PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Pancka
16-03-2008, 12:35
witam,
a nam :cry: cofnięto wniosek o pozwolenie na budowę!!!
dlaczego?
bo nie zaznaczyliśmy np.ruchomego śmietnika, miejsca postojowego dla samochodu, koloru dachu i elewacji na planie i takie tam bzdury!!!!!!!!!!! co za durna biurokracja!!

aga&marcin - u nas stan surowy z dachem i częściowym podpiwniczeniem 45 000 zł.
a dachówka ciemny brąz z braasu

pozdrawiam wszystkich

aniak25
16-03-2008, 13:11
pancka :o jestem w szoku, czy naprawde do wydania pozwolenia na budowe trzeba wiedziec jaki kolor elewacji i dachu bedzie i gdzie bedzie stal śmietnik, chore to wszystko, a jak bede chciala sobie zmenic bo sie okaze ze to co wybralam jednak mi nie pasuje?

Ale i ja chcialam sie czyms pochwalic. Nareszcie tato dostal papiery o wpisie dzialki w ksiege wieczysta wiec teraz tylko do notariussa zeby to bylo przepisane na mnie i mozna cos zaczac dzialac :) ciesze sie ze w koncu co sie ruszylo, gorsza rzecz to taka ze ja obmyslam wyglad mojego domk z zewnatrz i wewnarz a nie wiem na razie od czego zaczac i jakie papiery zalatwiac najpierw biora pod uwage to ze dzialka jest budowlana ale nie uzbrojona, niby gdzies tam pisza w poradnikach ale nic z tego nie rozumiem :( jedyne co wiem to to ze jak juz dzialka bedzie calkiem moja to musze kupic projekt mojego pieknego rodo 6
tyle na razie a potem mam nadzieje ze bedzie tak ekspresowo jak u michell (moje gratulacje za piekne i szybkie postępy)
pozdrawiam wszystkich

michell
16-03-2008, 14:13
pancka no co ty gadasz poważnie ja tam żadnego śmietnika postoju dla samochodu i elewacji nie mam chyba w planie określonej az luknę na projekt

La_bruijta
16-03-2008, 14:16
Pancka
gdzie Ty się budujesz?!
my kolor dachu to pół roku po pozwoleniu wybraliśmy.
śmietnik: nie myśleliśmy o tym,
kolor elewacji: nie wybraliśmy na 100%
miejsce postoju samochodu: nie mamy bladego pojęcia :)

ciekawe to wszystko :)
ale jak się przyjrzymy innym państwom to tak tam jest:
domki w szeregu jeden przy drugim - w jednej linii - ogródka 2m X 2 m każdy!
każdy kawałek ziemi zagospodarowany.
łatwiej tym później zarządzać - kanalizacja, woda, prąd, gaz.
a u nas narzekamy że 1 kilometra prostej drogi nie ma. coś za coś.

michell
16-03-2008, 14:19
ona się buduje w gminie Liszki ale o pozwolenie składa do starostwa w Krakowie

Mario2408
16-03-2008, 14:37
Przeglądałem dokładnie mój projekt i jak się okazało jest dopisane przez architekta w ogólnym opisie kolor cegły na komin, kolor dachówki, cokołu, rynien i elewacji.
Jak składałem wniosek o WZ to urzędnik też kazał mi napisać i narysować jak bedzie wyglądał dom , jak bedzie ustwiony itp. to też bzdura kompletna bo wniosek składa się poto aby określić co i jak można stawiać. A potem okazało się że decyzja została wydana na podstawie tego co napisałem i za wiele nie dało się już nic zmienić. Więc przestroga dla tych co chcą zacząć, przemyślcie najpierw dokładnie co i jak chcecie budowac

remle
16-03-2008, 22:00
Pancka Wy to macie w tym starostwie :roll: ja sobie nie przypominam, byśmy coś o kolorach pisali we wniosku! Nie poddawaj się - zaktualizuj wniosek i do roboty! Wiosna za pasem! Powodzenia!!!!!

Pati_Andrzej_rodo6
17-03-2008, 01:48
Witam, po prawie dwóch miesiącach mamy już zezwolenie na budowe;-)
Kierownika budowy oraz ekipę budowlaną, która ma ruszyć w maju.
Przed nami rozważania na temat wyboru odpowiednich materiałów i systemu ogrzewania (gaz+CO na ekogroszek lub gaz+CO na ? ) Z kominka raczej rezygnujemy, choć troszkę żal ;-(
Trudno jest podejmować decyzje nie mając doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie.
Dzięki Waszym postom łatwiej jest rozwiązywać własne problem. To nieoceniona pomoc i źródło inspiracji!

Tak przy okazji czy ktoś z szanownych Forumowiczów posiada kosztorys rodo 6 G2 ( Kosztorys na CD - Dom w rododendronach 6 (G2) wersja dołączana do projektu na CD)?
Jeśli nie jest to zbyt duży plik to proszę o przesłanie go na adres bunia234<małpa
>o2.pl
Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za nowe domki
:-)

benia 7
17-03-2008, 14:53
Witam!
Mam prośbę do Pancki. Analizuję zmiany rododendronowiczów 6 w projekach i przyznam szczerze, że bardzo mnie zainteresował pomysł z powiększoną łazienką i wygospodarowaną suszarnią w miejscu dawnej kotłowni. Wydaje mi się pomysł super, przy okazji łazienka by biała wietrzenie przez okno suszarni.
W związku z tym moja prośba Pancka czy nie mogłabyś przesłać na e-maila: [email protected] projektu po przekóbkach takiego z wymiarami.
I jeszcze jedno, co się zmniejszyło w wyniku przesunięcia przejścia do garaży przy schodach, co z prysznicem w dolnej łazience i czy nie zmniejszył się gabinet. Bardzo proszę o odzew, gdyż wyobraźnia moja szwankuję. A tak wogóle to jestem ciekawa jak pozostali rozwiązują kwestię suszenia odzieży, pościeli, firanek. Ja myślałam o zadaszeniu tarasu, ale nie wiem czy nie będzie w środku domu ciemno.

aga&marcin
17-03-2008, 15:53
witam,
a nam :cry: cofnięto wniosek o pozwolenie na budowę!!!
dlaczego?
bo nie zaznaczyliśmy np.ruchomego śmietnika, miejsca postojowego dla samochodu, koloru dachu i elewacji na planie i takie tam bzdury!!!!!!!!!!! co za durna biurokracja!!

aga&marcin - u nas stan surowy z dachem i częściowym podpiwniczeniem 45 000 zł.
a dachówka ciemny brąz z braasu

pozdrawiam wszystkich

Z tymi kolorami dachu i elewacji to ja tez przerabiałam. Wprawdzie nie u siebie ale dla jednego z klientów firmy w której pracuje. Pozyskiwalismy pozwolenie na budowę dla działki zlokalizowanej w Jurajskim Parku Krajobrazowym. Tam zgodnie z WZ mogły być zastosowane jasne kolory elewacji i dach w tonacjach brązu lub czerwieni. Kolory musiały być wpisane w projekt a projekt uzgodniony w Dyrekcji Parków. Oczywiście nie ma problemów z odbiorem domu gdy ktoś w projekcie miał wpisany kolor np.jasnożółty dla elewacji a później zrobił np. brzoskwiniowy. Chodziło o to aby zachować podobna stylistykę zabudowy i aby nie robić elewacji i dachu w pstrokatych, żywych kolorach. Zresztą bardzo często plan zagospodarowania wskazuje preferowane kolory oraz materiały wykończeniowe elewacji i dachu.
Pancka trzeba szybciutko uzupełnić braki i niczym sie nie przejmować. A ekipę udało Wam sie rzeczywiście bardzo tanio znaleźć, szczególnie ze jak wyczytałam w Twoim dzienniku budujecie dom z garażem dwustanowiskowym i podpiwniczeniem

powodzenia w załatwianiu formalności!

aga&marcin
17-03-2008, 16:18
pancka :o jestem w szoku, czy naprawde do wydania pozwolenia na budowe trzeba wiedziec jaki kolor elewacji i dachu bedzie i gdzie bedzie stal śmietnik, chore to wszystko, a jak bede chciala sobie zmenic bo sie okaze ze to co wybralam jednak mi nie pasuje?

Ale i ja chcialam sie czyms pochwalic. Nareszcie tato dostal papiery o wpisie dzialki w ksiege wieczysta wiec teraz tylko do notariussa zeby to bylo przepisane na mnie i mozna cos zaczac dzialac :) ciesze sie ze w koncu co sie ruszylo, gorsza rzecz to taka ze ja obmyslam wyglad mojego domk z zewnatrz i wewnarz a nie wiem na razie od czego zaczac i jakie papiery zalatwiac najpierw biora pod uwage to ze dzialka jest budowlana ale nie uzbrojona, niby gdzies tam pisza w poradnikach ale nic z tego nie rozumiem :( jedyne co wiem to to ze jak juz dzialka bedzie calkiem moja to musze kupic projekt mojego pieknego rodo 6
tyle na razie a potem mam nadzieje ze bedzie tak ekspresowo jak u michell (moje gratulacje za piekne i szybkie postępy)
pozdrawiam wszystkich

aniak25 Gratulacje!

A co do kolejności prac:

Przede wszystkim pozyskaj wypis i wyrys z planu zagospodarowania lub decyzję WZ jeżeli plan nie obowiązuje na Twoim terenie. Załatw sobie mapę sytuacyjną swojej działki, ze składnicy geodezyjnej pozyskaj mapę przedstawiająca przebieg mediów, wydrukuj projekt ze strony archonu albo weź katalog i wybierz się do architekta. Architekt sprawdzi czy na Twojej działce Twój wymarzony projekt się zmieści.
U nas okazało się ze projekt który wstępnie wybraliśmy, nie nadaje się na naszą działkę. W planie zagospodarowania określony był bowiem bardzo wysoki współczynnik powierzchni biologicznie czynnej a tylko część działki była budowlana i nie zmiescilismy sie z naszym projektem. Musieliśmy wybrać taki który ma mniejsza powierzchnie zabudowy. Gdybyśmy wczesniej kupili projekt bylibyśmy 1800 zl do tylu.
Architekt sprawdzi też czy na działce lub w pobliżu nie ma gazociągu, wodociągu, linii średniego lub wysokiego napięcia od których zgodnie z przepisami trzeba się odsunąć z budynkiem.
Podpowie też czy projekt jest optymalny pod względem stron świata.
My za taką usługę u naszego architekta nic nie płaciliśmy.
Później czeka Was wizyta w zakładzie energetycznym, gazowni, zakładzie gospodarki komunalnej i pozyskanie zapewnienia dostawy mediów (tzw. warunki). I dopiero teraz bezpieczniej, oczywiście wg mnie, kupować projekt od archonu.
W międzyczasie możecie zlecić geodecie wykonanie mapy do celów projektowych.
Będziecie potrzebowali jeszcze zapewnienia dostępu do drogi publicznej (to w gminie) i w niektórych przypadkach czeka Was badanie geotechniczne ale to juz Wam wszystko architekt adaptujący projekt podpowie.
Mam nadzieje ze o niczym nie zapomniałam i trochę pomogłam :)
powodzenia

michell
17-03-2008, 17:05
Witam!
A tak wogóle to jestem ciekawa jak pozostali rozwiązują kwestię suszenia odzieży, pościeli, firanek. Ja myślałam o zadaszeniu tarasu, ale nie wiem czy nie będzie w środku domu ciemno.
A co powiesz na markizy? Ja się zastanawiam nad takim rozwiązaniem

benia 7
18-03-2008, 08:22
Z tymi markizami to może jest jakieś wyjście. Tylko na ile one będą trwałe i jak będą wyglądąć po zamontowaniu na domu, wreszcie jakiego rzędu to jest wydatek. Muszę poszperać w internecie i coś znależć w tym zakresie. Na pierwszy rzut to kojarzą mi się z materiałem naciągniętym na metalowy stelaż.
Ale może na topie są inne wykończenia. Sprawdzę. Dziękuję za podpowiedź.
A może ktoś ma jeszcze inny pomysł na miejsce przeznaczone do suszenia odzieży gdy pada deszcz lub sypie śnieg. Jak to rozwiązali już mieszkający w domach np. remle, wiolcia i inni. Dla mnie to wazna sprawa z powodu małego dziecka.

benia 7
18-03-2008, 08:34
Jeszcze jedno mam pytanie tzn. myśle o podpiwniczeniu samego garażu i zastanawiam się czy do tej piwniczki nie można by przenieść kotłowni (na węgiel, drzewo). Myślałam najpierw o ogrzewaniu gazem i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza, ale ceny gazu tak windują do góry a przy ogrzewaniu kominkowym dużo osób twierdzi, ża ściany i sufity się szybko brudzą i jest dużo kurzu, więc sama niewiem czy nie ogrzewać tradycyjnie plus kominek w salonie bez rozprowadzenia tylko jako wystrój estetyczny. A wy co o tym myślicie, jakie macie rozwiązania ogrzewania, czy stawiacie na wygodę (gaz) czy na ekonomię? Odpowiedzcie. Czy kominek z rozprowadzeniem bardzo brudzi?
I jeszcze jedno pytanie do osób budujących dom z zadaszeniem tarasu, czy nie jest za ciemno w salonie i jaki jest w przybliżeniu koszt takiego zadaszenia.Plis o odpowiedź.

Namtar
18-03-2008, 08:39
Jesli chodzi o suszenie mozna przeciez zawsze kupic pralke z mozliwoscia suszenia prania, kozystalem juz z takich bedac czasami w hotelach i bardzo mi sie spodobaly, naprawde spelniaja swoje zadanie ;)
Remle i inne osoby ktore maja juz stan surowy otwarty lub zamkniety ;) prosze o odpowiedz jakiej firmy komin zastosowaliscie i na jakie paliwo, musze w najblizszym czasie sie zdecydowac a na razie mam metlik wiec HELP :roll:

michell
18-03-2008, 09:20
benia my mamy tradycyjnie (jeszcze tylko nie wiem czy węgiel czy cos alternatywnego), i jeszcze chyba dołożymy podłogowe w łazience na górze

remle
18-03-2008, 11:04
Benia obecnie suszę pranie w pokoju nad garażem - na tą chwilę doskonałe warunki, bo nie jest jeszcze zagospodarowany :D latem suszarkę będę rozkładać na ogrodzie, a później chyba też nad garażem - to będzie pokój hobby, więc nie będzie przeszkadzać, bo nie będziemy go uzywać w 100%. Co do ogrzewania mamy piec na ekogroszek i grzeje super (w domu mamy komfortowe 22-23 stopnie) ale mąż narzeka i na piec i na syf w kotłowni, a przy okazji w garażu.
Namtar mamy na eko-groszek, ale marnie wybrany :roll: Producent SAS (polecony przez naszych instalatorów), ale nie umieją go dobrze ustawić i często się wyłącza (mąż stał się prawie ekspertem w ustawieniach), duzo też zależy od węgla... tak szczerze to mąż na tą chwilę mówi coś o wymianie latem na piec na pelet :roll: Chyba niewiele pomogłam.... wieczorem dopuszczę męża a niech się wyżyje :lol:

michell
18-03-2008, 11:14
remele ty diabełku
Ale wracając do tematu ja tez chętnie posłucham o tych eko groszkach it
A myślał z was ktoś o kolektorach słonecznych i tego typu rozwiązaniach ?

