PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

michell
17-01-2008, 14:35
:)

remle
17-01-2008, 14:44
La_buijta i Morpheusz super! Już widać, że to rodo6 :D Z radością obejrzałam te fotki wspominając naszą drogę do stanu obecnego :D :D :D Teraz super się Wam zacznie czas okien, drzwi, wykończeń..... dużo energii i sił na ten okres.
Vanka takich szczegółów już nie znam :roll: wybacz
Aniak a budujecie z podwójnym garażem? Bo jeśli tak to spokojnie te 3 pomieszczenia o których piszesz zmieszczą się w pokoju nad garażem. Jak potwierdzisz to opiszę, bo byłam w podobnym rozmieszczeniu pomieszczeń :wink:

Wiki2000
17-01-2008, 15:27
Witajcie
Jesteśmy posiadaczami projektu rod6 od wiosny rozpoczynamy budowę.
Budujemy w olsztyńskim.
Macie piękne domki

vanka99
17-01-2008, 17:41
http://images34.fotosik.pl/111/7651af1a8b946476m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7651af1a8b946476)


http://images32.fotosik.pl/110/48bfa309c9507d1fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48bfa309c9507d1f)

To jest stan obecny naszego domu. Z niecierpliwością czekamy na okna.
Pozdrawiam

remle
17-01-2008, 17:47
Vanka super!!!!!!!!!!! Zazdroszczę tarasu :roll: :D

vanka99
17-01-2008, 18:43
remle dzieki, Taras wymyslił mój mąż. Do końca nie moglismy sie zdecydować ze względu na dodatkowe koszty. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Wejscie na działkę jest od strony wschodnio - południowej, więc taras wypada na stronę zachodnią. Myslałam ,że będzie trochę ciemno ale jest sporo okien i odpowiednia wielkość, więc nawet w pochmurny dzień salon jest doświetlony. My mamy rodo5 -i zlikwidowaliśmy balkon w zamian jest taras. Wyjscie na balkon było z lazienki i z najmniejszego pokoju w którym będzie coś w rodzaju garderoby więc uznalismy że za wiele nie tracimy.

Pozdrawiam

remle
17-01-2008, 19:28
Poprostu super - myślę, że to trafna decyzja :wink:

Adam-K
17-01-2008, 19:40
no cóż... kupcie to co tańsze. Weźcie też pod uwagę, że przy porothermie wystarczy wylać fundament 25 cm (ława musi mieć 50 cm) . Natomiast przy max'sie 29 cm. Daje to nam, 4 cm różnicy, przy obwodzie ok 60m i wysokości fundamentu, np 90cm, wynik 2,16 m3 betonu czyli jakieś 500 zł :))). Dodatkowo porotherm trzeba ciąć powiedzmy jakimś diaksem i te kawałki pustaka zawsze się gdzieś wciśnie, natomiast max'y murarze odrąbują młotkiem murarskim i czasem trafi, a czasem nie, a druga połówka przeważnie jest nie do użycia. myśmy zepsuli może 10 pustaków na całej budowie! nic gruzu nie zostało. Do porotherma nie trzeba też dawać zaprawy w spoiny pionowe - to też jakaś oszczędność. Moja rada: policz ile dasz za jedno i za drugie, następnie dodaj 1000 zł do max'a i kup to co tańsze.
Pozdrawiam.

Witam Po długiej przerwie.... sam mam mętlik w głowie z czego robić dom... jeden gość z hurtowni materiałów podpowiedział by się zastanowić nad pustakami Keramzytowymi (np.: system Betard)... wystarczy 38 cm pustak i podobno wystarczy .. no i nie trzeba ocieplac... W związku z tym pytanko małe czy ktoś z tego robił dom ?? Albo czy ktośma większą wiedzę na ten temat?

Aaa.. zapomniałbym mam wyliczenie robocizny na 35- 40 tys. zł za stan surowy zamknięty... czy to dużo czy jest normalna stawka za dom typu Rodo 6?

Pozdrawiam

Adam

Adam-K
17-01-2008, 19:43
Kurcze :oops: ... w cytacie zapisały mi się pytanka...

:oops:

też się ucze na forum

Jeszcze raz pozdrawiam

Adam

La_bruijta
17-01-2008, 20:28
U mnie nie zrobiono ocieplenia wykuszu tak jak u was na fotce więc szukam jakiegos rozwiązania ktore nie bedzie kosztowne a zarazem nie zniszczą sie dachówki.
vanka99
no to masz do d..py!
to ekipa robiąca dach nic nie powiedziała?!
dziwi mnie to trochę.
Teraz wg mnie musisz popytać jakiegoś prawdziwego fachowca co z tym zrobić. najlepiej tą ekipę która Wam dociepli. Oni pewnie zrobią co trzeba.
Bez docianania i ściągania dachówek się nie obejdzie :(. W dodatku pewnie krokwię po samej ścianie Macie położoną (no ale w końcu drzewo to izolator).
Pozdrawiam wszystkich nowo budujących rodo 6! wiele Nas się zrobiło.

michell
18-01-2008, 06:44
A u nas idziemy do przodu dalej z poprawkami podpiwniczenia. Może efekt dzisiejszych prac uda mi się wam pokazać jutro. Troszkę lepiej się to już prezentuje :)

remle
18-01-2008, 10:22
Michell gratuluję i cały czas trzymam kciuki, by robota tej ekipie "paliła się w rękach" :D U nas dziś Tomek montuje balustrady zewn., a popołudniu schodową :D No i myją się okna, bo firanki już są!

michell
18-01-2008, 10:48
Jak narazie pali się :) Rokowania wstępne na płyte sa na czwartek piatek o ile pogoda pozwoli . Bo strasza powrotem zimy od wtorku :/
Myj, myj bo ci się firany pogniotą :)

sierzant36
18-01-2008, 14:53
Witam wszystkich! :D
Hej, michell, prześledziłam dzis Twoja "rododendronową scieżkę", ależ to u Ciebie pod górke szło wszystko :o , mimo wszystko gratuluję optymizmu i hartu ducha.Tak trzymaj :wink: Zycze zeby teraz obyło sie bez przykrych niespodzianek a budowa ruszyła pełna parą.Pomyśl sobie,że inni mają gorzej :cry: np. ja,czeka mnie cała papierkowa ścieżka :-? a chciałabym zacząc na wiosnę.

remle, firanki to niejako gwarant zakończonych prac, wiesza się je i po prostu się MIESZKA :D czego Ci gorąco życzę :wink:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, a mnie czeka dziś przeprawa z murarzem, piszę przeprawa no bo o cenach za robocizne rozmawiaić będziemy, aż sie boję co mi powie :roll: :roll: :roll:

aniak25
18-01-2008, 18:53
remle na chwilę obecna bedziemy budowac z podwojnym garazem choc dopoki projektu nie mam w rece to jeszcze moze byc i pojedynczy. Balam sie przede wszystkim ze ten garaz jest prawie szerokosci domu ale widze u ciebie ze to nie przeszkadza, a jest wiecej mozliwosci kombinowania na w pokoju nad garazem. :) Bede wdzieczna za wskazowki
pozdrawiam

Kasia & Andy
18-01-2008, 23:35
Cześć Wszystkim, gratulujemy postępów w budowach wymarzonego domku.
Czytając forum wiele pomysłów zaczerpneliśmy z Waszych wypowiedzi i zdjęć. Super sprawa, że można powymieniac się doświadczeniami. My właśnie rozpoczynamy budować swoje gniazdko a jest to R6 aneks 2 (2st garaż)
Jesteśmy na etapie planowania robót fundamentowych i tu chcielibyśmy skorzystac z Waszych doświadczeń. Jaki był przybliżony koszt materiałów i robocizny na fundamenty?
Dodam, że domek bedziemy budowali na raty (tzn. w tym roku fundamenty) a w sobote idziemy na pierwsze negocjacje cenowe. Bedziemy wdzięczni za Wasze podpowiedzi.
Pozdrawiamy Kasia i Andy

aniak25
19-01-2008, 12:02
Narodziło mi się eszcze kilka pytań. Po pierwsze celem wyjaśnienia zawsze marzył mi się kącik kominkowy z kominkiem narożnym. Podoba mi sie rozwiązanie wiolci z rzełużenem ścianki z witrołapu ale...teraz pomyslalam sobie ze skoro mamy przenosic kotlownie na tyl garazu a tym samym stawiac 3 komin to moze jednak zlikwidowac gabinet i kominek zrobic wlasnie tam. Czy myślicie ze to realny pomysl? Czy to wymaga za duz zmian w projekcie i wogle, ja jestem zielona z budownictwa a wy to juz znawcy to moze powiedzcie czy to widzicie. W rodo 2 kominek jest na scianie salon/gabinet i to juz byloby lepiej ale tu tak przy wejsciu...tez jest dobrze ale tak byloby lepiej :) A gabinet wygospodarowalabym nad garazem.
I jeszcze taka drobnostka, w rzutach wyglada ze scianka lazenka/kotlownia jest zlamana a na waszyh zdjecia jest plaska, czy wyrownywaliscie ja czy ja cos zle widze?
pozdr

kolibry
19-01-2008, 14:36
Montował ktoś z was piec z podajnikiem na eko-groszek.Chodzi mi o gabaryty czy wejdzie we wnękę przy kominie.
pozdrawiamy gorąco.

schloser
19-01-2008, 16:56
Czy ktos kto budował RODO6 z podwójnym garazem jest w stanie odpowiedziec na pytanie ile zużył cegły porotherm (obojetnie jakiej grubosci bo sobie przeliczę). W zestawieniu materiałów ze strony Archon-u wynika ze do wersji z podwójnym garazem trzeba mniej cegły niz do wersji z pojedynczym garażem wiec cos mi sie nie podoba to zestawienie.
:o A za cegłę płacę w poniedziałek i nie chciałby sie bardzo "przestrzelić".

I jeszcze jedno - 40 tys za stan surowy (fundamenty + sciany + dach) w Krakowie to chyba dobra cena?

azalka
19-01-2008, 18:37
A ja tak po cichutku:
czy ktos bedzie budowal osemke??

kolibry
19-01-2008, 18:53
Czy ktos kto budował RODO6 z podwójnym garazem jest w stanie odpowiedziec na pytanie ile zużył cegły porotherm (obojetnie jakiej grubosci bo sobie przeliczę). W zestawieniu materiałów ze strony Archon-u wynika ze do wersji z podwójnym garazem trzeba mniej cegły niz do wersji z pojedynczym garażem wiec cos mi sie nie podoba to zestawienie.
:o A za cegłę płacę w poniedziałek i nie chciałby sie bardzo "przestrzelić".

I jeszcze jedno - 40 tys za stan surowy (fundamenty + sciany + dach) w Krakowie to chyba dobra cena?
Mówisz o robociźnie?

schloser
19-01-2008, 21:03
Czy ktos kto budował RODO6 z podwójnym garazem jest w stanie odpowiedziec na pytanie ile zużył cegły porotherm (obojetnie jakiej grubosci bo sobie przeliczę). W zestawieniu materiałów ze strony Archon-u wynika ze do wersji z podwójnym garazem trzeba mniej cegły niz do wersji z pojedynczym garażem wiec cos mi sie nie podoba to zestawienie.
:o A za cegłę płacę w poniedziałek i nie chciałby sie bardzo "przestrzelić".

I jeszcze jedno - 40 tys za stan surowy (fundamenty + sciany + dach) w Krakowie to chyba dobra cena?
Mówisz o robociźnie?

Tak te 4 dychy to za robotę

kolibry
19-01-2008, 22:03
To powiem szczerze, że cena nie jest zła, ja u siebie za fundamenty,ściany nośne i działowe oraz dach+pomocnicy zapłaciłem 28000złotych

La_bruijta
20-01-2008, 10:37
schloser
Budujemy z pojedynczym garażem ale podpowiem (i nie pomylę się :) ):
- policz dla 180 m2 ściany czyli ok 1860 szt poro 25 (25cmx40cm) czyli 31 palet.
- a jeśli chodzi o cegłę zwykłą to będzie Ci potrzebne do 3 tyś szt.
- kominy z klinkieru? około 500 szt (klinkier od poziomu dachu oczywiście).
- ścianki działowe ( budując zgodnie z projektem) około 90 m2. (np. 620 szt bet. komórkowego - 8 palet)
- dach? to jakieś 200 m2 trzeba liczyć dla pojedynczego + tą 2 część garażu (tak pewnie 240 m2 wyjdzie).
Wyliczenia są przy założeniu, że nie marnuje/psuje się materiału na lewo i prawo.
Pozdrawiam.

schloser
20-01-2008, 13:10
La_bruijta
Dziękuję - skorzystam z twoich wyliczeń. Tylko trosze przełożę na "swoje" (buduję z porothermu 30)
Pozdrawiam

grand1978
20-01-2008, 15:42
Witam.
Mam zamiar budować R 6 prosze mi podać jaki wyniósł was koszt budowy surowego stanu lub gotowego domku jak ktoś skończył. Z góry dziękuję.

vanka99
20-01-2008, 19:53
remle a gdzie Ty się podziewasz? :roll: :wink:

Pozdrawiam wszystkich

La_bruijta
20-01-2008, 20:44
Mam zamiar budować R 6 prosze mi podać jaki wyniósł was koszt budowy surowego stanu lub gotowego domku jak ktoś skończył. Z góry dziękuję.
grand1978
Stan surowy otwarty - 78 tyś zł (od papierów po przykryty domek). Jednak przy założeniu, że jesteś zarazem inwestorem i wykonawcą :).

schloser można wiedzieć dlaczego akurat porotherm 30?
bo nie mogę znaleźć jakichś racjonalnych argumentów (chyba, że wystarczy wtedy styropian 10 - ale czy koszty się wyrównają?).

remle
20-01-2008, 21:03
Vaneczko :D :D :D :D wieszam firanki :D :D :D :wink: :wink: Balustrada jest śliczna, moze jutro wkleję fotki

michell
21-01-2008, 06:34
ja to sobie narazie sobie kombinuje nad wystrojem ale gdzie mi tam jeszcze do wieszania firanek :) Zastanawiam sie jeszcze czy jak sie nie zrobi stanu surowego to sobie pozniej nie zrobic ogrodzenia I chyba skozystam z pomysłu Remle z przodu cos fajnego a reszta moze być nawet i siatka i tez bedzie :)

Pancka
21-01-2008, 08:25
witam
grand1978 - nasi budowlańcy oszacowali stan surowy zamknięty na ok.80 000 ( materiał + maszyny) i do tego robocizna 45 000 zł ( 10 000 za fundamenty i każdy kolejny etap bud.+ 15 000 za położenie dachu )
W sumie ok.125 000
Budujemy R6 z 2G :D

schloser
21-01-2008, 19:23
[quote]
schloser można wiedzieć dlaczego akurat porotherm 30?
bo nie mogę znaleźć jakichś racjonalnych argumentów (chyba, że wystarczy wtedy styropian 10 - ale czy koszty się wyrównają?).

