PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

jozef2510
29-01-2013, 13:07
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy raz na forum ;). Chciałem się zapytać czy jest ktoś z okolic Gniezna kto buduje Dom w rododendronach 6 G2. Co sądzicie o tym projekcie, czy jest godny uwagi. Pozdrawiam.

ulka76
29-01-2013, 13:15
michalc
my chcieliśmy te poprzeczki bo tak nam się bardziej podoba (kwestia gustu) dopłaciliśmy za nie 660 zł
Jeżeli chodzi o garaż to w domku go nie ma, jest tam za to kotłownia , spiżarka i garderoba dzięki czemu mam większą kuchnię,łazienkę i pokój nad garażem zostaje w całości:wiggle: , a i jeszcze pod schodami zrobił się niemały schowek;)

ulka76
29-01-2013, 13:18
jozef2510
my z mężem oglądaliśmy wiele domów i gdybym miała wybierać ponownie to na pewno padło by na ten właśnie chociaż trochę w środku przerobiliśmy i myślę że na korzyść

michalc
29-01-2013, 13:38
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy raz na forum ;). Chciałem się zapytać czy jest ktoś z okolic Gniezna kto buduje Dom w rododendronach 6 G2. Co sądzicie o tym projekcie, czy jest godny uwagi. Pozdrawiam.

moja żona pochodzi z okolic Gniezna, więc chociaż budujemy się pod Gdańskiem to w pewnym sensie jest ktoś z Gniezna ;)

projekt na pewno jest godny uwagi, ale czy najlepszy to każdy sam musi skonfrontować ze swoimi oczekiwaniami i gustem :)
u nas, po określeniu kilku rzeczy, które muszą być zostało naprawdę niewiele do wyboru ;) rodo 6 oferuje sporo, choć nie super wielkich pomieszczeń + da się dostosować do indywidualnych potrzeb :)

mC

jozef2510
29-01-2013, 13:51
ulka76 dziękujemy, że odpisaliście. My jesteśmy na razie na etapie wybierania projektu. Jutro właśnie mamy go zakupić. I ciągle nasuwające się pytanie: Czy na pewno ten?? W naszym przypadku jest nieco inaczej, dlatego że część garażową i pokój (gabinet) chcemy przerobić na małe mieszkanko dla rodziców.

Blacky
29-01-2013, 14:25
jozef2510:
To zwroccie uwage na roznice poziomow garazu i domu...

michalc
29-01-2013, 14:30
przyszła wycena z wikęda: 19800, w sume jest trochę ponad 30 m kw okien. w tym same suwanki na taras ~8500... ;)
(3 szybowe, profil veka, orzech obustronny)

W sumie 1tyś taniej, ale Krispol miały Uw poniżej 1 (od ~0,7 do 0,86) a te mają powyżej od 1,01 do 1,13.

mC

jozef2510
29-01-2013, 15:25
Blacky:
Rozmawialiśmy z architektem na ten temat i powiedział, że po prostu rodzice będą mieli od strony garażu trzy stopnie do pokoju (gabinetu).

Konto usunięte na żądanie
29-01-2013, 15:53
19800 za ok 30m2 to porównywalna oferta z naszą. Jeśli odejmiesz jakieś 30% (u niektórych 40%) różnicy między kolorem 1o stronnym a 2 stronnym.

Co do różnic w poziomach garażu- to ze strażackiego punku widzenia powiem Ci że tak jest bezpieczniej :) a na serio to nie wyobrażam sobie podnościć stropu nad garażem do poziomu domu. Wówczas dom będzie mało atrakcyjny wizualnie- wręcz przykuwający wzrok i wywołujący uśmiech obserwatora :)

michalc
29-01-2013, 16:52
dobrze, że zwróciłeś na to uwagę - do garażu i może do kotłowni (i może jeszcze gdzieś...) pozamawiam kolor jedno-stronny :)


edit:
jest wycena vetrex: ~18tyś z montażem i możliwy rabat ok 8% więc chyba się na to zdecydujemy. pytanie czy rabat jest do jutra czy do końca lutego (okaże się jutro... ;) ). budując wiosna-lato trochę trzeba się nagimnastykować, aby załapać się na zimowy rabat ;)

szczególy oferty: Profil V70 Optimal Black z pakietem 3-szybowym U=05
Profil z wzmocnieniem stalowym zamkniętym 1,5mm, profil barwiony w masie zgodnie z kolorem okleiny , 2 zaczepy antywyważeniowe, 3-stopniowy uchył/blokada błędnego położenia klamki, okucia pokryte powłoką Roto Stil, podnośnik w skrzydle, stabilizator uchyłu, mikrowentylacja, klamki aluminiowe Secustic firmy HOPE w wybranym kolorze, szyba z ramką nie ciętą a zaginaną.
W standardzie też izolacyjne listwy podparapetowe + ciepła ramka :)

mC

Konto usunięte na żądanie
30-01-2013, 11:17
No to oferta dobra. Co do klamek to zastanów się, nad klamkami też secustic ale z kluczykiem lub z przyciskiem.

No i flaszka się należy :P

TAR
30-01-2013, 11:21
lepsze z przyciskiem, kluczyki jakims cudem zawsze gina :D, u mnie tak tajemniczo gina klucze w drzwiach wewnetrznych, duchy czy skrzaty:rolleyes: jak myslicie?

michalc
30-01-2013, 11:36
lokmen - ano się należy ;) nie dość, że cena, to i profil nam się najbardziej podoba - same zalety ;) dzięki za cynk!

myśleliśmy o kluczykach w pokojach dla dzieci - dla bezpieczeństwa. rozumiem, że dochodzi jeszcze kwestia "antywłamaniowa"?

kluczyk do klamki od 50 do 80zł sztuka - zależy jaka klamka ;)

TAR: sprawdź czy wasz futrzak do kluczyka nie sięga? ;)

mC

TAR
30-01-2013, 11:40
przycisk tez jest dla bezpieczenstwa i dla antywlamu, choc jak zlodziej bedzie chcial wejsc to szybe zbije i po klopocie, to takie troche zludne poczucie bezpieczenstwa, my mamy przyciski i dzieci nas odwiedzajace testowaly otwieranie okien z przyciskiem, wszystko gra i buczy - mialy problem

michalc
30-01-2013, 20:02
dopinam szczegóły tej oferty na okna i mam małą zagwostkę z oknem w kuchni (co prawda mamy zamienioną miejscami z gabinetem, ale do obliczeń sprawa się ma tak samo jak w normalnej kuchni ;) ). mianowicie myśleliśmy o blacie połączonym z parapetem - zatem zakładam, że onko powinno się zaczynać na standardowych dla szafek kuchennych 87cm i sięgać 230cm (czyli kończyć się tak jak w projekcie) - czyli wysokość okna powinna mieć 143cm. też tak to liczyliście? też tak wam wyszło? czy może powinienem odjąć 3cm grubości blatu? help :)

mC

Ratki
30-01-2013, 20:56
dopinam szczegóły tej oferty na okna i mam małą zagwostkę z oknem w kuchni (co prawda mamy zamienioną miejscami z gabinetem, ale do obliczeń sprawa się ma tak samo jak w normalnej kuchni ;) ). mianowicie myśleliśmy o blacie połączonym z parapetem - zatem zakładam, że onko powinno się zaczynać na standardowych dla szafek kuchennych 87cm i sięgać 230cm (czyli kończyć się tak jak w projekcie) - czyli wysokość okna powinna mieć 143cm. też tak to liczyliście? też tak wam wyszło? czy może powinienem odjąć 3cm grubości blatu? help :)

mC

Co prawda nie jestem jeszcze na tym etapie ale z tego co czytam to dolna rama okna jest przeważnie 5cm wyżej niż otwór - 3cm to listwa podparapetowa i 1,5-2cm luz montażowy

piniaS
30-01-2013, 23:28
dopinam szczegóły tej oferty na okna i mam małą zagwostkę z oknem w kuchni (co prawda mamy zamienioną miejscami z gabinetem, ale do obliczeń sprawa się ma tak samo jak w normalnej kuchni ;) ). mianowicie myśleliśmy o blacie połączonym z parapetem - zatem zakładam, że onko powinno się zaczynać na standardowych dla szafek kuchennych 87cm i sięgać 230cm (czyli kończyć się tak jak w projekcie) - czyli wysokość okna powinna mieć 143cm. też tak to liczyliście? też tak wam wyszło? czy może powinienem odjąć 3cm grubości blatu? help :)

mC

U mnie wychodzi 87cm razem z blatem.Blat ma wchodzić kolo 1cm pod ramę okna ale okaże się w praniu;)

https://picasaweb.google.com/111604530212538739847/DomWRododendronach6P?authkey=Gv1sRgCMzn96COpZDCggE #

TAR
31-01-2013, 09:11
michalc - do wysokosci (85-87 cm) dodaj grubosc kafli, wylewki, styro, instalacji od stanu"0" zebys docelowo okna nie mial na poziomie kolan :)

michalc
31-01-2013, 09:57
michalc - do wysokosci (85-87 cm) dodaj grubosc kafli, wylewki, styro, instalacji od stanu"0" zebys docelowo okna nie mial na poziomie kolan :)

ale czy poziom 0 w projekcie to nie jest poziom podłogi na gotowo?

mC

TAR
31-01-2013, 10:09
wg. mnie nie (choc moge sie mylic) , musisz sobie teraz sprawdzic na jakiej wysokosci masz otwor jezeli na 87 cm dolna krawedz to jak dojda wylewki itp. to otwor bedzie na ok. 65 cm . moze to banal ale moj sasiad niestety mial takich "fachowcow" a sam tez sie nie znal i mial okienko dla krasnoludka :rolleyes:

gosik102
31-01-2013, 13:51
Witajcie moi Drodzy! Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, a za razem powiązane z Muratorem i naszym Rodoskiem.
Otóż: Czy korzystał ktoś z Was z pomocy doradcy kredytowego przy staraniu się o kredyt hipoteczny? Słyszeliśmy, że należy wystrzegać się Expandera i Open Finance, ponieważ przeważnie są powiązane kapitałowo z konkretnym bankiem i jego ofertę "wciskają". Korzystamy również z porad na Forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl i właśnie odpowiadającego tam na pytania Pana zapytałam o możliwość współpracy. Pan Łukasz współpracuje z Murator Finanse (nie są powiązani z nikim kapitałowo) i z jego postów na forum wydaje się być kompetentnym doradcą. Czy miał ktoś z naszych forumowiczów do czynienia z Murator Finanse?
Z góry przepraszam za takie "wtrącenie" na forum, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć o nich opinii, podczas gdy o OF i Ex aż "kipi".
Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc/ opinię :)
Pozdrawiam ciepło!

Konto usunięte na żądanie
31-01-2013, 13:57
Cieszyłem się, że ukazał się przetarg na przyłącze :( tymczasem został unieważniony. Tak więc czekamy dalej :(

mWilQ
31-01-2013, 14:05
Cieszyłem się, że ukazał się przetarg na przyłącze :( tymczasem został unieważniony. Tak więc czekamy dalej :(

Uuu to nieźle Wam grają na nerwach. W tym czasie to można ze dwie elektrownie postawić :)

TAR
31-01-2013, 14:30
lokmen no przykro, podali powod uniewaznienia? moze nikt nie zlozyl prawidlowej oferty, w takim przypadku moga dac zamowienie z wolnej reki. wiec dowiedz sie, bo moze jeszcze cie zadziwia :) 3-mam kciuki

michalc
31-01-2013, 14:50
Witajcie moi Drodzy! Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, a za razem powiązane z Muratorem i naszym Rodoskiem.
Otóż: Czy korzystał ktoś z Was z pomocy doradcy kredytowego przy staraniu się o kredyt hipoteczny? Słyszeliśmy, że należy wystrzegać się Expandera i Open Finance, ponieważ przeważnie są powiązane kapitałowo z konkretnym bankiem i jego ofertę "wciskają". Korzystamy również z porad na Forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl i właśnie odpowiadającego tam na pytania Pana zapytałam o możliwość współpracy. Pan Łukasz współpracuje z Murator Finanse (nie są powiązani z nikim kapitałowo) i z jego postów na forum wydaje się być kompetentnym doradcą. Czy miał ktoś z naszych forumowiczów do czynienia z Murator Finanse?
Z góry przepraszam za takie "wtrącenie" na forum, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć o nich opinii, podczas gdy o OF i Ex aż "kipi".
Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc/ opinię :)
Pozdrawiam ciepło!

ja korzystałem z Open finance, ale potem poszedłem też do niezależnego (chyba) Notusa. Ostatecznie i tak chyba stanie na ofercie przedstawionej w Openie, czyli ich pokrewnym GetinBanku. Opinie ma słabe, ale dali najlepsze warunki i jeszcze załapaliśmy się na RNS. Niby ciągle czekamy na info od Notusa, bo wnioski poszły do KB i Aliora, ale coś się nie odzywają, warunki były gorsze a czas ucieka...

mC

michalc
31-01-2013, 14:53
Cieszyłem się, że ukazał się przetarg na przyłącze :( tymczasem został unieważniony. Tak więc czekamy dalej :(

współczucia...

u nas z prądem idzie powoli do przodu: czekam na wycenę rozdzielni budowlanej. straszą mnie, że skrzynka musi jakies tam normy spełniać - no ale głupio by było jak by gniazdka zalało.. ;)

mC

michur
31-01-2013, 15:04
Witajcie moi Drodzy! Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, a za razem powiązane z Muratorem i naszym Rodoskiem.
Otóż: Czy korzystał ktoś z Was z pomocy doradcy kredytowego przy staraniu się o kredyt hipoteczny? Słyszeliśmy, że należy wystrzegać się Expandera i Open Finance, ponieważ przeważnie są powiązane kapitałowo z konkretnym bankiem i jego ofertę "wciskają". Korzystamy również z porad na Forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl i właśnie odpowiadającego tam na pytania Pana zapytałam o możliwość współpracy. Pan Łukasz współpracuje z Murator Finanse (nie są powiązani z nikim kapitałowo) i z jego postów na forum wydaje się być kompetentnym doradcą. Czy miał ktoś z naszych forumowiczów do czynienia z Murator Finanse?
Z góry przepraszam za takie "wtrącenie" na forum, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć o nich opinii, podczas gdy o OF i Ex aż "kipi".
Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc/ opinię :)
Pozdrawiam ciepło!

My korzystaliśmy z Notusa ale koniec końców znaleźliśmy najlepszą ofertę samodzielnie...

mWilQ
31-01-2013, 15:21
Przy kredytach dodam, że warto jedną ofertę brać do innego banku, tak żeby ten drugi mógł się wykazać konkurencyjnością.
Doradcy są różni, niektórzy mają możliwości i są nieźle zorientowani. Inni tak jak już ktoś wspomniał wciskają ofertą, z której mają najwięcej profitu.

Konto usunięte na żądanie
31-01-2013, 18:03
My też chodziliśmy i spotykaliśmy się z "doradcami" ostatecznie poszedłem sam do PekaoSA powód?- brak ukrytych prowizji dla doradcy.
Przykład:
Wzięliśmy 200 000 i dostaliśmy 200 000. Od tych 200 000 żadnych dodatkowych opłat typu prowizje, ubezpieczenia, etc. Musiałem tylko mieć polisę na życie, na dom i ok 200 zł opłaty w księgach wieczystych + 180zł wycena nieruchomości - to wszystko.

U "doradców" w każdej ofercie od tych 200 000 zabierali ok 8 000 na jakieś głupie opłaty czyli ewidentnie widać, że to kasa od banku dla doradcy... Ogólnie mówiąc szkoda na nich czasu. Gadanie, że wszystko za was załatwią jest głupotą gdyż co za różnica czy wszelkie dokumenty zaniesiesz do banku czy do "doradcy". My kredyt załatwiliśmy (od 1-ej wizyty do podpisania umowy) w ok 3 tygodnie (ok 4 wizyt w banku).

TAR przetarg unieważniony na podstawie art. bla bla bla jakiegoś wew. regulaminu- BEZ PODANIA PRZYCZYNY. Widocznie wygrał nie ten co miał wygrać...

TAR
31-01-2013, 18:08
moze jednak zrobia z wolnej reki, jak nie to znowu z 2 m-ce w plecy, nowy przetarg, wybor wykonawcy no i sama robota. u nas od przetargu do postawienia skrzynki 1,5 m-ca

jozef2510
01-02-2013, 01:29
I stało się. Dziś kupiliśmy projekt "Dom w rododendronach 6 (G2)". Mamy nadzieję że podjęliśmy dobrą decyzję:)

kojak139
01-02-2013, 07:55
Moja łazienka to na razie wstepny projekt. Co wy na to? Bo żona zachwycona jest a Ja nie mogę się zdecydować.

166634166779

Konto usunięte na żądanie
01-02-2013, 10:05
jozef2510 gratuluję wyboru.

kojak139- sam robiłeś tą wizualizację? - jeśli tak to jakim programem?

mWilQ
01-02-2013, 12:30
Moja łazienka to na razie wstepny projekt. Co wy na to? Bo żona zachwycona jest a Ja nie mogę się zdecydować.

166634

Co jest obok wc? Wykorzystujesz od strony salonu przestrzeń pod schodami? Nie chcesz minimalnie odsunąć kibelka od ściany? Dla faceta takie miejsce mało komfortowe.

mWilQ
01-02-2013, 12:31
I stało się. Dziś kupiliśmy projekt "Dom w rododendronach 6 (G2)". Mamy nadzieję że podjęliśmy dobrą decyzję:)

To zanim ruszycie z budową, usiądźcie i czytajcie. Poruszaliśmy na forum mnóstwo ważnych spraw, które warto przeanalizować. Witamy.

TAR
01-02-2013, 12:50
Co jest obok wc? Wykorzystujesz od strony salonu przestrzeń pod schodami? Nie chcesz minimalnie odsunąć kibelka od ściany? Dla faceta takie miejsce mało komfortowe.


uwazam jak dla mnie tamto miejsce nietrafione. no chyba, ze wszyscy sa wzrostu siedzacego psa :p ten sam zamiar mialam u siebie dopoki nie poustawialam kartonow i nie zobaczylam, ze nawet przy moim 160 cm strasznie niewygodnie a glowa nie koniecznie cala by zostala

kojak139
01-02-2013, 14:45
Witam
Wc jest pod schodami bo jest tam 196 cm ja mam 185 więc spokojnie wystarczy. Przestrzeń pod schodami będzie dostępna od strony łazienki będą tam małe drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. A kibelek jest blisko ściany bo geberit jest zabudowany w ścianie żeby nie zajmować przestrzeni w tej małej łazience.166777

kojak139
01-02-2013, 14:48
jozef2510 gratuluję wyboru.

kojak139- sam robiłeś tą wizualizację? - jeśli tak to jakim programem?

Nie zrobili mi to w salonie łazienek to na razie wstępny projekt.

