PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

La_bruijta
08-08-2008, 22:00
Ja też jestem bardzo zadowolony z porotherma. ściany się szybko muruje i maluteńko odpadów (a to ze względu, że poro trzeba dociąć diaksem lub piłą na wymiar natomiast max'y murarze docinają/odrąbują młotkiem murarskim i czasem ukruszy się nie tak jak potrzeba - koniec końców zostaje sporo gruzu)
U mnie jest grubość 25 cm i do tego dochodzi 12 cm styropianu.
Cena m3 styropianu na dziś 125 zł brutto - więc nie jest tak źle.
Pytanie do "ocieplonych" : jaki tynk wybraliście? ja jestem prawie zdecydowany na silikatowy.

angela82
09-08-2008, 09:19
La bruijta a ja mam pyt.-czy orientowałeś się jakie będą koszta ogrzewania tego domku gazem/m-c? posiadam sprzeczne informacje, a nie wiem czy opłaca mi się ciągnąć gaz- jaki będzie koszt przyłącza-gazociąg mam w granicy z drogą, ale domek 30m od tejże granicy. jak pociągnę gaz,to napewno do ogrzewania, ale również do CWU, a jeśli ogrzewanie inne-CWU na prąd. cały czas się zstanawiam.

La_bruijta
09-08-2008, 15:02
Angela, powiem Ci po pierwszym sezonie grzewczym ;)
nie mam pojęcia. Liczę się, że może to wyjść 300-400 zł/mc w sezonie grzewczym.
Gaz na pewno wychodzi trochę drożej od węgla czy tego ekogroszku, ale nie są to różnice duże. Natomiast wygoda ogromna czy to w zimie czy w lecie. bez obsługowo. nic dorzucać nie muszę, brudzić się i w razie gdy mnie nie będzie kilka dni w domu to żona nie musi chodzić po sąsiada ;) by dorzucił do pieca worek tego groszku - bo ona nie podniesie.
Gaz drożeje ale tak samo i węgiel czy inne paliwa. nawet drzewo do kominka rekordowe ceny osiąga. Prawo popytu i podaży.

robi i dosia
09-08-2008, 22:59
Hejka

Juz raz prosilam: czy możecie napisac jakie macie dachy tzn ceramika czy beton i z jakiej firmy oraz ile to kosztowało. Może ktoś wie cos na ten temat i może cos doradzić.
Juz mam mętlik w głowie.Chcialam Robena bo teraz jest na niego promocja ale mowia że slaba dachowka no i Pan na skladzie dzisiaj pokazywal jak z roznych parti dachowki róznia się 1,5 cm w dlugości. :(
Pan z firmy co dachy sprzedaja polecal Braasa betonowa mocno. Mnie betonowa sie nie za bardzo podoba.... a mężowi wszystko jedno abym sie szybciej zdecydowala bo nie wie jak laty nabijac :D

powodzonka dla wszystkich

angela82
10-08-2008, 12:23
dosia ja mam właśnie Robena tę większą (co to na promocji jest) ale jeszcze nie ułożoną. kosztowała nas ta dachówka komplet (podstawa, wiatrownice, gąsiory, wentylacyjne, początki kalenic, wszystkie uchwyty, szczotki)+blacha aluminiowa na obróbki (19arkuszy) +komplet rynien PCV galeco = 15850zł:)jeszcze mamy jedną paletę (240szt) takich lekko poobijanych gratis, bo spadła kierowcy z HDS-u przy wyładunku :roll: coś z tego nada sięprzy docinaniu na jaskółkach 8)
Mój brat z kolei ma już położoną dachówkę Roben czarnobrązowaą tę mniejszą i jest zadowolony.
ja jak będę mieć jakieś sztuki wybitnie krzywe-będę reklamować!!!!! :lol:
jak robiłam wyceny-też mi odradzano Robena, ale proponowali, albo duuużo droższe np. Jaccobi, albo tę, którą dany skład miał na stanie-cwaniaki :evil:
kolega pracuje na składzie i mówi,że 10lat handlują Robenem (i tylko tym) i zażaleń nie ma, no poza reklamacjami,że coś pękniętę, czy ryśnięte.
Ja chciałam ceramiczną, a Roben dał nam najlepszą ofertę, do tego jeszcze w międzyczasie zrobili promocję (2300zł zostało w kieszeni :lol: ). Wybór należy do Ciebie :wink:

angela82
10-08-2008, 12:35
Angela, powiem Ci po pierwszym sezonie grzewczym ;)
nie mam pojęcia. Liczę się, że może to wyjść 300-400 zł/mc w sezonie grzewczym.
Gaz na pewno wychodzi trochę drożej od węgla czy tego ekogroszku, ale nie są to różnice duże. Natomiast wygoda ogromna czy to w zimie czy w lecie. bez obsługowo. nic dorzucać nie muszę, brudzić się i w razie gdy mnie nie będzie kilka dni w domu to żona nie musi chodzić po sąsiada ;) by dorzucił do pieca worek tego groszku - bo ona nie podniesie.
Gaz drożeje ale tak samo i węgiel czy inne paliwa. nawet drzewo do kominka rekordowe ceny osiąga. Prawo popytu i podaży.

La briujta licze na to,że będą to koszta w tych granicach :lol: wtedy komin za garażem bedzię sobie stał dla ozdoby :lol: zależy jeszcze ile sobie gazownia policzy za te 30m przyłącza do domku

angela82
10-08-2008, 12:44
jestescie mi w stanie powiedziec ile wystaja Wasze kominy ponad dach (glownie chodzi mi o ten za garazem) - potrzebne mi to do ustalenia wstepnej ilosci klinkieru jaki musze kupic

majster właśnie wyliczył klinkier - 630 szt na 3 kominy (rozszeżane górą-tzn. normalnie na sztyche mam po 12 cegieł, a na samej górze moze być 16szt-potrzebowałam tę ilość, żeby na góre kupic cegłę pełną). 2 kominy takie jak w projekcie, a za garażem mam komin 3 szufladowy (protokątny) - przy czym 1 z szuflad ma podwójną szerokość. master komin umieścił bliżej szczytu, tak,że zaczyna się tuż za belką konstrukcyjna dachu (a nie, jak architekt narysiował,że będzie miał 2,3m ponad dachem!!!! :roll: ) i wychodzi ten komin porównywalnie z projektowym gazowym, tylko jest ciut węższy.

kup więcej klinkieru na WZ, a co zostanie-oddaj i po sprawie :wink:

robi i dosia
10-08-2008, 21:20
Dziękuje Angela za informacje. Juz prawie zdecydowalam sie na Robena monza plus (duża) na kolor miedź (chyba ten kolor) Wydaje mi się że tanio kupilas te dachowkę, nam calośc(dachowka, wykonczenia, rynny) z oknami fakro wyceniono na ok 23 tys.

benia 7
11-08-2008, 07:52
Dziękuję wszystkim za cenne odpowiedzi odnośnie materiału na ściany zewnętrzne. Umocniły mnie one w decyzji ,żeby wziąć Porotherm 25 P+W Winerberga. Też sobie przeliczyłam m2 i najtaniej wychodzi, a i tą firmę chwalą.

angela82
11-08-2008, 08:38
Dziękuje Angela za informacje. Juz prawie zdecydowalam sie na Robena monza plus (duża) na kolor miedź (chyba ten kolor) Wydaje mi się że tanio kupilas te dachowkę, nam calośc(dachowka, wykonczenia, rynny) z oknami fakro wyceniono na ok 23 tys.

ja pisałam o cenie bez okien, bo kupuję w innym miejscu i bez foli -znalazłam jeszcze o 140zł taniej za 2 okna (2 wyrzucam narazie-zawsze można dokupić:) i folie tę samą na allegro 250ł taniej
wycenę masz porównywalna z naszą. ja za dachówkę i wszystko do niej+blacha aluminium na obróbki+rynny galeco (pcv) + folia Delta Vent N +3 okna Fakro FTP-V + 1 okno FTP-W + 4 kołnierze + wyłaz = 22553,50zł
pzdr. :lol: :lol: :lol:

angela82
11-08-2008, 08:39
aha-ja mam kasztan-troszkę droższy od miedzianej :roll: mąż chciał czarno-brązową, a kosztowałaby nas ok. 500zł więcej i w sumie nie chodziło o te 500zł, tylko ja czarnego dachu nie chcę 8)

no i nie wiem, jak Ty- ja mam garaż 1 stanowiskowy!!
dachówkę kupiłam w firmie OLMAR

monia19
11-08-2008, 10:10
Witam wszystkich; od kiedy zaczęłam budowę rodo 6 tzn. w kwietniu czytam forum i wiele rad, które tu przeczytałam znalazło zastosowanie u nas na budowie. Własnie kończymy stan surowy - ostatnie dachówki układają się na dachu. Ponieważ wiele rad ja dostałam chciałam także podzielić się moim doświadczeneim z dachówkami. Kupiliśmy dachówkę średzką plus Roben miedziany i co się okazało, boczne lewe dachówki po położeniu na dachu odstawałyby nawet 5 cm dołem. Okazało się, że cała partia dachówek jest wadliwa /dołem dachówka miała wybrzuszenie/. Szukaliśmy starych dostaw w kilkunastu składach budowlanych, w końcu się udało, ale teraz na pewno już bym nie kupiła tej dachówki. Co do reklamacji w Robenie powiedzieli nam, że jezeli jest różnica w wymiarach do 1,5 cm to nie ma szans jej reklamować. Oddaliśmy więc dachówkę w składzie, w którym kupiliśmy niech oni się martwią co z tym zrobić. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę mało problemów na budowach. :)

truteen
12-08-2008, 22:18
Prosze o pomoc! Gdzieś kiedyś mignął mi śmiałek który wylał ściany fundamentowe piwnicy w deskowaniu! Było gdzieś zdjęcie rodosa 6 p tylko nie wiem w którym wątku - miesiąc przeglądam i nie mogę trafić... szlag... proszę o kontakt osoby które robiły piwnice w deskowaniu właśnie...z góry dzięki
Prawdopodobnie przyszły budowniczy zajefajnego domu rodo 6P o ile znajdzie gościa który zaszaluje deskami fundament...

12.08.2008 23:36 dom "Pancki" <jupi>

benia 7
13-08-2008, 08:58
Pozdrawiam wszystkich. Mam pytanie do tych którzy są na zaawansowanym etapie budowy tj.ile mniej więcej was kosztowało wystawienie Rodo z pojedynczym garażem, bez piwnic w stanie surowym zamkiniętym. Ja będę kryła blachodachówką.

La_bruijta
13-08-2008, 21:59
za 350 tys da radę spokojnie.
przecież to nie jest jakiś skomplikowany domek czy duży (pow użytkowa to tylko 133m2 przy 1G)!
prosty dach dwuspadowy, bryła domu w kszatłcie prostokąta, żadnych udziwnień.
za materiał dacie jakieś 180 tys (niezbyt oszczędzając) reszta pokryje robociznę - ja bym ją wycenił na 100 tys.

robi i dosia
13-08-2008, 22:02
Monia19, bardzo dziękuję za informację. Niestety dachówka juz zamówiona.
Hmmm.... Czy mozesz dokladniej opisac problem bo niezrozumialam do końca.

Angela82 dziękuję za kolejne takie szczególowe informacje od Ciebie.

My w wycenie mamy tę samą folię co Ty. Rynny Lindab metalowe kolor miedź metalik, okna 4 szt Fakro.

Pablo_TSMO
14-08-2008, 20:03
Heja,

No to sie wszytko przeprocesowało i mam już pozwolenie na budowe :D.
Właśnie rozmawiam z majstrami i wychodzi na to, że jak chcę ruszyć w tym roku to muszę mieć dwie ekipy: jedną do zrobienia ław a drugą do zrobienia ścian piwnicy. Zorientowałem się też dopiero co, że w projekcie 6P, piwnice mają ściany wylewane z betonu, czytaj BAAAARDZo drogie, ale po rozmowie z kierowanikiem budowy okazało się, że można to zmienić np. na pustaki betonowe. Jeśli, ktoś z Was ma piwnice w planie niech zwróci na to uwagę wcześniej.

Pablo

monia19
14-08-2008, 20:50
do :robi i dosia

Jeżeli położysz dachówki leżą one równolegle do siebie i przylegają ładnie do siebie, a te nasze brzegowe dołem odstawały nawet 3-5 cm. To że wyglądały strasznie to jedno a poza tym każdy deszcz czy śnieg jest pod dachówką. Nasz fachowiec od dachu jak to zobaczył to się tylko chwycił za głowę...

