PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

remle
04-11-2007, 14:14
Nowinki z naszego domku! Dodamy troche koloru na forum :lol:
Pokój naszej córki:
http://images32.fotosik.pl/33/bab7017278d26300.jpg (www.fotosik.pl)
To ten mały:
http://images25.fotosik.pl/106/745474ec584b90d3.jpg (www.fotosik.pl)
Nasza sypialnia:
http://images32.fotosik.pl/33/95dd048989266f37.jpg (www.fotosik.pl)
No i pokój nad garażem
http://images30.fotosik.pl/107/db0682165c88af22.jpg (www.fotosik.pl)
Kolory trochę są sfałszowane, bo w rzeczywistości są bardzo żywe i mocne. W pokojach brakuje jeszcze mojej inwencji twórzcej :lol: z pomocą szablonów. W tym tygodniu montują schody, a potem przyjdzie czas na salon, ale tam planujemy tynki dekoracyjne.

Pancka
04-11-2007, 15:42
remle..baardzo mi się podoba..odważne kolory 8) i tak trzymaj...

powiedz mi czy podwyższaliście ściankę kolankową?

My mieszkamy teraz na poddaszu i mamy dość tych niskich pomieszczeń, guzów na głowach, nieustawności i braku powietrza w lato..więc napewno podwyższmy o co najmniej 1 pustak

Zastanawiamy się jeszcze nad sufitem w pokoju nad garażem..czy pozostawić bele tak jak mamy teraz...
http://img236.imageshack.us/img236/2898/sufitwv5.jpg (http://imageshack.us)
.. czy tez obudowac, podwiesić sufit jak masz Ty.Napewno łatwiej jest wtedy o ogrzanie tego pokoju ...bo i tak będzie ciężko :-?

rdl78
04-11-2007, 19:03
remle no super postępy... zazdroszczę ale tak pozytywnie :lol:
pancka gratuluje wyboru:)
kama&michał o jesteśmy bardzo blisko my mieszkamy w pruszczu gdańskim :D
a więc dziś byłam na budowie 8) ja główny inspektor!!!! hihi
ogrodzenie mąż z teściem już postawili, dzisiaj myśleliśmy intensywnie o rozmieszczeniu sanitariatów w łazience, gniazdkach elektrycznych w całym domu i kaloryferach ufff
powiem szczerze, że rodo6 bez podwójnego garażu wydawałby mi się mały :oops:
z racji tego dużego pokoju nad garażęm mogę mieć pralnię z suszarnią i
prasowanie tam robić, żeby ni biegać z tym po całym domu, a na przeciwko
będzie garderoba... i tu mam pytanie do remle, dlaczego zrezygnowaliście z tego pierwotnego planu poddasza??
a i dzisiaj jeszcze wymyśliłam, że chyba wstawię takie rozsuwane drzwi między kuchnią a salonem...
muszę dobrze to przemyśleć, bo jakoś do końca nie wyobrażam sobie otwartej kuchni :-?
i mam nadzieję, że uda nam się zmieścić i wannę i prysznic w tej łazience na górze:) a o podwójnej umywalce to chyba mogę zapomnieć :(
widze, że wy remle zrezygnowaliście z prysznicu na górze, my rezygnujemy z tego na dole...
pod schodami zrobimy duży schowek na rzeczy, które używa się dosłownie raz w roku...
pozdrawiam i piszcie wątek znowu ożył pewnie przez tą pogodę :wink:

Namtar
04-11-2007, 19:57
witam wszystkich
mam pytanko czy przy planowaniu rozmieszczenia dosłownie wszystkiego korzystacie z jakiś programów (dot. remle ) czy może robi wam to jakiś projektant...ja mam niestety dryg do przedmiotów ścisłych, mechaniki a z ustawiania i planowania wykończenia jestem "dentka". Jeśli programy to prosze o nazwe a najlepiej linka :)
pozdro

remle
04-11-2007, 20:06
Ja też się cieszę, że wątek nabrał tempa!!!
Rdl ten pokój nad garażem... hmmmm dlaczego jest tak jak jest - nie wiem, poprostu uznalismy, że zrobimy z niego tzw. pokój relaksacyjny, pokój hobby, pokój zabaw :lol: jak kto woli :D Szkoda mi było miejsca tam na np. pralnię czy garderobę - teraz mam pralke w łazience 3m kw. i sobie radzę :lol: A co do garderoby to myślę, że spokojnie zmieścimy się w takiej ogromnej szafie. Z drugiej strony myśląc perspektywistycznie to zostawiamy ten pokój w razie jakby rodzice na starość potrzebowali naszej pomocy -wtedy tylko wytrasportujemy stamtąd rzeczy hobbystyczne i gotowe, a w przciwnym wypadku byłby problem. Co do łazienek to rzeczy sezonowe będziemy chować na strychu, a ja uwielbiam wylegiwać się w gorącej wodzie więc dlatego wanna u góry. Prysznic raczej będziemy stosować jako odświeżenie po pracy czy pracach w ogrodzie 8)
Pancka dziękuję! Jesli chodzi o ścianę kolankową to my podwyższyliśmy o 1 pustak. Myslę, że teraz jest ok. Co do belek otwartych mnie sie to strasznie podoba, to wprowadza taki niesamowity efekt, ale musi to pasować do stylu w jakim się chce zrobić ten pokój. My mieliśmy wiele wizji, które upadały i powstawały nowe, więc w ostateczności je zabudowaliśmy. Mój mąż marzył o bilardzie :lol: w tym pokoju i z belami podobał mi sie taki wystrój:
http://images26.fotosik.pl/107/63419eb4d8e4ad45.jpg (www.fotosik.pl)
Niestety upadło narazie - został tylko zielony kolor

Pozdrowienia dla wszystkich!!!!!!!!!

vanka99
04-11-2007, 21:07
Jgosik mnie też się wydaje, że to bardzo dużo - my za adaptację wszystkich naszych zmian u architekta zapłaciliśmy brutto 2000 zł.
Vanka99 oto nasz projekt dolnej łazienki, jednak tutaj nie ma na zaznaczonej zmiany kabiny, bo będzie na półokrągło murowana, a pod schodami schowek:
http://images31.fotosik.pl/31/e0119664c5e99168.jpg (www.fotosik.pl)
A my dziś mieliśmy bardzo intensywny dzień, tak że nogi mi w wchodzą do .... ale zamówiliśmy zestaw wypoczynkowy, kupiliśmy wszystkie wykończenia do podłóg, przywieźli nam deskę na salon, wybraliśmy kolor do pokoju nad garaż i tynki dekoracyjne na salon i wiatrołap. Uffff nie było łatwo... w górnych pokojach już leżą panele :D jutro pierwsze malowanie i kładzenie paneli w pokoju nad garażem :D powodzenia
[/b]



remle dzieki za podpowiedz. Lazienka ma takie wymiary ze nie wiele mozna tam zrobić. Tez myslelismy nad prysznicem murowanym.
Pokoje prezentują sie świetnie, mam nadzieję, ze nasze tez bedą tak wyglądać ( oby już w przyszłym roku ).

Pozdrawiam

kama&michał
04-11-2007, 22:23
remle-pokoiki cudo takie letnie,przyjemne!!!to co lubie,rewelka!!!nie moge sie doczekac waszej reszty...masz super pomysły..ja niestety nie i chyba nie obejdzie sie bez porady projektanta..

rdl78 hmm fakt bardzo blisko..żałujemy że nie urodzilismy sie w gdyni..okolicach...jest naprawde pieknie

pozdrowionka!!!

AlaW
04-11-2007, 22:50
Witam wszystkich ,nie pisalam kilka miesięcy ale śledzę forum w miarę regularnie.My w końcu zamknęliśmy nasz domek i od jutra wchodzimy do środka.Zajęły nam te prace dokładnie 5 miesięcy.
Powiększyliśmy garaż i przez to z części pokoju nad garażem powstała piękna "weranda"oczywiście przykryta dachem wykończona drzewem z podbitki dachu w kolorze miodowym.Efekt przepiękny.Dach wykonywała nam firma ze Szczydrzyka,Trwało to długo ale fachowa robota.Przede wszystkim wykończenie,mamy brązową dachówkę z Brassa, podbitka drewniana w kolorze miodowym co bardzo ładnie ze sobą kontrastuje a kominy wykończone łupkiem dachowym w kolorze brązowym.Okna,drzwi i brama garażowa w kolorze złotego dębu.Zastanawiam się teraz nad kolorem tynku i skłaniam się do jakiegoś ciepłego beżu.Zobaczymy. Mamy z męzem jeszcze taki pomysł żeby wykorzystać strych pod dachem.Nasza córka będzie miała ten największy pokój nad wykuszem i z niego chcemy poprowadzić kręte schody na poddasze i stworzyć coś w rodzju antresoli.Jest tam sporo miejsca do wykorzystania i tylko jeden minus w najwyższym miejscu jest tylko 160 cm ale dla dziecka wystarczy (skrzynie na zabawki i półeczki na książki zmieszczą się na pewno).Sa to dodatkowe koszta bo to wszystko trzeba ładnie wykończyć + schody i balustrada .Ale chyba warto.Niestety nie umiem wklejać zdjęć choć również chciałabym się pochwalić naszym domkiem ale może jeszcze popracuję nad tym.Pozdrawiam

Namtar
05-11-2007, 07:51
AlaW skorzystaj z mozliwosci fotosika lub innej strony i zamiesc zdjecia bo bardzo jestem ciekaw zastawienia tych kolorow.
pozdro i zycze sil na nowy tydzien prac :P

La_bruijta
05-11-2007, 11:21
Pokoje dwa zrobić w miejscu obecnej łazienki, pokoju nad wejściem i części tego dużego, a z małego pokoju i części dużego zrobić łazienkę i pralnię???

No nie wiem czy to jest wogóle możliwe!
Trzeba brać pod uwagę rury kanalizacyjne i wodne. Dlatego najlepiej jest gdy łazienki w domach są nad sobą wtedy wystarczy puścić je przez strop. Przy Waszym założeniu trzeba by się chyba jakoś przebić z rurami do garażu albo... sam nie wiem.

angela82 - to jest wg mnie trochę dużo. Potarguj się. Szczególnie jeśli chodzi o fundament i dach. W naszym rejonie fachowcy od dachu (b.dobra firma - jej dachy są forografowane do katalogów) razem z podbitką biorą 45 zł/m2, czyli w przypadku Rodo było by to jakieś 9000 zł brutto; fundament za 10000?! mam nadzieję że to razem z materiałem bo tak naprawdę to nie ma przy tym roboty (no chyba, że własną betoniarką beton ukręcą :) ).
No i w pakiecie nie jest taniej? Trzeba też zakładać koszty, które wynikną w trakcie budowy.
Niestety budujemy się w "złych czasach", ktoś mi ostatnio powiedział, że budowy domu to się najgorszemu wrogowi teraz nie życzy.

Mam też pytanie: ile szacujecie wydać (lub ile wydaliście) na dojście ze stanu surowego zamkniętego do wprowadzenia (z podłogami, łazienką, kuchnią itd, nie mówię o meblach bo to jest sprawa indywidualna)?
Pozdrawiam.

remle
05-11-2007, 12:17
AlaW witaj po długiej nieobcności, ciesze się że Wam super idzie robota. Oczywiście czekamy wszyscy na fotki (jeśli sobie nie radzisz polecam się :D wyslij zdjęcia na maila a ja wkleję) Też jestem ciekawa Twoich wykończeń, bo wygląda na to, że jest przepięknie.
Kama&Michal my też korzystamy z porad architekta :wink: nasze pomysły z jego pomocą stają się realne :D
Namtar moje plany pomieszczeń są od architekta to on nam nanosi wszystko na papier! Więc raczej nie pomogę, ale może jest mozlwiość ściągnięcia jakiegoś bezpłatnego programu??? Ktoś wie??
La_bruijta ja uważam, że najważniejsze są pomysły, a potem należy pogadać z wykonawcą i podjąć decyzję. Wiele rzeczy z mojego punktu widzenia niemożliwe okazały się łatwe do obejścia (np. znajomy wykorzystał nie używane ciągi kominowe dla rur)

Aga_i_Janusz
05-11-2007, 14:36
WItajcie,

oj dawno mnie nie było, poznaje to po domkach niektórych z Was. A u nas juz prawie stan surowy baaardzo otwarty bo nie ma jeszcze dachu, ale w tym tygodniu maja nam robić więźbę dachową, a na początku grudnia kłaść dachówkę.

My ze zmian finalnie zrobilismy ( a raczej wlasnie robimy:
1. zamiana na parterze kuchni z pokojem, zeby miec widok na ogrod
2. zrezygnowalismy ze slupa jednego - zrobili nam podciag w stropie
3. zamienilismy strop na terive
4. na gorze w pokoju nad garazem nie robimy zadnych scianek
5. zrezygnowalismy z balkonu od tyłu na rzecz lukarny a zamist balkonu robimy:
6. złamanie dachu na murłacie i zadaszenie tarasu (do 3.2. długości tarasu nad kuchnia i 2,2, nad dzwiami balkonowymi.
A i jeszcze zrezygnowalismy z dwoch wyjsc na balkon nad wykuszem, jest tam okno w tym jednym pokoju, a w tej najwieksze sypialni okno balkonowe i okno zwykle. i jedne drzwi balkonowe nad wejscie zmienilismy na okno. Moze nie bedzie za pieknie, ale przez to pokoj bedzie duzo bardziej ustawny.Oba te pokoje beda dzieci wiec nie ma tez ich co tak wyziebiac oknami balkonowymi.

pozdrawiam
Aga

angela82
05-11-2007, 18:25
dzięki za rad odnosnie kotłowni za garażem-na samym początku o tym myślałam, ale...nie chcemy stawiać trzeciego komina. czoraj rozmwialismy z budowniczm i po. ze jest inne wyjście-wpiąć się do tego komina znajdującego się w przejściu do garażu, ale ewentualny piec na węgiel wpiąć w garażu-trzeba tylko zamienić jakieś tam ciągi czy coś i będzie gazowy tam gdzie jest, a kiedyś, jak przyjdą gorsze czasy można podpiąć węglowy w garażu 8) to jest rozwiązanie,które mi odpowiada :lol:
zrówno do komina od kominka, jak i gazowego (gazowo/węglowego) zrobimy nierdzewne wkłady coby miało 100 lat i więcej ytrzymać

angela82
05-11-2007, 18:35
jesli chodzi o wycene, to mój małż od początku jest na 99,9% zdecydowany na tę ekipe(budują dom jegokoledze on poleca ich z czystym sumieniem) a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!! byłam w szoku jak zobaczyłam - dach 19 000, ławy 4 500, płyta ze schodami i balkonami 11 500 + cała reszta - do dzisiaj jestem w szoku :roll:

aha - my planujemy zostawić tyle belek na sufitach, ile tylko możliwe-podobnie jak krutny 8)
w obecnym domu mamy sufit w salonie ze stragarzami (w nich lampki oswietleniowe), a miedzy nimi boazeria-efekt super; zreztą wykonawstwa mojego taty, a ja malowałam ten sufit 2 dni na drabinie po 11h!! nogi mi do d..y wchodziły.

Aga_i_Janusz
05-11-2007, 20:35
Angela dziękuję!!
A więc jeśli się Wam podoba kamień to wklejam fotki z prawie :wink: skończonego układania - reszta będzie dokończona po montażu schodów :D
http://images24.fotosik.pl/104/bcadb9e4e959ebec.jpg (www.fotosik.pl)
[

Kamien jest superancki, wlasnie wczoraj mowilam mezowi, ze ładnie by wygladało, jakbysmy sobie oblozyli klatke schodowa piaskowce i czesc scian a dzis bardzo podobnie do tego co myslalam znalazłam u Was na Forum i w realu wygląda jeszcze lepiej niż w mojej głowie :lol: :lol:

Aga_i_Janusz
05-11-2007, 20:36
jesli chodzi o wycene, to mój małż od początku jest na 99,9% zdecydowany na tę ekipe(budują dom jegokoledze on poleca ich z czystym sumieniem) a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!! byłam w szoku jak zobaczyłam - dach 19 000, ławy 4 500, płyta ze schodami i balkonami 11 500 + cała reszta - do dzisiaj jestem w szoku :roll:


Wycene macie czadową. My za ten sam dom płacimy 40 tysiecy bez fundamentów - bo te zrobiła nam poprzednia ekipa i kosztowały nas 7 tys. WIEC SIE NIE ZASTANAWIAJCIE, podpiszcie umowe i już. Pierwszą wycene na rodo tez mielismy atrakcyja, ale ekipa sie zwineł :evil: :evil:

remle
05-11-2007, 21:00
Aga i Janusz bardzo dziękuję! Cieszę się, że i Wam się podoba! No i czekam na zdjęcia z Waszej realizacji!

