PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ratki
17-04-2012, 18:19
Witam ponownie
Zaczynamy budowę a wraz z nią musimy podejmować kolejne decyzje.
Dzisiaj podczas rozmowy z murarzem doszliśmy do wyboru kominów. I tutaj pytanie do Was jakie rozwiązanie wybraliście? Zastanawiam się nad systemem kominów Brata do więźby a powyżej połaci dachu pełna cegła klinkierowa.
Murarz natomiast proponuje cały komin systemowy a powyżej połaci obłożyć ten komin płytkami klinkierowymi które przypominają całe cegły.
Może proponujecie jeszcze inne rozwiązanie?
Pozdrawiam

mWilQ
17-04-2012, 18:53
Witam ponownie
Zaczynamy budowę a wraz z nią musimy podejmować kolejne decyzje.
Dzisiaj podczas rozmowy z murarzem doszliśmy do wyboru kominów. I tutaj pytanie do Was jakie rozwiązanie wybraliście? Zastanawiam się nad systemem kominów Brata do więźby a powyżej połaci dachu pełna cegła klinkierowa.
Murarz natomiast proponuje cały komin systemowy a powyżej połaci obłożyć ten komin płytkami klinkierowymi które przypominają całe cegły.
Może proponujecie jeszcze inne rozwiązanie?Pozdrawiam

Przede wszystkim pomyśl o zagospodarowaniu salonu wokół komina. Na forum było kilka propozycji m.in. wypuszczenie otworu kominowego z boku i postawienie kominka obok. Wmurowanie komina w ścianę nośną (kanały wentylacyjne obok) i postawienie kominka w projektowym miejscu, ale mniej wychodzącego na salon. i na koniec wymurowanie komina od poddasza - opcja z kominkiem jak wyżej.

Osobiście robiłem systemem do połaci, a później cegłą klinkierową. Zdecydowanie taka wersja bardziej mi się podoba. Jeśli zdecydujesz się na system do samego końca i klejenie płytek, to kup naprawdę dobry i najlepiej sprawdzony klej. Mnie przestrzegali, że jak się kupi pierwszy lepszy, to płytki mogą po jakimś czasie odpaść. Zdecydowanie najmniej podoba mi się rozwiązanie z tynkiem mozaikowym. No chyba, że masz jakiś upatrzony styl elewacji, wtedy rozważaj pod tym kątem.

Konto usunięte na żądanie
18-04-2012, 08:46
mWilQ ma rację z tym obklejaniem płytkami.
Ze swojej strony jeszcze dodam, że na tym etapie nie oszczędzaj na materiale.
U nas kominy są z pełnej cegły - i to z tej dobrej (drogiej bo po 1,12 zł/szt - była też po 0,60zł/szt, która rozpadała się w ręku) ponad dach idzie cegła klinkierowa (w sumie na 3 kominy poszło ok 1000 szt klinkieru i coś ok 2000 szt zwykłej cegły)
Komin do kominka zaczyna się od pierwszego piętra- u mnie w dzinniku masz pokazane jak to jest zrobione.

Nutka_
18-04-2012, 15:44
Witaj,

Pełna cegła jest droga ale nas bardzo odwodzili od obklejania komina płytkami. - Komin na górze jest mocno narażony na warunki atmosferyczne, nie warto tu oszczędzać.
Zrobiliśmy z pełnej cegły i jesteśmy bardzo zadowoleni choć tanio nie była.
Poza tym komin robiliśmy systemowy schiedel - jakość dobra, tanio niestety nie było. Za to teraz przy wycenie montażu pieca gość powiedział że jest tanij przy systemowym kominie.

---------------------------------------------------------------------------------

Nam dziś ciśnienie mocno podnieśli tynkarze - ciągle opóźniali swoje przybycie....w końcu przyszłi i przepraszali....byliśmy o krok od wywalenia ich z budowy i szukania kogoś innego. Zobaczymy,hmmm jacy teraz będą słowni...


Dokszatałcamy się też w kwestii bramy garażowej i bramy wjazdowej na działkę...strasznie drogo nam to wyceniają i zastanawiamy się co wybrać.


I ostatni temat - może coś doradzicie, a mianowicie:
Szukamy dobrej oczyszczlni i chcemy montować w najbliższym czasie.

Jak na razie na działce był Pan z tej firmy:
http://www.ekodren.pl/?gclid=CJGense9vq8CFcNF3wodIyBBwA

Rozwiązania mają bardzo fajne, to szwedzkie oczyszczalnie, niestety są drodzy - cena z VAT 8 tyś plus z montażem, żwirkiem, koparką, etc wychodzi pewne 10 tyś a nawet 10 i pół za całość, no sam VAT pewnie odzyskamy.
Gość prezentował wszystkie jakościowe walory....tylko ta cena nas trapi.
Facet z tej firmy przekonuje nas że kupowanie oczyszczalni w catoramie z 3, 5 tyś to wyrzucone pieniądze.
Co o tym myślicie?
Czy szukać tańszej oczyszczalni?

TAR
18-04-2012, 15:47
Nutka, zawsze warto miec dla porownania ze 2 lub 3 oferty.

aLien01
18-04-2012, 20:36
Nutka jeśli Ci mogę pomóc to polecam oczyszczalnię firmy EKOPOL http://oczyszczalnia.net/ u mnie działa już 2 lata i jak na razie sobie chwalę.

Nutka_
19-04-2012, 11:35
Nutka jeśli Ci mogę pomóc to polecam oczyszczalnię firmy EKOPOL http://oczyszczalnia.net/ u mnie działa już 2 lata i jak na razie sobie chwalę.

Dzięki aLien, sprawdzę sobei jaka to oczyszczalnia.

Dalej rozkminiamy ten temat. Znalazłam jeszcze kilka ofert tańszych oczyszczalni ale tam goście nawet nie pytają jaką mamy glebę, nic zupełnie, za 6 - 7 tyś chcą zrobić całość.
Przy tej ekodren gość był na działce, sprawdzał ziemię, wyniki odwiertów, etc, zalecił wielkość i ilość żwirku który miałby iść (całkiem sporo i określona granulacja), nie wiem, jak na razie opócz ceny to nam się ta firma podoba. No i oczywiście chcielibyśmy żeby to działało bezproblemowo a glebę mamy mocno gliniastą więć sprawa o tyle istotna.
No nic, będziemy myśleć dalej:)

Nutka_
19-04-2012, 12:48
Ja jeszcze o tej oczyszczalni.

aLien - fajnie też ta Twoja wygląda, wydaje mi się że jakoś bardzo podobna do tej szwedzkiej ekodren, którą wcześniej sprawdzałam.
Cena tez prawie taka sama (Twoja 6650 a moja 6900) plus oczywiście żwir i koparka to wychodzi taka cena koło 10 tyś.
Jedna różnica jest - do Twojej jest większa powierzchnia potrzebna i wydaje mi się że by się u nas nie zmieściła.
Ale ogólnie wygląda fajnie.
Dziękuję i pozdrowienia

margaret2011
22-04-2012, 17:31
Witam.
Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.
Pozdrawiam

margaret2011
22-04-2012, 17:34
Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?

TAR
22-04-2012, 18:12
Witam.
Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.
Pozdrawiam

wylewki poczatek kwietnia, ocieplenie poddasza koniec maja, zabudowa sufitow czerwiec, elewacje lipiec



Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?


tak dostalismy, atest szczelnosci i dane techniczne - jest potrzebny do odbioru

kojak139
22-04-2012, 19:25
Witam
Co sądzicie o tej wycenie??
Etap przed tynkami.
vc garaż-120ZŁ
umywalka garaż-120zł
pralka-120zł
zlew w pralni-120zł
grzejnik garaż 2 szt-220zł
grzejnik pralnia -110 zł
kratka w garażu fi 110-20 zł
woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł
umywalka-120zł
kabina-120zł
vc geberit-200zł
grzejnik łazienka dół-110zł
zmywarka-120zł
zlewozmyak kuchnia-120zł
wanna-120zł
vc geberit-200zł
umywalka-120zł
grzejnik łazienka góra-110zł
pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł
ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL
podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł
podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

suma 3300zł + podłogówka

kristos07
22-04-2012, 22:13
hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...

TAR
22-04-2012, 22:35
wrzuccie do ulubionych "folder publiczny" mWilQ-a tam sa wszystkie dane, haslo chyba to mwrodo lub mwirodo, albo przeszukiwanie watku tez szybko mozna znalezc :)

tu folder publiczny:
http://www.4shared.com/dir/qkLufkTG/archon.html

no moze nie wszystkie dane ale duzo :D

margaret2011
23-04-2012, 07:22
Witam
Co sądzicie o tej wycenie??
Etap przed tynkami.
vc garaż-120ZŁ
umywalka garaż-120zł
pralka-120zł
zlew w pralni-120zł
grzejnik garaż 2 szt-220zł
grzejnik pralnia -110 zł
kratka w garażu fi 110-20 zł
woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł
umywalka-120zł
kabina-120zł
vc geberit-200zł
grzejnik łazienka dół-110zł
zmywarka-120zł
zlewozmyak kuchnia-120zł
wanna-120zł
vc geberit-200zł
umywalka-120zł
grzejnik łazienka góra-110zł
pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł
ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL
podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł
podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

suma 3300zł + podłogówka

To jest cena za samą robociznę?

mWilQ
23-04-2012, 07:34
Witam.
Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.
Pozdrawiam

Według mnie nie tyle istotny jest czas schnięcia, co warunki temu sprzyjające. Bo tydzień czasu przy +25 i przy +5 stopniach będzie miał inny wpływ na posadzki.


Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?

Na pewno możliwości kończą się na szambie? Nie można tam zrobić oczyszczalni? Zrób wywiad środowiskowy, przejdź się po sąsiadach, zadzwoń do urzędu. Może oczyszczalnia będzie lepszym rozwiązaniem.


hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...

Zależy jaki materiał. Kable mają sporą rozpiętość cenową. Zawsze podczas wycen życz sobie od wykonawców wyceny za robociznę i zestawienie materiału. Bo ja np nie zaryzykowałbym kupna kuchni ze sprzętem za 20 tyś. Bo jakiego producenta, jakie modele itd... Cena za punkt waha się w zależności od regionu od 30 do 60zł (ta druga to już bardziej rozwinięte instalacje).

fiona123
23-04-2012, 07:57
hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\??


Chyba Nutka podawała parę postów wcześniej, że wyszło 625m^2. Ja liczyłam z projektu, tylko dla Rodo z pojedynczym garażem (bez piwnic) - parter i poddasze i wyszło koło 630m^2

mWilQ
23-04-2012, 08:12
Chyba Nutka podawała parę postów wcześniej, że wyszło 625m^2. Ja liczyłam z projektu, tylko dla Rodo z pojedynczym garażem (bez piwnic) - parter i poddasze i wyszło koło 630m^2

Właśnie ja też liczyłem z projektu dla pojedynczego rodo i mi wyszło podobnie, a niektórym wychodziło mniej na podwójnym ;)
Dla potwierdzenia, bo mi to spać nie dawało latałem z miarką po każdym pomieszczeniu.

margaret2011
23-04-2012, 08:25
mWilQ
Niestety u nas jest ochrona wód gruntowych i gmina nie wyraża zgody na przydomową oczyszczalnię, a poza tym w planach jest kanalizacja. A w sprawach atestu nie masz żadnych info?
Ppozdrawiam

mWilQ
23-04-2012, 08:50
mWilQ
Niestety u nas jest ochrona wód gruntowych i gmina nie wyraża zgody na przydomową oczyszczalnię, a poza tym w planach jest kanalizacja. A w sprawach atestu nie masz żadnych info?
Ppozdrawiam

Tylko tyle, że podczas odbioru przez inspektorat zostałem poproszony o wszystkie dokumenty związane z oczyszczalnią. U mnie na szczęście projektant adaptujący wcisnął dokumentację do projektu i to wystarczyło. Co do samej oczyszczalni, kiedyś miałem gazetkę, w której były przedstawione różne rozwiązania, m.in. takie do gruntów z wysokimi wodami. Robili tam nasyp ziemi, były jakieś studzienki i wszystko zostało obsadzone specjalnymi roślinkami. Wyglądało dobrze i przede wszystkim spełniało funkcję odbioru szamba.

Konto usunięte na żądanie
23-04-2012, 09:47
12 000 zł za elektrykę z materiałem- jeśli w tej wycenie jest już tablica wraz z osprzętem to powiedzmy, że cena jest ok. Jeśli nie to jest to bardzo droga oferta bo wychodzi ok 75zł/punkt. U mnie chłopaki biorą 55-60 zł za punkt z materiałem. Bywają też ofert po 40zł/punkt z materiałem :) ale cwaniaki liczą że żarówka i wyłącznik to 2 punkty, a schodowy to już 3 i tak za typowy punkt to i 120 zeta wychodzi.

Nutka_
23-04-2012, 12:47
hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...

Cześć,

U nas wyszło 570 z podwójnym garażem ale nie odliczaliśmy jeszcze okien balkonowych, itd bo jeszcze nie skończona robota, jakieś 550 myślę wyjdzie całość (ale uwaga - my nie tynkujemy sufitu garażu i tej ściany garażu która styka się z domem - tam będziemy ocieplać styropianem więc nie ma sensu tynkować.)
Acha no i my mamy rodka z podwójnym garażem ale BEZ PIWNICY.
Cały dom mierzyliśmy z centymetrem w ręce więc chyba jest dokładnie:)

Cena za elektryjką nie jest zła ale jakaś dobra też nie - my robiliśmy miesiąc temu, cały materiał zamawialiśmy w sklepie internetowym, skrzynki mamy dwie (na górze i na dole), robocizna 33 zł za punkt, też mamy ponad 150 punktów, całość elektrucy zrobili sprawnie w niecałe 2 tygodnie. Cena za wszystko (robota+ materiał) 10 tyś

A co do tego że forum zamarło - to chyba przyszła ładna pogoda i wszyscy przystąpili do pracy na budowach:))

Pozdrowienia!

renata400
23-04-2012, 13:18
No nareszcie forum ożyło;)Witam

Mam pytanie do Nutki: Przeglądałam Wasz dzienniczek i zauważyłam,że macie okna w kolorze orzech. Czy macie już drzwi wejściowe do domu? Jeśli tak to bardzo proszę o zdjęcia i nazwę firmy z jakiej zamawialiście.Pozdrawiam Renata

mWilQ
23-04-2012, 13:20
Cześć,

U nas wyszło 570 z podwójnym garażem ale nie odliczaliśmy jeszcze okien balkonowych, itd bo jeszcze nie skończona robota, jakieś 550 myślę wyjdzie całość (ale uwaga - my nie tynkujemy sufitu garażu i tej ściany garażu która styka się z domem - tam będziemy ocieplać styropianem więc nie ma sensu tynkować.)
Acha no i my mamy rodka z podwójnym garażem ale BEZ PIWNICY.
Cały dom mierzyliśmy z centymetrem w ręce więc chyba jest dokładnie:)

Cena za elektryjką nie jest zła ale jakaś dobra też nie - my robiliśmy miesiąc temu, cały materiał zamawialiśmy w sklepie internetowym, skrzynki mamy dwie (na górze i na dole), robocizna 33 zł za punkt, też mamy ponad 150 punktów, całość elektrucy zrobili sprawnie w niecałe 2 tygodnie. Cena za wszystko (robota+ materiał) 10 tyś

A co do tego że forum zamarło - to chyba przyszła ładna pogoda i wszyscy przystąpili do pracy na budowach:))

Pozdrowienia!

łooo... to u mnie ponad dwa razy tyle punktów, firma weszła pierwszego dnia osadzić puszki, zrobić otwory, drugiego kable (dużo więcej niż w tradycyjnej elektryce) i trzeciego dnia przyjechałem na rozliczenie :P

renata400
23-04-2012, 13:31
A u nas nareszcie SSZ:)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113129&d=1335180553
Jak widać nasze aktualne drzwi proszą się o wymianę;)

Nutka_
23-04-2012, 14:33
łooo... to u mnie ponad dwa razy tyle punktów, firma weszła pierwszego dnia osadzić puszki, zrobić otwory, drugiego kable (dużo więcej niż w tradycyjnej elektryce) i trzeciego dnia przyjechałem na rozliczenie :P

Heh:) No możliwe, wierzę że tak było. Tempo dobre:) Tylko pewnie trochę wiecej osób u Ciebie pracowało - u nas 2ch elektryków przez jakieś 7 - 8 dni roboczych, ale ładnie zrobili, tynkarze teraz pracują i są zadowoleni.
Rany, chciałabym już zamknąć tą mokrą robote :)

Nutka_
23-04-2012, 14:37
Witaj Renia,

Twoje zdjęcie malutkie ale drzwi chyba macie zbite z desek? U nas tak identycznie - też się proszą o wymianę:)
Będziemy to pewnie po tynkach robić, temat mamy jeszcze nie rozpoznany. Tylko teraz na targach budowlanych w sobotę jakieś oglądaliśmy ale jeszcze bez decyzji, nei podobały mi się za bardzo.
Nie wiem nawet czy drzwi po wylewkach się nie robi? Nie wiem...? Musze się wywiedzieć:)

Widzę za to że macie bramę garażową - zdradzisz jaka firma? Własnie jesteśmy na etapie wybierania - rozważamy Wiśniewski i Migas door - Wiśniewski dał lepszą cenę, brama bardzo podobna, ocieplana 4 cm, segmentowa - chyba taka jak Wasza.

TAR
23-04-2012, 14:45
drzwi montowalismy przed sama elewacja a i tak mamy zniszczone ,szkoda wczesniej.

Nutka_
23-04-2012, 15:03
drzwi montowalismy przed sama elewacja a i tak mamy zniszczone ,szkoda wczesniej.

O, TAR - chyba skorzystam z Twojej rady.... w sumie to nasze drzwi z desek na kłódkę działają dobrze więc niech sobie na razie zostaną. W środku i tak mamy alarm więc nie robi nam różnicy że nie ma jeszcze tych finalnych.

