PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51

TAR
17-06-2013, 22:23
kurka o których wy drzwiach mówicie???? w których pomieszczeniach? ja mam wszystkie drzwi "gotowce" i jakichś dziwactw nie miałam, jedynie w łazience dolnej wzielam inna oscieznice a do pokoju nad garażem oscieznice szeroka żeby sciane porothermowa zlapac

Monika.Sz-a
17-06-2013, 22:42
patrząc na projekt rodo 6 na stronie archonu to takie drzwi są na parterze- wejście do pomieszczenia 8 i 11 (łązienka i przejściowe do garażu)..


80mariusz80-dzieki za podpowiedz. to ta część której mi brakuje to węglarek-wiem teraz czego szukać.
dzięki:)

80mariusz80
17-06-2013, 22:42
U mnie murarze się nie popisali i drzwi do łazienki dolnej oraz te obok, na zejściu do garażu/piwnicy są bez jednego węgarka. Po prostu ten wąski słup rozdzielający oboje drzwi jest wyszałowany. Dodatkowo mam spiżarnię w kuchni z k/g doklejoną do ściany a tam nie mam ani jednego węgarka.

TAR
17-06-2013, 22:48
w tym jednym pomieszczeniu - łazience mam inny typ oscieznicy, pokazałam fote w hurtowni z drzwiami i dobrali mi wlasciwa, problemu z montażem nie bylo

80mariusz80
17-06-2013, 22:49
to ta część której mi brakuje to węglarek-wiem teraz czego szukać. dzięki:)
nmzc :) tylko węgarek, nie węglarek :D

gosik102
17-06-2013, 22:54
Dziękuję Chłopaki za podpowiedzi :)
Pozdrawiam
Małgosia

przemas791
18-06-2013, 22:36
Witam
Melduję posłusznie, że w dniu jutrzejszym osiągnę stan 0....zdjęcia wstawię jutro ponieważ dzisiaj mam dość.....na budowie na zmianę albo cholerne słońce a za chwile grad.....ale kanaliza rozłożona, posypka zagęszczona i jutro chudziak....na marginesie dodam, że do środka, na zagęszczenie weszło mi 225 T posypki 0,5mm. Zapłaciłem 1 800 PLN ( 900 materiał i 900 transport). Aż się boje pomyśleć jak byłoby gdybym nie miał w pobliżu kamieniołomu....i trzeba byłoby wypełnić budynek piaskiem, który jest droższy.....
Podzielcie się uwagami w zakresie jaką izolację położyć na chudziaka i jaką szeroką bramę wjazdową do garażu macie u siebie ( czy sprawdza się w praktyce itp.) - Mam garaż jednostanowiskowy.
POzdrawiam

Monika.Sz-a
19-06-2013, 00:22
haha..jak ktoś nie dosłyszy to zmyśli:P dzięki za czujność!


nmzc :) tylko węgarek, nie węglarek :D

michalc
19-06-2013, 12:17
mWilQ chyba przesadziłeś. Za rodo 6 g2 czyli 250m2 elewacji zapłaciłem za ocieplenie 4000zł zaznaczam, że bez tynku strukturalnego. Czyli styropian i 2 razy klej na siatkę.

lookmen super cena za ocieplenie - u nas bez tynku też krzyczą 35zł, z tynkiem jeszcze więcej. przy ich materiale, przy całym systemie termoorganiki dochodzi ~40zł. aż się zastanawiam czy nie wziąć 2 tygodni urlopu i zrobić to samemu - zaczynając od ocieplenia garażu od wewnątrz...

mC

gosik102
19-06-2013, 17:59
lookmen super cena za ocieplenie - u nas bez tynku też krzyczą 35zł, z tynkiem jeszcze więcej. przy ich materiale, przy całym systemie termoorganiki dochodzi ~40zł. aż się zastanawiam czy nie wziąć 2 tygodni urlopu i zrobić to samemu - zaczynając od ocieplenia garażu od wewnątrz...

mC
U nas cena 35 zł. z tynkiem strukt. Teraz trwa walka o kolor :D Lokmen Twoja cena poraża na plus :)
Gosik

Marcin i Agata
19-06-2013, 22:44
Witam. Czy mógłby ktoś podać ilość m2 tynków wewnętrznych w rodku w wersji z pojedynczym garaże. Wiem, że tematu w naszym obszernym wątku już się przetaczał ale wyłapałem sprzeczne informacje.

mWilQ
19-06-2013, 23:56
Witam. Czy mógłby ktoś podać ilość m2 tynków wewnętrznych w rodku w wersji z pojedynczym garaże. Wiem, że tematu w naszym obszernym wątku już się przetaczał ale wyłapałem sprzeczne informacje.

Prawidłowo wyłapałeś sprzeczne informacje, bo takie ws wewnętrznych tynków tutaj się pojawiały. Różnie dochodziły blisko 200 m2 i cały czas mowa o pojedynczym garażu. Proponuję porozmawiać z wykonawcą o sposobie mierzenia (żeby później nie było niejasności), możesz to jeszcze skorygować względem ogólnych zasad mierzenie w budownictwie i mając taką wiedzę policzyć metry we własnym zakresie. Przyda Ci się później metraż każdej ściany np przy kupowaniu farby.

przemas791
20-06-2013, 08:48
witam,
jaką izolację (konkretnie) położyliście pomiędzy chudziakiem a pierwszą warstwą ściany?

Konto usunięte na żądanie
20-06-2013, 13:13
przemas ściany nie stoją na chudziaku tylko na fundamencie lub ścianie z bloczka. U mnie poszła standardowo papa.

slavex17
20-06-2013, 13:45
Ma ktoś z szanownych Forumowiczów jakiś rysunek albo mógłby sporządzić schemat kanalizacji w rodosie 6. Łazienka dół,góra i kuchnia.?
A druga sprawa to kilkanaście postów wstecz przetaczał się temat napowietrzenia kominka. Jak rozumiem rura pcv f110 wkopana z wylotem jak najblizej czyli pod wykuszem w bloczkach. Głęboko musi być zakopana.(bez spadu)? Ile nad ziemią musi wychodzić na dworze, żeby się jakaś woda tam nie lała to chyba spadek na zewnątrz lekki.
Korzystając z afrykańskich upałów robota idzie do przodu. Oto kilka fotek z wczoraj.
196541196542196543196544196545

przemas791
20-06-2013, 18:50
przemas ściany nie stoją na chudziaku tylko na fundamencie lub ścianie z bloczka. U mnie poszła standardowo papa.
Jasne !!Oczywista omyłka pisarska!
Wiadomo, że chodziło mi o izolację pomiędzy ścianą fund. a pierwszą warstwą ściany (pustaków). Zastanawiam się pomiędzy papą a folią - tylko, że zupełnie nie mam rozeznania co do konkretnych produktów z papy i folii - a mój doradca praży się w egipskim słońcu.
Podpowiedzcie konkretnie bo musze jutro kupić.
Pozdrawiam
a c do kominka to ja dałem PVC 110 przez podłogę w kuchni i wypuściłem na ścianie od wejścia. Nie robiłem żadnych spadków a tylko zakończyłem tę rurę kolankiem od strony kominka.
I wciąż sie zastanawiam nad rekuperacją...


Pozdrawiam

gosik102
21-06-2013, 19:29
Witajcie!
U nas trwa robota na dachu, rozpierducha na całej działce niesamowita. Równolegle zaczęło się ocieplanie, a dziś wybraliśmy kolor elewacji. Będzie to Alpol silikatowo-silikonowy o numerze s 1155 :) Pozdrawiam cieplutko
Gosiak 102

Konto usunięte na żądanie
21-06-2013, 20:48
U nas katastrofa :)
Dziś tak wlało, że zaciekły 2 kominy :(
Na 90 procent leci przez fugi bo mam cofnięte, a powinny być na równo z cegłami.

TAR
21-06-2013, 20:50
polecam zaimpregnowanie fug i kominow, naszym pomoglo :)

80mariusz80
21-06-2013, 20:53
U nas katastrofa :)
Dziś tak wlało, że zaciekły 2 kominy :(
Na 90 procent leci przez fugi bo mam cofnięte, a powinny być na równo z cegłami.
Polecam Sarsil Klinkier. Kupowałem 2x przez Allegro. Hydrofobiczny, krople deszczu wyglądają na kominie jak na gęsi :)

gosik102
23-06-2013, 19:23
Nasze postępy. Okrycie dachu się przedłuża :( Miał być skończony w piątek :(
197028

inga59
23-06-2013, 22:39
Witam. Czy ktoś może mi poradzić, jaki piec gazowy wybrać? Mam już w domu piec węglowy, ale wodę latem chciałabym ogrzewać gazem i czasem jesienią może ogrzać też dom. Czy powinnam wybrać piec jedno czy dwufunkcyjny? Która opcja bardziej się opłaca?

alienmc
24-06-2013, 10:45
Ma ktoś z szanownych Forumowiczów jakiś rysunek albo mógłby sporządzić schemat kanalizacji w rodosie 6. Łazienka dół,góra i kuchnia.?
A druga sprawa to kilkanaście postów wstecz przetaczał się temat napowietrzenia kominka. Jak rozumiem rura pcv f110 wkopana z wylotem jak najblizej czyli pod wykuszem w bloczkach. Głęboko musi być zakopana.(bez spadu)? Ile nad ziemią musi wychodzić na dworze, żeby się jakaś woda tam nie lała to chyba spadek na zewnątrz lekki.
Korzystając z afrykańskich upałów robota idzie do przodu. Oto kilka fotek z wczoraj.
196541196542196543196544196545

slavex, jakoś dziwnie masz murowany ten domek, brakuje mi w nim elementów słupów żelbetowych do murłaty w ścianach kolankowych (działanie rozpierająco na ściany), jak również nadproży na otworach okiennych i drzwiowych ( tzn nadproża masz ale murowane?)
W poprzednich domkach ( ostatnie strony ) elementy te są widoczne - i jest to norma w obecnym budownictwie ...
197120197121

mWilQ
24-06-2013, 11:09
slavex, jakoś dziwnie masz murowany ten domek, brakuje mi w nim elementów słupów żelbetowych do murłaty w ścianach kolankowych (działanie rozpierająco na ściany), jak również nadproży na otworach okiennych i drzwiowych ( tzn nadproża masz ale murowane?)
W poprzednich domkach ( ostatnie strony ) elementy te są widoczne - i jest to norma w obecnym budownictwie ...
197120197121

Jeśli mnie pamięć nie myli, to slavex17 jest inwestorem, który szukał jednego murarza, a sam występuje jako pomocnik.
Tak się dzieje, jak murarz to piekarz, a pomocnik nie jest w stanie zweryfikować problemów na budowie. Ciekawe czy kierownik budowy się pod tym podpisze. Dla mnie bubel budowlany.

slavex17: Weź jakąś ekipę, która to poprawi, bo później ktoś ma w tym domu mieszkać, a to nie wygląda bezpiecznie.

alienmc
24-06-2013, 13:21
Jeśli mnie pamięć nie myli, to slavex17 jest inwestorem, który szukał jednego murarza, a sam występuje jako pomocnik.
Tak się dzieje, jak murarz to piekarz, a pomocnik nie jest w stanie zweryfikować problemów na budowie. Ciekawe czy kierownik budowy się pod tym podpisze. Dla mnie bubel budowlany.

slavex17: Weź jakąś ekipę, która to poprawi, bo później ktoś ma w tym domu mieszkać, a to nie wygląda bezpiecznie.

Dokładnie, dom stać będzie stał ale przy mocniejszym wietrze o dach bym się bał ( nie ma za co zamocować ), ściany kolankowe będą pękać, okna teoretycznie nie mają dużych rozmiarów więc powinny wytrzymać nie mniej jednak ryzyko pęknięcia na górnych brzegach (rogach) jest ogromne.
Szczerze powiedziawszy dawno nie spotkałem się z murowanymi nadprożami...

TAR
24-06-2013, 13:47
ja ostatnio sie spotkalam ;) podczas remontu mieszkania budowanego w latach 50-tych, remontujacy byli naprawde przerazeni jak zdjeli futryne i im ceglowki na glowy zaczely spadac.

gosik102
24-06-2013, 14:23
slavex, jakoś dziwnie masz murowany ten domek, brakuje mi w nim elementów słupów żelbetowych do murłaty w ścianach kolankowych (działanie rozpierająco na ściany), jak również nadproży na otworach okiennych i drzwiowych ( tzn nadproża masz ale murowane?)
W poprzednich domkach ( ostatnie strony ) elementy te są widoczne - i jest to norma w obecnym budownictwie ...
197120197121

U mnie też Budowniczy strzelił babola, ale dzięki dobrym fachmanom od okien i dachu (tych kładących pokrycie dachowe) połapaliśmy się w porę. Pomógł też Lokmen :) i już poprawki są zrobione, konstrukcja dachu wzmocniona.
Tak było:
197163

Konto usunięte na żądanie
24-06-2013, 20:28
tu pomógł a u siebie przegapił :) bo mam spieprzone obróbki kominów i cieknie strasznie. W sobotę przyjeżdżają poprawiać.

alienmc
25-06-2013, 07:18
tu pomógł a u siebie przegapił :) bo mam spieprzone obróbki kominów i cieknie strasznie. W sobotę przyjeżdżają poprawiać.

a co dokładnie masz nie tak wykonane ?

vabien23
25-06-2013, 11:58
witam, wczoraj zamowilismy projekt Dom w rododendronach 6 (G2N) TERMO... czy ktos zastosowal w kuchni okno narozne?Mam tez pytanie o koszta...czy kwoty podane na Archone sa miarodajne? zaznaczyc musze, ze sporo bedziemy robic sami, poki co bez kredytu...Pozdr Ania i Bogdan

mWilQ
25-06-2013, 12:04
witam, wczoraj zamowilismy projekt Dom w rododendronach 6 (G2N) TERMO... czy ktos zastosowal w kuchni okno narozne?Mam tez pytanie o koszta...czy kwoty podane na Archone sa miarodajne? zaznaczyc musze, ze sporo bedziemy robic sami, poki co bez kredytu...Pozdr Ania i Bogdan

Zastanówcie się, czy chcecie aż tak bardzo ingerować w wygląd zewnętrzny. Okno w kuchni jest w symetrii z drugim w pomieszczeniu technicznym / łazience. Według mnie nie będzie to dobrze wyglądało. Co do wyceny na archonie, to 3 lata wstecz całkiem nieźle się sprawdziła. Na pewno zależy od regionu, w którym budujecie, ekipy i rodzaju materiałów.

gosik102
25-06-2013, 12:59
witam, wczoraj zamowilismy projekt Dom w rododendronach 6 (G2N) TERMO... czy ktos zastosowal w kuchni okno narozne?Mam tez pytanie o koszta...czy kwoty podane na Archone sa miarodajne? zaznaczyc musze, ze sporo bedziemy robic sami, poki co bez kredytu...Pozdr Ania i Bogdan

Witajcie :)
U nas Rodo z 1 garażem SSO wyszło coś koło 140 tyś zł. bez dachówki, jakieś 3 lata temu i ten stan bez kredytu. Teraz wzięliśmy się za wykończeniówkę, tym razem wspomagamy się bankiem :) Mamy około 240 tyś. i zobaczymy na ile wystarczy, zaznaczam, że wykończeniówka to raczej średnia półka cenowa. Dodatkowo radzę przeczytać całe to forum- jest skarbnicą informacji. Ja w trakcie czytania robiłam notatki ;)
Pozdrawiam i powodzenia!

alienmc
25-06-2013, 13:14
Witajcie :)
U nas Rodo z 1 garażem SSO wyszło coś koło 140 tyś zł. bez dachówki, jakieś 3 lata temu i ten stan bez kredytu. Teraz wzięliśmy się za wykończeniówkę, tym razem wspomagamy się bankiem :) Mamy około 240 tyś. i zobaczymy na ile wystarczy, zaznaczam, że wykończeniówka to raczej średnia półka cenowa. Dodatkowo radzę przeczytać całe to forum- jest skarbnicą informacji. Ja w trakcie czytania robiłam notatki ;)
Pozdrawiam i powodzenia!
Witam,
coś Ci wyszło drogo - wersja 6N z garażem 1 stanowiskowym - mam nadzieję się zmieścić w kwocie 130 tyś z dachem (dachówka roben), ściany z maxa, komin tylko do kominka, strop ackerman. Przy dobrych wiatrach w tej kwocie zrobię SSZ (wycena okien 3-szybowe to ok. 18 500 ) z oknem narożnym w kuchni oraz wykuszem w kształcie prostokąta (z oknami góra-dół). oraz drzwiami przesuwnymi na taras.

