PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ancyk
15-06-2012, 20:31
czy ktoś z was użytkuje piec uniwersalny hef ??? Pozdrawiam

mWilQ
15-06-2012, 21:55
Ale ja myślałam o takim kamieniu http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,55,mexicana.html dokładnie kolor mexicana mocca mam go na kominach ładnie się prezentuje nie jest ciężki bo to imitacja kamienia zamierzałam zrobić tylko cokół elewacja będzie jasno kremowa.Te panele imitujące drzewo są fajne ale oni je przysyłają białe trzeba je malować lakiero-bejcą samemu więc się obawiam o efekt kolorystyczny oraz to że za chwilę to zacznie schodzić i nie będzie już efektownie wyglądać a ten kamień na domach jest ciekawy tylko zastanawia mnie to jak on będzie wyglądał w tych miejscach które są w projekcie zamiast drzewa ja mam rododendrony 6n drzewo jest trochę z tyłu domu na elewacji oraz przy wykuszu z prawej strony myślałam jeszcze obłożyć drzwi tak troszeczkę dookoła.

Z pewnością prezentuje się ładnie, ale według mnie i opinii które pozyskałem, ciężko taki kamień utrzymać w czystości.


Remle proszę prześlij fotki swojej elewacji z tym kamieniem wielkie dzięki wam wszystkim za porady.

Ciekaw jestem czy założycielka tematu jeszcze tutaj zagląda :)


Wybaczcie że ja juz drugi raz o to pytam ale musimy ostatecznie wybrac ekipę do poddasza.

Mamy poleconego gościa, podobno bardzo staranny, terminowy i uczciwy ale niestety wydaje nam się dosyć drogi....

Cena za wełnę+regipsy+gładz to 50 zł za metr. Co o tym myślicie? (To jest cena za samą robociznę).

pozdrowienia serdeczne i z góry dziękuję!

Cena dobra. Ja za robotę w domku z jednym garażem miałem wyceny na 15000 i 13700. Więc wychodziłoby drożej.

Sosnów
16-06-2012, 16:50
Witam wszystkich
szukam sprawdzonej ekipy wykonującej tynki cementowo-wapienne,
po których nie trzeba już robić gładzi.
Budujemy Rodoska 6P po północnej stronie Krakowa .
Pozdrawiam

margaret2011
18-06-2012, 07:06
Witam. Ponawiam moją gorącą prośbę dotyczącą dolnej łazienki. Pomóżcie jak zabudowaliście sufit. Jest tam tyle różnych skosów. Opiszcie albo wklejcie zdjęcia.

mWilQ
18-06-2012, 07:30
Witam. Ponawiam moją gorącą prośbę dotyczącą dolnej łazienki. Pomóżcie jak zabudowaliście sufit. Jest tam tyle różnych skosów. Opiszcie albo wklejcie zdjęcia.

Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz go zabudowywać... przy odpowiednim oświetleniu może się nieźle komponować.
U mnie z otwartą przestrzenią pod schodami i równym spocznikiem przez całą klatkę schodową zrobiłem dwie powierzchnie sufitu i skos. Pierwsza powierzchnia to główna część łazienki od wejścia, druga to cały spocznik (w tym miejscu jest troszkę niżej). Zabudowywałem na równo z wystającymi podciągami

TAR
18-06-2012, 07:32
ja w ogole nie zabudowywalam sufitow w dolnej lazience, nie widzialam potrzeby.

margaret2011
18-06-2012, 09:52
Widocznie u Was jakoś inaczej to wyszło. Ja mam zabudowane wnętrze pod schodami to chcę tam zrobić schowek na mopy, szczotki itp. a schody mam takie jak w projekcie i na suficie wyszegł niezły misz-masz. Muszę jakość opanować ten chaos na suficie i jakoś to zabudować. Wkleiłabym Wam zdjęcia żeby pokazać jak to wygląda ale nie wiem jak.
Może jest ktoś na forum kto miał też taki problem.
Pozdrawiam

margaret2011
18-06-2012, 09:55
TAR i mWilQ. Podzielcie się zdjęciami dolnej łazienki jak to u Was wygląda

TAR
18-06-2012, 10:15
Widocznie u Was jakoś inaczej to wyszło. Ja mam zabudowane wnętrze pod schodami to chcę tam zrobić schowek na mopy, szczotki itp. a schody mam takie jak w projekcie i na suficie wyszegł niezły misz-masz. Muszę jakość opanować ten chaos na suficie i jakoś to zabudować. Wkleiłabym Wam zdjęcia żeby pokazać jak to wygląda ale nie wiem jak.
Może jest ktoś na forum kto miał też taki problem.
Pozdrawiam

wiem o co ci chodzi nam po prostu tynkarz miejsce pod schodami obrobil na gladko, jest i schowek na mopy i miejsce na pralke. szczerze, nie zwracam zbytnio uwagi co tam sie dzieje, to tylko schowek ;)


TAR i mWilQ. Podzielcie się zdjęciami dolnej łazienki jak to u Was wygląda

fot nie mam

mWilQ
18-06-2012, 11:14
TAR i mWilQ. Podzielcie się zdjęciami dolnej łazienki jak to u Was wygląda

Na pierwszym widać różnicę poziomów między już zabudowanym sufitem w głównej części łazienki i sufitem pod spocznikiem.

https://lh4.googleusercontent.com/-8Df3LRe3dj8/T97-XfvoJMI/AAAAAAAAADE/IOZXLgJ2phg/w179-h269-n-k/DSC_4571.JPGhttps://lh3.googleusercontent.com/-P_-s7dO8Cfc/T97-YKHgjcI/AAAAAAAAADI/ePA-yHxJK8g/w180-h269-n-k/DSC_4574.JPG

Nutka_
18-06-2012, 18:11
Witam wszystkich
szukam sprawdzonej ekipy wykonującej tynki cementowo-wapienne,
po których nie trzeba już robić gładzi.
Budujemy Rodoska 6P po północnej stronie Krakowa .
Pozdrawiam

Polecamy z mężem naszą ekipę tynkarzy (też budujemy na północy Krakowa)
Na 100% nie będziemy już robić gładzi, tynki były robione cementowo wapienne, wyszło gładko.
Panowie dadzą Wam też znać na jakiej budowie teraz pracują i można pojechać oglądnąć jakość ich pracy.
Napisz na priv to napisze Ci namiary
Pozdrowienia, Nuta

Nutka_
18-06-2012, 18:15
Widocznie u Was jakoś inaczej to wyszło. Ja mam zabudowane wnętrze pod schodami to chcę tam zrobić schowek na mopy, szczotki itp. a schody mam takie jak w projekcie i na suficie wyszegł niezły misz-masz. Muszę jakość opanować ten chaos na suficie i jakoś to zabudować. Wkleiłabym Wam zdjęcia żeby pokazać jak to wygląda ale nie wiem jak.
Może jest ktoś na forum kto miał też taki problem.
Pozdrawiam

Margaret - u nas tak samo jak u Ciebie, straszny misz-masz wyszedł na suficie w dolnej łazience - jest belka, jakieś uskoki....my przebudowaliśmy schody (usuwaliśmy zabieg) i chyba dlatego tak wyszło. Zaprojektowałam tam podwieszany sufit z fajnym oświetleniem - powierzchnia jest nieduża więc żeby to ładnie wyglądało to na pewno warto zrobić podwieszany sufit.
Pozdrowienia! Dana

Nutka_
18-06-2012, 18:22
mWilq - Dzięki za odpowiedź odnośnie kosztów poddasza. Ale czy Ty masz na myśli samą robiciznę? Bo u nas te 50 zł za metr to wychodzi jakieś 7 tyś za całość (plus liczą sobie 200 zł za obróbkę każdego okna dachowego). Czy może miałeś na myśli koszt robocizny i materiał?

Sosnów
18-06-2012, 19:28
Witaj Nutka,
namiary poszły na priva - czekam na odpowiedź.
Pozdrowionka

Ancyk
20-06-2012, 12:15
Moi drodzy bardzo was proszę o fotki waszych wiatrołapów potrzebuję inspiracji:yes: nasz wiatrołap jest połączony z byłą kotłownią mój mail [email protected] z góry śliczne dzięki

mWilQ
20-06-2012, 12:19
mWilq - Dzięki za odpowiedź odnośnie kosztów poddasza. Ale czy Ty masz na myśli samą robiciznę? Bo u nas te 50 zł za metr to wychodzi jakieś 7 tyś za całość (plus liczą sobie 200 zł za obróbkę każdego okna dachowego). Czy może miałeś na myśli koszt robocizny i materiał?

Podałem ceny za robociznę bez materiału w tym: przygotowanie przestrzeni wentylacyjnej między wełną i deskami, ułożenie wełny, płyty, u mnie siatka i klej, gipsowanie, strych zabudowany osb, podłogi na strychu, zabudowa słupa w pokoju frontowym na górze, obróbka okien, szlifowanie i malowanie jętek w pokoju nad garażem.

Konto usunięte na żądanie
20-06-2012, 21:00
TAR
Po dodaniu nawozu i 18 dni później znajdź 3 różnice :) - nawóz z allegro po 55 zł za 25kg

Przed

https://lh4.googleusercontent.com/-S4V6I02-q50/T8pd6jQv_JI/AAAAAAAAC4g/0G9IF9JpHGw/s1152/IMG039.jpg

Po

https://lh5.googleusercontent.com/-O6doy2vVXQw/T-Ggh5f0hWI/AAAAAAAADY0/8JM593YSNL4/s1152/%255BUNSET%255D.jpg

mWilQ
20-06-2012, 21:32
@lokmen: rewelacja! bądź tak miły i miły i wrzuć pełną nazwę tego wynalazku

Konto usunięte na żądanie
20-06-2012, 22:31
http://allegro.pl/fructus-trawnik-25-kg-nawoz-do-trawy-trawnika-2012-i2362297296.html

http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/62/29/72/2362297296

TAR
21-06-2012, 08:03
no i gitara, po nawozie trawa zawsze rusza - nie ma bata. ja akurat uzywam florovit, pamietaj aby jesienia uzyc juz tylko nawozu jesiennego, nie powoduje wzrostu trawy a przygotowuje do zimy.

80mariusz80
21-06-2012, 21:39
Zastosowaliście w konstrukcji więźby stalowy ceownik do wzmocnienia płatwi czy zrezygnowaliście z niego?
podbijam

Blacky
21-06-2012, 23:46
Zastosowaliście w konstrukcji więźby stalowy ceownik do wzmocnienia płatwi czy zrezygnowaliście z niego?

U nas są ceowniki, na górze dachówka więc lepiej było nie kombinować. Koszt jeśli dobrze pamiętam nie był jakiś przerażający - kupowaliśmy razem z prętami w hurtowni stali.

ada1984
22-06-2012, 06:05
Witam. Mam do Was pytanie. własnie odebralismy pozwolenie na budowę ze starostwa. Tak jak prawie wszyscy przenieslismy kotłownie za garaz i tam powstanie nowy komin. Dopiero w domu zauważyłam że nasz architekt przeniosł komin za garaż ale w pomieszczeniu gospodarczym usunął go i wyglada na to że z w łazience nie będzie żadnej wentylacji. Myślicie że tak moze być? Zapomniał o tym czy w cale nie jest potrzebna wentylacja na dole. Rozumiem że w gorenej łazience jest okno i mozna przewietrzyc ale na dole...?Proszę o wasza opinię.

TAR
22-06-2012, 07:29
Witam. Mam do Was pytanie. własnie odebralismy pozwolenie na budowę ze starostwa. Tak jak prawie wszyscy przenieslismy kotłownie za garaz i tam powstanie nowy komin. Dopiero w domu zauważyłam że nasz architekt przeniosł komin za garaż ale w pomieszczeniu gospodarczym usunął go i wyglada na to że z w łazience nie będzie żadnej wentylacji. Myślicie że tak moze być? Zapomniał o tym czy w cale nie jest potrzebna wentylacja na dole. Rozumiem że w gorenej łazience jest okno i mozna przewietrzyc ale na dole...?Proszę o wasza opinię.

a mechanicznej tez nie bedzie? jak nie, to powinna byc grawitacyjna w kuchni, lazience dolnej i gornej

ada1984
22-06-2012, 14:33
a mechanicznej tez nie bedzie? jak nie, to powinna byc grawitacyjna w kuchni, lazience dolnej i gornej



Powiem szczerze ze nie widze zadnej. Chyba zapytam architekta.

TAR
22-06-2012, 14:42
Powiem szczerze ze nie widze zadnej. Chyba zapytam architekta.

nie wyobrazam sobie korzystania z lazienki bez zadnej wentylacji a szczegolnie w tej dolnej, gornej tez nie przewietrzysz zima. a w kuchni to jeszcze okap wystarczy ale w lazienkach musowo byc powinna

asiakrzys
22-06-2012, 20:33
121645 Micha się cieszy dziś zaczeli kłaść dachówkę :):):)

ada1984
23-06-2012, 13:08
Podnosiliście moze wysokosc okien (chodzi mi o te z przodu domu) a dokladnie czy na tej wysokosci jaka jest w projekcie nie bylo potem problemu z wysokoscia mebli w kuchni? Zalezy mi aby okno nie dotykalo blatu, a mialo choc maly parapet. Boje sie ze jezeli zostawimy wneke na okno zbyt nisko, pozniej dojda kafelki na podloge i moze byc wtedy kiepsko.

I jeszcze jedno mnie trapi. Chcemy zostawic oba okna w kuchni. Te z przodu domu wydaja sie za waskie i chcielibysmy je troszke poszerzyc. Jeżeli te boczne pozostanie bez zmiany to jak myslicie, nie bedzie zbyt duzej roznicy? Nie bedzie to kiepsko wygladalo? Czy lepiej je tez dac troszke wieksze? Jakos nie moge sie przekonac do usuniecia go, boje sie ze wyjdzie wtedy ciemna dziupla:(

TAR
23-06-2012, 13:27
ja okna kuchni zmniejszalam i nie uwazam by byla ciemna dziupla, kuchnia jest bardzo jasna. z wysokoscia nie pomoge mamy zrownane z blatem kuchennym, na pewno jest to wygodne w uzytkowaniu (blat jest tez parapetem) i mi sie bardziej podoba,

ejama
24-06-2012, 11:44
nic, tylko zyczyc powodzenia. nam rowniez bylo milo Was goscic. Sorki za nad_goscinnego Okrucha :D

Okruch był gościnny, ale nie za bardzo. Po prostu podekscytowany był psiak, że jakieś nowe ludziki po domu się plączą :)
Dziękuję za życzenia :) U nas na razie przerwa technologiczna, na doschnięcie ław fundamentowych. Zaplecza działki nie porzucamy. Tam dzieje się ogrodniczo. Z początkiem lipca dalej ruszą prace budowlane.
Do przeczytania wkrótce :)

kings
26-06-2012, 19:22
15cm daje

ok 230 m2

michalc
27-06-2012, 13:26
Witam wszystkich!
Za nasz projekt wziął się architekt i stara się nanieść nasze zmiany. Obiecał, że zrobi wizualizację ściany z powiększonym wykuszem - ciekawe co z tego wyjdzie. Niestety już drugi czy trzeci tydzień czekamy aż geodezja z Kartuz odda podbitą mapkę...

Ponieważ już na poważnie zaczynamy szukać ekipy to mam prośbę do wszystkich z okolic trójmiasta o podanie (tutaj lub np na prv) namiarów na ekipy które wam robiły SSO.
Jeden daleki znajomy rzucił z głowy 60tyś za robociznę (rodo 6 G2) i powiedział, że dokładnie wszystko wyjdzie z kosztorysu, którego koszt to 600zł - trochę szkoda tyle płacić jak by się okazało, że są drodzy...

Jak zdążymy to chcemy zacząć jeszcze na jesień :)

pozdrawiam
michalC

mWilQ
27-06-2012, 13:53
Witam wszystkich!
Za nasz projekt wziął się architekt i stara się nanieść nasze zmiany. Obiecał, że zrobi wizualizację ściany z powiększonym wykuszem - ciekawe co z tego wyjdzie. Niestety już drugi czy trzeci tydzień czekamy aż geodezja z Kartuz odda podbitą mapkę...

Ponieważ już na poważnie zaczynamy szukać ekipy to mam prośbę do wszystkich z okolic trójmiasta o podanie (tutaj lub np na prv) namiarów na ekipy które wam robiły SSO.
Jeden daleki znajomy rzucił z głowy 60tyś za robociznę (rodo 6 G2) i powiedział, że dokładnie wszystko wyjdzie z kosztorysu, którego koszt to 600zł - trochę szkoda tyle płacić jak by się okazało, że są drodzy...

Jak zdążymy to chcemy zacząć jeszcze na jesień :)

pozdrawiam
michalC

Rzucanie kwot z głowy zazwyczaj jest z marginesem, tak żeby później wyjść na dobrego i życzliwego jak się ugnie podczas negocjacji.
Biorąc pod uwagę czas w jakim się budowałem (3 lata wstecz) i moją kwotę uważam, że moglibyście spokojnie z 10tyś z tej kwoty odciąć.

Konto usunięte na żądanie
27-06-2012, 14:51
Myślę, że jeśli uderzycie do majstrów daleko na południe od trójmiasta np. w okolice Starogardu Gd lub Skórcza to znajdziecie ekipę nie o 10 a o20 - 30 tysi taniej. Tyle że tam to Kociewiacy... :)

mWilQ
27-06-2012, 14:54
Myślę, że jeśli uderzycie do majstrów daleko na południe od trójmiasta np. w okolice Starogardu Gd lub Skórcza to znajdziecie ekipę nie o 10 a o20 - 30 tysi taniej. Tyle że tam to Kociewiacy... :)

O 30 tyś taniej, czy 30 tyś za mury z podwójnym garażem i pokrycie dachowe? Niezłe ceny!

michalc
27-06-2012, 15:05
O 30 tyś taniej, czy 30 tyś za mury z podwójnym garażem i pokrycie dachowe? Niezłe ceny!

