PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

aLien01
18-05-2008, 21:06
Morpheusz1 moja ostatnia wiadomość kierowana jest do Ciebie, jeszcze raz gratulacje.

Morpheusz1
18-05-2008, 21:14
http://images26.fotosik.pl/215/c5fb3d1b31d98f0d.jpg

http://images32.fotosik.pl/256/b9d974efa5fd06ec.jpg

http://images25.fotosik.pl/214/ca1c9d553d563639.jpg

no to namieszałem.... :-) michell !!! :)

wydłużyłem okna w wykuszu ponieważ mam tam wyjście na taras zlikwidowałem pokój przy salonie i zamiast drzwi wstawiłem okna - złoty dąb - obustronny ,profil veka 17 okien 12300 - za montaż po koleżeńsku zapłaciłem 400 zł.. :-)

Pozdrawiam :-)

michell
18-05-2008, 21:30
Morpheusz1 e tam
Strasznie wam tanio za okna wyszło jestem pełna podziwu
a kolorek śliczny mamy taki sam :]

Morpheusz1
18-05-2008, 21:39
michell :-)
kolega prowadzi firmę okienniczą... to się targowałem ... :-) czekamy teraz na drzwi wejściowe i wewnętrzne... ale jak na razie to schną wylewki i tynki... czas się zabrać za plantowanie wstępne terenu... i pożądki... oj zostało odpadów po stanie surowym...

michell
19-05-2008, 06:46
Morpheusz1 A no tak to wszystko wyjaśnia nam wyszło 12 ponad za standardowe i po jednej stronie kolor i klamki z zabezpieczeniami w każdym oknie i ruchomymi słupkami w drzwiach balkonowych

Namtar
19-05-2008, 12:36
Macie wykonana instalacje odgromowa i dojscia do kominow dla kominiarzy w swoich domkach, mysle teraz intensywnie o tym i zastanawiam sie czy warto...

KiMW
19-05-2008, 12:40
Morpheusz1 jaką kryłeś dachówką? Bo to chyba jest dachówka, prawda? Widzę, że obróki masz zrobione blaszane. Mógłbyś zdradzić jaka jest na takim rozwiązaniu oszczędność? Jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego i zaczynam się załamywać przy cenach dachówek (zwłaszcza końcowych itp.). Muszę przyznać, że Twoj dach wygląda bardzo efektownie nawet z obróbkami z blachy.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :D

michell
19-05-2008, 13:14
Namtar my nie mamy a dla kominiarza mamy tylko właz i niech się cieszy :]

Morpheusz1
19-05-2008, 16:45
Morpheusz1 jaką kryłeś dachówką? Bo to chyba jest dachówka, prawda? Widzę, że obróki masz zrobione blaszane. Mógłbyś zdradzić jaka jest na takim rozwiązaniu oszczędność? Jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego i zaczynam się załamywać przy cenach dachówek (zwłaszcza końcowych itp.). Muszę przyznać, że Twoj dach wygląda bardzo efektownie nawet z obróbkami z blachy.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :D



Jest to dachówka Roben + miedziany...a jeżeli chodzi o wykończenia to teraz troszkę żałuję... ale przy tych ilościach krańcowych dachówek to majątek... tak czy inaczej blacha też musi być... są niedociągnięcia jak się spojrzy z bliska..ale można się przyzwyczaić...do drobnych poprawek mają jeszcze "budowlańcy" przyjechać....

kama&michał
19-05-2008, 21:46
http://images33.fotosik.pl/226/ab2a62469d55d545.jpg (www.fotosik.pl)
pozdrowienia dla wszystkich[/quote]

remle mam do ciebie pytanie..jakie wymiary ma twoje łozko w sypialni?pytam gdyz ja mam szer.160 i patrzac na to zdjecie zastanawiam sie czy sie zmiesci na tej scianie gdzie są pierwotnie 3okna.pojawil sie u mnie problem-na przeciwko sciany ze skosem mam drzwi do garderoby i nie bedzie mogl na niej wisiec tv..a chcialabym aby wisial na wprost łozka(logiczne)czyli mysle zeby łozko wstawic pod skosem na scianie nawprost drzwi wejsciowych(gdzie byly pierwotnie 3okna u ciebie)a tv powiesic na scianie zaraz po lewej stronie od drzwi wejsciowych..nie wiem czy wyrko sie zmiesci?doradz prosze...
pozdrawiam

kama&michał
19-05-2008, 21:48
troche pogmatwalam...ta sciana na ktorej chce postawic łozko to wasza sciana z pieknym szablonem:) a tak wogole to gdzie wy macie tv?

michell
20-05-2008, 08:13
kama&michał hmm w salonie zapewne :> tv w sypialni to nie jest zasada

kama&michał
20-05-2008, 09:59
michell hmm nie rozumiem..ja nie pytam remle co sadzi o tv w sypialni tylko o porade czy wyrko mi sie zmiesci na przeciwnej scianie..
a tv w sypialni...każdego osobista sprawa
pozdrawiam i dzieki za uwage

anna kaszkur
20-05-2008, 10:11
Kochani mam ogromną prośbę jeźeli ktoś ma wykończoną łazienkę na dole to pokażcie jak wygląda u was wykończony skos pod schodami bo nie wiem jak to wykończyć płytkami .

michell
20-05-2008, 10:12
michell hmm nie rozumiem..ja nie pytam remle co sadzi o tv w sypialni tylko o porade czy wyrko mi sie zmiesci na przeciwnej scianie..
a tv w sypialni...każdego osobista sprawa
pozdrawiam i dzieki za uwage
oczywiście że tak :)

Aga_i_Janusz
21-05-2008, 10:37
Drodzy Rodowicze
ponawiam swoje pytanie gdyz sprawa jest dla mnie pilna - ile wyszło Wam m2 tynków w rodosku?
pozdrawiam

michell
21-05-2008, 11:11
Aga_i_Janusz pytaj remle ona ma dwa garaże jak się nie mylę

Namtar
21-05-2008, 12:13
ale o ile sie nie myle to latwo to policzyc, 30 min i zrobione wystarczy miec .... projekt????
:o :lol:

michell
21-05-2008, 12:19
U nas właśnie montuje się brama do garażu :) A pytanie dnia jest gdzie są okna minęło już ponad 3 tygodnie hmm chyba się musimy upomnieć

remle
21-05-2008, 12:38
Oooo wybaczcie wpadłam na chwilkę, bo nie jestem w stanie nadrobić wszystkich postów :roll: zabiegana jestem ostatnio a więc wyjaśniam
My TV mamy w salonie, łóżko mamy o wymiarach 1,80x2,10 i właśnie sprawdziłam spokojnie zmieści się te 1,80 na tej ścianie z szablonem (pozostanie po obu stronach jakieś 10-12 cm) tylko jeśli to wykończenie łóżka będzie takie wysokie jak u nas może być problem bo nie wejdzie pod skos :roll:

Co do tynków to wybaczcie, ale nie mam pojęcia :roll: budowała nam firma i nie sprawdzałam tego

Pozdrowiania i powodzenia w zmaganiach

kama&michał
21-05-2008, 13:57
remle dzieki wielkie!!!bardzo mi pomogłas:)pozdrawiam serdecznie

remle
21-05-2008, 14:39
Anna Kaszkur chętnie pomogę, ale nie wiem o co dokładnie chodzi :roll: wybacz ale jakaś niekumata jestem :wink:

La_bruijta
22-05-2008, 14:10
ile wyszło Wam m2 tynków w rodosku?
w metrach Wam nie powiem. Sami tynkujemy więc nie ma sensu liczyć. Ale to łatwa matematyka - podpowiem ściany to prostokąty więc liczymy liczba metrów kw = a x b gdzie "a" to podstawa a "b" wysokość. ściany trójkąty to =1/2 x a x h gdzie a podstawa, h wysokość. Pododawać i po kłopocie.
Wiem tylko, że tynkarze liczą metry ścian tak jakby okien nie było lub odliczają okna ale doliczają dodatkowo za robienie szpaletów. Może dlatego wychodzi Wam różnica między tym co oni liczą. U nas można znaleźć dobrych tynkarzy z agregatem za 11 zł metr (jeśli się ktoś targować umie). Gwarantują, że 3 metrową poziomicą można ich później sprawdzać i ma być równo.
Podłączam się również do pytania o wykończenie tej dziupli pod schodami w łazience.
Pozdrawiam.

kama&michał
22-05-2008, 16:47
nam nasz tynkarz powiedzial ze ok.220m2,my płacimy 10zł za m2.
a wy ile płacicie za samo ocieplenie bez tynków?nas wyniosło 40zł za m2
a co do kafelkowania tej dziury to ja jej nie kafelkuje:)ogólnie nie podobaja mi sie łazienki całe w kaflach

pozdrawiam

jacekteles
23-05-2008, 17:18
Witam
Jestem w trakcie wybierania projektu i jestem niemal zdecydowany na ten projekt;)
Czy jeest ktoś kto wybudował taki dom na dolnym sląsku ?
Chciałbym sie poradzic, porozmawiać zobaczyć jak to wyglada w realU:)..
Wielkie dzieki z góry:):)

aLien01
26-05-2008, 15:18
Witam

Czy ktoś buduje lub wybudował się i chciałby pokazać mojej rodzince (żonie i córce) rodo. W piątek tj 06.06.2008 będę jechał ze Szczecina do Poznania i chętnie bym zobaczył jak wygląda w rzeczywistości. Niestety w okolicach Szczecinie nikt nie buduje. Jaj jestem na etapie załatwiania wszystkich formalności :(

Aga_i_Janusz
27-05-2008, 10:12
wiecie co, przepraszam za język, ale ja pierdziele wyprowadzam się stad. My za tynki placimy po 28 złoty za metr z agregatu z materialem i to jest TANIO w tej okolicy.
:evil: :cry: :(

Namtar
27-05-2008, 11:22
a nie mysleliscie nad sprowadzeniem ekipy z innego rejonu naszego pieknego kraju, pracowaliby za np 18 PLNow i wszyscy by sie cieszyli, Wy bo tanio i Oni bo zarobia wiecej niz 10-11 u siebie :wink:

La_bruijta
27-05-2008, 12:54
My za tynki placimy po 28 złoty za metr z agregatu z materialem i to jest TANIO w tej okolicy.

Ty masz z materiałem, a my tu mówimy o samej robociznie. 11 zł za metr plus materiał który kupue inwestor czyli my ;).
więc nie jest tak źle.
chociaż dobrze też nie :
tak z grubsza - do otynkowania tego domu wystarcza paleta cementu, 12 m3 piasku i dwie palety wapna. Do tego dojdzie gips szpachlowy i trochę płyt G/K (u mnie akurat bardzo mało bo mam II strop lany). czyli ok 650 + 250 + 800 zł + reszta (1500) = 3400 zł materiał.
28 x 500 m2 (taki strzał) = 14 000 zł
11 x 500 m2 = 5 500 zł plus nasze 3400 =ok 9000 zł.
także opłaca się kupować samemu materiał.

Namtar
27-05-2008, 17:10
gdzie i czy wogole macie wyczystke dla komina od kominka???

lussy
27-05-2008, 17:57
Witajcie rododendrowicze

My również jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu i już części stanu surowego.

Jeżeli chodzi o tynki to u nas w granicach od 22 do 28 zł za metr robocizna + materiał

Wprowadziliśmy kilka zmian. Tak jak większość usunęliśmy słup w salonie. zmieniliśmy schody kręte na proste trochę kosztem garderoby, a na dole zrobiliśmy dwa łuki - w kuchni i przy schodach


Co myślicie na temat tynków gipsowych? Czy ktoś robił takie? Jak rozmawiałam z robotnikami to na zwykły tynk trzeba dać cekol, a na tynk gipsowy niczego już nie trzeba dawać a cena 28 za metr.
Co o tym myślicie?

Namtar
27-05-2008, 21:56
a jak z paroprzepuszczalnoscia takiego tynku? ja wiem od osob 3-ich ze cienko!!!

La_bruijta
28-05-2008, 09:30
na zwykły cementowo-wapienny tynk trzeba jeszcze przynajmniej jedną warstwę gładzi szpachlowej dawać, w zależności jak dobrze jest "przytarte". ściana jest wtedy gładka. u mnie dam raczej jedną warstwę.
co do tynków gipsowych to także przekonania nie mam. a materiał drogi będzie że ho ho. no bo worek 30 kg gipsu to chyba ze 30 zł kosztuje prawda? i pomyślcie ile takich worków trzeba do otynkowania CAŁEGO domu? to wyjdzie majątek. worek cementu natowmiast to 12 zł do tego dochodzi piasek i wapno. 12m3 piasku jest napewno tańszym rozwiązaniem jak 12 m3 gipsu!
to już taniej wyjdzie te płyty g/k kłaść.
i te 28 zł od metra to jest porażające!! poszukajcie może mniej wykwalifikowanych robotników na jakichś wsiach, którzy tradycyjnie otynkują. może nie rewelacyjnie prosto i szybko ale o wiele wiele taniej. później i tak nikt na to nie patrzy. A i wódki można sie z nimi napić przy robocie :).
ciekawią mnie te schody! Macie może zdjęcia? tak swoja drogą to myślałem, że będę je przeklinał do końca życia, ale przyzwyczaiłem sie do nich i nie przeszkadzają mi.
I jeszcze jedno: nie dajcie się tak łupić! gdy zaczynałem budowę to też wielkiego pojęcia o niej nie miałem. na moje szczęście mam ojca który jest ekspertem i wie co i jak żeby było i dobrze i tanio. moja rada: znajdźcie taką osobę (kierownik budowy?), który fachową radą doradzi jak postępować w kolejnych etapach budowy i wspomoże w walce z wyzyskiwaczami/ściemniaczami. Dopłaćcie mu za to. weźcie go ze sobą przy negocjacjach z ekipami budowlanymi. Zaoszczędzicie majątek. Budowlańcy to najwięksi spryciarze z wszystkich grup zawodowych! no może poza posłami w sejmie.

lussy
28-05-2008, 17:10
Dzięki że nauczyciele nie znaleźli sie na liście wyzyskiwaczy, a jesteśmy świeżo po strajku... :-?

Schody i strop nad domem będziemy wylewać w przyszłą środę. Wtedy umieszczę zdjęcie. Zdecydowaliśmy sie na zmiany ze względu na małe dzieci - myślę że proste schody są bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Chcieliśmy tez zrobić z przodu balkon półokrągły ale ostatecznie stwierdziliśmy że będzie to wyglądać pstrokato - każdy balkon miałby inny kształt.
\
dzisiaj rozmawiałam tez z tynkarzem i chyba przekonał mnie do tradycyjnych tynków - chce 22 za metr

lussy
28-05-2008, 18:44
http://images26.fotosik.pl/221/2e21a4c51ffac49am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e21a4c51ffac49a.html)
http://images32.fotosik.pl/267/8b2cdcfbc9fbd4e3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8b2cdcfbc9fbd4e3)

kama&michał
28-05-2008, 23:48
remle czy ja dobrze widze i ty nie masz grzejnikow w salonie?masz podłogówke pod drewnem?

remle
29-05-2008, 21:43
Kama tak nie mamy grzejników w salonie - na całym parterze jest podłogówka.Pozdrawiam

kama&michał
29-05-2008, 22:19
pytanie do reszty budujących..ile zakladacie grzejnikow w salonie?i jakie wymiary?

anna kaszkur
30-05-2008, 09:22
W salonie mam 3 grzejniki 1800 1600 1000. Dodam że salon powiększony jest o mały pokój.

piotr270977
30-05-2008, 10:21
witam serdecznie

tez przymierzam sie do działki z pozwoleniem na rodo...

tak więc jeśli macie wolną chwilkę, będę wdzięczny za kilka rad:
Budowa Żory-śląskie

1. czy koszt realizacji znacząco odbiega od kosztorysu archon ?

2. jak organizujecie zakup materiałów przez firmę budowlaną czy na własną rękę ? (różnica w VAT to bagatela 15%)....

3. czy ktoś z was myślał o pompie ciepła w rodo?

4. piwnice ? koszty ?

5. dachówka ceramiczna czy betonowa ?

pozdrawiam

kama&michał
30-05-2008, 10:32
anna koszur dziekuje za odpowiedz...gdzie je umiescilas?mnie przerazaja te wielkosci..mam kilka wersji..ale najbardziej prawdopodopna to 2 razy 1500-kanałowy w podlodze oraz 3 razy 80cm pod wykusz tylko nie wiem czy to nie za malo i czy te 80 zmieszcza sie pod wykusz..jeszcze sie zastanawiam nad rozwiazaniem takim jak ma remle czyli podlogowka pod drewnem ale boje sie poniewaz sa rozne opinie na temat podlogowki pod drewno...
ja rowniez mam powiekszony salon o gabinet

La_bruijta
30-05-2008, 14:44
drewno to izolator. Trzeba użyć jakiegoś specjalnego drewno-wynalazku.
Zastanawialiście się czy ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni jest zdrowe? bo czytałem tu na forum wypowiedzi, że podłoga jest za ciepła i nogi od tego bolą, a znowu jak skręcimy ogrzewanie to w domu zimno.
ja założę typowe grzejniki w salonie. podłogówka natomiast tylko tam gdzie płytki.
No właśnie a co do podłogi to zdecydowaliśmy się na takie zwykłe deski - podobne jak dawniej w domach były, nawet ze szparami ;). I zastanawiamy się nad piecem kaflowym - to jest dopiero super sprawa. Mam nawet gościa, który to tanio zrobi.
witamy nowego rododendronowicza - zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi te tematy były wałkowane:
1. tak - mnie to mniej wyjdzie ale sami budujemy.
2. sami - VAT można odzyskać (jakieś 12%), a i nikt idioty ze mnie nie bedzie robił. już to widzę jak ty od budowlańca coś tanio kupisz :)
3. nie myślałem
4. nie mam - zbyt wysokie wody gruntowe no i piwnica generuje wieksze koszty ogrzewania - zbuduję sobie coś może z boku- kiedyś.
5. a czekolada oryginalna czy wyrób czekoladopodobny? ja mam tą drugą wersję- tańsza.