Jak wyjdzie w życiu zobaczymy :)

michur
25-06-2013, 13:43
slavex, jakoś dziwnie masz murowany ten domek, brakuje mi w nim elementów słupów żelbetowych do murłaty w ścianach kolankowych (działanie rozpierająco na ściany), jak również nadproży na otworach okiennych i drzwiowych ( tzn nadproża masz ale murowane?)
W poprzednich domkach ( ostatnie strony ) elementy te są widoczne - i jest to norma w obecnym budownictwie ...
197120197121

Mnie się wydaje, że te wszystkie elementy tam są - zabezpieczone od zewnątrz "szalunkiem traconym" w postaci połówki maxa (czy cegłami w nadprożach). Tak samo zresztą jak strop. Szalunek drewniany jednego ze słupków widać od środka na którymś zdjęciu.

gosik102
25-06-2013, 14:06
Witam,
coś Ci wyszło drogo - wersja 6N z garażem 1 stanowiskowym - mam nadzieję się zmieścić w kwocie 130 tyś z dachem (dachówka roben), ściany z maxa, komin tylko do kominka, strop ackerman. Przy dobrych wiatrach w tej kwocie zrobię SSZ (wycena okien 3-szybowe to ok. 18 500 ) z oknem narożnym w kuchni oraz wykuszem w kształcie prostokąta (z oknami góra-dół). oraz drzwiami przesuwnymi na taras.

Jak wyjdzie w życiu zobaczymy :)

Może to było 130 tyś? Już dokładnie nie pamiętam, a zapisków nie prowadziliśmy wtedy. Jeśli zmieścisz się w tej cenie to nic tylko gratulować i się cieszyć :) Nam się nie udało. Od SSO sam dach- dachówka roben z robocizną, struktonit, okna dachowe to 32 tyś. zł. Okna 3 szybowe 12 tyś. brama z napędem 3 tyś, drzwi 2 tyś.

vabien23
25-06-2013, 15:13
Zastanówcie się, czy chcecie aż tak bardzo ingerować w wygląd zewnętrzny. Okno w kuchni jest w symetrii z drugim w pomieszczeniu technicznym / łazience. Według mnie nie będzie to dobrze wyglądało. Co do wyceny na archonie, to 3 lata wstecz całkiem nieźle się sprawdziła. Na pewno zależy od regionu, w którym budujecie, ekipy i rodzaju materiałów.

http://www.youtube.com/watch?v=QRwncu9sr7E tutaj filmik z rodo z oknem naroznym - wg mnie cudo... GOSIK102- faktycznie drogo, czyli ze stanem pod klucz chcecie sie zmiescic w 380 tys, my myslimy o 300 tys ale moze jestesmy zbytnimi optymistami ?

gosik102
25-06-2013, 15:59
GOSIK102- faktycznie drogo, czyli ze stanem pod klucz chcecie sie zmiescic w 380 tys, my myslimy o 300 tys ale moze jesteśmy zbytnimi optymistami?

Wydaje mi się, że 300 tyś. to mało, ale oczywiście wszystko zależy od materiałów i ekip- tego, czym np. pokryjecie dach itp. U nas 50 tyś poszło tylko na pokrycie dachu i zamknięcie doku. Instalacje to kolejne (u nas) 40 tyś., elewacja z ociepleniem koło 15 tyś, do tego tynki, wylewki, nie mówiąc o stricte wykończeniu- sama kuchnia przy optymistycznym założeniu to lekko ponad 20 tyś zł. A "po drodze" wyskakuje jeszcze multum rzeczy o których nawet przy szacowaniu się nie pomyślało :( Ale niech się wypowiedzą Ci, którzy mają więcej pojęcia niż ja, czy 300 tyś to wystarczająco- ja uważam, że mało.
Pozdrowionka cieplusie :bye:

Konto usunięte na żądanie
25-06-2013, 17:52
U mnie właśnie pękło 360 000 a do zamieszkania jeszcze daaaaleko.

kojak139
25-06-2013, 18:02
Ja właśnie kończe schody wewnątrz i na ten moment wydaliśmy 330 tys. zł Jeszcze tylko balustrada na balkonach i można sie wprowadzać.

vabien23
25-06-2013, 18:06
Ja właśnie kończe schody wewnątrz i na ten moment wydaliśmy 330 tys. zł Jeszcze tylko balustrada na balkonach i można sie wprowadzać.

balustrady akurat moj maz robi z nierdzewki wiec przynajmnej to nam obnizy koszta. Poza tym czytam watek i glowa peka. Ciekawa jestem jak bedziemy wszscy mieli urzadzony domek, LOKMEN masz super kominek i zazdroszcze etapu budowy

gosik102
25-06-2013, 18:39
U mnie właśnie pękło 360 000 a do zamieszkania jeszcze daaaaleko.

Nie mów, już nie tak daleko ;) Ale Twoja kwota mnie przeraża :confused:

Konto usunięte na żądanie
25-06-2013, 20:46
Vabien dzięki :) a gość, który go robił to mistrzostwo świata- jeszcze nie widziałem majstra, który na robotę przyjeżdża z własnym odkurzaczem przemysłowym i zaczyna robotę od posprzątania miejsca pracy- perfekcja.

przemas791
25-06-2013, 20:59
tak sobie czytam Wasze powyższe posty nt. kosztów....
W chwili obecnej wydałem 59 000 PLN. i osiągnąłem stan "0". Nadmieniam, że wszystkie zakupy materiałów sprawdzam kilkakrotnie i negocjuję...
Jak tak porównam sobie to co juz wydałem z Waszymi wydatkami na SSZ czy SSO to trochę sie martwię czy wystarczy mi biletów NBP.
Pozdrawiam

mWilQ
25-06-2013, 21:34
tak sobie czytam Wasze powyższe posty nt. kosztów....
W chwili obecnej wydałem 59 000 PLN. i osiągnąłem stan "0". Nadmieniam, że wszystkie zakupy materiałów sprawdzam kilkakrotnie i negocjuję...
Jak tak porównam sobie to co juz wydałem z Waszymi wydatkami na SSZ czy SSO to trochę sie martwię czy wystarczy mi biletów NBP.
Pozdrawiam

Niestety mamy drogi region. Ja też dzwoniłem zawsze do kilku, nawet kilkunastu wykonawców. Hurtownie lokalne miałem obeznane, wysyłkowe też sprawdzałem. Ceny zdecydowanie wyższe niż np na pomorzu. Życie :(

vabien23
26-06-2013, 12:34
Czy jest ktos na forum, kto zostawil spizarnie jak w projekcie oraz pozostal przy opcji obu drzwii w kuchni?jakie macie zdanie

alienmc
26-06-2013, 12:41
Czy jest ktos na forum, kto zostawil spizarnie jak w projekcie oraz pozostal przy opcji obu drzwii w kuchni?jakie macie zdanie

ja mogę polecić ( chociaż jeszcze nie z użytkowania ) powiększenie kuchni kosztem spiżarni ( ścianka do kominka ), spiżarnia w miejsce kotłowni/pralni, kotłownia na tył garażu, pralnia nad garażem od strony frontowej (pion wod-kan połączony z łazienką ).
Dodatkowo ok. 45 cm na szafkę we wiatrołapie kosztem spiżarni

gosik102
26-06-2013, 14:35
U nas kuchnia powiększona kosztem spiżarni, drzwi od strony korytarza-wiatrołapu nie będzie- kuchnia zyska na "ustawności". Pralnia będzie w wydzielonym miejscu w pokoju nad garażem.

lasci
26-06-2013, 15:13
Witam. Czy mógłby ktoś podać ilość m2 tynków wewnętrznych w rodku w wersji z pojedynczym garaże. Wiem, że tematu w naszym obszernym wątku już się przetaczał ale wyłapałem sprzeczne informacje.

U mnie wyliczono 790m2 z piwnicami,całosc podpiwniczona łącznie piwnicą pod garażem ,za to garaż był tynkowany wczesniej i nie był liczony,tak samo jak i szczyty wychodzące już nad sufitami czyli od belek nie były liczone. Jutro robią mi posadzki, 1 kondygnacja obliczyli 84m2 (parter i garaż ) lub piętro i pokój nad garażem ,cena 24zł z materiałem + styropian w moim zakresie ale oni go układają.

lasci
26-06-2013, 15:24
witam, wczoraj zamowilismy projekt Dom w rododendronach 6 (G2N) TERMO... czy ktos zastosowal w kuchni okno narozne?Mam tez pytanie o koszta...czy kwoty podane na Archone sa miarodajne? zaznaczyc musze, ze sporo bedziemy robic sami, poki co bez kredytu...Pozdr Ania i Bogdan

http://www.youtube.com/watch?v=QRwncu9sr7E
Warto zobaczyć nowy wygląd domu

lasci
26-06-2013, 15:36
Ogrzewanie podlogowe
197571

197572

197573

U góry w łazience i na korytarzu również założyłem podłogowe ogrzewanie.

Konto usunięte na żądanie
26-06-2013, 17:35
lasci jedna uwaga- w miejscu gdzie będzie kominek nie daje się styropianu. Przeciętny wkład (nie marketowy) waży ok 200kg do tego zabudowa więc trochę się uzbiera. dlatego w tym miejscu tylko folia i wylewka. Jak mam być szczery to otwór do kominka masz trochę nisko. żeby zwiększyć efektywność grzewczą kominka daje się radiator- u Ciebie już na niego nie ma miejsca.
Kanał doprowadzający powietrze (widzę że masz o przekroju prostokąta) zakończ okrągłym wyjściem gdyż jeśli będziesz miał pełną zabudowę trzeba będzie tam dać przepustnicę.

https://lh4.googleusercontent.com/-MceWLsM4mso/UZP6cIck62I/AAAAAAAAIuA/sKXTr-BHquA/s512/20130515_094835.jpg

Ja się "pochwalę" u nas rozbieramy połowę zabudowy z k/g bo niestety połowa rur od reku nadaje się do wymiany gdyż zaczęły rdzewieć... Ciśnienie już mi sięga zenitu :).

Marcin i Agata
26-06-2013, 19:48
U mnie wyliczono 790m2 z piwnicami,całosc podpiwniczona łącznie piwnicą pod garażem ,za to garaż był tynkowany wczesniej i nie był liczony,tak samo jak i szczyty wychodzące już nad sufitami czyli od belek nie były liczone. Jutro robią mi posadzki, 1 kondygnacja obliczyli 84m2 (parter i garaż ) lub piętro i pokój nad garażem ,cena 24zł z materiałem + styropian w moim zakresie ale oni go układają.
Dzięki za informacje już jestem po rozliczeniu wyszło mi 550 m2 tynków odliczono od tego 40m2 za otwory drzwiowe wiec w ostatecznym rozrachunku wyszło 510m2 sufit w salonie i kuchni nie tynkowany.

alienmc
26-06-2013, 20:10
lasci jedna uwaga- w miejscu gdzie będzie kominek nie daje się styropianu. Przeciętny wkład (nie marketowy) waży ok 200kg do tego zabudowa więc trochę się uzbiera. dlatego w tym miejscu tylko folia i wylewka. Jak mam być szczery to otwór do kominka masz trochę nisko. żeby zwiększyć efektywność grzewczą kominka daje się radiator- u Ciebie już na niego nie ma miejsca.
Kanał doprowadzający powietrze (widzę że masz o przekroju prostokąta) zakończ okrągłym wyjściem gdyż jeśli będziesz miał pełną zabudowę trzeba będzie tam dać przepustnicę.

https://lh4.googleusercontent.com/-MceWLsM4mso/UZP6cIck62I/AAAAAAAAIuA/sKXTr-BHquA/s512/20130515_094835.jpg

Ja się "pochwalę" u nas rozbieramy połowę zabudowy z k/g bo niestety połowa rur od reku nadaje się do wymiany gdyż zaczęły rdzewieć... Ciśnienie już mi sięga zenitu :).

Czy wiesz co jest przyczyną rdzewienia rur od reku? montaż powierzyłeś specjalistom i wymiana jest w ramach gwarancji ? Jestem przekonany co do użycia reku - zastanawiam się nad wyborem firmy rekuperatory.pl jako chyba najbardziej znanej w PL i polecanej już tutaj na forum - mam od kogoś dobry kontakt do handlowca. Pytanie, na jakim etapie kładłeś rury od reku, czy w stropie zostawiałeś miejsce na przewody zgodnie z projektem czy też projekt był wykonany po wykonaniu stropów ? W najbliższym czasie startuję z budową i nie wiem na jakim etapie lepiej zlecić wykonanie projektu instalacji a później samej instalacji

Konto usunięte na żądanie
26-06-2013, 20:36
Instalacje reku robiłem w zasadzie jako 1 instalacje w domu. Uruchomienie planowane było na wrzesień ale chyba założę już w lipcu i odpalę.
Instalację wykonała wspomniana przez Ciebie firma. Od razu dodam, że do problematyki tych rur podeszli z dużym profesjonalizmem. Odbyła się inspekcja instalacji za pomocą endoskopu, pobrany został kawałek rury i wysłany do producenta. Firma będzie wymieniać instalację i poryje koszty związane z demolką. Jednak stracony czas...
Przyczyna rdzewienia rur? ciężko powiedzieć ale wydaje mi się, że sprawę skopał ich producent. Projekt robili sami i kuli otwory. Ten projekt reku z archonu jest hm. słaby...

janek8205
26-06-2013, 21:33
U mnie wyliczono 790m2 z piwnicami,całosc podpiwniczona łącznie piwnicą pod garażem ,za to garaż był tynkowany wczesniej i nie był liczony,tak samo jak i szczyty wychodzące już nad sufitami czyli od belek nie były liczone. Jutro robią mi posadzki, 1 kondygnacja obliczyli 84m2 (parter i garaż ) lub piętro i pokój nad garażem ,cena 24zł z materiałem + styropian w moim zakresie ale oni go układają.
Witam
U mnie wyliczyli 750 m2 tynków.
Dom podpiwniczony w wersji z dwoma garażami wszystko tynkowane za wyjątkiem sufitu w garażu i ściany nośnej domu pomiędzy garażem a domem.
Też jestem na etapie wylewek:)
Lasci co dajesz na chudziaka pod wylewki w piwnicy?? Wejście do kominka w salonie masz strasznie niskoooooo.....
Pozdrawiam

lasci
26-06-2013, 21:35
[QUOTE=lokmen;6026782]lasci jedna uwaga- w miejscu gdzie będzie kominek nie daje się styropianu. Przeciętny wkład (nie marketowy) waży ok 200kg do tego zabudowa więc trochę się uzbiera. dlatego w tym miejscu tylko folia i wylewka. Jak mam być szczery to otwór do kominka masz trochę nisko. żeby zwiększyć efektywność grzewczą kominka daje się radiator- u Ciebie już na niego nie ma miejsca.
Kanał doprowadzający powietrze (widzę że masz o przekroju prostokąta) zakończ okrągłym wyjściem gdyż jeśli będziesz miał pełną zabudowę trzeba będzie tam dać przepustnicę.