Porotherm 30 bo:
1) nie mam żadnego doświadczenia w budowie :-)
2) budowlaniec stwierdził że przy rezygnacji z jednego słupa w salonie (nie bedę tam miał gabinetu i zostaje tylko ten słup przy schodach) lepsza bedzie większa powierzchnia podparcia dla płyty
3) kolega w trakcie budowy (buduje z porothermu 38 i ociepla styropianem) stwierdził że bez wachania wziąłby 30 zamaist 25
4) koszt cegły jest większy w moim przypadku (dosyć dobra cena na 30-tke) o ok 1500 pln (więc nie zabójstwo) wiadomo ze dojdzie jeszcze koszt zaprawy
5) powierzchnia domu sie nie zmniejszy bo cegłe budowlaniec wysunie 5 cm poza obrys fundamentu ( mam nadzieje że tak mozna)

Biorąc pod uwage to wszystko a zwłaszcza punkt 1 :-) bedzie 30-tka (juz zamówiona wiec na wycofanie zapóźno).

Pozdrawiam

vanka99
21-01-2008, 20:49
remle cos tak czułam ze pewnie wieszasz juz firanki i biegasz po domu ustawiając sobie mebelki ( przynajmniej ja bym tak robiła :wink: )
Podpowiedz jak sobie zagospodarowałaś wnęke pod schodami.
Pozdrawiam

remle
21-01-2008, 21:11
Vaneczko :D nie zagospodarowałam jeszcze :roll: ale jak juz to zrobie to dam znac. Tak na powaznie to firanek tez nie wieszam :roll: choc okna wymyte, ale czekamy na montaz kuchni. Ciągle jestem na l4 w trybie oszczednym

sierzant36
21-01-2008, 21:42
REMLE !

koniecznie wracaj do zdrowia, bo my tu wszyscy nóżkami przerabiamy z niecierpliwości,żeby zobaczyć efekt końcowy w Twoim rodo :D
Zdrówka życzę, no i czekamy na fotki, coś tak czuję, że pięknie będzie :wink:

U mnie narazie pod górkę, kto to wymyślił, że urzędy są dla ludzi :roll: jest zupełnie na odwrót :evil:

Pozdrawiam.

remle
22-01-2008, 08:12
Sierzant dziękuję.... i zyczę powodzenia w urzędowych sprawach (cierpliwości to tylko wstęp do tego co Was czeka przy wykończeniówce :wink: )

Pozdrowienia dla wszystkich!!!!

kolibry
22-01-2008, 10:21
Dziś nareszcie znalazłem trochę czasu by umieścić zdjęcia naszego rodo.Pozdrawiamy wszystkich inwestorów rodo.
http://images24.fotosik.pl/145/93b4650c6adc18f0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/145/cdb7cb836ba3499d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/115/aa74dce87bd1bdb4.jpg (www.fotosik.pl)

michell
22-01-2008, 11:39
Super:)

remle
22-01-2008, 12:18
KOLIBRY śliczny domek! Już nie mogę się doczekać elewacji - bo kamień cudo!!!!!

krutny
22-01-2008, 16:52
Robi wrazenie.
Piekny Rodo.

Bardzo ciekawe ogrodzenie.

vanka99
23-01-2008, 20:50
sierżant jesli to jakieś pocieszenie dla Ciebie to myślę ze każdy kto buduje, miał wątpliwa przyjemnośc bywania w urzędzie i doskonale rozumie Twoje rozterki :wink:

vanka99
23-01-2008, 20:57
Vaneczko :D nie zagospodarowałam jeszcze :roll: ale jak juz to zrobie to dam znac. Tak na powaznie to firanek tez nie wieszam :roll: choc okna wymyte, ale czekamy na montaz kuchni. Ciągle jestem na l4 w trybie oszczednym

remle to życze zdrowia bo to najwazniejsze i pozdrawiam

vanka99
23-01-2008, 21:05
kolibry dom wyszedł super i oby tak dalej.
Pozdrawiam

Pancka
24-01-2008, 00:23
hmm..no i teraz przez kolibry mamy niezły orzech do zgryzienia :-?
Do tej pory staliśmy okoniem za dachówką cementową a po tym jak wkleił on nam tu fotki swojej blachy zakochaliśmy sie w jego dachu..powiedzcie nam ile kosztuje położenie ceramiki, czy cementowych dachówek na nasze rodo a ile za blachę? no i jak ktos sie bardziej zna ; czy jest jakas duża różnica odnośnie "użytkowania" ?

La_bruijta
24-01-2008, 06:50
Pancka
Nie zastanawiaj się. Wybierz dachówkę :)
Zostaw sobie tylko taki wybór : cementowa czy ceramiczna.
Ja za swoją cementową- Braas podwójne S z powłoką cisar (czy jakoś tak)- dałem prawie 12 000.
Co do ceramiki to te najtańsze to koszt w granicach 13 -16 000 (takie miałem wyceny - marsylka + dopłata za kolor).
Nad blachą się nie zastanawiałem ale powinna być tańsza - 10 000 (na oko mi sprzedawca wycenił). Z tym że blacha to trochę oszczędności na więźbie bo nie musi być taka mocna. Co do wytrzymałości to około 30 lat materiał dobrej jakości może wytrzyma (tylko, że taka blacha jest pewnie droższa).
Z blachą też trzeba uważać bo te reklamowane (20, 30 zł m2) to szajs.
No i bębni w dach podczas mocniejszego deszczu :) - wiem bo teraz tak mieszkam.
Reasumując podejrzewam, że zaoszczedzisz 5-7 tys jeśli kupisz blachę, z tym, że stracisz większe pieniadze za kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt lat wymieniając dach. Natomiast przy dachówce to juz chyba spokój do końca życia :).
Pozdrawiam.

michell
24-01-2008, 07:18
My mamy dachówke ale teraz to ci nie powiem co to ani z czego :/ Dachowka z tego co pamiętam jest Czeska ale ostatnią tą firmę przejeli Austryjacy . Chciałam sprawdzić dokładnie co to ale na fakturze nie ma firmy tylko nazwa dachowki

kolibry
24-01-2008, 07:47
Pancka
Nie zastanawiaj się. Wybierz dachówkę :)
Zostaw sobie tylko taki wybór : cementowa czy ceramiczna.
Ja za swoją cementową- Braas podwójne S z powłoką cisar (czy jakoś tak)- dałem prawie 12 000.
Co do ceramiki to te najtańsze to koszt w granicach 13 -16 000 (takie miałem wyceny - marsylka + dopłata za kolor).
Nad blachą się nie zastanawiałem ale powinna być tańsza - 10 000 (na oko mi sprzedawca wycenił). Z tym że blacha to trochę oszczędności na więźbie bo nie musi być taka mocna. Co do wytrzymałości to około 30 lat materiał dobrej jakości może wytrzyma (tylko, że taka blacha jest pewnie droższa).
Z blachą też trzeba uważać bo te reklamowane (20, 30 zł m2) to szajs.
No i bębni w dach podczas mocniejszego deszczu :) - wiem bo teraz tak mieszkam.
Reasumując podejrzewam, że zaoszczedzisz 5-7 tys jeśli kupisz blachę, z tym, że stracisz większe pieniadze za kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt lat wymieniając dach. Natomiast przy dachówce to juz chyba spokój do końca życia :).
Pozdrawiam.
Nasza blacha kosztowała nas ok 21000 Gwarancja 10 lat i mowa tu razem z wykończeniówką z rynnami kanion(KOSZT RYNIEN 2000ZŁ)., bez 4 okien i wyłazu :trzeba dodać blacha gładka 45 arkuszy 86zł arkusz zakładając podwójne podbicie, blacha na podbitke(ta trapezowa od spodu72m/kw- 27zł metr),folia,gąsiory 13 sztuk 50zł sztuka,uszcelki,wkręty farmerskie12 paczek,śniegołapy 140sztuk 500zł i inne dodatki,sama blacha to nie jest jeszcze droga bo prawie 30złm/kw za ruukki plus połysk brąz. A więc widzicie ile jeszcze dodatków. Sytuacja z dodatkami jest też w ceramicznej i cementowej tylko, że o wiele drożej, wykończenie jest bardzo drogie.Mamy już położoną blachodachówke i niejeden deszcz spadł i nie jest tak głośno, mając na uwadze że dojdzie ocieplenie.Kochani a podaliście koszt położenia takiej dachówki cementowej ?Z tego co wiem za wykończenie ceramicznej bądź cementowej płaci się inaczej.My zapłaciliśmy za robociznę 6000 tys za dach(25zł metr- wykończenie nie liczone inaczej),z położeniem folii i łat mamy jeszcze kawałek dobudówki.Wiadomo więźba to osobny temat.A więc kochani rzeczywistość jest całkiem inna od tej co podają producenci i przedstawiciele, my nie żalowaliśmy na materiał bo dach z blachodachówki może dobrze wyglądać i spelniać swoje przeznaczenie.
PS. A CZYSZCZENIE DACHÓWKI CEMENTOWEJ-ŁADNIE WYGLĄDA PRZEZ 2-3 SEZONY ALE PÓŻNIE SZCZOTA,WODA I HEJA NA GÓRE,CHYBA ŻE KTOŚ POWIE TAK MOŻE BYĆ.Pozdrawiamy wszystkich RODO
KOLIBRY

rosarodo6
24-01-2008, 12:17
Witam wszystkich, wLaśnie wybieramy z mężem projekt domu i odkąd znaleźliśmy rodo 6 wszystkie inne są niedoskonałe. J mam jednak trochę wątpliwości co do parteru, a dokładnie jadalni. Nie wiem jak sprawdza się umieszczenie jej w części salonu, chyba wolałabym jadalnie w części kuchenej. Bardzo proszę o zdjęcia z realizacji jeśli to możliwe. Mam też pytanie czy ktoś wybudawał już rodo6 w okolicach Warszawy, lub Mińska Maz. pozdrawiam

michell
24-01-2008, 13:32
Obiecywałam obiecywałam no i jest :) jutro mamy zalewć płyte wiec tez postaram się dać jakieś fotki. Wiem że ładnie to nie wygląda ale przecież jest lepiej niż było. Wiec ja się ciesze :)
http://images34.fotosik.pl/118/113864f6cf4374c7.jpg (www.fotosik.pl)

remle
24-01-2008, 13:38
Michell a my się z Tobą cieszymy! Super! Trzymam kciuki, by ekipa była rewelacyna!