KiMW
30-05-2008, 18:17
Dawno nie zagladałem na forum, a na budowie cały czas coś się zmienia, rośnie w górę. :P Pomyslalem, ze się pochwalę kolejnymi etapami naszego bałaganu:

http://images25.fotosik.pl/221/e8b82b6df90e438f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images29.fotosik.pl/222/6408bd0245b9adfc.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/270/daa6cb7676281e73.jpg (www.fotosik.pl)
Poszło 50 - słownie "pięćdziesiąt" - wywrotek ziemi po 16m3 każda, żeby fundament nie wystawał 1,5 metra nad powierzchnię, a gdy kupowaliśmy działkę, wydawała się być równa i bez wyraźnego spadku :evil:

http://images34.fotosik.pl/270/c708d521ad972fc3.jpg (www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/269/723da752bb3b4677.jpg (www.fotosik.pl)

Coraz bardziej zbliżam się do dachu i tak się zastanawiam, jakie okna dachowe stosowaliście? Czy okna obrotowe sa wystarczajce w Rodo, czy moze lepiej zastosować okna obrotowo-uchylne? No jeszcze pytanko, czy sa jacyś producenci, których byście polecili lub też odradzali użycie ich okien? Czy mówi Wam coś firma ROTO- dostałem ich wycene i wygląda atrakcyjnie.

Dzieki i pozdrawiam :D

piotr270977
30-05-2008, 20:46
La_bruijta dzięki za przywitanie ;)

Co do budowlańców ... hmmm....rzeczywiście bywają różni...kilka lat temu po 5 latach pracy pożegnałem się z branżą budowlaną...ale myślę że odświeżenie znajomości to chyba dobry pomysł ;) więc będę się zastanawiał nad kwestią VAT..(generalnie wolałbym chyba umowę ryczałtową na całość, razem z materiałem pomimo że wiem iż będzie to droższe...- moje rozwiązanie to właśnie zaprzyjaźniona osoba pełniąca nadzór inwestorski... - sprawa jeszcze do głębokiego przemyślenia)

Też myślałem nad rozbudową garażu i przeznaczenie części na pomieszczenia gospodarcze - jednakże upatrzona działka na to niestety nie pozwoli...drugie rozwiązanie oddzielne pomieszczenie gospodarcze...realne, aczkolwiek komfort użytkowania dużo mniejszy niż piwnicy (szczególnie zimą)

pozdrawiam wszystkich rododendrowców - myślę że spędzimy jeszcze trochę czasu razem ;):)

tamoka
31-05-2008, 14:15
witam wszytskich nowych forumowiczów :) Dawno mnie tu nie było, ale postaram się odpowiedzieć na pytania. My jesteśmy obecnie na etapie więżby dachowej. Zamówiliśmy dachówkę CREATONA KERA-PFANE-miedziana angoba, wyszło za całość+wyłaz dachowy 19 tyś. Okna dachowe tylko obrotowe VELUX typ GGL i do łazienki typ GGU - 6300. Sądzę,że obrotowe wystarczą. Wiolcia jak wyczytałam wcześniej ma też obrotowe, ona już mieszka jakiś czas, może napisze czy się sprawdziły :D
Jeśli chodzi o podłogówkę w salonie - to tylko podłogówka, żadnych grzejników. Prawidłowo położona i odpowiednio dobrana instalacja wystarczy. Jak przyłożymy dłoń do podłogi to nie powiiniśmy czuć ciepła, ponieważ dłoń ma temperaturę wyższą (nie pamietam już jaką 8) ) niż temperatura ciała. I to oznacza,że jest wszystko ok. Jeśli jest za gorąca podłoga to wtedy owszem puchną stopy itp, ale to wina instalacji. Pracuję w hurtowni instalacyjno-grzewczo-sanitarnej i wszyscy dobrzy instalatorzy tak twierdzą. W salonie tylko podłogówka!!! A remlema specjalne panele przeznaczone do ogrzew. podł. ( chyba dobrze pamietam?)
Napisz proszę czy zdążyliście już sprawdzić czy spełnia to egzamin?

Jeśli chodzi o kupno materiałów to np. porotherm kupiliśmy z hurtowni budowlanej za cenę netto ( nie potrzebujemy faktur), więźbę również netto. Okna i dachówkę już normalnie. Ale jeśli ktoś nie potrzebuje faktury, zawsze warto zapytać. Zawsze trzeba pytać o rabaty, instalatorzy, czy budowlańcy skasują was za robotę, ale i przy okazji chcą zarobić na materiale.

Pozdrawiam

La_bruijta
31-05-2008, 23:27
nie kapuję. coś tu jest nie tak.
czyli jak komuś jest zimno w domu to odkręca ogrzewanie i jest cieplej. jak odkręca ogrzewanie to podłoga jest cieplejsza. jak podłoga jest cieplejsza to nogi mogą boleć!
nie wiem ale wydaje mi się że fizyki nie przeskoczymy.
i co tu ręce mają do tego? czy wtedy też się zmienia temperatura rąk?
no i trzeba użyć jakiś wynalazek podłogowy, bo drzewo to izolator.
nie kapuję.
w salonie tylko grzejniki!! tradycyjnie pod oknami!
Zwróćcie uwagę w zimie/lecie jak wchodziecie do hipermarketu. uderza w Was powietrze ciepłe/zimne po to by zdmuchnąć "temperaturę" wokół Was. to najefektywniejsze ogrzewanie/oziębianie (w markecie wszystko jest nastawione na efektywność). podobnie działają grzejniki pod oknami, powodując też cyrkulację ciepłego powietrza w pomieszczeniu.
poprawcie mnie jeśli się mylę.
Tak jak to mój ktoś znajomy z Japonii powiedział ostatnio: simple is better!

kama&michał
01-06-2008, 10:20
ten "jakis wynalazek podłogowy" to np takie drzewo egzotyczne nie wiem czy wiesz co to takiego:)..
zrobiłam rozeznanie w terenie i robie podłogowke nie bede szpecila scian wielkimi paskudnymi grzejnikami..
remle ma piekne gołe sciany i jeszcze w uzytkowaniu jest zadowolona.

kama&michał
01-06-2008, 10:22
aha piszesz ze nie kapujesz proponuje przeczytaj jeszcze raz tekst tamoki ze zrozumieniem..ja wszystko skapowałam;)
pozdrawiam

La_bruijta
01-06-2008, 13:29
remle ma piekne gołe sciany i jeszcze w uzytkowaniu jest zadowolona.
Remle:
Jeśli chodzi o salon to deska lita merbau z ipwood, cena ok. 130zł za m2 - ale zdecydowanie nie polecamy.
egzotyka ;) - to nie oznacza wcale super-hiper takie jak potrzebuję (trwałe,ładne, ciepłoprzepuszczalne, antygrzejnikowe).
Wolę coś naszego, sprawdzonego. I proszę nie brać tego do siebie, ale muszę skomentować wypowiedź, która ma w domniemaniu być wypowiedzią eksperta, a sama sobie przeczy:

Jeśli chodzi o podłogówkę w salonie - to tylko podłogówka, żadnych grzejników. Prawidłowo położona i odpowiednio dobrana instalacja wystarczy. Jak przyłożymy dłoń do podłogi to nie powiiniśmy czuć ciepła, ponieważ dłoń ma temperaturę wyższą (nie pamietam już jaką ) niż temperatura ciała. I to oznacza,że jest wszystko ok. Jeśli jest za gorąca podłoga to wtedy owszem puchną stopy itp, ale to wina instalacji. Pracuję w hurtowni instalacyjno-grzewczo-sanitarnej i wszyscy dobrzy instalatorzy tak twierdzą. W salonie tylko podłogówka!!! A remlema specjalne panele przeznaczone do ogrzew. podł. ( chyba dobrze pamietam?)
Napisz proszę czy zdążyliście już sprawdzić czy spełnia to egzamin?

i co ta dłoń ma do stóp?! no chyba, że na rękach chodzimy - też można. chociaż trochę to niewygodne.
Kama nie zaproszę Cię na parapetówkę skoro rażą Cię w domach wielkie paskudne grzejniki ;) - obciach.
i napisałem żeby mnie ktoś poprawił jeśli się mylę/nierozumiem - ekspertem przecież nie jestem.

aniak25
01-06-2008, 14:27
Witam po dluuugiej przerwie.
Widze ze akurat trafilam na dyskusje nad ogrzewaniem. Jestem jeszcze daleko w tyle za wami ale jesli moge wtracic to chyba juz zdeydowalismy sie ze beda grzenki a tylko w lazienkach bedziemy dawac mate grzejna. W tej chwili mozna kupic bardzo ladne i estetyczne grzejniki albo ladnie je wkmponowac/zamaskowac. Widzialam tez w gazetach cos takiego jak kaloryfery w podlodze ale nie wiem czy to mozna w naszych domkach zrobic i wtedy tylko jest kratka w podlodze wiec sciany sa wolne.
A jesli chodzi o moja budowe to poki co to w koncu stalam sie posiaaczka dzialki, na szczescie darowanej wiec gratis, 30.05 zlozylismy wnisek o WZ. Bylam u architekta i powiedzial mi kilka cennych rzeczy, na ktore ja laik bym nie wpadla. Np: ja calkem inaczej wyrysowalam domek na mapie zasadniczej bo nie wiedzialam gdzie ma przebiegac nieprzekraczalna linia zabudowy i okzuje sie ze ogrodek bedzie mniejszy niz przypuszczalam, druga rzecz jest taka ze dzialka jest nieuzbrojona a ja chciaam sie podlaczyc normalnie do kanalizacji a archtekt popatrzyl i stwierdzil ze on widzi tu szambo lub oczyszczalnie bo do podlaczenia mam 33m podobnopo 2tys za m wiec za sama kanalize wyszloby prawie 70tys. Nie wiem jaki jest koszt instalacji oczyszczalni, natomiast ciocia ma i chwali sobie szczegolnie eksploatacje bo tania i bezproblemowa. Musze o tym poczytac. Teraz musze jeszcze poskladac wnioski o arnki przylaczy i czekac. Dopiero jak WZ dostane to mam kupic projekt, zeby sie nie okazalo ze nie pasuje. A wstepnie za adaptacje zaplace ok 2,5 tys zaleznie od ilosci zmian. Acha a jeszcze jedno czy ktos z was ma tak obrazkowo zeby mi pokazac jak wyglada strop po usunieciu slupa miedzy salonem a gabinetem (oczywiscie powiekszamy salon) bo ten nasz architekt mowi ze to troche komplikuje sprawe bo nie ma na czym oprzec czegos tam.
Najlepsze w tym wszystkim ze mamy ekipe ktora jest chetna do budowania juz od wrzesnia a my z papieraminie wyrobimy raczej na pewno, architekt tez powiedzial ze w tym roku nie zaczniemy i tu mi smutno ale bedziemy sie starac pogonic urzedy. Budowlancy to nasi znajomi ktorzy kpe zasu budowali w niemczech i wracaja do kraju teraz, chcemy i m zlecic wszystko lacznie z zakupem materialu a ze nie bedziemy sie rozliczac z faktur to oni postaraja zalatwic tak zeby dotac duzy upust w hurtowniach, tak ze oni zrobia i my tez. Boze chcialabym juz byc po wszystkim i mieszkac w moim rodo. trzymajcie kciuki a jak da mi sie zalozyc dziennik to bede pisac o postepach
pozdrawiam

kama&michał
01-06-2008, 19:01
jesli chodzi o grzejniki w podłodze-kanałaowe,fakt wygladaja super-tylko kratka w podłodze ale daja malo ciepla i sa baaarrrdddzzo drogie,myslalam tez o polaczeniu 2kanalowe i 2 zwykle paskudne..zobaczymy w piatek mam spotkanie z hydraulikiem
la bruijta...no coments

angela82
01-06-2008, 21:22
KiMW "Poszło 50 - słownie "pięćdziesiąt" - wywrotek ziemi po 16m3 każda, żeby fundament nie wystawał 1,5 metra nad powierzchnię, a gdy kupowaliśmy działkę, wydawała się być równa i bez wyraźnego spadku"

u mnie bedzie podobnie :roll: niby 10% spadku i to po szerokosci domu, ale od południa fundament na 1,6m , a o wschodu (wykusz) 1,2m trzeba obsypoać na taras :roll:
nie umiem umieszczać zdjęć, ale jestem na podobnym etapie-na dniach (może nawet jutro) zaczniemy szalować garaż-po tygodniu murowania wszystkih ścian nośnych+zalane nadproża :o :o

La_bruijta
02-06-2008, 11:32
Spróbujcie załatwić sobie ziemię taką "brudną" mocno przemieszaną z piaskiem. Tańsza jest, a pod taras idealna. U nas wywrotka kosztuje 80 zł.
Samą ziemię taką ładną bez gliny i kamieni natomiast to ciężko załatwić żeby nie przepłacić.

Kama jak już się posługujesz językiem obcym to rób to proszę bez błędów.

i jeszcze o tym ogrzewaniu:
http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/ogrzewanie-podlogowe.php
http://www.muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe/ogrzewanie-podlogowe-czy-grzejnikowe_,6384_19170.htm
http://www.muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe/temperatura-podlogi,6384_5093.htm
zainteresowany, szukałem co z tymi rękami ;) - w każdym razie warto przeczytać przed zdecydowaniem się na określony typ ogrzewania. Bo każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Oczywiście.

kama&michał
02-06-2008, 11:48
znalazł się ekspert w każdej dziedzinie:)czytając twoje wypowiedzi,przemądrzałe uwagi słabo sie robi..
i co ja mam teraz wklejac linki z artykulami popierajacymi ogrzewanie podłogowe?w kazdej dziedzinie znajda sie przeciwnicy jak i zwolennicy dlatego moze darujmy sobie tą walkę ,kazdy zrobi jak bedzie uwazał za stosowne

michell
02-06-2008, 13:55
aga to ja jestem ciekawa ile u nas sobie policzą
kama nie mamy pojęcia tak daleko nie doszliśmy ale zastanawiamy się nad podłogowym
piotr
1. różni się
2. część kupowaliśmy sami a cześć oni jeździli i przywozili
3. nie mam pojęcia co to
4. duże
5 nie mam zdania
KiMW czyżby ytong czy inne białe coś? A bałagan piękny

remle
02-06-2008, 14:03
La_bruijta nadimpretacja - pisałam, że jestem niezadowolona z położonej deski a nie z ogrzewania podłogowego - ale już dawno przestałam z Tobą dyskutować. Powodzenia w zmaganich

La_bruijta
02-06-2008, 14:38
a co komentowałem jeśli nie deskę "egzotyczną"?
i proszę chociaż spojrzeć na te linki, które podałem - tam przecież nigdzie nie jest napisane, że ogrzewanie podłogowe jest be. Raczej porównanie.
ok, kończę z podłogówką. Każdy i tak sam wybierze.

KiMW
02-06-2008, 15:04
KiMW czyżby ytong czy inne białe coś? A bałagan piękny

Ytong grubosc 24cm, a w zasadzie 'aeroc' - taki ytong produkowany na Łotwie. :P

angela82
02-06-2008, 15:47
Spróbujcie załatwić sobie ziemię taką "brudną" mocno przemieszaną z piaskiem. Tańsza jest, a pod taras idealna. U nas wywrotka kosztuje 80 zł.
Samą ziemię taką ładną bez gliny i kamieni natomiast to ciężko załatwić żeby nie przepłacić.

u nas wywrotka takiej brudnej ziemi kosztuje 400zł :o :o najtaniej udało się znaleźć za 200zł. przywoziliśmy ich 11 na zasypanie fundamentów. więc myślę, że może komuś w okolicy z piwnic zostanie trochę ziemi i przewizie jej do nas 8)
mój brat przewoził z budowy 3 domy dalej ziemię-glinę-za free, tylko się umordował przy tym :roll:
mieszkasz w taniej oklicy, Kraków to nie to samo niestety :cry:

angela82
02-06-2008, 15:49
KiMWa ile Was kosztowała ta ziemia? jeśli wolno zapytać.

angela82
02-06-2008, 15:54
aniak25ja też mam ponad 30m do kanalizacji (która jest w trakcie realizacji-i ze 2 lata jeszcze zapewne będzie :roll: ), ale nie sądzę,że przyłacz to aż takie koszta. my robimy tak-ciągniemy rury do ogrodzenia, bo tuż przy drodze będzie szambo (narazie wirtualne) a wepniemy się jak kanaliza będzie. 3m rura 160mm do kanalizy kosztuje ok. 45zł. godzina pracy koparki 85zł. (myślę, że max 2h kopania) i jeszcze komuś dać za protokół końcowy coś, no i projekcik jakieś 300zł. a traz przelicz sobie na spokojnie... :wink:

lussy
02-06-2008, 16:35
Do posiadaczy domów w rododendronach 6 G2

Jeżeli są takie możliwości to bardzo proszę umieśćcie na forum zdjęcie drzwi do garażu, bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy one są takie małe czy majster coś schrzanił..???? Czy schody są tylko w garażu, czy jeden jest już w pomieszczeniu

KiMW
02-06-2008, 18:49
Angela82 za piach do zasypania fundamentów płaciliśmy po 270 PLN za wywrotkę, poszło tak jak u Ciebie 11 wywrotek. Trochę drogo, ale fundamentu nie możesz zasypać byle czym, tzn. nie może tam być ziemi ornej ani innych zanieczyszczeń organicznych, żeby Ci później nie zachodziły procesy gnilne w fundamencie pod domem. W tym wypadku nie mogę się zgodzić z La-bruijta, że można do tego użyć byle jakiej ziemi. :-?
Do obsypania działki użyliśmy ziemi z wykopów - glina przemieszana ze żwirem. Płaciliśmy 100 PLN/wywrotka i tej ziemi poszło nam właśnie 50 wywrotek.:( Jeżeli możesz to zbierz ziemie uprawną z działki zanim zaczniesz zasypywać - przyda Ci się później do obsypania całości z wierzchu i nie będziesz musiała później szukać ziemi uprawnej, bo z nią tak jak to już było powiedziane jest problem.
Żeby znaleźć ziemię w rozsądnej cenie musisz pytać, może kierowców którzy Ci przyworzą żwir czy materiały, możesz też podzwonić po firmach, które świadczą usługi typu wykopy. Często jest tak, że oni nie mają co z taką ziemią zrobić i też szukają kogoś kto ją od nich zabierze. :) Jak będziesz mieć szczęście to możesz znaleźć nawet taniej niż 100 PLN za wywrotkę. :wink:

La_bruijta
02-06-2008, 21:36
fundamenty najlepiej zasypać piaskiem. natomiast pod taras to taka brudna ziemia wystarczy. A z tym szczęściem to prawda :) jak się dobrze trafi to tanio można kupić dobrą ziemię. Kolega niedawno zastał wywrotkę co wywoziła ziemię do lasu bo nie mieli co nią zrobić. Mówi do kierowcy: to wysyp kolego to u mnie; kierowca wtedy: za 200 zł czemu nie; kolega: to wywozicie do lasu za darmo przecież; i tak po wymianie zdań doszli do ugody na 80 zł za auto.
ja płaciłem 150 za auto ale ta ziemia to też nie rewelacja. jedno auto przywiozą ładnej ziemi, a drugie gliny- cwaniaki. jak ich przegoniłem to na drugi dzień zajechali z lepszą. na razie mam jakieś 20 aut do rozplantowania - ale to mało. drugie tyle by się zdało.

angela82
04-06-2008, 10:39
Angela82 za piach do zasypania fundamentów płaciliśmy po 270 PLN za wywrotkę, poszło tak jak u Ciebie 11 wywrotek. Trochę drogo, ale fundamentu nie możesz zasypać byle czym, tzn. nie może tam być ziemi ornej ani innych zanieczyszczeń organicznych, żeby Ci później nie zachodziły procesy gnilne w fundamencie pod domem. W tym wypadku nie mogę się zgodzić z La-bruijta, że można do tego użyć byle jakiej ziemi. :-?
Do obsypania działki użyliśmy ziemi z wykopów - glina przemieszana ze żwirem. Płaciliśmy 100 PLN/wywrotka i tej ziemi poszło nam właśnie 50 wywrotek.:( Jeżeli możesz to zbierz ziemie uprawną z działki zanim zaczniesz zasypywać - przyda Ci się później do obsypania całości z wierzchu i nie będziesz musiała później szukać ziemi uprawnej, bo z nią tak jak to już było powiedziane jest problem.
Żeby znaleźć ziemię w rozsądnej cenie musisz pytać, może kierowców którzy Ci przyworzą żwir czy materiały, możesz też podzwonić po firmach, które świadczą usługi typu wykopy. Często jest tak, że oni nie mają co z taką ziemią zrobić i też szukają kogoś kto ją od nich zabierze. :) Jak będziesz mieć szczęście to możesz znaleźć nawet taniej niż 100 PLN za wywrotkę. :wink:

teraz to już nie bardzo mam co ściągnąć :roll: ok 15 arów działki mam przysypane ziemią spodnią-gliną, bo najpierw wykorytowaliśmy drogę 40m długą 4m szeroką i 60cm głęboką, ziemia była na fałdach z boku, później 2 koparka rozciągnęła ją po działce, żeby było jak tyczyć budynek (o przewiezieniu w 1 miejsce nie było mowy-po 2 tyg.deszczu koparki pływały)
później kupa ziemi z kopania pod fundamenty i ławy została zużyta do obsypania budynku, bo mamy od razu położoną izolacje-styrodur i żeby tego nie zerwało, od południa obsypane są fundamenty na wysokość 1,6m,ale tylko 1,5-2m szerokości, a pod taras to za mało, od wschodu (wykusz) potrzebne będą np. stemple ok 3,5m do szalowania balkonu, bo ziemi brak :roll: a na reszcie działki składowane były kupy z piachem zasypowym, no i jest jeszcze 40m*2m pasek z trawą, ale zostawiony do ciągnięcia przyłączy, więc też ulegnie zniszczeniu :roll: poza tym przed wykuszem mamy jeszcze taką dziuuurę do zasypania-w dniu zasypywania okazało się,że braknie piachu zasypowego, przyjechała ciężarówka z przyczepą i to za mało, więc koparkowy ściągnął wierzchnią warstwę-ok.40cm. i wybierał z dołu glinę do zasypania garażu, a teraz ekipa wrzuca tam cały gruz :roll:
ogólnie działka nie wygląda strasznie, ale zielonej trawki na niej brak, tylko ziemia i koleiny :roll: od południa gdzie nadsypiemy wysoki taras mam 10m do sąsiada,ale składowany był tam materiał-pustaki-i z trawki nici.
nie jest tak źle-zawsze mogę ściągnąć troszkę z wierzchniej warswy z działki z tyłu-sad, w końcu ma 200m długości 8) tylko wtedy zostałyby koleiny na pasach pomiędzy drzewami i kosiarka mogłaby mieć problem-zbieraja tam siano.

angela82
04-06-2008, 10:49
Do posiadaczy domów w rododendronach 6 G2

Jeżeli są takie możliwości to bardzo proszę umieśćcie na forum zdjęcie drzwi do garażu, bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy one są takie małe czy majster coś schrzanił..???? Czy schody są tylko w garażu, czy jeden jest już w pomieszczeniu

co prawda nie buduje G2 tylko z 1garażem-ale to jest to samo. prawda-powinien być 1 schodek z wiotrołapu do kotłowni gazowej (nasz majster nie zauważył tego :o ) i dwa później do garażu. zalalismy chdziak na równo cały parter, wiec z 1 schodka nici,ale majster wykombinował, że zrobi 2 do garażu, z tym, że 1 będzie taki dłuższy(czyt. szerszy) jakby spocznik i na nim będą drzwi, a 2 normalny tzn. taki z zejściem na wprost i w bok (na tył garażu-kotłownia węglowa) i myślę,że będzie ok :lol: :lol: :lol:

drzwi do garażu powinny być typowej wysokości-my zalewamy płyte jutro, ale nie umiem zamieszczać fotek :( :( aha a wogóle garaż będziemy mieć na 2,45m (parter na 2,8m),ale drzwi zostają takie same.

angela82
04-06-2008, 10:55
lussy popatrz na projekt, zmierz je i zobaczysz czy zrobili ok :lol: tak samo schodek-powinien byc zaznaczony-trójkącik do góry nogami i obok cyferka: -0,19 :D

mam pytanie do tych co mają komin gazowy-czy wkład nierdzewny wkładaliście w trakcie budowy, czy wpuszczaliście od góry z dachu po postawieniu komina? mój kierbud strasznie upiera sie przy 2 opcji (może chce pokryć koszta helikoptera 8) )a nsz majster zawsze wkładał od razu, bo od zprawy nierdzewka izolowana jest przeciez wełną-wkurza mnie strasznie ten kierbud :evil: :evil: :evil:

sierzant36
04-06-2008, 11:47
witajcie! Długo mnie tu nie było, bo nic się nie działo poza cała masą papierów :-? ale teraz wróciłam się pochwalić, no to sie zaczęło :D MAM JUŻ FUNDAMENTY!!! :lol: :lol: :lol: Jak tylo nauczę się "wprowadzać" zdjęcia do komputera ( no, są jeszcze tacy co nie potrafią :roll: :lol: ), to umieszczę co nieco na forum . Pozdrawiam wszystkich.

michell
04-06-2008, 12:48
witajcie! Długo mnie tu nie było, bo nic się nie działo poza cała masą papierów :-? ale teraz wróciłam się pochwalić, no to sie zaczęło :D MAM JUŻ FUNDAMENTY!!! :lol: :lol: :lol: Jak tylo nauczę się "wprowadzać" zdjęcia do komputera ( no, są jeszcze tacy co nie potrafią :roll: :lol: ), to umieszczę co nieco na forum . Pozdrawiam wszystkich.
taka informacja bez zdjęć wstyd i hańba :P

a co do wprowadzania aparat ma przeważnie kabelek lub kartę i dzięki temu zdjęcia dostają się do komputera potem dodajesz zdjęcie np przez fotosika i pobierasz kody na forum (miniaturkę lub pełny rozmiar) zaznaczasz obszar linku (ctrl +A) kopiujesz ctrl +C otwierasz okno wypowiedzi na forum i wklejasz ctrl + V
"+" oznacza jednoczesne naciśniecie klawisza
no to czekamy na fotki :)

La_bruijta
04-06-2008, 12:48
Angela:
a musicie tą ziemię teraz plantować? jak się ją rusza to później błoto okropne się robi, czasami to przejechać się nie da. może warto poczekać do końca budowy i wtedy ładnie wyrównac działkę. U nas wokół domu leży jakieś 20 wilkich kopek ziemii (już nawet porosły trawskiem).
a co do komina to my mamy inny patent: komin jest murowany z cegły a w środku mamy wsadzoną okrągłą rurę z kamionki (one są używane bodajże do kanalizacji). Wymaga to większego fachu u murarza ale taką kamionkę to nic nie ruszy w przyszłości. natomiast dojście pieca z kotłowni do tej kamionki jest już z nierdzewki (chyba 0,7 m poszło).
Jak chcesz zdjecia to cofnij się do 16 str forum i u Michel bardzo dobrze taką rurę wystającą z komina widać.
To trochę tańsze rozwiązanie bo nierdzewka to okropnie droga jest.
a co do tego schodka z garażu do kotłowni i z kotłowni do domu to trzeba by się gazowników wypytać. Jeśli Lucy planujecie tam kotłownię to raczej jest on niezbędny ze względu na kubaturę i coś tam z cyrkualcją związane. dlatego kotłownia jest obniżona względem domu. Tam na dole w kotłowni ma być też kratka na zewnątrz wybita (bodajże 20X20). Jeśli tam ma być kotłownia z gazem to dopilnujcie sprawy bo mogą być kłopoty.
I moja rada Angela: wywal tego majstra skoro przeoczył taki drobny "szczegół". jest spore prawdopodobieństwo, że przeoczy jeszcze kilka. zwłaszcza jak przerzuci stronę na rzut parteru.

sierzant36
04-06-2008, 13:14
[/quote]
taka informacja bez zdjęć wstyd i hańba :P

a co do wprowadzania aparat ma przeważnie kabelek lub kartę i dzięki temu zdjęcia dostają się do komputera potem dodajesz zdjęcie np przez fotosika i pobierasz kody na forum (miniaturkę lub pełny rozmiar) zaznaczasz obszar linku (ctrl +A) kopiujesz ctrl +C otwierasz okno wypowiedzi na forum i wklejasz ctrl + V
"+" oznacza jednoczesne naciśniecie klawisza
no to czekamy na fotki :)[/quote]

Michell,jak to czytam to wydaje sie dziecinnie proste, ale... aparat cyfrowy kupiłam dwa dni temu ( nie był mi jak dotąd potrzebny :lol: ) dopiero zdjęcia uczę sie robić, dzięki za rady :wink: Ps. A Twoja budowa pięknie rozkwitła :D

michell
04-06-2008, 14:16
Michell,jak to czytam to wydaje sie dziecinnie proste, ale... aparat cyfrowy kupiłam dwa dni temu ( nie był mi jak dotąd potrzebny :lol: ) dopiero zdjęcia uczę sie ie robić, dzięki za rady :wink: Ps. A Twoja budowa pięknie rozkwitła :D
bo to jest proste :)
a wiec aparat na pewno możesz podłączyć do kompa kabelkiem jak już to zrobisz pojawią się zapewne jakieś czary jeśli masz laptopa na pewno ma wejście na kary wtedy korzystasz analogicznie jak byś włożył płytkę kopiujesz sobie i dodajesz przez fotosika i gotowe.
Oj tak rozkwitła i stoi czekamy na okna i szlak nas trafia bo już miały dawno być teraz stanęło na najbliższym piątku

szukamy drzwi frontowych coś polecicie w Kraku lub okolicy bo nam w drewexie na jasnogórskiej miła pani powiedziała ze 8 tyg trzeba czekać

sierzant36
04-06-2008, 16:41
Dzięki, michell, spróbuje być za pan brat z techniką i przy najbliżeszej okazji potrenuje to wklejanie :wink: W kwestii drzwi czy okien, to Ci kochana, niestety, nie pomogę, bliżej mi do Rzeszowa niż do Krakowa, ale jak czytałam o tym jakie problemy miałaś z budową i jak sobie pięknie poradziłas to wiem, że i teraz wszystko wyjdzie jak należy :wink:



Ps. Ja w kwestii formalnej - podłogówka o której tu tyyyyyle sie mówi, postanowione, będzie podłogówka i płytki na całym dole i wcale nie będę się czuła jak w prosektorium czy w poczekalni u dentysty :lol: na forum ktoś tak napisał.... Pozdrówka dla wszystkich "rodonków"

mkotwinski
04-06-2008, 21:41
Witam wszystkich Rododendronowiczów :)

Planuje budowe Rodo 6 w Nysie (woj. opolskie) i mam wielka prosbe. Chcialbym zobaczyc gotowy dom lub w fazie budowy w woj opolskim lub okolicach Wroclawia.

Pozdrawiam

Michal

Mela30
05-06-2008, 23:03
jeden jest prawdopodobnie w Korfantowie, a ja buduję w Krapkowicach

Mela30
05-06-2008, 23:14
postępy
http://images29.fotosik.pl/225/e60f101d26f23d3b.jpg (www.fotosik.pl)

aLien01
05-06-2008, 23:17
Mela30 możesz napisać wymiar twego tarasu.

aniak25
06-06-2008, 09:57
Mela Postęy faktycznie piękne, fajnie masz zrobiony taras. Mam pytanko do Ciebie, może głupio zapytam ale właśnie wczoraj rozmawialiśmy z mężem o roletach na parter. Powiedz mi proszę jakiej firmy masz te rolety i jakiej firmy okna i jaki to kolor okien? Z tego co widzę to chyba nie zmieniałaś rozmiaru okien.
Acha i jezcze tak ogólnie czy trzeba cos zmieniać w projekie zeby założyć take rolety w ścianie czy to już na etapie budowy majstrom powiedzieć?
Z góry dzięki za wyjaśnienia.
pozdrawiam[/b]

Mela30
06-06-2008, 22:27
okna mam wg projektu, w ostatniej chwili zamurowali nam jedno okno w kuchni.
Okna mam z firmy Oknoplast Kraków , kolor złoty dąb, rolety z innej firmy, w tej chwili nie pamiętam firmy (bo są z innej), jak sprawdzę to dam znać,
co do wymiaru tarasu to nie umiem odpowiedzieć w tej chwili jak zmierzę to podam.
Z boku jest ciut krótszy niż w projekcie, z przodu podobny, jak dobrze pamiętam ciut większy przód niż w projekcie

Mela30
06-06-2008, 22:29
co do wymiaru okien, już na etapie budowy podwyższyliśmy okna o 19 cm , bo tyle średnio mają rolety

Mela30
06-06-2008, 22:32
po przeciwnej stronie ulicy sąsiad buduje też Rodo 6,

Mela30
07-06-2008, 09:34
tenrodo to jest w Konradowej koło Nysy a nie w Korfantowie,

michell
07-06-2008, 11:22
Oficjalnie rozpoczęto montaż okien :]
Może się jeszcze dziś uwiną jak narazie dół prawie gotowy
okienka złoty dąb.
Wybieramy sie do L.M może tam znajdziemy jakieś drzwi do domu na które nie trzeba będzie wieki czekać a ja nie to już nie wiem sami sobie zrobimy :]

angela82
07-06-2008, 17:23
Mela 30 fajne masz okienko w garażu (tył garażu)-dół jest chyba na tej wysokości, co w projekcie, a góra? jakie są wymiary tego okienka? ja chciałam je o połowę zwęzić i tak majstrowie zaczęli murować, ale tata się wtrynkolił, że brzydko z zewnątrz będzie i zrobili takie duuuuże jak w projekcie. :roll: a będzie tam kotłownia :roll:
takiego jak Ty masz, to nie bardzo sobie wstawie (nawet projektowego nie wolno mieć :o ), ale może węższe, a wyższe-wymóg Jurajskich Parków-okna o pionowej artykulacji!!!! :roll:

michell
07-06-2008, 19:16
angela gdzie ty dokładnie budujesz??

michell
07-06-2008, 19:34
patrzcie co znalazłam
http://forum.muratordom.pl/akcja-nalepka-forumowicz-muratora,f128.htm

angela82
08-06-2008, 13:21
angela gdzie ty dokładnie budujesz??

gmina Zabierzów. miejscowość kleszczów-o ile wiesz kaj to się znajduje.w każdym bądz razie nawigacja wie 8)

angela82
08-06-2008, 13:36
Angela:
a musicie tą ziemię teraz plantować? jak się ją rusza to później błoto okropne się robi, czasami to przejechać się nie da. może warto poczekać do końca budowy i wtedy ładnie wyrównac działkę. U nas wokół domu leży jakieś 20 wilkich kopek ziemii (już nawet porosły trawskiem).
a co do komina to my mamy inny patent: komin jest murowany z cegły a w środku mamy wsadzoną okrągłą rurę z kamionki (one są używane bodajże do kanalizacji). Wymaga to większego fachu u murarza ale taką kamionkę to nic nie ruszy w przyszłości. natomiast dojście pieca z kotłowni do tej kamionki jest już z nierdzewki (chyba 0,7 m poszło).
Jak chcesz zdjecia to cofnij się do 16 str forum i u Michel bardzo dobrze taką rurę wystającą z komina widać.
To trochę tańsze rozwiązanie bo nierdzewka to okropnie droga jest.
a co do tego schodka z garażu do kotłowni i z kotłowni do domu to trzeba by się gazowników wypytać. Jeśli Lucy planujecie tam kotłownię to raczej jest on niezbędny ze względu na kubaturę i coś tam z cyrkualcją związane. dlatego kotłownia jest obniżona względem domu. Tam na dole w kotłowni ma być też kratka na zewnątrz wybita (bodajże 20X20). Jeśli tam ma być kotłownia z gazem to dopilnujcie sprawy bo mogą być kłopoty.
I moja rada Angela: wywal tego majstra skoro przeoczył taki drobny "szczegół". jest spore prawdopodobieństwo, że przeoczy jeszcze kilka. zwłaszcza jak przerzuci stronę na rzut parteru.