Ale Renia jak wybierzesz orzeczowe drzwi to daj znać jakie:)

renata400
23-04-2012, 15:49
No tak drzwi mamy zbite z desek(zdjęcie z poprzedniej strony powiększone;) ) W planach mieliśmy zostawić takie do zakończenia prac, ale wszyscy mówią,że okna fajne ale drzwi do wymiany:) No i przez weekend szukaliśmy i nawet wpadły nam w oko jedne,o takie:http://www.stolpaw.com.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne/fav38-inox ale cena:jawdrop: 3800zł. No i teraz problem,bo to nie mało kasy a nie uśmiecha się nam ich zmieniać zanim się nimi nie nacieszymy. Trzeba to jeszcze przemyśleć. A co do bramy to kupiliśmy ją jakiś czas temu od znajomego za 1800zł z napędem i 2 pilotami. Brama z firmy HORMANN. Niestety troszkę różni się kolorem, ale trzeba lubić co się ma;)
I jeszcze jedno: Ja jestem w tym domku zakochana. Wszystko mi się w nim podoba i nie zamieniłabym GO na żaden inny, ale to pewnie też dlatego że widzę go 2 razy do roku;)

kojak139
23-04-2012, 16:36
To jest cena za samą robociznę?
Tak cena za robociznę.
Może ktoś wrzuci swoją wycenę, ewentualnie na email- [email protected]

kristos07
23-04-2012, 19:09
dzięki za odpowiedzi. acha zapomniałem napisać że do tynkowania będą też skosy ., bo mam zalewane betonem...ma może ktoś zdjęcia z salonu chodzi mi o lampy na suficie jak macie rozmieszczone???

kojak139
23-04-2012, 19:59
Jeszcze raz proszę o ustosunkowanie się do wyceny hydrauliki c.o. woda, kanalizacja???
vc garaż-120ZŁ
umywalka garaż-120zł
pralka-120zł
zlew w pralni-120zł
grzejnik garaż 2 szt-220zł
grzejnik pralnia -110 zł
kratka w garażu fi 110-20 zł
woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł
umywalka-120zł
kabina-120zł
vc geberit-200zł
grzejnik łazienka dół-110zł
zmywarka-120zł
zlewozmyak kuchnia-120zł
wanna-120zł
vc geberit-200zł
umywalka-120zł
grzejnik łazienka góra-110zł
pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł
ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL
podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł
podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

suma 3300zł + podłogówka
CENA ZA ROBOCIZNE

80mariusz80
24-04-2012, 08:38
Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

80mariusz80
24-04-2012, 08:41
@kojak139
U mnie robocizna 5700 PLN: wod-kan 100% w obrębie domu i wypuszczenie rur na zewnątrz; c.o. i c.w.u. 100% (połączenie piec-komin, kompletne orurowanie, test instalacji, powieszenie grzejników, itd. itp.).

mWilQ
24-04-2012, 09:12
Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

Ja nie dawałem, mam za to kilka pętelek podłogówki w garażu i kotłowni za nim. W zimie w garażu miałem tak samo ciepło jak w każdym innym pomieszczeniu. Jedynie co to nad nim mam zamiast dwóch nadmuchów jeden (mało miejsca na suficie bo zostawiłem na wierzchu belki) i przez to w pokoju jest ok 1-2 stopni mniej niż w innych pomieszczeniach.

michur
24-04-2012, 10:16
Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

Ja dałem styropian 5cm ale nie mam porównania jak by było bez. Garaż lekko ogrzewany - nie do takiej temperatury jak reszta domu. W łazience i gabinecie temperatura taka jaką chcemy.

TAR
24-04-2012, 10:32
Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

na scianie 10 cm, na suficie chyba tez 10 cm, posadzka tak jak w projekcie na zewnątrz 15 cm. nie bylo potrzeby ogrzewac garazu (na wszelki wypadek mamy tam grzejnik, oprocz tego mamy przewietrzak grawitacyjny przez sciane - nie mamy za to komina) łazienka za garazem - grzejnik wylaczony - nie bylo potrzeby grzac, kotłownia grzejnik wylaczony - nie bylo potrzeby grzac, tu tez mamy dodatkowy przewietrza grawitacyjny przez sciane wiec swieze powietrze dociera na biezaco. w salonie ciepło :) Aha nie mamy podłogówki tylko grzejniki dobrane pod kociol kondensat. Pozdr. A.

Nutka_
24-04-2012, 10:55
Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

My jeszcze nie mieszkamy ale będziemy ocieplać sufit garażu i ścianę graniczącą z domem. Kierownik budowy nam tak doradził (sam ma podobny domek z archonu i mówi że to obowiązkowo).

W garażu zrobiliśmy miejsce na grzejnik ale nie zamierzamy go ogrzewać tak mocno jak reszty domu i stąd tez koneiczność ocieplenia.

mWilQ
24-04-2012, 11:11
My jeszcze nie mieszkamy ale będziemy ocieplać sufit garażu i ścianę graniczącą z domem. Kierownik budowy nam tak doradził (sam ma podobny domek z archonu i mówi że to obowiązkowo).

W garażu zrobiliśmy miejsce na grzejnik ale nie zamierzamy go ogrzewać tak mocno jak reszty domu i stąd tez koneiczność ocieplenia.

"Konieczność" w czyim przekonaniu? Ja już mieszkam, zimę mam za sobą i nie widzę potrzeby ocieplania ściany wewnętrznej. Co więcej powiem, garaż w moim ustawieniu na działce, jest jednym z najcieplejszych pomieszczeń.

P.S. ile może kosztować ogrzewanie takiego pomieszczenia?

TAR
24-04-2012, 11:30
mWilQ mysle, ze tu nawet nie chodzi o koszt ogrzania garazu ale o to by garaz nie wychladzal pozostalych pomieszczeń, wg. projektu styro jest i na scianie i na suficie (nie wiem czemu dalam 10 cm skoro w projekcie jest 5) sam koszt tego 5 cm styro w zasadzie zaden a zyski na ogrzewaniu potrafia byc znaczne.

Nutka_
24-04-2012, 11:39
"Konieczność" w czyim przekonaniu? Ja już mieszkam, zimę mam za sobą i nie widzę potrzeby ocieplania ściany wewnętrznej. Co więcej powiem, garaż w moim ustawieniu na działce, jest jednym z najcieplejszych pomieszczeń.

P.S. ile może kosztować ogrzewanie takiego pomieszczenia?

Jeśli grzejesz w garażu to konieczności nie ma rzeczywiście, ale wydaje mi się że jednak więcej ludzi nie ma w garażu tak ciepło jak w domu.
Osobiście jakoś nie widze potrzeby ogrzewania garażu, a juz na pewno nie będzie "najcieplejszym pomieszczeniem w domu" (po co????) dlatego chcemy odciąć to pomieszczenie od domu ociepleniem ściany.
W pokoju nad garażem chcemy zrobić naszą sypialnię - ktoś już narzekał ostatnio z forumowiczów że nie ocieplił sufitu garażu i ma zimno w tym pokoju.
Koszt ogrzewania garażi może nie byłby jakiś wielki ale u nas podwójny garaż to jakieś 45 metrów, nie widzę po prostu potrzeby jego ogrzewania w zimie a koszt ocieplenia tych dwóch powierzchni jest już w ogóle mały.
Pozdrowienia

80mariusz80
24-04-2012, 21:34
Wow, ale odzew... Dziękuję każdemu za odpowiedź :)

mWilQ
25-04-2012, 07:16
...
Osobiście jakoś nie widze potrzeby ogrzewania garażu, a juz na pewno nie będzie "najcieplejszym pomieszczeniem w domu" (po co????)...

Wyszło poza planem. Rurki ułożono z dużymi odstępami (przynajmniej trzy razy dalej od siebie niż w innych pomieszczeniach i mimo to garaż przyjemnie się nagrzewa i trzyma to ciepło. Z tym, że ja mam pojedyncze stanowisko, a to jest jest "kilka" metrów w porównaniu z lotniskiem na dwa auta.

margaret2011
25-04-2012, 13:51
Witam. Napiszcie mi ile w rodo6z pojedynczym garażem może kosztować ocieplenie dachu i zabudowa poddasza, według parametrów z projektu. Chodzi mi o przybliżoną cenę. Ile Wy zapłąciliściem a może robiliście dodatkowe ocieplenie. Jeden z wykonawców zapytał mnie też czy chcę rusztowanie pod gk z atestem czy bez? Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.

mWilQ
25-04-2012, 14:03
Witam. Napiszcie mi ile w rodo6z pojedynczym garażem może kosztować ocieplenie dachu i zabudowa poddasza, według parametrów z projektu. Chodzi mi o przybliżoną cenę. Ile Wy zapłąciliściem a może robiliście dodatkowe ocieplenie. Jeden z wykonawców zapytał mnie też czy chcę rusztowanie pod gk z atestem czy bez? Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.

Robociznę za poddasze i strych miałem wycenianą na ok 12 tyś.

kojak139
25-04-2012, 21:16
Witam
czy dawaliście obowiązkowo izolacje z papy termozgrzewalnej na chudziaka przed wylewkami a właściwie na etapie robienia wod-kan? I jak to wygląda jeśli ktoś ma dom podpiwniczony. Ja mam dom z piwnicą garaz jest na gruncie i zastanawiam się czy izolować?
Poradźcie coś.

piniaS
25-04-2012, 22:05
Witam
czy dawaliście obowiązkowo izolacje z papy termozgrzewalnej na chudziaka przed wylewkami a właściwie na etapie robienia wod-kan? I jak to wygląda jeśli ktoś ma dom podpiwniczony. Ja mam dom z piwnicą garaz jest na gruncie i zastanawiam się czy izolować?
Poradźcie coś.

Witam!Ja mam dom z piwnicą i nie dawałam papy termozgrzewalnej na chudziaku tylko taka folie zwana izolacją poziomą,a następną na stropie przed pustakami żałuje ze nie dałam jeszcze jednej warstwy na wysokości parapetów w piwnicy!
foto: http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2656&attachmentid=57939
Pozdrawiam

80mariusz80
25-04-2012, 22:19
Ja aktualnie izoluję sobie piwnicę przed wylewkami. Na chudziak dałem 3x Izoplast Dysperbent (lepik wodochronny i przeciwwilgociowy) - koniecznie na bazie wody, nie rozpuszczalników. Na to gruba folia budowlana 0.4mm. Następnie styropian 3+4 cm, hydrofobiczny i o podwyższonej lambdzie, na to znowu gruba folia budowlana. Na wierzch przyjdą wylewki 5-7 cm, zbrojone. Zastanawiam się, czy nie zastosować żwiru do betonowej wylewki, żeby zwiększyć nacisk na tą przekładankę (mam nierówności).
Pod garażem też mam piwnicę, więc tam nic nie izoluję na posadzce.

Ancyk
27-04-2012, 08:13
Witajcie, proszę o pomoc odnośnie schodów.Jaką macie długość stopni na dole a jaką w górnych stopniach czy te na górze są krótsze?Niestety spaprali nam schody ścianka od łazienki nachodzi na schody a to dlatego że schody górne są w tej chili za długie .KKierownik budowy radzi nam burzyć ścianę ściąć o 10cm schody górne tak,żeby ścianka z łazienki nie wchodziła na schody,twierdzi jednak ,ze wtedy stopnie górne będą sporo krótsze od tych dolnych ok 13cm.Napiszczie proszę jak to jest u was.Nikt nam nie doradził schody mamy zabiegowe bez spocznika. Jestem ciekawa czy można by było jeszcze na tym etapie je poprawić???Dla zainteresowanych mogę przesłąć piękny projekt sypialni na garażem wraz z łazienką.Pozdrawiam serdecznie

mWilQ
27-04-2012, 10:02
Witajcie, proszę o pomoc odnośnie schodów.Jaką macie długość stopni na dole a jaką w górnych stopniach czy te na górze są krótsze?Niestety spaprali nam schody ścianka od łazienki nachodzi na schody a to dlatego że schody górne są w tej chili za długie .KKierownik budowy radzi nam burzyć ścianę ściąć o 10cm schody górne tak,żeby ścianka z łazienki nie wchodziła na schody,twierdzi jednak ,ze wtedy stopnie górne będą sporo krótsze od tych dolnych ok 13cm.Napiszczie proszę jak to jest u was.Nikt nam nie doradził schody mamy zabiegowe bez spocznika. Jestem ciekawa czy można by było jeszcze na tym etapie je poprawić???Dla zainteresowanych mogę przesłąć piękny projekt sypialni na garażem wraz z łazienką.Pozdrawiam serdecznie

Wrzuć zdjęcia sytuacyjne. Z pewnością łatwiej Ci będzie przestawić ściankę niż poprawić schody. Pamiętaj, żeby za bubla nie płacić, chyba, że ekipa zadeklaruje się wykonać to prawidłowo ze swoich materiałów.

agazaw
27-04-2012, 15:52
hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...

Witam !
czytam twoją kwotę za ekektrykę i jestem w szoku bo w moim regionie ceny się wahają między 4,5 tyś a 7 tyś z materiałem pozdrawiam

kristos07
28-04-2012, 00:16
też mi się wydaje że dużo , elektryka wraz z alarmem w tej cenie też jest skrzynka i to coś jak by burza była żeby komp.telewizora nie popaliło , ale elektryke mam trochę skompilkowaną i się nazbierało punktów,też planuje rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie,tylko nie wim czy zastosować na pilota czy na kontakt tylko że była by opcja zamykania np.w korytarzu jednym przyciskiem wszystkie rolety,góra i dół,jak możecie mi doradzić odnośnie rolet to był bym wdzięczny,jakiej firmy macie i jak się sprawują,okna mam już zamontowane,z firmy okno plus 3szybowe z zawiasem ukrytym.pozdrawiam

ArKaMa
28-04-2012, 10:08
też mi się wydaje że dużo , elektryka wraz z alarmem w tej cenie też jest skrzynka i to coś jak by burza była żeby komp.telewizora nie popaliło , ale elektryke mam trochę skompilkowaną i się nazbierało punktów,też planuje rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie,tylko nie wim czy zastosować na pilota czy na kontakt tylko że była by opcja zamykania np.w korytarzu jednym przyciskiem wszystkie rolety,góra i dół,jak możecie mi doradzić odnośnie rolet to był bym wdzięczny,jakiej firmy macie i jak się sprawują,okna mam już zamontowane,z firmy okno plus 3szybowe z zawiasem ukrytym.pozdrawiam

U mnie sterowanie rolet wygląda tak:
Przy każdej jest wyłącznik dzwonkowy ze sterownikiem pozwalający zamykac/ otwierać pojedyńczą roletę.
Pomieszczenia z kilkoma oknami(salon, sypialnia, rekreacja) posiadają dodatkowy wyłącznik sterujący wszytkimi roletami w pomieszczeniu.
Dodatkowo sa dwa wyłączniki w wiatrołapie - odpowiednio: wszystkie rolety na parterze i w całym domu
A na piętrze w korytarzu wyłącznik wszytkich rolet na tej kondygnacji.
Sterowniki rolet RCS4 i |RCS3 (grupowy).
Pilota nie mam, ale steroniki grupowe podpięte sa do centrali alarmowej (sterowanie SMS, timer i co tam do głowy wpadnie :):) )
zatem z fotela mogę kierowac ich pracą.

Konto usunięte na żądanie
28-04-2012, 10:23
W końcu przegryzłem się z tematem pokrycia dachowego. Po długim namyśle blacha czy dachówka padło na dachówkę będziemy robić Creaton Terra Optima angoba łupek- na dzień dzisiejszy bez okien dachowych wycena z robocizną to ok 32 000 zł.

W kwestii tych udogodnień, o których piszecie (sterowanie, sms itp.) Rozkminiałem to ostatnio i tak się zastanawiam czy robi się to po to żeby z tego korzystać czy tylko dla zasady posiadania- widzę to na przykładzie znajomego - no ma - wydał sporo kasy na te bajery, a mieszka już od roku i połowa tego ustrojstwa jeszcze nie działa bo nie ma czasu tego popodłączać. Jak widać w tym przypadku jest zastanawiające czy warto było wydać na to kasę...

Co do rolet to żałuje, że nie podniosłem nadproży żeby zostawić miejsce na kasetkę- teraz ew. pozostaje zamontowanie albo w oknie albo do nadproża. Ciekaw jestem jak przy roletech, które są często zasłaniane zachowują się kwiaty.

TAR
28-04-2012, 11:35
lookmen - dobry wybor z dachowka, okno dachowe w najmniejszym pokoiku polecam - bez niego bedzie za ciemno :)

ArKaMa
28-04-2012, 11:39
...
W kwestii tych udogodnień, o których piszecie (sterowanie, sms itp.) Rozkminiałem to ostatnio i tak się zastanawiam czy robi się to po to żeby z tego korzystać czy tylko dla zasady posiadania- widzę to na przykładzie znajomego - no ma - wydał sporo kasy na te bajery, a mieszka już od roku i połowa tego ustrojstwa jeszcze nie działa bo nie ma czasu tego popodłączać. Jak widać w tym przypadku jest zastanawiające czy warto było wydać na to kasę.
Sterowniki do rolet jakies trzeba kupić, żeby nimi sterować (pomijam sznurek :) ) Rozwiązania sterowania grupowego są bez i przewodowe. Ja wybrałem przewodowe, podłączone również do centrali, która ma sterownie SMSami. Zatem sterowniki i centralę i tak bym kupił, kosztem dodatkowym jest kilkadziesiąt metrów skrętki ( od centrali do wyłączników).



Co do rolet to żałuje, że nie podniosłem nadproży żeby zostawić miejsce na kasetkę- teraz ew. pozostaje zamontowanie albo w oknie albo do nadproża. Ciekaw jestem jak przy roletech, które są często zasłaniane zachowują się kwiaty.

Nadproża podniosłem - kwiaty w ilości czterech żyją :)

kristos07
28-04-2012, 14:44
hej
możecie min napisać jakiej firmy macie rolety zewnętrzne i ile was kosztowały razem ze sterowaniem??,ja jeszcze rolet nie mam i wtym roku nie bede miał,jak to u was wyglądało,a elektyk przychodzi końcem maja, i musze mu jakoś wytłumaczyć jak to ma działać,wypuszczaliście kabel na zewnątrz do silnika. np. wszystkie silniki są z jednej strony...

ArKaMa
28-04-2012, 23:35
hej
możecie min napisać jakiej firmy macie rolety zewnętrzne i ile was kosztowały razem ze sterowaniem??,ja jeszcze rolet nie mam i wtym roku nie bede miał,jak to u was wyglądało,a elektyk przychodzi końcem maja, i musze mu jakoś wytłumaczyć jak to ma działać,wypuszczaliście kabel na zewnątrz do silnika. np. wszystkie silniki są z jednej strony...

Rolety miałem zamontowane razem z oknami.
Zasilanie musisz doprowadzic do każdego okna, niektóre systemy sterowania wymagają, aby było z jednej fazy, albo trzeba zastosowac separator faz.
Reszta czyli kable do sterowania określisz dopiero po wybraniu sposobu sterowania. zasilanie 3 żyły , sterowanie w zależności od systemu od dwóch zył w górę.

Ancyk
29-04-2012, 06:29
Witajcie ponawiam pytanie o schody napiszcie proszę jaka jest ich długość na dole czyli jak się wchodzi na nie z salonu a jaka dł u góry przy wejściu do pokoi(chodzi mi o dł stopnia), czy jest jednakowa, czy może te u góry stopnie wychodzą krótsze o kilka centymetrów? Jutro mają mi burzyć ściankę od łązienki żeby nie nachodziła na schody oraz ścinać schody u góry więc ta inf. od was bardzo mi się przyda. Dziękuję

TAR
29-04-2012, 10:25
Ancyk , zakladam, ze chodzi o glebokosc stopnia, ja mam i u gory i na dole takie same (pomijajac stopnie zabiegu) stopnica beton 26,5 cm, stopnica na gotowo drewno - 30 cm

Konto usunięte na żądanie
29-04-2012, 11:39
Ancyk, a jak przesuną ścianę łazienki to schody się poprawią? A łazienka pewnie się zmniejszy... - pamiętaj że schody powinny ładnie się prezentować bo w końcu kilka razy dziennie po nich latasz :)

Ja bym kazał rozwalać schody i zrobić jak w projekcie- wiem że to bardziej hardkorowe ale jak zpieprzyli to niech poprawiają.