Architekt też wspomniał, że w dzisiejszych czasach (chyba o kryzys chodziło...) to i za 35 tyś by to ktoś postawił (ale nr telefonu nie podał ;) ).
W okolicach Gniezna znajomi teściów by postawili ten dom za ok 20 tyś (bez dachu), tylko że nikt tu pod Gdańsk nie chce jechać ;) tyle że majstry bez umowy itp.

mC

TAR
27-06-2012, 16:45
Myślę, że jeśli uderzycie do majstrów daleko na południe od trójmiasta np. w okolice Starogardu Gd lub Skórcza to znajdziecie ekipę nie o 10 a o20 - 30 tysi taniej. Tyle że tam to Kociewiacy... :)

taak i bedziecie sie bujac z pijakami, terminami i popapractwem - obok nas buduje sie facet, ktory tak przyoszczedzil, SSO stawiaja mu juz rok, pracownicy co dzien inni i wszyscy dzien w dzien zalani, juz nas jako mieszkancow to wpienia.
prawda jest taka albo jakosc i bulisz albo niska cena i modlisz sie w duchu by sie udalo.
My mielismy ekipe z Kaszub i wcale nie byli najtansi za to chatka postawiona dobrze. w cenie ok. 50 tys byly wszystkie prace:murarka, wiezba, kanaliza 0, pelne odeskowanie dachu, wykopy, schody wew i zew., komin i zawsze w trakcie wychodzace roboty dodatkowe. poza oknami, instalacjami i pokryciem dachu.

TAR
27-06-2012, 17:00
Witam wszystkich!
Za nasz projekt wziął się architekt i stara się nanieść nasze zmiany. Obiecał, że zrobi wizualizację ściany z powiększonym wykuszem - ciekawe co z tego wyjdzie. Niestety już drugi czy trzeci tydzień czekamy aż geodezja z Kartuz odda podbitą mapkę...

Ponieważ już na poważnie zaczynamy szukać ekipy to mam prośbę do wszystkich z okolic trójmiasta o podanie (tutaj lub np na prv) namiarów na ekipy które wam robiły SSO.
Jeden daleki znajomy rzucił z głowy 60tyś za robociznę (rodo 6 G2) i powiedział, że dokładnie wszystko wyjdzie z kosztorysu, którego koszt to 600zł - trochę szkoda tyle płacić jak by się okazało, że są drodzy...

Jak zdążymy to chcemy zacząć jeszcze na jesień :)

pozdrawiam
michalC


moze tu poszukaj wykonawcow, ja wzielam paru z tych polecanych, z wiekszosci bylam zadowolona
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49580-TRÓJMIASTO-Biała-lista-wykonawców

Konto usunięte na żądanie
27-06-2012, 21:32
TAR nie do końca- owszem są ekipy pijackie zgadzam się ale są też ekipy normalne. Kwestię alkoholu można uzgodnić przed wejściem na budowę - pijesz - spadasz...

Myślę, że kryzys daje się we znaki- wczoraj podpisałem umowę na pokrycie dachu dachówką za 6500 zł + 1000 zł obróbki okien i kominów. Ekipa z dala od W-wy. Te "rodzime" chciały 12 000, inna ekipa 13 100 jedna nawet 20 000. Niech sobie chcą i w domu siedzą...

TAR
28-06-2012, 07:20
Lokmen to jak na kryzys tez niemalo, ja placilam za wszystko 8000, pokrycie dachu, , wstawienie okien dachowych, obrobki okien, montaz i obrobki orynnowania, montaz plotkow dachowych, obrobki komina. budowalam sie gdy to wykonawca "wybieral sobie inwestora" :) ale generalnie rejon trojmiejski jest drogi.

Nutka_
28-06-2012, 14:19
hej

mam takie dziwne pytanie - szukamy obecnie drzwi zewnętrznych do naszego rodka.
Znaleźliśmy drzwi drewniane, dębowe, antywłamaniowe, wyglądają dosyć dobrze - kosztują 2600 zł. Czy to nie jest za mało jak na porządne drzwi?
Powinniśmy szukać dalej?

I jeszcze jedno pytanie - czy 35 zł za metr (robocizna) za elewację to jest cena okay? Chodzi oczywiście o ocieplenie styropianem + tynk.


PS. 60 tyś to dużo za stan surowy. My budowaliśmy u dobrej ekipy w Krakowie za 45 w zeszłym roku, tyle samo brali w 2010 a wiem że teraz z tą naszą ekipą nawet za 40 można się dogadać...:) Robili w tej cenie SSO + rynny+ podbitke.

80mariusz80
28-06-2012, 14:35
szukamy obecnie drzwi zewnętrznych do naszego rodka.
Znaleźliśmy drzwi drewniane, dębowe, antywłamaniowe, wyglądają dosyć dobrze - kosztują 2600 zł. Czy to nie jest za mało jak na porządne drzwi?

Właśnie zamawiam drzwi zewnętrzne. Całkowity koszt z montażem wyjdzie mnie ~3500 PLN brutto. Drzwi sosnowe, gr. 68, antywłamaniowe, producent Agmar.

Sosnów
29-06-2012, 06:42
hej

mam takie dziwne pytanie - szukamy obecnie drzwi zewnętrznych do naszego rodka.
Znaleźliśmy drzwi drewniane, dębowe, antywłamaniowe, wyglądają dosyć dobrze - kosztują 2600 zł. Czy to nie jest za mało jak na porządne drzwi?
Powinniśmy szukać dalej?

I jeszcze jedno pytanie - czy 35 zł za metr (robocizna) za elewację to jest cena okay? Chodzi oczywiście o ocieplenie styropianem + tynk.


PS. 60 tyś to dużo za stan surowy. My budowaliśmy u dobrej ekipy w Krakowie za 45 w zeszłym roku, tyle samo brali w 2010 a wiem że teraz z tą naszą ekipą nawet za 40 można się dogadać...:) Robili w tej cenie SSO + rynny+ podbitke.

Nutka,
Zorbud-Michałowice jest przedstawicielem kilku producentów drzwi zewnętrznych,więc tam popytaj.
Pozdrawiam

michalc
01-07-2012, 11:58
Dziękuję za wszystkie informacje dot. ekip - na pewno sprawdzimy kilka ofert a wasze info będzie bardzo pomocne. Biała lista wygląda obiecująco ;)

Dostałem właśnie informację od architekta, że w projekcie brak jest płotków śnieżnych. Ich posiadanie ponoć od niedawna jest wymagane prawnie (jak się domyślam dotyczy to nowych domów....). Płotki sprawiają, że możliwe obciążenie wzrasta (cytując architekta: jeden ze współcznników rośnie o 45%) a to wymaga przeliczenia całej konstrukcji dachu - koszt przeliczenia 400PLN. Czy ktoś z was spotkał się z tym, że płotki są wymagane? Przeliczaliście dach z tego powodu?

pozdrawiam
michalC

Konto usunięte na żądanie
01-07-2012, 15:10
Liczyć to ja widzę, że ten Twój inżynier potrafi ale najlepiej mu wychodzi liczenie ile na Tobie zarobi... nie daj się...
W naszym projekcie jedynie nad wjazdem do garażu potrzeba ew. zamontować płotki.
Co do obowiązku posiadania płotków pierwsze słyszę. Faktem jest, że ich zastosowanie wymaga przeliczenia obciążenia dachu bo się zwiększa oraz to że trzeba to przewidzieć na etapie projektowania.

TAR
01-07-2012, 18:41
michalc, lokmen nie wiem czy trzeba czy nie my zamontowalismy na poczatku tylko na garazu z obu stron i nad tarasem i po snieznej zimie domontowywalismy na reszcie dachu. i bylo to dobre posuniecie. pierwszej zimy spadajacy snieg obluzowal nam rynne, o malo mnie nie zabil jak zsunal sie z dachu z kawalkami lodu (mamy sciezke pomiedzy garazem a wejsciem domu i na te sciezke posypal sie caly ten chlam jak przechodzilam) i do tego ja z kazdej strony mam rabaty wiec szkoda mi roslin. tej zimy nie mielismy zadnych problemow a i rosliny ocalaly ;)
oczywiscie to tylko moje zdanie i doswiadczenie po 2 latach mieszkania w rodku :)

michalc
02-07-2012, 11:48
Kasę za przeliczenie bierze konstruktor a nie architekt i to tylko sugestie a nie nakaz więc nie jest tak źle. ;) Pytanie co to za przepisy z tymi płotkami bo nie mogę nigdzie znaleźć. Ogólna ocena projektu przez konstruktora i tak idzie w kierunku stwierdzenia, że dom jest zaprojektowany z rezerwą (szczególnie biorąc pod uwagę pomorze) i wiele elementów można (po przeliczeniu ;) ) odchudzić co wpłynie na oszczędności (głównie na stali i betonie).

daszki rozważę, własnie z praktycznego punku widzenia jak sugeruje TAR, fundament będzie z bloczków (jak chyba u większości z was) bo to jednak spora oszczędność a strop się i tak nam zmieni bo powiększamy wykusz i lekko garaż...

pozdrawiam
mC

Ancyk
02-07-2012, 14:00
Witajcie! bardzo proszę o namiary na balustrady ze stali nierdzewnej dużo jest tych firm ale wolałabym sprawdzoną firmę dziękuję wam bardzo z góry

ada1984
04-07-2012, 13:06
Witam. Mam pytanie do osob które juz maja postawiony dom lub w nim mieszkaja. Czy jesli zostawi sie tylko jedno okno w kuchni to nie jest za
ciemno? Mysle o poszerzeniu tego okna ale nie bardzo wiem na jaki wymiar?. Poszerzal ktos?

I jeszcze odnosnie okna w powiększonym salonie (po likwidacji gabinetu) czy nie uwazacie ze okno 180x150 jest strasznie duze? Czy lepiej zmniejszyc je na 150x150?

I juz ostatnie: podobaja mi sie okna w wykuszu gdy wszystkie sa w takim samym rozmiarze. Czy osoby ktore tak maja moglyby sie wypowiedziec, czy trudno bylo wprowadzic taka zmiane i jaki maja wymiar? Czy trzy razy 90x170 wyglada dobrze?

Bedę wdzięczna za kazda wypowiedz. Musze szybko podjac decyzje co do tych okien i nie wiem co robic.

TAR
04-07-2012, 13:12
Witam. Mam pytanie do osob które juz maja postawiony dom lub w nim mieszkaja. Czy jesli zostawi sie tylko jedno okno w kuchni to nie jest za
ciemno? Mysle o poszerzeniu tego okna ale nie bardzo wiem na jaki wymiar?. Poszerzal ktos?.

mam dwa ale zmniejszone



I jeszcze odnosnie okna w powiększonym salonie (po likwidacji gabinetu) czy nie uwazacie ze okno 180x150 jest strasznie duze? Czy lepiej zmniejszyc je na 150x150?

ja tak uwazalam, zmniejszylam, jestem zadowolona


I juz ostatnie: podobaja mi sie okna w wykuszu gdy wszystkie sa w takim samym rozmiarze. Czy osoby ktore tak maja moglyby sie wypowiedziec, czy trudno bylo wprowadzic taka zmiane i jaki maja wymiar? Czy trzy razy 90x170 wyglada dobrze? Bede wdzięczna za kazda wypowiedz. Musze szybko podjac decyzje co do tych okien i nie wiem co robic.

mamy tak jak w projekcie wiec nie pomoge

Ancyk
04-07-2012, 14:04
Witajcie ponowię pytanie o namiary na balustrady ze stali nierdzewne.j Jakimi płytkami obłożyć balkony chodzi mi o kolor do czarnego dachu i jasnej kremowej elewacji???, myślałam o jakimś szarym kolorze i wtedy schody wejściowe w tym odcieniu cokół i kominy mamy w kamieniu dekoracyjnym brązowo-pomarańczowym Doradźcie!!!!Pozdrówka

TAR
04-07-2012, 14:12
Witajcie ponowię pytanie o namiary na balustrady ze stali nierdzewne.j Jakimi płytkami obłożyć balkony chodzi mi o kolor do czarnego dachu i jasnej kremowej elewacji???, myślałam o jakimś szarym kolorze i wtedy schody wejściowe w tym odcieniu cokół i kominy mamy w kamieniu dekoracyjnym brązowo-pomarańczowym Doradźcie!!!!Pozdrówka

balustrady - akurat w tym nie pomoge nie te rejony :) kolory - rzuc jakas fota zebysmy mieli ogolne pojecie jak to wyglada

ada1984
04-07-2012, 14:53
mam dwa ale zmniejszone




ja tak uwazalam, zmniejszylam, jestem zadowolona



mamy tak jak w projekcie wiec nie pomoge




TAR a masz moze jakies zdjecia swojej kuchni z oknami? Przeszukałam cale forum ale Twoich zdjęć nie ma:(:(

TAR
04-07-2012, 14:59
nie mam

michur
04-07-2012, 15:01
My mamy w kuchni jedno okno, poszerzone do 120cm, od północnej strony. Na ilość światła nie narzekamy ale być może jest to kwestia gustu.

Okna w wykuszu mamy: boczne 60x200cm i środkowe 120x200cm. Takie same, przynajmniej w naszym przypadku - bo może mamy znów coś niezgodnie z projektem, wyglądałyby chyba dziwnie - mam tu na myśli rozmiary wykuszowych ścian, tj. boczne są o wiele krótsze od tej środkowej.

ada1984
04-07-2012, 15:20
[QUOTE=michur;5444195]My mamy w kuchni jedno okno, poszerzone do 120cm, od północnej strony. Na ilość światła nie narzekamy ale być może jest to kwestia gustu.

W projekcie jest 120x130 i u nas to bedzie od strony połudnowej. Czy myslisz ze ta wielkosc wystarczy? Czy zostawic te drugie okno?

michur
05-07-2012, 07:09
My mamy w kuchni jedno okno, poszerzone do 120cm, od północnej strony. Na ilość światła nie narzekamy ale być może jest to kwestia gustu.

W projekcie jest 120x130 i u nas to bedzie od strony połudnowej. Czy myslisz ze ta wielkosc wystarczy? Czy zostawic te drugie okno?

Nie mam pojęcia. Tak jak napisałem - kwestia gustu i planów co do rozlokowania szafek i sprzętów w kuchni.

Nutka_
05-07-2012, 08:24
Witaj Ada, pewnie każdy tu poradzi Ci inaczej i po swojemy ale ja też dużą wagę przykładałam do okien więc dodaje swoje 3 grosze poniżej.



Witam. Mam pytanie do osob które juz maja postawiony dom lub w nim mieszkaja. Czy jesli zostawi sie tylko jedno okno w kuchni to nie jest za
ciemno? Mysle o poszerzeniu tego okna ale nie bardzo wiem na jaki wymiar?. Poszerzal ktos?

Ja zostawiłam jedno okno w kuchni i kuchnia do bardzo jasnej nie należy. Dobry masz pomysł z tym poszerzeniem okna - ja żałuje że tego nie zrobiłam, wtedy nie przyszło mi to do głowy a na tej ścianie z oknem już nie planuje więcej szafek więc spokojnie można było tak zrobić.

Jest jeszcze jedna kwestia - istotne jest to czy to okno które zostawisz będzie dzielone czy będzie takie pojedyncze. ten słupek w śroku, zwłaszcza przy oknach plastikowych zabiera dośc dużo światła - też pewnie dlatego jedni mówią że jest jasno,inni że ciemno. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie tego małego okna (bardzo poprawia się ustawność kuchni) i poszerzenie tego większego okna. Wtedy ciemno nie będzie a będzie też ustawnie. Może pomyśl jak byś chciała zrobić kuchnie?

I jeszcze odnosnie okna w powiększonym salonie (po likwidacji gabinetu) czy nie uwazacie ze okno 180x150 jest strasznie duze? Czy lepiej zmniejszyc je na 150x150?

Nie jest takie jakoś strasznie duże....ja lubie to okno własnie dlatego że jest dosyć spore ale też zostawiliśmy gabinet więc to jest jedyne okno w pokoju. Ja bym chyba nie zmiejszała na dole okien, jak coś to na górze, sypialnie nie muszą być takie mega-doświetlone.

I juz ostatnie: podobaja mi sie okna w wykuszu gdy wszystkie sa w takim samym rozmiarze. Czy osoby ktore tak maja moglyby sie wypowiedziec, czy trudno bylo wprowadzic taka zmiane i jaki maja wymiar? Czy trzy razy 90x170 wyglada dobrze?

Nie zmienialiśmy ale wydaje mi się że wtedy trzeba cały wykusz zmienić - środkowe okno jest duże, te dwa boczne wydaje mi się że warto powiększyć ale nie uda się raczej zrobić takich samych rozmiarów wszystkich okien bez zmiany ścian w wykuszu.
W ogóle to wykusz jest ładny....nie kombinowałabym tu za dużo:)

Bedę wdzięczna za kazda wypowiedz. Musze szybko podjac decyzje co do tych okien i nie wiem co robic.

Pozdrowienia!

Nutka_
05-07-2012, 08:28
Jak tam Wasze budowanie?

U nas teraz wszystko na raz - kończymy poddasze, zaczynamy z elewacją za chwilę (na razie uzgadniamy materiały), szukamy drzwi wejściowych, walczymy dalej sami z ogrodzeniem - w ostatni weekend udało się zrobić fundament pod bramę wjazdową - lekko nie było;) ale dalej nas bardzo cieszy budowanie i postępy:D

mWilQ
05-07-2012, 09:16
Jak tam Wasze budowanie?

U nas teraz wszystko na raz - kończymy poddasze, zaczynamy z elewacją za chwilę (na razie uzgadniamy materiały), szukamy drzwi wejściowych, walczymy dalej sami z ogrodzeniem - w ostatni weekend udało się zrobić fundament pod bramę wjazdową - lekko nie było;) ale dalej nas bardzo cieszy budowanie i postępy:D

O tak jak też walczę z ogrodzeniem :). Najpierw dźwigałem betonowe słupki... przy pierwszym coś we mnie zaskrzypiało, przy drugim nogi się ugięły, a przy trzecim to miałem wrażenie, że padłem na kolana. Mam już połowę ogrodzenia za sobą. Pozostało mi ok 35 przęseł w skład których wchodzi 6 desek długich na 2m i szerokich na 20cm czyli w przybliżeniu kilometr deski do polakierowania na gotowo :P Uwielbiam temat ogrodzenia!