Namtar
18-03-2008, 12:27
Osobiscie teraz zastanawiam sie na kominem, narazie jestem przekonany do uzycia komina uniwersalnego dostepnegona rynku np. Schiedel Rondo, czyli pozwalajacego na zastosowanie pieca na paliwo stale, ciekle lub gaz. Mysle ze to jest najlepsze rozwiazanie bo teraz nie mam pojecia jakim sposobem bede produkowal cieplo, choc sklaniam sie ku piecu kondensacyjnym na gaz – przy ociepleniu domu w granicy 15-20cm styropianu czy welny (ja sklaniam sie do welny), szczelnych oknach i wentylacji (i tu jest problem,najlepiej jakby byla mechaniczna z reku) taki piec nie pobiera duzo gazu - jest ekonomiczny i co wazniejsze bezobslugowy.
Nie chcialbym jednak palic mostow za soba i w razie koniecznosci moglbym sie bez problemu przesawic na np.wegiel.
Niestety jedynym minusem jest wentylacja, chcialbym miec mechaniczna ale ... no wlasnie ale, stawiam kominy wentylacyjne – koszty nie sa duze, a w przypadku jak przekonam zonke do reku beda sobie poprostu staly – ot tak na wszelki wypadek.
Kolektory fajna rzecz ale mysle ze trzeba nam jeszcze troszke poczekac az stanieja.
Czy ktos ma doswiadczenia z gotowymi kominami (jak wyzej) np. Schiedel’a?

benia 7
18-03-2008, 12:29
Wszystkim dzięki za odpowiedzi. Widzę, że jakoś sobie radzicie z tym praniem. Tylko ja chyba jestem taka przewrażliwiona, ale to tylko z tego względu, że muszę prać 2 razy w tygodniu, a u nas w Polsce warunki pogodowe w większości roku są zmiennem i nie zawsze suszenie w ogrodzie sie sprawdza, dlatego na etapie wyboru projektu myślę o wszystkich szczegółach. Też myślałam by przeznaczyc na ten cel pokój nad garażem, ale gdy go zobaczyłam podczas oglądania domku to mi żal trochę tej powierzchni. Myślę też o rozwiązaniu Pancki tzn. w miejscu kotłowni zrobić pralnio-suszarnię i spiżarkę (wstawić jakiś regał na słoiki, żywność trwale pakowaną tj.napoje butelkowe, soki kartonowe), a kotłownię przenieść jako przedłużenie garażu lub do pinicy pod garażem (o ile się da).Ta owa pralnio-suszarnia z oknem by była połączona przejściem (otwór z łukiem albo na drzwi przesuwne) z łazienką i jednocześnie okno by wietrzyło łazienkę i pranie. Jest tylku jeden minus tego rozwiązania, ża do pralnio suszarni by się przechodziło z łazienki, a do garażu osobnym wejściem przy schodach.Nie wiem też, czy się łazienka nie zmniejszy kosztem wejścia do garażu, ale jedno jest pewne wiatrołat i hol staje się bardziej ustawny i miożna zmieścić dużą szafę w przejściu (nie ma tylu drzwi). PanckaPLISSSSS odezwij się i skomentuj to swoje rozwiązania (ja je podpatrzyłam w twoim dzienniku budowy).
Co do ogrzewania to się jeszcze zastanawiam, może jeszcze coś wymyślą niż my dojdziemy do tego etapu. Ten piec na eko-groszek jest często zachwalany, ale chyba jest drogi i no właśnie jest tylko na eko-groszek (a może się mylę?). Słyszałam, ze wystarczy go ładować raz w tygodniu, czy tak jest? Chciałabym coś bardziej uniwersalnego, żeby sie nie wiązać z 1 rodzajem paliwa. Serdeczne dzięki za odpowiedzi i może ktoś jeszcze coś dorzuci. Tak dla pewności chcę poznać rózne opinie, gdyz ostatnio przeczytałam lekturę na stronach muratora pt.,,czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie'' i aż mi włosy na głowie stanęły ile można popełnić błędów. Taka sama strona by się przydała w przypadku RODODENDRONOWICZÓW. A może ktoś podejmie ten temat. Ale się rozpisam uff !

benia 7
18-03-2008, 12:43
Michell przekopałam internet trochę pod kątem markiz i jest to ciekawe rozwiązanie.Można je rokkładać i składać kiedy się chce, sa nawet cenniki które by można unieść finansowo tylko niepokoi mnie kilka spraw:
1) ich trwałość
2) jak się je czyści gdy się zabrudzą i czy nie wyblakną od słońca po ,,x" latach
3) przeważnie są w paski co mi średnio odpowiada (wolałabym 1 kolor)
4) są przeciwwskazania do montażu na docieplonej ścianie, chyba że by ich zamontował do stropu balkonowego
5) na ile te machanizmy są trwałe i niezawodne
6) czy nie zmiota ich wichury
chyba tyle a może ty coś dodasz.

michell
18-03-2008, 13:02
benia Za wiele nie dodam ale znalazłam firmę jeśli będziemy je robić to u nich. Mają też wzornik kolorów podaję link
http://www.orlita.pl/index.php?s=bramy&d=markizy_wzornik
są też jednokolorowe :)

benia 7
18-03-2008, 15:52
Michell wszystko by było tylko muszę poszperać w internecie na temat rozwiązań technicznych mechanizmów tych markiz i zadzwonić do jakiegoś lokalnego producenta (już namierzyłam kilku). Chodzi mi o to że w tych super automatycznych markizy same się zwijają jak się robi pochmurno ale napewno sa b.drogie, stąd moje obawy czy jak np. nabędę z rozkładaniem ręcznym to jak np. będzie ulewa , ja będę w pracy a rano zostawię markizę w stanie rozłożonym to czy nadmiar wody podczas ulewy lub gradobicia jej nie oberwie czy nie ugnie stelaży- nie chcę przez całe lato pamiętać o markizie i śledzić prognozy pogody jaka będzie, gdy ja będe w pracy. No bo skoro te super automaty na burzę się same zwijają, to chyba po to by markiże nie poddawać niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Ale ogólnie pomysł takiego zadaszenia mi się podoba, tylko muszę pogadać na ten temat z jakimś fachowcem, bo w internecie piszą tylko o samych plusach użytkowania a wiadomo realia to wefyfikują.jak będziesz coś więcej wiedzieć to proszę daj znać.

michell
18-03-2008, 16:02
moze tu na forum coś znajdziesz albo zadaj takie pytanie jeśli nic nie ma

benia 7
19-03-2008, 07:42
Michell całe forum prześledziłam od deski do deski i uwierz mi, że temat markiz nie był poruszany. Ale może ktoś się na ten temat wypowie. ALE WŁAŚNIE, RODODENDRONOWICZE ODEZWIJCIE SIĘ CO WIECIE NA TEMAT MARKIZ LUB INNYCH FORM ZADASZENIA!!!!!!!!

aga&marcin
19-03-2008, 09:04
Michell całe forum prześledziłam od deski do deski i uwierz mi, że temat markiz nie był poruszany. Ale może ktoś się na ten temat wypowie. ALE WŁAŚNIE, RODODENDRONOWICZE ODEZWIJCIE SIĘ CO WIECIE NA TEMAT MARKIZ LUB INNYCH FORM ZADASZENIA!!!!!!!!

Benia 7
zaglądnij do tematu "wybudowani wracający na forum". Tam jest kilka osób, które myślały o markizach. Może je zrobili i mogliby Ci udielić jakichs informacji.
http://forum.muratordom.pl/post2090605.htm?highlight=markizy#2090605

aga&marcin
19-03-2008, 09:06
I jeszcze tutaj .....:)

http://forum.muratordom.pl/post1999694.htm?highlight=markizy#1999694

michell
19-03-2008, 12:50
A wiec coś się znalazło jednak :)

Pancka
19-03-2008, 17:13
http://img169.imageshack.us/img169/2266/tarasny7.jpg (http://imageshack.us)
takie coś... na drewnianym stelarzu...zadaszenie z przezroczystej pleksy (?)-tak cos to wygląda.
Dowiem się z czego to zadaszenie bo u nas w pracy mamy taki taras i supper jest! to przezroczyste zadaszenie nieznacznie tylko zatrzymuje światło ( nie jest porośnięte żadną roślinnością).Do markiz jakoś nie mogę się przekonać :-?
My głównie światło będziemy dostawać do salonu przez okna w wykuszu ( te sa na stronę południową) i dlatego wydłużamy je, aby dostawać go jak najwięcej :)

do tematu mojej łazienko-suszarni obiecuję wrócić ( pędzę do dzieciaków )

angela82
19-03-2008, 17:31
a nas gryzie co innego-myślimy wciąż o tych pokichanych kominach :roll: za garażem komin do pieca na paliwo stałe mamy wrysowany,ale będzie on wystawał 2,6m nad dach!!!! :o garaz mamy na zachód i obawiam się żeby go wichury nie powaliły :o a wieje u nas,ze hej :evil:
no i jaki on ma być?-kierownik wspominał,że schiedla taki długi to ie bardzo, lepiej cegła, ale tyle klnkieru wywalić na 1 komn :o a jak możnaby go zazbroić dodatkowo??? :-?
no i czy robić ten gazowy w przewidywane rzez archon kotłowni (gaz na stare lata) i znowóż schiedl czy cegła, albo tylko wentylacja.z komnkowego-rezygnujemy-to juz raczej pewne.
wiolcia chyba ma taki wyyyyyysoki komin,a może ktoś inny wypowie się w tej kwestii.

Namtar
19-03-2008, 17:56
Co to znaczy 2,6 metra nad dach? Chyba nie 2,6 ponad szczyt dachu bo to przegiecie. Nie wydaje mi sie zeby ta wysokosc byla jakas koszmarna (liczac od polaci dachu) a po oblozeniu klinkierem zyskujesz kolejne kilogramy ktore sie temu wiatrowi przeciwstawiaja. Ja mysle o kominie wlasnie Schiedel'a Rondo Plus jako uniwersalny, bo kto wie jak bedzie i szczerze powiedziawszy za taka cene spodziewam sie ze ten komin mnie przezyje. :lol:
Jedno jest pewne trzeba wiedziec wstepnie czym sie bedzie ogrzewac i czy chce sie komin szybko postawic (systemowy) czy ma sie czas (tradycyjny). Mnie sie nie spieszy (budowa sposobem gospodarczym - wiem moze absurd...) ale i tak wybieram systema. Troszke poczytalem, popatrzylem i mimo ze wychodzi to troche drozej (patrzac na obliczenia innych-sam takich nie robilem) i tak juz wiem co kupie.

michell
19-03-2008, 20:03
My mamy niewiele ponad dach jutro zrobię fotki to zobaczysz.

aLien01
21-03-2008, 09:16
Witam

Oto moje propozycje zmian w projekcie, na razie parter:

http://lh3.google.pl/aLienzibi/R-NtsX1ieoI/AAAAAAAAARI/VicoD4Dq0ro/s800/parter.gif[/url]

Proszę o komentarze.
Zaznaczę, że ta wnęka przy kominku to będzie miejsce do składowania drewna.

remle
21-03-2008, 21:46
aLien komentarz po świętach :wink: a teraz....
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych,
które pozwalają lżej oddychać i szczęścia,
które niejednokrotnie ocala nam życie.....
Powodzenia na budowach!!!

aLien01
21-03-2008, 22:47
ok remle trzymam Cię za słowo :)

Mela30
24-03-2008, 11:12
poczatki naszego gniazda
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65d3719a56479024.html

Mela30
24-03-2008, 11:13
początki naszego gniazda
http://images32.fotosik.pl/189/65d3719a56479024m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65d3719a56479024.html)

Mela30
24-03-2008, 11:22
ile minęło aby powstało coś tak pięknego
http://images31.fotosik.pl/190/72617d66a9f38ba3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=72617d66a9f38ba3)

Mela30
24-03-2008, 11:23
http://images31.fotosik.pl/190/72617d66a9f38ba3.jpg (www.fotosik.pl)

Mela30
24-03-2008, 11:23
http://images31.fotosik.pl/190/72617d66a9f38ba3.jpg (www.fotosik.pl)

Mela30
24-03-2008, 11:24
http://images31.fotosik.pl/190/72617d66a9f38ba3.jpg (www.fotosik.pl)

Mela30
24-03-2008, 11:24
http://images31.fotosik.pl/190/72617d66a9f38ba3.jpg (www.fotosik.pl)

Mela30
24-03-2008, 11:24
powiększone http://images31.fotosik.pl/190/72617d66a9f38ba3.jpg (www.fotosik.pl)

Mela30
24-03-2008, 12:11
coś popsuło się .?.
wklejam nowe zdjęcie naszego gniazdka,
za wcześniejsze zdjęcia przepraszam
ile czekaliśmy na ten dom... a ile jeszcze przed namihttp://images24.fotosik.pl/182/f3256ee1c11c784fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3256ee1c11c784f.html)

michell
24-03-2008, 13:06
Mela Zdiecia można dać w jednej odpowiedzi nie trzeba dawać kilku. A domek prezentuje się bardzo ładnie

aga&marcin
25-03-2008, 10:02
coś popsuło się .?.
wklejam nowe zdjęcie naszego gniazdka,
za wcześniejsze zdjęcia przepraszam
ile czekaliśmy na ten dom... a ile jeszcze przed namihttp://images24.fotosik.pl/182/f3256ee1c11c784fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3256ee1c11c784f.html)

Mela30 Piękny domek, gratuluję!

A jaka to dachówka? Czyżby Roben miedziany?

Mela30
25-03-2008, 21:12
Koramic, czerwona angoba

Mela30
26-03-2008, 19:34
już wcześniej o to pytałem , ale brakuje mi odpowiedzi
czy ktoś buduje lub zbudował rodo 6 z kuchnią wg projektu tak jak my.
Interesuje mnie jak ma zaplanowane rozmieszczenie mebli,
proszę o zdjęcia

La_bruijta
27-03-2008, 10:25
My robimy kuchnię prawie wg projektu, zmianę mamy taką, że nie będzie wejścia tego co jest na wprost łazienki. Wejście do kuchni będzie tylko od salonu. Zdjęć niestety nie zamieszczę bo dopiero okna wstawiliśmy, ale zamierzamy zostawić spiżarkę, obok niej dać piekarnik i mikrofalę, oraz lodówkę. A po drugiej stronie kuchni (na bocznej ścianie) meble z barkiem zachodzącym na wejście do kuchni. Taka jest ostatnia teoretyczna wersja kuchni. Jednego jestem pewna - spiżarka zostaje. Uważam, że jest bardzo praktyczna. Zwłaszcza, że ja kotłownie mam też tak jak było w projekcie.
Mela30, a ty jaki masz pomysł na kuchnię?

robi i dosia
27-03-2008, 10:45
Witam serdecznie wszystkich "rododendronowców 6". :D

Jesteśmy rwónież szczesliwymi posiadaczami tego projektu oraz WZ i pozwolenia. Mam nadzieję żę przygrniecie do swojejgo grona poczatkujących.

Zaczynamy budowę niebawem jesteśmy a etapie wyboru brygady budowlanej i wlasciwie od tego wyboru zależy termin rozpoczęcia.

Klilka dni temu natrafiłam na to wspaniałe forum będące skarbnicą praktycznej wiedzy , porad i Waszych doświadczeń. Wczesniej nie myślałam o zmianach w projekcie teraz juz tak. Czy orientujecie się czy mozna je zrobić mimo tego że mamy już pozwolenie , chodzi o :
*przeniesienie kotłowni za garaż
*podwyższenie ścianki kolankowej o 1 pustak
i inne które tu podpowiadaliście???