Dziś będę na działce to zmierzę swoje schody.

P.S. post o 4:29 widzę że te schody Ci spać nie dają :)
Daj fotki jak możesz tego co tam wyszło.

--------------------EDIT-------------------

dł. stopnia 27 cm
wysokość 16 cm.

Ancyk
29-04-2012, 22:20
TAR, chodzi mi o szerokość klatki schodowej czyli długość stopnia:) może źle się ostatnio wyraziłam. LOKMEN, nie wiem czemu tak późno pojawił się post pisałam go około 22:):) Na rozwalenie schodów chyba trochę póżno elektryka i wod-kan już zrobione za chwilę wchodzą tynkarze mamy tylko jutrzejszy dzień na poprawki.tak więc jeżeli przesuniemy ścianę od łazienki zyskam 10cm schodów a łazienka i tak spora wyszła więc ok tylko się martwię,ze schody u góry będą za wąskie bo muszą je zaś ściąć, dziwi mnie jednak to,że nie są takie same wymiary....Pozdrówka i czekam na wymiary dziękuje

TAR
30-04-2012, 09:52
Ancyk, szerokosc klatki schodowej na dole i u gory beton 100 cm, ze stopnica 103 cm, za wyjatkiem 3 dolnych 106 cm. zakladam ze o to pytasz :)

Ancyk
30-04-2012, 10:02
Wielkie dzięki TAR tak o to mi chodziło dziekuję i pozdrówka

TAR
30-04-2012, 10:33
te 100 cm to musi byc minimum, i tak byly problemy w wnoszeniem sofy na gore, a nie mamy sciany w czesci salonu (tam gdzie w projekcie jest pokoj)

mWilQ
30-04-2012, 10:48
te 100 cm to musi byc minimum, i tak byly problemy w wnoszeniem sofy na gore, a nie mamy sciany w czesci salonu (tam gdzie w projekcie jest pokoj)

Zgadzam się, ja przed wnoszeniem biblioteczki i sofy zaplanowałem każdy ruch :D Jak ktoś lubi wyzwania to zawsze można wciągnąć na balkon :P

TAR
30-04-2012, 10:53
moja sofa na szczescie byla "rozbieralna" a meble przyjechaly w paczkach :D

sister_2
01-05-2012, 20:36
Witam. Mam wielką prośbę. Czy mógłby mi ktos podać jaką powierzchnię Wam wyliczyli do tynków wewnętrznych - dom w rododendronach 6 z garażem jednostanowiskowym. Jutro fachowcy konczą pracę i chciałabym wiedzieć czego mam sie spodziewać. Dodam, że projekt nie ma znaczących zmian. Niestety nie bywam często na forum i nie wiem czy ten temat był już poruszany. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam

Ancyk
01-05-2012, 20:52
Nasze schody po poprawkach będą miały ok 110cm także myślę że ok, elektryka skończona, hydraulika też zaczynamy tynkować,zastanawiamy się nad wyborem pieca na eko-groszek chcemy żeby można było dodatkowo różne rzeczy w nim spalić co hydraulik to poleca jakiś inny a jak jest u was?

sister_2
01-05-2012, 21:05
My mamy piec firmy sas i nasz hydraulik polecał. SAS UWT Ze sterowaniem, uniwersalny kocioł dolnego i górnego spalania (wysoki) - węgiel, mieszanka z miałem, miał, drewno

margaret2011
01-05-2012, 21:39
Hej. A ja mam pytanie z innej beczki. Wełna mineralna Rockwood czy Isover, macie jakieś uwagi co do tych dwóch firm? Napiszcie też czy ocieplaliście dach jak w projekcie czy dodaliście coś więcej. Pozdr.

sister_2 u mnie wyszło tynków 560m2

TAR
01-05-2012, 21:47
u nas 15 cm megarock + 5 cm toprock Rockwoola, jestesmy zadowoleni. mamy zaizolowany caly dach (skosy, polacie) + poddasze. czy isover i rockwool czyms sie roznia? sprawdz wspolczynniki przewodzenia ciepla i ceny. my na rockwoola dostalismy mega upusty stad nasz wybor.

Ancyk
01-05-2012, 22:47
Dzięki Sister, a ma może ktoś piec firmy Lazar?

mWilQ
01-05-2012, 22:49
Hej. A ja mam pytanie z innej beczki. Wełna mineralna Rockwood czy Isover, macie jakieś uwagi co do tych dwóch firm? Napiszcie też czy ocieplaliście dach jak w projekcie czy dodaliście coś więcej. Pozdr.

sister_2 u mnie wyszło tynków 560m2

Ja miałem mieszankę isovera super maty o tym najniższym współczynniku z rockwoolem i jeszcze jedną firmą. Jak kupowałem to były pustki w hurtowniach. Uważam, że nie ma co szaleć z tymi wartościami przenikalności, lepiej dopłacić do bardziej sprawdzonej ekipy, która dobrze ułoży wełnę.

ewelka-sochaczew
02-05-2012, 08:19
sister u mnie z jednostanowiskowym garażem poszerzonym o metr wyszło 617 metrów tynków,
ancyk a co do pieca to w ostatecznym pojedynku zastanawiałam się włąśnie nad lazarem i defro, ostatecznie wygrał defro akm uni moc 22, cena 9700zł

aLien01
02-05-2012, 08:25
ewelka-sochaczew coś dużo m2 wyszło Ci tych tynków, mi przy 2-stanowiskowym wyszło 563m2.

margaret2011
02-05-2012, 09:54
aLien01
pewnie zależy czy z sufitami czy bez

aLien01
02-05-2012, 10:22
aLien01
pewnie zależy czy z sufitami czy bez

Dokładnie ja miałem z sufitami

margaret2011
02-05-2012, 12:20
Ja miałem mieszankę isovera super maty o tym najniższym współczynniku z rockwoolem i jeszcze jedną firmą. Jak kupowałem to były pustki w hurtowniach. Uważam, że nie ma co szaleć z tymi wartościami przenikalności, lepiej dopłacić do bardziej sprawdzonej ekipy, która dobrze ułoży wełnę.

Ok. Rozumiem, a jeżeli chodzi o grubość wełny, zmieniałeś coś w stosunku do projektu?

TAR
02-05-2012, 15:33
tynkow z garazem stanowiskowym wyszlo mi z projektu 486,24 m2 (bez otworów, sufity na dole) nie uwzgledniajac podniesionej scianki kolankowej , policzyli nam 480 m2 (liczony sufit i 1 sciana garazu i wyzsza scianka) w tym obrobki naroznikow

mWilQ
02-05-2012, 20:27
tynkow z garazem stanowiskowym wyszlo mi z projektu 486,24 m2 (bez otworów, sufity na dole) nie uwzgledniajac podniesionej scianki kolankowej , policzyli nam 480 m2 (liczony sufit i 1 sciana garazu i wyzsza scianka) w tym obrobki naroznikow

Ja mierzyłem każdą długość ściany, wrysowywałem to do swojego dziennika, liczyłem i mi wyszło dla jednostanowiskowego ponad 600m2. Co do otworów to szczerze nie pamiętam, ale wszystko mam zapisane.

margaret2011 robiłem 15cm między krokwie i 10cm na zakładkę, z czego 15cm szła po sam szczyt, a 10cm zawijała się nad pokoje. Oczywiście na skosach w pokojach dwie warstwy.

TAR
02-05-2012, 20:39
mWilQ mozliwe, ze masz racje, ja moglam cos przeoczyc (np. policzyc sciane tylko z jednej strony ;) ) ale faktem jest ze policzyli mi za 480 m2, protestowalbys wtedy, ze powinni policzyc wiecej ?:lol2: choc 600 m2 , wydaje mi sie z kolei wartoscia za duza, skoro aLienowi przy 2 stanowiskowym garazu wyszlo 563 m2, z tego wynika ze moja wartosc jest prawdopodobna (u mnie garaz jednostanowiskowy)

mWilQ
02-05-2012, 21:16
mWilQ mozliwe, ze masz racje, ja moglam cos przeoczyc (np. policzyc sciane tylko z jednej strony ;) ) ale faktem jest ze policzyli mi za 480 m2, protestowalbys wtedy, ze powinni policzyc wiecej ?:lol2: choc 600 m2 , wydaje mi sie z kolei wartoscia za duza, skoro aLienowi przy 2 stanowiskowym garazu wyszlo 563 m2, z tego wynika ze moja wartosc jest prawdopodobna (u mnie garaz jednostanowiskowy)

Przypuszczam, że tutaj rozchodzi się o uwzględnienie otworów (okna, drzwi) i sufitów i ewentualnie do jakiej wysokości pociągnięte są tynki, bo to też troszkę metrów zrobi. Wiadomo im mniej liczą, tym lepiej dla inwestorów ;)

fiona123
02-05-2012, 22:35
mWilQ mozliwe, ze masz racje, ja moglam cos przeoczyc (np. policzyc sciane tylko z jednej strony ;) ) ale faktem jest ze policzyli mi za 480 m2, protestowalbys wtedy, ze powinni policzyc wiecej ?:lol2:

No nie, na pewno nie, ale jak ja kazałam oszacować pi x drzwi, to krzyknęli 700. Wtedy wzięłam się za grzebanie po forum i znalazłam parę Waszych postów. Potem wzięłam się sama za liczenie z projektu i wyszło mi niecałe 640 (maksymalnie).

Teraz będę protestować jeśli wyjdzie im więcej niż Tobie :mad:

Nutka_
02-05-2012, 23:25
700 metrów he he, a to dobre:)

U nas jak u aLiena - 550 metrów, podwójny garaż.
Tynki skończyli w piątek, jesteśmy bardzo zadowoleni, na pewno nie będziemy robić gładzi, wszystko teraz schnie.

Jakby ktoś potrzebował ekipy (okolice krakowa) to możemy polecić - tynki tradycyjne, cementowo-wapienne, panowie zrobili całość w 8 dni, wszystko idealnie gładziutkie.
Pozdrowienia, Dana

TAR
02-05-2012, 23:29
No nie, na pewno nie, ale jak ja kazałam oszacować pi x drzwi, to krzyknęli 700. Wtedy wzięłam się za grzebanie po forum i znalazłam parę Waszych postów. Potem wzięłam się sama za liczenie z projektu i wyszło mi niecałe 640 (maksymalnie).

Teraz będę protestować jeśli wyjdzie im więcej niż Tobie :mad:

pewnie, ze tak 515 m2, to gorna granica za ktora powinni Ci policzyc, z wliczeniem ze otwor to sciana a jak nie to bierz kierbuda, wykonawce i obmiary zrobcie z rzeczywistosci, bardziej czasochlonne ale co najmniej z 2 tysie w portfelu zostanie :)

margaret2011
03-05-2012, 13:59
Hej.
Stoję teraz przed wyborem i zakupem wyposażenia kuchennego. Może macie jakieś sugestie co do sprzętów, coś polecacie coś odradzacie, w kwestii zlewozmywaka granitowego, płyty indukcyjnej, okapu, lodówki, zamrażarki, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, zmywarki. Napiszcie na co zwracać uwagę przy wyborze. Również cenne będą uwagi co do mebli kuchennych, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie nie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

aLien01
03-05-2012, 20:42
700 metrów he he, a to dobre:)

U nas jak u aLiena - 550 metrów, podwójny garaż.
Tynki skończyli w piątek, jesteśmy bardzo zadowoleni, na pewno nie będziemy robić gładzi, wszystko teraz schnie.

Jakby ktoś potrzebował ekipy (okolice krakowa) to możemy polecić - tynki tradycyjne, cementowo-wapienne, panowie zrobili całość w 8 dni, wszystko idealnie gładziutkie.
Pozdrowienia, Dana

My też jesteśmy zadowoleni z tynków gładź dawaliśmy tylko na dole u góry mam tynki bez gładzi wyglądają super

mWilQ
04-05-2012, 11:53
Hej.
Stoję teraz przed wyborem i zakupem wyposażenia kuchennego. Może macie jakieś sugestie co do sprzętów, coś polecacie coś odradzacie, w kwestii zlewozmywaka granitowego, płyty indukcyjnej, okapu, lodówki, zamrażarki, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, zmywarki. Napiszcie na co zwracać uwagę przy wyborze. Również cenne będą uwagi co do mebli kuchennych, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie nie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

W kwestii producentów, to zależy jaki styl mebli i wyposażenia, bo niektórzy ewidentnie poszli np w nowoczesny wygląd. Kolejna sprawa, to trzymanie się jednej marki. Oczywiście przy takim wyborze można trafić na promocje, ale jednak często zdarza się, że jeden producent ma taniej zmywarkę i lodówkę, ale już piekarnik i płytę będzie miał droższą niż konkurencja. Według mnie łączenie ma sens tylko w przypadku oszczędności (o ile się trafi) i przy piekarniku i mikrofali, jeśli są umieszczane w jednej linii. W przypadku niektórych producentów np Bosch i Siemens, czy też Electrolux i AEG... można znaleźć lepszy model w niższej cenie, a wyprodukowany przez jedne ręce.

Osobiście jak wybierałem, to najpierw ustaliłem sobie limit cenowy, później określiłem sobie moje zapotrzebowania, kolejno sprawdziłem oferty w przeglądarkach cenowych i internetowych sklepach z których do tej pory korzystałem, poczytałem o sprzęcie, który rzucił mi się w o czy i dopiero zamawiałem. Tutaj warto rozważyć zakup w sklepie, który ma magazyn w Twoim rejonie (różnica w cenie może być kolosalna - ja za transport kompletu zapłaciłem 100zł, a z innego sklepu wyliczyli mi dowóz na 1100zł).

Od siebie jeszcze dodam, że mikrofali mimo, że ma 1000 opcji, to używam do podgrzania i rozmrażania... a niestety wybierałem ją pod kątem piekarnika i najtańszy pasujący model był za 1500zł, co mnie mocno irytowało. Lodówki drugi raz był nie wziął z podwójnym agregatem - gada, śpiewa, piszczy, zgrzyta. Zmywarka koniecznie 60cm (dla nas i tak wydaje się mało). Okap mam babciny od Teka i zadowolony nie jestem. Płytę mam z dużym 28cm polem i dwoma łączonymi na większe podłużne naczynie i dla mnie to było rozsądne rozwiązanie. Zlewozmywak wziąłem 1,5 komorowy z ociekaczem, z imitacji kamienia i dla mnie strzał w dziesiątkę - żadnych zacieków, cały czas tak samo wygląda.

paulina123
04-05-2012, 15:59
Witam!
Prosze o opinie i własne doświadczenie nt grubości styropianu na elewacjach. Ściana z pustaka Porotherm 25cm. 15cm czy 20cm - czy przy 20 nie zasłania za bardzo okien, jak to wygląda i czy warto.
Pozdrawiam!

sister_2
04-05-2012, 16:36
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w sprawie tynków. U nas wyszło 528m2 z garażem jednostanowiskowym ale nie licząc łazienek, gdyż mamy swojego prywatnego fachowca, który zrobi nam łazienki razem z tynkami:)

redgie
05-05-2012, 11:00
Do Paulina 123 ,moim zdaniem to 15 cm wystarczy , ja mam 10 cm i jest ok, pustak max szerokosc 28 cm

mWilQ
05-05-2012, 21:49
Witam!
Prosze o opinie i własne doświadczenie nt grubości styropianu na elewacjach. Ściana z pustaka Porotherm 25cm. 15cm czy 20cm - czy przy 20 nie zasłania za bardzo okien, jak to wygląda i czy warto.
Pozdrawiam!

Chyba większość budujących z pustaka 25 wybiera 15cm styropian. Jaka różnica w cenie?

kayleigh
05-05-2012, 23:34
http://images38.fotosik.pl/1539/3315d0b12b36fe86m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3315d0b12b36fe86)
http://images50.fotosik.pl/1558/a9e56abb57dff6b6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a9e56abb57dff6b6)
http://images37.fotosik.pl/1511/79d2d43ae45bbb9fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=79d2d43ae45bbb9f)
http://images38.fotosik.pl/1539/c7902364294c7a92m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c7902364294c7a92)
Robota idzie bardzo mozolnie, ale ważne, że do przodu :) W końcu coś się dzieje!! Pozdrowienia dla wszystkich budujących, a szczególnie rodzynków z kujawsko-pomorskiego :)

asiakrzys
06-05-2012, 06:53
Witam :)
Z mężem budujemy w rododendronach 6 (G2N) w okolicach Głogów - Polkowice :) Śliczny domek ale cały czas stresuje się małym salonem :/ Niestety nie zrobiliśmy zmiany w stropie i mamy już słupy więc nie wiem czy zrezygnować z pokoju na dole i mieć większy salon z słupami czy jednak zakryć słupy i zdecydować się na ten pokój :(

mWilQ
06-05-2012, 11:40
Witam :)
Z mężem budujemy w rododendronach 6 (G2N) w okolicach Głogów - Polkowice :) Śliczny domek ale cały czas stresuje się małym salonem :/ Niestety nie zrobiliśmy zmiany w stropie i mamy już słupy więc nie wiem czy zrezygnować z pokoju na dole i mieć większy salon z słupami czy jednak zakryć słupy i zdecydować się na ten pokój :(

Nie wiem, czy jeszcze będą dostępne zdjęcia w starszych postach, ale przynajmniej dwie osoby miały podobną sytuację i zaaranżowały większy salon z dwoma widocznymi słupami. Nie będziecie pierwsi :) Od siebie dodam, że salon z pokojem na dole, będzie malutki (pewnie znajdą się i tacy, co powiedzą, że w zupełności wystarczy - wedle potrzeb).