Elcad
15-08-2008, 15:03
Witam.
Chciałem zamienić ściany wylewane na bloczki betonowe ale pani architekt uświadomiła mnie, że przy takiej zamianie trzeba dać bloczki 38cm a nie 25cm i koszt dorównuje jak nie przewyższa śćian wylewanych. Ja sprawę planuję rozwiązać stalą ze słupów energetycznych.
Pozdrawiam

aniak25
15-08-2008, 20:27
Witajcie
Czy ktośmoze mi powiedziec ile moze kosztowac projekt przyłącza wody i kanalizy zrobiny przez architekta? I le moze kosztowac pociagniecie rur pcv do kanalizy i hdpe do wody? Zaznaczam ze dzialka jest nie uzbrojona, ciagniecie ulica dale ogroooomne koszty bo wiaze sie ze studzienkami, hydrantami i wogle jakas magicznie wielka rura. Architekt nasz od adaptacji powiedzial ze takie uzbrajanie tereny na wlasna reke gdzie mamy 33m do ciagniecia to ok 70 tys by wyszlo ak nie lepiej. Dzis byl u mnie gosc co sie tym zajmuje, ma zrobic projekt i wykonawstwo, mamy sie podpiac do sasiada czyli do moich rodzicow, nasz domek jest tak jakby za ich domem od ulicy patrzac. Ma powstac dojazdowka do mojej dzialki i jeszcze jednej za nami ale nie iwadomo kiedy. Problem w tym ze facet i nie chce powiedziec ile bedzie kosztowal projekt i cale te rury. Twierdzi ze nie wie jaka bedzie decyzja z mpwik choc byl tam w naszej sprawie i powiedzieli ze to jest do zrobienia. My w zeszlym tyg zlozylismy wniosek o zapewnienie dostawy wody ale chcilismy robic oczyszczalnie, teraz gosc nas od tego odciaga bo mowi ze mpwik moze sie nie zgodzic nawet jak jest dobry grunt a istnieje jakas mozliwosc przylaczenia do sieci. No i pewnie bo to kasa dla nich. Sory ze pisze chaotycznie ale troche sie wkurzylam dzisiaj bo zmowu mam metlik w glowie :-? .
Tak samo jak z gazem. Stwierdzilismy ze nie bedziemy go ciagnac bo do 1 plyty gazowej nie ma sensu i zrobimy elektryczna. Grzac bedziemy piecam na paliwa stale z podajnikiem takie co to wszystko niby spalaja. No i dzis wpadlam na t ze przeciez latem kiedy ogrzewania sie nie urzywa to sadzialam ze piec bedzie wylaczony a skad cwu. Musialabym caly rok sypac ten ekogroszek, moze latem zadziej ale jednak. W obecnym domu mamy gaz i latem wylaczamy centralne a cwu leci z junkersa. I teraz znow nie wiem czy jednak tego gazu nie zrobic do pieca gazowego do cwu na lato a zima miec ekogroszek do co i cwu. A moze tylko gaz i solary na dachu na caly rok? Jakie macie rozwiazania? Napiszcie prosze bo zaczelam sie gubic z ta technologia a moj maz jeszcze bardziej zblakany niz ja. podpowiedzcie mi cos prosze. :(

Pablo_TSMO
16-08-2008, 16:35
Elcad,

Czy te bloczki 38 wynikają z trudnych warunków gruntowych na Twojej działce, czy to jest tak ogólnie. Przyznam, że mnie zaskoczyłeś z tymi kosztami, mam znajomego, który robił zmiane wylewane -> bloczki rok temu i twierdzi, że wyszło mu znacznie taniej (jakieś 9 tyś. za bloczki), chociaż nie wiem czy w jego przypadku były to bloczki 25 czy 38..

Pablo

Janek & Danka
16-08-2008, 19:29
Hej wszystkim!

Dołączamy do forum. Budujemy Rododendrony 6 pod Piłą. Obecnie mamy położone stropy i wyciągnięte kominy.

Pozdrowienia

Pancka
17-08-2008, 08:48
Janek & Danka - Witamy i trzymamy kciuki !!! :D

truteen - jak wrażenia po "Oględzinach".Żałuję,że nie mogłam być z Wami :cry:

truteen
18-08-2008, 21:23
Dzięks Pancka okazało się że Twój slubny to z moich stron :D jaki świat jest mały... wiesz chatka w porządku z zewnątrz jak rodos fakt ale w środku machnęliście prawdziwą rewolucje ale po trosze dowiedziałem się dlaczego...
Dzięki serdeczne że mogłem obejrzeć... wiem przynajmniej jak już jeden numer z wentylacją zrobię - tak samo jak u Was... :D
No i dowiedziałem się gdzie jest Kryspinów oraz Czułów :D:D:)
Swoją droga malownicza okolica...
Pozdroofka dla Ciebie

tamoka
19-08-2008, 06:23
Pancka podziel się pomysłem z wentylacją. My właśnie czekamy na elektryka, mozecie coś doradzić w tej kwestii, na co zwrócić uwagę itp.

Pozdrawiam

truteen
19-08-2008, 12:06
Jeśli mogę to odpowiem - w projekcie 6 P na przykład jest problem z wentylacją w kuchni... nie zauważyłem na planach podanych na ich stronie ciągu wentylacji nad kuchenką i w ogóle kuchnią... jest tylko obok kominka... i można zrobić tak jak mitchell przestawił kuchenkę pod właśnie ten ciąg kominkowy tez bardzo fajne rozwiązanie moim zdaniem ale kosztem zrobienia wejścia do kuchni prosto z wiatrołapu... nad nim się na razie zastanawiam...
Pancka ma za to zrobiony ze specjalnego pustaczka (keramzyt??) w środku z dziurą pociągnięty pion (nienośny) przez wysokość poddasza i taki wylot tylko na dachu... wtedy kuchenka może stać właśnie w rogu jak w projekcie... być może czegoś nie zauważyłem ale tak to ja widzę patrząc tylko na to co mają na stronie.
jeszcze raz dzięki Pancka za możliwość oglądnięcia... :) no i szkoda ze się nie poznaliśmy osobiście ale co sie odwlecze... ;)

Co do elektryki to głębokie puszki żeby robili potem można więcej kabla w nich zostawić. Nom i sobie gniazdek nie żałuj - gipsem potem zakleić nie problem a ból jest jak masz do odkurzacza przedłużacz podpiąć ;)

angela82
19-08-2008, 12:17
wydaje mi się,że z tą z wentylacją to nie problem-podwiesza się sufit i nad nim daje nierdzewne czy aluminiowe przewody aż do komina :lol: ja takie rozwiązanie jak Pancka miałam mieć w pokoju nad garażem tzn. pod jednym skosem będzie pralnia i od poziomu płyty nad poddaszem miała iść rurka aż do dachówki z kominkiem wentylacyjnym, jednakże okazało się,że jeden kanał wentylacyjny (od garażu bodajże) mamy na 2 szerokości, więc do niego wsadziliśmy rurę aluminiową 120mm aż do końca komina (3 komin za garażem)-dodatkowy kanał nam sienie mieścił ze względu na rozmieszczenie drzewa na dachu :roll:

truteen
19-08-2008, 16:42
at angela82
jak ktoś idzie w gipsy czy sufity podwieszane - ja nie a na pewno w kuchni... można więc mieć rurę po połowie obwodu w kuchni pod sufitem i martwić się później jej zabudową albo zrobić jak Pancka np. czy michell... a jak ktoś nie jak Ty jest na etapie planów to chyba najlepiej uwzględnić jak najwięcej (choć jak mówią 1 dom dla wroga, drugi na sprzedaż a trzeci dla siebie), po to by jak najmniej potem kombinować...

Elcad
20-08-2008, 09:41
Pani architekt wliczyła mi, że jeśli chciałbym zamienić wylewane ściany na bloczki to muszą być 38cm (napór ziemi na ściany - aha ja również mam podpiwniczony garaż dwustanowiskowy czyli długie ściany). Jeśli porównujemy bloczki 38cm a wylewane to korzystniej jest wylewać ściany, szczególnie gdy wykorzystuję stal z odzysku (słupy energet.)

Pozdrawiam

koprad
20-08-2008, 10:00
Czy ktoś z Państwa byłby na tyle uprzejmy i podał mi koszt robocizny jaki ponieśliście przy budowie tego domku? Bardzo interesowały by mnie 3 etapy:
zerowy, ściany, dach.
pozdrawiam

Namtar
20-08-2008, 20:37
Mozecie mi powiedziec ile dajecie ocieplenia na zewnatrz domu, ile macie na giblach (jaskółkach)?
Ja mysle o 15 cm, choc niestety ciesle ograniczyli odleglosc miedzy sciana a krokwia do 10 - no coz bedzie jej pół zakryte a pół widoczne

michal i kasia
20-08-2008, 22:26
Witam!
Planujemy budowę rodo6 :) i bardzo chcielibyśmy zobaczy dom w realu.
czy jest ktoś kto wybudował dom na śląsku i mógłby go pokazac?
Z góry dziekujemy i prosimy o kontakt: [email protected]
Pozdrawiamy

metii
21-08-2008, 08:59
Witam!
My zaczynamy budowę naszego Rodo 6 w październiku. Budujemy pod Wrocławiem, systemem gospodarczym. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie bez problemów. Postaram się na bierząco relacjonowac przebieg naszej budowy.
pozdrawiam forumowiczów:)

La_bruijta
22-08-2008, 12:03
dajecie/daliście grzejnik w garażu?
z jednej strony to strata ale z drugiej warto by mieć w razie czego takowy.

Namtar
22-08-2008, 15:20
ja dam taki maly grzejnik, w razie czego zawsze mozna go przeciez zakrecic :)

WERKA85
22-08-2008, 19:58
Mam pytanko dlaczego wszyscy wybierają dachówkę Roben???
My mamy Koramic Wienerbergera.
Czy ktoś wziął udział w akcji MĄDRY BUDUJE LEPIEJ i skorzystał z rabatu??
Ciekawi mnie czy rzeczywiście tak jest jak piszą..Kredyt w mBanku też mi się wydaje atrakcyjny. Co o tym sądzicie??

irenak
26-08-2008, 10:55
Witam, Właśnie rozpoczelismy budowe domku "w rododendronach 6" w Olsztynie nad jeziorem Bartążek. Czy ktoś też w okolicach Olsztyna buduje ten projekt?

renatka i marcin
26-08-2008, 17:22
Witam!
My zaczynamy budowę naszego Rodo 6 w październiku. Budujemy pod Wrocławiem, systemem gospodarczym. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie bez problemów. Postaram się na bierząco relacjonowac przebieg naszej budowy.
pozdrawiam forumowiczów:)


Witamy wszystkich rodomaków. My też będziemy budować w okolicach Wroclawia. Projekt już mamy. Teraz kompletujemy dokumenty do pozwolenia i na wiosnę do roboty.

renatka i marcin
26-08-2008, 17:24
P.S.
Pozdrowienia dla tych przed, w trakcie i po .... :D

Namtar
26-08-2008, 22:00
Musze sie pochwalic, mam nadzieje ze jest czym :P

http://images32.fotosik.pl/350/6863dae141980af3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6863dae141980af3)
http://images34.fotosik.pl/351/f36ba2b92d6413ad.jpg (www.fotosik.pl)

angela82
27-08-2008, 10:05
namtar jest jest czym-suuper :lol:
widzę,że podbitkę zabijać będziesz na krokwie-wnioskuję z wymalowanych końcówek krokwi 8)
ja jestem ciut dalej - działówki w środku są, schody zewn. też, na dachu kończy się przybijać folia, a pod dachem zaczyna podbitka :lol: (u nas pod krokwiami prostopadle do ściany)
pozdr. 8)

metii
27-08-2008, 12:27
Witam!
My zaczynamy budowę naszego Rodo 6 w październiku. Budujemy pod Wrocławiem, systemem gospodarczym. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie bez problemów. Postaram się na bierząco relacjonowac przebieg naszej budowy.
pozdrawiam forumowiczów:)


Witamy wszystkich rodomaków. My też będziemy budować w okolicach Wroclawia. Projekt już mamy. Teraz kompletujemy dokumenty do pozwolenia i na wiosnę do roboty.


Możesz podać gdzie będziecie się budować?? Z jakich materiałów planujecie postawić dom??
pozdrawiam
metii

renatka i marcin
27-08-2008, 17:08
Możesz podać gdzie będziecie się budować?? Z jakich materiałów planujecie postawić dom??
pozdrawiam


Odpowiedź wyslalem na PRIV-a

truteen
29-08-2008, 15:26
jest ktoś kto ma rodo 6 P z okolic Rzeszowa????

coen
29-08-2008, 15:43
... po dłuższej przerwie i papierologii 14 sierpnia ruszyła nasza budowa.
Co prawda nie ma sie jeszcze za bardzo czym chwalić ale niech tam.

http://img514.imageshack.us/img514/4076/awafundamentowamf4.jpg

od kilku dni na tych ławach już pną się mury !

