak, dwustanowiskowy - widzę że jesteś z Nowego Targu, to jednak kawalek od Krakowa, tak to bym Cie zaprosila żeby oglądnąć bo nie wiem czy umiem dobrze wyjaśnić te zmiany jakie tam zrobiliśmy.

Po pierwsze usuneliśmy zabieg ze schodów i część tego miejsca nad garażem funkcjonuje jako takie półpiętro - spocznik.
Po dwóch stronach wydzielone są pomieszczenia - pralnia po prawej i garderoba po lewej. Są całkiem spore. Na końcu jest pokój (nasza przyszła sypialnia).
Akurat z tych zmian jesteśmy bardzo zadowoleni, schody są wygodne i wygodny jest też dostęp do wszystkich trzech pomieszczeń nad garażem.
Dziś jestem w delegacji ale końcem tygodnia wyślę Ci zdjęcia.

Pozdrowienia!

Konto usunięte na żądanie
06-12-2011, 15:14
Po pierwsze usuneliśmy zabieg ze schodów i część tego miejsca nad garażem funkcjonuje jako takie półpiętro - spocznik.
Po dwóch stronach wydzielone są pomieszczenia - pralnia po prawej i garderoba po lewej. Są całkiem spore. Na końcu jest pokój (nasza przyszła sypialnia).


Mamy tak samo. Potwierdzam, że to świetne rozwiązanie: na dole brak skosu w łazience/spiżarni (zależy co kto robi),drzwi od górnej łazienki nie otwierają się prosto na schody bo te są dużo wcześniej, w pokoju nad garażem powstają dwa małe pomieszczenia, które można wykorzystać m.in na pralnię czy cuś.

gewe
07-12-2011, 10:17
Prawidłowo i fachowo to powinno być zatopiona na łączeniach taśma siateczkowa flizelina a najlepiej taśma papierowa i zatopiona w jakimś specjalnym gipsem (uniflot Knauf) na wkrętach też uniflot bez siatki. I na koniec zaciągnąć całość gładzią włącznie z płytami wtedy jest 100% pewne. Nie będzie widać łączę ani tez nie będzie widać zabrudzeń w tym miejscu bo tez z takim czym się spotkałem. Myślę ze w tej cenie powinno to być uwzględnione a jeżeli nie to postaraj się dogadać z fachowcem.

maria_l
07-12-2011, 11:49
wITAM JESTEM TU NOWA, też interesuje mnie temat schodów drewnianych, jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy, jeżeli to mozliwe to bardzo proszę o zdjęcie jak są wykonane z góry dziękuję, [email protected]

maria_l
07-12-2011, 11:53
bardzo proszę również innych użytkowników o zdjęcie, bo nie możemy zdecydować się na na formę, na pewno same trepy bez podstopnic, a barierki z z elementami metalowymi, u nas cena wacha się od 6,5 do 12 tysięcy - drogie. Z góry dziękuję wszystkim

maria_l
07-12-2011, 14:41
Mam pytanie do artka odnośnie schodów, bardzo mi się podobają, a jaki to koszt ??

artek-
08-12-2011, 09:41
Mam pytanie do artka odnośnie schodów, bardzo mi się podobają, a jaki to koszt ??

Ktos juz pytal wczesniej, odpowiedzialem. W sumie niecale 8000 PLN (4500 za stopnie, 2500 za barierki, wykonczenia i pomalowanie tralek, 1000 za tralki zamawiane osobno).

Nutka_
08-12-2011, 10:52
Maria, przeglądnij poprzednie strony forum, sporo osób wklejało zdjęcia schodów.
Pozdrawiam

Caroca
08-12-2011, 11:40
Witam,
mam pytanie odnosnie kuchni.
Czy jest ktos, kto ze spizarni zrobil szafe wnekowa z drzwiami suwanymi od strony przedpokoju?
Jesli tak, to czy kuchnia nie zrobila sie strasznie mala?
Ewentualnie czy jesli tej szafy wnekowej sie nie zrobi, to czy przedpokoj jest na tyle duzy (funkcjonalny), ze da sie tu jakas szafe wolnostojaca na ubrania i buty postawic?
I jeszcze jedno pytanie, czy ktos zlikwidowal drzwi z przedpokoju do kuchni i zabudowal je?
Czy duzym problemem jest bieganie z zakupami na okolo kominka, przez salon?

michur
08-12-2011, 11:47
I jeszcze jedno pytanie, czy ktos zlikwidowal drzwi z przedpokoju do kuchni i zabudowal je?
Czy duzym problemem jest bieganie z zakupami na okolo kominka, przez salon?

