PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

TAR
22-12-2012, 18:09
jesli zakladajac "dom" mozemy potraktowac mieszkanie to bedzie nasze 4 miejsce na ziemii a dom drugi i chcialabym by byl ostatnim :D dzialka prawie 1600 m2 o cenie nie chce pisac na forum ale nie byla zabiajajaca jak za taka dzialke z uzbrojeniem (prad, woda, gaz, kanaliza)i w dobrym miejscu w otoczeniu lasow i nowych ladnych domow oraz dobrym dojazdem.

a ja juz nie chce schodow, skosow itp. parterowka bedzie ok. no i mlodsi nie jestesmy a plecy coraz mocniej dokuczaja

Konto usunięte na żądanie
22-12-2012, 20:08
Gratuluje Wam wytrwałości. Mi szkoda by było na to czasu.

TAR
22-12-2012, 20:34
dzieki, moze i czasu szkoda ale jak mam meczyc sie w rodosie to wole spelnic jedne z kolejnych marzen :D co ciekawe glownie zalezy mi na ogrodzie, w takim otoczeniu nie moze nie wyjsc:rolleyes:

Wszystkim rodkowiczom zycze wesolych i spokojnych Świat, niech Wasze budowy szybko posuwaja sie do przodu, obyscie mieli jak najmniej problemow z wykonawcami, a takze zycze udanych wyborow i pierwszych Swiat w nowych domach :)

margaret2011
26-12-2012, 20:59
dzieki, moze i czasu szkoda ale jak mam meczyc sie w rodosie to wole spelnic jedne z kolejnych marzen :D co ciekawe glownie zalezy mi na ogrodzie, w takim otoczeniu nie moze nie wyjsc:rolleyes:

Wszystkim rodkowiczom zycze wesolych i spokojnych Świat, niech Wasze budowy szybko posuwaja sie do przodu, obyscie mieli jak najmniej problemow z wykonawcami, a takze zycze udanych wyborow i pierwszych Swiat w nowych domach :)

TAR a przepraszam co Ci się nie podoba w Twoim obecnym ogrodzie?

TAR
26-12-2012, 21:05
TAR a przepraszam co Ci się nie podoba w Twoim obecnym ogrodzie?

:D:D:D generalnie bardzo mi sie podoba:p pasuje do obecnego domu ale...

jest skonczony
mam nowa wizje
i.... ochote na stworzenie czegos nowego :D nosi mnie po prostu

aroz75
27-12-2012, 12:21
TAR: mam takie jedno pytanko, mamy te same piece Junkersa, problem w tym,że ten mój jest jakoś tak ustawiony,że grzeje praktycznie jak chce. Często dogrzewam dom kominkiem. Mimo tego,że mam temperaturę na pogodówce ustawioną np. na 21 stopni, czujnik wewnętrzny wskazuje temp. 23 stopnie,to piec dalej grzeje.Chyba powinien wtedy się wyłączyć?jak jest u Ciebie?

TAR
27-12-2012, 12:29
nie mam zielonego pojecia, ja mam grzejniki i temp. ustawiam na termostatach. po osiagnieciu zadanej temp piec normalnie sie wylacza. moze u ciebie zalacza sie dodatkowo w momencie podgrzewania cwu i stad moze te czasowe wrazenie niestabilnej pracy

margaret2011
27-12-2012, 12:37
TAR: mam takie jedno pytanko, mamy te same piece Junkersa, problem w tym,że ten mój jest jakoś tak ustawiony,że grzeje praktycznie jak chce. Często dogrzewam dom kominkiem. Mimo tego,że mam temperaturę na pogodówce ustawioną np. na 21 stopni, czujnik wewnętrzny wskazuje temp. 23 stopnie,to piec dalej grzeje.Chyba powinien wtedy się wyłączyć?jak jest u Ciebie?

a na czym ustawiacie tę temp. 21 st.?

TAR
27-12-2012, 12:47
pewnie na sterownikach pokojowych

aroz75
28-12-2012, 06:27
tak,dokładnie,mam dodatkowy sterownik w pokoju, piec podczas grzania CWU podgrzewa tylko wodę z zasobnika, ja mam podłogówkę na dole i grzejniki na górze, problem w tym, że w mojej okolicy 2 serwisantów Junkersa to "wielkiej klasy fachowcy" i są tak zajęci,że do byle korekty ustawień nie chce im się przyjeżdżać, jakbym zadzwonił,że piec się zepsuł (jest na gwarancji) ,to przyjechaliby na drugi dzień,bo za taką robotę Junkers im dobrze zapłaci

TAR
28-12-2012, 13:53
kurcze ja nie wiem czy to kwestia ustawien, moze twoj piec jest rzeczywiscie walniety. a jak piszesz ze caly czas pracuje to znaczy ze pali sie lampka poboru gazu czy tylko slychac prace pompy?

Konto usunięte na żądanie
28-12-2012, 14:50
Pytanie co rozlacza ów sterownik pokojowy. Bo jeśli piec ma ustawione, że ma trzymać temp. wody CWU na poziomie 55stC a Pompka od cyrkulacji chodzi cały czas do tego Pompka od podlogowki etc. to i temp. Na piecu spada więc się odpala.

gosik102
28-12-2012, 18:32
jesli zakladajac "dom" mozemy potraktowac mieszkanie to bedzie nasze 4 miejsce na ziemii a dom drugi i chcialabym by byl ostatnim :D dzialka prawie 1600 m2 o cenie nie chce pisac na forum ale nie byla zabiajajaca jak za taka dzialke z uzbrojeniem (prad, woda, gaz, kanaliza)i w dobrym miejscu w otoczeniu lasow i nowych ladnych domow oraz dobrym dojazdem.

a ja juz nie chce schodow, skosow itp. parterowka bedzie ok. no i mlodsi nie jestesmy a plecy coraz mocniej dokuczaja

Gratuluję decyzji o budowie!
Ja marzę o tym, żeby zacząć na wiosnę. Tylko boję się, że finansów nie wystarczy.... Ale jesteśmy coraz bliżej...
Pozdrowionka!!!

gratym
31-12-2012, 15:34
Witam wszystkich! Mamy zamiar budować dom, od samego początku poszukiwania projektu podobał mi się Rodendron6, ale wczoraj znajdując i czytając to forum nabrałam mnóstwo wątpliwości. Myślę, że jest on mało funkcjonalny. Przestał podobać mi się wykusz i kuchnia. dodam, że jesteśmy sporą rodzinką na dzień dzisiejszy mamy dwóch synów 13 i 10 oraz w drodze są bliźniaki. Salon jest mały, kuchnia wydaje się ciasna patrząc na wasze wnętrza i wolałabym mieć stół bliżej kuchni. Może ktoś doradzi fajniejszy projekt. Dodam, że lubię styl rustykalny, więc nowoczesne projekty odpadają. Marzę o takim ciepłym, wiejskim, zwykłym domu, bez udziwnień, zatem prosta bryła i przede wszystkim funkcjonalność. Proszę życzliwych o pomoc.

mWilQ
01-01-2013, 11:10
Witam wszystkich! Mamy zamiar budować dom, od samego początku poszukiwania projektu podobał mi się Rodendron6, ale wczoraj znajdując i czytając to forum nabrałam mnóstwo wątpliwości. Myślę, że jest on mało funkcjonalny. Przestał podobać mi się wykusz i kuchnia. dodam, że jesteśmy sporą rodzinką na dzień dzisiejszy mamy dwóch synów 13 i 10 oraz w drodze są bliźniaki. Salon jest mały, kuchnia wydaje się ciasna patrząc na wasze wnętrza i wolałabym mieć stół bliżej kuchni. Może ktoś doradzi fajniejszy projekt. Dodam, że lubię styl rustykalny, więc nowoczesne projekty odpadają. Marzę o takim ciepłym, wiejskim, zwykłym domu, bez udziwnień, zatem prosta bryła i przede wszystkim funkcjonalność. Proszę życzliwych o pomoc.

Mam wersje z jednym garażem. Powiększyłem salon o gabinet i tego zabiegu nie żałuję. Szkoda, że nie zamieniłem miejscami drzwi tarasowych z oknem, wtedy ustawienie mebli byłoby mniej problematyczne. Ciężko powiedzieć, czy żałuję wyboru - raczej nie, ale dzisiaj wybierałbym dom zupełnie w innych kategoriach. Rodo jest ładny, urzekł mnie jego wygląd zewnętrzny. W środku ma dobre rozmieszczenie pokoi na piętrze. Jednak dół wydaje mi się za mały... brakuje pomieszczenia gospodarczego, większego garażu, pralnio suszarni. Może w wersji z dwoma garażami dałoby się to wszystko pomieścić. Sami musicie zdecydować.

Dzisiaj szukałbym czegoś parterowego, z lepszym salonem w którym spędzałbym dzień (teraz siedzimy w gabinecie - pokoju nad garażem). Z dużym garażem i pomieszczeniem do którego mógłbym się dostać od strony ogrodu.

TAR
01-01-2013, 14:51
ten projekt nie jest taki najgorszy przy paru zmianach jest calkiem funkcjonalny. ma relatywnie duzo sypialni przy swej wielkosci i one wcale nie sa takie male, rodek ma tez dosc spore i latwo ustawne lazienki.
w przeciwienstwie do mWilQa mam wejscie od ogrodu do garazu poprzez pomieszczenie gospodarcze (choc wiekszosc robi tam kotlownie) kotlownie mam zgodnie z projektem i tam tez jest pralnia - ale ja mam gaz wiec bylo latwo i czysto. kiedy szukalam projektu niewiele z nich spelnialo warunki planu zagospodarowania, do tego wymiary dzialki. wiec rodek byl najlepszym na owa chwile projektem.

dzis mamy nowe plany, nowa dzialke i nowy projekt, bardziej przemyslany i odpowiadajacy naszym potrzebom - oczywiscie tez uwagledaniajacy pare solidnych zmian pod katem naszego uzytkowania i doswiadczen w rodku. no i oczywiscie parterowka :)

gratym nikt za was projektu nie wybierze, musicie uwzglednic plan zagospodarowania lub wz, wielkosc i usytuowanie dzialki, przeszukac cala baze projektow uwzgledniajaca wasze konkretne potrzeby. a jak juz zacznie cos sie wylaniac, to moze wtedy zwroc sie o pomoc, zeby inni dostrzegli plusy i minusy danego projektu. najlepiej jednak zaloz swoj wlasny watek, w ktorym chetni mogliby wam pomoc :)

gratym
01-01-2013, 20:36
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jestem już przekonana, że Rodo nie spełnia naszych oczekiwań. Wiem, że musimy sami zdecydować, działkę mamy 1000m2, więc możemy poszaleć, ale nie chodzi nam również o wybudowanie kolosa, który potem trzeba utrzymać, a po latach opustoszeje bo dzieci się wyprowadzą. ale juz dzisiaj wiem na pewno, że rodo ma dla nas stanowczo kiepski dolny układ. Analizujemy już zupełnie inny projekt i trzeba wybrać się w końcu do architekta i zobaczyć co on jako ekspert zaproponuje. Pozdrawiam wszystkich Rodendronów i życzę wszystkiego dobrego.

mWilQ
01-01-2013, 21:30
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jestem już przekonana, że Rodo nie spełnia naszych oczekiwań. Wiem, że musimy sami zdecydować, działkę mamy 1000m2, więc możemy poszaleć, ale nie chodzi nam również o wybudowanie kolosa, który potem trzeba utrzymać, a po latach opustoszeje bo dzieci się wyprowadzą. ale juz dzisiaj wiem na pewno, że rodo ma dla nas stanowczo kiepski dolny układ. Analizujemy już zupełnie inny projekt i trzeba wybrać się w końcu do architekta i zobaczyć co on jako ekspert zaproponuje. Pozdrawiam wszystkich Rodendronów i życzę wszystkiego dobrego.

Podrzuć linka do projektu.

gratym
01-01-2013, 21:43
http://www.dobredomy.pl/projekt/atlantyda/lustro może to będzie ten, po kilku istotnych zmianach, przeniesienie klatki schodowej, powiększenie salonu, pozbycie się spiżarki w tym miejscu, adaptacja pokoju nad garażem, kotłownia za garażem, elewacja jednolita, dwie lukarny małe na tyłach. Napisałam maila do projektanta, czekam na odpowiedź.

TAR
02-01-2013, 07:41
gratym bez obrazy ale nie podoba mi sie, salonik z jadalnia, pokoiki - wielkosci blokowej, 3 lazienki??? po co w takim mikrym domku? nie jestem pewna czy to lepszy wybor jak rodek:rolleyes: nie podoba mi sie tez ten asymetryczny dach. jezeli szukacie czegos w podobnym stylu to spojrzcie na ten projekt, wg. mnie godny uwagi jesli nie chce sie parterowki :) :

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kiwi-n/m4dc3fc099895b,2273 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Farchon.pl%2Fgotowe-projekty-domow%2Fdom-w-kiwi-n%2Fm4dc3fc099895b%2C2273)

lub ktorys z tych z muratora - mnie osobiscie bardzo sie podoba http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?q=wariantowy&t=0 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fprojekty.muratordo m.pl%2Fsearch_results.htm%3Fq%3Dwariantowy%26t%3D0 )

JDIT
02-01-2013, 08:34
Witam, my budujemy rodo6 g2, w którym dokonaliśmy kilku zmian, które (moim zdaniem) znacznie poprawiły jego funkcjonalność:
1."wyciągnęliśmy "ściany salonu, rezygnując z wykusza , czyli uzyskaliśmy dzięki temu prawie kwadratowy salon i dużo większą kuchnię - nie musieliśmy rezygnować ze spiżarni (wg mnie mogliśmy jeszcze nieco wysunąć ten salon, ale i tak jest dużo lepiej, niż w projekcie)
2. wejście do spiżarni jest "przelotowe", czyli od strony kuchni i od strony wiatrołapu - dzięki temu zakupy wylądują od razu w spiżarni - nie nosimy ich przez salon :wiggle:
3.Zostawiliśmy dolny pokój, jednak przenieśliśmy wejście do niego tak, aby było vis a vis drzwi wejściowych do domu
4. w wiatrołapie mamy wnękę na piec gazowy - nie mamy kotłowni, natomiast na tyłach garażu wydzieliliśmy pomieszczenie gospodarcze, obok którego znajdują się drzwi prowadzące do ogrodu
5 . U góry po kilku zmianach udało nam się stworzyć nad garażem sypialnię z garderobą oraz pralnię, do której wchodzi się przez łazienkę
6.ponadto mamy tam jeszcze 2 ogromne pokoje, które, gdybyśmy mieli taką potrzebę można podzielić nawet jeszcze na mniejsze pomieszczenia (zmieniliśmy nieco wejścia do nich oraz rozstawienie okien), 1 nieco mniejszy pokój i 2 dodatkowe garderoby ( jedna z nich spokojnie mogłaby "robić" za mały gabinet, ale my wolimy mieć tam garderobę:)
7.łazienka górna chyba bez zmian w stosunku do oryginału, jedynie znajdują się w niej drzwi wejściowe do pralni, do której z uwagi na różnicę poziomów schodzi się po 2 drewnianych schodkach
Także moim zdaniem jest to projekt, który ma potencjał, jednak trzeba chcieć go dostrzec :)
Pozdrawiam wszystkich "Rododendronowiczów" :bye:

michalc
02-01-2013, 10:40
http://www.dobredomy.pl/projekt/atlantyda/lustro może to będzie ten, po kilku istotnych zmianach, przeniesienie klatki schodowej, powiększenie salonu, pozbycie się spiżarki w tym miejscu, adaptacja pokoju nad garażem, kotłownia za garażem, elewacja jednolita, dwie lukarny małe na tyłach. Napisałam maila do projektanta, czekam na odpowiedź.

tutaj metrażowo salon raczej większy niż w rodo nie jest. my zrobiliśmy kilka zmian, aby nasz rodo miał większy salon i trochę inną kuchnię - mianowicie powiększyliśmy wykusz i zamieniliśmy miejscami kuchnię z gabinetem (jedyna wada to słynne "noszenie zakupów" skrajem salonu ;) ). i przy okazji zmiejszyliśmy komin przy kominku do 2 kanałów co pozwoli cofnąć kominek na ścianę. za spiżarkę posłuzy jakoś przestrzeń pod schodami.
dodatkowo podwójny garaż daje możliwość zrobienia fajnej garderoby-prasowalni a nawet pralni nad garażem (kolejna dyskusyjna sprawa to pranie na piętrze, ale przynajmniej nigdzie nie trzeba biegać z ciuchami bo mamy wszystko na tym piętrze - i pralnie i szafę...).

rodek idealny nie jest, ale my lepszego nie znaleźliśmy ;p dodam, że też docelowo myślimy o większej rodzince więc te wszystkie pokoje się przydadzą :) a parterówki z tego co mi się zdaje przy tej samej powierzchni użytkowej są droższe (i budowa i grzanie...).


pozdro
michalC

TAR
02-01-2013, 10:47
a parterówki z tego co mi się zdaje przy tej samej powierzchni użytkowej są droższe (i budowa i grzanie...).