La_bruijta
24-01-2008, 14:01
Nasza blacha kosztowała nas ok 21000 Gwarancja 10 lat i mowa tu razem z wykończeniówką z rynnami kanion(KOSZT RYNIEN 2000ZŁ)., bez 4 okien i wyłazu :trzeba dodać blacha gładka 45 arkuszy 86zł arkusz zakładając podwójne podbicie, blacha na podbitke(ta trapezowa od spodu72m/kw- 27zł metr),folia,gąsiory 13 sztuk 50zł sztuka,uszcelki,wkręty farmerskie12 paczek,śniegołapy 140sztuk 500zł i inne dodatki,sama blacha to nie jest jeszcze droga bo prawie 30złm/kw za ruukki plus połysk brąz. A więc widzicie ile jeszcze dodatków. Sytuacja z dodatkami jest też w ceramicznej i cementowej tylko, że o wiele drożej, wykończenie jest bardzo drogie.Mamy już położoną blachodachówke i niejeden deszcz spadł i nie jest tak głośno, mając na uwadze że dojdzie ocieplenie.Kochani a podaliście koszt położenia takiej dachówki cementowej ?Z tego co wiem za wykończenie ceramicznej bądź cementowej płaci się inaczej.My zapłaciliśmy za robociznę 6000 tys za dach(25zł metr- wykończenie nie liczone inaczej),z położeniem folii i łat mamy jeszcze kawałek dobudówki.Wiadomo więźba to osobny temat.A więc kochani rzeczywistość jest całkiem inna od tej co podają producenci i przedstawiciele, my nie żalowaliśmy na materiał bo dach z blachodachówki może dobrze wyglądać i spelniać swoje przeznaczenie.
PS. A CZYSZCZENIE DACHÓWKI CEMENTOWEJ-ŁADNIE WYGLĄDA PRZEZ 2-3 SEZONY ALE PÓŻNIE SZCZOTA,WODA I HEJA NA GÓRE,CHYBA ŻE KTOŚ POWIE TAK MOŻE BYĆ.

ok skoro mowa o całkowitych kosztach to:
- całość dachu, czyli więźba, dachówka (razem z dachówką wykończeniową oczywiście a to było 1/3 ceny), obróbka blacharska, wkręty, gwoździe, folia paroprzepuszczalna, te wszystkie rodzaje taśm figarol, taśma ołowiana do obróbki kominów, blachy koszowe, silikony, rynny blaszane siba, gwoździe, zszywki kosztowały 22 972 zł. Bez więźby 17 572 zł. Z tym że sami wszystko robiliśmy, więc trzeba by dołożyć z 10 000 za robotę.
Natomiast jeśli chodzi o czyszczenie to wydaje mi się, że zarastanie to kwestia nie tyle jakości dachówki, a mikroklimatu który panuje w danym miejscu. Przykładowo moja babcia która ma dom obok z dachówką przedwojenną- cementową (taką zwykłą szarą robioną własnymi siłami) i nic a nic na niej nie porasta. Widziałem też oczywiście domy gdzie po kilku latach widać zielonkawe ślady ale czy to przeszkadza? mi nie ale to jest już kwestia gustu.
Pozdrawiam.

kolibry
24-01-2008, 16:11
MICHELL NARESZCIE.Najważniejsze wyjść z ziemi.Czekamy na dalsze relacje

michell
24-01-2008, 16:26
hi hi ja tez czekam co dalej ale niestety moja ekipa jeśli jutro zaleją płyte to znikają na jakieś dwa tygonie robić dach na wcześniejszej budowie. A jak wrocą no to myslę że już pojdzie :]

vanka99
24-01-2008, 21:53
michell wielkie gratukacje a teraz już tylko przodu ( raczej do góry :wink: ) !!!

Pozdrawiam

michell
25-01-2008, 06:33
vanka dzięki , chociaz z moim szczesciem dziekując pewnie coś zapeszam. No ale nic trzeba być dobrej myśli.

sierzant36
25-01-2008, 18:23
VANKA99 !

bardzo Ci dziękuje za słowa otuchy :) To przykre, że wszyscy mają problem z urzędnikami, bo to swiadczy o ich cholernej nieudolności i niemocy a przede wszystkim niechęci do załatwienia czegokolwiek :evil: W mojej pracy nie do pomyślenia jest takie traktowanie petentów, dawno byłabym na "zielonej trawce". No, ulżyło mi. Dzieki, Vaneczka :D

Pozdrawiam wszystkich i dalej wracam do papierzysków :wink:

sliweczka
28-01-2008, 16:40
Witam wszystkich. Właśnie dziś zaczęłam załatwianie papierków (wiem, wiem, poniedziałek, ale nie jestem przesądna). Cieszę się bardzo ale też i boję, jak każdy mam wiele pytan i wątpliwości. Wybraliśmy projekt rod 6(2G), dlatego też proszę o kontakt osoby z podkarpacia, które już realizują ten projekt.
Pozdrawiam.

remle
28-01-2008, 21:14
Oto nasza balustrada - niestety zdjęcia nie oddają jej prawdziwego piękna, m.in. liście tych roślin są "trójwymiarowe" :roll: powyginane w różne strony 8)
http://images25.fotosik.pl/147/7b5235ead4cfacd2.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/123/04dcae2b2f438fe5.jpg (www.fotosik.pl)

Z czystym sumieniem polecam wykonawcę - namiary na priw :D

kolibry
29-01-2008, 05:00
Cudo

La_bruijta
29-01-2008, 07:10
Właśnie dziś zaczęłam załatwianie papierków (wiem, wiem, poniedziałek, ale nie jestem przesądna).
:) to mi przypomniało, że pierwszą łopatę kopiąc pod fundament, wbiłem 13 kwietnia w... piątek :). Też nie jestem przesądny. odpukać, tfu tfu.

sierzant36
29-01-2008, 18:25
REMLE !

nie mów, że zdjęcia nie oddają tego jak naprawdę wygląda balustrada, bo nie wyobrażam sobie, że może wyglądać jeszcze ładniej. Prawdziwy majstersztyk, bardzo mi sie podoba :D

a mój geodeta zawalił terminy i teraz myka sie od odpowiedzialności :evil: , co z takim zrobić, ile można czekać na" głupią" mapkę :o :o :o

Pozdrawiam budowniczych :wink:

remle
30-01-2008, 14:06
Dzięki Kochani!

vanka99
30-01-2008, 20:19
remle :o ale u Was nowości. Macie bajerancką balustrade - robi wrażenie, prawdziwe cudeńko.

Pozdrawiam

henrykv
01-02-2008, 13:14
Witam wszystkich. Wybraliśmy ten wspaniały projekt rodo6, jednak jak wszyscy chcemy dodać swoje 3 grosze. Jednak przed podjęciem decyzji proszę o poradę. Czy wystarczyło podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak, czy może warto o 2? Czy ktoś buduje to cudeńko w okolicach Olsztyna? No i problem z ogrzewaniem, elektryczne czy gazowe z butli (nie ma jeszce gazu ziemnego). Dodatkowo myślimy o kominku z płaszczem. Będziemy wdzięczni z podpowiedź. Wybór ogrzewania wiąże się z decyzją odnośnie kotłowni. Przy elektrycznym można by ją umieścić za garażem. Przy gazówcer nie bardzo, nie chcielibyśmy budować nieproporcjonalnie długiego komina za garażem. Dzięki

Wiki2000
01-02-2008, 21:58
Henrykv my od kwietnia ruszamy z budową 25km od Olsztynma.Podnosimy ścianę kol.o 1 pustak. Zastanawiam się nad zmianą łazienki na dole chodzi oto aby zrobić łazienkę w pomiezczeniu gdzie jest garderoba, a przejście do garażu zrobić przy schodach mały co otym myślicie?

Wiki2000
01-02-2008, 22:05
przepraszam :( chdzi mi o pomieszczenie gospodarcze, a nie garderobę, bo jeszcze teraz moge to zrobić, dzięki temu łazienka na dole była by z okno. Niewiem jak wyglądało by to przejście do garaży przy schodach.

henrykv
02-02-2008, 15:44
My dokładnie zamierzamy budować się w Ługwałdzie. A Wy? Z propozycją zamiany pomieszczeń (łązienki). Pomieszczenie gospodarcze na łązienkę. Wydaje mi się mało praktycznre, ponieważ trzeba by było iść do łązienki przez garaż! Chyba że chodzi o zamianę kotłowni z łazienką. To jest ciekawy pomysł, tylko nie wiem jak z kominem z kotłowni. A macie tam gaz w ziemi? Jakby coś to bądźmy w kontakcie, nam może również się uda w kwietniu, ale jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę, ani kredytu. To może być nierealne. Proszę o maile na [email protected]

Wiki2000
03-02-2008, 09:14
henrykv tak chodzi o kotłownię, gaz mamy ziemny, wtm tygodniu będę rozmawiała z osobą która ma zobaczyc czy na tym etapie jest to duży koszt jeśli chodzi o zmiany. My budujemy w Olsztynku.[/code]

Wiki2000
03-02-2008, 09:29
remle jak pięknie :o to wasz pomysł, czy jakiś projektant wam pomagał?

remle
03-02-2008, 20:37
Witam wszystkich nowych budowniczych! I życzę ogromu sił, cierpliości i ... szczęścia. Powodzenia!

U nas już KONIEC. To chyba moje ostatnie zdjęcia :roll: bo w tym tygodniu przeprowadzka - oczywiście będę podglądać jak Wam idzie (i szczególnie kibicować Michell). Co prawda jeszcze nie wszystko skończone na 100%, ale reszta będzie się robić "w trakcie", bo nie jest niezbędna. Pozdrawiam!!!!
Kuchnia - jeszcze jutro zamontują witraże i małe wąskie szafeczki łączące okap z płytą grzejną.
http://images34.fotosik.pl/130/4c2ffbd6cae3530f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/130/4cb90e5afe1b8e4b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/151/812c8de7fc76ae0b.jpg (www.fotosik.pl)
salon - w tym tygodniu do odbioru krzesła i komoda :D
http://images31.fotosik.pl/130/647fec332f3fdb3a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/130/0368a4809911198d.jpg (www.fotosik.pl)
moje firanki 8) prasowane pół dnia - tulipany
http://images31.fotosik.pl/130/9a3ef4cfce18a624.jpg (www.fotosik.pl)
dolna łazienka - muszę coś wymyślić na te białe ściany (macie jakieś pomysły?)
http://images27.fotosik.pl/151/f04ab3669a490aaa.jpg (www.fotosik.pl)

vanka99
03-02-2008, 22:21
remle gratuluje końca zmagań budowlanych. Mebelki w kuchni prezentują sie super. Mam nadzieję, że będziesz zaglądac !!!!!! ..... i wspierać tych przed którymi jeszcze długa droga. Dziękuje za fotki które umieszczasz - są inspirujące. Ogólnie gratuluje domu - wyszedł Wam wspaniale.

Pozdrawiam

Pancka
03-02-2008, 22:57
remle :o :o :o :o :o :o :o :o :o Łau !!
A my wczoraj podobno byliśmy kilka minut drogi od Ciebie... hmm...joj czas nas bardzo naglił, inaczej wprosilibyśmy się na kawcię 8)

anna kaszkur
04-02-2008, 14:32
Remle Wspaniale wygląda Wasz domek. A kuchnia w szczególności super. Bardzo mi się podoba umieszczenie kuchenki. Myślę czy i u mnie by tak można było zrobić. :D

remle
04-02-2008, 14:42
Dzięki Kochani! jak juz pisałam te komplementy to miód na zmęczenie budową.

A ktoś ma pomysły dot. tej białej ściany w łazience? ja już chyba jestem wyeksploatowana :lol: :lol: Pozdrawiam

Pancka
04-02-2008, 15:24
remle..a zdjęcia w kolorze sepi , hmm...może masz jakies ciekawe? może jakis obraz własnie w kolorystyce beż?
My teraz mamy łazienke w kolorach biel - błękit i mamy wiele zdjęć z nad morza, muszelek, perełek i takich tam..no chyba ,że nie gustujecie w takich detalach..

sierzant36
04-02-2008, 19:38
REMLE !!!

Chylę czoła :) świetny gust i wyczucie smaku. Na Twój domek patrzy się z prawdziwą przyjemnością ( tak w środku jak i na zewnatrz). Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie Twoje zdjęcia. Naprawdę można się na Tobie wzorować :wink:

vanka99
04-02-2008, 19:56
remle zajrzyj na ten link, może tam coś dla siebie wybierzesz. Mnie się podobaja do wykorzsystania szablony do zamalowania. np. gładka ściana a na niej kilka elementów. Oczywiście wszystko zalezy od upodobań i od gustu. Wymysliłam sobie, że w sypialni jedna ze ścian bedzie tak ozdobiona - nie w całości tylko fragment ściany.

http://www.szabloneria.pl/


i może jeszcze coś takiego

http://images33.fotosik.pl/131/de33f484b0512972m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=de33f484b0512972)


http://images25.fotosik.pl/151/f8538aebc28aafc1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f8538aebc28aafc1)


Pozdrawiam

remle
04-02-2008, 21:36
Vaneczko dziękuję! Z szablonerii zamówiłam już bambusy do wykorzystania w naszej sypialnii :D efektem sie oczywiście pochwalę 8)
Sierzant dziekuję :D to miłe co mówisz :D
Pancka no właśnie ta sepia.... hmmm.... tylko zdjęcia w kibelku? Kurcze sama nie wiem :roll: może jakieś krajobrazy... hmm

Pancka
06-02-2008, 14:22
ja mam koło umywalki takie cuś...jak myję rano ząbki to patrzę na dziadków i od razu mam pozytywne nastawienie do życia...hihi... :lol: :lol: :lol:
http://img214.imageshack.us/img214/875/dsc04742bm8.jpg (http://imageshack.us)
i też ktoś by powiedział...kartki pocztowe w łazience???

remle
06-02-2008, 16:03
Pancka rewelacja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sierzant36
06-02-2008, 18:22
PANCKA ! No Ty to masz poczucie humoru :D Takie zdjęcie nawet ponuraka z rana ubawi ! Pozdrawiam :wink:

Tomas&Kate
06-02-2008, 22:29
Hej jesteśmy z Gdańska i właśnie zaczynamy budowę naszego Rodo6 w okolicach Żukowa. Jak wszyscy mamy jakieś zmiany w projekcie.
1. Likwidacja gabinetu na dole( likwidacja jednego słupa-hmmm tylko nie wiemy jak sie za to zabrac:)
2. Likwidacja bądz zamiana jednego okna balkonowego nad wykuszem
3. Drzwi wejsciowe do garazu od strony ogrodu

Pozdrawiamy serdecznie

remle
08-02-2008, 22:48
Melduję się z własnego domku! Od czwartku mieszkamy i pierwsza (nieprzespana) nocka za nami :D pozdrawiamy

anna kaszkur
09-02-2008, 07:48
G R A T U L A C J E !!!!!!!!!!!![/b]

aniak25
09-02-2008, 12:36
Wiem, że dla was to juz troche późno ale my wlasnie bedziemy kupowac projekt i wczoraj akurat jeszcze wchodzilam na strone archonu a tam gotowy projekt rodo 8 zyli powiekszonej wersji 6. I wiecie co jestem zawiedziona bo myslalam ze ogolnie bedzie powiekszona bryla domu w obwodzie a tam jest zrobiony wystep przy gabinecie, przedluzony garaz (zapanowano kotlownie wlasnie na tylach garazu czyli to co wiekszosc z nas robi) i powiekszony wykusz w salonie. Podsumowując, rzecz na ktorej najbardzej nam zalezy czyli salon zostaje bez zmian (nie liczac wykusza). Jesli znajdziecie chwilke to popatrzcie na ten projekt i powiedzie cos na jego temat patrzac pod wzgledem tego co wybudowaliscie.
Dodam jescze ze dzieki uprzejmosci jednego z forumowiczow ze strony archonu nareszcie moglismy zobaczyc jego domek (surowy zamkniety) na zywo i przekonac sie czy nam wszystko odpowiada.
pozdrawiam

sierzant36
10-02-2008, 17:57
Remle!