Poza tym żeby oderwać się od ogrodzenia postanowiłem zrobić pełną elektrykę ogrodową - 20 lamp podzielonych na 4 strefy, zasilanie do nawadniania, drugiego garażu, altany z grilem, bramy i furtek. Kopałem rowy na 80cm do 1m ręcznie :P Polecam zabawę podczas pogody jaką ostatnio mieliśmy. Najpierw na patelni 30stopni kopanie, później burze i ulewy i naturalne obsypywanie ziemi, a później znowu patelnia i znowu pogłębianie.

Mimo wszystko uważam, że ta część prac jest najprzyjemniejsza :P

ada1984
05-07-2012, 09:25
Dziękuje bardzo!! Zrobie tak jak mi poradziłaś:) Wykusz zostawie w spokoju, a w kuchni jedno duze okno dzielone. Muszę tylko dopasowac jakiś rozmiar. Oglądając kuchnie innych nie mogę się zdecydować czy chcę by okno w kuchni dotykał blatu czy nie, ale raczej będę za tym by mięc normalny parapet kilka centymetrow nad blatem. I dlatego tak ciężko wybrać dobry rozmiar. W tej chwili w projekcie jest 120x130, więc może 140x120 lub 150x120? Chyba muszę poszukać jakie są standardowe wymiary okien by potem nie zalować:)

ada1984
05-07-2012, 09:27
Nutka a czy zmianialiscie rozmiar drzwi wejsciowych? Czy zostawiliscie te 100x210?

TAR
05-07-2012, 09:31
Dziękuje bardzo!! Zrobie tak jak mi poradziłaś:) Wykusz zostawie w spokoju, a w kuchni jedno duze okno dzielone. Muszę tylko dopasowac jakiś rozmiar. Oglądając kuchnie innych nie mogę się zdecydować czy chcę by okno w kuchni dotykał blatu czy nie, ale raczej będę za tym by mięc normalny parapet kilka centymetrow nad blatem. I dlatego tak ciężko wybrać dobry rozmiar. W tej chwili w projekcie jest 120x130, więc może 140x120 lub 150x120? Chyba muszę poszukać jakie są standardowe wymiary okien by potem nie zalować:)


Ada wybacz, ale dla mnie to bez sensu, calkowicie zaburzysz wizualnie z zewnatrz ten domek, kazde okno inne - groch z kapusta, jeszcze tylko zmien wysokosci i wyjdzie super radosna tworczosc. sorki za brutalnosc ale tak to widze. i co do parapetu - nigdy nie zalowalam, ze go w kuchni nie ma - dodatkowa "poleczka" nad blatem ani nie sluzy ani nie wyglada :)

mWilQ
05-07-2012, 09:32
Dziękuje bardzo!! Zrobie tak jak mi poradziłaś:) Wykusz zostawie w spokoju, a w kuchni jedno duze okno dzielone. Muszę tylko dopasowac jakiś rozmiar. Oglądając kuchnie innych nie mogę się zdecydować czy chcę by okno w kuchni dotykał blatu czy nie, ale raczej będę za tym by mięc normalny parapet kilka centymetrow nad blatem. I dlatego tak ciężko wybrać dobry rozmiar. W tej chwili w projekcie jest 120x130, więc może 140x120 lub 150x120? Chyba muszę poszukać jakie są standardowe wymiary okien by potem nie zalować:)

Przede wszystkim jak już zdecydujesz się na zmianę rozmiaru okna frontowego w kuchni to pamiętaj, że z przodu domu masz jeszcze jedno okno. Według mnie dla równowagi to drugie - w pomieszczeniu między wiatrołapem i garażem również powinno być zmienione. Z drugiej strony zastanawiam się w jakim celu likwidujecie mniejsze okno w kuchni. U mnie ono bardzo ładnie doświetla pomieszczenie i dobrze prezentuje się z zewnątrz budynku. Mebli mam aż nadto, blat roboczy jak lotnisko, po co się tak zabudowywać i zagracać?

TAR
05-07-2012, 09:35
Ada jak chcesz to ci wysle na priva ze 2,3 zdjecia kuchni z 2 oknami przy czym to z przodu jest wielkosci tego bocznego, dla rownowagi okno w kotlowni tez zmniejszylam - wyglada ladnie, estetycznie i proporcjonalnie.

mWilQ
05-07-2012, 09:40
Ada wybacz, ale dla mnie to bez sensu, calkowicie zaburzysz wizualnie z zewnatrz ten domek, kazde okno inne - groch z kapusta, jeszcze tylko zmien wysokosci i wyjdzie super radosna tworczosc. sorki za brutalnosc ale tak to widze. i co do parapetu - nigdy nie zalowalam, ze go w kuchni nie ma - dodatkowa "poleczka" nad blatem ani nie sluzy ani nie wyglada :)

TAR mnie troszkę wyprzedziła... ale przynajmniej mogę skontrować. Parapet w kuchni mam i jest wyżej o płytkę małego formatu nad blatem, czyli ok 10-12cm. Wygląda to dobrze i jest funkcjonalne. Na parapecie stoją donice z kwiatkami i ziołami, a pod parapetem jakiś duperele kuchenne. Wszystko ma swoje miejsce i nie wygląda to jakby jedno stało za drugim. Prawda jest taka, że tutaj wybiera się według własnego gustu i własnych upodobań. Czasem pojawia się dylemat, czy iść w kierunku "podoba mi się", czy "przyda mi się"... nieco trudniejsza decyzja :) ale i tak uważam, że samemu powinno się je podejmować

edit: P.S. troszkę skłamałem to jest więcej niż płytka, widzę na zdjęciu, że mieści się pur do naczyń :P

TAR
05-07-2012, 09:42
hehe no dobra tu moge sie z toba zgodzic - kwestia gustu z parapetem (choc mialam juz i tak i tak to zdecydowanie wole bez parapetu a szerszy blat:p)

mWilQ
05-07-2012, 09:47
hehe no dobra tu moge sie z toba zgodzic - kwestia gustu z parapetem (choc mialam juz i tak i tak to zdecydowanie wole bez parapetu a szerszy blat:p)

Oooo, to jesteś bardziej doświadczona :P Najlepszą sytuację będziesz miała przy trzecim domku. Będziesz mogła powiedzieć miałam i tak i tak z dwóch rozwiązań wolę ... i sobie wybierać :D

ada1984
05-07-2012, 09:50
W takim razie bardzo proszę o przesłanie zdjęć waszych kuchni na meila [email protected].
Nie widziałam żadnego Rodka na żywo, więc pewnie dlatego takie glupoty mi do glowy przychodzą. Wiem że zmieniając rozmiar okna w kuchni muszę zmienić i w kotłowni(pomieszczeniu gospodarczym).
Ciągle nie mogę podjąc decyzji co do tych okien, wcale nie podoba mi sie pomysl usunięcia malego okna ale boje się że ta kuchnia jest strasznie nieustawna i nie umie wyobrazic sobie rozmieszczenia mebli przy zostawieniu obu wejśc i obu okien.

TAR
05-07-2012, 09:53
Oooo, to jesteś bardziej doświadczona :P Najlepszą sytuację będziesz miała przy trzecim domku. Będziesz mogła powiedzieć miałam i tak i tak z dwóch rozwiązań wolę ... i sobie wybierać :D

jak juz to przy drugim ;) - tez bedzie bez parapetu :p, idiotyczne rozwiazanie z parapetem mialam w domu rodzinnym w bloku budowanym za komuny :D
apropo's wyboru znalazlam 3 idealne (dla mnie) projekty na nowy domek :D:D:D

TAR
05-07-2012, 09:56
W takim razie bardzo proszę o przesłanie zdjęć waszych kuchni na meila [email protected].
Nie widziałam żadnego Rodka na żywo, więc pewnie dlatego takie glupoty mi do glowy przychodzą. Wiem że zmieniając rozmiar okna w kuchni muszę zmienić i w kotłowni(pomieszczeniu gospodarczym).
Ciągle nie mogę podjąc decyzji co do tych okien, wcale nie podoba mi sie pomysl usunięcia malego okna ale boje się że ta kuchnia jest strasznie nieustawna i nie umie wyobrazic sobie rozmieszczenia mebli przy zostawieniu obu wejśc i obu okien.


kuchnia wbrew pozorom przy 2 oknach jest ustawna i spora przy rezygnacji ze spizarki, 2 okna idealnie ja doswietlaja, ja mam wystawe kuchni poludniowo-wschodnia. a zeby bylo fajniej i "trudniej" nie rezygnowałam z obu wejsc. sam projekt kuchni to kwestia dobrego zaplanowania i chwili namyslu a nie dzialan na hurrra

ada1984
05-07-2012, 09:57
TAR mnie troszkę wyprzedziła... ale przynajmniej mogę skontrować. Parapet w kuchni mam i jest wyżej o płytkę małego formatu nad blatem, czyli ok 10-12cm. Wygląda to dobrze i jest funkcjonalne. Na parapecie stoją donice z kwiatkami i ziołami, a pod parapetem jakiś duperele kuchenne. Wszystko ma swoje miejsce i nie wygląda to jakby jedno stało za drugim. Prawda jest taka, że tutaj wybiera się według własnego gustu i własnych upodobań. Czasem pojawia się dylemat, czy iść w kierunku "podoba mi się", czy "przyda mi się"... nieco trudniejsza decyzja :) ale i tak uważam, że samemu powinno się je podejmować

Jeśli możesz to w takim razie napisz na jakiej wysokosci masz okno i czy masz rozmiar niezmieniony jak w projekcie (120x130). a także jaką masz wysokość mebli w kuchni. W projekcie okno zaczyna sie na wysokosci 100 cm, przyjmując ze meble mają standardowo 85-90 cm i dochodzi do tego ogrzewanie podłogowe, posadzka, kafelki..to wydaje mi sie ze blat wyjdzie rowno z oknem.

ada1984
05-07-2012, 10:00
[kuchnia wbrew pozorom przy 2 oknach jest ustawna i spora przy rezygnacji ze spizarki, 2 okna idealnie ja doswietlaja, ja mam wystawe kuchni poludniowo-wschodnia. a zeby bylo fajniej i "trudniej" nie rezygnowałam z obu wejsc. sam projekt kuchni to kwestia dobrego zaplanowania i chwili namyslu a nie dzialan na hurrra


Nawet nie wyobrazasz sobie ile czasu ja juz mysle o tej kuchni i tych oknach:(:(

mWilQ
05-07-2012, 10:02
Jeśli możesz to w takim razie napisz na jakiej wysokosci masz okno i czy masz rozmiar niezmieniony jak w projekcie (120x130). a także jaką masz wysokość mebli w kuchni. W projekcie okno zaczyna sie na wysokosci 100 cm, przyjmując ze meble mają standardowo 85-90 cm i dochodzi do tego ogrzewanie podłogowe, posadzka, kafelki..to wydaje mi sie ze blat wyjdzie rowno z oknem.

Jak będę pamiętał, to pomierzę w domu i podeślę.

@TAR: pochwalisz się nowymi projektami? Ja sobie tylko oglądam to co pojawia się w biurach i wiem, że wybrałbym inny projekt z wiedzą którą teraz posiadam, ale o realizacji mogę pomarzyć. Kredyt trzyma mnie do 53 roku życia :P

TAR
05-07-2012, 10:08
willa Viola z mg, ew. słodki z mg, wariantowy z muratora i pare innych ktore po niewielkich zmianach spelniaja moje kryteria

Nutka_
05-07-2012, 10:13
W takim razie bardzo proszę o przesłanie zdjęć waszych kuchni na meila [email protected].
Nie widziałam żadnego Rodka na żywo, więc pewnie dlatego takie glupoty mi do glowy przychodzą. Wiem że zmieniając rozmiar okna w kuchni muszę zmienić i w kotłowni(pomieszczeniu gospodarczym).
Ciągle nie mogę podjąc decyzji co do tych okien, wcale nie podoba mi sie pomysl usunięcia malego okna ale boje się że ta kuchnia jest strasznie nieustawna i nie umie wyobrazic sobie rozmieszczenia mebli przy zostawieniu obu wejśc i obu okien.

No widzisz, zaprosiłabym Cie w odwiedzinki ale zdaje się że mieszkasz po drugiej stronie polski:(
Jak nie poszerzysz okna w kuchni to zostaw nie dzielone (chyba TAR tak ma), ja podzieliłam i oczwiście fajnie się je otwiera ale słupek zabrał trochę światła.

Z drugiej strony....teraz jak są te upały to duża ilość okien wcale nie sprzyja....:)

Pozdrowienia!

TAR
05-07-2012, 10:17
tak okna mam oba takie same 90x140 nie dzielone - jest super

TAR
05-07-2012, 10:18
Jeśli możesz to w takim razie napisz na jakiej wysokosci masz okno i czy masz rozmiar niezmieniony jak w projekcie (120x130). a także jaką masz wysokość mebli w kuchni. W projekcie okno zaczyna sie na wysokosci 100 cm, przyjmując ze meble mają standardowo 85-90 cm i dochodzi do tego ogrzewanie podłogowe, posadzka, kafelki..to wydaje mi sie ze blat wyjdzie rowno z oknem.

wy macie w projekcie 120x130? ja w swoim mialam jedno 90x140 a drugie 120x140

Nutka_
05-07-2012, 10:20
Jak będę pamiętał, to pomierzę w domu i podeślę.

@TAR: pochwalisz się nowymi projektami? Ja sobie tylko oglądam to co pojawia się w biurach i wiem, że wybrałbym inny projekt z wiedzą którą teraz posiadam, ale o realizacji mogę pomarzyć. Kredyt trzyma mnie do 53 roku życia :P

jejku, ja tu chyba jestem jedna z niewielu która by nie zmieniła projektu.
wprawdzie do mieszkanai jeszcze daleko ale bardzo lubimy ten domek a budową cieszymy się jak dzieci....

mWilq - co do ogrodzenia to nawet nie wiesz jak dobrze Cie rozumiem:) My mamy już z jednej strony zrobioną słupki, podmurówkę i siatkę, z dwóch narazie tylko słupki i podmurówka. Najtrudniejszy będzie przód gdzie oprócz fundamentu pod bramę narazie nic nie ma:)
Ale radość i satysfakcja jest ogromna, pomaga nam kolega ze studiów, na tym upale wszyscy się rozpływamy ale to co jest zroboione prezentuje się super:))
Jak tylko skończymy to sieje trawę i sadze pierwsze drzewka!

mWilQ
05-07-2012, 10:29
willa Viola z mg, ew. słodki z mg, wariantowy z muratora i pare innych ktore po niewielkich zmianach spelniaja moje kryteria

Te z MG to potężne domy, jak dla mnie za duże, ale ten z muratora przyjemny :)

TAR
05-07-2012, 10:35
Te z MG to potężne domy, jak dla mnie za duże, ale ten z muratora przyjemny :)

viole moglabym wybudowac mniejsza ale pod wzgledem funkcjonalnym dla mnie ideal, kwestia poprzesuwania paru drzwi i domurowania 1 scianki. ten z muratora bardzo fajny ja mam na mysli ten wiekszy k. 150m2 - rewelacyjny, pierwszy plus - parterowka i to dosc dobrze ustawna (oczywiscie niewielkie zmiany bym porobila), plus podcienie na tarasie

ada1984
05-07-2012, 10:38
Kupowaliśmy projekt w grudniu. Mamy jedno okno 120x130, a drugie 90x130.


Czytajac forum gdzieś natchnęłam sie że drzwi wejsciowe sa niestandardowego rozmiaru. W naszym projekcie jest podane 100x210. To chyba standardowy wymiar?

TAR
05-07-2012, 10:40
Jak tylko skończymy to sieje trawę i sadze pierwsze drzewka!

Kochana wstrzymaj sie z trawa do wrzesnia, teraz sianie trawy niewskazane :)

TAR
05-07-2012, 10:42
Kupowaliśmy projekt w grudniu. Mamy jedno okno 120x130, a drugie 90x130.


Czytajac forum gdzieś natchnęłam sie że drzwi wejsciowe sa niestandardowego rozmiaru. W naszym projekcie jest podane 100x210. To chyba standardowy wymiar?


tak, wczesniej byly 100x230 (chyba na naswietle gorne) wiekszosc i tak zrobila normalny wymiar :) ale ze wymiar okien zmienili to nie wiedzialam, po co? moze w wykuszu tez sa inne ja mam 2 szt. 60x170 i 1 szt. 120x170 i chyba takie tez mam zrobione.

ada1984
05-07-2012, 10:53
W wykuszu sa takie same. Zmienione sa kuchenne i drzwi wejsciowe.
W pokojach nad wykuszem sa tylko jedne drzwi balkonowe i 2 okna 110x130.
Rezygnacja z gabinetu na dole tez nie jest zadnym problemem, nie trzeba robic zanych przerobek.
To sa te zmiany o ktorych wiem ze je zrobili:)

Nutka_
05-07-2012, 11:02
Nutka a czy zmianialiscie rozmiar drzwi wejsciowych? Czy zostawiliscie te 100x210?

Jej, nie wiem, nie mam pojęcia, coś tam było z tymi drzwiami, wydaje mi sie że nie zmienialiśmy ale musze męża zapytać.

Nutka_
05-07-2012, 11:05
Kochana wstrzymaj sie z trawa do wrzesnia, teraz sianie trawy niewskazane :)

Dzięki za info TAR.
Do wrzęnia wytrzymam, końca ogrodzenia i tak na razie nie widać....;)
Pozatym mamy kiepską ziemię i jeszcze ze dwa auta jakiejś lepsze muszę zamówić albo nawet trzy, inaczej później będę żałować że w to nie zainwestowałam.

TAR
05-07-2012, 11:12
moja trawa poza wysypem grzybow zaczyna sie robic idealna, po ostatnich deszczach i solidnych nawozeniach jest pieknie zielona, tylko rosnie jak na drozdzach.

margaret2011
05-07-2012, 12:33
Hej.
Ja jak zwykle pytanie z innej beczki.
Pomóżcie bo muszę szybko kiupić okap kuchenny. Interesuje mnie skośny czarny, cena rozsądna do 1500 zł, ale dobre parametry najlepiej 90. Możecie coś polecić?

