PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51

mWilQ
23-07-2013, 11:41
my też mamy KMT model Plus, bez przeszklenia kosztowały ~ 1500 a z przeszkleniem 1900, "90". Na razie ciężko coś powiedzieć, nie podoba mi się to, że jak zamknę na zamek i nacisnę klamkę to drzwi odskakują i ciężko je potem dociągnąć - czemu zamek nie może trzymać tak jak "klamka"?. próg przy montażu trzeba sobie wypełnić pianką... wyglądają solidnie i ładnie. wkładki wcisnęli nam zwykłe, docelowo wymienimy na klasę "C" bo to koszt ok 100zł.

mC

Ech, u mnie jest tak samo. Myślałem, że to przypadłość uszczelek. W sumie kto wie, to one najbardziej prężą. Co do progu to wrzuciłem go na strych bo mi się z nie zmieścił i zrobiłem dębowy. Wkładki na razie mam dwie różne, ale docelowo zrobię na jeden klucz.

P.S. Możecie mi sprawdzić, czy w zestawie były zaślepki na otwory montażowe (te ze śrubami).

gosik102
23-07-2013, 11:49
Ja za Maję Plus razem z zabudową i kamieniem dałem 4700 zł. Szukałem małego kominka, który zmieści mi się obok komina i znalazłem, Palę i jestem zadowolony.

A czy masz DGP? Ile kosztował sam kominek? Cena bardzo atrakcyjna. U mnie wyszło min. 9600 zł. :(

mWilQ
23-07-2013, 12:58
A czy masz DGP? Ile kosztował sam kominek? Cena bardzo atrakcyjna. U mnie wyszło min. 9600 zł. :(

Nie mam DGP, u znajomych mimo częstej wymiany filtrów troszkę syfi ściany. Teraz z doświadczenia po dwóch zimach wiem, że to byłby zbędny wydatek. Przy słabym paleniu, bo ciężko w Mai zrobić ognisko w bardzo krótkim czasie ogrzewają się wszystkie pomieszczenia w domu. Jak się przesadzi, to ciężko wysiedzieć :) To mały domek, konstrukcja prosta, klatka schodowa działa jak ciąg, więc DGP zbędne.

Wkład z tego co pamiętam kosztował coś koło 2000-2200 złotych. To dokładnie Maja LUX (nie plus, coś zmyśliłem), z dolotem powietrza (wtedy trzeba było domówić), z jedną szybą. Zabudowa prosta.

gosik102
23-07-2013, 14:32
Nie mam DGP, u znajomych mimo częstej wymiany filtrów troszkę syfi ściany. Teraz z doświadczenia po dwóch zimach wiem, że to byłby zbędny wydatek. Przy słabym paleniu, bo ciężko w Mai zrobić ognisko w bardzo krótkim czasie ogrzewają się wszystkie pomieszczenia w domu. Jak się przesadzi, to ciężko wysiedzieć :) To mały domek, konstrukcja prosta, klatka schodowa działa jak ciąg, więc DGP zbędne.

Wkład z tego co pamiętam kosztował coś koło 2000-2200 złotych. To dokładnie Maja LUX (nie plus, coś zmyśliłem), z dolotem powietrza (wtedy trzeba było domówić), z jedną szybą. Zabudowa prosta.

U nas wkład Arysto 10 to około 3600 zł, reszta to materiały i robota. Bez DGP wychodzi 7900 z kamieniem. Zlecałeś wykonanie firmie? Dostałeś bardzo korzystną cenę. U mnie w mieście krzyczą około 12-15 tyś. Do jakiej temperatury (średnio) wystarcza grzanie kominkiem?
Pozdrawiam
Gosia

TAR
23-07-2013, 14:41
u nas przy DGP w sypialni trzeba zima okna otwierac, do tego komin, ktory przechodzi przez sypialnie dodatkowo dogrzewa dwa pomieszczenia, plus otwarta klatka schodowa, z ktorej rozchodzi sie do pozostalych pomieszczen. gdybym mogla cofnac czas, na dzien dzisiejszy nie robilabym DGP a juz wydatek na turbine - calkowity bezsens. w ogole uwazam ze w moim przypadku kominek jest zbedny i niepotrzebny, odpalany byl w zeszlym roku moze z 5 razy. innego zdania jest moj maz, ktory traktuje go jak awaryjne ogrzewanie w razie "W" na razie "W" nie wystapilo ;):lol2:

gosik102
23-07-2013, 14:46
U nas sytuacja wygląda nieco inaczej- mamy dostęp do dobrego, darmowego drewna, więc ogrzewać kominkiem chcemy możliwie jak najdłużej. Dlatego też moje pytanie. Koszt DGP to w naszym przypadku 1700 zł. z turbiną, 400 zł. grawitacyjnie do 2 pokoi.

mWilQ
23-07-2013, 14:55
U nas wkład Arysto 10 to około 3600 zł, reszta to materiały i robota. Bez DGP wychodzi 7900 z kamieniem. Zlecałeś wykonanie firmie? Dostałeś bardzo korzystną cenę. U mnie w mieście krzyczą około 12-15 tyś. Do jakiej temperatury (średnio) wystarcza grzanie kominkiem?
Pozdrawiam
Gosia

Nie traktuję kominka jako głównego źródła ciepła, więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. U mnie przy mrozach sięgających kilkunastu stopni na minusie kominek jest przyjemnym dodatkiem. Wrzucam dwa kawałki drewna i w pomieszczeniu momentalnie mam 2-3 stopnie więcej. Na górze czuć przyjemny zapach drewna, powietrze też się zmienia. Podejrzewam, że cierpliwi, co dorzucają i pilnują temperatury mogliby ogrzewać dom samym kominkiem. Tylko co zrobić jak wychodzi się z domu do pracy - wyziębiać pomieszczenia, zawsze to kilka stopni w dół przy mrozach. Nie wiem, czy to dobre dla budynku.

Rodzinka TAR dobrze, że miała różne zdanie na temat kominka. To "W" lepiej żeby się nie zdarzyło, ale jak już, to zawsze jest drugie rozwiązanie. U mnie "W" raz się trafiło, ledwo dojechałem w śnieżycy do domu, żółta elewacja była biała, frontowe okna zasypane, we wsi od rana nie było prądu i jakoś trzeba było sobie radzić. Materac do kominka, ciepłe danie na butli turystycznej i kolejne 20h bez prądu przetrwaliśmy :)

kojak139
23-07-2013, 22:07
Kojak139- u nas wyszlo 14 tys, a sciany byly proste...

U mnie wyszło 13 tys rodo 6g2 nie tynkowana ściana w garażu i sufit.

gosik102
24-07-2013, 08:27
Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto ;)

Konto usunięte na żądanie
24-07-2013, 13:22
na strychu to tylko kominy tynkowałem.

TAR
24-07-2013, 13:37
Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto ;)


ale po co? robicie tam jakis pokoj czy cos w tym stylu?

gosik102
24-07-2013, 19:24
ale po co? robicie tam jakis pokoj czy cos w tym stylu?

Nie robimy :)dlatego też uznałam, że tynkowanie nie ma sensu :) I postawiłam na swoim ;)

lasci
24-07-2013, 22:46
Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto ;)

Ja mam RODEK 6P z całym podpiwniczeniem,czyli jakby nie patrzec duzo miejsca na wszelkiego rodzaju GRATY ale sciany na strychu dałem sobie wytynkować z kominami,wygląda to dużo dużo lepiej,brat buduje się również i tego nie zrobił i teraz żałuje . Tyle że nic mnie to nie kosztowało bo ugadałem sobie ze do całości domu zrobią mi te WSZYSTKIE szczyty gratis z kominami. A z czasem jak je pomaluję na biało to myśle ze dopiero będzie dobrze to wyglądać.Chociasz fakt dokonany jest taki ze ile ja będe z tego strychu korzystał 2-3razy do roku? Ale co jest to jest. Zastanawiam sie tylko nad wykonczeniem tego strychu ,czy po wacie i foli dać jeszcze płyte USB bo taką mi doradzają położyć ta najcieńszą chociaż 0,9cm. A na podłogi już grubsza .

lasci
24-07-2013, 22:51
Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .

alienmc
25-07-2013, 06:57
Ja mam RODEK 6P z całym podpiwniczeniem,czyli jakby nie patrzec duzo miejsca na wszelkiego rodzaju GRATY ale sciany na strychu dałem sobie wytynkować z kominami,wygląda to dużo dużo lepiej,brat buduje się również i tego nie zrobił i teraz żałuje . Tyle że nic mnie to nie kosztowało bo ugadałem sobie ze do całości domu zrobią mi te WSZYSTKIE szczyty gratis z kominami. A z czasem jak je pomaluję na biało to myśle ze dopiero będzie dobrze to wyglądać.Chociasz fakt dokonany jest taki ze ile ja będe z tego strychu korzystał 2-3razy do roku? Ale co jest to jest. Zastanawiam sie tylko nad wykonczeniem tego strychu ,czy po wacie i foli dać jeszcze płyte USB bo taką mi doradzają położyć ta najcieńszą chociaż 0,9cm. A na podłogi już grubsza .

A nie płyta OSB? ;)

gosik102
25-07-2013, 09:31
Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .

U nas dębowe 7500-8000 zł.

lasci
25-07-2013, 09:37
A nie płyta OSB? ;)
Oczywiście zgadza sie . Moj błąd ;-)

kayleigh
25-07-2013, 15:16
Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .
Mogę polecić pana z miejscowości w Borach Tucholskich- robi na kujawach i pomorzu. Dębowe powinny być koło 10000, chociaż tanio to pewnie nie jest...
202661202662202663202664202665

80mariusz80
25-07-2013, 22:04
Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto ;)
Ja dałem otynkować. Dla porządku, żeby było schludnie. Chociaż wg projektu, to powinno się tam przykleić styropian.

80mariusz80
25-07-2013, 22:07
Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .
Ja postawiłem na granitowe... Madura Gold. Koszt brutto z montażem - 10.500 PLN (bez poręczy, barierki).

ada1984
25-07-2013, 22:32
Jaki gruby styropian dawaliscie pod posadzka na parterze? Zastanawiam sie czy 8 cm wystarczy? Ogolnie to nie wiem jak to sie liczy ale mam 16cm do dolu okna balkonowego. Mysle ze powinno mi sie zmiescic ogrzewanie podlogowe, posadzka i jakies panele. Ile cm powinno byc posadzki?

TAR
25-07-2013, 22:34
my mamy 11 cm 6+5

ada1984
25-07-2013, 23:02
my mamy 11 cm 6+5

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Macie 6 cm styropian i 5 cm posadzke?

Konto usunięte na żądanie
25-07-2013, 23:19
źle rozumujesz- ma dwie warstwy styropianu 6+5cm i u Ciebie też tak powinno być czyli 11cm styropianu i 5cm wylewki. Przy czym nie do końca sugeruj się oknem a schodami- zmierz jaką masz różnicę między stopniami 1 i 2 żeby po zrobieniu wylewki nie było różnicy.

TAR
25-07-2013, 23:30
źle rozumujesz- ma dwie warstwy styropianu 6+5cm i u Ciebie też tak powinno być czyli 11cm styropianu i 5cm wylewki. Przy czym nie do końca sugeruj się oknem a schodami- zmierz jaką masz różnicę między stopniami 1 i 2 żeby po zrobieniu wylewki nie było różnicy.


dokładnie tak

ada1984
26-07-2013, 09:54
Dziekuje za wyjasnienie:):) Ja myslalam zeby dac 5 i 3 cm styropianu. Przy schodach tez wychodzi 16 cm.
Moze to glupie ale jesli mi napisales ze mam dac 11 cm smego styropianu to gdzie maja byc rurki od ogrzewania podlogowego? Wydaje mi sie ze dobrze mysle co? 8 cm styropian (5+3) + podlogowka+ 5 cm wylewki. Bedzie pasowalo przy tych 16 cm?

TAR
26-07-2013, 09:57
ale do stopnia doloz jeszcze ze 3 cm trepa schodowego

ada1984
26-07-2013, 10:09
ale do stopnia doloz jeszcze ze 3 cm trepa schodowego

No to teraz troszke zglupialam:):)Tylko nie smiejcie sie ze mnie:) Chodzi ci o to ze schodek podniesie sie o 3 cm, to powinnam dac wiecej styropianu?

Konto usunięte na żądanie
26-07-2013, 11:03
chodzi o to, że 1wszy stopień powinien być krótszy od drugiego o wysokość okładziny jaka na nim będzie (np. deska ma ok 3-4cm) to raz.
Po drugie układasz 11cm styropianu (pod styropian na parterze dajesz folię lub jak niektórzy dają papę termozgrzewalną i na to folię). Następnie układasz na steropian folię tą srebrną i na to idą rurki od podłogówki. Rurki zatapiają się w ok 5cm warstwie posadzki. I to tyle. Na foto tak szybko nabazgrałem co i jak.

Mam sprawę.
Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Longinus.jpg

Nutka_
26-07-2013, 12:41
Hej lokmen - my rok temu zamonowaliśmy w rodku dębowe drzwi firmy CAL i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Zanim wybraliśmy to cały doktorat z dostępnych drzwi robiliśmy.
Nie są to najtańsze drzwi na rynku - wręcz przeciwnie ale warto było zainwestować - prezentują się super, są solidne, polecam firmę, drugi raz tez byśmy je kupili a różnica między takimi drzwiamy a tymi za 1,5 tyś jest zasadnicza.

gosik102
26-07-2013, 13:25
Mam sprawę.
Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Longinus.jpg

U nas drzwi KMT Plus z przeszkleniem (lustro weneckie), stalowe, z montażem 2200 zł.
http://kmt.com.pl/drzwi/kmt_plus/
Pozdrawiam
Gosik

vabien23
26-07-2013, 20:43
LOKMEN ja moge tylko napisac , ze drzwi prezentuja sie cudownie. Bardzo mi sie podobaja i musze zapamietac na przyszlosc firme ;)

janek8205
26-07-2013, 21:30
U mnie drzwi dębowe z lustrem weneckim koszt 3300.202921
chodzi o to, że 1wszy stopień powinien być krótszy od drugiego o wysokość okładziny jaka na nim będzie (np. deska ma ok 3-4cm) to raz.
Po drugie układasz 11cm styropianu (pod styropian na parterze dajesz folię lub jak niektórzy dają papę termozgrzewalną i na to folię). Następnie układasz na steropian folię tą srebrną i na to idą rurki od podłogówki. Rurki zatapiają się w ok 5cm warstwie posadzki. I to tyle. Na foto tak szybko nabazgrałem co i jak.

Mam sprawę.
Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Longinus.jpg

Konto usunięte na żądanie
26-07-2013, 22:35
kiedyś te drzwi mi wpadły w oko bo bardzo są podobne do motywu bram wiśniowskiego. Dzięki za odzew zawsze można na Was liczyć :)

Dziś podliczyłem zakupy w temacie glazury i łazienek:
Za elementy do łazienek (baterie wanna prysznic, glazura, geberity bez umywalki i mebli) do tego podłoga w salonie (płytki wyglądają bajecznie), hall'u, kuchni, pralni i garażu wydaliśmy w sumie ok 25 000 - jestem w szoku...

Zapomniałem dodać- polecam firmę www.modnalazienka.pl- za płytkę do salonu u mnie w mieście krzyczeli 103zł/m2 "i taniej się nie da" u nich tą samą płytkę kupiłem za 82 zł. Dostawa na palecie w 48h. Pełne zadowolenie.