No ja to sie nawet nie pytam dlaczego ta noc nieprzespana :wink: 8)
Serdecznie gratuluję PRZEPROWADZKI :D [/list][/quote]

aLien01
10-02-2008, 18:02
Witam

Mam prośbę możecie mi napisać jaka jest wysokość domu w kalenicy.

vanka99
10-02-2008, 21:58
Melduję się z własnego domku! Od czwartku mieszkamy i pierwsza (nieprzespana) nocka za nami :D pozdrawiamy

remle bardzo się cieszę, że juz mieszkacie we własnym domu. wielkie gratulacje!! Mam nadzieję, ze będziesz nadal cieszyć nasze oczy fotkami z Waszego domu.

Pozdrawiam

Jadwiga2008
11-02-2008, 13:56
Witam wszystkich forumowiczów! :D

Na wiosne zaczynam budowe naszego gniazdka z Archonu dom w Rododendronach 6. Zapraszam do dyskusji na ten temat wszystkich chętnych :oops: Piszcie o swoich zmianach kosztach i uwagach pozdrawiam! REMLE
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m447c2b56bac8a


witam!
dzisiaj dołączyłam do miłośników domu w Rododendronach6
mój dom jest już pod dachem, ale ciekawa jestem jak będzie wyglądal gotowy. Czy ktoś ma już gotowy?
chcialabym zobaczyć wnętrza całości.

aLien01
11-02-2008, 16:49
Witam

Mam prośbę do tych co już wybudowali albo są w trakcie budowy. Chciałbym przygotować sobie kosztorys i potrzebuje waszej pomocy. Czy możecie podać mi następujące dane:
1. Ile poszło bloczków fundamentowych
2. Ile poszło w zależności z czego budowaliście (Protherm, beton komórkowy) na ściany zew. i nośne.
3. le poszło w zależności z czego budowaliście (Protherm, beton komórkowy) na ściany wew.
4. Ile poszło betonu na poszczególne etapy.
5. Ile wyszło m2 elewacji zew. (proszę podać jaka wersja projektu)
6. Ile wyszło tynków wew. (proszę podać jaka wersja projektu)
7. Ie wyszło wylewek (proszę podać jaka wersja projektu)
8. Ile wyszło punktów elektrycznych.

Możecie napisać coś o stropie ile poszło wam materiału, czy ktoś zmieniał może strop na Teriva ?

P.S. Oczywiście podzielę się kosztorysem na forum

Z góry dziękuje za pomoc!!!

La_bruijta
12-02-2008, 08:42
Obcy

Mam prośbę możecie mi napisać jaka jest wysokość domu w kalenicy.
755 cm od "poziomu 0" czyli poziomu podłogi - kalenica nad domem, bo nad częścią garażową jest nieco niższa ( aco mi tam popatrze jeszcze raz w projekt - 637 cm).

Mam prośbę do tych co już wybudowali albo są w trakcie budowy. Chciałbym przygotować sobie kosztorys i potrzebuje waszej pomocy. Czy możecie podać mi następujące dane:
1. Ile poszło bloczków fundamentowych
2. Ile poszło w zależności ...

a co to statystykę robisz? jak popatrzysz i poczytasz temat to na większośc tych pytań jest odpowiedź. Zalecam się troszkę więcej wysilić.
I jak już przeglądniesz te 14 stron dot tego tematu, to odezwij się i podam Ci BRAKUJĄCE dane.
Pozdrawiam

schloser
12-02-2008, 22:58
W końcu mam upragniona :evil: WZ-etkę (w sumie prawie rok czekania ale 2 miesiace przez "wspaniałą" Panią architekt która miała wszystko szybko załatwić a przez te 2 mies. nie zrobiła nic).
Teraz jeszcze plan zagosp. działki, odrolnienie, projekt zjazdu (to wszystko w ramach programu "przyjzna państwo" :-? ) adaptacja
No i moge składać wniosek o pozowlenie na budowę.
A budowlaniec umówiony na kwiecień! :roll:

vanka99
13-02-2008, 12:45
remle opowiadaj jak sie mieszka?? 8)

Mam pytanie - jak macie zrobiona rozdzielnie elektryczna? czy jedna czy dwie. Jeden z elektryków zaproponowal zrobic jedna skrzynke na poddaszu a druga - głowna na dole i do niej doprowadzić kabel ze skrzynki górnej. Mam tez pytanie ( moze naiwne- jestem zielona w tym temacie ) czy obecnie robi sie tzw puszki na ścianach, czy sa inne metody??
Pozdrawiam

remle
13-02-2008, 21:22
Vaneczko my mamy jedną rozdzielnię :D
Co do mieszkania - hmmm coraz bardziej swojsko :D Bogu dziękuję za zmywarkę i "łaciatkowe" kafelki te same w wiatrołapie i kuchni 8) Szkoda, że nie mogę jeszcze dziękować za jakąś pomoc do sprzątania :lol: :lol: bo tyle tego, że szok :roll:

Jak tam reszta budujących? Pozdrawiam

vanka99
13-02-2008, 22:05
U nas wstawili okna, dom nabiera swojego ducha. Jak zrobie fotki to zamieszcze.
remle ważne, że juz mieszkacie. Sprzątania pewnie jest sporo ale w nowym domu pierwsze sprzątanie daja chyba wiecej radości niz zmeczenia. Szkoda, że nie budujemy sie bliżej siebie - chętnie bym zobaczyła na żywo Wasz piekny dom. Super, że zamieściłas fotki z domu - można sobie wyobrazić własny dom.
Dziekuje za podpowiedz w sprawie skrzynki.
Pozdrawiam wszystkich

remle
13-02-2008, 22:13
Vanka super, że macie okna! Czekam na fotki :D

michell
14-02-2008, 08:04
remleGRATULACJE :]

no i wreszcie ja moge sie pochwalic i cos pokazac :)
tu np moj prywatny las w piwnicy
http://images29.fotosik.pl/158/d70ebf05d3cb9ed1.jpg (www.fotosik.pl)

a tu mamy schody do lasu

http://images34.fotosik.pl/142/7fa996d6da631542.jpg (www.fotosik.pl)

anna kaszkur
14-02-2008, 08:52
Kochani gratuluję mieszkania REMLE, VANKA99 super że masz już okna.

Ja obecnie jestem w trakcie kończenia ins.elektrycznej, weszła ekipa która robi nam tynki a między nimi biega pan od odkurzacza. Zamieszanie że szok ale najważniejsze że wszystko idzie do przodu.

Obecnie zastanawiamy się nad kotłem c.o. i grzejnikami.
Co myślicie o piecu Vitodens 222-w i grzejnikach Viessmann

Jaki macie kocioł do c.o.?

Wytrwałości dla wszystkich pa :roll:

aneciatz1
14-02-2008, 10:21
Witam wszystkich forumowiczów!
Czytam to forum od ubiegłego roku, przez ten czas walczyliśmy z przepisaniem działki, nadal czekamy na wodociągi, ale liczę na to, że uda mi się dostać wkrótce pozwolenie.

Zamierzam na wiosnę budować RODO6. Planowane zmiany:
- przeniesienie kotłowni i komina na tył garażu
- likwidacja balkonu nad wykuszem i zastąpienie go daszkiem trzy-spadowym
- zmniejszenie tarasu i częściowe zadaszenie go

Adaptacja projektu gotowego, zmiany w projekcie, zagospodarowanie działki, projekty przyłączy koszt całkowity 2000 zł.

Gotowe domki śliczne, trochę przerażają koszty.

michell
14-02-2008, 10:43
Witamy serdecznie :)

aneciatz1
14-02-2008, 18:30
Czy ktoś zastosował strop żelbetowy zgodnie z projektem. Jakiego rzędu są to koszty?

La_bruijta
14-02-2008, 20:36
Czy ktoś zastosował strop żelbetowy zgodnie z projektem. Jakiego rzędu są to koszty?
to będzie jakieś 14 m3 betonu (ze schodami) + 4 m3 nad garażem. Jeden metr kosztował w lecie jakieś 185 zł netto. do tego dochodzi z 1,5 tony drutu (fi 12 i fi 10). Wyjdzie z 8 000 brutto + robota.
Pozdrawiam.

anna kaszkur
15-02-2008, 06:18
My strop zmieniliśmy na Teriva i tak : strop 4000zł i beton 3920 (netto)

aneciatz1
15-02-2008, 08:04
Z czego wynika,że koszty tych dwóch stropów są porównywalne chyba zostanę przy żelbetowym. Chciałabym budować z sylikatów jakie są wasze opinie na temat tego materiału.

aneciatz1
15-02-2008, 08:06
Zapomniałam podziękować za wszystkie odpowiedzi. :)

vanka99
15-02-2008, 08:59
Z czego wynika,że koszty tych dwóch stropów są porównywalne chyba zostanę przy żelbetowym. Chciałabym budować z sylikatów jakie są wasze opinie na temat tego materiału.

Na temat materiału nie wypowiem się, bo to jesr uzaleznione od finansów, upodobań, itd. My budowalismy z porothermu - tak jak w projekcie. Przeczytałam natomiast post osoby, która budowała z silikatów - równiez projekt z archonu ( nie rodo). Bloczki silikatów maja odrobine inne wymiary niż porotherm i trzeba uważać podczas budowy - kwestia wymiarów. Zapewne nie jest to problem, wystarczy dobry majstra na budowie i po kłopocie i pewnie trzeba przeliczyć ilośc bloczków. Jednak najlepiej jak wypowiedza sie osoby które budowały z silikatów.

Pozdrawiam

vanka99
15-02-2008, 09:02
michell
Pięknie budowa Wam rośnie - pozdrawiam

remle
15-02-2008, 09:26
Michell super wam idzie! Piekny las :D Byle tak dalej :D

michell
15-02-2008, 09:38
dziękuje ślicznie :) las jest wspaniały chociaż tam ciemno i nie można go podziwiać w całej okazałości . Drugi mi wyrośl pod domem w którym mieszkam obecnie drzewo na dach przyjechało :)

remle
15-02-2008, 09:51
Michell cieszę się z Tobą!

michell
15-02-2008, 12:11
ślicznie dziękuje :) Mam nadzieje ze niedługo cię dogonię :]

La_bruijta
15-02-2008, 12:58
widzę, że coraz więcej osób buduje bądź zaczyna budować rodo6.
od początku budowy prowadzimy sobie taki szczegółowy kosztorys ile kasy na co idzie.
jak ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać tylko podajcie mi adres w prywatnej wiadomości. Sam spędziłem kupe czasu przeglądając forum za kosztami poszczególnych etapów :(
Pozdrawiam.

tomasz105
15-02-2008, 18:16
Witam

La_bruijta ja jestem zainteresowany kosztorysem, jak jest to mozliwe to prześlij mi na adres [email protected]. Ja obecnie czekam na pozwolenie na budowę.Mam nadzieje że na poczatku kwietnia ruszę z budową.