niekoniecznie tak jest, wlasnie robie kosztorys na moj new projekt i mimo, ze dom metrazowo wiekszy, dach wiekszy to koszty wyjda porownywalne (oszczednosci na balkonach, balustradach, schodach, kominach :) nie mowie ze bedzie to 1:1 ale nawet jakby koszty parterowek byly wyzsze to maja jedna podstawowa zalete - nie maja tych cholernych schodow :D Po 2,5 roku od zamieszkania serdecznie ich nienawidze:evil:

namira
02-01-2013, 11:15
gratym,jezeli chce Ci się jeszcze szukać,to zerknij na stronę Dobre Projekty,są tam domy mało nowoczesne z wyglądu,raczej w wiejskim stylu o jakim pisalaś,że Ci odpowiada,np. W-25.12a

michalc
02-01-2013, 11:21
niekoniecznie tak jest, wlasnie robie kosztorys na moj new projekt i mimo, ze dom metrazowo wiekszy, dach wiekszy to koszty wyjda porownywalne (oszczednosci na balkonach, balustradach, schodach, kominach :) nie mowie ze bedzie to 1:1 ale nawet jakby koszty parterowek byly wyzsze to maja jedna podstawowa zalete - nie maja tych cholernych schodow :D Po 2,5 roku od zamieszkania serdecznie ich nienawidze:evil:

no tak, jest kilka punktów oszczędności. ja zwróciłem uwagę na duży dach i fundamenty... ;)

mam pytanko z innej beczki. chodzi o prąd na budowie. ostatnio zrobili nam skrzynkę w której wisi tylko pęk kabli. dostałem list, że muszę wypełnić wniosek o gotowości instalacji przyłączanej - domyślam się, że to nastąpi jak zbudowany będzie dom. pytanie jak sobie załatwić prąd na budowę (pomijam uśmiechy do sąsiada, bo to ostateczność ;) ).

mC

TAR
02-01-2013, 11:27
musisz podpisac umowe na dostawe pradu, najpierw na prad budowlany a jak bedziesz mial juz prad w budynku + oswiadczenie elektryka to mozesz zmienic na normalna taryfe

a co do parterowki to jest jeszcze kilka oszczednosci ktorych nie wymienilam, pomijajac fakt, ze chyba jest mniejsze ryzyko schrzanienia i fuszerki przez wykonawcow. do tego łatwiej i szybciej wykonac instalacje - jeden poziom i jeszcze pare innych plusow wiec summa summarum wyjdzie podobnie :)

Konto usunięte na żądanie
02-01-2013, 20:26
musisz podpisac umowe na dostawe pradu, najpierw na prad budowlany a jak bedziesz mial juz prad w budynku + oswiadczenie elektryka to mozesz zmienic na normalna taryfe

a co do parterowki to jest jeszcze kilka oszczednosci ktorych nie wymienilam, pomijajac fakt, ze chyba jest mniejsze ryzyko schrzanienia i fuszerki przez wykonawcow. do tego łatwiej i szybciej wykonac instalacje - jeden poziom i jeszcze pare innych plusow wiec summa summarum wyjdzie podobnie :)

No, podpisać umowę i czekać jak w naszym przypadku 3 lata (do złącza 200m)

michur
03-01-2013, 07:42
Ja o parterówkach wyobrażenie mam takie (może błędnie), że przy takiej samej ilości pokoi jak w pięrtrusach niestety sporo miejsca marnuje się w nich na ciągi komunikacyjne. No i ta powierzchnia zabudowy - nie zawsze jest gdzie poszaleć. Np. w naszym przypadku (piwnice) po podłogach jest prawie 300m^2 co dałoby 1/3 powierzchni działki. Do tego przepisowe odległości od granic, jakiś podjazd czy placyk postojowy i pozostaje mikro ogródek... tak, że 15-20a działki to pewnie jakieś sensowne minimum dla takiej zabudowy.
Rodek pod tymi względami jest bardzo kompaktowy, a schody przerobione na spocznikowe całkiem wygodne :-)

mWilQ
03-01-2013, 07:56
Ja o parterówkach wyobrażenie mam takie (może błędnie), że przy takiej samej ilości pokoi jak w pięrtrusach niestety sporo miejsca marnuje się w nich na ciągi komunikacyjne. No i ta powierzchnia zabudowy - nie zawsze jest gdzie poszaleć. Np. w naszym przypadku (piwnice) po podłogach jest prawie 300m^2 co dałoby 1/3 powierzchni działki. Do tego przepisowe odległości od granic, jakiś podjazd czy placyk postojowy i pozostaje mikro ogródek... tak, że 15-20a działki to pewnie jakieś sensowne minimum dla takiej zabudowy.
Rodek pod tymi względami jest bardzo kompaktowy, a schody przerobione na spocznikowe całkiem wygodne :-)

Ech ja mam spocznikowe, drewniane na betonowej konstrukcji i nie ustrzegło mnie to od zjechania po nich.

P.S. a kto zjechał, ten wie, że parterówka jest super :D

michur
03-01-2013, 08:07
Ech ja mam spocznikowe, drewniane na betonowej konstrukcji i nie ustrzegło mnie to od zjechania po nich.

P.S. a kto zjechał, ten wie, że parterówka jest super :D

Może masz coś nie tak z wymiarami stopni? Albo impreza była zbyt mocno zakrapiana ;-)

TAR
03-01-2013, 08:09
Ja o parterówkach wyobrażenie mam takie (może błędnie), że przy takiej samej ilości pokoi jak w pięrtrusach niestety sporo miejsca marnuje się w nich na ciągi komunikacyjne. No i ta powierzchnia zabudowy - nie zawsze jest gdzie poszaleć. Np. w naszym przypadku (piwnice) po podłogach jest prawie 300m^2 co dałoby 1/3 powierzchni działki. Do tego przepisowe odległości od granic, jakiś podjazd czy placyk postojowy i pozostaje mikro ogródek... tak, że 15-20a działki to pewnie jakieś sensowne minimum dla takiej zabudowy.
Rodek pod tymi względami jest bardzo kompaktowy, a schody przerobione na spocznikowe całkiem wygodne :-)

kazde rozwiazanie ma plusy i minusy, dla mnie schody to glowny minus, sensowne rozplanowanie ciagow komunikacyjnych nie musi byc wcale gorszym rozwiazaniem niz klatka schodowa w ktorej nic nie ustawisz. i w parterowkach skosow nie ma a jak robisz lany / terriva strop to i karton-gipsow robic nie trzeba :D


Ech ja mam spocznikowe, drewniane na betonowej konstrukcji i nie ustrzegło mnie to od zjechania po nich.

P.S. a kto zjechał, ten wie, że parterówka jest super :D

dokladnie, ja zjechalam i do dzis mam blizne po zszywaniu i problemy ze sciegnami, to glowny powod zmiany. i nie wazne czy spocznik ja zjechalam z tych 4 schodeczkow wyzej;) i wystarczylo by stracic przytomnosc i pozostawic odbicie schodow na plecach:sick:
podczas letniej burzy zdarzyla mi sie awaria swiatla gdy wlasnie bylam na schodach, to jak dziecko na pupie zjezdzalam powolutku. i to sie zdarza doroslym a jak dziecko tak gruchnie, az strach pomyslec:o

mWilQ
03-01-2013, 08:59
Może masz coś nie tak z wymiarami stopni? Albo impreza była zbyt mocno zakrapiana ;-)

Ja na trzeźwo się do nich nie zbliżam :)

A tak na poważnie, jakie by schody nie były, to jak się w skarpetach po nich lata, to problemem nie jest stromość stopnia czy też jego wielkość, a śliskość.

TAR
03-01-2013, 09:17
michur a ty juz mieszkasz? jak nie, to wszystko jeszcze przed toba :D

michur
03-01-2013, 09:22
michur a ty juz mieszkasz? jak nie, to wszystko jeszcze przed toba :D

Od ponad roku - bez wypadków.
Chociaż... wczoraj pojechałem na du*ie po oblodzonych schodach z naszej ogrodowej skarpy ;-)

TAR
03-01-2013, 09:27
moj pierwszy wypadek zdarzyl sie po 20 m-cach od zamieszkania a ten bardziej dokuczliwy w skutkach rowno w dwulecie :D wiec tak jak pisze wszystko jeszcze przed toba ::p choc nie zycze:no:

coz, lepsze stluczone poopsko niz rozwalona glowa ;) niemniej wspolczuje

michur
03-01-2013, 09:34
moj pierwszy wypadek zdarzyl sie po 20 m-cach od zamieszkania a ten bardziej dokuczliwy w skutkach rowno w dwulecie :D wiec tak jak pisze wszystko jeszcze przed toba ::p choc nie zycze:no:


ok, będziemy się pilnować ;)

michalc
03-01-2013, 09:59
TAR współczuję i nie zazdroszczę...
ja sporo czasu mieszkałem w domu ze schodami i niby wiem na co się piszę, choć obawiam się np o moją córkę i nie mam pojęcia jak miałaby przyjść do naszej sypialni (pokój nad garażem) po 4 schodkach ze swojego pokoju (prawdopodobnie ten obok łazienki górnej). no ale teraz są nianie i inne bajery ;)

z kolein w rodzinie też mamy przykład, że schody to czasem spory problem: wujek mojej żony z endoprotezą na górę wchodzi chyba tylko jak idzie spać... no ale ja na razie jestem "wyleczony" z piwnicy a poddasze użytkowe biorę w ciemno ;p

u nas sprawy idą naprzód! dziś odwiesiłem postępowanie w sprawie wydania PNB bo udało sie w końcu zebrać papiery... oby to była ostatnia "tura" - jeśli tak to możemy liczyć w przyszłym tygodniu na wydanie PNB :)

przy okazji czy ktoś może polecić konkretnego KIER-BUDa z okolic trójmiasta?

mC

Konto usunięte na żądanie
03-01-2013, 18:00
TARcia jest sprawa- Rekuperator.
Napisz ile kosztowała cię sama instalacja (same rury + robota wewnątrz- bez GWC). Masz projekt tego reku? Dasz zalookać na maila?

My dziś znowu popracowaliśmy :) wywiercona już druga studnia (spustowa do pompy ciepła), zamurowałem okno i drzwi za garażem- będzie tam kotłownia i sauna w połączeniu z garażem już widzę, że to będzie ulubione miejsce w domu :0
http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/sauna.jpg

No i mamy styropian decyzja zapadła na Knauf Xtherm 031- jeśli pogoda da to w sobotę zaczynamy kleić.

mWilQ
03-01-2013, 18:24
Zrób sobie drzwi z kotłowni na tył - mi tego brakuje.
Jaki plan na saune? Podrzuć nieco więcej info, jak to wygląda w domu, co trzeba mieć w pomieszczeniu, jakie instalacje, jakie koszta?

Konto usunięte na żądanie
03-01-2013, 18:36
Co do sauny - na chwilę obecną wreszcie znalazłem dla niej miejsce- w następnej kolejności wezmę się za kosztorys ale myślę, że "Tymi ręcyma Robione" zamknę się w 10 000- szkoda że do komina trochę daleko bo zrobiłbym opalaną drzewem- bo piec elektryczny jest prądożerny.
Piec 6KW kosztuje ok 1500 zł
Swierk skandynawski to koszt 45,00 zł/m2 x ok 12m2= 540zł + reszta pierdół (konstrukcja, izolacja, sterownik, drzwi szklane, etc)
Można poszaleć i zrobić z drewna cedrowego ale to już 230,00 zł/m2

oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszystko będzie jak trzeba bo przydałoby się jeszcze pomieszczenie na odpoczynek, kibel, prysznic może jakoś zmieszczę- ale dobre i to.

Drzwi zewnętrzne zlikwidowałem, żeby z kotłowni nie zrobić graciarni na kosiarki i inne graty. Będzie budynek gospodarczy (bo my rolnicy i musimy go postawić). Aczkolwiek jak zostawiłem tam dziś śrubokręt zacząłem tego żałować jak trzeba było grzać dookoła domu- ale trudno klamka zapadła.

mWilQ
03-01-2013, 20:19
lokmen, a myślałem może o saunie poza domem? :)

Konto usunięte na żądanie
04-01-2013, 10:24
myślałem. Koszty droższy- trzeba dysponować nieco większym pomieszczeniem gdyż izolacja musi wynosić ok 15cm na jednej ścianie. Miałem w planie ją zrobić w budynku gospodarczym, który może na wiosnę zacznę stawiać ale na logikę - w domu będę trzymał kosiarkę, a w gospodarczym saunę :)
Dzięki temu ten budynek postawię w nisko budżetowej konstrukcji (z przęseł betonowych i z zewnątrz styropian, dach konstrukcja lekka).

michalc
04-01-2013, 10:37
A te sauny na podczerwień z alledrogo za 3-6 tyś to badziew? Czemu chcesz budować sam i to za 10tyś?

Konto usunięte na żądanie
04-01-2013, 19:18
Myślę, że te 10 tysięcy to tak sporo górką podałem. Sauna na podczerwień to zupełnie inna bajka- taką to i w salonie można postawić- jeśli o mnie chodzi wolę tradycyjną fińską albo rosyjską banię. Jednak te z allegro chińskiej produkcji z wątpliwej jakości Atestem zdecydowanie odradzam...

mWilQ
04-01-2013, 19:37
A zwykły pokój da się przerobić na saune? Wkręciłem się :D U mnie ten pokój na przeciwko górnej łazienki jest kota - zrobiłbym mu eksmisje i byłoby miejsce na grzanie tyłka :D

Konto usunięte na żądanie
04-01-2013, 21:38
:)
No tam byłoby super bo - blisko do łazienki, sauna w samym skosie, a ten obszar pokoju z drzwiami na taras jako taki przedsionek i odpoczynek. Zimą wyjście na mróz (balkon). Problemem może być kratka odprowadzająca wodę lub też pot :) Ogólnie miejsce lux- ja bym gonił kota do garażu :)
No i podstawowe pytanie czy często korzystasz z sauny?


Czy poratuje ktoś projektem rekuperatora dla rodoska- albo napisze gdzie ma wyloty, a gdzie czerpnie powietrza?

TAR
04-01-2013, 21:41
czerpnia w jednym szczycie (scianie szczytowej) , wyrzutnia w drugim - bez niepotrzebnego dziurawienia dachu

Konto usunięte na żądanie
04-01-2013, 22:04
Jako, że 2 studnia wypadła od frontu budynku muszę ostro pokopać i myślałem aby zakopać ok 100mb rury fi100 do reku na zasilanie.
A wewnątrz gdzie masz kanały zasysające a gdzie wylotowe?

TAR
04-01-2013, 22:06
na poddaszu (strychu) i tak jak pisalam piony wmurowane w kominie w trakcie stawiania

Konto usunięte na żądanie
04-01-2013, 22:20
nie zrozumieliśmy się :)

W jakich pomieszczeniach na parterze i na piętrze masz otwory zasysające powietrze, a gdzie kanały nawiewne? :)

TAR
04-01-2013, 22:26
salon - wyciag w scianie pomiedzy kuchnia i salonem (podlaczony wcinka do wyciagu kuchni) - nie do okapu ten jest jako niezalezny, nawiew nawiewnik wielostrumieniowy pod podciagiem ten pomiedzy lazienka a kominkiem
lazienka wyciag w scianie nad wc pion do gory przy szachcie kanalizy (nie mam komina), kuchnia zabudowa pod sufitem wyciag, odprowadzenie do pionu zabudowanego w kominie,
u gory:
pokoj nad garazem nawiew i wyciag w suficie podwieszanym, pokoj nad kuchnia nawiew w suficie podwieszanym, pokoj nad wykuszem nawiew i wyciag w suficie podwieszanym, maly pokoj nawiew w suficie podwieszanym, garderoba wyciag w suficie podwieszanym, lazienka gorna wcinka do pionu wyciagu z lazienki dolnej wyprowadzenie da strych do centrali, kotlownia - grawitacyjny nawiew/wyciag w scianie, garaz nawietrzaki 2 szt. w scianie

reasumujac w kuchni mam wyciag z centrali plus niezaleznie okap. czyli jak gotuje pracuje okap + wentylacja, jak nie gotuje dziala tylko wentylacja z reku w kuchni. wiatrolap - grawitacyjnie poprzez podcisnienie przez szczeline drzwi salonu

Konto usunięte na żądanie
04-01-2013, 22:40
Dziękuję.

TAR
04-01-2013, 22:44
sluchaj ja ci moge na priva jakies foty wrzucic, tylko najwczesniej jutro lub poniedzialek zebys mial pojecie wizualne. tylko wrzuc adres mailowy oki?

mWilQ
05-01-2013, 15:58
:)
No tam byłoby super bo - blisko do łazienki, sauna w samym skosie, a ten obszar pokoju z drzwiami na taras jako taki przedsionek i odpoczynek. Zimą wyjście na mróz (balkon). Problemem może być kratka odprowadzająca wodę lub też pot :) Ogólnie miejsce lux- ja bym gonił kota do garażu :)
No i podstawowe pytanie czy często korzystasz z sauny?


Czy poratuje ktoś projektem rekuperatora dla rodoska- albo napisze gdzie ma wyloty, a gdzie czerpnie powietrza?

Żona siedziałaby cały czas, ja też chętnie spędzałbym tam czas :D
Póki co nie mam planów na ten pokój. Wcześniej myślałem o połączeniu z sypialnią i zrobieniu tam mega garderoby.
Ktoś wie jakie to ilości wody/potu odchodzą z sauny? Może ten problem da się jakoś rozwiązać.