Do kobitek:
odkryłem ostatnio ekstra płytki
Mozaika kokosowa

http://www.mozaikiswiata.pl/product/image/35/Mozaika-Kokosowa-A-MCC05-XX-002-MozaikiSwiata-pl-03.jpg

W dotyku to aksamit z wyglądu jest super. Na temat ceny się nie wypowiem...

80mariusz80
26-07-2013, 22:52
Mam sprawę.
Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

Agmar Turpis
http://www.agmar.biz.pl/drzwi-zewnetrzne-turpis,153.html
Cena brutto z montażem 3500 PLN - w tym zamki klasy C, dopłata za niestandardowy dekor, szyba stopsol.

80mariusz80
26-07-2013, 23:06
Zapomniałem dodać- polecam firmę www.modnalazienka.pl- za płytkę do salonu u mnie w mieście krzyczeli 103zł/m2 "i taniej się nie da" u nich tą samą płytkę kupiłem za 82 zł. Dostawa na palecie w 48h. Pełne zadowolenie.
Z mojej strony mogę polecić www.24bud.pl
Objeździłem parę stacjonarnych sklepów - m.in. płytki do salonu, które się nam podobały, cenę półkową miały 120 PLN. Po rabatach w granicach 95-105 PLN. W internecie o wiele taniej - prześwietliłem 8 dostawców, potem 3 najtańszych napuściłem na siebie i powyższy sklep sprzedał je w cenie... 76 PLN za m2 :) Całą glazurę kupiłem przez internet, jedno opakowanie przyszło zbite (płytki 60x60) - aparat w rękę, wysłałem zdjęcia. W następnym tygodniu miałem nowe opakowanie (oczywiście bez kosztów). To był mój pierwszy tak wielki zakup w internecie, ale było warto. Hurtownie - nazwę je umownie - stacjonarne nie mają szans ze sklepami internetowymi. Porównując oba geszefty, ci pierwsi w końcu muszą opłacić dzierżawę, podatki za grunt, media, pracowników, sprzątaczki (w jednym z salonów pod wieczór wychodziły już sprzątaczki i czyściły ekspozycje) i pewnie parę innych opłat. W internecie - miejsce na serwerze :) Przy takich hurtowych zakupach, to tylko przez internet. Po stacjonarnych salonach jeździliśmy tylko aby na żywo wybrać sobie wzór. Jedna z hurtowni nawet się wycwaniła i dała neutralne ekspozycje (bez loga producenta), naklejając tylko wewnętrzne kody zamówieniowe. My już mniej więcej rozpoznawaliśmy - to Paradyż, to Tubądzin ale u nich były tylko kody (Mera Tychy).
Pozdrawiam.

Konto usunięte na żądanie
26-07-2013, 23:28
Te same słowa usłyszałem dziś w sklepie z bateriami- "wie Pan w internecie to jest jakaś paranoja te ceny są wariactwem..." odpowiedziałem mu, że może dla niego jako sprzedawcy ale dla mnie liczy się się cena (za dany produkt) jako przykład podam zestaw prysznicowy podtynkowy TRES 1.06.980 u mnie w sklepie cena katalogowa 2100zł, "sprzedam Panu za 1850" zadowolony nawet zamówiłem. Na drugi dzień odmówiłem... W Jankach pod W-wą ten sam zestaw po 1300 zł...
Oczywiście zgadzam się, że obsługa, magazyn etc. ale dla mnie to są zwykli chciwi dorobkowicze i tyle...

przemas791
28-07-2013, 09:02
Witam,
Po udanym urlopiku w Chorwacji, kolejne dni z budową Rodka 6 A. Zbieram oferty na kompletną robocizną dachu, pierwszą otrzymałem
1 Więźba + Pokrycie dachowe dachówką ( dach 40º) 254,16 m2 x 60 zł/m2 = 15 249,60 zł
murłaty
krokwie, jętki, płatwie, słupy
folia
kontrłaty
łaty
dachówka
obróbki dekarskie
3 Struganie główek krokwi murłat i płatwii 84 szt. x 35 zł/szt. = 2 940,00 zł
w tym heblowanie 20 krokwii po całości
(2-krotne malowanie)
4 Nadbitka (2-krotne malowanie, montaż) 109,76 m2 x 40 zł/m2 = 4 390,40 zł
Razem robocizna = 2 2 580,00 zł

druga wycena to:

1. CENA WYKONANIA DACHU WYNOSI ZA M 2 = 85,00 zł netto
POWIERZCHNIA DACHU WYNOSI 260 M2 X 85,00 = 22100,00 zł netto
W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;
• WYKONANIE KONSTRUKCJI DACHU ZGODNIE Z DOKUMENTACJĄ
• WYKONANIE WSTĘPNEGO KRYCIA MEMBRAMĄ DACHOWĄ
• NABICIE KONTRŁAT I ŁAT
• WYKONANIE ZASADNICZEGO KRYCIA DACHÓWKĄ ZAKŁADKOWĄ
• WYKONAINIE OBRÓBEK KOMINOWYCH
• MONTAŻ ŁAW KOMINOWYCH
• ZAMONTOWANIE WYŁAZÓW DACHOWYCH
2. CENA WYKONANIA OKAPU DOLNEGO WYNOSI – 2800,00 zł netto
W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;
• WYKONANIE I ZAMONTOWANIE PASÓW PODRYNNOWYCH I NADRYNNOWYCH , KOSZY
• ZAMONTOWANIE WENTYLACJI DOLNEGO OKAPU
• ZAMONTOWANIE RYNIEN I RUR SPUSTOWYCH
3.CENA ZAMONTOWANIA OKNA DACHOWEGO WYNOSI – 350,00 zł netto za 1 szt. X 3szt = 1050,00 zł netto
4. CENA ZA WYKONANIE PODBITKI DACHOWEJ WYNOSI ZA M2 – 65,00 zł netto X 110 M2 = 7150,00 zł netto
W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;
• MALOWANIE DWUKROTNIE PANELI DREWNIANYCH I MONTAŻ
• WYKONANIE KONSTRUKCJI POD PODBITKĘ

Ta druga wycena w ogóle już mnie położyła na kolana...
Może macie do polecenie ekipę do wykonania dachu w okolicach Wrocławia ( dolnego śląska)

Konto usunięte na żądanie
28-07-2013, 15:33
Chore ceny.

gosik102
29-07-2013, 09:23
Tak jak napisał Lokmen- ceny z kosmosu. Przykładowo- u nas robocizna za podbitkę to 25 zł/m2; Ułożenie dachówki, obróbki kominiarskie, orynnowanie, osadzenie okien- 30 zł/m2. Łącznie dachówka, okna, rynny z robocizną wyszła około 31 tyś.

michalc
29-07-2013, 14:40
u nas dachówka (pierwsza partia) zajechała na plac a dekarz zajedzie jutro (choć miał być dziś...). tynkarz wchodzi środa-czwartek a w środę rano jeszcze szybko wstawimy pion do odkurzacza centralnego - o którym byśmy zapomnieli, ale od czego jest to forum ;)

jednym słowem prace znów ruszają pełną parą ;)

trzeba jeszcze zgrać hydraulika i posadzkarza co by podłogówka i wylewki poszły sprawnie po tynku i będzie można zacząć nadawać wnętrzom ostateczny wygląd... :)

mC

slavex17
29-07-2013, 20:18
U mnie na Rodosie 6 jest 205m2 dachu. Właśnie od 3 dni cieśle robią więźbę powiedzieli 3700zł czyli 18zł od metra. pełne deskowanie + obicie papą = 12zł za m2. Dzisiaj byłem zamówić dachówkę. Całość 24.000 brutto(cała dachówka, obróbki, blachy okna dachowe x3, rynny). Znaleźliśmy dekarzy za 7tysięcy. Dach 40 stopni nachylenia. W między czasie po cieślach musimy ocieplić strop(przypominam że mam strop lany 12cm). Myślałem o styropianie 15cm (10 i 5 na zakładkę). Proszę o radę jaki styropian wybrać? Termo organika silver fasada na skosy i na część prostą gdzie będzie wylewka 5cm dach podłoga? Pozdrawiam serdecznie

piniaS
30-07-2013, 08:36
U mnie na Rodosie 6 jest 205m2 dachu. Właśnie od 3 dni cieśle robią więźbę powiedzieli 3700zł czyli 18zł od metra. pełne deskowanie + obicie papą = 12zł za m2. Dzisiaj byłem zamówić dachówkę. Całość 24.000 brutto(cała dachówka, obróbki, blachy okna dachowe x3, rynny). Znaleźliśmy dekarzy za 7tysięcy. Dach 40 stopni nachylenia. W między czasie po cieślach musimy ocieplić strop(przypominam że mam strop lany 12cm). Myślałem o styropianie 15cm (10 i 5 na zakładkę). Proszę o radę jaki styropian wybrać? Termo organika silver fasada na skosy i na część prostą gdzie będzie wylewka 5cm dach podłoga? Pozdrawiam serdecznie

My na lane skosy kładliśmy wate mineralna isover ulti -mate 15 i 10 cm, a na prostą czesc styropian 10 i 5 cm tez Termo organika dach podłoga i na to wylewka 7 cm.
Pozdrawiam

michalc
30-07-2013, 10:21
My na lane skosy kładliśmy wate mineralna isover ulti -mate 15 i 10 cm, a na prostą czesc styropian 10 i 5 cm tez Termo organika dach podłoga i na to wylewka 7 cm.
Pozdrawiam

mam pytanie czy ktoś może wybrał inną firmę waty szklanej. zauważyłem, że najpopularniejsza jest firma Isover ale np niemiecka firma Schwenk robiąca wełnę climowool ma sporo niższe ceny (przy porównywalnych parametrach). czy jakość tak drastycznie się różni, że nikt nie "ryzykuje"?

przy okazji podzielcie się jak ocieplacie skosy nie-lane. my chcemy dać 15+5, choć na obecne standardy to chyba jest to zaledwie konieczne minimum....

mC

mWilQ
30-07-2013, 11:30
mam pytanie czy ktoś może wybrał inną firmę waty szklanej. zauważyłem, że najpopularniejsza jest firma Isover ale np niemiecka firma Schwenk robiąca wełnę climowool ma sporo niższe ceny (przy porównywalnych parametrach). czy jakość tak drastycznie się różni, że nikt nie "ryzykuje"?

przy okazji podzielcie się jak ocieplacie skosy nie-lane. my chcemy dać 15+5, choć na obecne standardy to chyba jest to zaledwie konieczne minimum....

mC

Ja mam i Isovera w tej wersji z niezłym współczynnikiem i Schwenka. Isovera szukałem po Wrocławskich hurtowniach i z trzech różnych źródeł wykupiłem co było. Schwenka dokupiłem w lokalnej hurtowni i dołożyłem na kolejną warstwę. U mnie Isover 15 + Isover 10 i Isover 15 + Schwenk 15, zależy od pomieszczenia. Nie powiem Ci jak się sprawuje, bo nie mam punktu odniesienia. Teraz przy 37 stopniach na dworze, miałem o zgrozo nawet ponad 30 stopni w pokojach na poddaszu. Czarna dachówka to jednak głupota.

Konto usunięte na żądanie
30-07-2013, 20:56
Ja też mam isover 15cm profit maty i 10cm super maty. Nie kombinuj z jakimiś wynalazkami.

80mariusz80
30-07-2013, 21:33
u mnie na skosach Isover 15 między krokwie, 5 na przekładkę. Supermata, lambda 0,033.
Przy wyborze wełny wahałem się między Isoverem a Rockwoolem, ostatecznie wybrałem wełnę szklaną zamiast skalnej. Innych producentów nie brałem pod uwagę, ewentualnie jeszcze hiszpańska Ursa była tańsza. Kieruje sie zasada ze lepiej brac towar pewnej i sprawdzonej firmy, bo to co ma byc schowane, utopione, zabetonowane lepiej brac dobrej jakosci niz potem cos zrywac, kuc, odrywac. To co na zewnatrz, ogolnie dostepne zawsze moge sobie wymienic, pokombinowac z naprawa. Pozdrawiam.

gosik102
31-07-2013, 10:02
Podzielę się kosztami tynków:
Rodosek z jednym garażem, ścianka podniesiona o 2 pustaki, wyliczyli nam 508 m po 27 zł za m2 co daje 13.716 zł. Opuścili do 13.500 zł. Użyliśmy Diamanta.
Pozdrawiam

michur
31-07-2013, 10:35
Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto ;)

Wg projektu szczyty powinny być częściowo zabezpieczone styropianem 10cm od środka. Styropian natomiast warto zabezpieczyć klejem.

michalc
01-08-2013, 09:10
Wg projektu szczyty powinny być częściowo zabezpieczone styropianem 10cm od środka. Styropian natomiast warto zabezpieczyć klejem.

patrzę w ten projekt i jakby rzeczywiście są zabezpieczone. ale dlaczego częściowo? i dlaczego na strychu tak a w pomieszczeniach nie? ponieważ tam się nie grzeje? zresztą na projekcie wygląda jakby ściany szczytowe były od góry (między murem a deskowaniem) zabezpieczone z 25cm styropianu - my daliśmy 5cm i teraz się zastanawiam czy to nie o dużo za mało?

mC

michur
01-08-2013, 09:46
patrzę w ten projekt i jakby rzeczywiście są zabezpieczone. ale dlaczego częściowo? i dlaczego na strychu tak a w pomieszczeniach nie? ponieważ tam się nie grzeje? zresztą na projekcie wygląda jakby ściany szczytowe były od góry (między murem a deskowaniem) zabezpieczone z 25cm styropianu - my daliśmy 5cm i teraz się zastanawiam czy to nie o dużo za mało?

mC

Zimą na strychu panuje niewiele mniejszy mróz niż na zewnątrz , a latem bywa zdecydowanie goręcej niż na dworze. Żeby zatem ciepło nie wędrowało po murze na/ze strychu do pomieszczeń na poddaszu trzeba te mury ocieplić. Z tego samego powodu powinny być ocieplone z każdej strony balkony betonowe - zapewniamy ciągłość izolacji.
Projektant pewnie uznał/obliczył, że częściowa izolacja wystarczy, ze względu na malejącą przenikalność ciepła ze wzrostem głębokości muru.
Ja dałem styro na całości szczytów - nie ma tam jakichś ogromnych powierzchni więc oszczędność żadna, a sumienie czyste ;-)

michalc
02-08-2013, 09:35
Tynkarze zaczęli wczoraj, ale im się ciśnienie wody z naszej pompy nie podobało bo za słabe (za to im od razu skoczyło - bo że mają od metra płacone i nie wyjdą na swoje). sąsiadów akurat nie było (tych co normalną wodę mają, bo sie okazuje, że niektórzy z okolicznych mieszkańców niemalże jeszcze ręcznie czerpią wodę - co mnie lekko zdziwiło). Dziś jest wąż od sąsiada, który wg mnie wcale więcej wody nie daje niż nasza pompa, ale już im się podoba ;) na poniedziałek za to podłączymy pompę do studni z kręgów przez którą płynie małe źródełko i wtedy już wody będą mieli aż nadtto...