TAR
05-07-2012, 12:37
kiedys polecalam ciarko ten (jest super)
http://www.twojeokapy.pl/p/pl/125/black_pearl_szer__60_cm.html

moze to nie wloszczyzna ale doskonale spelnia swoje zadanie

Nutka_
05-07-2012, 12:49
Ja też pytanie z innej beczki - elektryk proponuje nam 3 tyś za zrobienie instacji odgronowej (materiał+robocizna)
Czy to dobra cena? Płaciliście więcej ? mniej? Nie robiliście wcale?

My postanowiliśmy zmieścić się jeszcze z tym tematem przed ropoczęciem prac elewacyjnych.

mWilQ
05-07-2012, 12:52
Ja też pytanie z innej beczki - elektryk proponuje nam 3 tyś za zrobienie instacji odgronowej (materiał+robocizna)
Czy to dobra cena? Płaciliście więcej ? mniej? Nie robiliście wcale?

My postanowiliśmy zmieścić się jeszcze z tym tematem przed ropoczęciem prac elewacyjnych.

Trzy lata temu jak podzwoniłem po firmach to słyszałem kwoty nie kilku, a kilkunastu tysięcy złotych za zabezpieczenie odgromowe. Znajomy elektryk powiedział mi, że to kupa kasy, a prowizorki, które zazwyczaj pojawiają się na dachach mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jedyne co to zainwestowałem w dobre zabezpieczenia do rozdzielni.

margaret2011
06-07-2012, 06:41
TAR a Ty masz ten okap Ciarko? Jeżeli tak to jesteś z niego zadowolona?

TAR
06-07-2012, 07:52
tak mam, tak jestem :)

ejama
09-07-2012, 11:07
O tak jak też walczę z ogrodzeniem :). Najpierw dźwigałem betonowe słupki... przy pierwszym coś we mnie zaskrzypiało, przy drugim nogi się ugięły, a przy trzecim to miałem wrażenie, że padłem na kolana. Mam już połowę ogrodzenia za sobą. Pozostało mi ok 35 przęseł w skład których wchodzi 6 desek długich na 2m i szerokich na 20cm czyli w przybliżeniu kilometr deski do polakierowania na gotowo :P Uwielbiam temat ogrodzenia!

Poza tym żeby oderwać się od ogrodzenia postanowiłem zrobić pełną elektrykę ogrodową - 20 lamp podzielonych na 4 strefy, zasilanie do nawadniania, drugiego garażu, altany z grilem, bramy i furtek. Kopałem rowy na 80cm do 1m ręcznie :P Polecam zabawę podczas pogody jaką ostatnio mieliśmy. Najpierw na patelni 30stopni kopanie, później burze i ulewy i naturalne obsypywanie ziemi, a później znowu patelnia i znowu pogłębianie.

Mimo wszystko uważam, że ta część prac jest najprzyjemniejsza :P

Czy przy kopaniu rowów, podajesz wymiar wgłąb? Małżonek zakupił ręczny świder, który znacznie ułatwia kopanie głębokich dołków (u nas na razie pod tymczasowe ogrodzenie). Jest tylko jeden warunek, ziemia musi być wilgotna. Jednak myślę, że obecnie cała Polska nie narzeka na brak wody w gruncie ;-)
https://picasaweb.google.com/113337814531703598692/Rodek6NEjama?authkey=Gv1sRgCIGS6Kaf_r_Y5QE#5757616 037593316066

mWilQ
09-07-2012, 11:36
Czy przy kopaniu rowów, podajesz wymiar wgłąb? Małżonek zakupił ręczny świder, który znacznie ułatwia kopanie głębokich dołków (u nas na razie pod tymczasowe ogrodzenie). Jest tylko jeden warunek, ziemia musi być wilgotna. Jednak myślę, że obecnie cała Polska nie narzeka na brak wody w gruncie ;-)


Tak wgłąb. Świder już mi nie pomoże, kopanie mam za sobą :) Dołki pod słupki ogrodzeniowe w porównaniu z rowami pod elektrykę to pikuś. Według mnie pogoda jaką teraz doświadczamy wcale nie jest dobra na kopanie. Zresztą podobną miałem podczas prac. Jak pada to ziemia się obsypuje i to robota głupiego, dlatego ja bym już wolał upały ale bez deszczu. W jeden dzień tylu metrów ręcznie nikt by nie wykopał (jak policzyłem to rowów narobiłem na 220metrów i biorąc pod uwagę głębokość na 1m i szerokość szpadla to troszkę tej ziemi przewaliłem) :)

TAR
09-07-2012, 11:57
mWilQ to masz chyba duza dziale ze az tyle lamp zewnetrznych robisz? u mnie jest 6 z czego 2 z przodu. w zupelnosci daja rade. nie zapomnij tez kabli do ew. domku narzedziowego, altany zewnetrznej czy np. oczka/kaskady - dodatkowy kabel zawsze sie przydaje. my nie zakopywalismy kabli az tak gleboko.

mWilQ
09-07-2012, 12:00
mWilQ to masz chyba duza dziale ze az tyle lamp zewnetrznych robisz? u mnie jest 6 z czego 2 z przodu. w zupelnosci daja rade. nie zapomnij tez kabli do ew. domku narzedziowego, altany zewnetrznej czy np. oczka/kaskady - dodatkowy kabel zawsze sie przydaje. my nie zakopywalismy kabli az tak gleboko.

Działka klasyczna 1200 m2, punktów oświetleniowych coś koło 20szt. Oświetlenie to połowa roboty, pozostała część to sterowanie do nawadniania (mam źródła wody z dwóch stron działki), kojec dla psa, dwie furki, brama garażowa, drugi garaż z pomieszczeniem gospodarczym na tyłach działki i kolejnym narożniku altana z grillem. Oczywiście tego się jeszcze nie dorobiłem, ale kable już mam :D

asiakrzys
09-07-2012, 19:45
Ja też pytanie z innej beczki - elektryk proponuje nam 3 tyś za zrobienie instacji odgronowej (materiał+robocizna)
Czy to dobra cena? Płaciliście więcej ? mniej? Nie robiliście wcale?

My postanowiliśmy zmieścić się jeszcze z tym tematem przed ropoczęciem prac elewacyjnych.


Witam :) Mój osobisty elektryk stwierdził ,że to nie jest duża kwota .... w zależności od tego czy macie położoną już dachówkę czy nie bo to też jest ważne. Nam wszystko zorganizował mój elektryk ale drut kazał położyć dekarzom podczas kładzenia dachówki .

Konto usunięte na żądanie
10-07-2012, 09:11
mWilQ

Do kopania polecam kupić łopatę i obciąć boki- tak jak w załączniku.
Idzie jak burza :)

Co do głębokości Twoich wykopów to 1m na kabel to przesada i szkoda roboty. Nawet nawodnienie nie trzeba kłaść na takiej głębokości- wystarczy po sezonie sprężarką wydmuchać wodę z układu- (przeważnie w kolektorach są szybkozłączki pod przewód do powietrza)

Nutka_
10-07-2012, 21:50
Witam :) Mój osobisty elektryk stwierdził ,że to nie jest duża kwota .... w zależności od tego czy macie położoną już dachówkę czy nie bo to też jest ważne. Nam wszystko zorganizował mój elektryk ale drut kazał położyć dekarzom podczas kładzenia dachówki .

Hej,

My niestety nie byliśmy tacy zapobiegliwi i przy kładzeniu dachu zupełnie nie myśleliśmy jeszcze o piorunochronie:)

U nas ostatecznie będzie to wyglądało tak - z przodu domu zakopana jest bednarka (około 10 metrów długości) i 4 sztyce, tak samo z tyłu domu, kabel będzie szedł po dachówce wzdłuż kalenic(antenki w najwyższych punktach dachu i kominow) - będą zakładać jutro.
Dalej szukamy drzwi zewnętrznych.......ciężka praca:)
Pozdrowienia!

Konto usunięte na żądanie
10-07-2012, 22:28
Nutka_

Jeśli mam być szczery to jeśli chcesz tak zrobić jak piszesz to sobie odpuść bo szkoda kasy i pracy, a to i tak nie zadziała!!

Bednarkę układa się dookoła domu w odległości 1m od budynku (tzw. otok odgromowy) do tego doczepia się wąsy. Należy pamiętać aby kable elektryczne krzyżowały się w odl. min. 1m.
Można też na etapie wylewania fundamentów pospawać zbrojenie i do zbrojenia dospawać wąsy.
Sztyce 4 szt.- a dlaczego 4?- wiesz, że na gruncie piaszczystym to i czasem sztyce wali się na 35 metrów w głąb?
Bez wykonania pomiaru rezystancji gruntu to jest tak zwane na oko, a jak wiadomo "na oko to chłop w szpitalu..." :)

Tak więc śmiało mogę stwierdzić, że wasze rozwiązanie może posłużyć co najwyżej za uziemienie instalacji, a po strzale pioruna w dom przy tego typu "odgromie" w domu zrobi się na chwilę jasno by potem długo było cieeemno :)

asiakrzys
11-07-2012, 08:18
My mamy zrobiony otok odgromowy aczkolwiek tzw. sztyce ( galmar) są tez dobrym rozwiązaniem przy wbijaniu należy dokonać pomiaru rezystancji . Dobry pomiar jest poniżej 30 Ω a idealna poniżej 10 a z pewnością będzie Wam to robił ktoś kto się na tym zna i zrobi to dobrze.

Nutka_
11-07-2012, 09:12
Nutka_

Jeśli mam być szczery to jeśli chcesz tak zrobić jak piszesz to sobie odpuść bo szkoda kasy i pracy, a to i tak nie zadziała!!

Bednarkę układa się dookoła domu w odległości 1m od budynku (tzw. otok odgromowy) do tego doczepia się wąsy. Należy pamiętać aby kable elektryczne krzyżowały się w odl. min. 1m.
Można też na etapie wylewania fundamentów pospawać zbrojenie i do zbrojenia dospawać wąsy.
Sztyce 4 szt.- a dlaczego 4?- wiesz, że na gruncie piaszczystym to i czasem sztyce wali się na 35 metrów w głąb?
Bez wykonania pomiaru rezystancji gruntu to jest tak zwane na oko, a jak wiadomo "na oko to chłop w szpitalu..." :)

Tak więc śmiało mogę stwierdzić, że wasze rozwiązanie może posłużyć co najwyżej za uziemienie instalacji, a po strzale pioruna w dom przy tego typu "odgromie" w domu zrobi się na chwilę jasno by potem długo było cieeemno :)


Hej, być może masz rację - my tu nie jesteśmy ekspertami także nie będę się upierać, napisze tylko że:

- bednarka jest grubsza niz zwykle
- na działce nie mamy piasku tylko gline
- pomiar ma zrobić elektryk jak to wszystko siadzie
- wtedy jak bedzie za malo uziomu to dolozymy wiecej bednarki

Tyle wiem:)


PS. Wybraliśmy po strasznie długiej analizie drzwi zewnętrzne firmy CAL. Ma ktoś takie? Ceny niestety wysokie:(

Blacky
11-07-2012, 09:37
:) My mamy dębowe drzwi CAL'a "Jurand" z kolekcji rycerskiej :)
Prezentują się świetnie, działają też świetnie i sprawiają wrażenie bardzo solidnych (i mamy nadzieję, że takie faktycznie są).
Mamy je dopiero niecały rok a otwieramy (używamy) dopiero od tej wiosny.
Z dodatków braliśmy zamek listwowy (ryglowanie klamką i zamykanie jednym kluczem) i próg dębowy. No i kosztowne poszerzenie ramy bo otwór zrobiliśmy szerszy (pod wpływem impulsu i bez sprawdzenia u producentów drzwi...)

Nutka_
12-07-2012, 09:01
Blacky - dziękuję! Jurand nam się podoba ale mamy tradycyjny raczej wygląd domku, czerwony dach, itd więc musimy wybrać coś z klasycznej kolekcji.

Asiakrzyś - wyszło 4 Ω, także jest ok i sprawa z piorunochronem się kończy:)

Loko - pytaliśmy o ten otok elektryka, on mówi że rzeczywiście sie tak robi na piaszczystej glebie a u nas nie ma takiej ziemi także są takie dwie podkowy zrobione i to wystarczyło.

Pozdorowienia dla wszystkich na dobry dzień!

asiakrzys
12-07-2012, 14:09
Asiakrzyś - wyszło 4 Ω, także jest ok i sprawa z piorunochronem się kończy:)



Cieszę się bardzo :):):):)

Pozdrawiam :)

Konto usunięte na żądanie
13-07-2012, 13:06
A ja w ramach walki z nudą i nic nie robieniem na budowie wziąłem się za zrobienie filtra biologicznego do oczka wodnego. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zrobić fotorelację.

Nutka_
13-07-2012, 13:45
A ja w ramach walki z nudą i nic nie robieniem na budowie wziąłem się za zrobienie filtra biologicznego do oczka wodnego. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zrobić fotorelację.

Czy będą rybki? :D

Konto usunięte na żądanie
13-07-2012, 21:21
https://lh5.googleusercontent.com/-P1wZ3ue8AjU/TnXbyT2a4jI/AAAAAAAABf0/FBkOFQPa3LY/s1024/IMG_7014.JPG

oczywiście, że będą :)

ada1984
14-07-2012, 07:16
A ja w ramach walki z nudą i nic nie robieniem na budowie wziąłem się za zrobienie filtra biologicznego do oczka wodnego. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zrobić fotorelację




W takim razie prosimy o fotorelację:):)
Oczko wodne pierwsza klasa, wymiary ma niezle. Zazdroszcze. Zastanawiam sie kiedy ja zaczne robić swoje, moze za 2 lata.....:(:(

TAR
14-07-2012, 09:08
to prawdziwy basen lub oczysko a nie oczko:lol2:gratuluje zaparcia :)

Konto usunięte na żądanie
14-07-2012, 19:53
Że basen to i owszem :) podczas ostatniej imprezy był niezły ubaw :)

Swoją drogą to drogi interes bo zrobienie tego łoczka to w tej chwili już ok 16 000 bez roślin.

https://lh3.googleusercontent.com/-H_ymjlbRKlA/TnXc7pDHMlI/AAAAAAAABoc/Sg0p33Sx9DU/s1024/IMG_7166.JPG

LOOL

TAR
14-07-2012, 20:04
Nutka jak widac na zalaczonym powyzej zdjeciu "rybki" juz sa:rotfl:

Nutka_
17-07-2012, 10:34
No widzę że czadowe oczko:)

My mamy za małą działkę na takie bajery także nawet nie moge sobie pomarzyć:no:

michalc
17-07-2012, 12:40
Hej,

U nas na razie głównie papierologia...
Mapla do celów projektowych (architekt mówi, że takiej dokładnej jeszcze nie widział :) ) 800PLN
Adaptacja projektu + wszystkie zmiany (w tym powiększony wykusz i garaż, przeliczone fundamenty pod to co wyjdzie z badań gruntu + przeliczony dach) 2900PLN
Badania gruntu przez geotechnika 600PLN
Badania wody i zgłoszenie studni 1000PLN

Ciągle czekamy na wyceny od ekip + szukamy kolejnych namiarów.

lokmen: oczko robi wrażenie :) ile m kw działki trzeba mieć, żeby zacząć o tym myśleć?

pozdrawiam
michalC

kojak139
19-07-2012, 19:58
Witam
A u mnie jutro ekipa kończy tynki. 3 dni i Rodek zmienił oblicze. Tynki tradycyjne mieszane na budowie i podawane agregatem.

margaret2011
20-07-2012, 13:40
Witam
A u mnie jutro ekipa kończy tynki. 3 dni i Rodek zmienił oblicze. Tynki tradycyjne mieszane na budowie i podawane agregatem.

Kojak139 a ile zapłaciłeś za tynki?

kojak139
22-07-2012, 06:59
Kojak139 a ile zapłaciłeś za tynki?

W sumie z materiałem 13 000 . Wyszło 560 metrów. To daje jakieś 23zł z groszem za metr.

margaret2011
22-07-2012, 09:34
Kojak139 dzięki za odpowiedź. Ja zapłaciłam 22 zł za m2 z materiałem więc cena porównywalna. Chciałam się upewnić.

Mam też prośbę do wszystkich choć trochę zorientowanych w zakresie sprzętu AGD lub użytkujących nw. modele. Dokonuję zakupu lodówki (zakupy bez szaleństw) i mam do wyboru Elektrolux ERN29790 lub Siemens KI38VA50. Macie może jakieś sugestie, którą wybralibyście. Są to modele proste i ze sobą porównywalne ale może pomożecie w ostatecznym wyborze.
Z góry dzięki

TAR
22-07-2012, 11:04
margaret porownaj sobie parametry techniczne, ergonomie, glosnosci, jakosc wykonania, warunki gwarancji, dostepnosc serwisu w Polsce i wez te lepsza. choc dla mnie poza elektroluxem nie istnieja inne marki, ot takie skrzywienie:lol2:

margaret2011
22-07-2012, 12:56
TAR właśnie chodzi o to że te dwa modele pod względem parametrów technicznym są prawie takie same, różnią się designem, ilością półek itp. A skąd u Ciebie to zamiłowanie do Elektroluxa? Masz w domu wszystkie sprzęty tej firmy? Czy może jest jakiś inny powód? :)
W punktach sprzedaży AGD raczej polecają markę Bosch/Siemens, a wizualnie bardziej podoba mi się Elektrolux i dlatego nie mogę się zdecydować. Pomyślałam że może jest ktoś na forum kto użytkuje sprzety ww. firmy (a konkretnie lodówki) może jakiś inny model porównywalny cenowo byłby lepszy? Czekam na wszystkie cenne opinie.