Konto usunięte na żądanie
05-01-2013, 16:27
Kamienie polewasz wodą więc pod piecem trzeba by zrobić jakieś naczynie na łapanie tego co nie zdąży wyparować- można też w kamieniach umieścić takie małe naczynie gliniane (gliniane raczej pęknie ale takie z materiału odpronego na różnice temperatur) wówczas do niego będziesz lał wodę. Z potem to żartowałem bo dużo nie będzie :) aczkolwiek trochę pocieknie x kilka osób to trochę będzie kapać ale myślę, że nie będzie tego więcej jak w łazience po kąpieli więc dasz terakotę i po saunowaniu mop i będzie dobrze. Na forum jest temat o saunie ludzie piszą że sauna o wym. 2 x 1,8 wychodzi tymi ręcami ok 6 tysięcy
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102543-Budowa-sauny-krok-po-kroku
A to pomieszczenie ładnie można by zaadoptować na saunę. Oczywiście musi być dobrze wentylowane.

jastinax
05-01-2013, 23:08
Witam serdecznie

My właśnie startujemy z papierologią w okolicach Poznania. Po 1000-cach przejrzanych projektów wybraliśmy RODO6 (A) lustro. Martwi mnie jednak salon, chciałabym zamienić kuchnie z gabinetem i przesunąć lub zlikwidować główny komin z kominkiem - pytanie czy ktoś z forumowiczów dokonywał podobnych zmian? Zależy mi na powiększeniu powierzchni, która wg. projektu jest kuchnią, a ja chciałabym mieć tam kącik TV ale o wymiarach min. 4x4m. Oczywiście skrytki nie będzie, a i jeszcze jedna zmiana jest przewidziana zamiana tego wypustu z 3 oknami na zwykłe okno i tego narożnego kuchennego okna na zwykłe.

toffik21
06-01-2013, 11:37
Witam wszystkich. Wprawdzie w Czerwcu 2012 rozpocząłem budowę mojego Rodka (dom w Rododendronach 6W) ale forum obserwuję od dłuższego czasu i okazało się bardzo przydatne w pewnych kwestiach. Sam projekt trochę przerobiłem: dobudowałem garaż, klatkę schodową mam w innym miejscu i wymiary też trochę się różnią z oryginałem (jakby ktoś chciał jakieś fotki to mogę wrzucić). I tutaj pojawia się pytanie: w jaki sposób najlepiej zaizolować balkony? Czy przed zrobieniem izolacji pasuje zamontować balustradę? Czy to jest duży problem jeżeli balkon,strop nad wykuszem obecnie nie jest w 100% szczelny(dom jest na razie w stanie surowym), czy odpowiednia izolacja załatwi sprawę i w przyszłości nie będę musiał np. skrobać grzyba nad wykuszem. Z góry dzięki za wskazówki i pozdrawiam wszystkich forumowiczów! :)

Konto usunięte na żądanie
06-01-2013, 11:41
zamiany kuchni z gabinetem dokonała Mariola nick "eniac" na projekcie fajnie to wyglądało. Komin możesz dać od piętra (u mnie w dzienniku masz pokazane co i jak) ale przesunięcie będzie kłopotliwe bo komin stoi tuż przy ścianie nośnej, na której opiera się podciąg więc to jest nie do ruszenia. Rozważ rozciągnięcie domu o grubość tego wykuszu.

Ratki
06-01-2013, 14:31
U nas po likwidacki gabinetu, przenieśmy komin i kominek na ścianę łączącą dom z kotłownią ( kotłownię przenieśliśmy za garaż). W ten sposób zyskaliśmy sporo miejsca w salonie, a w miejscu gdzie był gabinet będzie kącik kominkowy. Jest jeszcze jeden plus kominy od kotlni i od kominka są przy sobie i z jednej strony budynku.

jastinax
06-01-2013, 23:32
U nas po likwidacki gabinetu, przenieśmy komin i kominek na ścianę łączącą dom z kotłownią ( kotłownię przenieśliśmy za garaż). W ten sposób zyskaliśmy sporo miejsca w salonie, a w miejscu gdzie był gabinet będzie kącik kominkowy. Jest jeszcze jeden plus kominy od kotlni i od kominka są przy sobie i z jednej strony budynku.
To fajny pomysł i na taki nie wpadłam :), mam kilka pytań czy udało się zlikwidować zupełnie tą ścianę gabinetu, wystarczył podciąg czy macie słup? i czy ścianka od kuchni (ta z kominkiem w projekcie) została taka sama czy ją zmniejszyliście?
Widzę, że budujecie troszkę inną wersję Rodo6, mnie się strasznie spodobała ta wersja 6A gdzie są duże x2 okna w każdym pokoju na poddaszu.

jastinax
06-01-2013, 23:40
zamiany kuchni z gabinetem dokonała Mariola nick "eniac" na projekcie fajnie to wyglądało. Komin możesz dać od piętra (u mnie w dzienniku masz pokazane co i jak) ale przesunięcie będzie kłopotliwe bo komin stoi tuż przy ścianie nośnej, na której opiera się podciąg więc to jest nie do ruszenia. Rozważ rozciągnięcie domu o grubość tego wykuszu.

Niestety nie potrafię odnaleźć dziennika budowy " eniac" na forum :sick:, więc będę bardzo wdzięczna za pomoc np.z linkiem :))
A domu rozciągnąć niestety nie mogę :( ogranicza mnie mała działka i powierzchnia zabudowy max 132m2.

jastinax
06-01-2013, 23:46
Dla wszystkich jeszcze poszukujących :) znalazłam dość podobny projekt do Rodo6, może się komuś spodoba tj. Perykles z Dobre Domy

http://www.dobredomy.pl/projekt/perykles/lustro

a doświadczonych Budowniczych proszę o opinie :)

Ratki
07-01-2013, 07:26
To fajny pomysł i na taki nie wpadłam :), mam kilka pytań czy udało się zlikwidować zupełnie tą ścianę gabinetu, wystarczył podciąg czy macie słup? i czy ścianka od kuchni (ta z kominkiem w projekcie) została taka sama czy ją zmniejszyliście?
Widzę, że budujecie troszkę inną wersję Rodo6, mnie się strasznie spodobała ta wersja 6A gdzie są duże x2 okna w każdym pokoju na poddaszu.

Tak nie mamy ściany gabinetu, wystarczy podciąg i słup jest tylko jeden- przy schodach. Ścianę od kuchni pozostawialiśmy bez zmian. Budujemy Rodo 6N. Popatrz na zdjęcia, one wiele wyjaśnia bo mamy sporo zmian.

slavex17
07-01-2013, 13:19
Witam, musze zamówić drut u znajomego, czy wszędzie gdzie w projekcie w rodo jest potrzebny drut żebrowany 10,12 można zastapić go drutem 14 żebrowanym? Nie chodzi mi o cene bo mam prawie za darmo 14

Konto usunięte na żądanie
08-01-2013, 20:17
Ludzie pijemy:)
Po 2 latach i 7 miesiącach mym oczom ukazał się przetarg:
"Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych- Zazdrość, dz. 5-32- rozbudowa sieci 15kV i 0,4kV
Termin wykonania zadania: do 30.03.2013"
:)

mWilQ
08-01-2013, 21:11
my pijemy, Ty stawiasz, kto płaci? :D

margaret2011
08-01-2013, 22:18
W reszcie doczekałam się kuchni, a to oznacza że zbliżam się do końca..... koszmaru budowy.159311159312

Konto usunięte na żądanie
09-01-2013, 08:22
Margaret podoba mi się.
Możesz podać jakieś koszty i z czego jest blat, fronty etc. :)
Ściana nad blatem jest tylko malowana?
Oraz pytanie o okno- czy wysokość taka jak w projekcie czy opuszczałaś niżej.

margaret2011
09-01-2013, 09:48
Margaret podoba mi się.
Możesz podać jakieś koszty i z czego jest blat, fronty etc. :)
Ściana nad blatem jest tylko malowana?
Oraz pytanie o okno- czy wysokość taka jak w projekcie czy opuszczałaś niżej.

Dzięki Lokmen.
Blat laminowany, fronty lakierowane całość 11 tys. Okno jak w projekcie, blat jest na wysokości wyższej niż standard ale ja jestem raczej wysoka więc tak bardziej mi pasuje. Między szafkami będzie wklejona szyba. Zastanawiam się tylko czy zrobić jakieś zabezpieczenia za płytą.

Ancyk
09-01-2013, 10:04
Witajcie kochani długo mnie tu nie było a to dlatego że tydzień przed świętami się PRZEPROWADZILIŚMY!!!! mieszka się super chcę wam zamieścić kilka fotek ale musicie mnie poinstruować:) pozdrowienia z zimowej krainy:)
Ania

margaret2011
09-01-2013, 10:07
Witajcie kochani długo mnie tu nie było a to dlatego że tydzień przed świętami się PRZEPROWADZILIŚMY!!!! mieszka się super chcę wam zamieścić kilka fotek ale musicie mnie poinstruować:) pozdrowienia z zimowej krainy:)
Ania

Ancyk wybierasz ikonkę z drzewkiem "dodaj zdjęcie" wyszukujesz na dysku i gotowe.
Z niecierpliwością czekam na fotki.

TAR
09-01-2013, 10:09
Dzięki Lokmen.
Blat laminowany, fronty lakierowane całość 11 tys. Okno jak w projekcie, blat jest na wysokości wyższej niż standard ale ja jestem raczej wysoka więc tak bardziej mi pasuje. Między szafkami będzie wklejona szyba. Zastanawiam się tylko czy zrobić jakieś zabezpieczenia za płytą.

szyba bezbarwna hartowana czy lacobel?
z szyba za plyta sa rozne opinie, w paru innych watkach u dziewczyn sie przewijaly, przy hartowanej chyba nie powinno byc problemu z lacobelem 50/50

margaret2011
09-01-2013, 10:15
szyba bezbarwna hartowana czy lacobel?
z szyba za plyta sa rozne opinie, w paru innych watkach u dziewczyn sie przewijaly, przy hartowanej chyba nie powinno byc problemu z lacobelem 50/50

Hartowana napewno byłaby lepsza, tylko nie wiem czy cena będzie do zaakceptowana. Dlatego na razie rozważam. TAR a czy Ty masz szybę?

TAR
09-01-2013, 10:56
:no: niestety kafelki. ale fronty szafek gornych juz tak :D

margaret2011
09-01-2013, 11:09
:no: niestety kafelki. ale fronty szafek gornych juz tak :D

a do nowego domku masz już jakieś pomysły w kwestii kuchni?

TAR
09-01-2013, 11:54
oczywiscie, zmieni sie lekko kolorystyka ale tak jak i teraz pojde w biele. plan taki: bialy/szary/sliwkowy lub bialy/szary/cytrynowy blaty szklane lub kwarcytowe. ale wszystko jeszcze przede mna. znajac siebie ze dwadziescia razy mi sie jeszcze zmieni:rolleyes:

Ancyk
09-01-2013, 12:19
159384
159387
159389[attach=config]159390[/attac

margaret2011
09-01-2013, 12:27
Ancyk. Poprosimy o więcej.
Na wstepie dwa pytania: co znajduje się na ścianie między szafkami kuchennymi i na podstopnicach schodów???

TAR
09-01-2013, 12:31
Ancyk fajna balustrada i podobaja mi sie dekorki "dmuchawce" w lazience, co to za seria?

Ancyk
09-01-2013, 12:34
Powysyłam więcej jak tylko zrobię:) te były robione do VZM więc są takie ogólne i kiepskie żeby nie było dużo widać hi hi. W kuchni pomiędzy szafkami jest kamień naturalny kwarcyt także na tej ścianie koło schodów przepięknie się mieni jak jest podświetlony a na podstopnie schodów są tylko wyszpachlowane i pomalowane

TAR
09-01-2013, 12:38
my tez mamy tylko poszpachlowane i pomalowane, dzieki temu schody wygladaja lekko i nie przytlaczaja tej waskiej klatki schodowej. choc my na wiosne musimy dokonac paru kosmetycznych poprawek. uprzedzajac pytani,e mimo wszystko biale podstopnice nam sie nie brudza, sa pomalowane farba do kuchni/łazienek

Ancyk
09-01-2013, 12:45
Balustrada była robiona przez firmę w Sączu super fachowcy szybko i sprawnie a płytki to ceramika Pilch Esprit ale jest tylko dostępna w Castoramie

margaret2011
09-01-2013, 12:49
Ancyk. Przedkładałaś zdjęcia w us do VZM?

TAR
09-01-2013, 12:50
no wlasnie, bardzo dziwne. od kiedy us domaga sie zdjec???

mWilQ
09-01-2013, 12:53
Co US to widzę lepsze przypadki ;)

Ancyk
09-01-2013, 12:54
każdy US inaczej u nas jest tak, że jeżeli jest duży zwrot to wymagamy żeby nie było kontroli a po co mi mają koleżanki z pracy zaglądać do domu:)

margaret2011
09-01-2013, 12:57
aaaaa czyli Ancyk reprezentuje us, dobrze wiedzieć, doradzisz w razie czego?
a jaki to jest duży zwrot, powyżej jakiej kwoty?

Ancyk
09-01-2013, 12:58
my będziemy mieli zwrot 13000zł niby nie duży ale dla Urzędu to jest sporo:) jasne, że pomogę!:)

TAR
09-01-2013, 13:01
ooo to ja cie od razu zapytam o 2013. wiem ze konczy sie ta ulga i jesli ktos zlozy pierwszy wniosek do konca 2013 r to nabedzie "prawo do ulgi" i mozliwosc skorzystania przez nastepnych 5 lat. mnie nurtuje jedno:
1. czy to oznacza, ze bedzie mozna rozliczyc faktury wziete w 2013 r przez kolejne 5 lat czyli teoretycznie do 2018
2. czy tzw. nabycie prawa do ulgi uprawniaja nas do rozliczenia faktur wzietych rowniez po 2013 r. a koncowym terminem rozliczenia bedzie ow 2018 r.

wszelkie artykuly do ktorych sie dokopalam nie precyzuja tego dokladnie jest tylko mowa o tzw. nabyciu prawa do ulgi:rolleyes:

Ancyk
09-01-2013, 13:07
Tak to oznacza,że musisz po raz pierwszy złożyć faktury w 2013 żeby móc w kolejnych latach również składać ale tylko przez 5 lat do 2013r. w 2014r niestety już nie obowiązuje ta ustawa.

TAR
09-01-2013, 13:11
tak ja to wiem ale konkretnie 1 czy 2.
czyli mam pierwsza fakture z 2013 i skaldam pierwszy wniosek w 2013 i nabywam prawo. ale druga fakture mam juz wystawiona w 2014 r. , prawo do ulgi obowiazuje mnie nadal. czy taka fakture moge rozliczyc?


czy moge tylko rozliczac faktury z 2013 roku w kolejnych wnioskach w kolejnych latach . (troche lipa)

bo to jest roznica

Ancyk
09-01-2013, 13:17
możesz rozliczać również faktury które dostaniesz za 2014r chodzi tylko o to żeby pierwszy wniosek był w 2013r

TAR
09-01-2013, 13:21
ooo i o to mi chodzilo, no to super, planuje skorzystac z takiej ulgi jeszcze przy budowie 2 domu. pod warunkiem jej rozpoczecia w 2013 i zlozenia pierwszego wniosku. czyli rozumiem, ze bedzie mozna brac f-ry wlacznie do 2017 roku. ekstra, moze sie wyrobie:wiggle:

Ancyk
09-01-2013, 13:48
Dokładnie tak:) to jednak zdecydowaliście się na budowę drugiego domku? tak wam źle w Rododendronach? Czemu? Macie już chętnego do kupna?

TAR
09-01-2013, 13:59
decyzja juz zostala podjeta jakis czas temu, dzialka nowa znaleziona i zakupiona czeka spokojnie, chatka na razie nie sprzedana i jakiegos wielkiego cisnienia na to nie mamy, na razie zbieramy kase i zalatwiamy papierologie.
w naszym rodku nie jest zle jednak nie do konca on nam odpowiada. dom budowalam jak dla siebie, wlozylam wen sporo serca, sily i pieniedzy, tak samo ogrod. budowa nowego wydawala mi sie marzeniem nie do zrealizowania. ale zycie pokazalo, ze chyba musimy wziac sie za realizacje tych marzen :D, no bo jak nie my to kto? trzeba probowac spelniac marzenia a nam sie marzy teraz parterowka :)

slavex17
09-01-2013, 17:56
Co sądzicie o akermanie:159458?
Chodzi mi o strop nad parterem, bo na góre chcemy dać akermana 150x250x300

margaret2011
10-01-2013, 08:16
Co sądzicie o akermanie:159458?
Chodzi mi o strop nad parterem, bo na góre chcemy dać akermana 150x250x300

Slavex17 a co mamy sądzić?

80mariusz80
10-01-2013, 11:28
Porównanie stropów jest na stronie Archona:
http://archon.pl/rodzaje-stropow/330,art
Akermanny, Terrivy mnie nie przekonały i robiłem żelbet, choć budowlańcy naciskali mocno na Terrivę.

Napiszcie proszę ile kosztowała Was wykończeniówka, tj. prace glazurnicze, stolarka wewnętrzne, wyposażenie pokojów. Trudno mi oszacować koszty wykończeniówki, szacunkowe kwoty mile widziane, np. łazienka dolna+górna 10k, kuchnia 5k, etc. (100% = robocizna,materiały,wyposażenie).
Pozdrawiam.

mWilQ
10-01-2013, 11:44
Porównanie stropów jest na stronie Archona:
http://archon.pl/rodzaje-stropow/330,art (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Farchon.pl%2Frodzaj e-stropow%2F330%2Cart)
Akermanny, Terrivy mnie nie przekonały i robiłem żelbet, choć budowlańcy naciskali mocno na Terrivę.

