PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

kristos07
20-08-2012, 22:14
HEJ
mam pytanko wiem że to już było pisane ale nie mam za dużo czasu czytania wszystkich wątków mam tynkaży do tynkowania 13zł za metr, tylko chciał bym się dowiedzieć ile wam wyszło metrów, mamy rodo z podwójnym garażem skosy zalewane i będzie wszystko tynkowane,chciał bym się zorientować ile waym wyszło, a ja wam napisze ile mi naliczyli metrów,jutro mają mi obliczyć....
pozdrawiam wszystkich forumowiczów

slawkopi
21-08-2012, 08:39
HEJ
mam pytanko wiem że to już było pisane ale nie mam za dużo czasu czytania wszystkich wątków mam tynkaży do tynkowania 13zł za metr, tylko chciał bym się dowiedzieć ile wam wyszło metrów, mamy rodo z podwójnym garażem skosy zalewane i będzie wszystko tynkowane,chciał bym się zorientować ile waym wyszło, a ja wam napisze ile mi naliczyli metrów,jutro mają mi obliczyć....
pozdrawiam wszystkich forumowiczów

725 m

80mariusz80
21-08-2012, 10:50
kierownik zapytal czy deskujemy czy nie, dodam ze mamy kryty dachowka ceramiczna. On mowi ze teraz juz sie tak nie robi i sama folia wystarcza..ja zas nie wiem..jak to bylo u Was? warto deskowac pod dachowke?
Ja dałem membraną paroprzepuszczalną. Nie szukałem najtańszej. Wolę oszczędzać na innych rzeczach. Na dach położyłem o wysokiej paroprzepuszczalności i wysokiej wytrzymałości (na rozcięcia). Po położeniu pamiętam że pilnowaliśmy i naciskaliśmy, aby przerwa pomiędzy położeniem membrany a dachówki nie była długa (promienie UV są szkodliwe dla tych membran). Mimo wszystko, gdybym miał budować drugi raz - wybrałbym pełne deskowanie. Spałbym spokojniej przy starej i wypróbowanej metodzie.

Kolega który deskował dach i przykrył papą, wspominał mi że po ~roku od położenia przecieka mu w niektórych miejscach. Jeśli dobrze zrozumiałem, było coś nieczysto położone - trafiali papiakami w szczeliny między deskami i po roku mają niestety kłopot. Może ta informacja przyda się Wam.
Pozdrawiam.

80mariusz80
21-08-2012, 11:02
ile wam wyszło metrów, mamy rodo z podwójnym garażem skosy zalewane i będzie wszystko tynkowane,chciał bym się zorientować ile waym wyszło
U mnie wyszło ~650 m2 c/w + ~100 m2 gipsowych.
Uwaga: rodek 6p, 100% podpiwniczenia. Garaż i piwnice bez jednego pomieszczenia też wliczone.

Konto usunięte na żądanie
21-08-2012, 21:36
Mariusz cenna uwaga bo niestety u mnie są miejsce gdzie przez papę prześwituje słońce- dziura po gwoździu.- czy lepik w tym miejscu wystarczy?

Kurde majstra od dachówki mam dziwnego- zamiast w październiku chce przyjść już za 2 tygodnie :) zwykle bywa odwrotnie hehe.

Mam propozycję- z racji, że sporo osób często pyta o to samo więc na 1wszej stronie swojego dziennika będę dodawał linki do stron np. z ilościami m2 tynków, wycenami etc. zaznaczam, że nie od razu wszystko ale będę starał się dodawać z czasem coraz więcej.

80mariusz80
22-08-2012, 06:41
Mariusz cenna uwaga bo niestety u mnie są miejsce gdzie przez papę prześwituje słońce- dziura po gwoździu.- czy lepik w tym miejscu wystarczy?
Trudno mi powiedzieć, gdyż nie mam papy&lepiku na dachu. W dzieciństwie pomagałem ojcowi gotować lepik na szopę i stodołę. Ojciec mazał krawędzie pap i papiaki. Nie przypominam sobie aby coś przeciekało; było sucho. Tamten lepik był w metalowym pojemniku (beczka), odłupywało się go siekierą. :)

eniac
22-08-2012, 20:06
HEJ

GRUPA 3.6 A RACZEJ SAMA CYFERKA 3 OZNACZA że opłata stała jest wyższa a gaz troche tańszy. Jest jeszcze grupa np 2.6 gdzie opłata stała będzie niższa a gaz trochę droższy - ale jest to taryfa tylko dla osób które zużywają rocznie mniej niz 1200m3.
Ja przy podpisywaniu umowy zdeklarowałam sie do grupy 2 ale co z tego skoro monopolista przeżucił mnie po połowie roku do grupy3 (bez żadnych pism itp...) i teraz zużywam miesięcznie 20m gazu a płace prawie 130zł.....
Na reklamacje odpisano mi że mogę złozyć wniosek o zmianę taryfy - ale jest to możliwe tylko1x w roku (u mnie luty!!!!!!!!) a zostałam przeżucona do droższej grupy bo komputer wyliczył mi zużycie od sierpnia(podpisanie umowy) do lutego (to ich rozliczenie...) takie że wychodziło iz zużyję więcej niż 1200 na rok - i co nikogo nie obchodzi że minął właśnie rok jak posiadam gaz, licznik ma 1080metrów ale do grupy tańszej dla mnie czyli drugiej nie mogę się przenieść od razu tylko muszę czekać do lutego ....PARANOJA!!!!!!

pozdrawiam Mariola

superelmirka
22-08-2012, 20:17
Dzieki wielkie za informacje odnosnie deskowania, widze ze ciezka decyzja nas czeka bo jednak folia jest tansza ale na dachu nie powinno sie oszczedzac..ale z drugiej strony niektorzy chwala folie..wiec juz sama nie wiem Jedyne czego sie boje to tak jak bylo napisane wyzej ze po paru latach folii nie bedzie...ach decyzje, decyzje..

margaret2011
22-08-2012, 21:47
eniac to rzeczywiście paranoja, ale co zrobić, za komfort ogrzewania trzeba płacic:(

margaret2011
22-08-2012, 21:50
Dzieki wielkie za informacje odnosnie deskowania, widze ze ciezka decyzja nas czeka bo jednak folia jest tansza ale na dachu nie powinno sie oszczedzac..ale z drugiej strony niektorzy chwala folie..wiec juz sama nie wiem Jedyne czego sie boje to tak jak bylo napisane wyzej ze po paru latach folii nie bedzie...ach decyzje, decyzje..

superelmirka jeżeli masz pozytywne opinie na temat folii od wieloletnich posiadaczy to ok ale jeżeli ktoś chwali folię połozoną w tym lub zeszłym roku to żadna opinia, deskowania napewno nie będziesz żałować, wiadomo to są koszty ale moim zdaniem lepiej jest zaoszczędzić na tym co mogę za jakiś czas sobie wymienić, dachu wolałabym przez długie lata nie ruszać.

TAR
22-08-2012, 22:03
wystarczy dopilnowac robienia deskowania i tyle. sprawdzic przed polozeniem dachowki. i co do folii zgodze sie z margaret. opinia uzytkownikow folii w okresie rocznym czy -2 letnim nie jest dla mnie miarodajna a w folderze reklamowym mozna cuda wianki napisac. za to przy pelnym odeskowaniu znaczaco schodza koszty ogrzewania.

michalc
22-08-2012, 22:44
Mariusz cenna uwaga bo niestety u mnie są miejsce gdzie przez papę prześwituje słońce- dziura po gwoździu.- czy lepik w tym miejscu wystarczy?


kiedyś podczas deszczu w domu w stanie surowym z deskami i papą rozmawiałem z gościem co robi dachy i ma dobrą renomę. dach zaczął przeciekać w 2 miejscach ale na moje pytanie padła odpowiedź, że to nie ma znaczenia bo to dachówka musi zatrzymać 100% deszczu. nie powinno tak właśnie być? jeśli tak by nie było to łaty by były narażone na wilgoć... więc jak to właściwie jest?

mC

Konto usunięte na żądanie
23-08-2012, 09:21
kiedyś podczas deszczu w domu w stanie surowym z deskami i papą rozmawiałem z gościem co robi dachy i ma dobrą renomę. dach zaczął przeciekać w 2 miejscach ale na moje pytanie padła odpowiedź, że to nie ma znaczenia bo to dachówka musi zatrzymać 100% deszczu. nie powinno tak właśnie być? jeśli tak by nie było to łaty by były narażone na wilgoć... więc jak to właściwie jest?
mC

Co do deszczu to się zgadza. Ale podczas opadu śniegu i wietrznej pogodzie może się zdarzyć, że wiatr podwieje pod dachówkę śnieg, który się stopi pod dachówką. Jak będą dziurki w papie to będzie kapać na wełnę.
Łaty są impregnowane. Więc wilgoć w tak niewielkim stopniu im nie zaszkodzi.

kristos07
24-08-2012, 22:18
hej
pisze ile mi wyszło tynków 760 m2 tyle obliczyli tynkarze, 13zł robocizna a materiał 6zł za m2 (a materiał kupowałem sam) elektryka mnie wyszła 12tyś ponad 220 punktów, brama garażowa wisniowiecki 5500zł z automatem , chciał bym się dowiedzieć ile kosztowała was hydraulika , bo hydrauliki jeszcze nie mamy,planujemy ogrzewanie podłogowe tylko w kuchni i w łaziene.

ewelka-sochaczew
25-08-2012, 08:02
Hej, witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.
Wykończenie po woli nas wykańcza. Mąż własnie kończy ocieplenie elewacji i bierze się za poddasze.
Pozostaną grzejniki, podłogi i można się wprowadzać:) Meble kuchenne czekają w salonie, zostaną ustawione po założeniu płytek, które muszę wybrać.
Wszystko odciąga się w czasie, myślę, że na święta może się wprowadzimy:)

heniuś
25-08-2012, 15:29
Panowie takie pytanie,
ile czasu musi minąć od murowania do tynkowania wewnątrz?

heniuś
25-08-2012, 15:32
No i szukam ekipy tynkarskiej nie wymagającej gładzi około 600m2.
Koło Krakowa Wieliczki na wrzesień, październik

proszę o pomoc na prv

Konto usunięte na żądanie
25-08-2012, 17:41
Panowie takie pytanie,
ile czasu musi minąć od murowania do tynkowania wewnątrz?

W tym przypadku nie trzeba jakiejś większe karenji bo ściana i tak moknie (prawda, że im dłużej tym więcej wody wyjdzie ze środka ścian.)
Większe znaczenie ma tynkowanie i ocieplanie poddasza.

Co do drugiego pytania to która ekipa wymaga gładzi? - większość ekip na nią liczy bo załata jej "buble" :)

Kristos- pozwolę sobie przetłumaczyć Twój tekst - tak dla potomnych:


hej
Napisze ile mi wyszło tynków:
760 m2 bo tyle obliczyli mi tynkarze- 13zł robocizna, a materiał kosztował 6zł za m2 (materiał kupowałem sam)
Elektryka mnie wyszła 12tyś za ponad 220 punktów,
Brama garażowa WIŚNIOWSKI - 5500zł z automatem ,
Chciałbym się dowiedzieć ile kosztowała was hydraulika , bo hydrauliki jeszcze nie mamy. Planujemy ogrzewanie podłogowe tylko w kuchni i w łazience.

Co do ilości m2 - to względem tego co podawali inni to jakoś dużo Ci policzyli...

heniuś
25-08-2012, 18:09
banalne pytanie ale jak mogę obejrzeć galerię forumowicza TAR albo ALIEN ???

TAR
25-08-2012, 18:51
banalnie odpowiem, ze nie ma takiej galerii :D

heniuś
25-08-2012, 19:02
Panie i Panowie
Bardzo ważne pytanie, chcę podnieść
ściankę kolankową o jednego pustaka!
I pytania,
1)czy można to zrobić bez żadnych zmian w projekcie? nikt się do tego nie przyczepi? przy odbiorze?
2)i czy podnosimy też szczyt ? czy tylko same boki dachu no i się lekko zmienia kąt dachu??

heniuś
25-08-2012, 19:37
Mam pytanko, chodzi o kominek. Chcemy zrobić rozprowadzenie ciepła do trzech sypialni na górze. W związku z tym kilka pytań mi się urodziło:
1. Jakiej mocy kominek powinnam kupić?
2. Kogo szukać do rozprowadzenia dgp, czy możemy to sami zrobić?

mWilQ
25-08-2012, 22:41
Panie i Panowie
Bardzo ważne pytanie, chcę podnieść
ściankę kolankową o jednego pustaka!
I pytania,
1)czy można to zrobić bez żadnych zmian w projekcie? nikt się do tego nie przyczepi? przy odbiorze?
2)i czy podnosimy też szczyt ? czy tylko same boki dachu no i się lekko zmienia kąt dachu??

Jest to zmiana znacząca, wiec powinna być uwzględniona w adaptacji projektu. Zmienia się metraż domu, więc i kierownik budowy powinien napisać stosowne oświadczenie. W praktyce, zmiana jest ciężka do wychwycenia. Jeśli ściany są z zewnątrz ocieplone, a w środku otynkowane, to mało kto na oko stwierdzi, że podnosiliście ściankę. Dachu w szczycie bym nie zmieniał, ewentualnie proporcjonalnie wydłużyłbym krokwie.

Sosnów
26-08-2012, 10:59
Jest to zmiana znacząca, wiec powinna być uwzględniona w adaptacji projektu. Zmienia się metraż domu, więc i kierownik budowy powinien napisać stosowne oświadczenie. W praktyce, zmiana jest ciężka do wychwycenia. Jeśli ściany są z zewnątrz ocieplone, a w środku otynkowane, to mało kto na oko stwierdzi, że podnosiliście ściankę. Dachu w szczycie bym nie zmieniał, ewentualnie proporcjonalnie wydłużyłbym krokwie.

Przy podnoszeniu ścianki kolankowej o jeden pustak nie zmienialiśmy kąta dachu,krokwie mamy dłuższe niż w projekcie,pasy podrynnowe są na równi z balkonami tak że rodek nie traci nic ze swego uroku ,krokwie zamawialiśmy o 40 cm dłuższe niż te z projektu.Zmianę kąta dachu zdecydowanie odradzamy.

margaret2011
26-08-2012, 19:28
Słuchajcie a ja mam takie pyta\nie, jak wygląda u Was styk bramy garażowej z posadzką w garażu. U mnie jest lekki prześwit i nie wiem co z tym zrobić?

mWilQ
26-08-2012, 19:44
Słuchajcie a ja mam takie pyta\nie, jak wygląda u Was styk bramy garażowej z posadzką w garażu. U mnie jest lekki prześwit i nie wiem co z tym zrobić?

Podłoga już gotowa? Jeśli tak, to telefon do firmy która to montowała i regulacja. Jeśli nie, to poczekaj aż będzie płytka, czy cokolwiek zaplanowanego, wtedy zobacz i w razie czego jak wcześniej - telefon do firmy.

margaret2011
26-08-2012, 20:21
Podłoga już gotowa? Jeśli tak, to telefon do firmy która to montowała i regulacja. Jeśli nie, to poczekaj aż będzie płytka, czy cokolwiek zaplanowanego, wtedy zobacz i w razie czego jak wcześniej - telefon do firmy.

mWilQ dzięki za poradę
podłoga już gotowa, a nie byłam pewna czy jest w ogóle możliwość jakiejś regulacji

kojak139
27-08-2012, 08:40
ile płyt g-k zamawialiście do zabudowy poddasza?
I jak dużo profili UD i CD?

mWilQ
27-08-2012, 08:48
ile płyt g-k zamawialiście do zabudowy poddasza?
I jak dużo profili UD i CD?