Dziękuję Lokmen za cenne uwagi,masz fajny kominek,ja robiąc otwór nie miałem zielonego pojęcia co chcę ,teraz jak człowiek zbliża sie do etapu koncowego to dowiaduje sie wiecej.Co do kanału doprowadzajacego powietrze to zgadza sie jest prostokątny i zakończony okrągłą rurą Fi 100 ,Radiator-u tez nie mam w planie instalować gdyż kominek WEDŁUG MNIE ma służyć do ogrzania tylko salonu bądz też do ozdoby,a według MOJEJ ŻONKI to cały czas się upiera na elektryczny kominek ,chociaż nie wiem po co mi taki ;(chyba żeby większe rachunki za prąd płacić ;)na wszelki wypadek wstawiłem dopływ powietrza,kominek raczej nie bedzie w całości zabudowany więc przepustnicy tez nie będe dawał,chyba zostawię pod nim taki wsad.A w elewacji na zewnątrz chcę umiescic klapę zwrotną do tego powietrza,styropian jest 15cm także miejsce jest.Co do styropianu to myślę ze fachowcy wiedzą o tym,ale po Twojej podpowiedzi lepiej im jeszcze jutro przypomnę ;)

197645

lasci
26-06-2013, 21:43
Witam
U mnie wyliczyli 750 m2 tynków.
Dom podpiwniczony w wersji z dwoma garażami wszystko tynkowane za wyjątkiem sufitu w garażu i ściany nośnej domu pomiędzy garażem a domem.
Też jestem na etapie wylewek:)
Lasci co dajesz na chudziaka pod wylewki w piwnicy?? Wejście do kominka w salonie masz strasznie niskoooooo.....
Pozdrawiam

Chciałem dać papę ,ale gość od posadzek mówił że musi to być dobrze i solidnie położone i zgrzane,nie chce mi sie z tym bawić wiec daję folię ale tą grubszą 2 razy ,chociaż ona też za dużo nie da no i styropian 5cm.Co do wejscia do kominka to już Lokmen mi pisał.Najlepsze jest to że Ty i lokment patrząc na zdjęcie JUZ to stwierdziliście a inni FACHOWCY nawet tego nie zauważyli ,ale tak to bywa gdy sie bierze taniego murarza ,POLAK zawsze znajdzie sposób na wszystko ;)wieć myślę ze nie bedzie tak zle.

janek8205
26-06-2013, 21:51
Chciałem dać papę ,ale gość od posadzek mówił że musi to być dobrze i solidnie położone i zgrzane,nie chce mi sie z tym bawić wiec daję folię ale tą grubszą 2 razy ,chociaż ona też za dużo nie da no i styropian 5cm.Co do wejscia do kominka to już Lokmen mi pisał.Najlepsze jest to że Ty i lokment patrząc na zdjęcie JUZ to stwierdziliście a inni FACHOWCY nawet tego nie zauważyli ,ale tak to bywa gdy sie bierze taniego murarza ,POLAK zawsze znajdzie sposób na wszystko ;)wieć myślę ze nie bedzie tak zle.
Nie przejmuj się u każdego z nas coś jest spartaczone jak nie jedno to drugie:)
Mi natomiast fachman od wylewek radzi zgrzać papę bo a potem może być płacz jak woda podejdzie... Ja daję 2x5cm styropianu. Masz przepompownię ścieków w chudziaku tak jak jest to w projekcie?

lasci
26-06-2013, 21:57
Lokmen ile kosztuje taki kominek jak Ty masz,bo podoba mi sie ,może coś wiecej jakas nazwe itp.

Konto usunięte na żądanie
26-06-2013, 21:59
Lasci kolejna rzecz, która bije po oczach do dylatacja, a dokładnie jej brak...

Całość kosztowała 12 000
Wkład 4000 Arysto
robota i materiał do zabudowy 7 000
kamień 1 000

lasci
26-06-2013, 23:01
Lasci kolejna rzecz, która bije po oczach do dylatacja, a dokładnie jej brak...

Całość kosztowała 12 000
Wkład 4000 Arysto
robota i materiał do zabudowy 7 000
kamień 1 000

Zgadza się Lokmen sluszna uwaga,myślę ze to będą jutro zakładać,gdyż jutro kładą dalej styropian,a w piątek zalewają,robią sobie sami pod górkę,początkowo myslalem ze musi ona byc tylko na wysokości posadzki ale za styropian też raczej powinna zachodzić.

lasci
26-06-2013, 23:06
Chociaż różnie się wypoiadaja na temat tej DYLATACJImozna ja zastosować za styropianem jak i na styropianie. Bo sam styropian ma tyle miejsca by pracować.

lasci
26-06-2013, 23:26
Nie przejmuj się u każdego z nas coś jest spartaczone jak nie jedno to drugie:)
Mi natomiast fachman od wylewek radzi zgrzać papę bo a potem może być płacz jak woda podejdzie... Ja daję 2x5cm styropianu. Masz przepompownię ścieków w chudziaku tak jak jest to w projekcie?

przepompowni żadnej nie robiłem,całość poprowadzona do kanalizacji i podłączona,co do piwnicy to dluga historia u mnie,drenaż pod i w koło domu doprowadzony do studni koło domu,w studni pompa wypompowywuje wodę (caly rok na okrągło)do pobliskiego rowu ,poziom wody w studni jest 5cm niżej ław ,2lata temu pompa się zepsuła woda podeszła na 15cm w piwnicy czyli razem wysokość lawy (chyba 30lub40cm )dokładnie nie pamietam +15cm,masakra.Ale wtedy nie pilotowalem tego i nie byłem często na budowie. Pod garażem mam obniżone posadzkę równo z ławami,takze jak się pompa rozwali to pierw wyjdzie tam woda,jak juz będę tam mieszkał to moge codziennie zajść do piwnicy w takie mokre dni.Dobra wiadomość jest taka ze jeszcze w tym roku będą robić drogę i ten rów o którym wspomniałem chcą obniżyć i zamknac w kręgi by go później zasypać i poszezyc tą drogę ,wtedy poziom wody będzie niższy niż w studni i chce przy okazji by mi poprowadzili odpływ z studni. To cala moja historia i największe zmartwienie,takrze jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to nie będę miał problemów z woda;)

lasci
26-06-2013, 23:37
Lasci kolejna rzecz, która bije po oczach do dylatacja, a dokładnie jej brak...

Całość kosztowała 12 000
Wkład 4000 Arysto
robota i materiał do zabudowy 7 000
kamień 1 000

Lokmen ceny są różne np.na allegro od 3.300 do 4.300zl ,ale to też związane z wymiarami jakie się chce. Ja się nie orientuje w cenach i firmach ,ale skoro Ty go kupiłeś to rozumiem ze jest wart polecenia? Gdzie można kupić najtaniej taki wkład?

Konto usunięte na żądanie
26-06-2013, 23:53
Taśma brzegowa nie tylko służy za dylatację ale w przypadku ogrzewania podłogowego ma ograniczyć nagrzewanie się ściany i powinna zaczynać się od chudziaka, a nie od styropianu.

Wkład kosztował więcej bo mam rekuperator i musiała być wersja tzw. szczelna. Kupował go mój wykonawca.
Bardzo fajne są też kominki firmy brunner w tzw. ciepłej zabudowie ale to już bajka za ok 20 000
Tu masz stronę mojego wykonawcy www.kominkipopowczak.pl tam w galerii masz sporo propozycji.

lasci
27-06-2013, 08:08
Taśma brzegowa nie tylko służy za dylatację ale w przypadku ogrzewania podłogowego ma ograniczyć nagrzewanie się ściany i powinna zaczynać się od chudziaka, a nie od styropianu.

Wkład kosztował więcej bo mam rekuperator i musiała być wersja tzw. szczelna. Kupował go mój wykonawca.
Bardzo fajne są też kominki firmy brunner w tzw. ciepłej zabudowie ale to już bajka za ok 20 000
Tu masz stronę mojego wykonawcy www.kominkipopowczak.pl tam w galerii masz sporo propozycji.

Dzięki za dobre rady,kominka za 20tys też nie mam zamiaru kupować :( nie na mój portfel ;)

kojak139
27-06-2013, 09:06
To nagrzewanie się ściany to niezłe jaja. Nie piszcie takich bzdur bo ludzie w to wierzą i potem tylko nie potrzebnie się stresują gdy przychodzi wylewkarz i dochodzi do niepotrzebnych kłótni.

Konto usunięte na żądanie
27-06-2013, 11:21
z karty informacyjnej taśmy brzegowej:

"-lekka
-mocna
-poprzez swą elastyczność eliminuje pożądany wpływ rozszerzalności termicznej i pęcznienia
-izoluje termicznie przed przenikaniem ciepła i akustycznie stykające się elementy konstrukcyjne
-przejmuje naprężenia "pracującej" posadzki
-nie ulega procesom starzenia
-łatwa w zastosowaniu"

michalc
27-06-2013, 20:56
witamy,

u nas na chwilę prace trochę zwolniły ale elektryk ciągle robił swoje. dziś była koparka i zakopali kabel od skrzynki do rozdzielni, 40 metrów, 5h kopania w tym lekkie wyrównanie podjazdu. jeszcze ze 2 dni i będzie koniec elektryki. do tego jutro wchodzi hydraulik - będą robić wodę i kanalizę. zastanawiam się jak macie piony od kanalizy? chyba lokmen pisał, że ma w ścianie frontowej, my chyba będziemy mieli w okolicach komina (czyli między dolną łazienką a kotłownią) ale okaże się jutro ;)

przy okazji weźcie pod uwagę, że velux od czerwca do września zwraca do 600zł za okna. 100zł za okno ze starej serii i 150zł za okno nowej serii, zwrot jest dla max 4 okien. dziwnie to działa, bo trzeba zapłacić całość a potem ponoć velux zwraca kasę przelewem no ale ma to działać, a 600zł piechotą nie chodzi ;)

pozdro
mC

gosik102
27-06-2013, 21:22
Moi Drodzy mam pytanko, jak zawsze pilne :)
Co uważacie- czy cena za robociznę podbitki 25 zł za m2 jest korzystna? Będzie to podbitka pcv.
Ile wyszło Wam m2 w Rodosie z jednym garażem?
Dziękuję z góry za pomoc
Gosiak 102

slavex17
27-06-2013, 21:30
Witam, jak rozwiązaliście temat odwodnienia z garażu. Wiadomo zimą na aucie jest dużo śniegu po wjechaniu do garażu wszystko zamieni się w wodę. Układał ktoś z Was płytki i dawał te kratki po całej szerokości garażu czy jedna kratka na środku ze spadem do niej? Może fotki?

kojak139
27-06-2013, 21:43
Witam, jak rozwiązaliście temat odwodnienia z garażu. Wiadomo zimą na aucie jest dużo śniegu po wjechaniu do garażu wszystko zamieni się w wodę. Układał ktoś z Was płytki i dawał te kratki po całej szerokości garażu czy jedna kratka na środku ze spadem do niej? Może fotki?

Ja mam jedną kratkę na środku garażu. Jak działa? Nie wiem jeszcze nie wjeżdżałem do garażu.:)

kojak139
27-06-2013, 21:45
Moi Drodzy mam pytanko, jak zawsze pilne :)
Co uważacie- czy cena za robociznę podbitki 25 zł za m2 jest korzystna? Będzie to podbitka pcv.
Ile wyszło Wam m2 w Rodosie z jednym garażem?
Dziękuję z góry za pomoc
Gosiak 102

Cena chyba ok. Mi początkowo majstry powiedzieli 30 za drewnianą, Ale w końcu zrobiliśmy sami z kolegą. Rodo g2 wyszło ok 90 m2.

gosik102
27-06-2013, 21:56
Czyli podbitka z pcv wyniesie u mnie koło 4 tyś. Dużo, mało?

michalc
27-06-2013, 22:21
Czyli podbitka z pcv wyniesie u mnie koło 4 tyś. Dużo, mało?

u nas nadbitka kosztowała 3 tyś przy dwugarażowcu. majster mówił, że podbitka jest droższa i na to wychodzi... za to ponoć mniej wiatr szumi na poddaszu przy podbitce ;)

mC

Konto usunięte na żądanie
28-06-2013, 07:49
Gosik jak będziesz kupowała podbitkę to poszukaj tej z firmy OROBEL nie kupuj jakichś wynalazków. 1m2 tej podbitki powinien kosztować ok 27zł

mWilQ
28-06-2013, 08:24
Witam, jak rozwiązaliście temat odwodnienia z garażu. Wiadomo zimą na aucie jest dużo śniegu po wjechaniu do garażu wszystko zamieni się w wodę. Układał ktoś z Was płytki i dawał te kratki po całej szerokości garażu czy jedna kratka na środku ze spadem do niej? Może fotki?

jedna kratka na środku i płytki pochylone z czterech stron... niestety z auta oprócz śniegu leci cały syf z drogi i tą kratkę trzeba dość często czyścić

gosik102
28-06-2013, 10:24
Dzięki Lokmen :)
Majster poleca jakąś podbitkę za 19 zł., a my musimy ciąć koszty :(

Konto usunięte na żądanie
28-06-2013, 11:20
- szkoda kasy i podwójnej roboty :)

gosik102
28-06-2013, 15:43
- szkoda kasy i podwójnej roboty :)

przepraszam za głupie pytanie- czemu podwójnej roboty? ;)
Pozdrawiam Gosik

Konto usunięte na żądanie
28-06-2013, 19:11
podwójna bo jeśli się okaże, że po 3 latach zrobi się matowa a za kolejne 2 z "grafitowego" zrobi się "jasno szara"... :) będziesz drugi raz robić podbitkę.

gosik102
28-06-2013, 19:18
Dziękuję :) Fakt, myślałam o tym ;)

lasci
28-06-2013, 22:05
Posadzki gotowe 252m2 minus garaz jednostanowiskowy około20m RODEK6P.z piwnicą pod garażem również.,jakie ceny chodzą za wykończeniówkę??????????? (STELAŻ,WATA itp.)dowiadywałem sie od kilku ekip to wołaja 50zł/m2 przygotowane do malowania? Drogo czy tanio? Wydaje mi sie drogo? Czy ktos ma juz policzone metry,wiadomo że u mnie może byc jakas róznica ale tak plus minus. pozdrawiam. Lokmen taśmę grzewczą dawali na styropian,nie wiem czy dobrze czy też zle ale mówili ze zawsze tak robią.

slavex17
28-06-2013, 22:07
jedna kratka na środku i płytki pochylone z czterech stron... niestety z auta oprócz śniegu leci cały syf z drogi i tą kratkę trzeba dość często czyścić

i wylot do kanalizacji? czy wylot ze spadkiem w ścianie obok garażu. Pytam bo przed chudziakiem pasowałoby wkopać rury do odpływu/kanalizacji/napowietrzenia kominka.

mWilQ
29-06-2013, 09:27
i wylot do kanalizacji? czy wylot ze spadkiem w ścianie obok garażu. Pytam bo przed chudziakiem pasowałoby wkopać rury do odpływu/kanalizacji/napowietrzenia kominka.

To odpływ punktowy do kanalizacji (u mnie do oczyszczalni).

Konto usunięte na żądanie
30-06-2013, 20:34
Co do odpływu to tak jak pisałem mam na środku kratkę ale dziś zrobiłbym liniowe przed bramą. Mniej kłopotu z układaniem płytek bo spadek w kierunku bram i można układać płytki równo na grzebień. Z kratką na środku trzeba łapać spadki do kratki.

michalc
01-07-2013, 08:36
a może ktoś powiedzieć pod jakim hasłem szukać takiego odpływu? bo pod "odpływ liniowy" na allegro pokazują się tylko te prysznicowe (który zresztą co najmniej w dolnej łazience planujemy ;) ).

mC

Konto usunięte na żądanie
01-07-2013, 09:12
Wpisz odwodnienie liniowe.

rafaljezus
01-07-2013, 19:13
hej,

jak mocowaliscie styropian do boków lukarny (boki deskowane)? klej, kolki czy od zewnatrz dawaliscie jakąs folie, papier czy papę?