TAR
06-05-2012, 18:52
Witam :)
Z mężem budujemy w rododendronach 6 (G2N) w okolicach Głogów - Polkowice :) Śliczny domek ale cały czas stresuje się małym salonem :/ Niestety nie zrobiliśmy zmiany w stropie i mamy już słupy więc nie wiem czy zrezygnować z pokoju na dole i mieć większy salon z słupami czy jednak zakryć słupy i zdecydować się na ten pokój :(

my tak mamy, w trakcie budowy zdecydowalismy nie robic pokoju na dole i slupy zostaly (dzis juz bym ich nie robila) ale jak sie nie ma co sie lubi to i lubimy te nasze slupy. ponizej link do dziennika forumkow kamy i michala, ktorzy budowali w tym samym czasie co my i tez maja ciekawie zaaranzowany salon, w ogole chatke cala przesliczna. mam nadzieje ze sie nie pogniewaja :), przy okazji pozdrawiam ich serdecznie
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148081-nasze-spełnione-marzenie

oraz str.92 post 3677 tam sa pokazane slupy :)

asiakrzys
06-05-2012, 20:04
Dziękuję bardzo za pomoc :) Na początku pokój na dole był niemalże priorytetem ponieważ chciałam mieć pokój np. dla gości a góra tylko dla domowników. No ale ile tych gości będzie! A jednak duży salon da nam na dole więcej przestrzeni :)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko :)

misiowiec
06-05-2012, 21:03
Witam wszystkich budujących :)

Mam szybkie pytanie dotyczące paneli podłogowych w pokoju nad garażem -a mianowicie w ,którym kierunku je układaliście? dłuższą stroną prostopadle w kierunku okna w szczycie czy do okien dachowych? Pytam bo mam wątpliwość ponieważ panele montuje się prostopadle do okna żeby nie było widać połączeń wzdłużnych ale w moim przypadku więcej światła do pokoju nad garażem będzie wpadać przez okno dachowe a zwłaszcza przez nie będzie świecić słońce :/ i mam dylemat teraz :/ pomożecie?


Darek

margaret2011
06-05-2012, 23:06
Darek
Niestety jeszcze nie jestem na tym etapie więc nie udzielę fachowej porady, ale na ten moment ułożyłabym prostopadle do okna w szczycie.

Sama też mam pytanie, napiszcie ile macie dachówek - kominków wentylacyjnych. Problem polega na tym, że ja mam zamontowany jeden kominek wentylacyjny w miejscu jak w projekcie, a ekipa od wod-kan chce żeby zamontować drugi w pionie łazienki górnej i twierdzą że do tamtego nie można się podpiąć. Macie jakieś uwagi na ten temat? Z góry dzięki

TAR
06-05-2012, 23:12
Witam wszystkich budujących :)

Mam szybkie pytanie dotyczące paneli podłogowych w pokoju nad garażem -a mianowicie w ,którym kierunku je układaliście? dłuższą stroną prostopadle w kierunku okna w szczycie czy do okien dachowych? Pytam bo mam wątpliwość ponieważ panele montuje się prostopadle do okna żeby nie było widać połączeń wzdłużnych ale w moim przypadku więcej światła do pokoju nad garażem będzie wpadać przez okno dachowe a zwłaszcza przez nie będzie świecić słońce :/ i mam dylemat teraz :/ pomożecie?

u mnie prostopadle do okna, jest ok. ale moje maja kolor mlecznego migdala i w kazda strone bylyby ok. :) prostopadle do okien w szczycie pokoj optycznie bylby waski i dlugi - to tylko moje zdanie

Darek

ja mam prostopadle do okna rownolegle do szczytow, pokoj nie wydaje sie wtedy dluga waska kiszka. ale u mnie to kolor zamlecznego migdala wiec moze to tak nie razi, ja sobie chwale :)


Darek
Niestety jeszcze nie jestem na tym etapie więc nie udzielę fachowej porady, ale na ten moment ułożyłabym prostopadle do okna w szczycie.

Sama też mam pytanie, napiszcie ile macie dachówek - kominków wentylacyjnych. Problem polega na tym, że ja mam zamontowany jeden kominek wentylacyjny w miejscu jak w projekcie, a ekipa od wod-kan chce żeby zamontować drugi w pionie łazienki górnej i twierdzą że do tamtego nie można się podpiąć. Macie jakieś uwagi na ten temat? Z góry dzięki

dachowek wentylacyjnych mam albo 4 albo 8 jest za ciemno by teraz sprawdzac, kominek mam 1 szt. od kanalizacji, i obie lazienki mam podpiete do tego jednego. w projekcie jest wiecej ale ze wzgledu na reku, brak drugiego komina, inne rozwiazanie wentylacji garazu i komin od kotła gazowego u mnie jest tylko jeden :)

margaret2011
06-05-2012, 23:23
TAR a czy ta dachówkę - kominek wentylacyjny masz w tym samym miejscu jak w projekcie, tzn z tyłu domu, na styku garażu i części mieszkalnej? Co to znaczy że masz inne rozwiązanie wentylacji garażu?

TAR
07-05-2012, 08:47
TAR a czy ta dachówkę - kominek wentylacyjny masz w tym samym miejscu jak w projekcie, tzn z tyłu domu, na styku garażu i części mieszkalnej? Co to znaczy że masz inne rozwiązanie wentylacji garażu?

kominek mam z przedniej czesci domu (odbicie lustrzane) wychodzi dokładnie nad lazienką i wyglada to tak:
https://lh3.googleusercontent.com/-2lkvW9YZen8/T6du4xV4sgI/AAAAAAAAEfg/rkFbXC1e84Y/s512/1%2520425.jpg

w garażu nie murowalismu szachtu wentylacyjnego tylko w scianie 15 cm nad posadzką mamy zalozony specjalny przewietrzak z przesłoną (oszczednosc miejsca, kasy, mniej dziur w dachu), jest to rozwiazanie dopuszczalne.

samych dachowek wentylacyjnych mam 4 szt.

w projekcie ta na styku domu i garazu to wlasnie chyba kominek od wentylacji garazu ale moge sie mylic, juz nie pamietam tak dobrze projektu jak "w czasach budowy :D

michur
07-05-2012, 09:35
Dziękuję bardzo za pomoc :) Na początku pokój na dole był niemalże priorytetem ponieważ chciałam mieć pokój np. dla gości a góra tylko dla domowników. No ale ile tych gości będzie! A jednak duży salon da nam na dole więcej przestrzeni :)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko :)

Jeśli macie albo planujecie małe dziecko to rozważcie jeszcze raz pozostawienie "gabinetu". Dla nas i naszej dwulatki ten pokoik to zbawienie :) Nie wyobrażam sobie jego nie posiadania. Wszystkie zabawki tam leżą, odbywa się tam również większość prac plastycznych ;) Dzięki temu salon (po pół roku stwierdzam, że chyba jednak w sam raz jeśli chodzi o wymiary) można błyskawicznie doprowadzić do używalności w funkcji do jakiej jest przewidziany - odpoczynek i przyjmowanie gości ;)

michur
07-05-2012, 09:37
Hej.
Stoję teraz przed wyborem i zakupem wyposażenia kuchennego. Może macie jakieś sugestie co do sprzętów, coś polecacie coś odradzacie, w kwestii zlewozmywaka granitowego, płyty indukcyjnej, okapu, lodówki, zamrażarki, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, zmywarki. Napiszcie na co zwracać uwagę przy wyborze. Również cenne będą uwagi co do mebli kuchennych, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie nie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Tylko nie kupuj sprzętu Samsunga, a będziesz bezpieczna ;)

TAR
07-05-2012, 09:41
Tylko nie kupuj sprzętu Samsunga, a będziesz bezpieczna ;)

niby czemu ? wiekszosc znajomych, ktorzy maja jest bardzo zadowolona.

michur
07-05-2012, 10:02
niby czemu ? wiekzosc znajomych, ktorzy maja jest bardzo zadowolona.

Tu moja żona miałaby więcej do powiedzenia.
Mamy piekarnik (z wyboru) i mikrofalówkę (z konieczności - pasowała do zabudowy :rolleyes:).

Mamy podobne problemy z piekarnikiem jak pani w wątku: wątek zbiorczy o sprzęcie AGD Samsunga (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?116793-SAMSUNG-w%C4%85tek-zbiorczy-o-sprz%C4%99tach-do-kuchni.-Opinie-porady-zdj%C4%99cia&p=4318399&viewfull=1#post4318399)
Dodatkowo tydzień temu wymieniałem uszczelkę w drzwiach bo się wzięła i pękła... Na szczęście jeszcze na gwarancji.

A mikrofala jest po prostu słaba (moc) w porównaniu z naszym wolnostojącym Zelmerem z mieszkania. Przyciski jakieś takie rozklekotane, że lepiej nie dotykać.

Generalnie te nasze konkretne sprzęty mają kilka bajerów, z których się nie korzysta, a podstawowe funkcje działają do bani.

Instrukcje obsługi tłumaczone automatycznym translatorem...

Mam tylko nadzieję, że przy mojej słabej "silnej woli" uda mi się więcej nie kupić AGD tej firmy ;)

TAR
07-05-2012, 10:31
tak z ciekawosci pytam, bo ja ze swoich tv i reku samsunga jestem bardzo zadowolona. sprzet agd mam innych marek, ekektroluxa (lodowka, plyta, pralka) do ktorego mam slabosc i jestem oczywiscie jak najbardziej zadowolona, zmywarke whirpoola - ktorej nie cierpie, jest totalnie beznadziejna, zaluje ze nie dolozylam 100 do elektroluxa i piekarnik boscha (zadowolenie umiarkowane, choc jest kilka rzeczy kore doprowadzaja mnie do szalu)

margaret2011
07-05-2012, 10:37
TAR
Dzięki za wszystkie info, tylko teraz nie wiem czy skoro mamy jeden kominek wentylacyjny na styku garażu i reszty i tam jest wentylacja garażu to czy tam można też podpiąć rurę wentylacyjną z łazienek? Czy potrzebna jest koniecznie druga dachówka - kominek wentylacyjny? A może jest jakieś rozwiązanie inne. Nie chcę teraz grzebać w dachu. Znasz się na tym?

I napisz też jaki masz model lodówki. Ale to w wolnej chwili. Dzięki

michur
07-05-2012, 10:37
tak z ciekawosci pytam, bo ja ze swoich tv i reku samsunga jestem bardzo zadowolona. sprzet agd mam innych marek, ekektroluxa (lodowka, plyta, pralka) do ktorego mam slabosc i jestem oczywiscie jak najbardziej zadowolona, zmywarke whirpoola - ktorej nie cierpie, jest totalnie beznadziejna, zaluje ze nie dolozylam 100 do elektroluxa i piekarnik boscha (zadowolenie umiarkowane, choc jest kilka rzeczy kore doprowadzaja mnie do szalu)

Mamy indukcję Elektroluxa - przyznaje, że jeden z lepszych sprzętów w domu. Zmywarka i lodówka (trochę "gadatliwa" - z nofrostem) Siemensa też spisują się dzielnie.

michur
07-05-2012, 10:40
TAR
Dzięki za wszystkie info, tylko teraz nie wiem czy skoro mamy jeden kominek wentylacyjny na styku garażu i reszty i tam jest wentylacja garażu to czy tam można też podpiąć rurę wentylacyjną z łazienek? Czy potrzebna jest koniecznie druga dachówka - kominek wentylacyjny? A może jest jakieś rozwiązanie inne. Nie chcę teraz grzebać w dachu. Znasz się na tym?

I napisz też jaki masz model lodówki. Ale to w wolnej chwili. Dzięki

Mówisz o wentylacji czy odpowietrzeniu kanalizacji? Jeśli to drugie to zdecydowanie lepiej osobny pion wyprowadzony z dala od wszelakich okien.

margaret2011
07-05-2012, 10:43
Michur
No tak chodzi o odpowietrzenie kanalizacji. Tylko biorąc pod uwagę że dach już jest a ekipa która go robiła nie przyjedzie tak na moje wezwanie w dowolnym momencie to czy można zastosować jakieś inne rozwiązanie bez tej dodatkowej dachówki - kominka.

margaret2011
07-05-2012, 10:45
Mamy indukcję Elektroluxa - przyznaje, że jeden z lepszych sprzętów w domu. Zmywarka i lodówka (trochę "gadatliwa" - z nofrostem) też spisują się dzielnie.

Michur a jaki masz model tej płyty indukcyjnej, zmywarka i lodówka też elektroluxa?

michur
07-05-2012, 10:46
Michur
No tak chodzi o odpowietrzenie kanalizacji. Tylko biorąc pod uwagę że dach już jest a ekipa która go robiła nie przyjedzie tak na moje wezwanie w dowolnym momencie to czy można zastosować jakieś inne rozwiązanie bez tej dodatkowej dachówki - kominka.

Możesz kombinować z jakimś zaworem napowietrzającym zamontowanym na strychu. Ale jak to się sprawdzi nie mam pojęcia. Zapytaj swoich instalatorów.

michur
07-05-2012, 10:48
Michur a jaki masz model tej płyty indukcyjnej, zmywarka i lodówka też elektroluxa?

Zmywarka i lodówka Siemensa.

Płyta: EHD 60020 P

TAR
07-05-2012, 10:53
margareth - wentylacja garazu odzielnie, odpowietrzenie kanalizy oddzielnie - w tym przypadku 2 kominki
lodowke mam te: ENA34933X jedynym mankamentem jest niemoznosc przelozenia drzwi ( robi to tylko serwis Elektrolux) ale przyzwyczailam sie. poza tym jest super, pojemna, duzo przydatnych funkcji, nawilzana komora na warzywa, filtry pochlaniajace zapachy, szuflady na prowadnicach (w zamrazalniku nie), no frost itp. co wazne panel sterujacy jest intuicyjny w obsludze (nawet gamon sobie poradzi ;) ) jest tez dosc cicha.

nie pisalam nic o okapie, mam szklany skosny z Ciarko, panel dotykowy, - bardzo jestem zadowolona, dobry stosunek ceny do jakosci. inny plus to produkt polski z ladnym wzornictwem (moze nie jak wymyslne wloszczyzny ale mi sie podoba)

michur - mam zwykla ceramike - indukcji nie chcialam - ale jestem ze swojej bardzo zadowolona i nie zmienilabym wyboru, dla mnie wazne, ze ma ustawienia czasu na kazde pole grzewcze oddzielnie, duze pola gotowania + brytfanka owalna (dzieki temu mieso zawsze jest rowno uduszone :), duzy zakres mocy grzewczych itp.

TAR
07-05-2012, 10:57
cos mi sie czcionka pomerdala

margareth ja bym nie kombinowala i sciagnela dekarzy, no trudno beda musieli przyjechac (pewnie nie za darmo) jesli porzadna ekipa to przyjedzie jesli nie to juz wiesz jak beda reagowac na Twoje zgloszenia gwarancyjne

margaret2011
08-05-2012, 06:38
Dzięki za wszystkie uwagi. Chyba jednak będę musiała zaangażować ekipę od dachu i zamontować ten kominek. Szkoda że wcześniej tego nie wiedziałam, bo z projektu chyba nie wynika ile ma być tych dachówek - kominków??
A jakie garnki na indukcję polecacie? Tzn. jakiej firmy? Chodzi raczej o średnią półkę cenową.

Konto usunięte na żądanie
08-05-2012, 09:12
A propo sprzętu AGD to mogę polecić- z opinii znajomych którzy korzystają od prawie roku- Gorenje - przynajmniej płytę, kuchenkę i okap. Lodówka, która była do zabudowy w opinii jej użytkowników jest za mała i teraz wzięli by normalną lodówkę. Jeśli chodzi o płytę indukcyjną to pod nią mają szufladę na łyżeczki i zawsze na imprezach podają podgrzewane sztućce- taki bajer hehe.

Zmieniając temat- powiem ku przestrodze:
Wczoraj gadałem z kolegą, który po 6 latach użytkowania pieca na Eko-groszek ma duży kłopot z kominem. Otóż budując komin jako wkład zastosował rurę kwasową owiniętą kocem azbestowym. Teraz po 6 latach podczas czyszczenia komina zaczyna w wyczystce znajdować coraz to większe kawałki ów blachy. Niestety wymiana tej rury teraz nie wchodzi wgrę i zmuszony jest wybudować dodatkowy komin tym razem systemowy z kamionki.
To przykład na to jak trzeba na etapie budowy sobie wszystko dobrze zaplanować żeby potem nie mieć problemów.

nawojka
09-05-2012, 09:58
margaret2011
Ja miałam podobny problem. Dekarze nie chcieli przyjechać. Kominiarz mnie poratował.
Wpiął rurkę odpowietrzającą w komin wentylacyjny i wystawił go pół metra nad kominem.
spróbuję wkleić zdjęcie.
http://images49.fotosik.pl/1512/086e6de9fa8754c6mc.jpg
http://images46.fotosik.pl/1515/c802567fef6d665dmc.jpg

misiowiec
09-05-2012, 13:11
A propo sprzętu AGD to mogę polecić- z opinii znajomych którzy korzystają od prawie roku- Gorenje - przynajmniej płytę, kuchenkę i okap. Lodówka, która była do zabudowy w opinii jej użytkowników jest za mała i teraz wzięli by normalną lodówkę. Jeśli chodzi o płytę indukcyjną to pod nią mają szufladę na łyżeczki i zawsze na imprezach podają podgrzewane sztućce- taki bajer hehe.

Zmieniając temat- powiem ku przestrodze:
Wczoraj gadałem z kolegą, który po 6 latach użytkowania pieca na Eko-groszek ma duży kłopot z kominem. Otóż budując komin jako wkład zastosował rurę kwasową owiniętą kocem azbestowym. Teraz po 6 latach podczas czyszczenia komina zaczyna w wyczystce znajdować coraz to większe kawałki ów blachy. Niestety wymiana tej rury teraz nie wchodzi wgrę i zmuszony jest wybudować dodatkowy komin tym razem systemowy z kamionki.
To przykład na to jak trzeba na etapie budowy sobie wszystko dobrze zaplanować żeby potem nie mieć problemów.

Kolega prawdopodbnie ma zainstalowaną rurę kwasoodporną zamiast kwasożarodopornej i to może być powód. Często też ludzie żle eksploatuja piece na paliwa stałe a konkretnie utrzymująw nich zbyt niska temperaturę przbardzo wydajnych urządzeniach powoduje to efekt wykraplania się spalin w kominie i takie są potem efekty. Efekt ten potęguje także zastoswanie paliwa ,które ma za dużą wilgotność. Kiedyś miałem klienta który użytkował piec na ekogroszek (na szczęście sam sobie go zakupił a ja go tylko montowałem) zadzwonił z pretensjami bo mu z komina kapie (chodziło o odskraplacz) a wcześniej nie kapało i ,że coś nie tak jest. Wiec przyjechałem a z komina aż się leje i co sie okazało? ano to ,że ten piekny ekogroszek był tak napompowany wodą ,że nawet w zasobniku na pokrywie się woda wykraplała. Spalajac takie paliwo zużywał go przedewszystkim wiecej bo musiał odporawoć z niego najpier odparowć wilgoć potem miał cieknacy komin i zapierdzelony cały piec. Więc trzeba uważać czym i jak się pali w piecu bo nawet najlepsze urządzenia i materiały nie zawsze wytrzymają :)
A tak z innej beczki często też swego czasu ludzie montowali w kominy czarne rury żaroodporne takie jak do kominków się stosuje i potem podłączali pod to kocioł na paliwo stałe. Niestety te rury nie są odporne na kwasy w spalinach jakie wytwarzają się podczas spalania węgla kamiennego i taki wkład bardzo szybko ulega zniszczeniu.
Ja u siebie zastosowałem komin systemowy Leier i wydaje mi się ,że jest to dobre rozwiązanie ale jak o każdy komin tak i oten trzeba dbać i regularnie czyścić bo jak zarośnie i sadze się zapalą to i ta ceramika może nie podołać :/

pozdrawiam wszytkich byudujących :) ja na szczęście jestem już na etapie wykończeń.