Policz metry z sufitami i podziel przez metraż płyty (one chyba są 2,5x1,2). Ja kupowałem więcej, bo później i tak sporo mi zeszło to zabudowy łazienek i salonu. Profile to domawiałem z 5 razy, na całe szczęście lokalna hurtownia dowoziła bez dodatkowych opłat.

kojak139
27-08-2012, 08:59
Wiem, że tak trzeba ale z lenistwa postanowiłem zapytać na forum hehe

mWilQ
27-08-2012, 09:01
Wiem, że tak trzeba ale z lenistwa postanowiłem zapytać na forum hehe

Ale nawet nie napisałeś jaką wersję masz rodo i na jakiej wysokości planujesz sufit. U mnie ze względu na nieco zmienioną konstrukcję dachu sufity na górze mam na 2,5m.

kojak139
27-08-2012, 09:07
mam rodo6 G2 sufit ok 2.60-2.65. Teraz mam wysokość 2.75 do spodu jętek i planuje dać ok 25-30cm wełny na sufity.

mWilQ
27-08-2012, 09:20
mam rodo6 G2 sufit ok 2.60-2.65. Teraz mam wysokość 2.75 do spodu jętek i planuje dać ok 25-30cm wełny na sufity.

To będziesz musiał pokombinować z upychaniem, bo od sufitu pod jętki będzie z 10cm i reszta między jętki.

Przy jednym stanowisku w sumie zamówiłem 65płyt ale to na skosy i sufity, zabudowy w łazienkach, zabudowy słupów i zabudowy w salonie (jedna ściana plus rynna na oświetlenie wokół salonu). Profili UD-28 4m miałem 90szt plus sufitowych UD-60 4m 108szt. Uchwytów było ok 400szt, łączników miałem 20 ale zostało.

kojak139
27-08-2012, 13:08
ok dzięki za podpowiedź

eniac
27-08-2012, 20:10
Mam pytanko, chodzi o kominek. Chcemy zrobić rozprowadzenie ciepła do trzech sypialni na górze. W związku z tym kilka pytań mi się urodziło:
1. Jakiej mocy kominek powinnam kupić?
2. Kogo szukać do rozprowadzenia dgp, czy możemy to sami zrobić?

14 lub 16 ja mam 16 i jest ok.
Wg mnie warto kupic taki wkład który może byc długo niegaszony (odlewany), mój do tego ma zapalanie (ciąg powietrza) od góry tzn najgrubsze drzewo na spód i coraz cieńsze do góry - bardzo uałtwia rozpalanie. Mój wkałd z Tarnawy spisuje sie super - nie wymaga wybierania popiołu za kazdym razme jak chce rozpalic w kiminku (ciąg od dołu = ciągłe wybieranie popiołu bo Ci nie pociągnie powietrza do rozpalenia...) W zimie zdarzało się że rano żar potrafił się utrzymać aż do rana = duuuuży komfort!!! Warto wg mnie dopłacić do dobrego wkładu.

Co do wykonaania jak umiesz to zrobic ok. Ale jezeli masz się dopiero uczyć to lepiej wziąść fachowca - głównie ze wzgędu na to żeby nie było czuć żadnych zapachów domu - co jest częstym minusem posiadania kominka....a o rozprowadzeniu do 3 pomieszczeń na górze to pomyśleć o tym chyba trzeba by było już podczas budowy bo ja robiłam kominek na końcu i nie było jak ocieplic pomieszczeń które nie sąsiadowały z kominem (bo gdzie puscić rury rozprowadzajace w podłodze było za późno a sufit na dole wymagałby wtedy regipsów co mi nie odpwiadało w tym miejscu...)

jeszcze jedna rada kominkowa - wymurujcie komin dopiero od stropu w górę - bo inaczej kominek zajmuje ogromnie dużo miejsca w salonie..

pozdrawiam Mariola

michalc
27-08-2012, 20:20
a my dalej niekończąca się historia z papierami... architekt był bardzo szybki aż nie dostał wszystkich potrzebnych papierków i nagle jakoś zwolnił... :(

no i mamy kolejną wycenę:
41tyś SSO bez dachu, bez hydrauliki stanu 0. aż się nie chce wierzyć, że niektórzy z was w tej cenie mieli dom z dachem ;( chyba szukamy dalej, ale powoli opcje się kończą...

pozdro
mC

Nutka_
28-08-2012, 09:24
a my dalej niekończąca się historia z papierami... architekt był bardzo szybki aż nie dostał wszystkich potrzebnych papierków i nagle jakoś zwolnił... :(

no i mamy kolejną wycenę:
41tyś SSO bez dachu, bez hydrauliki stanu 0. aż się nie chce wierzyć, że niektórzy z was w tej cenie mieli dom z dachem ;( chyba szukamy dalej, ale powoli opcje się kończą...
mC

Poszukaj jeszcze, często ale nie zawsze jest tak że Ci najlepsi fachowcy mają najwyższe ceny, czasem trzeba po prostu trafić na dobrą ekipę.

Ja ostatnio wyceniałam barierkę na balkon ze stali nierdzewnej do naszego rodka. Budujemy w Krakowie więc wyceniałam u fachowców tu na miejscu i tez w okolicach np w Limanowej, Nowym Sączu. Wszyscy się strasznie cenili i liczyli za metr barierki minimu 500 zł z montażem. Aż znaleźliśmy na allegro gościa z okolic Poznania który powiedzał że za 350 zł nam zrobi taką samą barierkę ze stali nierdzewnej razem z montażem. Potem zdecydowaliśmy z mężem dodać jeszcze jedną poprzeczkę, materiału było więcej więc staneło na cenie 390 zł z montażem.

Montaż był 3 tygodnie od zamówienia bo akurat wtedy ten Pan miał drugi montaż w Krakowie - to było w sumie jedyne ograniczenie ale nam aż tak się nie spieszyło. Wysłaliśmy więc mailem zdjęcie balkonu i rysunek z dokładnymi wymiarami i bylismy umówieni na montaż w sobotę 25tego. Panowie stawili się punktualnie o 7 rano (w nocy jechali z Poznania do Krakowa!!)

Robota idealna, wiedzieli co robią, barierka super, nie musieliśmy nawet ich pilnować, montaż zrobili w 2 - 3 godziny, przyjechali ładnym autem w czystych firmowych kombinezonach, 100% profesjonalizmu, no normalnie mucha nie siada. A za 6,5 metra barierki nad wykuszem zapłaciliśmy 2270 zł a nie 3250 zł (lub więcej) jak chciały ekipy z Krakowa i okolic które nie musiały do nas dojeżdzać z daleka.

Pan mi powiedział że oni wolą mieć robotę i pracować niż siedzieć i wyceniać się na niewiadomo jakie kwoty,...przyznaje że bardzo mi się podobało to podejście.

Dla kontrastu - ekipę od ocieplenia poddasza wzieliśmy stosunkowo drogą bo miała być super-extra a było mocno przeciętnie....

margaret2011
28-08-2012, 09:25
14 lub 16 ja mam 16 i jest ok.
jeszcze jedna rada kominkowa - wymurujcie komin dopiero od stropu w górę - bo inaczej kominek zajmuje ogromnie dużo miejsca w salonie..

pozdrawiam Mariola

Mariola bardzo cenna uwaga, ja na to wpadłam ale było już za późno, teraz mam zabudowany kominek i wyjechał mi prawie na środek salonu:(

margaret2011
28-08-2012, 09:29
Nutka podziel się namiarem na ekipę od barierek. Ja co prawda buduję koło Częstochowy al może do mnie też przyjadą. A może zamieściłabyś zdjęcie wykonania?

Nutka_
28-08-2012, 09:47
Nutka podziel się namiarem na ekipę od barierek. Ja co prawda buduję koło Częstochowy al może do mnie też przyjadą. A może zamieściłabyś zdjęcie wykonania?

Margaret - zdjęcie poniżej (jeszcze z momentu kiedy montowali bo nowszego na razie nie mam).
Później je usunę, namiar wysyłam Tobie na priv.

pozdrowienia, Dana

margaret2011
28-08-2012, 10:27
Dzięki Dana.
Ja właśnie też poszukuję aktualnie ekipy od balustrad a mam niestety dwa balkony:(
Ceny w mojej okolicy podobne jak w Krakowie.
A zapytam Cię jeszcze, masz już płytki na balkonie?

Nutka_
28-08-2012, 10:36
Hej,

Nie mamy jeszcze płytek - teraz będzie robić przed jesiennymi deszczami, najpierw je musimy wybrac i kupić. Chcieliśmy najpierw dać barierkę a potem płytki (tak chciał też filiziarz). Kierownik budowy przykazał nam użyć porządnego kleju do tych płytek na balkon, właśnie sprawdzałam że jest dosyć drogi (nazywa się sika bond T8) ale chyba zainwestujemy i go kupimy.

margaret2011
28-08-2012, 11:20
Z tego co się orientuję to w tej kwestii nie warto oszczędzać. Ja się zastanawiam czy nie montować balustrady z boku płyty, tak mi radzi kierbud z uwagi na to że warstwy izolacyjne się tak nie uszkadzają. A oglądałaś już jakieś płytki, dla mnie te wszsytkie zakupy to zmora, nie mam na to czasu a wybór jest ofromny. Widzę że jesteś sporo za mną, kiedy się wprowadzasz?

Nutka_
28-08-2012, 11:51
Z tego co się orientuję to w tej kwestii nie warto oszczędzać. Ja się zastanawiam czy nie montować balustrady z boku płyty, tak mi radzi kierbud z uwagi na to że warstwy izolacyjne się tak nie uszkadzają. A oglądałaś już jakieś płytki, dla mnie te wszsytkie zakupy to zmora, nie mam na to czasu a wybór jest ofromny. Widzę że jesteś sporo za mną, kiedy się wprowadzasz?

Hej, można tak zrobić, długo z mężem rozważaliśmy taką opcję własnie żeby montować barierkę z lica balkonu. Ona jest wtedy odrobinę droższa bo słupki są dłuższe (więcej materiału). Ostatecznie zdecydowaliśmy się zamonowac barierkę z góry, gdyż balkon jest wypuszczony u nas dalej niż w projekcie i był tam zapas, dodatkowo gośc od barierki powiedzaił nam jak to izoluje, sam balkon bardzo dobrze zaizolowaliśmy (widziałaś jaki jest strasznie gruby) a na to pójdzie jeszcze ten klej więc nie powinno przemakać.

Ten klej sika bond będziemy teraz kupować, gdzieś w necie wygooglaliśmy najtańszy to dam znac najwyżej. Sporo naprawdę za niego wychodzi ale kierbud nas mocno tu namawia na inwestycje.

Na razie jeszcze nie myślimy o przeprowadzce, chcemy przed zimą skończyć wszystko z zewnątrz - elewacja wyszła ładna ale jeszcze chce zająć się trochę wyrównaniem terenu, chwastami, założeniem trawnika, skończeniem ogrodzenia bo robimy sami i jesteśmy w połowie i wszystkim co jest naokoło a to zajmuje sporo czasu, wiadomo. W środku jeszcze cala wykończeniówka.....

Tez nie mam czasu na zakupy - nie wykluczam że płytki na balkon kupię w necie bez oglądania na żywo bo jakoś nie mają dla mnie takiego wielkiego znaczenia a tam jest tylko pare metrów. Może ktoś jest coś w stanie polecić co nie odpada po roku a ma w miarę sensowną cenę?

TAR
28-08-2012, 12:06
Może ktoś jest coś w stanie polecić co nie odpada po roku a ma w miarę sensowną cenę?


hehe ja mam ten sam gres co na tarasie i schodach wejsciowych, przezyl 2 lata od polozenia i nie odpadl. gres najtanszy z casto chyba stargres - daje rade. przyznam, ze zaluje decyzji o robieniu balkonow wcale z nich nie korzystamy - a jakie bylyby oszczednosci w budowie.

margaret2011
28-08-2012, 12:16
przyznam, ze zaluje decyzji o robieniu balkonow wcale z nich nie korzystamy - a jakie bylyby oszczednosci w budowie.

TAR Święta racja, ja też żałuję choć jeszcze nie mieszkam, tyle że ja żałuję że nie zdołałam przekonać męża.
Ewentualnie jeden balkon jak u Nutki mógłby przejść, a tak to mam dwa:( Cóż, jest wiele takich kwestii które był zrobiła inaczej

TAR
28-08-2012, 12:36
mi to juz rybka i tak postanowilismy budowac nowy dom, tym razem parterowy.

mWilQ
28-08-2012, 13:05
hehe ja mam ten sam gres co na tarasie i schodach wejsciowych, przezyl 2 lata od polozenia i nie odpadl. gres najtanszy z casto chyba stargres - daje rade. przyznam, ze zaluje decyzji o robieniu balkonow wcale z nich nie korzystamy - a jakie bylyby oszczednosci w budowie.

Ja też mam jeden gres, ale dwóch kolorach i wykorzystałem go na balkonach, tarasie i w garażu. Jeden strzał i tyle chodzenia po sklepach z głowy. Również uważam, że trzy balkony to nietrafiony pomysł. Teraz bym ich nie robił, ewentualnie zostawiłbym ten nad wykuszem, bo mi się podoba i tyle. Od roku byłem na balkonach tylko po to, żeby je czyścić. Ptaki mają gdzie robić, a mnie szlak trafia.


mi to juz rybka i tak postanowilismy budowac nowy dom, tym razem parterowy.

Gdyby łatwiej mi to wszystko przychodziło i nie ciągnęły się za mną kredyty, też bym zamienił ten projekt na parterowy.
Już podjęłaś decyzję jaki to będzie, bo jeszcze ostatnio jak mi pisałaś, to miałaś troszkę dylematów. Działkę udało Ci się znaleźć?

TAR
28-08-2012, 13:13
na dzien dzisiejszy chcemy wariantowy ze swoimi zmianami a dzialki szukamy tym razem do projektu a nie odwrotnie jak poprzednio, dzialek w tej chwili od groma i troche, wiec wybieramy powoli z namyslem a jestesmy marudni jak male dzieci. wrecz drobiazgowo zwracamy uwage na kazda pierdole, ktora moze byc przeszkoda, bo tym razem chcemy ostatni dom budowac. byl juz dla wroga, ten w ktorym mieszkamy jest dla przyjaciela a ten ktory wybudujemy nareszcie bedzie dla nas :D

mWilQ
28-08-2012, 13:15
na dzien dzisiejszy chcemy wariantowy ze swoimi zmianami a dzialki szukamy tym razem do projektu a nie odwrotnie jak poprzednio, dzialek w tej chwili od groma i troche, wiec wybieramy powoli z namyslem a jestesmy marudni jak male dzieci. wrecz drobiazgowo zwracamy uwage na kazda pierdole, ktora moze byc przeszkoda, bo tym razem chcemy ostatni dom budowac. byl juz dla wroga, ten w ktorym mieszkamy jest dla przyjaciela a ten ktory wybudujemy nareszcie bedzie dla nas :D

To ja obawiam się, że na pierwszym wariancie mogę poprzestać. Chociaż kto wie co to się w życiu pozmienia ;) Powodzenia w szukaniu i realizowaniu dalszych planów. U mnie jedynie miejsca byłoby mi szkoda, bo i dojazd fajny, mimo, że daleko i okolica bardzo przyjemna.