La_bruijta
06-11-2007, 07:08
a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!!
Wygląda na to, że ekipy mają robotę już ustawioną na parę miesięcy do przodu i jak im ktoś przychodzi to dają takie "kosmiczne" wyceny celowo!
a nóż się ktoś złapie. Odmówią/przesuną na inny termin wtedy innemu klientowi z niższą marżą i koło się zamyka.
Czasem trochę żałuję że nie jestem starszy ze 4 lata: wcześniej bym skończył studia, wcześniej znalazłbym pracę i wcześniej zaczął się budować. Mieszkał sobie teraz w rodo6 za 100 000 i jeszcze najęta ekipa by mi go postawiła. eghh

kama&michał
06-11-2007, 10:17
remle mam małe pytanko..za wejsciem do kuchni w wiatrołapie macie wnęke..co w niej będzie??
i jeszcze jedno..ten schowe pod schodami..wejscie do niego bedzie od strony pokoju??chyba tak nie.czy na naszym etapie moza to wykonac??fajna sprawa bo tak to bylo byto nie wykorzystane...
ten kamien jest naprawde piekny..mam wizje co do wiatrłołapu-zrobic ściane z kamienia,na niego mleczna szyba podświetlona-funkcja wieszak dla gości-wyglada super
pozdrawiam i z gory dzieki za odp

angela82
06-11-2007, 11:16
jesli chodzi o wycene, to mój małż od początku jest na 99,9% zdecydowany na tę ekipe(budują dom jegokoledze on poleca ich z czystym sumieniem) a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!! byłam w szoku jak zobaczyłam - dach 19 000, ławy 4 500, płyta ze schodami i balkonami 11 500 + cała reszta - do dzisiaj jestem w szoku :roll:


Wycene macie czadową. My za ten sam dom płacimy 40 tysiecy bez fundamentów - bo te zrobiła nam poprzednia ekipa i kosztowały nas 7 tys. WIEC SIE NIE ZASTANAWIAJCIE, podpiszcie umowe i już. Pierwszą wycene na rodo tez mielismy atrakcyja, ale ekipa sie zwineł :evil: :evil:

po tej drugiej wycenie też tak myślę i bierzemy ją :lol:

tylko mógłby mi ktoś podesłać wzór umowy z wykonawcą??proszę, np.
na e-maila:[email protected]

angela82
06-11-2007, 11:22
a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!!
Wygląda na to, że ekipy mają robotę już ustawioną na parę miesięcy do przodu i jak im ktoś przychodzi to dają takie "kosmiczne" wyceny celowo!
a nóż się ktoś złapie. Odmówią/przesuną na inny termin wtedy innemu klientowi z niższą marżą i koło się zamyka.
Czasem trochę żałuję że nie jestem starszy ze 4 lata: wcześniej bym skończył studia, wcześniej znalazłbym pracę i wcześniej zaczął się budować. Mieszkał sobie teraz w rodo6 za 100 000 i jeszcze najęta ekipa by mi go postawiła. eghh

też żałujemy,że nie zaczeliśmy wcześniej budowy, ale podobnie dopiero studia skończyłam z tym,że ja jeszcze pracy nie znalazłam, bo kilka m-cy temu na świat przyszedł potomek :lol: poza tym 4 lata temu to się z mężem poznaliśmy-wtedy nie myślałam jeszcze o budowie :-?
la bruijtajest plus-później się zestarzejemy :D :D :D

remle
06-11-2007, 12:05
remle mam małe pytanko..za wejsciem do kuchni w wiatrołapie macie wnęke..co w niej będzie??
i jeszcze jedno..ten schowe pod schodami..wejscie do niego bedzie od strony pokoju??chyba tak nie.czy na naszym etapie moza to wykonac??fajna sprawa bo tak to bylo byto nie wykorzystane...
ten kamien jest naprawde piekny..mam wizje co do wiatrłołapu-zrobic ściane z kamienia,na niego mleczna szyba podświetlona-funkcja wieszak dla gości-wyglada super
pozdrawiam i z gory dzieki za odp

Kama a więc ta wneka w wiatrołapie jest przewidziana na zabudowaną szafę na ubrania wierzchnie :D natomiast wejście do schowka pod schodami jest od strony łazienki. Tym samym w łazience będą 2 drzwi: jedno do prysznica a drugie do schowka. Co do Twojej wizji pieknie.... widzę to oczami wyobraźni.... będzie super. Powodzenia

La_bruijta
06-11-2007, 13:08
my pod samymi schodami zostawiliśmy wnękę na pralkę, akurat się zmieści na wysokość. a w rogu na przeciw pralki będzie pewnie kosz na brudy i jakieś pułeczki

remle
06-11-2007, 13:46
La_bruijta ale rozumię, że z wejściem od łazienki???

La_bruijta
06-11-2007, 13:49
no jasne. pralka w salonie... aż tacy oryginalni to nie jesteśmy :)

remle
06-11-2007, 14:05
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wiesz różnie bywa :lol: :lol: :lol:

Aga_i_Janusz
06-11-2007, 14:14
My tez zamierzamy zrobic schowek pod schodami z wejscie z lazienki
ale chyba zostawie to poprostu jako otwara przestrrzen bez dodatkowych drzwi.

Nie przewidzielismy w domu pralni wiec pralka musi byc na dole.

remle
06-11-2007, 14:22
Aga i Janusz ja muszę mieć drzwi z powodu estetyki :D nie kafelkuję pod schodami tylko będzie wybielone, no i zamierzam tam mieć jakieś półki/regał/czycoś na proszki, wiadra, szmaty, mopy i inną prozę życia :wink:

kama&michał
06-11-2007, 15:32
kurcze super macie pomysły..z tym schowkiem w lazience super sprawa..moze tam wtrynie pralke zamiast w kuchni...miałam tyle z nia problemow a teraz normalnie miejsc na nia mam do wyboru do koloru hihi
z tą wneką w wiatrołapie na szafie tez rewelka..tylko chcialam w kuchni na cała sciane od wiatrolapu miec w zabudowie..tzn wszystkie sprzety..lodówa,piecyk,zmywarka,mikrofalowka byc moze pralka...ale moze sie udac bo nie bedziemy mieli drzwi do kuchni od strony wiatrolapu wiec moz skalkuje po was wszystko perfidnie..
pozdrawiam

AlaW
06-11-2007, 21:01
Witam,spróbuję wkleić zdjęcia naszego rodo 6,wlaśnie wczoraj skończyli z dachem mieli szczęście bo dzisiaj padał u nas śnieg z deszczem :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ddd0f947412ac9f4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9db4e438729217d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7aaa8f2b3779d29.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7aaa8f2b3779d29.html

Pozdrawiam[/img]

remle
06-11-2007, 21:32
AlaW pięknie! Co to za dach? Wjazd widzę macie od szerszej strony garażu. A co to za okna?? A tego zadaszonego tarasu zazdroszczę - może kiedyś w deszczowy dzień wproszę się na kawę :oops: :lol:

AlaW
06-11-2007, 21:41
Ponieważ nieźle mi poszło to wklejanie zdjęć przez fotosik to przesyłam jeszcze parę do pooglądania :to nasz pokój nad garażem z balkonem:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9c77f0d413c536d.html
tu będzie nasz taras:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cfe33f38ecd5782e.html
ale to w przyszłym roku na wiosnę :)
Pozdrawiam

AlaW
06-11-2007, 22:05
Remle zapraszam serdecznie niekoniecznie w deszczowy dzień.W końcu zdecydowaliśmy się na okna firmy Jezierski w kolorze złotego dębu i bardzo jestem zadowolana z efektu.Dach pokryliśmy cementową dachówką Brassa w kolorze brązowym.Strasznie się cieszę że udało nam się zamknąć ten dom przed zimą zważywszy na to że oprócz dachu to sami postawiliśmy mury (z pomocą rodziny) :D

La_bruijta
07-11-2007, 09:36
AlaW muszę powiedzieć, że świetny pomysł z tym balkonem nad garażem! My zrobiliśmy podobną rzecz z drugiej strony domu przedłużając dach tak żeby pokrył cały balkon (w projekcie kończy się gdzieś w połowie).
No i dach + wykończenie macie świetne!
My też mamy cementową dachówkę Brassa tylko, że kolor ceglasty i podwójne "s". Do tego kominy z klinkieru - też w kolorze cegły.

Mam jednak pytanie:
czy te rynny to Wam dobrze zamontowali? chodzi o to, że powinno się je ustawiać tak trochę poniżej lini spadu dachu (dachówka ma lico na swoim końcu, które powoduje że woda spadając załamuje się prawie pionowo). U Was zauważyłem (może to przekłamanie zdjęcia), że te rynny są bardzo wysoko co do końca ostatniej dachówki.
Problem jest ze śniegiem na dachu - będzie on się trzymał na rynnie powodując jej uginanie/obciąganie w dół to raz , a dwa to przy oberwaniu spadający śnieg może urwać rynnę. A powinien zsunąć się nieznacznie zachaczając o rynnę. Przyjrzyjcie się może na innych dachach jak to wygląda, lub na tej stronie jest zdjęcie:
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/systemy---kompleksowe-rozwiazania,7048_1960.htm
Pozdrawiam.

AlaW
07-11-2007, 17:16
La_bruita rzeczywiście zdjęcie może nie oddawać tego jak te rynny są umieszczone ale są to rynny stalowe ,które trochę inaczej się montuje w porówniu do rynien PCV.Te rynny są bardziej odporne na odkształcenia i zniszczenia ,o tym przekonamy się myślę po pierwszej zimie.
Dzięki za spostrzeżenia i uwagi .Pozdrawiam

Namtar
07-11-2007, 20:18
nie wiem co jest ale nie moge zobaczyc i podziwiac zdjec domu od AlaW szkoda bo chcialem je zobaczyc, moze przeslesz mi je na emaila

Namtar
07-11-2007, 20:19
nie wiem co jest ale nie moge zobaczyc i podziwiac zdjec domu od AlaW szkoda bo chcialem je zobaczyc, moze przeslesz mi je na emaila

Namtar
07-11-2007, 20:19
nie wiem co jest ale nie moge zobaczyc i podziwiac zdjec domu od AlaW szkoda bo chcialem je zobaczyc, moze przeslesz mi je na emaila

La_bruijta
08-11-2007, 06:45
AwaW to nic, że to są rynny stalowe.
Ja też mam stalowe ale pod wpływem rozpędzonej chałdy śniegu myślisz, że się nie ugną albo urwią?
Sam nie jestem specjalistą ale podejrzewam, że masz tą rynnę wysoko ze względu na wykończenie krokwi - widzę, że nie masz deski podrynnowej i tej rynny nie dało się inaczej założyć. Zapytaj dla pewności tej ekipy co montowała. Dach jest piękny więc muszą znać się na swojej robocie.

Namtar wystarczy kliknąć na link, który podała AlaW i już, ewentualnie skopiować i wkleić w pasku adresowym przeglądarki i nacisnąć enter. Podejrzewam, że nikt z nas nie widzi na forum tych zdjęć.

Pozdrawiam i życzcie mi dobrej pogody to może w sobotę będziemy układać dachówkę!

Namtar
08-11-2007, 07:10
wiem ze nalezy kliknac albo skopiowac, tylko po tych czynnosciach niestety na fotosiku pojawia mi sie jakias ankieta a nie zdjecie - prosze o przeslanie mi ich na maila. Sam zastanawiam sie nad polaczeniem dachowki w kolorze braz z oknami zloty dab wiec chcialbym zobaczyc jak to wyglada...

La_bruijta
08-11-2007, 08:13
Namtar- poszło! Sprawdź pocztę.

pablo-Mogil
09-11-2007, 22:33
Witam,

mam pozwolenie na budowę projektu Dom w rododendronach 6, rozmawiałem z budowlańcami i zwrócili mi uwagę na podobno błąd w projekcie tzn. że ściana z Porothermu 25 P+W jest ścianą nośną, ale wyłącznie wewnętrzną i nie nadaje się na zewnętrzną ze względu na układ drążeń - są one w niewłaściwym kierunku, czyli prostopadle do linii ściany, a nie prawidłowo - czyli równolegle tak jak w Porothermie 30, 38, 44 i 50. Czy ktoś orientuje się w tym temacie?

qqrq5
10-11-2007, 08:31
Witam,

mam pozwolenie na budowę projektu Dom w rododendronach 6, rozmawiałem z budowlańcami i zwrócili mi uwagę na podobno błąd w projekcie tzn. że ściana z Porothermu 25 P+W jest ścianą nośną, ale wyłącznie wewnętrzną i nie nadaje się na zewnętrzną ze względu na układ drążeń - są one w niewłaściwym kierunku, czyli prostopadle do linii ściany, a nie prawidłowo - czyli równolegle tak jak w Porothermie 30, 38, 44 i 50. Czy ktoś orientuje się w tym temacie?
ale ze co wszyscy budujacy dom z P25+W zle buduje :o
ja mam takie sciany i jak na razie nikt nie wstrzymał nam budowy :o

pablo-Mogil
10-11-2007, 09:54
Dom budowany z Porothermu 25 P+W jest jak najbardziej poprawny od strony konstrukcji. Rzecz polega na tym, że podobno po zamieszkaniu, mogą powstać znaczne różnice w kosztach ogrzewania, wynikjące właśnie z tej różnicy pomiędzy Poro25 a np. Poro30 (klasyczny pustak Max ma właśnie taką strukturę jak Poro30). Może ktoś to sprawdził u producenta Wienerberger, jak duże mogą to być różnice w kosztach ogrzewania w skali roku i czy warto się tym wogóle przejmować?

qqrq5
10-11-2007, 10:03
duzo ludzi tu buduje z P25 i na razie nikt nie narzeka ;)

Namtar
10-11-2007, 17:28
witam
pablo-Mogilraczej nie ma sie czym przejmowac, gdyz o ile wiem (a oczytalem sie ze HEJ i opytalem taki i owych) sciana sluzy do przeniesienia obciazenia a jesli przy okazji jest izolatorem ciepla to chwala jej za to. Przed strata ciepla ma sluzyc ocieplenie i to jest jej glowne i jedyne zadanie.Jest plus tskiego ulozenia szczelin (prostopadle do lini sciany) - przyczyniaja sie i to znacznie do tlumienia dzwieku. nie wierzysz SPRAWDZ na internecie :lol:
pozrdo

pablo-Mogil
11-11-2007, 10:11
Cześć Namtar,

dzięki za info - w tym co piszesz jest sporo prawdy :)

Przesyłam informacje, które otrzymałem w fabryce Wienerberger:

Izolacyjność termiczną ścian mierzymy współczynnikiem przeniknia ciepła U (im niższa jego wartość, tym mniejsze straty ciepła).

Sam pustak poro25 ma U = 1,03, natomiast Poro30 ma U = 0,68. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że różnica jest duża, bo Poro30-ka dawałaby oszczędności ok. 30%, ale poprawną ocenę wydaje się tylko w stosunku do całej - już ocieplonej - ściany np. styropianem 12 cm i tu różnice nie są już tak duże:
Poro25 + styropian 12 cm ma U= 0,25 , natomiast Poro30 + styropian 12 cm ma U = 0,22.

Pozdrawiam

La_bruijta
11-11-2007, 10:16
że ściana z Porothermu 25 P+W jest ścianą nośną, ale wyłącznie wewnętrzną i nie nadaje się na zewnętrzną ze względu na układ drążeń - są one w niewłaściwym kierunku, czyli prostopadle do linii ściany, a nie prawidłowo - czyli równolegle tak jak w Porothermie 30, 38, 44 i 50.
No to od jutra zaczynam rozbiórkę domu! ma ktoś porządny, ciężki młotek do pożyczenia?

pablo-Mogil
11-11-2007, 10:41
Cześć La_bruijta,

myślę, że w świetle powyższych informacji o "U" problem ścian już nie istnieje - różnica jest naprawdę niewielka.

Znacznie ważniejsze jest dobre ocieplenie dachu.
Wg. informatora wydanego przez Wienreberger (dostępny we wszystkich fabrykach na terenie kraju), ciepło w budynku ucieka nam aż w 51%-ach przez dach, a przez ściany tylko 16%, więc chyba lepiej już zająć się tym dachem :)

Pozdro

marcin74
11-11-2007, 11:46
witam wszystkich rodendrowiczów na wiosne planujemy budowac taki dom bardzo prosze o przesyłanie mi zdjec zewnetrznych i wewnetrznych i orientacyjnych kosztów poszczególnych etapów budowy. Z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam . [email protected]

La_bruijta
12-11-2007, 06:41
Znacznie ważniejsze jest dobre ocieplenie dachu.
Wg. informatora wydanego przez Wienreberger (dostępny we wszystkich fabrykach na terenie kraju), ciepło w budynku ucieka nam aż w 51%-ach przez dach, a przez ściany tylko 16%, więc chyba lepiej już zająć się tym dachem

No tutaj to ja zastosowałem ciekawe rozwiązanie:
Zrobiliśmy drugi strop lany (+cegła dziurawka) nad częścią "właściwą" domu z ociepleniem - steropian 10 + 5 cm na przekładkę. Natomiast nad pokojem nad garażem będzie taki strop jaki przewiduje projekt czyli docieplenie wełna z sufitem podwieszanym.
Po 10, 20, czy 30 latach powiem Wam co jest lepsze :) !
W tej chwili stawiam na strop nad domem.

Namtar
12-11-2007, 08:55
La_bruijta a jak u Ciebie z wentylacja? mam nadzieje ze przy takim rozwiazaniu bedziesz miec wentylacje mechaniczna (moze reku?)
ciekaw rowniez jestem jak z kosztami, po ilu latach zwroci Ci sie roznica w sposobie wykonania Twojego dachu, a dachu w sposobie "tradycyjnym".

ma do Was wszystkich pytanie czy 18 000 PLNow to duzo za materialy na dach (dachowka ceramiczna z Ruppceramiki razem ze wszystkimi dodatkami, lawami kominiarskimi, folia i takimi tam - czyli kompletny system dachowy). oczywiscie jest to cena brutto dla Rodo z pojedynczym garazem.
:roll:

La_bruijta
12-11-2007, 14:01
Wentylacji z pokoi na piętrze nie ma! Jedyne co to okna!
I mówimy tutaj o stropie a nie dachu.
No i metoda "tradycyjna" to jest raczej strop betonowy. Sufity podwieszane to było dużo później - tak myślę.
a co do kosztów to strop kosztował mnie:
800 zł cegła
1000 drut
1300 beton
i to chyba wszystko, teraz pozostaje otynkować i gotowe. Porównam całość jak zaczniemy wykańczać pokuj na garażem a pokoje nad domem.
Co do 18 000 :
mnie dachówka kosztowała prawie 12000 plus 1000 folia + ta reszta pierduł to tak ze 16000

Aga_i_Janusz
12-11-2007, 14:05
Czy ktoś ma może na dachu dachowke BRAASromanska? wyglada ona tak: http://www.braas.pl/xmlcontent/_tematy/strona%20www/oferta/dachowki/dachowka%20romanska/_dokumenty/dachowkarom.doc/dachowkarom.doc_pliki/image001.jpg
kolor ten po środku http://www.braas.pl/xmlcontent/_tematy/strona%20www/oferta/dachowki/dachowka%20romanska/_dokumenty/dachowkarom.doc/dachowkarom.doc_pliki/image003.jpg

zalezy mi na zdjeciu zeby zobaczyc jak wyglada dach w tej wersji.