A tak wogóle to ile m2 ocieplenia wychodzi na rodku z jednym garażem ? i jaki jest przyblizony koszt takiej usługi z materiałem i robocizną ?

misiowiec
09-05-2012, 13:16
margaret2011
Ja miałam podobny problem. Dekarze nie chcieli przyjechać. Kominiarz mnie poratował.
Wpiął rurkę odpowietrzającą w komin wentylacyjny i wystawił go pół metra nad kominem.
spróbuję wkleić zdjęcie.
http://images49.fotosik.pl/1512/086e6de9fa8754c6mc.jpg
http://images46.fotosik.pl/1515/c802567fef6d665dmc.jpg

A to chyba nie jest dobre rozwiązanie bo istnieje możliwość cofania się "zapachów do pomieszczeń" jak będzie lipa z ciśnieniem atmosferycznym. Pamiętać trzeba ,że wentylacja grawitacyjna nie zawsze wentyluje czyli wyciąga - czasami nawiewa do pomieszczeń.
Ja bym to przerobił na kominek wentylacyjny puki jeszcze pora.

TAR
09-05-2012, 15:25
kurcze cos mam problem chcialam zaedytowac swoja wypowiedz a ona sie skasowala, no trudno nie bede drugi raz pisac :)

Konto usunięte na żądanie
10-05-2012, 12:48
Pytanie:
Czy od dachówki, rynny i innych pierdół od dachu można odliczyć różnicę miedzy 8% a 23%?

Pytam bo mam majstra który chce za robotę 7500 ale nie jest VATowcem inie zrobi mi za 8% całości.
Drugi maestro za tą samą robotę krzyczy 12000 ale VAT 8%

Blacky
10-05-2012, 12:55
z tego co pamiętam to odpisywaliśmy różnicę Vat 23-8 na praktycznie cały dach, nawet okna dachowe :)

Nutka_
10-05-2012, 14:40
Lokomen - my odpisywaliśmy, własnei niedawno dostaliśmy zwrot - co za miła chwila:)

Ratki
11-05-2012, 18:59
Lokomen - my odpisywaliśmy, własnei niedawno dostaliśmy zwrot - co za miła chwila:)

Witam
Chciałem dopytać czy więźbę dachową też można odliczyć? Jestem na etapie zamawiania materiału i nie wiem czy brać z tartaku gdzie sprzedadzą mi bez VAT czy ze sprawdzonego miejsca i sprzedawcy gdzie później będę musiał odliczyć VAT?
Co radzicie?

Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
11-05-2012, 20:03
jak masz kogoś na tym tartaku i utnie Ci z porządnego drzewa to wziąłbym to bo na składzie to dostaniesz byle co- poskręcane i 4 klasę...

kojak139
11-05-2012, 20:25
A czy przewody do instalacji elektrycznej, skrzynke itp. można odliczyć?

mWilQ
11-05-2012, 21:06
A czy przewody do instalacji elektrycznej, skrzynke itp. można odliczyć?

Niestety większość spraw związanych z elektryką odpada.

80mariusz80
12-05-2012, 11:03
Otóż budując komin jako wkład zastosował rurę kwasową owiniętą kocem azbestowym. Teraz po 6 latach podczas czyszczenia komina zaczyna w wyczystce znajdować coraz to większe kawałki ów blachy.
Są różne typy stali nierdzewnych i kwaso- czy żaroodpornych. Nierdzewka nierdzewce nierówna. Sprzedawcy - jeśli w ogóle je rozróżniają - wciskają słabsze odmiany (z małą zawartością chromu, molibden, niklu i innych pierwiastków). Również skład importowanej stali (nierdzewnej) z Chin pozostawia wiele do życzenia.
Niestety, zwykły zjadacz chleba ma nikłe szanse sprawdzić jaki typ mu dostarczono. A efekty wyskakują po latach zamiast po dziesięcioleciach.
Najlepiej przy zakupie prosić o świadectwa materiałowe (atest 3.1), tam można również sprawdzić producenta.

Ratki
12-05-2012, 14:37
jak masz kogoś na tym tartaku i utnie Ci z porządnego drzewa to wziąłbym to bo na składzie to dostaniesz byle co- poskręcane i 4 klasę...

Oznacza to że można odliczyć więżbę czy odpada?

80mariusz80
12-05-2012, 14:51
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144354-Odliczenie-VAT-dla-drzewa-na-wiezbe-dachowa
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?96671-drewno-na-wiezbe-odliczenie-VAT
http://www.odzyskajvat.pl/index1.php :

"Poniżej zamieszczamy wykaz niektórych grup materiałów budowlanych, które NIE PODLEGAJĄ odliczeniu:
gwoździe budowlane, wkręty, blachowkręty, śruby, nakrętki, podkładki,
farby, emulsje, lakiery, drewnochrony oraz impregnaty,
grunty, podkłady gruntujące, podkłady tynkarskie,
folia budowlana, paraizolacyjna, folia w płynie,
siatka podtynkowa, siatka z włókna szklanego,
klej do tapet, tapety z włókna szklanego,
marmur i wyroby z marmuru,
pompy ściekowe, pompy rozdrabniające,
osprzęt elektryczny: gniazda, wyłączniki, puszki, bezpieczniki,
sprzęt AGD: okapy kuchenne, kuchenki elektryczne, piekarniki do zabudowy,
wapno hydratyzowane, plastyfikatory i inne dodatki do betonu,
wyroby ze stali kwasoodpornej,
więźba dachowa, tarcica, płyty drewniane, MDF, HDF, wiórowe, pilśniowe i płyty OSB,
stała zabudowa, meble kuchenne w tym szafki umywalkowe,
wykładziny dywanowe,
izoplast K (jako jedyny z izoplastów opodatkowany był stawką 22% VAT)"

asiakrzys
12-05-2012, 21:24
Witam :):)
Mam pytanie do budujących w rododendronach 6 (G2N) a także wszystkich służących dobrą radą :):):):) w zestawie tarasowym ( fasada) nie ma możliwości zamontowanie rolet nadstawnych (skrzynki nakładałyby się na siebie) jakie zastosować rozwiązanie? Nie chciałabym montować w bocznych oknach fasady rolet zewnętrznych bo troszkę dziwnie by to wyglądało :/

margaret2011
13-05-2012, 17:10
Hej.
Czy współczynnik przewodzenia ciepła dla wełny mineralnej 0,033 i 0,039 to duża różnica?

Konto usunięte na żądanie
14-05-2012, 20:42
Gdyby ktoś szukał wycen dachu niech do mnie pisze na PW - posiadam dla dachówki:
Braas
Roben monza plus
Roben piemont
Tondach
Creaton

kristos07
14-05-2012, 22:29
witam
mam pytanko do osób co mają rolety zewnętrzne , jak się sprawują i jakiej firmy ?? sterowane na pilota , czy na przełącznik , kable jak podprowadzone, jakaś centralka , w którym miejscu ????
pozdrawiam

Nutka_
15-05-2012, 12:21
Gdyby ktoś szukał wycen dachu niech do mnie pisze na PW - posiadam dla dachówki:
Braas
Roben monza plus
Roben piemont
Tondach
Creaton

Lokomen, a co wybrałeś finalnie?

Konto usunięte na żądanie
15-05-2012, 21:58
Natka
Wybór padł na Creaton Terra Optima- tyle, że dach robię w październiku, a do tego czasu może się dużo zdarzyć :) przy czym temat dachówki zamykam i nie będę szukał innych. Dziś byłem oglądać robotę potencjalnego majstra. Ku mojemu zdziwieniu krzyknął 6500 zł za robotę + 100 zł za obróbkę 1 elementu (okno, wyłaz, komin). Trochę tanio dlatego pojeździłem i popytałem- ludzie są z niego zadowolenie więc się raczej zdecyduję.

ewelka-sochaczew
17-05-2012, 08:45
Hej, jak wasze postępy w budowie? U nas hydraulik kończy dziś centralne, ciekawe ile wyniosą materiały bo robocizna 1500-2000zł. Nie mam pojęcia czy te wszystkie rurki. złączki, zawory, elementy podłogówki wyniosą 2 tysiące czy 10t tysięcy, czy ktoś ma pojęcie? Cała instalacja w plastiku z wyjątkiem kotłowni która w miedzi będzie. Czekam na odpowiedź mniej więcej, bo jestem zielona:).
Wczoraj zamówiłam płytki do dolnej łazienki firma tubądzin flare, mam projekt jak kogoś zainteresuje lub zainspiruje, z tym że moja łazienka została powiększona kosztem kotłowni.

mWilQ
17-05-2012, 09:33
Hej, jak wasze postępy w budowie? U nas hydraulik kończy dziś centralne, ciekawe ile wyniosą materiały bo robocizna 1500-2000zł. Nie mam pojęcia czy te wszystkie rurki. złączki, zawory, elementy podłogówki wyniosą 2 tysiące czy 10t tysięcy, czy ktoś ma pojęcie? Cała instalacja w plastiku z wyjątkiem kotłowni która w miedzi będzie. Czekam na odpowiedź mniej więcej, bo jestem zielona:).
Wczoraj zamówiłam płytki do dolnej łazienki firma tubądzin flare, mam projekt jak kogoś zainteresuje lub zainspiruje, z tym że moja łazienka została powiększona kosztem kotłowni.

To niestety jeden z droższych etapów, więc na kwoty rzędu 1500-2000zł bym nie liczył. Z tego co pamiętam to i 10 tyś u mnie było mało.

Co do etapów budowy, to ja staram się działać na zewnątrz. Przygotowuję kabelki pod zasilanie domku gospodarczego i altany oraz wyprowadzam z budynku oświetlenie ogrodowe i kable sygnałowe. Roboty jest na kilka dobrych tygodni, a czasu mam do końca maja. Początkiem czerwca zaczynam działać z kostką. Po jej zakończeniu mam nadzieje pozostaną już same przyjemności i na spokojnie będę mógł przygotowywać się do jesiennego nasadzania.

kojak139
17-05-2012, 09:49
Witam
Ja wczoraj zapłaciłem hydraulikowi 3600 za wod-kan, 12 podejść pod grzejniki. Podłogówka będzie na całym dole oprócz garażu. + 6400 za materiał.Całość z podłogówką ma kosztować ok 15 tys z materiałem. Czyli jeszcze 5 tys pozostało.

ewelka-sochaczew
17-05-2012, 09:51
[QUOTE=mWilQ;5378579]To niestety jeden z droższych etapów, więc na kwoty rzędu 1500-2000zł bym nie liczył. Z tego co pamiętam to i 10 tyś u mnie było mało.

1500-2000 tyle mam ustalone z hydraulikiem. to jest ostatnia część hydrauliki. Na kanalizacje i rozprowadzenie wody zapłaciłam już ponad 10 tysięcy, piec 9700, grzejniki niecałe 5000 zł. także hydraulika pochłonęła już 25000 + robocizna ost. etapu 2000 to 27000, a więc jeszcze 10000 zł to chyba przesada, prawie 40000 zł na hydraulikę i to w plastiku ??? Jeżeli tak to cholernie drogi interes

netka&grzes
17-05-2012, 11:29
Witam,
Dawno mnie nie było na forum, właśnie skończyliśmy docieplenie domu i mam pytanie do was ile wyszło wam metrów kw bo nam naliczyli 250 i cos mi sie dużo wydaje.
Za centralne ogrzewanie wyliczyli nam na 18 tysięcy w tym podłogówka w kuchni, korytarzu i łazience, przygotowanie pod bateria solarne, piec, grzejniki, robione bedzie czesciowo z plastiku a reszta miedzią.

margaret2011
17-05-2012, 17:02
Hej, jak wasze postępy w budowie? U nas hydraulik kończy dziś centralne, ciekawe ile wyniosą materiały bo robocizna 1500-2000zł. Nie mam pojęcia czy te wszystkie rurki. złączki, zawory, elementy podłogówki wyniosą 2 tysiące czy 10t tysięcy, czy ktoś ma pojęcie? Cała instalacja w plastiku z wyjątkiem kotłowni która w miedzi będzie. Czekam na odpowiedź mniej więcej, bo jestem zielona:).
Wczoraj zamówiłam płytki do dolnej łazienki firma tubądzin flare, mam projekt jak kogoś zainteresuje lub zainspiruje, z tym że moja łazienka została powiększona kosztem kotłowni.

Ja za podłogówkę na dole a grzejniki na górze zapłaciłam 18900 zł (w tym grzejniki, orurowanie, zawory, głowice itp., szafki rozdzielaczowe, mieszacz) - materiał + robocizna.

Ratki
17-05-2012, 22:16
Cześć
Potrzebuję pilnej rady!
Jesteśmy na etapie kładzenia stropu terriva i zastanawiamy się czy w stropie powinny być belki żelbetowe. W projekcie mamy belkę 40x25 przez długość domu w miejscu gdzie na poddaszu będą słupy podtrzymujące dach natomiast nasz murarz sądzi że dwie belki połączone ze sobą i zazbrojone w zupełności wystarczą.
Czy możecie przesłać na prv projekty lub zdjęcia własnych stropów

Pozdrawiam Marcin

TAR
18-05-2012, 08:30
ratki - zajrzyj do folderu publicznego mWilQ-a (stopka) tam chyba jest rozrysowany strop terriva :)

mWilQ moze oprocz stopki folderu publicznego zrobisz ten folder jako podtemat do watku?

mWilQ
18-05-2012, 09:33
ratki - zajrzyj do folderu publicznego mWilQ-a (stopka) tam chyba jest rozrysowany strop terriva :)

potwierdzam jest to w folderze

mWilQ moze oprocz stopki folderu publicznego zrobisz ten folder jako podtemat do watku?

nie bardzo wiem jak mam to zrobić... chodzi o założenie nowego wątku?

TAR
18-05-2012, 10:07
w sumie ja tez nie wiem :D, trzeba dodac temat" przyklejony"do watku, admin podpowie moze jak to zrobic. np. Elfir ma swoj watek ogrodowy i do nego przyklejony temat z zestawieniam roslin - jest to o wiele wygodniejsze, bo nie ma stu tysiecy pytan o to samo.

mWilQ
18-05-2012, 10:36
w sumie ja tez nie wiem :D, trzeba dodac temat" przyklejony"do watku, admin podpowie moze jak to zrobic. np. Elfir ma swoj watek ogrodowy i do nego przyklejony temat z zestawieniam roslin - jest to o wiele wygodniejsze, bo nie ma stu tysiecy pytan o to samo.

To by było dobre, jakby komuś się chciało podsumować informacje z tego tematu np o ilości metrów, ilości materiału... wartości można by było uśrednić, albo wymienić jedna po drugiej. Takie zestawienie na pewno pomogłoby nowo budującym. Przy okazji nie pojawiałoby się tyle pytań o to samo. Co do folderu publicznego, to praktycznie nic tam nie ma. Posiadam w swojej bazie zdjęcia, które wcześniej były umieszczane, a z różnych powodów nie są teraz na forum. Ale nie publikuję ich, bo nie są moją własnością.

TAR
18-05-2012, 10:43
problemem jest tez to, ze prawie nikomu nie chce sie cofnac o 1 lub 2 strony albo nawet skorzystac z prostego narzedzia jakim jest wyszukiwarka, u gory na szarym pasku jest "przeszukaj temat" , ja czesto z tego korzystam, jak na szybko cos potrzebuje.

Nutka_
18-05-2012, 12:44
Witajcie,

pare stron wtecz mWilq pisał że za ocieplenie poddasza+zabudowę płacił za robociznę 12 tysięcy.
Jakie mieliście tutaj ceny za metr? (z materiałem/bez materiału).
Z góry dziękuję za informację.

Skończyliśmy tynki, przymierzamy się do podłogówki i wylewek....ale temat poddasza wciąż mnie jeszcze przeraża - przede wszytskim cenowo.

Pozdrowienia, Nuta

mWilQ
18-05-2012, 13:00
Witajcie,
...
Skończyliśmy tynki, przymierzamy się do podłogówki i wylewek....ale temat poddasza wciąż mnie jeszcze przeraża - przede wszytskim cenowo.

Pozdrowienia, Nuta

Hej, jak nie przeraża Cię wełna mineralna i masz troszkę czasu, to zawsze układanie wełny można zrobić we własnym zakresie. W necie są tutoriale :) Przypuszczam, że z odrobiną starań można to zrobić tak samo dobrze, a może i nawet lepiej niż przeciętny wykonawca.

Nutka_
18-05-2012, 13:15
Hej, jak nie przeraża Cię wełna mineralna i masz troszkę czasu, to zawsze układanie wełny można zrobić we własnym zakresie. W necie są tutoriale :) Przypuszczam, że z odrobiną starań można to zrobić tak samo dobrze, a może i nawet lepiej niż przeciętny wykonawca.