TAR
01-02-2013, 14:51
to troche inaczej zrozumialam rysunek, lazienka jest calkiem spora ja akurat wc mam na tej samej scianie ale na drugim jej koncu -tyle ze nie mam tam komina. zaluje, ze bidetu obok nie zrobilam choc to jest do nadrobienia.

mWilQ
01-02-2013, 19:09
Witam
Wc jest pod schodami bo jest tam 196 cm ja mam 185 więc spokojnie wystarczy. Przestrzeń pod schodami będzie dostępna od strony łazienki będą tam małe drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. A kibelek jest blisko ściany bo geberit jest zabudowany w ścianie żeby nie zajmować przestrzeni w tej małej łazience.166777

Hmmm no dobra, masz stelaż wbudowany w ścianę, a nie dało się go wbudować ze 30 cm w prawo? Wygodniejszy dostęp do wnęki pod schodami i wygodniejsza pozycja na tronie. Co do samej ściany, to u mnie pomysł trafiony, do sufitu mam dość wysoko, kolega 195cm wzrostu głową nie szorował.

przemas791
01-02-2013, 20:44
Witam
Stałem się posiadaczem projektu "Dom w Rododendronach 6A" - jestem na etapie adaptacji projektu i baaaardzo intensywnie zastanawiam się nad kształtem wykusza/wykuszu, zastanawiam się nad zmianą jego kształtu na prostokątny i oszklony w całości. Może ktoś mógłby podzielić się swoimi uwagami. Nadmieniam, że będę budował w okolicach Wrocław/Strzelin i nie ukrywam, że z wielką przyjemnością zobaczyłbym jak w środku wygladaja rododendrony 6 - czy coś w projekcie zwiększyć/zmniejszyc itp. Zamierzam ogrzewać dom i CWU pompą ciepła - tutaj ttez proszę o uwagi. PC, którą mam na oku to PC firmy Buderus lub Nibe o mocy odpowiednio 7,3/8 KW

Konto usunięte na żądanie
01-02-2013, 22:09
W kwestii zmian najlepiej poczytaj ten wątek bo dość często pojawiały się różne propozycje i przemyślenia-dużo tego ale warto bo można kilka ciekawych rozwiązań zobaczyć. Co od mocy pompyto nie wiem czy 8KW nie będzie za mało-u mnie będzie 10KW tyle, że w systemie woda-woda, której sprawność jest najwyższa. Ale o tym jak to działa to za jakiś rok się wypowiem :)

kojak139
02-02-2013, 19:24
A to wrzuce jeszcze projekt górnej łazienki(ten mi się nie podoba).

167096 167097

Konto usunięte na żądanie
02-02-2013, 21:03
Jakoś strasznie rozciągnięte te zdjęcia bo te a łazienka taka szeroka to nie jest. I te wszechobecne LEDy, które po roku zaczynają mrugać... Jakoś nie przemawia to do mnie. Kolorystyka ok.

przemas791
02-02-2013, 21:04
lokmen - dzięki za dobrą rade co by przelecieć 464 strony aby zorientować się w zakresie zmian:cool: Pisząc poprzednia wiadomośc miałem nadzieję na jakąś konkretną odpowiedz/podpowiedz...Lokmen a jaką markę PC wybrałeś i jakie źródło pionowe/poziome??
Może ktoś konkretnie podpowie - bo najpowazniej rozważam zmianę kształtu wykusza/wykuszu. Może ktoś w woj. dolnoślaskim mógłby pokazać nam zbudowane rodka 6?????
Jeszce jedno wchodzę do dziennika budowy TAR i nie mogę zobaczyć umieszczonych tam zdjęc.....kto podpowie jak obejrzeć te fotki??
acha i jeszcze jedno czy do adaptacji projektu konieczna jest mapka do celów projektowych (od geodety)??

TAR
02-02-2013, 21:10
ja podpowiem :) fotek nie zobaczysz, bo przedwczoraj wszystkie usunelam. zreszta i tak tam byly tylko ogrodowe. zaczynamy powoli przygotowania do budowy innego domu wiec stary dziennik bedzie komentarzownikiem do nowego dziennika i nowej budowy. zdjec wnetrz na fm nie udostepniam.

o zmianach nie musisz czytac wszystkich stron wystarczy wpisac odpowiednie haslo w wyszukiwarce watku np. "zmiany". a temat byl juz kilka razy tak walkowany, ze pewnie nikomu znowu nie chce sie o tym pisac :D

Konto usunięte na żądanie
02-02-2013, 21:43
lokmen - dzięki za dobrą rade co by przelecieć 464 strony aby zorientować się w zakresie zmian:cool: Pisząc poprzednia wiadomośc miałem nadzieję na jakąś konkretną odpowiedz/podpowiedz...Lokmen a jaką markę PC wybrałeś i jakie źródło pionowe/poziome??
Może ktoś konkretnie podpowie - bo najpowazniej rozważam zmianę kształtu wykusza/wykuszu. Może ktoś w woj. dolnoślaskim mógłby pokazać nam zbudowane rodka 6?????
Jeszce jedno wchodzę do dziennika budowy TAR i nie mogę zobaczyć umieszczonych tam zdjęc.....kto podpowie jak obejrzeć te fotki??
acha i jeszcze jedno czy do adaptacji projektu konieczna jest mapka do celów projektowych (od geodety)??

Przeczytałem wszystkie- przyznam, że oczy bolą ale cóż...

Trochę Ci ułatwię:

1. OKNA
Wyceny okien wersja 2G rok 2012 (https://docs.google.com/folder/d/0B9P7UmNKZ8x1THJ5N0poRlkzQTg/edit)
2. DACH
Wyceny pokrycia dachowego wersja 2G rok 20212 (https://docs.google.com/folder/d/0B9P7UmNKZ8x1d0FQUW5UY0h3V2c/edit)
3. TYNKI WEWNĘTRZNE
A. Rododendron 6 + wylewane skosy (tzw drugi strop) (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=4643358&viewfull=1#post4643358)
B. Rododendron 6 P (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=4628270&viewfull=1#post4628270) i Tutaj również Rododendron 6 P (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=5519689&viewfull=1#post5519689)
C. Rododendron 6 G2- bez sufitu w garażu i łazience (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=4233367&viewfull=1#post4233367)
4. TYNKI ZEWNĘTRZNE- powierzchnia, koszty, etc.
A. W rododendronach 6 wersja z 1 garażem (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=4192659&viewfull=1#post4192659)
B. Ceny za robociznę + Materiał (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=5518981&viewfull=1#post5518981)
5. Inne rozwiązania związane z projektem.
BUDOWA KOMINA OD 1go PIĘTRA (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144895-Zaczynamy-przygodę-z-budową&p=4901935&viewfull=1#post4901935)
Projekt stropu TERIVA dla Rodo 6 G2 (https://lh3.googleusercontent.com/-sew4Etq9JqI/TXuZcFTP0kI/AAAAAAAAA60/6MXCq2msrk4/s799/DSC_1474_.jpg)
6. KOSZTY BUDOWY SSO
W Rododendronach 6 G2 (https://docs.google.com/file/d/0B9P7UmNKZ8x1VG1BYXN4WEN0ZEE/edit?pli=1)

Tak do adaptacji potrzebne są mapy do celów projektowych od geodety bo na tych mapach (które potem pójdą wraz z resztą dokumentów do starostwa) architekt nanosi wszystkie bajery: dom, złącze, bramę, szambo, etc. - tu podpowiem, że najlepiej na etapie występowania o pozwolenie na budowę domu wystąpić też o pozwolenie na budowę szamba (o ile nie masz kanalizacji). 2 w 1

Pompę ciepła będę miał robioną przez znajomego, będzie działała w systemie woda-woda czyli mam 2 odwierty: z jednego ciągnę wodę do drugiego ją oddaję. Wiem, że ten system nie jest tak niezawodny jak kolektory pionowe, czy poziome ale koszt mojej instalacji PC zamknie się w 15000. Więcej trzeba wydać na same odwierty przy typowych kolektorach np. 4 odwierty po 80m to wydatek ok 24000.

Co do wykuszu, o którym myślisz to na pewno fajna sprawa ale: droga i straszne straty ciepła. Pompa ciepła nie generuje takiej temperatury w obiegu jak tradycyjne piece więc decydując się na nią trzeba oszczędzać na miejscach gdzie to ciepło ucieka.

Z mojego przykładu dodam, że na początku byłem sceptykiem co do rekuperatora. ok 20go wchodzą go robić i niestety dużym błędem było robienie 3 kominów do typowej wentylacji.
To tyle jak coś to pytaj.

TAR
02-02-2013, 21:49
niestety dużym błędem było robienie 3 kominów do typowej wentylacji.

nie moge sie powstrzymac: a nie mowilam ;):D

Konto usunięte na żądanie
02-02-2013, 22:05
E tam nasze boćki "sąsiady" będą miały gdzie gniazdo budować :)

https://lh5.googleusercontent.com/-7kLOvZ83ZUw/TaygFc8bL3I/AAAAAAAAGpw/nHb8CUCwSok/s1152/IMG_6759.JPG

przemas791
03-02-2013, 22:19
Lookmen - serdeczne podziekowanie za podpowiedź....ja planuję wybudowac jeden komin na porzeby kominka....tez zastanawiam sie nad rekuperatorem, ale te koszty - rekuperator pomaga bardziej efektywnie wykorzystać ciepło z PC i daje możliowość klimatyzacji/chłodzenia latem. a co Ty kolego o tym myślisz

TAR
03-02-2013, 22:21
czesc reku zwroci ci sie na materialach i robociznie niebudowania kominow

przemas791
03-02-2013, 23:00
Witam,
robię rekonesans w zakresie cen za robociznę SSZ ...pierwsza wycena "cholernie poprawiła" mi humor - 80. 000 pln!!!!.....za sam fundament fachmen wycenił ok. 15.000 pln. Prosze o info jakie stawki płaciliście Koledzy i Koleżnki

Konto usunięte na żądanie
03-02-2013, 23:10
My płaciliśmy za całość ok 50 000- dziś można poszukać taniej.

margaret2011
04-02-2013, 07:42
Ja miałam osobną ekipę do SSO i osobną do dachu, w sumie wyszło ok. 65 tys. Może nie było to mało ale dziś wiem że dobry murarz to podstawa.

mWilQ
04-02-2013, 08:38
Ja miałam osobną ekipę do SSO i osobną do dachu, w sumie wyszło ok. 65 tys. Może nie było to mało ale dziś wiem że dobry murarz to podstawa.

Pewnie, tylko dobry nie znaczy drogi, a cena tutaj nie gwarantuje jakości. Ważne są rekomendacje, wcześniej poprowadzone inwestycje. Jeśli ma się możliwość porozmawiania z poprzednimi klientami firmy to też warto skorzystać. Mamy chore czasy, z jednej strony trąbią o kryzysie i zastoju w branży, z drugiej strony jakoś te domki się budują. Bardziej obrotni murarze nie przestają pracować, ci mniej mogą albo mocno obniżać cenę, żeby złapać klienta, albo ją nieco zawyżać, żeby nadrobić okres postoju - loteria. Rodosa pojedynczego można spokojnie wybudować za 40 tysięcy.

michalc
04-02-2013, 10:36
hej,

też jestem z tych co przeczytali cały wątek :) a zaczynałem jak już było ponad 400 stron ;)

co do zmian w projekcie to my powiększyliśmy wykusz - największe okno powiększyliśmy 2 razy na długości, kształt został "romantyczny" ;)
zmieniliśmy schody na dwa biegi proste - spocznik będzie nad garażem. garaż powiększyliśmy o 0,5metra.
zmieniliśmy miejscami gabinet z kuchnią, zmniejszyliśmy komin w salonie żeby kominek był bardziej na ścianie (niektórzy robią komin od piętra) zlikwidowaliśmy tylną lukarnę i balkon. głównie na dole pozmienialiśmy okna.
sporo zmian wziętych z forum lub inspirowanych nim. budujemy rodo 6 g2.

co do wycen to zeszłej jesieni szukałem ekipy z okolic trójmiasta - przeważnie za SSO krzyczeli ok 40-50tyś. czas realizacji od 3 miesięcy do roku ;p

mC

80mariusz80
04-02-2013, 11:27
Heh, ja też przeczytałem cały wątek. Wtedy było coś 250 stron, zmieniłem layout czy czcionkę i skróciło się do niecałych 200. Warto przeczytać, jeśli to pozwoli uniknąć przynajmniej 1 błędu podczas budowania, to warto :)

mWilQ
04-02-2013, 12:08
Heh, ja też przeczytałem cały wątek. Wtedy było coś 250 stron, zmieniłem layout czy czcionkę i skróciło się do niecałych 200. Warto przeczytać, jeśli to pozwoli uniknąć przynajmniej 1 błędu podczas budowania, to warto :)

Ja niestety trafiłem na forum za późno, ale przeczytałem tyle stron ile wtedy było dostępnych i wiedziałem jakie błędy popełniłem i wcale nie jest mi z tym dobrze :D

Konto usunięte na żądanie
04-02-2013, 14:09
U mnie jak narazie widzę, że zrobiłem 1 babola z oknem balkonowym nad wykuszem- nie zauważyłem, że tam ma być 20cm styropianu i dodałem tylko tyle co grubość posadzki. I będzie kłopocik...

mWilQ
04-02-2013, 14:12
U mnie jak narazie widzę, że zrobiłem 1 babola z oknem balkonowym nad wykuszem- nie zauważyłem, że tam ma być 20cm styropianu i dodałem tylko tyle co grubość posadzki. I będzie kłopocik...

Ja też tam nie mam takiej ilości styropianu. Póki co nic się nie dzieje i oby tak pozostało. Jedyne co, to ten balkon mam dobrze zapapowany. Przed położeniem płytek poszła jeszcze izolacja wodna. Co do przemarzania, o ile takie występuje, to mam inne zmartwienia na głowie.

slavex17
04-02-2013, 16:18
Cześć Murarz powiedział mi za robociznę 35.000 za wybudowanie całego Rodka 6, od fundamentów przez strop do sklepienia (stan surowy). Budynek ma być zbudowany z pustaków MAX firmy Cerpol 288/188 główkowo bez ocieplenia czy to dobra cena? Aha no i dodam że będzie 1 murarz i to jest Jego cena łączna bez pomocników, sama robota murarza. Okolice Częstochowy. Proszę o Wasze zdania na ten temat oraz o Wasze koszty muraza z pomocnikami i wersje bez pomocników. Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
04-02-2013, 18:15
Skoro murarz nie ma pomocnika to może go nie potrzebuje bo gdyby potrzebował to by miał. Bez sensu żebyś sobie sam szukał pomocnika dla murarza. Potem jak coś będzie się działo to Ci powie że żeś mu takiego pomocnika dał, i to jego wina bo źle cement mieszał :)

michalc
04-02-2013, 18:50
tak jak pisałem kilka postów wyżej naszae wyceny za SSO z dachem odeskowanym i papą wynosiły 40-50tyś i to były całe ekipy a nie pojedyńczy człowiek. jak mój teść miał 20 lat to był pomocnikiem na budowie domu jego siostry - wynajęli tylko muraża. ale to było 20 lat temu, obecnie chyba mało kto idzie na taki układ....?

mC

margaret2011
04-02-2013, 20:05
Co do przemarzania, o ile takie występuje, to mam inne zmartwienia na głowie.

mWilQ a jakie to zmartwienia?

michalc
04-02-2013, 20:18
nie wiem czy widzieliście, ale w związku z nowym programem dopłat do domów energooszczędnych i pasywnych pojawiły się nowe wersje projektów "termo": http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-termo/mc781f70589ec3

za wiele odkrywczych rzeczy w owej wersji nie ma:

W projektach domów z kolekcji TERMO zastosowaliśmy większą grubość warstw termoizolacyjnych, podnosząc tym samym energooszczędność budynku:
- ściany zewnętrzne ocieplono 20 cm warstwą styropianu,
- dach i strop nad poddaszem 30 cm warstwą wełny mineralnej,
- podłogę na gruncie 15 cm warstwą styropianu.


które podpunkty waszym zdaniem są warte zastosowania? szczególnie pod względem stosunku ceny do późniejszych oszczędności na ogrzewaniu. pytanie też jak z funkcjonalnością poddasza jak się ma 30cm wełny nad głową? ;)

mC

mWilQ
04-02-2013, 20:43
mWilQ a jakie to zmartwienia?

Wykonawcy, po których teraz poprawiam co mogę. Uczę się wszystkich specjalizacji budowlanki od kiedy wyprowadziłem się z mieszkania ;)

mWilQ
04-02-2013, 20:46
nie wiem czy widzieliście, ale w związku z nowym programem dopłat do domów energooszczędnych i pasywnych pojawiły się nowe wersje projektów "termo": http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-termo/mc781f70589ec3 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Farchon.pl%2Fgotowe-projekty-domow%2Fdom-w-rododendronach-6-termo%2Fmc781f70589ec3)

za wiele odkrywczych rzeczy w owej wersji nie ma:


które podpunkty waszym zdaniem są warte zastosowania? szczególnie pod względem stosunku ceny do późniejszych oszczędności na ogrzewaniu. pytanie też jak z funkcjonalnością poddasza jak się ma 30cm wełny nad głową? ;)

mC

Te ściany 20 cm najmniej mi leżą. Bardziej zwróciłbym uwagę na rodzaj zastosowanego styropianu i sposób jego klejenia.
Dach i strop nad poddaszem z 30 centymetrową warstwą wełny - jak najbardziej. Tutaj oczywiście ta sama metodologia. Co do 15 cm styropianu na podłodze hmmm, sporo, nie wiem czy tam są aż takie straty ciepła i czy w tą stronę dom tak szczególnie przemarza.

przemas791
04-02-2013, 23:00
ufffff....dzisiaj maraton po "budowlańcach" .....kosztorysy w najbliższym czasie. Teraz kolejne wątpliości - jeden fachmen mówi, że Poroton z robena tańszy i takie same parametry jak Porotherm z winenberga - drugi, że porotherm najlepszy itd. Może podpowiecie, bardziej doświadczenie koledzy i koleżanki jaki materiał na ściany czy poortherm czy poroton?? No ijeszcze kwestia stropu ...w projekcie monolityczny a co niektórzy doradzaja, że tańszy i całkiem niezły strop Terriva....równiez konieczna podpowiedź..:D a tak ogólnie to może podpowiecie na co należy zwrócic szczególna uwage przy fundamentach i wogóle pracach do stanu "0"

michalc
04-02-2013, 23:12
ufffff....dzisiaj maraton po "budowlańcach" .....kosztorysy w najbliższym czasie. Teraz kolejne wątpliości - jeden fachmen mówi, że Poroton z robena tańszy i takie same parametry jak Porotherm z winenberga - drugi, że porotherm najlepszy itd. Może podpowiecie, bardziej doświadczenie koledzy i koleżanki jaki materiał na ściany czy poortherm czy poroton?? No ijeszcze kwestia stropu ...w projekcie monolityczny a co niektórzy doradzaja, że tańszy i całkiem niezły strop Terriva....równiez konieczna podpowiedź..:D a tak ogólnie to może podpowiecie na co należy zwrócic szczególna uwage przy fundamentach i wogóle pracach do stanu "0"

fajnie, że są też inni co dopiero zaczynają - my chcemy ruszyć za 2 tygodnie, o ile pogoda pozwoli. chętnie też poczytamy na co trzeba uważać.

u nas dom będzie z porotermu ale rozważaliśmy nawet gazobeton, ostatecznie do SSO wykonawca sam załatwia materiały i mówił, że pustaki zmienić może, ale ceny nie zmieni - więc wybór był prosty ;)

mC

mWilQ
04-02-2013, 23:21
ufffff....dzisiaj maraton po "budowlańcach" .....kosztorysy w najbliższym czasie. Teraz kolejne wątpliości - jeden fachmen mówi, że Poroton z robena tańszy i takie same parametry jak Porotherm z winenberga - drugi, że porotherm najlepszy itd. Może podpowiecie, bardziej doświadczenie koledzy i koleżanki jaki materiał na ściany czy poortherm czy poroton?? No ijeszcze kwestia stropu ...w projekcie monolityczny a co niektórzy doradzaja, że tańszy i całkiem niezły strop Terriva....równiez konieczna podpowiedź..:D a tak ogólnie to może podpowiecie na co należy zwrócic szczególna uwage przy fundamentach i wogóle pracach do stanu "0"

stan "0"
- ustal jak ma być wykonany wykop, czy beton będzie lany do ziemi, czy w szalunek
- zwróć uwagę na wykonanie zbrojenia - to wszystko ma się trzymać kupy
- izolacja, zwróć szczególną uwagę na poziomą
- bloczki - nie oszczędzaj, nie kupuj takich, które 2h wcześniej wyszły z linii produkcyjnej
- wzmocniona posadzka (pod kominami fundamenty, pod ciężkimi elementami zbrojenia)
- dobrze rozplanuj pomieszczenia pod kątem ścieków - zaoszczędzisz sobie nerwów później
- zrób dojście do budynku dla mediów (woda, prąd, gaz)
- jeśli trzeba obsyp fundamenty piachem, ziemią i pozagęszczaj, żeby się to nie rozlazło
- na każdym etapie rób zdjęcia

Co do materiałów, ja od robena uciekłem na etapie dachu (chciałem na początku monze+ bo tania), później zobaczyłem taką po jednym sezonie i uznałem, że kicha, szkliwo popękane, wyglądała paskudnie. Co do pustaków to oprócz firmy ważne jest skąd materiał przyjechał, gdzie został wypalony. Bo wienerberger, wienerbergowi nie równy.