Napiszcie proszę ile kosztowała Was wykończeniówka, tj. prace glazurnicze, stolarka wewnętrzne, wyposażenie pokojów. Trudno mi oszacować koszty wykończeniówki, szacunkowe kwoty mile widziane, np. łazienka dolna+górna 10k, kuchnia 5k, etc. (100% = robocizna,materiały,wyposażenie).
Pozdrawiam.

trudne szacunki, pewnie każdy ma indywidualne, u mnie (z głowy)
stolarka drewniana (kilka nietypowych) 11 tyś / marketowe uniwersalne ok 8 tyś
schody dębowe na beton - stopień i podstopnie i balustrada - 6,5 tyś - ale wolałbym dopłacić, bo jakość mizerna

kuchnia
meble - fronty drewniane: ~ 10 tyś
sprzęt AGD piekarnik, mikrofala, zmywarka, lodówka, płyta ind. okap średnia półką A/A+ ~10 tyś
armatura ~ 1 tyś

łazienka dolna:
robocizna ok 3,5 tyś płytki pod sufit (zabudowany regipsami, przygotowany pod malowanie) w tym montaż wc, kabiny, umywalki.
płytki + mozaika tu strzelam ale coś ponad 6 tyś
wc, kabina, umywalka, baterie ~ 4 tyś

łazienka górna:
robocizna 3 tyś (sporo regipsów, projekt w folderze)
płytki i mozaika ponad 6 tyś
wanna, kabina, kibelek, umywalka, grzejnik, baterie - 6-7 tyś

trzeba założyć od 10-15 tyś na łazienkę gotową

ogólnie za płytki płaciłem 40-45zł plus troszkę dodatków w cenniku typu cokoły, regipsy, silikony, malowanie itd.

meble do pomieszczeń też jak zawsze wg uznania:
sypialnia:
u mnie łóżko+ materac 2,5-3tyś
szafki - 500zł
szafa po całości 4m i wysoka 2,5 - 5,5 tyś
toaletka - 1500zł

salon:
stoły dwa jeden duży drugi mały, krzeseł łącznie 10 w skórze naturalnej - 2,7 tyś
wypoczynek - trójka ze spaniem, fotel i pufa w czymś lepszym niż ankantara (do zwierzaków) - 3,5 tyś
komody drewniane od 1,5 tyś
biurka drewniane od 1 tyś

Zapomniałem dodać o konkretnym wydatku jakim są karnisze, zasłony i firany...
Wstępnie szyte ok 10 tyś na dom, jednak my się troszkę wyleczyliśmy i w niektórych pokojach wrzucaliśmy marketowe (50% ceny)

80mariusz80
10-01-2013, 11:55
dziękuję za szczegółową rozpiskę. to sprowadziłeś mnie na ziemię :D

TAR
10-01-2013, 12:04
zapomniales o podlogach (panele/parkiet/kafle), lampy. choc jak tak patrze to mWilQ w stosunku do moich zaplacil jakby wiecej. wszystko zalezy od tego jaki material wybierasz, mozesz kupic kafle za 60 a mozesz i za 300 m2

na karnisze zaslony firany, rolety wydalam mniej ale moze ja nie mam takich "z gornej" polki, zamawialam przez neta :p

mWilQ
10-01-2013, 13:39
zapomniales o podlogach (panele/parkiet/kafle), lampy. choc jak tak patrze to mWilQ w stosunku do moich zaplacil jakby wiecej. wszystko zalezy od tego jaki material wybierasz, mozesz kupic kafle za 60 a mozesz i za 300 m2

na karnisze zaslony firany, rolety wydalam mniej ale moze ja nie mam takich "z gornej" polki, zamawialam przez neta :p

No właśnie, jeszcze panele, listwy - parę tysiaków uciekło - robiłem z tatą.
Co do oświetlenia, to akurat nie pociągnęło mnie po kieszeni. Tutaj produkty mam podejrzewam chińskie. Trafiłem na serię, która nam odpowiadała stylem (patrzyłem na nią w sklepie) i szczęśliwie znalazłem wyprzedaż na drugim końcu kraju. Zapakowali na paletę, wysłali komplet i połowę domu miałem zrobioną za 900zł, sypialnię (dwie lampki, sufitowa trójka i kinkiet podwójny) to koszt ok 500zł i gabinet 3 kinkiety, górna trójka i lampka biurkowa mam za 400zł w dolnej łazience castorama coś z italuxa też ok 400-500zł i na górze massive to chyba coś philipsa tutaj nieco drożej bo za jeden element płaciłem 200zł, punkty świetlne robiłem częściowo skoffa (też castorama) to masz po 56zł sztuka, a na klatce zamówiłem jakieś ciosane w stodole po 20zł sztuka - ładniejsze :D

Karniszy nie mam jakiś markowych, kolega polecił Bojanka i to montujemy. Do kuchni, technicznego, salony, gabinety nad garażem materiały sami szukamy i szyje kolega, w sypialni znaleźliśmy swój kolor w gotowych zasłonach.

TAR
10-01-2013, 13:55
akurat znalazlam koszty dekoracji okien: karnisze (nowe) z lacznikami 680 zł. rurki, firany i zalony nowe po 2 kpl. na okno (na wymiane) 970 zł., firany i zaslony z poprzedniego mieszkania (jako 2 dodatkowe kpl. uzupełniajace) koszt przerobek krawieckich - 400 zl. rolety wewnetrzne na 90% okien - 1200 zł.

oswietlenie nowe (salon, schody, wiatrolp, kuchnia, zabudowy, lazienki, 1 sypialnia, garaz, pom. gosp.lampy zewnetrzne i elewacyjne) ok. 8 tys.
oswietlenie z poprzedniego mieszkania kotłownia, 1 pokoj - nabyte wczesniej

pomijam fakt ze w 2 pokojach nadal mam nowoczesne oswietlenie, najnowszy design kable z zarowkami :D
dodatkowe koszty to osprzet lazienkowy typu: wieszaki, mydelniczki, uchwyty i tego typu pierdafony - kurcze jakie to jest drogie:o nam sie udalo dosc dobra serie (odpowiednia dla naszych potrzeb i jakosciowo) znalezc w lm kolejne 2 tys.

mWilQ
10-01-2013, 14:06
Do lm nie mam szczęścia, solidnie wyglądające, rujnujące budżet akcesoria do łazienki po pewnym czasie zaczęły się rozsypywać.
Mam podobny style w dwóch pokojach jak TAR :) Aranżacja będzie jak pojawi się potomstwo, chyba, że wcześniej coś mi się rzuci w oczy. Uznaliśmy z żoną, że te dwa pokoje, do których rzadko wchodzimy nie będziemy wyposażać na siłę.

TAR
10-01-2013, 14:16
do poprzedniego mieszkania tez trafilismy na buble ale tym razem nam sie udalo,nie kupowalam sama tylko mezowaty patrzyl na sposob montazu i stwierdzil ze porzadne, no i generalnie sa porzadne, nic sie nie odbarwia, nie urywa, haczyki odpowiednio wyprofilowane, ze nic nie spada, wieszaki na papier zycia rewelka - wiec sama bylam pozytywnie zaskoczona.

ja w tych 2 pokojach juz wybralam oswietlenie ale zapadla decyzja o sprzedazy wiec taki zakup nie ma teraz zbytniego sensu, pokoje sa urzadzone i wyposazone brak tylko lamp

po tych 2,5 roku nie zawisla lampa w kotlowni - lampa jest tylko chetnego brak :D i 1 kinkiet na klatce schodowej - chetny sie cos ociaga -4 szt. wisza a na ten jeden powera zabraklo :D ech moglabym wymieniac:rolleyes:

mWilQ
10-01-2013, 14:29
Nie Wy jedyni macie takie problemy :) Ja do technicznego i kotłowni też już dawno mam oświetlenie - chęci brak. W garażu i na strychu podobnie - żarówki.
Obiecałem sobie po pracach wiosenno letnich z wykopami w ogrodzie, że w zimie wszystko pokończę, jednak co przyjeżdżam z roboty, to mi się odechciewa. W weekend drobne prace pomieszane ze sprzątaniem i też czasu brakuje. Teraz rozumiem jak mi mówili, że w domu to zawsze jest coś do roboty - zawsze!

TAR
10-01-2013, 14:37
ja mojego moge zmobilizowac jedynie w weekendy okresu pozna jesien/zima od wiosny chrzanimy oboje wszelkie czynnosci zwiazane z wnetrzem - zaczyna sie sezon ogrodowy. wtedy wszystko w domu po tzw. lebkach, pranie w nocy zeby czasu nie zabieralo.
przyznaje bez bicia ze moj dom wysprzatany jest najbardziej wlasnie w okresie zimowym :D gdyby nie nasz absorbujacy pies to znalazlby sie czas i na wiercenia. ale wszedobylski strasznie przeszkadza

ale sadze ze teraz bedzie juz latwiej rosliny poprzyjmowaly sie, rabaty wzglednie odchwaszczone tylko biezace jakies sprawy. wielu ludzi narzeka, zeod kiedy ma dom to kawa na tarasie dalej pozostaje w sferze marzen. nic bardziej mylnego, u nas wiosna/latem kawa na tarasie jest prawie codziennie, weekendy obowiazkowe. i mimo pracy w domu i ogrodzie, pracy zawodowej zawsze znajdziemy te pare godzin na wywalenie sie na materacu / kanapie ogrodowej / lezaku / hustawce / trawie /ławce. nie mozna dac sie zwariowac - carpe diem a o zachodzie slonca lubimy siedziec na schodach wejsciowych przed domem.

mWilQ
10-01-2013, 15:00
Przy takim ogrodzie jak Twój, to ja bym sobie sypialnie na tarasie urządził :)

W tym roku nie mogłem się nudzić. Razem z żoną zrobiliśmy cztery strony ogrodzenia (strasznie czasochłonne i męczące - betonowe słupki i drewniane poprzeczne deski; murowanie, ciecie, impregnowanie, lakierowanie i montaż - pół roku i cały urlop z głowy). Dodatkowo zdecydowałem się kopać rowy pod instalację oświetleniową - sąsiedzi zatrzymywali się przy działce i łapali się za głowę - takiej rewolucji to u mnie nawet koparka przy montażu oczyszczalni nie zrobiła). Roboty miałem zawsze dużo, bo mnie deszcze prześcigały i za każdym razem pogłębiałem rowy. Uporałem się też z kostką, a mam jej sporo, bo 230m2. Z ziemią zdążyłem przygotować trzy rabaty odcięte przez chodniki i zacząłem zwozić ziemię wzdłuż jednego boku.

Wszystko by szło jak po maśle, ale mam ciągłe problemy z przepuklinami. Już raz podczas budowy byłem operowany, teraz mam kolejne dwie do interwencji chirurgicznej. Niby mówią, że mam zakaz pracy fizycznej, ale samo się nie zrobi, a kasę zabiera bank :)

Konto usunięte na żądanie
10-01-2013, 16:45
Wszystko by szło jak po maśle, ale mam ciągłe problemy z przepuklinami. Już raz podczas budowy byłem operowany, teraz mam kolejne dwie do interwencji chirurgicznej. Niby mówią, że mam zakaz pracy fizycznej, ale samo się nie zrobi, a kasę zabiera bank :)
mWilQ - na twoje bóle tylko SAUNA :)


Mnie jak dupnęło w plecach podczas wkładania kręgów to od sierpnia byłem miesiąc na zwolnieniu. Wdała mi się rwa kulszowa- ból jak diabli. Aktualnie prawie już jest ok.

slavex17
10-01-2013, 19:23
Slavex17 a co mamy sądzić?

Czy ma jakieś znaczenie kształt ? Głupie pytanie ale mają np 3 dziury inne mają 2, to chyba nie ma żadnego znaczenia?

Konto usunięte na żądanie
10-01-2013, 20:00
Jeśli o mnie chodzi to to co je u mnie deklasuje to to, że są ceramiczne. Moim zdaniem lepsiejsze są keramzytowe.

TAR
11-01-2013, 07:46
mWilQ, sypialnia prawie jest na tarasie latem wystawiamy lozka i sofy ogrodowe, hustawke z funkcja spania i jest gitara :D ale wbrew pozorom ja nie lubie nic nie robic. jak siadam to mnie nosi, nawet czasem kawy nie wypije juz mnie te moje rosliny wzywaja, nawet nie do robienia ale jak ta psychiczna obchodze ten moj spacerniak, wracam po lyk kawy i znowu, to jakas choroba :confused::p

co do wypadkow - norma, moj w zeszlym roku tak nieszczesliwie wspial sie na murek ogrodzenia by cos poprawic (20 cm) i schodzac zwichnal noge w kostce tak nieszczesliwie ze zagipsowany chodzil, o mnie juz wiecie - te przeklete schody daja sie we znaki. tak wiec chlopaki nie jest zle.:wiggle:


i naszla mnie taka refleksja wczoraj: w pierwszym sezonie bylo moc roboty, w drugim mniej ale chcialam zmian w ogrodzie, wiec sporo zrobilam. a teraz w trzecim to nie wiem co bede robic???? tylko sie byczyc??? normalnie nie potrafie, chyba zaczne przerabiac rabatki:rolleyes:

mWilQ
11-01-2013, 07:47
Czy ma jakieś znaczenie kształt ? Głupie pytanie ale mają np 3 dziury inne mają 2, to chyba nie ma żadnego znaczenia?

Przy budowaniu również nie miałem wiedzy jaki strop wybrać, czy monolitowy z projektu, czy taki prefabrykowany. Za namową zdecydowałem się na ten drugi, lokalny dostawca, pustaki keramzytowe. Ułożenie tego to była chwila, cena pewnie też podobna do monolitu. Ma jedną znaczącą wadę, akustycznie nie jest dobry. U mnie ten strop tzw. terriva w połączeniu ze zwykłymi panelami (są też takie wygłuszające), daje efekt dudnienia. Najbardziej słyszę to jak mój kot wybija muchy na poddaszu. Wystarczy, że skoczy z metr do góry i spadnie na cztery łapy i mam wrażenie, że gdzieś coś wybuchło :)

mWilQ
11-01-2013, 07:51
mWilQ, sypialnia prawie jest na tarasie latem wystawiamy lozka i sofy ogrodowe, hustawke z funkcja spania i jest gitara :D ale wbrew pozorom ja nie lubie nic nie robic. jak siadam to mnie nosi, nawet czasem kawy nie wypije juz mnie te moje rosliny wzywaja, nawet nie do robienia ale jak ta psychiczna obchodze ten moj spacerniak, wracam po lyk kawy i znowu, to jakas choroba :confused::p

co do wypadkow - norma, moj w zeszlym roku tak nieszczesliwie wspial sie na murek ogrodzenia by cos poprawic (20 cm) i schodzac zwichnal noge w kostce tak nieszczesliwie ze zagipsowany chodzil, o mnie juz wiecie - te przeklete schody daja sie we znaki. tak wiec chlopaki nie jest zle.:wiggle:


i naszla mnie taka refleksja wczoraj: w pierwszym sezonie bylo moc roboty, w drugim mniej ale chcialam zmian w ogrodzie, wiec sporo zrobilam. a teraz w trzecim to nie wiem co bede robic???? tylko sie byczyc??? normalnie nie potrafie, chyba zaczne przerabiac rabatki:rolleyes:


W Twoim przypadku ująłbym to tak: pierwszy sezon - robota, drugi dopieszczanie, trzeci planowanie nowego domu i ogrodu... Tylko żeby ta tendencja w krew Ci nie weszła, bo w 2016 przeczytamy na forum, że szykujesz kolejne zmiany i jeszcze większy i piękniejszy ogród :)

TAR
11-01-2013, 07:55
o nieee ten kolejny ma byc ostatnim, nie po to taka piekna dziale kupilam zeby z niej rezygnowac, ale kto wie jak jakas kumulacje strzele to moze wyciagnie mnie calkowicie w gluche lasy i jakas pustelnie nad jeziorem pobuduje :rolleyes:

michalc
11-01-2013, 10:35
Odebrałem dzis PNB :D !!! pełnoPRAWNIE dołączamy do grona budujących ;)
wniosek złożyliśmy 31 sierpnia - pozostawiam to bez komentarza...

teraz jeszcze trzeba załatwić kier-buda, finansowanie i jakoś poleci. no i chyba ciągle coś muszę dokręcić z tą moją studnią bo na pozwoleniu jest, że muszę wybudować studnię zgodnie z prawem geologicznym i górniczym itp. czyli w starostwie najpierw się czepili mojego odwiertu, że nielegalny a jak się okazało że to tylko odwiert to uznali, że tam nic nie ma...(sam nie wiem jak to interpretować). czy ktoś wie jaki urząd legalizuje takie stdunie? gdzie pójść z tym tematem?

przy okazji TAR jak będziesz się bardzo nudzić to możesz pomóc nam zaaranżować ogród ;p jest trochę terenu do okiełznania.... ;) ale jeśli chcecie startować w 2013 ze swoją budową to pewnie będziesz miała zajęcie :)

mC

mWilQ
11-01-2013, 11:21
Odebrałem dzis PNB :D !!! pełnoPRAWNIE dołączamy do grona budujących ;)
wniosek złożyliśmy 31 sierpnia - pozostawiam to bez komentarza...
...
mC