Namtar pewnie przy następnej sposobności znowu Cię nawiedzimy a właściwie to plac budowy :-) teraz już wiemy jak dojechać :-)

aneta01s
29-08-2008, 22:25
Witam, zwracam się do Janka i Danki, którzy budują ten dom w okolicach Piły. My mieszkamy w okolicach Wałcza, i jesteśmy dopieo w papierologii, chociaż zamierzamy wybudować dom pod dach jeszcze w tym roku. Może zaczniemy we wrześniu. Czy możemy zobaczyć Wasz dom w realu? Bardzo prosze o kontakt. [email protected]
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Namtar
01-09-2008, 20:34
coen nie ma problemu zapraszam, do polowy wrzesnia mam nadzieje ze bedzie dach
czy ktos jest mi w stanie powiedziec jakiej wysokosci ma komin w kotlowni z tylu garazu? sprawa dosc pilna :roll:

aneta01s
01-09-2008, 22:29
Mam pytanie, czy ktoś może mi napisać jaka jest róznica pomiędzy stropem lanym, terrivą, a ułożonym z płyt żelańskich czy coś takiego? I jeszcze jedno, ostanio słyszę dużo o tym, że wielu ludzi używa do budowy więźby dachowej z mokrego drzewa, czy nic się z tym póżniej nie dzieje? Dzięki za wszelkie info.

angela82
02-09-2008, 10:01
coen nie ma problemu zapraszam, do polowy wrzesnia mam nadzieje ze bedzie dach
czy ktos jest mi w stanie powiedziec jakiej wysokosci ma komin w kotlowni z tylu garazu? sprawa dosc pilna :roll:

hej:) chyba już Cina to pytanie odpowiadałam-ja mam taki samtzn. na tej samej wysokości połaci się zaczyna, co ten komin z kotłowni gazowej w projekcie :lol:
jak chcesz bardzo wiedzieć, to dorysuj sobie w projekcie w którym miejscu go lokujesz i do jakiej wysokości nad kalenice dachu-będziesz miał to w skali i zmierz linijką :lol:

Pancka
03-09-2008, 07:26
rodosik angeli 82
http://img73.imageshack.us/img73/1460/angelabw5.jpg (http://imageshack.us)

http://img73.imageshack.us/img73/8958/angela1av7.jpg (http://imageshack.us)

La_bruijta
03-09-2008, 08:04
jak chcesz bardzo wiedzieć, to dorysuj sobie w projekcie w którym miejscu go lokujesz i do jakiej wysokości nad kalenice dachu-będziesz miał to w skali i zmierz linijką
;) coś w moim stylu odpowiedź ;)
lepiej dac komuś wędkę...
no chyba, że spodziewał się Namtar, że ktoś wyjdzie na komin i zacznie mierzyć wysokość ;) co byłoby troszkę trudne ze względu na... dach.

U mnie kończą dziś C.O. - wszystko w plastiku jest zrobione (miała być miedź ale zostałem przekonany ;) ) grzejniki aluminiowe. żeberek chyba ze 110 wyszło na cały dom i garaż. Piec gazowy zwykły z otwartą komorą spalania Termet unico 22 + zasobnik 140 l + cyrkulacja. wycena pod kondensata wyszła mi 5000 więcej i po obliczeniach doszedłem do wniosku, że nieopłacalne. podłogówka tylko tam gdzie płytki.
Międzyczasie zrobiliśmy ocieplenie (styropian 12 + klei +siatka +grunt) bez koloru - zrobimy dopiero jak płytki na balkonach będą położone gdyż spływająca woda potrafi zrobić zacieki na elewacji - wg rad eksperta.
zamocowaliśmy też parapety zewnętrzne - aluminiowe w kolorze miedź antyczna - do okien w kolorze złoty dąb wygląda naprawdę fajnie (kosztują też 3 razy tyle co zwykłe blaszane ;( ).
co do kosztów budowy to wychodzi mi jakieś 130 tys do tej pory.Trochę dużo ale robimy tak żeby później nie trzeba było robić "podwójnie". zostaną jeszcze wylewki z takich robót "budowlanych". a później podłogi, płytki, malowanie, meblowanie. Najgorsze to jest to, że trzeba trochę kredytu dobrać żeby umeblować ten domek.
Prośba do wybudowanych: ile kosztowały Was łazienki i kuchnia? wykończenie + AGD.
i drugie moje pytanie ile kosztowała Was podbitka? i z czego robiliście?
Pozdrawiam.

angela82
03-09-2008, 09:08
Panckadziękuję Ci bardzo :lol: :lol: :lol:
La bruijta, bez urazy - styl odpowiedzi mam swój 8)
co do podbitki-my zapłaciliśmy 1380zł/60m2 za boazerie świerkową gr.1,6cm-widoczna na zdjęciu zamieszczonym przez Pancke, ale dzisiaj mąż ma dokupić jeszcze 45szt (długości????), bo zabraknie na jaskółki. + koszty konserwacji; 1 raz malowaliśmy drewnochronem te 60m2 dwustronnie - weszło 20l (5l/60zł), a 2 raz teraz po przybiciu i 3 raz po elewacji będzie już kolorem, ma być firmy levi's 5l/180zł/65m2-podobno :roll:

La_bruijta
03-09-2008, 10:48
myślałem o plastiku na podbitkę, ale coraz bardziej skłaniam się ku drewnianej. Trochę droższa i malować trzeba (czego nienawidzę) ale za to jest o wiele ładniejsza.
dzieki za odpowiedź.

Namtar
03-09-2008, 21:46
Dzieki za odpowiedz, nie chcialem po Was abyscie wychodzili na dach i mierzyli ile wystaje itd. Nie wiem ale myslalem ze niektorzy inwestorzy wiedza takie rzeczy , fakt nie przyda sie to nikomu w przyszlosci ale ... tez nie zaszkodzi wiedziec - bo kto wie moze gdzies tam jest taki drugi Namtar :)
Wracajac do sedna mam dwa kominy - kominek - ogolnie 8m wysokosci z czego okolo 1,2 ponad dachem w najnizszym punkcie, oraz CO ogolnie 7 metrow z czego 1,6 ponad dachem.
jak znajde chwilke to wkleje zdjecia.
Pozdrawiam wszystkich - bez urazy :)

Mela30
04-09-2008, 20:05
Mam pytanie do La_bruijta
jak to możliwe , że do tej pory wyszło 130tys.(tylko?!)
Sam budowałeś?

La_bruijta
05-09-2008, 09:52
We dwóch z ojcem.
ja znowu jestem w szoku jak pomyślę, że tyle na dom poszło.
5 lat temu to w 100 tys zamknąłbym się z umeblowaniem i samochód bym jeszcze kupił.
Zresztą to nie jest duży dom, prosta konstrukcja, nawet ścian niewiele. powyżej 250 tys jak wychodzi to znak że Was okradają.

angela82
05-09-2008, 12:14
do La bruijta do ceny 1380zł za podbitkę świerkową dolicz 320zł-za tyle brakowało na jaskółki + jeszcze 1 puszka dewnochronu 60zł, a kolor levis, o którym pisałam kosztuje 173zł/5l (dzisiaj kupowałam) na ok 60m2.
aha, a dlaczego nie zamieścisz jakiejś fotki swojego rodo na forum???
pzdr.

angela82
05-09-2008, 12:19
Dzieki za odpowiedz, nie chcialem po Was abyscie wychodzili na dach i mierzyli ile wystaje itd. Nie wiem ale myslalem ze niektorzy inwestorzy wiedza takie rzeczy , fakt nie przyda sie to nikomu w przyszlosci ale ... tez nie zaszkodzi wiedziec - bo kto wie moze gdzies tam jest taki drugi Namtar :)
Wracajac do sedna mam dwa kominy - kominek - ogolnie 8m wysokosci z czego okolo 1,2 ponad dachem w najnizszym punkcie, oraz CO ogolnie 7 metrow z czego 1,6 ponad dachem.
jak znajde chwilke to wkleje zdjecia.
Pozdrawiam wszystkich - bez urazy :)

Namtar fakt, że ten wymiar na nic nie jest potrzebny-u mie majster wyliczył nam klinkier na sztuki, ma wejść 620szt, ale tylko z zewnątrz, bo w środek na "przepierzki" daje zwykłą pełną cegła (za którą płacilism więcej niż za klinkier kratówkę - paradoks :roll: ). Zamieść zdjęcia, ja zamieszczę swoje, ale wymurują :lol: dzisiaj zaczęli 8) a mam 3 kominy :roll:

Namtar
05-09-2008, 22:09
angela82 wlasnie dzis skonczyl murarz to co mial do zrobienia, kominy stoja, niestety nie dalem rady zrobic zdjec wiec zamieszczam troszke starsze
http://images37.fotosik.pl/8/508b897f4166e9e1.jpg (www.fotosik.pl)
to jest komin z tylu kotlowni, sa w nim 4 kanaly wentylacyjne i 1 spalinowy, wszystko systemowe oblozone klinkierem, wrazenie jak dla mnie robi zajfajne !!!!
http://images36.fotosik.pl/8/4133112581f1fed6.jpg (www.fotosik.pl)
wyszlo ogółem na dwa kominy 510 dziurawki, 60 pelnych i 35 workow zaprawy - w sumie niezla kaska ale co tam ... raz sie zyje raz umiera

La_bruijta
05-09-2008, 22:53
nie zamieszczam zdjęć bo:
1. nie chce mi się ładować do tego fotosika itd
2. poprzedni serwer gdzie zamieszczałem zdjęcia zlikwidowany i przepadły uprzednio zamieszczone
3. mam ostatnio problemy z komputerem domowym, a służbowy ma po blokowane strony z fotosika i tym podobne.
no ale zrobię wyjątek:
http://images31.fotosik.pl/357/f47b387a988fb825.jpg (www.fotosik.pl)
co ten teściu tam szukał???
http://images40.fotosik.pl/8/b17fd43093b14df2.jpg (www.fotosik.pl)
a to jest widok na naszą sypialnię i garderobę (za scianką) - sufit jest zrobiony wyżej niż powinien (jedyny pokój z płytami g/k) i zostawiłem na wierzchu dwie płatewki, które później obrobię ładnie drzewem - wygląda naprawdę nieźle.
http://images33.fotosik.pl/362/9277e8097e995d1f.jpg (www.fotosik.pl)

drzwi zewnętrzne:
http://images26.fotosik.pl/273/383893b67d95bb1b.jpg (www.fotosik.pl)

a to mój patent na zabezpieczenie przed upadkiem ze schodów. dechy oparte o mur i dodatkowo paleta - sprawdza się!
http://images29.fotosik.pl/272/3d059f1ead24c558.jpg (www.fotosik.pl)

i na koniec - co by nie było, że nic nie robię!
http://images48.fotosik.pl/8/01f234f99dc0fd5e.jpg (www.fotosik.pl)
pozdrawiam

truteen
05-09-2008, 22:57
Pancka nieźle ja już tu widze dachówę :D...
Niestety ja poległem z projektem rodo a bardzo chcialem... działka jest o cholerny metr za wąska i nie przejdzie... przerzutka na podobny w daliach 2 ... ale to już nie to samo... szkoda trochę....
pozdr dla wsyztskich

La_bruijta
05-09-2008, 22:57
ten kolor na elewacji to jest jedynie biały grunt złamany pigmentem. kolor elewacji będzie odrobinkę ciemniejszy.

robi i dosia
06-09-2008, 14:48
Hej,
Dzielę się z Wami wrażeniami dotyczącymi ukladnia dachowki Roben monza plus. Kładzie ją nam brat męża który pracuje w firmie budowlnej.

Ta dachówka to tragedia każda inna, krzywa starsznie, układa się ją fatalnie. Podobno betonowa brasa była by juz ułozona a u nas jeszcze końca nie widać. Nie chciala sie trzymac na haczykach to praktycznie przykręcana jest każda :-? a dodoatkowo szlifowana bo inaczej lipa była totalna.

Zdecydowanie odradzam. Ta cena z czegos jednak wynika :( :(

Odraadzaam zdeecydowanie Robena !!!!!!!!

Ten dach kosztował i kosztuje mnie duuuużo stresu i nerwów.
__________________________________________________ _____

La_bruijta sliczny domek. Gratuluję cierpliwosci i wytrwałości.


Powodzonka dla wszystkich. Wieczorkiem wrzuce fotki.

robi i dosia
07-09-2008, 21:07
Obiecana fotka

http://images41.fotosik.pl/8/425bde2e98ce51cb.jpg (www.fotosik.pl)

pawlusp
07-09-2008, 21:38
Witam,

My właśnie czekamy na pozwolenie na budowę- Osiek obok Lubina ( dolnośląskie). Architekt mówi, że do końca miesiąca powinno być. Już nie możemy się doczekać z żoną na rozpoczęcie prac.

Mam pytanie- ile płaciliście za 1m2 ścian zewnętrznych? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich

coen
08-09-2008, 04:43
Obiecana fotka

http://images41.fotosik.pl/8/425bde2e98ce51cb.jpg (www.fotosik.pl)

.... a co z garażem ? bo ten wjazd to jakiś wąski taki :D :D :D ?

La_bruijta
08-09-2008, 07:20
.... a co z garażem ? bo ten wjazd to jakiś wąski taki
może na motocykl ;)
ze zdjęcia wygląda, że w fajnej okolicy ten domek stawiacie. drzewa na około. super.
zakończenie komina też ciekawe. nie widziałem takiego jeszcze.
taras już wylaliście - ja będę miał z kostki ułożony. Wydaje mi się, że płytki prędzej czy później odpadają.

robi i dosia
08-09-2008, 09:31
Garaż bedzie oddzielny. Tam gdzie te wąskie drzwi jest kotłownia. Druga część dawnego garażu to pralnio- suszarnia. W tym pomieszczeniu dalismy drzwi balkonowe z tyłu. W razie czego można to pomieszczenie przeznaczyc na pokoik. Taras wylany mamy, chcemy go częściowo obsypać ziemią.