Aga_i_Janusz
12-11-2007, 14:13
ma do Was wszystkich pytanie czy 18 000 PLNow to duzo za materialy na dach (dachowka ceramiczna z Ruppceramiki razem ze wszystkimi dodatkami, lawami kominiarskimi, folia i takimi tam - czyli kompletny system dachowy). oczywiscie jest to cena brutto dla Rodo z pojedynczym garazem.
:roll:
To chyba nie tak duzo, a czy to juz jest z rynnami?
Ja dostałam wlasnie wycene na Rupp RUBIN 13 na 18842 brutto ale bez blachy do obrobek i bez rynien

pablo-Mogil
12-11-2007, 19:48
Cześć,

czy ktoś może polecić producenta baterii słonecznych dachowych (podobno gminy zwracają ponad 50% kosztów instalacji w ramach funduszy z UE) oraz wkładów kominkowych z płaszczem wodnym, tak żeby to podłączyć do systemu centralnego ogrzewania w domu?

Pozdro[/b]

Namtar
14-11-2007, 05:58
Czy Wasi dekarze rownież narzekali ze Roben jest nie najlepszej jakosci dachowką, nastawilem sie na robena jesienny lisc a tu mi gość mówi żebym to przemyślał bo 20 lat robi z dachami i go nie poleca - podobno Euronit jest THE BEST ????? :o

Aga_i_Janusz
14-11-2007, 17:35
poczytaj sobie na forach, wszyscy prawie narzekaja na RObena wiec lepiej to przemysl

rdl78
14-11-2007, 19:33
namtar ale narzekają na robena w jakim sensie?? że jest byle jakiej jakości?? a może źle się ją kładzie?? ja się zakochałam w tej dachówce i już jakość mnie nie obchodziła :oops: nie a tak naprawdę to na co narzekają nie chce mi się na forum czytać bo już mamy tą dachówkę, po co się denerwować:) u nas na wiosce jest już 5 chałup z robena jesienny liść, jak nie więcej bo innych kolorów nie rozpoznaję, mają tą dachówkę już kilka lat i jakoś nie narzekają... pozdrawiam ps. mój teść od wielu lat kładzie dachy, nasz też nam kładł i gdyby roben to była lipa to pewnie też by odradzał a tak nie było:)

Namtar
14-11-2007, 21:58
rdl78 narzekaja bo mowia ze jest duzo reklamacji na odpryski i ze jest zbyt krucha w porownaniu z Euronitem, ten jest twardy. Wbili mi klina bo tez nam sie ona podoba ale nie chce dawac duuuzo kasy za cos co....
Musze popytac jeszcze ze 2 brygady ktore klada dachy co o niej sadza, na forum jak to na forum sa rozne zdania-dobre i zle, tym sie nie warto kierowac bo zawsze ktos bedzie chwalil i zawsze ktos narzekal.
Mowisz ze Twoj tesc nie pocisł by Ci kitu, to cieszy bo znowu sklaniam sie w strone jesiennego liscia, niestety tutaj nie ma zbyt duzo (prawie wogole) domow z ta dachowka.
Duzo mieliscie odpadow?
Skoro masz chody u fachowcow czy mozesz zapytac co sadzi tesc o Ruppceramice syriusz13?
dzieki za pozytywne slowo i milej nocki :lol:

Aga_i_Janusz
15-11-2007, 13:54
Syriusza 13 tez nie polecam bo podobno potrafi sie po 5 latach rozwarswic. Jest to dachowka palona w Polsce i nieestety podobno nie jest za dobra. Nasz dekarz nam ja odradzil. Tak samo podobno Roben niemiecki jest niezly, a tn polski jest krzywy i takie tam. My w koncu zdecydowalismy sie na Ruppa RUBIN13, udało nam sie go załatwić w naprawde dobrej cenie, bo tylko 3000 drozej niz brassa

remle
15-11-2007, 16:58
A ja z innej beczki :wink: Schody wewnętrzne gotowe
http://images28.fotosik.pl/113/60b7a035ede2739d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/113/bb1b3c621b3de19c.jpg (www.fotosik.pl)

Łazienka górna skończona, a dolna jutro będzie gotowa :wink: No i wreszcie brukarze działają przed domem, ale narazie efektów nie widać, bo dopiero podbudowa zrobiona. Pozdrawiamy gorąco!!!!!! Reszta fotek przez weekend!

Namtar
19-11-2007, 08:51
suuuper schody, jak skonczycie chate to przyjade na kawe :lol:
a gdzie reszta obiecanych fotek...? :wink:

wiolcia12
19-11-2007, 13:52
Witam ponownie
Chciałabym się wszystkim pochwalić, że od soboty mieszkamy już w naszych Rododendronach.
Co prawda mamy jeszcze sporo do zrobienia, ale środek możemy uznać za wykończony (z wyjątkiem płytek w garażu). Teraz czekamy jeszcze na balustrady i możemy zgłaszać zakończenie budowy w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. A w między czasie musimy wyrównać działkę, położyć kostkę i zrobić ogrodzenie.
W najbliższym czasie (jak tylko się odnajdę w nowym miejscu) porobię zdjęcia i umieszczę na forum.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko!

Pancka
19-11-2007, 19:07
wiolcia 12..pozazdrościć..... :D

remle - obiecanki - cacanki - weekend minął i gdzie fotki? :-?

my podpisalismy umowę z budowlańcami- budowę rozpoczynamy 01 kwietnia-hihi prima aprilis !! i według planu - kończymy 31.lipca :o hmmmm.....obadamy ako to be

pozdrawiam

aLien01
19-11-2007, 19:46
Witam

Na początku się przywitam gdyż pierwszy raz tutaj piszę. Mam do was pytanie gdyż jestem na etapie wyboru projektu i moim faworytem był dom http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=295&IdKolekcji= ale wasz zaczął mi się też bardzo podobać. Zrobiłem sobie kosztorys do projektu C110 i wyszedł mi koszt stanu developerskiego około 280tys - 300tys. A jak szacujecie koszt budowy waszego? Jedyne co bym zmienił w waszym projekcie to likwidacja dwóch balkonów od frontu i ogrodu.

Aga_i_Janusz
20-11-2007, 09:39
Witam

Na początku się przywitam gdyż pierwszy raz tutaj piszę. Mam do was pytanie gdyż jestem na etapie wyboru projektu i moim faworytem był dom http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=295&IdKolekcji= ale wasz zaczął mi się też bardzo podobać. Zrobiłem sobie kosztorys do projektu C110 i wyszedł mi koszt stanu developerskiego około 280tys - 300tys. A jak szacujecie koszt budowy waszego? Jedyne co bym zmienił w waszym projekcie to likwidacja dwóch balkonów od frontu i ogrodu.

O to tez był moj faworyt , zanim nie znalazłam Rododendronów 6. Wlasnie przez ten dom szukałam domu z wesciem do pokoju nad garazem przez spocznik;)

CO do kosztów to nie wiem za bardzo co to stan developerski, ale za nasz Rodo liczymy okolo 230 k za stan surowy otwarty. Dom do wprowadzenia liczymy na 400-450 k i martwimy sie czy to nie za mało. Wszystko chyba zalezy od tego gdzie budujesz.

Aga_i_Janusz
20-11-2007, 09:40
[quote="remle"]A ja z innej beczki :wink: Schody wewnętrzne gotowe
http://images28.fotosik.pl/113/60b7a035ede2739d.jpg (www.fotosik.pl)
/quote]

Schody piekne - co to za drewno?

Namtar
22-11-2007, 07:23
Widze ze forum umiera, spodziewalem sie ze stanie sie to na wiosne gdzy kazdy bedzie zmeczony po dniach spedzonych na budowie (ja na pewno bede :oops: )
Czy mozecie mi napisac, Ci o bosc ktorzy juz maja swoje rodo w stanie wykonczenia co byscie zmienili gdyby budowa szla jeszcze raz od nowa....
pozdro

remle
22-11-2007, 11:48
Co do zdjęć :oops: :oops: :oops: przepraszam postaram się poprawić :oops:
A co do forum to nie umiera - mam nadzieję :wink:
Z mojej strony to teraz jest takie zmęczenie - wykończeniówka jest dla mnie strasznie denerwująca i wieczorami padam na twarz. Wyobraźcie sobie, że u nas znowu chcą kuć :evil: "specjaliści" od klimy, bo nie pasuje im rurka ze skroplin, a juz pomalowane :evil:
Płot piękny zamontowany (dziękuję Michell) - pokażę jak tylko będę mogła. Łazienka dolna też już skończona :D teraz pilnie działamy nad salonem :wink: Wszystko juz pofugowane. Kuchnia zamówiona montaż ok. 10 stycznia - mam projekt (będzie stylizowana :D bo nie jestem za nowoczesną)
Co do zmian w projekcie? To trudne pytanie - musiałabym się głębiej zastanowić, ale na szybko to bardzo się cieszę, że powiększyliśmy ten wiatrołap i że mamy schowek pod schodami. I wbrew pozorom cieszę się,że jednak jest to mniejsze okno w kuchni :D bo bardzo widna i jasna jest. Jedyną rzeczą którą obecnie bym zmieniła (chyba) to likwidacja tych balkonów nad wykuszem i zrobienie tam takiego małego daszku z dachówki :wink: Jak mi się coś nasunie to napiszę jeszcze.

remle
22-11-2007, 18:02
Aga i Janusz schody są z merbau :D

vanka99
23-11-2007, 12:47
Witam wszystkich serdecznie zwłaszcza nowych budowniczych.

remle schody są piekne. Przeczytałam, ze robiliscie z merbau a jakie wymiary desek? Bardzo mi sie podobają. W naszym rodo5 schody idą do góry tak samo wiec mogę sobie wyobrazić dzieki Waszym fotkom jak to bedzie wyglądac.
U mnie prace zwolniły - pozostały drobiazgi do wykonczenia ale to denerwuje, ze jeszcze ciągle cos zostało do skończenia, a to 3 dachówki, uzupełnic zaprawą szczeliny ( szkoda przepłacac pozniej tynki) , rozszalować kilka desek itd...Jak pogoda dopisze to za około miesiąc bedą okna - mam taką nadzieję ze będą , bo jak będą bardzo niskie temperatury, to okien nie wstawią.

wiolcia12 gratulacje z okazji zamieszkania we własnym domu.

Pozdrawiam

remle
23-11-2007, 20:47
Vanka dzięki, a więc życzę dobrej pogody, by wszystko szło po Twojej myśli. Ja też liczę na dobrą pogodę, bo wtedy skończą brukować.

Postaram się wkleić dziś fotki tylko muszę zrzucić z aparatu

remle
23-11-2007, 21:24
Nie za dobrze widać, bo na budowie byłam wieczorem, ale obiecałam więc wklejam :D
To nasz płot wieczorową porą :D wkleję jeszcze za dnia :wink:
http://images34.fotosik.pl/54/df8e41a2610c3ca3.jpg (www.fotosik.pl)
To taras, ale jeszcze nie skończony - no i z powodu ciemności nie bardzo widać kolor kamienia. Taras będzie w kształcie półkola
http://images23.fotosik.pl/117/f5fedc2a37bb029c.jpg (www.fotosik.pl)
To górna łazienka po montażu wucetów :D w białym miejscu nad umywalką będzie jeszcze ogromne lustro
http://images29.fotosik.pl/117/6942892c34754059.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/117/83cac8e498b73af4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/117/ca970477241582f7.jpg (www.fotosik.pl)
To oświetlenie schodów o których pisałam wcześniej
http://images33.fotosik.pl/54/6e26edbdb548c411.jpg (www.fotosik.pl)
W weekend chłopaki walczą w salonie, więc w tygodniu wkleję fotki i dolnej łazienki :wink:
Pozdrowienia

slawek72
24-11-2007, 14:39
pozdrawiam wszystkich budujących rodo 6 budujemy w opolskim ,czy jest ktoś niedaleko? kończymy stan surowy zamknięty koszt około 210 tys bez działki robocizna dach kpl. 11 tys.pln , murarz 33 tys. pln podawajcie ceny !!!!!!!!!!!! dachówka Bogen 210 m2 25tys zł

STRZAŁA >>>>>>>>>>>>>>>>>


http://images23.fotosik.pl/117/7c48ad8b668268f0.jpg[/URL]

slawek72
24-11-2007, 17:56
ABRACADABRA I JEST DASZEK


http://images34.fotosik.pl/55/8477ed5ca24dc3ec.jpg (www.fotosik.pl)



WIDOK OD OGRODU

STRZAŁA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> :D :lol: 8)

beata24
24-11-2007, 18:29
Witamy! Rozpoczynamy dach. Za drewno płacimy 12 tys, za robociznę 8 tys. Czy to nie za dużo? Dach z deskowaniem. Budujemy w Radomsku (woj. Łódzkie). Pozdrawiamy! Beata i Marek

beata24
24-11-2007, 19:17
ponieważ moj mąż się nie rozpisał chciałabym napisac o naszych zmianach; dodalismy kolumny przy wejsciu w wykuszu mamy dwa okna a w srodku drzwi w salonie okna zostają jak w projekcie w kuchni okno boczne zlikwidowane salon powiekszony o pokoj wiele namyslałam się nad wiatrołapem i chyba zostanie wersja z przedłużeniem do kominka ale wtedy chcę miec drzwi do kuchni mamy podwójny garaż i kotłownia jest na tyłach w niej drzwi i okienko u góry zlikwidowalismy z tyłu balkon okna zostają na szerokosc w tym miejscu tak jak w projekcie tylko zmienilismy wysokosc ich, nad wykuszem zrobilismy dwa okna a w srodku drzwi balkonowe pokoje zostają tak jak w projekcie poważną zmianą nad którą się zastanawiamy to przeniesienie łazienki w miejsce garderoby nad garażem i powiększenie jej o jakieś 0,5 m a tam gdzie jest w projekcie łazienka zrobic garderobe z drzwiami do pokoju który będzie naszą sypialnią i co o tym sądzicie.[/code]

remle
25-11-2007, 14:51
Witamy nowych rododendrowiczów!
W ramach leniwego niedzielnego nastroju wklejam zdjęcie naszej pierwszej "plazmy" :lol:
http://images23.fotosik.pl/118/9982d53b4a674b71.jpg (www.fotosik.pl)
Pozdrowienia

vanka99
25-11-2007, 15:17
remle plazma pierwsza klasa :lol: czekamy na kolejne fotki!!
Pozdrawiam

Namtar
25-11-2007, 20:22
remle niezly sprzet - pozazdroscic
fajna scianka, czy wnek widoczne za fotoi zostaly wykonane w kartongipsie?
bardo fajnie to wyglada...
bravvoooooo :lol:

remle
25-11-2007, 20:57
Vanka dzięki wielkie!
Namtar dzięki :D wnęki są z karton gipsu - mamy ich jeszcze trochę :wink: tylko ten kolor ścian do przemalowania, bo mi się nie podoba :roll: jest zbyt intensywny

vanka99
25-11-2007, 21:21
Mam pytanie dotyczące kominów systemowych. Podpowiedzcie jak u Was poradzono sobie z tematem wykończenia wokół komina. Chodzi mi o taki stan, kiedy jest strop teriva i wychodzi komin. Wokół komina powstaje spora szczelina. Jak poradziliście sobie z tym tematem??
Pozdrawiam

remle
25-11-2007, 21:40
Vanka nie mamy systemowego, więc nie pomogę :roll: ale serdecznie pozdrawiam

slawek72
26-11-2007, 18:33
vanka99 tak przejście komina schiedla wygląda u mnie tam gdzie jest torba folia,niestety słabo widać

http://images32.fotosik.pl/58/36ad944a11957fae.jpg (www.fotosik.pl)

a tutaj front rodo 6 w moim wydaniu

http://images31.fotosik.pl/58/00c9349c5c5a97d1.jpg (www.fotosik.pl)

remle jak możesz to podaj z jakiej firmy masz okna typ, koszt thx

pozdro

slawek72
26-11-2007, 19:26
beata24

drzewo więżba ok 10 kubików+łaty 9500 zł masakra drogie

:cry:

dach robocizna cieśla +ułożenie dachówki +rynny 11 tys. pln po ostrych negocjacjacjch , a wołali i 18 tys.
pozdro :D

remle
26-11-2007, 20:10
Slawek nasze okna sa firmy Eko-Okna Racibórz na profilu gealan, kolor mahoń ze szprosami wewnątrz - koszt z montażem i roletami elektrycznymi to 33250 . Osobiście nie polecam ich, gdyż zgłaszaliśmy reklamację z powodu powyginania się profili okiennych - w niektórych miejscach można wsadzić palce pomiędzy ramę a skrzydło. Reklamacja została uznana, ale czekamy na wymianę wszystkich okien (juz przeszło miesiąc).
U nas już na szczęście w salonie przemalowane :D nie ma już tej ryczącej brudnej pomarańczy 8)

vanka99
26-11-2007, 20:29
slawek72 dzieki za fotkę z kominem. Pamietasz jaką miałeś szeroką szczelinę wokół komina? Nasza ma około 7 cm. Nie wiem czy przy robieniu wylewek można to zniwelować.