Strop z terrivy jest chyba łatwiejszy do wykonania, nie trzeba się dłubać ze zbrojeniem. Jego wagę widzę tylko w akustyce. Jak masz w planach duużo dzieci biegających po poddaszu i marzyłby Ci się spokojny wieczór w salonie to jednak monolit będzie lepszy.

margaret2011
05-02-2013, 09:30
Wykonawcy, po których teraz poprawiam co mogę. Uczę się wszystkich specjalizacji budowlanki od kiedy wyprowadziłem się z mieszkania ;)

mWilQ a mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły, co poprawiasz, jakie usterki Ci wychodzą itp.

Pytam dlatego, że co prawda jeszcze nie mieszkam, ale często już tam przebywam, ogrzewam do temp. 17 st. i na razie specjalnie do poprawy nic nie widzę

mWilQ
05-02-2013, 11:09
mWilQ a mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły, co poprawiasz, jakie usterki Ci wychodzą itp.

Pytam dlatego, że co prawda jeszcze nie mieszkam, ale często już tam przebywam, ogrzewam do temp. 17 st. i na razie specjalnie do poprawy nic nie widzę

Głównie poprawiam elektrykę i automatykę od ogrzewania. Szlifowałem, bejcowałem i lakierowałem schody, Dokańczam tynki mozaikowe. Poprawiam źle zamontowane rolety, reguluję okna. W kasetach od rolet wymieniam izolację, którą wykonawcy umiejętnie zniszczyli. Poprawiałem odpływy w łazienkach po moim fachmenie od płytek. Przerabiałem syfony w łazience i kuchni. Ostatnio gładziłem gipsy w miejscach gdzie miały być cokoły, a jednak nie dało ich się tam zrobić. Gładziowanie nie ominęło mnie również przy otworach wewnętrznych na drzwi (niechlujnie obrobione, kaseta nie zakryła niedoróbek). Ściągam silikony w łazienkach i kładę od nowa. Wcześniej poprawiałem gąsiory po moim dekarzu i na dachu została mi jeszcze do poprawy obróbka blacharska przy frontowej lukarnie. Żeby było ciekawie, na wiosnę czeka mnie ponowne kotwienie balustrad, ale na tą chwilę wykonawca zadeklarował się, że przyjedzie i poprawi. Zobaczymy. Większość spraw robię pierwszy raz w życiu i o dziwo wychodzi lepiej niż u fachmenów których miałem. Wystarczy troszkę spokoju na przemyślenia i starania przy pracach.

Konto usunięte na żądanie
05-02-2013, 11:17
Mam pytanie o parapety zewnętrzne. Z czego macie i ile zł się spodziewać za całość?

mWilQ
05-02-2013, 11:24
Mam pytanie o parapety zewnętrzne. Z czego macie i ile zł się spodziewać za całość?

grafitowy, prawie czarny granit (w środku i na zewnątrz ten sam), za całość z montażem wyszło mi chyba ok 2600 zł.
P.S. u mnie doszły dwa parapety w pokoju z frontowym balkonem.

margaret2011
05-02-2013, 11:27
Głównie poprawiam elektrykę i automatykę od ogrzewania. Szlifowałem, bejcowałem i lakierowałem schody, Dokańczam tynki mozaikowe. Poprawiam źle zamontowane rolety, reguluję okna. W kasetach od rolet wymieniam izolację, którą wykonawcy umiejętnie zniszczyli. Poprawiałem odpływy w łazienkach po moim fachmenie od płytek. Przerabiałem syfony w łazience i kuchni. Ostatnio gładziłem gipsy w miejscach gdzie miały być cokoły, a jednak nie dało ich się tam zrobić. Gładziowanie nie ominęło mnie również przy otworach wewnętrznych na drzwi (niechlujnie obrobione, kaseta nie zakryła niedoróbek). Ściągam silikony w łazienkach i kładę od nowa. Wcześniej poprawiałem gąsiory po moim dekarzu i na dachu została mi jeszcze do poprawy obróbka blacharska przy frontowej lukarnie. Żeby było ciekawie, na wiosnę czeka mnie ponowne kotwienie balustrad, ale na tą chwilę wykonawca zadeklarował się, że przyjedzie i poprawi. Zobaczymy. Większość spraw robię pierwszy raz w życiu i o dziwo wychodzi lepiej niż u fachmenów których miałem. Wystarczy troszkę spokoju na przemyślenia i starania przy pracach.

Szczerze mówiąc szczęka mi opadła i leży na podłodze.. że masz tego aż tyle. Tak mi się nasuwa w pierwszej chwili pytanie, gdzie byłeś kiedy odbierałeś poszczególne etapy prac, ale nie odbierz tego w kategorii złośliwości. Jak widzę na Twoim przykładzie ja nie mogę aż tak bardzo narzekać na swoje ekipy. W 80% były to ekipy polecone. Jedynie firma od k-g dała ciała. Poza tym muszę przyznać że wykonanie jest niezłe. A ekipy te pracowały bez mojego nadzoru, gdyż mieszkam ok. 70km od budowy i mam dwójkę maluchów.

margaret2011
05-02-2013, 11:29
Mam pytanie o parapety zewnętrzne. Z czego macie i ile zł się spodziewać za całość?

Ja mam zewnętrzne aluminowe malowane w kolorze okien, więc były tanie, ale nie pamiętam dokłądnie ile kosztowały.

TAR
05-02-2013, 11:31
Głównie poprawiam elektrykę i automatykę od ogrzewania. Szlifowałem, bejcowałem i lakierowałem schody, Dokańczam tynki mozaikowe. Poprawiam źle zamontowane rolety, reguluję okna. W kasetach od rolet wymieniam izolację, którą wykonawcy umiejętnie zniszczyli. Poprawiałem odpływy w łazienkach po moim fachmenie od płytek. Przerabiałem syfony w łazience i kuchni. Ostatnio gładziłem gipsy w miejscach gdzie miały być cokoły, a jednak nie dało ich się tam zrobić. Gładziowanie nie ominęło mnie również przy otworach wewnętrznych na drzwi (niechlujnie obrobione, kaseta nie zakryła niedoróbek). Ściągam silikony w łazienkach i kładę od nowa. Wcześniej poprawiałem gąsiory po moim dekarzu i na dachu została mi jeszcze do poprawy obróbka blacharska przy frontowej lukarnie. Żeby było ciekawie, na wiosnę czeka mnie ponowne kotwienie balustrad, ale na tą chwilę wykonawca zadeklarował się, że przyjedzie i poprawi. Zobaczymy. Większość spraw robię pierwszy raz w życiu i o dziwo wychodzi lepiej niż u fachmenów których miałem. Wystarczy troszkę spokoju na przemyślenia i starania przy pracach.


troche tego jest, my wiosna troche kosmetyki powprowadzamy, drobne poprawki malarsko- szpachlowe, poprawki silikonu w lazienkach, drobne obrobki schodów, odnowienie fug (biale sie chlernie szybko brudza) impregnacja fug pod prysznicem, moze wreszcie zrobimy rame do kominka, bo jak od poczatku byla tymczasowa gipsowka, tak nadal jest:cool: i pare rzeczy na zewnatrz przy cokołach tarasu. ale to dla mnie szczególy po takim okresie zamieszkania.



lokmen parapety mamy stalowe malowane proszkowo imitujace okleine okien(ciemny orzech) - koszt. wszystkich 1100 lub 1300 zł - osadzenie - w cenie elewacji
ilosc - 12 szt.

TAR
05-02-2013, 11:31
Szczerze mówiąc szczęka mi opadła i leży na podłodze.. że masz tego aż tyle. Tak mi się nasuwa w pierwszej chwili pytanie, gdzie byłeś kiedy odbierałeś poszczególne etapy prac, ale nie odbierz tego w kategorii złośliwości. Jak widzę na Twoim przykładzie ja nie mogę aż tak bardzo narzekać na swoje ekipy. W 80% były to ekipy polecone. Jedynie firma od k-g dała ciała. Poza tym muszę przyznać że wykonanie jest niezłe. A ekipy te pracowały bez mojego nadzoru, gdyż mieszkam ok. 70km od budowy i mam dwójkę maluchów.


a jak dlugo mieszkasz?

margaret2011
05-02-2013, 11:35
TAR napisz, ewentualnie jeżeli to możliwe podziel się zdjęciem jakie masz ogrodzenie frontowe. Z tego co pamiętam masz jasną elewację????

margaret2011
05-02-2013, 11:35
a jak dlugo mieszkasz?

TAR jeszcze nie mieszkam, na razie przebywam:), zwożę meble

mWilQ
05-02-2013, 11:41
Szczerze mówiąc szczęka mi opadła i leży na podłodze.. że masz tego aż tyle. Tak mi się nasuwa w pierwszej chwili pytanie, gdzie byłeś kiedy odbierałeś poszczególne etapy prac, ale nie odbierz tego w kategorii złośliwości. Jak widzę na Twoim przykładzie ja nie mogę aż tak bardzo narzekać na swoje ekipy. W 80% były to ekipy polecone. Jedynie firma od k-g dała ciała. Poza tym muszę przyznać że wykonanie jest niezłe. A ekipy te pracowały bez mojego nadzoru, gdyż mieszkam ok. 70km od budowy i mam dwójkę maluchów.

Nie wszystko co przy odbiorze wygląda na dobrze zrobione jest takie po kilku miesiącach, latach używania.
Elektrykę i automatykę poprawiam, bo temat przerósł elektryka. Schody lakierowałem we własnym zakresie, bo wiedziałem, że zrobię to lepiej niż wykonawca (u niego ciągły pośpiech, co przekładało się na jakość). Przy oknach i roletach miałem właśnie ekipę z polecenia, wszystko ładnie pięknie do pierwszej pomyłki (zamiast rolet brązowych zamontowano mi beżowe) jak kazałem wymienić, to owszem zrobiono to, ale późniejsze etapy olano. Umowy, sądy nic nie warte w momencie jak gość przed nosem likwiduje działalność i ogłasza bankructwo. Gładzie wiadomo, przed montażem ościeżnic, a te miały zasłaniać ścianę na 6 cm. W praktyce wyszło 2 cm mniej i nierówności trzeba było poprawić - gipsiarzy już nie było. Dekarza wywaliłem z budowy, więc wszystko czego nie skończył wziąłem na siebie. Balkony trzymały się dobrze - do czasu. Silikony wyglądają brzydko, więc robię tak żeby było ładnie. Tynki dokańczam samemu, bo mi hurtownia dwa wiaderka zrobiła prawidłowo, w kolejnych pomyliła proporce. Tynkarz nie mógł czekać, z hurtownią sprawa wygrana - przygotowali właściwą proporcję, zwrócili koszty za pracownika itd itp.

Osobom, które mówią, że trzeba mieć ekipy z polecenia wyprostuję światopogląd. U mnie większość takich ekip nie sprawdziła się. Znajomi pieli z zachwytu i podziwiali jakość, nawet sam widziałem jak to było robione i byłem zadowolone, u mnie inna aura i już tak dobrze nie było. Generalnie najbardziej jestem zadowolony z ekip, które przypadkowo się u mnie pojawiły. Miałem nawet takich, od których wizytówkę brałem pod hurtownią budowlana. Nic o nich nie wiedząc, zaryzykowałem i zrobili kawał dobrej roboty.

mWilQ
05-02-2013, 11:44
TAR jeszcze nie mieszkam, na razie przebywam:), zwożę meble

:) po roku wrócimy do tematy, oczywiście odpukać, żeby u Was nic się nie działo.

Prawda jest taka, że przy domu zawsze jest co robić. Jedną rzecz się kończy, drugą trzeba poprawiać.
Zaraz pojawiają się nowe pomysły i samemu chce się coś zmieniać. Na to byłem gotowy - przynajmniej psychicznie, bo finansowo cierpię ;)

TAR
05-02-2013, 11:44
TAR napisz, ewentualnie jeżeli to możliwe podziel się zdjęciem jakie masz ogrodzenie frontowe. Z tego co pamiętam masz jasną elewację????


nie pokazuje zdjec domu na forum :)
elewacja zlamana biel z jasnym szarym, ogrodzenie siatka zgrzewana + maty wiklinowe a na tym juz puszczony winobluszcz, brama stalowa prosta, taka sama furtka


TAR jeszcze nie mieszkam, na razie przebywam:), zwożę meble


pogadamy po paru miesiacach :D niektore rzeczy dopiero wyjda w czasie uzytkowania, chcoc az takich przewalow jak mWilQ nie mialam, aczkolwiek tez walczylam ze schodziarzami i balustradowcami :evil:

margaret2011
05-02-2013, 11:48
mWilQ masz rację w sprawie ekip. To jedna wielka loteria.
U mnie jednak wystąpiła pewna prawidłowość, tzn. wszystkie ekipy z polecenia a była ich zdecydowana większość wykonała swoje zadanie solidnie, co prawda jedne sprawnie inne wolnym tempem, ale ostatecznie solidnie. Nie mówię o ideałach, ale o solidności i staranności tak. Natomiast ekipy które pozyskałam z internetu były różne, jednej trzba było się pozbyć, innej wypłacić tylko częśc zapłaty a była i taka od schodów z której jestem bardzo zadowolona.

margaret2011
05-02-2013, 11:52
TAR
Piszesz że wiele rzeczy ujawni się z czasem, być może tak bo masz większe doświadczenie w tym temacie.
Zastanawiam się tylko jakiego typu mogą to być sytuacje, bo to że jasne się szybko zabrudzi to jest akurat oczywiste i nie można o to obwiniać wykonawcy.

TAR
05-02-2013, 11:54
Nie wszystko co przy odbiorze wygląda na dobrze zrobione jest takie po kilku miesiącach, latach używania.
Elektrykę i automatykę poprawiam, bo temat przerósł elektryka. Schody lakierowałem we własnym zakresie, bo wiedziałem, że zrobię to lepiej niż wykonawca (u niego ciągły pośpiech, co przekładało się na jakość). Przy oknach i roletach miałem właśnie ekipę z polecenia, wszystko ładnie pięknie do pierwszej pomyłki (zamiast rolet brązowych zamontowano mi beżowe) jak kazałem wymienić, to owszem zrobiono to, ale późniejsze etapy olano. Umowy, sądy nic nie warte w momencie jak gość przed nosem likwiduje działalność i ogłasza bankructwo. Gładzie wiadomo, przed montażem ościeżnic, a te miały zasłaniać ścianę na 6 cm. W praktyce wyszło 2 cm mniej i nierówności trzeba było poprawić - gipsiarzy już nie było. Dekarza wywaliłem z budowy, więc wszystko czego nie skończył wziąłem na siebie. Balkony trzymały się dobrze - do czasu. Silikony wyglądają brzydko, więc robię tak żeby było ładnie. Tynki dokańczam samemu, bo mi hurtownia dwa wiaderka zrobiła prawidłowo, w kolejnych pomyliła proporce. Tynkarz nie mógł czekać, z hurtownią sprawa wygrana - przygotowali właściwą proporcję, zwrócili koszty za pracownika itd itp.

Osobom, które mówią, że trzeba mieć ekipy z polecenia wyprostuję światopogląd. U mnie większość takich ekip nie sprawdziła się. Znajomi pieli z zachwytu i podziwiali jakość, nawet sam widziałem jak to było robione i byłem zadowolone, u mnie inna aura i już tak dobrze nie było. Generalnie najbardziej jestem zadowolony z ekip, które przypadkowo się u mnie pojawiły. Miałem nawet takich, od których wizytówkę brałem pod hurtownią budowlana. Nic o nich nie wiedząc, zaryzykowałem i zrobili kawał dobrej roboty.

ja mialam szczescie - elektryk zarabisty znaleziony przypadkiem, swietny fachowiec - na nowy dom tez go bierzemy
instalacje sanitarne, ogrzewanie, wentylacja - moja dzialka wiec do siebie przyczepic sie nie moge, hydraulik znaleziony z przypadku (umowiony mial zawal) - swietny, zrobil dobrze wode, kanalize i c.o.
wykonczeniowcy - dobrzy choc tysiac razy lepiej moj maz maluje, - bez wiekszych wpadek. choc u mnie sobie przegibali - umowilismy sie na poprawki po roku (te ktore teraz bedziemy robic) - nie przyjechali wiec niejako skreslilam ich z listy - bede szukac nowych
meble, zabudowy, kuchnie - nasz rodosowy Marcin - jestem zadowolona i wciaz cos u niego dorabiam ja lub teraz moja rodzinka - wezme do mebli i kuchni w nowym domu
murarze - ok (chyba u michalac teraz beda robic) - moze sie dogadamy, bo mam upatrzone i znane jeszcze 3 zaprzyjaznione ekipy
dekarz - biore na nowa budowe
ciesla (od murarzy) biore na nowa budowe
okna (biore na nowa budowe)
elewacje (z polecenia tej samej osoby co wykonczeniowcy) - porazka, never ever
projektant przyłaczy - biore w ciemno
kominiarz i gazownik - biore w ciemno
tynkarz - do zastanowienia
posadzki - do zastanowienia


:) po roku wrócimy do tematy, oczywiście odpukać, żeby u Was nic się nie działo.