La bruijta nie pisałam nic,że teraz plantuję, tylko że oglądam się za ziemią do tego celu, teraz jeszcze wykusz został obsypany pod stemple,a bycza dziura po wybieraniu gliny na zasyp pozostała :roll: 50 wywrotek i niedrogo od tak się nie załatwi-chce naprzywozić ile się da, a plantowanie po zakończeniu budowy-za ok 2m-ce myślę, albo lepiej nawet jeszcze po przyłączach (a prąd to zapewne za jakieś 1,5 roku zrobią, albo i lepiej :roll: )

majstra za nic w świecie nie wyrzucę!!!! suuper fachowca i złoty człowiek :wink: ale wiem napewno,że Ciebie pierwszego usunęłabym z budowy, gdybyś u mnie budowł, albo w przypadku, gdybys był zleceniodawcą-wolałabym zrezygnować- :roll: taki jesteś czepialski,że chyba sam budowałeś, albo bardzo dobrzy znajomi.
jeśli chodzi o kubaturę kotłowni gazowej-u nas nie zmieniła się z powodu braku schodka 8) w projekcie parter ma wysokość 2,6m, a kotłownia o 0,19 więcej, czyli ok. 2, 79. a ja mam cały parter na 1 poziomie, tylo podniesiony o pustaka, a więc 2,8 na gotowo (2,95 w tym momencie)-więc wysokość kotłowni (i kubatura) jest taka, jaką założono.[/b]

angela82
08-06-2008, 13:38
Angela:
a musicie tą ziemię teraz plantować? jak się ją rusza to później błoto okropne się robi, czasami to przejechać się nie da. może warto poczekać do końca budowy i wtedy ładnie wyrównac działkę. U nas wokół domu leży jakieś 20 wilkich kopek ziemii (już nawet porosły trawskiem).
a co do komina to my mamy inny patent: komin jest murowany z cegły a w środku mamy wsadzoną okrągłą rurę z kamionki (one są używane bodajże do kanalizacji). Wymaga to większego fachu u murarza ale taką kamionkę to nic nie ruszy w przyszłości. natomiast dojście pieca z kotłowni do tej kamionki jest już z nierdzewki (chyba 0,7 m poszło).
Jak chcesz zdjecia to cofnij się do 16 str forum i u Michel bardzo dobrze taką rurę wystającą z komina widać.
To trochę tańsze rozwiązanie bo nierdzewka to okropnie droga jest.
a co do tego schodka z garażu do kotłowni i z kotłowni do domu to trzeba by się gazowników wypytać. Jeśli Lucy planujecie tam kotłownię to raczej jest on niezbędny ze względu na kubaturę i coś tam z cyrkualcją związane. dlatego kotłownia jest obniżona względem domu. Tam na dole w kotłowni ma być też kratka na zewnątrz wybita (bodajże 20X20). Jeśli tam ma być kotłownia z gazem to dopilnujcie sprawy bo mogą być kłopoty.
I moja rada Angela: wywal tego majstra skoro przeoczył taki drobny "szczegół". jest spore prawdopodobieństwo, że przeoczy jeszcze kilka. zwłaszcza jak przerzuci stronę na rzut parteru.

michell
08-06-2008, 14:14
angela gdzie ty dokładnie budujesz??

gmina Zabierzów. miejscowość kleszczów-o ile wiesz kaj to się znajduje.w każdym bądz razie nawigacja wie 8)
gmina Zabierzów no to zaraz obok mojej chyba ale miejscowość hmm pozostanie dla mnie tajemnicą :]

La_bruijta
08-06-2008, 18:50
Witam wszystkich,
Nie często udzielam sie na forum ale zaciekawiona dyskusją męża i forumowiczów o ogrzewaniu podłogowym, postanowiłam się wypowiedzieć. Ostatecznie do tego skłoniła mnie wypowiedź angela82, a konkretnie słowa skierowane do mojego męża,
że Ciebie pierwszego usunęłabym z budowy, gdybyś u mnie budowł, albo w przypadku, gdybys był zleceniodawcą-wolałabym zrezygnować- taki jesteś czepialski, Oczywiście nie będę drążyć tematu dyskusji tylko skomentuję samą dyskusję. Mój mąż jest tego typu człowiekiem, który mówiąc kolokwialnie, "wali prosto z mostu" nie mając w intencji aby kogoś urazić. Wszystko co się da i potrafi zrobić na budowie wykonuje sam ze swoim tatą. Dlatego wiedzą zdobytą nie tylko w teorii (dużo czyta i pyta) ale też w praktyce dzieli się na forum. I myślę, że robi to po to aby inni mogli skorzystać z tego, a nie żeby sie wymądrzać, bo na pewno nie uważa się za eksperta, zwłaszcza w każdej dziedzinie. Ze swojego doświadczenia wiem, że człowiek nie jest w stanie rozważyć wszystkich aspektów danego tematu. Dlatego potrzebne są takie dyskusje. Nie chodzi o to żeby kogoś dyskredytować, wszystko ma swoje plusy i minusy, zwolenników i przeciwników. Wiadomo, że każdy i tak zrobi to co uważa za słuszne. Reasumując, uważam że nie ma się co obrażać tylko jak najwięcej dyskutować, ponieważ wtedy wszyscy możemy na tym tylko skorzystać. To forum istnieje po to aby sie wspierać, dzielić wiedzą a nie tylko po to by wklejać zdjęcia i czekać na pochwały, ze jaki to mamy śliczny domek. Nikt nikomu nie każe postępować według swojej opinii, to są tylko rady, a nie krytyka. A jeśli kogoś interesuje tylko uwielbienie swojej posiadłości i poczynań to niech nie zadaje pytań. Przez taką postawę nikt nie będzie się chciał wypowiadać.
Pozdrawiam,

angela82
08-06-2008, 20:20
La bruijta wciągnąłeś żonę jako wsparcie?? żartuje oczywiście :lol: każdy może się wypowiadać i na każdy temat (odpowiednio do forum 8) )
spoko-ja przynajmniej nie obraziłam się, bo i za co? ale powtórze-majstra nie wyrzucę!!!!! poprostu po postach La bruijta zauważyłam,że jest strasznie czepialski i (a może przede wszystkim) uuuuuuparty - jeśli coś sobie umyśli, to obstaje przy swoim chociażby nie wiem co, a nie wiem czy zawsze ma rację-więc nie osądzam :wink: , a La bruijta niech nie osądza mojego majstra, nie widząc jego pracy, jej efektów i wogóle nie znając człowieka 8)

Mój mąż nie ma możliwości pomagać na budowie (zbyt absorbująca praca zawodowa), a ja cóż mogę? podejmuję wszystkie decyzje na budowie-które ściany gdzie, jakie wymiary drzwi, nadproży, zamawiam materiały idp., itd., a majster sam już wie jak i z czego najlepiej i w miarę najtańiej zrobić, wylicza ilości betonu, stempli, desek, gwoździ, stali, cegły, rur do kanalizy,- wszystko :wink: suuuper fachowiec; nawet załatwił nam dostawę więźby w dobrej cenie i jakości przede wszystkim. będę mieć taki domek jak chcę, a majster go wykona najlepiej jak się da 8) pozdrawiam 8)

michell za to ja wiem, gdzie znajduje sie Twoja mieścina 8) gdybys przypadkiem jechała z Zabierzowa do Krzeszowic przez Kochanów, to znajdziesz po drodze drogowskaz kleszczów i nawet na lotnisko do Balic tędy dojedziesz :lol:

angela82
08-06-2008, 20:26
aha La bruijta ja mam wkład z nierdzewki, ale nie kwasówki (tylko ciiiiiii) w przekroju kwadrat 14x14x0,2 cm. podobnoż jak wapno nie ruszy nierdzewki (a nie rusza, bo sprawdzilismy), to nic innego nie powinno jej zaszkodzic. a jak się cuś stanie-wymienimy wpuszczając górą komina-tak jak nasz kierbud chce :roll:

michell
08-06-2008, 20:48
angela jestem w stanie sobie umiejscowić bo co jakiś czas tą trasą jadę tzn Zabierzów Krzeszowice
Buu chciałam wam pokazać okienka ale nie wiem jeszcze jak się wstawia fotki z picassy no nic dla zainteresowanych na chwilę obecną znajdziecie fotki w albumie poniżej . Bo dziś już nie wstawię Marcin uciekł na mecz a ja zielona z tego tematu :) eh no ale fotosik padł straciłam wszystkie fotki wrrrrr

Aga_i_Janusz
09-06-2008, 11:30
U nas wlasnie sie koncza tynki gipsowe z agregatu i tutaj mam pytanie - jak takie tynki wygladac powinny. Czy dopuszczalne sa wyczuwalne pod reką górki-dołki czy powinno byc gladkie jak tafla szkla? I czy rozne takie zadrawpania, wylupienia tez moga byc?
Majstry oczywiscie mowia ze to standard i poprwiaja poki co to ma odchylu powyzej 3 mm.

I mam tez pytanie o wylewki - czy ktos wie jak ulozyc styropian pod wylewke? poniewaz czesciowo mamy ogrzewanie podlogowe to musimy je ulozyc sami bo hydraulikowi sie nie chce, a Ci od wylewek chca wejsc i skonczyc jednego dnia wszystko...

aLien01
10-06-2008, 23:32
Witam
chwiałbym podziękować anna kaszkur za pokazanie swojego domu. Pomogło mi i mojej żonie utwierdzić, że Rodo to jest ten dom który chcemy wybudować. Jeszcze raz dziękujemy za udostępnienie swego domku.

angela82
11-06-2008, 07:23
aLien01 nam pokazał krutny i również utierdziliśmy się w 100% przekonaniu,że to ten :lol:
powodzenia w budowie :lol:
u nas wczoraj skończyli desować strop, teraz zbrojenie i... może w Pt zalejemy go i ekipę, ale w Piątek 13??? hmmmm

Wiki2000
16-06-2008, 09:43
Proszę o pomoc jak zlikwidować słup w pokoju na dole?
Obecnie jest wylany okrągły, ale czy można go zlikwidować bo nie są wylane jeszcze stropy.
Napiszczcie jakie macie zbrojenie i czy wystarczy do tego kierownik budowy czy musi to zrobić architekt?
Mój kierownik nie chce się zgodzić na jego likwidację, twierdzi że może póżniej pękać sufit.Takie sprawy powinna załatwić przed zatwierdzeniem projektu a teraz to musi być wg projektu.
Nadmienię, że zostało zlikwidowane pomieszczenie gospodarcze na koszt łazienki z oknem, a przejście do garazy zrobiłam obok schodów przy łazience 80cm.szerokości
Proszę o pomoc jet to sprawa bardzo pilna, bo za tydzień będzie zalewany strop

michell
16-06-2008, 10:12
wiki o tym było wcześniej kto ma tak zrobione i do kogo należy się zwrócić z tym pytaniem bo na forum nikt jeszcze nie odpowiedział. Kierownika masz jakiegoś dziwnego u nas wszystkie zmiany nie były problemem a kierownik nie wiele miał do powiedzenia przyjeżdżał patrzył podpisywał i tyle.Dogadajcie się z budowlańcami. A pomysł z dużą łazienką super :)

robi i dosia
16-06-2008, 10:41
Wiki my tez robimy tak jak Ty z tym przejściem i łazienka tak jak u Ciebie. Pokoiku tez nie robimy i słupa nie bedzie. Dodatkowo nie bedzie garażu tylko wieksza kotłownia i pomieszczenie gospodarcze z wyjsciem balkonowym (pralno-suszarnia). Garaże wybudujemy oddzielne. Nasz nadzorant mówi że wszystko poźniej naniesie na projekt -nie robi żadnych problemów.
Powodzenia

angela82
16-06-2008, 11:27
Proszę o pomoc jak zlikwidować słup w pokoju na dole?
Obecnie jest wylany okrągły, ale czy można go zlikwidować bo nie są wylane jeszcze stropy.
Napiszczcie jakie macie zbrojenie i czy wystarczy do tego kierownik budowy czy musi to zrobić architekt?
Mój kierownik nie chce się zgodzić na jego likwidację, twierdzi że może póżniej pękać sufit.Takie sprawy powinna załatwić przed zatwierdzeniem projektu a teraz to musi być wg projektu.
Nadmienię, że zostało zlikwidowane pomieszczenie gospodarcze na koszt łazienki z oknem, a przejście do garazy zrobiłam obok schodów przy łazience 80cm.szerokości
Proszę o pomoc jet to sprawa bardzo pilna, bo za tydzień będzie zalewany strop

my usuneliśmy ten słup, w Sb zalaliśmy płytę z 2 podciągami przy czym wystają one do góry 8cm ponad poziom płyty-schowamy to w wylewkach :lol: nasz kierownik też początkowo coś tam brzęczał, że ma realizować projekt, ale jak na niego najechałam,że wszyscy tak robią, to coś tam sobie poprzeliczał w konstrukcji i ustalił z moim majstrem,że mają być 2 podciągi, a nie jeden. 1 podciąg z 10 drutów 16mm na 6m długich oparty został na ścianie nośnej przy kominku, a drugi, składający się chyba z 2szt. 16mm na 6m i 3szt 16mm na 4m oparty został na słupie konstrukcyjnym przy schodach. (2 słupy-przy schodach i w ściance od łazienki były zalane wcześniej z płytą nad garażem).aha, a usunęłam też ścinkę od pokoju na parterze i tę przy schodach również-tak jak remle :lol:
poza tym mamy taki dziwny wysoki niby podciąg na granicy płyta-płyta balkonu-podobno tak ma być na ocieplenie, nie zalewanie itd. - nie znam się :-? bynajmniej nie wynikło z usunięcia tego słupam salonowego!!!!tylko z projektu 8)
napisz mi e-maila, to prześlę Ci jakies zdjęcia zbrojenia podciągów przed zalaniem w beton (stal za 7 tyś zalali :( ), bo tyutaj nie uiem zamieszczać-z braku czasu na naukę :cry:

Wiki2000
16-06-2008, 16:19
Angela 82 podaję Ci swojego meila i bardzo dziękuję za te informacje.
[email protected]
rabi i dosia napiszcie jakie macie zbrojenie bo macie taki sam układ jak ja o co są oparte te podciągi.
Ja pralkę chcę umieścic w łazience na dole, a piec gazowy i rozdzielnię do podłogówki w garażu w tej wnęce.
Zastanawiam się jeszcze nad tym pomieszczeniem w kuchni, bo może tam postawiłabym jakąś krajalnicę, itp.ale nie wiem czy ono nie będzie za małe i ciemne.

Morpheusz1
16-06-2008, 22:47
http://images32.fotosik.pl/288/d0d5ad31ecc3e34d.jpg

http://images23.fotosik.pl/230/fc4793051f1a3177.jpg

http://images29.fotosik.pl/231/261fb095b287cc09.jpg

Pierwsze zarysy kominka, jeszcze zamontować kratki , oświetlenie w półkach, i już można rozkoszować się ciepłem :-)

Lazienki w trakcie realizacji - dużo skosów :-) a wybór aranżacji aż głowa boli :-) ciężki wybór. Sufity na poddaszu zrobione pozostało szpachlowanie .
Czekam na piec...i założenie grzejników ...wszystko i nic...może za dużo na raz... ale nic ...działamy dalej :-) .Powodzenia wszystkim

Morpheusz1
16-06-2008, 22:58
http://images32.fotosik.pl/288/d0d5ad31ecc3e34d.jpg
http://images29.fotosik.pl/231/261fb095b287cc09.jpg
http://images23.fotosik.pl/230/fc4793051f1a3177.jpg


Pierwsze zarysy kominka, jeszcze zamontować kratki , oświetlenie w półkach, i już można rozkoszować się ciepłem ... :)
Lazienki w trakcie realizacji - dużo skosów a wybór aranżacji aż głowa boli ciężki wybór. Sufity na poddaszu zrobione pozostało szpachlowanie .
Czekam na piec...i założenie grzejników ...wszystko i nic...może za dużo na raz... ale nic ...działamy dalej .Powodzenia wszystkim :)

Namtar
17-06-2008, 08:08
witam
czy jestescie mi w stanie odpowiedziec na nastepujace pytanie: czy podloge w pokojach z ktorych jest wyjscie na balkon nad wykuszem macie ponizej pozionu balkonu po ociepleniu (czyli czy podloga balkonu jest wyzej niz w domu)?
Prosze o szybkie odpowiedzi.

Aga_i_Janusz
18-06-2008, 07:52
witam
czy jestescie mi w stanie odpowiedziec na nastepujace pytanie: czy podloge w pokojach z ktorych jest wyjscie na balkon nad wykuszem macie ponizej pozionu balkonu po ociepleniu (czyli czy podloga balkonu jest wyzej niz w domu)?
Prosze o szybkie odpowiedzi.
Namtar, z tego co pamietam tak mialo byc w tym balkonie nad wykuszem, ale my to zmienilismy juz na etapie budowy i teraz bedziemy mieli na jednym poziomie. Z tego co pamietam to tam jest takies strasznie duzo ocieplenie wymagane i my dalismy juz polowe tego od spodu, a na balkon pojdzie tak jak na reszte domu czyli jakie 7cm czy jakos tak.
pozdrawiam

angela82
18-06-2008, 10:04
remle możesz odpiewiedzieć dlaczego wybrałaś dachówkę z RuppCeramiki? a nie np.Robena? chodziło o cenę, wygląd, czy jakość? ostatnio właśnie słyszę,że Roben spadł z jakości i zastanawiam się nad Rupp, a kolorek-kasztan jak Ty :lol:

Namtar
20-06-2008, 11:35
widzieliscie ile poszla do gory stal, poprostu koszmar - teraz zaluje ze nie kupilem jej 2 miesiace temu za 2 tysiace mniej niz teraz

aniak25
20-06-2008, 14:02
Witam wszystkich, którzy tak jak my zaczynają budowę rododendrona. :D

Ponieważ na forum jest już wątek o budowie tego domku ale bardzo się rozrósł a uczestnicy są na różnych etapach budowy chcałabym zaprosić tu osoby, które są, tak jak my, na samym początku. Dodatkowo jesteśmy jeszcze zieloni jeśli chodzi o budowę. Ja czytam forum, szukam po internecie, kupujemy Muratora i taki dośc nowy miesiecznik "Budujemy dom", który wydaje mi się równie ciekawy.

W tej chwili czekamy na WZ, musimy poskładać inne papiery i czekać...

Piszcie proszę o waszych doświadczeniach, problemach i radościach, wrzucajcie zdjęcia z etapów budowy. Razem będzie nam raźniej.

pozdrawiam

aniak25
20-06-2008, 14:04
PS: Piszcie też gdzie budujecie, za waszym pozwoleniem będziemy mogli podglądać na wzajem swoje budowy :)

aniak25
20-06-2008, 14:12
Witajcie

Troche mnie nie było ale i nic se nie działo, dostaliśmy tylko pismo z urzędu o wszczęciu postępowania do przygotowania WZ. Poza tym byłam z moim dzieckiem w szpitali i w środe wyszliśmy.