Pozdrawiam

Pancka
27-11-2007, 10:50
Witam
przeglądam sobie gazetki..i jedna rzecz mnie zainspirowała...i idealnie tak samo jak w naszych rodo ( chodzi mi o układ ścian i schodów)
wklejam to tak w ramach " przerywnika" od realnych problemów budowlanych - my narazie jeszcze marzymy....
http://img250.imageshack.us/img250/7200/bbdj9.jpg (http://imageshack.us)

remle
27-11-2007, 11:29
Pancka super - dzięki, też ciekawie rozwiązane :D No i nareszcie jakieś wnętrza :wink: O oto nasze - tylko jakość zdjęć nie bardzo, bo robione dziś telefonem komórkowym
skończony kominek
http://images33.fotosik.pl/59/399ad98be8938a66.jpg (www.fotosik.pl)
dolna łazienka
http://images34.fotosik.pl/59/4a6e8478d305183e.jpg (www.fotosik.pl)
przemalowany salon - te obecnie białe wnęki są zrobione tynkiem strukturalnym i będą pobejcowane
http://images32.fotosik.pl/59/ad572af1b50d7632.jpg (www.fotosik.pl)
No i ziomowa aura naszego Rodo :wink:
http://images31.fotosik.pl/59/f613b95230053cd2.jpg (www.fotosik.pl)

slawek72
27-11-2007, 15:43
remle- dzięki za info o oknach, fakt ten orange był ostry a przy nowym beżu oczy odpoczywają , ale to kwestia gustu i nastroju :) kominek i sztuczny kamień ok staraj się remle jesteś pionierem wnętrz rodo i nasze oczy skierowne są na Chorzów

vanka-szczelina ok 0,5 cm teriva przed zalaniem też miała duży odstęp 4 cm po zalaniu stropu betonem znacznie się ta sczelina zmniejszyła ale myślę , że przy wylewkach murarz załatwi ten problem :roll:

jestem na etapie okien ,do kupienia 11 szt . zewnątrz złoty dąb do środka białe+szprosy 18mm +rolety
oknoplast 23 tys
m+s okna 19,8 tys
filplast 28 tys !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
drewnoplast 23 tys
znajomy mówił że można wyngocjować 30% upust jeśli zbierze się na 3 domy okien

jeśli macie ciekawe okna proszę o sugestie

pozdro :wink:

remle
27-11-2007, 18:52
Oknoplast i nic innego, gdybym teraz mogła cofnąć czas :roll:

vanka99
27-11-2007, 19:32
Slawek nasze okna sa firmy Eko-Okna Racibórz na profilu gealan, kolor mahoń ze szprosami wewnątrz - koszt z montażem i roletami elektrycznymi to 33250 . Osobiście nie polecam ich, gdyż zgłaszaliśmy reklamację z powodu powyginania się profili okiennych - w niektórych miejscach można wsadzić palce pomiędzy ramę a skrzydło. Reklamacja została uznana, ale czekamy na wymianę wszystkich okien (juz przeszło miesiąc).
U nas już na szczęście w salonie przemalowane :D nie ma już tej ryczącej brudnej pomarańczy 8)

remle mam nadzieję,ze reklamacja sie uda. To straszne, ze placi sie cięzkie pieniądze za taką partacką robotę i nie można doprosić się rekamacji.Mam nadzieję, ze sobie poradzicie.
Pozdrawiam

remle
27-11-2007, 19:42
Vanka ja też mam nadzieję, że się uda :roll: Dobrze, że wymieniają tylko skrzydła, bo gdyby mieli mi przy skończonej elewacji i pomalowaniu wewnątrz wyrywać te okna to chyba bym udusiła :evil: Dam znać

slawek72
29-11-2007, 14:53
remle podaj mi proszę koszt ogrodzenia

remle
29-11-2007, 21:14
Slawek za przęsła i balustrady zewn. balkonowe płacimy 15 tys., a robocizna słupków klinkierowych z materiałem 17 tys.

remle
30-11-2007, 13:44
Położona podłoga i skończone wnęki :D
http://images26.fotosik.pl/119/333bb0fb6a089be4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/64/392655bdd83359dd.jpg (www.fotosik.pl)

Skończony kominek
http://images33.fotosik.pl/64/ed081bc7c596416b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/64/f7d2c4a9447bd271.jpg (www.fotosik.pl)

slawek72
30-11-2007, 14:18
remle thanks za info o cenach , wnętrza pięknieją zazdroszczę takich postępów, pod schodami myślę o zrobieniu półek lub schowka

ja muszę zwolnić gdyż wybór dobrego taniego wykonawcy oznacza żmudne poszukiwanie - 80% firm na rynku to naciągacze i hieny żerujące na naszej niewiedzy


myślę o zastosowaniu oświetlenia diodami led superosczędne i efektowne , czy ktoś ma na ten temat opinie zdjęcia ?

pozdrawiam :D

Namtar
30-11-2007, 14:36
remle zajfajne te wnetrza :o , jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego macie tak duzo miejsc pod gniazdka i przelacniki i inne takie z pradem zwiazane sprawy - ciekaw jestem co nowego wymyslilas, hmmm - bo z Toba nic nigdy nie wiadomo jak juz sie Wszyscy przekonalismy (oczywiscie w pozytywnym znaczeniu - zaskakujesz nie czesto swoimi pomyslami)
Gratulije jeszcze raz wnetrz i czekam na wyjasnienia :lol:

vanka99
30-11-2007, 17:23
remle Macie PIĘKNIE!!, robi sie ciepło i przytulnie. Moje oczy cieszy taki widok, mogę sobie wyobrazic swoj domek.
U mnie wreszcie w przyszłym tygodniu ( jak nie będzie padać) kończą dach.
Bardzo Ci dziekuje za fotki. Są bardzo pomocne dla takich jak ja. Ogólnie dziekuję wszystkim którzy wklejają fotki swoich domów.
rdl78 wiolcia12, krutny - jak postepy pracy u Was ??

Pozdrawiam

remle
30-11-2007, 20:18
Vanka dziękuję i zyczę powodzenia!
Namtar no więc.... hmmm... mój mąż ma tym punkcie hopla :lol: ale dla wyjaśnień piszę już w tych 10 gniazdkach mieści się: 2 głośnikowe do satelitów kina domowego, 1 rtv-sat, 1 tel., reszta elektryczne :D Ufff no i dziękuję za gratulacje :D to miód na moją zmęczoną duszę :wink:
Slawek diodami led będziemy oświetlać te wnęki w salonie, szczegóły i zdjęcia podam po montażu. A w w oli wyjaśnień ten kamień jest prawdziwym piaskowcem :wink: ale to tak na marginesie :wink: pozdrawiam

Kasik30
01-12-2007, 07:59
Witajcie!
Remle jak u Ciebie pięknie!!!
nie ukrywam że jestem daleko w tyle za wami.
Jeszcze brak elewacji :cry: i dopiero myślę nad kolorami w pokojach.
Mam pytanie o deski w salonie, jakie rozwiązanie wybraliście ostatecznie?
czy deskę berlinecką czy parkiet. A jeżeli deskę to czy kleiliście ją do podłogi czy pływająca na podkładzie?
Jestem przed wyborem i mam problem co wybrać.
pozdrawiam
pilnie śledzę postępy prac
podziwiam za wytrwałość i tempo
Kasik30

remle
01-12-2007, 12:22
Kasik wielkie dzieki! I powodzenia w Twoich pracach! Co do salonu to ostatecznie (bo też bardzo się wahaliśmy) wybraliśmy deskę lakierowaną z firmy ipwood. Z racj tego, że mamy podłogówkę musiała ona być klejona do podłoża.

wiolcia12
03-12-2007, 08:39
Witam serdecznie
Jak już pisałam wcześniej, my już mieszkamy w naszym domku od dwóch tygodni. U nas nie jest może aż tak nowoczesnie, jak u Remle, ale robiliśmy wszystko, żeby było jak najbardziej przytulnie.
W załączeniu kilka zdjęć:

dom z zewnątrz
http://images32.fotosik.pl/67/bb7fdeda7c5ae6d1.jpg (www.fotosik.pl) http://images30.fotosik.pl/121/d4ac83a1b7b70d0e.jpg (www.fotosik.pl) http://images33.fotosik.pl/67/81479feb99c61703.jpg (www.fotosik.pl)

Łazienka na górze
http://images32.fotosik.pl/67/fd47f06f597cc1bf.jpg (www.fotosik.pl) http://images23.fotosik.pl/120/3522edadf789025e.jpg (www.fotosik.pl)

Kawałek salonu i kominek:
http://images30.fotosik.pl/121/e7480a736153b46d.jpg (www.fotosik.pl) http://images25.fotosik.pl/119/9d834ff030824558.jpg (www.fotosik.pl)

Schody na górę
http://images32.fotosik.pl/67/ebf1b8a60629e597.jpg (www.fotosik.pl) http://images34.fotosik.pl/67/cfffc3e54c628110.jpg (www.fotosik.pl)

Kawałek holu:
http://images34.fotosik.pl/67/daef7d8cee6003f9.jpg (www.fotosik.pl) http://images25.fotosik.pl/119/7db4446ee280e6f0.jpg (www.fotosik.pl)

Łazienka na dole (niestety nie jest uporządkowana)
http://images34.fotosik.pl/67/5357da4c79c09903.jpg (www.fotosik.pl) http://images33.fotosik.pl/67/c8e6921feae2430b.jpg (www.fotosik.pl)

Kuchnia
http://images25.fotosik.pl/119/5202e99af67ef760.jpg (www.fotosik.pl) http://images34.fotosik.pl/67/264e8e94f7d40895.jpg (www.fotosik.pl)

krutny
03-12-2007, 09:59
Swietnie sie prezentuje Wiolcia12 :)

Tutaj widac juz ze ktos tam zyje i mieszka przez co i caly domek zdaje sie zyskiwac ducha wraz z domownikami.

Co do postepow prac u nas to nie mam co zamieszac zdjec bo niewiele na nich bedzie nowego a to mozna by pokazac nie obfotografowane (nadrobie to pokaze:) ). Generalnie nadal czekamy na wykonanie przylacza elektrycznego (sic! to juz drugi miesiac :( ), bo to trzyma nas przed zalozeniem alarmu, ogrzewania itd. Poza tym intensywnie projektujemy lazienke i zajmujemy sie dolowaniem szamba co przy jego rozmiarach (11 kubikow) jest dosyc karkolomne ;)

Pozdrawiam rodomaniakow,
Krutny

PS. Zdjecia obiecuje zamiescic - dzieki za ponaglenie to mnie zmobilizowalo zeby sie odezwac, bo zwykle tylko czytam :)

Aga_i_Janusz
03-12-2007, 10:36
Wiolciu,

piekny domek. Bardzo mnie ineteresuje jak rozwiazalas kominek. Widze ze jest narozny to znaczy ze przedluzylas sciane od korytarza?

Ja mam wlasnie problem z kominkiem gdyz zostaje nam na niego tylko 120 zm miejsca i tez myslalam juz o naroznym tylko sie zastanawiam czy to nie zamknie optycznie przestrzeni... Jak mozesz to wklej wiecej zdjec okolic kominka lub jakis projekt.

pozdrawiam

wiolcia12
03-12-2007, 12:15
Aga i Janusz - ściana przy kominku (dzieląca kominek i hol) została przez nas dostawiona, bo w projekcie jej nie ma. Ma ona szerokość 145 cm, ale żeby zmieścić tam kominek narożny, musiliśmy dostawić przy kominku jeszcze filarek (słupek marmurowy). Jeśli chodzi o zamknięcie przestrzeni, to mi się wydaje, że takie rozwiązanie aż tak nas nie ogranicza. Ale oczywiście wkleję więcej zdjęć, tylko już nie dziś, bo muszę je po prostu porobić.

remle
03-12-2007, 14:14
Wiolcia pięknie! No i zazdroszczę zamieszkania :wink:

slawek72
04-12-2007, 16:54
violcia12 super rodo ,fajnie że już mieszkacie , jak możesz to zrób zdjęcie kotłowni i podaj koszt balustrad i bramy do garażu dzięki

remle naturalny piaskowiec powiadasz a drogie to? :roll:

ja oczywiście jestem mądry po szkodzie i paru przejściach :evil: wklejam ku przestrodze poradnik budowlany

Parę ogólnych rad od budującego się (240m2 na ukończeniu, koszt z działką poniżej 300tys. na dziś a już mieszkam na parterze). Za materiałem rozejrzyj się sam. Podzwoń po okolicznych hurtowniach (nie dalej jak w promieniu 15km od placu budowy). Z cen które podadzą da się urwać 10-15% bez większego problemu osobistymi negocjacjami na miejscu. A jak dobrze pogadasz to i bez VATu kupisz (kolejne 15-20% taniej). Ekipy budowlanej szukaj daleko od dużego miasta, ale nie dalej niż 40-50km, bo nie będzie im się opłacało dojeżdżać. Nie obiecuj im, że będą robić do stanu "pod klucz". Podpisz z nimi umowę na stan surowy otwarty i powiedz, że dalej ich zatrudnisz jak będziesz zadowolony z jakości. Inaczej odwalą fuszerkę już na samym początku. Nie pozwól by ci podstawili swojego kierownika budowy. Znajdź kogoś niepowiązanego z tą ekipą (popytaj ludzi, którzy się budują w okolicy to ci kogoś polecą). Na koszty budowy bardzo też wpłynie lokalizacja. Sprawdź jakie media już są a które trzeba dopiero doprowadzić oraz jakie są wyniki badań gruntu. Jak się wpakujesz w wysokie wody gruntowe, to cena fundamentowania i prac ziemnych może zwalić z nóg. Jeśli masz już działkę kupioną, to pole manewru masz niewielkie. Jak jest kijowa pod budowę, to najlepiej ją szybko sprzedaj i rozejrzyj się za lepszą.


znalezione w necie


pozdrawiam serdecznie


:wink:

remle
04-12-2007, 19:36
Slawek trafiliśmy bezpośrednio do producenta w Brennej i policzył nas 85zł/m2, u pośredników było 2x drożej - mogę dać namiar :wink:
Co do "dobrych rad" to trzeba mieć mnóstwo wolnego czasu (pomijając siłę perswazji, cierpliwość,wiarę, zaangażowanie, ...... itp) by je zrealizować. No i dochodzi jeszcze pilnowanie "wszystkich specjalistów.

Namtar
05-12-2007, 07:33
remle jak mozesz przeslij mi namiar na goscia z Brennej.
THX :)

wiolcia12
05-12-2007, 10:06
Sławek72 - jeśli chodzi o bramę garażową, to jest to brama Wiśniowskiego i kosztowała nas ona 2200 PLN. Brama jest bez napędu, ale napęd można zamontować w każdej chwili i jego koszt to ok. 1100 PLN.
A balustrady - ten wzór akurat kosztuje 320 PLN / mb. Ale robił mi je wujek, więc ja zapłaciłam na szczęście tylko za materiał. Bo trochę by nas to kosztowało, zwłaszcza, że wyszło nam prawie 36 mb.
Pozdrawiam!

remle
05-12-2007, 15:29
Namtar mówisz i masz :D Zakład kamieniarski BUDOKAM 033/8536800

vanka99
05-12-2007, 18:18
wiolcia12 dom pięknie się prezentuje i zyczę żeby dobrze się mieszkało. Dołączam sie rowniez o prośbe fotek z kominka i kotłowni.

krutny trzymam za słowo jesli chodzi o fotki :wink:

remle spisałam sobie namiary - może sie przydadzą.

Pozdrawiam wszystkich

remle
05-12-2007, 19:09
Vanka nie ma sprawy! :D
A my wczoraj zamówiliśmy większość sprzętu do kuchni przez internet - ceny bardzo atrakcyjne, a co z resztą dam znać jak przyjdą :wink:

slawek72
06-12-2007, 19:23
remle dzięki za info powodzenia w zakupach sprzętu zwróć proszę uwagę na odległość do serwisu bo to bywa istotne odpukać

dawajcie nowe zdjęcia plisssssssssssssssssss


ja analizuje temat okien
gdzie kupić dobre i tanie
:roll:

u nas pod Opolem ceny kosmos a i negocjacje trudne :-?

uff ile te rododendrony zusamen do kupy kosztują wykończone ??????!!!!!!!!!!!!!!

slawek72
06-12-2007, 19:24
ciekawe jak się będzie mieszkać pod skosami na piętrze 8) macie jakieś przemyślenia :P ?????????????????????

pozdrawiam

remle
06-12-2007, 20:34
Slawek jak piszesz wyczuwam w Tobie mnóstwo entuzjazmu - życzę, by został Ci do samego końca :D
Najpierw porównanie we wnękach światła diodowego z halogenowym - wybraliśmy halogenowe, bo to drugie daje brzydki niebiesko-zielony odcień :roll:
http://images24.fotosik.pl/123/325b6ba02bb7a7ce.jpg (www.fotosik.pl)
A teraz salon z włączonym światłem wnęk :wink:
http://images26.fotosik.pl/122/89cee67dcd52c797.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/71/12cb4146fb1a8f2e.jpg (www.fotosik.pl)

Aga_i_Janusz
07-12-2007, 08:28
http://images32.fotosik.pl/71/12cb4146fb1a8f2e.jpg (www.fotosik.pl)
Remle,
czy Wy zescie powiekszali okna w wykuszu. Szczegolnie pytam o te boczne?
Wiolcia co z obiecanymi zdjeciami kominka?

My juz mamy ofoliowany i zakratkowany dach, dzis rozkladają rynny, a od poniedziałku kryją dachoweczką. Zeby tylko pogoda dopisała to za tydzień już będę miała śliczny dach.

I zastanawiam się nad ociepleniem już w tym roku.

Pancka
07-12-2007, 09:27
:( :( :( wracam właśnie od architekta.....wycenił naniesienie naszych zmian na 4 tys zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! + 2,240 , które zapłaciliśmy za gotowy plan w archonie =6,240 o matko !!!!!!!!!!!! powiedzcie mi czy tyle to kosztuje czy trafiłam na naciągacza?

Aga_i_Janusz
07-12-2007, 09:42
:( :( :( wracam właśnie od architekta.....wycenił naniesienie naszych zmian na 4 tys zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! + 2,240 , które zapłaciliśmy za gotowy plan w archonie =6,240 o matko !!!!!!!!!!!! powiedzcie mi czy tyle to kosztuje czy trafiłam na naciągacza?
Strasznie duzo Wam wycenił, a co Wy chcecie tam zmienic? Bo moze warto przerysowac ten projekt od nowa. My za zmiany zapłacilismy wyjatkowo mało bo 700 złoty i to juz z planem zagospodarowania działki.

vanka99
07-12-2007, 09:49
remle wyszedł fajny efekt ze swiatełkami. Czy dobrze zrozumiałam, ze w salonie zrobiliście ogrzewanie podłogowe plus deski ?? Jakie deski kładliście, czy to jakies specjalne do podłogówki? Pytam bo tez chcemy mieć podłoge zamiast kafli w salonie. Nigdzie nie spotkałam jednak połączenia ogrzewania podłogowego plus deski. Podpowiedz coś na ten temat.

Pozdrawiam

vanka99
07-12-2007, 09:52
remle dzięki za info powodzenia w zakupach sprzętu zwróć proszę uwagę na odległość do serwisu bo to bywa istotne odpukać

dawajcie nowe zdjęcia plisssssssssssssssssss


ja analizuje temat okien
gdzie kupić dobre i tanie
:roll:

u nas pod Opolem ceny kosmos a i negocjacje trudne :-?

uff ile te rododendrony zusamen do kupy kosztują wykończone ??????!!!!!!!!!!!!!!

slawek72 nie jestes odosobniony jesli chodzi o poszukiwanie okien. W moich okolicach to tez cenowy kosmos !!! :-?

asia1007
07-12-2007, 09:56
Witam wszystkich budujących. Ja jestem jeszcze na etapie wyboru projektu.
Bardzo podoba mi się ten domek i w związku z tym mam pytania :
1. jakie zmiany zrobiliście w stosunku do projektu
2. czy może ktoś zmienił usytuowanie kominka
3. na jak dużych działkach budujecie
Za wszystkie informację z góry dziekuję.

vanka99
07-12-2007, 10:00
:( :( :( wracam właśnie od architekta.....wycenił naniesienie naszych zmian na 4 tys zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! + 2,240 , które zapłaciliśmy za gotowy plan w archonie =6,240 o matko !!!!!!!!!!!! powiedzcie mi czy tyle to kosztuje czy trafiłam na naciągacza?
Strasznie duzo Wam wycenił, a co Wy chcecie tam zmienic? Bo moze warto przerysowac ten projekt od nowa. My za zmiany zapłacilismy wyjatkowo mało bo 700 złoty i to juz z planem zagospodarowania działki.