Hej:) - Właśnie bardzo poważnie taką opcję rozważamy.
Wliczam w to jednak fakt że mój mąż pracuje, ma ograniczony czas, będzie zmęczony, z tej wełny sie pewnie sypie, ja będę pewnie mało pomocna, itd więc jeszcze się zastanawiamy czy tego nie zlecić...zobaczymy w lecie, musze najpierw zoriętować się w cenach i zamknąć temat instalacji i wylewek :)

mWilQ
18-05-2012, 13:51
Hej:) - Właśnie bardzo poważnie taką opcję rozważamy.
Wliczam w to jednak fakt że mój mąż pracuje, ma ograniczony czas, będzie zmęczony, z tej wełny sie pewnie sypie, ja będę pewnie mało pomocna, itd więc jeszcze się zastanawiamy czy tego nie zlecić...zobaczymy w lecie, musze najpierw zoriętować się w cenach i zamknąć temat instalacji i wylewek :)

Oczywiście przygoda z wełną będzie zapamiętana na długo. Są fajne stroje do jej kładzenia, ale pojęcia nie mam ile kosztują. Przydać się możesz przy wiązaniu, tam zawsze kolejna para rąk się przydaje. Ja kiedyś z tatą izolowałem ściankę działową i po niej wiedziałem, że izolacja poddasza to etap którego muszę unikać :P - wiem zachęcające jak liść w policzek

TAR
18-05-2012, 14:18
my z racji problemow z oddychaniem i silnych reakcji uczuleniowych nie moglismy tego zrobic sami, welne zakladal nam kolega z forum, mial specjalny kombinezon, okulary itp. ale w kombinezonie piekielnie goraco i mimo wszystko te wszechobecne igielki sie wszedzie wbijaja. jak kladli welne to ja 5 minut nie moglam wytrzymac w pomieszczeniu. ocieplenie poddasza to chyba najgorsza robota mimo, ze niezbyt trudna :)

mWilQ
18-05-2012, 14:31
my z racji problemow z oddychaniem i silnych reakcji uczuleniowych nie moglismy tego zrobic sami, welne zakladal nam kolega z forum, mial specjalny kombinezon, okulary itp. ale w kombinezonie piekielnie goraco i mimo wszystko te wszechobecne igielki sie wszedzie wbijaja. jak kladli welne to ja 5 minut nie moglam wytrzymac w pomieszczeniu. ocieplenie poddasza to chyba najgorsza robota mimo, ze niezbyt trudna :)

dlatego kombinezon to jedyna odzież przy kładzeniu wełny, resztę zostawia się w poczekalni :P

ewelka-sochaczew
18-05-2012, 14:54
Nutka u mnie cena za metr poddasza: 80 zł z materiałem, 30 zł bez materiału. Materiał mamy juz kupiony a wełnę ułoży mąż z bratem podobno filozofii nie ma, tylko uciążliwe i nieprzyjemne. ale kasa zaoszczędzona:) u mnie posadzki w przyszłym tygodniu:)

Nutka_
18-05-2012, 15:37
Nutka u mnie cena za metr poddasza: 80 zł z materiałem, 30 zł bez materiału. Materiał mamy juz kupiony a wełnę ułoży mąż z bratem podobno filozofii nie ma, tylko uciążliwe i nieprzyjemne. ale kasa zaoszczędzona:) u mnie posadzki w przyszłym tygodniu:)

Ewelka, ale to jest cena za całość (z płytami, itd) ? 80zł razy 250 metrów u nas pewnie będzie....wychodzi ze 20 tyś....ech:)
Posadzki już - ładnie:) My jeszcze przed ale przymierzamy się i niedługo będa się robić. Tylko chyba Wy już macie elewacje z tego co pamiętam a my dopiero gdzieś w lipcu zrobimy. Działamy za to równoczesnie z ogrodzeniem - robimy sami i to nasza zmora od kilku sobót:)

mWilqu, TAR - ja alergik i do tego w stanie błogosławionym więc meżowi mało bym pomogła. On chce działać z tym poddaszem a ja jednak szukam jeszcze innych opcji bo nie chce żeby się wykończył:) Nie za bardzo mamy kogoś do pomocy niestety:(

ewelka-sochaczew
18-05-2012, 15:44
to jest kwota na gotowo czyli z płytami, z tym, że my wyliczyliśmy 200 metrów z kawałkiem, więc dlatego układanie wełny robi mąż.
Ocieplenie poddasza to kolejna droga inwestycja, my walczymy teraz z podłogówką i powiem szczerze,że końca nie widać chodzi mi o pieniądze.

mWilQ
18-05-2012, 15:57
to jest kwota na gotowo czyli z płytami, z tym, że my wyliczyliśmy 200 metrów z kawałkiem, więc dlatego układanie wełny robi mąż.
Ocieplenie poddasza to kolejna droga inwestycja, my walczymy teraz z podłogówką i powiem szczerze,że końca nie widać chodzi mi o pieniądze.

...jak chodzi o pieniądze to wręcz przeciwnie, koniec widać i to w straszliwym tempie :)

RozAnia
18-05-2012, 21:15
Witam Wszystkich.

Dawno nas nie było jestem w temacie instalacji wod-kan i C.O. Na dole bez gabinetu podłogówka i z tego samego rozdzielacza łazienka u góry. Czy ktoś tak zrobił czy u góry w łazience macie z RTL'a. Chcę tak zrobić bo wszystkim ma sterować automatyka SALUS. Dodatkowo w łazienkach drabinki, i na dole 3 grzejniki, u góry same grzejniki. Będę miał 3 szafki z rozdzielaczami. Najważniejsza sprawa pomóżcie gdzie macie rozdzielacze. Nie wiem gdzie je umieścić. podajcie swoje lokalizacje. Czy do podłogówki układ mieszająco-pompowy macie w kotłowniach czy w szafce razem z rozdzielaczem


Nasz kawałek Galeria (https://picasaweb.google.com/105253502485870789625/Budowa1?authuser=0&feat=directlink)

mWilQ
18-05-2012, 21:47
Witam Wszystkich.

Dawno nas nie było jestem w temacie instalacji wod-kan i C.O. Na dole bez gabinetu podłogówka i z tego samego rozdzielacza łazienka u góry. Czy ktoś tak zrobił czy u góry w łazience macie z RTL'a. Chcę tak zrobić bo wszystkim ma sterować automatyka SALUS. Dodatkowo w łazienkach drabinki, i na dole 3 grzejniki, u góry same grzejniki. Będę miał 3 szafki z rozdzielaczami. Najważniejsza sprawa pomóżcie gdzie macie rozdzielacze. Nie wiem gdzie je umieścić. podajcie swoje lokalizacje. Czy do podłogówki układ mieszająco-pompowy macie w kotłowniach czy w szafce razem z rozdzielaczem


Nasz kawałek Galeria (https://picasaweb.google.com/105253502485870789625/Budowa1?authuser=0&feat=directlink)

Dolny - większy, mam na ściance w pomieszczeniu przejściowym do garażu (ścianka dzieląca to pomieszczenie z dolną łazienką), a na górze mam w pokoju od frontu we wnęce zaraz obok komina. Dolny zasila cały parter z garażem i kotłownią włącznie, a górny tylko łazienkę i przedpokój. Górne pokoje mają swoje zasilanie wypuszczone bezpośrednio z kotłowni i ogrzewane są każdy swoim klimakonwektorem.

ulka76
18-05-2012, 22:28
Witam wszystkich:)
Ja mam pytanko do michura
michur
podoba mi się Twoje rozwiązanie schodów, jestem na etapie szalowania pierwszej płyty więc czas i na schody
nie bardzo tam sie mieści to wszystko i moje pytanko
jakie szerokie i wysokie masz schody? i jakie wymiary maja spoczniki?
z góry dziękuje za odpowiedź

TAR
19-05-2012, 11:07
Witam Wszystkich.

Dawno nas nie było jestem w temacie instalacji wod-kan i C.O. Na dole bez gabinetu podłogówka i z tego samego rozdzielacza łazienka u góry. Czy ktoś tak zrobił czy u góry w łazience macie z RTL'a. Chcę tak zrobić bo wszystkim ma sterować automatyka SALUS. Dodatkowo w łazienkach drabinki, i na dole 3 grzejniki, u góry same grzejniki. Będę miał 3 szafki z rozdzielaczami. Najważniejsza sprawa pomóżcie gdzie macie rozdzielacze. Nie wiem gdzie je umieścić. podajcie swoje lokalizacje. Czy do podłogówki układ mieszająco-pompowy macie w kotłowniach czy w szafce razem z rozdzielaczem

Nasz kawałek Galeria (https://picasaweb.google.com/105253502485870789625/Budowa1?authuser=0&feat=directlink)

ja jeden mam w tym samym co mWilQ na sciance lazienka dolna/kotłownia, drugi na scianie lazienka gorna / spocznik schodow

Ratki
20-05-2012, 09:06
[QUOTE=TAR;5380056]ratki - zajrzyj do folderu publicznego mWilQ-a (stopka) tam chyba jest rozrysowany strop terriva :)

Strop jest tylko nie ma informacji o którą pytam. Szukałem w wielu dziennikach ale nie ma odpowiedniego ujęcia na którym byłoby wyraźnie widać belką lub wzmocnienie, dlatego zwróciłem się do wszystkich.
Jeżeli ktoś ma takie zdjęcie lub doświadczenie to będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam Marcin

margaret2011
20-05-2012, 10:45
Hej. Napiszcie proszę.
Czy współczynnik przewodzenia ciepła dla wełny mineralnej 0,033 a 0,039 to duża różnica? Czy kupno tej lepszej daje dużą różnicę?

Konto usunięte na żądanie
20-05-2012, 12:51
[QUOTE=TAR;5380056]ratki - zajrzyj do folderu publicznego mWilQ-a (stopka) tam chyba jest rozrysowany strop terriva :)

Strop jest tylko nie ma informacji o którą pytam. Szukałem w wielu dziennikach ale nie ma odpowiedniego ujęcia na którym byłoby wyraźnie widać belką lub wzmocnienie, dlatego zwróciłem się do wszystkich.
Jeżeli ktoś ma takie zdjęcie lub doświadczenie to będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam Marcin

Widać i to wyraźnie na projekcie, że są :) tzw. żebra rozdzielcze- zaznaczyłem Ci na fotce.
My nad garażem daliśmy 2 a nie 3 jak na rysunku- dodam, że to rysunek Remle, która budowała dom na terenie gdzie występują szkody górnicze stąd pewnie i 3 belki.\

Ta belka 40x25 musi być bo to belka biegnąca przez środek domu i pod nią jest ściana nośna więc niech te Twoje majstry nic nie kombinują

Na trzecim zdjęciu na żółto są belki, które mamy- ta naokoło schodów podparta jest słupem przy schodach- drugi słup poszedł do diabła :)

Co do wełny 0,039 a 0,033 ja bym dał 0,39 15cm w krokwie i 0,033 10 cm pod stelaż.

TAR
może coś doradzisz :) trawa mi kiepawo rośnie :)
poszczególne źdźbła są drobne, wolno rośnie i jest blado zielona no jo i jeszcze jakby było mało to końcówki żółkną, a nawet robią się czerwone- o.
Przy drzewach rośnie ok- natomiast na wolnej przestrzeni - kiepsko.

mWilQ
20-05-2012, 14:56
[QUOTE=Ratki;5382121]

Widać i to wyraźnie na projekcie, że są :) tzw. żebra rozdzielcze- zaznaczyłem Ci na fotce.
My nad garażem daliśmy 2 a nie 3 jak na rysunku- dodam, że to rysunek Remle, która budowała dom na terenie gdzie występują szkody górnicze stąd pewnie i 3 belki.\

Ta belka 40x25 musi być bo to belka biegnąca przez środek domu i pod nią jest ściana nośna więc niech te Twoje majstry nic nie kombinują

Na trzecim zdjęciu na żółto są belki, które mamy- ta naokoło schodów podparta jest słupem przy schodach- drugi słup poszedł do diabła :)

Co do wełny 0,039 a 0,033 ja bym dał 0,39 15cm w krokwie i 0,033 10 cm pod stelaż.

TAR
może coś doradzisz :) trawa mi kiepawo rośnie :)
poszczególne źdźbła są drobne, wolno rośnie i jest blado zielona no jo i jeszcze jakby było mało to końcówki żółkną, a nawet robią się czerwone- o.
Przy drzewach rośnie ok- natomiast na wolnej przestrzeni - kiepsko.

lookmen pozwól, że dodam zdjęcia do folderu...

Ratki
20-05-2012, 19:47
lokmen sorrki ale się nie rozumiemy. Bela biegnąca przez środek domu pod którą jest ściana nośna oraz żebra rozdzielcze oczywiście są. Ja natomiast piszę i dopytuję o belkę 40x25, wzdłuż belek stropowych, której u nikogo nie widziałem. Zaznaczyłem ją na Twoich zdjęciach na niebiesko.

Konto usunięte na żądanie
20-05-2012, 21:01
Teraz kapuje.

Nie widziałeś tej belki u nikogo bo jej robienie jest bez sensu.
Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem na czarno punkty gdzie są słupy na górze. Są w miejscach gdzie dane są żebra rozdzielcze. Na żółto zaznaczyłem gdzie trzeba dać belkę jeśli likwidujesz jeden słup.
Najlepiej to o zdanie zapytaj Kierownika Budowy bo od tego to on jest :), ale wg mnie jej robienie jest bez celu.

Od razu Ci napiszę, że jeśli zmienisz kominy z kwadratowych na prostokątne takie ukryte w ścianie to płatew od frontu domu będzie leciała prosto w komin i potrzeba jest dodatkowo ją podeprzeć w łazience. Jeśli robisz kotłownię za garażem to i w pokoju vis a vis łazienki potrzebny jest 2 słup. Tak przynajmniej u nas wyszło.

mWilQ- spoko śmiało dodaj.

Wracając do dachówki namącili mi w głowie o Creatonie, że lepiej jest wziąć zamiast niego Braas'a Rup Ceramikę model Topas antracyt bo:
- Wzór ten sam
- większe luzy na zamkach
- gładsza powierzchnia
- lepsza dostępność
- lepsza jakość wykonania ponieważ od jakichś 3-4 lat jakość Creatona ostro się pogorszyła.
- na Braasa czeka się ok 10 dni na Creatona ok 6 tygodni co przy jakimś braku czegokolwiek jest kłopotliwe.
- Cena - Braas jest tańszy o ok 2500
No i pupa - mam zagwozdkę.

weronika2277
20-05-2012, 21:21
Mam pytanie o schody w rodku na etapie wykończeni z czego robicie i jak przedstawia się to cenowo
nasze wyceny różnych fachowców wahają się tak:
drewno jesion: 10 000 - 12 000 zł
drewno buk: 9 000 - 9 800 zł

TAR
20-05-2012, 23:05
Mam pytanie o schody w rodku na etapie wykończeni z czego robicie i jak przedstawia się to cenowo
nasze wyceny różnych fachowców wahają się tak:
drewno jesion: 10 000 - 12 000 zł
drewno buk: 9 000 - 9 800 zł


mamy bukowe, jestesmy zadowoleni, na etapie wykonczenia liczylismy kazdy tysiaczek :)

TAR
20-05-2012, 23:07
[QUOTE=Ratki;5382121]

TAR
może coś doradzisz :) trawa mi kiepawo rośnie :)
poszczególne źdźbła są drobne, wolno rośnie i jest blado zielona no jo i jeszcze jakby było mało to końcówki żółkną, a nawet robią się czerwone- o.
Przy drzewach rośnie ok- natomiast na wolnej przestrzeni - kiepsko.

jaka trawa (rodzaj, jakie przeznaczenie, firma itp.) jakie zrobiles podloze pod trawnik, moze za wczesnie wysiana ?

michur
21-05-2012, 08:10
Witam wszystkich:)
Ja mam pytanko do michura
michur
podoba mi się Twoje rozwiązanie schodów, jestem na etapie szalowania pierwszej płyty więc czas i na schody
nie bardzo tam sie mieści to wszystko i moje pytanko
jakie szerokie i wysokie masz schody? i jakie wymiary maja spoczniki?
z góry dziękuje za odpowiedź

Schody mają wymiary: głębokość 27cm, wysokość 18cm, szerokość 90cm. Jest ich 9 do pierwszego spocznika - spocznik jest 10. Ten pierwszy podest ma wymiary 90x90cm, drugi 80x90cm (dłuższa krawędź równoległa do biegu schodów), a na piętro prowadzi jeszcze 5 stopni (5. już w podłodze). Na górze również zwęziliśmy drzwi do łazienki do 70cm - tak, żeby zmieściło się te 5 stopni. I to chyba tyle. Generalnie jest trochę pokombinowane w stosunku do oryginału ale warto było.

Konto usunięte na żądanie
21-05-2012, 09:13
TAR

Trawa z Iławy tzw. Parkowa do miejsc zacienionych. Podłoże - ziemia z pola nawieziona jako "okazja".

TAR
21-05-2012, 09:26
TAR

Trawa z Iławy tzw. Parkowa do miejsc zacienionych. Podłoże - ziemia z pola nawieziona jako "okazja".

a tam gdzie ci nie rosnie to miejsce zacienione? ja wyprobowalam 3 rodzaje traw zanim znalazlam najlepsza.okazala sie nia Geolia uniwersalna, najladniejsze zdzbla, najzieleńsza, najtrwalsza, posiana i w sloncu i w cieniu. szybko rosnie.
i drugie pytanie trawnik zakladales zgodnie ze sztuka czy tylko sianie bez przygotowania podłoza? moze cyknij fotke tej trawy , bo czerwone kłacza to mi sie z perzem kojarza :D
no i nie poddawaj sie, pokaze dla porownania moje poczatki walki z trawnikiem, na fotkach gornych "trawnik" 7 tygodni po posianiu, porazka, mieszaknka traw tragedia - same chwasty, ktore recznie usuwalismy, trawnik musial byc robiony od poczatku, efekt dzis zdjecia dolne :)

jeszcze troche mu brakuje ale juz jest blizej niz dalej

https://lh5.googleusercontent.com/-FN3gWzMHHAM/T7n5pILnsGI/AAAAAAAAEvI/I1n54TeEiq4/s800/Aparat_2011_20129.jpg

Nutka_
22-05-2012, 13:53
TAR, jaka piękna trawka :))) Marze o takiej !!! Ale u nas będzie jeszcze dosypywana ziemia gdzieś jesienią....po kopaniu w tym miesiącu dołów chłonnych na odprowadzenie wody z rynien i oczyszczalni na pewno jeszze wszystko siądzie przez najbliższe 3 miesiące.


Oriętowaliśmy sie w cenach za ocieplenie poddasza w naszych okolicach (Kraków) i ekipy życzą sobie 40 lub 45 zł za metr za robociznę... a że chcemy dość dużo wełny dać to pewnie wyjdzie materiał z 50 albo 60 zł za metr....ech.
Ile Wam wyszło metrów do ocieplenia poddasza w rodku z dwoma garażami? (albo z jednym to sobie dolicze trochę...)

aLien01
22-05-2012, 14:15
Hej. Napiszcie proszę.
Czy współczynnik przewodzenia ciepła dla wełny mineralnej 0,033 a 0,039 to duża różnica? Czy kupno tej lepszej daje dużą różnicę?

margaret2011 nie ma co żałować na izolacji robisz to raz na "całe życie" ja mam wełnę 0,033 a styropian 0,031. Kiedyś miałem mieszkanie z poddaszem i latem było gorąco zima zimno w Rodku jest w sam raz.

TAR
22-05-2012, 14:18
margaret2011 nie ma co żałować na izolacji robisz to raz na "całe życie" ja mam wełnę 0,033 a styropian 0,031. Kiedyś miałem mieszkanie z poddaszem i latem było gorąco zima zimno w Rodku jest w sam raz.


prawde gada, polac mu :D, dobre izolacje , okna, dach przekladaja sie na złotówki w rachunkach i na komfort mieszkania :)

Konto usunięte na żądanie
22-05-2012, 21:37
A u nas dziś wielkie wydarzenie na naszej wsi!!!
Kopią wodę :) hehe będę miał 1 media w działce- może i po 3 latach też prądu się doczekamy...

Konto usunięte na żądanie
23-05-2012, 23:10
Ale tydzień!!!!
Woda się kopie i wody odeszły :)
Pochwale się: dziś od godziny 16 mamy nowego rododendronowicza Stasiu 3,840 kg 53 cm
Kolejka dla Wszystkich!!!!

mWilQ
23-05-2012, 23:34
Ale tydzień!!!!
Woda się kopie i wody odeszły :)
Pochwale się: dziś od godziny 16 mamy nowego rododendronowicza Stasiu 3,840 kg 53 cm
Kolejka dla Wszystkich!!!!

No proszę :) GRATULUJĘ SYNKA!!
Rozumiem, że wcześniej jakieś drzewo posadziłeś i teraz masz komplecik do szczęścia :P

TAR
24-05-2012, 08:39
GRATULACJE lokmen http://www.cosgan.de/images/midi/musik/h105.gif, uklony dla zony :D

michur
24-05-2012, 08:40
Pochwale się: dziś od godziny 16 mamy nowego rododendronowicza Stasiu 3,840 kg 53 cm


Gratulacje!