Czy jest ktos na forum z pomorskiego ????????? chetnie zobaczylibyśmy dom w realu.

Oczywiście podstawowa niewiadomą sa finanse dlatego bardzo proszę La_bruijta przyślij mi na mejla swoj kosztorys którym wsparles u juz wiele osób. Z góry dziekuję. Adres e-mail [email protected]

Powodzenia dla wszystkich na placu budowy :D

Namtar
27-03-2008, 11:35
robi i dosia To czy mozecie cos zmieniec w projekcie na obecnym Waszym etapie jest zalezne od ... inspektora budowlanego jakiego macie, ja mam na casle szczescie zyciowego, zajebistego goscia ktory przy okazji zna sie na rzeczy.

tomasz105
27-03-2008, 23:56
Witam wszystkich

Dziś zostałem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na budowę. Zaczynam 15 kwietnia.

pozdro

kama&michał
29-03-2008, 00:01
witam
kupilismy rodo6 w stanie surowym zamknietym,od kwietnia ruszamy z ociepleniem i reszta..
kiedys pisałam w tym temacie,dyskutowałam z remle..
przedstawie wam moje zmiany...dosc nietypowe..

-kuchnia-likwidacja wejscia od strony wiatrołapu(chce na calej scianie zrobic zabudowe tzw szafe-lodówka,piekarnik,mikrofala,zmywarka..),mysle nad likwidacja jednego okna(mam juz stan surowy zamkniety i nie wiem czy na tym etapie mozna to zrobic bez ingerencji w projekt..doradzcie.-nie wyobrazam sobie płyty rogowej i okapu..a moze planuje ktos z was wyspe?jak myslicie czy ta kuchnia nie jest za mala na wyspe?bedziemy mieli kuchnie bardzo prosta nowoczesna,na dole tylko szuflady-nie lubie szafek z drzwiczkami

-nie ma spiżarki


-powiekszenie salonu o gabinet-jak każdy prawie

-nie bedzie scianki miedzy wiatrłołapem a salonem

-z pokoju miedzy łazienka a najwiekszym pokojem robie pół na pół-jedna czesc bedzie garderoba do duzej sypialni-"naszej" a druga czesc bedzie przynalezec do łazienki(bedzie oddzielona jakimis drzwiami sowanymi)-bedzie tam pralnia

w sumie bedziemy mieli salon+3sypialnie.nieplanujemy wiecej niz 2dzieci a jesli chodzi o pokoj goscinny to wole miec duza garderobe i pralnie ktorej w tym projekcie brakuje

co myslicie?

p.s. efekt koncowy-super!!!

POZDRAWIAM

robi i dosia
29-03-2008, 16:49
Namtar - dziękuje na info

Tomasz105- to może zaczniemy razem jak na sie uda w miarę szybko ekipe potwierdzic

Kama - twórczy bardzo ten Twoj pomysł z podziałem pokoju mnie jednak szkoda by było tego pokoju (Mm dwoje dzieci)
Rzeczywiście brakuje w tym projekcie pomieszczeń tzw usługowych.

Potwerdzilismy koszt dachówki cementowej z osprzetem i oknami dachowymi Fakro oraz rynnami : Euronit 20 tys, Braas 21 tys (projekt z jednym garażem)

Powodzenia Wszystkim

coen
29-03-2008, 17:18
mam pytanie do tych którzy właśnie budują rodo6
jaki jest koszt stanu surowego chodzi mi tylko o koszt robocizny ?
jaki jest koszt zrobienia więźby i pokrycie dachówką (robocizna)?

dodam że my mamy wersję z piwnicą :-)

robi i dosia
29-03-2008, 18:57
Wcześniej pisza ludziska bo ceny sa rózne w róznych miejscach Polski.

Nam na stan surowy do wieźby włacznie bez dachówki i nie mamy piwnicy najtńszy wycenił robote na 33 tys najdrozszy na 63 gdzies po drodze było 36 tys i 45 tys. (pomorskie)

tomasz105
29-03-2008, 19:14
Witam

Robi i dosia u mnie brygada potwierdzona , umowa podpisana i zaliczka wpłacona. Za 2 tygodnie wytyczenie budynku.

Coen

U mnie za robocizne rodo6 bez piwnicy z wieźbą 27500.

Pozdrawiam

robi i dosia
29-03-2008, 19:19
Tomasz105 a gdzie takie ceny są? Jak tu czytałam na forum to chyba masz najtańsza ekipe. :D no i super.

tomasz105
29-03-2008, 19:29
Robi i dosia buduje sie na podlasiu Białystok. Też miałem różne ceny i różnych ściemniaczy którzy mi bajki opowiadali ale udało mi sie znaleść solidnego fachowca, widziałem jego robote, popytałem ludzi u których budował i nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń. A co najśmieszniejsze jest to brat mojego kumpla z którym pracujemy juz 10 lat w jednej firmie, takze też mysle ze nie bedzie robił lipy. Swiat jest jednak mały.

Pozdro

kama&michał
29-03-2008, 19:37
robi i dosia-mamy narazie jedno dziecko ale planujemy jeszcze jedno...tak wiec kazdy bedzie miec swoj pokój(salon na dole,pokój nad garażem dla synka,mała sypialnia dla nastepnego dziecka i sypialnia dla nas,a wy na co przeznaczycie ten 1pokój?

tomasz105
29-03-2008, 19:40
Robi i dosia i dodam że spotkalismy sie całkiem przypadkowo. Wogle sie nie znalismy

kama&michał
29-03-2008, 19:42
aha wlasnie przeczytalam mojego pierwszego posta...w tym p.s.chodzilo o efekt koncowy domku remle....

robi i dosia
29-03-2008, 19:51
Kama rzeczywiscie zalezy mi na tym aby spokojnie moc kogos przenocowac ,teraz mam małe mieszkanko i przeszkadza mi to bardzo, że jest problem gdy ktos chciałby zostać na noc. Chce miec jeden pokoj "zapasu" bo nie wiem jeszcze czy w jednym nie zorganizuje takiego pokoju hobby, troche biura (oboje z mężm prowadzimy firmy) żeby rożne papierzyska nie fruwały wszedzie gdy czasem trzeba tez w domu popracowac. No i mam na uwadze jeszcze sytuacje na razie zupełnie hipotetyczną, że może kiedys któres z naszych rodziców potrzebowało by opieki i wtedy przyda sie dodatkowy pokoj.

Ale to Kama sa moje priorytety Ty mozesz mieć jak najbardziej inne :D Kombinuj tak żeby Tobie sie wygodnie mieszkało. Powodzonka

Ja nie wiem jeszcze jak bedzie z nasza kotłownia poniewaz mamy juz pozwolenie i nie zrobilismy zmiany żeby kotłownie przenieśc na tył garażu. Jesli nam sie to uda to pralnia bedzie w tej kanciapce gdzie miała byc kotłownia. Ty masz chyba tak jak w projekcie juz zbudowane o ile pamietam dobrze.

atija
29-03-2008, 21:28
Witam wszystkich serdecznie.
Podziwiam wasze piękne domki - rododonki.
Wasze zdjęcia pomogły nam podjąć ostateczną decyzję, jeśli dom to ten i żaden inny.Przed nami dopiero cała papierologia, ale już teraz proszę, przyjmijcie nas do swego grona wielbicieli rodo. :wink:
Pozdrawiam

la_bruijta jeśli można to jeszcze prośba do ciebie
prześlij wspomniany na forum kosztorys na adres [email protected][/u]

kama&michał
29-03-2008, 22:51
pewnie przydałby sie ten pokoik..tez mysle ze do garderoby wtrynie biórko z kompem i papierami...tak sobie mysle ze jak ktos przyjedzie do nas to moge dzieci usadowic w jednym pokoju na czas pobytu lub poprostu poloze gosci w salonie...

kotlownie mam takjak w projekcie-piec bedzie w tej wnece a sciane z oknem zabuduje w szafki..tez myslalam o pralni tam ale to jest jednak przejscie do garazu i nie wyobrazalam sobie zeby pranie wisialo nad głową..
a ty jakie masz wyobrazenie na pralnie w kotlowni?pralke mozna w sumie wszedzie ulokowac-kuchnia,dolna lazienka,kotlownia...a coz praniem?

coen
30-03-2008, 15:58
Witam

Oto moje propozycje zmian w projekcie, na razie parter:

http://lh3.google.pl/aLienzibi/R-NtsX1ieoI/AAAAAAAAARI/VicoD4Dq0ro/s800/parter.gif[/url]

Proszę o komentarze.
Zaznaczę, że ta wnęka przy kominku to będzie miejsce do składowania drewna.

jakie zmainy musiał wprowadzić archtekt aby pozbyć się słupa nośnego w centralnej części planu ?

Andrzej&Aga
30-03-2008, 17:02
Witam,

Jesteśmy na etapie zakupu projektu. Wybraliśmy Dom w rododendronach 6(p) z piwnicą.
Zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie:
- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak,
- likwidacja okna w kuchni,
- likwidacja okna bocznego w garażu,
- likwidacja ścianki działowej w garażu,
- likwidacja lukarny z tyłu domu, w to miejsce wstawimy dwa okna dachowe,
- likwidacja środkowych drzwi balkonowych,
Chcemy również zmienić technologię ścian zewnętrznych na porotherm 38 + tynk albo porotherm 44 + tynk.

Mam pytanie Do remle:My będziemy się budować w Katowicach, prawdopodobnie nie ominą nas szkody górnicze. Jakie materiały zostały użyte do zabezpieczenia ścian i fundamentów u Ciebie? W jakich ilościach?

Pozdrawiamy

La_bruijta
31-03-2008, 10:17
Witam wszystkich,
Zastanawiam się nad takim czymś jak odkurzacz centralny. instalowaliście może u siebie? jakieś doświadczenia? no i najważniejsze pytanie:
gdzie rozmieszczone są punkty/gniazda i jaka jest trasa rurek pcv po domu (gdzie znajduje sie odkurzacz?).
z góry dzięki za info.

Pancka
31-03-2008, 10:35
witajcie
my już gotowi do startu i na dniach powinniśmy ruszyć.. :D

La_bruijta - my zastanawialiśmy się również nad okurzaczem centr.ale wielu już jego użytkowników nam odradza :-? .Ze fajnie na początku..ale niestety długie rury w ścianach, przez które przechodzi wszelkiego rodzaju brud to wylęgarnia bakterii i różnych brzydactw.. po jakimś czasie z otworów zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach.Nie ma możliwości przeczyszczenia tych rur - wiesz odkurzacz zwykły to raptem kilkadziesiąt cm. rury i i to co odkurzasz wpada szybko do "wora" a w odkurzaczu centr. po drodze osiada w ścianach i się "rozmnaża". Mnie to przekonało - w sumie terażniejsze odkurzacze to nie kombajny tylko małe, poręczne urządzenia, więc damy radę !!

ps.a poza tym pracuję w hotelu, gdzie właśnie w pokojach są odkurzacze centr. i raczej coś o tym juz wiem.

anna kaszkur
31-03-2008, 11:52
Nie wiem jak będzie w przyszłości ale ja instalację do odkurzacz założyłam. Koszt nie wielki bo ok 1000 zł z montażem. Mam jedno gniazdo na dole przy schodach, drugie nad garażem i trzecie na górze na korytarzu, a w kuchni szufelkę.
Przed wprowadzeniem zakupię tylko jednostkę .
Będzie Ok
pozdrawiam pa

michell
31-03-2008, 13:30
Ja po przerwie chorobowej jestem już z wami :)
I daje kilka fotek:
z przodu:
http://images30.fotosik.pl/187/0bc921a0d7052790.jpg (www.fotosik.pl)
z tyłu
http://images34.fotosik.pl/199/7ee1e6c65e401697.jpg (www.fotosik.pl)
widok z salonu
http://images33.fotosik.pl/199/1664815485eddf43.jpg (www.fotosik.pl)
klatka schodowa i wejście do mordoru (piwnicy)
http://images32.fotosik.pl/199/27e8d9c384e34239.jpg (www.fotosik.pl)

La_bruijta
31-03-2008, 14:41
mnie wygoda tego rozwiązania przekonuje :)
wtykam w jedno miejsce rurę i odkurzam cały parter. do tego ta szufelka w kuchni to rewelacja. teraz mamy dobrej klasy odkurzacz w domu a jak się zabiore za odkurzanie to więcej czasu na kichanie tracę jak na cały proces odkurzania (na kurz mam jakieś uczulenie).
zapach i osadzanie się syfów to może rzeczywiście byc problem, pomimo tych antystatycznych rur :(
a co do gniazd to myślę przy kominku jedno zrobić w podłodze, szufelka w kuchni, na piętrze gdzieś w korytarzu (tu jest największy problem z lokalizacją gniazda żeby promienie skrętu rurek były jak namniejsze) oraz w garażu (do odkurzania samochodu). Dzisiaj pomierzę tylko jakiej długości rura mi to obleci bo na górze mogę mieć problem z 9 m.

remle
31-03-2008, 21:56
Witajcie!
Andrzej&Aga są wzmocnione fundamenty i żelbetowe narożniki ścian, jak będziecie mieli warunki zabudowy z górnictwa to architekt zrobi odpowiednią adaptację. Nie jestem w stanie podać Wam szczegółów, bo się na tym nie znam. Gdzie dokładnie budujecie (dzielnica)? Powodzenia
Michell rewelacja! Byle tak dalej! Trzymam kciuki!
La_bruijta co do odkurzacza jestem zadowolona, gniazdek mamy trzy: w górnym hollu, w pokoju nad garażem i w salonie między dużymi drzwiami a wejściem na schody. Szufelki są dwie: w wiatrołapie i kuchni, ale uważam że to pic na wodę - mnóstwo hałasu, strata mocy i mierny efekt. Rura jest dł. 9m i wszędzie sięga bez problemu.

michell
31-03-2008, 22:04
remle trzymaj trzymaja :)

remle
31-03-2008, 22:52
Cały czas! Zresztą L4 więc innego nic do roboty nie mam :lol: :wink:

michell
01-04-2008, 07:39
[remle] tylko wiesz na dwie ręce musisz i zaraz bedziesz musiała jeszcze za pancke bo takiej gehenny z projektem to żadna z nas nie miała a budowlańcy jeszcze jej nad głową jęczą że się im śpieszy.

remle
01-04-2008, 15:54
Dalej ma takie kłopoty? Myślałam, że już się uporała :roll: No nic i za Nią kciuki zaciśnięte :D Powodzenia Dziewczyny!

michell
01-04-2008, 16:03
no okazuje się że jej architekt do tej pory nie dowiózł czegoś tam do starostwa. Ale z tego co mówiła to w tydzień powinna się uporać z pozwoleniem i zaczyna :)

atija
01-04-2008, 17:32
[b]michell [b] piękne fotki, aż serce rośnie
remle życzę szybkiego powrotu do zdrowia

michell
01-04-2008, 18:23
atija oj nie tylko serce rośnie na takim etapie, wprost proporcjonalnie rosną jeszcze rachunki :]

atija
01-04-2008, 19:10
michell rachunki-aż się boję pomyśleć ale za to jak cudownie mieć swoje gniazdko. Trzymam kciuki,również za Panckę[/u]

remle
01-04-2008, 22:56
Kurcze z tym architektem jednak coś nie tak :roll: Trzymam kciuki - będzie dobrze :D
Atija dzięki :D L4 potrwa jeszcze do sierpnia :wink:

Pancka
03-04-2008, 07:59
remle - architekt w porzo... problemy pojawiły sie dlatego, że niestety "polityka" lub i też biurokracja różnych okręgów w Polsce jednak się różni.Według pana architekta - na śląsku nie byłoby żadnych błędów( zresztą to mogę stwierdzic na Waszym przykładzie! ten sam projekt domu, ten sam architekt - u Was przeszło, u nas nie :evil: ). Ja nie mam żalu do pana K. Jestem Ci nadal wdzięczna za podesłanie do niego namiaru, ponieważ gdybyśmy zdecydowali się na kogoś z Krakowa to po pierwsze popłynęlibyśmy z kasą a po drugie jeszcze nie mielibyśmy adaptacji! terminy były okrutne :oops:

ps.byłam u michell!!! wrażenia potem.... :D

karolcia2306
03-04-2008, 08:34
Witam, wszystkich budujących!!
ja również zameierzam budować taki domek i mam do Was gorącą prośbę, ponieważ nie mam ziellonego pojęcia od czego zacząć, co i jak, proszę o podanie oriętacyjnych kosztów stanu surowego, otwartego, zamkniętego itd. i przesłanie na maila: [email protected]. Będę bardzo wdzięczna, sama muszę wszystko opracować, łącznie z kosztorysem aby przedstawić go w banku(staram się o kredyt). A jeśli ktoś będzie taki uprzejmy to może porozmawia ze mną na gg 9034698. Trzymam kciuki za wszystkich i czekam z niecierpliwością na pomocne maile :roll:

remle
04-04-2008, 10:01
Pancka nie pozostaje mi nic innego jak mocniej zacisnąć kciuki! Powodzenia
No i czekam na PS :D

Pancka
04-04-2008, 20:17
dzięki !!!!!!!!!
PS ??

remle
04-04-2008, 20:52
PS czyli jakie wrażenie z wypadu do Michell :lol: :lol: :lol:

Pancka
05-04-2008, 02:16
rzeczywiście :oops: nie pamiętałam co napisałam post wcześniej :-?
no to proszę....
jadę sobie pewnego pięknego dnia i patrzę - jaki śliczny domek się tu buduje :D
http://img247.imageshack.us/img247/2496/14rodo6karolieg5.jpg (http://imageshack.us)
toż to rodo6 michell !!!!!!!!!!!!!!- muszę się Wam przyznać, że jakoś patrząc tylko na papier czasami miewam wątpliwości co do trafnego wyboru projektu a jak domek widzę "namacalnie" to się zachwycam ! :wink:

u nas, podobnie jak u michell komin będzie tylko otynkowany - taki mi się spodobał .Z okna z salonu :wink: porównywałyśmy osiedla nowo wybudowanych domków - na jednych były oklinkierowane kominy, na drugim nie.I zgodnie stwierdziłyśmy, że te bez, wyglądaja lepiej :) Oczywiście to tylko kwestia gustu ...

to wykusz michell...
http://img398.imageshack.us/img398/8510/16wykuszkarolinc1.jpg (http://imageshack.us)
i widok na kuchnię z salonu
http://img257.imageshack.us/img257/5714/17kuchniakarolizo1.jpg (http://imageshack.us)

Wypiłyśmy kawkę w "wiaderkach" i rozmawiało nam się jakbyśmy się znali od lat - a znałyśmy się dotąd tylko "wirtualnie" :wink:
Bardzo fajnie spędziłam czas ... podobnie jak u Ciebie remle :wink:

michell
05-04-2008, 20:45
pancka nie pisz że kawę pijemy w wiaderkach bo sobie pomyślą nie wiadomo co :p chodzi o dość duże kubki :)

angela82
06-04-2008, 17:23
1 kwietnia:) pan geodeta wbił swoje 16 palików, w Sb był majster na oględzinach, a jak pogoda się nie zmaści-jutro przyjeżdza z koparką:) bedzie się działo!!!!!! nareszcie:)!!!!
po tych ulewach 2 koparki nam sie zakopały-jedna przy przewożniu ziemi z wykopanej drogi i podobnie 2, tylko kilka dni później;(( a ziemia była akurat w miejscu, gdzie miały zostać wbite paliki, więc przynajmniej jakos to rozrównali na miejsce domu-teraz trzeba to będzie znowu ściągnąć i przewieźć. ufff, oby nie lało!!!!

PS.michell Twój komin z tyłu domu wydaje się dużo niższy niż Wiolci czy remle, chyba że zdjęcie tak sprytnie zrobione? a budowa zasuwa,że hej!!!! pozdro...

michell
06-04-2008, 17:48
A one mają w ogóle trzeci komin tam gdzie ja? bo u nas trzeci komin jest od pieca głownego który jeszcze nie wiem na co będzie z przodu jest od gazu no i po prawej stronie od kominka

angela82
07-04-2008, 14:16
michell mają, mają-w pom.gosp.za garażem, tylko wydają mi się one wyższe i węższe
no tak, zapomniałam, że ty masz piwnice i ten komin mógłby u Ciebie leciec nawet w szczycie.
my się wachamy czy budować 3 kominy, prawdopodobnie zrezygnujemy z kominkowego.
pozdro.

michell
07-04-2008, 14:31
a dlaczego chcecie rezygnowac z komina?

kmieciu
07-04-2008, 20:23
Drodzy Forumowicze!

Być może jako entuzjaści tego projektu znacie kogoś, kto chciałby okazyjnie kupić ten projekt. Nabyliśmy z żoną najpierw wersję z jednym garażem, później aneks do wersji z garażem dwustanowiskowym. Plan zagospodarowania niby sprawdziliśmy, ale pobieżnie (kąt dachu i takie tam). A potem się okazało, że jest jakaś linia zabudowy, czy coś takiego i nie możemy postawić tego domu tak, jak chcieliśmy (daleko od frontu działki). Dlatego sprzedajemy projekt, znacznie poniżej ceny zakupu i obecnej ceny w firmie Archon. Poniżej link do aukcji na allegro:

http://allegro.pl/show_item.php?item=342548869

Dziekuję za ew. pomoc i pozdrawiam Wszystkich :wink:

michell
08-04-2008, 21:38
No to się pochwalę kolejnymi postępami:
http://images31.fotosik.pl/210/169d6144e65f1417.jpg (www.fotosik.pl)

remle
08-04-2008, 21:45
Łał :o prezentuje się coraz piękniej :D jaką planujecie elewację? Jestem bardzo ciekawa :wink:

michell
09-04-2008, 08:25
W sumie właśnie się zastanawiam, kolor piaskowy lub coś z żółtego chodzi mi po głowie. Ale gdzie mi tam do elewacji jeszcze , wieki całe.

Namtar
09-04-2008, 12:47
A pochwalcie sie jakie macie piece w domku, lub jakie przewidujecie i z czego ten cholerny :evil: komin zrobic bo juz nie mam sil !

michell
09-04-2008, 13:00
My jeszcze nie mamy wybranego pieca . A kominy mamy z cegły żółtej specjalnej na kominy a część kominów mamy z kształtek tak się to chyba nazywa.

angela82
09-04-2008, 13:27
a dlaczego chcecie rezygnowac z komina?

wydaje mi się troszkę bezsensowne stawianie trzech kominów w tak małym domku, no i oczywiście koszta kominów nie sa małe.
kierownik mówił,żeby postawić z cegły z wkładem uniwersalnym, a nad dachem klinkier, my początkowo mysleliśmy o systemowych, ale chyba jednak tradycyjne wygrają, a tam gdzie komin gazowy prawdopodonie włożymy rurę nierdzewną, później wata mineralna i cegła; ale ztak naprawde zależy to od majstra-on się wkońcu na tym zna

michell
09-04-2008, 13:32
mnie tam tyle kominów nie przeszkadza :)
A z klinkieru zrezygnowaliśmy bo raz że drogi a po drugie przy opalaniu węglem czy czymkolwiek zresztą innym brudzi się strasznie i wygląda już mało atrakcyjnie. Poza tym jeśli klinkier jest w kolorze dachówki to już w ogóle dziwnie wygląda

anna kaszkur
09-04-2008, 16:02
My komin przenieśliśmy za garaż i służy nam do pieca gazowego-(kondensat vissmann) który umieszczony jest w garażu, a za ścianą jest piec "na wszystko"
Zębiec. Komin postawiony metodą tradycyjną, do gazowego wkład.

kama&michał
09-04-2008, 18:44
witam!!!
my dzisiaj sie zdecydowa liśmy na eko-groszek.przekonały nas koszty w eksploatacji i ciagle idacy w gore gaz..
czy ma ktos z was ekogroszek?z racji tego ze nie mamy kotlowni w garazu tylko w przejsciu do garazu bedziemy musieli zamurowac przejscie do garazu-trudno "cos za cos"
jestesmy teraz na etapie ocieplania domu-jutro zaczynaja tynkowac,od przyszlego tygodnia wchodzi hydraulik,nastepnie elektryk.
mam do was ogromna prosbe...prosze o napisanie mi na forum lub na maila o kosztach hydraulik(robozizna,materiały-grzejniki,podłogówka..) oraz ile wzial od was elektryk nam powiedzial za punkt czyli wlącznik oraz oswietlenie-35zł..czy to duzo?aha ile płacicie za ocieplenie domku za metr?(licząc z tynkowaniem bez koloru)
bede bardzo wdzieczna
z gory dziekuje i pozdrawiam

kama&michał
09-04-2008, 18:45
moj mail [email protected]

Namtar
10-04-2008, 10:50
My jeszcze nie mamy wybranego pieca . A kominy mamy z cegły żółtej specjalnej na kominy a część kominów mamy z kształtek tak się to chyba nazywa.
czy jestes w stanie mi powiedziec ile kosztowaly Was poszczegolne kominy i jak ma sie ta cena do systemowych kominow?

michell
10-04-2008, 11:05
Niestety nie jestem wstanie robocizna jest od całości a materiałowo trudno powiedzieć nie wiem ile czego i gdzie jest zużyte

arow1906
13-04-2008, 13:14
Witam.
Jestem nowy na tym forum. Właśnie jesteśmy na etapie zakupu działki i bardzo mi się podoba projekt domu rodo6. W związku z tym mam pytanie. czy ktoś z morze buduje taki dom w okolicach Piaseczna bądz Grójca? Interesuje mnie też ile was kosztowało postawienie tego domu w stanie pod klucz?

pozdr

tomasz105
13-04-2008, 19:38
Witam

Michell czym kryjecie dach?

Pozdro

angela82
15-04-2008, 10:39
My jeszcze nie mamy wybranego pieca . A kominy mamy z cegły żółtej specjalnej na kominy a część kominów mamy z kształtek tak się to chyba nazywa.
czy jestes w stanie mi powiedziec ile kosztowaly Was poszczegolne kominy i jak ma sie ta cena do systemowych kominow?

nasz majster mówi,że systemowe schedla są dużo droższe od tradycyjnych, zreszta możesz sobie wziąść cennik kominów systemowych z jakiegoś składu i przeliczyć ile cegły zuzyjesz i porównać:) ewentualnie jakis wkład-nasz kier-bud mówił coś że uniwersalne wkłady wychodzą najtaniej, a robote i tak umawiasz raczej za całość domku

Pancka
15-04-2008, 11:14
Kochani.... ogłaszam, że ruszyliśmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

postawram się wieczorkiem cos popisać w dzienniczku...
pozdrawiam - pędzę do pracki :D

monia77w1
15-04-2008, 11:18
Kochani.... ogłaszam, że ruszyliśmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

postawram się wieczorkiem cos popisać w dzienniczku...
pozdrawiam - pędzę do pracki :D

Aniu, trzymam kciuki i czekam na fotorelację :D

Buziaki

atija
15-04-2008, 20:15
panckacieszę się razem z tobą i GRATULUJĘ :D

nie mogę się doczekać kiedy ja będę mogła napisać to samo :-?
najpierw muszę sprzedać dwie małe działeczki, żeby na tej docelowej mógł stanąć rodonek :wink:
pozdrawiam wszystkich

remle
17-04-2008, 11:32
Pancka gratulujemy i życzymy powodzenia! No i czekamy na fotorelację :D

aLien01
17-04-2008, 11:46
remle może wystawisz jakieś nowe zdjęcia, szczególnie z zew. :)

atija
17-04-2008, 17:51
remle witam po długiej nieobecności,brakuje tu ciebie.Dołączam się do prośby o nowe zdjęcia.
Masz może jakieś uwagi ,co jeszcze byś zmieniła w projekcie gdybyś zaczynała budowę?

Kasia i Darek
17-04-2008, 22:02
Witajcie fani Rodo 6. Wspólnie z żoną zamierzamy budować Rodo 6 2G w Tarnowskich Górach. Mamy WZ i finalizujemy zmiany w projekcie, choć dalej się wachamy. Szykamy kontaktu z osobami budującymi Rodo na Śląsku. Interesują mnie koszty, niestety na działkę się zrujnowaliśmy i będziemy musieli korzystać z kredytu. Pozdrawiamy wszystkich i niech się mury pną do góry....PS. Czy moglibyście podzielić się kosztami fundamentów, stanu surowego i innymi początkowymi wydatkami - dane konieczne do ubiegania się o kredyt oraz decyzji kredytowej. Z góry dziękujemy. W następnej wiadomości napiszę o zmianach, które planujemy w domku.

Kasia i Darek
17-04-2008, 22:11
Karolcia widzę, że mamy ten sam problem. Powiedz gdzie się budujesz i na jakim jesteś etapie. Pozdrawam. :D

Remle od początku śledzimy Twoje zapisy, masz gust i pięęęęęęęękny domek. Czy mogę skorzystać z Twoich pomysłów ( co z prawami autorskimi 8)

Pancka, super postępy.

Kasia i Darek
17-04-2008, 22:53
Mam ogromną prośbę do La bruijta. Czy mógłbyś poratować nas także kosztorysem. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy już setni w kolejce, lecz z góry dziękuję - banki niestety oczekują konkretnych kwoty na każdym etapie budowy. Pozdrawiam.

angela82
18-04-2008, 14:00
juz się czuje rodomiakiem :lol: ruszyliśmy we Wt :lol: od koparki, panowie od razu kopali ręcznie pod ławy, wczesniej w Pn poskręcali druciki, a w śr. były 2 betoniary na działeczce, teraz szalowanie fundamentów i w Pn znowu lejemy beton :lol:

dzięki la bujita za kosztorys, aczkolwiek wiele rzeczy masakrycznie podrożało i do cen obecnych jest nieadekwatny :cry: przestałam się łudzić,że zmieszczę się w podobnej kwocie :cry:

Kasia i Darek
18-04-2008, 22:39
Chętnie byśmy zobaczyli na żywo budowę domu lub też efekt finalny. Niestety ja jestem wzrokowcem, zaś żona jak mów ma tzw. zmysł techniczny, ale chyba już w tych czasach tak jest. Pozdrawiam.

