PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51

ulka76
01-09-2013, 17:57
Witam
U nas14.08 2013 zakończona elewacja, zostały tylko balkony, a oto efekt

magdziurka1
01-09-2013, 17:59
Witam Wszystkich Forumowiczów!! na wiosnę przyszłego roku planujemy budowę naszego Domu w Rododendronach 6. Bardzo proszę o podzielenie sie swoimi uwagami i doswiadczeniani na temat funkcjonalnosci tego domku. na projekcie dom wygląda świetnie, aczkolwiek mam małe obawy co do wielkosci salonu na dole. nie wiem , czy nie bedzie za mały. moze ktoś z Forumowiczow juz spędza czas w swoim salonie i podzieli się uwagami na jego temat.A moze ktos z okolic Wrocławia będzie tak miły i zaprosi mnie do siebie na budowę ( moze byc stam surowy) zebysmy mogli sobie pooglądać RODODENDRONY 6 " na zywo" ?z gory serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!! pozdrawiam!!!

mWilQ
01-09-2013, 18:07
Witam Wszystkich Forumowiczów!! na wiosnę przyszłego roku planujemy budowę naszego Domu w Rododendronach 6. Bardzo proszę o podzielenie sie swoimi uwagami i doswiadczeniani na temat funkcjonalnosci tego domku. na projekcie dom wygląda świetnie, aczkolwiek mam małe obawy co do wielkosci salonu na dole. nie wiem , czy nie bedzie za mały. moze ktoś z Forumowiczow juz spędza czas w swoim salonie i podzieli się uwagami na jego temat.A moze ktos z okolic Wrocławia będzie tak miły i zaprosi mnie do siebie na budowę ( moze byc stam surowy) zebysmy mogli sobie pooglądać RODODENDRONY 6 " na zywo" ?z gory serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!! pozdrawiam!!!

No to masz pół roku na lekturę forum. Wszystko czego potrzebujesz już zostało opisane i przedyskutowane. Ja mam powiększony salon i decyzji nie żałuję, jednak teraz zamieniłbym miejscami drzwi tarasowe z oknem. Inni użytkownicy powiedzą Ci, że jednak pokój musi być, bo to świetne miejsce dla małego dziecka, lub jako gabinet itd. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, na pewno nie pożałujesz :)

przemas791
01-09-2013, 20:24
[QUOTE=AWKl;6106404]Witamy wszystkich!
Serdecznie witamy naszych wrocławskich sąsiadów...przypomne, ze my budujemy w okolicach Strzelina. Pozdrawiamy
Dzisiaj przejezdzalismy obok Waszej budowy. Zapraszamy do kontaktu.

AWKl
01-09-2013, 21:46
Witam Wszystkich Forumowiczów!! na wiosnę przyszłego roku planujemy budowę naszego Domu w Rododendronach 6. Bardzo proszę o podzielenie sie swoimi uwagami i doswiadczeniani na temat funkcjonalnosci tego domku. na projekcie dom wygląda świetnie, aczkolwiek mam małe obawy co do wielkosci salonu na dole. nie wiem , czy nie bedzie za mały. moze ktoś z Forumowiczow juz spędza czas w swoim salonie i podzieli się uwagami na jego temat.A moze ktos z okolic Wrocławia będzie tak miły i zaprosi mnie do siebie na budowę ( moze byc stam surowy) zebysmy mogli sobie pooglądać RODODENDRONY 6 " na zywo" ?z gory serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!! pozdrawiam!!!

Witam i zapraszamy do nas :D poszło na priv

Konto usunięte na żądanie
01-09-2013, 22:37
Jarku, czy tam znalazłeś również wykonawcę mebli, czy tylko firmę, która zrobiła Ci projekt?
Pozdrawiam! :)

Małgosiu byliśmy u nich oglądać meble. Wykonanie perfekcja ale cena kosmiczna jak na tą kuchnię i moją skąpość :)
Powiem szczerze, że u nich 1wszy raz widziałem szafki, które zamiast lakieru miały fronty szklane- wyglądało to super.

Znalazłem wykonanie o 8 tyś tańsze ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy co do wykonawcy. Temat kuchni odkładamy na wiosnę 2014.
Gosiu w środę będziesz miała gości na budowie bo jadę do Was na grzyby :)

michur
02-09-2013, 12:38
http://odbiorybudowlane.com.pl/
Polecam - partanina do zobaczenia i ku przestrodze : )

Z tego co pamiętam, ktoś tu na forum zrezygnował z wentylacji w łazience - myślę, że powinien sobie przejrzeć na tej stronce skutki takiej decyzji i może ją jednak zmienić :)

michalc
02-09-2013, 13:40
Z tego co pamiętam, ktoś tu na forum zrezygnował z wentylacji w łazience - myślę, że powinien sobie przejrzeć na tej stronce skutki takiej decyzji i może ją jednak zmienić :)

można nie dostać odbioru bez wentylacji - o ile ktoś się pofatyguje ze starostwa ;)

mC

mWilQ
02-09-2013, 14:35
można nie dostać odbioru bez wentylacji - o ile ktoś się pofatyguje ze starostwa ;)

mC

Może gdyby rzeczywiście istniała szansa, że ktoś się pofatyguje, to takich pomysłów by nie było :) Wentylacja to jedno, a wykonanie kominów to drugie. Zwróćcie uwagę, czy na kominie otwór przy kanałach wentylacyjnych jest na wylot, czy jest tylko jedno we/wy powietrza.

Zapomniałem dopisać, że u mnie jest bubel i mam otwór bez przelotu i lubi sobie zassać powietrze do pomieszczeń.

michur
02-09-2013, 14:43
Zapomniałem dopisać, że u mnie jest bubel i mam otwór bez przelotu i lubi sobie zassać powietrze do pomieszczeń.

To może być też wina braku dopływu powietrza "dołem" - zbyt szczelne okna, drzwi, itp.

mWilQ
02-09-2013, 14:58
To może być też wina braku dopływu powietrza "dołem" - zbyt szczelne okna, drzwi, itp.

Może być, chociaż u mnie jest powiększony wiatrołap, wejście do łazienki dolnej właśnie z niego. Drzwi wejściowe mam tak fachowo uszczelnione, że dmucha z każdej strony, więc i do łazienki powinien być dopływ powietrza, tym bardziej, że zazwyczaj jest otwarta.

redzina87
02-09-2013, 16:26
Witamy wszystkich!

Szkoda , że dołączamy do forum dopiero teraz (na etapie ~SSO) ale lepiej późno niż wcale :D pewnie udało by się uniknąć kilku błędów....

Budujemy we Wrocławiu Rododendrony 6A (z kilkoma zmianami).

Na zdjęciu stan z dnia wczorajszego.

http://images65.fotosik.pl/126/8a1c813e67fa0785.jpg



Witam
My zaczynamy z mężem za jakieś 2 tygodnie i mam pytanie ten stan, który ma Pani na zdjęciu czyli SSO jeśli można wiedzieć ile Was kosztował?

Pozdrawiamy

paulina123
03-09-2013, 10:01
Macie jakieś pomysły na kuchnie,bądz też znacie jakieś strony w necie gdzie można podpatrzec jak usytuować meble w kuchni,bo ja mam spędzone mnóstwo godzin na ogladaniu zdjęć i nadal nie mam pomysłu na kuchnie. Czekam na Waszą pomoc za co z góry dziękuję.



My w kuchni zostawiliśmy dwa przejścia i oba okna.
Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, w jej miejscu stoi wysoka zabudowa z mebli, gdzie mieści się wbudowany piekarnik i mikrofala w jednym słupku, w drugim szafka "spiżarkowa" (5 dużych szuflad do wysokości ok 140,tj zrównane z piekarnikiem). Można też ustawić zabudowana lodówkę. Trzeci słupek jest nad blatem, czyli w rogu. Dołem jest szafka magic corner, żeby dostąc się do dolnej narożnej szafki. Każdy słupek po 60 cm.

Pod dużym oknem :w/w magic corner w rogu, szafka, zlew, zmywarka- po ok 60 cm . W drugim rogu mam narożna płytę, przód ścięty. POLECAM takie rozwiązanie, dostęp dobry, pod spodem duża szafka, mieści z tyłu miksery, z przodu talerze. Jest b.pojemna. (Układ jak na zdjęciach z wnętrz kuchni dom w rododendronach 6n na stronie archonu)

W trzecim rzędzie: cargo 30 cm, szuflady 80-90 cm i lodówka wolnostojąca czarna. Mam białe meble i czarne blaty. na scianach szary lacobel i na podłodze ciemne szare płytki. Wg mnie wyszło ładnie i elegancko.

paulina123
03-09-2013, 10:18
Dla osób budujących (na etapie projektu). My zrezygnowaliśmy z przejścia do garażu. Zamieniliśmy miejscami łazienke z kotłownią
Mamy dzięki temu dużą łazienkę z oknem, drzwi są w tym samym miejscu co na projekcie. Mam wersje odwrócona domu. Na ścianie po prawej jest wielke lustro i umywalka, na wprost pod oknem duzy prysznic 120 cm. Po lewej od wejścia ubikacja.
Obok łazienki, przy schodach są drugie drzwi do kotłowni, pod schodami zmieściła się pralka i zbiornik na wodę, jest też miejsce na srodki czystości albo kosz na bieliznę. itp. Piec wisi we wnęce przy kominie. Szerokość kotłowni przy wejściu jest na szerokość drzwi i jest jeszcze miejsce na płytkie szafki z boku (na ścianie graniczącej z łazienką) Kotłownia nie jest mała,łazienka świetna, jasna. polecam.

Kolejna zmiana, to zlikwidowanie pokoju na dole . mamy tam komplet wypoczynkowy i TV (szkoda tylko że nie wpadłam na pomysł powiększenia o ok 0,5-1 metra tej sciany graniczącej z garażem)
Sypialnia jest nad garażem i pokoje na górze jak w projekcie.

I jeszcze odnośnie kuchni. W przejściu do jadalni mamy blat na wysokości ok 1,1 metra (taki na jednej nodze, w kształcie odwróconej litery L) Tam kiedyś będą dwa hokery.

michalc
03-09-2013, 13:34
zamówiliśmy styropian - TermoOrganika Termonium. Ponoć 6 września ceny mogą pójść w górę, więc jeśli ktoś sie zastanawia to niech się pośpieszy ;)
edit: chodzi o ceny TermoOrganiki

dopinamy też zamówienie towaru na ocieplenie poddasza. sprzedawca proponował paroizolację za ok 6zł netto za metr kw Dorken Delta Reflex, ale wzięliśmy "odpowiednik" za ok 2zł/metr Ventia.

przy okazji czy ktoś z was ma zdjęcia zabudowy okien połąciowych, ale przed położeniem płyt k-g, co by można było podpatrzeć jak to robić?

mC

alienmc
03-09-2013, 14:17
pomysł z łazienką wydaje się być ciekawy - czy możesz to jakoś "rozrysować" na planie (schemacie) parteru ?
Najbardziej ciekawi mnie kwestia drzwi do kotłowni.
Dziękuje

mWilQ
03-09-2013, 14:34
pomysł z łazienką wydaje się być ciekawy - czy możesz to jakoś "rozrysować" na planie (schemacie) parteru ?
Najbardziej ciekawi mnie kwestia drzwi do kotłowni.
Dziękuje

Jedynie ten brak przejścia do garażu jest w moim przypadku nie do zaakceptowania. Ale i przejście by się zmieściło :)

michalc
03-09-2013, 15:00
Jedynie ten brak przejścia do garażu jest w moim przypadku nie do zaakceptowania. Ale i przejście by się zmieściło :)

popieram ;) dodałbym też chodzenie do łazienki przez wiatrołap - teraz w bloku mam wejście do łazienki w korytarzu i czasem w nocy można wejść w jakiś piasek... każdy może zrobić po swojemu a jak widac dom jest całkiem elastyczny i chyba między innymi dlatego tak popularny :)

mC

AWKl
03-09-2013, 15:34
Dla osób budujących (na etapie projektu). My zrezygnowaliśmy z przejścia do garażu. Zamieniliśmy miejscami łazienke z kotłownią
.

Macie wejście do łazienki z wiatrołapu?

mWilQ
03-09-2013, 15:41
Macie wejście do łazienki z wiatrołapu?

Tak, dokładnie z wiatrołapu, uważam tą zmianę za jedną z lepszych w moim rodosie.

Konto usunięte na żądanie
03-09-2013, 20:32
my też mam z wiatrołapu - jakoś mi nie pasowało wejście z salonu

paulina123
03-09-2013, 21:58
Nie umiem dołączyć zdjęcia, mogę wysłać mailem. Drzwi do łazienki są obok drzwi do kotłowni, pomiędzy wiatrołapem a schodami. W wiatrołapie w miejscu przejścia jest szafa wnekowa.
Wiatrołap zawsze będzie chłodniejszy, dlatego wejście do łazienki w tym miejscu dla mnie odpada (zimą do łazienki przez wiatrołap ?)

alienmc
04-09-2013, 07:19
poproszę o maila: [email protected] ;) Dzięki

mWilQ
04-09-2013, 08:25
Nie umiem dołączyć zdjęcia, mogę wysłać mailem. Drzwi do łazienki są obok drzwi do kotłowni, pomiędzy wiatrołapem a schodami. W wiatrołapie w miejscu przejścia jest szafa wnekowa.
Wiatrołap zawsze będzie chłodniejszy, dlatego wejście do łazienki w tym miejscu dla mnie odpada (zimą do łazienki przez wiatrołap ?)

Zależy jak zrobisz ogrzewanie. Po dwóch zimach nie odczułem różnicy między np. salonem, a wiatrołapem. W supermarkecie, gdzie ciągle ktoś wchodzi i wychodzi można powiedzieć, że takie pomieszczenie jest chłodniejsze, ale w domku jednorodzinnym raczej nie.

przemas791
04-09-2013, 13:30
Nie umiem dołączyć zdjęcia, mogę wysłać mailem. Drzwi do łazienki są obok drzwi do kotłowni, pomiędzy wiatrołapem a schodami. W wiatrołapie w miejscu przejścia jest szafa wnekowa.
Wiatrołap zawsze będzie chłodniejszy, dlatego wejście do łazienki w tym miejscu dla mnie odpada (zimą do łazienki przez wiatrołap ?)
proszę o maila [email protected]
POzdrawiam

przemas791
04-09-2013, 13:32
a ja wciaż mam dylemat
czy wykonać pełne deskowanie (deska lub płyta OSB) czy położyć folię.
Kładę dachówkę ceramiczna Braas Turmalin.
Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie....
Pozdrawiam

mWilQ
04-09-2013, 14:03
a ja wciaż mam dylemat
czy wykonać pełne deskowanie (deska lub płyta OSB) czy położyć folię.
Kładę dachówkę ceramiczna Braas Turmalin.
Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie....
Pozdrawiam

deskowanie wzmocni konstrukcję, będzie chyba trwalsze, stanowi dodatkową izolację (akustyczną również)

michalc
04-09-2013, 14:07
a ja wciaż mam dylemat
czy wykonać pełne deskowanie (deska lub płyta OSB) czy położyć folię.
Kładę dachówkę ceramiczna Braas Turmalin.
Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie....
Pozdrawiam

przy deskowaniu dach jest sztywniejszy, ale trzeba się bawić w wentylację między deskami a wełną...

przy membranie(folii) dekarze chcieli więcej za ułożenie dachówki, na mambranę trzeba uważać, dekarz co lubi zapalić na dachu odpada bo popiół może wypalić dziurę ;) ponoć są też takie co się degradują pod wpływem słońca (promieniowanie UV), więc nie można za długo z tą folią dachu zostawić (ale tu nie chodzi o tydzień czy dwa ;) ). na pewno wygodniej się to ociepla potem.

można jeszcze policzyć co wyjdzie w sumie taniej ;) bo wykonastwo spartaczyć można przy każdej technologii, więc trudo się tym sugerować ;)

mC

alienmc
04-09-2013, 14:28
mam ten sam dylemat... wykonawca twierdzi że woli położyć pełne deskowanie - jak by poddasze było nieużytkowe radził by zrobić folie ale że mam tam mieszkać to on na moim miejscu wybrał by deskowanie. Cenowo wychodzi nieznacznie więcej.