Zapraszam chętnych, którzy są na początku budowy tu: http://forum.muratordom.pl/post2575176.htm#2575176

Wiem, ze niektórzy jako poczatkujący korzystamy z rad i podpowiedzi już fachowców i doswiadczonych ale cieżko mi szukać w tym temacie potrzebnych mi informacji a nie chce z kolei pytac o cos co juz bylo omawiane. Założyłam więc nowy wątek aby troche rozgraniczyć nasze etapy.
Zapraszam wiec i mam nadzieje ze zbudujemy nie tylko dom ale i drugi równie dlugi dynamiczny watek.
pozdrawiam

angela82
21-06-2008, 11:33
widzieliscie ile poszla do gory stal, poprostu koszmar - teraz zaluje ze nie kupilem jej 2 miesiace temu za 2 tysiace mniej niz teraz

Namtar ja kupiłam w tym tyg., gdy 6mm poszła o 500 czy 600zł w górę :o potrzebowałam pilnie stal do chudziaka pod działówki, ale kupiłam już całość (obie płyty, schody zewn+wewn., no poza 16mm na podciągi :roll: i to zakupiłam na składzie, gdzie wszystko jest droższe, bo mieli jeszcze po starej cenie z lutego (oczywiście odpowiednio przez siebie podniesionej) 3150zł/t każda, a na składzie tylko stali była już po podwyżkach 3300-3500zł/t. horror, teraz na składzie, gdzie zakupiłam mają po nowej cenie + własna prowizja-cena 3900-4000zł/t!!!! :o , a pamiętam jeszcze, że pierwszą stal na ławy i fundamenty kupiliśmy w kwietniu za 2700-3000zł/t

Aga_i_Janusz
24-06-2008, 13:50
Mam pytanie do uzytkownikow domu - czy ktos z Was ma zlew pod oknem? Jak sie takiego uzywa? czy nie przeszkadza w otwieraniu okna?

angela82
24-06-2008, 23:12
Mam pytanie do uzytkownikow domu - czy ktos z Was ma zlew pod oknem? Jak sie takiego uzywa? czy nie przeszkadza w otwieraniu okna?

ja tak planuję zrobić, ale nie zastanawiałam się nad tym :o
remle chyba tak ma.

tamoka
25-06-2008, 09:00
są takie specjalne baterie zlewozmywakowe - łamane. Gdy chcemy otworzyć okno składamy ją na zlewozmywak.

michell miałabym prośbę o zdjęcie z pokoju gdzie jest wyjscie na dwa balkony. Murarze stawiają mi ścianki działowe i w tym pokoju przy drzwiach jest taka krótka ścianka z jakimiś wnękami?????? Chiciałabym to zobaczyć. Z góry dzięki.

tamoka
25-06-2008, 09:01
są takie specjalne baterie zlewozmywakowe - łamane. Gdy chcemy otworzyć okno składamy ją na zlewozmywak.

michell miałabym prośbę o zdjęcie z pokoju gdzie jest wyjscie na dwa balkony. Murarze stawiają mi ścianki działowe i w tym pokoju przy drzwiach jest taka krótka ścianka z jakimiś wnękami?????? Chiciałabym to zobaczyć. Z góry dzięki.

piotr270977
26-06-2008, 14:30
Czy ktoś z sympatyków rodo6 myślał nad posadowieniem domku na działce ze spadkiem ?

Ja się właśnie nad tym zastanawiam.
Wariant jest taki:
rodo6 z piwnicami
działka ze spadkiem w kierunku południowym,
wejście od wschodu, salon od południa
likwidacja tarasu za domem oraz odsłonięcie piwnicy od południa,
od południa zamiast tarasu na gruncie zrobić taras na słupach widokowy (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale mam nadzieję że wyrażam się dość zrozumiale)

PS. Namtar - o ile widziałem na zdjęciach ty właśnie masz dość stromą działkę....PS2 Chybie na Śląsku niedaleko Żor ? tam właśnie stawiasz swój domek ?

angela82
26-06-2008, 16:44
ja tak mam. działka ze spadkiem w kierunku południowym, dojazd do działki od wschodu wzdłuż domu, na drogę gminną mam wykusz. spadek mam ok. 10%. piwnicęmogłabym zrobić bez problemu, ale zrezygnowałam. chcę podsypac pod taras ziemię na 1,6m wysokości -tyle mam fundamentów i na tym tara, ale spokojnie mozna zrobic taki na słupach :lol:

piotr270977
26-06-2008, 19:27
angela82 topografia podobna jak u mnie, ten sam układ drogi, spadek, kierunek....

niestety ale nie do końca potrafię sobie wyobrazić to co wymyśliłem...
na jakim etapie budowy jesteś ?

masz może jakieś zdjęcia ? (oczywiście najbardziej zależy mi na stronie południowej. jeśli coś masz do będzie wdzięczny jeśli zechcesz sie pochwalić.

Namtar
27-06-2008, 08:42
piotr270977 Poki co to mieszkam w Chybiu ale dzialke mam w Czechowicach Dziedzicachobok Bielska Bialej, ale masz racje to na Slasku.
Faktycznie mam dosc stroma dzialke, podczas robienia fundamentow myslelem ze dostane zawalu, ale to co na poczatku bylo wada, teraz stalo sie zaleta - wykonalismy po uzgodnieniu mala piwniczke pod pokojem na parterze, troszke to pozmienialo jesli chodzi o dolna lazienke i pomieszczenie gospodarcze ale mysle ze ogolnie to bedziemy z niej zadowoleni.
Jesli chodzi o taras to planuje wykonac wlasnie taki o jakim mowiles, na slupach zelbetonowych, na nich porzadne kantowki i deski tarasowe, a pod tarasikiem jakis schowek na kosiarke i inne gabarytowe a nie bojace sie deszczu przedmioty :)
Niestety nasza budowa nie idzie w zastraszajacym tempie, mialem krotka przerwe ale juz w poniedzialek beda zalewali strop, a dach planuje na poczatek sierpnia

piotr270977
27-06-2008, 10:47
No a my się zastanawiamy nad urokliwą południową działeczką na granicy Żor i Jastrzębia ;)

Na a na niej oczywiście planujemy postawić rodo6 (piwnice są już praktycznie przesądzone)....

choć im dłużej o tym myślę tym mam większe dylematy....wczoraj zacząłem zastanawiać się czy ten domek to aby nie za mały dla nas ? (2+1 - jak na razie a co w przyszłości to życie pokarze....)
Jako mankament wydaje mi się brak miejsca na szafy na piętrze...ale to raczej mankament wszystkich domków z adaptowanym poddaszem.

Rozumowanie jakie przeprowadziłem było następujące:
- parter jako część dzienna - brak szaf
- sypialnie na piętrze, wysokie szafy można by postawić na ściankach szczytowych ale przeszkadzają okna i drzwi balkonowe lub też pod wewnętrznymi ściankami działowymi których jest bardzo mało i na dodatek w każdej są drzwi....
- planowaliśmy również jedyni wc na parterze i dwie łazienki na piętrze (jedna wejście przez sypialnię) no ale wtedy zostaje nam tylko 3 sypialnie...trochę mało...

a wy co myślicie o szafach i garderobach ? da sie ten domek jakoś umeblować (PS. pod uwagę należy wziąć fakt że moja żona bardzo lubi ubranka i ma ich naprawdę sporo - tak przynajmniej ja uważam, bo ona oczywiście i tak nie ma się w co ubrać....)

michell
27-06-2008, 12:21
są takie specjalne baterie zlewozmywakowe - łamane. Gdy chcemy otworzyć okno składamy ją na zlewozmywak.

michell miałabym prośbę o zdjęcie z pokoju gdzie jest wyjscie na dwa balkony. Murarze stawiają mi ścianki działowe i w tym pokoju przy drzwiach jest taka krótka ścianka z jakimiś wnękami?????? Chiciałabym to zobaczyć. Z góry dzięki.

chodzi o ten pokój gdzie są luksfery tzn powinny być ? u nas to jest inaczej rozwiązane nie ma tej ścianki z luksferom ale wnęka jest. Oczywiście zrobię fotkę i podeśle nie ma problemu.
A u nas postęp taki że wmontowaliśmy sobie drzwi :) wiec już wy zamykani jesteśmy :)
W albumie fotka drzwi oczywiście postaram się coś dodać w wolnej chwili

piotr270977
27-06-2008, 12:58
czy ktoś z was wydłużał rododendrona ?

michell
27-06-2008, 13:10
Nie ale powiem szczerze że tak z 1m by się przydało dodać z każdej strony by tylko podwyższaliśmy ścianę kolankową

Ul@
27-06-2008, 13:53
Witam wszystkich sympatyków /myśłę że tu nie ma przeciwników :evil: / "Rodosów 6".W tym roku tak z nienacka "naszło " nas coś i postanowiliśmy wybudować sobie dom.
Może pora nieodpowiednia, bo materiały coraz droższe, tak samo jak kredyty :roll:,no ale oby tylko do przykrycia dachu, a potem nie będzie już kapało na nos.
Po przewertowaniu bogatych ofert projektowych,mieliśmy mały nieład w głowie -codziennie podobał nam się inny domek.Ale wreszcie termin nas przypilił i musieliśmy się na coś zdecydować-wybraliśmy firmę "Archon" i 5 projektów.
Z tego było kilka "Rodosów"-wybór padł na "6".Odpowiadał nam wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnątrz.
Dokonaliśmy też troszkę zmian:
-jak każdy z budujących-kotłownia z tyłu garażu i dodatkowy komin
-podniesienie ściany kolankowej o pół metra
-zmiana schodów z kręconych na proste i poszerzenie w związku z tym domu o 80 cm
To na dzień dzisiejszy tyle-reszta może wyjdzie w "praniu".
Dobrze ze zajrzałam na to forum, bo początkowo dom w katalogu podobał mi sie, ale nie tak do końca-a jak zobaczyłam domy u Was moi kochani ,to się w nim zakochałam.
Teraz czekam na pozwolenie budowy-gdzieś może do połowy lipca -no i myślę że coś zacznę już kopać.
Trochę się boję tego wszystkiego :cry: no ale juz nie ma odwrotu :wink:

aga&marcin
27-06-2008, 23:19
No a my się zastanawiamy nad urokliwą południową działeczką na granicy Żor i Jastrzębia ;)

Na a na niej oczywiście planujemy postawić rodo6 (piwnice są już praktycznie przesądzone)....

choć im dłużej o tym myślę tym mam większe dylematy....wczoraj zacząłem zastanawiać się czy ten domek to aby nie za mały dla nas ? (2+1 - jak na razie a co w przyszłości to życie pokarze....)
Jako mankament wydaje mi się brak miejsca na szafy na piętrze...ale to raczej mankament wszystkich domków z adaptowanym poddaszem.

Rozumowanie jakie przeprowadziłem było następujące:
- parter jako część dzienna - brak szaf
- sypialnie na piętrze, wysokie szafy można by postawić na ściankach szczytowych ale przeszkadzają okna i drzwi balkonowe lub też pod wewnętrznymi ściankami działowymi których jest bardzo mało i na dodatek w każdej są drzwi....
- planowaliśmy również jedyni wc na parterze i dwie łazienki na piętrze (jedna wejście przez sypialnię) no ale wtedy zostaje nam tylko 3 sypialnie...trochę mało...

a wy co myślicie o szafach i garderobach ? da sie ten domek jakoś umeblować (PS. pod uwagę należy wziąć fakt że moja żona bardzo lubi ubranka i ma ich naprawdę sporo - tak przynajmniej ja uważam, bo ona oczywiście i tak nie ma się w co ubrać....)

My wybrnęliśmy w ten sposób:
Na elewacji z wykuszem zliwidowaliśmy środkowe okno i dzieki temu powstała fajna wnęka na mega szafę na całą szerokość głównej sypialni. W pozostałych pokojach rzeczywiście będzie ciężko coś wykombinować, ale dzieciaki nie muszą mieć az tak wiele ciuchów. Nie to co żona ... :)

angela82
28-06-2008, 12:37
angela82 topografia podobna jak u mnie, ten sam układ drogi, spadek, kierunek....

niestety ale nie do końca potrafię sobie wyobrazić to co wymyśliłem...
na jakim etapie budowy jesteś ?

masz może jakieś zdjęcia ? (oczywiście najbardziej zależy mi na stronie południowej. jeśli coś masz do będzie wdzięczny jeśli zechcesz sie pochwalić.

u mnie ekipa przyszła we Wtorek, a mieli wrócić dopiero na koniec lipca :o , ale dzisiaj zmywają się na 3 tyg. i.. od Wt. do dzisiaj postawili wszystkie ściany zewnętrzne poddasza - kolankowe z wieńcami+szczytowe, brakuje tylko dachu i działówek w środku-płyta jeszcze zastemplowana. A dach i działóweczki powstaną do końca sierpnia :lol:
zdjęcia oczywiscie mam, ale nie umiem tutaj zamieścić-mogę wysłać na e-mail, tylko tak strikte od południa na wprost trudno będzie zrobić-do sąsiada mam 10m, ale nie ujmę całego domu, a z podwórka sąsiada nie skożystam-prowadzimy małą wojne :evil: zrobię ze skosu płdn.-zach. i jak się uda i płdn.-wschód, bo na wschodzie od drogi aż do samego domu mamy kupki ziemi z 24 auti do rozplantowania m.in. pod taras-narazie tylko fundamenty zostały obsypane 1,6. wys. i i cuś ok 1,5 szer. ziemią pozostała z wykopów.

michell
28-06-2008, 14:34
angela piękne postępy

angela82
28-06-2008, 20:44
angela piękne postępy

oj michell, gdybyś widziała jak moja ekipa szybko i sprawnie działa-w tydzień zaszalowali płyte, zazbroili + schody i wszystko zalali :o
a od Wt jak pisałam zdążyli też wymurować trzy kominy do połowy wys. [poddasza 8)
gdyby nie te przerwy techniczne i związane z nimi ucieczki na inne budowy-dom powstałby w 2 m-ce. zasuwają od 7.30 do 19, + Sb do 15, nie piją, jest 3 murarzy i 1 pomocnik, no i ja jako inspekcja zaglądam ze 3 razy dziennie :lol:

michell
29-06-2008, 11:27
No to tym bardziej się cieszę że masz tak udaną ekipę

http://picasaweb.google.pl/onfim01/Rododendron6/photo?authkey=GEPx2BUp9Rk#5217654857355681586

aneta01s
01-07-2008, 23:14
Witam, chciałabym nawiązać kontakt z osobami, które budują bądź skończyły budowę rodo 6 w Wielkopolsce lub w zachodniopomorskim.

aneta01s
01-07-2008, 23:25
Anna Kaszkur lub aLien01 czy możemy się skontaktować, bo z tego co się zorientowałam, to jesteście najbliżej nas. My mieszkamy w okolicach Piły.Mój adres e-mail to [email protected]. Baaardzo chcięlibyśmy zobaczyć dom w realu. Może znajdziecie chwilkę . Pozdrawiam. Anet :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: a.

anna kaszkur
02-07-2008, 12:30
O Boże jak ja tu dawno nie zaglądałam!! Ale nie stety do 17 w pracy a później do 22 na budowie a w zasadzie prawie jak w domu. Ściany pomalowane, górna łazienka płytki położone, góra panel położone, kuchnia płytki położone, wiatrołap płytk położone, dolna łazienka płytki "się kładą"Mebelki do kuchni w przyszłym tygodniu. Tynki zewn. na ukończeniu. Jeszcze tylko podłoga na dole,schody wej.,i taras i PARAPETÓWKA.
Ekip na budowie tyle że nie ma gdzie samochodu zaparkować i prace idą tak szybko że miło patrzeć.
Pozdrawiam tych co dopiero zaczynają i trzymam kciuki.

aLien01
02-07-2008, 12:35
Aniu to super. Widzę duże postępy od czasu kiedy byliśmy u was, czekamy na zdjęcia.

tamoka
02-07-2008, 15:06
anna kaszkur super!!! Gratulacje!!! Ja również czekam na zdjęcia:)) A jak skończyły się Twoje problemy ze schodami?

U nas teraz jest na pierwszym planie dach, dziś już dachówka. Ścianki działowe postawione, pokoje przydzielone - mamy dwóch chłopców - zgodnie się podzielili :D Jest nadzieja, że zostanie zrobione przyłacze gazowe!!!!! I musimy już zamówić okna, mamy kilka wycen, mniej wiecej podobne - ale zastanawiamy sie nad roletami zewnętrznymi - moja prośba do użytkowników - o kilka dobrych rad - na co zwrócić uwage, czy w ogóle mają sens?

tamoka
02-07-2008, 15:14
Jeszcze chwile o oknach. Mam kilka wycen, współczynnik przenikania ciepła - 1,1 lub, 1,0 lub 0.8 jaki jest najlepszy, czy ktoś sie na tym zna?
Michel - co to znaczy - ruchome słupki w drzwiach balkonowych - tak wyczytałam w Twojej wypowiedzi - nikt mi nie mówił o czymś takim :)

michell
02-07-2008, 15:33
ruchomy słupek oznacza że np w drzwiach balkonowych na taras i nad wejściem gdzie masz duże drzwi balkonowe otwierając oba miedzy nimi masz słupek przeważnie jest stały u nas jest ruchomy co oznacza że otwierając jedne przy drugim mam takie coś co podnosi się i wtedy rozsuwają się całe. Dzięki temu masz wolną przestrzeń przez którą możesz przejść ,przenieść coś większego swobodniej .Jest wygodniej. Zrobię fotkę bo i tak muszę zrobić fotkę wnęki

aLien01
03-07-2008, 07:39
michell link do twego albumu nie działa.

anna kaszkur
03-07-2008, 12:43
tamoka jeśli chodzi o schody to były jeszcze raz dolewane czego efektem jest dodatkowy stopień wchodzący w salon ale za to nad garaż mam "0"
zdjęcia muszę dopiero zrobić bo ostatnie mam z etapu wełny więc mocno nieaktualne.