Zanim zacząłem martwiłem się o terminy urzędników. W okolicach Wrocławia słyszałem o przeciąganiu tematu ponad rok czasu. Na całe szczęście wybyłem do innego powiatu i tutaj mocno zaskoczyła mnie obsługa w urzędach. Każdy podpowie, każdy pomoże, a czas hmmm jaki czas, większość robili od ręki. Pozwolenie na budowę załatwiłem między świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem. W ogóle myślałem, że w tym terminie to nikt nie zaglądnie do teczki, a tutaj taka informacja i taki piękny początek roku. Gdyby jeszcze tak sprawnie jak urzędy działali moi wykonawcy, to byłbym w pełni szczęśliwy, a tak to teraz drapię się po głowie, jak poprawić niektóre spitolone etapy.

michalc
11-01-2013, 13:48
Zanim zacząłem martwiłem się o terminy urzędników. W okolicach Wrocławia słyszałem o przeciąganiu tematu ponad rok czasu. Na całe szczęście wybyłem do innego powiatu i tutaj mocno zaskoczyła mnie obsługa w urzędach. Każdy podpowie, każdy pomoże, a czas hmmm jaki czas, większość robili od ręki. Pozwolenie na budowę załatwiłem między świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem. W ogóle myślałem, że w tym terminie to nikt nie zaglądnie do teczki, a tutaj taka informacja i taki piękny początek roku. Gdyby jeszcze tak sprawnie jak urzędy działali moi wykonawcy, to byłbym w pełni szczęśliwy, a tak to teraz drapię się po głowie, jak poprawić niektóre spitolone etapy.

no to macie ekspres w tym urzędzie. ja niby miałem braki, ale papier - ten od studni - nic nie wniósł, tyle że potwierdził, że nie ma samowoli w kontekście stuni... szkoda gadać ;) może za to los się odwróci i z fachowcami z kolei pójdzie lepiej...? teoretycznei chcemy zaczynać w połowie lutego, ale jak patrzę za okno jak ładnie sypie to mam pewne wątpliwości.

mC

mWilQ
11-01-2013, 13:53
no to macie ekspres w tym urzędzie. ja niby miałem braki, ale papier - ten od studni - nic nie wniósł, tyle że potwierdził, że nie ma samowoli w kontekście stuni... szkoda gadać ;) może za to los się odwróci i z fachowcami z kolei pójdzie lepiej...? teoretycznei chcemy zaczynać w połowie lutego, ale jak patrzę za okno jak ładnie sypie to mam pewne wątpliwości.

mC

Pogody nie przewidzisz. U mnie koparka wjechała jak było ze 30cm śniegu. Osobówką nie dałem rady podjechać pod działkę. Murarze weszli jak nastała wiosna.

gosik102
13-01-2013, 11:32
trudne szacunki, pewnie każdy ma indywidualne, u mnie (z głowy)
stolarka drewniana (kilka nietypowych) 11 tyś / marketowe uniwersalne ok 8 tyś
schody dębowe na beton - stopień i podstopnie i balustrada - 6,5 tyś - ale wolałbym dopłacić, bo jakość mizerna

kuchnia
meble - fronty drewniane: ~ 10 tyś
sprzęt AGD piekarnik, mikrofala, zmywarka, lodówka, płyta ind. okap średnia półką A/A+ ~10 tyś
armatura ~ 1 tyś

łazienka dolna:
robocizna ok 3,5 tyś płytki pod sufit (zabudowany regipsami, przygotowany pod malowanie) w tym montaż wc, kabiny, umywalki.
płytki + mozaika tu strzelam ale coś ponad 6 tyś
wc, kabina, umywalka, baterie ~ 4 tyś

łazienka górna:
robocizna 3 tyś (sporo regipsów, projekt w folderze)
płytki i mozaika ponad 6 tyś
wanna, kabina, kibelek, umywalka, grzejnik, baterie - 6-7 tyś

trzeba założyć od 10-15 tyś na łazienkę gotową

ogólnie za płytki płaciłem 40-45zł plus troszkę dodatków w cenniku typu cokoły, regipsy, silikony, malowanie itd.

meble do pomieszczeń też jak zawsze wg uznania:
sypialnia:
u mnie łóżko+ materac 2,5-3tyś
szafki - 500zł
szafa po całości 4m i wysoka 2,5 - 5,5 tyś
toaletka - 1500zł

salon:
stoły dwa jeden duży drugi mały, krzeseł łącznie 10 w skórze naturalnej - 2,7 tyś
wypoczynek - trójka ze spaniem, fotel i pufa w czymś lepszym niż ankantara (do zwierzaków) - 3,5 tyś
komody drewniane od 1,5 tyś
biurka drewniane od 1 tyś

Zapomniałem dodać o konkretnym wydatku jakim są karnisze, zasłony i firany...
Wstępnie szyte ok 10 tyś na dom, jednak my się troszkę wyleczyliśmy i w niektórych pokojach wrzucaliśmy marketowe (50% ceny)

Serdecznie dziękuję za to zestawienie- bardzo nam pomogło :) TAR- za uzupełnienie odnośnie paneli itd. wielkie dzięki!

artek-
13-01-2013, 14:32
Niedawno przewijal sie watek odnosnie stworzenia inteligentnego domu w oparciu o centrale alarmowa Satel. Zajalem sie tym wlasnie i generalnie jestem mocno rozczarowany. Rozczarowany bo mozliwosci centrali zasadniczo sa, niby rozbudowane, ale z drugiej strony mocno ograniczone. Ograniczone z uwagi na to zeby zaprojektowac jakies sensowny warunek logiczny trzeba uzyc kilku wyjsc ktorych liczba jest ograniczona (dla mojej Integry 64 to 64).
Wymyslilem sobie warunek, ze swiatlo ma byc wlaczane w godzinach od 18tej do 7 rano przez czujke lub wlaczana z manipulatora (a dokladniej wlaczana przy pomocy modulu INT-RS).
Wtedy mamy:
1. Wyjscie - warunek godziny (z timera),
2. Wyjscie - warunek czujki,
3. Wyjscie - warunek z manipulatora
4. Wyjscie - Iloczyn logiczny warunkow 1 i 2 (czyli reakcja na czujke w okreslonych godzinach),
5. Wyjscie - suma warunkow 3 lub 4

Wyjscie 5 aktywuje przekaznik do oswietlenia.

Czyli generalnie na jeden dosc prosty scenariusz potrzeba 5 wyjsc - niby malo ale jednoczesnie duzo. Trzeba sie mocno sprezac zeby wyjsc nie zabraklo.

Do tego jest jeszcze jeden subtelny problemik. Jesli wyjscie ustawimy jako reakcja na wejscie (czyli czujke) i ustawimy czas aktywacji wyjscia to kolejny sygnal nie restartuje licznika odliczania. Efekt jest taki ze swiatlo wylacza sie po zadanym czasie, zeby je wlaczyc trzeba znow aktywowac czujke. Nawet gdy w pomieszczeniu krzatamy sie przez caly czas swiatlo i tak wylaczy sie.

Przy pomocy modulu INT-RS mozna cale sterowanie oddelegowac do PCeta (lub smartfona - nad czym zamierzam hobbystycznie popracowac) - ale to juz niewspolmiernie wiecej pracy.

Przeprasza za lekki off-topic, ale temat pojawil sie juz tu wczesniej :)

Konto usunięte na żądanie
13-01-2013, 20:51
ale była mowa i integrze 128 WRL :) a to inna bajka.

Podejrzewam, że do sterowania tego oświetlenia w opisany sposób wystarczy jakiś dodatkowy sterownik- a centrala tylko jako el. załączający poprzez czujnik ruchu.
Popatrz sobie na SterBox http://sterbox.eu/

michalc
14-01-2013, 13:10
mWilQ dzięki za wyceny - ciężko mi było znaleźć te z późniejszych robót - na pewno się przyda :)

lokmen - a co musi spełniać instalacja elektryczna aby takie sterowanie można sobie później podłączyć? instalacja w gwiazdę? potem przełączniki od światła to są tylko triggery do tego sterownika?

i przy okazji: czy 2500zł za kierownika budowy to dobra cena? działa wg. zasady "nie podpsisuje jak nie zobaczy" - no i wiadomo, że sprawdza czy wszystko jest zgodnie ze sztuką.

pozdro
mC

mWilQ
14-01-2013, 13:24
mWilQ dzięki za wyceny - ciężko mi było znaleźć te z późniejszych robót - na pewno się przyda :)

lokmen - a co musi spełniać instalacja elektryczna aby takie sterowanie można sobie później podłączyć? instalacja w gwiazdę? potem przełączniki od światła to są tylko triggery do tego sterownika?

i przy okazji: czy 2500zł za kierownika budowy to dobra cena? działa wg. zasady "nie podpsisuje jak nie zobaczy" - no i wiadomo, że sprawdza czy wszystko jest zgodnie ze sztuką.

pozdro
mC

Żaden problem, tylko miej na uwadze, że to mocno orientacyjne. Ocena średniej jakości materiału zawsze jest subiektywna.

Co do instalacji, to najwygodniej robić w gwiazdę, później wybór systemów i rozwiązań jest spory.

Co do kierbuda, to za aktywnego myślę rozsądna kwota.

Konto usunięte na żądanie
14-01-2013, 14:50
Co do instalacji, to najwygodniej robić w gwiazdę, później wybór systemów i rozwiązań jest spory.
.

Dodatkowo do włączników trzeba dać przewody sterujące tzw. domofonowy lub jak niektórzy dają - skrętkę.

Cena kierownika potwierdzam- rozsądna. Nasz wziął 1600 ale raczej mało patrzy, a bardziej podpisuje.

mWilQ
14-01-2013, 19:01
Dodatkowo do włączników trzeba dać przewody sterujące tzw. domofonowy lub jak niektórzy dają - skrętkę.

Cena kierownika potwierdzam- rozsądna. Nasz wziął 1600 ale raczej mało patrzy, a bardziej podpisuje.

Ja bym powiedział nie "dodatkowo" a "zamiast".

margaret2011
16-01-2013, 12:34
Czy ktoś z Was ma zainstalowaną na kominie nasadę kominową (inaczej wywietrznik grawitacyjny) – stałą lub obrotową, albo hybrydową. Chodzi o to żeby nie wwiewało powietrze przez komin?

TAR
16-01-2013, 12:51
a masz taki problem ze ci nawiewa? jesli nie to nie ma sensu montowac takich nasad

mWilQ
16-01-2013, 13:12
Ja mam taki problem :) Wsadziłem koszulkę w otwór wentylacyjny. Różnicy w powietrzu nie czuję, a przynajmniej w pomieszczeniu nie dmucha i jest cieplutko.

TAR
16-01-2013, 13:34
wyglada, ze masz za slaby ciag w kominie. nie mow mi tylko, ze jeszcze w kominku palisz i masz wentylacyjny przytkany:o a potem przeczytamy "cichy zabojca znowu zaatakowal":rolleyes:

mWilQ
16-01-2013, 13:56
Wentylacje zatkałem w łazienkach. W salonie mam osobną, ale nie wiem jak ma mi ona uratować tyłek przed kominkiem - kompletnie się na tym nie znam. Kominiarz zwrócił mi uwagę, że w kominach murarze powinni zrobić przestrzał na wylot, tak aby wiatr miał inną drogę niż ta do pomieszczeń. Na logikę zrozumiałe - od góry jest zamurowany, z boku jest dziura, więc jak dmucha, to dmucha do środka. Gdyby dziury były dwie, to by wiatr miał wyjście, ewentualnie dmuchałoby ze zdwojoną siłą :D

TAR
16-01-2013, 14:22
z grawitacja jest jak z totolotkiem - moze trafisz:lol2: nie paruje ci w lazinenkach przy zatkanych kanalach?

mWilQ
16-01-2013, 14:32
z grawitacja jest jak z totolotkiem - moze trafisz:lol2: nie paruje ci w lazinenkach przy zatkanych kanalach?

Ze dwa razy lustro mi zaparowało jak przesadziłem z ciepłą wodą pod prysznicem. Tak to nie ma problemu.

Konto usunięte na żądanie
16-01-2013, 18:31
Perfekcyjna Pani domu radzi, że na parujące lustro najlepiej jest je posmarować pianką do golenia- potwierdzam działa :)
Problem przy zatkanych ciągach wentylacyjny jest większy w przypadku korzystania z piecyka gazowego z otwartym paleniskiem, wówczas wypala się tlen z pomieszczenia a nie napływa nowy i wtedy dochodzi do tragedii. Jeśli masz kominek zamkniętyi doprowadzone do niego pow. z zewnątrz to nie powinno być problemu. Za to może pojawić się "Borowik szlachetny" na narożach :O

TAR
16-01-2013, 18:46
nie ogladam ppp :D a przy kotle z zamknieta komora i np. rura dwuplaszczowa to dodatkowo niestety tez musisz miec otwor wentylacyjny bodajze nie mniejszy niz 16x16 cm

margaret2011
16-01-2013, 18:52
No właśnie ja mam też tak, że mi nawiewa i słyszałam o tych nasadach. Rozumiem, że nikt czegoś takiego nie ma. MWilQ z tą koszulką w kominie to mam nadzieję żart.

mWilQ
16-01-2013, 19:02
No właśnie ja mam też tak, że mi nawiewa i słyszałam o tych nasadach. Rozumiem, że nikt czegoś takiego nie ma. MWilQ z tą koszulką w kominie to mam nadzieję żart.

Coś Ty, dwie poświęciłem :)

TAR
16-01-2013, 19:06
jesli chcesz poprawic ciag kominowy to sa takie nasady typu strazak, ale ponoc sa one dosc glosne przy silnych wiatrach,. na forum jest watek omawiajacy wlasnie nasady, wrzuc w wyszukiwarke powinno cos znalezc.

michur
17-01-2013, 06:55
Wentylacje zatkałem w łazienkach. [..]

A jak, za przeproszeniem, robisz kupę to jak sobie radzisz z efektami ubocznymi? ;-)

Grawitacyjna wentylacja nie działa prawidłowo jeśli do pomieszczenie nie ma innego dopływu powietrza. Po to mamy otwory lub podcięcia wentylacyjne w drzwiach, żeby sobie tamtędy świeże powietrze dociągnąć z pomieszczenia sąsiedniego, w którym np. w oknie jest zamontowany nawiewnik.
Żeby sobie sprawdzić czy to jest główna przyczyna problemu trzeba otworzyć gdzieś w pobliżu okno/drzwi na dwór (małopol: pole) i po chwili sprawdzić czy wentylacja nam ciągle dmucha czy już ciągnie.

mWilQ
17-01-2013, 07:27
A jak, za przeproszeniem, robisz kupę to jak sobie radzisz z efektami ubocznymi? ;-)

Grawitacyjna wentylacja nie działa prawidłowo jeśli do pomieszczenie nie ma innego dopływu powietrza. Po to mamy otwory lub podcięcia wentylacyjne w drzwiach, żeby sobie tamtędy świeże powietrze dociągnąć z pomieszczenia sąsiedniego, w którym np. w oknie jest zamontowany nawiewnik.
Żeby sobie sprawdzić czy to jest główna przyczyna problemu trzeba otworzyć gdzieś w pobliżu okno/drzwi na dwór (małopol: pole) i po chwili sprawdzić czy wentylacja nam ciągle dmucha czy już ciągnie.

Zdrowe odżywianie, oczyszczony organizm i nie ma efektów ubocznych ;)
Tak na poważnie, to nie ma z tym jakiś szczególnych problemów.

Większy problem zapachowy miałem jak odpaliłem ogrzewanie i mi woda z syfonów odparowała.
Mam dwie kabiny i z jednej prawie nie korzystam, więc trzeba pamiętać, żeby co jakiś czas odkręcić kran.

kojak139
17-01-2013, 19:56
Witam
Ma ktos może drzwi wewnętrzne DRE w okleinie orzech ciemny ryfla? Lub inne modele z tej firmy.
Jak się one sprawują i jak ich jakość? Zamierzam zamówić model SCALA, znajomy daje mi 15-20% rabatu od ceny katalogowej. Jak to było w Waszym przypadku.
Pozdrawiam

margaret2011
17-01-2013, 20:41
No właśnie ja też stoję przed wyborem drzwi wewnętrznych. Robiłam już kilka podejść i nic. DRE są w atrakcyjnej cenie. Ja się zastanawiam nad innym modelem i w kolorze dąb bielony ale też chętnie poznam opinie na temat DRE.

michur
17-01-2013, 21:44
Witam
Ma ktos może drzwi wewnętrzne DRE w okleinie orzech ciemny ryfla? Lub inne modele z tej firmy.
Jak się one sprawują i jak ich jakość? Zamierzam zamówić model SCALA, znajomy daje mi 15-20% rabatu od ceny katalogowej. Jak to było w Waszym przypadku.
Pozdrawiam

My mamy Scala A w kolorze złoty dąb ryfla.
Jak dla mnie rewelacja. Drzwi bardzo masywne (naprawdę ciężkie) - wypełnienie ponoć płytą wiórowo-otworową.

Jeśli chodzi o cenę - mamy 9 kompletów w tym 8 ościeżnic regulowanych. Z montażem zapłaciliśmy 7600zł w 2011r.

margaret2011
18-01-2013, 06:55
Michur a mógłbyś zamieścić jakieś fotki swoich drzwi?

michur
18-01-2013, 07:41
Michur a mógłbyś zamieścić jakieś fotki swoich drzwi?