La_bruijta
18-04-2008, 22:47
banki niestety oczekują konkretnych kwoty na każdym etapie budowy.
Kasia i Darek:
banki niewiele się znają tak naprawdę. jaki plan kosztów sobie nakreślicie taki wezmą. Później jest jedynie problem bo trzeba się w tym planie mieścić. przykładowo bierzecie transzę 50 000 i w kosztorysie macie, że zrobicie za to dach, ścianki działowe i powiedzmy elektrykę. przy kolejnej transzy Macie wizytę na budowie kogoś z banku bądź innego kontrolera i ten jegomość sprawdza czy zostało to zrobione. jeśli tak to ok. jeśli nie to Macie kłopoty z kolejną transzą.
ja przykładowo jak oddawałem taki plan to miałem, że jeden metr kwadratowy zbuduję za 1200 zł - patrząc przy zeszłorocznych cenach rzecz niemożliwa do osiągnięcia. i gdyby ktoś to analizował to nie puścił by takiego kredytu. prawda?
p.s wyślij mi swój email.

dzięki la bujita za kosztorys, aczkolwiek wiele rzeczy masakrycznie podrożało i do cen obecnych jest nieadekwatny
możesz mi napisać co dokładnie podrożało? bo nadal przecież buduję, jestem na bieżąco i ceny raczej spadły w porównaniu do zeszłorocznej wiosny.
Ceny natomiast w moim kosztorysie zawierają tylko ceny materiału i to materiału często kombinowanego (nie znaczy gorszego). bo przykładowo drut kupiłem za 2000 tona - tylko że był to drut z rozbitych słupów, trochę pogięty. drut który sami załadowaliśmy i przytargaliśmy. cegłe odkupiłem od gościa który po zeszłoroczych masakrach cenowych zrezygnował z budowy. cegłę dziurawkę którą włożyłem w strop kupiłem w cegielni za 40 gr - cegła pozaklasowa (w strop idealna). pustaki w miarę udało mi się kupić jeszcze po 6 zł jeden pod koniec lutego. stemple budowlane to przyciągniete z lasu były i oskurowane własnymi siłami, deski znalazłem w jakimś tartaku co bardziej przypominał starą szopę - trudno nawet dojechać do tej wsi było. część desek także sami wyrznęliśmy z drzewa na stepmle. Na dach materiał cały natomiast to przez znajomego kupiłem więc spory rabat był.
mimo tego wszystkiego nie można mi zarzucić złej jakości bo pustaki wienerberger'a, dachówka brass sprowadzana z niemiec w powłoce cisar, czy drzewo na więźbę z żywca ( tylko świerk), okna Drutex'u, drzwi garażowe Wiśniowskiego to nie jest materiał kiepski. trzeba się starać bardziej, a cenowo można na tym sporo skorzystać. Może też mój region jest trochę tańszy? nie wiem.
pozdrawiam.

Kasia i Darek
19-04-2008, 21:26
La bruijta, bardzo dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Twoje uwagi są bardzo cenne i niestety w pełni się z Tobą zgadzam. Przed nami jeszcze dłuuuuuuuga droga. Powiem szczerze jeszcze się nie orientowaliśmy w cenach materiałów budowlanych, ktore i tak bardzo często się zmieniają. Mam do Ciebie pytanie czy budowałeś trzeci komin - przy garażach. Mój architekt twierdzi, iż nie ma takiej potrzeby, choć czytając od kilku miesięcy na forum Rodo 6 widzę, żę większość z Was budowała trzeci komin. Mój priv: [email protected].

Oto nasze zmiany w projekcie:
- podniesieni dołu i góry o 1 bloczek;
- przeniesienie kotłowni za garaże, zaś w miejscu kotłowni powstanie pralnia i spiżarnia (powiększona o część dolnej łazienki);
-likwidacja gabinetu i jednego filaru;
- zamurowanie wejścia z wiatrołapu do kuchni;
- zamiana okien w salonie;
- zastanawiamy się nad kominem przy garażu;

To chyba wszystkie zmiany o jakich pomysleliśmy, choć jeszcze się zastanawiamy, bo będziemy chcieli, aby nad garażem w pomieszczeniu przeznaczonym na garderobe postał gabinet - potrzebujemy z żoną troszkę miejsca do pracy w domu.

Mam też pytanie czy posiadacie domumentację n/t likwidacji filaru. Jeżeli możecie nas poratować dokumentacją projektową to będziemy wdzięczni i z góry dziękujemy.

Podrawiamz Wszzstkich rododendrowcow.

angela82
20-04-2008, 11:12
la bruijta nie zarzucam Ci, ze kupiłeś gorsze materiały, tylko chwalę za spryt,że udało Ci się je taniej załatwić :lol: my też oszczędzamy ile się da: np. stemple kupione z budowy obok-po5z/szt., 3m3 desek na szalunek odkupione z innej budowy po 300/1m3,ale dokupiliśmy jeszcze 3m3 nowych po 5 m długie za 560zł/1m3 bez Vatu, bo budowlańcy potrzeboali już-w 2 dni zaszalowali fundamenty :o wszyttkie deski poszły+240 szpilek, 580 nakrętek i podkładek :o (na szczęscie załatwione) :o :o kantówki też załatwione na lewo ;materiał porotherm kupiony już w grudniu, więc troszkę taniej-coś ok,5,5zł pustak, a na część garażową kupilismy szary beton w czerwcu 2007, jak ceny windowały i wydawało się,że nie zatrzymaja się-coś po 11zł/pustak.

ale np. drut zbrojeniowy poszedł ostatio 300zł/t w górę i jest po 3000/t, beton jest po 300zł/kubik + dopłata za pompe, no i nam na same ławy weszło 12m3 (Tobie chyba 9m3) i to na styk, na fundamenty mamy zamówione na jutro 22m3 :o :o (fundamenty na 28cm) u Ciebie było chyba 13,5, więc róznica w ilości kolosalna, a działka prawie równa, nie mamy piwnic; teraz na zasypanie trzeba przywieźć 10 samochodów piachu :roll: :roll: :roll:

jeszcze raz wielkie dzięki z Twój kosztorys-mam przynajmniej porównanie cenowe i okazuje się,że ilościowe też :roll:

Kasia i Darek
20-04-2008, 11:49
Witajcie ponownie.
My od sierpnia zamierzamy ruszyć z budową. Będziemy budować oczywiście systemem gospodarczym, tak więc będziemy liczyć każdą złotówkę. Pozytywne jest to, iż obok nas - po sąsiedzku nasz dobry znajomy także rusza w sierpniu. Znaleźliśmy górali, którzy do końca br, roku zadeklarowali, iż wybudują 2 domy wraz z dachem. Niestety na chwilę obecną nie chcą podpisać umowy, choć wstępnie dogadaliśmy się co do ceny - 40.000 zł za stan surowy zamknięty. Wierzę, że zejdziemy z kosztów choć trochę, gdyż koszty materiałów pomocniczych podzielimy na pół.

La_bruijta
20-04-2008, 14:36
no i nam na same ławy weszło 12m3 (Tobie chyba 9m3) i to na styk, na fundamenty mamy zamówione na jutro 22m3 (fundamenty na 28cm) u Ciebie było chyba 13,5,
ława 50cm X 30cm X 61m (obwód) = 9,15 m3 (wersja z pojedynczym garażem, na rogach liczone jest tak jakby podwójnie beton ale także na stopę pod filary trzeba wlać trochę więc się zrównoważy)
fundament natomiast mam szeroki na 25cm - tyle co szerokość poro 25 - nie ma potrzeby lać więcej. wysokość natomiast 90cm.
nawiasem mówiąc brat mojego szwagra wpakował w fundament chyba 48 m3 betonu! - też można :)
ja za kubik betonu płaciłem 185 zł netto + pompa oczywiście. I taka jest teraz u nas cena betonu. Kraków widocznie jest droższy lub mniejsza konkurencja.
ten piach natomiast na zasypanie fundamentów to może być taki brudny (czyli z domieszką ziemi) - wyjdzie taniej.
Kasia i Darek
to zależy czy decydujecie się na przeniesienie kotłowni. bo jeśli nie to trzeci komin to tylko dodatkowy wydatek - i to spory wydatek!! bo trzeba liczyć cegły, klinkier, droga robocizna bo murarze za kominy sobie inaczej liczą (byle kto się tego nie podejmie) no i kleje do klinkieru, a co najważniejsze - uszczelnienie tego żeby nam się nie lało przez dach! na szczęście mam to już za sobą :)
My też zamurowaliśmy wejście do kuchni od wiatrołapu - rozwiązanie niezbyt to dobre ale jedyne jeśli chce się mieć bardziej ustawną kuchnię nie rezygnując ze spiżarki.
Dołu bym nie podnosił o pustaka bo dom straci na wyglądzie. gorę tak.
Filar trzeba jeden zlikwidować - myśmy tego nie zrobili bo wahaliśmy się nad tym pokojem. teraz żałujemy.
Pozdrawiam.

remle
20-04-2008, 22:08
Alien Atija dziękuję bardzo! Zdjęcia wkleję z początkeim tygodnia :D Coś wybitnie Was interesuje? Jakieś życzenia? :wink:
Co do zmian? Hmmmm raczej nic bym nie zmieniała (no prócz wyłącznika światła z pralnio-spiżarni). A tak ogólnie..... jestem bardzo zadowolona z naszej spiżarni i z wejścia do kuchni także od strony wiatrołapu. No i z dnia na dzień bardziej podobają mi się wszystkie pokoje - doceniam to dzięki dłuższym i słonecznym dniom, wszystkie wnętrza są super doświetlone, jasne 8) przestronne. Rewelacja dla mnie to okno dachowe w górnej łazience (to z niej najczęściej korzystamy).
Ze zmian naszych nie pamiętam czy Wam pisałam - powiększyliśmy odrobinę taras (z półkola zrobiliśmy z jednej strony prostokąt) i teraz jest bardziej funkcjonalny. Grill tez jest juz na ukończeniu... mąż aktualnie skończył piaskownicę :D teraz robi obudowę studni :D

PS Jadąc w sobotę do znajomych przejeżdżałam obok Rodo6 od AliW (pamiętacie?) ukończyła właśnie elewację i jest śliczna.... taka kawa z mlekiem :lol:

angela82
21-04-2008, 13:51
fundamenty zalane :lol: przyjechała pompa i 3 betoniarki, w sumie weszło 23m3
la bruijta my mamy 28cm szerokość, bo budujemy z P+W 30 i majster chciał robic na 25, ale kierownik kazał szersze, żeby nie było dużego zwisu, bo później podobno ściany pękają :roll: a wysokie mamy też na 90cm, jedna ściana chyba jest wyższa-południowa, ławy były 50 szerokie, 30cm głebokie, kopane ręcznie, a fundamenty całe szalowane. beton u nas jest po 246,6zł netto/kubik i to już z jakimś 0,2%rabatu (tak napisano na fakturze), czyli 300 brutto-w trzech betoniarniach do których dzwoniliśmy to samo cenowo; a drut 2220zł netto/t, czyli 2708zł brutto. to podaje tak dla orientacji cenowej w krakowie

atija
21-04-2008, 18:38
remle a co jest z tym wyłącznikiem,bo ja chyba nie doczytałam :oops:
Zdjecia tak ogólnie,nie mam specjalnych życzeń.Po prostu lubię sobie popatrzeć na rodonka, a ty masz super pomysły.Mogę zaczerpnąć trochę od ciebie .Mam nadzieję,że ci to nie przeszkadza. Mieszkamy tak daleko od siebie,że mogę trochę papugować :wink:
Pozdrawiam wszystkich
Was również proszę o fotorelację z różnych etapów budowy,nakarmcie moją stęskniona duszę,niech sobie popatrzę na wasze domki,kiedy do mojego jeszcze tak daleko :(

remle
21-04-2008, 22:46
Atija juz wklejam :D ja Was czesto podczytuję, ale zazwyczaj mam brak czasu na wpis :wink: Co do wyłącznika światła to mamy duzo łączonych (tzw. schodowych) - np. włączam w wiatrołapie a gaszę w salonie (polecam), a w tej nieszczęsnej pralni mam wyłączenie tylko przy włączeniu i zazwyczam wychodząc z niej zamiast gasić światło zapalam dodatkowo w dolnej łazience (bo wyłącznik na ścianie pomiędzy pralnią a łazienką).
Co do zmian to we wnętzru niewiele nowości - drzwi pod prysznic i do schowka pod schodami nadal nie zamówiliśmy :roll: , jedynie doszedł szablon w sypialni :D. Ogród jest skończony - teraz tylko wykańczamy tą studnię i grill. Oceńcie sami
http://images28.fotosik.pl/200/0ab5d948ba18ac59.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/200/625518c16d9ee76f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/199/ac61b435ca9b5b4c.jpg (www.fotosik.pl)
jeszcze rzut oka na taras
http://images28.fotosik.pl/200/410ef5f69974f196.jpg (www.fotosik.pl)
no i szablon w sypialni :D
http://images33.fotosik.pl/226/ab2a62469d55d545.jpg (www.fotosik.pl)
pozdrowienia dla wszystkich

anna kaszkur
22-04-2008, 07:48
REMLE
Pięknie poprostu cudo. Bardzo mi się podoba i strasznie zazdroszcze pięknego domku. U nas schną posadzki i trwają prace pożądkowe na zewnątrz. W maju ruszamy z dociepleniem dachu, a na czerwca zaklepany jest płytkarz.
Już nie mogę się doczekać lepszej pogody bo wtedy mam większy zapał do pracy. Jak dobrze pójdzie to wrzesień powitamy na swoim :P
Pozdrawiam wszystkich i do pracy rodo-cy.

aga&marcin
22-04-2008, 08:08
Witam,

To i ja się pochwalę - wczoraj zaczęliśmy kopanie fundamnetów. Na szczęście była piękna pogoda a i noc obyła się bez deszczu. Niestety natrafiliśmy na dren i trzeba było wykopać dodatkowy dół (coś w rodzaju studni) do której sączy się woda. Dziś robotnicy zaczynają szalowanie. Oby tylko nie padało.