Nie wiem jakie zmiany ale też mi sie wydaje ,że to sporo. My płaciliśmy za adaptację wraz z planem zagosodarowania 1500 PLN ( plus 1800 zakup gotowego planu ). Za 6 tyś. to można zmówic juz projekt indywidualny.

Pozdrawiam

Adam-K
07-12-2007, 10:43
Witajcie Rodo-budowniczowie!

Śledzimy forum już spory szmat czasu i wybralismy ten projekt....Przede wszystkim dzięki AlaW :lol: za możliwość zobaczenia domku.... jest super. My ruszamy z wiosny z budowa w Strumieniu.... Z radością patrzę jak niektórym mury rosną a niektórzy już Święta spędzą u ''Siebie"..

Pozdrawiamy

Adam i Kasia

Myślę że z wiosna będę miał więcej pytań co do budowy i niejednego jeszcze "pomęczę"....

Adam-K
07-12-2007, 10:51
Witajcie Rodo-budowniczowie!

Śledzimy forum już spory szmat czasu i wybralismy ten projekt....Przede wszystkim dzięki AlaW za możliwość zobaczenia domku.... jest super. My ruszamy z wiosny z budowa w Strumieniu.... Z radością patrzę jak niektórym mury rosną a niektórzy już Święta spędzą u ''Siebie"..

Pozdrawiamy

Adam i Kasia

Myślę że z wiosna będę miał więcej pytań co do budowy i niejednego jeszcze "pomęczę"....

Pancka
07-12-2007, 11:01
normalnie masakra...jadę na 13 do kolejnego architekta-zobaczymy co ten powie...

co chcemy zmienić?
- przeniesc kotłownie w tył garażu
- zlikwidować balkon od frontu - w zamian lukerna na kolumnach
- zmienić bramę garażowa na jedną a nie dwie ( mamy garaz dwustanowiskowy )
- zmienić położenie kominka
- z połowy pokoju nad garażem zrobić zadazsony taras lub oranżerię zaszkloną
- zmienić położenie schodów

przy dwóch ostatnich punktach się nie upieramy...da się to będzie fajnie , jak nie to trudno

asia1007 - to nasze zmiany- z tego co widisz-lidzie zmienili położenie kominka, nasz działka jedt wymiarów
26m( - 4 na drogę służebną) czyli 22m x 36m = 8,86 arów

remle
07-12-2007, 11:49
Pancka to strasznie dużo - my płacilismy 2 tys. Jeśli nie przeeraża Cie nasza odległość i nie znajdziesz tańszego mogę dać namiar :wink:
Slawek i Vanka z doświadczenia naszego podpowiadam Wam - nie oszczędzajcie na oknach, by ominąć ewentaulane kłopoty jak u nas. Znajomy nasz współpracuje z producentami okien (sprzedaje blachę do zbrojenia) i powiedział nam (juz po fakcie), że tylko Oknoplast Kraków nie korzystał z passy na rynku i nadal wkładał zbrojenie 2mm :roll: Inni klientów nacinali wkładając cieńsze - to tez potwierdza nasze wypatrzenie profili.
Vanka co do desek w salonie to zdecydowaliśmy się na deski laminowane z firmy ipwood, które można zastosować do podłogówki, ale pod warunkiem,że na kleju i max temp. puszczona na podłogówkę to 27 stopni. Oglądając teraz ciepło i przytulność drewna niegdy nie zdecydowałabym się na kafle :wink:
Asia1007 - jesli chodzi o zmiany to każdy je opisywał w tym wątku - musisz przejrzeć :D Kominka (o ile się nie mylę) nikt nie zmieniał - jedynie Wiolcia zrobiła sobie narozny dobudowując ściankę. Nasza działka ma 1250 m2, ale dom jest z garażem dwustanowiskowym.
Aga i Janusz powodzenia w pracach dachowych i pogody zycze

remle
07-12-2007, 11:54
Aga i Janusz jeszcze zapomniałam o wykuszu :D już powiadam poszerzylismy okna i wydłużylismy, srodkowe okno ma 1,20m a boczne 0,8m - wysokość od podłogi do parapetu muszę zmierzyć ale liczę, że około 40-50cm

Pancka
07-12-2007, 12:18
remle...nie przeraża mnie odległość...autostradą doturlamy się w godzinkę? a myśl, że wypijemy wspólnie kawcie nakręca mnie jeszcze bardziej..dawaj namiar!!! zadzwonię chociaz i zapytam telefonicznie.Bedą juz wiedziec o jaki projekt chodzi więc będzie łatwiej...

remle
07-12-2007, 12:28
Pancka proszę p.Kulawik 604-444-726 Mąż jedynie mi powiedział, że architekt raczej powinien być z miejsca budowania, bo zna wtedy warunki panujące na tym terenie i ma dostep do ew. dokumentacji. Najlepiej sprawdź tą informacje :wink:

Pancka
08-12-2007, 10:07
asia 1007 my odważymy się postawić na takiej małej działce- a jeszcze poszerzamy szerokość domu o jeden garaż!
póki co nikt z architektów nie stwierdził, że dom ten jest za duży- ha a nawet akurat ten projekt polecił nam sam Archon, bo specjalnie kontaktowaliśmy się z nimi przed wyborem domku.
Zależy co planujesz mieć na podwórku - napewno sadu nie posadzimy ani długie metry ziemniaków, ale gril, piaskownica i skalniak mamusi się zmieści.
Ja opieram się na prakładzie mojej chrzestnej, która postawiła śliczny domek dla 5 osobowej rodziny na 3,5 arach! Fakt, że jedną ścianą są przyklejeni do drogi ale podwórko świetnie urządzone...
myślę, że nie powinniście się obawiać- zobacz jednak czy zmieścicie sie z wymaganymi odległościami od granicy następnch działek-to macie w warunkach zabudowy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
A kominek przenosimy na ścianę łączącą salon z biurem...a biuro pomniejszamy do minimum-tylko na biurko, szafę na dokumenty i sofę..

A wejsćie na schody chcielibyśmy mieć tam, gdzie pierwotnie była kotłownia-tzn.przy wiatrołapiepozdrawiam

JACEK-EWA
09-12-2007, 20:22
Witamy serdecznie wszystkich rododendrowiczów.W ubiegłym tygodniu zakupilismy projekt i jesteśmy na etapie adaptacji. Mamy pytanie czy ktos z Was ma ścianki na poddaszu murowane a nie jak jest w projekcie z płyty kart-gipsowej. Jeżeli tak to czy to wymagało jakichś zmian konstrukcyjnych bo niestety z tego co zauważyliśmy ścianki na poddaszu nie pokrywją się z parterem.Prosimy Was o odpowiedź.

vanka99
09-12-2007, 21:12
Witamy serdecznie wszystkich rododendrowiczów.W ubiegłym tygodniu zakupilismy projekt i jesteśmy na etapie adaptacji. Mamy pytanie czy ktos z Was ma ścianki na poddaszu murowane a nie jak jest w projekcie z płyty kart-gipsowej. Jeżeli tak to czy to wymagało jakichś zmian konstrukcyjnych bo niestety z tego co zauważyliśmy ścianki na poddaszu nie pokrywją się z parterem.Prosimy Was o odpowiedź.

My mamy ścianki murowane. Zmiana została dodana do projektu na etapie adaptacji projektu - nie wymagało to zmian konstrukcyjnych.
Pozdrawiam

remle
10-12-2007, 20:59
My tez mamy murowane, ale nie mam pojęcia czy coś kombinowaliśmy w projekcie :roll:
A dziś przyszła lodówka i zmywarka (zamówiona przez interent, dużo zaoszczędzilismy), a jutro ma przyjść zestaw :D
Za to dziś jestem padnięta - wymyłam cały dom i brak mi sił na mieszkanie. I za cholerę nie umię sie przyzwyczaić do tych skosów - ile ja się dziś nauderzałam :oops:
Pozdrowienia - z zapytaniem co u Was?

kolibry
11-12-2007, 04:59
Kochani Rododendrowicze, czy ktoś z was kupował piec na eko-groszek z podajnikiem?Jestem na etapie wyboru i ma problem.Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

wiolcia12
11-12-2007, 09:03
Kolibry - my ogrzewamy dom piecem na eko-groszek z podajnikiem. Wybraliśmy piec Per Eko (odłam Zębca), bo większośc naszych sąsiadów go ma i sobie chwalą, poza tym serwis blisko. Jeśli chodzi o moc to wybraliśmy 25 KW, bo 19 kW przy powierzchni 150 m2 i zasobniku ciepłej wody 150 l byłoby za mało. Oczywiście piec narazie nie chodzi pełną parą. Na dobę zużywamy niepełny worek eko-groszku (mamy worki po 30 kg).

Jeśli chodzi o obiecane zdjęcia kominka, to wkleję je najpóźniej w środę. Bardzo wszystkich przepraszam za zwłokę, ale jeszcze tyle spraw mamy do załatwienia, że ciągle brakuje czasu.

Aga_i_Janusz
11-12-2007, 22:21
wreszcie mamy "prawoe dach", prawie bo juz wyglada jak dach ale jeszcze nie ma na nim dachowki.

W kazdym razie sie pochwale:
pewnie moze to byc dla Was zaskoczenie ale oto dom w rodo 6 od frontu :lol: :lol:
http://c12.wrzuta.pl/wm14763/bcdc6d4100276827475bcb1b/dom%20w%20rodo6.jpg (http://agnieszkajk.wrzuta.pl/obraz/idmHCJ5UTA/dom_w_rodo6)

i nasza wersja domu od tylu ze zmienionym tarasem:
http://c6.wrzuta.pl/wm6503/512441680024a451475bcb53/rodo6%20od%20ogrodu.jpg (http://agnieszkajk.wrzuta.pl/obraz/nnmy6tdCGc/rodo6_od_ogrodu)
dla zwiekszenie obrazka nalezy w niego klinac.

pozdrawiam

remle
12-12-2007, 09:36
Aga i Janusz super!!! Szczególnie podoba mi się to zadaszenie tarasu :D juz nie mogę się doczekać jak to będzie wyglądać z dachówkami. Juz widzę te kwiatki na tarasie i leniwe popołudnia :D Pwodzenia!!!!

wiolcia12
12-12-2007, 14:32
Jacek i Ewa - my mamy ściany murowane na poddaszu (część z pustaka, część z suporexu) i żadnych zmian to nie wymagało. Postawione są one na zwykłym lanym stropie i nic więcej. Śmiało możecie ścianki na górze murować.

vanka99
12-12-2007, 21:26
Aga i Janusz dom slicznie rośnie. Wiem jak cieszy widok dachu, zwłaszcza ze jestem na podobnym etapie u nas jest już dachówka.

Pozdrawiam

Aga_i_Janusz
14-12-2007, 15:00
Ja tylko tak niesmialo chcialam poprosic Wiolcie o zdjecia kominka i okolicy kominkowej:)

pozdrawiam

remle
15-12-2007, 21:21
Ja też nieśmiale powiem MAMY DRZWI :D są piękne :D w tych duzych pomiedzy wiatrołaopem a salonem się zakochałam

La_bruijta
16-12-2007, 08:55
w tych duzych pomiedzy wiatrołaopem a salonem się zakochałam
zakochać się w drzwiach?! hmm ....ciekawe... choć dziwne...
"niedopieszczona" chyba jesteś.

vanka99
16-12-2007, 14:22
Ja też nieśmiale powiem MAMY DRZWI :D są piękne :D w tych duzych pomiedzy wiatrołaopem a salonem się zakochałam

remle wyobrażam sobie jak cieszy widok czegoś nowego w domku. Jak możesz do wklej fotki. Pamietam jak kilka lat temu remontowałam mieszkanie. Jak zostały wprawione drzwi to chodziłam, oglądałam i podziwiałam - bo tak mi się podobały.
Masz już pomysł na rozplanowanie kuchni?? Jestem ciekawa bo nie mogę się zdecydować czy zostawić przejście z korytarza do kuchni. Z jednej strony rozwiązało by mi to układ szafek i sprzętu a z drugiej strony wygodniej np. z zakupami wchodzić z korytarza a nie przez salon. Decyzję musze podjąc przed wejsciem elektryka żeby rozplanować " pstryczki elektryczki".

Pozdrawiam wszystkich

remle
16-12-2007, 21:13
Vanka tym razem specjalnie dla Ciebie :wink:
projekt kuchni - ja drzwi z wiatrołapu zostawiłam i teraz patrząc na wszystko jak juz jest na ukończeniu sądzę, że to był dobry pomysł. Nie wyobrażam sobie chodzenia z zakupami przez salon
http://images31.fotosik.pl/81/56f8a1e99bb88a4a.jpg (www.fotosik.pl)
no i drzwi :wink:
http://images34.fotosik.pl/81/d4b950a7b9334423.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/81/7dcfe7b93e298fa8.jpg (www.fotosik.pl)

vanka99
16-12-2007, 22:57
remle dzięki za fotki. Jak widzę poszłaś z kuchnią na całość :wink: . ta wyspa na środku....no... no... 8) Na początku zastanawiałam sie nad przejściem z korytarza do kuchni ale teraz jestem juz pewna ,że zostawiamy przejście. Wstawiłaś tam drzwi czy zostawiłaś swobodne przejście?
Jeśli chodzi o drzwi są naprawdę PIĘKNE i robią spore wrażenia , gratuluje wyboru. Jeśli to nie kłopot to podpowiedz jaki to producent. Jeszcze raz dzieki za fotki.
Pozdrawiam

Pancka
16-12-2007, 23:17
remle ...czy to black red white ? mebelki...troniusz?
nie boisz się,że będziesz się obijać o wyspę? kurcze bardzo ciekawie to wygląda... ale jakoś mnie nie przekonuje - obadam namacalnie w styczniu :D :D :D Mam nadzieję,że ten układ się sprawdzi

A drzwi super!

remle
17-12-2007, 06:17
Pancka dzięki :D obadasz obadasz :lol: Buźka
Vanka dzięki! Co do kuchni to tam nie ma wyspy (za mała ta nasza kuchnia) płyta grzejna stoi przy ścianie na przeciwko okna małego (z prawego boku ma tą ściankę z kamienia). Co do drzwi to robił nam je stolarz z Nowego Sącza na zamówienie (podobnie jak schody) wg wzoru, który gdzieś w necie mi się spodobał. W przejściu między kuchnią a wiatrołapem są drzwi. Wszędzie mamy te z przeszkleniami prócz wejścia do pralnio-spiżarni i garażu. Pozdrawiam

vanka99
17-12-2007, 21:42
Pancka dzięki :D obadasz obadasz :lol: Buźka
Vanka dzięki! Co do kuchni to tam nie ma wyspy (za mała ta nasza kuchnia) płyta grzejna stoi przy ścianie na przeciwko okna małego (z prawego boku ma tą ściankę z kamienia). Co do drzwi to robił nam je stolarz z Nowego Sącza na zamówienie (podobnie jak schody) wg wzoru, który gdzieś w necie mi się spodobał. W przejściu między kuchnią a wiatrołapem są drzwi. Wszędzie mamy te z przeszkleniami prócz wejścia do pralnio-spiżarni i garażu. Pozdrawiam

remle przepraszam, ślepotka źle odczytałam rysunek. Też chcemy zrobić drzwi do kuchni - z korytarza. Trzeba przyznać, że stolarz ładnie wam te drzwi zrobił. Szybki są chyba zmatowione? Jak mozesz to " pstryknij fotkę" dolnej łazienki. Wymyśliłam sobie podobnie jak u Was rozkład chcemy kabinę murowaną ale wydaje mi sie ,że jak się wchodzi do łazienki, to od razu na umywalkę.

Pozdrawiam

remle
18-12-2007, 10:34
Vanka proszę bardzo - to zdjęcie zrobione na wprost jak się wchodzi, ymuwalka ma 45 cm tylko, ale wydaje mi się,że to wystarczająco na umycie rąk
http://images23.fotosik.pl/127/18cda3e3f465af95.jpg (www.fotosik.pl)
tu od wejścia w stronę murowanego prysznica
http://images30.fotosik.pl/128/358a029e30fa17ab.jpg (www.fotosik.pl)
widok od strony schowka
http://images26.fotosik.pl/128/44c0e9b1d3348ea6.jpg (www.fotosik.pl)
no i pierwsze zdjęcie pralnio-spiżarni
http://images28.fotosik.pl/128/1b803034763437c2.jpg (www.fotosik.pl)
Pozdrowienia dla wszystkich!!!!

vanka99
18-12-2007, 19:35
remle A w tej pralni taaaaaki porządek :roll: Bardzo zgrabnie wyszła Wam łazienka. Ciekawy pomysł na umywalkę. Powiedz z czego robiliście ściankę prysznica, czy z jakiś bloczków ( jeśli tak to jaka grubość i jakie ) czy z zielonych płyt rygipsowych?