Prawda jest taka, że przy domu zawsze jest co robić. Jedną rzecz się kończy, drugą trzeba poprawiać.
Zaraz pojawiają się nowe pomysły i samemu chce się coś zmieniać. Na to byłem gotowy - przynajmniej psychicznie, bo finansowo cierpię ;)


moge sie pod tym podpisac

michur
05-02-2013, 11:54
Osobom, które mówią, że trzeba mieć ekipy z polecenia wyprostuję światopogląd. U mnie większość takich ekip nie sprawdziła się. Znajomi pieli z zachwytu i podziwiali jakość, nawet sam widziałem jak to było robione i byłem zadowolone, u mnie inna aura i już tak dobrze nie było. Generalnie najbardziej jestem zadowolony z ekip, które przypadkowo się u mnie pojawiły. Miałem nawet takich, od których wizytówkę brałem pod hurtownią budowlana. Nic o nich nie wiedząc, zaryzykowałem i zrobili kawał dobrej roboty.

Mamy bardzo podobne (żeby nie powiedzieć: takie same) doświadczenia. Najbardziej niemile zaskoczyli nas murarze i cieśle/dekarze - ekipy polecane przez kilkoro znajomych inwestorów.

TAR
05-02-2013, 12:03
TAR
Piszesz że wiele rzeczy ujawni się z czasem, być może tak bo masz większe doświadczenie w tym temacie.
Zastanawiam się tylko jakiego typu mogą to być sytuacje, bo to że jasne się szybko zabrudzi to jest akurat oczywiste i nie można o to obwiniać wykonawcy.

tu peknie, tam ukruszy, tu odpadnie, tu odejdzie - budynek pracuje przez co najmniej 3 lata wiec trzeba sie z tym liczyc (jesli niedokladnie zrobione)

ja np. mialam takie cos - podlaczone niby prawidlowo kibelki, obudowane, i po przeprowadzce straszny smrod czulam w lazience dolnej, wszedzie szukalismy w koncu sie uparlam i zdecydowalam zrobic rewizje w zabudowie, co sie okazalo, wc z kanaliza byl niedokladnie polaczony i caly "zapaszek" szedl na lazienke - nie bylam w stanie tego sprawdzic przy odbiorze.

izolacja przy oknach dachowych - wyszlo po pierwszej zimie

inne: wykonczeniowcy wkrecajac mi listwy przecieli kable od kontaktronow - nie wiedzielismy w ktorym miejscu - na szczescie elektryk ma kamere do kabli i moglismy naprawic

takie drobiazgi, szczegoly to mozna wymieniac, wyjdzie w praniu. tez zarzekalam sie ze super hiper fachowcy - g. prawda. choc przyznam ze przez to moja upierdliwosc wiele waznych rzeczy mam dopilnowanych i nie musze teraz sie z tym bujac

poza tym to sa ogromne emocje taka przeprowadzka do wlasnego domu i chocby skaly.... nie wylapiesz wszystkiego. ja jestem strasznie czepialska i drobiazgowa, cala liste mialam poprawek a i tak z czasem cos jeszcze wyszlo.

margaret2011
05-02-2013, 12:04
Prawda jest taka, że przy domu zawsze jest co robić. Jedną rzecz się kończy, drugą trzeba poprawiać.
Zaraz pojawiają się nowe pomysły i samemu chce się coś zmieniać. Na to byłem gotowy - przynajmniej psychicznie, bo finansowo cierpię ;)

A to już jest indywidualna sprawa. W kwestii pomysłów, zmian aranżacji itp., zależy co kto lubi.
Ja się nastawiam na prace w ogrodzie, bo to akurat lubię i dlatego wykończeniówkę w domu doprowadzam do końca, tzn. nie zostawiam nic na później.

TAR
05-02-2013, 12:11
A to już jest indywidualna sprawa. W kwestii pomysłów, zmian aranżacji itp., zależy co kto lubi.
Ja się nastawiam na prace w ogrodzie, bo to akurat lubię i dlatego wykończeniówkę w domu doprowadzam do końca, tzn. nie zostawiam nic na później.

hehehe sie ubawilam, swoja wykonczeniowke w domu doprowadzilam do konca, bo tez nastawilam sie na ogrod i co???? a to, ze jak tylko zima sie zaczela naszlo mnie na zmiany w srodku ot. taka niespokojna dusza ze mnie. maz to sie boi kazdej jesieni co znowu wymysle. na szczescie nowa budowa ostudzi moje zapaly przed zmianami w rodku.
poza tym nasz rodek i tak jest wystawiony do sprzedazy wiec juz w nim nic nie chce zmieniac a tylko kosmetyke poprawic i korzystac z ogrodu poki mieszkamy tyle ile sie da,

margaret2011
05-02-2013, 12:18
O tak!!! Emocje są i radość ogromna z przeprowadzki do domu, tym bardziej jeżeli całe życie mieszkało się w blokowisku.
Różnica u mnie może polega na tym, że ja się nie wprowadzam "na siłę", tzn. wykończeniówkę mam już od conajmniej miesiąca na takim etapie że mogłabym się wprowadzać, i pewnie bym już to zrobiła, ale z uwagi na zmianę pracy, zorganizowanie opieki nad dziećmi itp. godzinę "0" mam ustaloną na 1.04.
Do tego momentu mogę spokojnie przyjrzeć się wszystkiemu, wypróbować sanitariaty, sprzęty, mam zamontowane oświetlenie w 100% i stąd wiem że wszystko działa, ogrzewam, okres zimowy przechodzę bez niespodzianek.
Mam nadzieję że będzie tak dalej, a że coś pęknie czy odpadnie to mogę być pewna w 100% kiedy wpuszczę do domu dwóch urwisów.

margaret2011
05-02-2013, 12:27
TAR W jakiej cenie wystawiłaś swój dom, jeżeli to nie tajemnica?

mWilQ
05-02-2013, 12:32
A to już jest indywidualna sprawa. W kwestii pomysłów, zmian aranżacji itp., zależy co kto lubi.
Ja się nastawiam na prace w ogrodzie, bo to akurat lubię i dlatego wykończeniówkę w domu doprowadzam do końca, tzn. nie zostawiam nic na później.

Też wolę siedzieć w ogrodzie. Tylko ja zanim dojdę do etapu sadzenia roślinek wykończę się fizycznie. Minął rok zanim skończyłem ogrodzenie. Znokautowałem się kopiąc rowy pod instalację elektryczną - narobiłem punktów jak głupi uwzględniając oświetlenie, automatykę bram i furtek, automatykę nawadniającą, instalację do drugiego garażu, do altany z grillem, do zbiornika z deszczówką, nawet do kojca psa. Teraz ruszyłem z równaniem terenu i cały czas dowożę ziemi. W ogóle u mnie wyszło, że stojąc na drodze przed ogrodzeniem jestem niżej ze 40-50 centymetrów. Przez to zrobienie kawałka działki zajmuje mi strasznie dużo czasu. Wywrotki podjeżdżają, sypią mi górę przed frontem, a ja to wszystko taczkami przerzucam do środka. Zabawa na kolejny rok ;) Obiecałem sobie, że na wiosnę dokończę 3 rabaty, które mam już przygotowane do sadzenia.

margaret2011
05-02-2013, 12:40
mWilQ
Widzę, że masz podobne nastawienie jak mój małż. Wszystko chciałby zrobić sam (chodzi o zagospodarowanie terenu).
Niestety ja mu wybijam te pomysły z głowy i zamawiam ekipę ze sprzętem.
Dodatkowo zrezygnowaliśmy z elementów drewnianych na zewnątrz, żeby nie spędzić wolnego czasu na malowaniu.
A Tobie życzę powodzenia, bo plany masz ambitne.

mWilQ
05-02-2013, 12:52
mWilQ
Widzę, że masz podobne nastawienie jak mój małż. Wszystko chciałby zrobić sam (chodzi o zagospodarowanie terenu).
Niestety ja mu wybijam te pomysły z głowy i zamawiam ekipę ze sprzętem.
Dodatkowo zrezygnowaliśmy z elementów drewnianych na zewnątrz, żeby nie spędzić wolnego czasu na malowaniu.
A Tobie życzę powodzenia, bo plany masz ambitne.

Fakt przy drewnie trzeba się napracować, ale za to jaki to jest miły dla oka materiał :)

TAR
05-02-2013, 12:54
Też wolę siedzieć w ogrodzie. Tylko ja zanim dojdę do etapu sadzenia roślinek wykończę się fizycznie. Minął rok zanim skończyłem ogrodzenie. Znokautowałem się kopiąc rowy pod instalację elektryczną - narobiłem punktów jak głupi uwzględniając oświetlenie, automatykę bram i furtek, automatykę nawadniającą, instalację do drugiego garażu, do altany z grillem, do zbiornika z deszczówką, nawet do kojca psa. Teraz ruszyłem z równaniem terenu i cały czas dowożę ziemi. W ogóle u mnie wyszło, że stojąc na drodze przed ogrodzeniem jestem niżej ze 40-50 centymetrów. Przez to zrobienie kawałka działki zajmuje mi strasznie dużo czasu. Wywrotki podjeżdżają, sypią mi górę przed frontem, a ja to wszystko taczkami przerzucam do środka. Zabawa na kolejny rok ;) Obiecałem sobie, że na wiosnę dokończę 3 rabaty, które mam już przygotowane do sadzenia.


prosze cie :eek: powariowales, my nawiezlismy kilkanascie wywrotek czarnoziemu. wzielismy koparke na pare godzin, ktora wszystko ladnie rozplantowala a zaplacilismy za nia k. 600-800 zł. na mniej wyceniasz swoje zdrowie, czas? bo ja nie wahalam sie by wziac kopare, maz i jego zdrowie jest dla mnie cenniejsze niz te pare stowek:yes:

margaret ja mam sporo elementow drewnianych, sa dobrze zaimpregnowane cisnieniowo plus nawierzchniowo kolorem, poza tym teraz niewiele juz mam prac w ogrodzie, no bo co: poprzycinac, popryskac, troche odchwaszczyc i nuda panie, nuda. to sobie moge hobbystycznie drewno pomalowac - a bardzo mnie to odpreza.

margaret2011
05-02-2013, 13:02
TAR Wszystko prawda. Tyle że ja mam dwójkę dzieci więc na hobbystyczne malowanie trochę mało czasu.
Żeby już nie przeciągać tego tematu to chyba wniosek jest taki, że każdy wybiera to co mu pasuje.
Ja się cieszę że będę miała własny dom, fajny widok za oknem, sąsiad tylko z jednej strony, ruch samochodowy praktycznie żaden. Cisza, spokój....o minusach nie chcę myśleć i błagam nie uświadamiajcie mnie...:)

mWilQ
05-02-2013, 13:05
prosze cie :eek: powariowales, my nawiezlismy kilkanascie wywrotek czarnoziemu. wzielismy koparke na pare godzin, ktora wszystko ladnie rozplantowala a zaplacilismy za nia k. 600-800 zł. na mniej wyceniasz swoje zdrowie, czas? bo ja nie wahalam sie by wziac kopare, maz i jego zdrowie jest dla mnie cenniejsze niz te pare stowek:yes:

margaret ja mam sporo elementow drewnianych, sa dobrze zaimpregnowane cisnieniowo plus nawierzchniowo kolorem, poza tym teraz niewiele juz mam prac w ogrodzie, no bo co: poprzycinac, popryskac, troche odchwaszczyc i nuda panie, nuda. to sobie moge hobbystycznie drewno pomalowac - a bardzo mnie to odpreza.

Nie wiem czy to by było takie proste. Koparka musiałaby jeździć po kostce, a to źle wróży. Wywrotki z takim tonażem też do środka nie wpuszczę. Na większości obszaru mam zrobioną instalację od oczyszczalni, wiec duża koparka odpada. Mały sprzęt nie zrobi tego w parę godzin. Myślałem o koniku, tylko kto go tam upilnuje :)

TAR
05-02-2013, 13:11
aaa widzisz ja ziemie rozplantowywalam przed kostka i przed zrobieniem docelowej bramy a przed zima zeby sie ulezala do wiosny

ew. u ciebie zdemontowac czesc ogrodzenia (siatki) i tedy wsypywac ziemie na ogrod

arekdm
05-02-2013, 13:11
Witam, sto lat już nic nie pisałem, ale tak to już jest jak się mieszka, tylko czasami się zagląda i coś poczyta. Co do ostatniego wątku poprawek to trochę się zgodzę i trochę nie. Nadmienie że mam dużo wspólnego z budowlanką. Mieszkamy już ponad dwa lata i jak wcześniej wszelakich pęknięć i rysek nie było tak teraz się pojawiają zarówno na sufitach z płyt k/g jak i również na otynkowanych ścianach. Ale wogóle się tym nie przejmuję bo tak jest prawie zawsze gdyż budynek pracuje, osiada, wiatry, śnieg na dachu itp. i tak będzie jeszcze przez parę latek. Jak przyjdzie czas na odmalowanie chaty to się to wszystko połata i będzie znowu ładnie. Co do ekip wykończeniowych to macie rację, nie wiadomo na kogo trafisz, dlatego polecam część prac wykonywać samemu (nawet jak się nie znacie) zajmie Wam to może więcej czasu ale zrobicie dokładniej jak niektóre ekipy. Czytałem że ktoś musi poprawiać coś przy drzwiach po montażystach (moja branża :) ) jakaś masakra, szczególnie gdy są to ościeżnice regulowane, po to są pomiary aby takich rzeczy nie było. Generalnie polecam wszystkim którzy jeszcze się budują zaprosić ekipę od drzwi jeszcze przed tynkami, wtedy jest jeszcze czas na ewentualne zmiany a jak ekipa (jak jest fachowa) doradzi i podpowie co gdzie i jak. Zawsze tam gdzie kupujecie drzwi to z tamtąd bierzcie montażystów, niech sami robią pomiary wtedy macie gwarancję. Nie bedę za długo przeciągał. Generalnie jak będziecie mieli jakieć pytania co do okien i drzwi to służę radą, aby Was ktoś nie nabił w butelkę. Pozdr. Arek :)

slavex17
05-02-2013, 16:31
jak mój teść miał 20 lat to był pomocnikiem na budowie domu jego siostry - wynajęli tylko muraża. ale to było 20 lat temu, obecnie chyba mało kto idzie na taki układ....?

mC

To chyba jasne że musi być pomocnik, przecież 1 murarz nie ogarnie wszystkiego. Nie bede szukał pomocnika. Chyba bym był głupi żeby dawać komuś zarobić a ja bede siedział w domu. Pomocnikiem bede ja. Czyli nadal nie wiem ile za stan surowcy bez dachu. ;/ Nie ma wyjścia i porównania trzeba się zgodzić na 35k.

kojak139
05-02-2013, 18:11
Witam
Jaką macie wysokość na parterze na gotowo? U mnie jest 265cm i myślę o podwieszeniu sufitu o 8 cm jednocześnie zastanawiam się czy salon nie będzie za niski, przytłaczający (nie mam gabinetu). Jak jest u was?

Konto usunięte na żądanie
05-02-2013, 18:31
U nas podniosłem parter o 1 pustak i na gotowo będę miał 2,95 od tej wysokości opuszczam sufit do ok 2,70. W suficie będą m.in. rury od reku.

U nas dzisiaj wiosna :) +9 w słońcu

https://lh3.googleusercontent.com/-Gf0650cB67Q/URFGx3p-EjI/AAAAAAAAHJc/jM6LfqcdaZI/s1024/Zdj%25C4%2599cie%25202013-02-05%252018.44.37.jpg

mWilQ
05-02-2013, 19:10
To chyba jasne że musi być pomocnik, przecież 1 murarz nie ogarnie wszystkiego. Nie bede szukał pomocnika. Chyba bym był głupi żeby dawać komuś zarobić a ja bede siedział w domu. Pomocnikiem bede ja. Czyli nadal nie wiem ile za stan surowcy bez dachu. ;/ Nie ma wyjścia i porównania trzeba się zgodzić na 35k.

Piszesz, że byłbyś głupi jakbyś dał komuś zarobić za pomoc, a chcesz murarzowi zapłacić 35 tysięcy za mury bez dachu? Jednej osobie? Masz w umowie określony czas wykonania? Przy takich układach nawet nie wiem czy bym chciał przekroczyć 10 tysięcy wynagrodzenia. Sprawna ekipa 5-6 osobowa zamknie się w miesiącu i nie spokojnie możesz bez dachu szukać ekip w cenie do 25 tysięcy. U mnie w takiej cenie były były wszystkie roboty ziemne, kanalizacja w zerze, mury, ścianki działowe, schody wewnętrzne i zewnętrzne. Naprawdę przemyśl swoją decyzję - jako pomocnik napracujesz się za dwóch takich murarzy i jeszcze popłyniesz z kasą.

mWilQ
05-02-2013, 19:14
Witam
Jaką macie wysokość na parterze na gotowo? U mnie jest 265cm i myślę o podwieszeniu sufitu o 8 cm jednocześnie zastanawiam się czy salon nie będzie za niski, przytłaczający (nie mam gabinetu). Jak jest u was?

U mnie jest podobnie bez podwieszanego sufitu i też z otwartym salonem na gabinet. To jest minimum jakie powinno być przy takiej powierzchni, powiem nawet, że mogłoby być ciup wyżej. Uwzględnij, że u mnie w domu najwyższa osoba ma 175cm wzrostu.

TAR
05-02-2013, 19:14
Slavex - tez mi sie wydaje ze lekka przeginka, nie dosc ze tyle placisz to jeszcze sam bedziesz zasuwal. spokojnie za 35-40 tysiecy zrobi ci firma tak jak mWilQ napisal 5-6 osob z wlasnym sprzetem

Konto usunięte na żądanie
05-02-2013, 19:28
W kwestii wcześniejszych parapetów- dostałem ofertę na parapety z blachy stalowej 0,75 malowana proszkowo kolor antracyt wraz z bocznymi nakładkami za 10 parapetów 650zł - cena chyba dobra co nie?
Na balkonowe myślę dać parapety z płytek ceramicznych takich "parapetowych" czy jak tam to się zwie...

TAR
05-02-2013, 19:33
dobra cena, my na balkonowych nie mamy parapetow, po co chcesz je robic?

kojak139
05-02-2013, 19:34
A ja myślę o takim salonie...167885

slavex17
05-02-2013, 22:20
Naprawdę przemyśl swoją decyzję - jako pomocnik napracujesz się za dwóch takich murarzy i jeszcze popłyniesz z kasą.