Konto usunięte na żądanie
01-07-2013, 22:55
Styropian na klej i dodatkowo przykrecalem na wkręty do drewna.

michalc
02-07-2013, 11:05
skończyliśmy elektrykę i hydraulikę :)

z elektryki wyszło 150 punktów - takie logiczne "minimum" ;) (jeszcze tylko sam pociągnę trochę skrętki pod internet), całość kosztowała 10 tyś. w tym prawie 50m kabla od skrzynki do domu, rozdzielnia, wszystkie zabezpieczenia, instalacja do alarmu, domofonu (ponad 70metrów do bramy - mamy taki specyficzny dojazd) itp itd.

z hydraulikiem dopiero będziemy się rozliczać, ale wstępnie miało być ok 6tyś. stelarze pod WC mamy polskiej firmy delfin - mają dobrą opinię i budowę umożliwiającą ewentualny serwis a są połowę tańsze niż geberit. skrzynki pod ogrzeanie podłogowe wkute, ciepła woda z cyrkulacją, rurki w izolacji. w sumie instalacja pod 5 zlewów/umywalek, 2 prysznice, 1 wanna, 1 bidet, 2 WC, 2 pralka, 1 zmywarka.

w najbliższym czasie muszę porobić fotki wszystkich instalacji i umówić tynkarzy.

dodatkowo muszę załatwić wpis do dziennika budowy o wykonanych instalacjach (do wypłaty transzy) - niestety nasz kierbud ma tylko uprawnienia budowlane - konstrukcyjne a nie elektrycze i sanitarne, więc szukam ludzi z papierami ;)

ps. lokmen dzięki za info o odwodnieniu!

pozdrawiam
mC

alienmc
02-07-2013, 11:10
skończyliśmy elektrykę i hydraulikę :)

z elektryki wyszło 150 punktów - takie logiczne "minimum" ;) (jeszcze tylko sam pociągnę trochę skrętki pod internet), całość kosztowała 10 tyś. w tym prawie 50m kabla od skrzynki do domu, rozdzielnia, wszystkie zabezpieczenia, instalacja do alarmu, domofonu (ponad 70metrów do bramy - mamy taki specyficzny dojazd) itp itd.

z hydraulikiem dopiero będziemy się rozliczać, ale wstępnie miało być ok 6tyś. stelarze pod WC mamy polskiej firmy delfin - mają dobrą opinię i budowę umożliwiającą ewentualny serwis a są połowę tańsze niż geberit. skrzynki pod ogrzeanie podłogowe wkute, ciepła woda z cyrkulacją, rurki w izolacji. w sumie instalacja pod 5 zlewów/umywalek, 2 prysznice, 1 wanna, 1 bidet, 2 WC, 2 pralka, 1 zmywarka.

w najbliższym czasie muszę porobić fotki wszystkich instalacji i umówić tynkarzy.

dodatkowo muszę załatwić wpis do dziennika budowy o wykonanych instalacjach (do wypłaty transzy) - niestety nasz kierbud ma tylko uprawnienia budowlane - konstrukcyjne a nie elektrycze i sanitarne, więc szukam ludzi z papierami ;)

ps. lokmen dzięki za info o odwodnieniu!

pozdrawiam
mC

a na co Ci dwie pralki w domu ?? :)

michalc
02-07-2013, 11:19
a na co Ci dwie pralki w domu ?? :)

pralka oczywiście będzie jedna, ale zanim się wykończy górę (w tym pralnię) to też trzeba gdzieś prać - i tymczasowo będzie to kotłownia, ponieważ kotłownia z piecem gazowym jest czystym pomieszczeniem to nie będzie z tym problemu.

mC

lasci
03-07-2013, 00:13
http://www.youtube.com/watch?v=XfwtEM6bmFo

CO MYŚLICIE O BIOKOMINKU????????? Jakieś opinie?
Dziś była ekipa od wykończen, chcą 40zł/m2 za poddasze (wata,płyty ,cekolowanie całych powieszchni nie tylko łączen i malowanie na biało rzadką farba .
Za cekolowanie reszty domu chcą 10zł /m2 (2 warstwy +szlifowanie reczne i pomalowanie rzadką farba by pozbyć się pyłu )
Michalc są z Somonina jak by Cie interesowali tacy fachowcy.

lasci
03-07-2013, 00:21
Jeszcze zastanawiam sie nad jedną rzeczą PLISY OKIENNE

http://www.youtube.com/watch?v=z1bh2AvcKBc

http://www.plisa.com.pl/galeria.php

Całkiem ciekawe rozwiązanie i dość praktyczne,oglądałem dziś u znajomych co też buduję RODEK6P

michalc
03-07-2013, 14:04
http://www.youtube.com/watch?v=XfwtEM6bmFo

CO MYŚLICIE O BIOKOMINKU????????? Jakieś opinie?
Dziś była ekipa od wykończen, chcą 40zł/m2 za poddasze (wata,płyty ,cekolowanie całych powieszchni nie tylko łączen i malowanie na biało rzadką farba .
Za cekolowanie reszty domu chcą 10zł /m2 (2 warstwy +szlifowanie reczne i pomalowanie rzadką farba by pozbyć się pyłu )
Michalc są z Somonina jak by Cie interesowali tacy fachowcy.

a jakie są ceny biopaliwa? jak bym nie miał wymurowanego komina to czemu nie, ale skoro już go mam to kupię zwykły kominek ;)

dzięki za info o wykończeniowcach, jeszcze dumamy co uda nam się zrobić na własną rękę...

pozdro
mC

TAR
03-07-2013, 14:46
a na co Ci dwie pralki w domu ?? :)


a dlaczego nie? mam dwie i sobie bardzo chwale.

aniaq
03-07-2013, 23:04
http://www.youtube.com/watch?v=XfwtEM6bmFo

CO MYŚLICIE O BIOKOMINKU????????? Jakieś opinie?
Dziś była ekipa od wykończen, chcą 40zł/m2 za poddasze (wata,płyty ,cekolowanie całych powieszchni nie tylko łączen i malowanie na biało rzadką farba .
Za cekolowanie reszty domu chcą 10zł /m2 (2 warstwy +szlifowanie reczne i pomalowanie rzadką farba by pozbyć się pyłu )
Michalc są z Somonina jak by Cie interesowali tacy fachowcy.

Mam pytanie odnośnie poddasza - czy liczyłeś mniej więcej ile wychodzi metrów? Bo na forum bardzo ciężko coś o tym znaleźć. Jeśli chodzi o naszą wycenę to mamy podobną 40-42 zł.

Konto usunięte na żądanie
04-07-2013, 12:36
http://www.youtube.com/watch?v=XfwtEM6bmFo

CO MYŚLICIE O BIOKOMINKU????????? Jakieś opinie?
Dziś była ekipa od wykończen, chcą 40zł/m2 za poddasze (wata,płyty ,cekolowanie całych powieszchni nie tylko łączen i malowanie na biało rzadką farba .
Za cekolowanie reszty domu chcą 10zł /m2 (2 warstwy +szlifowanie reczne i pomalowanie rzadką farba by pozbyć się pyłu )
Michalc są z Somonina jak by Cie interesowali tacy fachowcy.

Lasci zamiast tego wbuduj w ścianę jakiś TV LED 42'' będziesz miał podobny efekt. Na plus jest to, że będziesz mógł oglądać kilka rodzajów ognia od małego ogniska po wielki pożar- na youtube jest tego pełno :)

michalc
04-07-2013, 13:43
Mam pytanie odnośnie poddasza - czy liczyłeś mniej więcej ile wychodzi metrów? Bo na forum bardzo ciężko coś o tym znaleźć. Jeśli chodzi o naszą wycenę to mamy podobną 40-42 zł.

ja spisałem sobie, że ktoś zużył 160m kw wełny do ocieplenia, to pewnie z zabudową będzie mniej więcej podobnie...

u nas dekarz przesunął się na koniec lipca, ale za to coś tam zrobi w gratisie ;) tynki dopiero w sierpniu, bo terminy już zajęte. szkoda, bo mogłyby już schnąć, mogłem dzwonić z większym wyprzedzeniem... koszt to jak dzwoniłem od 18 do 20zł/m2 z materiałem. my bierzemy za 19zł i może uda się w cenie dostać listwy/gumki przy oknach - ktoś z was robił te listwy? ja na razie wiem, że jest takie coś i ładnie to wygląda...


mC

Konto usunięte na żądanie
04-07-2013, 14:43
ja spisałem sobie, że ktoś zużył 160m kw wełny do ocieplenia, to pewnie z zabudową będzie mniej więcej podobnie...

u nas dekarz przesunął się na koniec lipca, ale za to coś tam zrobi w gratisie ;) tynki dopiero w sierpniu, bo terminy już zajęte. szkoda, bo mogłyby już schnąć, mogłem dzwonić z większym wyprzedzeniem... koszt to jak dzwoniłem od 18 do 20zł/m2 z materiałem. my bierzemy za 19zł i może uda się w cenie dostać listwy/gumki przy oknach - ktoś z was robił te listwy? ja na razie wiem, że jest takie coś i ładnie to wygląda...


mC

Mam te "gumki" potwierdzam, że ładnie i estetycznie.

Wełnę kupowałem na 140m2 dla 10cm po sufitach oraz 200m2 dla 15 bo ocieplam, aż do kalenicy.

vabien23
04-07-2013, 15:16
witam,, ile placiliscie za geodete?

michalc
04-07-2013, 15:24
witam,, ile placiliscie za geodete?

wytyczenie budynku 500zł

mC

vabien23
04-07-2013, 15:32
wytyczenie budynku 500zł

mC

nam zaspiewali 900 zl - chyba duzo

gosik102
04-07-2013, 17:58
Witajcie,
Jesteśmy w trakcie poszukiwania ekipy od tynków.
Krzyczą od nas 14 zł za samą robociznę. Materiał (przy naszych baaaardzo krzywych ścianach) to drugie tyle lub więcej. Facet radzi nie robić tynków cementowo-wapiennych (podobno przy grubej warstwie- a taka u nas być musi- pękają) tylko użyć tynku diamant (coś pomiędzy gipsowym a wapiennym)- wtedy materiał ma szansę wyjść koło 13 zł. co w połączeniu z robotą daje koło 27 zł/m2.
Czy możecie się wypowiedzieć na ten temat?
Proszę o radę i ocenę- czy to drogo?
Pozdrawiam Gosik

barbarka9
04-07-2013, 20:00
Czy komuś z Was udaje się trzymać kosztorysu podanego przez Archon? My na stanie surowym już się sporo rozjechaliśmy a licząc wszystkie elementy (pokrycie dachu, ścianki wewnętrzne, elewację, instalacje itp ) jakoś nie wychodzi mi suma podana przez Archon. Jedyną poważniejszą zmianą mającą wpływ na koszty jest poszerzenie garażu o 90 cm.

lasci
04-07-2013, 22:09
Lasci zamiast tego wbuduj w ścianę jakiś TV LED 42'' będziesz miał podobny efekt. Na plus jest to, że będziesz mógł oglądać kilka rodzajów ognia od małego ogniska po wielki pożar- na youtube jest tego pełno :)

Może i masz racje Lokmen tyle ze TV 42" wyjdzie mnie drożej ;)
Ale tak serio to znajomi (TERAZ JUZ ZNAJOMI)co buduja ten sam dom chca to zastosować wiec szukam opini ,do kominka mi jeszcze daleko także zobacze jak to im bedzie się sprawdzało ;)

lasci
04-07-2013, 22:14
Mam pytanie odnośnie poddasza - czy liczyłeś mniej więcej ile wychodzi metrów? Bo na forum bardzo ciężko coś o tym znaleźć. Jeśli chodzi o naszą wycenę to mamy podobną 40-42 zł.

Mówiono mi że 130m2 ale po sufitach tak jak wspomina Lokmen ,ale tez mi doradzano dac aż po kalanicę i zależy co się chce miec z strychem ,zakonczyć na FOLI lub jesli chce się go używać to zabic dodatkowo płytami.No i jak kto stoi z kasą ;)

lasci
04-07-2013, 22:15
nam zaspiewali 900 zl - chyba duzo

3lata temu wytyczenie budynku 400zł,to strasznie dużo,popytajcie sie kierownika budowy moze on wam kogos poleci.

Marcin i Agata
04-07-2013, 23:24
Czy komuś z Was udaje się trzymać kosztorysu podanego przez Archon? My na stanie surowym już się sporo rozjechaliśmy a licząc wszystkie elementy (pokrycie dachu, ścianki wewnętrzne, elewację, instalacje itp ) jakoś nie wychodzi mi suma podana przez Archon. Jedyną poważniejszą zmianą mającą wpływ na koszty jest poszerzenie garażu o 90 cm.
A możesz podać koszt sso i materiał użyty do jego postawienia? Nam udało się mocno zejść z ceny podanej przez Archon, czywiscie przy wkładzie pracy własnej.

Marcin i Agata
04-07-2013, 23:30
Witajcie,
Jesteśmy w trakcie poszukiwania ekipy od tynków.
Krzyczą od nas 14 zł za samą robociznę. Materiał (przy naszych baaaardzo krzywych ścianach) to drugie tyle lub więcej. Facet radzi nie robić tynków cementowo-wapiennych (podobno przy grubej warstwie- a taka u nas być musi- pękają) tylko użyć tynku diamant (coś pomiędzy gipsowym a wapiennym)- wtedy materiał ma szansę wyjść koło 13 zł. co w połączeniu z robotą daje koło 27 zł/m2.
Czy możecie się wypowiedzieć na ten temat?tynki
Proszę o radę i ocenę- czy to drogo?
Pozdrawiam Gosik

My tez nie mieliśmy prostych ścian. Wybraliśmy tynki c-w zacierane ręcznie kwarcem, Cena robota 17 zł/m2 plus materiał 7zł. Tynki bezpośrednio pod malowanie.

barbarka9
05-07-2013, 00:16
A możesz podać koszt sso i materiał użyty do jego postawienia? Nam udało się mocno zejść z ceny podanej przez Archon, czywiscie przy wkładzie pracy własnej.
Koszt SSO - dach odeskowany i pokryty papą, tylko jeden komin, bez schodów żelbetowych to 140 tys, ale zero pracy własnej - nie mamy czasu. Mam nadzieję że nic po drodze nie wyskoczy i umówiona kwota nie wzrośnie. Budujemy z gazobetonu. Inna ekipa wyceniła nam ten stan na 170.

gosik102
05-07-2013, 09:35
My tez nie mieliśmy prostych ścian. Wybraliśmy tynki c-w zacierane ręcznie kwarcem, Cena robota 17 zł/m2 plus materiał 7zł. Tynki bezpośrednio pod malowanie.

Materiał 7 zł? To bardzo mało :) Nam powiedział, że materiał na cem-wap może wyść nawet do 20 zł/m2. :jawdrop:

Konto usunięte na żądanie
05-07-2013, 11:42
gosik nie daj się robić w balona :)

zakładając że masz 600m2 tynku (pewnie tyle nie masz ale tyle zakładam dla przykładu)
1 worek np. cem. wap. dolina nidy przy grubości tynku ok 1cm wystarczy na 2m2 tynku
będziesz zatem potrzebowała 300 worków. Cena za worek ok 13zł czyli wychodzi 3900 zł za materiał 7,5zł/m2 i gdzie tu do 20 zł...

Jeśli robisz maszynowe to zrób ściany cem/wap, a sufity niech Ci zrobią gipsowym jest lżejszy i będzie gładko...

gosik102
05-07-2013, 12:04
zakładając że masz 600m2 tynku (pewnie tyle nie masz ale tyle zakładam dla przykładu)
1 worek np. cem. wap. dolina nidy przy grubości tynku ok 1cm wystarczy na 2m2 tynku
będziesz zatem potrzebowała 300 worków. Cena za worek ok 13zł czyli wychodzi 3900 zł za materiał 7,5zł/m2 i gdzie tu do 20 zł...
.