Pozdrawiam

remle
18-12-2007, 20:15
Vanka ścianka (ale rym) :lol: robilismy z ytong, które były pocięte na 4 cm paski. Pozdrawiam

wiolcia12
19-12-2007, 07:18
Bardzo przepraszam za opóźnienie, ale tyle się ostatnio dzieje.
Wklejam poniżej obiecane zdjęcia kominka i jego otoczenia.
Pozdrawiam
http://images27.fotosik.pl/128/7ce1d8d826615c04.jpg (www.fotosik.pl) http://images27.fotosik.pl/128/da3f39752ea0b4c7.jpg (www.fotosik.pl) http://images26.fotosik.pl/128/70d630e11799bdb5.jpg (www.fotosik.pl) http://images31.fotosik.pl/83/5e1b9916cbf592c0.jpg (www.fotosik.pl) http://images33.fotosik.pl/83/eaccfd9f90f35737.jpg (www.fotosik.pl)

anna kaszkur
19-12-2007, 08:54
Witam wszystkich, my też budujemy rodo 6 w okolicach Gniezna.
Do tej pory tylko podglądaliśmy forum,ale po ostatnich zdjęciach jakie umieściliście jesteśmy z mężem pod tak wielkim wrażeniem że chcieliśmy wam serdecznie i gorąco pogratulować tak ślicznych i przytulnych domków.
Jesteśmy na etapie instalacji elek. Wasze postępy dopingują nas do dalszej pracy.Pozdrawiam pa pa

Aga_i_Janusz
19-12-2007, 14:35
Wiolcia dzieki za zdjecia:)

My bedziemy mieli pewnie jeszcze innaczej bo nie budowalismy komina na parterze - dopiero od poddasza sie zaczyna i przezbroilismy dodatkowo w tym miejscu strop. Wiec u nas kominek zajmie jeszcze mniej miejsca, ale coraz bardziej podba mi sie wersja narozna:)

vanka99
19-12-2007, 16:13
remle jak zwykle niezawodna - dziekuje za info w sprawie ścianki.

anna kaszkur witamy w klubie rododendrowiczów :wink:

wiolcia Jak widać już mieszkacie i święta spędzicie w swoim domku .

Dziękuję wszystkim za fotki i że mogę podziwiać Wasze zmagania z urządzaniem swoich domów.

Aga i Janusz u nas też nie wszystko szło gładko i też były opóźnienia w dostawie materiałów i jeszcze parę innych drobiazgów. Dobrnęliśmy do etapu zakrytego dachu a teraz czekamy na okna - mają być pod koniec stycznia. Obecnie trochę odetchnęliśmy. Mam nadzieję, ze wiosna przyniesie nowe siły czego i Wam zyczę :wink:

Pozdrawiam wszystkich

Adam-K
20-12-2007, 13:56
Witajcie Rodo-budowniczowie! :lol:

Śledzimy forum już spory szmat czasu i wybralismy ten projekt....Przede wszystkim dzięki AlaW za możliwość zobaczenia domku.... jest super. My ruszamy z wiosny z budowa w Strumieniu.... Z radością patrzę jak niektórym mury rosną a niektórzy już Święta spędzą u ''Siebie"..

Pozdrawiamy

Adam i Kasia

Myślę że z wiosna będę miał więcej pytań co do budowy i niejednego jeszcze "pomęczę"....

remle
20-12-2007, 14:09
Anna Kaszkur i Adam_K witamy nowych rodomaniaków :D

vanka99
23-12-2007, 18:13
Życzę wszystkim Świąt wypełnionych
radością i miłością, aby przyniosly spokój i odpoczynek.
A Nowy Rok 2008, niech przyniesie spełnienie
Wszelkich marzeń, szczęscie i powodzenie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Pancka
23-12-2007, 21:05
Kochani !!!!!!
Wesołych Świąt !!!!!!!!!

a to ćwiczyliśmy cały rok na tę okazję ;-) :

http://www.elfyourself.com/?id=1729714301

dora1-77
26-12-2007, 12:14
Korzystając z chwili wolnego czasu zamieszczamy zdjecia naszych fundamentów:)


http://images34.fotosik.pl/88/87c896e3cd4037dc.jpg (www.fotosik.pl) http://images31.fotosik.pl/88/50dc5faac51e1459.jpg (www.fotosik.pl) http://images23.fotosik.pl/130/b93c63756b748272.jpg (www.fotosik.pl) http://images34.fotosik.pl/88/6b5f3c218f3a6a97.jpg (www.fotosik.pl)

vanka99
27-12-2007, 11:39
dora1-77 gratuluje fundamentów
Pozdrawiam

azalka
27-12-2007, 21:33
Do osob, ktore juz wybudowaly: jakie wylapaliscie "bubelki" i bledy w projekcie?
Czy ktos z Was przymierza sie moze do Osemki?

La_bruijta
29-12-2007, 14:09
Witam.
Staram się o przyłącza i rozumiem, że za zaistalowanie prądu (doprowadzenie prądu od słupa do skrzynki) czyli wpięcie + skrzynka + robocizna tych z zakładu energetycznego może kosztować te 1200 zł, ale przyłącz wody to mnie "zabił".
Koszt coś ponad 1000 zł i jak zapytałem gościa z gminy co oni w ramach tej kasy zrobią (spodziewałem się usłyszeć wpięcie do nitki i doprowadzenie wody do ściany - raptem ze 2 metry) on łaskawie odpowiedział, że nic! Mam sobie to sam zorganizować a ich wezwać w dniu wpinania się do rury głównej.
W związku z tym moje pytanie brzmi: prawda to jest?
jak było w Waszym przypadku? czy on mnie czasem nie oszukuje ?
1000 zł za samo pozwolenie do podłączenia? przecież do samej śmierci im abonament będę płacił! czy to nie wystarczy.
Dzięki, pozdrawiam.

krutny
03-01-2008, 23:03
Witam,
U nas wiele sie do przodu nie posunelo przez to ze wykonawca przylacza do domku wykorzystal wszystkie co do jednego ustawowe dni z 3 miesiecy :( (dodam ze dlugosc do pociagniecia to ok 30m przez co zalatwia przylacz do 2 domkow). Przez co prad bedziemy mieli w domku podlaczony dopiero na dniach jak nam zaloza licznik.

Jak tylko bedzie prad jedziemy ostro z alarmem, montazem ogrzewania, lazienka itd.... Mamy duzo do nadrobienia przez to nieszczesne przylacze.

Nasz rodo6 grasujacy na sniegu:

http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_23_12_2007.jpg

anula_83
04-01-2008, 14:34
wiolcia12... proszę powiedz czy nie zalujesz ze nie zrezygnowałaś z pokoju na dole w celu powiekszenia salonu? ja mam straszny dylemat...chce miec ten pokoj, ale nie wiem czy salon nie bedzie wtedy za maly. Jak on sie prezentuje??
POMOCY bo rodzina ze mna zwariuje...please :D

a no i oczywiście WITAM, jestem tu nowa :oops:

remle
04-01-2008, 19:32
Krutny cudo, pieknie się prezentuje Wasz rodo! Bardzo mi sie podoba! Jaki to kolor okien?

Anula witamy! Nie wyobrażam sobie salonu nie powiększonego o pokój - jak rozłozyliśmy stół w wykuszu i wypoczynek to salon jest w sam raz.


A my walczymy teraz już z totalną końcówką: karnisze, poprawki, listwy itp. Dziś bylismy w Dobrodzieniu zamówić komodę (na wymiar) i krzesła do stołu. Prawie wszystko juz jest prócz kuchni i balustardy wew., ale moantaz na dniach. Pozdrawiam Was serdecznie, życzę DOSIEGO ROKU i powodzenia!

anula_83
04-01-2008, 19:54
a wiolcia narzekala?
hmm....ja niestety ze wzgledu na szerokosc dzialki musze zmniejszyc wykusz, wiec prawdopodobnie wogole go zlikwiduje i poszerze calosc o jkaies 40 cm
o ile nie zmienie zdania co do projektu 9ze wzgledu na ten salon)

remle
04-01-2008, 20:04
Szczerze mówiąc nie pamiętam zdania Wiolci na ten temat :roll: ale może się pojawi za niedługo i nam ten sekret wyjawi :D

sierzant36
05-01-2008, 18:08
Witam wszystkich "rododendronowiczów" :D.
Mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona. Pozdrawiam serdecznie i życze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

remle
05-01-2008, 21:22
Witamy Sierzanta :D

sierzant36
05-01-2008, 22:22
:D

krutny
05-01-2008, 23:30
Krutny cudo, pieknie się prezentuje Wasz rodo! Bardzo mi sie podoba! Jaki to kolor okien?


Dzieki. Kolor to orzech wloski.

Pozdrawiam,
krutny

La_bruijta
06-01-2008, 20:40
Odnośnie tych przyłączy wody to sam sobie odpowiem :)
może się komuś przyda.
Otóż nie trzeba tym baranom z wodociągów nic płacić za przyłącz. Trzeba wkopać rurę łączącą dom z rurą wodociągową, kupuje się specjalną złączkę, zakłada i woda jest w domu :)
wtedy należy zadzwonić żeby przyszli i założyli licznik. Także kasiura się im za to nie należy. Zdaje się, że bezprawnie ją pobierają (nowe przepisy, które nie wszędzie chciały być wprowadzone). 1000 zł zostaje w kieszeni.
Pozdrawiam.

sierzant36
06-01-2008, 20:44
Witajcie, przez moją nieuwagę korespondencja z Wami powędrowała gdzie indziej, no cóż, dopiero się uczę :wink: planujemy wprowadzić w projekcie rodo6 zmiany, które dla Was nie są żadną nowością :
-powiększenie salonu kosztem gabinetu, ale sie opłaca(tak myślę)
-przeniesienie kotłowni na tyły domu, za garaż(podwójny, budujemy rodo6 G2)
-dodanie kolumn przed wejściem (identycznie jak u wiolci :)
-podniesienie ściany kolankowej przynajmniej o jeden pustak
-likwidacja spiżarki w kuchni i zabudowanie tej ściany gdzie miała być spiżarka(nie wiem tak do końca czy to jest dobry pomysł,może coś podpowiecie :roll: )
-nie wiem co zrobić z tym oknem w kuchni od strony wykuszu, zostawić,zamurować,no,mam dylemat :-?
-jeżeli chodzi o poddasze to juz w ogóle bije się z myślami, bo nie mam pojęcia jak ustawne są te pokoje :roll:, pomyśleliśmy, żeby zrobić z tej strony nad wykuszem, jedno okno balkonowe na środku i dwa zwykłe okna po bokach, co Wy na to,oceńćie swoim fachowym podejściem do sprawy :) czy to ma jakiś sens :roll: :roll: :roll: Poza tym wszystkim którzy już mieszkaja lub zamierzaja zamieszkać w rodo6 gratuluję, Macie piekne domki :D :D :D

Pati_Andrzej_rodo6
06-01-2008, 22:54
Witamy wszystkich Forumowiczów miłosników Rododendrony 6
Od kilku dni jesteśmy właścicielami projektu.
Mamy już mapkę i zajmujemy się adaptacją projektu.
Z dużym zainteresowaniem czytamy wszystkie wypowiedzi na temat postępów w budowaniu kolejnych rodo 6. Sami chcemy wprowadzić kilka zmian:
1. likwidacja małego okna w kuchni obok wykusza.
2. przenieść kuchnię w miejsce gabinetu a gabinet w miejsce kuchni.
3. zlikwidować 1 okno balkonowe nad wykuszem.
4. zlikwidować 1 okno dachowe w pokoju nr 5.
5. zlikwidować okna dachowe w garderobach.
6. zlikwidować balkon z tyłu domy, ale co zrobić w zamian?
7. kotłownię umieścić na tyle garażu i tam wstawić piec "na wszystko". Mamy w związku z tym pytanie: czy przeniesienie komina wiąże się z dużym problemem i zamieszaniem?
Poza tym nie do końca jesteśmy zdecydowani na rodzaj ogrzewania domu- myśleliśmy o kominku z płaszczem, ale wielu naszych znajomych szczerze odradza tą formę ogrzewania. Będziemy mieli gaz i ogrzewanie gazowe- jednak tylko w formie alternatywnej, gdyż obawiamy się ogromnych kosztów. Czy ktoś z Was może nam w tej kwestii coś doradzić?
Jeszcze jedno pytanie: stawiacie ściany 1- czy 2-warstwowe i z jakiego materiału? Ile bloczków w zaokrągleniu trzeba zakupić-mamy garaż dwustanowiskowy.

Bardzo prosimy o odpowiedź:)

pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki za piękne domki.

wiolcia12
07-01-2008, 08:42
Anula_83
Co do wielkości salonu - rzeczywiście gdybyśmy powiększyli go o gabinet, byłby o wiele przestronniejszy. Co prawda by mamy trochę powiększony domek na długość (pan budowlaniec powiększył nam go o jakieś 60 cm), więc salon też na tym zyskał. Ale jeśli Ty masz jeszcze zmniejszyć, albo zlikwidować wykusz, to obawiam się, że salon będzie bardzo mały. I niestety nie ustawny ze względu na ilość otworów drzwiowych i okien. My teraz wstawimy stół w wykuszu i jakiś wypoczynek, i obawiam się, że może być ciasnawo.
Ale z drugiej strony w czerwcu powiększy nam się rodzina i nie wyobrażam sobie, żeby tego małego pokoju na dole nie było. Musiałabym biegać cały czas do dziecka na górę. A tak będę mogła je położyć w małym pokoju (ciszej i spokojniej) i nie będę musiała biegać na górę.

La_bruijta
07-01-2008, 09:46
Z dużym zainteresowaniem czytamy wszystkie wypowiedzi na temat postępów w budowaniu kolejnych rodo 6. Sami chcemy wprowadzić kilka zmian:
1. likwidacja małego okna w kuchni obok wykusza.
2. przenieść kuchnię w miejsce gabinetu a gabinet w miejsce kuchni.
3. zlikwidować 1 okno balkonowe nad wykuszem.
4. zlikwidować 1 okno dachowe w pokoju nr 5.
5. zlikwidować okna dachowe w garderobach.
6. zlikwidować balkon z tyłu domy, ale co zrobić w zamian?
7. kotłownię umieścić na tyle garażu i tam wstawić piec "na wszystko". Mamy w związku z tym pytanie: czy przeniesienie komina wiąże się z dużym problemem i zamieszaniem?
Poza tym nie do końca jesteśmy zdecydowani na rodzaj ogrzewania domu- myśleliśmy o kominku z płaszczem, ale wielu naszych znajomych szczerze odradza tą formę ogrzewania. Będziemy mieli gaz i ogrzewanie gazowe- jednak tylko w formie alternatywnej, gdyż obawiamy się ogromnych kosztów. Czy ktoś z Was może nam w tej kwestii coś doradzić?
Jeszcze jedno pytanie: stawiacie ściany 1- czy 2-warstwowe i z jakiego materiału? Ile bloczków w zaokrągleniu trzeba zakupić-mamy garaż dwustanowiskowy.

Pati_Andrzej_rodo6,
odn. 3 myśmy zostawili dwa skrajne wejścia balkonowe i z tego pośrodku zrobiliśmy okno - ładnie to wygląda, wydaje mi się że lepiej jak trzy balkonowe i do tego pokój jest ustawniejszy.
4 i 5 - zlikwidowaliśmy okno w garderobie w pokoju nad garażem, inne zostały. też chciałem polikwidować bo to koszt spory ale teraz się cieszę że zostawiliśmy je. w łazience u góry jest jasno i można w lecie otwierać i wietrzyć ją, na przeciwko w małym pokoju jest wręcz niezbędne, w pokoju nad garażem to okno też jest potrzebne bo trochę ciemno by było.
6. balkonu bym broń Boże nie likwidował! domek straci na wyglądzie zewnętrznym i ciemno by było w pokojach na piętrze gdyby np okna tam wstawił.
co do ścian to my mamy dwuwartswowe (porotherm 25 + ocieplenie). to chyba najekonomiczniejsze rozwiazanie. a bloczków nam poszło 1800 (30 palet poro 25) tj ok 170 m2 - z tym, że garaż jednostanowiskowy. Dorzuć paletę lub dwie więcej i starczy :).
a z ogrzewaniem to ciągle nad tym myślimy. Może ktoś już ma doświadczenie ile wychodzi ogrzewanie gazem takiego domku? to by było wygodne :)
Pozdrawiam.[/b]

sierzant36
08-01-2008, 10:32
Witajcie!

la_bruijta, napisaliscie o likwidacji okna nad garazem w garderobie, zlikwidowaliscie po jednej stronie czy obydwa?, my planujemy zlikwidowac te scianki a tym samym garderoby i zlikwidowac te okna w garderobach,ale garaz mamy podwojny i zasztanawiamy sie jak to bedzie wygladac ....:roll:.poza tym zasugerowalismy sie tym co piszesz o balkonie, bo juz chcielismy ten z tylu likwidowac :-? i o drzwiach balkonowych nad wykuszem, chcielismy zostawic jedno okno balkonowe w srodku i dwa okna zwykle po bokach...czy nie byloby troche ciemno w tych pokojach?

Pati_Andrzej_rodo6, tez chcemy kominek z plaszczem wodnym,martwie sie tymi opiniami Waszych znajomych, faktycznie jest tak zle? :( a ogrzewanie planujemy na gaz (jednak), teraz płace za wegiel i tez duuuuuzo to wychodzi.
jezeli chodzi o sciany to ciagle sie wahamy, MAX czy POROTHERM :roll: odezwijcie sie, prosze.[/b][/list][/quote]

La_bruijta
08-01-2008, 19:52
napisaliscie o likwidacji okna nad garazem w garderobie, zlikwidowaliscie po jednej stronie czy obydwa?
sierzant36
zlikwidowaliśmy tylko po jednej stronie (tam gdzie jest garderoba).

ale garaz mamy podwojny i zasztanawiamy sie jak to bedzie wygladac ....
na Waszym miejscu wstawiłbym te okna. łyso to może wyglądać takie połacie dachu. zresztą ta wersja z podwójnym garażem w ogóle wg mnie niszczy urok tego domku. Ten garaż jest wtedy gabarytowo jak reszta domu. ale to tylko moje zdanie :).

i o drzwiach balkonowych nad wykuszem, chcielismy zostawic jedno okno balkonowe w srodku i dwa okna zwykle po bokach...czy nie byloby troche ciemno w tych pokojach?
czyli likwidujecie wejście na balkon (ten nad wykuszem) z pokoju nad kuchnią? myślę, że śmiało to można zrobić - na pewno nie będzie ciemno. W obu pokojach.
Jeszcze raz napiszę, że NIE WARTO likwidować balkonów w tym domku! One, plus ten zaniżony daszek nad garażem, tworzą cały urok. Zresztą, skoro podobał Wam się ten domek w katalogu, to takiego trzeba postawić. Żeby później baba jaga nie wyszła.