TAR
22-07-2012, 14:01
wiekszosc sprzetu u mnie to elektrolux lodowa, pralki, plyta (sprawdzil sie na poprzednich mieszkaniach), jedynie piekarnik mam bosha - wygladal solidniej niz elektrolux - ale niestety stal nierdzewna ciagle "zapaluszczona" nie do doczyszczenia i zmywarka whirpool 6 zmysl - najwieksza wtopa i porazka. pozalowalam 200 zl i bardzo zaluje tego zakupu. ja mam taka lodowke ENA34933xx jestem bardzo zadowolona. gdybym miala wybierac jeszcze raz na pewno wzielabym te sama tyle ze juz jej nie ma w ofercie :rolleyes:

margaret2011
24-07-2012, 12:06
TAR a czy masz kotłownię jak w projekcie? A konkretnie chodzi mi o to czy masz drzwi przeciwpożarowe między kotłownią a garażem i między kotłownią a wiatrołapem?
Pytanie kieruję do Ciebie bo chyba już mało kto na tym forum się uaktywnia.
Pozdrawiam

TAR
24-07-2012, 12:12
tak kotlownie mam jak w projekcie, nie mam drzwi p.poz - pomiedzy garazem a kotlownia mam drewniane przesuwne białe (z powodow techniczno-wygodowo-miejscowych :D) - to byl bardzo dobry pomysl (nie mam schodka na wejsciu do kotłowni tj. nie mam jej obnizonej ale mam 2 schodki przy przy przejsciu do garazu - stad drzwi przesuwne - przy zwyklych moglibysmy niechcaco "haczyc glowa" i jest malo miejsca na otwieranie ich, garaz jest stanowczo za waski) pomiedzy wiatrolapem a kotlownia mam zwykle drzwi wew. takie same jak w calym domku

margaret2011
24-07-2012, 13:18
TAR dzięki za odpowiedź. Rozumiem też że przy odbiorze budynku nie było żadnych problemów i takich rzeczy nie sprawdzają. A mam jeszcze jedno pytanie. Czy masz garaż ogrzewany, chodzi mi o grzanie tak jak w części mieszkalnej? Jeżeli masz w garażu niższa temp. albo w ogóle nie grzejesz to czy ciepło z kotłowni nie ucieka?

TAR
24-07-2012, 13:36
nie bylo,
garaz mam ogrzewany ale grzejnik jest skrecony za tryb niezamarzania, w kotlowni jest nawet za cieplo i tez jest wylaczony grzejnik (czasem ja otwieramy zeby nagrzac wiatrołap). nic sie nie wyziebia przez garaz - mam dobra izolacje na podlodze , sciany zew. i szczelna brame garazowa w wariancie izolowanym. na scianie pomiedzy garazem i salonem tez polozony styro chyba 10 cm, na suficie 5 lub 10.

margaret2011
24-07-2012, 13:43
Chodziło mi bardziej o to czy przez te drzwi przesuwne nie przenika chłód do kotłowni. A jeszcze zapytam z ciekawości jaką masz bramę garażową?

TAR
24-07-2012, 13:45
nie
brama wisniowski

TAR
24-07-2012, 13:46
dla uscislenia dodam ze wiecej chlodu wpada przez anemostat/kratke fi 200 lub 250 zamontowana w scianie zewnetrznej w kotłowni

margaret2011
24-07-2012, 14:41
czy masz wentylację mechaniczną? nie wiem czy dobrze rozumiem

TAR
24-07-2012, 14:43
mechaniczna tez mam ale nie w kotlowni, pomieszczenie gdzie jest kociol gazowy wymaga dodatkowej wentylacji grawitacyjnej - tak stanowia przepisy

margaret2011
24-07-2012, 14:59
tak samo jak stanowią o drzwiach p-poż.:)

margaret2011
24-07-2012, 15:42
ja też mam kocioł gazowy ale kondensacyjny i nie muszę mieć nawiewu w kotłowni, ale dzięki za wszystkie informacje

TAR
24-07-2012, 17:15
to cie zmartwie tez mam kondensacyjny z kominem dwuplaszczowym i mimo to musialam zrobic, tak stwierdzil i kominiarz i kierbud a ja sprawdzilam w przepisach, ze maja racje. kratke mam w scianie zewnetrznej.

TAR
24-07-2012, 17:18
tak samo jak stanowią o drzwiach p-poż.:)

i o drzwiach lazienkowych otwieranych na zewnatrz a duzo ludzi robi odwrotnie. do drzwi kominiarz sie nie przyczepil ale do kotlowni i owszem, poza tym ja sie boje gazu wiec dla swojej spokojnosci to zrobilam. koszt zaden a spokoj duzy.

margaret2011
24-07-2012, 17:57
Nie wiem czemu tak orzekł Twój kominiarz i kierbud ale kotły kondensacyjne to kotły z zamkniętą komorą spalania i nie pobierają powietrza z pomieszczenia tylko przewodem powietrzno-spalinowym bezpośrednio z zewnątrz i dlatego nawiew pomieszczenia nie jest potrzebny.

margaret2011
24-07-2012, 18:01
a co do spokojności to jest tak jak piszesz: niby drzwi z łazienki otwierane mają być na zewnątrz a nie każdy tak ma, i p-poż też nie każdy ma itd

margaret2011
24-07-2012, 18:14
Jeszcze poruszę jeden temat bo jestem teraz na bieżąco czy cena 18 zł robocizna + 8 zł materiał za gipsowanie (nie tynk gipsowy) z agregatu to dużo?

TAR
24-07-2012, 18:17
margaret nie rozumiemy sie, ja nie mam nawiewu zrobionego aby byl do "spalania" (odrozniam kondensat od gazowek otwartych :D ) tylko wentylacje grawitacyjna kotłowni w ktorej jest kociol gazowy (niezaleznie czy to otwara komora czy zamknieta). kiedys juz pisalam na ten temat elaborat na forum ;)
tylko przytocze, ze wentylaja jes potrzebna bo:
"w kotłowniach gazowych i olejowych , w przypadku , ktory moze się zdarzyć, wypływu z instalacji gazu lub też nagromadzenia się oparów oleju niedopuszczenie do wzrostu stężenia powyżej granicy zapłonu czy tez wybuchowości, zapewnienie takiej jakości powietrza wewnętrznego aby nie stanowiło ono zagrożenia dla osob przebywających w kotłowni"

źrodla z ktorych korzystalam:
1. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunkow technicznych , jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytuowanie (Dz.U 75/02)
2. PN-87/B-02411 Kotlownie Wbudowane na paliwa stałe. Wymagania
3. PN-B - 02431:1999 Ogrzewnictwo. Kotłownie wbudowane na paliwa gazowe o gestosci mniejszej niz 1 .Wymagania.
4. Podręcznik ogrzewania i wentylacji . H. Rietschel Arkady Warszawa 1963
5. Ogrzewanie + Klimatyzacja Recknagel, Sprenger ,H6nmann , Schramek EWEF Gdansk 1994
6. Warunki techniczne wykonania i odbioru kotłowni na paliwa gazowe i olejowe. Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji .Warszawa 1995

ja wiem, ze niektore przepisy/wymogi przecza sobie wzajemnie ale wentylacje po prostu zrobilam.

ArKaMa
24-07-2012, 18:34
Mimo, że są wątki tematyczne, zapytam Was Rododendronowcy.
Jakie macie wkłady kominkowe? Które możecie polecić, a które odradzić?
Planuję kominek około 15kW, z DGP - jakieś rady, sugestie?

margaret2011
24-07-2012, 19:03
TAR to teraz ja czegoś nie rozumiem, to że wentylację grawitacyjną należy zapewnić w kotłowni to jest jasne, zresztą tak samo jak np. w łazience tylko po co robić sobie otwór w ścianie zewnętrznej. Ja będę mieć szczelinę w drzwiach do kotłowni (nawiewnik) i kratkę wentylacyjną (wywiewnik) pod sufitem. I nie rozumiem dlaczego kominiarz miałby mi to zakwestionować oraz w czym lepsze jest rozwiązanie z dziurą w ścianie. Może mi to jakoś wyjaśnisz.

TAR
24-07-2012, 19:21
bo ja nie mam kominow wiec i grawitacji w kotlowni nie mam, a otwor zrobilam w scianie u gory, pod sufitem i przez niego zapewniam wentylacje w kotlowni. tak mi bylo po prostu najprosciej (traktuje go po prostu jako przewietrzak). dla scislosci w garazu tez nie robilam kominka (jest w projekcie) tylko przewietrzaki zamykane montowane w scianie na dole. wszystko jak dotad doskonale "gra i buczy":)

i uprzedze pytanie - nie jest zimno :D

margaret2011
24-07-2012, 19:28
TAR No to teraz wszystko jasne. Twoja sytuacja jest diametralnie różna od mojej. Rozumiem też już uwagi kominiarza i Twojego kierbuda. Zresztą nie o wentylację chciałam Cię wypytać tylko o drzwi p-poż a temat zszedł na boczne tory :)
Pozdrawiam i nie zawracam już głowy
PS. Szkoda że zdjęć Twojego domu nie można zobaczyć.

80mariusz80
24-07-2012, 20:53
Pytanie kieruję do Ciebie bo chyba już mało kto na tym forum się uaktywnia.
Margaretko, ja śledzę rzadziej choć regularnie wpisy :) Praca wre na budowie więc siłą rzeczy nie ma już tyle czasu na przesiadywanie przed netem co w zimie :)

80mariusz80
24-07-2012, 20:59
Mimo, że są wątki tematyczne, zapytam Was Rododendronowcy.
Jakie macie wkłady kominkowe? Które możecie polecić, a które odradzić?
Planuję kominek około 15kW, z DGP - jakieś rady, sugestie?
Nie mam jeszcze pieca ale skreśliliśmy DGP, w przyszłości stawiamy piecokominek - stary poczciwy "kachlok" z wizją ognia, czyli piec akumulacyjny - grzejący obudową, nie powietrzem. Pamiętam z dzieciństwa ciepło jakie wydzielał, takie przyjemne, promieniujące na wskroś ciepło i mamy zamiar się kiedyś wykosztować na niego :) Oprócz kasy (jest ok. > 2x droższy od zwykłego na kartongipsie z DGP, "zimna obudowa") jest też problem ze znalezieniem prawdziwego zduna. Prawdziwi już wymarli albo są na wymarciu, a świeżaki mają za mało doświadczenia w stawianiu takich pieców (nasz MEN zawalił po prostu i w Polsce od dobrych conajmniej 20 lat nie było żadnej szkoły zawodowej z profilem zduńskim). W Czechach ponoć zduni nie mają co robić bo jest ich nadmiar - mają szkoły, egzaminy, świadectwa zawodowe, niektórzy z dziada na pradziada. U nas niestety się to urwało w PRL.

80mariusz80
24-07-2012, 21:03
Jeszcze poruszę jeden temat bo jestem teraz na bieżąco czy cena 18 zł robocizna + 8 zł materiał za gipsowanie (nie tynk gipsowy) z agregatu to dużo?
8 zł za m2? Czyli 18+8 = 26 m2 za tynk gipsowy? Dla mnie drogo.
Ja dawałem tynk c-w 24,50 za m2, na sufity - gipsowy po ~23 PLN (nie pamiętam dokładnie). Ekipa nie była zbieraniną spod mostu, z wykonania i obróbki byłem zadowolony, z kultury pracy i porządku wokół i po siebie - dno.
Ponoć tynki c/w są tańsze od gipsowych, ale w mojej okolicy były droższe od gipsowych, gdyż jak to stwierdził jeden z wykonawców "bo jest na nie zapotrzebowanie". Nie wiem ile w tym prawdy.
Pozdrawiam.

ArKaMa
24-07-2012, 21:21
Nie mam jeszcze pieca ale skreśliliśmy DGP, w przyszłości stawiamy piecokominek - stary poczciwy "kachlok" z wizją ognia, czyli piec akumulacyjny - grzejący obudową, nie powietrzem. Pamiętam z dzieciństwa ciepło jakie wydzielał, takie przyjemne, promieniujące na wskroś ciepło i mamy zamiar się kiedyś wykosztować na niego :) Oprócz kasy (jest ok. > 2x droższy od zwykłego na kartongipsie z DGP, "zimna obudowa") jest też problem ze znalezieniem prawdziwego zduna. ...

Waham się pomiędzy (kasa) Varia 2lh 4s, a Artysto a10 l. Obudowa z płyt Super isol. DGP musi być - mam w całym domu podłogówkę, chcę mieć coś do szbkiego podgrzania :) atmosfery.

margaret2011
24-07-2012, 22:22
8 zł za m2? Czyli 18+8 = 26 m2 za tynk gipsowy? Dla mnie drogo.
Ja dawałem tynk c-w 24,50 za m2, na sufity - gipsowy po ~23 PLN (nie pamiętam dokładnie). Ekipa nie była zbieraniną spod mostu, z wykonania i obróbki byłem zadowolony, z kultury pracy i porządku wokół i po siebie - dno.
Ponoć tynki c/w są tańsze od gipsowych, ale w mojej okolicy były droższe od gipsowych, gdyż jak to stwierdził jeden z wykonawców "bo jest na nie zapotrzebowanie". Nie wiem ile w tym prawdy.
Pozdrawiam.

80mariusz80 chodzi o 26 zł za m2 za gładzie gipsowe - czy to dużo czy mało?

80mariusz80
25-07-2012, 06:43
80mariusz80 chodzi o 26 zł za m2 za gładzie gipsowe - czy to dużo czy mało?
Jedna firma z Rybnika oferowała mi robociznę 15 zł za m2 + materiał. Niektórzy mogą zrobić i za 10 PLN za m2 (lub mniej) jeśli to znajomi + materiał.
Nie znam dokładnie realiów, bo gładzie też dopiero przede mną :)
Pozdrawiam

Nutka_
25-07-2012, 13:04
tak samo jak stanowią o drzwiach p-poż.:)

Margo, a my chyba na podobnnym etapie do Twojego jesteśmy i też ostatnio sprawdzaliśmy ceny tych drzwi w sklepach i zastanawialiśmy się czy je robić takie metalowe......i jednak stwierdziliśmy ze warto. Są takie przypadki że te drzwi ratują przed pożarem i choć to sporadyczne to chyba warto garaż oddzielić takimi drzwiami.
PS. U nas też kotłownia jak w projekcie - piec gazowy.

Nutka_
25-07-2012, 13:10
Mimo, że są wątki tematyczne, zapytam Was Rododendronowcy.
Jakie macie wkłady kominkowe? Które możecie polecić, a które odradzić?
Planuję kominek około 15kW, z DGP - jakieś rady, sugestie?

ArKaMa - Witaj:)

My do tego tematu się dopiero przymierzamy (jak skończymy elewacje to zabierzemy się za temat kominek) ale napiszę Ci że nasz kierownik budowy polecił nam dwa kominki z kratki pl jako bardzo dobre - nazywają się "Basia" i "Mila". Z tego co zdążyłam sprawdzić to nie należą do najtańszych ale są przez niego już wypróbowane w różnych domach i podobno szyba się nie brudzi:)
Pozdrowienia!

mWilQ
25-07-2012, 13:14
ArKaMa - Witaj:)

My do tego tematu się dopiero przymierzamy (jak skończymy elewacje to zabierzemy się za temat kominek) ale napiszę Ci że nasz kierownik budowy polecił nam dwa kominki z kratki pl jako bardzo dobre - nazywają się "Basia" i "Mila". Z tego co zdążyłam sprawdzić to nie należą do najtańszych ale są przez niego już wypróbowane w różnych domach i podobno szyba się nie brudzi:)
Pozdrowienia!

Ja nie miałem jakiś większych wymagań co do kominka - miał być mały ze względu na ulokowanie go obok komina. Z kratki.pl wybrałem Maje LUX, akurat pojawiła się w ofercie. Jakość przyzwoita, dodatkowo od wykonawcy dowiedziałem się, że nie zawsze w kratkach tak było. Kominek rozpaliłem kilka razy w tym sezonie i nie narzekam. P.S. szyba to się brudzi jak się użyje niewłaściwego drewna. Aaaa i jeszcze rada, jak już zamontują Wam kominek to rozpalajcie go podczas budowania. Niech się cała chemia wypali zanim się do domków wprowadzicie.

Nutka_
25-07-2012, 13:16
Jedna firma z Rybnika oferowała mi robociznę 15 zł za m2 + materiał. Niektórzy mogą zrobić i za 10 PLN za m2 (lub mniej) jeśli to znajomi + materiał.
Nie znam dokładnie realiów, bo gładzie też dopiero przede mną :)
Pozdrawiam

My robiliśmy w maju tynki i sprawdzałam wtedy ceny robocizny u kilku ekip - było to od 12 do 15 zł za metr za tynki (niezależnie czy gipsowe czy cementowo wapienne z worka ale za cementowo wapienne z agregatu było własnie 15 zł bo to cięższa robota niż gotowe z worka - za to materiał wychodzi taniej i na takie ostatecznie się zdecydowaliśmy też z innych powodów).
Mariusz - u nas też (Kraków) c-w droższe albo w tej samej cenie co gipsowe. Chyba coraz więcej się mówi że gipsowe są niezdrowe i bardziej wilgotne także stąd takie ceny.

ArKaMa
25-07-2012, 13:40
Ja nie miałem jakiś większych wymagań co do kominka - miał być mały ze względu na ulokowanie go obok komina. Z kratki.pl wybrałem Maje LUX, akurat pojawiła się w ofercie. Jakość przyzwoita, dodatkowo od wykonawcy dowiedziałem się, że nie zawsze w kratkach tak było. Kominek rozpaliłem kilka razy w tym sezonie i nie narzekam. P.S. szyba to się brudzi jak się użyje niewłaściwego drewna. Aaaa i jeszcze rada, jak już zamontują Wam kominek to rozpalajcie go podczas budowania. Niech się cała chemia wypali zanim się do domków wprowadzicie.


ArKaMa - Witaj:)

My do tego tematu się dopiero przymierzamy (jak skończymy elewacje to zabierzemy się za temat kominek) ale napiszę Ci że nasz kierownik budowy polecił nam dwa kominki z kratki pl jako bardzo dobre - nazywają się "Basia" i "Mila". Z tego co zdążyłam sprawdzić to nie należą do najtańszych ale są przez niego już wypróbowane w różnych domach i podobno szyba się nie brudzi:)
Pozdrowienia!

O kominku Mila słyszałem sporo dobrego, między innymi, że odstaje na plus jakością od kominków z kratke,k.pl.
Wygląda też ciekawie

Wybór zaczynałem od Zuzi, a Maja jest prawie taka sama i posterowałem w kierunku stalowych obudów.
Pozdrawiam .... kominkowo :):)

Konto usunięte na żądanie
25-07-2012, 15:58
Margaret tu nie chodzi o drzwi p-poż bo każde drzwi w jakimś stopniu są p-poż tyle, że niektóre tylko przez minutę :)
Zapewne chodzi o drzwi o podwyższonym stopni odporności termicznej nie pamiętam dokładnie ale takie drzwi wymagane są dla kotłowni powyżej 24 lub 25KW poniżej nie są wymagane.