Nie mam specjalnych zdjęć tylko drzwi tylko takie robione przy okazji focenia czegoś innego.
Może Ci się przydadzą:

https://lh4.googleusercontent.com/-Pz7dW9tmrCI/TnYkUpy_iII/AAAAAAAAETI/RHXTEpCwVso/s800/IMG_2605.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-pxIK8ydCsM8/TnYkS4Rct7I/AAAAAAAAES8/AAZ3t2hE0Z8/s800/IMG_2602.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-x2xQuliCQk8/TnYkScXx0fI/AAAAAAAAES4/hvrhCJ8FzXk/s800/IMG_2601.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-OVR-Dt6CTZY/TptJHdm7NPI/AAAAAAAAEaI/2s60YSTt_HY/s640/IMG_2673.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-Y1kBGxW4i9o/Tqcj6fxZshI/AAAAAAAAEY8/cpInx8fdkwI/s800/IMG_2742.JPG

margaret2011
18-01-2013, 08:02
Dzięki. I mówisz, że jesteś z nich zadowolony? Mam jeszcze pytanie czy masz może jakąś wersję przesuwną?

Konto usunięte na żądanie
18-01-2013, 08:29
Ja ostatnio oglądałem drzwi Pol-Skone też ładne, ładnie zrobione.

TAR mam pytanie do Ciebie odnośnie ew. GWC do Reku. Będę musiał zakopać rurę do wody od studni spustowej do pompy ciepła (ok 50mb) wpadł mi pomysł żeby w jednym wykopie dać rurę kanalizacyjną fi200 do czerpni od reku. Teraz rodzi się pytanie. Czy jak dam rurę od wody na poziomie ok 1,2m, a tą do Reku pod nią na gł. ok 2m to czy to będzie działać czy nie :) - zastanawiam się czy powracająca woda z PC która będzie miała ok +2 st.C nie będzie za bardzo wychładzała ziemi?

margaret2011
18-01-2013, 08:51
Drzwi Pol-Skone są bardzo ładne i chyba solidniejsze, ale też cena większości modeli jest inna...

michur
18-01-2013, 10:05
Dzięki. I mówisz, że jesteś z nich zadowolony? Mam jeszcze pytanie czy masz może jakąś wersję przesuwną?

Z drzwi jestem zadowolony, z montażu już niekoniecznie.
Przesuwne mam do kuchni ale tylko zrobione z litego drewna na wzór Scali, bo w ofercie nie było tak szerokich jak potrzebowaliśmy.

https://lh3.googleusercontent.com/-xX5MYTl_92k/Tqcj9lzx8mI/AAAAAAAAEZI/lbaF8o033Z4/s512/IMG_2745.JPG

margaret2011
18-01-2013, 10:54
Michur nie masz kominka?

michur
18-01-2013, 11:10
Michur nie masz kominka?

Nie mam. W planach jest koza:

https://lh3.googleusercontent.com/-ybE1kengTUQ/Tcb69NkYl8I/AAAAAAAAD74/DMNRk2BW2T0/s640/r1_0006.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-9VyblRd8_VI/Tcb68FfcCHI/AAAAAAAAD7s/yKja5HlDk8M/s640/r1_0003.jpg


Ale - jako element w praktyce wyłącznie dekoracyjny - jest na ostatnim miejscu długiej listy zakupów do poczynienia.

margaret2011
18-01-2013, 11:15
Nie brakuje Ci drzwi między wiatrołapem a salonem?

TAR
18-01-2013, 11:18
przeciez tam sa drzwi, widac je na 2 zdjeciu

michur
18-01-2013, 11:25
Nie brakuje Ci drzwi między wiatrołapem a salonem?

Mamy tam drzwi - tak jak pisała TAR - widać na fotce i wizualizacji.

margaret2011
18-01-2013, 11:29
Faktycznie TAR masz rację:)
TAR a Ty masz dzrwi wewnętrzne jakiej firmy. Możesz coś o nich napisać, polecić, odradzić?

TAR
18-01-2013, 11:40
ja mam classeny, kolor dab rozbielony z listwami z nierdzewki. nie jest to jakis wielki wow, ujda, zrobione ok, zamykac sie zamykaja, wiekszych wad i wypaczen nie mialy. mamy 2 rodzaje, tylko nie ten kolor:


http://www.classen.pl/files/temp/door-dekor-vis-big/1358506208_217_469_1358483295_230_500_626_3236_5.j pg

http://www.classen.pl/files/temp/door-dekor-vis-big/1358506208_217_469_1358483295_230_500_626_3240_5.j pg

TAR
18-01-2013, 11:43
a pomiedzy garazem a kotlownia i pomiedzy garazem a gospodarczym drzwi pelne drewniane przesuwne biale chyba pol skone, bo byly najtansze.
za wszystkie drzwi zaplacilismy ok. 5 tys.

margaret2011
18-01-2013, 11:47
a pomiedzy garazem a kotlownia i pomiedzy garazem a gospodarczym drzwi pelne drewniane przesuwne biale chyba pol skone, bo byly najtansze.
za wszystkie drzwi zaplacilismy ok. 5 tys.

Za wszystkie 5 tys.? Za classeny i te przesuwne?

TAR
18-01-2013, 12:10
tak, ale nie pamietam czy bylo to 5600 czy 4900 to bylo tak dawno :rolleyes:, z oscieznicami, bez klamek, w hurtowniach mozna bylo wtedy spore rabaty dostac, kolo mojej wiochy jest hurtownia, w ktorej udalo nam sie spory upust wynegocjowac, przesuwne kosztowaly jakies grosze. w sumie w domu mam 8 par zwyklych + 2 przesuwne w garazu (najprostsze i najtansze).

mWilQ
18-01-2013, 12:15
a pomiedzy garazem a kotlownia i pomiedzy garazem a gospodarczym drzwi pelne drewniane przesuwne biale chyba pol skone, bo byly najtansze.
za wszystkie drzwi zaplacilismy ok. 5 tys.

Cena bardzo ładna. U mnie inna sytuacja, bo mam sporo nietypowych rozmiarów m.in. przesuwne bardzo wysokie do kotłowni z garażu, niskie z garażu do technicznego, wysokie i szerokie z wiatrołapu do salonu, ościeżnica wysoka z salonu do kuchni i z naświetleniem po zmianie spocznika z klatki schodowej do gabinetu nad garażem... dodatkowo zleciłem firmie zrobienie ościeżnicy do garderoby nad garażem i polakierowanie żaluzjowych drzwi marketowych. Typowe mam na dole z technicznego do wiatrołapu, z wiatrołapu do kuchni, z wiatrołapu do łazienki i na górze do łazienki i trzech sypialni. Wybór drewnianych został zatwierdzony po usłyszeniu cen za marketówki przystosowane do nietypowych wymiarów. Cena Tar x2 - niestety :(

margaret2011
18-01-2013, 12:19
Właśnie, ja się ostatecznie jeszcze nie zdecydowałam na żaden model ale muszę zamówić w przyszłym tygodniu. Spodziewam się ceny za 10 par drzwi taką jak mWilQ albo i więcej, chociaż wszystkie otwory mam typowe.

A może jeszcze ktoś na forum może napisać coś o swoim wyborze drzwi wewnętrznych.

TAR
18-01-2013, 12:22
ja mam typowki, ale spojrzalam teraz na koszty wykonczeniowki. i drzwi kosztowaly dokladnie 5700 brutto, ja niestety z racji zawodu mam tendencje do poslugiwania sie wartosciami netto stad te ok. 5000. choc uwazam, ze to i tak dobra cena, ale budowalismy sie w zlotym okresie gdzie materialow bylo w brod i mozna bylo ladnie ponegocjowac. do dzis jednak nie zamontowalismy drzwi przesuwnych szklanych pomiedzy kuchnia i salonem, a teraz to juz nie ma wcale sensu :D

mWilQ
18-01-2013, 12:24
Właśnie, ja się ostatecznie jeszcze nie zdecydowałam na żaden model ale muszę zamówić w przyszłym tygodniu. Spodziewam się ceny za 10 par drzwi taką jak mWilQ albo i więcej, chociaż wszystkie otwory mam typowe.

A może jeszcze ktoś na forum może napisać coś o swoim wyborze drzwi wewnętrznych.

To przy takiej cenie wolałbym drewniane. Osobiście wolę styl klasyczny, a takie drzwi dodają ciepła we wnętrzach, chociaż moi sąsiedzi domek mają nowoczesny, wybrali podobnie jak ja, tylko w kolorach jasnych, prawie naturalnych, zmniejszyli szybki i są zadowoleni.

mWilQ
18-01-2013, 12:26
ja mam typowki, ale spojrzalam teraz na koszty wykonczeniowki. i drzwi kosztowaly dokladnie 5700 brutto, ja niestety z racji zawodu mam tendencje do poslugiwania sie wartosciami netto stad te ok. 5000. choc uwazam, ze to i tak dobra cena, ale budowalismy sie w zlotym okresie gdzie materialow bylo w brod i mozna bylo ladnie ponegocjowac. do dzis jednak nie zamontowalismy drzwi przesuwnych szklanych pomiedzy kuchnia i salonem, a teraz to juz nie ma wcale sensu :D

Kurde ja budowałem w podobnym okresie i już złoty nie był :D Pewnie też drugi koniec Polski zrobił swoje. No nic, życzę przy drugim domku takich samych cen, a nawet niższych :D

margaret2011
18-01-2013, 12:32
To przy takiej cenie wolałbym drewniane. Osobiście wolę styl klasyczny, a takie drzwi dodają ciepła we wnętrzach, chociaż moi sąsiedzi domek mają nowoczesny, wybrali podobnie jak ja, tylko w kolorach jasnych, prawie naturalnych, zmniejszyli szybki i są zadowoleni.

mWilQ Ja też wolałabym drewniane ale stolarze u których pytałam mają 5 modeli na krzyż które robią, nic nie byłam w stanie wybrać. Mogą zrobić takie jakie chcę ale już za inną cenę. Niestety czynnik finansowy na obecnym etapie wykańczania domu i mnie muszę brać mocno pod uwagę.

margaret2011
18-01-2013, 12:34
mWilQ i TAR napiszcie ile czeka się po złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów do odbioru budynki i co to właściwie jest za dokument? Decyzja?

mWilQ
18-01-2013, 12:38
mWilQ i TAR napiszcie ile czeka się po złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów do odbioru budynki i co to właściwie jest za dokument? Decyzja?

Czeka się ustawowo, ale ile dokładnie to nie pamiętam - coś koło 30 dni. Tzn tyle czasu ma PiB na wniesienie zastrzeżeń.

Sprawdziłem na szybko w necie - to 21 dni

michur
18-01-2013, 12:45
mWilQ i TAR napiszcie ile czeka się po złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów do odbioru budynki i co to właściwie jest za dokument? Decyzja?

Po 21 dniach (kalendarzowych) od złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy w PINBie masz "milczącą zgodę" na użytkowanie.
Jak chcesz mieć papierek to trzeba jeszcze złożyć wniosek dodatkowo (przynajmniej tak jest u nas).

Ja właśnie dziś taki papierek odebrałem :rolleyes: nazywa się to "Zawiadomienie" i w treści ma informację, że po sprawdzeniu dokumentacji budynek przyjęto do użytkowania.

margaret2011
18-01-2013, 12:51
A tak to wygląda. To w takim razie muszę się dowiedzieć w banku co oni chcą, bo coś tam muszę złożyć. Myślałam że dostanę jakąś decyzję albo inny papiur.

Konto usunięte na żądanie
18-01-2013, 13:01
5600 za drzwi :) u nas wychodzi, że za drzwi zapłacimy jakieś 15 000 (9 par drzwi) - przyjmując, że za takie pol-skone z ościeżnicą trzeba dać 1500 zł

TAR
18-01-2013, 13:07
wiesz drzwi drzwiom nierowne, moje nie kosztowaly tyle przed rabatem. a ja wtedy akurat nie patrzylam na ceny tylko na okleiny, chcialam konkretnie dab bielony (wtedy na topie wenge byly) wiec wybor mialam ograniczony.
i jak pisalam nie jest to zadne wielkie WOW, drzwi jak drzwi, po prostu sa.

michalc
18-01-2013, 14:03
Przeglądam sobie projekt i zastanawiam mnie sprawa (już tu jakiś długi czas temu poruszana) - mianowicie chodzi o ściankę kolankową. Ile macie warstw pustaków? W projekcie są 3 - pytanie czy kiedyś nie były to tylko 2? Czy niestety, żeby mieć w miarę funkcjonalnie to trzeba do 4 podnieść?

mC

TAR
18-01-2013, 14:28
ja mam tak (patrze teraz na zdjecie) 3 pustaki, cegła, wieniec, cegła, scianke mialam podnoszona wiec chyba projekt poprawili

Blacky
18-01-2013, 14:41
Jeszcze w temacie drzwi.

Mamy DRE Premium 2 dąb szary ryfla ( z podcięciem) w liczbie 8 (jedne 90, reszta 80), ościeżnice regulowane. Kupiliśmy je w lutym zeszłego roku, dostaliśmy rabat 15% i zapłaciliśmy za wszystko 6647zł (razem z klamkami -koszt klamek-557zł). Z tym, że wzięliśmy bez montażu, czyli z 23% VATem, który sobie odpiszemy (nie cały rzecz jasna).
Drzwi jak drzwi, są spoko, tylko straszne klamki wybraliśmy, takie kanciaste, które już wiele siniaków mi nabiły. Mój brat kupił sobie PORTA, i myślę, że są solidniejsze i takie "szlachetniejsze", ale być może to kwestia koloru.

TAR
18-01-2013, 14:48
ja klameczki w jakims markecie kupilam ok. 60 zł / szt. jestesmy zadowoleni, maz montowal, moja cena drzwi tez oczywiscie bez montazu, montaz 80 zł / drzwi z oscieznica (robili nam nasi magicy od wykonczeniowki)

kojak139
18-01-2013, 16:01
Dzięki
Widzę że w końcu coś ruszyło na forum. To jak już piszemy o drzwiach to oglądałem dziś zewnętrzne CAL-a model Longinus. Miał ktoś do czynienia z drzwiami tej firmy.
http://allegro.pl/drzwi-zewnetrzne-drewniane-cal-longinus-i2895219056.html

80mariusz80
19-01-2013, 19:57
U mnie drzwi zew. Agmar, typ chyba Turpis - kolor niestandardowy, w cenie zwykłego; dogadałem się bezpośrednio z kierownikiem produkcji bo dilerzy co najwyżej palcem ... w nosie kiwną. Nalatałem się, nadzwoniłem, ale mam je w końcu w kolorze stolarki okiennej (sosna oregońska). Na razie tylko są wstawione od pół roku więc nic więcej nie mogę napisać/polecić prócz tego że są ciężkie i na oko solidnie wykonane.
Pomału też rozglądamy się za drzwiami wewnętrznymi. Będziemy kupować 10 szt. - jeśli ktoś chce drewniane 100%, to wew. właśnie z Agmaru koszt ok. 13.500 PLN (na gotowo, z montażem, 8%). Do piwnicy i garażu zainwestowaliśmy w drzwi metalowe z Porty. Wracając do wew. to poszukamy coś tańszego, ale nie z wypełnieniem a la "plaster miodu". Muszę przetrzepać producentów pod kątem cen. Wybór o dziwo mamy skromny, bo chałupa będzie klasyczna, nie podoba nam się nowoczesny design (ostre zakończenia, kanciaste, itp.) a większość drzwi na rynku ma proste formy - szukamy czegoś delikatnego, klasycznego, np. Porta Madryt czy jak im tam było...
Aha, jak ktoś szuka tanich drzwi, to mój kolega który przesiał rynek, kupił w firmie Unidoor czy jakoś tak (pod Częstochową). Bardzo tanie, ale jak sam stwierdził: jak kopnie, to noga najprawdopodobniej zostanie w drzwiach : ) Po dwóch latach użytkowania w jednych z drzwi odlatuje mu klamka - słabo mocowana.

MAXAM
20-01-2013, 12:47
[QUOTE=michalc;5746676]Przeglądam sobie projekt i zastanawiam mnie sprawa (już tu jakiś długi czas temu poruszana) - mianowicie chodzi o ściankę kolankową. Ile macie warstw pustaków? W projekcie są 3 - pytanie czy kiedyś nie były to tylko 2? Czy niestety, żeby mieć w miarę funkcjonalnie to trzeba do 4 podnieść?