Labriujta powiedz na jaka grubośc styropinu dawałes. Mąż mowi ze 15 to niestatndrdowa grubość strypinu i drozsza jest, zastanawiamy sie nad 14 cm.

remle
08-09-2008, 13:18
Witajcie!!!! Dłuuugo mnie nie było, ale miło wrócić i oglądać takie postępy!!! Domki Wam pięknie rosną - oby tak dalej! Pozdrowienia

La_bruijta
08-09-2008, 18:54
wszystko jest napisane w kilku postach wyżej.
być może chodzi Ci o ocieplenie tych "trójkątów" przy wykuszach? tam dałem 15 (z tym, że 10 + 5).
Mąż ma rację 15 jest niestandardowa a co za tym idzie droższa.

atija
08-09-2008, 20:03
cześć Remle
miło cię tu widzieć.Podziel się wrażeniami jak się mieszka. :wink:

peterol
09-09-2008, 21:09
witam,ja buduje rodo6 w gutkowie,konczą kłaść dachowke, pozdrawiam.P

angela82
10-09-2008, 13:08
remle nareszcie!!! miałam tyle pytań do ciebie :roll: ale teraz już nie pamiętam o co chodziło 8)
napewno nadal `mam prosbę o przesłanie mi na e-mail fotki domu z elewacją z wykuszem-zastanawiam czy zamórować to okno środkowe, aha i czy zmienialiście jakos wejście do tegoż właśnie pokoju, który w projekcie miał 2 okna na wykusz, żeby tę szafę na całą ścianę ulokować? i od razu elewację wejściową (mąż chciał oglądnąć), bo tarasową już mam-wysłałaś mi przy okazji komina :lol:

La bruijta szczerze zazdroszczę Ci,że jesteś na takim etapie :roll: a domek sssuper się prezentuje :lol: widzę,że okna pozostały takie, jak w projekcie-rozmiarowo :wink: u nas są mlutkie zmiany :roll:

namtar zdjęcia komnów zamieszczę jak tylko zrobię i jak ktoś się do tego wklejenia znajdzie :roll: a ten, który zamieściłeś (za garażem) u nas z klinkieru zaczyna się dopiero powyżej jętek w pokoju nad garażem :wink:

robi i dosia a gdzie Wy macie okucia z blachy? i deski na pas podrynnowy? zostawiacie odstep przy dachówkach bocznych, żeby je później wcisnąć??? my mieliśmy problem z blacharzem i na szybko szukalismy innego, bo majster mówil, że mógłby takie luki pozostawiać, ale to jest "praca o d..e rozbić";
w międzyczasie poszukiwań nowego kandydata na blacharza, ekipa zrobiła nam podbitkę i tutaj dostali nawet pochwałę od blacharza,że super równiutko im to wyszło i nawet lepiej,że już jest zrobiona, bo okucia będzie można idealnie dopasować :lol:

remle
10-09-2008, 14:12
Angela podaj maila 9wybacz, ale mam tyle kontaktów z muratora, że się już pogubiłam)

PioBar
13-09-2008, 20:59
mam pytanie gdzie macie wyczystke dla komina od kominka???

Aga_i_Janusz
14-09-2008, 10:17
wreszcie i my mamy sie czym pochwalić :D
widok od tyłu
http://agnieszkajk.wrzuta.pl/img/middle/xcdy0RQ7NS/dom_w_rodo_ocieplony_taras.jpg
przód
http://agnieszkajk.wrzuta.pl/img/middle/qpmqPyugO7/dom_w_rodo_ocieplony_2.jpg
http://agnieszkajk.wrzuta.pl/img/middle/mPWaK7XY1p/dom_w_rodo_ocieplony1.jpg
http://agnieszkajk.wrzuta.pl/img/file/mPWaK7XY1p/dom_w_rodo_ocieplony1.jpg

coen
15-09-2008, 16:44
wreszcie i my mamy sie czym pochwalić :D
widok od tyłu

co spowodowało że w lukarnie nad głównym wejściem daliście takie okno ?

Aga_i_Janusz
17-09-2008, 08:22
co spowodowało że w lukarnie nad głównym wejściem daliście takie okno ?
funkcjonalność wnętrza i układ domu wzgledem światła. Tam bedzie pokój naszej córki i pod oknem obok balkonu będzie stało biurko, zeby miała dużo naturalnego światła

Adam-K
18-09-2008, 08:41
Witam Wszystkich po długiej przerwie :lol:

jak widze stron tematu przybyło ... budowniczych też.... to cieszy :D

Nieskromnie, chce sie również pochwalić że nasz Rodosek zaczyna nabierać kształtów, ściany już są na chwilę obecną skończone, kominy też, a że w tym tygodniu pogoda "do bani" to maurarze walczą na parterze ze ściankami działowymi...a w przyszłym tygodniu przychodzą dekarze... myślę w tym roku zrobić stan surowy otwarty , reszta prac w przyszłym. Jak widać stosunku do projetku pierwotnego jest trochę zmian....
Aha, jeśli ktoś jest na etapie zkupu "pustaków" na budowę to polecam przemyśleć temat keramzytu ( ja mam z BETARDA)- fajnie i szybko się buduje ( ekipa murarzy se to chwaliła), mało zaprawy idzie na mury, pusaki układa się jak klocki Lego, My zdecydowaliśmy się na pustak szer. 38 cm i nie trzeba go docieplać.... [/img]C:\Documents and Settings\AdamK\Moje dokumenty\Moje obrazy\zdjęcie012.jpg, C:\Documents and Settings\AdamK\Moje dokumenty\Moje obrazy\zdjęcie013.jpg, C:\Documents and Settings\AdamK\Moje dokumenty\Moje obrazy\zdjęcie002.jpg, C:\Documents and Settings\AdamK\Moje dokumenty\Moje obrazy\zdjęcie003.jpg, C:\Documents and Settings\AdamK\Moje dokumenty\Moje obrazy\zdjęcie004.jpg, C:\Documents and Settings\AdamK\Moje dokumenty\Moje obrazy\zdjęcie001.jpg,

Adam-K
18-09-2008, 08:47
ooo :cry:

Chyba nie załadowały mi sie zdjęcia ... niech mi ktoś podpowie jak dołączyć zdjęcia bo jakoś nie wiem jak to zrobić.... :-?

coen
18-09-2008, 12:51
ooo :cry:

Chyba nie załadowały mi sie zdjęcia ... niech mi ktoś podpowie jak dołączyć zdjęcia bo jakoś nie wiem jak to zrobić.... :-?

musisz umieścić zdjecia na zewnętrznym serwerze (np. image shack, wrzuta, fotosik, etc)
podczas pisania postu na forum klikasz żółty prostokąt z napisem img (drugi z prawej u góry okna) wklejasz link do konkretnego zdjęcia i ponownie klikasz żółty prostokąt img wszystko ma być napisane bez spacji i już ...
poniżej masz to samo ale w wersji obrazkowej - powodzenia :-)

instrukcja w wersji obrazkowej - kliknij (http://img385.imageshack.us/my.php?image=instrukcjaimageshack1nb2.jpg)

Pati_Andrzej_rodo6
19-09-2008, 06:09
Witam wszystkich po dlugiej przerwie ;-)

Nasz Rododomek niebawem bedzie mial piekny dach.
Dlugo czekalismy na dekarzy ale chyba sie oplacalo.
Duzo zmian jedna wpadka budowlanca ale ogolnie jest OK.

Z powodow konstrukcyjnych zmuszeni bylismy do rezygnacji z dwoch okien polaciowych i teraz mam dwa zbedne okienka VELUX'a GGL 3059 M006 78x118 na stanie. Jesli ktos potrzebuje to chetnie oddamy w dobre rece za symboliczna kwote () Kontakt tel. 606574471 (wieczorem) odbior osobisty w Sycowie (woj. dolnoslaskie 50 km od Wroclawia)
Przed nami kolejne wyzwania zwiazane z wykanczaniem wnetrza, zakup okien, instalacje itd. ale mamy potezna motywacje ;-)



Pozdrawiamy
http://www.wrzuta.pl/img/middle/uoafUOW5Z7/rodo6.jpg
http://www.wrzuta.pl/img/middle/nfXi21hN2n/toska.jpg

aLien01
19-09-2008, 06:38
Witam

A ja się pochwale dzisiaj właśnie zamówiłem projekt z Archonu wersja 2-stanowiskowa. Jeszcze przede mną długa droga jednak skrupulatnie czytam wasze wypowiedzi i kibicuję wam.

tamoka
19-09-2008, 10:28
Witam, a ja mam pytanie do wszystkich, którzy wstawili już drzwi zewnętrzne. W projekcie otwierają się do wewnątrz domu, a ja myśle,że na zewnątrz będzie lepiej. Wiatrołap jest dość mały i myślę, że tak będzie praktyczniej.Czy jest na to jakaś reguła, czy jak kto lubi? Pozdarwiam.

La_bruijta
19-09-2008, 13:09
ja drzwi zewnętrzne mam otwierane na zewnątrz.
ale dla zglębienia wiedzy polecam ten wątek ;) :
http://forum.muratordom.pl/drzwi-wejsciowe-otwierane-do-srodka-czy-na-zewnatrz,t132811.htm

qboos
20-09-2008, 10:31
Witam wszystkich!!
Dolaczam bo zaczynam rodo6 (dwustanowiskowe). Poniewaz troche czasu uplynelo juz od ostatnich waszych postow (pewnie dlatego ze przerzucacie cegly i patrzycie jak rosnie:) ) zatem mam pytanie jak realnie wyglada sprawa ilosci materialow (stal, beton na fundamenty i cegly na sciany). Nie mam wyliczenia materialow z projektem i sam to wyliczalem. Z gory wielkie dzieki za kazda rade ja za tydzien zaczynam kopac doly i do zimy fundamenty postawic.

Buduje w okolicach piaseczna.

Pozdrawiam i powodzenia zycze!

tamoka
20-09-2008, 21:46
la_bruijta dzięki, bardo ciekawy wątek :lol: Polecam wszystkim na poprawę humoru. Masz jeszcze jakieś ciekawe wątki np. o elektryce???

Marlena&Marcin
21-09-2008, 11:50
Witajcie, :)
Dołączamy do grona rododendrowiczów ;)
Naszą budowę zaczynamy na przełomie lutego/marca 2009.. jak na razie walczymy z papierologią i tymi.. MAŁO przyjemnymi sprawami :)

Będziemy budować w Skowarczu (woj. pomorskie).. od jakiegoś czasu śledzimy forum, zauwazyliśmy, że mamy sąsiada w Grabiny Zameczek :) jeżeli jest taka możliwość chętnie byśmy odwiedzili Waszą budowe :) jestesmy ciekawi jak w realu wygląda domek :)

ps. mam malutkie zapytanko :) zauwazyłam że większość (wszyscy?) zakładają okna w kolorze złoty dąb/brązowe... czy to taka moda teraz? :) My chcemy zachować prawie w 100% projektowy wygląd domku (oprócz dachówki, wybralismy klasyczna S).
Gorąco pozdrawiamy :)
Marlena & Marcin :)

Adam-K
22-09-2008, 10:50
Dzięki coen !
za podpowiedź ... jak będe mieć dłuższą chwile to to przećwicze..

Adam-K
22-09-2008, 11:18
Witam !

Mam nadzieję że mi sie teraz uda wrzucić zdjęcia naszego Rodosa ...

http://img223.imageshack.us/img223/6865/zdjcie003ki6.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=zdjcie003ki6.jpg)http://img223.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://img363.imageshack.us/img363/18/zdjcie012pw6.th.jpg (http://img363.imageshack.us/my.php?image=zdjcie012pw6.jpg)http://img363.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://img300.imageshack.us/img300/4364/zdjcie004ld3.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=zdjcie004ld3.jpg)http://img300.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://img300.imageshack.us/img300/3316/zdjcie013la2.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=zdjcie013la2.jpg)http://img300.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

metii
23-09-2008, 08:30
Witam!
w końcu otrzymaliśmy pozwolenie:)
Budowa zaczęła się w sobotę. Na razie mamy zebrany humus. Za 3 tyg kopiemy pod ławy. Coś zaczęło się dziać :D
pozdrawiam

Marlena&Marcin
23-09-2008, 09:19
oby tylko pogoda dopisała :)

mam pytanko do osób już wybudowanych, .. jak ma się zgrane ekipy.. ile trwa wybudowanie rodo6? Jak zaczniemy w marcu, wprowadzimy się na święta w grudniu??

aLien01
23-09-2008, 09:45
Witam

Mam prośbę do wszystkich nowo wybudowanych którzy to już mieszkają o zdjęcia z wew. szczególnie chodzi mi o łazienki, kuchnie i salon. Pewnie inni budujący i przyszli budujący będą wam bardzo wdzięczni :D

Marlena&Marcin
23-09-2008, 09:59
witajcie, ... :)
My również dopiero powolutku zaczynamy walkę z budowa... :) rzeczywiście tamten wątek bardzoooo się rozrósł.. niektórzy to już dawno mieszkają (w porównaniu do nich my nawet jeszcze nie raczkujemy :))
jesteśmy na etapie znanym każdemu - PAPIERKI, PAPIERKI :) oby jak najszybciej się skończyło i do marca.. kiedy to w ruch wejdą pierwsze pustaczki :)

mamy co nieco już załatwione :) ekipę, pustaczki, drewno schnie na okna i drzwi :)
Pozdrawiamy :)
ps. może ktoś z Gdańska jest?

coen
23-09-2008, 15:24
oby tylko pogoda dopisała :)

mam pytanko do osób już wybudowanych, .. jak ma się zgrane ekipy.. ile trwa wybudowanie rodo6? Jak zaczniemy w marcu, wprowadzimy się na święta w grudniu??