Czy warto ? Jak później sprawnie ocieplić poddasze ? ( chyba jedynie sznurki wchodzą w grę) ale bardziej interesuje mnie fakt jak się mieszka w domu bez deskowania ? :) Czy jest to aż tak duża różnica że trzeba więcej płacić i później jeszcze martwić się o dylatacje ?

przemas791
04-09-2013, 18:07
Koledzy!
Nie pomagacie w kwestii decyzji dot. deskowania dachu...
Może tak - NAPISZCIE KTO Z WAS DESKOWAŁ DACH A KTO POŁOŻYŁ FOLIĘ.
Pozdsrawiam

gosik102
04-09-2013, 19:20
Koledzy!
Nie pomagacie w kwestii decyzji dot. deskowania dachu...
Może tak - NAPISZCIE KTO Z WAS DESKOWAŁ DACH A KTO POŁOŻYŁ FOLIĘ.
Pozdsrawiam

Deskowaliśmy :)

barbarka9
04-09-2013, 20:03
a ja wciaż mam dylemat
czy wykonać pełne deskowanie (deska lub płyta OSB) czy położyć folię.
Kładę dachówkę ceramiczna Braas Turmalin.
Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie....
Pozdrawiam
My też deskowaliśmy. Każdy budowlaniec z którym rozmawiałam zalecał deskowanie. Membrany są zaledwie od kilku lat i nikt tak naprawdę nie wie co z nich zostanie za 10 - 15 lat.

barbarka9
04-09-2013, 20:22
Mam do Was pytanie. Czy ścianki balkonowe nad wejściem i nad tarasem jakoś dodatkowo wzmacnialiście? Mój kierownik mówi że przydałoby się tam wzmocnienie konstrukcji słupkami żelbetowymi aby w przyszłości te balkoniki nie odfrunęły przy silniejszym wietrze.

mWilQ
04-09-2013, 20:33
Mam do Was pytanie. Czy ścianki balkonowe nad wejściem i nad tarasem jakoś dodatkowo wzmacnialiście? Mój kierownik mówi że przydałoby się tam wzmocnienie konstrukcji słupkami żelbetowymi aby w przyszłości te balkoniki nie odfrunęły przy silniejszym wietrze.

Przecież to jest wszystko zbrojone. U mnie żadnych słupów nie ma, na balkonach stały po dwie palety pustaków i wszystko gra.

barbarka9
04-09-2013, 20:38
Przecież to jest wszystko zbrojone. U mnie żadnych słupów nie ma, na balkonach stały po dwie palety pustaków i wszystko gra.
Nie chodzi o balkon podłogę ale o ścianki balkonowe.

michalc
04-09-2013, 21:41
Nie chodzi o balkon podłogę ale o ścianki balkonowe.

ale w koło balkonu jest w projekcie balustrada. o które ścianki chodzi?

mC

przemas791
04-09-2013, 21:50
dziękuję za podpowiedzi i informacje w zakresie deskowania dachu...
A jaki rodzaj papy czy może membrany położyliście na te deskowanie?

mWilQ
04-09-2013, 21:51
Nie chodzi o balkon podłogę ale o ścianki balkonowe.

tez nie bardzo kumam o jakie ścianki chodzi, myślałem na początku, że o te pod balkonami, ale widać, coś jeszcze innego masz na myśli

mWilQ
04-09-2013, 21:52
dziękuję za podpowiedzi i informacje w zakresie deskowania dachu...
A jaki rodzaj papy czy może membrany położyliście na te deskowanie?

ja mam nabitą papę, ale zerknij na membranę epdm, można to nabyć w jednym kawałku

AWKl
04-09-2013, 22:43
dziękuję za podpowiedzi i informacje w zakresie deskowania dachu...
A jaki rodzaj papy czy może membrany położyliście na te deskowanie?

Tyvek pro

barbarka9
04-09-2013, 23:25
ale w koło balkonu jest w projekcie balustrada. o które ścianki chodzi?

mC

Chodzi mi o te ścianki w których osadzone są okno balkonowe i nad którymi są te wykusze w dachu.

alienmc
05-09-2013, 07:28
Fundamenty ocieplone, wymalowane. W poniedziałek zasypanie i mury do góry ; )
210249210250210251

mWilQ
05-09-2013, 08:28
Fundamenty ocieplone, wymalowane. W poniedziałek zasypanie i mury do góry ; )
210249210250210251

Estetycznie, na zdjęciach wygląda na dobrą robotę :)

mWilQ
05-09-2013, 08:31
Chodzi mi o te ścianki w których osadzone są okno balkonowe i nad którymi są te wykusze w dachu.

Hmmm, one są przecież w linii ze ścianką kolankową i są z nią związane. Nad oknem masz nadproże. Idąc tokiem myślenia Twojego kierbuda, to chyba ściana szczytowa byłaby bardziej zagrożona. Rób wykusze jak w projekcie.

przemas791
05-09-2013, 08:39
Tyvek pro
dziękuję za info.
a Wy deskujecie czy tylko folia/membrana?

80mariusz80
05-09-2013, 08:47
Koledzy!
Nie pomagacie w kwestii decyzji dot. deskowania dachu...
Może tak - NAPISZCIE KTO Z WAS DESKOWAŁ DACH A KTO POŁOŻYŁ FOLIĘ.
Pozdsrawiam
membrana Strotex Supereme. Wysokoparoprzepuszczalna. Gdybym budował drugi raz raczej bym deskował.

alienmc
05-09-2013, 08:57
Estetycznie, na zdjęciach wygląda na dobrą robotę :)

Jestem podobnego zdania, muszę powiedzieć że nie widziałem dokładniejszej ekipy jak żyje, na placu budowy jest wysprzątany lepiej niż przed rozpoczęciem prac ;)

przemas791
05-09-2013, 14:01
membrana Strotex Supereme. Wysokoparoprzepuszczalna. Gdybym budował drugi raz raczej bym deskował.
a Dlaczego?
Jakies argumenty?

Konto usunięte na żądanie
05-09-2013, 18:59
1. drewno jest dodatkową izolacją
2. deska lepiej izoluje akustycznie
3. wzmacnia dach.
4. nie jest tak podatne na uszkodzenia mechaniczne jak folia
5. wychodzi drożej (deskowanie)

My deskowaliśmy i na następnej budowie (o ile będzie) też będę deskował.

przemas791
05-09-2013, 20:36
1. drewno jest dodatkową izolacją
2. deska lepiej izoluje akustycznie
3. wzmacnia dach.
4. nie jest tak podatne na uszkodzenia mechaniczne jak folia
5. wychodzi drożej (deskowanie)

My deskowaliśmy i na następnej budowie (o ile będzie) też będę deskował.

Teraz postanowiłem, że nie będę deskował.....położę najlepszą folię....

80mariusz80
05-09-2013, 20:42
a Dlaczego?
Jakies argumenty?
Już napisałem wcześniej, a Kolega znowu 3x się pyta... Proszę użyć google; wpisać hasła a la "membrana a deskowanie" i drążyć temat skoro jest taki ważny dla Kolegi. Wynik pierwszy z brzegu - coś nt. membran: http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/papa-na-deskowaniu-czy-membrana-dachowa_58251.html
Pozdrawiam.

Konto usunięte na żądanie
05-09-2013, 21:40
Niech mi ktoś pokaże 50letnią membranę...
Deskę już widziałem była cała...

Marcin i Agata
06-09-2013, 13:10
Ja deskowalem dach i drugi raz zrobił bym tak samo. Dach jest przede wszystkim sztywniejszy i poprawia się jego izolacja.

michur
06-09-2013, 20:04
Fundamenty ocieplone, wymalowane. W poniedziałek zasypanie i mury do góry ; )
210249210250210251

Ale Ci to ładnie robią. Oby tak dalej :)

michur
06-09-2013, 20:25
Mam do Was pytanie. Czy ścianki balkonowe nad wejściem i nad tarasem jakoś dodatkowo wzmacnialiście? Mój kierownik mówi że przydałoby się tam wzmocnienie konstrukcji słupkami żelbetowymi aby w przyszłości te balkoniki nie odfrunęły przy silniejszym wietrze.

U nas to wyglada tak:

https://lh6.googleusercontent.com/-7FArmYmwF_o/TIaHo_L8eDI/AAAAAAAADGo/ok6oGyesgbI/w642-h481-no/IMG_0813.JPG

W tych zewnętrznych słupkach puszczone są pręty zbrojeniowe ale jako, że są one tylko zatynkowane, a nie zalane betonem, to nie sądzę żeby spełniały jakąś istotną rolę. Chciałem zrobić takie żelbetowe obramowanie - jak tu gdzieniegdzie na forum widać - wtedy wieniec byłby połączony żelbetowymi słupami z nadprożem drzwi balkonowych (tak jak chce Twój kierbud) ale moi budowlańcy najwyraźniej nie zrozumieli no i skończyło się na tych defacto gołych prętach.
W każdym razie jaskółek póki co (3 lata) nam nie porwało, a wichry na naszym pagórku wieją silne.

barbarka9
06-09-2013, 21:22
U nas to wyglada tak:

https://lh6.googleusercontent.com/-7FArmYmwF_o/TIaHo_L8eDI/AAAAAAAADGo/ok6oGyesgbI/w642-h481-no/IMG_0813.JPG

W tych zewnętrznych słupkach puszczone są pręty zbrojeniowe ale jako, że są one tylko zatynkowane, a nie zalane betonem, to nie sądzę żeby spełniały jakąś istotną rolę. Chciałem zrobić takie żelbetowe obramowanie - jak tu gdzieniegdzie na forum widać - wtedy wieniec byłby połączony żelbetowymi słupami z nadprożem drzwi balkonowych (tak jak chce Twój kierbud) ale moi budowlańcy najwyraźniej nie zrozumieli no i skończyło się na tych defacto gołych prętach.
W każdym razie jaskółek póki co (3 lata) nam nie porwało, a wichry na naszym pagórku wieją silne.
Dzięki wielkie za odpowiedź. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że mój kierbud jest zapobiegliwy i dobrze mi radzi więc mu zawierzę. Wydam kilka groszy więcej, ale niech balkoniki stoją stabilnie :)

michalc
06-09-2013, 22:50
Dzięki wielkie za odpowiedź. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że mój kierbud jest zapobiegliwy i dobrze mi radzi więc mu zawierzę. Wydam kilka groszy więcej, ale niech balkoniki stoją stabilnie :)

u nas wylali właśnie wszystko (tyle, że mamy tylko jedną lukarnę) - wieniec spina cały dom, ekipa która nam robiła tylko tak robi, żeby było solidnie. inna sprawa że jest pełno domków ktróre tego nie mają (w projekcie tego też nie ma) i stoją bez problemów ;)

210575

mC

AWKl
07-09-2013, 16:19
Czy ktoś może montował okna Vetrex V90+? Będę wdzięczny za opinie użytkowników.

lasci
07-09-2013, 22:50
Deskowaliśmy :)
Wydaje mi sie ze warto zastosowac deskowanie niz tylko folie. W Niemczech czesciej stosuja sama folie ale u nas zostaja przy tradycji. Po za tym sama folia nie zagluszy chalasu deszczu. A po odeskowaniu zawsze jest ciszej.

lasci
07-09-2013, 22:57
Witam
My zaczynamy z mężem za jakieś 2 tygodnie i mam pytanie ten stan, który ma Pani na zdjęciu czyli SSO jeśli można wiedzieć ile Was kosztował?

Pozdrawiamy

Paulina123 dzieki za pomysly i rady.

michalc
08-09-2013, 00:12
Czy ktoś może montował okna Vetrex V90+? Będę wdzięczny za opinie użytkowników.

my mamy vetrexa ale v70 optimal black. jeszcze nie mieszkamy ale powiekszych deszczach po otwarciu skrzydla widac wode - watpie zeby to bylo normalne ale przed nami jeszcze regulacja. ogolnie okna ladne i solidne + w dobrej cenie.

mC

przemas791
08-09-2013, 09:41
Witam,
Napiszcie proszę, jakie założyliście u siebie okna dachowe i rynny...
Chętnie poznam również wasze argumenty uzasadniające Wasz wybór....
Pozdrawiam

AWKl
08-09-2013, 11:34
Witam,
Napiszcie proszę, jakie założyliście u siebie okna dachowe i rynny...
Chętnie poznam również wasze argumenty uzasadniające Wasz wybór....
Pozdrawiam

Okna Fakro FTU-v U3 Z-Wave (nie trzeba pamiętać o zamykaniu w czasie deszczu, można zintegrować z automatyką domową no i wspieramy polską firmę) rynny Galeco stal (są trwalsze, lepiej wyglądają niż plastik oraz cena ok)

lasci
08-09-2013, 14:52
My w kuchni zostawiliśmy dwa przejścia i oba okna.
Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, w jej miejscu stoi wysoka zabudowa z mebli, gdzie mieści się wbudowany piekarnik i mikrofala w jednym słupku, w drugim szafka "spiżarkowa" (5 dużych szuflad do wysokości ok 140,tj zrównane z piekarnikiem). Można też ustawić zabudowana lodówkę. Trzeci słupek jest nad blatem, czyli w rogu. Dołem jest szafka magic corner, żeby dostąc się do dolnej narożnej szafki. Każdy słupek po 60 cm.

Pod dużym oknem :w/w magic corner w rogu, szafka, zlew, zmywarka- po ok 60 cm . W drugim rogu mam narożna płytę, przód ścięty. POLECAM takie rozwiązanie, dostęp dobry, pod spodem duża szafka, mieści z tyłu miksery, z przodu talerze. Jest b.pojemna. (Układ jak na zdjęciach z wnętrz kuchni dom w rododendronach 6n na stronie archonu)

W trzecim rzędzie: cargo 30 cm, szuflady 80-90 cm i lodówka wolnostojąca czarna. Mam białe meble i czarne blaty. na scianach szary lacobel i na podłodze ciemne szare płytki. Wg mnie wyszło ładnie i elegancko.

Paulina123 przydały by sie jakieś zdjęcia ;) ale i tak dziękuje za rady i pomysły :)

lasci
08-09-2013, 15:20
Czy ktoś może montował okna Vetrex V90+? Będę wdzięczny za opinie użytkowników.


Witam ,mam te okna kolor złoty dąb ,kupowałem przez pośrednika w Kościerzynie jest też ich siedziba .Ceny są podobne lecz mój sprzedawca miał jeszcze bramy garazowe firmy Hormann więc ceny były podobne. Nie wypowiem się za dużo gdyż jeszcze nie mieszkam,może na gwiazdkę ;),na pewno nie polecam duzego okna tarasowego z zastosowaniem hamulca ,gdyż użylem go kilka razy a już się rozwalił :( teraz bawię sie w reklamacje . A tak to wydaje mi sie ze są ok. Zmieniliśmy klamki bo te standardowe były niezbyt ładne. no i dodaliśmy szprosy w oknach.

logout
08-09-2013, 15:22
210914
Takie zmiany wprowadzone tj. schody w drugą stronę wypuszczone o 1 schodek do kominka
pomieszczenie pod schodami obniżone -38 (będzie spiżarka)
wejście do pokoju na dole od strony schodów
wejście do łazienki od strony schodów
przejście przez spiżarkę do garażu
powiększony wykusz z pełnym przeszkleniem
powiększone drzwi tarasowe przesuwne
pomieszczenie gospodarcze przeniesione na tył garażu tam też idzie komin spalinowy
W związku z zmianami dołu oczywiście niezbędne będą zmiany na górze ale to jak budowlańcy wejdą do ścianek wewnętrznych to się zobaczy co i jak wyjdzie.
Nasz etap to zalany strop ;]
teraz pytanie będziemy robić stropodach - czy w takim razie folia pod dachówkę paro przepuszczalna jest konieczna ?
Ocieplenie stropodachu Budowlaniec mówi - styropian z nałożoną siatka -klej - w takim razie ile tego styropianu i jaki ? a może jeszcze miedzy drewno wełna?
dachówka Creaton czy Tondach jakieś doświadczenia macie ?

lasci
08-09-2013, 15:23
Witam,
Napiszcie proszę, jakie założyliście u siebie okna dachowe i rynny...
Chętnie poznam również wasze argumenty uzasadniające Wasz wybór....
Pozdrawiam

Kupiłem veluxa ale gdybym dziś kupował to zdecydowałbym sie na fakro,lub velux z dolną klamką ale są droższe,fakro wyjdzie taniej,a dziecko na pewno nie otworzy tego okna samo. (małe dziecko)
Druga sprawa to to co mi powiedzieli dekarze ze sprzedawcy wciskaja i polecaja velux gdyz maja lepszy zarobek na nich.

logout
08-09-2013, 15:30
210916210917210918

logout
08-09-2013, 15:35
Próbuje zorientować się jaki koszt okien wyjdzie, pytałem tu i tam o wycenę np w Brzesku - bez odzewu. W Gorlicach - po łepkach ceny zaczynają się od 16500zł wraz z montażem. Nie macie w małopolsce jakieś firmy od okien ?? konkretnej i dobrej fachowo.

AWKl
08-09-2013, 17:08
Witam ,mam te okna kolor złoty dąb ,kupowałem przez pośrednika w Kościerzynie jest też ich siedziba .Ceny są podobne lecz mój sprzedawca miał jeszcze bramy garazowe firmy Hormann więc ceny były podobne. Nie wypowiem się za dużo gdyż jeszcze nie mieszkam,może na gwiazdkę ;),na pewno nie polecam duzego okna tarasowego z zastosowaniem hamulca ,gdyż użylem go kilka razy a już się rozwalił :( teraz bawię sie w reklamacje . A tak to wydaje mi sie ze są ok. Zmieniliśmy klamki bo te standardowe były niezbyt ładne. no i dodaliśmy szprosy w oknach.

Z hamulcem? masz na myśli okno przesuwne patio?

Konto usunięte na żądanie
08-09-2013, 21:18
210916210917210918

Logout sprawdź czy w kominie masz wełnę między pustakiem, a kamionką jeśli nie to niech rozbierają i dokładają. Taki sam problem wynikł na budowie, którą teraz robię. Ekipa ma przechlapane bo będą rozbierali kominy.