Wszyscy nam mówią, że u nas tynku będzie ze 4 cm, bo takie krzywe ściany są :bash:

Konto usunięte na żądanie
05-07-2013, 13:02
To jeśli jest tak jak mówisz to rozwazylbym zastosowanie płyt karton gips na klej. 4 cm tynku to dużo.

gosik102
05-07-2013, 13:09
Nie wiem, załamana jestem , już mam dość tej budowy :(

michalc
05-07-2013, 13:55
Wszyscy nam mówią, że u nas tynku będzie ze 4 cm, bo takie krzywe ściany są :bash:

a sami mierzyliście jak to wychodzi? domyślam się, że już niejedna ekipa powiedziała, że tyle tynku trzeba?
może jednak rozwiązanie które sugeruje lookmen będzie najlepsze?

mC

lasci
05-07-2013, 21:40
Materiał 7 zł? To bardzo mało :) Nam powiedział, że materiał na cem-wap może wyść nawet do 20 zł/m2. :jawdrop:

My placilismy cem-wap 19zl z materialem jakis miesiac temu . Sciany tez nie byly rewelacyjnie proste , przy rozliczeniu gosc mowil ze zużył wiecej materialu no ale cena była ustalana przy ogladaniu domu, widzial na jaka budowe wchodzi. Po za tym tam gdzie jest duzo tynku zgadza sie sa pekniecia lecz one nie wplywaja w niczym na nic , gdyz i tak trzeba bedzie te sciany cekolowac jeszcze , za cekolowanie i przemalowanie 1raz mam ustalone 10zl (robocizna)

aniak25
06-07-2013, 09:41
Witajcie
Dawno mnie tu nie było ale ciągle widzę, ze dyskusje trwają tylko zmieniają się budowniczowie :) My zaczęliśmy budowę rodo w kwietniu 2010r a od czerwca 2012 mieszkamy więc forum budowlane zamieniłam na wykończeniowe. Niestety nie mamy do tej pory zrobionej podbitki ale mamy troszkę środków odłożonych więc mam do was pytanko. Czy ktoś wie jakie są aktualne ceny za robociznę z materiałem? Czekam na ofertę od poleconego wykonawcy i chciałabym wiedzieć jak to wygląda cenowo i czy mam się z nim targować. wiem, że robi dobrze bo widziałam jego robotę ale nie chciałabym, żeby skasował mnie jak za zboże.
pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
06-07-2013, 15:05
Ania poczytaj kilka stron wstecz była na ten temat dyskusja.

gosik102
07-07-2013, 21:19
Witajcie,
Na wstępie bardzo Wam dziękuję za rady dotyczące tynków, poszukiwania tynkarza trwają.
Teraz pytanie do osób mających schody "w całości" drewniane (nie wylane). Otrzymaliśmy wycenę od fachowca bardzo polecanego w naszej okolicy. Schody drewniane, dębowe, cena z robocizną około 7500 - 8000 zł. Ile płaciliście za wasze schody?
Serdecznie pozdrowienia
Gosia

gosik102
07-07-2013, 21:31
I postępy prac- dach zakończony, kominy wyprowadzone i otynkowane. Otynkowane też kukułki (trochę widać kolor tynku- co sądzicie?).
Do ułożenia pozostało trochę dachówki, ale to dopiero po zrobieniu podbitki.
199340

aniak25
08-07-2013, 09:13
Lokmen dziękuję znalazłam :) Szkoda, ze tylko taka ogólnikowa informacja ale zawsze to już coś.
pozdrawiam

rafaljezus
08-07-2013, 10:34
Styropian na klej i dodatkowo przykrecalem na wkręty do drewna.

lokmen i tyle ?

a od środka masz wełnę ze szczeliną wenylacyjną ? Rozumię że nic sie nie dzieje złego?

Konto usunięte na żądanie
08-07-2013, 21:43
i tyle :)
Od środka nie zauważyłem co jest ale ostatnia warstwa to goldband pod nim jest siatka.

lasci
08-07-2013, 23:15
Dzisiaj zaklepałem fachowca od płytek bede wykładał w piwnicy ,ma przyjść za 2 tygodnie ,byliśmy wczesniej ugadani ale nie na konkretny termin,cena za piwnice to 25zł za metr ,reszta będzie droższa ale nie uzgodniliśmy jeszcze ceny. Jak sie pytałem to ceny wahają się od 30 do 45zł. a od środy zaczynam robic stelarze w salonie i kuchni. Pozdrawiam.

Lauren
09-07-2013, 08:28
Witam. Mam prośbę o kontakt do sprawdzonego wykonawcy schodów drewnianych i balustrad.

michalc
09-07-2013, 10:34
u nas wczoraj rozmawiałem z tynkarzem/posadzkarzem. tynki 11 tyś za całość z listwami przyokiennymi, posadzki 5tyś. wersja z podwójnym powiększonym o 0,5m garażem. w tym siatka w garażu a styropian we własnym zakresie. liczone jest po 19zł za metr tynku i 24zł za metr posadzki. chyba to jest to samo co miał Lasci? pewnie wejdą w tym samym terminie co dekarz, ale chyba im to nie będzie przeszkadzać.

poza tym przymierzam się do rozprowadzenia kanałów DGP (prostokątne, w posadzce), materiały już kupiłem i w tym tygodniu chcę zacząć (może od jutra...). jedno mnie zastanawia - kupiłem rękaw do izolacji kanałów i element mocujący kanał do stropu. zakładam, że to mocowanie powinno przyjść na zaizolowany kanał - ktoś może to potwierdzić? pamiętam były tu raz zdjęcia kanałów, ale bez izolacji. z tego co wyczytałem to kanały nie mogą być obłożone styropianem bezpośrednio bo może on się wytapiać jak się solidnie w kominku napali ;)

pozdrawiam
mC

gosik102
09-07-2013, 11:29
poza tym przymierzam się do rozprowadzenia kanałów DGP (prostokątne, w posadzce), materiały już kupiłem i w tym tygodniu chcę zacząć (może od jutra...).
mC

Michał, kiedy rozprowadza się kanały DGP? Może być po tynkach i wylewkach? Zupełnie o tym zapomniałam :( I co teraz? Na czwartek umówiony wylewkarz.
Pozdrawiam Gosia

michalc
09-07-2013, 13:07
Michał, kiedy rozprowadza się kanały DGP? Może być po tynkach i wylewkach? Zupełnie o tym zapomniałam :( I co teraz? Na czwartek umówiony wylewkarz.
Pozdrawiam Gosia

po tynkach jak najbardziej (ja się nawet zastanawiałem czy nie poczekać na tynki), ale po wylewkach - o ile to mają być tak jak u mnie płaskie kanały w wylewce - to zdecydowanie nie. jeśli chcesz wyciągnąć rury na strych, dać turbinę i z sufitu spuszczać ciepłe powietrze to pewnie można zrobić i po.

kanały kupiłem w castoramie - mieli najlepszą cenę (o dziwo zgodznie z ich reklamą ;) ). chcę doprowadzić powietrze do pokoi i łazienki na górze, pominę część nad garażem bo to za dużo zachodu i pewnie przy grawitacyjnej cyrkulacji powietrze tam nie doleci. mam już też gotową dziurę w stropie, więc pracy nie jest super dużo.

mC

Konto usunięte na żądanie
09-07-2013, 21:39
Też planowałem zrobienie DGP w posadzce ale jakoś nie wyszło :)
Po kilku seansach z kominkiem stwierdzam, że DGP w rodosie to strata kasy i czasu na robienie tego. Ciepło ładnie się rozchodzi bez tego.

michalc
10-07-2013, 11:13
Też planowałem zrobienie DGP w posadzce ale jakoś nie wyszło :)
Po kilku seansach z kominkiem stwierdzam, że DGP w rodosie to strata kasy i czasu na robienie tego. Ciepło ładnie się rozchodzi bez tego.

centralne umieszczenie kominka w tym domu sporo daje, ale podejrzewam jednak, że z dgp ciepło rozejdzie się szybciej ;) ja za materiały zapłaciłem niecałe 700zł. praca własna, tyle że ze znalezieniem czasu jest najgorzej ;)

mC

gosik102
10-07-2013, 17:18
centralne umieszczenie kominka w tym domu sporo daje, ale podejrzewam jednak, że z dgp ciepło rozejdzie się szybciej ;) ja za materiały zapłaciłem niecałe 700zł. praca własna, tyle że ze znalezieniem czasu jest najgorzej ;)

mC

Ja dzwoniłam dziś od fachmana od kominków. Za wkład plus robocizna i DGP chce od 13-15 tyś. Czy to wg Was normalna cena, czy tylko mi zdaje się, że to strasznie dużo? Sam wkład to koszt około 4-6 tyś.
Pozdrawiam
Gosik

mWilQ
10-07-2013, 19:18
Ja dzwoniłam dziś od fachmana od kominków. Za wkład plus robocizna i DGP chce od 13-15 tyś. Czy to wg Was normalna cena, czy tylko mi zdaje się, że to strasznie dużo? Sam wkład to koszt około 4-6 tyś.
Pozdrawiam
Gosik

Troszkę dużo, ale w tej branży ze skrajności w skrajność. Zależy też od skomplikowania projektu, materiałów pobocznych. Ale według mnie 5 tyś robocizna to maks za dwa dni roboty.

kojak139
10-07-2013, 21:16
Ja dzwoniłam dziś od fachmana od kominków. Za wkład plus robocizna i DGP chce od 13-15 tyś. Czy to wg Was normalna cena, czy tylko mi zdaje się, że to strasznie dużo? Sam wkład to koszt około 4-6 tyś.
Pozdrawiam
Gosik
Moim zdaniem dużo. Ja za wkład płaciłem 5 tys, obudowa ok 2 tys. robocizna coś koło 1200zł a dgp zrobię sam bo to prosta sprawa,

gosik102
10-07-2013, 22:23
Dziękuję kojak139 i Lokmen, dziękuję mWilQ i michalc. Czyli już wiem, że za dużo krzyczą :) TAR zamknęła się w kwocie 5 tyś i wszystko sprawuje się dobrze :) Szukam dalej!

michalc
11-07-2013, 11:42
Dziękuję kojak139 i Lokmen, dziękuję mWilQ i michalc. Czyli już wiem, że za dużo krzyczą :) TAR zamknęła się w kwocie 5 tyś i wszystko sprawuje się dobrze :) Szukam dalej!

za samo podłączenie kominka w jednym sklepie u nas chcą 300zł - do tego kominek sprzedadzą na 8% vat i w sumie wyjdzie prawie na zero ;) co do obudowy to jeszcze nie wiem, tyle że my chcemy coś bardziej tradycyjnego: kamień (nie szlifowany)/stara cegła, jakaś półka z drewna.

mC

Konto usunięte na żądanie
11-07-2013, 12:59
U mnie wkład kosztował 4000, a zabudowa wraz z robocizną 7000 + 1000 zł kamień. Robocizna może i drogo ale zrobiona z głową.

Dla przykładu tu był tani kominek, tanio zrobiony bo robił go gość wszystko umiem. Już go nie ma... bo podłączył go do starego komina nie dając chociażby rury kwasówki...

https://lh5.googleusercontent.com/-cNd-sTHNGuQ/UIPy8fiIOwI/AAAAAAAAGNY/IB2x_JHlr_I/s640/IMG071.jpg

mWilQ
11-07-2013, 13:06
lokmen: ale to nie oznacza, że jak ktoś zapłaci 2000 złotych za zabudowę to mu się dom od razu spali, nie przesadzajmy. Kominy są nowe, głównie systemowe, fachowiec ma tylko podłączyć się pod wkład. Robota raptem na dwa dni, materiału niewiele, skąd kwoty rzędu 7000 złotych? Rozumiem, że niektórzy się cenią, nie rozumiem tylko ludzi, którzy dają się tak naciągać.

Konto usunięte na żądanie
11-07-2013, 13:16
Ten gość tyle po prostu bierze i na brak roboty nie narzeka. Chciałem jego i zaakceptowałem te warunki.
W mojej rodzinie to 3 kominek i jak zawsze perfekcja.
Oczywiście nie neguję tego, że za 2000 ktoś zrobi źle. Ale z racji wykonywanego zawodu chucham na zimne.

mWilQ
11-07-2013, 13:22
Ten gość tyle po prostu bierze i na brak roboty nie narzeka. Chciałem jego i zaakceptowałem te warunki.
W mojej rodzinie to 3 kominek i jak zawsze perfekcja.
Oczywiście nie neguję tego, że za 2000 ktoś zrobi źle. Ale z racji wykonywanego zawodu chucham na zimne.

Ja na przykład ognia boję się na tyle, że nie zostawiam go bez opieki. W kominku palę rekreacyjnie, więc podczas rytuału jestem w jego pobliżu. Nie zostawiłbym ognia, tak jak to niektórzy robią, na noc i smacznie poszedł spać. Na bank śniłyby mi się same kataklizmy związane z pożarami.

gosik102
11-07-2013, 14:01
U mnie wkład kosztował 4000, a zabudowa wraz z robocizną 7000 + 1000 zł kamień. Robocizna może i drogo ale zrobiona z głową.

Dla przykładu tu był tani kominek, tanio zrobiony bo robił go gość wszystko umiem. Już go nie ma... bo podłączył go do starego komina nie dając chociażby rury kwasówki...

https://lh5.googleusercontent.com/-cNd-sTHNGuQ/UIPy8fiIOwI/AAAAAAAAGNY/IB2x_JHlr_I/s640/IMG071.jpg

Jarku!
U Ciebie licząc "prostą matematyką" z kamieniem wyszło 12.000 :) U nas wycenił 15.000 przygotowany do malowania, bez żadnych udziwnień, bez wykończenia.
Pozdrawiam
Małgosia

michalc
11-07-2013, 14:27
przy okazji tematu kominkowego to jakich firm wkłady polecacie? ja wiem tylko, że kratki.pl są popularne - mają wkłady tanie i jest spory wybór. Na drugim biegunie Jotul... Za co warto zapłacić a za co nie?

Ja też myślałem o kominie bez wkładu z kwasówki (sama cegła) ale ponoć przy wkładzie - szczególnie przy płaszu wodnym, choć go nie robimy - nie warto ryzykować, kier-bud mocno naciska na wkład. cegła podobno już też nie taka jak 50 lat temu ;)

mC

Konto usunięte na żądanie
11-07-2013, 15:21
Moim zdaniem odwrotnie przy płaszczu wodnym temp. Spalin będzie niższa jak w przypadku zwykłego wkładu.
Jeśli chodzi o firmę to polecam Arysto albo Brunner

michalc
11-07-2013, 16:48
Moim zdaniem odwrotnie przy płaszczu wodnym temp. Spalin będzie niższa jak w przypadku zwykłego wkładu.
Jeśli chodzi o firmę to polecam Arysto albo Brunner

z tego co czytałem właśnie niższa temperatura spalin i dalsze ich oziębienie w kominie powoduje wykraplanie się wody i niszczenie komina. tam gdzie spaliny są bardzo gorące ten efekt nie występuje i komin znosi to lepiej. są to opinie wyczytane na forum muratora, więc ocena we własnym zakresie ;)

mC

Konto usunięte na żądanie
11-07-2013, 19:51
Oprócz kominka z płaszczem czym jeszcze będziesz grzać? I jak to będziesz łączył przez wymiennik czy bufor?

My dziś uruchomiliśmy pompę ciepła i odziwo działa :-) ale musze wymienić pompę obiegowa bo za mała.
No i dalej czekam za prądem :-(

vabien23
11-07-2013, 21:18
LOKMEN- widzialam, ze zrezygnowaliscie z gabinetu powiekszajac salon....tez sie nad tym zastanawiamy. Napisz prosze jak zamierzacie ustawic salon- gdzie tv ?? Bylabym wdzieczna jakbys mi przeslal foty na [email protected]

Konto usunięte na żądanie
11-07-2013, 22:48
w zlikwidowanym gabinecie jest, a raczej będzie część TV reszta bez zmian- wyjście na taras, część na jadalnię w wykuszu i nie robimy wiatrołapu.

michalc
11-07-2013, 23:35
Oprócz kominka z płaszczem czym jeszcze będziesz grzać? I jak to będziesz łączył przez wymiennik czy bufor?