Pozdrawiam

Mela30
15-02-2008, 19:03
Witam wszystkim, śledzę forum od jakiegoś czasu, dzisiaj skończyli mi dach w naszym ukochanym RODO6

anna kaszkur
15-02-2008, 19:29
Mela30 witam serdecznie.

aneciatz1
15-02-2008, 19:52
La_burijta też jestem zainteresowana kosztorysem poszczególnych etapów
mój e-mail [email protected]

tomasz_68
15-02-2008, 20:00
Witam wszystkich.
Oczekuję obecnie na pozwolenie naszego RODO6.
Mam nadzieję, że rozpoczniemy budowę na przełomie kwiecień-maj.
La_bruijta byłbym bardzo wdzięczny za pomoc gdybym mógł otrzymać twój kosztorys zwłaszcza, że jestem jeszcze na etapie poszukiwań.
Mój adres [email protected] z góry dziękuję za pomoc

slawek72
15-02-2008, 21:08
Podawajcie koszty etapów na forum a nie prywatnie to w końcu forum dla ludzi dobrej woli a nie dla sobiegrajków

u mnie wyszło 200 .000 pln rok budowy 2007 firma + materiał ,porotherm 25 ,dachówka bogen ze szwabii

podaje ceny bez okien i działki zdjecia w starszych postach

pozdro

tomasz105
15-02-2008, 21:24
Sławek 72 a cp ci wyszło za te 200tyś bo z tego co zrozumiałem to stan surowy otwarty i dach. Napisz coś dokładniej.
Pozdrawiam

aLien01
16-02-2008, 09:05
Witam

Ja proponuje aby podawać też ilości materiałów gdyż podanie samej kwoty za ile się wybudowało może być mylące gdyż ceny zmieniają się a jeżeli podacie ile poszło wam np. cegieł, betonu, ile wyszło m2 elewacji, tynków to każdy nawet za rok będzie mógł sobie obliczyć koszt budowy.

slawek72
16-02-2008, 12:09
drzewo dach 10m 9000 pln
robocizna dach+rynny 12500 pln powierzchnia 240 m kwadrat.
dachowka bogen z rynnami foliami taśmami 25 000 pln brutto

kominy schidel 2 kpl. 5000 pln

robocizna pod dach 32 tys , niektóre barany wołałay 58 tys !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cegła porotherm 2000szt 8,90 /szt brutto 22 000 pln maj 2007 w listopadzie było 6,80/szt ..... 6000 zł taniej !!!!!!!!!! spekuła !!!!!!!


szukać nawet dalej bo was obedrą ze skóry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

najważniejsze kierownik budowy ...........zapłacie mu i 3tys pln , a dobry fachura zaoszczędzi wam i 20 tys pln na inwestycji
bo architekci to tylko do rysowania dobrzy
:roll:
:evil:

pozdro

michell
16-02-2008, 13:23
U nas za drewno na dach wyszlo 8500 tys zaimpregnowane
robocizna wyszla nas 45tys z dachem w tym 9 tys poprawek po wczesniejszej ekipie

Mela30
16-02-2008, 15:35
u mnie drewno 7700 (podobno impregnowane) plus podbitka 1800
:D

Mela30
16-02-2008, 15:38
Czy przy zamawianiu okien wszystkie firmy chcą tak dużą zaliczkę lub nawet całość przy podpisaniu umowy (trochę dziwne dać kasę i czekać np 4 lub 6 tygodni), i jakiej firmy polecacie

michell
16-02-2008, 19:03
jeśli wygląda jak pokryte zielona farba to zaimpregnowane :]

aneciatz1
16-02-2008, 20:00
Chciałabym założyć dziennik budowy ale nie mam pojęcia jak to zrobić. :oops:
Czy ktoś mógłby mi pomóc? :roll:

remle
16-02-2008, 20:37
Anecia dziennik budowy kupisz w urzędzie miasta lub gminy albo też możesz zamówić razem z projektem. Pozdrawiam
PS Proszę pomniejsz Twój obrazek :wink:

Mela30
16-02-2008, 20:39
Mi nie chodziło o to , że nie wiem jak wygląda zaimpregnowane drzewo, bo wiem tylko , że ta impregnacja zostawia dużo do życzenia i sam je zaimpregnowałem.

La_bruijta
16-02-2008, 21:32
Podawajcie koszty etapów na forum a nie prywatnie to w końcu forum dla ludzi dobrej woli a nie dla sobiegrajków

u mnie wyszło 200 .000 pln rok budowy 2007 firma + materiał ,porotherm 25 ,dachówka bogen ze szwabii

podaje ceny bez okien i działki zdjecia w starszych postach
Sławku to co podałeś to jakieś ogólniki nic wiele nie mówiące. W tej liście którą zaproponowałem przesłać jest nawet wyszczególnione paliwo do traktora za 50 zł, zszywki czy pół kilo gwoździ! Poza tym w excelu jest to w bardziej zjadliwe.

sierzant36
16-02-2008, 22:08
La_bruijta,

no to ja bardzo proszę o to zestawienie kosztów. Cieszę się, że wpadłeś na taki pomysł, to może wiele ułatwić. Z góry dziękuję i pozdrawiam :wink

Wiki2000
17-02-2008, 07:48
La_bruijta

proszę o przysłanie zestawienia kosztów na adres [email protected]
myślę, że jest to super pomysł, bo jak coś jest potrzebne aby zorientowac się w cenach i przegladanie tylu stron to......

michell
17-02-2008, 08:32
Aneciatz Chodzi o dziennik budowy na forum pytaj Pancki ona ma to będzie najlepiej wiedzieć
Mela Zamiast poprawiać trzeba było reklamować skoro umieli kasę wziasc to i zaimpregnować drewno powinni umieć
Remle A u nas sie dostaje gratis poza tym archon do projektów tez dawał przynajmniej u nas

tomasz105
17-02-2008, 16:28
Witam

Chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat budowy rodo6 z betonu komórkowego 24cm. Co o tym myślicie czy warto zmieniać materiał czy nie.

Pozdrawiam wszystkich

aLien01
17-02-2008, 17:36
Witam

Też chętnie wysłucham opinie czy warto zmienić na beton komórkowy. Ja praktycznie zdecydowałem się na BK.

aneciatz1
17-02-2008, 21:19
La_burijta dzięki za kosztorys jestem mile zaskoczona kosztami, czyli można taniej. Mam nadzieję, że mi też uda się obniżyć koszty nie rezygnując jednocześnie z jakości.

remle Oczywiście chodziło mi dziennik budowy na forum ale i tak dzięki. Zmieniłam obrazek na mniejszy.

La_bruijta
18-02-2008, 06:59
z tą jakością nie ma też co przesadzać.
Czasami wydaje się 10000 zł więcej, a oszczędza się na tym 100zł w ciągu roku - to nie ekonomiczne.
i tutaj mam pytanie: czy warto z ekonomicznego punktu widzenia instalowac kolektory słoneczne? bo licząc, że koszt instalacji i materiału wynosi ok 10 000 i powiedzmy będą one sprawnie pracować 20 lat (i tylko do podgrzewania wody bieżącej przez 9 mc-y w roku) to wychodzi:
10000zł/(20*9) = 55,55 zł
czy one zaoszczędzą powyżej 55 zł na miesiąc? 110 zł na dwa miesiące?- nie jestem przekonany. Dodając do tego stratę z tytułu zamrożenia 10 000 zł.
Ale wracając do jakości to trzeba też zdać sobie sprawę, że te nasze domy mają za zadanie wytrzymać tylko te 50 lat. czyli Nas :) . Po tym czasie będą prawdopodobnie będą mało atrakcyjne :). To tak jak miałbym dostac dom od swojej babci. napewno nie zamieszkałbym w nim, remont to szkoda robić, jedyne co to zburzyc i postawić nowy :).

aniak25
18-02-2008, 07:39
widzę, że coraz więcej osób buduje bądź zaczyna budować rodo6.
od początku budowy prowadzimy sobie taki szczegółowy kosztorys ile kasy na co idzie.
jak ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać tylko podajcie mi adres w prywatnej wiadomości. Sam spędziłem kupe czasu przeglądając forum za kosztami poszczególnych etapów :(
Pozdrawiam.

Strasznie się cieszę bo sama tez chcialam prowadzic taki raport, szukam cen na forum ale sa to jak dla mnie za bardzo ogolne informacje. Dobrze ze pozwoliles podpatrzec jak to wyglada u was. Tak wiec prosze o przesłanie na [email protected]

PS. Tak samo jak nikt sie nie wypowiada na temat kredytu. Wyglada na to ze wszyscy buduja za gotówke :) Zartuje oczywiscie ale powaznie my bedziemy leciec na kredycie mamy odlozona mala sumke ale mysle ze to bedzie na adaptacje projektu i papierkowe sprawy i moze os w sprawie przylaczy bo mamy nieuzbrojona dzialke. Jesli ktos moze to powiedzcie kiedy zalatwiac kredyt?

pozdrawiam

aneciatz1
18-02-2008, 08:24
La_bruijta Ja jestem zwolenniczką kolektorów słonecznych i myślę,
że opłaca się w nie zainwestować, choćby ze względów ekologicznych.
Gdzieś na forum widziałam coś o refundacji przez gminy 50% kosztów
instalacji solarów.


aniak25 Kredyt można dostać po otrzymaniu
pozwolenia na budowę. Ja właśnie wypełniam formularze
on-line Firm Doradztwa Kredytowego.
Zainspirował mnie ostatni Murator

La_bruijta
18-02-2008, 09:13
i o ile pamiętam to było pisane o kredycie we wcześniejszych stronach tego wątku- musisz sobie przeglądnąć.

Jesli ktos moze to powiedzcie kiedy zalatwiac kredyt?
najlepiej wtedy gdy CHF stoi wysoko :).
a tak na poważnie to my też na kredycie jedziemy :( niestety.
Papiery załatwialiśmy w lipcu zeszłego roku.
Braliśmy pod uwagę dwie opcje:
1. kredyt w zł z dopłatą od państwa.
2. kredyt we CHF.
Wzięliśmy we CHF w pkobp. procent to już nawet nie pamiętam ile to było ale chyba 1,22 % + Wibor 3m, czyli teraz razem to ok 3,98%.
podzieliliśmy na 3 transze. przy drugiej i trzeciej transzy potrzeba aby ktos z banku podjechał i zobaczył czy wyrabiacie się z planem założonym przy składaniu wniosku. bez faktur. opłata za takie odwiedziny to 80 zł.
kredyt ubezpieczony - w momencie gdyby ktoś z nas dwoje pracę stracił to ubezpieczyciel dopłaca połowę raty przez chyba rok.
w zasadzie bank niczego się nie czepia i nie robi trudności. godny polecenia.
na razie nie nadzialiśmy się na jakieś nieprzewidziane opłaty. Wszystko od ręki mamy, a co najważniejsze to mówią mi PRAWDĘ - oczywiście trzeba też wiedzieć o co się pytać bo sami z inicjatywą nie wyjdą aby klient wszystko miał czarno na białym wyszczególnione :). Jedynym właściwie minusem w tej ofercie była karta kredytowa którą "musieliśmy"wziąć żeby procenty pomniejszyć.
Więcej już chyba nie pamiętam, ale gdyby ktoś miał konkretne pytanie to może sobie przypomnę. przejrzyjcie też inne wątki na tym forum - mi były bardzo pomocne.
o i jeszcze moge poradzić: przy rozmowach z bankami bądź pośrednikami bądźcie upierdliwi. szczególnie z wynalazkami takimi jak expander (pominę kompetencję tych ludzi bo szkoleni oni są bardziej w psychologii społecznej jak w usługach finansowych) - będą Wam chcieli przy okazji kredytu wcisnąć fundusze czy lokaty. wyliczać jakieś procenty wzięte z kosmosu (bo to są zawsze zakładane - optymistyczne), koniec końców wyjdzie, że zadłużając się po same uszy, na 30 lat, w banku którego na oczy nie widzialiście - zyskacie :).
Nie ma się co oszukiwać, banki muszą na nas zarobić - my jedynie możemy tylko zmniejszyć ten ich zysk wybierając najlepsza ofertę.
Pozdrawiam.

La_bruijta
18-02-2008, 14:00
aneciatz1
niestety moja gmina to sto lat za murzynami jest (znaczy się w komunie pozostała i takie zasady tam obowiązują). Wójt to nic nie słyszał o takim czymś jak refundacja :(.
Jego terminologia kończy się na słowie koperta albo załatwić.
Zresztą z tego co wiem to rzadko która gmina refunduje takie cuda (pewnie tyle samo gmin ma plan zagospodarowania przestrzennego)

tomasz105
18-02-2008, 18:55
Witam wszystkich

Ponawiam pytanie. Co sądzicie o budowie rodo6 z betonu komókowego. Chciałbym poznać wasze opinie czy warto zmieniać materiał z porothermu czy nie.

Pozdrawiam

La_bruijta
18-02-2008, 19:42
czy warto zmieniać materiał z porothermu czy nie.
a duża jest różnica w kasie?
i czy taka ściana z betonu komórkowego to uniesie strop betonowy bądż akermana? plus dachówkę powiedzmy. zorientuj się.
gdyby to nie było dużo pieniędzy to nie zastanawiałbym się.

anna kaszkur
18-02-2008, 20:52
http://images23.fotosik.pl/160/bb78d299f339ebe3.jpg

anna kaszkur
18-02-2008, 21:13
http://images30.fotosik.pl/161/4045e6ff23404ce5.jpg




A to jest to co spędza mi sen z powiek i jest sensem mojego życia.

remle
18-02-2008, 21:34
Pięknie!!!! Powodzenia ze środkiem!!!!

michell
19-02-2008, 18:43
Brawo piękny domek :)

vanka99
19-02-2008, 18:57
anna kaszkur pieknie Wam idzie.
prosimy o kolejne fotki !!!!!!!!! U nas będą poprawić kilka rolet ale to dopiero w nastepna srode. Ja bedzie poprawione to pochwale sie oknami.
Pozdrawiam

Adam-K
19-02-2008, 21:14
Witajcie budowniczowie Rodo 6!

Powracamy po dłuższej przerwie... załatwialiśmy sprawy z projektantem, parę negocjacji z firmami wykonawczymi, uzgodnienia materiałów... ale jest efekt !! :lol: do piątku bedziemy mieli pozwolenie na budowę!! :D To już mały kroczek naprzód...
Zdecydowaliśmy sie na budowanie z cegły keramzytowej ..
Jeśli ktoś z Was buduje z keramzytu to dajcie znać, chciałbym poznać opinie
La_bruijta i anna kaszkur - dzięki za koszty stropu... żelbetowy czy teriva wychodzi podobnie, zatem My chyba wybierzemy terivę..szybciej się robi ,lepsze własności akustyczne, trza mieć mniej stempli...
Acha, La_bruijta... jeśli to nie sprawi kłopotu to prześlij kosztorys budowy na [email protected]..
[b]Remle... jestem pod wrażeniem Waszego wnętrza.. Brawo.
Pozdrawiamy

adam i Kasia

ALCET
20-02-2008, 17:53
Witam

Ramle jak się nie krępujesz proszę o kosztorys
[email protected]

Pozdrawiam :roll:

Aga_i_Janusz
20-02-2008, 21:07
Czy ktoś zna może jakiś racjonalny powód dlaczego ja pusta głowa nie wpadłam na to żeby zrobić od razu rolety podtynkowe d ookien??? :cry:

Wogole to jestem zalamana cenami w woj. mazowieckim. Za ocieplenie naszego rodo z materiałem (styropian 12 cm) Pan na dziś krzykną 35 tysiecy (z opaskami wokół okien)

Pamietacie ile Was kosztowało?