Marcin i Agata
08-09-2013, 22:13
Czy ktoś z budujących rodka zastanawiał się nad jakąś fajną realizacją elewacji?

lasci
08-09-2013, 22:17
Z hamulcem? masz na myśli okno przesuwne patio?

Nie 2 skrzydlowe i mozna do nich zamocowac hamulec . I pod jakim kontem zostawisz otwarte okno to tak bedzie . Zastosowalem to zamiast uchylania okna.

lasci
08-09-2013, 22:22
Czy ktoś z budujących rodka zastanawiał się nad jakąś fajną realizacją elewacji?

Pomyslow jest duzo w necie. Ja poczatkowo logowalem sie na stronie extra dom i tam tez zaczerpnalem pomysl ale z innego domu.chodz bardzo podobnego. Teraz loguje sie na tej stronie gdyz dzieje sie tu duzo wiecej.

lasci
08-09-2013, 22:23
Poprawka extra dom.

logout
09-09-2013, 06:16
kominy ok :rolleyes:

ulka76
10-09-2013, 15:31
Witam..
U nas komin do kominka z wełna i jest ok
ale do gazu z wełną i jest źle - teraz trzeba kupić rurę chrom ponad 8 mb i dodatkowe koszty :(

ada1984
11-09-2013, 08:34
Witam.
Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(
A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.
Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...

ada1984
11-09-2013, 08:38
I jeszcze informacja dla osob ktore zaczely budowe. Pod schodami mozna zrobic duzy schowek z wejsciem od strony garazu. Bo gwarantuje, ze pomimo ze Rodek jest duzy to jak dla mnie to nie ma w nim za duzo miejsca na przechowywanie "gratow":):)
Jak jest ktos zainteresowany jak to wygląda wizualnie to pozniej moge wrzucic zdjęcie (jak mi sie uda:)

TAR
11-09-2013, 08:56
Witam.
Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(
A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.
Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...

ZMIEŃ KIEROWNIKA - pamietaj to WY bedziecie tam mieszkac wiec to w WASZYM interesie. Bez sentymentow, jak pozniej cos nieprzyjemnego wyjdzie to gosc umyje rece i to WY zostaniecie z problemem a nie kierownik.

80mariusz80
11-09-2013, 08:58
Witam.
Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(
A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.
Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...
Piec SEKO Eko2w1. To są dwa piece połączone w jeden monoblok (jedno wyjście do komina). Jeden piec z podajnikiem, drugi tzw. "śmieciuch". Podajnik odpalamy w sezon zimowy, w "śmieciuchu" przepalamy po sezonie zimowym na ciepłą wodę - przy okazji mam problem z głowy z kartonami czy drzewem (a po płytkach była kupa kartonów :) ). Cena III.2011: 6800 PLN brutto z dowozem. Piec jest z atestem ekologicznym, kwalifikującym go do częściowej refundacji kosztów zakupów - jeśli takowe są oferowane przez gminę w której budujecie. My mogliśmy dostać zwrot 2000 PLN, jednakże po wizycie na miejscu gminni urzędnicy mieli wątpliwości co do tego pieca, bo takiego wykonania nie przewidzieli w ustawie :) W efekcie nie dostaliśmy zwrotu, gdyż mimo że mamy eko-piec z podajnikiem, to mamy jeszcze "śmieciuch", pomimo tego iż jest to jeden monolit (jeden nr fabryczny, jedna pozycja na fakturze, etc.).
Z pieca jestem zadowolony, użytkowałem go 1 sezon zimowy i przepalałem 2 sezony letnie. Przyszedł z fabryczną wadą, serwis przyjechał nieodpłatnie i naprawił wszystko - przy okazji poustawiał mi wszystkie parametry na sterowniku.
Pozdrawiam

mWilQ
11-09-2013, 09:58
ZMIEŃ KIEROWNIKA - pamietaj to WY bedziecie tam mieszkac wiec to w WASZYM interesie. Bez sentymentow, jak pozniej cos nieprzyjemnego wyjdzie to gosc umyje rece i to WY zostaniecie z problemem a nie kierownik.

Kierownik ma być odpowiedzialny za budowę i musi wyłapać wszystkie błędy budowlańców. Ma do tego uprawnienia i swoim podpisem poświadcza, że robota została wykonana prawidłowo, lub źle. W razie błędów to kierownik, a nie inwestor powinien zatrzymać pracę i wyjaśnić sytuację. Inwestor powinien mieć zawartą umowę z kierownikiem, w której opisany jest zakres jego prac oraz jego wynagrodzenie. Nie wyobrażam sobie, będąc na miejscu kierownika, że mam być na każde zawołanie, pojawiać się na budowie każdego dnia i spełniać wszystkie zachcianki - to nie jest opiekunka.

Inwestor powinien wspólnie z kierownikiem ustalić wizyty na zakończenie ważnych etapów budowy. Według harmonogramu, lub na telefon kilka dni przed zakończeniem. Jeśli inwestor widzi rażące błędy, to ewentualnie na własny koszt wzywa kierownika, który szybszą interwencją zaoszczędzi czas, pieniądze i nerwy inwestora.

U Ady, kierownika praktycznie nie ma. To, że sprawdzi krokwie to tylko część jego pracy, resztę zlekceważył, poświadczył w ciemno, oszukał tym samym inwestorów. Według mnie są to podstawy do zwolnienia kierownika i zatrudnienia nowego na ustalonych z góry zasadach. Współczuję nerwów, sam miałem z kierownikiem przejścia, tragiczne przejścia. Pierwszy kierownik na początkowym etapie zmarł, niewiele brakowało, żeby u mnie na działce. Znalezienie nowego to był przypadek, okazało się, że mój znajomy, którego obsługiwałem w firmie, ma uprawnienia i zaoferował pomoc.

ada1984
11-09-2013, 11:16
I jeszcze informacja dla osob ktore zaczely budowe. Pod schodami mozna zrobic duzy schowek z wejsciem od strony garazu. Bo gwarantuje, ze pomimo ze Rodek jest duzy to jak dla mnie to nie ma w nim za duzo miejsca na przechowywanie "gratow":):)
Jak jest ktos zainteresowany jak to wygląda wizualnie to pozniej moge wrzucic zdjęcie (jak mi sie uda:)

211487211488

mWilQ
11-09-2013, 11:22
211487211488

u mnie przestrzeń pod schodami wykorzystana jest w łazience, mam tam pralkę, szafę na ręczniki, środki higieny i dwa kosze na brudy

ada1984
11-09-2013, 11:32
Tez fajne rozwiazanie. ja akurat zamierzam to wszystko trzymac w pomieszczeniu gospodarczym(tam gdzie w projekcie jest kotlownia- a kotlownie przenioslam za garaz).

mWilQ
11-09-2013, 12:11
Też opcja, dla mnie to pomieszczenie obok łazienki to przejściówka między domem a garażem. Mam tam rozdzielnie do elektryki i automatyki. Planuję pod oknem jakąś szafkę zastępującą spiżarnię (bo z niej zrezygnowałem na rzecz szafy na przedpokoju). Mam również wnękę z wyprowadzoną instalacją do małego kotła z podpięciem do komina. Komin jak w projekcie, bo w kotłowni za garażem mam system c.o. bez spalinowy.

lasci
11-09-2013, 21:12
Witam.
Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(
A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.
Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...
Piec mam na eko groszek z duzym paleniskiem takze drzewo smieci i normalny wegiel bede tez palił nie jest on na slimak tylko na tłok inne zastosowanie niby lepsze. okaze sie za jakis miesiac bo na slimak mam w aktualnym domu i przez 7lat był juz naprawiany 4 razy. zBratu robili odbiór miesiac temu ma piec smiecuch i nikt na to nie patrzał ,nawet na to ze balustrad na balkonach nie ma,a słyszałem ze to musi byc do odbioru.
Za piec zapłaciłem 6.200zł moc pieca 22kw

mWilQ
12-09-2013, 08:26
Piec mam na eko groszek z duzym paleniskiem takze drzewo smieci i normalny wegiel bede tez palił nie jest on na slimak tylko na tłok inne zastosowanie niby lepsze. okaze sie za jakis miesiac bo na slimak mam w aktualnym domu i przez 7lat był juz naprawiany 4 razy. zBratu robili odbiór miesiac temu ma piec smiecuch i nikt na to nie patrzał ,nawet na to ze balustrad na balkonach nie ma,a słyszałem ze to musi byc do odbioru.
Za piec zapłaciłem 6.200zł moc pieca 22kw

Do odbioru potrzebne jest świadectwo energetyczne na którym umieszczone jest zdjęcie budynku. Jeśli na zdjęciu nie widać balustrad, to Inspektorat może poprosić o dodatkowe fotki. Bez balustrad nie powinno się otrzymać odbioru.

michalc
12-09-2013, 14:04
u mnie przestrzeń pod schodami wykorzystana jest w łazience, mam tam pralkę, szafę na ręczniki, środki higieny i dwa kosze na brudy

a my mamy tak jak ada bo w łazience pod drugim, krótszym biegiem schodów będzie prysznic. od łazienki czy od garażu - nieważne, ale miejsce wykorzystać trzeba!! ;) takich skrytek nigdy za wiele!

mC

mWilQ
12-09-2013, 14:14
a my mamy tak jak ada bo w łazience pod drugim, krótszym biegiem schodów będzie prysznic. od łazienki czy od garażu - nieważne, ale miejsce wykorzystać trzeba!! ;) takich skrytek nigdy za wiele!

mC

U mnie prysznic dobrze się sprawdza na lewo od drzwi. Pod spocznikiem (prostym na dwóch biegach) mam wc i obok niego szafę, a pod skosem zmieściłem pralkę i szafkę na proszki. Ścianę pod schodami dzielącą łazienkę z salonem (według projektu pokój na parterze - zlikwidowany) mam nie zabudowaną.

Co do pomieszczeń gospodarczych to oczywiście się zgadzam. Według mnie pod tym względem projekt rodo z jednym garażem jest kiepski. Teraz wybierałbym inaczej :)

gosik102
12-09-2013, 19:48
Witam.
Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(
A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.

Piec Defro eco duo, na ekogroszek i inne paliwa stałe, z podajnikiem, cena z vat 8500 zł. Jeszcze nie użytkujemy, więc więcej informacji nie mogę podać :)

margaret2011
13-09-2013, 08:41
U mnie prysznic dobrze się sprawdza na lewo od drzwi. Pod spocznikiem (prostym na dwóch biegach) mam wc i obok niego szafę, a pod skosem zmieściłem pralkę i szafkę na proszki. Ścianę pod schodami dzielącą łazienkę z salonem (według projektu pokój na parterze - zlikwidowany) mam nie zabudowaną.

Co do pomieszczeń gospodarczych to oczywiście się zgadzam. Według mnie pod tym względem projekt rodo z jednym garażem jest kiepski. Teraz wybierałbym inaczej :)

mWilQ a mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia, głównie tej wnęki pod schodami. Napisałeś że ścianę pod schodami dzielącą łazienkę z salonem masz nie zabudowaną, nie zrozumiałam tego, masz otwartą na salon?

mWilQ
13-09-2013, 09:16
mWilQ a mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia, głównie tej wnęki pod schodami. Napisałeś że ścianę pod schodami dzielącą łazienkę z salonem masz nie zabudowaną, nie zrozumiałam tego, masz otwartą na salon?

Taaa, bo lubię sobie oglądać TV siedząc na tronie :) Niezabudowaną w sensie nie zastawioną meblami :)
211970 211971

margaret2011
13-09-2013, 12:51
Taaa, bo lubię sobie oglądać TV siedząc na tronie :) Niezabudowaną w sensie nie zastawioną meblami :)
211970 211971

:) Dlaczego nie! Otwarta kuchnia to już standard, więc czemu nie otwarta łazienka.

A tak serio to bardzo pomysłowo urządziłeś tę wnękę. Ja ją zamknęłam drzwiami przesuwnymi bo mam tak mopa, odkurzacz, deskę itp.

przemas791
15-09-2013, 10:37
212341.....straszna pogoda....więc zdjęcie mocno ciemne...
212342 - komin

slavex17
15-09-2013, 13:00
Witam, zakładał ktoś z Was piorunochron. Mam pytanie odnośnie facjat jak tam połączyć piorunochron z drutem co jest na szczycie(pod górę piorun nie poleci). 212380212381212382212383

logout
15-09-2013, 16:48
slavex17 kilka pytań

jak ociepliłeś stropodach ?? (styropian wełna)
co dałeś pod dachówkę?
podnosiłeś ścianę kolanową? jak tak to o ile i czy potem wypuściłeś dach więcej ?
bo u mnie stan robót
212421

logout
15-09-2013, 17:32
212423
wykusz już rozbrojony
ścianki działowe solbet12
przyszła mi wycena dachówki

achówka podstawowa kolor łupek angoba - 1920 szt. - 6355,20 zł/brutto
Dachówka skrajana lewa - 1988 zł/brutto
Dachówka skrajna prawa - 1988 zł/brutto
Gąsior podstawowy - 1081.60 zł/brutto
Zaślepka początkowa/końcowa gąsiora - 300,80 zł/brutto
Kominek went. 3 szt - 1095 zł/brutto

Razem : 12808,60 zł brutto.

Folia 225m2 – 562zł
Taśma pod gąsior 25mb – 367zł
Mocowanie łaty kalenicowej 32szt – 60,8zł
Klamra gąsiora 64szt – 308zł
Kosz ALU tł. Poprzecznie 50/200 8szt – 448zł
Uszczelka klim. Samoprzylepna czerwona 32szt – 63,68zł
Spinka do dachówki 300szt. – 165zł
Wkręty 750szt. -119,57zł
Masa uszczelniająca – 79,98zł
Kołnierz EIW 308 MO8 3szt – 748zł
Blacha płaska 125x200 – 18szt – 1260zł
Właz welux 45/73 308,5zł
Grzebień okapu z kratą wentylacyjną 32szt. – 244zł
Galeco hak doczołowy 65szt – 536,25zł
Galeco rynna 3mb- 9szt – 472,59zł
Galeco łacznik rynny 6szt – 81,94zł
Galeco zaślepka uniwersalna czarna – 16szt – 146zł
Galeco odpływ 130/87 czarny 6 szt – 125,74zł
Galeco rura 1mb brąz 6szt – 241zł
Galeco rura 3mb brąz 6szt – 389,4zł
Galeco kolano 67/87 czarne 18szt 423,36zł
Galeco obejma czarna 18szt – 152zł
Dybel do obejmy 220mm 18szt. – 44zł

Razem 7346,96

przemas791
15-09-2013, 20:42
Z jakiego materiału robiliście ścianki działowe?

Plam
16-09-2013, 00:00
Z jakiego materiału robiliście ścianki działowe?
ja robiłem z 12 Solbetu

michalc
16-09-2013, 13:55
Z jakiego materiału robiliście ścianki działowe?

my z silki 12. ponoć dobrze wygłusza.

mC

Konto usunięte na żądanie
16-09-2013, 20:54
my z porothermu.

michalc
16-09-2013, 22:29
chciałem was zapytać jak macie zrobione balustrady na balkonach i kiedy trzeba zacząć o tym myśleć?

na razie dzwoniłem do jednego wykonawcy - mówił że montują wiercąc od góry na gotowym balkonie a dziurę zabezpieczają silikonem dekarskim. reklamacji nie miał ;) ale czy wiercenie przez wszelkie izolacje w takim balkonie nad wykuszem to dobry pomysł? a co z "ogrzewaniem" balustrady - skoro przyczepimy ją do stropu i ściany przebijając styropian?

mC

Konto usunięte na żądanie
17-09-2013, 10:37
U mnie jak zalewali jastrych na balkonie to ostatnie 10 cm jest lita wylewka bez styropianu wiec nie ma co przebijać. Co do ściany to kotwy.

elaj
19-09-2013, 10:59
witam wszystkich jak macie wykonana podbitke tzn prosto czy na ukos

elaj
19-09-2013, 11:08
do paulina123 jeśli możesz to wrzuć zdjęcia bo też o takim rozwiązaniu myślałam pozdrawiam

JANET 13
19-09-2013, 11:30
witam wszystkich jak macie wykonana podbitke tzn prosto czy na ukos

i na prosto i na ukos fotki
wrzucę wieczorem to sobie zobaczysz jak to wyglada

barbarka9
19-09-2013, 12:20
witam wszystkich jak macie wykonana podbitke tzn prosto czy na ukos
My nie robimy podbitki - od razu przy deskowaniu w miejscach widocznych obijamy pomalowaną specjalną deską boazeryjną. Zawsze to taniej i nie ma wizualnego efektu "ciężkiego" dachu.

mWilQ
19-09-2013, 12:35
My nie robimy podbitki - od razu przy deskowaniu w miejscach widocznych obijamy pomalowaną specjalną deską boazeryjną. Zawsze to taniej i nie ma wizualnego efektu "ciężkiego" dachu.