...jest to jak najbardziej możliwe ale w rzeczywistości dość trudne.
Niektóre rzeczy musisz zamawiać z dość dużym wyprzedzeniem np. w niektórych firmach na drzwi trzeba poczekać 10-12 tygodni.

Marlena&Marcin
23-09-2008, 18:20
jeżeli chodzi o stolarkę to mamy juz zamówioną (drzwi, okna, schody..) drewno schnie i czeka .. robi nam całą stolarkę stolarz więc troszkę mu to zajmie..
trzymam kciuki by się udało - Święta w nowym domku.. ech :)

Pancka
24-09-2008, 08:39
Marlena&Marcin - my zakupiliśmy działkę we wrześniu w tamtym roku.Z papierologią ruszyliśmy w styczniu w tym roku a budowę rozpoczeliśmy 14.kwietnia i w lipcu domek już stał ! także myślę, że jak najbardziej realne,że się wprowadzicie . My mieliśmy podpisaną umowę z jednym składem budowlanym na kompleksowe dostarczanie materiału na budowę - przez to dostawaliśmy upusty cenowe bo bralismy wszystko w jednym składzie ( oprócz porothermu ), wzieliśmy firmę budowlaną , która wybudowała nam dom od piwnic po sam dach - więc nie bawiliśmy się w branie z osobna murarzy, dekarzy itd.

Ktoś kiedyś tu zapytał o koszta wybudowania rodo naszego.U nas wyszło ok 200 zł. ( z materiałem i robocizną ) do stanu jaki jest - zob.mój dziennik budowy :D .My nie ruszyliśmy nawet palcem....ups...wszystko nam zrobił "ktoś"... oczywiście nic za darmo

pozdrawiam wszystkich cieplutko 8)

remle
24-09-2008, 09:03
Witam wszystkich budujących!!!!
Adam-K no super! Robi wrażenie! Ciekawa jestem jak się Twój rodo będzie prezentował juz "na gotowo" ze względu na zmianę konstrukcji.

Pancka co u Ciebie słychać?

Marlena&Marcin ja myslę, że jak najbardziej możliwe. My zaczęliśmy dokładnie 27 lutego 2007 i spokojnie bysmy się mogli na święta wprowadzić, gdyby nie zawalił terminu gość od kuchni - zwodził nas miesiąc, że frontów nie ma w hurtowni. Życzę powodzenia

Dla całej reszty powodzenia w zmaganiach budowlanych :) Pozdrawiam

Marlena&Marcin
24-09-2008, 10:00
uff.. jak miło usłyszec takie odpowiedzi..
200tys :) to też bardzo zadawalająca cena.. my tak chcielibysmy zamknąć się w 300-350tyś (cały domek) .. zobaczymy :)

aLien01
24-09-2008, 12:12
Witaj remle dawno Cię tu nie było może wrzucisz na forum jakieś nowe fotki swojego pięknego domku

remle
24-09-2008, 14:56
aLien u nas obecnie nic się nie zmieniło w domku :) wszystko po staremu - doszło tylko łóżeczko i parę bibelotów ;) pozdrawiam

anna kaszkur
24-09-2008, 15:24
http://images40.fotosik.pl/13/810d4ae83706792f.jpg[/URL]

Kochani dawno się nie odzywałam ale już pierwszą nac w własnym domu mam za sobą i to co mogę na początek pokazać to górna gazienka a jak dodam resztę do fotosika to i tu oczywiści wrzucę

Pozdrawiam pa

remle
24-09-2008, 16:35
Łazienka śliczna!

robi i dosia
24-09-2008, 20:26
Łazienka śliczności !!!!!!! Poprosimy o więcej zdjęć :D

anna kaszkur
24-09-2008, 20:30
http://images48.fotosik.pl/14/f2a96df46a56d21d.jpg

anna kaszkur
24-09-2008, 20:42
http://images43.fotosik.pl/14/6cd6ebfadcdcd264.jpg

anna kaszkur
24-09-2008, 20:52
http://images47.fotosik.pl/14/f5854d2bfa3f8bc3.jpg

Namtar
25-09-2008, 08:28
anna kaszkur bardzo ladne wnetrza - gratulacje!!!
czy mozesz zrobic kilka zdjec pomieszczenia gdzie powienien byc wiatrolap, bo z tego co widze to chyba go nie masz, rozwiazanie "wolnej przestrzeni"?

remle
25-09-2008, 09:14
Anna Kaszkur piekne ciepłe wnętrza!!! Takie jak lubię! Gratuluję!!! No i śliczne drzwi wejściowe ;)

magda kowalczyk
25-09-2008, 09:29
Witam pisze z małęj miejscowości 50 km od Łodzi w stronę Rawy Mazowieckiej i tam też powstanie nasze miejsce na ziemi. To będzie rodo 6 w odbiciu lustrzanym. Właśnie zamówiłam projekt. Roboty zaczna sie kwiecień maj 2009.
Pozdrawiam wszystkich miłośników rodo6 :D

Marlena&Marcin
25-09-2008, 09:39
Witaj Magdo :)
My też mamy rodo 6 odbicie lustrzane :) i w podobnym terminie się budujemy (2 mce wczesniej)

wczoraj odebraliśmy wycenę dachu :) 14,8 tys (dachówka cementowa euronit, akcesoria dachowe, orynnowanie gamrat, w wycenie zastosowali - membrane dachową delta vent S) .. chyba całkiem przyzwoicie? :)
no i powoli do przodu :)

ps. wnętrza bardzo ładne :)

magda kowalczyk
25-09-2008, 09:51
czy dachówka cementowa to jest to samo lub podobne co ceramiczna? Bo my myślelismy o blachodachówce. Rozumiem że wasz koszt nie obejmuje robocizny. My dostaliśmy wycenę 25000 z materiałami i robocizną za cały dach wraz z celagrem. A jeśli można widzieć to gdzie sie budujecie?

Marlena&Marcin
25-09-2008, 10:16
to jest tylko koszt materiałów :) dachówka ceramiczna i betonowa są podobne :)
z tego co się dowiadywałam podzielone są opinie odnośnie dachówki ceramicznej i betonowej.. są zwolennicy i jednej i drugiej :) my wybralismy betonową m.in z powod ceny
robocizna z tego co się orientuje to 8000zł :)
budujemy się w Gdańsku

coen
25-09-2008, 18:03
mam pytanie do tych którzy murowali ściany z porothermu P+W 25 - ile zużyliście bloczków na rodo6 ?

anna kaszkur
25-09-2008, 19:58
Namtar specjalnie dla ciebie
http://images42.fotosik.pl/14/838de7e8419818ef.jpg

tamoka
25-09-2008, 19:59
anna kaszkur świetne wnętrza,a te drzwi wejsciowe - cudo!!! Proszę jeszcze o zdjęcie kuchni z drugiej strony. Gratuluję!!!!

eelii
25-09-2008, 20:58
anna kaszkur świetne wnętrza,a te drzwi wejsciowe - cudo!!! ...

zgadzam się, naprawdę ładnie, gratuluję :D

Namtar
26-09-2008, 07:21
anna kaszkur świetne wnętrza,a te drzwi wejsciowe - cudo!!! Proszę jeszcze o zdjęcie kuchni z drugiej strony. Gratuluję!!!!
To ja mam lepszy pomysl (tak mi sie wydaje) Prosze w imieniu innych forumowiczow o pokazanie kazdego z pomieszczen.
Patrzac od drzwi wejsciowych pierwsze dzwi na zdjeciu prowadza do...., a drugie do lazienki???
Co do drzwi wejsciowych rowniez sie zgadzam, a nie boicie sie ze bedzie od nich "wialo zimnem" - brak wiatrolapu?

aLien01
26-09-2008, 07:32
anna kaszkur świetne wnętrza,a te drzwi wejsciowe - cudo!!! Proszę jeszcze o zdjęcie kuchni z drugiej strony. Gratuluję!!!!
To ja mam lepszy pomysl (tak mi sie wydaje) Prosze w imieniu innych forumowiczow o pokazanie kazdego z pomieszczen.
Patrzac od drzwi wejsciowych pierwsze dzwi na zdjeciu prowadza do...., a drugie do lazienki???
Co do drzwi wejsciowych rowniez sie zgadzam, a nie boicie sie ze bedzie od nich "wialo zimnem" - brak wiatrolapu?

Witam

No właśnie jak wygląda sprawa wiatrołapu? Ja planuje jego likwidacje może niech się wypowiedzą Ci co go nie mają? Jakie są wasze spostrzeżenia.
Poproszę jeszcze o więcej zdjęć wiatrołapu, pomieszczenie gospodarczego na dole, garażu (szczególnie zależy mi na zdjęciu garażu 2-stanowiskowego z kotłownią z tyłu). Czy ktoś ma garderobę taką jak jest w projekcie Rodo6 (G2) jeśli tak to poproszę o jej zdjęcia.

anna kaszkur
26-09-2008, 13:40
http://images39.fotosik.pl/14/555c2b42579b7518.jpg

A i oto nasza skromna kuchnia.
A co do wiatrołapu narazie nie mam oddzielonego od salonu i mam nadzieję że nie będzie drzwiami wiało są dość solidnie wykonane.
Podłogówki w wiatrołapie jest też dość dużo ułożonej więc powinno być ciepło.
A gdyby coś to zawsze można to przejście zabudować .
http://images43.fotosik.pl/14/98f73e3e4d069942.jpg http://images37.fotosik.pl/14/71521ba156b763d6.jpg

Marlena&Marcin
26-09-2008, 15:09
pomniejszaliście okno w kuchni, to nad zlewem? Jakieś takie wąskie się wydaje..

anna kaszkur
26-09-2008, 15:29
NIE jest takie jak w projekcie tylko nie jest w jednej tafli tylko dzielone więc może dlatego się tak wydaje.
A jak dla mnie tak jest ładniej

Marlena&Marcin
26-09-2008, 15:39
To jest to boczne okno 90/140 czy to frontowe 120/140 ?
Mam jeszcze jedno pytanko :) .. na zdjęciu całego domu, na balkonie masz okna brązowe.. natomiast na zdjęciu w kuchni od środka białe .. ? Masz okna dwustronne, tzn. od środka białe, na zewnatrz brązowe? - tak to sobie interpretuje :)

tamoka
27-09-2008, 07:33
anna kaszkur piękne wnętrza. Naprawdę zazdroszczę! U nas kończy elektryk i wchodzą z tynkami, ale ja już urządzam wnętrza:))) Taki wybór,że nie wiadomo na co sie zdecydować!!!
Mam jeszcze dwa pytania, zlikwidowaliście okno boczne w kuchni i czy w salonie masz panele, deskę i ogrzewanie podłogowe? Jak to sie sprawdza?
Pozdrawiam.

aLien01
27-09-2008, 10:53
Witam

Może komuś planującemu budowę to się przyda:

Wycena dachu wersja Rodo G2:
http://lh6.ggpht.com/aLienzibi/SN3_YDb4JSI/AAAAAAAAAYk/5rE9_MOA8xU/s800/2008-09-27%2010-25-10_0001.jpg

http://lh5.ggpht.com/aLienzibi/SN3_YFi_EWI/AAAAAAAAAYs/uu1WQaEn_DE/s800/2008-09-27%2010-28-56_0002.jpg

Ceny przy innych kolorach dachówki
Roben Monza_plus kol.miedziany - 20 664,41 pln/brutto
Roben Fleming kol.brąz - 20 227,49 pln/brutto


Wycena więźby:
Całkowity koszt więźby (wraz z łatami 6x4 i kontrłatami 2x5) wyniesie 6347,68zł netto + vat = 7744,17zł brutto.

Wycena bramy segmentowej LPU40 firmy Hőrmann o wym. 5200x2125 /gr.42mm/ w kolorze ciemny dąb wraz z napędem

1 Brama 4983,44zł
2 Napęd Supramatic 1247,84zł
3 Konsola montażowa 95,04zł
4 Montaż bramy 680,00zł
5 Montaż napędu 220,00zł

Razem 7732,16zł

Wycena okien PCV w kolorze ciemny dąb:

Okna:
1. 2szt. - 60/170
2. 2szt. - 120/140
3. 1szt. - 120/170
4. 1szt. - 150/150
5. 1szt. - 180/150
6. 1szt. - 180/150
7. 2szt. - 110/150

Drzwi Balkonowe:
1. 2szt. - 110/210
2. 1szt. - 180/230

Wartość inwestycji wynosi 13.798 zł. brutto. ( okna + montaż )

Planuje zrobić jeszcze wycenę materiałów na ściany.
Prośba do tych co wybudowali lub właśnie budują Rodo G2 o podanie ilości tynków, wylewek, ocieplenia

aLien01
27-09-2008, 11:33
anna kaszkur bardzo dużo się zmieniło od wakacji jak byliśmy u was. Napisz co jeszcze wam zostało do zrobienia i może wystaw jeszcze więcej zdjęć. Pozdrowienia od żony i córki

szutokan
27-09-2008, 22:25
witam
miał bym prośbę czy mógł by mi ktoś przesłać zdjęcie tablicy rozdzielczej jak jest zamontowana ? chodzi mi jakie to ma gabaryty i jak się prezentuje w wiatrołapie.
i czy ta szafka rozdzielcza jest na 48 modułów ? bo w projekcie jest 48 pól ale nie wiem dokładnie o co to chodzi ?
instalacje chcę sobie zrobić sam więc pytam

KiMW
28-09-2008, 13:19
Dawno się nie odzywaliśmy, a tutaj wszyscy robią postępy. No żeby nie było, że siedzimy z założonymi rękami - parę fotek z ostatnich postępów w pracach:
http://images30.fotosik.pl/231/80c14af2f7732b5a.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/288/e4beea2b2d639393.jpg (www.fotosik.pl)

http://images30.fotosik.pl/236/3326be9971b14038.jpg (www.fotosik.pl)

http://images23.fotosik.pl/235/26d1cb0a5d0428fd.jpg (www.fotosik.pl)

No dobra to już nie takie ostatnie postępy, zdjęcia są z czerwca.