Slavex - tez mi sie wydaje ze lekka przeginka, nie dosc ze tyle placisz to jeszcze sam bedziesz zasuwal. spokojnie za 35-40 tysiecy zrobi ci firma tak jak mWilQ napisal 5-6 osob z wlasnym sprzetem

Właśnie o taką konkretną odpowiedz mi chodziło, dzięki za opinie, na pewno rozjaśniło mi się w wyborze murarza. Też mi się wydawało że 35.000 za stan surowy bez dachu i okien to lekka przesada. Jutro odwiedze pozostałe firmy, zależy mi na tym aby był 1 murarz płacony no i ja jako pomocnik ewentualnie ja i brat:P

Konto usunięte na żądanie
05-02-2013, 22:37
To nie szukaj wśród firm tylko wśród znajomych. Może ktoś ma kogoś kto muruje. Każda szanująca się firma nie pozwoli Ci palcem dotknąć się do roboty. Choćby ze względów BHP :)

michur
06-02-2013, 07:51
Mam pytanie o parapety zewnętrzne. Z czego macie i ile zł się spodziewać za całość?

My mamy stalowe, blacha AcerolMittal 0,50 grafit mat RAL7024, ma taką fajną, chropowatą strukturę.
15 parapetów + plastikowe końcówki, 7mb obróbki balkonu nad wykuszem oraz 3mb wiatrownic + przesyłka całości = 420zł.

michalc
06-02-2013, 09:29
Właśnie o taką konkretną odpowiedz mi chodziło, dzięki za opinie, na pewno rozjaśniło mi się w wyborze murarza. Też mi się wydawało że 35.000 za stan surowy bez dachu i okien to lekka przesada. Jutro odwiedze pozostałe firmy, zależy mi na tym aby był 1 murarz płacony no i ja jako pomocnik ewentualnie ja i brat:P

u mnie ma ekipa wchodzić przed końcem lutego, za robociznę liczą bez dachu ok 35tyś a z dachem lekko powyżej 40tyś (w tym koparka itp) a ja w tym czasie mogę spokojnie na to zarabiać ;) oczywiście jak bym miał możliwość to bym chętnie był i pomagał na budowie, ale realia są inne - jak masz etat to musisz robić swoje.
w każdym razie potwierdzam, że 35tyś to dużo za dużo za jednego człowieka potrzebującego pomocy. i to oczywiste, że murarz bez pomocnika rady nie da...

mC

slavex17
06-02-2013, 10:23
Dzięki za odpowiedz kolego michalc. Teoretycznie budowa ma trwać 3 miesiące:D Musze znaleźć innego wykonawce. Tzn samego murarza bo pomocników mam w domu:D

TAR
06-02-2013, 10:38
znalezc murarza to chyba nie jakis wielki problem, poszukaj w ogloszeniach np. na gratce lub anonsach jest tego multum. i umow sie na przyklad na stala kwote za m-c lub kontrakt - 10-12 tys to spora suma za murarke. za m-c wychodzi ok 4000 tys. (zakladajac budowe 3 m-ce) Moze nie jakies kokosy ale przy obecnym kryzysie to dobra kwota.

mWilQ
06-02-2013, 11:00
znalezc murarza to chyba nie jakis wielki problem, poszukaj w ogloszeniach np. na gratce lub anonsach jest tego multum. i umow sie na przyklad na stala kwote za m-c lub kontrakt - 10-12 tys to spora suma za murarke. za m-c wychodzi ok 4000 tys. (zakladajac budowe 3 m-ce) Moze nie jakies kokosy ale przy obecnym kryzysie to dobra kwota.

Znajomy z Wrocławia postawił dom za grosze, bo trafił na dwóch Ukraińców, którzy liczyli sobie za godzinę pracy. Początkowo był sceptyczny, ale wyszło idealnie. Nie mógł uwierzyć ile wysiłku i jakim tempem za "grosze" tych dwóch fachowców pracowało. Mieszkając obok czasem ich wspomagał, co mógł i umiał to robił. Etap murów kosztował go niecałe 3 tyś złotych. Przy moich 25 tysiącach zrobili mi się smutno ;)

TAR
06-02-2013, 11:06
balabym sie zatrudniac na czasowke (u sasiada murarke robili ponad 8 miesiecy, koles niezle polynal a murarze sie oprerdzielali. nie mial odwagi ich wywalic.) lepsze rozwiazanie to umowa o dzielo.

michalc
06-02-2013, 13:57
My mamy stalowe, blacha AcerolMittal 0,50 grafit mat RAL7024, ma taką fajną, chropowatą strukturę.
15 parapetów + plastikowe końcówki, 7mb obróbki balkonu nad wykuszem oraz 3mb wiatrownic + przesyłka całości = 420zł.

a gdzie to było zamawiane? i skoro wysyłkowo to kto to montował? można samemu to zrobić (kiedy?) czy też goście od elewacji muszą ten temat ugryźć?

mC

michur
06-02-2013, 14:13
a gdzie to było zamawiane? i skoro wysyłkowo to kto to montował? można samemu to zrobić (kiedy?) czy też goście od elewacji muszą ten temat ugryźć?

mC

Zamawiane przez allegro - wysłałem prośbę o wycenę 10 firmom i wybrałem najtańszą ofertę.
Montowałem sam po zrobieniu warstwy zbrojeniowej elewacji. Czy tak się robi - nie mam pojęcia :)
Ostateczną warstwę kleju oraz tynk będą nam robić fachowcy "kiedyś tam". Wtedy się okaże czy są potrzebne jakieś poprawki.
Sam montaż to IMHO banał - pewnie dlatego firmy od elewacji robią to gratis.

margaret2011
06-02-2013, 18:40
Złożyłam dziś dokumenty w inb. Nie chcieli żadnego dokumentu dotyczącego szamba, wystarczył wpis w dzienniku budowy:)

asiakrzys
06-02-2013, 21:19
Mam pytanie o parapety zewnętrzne. Z czego macie i ile zł się spodziewać za całość?

My zdecydowaliśmy się na parapety marmurowe - koszt wszystkich 1800 zł .

przemas791
06-02-2013, 22:31
stan "0"
- ustal jak ma być wykonany wykop, czy beton będzie lany do ziemi, czy w szalunek
- zwróć uwagę na wykonanie zbrojenia - to wszystko ma się trzymać kupy
- izolacja, zwróć szczególną uwagę na poziomą
- bloczki - nie oszczędzaj, nie kupuj takich, które 2h wcześniej wyszły z linii produkcyjnej
- wzmocniona posadzka (pod kominami fundamenty, pod ciężkimi elementami zbrojenia)
- dobrze rozplanuj pomieszczenia pod kątem ścieków - zaoszczędzisz sobie nerwów później
- zrób dojście do budynku dla mediów (woda, prąd, gaz)
- jeśli trzeba obsyp fundamenty piachem, ziemią i pozagęszczaj, żeby się to nie rozlazło
- na każdym etapie rób zdjęcia

Co do materiałów, ja od robena uciekłem na etapie dachu (chciałem na początku monze+ bo tania), później zobaczyłem taką po jednym sezonie i uznałem, że kicha, szkliwo popękane, wyglądała paskudnie. Co do pustaków to oprócz firmy ważne jest skąd materiał przyjechał, gdzie został wypalony. Bo wienerberger, wienerbergowi nie równy.

Strop z terrivy jest chyba łatwiejszy do wykonania, nie trzeba się dłubać ze zbrojeniem. Jego wagę widzę tylko w akustyce. Jak masz w planach duużo dzieci biegających po poddaszu i marzyłby Ci się spokojny wieczór w salonie to jednak monolit będzie lepszy.

Serdeczne dzieki za porady - beda bardzo przydatne. Może ktoś mógłby wskazać konkretne produkty niezbędnę, w odpoeiwedniej cenie mające dobre parametry.
Wyjaśnij prosze co znaczy "dobre rozplanowane pomieszczenia pod katem ścieków"?
jaka to dobra izolacja pozioma?
Ustalić jak będzie wykonany wykop-rozumiem, że wchodzi w gre mechaniczny wykop tj. koparka lub własnymi recami tj. robotnik?
w jakiej sytuacji trzeba poobsypywać fundmanety piachem itp.?

Konto usunięte na żądanie
07-02-2013, 07:57
Wyjaśnij prosze co znaczy "dobre rozplanowane pomieszczenia pod katem ścieków"?

Domyślam się, że chodziło mu o to, żebyś dobrze rozplanował odpływy w łazienkach, zlewach, umywalkach, pralkach etc. Chodzi o to, że na etapie stan "zero" wylewasz chudziak więc musisz pod nim rozłożyć wszystkie instalacje od kanalizacji. Jak źle to rozplanujesz to później trzeba kuć (niestety u mnie muszę w 2 miejscach). Jeśli nie jesteś tego piewien to nie zalewaj chudziaka tylko wsyp piach w fundamenty i układaj mury. Potem lepiej widać co gdzie ma być.

mWilQ
07-02-2013, 09:02
Serdeczne dzieki za porady - beda bardzo przydatne. Może ktoś mógłby wskazać konkretne produkty niezbędnę, w odpoeiwedniej cenie mające dobre parametry.
Wyjaśnij prosze co znaczy "dobre rozplanowane pomieszczenia pod katem ścieków"?
jaka to dobra izolacja pozioma?
Ustalić jak będzie wykonany wykop-rozumiem, że wchodzi w gre mechaniczny wykop tj. koparka lub własnymi recami tj. robotnik?
w jakiej sytuacji trzeba poobsypywać fundmanety piachem itp.?

Lokmen wcześniej dobrze to rozpisał. Chodzi o uniknięcie cofania się do już wykonanego etapu budowy. Najlepiej jak obecne wykonanie będzie się pokrywało z Twoją własną wizją i aranżacjami pomieszczeń, a nie tylko z projektem.

Co do izolacji to nie mam wiedzy. W sieci znajdziesz sporo produktów, którymi warto się zainteresować. Ważna jest też jakość położenia.

Przy wykopie zwróć uwagę na staranność prac. Żeby nie było sytuacji, że w jednym miejscu będziesz miał powiedzmy 40 cm, a w drugim 60. Później odbije się to na ilości betonu. Oczywiście możesz zadecydować czy będzie kopany ręcznie, czy koparką - ważne też jaki masz grunt. Jak piasek, to sprawna ekipa wykopie fundament w ciągu paru godzin (w takim wypadku nie ma sensu inwestować w ciężki sprzęt). Jeszcze pozostaje kwestia szalunku. Jedni robią, inni ładują beton prosto w ziemię.

Zagęszczenie piachu na zewnątrz ścianek jest o tyle istotne, że przy zagęszczaniu wewnątrz bryły budynku, ścianki Ci się nie rozjadą. Częsty błąd prac przy jeszcze świeżych murach.

O materiał popytaj w kilku hurtowniach. Zarówno we Wrocławiu i bliżej wioski lub następnej większej miejscowości. Z doświadczenia wiem, że Wrocław jako duże miasto wcale nie jest droższy. Co do jakości to nie zawiodłem się np na MSM Tyska (wylot na Oławę), Budinpol (kilka oddziałów, ja korzystałem z Brucknera) i AB Renowa (czasem wpadałem na Bota-Żelińskiego). Jeśli dobrze czytałem, to Ty jesteś od strony Strzelina, masz blisko na Bielany. Czasami jak już mi nerwy przy negocjacjach puszczały, to zaglądałem do marketów - Praktiker, Castorama - też warto sprawdzać ich ofertę.

kojak139
07-02-2013, 17:21
Planuję zrobić w kuchni nad meblami opaske z płyt karton gips, i umieścić w niej punktowe oswietlenie. Moje pytanie do tych co taką konstrukcję posiadają: jaka szeroka powinna być taka opaska przy założeniu, że standardowe szafki wiszące mają ok. 30 cm głębokości.

kayleigh
07-02-2013, 22:01
Ja również na etapie planowania, a czas nas goni. Kuchnia będzie standardowo w U i planujemy sufit podwieszany na szerokość szafek stojących (60cm). Ledy chcemy umieść ok. 45cm od ścian. Jakieś sugestie od bardziej doświadczonych? :)

margaret2011
08-02-2013, 07:31
Ja również na etapie planowania, a czas nas goni. Kuchnia będzie standardowo w U i planujemy sufit podwieszany na szerokość szafek stojących (60cm). Ledy chcemy umieść ok. 45cm od ścian. Jakieś sugestie od bardziej doświadczonych? :)

Ja mam dokładnie tak samo zrobione, tzn. sufit na 60cm, a oświetlenie blisko krawędzi, myslę że wyszło ok. 50cm.

michalc
08-02-2013, 09:53
Zgłosiłem dziś rozpoczęcie robót do inspektoratu :) Od 15 można budować!
Patrząc na pogodę to start i tak się przesunie, ale przynajmniej temat już z głowy.

Okna Vetrex optimal black zarezerwowane w zimowej cenie, dalesze kroki w tym temacie w marcu jak się pojawią mury ;) lookmen - jeszcze raz dzięki!

No i dziś ma przyjść rozdzielnia budowlana, jak będzie pogoda to w przyszły weekend będziemy montować (tyle że pogody ma nie być ;) ).

I to na razie tyle z naszych postępów...

mC

Konto usunięte na żądanie
08-02-2013, 18:52
A my dziś dorobiliśmy się okien :) i podłączyliśmy się pod monitoring SOLID (bez prądu- a jak...)
Od poniedziałku wchodzi hydraulik.


lookmen - jeszcze raz dzięki!

Podziękujesz jak zamontują :)


No i dziś ma przyjść rozdzielnia budowlana, jak będzie pogoda to w przyszły weekend będziemy montować (tyle że pogody ma nie być ).

No tam u was na Kaszebe zawsze z tą zimą dłużej jakoś. Pamiętam, że u nas na Kociewiu już dawno po śniegu podczas gdy u was zima jeszcze na dobre. A to raptem 40km.

https://lh5.googleusercontent.com/-X62kLttue4c/URU6uZMuq9I/AAAAAAAAHOQ/MElfOxGXv2A/s1024/Zdj%25C4%2599cie%25202013-02-08%252018.47.12.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-1S01GtwPhxM/URU6q6KFrfI/AAAAAAAAHNw/JcsQVojABkA/s1024/Zdj%25C4%2599cie%25202013-02-08%252018.46.30.jpg

przemas791
09-02-2013, 14:11
Dzisiaj dostałem kolejne wyceny budowy rodka 6A. I tak:
40.000 PLN netto ( fundament, ściany, kominy, strop) + dach ok.20.000;
55.000 PLN netto ( stan zerowy 16.000, mury do stropu 12.000, strop z wiencami terriva 10. 000, sciany kolankowe szczytowe i wieńce 8.000, komin 3000, schody 2 000, ścianki działowe 4 000) + dach karpiówka 22 000 lub inna dachówka 19 000.
Jeszcze inny wykonawca zaproponował 350 000 za stan deweloperski ( tylko jeszcze musze z nim ustalić co oznacza wg niego stan deweloperski).
co Wy na to?

mWilQ
09-02-2013, 16:52
Dzisiaj dostałem kolejne wyceny budowy rodka 6A. I tak:
40.000 PLN netto ( fundament, ściany, kominy, strop) + dach ok.20.000;
55.000 PLN netto ( stan zerowy 16.000, mury do stropu 12.000, strop z wiencami terriva 10. 000, sciany kolankowe szczytowe i wieńce 8.000, komin 3000, schody 2 000, ścianki działowe 4 000) + dach karpiówka 22 000 lub inna dachówka 19 000.
Jeszcze inny wykonawca zaproponował 350 000 za stan deweloperski ( tylko jeszcze musze z nim ustalić co oznacza wg niego stan deweloperski).
co Wy na to?

Dwie pierwsze wyceny - drogie.
Do stanu developerskiego musisz doliczyć wykończenia i wyposażenie. Kolega miał 400 tyś za podobny domek za stan pod klucz + ogrodzenie, kostka (z czego on miał kupić cały materiał na łazienki i sam robił centralne).

ulka76
09-02-2013, 17:03
Jak dla mnie to też drogo
My myślimy że za 250000-270000 to już zamieszkamy,
w obecnej chwili mamy SSZ + elektryka i kosztowało nas to ok 130000
więc myśląc optymistycznie - ma się udać:yes:

mWilQ
09-02-2013, 18:13
Jak dla mnie to też drogo
My myślimy że za 250000-270000 to już zamieszkamy,
w obecnej chwili mamy SSZ + elektryka i kosztowało nas to ok 130000
więc myśląc optymistycznie - ma się udać:yes:

Zależy co zaplanujesz podczas wykańczania domu. U mnie np elektryka i centralne to był jeden z największych kosztów ok 100 tyś. Domek już dawno pochłonął pół miliona, a jeszcze troszkę wydatków mnie czeka.

Konto usunięte na żądanie
09-02-2013, 19:36
Ulka za to co widać na powyższych zdjęciach kosztowało 240 000 więc słabo to widzę.

TAR
09-02-2013, 19:43
ja tez, zakladajac 140 tys. na instalacje, tynki, posadzki, wykonczeniowke, elewacje - troche malo

przemas791
10-02-2013, 18:14
pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?
A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

Konto usunięte na żądanie
10-02-2013, 20:45
https://docs.google.com/file/d/0B9P7UmNKZ8x1VG1BYXN4WEN0ZEE/edit?pli=1

tu masz moje koszty- nie uwzględniają szamba,okien, brami ocieplenia.

michalc
10-02-2013, 22:13
lokmen: u nas zima jakby się zastanawia czy wrócić czy odejść ;) ogólnie nawet jak w gdańsku już śniegu nie ma to 20km pojedziesz na kaszuby i zima. w gdańsku +5 a na wieżycy śmigają na nartach (jak akurat się nie budujesz wczesną wiosną to ma to swoje zalety ;) ).


pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?
A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

wyślę Ci na pw moje zestawienie SSO z materiałami (rozumiem, że to bez materiałów doszło do ciebie?). jeśli ktoś jeszcze by chciał to dajcie znać.

mC

mWilQ
11-02-2013, 08:43
pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?
A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

Podeślij na moją prywatną skrzynkę lokalizacje budowy i termin kiedy chcesz zaczynać. Zorientuję się czy mój wykonawca ma wolny termin w tym czasie. Jednego rododendrona postawił :) Budował kilka domów moim znajomym, u mnie na osiedlu poprawiał dwie budowy i mimo małych niedociągnięć wszyscy sobie chwalą.

aniaq
11-02-2013, 13:26
Witam wszystkich, my budujemy naszego rodka w okolicach Wieliczki. Jesteśmy na etapie SSZ, zrobiliśmy już trochę instalacji m.in. elektrykę. Myślimy powoli o tynkach wew. Kiedy zakładaliście drzwi wejściowe przed czy po tynkach. Pozdrawiam wszystkich:yes:

mWilQ
11-02-2013, 13:38
Witam wszystkich, my budujemy naszego rodka w okolicach Wieliczki. Jesteśmy na etapie SSZ, zrobiliśmy już trochę instalacji m.in. elektrykę. Myślimy powoli o tynkach wew. Kiedy zakładaliście drzwi wejściowe przed czy po tynkach. Pozdrawiam wszystkich:yes:

Ja z oknami, ale decyzja mało trafiona. Za dużo troglodytów przewinęło się przez budowę i niestety ślady swoich poczynań widać zarówno na skrzydle jak i na ścianie.

michalc
11-02-2013, 14:35
Ja z oknami, ale decyzja mało trafiona. Za dużo troglodytów przewinęło się przez budowę i niestety ślady swoich poczynań widać zarówno na skrzydle jak i na ścianie.

nam gość od okien proponował montaż drzwi zew. bramy garażowej i okien jednego dnia - ze stanu SSO zrobić SSZ ;) ale właśnie mam wątpliwości czy to dobry pomysł... inna sprawa, że drzwi tymczasowe to niepożądani goście sforsują w małą chwilkę....

mC

TAR
11-02-2013, 14:41
michal, dobrze ze masz watpliwosci, ja bym nie ryzykowala. zlodziej jak bedzie chcial wejsc to i tak wejdzie niezaleznie czy bedziesz miec drzwi na stale czy tymczasowe.

mWilQ
11-02-2013, 14:42
nam gość od okien proponował montaż drzwi zew. bramy garażowej i okien jednego dnia - ze stanu SSO zrobić SSZ ;) ale właśnie mam wątpliwości czy to dobry pomysł... inna sprawa, że drzwi tymczasowe to niepożądani goście sforsują w małą chwilkę....

mC

Zależy od okolicy. U nas niektórzy sąsiedzi mieli tymczasowe zbite z desek i przetrwały do tynków. Znam przypadki z innej strony Wrocławia gdzie dwa razy robiono podejście do okien i dwa razy komplet został skradziony. Po tych incydentach człowiekowi odechciało się budowy.