Dekarze zaczęli we wtorek, trochę łat i kontrłat nabili, wczoraj się nie zjawili (w środę chyba też nie), majster telefonu nie odbierał - myślę sobie pierwsza duża wtopa jeśli chodzi o ekipę bo postęp robót jak i kontakt żaden. o dziwo dziś stawili się na budowie o 7:00 i działają. oby w poniedziałek też się pojawili bo na razie to idzie bardzo wolno...

ja wczoraj jeszcze do 1:00 w nocy kończyłem wyprowadzenia DGP w ścianach (no bo już dziś tynkują górę) a wasze stwierdzenia, że do rodka nie warto tego robić nie zagrzewały mnie do działania ;) ale się udało. dodam, że miejsca na anemostaty podkuli mi hydraulicy z odpowiednim sprzętem bo ja to bym dłubał latami. po tynkach rozłożę resztę kanałów po podłodze i gotowe :)

aż szkoda, że trzeba siedzieć w pracy jak na budowie się tyle dzieje a pogoda taka fajna ;)

mC

ada1984
03-08-2013, 11:56
Jak to jest z tymi drzwiami zewnętrznymi... większość z was pisze że ma drzwi wejściowe drewniane, a nam w każdym sklepie odradzają i proponują drzwi stalowe??? Niby że jeśli nie ma żadnego ganku to drzwi drewniane będą ciągle pracowały i za kilka lat bedą do wymiany. Jak myslicie lepiej wziąć te stalowe drzwi??


Gdzie kupywaliście armature lazienkową(wanne, prysznic,zlew)? Opłaca się zamawiać przez internet czy lepiej w sklepie, by pozniej bylo bez problemow?? A jesli przez internet to polecicie jakąś stronę? Bo odnośnie kafelek widziałam że podawaliście fajne, sprawdzone sklepy internetowe.

mWilQ
03-08-2013, 14:42
Jak to jest z tymi drzwiami zewnętrznymi... większość z was pisze że ma drzwi wejściowe drewniane, a nam w każdym sklepie odradzają i proponują drzwi stalowe??? Niby że jeśli nie ma żadnego ganku to drzwi drewniane będą ciągle pracowały i za kilka lat bedą do wymiany. Jak myslicie lepiej wziąć te stalowe drzwi??


Gdzie kupywaliście armature lazienkową(wanne, prysznic,zlew)? Opłaca się zamawiać przez internet czy lepiej w sklepie, by pozniej bylo bez problemow?? A jesli przez internet to polecicie jakąś stronę? Bo odnośnie kafelek widziałam że podawaliście fajne, sprawdzone sklepy internetowe.

Ceny między sklepami stacjonarnymi, a internetowymi mogą się diametralnie różnić. Warto korzystać z wyszukiwarek cenowych. Kupować w sklepach, które mają dużo dobrych opinii, może uda się znaleźć takie, które również funkcjonują stacjonarnie i produkt kupiony w dobrej cenie będzie można odebrać osobiście. W razie reklamacji jest to bardzo wygodne. Ja z racji oszczędności zamawiałem w różnych sklepach. Bywało, że kupowałem 50% taniej.

Konto usunięte na żądanie
03-08-2013, 17:28
Jako przykład podam:
Bateria prysznicowa TRES w sklepie cena 2100zł po rabacie za 1850. W sklepie internetowym kupiłem za 1300
Płytki do salonu model woodentic paradyża w sklepie 103zł w necie kupiłem za 82,50

Różnice są spore.

gosik102
03-08-2013, 22:13
Również będziemy zamawiać płytki przez internet. Dziś byliśmy w Olsztynie sprawdzić ceny- przykładowo Paradyż Doblo Gres poler w Olsztynie 134 zł/m2, a na stronie podawanej przez Lokmena 69,69 zł/m2.
U nas już kładą strukturę. Na żywo wygląda inaczej- zależy jak słońce pada ;) Dodam od razu, że nie jest ani żółta, ani cytrynowa. Jest beżowa/ecru.
204342 204343 204344204346 204347

gosik102
03-08-2013, 22:21
Parapety pod kolor dachówki:
204351

Konto usunięte na żądanie
03-08-2013, 22:52
Gosik- miodzio wygląda super. W sumie nie mogę się doczekać wizyty w Gromie a wtedy... (czy mąż ma mocną głowę?:) )

gosik102
03-08-2013, 23:17
Gosik- miodzio wygląda super. W sumie nie mogę się doczekać wizyty w Gromie a wtedy... (czy mąż ma mocną głowę?)

Mąż abstynent :lol2: Ale spokojnie, zabierzemy ze sobą szwagra z % wyrobami rodzinnej produkcji :D

przemas791
04-08-2013, 21:47
Również będziemy zamawiać płytki przez internet. Dziś byliśmy w Olsztynie sprawdzić ceny- przykładowo Paradyż Doblo Gres poler w Olsztynie 134 zł/m2, a na stronie podawanej przez Lokmena 69,69 zł/m2.
U nas już kładą strukturę. Na żywo wygląda inaczej- zależy jak słońce pada ;) Dodam od razu, że nie jest ani żółta, ani cytrynowa. Jest beżowa/ecru.
204342 204343 204344204346 204347
GRATULUJĘ UZYSKANEGO EFEKTU !!! Mam prośbę - czy mogłaby Pani napisać jaka dachówka jest położona? Z chęcią rzuciłbym okiem na zdjęcie od strony Wykuszu/a. Pozdrawiam z Wrocławia

gosik102
04-08-2013, 21:57
Efekt za dnia
204433

przemas791
04-08-2013, 21:58
204430 okno kuchnia - w perspektywie
204431 gabinet-garaż
204434 wejście

gosik102
04-08-2013, 23:02
GRATULUJĘ UZYSKANEGO EFEKTU !!! Mam prośbę - czy mogłaby Pani napisać jaka dachówka jest położona? Z chęcią rzuciłbym okiem na zdjęcie od strony Wykuszu/a. Pozdrawiam z Wrocławia

Na Panią to trzeba mieć wygląd i pieniądze :lol2:
A tak na poważnie- dachówka to Roben Monza Plus Antracytowa Angobowana. Jak będzie ułożona w 100% to obiecuję wrzucić fotkę :)
Gratuluję postępów w budowie :)
Pozdrawiam
Gosia

przemas791
04-08-2013, 23:08
Na Panią to trzeba mieć wygląd i pieniądze :lol2:
A tak na poważnie- dachówka to Roben Monza Plus Antracytowa Angobowana. Jak będzie ułożona w 100% to obiecuję wrzucić fotkę :)
Gratuluję postępów w budowie :)
Pozdrawiam
Gosia
a jaki koszt poniosłaś w zw. z robocizną i materiałem w zakresie dachu? Jaką Wybrałaś bramę i okna?

gosik102
04-08-2013, 23:11
a jaki koszt poniosłaś w zw. z robocizną i materiałem w zakresie dachu? Jaką Wybrałaś bramę i okna?

Całość dachu (tzn. bez więźby) materiał plus robocizna to około 31 tyś zł. Bramę- nie pamiętam nazwy (zamawialiśmy tam, gdzie okna i materiał na dach) kosztowała 3 000 zł, okna Gealan- 12 000 z montażem.

Nutka_
05-08-2013, 11:41
Jak to jest z tymi drzwiami zewnętrznymi... większość z was pisze że ma drzwi wejściowe drewniane, a nam w każdym sklepie odradzają i proponują drzwi stalowe??? Niby że jeśli nie ma żadnego ganku to drzwi drewniane będą ciągle pracowały i za kilka lat bedą do wymiany. Jak myslicie lepiej wziąć te stalowe drzwi??


Gdzie kupywaliście armature lazienkową(wanne, prysznic,zlew)? Opłaca się zamawiać przez internet czy lepiej w sklepie, by pozniej bylo bez problemow?? A jesli przez internet to polecicie jakąś stronę? Bo odnośnie kafelek widziałam że podawaliście fajne, sprawdzone sklepy internetowe.

Hej Ada,

Co do wyposażenia łazienki (płytki, baterie, kabina, cała reszta) - wszystko oglądaliśmy w sklepach a potem zamawialiśmy w necie. Różnice w cenach są gigantyczne i nie było żadnych problemów.

Drzwi drewniane do wymiany po paru latach? No co Ty:) W domu gdzie teraz mieszkam mamy drewniane od 20 lat i wciąż wyglądają i pracują nienagannie. Drewniane są dużo ładniejsze ale tez droższe także także decyduje stan budżetu.

Nutka_
05-08-2013, 11:44
Gosik, ładnie
Kurcze też podzieliliśmy okno w kuchni i kotłowni bo to takie wygodne ale żałuje bo ono w sumie jest małe i ten podział dużo światła zabrał w kuchni, pozdrowienia.

ada1984
05-08-2013, 11:58
[QUOTE=Nutka_;6073336]Hej Ada,

Co do wyposażenia łazienki (płytki, baterie, kabina, cała reszta) - wszystko oglądaliśmy w sklepach a potem zamawialiśmy w necie. Różnice w cenach są gigantyczne i nie było żadnych problemów.

A czy moglabys polecic jakies sklepy, z ktorych ty kupowalas? Plytki to moze nie problem ale chodzi mi glownie o kabine, wanne, baterie itp.

ada1984
05-08-2013, 12:15
My takze podzielilismy okno w kuchni i pomieszczeniu gospodarczym. Nie zalujemy, bo wydaje nam sie ze nie pasowalyby do tego domu dwa okna kwadraciki(biorąc jeszcze pod uwage to ze podnieslismy scianke kolankowa o pustaka). Do tego jeszcze zastanawiamy sie czy nie dac opasek (gzymsow) wokol okien, by jakos je jeszcze powiekszyc.

Mam pytanie. Czy zostawialiscie te dwa drewniane slupy w pokojach na gorze? Nam wszyscy budowlancy, ktorzy przewineli sie przez budowę doradzaja, by te slupy zlikwidowac. a przynajmniej ten w pokoju nad drzwiami wejsciowymi.
Wiadomo ze kazdy jest mądry po szkodzie i tak u nas w najmniejszym pokoju slup nie jest w scianie tylko tuz obok. Majster nie podsunal nam pomyslu by dac go w scianie i teraz bedziemy go doczyszczac z tynku, polerowac i ma być "ozdobą" pokoju:)

gosik102
05-08-2013, 13:30
Gosik, ładnie
Kurcze też podzieliliśmy okno w kuchni i kotłowni bo to takie wygodne ale żałuje bo ono w sumie jest małe i ten podział dużo światła zabrał w kuchni, pozdrowienia.

Dziękuję Nutka :) Jeszcze nie użytkujemy i przyznam szczerze, że nie myślałam nad tym oknem, pewnie wyjdzie w praniu :) U nas kuchnia jest od północnego-wschodu i też będzie ciemna :( Kotłownię pal licho :rolleyes:
Pozdrowienia

Konto usunięte na żądanie
05-08-2013, 20:04
Ada tym majstrom co Ci tak "dobrze" radzą każ stanąć na 1 nodze i niech powiedzą jak długo postoją...
Można z niego zrezygnować ale na etapie planowania więźby bo trzeba przerobić konstrukcję. Ktoś tu na forum już pokazywał co i jak.
Niestety te słupy to takie miejsce, przez które trzeba wydać parę zł. więcej. U nas np. ten co jest w ścianie mimo zastosowania siatki tynk pękł. Będę tam kombinował. Myślałem nad tym:
http://www.youtube.com/watch?v=bijLjpQyp1A

Oczywiście nie ten kolor :)

michalc
05-08-2013, 20:16
Ada tym majstrom co Ci tak "dobrze" radzą każ stanąć na 1 nodze i niech powiedzą jak długo postoją...
Można z niego zrezygnować ale na etapie planowania więźby bo trzeba przerobić konstrukcję. Ktoś tu na forum już pokazywał co i jak.
Niestety te słupy to takie miejsce, przez które trzeba wydać parę zł. więcej. U nas np. ten co jest w ścianie mimo zastosowania siatki tynk pękł. Będę tam kombinował. [....]

U nas konstruktor maksymalnie odchudził więźbę i słupy + płatwie wywalił. po przeliczeniach niby mu wyszło, że będzie ok. wykonawcy dali i płatwie i słupy a kier-bud stał za nimi murem a wyczyn konstruktora przemilczał...

u nas właśnie robią tynki i powiedzieli, że na słup w ścianie ablo można dać siatke - ale i tak pewnie pęknie albo go nie tynkować i zasłonić płytą karton-gips. i na to drugie rozwiązanie się zdecydowaliśmy. po każdej stronie ok 4cm ściany, do której płytę się przyklei, a za płytą słup będzie mógł sobie pracować. ale i tak możliwe że pęknie na łączeniu tynk-płyta ;)

pozdro
mC

michalc
05-08-2013, 20:27
mam jeszcze pytanie o posadzki. czy wyrównywaliście poziom podłogi styropianem? wiadomo, że nierówności nie są duże, ale jakieś są. hydraulik ma posadzkarza co wyrównuje styropianem a jak leje nierówno to za każdy centymetr nadlanego betonu każe dopłacać 5zł! za metr kw. drugi posadzkarz mówi, że nierówności tego typu eliminuje się tylko i wyłącznie betonem i nie liczy więcej za to a wręcz jest tańszy. jak to było u was? czy była jakaś różnica dla pomieszczeń z podłogówkąi tych bez podłogówki?

mC

Konto usunięte na żądanie
05-08-2013, 20:40
Te majstry to co jeden to ma lepsze sposoby na wyciągnięcie kasy. Jak masz nierówny strop czy chudziak to co najwyżej będzie się krzywo styropian układać, a on i tak na równo leje. Z tym równo wychodzi często kiepsko...
Jak jest strasznie krzywe podłoże można je wyrównać zwykłym piochem i na to kładziesz styropian.

mWilQ
05-08-2013, 21:18
mam jeszcze pytanie o posadzki. czy wyrównywaliście poziom podłogi styropianem? wiadomo, że nierówności nie są duże, ale jakieś są. hydraulik ma posadzkarza co wyrównuje styropianem a jak leje nierówno to za każdy centymetr nadlanego betonu każe dopłacać 5zł! za metr kw. drugi posadzkarz mówi, że nierówności tego typu eliminuje się tylko i wyłącznie betonem i nie liczy więcej za to a wręcz jest tańszy. jak to było u was? czy była jakaś różnica dla pomieszczeń z podłogówkąi tych bez podłogówki?

mC

Pierwsze słyszę o takich wynalazkach. Przecież wiadomo, że w jednym pomieszczeniu będą rury, w innych elektryka, w innych podłogówka. Układasz izolację według projektu, ewentualnie według własnego widzi mi się. Na to idzie wylewka. Ma tworzyć równą powierzchnię, bez względu czy w jednym pomieszczeniu pójdzie 5 cm, czy 10 cm.