TAR
28-08-2012, 13:19
my szukamy dzialki majac na uwadze wszystkie parametry m.in. dojazd do pracy, teraz polaczenia mam rewelacyjne 15 -20 minut jestem w domu. pare dzialek mamy juz upatrzonych, jak zakupimy to pochwale sie w swoim watku :D nie bede tu, w rodku kreciej roboty uprawiac :lol2:

mWilQ
28-08-2012, 13:23
my szukamy dzialki majac na uwadze wszystkie parametry m.in. dojazd do pracy, teraz polaczenia mam rewelacyjne 15 -20 minut jestem w domu. pare dzialek mamy juz upatrzonych, jak zakupimy to pochwale sie w swoim watku :D nie bede tu, w rodku kreciej roboty uprawiac :lol2:

Te wątki się tak mocno przeplatają, że niektórzy już się mylą. Zresztą dziewczyny u Ciebie w wątku nawet mylą go ze swoim i witają gości :D hehe

TAR
28-08-2012, 13:29
no, bo u mnie czuja sie jak u siebie:lol2: a Arni to przeciez moja forumowa sister jest:lol2::cool:

mWilQ
28-08-2012, 13:32
no, bo u mnie czuja sie jak u siebie:lol2: a Arni to przeciez moja forumowa sister jest:lol2::cool:

wiem, wiem, podglądam na bieżąco :)

80mariusz80
28-08-2012, 13:59
Mam mały dylemat odnośnie otworów wentylacyjnych w kominie systemowym.
Muszę wyciąć w kanałach wentylacyjnych otwory pod kratki wentylacyjne, przy czym kominy będą wykończone płytą gipsową. W jakiej kolejności powinno to być obrobione aby było jak najmniej potem kłopotów z montażem kratki? Czy nacinać otwór przed położeniem płyty g/k, czy zrobić to dopiero po wykończeniu, tj. położeniu płyty g/k?
Pozdrawiam.

mWilQ
28-08-2012, 14:01
Mam mały dylemat odnośnie otworów wentylacyjnych w kominie systemowym.
Muszę wyciąć w kanałach wentylacyjnych otwory pod kratki wentylacyjne, przy czym kominy będą wykończone płytą gipsową. W jakiej kolejności powinno to być obrobione aby było jak najmniej potem kłopotów z montażem kratki? Czy nacinać otwór przed położeniem płyty g/k, czy zrobić to dopiero po wykończeniu, tj. położeniu płyty g/k?
Pozdrawiam.

Najpierw dziura w pustaku systemowym, a później a później regips. Dlaczego miałoby być inaczej?

80mariusz80
28-08-2012, 14:30
Myślałem, czy przy późniejszym położeniu płytek na komin (w łazience) nie będzie to przeszkodą w równym ułożeniu płytek. Zastanawiałem się też, czy nie prościej byłoby przykleić płytę do komina (wentylacyjnego), potem wyciąć w niej otwór i następnie wtedy wyciąć/wykuć otwór w bloczku wentylacyjnym - w miarę prosto by się nałożyły i nie musiałbym kombinować potem z wymiarami na płycie, aby wpasować się w uprzednio nacięty otwór.

kojak139
28-08-2012, 19:11
My jutro zamawiamy brame garażową Hormann 5000x2125 kolor orzech i zastanawiamy sie nad drzwiami wejściowymi do kompletu RenoDoor Decograin. Ma może ktoś takie zestawienie???

oskarek
29-08-2012, 06:15
witam
ma ktoś piec HEF MASTER M-UNI 20 KW ?
dokładnie chodzi mi o ustawienia sterownika.

Ancyk
29-08-2012, 07:16
Ja mam ten piec ale jeszcze nie mieszkamy więc na razie stoi i czeka:)

ToSz01
29-08-2012, 21:50
Poszukaj jeszcze, często ale nie zawsze jest tak że Ci najlepsi fachowcy mają najwyższe ceny, czasem trzeba po prostu trafić na dobrą ekipę.

Ja ostatnio wyceniałam barierkę na balkon ze stali nierdzewnej do naszego rodka. Budujemy w Krakowie więc wyceniałam u fachowców tu na miejscu i tez w okolicach np w Limanowej, Nowym Sączu. Wszyscy się strasznie cenili i liczyli za metr barierki minimu 500 zł z montażem. Aż znaleźliśmy na allegro gościa z okolic Poznania który powiedzał że za 350 zł nam zrobi taką samą barierkę ze stali nierdzewnej razem z montażem. Potem zdecydowaliśmy z mężem dodać jeszcze jedną poprzeczkę, materiału było więcej więc staneło na cenie 390 zł z montażem.

Montaż był 3 tygodnie od zamówienia bo akurat wtedy ten Pan miał drugi montaż w Krakowie - to było w sumie jedyne ograniczenie ale nam aż tak się nie spieszyło. Wysłaliśmy więc mailem zdjęcie balkonu i rysunek z dokładnymi wymiarami i bylismy umówieni na montaż w sobotę 25tego. Panowie stawili się punktualnie o 7 rano (w nocy jechali z Poznania do Krakowa!!)

Robota idealna, wiedzieli co robią, barierka super, nie musieliśmy nawet ich pilnować, montaż zrobili w 2 - 3 godziny, przyjechali ładnym autem w czystych firmowych kombinezonach, 100% profesjonalizmu, no normalnie mucha nie siada. A za 6,5 metra barierki nad wykuszem zapłaciliśmy 2270 zł a nie 3250 zł (lub więcej) jak chciały ekipy z Krakowa i okolic które nie musiały do nas dojeżdzać z daleka.

Pan mi powiedział że oni wolą mieć robotę i pracować niż siedzieć i wyceniać się na niewiadomo jakie kwoty,...przyznaje że bardzo mi się podobało to podejście.

Dla kontrastu - ekipę od ocieplenia poddasza wzieliśmy stosunkowo drogą bo miała być super-extra a było mocno przeciętnie....

A możesz podesłać fotki tych barierek i namiar na tą firmę ??

asiakrzys
30-08-2012, 06:16
Witam ,
Nie mój ale wrzucone przez Archon na facebook-a więc dzielę się z Wami :) http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151037291657401.417831.189024982400&type=1

TAR
30-08-2012, 07:49
domek bardzo ladny, widac ze zadbano o wszystkie detale, jednak przyczepilabym sie do fundamentu ogrodzenia, nijak mi nie pasuje do tej nowoczesnej realizacji rodka, przesla owszem ale ten kamien :no: i kolor rolety tarasowej troche sie gryzie z reszta. poza tym rewelka, wykusz i okno narozne miodzio :) to samo taras

oskarek
30-08-2012, 08:31
Ja mam ten piec ale jeszcze nie mieszkamy więc na razie stoi i czeka:)

Ja właśnie jestem na etapie rozruchu tego pieca powiem Ci że trochę ustawień jest.
Samemu trochę ciężko ustawić to wszystko w miarę normalnie.:(

margaret2011
30-08-2012, 09:06
Hej. Poradźcie z czego wykonań podstopnice jednolicie biało na gładko. Stopnie będą drewniane. Dwa ostatnie stopnie zaokrąglone więc płytki odpadają. Chodzi o rozwiązanie które będzie trwałe i łatwe w czyszczeniu.
Z góry dzięki za propozycje.

TAR
30-08-2012, 11:40
my mamy zwykly tynk i na to biala farba duluxa "kuchnia/lazienka" nic sie nie brudzi

margaret2011
30-08-2012, 12:00
my mamy zwykly tynk i na to biala farba duluxa "kuchnia/lazienka" nic sie nie brudzi

A czy jest na gładko? Doradzono mi gładź cementową tylko nie wiem czy to dobry wybór.

TAR
30-08-2012, 12:03
tak

tynk+gladz + farba

kristos07
30-08-2012, 21:59
kojak139
jak można wiedzieć to ile płaciłeś za bramę garażówą?? bo ja wybarłem wiśniowieckiego z automatem , montażem i z czujkami 5500zł jutro mają montować
ciekawi mnie ile WAS forumowicze wyszłą hydraulika???

kojak139
30-08-2012, 22:53
kojak139
jak można wiedzieć to ile płaciłeś za bramę garażówą?? bo ja wybarłem wiśniowieckiego z automatem , montażem i z czujkami 5500zł jutro mają montować
ciekawi mnie ile WAS forumowicze wyszłą hydraulika???

za bramę płaciłem 6800 z montazem.

margaret2011
31-08-2012, 10:22
Za instalację wod-kan z dwoma stelażami Grohe 5w1 zapłaciłam 6 tys.
Jeżeli chodzi o ogrzewanie to mam w częsci podłogówkę a w części grzejniki, więc nie wiem czy jakieś zestawienia Cię interesuje.

margaret2011
31-08-2012, 10:24
Poradzcie jaką kabinę wybrać. Poszukuję 90 kwadratowej w rozsądnej cenie. Oglądałam Radaway ale mówią że to chińszczyzna, więc może Koło ale cena z brodzikiem to jakieś 2,5 tys. Wolałabym coś chociaż trochę tańszego ale zadowalającej jakości. Może coś doradzicie?

Sosnów
31-08-2012, 11:06
Poradzcie jaką kabinę wybrać. Poszukuję 90 kwadratowej w rozsądnej cenie. Oglądałam Radaway ale mówią że to chińszczyzna, więc może Koło ale cena z brodzikiem to jakieś 2,5 tys. Wolałabym coś chociaż trochę tańszego ale zadowalającej jakości. Może coś doradzicie?

SANPLAST ma duży wybór kabin,polska firma,dostępne części zamienne.
Ja już bardzo naciąłem się na kabinę "no name" z marketu budowlanego,w której pękł brodzik,ale drugi raz tego błędu nie popełnię...
Jak już kupować to lepiej coś sprawdzonego i markowego...

margaret2011
31-08-2012, 12:20
SANPLAST ma duży wybór kabin,polska firma,dostępne części zamienne.
Ja już bardzo naciąłem się na kabinę "no name" z marketu budowlanego,w której pękł brodzik,ale drugi raz tego błędu nie popełnię...
Jak już kupować to lepiej coś sprawdzonego i markowego...

a masz jakieś zdanie na temat firmy Koło?

TAR
31-08-2012, 12:48
ja mam bardzo zle zdanie na temat kola, jakosc do bani. temat byl swego czasu poruszany w watku lazienkowym, niestety z kola mam umywalki, wc i jedna kabine prysznicowa. na szczescie wanne z cersanitu - ci przynajmniej na jakosci nie schodza.

Nutka_
31-08-2012, 12:59
Poradzcie jaką kabinę wybrać. Poszukuję 90 kwadratowej w rozsądnej cenie. Oglądałam Radaway ale mówią że to chińszczyzna, więc może Koło ale cena z brodzikiem to jakieś 2,5 tys. Wolałabym coś chociaż trochę tańszego ale zadowalającej jakości. Może coś doradzicie?

Na tym samym etapie jesteśmy - tez chcemy 90 kwadratową. Chodziliśmy trochę po sklepach - wszystko albo strasznie tandetne i rozpada sie w rękach albo drogie, ciężko coś wybrać z tą kabiną. Jak znajdzesz coś sensownego to daj znać, ja też napiszę.

margaret2011
31-08-2012, 18:24
ja mam bardzo zle zdanie na temat kola, jakosc do bani. temat byl swego czasu poruszany w watku lazienkowym, niestety z kola mam umywalki, wc i jedna kabine prysznicowa. na szczescie wanne z cersanitu - ci przynajmniej na jakosci nie schodza.

TAR wrzuć link jeśli możesz do tego wątku łazienkowego, a Ty na co narzekasz jeżeli chodzi o Koło?

margaret2011
31-08-2012, 18:25
Na tym samym etapie jesteśmy - tez chcemy 90 kwadratową. Chodziliśmy trochę po sklepach - wszystko albo strasznie tandetne i rozpada sie w rękach albo drogie, ciężko coś wybrać z tą kabiną. Jak znajdzesz coś sensownego to daj znać, ja też napiszę.

Nutka nie ma sprawy jak tylko coś wybiorę to dam znać. W przyszłym tygodniu wchodzi do mnie płytkarz więc muszę się sprężać.

TAR
31-08-2012, 18:51
TAR wrzuć link jeśli możesz do tego wątku łazienkowego, a Ty na co narzekasz jeżeli chodzi o Koło?

glownie na c jakosc ceramiki, biel jest szara, zle pokryta porcelitem, bardzo mocno sie zakamienia i sa wzery mimo ze czesto czyscimy, w spluczce non stop zawiesza sie czujnik splukania wody i woda leci w najlepsze - juz 3 razy wzywalismy serwis. brodzik jak cie moge ale kabina tez nienajlepsza.

link do lazienek:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-ŁAZIENKI-NASZE-!!!!!!&p=5509801#post5509801

margaret2011
31-08-2012, 20:14
134167
Koło Next

TAR a jaką masz kabinę, może tę, co się dzieje z Twoją kabiną???

TAR
31-08-2012, 20:18
z kola ale typu nie pamietam, ale ja mam polokragla, generalnie malo z niej korzystamy wolimy wanne, ale troche trefana, drzwiczki zle sie domykaja a uszczelki nie trzymaja i sie troche rysuje.

margaret2011
31-08-2012, 20:40
Ok. Dzięki. To w takim razie może mi pomożesz z innej strony. Masz może jakąś armaturę łazienkową z której jesteś zadowolona i którą mogłabyś polecić????

TAR
31-08-2012, 21:11
z armatury jestem akurat zadowolona ale nie pamietam co to za marka chyba deante w jednej a w drugiej hansgrohe

80mariusz80
01-09-2012, 22:08
Mam mieszane uczucia co do uszczelnienia bramy garażowej. W jej górnej części, w obu rogach, dwie uszczelki (pozioma i boczna) nachodzą na siebie przez co mam przelot. Proszę o spojrzenie jak to jest wykonanie w Waszych bramach - dla mnie to jest bez sensu, grzejnik w garażu, brama ocieplona, a między uszczelkami ... dziury. Nie mam zamiaru ogrzewać atmosfery. Chyba że wykorzystam je jako kanały wentylacyjne w garażu : /
Dzięki z góry za sugestie i porady. Pozdrawiam.
http://img209.imageshack.us/img209/6678/dom0969potynkowaniu.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/7856/dom0970potynkowaniu.jpg

margaret2011
03-09-2012, 08:06
Mam mieszane uczucia co do uszczelnienia bramy garażowej. W jej górnej części, w obu rogach, dwie uszczelki (pozioma i boczna) nachodzą na siebie przez co mam przelot. Proszę o spojrzenie jak to jest wykonanie w Waszych bramach - dla mnie to jest bez sensu, grzejnik w garażu, brama ocieplona, w między uszczelkami ... dziury. Nie mam zamiaru ogrzewać atmosfery. Chyba że wykorzystam je jako kanały wentylacyjne w garażu : /
Dzięki z góry za sugestie i porady. Pozdrawiam.
http://img209.imageshack.us/img209/6678/dom0969potynkowaniu.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/7856/dom0970potynkowaniu.jpg

80mariusz80 musiałabym zobaczyć jak jest u mnie.
A jaką masz bramę, jakiej firmy?

80mariusz80
03-09-2012, 08:18
Brama ręczna, segmentowa. Lokalny producent - www.aftykabramy.pl
Na razie napisałem wiadomość do przedstawiciela handlowego, który nas obsługiwał i czekam na jego opinię. Jestem jednak ciekaw czy w Waszych bramach też są takie szczeliny. Wczoraj oglądałem bramę garażową u szwagra, taką bardziej przemysłową (wysoka) do warsztatu samochodowego i tam ma jeszcze gorzej, gdyż przy zamkniętej bramie górny panel (segment) pochylony jest pod lekkim kątem (nie przylega ściśle do nadproża) i ma jeszcze większe szczeliny. Sam już nie wiem, czy teraz takie standardy obowiązują czy ja jestem z innego świata... Kombinuję naciąć boczną uszczelką tak, aby pozioma mogła w tym miejscu przylgnąć do ściany, jednak będę czekał na info od producenta.
Przy okazji - jeśli ktoś będzie zamawiał bramę to może zapytać o ten szczegół. Ostatnio ktoś tu chyba szukał bramy.
Pozdrawiam.

renata400
03-09-2012, 09:27
Mariusz80 my mamy bramę hormman i będąc ostatnio w Polsce szczegółowo ją oglądałam;) Nie ma żadnych szczelin, wszystkie uszczelki dokładnie do siebie przylegają, brama działa bez zarzutu. Myślę że powinieneś poczekać na odpowiedz przedstawiciela;) Pozdrawiam

TAR
03-09-2012, 09:52
az sprawdze swoja przez dwa lata nic mi sie nie rzucilo jednak w oczy a i mezowaty by cos przyuwazyl jakby bylo nie teges.