P.S.
Pozdrawiamy Was z naszego Bałtyku :) nudy tu bo jesteśmy prawie sami hahaha



https://lh5.googleusercontent.com/-Msl6TFXAlx0/UBAIie_LfYI/AAAAAAAADjg/kFjzwnFVVHw/s640/20120725035.jpg

margaret2011
25-07-2012, 17:07
Nutka i ile takie drzwi kosztują?

margaret2011
25-07-2012, 17:13
Ja nie miałem jakiś większych wymagań co do kominka - miał być mały ze względu na ulokowanie go obok komina. Z kratki.pl wybrałem Maje LUX, akurat pojawiła się w ofercie. Jakość przyzwoita, dodatkowo od wykonawcy dowiedziałem się, że nie zawsze w kratkach tak było. Kominek rozpaliłem kilka razy w tym sezonie i nie narzekam. P.S. szyba to się brudzi jak się użyje niewłaściwego drewna. Aaaa i jeszcze rada, jak już zamontują Wam kominek to rozpalajcie go podczas budowania. Niech się cała chemia wypali zanim się do domków wprowadzicie.

MWilQ Dzięki za radę z tym rozpaleniem kominka. Nie pomyślałabym o tym w tym natłoku spraw. Ja też mam Maję tyle że dwuszybową bez szprosa. Nic nie mogę póki co na jej temat powiedzieć.

Co do nie brudzących się szyb to fachowcy twierdzą żeby się na to nie nabierać. Po prostu nie ma takich i wszystko zależy od drewna tak jak pisze MWilQ.

margaret2011
25-07-2012, 17:17
Margaret tu nie chodzi o drzwi p-poż bo każde drzwi w jakimś stopniu są p-poż tyle, że niektóre tylko przez minutę :)
Zapewne chodzi o drzwi o podwyższonym stopni odporności termicznej nie pamiętam dokładnie ale takie drzwi wymagane są dla kotłowni powyżej 24 lub 25KW poniżej nie są wymagane.

P.S.
Pozdrawiamy Was z naszego Bałtyku :) nudy tu bo jesteśmy prawie sami hahaha



https://lh5.googleusercontent.com/-Msl6TFXAlx0/UBAIie_LfYI/AAAAAAAADjg/kFjzwnFVVHw/s640/20120725035.jpg


Lokmen. Udanego wypoczynku!!!
Rzeczywiście samotność Ci dokucza :)

margaret2011
26-07-2012, 10:42
A czy ktoś z Was robił stalowe balustrady balkonowe według wzoru z projektu?

margaret2011
26-07-2012, 14:21
127565

mWilQ
26-07-2012, 14:25
127565

Początkowo chciałem takie jak w projekcie ale drewniane, ostatecznie zrobiłem poziome deski.

margaret2011
26-07-2012, 14:35
Początkowo chciałem takie jak w projekcie ale drewniane, ostatecznie zrobiłem poziome deski.

mWilQ a mógłbyś zamieścić jakąś fotkę na forum lub wysłać na [email protected]?

mWilQ
27-07-2012, 10:02
mWilQ a mógłbyś zamieścić jakąś fotkę na forum lub wysłać na [email protected]?

Poszło na maila.

kojak139
31-07-2012, 15:43
Czy kupował ktoś ostatnio bramę Hormann'a w Krakowie? Ja mam bramę na 5 metrów i cena jest kosmiczna.

Nutka_
31-07-2012, 17:30
Czy kupował ktoś ostatnio bramę Hormann'a w Krakowie? Ja mam bramę na 5 metrów i cena jest kosmiczna.


Hej Kojak,

Bardzo, bardzo długo zastanawialiśmy się czy kupić bramę Hormana czy Wiśniewskiego. Jedźliliśmy po 5 razy do każdego z tych sklepów.
Horman jest drogi (my też mamy bramę 5 m), ale ma też lepszych sprzedawców którzy odpowiadali na setki naszych pytań.

Ostatecznie wzieliśmy Wiśniewskiego w solo na Wielickiej- brama kosztowała nas z montażem 5 tyś a w Hormanie chyba z 9 wychodziło.
Jesteśmy zadowoleni, brama działa dobrze i jest ładna, nie wiem czy byłoby coś lepiej jakbyśmy wzieli Hormana - chyba największa różnica taka że automatyka w Hormanie jest troche lepsza.....ale taka cena?? to jednak trochę za dużo, warto oszczędzic bo potem przychodzą kolejne tematy wykończeniowe:)
Pozdorowienia!

PS. Obczajam właśnie temat barierki ze stali nierdzewnej na balkonie nad wykuszem. Ktoś może taką robił i może powiedzieć ile kosztowała?

TAR
31-07-2012, 18:02
PS. Obczajam właśnie temat barierki ze stali nierdzewnej na balkonie nad wykuszem. Ktoś może taką robił i może powiedzieć ile kosztowała?


nie podam kosztu za ten jeden balkon, bo mielismy wycene na calosc za 3 balkony koszt 9000 zl., nierdzewka, wzor najprostszy z mozliwych: pare pionowych słupkow, porecz i poziome rurki. strasznie drogi interes wrrrr

Nutka_
31-07-2012, 18:22
O, hej TAR - dziękuję Ci za informacje.
My mamy dwa balkony usunięte z projektu także wyceniam jedną barierkę...ale ceny i tak mnie trochę przerażają:)
Też chcemy naprostszą - taką jak piszesz.

kojak139
31-07-2012, 19:39
Ja mam wycene od 7700 do 8900 Hormann'a w Krakowie. Wiśniewskiego na 5800. Jutro mam mieć wycenę z Chrzanowa i Trzebini, a znalazłem jeszcze autoryzowanego sprzedawce w Katowicach, który dojeżdża na wycenę do Krakowa. Czekam na wycene równiez bramy Krispol.
Hormann jest drogi ale jakoscią wykonania rzuca na kolana. Pani od Wiśniewskiego przyznała że napedy mają chińskie.
Potrzebuje namiary na dobrych wylewkarzy z okolic Krakowa.

Nutka_
31-07-2012, 19:49
Ja mam wycene od 7700 do 8900 Hormann'a w Krakowie. Wiśniewskiego na 5800. Jutro mam mieć wycenę z Chrzanowa i Trzebini, a znalazłem jeszcze autoryzowanego sprzedawce w Katowicach, który dojeżdża na wycenę do Krakowa. Czekam na wycene równiez bramy Krispol.
Hormann jest drogi ale jakoscią wykonania rzuca na kolana. Pani od Wiśniewskiego przyznała że napedy mają chińskie.
Potrzebuje namiary na dobrych wylewkarzy z okolic Krakowa.

Nasza brama to jest nawet 5,5 a nie 5 m więc dlatego Hormana mieliśmy jeszcze wyżej wycenionego.
Wiśniewskiego masz dosyć drogą wycenę, mieliśmy tam w Solo dosyć dobre upusty więc to miejsce polecam (ale jakby co to polecę Ci konkretnego sprzedawcę bo reszta chyba była gorsza).
Jasne że Horman to mercedes wśród bram - produkcja w niemczech, lepszy napęd, sama przekonywałam męża żeby ten wybór rozważyć dobrze ale ostatecznie stwierdziliśmy że nie warto, za drogo.

TAR
31-07-2012, 19:56
hej, sluchajcie macie wyceny na bramy chyba od wisniowskiego, bo zaden wisniewski nie produkuje:lol2: ja tam nie wiem czy to chinskie napedy i skad takie wiadomosci, mam naped BFT w swojej, na jakosc tez nie narzekam ani na serwis techniczny. przyznaje ze ogladalam i hormann'a ale roznice w cenie byly za duze. a pani od wisniowskiego to niezly handlowiec jest ;) sprzedaz przez antyreklame:lol2:;)

michalc
01-08-2012, 19:55
hej,

no to my mamy pierwszą wycenę za robotę SSO rodo 6 g2 (+0,5m ;) ) (w tym dach z oknami).
murarze (od ław po ściany szczytowe, wliczając działowe, schody stropy, hydraulika stanu 0): 44tyś
więźba+ nadbitka + dachówka + osadzenie 6okien: 22tyś

czas wykonania ok 1,5 miesiąca.

co wy na to?

pozdrawiam
michalC

kojak139
01-08-2012, 20:34
hej,

no to my mamy pierwszą wycenę za robotę SSO rodo 6 g2 (+0,5m ;) ) (w tym dach z oknami).
murarze (od ław po ściany szczytowe, wliczając działowe, schody stropy, hydraulika stanu 0): 44tyś
więźba+ nadbitka + dachówka + osadzenie 6okien: 22tyś

czas wykonania ok 1,5 miesiąca.

co wy na to?

pozdrawiam
michalC

Pierońsko drogo!!!

michalc
01-08-2012, 21:02
Pierońsko drogo!!!

też mi tak to się widzi, a polecający mówił że ok 42tyś to będzie z dachem! eh.....

mC

kojak139
01-08-2012, 21:06
42 tys. za wszystko byłoby ok. Ja płaciłem 43 w ubiegłym roku bez podbitki.

ArKaMa
01-08-2012, 22:36
hej,

no to my mamy pierwszą wycenę za robotę SSO rodo 6 g2 (+0,5m ;) ) (w tym dach z oknami).
murarze (od ław po ściany szczytowe, wliczając działowe, schody stropy, hydraulika stanu 0): 44tyś
więźba+ nadbitka + dachówka + osadzenie 6okien: 22tyś

czas wykonania ok 1,5 miesiąca.

co wy na to?

pozdrawiam
michalC

Ceny zależą od regionu - w Szczecinie byłyby OK.

Ratki
02-08-2012, 10:55
Ceny zależą od regionu - w Szczecinie byłyby OK.

Cześć
Właśnie jesteśmy po etapie SSO z kompletnym ukończeniem dachu.
Koszty o których piszecie wyżej moim skromnym zdaniem są za wysokie. Budujemy dom w pobliżu Bydgoszczy, z jednym garażem 6N, ale mimo wszystko różnica jest ogromna. U nas przedstawiały się następująco:
etap I - SSO od pierwszej łopaty po dach łącznie z więźbą dachową, pokryciem deskami i podbitką 25 000
etap II - pokrycie dachu dachówką ceramiczną, obsadzenie okien 4 szt, 1 wyłaz dachowy, dwa kominy, obróbka trzech balkonów, kompletne orynnowanie - 8 000zł
Z ekip jesteśmy bardzo zadowoleni, namiary otrzymaliśmy od przyszłych sąsiadów. Gdyby nie ciekawość z postępów pac na budowie praktycznie nie musieliśmy przebywać. Nikogo nie trzeba było pilnować, o alkoholu nie wspominając. Jeżeli ktoś chciałby namiary to na prv

Poniżej efekty pracy naszych budowlańców :lol2:


http://images36.fotosik.pl/227/75658b67223ddf99m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=75658b67223ddf99)

http://images40.fotosik.pl/1736/72ccabf64f4d267fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=72ccabf64f4d267f)

Pozdrawiam

Nutka_
02-08-2012, 11:10
hej,

no to my mamy pierwszą wycenę za robotę SSO rodo 6 g2 (+0,5m ;) ) (w tym dach z oknami).
murarze (od ław po ściany szczytowe, wliczając działowe, schody stropy, hydraulika stanu 0): 44tyś
więźba+ nadbitka + dachówka + osadzenie 6okien: 22tyś

czas wykonania ok 1,5 miesiąca.

co wy na to?

pozdrawiam
michalC

Ojej, to drogo i to bardzo!
My w poprzedniej jesieni budowaliśmy w Krakowie za 45 (też aż do dachu z hydrauliką, ścianami, obróbką blacharską, rynnami i nadbitką) a w tym roku znajomi za tą samą ceną a inni nawet za 40
Także Twoja wycena wydaje się wysoka.


Ratki - super to wygląda! Rewelacja.

Konto usunięte na żądanie
03-08-2012, 20:09
Ratki co to za dachówka?

Co do cen to daliśmy 46 000 za SSO z więźbą i deskowaniem/papowaniem
Za krycie dachówką zapłacimy 8500

kojak139
04-08-2012, 19:24
Witam
Mam pytanie odnośnie prądu. Czy Wy też musieliście na własny koszt zakupić skrzynke elektryczną na licznik energii elektrycznej.
Ja mam w warunkach umieścić ja na słupie, gość od prądu krzyczy sobie 450 zł z jakimiś bezpiecznikami do środka, a kolega mówi, że skrzynke założyli mu w cenie przyłącza. Jak to było u was???

fiona123
05-08-2012, 09:49
Kupowaliśmy sami. Jak wszystko było gotowe, to przyjechali panowie z elektrowni, coś tam pomieszali i stała się światłość.

telitiger
05-08-2012, 20:24
Witam! Czy mógłbym prosić osoby, które są już na tym etapie o informacje jakie są koszty postawienia domu w rododendronach 6 G2N w stanie developerskim??? Z góry dzięki.

mWilQ
05-08-2012, 20:30
Witam
Mam pytanie odnośnie prądu. Czy Wy też musieliście na własny koszt zakupić skrzynke elektryczną na licznik energii elektrycznej.
Ja mam w warunkach umieścić ja na słupie, gość od prądu krzyczy sobie 450 zł z jakimiś bezpiecznikami do środka, a kolega mówi, że skrzynke założyli mu w cenie przyłącza. Jak to było u was???

W przypadku przyłącza z prądem budowlanym samemu kupowałem skrzynki, podłączałem je do wskazanego słupa, wykonywał elektryk odbierało pogotowie. Natomiast przy docelowym prądzie, energetyka zleciła wykonanie projektów i inwestycji firmie podwykonawczej i wtedy płaciłem wyłącznie stałą kwotę razy ilość kW jakie sobie zażyczyłem. Skrzynki, projekty i wykonanie było w tej cenie.

margaret2011
05-08-2012, 21:37
Ja nie kupowałam żadnej skrzynki. Zapłaciłam ryczałtową opłatę jak mWilQ razy ilość kW.

Konto usunięte na żądanie
06-08-2012, 07:28
W kwestii prądu dodam tylko, że wszystkie informacje o opłatach i o tym co trzeba wykonać we własnym zakresie jest na umowie.

Najgorsze jest to, że elektrownia nie informuje o kosztach- w naszym przypadku gdybym się nie zainteresował postępem prac- to za przyłącze musielibyśmy zapłacić ok 17 000 zł bo elektrownia na swój koszt robi złącze w odległości do 200m, a to co powyżej kosztuje 37zł/mb. W warunkach mieliśmy, że podłączą nas do istniejącego złącza, które znajduje się 180m od nas. Jak się okazało złącze to jest już za mocno obciążone i wymyślili nowy kabel od transformatora oddalonego o ponad 700m- ale o tym już nie raczyli poinformować...
Tak na marginesie na prąd czekamy już 2 lata, 3 miesiące i parę dni :(

Ratki
06-08-2012, 07:39
Ratki co to za dachówka?


Dachówka to Nelskamp R10 , kolor barwy stare

mWilQ
06-08-2012, 08:09
Tak na marginesie na prąd czekamy już 2 lata, 3 miesiące i parę dni :(

Polska rzeczywistość... a jak chodzi o podatki to już wysyłają przypomnienia tydzień przed wprowadzeniem ;)
U nas powstawało osiedle ponad 60 domków to przy tej okazji postawili nowy transformator i wykonali wszystkie przyłącza. Prace trwały ok roku.

kayleigh
06-08-2012, 09:36
Ratki, zazdroszczę Wam takiej ekipy... My też budujemy pod Bydgoszczą (rodo 6w z piwnicą). Jesteśmy na etapie ścian na piętrze. Po wczorajszej wizycie na budowie nic tylko płakać. Brakuje nam okna na balkonie nad drzwiami, a nad wykuszem oprócz tego, że też zapomnieli o jednym, to dwa pozostałe zrobili zupełnie nie w tym miejscu!! Za to wchodząc do domu potknęłam się o puste puszki po piwie... Panowie na budowie pojawiają się rzadko, zapomnieli też m.in. o oknie w piwnicy. Mieli zrobić SSO do końca lipca, ale na tą chwilę wątpię, że zdąrzą do końca sierpnia :| Co gorsza ekipa jest "po znajomości". Podobna najlepszy z podwykonawców szwagra, który pracuje w budownictwie. Wszystko mamy dogadane tylko na gębę. Gdzieś się przewinęła kwota 30000 za SSO, ale nic na papierze. Jak chcemy zaznaczyć szwagrowi, że trochę kiepsko nam się współpraca układa słyszymy, że "trzeba było sobie wziąć firmę" :(

mWilQ
06-08-2012, 09:40
Ratki, zazdroszczę Wam takiej ekipy... My też budujemy pod Bydgoszczą (rodo 6w z piwnicą). Jesteśmy na etapie ścian na piętrze. Po wczorajszej wizycie na budowie nic tylko płakać. Brakuje nam okna na balkonie nad drzwiami, a nad wykuszem oprócz tego, że też zapomnieli o jednym, to dwa pozostałe zrobili zupełnie nie w tym miejscu!! Za to wchodząc do domu potknęłam się o puste puszki po piwie... Panowie na budowie pojawiają się rzadko, zapomnieli też m.in. o oknie w piwnicy. Mieli zrobić SSO do końca lipca, ale na tą chwilę wątpię, że zdąrzą do końca sierpnia :| Co gorsza ekipa jest "po znajomości". Podobna najlepszy z podwykonawców szwagra, który pracuje w budownictwie. Wszystko mamy dogadane tylko na gębę. Gdzieś się przewinęła kwota 30000 za SSO, ale nic na papierze. Jak chcemy zaznaczyć szwagrowi, że trochę kiepsko nam się współpraca układa słyszymy, że "trzeba było sobie wziąć firmę" :(

Bez jaj, wzieliście firmę, ustaliliście kwotę za konkretny etap według projektu. Jeśli ekipa nie wywiązuje się, to wypad z budowy. Jeśli uważacie, że inna ekipa nie poprawi prac po tej, bo np trzeba będzie się mocno cofnąć, to rzeczoznawca, do rzecznika, do sądu, do urzędu skarbowego. Takie firmy trzeba wyplewić z rynku, bez względu czy to rodzina, czy sąsiad, czy polecona ekipa. Nie potrafią to niech się zajmą szydełkowaniem skarpetek.