KiMW
28-09-2008, 13:26
Tutaj najnowszy update, już z ułożonym dachem - Koramic 15 Miedziana Angoba - jakby ktoś pytał :D
http://images30.fotosik.pl/278/15bdeca0122dd272.jpg (www.fotosik.pl)


P.S. Zapomniałem wspomnieć o nowo założonych oknach, drewniane, szyby jednowarstwowe, promocyjna cena, drzwi oczywiście - gERDA :lol:

Marlena&Marcin
28-09-2008, 19:26
Domek się już ładnie prezentuje :))

Jak można wiedzieć ile zapłaciłeś za okna drewniane? My zamówilismy z meranti, 17 oknien (jak w projekcie), okucia antywłamanione, szyba podwójna wypełniona (chyba) argonem... u stolarza 27tyś (z montażem)

meri
28-09-2008, 21:44
aLien u nas obecnie nic się nie zmieniło w domku :) wszystko po staremu - doszło tylko łóżeczko i parę bibelotów ;) pozdrawiam
Witam remle!
My jesteśmy z Katowic i chetnie bysmy zobaczyli wasz domek.Mąż wreszcie obronił swoją pracę dyplomową i nalezałoby w końcu zacząc robić jakieś przygotowania odnośnie budowy domu. Rododendronki spodobały mi sie od razu.Długo ślędzę też już forum, ale zobaczenie na żywo to na pewno co innego. Jeżeli byłoby możliwe zobaczenie waszego domku bardzo bysmy się cieszyli. :D Mój mail. [email protected]

tamoka
30-09-2008, 06:39
Witam, mam prośbę do wszystkich, którzy mają już schody. Czy moglibyscie napisać mi jaka jest wysokość pomiedzy stopniem jak wchodzimy z salonu do góry a stropem, jest to chyba drugi stopień i mam wrażenie, że jest nisko, jak teraz mierzę to jest ok.2 m. A jak jest u Was?

aniak25
30-09-2008, 19:26
Witajcie
Fajnie ze piszecie bo myslalam ze glupi byl moj pomysl na rozdzielenie watkow. Wiem ze tam mozna znalezc duuzo cennych rzeczy ale my na samym poczatku i mozemy sie powyzalac na te papiery ni zasmiecajac tamtego :)

A tak na temat, dzwonilam do urzedu i od Pani ktora prowadzi moja sprawe czyt. warunki zabudowy powiedziala ze do konca pazdziernika powinnam je dostac bo ona wlasnie wrocila z urlopu, ma jakies szolenia ale do konca tyg wszystko zrobi i pusci dalej bo potrzeba jeszcze milion jakis podpisow i opinii i potem to wraca do niej, ona to łaczy w calosc i wysyła. I tak tylko napomne ze skladalam 30 maja a a poczatku wrzesnia jeszze musialam dorzucic umowe wstepna z mpwik. koszmar normalnie z tymi urzedami :(

A i jeszcze dzwonilam do energii i dowiedzialam sie ze od podpisania umowy (warunki przyłączenia dostalam w pol wrzesnia wraz z projektem umowy) do podlaczenia pradu czeka sie 16 miesiecy :o

i tyle...wciaz czekamy...

qboos
30-09-2008, 20:09
aniak25 - z ta energia sie nie martw, najwazniejsze zebys miala warunki na podlaczenie placu budowy. Akurat zanim postawisz wszystko i sie wprowadzisz to panowie przyjada i podlacza prad do domku. Nie wiem jak tam w Twojej gminie wiec nie bede Cie na zapas martwil bo ja to na jesien zaczalem papierki i w tym tygodniu dostalem pozwolenie :). Masakra :
- pierw papier o zgodzie na podlaczenie do kanalizacji (chociaz kanalizacji nie ma), popzniej papier ze zgoda na szambo a pozniej znowu papier ze szambo to szambo i moge je wybudowac. No ale coz wszyscy musza zarabiac panie i panowie w gminie tez :)
Pozdrawiam i powodzenia zycze :)

Marlena&Marcin
04-10-2008, 07:50
Powolutku rozglądamy się za kotłami gazowymi.. na oku mamy Vaillant VSC ecoCOMPACT.
Może ktoś podzieli się doświadczeniami z takimi produktami, może coś polecicie??

Janek & Danka
04-10-2008, 13:12
Coen - nam poszło 1980 szt Porothermu P+W 25. Odpad był średnio duży ale obecnie została niecała paleta. Teraz kończą kłaść więźbę ale nie zrobili nam jeszcze lukarn z pustaków. Wygląda na to że trzeba będzie zamówić jeszcze trochę. Zobaczymy.

Mam pytanie do osób, które postawiły ścianę pomiędzy kuchnią i salonem. Czy ktoś z Ws postawił lub planuje postawić kuchenkę na tej ścianie? Jeśli tak, to jak wygląda sprawa ergonomii takiego rozwiązania?

Pozdrawiam.

Gosik21
04-10-2008, 16:50
Witam wszystkich!
W końcu i my dołączyliśmy do grona budujących Rodo6 (2G). Dzisiaj odebralismy projekt wraz z wszystkimi gadżetami (cebulki, projekt altanki grillowej za 1 zł, breloczek z naszym Rodosikiem itp) :D W przyszłym tygodniu zaczynamy walkę o wcielenie projektu w życie. Bez pewnych zmian w projekcie się nie obędzie :( Z tego względu, że Rodo ma być domem energooszczędnym, chcielibyśmy zrezygnować z balkonów (mostki termiczne :cry: ). Na pewno założymy wentylację mechaniczną i zainwestujemy w pompę ciepła. Chcielibysmy też zmienić technologię ścian, stąd pytanie do KiMW, który budował z Ytonga: czy materiał konstrukcyjny był zmieniany przez architekta adaptującego projekt, czy może wystarczy wpis w dzienniku budowy? I jeszcze jedna prosba do KiMW: proszę napisz ile bloczków kupowałeś?
Pozdrawiam, Gosik

coen
04-10-2008, 20:17
Coen - nam poszło 1980 szt Porothermu P+W 25. Odpad był średnio duży ale obecnie została niecała paleta. Teraz kończą kłaść więźbę ale nie zrobili nam jeszcze lukarn z pustaków. Wygląda na to że trzeba będzie zamówić jeszcze trochę. Zobaczymy.
Pozdrawiam.

dzieki za info - my w końcu zdecydowaliśmy się na grubszą ścianę i zaczęliśmy murować z porothermu 38 P+W, tych pustaków potrzeba o 50% więcej na metr2 niż 25-ki więc pewnie wyjdzie ich ze 3000 !

aLien01
05-10-2008, 10:42
Coen - nam poszło 1980 szt Porothermu P+W 25. Odpad był średnio duży ale obecnie została niecała paleta. Teraz kończą kłaść więźbę ale nie zrobili nam jeszcze lukarn z pustaków. Wygląda na to że trzeba będzie zamówić jeszcze trochę. Zobaczymy.

Mam pytanie do osób, które postawiły ścianę pomiędzy kuchnią i salonem. Czy ktoś z Ws postawił lub planuje postawić kuchenkę na tej ścianie? Jeśli tak, to jak wygląda sprawa ergonomii takiego rozwiązania?

Pozdrawiam.

A jaką wersje Rodo macie? z jedno czy z dwu-stanowiskowym garażem

coen
05-10-2008, 15:33
A jaką wersje Rodo macie? z jedno czy z dwu-stanowiskowym garażem

mamy wersję (P) czyli z piwnicą - garaż jednostanowiskowy.
ukształtowanie terenu mocno zachęcało do przeniesienia garażu do piwnicy co uczyniliśmy :) w miejscu garażu bedzie dodatkowy pokój oraz powiększona łazienka a teraz to właściwie pokój kąpielowy.

Janek & Danka
07-10-2008, 18:40
A jaką wersje Rodo macie? z jedno czy z dwu-stanowiskowym garażem[/quote]

Mamy 1 stanowiskowy.

angela82
08-10-2008, 20:47
Hej,
Dzielę się z Wami wrażeniami dotyczącymi ukladnia dachowki Roben monza plus. Kładzie ją nam brat męża który pracuje w firmie budowlnej.

Ta dachówka to tragedia każda inna, krzywa starsznie, układa się ją fatalnie. Podobno betonowa brasa była by juz ułozona a u nas jeszcze końca nie widać. Nie chciala sie trzymac na haczykach to praktycznie przykręcana jest każda :-? a dodoatkowo szlifowana bo inaczej lipa była totalna.

Zdecydowanie odradzam. Ta cena z czegos jednak wynika :( :(

Odraadzaam zdeecydowanie Robena !!!!!!!!

Ten dach kosztował i kosztuje mnie duuuużo stresu i nerwów.
__________________________________________________ _____

La_bruijta sliczny domek. Gratuluję cierpliwosci i wytrwałości.


Powodzonka dla wszystkich. Wieczorkiem wrzuce fotki.


Cytuję ten post, ponieważ u nas właśnie dzisiaj skończono kryć dach (opóźnienie z winy blacharza, a raczej jego braku :roll: ) dachówką Roben monza plus kasztanowy i wg. opini majstra nie było żadnych problemów-nic krzywego-inaczej mówiąc bardziej krzywego niż pozostałe firmy, których dachówką już krył.
A dach wygląda poprostu suuuuuuper exxxxxxxxxxxxxtra :lol: :lol: :lol:

baśka_
09-10-2008, 07:03
Witam wszystkich serdecznie, co prawda daleko mi jeszcze do rozpoczęcia budowy ale czytając forum widzę że nad większością rzeczy powinnam się zastanawiać przed zakupem projektu (RODO 6 bardzo mi się podoba). Kombinuję gdzie zmieścić kotłownię na eko-groszek? Czy ktoś ma ją w zgodnie z projektem?czytałam na forum, że umieszczacie ją za garażem ale czy to pomieszczenie nie jest też zbyt małe na piec z podajnikiem? PROSZĘ O ZDJĘCIA URZĄDZONEJ KOTŁOWNI W DOMU Z POJEDYNCZYM GARAZEM :).pozdrawiam

La_bruijta
09-10-2008, 09:28
baśka_
przecież to pomieszczenie nie musi być w takich wymiarach - dostosuj sobie.
ja wogóle nie stawiałem tam ścianek.
z tym, że stawiając tam kotłownię trzeba wymurować dodatkowy komin.

baśka_
09-10-2008, 09:36
Z 3 kominem się liczę,wiem że można to pomieszczenie poszerzyć, tylko nie chciałabym za bardzo zmniejszyć samego garażu, a czy mogę Cię prosić o jakieś zdjęcia z garażo- kotłowni, byłabym wdzięczna może być ewentualnie na maila [email protected].

angela82
09-10-2008, 16:29
baśka prześle Ci na e-mail jak tylko zrobię :lol:

Andrzej&Aga
11-10-2008, 16:03
Pytanie do coen:
Planujemy rozpocząć budowę rodo 6(P) w marcu 2009.
Ile dotąd wydałeś na budowę?Jaki miałeś koszt piwnic?
W jakim województwie budujesz?

Pozdrawiam wszystkich rodomilosnikow

coen
11-10-2008, 18:56
Pytanie do coen:
Planujemy rozpocząć budowę rodo 6(P) w marcu 2009.
Ile dotąd wydałeś na budowę?Jaki miałeś koszt piwnic?
W jakim województwie budujesz?