P.S. ja robiłem całość, bo przy oknach z roletami i bramie garażowe za które zapłaciłem z góry drzwi za 2,5 tyś. dostawałem gratis. Fakt oszczędność jest, ale zapał do współpracy prysł w momencie przekazania kasy. Teraz jak już wcześniej pisałem sam muszę wszystko wyregulować.

TAR
11-02-2013, 15:03
firma w ktorej zamowilismy i drzwi i okna, drzwi tymczasowe (metalowe) dawala nam na okres do zamontowania tych docelowych, ja zakladalam tylko 2 swoje zamki, wiec zbytnio nie mialam nad czym sie zastanawiac. wiekszosc wykonawcow daje taka mozliwosc. jest to na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze niz drzwi zbijane z dech z klodka na skobel.

mWilQ
11-02-2013, 15:13
firma w ktorej zamowilismy i drzwi i okna, drzwi tymczasowe (metalowe) dawala nam na okres do zamontowania tych docelowych, ja zakladalam tylko 2 swoje zamki, wiec zbytnio nie mialam nad czym sie zastanawiac. wiekszosc wykonawcow daje taka mozliwosc. jest to na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze niz drzwi zbijane z dech z klodka na skobel.

Ja takiej propozycji nie usłyszałem, a odwiedziłem chyba sześciu sprzedawców. To, że nie usłyszałem nie znaczy, że opcji nie było... ja po prostu o tym nie wiedziałem, a nikt nie raczył zaproponować. Morał z tego taki... mając wiedzę z forum warto swoje oczekiwania przedstawić podczas rozmowy i nawiązywaniu współpracy.

TAR
11-02-2013, 15:21
u mnie to jakos samo naturalnie wyszlo, ze zapytalam o drzwi tymczasowe. wiesz jak jest jak nie pytasz to nie mowia bo jakby nie bylo dla takiej firmy to koszt dodatkowy. a jak klient nie jest upierdem to po co mowic :D ja naleze do tej niechlubnej kategorii upierdliwcow:lol2:

mWilQ
11-02-2013, 17:12
Ja nie pytałem, ale też nie brałem takich ofert. Zresztą miałem wrażenie, że z racji wieku nie byłem przez niektórych sprzedawców traktowany poważnie. U jednego sprzedawcy po 15 minutach oglądania profili grzecznie musiałem zapytać, czy komuś zechce się ruszyć tyłek do klienta.

margaret2011
11-02-2013, 17:21
Czy ktos z Was wie może gdzie można kupić takie zasłony z nadrukiem?
169328

Konto usunięte na żądanie
11-02-2013, 17:48
Też miałem dylemat z drzwiami zewnętrznymi- ostatecznie zadecydowaliśmy, że kupię tymczasowe metalowe w markecie budowlanym za 340 zł (później wykorzystam je do kotłowni), a docelowe drzwi będą na samym końcu montowane.

Ratki
11-02-2013, 19:59
pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?
A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

Kosztorys poszedł na maila,

Ratki
11-02-2013, 20:03
nam gość od okien proponował montaż drzwi zew. bramy garażowej i okien jednego dnia - ze stanu SSO zrobić SSZ ;) ale właśnie mam wątpliwości czy to dobry pomysł... inna sprawa, że drzwi tymczasowe to niepożądani goście sforsują w małą chwilkę....

mC

My planujemy montaż okien i drzwi garażowych jednego dnia. Drzwi wejściowe po zakończonych głównych pracach, ze względu na doświadczenia o których piszecie ;)
Planujemy wstawić metalowe które później przeniesiemy do kotłowni (o ile będą się jeszcze nadawały )

przemas791
11-02-2013, 21:02
serdecznie dziekuje za kosztorys - muszę go tylko porównac ze swoim rodkiem 6a

michalc
11-02-2013, 21:30
My planujemy montaż okien i drzwi garażowych jednego dnia. Drzwi wejściowe po zakończonych głównych pracach, ze względu na doświadczenia o których piszecie ;)
Planujemy wstawić metalowe które później przeniesiemy do kotłowni (o ile będą się jeszcze nadawały )

też tak spróbujemy zrobić, korzystając z doświadczeń forumowych :) pytanie czy otwór drzwiowy wejściowy jest taki sam jak ten między kotłownią i garażem? (głównie chodzi o szerokość).

mC

Ratki
11-02-2013, 21:58
Tego niestety nie wiem, a na działkę w najbliższym czasie nie pojadę. Dopiero za 2 tyg montaż okien.
Najprawdopodobniej między garażem a kotłownią są węższe więc będziemy coś dorabiać na czas robót przy otworze wejściowym

michalc
11-02-2013, 22:38
Tego niestety nie wiem, a na działkę w najbliższym czasie nie pojadę. Dopiero za 2 tyg montaż okien.
Najprawdopodobniej między garażem a kotłownią są węższe więc będziemy coś dorabiać na czas robót przy otworze wejściowym

w projekcie kotłownia 80x200 a wejściowe 100x210, czyli tak łatwo nie będzie ;)

mC

Konto usunięte na żądanie
11-02-2013, 23:24
e tam diaks 3 minuty i w kotłowni będzie 100/200 :) pod warunkiem, że kotłownia za garażem....

michalc
12-02-2013, 09:48
e tam diaks 3 minuty i w kotłowni będzie 100/200 :) pod warunkiem, że kotłownia za garażem....

"niestety" kotłownia standardowo ;) inna sprawa, że zastanawiam się czy nie zmniejszyć drzwi wejściowych do 90. za 100 są prawie zawsze dopłaty a czy to będzie aż taka różnica?

mC

slavex17
13-02-2013, 14:53
Witam byłem w pewnej firmie i tak mi wycenili robocizne za postawienie Rodka 6. Poziom "O " 13.922zł, ja postawiłem "O" za 3900 murarz + 900 koparka.
169766

mWilQ
13-02-2013, 15:08
Witam byłem w pewnej firmie i tak mi wycenili robocizne za postawienie Rodka 6. Poziom 0 13.922zł, ja postawiłem go za 3900 murarz + 900 koparka.
169766

Wycena w miarę szczegółowa, ale kwoty trochę za wysokie. Nie wiem czy metraż oni sobie sami liczyli, czy skąd go brali, bo mam wątpliwości.
Ciężko porównywać wyceny firmy z robotą powiedzmy we własnym zakresie. Może odbiegający przykład, ale to jakbyś wsiadł do taksówki i zapłacił za dojazd do celu 50zł, po czym stwierdził, że ten dystans rowerem albo z buta można zrobić taniej (za darmo). Jeśli to firma to ma pracowników, sprzęt, uprawnienia, ubezpieczenia, szkolenia bhp itd. W kilka osób robi robotę ekspresowo. Takie czynniki brałeś pod uwagę?

TAR
13-02-2013, 15:13
do tego placi zusy, srusy i inne haracze

slavex17
13-02-2013, 15:17
Mi się tam nie spieszy, tak dla porównania poszedłem do firmy. Teraz już mam rozeznanie po ile i za co. Póki co za oknem leży śnieg i nie wiadomo kiedy będzie odwilż bo cały czas pada.

mWilQ
13-02-2013, 15:35
Mi się tam nie spieszy, tak dla porównania poszedłem do firmy. Teraz już mam rozeznanie po ile i za co. Póki co za oknem leży śnieg i nie wiadomo kiedy będzie odwilż bo cały czas pada.

Co jakiś czas na forum przewijają się kwoty za różne etapy budowy - nie trzeba chodzić do wykonawców :)
P.S. pamiętaj, że dobre ekipy nie czekają, są rezerwowani i mają sporo terminów do przodu zajętych.
Dobrym rozwiązaniem jest spacer po osiedlu / wiosce / miasteczku i rozmowa z ludźmi, którzy dopiero się pobudowali i przeprowadzili.
Przy okazji dowiesz się do jakich hurtowni warto zaglądać, a których najlepiej się wystrzegać, dostaniesz polecanych wykonawców.

Marcin i Agata
13-02-2013, 17:32
pytanie do slavex17 sam będziesz robił podciągi? Bo w wycenie nie ma o nich mowy.

Marcin i Agata
13-02-2013, 17:35
pytanie do slavex17 sam będziesz robił podciągi? Bo w wycenie przy podciągach widnieje O zł.

slavex17
14-02-2013, 11:22
Wydaje mi się że gość nie wyliczył podciagów bo podciagi będą w cenie muru ale bez odliczania okien czy jakoś tak. Nie policzył mi też drugiego stropu

Konto usunięte na żądanie
14-02-2013, 20:35
Mam pytanie do osób, które mają salon powiększony o gabinet- jak macie rozplanowane oświetlenie w saloonie?

mWilQ
14-02-2013, 20:52
Mam pytanie do osób, które mają salon powiększony o gabinet- jak macie rozplanowane oświetlenie w saloonie?

plafon centralnie w dawnym gabinecie
plafon w wykuszu
centralnie w salonie w jednej linii z ww. plafonami żyrandol x5
kinkiet na lewo od drzwi tarasowych
kinkiet na ścianie z klatką schodową
podświetlenie ledowe szachtu wokół całego salonu
podświetlenie ledowe wnęki na drewno obok kominka
podświetlenie ledowe wnęki na telewizor
podświetlenie dwóch wnęk w zabudowie rtv

Konto usunięte na żądanie
14-02-2013, 21:42
Dzięki.
zaplanowałem w części tv na środku, za telewizorem LED, nad stołem w jadalni zwisająca lampa z sufitu, 3 kinkiety (na lewo od drzwi balkonowych, na prawo i na ścianie pomiędzy kuchnią a jadalnią). Zastanawiałem się czy aby nie za mało.

mWilQ
15-02-2013, 08:32
Dzięki.
zaplanowałem w części tv na środku, za telewizorem LED, nad stołem w jadalni zwisająca lampa z sufitu, 3 kinkiety (na lewo od drzwi balkonowych, na prawo i na ścianie pomiędzy kuchnią a jadalnią). Zastanawiałem się czy aby nie za mało.

Mam jeszcze wysoką lampę podłogową :)
Nie robiłem jeszcze ledów, bo nie mam teraz na to kasy, jest tylko instalacja ukryta w szachcie.
To co napisałem wyżej daje sporo możliwości, nie odczuwam braku oświetlenia.
Do klimatu mam kinkiety, przy stołach plafony, środkowy żyrandol używam sporadycznie.

Zresztą ja sporadycznie przesiaduję w salonie. Dla mnie najważniejszym pomieszczeniem - gabinetem, jest pokój nad garażem.

TAR
15-02-2013, 08:43
w saloonie mam 6 kinkietow i 5 wiszacych lamp + 1 wiszaca w korytarzyku przy lazience z tej samej serii.
oswietlenie zrobione strefowo by zapalc tylko w tym miejscu w ktorym siedzimy. najczesciej korzystamy z lamp i kinkietow w "dawnym" gabinecie tam mamy sofy i tv lub z lampy w wykuszu - gdzie mamy jadalnie. mam gdzies w domu rozrysowane oswietlenie. aaaa i jeszcze w suficie powieszonym mam 5 halogenikow (tych nie uzywam) i jedna zabudowe k-g mam podswietlona ledami. tam stoja trawki lub inne sezonowe zielonosci i sa podswietlone od dolu dla efektu :)

margaret2011
15-02-2013, 09:51
TAR a ile masz tych stref w saloonie, bo ja mam tylko dwie jadalnianą i wypioczynkowo - tv.
Pytam bo z ilości lamp wynika, że masz więcej stref!!

TAR
15-02-2013, 10:30
jadalnia /tv / bawialnia (glownie kurdupla) / czesc korytarzowa
tu na szybko narysowalam w paincie (wiem ze mamy duzo lamp ale tej decyzji nie zalujemy, w bloku mi zawsze oswietlenia brakowalo i kombinacji, na zolto lampy gorne, na czerwono kinkiety na niebiesko halogeny w suficie k-g)

170247

margaret2011
15-02-2013, 10:57
TAR a gdzie macie TV?

TAR
15-02-2013, 11:18
na scianie dawny gabinet/garaz ale mam tez instalacje przygotowana na scianie przeciwleglej k. wykusza (w razie gdyby chcielibysmy troche zmiany wystroju :D ) wtedy jadalnia przenioslaby sie do dawnego gabinetu a wykusz bylby bawialnia tudziez czyms innym. w saloonie mamy bardzo malo mebli, pod tym wzgledem jestesmy minimalistami ale lampy byc musza :D

arekdm
15-02-2013, 20:55
Witam wszystkich, my budujemy naszego rodka w okolicach Wieliczki. Jesteśmy na etapie SSZ, zrobiliśmy już trochę instalacji m.in. elektrykę. Myślimy powoli o tynkach wew. Kiedy zakładaliście drzwi wejściowe przed czy po tynkach. Pozdrawiam wszystkich:yes:

Witam, moja propozycja to po tynkach i jeszcze wielu innych etapach. Najlepiej robić to na etapie elewacji (chodzi o czas przed położeniem tynku zewn). Co do szpaletu wewn domu dogadaj się z tynkarzami że po drzwiach zewn przyjadą i dokończą robotę.

przemas791
15-02-2013, 23:29
witam, wciąz zbieram i analizuje oferty firm budowlanych. Mam takie pytanie jak ocieplaliście fundament - styrodurem czy styropianem a może jescze inaczej/
Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
15-02-2013, 23:41
styropian się nie nadaje bo pije wodę
Najlepiej styrodur + folia bombelkowa.

przemas791
16-02-2013, 08:32
LookMen - mógłbys przedstawic koszt materiałów na stan "0" - interesujemnie szczególnie koszt styroduru. POzdrawiam

TAR
16-02-2013, 16:03
folia bombelkowa.


chyba kubelkowa :D:cool:

michalc
16-02-2013, 19:18
Dziś udało się podziałać w kierunku prądu: rozdzielnica stoi, teraz tylko puścić prąd. Energa przy pomyślnych wiatrach w 2 tygodnie powinna się uwinąć...

A w poniedziałek ma się pojawić geodeta i wyznaczyć miejsce pod budynek :) pogoda średnia, temp w okolicach zera, ziema nie zmarznięta. RUSZAMY!

mC

170964

Konto usunięte na żądanie
16-02-2013, 22:51
Przemek w moim dzienniku na 1 stronie jest link do moich kosztów. Styrodur, siatka klej kosztowalo ok 1000 zl plus moja robota.

----------------------------
U nas Święto nr 2 :)

"2013-02-13

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych ? Zazdrość, dz. 5-32 ? rozbudowa sieci 15kV i 0,4kV
Znak sprawy: 28/2013
Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych ? Zazdrość, dz. 5-32 ? rozbudowa sieci 15kV i 0,4kV"

Może za drugim razem dadzą radę?- jak myślicie?

michalc
17-02-2013, 21:04
U nas Święto nr 2 :)

"2013-02-13

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych ? Zazdrość, dz. 5-32 ? rozbudowa sieci 15kV i 0,4kV
Znak sprawy: 28/2013
Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych ? Zazdrość, dz. 5-32 ? rozbudowa sieci 15kV i 0,4kV"

Może za drugim razem dadzą radę?- jak myślicie?

powodzenia!

poza tym, ciekawy zbieg okoliczności - ty budujesz w Zazdrości a my dla odmiany w Przyjaźńi ;D

pozdro
mC

przemas791
17-02-2013, 21:11
dzięki lookmen - może ktoś z kolegów przed budowa zastanawiał sie nad wyborem Porothon czy Poroton , 25 czy 30 cm???
Będę montował Pompe ciepła

misteroli
18-02-2013, 12:23
Witam wszystkich forumowiczów budujących rododendron 6 mój etap to adaptacji projektu
dozą prośba do wszystkich co powinienem na pewno zmienić dla poprawy komfortu na co mam zwrócić szczególna uwagę w tym projekcie czy jest jakiś haczyk ,
duże dziki za jakie kol wiek informacje

misteroli
18-02-2013, 12:49
czy ktoś buduje lub budował w okolicy Krakowa ?

kojak139
18-02-2013, 13:37
czy ktoś buduje lub budował w okolicy Krakowa ?

tak buduje w krzeszowicach

michalc
18-02-2013, 22:01
Witam wszystkich forumowiczów budujących rododendron 6 mój etap to adaptacji projektu
dozą prośba do wszystkich co powinienem na pewno zmienić dla poprawy komfortu na co mam zwrócić szczególna uwagę w tym projekcie czy jest jakiś haczyk ,
duże dziki za jakie kol wiek informacje

witamy,

temat się cyklicznie przewija na forum więc warto poszukać w wątku.
my właśnie zaczynamy budowę, zmiany które wprowadziliśmy dzięki forum to np zmiana schodów z zabiegowych na dwa biegi proste, powiększenie wiatrołapu kosztem spiżarni - tak żeby zmieścić tam szafę. cofnięty kominek (u nas tylko 2 kanały w kominie bo zmieniliśmy miejscami gabinet z kuchnią, ale można zrobić komin od poddasza) itp itd ;)

kiedy planujecie ruszyć z robotą? my mieliśmy zaczynać dziś, ale geodecie coś wypadło i prosił o przeniesienie na jutro... zatem jutro dzień zero ;)
prąd ma popłynąć po niedzieli więc wszystko idzie w dobrym kierunku - no może poza pogodą... hehe.

mC

TAR
18-02-2013, 22:53
michalc, a zima dziś nawrotkę zrobila u nas no nie? jutro ma jeszcze dopadać ;)

misteroli
18-02-2013, 23:13
witam co terminu budowy to na pewno ten rok właśnie jestem etapie adaptacji i dla tego interesuje mnie wszystkie problemy i wszystkie zmiany a jak u was temat kotłowni pozostała na swoim miejscu czy przeniesiona na tył garazu .
super ze juz ruszacie z budowa hoc jeszcze trochę śniegu gdzie nie gdzie:D teraz to już:cool: z górki

misteroli
18-02-2013, 23:16
witam , a na jakim etapie budowy jesteście czy macie jakieś sugestie co do zmian :offtopic:

Konto usunięte na żądanie
19-02-2013, 07:59
Kotłownia- zalezy czym bedziesz w nie palic. Jesli gazem to moze zostac jak w oryginale. Jedli węgiel to musi isc za garaz.

michalc
19-02-2013, 09:14
michalc, a zima dziś nawrotkę zrobila u nas no nie? jutro ma jeszcze dopadać ;)

ano zrobiła - przez noc z 10-15cm śniegu dopadało, ale temp +4.... geodecie pewnie śnieg nie będzie super przeszkadzać, ale potem może być różnie. koparka ma być już jutro... liczę na doświadczenie i rozwagę p. Jacka ;)

mC

michalc
19-02-2013, 09:25
Kotłownia- zalezy czym bedziesz w nie palic. Jesli gazem to moze zostac jak w oryginale. Jedli węgiel to musi isc za garaz.

my mamy (mieć) gaz, więc została po staremu.

inne zmiany u nas to powiększenie garażu o 0.5metra, trochę większy wykusz, żeby powiększyć salon - bo nie mogliśmy sobie pozwolić na rezygnację z gabinetu na dole, likwidacja tylnej lukarny i balkonu (w małym pokoju będą tylko okna połaciowe). reszta to drobiazgi, jak np wielkości okien - a to już zależy kto co lubi ;)

mC

misteroli
19-02-2013, 11:46
Michur piękne drzwi:) my mamy takie same;) tylko kolor może ciemniejszy. Prośba czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały cie schody i poręcz? i podać namiary na wykonawce?

witam ,super klatka schodowa interesuje mnie jak przerobić klatkę w rodo 6 zeby uniknąć zabiegów czy możesz podpowiedzi lub przesłać zdjęcie z góry dzieki

mWilQ
19-02-2013, 12:57
witam ,super klatka schodowa interesuje mnie jak przerobić klatkę w rodo 6 zeby uniknąć zabiegów czy możesz podpowiedzi lub przesłać zdjęcie z góry dzieki

Ustal jak szeroki potrzebujesz spocznik i na ile pozwalasz schodom żeby wyszły na salon. Następnie sprawdź maksymalną wygodną dla Ciebie wysokość i szerokość stopnia. Rozrysuj na kartce i daj wykonawcy do realizacji.

misteroli
19-02-2013, 13:40
Witam wszystkich macie może namiary na firmy budowlane budujących w okolicach karkowa z góry dziki za namiary :yes:

misteroli
19-02-2013, 13:42
ok super dzięki za wiedzę

misteroli
19-02-2013, 13:47
Witam,
I jeszcze jedno pytanie do forumowiczów budujących rodo 6 z kotłownią na paliwo stałe chodzi o ile zwiększą się koszty budowy ?będę wdzięczny:yes: za info

Marcin i Agata
19-02-2013, 17:15
misteroli a dlaczego koszty miały by się zwiększyć?

przemas791
19-02-2013, 20:26
witam,
proces adaptacji już prawie zakończony, wybór ekipy budowlanej tyż - jeszcze tylko uszczegółowienie kilku kwestii...Mam pytanie do sznownych Kolegów/Kolezanek z
z czego budowaliście fundament? i w jaki sposób go izolowaliście/
pozdrawiam z Wrocławia...

michalc
19-02-2013, 20:26
no to u nas się zaczęło :)

śnieg zacinał, słupki graniczne się pochowały a potem jeszcze transit się zakopał i czekaliśmy na ciągnik ale dom wytyczony :) jutro koparka (któraj operator mówi że też się zakopie ;) ). chyba będzie trzeba pomyśleć o jakimś utwardzeniu podjazdu ;)

mC

misteroli
19-02-2013, 21:46
chodzi o dodatkowy komin

Marcin i Agata
20-02-2013, 09:50
U nas komin został przeniesiony na tył garażu, a w jego miejsce w łazienkach mamy kominki wentylacyjne.

misteroli
20-02-2013, 13:41
ława 50cm X 30cm X 61m (obwód) = 9,15 m3 (wersja z pojedynczym garażem, na rogach liczone jest tak jakby podwójnie beton ale także na stopę pod filary trzeba wlać trochę więc się zrównoważy)
fundament natomiast mam szeroki na 25cm - tyle co szerokość poro 25 - nie ma potrzeby lać więcej. wysokość natomiast 90cm.
nawiasem mówiąc brat mojego szwagra wpakował w fundament chyba 48 m3 betonu! - też można :)
ja za kubik betonu płaciłem 185 zł netto + pompa oczywiście. I taka jest teraz u nas cena betonu. Kraków widocznie jest droższy lub mniejsza konkurencja.
ten piach natomiast na zasypanie fundamentów to może być taki brudny (czyli z domieszką ziemi) - wyjdzie taniej.
Kasia i Darek
to zależy czy decydujecie się na przeniesienie kotłowni. bo jeśli nie to trzeci komin to tylko dodatkowy wydatek - i to spory wydatek!! bo trzeba liczyć cegły, klinkier, droga robocizna bo murarze za kominy sobie inaczej liczą (byle kto się tego nie podejmie) no i kleje do klinkieru, a co najważniejsze - uszczelnienie tego żeby nam się nie lało przez dach! na szczęście mam to już za sobą :)
My też zamurowaliśmy wejście do kuchni od wiatrołapu - rozwiązanie niezbyt to dobre ale jedyne jeśli chce się mieć bardziej ustawną kuchnię nie rezygnując ze spiżarki.
Dołu bym nie podnosił o pustaka bo dom straci na wyglądzie. gorę tak.
Filar trzeba jeden zlikwidować - myśmy tego nie zrobili bo wahaliśmy się nad tym pokojem. teraz żałujemy.
Pozdrawiam.
witam,
można wiedzić jaki filar nalerzy zlikwidować tez jeszcze jestem przed budową rodo 6
z góry dzięki

misteroli
20-02-2013, 14:07
Obiecane fotki
domek z przodu z dachem w całej okazałości
http://lh4.ggpht.com/cynamonowy/SCCTN2OsN-I/AAAAAAAADAs/5mqyjgkYGAM/s800/IMGP0339.JPG
widok od strony przyszłego ogrodu
http://lh3.ggpht.com/cynamonowy/SCCTJmOsN9I/AAAAAAAADAk/FjLVT-5xY2w/s800/IMGP0331.JPG
pokój
http://lh6.ggpht.com/cynamonowy/SCCTdWOsOCI/AAAAAAAADBM/3hQ1Rl6wveI/s800/IMGP0350.JPG
widok na wejście do pokoju nad garażem i wejście do łazienki plus fragment klatki schodowej

http://lh3.ggpht.com/cynamonowy/SCCTmmOsOEI/AAAAAAAADBc/noHoatOBqx0/s800/IMGP0353.JPG
i może jeszcze widok z klatki schodowej na hmmm ścinaki

http://lh6.ggpht.com/cynamonowy/SCCTSWOsN_I/AAAAAAAADA0/ey7ae9R_JVg/s800/IMGP0341.JPG
witam ,
pytanie czy macie kotłownie przeniesiona do garażu czy wtedy komin wychodzi w gabinecie ?
dzięki za info

Konto usunięte na żądanie
20-02-2013, 21:06
Dołu bym nie podnosił o pustaka bo dom straci na wyglądzie. gorę tak.
Filar trzeba jeden zlikwidować - myśmy tego nie zrobili bo wahaliśmy się nad tym pokojem. teraz żałujemy.
Pozdrawiam.

Jaka jest różnica wizualna dla domu z podniesionym parterem lub piętrem- żadna :)


O likwidacji "filaru" pewnie mowa o zlikwidowaniu 1 z 2 w salonie. Jeśli myślicie o likwidacji gabinetu na parterze to lepiej jeden wywalić, a zostawić ten przy schodach.
My podnieśliśmy parter i teraz w perspektywie rekuperatora nie żałuję bo mam gdzie pakować rury.

michalc
20-02-2013, 21:45
O likwidacji "filaru" pewnie mowa o zlikwidowaniu 1 z 2 w salonie. Jeśli myślicie o likwidacji gabinetu na parterze to lepiej jeden wywalić, a zostawić ten przy schodach.


dodam, że w naszym projekcie, kupionym w połowie zeszłego roku już nie było tego słupa, więc i go likwidować nie było trzeba ;)

mC

misteroli
22-02-2013, 08:54
Prośba do wszystkich forumowiczów jeśli macie namiary na ekipy budowlane z okolic Krakowa bardzo proszę o namiary
może być na meil [email protected]

michalc
25-02-2013, 10:20
okazuje się, że może być równocześnie za zimno i za ciepło ;) jest na tyle zimno że śnieg nas zawala co dzień ale na tyle ciepło, że ziemia miękka - koparka robi wielkie koleiny i lekko nie ma... zobaczymy do kiedy się ogarnie, ten tydzień niby nie ma być tak bogaty w opady.

mC

michalc
25-02-2013, 21:12
172912

tak - na razie - prezentuje się nasz wykop. na działce jest lekki spadek, no i pełno gliny...

ile wam poszło metrów sześciennych/ton żwiru do zasypania budynku? jakie mieliście ceny? na razie znalazłem 10m^3 = 20ton = 1 transport za 250PLN - szukać dalej? (dosłownie dalej bo to jest w najbliższej żwirowni ;) ).

mC

jampich
25-02-2013, 21:38
Po długiej lekturze postanowiłem się przywitać.
Tydzień choroby na coś się przydał. Człowiek leżąc w łóżku miał możliwość przejrzenia 400 stron tego wątku.
Planujemy budowę z żoną i 7 miesięczną córą (pewnie ona będzie głównym inwestorem, kierownikiem robót itp:yes:) Po dogłębnej lekturze muszę przyznać, że mamy akurat ten rok na dokładne przygotowanie się do budowy (jakby to wogóle było możliwe) Czy zechcecie polecić jakieś sprawdzone ekipy ze śląska do fundamentów i murowania ścian?
Cóż nie ukrywam że pozytywna zazdrość mnie zżera za tą waszą wiedzę. Sam nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce z budową nie mając za dużego pojęcia o budownictwie.
Pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślności w budowie

gosik102
26-02-2013, 09:16
Po długiej lekturze postanowiłem się przywitać.
Tydzień choroby na coś się przydał. Człowiek leżąc w łóżku miał możliwość przejrzenia 400 stron tego wątku.
Planujemy budowę z żoną i 7 miesięczną córą (pewnie ona będzie głównym inwestorem, kierownikiem robót itp:yes:) Po dogłębnej lekturze muszę przyznać, że mamy akurat ten rok na dokładne przygotowanie się do budowy (jakby to w ogóle było możliwe) Czy zechcecie polecić jakieś sprawdzone ekipy ze śląska do fundamentów i murowania ścian?
Cóż nie ukrywam że pozytywna zazdrość mnie zżera za tą waszą wiedzę. Sam nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce z budową nie mając za dużego pojęcia o budownictwie.
Pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślności w budowie

Witamy :) Nie martw się tym, że jesteś laikiem w kwestii budowy. Myślę, że "po tochu" każdy z nas był/jest porywając się na budowanie własnego domu. Uczymy się w trakcie, a Użytkownicy Forum są nieocenieni jeśli chodzi o pomoc i doradztwo :) Sama "przeszłam" przez cały wątek niestety mając już SSO i niewiele skorzystałam. Teraz, czekając już na decyzję kredytową, mam "wynotowane" wszystkie elementy, na które należy zwrócić uwagę przy dalszych etapach budowy. Na pewno błędów się uniknie, ale dzięki ludziom udzielającym się na tym forum może być ich duuużo mniej. Pozdrawiam wszystkich ciepło :)

michalc
26-02-2013, 11:29
Po długiej lekturze postanowiłem się przywitać.
Tydzień choroby na coś się przydał. [...............................]
Pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślności w budowie

również witamy! u nas skład budujący - na razie ;) - dokładnie taki jak u was, no i domek ten sam ;)
a jak budowę planujesz za rok to pewnie zbierzesz doświadczenia, chociaż chyba zawsze czegoś bedzie trzeba się nauczyć w praniu ;)

powodzenia!

edit:

a u nas jak ruszyli to z kopyta: jutro mają zalewać ławy :cool:
no i działamy z naszym dojazdem, bo na zalanie ław mamy pół zgody na podjazd drogą sąsiada ;)
nasz dojazd wykorytujemy, damy geowłókninę (wytrzymałość 14kN) i na to gruz. może jeszcze na nią wcześniej sypniemy drobnym żwirem, ale nie wiem czy jest sens - dopytam u sprzedacy geowłókniny. polecali też geotkaninę - tańsza i bardziej wytrzymała, ale w całych rolkach po 150mb a my potrzbujemy połowę tego... chyba że ktoś się skusi na spółę? ;p

mC

Konto usunięte na żądanie
26-02-2013, 23:08
Powodzenia Wam :)
U nas zrobiony rekuperator, hydraulik zaczyna rozkładać podłogówkę, a ja może jutro zakończę elektrykę - poszło ok 2km przewodu :p
W przyszłym tygodniu robimy posadzki (robimy na odwrót: najpierw posadzki potem tynki)

przemas791
27-02-2013, 18:36
witam !!
ja już casting na budowlańca roku 2013, który wybuduje naszego Rodka 6A - ROZSTRZYGNIĘTY ! !! tak jak pisałem ceny wybudowania SSZ kształtowały sie pomiędzy 37.000 - 89.000 PLN. Teraz praca nad PNB w przyszłym tyg. oddaje projekt dla architekta do adaptacji i dalej do starostwa celem otrzymania PNB !
Zdecydowałem budowac ściany z POROTHERMU 25 kl. 15. Na obecnym etapie szukam ceny na bloczki betonowe do fundamentu, i w zw. z tym mam pytanie do Kolegów i KOleżanek - może jakies rady, wskazówki i ewntualne propozycje cenowe oraz wskazanie ile bloczków zużyliście na fundamanty.
Pozdrawiam

michalc
27-02-2013, 19:20
No to widzę coś się ogólnie ruszyło ;) idzie wiosna.

u nas ławy zalane! ekipa sprawnie działa a i kierbud choć powiadomiony na ostatnią chwilę zjawił się i obejrzał przed zalaniem dokładnie. trochę mamy mokro w wykopie, ale taki teren - damy drenaż w koło domu, tak na wszelki wypadek.

no i prąd się pojawił. w systemie było, że licznik został zamontowany już tydzień temu! po interwencji telefonicznej wczoraj dziś przyleciał elektryk i zamontował go w końcu.

jutro sypiemy gruz na dojazd, i tak pewnie przez następne 3 dni... trochę kasy pójdzie w błoto.......

mC

Konto usunięte na żądanie
27-02-2013, 20:52
witam !!
ja już casting na budowlańca roku 2013, który wybuduje naszego Rodka 6A - ROZSTRZYGNIĘTY ! !! tak jak pisałem ceny wybudowania SSZ kształtowały sie pomiędzy 37.000 - 89.000 PLN. Teraz praca nad PNB w przyszłym tyg. oddaje projekt dla architekta do adaptacji i dalej do starostwa celem otrzymania PNB !
Zdecydowałem budowac ściany z POROTHERMU 25 kl. 15. Na obecnym etapie szukam ceny na bloczki betonowe do fundamentu, i w zw. z tym mam pytanie do Kolegów i KOleżanek - może jakies rady, wskazówki i ewntualne propozycje cenowe oraz wskazanie ile bloczków zużyliście na fundamanty.
Pozdrawiam

Bloczki- kupiliśmy całego tira potem dobrałem 3 palety. Płaciłem po 2,60 za szt. Wysokość ścianek dom- 6 warstw, garaż- 4 warstwy. Rady i wskazówki: szukaj takich z certyfikatem i najlepiej B20 bo robią też B15. Koniecznie porób sobie przepusty w bloczkach najlepiej rury fi160 nie będziesz musiał w nich kuć bo jest przekichane.
Jak wymurujesz bloczki i będziesz zasypywał piaskiem fundamenty pilnuj żeby kopara łapą nie rozepchała ścian fundamentu z bloczków.

Pozdrawiam.

michalc
28-02-2013, 10:57
Mam pytanie co do tych warstw bloczka i izolacji. Garaż jest niżej i ma 4 warstwy bloczka i izolacja jest na tych 4 warstwach. Reszta budynku 6 warstw i izolacja na 6 - ale co w kotłowni (oryginalnej z projektu), która jest na poziomie garażu? Widziałem dom gdzie garaż był niżej a izolacja była na poziomie reszty domu (wyżej) i wilgoć podchodziła do poziomu izolacji - czyli 40cm od ziemi. czy nie będzie takiego efektu w kotłowni? Jak wy macie zrobioną izolację?

mC

mWilQ
28-02-2013, 11:37
Kotłownia za garażem, czy jako pomieszczenie przejściowe. Przy drugiej opcji nie musisz robić jej na równo z garażem. Lepiej według mnie wykonać stopień przy zejściu z kotłowni do garażu.

michalc
28-02-2013, 12:31
Kotłownia za garażem, czy jako pomieszczenie przejściowe. Przy drugiej opcji musisz robić ją na równo z garażem. Lepiej według mnie wykonać stopień przy zejściu z kotłowni do garażu.

tak jak pisałem chodzi o kotłownię oryginalną z projektu. ponieważ jest mała to wolałbym, żeby była tak jak zakłada projekt na poziomie garażu (może coś się upchnie piętrowo ;) ). zastanawia mnie tylko jak wykonać tą izolację poziomą...

mC

TAR
28-02-2013, 12:43
a ja mam na poziomie domu i do garazu wtedy 2 schodki, wygodniej korzystac. kiedys byla juz rozmowa na ten temat. poza tym twoj wykonawca juz niejednego rodka postawil to ci pomoze i powie co i jak.

przemas791
28-02-2013, 21:29
Bloczki- kupiliśmy całego tira potem dobrałem 3 palety. Płaciłem po 2,60 za szt. Wysokość ścianek dom- 6 warstw, garaż- 4 warstwy. Rady i wskazówki: szukaj takich z certyfikatem i najlepiej B20 bo robią też B15. Koniecznie porób sobie przepusty w bloczkach najlepiej rury fi160 nie będziesz musiał w nich kuć bo jest przekichane.
Jak wymurujesz bloczki i będziesz zasypywał piaskiem fundamenty pilnuj żeby kopara łapą nie rozepchała ścian fundamentu z bloczków.