ArKaMa
24-05-2012, 10:20
Ale tydzień!!!!
Woda się kopie i wody odeszły :)
Pochwale się: dziś od godziny 16 mamy nowego rododendronowicza Stasiu 3,840 kg 53 cm
Kolejka dla Wszystkich!!!!

Gratulacje :wave:

Przyda sie dodatkowa para rąk..... :)

renata400
24-05-2012, 16:14
Lokmen GRATULACJE!!!
Dużo zdrówka dla maleństwa i dla żonki;)

Konto usunięte na żądanie
24-05-2012, 22:27
Dziękuję serdecznie.

Pozdrawiamy :)

ewelka-sochaczew
25-05-2012, 08:44
Lokmen gratuluję synka:)

Mam pytanie do osób "mających" lub "zamierzających", chodzi mi o rolety zewnętrzne. Jaki jest ich koszt czy ktoś wie?

mWilQ
25-05-2012, 09:39
Lokmen gratuluję synka:)

Mam pytanie do osób "mających" lub "zamierzających", chodzi mi o rolety zewnętrzne. Jaki jest ich koszt czy ktoś wie?

Zamawiałem razem z oknami, ale pamiętam w rozbitym zestawieniu było coś koło 6 tysięcy.

Iwona&Tomek
25-05-2012, 09:43
Mam pytanie do osób "mających" lub "zamierzających", chodzi mi o rolety zewnętrzne. Jaki jest ich koszt czy ktoś wie?

Okna profil Veka Swingline II, okucia Winkhaus 16*000,00
Silniki, rolety Termolux, moskitiery 5*000,00
3 okna dachowe Fakro 2*600,00

ceny z roku 2010, cenę podbiły wielkie drzwi na taras szerokości ok. 3 metry

oskarek
26-05-2012, 00:03
GRATULACJE LOKMEN :yes::yes::yes::yes

Jak jestem to mam małe pytanko chciałem pomalować elewacje gruntem BAUMASTER + pigment
pędzlem daje rade i nawet to wygląda tylko troszkę to ciężko i zastanawiam się nad kupnem zestawu malarskiego elektrycznego (paint zoom ) coś takiego.
Ma ktoś coś takiego? jak to działa i czy da rade z tym podkładem(trochę gęsty).

aLien01
26-05-2012, 09:13
Cześć Wszystkim

Z przykrością muszę wam powiedzieć, że moja przygoda z Rodkiem dobiega końca. Wczoraj podpisałem umowę przedwstępną na sprzedaż domu. I powiem wam
, że nie jest jak przy sprzedaży samochodu gdy człowiek cieszy się przy kupnie i sprzedaży w tym przypadku serce boli. Oczywiście planuję budowę nowego domu i czy będzie to Rodek tego nie wiem ale pewnie będę chciał coś nowego. Budowa była wspaniałą przygodą i dlatego nie zraziłem się postanowiłem sprzedać dom i wybudować nowy. Oczywiście dom sprzedaję z zyskiem gdyż moim marzeniem jest zejść z kredytu. Dom udało mi się sprzedać za 870tys. na działce 726m2 i powiem wam, że ludziom podoba się bardzo projekt parę osób narzekało, że przy głównej sypialni nie ma osobnej łazienki.
Niestety na jakiś czas muszę wynająć mieszkanie i wrócić do bloku. Szukamy mieszkania z ogródkiem aby mieć chociaż namiastkę ogrodu :).
Co podobało mi się na tym forum, że ludzie którzy budują Rodka są wspaniałymi normalnymi ludźmi którym woda sodowa nie uderzyła do głowy sami starają się jak najwięcej zrobić przy domu pomagają innym. Naprawdę miło było Was poznać.
Życzę wszystkim szczęśliwego końca budowy a tym którzy już mieszkają jak najszybszego spłacenia kredytu i zadowolenia z tego co udało Wam się stworzyć czyli wspaniałego Domu - RODKA.
Na pewno będę zaglądał do Was :)

mWilQ
26-05-2012, 11:29
Cześć Wszystkim

Z przykrością muszę wam powiedzieć, że moja przygoda z Rodkiem dobiega końca. Wczoraj podpisałem umowę przedwstępną na sprzedaż domu. I powiem wam
, że nie jest jak przy sprzedaży samochodu gdy człowiek cieszy się przy kupnie i sprzedaży w tym przypadku serce boli. Oczywiście planuję budowę nowego domu i czy będzie to Rodek tego nie wiem ale pewnie będę chciał coś nowego. Budowa była wspaniałą przygodą i dlatego nie zraziłem się postanowiłem sprzedać dom i wybudować nowy. Oczywiście dom sprzedaję z zyskiem gdyż moim marzeniem jest zejść z kredytu. Dom udało mi się sprzedać za 870tys. na działce 726m2 i powiem wam, że ludziom podoba się bardzo projekt parę osób narzekało, że przy głównej sypialni nie ma osobnej łazienki.
Niestety na jakiś czas muszę wynająć mieszkanie i wrócić do bloku. Szukamy mieszkania z ogródkiem aby mieć chociaż namiastkę ogrodu :).
Co podobało mi się na tym forum, że ludzie którzy budują Rodka są wspaniałymi normalnymi ludźmi którym woda sodowa nie uderzyła do głowy sami starają się jak najwięcej zrobić przy domu pomagają innym. Naprawdę miło było Was poznać.
Życzę wszystkim szczęśliwego końca budowy a tym którzy już mieszkają jak najszybszego spłacenia kredytu i zadowolenia z tego co udało Wam się stworzyć czyli wspaniałego Domu - RODKA.
Na pewno będę zaglądał do Was :)

TOŻ TO SZOK... szkoda, że ze względów finansowych tak się sprawy w życiu toczą. U nas też lekko nie jest, ale zagryzamy zęby i do przodu. Mam nadzieje, że kiedyś spłacimy i będziemy wolni od wszystkich bankierów. Pozdrawiam i sukcesów życzę. Oby kolejny projekt miał to, czego rodoskowi brakowało.

TAR
26-05-2012, 17:02
Artur szkoda, ale trzeba isc do przodu. mnie tym bardziej jest zal, bo zaczynalismy i konczylismy budowe prawie w tym samym czasie.
nam sie na razie dobrze mieszka choc tez myslimy nad nowym, innym domkiem. ale o tym sza.... z agladaj czasem i tu, i do mnie. zycze powodzenia w realizacji nowych planow zyciowych :)

Ancyk
26-05-2012, 21:39
Moi drodzy co sądzicie o kolektorach słonecznych? mamy dylemat czy to się opłaca gdyż będziemy ogrzewać dom piecem na eko-groszek, słyszałam że jeżeli gaz lub olej to oczywiście tak bo to droższe źródło, i kolektory się sprawdzą my mieszkamy na podhalu a tu słonka tyle co kot napłakał. mam wrażenie że jak nam się kolektory zaczną zwracać to trzeba je będzie wymienić na nowe.....

TAR
26-05-2012, 21:59
Ancyk, powiem tak:
1. nie zgodze sie przede wszystkim z tym, ze ogrzewanie rodka gazem jest drozsze niz ekogroszkiem, porownywalismy tu na forum rachunki i wcale nie wynikalo zeby gaz byl drozszy. dla mnie to mity i utarte "madrosci" producentow ekogroszku :D ;) mam gaz.
2. mam kolektory i dla mnie jest to bardzo dobra inwestycja. od maja do wrzesnia korzystamy prawie wylacznie z kolektorow w tym okresie zuzycie gazu wynioslo 9m3 plus tzw. abonament miesieczny. u mnie problemem jest to, ze nie nadazamy zuzywac tej cieplej wody dzis na zasobniku jest 70 st. a pewnie doszloby i do 80-90 gdyby nie bylo ustawionego ograniczenia temperatury. w pochmurne dni temperatura na zasobniku waha sie pomiedzy 40-50 st. to bardzo dobre parametry, bo grzejac wode samym gazem ustawiam na 45-50 st. mysle, ze jakby sasiedzi sie do nas podlaczyli (teoretyzuje ;) )to spokojnie nasze 2 szt. dalyby rade.

ToSz01
27-05-2012, 10:59
Pamiętacie ile Wam wyszło m2 elewacji w Rodku z pojedyńczym garażem ?

Konto usunięte na żądanie
27-05-2012, 13:25
Też myślę nad połączeniem kolektorów i pieca na eko-groszek w 1 system. Zastanawiałem się aby do kotłowni dać zbiornik buforowy o poj. ok 1 000 litrów, a jak by się zmieścił to i większy. Muszę ten temat obgadać z jakimś łebskim hadraulikiem czy takie rozwiązanie ma sens.

Oskarek
Ten Pain zoom jest dobry ale do malowania rzadką farbą- znajomy używa tego do malowania ławek, altanek etc.
Kup szeroki wałek i też dobrze pójdzie.

A mały już w domu, rośnie :) i spać nie daje hehe...

piniaS
27-05-2012, 18:37
Pamiętacie ile Wam wyszło m2 elewacji w Rodku z pojedyńczym garażem ?

Nam wyszło 270m2.
https://picasaweb.google.com/111604530212538739847/DomWRododendronach6P?authkey=Gv1sRgCMzn96COpZDCggE #

renata400
27-05-2012, 19:49
Witam;)
piniaS czy mogę prosić o zbliżenie drzwi wejściowych?Jeśli można to proszę też o nazwę firmy i cenę;) Fajnie wyglądają.

Alien szkoda że sprzedajecie domek,ale wierzę że zbudujecie nowy,piękniejszy domek i będziecie równie szczęśliwi.Pozdrawiam Renata

artek-
27-05-2012, 20:23
GRATULACJE LOKMEN :yes::yes::yes::yes

Jak jestem to mam małe pytanko chciałem pomalować elewacje gruntem BAUMASTER + pigment
pędzlem daje rade i nawet to wygląda tylko troszkę to ciężko i zastanawiam się nad kupnem zestawu malarskiego elektrycznego (paint zoom ) coś takiego.
Ma ktoś coś takiego? jak to działa i czy da rade z tym podkładem(trochę gęsty).

Ja kupilem kiedys ten szajs (Paint Zoom - co prawda nie w telezakupach ale wygladal identycznie) i byly to pieniadze wydane w bloto, co najmniej z trzech powodow:
1. Rozrabianie farby - koszmar. Kupilem farbe akrylowa - trzeba bylo dodawac bardzo duzo wody (potrzebowal zeby dzialac bardzo, bardzo rzadkiej farby), ale mierzenie gestosci pseudourzadzeniem dolaczonym do PaintZooma - koszmarne,
2. Po rozrobieniu farby bardzo lubil sie zatykac. Wystarczylo odstawic na chwile i przestawal dzialac. Czyscilem go praktycznie do zera, upewnialem sie ze farba ma odpowiednia gestosc, probowalem malowac - i dooopa. Nie wiadomo czemu nie malowal, by znow dzialac chwile i znow przestac. Jak juz zaczal malowac - lubil pluc farba,
3. Na 15 minut malowania wypadala godzina zabawy z mieszaniem i zmuszaniem urzadzenia do dzialania.

Postanowilem sobie ze zobacze jak bedzie malowal w garderobie, jak dobrze planowalem malowac caly dom. W koncu nawet garderoby nie skonczylem, wkurzony tym ze z nie wiadomo jakich powodow przestaje dzialac.

mWilQ
27-05-2012, 20:30
Pamiętacie ile Wam wyszło m2 elewacji w Rodku z pojedyńczym garażem ?

U mnie policzyli równo 200m2.

kojak139
27-05-2012, 20:56
Witam
Zastanawiam się nad tynkami. Mam ofertę za tynk gipsowy Knauff Diamant 26 zł/m. Co o tym sadzicie i jakie tynki polecacie. Gipsowe podobno chłoną wilgoć i ją zatrzymują. Ma ktoś może taki tynk, możecie coś doradzić. Jak wygląda jego gładkość, biorę również pod uwagę cem-wapienne.

mWilQ
27-05-2012, 21:15
Witam
Zastanawiam się nad tynkami. Mam ofertę za tynk gipsowy Knauff Diamant 26 zł/m. Co o tym sadzicie i jakie tynki polecacie. Gipsowe podobno chłoną wilgoć i ją zatrzymują. Ma ktoś może taki tynk, możecie coś doradzić. Jak wygląda jego gładkość, biorę również pod uwagę cem-wapienne.

Gipsowy będzie gładziutki, ale za to bardziej podatny na uszkodzenia, rysy i tak jak piszesz gips ma sporą chłonność wody. Cementowo-wapienny można ładnie wygładzić, ewentualnie można pozostawić strukturę i też się nią cieszyć :)

kojak139
27-05-2012, 21:29
Skoro już piszę to wspomnę, że jesienią będę potrzebował ekipy do wykonanie przepychu pod drogą powiatową ok. 15 metrów (sieć wodociągowa). Macie może jakieś doswiadczenie z takimi ekipami. Okolice Krzeszowic malopolskie.

piniaS
27-05-2012, 22:24
[QUOTE=renata400;5393091]Witam;)
piniaS czy mogę prosić o zbliżenie drzwi wejściowych?Jeśli można to proszę też o nazwę firmy i cenę;) Fajnie wyglądają.

Za drzwi zapłaciłam 3500zł razem z montażem, są sosnowe jutro zrobię zdjęcie i dodam do galerii.
http://www.agmar.biz.pl/drzwi-zewnetrzne-besta,168.html

renata400
28-05-2012, 08:45
PiniaS dziękuję bardzo. Nam podobne drzwi wycenili na 2850zł z montażem http://www.stolpaw.com.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne/stol09 . Pozdrawiam

Ancyk
28-05-2012, 13:37
Dzięki TAR za wypowiedź obawiam si ę jednak, że u nas te słoneczne dni to można policzyć na palcach tu jest wiecznie zimno...no w lipcu i sierpniu trochę lata jest ale pozostałe miesiące to katastrofa:(.Czy mam rozumieć, że nawet w pochmurne dni od maja do września nie musisz załączać gazu? wystarczą kolektory na ciepła wodę?

TAR
28-05-2012, 15:04
Dzięki TAR za wypowiedź obawiam si ę jednak, że u nas te słoneczne dni to można policzyć na palcach tu jest wiecznie zimno...no w lipcu i sierpniu trochę lata jest ale pozostałe miesiące to katastrofa:(.Czy mam rozumieć, że nawet w pochmurne dni od maja do września nie musisz załączać gazu? wystarczą kolektory na ciepła wodę?

tak wychodzi z rachunku - zuzycie gazu za okres maj-wrzesien - 9 m3, piec gaz zalacza automatycznie wg. programu, jesli tempa w zasobniku jest taka sama lub wyzsza niz programowe ustawienia to gaz sie nie wlacza. nocki mam ustawione na ekonomic. od poczatku maja caly czas caly czas jedziemy na samych kolektorach - nie bylo dnia by nie nagrzalo wody do min. + 50st.

mnie irytuje tylko to, ze nie nadazamy zuzywac tej cieplej wody, no bo ile tej wody moga zuzyc 2 osoby + pies (zasobnik 300 l.) :) i zaluje, ze nie kupilam pralki, do ktorej mozna podłaczyc ciepla wode. bylaby tez oszczednosc na pradzie.

oskarek
28-05-2012, 18:09
Ja kupilem kiedys ten szajs (Paint Zoom - co prawda nie w telezakupach ale wygladal identycznie) i byly to pieniadze wydane w bloto, co najmniej z trzech powodow:
1. Rozrabianie farby - koszmar. Kupilem farbe akrylowa - trzeba bylo dodawac bardzo duzo wody (potrzebowal zeby dzialac bardzo, bardzo rzadkiej farby), ale mierzenie gestosci pseudourzadzeniem dolaczonym do PaintZooma - koszmarne,
2. Po rozrobieniu farby bardzo lubil sie zatykac. Wystarczylo odstawic na chwile i przestawal dzialac. Czyscilem go praktycznie do zera, upewnialem sie ze farba ma odpowiednia gestosc, probowalem malowac - i dooopa. Nie wiadomo czemu nie malowal, by znow dzialac chwile i znow przestac. Jak juz zaczal malowac - lubil pluc farba,
3. Na 15 minut malowania wypadala godzina zabawy z mieszaniem i zmuszaniem urzadzenia do dzialania.

Postanowilem sobie ze zobacze jak bedzie malowal w garderobie, jak dobrze planowalem malowac caly dom. W koncu nawet garderoby nie skonczylem, wkurzony tym ze z nie wiadomo jakich powodow przestaje dzialac.
Dzięki wielkie Artek.
a co sądzicie o grzejniku do łazienki w kolorze chromu? ładnie to wygląda ale ciekawe czy nie zostawia śladów po mokrych ciuszkach?

Ancyk
28-05-2012, 20:31
Dzięki TAR ciekawe jak to będzie u nas ten klimat mnie dobija:( ale prawie mnie przekonałaś:) a co do problemu z nadmiarem ciepłej wody to nic trudnego weź przykład z Aliena:) i już po problemie mały człowiek potrzebuje dużej ilości wody:) u nas to nadmiar wody by się przydał zakupiliśmy sobie ogromną drewnianą balię przed dom do której wejdzie sporo litrów;) Pozdrówka

Konto usunięte na żądanie
28-05-2012, 21:42
Dopiszę tylko, że do Twojego klimatu gdzie jest mniej słońca musisz szukać kolektorów rurowo - próżniowych.

TAR
29-05-2012, 08:30
lokmen niekoniecznie rurowo-prozniowych, juz sa na rynku plaskie o wydajnosci tych prozniowych, za to tansze - ja mam plaskie ale pokryte nie szklem ciemnym gladkim tylko wygladajacym jak folia babelkowa

TAR
29-05-2012, 08:36
Dzięki TAR ciekawe jak to będzie u nas ten klimat mnie dobija:( ale prawie mnie przekonałaś:) a co do problemu z nadmiarem ciepłej wody to nic trudnego weź przykład z Aliena:) i już po problemie mały człowiek potrzebuje dużej ilości wody:) u nas to nadmiar wody by się przydał zakupiliśmy sobie ogromną drewnianą balię przed dom do której wejdzie sporo litrów;) Pozdrówka

ze mnie to maly czlowiek, zuzywalabym tej wody zapewne wiecej ale ogranicza mnie szambo (10 m3) :D ;)a wywoz nie jest tani. mieszkajac w bloku zuzywalismy 3 razy tyle wody, a teraz zmywarka, ekonomiczna pralka, ekonomiczne mycie ;) czlowiek jak sie przeprowadza z bloku do domu zaczyna liczyc kase i jej bezsensowne trwonienie. i chyba swiadomosc tez jest wieksza np. ze trzeba i warto zainwestowac przy budowie w dobre materialy na dach, sciany, izolacje, okna,instalacje, bo zima nikt cie przez sciane nie dogrzeje itp.