80mariusz80
03-09-2012, 14:43
Mam już pierwszą reakcję - ponoć sprawę załatwi dodatkowa uszczelka na nadprożu. Nie wiem jak to będzie wyglądać, ale w środę już przyjadą serwismeni. Na razie '+' za szybką reakcję. Jak zrobią, wrzucę fotki dla potomnych : )

TAR
03-09-2012, 18:24
80mariusz80 - no wiec sprawdzilam i nie mam nic takiego dziwnego przy bramie

heniuś
03-09-2012, 20:28
nie bardzo kumam o co chodzi z tym kominem
"wymurujcie komin dopiero od stropu w górę "

heniuś
03-09-2012, 20:29
Mariola bardzo cenna uwaga, ja na to wpadłam ale było już za późno, teraz mam zabudowany kominek i wyjechał mi prawie na środek salonu:(

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z "wymurujcie komin dopiero od stropu w górę "

Nutka_
04-09-2012, 10:05
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z "wymurujcie komin dopiero od stropu w górę "


Przeglądnij forum, przeszukaj wątek, był bardzo dokładny opis, nawet zdjęcia chyba lokmen wrzucał, to powinno CI ułatwić.

heniuś
04-09-2012, 15:05
.... no to się załamałem!!
Panie i Panowie ile kosztuje zrobienie
docieplenie steropianem 15 +siatka +klej +tynk za m2?
Czy całość ocieplenie z pracą + materiały!!
Jakie wy macie stawki??
bo mnie dziś rozwlalil.....

mWilQ
04-09-2012, 15:07
.... no to się załamałem!!
Panie i Panowie ile kosztuje zrobienie
docieplenie steropianem 15 +siatka +klej +tynk za m2?
Czy całość ocieplenie z pracą + materiały!!
Jakie wy macie stawki??
bo mnie dziś rozwlalil.....

Za całość ze średnim materiałem od 80-100zł / m2

fiona123
04-09-2012, 19:45
Mnie powiedzieli 100 zł za m2

80mariusz80
04-09-2012, 20:05
.... no to się załamałem!!
Panie i Panowie ile kosztuje zrobienie
docieplenie steropianem 15 +siatka +klej +tynk za m2?
Czy całość ocieplenie z pracą + materiały!!
Jakie wy macie stawki??
bo mnie dziś rozwlalil.....
Może user henius da coś od siebie na tym forum i oprócz pytań napisze przynajmniej innym ile w krakowskiem jest wyceniony ten etap...
Pozdrawiam.

heniuś
04-09-2012, 20:37
Może user henius da coś od siebie na tym forum i oprócz pytań napisze przynajmniej innym ile w krakowskiem jest wyceniony ten etap...
Pozdrawiam.

no no :yes:
Mi powiedzieli 120-150!!!
ale może za porządnym autem podjechałem . ;-(
co do tynków wewnątrz z materiałem i ponoć dobrym wykonaniem 23zł!

dziwi mnie tylko jedna spawa, prześledziłem fora i znalazłem informacje
że w rodku g2 komuś wyszło z syfitami 700m2 tynków.... zastanawiam się
czy ja nie umię liczyć, czy coś jest nie tak...

wg wpisów na archonie jest:
Całość tynkowania wewnątrz w kosztorycie - 371m2

a co do elewacji:
Powierzchnia ścian zewnętrznych -176,30 m2 (tylko nie wiem czy ze stolarką i bramą) ???

Jak by ktoś mógł to ewentualnie sprostować...
przypominam że mowa o RODKU 6 g2

80mariusz80
05-09-2012, 07:14
U mnie m2 do tynkowania wewnętrznego wyszło ~760 m2 (rodo 6P). W tym są sufity gipsowe (piwnica, parter) - ~100m2 i ściany tynku c/w (piwnica, parter, pół- i piętro, trójkąty na strychu) - ~660 m2. Jeśli dobrze pamiętam, w projekcie (przynajmniej 6p) ściany działowe na piętrze były robione z kartongipsu - więc może w obliczeniach powierzchni tynkowanych najprawdopodobniej nie ujęto tych powierzchni.
Moja cena to 24,50 PLN za tynki c/w i coś mniej za gipsowe. W cenie tej było: obrzutka (rapówka), tynk c/w właściwy (Weber), zabezpieczenie okien (folia), zabezpieczenie puszek elektrycznych, listwy dylatacyjne pomiędzy ramą okna a framugą no i kątowniki tynkarskie na naroża. Warto ustalić sobie z tynkarzami przed rozpoczęciem robót aby w domu wyglądało po tynkowaniu przynajmniej tak samo jak przed :) I najlepiej też przypilnować ekipę zwłaszcza pod koniec robót - często gęsto zaczynają bardzo dobrze a im bliżej końca, tym bardziej zaczynają już pracować na odpi....... (no bo w końcu za x-dni jadą już na następną budowę i trzeba się wyrobić, obojętnie jak, ale trzeba :P ).
Pozdrawiam.

Konto usunięte na żądanie
05-09-2012, 12:49
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z "wymurujcie komin dopiero od stropu w górę "


BUDOWA KOMINA OD 1go PIĘTRA (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144895-Zaczynamy-przygodę-z-budową&p=4901935&viewfull=1#post4901935)

heniuś
07-09-2012, 20:43
BUDOWA KOMINA OD 1go PIĘTRA (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144895-Zaczynamy-przygodę-z-budową&p=4901935&viewfull=1#post4901935)

Wielkie dzięki !!

Konto usunięte na żądanie
08-09-2012, 21:40
No i jedziemy z budową trochę dalej :) wreszcie...

https://lh6.googleusercontent.com/-WVz4ukcKiAI/UEsnNnm47zI/AAAAAAAAELk/GCUspeF_igQ/s640/IMG018.jpg

Kryjemy dach. Po bardzo wielkich bojach wybraliśmy dachówkę Creaton Premion angoba kolor łupka.
Koszty tej imprezy dla Rodo 6 G2 to ok 40 000 (wszystko)

Prawdę mówiąc po wczorajszym pożarze jaki gasiliśmy w robocie żałuję, że nie wylałem skosów z betonu- od świeczki spaliły się 2 segmenty- drewniane p[oddasze poszło z dymem- a domy to ruina... -ech szkoda ...

Lauren
09-09-2012, 18:03
Dawno nas nie było ale mamy już serce domu czyli kuchnie i tu wypada się pochwalić efektem prac;)
http://img443.imageshack.us/img443/4992/obraz442800x600.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/obraz442800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

gosik102
09-09-2012, 21:01
Mam pytanie, zastanawiamy sie nad kupieniem projektu domu w rododendronach 6, chociaz ostatnio podoba nam się dom w rododendronach 8 i tak mieliśmy przeprowadzać takie zmiany jake sa w tym nowym projekcie. Przeraża nan tylko wystawiona kwota kosztu budowy przy tym domu czy jest ona adekwatna do rzeczywistych kosztów budowy? Jak to kształtowało sie u was? Bo dom jest piekny ale ponad 250.000 zł systemem gospodarczym to strasznie dużo. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witajcie :) My rok temu ukończyliśmy stan surowy otwarty. Dach kryty papą. Z całą papierologią i materiałem na ogrodzenie (bez robocizny) kosztowało nas to 150 tyś zł. I środki się skończyły :( Teraz plany ile trzeba wziąć kredytu, aby starczyło :) p. s. Budujemy Rodoska 6 :) Pozdrawiam ciepło Gosia

Konto usunięte na żądanie
09-09-2012, 21:05
Gosik mamy ten sam dylemat- tyle, że my za swoje jeszcze zrobimy dach i okna. Na dokończenie myślimy aby wziąć 200 000- ciekawe czy styknie.


Mam pytanie, zastanawiamy sie nad kupieniem projektu domu w rododendronach 6, chociaz ostatnio podoba nam się dom w rododendronach 8 i tak mieliśmy przeprowadzać takie zmiany jake sa w tym nowym projekcie. Przeraża nan tylko wystawiona kwota kosztu budowy przy tym domu czy jest ona adekwatna do rzeczywistych kosztów budowy? Jak to kształtowało sie u was? Bo dom jest piekny ale ponad 250.000 zł systemem gospodarczym to strasznie dużo. Z góry dziękuje za odpowiedź.

250 000 tysięcy na wiele nie wystarczy- stan surowy z dachówką i oknami wyniesie nas 220 000 w tym koszty robocizn to ok 55 000

gosik102
09-09-2012, 21:11
Dokładnie też myślimy o 200 tyś :) Wiadomo- wszystko zależy od tego, co wybierzemy do wykończeniówki. Planujemy zrobić całościowo dół i sypialnię na górze. Reszta- ile wystarczy :/ Śmiejemy się ze znajomymi, że wraz z kredytem na 30 lat skazujemy się na dożywocie ;), więc oby starczyło na jak najwięcej :)
Pozdrowionka
Gosia z mężem Tomkiem

gosik102
09-09-2012, 21:11
Kuchnia piękna :)

renata400
10-09-2012, 11:08
Lauren śliczna kuchnia, bardzo mi się podoba;) Możesz zdradzić ile zapłaciliście za same mebelki? Może być na priv:)

Co do kosztów wykończenia to się nie wypowiem. My mamy SSZ, dach kryty blachodachówką, dom w połowie podpiwniczony, skosy betonowe i do tej pory poszło jakieś 160 tyś. A na wykończenie zbieramy :stirthepot:. Pozdrawiam

Lauren
10-09-2012, 12:33
Lauren śliczna kuchnia, bardzo mi się podoba;) Możesz zdradzić ile zapłaciliście za same mebelki? Może być na priv:)

Co do kosztów wykończenia to się nie wypowiem. My mamy SSZ, dach kryty blachodachówką, dom w połowie podpiwniczony, skosy betonowe i do tej pory poszło jakieś 160 tyś. A na wykończenie zbieramy :stirthepot:. Pozdrawiam
Co do samych mebelków to chyba około 15tys:) pozdrawiam

JANET 13
10-09-2012, 13:47
Dawno nas nie było ale mamy już serce domu czyli kuchnie i tu wypada się pochwalić efektem prac;)
http://img443.imageshack.us/img443/4992/obraz442800x600.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F443%2Fobraz442800x600.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)


Kuchnia CUDOWNA !!!! :) czy mogłabym prosić jeszcze i fotkę ściany gdzie stoi mikrofala, piekarnik,okap, płyta (jakoś sprzęty wydają mi się znajome - mogę zapytać o firmę?)
z góry dziękuję i pozdrawiam :)

margaret2011
10-09-2012, 15:34
Janet 13. Bardzo ładna kuchnia, a co to za kolor górnych frontów?
Ja jestem przed urządzeniem kuchni i mam pytanie co to za bateria i czy jesteś z niej zadowolona?

Konto usunięte na żądanie
10-09-2012, 16:51
1 wszy dzien za nami i jest zarąbiście- dachówka nie przyjechala. Gosc ktory mial pilnowac w nocy sprzetu nie przyjdzie. w egekcie czego inwestor musi sam cieciowac.
Pozdrawiam Was prosto z łona natury :)

JANET 13
10-09-2012, 20:46
Janet 13. Bardzo ładna kuchnia, a co to za kolor górnych frontów?
Ja jestem przed urządzeniem kuchni i mam pytanie co to za bateria i czy jesteś z niej zadowolona?

Witam niestety to nie moja kuchnia tylko Lauren - tez bym chciała taką mieć :)
a tak nawiasem mówiąc to niebawem wrzucę fotki swojej kuchni która się kończy:)

Nutka_
11-09-2012, 08:35
1 wszy dzien za nami i jest zarąbiście- dachówka nie przyjechala. Gosc ktory mial pilnowac w nocy sprzetu nie przyjdzie. w egekcie czego inwestor musi sam cieciowac.
Pozdrawiam Was prosto z łona natury :)

Ojej, to mam nadzieję że noc była całkiem przyjemna i udało Ci się choć na chwilę zmrużyć oczy :)
To na pewno już koniec pechowych wydarzeń i teraz dach pójdzie jak z płatka:) Powodzenia!


JANET13 - dawno Cie tu nie było, co tam na budowie? Już blisko końca?

Lauren
11-09-2012, 10:50
dziękuje my też jesteśmy zachwyceni efektem

http://img94.imageshack.us/img94/9159/obraz437800x600.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/obraz437800x600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
kolor górnych szafek to biały lakierowany z srebrnym brokatem;) a sprzęty to płyta mastercook, piekarnik bosh, okap gorenje, mikrofalówka whirpool.

margaret2011
11-09-2012, 16:59
Lauren
A jednak biały... Na zdjęciu wyżej wygląda jak wanilia.
Ja zamówiłam kolor pod nazwą biały perlato i jestem ciekawa jak to będzie w całości wyglądało, a kuchnia dopiero na początku października.
Napisz czy masz jakieś drzwi zamurowane? A może wkleiłabyś zdjęcia ściany z lewej strony?

margaret2011
11-09-2012, 17:16
Mam jeszcze pytanie do wszystkich budujących.
Czy ktośc z Was stosował tynk zewnętrzny silikonowy firmy Caparol kolor mocca15 lub nutria15?

JANET 13
11-09-2012, 18:28
JANET13 - dawno Cie tu nie było, co tam na budowie? Już blisko końca?

Witam serdecznie tak,tak dawno mnie tu nie było niestety brak czasu na wszystko :(
A na budowie chyba już widać koniec i pewnie przeprowadzka będzie jak wszystko dobrze pójdzie będzie w grudniu :)
,a prace końcowe dookoła domu to dopiero będą realizowane na wiosnę. Fotki niebawem wrzucę :)

ToSz01
11-09-2012, 19:54
Mam jeszcze pytanie do wszystkich budujących.
Czy ktośc z Was stosował tynk zewnętrzny silikonowy firmy Caparol kolor mocca15 lub nutria15?

Ja tynkowałem silikonowym Caparolem Mocca 18

margaret2011
11-09-2012, 21:14
Ja tynkowałem silikonowym Caparolem Mocca 18

Dzięki ToSz01 za odpowiedź, jednakże chodzi mi dokładnie o odcienie jak wyżej napisałam. Chciałam zobaczyć jak wyglądają te kolorki na gotowym domku.
Mocca 18 jest bardzo jasna, prawie biała, ale może zamieścisz jakąś fotkę albo wyślesz na priv. A jaki masz kolor dachu?

Konto usunięte na żądanie
11-09-2012, 22:09
Siema. U nas porazek ciąg dalszy. Dach obity łatami. Dachówki brak. Majstry pojechali na inna robote. Co myslicie nad pomyslem aby dac 3 okna dachowe obok siebie w pokoju nad garazem podwojnym?

Nutka_
12-09-2012, 09:01
Mam jeszcze pytanie do wszystkich budujących.
Czy ktośc z Was stosował tynk zewnętrzny silikonowy firmy Caparol kolor mocca15 lub nutria15?

Hej Margo,

My wybraliśmy z caparol tez odcień 15 ale kolor apricose. Jesteśmy baaaardzo zadowoleni.
Wybór koloru elewacji to strasznie trudna sprawa, trzy razy zmienialiśmy ostateczną decyzję:)
Pozdrowienia serdeczne!

PS. Wybrałaś tą kabinę? My zrobilismy mocny przegląd - napisze Ci na priv żeby tu nie zaśmiecać wątku.

Nutka_
12-09-2012, 09:03
Siema. U nas porazek ciąg dalszy. Dach obity łatami. Dachówki brak. Majstry pojechali na inna robote. Co myslicie nad pomyslem aby dac 3 okna dachowe obok siebie w pokoju nad garazem podwojnym?

A masz ten pokój zupełnie nie podzielony tak?
(zależy też jak duże okna wybierzesz)

Konto usunięte na żądanie
12-09-2012, 09:30
Dokladnie pokoj w 1 kawalku. okna 78x140

margaret2011
12-09-2012, 10:09
Co myslicie nad pomyslem aby dac 3 okna dachowe obok siebie w pokoju nad garazem podwojnym?