My dziś uruchomiliśmy pompę ciepła i odziwo działa :-) ale musze wymienić pompę obiegowa bo za mała.
No i dalej czekam za prądem :-(

my nie dajemy płaszcza wodnego, tylko zwykły wkład i DGP - ale to tylko jako rezerwa, coś co będzie chodzić bez prądu. grzać będziemy gazowym kondensatem, wszystko w podłogówce (poza garażem). jutro w gazowni się wyjaśni czy będziemy mieć gaz jeszcze przed zimą czy nie... jest spotkanie "na szczycie" - sąsiedzi, właściciele drogi, którą gazownia puści przyłącze (jak by nie mogli puścić drogą powiatową po której my jeździmy...). powiedziałbym że ciągnie się jak prąd u ciebie lookmen, ale 3 lat jeszcze nie czekamy ;)

ciekawa sprawa taka pompa. możesz przypomnieć ile taka zabawka kosztuje?

mC

Konto usunięte na żądanie
12-07-2013, 00:08
Pompa 12 000
dodatkowa studnia 3000

vabien23
12-07-2013, 10:34
LOKMEN- dzieki, napisz jeszcze czy jestescie z tej zmiany zadowoleni, czy z perspektywy czasu cos jednnak byscie zmienili??

gosik102
12-07-2013, 11:02
LOKMEN- dzieki, napisz jeszcze czy jestescie z tej zmiany zadowoleni, czy z perspektywy czasu cos jednnak byscie zmienili??
To chyba ciężko stwierdzić, jak się jeszcze nie mieszka ;)

Konto usunięte na żądanie
12-07-2013, 12:18
Na ta chwile widzę, że w bloku mam większy ,,salon'' niż ten w rodosie z gabinetem. Aczkolwiek dużo osób tu pisało, że sobie chwalą ten gabinet zwłaszcza przy małym dziecku. Wiec to kwestia upodobań. Nam zależało na przestrzeni na dole.

gosik102
12-07-2013, 13:44
Na ta chwile widzę, że w bloku mam większy ,,salon'' niż ten w rodosie z gabinetem. Aczkolwiek dużo osób tu pisało, że sobie chwalą ten gabinet zwłaszcza przy małym dziecku. Wiec to kwestia upodobań. Nam zależało na przestrzeni na dole.

Faktem jest, że salon w Rodosie wielkością nie grzeszy ;) Ale w naszym przypadku (zostawiliśmy gabinet), gdy caaałe nasze dotychczasowe mieszkanie jest wielkości salonu w Rodosku to jest to "świat i ludzie" :)

Asia_Piotr
12-07-2013, 14:04
Witam,
Jakiej firmy kominy systemowe robiliście? O ile takowe robiliście.

Pozdrawiam
Piotr

mWilQ
12-07-2013, 14:22
Witam,
Jakiej firmy kominy systemowe robiliście? O ile takowe robiliście.

Pozdrawiam
Piotr

Schiedel rondo i rondo plus.

gosik102
12-07-2013, 14:23
Z innej beczki,
Otrzymaliśmy projekt kuchni (jeszcze bez wyceny, na razie do zaakceptowania).
Pozdrawiam Gosia200306200307200308

mWilQ
12-07-2013, 14:32
Z innej beczki,
Otrzymaliśmy projekt kuchni (jeszcze bez wyceny, na razie do zaakceptowania).
Pozdrawiam Gosia200306200307200308

W jaki sposób będzie prowadzony kanał od okapu do komina? Kominek niezależny? Czy może filtry i brak kominka?

Asia_Piotr
12-07-2013, 14:33
Z innej beczki,
Otrzymaliśmy projekt kuchni (jeszcze bez wyceny, na razie do zaakceptowania).
Pozdrawiam Gosia200306200307200308


Co do kuchni to szafki robiłbym do sufitu. Przestrzeń pomiędzy sufitem a szafkami to tylko miejsce zbierania brudu.


Dzięki mWilQ.

Piotr

gosik102
12-07-2013, 15:14
W jaki sposób będzie prowadzony kanał od okapu do komina? Kominek niezależny? Czy może filtry i brak kominka?

Chcemy zamienić strony miejscami- strona z płytą indukcyjną będzie tak, gdzie pełna zabudowa.
Pozdrawiam

mWilQ
12-07-2013, 15:49
Chcemy zamienić strony miejscami- strona z płytą indukcyjną będzie tak, gdzie pełna zabudowa.
Pozdrawiam

To teraz pasuje. Sam projekt ciekawy, na pewno wykorzystując obie ściany zyskacie mnóstwo miejsca na kuchenne rupieci. Przy otwartej kuchni jak w projekcie będzie to dobrze wyglądało. Ja mam węższe przejście (100cm), pozostawione okno, bardzo chciałem, przejście do wiatrołapu w miejscu spiżarki i lekko wykorzystaną kuchnię na szafę, która jest w powiększonym dwukrotnie wiatrołapie. Efekt końcowy zadowalający :)

gosik102
13-07-2013, 18:08
Co do kuchni to szafki robiłbym do sufitu. Przestrzeń pomiędzy sufitem a szafkami to tylko miejsce zbierania brudu.


Piotr
Podobałoby nam się takie rozwiązanie i przyznam, że o takim myślałam, ale nie wiem, co z kanałem od okapu do komina? Czy zabudowa pod sufit nie będzie przeszkadzała?
Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
13-07-2013, 19:50
Kanał do okapu doprowadzisz w tej zabudowie np. płaskimi kanałami z plastiku.

redzina87
14-07-2013, 00:03
Witam
Zaczynamy budowę we wrześniu i bardzo chcielibyśmy z mężem zobaczyć domek na żywo może być stan surowy jesteśmy ze śląska jeśli ktoś mógłby pokazać swojego rododendrona :) to proszę o kontakt : [email protected]

Pozdrawiam :)

logout
14-07-2013, 08:44
Czy ktoś buduje lub już wybudował rodka w małopolsce, dokładnie okolice Sącza, Tarnowa. Bylibyśmy wdzięczni za pokazanie tego cudu:) proszę o kontakt: [email protected]

vabien23
14-07-2013, 11:12
Witam
Zaczynamy budowę we wrześniu i bardzo chcielibyśmy z mężem zobaczyć domek na żywo może być stan surowy jesteśmy ze śląska jeśli ktoś mógłby pokazać swojego rododendrona :) to proszę o kontakt : [email protected]

Pozdrawiam :)
My jestesmy ze slaska, natomiast sami rozpoczac budowe mamy zamiar na jesien, ale w Sosnowcu jest mini-osiedle Rodo 6N, wiec moze bylibysccie zainteresowani http://iwonarak.manifo.com/galeria Sami sie tam wybieramy, ale nie wiem czy zdaze bo lada moment rodze ;p a skad jestescie dokladnie?? my z okolic Tarnowskich Gor. Jakie zmiany wprowadzacie??

janek8205
14-07-2013, 11:58
Witam
Mam pytanie odnośnie wylewek na balkonach czy wykonać je przed montażem barierek czy poi jak się to ma do elewacji?

janek8205
14-07-2013, 12:17
lokmen stosowałeś listwy startowe przy robieniu elewacji?
Z ziemi wystaje mi już idelanie wypoziomowana izolacja piwnicy i nie wiem czy nie wystarczyłoby na niej kleić styropian dalej w górę bez stosowania tych listw startowych.

redzina87
14-07-2013, 15:47
My jestesmy ze slaska, natomiast sami rozpoczac budowe mamy zamiar na jesien, ale w Sosnowcu jest mini-osiedle Rodo 6N, wiec moze bylibysccie zainteresowani http://iwonarak.manifo.com/galeria Sami sie tam wybieramy, ale nie wiem czy zdaze bo lada moment rodze ;p a skad jestescie dokladnie?? my z okolic Tarnowskich Gor. Jakie zmiany wprowadzacie??


My jesteśmy z okolic bielska białej dokładnie
z Brennej i możemy podjechać zobaczyć nawet do Sosnowca a macie może namiary tam na kogoś kto mógłby pokazać swój domek ?

redzina87
14-07-2013, 15:50
Póki co to zmianę mamy jedną - rogowe okno w kuchni a nad resztą się jeszcze zastanawiamy m.in. schody czy nie są za wąskie i czy kotłowni nie przenieś do garażu powiększając tym wiatrołap...

Konto usunięte na żądanie
14-07-2013, 20:13
Nie dałem listew startowych.

gosik102
14-07-2013, 20:26
Witajcie,
mam prośbę o podanie ile m2 do tynków wewnętrznych Wam wyliczono bez schodów (rodos z 1 garażem)? Szukałam informacji na forum- u TAR było 470 m2, a u kogoś innego 550m2. Rozstrzał dość spory. Czy ktoś jeszcze się może wypowiedzieć? Pozdrawiam serdecznie :)

ada1984
14-07-2013, 21:21
U nas prawdopodobnie jutro policza metry to napiszę ile wyszło.

ada1984
14-07-2013, 21:23
Prosiłabym o radę:):)

Uważacie że warto robić w łazienkach grzejniki drabinki? W obu będzie ogrzewanie podłogowe i nie wiem czy jest taka potrzeba. Będę wdzięczna jak ktoś mi podpowie:)

gosik102
15-07-2013, 08:09
U nas prawdopodobnie jutro policza metry to napiszę ile wyszło.

Ada byłabym bardzo wdzięczna. Dziękuję!

gosik102
15-07-2013, 08:10
Prosiłabym o radę:):)

Uważacie że warto robić w łazienkach grzejniki drabinki? W obu będzie ogrzewanie podłogowe i nie wiem czy jest taka potrzeba. Będę wdzięczna jak ktoś mi podpowie:)

U nas jest taka sama sytuacja- podłogowe mamy w obu łazienkach, ale i tak robimy jeszcze po jednym grzejniku drabinkowym- myślę, że przydadzą się np. do dosuszenia ręczników.
Pozdrawiam :)

michalc
15-07-2013, 10:18
U nas jest taka sama sytuacja- podłogowe mamy w obu łazienkach, ale i tak robimy jeszcze po jednym grzejniku drabinkowym- myślę, że przydadzą się np. do dosuszenia ręczników.
Pozdrawiam :)

my też przy podłogówce robimy te grzejniki. będzie w nich też grzałka elektryczna, żeby np. w lecie, w deszczowe dni podsuszyć ręczniki. wg mnie warto zrobić.

mC

michalc
15-07-2013, 10:37
Witajcie,
mam prośbę o podanie ile m2 do tynków wewnętrznych Wam wyliczono bez schodów (rodos z 1 garażem)? Szukałam informacji na forum- u TAR było 470 m2, a u kogoś innego 550m2. Rozstrzał dość spory. Czy ktoś jeszcze się może wypowiedzieć? Pozdrawiam serdecznie :)

nam wyliczono ok 570 mterów (podwójny garaż bez 1 ściany i bez sufitu ale ze schodami i całą resztą).

mC

rafaljezus
15-07-2013, 18:42
Styropian na klej i dodatkowo przykrecalem na wkręty do drewna.

Ile masz tego styropianu ja mam 15cm i problem z dostaniem wkrętów dłuższych niż te 15cm. I druga sprawa czy dawałeś jakiś dekiel/talerzyki przy łbie wkręta? dzis powiedzieli mi w Casto, że tylko wkrety do więźby mają przy tej długości.

POzdrawiam,

ada1984
15-07-2013, 20:53
U nas jest taka sama sytuacja- podłogowe mamy w obu łazienkach, ale i tak robimy jeszcze po jednym grzejniku drabinkowym- myślę, że przydadzą się np. do dosuszenia ręczników.
Pozdrawiam :)

Tez mysle ze przydaloby sie po takim grzejniku w lazience, ale jakos nie moge znaleźć odpowiedniego miejsca na taki grzejnik. Chyba na zadnym zdjeciu nie widzialam grzejnika drabinki w lazience. Nie wiem gdzie w dolnej lazience go umiescic. Planuje ze po wejsciu do dolnej lazienki po lewej stronie od razu bedzie prysznic, a dalej w rogu wc. Tym samym na scianie po prawej stronie od wejscia (naprzeciwko wc) bedzie zlew z lustrem. Nie wiem czy naprzeciwko wejscia, od razu na wprost grzejnik lazienkowy nie bedzie szpecił? Co myslicie?

Odnoscnie metrow tynku- dzis nie zmierzyli, mysle ze na pewno jutro to zrobia, bo niby maja jutro zakonczyc swoja prace:)

vabien23
15-07-2013, 21:17
Dla zainteresowanych bylam wczoraj z mezem zobaczyc domek w realu w Sosnowcu. Domek z zewnatrz cudowny, natomiast to co udalo nam sie zobaczyc przez okna to wszystko wydaje nam sie bardzo ciasne pomimo likwidacji gabinetu- troche nas to zmartwilo bo jednak inaczej sobie wyobrazac a inaczej widzieć na zywo.

vabien23
15-07-2013, 21:20
http://imageshack.us/a/img856/8608/nei0.jpg

vabien23
15-07-2013, 21:29
http://imageshack.us/a/img834/6889/x9hw.jpg
http://imageshack.us/a/img580/9283/g3fg.jpg
http://imageshack.us/a/img69/2655/ijzg.jpg
http://imageshack.us/a/img839/6561/rxdh.jpg
http://imageshack.us/a/img849/5796/orw1.jpg

vabien23
15-07-2013, 21:35
ALIENMC- dane osiedla sa w linku ktory podalam kilka postow wczesniej, radze jechac w tygodniu bo wted jest szansa, ze robotnicy daja Wam wejsc do srodka ....my przy niedzieli nikogo nie zastalismy.

Konto usunięte na żądanie
15-07-2013, 23:46
Rafał mam 15cm wkręty kupiłem w Asmecie to taki sklep ze śrubami wszelkimi. Talerzyki tez dałem. Nie wiem jak się nazywają ale to takie plastikowe jak te do styropianu tyle ze bez kolka.