MAX czy POROTHERM
no cóż... kupcie to co tańsze. Weźcie też pod uwagę, że przy porothermie wystarczy wylać fundament 25 cm (ława musi mieć 50 cm) . Natomiast przy max'sie 29 cm. Daje to nam, 4 cm różnicy, przy obwodzie ok 60m i wysokości fundamentu, np 90cm, wynik 2,16 m3 betonu czyli jakieś 500 zł :))). Dodatkowo porotherm trzeba ciąć powiedzmy jakimś diaksem i te kawałki pustaka zawsze się gdzieś wciśnie, natomiast max'y murarze odrąbują młotkiem murarskim i czasem trafi, a czasem nie, a druga połówka przeważnie jest nie do użycia. myśmy zepsuli może 10 pustaków na całej budowie! nic gruzu nie zostało. Do porotherma nie trzeba też dawać zaprawy w spoiny pionowe - to też jakaś oszczędność. Moja rada: policz ile dasz za jedno i za drugie, następnie dodaj 1000 zł do max'a i kup to co tańsze.
Pozdrawiam.

sierzant36
08-01-2008, 20:36
Witajcie!
la_Bruijta, bardzo dziekuję za wszystkie sugestie, słabo mi wychodziło szukanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w wyobraźni :-? .Tylny balkon zostaje,nie chce przekombinować, żeby nie przedobrzyć, warto było zapytać.
Ulżyło mi, skoro uważasz, że nad wykuszem wystarczą dwa zwykłe okna i jedno balkonowe( widziałam takie rozwiązanie w rodo5,fajnie wygladało) zostawiamy więc środkowe okno balkonowe a dwa skrajne będą zwykłe.
zastanawiam się jak te zmiany w adaptacji projektu(jest ich dużo więcej) wpłyna na mój portfel :-? bo z tego co tu czytam ceny są skrajnie różne, pożyjemy, zobaczymy. Pozwolę sobie pomęczyć Cię jeszcze , bo to dopiero poczatek mojej budowlanej drogi, miło poradzić się fachowca. Jeszcze raz dzieki.PS. No i oczywiście buduje z POROTHERMA. nic tak nie przemawia do ludzkiej wyobraźni jak cena :wink: pozdrawiam.

anula_83
09-01-2008, 12:45
siła przekonania uczestników forum jest nieoceniona - likwiduję pokój na dole w celu powiekszenia salonu :D
ale niestety moj ukochany wykusz tez likwiduje, bo i tak musiala bym go zmniejszyc do 40 cm :cry:
remle jak ja bym chciala byc na Waszym etapie budowy...albo chociaz na etapie dziury :roll: fajnie tak popatrzec na Twoje wnetrza

angela82
10-01-2008, 09:12
ja już sie wypowiadałam na tym forum - budowe zaczynamy w marcu-tzn. tak mamy na umowie z budowlańcami. dzisiaj jade odebrać papierki od architekta i wyłączenie z produkcji rolnej i od razu składam o pozwolenie na budowe - nareszcie :lol: :lol:
tez planowałam uciąć balkon tylni, a skończyło sie na tym, że obróciłam domek na działce o 90st. i balkon jest od południa, więc zostaje; ale prawdopodobnie (99%, bo nie nanieslismy teraz tej zmiany) nie zrobimy balkonu nad wykuszem, tylko go zadaszymy.
droge mam od strony wykusza, więc dojazd będzie z boku domku.
skożystałam z rady forumowiczów i dostawiamy komin z tyłu garażu-alternatywa ogrzewania na wszystko-to zostało naniesione na plan :D natomiast nie wiem czy nie zrezygnujemy z kominka, ale raczej tak-try kominy to za duuuuzo po tym jak widziałam ceny systemowych :roll: (to nie zostało nanisione do pozwolenie 8)

budujemy z porothermu 30, własnie wczoraj przyjechał ostatni transpor z materiałem na działówki-wszystkie będa murowane, a garaz z szarego betonu komórkowego- stanowiskowy

mam pyt. do wiolci kuchnia jest bardzo fajnie zaprojektowana, ale jeśli zostawie spiżarke to co sie w niej nie zmiesci? - luki w mojej przestrzennej wyobraźni :cry: :oops:

Aga_i_Janusz
10-01-2008, 10:26
W kwestii zmian w projekcie, bo ktoś miał taki pomysł. Więc my:

zamienimiliśmy kuchnie z gabinetem, zlikwodowalismy przez to tez ścianę miedzy salonem a docelową kuchnia i będzie ją oddzielała wyspa. Dodatkowo zlikwidowalismy też słup przy kuchni, bo dalismy dodatkowe zbrojenie w stropie. Przez to zyskalismy mozliwosc dowolnej aranzacji okoli kuchennych i to dobrze.

Z okien na górze, tam nad wykuszem, gdzie w projekcie są trzy balkony dwa skrajne zamienilismy na okna a balkon zostawilismy jeden. Ponadto w balkonie nad wejscie jedno skrzydlo balkonowe zamienilismy na okno i powiem Wam, że wcale źle nie wyglada, a martwilam sie ze tak bedzie. Jak pojdzie balustrada drewniania to nawet tego nie bedzie widać, a przez te zamiany pokój zrobił się dużo ustawniejszy. Ma to być zresztą pokój dziecka wiec bedzie gdzie postawić biurko i łóżko bez obawy o zastawienie okna balkonowego.

Zlikwidowalismy balkon od tyłu i złamaliśmy dach na murłacie i powiem ze jestem tym pomysłem zachwycona. W lukarne wstawilismy okna.
Dach zrobilismy łamany także w ten sposób ze mniej jest go nad drzwiamy tarasowymi zeby nam nie zaciemniał. Dzięki temu natomiast zyskalismy zadaszony teraz, gdzie w deszczowe dni bede mogła sobie siedziec i pic herbatkę napawając się jednocześnie widokiem lasu który mam za płotem :lol: :lol: Sie rozmarzyłam.

Poza tym z żadnych okien nie rezygnowalismy, wrecz przeciwnie okazało się, że częśc mamy wymurowaną w większych otworach wiec będzie jeszcze wiecej światła.

A przy okazji mam wycene na okna z OKNOPLASTU razem z montazem 12 640 za 18 stuk okien sciennych. To chyba atrakcyjna cena?

Aga_i_Janusz
10-01-2008, 10:29
Aha jeszcze w kwestii spizarki i pokoju nad garazem.

My tez zlikwidowalismy scianki wewnetrzne w pokoju nad garazem uzyskujac jedna duza przestrzen i pokoj telewizyjny mojego meza majacy ponad 42 m2 (i ja sie o zgrozo na to zgodziłam :))
Nie zrezygnowalismy z zadnego okna dachowego, ale radze zamontowac je tak ja Remle czyli bardziej na srodku. Moj maz chcial miec symetrycznie zamontowane i przez to teraz jak otworzy okno to moze w głownej mierze poddziwiac kawalek wyzszego dachu :lol: ale jak chcial to ma :lol:

Aga_i_Janusz
10-01-2008, 10:30
kochani posiadacze projektu G2 - czy Wy tz mieliscie blad w projekcie i za rótką murłatę na końcu dachu nad garażem? u nas nie dochodzila do konca i jedna krokiew nie miala sie na czym oprzec i trzeba bylo laczyc.

sierzant36
10-01-2008, 20:13
Aga_ i_ Janusz my jutro zamawiamy projekt G2 i ciekawa jestem czy ten błąd się powtórzy :-? , przy okazji mamy usłyszeć ile będzie nas kosztować adaptacja projektu, bo trochę tych zmian wprowadziliśmy, a teraz już na pewniaka likwidujemy dwa okna balkonowe nad wykuszem i wstawiamy okna zwykłe a w srodku zostawiamy balkon, nie wiedzieliśmy jak to będzie wyglądac ale zasugerujemy sie tym co piszecie.Dzięki :wink:Pozdrawiamy i życzymy postępów w budowie :)

sierzant36
10-01-2008, 20:28
remle, mam kilka pytań do Ciebie, :wink:odezwij się , proszę.

remle
11-01-2008, 18:41
Nie dostawałam powiadomień wątku :evil: :evil: a tu taka dyskusja :roll:

Sierzant jestem :D

sierzant36
11-01-2008, 19:18
witam wszystkich,

hej, remle, musiałam się uszczypnąć, że to jest naprawdę, też buduje rodo z dwoma garażami :),dziś wpłaciłam zaliczkę na projekt, we wtorek mam odebrać :D chciałam zgapic od Ciebie kilka "szczegółów konstrukcyjnych", remle, zostawiłaś okno w kuchni od strony wykuszu,też chciałabym je zostawić i z tego co pamiętam z Twoich postów to miałaś świetny projekt kuchni czy mogłabys zamieścic maciupeńkie zdjątko jak to teraz wygląda :oops:, poza tym też podnosze sciane kolankowa o jeden pustak,likwiduje gabinet na dole, problem z ta cholerną belką :-? , likwiduje spizarke i przenosze kotłownie na tył domu. czy był duzy problem z przeprojektowaniem tego komina?(a jak cenowo wyszła ta adaptacja, bo zmiany w projekcie mamy podobne?). Bardzo spodobał mi sie Twój pomysł, żeby zlikwidować ta ścianę koło schodów z jednoczesnym pozostawieniem słupa koło nich, efekt jest niesamowity :D , pięknie to wyszło.no i powiększony wiatrołap, fajna sprawa, gdyby jeszcze mozna było to zobaczyć... :wink: namieszałam strasznie, ale spiesze się z pisaniem, żeby Cię znowu nie stracić "z oczu" .pozdrawiam.

tomasz105
11-01-2008, 19:48
witam wszystkich

Przymierzam sie do budowy domu rodo 6 na wiosnę. Od dłuzszego czasu śledze forum, domki macie piękne. Zamówiłem już projekt, dostane go pewnie ok 15.01.

pozdrawiam

Pancka
11-01-2008, 20:28
remlepodaj mi, proszę wymiary Twoich okien,please!! głownie chodzi mi o wykusz i okna na froncie..... 8)

pozdrawiamy wszystkich nowych miłośników rodo6 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

angela82
12-01-2008, 09:44
normalnie masakra...jadę na 13 do kolejnego architekta-zobaczymy co ten powie...

co chcemy zmienić?
- przeniesc kotłownie w tył garażu
- zlikwidować balkon od frontu - w zamian lukerna na kolumnach
- zmienić bramę garażowa na jedną a nie dwie ( mamy garaz dwustanowiskowy )
- zmienić położenie kominka
- z połowy pokoju nad garażem zrobić zadazsony taras lub oranżerię zaszkloną
- zmienić położenie schodów

przy dwóch ostatnich punktach się nie upieramy...da się to będzie fajnie , jak nie to trudno

asia1007 - to nasze zmiany- z tego co widisz-lidzie zmienili położenie kominka, nasz działka jedt wymiarów
26m( - 4 na drogę służebną) czyli 22m x 36m = 8,86 arów

pancka my ze zmian naniesionych prez architekta komin za garażem i było to w cnie adaptacji projektu-tzn.kmpletnego przygotowania do pozwolenia na budowie, czyli 1500zł
architekt jest z krakowa. pozostałe zmiany nad którymi się zastanawialiśmy-kolumny pod przednim balkonem -wyceniał na 500zł-zrezygnowalismy. a takie zmiany jak obcięcie któregoś balkonu, ziana okien na mniejsze, czy nawet wyrzucenie komina od kominka pow.że kierownik budowy powinien podpisać w trakcie budowy

angela82
12-01-2008, 09:47
witam wszystkich

Przymierzam sie do budowy domu rodo 6 na wiosnę. Od dłuzszego czasu śledze forum, domki macie piękne. Zamówiłem już projekt, dostane go pewnie ok 15.01.

pozdrawiam

witam :lol: ja również zaczynam na wiosnę,a gdzie stanie kolejny rodo6? może bdujemy w sąsiedztwie

tomasz105
12-01-2008, 10:56
Witam Angela82

Ja buduję w Białymstoku. Może ktoś buduje lub bedzie budował w okolicach?

Pozdrawiam





witam wszystkich

Przymierzam sie do budowy domu rodo 6 na wiosnę. Od dłuzszego czasu śledze forum, domki macie piękne. Zamówiłem już projekt, dostane go pewnie ok 15.01.

pozdrawiam

witam :lol: ja również zaczynam na wiosnę,a gdzie stanie kolejny rodo6? może bdujemy w sąsiedztwie

remle
12-01-2008, 11:34
Witamy wszystkich nowych rododendrowców :D
Sierzant po kolei mam nadzieję, że nieczego nie pominę :roll: co do ceny za adaptację - za wszystkie możliwe zmiany zapłaciliśmy architektowi 2000zł, by nie było dwóch słupów w salonie tylko jeden (ten rzy schodach) musieliśmy zmienić strop - i tu mogę przesłać skany paperzysk tylko podaj maila. Co do kuchni to jeszcze nie było montażu :evil: facet się coś ociąga, a tłumaczy się noworoczną inwentaryzacją w hurtowniach i brakiem dostaw :roll: Na dzień dzisiejszy posiadam tylko projekt (wklejony gdzieś wyżej, ale mogę wkleić jeszcze raz) :D Z tym kominem to żadnych problemów nie było - trzeb poprostu jeden dodatkowy wybudować.
Pancka w wykuszu środkowe okno ma 1,2 m szer, a te boczne 0,8m :wink: co do innych muszę sprawdzić

U nas ciągle już kosmetyka - karnisze zamontowane, większość pstryczków-elektryczków też, szafy też juz po montażu, w zasadzie czekamy tylko na kuchnię, bo balustardy maja być w tym następnym tygodniu. Pozdrawiamy

Pancka
12-01-2008, 12:21
angela82 hmm..gdzie Ty byłaś wcześniej??? trzeba było meldować z miesiąc temu - teraz już " po ptokach" - projekt u architekta, który ( i tak, jak po rozeznaniu się w mieście Kraka jest tani ) zgarnie 2000 zł.

remle - podaj mi tych od frontu - kuchennych głównie i jaka jest dł.tych w wykuszu? DZięki ;-)

hehe..jak znam życie to pewnie na wiosnę okaże się, że niektórzy z nas zostaną sąsiadami ;-) my też obrzeże krakowa

tomasz105
12-01-2008, 12:33
witaj remle

Jak możesz to bardzo chętnie przejrzał bym skany stropw. Podaje emaila [email protected] .Zmiany mam podobne do twoich.

Pozdrawiam

remle
12-01-2008, 12:51
Tomasz poszło :D
Pancka popołudniu zmierzę i wieczorem dam znać :wink:

tomasz105
12-01-2008, 12:59
remle dzięki

vanka99
12-01-2008, 13:40
Witam wszystkich sympatyków rododendronów - tych stałych i tych nowych. Wszystkim życze wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU 2008.
NIECH ROSNĄ NASZE DOMY !!

Pozdrawiam

sierzant36
12-01-2008, 15:30
Dzieki REMLE, o ten skan poprosze może zagne architekta gdyby mi chciał problemy robić.

Jezu! było się uczyć na architekta, ładna kasę oni z ludzi ścigają :-? widziałam projekt Twojej kuchni w któryms z wcześniejszych postów i właśnie dlatego chciałam zobaczyć jak wygląda , bo to co widziałam baaaaardzo mi się podobało. I te Twoje schody spać mi nie daja ,śliczne :D.Przy okazji jak będziesz do Pancki wymiary okien dawała w poście to zgapię bo też interesuje mnie ten temat, a u Ciebie w domku widać jak to wygląda i "podoba mnie się to bardzo".Jeszcze raz dzieki za odpowiedź, bo do tej pory czułam się jak dziecko we mgle, trudno sobie wszystko wyobrazić i samemu dopowiedziec.Fajnie, że mimo nawału zajęć dajecie się wciągnąć w dyskusje z takimi świeżakami jak ja :wink:
Dzięki Wam ludzie z rodo6.pozdrawiam :D :D :D

remle
12-01-2008, 19:43
Sierzant poszło :D jeśli czegoś jeszcze potrzebujecie daj znać, bo jutro będę na budowie i ewentualnie mogę coś sprawdzić lub cyknąć zdjątko :wink: Co do kuchni tez jestem ciekawa czy wyjdzie tak, jak sobie wymarzyłam :roll: Wkleję fotki oczywiście
Pancka jak już wcześniej pisałam z racji podniesienia parteru i piętra o pustak powiększyliśmy wszystkie okna o jakieś 20 cm :roll: te wykuszowe mają wysokość 1,80; te frontowe mają 1,15x1,70, małe w kuchni 0,85x1,70, okno salon 1,80x1,80, a balkonowe 1,80x2,50 (podawałam najpierw szerokość, później wysokość)

Pozdrawiam wszystkich!

sierzant36
12-01-2008, 20:30
REMLE, dzięki serdeczne za skan, a jak będziesz na budowie to machnij, proszę, parę fotek, naprawdę miło na Twój domek się patrzy :) a przy okazji może znowu jakiś pomysł od Ciebie zgapię, po co mam eksperymentować i kombinować jak wiem że u Ciebie tak fajnie to wszystko wychodzi :wink: Pozdrawiam serdecznie. Jeszcze się odezwę.Pozdrawiam :D

Aga_i_Janusz
12-01-2008, 21:09
Kochani,

ja jak zwykle po prosbie - jaka macie wysokosc posadzki na parterze i pietrze.
Idzie mi o to - jest beton, na to idzie folia, potem styropian, roziemiem ze zgodnie z projektem 10 cm (tylko czy 10 w jadnym kawalku czy 2*5cm kladzione na przemian) i czy ktos ma ogrzewanie podlogowe? Ile cm powinna wylewka wystawac ponad rurki?

pozdrawiam
Aga

vanka99
12-01-2008, 21:50
Aga W sprawie posadzki nie pomogę bo jej jeszcze nie mamy ale jesli chodzi o styropian to nasz kierownik budowy powiedział zeby dac dwa razy po 5cm na przekładkę.