Nutka_
06-08-2012, 10:07
Ratki, zazdroszczę Wam takiej ekipy... My też budujemy pod Bydgoszczą (rodo 6w z piwnicą). Jesteśmy na etapie ścian na piętrze. Po wczorajszej wizycie na budowie nic tylko płakać. Brakuje nam okna na balkonie nad drzwiami, a nad wykuszem oprócz tego, że też zapomnieli o jednym, to dwa pozostałe zrobili zupełnie nie w tym miejscu!! Za to wchodząc do domu potknęłam się o puste puszki po piwie... Panowie na budowie pojawiają się rzadko, zapomnieli też m.in. o oknie w piwnicy. Mieli zrobić SSO do końca lipca, ale na tą chwilę wątpię, że zdąrzą do końca sierpnia :| Co gorsza ekipa jest "po znajomości". Podobna najlepszy z podwykonawców szwagra, który pracuje w budownictwie. Wszystko mamy dogadane tylko na gębę. Gdzieś się przewinęła kwota 30000 za SSO, ale nic na papierze. Jak chcemy zaznaczyć szwagrowi, że trochę kiepsko nam się współpraca układa słyszymy, że "trzeba było sobie wziąć firmę" :(

Chyba żartujesz?!
Nigdy w życiu bym takiej ekipie nie zapłaciła ani grosza i już dawno by zaliczyli wylot z budowy. 30 tyś za kiepską robote, picie piwa i psucie krwi? - Trzeba się trochę bardziej szanować...

My też większość ekip mieliśmy dogadanych "na gębę" i wcale nie przeszkodziło nam to żeby np pierwsi tynkarze czy pierwszy pan od instalacji zaliczyli wylot z budowy jak się choć trochę nie sprawdzili. Za dużo miesięcy muszę pracować na to żeby im zapłacić tak wysokie kwoty za robciznę dlaczeo więc mam tolerować fuszerkę.

Sosnów
06-08-2012, 11:31
Witam wszystkich,oto nasze postępy na budowie
129535
129536

mWilQ
06-08-2012, 11:34
Witam wszystkich,oto nasze postępy na budowie
129535
129536

Gdzie planujesz lodówkę? Okno masz chyba jak w projekcie. Zastanów się nad przesunieciem 15-20cm, żeby spokojnie zmieścić sprzęt przy ścianie nośnej obok salonu.

Sosnów
06-08-2012, 11:55
Gdzie planujesz lodówkę? Okno masz chyba jak w projekcie. Zastanów się nad przesunieciem 15-20cm, żeby spokojnie zmieścić sprzęt przy ścianie nośnej obok salonu.
akurat na tej ścianie nie będzie mebli tylko mały stolik śniadaniowy

mWilQ
06-08-2012, 12:00
akurat na tej ścianie nie będzie mebli tylko mały stolik śniadaniowy

No proszę, do tej pory widziałem chyba tylko jeden projekt kuchni w rodo z uwzględnionym stolikiem. Rozumiem, że ściana po przeciwnej stronie bez przejścia? Ja mam stolik w wykuszu, właśnie taki śniadaniowy na 4 osoby i też jestem zadowolony. W salonie w wnęce po gabinecie wcisnąłem większy stół z 6 krzesłami, ale przy tym rozwiązaniu póki co mam mieszane uczucia. Pożyjemy zobaczymy, może coś się kiedyś zmieni.

kojak139
06-08-2012, 19:10
W kwestii prądu dodam tylko, że wszystkie informacje o opłatach i o tym co trzeba wykonać we własnym zakresie jest na umowie.

Najgorsze jest to, że elektrownia nie informuje o kosztach- w naszym przypadku gdybym się nie zainteresował postępem prac- to za przyłącze musielibyśmy zapłacić ok 17 000 zł bo elektrownia na swój koszt robi złącze w odległości do 200m, a to co powyżej kosztuje 37zł/mb. W warunkach mieliśmy, że podłączą nas do istniejącego złącza, które znajduje się 180m od nas. Jak się okazało złącze to jest już za mocno obciążone i wymyślili nowy kabel od transformatora oddalonego o ponad 700m- ale o tym już nie raczyli poinformować...
Tak na marginesie na prąd czekamy już 2 lata, 3 miesiące i parę dni :(

Chyba mnie któś (zakład energrtyczny) chce naciągnąć. W warunkach podobno pisze, że mam sam kupić skrzynkę, to dlaczego jedni kupuja drudzy dostają???

kayleigh
06-08-2012, 19:27
No i stało się. Nasza ekipa SSO zalicza wypad z budowy... Ratki, mogłabym prosić o namiary na waszych budowlańców? I jeszcze jedno - gdzie zamawialiście Nelskamp?

kojak139
06-08-2012, 20:04
Czy do budowy wewnętrznej instalacji gazowej (za licznikiem) potrzebne jest dodatkowe pozwolenie na budowe?

TAR
06-08-2012, 20:08
Chyba mnie któś (zakład energrtyczny) chce naciągnąć. W warunkach podobno pisze, że mam sam kupić skrzynkę, to dlaczego jedni kupuja drudzy dostają???

jesli na dzialce lub przy dzialce jest juz polozona siec bez skrzynek to przy podpisaniu umowy firma energetyczna sama zaklada skrzynki, licznik i zabezpieczenia,placisz tylko za podlaczenie do sieci. w trakcie budowy jest to umowa z taryfa budowlana a kiedy zglosisz wprowadzenie kabla do domu wraz z oswiadczeniem elektryka przechodzisz na prad docelowy. jesli zas takiej linii energetycznej nie ma chcesz miec prad to musisz na wlasny koszt podlaczyc sie "tymczasowo" do np. slupa energetycznego.

TAR
06-08-2012, 20:14
Czy do budowy wewnętrznej instalacji gazowej (za licznikiem) potrzebne jest dodatkowe pozwolenie na budowe?

z tego co sie orientuje potrzebne jest tylko na przylacze gazowe na dzialce, na wewnetrzna instalacje nie. ale i tak to sprawdz w gazowni.

Konto usunięte na żądanie
06-08-2012, 20:21
kayleigh- brawo i tyle w temacie- czasem trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć dość.
Nie zapomnij ich dodać tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188179-KUJAWSKO-POMORSKIE-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w&highlight=czarna+lista

Nutka_
06-08-2012, 20:26
Witam
Mam pytanie odnośnie prądu. Czy Wy też musieliście na własny koszt zakupić skrzynke elektryczną na licznik energii elektrycznej.
Ja mam w warunkach umieścić ja na słupie, gość od prądu krzyczy sobie 450 zł z jakimiś bezpiecznikami do środka, a kolega mówi, że skrzynke założyli mu w cenie przyłącza. Jak to było u was???

Jak nam goście w tym roku montowali skrzynkę to powiedzieli nam tak:

Jak skrzynka jest na słupie to płaci się samemu a jak skrzynka w ogrodzeniu (my tak mamy - prąd przekopany ziemią) to wtedy płaci zakłąd energetyczny.
Trochę to bez sensu ale my mieliśmy ziemią i nie płaciliśmy za skrzynkę.

kojak139
06-08-2012, 20:42
Jak nam goście w tym roku montowali skrzynkę to powiedzieli nam tak:

Jak skrzynka jest na słupie to płaci się samemu a jak skrzynka w ogrodzeniu (my tak mamy - prąd przekopany ziemią) to wtedy płaci zakłąd energetyczny.
Trochę to bez sensu ale my mieliśmy ziemią i nie płaciliśmy za skrzynkę.

No i tu pewnie pies pogrzebany jest.
Ja mam słupa , wstawiali go tydzień temu, kabel przeciągany zza drogi powiatowej z innegoc słupa. I pewnie dlatego muszę sam płacić za skrzynkę.

Konto usunięte na żądanie
06-08-2012, 20:51
Ale wy kombinujecie z tym prądem. Patrzcie jak macie na umowie. Co zakład energetyczny to inne ma wymagania. My będziemy mieli w ziemi. Skrzynkę ze złączem stawiają na swój koszt- ja muszę kupić i dostawić skrzynkę licznikową.

kojak139
06-08-2012, 21:09
Ale wy kombinujecie z tym prądem. Patrzcie jak macie na umowie. Co zakład energetyczny to inne ma wymagania. My będziemy mieli w ziemi. Skrzynkę ze złączem stawiają na swój koszt- ja muszę kupić i dostawić skrzynkę licznikową.

Ja kombinuje aby było jak najtaniej. Bo mimo tego, że muszę kupić skrzynke ok. 450 zł to jeszcze kabel ziemny od skrzynki do budynku 70m po 18 zł/m i robi się kwota spora + opłata za kW ok 1500zł i troche się zbiera.

Nutka_
06-08-2012, 21:44
Ja kombinuje aby było jak najtaniej. Bo mimo tego, że muszę kupić skrzynke ok. 450 zł to jeszcze kabel ziemny od skrzynki do budynku 70m po 18 zł/m i robi się kwota spora + opłata za kW ok 1500zł i troche się zbiera.

No ten kabel do budynku to już oczywiście płaciliśmy.
A co do tego prądu to pierwsze warunki też dostaliśmy na przyłąćz napowietrzny ale zmienialiśmy żeby dali nam ziemią. Wtedy oczywiscie o płaceniu za skrzynkę nie mieliśmy pojęcia.

Ratki
07-08-2012, 07:31
No i stało się. Nasza ekipa SSO zalicza wypad z budowy... Ratki, mogłabym prosić o namiary na waszych budowlańców? I jeszcze jedno - gdzie zamawialiście Nelskamp?


Namiary poszły na priv
Nelskampa kupiłem w Białych Błotach w hurtowni Słowiński. Zaoferowali najlepsze ceny i rozmawiało się z nimi bardzo rozsądnie.

Pozdrawiam Marcin

michalc
07-08-2012, 09:12
Namiary poszły na priv
<....>
Pozdrawiam Marcin

też dzwoniłem do nich ale do nas im daleko, a i w tym roku już obłożeni (trudno się dziwić ;) ).

gratuluję 'męskiej' decyzji o zmianie ekipy, współczuję tych wszystkich nerwów...

a nasz architekt twierdzi, że ekipa co wybuduje SSO za 60tyś jest tania, bo ekipy z Gdyni wołają po 90-120 tyś. zresztą znajomy 4 lata temu budował dom pod Gdańskiem, b. podobny do rodo 5 i ponoć zapłacił właśnie 90tyś za robociznę SSO ;)
tymczasem czekamy na kolejną wycenę.

pozdro
mC

kayleigh
07-08-2012, 20:27
Dziękujemy za namiary!! Nerwów to nam nie brakuje, a gdzie tu jeszcze do wykończeniówki...
Lokmen chętnie bym ich dodała na czarną listę, ale oni nie robią domów tylko zatrudniają się jako podwykonawca do dużych projektów typu szpitale, centra handlowe itp. To podobno robią świetnie, ale tam grożą im bardzo wysokie kary za błędy, a nie tak jak u nas.

Konto usunięte na żądanie
07-08-2012, 20:44
no tak to wybitni specjaliści :) od szybkiego robienia robót- byle jak byle szybko jako przykład podam robienie fug zgarniaczką do wody :)

Pytanie z innej beczki bo zaczynam się przymierzać do dachu majster dziś zadzwonił, że wchodzi we wrześniu, a nie w październiku :P (jakiś dziwny bo zwykle bywa odwrotnie :) )
chodzi mi o ocieplenie ściany szczytowej i o ocieplenie boku lukarny. Przy lukarnach mam krokwy tuż przy ścianie więc styropian dam tylko do dachu czy tu nie będzie mostka termicznego? Jeśli chodzi o ścianę szczytową nad garażem to deski od dachu mam do samej ściany i teraz ciąć je i wkładać styropian aż do dołu krokwy czy odgiąć papę i dać do desek, a od spodu dać wełnę?- niestety to muszę zrobić sam.

michalc
08-08-2012, 09:45
chodzi mi o ocieplenie ściany szczytowej i o ocieplenie boku lukarny. Przy lukarnach mam krokwy tuż przy ścianie więc styropian dam tylko do dachu czy tu nie będzie mostka termicznego? Jeśli chodzi o ścianę szczytową nad garażem to deski od dachu mam do samej ściany i teraz ciąć je i wkładać styropian aż do dołu krokwy czy odgiąć papę i dać do desek, a od spodu dać wełnę?- niestety to muszę zrobić sam.

jakiś czas temu gdzieś znalazłem taki opis: http://ladnydom.pl/budowa/51,106570,9654177.html?i=2
ciężko mi wydedukować jak to się ma do twojej sytuacji, ale to newralgiczny punkt więc warto zrobić to zgodnie ze sztuką ;)

powodzenia

mC

Konto usunięte na żądanie
08-08-2012, 10:43
To co pokazujesz mam docieplone.
Chodzi mi o inną część dachu- pokazuje na przykładzie zdjęcia Gosik21:

https://lh3.googleusercontent.com/-W7349Uk5CLk/SwKpN8SBcCI/AAAAAAAABZY/vQ5JKSMtq1o/s640/DSC00391.JPG

oraz

https://lh6.googleusercontent.com/-eSW9Wbnrmk0/SwKpQTkKq5I/AAAAAAAABZc/qNjU7RxQ508/s640/DSC00392.JPG

tyle, że oni nie mają deskowanego dachu więc jak widać styropian mają aż do poddasza do spodu krokwy.

U mnie są deski do ściany więc gdybym tak chciał zrobić to muszę uciąć deski na grubość styropianu- stąd pytanie czy jeśli desek nie obetnę, a styropian dam do samej deski, a od strony poddasza dam wełnę - to czy ta będzie dobrze.

JANET 13
08-08-2012, 20:49
Witam:)
Dawno mnie tu nie było :( a szkoda tyle stron przybyło - super się czyta o postępach i zmaganiach forumowiczów
Ja mam pytanie troszkę z innej beczki: Jakiej firmy polecilibyście płytę indukcyjną i dlaczego? prosiłabym również o podanie symbolu płyty i opisu sprawowania się produktu, może ktoś poleci mi coś fajnego praktycznego dobrego
z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź pozdrawiam serdecznie :):):)

A i o jeszcze jednym zapomniałam jak macie otwierane drzwi w górnej łazience na schody? na korytarz? a może do środka? proszę o odpowiedzi i fotki jak ktoś takowe posiada dzięki :)

TAR
09-08-2012, 10:02
A i o jeszcze jednym zapomniałam jak macie otwierane drzwi w górnej łazience na schody? na korytarz? a może do środka? proszę o odpowiedzi i fotki jak ktoś takowe posiada dzięki :)


na zewnątrz, na schody

margaret2011
09-08-2012, 12:24
Witam:)
Dawno mnie tu nie było :( a szkoda tyle stron przybyło - super się czyta o postępach i zmaganiach forumowiczów
Ja mam pytanie troszkę z innej beczki: Jakiej firmy polecilibyście płytę indukcyjną i dlaczego? prosiłabym również o podanie symbolu płyty i opisu sprawowania się produktu, może ktoś poleci mi coś fajnego praktycznego dobrego
z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź pozdrawiam serdecznie :):):)

Jeszcze nie użytkuję ale zakupiła Teka IR641

A i o jeszcze jednym zapomniałam jak macie otwierane drzwi w górnej łazience na schody? na korytarz? a może do środka? proszę o odpowiedzi i fotki jak ktoś takowe posiada dzięki :)

Też jeszcze ich fizycznie nie mam ale będą otwierane do środka, w projekcie rodo6 otwieranie na zewnątrz jest trochę nieprzemyślane.

margaret2011
09-08-2012, 12:25
Witam:)
Dawno mnie tu nie było :( a szkoda tyle stron przybyło - super się czyta o postępach i zmaganiach forumowiczów
Ja mam pytanie troszkę z innej beczki: Jakiej firmy polecilibyście płytę indukcyjną i dlaczego? prosiłabym również o podanie symbolu płyty i opisu sprawowania się produktu, może ktoś poleci mi coś fajnego praktycznego dobrego
z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź pozdrawiam serdecznie :):):)



Teka IR641

mWilQ
09-08-2012, 21:29
Witam:)
Dawno mnie tu nie było :( a szkoda tyle stron przybyło - super się czyta o postępach i zmaganiach forumowiczów
Ja mam pytanie troszkę z innej beczki: Jakiej firmy polecilibyście płytę indukcyjną i dlaczego? prosiłabym również o podanie symbolu płyty i opisu sprawowania się produktu, może ktoś poleci mi coś fajnego praktycznego dobrego
z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź pozdrawiam serdecznie :):):)

A i o jeszcze jednym zapomniałam jak macie otwierane drzwi w górnej łazience na schody? na korytarz? a może do środka? proszę o odpowiedzi i fotki jak ktoś takowe posiada dzięki :)

płyta electrolux 60134p
drzwi w łazience otwierane do środka - na zewnątrz moim zdaniem to niewypał

michur
10-08-2012, 08:36
U mnie są deski do ściany więc gdybym tak chciał zrobić to muszę uciąć deski na grubość styropianu- stąd pytanie czy jeśli desek nie obetnę, a styropian dam do samej deski, a od strony poddasza dam wełnę - to czy ta będzie dobrze.