Temat chyba do rozważenia we własnym zakresie.
Według mnie trzy okna obok siebie na pewno będą wyglądać ciekawie, ale czy funkcjonalnie. Ja osobiście mam garaż jedno stanowiskowy i w pokoju nad garażem zrezygnowałam z jednego okna dachowego. Wiem z opinii innych że w pokoju z oknem dachowym w upalne dni jest o wiele cieplej niż w innych pomieszczeniach a zimą chłodniej.

margaret2011
12-09-2012, 10:12
Wybrałaś tą kabinę? My zrobilismy mocny przegląd - napisze Ci na priv żeby tu nie zaśmiecać wątku. Dzięki. Czekam na info.

michalc
12-09-2012, 13:49
Lauren: piękna kuchnia, blatów roboczych całe hektary - widać przy pewnych zmianach kuchnia wychodzi całkiem spora :)

lokmen: 3 okna wg mnie fajnie będą wyglądały, ale u nas przy rogo 6 g2 bez jednej lukarny będzie trzeba dać z 6 okien połaciowych a wiadomo okna tanie nie są...

Co do cen to dostaliśm wycenę na SSO za 150tyś z materiałem b. dobrej jakości i skłaniamy się ku tej opcji bo majster budował już rodosy między innymi znajomym z tego forum ;) ale czekamy na jeszcze jedną wycenę z taniej wielkopolski ;) tyle, że bym musiał gdzieś nocleg dla owej ekipy znaleźć...

No i projekt już złożony do starostwa - czekamy na PNB!! :)
(tylko po weekendzie muszę podrzucić papier od studni wody jak geolog go wyprodukuje na podstawie wyników badań wody z sanepidu. wodę mamy bez bakterii ale jeszcze nie wiemy jak skład chemiczny)

pozdrawiam
michalC

TAR
12-09-2012, 13:56
Siema. U nas porazek ciąg dalszy. Dach obity łatami. Dachówki brak. Majstry pojechali na inna robote. Co myslicie nad pomyslem aby dac 3 okna dachowe obok siebie w pokoju nad garazem podwojnym?

zebys nie zalowal ;) :)

TAR
12-09-2012, 14:00
lokmen: 3 okna wg mnie fajnie będą wyglądały

a wg. mnie nie bardzo :) a co z uzytecznoscia i praktyczna strona? plus kolejnymi komplikacjami montazowymi. najgorsze rozwiazanie to dziurawienie dachu. takie poszatkowanie: tu okienko polaciowe, tu komin, tam drugi komin, jeszcze indziej kominek garazowy, do tego kominki odpowietrzenia kanalizy i dach nabzdzony jak sie patrzy. plus jeszcze pare innych problemow w uzytkowaniu.

michalc
12-09-2012, 14:19
a wg. mnie nie bardzo :) a co z uzytecznoscia i praktyczna strona? plus kolejnymi komplikacjami montazowymi. najgorsze rozwiazanie to dziurawienie dachu. takie poszatkowanie: tu okienko polaciowe, tu komin, tam drugi komin, jeszcze indziej kominek garazowy, do tego kominki odpowietrzenia kanalizy i dach nabzdzony jak sie patrzy. plus jeszcze pare innych problemow w uzytkowaniu.

wygląd to pewnie kwestia gustu ;) wg mnie w tak dużym pokoju na skosie okien może być sporo - bo na skosie i tak nic nie ustawię (najwyżej pod), a lubię jasne pokoje i światło dzienne. z kolei zgodzę się, że dach z zewnątrz będzie wyglądał specyficznie, nie wspominając o ew. problemach typu uciekanie ciepła, większy hałas podczas deszczu/gradu (dokuczliwe jeśli to sypialnia) itp itd... ;)

michalC

TAR
12-09-2012, 14:26
do tego dodaj wspomniane wczesniej nagrzewanie latem wychladzanie zima (to prawda) - okna dachowe niestety maja duzo gorsze parametry niz okna zwykle, jeszcze pozostaje kwestia jakosci i poprawnosci montazu, bo tu pole manewru jest zaczepiscie duze :D

lookmen skad ten pomysl 3 okien polaciowych? jakie masz ustawienie wg. stron swiata, ze chcesz dokoptowac okna? u mnie jedno okno na poludnie, jedno na polnoc i te na scianie na zachod - jest to najjasniejszy pokoj w domu (poza lazienka gorna :) )

Konto usunięte na żądanie
12-09-2012, 15:46
Te okna byly by na stronę północną i tylko z jednej strony dachu. Na drugiej stronie będą solary. Skąd pomysł? - Widzialem takie cuś u klienta i ładnie to wyglądało.

ToSz01
12-09-2012, 20:13
Dzięki ToSz01 za odpowiedź, jednakże chodzi mi dokładnie o odcienie jak wyżej napisałam. Chciałam zobaczyć jak wyglądają te kolorki na gotowym domku.
Mocca 18 jest bardzo jasna, prawie biała, ale może zamieścisz jakąś fotkę albo wyślesz na priv. A jaki masz kolor dachu?

Faktycznie Mocca 18 jest bardzo jasna prawie biała, jak nam przywieźli na budowę wymieszany tynk to myślałem że zapomnieli dodać barwnika bo po otwarciu wiaderka zawartość była całkiem biała.
Sugerowaliśmy się opinią wykonawcy że kolor na wzorniku w rzeczywistości jest o ton lub dwa ciemniejszy, dlatego wybraliśmy najjaśniejszy żeby w rzeczywistości było o ton ciemniej ale jest biało.
Zdjęcia są robione jeszcze przed zakończeniem prac, więc do okoła lekki bajzel :-)
Dach jest w kolorze angoba szlachetna, okna, drzwi, brama garażowa i podbitka w kolorze orzech.

http://images44.fotosik.pl/399/9f8d3ec848e559bcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9f8d3ec848e559bc)
http://images44.fotosik.pl/399/38ae8fceb5a962b8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=38ae8fceb5a962b8)
http://images49.fotosik.pl/1603/d4f3ac0c17d06f16m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d4f3ac0c17d06f16)
http://images47.fotosik.pl/1541/141a0c63f5aa05aam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=141a0c63f5aa05aa)
http://images48.fotosik.pl/399/b125b59ca5d58f73m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b125b59ca5d58f73)
http://images39.fotosik.pl/1743/1577493743fff812m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1577493743fff812)

Nutka_
13-09-2012, 11:56
Lauren: piękna kuchnia, blatów roboczych całe hektary - widać przy pewnych zmianach kuchnia wychodzi całkiem spora :)

Co do cen to dostaliśm wycenę na SSO za 150tyś z materiałem b. dobrej jakości i skłaniamy się ku tej opcji bo majster budował już rodosy między innymi znajomym z tego forum ;) ale czekamy na jeszcze jedną wycenę z taniej wielkopolski ;) tyle, że bym musiał gdzieś nocleg dla owej ekipy znaleźć...

michalC

Policz czy na pewno opłaca Ci się brać z materiałem czy nie lepiej odliczyć materiał i odzyskać vat, my mieliśmy zwrot w zeszłym roku 10 tyś za sso.
I chyba w takiej sytuacji bardzo, bardzo szczegółowo rozpisałabym z ekipą jakie materiały będą użyte....

pozdrowienia, nuta

mWilQ
13-09-2012, 12:25
Policz czy na pewno opłaca Ci się brać z materiałem czy nie lepiej odliczyć materiał i odzyskać vat, my mieliśmy zwrot w zeszłym roku 10 tyś za sso.
I chyba w takiej sytuacji bardzo, bardzo szczegółowo rozpisałabym z ekipą jakie materiały będą użyte....

pozdrowienia, nuta

W takiej sytuacji wszystko ma swoją cenę. Na pewno wygodniejsze jest budowanie domu przez ekipę, która zaproponuje, kupi i przywiezie materiał (mam nadzieje, że to w takiej kolejności się odbywa). Nie trzeba się martwić o kradzież, nie trzeba liczyć metrów, co zabraknie to sobie dowiozą, co zostanie to oddadzą, a Ty jako inwestor przyjeżdżasz i jedyną energię tracisz na sprawdzanie, czy wszystko jest dobrze wykonane.

Tak samo jak wygodne jest budowanie całego domu pod klucz. Problem w tym, że to kosztuje więcej i stąd się wzięło pojęcie budowy systemem gospodarczym i fakt, że jest to tańsze o ok 20-30% pod warunkiem, że się wie co robi. Bo gdy świeżak zabiera się do pracy, to może się okazać, że z tych oszczędności musi zapłacić za straty, za błędy, za paliwo na dojazdy itd i ta oszczędność gdzieś zanika.

Zwrot podatku potwierdzam, że to kwota ok 20 tyś, więc to warto wziąć pod uwagę podczas kosztorysowania. Ważne jest sprawdzenie ile taniej może mieć materiał wykonawca, bo czasem wydawanie więcej, żeby później dostać zwrot po prostu nie ma sensu. Uzyskanie rabatów w zaprzyjaźnionych hurtowniach na poziomie 30% nie jest trudne. Niech taki wykonawca da Ci 15% i 15% weźmie dla siebie i masz zwrot podatku załatwiony.

margaret2011
13-09-2012, 12:51
W przypadku budowy domu pod klucz o fuszerkę chyba jeszcze łatwiej, zwłaszcza gdy jest jedna wielospecjalistyczna ekipa, która zna się na wszystkim.
Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że bez odpowiedniego poziomu wiedzy budowlanej albo bez wsparcia osoby z taką wiedzą lepiej się za budowanie domu nie zabierać:(

Nutka_
13-09-2012, 12:56
W takiej sytuacji wszystko ma swoją cenę. Na pewno wygodniejsze jest budowanie domu przez ekipę, która zaproponuje, kupi i przywiezie materiał (mam nadzieje, że to w takiej kolejności się odbywa). Nie trzeba się martwić o kradzież, nie trzeba liczyć metrów, co zabraknie to sobie dowiozą, co zostanie to oddadzą, a Ty jako inwestor przyjeżdżasz i jedyną energię tracisz na sprawdzanie, czy wszystko jest dobrze wykonane.

Tak samo jak wygodne jest budowanie całego domu pod klucz. Problem w tym, że to kosztuje więcej i stąd się wzięło pojęcie budowy systemem gospodarczym i fakt, że jest to tańsze o ok 20-30% pod warunkiem, że się wie co robi. Bo gdy świeżak zabiera się do pracy, to może się okazać, że z tych oszczędności musi zapłacić za straty, za błędy, za paliwo na dojazdy itd i ta oszczędność gdzieś zanika.

Zwrot podatku potwierdzam, że to kwota ok 20 tyś, więc to warto wziąć pod uwagę podczas kosztorysowania. Ważne jest sprawdzenie ile taniej może mieć materiał wykonawca, bo czasem wydawanie więcej, żeby później dostać zwrot po prostu nie ma sensu. Uzyskanie rabatów w zaprzyjaźnionych hurtowniach na poziomie 30% nie jest trudne. Niech taki wykonawca da Ci 15% i 15% weźmie dla siebie i masz zwrot podatku załatwiony.

hej, tak - to jest święta prawda co napisałes. sporo nas kosztowało czasu i wysiłku załatwianie materiałów do SSO i też wyszukiwanie informacji o jakości, o cenach tych materiaów, o tym co się opłaca a co nie, gdzie warto zainwestować w droższy materiał itd... więc rzeczywoście jest to coś za coś i wygoda ma swoją cenę.
ale oprócz tego chyba bałabym się jeszcze jednej rzeczy przy takiej umowie - że wykonawca będzie oszczędzał na materiale czyli da trochę mniej zbrojenia do stropu, itp itd...a przecież nie da się być na budowie cały czas i sprawdzać ekipę non stop.

mWilQ
13-09-2012, 13:22
W przypadku budowy domu pod klucz o fuszerkę chyba jeszcze łatwiej, zwłaszcza gdy jest jedna wielospecjalistyczna ekipa, która zna się na wszystkim.
Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że bez odpowiedniego poziomu wiedzy budowlanej albo bez wsparcia osoby z taką wiedzą lepiej się za budowanie domu nie zabierać:(

Co do pierwszej części się nie wypowiem, bo to kwestia znalezienia właściwych ludzi. Co do drugiej, to ja jestem idealnym przykładem, bo w domu nie mieszkałem, nikt z rodziny domu nie ma, nawet osobiście byłem może ze dwa razy u kogoś kto się wyrwał z mieszkania. Jednak marzenia są marzeniami i ten dom postawiłem. Oczywiście doświadczeń zebrałem tyle, że do teraz mam lekko ugięte kolana. Z obecną wiedzą zabrałbym się za tą przygodę inaczej, wybrałbym inną działkę, inny projekt, może zdecydowałbym się na inne materiały i inną technologię. Wiem też, że gdybym od razu przy pierwszym domu zrobił jak wyżej napisałem, to są spore szanse, że w podobnym wątku napisałbym, że chciałbym taki dom w rodendronach, bo jest "inny" niż mój. Podsumowując, mimo braku wiedzy i pomocy, decyzja zapadła, dom wybudowany, mieszkam i cieszę się swoim, a to że chciałoby się coś innego odrzucam... może gdyby nie kredyt to bym się zdecydował na drugi :P


hej, tak - to jest święta prawda co napisałes. sporo nas kosztowało czasu i wysiłku załatwianie materiałów do SSO i też wyszukiwanie informacji o jakości, o cenach tych materiaów, o tym co się opłaca a co nie, gdzie warto zainwestować w droższy materiał itd... więc rzeczywoście jest to coś za coś i wygoda ma swoją cenę.
ale oprócz tego chyba bałabym się jeszcze jednej rzeczy przy takiej umowie - że wykonawca będzie oszczędzał na materiale czyli da trochę mniej zbrojenia do stropu, itp itd...a przecież nie da się być na budowie cały czas i sprawdzać ekipę non stop.

Podobnie jak wyżej, trzeba znaleźć właściwych ludzi lub mądrze napisać umowę. Tutaj konieczne byłoby uwzględnienie obowiązku wezwania inwestora przed zakończeniem prac zakrytych. Fuszerek u nas nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na potężne inwestycje w naszym kraju. Zanim doczekają się odbioru już są naprawiane gwarancyjnie. Mniejsza inwestycja - domek, może i mniejsza skala fuszerki. Ale proporcja inwestycji w uwzględnieniu prywatnego budżetu myślę, że taka sama, a może i większa, bo to często dorobek życia lub dług na całe życie. Tym bardziej boli jak coś się dzieje i nie idzie po naszej myśli. Teraz mają do myślenia Ci co budują i nie pilnują, bo wierzą, że ich ekipa jest najlepsza :P

Morpheusz1
13-09-2012, 14:51
Wrzucę kilka zdjęć naszego Rodoska, kończy się lato żona prosiła żebym uwiecznił jej kwiaty.
Może komuś spodoba się nasza aranżacja :-) . Lato już prawie minęło , miło spędzało się czas
w przydomowym zaciszu. Teraz czeka nas ogrodzenie domku, chociaż bez ogrodzenia było tak fajnie.
Chcemy powiększyć rodzinę o czworonoga, a to wymaga zamknięcia domu ogrodzeniem.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli rodosków :-)

mWilQ
13-09-2012, 14:56
@Morpheusz1: bardzo przyjemna stylizacja. Mój klimat. Ciekawe rozwiązanie z daszkiem nad schodami wejściowymi. Może mi się przydać przy częściowej zabudowie tarasy z tyłu domu (można prosić więcej informacji i zdjęć z montażu). Kwiaty bardzo ładne, tego właśnie u mnie brakuje - może w następnym roku ożywię elewację właśnie takimi akcentami. Gratuluję domku

Morpheusz1
13-09-2012, 15:19
Na daszek zdecydowaliśmy się ponieważ balkon był troszkę krótszy od schoda i ciągle nam zaciekało, kałuże pod drzwiami itp.
Mini wiatka została przymocowana do balkonu długimi śrubami,okucia wpuszczone w balkon ,zaizolowane.
Doszły do tego mini :-) balustradki i ozdoby kute.Połączenie drewna ,metalu i kamienia taki obraliśmy styl.
(nie wiem czy będe miał jakieś zdjęcia szczegółowe z montażu )

margaret2011
13-09-2012, 16:33
136520
Zastanawiam się nad takimi kolorami elewacji. Który Waszym zdaniem jest ciekawszy i jednocześnie pasuje do koloru okien (orzech) w tle?