Na tym etapie warto zwrócić uwagę, czy nie ma bubla przy montażu okien. Zerknij czy nie są np za nisko osadzone. Nie wiem ile dokładnie, ale posadzka też musi mieć swoją minimalną grubość, więc przy izolacji to uwzględnij.

ada1984
05-08-2013, 22:06
Ada tym majstrom co Ci tak "dobrze" radzą każ stanąć na 1 nodze i niech powiedzą jak długo postoją...
Można z niego zrezygnować ale na etapie planowania więźby bo trzeba przerobić konstrukcję. Ktoś tu na forum już pokazywał co i jak.
Niestety te słupy to takie miejsce, przez które trzeba wydać parę zł. więcej. U nas np. ten co jest w ścianie mimo zastosowania siatki tynk pękł. Będę tam kombinował. Myślałem nad tym:
http://www.youtube.com/watch?v=bijLjpQyp1A

Oczywiście nie ten kolor :)


Całkiem fajne rozwiązanie. Widzę ze wszystko masz juz przemyslane:)
Ale jeszcze odnosnie tego slupa w pokoju nad drzwiami wejsciowymi. Dawaliscie tam tak jak niby jest w projekcie pustaki szklane? Czy cala ta scianke zabudowywaliscie? U nas zostawiono przerwe na te pustaki i teraz to chyba tylko zostaje obrobic ta wolną przestrzen i ten slup plyta- chociaz nie wiem jak to wyjdzie.

michalc
05-08-2013, 23:30
Całkiem fajne rozwiązanie. Widzę ze wszystko masz juz przemyslane:)
Ale jeszcze odnosnie tego slupa w pokoju nad drzwiami wejsciowymi. Dawaliscie tam tak jak niby jest w projekcie pustaki szklane? Czy cala ta scianke zabudowywaliscie? U nas zostawiono przerwe na te pustaki i teraz to chyba tylko zostaje obrobic ta wolną przestrzen i ten slup plyta- chociaz nie wiem jak to wyjdzie.

my zrobimy półki - albo drewniane albo z jakiejs lekkiej zabudowy.

mC

ada1984
06-08-2013, 08:38
my zrobimy półki - albo drewniane albo z jakiejs lekkiej zabudowy.

mC

A moglbys wrzucic zdjecie jak to u Ciebie wygląda? Moze byc na priv, będę bardzo wdzięczna.

ada1984
06-08-2013, 09:18
Ooo przepraszam. Dopiero teraz doczytalam ze dopiero zrobicie te polki:)

michalc
06-08-2013, 11:20
Ooo przepraszam. Dopiero teraz doczytalam ze dopiero zrobicie te polki:)

u nas rzeczywiście dopiero będzie, ale już tu ktoś prezentował ładne wykończenie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=4639128&viewfull=1#post4639128

pozdr
mC

przemas791
06-08-2013, 21:32
witam,
Ktoś ma może założoną rekuperację-wentylacje mechaniczną? albo może w planie założenie?

slavex17
07-08-2013, 20:36
Drodzy forumowicze ile cm robiliście chudziaka?

PS. Pogody dopisują, dlatego praca wre
204876204877204878204879

mWilQ
07-08-2013, 21:36
Drodzy forumowicze ile cm robiliście chudziaka?

PS. Pogody dopisują, dlatego praca wre
204876204877204878204879

Dobrze widzę, masz 7 pustaków na ściance kolankowej? W ogóle albo to zdjęcia robione z dziwnych miejsc, albo strasznie przekombinowałeś tego rodosa. Zachowałeś proporcje dachu do podwyższonej ścianki?

Konto usunięte na żądanie
07-08-2013, 22:05
ostro... Na strychu to chyba że 2 pokoje zmieścisz.

gosik102
08-08-2013, 07:47
204878

Wydaje mi się (zwłaszcza widać to na tym zdjęciu), że domek jest bardzo nieproporcjonalny :( Mimo to gratuluję postępów w budowie :yes:

Marcin i Agata
08-08-2013, 10:55
Drodzy forumowicze nie wiem co was tak dziwi w tym domku. Ja osobiście widziałem domki z wysoką ścianką kolankową co w połączeniu z nowoczesną elewacją sprawiało niezłe wrażenie. Co do pytania o grubość chudziaka to najważniejsze jest dobre zagęszczenie gruntu. Ja osobiście u siebie wylewałem 10cm. Uważam, że taka grubość to ,,świat i ludzie''. Powodzonka w dalszych etapach budowy.

gosik102
08-08-2013, 11:26
Drodzy forumowicze nie wiem co was tak dziwi w tym domku. Ja osobiście widziałem domki z wysoką ścianką kolankową co w połączeniu z nowoczesną elewacją sprawiało niezłe wrażenie.
Zależy jaką kto ma wizję i co kto lubi. Na moich studiach wykładowcy nazywali tak zmienione i wyglądające domki "bublami w krajobrazie". O gusta jednak nie należy się spierać :)

michalc
08-08-2013, 15:33
A ja jeszcze odgrzeję temat słupów drewnianych na piętrze.

Wczoraj kręciliśmy sie z dekarzem w tą i spowrotem no i wkurzył go ten słup w pokoju nad wejściem, bo ze 2 razy wszedł mu w drogę ;) Pomyślał i mówi, że wg niego słup można wywalić a płatew podeprzeć na ścianie pokój łazienka (dając najpierw na ścianę belkę dłuższą co by się ciężar rozłożył). Ktoś tak może robił?

mC

michalc
08-08-2013, 15:49
Właśnie zamawiam styropian na posadzki, u nas przy podwójnym garażu + 0,5m wychodzi to tak:
garaż + kotłownia: 51m kw
parter : 60m kw
nad garazem: 43m kw
piętro: 60m kw

czyli w sumie potwierdza się wartość podawana przez Lokmena ;)

pozdro
mC

slavex17
08-08-2013, 17:44
Wydaje mi się (zwłaszcza widać to na tym zdjęciu), że domek jest bardzo nieproporcjonalny :( Mimo to gratuluję postępów w budowie :yes:

Tzn budowany według projektu archona. 7 pustaków jest dlatego że to są maxy 188 wysokie, z porothermu jak na większości Waszych zdjęć byłyby 4 warstwy dlatego że porotherm jest duzo wyższy. Wysokość jest ta sama, dokładnie jest 6 warstw, siódma warstwa to jest obmurówka wieńca. Dach ma wypusty 110cm, z tym że dojdzie 10cm styropianu na ścianie a więc bedzie miał 100cm, kąt nachylenia dachu to 40 stopni. Co do chudziaka, to zasypka była robiona na jesień, a więc przez zimę sie ubiło, chcemy zrobić 5cm, tylko nie wiem czy to nie za licho?:) Dzięki za odpowiedz

Ratki
08-08-2013, 18:56
Cześć
U nas zdecydowaliśmy się na pozostawienie słupów. Stolarz który robi nam schody dębowe i drzwi obrobił również słupy. Efekt końcowy na poniższym zdjęciu.

http://images61.fotosik.pl/56/628fa1747c3cd970m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=628fa1747c3cd970)

Co do wysokości ścianki kolankowej, slavex dałeś 6 szt po 188= 1128 u nas 3,5szt x 240 = 840 krokwie wydłużone stąd ta różnica wizualna. Wśrodku po zalaniu posadzki i przykręceniu PGK wysokość ścianki kolankowej 90 cm.
Poza tym jak przyjdzie dachówka i ocieplenie będzie zupełnie inaczej. ;)

http://images64.fotosik.pl/56/e05a02d9a9e90233m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e05a02d9a9e90233)

Ratki
08-08-2013, 19:09
Z naszych aktualności
Łazienki "prawie" skończone poza lustrami, kontaktami i pucowaniem jest wszystko :wiggle:
Dolna
http://images61.fotosik.pl/56/66cdbdb3de061e04m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=66cdbdb3de061e04)
http://images62.fotosik.pl/56/f1563043de233dccm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f1563043de233dcc)
http://images62.fotosik.pl/56/6a4070f51fa5071em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6a4070f51fa5071e)

i górna
http://images63.fotosik.pl/56/d0f63f6555ec78e4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d0f63f6555ec78e4)
http://images64.fotosik.pl/56/bd1e9020dac0dd26m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bd1e9020dac0dd26)
http://images63.fotosik.pl/56/c154401e28e2b4b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c154401e28e2b4b0)

Pozdrawiam Marcin

janek8205
08-08-2013, 21:55
A ja jeszcze odgrzeję temat słupów drewnianych na piętrze.

Wczoraj kręciliśmy sie z dekarzem w tą i spowrotem no i wkurzył go ten słup w pokoju nad wejściem, bo ze 2 razy wszedł mu w drogę ;) Pomyślał i mówi, że wg niego słup można wywalić a płatew podeprzeć na ścianie pokój łazienka (dając najpierw na ścianę belkę dłuższą co by się ciężar rozłożył). Ktoś tak może robił?

mC
Ja tak zrobiłem.
Nie mam na poddaszu tych dwóch słupów.

gosik102
09-08-2013, 09:09
Z naszych aktualności
Łazienki "prawie" skończone poza lustrami, kontaktami i pucowaniem jest wszystko :wiggle:

Pozdrawiam Marcin

Bardzo fajne łazienki :) Jak ja bym chciała przejść do tego etapu :)

michalc
09-08-2013, 12:18
czy ktoś z was może używał styropianu do fundamentów zamiast styroduru? nam sprzedawca zaproponował taki styropian na balkony, ponieważ - jak styrodur - nie nasiąka, a jest korzystniejszy cenowo ;) nawet nie wiedziałem, że jest taka seria styropianów, ale wydaje się, że będzie to dobre rozwiązanie :)

mC

ewelka-sochaczew
09-08-2013, 12:55
apropo łazienek. Moja jest w trakcie układania płytek i tak się prezentuje.
205131





205130


205132

ewelka-sochaczew
09-08-2013, 13:11
205134205136

kojak139
09-08-2013, 20:09
Witam
A My się jutro wprowadzamy:wiggle: Co prawda brakuje jeszcze trochę ale da się mieszkać. Parter i dolna łazienka wyporządzony, piętro ma wszystkie podłogi tylko brakło kasy na umeblowanie. Ale powoli do przodu.

Konto usunięte na żądanie
09-08-2013, 22:00
Gratulacje!!!

U nas łazienki się fugują :)

https://lh3.googleusercontent.com/-6y8syzXOCc8/Ufv0n68ozpI/AAAAAAAAI5E/AmhtAB2vjLc/s512/20130802_175845.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-oUBQFUr48K0/Ufv0mCqtarI/AAAAAAAAI48/uh5E6hhFmyM/s640/20130802_175839.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/--nt2b-CEABw/UfgLaE8QUqI/AAAAAAAAI34/xQOhj7f_Teg/s640/20130730_165330.jpg

i płytki w salonie już prawie też się będą fugowały (mały inwestor sprawdza równość położenia :) )

https://lh3.googleusercontent.com/-9pVvbTO0o8E/Uf6Zd3IpqbI/AAAAAAAAI6A/NrZ8RIjxBUE/s640/20130804_165410.jpg

gosik102
09-08-2013, 23:22
Kojak139 Gratulujemy!!! Wrzuć jakieś zdjęcia wykończonego parteru :)
Pozdrawiam :)

michalc
10-08-2013, 00:03
Gratulujemy postępów, szczególnie Kojak139 - każdy chyba czeka na ten dzień z niecierpliwością ;)

U nas dekarz się nie śpieszy (=leci w kulki)... Do tego pomylili okna dachowe i przywieźli lepsze niż zamawialiśmy - niestety trzeba wymienić, choć w hurtowni są ale i tak zamieszanie.

Zaklepaliśmy ekipę na ocieplenie domu na koniec września: robocizna 30zł/m kw ale bez tynku, z samym gruntem. Majster bardzo miły i pomocny i widać że wie co robi - mam nadzieję, że się sprawdzą bo robią też inne rzeczy co się przyda na przyszłość.

i na koniec pytanie: jaką folię dawaliści na parterze na chudziaka a pod styropian? czy na piętrze też się daje folię?

mC

slavex17
10-08-2013, 16:37
i na koniec pytanie: jaką folię dawaliście na parterze na chudziaka a pod styropian?

mC

Chyba zwykłą budowlaną podwójnie, nad parterem to sam styropian 4 i wylewkę. Słyszałem że niektórzy malują chudziaka dysperbitem przed folią ale po co? My dzisiaj zalaliśmy chudziaka 10cm bo padało, gdyby nie padało to dalej ocieplalibyśmy strop i murowali kominy. Już nie dużo dzieli nas do zwycięstwa z SSO. Kojak & Lokmen gratulacje postępów. Fajnie się ogląda zdjęcia. Dużo rozwiązań można podpatrzeć

janek8205
10-08-2013, 22:12
Mam pytanie odnośnie wylewek z miksokreta czy trzeba je polewać wodą czy też nie bo różne są opinie. Jak to było u was?

gosik102
10-08-2013, 22:16
Mam pytanie odnośnie wylewek z miksokreta czy trzeba je polewać wodą czy też nie bo różne są opinie. Jak to było u was?

U nas nie trzeba było polewać wodą, pierwszego dnia "po" nie wolno otwierać okien i drzwi ani chodzić (ale to chyba normalne) :)

przemas791
10-08-2013, 22:32
Witam,
Może ktoś podzieli się spostrzeżeniami nt. schodów oraz pokaże zdjęcia.
Potrzebuję również informacje w zakresie Kominka z DGP - chodz mi o koszty instalacji ale też potrzebuje opinii użytkowników kominka w rodku - czy warto założyć DGP czy może sam kominek wystarczy do ogrzania rodka?
Pozdrawiam i gratuluję wszystki postępów na budowie...u mnie niestety na budowie dominuje kolor porothermu.....monotonia...

gosik102
11-08-2013, 11:07
Potrzebuję również informacje w zakresie Kominka z DGP - chodz mi o koszty instalacji ale też potrzebuje opinii użytkowników kominka w rodku - czy warto założyć DGP czy może sam kominek wystarczy do ogrzania rodka?
Pozdrawiam i gratuluję wszystki postępów na budowie...u mnie niestety na budowie dominuje kolor porothermu.....monotonia...

Co do kominka- również zastanawialiśmy się na DGP. Większość użytkujących rodoska radzi nie robić DGP jako zbędny koszt- usytuowanie kominka zapewnia dobre ogrzewanie domku. U nas wycena z firmy http://www.kominkiikominy.pl z DGP wyniosła 9500 zł. (wszystko- montaż i wszelkie materiały, kominek arysto (około 4000 zł- dokładnie nie pamiętam). Bez DGP ich cena to 7800zł, także sama instalacja DPG z materiałami to 1700 zł. Uważam, że to niewielki koszt i na tę opcję się zdecydowaliśmy. Kominek montują po 19 sierpnia, wtedy będę mogła podać więcej szczegółów.
Pozdrawiam!

przemas791
11-08-2013, 19:24
Co do kominka- również zastanawialiśmy się na DGP. Większość użytkujących rodoska radzi nie robić DGP jako zbędny koszt- usytuowanie kominka zapewnia dobre ogrzewanie domku. U nas wycena z firmy http://www.kominkiikominy.pl z DGP wyniosła 9500 zł. (wszystko- montaż i wszelkie materiały, kominek arysto (około 4000 zł- dokładnie nie pamiętam). Bez DGP ich cena to 7800zł, także sama instalacja DPG z materiałami to 1700 zł. Uważam, że to niewielki koszt i na tę opcję się zdecydowaliśmy. Kominek montują po 19 sierpnia, wtedy będę mogła podać więcej szczegółów.
Pozdrawiam!
dziękuję serdecznie za głos w sprawie....nie ukrywam, że zależy mi na opinii już użytkujących rodoska! Napiszcie czy warto inwestować w kominek z DGP.
Potrzebuję jeszcze opinii nt. dachu a konkretnie w zakresie "odeskowania" lub pokrycia folią. Planuję dachówkę ceramiczną płaską z połyskiem.

gosik102
11-08-2013, 20:54
dziękuję serdecznie za głos w sprawie....nie ukrywam, że zależy mi na opinii już użytkujących rodoska! Napiszcie czy warto inwestować w kominek z DGP.