Zrobiłem dokładnie tak samo, wygląda dobrze.

michalc
19-09-2013, 15:06
Zrobiłem dokładnie tak samo, wygląda dobrze.

my też i podoba nam się ;)

213271

mC

przemas791
19-09-2013, 18:14
my też i podoba nam się ;)

213271

mC


ile cm wystaje u Ciebie dach ponad okap czyli ile cm widac deskę nadbitkową?
Ile m2 zużyłeś deski nadbitkowej?
Pozdrawiam

przemas791
19-09-2013, 19:54
Zrobiłem dokładnie tak samo, wygląda dobrze.

Będę wdzięczny za fotki i wskazówki....w poniedziałek rozpoczynam etap więźby i dachu....
jeszce tylko wybór okien dachowych i systemu rynien...

Konto usunięte na żądanie
19-09-2013, 20:13
mwilQ a jak w tym przypadku jest rozwiązane wietrzenie połaci dachu? Mając nadbitkę ocieplenie robi się do samej deski, a wentylacja?

logout
19-09-2013, 20:17
Będę wdzięczny za fotki i wskazówki....w poniedziałek rozpoczynam etap więźby i dachu....
jeszce tylko wybór okien dachowych i systemu rynien...

a propos wyboru okien dachowych i rynien, masz coś na oku??

przemas791
19-09-2013, 20:56
a propos wyboru okien dachowych i rynien, masz coś na oku??

co do rynien to GALECO STAL ale dostałem super cenę na tytancynk RHEIZINK
Okna VELUX lub FAKRO - wynegocjowałem cenę - 30 % od cennika i się zastanawiam

przemas791
19-09-2013, 20:58
mwilQ a jak w tym przypadku jest rozwiązane wietrzenie połaci dachu? Mając nadbitkę ocieplenie robi się do samej deski, a wentylacja?

powietrze zawsze się dostanie przez szczelinę w desce pomiędzy łączeniami desek....tak mi się wydaje, ale omówię to z cieślą....
Ile wynegocjowałeś rabatu na Velux - okna dachowe?

Konto usunięte na żądanie
19-09-2013, 22:07
tytancynk - jeśli Twoja ekipa tego nigdy nie kładła to zapomnij o tym szkoda kasy...

przemas791
19-09-2013, 22:48
tak patrzę na Twoje zdjęcia dachu....
Podpowiedz jaki Masz kolor rynien i jaki typ/rodzaj/kolor obróbki blacharskiej ( chodzi mi o obróbkę okapu) i listwy doczołowej...

mWilQ
19-09-2013, 22:52
mwilQ a jak w tym przypadku jest rozwiązane wietrzenie połaci dachu? Mając nadbitkę ocieplenie robi się do samej deski, a wentylacja?

Zamówiłem w tartaku małe kantówki. Przybiłem przy krokwiach i pomiędzy nimi. Folia nie dolega do deskowania. Na szczycie deski się nie schodzą, jest szczelina. Wyszły z tego kanały wentylacyjne. Mam nadzieje, że takie rozwiązanie wystarczy.

Konto usunięte na żądanie
19-09-2013, 22:53
obróbka z blachy RUUKKI kolor grafit powłoka pural mat
rynny też grafitowe.

przemas791
19-09-2013, 23:00
taka obróbke to kupuje się na mb czy jak?
a kolor rynny GALECO to Grafitowy RAL 7015?
Przypomnij proszę jaką masz dachówkę ( kolor)?
Zastanawiam sie jaki kolor rynny wybrać 0- u mnie dachówka Braas Turmalin w kolorze Antracyt



obróbka z blachy RUUKKI kolor grafit powłoka pural mat
rynny też grafitowe.

przemas791
19-09-2013, 23:03
obróbka z blachy RUUKKI kolor grafit powłoka pural mat
rynny też grafitowe.

acha i jeszcze Napisz proszę jaką Masz deskę doczołową.
Jeśli dysponujesz gdzieś wyceną/FVat okna i rynny to byłbym wdzięczny za przesłanie...
Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
19-09-2013, 23:57
Obróbkę robili dekarze gięli ją na miejscu.
Nie wiem jaki RAL po prostu grafit i tyle.
Szczerze powiem że jak się tak ciężko decydujesz nad rynnami i oknami dachowymi to współczuje przy glazurze...

wycena jest u mnie w dzienniku wystarczy wpaść :)

mWilQ
20-09-2013, 09:01
Obróbkę robili dekarze gięli ją na miejscu.
Nie wiem jaki RAL po prostu grafit i tyle.
Szczerze powiem że jak się tak ciężko decydujesz nad rynnami i oknami dachowymi to współczuje przy glazurze...

wycena jest u mnie w dzienniku wystarczy wpaść :)

Ja miałem dobrą technikę, a byłem już zmęczony jeżdżeniem po sklepach. Wyszukałem sobie tylko do kuchni i łazienek, później trafiła mi się w miarę ciekawa podłoga i... po tym stanąłem przed wystawą i sobie wyliczałem co jeszcze potrzebuję - techniczny niech będą te, garaż, w sumie te dobre, kotłownia, te będą idealne, balkony i taras, to może tamte. Trwało to może 10 minut :P a jaką ulgę poczułem :P

michalc
20-09-2013, 14:00
mwilQ a jak w tym przypadku jest rozwiązane wietrzenie połaci dachu? Mając nadbitkę ocieplenie robi się do samej deski, a wentylacja?

styropain nie dochodzi do deskowania, zostaje przerwa ok 2-3cm. tą przerwę ekipa która robić będzie u mnie zabezpiecza od zewnątrz metalową listwą narożnikową do tynków malowaną na kolor ponadbitki, od środka jeszcze dochodzi siatka gęsta co by żadne owady nie przeszły.

u nas rynny Flamingo - niezła jakość za rozsądną cene ;) jak narazie nie można im nic zarzucić.

mC

Justyna87
21-09-2013, 10:20
Cześć
Czy ktoś z budujących w rododendronach 6P powiększał może spocznik na schodach zewnętrznych i mógłby się pochwalić zdjęciami ewentualnego zadaszenia takich schodów. Nasz kierownik budowy poradził nam żeby go powiększyć bo będzie bardziej funkcjonalny, tylko wydaje mi się że wtedy ten daszek z balkonu będzie trochę śmiesznie wyglądał.

lasci
21-09-2013, 22:04
chciałem was zapytać jak macie zrobione balustrady na balkonach i kiedy trzeba zacząć o tym myśleć?

na razie dzwoniłem do jednego wykonawcy - mówił że montują wiercąc od góry na gotowym balkonie a dziurę zabezpieczają silikonem dekarskim. reklamacji nie miał ;) ale czy wiercenie przez wszelkie izolacje w takim balkonie nad wykuszem to dobry pomysł? a co z "ogrzewaniem" balustrady - skoro przyczepimy ją do stropu i ściany przebijając styropian?

mC

Sa z tym rozne opinie ,co byś nie wybrał może byc zle lub dobrze. Ja zdecydowałem sie na wiercenie od góry po załozeniu kafelek,Pan od balustrad zaproponował mocowania przed kafelkami (dla niego łatwiej nie ryzykuje ze uszkodzi kafelke )ale doszlismy do wniosku ze bedzie wiercił otwory w kafelkach (po załozeniu kafelek)

lasci
21-09-2013, 22:14
Cześć
Czy ktoś z budujących w rododendronach 6P powiększał może spocznik na schodach zewnętrznych i mógłby się pochwalić zdjęciami ewentualnego zadaszenia takich schodów. Nasz kierownik budowy poradził nam żeby go powiększyć bo będzie bardziej funkcjonalny, tylko wydaje mi się że wtedy ten daszek z balkonu będzie trochę śmiesznie wyglądał.

213729
Jeszcze stare zdjecie nie robiłem aktualnego. Powiekszyłem balkon i spocznik przed wejsciem dodajac kolumny

lasci
21-09-2013, 22:21
Inspiracje na łazienkę
213734

lasci
21-09-2013, 22:33
CD.
213736
Chodzi o dobór kafelek (tubądzin
)

lasci
21-09-2013, 22:52
Schody na klatce schodowej zamówione ,drewno JESION z dodatkami chromu + 2 furtki bezpieczenstwa i porecz od prawej strony (aż do góry ) cena 8.300zł . Cekolarze od poniedziałku schodzą na parter, czekam na balustrady i piec,tyle u mnie . Pozdrawiam po paru dniach nieobecności.
p.s. Powodzenia w wyborze kafelek do łazienek mi zajeło to tylko tydzien ,najlepiej to nie brac z sobą żony ;) to kupicie pierwszego dnia ;)

lasci
21-09-2013, 22:58
Drzwi wewnetrzne chyba zdecyduje sie na firme DRE , maja dośc przystępne ceny i jak mi kolega z sklepu doradza warto je kupic za ta kase,kupuje przez hurtownie gdzie sie cały czas zaopatruję,na płytki paradyż do łazienki dostaję 20%rabatu od ceny w necie w sklepach dawali mi 10% a w castoramie i LeroyMerlin nawet sie nie zainteresują klientem . Ich strata.

elaj
22-09-2013, 12:38
może ktoś z Was mógłby pochwalić się elewacją? Mamy grafitowy dach i białe okna ciężko nam jednogłośnie wybrać kolor.

gosik102
22-09-2013, 17:34
może ktoś z Was mógłby pochwalić się elewacją? Mamy grafitowy dach i białe okna ciężko nam jednogłośnie wybrać kolor.
213906
213907
Jesteśmy zadowoleni z efektu :) choć kolor na wzorniku był nieco inny.
Pozdrawiam!

gosik102
23-09-2013, 19:52
Drodzy Forumowicze mam prośbę- podzielcie się kosztami na położenie płytek- jaka cenba od m2? Nam jeden człowiek zaproponował 35 zł/m2 za kotłownię :o gdzie za płytki daliśmy 13 zł/m2 ;)
Będę bardzo wdzięczna.

mWilQ
23-09-2013, 20:16
Drodzy Forumowicze mam prośbę- podzielcie się kosztami na położenie płytek- jaka cenba od m2? Nam jeden człowiek zaproponował 35 zł/m2 za kotłownię :o gdzie za płytki daliśmy 13 zł/m2 ;)
Będę bardzo wdzięczna.

We Wrocławiu ceny u glazurników bez firmy zaczynają się mniej więcej od 40 zł / m2 Niektórzy więcej krzyczą za ścianę inni znowu za posadzkę, pewnie zależy od widzi mi się budowlańca. Firmy wyceniały mi robociznę od 60 zł nawet do 120 zł. Oczywiście dodatkowo płatne listwy lub szlifowania, montaże armatury itd. Przed robocizną umawiaj się na konkretną stawkę i wymagaj wyliczenia metrów i wszystkich kosztów dodatkowych. Ewentualnie umów się na konkretną kwotę za pomieszczenie i w tej cenie rób co Ci do głowy przyjdzie. Też mnie bolało jak przyszło płacić więcej za robociznę niż za materiał.

Konto usunięte na żądanie
23-09-2013, 20:29
U mnie brali 50 i 60 zł w zależności od płytek.
Za te tanie w garażu ugadałem się na 40zł i wyzywał, że się zgodził bo te tanie płytki są krzywe jak cholera.
Szlif 70zł/mb
Każdy otwór 7 zł
Osadzenie wanny, brodzika, geberita itp. wszystko osobno.

gosik102
23-09-2013, 20:47
Dzięki Chłopaki, zawsze można na Was liczyć :)

przemas791
23-09-2013, 22:23
Witajcie!
Napiszcie jakie stawki mieliście za instalacje Wod-kan i elektryczną.
Pozdrawiam

przemas791
24-09-2013, 18:57
Witajcie!
Napiszcie jakie stawki mieliście za instalacje Wod-kan i elektryczną.
Pozdrawiam


Ale cisza.....

mWilQ
24-09-2013, 19:47
Ale cisza.....

Bo to ciężkie pytanie, za elektrykę płaciłem 35 zł od punktu, przy automatyce krzyczą spokojnie 50 zł (punktów ponad 350) - to cena za samą instalację, do tego dochodzi montaż urządzeń i uzbrajanie rozdzielni. Kanalizację i wodę miałem liczoną kompleksowo, więc się co do stawek nie wypowiem.

przemas791
24-09-2013, 20:27
Bo to ciężkie pytanie, za elektrykę płaciłem 35 zł od punktu, przy automatyce krzyczą spokojnie 50 zł (punktów ponad 350) - to cena za samą instalację, do tego dochodzi montaż urządzeń i uzbrajanie rozdzielni. Kanalizację i wodę miałem liczoną kompleksowo, więc się co do stawek nie wypowiem.

A Możesz wpisać ogólny koszt za poszczególne instalacje?
Jeśli nie na forum to proszę o wiadomość na priv.
Zbieram wyceny i jedni instalatorzy liczą jako pkt umywalkę a inni w zakresie umywalki 3 pkt. tj CW, ZW i Kanaliza.....

lasci
24-09-2013, 21:45
Drodzy Forumowicze mam prośbę- podzielcie się kosztami na położenie płytek- jaka cenba od m2? Nam jeden człowiek zaproponował 35 zł/m2 za kotłownię :o gdzie za płytki daliśmy 13 zł/m2 ;)
Będę bardzo wdzięczna.

Ja na Pomorzu za cała piwnicę placiłem 25zł/m2 schody w piwnicy policzył normalnie na metry czyli zaplaciłem 200zł (bardzo tanio )bo normalne ceny to okolo 700zł jak inni wycenili. Również kupiłem tanie płytki na piwnice i garaż rzędu 12-13zł/m2 .Cena sama mówi za siebie (są krzywe )ale nie wygląda to na całości tak zle, Na górę biorę sprawdzonego majstra .Ugadałem sie od całości na cene licząc też mniej więcej metry (2 łazienki,salon,kuchnia,korytarz ,wiatrołap,korytarz u góry) cena 6tyś. czyli około 40zł.m2 ale za obrobienie wanny ,kontaktów itp.nic dodatkowo nie płace.

Konto usunięte na żądanie
24-09-2013, 22:14
Ja za instalację elektryczną nie biorę mniej jak 35zł. Przy czym punkt to to co się świecie, żarówka, gniazdko, siłowy to 2 punkty, krzyżowy 2 punkty, schodowy półtora punktu. Tablica liczona oddzielnie. Automatyka i instalacje dla projektantów wnętrz liczone indywidualnie.

Plam
24-09-2013, 22:22
Witajcie!
Napiszcie jakie stawki mieliście za instalacje Wod-kan i elektryczną.
Pozdrawiam

Ja łącznie za instalację wod-kan + C.O zapłaciłem 9500. Podłogówka - łazienka góra + dół, hol, Kuchnia - łącznie wyszło chyba ok. 20m2.
Instalację elektryczną robiłem sam, ale z tego co się orientowałem to u mnie biorą tak ok. 50zł za punkt.

Konto usunięte na żądanie
24-09-2013, 22:45
Tak przy okazji ostatnio oglądałem instalację elektryczną u klienta, który zadowolony się chwalił, że zapłacił 5000 zł za cały dom z materiałem w sumie ok 100 punktów. Zgodził robociznę z materiałem. Jak to zobaczyłem to mnie oczy bolały- nic mu już nie mówiłem ale lipe mu odwalili straszną. Większość instalacji robiona 5 żyłowym przewodem. czyli poszczególne obwody na oddzielnej fazie ale wspólnym zerze i ochronnym. Ogólnie bida nba ścianie straszna, a jak zobaczyłem jak zrobili oświetlenie stopni przewodem alarmowym to mnie rozwaliło całkiem. Lipa i tyle - u mnie by to zrywali i spadali...

mWilQ
25-09-2013, 08:38
A Możesz wpisać ogólny koszt za poszczególne instalacje?
Jeśli nie na forum to proszę o wiadomość na priv.
Zbieram wyceny i jedni instalatorzy liczą jako pkt umywalkę a inni w zakresie umywalki 3 pkt. tj CW, ZW i Kanaliza.....

instalacja centralnego ogrzewania w tym parter podłogówka, poddasze klimakonwektory, sterowniki, co+cwu pompa ciepła - 76 400 zł
instalacja elektryczna, instalacja automatyki, rtv, it, cctv - 25 800 zł

ceny uwzględniają materiał i robociznę

mWilQ
25-09-2013, 08:42
Ja na Pomorzu za cała piwnicę placiłem 25zł/m2 schody w piwnicy policzył normalnie na metry czyli zaplaciłem 200zł (bardzo tanio )bo normalne ceny to okolo 700zł jak inni wycenili. Również kupiłem tanie płytki na piwnice i garaż rzędu 12-13zł/m2 .Cena sama mówi za siebie (są krzywe )ale nie wygląda to na całości tak zle, Na górę biorę sprawdzonego majstra .Ugadałem sie od całości na cene licząc też mniej więcej metry (2 łazienki,salon,kuchnia,korytarz ,wiatrołap,korytarz u góry) cena 6tyś. czyli około 40zł.m2 ale za obrobienie wanny ,kontaktów itp.nic dodatkowo nie płace.