TAR
13-09-2012, 16:36
barwowo muskat, choc mi z tych 3 najbardziej podoba sie mocca :)

renata400
13-09-2012, 16:46
Według mnie do okien najbardziej pasuje muskat;)

ankara
14-09-2012, 17:16
Czy jest ktoś z forumowiczów z okolicy Krakowa, na etapie instalacji wod-kan i co.?
Bardzo proszę o kontakt tel. 660 888 660
lub email: [email protected]
(rodo 6)

Konto usunięte na żądanie
14-09-2012, 20:51
Ankara napisz o co chodzi bo to co napisales sugeruje, ze chcesz temu komus je wykonac.

ankara
14-09-2012, 21:08
Ankara napisz o co chodzi bo to co napisales sugeruje, ze chcesz temu komus je wykonac.

Jestem na etapie dobierania optymalnego rozwiązania dla siebie, i proszę tylko osoby będące w podobnej sytuacji o konsultacje odnośnie zastosowanych (planowanych) rozwiązań...

heniuś
16-09-2012, 06:32
Siema. U nas porazek ciąg dalszy. Dach obity łatami. Dachówki brak. Majstry pojechali na inna robote. Co myslicie nad pomyslem aby dac 3 okna dachowe obok siebie w pokoju nad garazem podwojnym?

Mi tak architekt sam przerobił bo usunąłem okno w tym pomieszczeniu!
od stron sąsiada ;-) wygląda to ciekawie na projekcie, okna będe montował w przyszłym rygodniu
to jak coś daj znać, prześlę fote!

heniuś
16-09-2012, 06:42
Wrzucę kilka zdjęć naszego Rodoska, kończy się lato żona prosiła żebym uwiecznił jej kwiaty.
Może komuś spodoba się nasza aranżacja :-) . Lato już prawie minęło , miło spędzało się czas
w przydomowym zaciszu. Teraz czeka nas ogrodzenie domku, chociaż bez ogrodzenia było tak fajnie.
Chcemy powiększyć rodzinę o czworonoga, a to wymaga zamknięcia domu ogrodzeniem.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli rodosków :-)


Morhy!
A co to za kamień masz wyłozony na tarasie?
Jak to się nazywa?? i czy to drogei jest??
Bardzo mi się podoba ;-) mam dość płytek....

heniuś
16-09-2012, 07:33
mWilQ ma rację z tym obklejaniem płytkami.
Ze swojej strony jeszcze dodam, że na tym etapie nie oszczędzaj na materiale.
U nas kominy są z pełnej cegły - i to z tej dobrej (drogiej bo po 1,12 zł/szt - była też po 0,60zł/szt, która rozpadała się w ręku) ponad dach idzie cegła klinkierowa (w sumie na 3 kominy poszło ok 1000 szt klinkieru i coś ok 2000 szt zwykłej cegły)
Komin do kominka zaczyna się od pierwszego piętra- u mnie w dzinniku masz pokazane jak to jest zrobione.

Helo!
słuchaj ja mam do ciebie pytanie,
bo ty lekko przerobiłeś schody i wpuściłeś
"półpiętro nad garaż! "??
Co będziesz robił pod schodami? tymi z parteru na garaż?
pod nimi zostaje sporo miejsca.. masz jakiś pomysł na to?

Konto usunięte na żądanie
16-09-2012, 08:49
Robimy tam spizarke. Z dolnej lazienki zrobilismy kibelek. tak wiec bedzie calkiem spore pomieszczenie.

TAR
16-09-2012, 16:24
Mi tak architekt sam przerobił bo usunąłem okno w tym pomieszczeniu!
od stron sąsiada ;-) wygląda to ciekawie na projekcie, okna będe montował w przyszłym rygodniu
to jak coś daj znać, prześlę fote!

jak ci zima snieg dachowe zasypie to bedzie z lekka ciemnica ;)

Konto usunięte na żądanie
16-09-2012, 17:42
jak ci zima snieg dachowe zasypie to bedzie z lekka ciemnica ;)

No chyba, że zastosuje mate grzewczą :)

Heniuś- tak to wygląda z tą spiżarką:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap2.jpg

W kwestii schodów to ostatnio natknąłem się na ciekawe schody:

http://img859.imageshack.us/img859/4541/p1030861.jpg

Ciekawe rozwiązanie schodów pojawiło się też tutaj- ktoś zrobił drewniane schody ażurowe dzęki temu salon zrobił się bardziej kwadratowy bo optycznie doszło sporo miejsca.

heniuś
17-09-2012, 07:32
No chyba, że zastosuje mate grzewczą :)

Heniuś- tak to wygląda z tą spiżarką:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap2.jpg

W kwestii schodów to ostatnio natknąłem się na ciekawe schody:

http://img859.imageshack.us/img859/4541/p1030861.jpg

Ciekawe rozwiązanie schodów pojawiło się też tutaj- ktoś zrobił drewniane schody ażurowe dzęki temu salon zrobił się bardziej kwadratowy bo optycznie doszło sporo miejsca.

Wielkie dzięki za pomoc!
Teraz się bujam z odkurzaczem centralnym,
trochę się tego boję że zrobie i coś będzie nie tak...
zastanawiam się jak z tymi maksymalnymi długościami
bo każdy co innego podaje... a ja chciałem zastosować zamiast jednostki profecjonalnej,
jakiś odkurzacz przemysłowy koło 500zł... Ma ktoś jakieś doświadczenie w rodku?

Morpheusz1
17-09-2012, 09:53
do "heniuś"
Kamień z lokalnego urobku jest to odmiana twardego łupka czasem z dodatkiem piaskowca. Płaciłem za niego jakieś 45 zł /m2, można go kupić na składach kamienia w okolicy Nowego Sącza. Zdecydowaliśmy się na kamień bo jakoś kotka czy płytki nie przemawiały do nas szczególnie. I to był według nas trafny wybór.

Konto usunięte na żądanie
17-09-2012, 19:06
Nareszcie mamy dachówkę :) tylko 7 dni opóźnienia...

https://lh3.googleusercontent.com/-ooXw7_R0_0w/UFc--6MMeEI/AAAAAAAAE3Q/q12M9XozvtQ/s640/IMG039.jpg

mWilQ
17-09-2012, 19:10
Nareszcie mamy dachówkę :) tylko 7 dni opóźnienia...

https://lh3.googleusercontent.com/-ooXw7_R0_0w/UFc--6MMeEI/AAAAAAAAE3Q/q12M9XozvtQ/s640/IMG039.jpg

Szczęśliwi czasu nie liczą :D Wrzucaj na dach póki pogoda nas rozpieszcza.

margaret2011
18-09-2012, 09:20
Hej. Mieliście jakieś doświadczenia z ceramiką firmy Rea?

michur
18-09-2012, 09:38
Wrzucę kilka zdjęć naszego Rodoska, kończy się lato żona prosiła żebym uwiecznił jej kwiaty.
Może komuś spodoba się nasza aranżacja :-) . Lato już prawie minęło , miło spędzało się czas
w przydomowym zaciszu. Teraz czeka nas ogrodzenie domku, chociaż bez ogrodzenia było tak fajnie.
Chcemy powiększyć rodzinę o czworonoga, a to wymaga zamknięcia domu ogrodzeniem.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli rodosków :-)

Tych kamiennych wykończeń i tarasu "zazdraszczam" - cudo :-) Myślimy o podobnym wykończeniu schodów wejściowych.

Pozdrowienia.

TAR
18-09-2012, 09:48
Hej. Mieliście jakieś doświadczenia z ceramiką firmy Rea?


nie, ale maja ladne wzory :D zapytaj anuli_bl w watku lazienkowym, ona zawodowo zajmuje sie tematem lazienek wiec podpowie fachowo.

michalc
20-09-2012, 08:09
hej,

mam kolejne wyceny za SSO:
ekipa z wielkopolski 28 tyś za wymurowanie + 12 tyś za dach z deskami i papą.

ale skłaniamy się ku ofercie z naszej okolicy - niecałe 50 tyś z dachem deski+papa (z możliwością wybrania opcji z materiałem, o czym już pisałem). przy tej opcji nie będzie problemu z zakwaterowaniem ekipy itp.

przy okazji jeśli ktoś byłby chętny napisać ile kosztowały was materiały na SSO (i mniej więcej z czego budowaliście) to byłbym bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
mC

Konto usunięte na żądanie
20-09-2012, 09:57
michalc tu masz moje zestawienie kosztów
https://docs.google.com/file/d/0B9P7UmNKZ8x1VG1BYXN4WEN0ZEE/edit

Materiały - te najważniejsze:
Cegła porotherm 25 Wienerberger
Klinkier na komin Wienerberger Stratus
Cegły pełne na kominy- te najdroższe
Ceramika- Creaton Premion

TAR- czy to Ci czegoś nie przypomina? :)

https://lh5.googleusercontent.com/-HsjW4_uIFDA/UFsw2HVliQI/AAAAAAAAE7Q/QlViTxqMEM8/s912/IMG_0007.JPG

kojak139
20-09-2012, 13:35
[QUOTE=lokmen;5543125]michalc tu masz moje zestawienie kosztów
https://docs.google.com/file/d/0B9P7UmNKZ8x1VG1BYXN4WEN0ZEE/edit

Materiały - te najważniejsze:
Cegła porotherm 25 Wienerberger
Klinkier na komin Wienerberger Stratus
Cegły pełne na kominy- te najdroższe
Ceramika- Creaton Premion

TAR- czy to Ci czegoś nie przypomina? :)

Witam mam tą sama dachówkę kupowałem rok temu w trapez carbo. Ile płaciłeś za nia w tym roku?

TAR
20-09-2012, 14:02
tia, tylko mam wrazenie za ja mam inaczej zakonczenia porobione

Konto usunięte na żądanie
20-09-2012, 19:03
Witam mam tą sama dachówkę kupowałem rok temu w trapez carbo. Ile płaciłeś za nia w tym roku?

Dachówka podstawowa: 2,99
Dachówka skrajna L/P: 18,98
Gąsior podstawa 2.5/MB: 20,65
Gąsior początkowy: 74,40
Kominek wentylacyjny: 360,22 (rozbój w biały dzień)
CENY NETTO

Dziś dostaliśmy info listem, że będziemy mieli kontrolę budowy z Inspektoratu Nadzoru Budowlanego :( czy ktoś spotkał się z taką kontrolą?- nie wiem czego się spodziewać.

TAR
20-09-2012, 19:07
z taka kontrola spotkalam sie tylko przy donosiku, masz jakichs "zyczliwych" sasiadow. normalnie im sie to nie zdarza, doopek z krzesel nie chce sie ruszac ;)

eniac
21-09-2012, 20:49
WITAM WSZYSTKICH

Poszukuje opinii na temat drzwi firmy Clssen . Bardzo podoba mi się model Discavery - ale sprzedawca w sklepie w którym je widziałm był rozbrajająco nastawiony na sprzedaż i na pytanie o jakośc powiedział "JAK SIĘ UDA"???? o co chodzi?
Może ktoś ma takie drzwi???

pozdrawiam Mariola

TAR
22-09-2012, 09:41
my mamy classeny, nam sie udalo :D:D:D a na marginesie nie wiem o czym mowil ten sprzedawca ;)

Konto usunięte na żądanie
24-09-2012, 20:03
Dach zrobiony.

Jak by kogoś interesowało to acałkowity koszt pokrycia wyniósł 39 600.

michalc
25-09-2012, 15:24
Dach zrobiony.

Jak by kogoś interesowało to acałkowity koszt pokrycia wyniósł 39 600.

Gratulacje i dzięki za info. Dach okazały :)

My jesteśmy po słowie z p. Jackiem co oznacza, że jak się nie zdarzy trzęsienie ziemi to ekipę mamy wybraną :) A jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku ruszymy ze stanem zero :)

pozdrawiam
mC

oskarek
26-09-2012, 22:13
witam mam pytanko :no: co jest potrzebne do meldunku?
czy muszę mieć zrobione barierki na balkonach?
Pozdrawiam:yes:

michur
27-09-2012, 06:41
witam mam pytanko :no: co jest potrzebne do meldunku?
czy muszę mieć zrobione barierki na balkonach?
Pozdrawiam:yes:

Pewnie zależy od gminy. U nas na przykład wystarczy akt własności działki i dokument nadający numer domu, który to można otrzymać jeszcze przed budową. Czyli można się zameldować na gołej ziemi.

Lauren
27-09-2012, 08:12
Witam. Czy możecie zdradzić jakie macie kolory podbitek? zwłaszcza ci którzy mają ciemny dach(czarny lub grafitowy) z góry dziękuję:)

TAR
27-09-2012, 08:23
elewacja bialo szara, dach grafitowy, komin grafitowy, orynnowanie i obrobki grafitowe, okladziny taras, schody i balkony szare, okna, brama, drzwi, parapety orzech ciemny, nad(pod)bitka orzech ciemny

michur
27-09-2012, 08:24
Witam. Czy możecie zdradzić jakie macie kolory podbitek? zwłaszcza ci którzy mają ciemny dach(czarny lub grafitowy) z góry dziękuję:)

U nas jest "Pinia" i generalnie wszystkie drewniane elementy wewnątrz i na zewnątrz podobne do koloru stolarki okiennej - "złotego dębu".
Drugi raz chyba poszlibyśmy w szarości :)

Lauren
27-09-2012, 14:09
TAR i michur
prosiłabym o nazwe producenta farby i zdjęcie na którym widać jak sie to komponuje w całości i jak wygląda ten kolor?

TAR
27-09-2012, 14:33
Lauren, przykro mi ale nie udostepniam na forum zdjec z zewnatrz zamieszkanego domu.
kolor bejcy dobieralam na zywo porownujac z kawalkiem ramy okiennej, kazdy producent bejcy ma swoje odcenie danego koloru.

TAR
27-09-2012, 14:38
ale tu masz linka z galeria publiczna zdjec rodkow , jedno prawie idealnie odwzorowuje moja kolorystyke, mimo ze to nie moj dom :)

http://archon.pl/projekty-domow-realizacje-lista/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a?id=468

80mariusz80
27-09-2012, 15:05
Witam. Czy możecie zdradzić jakie macie kolory podbitek? zwłaszcza ci którzy mają ciemny dach(czarny lub grafitowy) z góry dziękuję:)
U mnie Bondex sosna oregońska ale się nie wstrzeliłem - okna mam jaśniejsze. Później kupiłem Sadolin kukurydza 94 i to jest kolor który nam się najbardziej podoba i jest najbardziej zbliżony do stolarki okiennej (profil Bruegmann oregon 52).
Pozdrawiam.

michur
27-09-2012, 17:33
TAR i michur
prosiłabym o nazwe producenta farby i zdjęcie na którym widać jak sie to komponuje w całości i jak wygląda ten kolor?

Wszystkie zdjęcia, które udostępniam są w moim dzienniczku - zerknij sobie jeśli chcesz :) Ciągle jeszcze nie mamy dokończonej elewacji, więc szału nie ma.
Podbitkę mamy sosnową, malowaną dwukrotnie (będzie jeszcze raz przy okazji robienia tynku).
Producent lazury to, o ile mnie pamięć nie myli, Xylomal. To chyba jakiś "marketowy" producent - kupowaliśmy w Castoramie.