Kilka stron wcześniej zadałam to samo pytanie i wypowiedzieli się użytkujący Rodoska :) Jak się cofniesz na pewno znajdziesz :):wiggle:

przemas791
11-08-2013, 21:01
Kilka stron wcześniej zadałam to samo pytanie i wypowiedzieli się użytkujący Rodoska :) Jak się cofniesz na pewno znajdziesz :):wiggle:
troszkę nie mam czasu na wertowanie forum....zapytam więc o wnioski z analizy wypowiedzi użytkowników kominka w rodosie - Opinie są za zakładaniem DGP czy też nie?
Pozdrawiam

slavex17
11-08-2013, 21:07
Potrzebuję jeszcze opinii nt. dachu a konkretnie w zakresie "odeskowania" lub pokrycia folią. Planuję dachówkę ceramiczną płaską z połyskiem.

Co dokładnie? Pełne deskowanie + papa? na to łaty kontrłaty i dachówka?

przemas791
11-08-2013, 21:21
Co dokładnie? Pełne deskowanie + papa? na to łaty kontrłaty i dachówka?
Potrzebuję opinii w zakresie czy lepiej zrobić pełne deskowanie z papą czy folię
ewentualnie jeszcze jakieś inne rozwiązanie

80mariusz80
11-08-2013, 22:30
Witam,
Może ktoś podzieli się spostrzeżeniami nt. schodów oraz pokaże zdjęcia.

U mnie źle wylali ostatni schodek - powinien byc niższy od reszty poziomu, tymczasem był nawet ciut wyższy niż pozostałe (+wylewka, +stopnica). Potem było kombinowanie.
http://images65.fotosik.pl/64/4b66d612031ddf4cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images63.fotosik.pl/64/ed039e9436994395med.jpg (http://www.fotosik.pl)

80mariusz80
11-08-2013, 22:35
Mam pytanie odnośnie wylewek z miksokreta czy trzeba je polewać wodą czy też nie bo różne są opinie. Jak to było u was?
U mnie wylewkarze przekazali, żeby podlewać. Zraszałem wylewki wodą przez ok. 2-3 tygodnie. Podlewanie betonu minimalizuje skutki jego skurczu podczas wiązania - dzięki temu na jastrychu nie masz potem pęknięć, pajączków, etc. Przynajmniej nie w takiej ilości jaką widziałem u kolegi na budowie, który wylewek nie podlewał.

80mariusz80
11-08-2013, 22:39
Potrzebuję opinii w zakresie czy lepiej zrobić pełne deskowanie z papą czy folię
ewentualnie jeszcze jakieś inne rozwiązanie
Ja dawałem membranę paroprzepuszczalną (o wysokiej paroprzepuszczalności), na to kontrłaty i łaty no i dachówkę. Z membraną trzeba uważać, bo jest wrażliwa na promieniowanie UV. Najlepiej gdyby po jej położeniu zaraz zacząć przykrywanie jej dachówką. Gdybym budował drugi raz, dach bym deskował i papował. To rozwiązanie jest sprawdzone od conajmniej pół wieku, tymczasem ta membrana nie może się pochwalić takim CV ;) Nie wiem jak się zachowa za 50 lat. Wiem tylko że wystawiona na promieniowanie UV zamienia się w coś a la bandaż egipskiej mumii :)

80mariusz80
11-08-2013, 22:47
i na koniec pytanie: jaką folię dawaliści na parterze na chudziaka a pod styropian? czy na piętrze też się daje folię?mC
u mnie jest zwykła folia budowlana, czarna, z atestem - nie pamiętam grubości ale dość mocna. Poszła i na parter i na piętro. Nie chciałem dawać na piętro (tam nie mam styropianu) ale wylewkarze kazali rozłożyć bo jastrych "pływa". Pozdrawiam.

redzina87
11-08-2013, 22:56
[QUOTE=slavex17;6076520]Drodzy forumowicze ile cm robiliście chudziaka?

PS. Pogody dopisują, dlatego praca wre
204876204877204878204879[/QUO


Ten stan który macie teraz mniej więcej ile Was kosztował jeśli można wiedziec my zaczynamy we wrześniu dlatego ciekawią mnie koszty ?
POZDRAWIAM

przemas791
11-08-2013, 23:38
Ja dawałem membranę paroprzepuszczalną (o wysokiej paroprzepuszczalności), na to kontrłaty i łaty no i dachówkę. Z membraną trzeba uważać, bo jest wrażliwa na promieniowanie UV. Najlepiej gdyby po jej położeniu zaraz zacząć przykrywanie jej dachówką. Gdybym budował drugi raz, dach bym deskował i papował. To rozwiązanie jest sprawdzone od conajmniej pół wieku, tymczasem ta membrana nie może się pochwalić takim CV ;) Nie wiem jak się zachowa za 50 lat. Wiem tylko że wystawiona na promieniowanie UV zamienia się w coś a la bandaż egipskiej mumii :)
dziękuję serdecznie za info. A co do schodów to proszę o info ile cm ma pierwszy schodek (jeszcze przed wylewkami) ?
Pozdrawiam

80mariusz80
12-08-2013, 07:52
Niestety nie pamiętam, parter już mam wypłytkowany. Był oczywiście wyższy od następnych. Obliczyli to murarze, którzy szałowali schody na podstawie projektu.

Konto usunięte na żądanie
12-08-2013, 14:06
Przemek jakieś 3 - 4 strony wcześniej malowalem jak powinien wyglądać 1 stopień. Generalnie ma być niższy o grubość okładziny jaka zastosujesz.

Z powodów, o których wyżej deskowalem dach i papowalem.
Mariusz widzę marmury - na bogato :-)

Ja się zastanawiam nad płytkami drewnopodobnymi cos jak w salonie tylko ciemniejsze. Ale na tą chwilę po ,,pierwszym czytaniu sejm (czyli moja zona) propozycję odrzucił'' :-) ale jeszcze mam 2 czytania.

80mariusz80
12-08-2013, 14:17
To nie marmur, to granit :) Była opcja albo dębina albo dopłacamy ~2k i bierzemy granit. Zdecydowaliśmy się na to drugie.

przemas791
12-08-2013, 17:40
Przemek jakieś 3 - 4 strony wcześniej malowalem jak powinien wyglądać 1 stopień. Generalnie ma być niższy o grubość okładziny jaka zastosujesz.

Z powodów, o których wyżej deskowalem dach i papowalem.
Mariusz widzę marmury - na bogato :-)

Ja się zastanawiam nad płytkami drewnopodobnymi cos jak w salonie tylko ciemniejsze. Ale na tą chwilę po ,,pierwszym czytaniu sejm (czyli moja zona) propozycję odrzucił'' :-) ale jeszcze mam 2 czytania.

tylko, że ja właśnie jeszcze nie wiem jaka okładzinę bede stosował.....najprawdopodobniej drewno, ale nie mam pojęcia ile cm tj. jaką grubość drewna daje się na schodek....Tutaj wspólnie z żona mamy wspólny front i uważamy, że drewno dla nas wygląda najlepiej. Co do dachu to zastanawia mnie różnica w kosztach pomiędzy papą z deskowaniem a folią - jaki to jest rząd wielkości jesli chodzi o różnicę w cenie....
W najbliższym czasie dopinam negocjacje związane z rekuperatorem i rekuperacją - dzisiaj wymyśliłem, że może da się podłaczyć reku pod kominek i stowrzyć takie cuś w rodzaju DGP, ale szybko fachowcy wytłumaczyli mi , że nie wolno!!!...hehehehe
Wybrałem rekuperator firmy Brink!

przemas791
12-08-2013, 17:41
To nie marmur, to granit :) Była opcja albo dębina albo dopłacamy ~2k i bierzemy granit. Zdecydowaliśmy się na to drugie.

a tak z ciekawości to ile takie granitowe cacko kosztuje?

Konto usunięte na żądanie
12-08-2013, 17:47
Jeśli podłączysz reku pod kominek kanały migiem wypełnią Ci się wodą :)

Deska na trepy ma przeważnie 4cm. Bywają też 3,5cm ale im grubsza tym ładniejsza.

przemas791
12-08-2013, 17:51
Jeśli podłączysz reku pod kominek kanały migiem wypełnią Ci się wodą :)

Deska na trepy ma przeważnie 4cm. Bywają też 3,5cm ale im grubsza tym ładniejsza.

z majstrem rozmawiałem to 20 albo 25 cm zostawia od chudziaka do płytki/deski itp.
Nie ukrywam, że chciałbym "mocno " docieplić podłogę na parterze i zastanawiam się czy tych cm wystarczy.
Kolego ile za drewno na dach zapłaciłeś.....założę się, że pewnie mało bo jak ja widzę to Wrocław i okolice maja duzo wyższe stawki za wszystko....
Za dach - kompletna robociznę udało mi się wynegocjować cenę 15 600 PLN z nadbitka.....

Konto usunięte na żądanie
12-08-2013, 19:20
Za stolarkę dachową w tym trochę desek na deskowanie zapłaciłem 8250zł (cena z 2011roku)

80mariusz80
12-08-2013, 19:42
a tak z ciekawości to ile takie granitowe cacko kosztuje?
Nasz koszt to 10500 brutto z montażem no i materiałem. Rozrzut cenowy był ogromny: od 9500 do ok. 14500-15.000 przy sprawdzeniu 4 zakładów kamieniarskich dla tego samego materiału (Madura Gold). Można i tańszy granit zamówić - wszystko zależy z jakiego typu kamienia i na jaki zakład się trafi. Granity szare, które sobie nazywam "cmentarne", są tańsze. Jeszcze tańsze są granity z Chin - ale lepiej nie ryzykować. Niby i to i to wytworzyła Ziemia, ale Chińczycy na etapie wydobycia/szlifowania/konserwacji napuszczają jakimś świństwem low-cost, które po czasie zaczyna się rozpuszczać i wytrąca się tlenek żelaza (powstają brudne, rdzawe zacieki). Ja początkowo optowałem za schodami drewnianymi, lecz przekonała mnie żona i schody u teścia (z granitu cmentarnego ;)) które zostały położone ~15 lat temu. Nic się z nimi nie dzieje, łatwo utrzymać je w czystości, myją tylko wodą, odporne na ścieranie, kiedy oprze się słońce ładnie mruga mika (minerał, składnik granitów), nie trzeba w perspektywie x-lat konserwować. Zdjęcia z realizacji innych schodów można podejrzeć na stronie www.granmar.com.pl - robię im reklamę, ale... co tam...
Pozdrawiam.

michalc
13-08-2013, 10:30
dziękuję serdecznie za głos w sprawie....nie ukrywam, że zależy mi na opinii już użytkujących rodoska! Napiszcie czy warto inwestować w kominek z DGP.
Potrzebuję jeszcze opinii nt. dachu a konkretnie w zakresie "odeskowania" lub pokrycia folią. Planuję dachówkę ceramiczną płaską z połyskiem.

pomimo głosów z forum, że rodos szybko się nagrzewa przy używaniu kominka również bez DGP zdecydowałem się położyć te kanały - na wylocie dam anemostaty, które zawsze można skręcić. koszta materiałów z tym rękawem z wełny mineralnej to ok 700zł. samo układanie idzie szybko, gorzej z kuciem - bez odpowiedniego sprzętu odradzam. mi w ściany podkuł hydraulik przy jakiejś okazji. wczoraj oficjalnie skończyłem ten etap ;)

206426206427

misteroli
13-08-2013, 12:52
WItam,
Wszytkich forumowiczów poszukuje ekipy budowlanej budującej domy
budowa domu gmina Zabierzów
bardzo proszę o info na meil [email protected]
z góry wszystkim dziękuje za pomoc

pozdrawiam
:)

slavex17
13-08-2013, 17:57
Witam, jaki rodzaj papy kładliście na pełne deskowanie? Papa podkładowa? Drugie pytanko z góry na dół czy w poprzek układali Wam dekarze? Skoro i tak ma iść na to dachówka po tygodniu to chyba może być z góry na dół? Pozdrawiam serdecznie.

Konto usunięte na żądanie
13-08-2013, 22:25
papa podkładowa i zawsze w poprzek przy tego typu dachu.

michalc czy będziesz stosował jakiś filtr przeciwpyłkowy przed anemostatami?

michalc
14-08-2013, 09:32
michalc czy będziesz stosował jakiś filtr przeciwpyłkowy przed anemostatami?

myślałem o tym i jest z tym problem, bo na razie nie znalazłem nic gotowego co by było na tyle kompaktowe, żeby to zastosować przed samymi anemostatami. z kolei przy kominku raczej nie wcisnę już filtra (inna sprawa, że powinienem filtrować każdy kanał a są aż 3). jak nic nie znajdę to będę kombinował sam jakieś siatki jak są w tych gotowych filtrach. ten kurz przypalany to poważny minus DGP ;)

mC

przemas791
15-08-2013, 17:04
Witam,
Pochwalcie się jakie dachówki położyliście na swoich rodkach.
Ja planuję dachówkę ceramiczną - płaską , decyduje pomiędzy:
Creaton Domino
Braas Turmalin
Tondach Figaro
Bogener Reform

a po lekturze forum
wybór poszerzył mi się o
nelskamp nibra g10 metalic angoba
Meyer HOLSEN piano KRYSTALICZNA ANGOBA GRAFIT

Wycenę na Creaton domino mam na kwotę ok. 26 000
Bogener ok. 19 000

Mój dach powiększony o jakieś 40 m2 ( wiata przy garażu)

Jeszcze jedno jakie okna dachowe polecilibyście?
Pozdrawiam

80mariusz80
15-08-2013, 20:52
U mnie Tondach Marsylka bodajże "14" szkliwiona, czarna. Nie narzekam.
Okna dachowe - łazienka Velux, wyłazy - Fakro. I to i to klasa sama w sobie, na drugi raz jedynie z pobudek patriotycznych wziąłbym Fakro
http://m.onet.pl/biznes/branze/nieruchomosci-i-budownictwo,e3lx8
Pozdrawiam,

przemas791
15-08-2013, 22:21
Chwalcie się swoimi dachami....a najlepiej dołaczcie do wypowiedzi fotki!!
POzdrawiam

przemas791
15-08-2013, 22:22
dzięki...jesli to nie problem to proszę o fotki dachu.
POzdrawiam

michalc
15-08-2013, 22:59
u nas też marsylka ale z koramica, sami jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądać na dachu...

co do okien to sprzedawca (ech ci marketingowcy) twierdził że fakro jest niezłe, ale jednak veluxa nic nie przebije. łazienkowy velux ma rdzeń drewniany a reszta to poliuretan - ponad 1cm. w fakro jest to tylko cienka warstwa kilku mm. fakro za to ma okna całe plastikowe, ale sprzedawca znów straszy, że to nowość i nie wiadomo jak to się sprawdzi... dekarz twierdzi np że stara linia veluxa jest b dobra i nie warto brać nowej, ale oczywiście w sklepie też mówią co innego ;p

my wzięliśmy okna z dodatkowymi kołnierzami ocieplającymi i zwrócimy uwagę aby zabudować okno tak, żeby była przy nim cyrkulacja powietrza jak i odpowiednia ilość wełny.