Pozdrawiam wszystkich rodomilosnikow

chetnie odpowiem ale musze to zsumować bo na bieżąco nie podliczam wydatków - przypomnijcie się proszę jeszcze na priva w przyszłym tygodniu.
Nasz rodosek powstaje na górnym śląsku :-)

baśka_
13-10-2008, 06:57
Mela30
Sławek

Mam do Was goracą prośbę, jeżeli tu czasami jeszcze zaglądacie , proszę o kontakt, mam zamiar budować RODO 6 też jestem z Krapkowic.Mam kilka pytań o nasz lokalny rynek fachowców architektów itd. :)

Mela30
13-10-2008, 16:57
pytaj

Brygida i Jarek
13-10-2008, 19:43
Witamy serdecznie wszystkich wielbicieli rodo 6 ! :)
Marzymy o własnym domku a ten projekt jest naprawde super, choć trzeba wprowadzić kilka zmian. Jestesmy na etapie zakupu tego projektu, w tym tygodniu bedziemy omawiać zmiany z architektem. Z budowa chcielibyśmy ruszyć w III/IV 2009, mamy nadzieję że dostaniemy pozwolenie na budowę do końca roku.
Chcielibyśmy wprowadzić kilka zmian:
- podniesienie ścianki kolankowej
- kotłownia w garażu ( ? )
- likwidacja gabinetu na dole,
Zalęży nam na uzyskaniu pomieszczenia na małą pralnię i suszarnię - może aktualna kotłownia? Zastanawiamy się także nad wielkościa okien /elewacja frontowa/ czy ktoś zwiekszał ich wymiary? Pytań mamy setki!!!!
Jęśli ktoś byłby tak miły i przesłał nam swoje zmiany do projektu i podzielił sie swoimi uwagami bedziemy wdzięczni :)
Pozdrawiamy i z radością przyłączany się do forum.
Brygida i Jarek
_________________

vanka99
13-10-2008, 20:29
Witam
Mam trochę do uzupełnienia w czytaniu - dawno mnie tu nie było.
Wielkie gratulacje - miło sie ogląda jak rosną wasze domy.
U nas nie wiele zmian od wiosny - mamy nadal stan surowy zamknięty.
Nie wiem czy pazdziernik to dobry czas na rozpoczęcie prac w środku ale liczymy na łagodną jesień i zimę.
Pozdrawiam
Szczególne pozdrowienia dla remle !!

baśka_
14-10-2008, 06:58
Mela30
Jeszcze nie zdecydowałam się na zakup projektu bo chciałabym porozmawiać z jakimś "mądrym" architektem czy wogóle ten dom będzie pasował na mojej działce, ma 20m szer. i musiałabym zrobić zmiany, żeby go dopasować,stąd moje pytanie czy masz jakiś sprawdzonych specjalistów w tej dziedzinie, godnych polecenia i przeciwnie (może na e-mail), a drugie pytanie jak rozwiązaliście problem ogrzewania gazowe czy inne? pozdrawiam

magda kowalczyk
14-10-2008, 08:11
Witamy serdecznie wszystkich wielbicieli rodo 6 ! :)
Marzymy o własnym domku a ten projekt jest naprawde super, choć trzeba wprowadzić kilka zmian. Jestesmy na etapie zakupu tego projektu, w tym tygodniu bedziemy omawiać zmiany z architektem. Z budowa chcielibyśmy ruszyć w III/IV 2009, mamy nadzieję że dostaniemy pozwolenie na budowę do końca roku.
Chcielibyśmy wprowadzić kilka zmian:
- podniesienie ścianki kolankowej
- kotłownia w garażu ( ? )
- likwidacja gabinetu na dole,
Zalęży nam na uzyskaniu pomieszczenia na małą pralnię i suszarnię - może aktualna kotłownia? Zastanawiamy się także nad wielkościa okien /elewacja frontowa/ czy ktoś zwiekszał ich wymiary? Pytań mamy setki!!!!
Jęśli ktoś byłby tak miły i przesłał nam swoje zmiany do projektu i podzielił sie swoimi uwagami bedziemy wdzięczni :)
Pozdrawiamy i z radością przyłączany się do forum.
Brygida i Jarek
_________________
Witam
My również budujemy się w łódzkim i już zamówiłam projekt rodo6 w wersji klasycznej, odbicie lustrzane. Budowę zaczynamy w kwietniu 2009. Budujemy się we wschodnie części Łodzi, tzn. okolice Brzezin. Mamy podobny pomysł z zamianą kotłowni na pralnię a kotłownię umieścimy za garażem. Fajnie, ze ktoś w pobliżu buduje ten domek co my. Pozdrawiam[/quote]

Brygida i Jarek
14-10-2008, 12:28
Witamy inwestorów z Brzezin, my będziemy stawiać domek k. Zduńskiej Woli, fajnie że zaczynamy w podobnym terminie ,możemy wymieniać się spostrzeżeniami. Wybraliśmy rodo 6 z jednostanowiskowym garażem , działka ma wymiary 24/40 ,wjazd od PN , klasyczny układ.
Serdecznie pozdrawiamy!!

magda kowalczyk
15-10-2008, 06:24
nasza działka ma wymiary 33/60 ale okazuje się że wcale nie tak łatwo zmieścić na niej to co planujemy, tzn. Chcemy jeszcze w linii szerokosci pobudować budynek gospodarczy w kwadracie 6,5/6,5 firma Archeton. Dziś odbieram projekt. :P Jakie to ekscytujące tworzyć coś od podstaw. Pozdrawiam

mkotwinski
15-10-2008, 15:23
Witam wszystkich inwestorów!

Razem z żoną planuję rozpoczęcie budowy Rodo 6 (garaż jedno-st.) w woj. opolskim w następnym roku. Także przeniosłem kotłownie za garaż ale nie mam zamiaru budowac dodatkowego komina tylko przenosze ten istniejący po lini na drugą stronę domu.

Pozdrawiam

La_bruijta
16-10-2008, 06:16
nie mam zamiaru budowac dodatkowego komina tylko przenosze ten istniejący po lini na drugą stronę domu.

nie zapominaj o wentylacji łazienek. jeżeli przesuniesz to automatycznie dwie łazienki pozbawione zostaną dostępu do komina.
no chyba, że rozwiążesz to w inny sposób.

angela82
16-10-2008, 15:32
La bruijta ściągnąłeś mi to z klawiatury :lol:

mkotwinski
16-10-2008, 20:10
nie mam zamiaru budowac dodatkowego komina tylko przenosze ten istniejący po lini na drugą stronę domu.

nie zapominaj o wentylacji łazienek. jeżeli przesuniesz to automatycznie dwie łazienki pozbawione zostaną dostępu do komina.
no chyba, że rozwiążesz to w inny sposób.

W mojej adaptacji lazienki wentylowane sa za pomoca przeniesinego komina. Tzn., ze wentylacja jest przenesiona za pomoca przewodu do komina a następnie odprowadzana. Moj architekt stwierdzil, ze przy tak malej odleglosci mozna takie rozwiazanie zastosowac.

Marlena&Marcin
17-10-2008, 08:04
mam pytanie :)
architekt proponuje nam salon od strony pn-zach, kierownik budowy uważa, że lepszy będzie płd-zach... ???? Bo tak podobno się robi...
Co lepsze??

Gosik21
17-10-2008, 10:42
Ja planuję salon od strony pd-zach. Wjazd na działkę mam od wschodu.
Ten wasz architekt coś namieszał, planował salon od północnego-zachodu a garaż od strony południowej :o ?
Posłuchaj kierownika budowy!!!

La_bruijta
17-10-2008, 10:44
Marlena&Marcin
ja mam salon, a co za tym idzie wyjście na taras i taras od strony północno-wschodniej. i uważam że jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Przez lato mam rano słonce w salonie tak do godziny 13-14, a później cień na tarasie. Rewelacja, tak jak już gdzieś pisałem pijemy sobie piwko popołudniami w miejscu gdzie będzie mój taras.
natomiast od strony płd-zachodzniej mam wejście do domu i tam w lecie jest masakra. na drzwiach garażowych to można jajka smażyć (i nie jest to wcale żart).
Przemyślcie to. ale z dwojga rozwiązań wziąłbym pn-zach.

Pancka
17-10-2008, 11:42
Nasz taras jest na płd-wschód.Rano mamy słoneczko i całe południe... Popołudnia będą ciemne w salonie i właśnie szkoda, bo wychowałałm się w domu gdzie popołudniami ładnie wchodziły do domu czerwone promyki zachodzącego słońca.Będzie mi tegi brakowało u nas .

Taras tak czy tak w Waszym przypadku mkotwinski będzie na stronie zachodniej.Także będziecie z tarasu oglądać sobie słoneczko do końca dnia.Jestescie ludzmi ciepłolubnymi to wybierzcie płd-zach...jezeli wolicie spędzać dni w chłodnym pomieszczeniach wybierzcie płn-zach.
La_bruijta pamiętaj ,że mieszkamy w kraju gdzie upalnych ( o ile w ogóle są ! ) miesięcy jest zaledwie 2...więc ja np.wolałabym w jesienne czy wiosenne chłodniejsze wieczory wypić piwko na tarasie gdzie jeszcze będzei ciepło.Mi bardziej odpowiada wersja płd-zach.A przy okazji może to wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania - słońce nagrzewa pokoje - to każdy napewno wie.Ja jestem smutna z tego tytułu,że nasz taras będzie w cieniu :cry:

Marlena&Marcin
17-10-2008, 12:03
Gosik21 .. mamy taką samą sytuację na działce jak Ty :))
posłuchamy kierownika budowy bo jesteśmy ciepłolubni :) dzięki za pomoc :))
My mieszkamy w pomorskim więc do upałów to mamy daleko :(

A u nas już ostatnie papierki zostały złozone teraz czekamy na szybko działające urzędy ;)

Gosik21
17-10-2008, 15:29
Marlena&marcin.. Z tego co pamietam, to pisaliście, że macie odbicie lustrzane Rodka. Jeśli chcecie mieć salon od strony pd-zach i wjazd od wschodu to musicie mieć wersję podstawową. Piszecie, że ostatnie papiery złożone... Co w takim razie teraz zrobicie?

Marlena&Marcin
17-10-2008, 16:33
obawialiśmy się że musimy zmienić projekt ale kierownik budowy powiedział, że wystarczy w adaptacji projektu rozbić "odbicie lustrzane", na mapie odwrócić dom i sprawa załatwiona....
wszystkie dokumenty i pozwolenia robi nam nasz kierownik budowy.. powiedział, że będzie wszystko załatwione, zobaczymy.. za 5 tyg ma się odezwać i może będzie juz cała dokumentacja zrobiona

La_bruijta
20-10-2008, 06:48
z tymi stronami świata to poszukajcie jeszcze po innych wątkach na forum.
ja też jestem osobą ciepłolubną i dla mnie cały rok najlepiej jak by było po 32 st C. ale nie zamienił bym tych stron.
do elewacji grzeje podwójnie i nie da się wytrzymać u mnie w lecie od płd-zach.

La_bruijta
20-10-2008, 06:58
ile osób tyle teorii na ten temat ;)
polecam wątek:
http://forum.muratordom.pl/post291443.htm?highlight=taras połudn*#291443

aLien01
20-10-2008, 07:19
Witam wszystkich

No to dogadałem się z architektem cała adaptacja będzie mnie kosztować 4500zł architekt, 500zł wtórnik, 600zł badanie gruntu.

Oto moje zmiany (oczywiście zmiany podpatrzone u forumowiczów, dziękuje wam bardzo)

Parter:
http://lh3.ggpht.com/aLienzibi/SPwhT2P3EEI/AAAAAAAAAZ4/Wkyv54DVv0g/s400/parter2.gif

Poddasze:
http://lh5.ggpht.com/aLienzibi/SPwhUDfsV7I/AAAAAAAAAaA/7yndJGTjco8/s400/707.jpg.gif

Po rozmowie z architektem okazało się że największymi zmianami w projekcie są połączenie salonu z gabinetem (likwidacja słynnego słupa), powiększenie sypialni przez zabudowanie balkonu i przeniesienie kotłowni na tył garażu.
Cały czas zastanawiam się jak zadaszyć taras. Czy zrobić coś na stałe, czy może markizę lub parasol a może jakiś ładny pawilonik.

Marlena&Marcin
20-10-2008, 07:43
z tymi stronami świata to poszukajcie jeszcze po innych wątkach na forum.
ja też jestem osobą ciepłolubną i dla mnie cały rok najlepiej jak by było po 32 st C. ale nie zamienił bym tych stron.
do elewacji grzeje podwójnie i nie da się wytrzymać u mnie w lecie od płd-zach.


u nas jak w lecie jest 25stopni to już dużo... wazne też gdzie mieszkasz.. lata nad morzem są dośc chłodne niestety...

4500 tyś adaptacja dużo....... ale też spore zmiany są...
my płacimy za adaptację 1600zł

aLien01
20-10-2008, 07:52
z tymi stronami świata to poszukajcie jeszcze po innych wątkach na forum.
ja też jestem osobą ciepłolubną i dla mnie cały rok najlepiej jak by było po 32 st C. ale nie zamienił bym tych stron.
do elewacji grzeje podwójnie i nie da się wytrzymać u mnie w lecie od płd-zach.


u nas jak w lecie jest 25stopni to już dużo... wazne też gdzie mieszkasz.. lata nad morzem są dośc chłodne niestety...