EDIT:

Znalazłem- to się nazywa talerzyk dociskowy.

http://www.astrobud.pl/260-488-large/talerz-dociskowy-60mm-do-kolkow-na-styropianie.jpg

gosik102
17-07-2013, 10:46
Witajcie,
Może komuś przyda się nasza kalkulacja za posadzki:

styropian 2400 zł (na dole kładliśmy 9 cm);
zbrojenie 300 zł (włókna);
piasek 900 zł (sporo zostało);
pozostałe materiały 1900 zł.
robocizna 12 zł/m2 z rozłożeniem styropianu.
Razem około 8700zł. W tej cenie są balkony i garaż jednostanowiskowy.
Ekipę mogę z czystym sumieniem polecić (woj. warmińsko-mazurskie).
Pozdrawiam serdecznie

michalc
17-07-2013, 15:42
Witajcie,
Może komuś przyda się nasza kalkulacja za posadzki:

styropian 2400 zł (na dole kładliśmy 9 cm);
zbrojenie 300 zł (włókna);
piasek 900 zł (sporo zostało);
pozostałe materiały 1900 zł.
robocizna 12 zł/m2 z rozłożeniem styropianu.
Razem około 8700zł. W tej cenie są balkony i garaż jednostanowiskowy.
Ekipę mogę z czystym sumieniem polecić (woj. warmińsko-mazurskie).
Pozdrawiam serdecznie

a włókna dawaliście w całym domu? czy tylko np w garażu?

mC

ada1984
17-07-2013, 22:36
Witajcie,
Może komuś przyda się nasza kalkulacja za posadzki:

styropian 2400 zł (na dole kładliśmy 9 cm);
zbrojenie 300 zł (włókna);
piasek 900 zł (sporo zostało);
pozostałe materiały 1900 zł.
robocizna 12 zł/m2 z rozłożeniem styropianu.
Razem około 8700zł. W tej cenie są balkony i garaż jednostanowiskowy.
Ekipę mogę z czystym sumieniem polecić (woj. warmińsko-mazurskie).
Pozdrawiam serdecznie

Jak polecasz to proszę o namiary na tą ekipę na priv.

ada1984
17-07-2013, 22:40
Witajcie,
mam prośbę o podanie ile m2 do tynków wewnętrznych Wam wyliczono bez schodów (rodos z 1 garażem)? Szukałam informacji na forum- u TAR było 470 m2, a u kogoś innego 550m2. Rozstrzał dość spory. Czy ktoś jeszcze się może wypowiedzieć? Pozdrawiam serdecznie :)

U nas wyszło 600m2 tynkow. Na parterze:wszystkie sciany (salon, kuchnia, lazienka, wiatrołap, pom. gospodarcze,garaż) + sufity w lazience, salonie i garazu. Poddasze podniesione o 1 pustak, tynkowane wszystkie ściany i klatka schodowa. Garaż jednostanowiskowy, poszerzony o pół metra.

przemas791
17-07-2013, 23:59
Witam,
Może ktoś z Was podpowie ile płacił za robociznę dachu?
Zbieram wyceny i pierwszą jaką dostałem to ogólna kwota 22 500PLN z nadbitką - wydaje mi się dużo?
Pozdrawiam

gosik102
18-07-2013, 08:03
a włókna dawaliście w całym domu? czy tylko np w garażu?

mC

Cześć Michał!
Włókna w całym domu.
Pozdrawiam

gosik102
18-07-2013, 08:13
Witam,
Może ktoś z Was podpowie ile płacił za robociznę dachu?
Zbieram wyceny i pierwszą jaką dostałem to ogólna kwota 22 500PLN z nadbitką - wydaje mi się dużo?
Pozdrawiam
U nas położenie dachówki, obróbki kominów, wstawienie okien, orynnowanie (bez konstrukcji dachu) to 6 000 zł. Co do samej konstrukcji- to nie pamiętam, niestety, bo nie prowadziliśmy wtedy notatek. Podbitka- robocizna to koło 2200 zł- 25 zł/mb, wyszło około 89 mb).
Pozdrawiam!

michalc
18-07-2013, 14:34
U nas położenie dachówki, obróbki kominów, wstawienie okien, orynnowanie (bez konstrukcji dachu) to 6 000 zł. Co do samej konstrukcji- to nie pamiętam, niestety, bo nie prowadziliśmy wtedy notatek. Podbitka- robocizna to koło 2200 zł- 25 zł/mb, wyszło około 89 mb).
Pozdrawiam!

u nas za ułożenie dachówki, 7 okien dachowych, wyłaz, obróki blacharskie (nie tylko kominy, ale i cały dach do okoła - bo mamy nadbitkę), rynny itd dekarz weźmie 29zł/m kw. wiem, że są tańsi, ale w "gratisie" mają być te okna (normalnie w cenie są tylko 2) i dodatkowe obróbki blacharskie. zaczynają 29 lipca :)

konstrukcję mieliśmy z materiałem, więc nie pomogę.

mC

gosik102
18-07-2013, 15:08
u nas za ułożenie dachówki, 7 okien dachowych, wyłaz, obróki blacharskie (nie tylko kominy, ale i cały dach do okoła - bo mamy nadbitkę), rynny itd dekarz weźmie 29zł/m kw.

mC

Wydaje mi się, że to bardzo dobra cena :) U nas było 30 zł/m2 w tym 2 wyłazy, 2 okna dachowe i to było "po znajomości" ;)

TAR
18-07-2013, 15:23
michalc - bardzo tanio dekarz, jesli sie sprawdzi poprosze o namiary.

michalc
18-07-2013, 15:27
michalc - bardzo tanio dekarz, jesli sie sprawdzi poprosze o namiary.

zaraz się okaże że pomyliłem cenę... muszę to sprawdzić ;)

TAR
18-07-2013, 15:33
sprawdz,bo za ten sam zakres lacznie z rynnami placilismy 40 zl / m2 - dekarz znakomity, jeden z nielicznych wykonawcow, ktorego moglabym polecic w ciemno. faktem jest, ze kiedy my kladlismy dach rzadko mozna bylo znalezc cos taniej.

michalc
18-07-2013, 15:37
sprawdz,bo za ten sam zakres lacznie z rynnami placilismy 40 zl / m2 - dekarz znakomity, jeden z nielicznych wykonawcow, ktorego moglabym polecic w ciemno. faktem jest, ze kiedy my kladlismy dach rzadko mozna bylo znalezc cos taniej.

wychodzi na to, że rąbnąłem się o całe 10zł :( i to jest 39zł/metr - niestety ;) potwierdzę jak zweryfikuję, na razie po głowie mi chodzą ceny za tynk i posadzki...

mC

slavex17
18-07-2013, 17:50
slavex, jakoś dziwnie masz murowany ten domek, brakuje mi w nim elementów słupów żelbetowych do murłaty w ścianach kolankowych (działanie rozpierająco na ściany), jak również nadproży na otworach okiennych i drzwiowych ( tzn nadproża masz ale murowane?)
W poprzednich domkach ( ostatnie strony ) elementy te są widoczne - i jest to norma w obecnym budownictwie ...
197120197121

OD tego są pół maxy żeby wszystko zakamuflować z zewnątrz. Chyba trzeba być chorym żebym tego nie wiedzieć. No jasne że nie buduje domu bez betonowych słupów w których od stropu do górnego wieńca jest belka w której są śruby do mocowania murłaty.
201357201358201363201364201365
Dodatkowo całość spina strop zalany 4 godziny temu. Jeśli chodzi o zbrojenie nad oknami, ida druty pomiędzy cegłami na wozówkę. Na cały budynek szedł drut 14. 4,5 tony + inne. Nadal ma się zawalić od wiatru? Pozdrawiam

alienmc
18-07-2013, 19:39
OD tego są pół maxy żeby wszystko zakamuflować z zewnątrz. Chyba trzeba być chorym żebym tego nie wiedzieć. No jasne że nie buduje domu bez betonowych słupów w których od stropu do górnego wieńca jest belka w której są śruby do mocowania murłaty.
201357201358201363201364201365
Dodatkowo całość spina strop zalany 4 godziny temu. Jeśli chodzi o zbrojenie nad oknami, ida druty pomiędzy cegłami na wozówkę. Na cały budynek szedł drut 14. 4,5 tony + inne. Nadal ma się zawalić od wiatru? Pozdrawiam

Widzę że robisz strop na skosie, też zastanawiam się nad wylaniem stropów na skosach - jaki był całkowity koszt? czym się kierowałeś ? wiem że kwestia akustyczna - ale to raczej jak jest blachodachówka - przy dachówce raczej nie występuje, co przejawia na plus takiego rozwiązania ??

janek8205
18-07-2013, 21:07
Witam
Jestem na etapie wylewek i zastanawiam się czy wybrać siatkę zbrojeniową lub włókna polipropylenowe?
Lokmen jak to było na twojej budowie?

TAR
18-07-2013, 21:11
my w garażu daliśmy siatke , reszta domu - włókna

lasci
18-07-2013, 22:32
Witam,
Może ktoś z Was podpowie ile płacił za robociznę dachu?
Zbieram wyceny i pierwszą jaką dostałem to ogólna kwota 22 500PLN z nadbitką - wydaje mi się dużo?
Pozdrawiam

22500zł to chyba cena z materiałem tańszej dachówki? Sama robocizna z łatami i kontr łatami, 2 okna gratis 2 w cenie ,obróbka kominów ,orynnowanie to 6,500zł za metr 30zł,cena wyjściowa 33zł,po utargowaniu 30zł ,zakładałem rok temu.

lasci
18-07-2013, 22:35
Byłem zamówic parapety wewnętrzne 6szt 1,800zł
Polecam firme mają BARDZO DUŻY WYBÓR na Pomorzu oczywiście ;)
http://murkam.com.pl/

lasci
18-07-2013, 22:49
Polecam też
http://www.luxmarket.pl/producent/kanlux/4

Konto usunięte na żądanie
18-07-2013, 23:20
Janek u nas poszły włókna . W garażu też ale zamiast styropianu jest styrodur.
Ze złych wieści to u nas pierwsza stłuczka- chłopaki potłukli okno dachowe...

przemas791
19-07-2013, 10:43
22500zł to chyba cena z materiałem tańszej dachówki? Sama robocizna z łatami i kontr łatami, 2 okna gratis 2 w cenie ,obróbka kominów ,orynnowanie to 6,500zł za metr 30zł,cena wyjściowa 33zł,po utargowaniu 30zł ,zakładałem rok temu.


Niestety jest to cena za robociznę!! Konkretna wycena poniżej:
1 Więźba + Pokrycie dachowe dachówką ( dach 40º) 254,16 m2 x 60 zł/m2 = 15 249,60 zł
murłaty
krokwie, jętki, płatwie, słupy
folia
kontrłaty
łaty
dachówka
obróbki dekarskie
3 Struganie główek krokwi murłat i płatwii 84 szt. x 35 zł/szt. = 2 940,00 zł
w[/B] tym heblowanie 20 krokwii po całości
(2-krotne malowanie)
4 Nadbitka (2-krotne malowanie, montaż) 109,76 m2 x 40 zł/m2 = 4 390,40 zł

Razem robocizna = 2 2 580,00 zł

kojak139
19-07-2013, 20:23
Kilka zdjęć z naszego domu.
201577201578201579

janek8205
19-07-2013, 21:47
Janek u nas poszły włókna . W garażu też ale zamiast styropianu jest styrodur.
Ze złych wieści to u nas pierwsza stłuczka- chłopaki potłukli okno dachowe...
Domyślam się że okno dachowe stłukła firma od docieplenia stropodachu.
Więc jednak stosuje się te włókna:) Wyliczyli mi że potrzebują 12 kg włókien.
Jutro rozwijanie podłogówki.

gosik102
19-07-2013, 22:02
Kilka zdjęć z naszego domu.
201577201578201579

Kojak, bardzo ładnie :) Możesz zdradzić ile kosztowały meble w kuchni? U nas wycena projektu, który zamieściłam kilka stron temu u 3 różnych firm to odpowiednio: 14.000; 16.800; 17-20 tyś. Chciałabym się zamknąć w max. 12.000 :( Pozdrawiam

TAR
19-07-2013, 22:21
Niestety jest to cena za robociznę!! Konkretna wycena poniżej:
1 Więźba + Pokrycie dachowe dachówką ( dach 40º) 254,16 m2 x 60 zł/m2 = 15 249,60 zł
murłaty
krokwie, jętki, płatwie, słupy
folia
kontrłaty
łaty
dachówka
obróbki dekarskie
3 Struganie główek krokwi murłat i płatwii 84 szt. x 35 zł/szt. = 2 940,00 zł
w[/B] tym heblowanie 20 krokwii po całości
(2-krotne malowanie)
4 Nadbitka (2-krotne malowanie, montaż) 109,76 m2 x 40 zł/m2 = 4 390,40 zł

Razem robocizna = 2 2 580,00 zł

to drogo wg. mnie. u nas było:
wiezba: 6000, dach + obrobki, rynny, osadzenie okien dachowych, obrobka komina - 8000, deskowanie+papa+nadbitka z wstepna bejca -1000, rzeźbienie krokwi -350 zl. co daje kwote 15350
ostateczne malowanie nadbitki i krokwi zrobili elewacyjni za kwote 400 zl.

kojak139
19-07-2013, 22:25
10 tys, z lacobelem na ścianach kosztowała kuchnia.

ada1984
19-07-2013, 22:49
Kilka zdjęć z naszego domu.
201577201578201579


Jakbys miał chwilke i to nie problem to proszę wrzuć jakieś zdjęcie swojego salonu od wejścia z wiatrołapu. Podoba mi się twoja kanapa, jest strasznie duza i nawet nie sadzilam ze taka moze sie tam zmiescic, dlatego chcialabym zobaczyc jak to wyglada od innej strony.

A na tej scianie z miejscem na telewizor to masz tapetę czy to jakies plytki ozdobne?

gosik102
20-07-2013, 14:23
10 tys, z lacobelem na ścianach kosztowała kuchnia.

Cena bardzo korzystna, my wyceniamy w kolejnych firmach i szukamy. Z czego jest blat?
Pozdrawiam

slavex17
20-07-2013, 19:16
Widzę że robisz strop na skosie, też zastanawiam się nad wylaniem stropów na skosach - jaki był całkowity koszt? czym się kierowałeś ? wiem że kwestia akustyczna - ale to raczej jak jest blachodachówka - przy dachówce raczej nie występuje, co przejawia na plus takiego rozwiązania ??

201691201692201694201695201696

Dach będzie kryty dachówką Marsylka. Nie chodzi o akustyke a o usytuowanie domu. Jest wolnostojący i narażony na wiatry. Chce spokojnie spać. Ocieplanie watą i kręcenie płyt do krokwi(zawsze pękają na łączeniach). Dach pracuje w rogach i na łączeniach chociażby dać ćwierć wałki i siatke to i tak bedzie pękać. Wolę strop lany i ocieplony 15cm styropianem. Co do ceny to 13,5 m3 betonu. 13cm na siatce i po 25 na belkach. Drutu 2 tony 14fi no i 6 nie pamiętam ile. Stemple to te które z dołu zostały. 2 tygodnie grzebania. :)

lasci
20-07-2013, 19:42
Niestety jest to cena za robociznę!! Konkretna wycena poniżej:
1 Więźba + Pokrycie dachowe dachówką ( dach 40º) 254,16 m2 x 60 zł/m2 = 15 249,60 zł
murłaty
krokwie, jętki, płatwie, słupy
folia
kontrłaty
łaty
dachówka
obróbki dekarskie
3 Struganie główek krokwi murłat i płatwii 84 szt. x 35 zł/szt. = 2 940,00 zł
w[/B] tym heblowanie 20 krokwii po całości
(2-krotne malowanie)
4 Nadbitka (2-krotne malowanie, montaż) 109,76 m2 x 40 zł/m2 = 4 390,40 zł

Razem robocizna = 2 2 580,00 zł

znaczy się tak ,ja płaciłem 4tyś za wierzbę dachową z obiciem desek i papy + rzeźbienie krokwi i to kosztowało 4tyś + reszta dachówka jej ułożenie ,okna ,wstawienie okien dachowych ,rynny itp to 26tyś czyli całość 30tyś plus minus . Takze nie wiem czy to aż tak drogo u Was.

kojak139
20-07-2013, 21:53
Cena bardzo korzystna, my wyceniamy w kolejnych firmach i szukamy. Z czego jest blat?
Pozdrawiam
Mieliśmy ceny od 15 tys przez 12 a skończyło sie 9500zł robił znajomy, akurat miał zastój mało zamówień i zrobił w dobrej cenie. Blaty IKEA ogólnie dostępne. Szukajcie bo można znaleźć w dobie kryzysu dobrą ofertę.

kojak139
20-07-2013, 22:00
Jakbys miał chwilke i to nie problem to proszę wrzuć jakieś zdjęcie swojego salonu od wejścia z wiatrołapu. Podoba mi się twoja kanapa, jest strasznie duza i nawet nie sadzilam ze taka moze sie tam zmiescic, dlatego chcialabym zobaczyc jak to wyglada od innej strony.

A na tej scianie z miejscem na telewizor to masz tapetę czy to jakies plytki ozdobne?