fakro też by się sprawdziły ale teraz jest jeszcze promocja dodatkowa na veluxy (100zł zwrotu za okno starej linii i 150 za to z nowej, max 600zł, 4 okna) i cena wychodzi bardzo podobnie. już po zamówieniu okien czytałem właśnie ten artykuł o fakro i nie do końca uczciwych zagrywkach veluxa w Polsce - ciekawa lektura i daje do myślenia ;)


mC

przemas791
15-08-2013, 23:26
u nas też marsylka ale z koramica, sami jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądać na dachu...

co do okien to sprzedawca (ech ci marketingowcy) twierdził że fakro jest niezłe, ale jednak veluxa nic nie przebije. łazienkowy velux ma rdzeń drewniany a reszta to poliuretan - ponad 1cm. w fakro jest to tylko cienka warstwa kilku mm. fakro za to ma okna całe plastikowe, ale sprzedawca znów straszy, że to nowość i nie wiadomo jak to się sprawdzi... dekarz twierdzi np że stara linia veluxa jest b dobra i nie warto brać nowej, ale oczywiście w sklepie też mówią co inn

my wzięliśmy okna z dodatkowymi kołnierzami ocieplającymi i zwrócimy uwagę aby zabudować okno tak, żeby była przy nim cyrkulacja powietrza jak i odpowiednia ilość wełny.

fakro też by się sprawdziły ale teraz jest jeszcze promocja dodatkowa na veluxy (100zł zwrotu za okno starej linii i 150 za to z nowej, max 600zł, 4 okna) i cena wychodzi bardzo podobnie. już po zamówieniu okien czytałem właśnie ten artykuł o fakro i nie do końca uczciwych zagrywkach veluxa w Polsce - ciekawa lektura i daje do myślenia ;)


mC

dzięki....
Jeśli to nie problem to napisz proszę konkretnie jaki model okien i do kiedy trwa promocja?
Pozdrawiam

80mariusz80
16-08-2013, 08:06
Marsylka 12 Tondach (nie 14 jak pisałem wcześniej):
http://images61.fotosik.pl/76/8e8fff996a2522d8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images62.fotosik.pl/76/3dfcae39e07aaa86med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images61.fotosik.pl/76/469d923a6f3f4192med.jpg (http://www.fotosik.pl)

przemas791
16-08-2013, 10:11
Marsylka 12 Tondach (nie 14 jak pisałem wcześniej):
http://images61.fotosik.pl/76/8e8fff996a2522d8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images62.fotosik.pl/76/3dfcae39e07aaa86med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images61.fotosik.pl/76/469d923a6f3f4192med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Bardzo ładnie się prezentuje ten dach....A co pod dachem - pełne deskowanie z papą czy może płyta OSB a może coś innego?
POzdrawiam

80mariusz80
16-08-2013, 10:27
Odpowiedziałem Ci już 2 strony wcześniej na to pytanie.
Pozdrawiam.

przemas791
16-08-2013, 10:55
rzeczywiście....przepraszam nie zauważyłem...'Pozdrawiam

gosik102
16-08-2013, 20:15
Dobry wieczór Drodzy Forumowicze :)
Ogłaszam, że elewacja skończona :)
Oto efekty:
207055 207056 207057 207058 207059
I jak? ;)

80mariusz80
16-08-2013, 20:45
Ładnie. Nietuzinkowo :)
Balkon nad wykuszem zlicowany z wykuszem - to celowo?

gosik102
16-08-2013, 21:22
Ładnie. Nietuzinkowo :)
Balkon nad wykuszem zlicowany z wykuszem - to celowo?
Nie :( To próba naprawy jednego z wieeelu błędów pierwszego Boba Budowniczego...

80mariusz80
16-08-2013, 21:33
Nie :( To próba naprawy jednego z wieeelu błędów pierwszego Boba Budowniczego...
Mhm... U nas też wyszałowali balkon na równo z wykuszem. Mój ojciec na szczęście to zauważył i murowańcy musieli to poprawiać - nawiercali dziury i nadlewali kolejny kawał balkonu. Mam nadzieję, że kiedyś z tą nadlewką nie runę w dół...

gosik102
16-08-2013, 21:45
Mhm... U nas też wyszałowali balkon na równo z wykuszem. Mój ojciec na szczęście to zauważył i murowańcy musieli to poprawiać - nawiercali dziury i nadlewali kolejny kawał balkonu. Mam nadzieję, że kiedyś z tą nadlewką nie runę w dół...

Sprzedam Ci lepszy schemat- u nas balkon był COFNIĘTY w stosunku do wykusza :( I to, co jest wyrównaniem balkonu do wykusza to STYROPIAN ;) Cóż począć...

Konto usunięte na żądanie
16-08-2013, 22:21
Gosia elewacja rewelacja :) Wygląda pięknie.

Balkon jak był cofnięty to można było dowiercić drutów wyszalować i dolać- byłoby podparcie .

U nas dziś zakończył glazurnik- mamy łazienki, garaż, salon, kuchnię, hol i pralnię w płytkach :) wyszło prawie 100m2 glazury i terakoty. Ogólnie jestem w szoku ile to kapusty kosztowało... tradycyjnie 2 x tyle ile zakładałem.

przemas791
17-08-2013, 08:50
Dobry wieczór Drodzy Forumowicze :)
Ogłaszam, że elewacja skończona :)
Oto efekty:
207055 207056 207057 207058 207059
I jak? ;)

Oryginalna elewacja. Robi wrażenie.
A jaka to elewacja?
i jaką Masz dachówkę?
Jestem na etapie decyzji co do wyboru dachówki.....urwanie głowy...

gosik102
17-08-2013, 09:08
Oryginalna elewacja. Robi wrażenie.
A jaka to elewacja?
i jaką Masz dachówkę?
Jestem na etapie decyzji co do wyboru dachówki.....urwanie głowy...
Bardzo dziękuję za miłe słowa :)
Dachówka (tak jak pisałam kilka stron wcześniej) to Roben Monza plus antracytowa angobowana. Z położeniem, rynnami, struktonitem i wszystkimi "pierdołami" wyszła jakoś 31 tyś.
Elewacja to Alpol kolor S 1155 baranek 2mm silikatowo-silikonowy. Ramki wokół okien to styropian i biały tynk. Sama robocizna to koszt 11 500 zł. (ocieplenie, kleje, siatki, struktura, ramki wokół okien, kominy, podbitka) materiały musiałabym podliczyć jak będę w domu. Wiadro tynku z pigmentem to 120 zł. Poszło 25 wiader.
Tak w skrócie :)

gosik102
17-08-2013, 15:24
Gosia elewacja rewelacja :) Wygląda pięknie.

U nas dziś zakończył glazurnik- mamy łazienki, garaż, salon, kuchnię, hol i pralnię w płytkach :) wyszło prawie 100m2 glazury i terakoty. Ogólnie jestem w szoku ile to kapusty kosztowało... tradycyjnie 2 x tyle ile zakładałem.

Dziękuję bardzo, zapraszam do obejrzenia na żywo :)
Podzielisz się kosztami robocizny glazurnika?
Pozdrawiam
Gosik

Konto usunięte na żądanie
17-08-2013, 17:03
Bez paru złotych wyszło 40 000

gosik102
17-08-2013, 18:58
Bez paru złotych wyszło 40 000

sama robota???! Czy z materiałem?

Konto usunięte na żądanie
17-08-2013, 19:55
robocizna 9800 reszta materiał.

przemas791
17-08-2013, 23:23
Jakie Macie u siebie okna dachowe?

gosik102
18-08-2013, 09:23
Jakie Macie u siebie okna dachowe?

Okna dachowe Roto.

przemas791
18-08-2013, 09:32
Okna dachowe Roto.


a co zadecydowało o wyborze właśnie Roto?

janek8205
18-08-2013, 09:35
Witam wszystkich:) Jestem na etapie ocieplania domu i mam pytanie ile macie wypuszczony styropian na ościeżnicę okien? Gosik piękna elewacja :) ale balkon nad wykuszem to murarze spartaczyli. Chyba za dużo wypili wody...... ;) Zamontowałem wczoraj barierki jak zrobię foteczki to wrzucę na forum. Pozdrawiam

gosik102
18-08-2013, 10:14
a co zadecydowało o wyborze właśnie Roto?

Hmm, szczerze mówiąc polecał je znajomy z hurtowni w której kupowaliśmy dachówkę. Sam ma te okna i jest bardzo zadowolony. Z tego co pamiętam to cena też była korzystna.
Pozdrawiam

gosik102
18-08-2013, 10:18
Witam wszystkich:) Jestem na etapie ocieplania domu i mam pytanie ile macie wypuszczony styropian na ościeżnicę okien? Gosik piękna elewacja :) ale balkon nad wykuszem to murarze spartaczyli.
Dziękuję Janku.
Nic nie mów o pierwszym Bobie Budowniczym- to tylko jedno z wielu jego partactw, napsuł nam mnóstwo krwi. Teraz już "po ptokach" :(
Pozdrawiam

michalc
19-08-2013, 10:41
dzięki....
Jeśli to nie problem to napisz proszę konkretnie jaki model okien i do kiedy trwa promocja?
Pozdrawiam

promocja trwa do końca sierpnia lub września, niestety nie wiem dokładnie. z tego co wiem dopłaty są niezależne od modelu okna.

przy okazji nasza marsylka też zaczyna się prezentować :)

207352

pozdrawiam
mC

michalc
19-08-2013, 10:49
robocizna 9800 reszta materiał.

to razem z łazienką, czy same podłogi?

u nas był wczoraj gościu i tylko dolną łazienkę wycenił na 7000 (sama robota). liczył szlifowanie kafli na styk w narożnikach (przez komin, wnękę, słup i pion kanalizacyjny tych narożników będzie kilka).

mC

mWilQ
19-08-2013, 11:37
to razem z łazienką, czy same podłogi?

u nas był wczoraj gościu i tylko dolną łazienkę wycenił na 7000 (sama robota). liczył szlifowanie kafli na styk w narożnikach (przez komin, wnękę, słup i pion kanalizacyjny tych narożników będzie kilka).

mC

Zastanów się czy chcesz mieć takie szlifowania. W łazience nie raz przywaliłem mopem albo odkurzaczem w wystające narożniki i tylko lista mnie ochroniła przed ukruszeniem. Szlif by tutaj nie wytrzymał, a dodatkowo trzeba za niego zapłacić.

gosik102
19-08-2013, 12:17
przy okazji nasza marsylka też zaczyna się prezentować :)

207352

pozdrawiam
mC

Michał śliczna dachówka :)

michalc
19-08-2013, 12:44
Michał śliczna dachówka :)

dzięki :)

ja z kolei gratuluję elewacji, fajnie to wygląda z ciemnym dachem! :)

mC

michalc
19-08-2013, 12:48
mam dwa pytania dotyczące balkonów.

jedno to co dać pod dwrzi balkonowe? kier-bud mówi, żeby wkleić styrodur, żeby nie było mostka termicznego. jeśli chodzi o termikę to się zgadzam, ale czy to wystarczy do utrzymania szczególnie tych drzwi podwójnych (nad wejściem)? zastanawiam się czy to samo zrobić z drzwiami...

a druga sprawa to czy ktoś z was robił rynnę przy balkonie nad wejściem? czy jak pada to nie leci ciurkiem z tego balkonu?

mC

Konto usunięte na żądanie
19-08-2013, 20:51
ja mam zrobione z blachy tzw. kapinosy. Pod oknami mam styrodur.

7000 za łazienkę to przegięcie nie powiem czego...

9800 za: podłoga w salonie, podłoga w holu, kuchni, dolny kibelek, podłoga w pralni + płytki wkoło wanienki, podłoga w podwójnym garażu, cała górna łazienka w tym płytki z rantami szlifowanymi. Ogółem wyszło ok 100m2 glazury i terakoty.

Plam
19-08-2013, 21:59
Witam wszystkich forumowiczów!
jestem aktualnie na etapie rozkładania instalacji i mam mały problem :(.
Zastanawiam się gdzie dobrze umieścić centralę od alarmu?
Myślałem o strychu, ale obawiam się o wysoką temperaturę w czasie lata.
Wiadomo elektronika nie za dobrze działa w wysokiej temp.
Czy z tym strychem do jednak dobry pomysł?

margaret2011
19-08-2013, 22:10
Gosik z czego planujesz zrobić taras?

Konto usunięte na żądanie
20-08-2013, 06:40
Centrale od alarmu dobrze jest dać koło rozdzielnicy głównej (u mnie w garażu).

gosik102
20-08-2013, 08:55
Gosik z czego planujesz zrobić taras?

Taras będzie z kostki brukowej, jasno-szary z elementami grafitu, podobnie jak podjazd, schody i opaska wkoło domu :)

Plam
20-08-2013, 23:10
Centrale od alarmu dobrze jest dać koło rozdzielnicy głównej (u mnie w garażu).

Dzięki też obstawiałem garaż :) . Na strychu w sumie też może być - posprawdzałem i zakres pracy to od -10 do + 55 C.

asiakrzys
21-08-2013, 06:13
My już jesteśmy po posadkach :):):):) Zastanawiamy się nad drzwiami wejściowymi ?! Macie jakieś godne polecenia ?

gosik102
21-08-2013, 12:40
My już jesteśmy po posadkach :):):):) Zastanawiamy się nad drzwiami wejściowymi ?! Macie jakieś godne polecenia ?

Kilka stron wcześniej była dyskusja na ten temat. Zdjęcia też były zamieszczone :)
Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
21-08-2013, 20:34
Od strony 527

Ja już zamówiłem :) jednak wybrałem te:

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Longinus.jpg

Drzwi 3650zł
Nadstawka drewniana 18cm - 505zł
Transport 120 zł
Do tego dojdą klamki, wkładki, nakładki na zawiasy.
Termin realizacji ok 1,5 miesiąca :(

przemas791
22-08-2013, 09:40
Potrzebuje podpowiedzi...
Zakładam rekuperator w domu i potrzebuję porady jaki komin wybrać do kominka ( chodzi o Fi)?
Napiszcie proszę o jakiej mocy założyliście/zakładacie kominek (ile KV)?
a może polecić konkretną markę komina i kominka?
{Pozdrawiam

michur
22-08-2013, 13:58
Witam wszystkich forumowiczów!
jestem aktualnie na etapie rozkładania instalacji i mam mały problem :(.
Zastanawiam się gdzie dobrze umieścić centralę od alarmu?
Myślałem o strychu, ale obawiam się o wysoką temperaturę w czasie lata.
Wiadomo elektronika nie za dobrze działa w wysokiej temp.
Czy z tym strychem do jednak dobry pomysł?