Witam wszystkie RODODENDRONY 6!
Ja mam po podniesieniu 3 bloki, więc tak jak mówi kolega TAR chyba zmienili projekt.
Dodam jeszcze, że cieśla trochę wyciągnął mi okap dachu bo stwierdził, że jak zrobi tak jak jest w projekcie przy podniesionej ścianie będzie kiepsko wyglądało z zewnątrz.
A jak poniesiesz do czterech pustaków to prawie ci znikną skosy, ja przy 3 blokach+wieniec+murłata teraz stoję prawie przy kolnkowej (oczywiście z głową przy deskach między krokwiami bo nie mam jeszcze wełny),
a z zewnątrz domek będzie strasznie wysoki- jak nie wydłużysz dachu (z kolei jak za daleko wydłuzysz to chyba będzie wystawał za obrys balkonów co też wyba będzie średnio wyglądało.
Pozdrawiam.
Ja właśnie czekam na okna ok. luty-marzec i potem instalacje i tynki

mWilQ
20-01-2013, 12:58
TAR to dziewczynka :D

Lauren
20-01-2013, 14:00
Nie mam specjalnych zdjęć tylko drzwi tylko takie robione przy okazji focenia czegoś innego.
Może Ci się przydadzą:

https://lh4.googleusercontent.com/-Pz7dW9tmrCI/TnYkUpy_iII/AAAAAAAAETI/RHXTEpCwVso/s800/IMG_2605.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-pxIK8ydCsM8/TnYkS4Rct7I/AAAAAAAAES8/AAZ3t2hE0Z8/s800/IMG_2602.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-x2xQuliCQk8/TnYkScXx0fI/AAAAAAAAES4/hvrhCJ8FzXk/s800/IMG_2601.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-OVR-Dt6CTZY/TptJHdm7NPI/AAAAAAAAEaI/2s60YSTt_HY/s640/IMG_2673.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-Y1kBGxW4i9o/Tqcj6fxZshI/AAAAAAAAEY8/cpInx8fdkwI/s800/IMG_2742.JPG

Michur piękne drzwi:) my mamy takie same;) tylko kolor może ciemniejszy. Prośba czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały cie schody i poręcz? i podać namiary na wykonawce?

TAR
20-01-2013, 16:30
TAR to dziewczynka :D

do dziewczynki to musialabym sie cofnac o co najmniej 3 dychy:rotfl:

margaret2011
20-01-2013, 18:41
80mariusz80 ja też mam drzwi Agmar ale model Lantra. Niestety po pół roku muszę je reklamować, skrzydło wygieło się do środka i zrobił się tzw. banan, szpary ok 5-6mm, czuć jak wieje. W swoim domu unikałam drewna jak ognia, choć ładnie wygląda ale z użytkowaniem koszmar. Zdecydowałam się tylko na drzwi zewn drewniane i już załuję. Zobaczę jak przebiegnie reklamacja:(

margaret2011
20-01-2013, 18:46
Blacky a mógłbyś wrzucić jakieś fotki swoich drzwi, gdyż rozważam m.in. Dre Premium dąb bielony ryfla. Chzizłabym zobaczyć jak się prezentują.

margaret2011
20-01-2013, 20:14
No i ja mam ścianę kolankową na 5 pustaków, nie wyobrażam sobie niżej, ale zależy co kto lubi...

Konto usunięte na żądanie
20-01-2013, 20:28
Co do schodów- dziś gadałem ze swoim znajomym stolarzem i podsunął mi myśl :) żeby kupić w ikei blat kuchenny dębowy lub w naszej hurtowni miejscowej (firma DLH) -przykład blat o wym grubość 27mm szer. 62 cm i długi na 302cm kosztuje 500 zł- wychodzi mi, że z tego blatu dam radę zrobić 6 trepów (jutro zmierzę na budowie czy trep 100cm x 31cm będzie dobry) więc cena za 1 trep wychodzi ok 85zł + lakier i montaż. Bo Ci od schodów krzyczą średnio ok 400 - 500 zł/stopień więc dużo za dużo :)

Co do wydłużania okapów - nie da się ich wyciągać w nieskończoność- z tego co się orientuję to nie powinien wystawać więcej jak 1m. Dłuższy już powinno się podpierać (oczywiście mowa o dachówce)

MAXAM
20-01-2013, 20:52
Witaj NUTKA!
czy możesz podać jakieś namiary na tą firmę od barierek z Poznania?

aga-gaga
20-01-2013, 23:10
Pochwale się swoimi za około 2 tygodnie ;), mają nam wprawić. Zamawialiśmy u stolarza. Cena jednych około 1150

aga-gaga
20-01-2013, 23:12
W piwnicy mamy drzwi najzwyklejsze i najtańsze z castoramy

aga-gaga
20-01-2013, 23:24
Michur twoje drzwi wyglądają super i te schody pasują. Efekt jest świetny. Co do drzwi przesuwanych w kuchni- kaseta jest schowana w ścianie u ciebie?. Planujemy między kuchnią a salonem właśnie drzwi przesuwane ale wolałabym nie chować kasety i nie zabudowywać regipsem. Słyszałam opinie że takie drzwi z kasetą na zewnątrz to lipa że lepiej jest zabudować?

80mariusz80
21-01-2013, 07:19
80mariusz80 ja też mam drzwi Agmar ale model Lantra. Niestety po pół roku muszę je reklamować, skrzydło wygieło się do środka i zrobił się tzw. banan, szpary ok 5-6mm, czuć jak wieje. W swoim domu unikałam drewna jak ognia, choć ładnie wygląda ale z użytkowaniem koszmar. Zdecydowałam się tylko na drzwi zewn drewniane i już załuję. Zobaczę jak przebiegnie reklamacja:(
Daj mi znać na forum jak zakończy się reklamacja. Ja dopłaciłem za zamek listwowy 4-punktowy, który zmniejsza prawdopodobieństwo wypaczenia, ale różnie to bywa... Przedwczoraj sprawdzałem te drzwi po obwodzie i (na razie?) nic mi nie wieje. Szukałem też drzwi PCV, ale koszt zaczynał się od mniej więcej 5500 PLN w górę, więc machnąłem ręką i kupiłem drewniane. Pozdrawiam.

michur
21-01-2013, 07:39
Michur piękne drzwi:) my mamy takie same;) tylko kolor może ciemniejszy. Prośba czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały cie schody i poręcz? i podać namiary na wykonawce?

Schody + barierka 11tys. zł. Firma: schodyroko.pl


Michur twoje drzwi wyglądają super i te schody pasują. Efekt jest świetny. Co do drzwi przesuwanych w kuchni- kaseta jest schowana w ścianie u ciebie?. Planujemy między kuchnią a salonem właśnie drzwi przesuwane ale wolałabym nie chować kasety i nie zabudowywać regipsem. Słyszałam opinie że takie drzwi z kasetą na zewnątrz to lipa że lepiej jest zabudować?

Tak, prowadnica jest zabudowana. Częściowo demontowalna jest ościeżnica - na tyle by możliwe były drobne regulacje, smarowanie wózków czy nawet zdjęcie drzwi. Ale wymiana całej kasety będzie się wiązać z demolką.

Nutka_
21-01-2013, 20:40
Witaj NUTKA!
czy możesz podać jakieś namiary na tą firmę od barierek z Poznania?

Cześć, napisz do mnie na PRIV :) Pozdrawiam

Nutka_
21-01-2013, 20:49
Dzięki
Widzę że w końcu coś ruszyło na forum. To jak już piszemy o drzwiach to oglądałem dziś zewnętrzne CAL-a model Longinus. Miał ktoś do czynienia z drzwiami tej firmy.
http://allegro.pl/drzwi-zewnetrzne-drewniane-cal-longinus-i2895219056.html


Tak, my kupiliśmy drzwi firmy CAL zewnętrzne, drewniane, dębowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni, drzwi porządne, ładnie wyglądają i dobrze się sprawują, przede wsystkim fajna jakość. Minusem jest cena ale przyznaje że z tańszych dostępnych na rynku nic mi się nie podobało.

RozAnia
22-01-2013, 17:31
Witam wszystkich.
Akurat mowa o drzwiach, a my mamy dylemat z drzwiami wejściowymi. Proszę napiszcie w którą stronę otwierają się wasze (na zewnątrz czy do środka). Jeżeli na zewnątrz to czy wystarcza podest wielkości balkonu (czy przy otwieraniu nie zrzucacie gości ze schodów). Jeżeli do środka to jak przyjdzie w odwiedziny czteroosobowa 2+2 rodzina da się zamknąć drzwi wejściowe (zmieszczą się wszyscy we wiatrołapie, czy trzeba gęsiego obsłużyć i po kolei wprowadzać do domu). I ostatnie - czy zdażyło się komuś żeby były zasypane ściegiem drzwi i był problem rano z otworzeniem -na zewnątrz, lub przy otwieraniu do wewnątrz czy komuś przeciekały jak zawiewało deszczem w letnią ulwę.

Nasze Marzenie (https://picasaweb.google.com/105253502485870789625/Budowa1?authuser=0&feat=directlink)

aga-gaga
22-01-2013, 19:42
RozAnia też swego czasu mieliśmy taki dylemat jak wy. U nas drzwi zewnętrzne otwierają się do wewnątrz. Moja kuzynka też mieszka w rodku i oni zrobili odwrotnie niż my i właśnie jest tak jak piszesz że jak otworzą drzwi to trzeba się wycofać ze schodów bo nie ma miejsca jak otworzą wrota. Jeszcze nie mieszkamy w naszym rodku ale nie zdarzyło się żebyśmy mieli zasypane schody śniegiem lub żeby deszcz zacinał nam na drzwi. Wprawdzie mamy troszeczkę dach wypuszczony niż w projekcie.

mWilQ
22-01-2013, 19:54
Drzwi mam na zewnątrz, mimo, że wiatrołap względem projektu powiększyłem dwukrotnie. Szkoda mi było przestrzeni w środku, a na zewnątrz mam wystarczająco miejsca. Pewnie kwestia zrobienia odpowiedniego podestu na schodach. U mnie jest troszkę większy niż balkon (a ten mam wydłużony), więc spokojnie może ktoś na nim stać przy otwieraniu drzwi.

TAR
22-01-2013, 20:15
tez mam na zewnatrz. podest poszerzony o tyle by schody wyszly ladnie i wygodnie. do tej pory nikogo nie zrzucilam nawet przy moich zdolnosciach :D i nie czarujmy sie wiatrolap jest bardzo maly. przy drzwiach do wewnatrz bedzie kicha totalna. Nic nie zasnieza nie przecieka, nie zalewa, nie ma problemu z otwarciem jak snieg napada na podest. mieszkam 2,5 roku a drzwi teraz obchodza 3 zime. wiec nie ma czego sie bac.

renata400
23-01-2013, 14:16
U nas drzwi też otwierają się na zewnątrz i jestem bardzo zadowolona. Wiatrołap w rodku jest mały i wydaje mi się że wygodniej jest mieć drzwi otwierane na zewnątrz. U nas podest jest spory, więc myślę że nie będzie problemu z gośćmi ale niestety nie miałam okazji jeszcze tego sprawdzić;);)
164143164144

michur
23-01-2013, 14:28
U nas też drzwi otwierane są na zewnątrz. Tak ponoć lepiej - jeśli wieje mocny wiatr to je dociska do uszczelki zamiast wyginać do środka ;-)
Podest będę przerabiać, bo u nas jest całkowicie źle (inna historia związana z piwnicą i oknem do niej).
A w wiatrołapie w 4 osoby i tak jest ciasno, choć nawet go jeszcze docelowo nie umeblowaliśmy...

Drzwi mamy drewniane, Stolpaw - po 1.5 roku nie widać żadnych problemów.

mWilQ
23-01-2013, 14:43
U nas drzwi też otwierają się na zewnątrz i jestem bardzo zadowolona. Wiatrołap w rodku jest mały i wydaje mi się że wygodniej jest mieć drzwi otwierane na zewnątrz. U nas podest jest spory, więc myślę że nie będzie problemu z gośćmi ale niestety nie miałam okazji jeszcze tego sprawdzić;);)
164143164144

Rozmiary mam podobne jak na tym zdjęciu i widać dokładnie, że zarówno przed drzwiami jak i po bokach mogą stać goście. Podest ze schodami z trzech stron w przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz wydaje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Konto usunięte na żądanie
23-01-2013, 20:53
Nie wiem czy dobrze zaplanowałem ale docelowe drzwi wejściowe mam zamiar kupić na końcu żeby nie zostały zniszczone przez naszych kochanych fachowców.

Co do wiatrołapu to mu powiększyliśmy go do ściany z kominkiem i teraz mam problem bo podwójne drzwi z doświetleniem u góry kosztują kupe kasy - zastanawiam się czy na razie sobie podaruję ich zakup i zrobię wiatrołap otwarty. Pamiętam, że ktoś miał też otwarty jak to się sprawuje nie wywiewa ciepła z domu?

mWilQ
24-01-2013, 07:27
Nie wiem czy dobrze zaplanowałem ale docelowe drzwi wejściowe mam zamiar kupić na końcu żeby nie zostały zniszczone przez naszych kochanych fachowców.

Co do wiatrołapu to mu powiększyliśmy go do ściany z kominkiem i teraz mam problem bo podwójne drzwi z doświetleniem u góry kosztują kupe kasy - zastanawiam się czy na razie sobie podaruję ich zakup i zrobię wiatrołap otwarty. Pamiętam, że ktoś miał też otwarty jak to się sprawuje nie wywiewa ciepła z domu?

Zależy jak często będziesz używał drzwi wejściowych (ja zazwyczaj wchodzę i wychodzę przez garaż) i jakiej jakości będzie ocieplenie i uszczelnienia. U nie zdecydowana różnica temperatury pomiędzy zamkniętym salonem, a wiatrołapem. Gdzie od dołu zawiewa chłodem i pomieszczenie szybko się wychładza. Muszę na wiosnę pomyśleć nad uszczelką przy progu.

Co do drzwi wejściowych to też tam chciałem duże, ale później ze względu na koszta domurowałem kawałek ściany i wyszły 100 z doświetleniem. Nie narzekam :)

TAR
24-01-2013, 07:33
ja wole wiatrolap zamkniety oddzielony drzwiami od salonu, czasem jak maz zostawi otwarte drzwi i wychodzi / wraca z bialym to zimno okrutne daje po gnatach, nie jest to przyjemne, jak dzieci beda ciagle wchodzic i wychodzic na dwor (jak to dzieci sie kreca) to odczujecie wyrazniej otwarty wiatrolap, do tego bardziej brud nosi sie do salonu, to nieuchronne.

mWilQ
24-01-2013, 07:42
ja wole wiatrolap zamkniety oddzielony drzwiami od salonu, czasem jak maz zostawi otwarte drzwi i wychodzi / wraca z bialym to zimno okrutne daje po gnatach, nie jest to przyjemne, jak dzieci beda ciagle wchodzic i wychodzic na dwor (jak to dzieci sie kreca) to odczujecie wyrazniej otwarty wiatrolap, do tego bardziej brud nosi sie do salonu, to nieuchronne.

Dodam jeszcze, że jak mamy wiatrołap zamknięty to otwierając drzwi obcy nie widzi tego co jest w salonie. Dla mnie to też ważna kwestia.

TAR
24-01-2013, 07:53
to tez, ale do nas malo obcych przychodzi i z reguly wystarcza domofon do zalatwienia sprawy, rzadko obcego wpuszamy tylko swoich :D to jest wlasnie plus ogrodzenia, masz kontrole kto puka do twych drzwi

michalc
24-01-2013, 08:26
a możecie powiedzieć coś na temat drzwi Gerda? firma ma renomę, ale jak to jest w praktyce? ceny modeli podstawowych dość znośne i można wybrać podobne na przód i tył, ale nie mam porównania jakościowego... dodam, że raczej nie myślimy o drzwiach drewnianych.


mam też jeszcze pytanie co do prądu. mamy skrzynkę i teraz nawet na prąd budowlnay musimy mieć papier o gotowości instalacji do odbioru. moje pytanie to czy muszę najpierw zrobić rozdzielnie budowlaną i ktoś mi podbije, że mam tą instalację? tylko nie rozumiem czy ta rozdzielnia ma teraz na tym mrozie i śniegu stać? wolałbym, żeby mi ten licznik już podłączyli a rozdzielnię się zrobi pierwszego dnia budowy... jak to było u was?

mC

TAR
24-01-2013, 08:30
my mamy Gerde, jest ok. mamy tylko jeden maly problem - niestety sami nabroilismy i nie dotyczy to jakosci tych drzwi, choc w nowym planuje drzwi drewniane debowe z cala

mWilQ
24-01-2013, 09:23
a możecie powiedzieć coś na temat drzwi Gerda? firma ma renomę, ale jak to jest w praktyce? ceny modeli podstawowych dość znośne i można wybrać podobne na przód i tył, ale nie mam porównania jakościowego... dodam, że raczej nie myślimy o drzwiach drewnianych.


mam też jeszcze pytanie co do prądu. mamy skrzynkę i teraz nawet na prąd budowlnay musimy mieć papier o gotowości instalacji do odbioru. moje pytanie to czy muszę najpierw zrobić rozdzielnie budowlaną i ktoś mi podbije, że mam tą instalację? tylko nie rozumiem czy ta rozdzielnia ma teraz na tym mrozie i śniegu stać? wolałbym, żeby mi ten licznik już podłączyli a rozdzielnię się zrobi pierwszego dnia budowy... jak to było u was?

mC

U mnie zanim pojawiły się skrzynki przy działce musiałem kupić i postawić skrzynkę przy najbliższym słupie z energią. Papiery załatwiał elektryk, on też kontaktował się z pogotowiem energetycznym w celu podpięcia skrzynek do istniejącej instalacji. W energetyce musiałem złożyć dokumenty (teraz nie pamiętam jakie), podpisać umowę i dopiero mogłem korzystać z prądu budowlanego.

Konto usunięte na żądanie
24-01-2013, 10:05
Też mam gerde w bloku i jestem zadowolony nawet bardzo.
Co do prądu musisz zobaczyć jak masz w warunkach.

U mnie żeby założyli licznik muszę założyć zabezpieczenie nadmiarowe za licznikiem, a przed tablicą główną.

michalc
24-01-2013, 11:51
Też mam gerde w bloku i jestem zadowolony nawet bardzo.
Co do prądu musisz zobaczyć jak masz w warunkach.