Taras mamy olejowany - Sadolin superdeck Teak na drewnie modrzewiowym. Chyba jest bardziej podobny do złotego dębu.

slavex17
28-09-2012, 22:45
Witam, kupiłem projekt domu w rododendronach 6, chciałbym zakupić stal, tam w projekcie pisze ze trzeba kupić drut 6,8 i żebrowaną 8,10,12,16, czy Wy też kupowaliście takie średnice czy sama 6 i żebrowana 12 wystarczy? Nie rozumiem na co ma iść ta 8 i 10,

Sosnów
29-09-2012, 07:17
Witam, kupiłem projekt domu w rododendronach 6, chciałbym zakupić stal, tam w projekcie pisze ze trzeba kupić drut 6,8 i żebrowaną 8,10,12,16, czy Wy też kupowaliście takie średnice czy sama 6 i żebrowana 12 wystarczy? Nie rozumiem na co ma iść ta 8 i 10,

U nas na Rodka 6P z garażem poszerzonym o 1 metr weszło:
walcówki 6-ki 250 kg
żebrówki 8-ki 650 kg
żebrówki 12-ki 4,7 tony
a do tego 53 kg drutu wiązałkowego.

slavex17
29-09-2012, 08:47
U nas na Rodka 6P z garażem poszerzonym o 1 metr weszło:
walcówki 6-ki 250 kg
żebrówki 8-ki 650 kg
żebrówki 12-ki 4,7 tony
a do tego 53 kg drutu wiązałkowego.

Tylko nie rozumiem w tym projekcie tego że fo fundamentów ma isc 8 żebrowana. 12 i 6 rozumiem ale po co ta 8, I to jeszcze narysowane jest tak jakby od ławy szła ta 8 w góre tak jak bloczki. Może mi ktoś rto wyjaśnić?

Konto usunięte na żądanie
29-09-2012, 20:16
Może chodzi o miejsca w którym są słupy na parterze.

kojak139
29-09-2012, 21:01
Witam
Ile metrów podbitki mniej więcej potrzeba na rodo 6 g2?
Zmiezryłem i wyszło mi około 78 metrów i wydaje się że to mało. Ma ktoś może to policzone u siebie???

bozenm
30-09-2012, 13:17
u nas w rodo 2g poszerzonym o 80 cm poszło 100 m podbitki i zostało niewiele ścinek

ArKaMa
30-09-2012, 15:56
Witam
Ile metrów podbitki mniej więcej potrzeba na rodo 6 g2?
Zmiezryłem i wyszło mi około 78 metrów i wydaje się że to mało. Ma ktoś może to policzone u siebie???

Rodo 6 g2 (poszerzony dom o 1,8m i garaż o 0,5m) poszło prawie 100m2.

margaret2011
01-10-2012, 09:58
Hej. Poradźcie jakie macie wymiary grzejników łazienkowych?
Nie chcę przesadzić z rozmiarem.

slavex17
01-10-2012, 19:17
Witam, w projekcie jest zaznaczone że od ławy trzeba wypuścić w góre takie pręty z 8 żebrowanejone maja 122cm. Nie mam pojecia jakie mają zadanie. Czy Wy też dawaliście te pręty?

TAR
02-10-2012, 07:32
Hej. Poradźcie jakie macie wymiary grzejników łazienkowych?
Nie chcę przesadzić z rozmiarem.

hej, jesli nie masz podlogowki to raczej dobieraj grzejnik wg. zapotrzebowania mocy grzewczej niz wymiaru.
ja mam drabinki, dzis bym zrobila plytowe, wycieranie kurzu z drabinek doprowadza mnie do bialej goraczki :)

margaret2011
02-10-2012, 10:28
hej, jesli nie masz podlogowki to raczej dobieraj grzejnik wg. zapotrzebowania mocy grzewczej niz wymiaru.
ja mam drabinki, dzis bym zrobila plytowe, wycieranie kurzu z drabinek doprowadza mnie do bialej goraczki :)

Hej. Mam podłogówkę więc moc nie jest istotna tylko wygląd estetyczny i możliwość dosuszania ręczników.
A jakie Ty masz wymiary? Jaka firma, model?
PS. Płytowe są droższe:(

TAR
02-10-2012, 10:52
ja nie mam podlogowki wiec dobierane byly do mocy, wymiarow nie pamietam to bylo juz tak dawno:cool: chyba z Kermi B20R (cos mi majaczy ze jden ok.1,2x65, drugi 1,2x55, trzeci 750x45 - ale glowy nie dam) gdybym nie chciala sie pozbyc Rodka, to zmienialabym juz na plytowe ozdobne. nie susze na nich recznikow, bo raz ze nie ma potrzeby (reczniki super schna na wieszakach) a dwa jak dla mnie wyglada to ohydnie, takie wiszace szmaty na grzejnikach (jakkolwiek ladne nie bylyby te reczniki :) ) - bez urazy milosnikow wieszania recznikow na drabinkach :)

margaret2011
02-10-2012, 11:56
Ok. Jasne każdy ma inne poczucie estetyki.
A tak na marginesie zapytam, wobec braku podłogówki masz wystarczająco ciepło w łazienkach? W jednej z łązienek masz dwa grzejniki?
Chcesz się pozbyć RODKA????

TAR
02-10-2012, 12:25
Ok. Jasne każdy ma inne poczucie estetyki. :D


A tak na marginesie zapytam, wobec braku podłogówki masz wystarczająco ciepło w łazienkach?
tak, jest wystarczajaco cieplo, w lazience dolnej grzejnik zakrecony caly rok a w gornej pod kaflami idzie caly wezel c.o. wiec dodatkowo ogrzewa (tak jakbym miala ekstra podlogowke) jeden grzejnik wystarcza


W jednej z łązienek masz dwa grzejniki?
nie, trzeci grzejnik jest dodatkowo jako rezerwa w pralnio/kotlowni


Chcesz się pozbyć RODKA????
i to jak najszybciej, planujemy nowa budowe z innym projektem :) a co chcesz kupic? stan bdb, wyposazenie rowniez, ogrod i ogrodzenie zrobione :D

mWilQ
02-10-2012, 12:28
:D


tak, jest wystarczajaco cieplo, w lazience dolnej grzejnik zakrecony caly rok a w gornej pod kaflami idzie caly wezel c.o. wiec dodatkowo ogrzewa (tak jakbym miala ekstra podlogowke) jeden grzejnik wystarcza


nie, trzeci grzejnik jest dodatkowo jako rezerwa w pralnio/kotlowni


i to jak najszybciej, planujemy nowa budowe z innym projektem :) a co chcesz kupic? stan bdb, wyposazenie rowniez, ogrod i ogrodzenie zrobione :D

Puść na priva informacje o cenie :) Ogród u Ciebie podnosi wartość i to pewnie sporo.

TAR
02-10-2012, 13:32
mWilQ - jeszcze nie teraz :) na razie jestem na etapie posrednikow, wybieramy biuro, ktore nas bedzie reprezentowac i wynegocjuje najlepsze warunki

mWilQ
02-10-2012, 13:34
mWilQ - jeszcze nie teraz :) na razie jestem na etapie posrednikow, wybieramy biuro, ktore nas bedzie reprezentowac i wynegocjuje najlepsze warunki

Ok, to trzymam kciuki za jak najlepsze dla Was warunki. Szkoda tylko, że teraz taka lipa z kredytami i w sumie z cenami nieruchomości. Gdyby nie to, klienci pewnie bili by się o ten ogród :D

TAR
02-10-2012, 13:40
wiesz, az tak bardzo nie spieszy, zwlaszcza ze klient nas zrobil z dzialka i dalej poszukujemy. ale chcemy byc w blokach startowych. a kto wie jak sie jeszcze potoczy, moze nic z tego nie wypali:rolleyes: w kazdym razie parterowka i taras z podcieniem to jest to co chcemy na dzien dzisiejszy.

Konto usunięte na żądanie
02-10-2012, 21:26
w kwestii sprzedaży domu w tym okresie to nie najlepszy pomysł bo ceny bardzo mocno pomaszerowały w dół.
Dla przykładu podam, że próbuję sprzedać niewielkie mieszkanie znajomej - od grudnia ubiegłego roku 2 wizyty i 1 (słownie JEDEN) telefon- a ogłoszenie jest w kilku okolicznych biurach. Ogólnie bryndza...

gosik102
02-10-2012, 22:12
Wracamy do budowy naszego Rodoska! Jescze raz dziękuję, już publicznie Michałowi (michur) za pomoc w kalkulacjach!
Pozdrawiam wszystkich
Małgosia z http://kropelkazmojegozycia.blogspot.com/

Konto usunięte na żądanie
03-10-2012, 09:52
Witam, kupiłem projekt domu w rododendronach 6, chciałbym zakupić stal, tam w projekcie pisze ze trzeba kupić drut 6,8 i żebrowaną 8,10,12,16, czy Wy też kupowaliście takie średnice czy sama 6 i żebrowana 12 wystarczy? Nie rozumiem na co ma iść ta 8 i 10,

Sprawdziłem w projekcie.
8 gładka jest na strzemiona
8 zebrowana jest na zbrojenie dodatkowe w płycie nad parterem- dokładnie balkon nad wejściem i nad tarasem oraz po szerokości domu w osi drzwi do garażu.

Na foto masz zaznaczone na czerwono 8 a na zielono 10

https://lh4.googleusercontent.com/-WoxJJHY8el8/UGweg5sURlI/AAAAAAAAFHM/bf9RR6bkXM8/s512/1.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-ReSZ0CkbJEA/UGweg6UDkXI/AAAAAAAAFHI/O6bwknjc_OU/s640/2.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-L2XqyVRh--4/UGwegwmxQhI/AAAAAAAAFHE/QhythWVLXMs/s640/3.jpg

margaret2011
03-10-2012, 11:15
Napiszcie jak wykończyć ocieplenie i elewację przy nadbitce drewnianej. Chodzi konkretnie o wentylację. Jaką kratkę zamontować, a może coś innego. Poradźcie

TAR
03-10-2012, 11:55
nadbitke to rozumiesz, ze krokwie sa na wierzchu? jesli tak to my mamy sciane podciagnieta styro prawie do samej gory ze szczelina wentylacyjnaok 2 cm od nadbitki, a zeby ladnie to wygladalo z dolu to na styro zamontowane sa drewniane listwy dziurkowane, od wewnątrz przyklejona siatka zeby osy nie wlatywaly

Konto usunięte na żądanie
04-10-2012, 18:01
Witam.

Czy ktoś z Was dysponuje jakimś kosztorysem i mógłby mi go wysłać? (email podam na PRIV)

Z góry dziękuję.

kojak139
04-10-2012, 20:32
A u mnie dziś założyli bramę Hormann kolor orzech 5000x2125 wyglada i działa super.;)

margaret2011
04-10-2012, 21:19
Tak mną ostatnio targają wątpliwości czy nie przepłaciłam za instalację co w rodku, moglibyście sobie przypomnieć jakie u Was były ceny, bez grzejników i wyposażenia kotłowni, ja mam na dole podłogówkę a na górze grzejniki.

Konto usunięte na żądanie
05-10-2012, 07:46
Podaj ile zaplacilas? - tez bede robil podlogowke na dole i u gory grzejniki. Przyda mi sie do kosztorysu...

TAR
05-10-2012, 07:51
margaret jak juz zrobione i zaplacone to nie masz sie czym dolowac, ze tak powiem kolokwialnie - pozamiatane :) :p

Nutka_
05-10-2012, 09:21
Witam.

Czy ktoś z Was dysponuje jakimś kosztorysem i mógłby mi go wysłać? (email podam na PRIV)

Z góry dziękuję.


Loko - chodzi Ci o taki kosztorys z archon czy o taki gdzie spisywaliśmy co ile kosztowało?
Mamy teraz taki stan deweloperski (elewacja gotowa, tynki i wylewki w środku, instalacje skończone) - taki zestaw mogę Ci wysłać.
Ewentualnie zestaw dla jakiejś konkretnej rzeczy która już robiliśmy - napisz na priv.

Pozdr

margaret2011
05-10-2012, 16:35
Może i pozamiatane, ale ekipa ktora robila u nas co bedzie robic jeszcze inne rzeczy wiec moze cos ponegocjuje?

Ratki
05-10-2012, 18:48
Cześć
Właśnie jesteśmy przed etapem wykończeniówki i rozważamy różne opcje. Dajemy sobie na decyzje cała zimę aby na wiosną ruszyć z "kopyta". Dzisiaj natknąłem się na ciekawy artykuł, poniżej link. Co sądzicie? Na co wy się zdecydowaliście? Na dole i w górnej łazience planujemy podłogówkę, na piętrze grzejniki w każdym pomieszczeniu.
http://muratordom.pl/dzial-dedykowany/miedz/roznica-kosztow-wykonania-instalacji-cieplej-i-zimnej-wody-uzytkowej-i-ogrzewania-podlogowego-w-domk,453_9333.html?podglad=1&page=0

Marcin

Konto usunięte na żądanie
05-10-2012, 19:36
Myślę, że jest to kolejny temat sponsorowany, z którego zyski czerpie tylko murator, a nie inwestor...

Ratki po Waszym dzienniku widać, że jesteście przed stanem "zero" :)

Ratki
05-10-2012, 20:17
Myślę, że jest to kolejny temat sponsorowany, z którego zyski czerpie tylko murator, a nie inwestor...

Ratki po Waszym dzienniku widać, że jesteście przed stanem "zero" :)

Lokmen też mam wrażenie że artykuł jest sponsorowany przez jedną z branż. Jednak chciałem podpytać o Wasze rozwiązania
Tak wiem dziennik zaniedbaliśmy ale obiecuję że nadrobimy zaległości, teraz mamy więcej czasu aby się tym zająć. SSO z pokryciem dachówką zakończyliśmy i jeszcze ogrodziliśmy naszą działkę co nie było proste ponieważ ma 2000m

pozdrawiam

slavex17
07-10-2012, 12:26
Przede wszystkim dziękuje lokmen za wyczerpującą odpowiedz:)
Mam jeszcze jedno pytanko. Z tego co widzę to ludzie fundamenty i bloczki wykonują w ten sposób:
140793
a w projekcie ten murek w środku w stronę koparki jest tylko do połowy i nie łączy się ze ścianą garażową. A tam gdzie koparka ma łyżke to jest w projekcie taki fundament jakby w kształcie schodów. Czy robić tak jak w projekcie czy warto tak jak na powyższym zdjęciu?

ArKaMa
07-10-2012, 13:41
Przede wszystkim dziękuje lokmen za wyczerpującą odpowiedz:)
Mam jeszcze jedno pytanko. Z tego co widzę to ludzie fundamenty i bloczki wykonują w ten sposób:
a w projekcie ten murek w środku w stronę koparki jest tylko do połowy i nie łączy się ze ścianą garażową. A tam gdzie koparka ma łyżke to jest w projekcie taki fundament jakby w kształcie schodów. Czy robić tak jak w projekcie czy warto tak jak na powyższym zdjęciu?

Ja zrobiłem tak:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=61590&d=1308329118
W projekcie ta ściana dochodzi do ściany garażu. posadzka w kotłowni jest na poziomie podłogi garażu i stąd ten schodek.

Konto usunięte na żądanie
07-10-2012, 19:41
Dokładnie.
Nie podobało mi się to, że w kotłowni (u mnie pralnia) po środku będą schody. Podejrzewam, że projektanci zrobili tak aby zwiększyć kubaturę kotłowni na piec gazowy.

A ja się męczę z tym całym kosztorysem do banku i powiem, że to nie jest takie proste w szczególności jak się to robi 1wszy raz. Ponawiam prośbę o przesłanie na maila (adres podam na prv) jeśli ktoś posiada.

heniuś
08-10-2012, 11:46
czas zamawiać okna,
i muszę się zdecydować czy będe miał rekuperator czy nie...
bo kna albo z nawiewem albo bez...

i tu duże pytanie! Czy opłaca się zainwestować te 12-15k
czy to tylko nowy biznes z któego nic nie wynika...

proszę o pomoc ludzi którzy albo już mają
albo coś więcej wiedzą namacalnie o tym temacie ;-)

Konto usunięte na żądanie
08-10-2012, 18:57
Powiem, że mam identyczny problem bo jak widzę jak to cuś działa u szwagra to stwierdzam, że szkoda kasy bo tylko wiatr robi- i nic więcej.