Generalnie lepiej się chyba nie zdradzać z lokalizacją tego strategicznego urządzenia :)

michalc
22-08-2013, 15:35
Generalnie lepiej się chyba nie zdradzać z lokalizacją tego strategicznego urządzenia :)

zgadzam się, a do tego jeśli mamy w garażu czujkę reagującą z opóźnieniem to w ogóle jest to słaby pomysł. z tego co się dowiedziałem nabezpieczniej jest jak centrala jest trudna do zlokalizowania i trudno dostępna dla złodzieja.

jedno uderzenie np. siekierą w centralę i po alarmie...

mC

Plam
22-08-2013, 22:34
Kiedy najlepiej wykonać instalację wod. - kan. + c.o?
Bo co hydraulik to różna opinia - jeden mówi tylko piony przed tynkami, inny wszystko przed....
Generalnie cena ta sama tzn. 150 za punkt i 80 za m2 podłogówki.

michalc
22-08-2013, 23:51
Kiedy najlepiej wykonać instalację wod. - kan. + c.o?
Bo co hydraulik to różna opinia - jeden mówi tylko piony przed tynkami, inny wszystko przed....
Generalnie cena ta sama tzn. 150 za punkt i 80 za m2 podłogówki.

my robiliśmy wod-kan przed tynkami a z c.o. tylko piony.
wadą jest to, że rurki idą pod styropianem i pod folią. jak chcesz papę termozgrzewalną dawać, to już wogóle będą przeszkadzać. my mamy rurki w koszulkach izolujących, ale wiem, że jest sporo zwolenników dawania rur w warstwie ocieplenia. ja teraz maluję podłogi dysperbitem, to pod rurami już też nie pomaluję. z kolei jak się już pomaluje to trzeba dać folię żeby go osłonić, a jak się chodzi po folii to szybko się przeciera na betonie... ;) itd itp

mC

michalc
23-08-2013, 14:17
czy ktoś mógłby się podzielić informacją jak wykończyć wjazd do garażu? na razie mam na jednym poziomie od zewnątrz:
1. ocieplenie funamentu
2. fundament
3. chudziak

zdjęcie tragiczne bo już było ciemnawo... ale może widać:
208031

teraz na chudziak idzie styro i wylewka, ale co z tym ociepleniem funamentu - przecież po tym nie da się jeździć... nalać na to wylewkę?

mC

Konto usunięte na żądanie
24-08-2013, 20:24
U nas jest tak, że posadzka wylana jest do połowy grubości ściany na której jest brama i do tego miejsca jest płytka od podłogi w garażu. Do tego dojdzie kostka i będzie wykończone. Czyli na to ocieplenie fundamentu, które masz na zdjęciu idzie kostka.

alienmc
25-08-2013, 11:22
Krótkie pytanka, czy ktoś z Was przykrył rodosa blachodachówką? Jak wrażenia podczas deszczu ? oraz czy ze względu na montaż wentylacji mechanicznej podnosiliście strop ? cała instalacja na parterze będzie rozprowadzona pod sufitem, czy w standardzie znajdzie się na to miejsce?

logout
25-08-2013, 12:42
Czy ktoś z "rododendrowiczów" zrezygnował ze schodów zabiegowych? Jak można rozwiązać problem, żeby spocznik był przed wejściem nad garaż. Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za opinię bo sprawa bardzo pilna a my skołowani:(

mWilQ
25-08-2013, 17:28
Czy ktoś z "rododendrowiczów" zrezygnował ze schodów zabiegowych? Jak można rozwiązać problem, żeby spocznik był przed wejściem nad garaż. Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za opinię bo sprawa bardzo pilna a my skołowani:(

U mnie prosty spocznik na wysokości pokoju nad garażem. Dwa proste biegi schodów. Koszt - wyższe stopnie, lub wypuszczenie schodów w salon. Ja wybrałem wyższe stopnie, wygoda mniejsza, ale da się funkcjonować.

Konto usunięte na żądanie
25-08-2013, 20:50
Parter mamy podniesiony o 1 pustak. Pierwsza część schodów (proste- bez zabiegu) idzie aż do poziomu pokoju nad garażem tak że ostatni stopień kończy się na ścianie nośnej pomiędzy garażem a salonem. Wejście do pokoju nad garażem robimy po środku między biegami schodów. Wysokość stopni 17,5 cm. Poniżej postaram się pokazać na rysunku. Dodam że mamy wersję rodosa z podwójnym garażem i nad garażem będzie 1 pomieszczenie.
To rozwiązanie daje nam: praktycznie brak skosu w pomieszczeniu pod schodami. Drzwi od górnej łazienki nie otwierają się bezpośrednio na schody.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody.jpg

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody1.jpg

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113883&d=1335724165

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113884&d=1335724176

mWilQ
25-08-2013, 21:32
@lokmen: wydaje mi się, że tylko przy podwójnym garażu można sobie na takie rozwiązanie pozwolić.

michalc
26-08-2013, 13:30
@lokmen: wydaje mi się, że tylko przy podwójnym garażu można sobie na takie rozwiązanie pozwolić.

my mamy tak jak lookmen, ale też podwójny graraż. tyle że nasze schody kończą się na wysokości słupa - więc lookmen albo masz słup rzesunięty albo dłuższe schody. u nas długość stopnia jest na styk, mogłyby być ciut dłuższe, wysokośc jest ok.

u nas dach skończony, podłogówka ułożona a dziś robią wylewki (5000 robota + materiał). ostatni ponad tydzień był ciężki bo jedynie z okazjonalną pomocą taty układałem styropian, malowałem dysperbitem parter i garaż, kładłem folię. wkleiłem też ten styropian fundament gold (zamiast styroduru) pod drzwi i balkony - trochę zeszło z tym wszystkim i czuję w końcu trudy budowy na sobie samym ;) dni typu budowa-praca-budowa nie należą do najłatwiejszych ;) ale przynajmniej masz przywilej otworzenia domu i zamknięcia po wszystkich ;p

pocieszam się, że zostało już niewiele:
ocieplenie dachu od środka i domu z zewnątrz
kotłownia + oczyszczalnia ścieków
wykońecznie.... ;)

pozdrawiam!
mC

mWilQ
26-08-2013, 15:02
Hmmm, nie mam teraz projektu pod ręką, ale kojarzę, że u mnie był słup i za nim kawałek ścianki. Bez tego fragmentu schody na pewno wychodzą poza słup. Z drugiej strony (od łazienki) mam chyba wszystko jak w projekcie i tam mniej więcej dwa schody wychodzą poza ścianę, Spocznik mam w całości nad łazienką, wszystko w części domu, nie wchodziłem z nim nad garaż, tak jak pisałem wcześniej koszt to wysokość stopnia, chyba 21cm

michell
26-08-2013, 15:27
Ja się tylko przywitam.

Po długiej przerwie wznowiliśmy prace nad Rodo 6. Wszyscy, którzy zaczynali razem z nami już mieszkają a my jak zwykle do tyłu ale zgłaszam że jesteśmy i walczymy :)

mWilQ
26-08-2013, 15:58
Ja się tylko przywitam.

Po długiej przerwie wznowiliśmy prace nad Rodo 6. Wszyscy, którzy zaczynali razem z nami już mieszkają a my jak zwykle do tyłu ale zgłaszam że jesteśmy i walczymy :)

Głowa do góry, ci co pokończyli są też na forum i starają się wspierać, tych co budują, lub planują zacząć. Macie przewagę, bo nie popełnicie tych błędów, które na forum zostały opisane.

Konto usunięte na żądanie
26-08-2013, 19:39
pocieszam się, że zostało już niewiele:
ocieplenie dachu od środka i domu z zewnątrz
kotłownia + oczyszczalnia ścieków
wykońecznie.... ;)

pozdrawiam!
mC


Myślę że to jedno słowo powinieneś mocno rozbić na wieeeeele czynników :)

Co do schodów to u mnie są one dłuższe bo parter mam wyższy o 1 pustak.

gosik102
26-08-2013, 21:13
Witajcie!
Od piątku jesteśmy bogatsi o kominek i uboźsi o 9500 zł. :)
208673208674208675

Kamień jest "na wysoki połysk", tylko posmarowany jakimś cudem :)

logout
26-08-2013, 22:15
witam
Doszedłem do wniosku że przesuniemy pierwszy schód w stronę salonu ( a tak naprawdę do kominka ponieważ obróciłem schody ) i do tego zrobię delikatny zabieg 2 schodki. Wysokość schodka 17,5
Majster za NIC nie chciał zgodzić się na przerobienie schodów miał już zaszalowane ale z rana udało się go przekonać co prawda musi to skupić się na mojej kieszeni :lol2:
Przyszła wycena dachu braas LUMINO Celtycka 9 714,97 zł dodatki 7 920,06 zł okna dachowe 2 438,55 zł
co myślicie o takiej wycenie ??
A no właśnie Majster tu też sięga do mojej kieszeni za dach z dachówki a nie z blacho-dachówki chce 3000zł więcej :mad: co sądzicie ?

gosik102
26-08-2013, 22:41
witam
Przyszła wycena dachu braas LUMINO Celtycka 9 714,97 zł dodatki 7 920,06 zł okna dachowe 2 438,55 zł
co myślicie o takiej wycenie ??
A no właśnie Majster tu też sięga do mojej kieszeni za dach z dachówki a nie z blacho-dachówki chce 3000zł więcej :mad: co sądzicie ?
Czy to już komplet wszystkich materiałów na dach? A ile robocizna za pokrycie? U nas kosztowała 5 tyś z orynnowaniem, obróbkami itd. Przy takiej cenie robocizny jak nasza Twoja wycena jest niższa od naszej całkowitej (z łatami, kontrłatami, gwoździami...) o około 5 tyś. Chyba dobrze :)

logout
26-08-2013, 23:21
może nie jasno
umówiona cena budowy i położenia blacho-dachówki do tego za położenie dachówki extra 3000zł ceny powyżej to dachówka : dodatki czyli orynnowanie włazy itd.oraz okna
cena nie obejmuje drewna

ada1984
27-08-2013, 09:01
Krótkie pytanka, czy ktoś z Was przykrył rodosa blachodachówką? Jak wrażenia podczas deszczu ? oraz czy ze względu na montaż wentylacji mechanicznej podnosiliście strop ? cała instalacja na parterze będzie rozprowadzona pod sufitem, czy w standardzie znajdzie się na to miejsce?

My mamy pokrytego Rodosa blachodachowka, ale powiem ci szczerze ze nawet nie wiem jak to jest podczas deszczu:):)Jak bedzie padac bede musiala to sprawdzic:)

Justyna87
27-08-2013, 19:50
Witam wszystkich.
W tym tygodniu i ja wraz z mężem ruszamy z budową "Domu w rododendronach 6 P".
Fajnie że jest takie forum bo już zdążyłam przeczytać dużo pomocnych informacji.

gosik102
27-08-2013, 20:51
Witam wszystkich.
W tym tygodniu i ja wraz z mężem ruszamy z budową "Domu w rododendronach 6 P".
Fajnie że jest takie forum bo już zdążyłam przeczytać dużo pomocnych informacji.

Witamy na początku Waszej Drogi :) Powodzenia :)

80mariusz80
27-08-2013, 22:10
Witam wszystkich.
W tym tygodniu i ja wraz z mężem ruszamy z budową "Domu w rododendronach 6 P".
Fajnie że jest takie forum bo już zdążyłam przeczytać dużo pomocnych informacji.
witam kolejną piwnicę :)

michalc
28-08-2013, 23:24
dziś sobie pierwszy raz pochodziłem po posadzkach - fajnie :) jest tylko jedno ale: 3 fachowców mierzyło, żeby okno w kuchni było pod szafki 90cm a teraz wyszło, że max 86 się zmieści i nie wiem co z tym fantem zrobić. reklamacja, że źle wymierzyli okna chyba w grę nie wchodzi, poza tym po tynkach nie chciałbym robić już bałaganu. standard to ponoć 87, więc jakoś to pewnie się przeżyje...

tu widok naszej kuchni (w nominalnym gabinecie) i salonu, który bazuje na powiększonym wykuszu :)
209072209070

poza tym wycena łazienki: był dziś trzeci już polecony glazurnik, robi ładnie i ma pomysły na wszelkie problemy - taka złota rączka. wycena? 2500! w sumie z kaflami w wiatrołapie, kuchni i kilkoma zabudowami karton-gips 3400. jak pomyślę, że pierwszy krzyknął 7000 za samą łazienkę (drugi 4000) to nie mogę dojść o co tu chodzi... ;) w każdym razie z ostatnim się "związaliśmy" ;)

pozdrawiamy
mC

alienmc
29-08-2013, 09:51
W dniu wczorajszym rozpoczęcie prac ;)
- zdjęto humus,
- wykopano ławy,
- druty powiązane
W dniu dzisiejszym zalewamy i stawiamy fundamenty
Jutro ocieplenie, od poniedziałku kanaliza.

Efekty prac po 1 dniu:
209113
209114
209115

Dodam że ekipa budowlana pracuje szybciej niż się mogłem spodziewać :)

michalc
29-08-2013, 10:08
W dniu wczorajszym rozpoczęcie prac ;)
- zdjęto humus,
- wykopano ławy,
- druty powiązane
W dniu dzisiejszym zalewamy i stawiamy fundamenty
Jutro ocieplenie, od poniedziałku kanaliza.

Efekty prac po 1 dniu:
209113
209114
209115

Dodam że ekipa budowlana pracuje szybciej niż się mogłem spodziewać :)

rzeczywiście idzie szybko, gratulacje.

tylko mam pytanie czy będą ci lać ławy bez szalowania do poziomu ziemi po zdjęciu humusu? wydaje się że wykop dość głęgoki to i sporo betonu pójdzie, ale może takie masz warunki gruntowe?

mC

michur
29-08-2013, 10:19
W dniu wczorajszym rozpoczęcie prac ;)
- zdjęto humus,
- wykopano ławy,


Ale ładnie powycinane rowki :)

alienmc
29-08-2013, 10:28
Ławy na 20 cm, reszta z bloczków na 100 cm w górę - poziom 0 (+20cm) na garaż -> reszta w górę od poziomu garażu zgodnie z projektem.

michur
29-08-2013, 10:34
Ławy na 20 cm.

Uuuu. To tak dość symbolicznie. Ja bym to jednak z wykonawcą i kierbudem zweryfikował.

mWilQ
29-08-2013, 10:40
Uuuu. To tak dość symbolicznie. Ja bym to jednak z wykonawcą i kierbudem zweryfikował.

racja, u mnie jak lali to całe wykopki, na oko z 50 cm wysokości

michalc
29-08-2013, 18:42
przy okazji rozliczeń dachówki zamówiłem wełnę, stanęło na ursie 15(x130metró)+10(x170metrów), bo cena spoko a współczynnik -najlepszy ponoć na rynku 0,032. niezłą cenę mieliśmy też na rockwoola i mocno się nad nim zastanawiałem bo ponoć lepiej znosi próbę czasu, się nie sprasowuje. ale Ursie grzyb nie straszny i wilgoć też (wg ulotki ;) ) więc powinno być ok. pod koniec września (po elewacji) pewnie będziemy montować.

mC

Marcin i Agata
29-08-2013, 19:31
My zamówiliśmy wczoraj wełnę Isover super matę podobno też daje radę. Mogę michalc spytać o cenę dla Ursy 15cm i 10cm?