U mnie żeby założyli licznik muszę założyć zabezpieczenie nadmiarowe za licznikiem, a przed tablicą główną.

ok, dzięki. jestem już umówiony z gościem z uprawnieniami, ale rzeczywiście muszę przejrzeć warunki. na pewno musimy postawić jakąś mini-rozdzielnię, pytanie co jeszcze piszą w warunkach właśnie...

a co do drzwi to po głębszym zastanowieniu wydaje mi się, że jakiś b. stary model właśnie Gerdy jest u moich rodziców (muszę to sprawdzić przy wizycie ;) ). co bardziej pamiętam to to, że były zamawiane bez progu i bez montażu i był problem ze szczelnością - tyle, że teraz jest gruba uszczelka i na pewno nic się z nimi nowego nie dzieje, nie opadają, nie wypaczają się itd...

mC

TAR
24-01-2013, 12:40
gerde mam z przeznaczeniem do zewnatrz, uszczelki sa super, do tego szczotki progowe, prog normalnie byl w ofercie, drzwi czesciowo przeszklone

RozAnia
24-01-2013, 20:36
Dziękuję wszystkim za informację. Zapadła decyzja że na zewnątrz. Schodów jeszcze nie ma więc będą odpowiednio duże.

Jeszcze jedno pytanie. Odnośnie ocieplenia poddasza między krokwiami. Mam krokwy (czy jak to się pisze) ok 16, 17 cm z rozrzutem tartaku.
Jaką grubą wełnę daliście między krokwy - 15, czy 18 cm.

mWilQ
24-01-2013, 21:28
Dziękuję wszystkim za informację. Zapadła decyzja że na zewnątrz. Schodów jeszcze nie ma więc będą odpowiednio duże.

Jeszcze jedno pytanie. Odnośnie ocieplenia poddasza między krokwiami. Mam krokwy (czy jak to się pisze) ok 16, 17 cm z rozrzutem tartaku.
Jaką grubą wełnę daliście między krokwy - 15, czy 18 cm.

Miejscami szło 15+15, ale najczęściej 15+10.

michalc
25-01-2013, 17:55
Miejscami szło 15+15, ale najczęściej 15+10.

rozumiem, że 15 w krokwie a drugie 15 na zakładkę w stelarz od regipsów?

przy okazji zrobiłem pierwszą wycenę okien, bo skłaniam aby kupić je już teraz w zimowej promocji. w znanym na pomorzu megabudzie, 3 szyby, 6 komorowe, ciepła ramka i kilka jeszcze bajerów (kilka okien lekko większych, ale za to bez tych w garażu) wyszło prawie 21 tyś z montażem. z tego co czytałem wyceny tu na forum to sporo... ale same drzwi na taras, powiększone, przesuwane z niskim progiem kosztuję pona 5tyś... myślałem też, że oni mają okna avante, ale piszą, że Krispol.

mC

NOAMI
25-01-2013, 18:10
Bardzo ładnie macie;)
Skąd jesteście?
My dopiero zaczynamy...

Konto usunięte na żądanie
25-01-2013, 20:07
My za okna na profilu Gaelan i okucia Winkhaus Auto Pilot, 3 szyby, ciepła ramka i ciepły montaż zapłaciliśmy 14600- drzwi przesuwnych nie mamy tyle, że te na tarasie otwierają się razem ze słupkiem. Zwróć uwagę na szklenie bo niektórzy producenci dają cieńsze szyby 3mm podczas gdy reszta daje 4mm.

Pozdrawiamy w zimowym klimacie:)

https://lh5.googleusercontent.com/-BfFvCTB2P_o/UQKzUsIsjiI/AAAAAAAAHEk/awov-HuNkFo/s800/P1040291.JPG

michalc
25-01-2013, 20:51
to spora różnica - zatem szukam dalej, a nad przesuwanym balkonem jeszcze pomyślimy, chociaż podoba mi się ta opcja.

a u was ładnie i zimą i latem ;)

mC

Konto usunięte na żądanie
25-01-2013, 20:55
Zastanów się nad tym przesuwnymi drzwiami- są ładne, drogie ale ładnie wyglądają jak otwór okienny ma ze 3m szerokości- to co jest w oryginale jest za wąsko (moim zdaniem zaznaczę). W przypadku gdy szkrzydła otwierają się ze słupkiem możesz otworzyć oba skrzydła i masz 2m szeroki prześwit- przy przesuwnych otwiera się tylko połowa- reszta jest stała.

michalc
25-01-2013, 22:08
no my mamy poszerzone podczas adaptacji do 2.7m, więc skrzydło by miało 1,35. ale to i tak mniej niż w rozwiązaniu jak u ciebie. u nas możemy też zamówić 3 skrzydła, w tym 2 otwierane bez słupka i jedno nieotwierane. w najgorszym razie możemy też zmniejszyć do oryginału okno ;) zobaczymy jak to będzie wpływać na cenę....

mC

Konto usunięte na żądanie
27-01-2013, 09:49
Jo Michał, żeś z Kaszub to weź se jeszcze ofertę z firmy Vetrex ze Tczewa
Od naszych ziomali z Kociewia :P

Marcin i Agata
27-01-2013, 14:00
My za okna 5 komorowe z pakietem 3 szybowym dostaliśmy następujące wyceny:
Profil rehau - 13.000
profil brugmann - 14.000
Oknoplast kraków, profil veka 17.500
Podane ceny obejmują montaż.
Mam pytanko czy ktoś na forum posiada ( w miarę aktualny) kosztorys od sso do stanu deweloperskiego. Pozdrawiam.

kojak139
27-01-2013, 18:50
Za 18 okien Oknoplus trzyszybowe, tarasowe suwanka profil thermo+ciepła ramka+montaż =20000zł. Kolor orzech.

michalc
27-01-2013, 21:42
hehe, żadni z nas kaszubi, ale owszem - budujemy się już na kaszubach :) sprawdzimy na pewno inne opcje bo jak widać można znaleźć taniej :)

mC

Konto usunięte na żądanie
28-01-2013, 09:06
Jeszcze jedna wskazówka:- jak będziesz szukał okien u różnych sprzedawców to nie dawaj sobie wciskać kitu typu VEKA jest najlepsza... Bo owszem VEKA to ma dobry profil- ważne jest kto ten profil klei. Często spotykałem się ze zgrzewami zrobionymi mało estetycznie i zdarzało się, że okleina w miejscu cięcia była poszarpana, a tekst sprzedawcy, że wszelkie wady niewidoczne z odległości 1m. to nie wady mnie rozwalił...

ulka76
28-01-2013, 13:25
Witam
My mamy okna profil veka vetrex 5komorowy, 3szyby, ciepłe ramki + ciepły montaż, kolor obustronny orzech + w drzwiach balkonowych poprzeczki Zapłaciliśmy 18900 z montażem( 20 szt )
Jeżeli chodzi o wyceny z innych firm to porównywalne to samo, więc padło na te "najlepsze"
a tak się prezentuje:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194625-Do-rozpoczynaj%C4%85cych-budow%C4%99-wiosn%C4%85-2012&p=5578388#post5578388
Pozdrawiam wszystkich Rododendrowiczów

michalc
28-01-2013, 13:41
właśnie zamówiłem wycenę tego vetrexa V70 OPTIMAL BLACK - ma być na środę. u nas jakoś tylko wychodzi 13 okien ;p z czego balkon i wykuszowe mocno powiększone...

a te poprzeczki sami chcieliście, czy sprzedawca sugerował do dużych okien?

btw - tak szukam i szukam na waszych zdjęciach wjazdu do garażu no i nie znalazłem ;) rozumiem, że macie tam normalne pomieszczenia?

mC

Konto usunięte na żądanie
28-01-2013, 16:42
michalc co od poprzeczek to większość producentów chce je dawać bo 1m szeroki otwór jest za szeroki. Umnie ich nie ma, ale w umowie mam niestety pomniejszone warunki gwarancji dla tych drzwi balkonowych na górze. Jak dojdzie daj znać. Podaj też pow. w m2 okien- będzie dla porównania gdyż Ty masz 18 okien u nas jest 14.

TAR
28-01-2013, 16:47
my mamy okna avante i szerokosci jak w projekcie bez poprzeczek, gwarancja przez to nie byla pomniejszana. to chyba zalezy od producenta na ile sam sobie ceni jakosc i wytrzymalosc swoich okien ;) aaa i dostalismy roczne ubezpieczenie na okna w razie "w" placilismy 17 tys. okleina jednostronna kolor orzech ciemny, wew. biale, szyby dzwiekochlonne, klamki z przyciskami, cieple ramki, okucia chyba winkhaus albo roto (ale tu pewnosci nie mam, nie pamietam)

michalc
29-01-2013, 08:12
ja kiedyś przebrnąłem cały wątek rodo 6, i pamiętam jak wspominaliście o tych poprzeczkach w oknach - stąd też pytanie :) ciekawe co będzie w wycenach - zamówiłem też w MS Okna i lokalnym Wikędzie (profil Veka).

mC

Konto usunięte na żądanie
29-01-2013, 08:34
U nas jak dobrze pójdzie i będzie tak ciepło jak dziś to za tydzień montujemy okna :)

Tar napisz jaką masz podmurowke pod okna balkonowe. Pytam bo w salonie muszę podmurowac 18cm, a w sypialni na piętrze 12cm. Pamietam, że jakiś czas temu była o tym mowa.

TAR
29-01-2013, 08:52
na styku okno / beton mam styrodur

Konto usunięte na żądanie
29-01-2013, 09:07
18cm. styroduru?
Jakiej szerokości pasek tyle co rama okienna czy szerszy?

michur
29-01-2013, 09:12
18cm. styroduru?
Jakiej szerokości pasek tyle co rama okienna czy szerszy?

A tam nad wykuszem to nie musi być ze 25cm podmurówki? Żeby na balkonie wykuszowym zmieściło się 20cm ocieplenia i 5cm wylewki.

TAR
29-01-2013, 09:14
pasek szerszy (nie pamietam czy byl docinany przy robieniu wylewek ale chyba nie). styrodur na calej wysokosci (tak twierdzi moj maz) niestety stracilam wszystkie fotki z tamtego etapu budowy

TAR
29-01-2013, 09:18
jest cos takiego w projekcie ale tez patrzac to okna sa na roznej wysokosci, cos mi sie kolacze ze my okna i balkonowe robilismy na jednej wysokosci (gorna krawedz) i teraz nie pamietam jak to bylo z tymi progami, na pewno nie mam ich w pokoju nad wejsciem ani w malym. musialabym wyjsc na balkon nad wykuszem zeby to sprawdzic.


i widzicie jaki bezsens z tymi balkonami - wcale z nich sie nie korzysta :D

Konto usunięte na żądanie
29-01-2013, 09:21
A tam nad wykuszem to nie musi być ze 25cm podmurówki? Żeby na balkonie wykuszowym zmieściło się 20cm ocieplenia i 5cm wylewki.

Jeśli bym zrobił jak mówisz to na balkon wchodziłbym po schodach :) a woda do sypialni lałaby się kaskadowo :)

Wydaje mi się, że w projekcie balkon jest niżej stropu żeby dołożyć ocieplenie. Ja na balkon dam 10 i w salonie na suficie docieplę 5 syropianu. (będę w tym miejscu podwieszał sufit)


i widzicie jaki bezsens z tymi balkonami - wcale z nich sie nie korzysta

Ale jakie ładne są z zewnątrz. Jest gdzie kwiatki powiesić, kołderkę :)

michur
29-01-2013, 09:22
i widzicie jaki bezsens z tymi balkonami - wcale z nich sie nie korzysta :D

No bezsens, a jakie koszty... :( ale bez nich (tj. balkonów, nie kosztów) tak jakoś łyso by było.

michur
29-01-2013, 09:23
Jeśli bym zrobił jak mówisz to na balkon wchodziłbym po schodach :) a woda do sypialni lałaby się kaskadowo :)

W projekcie jest zdaje się stopień.

Ja niestety zrobiłem tylko 12cm podmurówki i musiałem się potem gimnastykować z grubością i rodzajem ocieplenia (wyszło mi 7cm płyty PIR). Odwodnienie od okien już niestety zostało poprowadzone w wylewce (zamurowane rurki pcv). Zresztą ten dramat chyba tu kiedyś opisywałem ;-)

TAR
29-01-2013, 09:28
tak w projekcie jest ale mozna to obejsc na etapie "okiennym" ja musze naocznie sprawdzic czy mam prog ale chyba nie, wcale nie korzystam z tego balkonu:rolleyes:

michur
29-01-2013, 09:35
tak w projekcie jest ale mozna to obejsc na etapie "okiennym" ja musze naocznie sprawdzic czy mam prog ale chyba nie, wcale nie korzystam z tego balkonu:rolleyes:

Mi błąd uświadomili dopiero posadzkarze :(

michur
29-01-2013, 09:55
Wydaje mi się, że w projekcie balkon jest niżej stropu żeby dołożyć ocieplenie. Ja na balkon dam 10 i w salonie na suficie docieplę 5 syropianu. (będę w tym miejscu podwieszał sufit)

W naszym projekcie (2009r) jest stopień 19cm. płyta balkonowa jest na tej samej wysokości co strop. Rysunek A-8.

TAR
29-01-2013, 09:58
powiem tak, gdybym wczesniej nie obejrzala rodka, nie zmieniala otworow okiennych, nie chciala wszystkiego zrobic symetrycznie i na jednym poziomie i jeszcze paru zmianach to tez bym pewnie sie obudzila przy posadzkach. mozesz zmniejszyc prog stosujac zamiast zwyklego styro - styrodur lub maty (ktos juz mial ten problem, czy przypadkiem nie Nutka?)

michalc
29-01-2013, 10:01
W naszym projekcie (2009r) jest stopień 19cm. płyta balkonowa jest na tej samej wysokości co strop. Rysunek A-8.

u nas w nowszym projekcie płyta storpu na 100% jest na równi z wykuszem i na 99% jest próg bo drzwi balkonowe na balkon nad wykuszem są o 10cm krótsze niż te na balkon frontowy (tylny zlikwidowaliśmy). architekt nam zwracał uwagę, że w projekcie ten balkon nad wykuszem jest dopracowany i żeby go wykonać dokładnie bo potem mogą się różne niemiłe rzeczy w tym miejscu dziać... a próg? no cóż - skoro i tak się nie wychodzi na ten balkon... ;)

michur: te płyty PIR to taki lepszy styropian?

mC

TAR
29-01-2013, 10:02
W naszym projekcie (2009r) jest stopień 19cm. płyta balkonowa jest na tej samej wysokości co strop. Rysunek A-8.

w moim projekcie tez tak jest tez z 2009 r

TAR
29-01-2013, 10:04
u nas w nowszym projekcie płyta storpu na 100% jest na równi z wykuszem i na 99% jest próg bo drzwi balkonowe na balkon nad wykuszem są o 10cm krótsze niż te na balkon frontowy (tylny zlikwidowaliśmy). architekt nam zwracał uwagę, że w projekcie ten balkon nad wykuszem jest dopracowany i żeby go wykonać dokładnie bo potem mogą się różne niemiłe rzeczy w tym miejscu dziać... a próg? no cóż - skoro i tak się nie wychodzi na ten balkon... ;)

michur: te płyty PIR to taki lepszy styropian?

mC


aaa juz sobie przypominam, my chyba tez mamy prog ale nie chcialam miec krotszego okna takiego dla krasnoludkow (niezafajnie to wyglada na zywo) wiec go nie zmienilismy a tylko okno obok osadzilismy wyzej.

pokoju nie zalewa, bo balkon jest oczywiscie ze spadkiem

michur
29-01-2013, 10:06
powiem tak, gdybym wczesniej nie obejrzala rodka, nie zmieniala otworow okiennych, nie chciala wszystkiego zrobic symetrycznie i na jednym poziomie i jeszcze paru zmianach to tez bym pewnie sie obudzila przy posadzkach. mozesz zmniejszyc prog stosujac zamiast zwyklego styro - styrodur lub maty (ktos juz mial ten problem, czy przypadkiem nie Nutka?)

W oryginale ocieplenie nad wykuszem składa się ze: "Styrodur XPS Termo Organika "Wkropki" 20cm" od góry i styro EPS 70 "w kropki" 5cm od dołu.

michur
29-01-2013, 10:08
michur: te płyty PIR to taki lepszy styropian?

mC

Ponoć tak. Nie badałem i nie będę - nic już nie zmienię, więc po co się denerwować ;-)

TAR
29-01-2013, 10:13
W oryginale ocieplenie nad wykuszem składa się ze: "Styrodur XPS Termo Organika "Wkropki" 20cm" od góry i styro EPS 70 "w kropki" 5cm od dołu.


tylko zdaje mi sie ze styrodur xps a styro w kropki to sa 2 rozne materialy o innych wlasciwosciach (projektant tu je polaczyl jako jeden material;))

TAR
29-01-2013, 10:18
Ponoć tak. Nie badałem i nie będę - nic już nie zmienię, więc po co się denerwować ;-)

pewnie, ze tak. ja tez juz nie zmienie, nic mi nie zalewa, nie przemarza, dobrze sie uzytkuje wiec jest ok.

Konto usunięte na żądanie
29-01-2013, 11:15
no tak- wychodzi na to, że ja zrobiłem babola- dobrze, że będę opuszczał sufit to dołożę styro od dołu.