Jak ktoś planuje z was zakup dachówki to teraz Roben ma bardzo dobre ceny to popytajcie w hurtowniach. Np miedz plus już od ok. 33zł/m2 brutto

pa pa

angela82
03-07-2008, 12:50
Ania wiem, wiem o tej promocji :lol: bo właśnie zamówiłam-kasztan Roben plus za`34zł/m2. Dobrze, że się nie pospieszyłam, bo w sumie wycenę zrbiłam tydz. wcześniej, a za tydz. pani do mnie zadzwoniła z tą wspaniała wiadomością-zaoszczędziliśmy 2300zł!!!! a i na okna Fakro urwałam 22%rabatu :lol:

mam pyt. co do folii- mamy niby zamówioną Delta Vent N, ale pani mówiła,że ona ma tylko 1800 paroprzepuszczalnośc - prosiłam o 3000 :roll: i, ale jakiś współczynnik Sd ma taki jak inne folie 3000-siączki; tyle, że ta kosztuje 5,6zł/m2, a jest 1800, a np. innej firmy jest za 3,3zł i 3000 papoprz.
teraz nie wiem co o tym myśleć :roll: sugerować się ceną, czy tymi tysiączkami???? :roll:

angela82
03-07-2008, 12:51
Ania wiem, wiem o tej promocji :lol: bo właśnie zamówiłam-kasztan Roben plus za`34zł/m2. Dobrze, że się nie pospieszyłam, bo w sumie wycenę zrbiłam tydz. wcześniej, a za tydz. pani do mnie zadzwoniła z tą wspaniała wiadomością-zaoszczędziliśmy 2300zł!!!! a i na okna Fakro urwałam 22%rabatu :lol:

mam pyt. co do folii- mamy niby zamówioną Delta Vent N, ale pani mówiła,że ona ma tylko 1800 paroprzepuszczalnośc - prosiłam o 3000 :roll: i, ale jakiś współczynnik Sd ma taki jak inne folie 3000-siączki; tyle, że ta kosztuje 5,6zł/m2, a jest 1800, a np. innej firmy jest za 3,3zł i 3000 papoprz.
teraz nie wiem co o tym myśleć :roll: sugerować się ceną, czy tymi tysiączkami???? :roll:

angela82
03-07-2008, 13:02
a teraz myślimy nad podbitką-ja chcę na skos przybijaną (tak jak z dachu wychodzi) i myślę orzech, albo kasztan, a małż chce prostopadle do muru i jakąś jasną -pinia albo dąb. a Wy jak to rozwiązaliście?

michell
03-07-2008, 14:19
michell link do twego albumu nie działa.
działa jeśli się go odświeży :) z kilka razy :] lub można spróbować otworzyć w innej przeglądarce .

aLien01
03-07-2008, 15:37
michell link do twego albumu nie działa.
działa jeśli się go odświeży :) z kilka razy :] lub można spróbować otworzyć w innej przeglądarce .

Dziwne też mam galerie na google ale nie mam takich problemów. Wg. mnie nie ma takiej stronyi, ani razu nie udało mi się otworzyć twojej galerii :(

michell
03-07-2008, 16:15
weszłam na picase a tam komunikat adres strony uległ zmianie . Juz poprawiłam powinno być ok

Andrzej&Aga
03-07-2008, 20:39
Tamoka,

Współczynnik przenikania ciepła o wartośi ok 1,0 W/(m2*K) uważa się za bardzo dobry. Ogólnie im mniejsza wartość, tym lepiej. Zatem okna o współczynniku 0,8 są najcieplejsze.

Norma dla okien wynosi 2 do 2,6 W/(m2*K).

Informacje pochodzą z Muratora z numeru 10/2007.

Remle,

Z budową rodo 6P mamy zamiar ruszyć na wiosnę 2009 w Podlesiu.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków rodo,

Andrzej

Pancka
03-07-2008, 21:55
Kochani..spotkałam się ostatnio ze swoim dawnym, dobrym kumplem... i wiecie - zabrał mnie na swoją budowę pochwalić się jaki ładny domek wybudował i zobaczcie...
http://img105.imageshack.us/img105/158/obraz254rz3.jpg (http://imageshack.us)
hihihi... ale zbieg okoliczności - budujemy ten sam domek - to nic ,że na rynku tysiące innych gotowych projektów :wink: Rodoska żaden nie pobije!!
A nasz stan budowy na dzień dzisiejszy :
http://img105.imageshack.us/img105/8132/obraz263zw1.jpg (http://imageshack.us)

michell
04-07-2008, 12:09
świat jest taki malutki rodo rządzi :]

MYKA
05-07-2008, 06:51
Witam Serdecznie,
Ja również rozpoczęłam budowę najwspanialszego domu czyli Rodoska 6.
Mam nadzieję, ze wspomożecie mnie dobrymi radami i pozwolicie pocieszyć oko swoimi przepięknymi zdjęciami Rodoska. Przeglądam Forum i widzę głównie, że najczęsciej wybierany jest ten projekt na Śląsku. Ja chyba jestem jako jedyna z Nałęczowa( Lubelskie). Czytam na forum i pocieszam sie, że nie tylko ja tak długo czekałam na pozwolenie na budowę .Działkę dostałam od dziadków w 2003 roku i wtedy złożyłam pierwsze pismo do gminy -Efekt taki że w 2008 roku 17 czerwca otrzymałam prawomocne pozwolenie. Po latach posuchy ruszyliśmy szybko z kopyta.Budujemy dom i drugi oddzielny dwustanowiskowy garaż na samochody. Ten w domu będzie większym pomieszczeniem gospodarczym. Na dzień dzisiejszy garaż prawie skończony a w domciu fundamenty zalane i ekipa wyciąga do tak zwanego " zera" , z którym przez pewien okres czasu miałam kłopoty. Wymiana informacji między Wami pomaga ulepszyć mieszkanko.Niektórych rzeczy już nie mogę zmienić, ale zaglądam na forum i na bieżąco sprawdzam co słychać nowego.
Pozdrawiam miłosników Rododendronka. [/i]

anna kaszkur
05-07-2008, 10:56
MYKA Witamy i kibicujemy w budowie :D

angela82
05-07-2008, 11:32
Panckaa masz może jakieś zdjątka tego domku znajomego od strony wykusza???? widzę,że ma zrobioną podbitkę tak, jak mój małż uparł sie robić, tylko z tej strony słabo widać te drewniane trójkąty. zamieść tutaj, albo prześlij mi na e-mail plissss :lol:

Pancka
05-07-2008, 11:43
angelko - niestety nie mam więcej zdjęć domku kumpla - i tak zrobiłam to bez jego pozwolenia , w biegu jak odjeżdzałam .On nie zmieniał kompletnie nic z pierwotnego projektu.
I właśnie tu mam pytanie do kolejnych właścicieli rodoska - jemu na balkonie nad wykuszem wyszła taka"durna"belka ( próg) na ziemi tj.przy wchodzeniu na balkon musi niezłego kroka zrobić aby ją przekroczyć!! My takiego czegoś nie mamy ? Jak jest u Was?
A co to podbitki - nie bardzo wiem o co Ci chodzi??? Bo my podbitki jeszcze nie mamy :oops:

angela82
05-07-2008, 21:43
szkoda :cry: co do podbitki-można podbijać tak po skosie jak wychodzi dach "od spodu", a można prosto-prostopadle do budynku i wtedy takie trójkąty wychodzą przy początkach ścian.
próg nad wykuszem chyba mieć będziemy-narazie jest na wysokość 1 pustaka porotherm, ale wiem,ze na balkon ma iść 20cm styroduru (wg.projektu). więc będzie chyba stopień z pokoju na balkon, a nie próg-pożyjemy zobaczymy 8)

lukasz1999
05-07-2008, 21:59
Witam wszystkich budowniczych naszych kochanych domków Rodo.
Jesteśmy na etapie wylewek na posadzki.
Bardzo często zaglądam na forum w ramach "dokształcenia się".
Pozdrawiam[/url][/list][/list]

reni111
06-07-2008, 12:23
witam :P
Jestem na etapie wyboru domku.Ale prawdopodobnie zostaniemy przy rodosiku 6.Bardzo chciałabym zobaczyć go w realu. :roll: Może znajdzie się ktoś w okolicy Krakowa.
Pozdrawiam wszystkich budujących i tych zastanawiających się :)

angela82
07-07-2008, 09:24
witam :P
Jestem na etapie wyboru domku.Ale prawdopodobnie zostaniemy przy rodosiku 6.Bardzo chciałabym zobaczyć go w realu. :roll: Może znajdzie się ktoś w okolicy Krakowa.
Pozdrawiam wszystkich budujących i tych zastanawiających się :)

zależy w której okolicy szukasz?-ja buduję 5km. od Balic; z tym,że nie mam jeszcze achu i działówek, więc musiałabyś sobie wszystko wyobrazić, albo przyjechać na konie sierpnia :lol:

Aga_i_Janusz
07-07-2008, 12:02
KOchani,

po ile w Waszych rejonach placicie za ulozenie glazury? I czy macie kogos do polecenia kto by w okresie koniec sierpnia/ wrzesien przyjechal i zrobil mi kompletnie wszystko zwiazanego z glazura i terakota/gresem?

bede wdzieczna za pomoc - bo w okolicach Warszawy zycza sobie od 50 do 80 złoty z metra2.

pozdrawiam

lussy
08-07-2008, 17:09
http://images34.fotosik.pl/313/845bd1c99d0fb347.jpg


to widok na łuki i na kominek

http://images33.fotosik.pl/313/477865c5392cd954.jpg (www.fotosik.pl)

schody zrobiliśmy proste

http://images28.fotosik.pl/243/43eb85df8088f3ee.jpg (www.fotosik.pl)

widok na łuk i wykusz

reni111
08-07-2008, 22:46
angela82-mieszkam gmina Wielka Wieś myślę,że do września nie ruszymy z budową :( ,także chętnie zobaczę twój domek z dachem pod koniec sierpnia
lussy-łuki to dobry pomysł.podoba mi się

aneta01s
08-07-2008, 23:16
Chcemy na foum serdecznie podziękować Ani i Sławkowi :D :D :D za pokazanie nam swojeo wspaniałego domku. Po obejrzeniu nie mięliśmy już cienia wąpliwości, że to był dobry wybór. Gratulujemy postępów i przyznam, że trochę Wam zazdrościmy, że jesteście już tak blisko. U nas na razie dom tylko na papierze. Pozdrawiam Aneta :lol: :lol: :lol:

michell
09-07-2008, 08:10
reni ja też jestem gmina wielka wieś :) więc zapraszam

tamoka
09-07-2008, 17:38
michell i mela możecie napisać z jakiej firmy są wasze okna - Okovid, Drutex?

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia.
Pozdrawiam

Rzeszowianka
09-07-2008, 20:44
Witam wszystkich, od niedawna śledzę to forum i patrzę na Wasze postępy :) I muszę przyznać, że Rododendron to naprawdę niezły projekt :) ale... no właśnie, razem z narzeczonym zdecydowaliśmy się kupić projekt rododendrona 6 (W) - nowość, ale bardzo nam pasująca :) Projekt zamówiony dopiero wczoraj i powinien być pod koniec lipca, już nie mogę się doczekać, choć z budową pewnie troszkę poczekamy, ale zawsze można ją rozłożyć na nieco dłuższy czas, żeby nie dostać zadyszki finansowej.

Może ktoś z jeszcze rozważających zakup projektu zainteresował się właśnie 6(W)? wszelkie komentarze mile widziane - myślę, że nie ma jeszcze potrzeby zakładać nowego tematu, ale mam nadzieję, że z czasem się pojawi :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

michell
09-07-2008, 20:55
tamoka na rachunku mam takie dane APH ECO Piotr Łukasiewicz i Montotras

reni111
10-07-2008, 13:17
michell-dziękuję za zaproszenie .
Jak będę mogła zostawić z rodzicami dzieciaki to zabieram męża i ruszam na wasze budowy :D a będzie co oglądać :D Jak się zdecyduje to podam mój priv to się dokładnie umówimy, może coś zgapię :roll:

michell
10-07-2008, 13:25
a wy w którym miejscu dokładnie budujecie ?

reni111
10-07-2008, 13:46
miejscowość -Jerzmanowice

michell
10-07-2008, 14:05
No to ja bliżej Krakowa w Modlnicy ale wiem gdzie są Jerzmanowice

reni111
11-07-2008, 17:31
Kochani potrzebuję na działkę garaż tzw.blaszak jak coś wiecie to piszcie.
Pozdrawiam :)

michell
11-07-2008, 17:42
gdzieś w Krakowie chyba jest firma wynajmująca kontenery budowlane trzeba poszukać na googlach ale to chyba drogie jest a przynajmniej droższe niż zwykły blaszak

PioBar
11-07-2008, 21:58
witam, aktualnie czekam z zona na pozwolenia i myslimy, ze w sierpniu w koncu ruszymy z budowa;) :D uwazamy, ze rodo 6 to dosc fajny projekcik, jednakze pojawiaja sie male pytania. np. czy jedno okno w kuchni zamurowac czy jednak bedzie za ciemno??
no i co z kotlownia w wersji standardowej-czy jest mozliwosc wstawienia tam pieca na eko-groszek? a moze jest zbyt ciasno i trzeba zostawic na gaz!? czy ktos juz cos z tym robil i ma ciekawy pomysl?

pozdrawiamy wszystkich budujacych

reni111
12-07-2008, 09:40
Witam :)
Nie pamiętam kto ,ale ktoś już pisał wcześniej ,że jeśli zlikwidujemy jedno okno w kuchni to i tak będzie wystarczająco jasno.Sama mam dylemat z tym oknem,ale bardziej jestem za zostawieniem go tak jak w projekcie przekonała mnie remle wklejała wcześniej zdjątka swojej kuchni z dwoma oknami mieści się tam to co trzeba oczywiście dla nie wymagających, kuchnia jest zajefajna zresztą jak cały domek.
PioBar-jeśli chodzi o piec to nie pomogę ci miejsce dla pieca będziemy mieć w piwnicy.Jest w tej chwili projekt rodoska podpiwniczonego :D dlatego z wstawieniem pieca nie będzie problemu

angela82
12-07-2008, 10:17
witam, aktualnie czekam z zona na pozwolenia i myslimy, ze w sierpniu w koncu ruszymy z budowa;) :D uwazamy, ze rodo 6 to dosc fajny projekcik, jednakze pojawiaja sie male pytania. np. czy jedno okno w kuchni zamurowac czy jednak bedzie za ciemno??
no i co z kotlownia w wersji standardowej-czy jest mozliwosc wstawienia tam pieca na eko-groszek? a moze jest zbyt ciasno i trzeba zostawic na gaz!? czy ktos juz cos z tym robil i ma ciekawy pomysl?

pozdrawiamy wszystkich budujacych

u nas kotłownia gazowa pozostaje na swoim miejscu (tzn. narazie komin z nierdzewką:)) a na paliwo stałe mamy kotłownię w pomieszczeniu za garażem-dobudowaliśmy 3 komin-koszta niewielkie, bo ileż ta cegła kosztuje? 1,6zł/szt :lol:

co do okien-narazie są dwa (budowa jeszcze trwa-jesteśmy bez dachu) i raczej tak pozostanie-duże okno mamy na północ a małe na wschód i wydaje mi się,że z samym północnym może być czasami (zima) troszkę ciemno. wiolcia12 też pozostała przy 2 oknach i fajną ma kuchnię :lol: -zdj. wcześniej.

angela82
12-07-2008, 10:20
poszukuję remle, bo kobitka chyba już uciekła, a ja mam pyt. do niej :lol:
z czego jest zrobiona ta półokrągła ściana od kabiny prysznicowej??? i jaki wymiar maja płytki, którymi obkładaliście??

Pancka
12-07-2008, 13:08
Witajcie kochani!
Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć mojego rodoska to róniez nie widzę zastrzeżeń.U nas na dniach będą już ścianki działowe i dachówka.Okna do miesiąca.Zapraszam do mojego dzienniczka :D ( my mamy wiele zmian - 1 okno w kuchni i wejście zamurowalismy )

A nasza remle być może się już "rozdwoiła"? nie pamiętam kiedy miała rodzić......

michell
12-07-2008, 15:08
witam, aktualnie czekam z zona na pozwolenia i myslimy, ze w sierpniu w koncu ruszymy z budowa;) :D uwazamy, ze rodo 6 to dosc fajny projekcik, jednakze pojawiaja sie male pytania. np. czy jedno okno w kuchni zamurowac czy jednak bedzie za ciemno??
Ja mam jedno okno i wydaje mi się to wystarczające

PioBar
12-07-2008, 21:48
angela82 dobry pomysl z tym trzecim kominem;) musimy sie szybko zastanowic. :)
pancka super zdjecia i przy okazji rozwialy sie nam watpliwosci co do kolumienek na froncie;) nie wiedzialam jak to bedzie wygladac i musze przyznac, ze miodzio :P
i chyba zostaniemy z opcja jednego okna w kuchni (od poludnia-front)
uff nie mozemy sie juz doczekac...

PioBar
12-07-2008, 22:20
a w sumie to jeszcze jedno nas gryzie...po wylaniu fundamentow myslicie, ze dobrze jest od razu zrobic wylewki czy jednak zaczekac i zrobic je dopiero gdy juz beda sciany?? jak bedzie lepiej??
pozdrawiamy :wink:

michell
13-07-2008, 11:18
najpierw leje się chudy beton cokolwiek to oznacza wylewki z zasady robi się na końcu podobno najlepiej po tynkowaniu

PioBar
13-07-2008, 12:01
chodzi wlasnie o ten "chudy beton" nie znam fachowych pojec, bo wlasciwe wylewki to rzecz jasna ze po tynkowaniu :wink:

a tak poza tym czy ktos zna mniej wiecej koszt ogrzania tego domku gazem??

reni111
14-07-2008, 11:31
michell-byłam wczoraj pod twoim domkiem jestem zachwycona :D Co prawda nie oglądałam go z wszystkich stron bo stwierdziliśmy, że nie pasuje buszować u kogoś na działce.Koniecznie musimy się umówić ,bo chciałabym zobaczyć go w środku. W rzeczywistości jest większy niż myślałam.Ale ci zazdroszczę :oops:Pozdrowionka

michell
14-07-2008, 11:38
Aleś ty jest a wystarczyło zapukać obok bo ja obok mieszkam :P
Może makijażu nie miałam no ale i tak bym wyszła :)

reni111
14-07-2008, 11:46
Będę wiedzieć na przyszłość gdzie cię szukać :D

michell
14-07-2008, 11:56
Ok tylko i tak się trzeba zgłosić na priv bo ja czasami pracuję w różnych godzinach i dniach :)

Namtar
14-07-2008, 14:01
A jakie okna dachowe macie i jakie polecacie, moze jakieś namiary na dobre oferty możecie podeslać, w rachube wchodza sklepy na Śląsku lub w Krakowie

michell
14-07-2008, 15:05
dachowe mamy fakro (tak się chyba nazywają)z wentylacją
a resztę mamy z ECO (montotras) z szybami Pilkington czyli jakościowo dobre nie wiem tylko czy mają płytki cieplne ale spodziewam się że tak

tamoka
15-07-2008, 07:44
Moi kochani, pomóżcie!!!! Chodzi o rolety zewnętrzne. Mam straszny dylemat. Nie wiem, czy montować, czy nie, są drozsze od okien - sterowanie elektroniczne, bo na pasek przeraża mnie ta puszka przy każdym oknie :(
Ale z kolei taniej wychodzi. Proszę o kilka zdań tych co mają i tych co planują - co o tym sądzicie???

michell
15-07-2008, 09:31
Ja powiem tak obok nas są domki bliźniaki mają rolety zewnętrzne i są tak sprytnie ukryte że praktycznie ich nie widać albo inaczej nie rzucają się w oczy.

tamoka
15-07-2008, 09:57
michell dzięki. chciałabym zeby ktoś kto użytkuje rolety zewnętrzne przekonał mnie,ze naprawdę warto, albo,że ma ale tak naprawdę można bez tego żyć.