La_bruijta
21-02-2008, 06:57
Za ocieplenie naszego rodo z materiałem (styropian 12 cm) Pan na dziś krzykną 35 tysiecy (z opaskami wokół okien)

Pamietacie ile Was kosztowało?
kurcze ja mam zamiar w tym roku ocieplić ale te 35 tyś?!
dom ma 160 m2 ścian (bo na tyle pustaka poszło).
jeden metr3 styropianu to jakieś powiedzmy 145 zł.
jeden metr3 daje nam 8,33 m2 pokrycia ściany styropianem.
160/8,33=19,20 - tyle metrów3 nam potrzeba styropianu na całe ocieplenie.
19,20*145=2784 zł - tyle kosztuje steropian.
analogicznie: klej do styropianu, klej do siatki, siatka i tynk (przykładowy-akrylowy za 100 zł - 15 kg)
daje to:
500 zł + 720zł +300+ 3000zł (odpowiednio)
GRAND TOTAL = 7300 zł

Dwóch do trzech sprawnych chopów do elewacji i zajmie im to tydzień.
zarobił ktoś 10 000 w tydzień?!

sierzant36
21-02-2008, 20:33
zarobił ktoś 10 000 w tydzień?!

Pokusiłabym się o kilka co najmniej nazwisk, ale nie z branży budowlanej :roll: chociaż ONI sami siebie budowniczymi Polski nazywają :wink:
Pozdrawiam :D

Namtar
22-02-2008, 07:55
Witajcie
Nie odzywalem sie od dlugiego czasu, ale ciagle sledze Wasze postepy i nie moge sie doczekac kiedy i ja bede sie mogl czyms pochwalic. Z racji iz za jakies 1,5 miesiaca beda mi stawiali sciany a potem dach mam pytanie do osob ktore przeszly juz przez ten etep. Moje pytanko dotyczy ocieplenia, czy wykonujecie przejscie scianki kolankowej do polaci dachowej wg projektu (niestety nie mam teraz mozliwosci dodania zdjec z projektu - chodzi mi o strony dzie pokazany jest przekroj domu) - czyli ocieplenie poddasza przechodzi w zewnetrzne ocieplenie sciany kolankowej, a konstrukcja dachu wsparta jest jedynie na zelbetonowych slupkach. Wyczytalem ostatnio w Muratorze ze wlasnie w ten sposob ma sie budowac aby ograniczyc ucieczke ciepla ze scian przez dach (latwo to zaobserwowac na dachach podczs zimy - widoczne mniejsze poklady sniegu bezposrednio nad murem).
Zastanawialem sie czy wykonawcy nie maja z tym problemow - ja buduje sys. gospodarczym i mam nadzieje ze moj gosc od murarki wie o co biega...

moze uda mi sie wieczorkiem dodac zdjecia to Ci co nie wiedza o co chodzi bez problemow sie domysla.
Pozdro i czekam na odpowiedzi.

P.S.
La_bruijta prosze rowniez o pliczek z zestawieniem finansowym

aneciatz1
22-02-2008, 08:20
Witam wszystkich!

Udało nam sie trochę popchnąć sprawy do przodu. Jednak nie robimy stropu żelbetowego. Mąż woli Terrivę. Firma budowlana za stan surowy ( fundamenty, ściany zewnętrzne, działowe, dach, schody wewnętrzne i zewnętrzne, tarasy
chce 38 tysięcy (garaż dwustanowiskowy). Myślimy, że jest to cena przystępna.
Chcemy zamówić bloczki fundamentowe 3,44 za sztukę i stal 2,44 za mb.
Dzisiaj mamy zamiar złożyć zamówienie. W hurtowni powiedziano nam że ceny od 1 marca mają skoczyć o 10-15%

benia 7
22-02-2008, 14:18
Śledzę forum RODO 6 od dłuższego czasu i jestem pod wrażeniem postępów w budowie domów. Ja jestem na etapie zakupu działki, ale już podpatruję wasze rozwiązania projektowe i co niektóre mi się bardzo podobają. Nieśmiało proszę doświadczonych i zaawansowanych rododendronowiczów 6 o praktyczne wskazówki.Zastanawiam sie jakie macie odczucia co do tego czy likwidować okno w kuchni od strony wykuszu bo kuchnia wtedy jest bardziej ustawna bądż czy są zadowoleni z ustawności kuchni ci którzy tego okna nie zlikwidowali.
Zastanawiam się nad opcjami:
1) zosawić tak jak jest w projekcie tzn. 2 okna + drzwi od wiatrołapu (rozwiązanie remle)
2)zostawić 2 okna i zlikwidować drzwi od wiatłołapu i chodzić do kuchni przez salon (takie rozwiązanie ma chyba wiolcia)
3) zostawić jedno większe okno w kuchni likwidując mniejsze i zostawić drzwi
Proszę o praktyczne wskazówki.

michell
22-02-2008, 15:48
Kolejne postępy :)
http://images33.fotosik.pl/153/c1b2d8d8bfc1e440.jpg (www.fotosik.pl)

Namtar
22-02-2008, 17:33
michell czy mi sie wydaje czy faktycznie macie na tym etapie wylewke w kuchni nizej niz w salonie?

Mela30
22-02-2008, 19:57
Witam, mam kuchni zrobioną ściśle wg projektu tzn dwa okna i dwa wejścia, napiszcie mi proszę jak macie ją ustawioną a w szczególności gdzie stoi lodówka :roll:

Pancka
22-02-2008, 20:35
witam!!
michel - czym Ty faszerujesz tych swoich pracowników? takie przyspieszenie mają jak o po jakimś dopalaczu :wink:

u nas:
odbieramy adaptację projektu w poniedzialek i myślimy złożyć o pozwolenie na budowę...mam nadzieję,że zdążymy ją otrzymać do kwietnia!!!!

Mela30 - u nas kuchnia przedstawia się następujaco:
- zostawiamy tylko jedno wejście - to od salonu
- likwidujemy jedno okno - to przy wykuszu
- przenosimy spiżarkę - i w niej będzie wstawiona właśnie nasza lodówka

a tak a propos zapraszam do mojego dziennika - tam opisałam zmiany :D

michell
23-02-2008, 08:49
NamtarWogóle nie mamy wylewki w kuchni żadna grucha nam nie chce wjechać bo blotko do okoła :(Czekamy na poprawe pogody albo bedziemy utwardzać przed domem.
Panckakwestia dobrej kawy chyba

aneciatz1
23-02-2008, 20:45
Z tego co czytałam we wcześniejszych postach niektórzy a Was zrezygnowali ze stropu żelbetowego na Terrivę,w związku z czym mam kilka pytań:
- czy zmianę stropu nanosiliście na projekt?
- czy wymagało to osobnego opracowania, wyliczeń wytrzymałościowych?
- czy terrivę mocowaliście na podciągu z projektu, czy też ścianki działowe zmienialiście na nośne i na nich opieraliście strop?
- czy pozbywaliście się wówczas słupów?

Tyle na temat stropu, materiały już zaczynają drożeć. Bloczki fundamentowe o 10 % z 3,80zł. Niestety hurtownia w której kosztują 3,44 chce 300zł za transport, przy czym za jednym razem zabiera tylko 900 bloczków, czyli przestaje się opłacać.

michellrzeczywiście postępy godne pozazdroszczenia. Moi znajomi mieli problemy z dojazdem do działki już po wysypaniu dojazdu gruzem, uroki przedwiośnia.

aneciatz1
23-02-2008, 20:50
michell jeszcze pytanie: ze zdjęcia wynika,że nie stawiacie ścianek wykuszu z cegły pełnej tak jak jest to w projekcie, czy dobrze widzę?

michell
24-02-2008, 07:20
anecia Wszystko jak narazie jest z tego samego wiec dobrze widzisz :)

remle
24-02-2008, 13:13
Michell super postepy! Byle tak dalej! Trzymam kciuki cały czas!

Co do kuchni to teraz z perspektywy użytkowania nie wyobrażam sobie wchodzenia do niej tylko przez salon - bardzo często kursuje spiżarnia-kuchnia czy spiżarnia-łazienka (schowek gosp.) lub kuchnia-garaż (przynoszenie zakupów).
Kuchnia się użytkuje super, wszelkia ustawność sprzętów mi pasuje. Teraz uważam, że zamurowanie tego mniejszego okna w niczym nie przeszkadza, kuchnia niewiele straci na jasności, a zyska na ustawności (choć mnie to nie przeszkadza - fajnie mieć blaty robocze pod oknem :wink:
Wszystkim nowym foumowiczom zyczę powodzenia!

Pancka
24-02-2008, 19:38
remle !!
wpraszam się jutro na kawę!!!!!

Mela30
25-02-2008, 13:19
Witam i pytam raz jeszcze, kto pozostawił wg projektu ustawienie kuchni tzn. dwa okna i dwa wejścia, to bardzo proszę napisać jak macie ustawioną kuchnię

pozdrawiam

remle
25-02-2008, 13:39
Mela my tak mamy - projekt samej kuchni, a później zdjęcia z realizacji znajdziesz w postach wyżej. Mogę Ci też wysłać mailem jeśli chcesz :D pozdrawiam
Pancka :wink:

michell
25-02-2008, 14:25
Ja mam dwa wejścia ale pozbyłam się okna

Mela30
25-02-2008, 14:30
remle jak możesz to wyślij mi zdjęcia na
[email protected]

Mela30
25-02-2008, 14:32
Pancka

remle
25-02-2008, 16:00
Mela poszło :D

michell
25-02-2008, 16:33
remle moge prosic zdiecia łazienek i spizarki dostałam cynk ze jakoś fajnie i sprytnie rozwiązałaś [email protected]

aLien01
25-02-2008, 16:58
remle udostępnij nowe zdjęcia na forum proszę

remle
25-02-2008, 17:31
Michell skąd ten cynk????? :roll: :lol: Zdjęcia poszły :wink: Pozdrowienia
Alien01 czego zdjęcia Cie dokładnie intersują

aLien01
25-02-2008, 17:52
remle interesuje mnie szczególnie łazienka na gorze, "kącik" TV i kuchnia. Mój mail: [email protected]

Mela30
25-02-2008, 18:04
remle dzięki za zdjęcia, ty chyba nie masz w kuchni spiżarki, a ja mam i pomiędzy spiżarką a oknem nie wejdzie mi lodówka

Adam-K
25-02-2008, 19:17
Witam!

La_bruijta... wybacz ze zawracam Ci głowę ale niechcacy sobie Twego maila z zestawieniem kosztów skasowałem, bo ostatnio mi trochę spamów przychodzi a Twój mail wkradł sie między nie i se go zaznaczyłem a potem przycisk [DEL]... jeśli mozesz to wyslij mi proszę te zestawienie kosztów..tym razem nie usunę tego...

Podrowionka

Adam

remle
25-02-2008, 20:21
Alien poszło :D
Mela to fakt my nie mamy spiżarni w kuchni :roll: a jakbyś dała lodówkę w miejscu mojego piekarnika? a piekarnik gdzieś na dole :roll:

aLien01
25-02-2008, 20:30
remle dzięki za fotki. Mam jeszcze pytanie jak zaplanowałeś rozmieszczenie tylnych głośników do kina domowego (w którym miejscu)

remle
25-02-2008, 20:57
Alien stoją za dwuosobową sofą - wysłałam fotkę

Pancka
25-02-2008, 21:15
remle napisał:

Michell skąd ten cynk?????
a jak myślisz remle?

Słuchajcie zakochałam się dzisiaj..w domku pewnym... ehhh... 8)

Obejrzałam "namacalnie" rodosa 6 " :D

Kilka wskazówek dla tych, którzy mogą jeszcze coś zdziałać z projektem - oczywiście to są wyłącznie moje odczucia - otóż:
1.Powiększcie sobie jednak salon o gabinet ( w domu jest wystarczająco dużo pomieszczeń aby gdzieś indziej wydzielić sobie mały kącik na komputer i tego typu rzeczy co zwykle mają się w gabinecie )
2.Dwa okna w kuchni - zbędna rzecz, a kuchnia po likwidacji jednego z nich uzyska większą możliwość w jej logicznym umeblowaniu
3.Zróbcie sobie schowek pod schodami - wejście do niego od łazienki dolnej ( jest on naprawdę spory i bardzo przydatny na miski, mopy,i takie tam różności!! )
4.Hmm....no i ścianka kolankowa - wysokość w "orginale"to coś ok 70cm..uważam,że stanowczo za nisko - pokoje na górze są małe a jeszcze jak skosy miały by zaczynać się na tej wysokości to przypuszczam,że łatwo będzie nam się w nich udusić...co najmniej o wysokość jednego pustaka do góry -KONIECZNIE

No i narazie póki co tyle :wink:

Namtar
26-02-2008, 07:35
La_bruijta witam, nie wiem czy pamietasz o mnie, wiec prosze jeszcze raz o przeslanie kosztow (nie dostalem nic na maila - [email protected] )

Prosze rowniez tych ktorzy sa juz w stanie udzielic mi takiej info ile wynosi max wysokosc w schowku pod schodami - robie piwnice (oczywiscie poza planem ) i chce zrobic obnizone przejscie do drzwi piwnicznych podobnie jak w Rodo7, niestety nie wiem o ile trzeba obnizyc podloge aby zmiescic sie tam ze standardowymi wymiarami drzwi.
Dzieki

ALCET
27-02-2008, 07:30
Witam wszystkich
Zdecydowałem się właśnie na rodo 6 z dwoma garażami.
Proszę was abyście podali w przybliżeniu koszty budowy:
Surowy otwarty:?
Surowy zamknięty:?
Koszt całkowity bez umeblowania:?