Remle piękne wnętrza!

aLien01
22-04-2008, 15:28
ramle co mam powiedzieć po prostu pięknie. Możesz pokazać jeszcze jak urządziłeś pokoje u góry.

aLien01
22-04-2008, 15:33
A i prośba do tych co są w trakcie budowy, czy możecie podawać na bieżąco ilości materiałów jakie wam poszły. Podawajcie proszę czy garaż jedno czy dwustanowiskowy - proponuje kod 1G i 2G :). Informacje te są bardzo przydatne dla tych którzy dopiero zaczynają.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystich budujących i tych co dopiero planują :)

michell
22-04-2008, 18:25
remle aż brak mi słów by wyrazić jak piękny masz domek :)

atija
22-04-2008, 19:35
remle
łooo matkoooo!!
cuda panie cuda
no cóż mogę rzec więcej:PRZEPIĘKNY MACIE DOMEK

Pozdrawiam

aLien01
22-04-2008, 20:04
ramle a powiedz coś o klimie którą założyłeś: jaki koszt, jakiej mocy, do jakich pokoi dałeś ją.

robi i dosia
22-04-2008, 20:45
remle domek i ogród .... śliczności :D

my dopiero dziurę wykopaliśmy i narozniki wyznaczone

remle
22-04-2008, 20:52
Dziękuję wszystkim :oops: tak jakoś samo wyszło :oops:

AgaiMarcin Anna Kaszur RobiiDosia życze powodzenia w zmaganiach budowlanych i dobrej pogody :D

Alien koszt klimy to 16000 (marka Fuijitsu - można kupić tańsze, ale głośniejsze), moc jest odpowiednia do metrażu pokoi - firma sama nam to określała, daliśmy ją do górnych 3 pokoi i pokoju nad garażem. Narazie nic więcej nie powiem, bo jeszcze nie używaliśmy.

michell
22-04-2008, 21:54
remle kilka pytań do klimy czy jest z ogrzewaniem nadmuchowym, czy jest jonizator powietrza i czy jest nawilżanie powietrza?
Podobno LG jest dobry?

remle
22-04-2008, 22:33
Michell u nas tylko z ogrzewaniem nadmuchowym. Mieliśmy ofertę na LG, ale był głośniejszy :roll:

tamoka
22-04-2008, 22:52
Witam, z uwagą i zainteresowaniem śledzę to forum. Budujemy również RODO6, mam prośbę do wszystkich,którzy są szczęśliwymi posiadaczami schodów zabiegowych - proszę o zdjęcia. Mam podstawy sądzić,że nasz majster sknocił te schody.Ogromna prośba!!! Mamy Terrivę,ale chyba w związku z tą zmianą zabieg powinien wyglądać tak samo. Pozdrawiam :cry:

michell
23-04-2008, 08:53
remle acha

anna kaszkur
23-04-2008, 13:12
tamoka
To Cię pocieszę bo ja mam też terive i też spir.... schody. Murarz twierdzi że wszystko jest zrobione zgodnie z projektem ale jak wjechałam na budowę po wylaniu schodów to odrazu mu mówie że jak dojdą posadzki to będę miała stopień do pokoju nad garaż i podwójnie wysoki ostatni na górę. I miałam rację. Przyszły posadzki i moja teoria się potwierdziła. Teraz czekam co wymyśli bo musimy na nowo rozplanować te schody. Ale nie wiem co z tego wyjdzie - albo stopień dodatkowy na salon albo nad garaż aż sie boje.

prosiliście o koszty więc:
tynki wew. 528m2*12 cem-wap
posadzki 158m2*14 maszynowe
odkurzacz cent. 600 towar 400zł robocizna 4 gn+szufelka (bez jednostki)
c.o, woda, kanaliza-36m2 podłogówki reszta grzejniki piec na razie na paliwo stałe- zębiec. Woda i c.o. całe w miedzi 22,000 w tym 4000 robocizna

Pancka
23-04-2008, 13:13
remle ... bajeczny ten Twój roduś !!

a u nas? wczoraj mieliśmy kontrol - przyjechał inspektor nadzoru budowlanego i wszystko sprawdzał. EEEhhh .... poprostu płakać mi się chce - co za człowiek z tego naszego sąsiada!!! no i niestety narazie staneliśmy i czekamy co dalej :cry:

pozdrawiam...

michell
23-04-2008, 13:50
zalać go w fundamentach piwnicy :]

remle
23-04-2008, 15:05
Też jestem ZA!!!!

michell
23-04-2008, 15:32
A najgorsze jak taki zacznie to dopóki faktycznie w fundamentach nie skończy to się nie odczepi. Ja mam tu taką co policję wzywała bo jej deszcz spłukał ziemie z naszej budowy na jej działkę . Oh jak ja żałuję że już piwnica zalana

angela82
23-04-2008, 20:56
Panka dlaczego masz inspektora nadzoru? my takowego nie mamy 8)

Kasia i Darek
23-04-2008, 21:15
REMLE - domek masz cudowny, śledzimy na forum Twoje postępy i efekty dom jest bajeczny. Widać, że masz super gust i to widzać. Cieszę się w sąsiedztwie powstał tak piękny dom. My będziemy budować w Tarnowskich Górach. Przypomnij proszę czy budowałaś trzeci komin ( na zdjęciach u Ciebie go nie widzę ) i czy przenosiłaś kotłownię za garaże. Z tego co pamiętam to chyba tak. Pozdrawiamy serdecznie.

Pankca - współczuję sąsiada, trzymaj się wszystko będzie dobrze. A na sąsiada szkoda fundamentów i betonu. Widocznie Wam zazdrości i ma czego Rodo 6 to najpięknieszy dom na świecie.

Pozdrawiam wszystkich rododendronowców. Niech się mury pną do góry.

remle
23-04-2008, 21:38
Kasia i Darek dziękuję za kompelmenty! Tak - kotłownię mamy za garażem i tym samym tam jest trzeci komin :D Powodzenia w budowie

michell
23-04-2008, 22:17
angela pancka ma bo ma wrednego sąsiada donosiciela albo już nie ma i zalała go betonem w piwnicy

tamoka
23-04-2008, 22:34
Michell dziękuję za link ze zdjęciami. Ja Wam moich schodów nie pokażę, bo to straszny widok :lol: Mam nadzieję,że po poprawkach będzie się czym pochwalić.
Widzę,że mamy podobne rozwiązanie, my piwnicę zrobiliśmy pod byłą kotłownią oraz łazienką, a Ty jakiej masz wielkości?
Remle gratuluję przepięknego domu.

michell
24-04-2008, 08:00
tamoka my mamy podpiwniczenie pod częścią . Nie mamy podpiwniczenia pod kuchnia pomieszczeniem gospodarczym łazienką i częścią garażu

tamoka
24-04-2008, 13:25
michell bo chyba czegoś nie rozumiem....:) Czyli pod czym ta piwnica?

michell
24-04-2008, 13:43
Skan projektu podpiwniczenia
http://images31.fotosik.pl/229/614a89873999a7df.jpg (www.fotosik.pl)

angela82
24-04-2008, 15:41
uff... dobrze,że mam sąsiadów nawet nawet :roll:
michell jamiałam mieć podobne piwnice-ponoć wyszłyby prawie same, ale zrezygnowałam-ja ich nie widziałam, a teraz jak widze od południa fundamenty 1,6m nad ziemią, to się zastanawiam czy dobrze zrobiłam... :roll:

pancka a do czego oni się czepiają, jeśli wszystko robisz zgodnie z papierkami???ja chciałam nawet piwnice robić na lewo-tzn. załatwiać papiery, ale pracy ekipy nie wstrzymywać, ale ty???

michell
24-04-2008, 15:52
angela poszło o drogę służebna że nie zostawili wymaganych 4m tzn wg sąsiada inspektor przyjechał pomierzył i wyszło że zostawili nawet wiecej

atija
24-04-2008, 18:50
michelle
czy to znaczy,że u Pancki wszystko będzie ok? Mogą sobie dalej spokojnie budować? Mam nadzieję,że sąsiada żółć zaleje,lub zachłyśnie się własnym jadem.Chociaż wiem z doświadczenia(też mam taką jedną obok),że złego licho nie bierze.Przyjdzie jednak czas,że MIŁY SĄSIADEK :evil: :evil: będzie czegoś od nich potrzebował.Bo Pan Bóg nie rychliwy,ale sprawiedliwy.
Pancka
wiem,że ty dzielna babka jesteś(śledzę twój dziennik i komentarze)dacie radę.Przesyłam same dobre fluidy i mnóóóóstwo życzliwości.

michell
24-04-2008, 19:27
atija tak wszystko bedzie dobrze.

atija
24-04-2008, 20:04
michelle
no,kamień z serca.
co nie zmienia faktu,że pomysł z piwnicą jest całkiem całkiem :wink: .A swoją drogą to takich ludzi,którzy pisza donosy powinno sie obciążać kosztami w przypadku stwierdzenia,że były one bezpodstawne(przeciez MIŁY SĄSIADEK :evil: :evil: mógł sobie sam wymierzyć czy są cztery metry) Moja sąsiadkę strach przed ewentualnymi konsekwencjami natury prawnej trochę powstrzymał .

michell
24-04-2008, 20:09
dokładnie to jest myśl

atija
24-04-2008, 20:17
michelle
a co u ciebie ? jakie postępy?

michell
24-04-2008, 20:26
daszek już mam cały :) czekam na ścianki i rozglądamy się za oknami

Basia21
24-04-2008, 22:21
Witam budujących Rodo 6
Ja także zamierzam budować ten ładny domek,jestem na etapie kupna projektu.Pozdrawiam

michell
25-04-2008, 07:40
Basiawitamy

angela82
25-04-2008, 11:04
mam pyt.do zaawansowanych w budwie-cz ktoś smarował fundamenty abizolem o nazwie "izolbet"? majster mówił, że było toto bardzo żadkie-dużo wody (podobno to na wodzie jest), a zazwyczaj tpędzlem nie mogli ruszyć; i w pół dnia zasmarowali fundamenty,dali grubą warstwe,beton nie prześwituje, ale czy jest to wystarczająca izolacja?czy smarować raz jeszcze?

tamoka
25-04-2008, 13:25
michell dzięki, i wszystko jasne :D
Basia witam serdecznie, dobrze trafiłaś!

anna kaszkur
25-04-2008, 15:16
angela
izolbet nie jest na bazie wody tylko na bazie rozpuszczalników więc zpewnością
powinien być gęsty. Smarować należy dwukronie wtedy ma się pewność że izolacja wykonana jest prawidłowo.

angela82
25-04-2008, 21:08
ania kaszkur dzięki :lol: myślę,że majster jak wróci na budowę, to podejmie słuszna decyzje smarowac raz jeszcze czy tez nie (smarowali pomocnicy), ale myślę, że grubo tego jest, skoro poszły 3 wiadra i jeszcze 1 napewno wejdzie (tak jak obliczyłam wg. insrukcji z zadatkiem zresztą i nie napisali,że 2*, tylko na ile starcza), chociaż majster mówił o 6 wiadrach, bo myslał,że smarowidło gęstsze będzie; może inne takowe są :roll:

angela82
25-04-2008, 21:10
jak przyjedzie 4 wiadro, to zobaczę czy takie rzadkie 8)
nie czytałam składu, a wtedy zapewne wpadłabym,że nie na wodzie, wkońcu chemie kończyłam :oops: :oops: :oops:

Namtar
28-04-2008, 21:38
Witam ponownie wszystkich
mialem troszke na glowie ale teraz i My możemy pochwalić się czymś co już bardziej przypomina dom niż do tej pory

http://images23.fotosik.pl/203/84f62c72dcd099db.jpg (www.fotosik.pl)

Przepraszam jeśli wielkość jest nie ta, ale testuje jakiego rozmiaru zdjecie najlepiej wczytac

http://images26.fotosik.pl/204/82fab2892fdf8687.jpg (www.fotosik.pl)

POZDRAWIAM :)

tamoka
29-04-2008, 07:47
Słuchajcie, a jak u Was z ogrzewaniem? My zastanawialiśmy się nad eko-groszkiem, ale ceny idą w górę. Myślimy jeszcze o pompie ciepła - DAIKIN albo Nibe -Biawar - czy macie jakieś doświadczenia?

angela82
29-04-2008, 10:36
namtar widzę,że działeczka prawie nie naruszona podczas budowy :lol:
nasza wygląda o wiele gorzej-wszędzie jakieś kupy ziemi, koleiny po koparkach, nawet piach na zasypanie fundamentów nie badzo jest gdzie wysypać, więc sypiemy na drogę utwardzoną gruzem-ma jakieś 30m długości 8) cały teren będzie do niwelacji :roll:

Namtar
29-04-2008, 10:52
angela82 teren nie ruszony bo mialem minikoparke do fundamentow a reszte pracy wykonalismy recznie, jak widac nie spieszy mi sie bardzo z budowa - w tym tygodniu bedzie szalowany garaz, po weekendzie wylewany beton i dalej wio z robota...

angela82
29-04-2008, 16:08
namtar to wszystko tłumaczy, nasza działka wyglądała nieźle nawet powykorytowaniu drogi do utwardzenia, ale później :o :o jak zaczęli tę ziemię przewozić i kolejni koparkowi zakopywali się, to jeden z nich rozciągnął mi tę ziemię byle jak , żeby tylko geodeta miał jak tyczyć, a później po 2 tyg. piknej pogody 3 koparkowy kopał pod fundamenty-nie głęboko, bo od płdn. mam tylko ściągnięty humus, a od północy jakieś 60cm tylko tak szerzej, cobyśmy sobie mogli zrobić drenaż, a ekipa ocieplić od razu fundamenty, ale kopa ziemi się z tego zrobiła; a ławy u mnie też były ręcznie kopane :lol:
działkę mam 26m szeroką, a brakuje tak jeszcze z 5m 8) dobrze, że chociaż reszty z długości nie ruszą-zastawiona blaszakiem, deskami (pięknie ułożonymi przez ekipę), stemplami i 6 nowymi świerkami dopiero co przez małża posadzonymi :lol: :lol: :lol:

remle
29-04-2008, 20:03
Namtar gratulacje!!!!! Niech się mury pną do góry!!!!

atija
29-04-2008, 21:45
Namtar
gratuluję postępów,jeśli możesz to podaj koszty(głównie materiałów ale robocizna też mile widziana
pozdrawiam

Namtar
30-04-2008, 08:00
atija jesli chodzi o robocizne to nie moge Ci nic powiedziec oprocz tego ze za zaszalowanie piwniczki (wymiary 5,30x3,20) postawienie kominow systemowych (ktore sa jeszcze w sklepie) i wymurowanie pierwszego pietra wzial 2,5 brutto - reszte prac jest wykonana do tej pory systemem gospodarczym, czyli kto moze to pomoze.
co do materialow jest roznie, nie prowadze szczegolowego spisu co gdzie i kiedy - tylko pogladowa co i za ile - zebym wiedzial ze na koniec ile wydalem

tamoka
30-04-2008, 11:12
Witam, mam pytanie dotyczące więźby - jaką macie (Ci cio już mają :) sosnową, czy świerkową?
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Namtar
01-05-2008, 21:34
Prosze Was wszystkich o szczegolowe zdjecia schodow, chodzi mi glownie o moment jak zaczynaja zakrecec, ile tam macie sckosnych (trojkatnych) stopni, 2, czy 3? Prosze jest to sprawa pilna !!! :roll:

remle
01-05-2008, 22:31
Namtar zdjęcia poszły na maila :wink:

Adam-K
02-05-2008, 14:00
Witajcie Rodo - Amigos! :lol:

Teraz mam troche luzu i chcemy sie przypomnieć i ogłosić - My już też wystartowaliśmy :D . A wygląda to mnij więcej tak :

1) 2 kwiecień - geodeta wyznaczył obrys domu
2) 15 kwiecień - kopaka wykopała fundamenty
3) 17 kwiecień - ławy fundamentowe przygotowane
4) 19 kwiecień - ławy zalane 12 m3 betonu B20
5) 28/29 kwiecień - sciany fund. zaszałowane i zalewane będą po dłuuugim weekendzie....

Zdjęcia postaram się dodać w najbliższym czasie..

Parę słów do ludu budującego:

Remle-- domek jest super... jakieś 2 tygodnie temu przez przypadek będąc przejazdem natknąłem się na Wasz domek i faktycznie robi wrażenie .... a u AliW też spore zmiany i zaiste ładnie im to wyszło...
Namtar - co do wykonania kominów to jak się nie mylę w hurtowni budowlanej Tamir w Pszczynie mogą Ci policzyć system Plewa , 2 opcja którą ja brałem pod uwagę to tez system kominowy z firmy FRANK-BUD z Bielska-Białej Wapienicy.. mają system keramzytowy... fajnie że już zarys domu u Ciebie widać..

Na razie tyle...