12-15 tysięcy?- to mało i to bardzo. Ok 10 000 kosztują same rury i zrobienie GWC. W miarę dobre urządzenie to koszt ok 10-15 tysi. (dodasz wszystkie pierdoły to wyjdzie ze 30 000)

Kolejną sprawą- moim zdaniem na minus- jest to, że jak wiadomo jeden lubi cieplej mieć w jednym pokoju podczas gdy w drugim np. teściowa :) chłodniej- przy tym urządzeniu zapomnij o takiej regulacji. Do tego drzwi z prześwitem dla cyrkulacji powietrza, noo i nie ma co ukrywać trochę prądu to też połyka. etc.

Dużym plusem jest zawsze świerze powietrze.
Tak więc sam jestem w kropce- obecnie bliżej mi do zrobienia samych rur i ew. kupienia reku "kiedyś" jak już będę miał znowu dużo kasy na koncie :)

TAR
08-10-2012, 19:07
lokmen te 30 tys. to spora przesada o dobre 8 tysi :D ;) przynajmniej na rodka, ja jestem zadowolona, a poniewaz nie musialam stawiac drugiego komina to koszt jeszcze sie obnizyl :)

asiakrzys
09-10-2012, 20:42
141166 Jesienne postępy :):):):)

rafaljezus
09-10-2012, 21:27
CZy zestawienie więżby dachowej w Rodo 6P z 1 garażem jest źle policzone w projekcie czy tylko mi sie wydaję? róznica ok. 3m3 Archon policzyl za mało

Konto usunięte na żądanie
10-10-2012, 18:14
Wiem, że w wersji 2g jest jakiś babol w kwestii więźby dachowej (my zamawialiśmy w/g projektu i było ok). 3m3 drzewa to bardzo dużo więc nie wierzę, że o tyle się pomylili. U nas poszło trochę ponad 8m3 więc wątpię aby pomyłka dotyczyła 1/3 ilości drzewa :)

Ancyk
10-10-2012, 19:06
lokmen napisz maila to Ci przeslę gotowy kosztorys do banku pozdrówka dla wszystkich już niedługo prześle wam fotki mojego domku za miesiąc przeprowadzka czekamy na kuchnię:)

80mariusz80
10-10-2012, 19:34
CZy zestawienie więżby dachowej w Rodo 6P z 1 garażem jest źle policzone w projekcie czy tylko mi sie wydaję? róznica ok. 3m3 Archon policzyl za mało
U mnie wyszło coś ~7 kubików. Nie odniosłem wrażenia, że za mało. Wręcz przeciwnie - zostało mi tyle, że część sprzedałem, część poszła na zadaszenie nad wejściem do piwicy (z zewnątrz) a część nadal leży na paletach pod folią : )

rafaljezus
11-10-2012, 08:45
znalezłem błąd, przenosząc dane do exela, exel miał swoje "propozycje" i stąd to zamieszanie. :)

Konto usunięte na żądanie
12-10-2012, 12:51
U nas problemów z prądem ciąg dalszy. Waśnie się dowiedziałem (okrężnymi drogami) że PGE dostało pozwolenie na budowę przyłącza i tu koniec dobrych wiadomości bo jak twierdzi wykonawca w tym roku raczej na pewno nie postawią trafo :( więc prądu nie będzie zgodnie z umową- i teraz nie wiem co robić. Chcieliśmy wziąć kredyt Rodzina na Swoim a ten kończy się prawdopodobnie z końcem roku. Jak wezmę kredyt w ciemno to nie mając prądu nie wstawię okien bo mi je zwyczajnie zapierniczą, a teriny poszczególnych etapów będą leciały. 3 lata czekania na prąd? To jakieś jaja...

mWilQ
12-10-2012, 13:08
Gdzieś Ty się wybudował, że tak wszystko kradną?

renata400
12-10-2012, 14:00
Strasznie długo, aż 3 lata? My złożyliśmy wniosek o przyłącz w marcu i jakiś miesiąc temu postawili nam skrzynkę na działce i teraz czekamy na rachunek. Ostatnio odwiedziła nas elektryka i po okazaniu im dowodu wpłaty musimy podpisać umowę o prąd docelowy :bye:

mWilQ
12-10-2012, 14:08
Strasznie długo, aż 3 lata? My złożyliśmy wniosek o przyłącz w marcu i jakiś miesiąc temu postawili nam skrzynkę na działce i teraz czekamy na rachunek. Ostatnio odwiedziła nas elektryka i po okazaniu im dowodu wpłaty musimy podpisać umowę o prąd docelowy :bye:

Troszkę inaczej wygląda sytuacja jak nie ma infrastruktury. Jak prąd jest dociągnięty do działki lub w jej pobliże, to mówimy nie o pracach, a o formalnościach.

Konto usunięte na żądanie
12-10-2012, 15:44
Gdzieś Ty się wybudował, że tak wszystko kradną?

W lesie Sherwood :) i teraz mnie napadają zbóje :)

Co do infrastruktury- najśmieszniejsze jest to, że 200m mam do złącza które dla mnie jak się okazało jest już wyczerpane- brak mocy na inne przyłącza. Miesiąc temu pod te złącze podłączyli sąsiada :( Z tą sprawą w poniedziałek idę do kierownika i jak trzeba będzie zarządam na piśmie uzasadnienia dlaczego jego podłączyli, a mnie nie- dodam tylko że umowę o przyłącze podpisałem jakiś rok przed niem.

michalc
12-10-2012, 16:43
u nas podłączenie prądu też idzie szybciej - na wisonę był wniosek o podłączenie a skrzynka ma się pojawić w przyszłym miesiącu. tylko, że u nas słup od którego będą do nas ciągnąć jest 1m od naszego płotu ;) no i dziś dzwonili w sprawie gazu - wygląda na to, że też wszystko na dobrej drodze. tylko pytanie gdzie jest nasze PNB??? (odpowiedź niestety jest oczywista i trywialna: utknęło w urzędzie na ustawowe 60 dni....).

lookmen powodzenia życzę i oby sie nie okazało, że "na układy..." eh.

mC

mWilQ
12-10-2012, 17:49
W lesie Sherwood :) i teraz mnie napadają zbóje :)

Co do infrastruktury- najśmieszniejsze jest to, że 200m mam do złącza które dla mnie jak się okazało jest już wyczerpane- brak mocy na inne przyłącza. Miesiąc temu pod te złącze podłączyli sąsiada :( Z tą sprawą w poniedziałek idę do kierownika i jak trzeba będzie zarządam na piśmie uzasadnienia dlaczego jego podłączyli, a mnie nie- dodam tylko że umowę o przyłącze podpisałem jakiś rok przed niem.

taaaa, to pozdrów Marion i Robina :D

Takie sytuacja z przyłączami potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. Nie zazdroszczę.
Zobacz jeszcze, czy nie ma innej opcji przyłączenia Twojej działki. U mnie w umowie z energetyką, dostałem wytyczne, żeby przyłączać się do konkretnego słupa (podali jego numer) i się okazało, że jest 400m od działki. Mocno mnie zastanawiało dlaczego wybrali właśnie tamten, a nie np te które są 60 i 80 metrów. Okazało się, że na jednej mapie nie mieli ich naniesionych ;) Polska rzeczywistość.

slavex17
12-10-2012, 22:08
Witam, zboczę lekko z tematu. Potrzebuje kupić jakiś agregat prądotwórczy na budowe. Taki żeby pociagnął betoniarke na siłe. Chciałbym wydać do 1000zł. Czy polecacie jakiś model?Moją uwagę zwrócił ten: http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-generator-3300w-230-400v-avr-i2701636497.html
A oto prace które ruszyły u mnie w poniedziałek i wtorek:)
141775141776

Konto usunięte na żądanie
12-10-2012, 22:10
taaaa, to pozdrów Marion i Robina :D

Takie sytuacja z przyłączami potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. Nie zazdroszczę.
Zobacz jeszcze, czy nie ma innej opcji przyłączenia Twojej działki. U mnie w umowie z energetyką, dostałem wytyczne, żeby przyłączać się do konkretnego słupa (podali jego numer) i się okazało, że jest 400m od działki. Mocno mnie zastanawiało dlaczego wybrali właśnie tamten, a nie np te które są 60 i 80 metrów. Okazało się, że na jednej mapie nie mieli ich naniesionych ;) Polska rzeczywistość.

U nas było podobnie bo w warunkach do przyłącza pierwotnie zakład zakładał że przyłącze będzie z istniejącego złącza, o którym wcześniej pisałem (200m) tyle, że w międzyczasie komuś zmieniła się koncepcja i tu dla mnie plus, bo zachowałem czujność. Gdyż bez naszej wiedzy ktoś sobie zmienił warunki przyłącza i postanowił nas podłączyć do istniejącewj stacji trafo i zbudować kabel o dł. ok 800m co dla nas oznaczało 37zł za każdy metr powyżej 200m czyli ok 17 000 zł. Na co oczywiście nie przystałem. Wyszedłem z propozycją, że załatwie kilku chętnych na drodze kabla i zrobią to na swój koszt na co przystali- i to tyle. Dalej to się ciągnie że mnie krew zalewa... ale nie odpuszczę.

Co do agregatu o którym pisze kolega wyżej to mam podobny czyli z tych tzw. tanich- nie nadają się do dłuższej pracy. Służa do tego aby je odpalić pokręcić bębnem kilka minut i wyłączyć a najlepiej w tym czasie lodem obłożyć jak Gołotę po 12 rundzie walki z Adamkiem...

3300W na trzech fazach. Szkoda że oszuści nie piszą że to coś ma zaledwie 750W dla napięcia 230V- piszą to co klient chce przeczytać. Ale jeśli masz zamiar z niego korzystać krócej jak rok to go w tym czasie nie żałuj żeby wysiadł w czasie gwarancji jak coś.

80mariusz80
13-10-2012, 08:33
opinie nt. innych urządzeń f-my Powermat są dość jednoznaczne
http://www.ciekawi.pl/powermat-opinie/
Za dobrej jakości agregat trzeba wybulić ok. 2-3x więcej niż masz przewidziane. Kiedyś pod uwagę brałem Hondę. Ponoć porządny jest też Pramac. Jak nie zależy Ci na jakości to bierz "chińczyka" na gwarancji póki jeszcze trwa ;)

slavex17
13-10-2012, 10:26
Właśnie czytałem te opinie, są masakryczne:) Chyba będę musiał dołożyć pare groszy na lepszy.
Jeszcze taki znalazłem, 2 lata gwarancji:
http://allegro.pl/agregat-generator-pradotworczy-3-63kva-germany-i2695072947.html

Musze kupić w ostateczności dzisiaj albo jutro bo od poniedziałku chciałbym już ciągnąć bloczki w góre póki są pogody:) Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
13-10-2012, 17:15
Nie masz tam sąsiada, który ma prąd?. Ja wolałem kupić za 1000zł kabel (w sumie kupiłem go 2 razy bo raz mi go zapierniczyli zbóje, o których wyżej ) niż jakiś dziadowski agregat. Agregat później kupiłem na 230V też z allegro 1200W póki co działa ale starter już ze 2 razy naprawiałem.

slavex17 coś Ci pokażę jak robią ludzi w konia :)


* 3 x 230 V / 2.5 kW - trzy niezależne gniazda jednofazowe)

Większość ludzi którzy go kupią, podłączą do niego diaksa, który ma np. 1200W i dupa nie chodzi lub burczy - CZEMU? bo te 2,5 KW jest w sumie dla 3 faz, a diaksa podłącza się do 1 fazy, która ma ledwo 690W... Dla mnie taki sprzedawca to oszust do tego podaje moc w kVA żebyś się nie połapał...
Patrz ostatnie zdjęcie na gniazdku od 230V jest 3A co wg wzoru P=U*I daje 690W (230V*3A=690wat)

80mariusz80
14-10-2012, 08:21
Oszust mało powiedziane...
Slavex17 przeczytaj sobie opis aukcji - Germany, co ma sugerować że agregat jest niemiecki. Zresztą w opisie aukcji, oszust krzyczy że agregat jest prosto z Niemiec. Tymczasem firma nazywa się "German Import-Export", natomiast na agregacie jest naklejona nazwa firmy German (a nie Germany). Proszę sobie też zobaczyć ostatnie zdjęcie aukcji, na samym dole. Ostatni wers naklejki znamionowej: "Producent: #%@#$%@$#%#$%#". Żenada.

Blacky
14-10-2012, 09:32
a na pewno potrzebujecie agregat 3-fazowy? U nas całą budowę przeżyliśmy na 1 fazowych (najpierw ekipy a później kupiliśmy swój 2,6kW) ale taki prąd kosztuje duuużo paliwa. Te tanie 3 fazowe to nonsens i może się okazać że taniej będzie kupić zwykły i do tego 1 fazową betoniareczkę...

slavex17
15-10-2012, 16:51
Po kłopocie, kupiony 1 fazowy agregat z castoramy (2 lata gwarancji), do tego mam betoniarke 1100 i śmiga pięknie. OD jutra zaczynam bloczki ciągnąć w górę. Energetyka 18 miesiecy sobie dała na przyłącz:P W sumie mi sie nie spieszy bo za drogie są opłaty.

margaret2011
16-10-2012, 12:11
142401

Co sądzicie o kolorze tej elewacji?

80mariusz80
16-10-2012, 13:10
Kolory stonowane, spokojne, wyważone. Jednakże nie mój gust.

mWilQ
16-10-2012, 13:28
brakuje mi kontrastu, dla mnie mdłe, ale to pewnie kwestia gustu...

michur
16-10-2012, 13:32
142401

Co sądzicie o kolorze tej elewacji?

A mnie się z kolei podoba :)
Ładnie spasowane kolory.
Praktycznie, prosto i elegancko.
Nie mogę się natomiast zdecydować czy podobają mi się te kreski - boniowania ;)

TAR
16-10-2012, 13:56
kolor nie jest najgorszy, elewka jest stonowana, choc to nie moje klimaty (biel + szarosc) za to fajowe te bonie/kreski, mnie sie bardzo podobaja gdyby nie one to byloby dopiero mdlo i nudno.

michur
16-10-2012, 14:21
Żeby było kontrastowo zawsze można iść w czerwoną dachówkę i żółte ściany ;-)

margaret2011 nie ma jeszcze takich detali jak balustrady i taras, które pewnie trochę namieszają.
Ogólnie zagospodarowanie najbliższego terenu przy domu - jakaś opaska, trawka czy coś też zrobią swoje.

Mnie się coraz bardziej podoba ale kresek bym jednak nie robił ;-)

margaret2011
16-10-2012, 16:01
Dzięki za wszystkie opinie. Ja osobiście jestem zwolennikiem stonowanych kolorów, raczej nie kontrastowych i nie zdecydowanych, ale muszę przyznać rację mWilQ że wyszło trochę mdło. Teraz zastanawiam się nad nad balustradami. Pierwotnie miały być proste stalowe. Może macie jakieś sugestie.
Proszę o propozycje.

margaret2011
16-10-2012, 16:11
A bonie (które ponośc już są niemodne) miały służyć do osiągnięcia efektu optycznego rozciągnięcia budynku, bo z uwagi na to że ściana kolankowa została podwyższona o dwa pustaki dom trochę się wyciągnął do góry.

margaret2011
17-10-2012, 19:28
Hej. Macie jakieś propozycje balustrady?

michalc
18-10-2012, 07:43
A bonie (które ponośc już są niemodne) miały służyć do osiągnięcia efektu optycznego rozciągnięcia budynku, bo z uwagi na to że ściana kolankowa została podwyższona o dwa pustaki dom trochę się wyciągnął do góry.

mi się podoba, choć pewnie bym wybrał kolor lekko jaśniejszy. a co do boni to trzeba powiedzieć, że spełniają swoją rolę znakomicie bo dom wygląda proporcjonalnie, ładnie ;)

michalC