Nutka_
29-05-2012, 16:41
Witam
Zastanawiam się nad tynkami. Mam ofertę za tynk gipsowy Knauff Diamant 26 zł/m. Co o tym sadzicie i jakie tynki polecacie. Gipsowe podobno chłoną wilgoć i ją zatrzymują. Ma ktoś może taki tynk, możecie coś doradzić. Jak wygląda jego gładkość, biorę również pod uwagę cem-wapienne.

W maju skończyliśmy tynkować - zdecydowaliśmy sie na tynki cementowo-wapienne robione tradycyjną metodą (nie gotowe z worka)

Tynków gipsowych nie chcieliśmy nie tylko dlatego że chłoną wilgoć ale przede wszystkim dlatego że sa mniej trwałe - sąsiad robił takie, mieszka 2 lata, ma małe dzieci i mnóstwo dziur w ścianach poubijanych, to nas zniechęciło.

Efekt jest super ale myślę że to zależy głównie od tego jaka jest ekipa - nasi się starali i wyszło naprawdę gładko. Nie będziemy już na pewno robić gładzi, na to pójdzie farba.

Zamawialiśmy sami piasek, cement i wapno. Finalnie wyszła cena 22 zł za metr (ta cena uwzględnia wszystkie materiały, też np listwy do okien).


Lokmen - odemnie spóźnione gratulacje:)

Konto usunięte na żądanie
02-06-2012, 21:02
TAR już złapałem o co chodzi tej mojej trawie- brak nawozu.
Kupiłem wiaderko i cisnąłem w miejsce, które najgorzej rosło tyle, że teraz te miejsca są miejscami, które najlepiej rosną.
Przy okazji zmieniłem kosiarkę na mocniejszą i z koszem- różnica widoczna po pierwszym koszeniu.
Teraz muszę kupić nawóz i sypnąć na resztę trawnika.

https://lh4.googleusercontent.com/-S4V6I02-q50/T8pd6jQv_JI/AAAAAAAAC1I/mXwX7NnKu_g/s1152/IMG039.jpg

TAR
02-06-2012, 21:40
nawoz najlepiej sypnac przed deszczem albo obficie podlac po sypnieciu, bo moze wypalic mloda trawke no i warto zainwestowac w siewnik, przynajmniej rownomiernie rozsypiesz :) sa takie nawozy, ktore tez likwiduja chwasty, ostatnio sypnelismy takim i efekt jest. my nie mozemy bofixem pryskac ze wzgledu na psa - karencja dla zwierzat to 21 dni - nie wyobrazam sobie by Okruch przez tyle czasu nie wychodzil. trudno, pokocham koniczyne :D

Ratki
05-06-2012, 18:38
Witam ponownie,
Wiem że zasypuję Was pytaniami ale w tej fazie to chyba normalne. Wolimy przemyśleć większość rozwiązań żeby później nie było tylu niespodzianek, które i tak są nieuniknione
I właśnie mamy kolejny dylemat: nasz Dekarz sądzi że jeżeli damy płatew 16x20 tak jak jest w projekcie to będzie widoczna w pokojach i proponuje ją podnieść. Oglądałem chyba wszystkie dzienniki i wygląda to bardzo różnie.
Pytanie do osób które podniosły płatew czy to nie wpłynęło na konstrukcję dachową i jej wytrzymałość. Planujemy dachówkę ceramiczną która jest ciężka i obawiamy się że krokwie mogą się wygiąć a kompletnie się na tym nie znamy i nie mamy.
Pozdrawiamy

80mariusz80
05-06-2012, 18:51
Mnie się akurat podoba płatew w pokoju i zastanawiam się czy da się to wszystko uratować na tyle aby pokazać przynajmniej ją...
My lubimy właśnie takie klimaty:
http://www.google.pl/imgres?q=belka+w+pokoju&hl=pl&biw=1440&bih=785&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ZB75ir_Gp66E_M:&imgrefurl=http://www.budnet.pl/Lazienka_pod_ukosnym_dachem,Wykonczenie_podlog,a%3 D908.html&docid=X3tjVaxDS6XayM&imgurl=http://www.budnet.pl/zdjecia/lazienka_z_ukosnym_dachem_wtekst_2.jpg&w=305&h=400&ei=sDjOT6aKMObc4QSeor3cDA&zoom=1&iact=hc&vpx=176&vpy=416&dur=2440&hovh=257&hovw=196&tx=114&ty=123&sig=118424359134682464935&page=1&tbnh=145&tbnw=108&start=0&ndsp=25&ved=1t:429,r:12,s:0,i:95
:)

ejama
06-06-2012, 00:14
Witam! Od wczoraj zaczęło się na naszej działce dziać konkretniej. Teraz pewnie ruszą prace na tyle, że zmiany będą widoczne :-) Serdecznie dziękuję TAR za możliwość obejrzenia Rodka na żywo. Bardzo to było miłe spotkanie. Właściciele przesympatyczni, a i domek zbudowany zgodnie z tym projektem, nie zawiódł naszych oczekiwań. Pozdrawiam :-)

ada1984
06-06-2012, 07:46
Witam. Jakiej grubości macie bloczki betonowe na fundamenty? 14? Nigdzie nie widze na tym zewstawieniu rozmiaru i ilosci potrzebnej przy rodo6 z pojedynczym garazem bez piwnicy. Będę wdzieczna za kazda informacje:)

michur
06-06-2012, 07:49
Witam ponownie,
I właśnie mamy kolejny dylemat: nasz Dekarz sądzi że jeżeli damy płatew 16x20 tak jak jest w projekcie to będzie widoczna w pokojach i proponuje ją podnieść. Oglądałem chyba wszystkie dzienniki i wygląda to bardzo różnie.
Pytanie do osób które podniosły płatew czy to nie wpłynęło na konstrukcję dachową i jej wytrzymałość.

Ten problem pojawił się już kilka stron temu :) Generalnie jeśli podnosi się ściankę kolankową to automatycznie płatwie idą do góry i znikają z widoku w pokojach. U nas jest podniesiona ścianka ale i również przesunięte (podniesione) płatwie (bo przechodziły by przez przewody kominowe). Dach był zrobiony 2 lata temu i póki co nic się z nim nie dzieje.

michalc
06-06-2012, 10:42
Witam wszystkich!

Po interesującej lekturze całego wątku (a trochę to trwało) chciałem się przedstawić. Rododendrona 6 G2 zamierzamy wybudować pod Gdańskiem, może uda się zacząć w tym roku na jesień a może wczesną wiosną roku przyszłego.

Na razie geodeta robi mapę (już pomierzył, teraz ponoć musi ona przejść przez jakiś urząd), warunki energii i gazu są, woda będzie ze studni + szambo (ew oczyszczalnia). Tu mamy też do pozałatwiania papierków bo w MPZP jest mowa o podłączeniu do wodociągu i kanalizacji, których to nie ma w okoicy działki (wodociąg daleko a kanalizacji nie ma w całej wsi - nie wiem kto te plany układa ;) ).

Projekt już kupiony i jak tylko będzie mapa robimy adaptację. Warto zauważyć, że w nowym projekcie np. nie ma już słupa między gabinetem a salonem, nie ma 3 okien balkonowych nad wykuszem itp. - projekt (może i "pod natchnieniem" forum) jest dopracowywany (nie wiem czy wspomniana płatew też nie jest jakoś lepiej rozwiązana, sprawdzę w domu).
Nasze zmiany (po części inspirowane forum):
- powiększenie salonu poprzez wydłużenie wykusza (chodzi o to żeby był dłuższy, nie głębszy)
- zamiana miejscami kuchni z gabinetem (gabinet jako pokój gościnny mieć musimy)
- jeśli się uda to poszerzenie garażu o 20-50cm
- zwiększenie drzwi balkonowych na taras (np na 3 skrzydła)
- ogrzewanie podłogowe w całym domu
- szafa wnękowa w wiatrołapie w miejscu spiżarki
- jeśli się uda to spiżarnie przeniesiemy pod schody, ale obawiamy się że drzwi od strony kuchni (były gabinet) musiałyby być jak dla krasnoludków
- schody z dwoma prostymi biegami i spocznikiem już nad garażem

Nasz pomysł na salon to umieszczenie go między kominkiem a dzwiami na taras (częściowo w powiększonym wykuszu). Na ścianie gdzie normalnie są drzwi do kuchni, a która będzie zamurowana (bo wejście do przeniesionego gabinetu będzie z korytarza), będzie TV i jakieś szafki. Jadalnia będzie gdzieś na pograniczu nowej kuchni i salonu.

Takie są plany - zaobaczymy jak wyjdzie w praniu. Na razie ta papierkowa robota bardzo się ciągnie...

pozdrawiam
michalC

TAR
06-06-2012, 11:54
Witam! Od wczoraj zaczęło się na naszej działce dziać konkretniej. Teraz pewnie ruszą prace na tyle, że zmiany będą widoczne :-) Serdecznie dziękuję TAR za możliwość obejrzenia Rodka na żywo. Bardzo to było miłe spotkanie. Właściciele przesympatyczni, a i domek zbudowany zgodnie z tym projektem, nie zawiódł naszych oczekiwań. Pozdrawiam :-)

nic, tylko zyczyc powodzenia. nam rowniez bylo milo Was goscic. Sorki za nad_goscinnego Okrucha :D

Konto usunięte na żądanie
07-06-2012, 00:53
Witam ponownie,
Wiem że zasypuję Was pytaniami ale w tej fazie to chyba normalne. Wolimy przemyśleć większość rozwiązań żeby później nie było tylu niespodzianek, które i tak są nieuniknione
I właśnie mamy kolejny dylemat: nasz Dekarz sądzi że jeżeli damy płatew 16x20 tak jak jest w projekcie to będzie widoczna w pokojach i proponuje ją podnieść. Oglądałem chyba wszystkie dzienniki i wygląda to bardzo różnie.
Pytanie do osób które podniosły płatew czy to nie wpłynęło na konstrukcję dachową i jej wytrzymałość. Planujemy dachówkę ceramiczną która jest ciężka i obawiamy się że krokwie mogą się wygiąć a kompletnie się na tym nie znamy i nie mamy.
Pozdrawiamy

RATKI na tej stronie zrobiłem porównanie dot. płatwy podniesionej i w oryginale.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-DOM-W-RODODENDRONACH-6/page342

U nas płatew jest 20 x 20 a krokwy 20 x 10

80mariusz80
08-06-2012, 14:37
Zastosowaliście w konstrukcji więźby stalowy ceownik do wzmocnienia płatwi czy zrezygnowaliście z niego?

A 380
08-06-2012, 16:14
Witam wszystkich,
dostałem wstępną wycenę od hydraulika i mam pytanie czy przystać na takie ceny czy szukać kogoś innego:
woda i kanalizacja -4300zł
instalacja podłogowa z osprzętem oraz grzejnikami w piwnicach-12400zł
koszt kotłowni w przyblizonej kwocie z kotłem DEFRO komfort plus ,zbiornikiem
300l, automatyką, pompami ,naczyniami wyrównawczymi,robocizną ---12500zł
bez białego montażu.
Rodosek z piwnicami,podłogówka wszędzie oprócz piwnic oraz garażu.

Ancyk
08-06-2012, 23:00
Hej jakie macie kolory fasady? Chciałabym zobaczyć szarą ktoś z was taką robił ale nie mogę znaleźć bardzo proszę o fotki dziękuję z góry!!!Pozdrówka

Konto usunięte na żądanie
09-06-2012, 18:57
Ancyk- proszę :)
Oczywiście to nie nasz.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/elewacja.jpg

My też planujemy w ten deseń tyle że kolory odwrotne więcej jasnego mniej grafitowego (jasny to jakiś piaskowy kolor). Zastanawiam się nad zastosowaniem elementów drewnianych na fasadzie.

Ancyk
09-06-2012, 22:31
Dzięki lokmen o ten domek mi właśnie chodziło:), ładnie się prezentuje choć mi chodzi po głowie również ecri z dodatkiem drewna (tak jak w projekcie my mamy domek 6N). Dom mamy już ocieplony oraz zagruntowany i nie wiem czy nie za późno na drewno słyszałam że w te miejsca trzeba dać cieńszy styropian bo tak będzie odstawało??? a te białe bloczki to co to takiego?

TAR
09-06-2012, 22:58
Ancyk zamiast drewna mozesz zastosowac to:
http://rodeo-dr.pl/profile.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Frodeo-dr.pl%2Fprofile.html)

a tu masz przyklad forumkowego domku z tymi panelami (o ile dobrze pamietam)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191056-Domek-Reni-fotki

ps. ja ma elewke jak ta powyzej tyle, ze odwrocone kolorki, wiecej bieli mniej szarosci

Konto usunięte na żądanie
09-06-2012, 23:35
te białe boczki to tzw. BONIE
Ale u ciebie na to już za późno bo żeby uzyskać efekt jak na zdjęciu powyżej trzeba zastosować styropian o 2 różnych grubościach:
Tam gdzie szary np. daje się 15 a tam gdzie biały daje się 12, a potem się dokleja płaty o grubości 2 cm tak aby zrównać z tą 15ką.

TAR
10-06-2012, 11:14
te białe boczki to tzw. BONIE
Ale u ciebie na to już za późno bo żeby uzyskać efekt jak na zdjęciu powyżej trzeba zastosować styropian o 2 różnych grubościach:
Tam gdzie szary np. daje się 15 a tam gdzie biały daje się 12, a potem się dokleja płaty o grubości 2 cm tak aby zrównać z tą 15ką.

o ile chcesz bonie robic glebokie, u mnie sa plytkie na glebokosc tynku, "paski" pomalowane farba elewacyjna.

https://lh3.googleusercontent.com/-jSxC7zKliiY/T9RnKyhXw9I/AAAAAAAAE_k/FcEeIQVao0M/s512/0%2520100.jpg

do robienia boni sa tez specjalne systemy listew - mowil nam o tym wykonawca ale nie zglebialam sie w temat, wystarczylo nam pomalowanie i niewielka ich glebokosc.

Konto usunięte na żądanie
10-06-2012, 19:14
TAR bez urazy ale te majstry od elewacji to jakieś gamonie chyba co?- żeby tak uwalić parapety...

TAR
10-06-2012, 19:52
nie robilo mi to, parapety byly zafoliowane
co nie zmienia faktu, ze ogolnie z ich roboty zadowolona nie bylam :)

margaret2011
10-06-2012, 21:34
Hej.
Napiszcie jakie macie schody strychowe, wymiary, firma, czy ocieplane, może jakieś sugestie?

Ancyk
11-06-2012, 08:15
Tar śliczną masz tą elewację dom Reni też się super prezentuje mam nadzieję że naszą elewacje uda się jeszcze uratować i wstawić te bonie bo to cały urok domu! Pozdrawiam was gorąco

michalc
12-06-2012, 13:12
W związku z tematem płatwi sprawdziłem w projekcie i obecnie płatew jest nad jętkami. Co za tym idzie nie ma już opcji, żeby płatew stała się częścią pokoi na piętrze.
Gdyby ktoś chciał to zobaczyć dajcie znać ;)

pozdrawiam
michalC

Nutka_
13-06-2012, 11:08
Halo

Co tam u Was? Jak idzie budowanie?
U nas skończyli w sobotę wylewki :) :)

Powiedźcie czy barierkę na balkonie robiliście przed elewacją czy po?

TAR
13-06-2012, 11:21
elewacje sie konczyly jak wchodzili z barierka. na koncowce to wszyscy siedzieli sobie na glowie: elewacje, wykonczeniowcy, elektryk, schody i barierki. w duzej mierze jedni byli uzaleznieni od drugich.

mWilQ
13-06-2012, 12:37
Halo

Co tam u Was? Jak idzie budowanie?
U nas skończyli w sobotę wylewki :) :)

Powiedźcie czy barierkę na balkonie robiliście przed elewacją czy po?

Pewnie zależy od rodzaju barierek. Częściowo będziesz je kotwiła w ścianie, więc chyba dobrze pewne sprawy przewidzieć podczas robienia elewacji. Ja się obłożyłem deskami, ale akurat dało się wszystko wykonać po tynkarzach.

Ancyk
13-06-2012, 21:50
a czy ktoś z was ma elementy na fasadzie obłożone kamieniem dekoracyjnym???Proszę o fotki pomału sobie wybijam drzewo z głowy:(

mWilQ
13-06-2012, 21:54
a czy ktoś z was ma elementy na fasadzie obłożone kamieniem dekoracyjnym???Proszę o fotki pomału sobie wybijam drzewo z głowy:(

Remle ma wejście i wykusz w płycie kamiennej, przynajmniej tak to wyglądało na zdjęciach. Domek ma charakter, ale nie wszystkim może się to podobać.

TAR
13-06-2012, 21:55
ancyk ja bym z kamienia tym bardziej zrezygnowala, jest ciezki i niezaimpregnowany przyjmuje caly brud, a z kolei po impregnacji to sie jak dla mnie zbyt blyszczy. tu masz watek elewacyjny moze znajdziesz inspiracje
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdjęcia/page54

Ancyk
14-06-2012, 06:34
Ale ja myślałam o takim kamieniu http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,55,mexicana.html dokładnie kolor mexicana mocca mam go na kominach ładnie się prezentuje nie jest ciężki bo to imitacja kamienia zamierzałam zrobić tylko cokół elewacja będzie jasno kremowa.Te panele imitujące drzewo są fajne ale oni je przysyłają białe trzeba je malować lakiero-bejcą samemu więc się obawiam o efekt kolorystyczny oraz to że za chwilę to zacznie schodzić i nie będzie już efektownie wyglądać a ten kamień na domach jest ciekawy tylko zastanawia mnie to jak on będzie wyglądał w tych miejscach które są w projekcie zamiast drzewa ja mam rododendrony 6n drzewo jest trochę z tyłu domu na elewacji oraz przy wykuszu z prawej strony myślałam jeszcze obłożyć drzwi tak troszeczkę dookoła.

Ancyk
14-06-2012, 06:36
Remle proszę prześlij fotki swojej elewacji z tym kamieniem wielkie dzięki wam wszystkim za porady.

Nutka_
15-06-2012, 14:32
Wybaczcie że ja juz drugi raz o to pytam ale musimy ostatecznie wybrac ekipę do poddasza.

Mamy poleconego gościa, podobno bardzo staranny, terminowy i uczciwy ale niestety wydaje nam się dosyć drogi....

Cena za wełnę+regipsy+gładz to 50 zł za metr. Co o tym myślicie? (To jest cena za samą robociznę).

pozdrowienia serdeczne i z góry dziękuję!

margaret2011
15-06-2012, 19:18
Ja mam ofertę 100 zł za m2 ale z materiałem. W mojej okolicy to korzystna oferta. Jeżeli Ci to pomoże to porównaj.

A ja mam pytanie do wszystkich odnośnie dolnej łazienki. Wstawcie fotki jak zabudowaliście sufit żeby pozbyć się tych skosów pod schodami. Z góry dzięki i pozdrawiam