Pancka
15-07-2008, 10:56
my decydujemy się na rolety zewnętrzne ze względu między innymi bezpieczeństwa - dostać się przez taką roletę do domu jest dużo trudniej ... bynajmniej złodziejowi zajmie to dużo więcej czasu, tak czy tak jakąś osłonę przed słońcem w czasach "wzrastających drastycznie temperatur" chcemy mieć - więc czy żaluzje czy rolety i tak trzeba zainwestować.Jedną rzeczą , nad którą się zastanawiamy to to czy sterowanie radiowe wybrać- tj.pilot czy ręczne.Radiowe - to duże udogodnienie( np.wszystkie rolety w domu sie otwierają czy zamykają równoczesnie).Ręcznie wcale to tak ciężko też nie idzie jak się wydaje - bardzo sprytnie i szybciutko się je zamyka.
Na nasze rododendronki jedna firma wyceniła nam na ok.8000 zł. - zaznaczam,że tylko parter.

tamoka
15-07-2008, 15:20
Dla zainteresowanych podaję ofertę cenową, któą dzis otrzymałam na:

brama garażowa Wiśniowski - 3 630
OKNA - Drutex - 13 140
rolety - na "sznurek" :) 8 862
- z przełacznikiem naściennym - 13 410

Wszystkie ceny brutto z montażem.

aLien01
15-07-2008, 19:13
tamoka a ta brama to do jakiego garażu (1 czy 2 stanowiskowy)?

Pablo_TSMO
15-07-2008, 22:48
Witajcie,

Zaczynam budowe (jak dobrze pójdzie) we wrześniu w Bochni. Chętnie nawiąże kontakt z kimś kto buduje/zbudował ten domek w okolicy.

Na razie czekam na pozwolenie na budowe a na działce mam blaszak i szafke z prądem ...

Pozdróweczka,
Pablo

tamoka
16-07-2008, 07:12
aLien01 garaż jednostanowiskowy. Nadal mam wątpliwości co do rolet. Dziś idę wprosić się do sąsiada z prośbą o pokazanie jak faktycznie wyglada na ścianie sznurek :o

michell
16-07-2008, 07:48
tak najlepiej jak masz szansę sobie unaocznić

Namtar
16-07-2008, 08:52
tamoka a otwory okienne masz odpowiednio powiekszone?
Szczerze powiedziawszy nie podobaja mi sie rolety zewnetrzne, mialem z nimi do czynienia mieszkajac kilka miesiecy w hotelu we Wloszech, nie wiem jak te nowsze modele ale tamte to byla tragedia. Nie mozna bylo ich zasunac lub podniesc nie budzac sasiada - nie wierze ze po kilku latach nawet te "nowoczesne" beda nadal ciche.
Nikogo nie namawiam, mowie jak ja to odbieram. :roll:

Aga_i_Janusz
16-07-2008, 12:29
postanowilam sie dzis pochwalic.
Mamy naszego rododendronka juz w tak zwanym etapie saute:) czyli mamy dach, wylewki, tynki wewnetrzne, okna, drzwi, bramy garazowe. Postaram sie wkleic jakies zdjecia wieczorem.

Od polowy sierpnia wchodza panowie od tynkow zewnetrznych i podbitki wiec juz niedlugo nasz domek bedzie sliczniutki takze z zewnatrz.

a potem to juz bedzie bonanza, czyli plytki podlogi, malowanie, tapety... :lol: pocieszajace jest tylko to ze wiekszosc rzeczy wykonczeniowych bedzie robil moj maz z moim ojcem :lol:

michell
16-07-2008, 12:48
Aż miło czytać o takich postępach :)

tamoka
17-07-2008, 19:24
Namtar będę miała niestety puszki, ale schowamy je jak będzie ocieplenie.
Byłam u sąsiadki,sznurki nie wyglądają tragicznie i jak się urządzi wnętrze to wygląda tak jakby musiało być. Myślę, że trochę za mocno histeryzowałam:). W poniedziałek przyjeżdża pan na pomiar!

Pablo_TSMO
17-07-2008, 22:06
Hej,

No ja też jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowe. Wszystko zlozone i sie procesuje gdzies w gabinetach. Mam nadziej, ze wiekszych problemow nie bedzie. Jak sie uda to moze zrobimy w tym roku fundamenty i piwnice, ale to wszystko zalezy.........ufffffff czy pan od fundamentow "da rade" i czy majster "da rade" itd....

Jak tam wasze WZ

Pozdroweczka,
Pablo

TSTSS1911
18-07-2008, 13:03
:lol:
WITAM WSZYSTKICH BUDOWNICZYCH RODO 6
RÓWNIESZ ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA TEN PROJEKT.
JESTEM NA ETAPIE ODBIORU ZEZWOLENIA NA BUDOWE-JESZCZE TYDZIEŃ,MOŻE DWA.
W PRZYSZŁYM TYGODNIU BĘDĘ ZAMAWIAŁ STAL NA FUNDAMENTY-BUDOWA BLISKO KATOWIC,WIĘC SZKODY GÓRNICZE KLASA 3.
BARDZO BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA PODPOWIEDZ ILE PRĘTÓW WESZŁO WAM W ŁAWY I CAŁĄ RESZTĘ.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

aniak25
18-07-2008, 20:21
Witajcie

Wiem ze wy tu w wiekszosci o oknach i wykonczeniach ale ja na samym poczatku i od kilku dni mysle o jednej rzeczy. Czy ktos z was nie ma wogle gazu w domku? U nas dzialka jest nie uzbrojona, od ulicy mam 30m do ciagniecia przylacza a poniewaz zdeydowalismy sie na piec na paliwo stale do co i cwu to gaz potrzebowalibysmy tylko do plyty kuchennej bo cala reszta to elektryka. Z jednej strony nie ma co wchodzic w koszty bo i plyta moze byc elektryczna ale boje sie ze jak czasem siada prad to wogle nic nie zrobie ani wody ani nic nie zagrzeje i wtedy gaz by sie przydal. Co myslicie, jak jest w waszych domkach, czy ktos moze mi moze powiedziec co zrobic z tym fantem.
pozdrawiam
PS: Nadal zapraszam tych co zaczynaja do nowego watku na forum: http://forum.muratordom.pl/post2575176.htm

TSTSS1911
18-07-2008, 23:40
Witajcie.
Ja też jestem na starcie.
Pozwolenie w trakcie, ale już chcę coś pokupować-stal.
Jeżeli ktoś już fundamenty ma za sobą będę wdzięczny za podzielenie się info, jaką ilość zużyliście i ile betonu wyszło. Pozdrawiam
aaaa Budowa okolice Katowic

angela82
19-07-2008, 11:38
aniakdo samej płyty gazu nie opłaca sie ciągnąć, bo przecież możesz sobie butlez gazem schować np. pod zlewem 8)
co do ogrzewania gazem-jeszcze sie zastanawiamy-nikt nie chce nam powiedzieć jakie byłyby to koszta :cry:

angela82
19-07-2008, 11:44
dzisiaj przywieźli nam więźbę na dach :lol: , musimy sobie to pomoczyć, bo za tydzień ekipa do nas wraca, po urlopie zapewne pełna zapału do pracy :lol:
mam pyt.-ktoś moczył może więźbę? mamy taki impregnat,koncentrat-podobnoż trzeba moczyć w tym drzewo 12h :o możliwe to to jest????

michell
19-07-2008, 12:33
my mieliśmy już impregnowane

tamoka
20-07-2008, 00:53
my też mieliśmy już zaimpregnowane. Ale kupiliśmy dodatkowo impregnat i przemalowaliśmy normalnie pędzlem jeszcze raz, bo mojemu męzowi wydawało się,że jest za słabo zaimpregnowane :D Musiałabyś mieć chyba długie wanny, bo w czym to wymoczyć?

La_bruijta
20-07-2008, 08:41
najszybszym sposobem na pomalowanie tego drzewa jest:
wziąć dwie najdłuższe płatewki, położyć je obok siebie robiąc między nimi przerwę na powiedzmy 25cm, wypoziomować je i następnie wyłożyć długą folią wzdłuż tak żeby zrobiła się wielka rynna. zablokować na obu końcach żeby to świństwo się nie wylewało. Folię dobrze jest dać podwójnie bo pojedyncza się przedziurawi od drzewa. Wlać ten preparat uprzednio wymieszany (wejdzie ze dwie butle - 10 l). zakładamy gumowe rękawice (kupcie sobie kilka par) i w dwie osoby - jedna z jednego końca bierze krokiewkę a druga z drugiego, wkładacie i obracacie żeby wszystkie płaszczyzny były namoczone.
Myśmy tak pomalowali ponad 8m3 drzewa w 7 godzin.
Ważne jest układanie tego drzewa, najlepiej go przekładać żeby przewiew miało - może spleśnieć jak będzie długo stało mokre.
TSTSS1911
nam weszło 3 tony drutu 12 i 10 (tak pół na pół - z tym, że zbroiłem też drugi strop nad poddaszem), ale nie wiem jak to się ma do szkód górniczych. Stal teraz droga strasznie -spróbuj poszukać firmy co zajmuje się recyclingiem starych słupów betonowych - oni rozbijają te słupy i odzyskują drut. może uda Ci się kupić o wiele taniej.
Tamoka
ja mam okna drutex i kosztowały 11 500 z montażem (ale teraz nie wiem czy nie rozglądnął bym się za innymi, te balkonowe skrzydła to nie wiem czy długo wytrzymają - już dwa razy przyjeżdzali je poprawiać bo troszkę opadły, szwagier kupił ostatnio z firmy veka i wydają mi się solidniejsze)
co do bramy garażowej to też mam wiśniowskiego ale tą uchylną z dodatkowymi drzwiami - tak żebym za każdym razem nie musiał podnosić do góry całej bramy (też wydaje mi się mało solidna po tej firmie spodziewałem się więcej - no chyba że się mylę - wyjdzie za kilka lat) dałem za nią niecałe 2 000 zł. Tobie wycenili pewnie segmentową z pilotem - wnioskuję po cenie.
A co do rolet to nie wydają mi się one potrzebne w domu (zaznaczam że jest to tylko moje zdanie, żeby się jeden z drugim....) no bo jakie oe mają praktyczne zastosowanie?
bezpeczeństwo? - a kto teraz się do domu włamuje? przecież nikt nie trzyma pod poduszką pieniędzy tylko w banku, a złodziej już nie wynosi magnetovidu czy telewizora pod pachą ;)) - złodziej to wie. i poczujcie się w roli takiego kradzieja, gdzie się włamiecie? tam gdzie jest najpilniej strzeżone bo tam musi coś być skoro się pozamykali na siedem spustów.
od słońca? ;))- rolety zewnętrzne to przerost formy nad treścią.
i ze względów estetycznych dom z zewnątrz wizualnie gorzej wygląda( zaznaczam że jest tylko moja opinia ;) ).
aniak25
nie wydaje mi się zasadne otwierać nowy/stary temat na forum. jak już jest ten wątek to trzymajmy się jego i niech to będzie takie kompendium wiedzy na temat rodo6. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi to będzie miał wszystko w jednym wątku, po co dublować. To że są osoby startujące dopiero budową wcale tu nikomu nie przeszkadza, tym bardziej możemy pomóc, nie popełnicie tych samych błędów. zresztą już na początku musicie myśleć jak urządzicie ten domek i przyglądać się co tu inni tworzą- bo zaraz zastrzeli was murarz pierwszym pytaniem czy okna takie jak w projekcie? drzwi wewn na ten wymiar jak w projekcie? (ja dałem 10 cm szersze), gdzie ubikacja, zlew, prysznic? - to są pytania zaraz po wylaniu fundamentów. Gdybym ja miał taką możliwość jak Ci co teraz startują to z tego miejsca mogę powiedzieć że mniej bym się orobił ;).
a ha i jeszcze jedno. rada dla startujących: przy wylewaniu fundamentów wymierzcie sobie gdzie będą schody zewnętrzne i wbijcie w fundament ze 4 druty. przydadzą sie przy wylewaniu schodów - zwiążecie zbrojenie schodów z tymi prętami - będziecie mili pewność że schody po kilku latach pod wpływem mrozu nie odejdą od fundamentów.
pozdrawiam.

michell
20-07-2008, 13:10
aniak25
nie wydaje mi się zasadne otwierać nowy/stary temat na forum. jak już jest ten wątek to trzymajmy się jego i niech to będzie takie kompendium wiedzy na temat rodo6. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi to będzie miał wszystko w jednym wątku, po co dublować. To że są osoby startujące dopiero budową wcale tu nikomu nie przeszkadza, tym bardziej możemy pomóc, nie popełnicie tych samych błędów. zresztą już na początku musicie myśleć jak urządzicie ten domek i przyglądać się co tu inni tworzą- bo zaraz zastrzeli was murarz pierwszym pytaniem czy okna takie jak w projekcie? drzwi wewn na ten wymiar jak w projekcie? (ja dałem 10 cm szersze), gdzie ubikacja, zlew, prysznic? - to są pytania zaraz po wylaniu fundamentów. Gdybym ja miał taką możliwość jak Ci co teraz startują to z tego miejsca mogę powiedzieć że mniej bym się orobił ;).
.
Zgadzam się w 100% nie ma sensu rozpraszać tego tematu na następne. Utrudnia się życie kolejnym budującym

Namtar
20-07-2008, 21:15
Czy ktoss z Was myślał nad 4 pustakami w sciance kolankowej? Możecie mi powiedziec ile na gotowo Wam wyszlo na górze między podloga a zalamaniem tj "do skosu"?

angela82
20-07-2008, 21:28
la bruijta, tamoka mamy taką specjalną wannę do moczenia drzewa-długa chyba na 9m, szeroka na 2 krokwie na płasko i wysoka tak na ok. 0,5m :lol: :lol: :lol: mąż zaczął to moczyć w Sb., ale 2 butelki (10l koncentratu +90l wody) wystarczyły tylko na zamoczenie krokwi do połowy, więc biedak chodzi co 6h i obraca, wyciąga- ca tego koncentratu jesce ze 2 tyle; tylo nie wiem czy dobrze robi-przykrywa ta wanne plandeką, żeby deszczówka nie wleciała (rozcieńczyła) i żeby woda nie odparowała, ale czy to to się nie kisi na takim upale :roll: zamoczone układa na kantówkach ściśnięte, ale na polku; za tydz. ekipa przyjdzie, będą przenosić, a gość od więźby powiada, że w tydz. się nie zaparzy-mam nadzieję :roll:
specjalnie nie kupliśmy impregnowanej, bo oszukują strasznie!!!! :evil: mam kumpla co to na składzie pracuje, to wiem 8)

robi i dosia
20-07-2008, 21:35
Namtar my bedziemy mieli na 4 pustaki. Jutro bede na budwie to zmierze. Mąż mówi że przy 4 pustakach na gotowo powinno wyjść ok. 1,20.

Możecie przypmnieć jaka dachoweczke kladliscie i jej koszt oraz czy to było z rynnami i oknami czy odzielnie.
Może jakies porady w tym wzgledzie.

Labriujta dzieki za info z tymi oknami drutexu - bo bralam je pod uwagę.

Też uważam, że zakładanie drugiego forum nie ma sensu. Ci co zaczynaja niech pytają bedziemy podpowiadać. Powodzenia dla wszystkich. :D

Namtar
20-07-2008, 21:47
To prosze rownież o pomiar odleglosci od podlogi do gornej krawedzi kien dachowych - chce kupic Veluxa a oni chyba nie we wszystkich oknach maja klamki na dole w opcji wiec boje sie ze moge nie dosiegnac do gornej klamki - wnioski z ogladania Waszych zdjec :(
robi i dosia czy moge prosic o zdjecia z przodu domku - chce zobaczyc w perspektywie czy robi roznice w wygladzie bez zmiany dlugosci dachu.
moj mail [email protected] lub prosze na forum zamiescic
dzieki

robi i dosia
20-07-2008, 22:12
Namtar jesteśmy jeszcze przezd wieżba dachową, wiec myślę że na razie zdjecia nic nie dadzą. Więżba bedzie za ok. 2 tygodnie wtedy wrzuce fotki.

michell
21-07-2008, 12:42
namtar my robiliśmy chyba o jeden pustak więcej maksymalnie o dwa ale nie umiem ci powiedzieć ile wyszło

marta_s_b
21-07-2008, 14:06
dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę.
w tym tygodniu wykopie się dziura :)

Pancka
21-07-2008, 21:08
Namtar- my zakupiliśmy okna Fakro - one mają właśnie otwieranie na dole .
Zapraszam Cię do mojego dzienniczka- tam wklejam dużo zdjęć domku od frontu - my zwiększyliśmy okna ale nie wydłuzalismy dachu.