To ceny masz bardzo promocyjne, pewnie zależy też od projektu łazienek, bo tam najwięcej kombinacji, ale na pewno nie przepłacasz - pytanie tylko jak z jakością pracy :)

Konto usunięte na żądanie
25-09-2013, 19:12
Mam pytanie o parapety- z czego macie?
Dziś byłem oglądać i podobały mi się konglomeratowe w kolorze beige ale 660zł/m2 :(

mWilQ
25-09-2013, 19:26
Mam pytanie o parapety- z czego macie?
Dziś byłem oglądać i podobały mi się konglomeratowe w kolorze beige ale 660zł/m2 :(

Też się zastanawiałem nad konglomeratem, ale ostatecznie wziąłem ciemny czarno-grafitowy granit. W środku i na zewnątrz ten sam. Za wszystkie parapety wyszło mi 2600 zł (w pokoju z balkonem frontowym również mam parapety, bo to duże okno troszkę zmieniłem)

80mariusz80
25-09-2013, 20:55
Mam pytanie o parapety- z czego macie?
Dziś byłem oglądać i podobały mi się konglomeratowe w kolorze beige ale 660zł/m2 :(
Parapety wewnętrzne - granit. Materiał w cenie 1200 PLN. Sztukowo - 8. Zamontowanie coś ok. 450 PLN z materiałem (tj. klej, gładź, silikon). Jeśli na parapecie mają stac doniczki to nie polecam konglomeratu - chłonie wodę, może pozostawic plamy. Nie pomoże nawet impregnacja.

TAR
25-09-2013, 21:19
w mieszkaniu mielismy konglomerat zabezpieczony srodkiem lakierem do nagrobkow, zadnej wody nie chlonal i zadnych sladow nie było. ważne by po pierwszej impregnacji powtórzyć ja jeszcze raz po kilku tygodniach i nie ma problemu.

lasci
25-09-2013, 22:24
To ceny masz bardzo promocyjne, pewnie zależy też od projektu łazienek, bo tam najwięcej kombinacji, ale na pewno nie przepłacasz - pytanie tylko jak z jakością pracy :)

W tym przypadku gosc jest sprawdzony widzialem juz jego lazienki i salony. Ogolnie to bierze wiecej ale ze bedzie robil prawie wszystko (lazienki, kuchnie, salon, korytarze i wiatrolap,) z tego mamy taka cene 40zl/m2.

fiona123
25-09-2013, 22:47
Mam pytanie o parapety- z czego macie?
Dziś byłem oglądać i podobały mi się konglomeratowe w kolorze beige ale 660zł/m2 :(

A ja mam takie, jak na zdjęciu. Kupowałam tutaj http://ms-okna.pl/
Niestety na fakturze mam cenę za wszystkie, a nie za m2. Na pewno cena była dużo, dużo niższa niż u krakowskich i podkrakowskich kamieniarzy, nawet po dopłaceniu transportu.

214618

Z tego samego konglomeratu mam też blacik na szafeczce w łazience, ale szafeczka już z innej firmy.

Ci (http://www.parkier.pl/parapety-aglomarmury.html) też proponowali mi dość atrakcyjne ceny).
Ja kupowałam rok temu.

michalc
25-09-2013, 23:17
W tym przypadku gosc jest sprawdzony widzialem juz jego lazienki i salony. Ogolnie to bierze wiecej ale ze bedzie robil prawie wszystko (lazienki, kuchnie, salon, korytarze i wiatrolap,) z tego mamy taka cene 40zl/m2.

ja już pisałem, że rozbieżność cenowa powala. u nas dolna łazienka przy założeniu, że będzie cała w kaflach i szlifowane krawędzie wyceny od 2,4 do 7 tyś. wszystkie wyceny dotyczyły zrobienia łazieneczki na gotowo...

myślicie że glazurnik położy płytkę ciętą z cegły ręcznie formowanej czy to raczej murarza od klinkieru trzeba szukać?

mC

arabis
26-09-2013, 00:32
Witam wszystkich FORUMOWICZÓW i z góry proszę o wyrozumiałość, gdyż będzie to mój pierwszy post. :rolleyes:

Zdaję sobie sprawę, że temat był już pewnie wałkowany jednak ilość postów jest ogromna i nie mogę dotrzeć do źródła szczególnie, że pierwsze wiadomości, które mówiły o tego typu zmianach są już pozbawione zdjęć .
Jestem w trakcie budowy Rododendrona 6 - obecnie poziom "0". Jedną z istotniejszych zmian w projekcie jest przerzucenie kotłowni na tył garażu (garaż poszerzony o 1m) i opcja zrobienia podwójnego komina systemowego + wentylacja dla: 1) piec gazowy z zamkniętą komora spalania, 2) dodatkowy dymowy dla pieca na paliwo stałe.

Czy ktoś z forumowiczów stosował takie rozwiązanie? Czy z waszego doświadczenia ma to sens? Czy mógłbym liczyć na ewentualne fotki z takiego lub podobnego rozwiązania? Wiem, że komin wyjdzie cholernie wysoki bo trzeba z nim uciec aż nad kalenice, a będzie wychodził blisko krawędzi dachu. Budowlańcy nie widzą problemu, ale oni tak jak Pani architekt nigdy ich nie widzą. Ale może problem się pojawi, a teraz jeszcze można go uniknąć.

Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi. :wave:

Pozdrawiam

vabien23
26-09-2013, 11:16
Witam, moze mi ktoś napisać jaką szerokosc ma ten gabinet na dole? chodzi mi o tą sciane prostopadłą do schodow.. z góry dzieki

Konto usunięte na żądanie
26-09-2013, 12:36
arabis tu masz zdjęcie z kominem w kotłowni za garażem. Można by go dać bliżej kalenicy wówczas byłby niższy.

https://lh5.googleusercontent.com/-gdJcQNVE_ns/UGggwcVv8nI/AAAAAAAAHFE/IjBXvAdLogE/s800/IMG_8693.JPG


vabien
wg projektu od schodów do okna jest 3,06m
drugi wymiar to 3,74

vabien23
26-09-2013, 12:47
Dzieki LOKMEN... co to znaczy ten drugi wymiar? 3 m to mało, mysle ze sensowne byloby juz 4,5 m...pytam bo wybieramy sie do architekta i zastanawiamy sie czy nie mozna poszerzyc domu o ten 1metr. Powiem Wam szczerze ze okropnie meczy mnie salon w tym projekcie, 2 miesiace sie zastanawiam czy likwidowac gabinet czy nie, z jednej strony jest on tam zbedny ale z drugiej strony boje sie miec tunel zamiast salonu no i zastanawiam sie co i gdzie postawic, słaba ta moja wyboraznia ;/. najgorsze jest to, ze jak wczesniej rzadne projekty mi sie nie podobaly to teraz ciagle cos wydaje mi sie lepsze, chociaz pocieszam sie, ze ewentualne "problemy" pojawiaja sie gdy temat jest drążony...
Pozdr

TAR
26-09-2013, 13:18
a juz zaczeliscie budowe? jesli nie, to ja bym na pewno zmienila projekt na inny:cool:

mWilQ
26-09-2013, 13:24
a juz zaczeliscie budowe? jesli nie, to ja bym na pewno zmienila projekt na inny:cool:

Hehe, ja mogę sprzedać swój :D Bo też bym chciał inny :D Jak u Ciebie, mury rosną? Masz już transakcje za sobą?

vabien23
26-09-2013, 13:29
TAR jeszcze nie, ale ponieslismy juz koszta no i mąż sie krzywi ze mi ciagle cos nie pasuje ;p. Poza tym domek ma wiele plusow, jedynie ten salon... najlepiej byłoby zobaczyc i porownac dwie wersje w realu bo zdjecia nie oddają w 100% stanu rzeczywistego. Zobaczymy co nam architekt zaproponuje :)
MUSZE raz jeszcze przewertowac forum i posciagac zdjecia by sie mocno zastanowic czy likwidowac gabinet czy nie, tylko dlaczego tych stron jest az 500 !

mWilQ
26-09-2013, 13:51
TAR jeszcze nie, ale ponieslismy juz koszta no i mąż sie krzywi ze mi ciagle cos nie pasuje ;p. Poza tym domek ma wiele plusow, jedynie ten salon... najlepiej byłoby zobaczyc i porownac dwie wersje w realu bo zdjecia nie oddają w 100% stanu rzeczywistego. Zobaczymy co nam architekt zaproponuje :)
MUSZE raz jeszcze przewertowac forum i posciagac zdjecia by sie mocno zastanowic czy likwidowac gabinet czy nie, tylko dlaczego tych stron jest az 500 !

Trzeba się cieszyć, że jest aż 500 i można na nich znaleźć dużo cennych informacji.

Zdecydowaliście się pojedynczy garaż, czy podwójny?

Jeśli to pomoże, a takie mam odczucia:
- dom z taką ilością balkonów poza wizualnymi aspektami to pomyłka
- po wybudowaniu domu z poddaszem, chciałbym dom parterowy, ewentualnie z "antresolą"
- w wersji z pojedynczym garażem brakuje mi pomieszczeń gospodarczych
- salon powiększyłem o gabinet, ale teraz na pewno zamieniłbym miejscami okno z drzwiami tarasowymi
- taras od razu chciałbym zabudować, połączyć z budynkiem
- bez powiększenia o pokój na dole, salon to byłaby klitka (szczególnie jeśli miało się pokój w mieszkaniu ponad 30 metrowy)
- wiatrołap powiększyłem do ściany nośnej z kominkiem - nie żałuję, bez tego nie wcisnąłbym np dwóch par gości, musieliby czekać na zewnątrz
- teraz na pewno brałbym wersję z podwójnym garażem i wyjściem z niego na tył domu
- w kuchni zlikwidowałem spiżarkę, zostawiłem przejście (na wprost drzwi do pomieszczenia przez które idzie się do garażu) i dwoje okien; częściowo przestrzeń kuchni mam zajętą przez szafę wnękową w wiatrołapie - decyzji o zmianach nie żałuję, brakuje mi tylko spiżarki.
- pomieszczenie przejściowe do garażu słabo nadaje się na kotłownie, trzeba ją przenieść na tył garażu, albo zastosować piec gazowy, pompę
- dolną łazienkę powiększyłem o przestrzeń pod schodami - dobre rozwiązanie
- spocznik na klatce mam prosty, czuję się bezpieczniej
- na górze brakuje mi pralni, gdyby była na tym poziomie jeden z balkonów posłużyłby jako suszarka
- w sypialni zlikwidowałem okno bliżej środka - zrobiłem w tym pokoju 4 metrową szafę - mieści wszystko, ale wolałbym garderobę (otwartą w środku).
- balkony lekko wydłużałem, frontowy podpierałem kolumnami - nie żałuję, deszcz nawet teraz dość mocno zacina.
- kominek w salonie mam obok komina - nie wystaje tak na salon
- wszędzie robiłbym podłogówkę i do tego montował klimę na poddaszu - teraz mam kanały powietrzne od pompy i chłodzeniem zajmuje się ten system - troszkę przerost formy nad treścią
- słupy w pokojach na górze, zamieniłbym na stalowe
- ściankę kolankową podnosiłem o jeden pustak - dobra decyzja
- ogólnie pokoje na poddaszu są w tym projekcie sensowne, ustawne, mi odpowiadają

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą rozmiarów domu, to może ma to sens, ale mimo wszystko szukałbym jeszcze innego projektu.
Z drugiej strony jeśli to Twój pierwszy dom, to dopiero jak pomieszkasz, to zachcesz czegoś innego. U mnie tak było. Podejrzewam, że gdyby jako pierwszy wybudowałbym dom parterowy, to teraz bym chciał z poddaszem i balkonami - tak to działa :D

arabis
26-09-2013, 14:37
arabis tu masz zdjęcie z kominem w kotłowni za garażem. Można by go dać bliżej kalenicy wówczas byłby niższy.

https://lh5.googleusercontent.com/-gdJcQNVE_ns/UGggwcVv8nI/AAAAAAAAHFE/IjBXvAdLogE/s800/IMG_8693.JPG


vabien
wg projektu od schodów do okna jest 3,06m
drugi wymiar to 3,74

Lokmen wielkie dzięki za foto :). Wygląda to całkiem dobrze. Co sądzicie o dodaniu drugiego kanału dymowego. Czy podejście " a może się przyda" ma sens :bash:? Pierwotnie chcę wrzucić kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania.

Pozdrawiam

mWilQ
26-09-2013, 14:48
Lokmen wielkie dzięki za foto :). Wygląda to całkiem dobrze. Co sądzicie o dodaniu drugiego kanału dymowego. Czy podejście " a może się przyda" ma sens :bash:? Pierwotnie chcę wrzucić kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania.

Pozdrawiam

Uwzględniając ekologiczny bełkot naszych rządzących, to lada moment będzie zabronione używania pieców, w których będzie można palić drewnem, węglem i zaraz wymyślą ekogroszkiem itd. Według mnie gaz będzie lepszym rozwiązaniem, na pewno bezobsługowym, czyli wygodniejszym.

logout
26-09-2013, 15:04
Trzeba się cieszyć, że jest aż 500 i można na nich znaleźć dużo cennych informacji.

Zdecydowaliście się pojedynczy garaż, czy podwójny?

Jeśli to pomoże, a takie mam odczucia:
- dom z taką ilością balkonów poza wizualnymi aspektami to pomyłka
- po wybudowaniu domu z poddaszem, chciałbym dom parterowy, ewentualnie z "antresolą"
- w wersji z pojedynczym garażem brakuje mi pomieszczeń gospodarczych
- salon powiększyłem o gabinet, ale teraz na pewno zamieniłbym miejscami okno z drzwiami tarasowymi
- taras od razu chciałbym zabudować, połączyć z budynkiem
- bez powiększenia o pokój na dole, salon to byłaby klitka (szczególnie jeśli miało się pokój w mieszkaniu ponad 30 metrowy)
- wiatrołap powiększyłem do ściany nośnej z kominkiem - nie żałuję, bez tego nie wcisnąłbym np dwóch par gości, musieliby czekać na zewnątrz
- teraz na pewno brałbym wersję z podwójnym garażem i wyjściem z niego na tył domu
- w kuchni zlikwidowałem spiżarkę, zostawiłem przejście (na wprost drzwi do pomieszczenia przez które idzie się do garażu) i dwoje okien; częściowo przestrzeń kuchni mam zajętą przez szafę wnękową w wiatrołapie - decyzji o zmianach nie żałuję, brakuje mi tylko spiżarki.
- pomieszczenie przejściowe do garażu słabo nadaje się na kotłownie, trzeba ją przenieść na tył garażu, albo zastosować piec gazowy, pompę
- dolną łazienkę powiększyłem o przestrzeń pod schodami - dobre rozwiązanie
- spocznik na klatce mam prosty, czuję się bezpieczniej
- na górze brakuje mi pralni, gdyby była na tym poziomie jeden z balkonów posłużyłby jako suszarka
- w sypialni zlikwidowałem okno bliżej środka - zrobiłem w tym pokoju 4 metrową szafę - mieści wszystko, ale wolałbym garderobę (otwartą w środku).
- balkony lekko wydłużałem, frontowy podpierałem kolumnami - nie żałuję, deszcz nawet teraz dość mocno zacina.
- kominek w salonie mam obok komina - nie wystaje tak na salon
- wszędzie robiłbym podłogówkę i do tego montował klimę na poddaszu - teraz mam kanały powietrzne od pompy i chłodzeniem zajmuje się ten system - troszkę przerost formy nad treścią
- słupy w pokojach na górze, zamieniłbym na stalowe
- ściankę kolankową podnosiłem o jeden pustak - dobra decyzja
- ogólnie pokoje na poddaszu są w tym projekcie sensowne, ustawne, mi odpowiadają

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą rozmiarów domu, to może ma to sens, ale mimo wszystko szukałbym jeszcze innego projektu.
Z drugiej strony jeśli to Twój pierwszy dom, to dopiero jak pomieszkasz, to zachcesz czegoś innego. U mnie tak było. Podejrzewam, że gdyby jako pierwszy wybudowałbym dom parterowy, to teraz bym chciał z poddaszem i balkonami - tak to działa :D

My jesteśmy na etapie więźby ale czytając to rozbolał mnie brzuch:bash:
Nasze zmiany to:
- okno narożne w kuchni
- powiększenie wykusza
- powiększenie salonu maksymalnie do słupa przy schodach
- zamiana miejscami pom. gosp. z łazienką i maksymalne wykorzystanie miejsca pod schodami
- przeniesienie kotłowni na tył garażu

Czemu słupy stalowe na górze i o co chodzi z tym kominkiem obok komina?

mWilQ
26-09-2013, 15:34
My jesteśmy na etapie więźby ale czytając to rozbolał mnie brzuch:bash:
Nasze zmiany to:
- okno narożne w kuchni
- powiększenie wykusza
- powiększenie salonu maksymalnie do słupa przy schodach
- zamiana miejscami pom. gosp. z łazienką i maksymalne wykorzystanie miejsca pod schodami
- przeniesienie kotłowni na tył garażu

Czemu słupy stalowe na górze i o co chodzi z tym kominkiem obok komina?