Pozdrawiam.


serdecznie dziękuję Kolego- jak zwykle można na Ciebie liczyć.....szkoda, że tak daleko od Wrocławia mieszkasz.....Bloczki Oczywiście B-20 - koszt ok 3-3,20 szt. Dodatkowo dzisiaj, tak przed zakończeniem pracy zadzwoniłem do 2 składów budowl. co by wypytać o cenę Porotherm-u 25 i dostałem odp 4.55 - 4,80/szt. A i jeszcze odwiedził mnie kolega, który zdecydowanie poleca PUSTAK SILKA -twierdząc, że tańszy a tez dobry i kolejny raz mętlik w głowie.....
Może jesteście po takiej analizie - to poproszę o wnioski

michalc
01-03-2013, 08:31
serdecznie dziękuję Kolego- jak zwykle można na Ciebie liczyć.....szkoda, że tak daleko od Wrocławia mieszkasz.....Bloczki Oczywiście B-20 - koszt ok 3-3,20 szt. Dodatkowo dzisiaj, tak przed zakończeniem pracy zadzwoniłem do 2 składów budowl. co by wypytać o cenę Porotherm-u 25 i dostałem odp 4.55 - 4,80/szt. A i jeszcze odwiedził mnie kolega, który zdecydowanie poleca PUSTAK SILKA -twierdząc, że tańszy a tez dobry i kolejny raz mętlik w głowie.....
Może jesteście po takiej analizie - to poproszę o wnioski

hej,

my z powodu potencjalnej oszczędności zmieniliśmy w adaptacji z phorotermu na beton komurkowy (np silka) ale ostatecznie mamy ofertę z materiałami i wykonawca pwiedział, że z czego by nie murował to ceny nie zmieni - a woli porotherm, no i my też wolimy. wg mnie silka to wystarczająco dobry materiał ale ceramika jest lepsza, szybciej całość schnie, bo beton komórkowy pije wodę. pytanie jak właściwości cieplne jednego i drugiego - tego nie wiem.

mC

misteroli
01-03-2013, 09:16
serdecznie dziękuję Kolego- jak zwykle można na Ciebie liczyć.....szkoda, że tak daleko od Wrocławia mieszkasz.....Bloczki Oczywiście B-20 - koszt ok 3-3,20 szt. Dodatkowo dzisiaj, tak przed zakończeniem pracy zadzwoniłem do 2 składów budowl. co by wypytać o cenę Porotherm-u 25 i dostałem odp 4.55 - 4,80/szt. A i jeszcze odwiedził mnie kolega, który zdecydowanie poleca PUSTAK SILKA -twierdząc, że tańszy a tez dobry i kolejny raz mętlik w głowie.....
Może jesteście po takiej analizie - to poproszę o wnioski

WItam,
Pytanie ile sztuk owo pustaków potrzebne jest do wybudowania rodo 6 z podwójnym garażem dom z porotherm 25
dzięki za info
pozdrawiam

michalc
01-03-2013, 10:10
WItam,
Pytanie ile sztuk owo pustaków potrzebne jest do wybudowania rodo 6 z podwójnym garażem dom z porotherm 25
dzięki za info
pozdrawiam

ja kiedyś z forum spisałem takie liczby (ale dla pojedyńczego garażu):
Porotherm - 1800 szt.
Cegla pelna - 2400 szt.*

mC

michalc
01-03-2013, 12:11
a ja mam na poziomie domu i do garazu wtedy 2 schodki, wygodniej korzystac. kiedys byla juz rozmowa na ten temat. poza tym twoj wykonawca juz niejednego rodka postawil to ci pomoze i powie co i jak.

zapytałem i już wszystko jasne :) fundament w kotłowni jest izolowany na dwóch poziomach po 4 warstwie i po 6-tej. dodatkowo ściana wspólna garaż-dom ma izolację wywiniętą tak, żeby nic nie podchodziło.

pozdrawiam
mC

przemas791
01-03-2013, 18:32
ja kiedyś z forum spisałem takie liczby (ale dla pojedyńczego garażu):
Porotherm - 1800 szt.
Cegla pelna - 2400 szt.*

mC


witaj,
jaki rodo Budujesz ? Pytam w zw. z tymi cyferkami . Ja buduje rod 6 A i musze teraz policzyć ile potrzebuje bloczków betonowych na fundament, ile stali, betonu itp. jeśli nie byłoby dla Ciebie problemem to przesłałbyś mi te dane. Z góry dziękuję...acha dzisiaj byłem w swoim UMiG gdzie złóżyłem w niosek o budowe sieci wodociągowej ( ZWiK wydał takie warunki techniczne wg których konieczna jest budowa...). Juz na wstępie uzyzkałem odp., żę obowiązek Miasta zw. z zapewnieniem dostawy wody czyli patrz wodociąg jest obowiązkiem, ale w kasie pusto więc mogą tylko pomóc w partycypacji kosztów 50%. :wiggle:

Konto usunięte na żądanie
01-03-2013, 19:43
Rododendron 6 g2
Porotherm na 1y ogień poszło 1440szt. potem dobraliśmy ok 6 palet
Porotherm "połówka" na ścianki działowe- ok 5 palet.
Cegła pełna ok 2200szt.

Właśnie kończymy elektrykę i hydraulikę- koszty jak kogoś interesuje:
Elektryka materiał 7000- wszystko
Robocizna moja

Hydraulika:
Materiał (Instalacja Wod-kan, CO 100% podłogówka, centralny odkurzacz) materiał 12 000
Robocizna ok 7 000

michalc
01-03-2013, 22:43
witaj,
jaki rodo Budujesz ? Pytam w zw. z tymi cyferkami . Ja buduje rod 6 A i musze teraz policzyć ile potrzebuje bloczków betonowych na fundament, ile stali, betonu itp. jeśli nie byłoby dla Ciebie problemem to przesłałbyś mi te dane. :

ja buduję 6 g2 ale do SSO ekipa sama załatwia materiały, więc mam tylko coś tam spisane z forum ale w praktyce nie mogę tego nijak potwierdzić. zestawienie materiałów jest na stronie archonu - może to się okaże pomocne?

lokmen: dzięki za ceny, na pewno się przydadzą. instalację elektryczną masz tradycyjną czy w gwiazdę? i jak planujesz ogrzewać garaż przy domu w podłogówce?

mC

Konto usunięte na żądanie
02-03-2013, 08:23
Instalacja w gwiazdę- wszystko z tablicy.
Garaż bedzie tez mial podlogówkę.

jampich
02-03-2013, 14:09
ja buduję 6 g2 ale do SSO ekipa sama załatwia materiały, więc mam tylko coś tam spisane z forum ale w praktyce nie mogę tego nijak potwierdzić. zestawienie materiałów jest na stronie archonu - może to się okaże pomocne?

lokmen: dzięki za ceny, na pewno się przydadzą. instalację elektryczną masz tradycyjną czy w gwiazdę? i jak planujesz ogrzewać garaż przy domu w podłogówce?

mC

A zecchesz zdradzić na ile wykonawca wycenił SSO ze swoimi materiałami?

michalc
02-03-2013, 20:23
A zecchesz zdradzić na ile wykonawca wycenił SSO ze swoimi materiałami?

wycena jest w okolicach 150tyś w tym dach odeskowany i papa. materiały naprawdę dobrej jakości, z atestami itd.

wczoraj pomalowali dysperbitem ławy, od poniedziałku idą bloczki betonowe :cool:
no i jest dojazd w końcu fajny, chociaż te 8 ciężarówek gruzu trochę kosztowało...

mC

Konto usunięte na żądanie
04-03-2013, 13:49
michalc pogoda jak marzenie więc ostro do roboty :) my zaczęliśmy kłaść klej na styropian i w czwartek posadzki będzie lała kobieta :)

michalc
04-03-2013, 16:26
michalc pogoda jak marzenie więc ostro do roboty :) my zaczęliśmy kłaść klej na styropian i w czwartek posadzki będzie lała kobieta :)

no to widzę kobiety na ciągniki :) a tak serio to pewnie będą dobrze wypoziomowane i gładkie ;) nam kier-bud poleca jastrychy bo już od 36zł/m kw niby są. kusząca propozycja, zobaczymy jak dojdziemy do tego etapu.

a z pogody korzystamy i scianku fundamentowe lecą w górę :) nie wiem czy już dziś je skończą, ale do końca tygodnia mam się zastanowić na kanalizą poziomu "0" więc niebawem już będą zasypywać :) ciekawe ile ścianki fund. powinny schnąć, żeby przy zagęszczaniu się nie rozeszły?

edit:
byłem zobaczyć i praktycznie ławy skończone, zabrakło chyba z 4 bloczków ;)
wygląda to tak (zobaczcie wspomnianą izolację w kotłowni i na łączeniu garaż-dom):
174342

mC

michalc
04-03-2013, 22:26
chciałem was zapytać jakie rozmiary okien połaciowych macie u siebie? w projekcie stoi jak byk 78x140. po likwidacji tylnej lukarny wychodzi mi 7 sztuk a ceny - wiadomo - kosmiczne... czy ktoś eksperymentował z mniejszymi oknami? dają radę?

ps. w ambicie w Gdańsku trafiłem na jakiegoś chyba nowego sprzedawcę co nie znał się na oknach, na dachówce ledwo i nic mi nie mógł doradzić, taka znana firma i taka wtopa...

mC

Konto usunięte na żądanie
04-03-2013, 22:38
okna które są w projekcie są ok. te mniejsze będą do bani. Zlikwidowałeś lukarny- tam i tak miałeś okna więc wyjdzie na to samo. Ale z tymi lukarnami się zastanów puki nie jesteś jeszcze na tym etapie. Moim zdanie likwidacja ich jest bez sensu.
1. z domu robi siuę typowa stodoła:

http://lubelskie.regiopedia.pl/sites/default/files/imagecache/width630px/photos/stodola_podwojna_kryta_strzecha.jpg

2. pokoje robią się ciasne.

michalc
04-03-2013, 23:04
okna które są w projekcie są ok. te mniejsze będą do bani. Zlikwidowałeś lukarny- tam i tak miałeś okna więc wyjdzie na to samo. Ale z tymi lukarnami się zastanów puki nie jesteś jeszcze na tym etapie. Moim zdanie likwidacja ich jest bez sensu.
1. z domu robi siuę typowa stodoła:

http://lubelskie.regiopedia.pl/sites/default/files/imagecache/width630px/photos/stodola_podwojna_kryta_strzecha.jpg

2. pokoje robią się ciasne.

tylko tylną wywaliliśmy - balkonu nie chcieliśmy to poszła cała lukarna. wygląd stodoły czyli domu pasywnego ;p to chyba za duża zmiana żeby po PNB nanosić?

mocno myślę nad tymi 78x118, wyjdzie jakby jedno okno w gratisie ;) zobaczymy co powie nam całościowa wycena pokrycia i co powie na to nasz budżet...

mC

mery_25
05-03-2013, 14:21
Michur piękne drzwi:) my mamy takie same;) tylko kolor może ciemniejszy. Prośba czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały cie schody i poręcz? i podać namiary na wykonawce?

Witam serdecznie! Bardzo dlugo mnie tu nie było,niestety brak dostępu do neta. mieszkam w rodo prawie rok, jeszcze wiele rzeczy brakuje. Gdybym mogła wybudowałabym się jeszcze raz na pewno dom z piwnicą. Michur piękne drzwi i schody, chciałam zapytać czy podłoga na górnym korytarzu to deska jak na schodach czy tak dobrze dobrane panele?

Paweł. K
06-03-2013, 18:45
Witam Serdecznie wszystkich Użytkowników

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę rodo6 i tutaj mam pytania.
1. Czy jest ktoś z Podkarpacia kto mieszka w takim domku i był na tyle uprzejmy i mógłby udostępnić oraz poświęcić swój czas na to byśmy mogli przyjechać i obejrzeć dom ?
2. Jak waszym zdanie będzie wyglądał dom jeżeli garaż będzie na półtorej stanowiska zrezygnuję się z jednego okna w kuchni i okien dachowych?
3. Jak wygląda dom w sytuacji gdy kotłownia jest za garażem w sensie takim czy nowy komin który trzeba będzie postawić nie "oszpeci" domu?

to chyba tyle na początek :d

dziękuje,

mWilQ
06-03-2013, 19:10
Witam Serdecznie wszystkich Użytkowników

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę rodo6 i tutaj mam pytania.
1. Czy jest ktoś z Podkarpacia kto mieszka w takim domku i był na tyle uprzejmy i mógłby udostępnić oraz poświęcić swój czas na to byśmy mogli przyjechać i obejrzeć dom ?
2. Jak waszym zdanie będzie wyglądał dom jeżeli garaż będzie na półtorej stanowiska zrezygnuję się z jednego okna w kuchni i okien dachowych?
3. Jak wygląda dom w sytuacji gdy kotłownia jest za garażem w sensie takim czy nowy komin który trzeba będzie postawić nie "oszpeci" domu?

to chyba tyle na początek :d

dziękuje,

Garaż jak najbardziej ma sens. W wersji pojedynczej przy regałach na jednej ścianie i aucie średniej wielkości mam miejsce tylko na przejście. Nie mogę nic więcej zrobić, niczego wstawić, a to by się przydało. Stąd u mnie decyzja o drugim garażu na manele z tyłu działki.

Okna w kuchni zostawiłem oba i nie żałuję. Jest to przyjemnie doświetlone pomieszczenie. Z jednej strony widzę front działki, z drugiej ogród. Miejsca na meble jest wystarczająco.

Okien dachowych bym nie likwidował, a przynajmniej nie wszystkie. W łazience na górze to jedyne źródło światła. W pokoju na wprost od łazienki jeśli to będzie pokój dzienny, dla dziecka itp, to bym nie likwidował. Jak jakieś pomieszczenie gospodarcze to można pomyśleć. W pokoju nad garażem zlikwidowałem to w garderobie, drugie naświetla pomieszczenie, nie likwidowałbym.

Kominy mam jak w projekcie, ale jak chcesz kotłownie za garażem, to wydaje mi się, że można komin pociągnąć po ścianie szczytowej budynku. Jak przysuniesz go do narożnika z garażem, to wyjdzie Ci niedaleko szczytu i będzie wyglądał dobrze.

Konto usunięte na żądanie
06-03-2013, 19:43
Kominy mam jak w projekcie, ale jak chcesz kotłownie za garażem, to wydaje mi się, że można komin pociągnąć po ścianie szczytowej budynku. Jak przysuniesz go do narożnika z garażem, to wyjdzie Ci niedaleko szczytu i będzie wyglądał dobrze.

Komina nie przesunie zbyt blisko szczytu bo jest klatka schodowa.

Tak wygląda komin w kotłowni za garażem. niestety jest wysoki i wielki :) ale od ulicy nie widać...

https://lh5.googleusercontent.com/-gdJcQNVE_ns/UGggwcVv8nI/AAAAAAAAHFE/IjBXvAdLogE/s800/IMG_8693.JPG

Co do garażu na 1,5 samochodu to powiem, że lepiej już zrobić na 2 auta żeby nie żałować.

ArKaMa
06-03-2013, 19:48
Komina nie przesunie zbyt blisko szczytu bo jest klatka schodowa.
Tak wygląda komin w kotłowni za garażem. niestety jest wysoki i wielki :) ale od ulicy nie widać...
Co do garażu na 1,5 samochodu to powiem, że lepiej już zrobić na 2 auta żeby nie żałować.
Mój jest trochę krotszy...
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=87786&d=1322638878

Konto usunięte na żądanie
06-03-2013, 20:40
u mnie jest trochę przerobiona klatka schodowa więc nie mogłem tak dać komina.

https://lh3.googleusercontent.com/-cIbpPGwpGh0/USkwL-vaK6I/AAAAAAAAHw0/8-M8eS9tgRA/s720/20130223_173744.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-RVaenc0LlDM/USkwHlI9yKI/AAAAAAAAHws/CZBvsEvPLgw/s576/20130223_173816.jpg

michalc
07-03-2013, 14:09
my do garażu podwójnego dodaliśmy jeszcze 0,5 metra na szerokości. wg mnie to wygląda tak, że garaż na 1 auto jest na jedno auto i nic więcej - jak chce się coś podłubać czy postawić szafy to trzeba garaż powiększyć. tak samo garaż podwójny - jest ok na dwa auta, ale jak chce się postawić rower, kosiarkę itp to lepiej mieć to dodatkowe miejsce.

mC

TAR
07-03-2013, 15:17
przesadzacie, na poczatku tez troche zalowalam, ze nie powiekszylam garazu ale mimo wszystko w swoim mam postawione 2 duze regaly, szafe narzedziowa pod scianami stoja zlozone stoly ogrodowe, do tego postawione sa podwojne komody na obuwie i spokojnie mi auto wjezdza , pomiedzy regalami a autkiem wcale sie nie musze przeciskac.
ps. nie mam malucha ani innego tico tylko sredniej wielkosci auto :D , mam domek narzedziowy (tam trzymam pierdafony ogrodowe, meble, grile, kosiarki itp.)

kacha30
07-03-2013, 15:35
Witam, u nas godzina zero nadchodzi :) ruszamy z budową po swietach. Czeka nas jeszcze przeprawa z bankiem w związku z tym chciałam prosić w miarę mozliwości o podesłanie skróconego kosztorysu dla Rodo 6 bez piwnic z poj garażem na [email protected].
Z góry bardzo dziekuje :D

mWilQ
07-03-2013, 16:50
Witam, u nas godzina zero nadchodzi :) ruszamy z budową po swietach. Czeka nas jeszcze przeprawa z bankiem w związku z tym chciałam prosić w miarę mozliwości o podesłanie skróconego kosztorysu dla Rodo 6 bez piwnic z poj garażem na [email protected].
Z góry bardzo dziekuje :D

Z kosztorysem nie idź na łatwiznę, tylko wylicz sobie ile będzie Cię kosztował każdy etap. Jak trafisz na lewego analityka, to później będziesz miała dziwaczne transze, za które ciężko będzie coś sensownego zrobić.

mWilQ
07-03-2013, 16:52
u mnie jest trochę przerobiona klatka schodowa więc nie mogłem tak dać komina.

https://lh3.googleusercontent.com/-cIbpPGwpGh0/USkwL-vaK6I/AAAAAAAAHw0/8-M8eS9tgRA/s720/20130223_173744.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-RVaenc0LlDM/USkwHlI9yKI/AAAAAAAAHws/CZBvsEvPLgw/s576/20130223_173816.jpg

Dlaczego nie mogłeś? Rury na drugą stronę, komin do ściany z garażem, a nawet jeszcze dalej (bliżej klatki schodowej) i wychodziłby przy szczycie.

przemas791
07-03-2013, 18:36
przesadzacie, na poczatku tez troche zalowalam, ze nie powiekszylam garazu ale mimo wszystko w swoim mam postawione 2 duze regaly, szafe narzedziowa pod scianami stoja zlozone stoly ogrodowe, do tego postawione sa podwojne komody na obuwie i spokojnie mi auto wjezdza , pomiedzy regalami a autkiem wcale sie nie musze przeciskac.
ps. nie mam malucha ani innego tico tylko sredniej wielkosci auto :D , mam domek narzedziowy (tam trzymam pierdafony ogrodowe, meble, grile, kosiarki itp.)
Witaj,
W projekcie mam garaż o szer. 330 cm. i chcę go poszerzyć, w zw. z tym proszę o podpowiedź o ile tak, aby swobodnie tam funkcjonować.
Acha i może Koleżanka podpowie ile szt. bloczków betonowych zużyła na fundament oraz ile warstw położyła.
POzdrawiam