Zobacz ten link, może sie przyda.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1246308#1246308


Pozdrawiam

remle
13-01-2008, 09:52
AgaiJanusz my mamy 15 cm styropianu FS30 (czyli 10+5), na tym leżą rurki z podłogówki no i wszystko jest zalane 10 cm betonu. To na parterze. Na piętrze mamy 5cm steropianu i 7 cm betonu. Jedna uwaga: nie róbcie stałych dylatacji podczas lania betonu tylko wylejcie całość, a potem natnijcie dylatacje w wyznaczonych miejscach na głębokość 1/3 grubości betonu. Uniknięcia tym samym wygięcia się posadzki przy dylatacjach stałych i będziecie mieć posadzke jak .... stół bilardowy.

vanka99
13-01-2008, 10:20
AgaiJanusz my mamy 15 cm styropianu FS30 (czyli 10+5), na tym leżą rurki z podłogówki no i wszystko jest zalane 10 cm betonu. To na parterze. Na piętrze mamy 5cm steropianu i 7 cm betonu. Jedna uwaga: nie róbcie stałych dylatacji podczas lania betonu tylko wylejcie całość, a potem natnijcie dylatacje w wyznaczonych miejscach na głębokość 1/3 grubości betonu. Uniknięcia tym samym wygięcia się posadzki przy dylatacjach stałych i będziecie mieć posadzke jak .... stół bilardowy.

remle a masz może fotki tych dylatacji - jak to robiliście??

Pozdrawiam

remle
13-01-2008, 11:11
Fotek niestety nie mam :roll: Styropian powinien być położony wzdłuż wszystkich ścian (jako dylatacja ścienna) następnie wszystkie dylatacje należy zrobić we wszystkich przejściach i oddzielić dylatacjami poszczególne sekcje podłogówki :roll:

angela82
13-01-2008, 14:14
tomasz105 ja pozostaje w okolicach kraka
pancka cena nie do końca była ustalona,dopierojak w czw. miałam odebrać do pozwolenia to dyskutowaliśmy o cenie, bo w czerwcu gość wołał 1200, a jak dostałam WZ we wrześniu, to wołał juz 1500 :o , ale oczywiście jeszcze troszke utargowałam,nie mówiąć już że za pomoc w wypełnieniu WZ nie wziął nic :lol: z kolumnami tez płaciłabym w okolicach 2000, więc mysle że nie przepłacasz 8)
pozdrawiam

Wiki2000
13-01-2008, 17:58
Witajcie jeśmy posiadaczami projektu w Rodndronach 6 rozpoczynamy budowę na wiosę. Czy jest ktoś kto nic nie zmieniał w projekcie.
Bardzo mi się podobają Wasze domy.

sierzant36
13-01-2008, 18:36
Hej, Wiki2000,trochę uzbierało się tych miłosników rodo, niestety nie znam nikogo kto budowałby bez wtrącenia paru groszy od siebie... praktycznie każdy coś tam pozmieniał, a niektórzy z nas nawet dość sporo :wink: .poczytaj sobie na forum DOM W RODODENDRONACH 6 autorstwa remle w temacie Projekty i architektura :D pozdrawiam :wink:

remle
13-01-2008, 20:10
Sierzant proszę bardzo:
wiatrołap z lewej w wnęce zabudowana szafa, widok na kuchnię i drzwi wejściowe
http://images34.fotosik.pl/106/1f321e85c17951de.jpg (www.fotosik.pl)
dolna łazienka
http://images23.fotosik.pl/139/3de3a6aff93f5c9d.jpg (www.fotosik.pl)
górny hol
http://images23.fotosik.pl/139/2a1147df0567175d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/107/d4294f08ddfbb26d.jpg (www.fotosik.pl)
górna łazienka (wreszcie mamy lustro :D )
http://images33.fotosik.pl/107/f878d5e18d27a003.jpg (www.fotosik.pl)
pokój córki z szafą w wnęce
http://images31.fotosik.pl/107/1d0f2aa4da6cb1e5.jpg (www.fotosik.pl)
szafa w naszej sypialni :wink:
http://images30.fotosik.pl/140/bd2146781ce16e43.jpg (www.fotosik.pl)
no i salon
http://images31.fotosik.pl/107/1c54fe25cc3cfc58.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/139/5e8f07d830e6c723.jpg (www.fotosik.pl)
wykusz w pełnej okazałości (już nie mogę się doczekać firan :wink: )
http://images34.fotosik.pl/106/7bff8182c46dd28f.jpg (www.fotosik.pl)

sierzant36
13-01-2008, 23:17
REMLE, pięęęęęęęęknie masz w domku,wiem, że dużo pracy włożyliście w ten dom i jego wystrój, ale warto było dla tego efektu jaki tu widać :D Jestem pod ogromnym wrażeniem. Dziękuję za fotki :wink: Ps.Gratuluję gustu!
No i jak ja teraz zasnę :roll: .Pozdrawiam.

Pancka
13-01-2008, 23:59
remle :o :o :o :o :o :o :o bosko !!!!

słuchajcie a jak tam domki wiolci12, rdl 78, kolibry, La bruijty???? Czekamy na relacje i zdjęcia!!!

remle
14-01-2008, 12:12
Sierzant, Pancka bardzo dziękuję :D to miód na zmęczona duszę!

No i czekamy na zdjęcia innych!

michell
14-01-2008, 13:31
Tęskniliście :] Wieki mnie tu niebyło remlepiekne postepy , zresztą pięknie i ładnie jest u was wszystkich. Co u nas? Stan wiadomo to co było. Ale znaleźlismy ekipe i w tym tygodniu zaczynamy walke, mam nadzieję :) A co z tego wyjdzie zobaczymy. Trzymajcie kcuki. Pozdrawiam nowych włascicieli projektów i fundamentów.

remle
14-01-2008, 13:38
Michell jasne, że tęskniliśmy!!!!!!! Cieszę się, że ruszacie :D A więc życzę, by bez przeszkód mury się pięły do góry! I cieszyły oko i serce! Powodzenia! I czekam na relację

michell
14-01-2008, 14:00
No ja też już rączki zacieram że coś się bedzie działo. Tomek nam mówił że juz finish u was nawet mieliśmy się wybrać ale stwierdziłam że co mam się pociąć u was albo zalac łzami mieszkanie. Ale teraz uśmiech od ucha do ucha no ale jak to się mówi niechwal dnia przed zachodem słonca a budowlańca przed skonczoną robotą. Wiec lekki dystans i czekam co kolejny dzien przyniesie. Mam nadzieję że będzie to pozytywna wiadomość.

remle
14-01-2008, 14:11
Michell trzymam kciuki :D z całych sił, tym bardziej, że ostatnio nic innego do roboty nie ma, przymusowe L4 :( A Tomek rzeczywiście ma przyjechać koło czwartku na ostateczny montaż wszystkich balustrad :D jestem strasznie ciekawa jak mu wyszła ta wewnętrzna :D

michell
14-01-2008, 14:27
Jeszcze nie widziałaś ? Ja widziałam chyba, tzn tak mi si wydaje :) On to wiecznie coś dłubie no ale zdiecia pewnie dodasz :> L4 no to życzę powrotu do zdrowia :) , mam nadzieje ze to nic poważnego.

remle
14-01-2008, 14:54
Nie widziałam :( podaliśmy jedynie wzór na rysunku i tyle :D dlatego czekam czekam.... a czas się dłuży 8) Dzięki za życzenia zdrowia - tym razem się przydają :wink:

michell
14-01-2008, 15:02
Ogrodzenie też macie kute? Ile wam wyszło mniej wiecej za cos takiego? I jak duzo ogradzaliście? My myslimy o czymś podobny ale z jednej strony to chyba się trzeba bedzie murem odgradzać bo sąsiadka nie ciekawa.

Pancka
14-01-2008, 16:15
michell :D :D :D trzymamy kciuki....my zaczynamy w kwietniu.Mamy ekipę, która będzie działać na dwóch sąsiadujących ze sobą budowach i dlatego potraktowali nas podobno " z upustem" - jeden dojazd, wspólne maszyny.Powiedzcie mi ile zgarnęła u Was ekipa za stan surowy zamknięty?
W tamtym roku we wakacje rozmawialiśmy z ta ekipą o 35 000, w grudniu już podniesli się do 50 000 :evil: ..no i ostatecznie stanęło na 43 000.....hhmm....

remle
14-01-2008, 17:35
Michell tez mamy ogrodzenie kute z jednej strony, bo przy reszcie to chyba bankructwo :-? za wszystkie przęsła i furtki + brama i balustrady zewnętrzene płacimy 15500 :D i to dobra cena w naszym regionie :wink:
Pancka trudno nam określić stan surowy - mąż pamięta, że stan surowy zamknięty razem z ściankami działowymi kosztował nas 240000 (mamy fundamenty pod szkody górnicze) , a posiadanie dwóch budów obok siebie ma też minusy (m.in. pożyczanie materiałów, bo u sąsiada brakło) :roll: ale z serca zyczę by u was wszystko było OK.

michell
15-01-2008, 07:07
ok to juz wiem wszystko :) Tzn prawie wszystko. A czym się różnia fundamenty pod szkody górnicze od normalnych ?
Pancka ruszaj ruszaj :] Ja bym powiedziała że kwota jest w granicach rozsądku

angela82
15-01-2008, 09:35
krutnyale pięknie się Twój rodo prezentuje :)
michella ja myślałam,że Wy juz na ukończeniu, a tutaj taka niespodzianka.... :cry: nawet pisałam,że zanim ja zaadoptuje projekt, to zapewne zobacze Twój w realu. powodzenie w dalszym boju :lol: :lol:

michell
15-01-2008, 10:01
angela no własnie, nie fajnie się u nas porobiło ale jestem dobrej myśli, że bedzie lepiej :)

schloser
15-01-2008, 10:51
No to START
Witajcie,
ten temat oglądam od ok pół roku.
Ale mysle że do grona Rododendrowiczów moge własnie dołaczyć.
Projekt zakupiony - RODO6 2GP
Domek obejrzany (dzieki Krutny)
Mapka zrobiona
(czekam jeszcze na WZ-etke (Kraków) od kwietnia 07)
Własnie zamawiam cegłę - Porotherm 30 (ale z tego co widze to juz zaczynaja sie problemy).
Pozdrawiam wszytskich którzy już po, w trakcie lub przed budową RODO.

michell
15-01-2008, 12:41
schloserWitamy w naszym trudno by powiedzieć skromnym ,wiec powiem ogromnym gronie miłośników Rodo :)

remle
15-01-2008, 12:45
Michell nie powiem fachowym językiem :wink: fundamenty pod szkody górnicze są bardziej zazbrojone i bardziej skomplikowane, a przez to droższe :roll:

Witamy nowego miłośnika Rodo!

michell
15-01-2008, 13:40
remle fachowo wyjaśnione :] Jest gdzies na forum jakaś bliższa fotka ogrodzenia?

remle
15-01-2008, 13:46
Chyba nie ma :roll: ale mogę wysłać Ci kilka zdjęć mailem 8) co dokładnie Cię interesuje? Wzór? Tylko podaj namiary :wink:

michell
15-01-2008, 14:16
ogólnie wzór ale też czy się ślicznie prezentuje :> z boku zapowiada się obiecująco. Brame też taką i bramke macie jak są fotki to też poproszę :] [email protected] z góry dzieki a cegiełki to klinkierem obkładane czy jakaś ozdobna cegiełka bo tak nie bardzo widać po avatarze

angela82
15-01-2008, 14:21
No to START
Witajcie,
ten temat oglądam od ok pół roku.
Ale mysle że do grona Rododendrowiczów moge własnie dołaczyć.
Projekt zakupiony - RODO6 2GP
Domek obejrzany (dzieki Krutny)
Mapka zrobiona
(czekam jeszcze na WZ-etke (Kraków) od kwietnia 07)
Własnie zamawiam cegłę - Porotherm 30 (ale z tego co widze to juz zaczynaja sie problemy).
Pozdrawiam wszytskich którzy już po, w trakcie lub przed budową RODO.

Witaj wsród rodomaków :lol: my na WZ czekalismy od kwietnia do wrzesnia :cry: gmina Zabierzów niestety :cry:
a poro 30 kupilismy na koniec listopada,ale teraz chyba nie ma jeszcze problemów, my kupowalismy materiał na działówki na poczatku stycznia
pozdrawiam :D

remle
15-01-2008, 14:47
Michell poszło :D

michell
15-01-2008, 15:10
doszło super wszystko widac. Jeszcze jedno pytanko skoro front tylko kuty to reszta z czego robiona ?

remle
15-01-2008, 15:21
Ze zwykłej siatki
http://images30.fotosik.pl/141/f8f7973328b79a22.jpg (www.fotosik.pl)

vanka99
15-01-2008, 20:28
remle nie zaglądałm tu dwa dni a tu takie cudeńka... :o MACIE SUPEROWO !!! Widok Waszego domu i tego jak sobie urządziliście nastraja mnie pozytywnie, zwłaszcza, że przed nami jeszcze wiele pracy. Za parę tygodni bedziemy posiadaczami okien, postaram się zrobić fotki.
Pozdrawiam wszystkich

vanka99
15-01-2008, 21:28
Kochani podpowiedzcie jak macie ocieplony wykusz? Chodzi mi o moment kładzenia dachówki przy wykuszu. Przy wykuszu dachówka jest docinana. Jak mieliście zrobione ocieplenie - styropian lub wełna ? Czy opiera sie na dachówce ??, czy dachówka była zdejmowana przyklejone ocieplenie i na nowo docinana dachówka??

Pozdrawiam

michell
16-01-2008, 09:30
remle i wsumie rozsądnie :) I tanio faktycznie :) Wszem i wobec obwieszczam zaczeliśmy znów z budową

remle
16-01-2008, 12:39
Michell z całych sił trzymam kciuki za powodzenie Waszej budowy!!!!!!

Vanka dziękuję!!! Jeśli chdzi o ocieplenie wykusza to ściany od zewnątrz są styropianem 15 cm, natomiast od strony sufitu podwieszanego ocieplony wełną.


PS Dziś odbieram zamówione firany do salonu :D :D :D :D

michell
16-01-2008, 13:30
Trzymaj , trzymaj ale powiem że miło się patrzy jak coś się dzieje :)

vanka99
16-01-2008, 19:33
michell życzę powodzenia !

remle a pamiętasz jak mieliście ocieplane? czy styropian opiera sie na dachówce ??, czy dachówka była zdejmowana - przyklejony został styropian i na nowo załozona dachówka??
Mam jeszcze pytanie odnośnie schowka pod schodami. Wiem, że macie dostęp od strony łazienki. Jeśli to nie problem czy możesz zrobić fotkę jak sobie to zorganizowałaś? Nie mogę sie zdecydować jak to urzadzić?
Pozdrawiam


[/b]

La_bruijta
16-01-2008, 21:41
vanka99
najpierw robisz docieplenie CAŁEJ ścianki (my mamy styropian 15) i dopiero później bijesz krokwie a następnie do krokwi łaty, które mają dochodzić do docieplenia (z małym powiedzmy 1 cm luzem). na to wszystko idzie dachówka i jest ona docinana na wymiar. można też zrobić więźbę przed dociepleniem tego kawałka ale trzeba zostawić odpowiednio miejsca na ten styropian.
Jeśli już masz tą więźbę i dachówkę i nie masz miejsca na styropian to trzeba się będzie po gimnastykować (może wełnę) aby powtykać i ocieplić te "trójkąty" - ale to mało profesjonalne rozwiązanie i na pewno mniej szczelne. w każdym razie docieplenie musi wejść pod dachówkę.
Jakby coś to pytaj. pozdrawiam.
zdjęcie nie jest najlepszej jakości ale może Ci pomoże.
http://images33.fotosik.pl/110/6a4888918068bacb.jpg (www.fotosik.pl)
i zdjęcia po ułożeniu dachówki:
http://images30.fotosik.pl/142/e9a0c807326165fc.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/110/ca127874bf05cdbb.jpg (www.fotosik.pl)

vanka99
16-01-2008, 21:51
La_bruijta dzieki za podpowiedz. U mnie nie zrobiono ocieplenia wykuszu tak jak u was na fotce więc szukam jakiegos rozwiązania ktore nie bedzie kosztowne a zarazem nie zniszczą sie dachówki.
Pozdrawiam

Morpheusz1
17-01-2008, 06:36
Witamy wszystkich Wielbicieli Rodo 6 !!!
Śledzimy ten temat juz od dawna i jest nam niezmiernie miło patrzeć na wasze śliczne domki.
A oto nasz domek.
Początek realizacji 1.09.2007 - wbity pierwszy palik na działce
Stan surowy 22.12.2007 położenie ostatnich dachówek :-) zimno ..Brrrr !!!
Na razie..pozdrawiamy jeszcze raz wszystkich :-)

http://images32.fotosik.pl/110/23dbcd7b8456beb0.jpg[/URL]
http://images29.fotosik.pl/141/bea7835cad61c649.jpg[/URL]
http://images32.fotosik.pl/110/53eef6bb0efdb177.jpg[/URL]

aniak25
17-01-2008, 13:01
Witajcie po przerwie. Niestety caly czas czekamy na wypisy z ksiegi wieczystej i nic sie nie dzieje w naszym przypadku.
Dzis siedze w domu bo sie przeziebilam i postanowilam poczytac forum od poczatku. I wiecie co, strasznie to szybko poszlo wam z budowa. PIeknie wasze domki wygladaja a ja zazdroszcze po cichutku i jestem przerażona tym co mnie czeka i moim brakiem wiadomosci, mam nadzieje ze z czasem postepu budowy moja wiedza bedzie rosla. Najgorzej ze wiem jak ma wygladac moj domek ale ustalanie sczegolow tak jak piszecie gdzie maja byc gniazdka itp to nie mam pojecia, nie wiem gdzie bedzie pralka, chce przeniesc kotlwnie jak wiekszosc z as za garaz a jej miejscu zrobic spizarke, w pokoju nad garazem chcialabym miec i gadrerobe i pralnio-suszarnio-prasowalnie i gdyby zmiescil sie tam pokoj (maly gabinecik) to wtedy spokojnie moge zlikwidowac pokoj na dole na koszt salonu. Miliony pytan klebia sie po glowie a nawet jeszcze projektu nie mam w domu, jednak zakochalam sie w tym domku (wstepnie mial byc rodo2 ale stwierdzilam ze za malutki) no i nie moge sie doczekac az bede miala go w rekach.
vanka - zorientowalam sie ze budujesz w okolicach wrocka a ja wlasnie tu mieszkam, moze moglabym odwiedzic wasza budowe? bo na zywo nie widzialam jeszcze zadnego rodo.
sorki ze sie tak rozpisalam, pozdrawiam wszystkich, trzymam kciuki za wasze domki
papa