Proszę a byście podali też swój wkład własny w budowę (co wykonywała firma a co Wy).
O info proszę na forum lub na emaila [email protected].

Pozdrawiam
nowy miłośnik rodo 6
:oops:

michell
27-02-2008, 10:12
remle ploteczki szybko sie rozchodzą a cynki jeszcze szybciej :] A ja nie oddam gabinetu !!!!! nawet jakby sie miało skończyc że tylko narożnik i łąwa bedzie w salonie :] Nie poddam się

meri
27-02-2008, 10:36
no w końcu zalogowałam się pod starym adresem:) byłam u architekta i wstępnie powiedział, że chyba da radę, ale nie będziemy tego zmieniać tylko podczas budowy zrobi się inny strop... on nam wyliczy ile potrzeba materiału remle mam prośbę tak czy siak prosze prześlij mi skan dostosowania stropu i fundamentów na adres [email protected]. jestem zdecydowana wprowadzić tą zmianę bo salon jest po prostu za mały:) w tym tygodniu odbieramy projekt od architekta i występujemy o pozwolenie na budowę!! architekt nic ciekawego nie powiedział, ale ja chcę mieć w pomieszczeniu nad garażem z jednej tej większej garderoby - pralnio suszarnię:) w związku z tym komin będzie powiększony o jeden kanał wentylacujny dla tego pomieszczenia i też rezygnuję ze spiżarki w kuchni, w to miejsce zrobię zabudowę piekarnik na wysokości wzroku, a stara kotłownia będzie przedłużeniem wiatrołapu tam wstawię dużą szafę, drzwi z wiatrołapu nie będą otwierane w prawo tylko w lewo żeby nie zasłaniały wejścia do kuchni, no i zamieniamy w garażu drzwi wychodzące na ogród, będą tam, gdzie okno, a okno tylko mniejsze tam gdzie drzwi w tym fyrtlu z oknem mój mąż zrobi sobie mały warsztat, no i będzie jedna brama duża 5 metrow. No i chyba powiększymy hol na górze, żeby wyjście z łazienki nie było na schody tylko będą się otwierały jakby na ten pokój obok, a drzwi z tego pokoju będą posunięte do przodu... nie wiem czy nie zakręciłam:) ale fajny pomysł z tym wykuszem, będzie trzeba to przemyśleć... kto z was był w rodo 5?? ludzie z rodo prześlijcie jakieś fotki błagam na forum albo na maila pozdrawiam

michell
28-02-2008, 13:43
Pancka specjalnie dla ciebie bo mnie zmuszasz żebym te zdiecia robiła
http://images24.fotosik.pl/167/a3d6c6a08046b52e.jpg (www.fotosik.pl)
efekty z wczoraj :) a dzis utwardzamy droge do garażu, no i oczywiscie konczenie murów zaszalowane pod płytą nad garażem juz jest. Jeszcze druciki i zalewamy w sobotę -przynajmniej taki jest plan :)

remle
28-02-2008, 14:41
Michell cudo!!!!!! Rośnie jak na drożdżach!!!! Trzymamy kciuki!!!

michell
28-02-2008, 15:43
A tu właśnie zrobione przed chwilką :)
http://images34.fotosik.pl/160/287f0b44012182e9.jpg (www.fotosik.pl)

remle
28-02-2008, 16:31
Brawo dla waszej ekipy!

ALCET
28-02-2008, 17:54
Brawo super - rośnie w oczach

michell
28-02-2008, 19:07
Dziekuje w imieniu ekipy. No aż miło sie patrzy jak mozna sobie pochodzić :)

vanka99
28-02-2008, 23:27
dawno nie zaglądałam...a tu wiele nowości
michell super pniesz sie do góry.

remle co nowego u Was? niedługo wiosna, to pewnie zajmiesz sie ogrodem :wink:

pozdrawiam wszystkich serdecznie

remle
29-02-2008, 14:33
Witaj Vanka! U nas nic nowego :D No prócz sprzątania :lol: :lol: :lol: codziennie nowy kurz :wink: A co ogrodu to pomalutku planuję jakie rośliny :wink: no i czekam na wiosnę

michell
29-02-2008, 14:58
VankaWitaj oj tak idziemy jak burza byle tylko pogoda dopisywała
Remle A ja na ogrod mam niecny plan zamknę w nim moją matke ona uwielbia takie rzeczy bo ja prawde mowiac nie mam pomysłu może trawa i kocie łby :D

aLien01
29-02-2008, 20:56
Witam

Mam prośbę czy może ktoś podesłać mi na maila [email protected] w miarę dobrej jakości skany projektu tak aby można było spokojnie odczyt poszczególne wymiary

ALCET
04-03-2008, 14:10
michell - pochwal się następnymi fotkami, bo miło pooglądać takie postępy

michell
04-03-2008, 14:29
To nie będzie takie proste ja teraz nie będę na bieżąco, bo mnie nie ma na miejscu .wiec tez nie wiem co się dzieje na budowie. najbliższe zdiecia dopiero około poniedziałku jak wrócę. Ale spodziewam sie co najmniej już całej płyty :) Jak wyjeżdżałam była tylko nad garażem

aga&marcin
06-03-2008, 07:10
[quote="remle"]Witam wszystkich nowych budowniczych! I życzę ogromu sił, cierpliości i ... szczęścia. Powodzenia!

U nas już KONIEC. To chyba moje ostatnie zdjęcia :roll: bo w tym tygodniu przeprowadzka - oczywiście będę podglądać jak Wam idzie (i szczególnie kibicować Michell). Co prawda jeszcze nie wszystko skończone na 100%, ale reszta będzie się robić "w trakcie", bo nie jest niezbędna. Pozdrawiam!!!!
Kuchnia - jeszcze jutro zamontują witraże i małe wąskie szafeczki łączące okap z płytą grzejną.
http://images34.fotosik.pl/130/4c2ffbd6cae3530f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/130/4cb90e5afe1b8e4b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/151/812c8de7fc76ae0b.jpg (www.fotosik.pl)

Remle mam pytanie: czy zmienialas wymiar okna w kuchni na ścianie z piekarnikiem? Wydaje mi sie wezsze niz w projecie. Czy zwezalas przejscie pomiedzy jadalnia a kuchnia? Przyznaje sie bez bicia ze chcialam troche sciagnac od Ciebie aranzacje kuchni.
My po dlugich poszukiwaniach projektu w listopadzie zdecydowalismy sie na rododendrony 6. W lutym otrzymalismy pozwolenie na budowe a w kwietniu ruszamy z budowa. Jak tylko beda jakies efekty na dzialce bedziemy wklejac fotki. Na razie dziekujemy wszystkim za watek i mnostwo rad ktore wykorzystalismy w naszym projekcie

pozdrawiam
Aga

anna kaszkur
06-03-2008, 10:34
My również poczyniliśmy pewne postępy. Mamy już prąd i tynki. W przyszłym tygodniu wchodzi instalator C.O..I tu pojawia się problem bo nie mam jeszcze pieca ani do gazu ani na paliwo stałe (zakładamy 2 -asekuracyjnie) nie mogę zdecydować się na producenta i typ. Do gazu pewnie Vitodens 222 a ten drugi to nie wiem, za dużo doradców dookoła.



pozdrawiam pa

remle
06-03-2008, 13:12
Aga&Marcin miło mi, że Wam się kuchnia podoba :D co do wymiarów okien to wszystkie są w domu zmienione - spowodowane jest to podwyższeniem domu o jeden pustak, by zachować proporcje powiększyliśmy okna i wydłużyliśmy dach. Obecnie to okno w kuchni o które wytasz ma 1,60x0,85.
Przejście z kuchni do salonu jest wg projektu, ale trochę pomniejszyła go ta niska ścianka zakrywająca płytę grzejną od strony salonu (ta z kamienia). Pozdrawiam

Dla całej reszty serdeczne pozdrowienia! Co u was słychać? Jak postępy?

Namtar
06-03-2008, 13:44
remle
Pytajac rowniez o proporcje itd. o ile wydluzyliscie dach i o ile powiekszyliscie okna, czy wszystkie o ta sama wartosc? Jesli nie to czy mozesz podac ktorei o ile?
Zostaly zwiekszne tylko te na parterze czy te na poddaszu rowniez?
Na razie nie mam pytan, nie wiem jak dlugo... hihi :lol:
Pozdrawiam

ALCET
06-03-2008, 16:17
ramle - czy likwidując słup na dole musiałeś zastosować podciąg o wysokości ok 50 cm ? Bo tak powiedział architekt. Czy masz może inne rozwiązanie? Jak możesz to podpowiedz coś. [email protected].

Ps. ramle - na tym forum jesteś guru
:roll:

Pozdrawiam

aniak25
06-03-2008, 16:41
remle to ja też za ciosem, czy mozesz wrzucic jeszcze fotke zrobiona w kuchni od strony naroznika miedzy oknami na plyte grzewcza i tą ścianke z kamienia. Czy dobrze mi sie wydaje ze masz wneke od korytarza i plyta plus okap sa "wcisniete" w kuchnie.

PS: faktycznie co byśmy zrobili bez iebie na forum to nie wiem, rzecierasz szlaki i rozwiewasz wątpliwości, bardzo dziekuję :)
Ania

remle
06-03-2008, 21:37
Witajcie! :oops: Ale mam rumieńce :oops: guru się jednak nie czuję :wink: za to chętnie pomogę, choć nie wszystkim bo na kilka pytań nie znam odpowiedzi :roll:
Namtar wszystkie okna zostały wydłużone o 20cm, a dach "na oko" - teraz dach z jednej strony ma 19 rzędów dachówek (ruppceramika, kasztan) na domie
Alcet nie mam zielonego pojęcia :roll: napewno został zmieniony cały strop, były dołożone belki :roll: wyślę zaraz Ci zdjęcia zmian w projekcie - to sam zobaczysz
Aniak proszę bardzo :D i dobrze Ci się wydaje - mamy w wiatrołapie wnękę (zabudowana szafa), a od strony kuchni jest płyta grzejna, okap i szuflady :wink:
http://images26.fotosik.pl/171/eb999809bdabe126.jpg (www.fotosik.pl)

aga&marcin
06-03-2008, 21:51
Aga&Marcin miło mi, że Wam się kuchnia podoba :D co do wymiarów okien to wszystkie są w domu zmienione - spowodowane jest to podwyższeniem domu o jeden pustak, by zachować proporcje powiększyliśmy okna i wydłużyliśmy dach. Obecnie to okno w kuchni o które wytasz ma 1,60x0,85.
Przejście z kuchni do salonu jest wg projektu, ale trochę pomniejszyła go ta niska ścianka zakrywająca płytę grzejną od strony salonu (ta z kamienia). Pozdrawiam

Dla całej reszty serdeczne pozdrowienia! Co u was słychać? Jak postępy?

remle dziekuje za odpowiedz :)
Jednak mnie oko geodety nie mylilo i okno jest wezsze o 5 cm niz w projekcie. Napisz prosze jaka masz odleglosc od scianki konstrukcyjnej oddzielajacej jadalnie od kuchni do okna. Obawiam sie bowiem ze bez zwezenia tego okna tak jak jest u ciebie bedzie za wasko na slupek szafek z piekarnikiem.
Jeszcze jedno pytanie - czy nie brakuje ci w kuchni jakiegos kacika jadlanego, sniadaniowego? To jedyny minus jaki znalazlam w twojej aranzacji kuchni. Ale moze to nie jest az tak dotkliwe. Jak to wyglada z perspektywy mieszkanca?

pozdrawiam i gratuluje pieknego domku

Mario2408
08-03-2008, 14:56
Witam
Właśnie zakończyłem po 16 miesiącach całą procedurę dotyczącą papierów. W związku z tym można zacząć :)
Co prawda nie 6 a 8 ale Rododendrony, różnią sie nie znacznie, dlatego też od dłuższego czasu czytam i podziwiam wasze dokonania. No i oczywiście na początek mam pytanie do osób z grodu Kraka i okolic : potrzebna jest sprawdzona ekipa do stanu surowego. Rozglądałem się na tzw białej liście ale nic nie znalazłem.

Pozdrawiam

Pancka
08-03-2008, 18:36
witam :D
my już zwozimy materiał na działkę... i wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie budowy - teraz już tylko do przodu - odwrotu nie ma!!!!!!!!!!