To jest żaden problem ale:
- nie mamy jeszcze kominka (chyba w ogóle zrezygnujemy z niego)
- większe zakupy na naszym zadupiu jesteśmy zmuszeni robić raz na tydzień albo rzadziej
- duże zakupy wynosimy i tak z garażu, z którego wyjście w naszym przypadku jest zaraz obok schodów na pięterko.

pzdr.
michał

mWilQ
08-12-2011, 12:14
Witam,
mam pytanie odnosnie kuchni.
Czy jest ktos, kto ze spizarni zrobil szafe wnekowa z drzwiami suwanymi od strony przedpokoju?
Jesli tak, to czy kuchnia nie zrobila sie strasznie mala?
Ewentualnie czy jesli tej szafy wnekowej sie nie zrobi, to czy przedpokoj jest na tyle duzy (funkcjonalny), ze da sie tu jakas szafe wolnostojaca na ubrania i buty postawic?
I jeszcze jedno pytanie, czy ktos zlikwidowal drzwi z przedpokoju do kuchni i zabudowal je?
Czy duzym problemem jest bieganie z zakupami na okolo kominka, przez salon?

Oczywiście takie rozwiązanie jest możliwe i kilka osób z forum się na nie pokusiło. W tej grupie jestem ja i mimo krótkiego stażu nie żałuję. Pozostawiłem dwa okna w swoich pierwotnych wymiarach, oraz przejście z wiatrołapu do kuchni. Kuchnia jest wygodna, mebli mam wystarczająco dużo i co ważne mam do niej dostęp z obu stron. Co do szafy wnękowej zamiast spiżarki, to dokładnie z jej powodu zmieniłem wiatrołap (drzwi mam przesunięto do ściany nośnej w linii z kominkiem), wejście do kuchni mam 70-80 cm od drzwi wejściowych do domu, natomiast szafa jest przesunięta do końca wiatrołapu za drzwiami do kuchni.
W efekcie mam spory wiatrołap, w którym mieści się kilka osób wchodzących do domu. Wejście z wiatrołapu do pomieszczenia przejściowego, dolnej łazienki i kuchni. Szafę wnękową w wiatrołapie i pomocnik z wieszakiem zaraz przy drzwiach wejściowych. Jak ktoś lubi nosić zakupy, to pewnie i przez salon sobie poradzi. My jednak mieliśmy na uwadze zlikwidowaną spiżarkę, z której rzeczy zaplanowaliśmy w szafce w pomieszczeniu przejściowym. Chodzenie do tego pomieszczenia przez salon już by mi się nie uśmiechało, bo to nie jest wycieczka raz na tydzień z dużą ilością zakupów.

michur
08-12-2011, 12:23
Jak ktoś lubi nosić zakupy, to pewnie i przez salon sobie poradzi.

Tak, my wręcz uwielbiamy nosić zakupy :P

Caroca
08-12-2011, 12:25
dzieki za cenne uwagi :-)

mWilQ
08-12-2011, 12:41
Tak, my wręcz uwielbiamy nosić zakupy :P

...różne są upodobania :P

M***ki
09-12-2011, 06:57
Siatkę zatapia się w kleju i na to kładzie się gładź. Nie ma opcji, żeby to popękało. U nas stosuje się raczej rozwiązania niskobudżetowe, a ładowanie siatki w klej i gładzi po całości do takich nie należy.

Proszę o wyjaśnienia dlaczego gips ma nie pękać jak całe płyty naciągniemy klejem i zatopimy siatkę ?

mWilQ
09-12-2011, 08:13
Proszę o wyjaśnienia dlaczego gips ma nie pękać jak całe płyty naciągniemy klejem i zatopimy siatkę ?

Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale przy podejmowaniu decyzji staram się rozważać różne opcje i przy wyborze regipsów z zaszpachlowanym łączeniem lub regipsów zaciągniętych siatką i klejem to drugie rozwiązanie wygląda na wytrzymalsze i trwalsze. Poza materiałem, za który świadomie zapłaciłem, nie kosztowało mnie to nic więcej.