Słup stalowy nie będzie się kręcił, ściana nie będzie pękała (drewno zawsze pracuje). Komin w salonie wystaje poza ścianę nośną około 40 cm, jak dodasz do tego kominek minimum 60 cm, to masz w salonie garba na minimum metr. Ja postawiłem kominek obok, więc mam salon zajęty dokładnie 60 cm. Oczywiście kosztem szerokości (komin z jednej strony ma dostawioną regipsową ściankę 6-8 cm grubości zlicowaną z zabudową wkładu kominkowego, daje to wnękę na całej szerokości komina, w której mam ułożone drewno - jest tam na stałe z opcją podświetlenia). Aby taki zabieg był możliwy musiałem zwęzić wejście do kuchni - było mi to na rękę, bo mam zmieniony wiatrołap. Przejścia z salonu do wiatrołapu mam zamykane drzwiami 100cm (przeszklenie u góry), a do kuchni mam otwarte (ościeżnica do sufitu, szerokość około 110 cm). Kuchnia wyszła niby otwarta, ale jednak na tyle zasłonięta, że nikt z gości nie musi gapić mi się do garów :)

Mam nadzieje, że z brzuchem wszystko w porządku :P

alienmc
26-09-2013, 15:44
możesz wstawić zdjęcia opisujące powyższe zmiany ?

mWilQ
26-09-2013, 15:51
możesz wstawić zdjęcia opisujące powyższe zmiany ?

puszczę z domu, teraz nie mam przy sobie

vabien23
26-09-2013, 15:52
mWilQ - dzieki to bardzo cenne dla mnie.
Budujemy Rodo z podwójnym garażem.
- musze pomyslec nad ewentualna zmianą okna z drzwiami tarasowymi - nawet mi to do glowy nie przyszło :)
- taras od razu zamierzamy łączyc z budynkiem bo jak znam zycie pozniej bedzie wiecznie brak na to kasy
- wiatrołapu nie chcialabym powiekszać bo wowczas salon bedize sie wydawal jeszcze mniejszy (?)
- tez chcemy likwidowac spiżarkę i zostawic oba wejsci do kuchni, natomiast chcemy zastosowac w kuchni okno narożne
- pomieszczenie przejsciowe czyli kotlownia bedzie nam sluzyc wlasnie jako spizarka bo kotlownie chcemy przeniesc za garaż
- nie wiem czy bedzie u nas możliwosc powiekszenia dolnej łazienki o przestrzen pod schodami bo chcemy schody betonowe (zupelnie sie nie znam) pewnie tak ale trzeba bedzie lepiej uzbroic takie schody...
- pralnie bedziemy mieli czesciowo nad podwojnym garazem, tam tez planuje garderobę _+sypialnia
- nad balkonami sie jeszcze zastanawiamy, napewno chcemy zlikwidowac ten z tyłu domu a wstawic okna
- z tym kominkiem obok komina to nie bardzo wiem o co chodzi ...
- podłogówke chcemy jedynie na parterze
- słupy na gorze... coż musimy sie zastanowic co z nimi
- scianke kolankowa podnosimy o jeden pustak

Bedzie to trzeci dom w jakim zamieszkam (nigdy nie mieszkałam w bloku), teraz mieszkamy w nowowybudowanym domu tesciów, mamy 30m salon - w sumie ok, natomiast osobno jest duza jadalnia z kuchnia wiec mozna urzadzac imprezki w domu, a boje sie, ze w Rodo bedzie to niemozliwe chyba że zlikwidujemy gabinet.
Tak sobie mysle aby dodac ten 1 metr na korzysc salonu ale nie wiem czy to mozliwe... generalnie nie wiem ile z tych zmian trzeba uzgadniac przed budowa a co mozna zmienic w trakcie, fajnie jakbym mogła podjac decyzje o likwidacji gabinetu w trakcie budowy :D

hmm dom parterowy.. super ale tak jak piszesz, zawsze człowiek chce do tego, czego nie ma ;)

Konto usunięte na żądanie
26-09-2013, 16:39
Z kominkiem można jeszcze zrobić jak u nas. Komin zaczyna się od 1 piętra i na parterze jest tylko ściana nośna. Rozwiązanie super gdyż jest juz kominek i nie jest dzięki temu takim klocem.

przemas791
26-09-2013, 17:23
Witam,
Może ktoś z szanownych Kolegów i Koleżanek przesłać mi na priv schemat instalacji elektrycznei i Wod-kan?
Pozdrawiam

logout
26-09-2013, 18:13
Słup stalowy nie będzie się kręcił, ściana nie będzie pękała (drewno zawsze pracuje). Komin w salonie wystaje poza ścianę nośną około 40 cm, jak dodasz do tego kominek minimum 60 cm, to masz w salonie garba na minimum metr. Ja postawiłem kominek obok, więc mam salon zajęty dokładnie 60 cm. Oczywiście kosztem szerokości (komin z jednej strony ma dostawioną regipsową ściankę 6-8 cm grubości zlicowaną z zabudową wkładu kominkowego, daje to wnękę na całej szerokości komina, w której mam ułożone drewno - jest tam na stałe z opcją podświetlenia). Aby taki zabieg był możliwy musiałem zwęzić wejście do kuchni - było mi to na rękę, bo mam zmieniony wiatrołap. Przejścia z salonu do wiatrołapu mam zamykane drzwiami 100cm (przeszklenie u góry), a do kuchni mam otwarte (ościeżnica do sufitu, szerokość około 110 cm). Kuchnia wyszła niby otwarta, ale jednak na tyle zasłonięta, że nikt z gości nie musi gapić mi się do garów :)

Mam nadzieje, że z brzuchem wszystko w porządku :P

W porządku;)
Czekamy na zdjęcia żeby jeszcze póki można podpatrywać i zmieniać.

mWilQ
26-09-2013, 18:41
W porządku;)
Czekamy na zdjęcia żeby jeszcze póki można podpatrywać i zmieniać.

214745

drewno na początku było poukładane, ale że wkładałem bez szczególnego przesuszenia, to się skurczyło i samo się poukładało, według własnego widzi mi się :P Widać zresztą po górze, bo wcześniej było na wcisk :D Trza dołożyć. Wnęka z drewnem jest podświetlana, przebija się lekka aura światła.

gosik102
26-09-2013, 20:28
Jak tak czytam sobie Wasze wypowiedzi to powiem Wam jedno. Mam tak dość tej budowy, że prędzej dam się powiesić niż zabiorę się za kolejną. Ot co ;)
U nas poddasze w trakcie ocieplania, płytki do kotłowni kupione, tynki praktycznie doschły. Chcialiśmy kłaść kostkę, ale po ostatnich opadach działka DOSŁOWNIE PŁYWA. I musimy to przełożyć na lepszą pogodę.
Owocnych prac!
Gosik

mWilQ
26-09-2013, 20:42
Jak tak czytam sobie Wasze wypowiedzi to powiem Wam jedno. Mam tak dość tej budowy, że prędzej dam się powiesić niż zabiorę się za kolejną. Ot co ;)
U nas poddasze w trakcie ocieplania, płytki do kotłowni kupione, tynki praktycznie doschły. Chcialiśmy kłaść kostkę, ale po ostatnich opadach działka DOSŁOWNIE PŁYWA. I musimy to przełożyć na lepszą pogodę.
Owocnych prac!
Gosik

Głowa do góry, ja o swoich przejściach i problemach budowlanych i kredytowych mógłbym napisać całkiem sporą książkę, byłaby to tragikomedia.
Też miałem momenty kiedy budowa wychodziła mi bokiem. Pamiętam czasy, jak po pracy leciałem na budowę (z mieszkania 35 km) i siedziałem po nocach, żeby pomalować, żeby potynkować. Czasem wracałem do miasta o 5 rano, a o 6 dzwonił budzik do pracy. Nawet nieraz zastanawiałem się, czy się kłaść, czy od razu iść myć zęby i się zbierać. Do tego cały czas trzeba było kontrolować wykonawców. Przy nich mi ręce opadały. Ale mam już za sobą, cieszę się z tego co wyszło, a wiem, że mogło być gorzej (widzę po sąsiadach, którym budowlańcy weszli na głowę i dom chcą stawiać "do góry nogami i co więcej twierdzą, ze wszystko jest ok i za wszystko żądają zapłaty).

logout
26-09-2013, 21:00
Głowa do góry, ja o swoich przejściach i problemach budowlanych i kredytowych mógłbym napisać całkiem sporą książkę, byłaby to tragikomedia.
Też miałem momenty kiedy budowa wychodziła mi bokiem. Pamiętam czasy, jak po pracy leciałem na budowę (z mieszkania 35 km) i siedziałem po nocach, żeby pomalować, żeby potynkować. Czasem wracałem do miasta o 5 rano, a o 6 dzwonił budzik do pracy. Nawet nieraz zastanawiałem się, czy się kłaść, czy od razu iść myć zęby i się zbierać. Do tego cały czas trzeba było kontrolować wykonawców. Przy nich mi ręce opadały. Ale mam już za sobą, cieszę się z tego co wyszło, a wiem, że mogło być gorzej (widzę po sąsiadach, którym budowlańcy weszli na głowę i dom chcą stawiać "do góry nogami i co więcej twierdzą, ze wszystko jest ok i za wszystko żądają zapłaty).

My mamy bardzo fajną ekipę, oczywiście pojawiają się jakieś niedociągnięcia ale póki co jest ok. Tylko jak sobie pomyślę ile jeszcze przed nami... a chcielibyśmy wprowadzić się w przyszłym roku bo mamy dość naszych 32 metrów z dwójką dzieci:D
W tym roku chcemy pokryć zamówioną już dachówką(ekipa przychodzi w przyszłym tygodniu) i zamontować okna. Przez zime elektryka i hydraulika. Myślimy też o kredycie:minimalnym;) żeby wprowadzić się do domu z podłogami.
mWilQ a masz jakieś zdjęcia salonu powiększonego o gabinet bo mnie cały czas trapi ten temat choć u nas nie wygląda to źle. I jeszzce mam [problem z tym pokojem nad wejściem, gdzie jest słup i dodatkowo "dziupla" koło balkonu. Nie wiem jak można tam zagospodarować miejsce.

vabien23
26-09-2013, 21:07
mWilQ wlasnie tez chciałam poprosic o foty powiekszonego salonu :), poza tym dlaczego wolałbys zmiane okna z drzwiami balkonowymi bo mnie to ciekawi.
No faktycznie posty Wasze wcale nie nastawiaja pozytywnie ...

mWilQ
27-09-2013, 08:22
mWilQ wlasnie tez chciałam poprosic o foty powiekszonego salonu :), poza tym dlaczego wolałbys zmiane okna z drzwiami balkonowymi bo mnie to ciekawi.
No faktycznie posty Wasze wcale nie nastawiaja pozytywnie ...

Zobaczę w domu, czy mam coś ciekawego i jak coś to wrzucę.
Zdecydowałem się na wystawienie sofy z fotelem, na środek salonu. Sofa skierowana jest do kominka. Gdybym miał za nią okno, na pewno dosunąłbym ją do ściany. W części gabinetowej, postawiłem stół gościnny.

przemas791
27-09-2013, 20:29
więżba już jest...215031215032215033215034

przemas791
27-09-2013, 20:31
PODBIJAM!!!
Witam,
Może ktoś z szanownych Kolegów i Koleżanek przesłać mi na priv schemat instalacji elektrycznei i Wod-kan?
Pozdrawiam

80mariusz80
27-09-2013, 21:06
Dobry Wieczór,
poradźcie jakie okapy dobrej jakości kupić - jakiej marki. Szukam czegoś rustykalnego.
Przewinęła mi się gdzieś marka Ciarko - nie wiem czy to dobra firma?
Pozdrawiam

gosik102
28-09-2013, 08:34
Głowa do góry, ja o swoich przejściach i problemach budowlanych i kredytowych mógłbym napisać całkiem sporą książkę, byłaby to tragikomedia.
.
Dzieki :hug:
Mamy ofertę od innego Pana od płytek- 40 zł/m2- kuchnia,, łazienka, wiatrołap, kotłownia. Za łazienkę liczy 2,500 zł, a nie za metr. Łącznie wyszłoby coś koło 7400 zł. Co sądzicie?
Pozdrawia Gosik

przemas791
28-09-2013, 08:50
Pierwszy raz - nikt z Was nie odpowiada na moja prośbę w zakresie schematu instalacji elektrycznej i Wod-kan....Szczególnie mój techniczny Guru - LOOkmen.
Pozdrawiam

gosik102
28-09-2013, 12:24
Pierwszy raz - nikt z Was nie odpowiada na moja prośbę w zakresie schematu instalacji elektrycznej i Wod-kan....Szczególnie mój techniczny Guru - LOOkmen.
Pozdrawiam
Ja po prostu nie posiadam ;)

Konto usunięte na żądanie
28-09-2013, 16:07
Mnie polamalo i leżę pod kolderka.
Schematu nie mam. Wziąłem spraya czarnego, żonę, szwagra, teściową i żeśmy pryskali na ściany. Potem robiłem według zaznaczen.

mWilQ
28-09-2013, 18:48
Pierwszy raz - nikt z Was nie odpowiada na moja prośbę w zakresie schematu instalacji elektrycznej i Wod-kan....Szczególnie mój techniczny Guru - LOOkmen.
Pozdrawiam

A tej z projektu coś dolega? Wszystko masz tam dobrze rozrysowane.

Plam
28-09-2013, 21:31
Pierwszy raz - nikt z Was nie odpowiada na moja prośbę w zakresie schematu instalacji elektrycznej i Wod-kan....Szczególnie mój techniczny Guru - LOOkmen.
Pozdrawiam

Wod_kan dołączona jest do projektu domu - poszukaj dokładniej. Projekt instalacji elektrycznej? Ja robiłem sam elektrykę, więc obyło się bez projektu:)

elaj
29-09-2013, 11:59
Myśmy przenieśli kotłownie za garaż a w miejscu kotłowni zrobiliśmy łazienkę, jest większa i nie nie jest ślepa. A przejście do garażu jest między schodami a łazienką i tam będzie schowek na odkurzacz mopa itp. I jestem zadowolona z takiego rozwiązania.

vabien23
30-09-2013, 12:37
My jesteśmy na etapie więźby ale czytając to rozbolał mnie brzuch:bash:
Nasze zmiany to:
- okno narożne w kuchni
- powiększenie wykusza
- powiększenie salonu maksymalnie do słupa przy schodach
- zamiana miejscami pom. gosp. z łazienką i maksymalne wykorzystanie miejsca pod schodami
- przeniesienie kotłowni na tył garażu

Czemu słupy stalowe na górze i o co chodzi z tym kominkiem obok komina?
Napisz prosze o ile powiekszy sie salon przy poszerzeniu go max do slupa???


mWilQ - ja dalej czekam na foty ;D,

W weekend szukalismy innego projektu bo zakupiony mozna wymienic na inny do roku czasu, ale tak jak myslalam, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie super ale jak sie zacznie dany projekt analizowac to zawsze cos nie pasuje. Jeszcze nie wiemy czy zmienimy go czy zostawimy, zobaczymy co nam architekt powie na nasze zmiany...
Pozdr

mWilQ
30-09-2013, 13:06
Napisz prosze o ile powiekszy sie salon przy poszerzeniu go max do slupa???


mWilQ - ja dalej czekam na foty ;D,

W weekend szukalismy innego projektu bo zakupiony mozna wymienic na inny do roku czasu, ale tak jak myslalam, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie super ale jak sie zacznie dany projekt analizowac to zawsze cos nie pasuje. Jeszcze nie wiemy czy zmienimy go czy zostawimy, zobaczymy co nam architekt powie na nasze zmiany...
Pozdr

Z gotowych mam tylko to co wyżej, nie mam kiedy zrobić nowych, bo albo już ciemno, albo zapominam.

TAR
30-09-2013, 13:17
po zakonczeniu budowy zalowalam, ze nie wybralam tego projektu - dosc podobny ale wg. mnie fajniejszy
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kiwi-n/m4dc3fc099895b (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Farchon.pl%2Fgotowe-projekty-domow%2Fdom-w-kiwi-n%2Fm4dc3fc099895b)
pomyslcie, projekt jest dosc podobny a uklad bardziej funkcjonalny
u nas dzis oczywiscie tylko parterowka w gre wchodzi :D

vabien23
30-09-2013, 14:04
po zakonczeniu budowy zalowalam, ze nie wybralam tego projektu - dosc podobny ale wg. mnie fajniejszy
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kiwi-n/m4dc3fc099895b (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Farchon.pl%2Fgotowe-projekty-domow%2Fdom-w-kiwi-n%2Fm4dc3fc099895b)
pomyslcie, projekt jest dosc podobny a uklad bardziej funkcjonalny
u nas dzis oczywiscie tylko parterowka w gre wchodzi :D
TAR dzieki za pomysł, faktycznie bardziej funkcjonalny... natomiast odpada ze wzgledu na 1stanowiskowy garaż, maż pracuje w garażu i musi miec do dyspozycji wiekszy, no a ja sie uparłam na kuchnie z przodu tj, na drogę, Ten co podaląs jest prawie identyczny w jakim teraz mieszkam i z tego wzgledu dla mnie troche nudy, lecz nie da sie ukryć, ze ma wszystko "na miejscu" jak masz jeszcze jakies fajne projekty to chetnie zobacze, w gre wchodzą jedynie Archonu aby móc dokonac zmiany. A napisz prosze jaki Ty budujesz/wybudowalas?

mWilQ - e tam, napewno chwilka sie znajdzie - nie musisz nawet sprzątac do foty hehe, ale tak na poważnie to nie naciskam, choc ciekawa jestem.