Namtar
22-07-2008, 00:06
Pancka z tego co widze to budowa idzie pelna para - niec tylko sie cieszyc i zazdroscic
Widze tez ze scianke kolankowwa macie na 4 pustaki (chyba ze sie myle) i wcale dom nie wydaje sie gubic proporcji
pozdrawiam

Pancka
22-07-2008, 14:08
no muszę powiedzieć,że rzeczywiście chłopaki się starają.... jestesmy bardzo zadowoleni z tej ekipy ( dla potrzebujących mogę podać kontakt do nich na priv :D )
A co do wysokości ścianki - to nie jestem pewna czy to są 4 czy nawet 5 pustaków - weż tylko pod uwagę,że zwiększylismy okna..... za chwilkę jadę na budowę z elektrykiem :D to przy okazji popatrzę dokładnie

michell
22-07-2008, 20:05
A czemu to mąż się buntuje? Ile kasy hmmm ciężka sprawa zależy gdzie budujesz w okolicach jakiego dużego miasta. jakich materiałów chcesz użyć. Więcej pytań niż odpowiedzi no i oczywiście ile wezmą fachowcy

robi i dosia
22-07-2008, 23:09
Namtar na gotowo przy 4 pustakach ścianka kolankowa bedzie miala około 123 cm. Wrzucilam wczorajsze zdjecie (troche tez za ciemne) Dzis juz mamy częśc wieźby nad sypialniami ale zdjecie wkleje jutro. Domek przy tych 4-rech pustakch nie wydaje mi sie żeby zatracil proporcje a powiem ze sie bardzo o to martwilam. Ścianka kolankowa nad garażem 3 pustaki.

Koszt - nas stan surowy otwarty wyjdzie około 140 tys (projekt z jednym garażem) Ekipa zlecona buduje do więźby włacznie + taras i schody. Kladzenie dachowki taniej przez rodzine.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64c5b12a367889a6.html
http://images34.fotosik.pl/321/64c5b12a367889a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=64c5b12a367889a6)

tamoka
22-07-2008, 23:13
La_bruijta dzięki za odpowiedź. A możesz zrobić kilka fotek Twoich okien i wkleić na forum. Trochę mnie ostatnio zdenerwował pan jak przyjechał na pomiar. Powiedział mi, że okna balkonowe na wykuszem, w ogóle okna balkonowe lepiej jest wzmocnić poprzeczką ( tak jak w oknach w bloku) bo ... I z tego wszystkiego już nie pamiętam dlaczego. Jak to będzie wyglądało? Czy Wy zmniejszaliście okna balkonowe, albo te nad wykuszem?? Chciałam okna gładkie, bez szprosów.

robi i dosia
22-07-2008, 23:43
Bardzo prosze o informacje dotycząca slupa w pokoju na pietrze kolo łazienki - czy udalo sie Wam jakos ten slupek przesunąć?? czy można jakos tak zrobic żeby nie przeszkadzał tak mocno

proszę o szybkie info , bo ten słupek u mnie juz postawili i nie podoba mi sie to wcale

może jak stana działówki bedzie to jakoś inaczej wygladalo ???

michell
23-07-2008, 07:55
wszyscy o jakimś słupie a ja słupa żadnego u siebie nie widzę wiec pewnie się schował :)

Namtar
23-07-2008, 08:24
robi i dosia dzieki za odpowiedz, chcialbym juz byc na tym samym wtapie co Wy, mozesz mi jeszcze powiedziec na czym polegalo powiekszenie Waszych okien? podniesliscie je do gory zwiekszajac rownoczesnie wysokosc okna, czy jak?
tak mnie jeszcze naszlo, kat dachu zostaje ten sam, bo moznabylo by go zmniejszyc aby wysokosc budynku byla taka sama (podnoszac scianke kolankowa zwieksza sie wysokosc calego domu)
Czyli przy 3 pustakach wysokosc na gotowo wynosi okolo 98-100 cm, czyz nie?

robi i dosia
23-07-2008, 10:03
Namtar nic nie robilismy z okanmi. Zostały takie jak w projekcie. Pomysł na podwyższenie ścianki powstał poźno.

Bylismy rano na budowie, budowlańcy mają słup przesunąc do ścianki (łazienka - pokój) a łaczenie które mieli podparte słupem skręcą śrubami. Zastanawiamy sie jeszcze nad wzmocnieniem tego łączenia płasownikiem 5 mm. Ciekawe czy tak bedzie dobrze, czy bedzie sie trzymać. Za poźno pomyślelismy o tym słupie. :-?

robi i dosia
23-07-2008, 21:48
Wklejam obiecane zdjecia. Ekipa pracuje sprawnie i szybciutko w sobote ma byc wiecha :-)

http://images23.fotosik.pl/253/6f8f1292aa1e7299m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f8f1292aa1e7299.html)

http://images26.fotosik.pl/254/43449727fbfd6a2em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43449727fbfd6a2e.html)

Widze wszyscy buduja bo mały ruch na forum.Powodzonka dla wszystkich. :D

tamoka
24-07-2008, 09:46
b]La_bruijta[/b] już wiem dlaczego ma być poprzeczka - mogą opadać -dla wzmocnienia.
Ale jak obserwuję forum, to nikt nie ma z poprzeczką,.
Słup w pokoju przy łazience niestety mam, ale nie wygląda tragicznie. Będzie to pokój dziecka i można fajnie wykorzystać. Oczywiście lepiej jakby go nie było, nie wiem dlaczego, ale nie zwróciłam wcześniej na niego uwagi, a budowlańcy....... no cóż dobrze,ze już ich nie ma na budowie.
Dobra rada dla tych , którzy zaczynają - lepiej zapłacić trochę więcej i wziąść sprawdzoną, solidną ekipę - naprawdę dużo problemów z głowy!!!!

robi i dosia
24-07-2008, 10:03
Tamoka zaobserwowałam ,że budowlańcy sa dosyc specyficzni, nawet jak ekipa jest ok, to oni porostu robia wg. projektu. Rzadko sie zdarza taka ekipa która doradzi. Konsultowalam to z innymi znajomymi ktorzy sie budowali i mieli takie ekipy z "górnej pólki" to tez mówili że nie doradzą a na pytania odpowiadaja może byc i i tak też może być. Nasza ekipa robi dokladnie, szybko i sprawnie ale trzeba ich pilnowac bo oni buduja wg. projektu a mieszkać będe w domu ja. :D Ta ekipę polecila mi znajoma.

Jest to nasza druga ekipa pierwszą zmienilismy jeszcze przezd zalaniem ław. :( Zaczeli od kupowania "bykow" w pobliskim sklepie. :wink:

Mnie tez sie wydaje, że ta porzeczka to dla wzmocnienia.

Pancka
24-07-2008, 17:05
a my mamy złotą ekipę.... mamy dużo przeróbek - właśnie zaproponowanych przez naszego boba budowlańca
1.Nie mamy słupa nośnego na parterze tylko belę poprzeczną na suficie
2.Na piętrze zamiast tego słupa na środku mamy 2 słupy schowane w ścianach
3.nie mamy tego dziwnego "proga" na balkonie nad wykuszem, ale czym oni go zastapili nie wiem
...to tyle co teraz pamiętam


Okna w kuchni, dolnej łazience i biurze poszerzalismy ( w wysokości pozostawilismy wdł.planu) do 150 cm.

robi i dosia
24-07-2008, 22:35
No to widzę Pancka, że niektórzy maja szczęscie. :D :D
ale to az miło poczytać :D

Pozdroweinia dla wszystkich budujących Rodo 6 :wink:

aniak25
25-07-2008, 22:42
Jeśli chodzi o nasze WZ to jeszcze kawalek drogi mysle. Teraz musze podjechac do urzedu arch bo nie mam uzbrojenia terenu i musze albo podpisac umowe z MPWiK ze sobie to zrobie a ma ponad 30m wie koszt niesamowity albo od nich tylko pociagnac wode a na ogródku załozyc przydomową oczyszczalnie. Rozwiazanie fajne, w naszym wypadku tansze w wykonaniu i eksploatacji ale nie wiem czy mamy wystarczajaco duzo miejsa na dzialce i czy sie zgodza. Z gazu chyba jednak zrezygnyjemy bo faktycznie bylby na potrzebny jedynie do płyty w kuchni. Pozostaje jeszze kwesia pradu ale od energi nie dostalismy info ze cos jest nie mozliwe wiec ufam ze tu jest ok. Tak wiec jak tylko wroce z urlopu to biegne i nanosze do wniosku stosowne poprawki. Bardzo bym chciala miec w tym roku stan zamkniety ale cos mi sie nie wydaje zebym wogle dziure zdazyla wykopac. No i na razie tyle, jak sie ruszy to dam znac
A tak przy okazji czy ktos z was zrezygnowal z gazu?? robi oczyszczalnie??

pozdrawiam

WERKA85
27-07-2008, 23:19
Witam wszystkich posiadaczy rododendronów :lol
Budujemy dom w Rododendronach 6 G2 w województwie opolskim!
Od kilku miesięcy śledzę wasze wypowiedzi na forum i są mi bardzo pomocne w podejmowaniu różnych decyzji..
wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie:
-podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak
-przeniesienie kotłowni do garażu
-powiększenie drzwi wejściowych oraz okien w wykuszu
-zamiana dwóch bram garażowych na jedną dużą
-strop terriva

Już się nie umiem doczekać efektu końcowego..

pozdrawiam :D

Namtar
28-07-2008, 08:11
jakiej szerokosci drzwi balkonowe macie na froncie domu, takie szerokie jak w projekcie? Wydaje mi sie ze Remle ma 180 a nie 220.

robi i dosia
28-07-2008, 09:19
My zwęzilismy do 180 cm

aLien01
01-08-2008, 07:35
Witam

Napisze coś aby przywrócić grupę do życia :). Jak planujecie zagospodarować taras chodzi mi o zadaszenie. Ja zastanawiam się czy nie zrobić na stałe zadaszenia pokrytego tą samą dachówką co dach. Napiszcie jakie są wasze przemyślenia.

Pancka
01-08-2008, 08:50
taka konstrukcja.....
http://img262.imageshack.us/img262/9964/2b2b4d23ab0d687bmedgp0.jpg (http://imageshack.us)
i takie zadaszenie...napewno nie dachówka - u nas powinien już stać taras za jakiś tydzień... :D
http://img246.imageshack.us/img246/1559/961u0106yp3.jpg (http://imageshack.us)

aLien01
01-08-2008, 10:39
A czemu nie dachówką, jak dasz tak półprzezroczysty daszek to wydaje mi się, że nie będzie miłego cienia. Sama konstrukcja podoba mi się.

Pancka
01-08-2008, 19:23
dlaczego? ponieważ dachówka zabrała by nam światło w salonie i biurze .... :-? a nie chcemy miłego cienia bo i tak taras mamy od strony wschodniej = cień mniej więcej od godz.12... :-?
Widzieliśmy taki juz taras zadaszony "czymś" przezroczystym - lekko przyciemnionym - super to wyglądało

Namtar
04-08-2008, 12:44
jestescie mi w stanie powiedziec ile wystaja Wasze kominy ponad dach (glownie chodzi mi o ten za garazem) - potrzebne mi to do ustalenia wstepnej ilosci klinkieru jaki musze kupic

La_bruijta
05-08-2008, 00:17
ja mam dwa kominy (dokładnie tak jak w projekcie). Weszło mi 400 cegieł - z tym, że klinkierem murowane jest od momentu "wyjścia" komina z dachu. Poniżej zwykła cegła.
co do klinkieru to kup najtańszy, tak naprawdę z dołu to nie widać tych nierówności czy zabrudzeń (wiem bo oczyściłem się jak głupi po spoinowaniu, teraz komin z bliska jest przykurzony i ubrudzony miejscami, a z dołu widać jakby był świeżo glancowany ;) ) odcienie cegły też nie były idealne identyczne i także z dołu nic nie idzie zauważyć.

La_bruijta
05-08-2008, 07:47
Przepraszam, pomyłka, weszło mi 420 cegieł. zapomniałem, że 20 jeszcze dowiozłem bo brakło.

Elcad
05-08-2008, 10:18
Witam wszystkich.
Podobnie jak Wy czekam na pozwolenie na budowę (w tym miesiącu już powinno być).
Mój domek będzie w całości podpiwniczony, garaz (dwustanowiskowy) przeniesiony do poziomu piwnicy a powierzchnia po garażu (na parterze) przeprojektowana na gabinet stomatologiczny.

Odnośnie stali do zbrojenia:
Ja kupuję słupy energetyczne za 17 PLN/sztuka (ok. 70-100 kg stali). Stal taka jest bardzo wartościowa (zdrowa) o różnych grubościach w zależności od rodzaju słupa. Na działeczce zgromadziłem już 50 słupów. Taka ilość powinna wystarczyć na 3/4 zapotrzebowania w stal.
Oszczędności na takiej stali są znaczne. Jedyny mankament - te słupu trzeba roztłuc a nie jest to lekkie zajęcie.

Pozdrawiam.

Michał i Magda
06-08-2008, 16:11
Witam serdecznie,
tu początkujący forumowicze:) Zdecydowaliśmy się na budowę Rodo6 z garażem na dwa samochody. Projekt już kupiliśmy i oddaliśmy do adaptacji. Zmiany na jakie się zdecydowaliśmy:
- likwidacja gabinetu na dole,
- 1 brama przy wjeżdzie do garażu,
- kotłownia w garażu,
- podniesienie ścianki kolankowej.
Będziemy budowali się w Dębogórze (wielkopolskie), może ktoś w wielkopolsce wybudował już Rodo pozwoliłby go obejrzeć na żywo??
Liczymy na Waszą pomoc, bo widzę, że trafiliśmy na doświadczonych budowniczych:))
Pozdrawiamy,
Magda i Michał

La_bruijta
06-08-2008, 23:39
tak się zastanawiam (dużo budujących ten domek ma przeniesioną kotłownię do garażu i postawiony dodatkowy komin), wiem że nie wszędzie się da ale teraz tak czasem myślę, że w moim przypadku mogłem wjazd do garażu zrobić z drugiej strony (tak aby był od strony tarasu). Piszę to dlatego, że wtedy kotłownię można by przenieść do garażu nie budując dodatkowego komina. U mnie to i tak bez znaczenia bo gazem będziemy ogrzewać więc kotłownia nie musi być jakaś duża ale wejście od tarasu byłoby praktyczniejsze i nie od drogi. Mógłbym nie zamykać garażu i nikt by mi tam nie zaglądał, łatwiejszy dostęp do wszystkich sprzętów typu kosiarka, wąż ogrodowy, przedłużacz czy grill i nie musiałbym obchodzić chałupki dookoła - bo życie poza domem toczy się od strony tarasu prawda?
tak, to był mój błąd, że tak nie zrobiłem.

benia 7
07-08-2008, 14:20
Witam wszystkich!

Noszę się z zamiarem zakupu pustaków Max U-220 lub Porotherm P+W. Problem w tym,że nie wiem które wybrać.Miejsce budowy Rzeszów. Może byście coś poradzili.
Wśród samych MAX-ów są z Kupna (3,40- 3,81 zł/szt), Hadykówki (ok.3,80-3,99 zł/szt), Harasiuk ok.2,99 zł/szt, Leyera ok.2,81-2,90 zł/szt - it ak więc są między nimi duże rozbieżności cenowe.Niektórzy mówią,że pustaki Leyera się kruszą.
Niektórzy mówią też, że Porotherm jest bardziej kruchy od Max-a, ja znowu czytałam, że jest bardzo twardy. Pomóżcie coś, może na podst. własnych doświadczeń. Może znacie też tańsze składy budowlane. Ja robiłam rozeznanie w BOZ Rzeszów, RCMB, BISBud, Budi Max, Lutoryż Pan. Kopacz.

Namtar
07-08-2008, 15:58
Jesli chodzi o pustaki Max to sa one tansze niz Poro lub Leyer (koszt m2) ale do mnie jakos nie przemawiaja - musisz bowiem doliczyc sobie koszt zaprawy ktora kladziesz w spoinach pionowych (w przypadku P+W ta zaprawa odpada, bo kladziesz tylko pozioma)
Ja mam Leyera i nie narzekam i z tego co widze to jest bardzo twardy (widac to gdzy chce dociac pustaka pila), a czy tak bardzo kruchy - mysle ze nie. Ceramika jesli jest twarda to musi byc w jakims tam stopniu krucha (zasadniczo to co jest twarde jest tez kruche)
Mnie osobiscie bardzo podobaja sie sciany z takich pustakow, a Leyer wyszedl mnie duzo taniej niz Poro - wiadomo chodzi o rabat jaki dostaniesz w hurtowni.

benia 7
08-08-2008, 07:40
Dzięki Namtar za podpowiedż odnośnie jakości. Choć z tą ,,taniością" Max-ów w stosunku do Poro to się nie zgodzę gdyż Max-ów trzeba kupić 2 razy tyle co Poro tj. Max wynosi 22 szt/m2 a Poro 11 szt/m2.Tak więc przy obecnych cenach dalej zakup na cały dom w przyp. Poro wychodzi najtaniej, bo trzeba ich mniej. Max musiałby być ponad 2 razy tańszy od Poro by się opłacał.

angela82
08-08-2008, 21:10
ja mam porotherm 30 P+W wienerbergera i nie narzekam; majstrowie docinają go wzdłuż i w szerz szlifierką tarczową (albo czymś podobnym :roll: ), nawet te kanty przy wykuszu, tylko przy szczytach trudno dociąć ukośnie (mówią,że maxa się da, a poro nie bardzo-za dużo odpadów, więc szkoda materiału)i luki uzupełniają cegłą kratówką (ale raptem 300szt zamówiłam, a cegła tania). Polecam ten materiał!!!!patrz na cenę m2, nie na cenę szt! 8) no i poroth jest większy, więc ściany powstają w błyskawicznym tempie :lol: :lol: :lol: co cieszy oko bardzo :lol: :lol: :lol:
a zaprawa idzie tylko w poziomie (cement drogi, piasek też :roll: ) poza tym grubość 30cm ściany i na to damy tylko 10cm styropianu, a nie 14 jak w prjekcie-oszczędność na ociepleniu duuuuuża - styropiam drooooogi :roll:
wydaje mi się, że lepiej dołożyć parę gr., a kupić dobry materiał.

WERKA85
08-08-2008, 21:23
My też budujemy z porothermu i jesteśmy bardzo zadowoleni!!
Nasz domek powstał w 3 miesiące!! Zostało bardzo mało odpadów.
Również wszystkim polecam.