Ja dałem styropian do desek ale czy to jest dobrze to by trzeba fachowców w odpowiednim dziale forum spytać.
Wydaje mi się, że drewno nie tworzy mostków cieplnych bo jest dobrym izolatorem, więc nie przejmowałbym się zbytnio. W końcu bywa, że inne elementy więźby też przechodzą z pomieszczeń mieszkalnych - patrz płatwie w oryginale ;-) - na zewnątrz i jakoś specjalnie się ich nie traktuje.

michur
10-08-2012, 08:48
Witam:)
Dawno mnie tu nie było :( a szkoda tyle stron przybyło - super się czyta o postępach i zmaganiach forumowiczów
Ja mam pytanie troszkę z innej beczki: Jakiej firmy polecilibyście płytę indukcyjną i dlaczego? prosiłabym również o podanie symbolu płyty i opisu sprawowania się produktu, może ktoś poleci mi coś fajnego praktycznego dobrego
z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź pozdrawiam serdecznie :):):)

A i o jeszcze jednym zapomniałam jak macie otwierane drzwi w górnej łazience na schody? na korytarz? a może do środka? proszę o odpowiedzi i fotki jak ktoś takowe posiada dzięki :)

Płytę mamy ELECTROLUX EHD 60020 P - sterowanie sensorami jest nieco upierdliwe (nie lubię dotykowych bajerów) i trzeba się przyzwyczaić. Poza tym OK, elektronika generalnie ma swoje wady i zalety - ale je można odnieść pewnie do wszystkich producentów. Zalety: precyzyjne ustawianie mocy, precyzyjne kończenie gotowania, zapobieganie zalaniu. Wady - grube omlety nam słabo wychodzą - nie ścinają się od góry ;-) (nasza teoria jest taka, że na gazówce płomienie bardziej otaczają naczynie - nagrzewają też bezpośrednio jego boki i w związku z tym ciepło jest rozłożone równomiernie).

Drzwi łazienki górnej otwierane do środka. Nie korzystamy jeszcze z niej, więc nie powiem czy ten kierunek się sprawdza.

Konto usunięte na żądanie
10-08-2012, 14:27
Dzięku michur.

Co do drzwi od górnej łazienki to będą się otwierały na zewnątrz- ale przerobiliśmy schody żeby nie otwierały się prosto na nie.

https://lh3.googleusercontent.com/-Rgw1htEktMo/T71NSeEYXxI/AAAAAAAACfg/FeRHsOhVBoc/s576/sch1.jpg

JANET 13
10-08-2012, 19:50
Bardzo dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i proszę o więcej :):):)

kinka
11-08-2012, 10:37
Witam,buduję bardzo podobny dom do rodo i mam problem z wiatrołapem,jest poprostu zbyt ciemny,nie ma okna.Jak u was to wygląda,bo ja niewyobrażam sobie zapalać światła w dzień po wejściu do domu.Może był poruszany ten temat,jestem na razie w połowie wątku.Drzwi obecnie mam tymczasowe przeszklone mimo to jest ciemno.

mWilQ
11-08-2012, 11:49
Witam,buduję bardzo podobny dom do rodo i mam problem z wiatrołapem,jest poprostu zbyt ciemny,nie ma okna.Jak u was to wygląda,bo ja niewyobrażam sobie zapalać światła w dzień po wejściu do domu.Może był poruszany ten temat,jestem na razie w połowie wątku.Drzwi obecnie mam tymczasowe przeszklone mimo to jest ciemno.

Drzwi wewnętrzne wpuszczają światło, dodatkowo pozostałe drzwi do pomieszczeń z oknami mam przeszklone - to wystarczy.

TAR
11-08-2012, 15:49
dokladnie, drzwi zewnetrzne przeszklone, 2 pary wewnetrznych takze, do tego drzwi w zabudowie to lustro laczone z jasnym drewnem, plus jasne sciany i podloga. gdy na zewnatrz slonecznie to bardzo radosny wiatrolap :D

paulina123
12-08-2012, 09:43
Witam! Aktualnie jesteśmy przed wyborem kominka.
Jakiej mocy macie wkłady kominkowe (DGP)?
Jaką firmę polecacie?
Pozdrawiam

ejama
12-08-2012, 18:20
Witam! Aktualnie jesteśmy przed wyborem kominka.
Jakiej mocy macie wkłady kominkowe (DGP)?
Jaką firmę polecacie?
Pozdrawiam

Planujemy wkład kominkowy Maja 12 kW prawy BS (szyby łączone bez szprosa). Specjalnie taki mały, żeby zmieścił się obok komina. Ma pełnić funkcję jedynie rekreacyjną ;-) Nie ma być meblem służącym do ogrzewania domu.
W komentarzach powyżej czytałam, że Maję nie tylko my planujemy. Mam nadzieję, że sprawdzi się ten wybór. Na razie nic więcej nie mogę napisać na temat planowanego zakupu.

margaret2011
12-08-2012, 22:20
Planujemy wkład kominkowy Maja 12 kW prawy BS (szyby łączone bez szprosa). Specjalnie taki mały, żeby zmieścił się obok komina. Ma pełnić funkcję jedynie rekreacyjną ;-) Nie ma być meblem służącym do ogrzewania domu.
W komentarzach powyżej czytałam, że Maję nie tylko my planujemy. Mam nadzieję, że sprawdzi się ten wybór. Na razie nic więcej nie mogę napisać na temat planowanego zakupu.

Witaj ejama.
A gdzie aktualne zdjęcia w Twojej galerii?
A propos kominka to ja te mam Maję BS na razie zamontowaną w trakcie obudowy. Wygląda super a jak się będzie sprawować to zobaczymy. U mnie kominek też raczej dekoracyjnie niż funkcjonalnie. Pozdr.

JANET 13
13-08-2012, 15:49
Witam! Aktualnie jesteśmy przed wyborem kominka.
Jakiej mocy macie wkłady kominkowe (DGP)?
Jaką firmę polecacie?
Pozdrawiam

Witam, my mamy wkład kominkowy OLIWIA 18KW z kratki.pl

ejama
13-08-2012, 18:26
Witaj ejama.
A gdzie aktualne zdjęcia w Twojej galerii?
A propos kominka to ja te mam Maję BS na razie zamontowaną w trakcie obudowy. Wygląda super a jak się będzie sprawować to zobaczymy. U mnie kominek też raczej dekoracyjnie niż funkcjonalnie. Pozdr.

margaret2011, galeria na bieżąco uaktualniana o nowości działkowe. Tempo prac nie jest zawrotne, bo mamy jednego majstra, któremu pomaga jedna osoba. Mimo to obiecał, że do końca października domek powinien być w stanie surowym otwartym.
Cieszę się, że Maja ładnie prezentuje się w Rodku.. Nie ukrywam, że też liczę na taki efekt :-) Pozdrawiam

paulina123
13-08-2012, 18:48
Dziękuję za odpowiedzi! My też planujemy kominek tylko jako dodatkowe źródło ogrzewania, głównie wiosna i jesień.
Jeśli ktoś chce się pochwalić zdjęciami kominka w rodku - chętnie obejrzę. Pozdrawiam!

margaret2011
14-08-2012, 18:38
Hej. Pytanie kieruję do wszystkich ogrzewających gazem.
Jaką macie grupę taryfową?

heniuś
15-08-2012, 14:47
Hello! wszystkich

Ja zaczynam pełną parą od wrześnie!
Lecę ze ścianami, fundamenty już się wyleżały!!!

Podajcie jakieś ceny .... ciekawy jestem
jak to wygląda!

Ile was kosztowało całe drewno na więźbę?
Ile za ocieplenie i tynki
Ile za tynki wewnętrzne??
Planujecie rekuperacje?

mWilQ
15-08-2012, 17:04
Hello! wszystkich

Ja zaczynam pełną parą od wrześnie!
Lecę ze ścianami, fundamenty już się wyleżały!!!

Podajcie jakieś ceny .... ciekawy jestem
jak to wygląda!

Ile was kosztowało całe drewno na więźbę?
Ile za ocieplenie i tynki
Ile za tynki wewnętrzne??
Planujecie rekuperacje?

Hej, witam na forum :)
W pierwszej kolejności znajdź "kilka godzin" i prześledź cały wątek.
Jeśli nie masz czasu, polecam wyszukiwarkę w wątku.

Pytania o ceny pojawiały się cały czas, więc na pewno coś znajdziesz.
Dodam tylko, że sporo osób budowało domek przed kilkoma laty, więc ceny mogą się znacząco różnić.
Weź też pod uwagę region kraju, bo jak się okazało, różnicy są kolosalne.

Ceny za SSO, które ja zapamiętałem to ok 25+15 tyś. (kolejno mury wew, i zew. schody + konstrukcja z deskowaniem, pokrycie)
Więźba leci ostro w górę, bo co roku jest podwyżka cen za drewno. Ja płaciłem 600zł za m3.
Tynki wewnętrzne miałem hardcorowo drogo bo najpierw 34zł z filcowaniem za samą robociznę plus swój materiał, a później za 26zł z materiałem od metra - cement wapno na gładko.
Ocieplenie to koszt rzędu 40-50zł robocizna plus ok drugie tyle materiał.
Rekuperacja to ciekawy temat, ale musisz być jej świadomy. Ja wyceniałem, ale fundusze nie pozwoliły - koszt ok 26tyś.

kojak139
15-08-2012, 20:17
Witam
Ile zamawialiście wełny do ocieplania poddasz rodo 6 g2? Nie uśmiecza mi się szukać w wątkach-trochę tego jest.
Planuję super mate 15 cm między krokwie i 10 lub 15 na krokwie chyba tez super-mata.

JANET 13
16-08-2012, 10:58
Hej. Pytanie kieruję do wszystkich ogrzewających gazem.
Jaką macie grupę taryfową?
Witam :)
nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale my mamy grupę taryfową W-3.6


http://images44.fotosik.pl/360/243f0f580ec8df93m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=243f0f580ec8df93)

aLien01
16-08-2012, 11:14
Witam
Ile zamawialiście wełny do ocieplania poddasz rodo 6 g2? Nie uśmiecza mi się szukać w wątkach-trochę tego jest.
Planuję super mate 15 cm między krokwie i 10 lub 15 na krokwie chyba tez super-mata.


Ja zamawiałem 2x150m2.

margaret2011
16-08-2012, 17:20
Witam :)
nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale my mamy grupę taryfową W-3.6


http://images44.fotosik.pl/360/243f0f580ec8df93m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=243f0f580ec8df93)

JANET13 tak o to właśnie chodzi.
Ja mam taką samą. Pytam bo dostałam pierwszy rachunek, jeszcze bez zużycia, same opłaty stałe i kwota ta trochę zwaliła mnie z nóg. Zastanawiałam się czy może przypisano mi niekorzystną taryfę. A wiesz może ile wynoszą Twoje opłaty stałe?

JANET 13
16-08-2012, 19:31
JANET13 tak o to właśnie chodzi.
Ja mam taką samą. Pytam bo dostałam pierwszy rachunek, jeszcze bez zużycia, same opłaty stałe i kwota ta trochę zwaliła mnie z nóg. Zastanawiałam się czy może przypisano mi niekorzystną taryfę. A wiesz może ile wynoszą Twoje opłaty stałe?

Witam:)
nasz rachunek gazowy bez zużycia za 2 m-ce wynosił około 130 zł a Twój ile wynosił?

Konto usunięte na żądanie
17-08-2012, 16:31
Witam:)
nasz rachunek gazowy bez zużycia za 2 m-ce wynosił około 130 zł a Twój ile wynosił?

Tona węgla rocznie za samą "radość posiadania" rury w domu :)

A u nas małe święto- wreszcie przysłali pismo ze starostwa, że elektrownia wzięła się za robotę i będzie kabel :)

mWilQ
17-08-2012, 19:17
Tona węgla rocznie za samą "radość posiadania" rury w domu :)

A u nas małe święto- wreszcie przysłali pismo ze starostwa, że elektrownia wzięła się za robotę i będzie kabel :)

Łooo rany, po takich przejściach i takim czasie, to pewnie cały weekend świętujesz :P

margaret2011
18-08-2012, 05:08
Witam:)
nasz rachunek gazowy bez zużycia za 2 m-ce wynosił około 130 zł a Twój ile wynosił?

U mnie też tyle i wydaje mi się że to dużo.

Czy ma ktoś z Was może 3 lub 4-częściową baterię wannową wychodzącą z półeczki?

mWilQ
18-08-2012, 09:38
U mnie też tyle i wydaje mi się że to dużo.

Czy ma ktoś z Was może 3 lub 4-częściową baterię wannową wychodzącą z półeczki?

kludi zenta 384460575 (http://www.ceneo.pl/2536388s) U mnie w większości rozwiązania Kludiego i chyba tylko w dolnej łazience pod prysznicem wziąłem hansa. Z tego zestawu jestem zadowolony.

JANET 13
18-08-2012, 11:31
margaret2011
"U mnie też tyle i wydaje mi się że to dużo."

Też mi się wydaje że to spora kwota płacona za nic :( ale pocieszam się tym że to był tylko jeden taki "czysty" rachunek .

Konto usunięte na żądanie
19-08-2012, 14:06
U nas już są :)

https://lh3.googleusercontent.com/-RfTYzdC3uNg/UC_GNlJLmwI/AAAAAAAADtY/TMJG8rgjM4A/s1276/IMG008.jpg

margaret2011
20-08-2012, 09:19
kludi zenta 384460575 (http://www.ceneo.pl/2536388s) U mnie w większości rozwiązania Kludiego i chyba tylko w dolnej łazience pod prysznicem wziąłem hansa. Z tego zestawu jestem zadowolony.

mWilQ jeśli możesz to podaj jakieś szczegóły dotyczące tej baterii tzn. czy montuje się tylko baterię czy też system podwannowy oraz czy masz zapewniony dostęp do baterii (ruchoma płytka, rewizja przez ścianę), czy jest cicha w użytkowaniu. Chodzi oczywiście o tę Kludi Zenta 3-otworową. Może mógłyś podesłać jakieś zdjęcia na mój e-mail. Z góry dzięki.
P.S. Bardzo podobają mi się tego typu baterie wannowe ale zastanawiam się czy nie ma kłopotów z ich użytkowaniem, a właściciwe z dostępem w razie jakiejś awarii. Rozbieżności cenowe też są niezłe.

mWilQ
20-08-2012, 09:58
mWilQ jeśli możesz to podaj jakieś szczegóły dotyczące tej baterii tzn. czy montuje się tylko baterię czy też system podwannowy oraz czy masz zapewniony dostęp do baterii (ruchoma płytka, rewizja przez ścianę), czy jest cicha w użytkowaniu. Chodzi oczywiście o tę Kludi Zenta 3-otworową. Może mógłyś podesłać jakieś zdjęcia na mój e-mail. Z góry dzięki.
P.S. Bardzo podobają mi się tego typu baterie wannowe ale zastanawiam się czy nie ma kłopotów z ich użytkowaniem, a właściciwe z dostępem w razie jakiejś awarii. Rozbieżności cenowe też są niezłe.

U mnie decyzja padła, że taki zestaw będzie montowany na rancie wanny i przez to kilku producentów odpadło ze względu na oferowane wymiary. Bateria zamontowana jest po środku i do niej podłączone jest regulator i słuchawka. Bateria klasycznie wpięta do ściany gdzie przygotowane były zawory do ciepłej i zimnej wody. Eksploatuje się dobrze, bardzo głośne jest przełączanie wody z kranu na słuchawkę jak i chowanie i wyciąganie węża. Na plus jest konstrukcja słuchawki, która ogranicza spływanie wody po wężu pod wannę.

Za wanną do ściany mam kilkanaście centów przestrzeni. Jedna z płytek nad zaworami jest zafugowana, ale pod spodem wycięty jest otwór. Niestety zawsze przy takich rozwiązaniach użytkownik martwi się o awarie, bo to się wiąże z mniejszą lub większą demolką. Tak samo jest ze stelażami od wc. Ja już miałem za dużo innych problemów na głowie, żeby się tym przejmować. zrobiłem mały otwór i liczę, że nic się tam nie będzie działo. Plam na suficie nie mam, więc chyba woda się nie leje :D

P.S. co do samego montażu, to dobrze mieć sporą nasadkę, chyba, że ktoś precyzyjnie dokręci sprzęt kluczem. Z góry jest chromowana maskownica z uszczelką, z dołu też jest chyba uszczelka i nakrętka.

superelmirka
20-08-2012, 21:02
Witajcie, troche czasu mnie tutaj nie bylo gdyz budowa pochlonela nas na calego! w koncu sie cos dzieje..i wszystko super - ale teraz mam dylemet odnosnie dachu - kierownik zapytal czy deskujemy czy nie, dodam ze mamy kryty dachowka ceramiczna. On mowi ze teraz juz sie tak nie robi i sama folia wystarcza..ja zas nie wiem..jak to bylo u Was? warto deskowac pod dachowke?

Konto usunięte na żądanie
20-08-2012, 21:27
My kryjemy dachówką i mamy deskę i papę ale to raczej wynikło z tego, że od pokrycia dachu papą do dachówki mija prawie rok. Co do tego co lepsze - uważam że deska to deska. Jeśli folia to dobra nie ta najtańsza no i trzeba bardzo pilnować aby jej nie porwali podczas kładzenia pokrycia.

Prośba do TAR bo o ile pamiętam masz na dachu creatona premion - po wielu bojach w końcu wybraliśmy tego :)- czy możesz podać ilości dachówki jaka poszła?

TAR
20-08-2012, 21:45
superelmirka mamy deskowanie i pape pod dachowka, jestesmy zadowoleni, jest ciszej i cieplej, a ze to stara metoda ? mi to nie robi jak oszczedzam na ogrzewaniu :) plus powody ktore wyzej podal lookmen :)


lookmen ponizej zestawienie skopiowane z faktury (pare dachowek mam jako zapas na wszelki wypadek :))


Creaton PREMION lupek ang.2352 szt
Creaton PREMION lupek ang. Prawa 83 szt
Creaton PREMIONlupek ang. lewa 83 szt
Creaton lupek ang. dach.wentylacyjna 4 szt
Creaton lupek ang.kominek SIGNUM A 2 szt
Creaton lupek ang.przelotowa do baterii solarnej 1 szt
Creaton PP lupek ang.gasior+klamra 57 szt
Creaton PP/PK lupek ang. Denko gasiora 5 szt
Spinka R34 Creaton podwójna 700 szt
Laty 4x6 impregnowane ciśnieniowo 4mb/4,5mb 832 mb
Kontrlaty 2,5x5 impreg.cisnieniowo 1,35mb/ 2mb 367,2 mb

margaret2011
20-08-2012, 22:07
Ja też uważam że dach odeskowany to inwestycja której nie będzie się żałować, a co do nowych metod... z samą super folią... to się okaże za lat parę co tak naprawdę z tą folią się dzieje.

TAR
20-08-2012, 22:12
co racja to racja, widzialam folie na dachu a raczej jej brak ;) po 7 latach od wybudowania. dach byl kryty blachodachowka a folia polozona prawidlowo.