TAR
30-09-2013, 14:21
ja w rododendronach ale bedzie budowany nowy, zupelnie inny :D

vabien23
30-09-2013, 14:29
ja w rododendronach ale bedzie budowany nowy, zupelnie inny :D
Aaaa rozumiem, ze to tajemnica ;D . Ok, ale czekam na efekt koncowy, chyba wtedy sie pochwalisz ?

TAR
30-09-2013, 14:51
niee, czemu tajemnica, w stopce mam przeciez dziennik :) planowany z199 ze studia z500 (oczywiscie z nieznacznymi przerobkami) ten projekt ma wszystko czego brakuje mi w rodku. no i najwazniejsze- nie ma schodow :D

alienmc
30-09-2013, 19:01
jaki rodzaj okien zastosowaliście w swoich Rodkach? W najbliższym czasie trzeba będzie się zdecydować i szukam jakiegoś dobrego produktu, już prawie byłem zdecydowany na Vetrex (pcv) jednak w ostatnim czasie odwiedziłem budowę z oknami drewniano-aluminiowymi i ... jestem zachwycony, nie wiem jeszcze jaka była by różnica cenowa w Rodku ale chyba jednak odrzucam PCV. Jakiego producenta okien drew.-alu. polecacie? Całkiem niedaleko budowy mam fabrykę Aluron, może komuś znana ?

logout
30-09-2013, 20:14
vabien23 salon bez wykusza ok. 25m, z wykuszem 31m, przy czym wykusze też powiększaliśmy. Może te zdjęcia Ci pomogą:
215572215573215574

logout
30-09-2013, 20:36
Jeszcze pytanie dotyczące balkonu nad wykuszem. Czy ktoś likwidował środkowe drzwi, żeby pokój był bardziej ustawny. Jak to prezentuje się z zewnątrz? Proszę o opinie a najlepiej zdjęcie;)

rafaljezus
30-09-2013, 22:51
Jeszcze pytanie dotyczące balkonu nad wykuszem. Czy ktoś likwidował środkowe drzwi, żeby pokój był bardziej ustawny. Jak to prezentuje się z zewnątrz? Proszę o opinie a najlepiej zdjęcie;)

Kilkoro z nas to robiło rózne zabiegi z oknami nad wykuszem, ja zlikwidowałem własnie to w środku ale to rożnego rodz.względy decydują, dlaczego z tymi oknami jest u mnie ustawniej, zdecydowanie jest (będzie garderoba) czy coś takiego :)

Konto usunięte na żądanie
30-09-2013, 23:22
Myśmy zrezygnowali.

tu masz foto:

https://lh6.googleusercontent.com/-G_LfGdpRZbU/UUHs_EkQukI/AAAAAAAAH5w/vqEi4IlbG6o/s1024/20130314_162008.jpg

Ja bym na Twoim miejscu jeszcze przerobił ten komin do kominka, żeby wywalić ten cały "system" z salonu tak aby zaczynało się od piętra. zyskasz sporo miejsca w salonie.

https://lh5.googleusercontent.com/-EGCTw5QU4Lc/UZP6ZT6YhpI/AAAAAAAAIt4/KG9QRbiKt0U/s512/20130515_094825.jpg

Zobacz dokąd u mnie sięga radiator, a dokąd u Ciebie wlot do komina. Odpowiedź nasuwa się sama...

margaret2011
01-10-2013, 08:29
Podpowiedzcie czy w przypadku posiadania szamba konieczne jest odpowietrzenie (kominek wentylacyjny) przy szambie i na dachu czy wystarczy jeden z nich (np. ten na dachu). Może macie jakieś inne sugestie?

mWilQ
01-10-2013, 08:30
Jeszcze pytanie dotyczące balkonu nad wykuszem. Czy ktoś likwidował środkowe drzwi, żeby pokój był bardziej ustawny. Jak to prezentuje się z zewnątrz? Proszę o opinie a najlepiej zdjęcie;)

Okno środkowe zlikwidowane, pozostałe normalne, otwierane, w pokoju zrobiło się miejsce na szafę po całej długości ściany. Polecam rozwiązanie.

mWilQ
01-10-2013, 08:48
Podpowiedzcie czy w przypadku posiadania szamba konieczne jest odpowietrzenie (kominek wentylacyjny) przy szambie i na dachu czy wystarczy jeden z nich (np. ten na dachu). Może macie jakieś inne sugestie?

W oczyszczalni drenażowej mam dwa, na końcu instalacji i na dachu.

margaret2011
01-10-2013, 09:00
W oczyszczalni drenażowej mam dwa, na końcu instalacji i na dachu.

W Twoim przypadku chodzi o ekologiczną oczyszczalnię?
Jeżeli tak to pewnie nie masz tego problemu co ja, chodzi oczywiście o "zapachy", przy szambie dosyć odczuwalne, nawet po zastosowaniu środków teoretycznie usuwających ten "zapach". I dlatego zastanawiam się czy to odpowietrzenie przy szambie mogę zaślepić i zostawić na dachu.

mWilQ
01-10-2013, 09:12
W Twoim przypadku chodzi o ekologiczną oczyszczalnię?
Jeżeli tak to pewnie nie masz tego problemu co ja, chodzi oczywiście o "zapachy", przy szambie dosyć odczuwalne, nawet po zastosowaniu środków teoretycznie usuwających ten "zapach". I dlatego zastanawiam się czy to odpowietrzenie przy szambie mogę zaślepić i zostawić na dachu.

Kwiatkami przy niej nie pachnie, więc szału nie ma ;)

margaret2011
01-10-2013, 09:35
Kwiatkami przy niej nie pachnie, więc szału nie ma ;)

No właśnie, nie orientowałeś się czy można zostawić tylko ten kominek na dachu?

mWilQ
01-10-2013, 09:55
No właśnie, nie orientowałeś się czy można zostawić tylko ten kominek na dachu?

Niestety nie wiem i nie orientowałem się. U mnie zapachy są intensywniejsze po opadach deszczu i przy bardzo dużych wiatrach. Zazwyczaj wtedy nie przebywam na dworze, więc jakoś mi to nie przeszkadza.

TAR
01-10-2013, 10:46
mam tylko na dachu, szambo nie POŚ, uzytkowane 3 lata - nie smierdzi, pokrywa zeliwna "z dziurka", na pewno nie jest szczelna ;)

michur
01-10-2013, 11:05
Podpowiedzcie czy w przypadku posiadania szamba konieczne jest odpowietrzenie (kominek wentylacyjny) przy szambie i na dachu czy wystarczy jeden z nich (np. ten na dachu). Może macie jakieś inne sugestie?

Te odpowietrzenia spełniają trochę inne zadania. To na dachu jest po to m.in. by podciśnienie wytworzone przez odpływające ścieki nie zassało Ci wody z syfonów. Taki kominek na dachu można zastąpić napowietrznikiem.
To przy szambie natomiast służy do uwalniania gazów, które mogą się gromadzić pod pokrywą i doprowadzić do eksplozji ;-) Przepisy wymagają by taka wentylacja szamba była (wiem, bo przez niedopatrzenie przechodziłem w PINBie ciężkie chwile z tą instalacją ;-)) natomiast w praktyce to tylko my w okolicy mamy taki wywietrznik. I nie słyszałem żeby komuś kiedyś szambo wybuchło...

michur
01-10-2013, 11:09
Pierwszy raz - nikt z Was nie odpowiada na moja prośbę w zakresie schematu instalacji elektrycznej i Wod-kan....Szczególnie mój techniczny Guru - LOOkmen.
Pozdrawiam

W naszym egzemplarzu dokumentacji (z 2009r.) wszystkie niezbędne instalacje branżowe (wod-kan-gaz-co-ele) są rozrysowane. Coś się zmieniło od tego czasu?

margaret2011
01-10-2013, 11:17
Dzięki za wszelkie sugestie.

michur
01-10-2013, 11:17
Tak przy okazji ostatnio oglądałem instalację elektryczną u klienta, który zadowolony się chwalił, że zapłacił 5000 zł za cały dom z materiałem w sumie ok 100 punktów. Zgodził robociznę z materiałem. Jak to zobaczyłem to mnie oczy bolały- nic mu już nie mówiłem ale lipe mu odwalili straszną. Większość instalacji robiona 5 żyłowym przewodem. czyli poszczególne obwody na oddzielnej fazie ale wspólnym zerze i ochronnym. Ogólnie bida nba ścianie straszna, a jak zobaczyłem jak zrobili oświetlenie stopni przewodem alarmowym to mnie rozwaliło całkiem. Lipa i tyle - u mnie by to zrywali i spadali...

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić po co ktoś miałby ciągnąć instalację 5 żyłowym przewodem. Taniej to chyba nie było? Jedyne sensowne wytłumaczenie to takie, że tej pseudo-firmie zostało parędziesiąt metrów takiego kabla z poprzedniej roboty, nie mieli co z nim zrobić więc wsadzili kolejnemu klientowi.

mWilQ
01-10-2013, 11:20
Te odpowietrzenia spełniają trochę inne zadania. To na dachu jest po to m.in. by podciśnienie wytworzone przez odpływające ścieki nie zassało Ci wody z syfonów. Taki kominek na dachu można zastąpić napowietrznikiem.
To przy szambie natomiast służy do uwalniania gazów, które mogą się gromadzić pod pokrywą i doprowadzić do eksplozji ;-) Przepisy wymagają by taka wentylacja szamba była (wiem, bo przez niedopatrzenie przechodziłem w PINBie ciężkie chwile z tą instalacją ;-)) natomiast w praktyce to tylko my w okolicy mamy taki wywietrznik. I nie słyszałem żeby komuś kiedyś szambo wybuchło...

Jak zaprosisz całą rodzinę na niedzielny obiad i zaserwujesz zamiast ziemniaczków fasolkę to.... :D

michur
01-10-2013, 11:23
Jak zaprosisz całą rodzinę na niedzielny obiad i zaserwujesz zamiast ziemniaczków fasolkę to.... :D

Była u nas impreza w weekend (21 osób w salonie niepowiększonym o gabinet) - wentylacje zdały egzamin - nic nie wybuchło ;)

michur
01-10-2013, 11:26
Jeszcze pytanie dotyczące balkonu nad wykuszem. Czy ktoś likwidował środkowe drzwi, żeby pokój był bardziej ustawny. Jak to prezentuje się z zewnątrz? Proszę o opinie a najlepiej zdjęcie;)

https://lh4.googleusercontent.com/-AJ7_LUla3mA/UHsNldP4DRI/AAAAAAAAEs0/7DmuMvgNhZM/w792-h594-no/IMG_3850.JPG

TAR
01-10-2013, 11:33
nie wiem jak dlugo musza gromadzic sie gazy w szambie by wybuchlo, poza tym jak napisalam pokrywa zeliwna nie jest szczelna, do tego w ogrodzeniu zrobiony wpust dla szambowozu bysmy nie musieli za kazdym razem byc w domu kiedy wybieraja. ten wpust zamkniety dekielkiem tez nie jest szczelny. wiec dodatkowy kominek raczej jest zbedny. jeszcze sie nie zetknelam z "wybuchnietym szambem" :lol2: ale nie twierdze, ze tak nie moze byc:D

acha nikt nie robil problemu z odbiorem tej instalacji choc na projekcie kominek nie byl wcale wrysowany.

michur
01-10-2013, 11:45
nie wiem jak dlugo musza gromadzic sie gazy w szambie by wybuchlo, poza tym jak napisalam pokrywa zeliwna nie jest szczelna, do tego w ogrodzeniu zrobiony wpust dla szambowozu bysmy nie musieli za kazdym razem byc w domu kiedy wybieraja. ten wpust zamkniety dekielkiem tez nie jest szczelny. wiec dodatkowy kominek raczej jest zbedny. jeszcze sie nie zetknelam z "wybuchnietym szambem" :lol2: ale nie twierdze, ze tak nie moze byc:D

acha nikt nie robil problemu z odbiorem tej instalacji choc na projekcie kominek nie byl wcale wrysowany.

Może jak ktoś ma naprawdę szczelne zamknięcie - np. zakręcane, do szamba z tworzywa sztucznego - to powinien poważnie rozważyć wentylację.

vabien23
01-10-2013, 12:02
Nasze zmiany to:

- zamiana miejscami pom. gosp. z łazienką i maksymalne wykorzystanie miejsca pod schodami



LOGOUT - jak rozwiazaliscie przy powyższej zmianie wejscie do łazienki i pomieszczenia gosp? bo w projekcie jest wejscie do pom gosp przez wiatrołap a do łązienki juz ze środka domu...
Wstawione zdjecia niewiele mi obrazują ;p ale widze ładne okno narożne :) , napisz czy zamierzacie wstawiac rolety zewnetrzne? bo nie wiem czy na takie okno jest to możliwe i czy macie wykusz ten "nowoczesny" bo nie bardzo potrafie ze zdjecia to odczytać ;p

TAR jestem wolnomyśląca ostatnio, nieprzespane noce dają sie we znaki (noworodek w domu), ale przyznam, ze domek budujecie superowy, 2stanowiskowy garaż, kuchnia od drogi, poza tym duzy salon, ale jak czytałam jakie zmiany wprowadzacie to przyznam że na niczym sie nie znam i aż strach o czym trzeba pomysleć zanim sie zacznie budowac, my mamy wstepnie umowione spotkanie z architektem na czwartek i zobaczymy co nam powie, dla mnie istotne jest poszerzenie domu o 1m od strony salonu oraz o 1m od strony kuchni ale nie wiem czy jest to możliwe do wykonania.

przemas791
01-10-2013, 12:37
W naszym egzemplarzu dokumentacji (z 2009r.) wszystkie niezbędne instalacje branżowe (wod-kan-gaz-co-ele) są rozrysowane. Coś się zmieniło od tego czasu?


Oczywiście, że nic się nie zmieniło, ale od samego początku projekt porównuje z "praktyką budowania". Pamietajmy, że projekt jest ogólny dla wszystkich a rozwiązania poszczególnych budujących są indywidualne i czasem odbiegają od projektu i czasem niosa ze sobą dobre, praktyczne rozwiązanie....
Pozdrawiam

mWilQ
01-10-2013, 13:27
Oczywiście, że nic się nie zmieniło, ale od samego początku projekt porównuje z "praktyką budowania". Pamietajmy, że projekt jest ogólny dla wszystkich a rozwiązania poszczególnych budujących są indywidualne i czasem odbiegają od projektu i czasem niosa ze sobą dobre, praktyczne rozwiązanie....
Pozdrawiam

Albo niepotrzebny zamęt - działa to w dwie strony.

Zaczynając etap instalacji trzeba mieć poukładane koncepcje na każde z pomieszczeń. Tego nikt za Ciebie nie zrobi, chyba, że chcesz skopiować rododendrona od kogoś z użytkowników forum (skopiować w sensie, chcesz identyczne łazienki, kuchnie, ustawienie mebli w pokojach).

Instalacja wodna (łazienka górna):
- zaplanowałem kabinę, wannę, umywalkę i wc (możesz sobie dorobić bidet i pralkę)
- narysowałem na papierze rozmieszczenie wszystkich elementów, przeniosłem do komputera, bo łatwiej mi później było liczyć metry płytek i podawać wymiary glazurnikowi (polecam darmowy google sketchup (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sketchup.com), w ciągu powiedzmy paru godzin można wykonać wszystkie pomieszczenia w domu).
Instalacja wodna (łazienka dolna):
-zaplanowałem kabinę, umywalkę, wc i pralkę (możesz sobie dorobić bidek jak się zmieści, jak zamieniasz miejscami łazienkę z technicznym, to może i zmieścisz wannę, też według własnego widzi mi się)
Instalacja wodna (kuchnia):
- zlew i zmywarka
Pozostałe pomieszczenia:
1. garaż: żałuję, że nie mam małego zlewu roboczego, ale to raczej tylko przy dwóch stanowiskach
2. pralnio suszarnia: jeśli planujesz, np nad garażem, albo w innym pomieszczeniu
3. krany na elewacji: przydaje się jeden obok garażu i np drugi od strony tarasu
4. nawadnianie ogrodu: jeśli nie ze studni, to warto wyprowadzić rurkę z odpowiednią średnicą (w tym miejscu będzie skrzynka z zaworami, więc musisz przewidzieć na nie miejsce)
5. kotłownia: instalatorzy powinni zrobić Ci źródło, mi się często przydaje

Kanalizacja:
1. pomieszczenia wymienione wyżej: od wszystkich urządzeń potrzebujesz ujście wody, więc instalatorzy z każdego pomieszczenia odprowadzą ją do pionu, pion na zewnątrz i teraz warto pomyśleć o odbiorze zanieczyszczeń (jeśli z tyły, to dojazd dla szambonurka, jeśli z przodu, to w jakim odludziu, żeby nie straszyło gości)
2. pion mam poprowadzony na ścianie łazienki górnej za stelażem wc, u dołu wychodzi akurat we wnęce w pomieszczeniu technicznym, zabudowałem ścianką regipsową, nie widzę, jest dobrze. U mnie akurat wyjście jest na tył, bo tam mam POŚ, ale zrobiłem drogę dla ciężarówki ze wzniocnioną kostką. Żałuję, że to taka odległość, bo droga wytrzymała, ale ciężarówka raz mi przywaliła w dach, więc wrażenia średnie).
3. warto zrobić odprowadzenie wody w garażu: albo centralny punkt na środku i płytki w kopertę, albo jeden spad i odpływ liniowy.
4. kotłownia tak samo - tutaj często się przydaje, w szczególności przy pracach hydraulicznych :)

C.O.
1. podłogówka: jeśli się na nią zdecydujesz to musisz znaleźć miejsce dla rozdzielaczy. Ja na dole wybrałem ścianę między technicznym, a łazienką a na górze w pokoju frontowym we wnęce.
2. grzejniki, tutaj się nie wypowiem, bo nie mam ani jednego
3. kanały nadmuchowe, tutaj niezbędna jest instalacja na strychu, jeśli dodatkowo chcesz chłodzić pomieszczenia, to nie zapomnij o skroplinach, któe trzeba gdzieś odprowadzić
4. klima, warto, bo skwaru słońca nie powstrzyma żadna izolacja dachu.