Mario2408 - :o :o :o co jajęło Ci aż 16 miesięcy?

pozdrawiam wszystkich, a w szczególności naszą remle :wink:

Mario2408
08-03-2008, 18:58
Mario2408 - :o :o :o co jajęło Ci aż 16 miesięcy?[/color]

Aż tyle potrzebował Wydzaił Architektury na wydaie WZ (13 miesięcy) a te 3 kolejne to adaptacja projektu i pozwolenie na budowe. Ale w Krakowie podobno to normalka. Teraz mam problem z ekipą która miała wznosić mury podniosła się z ceną i trzeba szukać kogoś nowego, no i materiały też masakra ceny podniosą na wszystko, ale pocieszam się tym że miesiąć góra dwa poleci to wszystko w drugą stronę.

michell
09-03-2008, 11:54
Witam po przerwie efekty z wczoraj
http://images26.fotosik.pl/173/3624cf5f168a2231.jpg (www.fotosik.pl)

La_bruijta
10-03-2008, 06:44
no i materiały też masakra ceny podniosą na wszystko, ale pocieszam się tym że miesiąć góra dwa poleci to wszystko w drugą stronę.
marzenia :)
moja rada z poprzedniego sezonu: kupuj co się da! bo miesiąc, dwa ceny będą frunąć w górę i utrzymają się do końca sieprnia. niestety :(

michell:
ta rura kamionka w kominie w salonie to jest przewód spalinowy od kominka?
ona ma przekrój 150mm a do kominka to trzeba minimum ok 200mm (ja mam kwadrat 210X210).
zorientuj się żebyś nie miał później kłopotów.

michell
10-03-2008, 09:20
tak to od kominka, ona ma 200 spokojnie :)

robertsosna
10-03-2008, 09:26
witam szanownych ludzi, czytam bardzo duzo ,na tema tego domu ,jestem w stanie go wybudować ,lecz nie wcześniej niz za pół roku,papiery itp sprawy...
Mam prosbe do ludzi którzy juz wykończyli ,lub sa w trakcie budowy, o przesłanie zdjęc kuchni ,i salonu ,oraz co by radzili zmienić w projekcie ,za wszystkie uuwagi z góry dziękuje
[email protected]

michell
10-03-2008, 10:02
Wiele rad już się pojawiło w temacie, po zdiecia kuchni i salonu zapraszamy do naszej mieszkającej już Remle. U nas był plan zamkniecia kuchni ale nie wyszed zlikwidowalismy okno w kuchni i zrobilismy podpiwniczenie. We wczesniejszej którejś wypowiedzi Pancki były jeszcze pomysły i porady dotyczące rodo.

La_bruijta
10-03-2008, 13:04
robertsosna
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi
no właśnie.

michell
10-03-2008, 15:09
robertsosna
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi
no właśnie.

Spokojnie każdy chyba ma taki grzech lenistwa na sumieniu :)

angela82
11-03-2008, 09:33
michell a gdzie ty masz komin wentylacjny do łazienek?
przeniosłeś kotłownie za garaż i pozbyłeś się starego komina?my chcemy go zostawići chyba będą trzy!!! :o albo wywalimy kominek

angela82
11-03-2008, 09:38
U nas za drewno na dach wyszlo 8500 tys zaimpregnowane
robocizna wyszla nas 45tys z dachem w tym 9 tys poprawek po wczesniejszej ekipie

gdzie zamawiałeś więźbę? to już z podbitką?

michell
11-03-2008, 11:44
wentylacyjny mam robiony z kształtek wiec niewiele ponad płyte wystaje stąd ich nie widać na tych zdięciach :) Drzewo mi zamawiał budowlaniec.

remle
11-03-2008, 13:47
Aga&Marcin ta odległość od ścianki do okna to 65cm . Co do kącika śniadaniowego w kuchni - mnie nie przeszkadza brak, może dlatego że nigdy takiego nie miałam i się nie przyzwyczaiłam :wink: do stołu jadalnego jest na tyle blisko, że bezproblemowe wszystkie posiłki tam jem (jemy) :D
Michell kilka dni mnie nie było i .... jestem w szoku :o idziecie jak burza - super i oby tak dalej. Trzymam kciuki!

Jak reszta Budowniczych? Wiosna za oknem to chyba się ruszyło? U nas ruszyło się z ogrodem - teren wyrównany i obsadzają tujami :wink: Pozdrawiam


Wszystkich nowych miłośników Rodo witam :D i życzę wiele sił i cierpliwości.

aga&marcin
11-03-2008, 14:30
Dziekuje remle za odpowiedz. Jutro podpisujemy umowe z ekipa od stanu surowego i od kwietnia zaczynamy :). Mam nadzieje z tempo i efekty beda takie jak u michell :)

remle
11-03-2008, 14:37
I tego właśnie Wam życzę :D

michell
11-03-2008, 17:04
Dziekuje remle za odpowiedz. Jutro podpisujemy umowe z ekipa od stanu surowego i od kwietnia zaczynamy :). Mam nadzieje z tempo i efekty beda takie jak u michell :)
Obyście tylko takich początków nie mieli jak my.

aga&marcin
11-03-2008, 18:36
Dziekuje remle za odpowiedz. Jutro podpisujemy umowe z ekipa od stanu surowego i od kwietnia zaczynamy :). Mam nadzieje z tempo i efekty beda takie jak u michell :)
Obyście tylko takich początków nie mieli jak my.


hmm... mam nadzieje ze my juz limit pecha wykorzystaliśmy przy poszukiwaniu działki. Gdyby nie nieuczciwy sprzedawca mysle ze juz mieszkalibysmy w naszym domu. Wlascicielka dzialki wycofala sie z transakcji po kilku miesiacach negocjacji, po wygranym przetargu gminnym na zakup drogi dojazdowej do dzialki oraz po przeprowadzeniu podzialu. Jako powod podala ze nie jestesmy malzenstwem o czym doskonale wiedziala od samego poczatku. W miedzyczasie w okolicach Krakowa ceny gruntow wzrosly o 100%. Ale jakos udalo sie kupic w pazdzierniku w zupelnie innym miejscu, kilka kilometrow od Wieliczki niewielki kawalek ziemi.
I wrodzony optymizm podpowiada mi ze nie ma tego zlego ..... No a teraz to juz chyba z górki hehe ;)

michell
11-03-2008, 19:05
Miejmy nadzieję:)
U nas godzinkę temu skończyło się zalewanie wieńców tak to się chyba nazywa. A od czwartku przychodzą panowie do dachu (podobno) W każdym bądź razie dachówkę odbieramy z magazynu w czwartek

aga&marcin
11-03-2008, 19:10
michell
A jaka dachówkę kupiliście?
My właśnie stoimy przed dylematem: ja wymyśliłam sobie czekoladowa dachówkę Robena, ale sprzedawca odradza mi ten kolor. Twierdzi ze przy takim niewielkim domu ciemny kolor dachu będzie go przytłaczał. Namawia nas na kolor miedziany - a ja jakoś nie jestem do niego przekonana.

michell
12-03-2008, 10:12
Marsylka 12 angoba czerwona to chyba Tondach był ja przywiozą to zobaczę, bo teraz to nie pamiętam a na fakturze firmy nie ma :/

michell
12-03-2008, 10:22
tak to tondach właśnie przywieźli :)

aga&marcin
13-03-2008, 07:53
tak to tondach właśnie przywieźli :)

To czekamy na zdjęcia gotowego dachu :)

Tylko niech panowie od dachu uwazaja bo dzis strasznie wieje :)

michell
13-03-2008, 08:02
Do gotowego dachu to jeszcze trochę ale bliżej niż dalej :)
No ciekawe kiedy będę mogła się pochwalić tym gotowym dachem. Ale wieczorkiem postaram się pokazać co jest zrobione ale dachu to wy się moi kochani nie spodziewajcie :wink:

remle
13-03-2008, 09:10
Michell wiesz znając Twojąc ekipę - wszystko jest mozliwe :lol: :lol:

michell
13-03-2008, 10:02
Remle jak to sie mówi rzeczy nie możliwe robią od razu ale na cuda trzeba będzie poczekać. Na razie mamy małe załamanie pogodowe pada i silnie wieje. Jednym słowem do bani

remle
13-03-2008, 11:43
Michell na pocieszenie dodam, że u nas to samo - robota z kostką i ogrodem stanęła :roll: ale okna prawie wszystkie wymyte, a nic nie cieszy moje oko tak jak czyste firanki (i zazdroski w kuchni) :D Powodzenia

michell
13-03-2008, 13:13
No to już niewesoło a u nas 5 minut słonce 20 deszczu i tak cały dzień. Wiec idzie wszystko jak po grudzie :/

aga&marcin
14-03-2008, 12:02
No i klamka zapadła. Umowa z wykonawcami stanu surowego podpisana i od kwietnia ruszamy z budową :) Już sie nie mogę doczekać efektów.

Michell - dzisiaj pogoda dużo lepsza wiec chyba praca na dachu wre :)

michell
14-03-2008, 12:30
oj tak mamy już zalążek dachu :)
wieczorkiem zdiecia :)

michell
14-03-2008, 15:29
Obiecana fotka :)

http://images25.fotosik.pl/175/e757188f9501ed14.jpg (www.fotosik.pl)

tomasz105
14-03-2008, 17:40
Witam wszystkich miłośników rodo6

Dziś zrobiłem sobie rezerwacje na porotherm25, umowa z wykonawcą podpisana, myślę że jeszcze tydzień i otrzmam pozwolenie na budowę. Planuje rozpocząć budowe w kwietniu.

Pozdrawiam

Mario2408
14-03-2008, 18:38
[quote="aga&marcin"]No i klamka zapadła. Umowa z wykonawcami stanu surowego podpisana i od kwietnia ruszamy z budową :) Już sie nie mogę doczekać efektów.

Witam
A jeśli można spytać, za ile zgodzili sie zrobić stan surowy, bo jestem na etapie szukania ekipy i jak słyszę ceny to mi się nogi uginają :(

aga&marcin
14-03-2008, 19:16
[quote=aga&marcin]No i klamka zapadła. Umowa z wykonawcami stanu surowego podpisana i od kwietnia ruszamy z budową :) Już sie nie mogę doczekać efektów.

Witam
A jeśli można spytać, za ile zgodzili sie zrobić stan surowy, bo jestem na etapie szukania ekipy i jak słyszę ceny to mi się nogi uginają :(

Nie jest to łątwe szukanie teraz ekipy. Nam "udało" sie znalezc ekipe za 44 000 zl. W tym ścianki działowe i kanał w garażu. Pozostałe firmy liczyły sobie od 50 000 - 60 000 zł za SSO bez ścianek działowych i kanału. Nie wiem czy to tanio czy drogo. Pewnie dla tych którzy już wybudowali bardzo drogo. Ale niestety takie jest teraz rynek i takie ceny. Dodatkowo to ze budowa jest niedaleko Krakowa, ma bardzo duży wpływ na cene robocizny.

A tobie Mario jakie oferty udało sie uzyskac?

aga&marcin
14-03-2008, 19:28
Obiecana fotka :)

http://images25.fotosik.pl/175/e757188f9501ed14.jpg (www.fotosik.pl)


No pięknie się robi u Ciebie michell :)
W takim tempie to Ty w wakacje zamieszkasz we własnym domu :)

michell
14-03-2008, 19:35
Chciałabym tak optymistycznie do tego podchodzić rokuje że na przyszły rok może może :/

Mario2408
15-03-2008, 07:51
Co prawda nie rododendrony 6 ale 8, nie ma większej różnicy za wyjątkiem gabinetu i salonu które są troszke większe budowa w Krakowie bo to też ma znaczenie 65-75 tyś przynajmniej jak narazie szukam dalej
jeśli dysponuje ktoś namiaramina pewne ekipy to poproszę

michell - pięknie oby tak dalej, jeszcze całkiem nie dawno fundamenty a teraz-bajka też bym tak chciał. Mam zamiar się wybrać do Was oglądnąć z bliska wasz domek, blisko mm tylko zawsze z czasem problem

michell
15-03-2008, 09:19
A w 8 nie jest jeden dach ? bo nie pamiętam dokładnie dawno widziałam projekt.

Mario2408
15-03-2008, 10:37
Dokładnie masz racje:)

coen
15-03-2008, 15:16
Witamy,
właśnie zakupiliśmy projekt "w rododendronach 6" wersja z piwnicą.
Mamy nadzieję zaglądać tu częściej i korzystać z Waszej wiedzy i doświadczań :D

michell
15-03-2008, 16:03
witamy :)

remle
15-03-2008, 17:15
Michell super! Niech dalej pędzą!
Aga&Marcin gratulujemy!
Coen witamy!

michell
15-03-2008, 17:51
No jestem dobrej myśli

remle
15-03-2008, 21:58
Musisz być dobrej :D Tak trzymaj i syć nas swoimi postępami :D Powodzenia


PS Jeśli ktoś w kuchni robi podobną aranżację jak my (chodzi mi generalnie o zlewozmywak) to polecam zrobić otwieranie okna w drugą stronę (wtedy otworzy się bez problemu i będzie można umyć :P całe okno od wewnątrz - ja niestety myje to okno od zewnątrz, bo nie chce demontować baterii :roll: )

Ciekawe co u Vanki?

Pozdrawiam wszystkich!

aga&marcin
16-03-2008, 06:19
Musisz być dobrej :D Tak trzymaj i syć nas swoimi postępami :D Powodzenia


PS Jeśli ktoś w kuchni robi podobną aranżację jak my (chodzi mi generalnie o zlewozmywak) to polecam zrobić otwieranie okna w drugą stronę (wtedy otworzy się bez problemu i będzie można umyć :P całe okno od wewnątrz - ja niestety myje to okno od zewnątrz, bo nie chce demontować baterii :roll: )

Ciekawe co u Vanki?

Pozdrawiam wszystkich!


O to rada dla mnie :) Dziękuję :)