Powodzenia i oby domy rosły jak na ndrożdżach

Adam

angela82
02-05-2008, 18:43
Adam-Ktożto niesamowity zbieg okoliczności :lol:
u mnie geodeta tyczył 1 kwietnia(pima aprilis :lol: )-dzień przed Tobą, a koparka na kopanie fundamentów zaczęła też 15 kwietnia :lol: :o
16.04-laliśmy ławy (te już ręcznie kopane)-też 12 kubików betonu :lol: :o
później 3 dni szlowania i... 21.04 zalewalismy fundamenty-i tutaj juz nas skubnęło po kieszeni-23 kubiki :o , 3 dni później smarowali izolbetem i narazie przerwa-poszli sobie na jakiś dach :cry: :cry: :cry: -nie no wiedzieismy o tym,że będzie 3 tyg przerwy, dla tez dobrze-mamy czas piach na działke do zasypania znalźć taniej i przywieć, załatwili styrodur, cały drenaż itp.

tamoka
03-05-2008, 04:49
remle mam prośbę, prześlij mi również na maila ([email protected]) zdjęcia zabiegu, te co poszły do namtar. Ja już schody mam niestety skopane, czeka mnie przeróbka i chciałabym pokazać namacalnie jak to powinno być zrobione.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

tamoka
03-05-2008, 05:37
anna kaszkur[b], wybacz,że tak późno odpisuję, ale tak czekałam na zdjęcia schodów,że nie zauważyłam,że napisałaś :oops: Mi te nieszczęsne schody nie dają spać po nocach :( Zabieg tak zrobiony,że nie da się chodzić + stopień o,którym wspominasz a do górnego poziomu panu wyszło 5 stopni!!!!! ( w projekcie 3) Drugi Fachowiec za poprawki chce 3 tyś. Jestem skłonna zapłacić, żeby było ok. Ale mąż stwierdził,ze zrobi to sam, żeby nikt już nie s.......
Czas pokaże. Pozdrawiam.

tamoka
03-05-2008, 06:17
remle przeglądam z zainteresowaniem i zazdrością 8) wnętrza twojego domu. Gratuluję! Nad wykuszem, w pokoju, który jest nad salonem, czy to jest właśnie wasza sypialnia z tą dużą szafą? Czy po zlikwidowaniu okna nie jest ciemno?

remle
03-05-2008, 21:36
Tamoka zdjęcia poszły :D A co do naszej sypialni to nie likwidowaliśmy okien :roll: ta pomarańczowa to rzeczywiście nasza sypialnia ale ma 2 okna balkonowe :wink:
Adam-K dziękuję

rdl78
04-05-2008, 18:02
Witam po dłuuuugiej przerwie wszystkich rododendrowiczów starych i nowych :)
nie było nas na forum z uwagi na to, że przez zimę był u nas mały zastój...
tj. mamy już wylewki i tynki, instalacje co, wod-kan, elektryczną itd... ocieplenie zwenętrzne... ale jak na razie nie ma nic specjalnego do pokazania...
dopiero teraz zaczęliśmy się ostro do pracy... WYKOŃCZENIÓWKA!!!!!!!
glazura, podłogi, kuchnia, schody, drzwi itd itp:)
jak to wszystko oglądam to pomału zaczynam dostawać fisia:)
drzwi wewnętrzne mamy zamówione z POL-SKONE typ KONGO...
brama garazowa Wiśnowskiego też jest zamówiona, drzwi zewnętrzne też z POL-SKONE typ SILESJA wszystko w zlotym dębie...
kafelkarz wchodzi w czerwcu, a glazure wybrałam z opoczna i tubądzina, do kuchni paradyż na podłogę jeszcze się zastanawiam:)
no i podłoga w salonie i schody!!! tu się załamałam... za schody dębowe z balustradą 12800 zł plus VAT!!!!! do tego jeszcze koszt linek ze stali nierdzewnej, bo nie znają aktualnych cen i nie byli w stanie ich podać...
i tu mam pytanie do remle jaka była cena Waszych schodów? z czego są wykonane? jak możesz to podaj również cene podłogi i materiał z czego była wykonana...
dzięki... jak coś się u nas nowego pojawi to wstawię fotki
pozdrawiam...

atija
04-05-2008, 18:46
rdl78
baaaaardzo się cieszę,że znów zawitałaś na forum
twój domek jest najbliżej budowanym rodo. prosze daj znać czy jest możliwość,aby zobaczyć go wewnątrz.
pozdrawiam

rdl78
04-05-2008, 19:04
atija jak najbardziej... zawsze jestesmy na budowie w sobote:)
myślę że pod koniec czerwca będzie można już więcej zobaczyć...
odezwij się pod koniec czerwca to jakoś się umówimy...
pozdrawiam gorąco

atija
04-05-2008, 19:24
rdl78
stokrotne dzięki,odezwę się na pewno :D

remle
04-05-2008, 20:18
rdl78 cena naszych schodów to 12000 brutto z montażem, materiał to merbau. Jeśli chodzi o salon to deska lita merbau z ipwood, cena ok. 130zł za m2 - ale zdecydowanie nie polecamy. Lakier jest tak miękki, że podłoga wygląda jakby miała z 20 lat :roll: szkoda kasy :roll: teraz gdybyśmy mieli wybór padłoby na parkiet + lakier poliuretanowy. Taki lakier jest na schodach i jest super! Pozdrawiam i życzę powodzenia

tomzar
04-05-2008, 20:53
Witajcie !
Tez z żoną zastanawiam się nad tym projektem, ale ....
Myśleliśmy o szybkiej budowie z wykorzystaniem technologii YTONG.
Czy spotkaliście się żeby projekt ten zrobiony był taki sposób ?
Ewentualnie jaki odstępstwa materiałowe wprowadziliście ?
I jeszcze pytanko jakie ocieplenie jest w projekcie ?

rdl78
04-05-2008, 20:57
dzięki remle zawsze można na Ciebie liczyć;)
napisz p[rosze jeszcze czy koszt schodów był z balustradą??
no i ile płaciliście za położenie podłogi??
od nas chcą 50 zł + VAT za położenie parkietu dębowego i 48 zł + VAT za jakąś super chemie... no i 130 zł za parkiet... wszystkie ceny są oczywiści za 1m2...
jak myślicie cena jest ok??
atija nie ma za co:) czekam na odzew, zresztą jak coś ciekawego zacznie się u nas dziać to na pewno wstawię fotki...

remle
04-05-2008, 21:48
Rdl cena schodów bez balustrady - balustarda kosztowała 5000, położenie deski 50zł/m2. A jaką chemię Wam proponują? Jak ekologiczna to szkoda kasy :roll:

AlaW
04-05-2008, 22:24
Witam wszystkich po długiej mojej nieobecności na forum.
My juz od trzech tygodni mieszkamy w naszym rodo i ....mieszka sie cudownie ten dom ma dobry klimat.Zrobiliśmy już elewacje zewnętrzną , w środku jeszcze troche roboty ale jak sie juz mieszka robota lepiej idzie.Teraz jeszcze ogród i znowu jest nad czym myśleć :D .Pozdrawiam Adam-K i ciesze sie że wszystko ruszyło do przodu.Powodzenia!!!

remle
04-05-2008, 22:32
AlaW super! Gratuluję! Kilka postów wcześniej Cię wspominałam :D Domek widziałam przejazdem z piłsudskiego i .... jest przepiękny! Proszę wklej kilka fotek to popatrzę dokładniej! Tą elewację trzeba zobaczyć!

tamoka
05-05-2008, 08:22
remle - dzięki wielkie. Męczy mnie jednak jeszcze ta wielka szafa, w którym pokoju (wg projektu) jest ona umieszczona. Wiesz jak tak chodzę po budowie, to nie mam wyobrażenia :)
AlaW - zamieść fotki, chętnie obejrzę. I bardzo Ci zazdroszczę, że juz mieszkasz.

remle
05-05-2008, 16:01
Tamoka ta szafa jest w tym pokoju nad wykuszem (jak wchodzisz na górę to po lewej stronie - odbicie lustrzane projektu) ale namotałam :lol: Jest zabudowana cała ściana :wink: Wiesz już?

kama&michał
05-05-2008, 19:22
witam,czy ktos z panstwa powiekszał drzwi wejsciowe?
jak zobaczylam dom po ociepleniu...cos mi nie grało,postanowilismy powiekszyc drzwi,udalo sie o 25 cm.wyglada o wiele lepiej.
czy ktos planuje jakąs nietypową elewacje?my sie przymierzamy do ewelacji takiej jak przedstawia archon w nowym wydaniu.

Kasia i Darek
05-05-2008, 20:38
Ala W i Remle.

Będziemy budować już wkrótce w Tarnowskich Górach, czy byłaby taka możliwość, aby skorzystać z Waszej uprzejmości i zobaczyć Rodo 6 na żywo. Oczywiście dostosujemy się do każdego wskazanego przez Was terminu. Ruda Śląska jest tuż obok nas. Niestety jesteśmy wzrokowcami i byłoby super skorzystać na żywo z Waszych doświadczeń. Będziemy Wam bardzo wdzięczni, bardzo bardzo prosimy Was o wsparcie i pomoc. Dzięki z góry.

Kasia i Darek.

michell
06-05-2008, 13:03
Witam po dłuższej przerwie no to mogę dumnie powiedzieć MAMY STAN SUROWY OTWARTY :)
panowie właśnie pojechali a ja siadam i się chwalę. Zdjęcia oczywiście będą jak tylko wyślę męża na budowę.
Zrobiliśmy mała zmianę pozbyliśmy się dzięki naszej kochanej remle jednego okna balkonowego i jak mam już ścianki to widzę że pomysł trafiony

Jak są chętni na klimatyzację wentylację jonizację i nawilżanie (warianty dowolne) w domach to wiem gdzie tanio i solidnie i na systemair robione. Taka mała reklama.

Namtar
06-05-2008, 13:36
michell jesli Twoj namiar na wentyl i klime jest pewien i moze poczekac gdzies do przyszlego roku to trzymaj dane to sie do Ciebie zglosze (a czy reku tez robia).
O ktorym oknie balkonwym mowisz?

michell
06-05-2008, 13:46
namtarnie planuję się rozwodzić wiec namiar mam że tak powiem na wyciągniecie ręki. No chyba że mąż zmieni branże. Mówię o drzwiach balkonowych nad wykuszem tam są trzy okna w sensie drzwi zlikwidowaliśmy środkowe gdzieś powyżej są fotki remle właśnie tylko z dwoma i fajnie się to prezentuje więc skorzystaliśmy z pomysłu

michell
06-05-2008, 20:17
Obiecane fotki
domek z przodu z dachem w całej okazałości
http://lh4.ggpht.com/cynamonowy/SCCTN2OsN-I/AAAAAAAADAs/5mqyjgkYGAM/s800/IMGP0339.JPG
widok od strony przyszłego ogrodu
http://lh3.ggpht.com/cynamonowy/SCCTJmOsN9I/AAAAAAAADAk/FjLVT-5xY2w/s800/IMGP0331.JPG
pokój
http://lh6.ggpht.com/cynamonowy/SCCTdWOsOCI/AAAAAAAADBM/3hQ1Rl6wveI/s800/IMGP0350.JPG
widok na wejście do pokoju nad garażem i wejście do łazienki plus fragment klatki schodowej

http://lh3.ggpht.com/cynamonowy/SCCTmmOsOEI/AAAAAAAADBc/noHoatOBqx0/s800/IMGP0353.JPG
i może jeszcze widok z klatki schodowej na hmmm ścinaki

http://lh6.ggpht.com/cynamonowy/SCCTSWOsN_I/AAAAAAAADA0/ey7ae9R_JVg/s800/IMGP0341.JPG

michell
06-05-2008, 21:58
Widzieliście wersje podpiwniczenia rodo 6 na stronie archonu. to się nazywa pomysł :)

Kasia i Darek
06-05-2008, 22:30
Michell!

Masz piękny dom, jednak Rodo to jest coś. Gratulujemy zakończenia prac, lecz teraz jak pewnie wiesz dopiero się zaaaaaaaaaacznie. Mam pytanie na temat dotychczasowych kosztów. Mój priv [email protected]. Prośba o informację. Wielkie dzięki. Pozdrawiamy.

Namtar
07-05-2008, 08:03
Faktycznie ten Rodo6 z piwnica na Archon'ie jest niezly, szkoda ze nie skorzystalem i nie zrobilem piwnicy pod calym bydynkiem, ale jedno mnie cieszy ze zrobilem choc jedno pomieszczenie piwniczne : :lol:
michell czy mi sie wydaje ze spocznik przed wejsciem do pokoju nad garazem masz kwadratowy a nie skosny jak w projekcie?

michell
07-05-2008, 09:08
Kasia i Darek Dziękuję ślicznie :))))
to nie jest jakaś tajemnicza kwota ale i tak powiem na oko 160-170 tyś za całość materiały plus robocizna.
Teraz jeszcze zamówiliśmy okna koszt wyniósł nas jakieś 12 tyś z montażem . Kolor będzie z jednej strony i to jest złoty dąb
Namtar tak jest kwadratowy
a tej piwnicy nigdy nie przeboleję tzn zejścia i można mieć pożadną łazienkę na dole

angela82
07-05-2008, 09:30
michella jaką masz dachóweczkę?
dostałam wycene na KORAMIC czerwony i antracytowy (u nich niby czarny)-ceny identyczne, tylko teraz zastanawiam się nad kolorem, bo achon pokazał teraz ten domek z piwnicą i... czrnym dachem i całkiem całkiem ten domek

michell
07-05-2008, 10:06
angela mamy marsylkę 12 firmy tondach , a kolor angoba czerwona

angela82
07-05-2008, 10:10
ja wł. mam na angobe czerwona, tylko z koramic 19500zł. w tym okna dachkowe Fakro i kompletne orynnowanie PCV; transport gratis, a wycena z Olsztyna :o
cóż, muszę sie wybrać na jakis skład i na żywo porównać sobie te dachówki, bo zdjęcia w necie różne bywają

michell
07-05-2008, 11:06
angela tak będzie najlepiej ja powiem że z tej dachówki jestem bardzo zadowolona jeśli chodzi o kolor

KiMW
07-05-2008, 16:38
Witam,
Śledzimy z Żoną to forum od jakiegoś czasu i w związku z tym, iż rozpoczeliśmy budowę naszego Rodo6 - stwierdziłem, iż czas wnieść swoj wkład do dyskusji. Jeśli chodzi o zmiany w projekcie, które poczyniliśmy to jest ich kilka:
- likwidacja balkonu nad wykuszem - widziałem, że również Anna Kaszkur zdecydowała się na taką zmianę i musze przyznać, że wykusz z daszkiem na jeszcze nawet nieotynkowanym Rodo6 wygląda nieźle
- przeniesienie kotłowni do piwnicy pod garażem - ze wzgledu na brak doprowadzonego do naszej działki gazu bedziemy musieli ustawić piec na paliwo stałe, pewnie ekogroszek - takie rozwiazanie pozwala na wykorzystanie tego samego komina, a jednocześnie na umieszczenie w piwnicy składu opału
- likwidacja okna w garażu od strony szczytu
- likwidacja jednego okna (od strony szczytu) i spiżarki w kuchni, aby była bardziej ustawna - długo nad tym myśleliśmy, a pomysł przyszedl nam do glowy na podstawie obserwacji kuchni m.in. remle :lol: i pomysłów podsuwanych przez innych uczesników forum
- no i oczywiście podniesienie sciany kolankowej o jeden bloczek - to już chyba standard :)
- pomniejszenie pomieszczenia po dawnej kotłowni, na rzecz łazienki na dole
- no i jeszcze kilka pomniejszych zmian
Aha zauważyłem ze będziemy pionierami w budowie rodo6 z Ytongu :o, chyba, że coś przeoczyłem, jeżeli ktoś jeszcze używa tego materiału, byłbym wdzieczny za opinie na ten temat.
Załączam zdjęcia z placu budowy, przyznam się, że nie są najnowsze- maja jekies dwa tygodnie i w tej chwili juz sciany pną sie w górę, nie mam jednak nowszych, ale jak tylko bedę coś miał, natychmiast zamieszczam

http://images23.fotosik.pl/208/ec20f4ef77f456f0.jpg (www.fotosik.pl)
i kolejne

http://images23.fotosik.pl/208/ec20f4ef77f456f0.jpg (www.fotosik.pl)

nasza kotłownia pod garażem

http://images28.fotosik.pl/209/5e44955d1e8ace13.jpg (www.fotosik.pl)

http://images27.fotosik.pl/208/99b91cadb3ba3dbf.jpg (www.fotosik.pl)

no i widok na plac budowy od strony ukochanego wykuszu mojej Żony

http://images32.fotosik.pl/243/e9232654ddef841f.jpg (www.fotosik.pl)

- czytając forum uspokoiłem się, gdyż widze, że Moja Żona nie jest odosobniona w swojej fiksacji na punkcie tego elementu architektonicznego
:lol:
Pozdrowienia dla wszystkich Wielbicieli i Wielbicielek RODO :)

tomasz105
07-05-2008, 18:25
Witam

KiMW ja tez buduje rodo6 koło Białegostoku kol. Porosły wyprzedzacie mnie w budowie o jakieś 2 tygodnie. Ja w sobote zalewam chudziak. Chciałbym obejrzeć wasz dom, moze wymienilibyśmy sie spostrzezeniami na temat rodo i budowy. Proszę o ewentualny kontakt tel pod numer 605471330 ewentualnie prosze o numer zadzwonie.