Instalacja elektryczna:
1. miejsce dla rozdzielni, uwzględnij alarm, it, cctv, wejście instalacji do budynku, wyjścia instalacji na ogórd
2. kable możesz puszczać po ścianach, ostatnio widziałem instalacje w posadzkach (w sumie później mniej problemów przy wieszaniu obrazków)
3. przejdź się po każdym pomieszczeniu z kredą i zaznacz na początek wszystkie urządzenia RTV i AGD, później zaznacz sobie oświetlenie i włączniki do niego.
4. jak już skończysz własną inwencję projektową, to weź w rękę projekt i skonfrontuj to co wyszło (ale w takiej kolejności, bo jak najpierw pozaznaczasz to co w projekcie, to okaże się, że albo za dużo, albo nie tak jak chciałeś)
5. jeśli masz wątpliwości i zastanawiasz się, czy jeszcze gdzieś zrobić gniazdo to zrób, bo później już będzie ciężko
6. nie zapomnij o instalacji rtv i it (zazwyczaj przy kominie, więc i tam częściowo pojawią się pierwsze urządzenia - musisz je zasilić)
7. warto sobie zrobić LANA w pokojach w których będą komputery
8. CCTV jak już się zdecydujesz, to instalacja nie musi wchodzi do rozdzielni, może znajdziesz jakieś ustronne miejsce, gdzie będzie stał rejestrator, jeśli model hałaśliwy, to najlepiej z dala od łóżka)
9. pamiętaj, o dzwonkach, automatyce ogrodowej, oświetleniu w ogrodzie, oświetleniu elewacji, jakiś światełkach na święta itd.
10. zrób sobie zdjęcia wszystkich pomieszczeń, najlepiej tak, żeby było widać całą ścianę i punkty odniesienia - bez tego ani rusz

Może się przyda, jak coś to raczej pytaj o konkretne rozwiązania. Jak już zrobisz podstawy, a przyjdzie Ci do głowy coś innowacyjnego, to wtedy się pochwal, potwierdzimy, albo wybijemy z głowy :)

przemas791
01-10-2013, 13:38
serdecznie dziękuję...
POzdrawiam

kojak139
01-10-2013, 20:01
Witam
Izoluje właśnie balkon nad wykuszem i wychodzi mi tam 18 cm ocieplenia + wylewka 5cm. Zastanawiam się jak to będzie wyglądać? Balkon będzie miał okolo 50 cm. Jak to jest u Was? Sprawa w miarę pilna, jak by ktoś miał zdjęcia albo dobre rady to jestem otwarty :rolleyes:. Pozdrawiam

margaret2011
01-10-2013, 21:17
215841

logout
01-10-2013, 22:21
215865

Konto usunięte na żądanie
02-10-2013, 00:07
215865

Logout jaki będziesz miał kominek- z płaszczem wodnym? Jeśli nie to ten otwór do podłączenia kominka masz trochę za nisko- powinieneś go mieć na wys ok 180cm od gotowej podłogi. Tak jak Ci pisałem wcześniej ja bym te pustaki systemowe wywalił z parteru. Na piętrze "wybijasz" dolny pustak od systemu, wylewasz stopę z betonu i wstawiasz nowy pustak. Komin będzie stał na tej stopie. Widziałem jak tak zrobili u klienta na ostatniej robocie. 1 dzień roboty, a w salonie +40cm więcej miejsca.

Justyna87
02-10-2013, 08:57
"margaret2011" śliczny ten Twój domek

margaret2011
02-10-2013, 12:40
"margaret2011" śliczny ten Twój domek

Dzięki, chociaż ja nie jestem zadowolona z koloru elewacji, według mnie wyszedł trochę nijaki, ale już się przyzwyczaiłam. Od tego zdjęcia otoczenie się już sporo zmieniło więc nie jest źle:)

vabien23
03-10-2013, 11:22
LOGOUT ze zdjecia wynika, ze wcale nie jest tam tak malo miejsca...

Znalazlam na necie takie zdjecia salonu Rodka 6 http://static.pokazywarka.pl/i/2344689/453772.jpg http://static.pokazywarka.pl/i/2344689/689338.jpg z nich wnioskuje, ze miejsca jest wystraczająco, na ich podstawie byłabym spokojna o przestrzeń, napiszcie na ile one oddają stan faktyczny? podobno to real foto... zdaje sie, ze to zdjecia wnętrza domu ktorego filmik można na youtube znaleźć. Jedynie wręcz masakryczne są schody ;/

My dzisiaj mamy spotkanie z architektem i zobaczymy co nam powie.

MARGARET2011 faktycznie ładny domek, zazdroszcze etapu budowy!

TAR
03-10-2013, 11:26
wg. mnie to wizualka

mWilQ
03-10-2013, 11:32
TAR ma racje, to nie jest zdjęcie, to rendery, a na nich wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistości.

michur
03-10-2013, 11:53
LOGOUT ze zdjecia wynika, ze wcale nie jest tam tak malo miejsca...

Znalazlam na necie takie zdjecia salonu Rodka 6 z nich wnioskuje, ze miejsca jest wystraczająco, na ich podstawie byłabym spokojna o przestrzeń, napiszcie na ile one oddają stan faktyczny? podobno to real foto... zdaje sie, ze to zdjecia wnętrza domu ktorego filmik można na youtube znaleźć. Jedynie wręcz masakryczne są schody ;/


Pomieszczenia są nieco rozciągnięte poprzez zastosowany obiektyw (czy to fizyczny - zdjęcie, czy wirtualny - render). Te koszmarne schody natomiast sugerują, że coś zostało zmodyfikowane jeśli chodzi o gabinet. Albo został usunięty albo cofnięty o metr (tak jak zdaje się zrobiła Pancka).
Te obrazki też ładnie pokazują ile zostaje miejsca na przejście kiedy się zbytnio poszaleje z kominkiem.

vabien23
03-10-2013, 12:16
Oglądam wlasnie filmik http://www.youtube.com/watch?v=QRwncu9sr7E wyglada na to, ze to faktycznie salon z tego domu, przypuszczam, ze zdjecia zostaly lekko "polepszone" dla osiagniecia zamierzonego efektu. Na filmie faktycznie nie pokazują całosci salonu, lecz mimo wszystko może nie jest to salon extra wielki ale tez nie mikroskopijny tylko pytanie jakie zmiany zostaly naniesione, przy schodach z pewnoscia cos było zmieniane ale w mojej opinii na gorsze.
No nic, nie męczę już Was ;) bede mądrzejsza jak wybduje, teraz mogę tylko trzymac kciuki aby zmiane jakie zamierzamy naniesc nas zadowoliły.

michur
03-10-2013, 14:52
Na filmie faktycznie nie pokazują całosci salonu, lecz mimo wszystko może nie jest to salon extra wielki ale tez nie mikroskopijny tylko pytanie jakie zmiany zostaly naniesione, przy schodach z pewnoscia cos było zmieniane ale w mojej opinii na gorsze.

Na jednym z ujęć widać, że ściana od gabinetu została "wyprostowana" - jest w jednej linii ze ścianą od łazienki i co za tym idzie - drzwi do gabinetu są prostopadłe do biegu schodów, a nie jak w oryginale pod kątem 45st. Zyskuje się w ten sposób 2-3m^2 salonu.

vabien23
03-10-2013, 17:09
Na jednym z ujęć widać, że ściana od gabinetu została "wyprostowana" - jest w jednej linii ze ścianą od łazienki i co za tym idzie - drzwi do gabinetu są prostopadłe do biegu schodów, a nie jak w oryginale pod kątem 45st. Zyskuje się w ten sposób 2-3m^2 salonu.

MICHUR tez tak wlasnie z mojej analizy wynika :P. My po spotkaniu z architektem i jestem pozytywnie nastawiona, gosc otwarty na nasze pomysly, wstepnie bedziemy poszerzac dom o 1 m z obu stron, likwidowac gabinet i być moze uda sie wywalic te dwa slupy (napewno jeden) , okno narozne w kuchni, raczej zostawimy jednak spiżarke bo samo poszerzenie domu daje nam dodatkowy metr wiec spizarka sie przyda, kombinujemy aby poszerzyc klatke schodowa by byla bardziej atrakcyjna dla oka i bardziej funkcjonalna (szersza) bo mąz robi balustrady z nierdzewki wiec chcemy cos extra tam wstawic. Poza tym kotlownia za garażem, podniesienie scianki kolankowej o 1 m, zostajemy przy dachu blaszanym, głownie z tego wzgledu aby dom nie był obciazony cieżką dachówka (mamy gliniasty i podmokly teren oraz okno narozne w kuchni)... chyba tyle ze zmian, teraz musimy sie wyrobic aby na wiosne zacząć...

EDIT: teraz wiem, ze bardziej sensownie byłoby robic projekt indywidulany...

vabien23
03-10-2013, 18:50
http://static.pokazywarka.pl/i/2345683/251798.jpg
http://static.pokazywarka.pl/i/2345683/491792.jpg

MICHUR zdaje sie, ze to Twoje wnetrze? napisz co masz miedzy schodami a chyba łazienką? zejscie (schody) do piwnicy?? jezeli tak to łazienke masz powiekszoną o pomieszczenie gospodarcze przy czym łazienka zyskała okno? mysle wlasnie nad podobnym rozwiazaniem, z tym, ze u nas przejscie to byłoby bezposrednio do garazu...
Poza tym bardzo przyjemne macie wnętrze!

michur
03-10-2013, 19:24
http://static.pokazywarka.pl/i/2345683/251798.jpg

napisz co masz miedzy schodami a chyba łazienką? zejscie (schody) do piwnicy?? jezeli tak to łazienke masz powiekszoną o pomieszczenie gospodarcze przy czym łazienka zyskała okno? mysle wlasnie nad podobnym rozwiazaniem, z tym, ze u nas przejscie to byłoby bezposrednio do garazu...!

My mamy rodo 6p - między schodami a łazienką jest klatka schodowa do garażu i piwnicy. Łazienka oryginalnie jest wyposażona w okno. Pomieszczenia gospodarcze są w piwnicy.

logout
03-10-2013, 20:39
LOGOUT - jak rozwiazaliscie przy powyższej zmianie wejscie do łazienki i pomieszczenia gosp? bo w projekcie jest wejscie do pom gosp przez wiatrołap a do łązienki juz ze środka domu...
Wstawione zdjecia niewiele mi obrazują ;p ale widze ładne okno narożne :) , napisz czy zamierzacie wstawiac rolety zewnetrzne? bo nie wiem czy na takie okno jest to możliwe i czy macie wykusz ten "nowoczesny" bo nie bardzo potrafie ze zdjecia to odczytać ;p

TAR jestem wolnomyśląca ostatnio, nieprzespane noce dają sie we znaki (noworodek w domu), ale przyznam, ze domek budujecie superowy, 2stanowiskowy garaż, kuchnia od drogi, poza tym duzy salon, ale jak czytałam jakie zmiany wprowadzacie to przyznam że na niczym sie nie znam i aż strach o czym trzeba pomysleć zanim sie zacznie budowac, my mamy wstepnie umowione spotkanie z architektem na czwartek i zobaczymy co nam powie, dla mnie istotne jest poszerzenie domu o 1m od strony salonu oraz o 1m od strony kuchni ale nie wiem czy jest to możliwe do wykonania.

Dzięki wszystkim za dodane zdjęcia ze zlikwidowanymi drzwiami nad wykuszem:)
vabien23 u nas łazienka jest zamieniona z pom.gosp, tak żeby było w niej okno, kotłownia przeniesiona za garaż, a przede wszystkim odwrócone schody co powinnaś była widzieć na zdjęciach. Wejście do łazienki będzie tym samym od strony schodów, wiatrołap prawdopodobne będzie zamnknięty.
bardzo chciałam mieć okno narożne w kuchni stąd ta zmiana. Rolet nie zamierzamy wstawiać, wykusz powiększony, cały przeszklony, taki jak w rododendronach 6a.
W ogóle to ten 6 a podoba mi się coraz bardziej, ale u nas robi się już dach więc za późno na zmiany;)

logout
04-10-2013, 15:17
tak to wygląda 216444

logout
04-10-2013, 15:20
216446

vabien23
04-10-2013, 16:01
LOGOUT zobaczylam sobie ROdka 6A i zła jestem ... bo ma to, co w naszym Rodku wlasnie chcielibysmy, jedynie garaz jest 1 stanowiskowy ale to przeciez by szlo zmienic, no ale trudno, juz nie ogladam wiecej bo sie tylko wkurzam niepotrzebnie ;p.\

Mozesz wrzucic ten rzut parteru w wiekszym formacie? masz tez takie cos z piętra? co to znaczy ze macie odwrocone schody? tzn domyslam sie ale nie rozumiem co to ma dac? My tez nie zamierzamy wstawiac rolet zewnetrznych, moze i sa praktyczne ale gdzies musimy szukac oszczednosci no i niekoniecznie chyba sie to da zrobic przy tego typu oknach jak narożne czy wykusz jak w Rodku 6N, troche mysle jak pozniej to okno narożne łądnie ozdobic, jaka firanka, jaka roleta (wewnetrzna) ale poki co nie bardzo mam pomysł, wstepnie w całym domu chcielibysmy żaluzje wewnętrzne poziome, drewniane, no ale to jeszcze troche przed nami :)

vabien23
04-10-2013, 16:06
dubel

logout
04-10-2013, 21:43
Odwrócone schody: * wejście do gabinety od strony schodów * pod schodami schowek ponad 4m2 * wejście do domu z garażu przez schowek koło wiatrołapu * łazienka z oknem 216501

waldi & marta
05-10-2013, 11:07
witam drodzy forumowicze posiada ktoś z was piec HEF MASTER M-UNI 20 kw , potrzebne mi są optymalne nastawy na zimę
z góry dziękuję
Pozdrawiam

elaj
05-10-2013, 20:30
ile daliście za parapety wewnetrzne i z jakiego sa materiału pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie
05-10-2013, 22:30
Akurat zamówiłem:

Nazwa to: Beige MARFIL grubość 3cm.

https://www.toma24.pl/img/22760/products_large/beige_marfil_ok.jpg

10 szt. (bez okna w pralni- była kotłownia) cena z montażem 2000zł

michur
06-10-2013, 10:40
ile daliście za parapety wewnetrzne i z jakiego sa materiału pozdrawiam

11 parapetów o głębokości 30cm - cena 30zł/mb. Materiał PCV - struktura drewna - dokładnie to samo co okna. Montaż we własnym zakresie.
I jedyne co bym zmienił to montaż :)

michur
06-10-2013, 10:44
Odwrócone schody: * wejście do gabinety od strony schodów * pod schodami schowek ponad 4m2 * wejście do domu z garażu przez schowek koło wiatrołapu * łazienka z oknem 216501

Całkiem sensowny układ (pomijając usytuowanie mebli :P). Drzwi do gabinetu ładnie się chowają.
Rozważaliśmy podobną zamianę schodów, tyle że wtedy drzwi do piwnicy mielibyśmy "jeszcze bardziej" w salonie niż mamy teraz.

gosik102
06-10-2013, 14:53
Akurat zamówiłem:

Nazwa to: Beige MARFIL grubość 3cm.


10 szt. (bez okna w pralni- była kotłownia) cena z montażem 2000zł
Świetnie się prezentują!

elaj
06-10-2013, 15:06
11 parapetów o głębokości 30cm - cena 30zł/mb. Materiał PCV - struktura drewna - dokładnie to samo co okna. Montaż we własnym zakresie.
I jedyne co bym zmienił to montaż :)

a można wiedzieć ile wyszło za całość z góry dzięki