201704201705
W chwili obecnej mam tylko takie zdjęcia. Na tej ścianie są szare płytki kamieniopodobne z castoramy, wyglądaja jak kamień, sam układałem. Pozdrawiam:D

przemas791
20-07-2013, 22:18
Kilka zdjęć z naszego domu.
201577201578201579

Gratuluję gustu.....z żoną wzdychamy patrząc na fotki bo u nas to tylko dookoła pustak ceramiczny i pustak ceramiczny....a juz chcielibyśmy wykanczać i wyposazać naszego Rodka.
pozdrowienia z Wrocławia

kojak139
20-07-2013, 22:23
Gratuluję gustu.....z żoną wzdychamy patrząc na fotki bo u nas to tylko dookoła pustak ceramiczny i pustak ceramiczny....a juz chcielibyśmy wykanczać i wyposazać naszego Rodka.
pozdrowienia z Wrocławia

Dzięki. Jeszcze rok temu też miałem pomarańczowy krajobraz. Powoli do przodu. Pzdr

przemas791
20-07-2013, 22:35
Dzięki. Jeszcze rok temu też miałem pomarańczowy krajobraz. Powoli do przodu. Pzdr

Zauważyłem zmiotkę automatyczną....Możesz przekazać cenne rady nt. odkurzacza centralnego?
Sam zakładałeś instlacje, itp.
Jakie Masz ogrzewanie ?
My zdecydowaliśmy się na Pompę ciepła i rekuperację.....

kojak139
20-07-2013, 22:44
Odkurzacz centralny zrobił mi elektryk; koszt materiału ok 300zł ale prosta robota można samemu zrobić. Ogrzewanie gazowe dół podłogówka góra grzejniki i garaż grzejnik. Dodatkowo mam komin pod piec węglowy. Niestety na wynalazki typu pompa i rekuperacja nie było środków w budżecie.

przemas791
20-07-2013, 22:48
Odkurzacz centralny zrobił mi elektryk; koszt materiału ok 300zł ale prosta robota można samemu zrobić. Ogrzewanie gazowe dół podłogówka góra grzejniki i garaż grzejnik. Dodatkowo mam komin pod piec węglowy. Niestety na wynalazki typu pompa i rekuperacja nie było środków w budżecie.

a Odkurzacz jaki?
Może Masz schemat intstalacji i mógłbyś go przesłać?

kojak139
20-07-2013, 23:02
Odkurzacza nie mam, mam tylko instalacje - Ja buduje bez kredytu więc nie wszystko od razu:no: Schematu nie mam bo nie potrzeba schematu, wystarczy pomyśleć gdzie będzie miejsce na odkurzacz, gdzie gniazda i szufelka/i, posklejać rury i kolanka i po sprawie - nie ma filozofii.Ja mam gniazdo w garażu na ścianie od domu drugie jest na ścianie między łazienką a schodami a trzecie nad garażem zaraz przy klatce schodowej i szufelka w kuchni w cokole mebli.

przemas791
20-07-2013, 23:34
Odkurzacza nie mam, mam tylko instalacje - Ja buduje bez kredytu więc nie wszystko od razu:no: Schematu nie mam bo nie potrzeba schematu, wystarczy pomyśleć gdzie będzie miejsce na odkurzacz, gdzie gniazda i szufelka/i, posklejać rury i kolanka i po sprawie - nie ma filozofii.Ja mam gniazdo w garażu na ścianie od domu drugie jest na ścianie między łazienką a schodami a trzecie nad garażem zaraz przy klatce schodowej i szufelka w kuchni w cokole mebli.
Instalacja do OC kładzie się bezpośrednio na wylewce, pod styropianiem?
a Gdzie położyłeś pion pomiędzy pietrami?

kojak139
20-07-2013, 23:53
Tak bezpośrednio na wylewce pod styropianem, a pion jest na tej ścianie gdzie będzie telewizor z prawej strony,201726

przemas791
20-07-2013, 23:56
Tak bezpośrednio na wylewce pod styropianem, a pion jest na tej ścianie gdzie będzie telewizor z prawej strony,201726
dzięki serdeczne....
Teraz szukam wykonawców dachu.....pierwsza wycena 22 500 ....i zastanawiam się czy wykonać nadbitkę czy podbitkę. Buduję Rodka 6 A ( wyprostowałem ksztalt wykusza)

kojak139
21-07-2013, 00:12
Tutaj ciężko coś doradzić, My mieliśmy ekipe od całości od fundamentów po dach za kwote 43 tys. A co do podbitki czy nadbitki to musicie zdecydować czy chcecie widzieć krokwy i wtedy trzeba je strugać heblować czy zasłaniacie wszystko podbitką. My mamy podbitke bo wg mnie wygląda bardziej nowocześnie ale to kwestia gustu,

ada1984
21-07-2013, 00:19
201704201705
W chwili obecnej mam tylko takie zdjęcia. Na tej ścianie są szare płytki kamieniopodobne z castoramy, wyglądaja jak kamień, sam układałem. Pozdrawiam:D

Rewelacja gratuluje!! To wszystko w moim stylu!!

A na podlodze w salonie to sa panele czy plytki panelopodobne??

kojak139
21-07-2013, 00:26
Na podłodze są panele nadające się na podłogówke ale nie wiem jak będą się spisywać jak wystartujemy z grzaniem.

przemas791
21-07-2013, 09:27
chcemy, aby dom miał nowoczesny charakter.....jeśli nie byłoby problemu to mógłbyś przesłać więcej fotek swojego domu a w szczególności dachu.najlepiej na mail [email protected] . Jest tyle pytań i wątpliwośći w trakcie budowania domu, że ho ho ....
Pozdrawiam

gosik102
22-07-2013, 13:36
Witajcie,
Dostałam dziś wycenę na kominek- wkład i kompletna instalacja wraz z obudową z kamienia (jeszcze nie wybrany).
Arysto 10 67x51: 7900 zł Podana cena jest ceną brutto z montażem kompletnego kominka wraz ze wszystkimi materiałami. Do tego należy doliczyć DGP - grawitacyjne do dwóch pokoi na górze 400 zł. brutto z materiałami, z turbiną koszt 1700 zł brutto z montażem i materiałami.
Czyli łącznie 8300 zł lub 9600 zł. Czytałam o firmie (www.kominkiikominy.pl) sporo na naszym forum- raczej pozytywnie. Co sądzicie?

Konto usunięte na żądanie
22-07-2013, 14:07
cena fajna i wkład dobry.

U nas kolejne miłe zaskoczenie gdyż ekipa od glazury wchodzi tydzień przed terminem.
Niemiłe zaskoczenie w hurtowni bo myślałem, że za glazurę, terakotę w łazienkach i na parterze oraz całą resztę pierdół do łazienek zmieszczę w 20 000 ale marne szanse i to o duuużo :(

gosik102
22-07-2013, 14:27
cena fajna i wkład dobry.

U nas kolejne miłe zaskoczenie gdyż ekipa od glazury wchodzi tydzień przed terminem.
Niemiłe zaskoczenie w hurtowni bo myślałem, że za glazurę, terakotę w łazienkach i na parterze oraz całą resztę pierdół do łazienek zmieszczę w 20 000 ale marne szanse i to o duuużo :(

Dzięki Jarku. My nawet jeszcze nie myślimy o łazienkach :( Zobaczymy na ile starczy.
Tak wyglądałby kominek:
202032202033202034

michalc
22-07-2013, 14:33
cena fajna i wkład dobry.

U nas kolejne miłe zaskoczenie gdyż ekipa od glazury wchodzi tydzień przed terminem.
Niemiłe zaskoczenie w hurtowni bo myślałem, że za glazurę, terakotę w łazienkach i na parterze oraz całą resztę pierdół do łazienek zmieszczę w 20 000 ale marne szanse i to o duuużo :(

rozumiem, że te "pierdoły" do łazienek to umywalki, kibelki, wanny, prysznice, baterie itp itd? niestety łazienki swoje kosztują... my na razie będziemy robić tylko dolną, górna ma tylko stelarze do wc i bidetu (i oczywiście instalacje wod-kan), na resztę poczeka sobie trochę...

mC

gosik102
22-07-2013, 14:58
my na razie będziemy robić tylko dolną, górna ma tylko stelarze do wc i bidetu (i oczywiście instalacje wod-kan), na resztę poczeka sobie trochę...

mC
U nas podobnie, zdołamy wykończyć tylko dolną, a górna poczeka ;)

mWilQ
22-07-2013, 15:17
U nas podobnie, zdołamy wykończyć tylko dolną, a górna poczeka ;)

Na pewno to dobry pomysł? Będziecie chcieli temat zakończyć jak najszybciej, po przeprowadzce będziecie się ogarniać z budowy, będzie jeszcze sporo sprzątania. Namęczycie się, a potem zaserwujecie sobie plac budowy w świeżo urządzonym domu? Może uda się skompresować wydatki i chociaż skończycie sobie brudne tematy, płytki, malowanie itd. W moim przypadku osprzęt łazienek to było 50% kwoty, a to akurat można dołożyć w każdej chwili bez robienia rewolucji.

Konto usunięte na żądanie
22-07-2013, 15:40
my na dole nie mamy łazienki tylko sam kibelek. Więc trzeba robić i tu i tu.
mWilQ ma rację. Nie da się zrobić prac kafelkowych bez bałaganu.- no chyba, że robiłby to mój gość od kominka :)

gosik102
22-07-2013, 16:02
Bardzo chciałabym zrobić obie łazienki, ale obawiam się, że będzie ciężko :(. Zostało nam jeszcze 160 tyś i tak kalkulujemy, kalkulujemy... Za elewację (z materiałami) zapłacimy jeszcze 12 tyś, koło 10 tyś kominek, tynki ponad 15 tyś, poddasze i część elektryki i hydrauliki i cała wykończeniówka...

kojak139
22-07-2013, 21:15
Bardzo chciałabym zrobić obie łazienki, ale obawiam się, że będzie ciężko :(. Zostało nam jeszcze 160 tyś i tak kalkulujemy, kalkulujemy... Za elewację (z materiałami) zapłacimy jeszcze 12 tyś, koło 10 tyś kominek, tynki ponad 15 tyś, poddasze i część elektryki i hydrauliki i cała wykończeniówka...
oj trzeba się będzie gimnastykować żeby wystarczyło:yes: ale za tynki 15 tys. to nie zapłacicie - za dużo myśle, ze około 12-13 tys. zależy jaką macie wersje rodo.

gosik102
22-07-2013, 22:39
oj trzeba się będzie gimnastykować żeby wystarczyło:yes: ale za tynki 15 tys. to nie zapłacicie - za dużo myśle, ze około 12-13 tys. zależy jaką macie wersje rodo.
27 zl za m2, rodos z 1 garazem...

ada1984
23-07-2013, 08:11
U nas dom w rododendronach 6 z pojedynczym garazem poszerzonym o 50cm.Tynkowane wszystkie pokoje, garderoba,lazienka,klatka schodowa, cala dolna lazienka, caly salon wraz z sufitem,kuchnia i garaz tez z sufitami,pom.gospodarcze i wiatrolap tylko sciany.
na poczatku wyszlo 605m2, a po dlugich negocjacjach z tynkarzem wyszlo 550m2(chcial nas niezle oszukac na metrach, kombinowal jak mogl:(
sciany w miare proste, placilismy 13 zl za metr. Do tego obrobka okien w metrach biezacych po 18zl, filary w salonie i lazience po 26zl. Nawet policzyl sobie za wycinanie pretow wystajacych z muru( a bylo ich moze kilka) oraz za puszki w scianie po 3 zl od sztuki. Naprawde dlugo z nim "walczylismy" i ogolnie zaplacilismy 9000 zl. To przestroga dla wszystkich, ktorzy tynki maja przed soba. Dokladnie wypytajnie o kazdy szczegol, bo nas nie poinformowal o tych cenach dodatkowych a pozniej byly klotnie.
Nie mowiac juz jak moje mahoniowe okna wygladaly po jego pracy...
Materialu poszlo 221 workow knaufa po 30 kg, razem 4344zl, katowniki to okolo 200 zl. Grut pod tynk rowniez nie byl tani, nie pamietam teraz dokladnie ale 600 zl jak nic placilismy. Materialu kladl oszczednie, bo w kilku miejscach nawet kable przeswitywaly w scianie i mial troche poprawek.

Kojak139- u nas wyszlo 14 tys, a sciany byly proste...

ada1984
23-07-2013, 08:14
Od dluzszego czasu szukam drzwi wejsciowych, oczywiscie stalowych.

Polecilby ktos z was jakas sprawdzona firme?

A jesli chodzi o posadzki. Wszyscy braliscie firme do posadzek? Jest ktos kto pokusił się na swoją wlasna prace i noszenie tych ciezkich wiader z cementem?:):)

gosik102
23-07-2013, 08:43
Od dluzszego czasu szukam drzwi wejsciowych, oczywiscie stalowych.

Polecilby ktos z was jakas sprawdzona firme?

A jesli chodzi o posadzki. Wszyscy braliscie firme do posadzek? Jest ktos kto pokusił się na swoją wlasna prace i noszenie tych ciezkich wiader z cementem?:):)
Ada, wysłałam Ci namiary na posadzkarzy na priv.
Co do drzwi mam KMT stalowe, z montażem kosztowały 2200 zł. Czy są dobre i się sprawdzą nie wiem- za krótko użytkujemy. Nam się podobają, ale to kwestia gustu ;)
Pozdrawiam

michalc
23-07-2013, 09:52
U nas dom w rododendronach 6 z pojedynczym garazem poszerzonym o 50cm.Tynkowane wszystkie pokoje, garderoba,lazienka,klatka schodowa, cala dolna lazienka, caly salon wraz z sufitem,kuchnia i garaz tez z sufitami,pom.gospodarcze i wiatrolap tylko sciany.
na poczatku wyszlo 605m2, a po dlugich negocjacjach z tynkarzem wyszlo 550m2(chcial nas niezle oszukac na metrach, kombinowal jak mogl:(
sciany w miare proste, placilismy 13 zl za metr. Do tego obrobka okien w metrach biezacych po 18zl, filary w salonie i lazience po 26zl. Nawet policzyl sobie za wycinanie pretow wystajacych z muru( a bylo ich moze kilka) oraz za puszki w scianie po 3 zl od sztuki. Naprawde dlugo z nim "walczylismy" i ogolnie zaplacilismy 9000 zl. To przestroga dla wszystkich, ktorzy tynki maja przed soba. Dokladnie wypytajnie o kazdy szczegol, bo nas nie poinformowal o tych cenach dodatkowych a pozniej byly klotnie.
Nie mowiac juz jak moje mahoniowe okna wygladaly po jego pracy...
Materialu poszlo 221 workow knaufa po 30 kg, razem 4344zl, katowniki to okolo 200 zl. Grut pod tynk rowniez nie byl tani, nie pamietam teraz dokladnie ale 600 zl jak nic placilismy. Materialu kladl oszczednie, bo w kilku miejscach nawet kable przeswitywaly w scianie i mial troche poprawek.

Kojak139- u nas wyszlo 14 tys, a sciany byly proste...


nam, przy względnie prostych ścianach, podwójnym garażu (bez sufitu i ściany od strony domu) tynkarz wyliczył 11000. ogólnie w ofercie ma 19zł/metr ale nie ma dopłat za nic. jest to cena z obróką okien (z listwami), narożnikami itp itd. materiał w cenie (nie wiem jakiej jakości), tynki cementowo-wapienne.

doliczanie za puszkę czy za filar to jakaś masakra...

mC

mWilQ
23-07-2013, 10:31
Ada, wysłałam Ci namiary na posadzkarzy na priv.
Co do drzwi mam KMT stalowe, z montażem kosztowały 2200 zł. Czy są dobre i się sprawdzą nie wiem- za krótko użytkujemy. Nam się podobają, ale to kwestia gustu ;)
Pozdrawiam

U mnie w KMT podobna cena rozsypały się zamki. Montaż tragedia, więc na temat uszczelnienia itp nie wypowiem się.

gosik102
23-07-2013, 11:13
czy ktoś jeszcze może zdradzić swoje koszty wykonania kominka?

michalc
23-07-2013, 11:30
U mnie w KMT podobna cena rozsypały się zamki. Montaż tragedia, więc na temat uszczelnienia itp nie wypowiem się.

my też mamy KMT model Plus, bez przeszklenia kosztowały ~ 1500 a z przeszkleniem 1900, "90". Na razie ciężko coś powiedzieć, nie podoba mi się to, że jak zamknę na zamek i nacisnę klamkę to drzwi odskakują i ciężko je potem dociągnąć - czemu zamek nie może trzymać tak jak "klamka"?. próg przy montażu trzeba sobie wypełnić pianką... wyglądają solidnie i ładnie. wkładki wcisnęli nam zwykłe, docelowo wymienimy na klasę "C" bo to koszt ok 100zł.

mC

mWilQ
23-07-2013, 11:39
czy ktoś jeszcze może zdradzić swoje koszty wykonania kominka?

Ja za Maję Plus razem z zabudową i kamieniem dałem 4700 zł. Szukałem małego kominka, który zmieści mi się obok komina i znalazłem, Palę i jestem zadowolony.