Konto usunięte na żądanie
29-08-2013, 21:15
U nas poszła 10 super mata i 15 profit mata

alienmc te 20cm to chyba jakaś literówka?

alienmc
30-08-2013, 07:01
Tak jest - nie 20 a 50 cm ;) wczoraj zalano, dziś w górę i ocieplenie :) pod koniec dnia zamieszczę foto

80mariusz80
30-08-2013, 07:53
przy okazji rozliczeń dachówki zamówiłem wełnę, stanęło na ursie 15(x130metró)+10(x170metrów), bo cena spoko a współczynnik -najlepszy ponoć na rynku 0,032.
Raczej nie najlepszy, Multiflex z Isovera ma lambdę 0,030 :)

michalc
30-08-2013, 10:02
Raczej nie najlepszy, Multiflex z Isovera ma lambdę 0,030 :)

a to mnie wrobili ;) ja się zastanawiam ile z tego współczynnika zostaje po 4-8 latach... ze sprężystej wełny ponoć robi się szmat(k)a ;)


Mogę michalc spytać o cenę dla Ursy 15cm i 10cm?

za 15cm 21PLN a za 10cm 14,37PLN ale z mniejszym vatem.
w innej firmie rocwool 15cm (0,035) był po ok 17,5 + vat

a u was?

mC

80mariusz80
30-08-2013, 10:19
http://odbiorybudowlane.com.pl/
Polecam - partanina do zobaczenia i ku przestrodze : )

mWilQ
30-08-2013, 10:47
http://odbiorybudowlane.com.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fodbiorybudowlane.c om.pl%2F)
Polecam - partanina do zobaczenia i ku przestrodze : )

dla ludzi o mocnych nerwach, ja na bank nie będę miał przespanej nocy :P

80mariusz80
30-08-2013, 10:53
Hahaha! No, niektóre zdjęcia robią wrażenie. Nie zapomnijcie na samym dole kliknąć "see old posts" aby zobaczyć starsze "rodzynki" :)

alienmc
30-08-2013, 18:47
a oto efekty prac po 3 dniach roboczych:
209399209400209401

Marcin i Agata
30-08-2013, 20:44
a to mnie wrobili ;) ja się zastanawiam ile z tego współczynnika zostaje po 4-8 latach... ze sprężystej wełny ponoć robi się szmat(k)a ;)



za 15cm 21PLN a za 10cm 14,37PLN ale z mniejszym vatem.
w innej firmie rocwool 15cm (0,035) był po ok 17,5 + vat

a u was?

mC
U nas isover 15 cm 24.50 a 10cm 14.90. Co oznacza mniejszy vat?

Marcin i Agata
30-08-2013, 20:46
Czy ktoś z Was w najbliższym czasie będzie ocieplał dom i zastanawiał się już na realizacją elewacji??

janek8205
30-08-2013, 21:51
Czy ktoś z Was w najbliższym czasie będzie ocieplał dom i zastanawiał się już na realizacją elewacji??Witam
Jestem w trakcie ocieplania

barbarka9
30-08-2013, 22:29
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7db1729538e4797c.html#
Próbuję wkleić zdjęcie z postępów prac. Zobaczymy czy się uda

barbarka9
30-08-2013, 22:32
No i się nie udało:(:bash::bash::bash:
Muszę poczytać instrukcję

michalc
31-08-2013, 10:07
U nas isover 15 cm 24.50 a 10cm 14.90. Co oznacza mniejszy vat?

dołączamy do faktury z wykonaniem dachu czyli 8% vat

mC

michalc
31-08-2013, 10:08
Witam
Jestem w trakcie ocieplania

my będziemy ocieplać w połowie września. niestety na razie bez tynków zew, więc trudno mówić o jakichś konkretnych realizacjach ;)

mC

przemas791
31-08-2013, 10:47
No i się nie udało:(:bash::bash::bash:
Muszę poczytać instrukcję

Witam,
Gratuluję postepu prac.
Ja buduję rodka 6a z wykuszem z wersji 6 p ( prostokątny)
Ja właśnie szukam materiałów na dach.
Planuję dachówkę ceramiczna Braas Turmalin w kol. Anntracyt.
Zastanawiam się nad pełnym deskowaniem ( albo deskami albo płytami OSB).
Możesz napisać mi ile Kosztowała Ciebie więźba i deski na dach rodka - wogóle napisac ilości bo sprawdziłbym ze swoimi szacunkami. Ewentualnie prosiłbym o rady co do etapu wykonania dachu.
jaką kładziesz dachowkę?
Pozdrawiam z wrocławia

barbarka9
31-08-2013, 11:39
Niestety za wiele nie pomogę w kwestii kosztów więźby. Ekipa robi mi stan surowy otwarty - dach odeskowany i pokryty papą za 140 tys. Nie wiem więc dokładnie ile kosztuję poszczególne etapy. Co do deskowanie nie mieliśmy wątpliwości - fachowcy mówią że dach jest sztywniejszy a przez to bardziej trwały. Zdania podzielone są co do krycia papą - jedni mówią Papa lepsza inni że membrana. My zdecydowaliśmy się na papę bo nikt nie wie jak zachowa się membrana za 5 - 10 lat - może z niej niewiele zostać.
Dach będziemy kryli dachówką ceramiczną Creaton Harmonie kolor czerwony ceglasty.
Zdecydowaliśmy się nie robić żadnej podbitki więc stąd te braki w deskowaniu - tam będzie kładziona ładna deska heblowana i od razu malowana od spodu na właściwy kolor - tak jest taniej i dach nie wydaje się taki "ciężki". Jak będzie gotowe to wkleję następne zdjęcia - oczywiście jak się nauczę
Pozdrawiam i życzę zadowolenia z postępów prac

barbarka9
31-08-2013, 11:48
http://images61.fotosik.pl/120/7db1729538e4797cgen.jpg
sorki ale trenuję wklejanie zdjęć

barbarka9
31-08-2013, 11:50
i znowu sie nie udało :(
Gdzie znajdę dokładną instrukcję jak wklejać zdjęcia?

przemas791
31-08-2013, 11:55
i znowu sie nie udało :(
Gdzie znajdę dokładną instrukcję jak wklejać zdjęcia?


Dlaczego uważasz, że się nie udało????
Zdjęcia są widoczne - jest link odsyłający do nich i jest super!!

logout
31-08-2013, 14:31
[QUOTE=barbarka9;6104927
Dach będziemy kryli dachówką ceramiczną Creaton Harmonie kolor czerwony ceglasty.
[/QUOTE]

barbarka9 ile wyniesie Was dachówka bo my właśnie zastanawiamy się nad pokryciem i mam mętlik w głowie.

gosik102
31-08-2013, 15:30
Czy ktoś z Was w najbliższym czasie będzie ocieplał dom i zastanawiał się już na realizacją elewacji??

Moja jest kilka stron wcześniej :) Zabieramy się niebawem za ocieplanie poddasza :)

Marcin i Agata
31-08-2013, 16:48
Moja jest kilka stron wcześniej :) Zabieramy się niebawem za ocieplanie poddasza :)
Bardzo ładna elewacja. Możemy poprosić o podanie ilości m2 docieplenia?

alienmc
31-08-2013, 18:25
Budowy dzień czwarty:
209528209529

Konto usunięte na żądanie
31-08-2013, 19:18
Barbara pomogę Ci :)

Chodzi o to, że jak skopiujesz już adres to wklejasz go wg wzoru

[ img ] tutaj adres zdjęcia [/ img ]

pomiędzy img a [ ] jest celowo SPACJA Ty jej nie rób.

EFEKT

http://images61.fotosik.pl/120/7db1729538e4797cgen.jpg

barbarka9
31-08-2013, 21:34
barbarka9 ile wyniesie Was dachówka bo my właśnie zastanawiamy się nad pokryciem i mam mętlik w głowie.
Mam wycenę na cały zestaw dachu - garaż poszerzony o 90 cm (dachówka + wykończenia, metalowe rynny, 4 okna dachowe, obróbka jednego komina)
razem wyszło ok 17 tys netto. Aby było 8% vat weźmiemy z montażem.

barbarka9
31-08-2013, 21:39
Lokmen wielkie dzięki. Jak będę miała nowsze zdjęcie to wypróbuję :)

lasci
31-08-2013, 21:57
Piwnica pod salonem jeszcze do malowania

209551

piwnica cd.
209552

a to juz góra
209553

góra cd.
209554

Powoli wszystko nabiera kolorów ,oby tak dalej to na Święta się wprowadzamy i pierwsza choinka będzie w tym roku ;)

lasci
31-08-2013, 22:18
A to znalazłem w necie podoba mi się
209556

Wycena schodów drewniane drzewo JESION malowane pod kolor jaki wybiorę ,podstopnie jasne,z dwoma furtkami bezpieczeństwa dla dziecka ,z dodatkiem chromu ,to cena 6.5tyś .

Balustrady które żona wybrała to koszt 280zł /mb. OCYNKOWANE
209561

No i piec od lokalnego producenta z dobra renomą
Moc cieplna 25KW
Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego 2,2
Piec eko plus z tłokiem na paliwo eko groszek,miał,brykiet, (na wszysyko) to cena po długiej negocjacji i rabacie 6.200zł

lasci
31-08-2013, 22:22
Macie jakieś pomysły na kuchnie,bądz też znacie jakieś strony w necie gdzie można podpatrzec jak usytuować meble w kuchni,bo ja mam spędzone mnóstwo godzin na ogladaniu zdjęć i nadal nie mam pomysłu na kuchnie. Czekam na Waszą pomoc za co z góry dziękuję.

przemas791
31-08-2013, 22:37
Mam wycenę na cały zestaw dachu - garaż poszerzony o 90 cm (dachówka + wykończenia, metalowe rynny, 4 okna dachowe, obróbka jednego komina)
razem wyszło ok 17 tys netto. Aby było 8% vat weźmiemy z montażem.

a jakie ilości drewna na cały dach Pani zakupiła?

barbarka9
31-08-2013, 22:46
a jakie ilości drewna na cały dach Pani zakupiła?
Ta wycena dotyczy tylko dachówki i dodatków. Jeśli chodzi o drewno to nie mam pojęcia bo tym zajmowała się ekipa budowlana.

Konto usunięte na żądanie
31-08-2013, 22:58
lasci miałem ten sam problem i roziąniem okazało się www.oferia.pl
Złożyłem tam zlecenie wykonania projektu kuchni, którego realizacji podjęło się kilka firm. Wybrełem firmę z Łodzi. Pełen profesjonalizm za bardzo małą kasę. Ogólnie znaleźliśmy złoty środek.


No i piec od lokalnego producenta z dobra renomą
Moc cieplna 25KW
Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego 2,2

Aż się boję czy te nasze 10KW da radę :)

michalc
31-08-2013, 23:09
Powoli wszystko nabiera kolorów ,oby tak dalej to na Święta się wprowadzamy i pierwsza choinka będzie w tym roku ;)

my jeszcze daleko w polu ale też planujemy na święta być na swoim ;)

gratulujemy postępów :)

mC

michalc
31-08-2013, 23:10
Wycena schodów drewniane drzewo JESION malowane pod kolor jaki wybiorę ,podstopnie jasne,z dwoma furtkami bezpieczeństwa dla dziecka ,z dodatkiem chromu ,to cena 6.5tyś .


a kto będzie robił ci schody? masz jakiś namiar?

mC

logout
01-09-2013, 08:03
barbarka9 Skąd macie taką wycenę tej dachówki ? możesz podać namiar.
My dostaliśmy wycenę tondacha 12000 na samą dachówkę!!!

barbarka9
01-09-2013, 11:16
barbarka9 Skąd macie taką wycenę tej dachówki ? możesz podać namiar.
My dostaliśmy wycenę tondacha 12000 na samą dachówkę!!!
Wycena dotyczy dachówki Creaton Harmonie, 4 okien dachowych Fakro, rynien Galeco i tych wszystkich drobiazgów - razem 17229 netto. Wycena robiona w firmie Ambit (dostaliśmy spore upusty). Gdy kupimy poprzez wykonawcę cena brutto wyniesie 18607. Za położenie zapłacę około 10 tys. Nie ma więc aż takiej tragedii jak się obawiałam.

lasci
01-09-2013, 11:39
a kto będzie robił ci schody? masz jakiś namiar?

mC

Były u mnie 3 firmy i ceny różniły sie nawet do tysiaca zł. Z kąd takie różnice to nie wiem, A namiary mam bedac w Pruszczu Gd.na giełdzie ,firma jest z OSIECZNEJ i zaproponowali najniższą cenę,w necie patrzałem na ich stronę to jest ok.Nie szukałem jeszcze na forum czy coś o nich piszą jakie są o nich opinie ale jeszcze poszukam. Jeszcze ich nie zamówiłem ale raczej nie będę za dużo wydziwiał. Firma z Brus koło Chojnic chce 8tyś. A firma z netu drawex-schody wyceniła na 15tyś!!!!masakra

lasci
01-09-2013, 12:10
lasci miałem ten sam problem i roziąniem okazało się www.oferia.pl
Złożyłem tam zlecenie wykonania projektu kuchni, którego realizacji podjęło się kilka firm. Wybrełem firmę z Łodzi. Pełen profesjonalizm za bardzo małą kasę. Ogólnie znaleźliśmy złoty środek.



Aż się boję czy te nasze 10KW da radę :)
Kombinuję coś z tymi meblami gdyż żona chce koniecznie w kuchni chociażby mały stół mimo ze będzie jeszcze stół w wykuszu stał,Dla tego trzeba coś usunąć a coś dodać.Początkowo szafki miały iść na 3 ścianach i ta 1 wolna z przejściem do salonu,ale teraz już nie wiem sam jak je rozmieścić ,jak byłem się pytać w firmach to chcą od 150-200 zł za projekt i fachową doradę ,jeśli się zdecyduję to kasę mi oddadzą.Gorzej jak tak wezmę kilka firm i na żadną się nie zdecyduję. A to w końcu chyba nie jest aż takie trudne,pokombinować jak ustawić meble. Na pewno chcemy mieć zlew rogowy i mały stolik w kuchni,a jak będzie z reszto to się okaże. Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Co do pieca to najmniejszy jaki mi proponowali to 18 KW także nie pomogę Ci w tym zakresie gdyż nie znam się na tym ,ale z tego co pamiętam to masz kominek więc powinno być ok. Ja na razie nie zakładam kominka,kończy mi się kasa więc trzeba się skupić na ważniejszych rzeczach ,a chciałbym zrobić od razu dół i górę na gotowo, nie chce się pózniej bawić w wykończenie góry.

gosik102
01-09-2013, 12:26
lasci miałem ten sam problem i roziąniem okazało się www.oferia.pl
Złożyłem tam zlecenie wykonania projektu kuchni, którego realizacji podjęło się kilka firm. Wybrełem firmę z Łodzi. Pełen profesjonalizm za bardzo małą kasę. Ogólnie znaleźliśmy złoty środek.

Jarku, czy tam znalazłeś również wykonawcę mebli, czy tylko firmę, która zrobiła Ci projekt?
Pozdrawiam! :)

AWKl
01-09-2013, 17:07
Witamy wszystkich!

Szkoda , że dołączamy do forum dopiero teraz (na etapie ~SSO) ale lepiej późno niż wcale :D pewnie udało by się uniknąć kilku błędów....

Budujemy we Wrocławiu Rododendrony 6A (z kilkoma zmianami).

Na zdjęciu stan z dnia wczorajszego.

http://images65.fotosik.pl/126/8a1c813e67fa0785.jpg

gosik102
01-09-2013, 17:33
Witamy wszystkich!

Szkoda , że dołączamy do forum dopiero teraz (na etapie ~SSO) ale lepiej późno niż wcale :D pewnie udało by się uniknąć kilku błędów....

Budujemy we Wrocławiu Rododendrony 6A (z kilkoma zmianami).


Gratulujemy SSO i witamy na forum :)