Pozdrawiam

atija
07-05-2008, 18:27
KiMW
witaj wśród swoich :wink:
michelle
ślicznie wygląda ten twój domek
za każdym razem kiedy patrzę na wasze fotki,to utwierdzam sie w przekonaniu,że to jest własnie TEN dom.

michell
07-05-2008, 18:45
atijaDziękuje ślicznie. Eh mam nadzieję że jak skończymy to będzie chociaż w połowie taki efekt jak u remle

slawek72
08-05-2008, 11:38
pozdro dla rodo :D :D :D

dzięki za cenne informacje , ja zwolniłem tempo bo strasznie kroją budowlańcy :cry: :cry: :cry:

co myślicie o wentylacji mech. z odzyskiem ciepła rekuperator warto :roll:

czy za mała powierzchnia te 160 m ???

michell
08-05-2008, 11:55
co myślicie o wentylacji mech. z odzyskiem ciepła rekuperator warto :roll:

czy za mała powierzchnia te 160 m ???
dowiem się

michell
08-05-2008, 18:02
już się dowiedziałam warto

Namtar
09-05-2008, 07:49
pewnie ze warto, mimo ze bedzie to kosztowac w granicy 14 - 18 tys. Orietowalem sie juz w temacie i duzo czytam o reku, jesli ktos ma "zlote raczki" moze sam taki zrobic to naprawde jest mozliwe, nawet na ty forum idzie znalesc odpowiedni temat. Ja w kazdym badz razie bede chcial katowe ustrojstwo zamontowac, zwlaszcza ze mam zamiar opalac gazem.
Czy ktos z Was myslal o zmianie ksztaltu schodow wejsciowych z prostokatnych na inny, np. ze sciatymi rogami???

coen
09-05-2008, 17:49
Pilnie potrzebujemy informacji na temat w jaki sposób pozbyć się słupa nośnego który znajdzie się na "środku" salonu po likwidacji dodatkowego pokoju na dole.
Proszę o info jak jest to rozwiazane w Waszych przypadkach.

Kasia i Darek
09-05-2008, 17:56
Michaell

Myślę, że mamy troszkę łatwiej niż REMLE, gdyż za jej zgodą możemy się na niej wzorować a jak widać dziewczyna ma gust. Wierzę, że nasze Rodo też będą piękne przecież włożymy w nie wieeeeeeeeeeeeele serca i oczywiście pracy. Pozdrowienia dla wszystkich rododendronowców.
PS. W poniedziałem składam wszystkie niezbędne dokumenty w Starostwie Powiatowym - na pozwolenie na budowę, i mam tylko nadzieję, że te 65 dni to nie zawsze ostateczny termin. Bęęęęęęęędę siebardzo uśmiechał do "pani lub pana z okienka", aby przyspieszyć ten termin - murarze czekają. [/b]

michell
09-05-2008, 18:25
coen pancka ma pomysł jej zapytaj bo coś mi ostatnio opowiadała ale ja nie chcę namieszać wiec lepiej pytać ją bezpośrednio.
kasia&no tak

tamoka
09-05-2008, 23:30
remle dzięki wielkie za wyjaśnienia, to okno zlikwidowane o które pytałam to właśnie w tym pokoju ( tak mi się wydawało) i dzięki temu mogłaś zrobić szafę na całą ścianę. Przepraszam za namolność :D
remle i michell - przesuwaliście drzwi,żeby było symetrycznie po zlikwidowaniu okna balkonowego nad wykuszem, czy po prostu zlikwidowaliście jedno?

Rekuperator warto zamontować, dowiadywałam sie u wielu instalatorów, oczyszcza powietrze, odzyskuje ciepło, latem pełni rolę klimatyzacji. Do projektu dołaczony był projekt wentylacji mechanicznej firmy DOSPEL - zrobiłam wycenę - 13 500 brutto bez montażu.Cenę można jeszcze negocjować - wiadomo. Dospel jest sprawdzoną firmą na rynku jeśli chodzi o rekuperatory.[/b]

tamoka
09-05-2008, 23:44
Tak jeszcze przed zaśnięciem -czy zrobiliście w pokoju nad garażem ściankę do garderoby (proszę o zdjęcia :D ) Ja raczej zastanawiałam się nad zabudową szafą. Nie mamy jeszcze dachu i nie wiem ile będzie miejsca w garderobie.
Dobranoc.

michell
10-05-2008, 07:17
tamoka my po prostu zlikwidowaliśmy nic nie przesuwaliśmy i jest ok. Jeśli chodzi o ściankę w pokoju nad garażem my nie robiliśmy pokój jest duży i jeśli się zdecydujemy kiedyś zrobić w nim garderobę to zrobimy sobie coś na zasadzie drzwi rozsuwanych. jednym słowem można to fajnie zagospodarować bez ścianki. My nie mamy okna w tym miejscu wiec zrobienie ścianki z drzwiami na środku łączyło by się z dodatkowym oświetleniem.

angela82
10-05-2008, 10:06
Pilnie potrzebujemy informacji na temat w jaki sposób pozbyć się słupa nośnego który znajdzie się na "środku" salonu po likwidacji dodatkowego pokoju na dole.
Proszę o info jak jest to rozwiazane w Waszych przypadkach.

u nas będzie on prawdopodobnie likwidowany, przy czym architekt do tego nie jest potrzebny :lol: wystarczy kier-bud :lol: robi się w płycie wieniec, a to oznacza, że w salonie w miejscu ściany bedziesz mieć pod sufitem taką jakby belke betonową. U nas wstępnie mówił,że pójdzie 7 drucików (5 od dołu i 3 od góry-taki układ zbrojenia) o grubości 16mm i długości 6m od ściany z wykuszem do ściany wiatrołap/łazienka albo do kominka (nie pamiętam już) i analogiczne 7 drucików będzie na tym oparte od ściany południowej tarasowej (wzdłuż jak był słup) do kominka.
Narazie mamy zalane fundamenty tak jak w projekcie, a więc są 2 słupy,ale później (od chudziaka) pociągniemy tylko ten jeden, a jak po wymurowaniu ścian stwierdze,że jednak chcę tą działówke-to sie zrobi :lol:

chyba nie namotałam zbytnio :oops:

angela82
10-05-2008, 10:14
Tak jeszcze przed zaśnięciem -czy zrobiliście w pokoju nad garażem ściankę do garderoby (proszę o zdjęcia :D ) Ja raczej zastanawiałam się nad zabudową szafą. Nie mamy jeszcze dachu i nie wiem ile będzie miejsca w garderobie.
Dobranoc.

a ja myślę tą ścianke postawić tylko troszkę przesunąć-chcę tam mieć pralnio-suszarnie-jest to wg. mnie sensowne,ponieważ mamy 3 komin za garażem i z niego bedzie kanał wentylacyjny (przecież z prania tyle wilgoci), poza tym tyle samo schodów do noszenia prania z łazienki z góry i z dołu-kilka :lol: :lol: :lol:
a od północy zrobię garderobę z przesuwnymi drzwiami-oko dachowe zostawie-jest na półnoic, więc ciuszki nie będą płowieć a mogą się co jakis czas przewietrzyć, na środku zostanie miejsce na deskę do prasowania i biurko z komputerem :lol:

co prawda jak widziałam ten pokój u krutnego-to suuuper wyglądał-duuuży, 2 skosy-dla mnie najładniejszy w całym domku, ale chyba tez najzimniejszy - 3 ściany zewnętrzne i umnie na zachód-wichury, ale mam mieć duży salon na parterze, więc na guzik mi drugi

angela82
10-05-2008, 10:18
Rekuperator warto zamontować, dowiadywałam sie u wielu instalatorów, oczyszcza powietrze, odzyskuje ciepło, latem pełni rolę klimatyzacji. Do projektu dołaczony był projekt wentylacji mechanicznej firmy DOSPEL - zrobiłam wycenę - 13 500 brutto bez montażu.Cenę można jeszcze negocjować - wiadomo. Dospel jest sprawdzoną firmą na rynku jeśli chodzi o rekuperatory.[/b]

tamokaale jak się robi reku to chyba nie trzeba stawiać kominów wentylacyjnych????czy tak???? ja jestem na tym etapie,że mogę jeszcze przemyśleć to i owo :wink:

michell
10-05-2008, 11:12
jeśli jest ktoś zainteresowany rekuperatorem to proszę o skany pomieszczeń i dokładną powierzchnie /kubaturę pomieszczeń. Rzut piętra. Zrobimy wycenę . Urządzenia firm systemair , dospel, vts.

kama&michał
10-05-2008, 15:52
witam.
pisaliscie o likwidacji słupa w salonie...czy jest mozliwosc zlikwidowania go gdy dom juz stoi-salon zostalpowiekszony o gabinet ale słup zostal..
pozdrawiam

KiMW
10-05-2008, 16:41
tomasz105 sorki, że się nie odzywałem wcześniej ale nie było czasu. Slyszałem jednak, że udało Ci się znaleźć naszą budowę, napisz jak wrażenia, czy masz jakieś uwagi?
Możesz zamieścić zdjęcia swojego Rodo? Bo wiesz, że niestety nie możemy się udać z rewizytą :roll:
Pozdrowienia

Mario2408
13-05-2008, 14:55
Witam
Mam pytanie odnoście filarków przy wejściu, jakiej średnicy stosowaliście?

michell
13-05-2008, 15:27
Witam
Mam pytanie odnoście filarków przy wejściu, jakiej średnicy stosowaliście?
hmm chyba nie pomogę

anna kaszkur
13-05-2008, 15:52
http://images34.fotosik.pl/250/10f87ed0a5bf9bbdmed.jpg

Mogą być np 300

anna kaszkur
13-05-2008, 15:55
http://images25.fotosik.pl/161/bd394ab9853595d1.jpg (www.fotosik.pl)



i do tego coś takiego

Namtar
14-05-2008, 08:25
Czy mozecie mi powiedziec jaki rozstaw jest tych kolumn, jakie wymiar jest miedzy nimi, a sciana? wlasnie na dniach bede wylewal takowe i nie wiem zupelnie w ktorym miejscu je "zakotwiczyc" :)

anna kaszkur
14-05-2008, 11:36
Między filarami 1.9m a do muru po 1m.
pozdrawiam

coen
15-05-2008, 04:03
U nas udało się w końcu podjąć decyzję. Salon zostanie powiększony o gabinet a słup który by pozostał po usunięciu tej ściany zostanie przesunięty w stronę środka domu i zostanie "wchłonięty" przez przedłużoną nieco ścianę która przebiega wzdłuż schodów.
Ilustruje tą sytuację poniższy rysunek.

http://img408.imageshack.us/img408/7066/salonzy3.jpg

tamoka
16-05-2008, 15:48
Witam, po chwilowej nieobecności.
angela82 kominów wentylacyjnych teoretycznie nie trzeba byłoby stawiać jesli chciałabyś mieć rekuperator, ale w praktyce różnie bywa, jeśli byłaby jakas awaria to co wtedy? Jeśli masz kominy to po prostu kupujesz kratki z żaluzją i masz zamkniętą żaluzję. Podobno Dospel dołacza do rekuperatora. Takie info dostałam od zaprzyjaźnionego instalatora , który montuje te urządzenia.

Michell pracujesz w firmie , która sprzedaje rekuperatory? Masz już wycenę dla siebie?

Słyszeliście o takiej dachówce jak CREATON? Mam wycenę na "nasz" dach - niecałe 19 tys. Na wszystko włacznie z gąsiorami itp. Cały komplet do montażu. -miedziana angoba - KERAPFANNE - czy coś w tym stylu.

michell
16-05-2008, 16:57
tamoka Mąż pracuje, narazie walczymy z wyceną dla Pancki ale ona biedna jeszcze nie wie do końca na co się zdecydować

Aga_i_Janusz
17-05-2008, 17:48
KOchani
potrzebuje pomocy w wyliczeniach a raczej w informacji. Ile m2 scian mamy w rododentronakach z podwojnym garazem? Chodzi mi o wyliczenia do tynków. W kosztorysie z archonu mamy ze 350 no plus sufit 110 to daje 460 a Pan ktory dzis byl wyliczac robote powiedzial ze jakies 600...? roznica znaczna jesli przyjdzie do placenia.
pozdrawiam i nieglugo postaram sie wstawic nasze zdjecia.

tomasz105
18-05-2008, 15:47
Witam
Pomocy. Jak sie wkleja zdjęcia? Cos mi nie wychodzi.

Pozdro

michell
18-05-2008, 17:11
najlepiej dodać zdjęcia na www.fotosik.pl a potem wystarczy pobrać kody do zdjęcia są one opisane czy na forum czy na aukcję i jaki rozmiar (pełny lub miniaturka) i tyle

Morpheusz1
18-05-2008, 19:42
[/url]http://images32.fotosik.pl/256/b9d974efa5fd06ec.jpg

michell
18-05-2008, 20:08
[/url]http://images32.fotosik.pl/256/b9d974efa5fd06ec.jpg" border="0" alt="darmowy hosting obrazków
http://images32.fotosik.pl/256/b9d974efa5fd06ec.jpg

chyba o to chodziło :)
a brama fajna

Morpheusz1
18-05-2008, 20:16
dawno nie dodawałem fot ... ciężko !!! :-) Wylewki i tynki gotowe...czekam na piec SAS UWT mialowo-węglowy. Sam zabrałem się za sufity na poddaszu..konstrukcja pod regipsy..ciężko i powoli... następny etap samodzielnej pracy to kafelki w kotłowni,,,:-) trzeba oszczędzać.... :-) ceny powalają....

http://images26.fotosik.pl/215/c5fb3d1b31d98f0d.jpg

aLien01
18-05-2008, 20:59
michell super fotki, bardzo podobają mi się okna w wykuszu chyba zrobię sobie takie same. Planowałem zdobić okna od kolan ale chyba zrobię od podłogi. Prosimy o więcej fotek. Ile zapłaciłeś za okna i jakie mają parametry.

michell
18-05-2008, 21:03
aLien01 to nie moje ja tylko wspieram kolegę bo miał kłopot z dodaniem fotki :]