4500 tyś adaptacja dużo....... ale też spore zmiany są...
my płacimy za adaptację 1600zł

Niestety u nas w Szczecinie ceny są takie a nawet wyższe. Rozmawiałem jeszcze z 2 architektami do chcieli 6000zł - 7000zł. Oczywiście cena ta obejmuje wszystkie projekty instalacji + pozwolenie na budowę.

angela82
20-10-2008, 10:01
AlieN za adaptacje płacisz baaaardzo dużo!!!! ja płaciłam 1200zł w Krakowie!!! a miałam innych w cenie od.4000zł w górę.
słup konstrukcyjny wywaliłam w trakcie budowy - kierownik przeliczał obciążenia i mam 2 podciągi, arc`hitekt do tego nie jest potrzebny!!
poza tym macie same nieistotne zmiany - ściany działowe zmieniasz jak chcesz w trakcie budowy-możesz nawet wogól;e ich nie stawiać :lol:
my też mamy dostawiony komin za garażem i to akurat przez architekta-kwestia wrysowania na rutach kilku prostokącików :roll: a i tak majster nam lepiej rozwiązał ę kwestię, bo przesunął komin bliżej kalenicy 8)-więcdo tego architekt też zbędny, bo położenie kominów można zmieniać-np. wywalić któryś.
jedyna istotna zmiana, którą ja widzę, to zabudowanie balkonu, istotna, ponieważ zwiększa kubaturę domu i musi to rzeczywiście zrobić architek, poza tym zbrojenie na balkonie musi się zmienić-pod te ściany zewn.
Ja chciałam np.kolumny pod tym balkonem i architekt chciał mnie skasować na 500zł za ich wrysowanie,bo niby obliczenia konstrukcyjne do zbrojeń trzeba zmienić-zmiana tylko taka, że zbrojenie nie idzie górą, ale dołem-jak przy standard. płycie-oczywiscie niezapłaciłam, a kolumny stoją :lol:
jest to element ozdobny, nie nośny=konstrukcyjny, wię na guzik przeliczenia konstruktora, nie zwiększaja kubatury-na kierownika troskęnajechałam i jest po mojemu:)
do tego jeszcze zrobiłam okno z łukiem, czego nie wolno mi zrobić, ale do odbioru muszę to jakoś zatuszować, coby mojego kier-bud nie ścigali :roll:

na zakończenie wg. mnie powinnas zapłacić jakieś 2000-2500zł!!! a wiedz, że kraków do tanich nie należy-poszukaj jeszcze dobrze, jak nie chcesz przepłacić.

aLien01
20-10-2008, 10:53
AlieN za adaptacje płacisz baaaardzo dużo!!!! ja płaciłam 1200zł w Krakowie!!! a miałam innych w cenie od.4000zł w górę.
słup konstrukcyjny wywaliłam w trakcie budowy - kierownik przeliczał obciążenia i mam 2 podciągi, arc`hitekt do tego nie jest potrzebny!!
poza tym macie same nieistotne zmiany - ściany działowe zmieniasz jak chcesz w trakcie budowy-możesz nawet wogól;e ich nie stawiać :lol:
my też mamy dostawiony komin za garażem i to akurat przez architekta-kwestia wrysowania na rutach kilku prostokącików :roll: a i tak majster nam lepiej rozwiązał ę kwestię, bo przesunął komin bliżej kalenicy 8)-więcdo tego architekt też zbędny, bo położenie kominów można zmieniać-np. wywalić któryś.
jedyna istotna zmiana, którą ja widzę, to zabudowanie balkonu, istotna, ponieważ zwiększa kubaturę domu i musi to rzeczywiście zrobić architek, poza tym zbrojenie na balkonie musi się zmienić-pod te ściany zewn.
Ja chciałam np.kolumny pod tym balkonem i architekt chciał mnie skasować na 500zł za ich wrysowanie,bo niby obliczenia konstrukcyjne do zbrojeń trzeba zmienić-zmiana tylko taka, że zbrojenie nie idzie górą, ale dołem-jak przy standard. płycie-oczywiscie niezapłaciłam, a kolumny stoją :lol:
jest to element ozdobny, nie nośny=konstrukcyjny, wię na guzik przeliczenia konstruktora, nie zwiększaja kubatury-na kierownika troskęnajechałam i jest po mojemu:)
do tego jeszcze zrobiłam okno z łukiem, czego nie wolno mi zrobić, ale do odbioru muszę to jakoś zatuszować, coby mojego kier-bud nie ścigali :roll:

na zakończenie wg. mnie powinnas zapłacić jakieś 2000-2500zł!!! a wiedz, że kraków do tanich nie należy-poszukaj jeszcze dobrze, jak nie chcesz przepłacić.

Kurcze nie wiem jak jest w waszych stronach ale u mnie tyle się płaci a nawet więcej. Znajomi mieszkają w Gryfinie i płacili za całość 5000zł 1,5 roku temu. Czuje, że podobny temat będzie z ekipą budowlaną w moich rejonach kasują za taki dom jak Rodo6 od 60tys w górę a pewnie u was jest taniej. Niestety Szczecin do tanich nie należy.

Marlena&Marcin
20-10-2008, 10:57
ceny kosmos... :(
To nawet Gdańsk taki drogi nie jest, może dlatego, że tutaj duża konkurencja?

Brygida i Jarek
20-10-2008, 18:22
Witamy wszystkich dyskutujących na temat kosztów adaptacji projektu czyli ile dla architekta.
Jesteśmy z łódzkiego i zastanawiamy sie czy oferta cenowa naszego architekta jest ok. Poniżej załączamy zaproponowane kwoty:

Adaptacja 900
Mapa do celów projektowych 600
Projekt przyłącza wodociągowego 450
Projekt przyłącza kanalizacji 450
Projekt przyłącza energii 450
Projekt zjazdu 1000
Ogrodzenie 100
Suma 3950

Nasze zmiany:
- likwidacja gabinetu
- kotłownia za garaż+przeniesienie komina
- filary przy wejściu
- zmiany w wielkości okien, drzwi lub ich likwidacja
- likwidacja spiżarni
- podniesienie ścianki kolankowej
- likwidacja bocznej części tarasu
Czy kwota zaproponowana przez pana architekta jest według was ok?
Dzięki za ewentualne uwagi i sugestie. :o

Marlena&Marcin
20-10-2008, 19:20
My jesteśmy z Gdańska i ponieśliśmy takie koszty:
Adaptacja 1600zł
Mapa do celów projektowych 1000zł
Wniosek przyłącza wodociągowego 0zł (składaliśmy wnioski i nic nie chceli)
Wniosek przyłącza energii 0zł (składaliśmy wnioski i nic nie chceli)
Projekt zjazdu z działki na drogę gminną 150zł

U nas za całą dokumentację 2500zł zmian takowych nie mamy tylko muszą nam zmienić odbicie lustrzane domu

angela82
20-10-2008, 20:46
Witamy wszystkich dyskutujących na temat kosztów adaptacji projektu czyli ile dla architekta.
Jesteśmy z łódzkiego i zastanawiamy sie czy oferta cenowa naszego architekta jest ok. Poniżej załączamy zaproponowane kwoty:

Adaptacja 900
Mapa do celów projektowych 600
Projekt przyłącza wodociągowego 450
Projekt przyłącza kanalizacji 450
Projekt przyłącza energii 450
Projekt zjazdu 1000
Ogrodzenie 100
Suma 3950

Nasze zmiany:
- likwidacja gabinetu
- kotłownia za garaż+przeniesienie komina
- filary przy wejściu
- zmiany w wielkości okien, drzwi lub ich likwidacja
- likwidacja spiżarni
- podniesienie ścianki kolankowej
- likwidacja bocznej części tarasu
Czy kwota zaproponowana przez pana architekta jest według was ok?
Dzięki za ewentualne uwagi i sugestie. :o

wg. mnie ceny ok :lol: ja nawet płaciłam więcej, bo
mapa do cel.proj.-(to robił geodeta, nie wiem dlaczego Wam robi to architekt :o )-600zł (chociaż w kraku wołają po 1000zł)
adaptacja 1200zł (0 zmian, no poza dorysowaniem tego komina za garżem :-? )
projekt przył. wody+projekt szamba 600zł (robiona na już w 3 dni, więc cena nie teges)+150zł ZUDP (za szambo 120zł zdziercy, a nie wiem czy zdąże jenawet zrobić, bo może kan. już doprowadzą 8) )
projekt przył. ENN zleciłam Enionowi, więc narazie 0zł
ogrodzenie ustaliłam w gminie-potrzebne było do warunków z gazowni, żeby wiedzieli gdzie "se" tą skrzynkę zamontować, tzn. złożyłam podanie do gminy z mapą syt.-wys., a oni odpowiedzieli pocztą = 0zł
zjazdu nie robiłam jeszcze i nie wiem czy zrobię 8)

co do zmian wszystkie są nie istotne o można zrobić w trakcie budowy, architekt nie jest tutaj potzrebny, no może poza tymi kolumnami pod balkonem-chociaż u mnie najpierw wołał za to 500zł, a później stwierdził,że zmniana nie istotna :wink:

Brygida i Jarek
20-10-2008, 21:05
My jesteśmy z Gdańska i ponieśliśmy takie koszty:
Adaptacja 1600zł
Mapa do celów projektowych 1000zł
Wniosek przyłącza wodociągowego 0zł (składaliśmy wnioski i nic nie chceli)
Wniosek przyłącza energii 0zł (składaliśmy wnioski i nic nie chceli)
Projekt zjazdu z działki na drogę gminną 150zł

U nas za całą dokumentację 2500zł zmian takowych nie mamy tylko muszą nam zmienić odbicie lustrzane domu

Najbardziej zastanawia nas wysoki koszt projektu zjazdu 1000 zł ?! Za wnioski przyłączy też nic nie płaciliśmy, podając te kwoty mamy na myśli koszty wykonania projektów tych przyłączy na mapie.
Pozdrawiamy

Brygida i Jarek
20-10-2008, 21:12
Dzięki angela82
Mapę robi nam geodeta ale to architekt się tym zajął / mamy taka nadzieje :D /
Ten projekt zjazdu jest dla nas zagadką 1000zł?
pozdrawiamy

aLien01
21-10-2008, 07:39
Witam

Ile wychodzi m2 podbitki w Rodo6 wersja G2?

vanka99
21-10-2008, 12:43
Witam

Mam pytanie - jaką macie w garaży nad bramą wysokośc do sufitu??
U mnie jest bardzo mało - tylko 9 cm i mam problem z wyszukaniem odpowiedniej bramy.
Pozdrawiam

angela82
21-10-2008, 19:22
Witam

Ile wychodzi m2 podbitki w Rodo6 wersja G2?

ja mam wersję G1, ale nieznacznie sięróżni-tylko podbitka szerokości garażu dochodzi i mieliśmy coś ok.75m2 (juz nie pamiętam)-popatrz kilka wątków wcześniej-odpowiadałam dokładniej na pytanie La bruijta

aLien01
21-10-2008, 20:02
Witam

Ile wychodzi m2 podbitki w Rodo6 wersja G2?

ja mam wersję G1, ale nieznacznie sięróżni-tylko podbitka szerokości garażu dochodzi i mieliśmy coś ok.75m2 (juz nie pamiętam)-popatrz kilka wątków wcześniej-odpowiadałam dokładniej na pytanie La bruijta

angela82 dzięki bardzo

misial
22-10-2008, 18:28
Witam.
Jestem nowy na forum.
Oczywiście też zdecydowaliśmy się na Rodo 6, więc super, że jest takie forum.

Załatwiam dopiero papierki i mam pytanie.
O co chodzi z tym projektem zjazdu z drogi?
Czy koniecznie trzeba to zgłaszać? Czy zależy to od regionu?

Ps. Czy ktoś buduje to cudo w okolicach Milanówka. woj mazowieckie?


Chciałby poprosić was o kosztorys domku. mail: [email protected]

Brygida i Jarek
22-10-2008, 20:34
Witam.
Jestem nowy na forum.
Oczywiście też zdecydowaliśmy się na Rodo 6, więc super, że jest takie forum.

Załatwiam dopiero papierki i mam pytanie.
O co chodzi z tym projektem zjazdu z drogi?
Czy koniecznie trzeba to zgłaszać? Czy zależy to od regionu?

Ps. Czy ktoś buduje to cudo w okolicach Milanówka. woj mazowieckie?


Chciałby poprosić was o kosztorys domku. mail: [email protected]
Właśnie jesteśmy po rozmowie z architektem w sprawie budowy zjazdu.Nasza działka znajduje się przy drodze gminnej i jest od niej oddzielona rowem melioracyjnym. Aby wykonać zjazd musieliśmy złożyć w Urzędzie Gminy wniosek o wydanie zgody na budowę zjazdu z drogi gminnej wraz z mapą z naniesionym zjazdem , po około 2 tygodniach dostaliśmy pisemną decyzję od Wójta Gminy ,że wyraża zgodę na budowę zjazdu na określonych warunkach / 9 pkt. określających szczegółowo parametry zjazdu/.Teraz architekt kompletuje dokumenty do pozwolenia na budowę m.in. musi być wykonany projekt zjazdu i uzgodniony z zarządem dróg i za ten projekt chce 1000 zł! Podobno wymaga to uzgodnień i pieczątek a to kosztuje. Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym zakresie ? Pozdrawiamy wszystkich tonących w papierach :(

coen
22-10-2008, 20:41
nasz projekt zjazdu (też na drogę gminną) był wykonany w ramach adaptacji projektu przez architekta - bez dodatkowych opłat

Michał i Magda
25-10-2008, 18:48
Witam po dość długiej przerwie,

nareszcie (po wielkich przebojach z papierologią) udało nam się w środę złożyć wszystkie dokumenty i czekamy na pozwolenie na budowę:)) Niestety przez wszystkie opóźnienia nie damy rady wylać fundamentów w tym roku:(( Chyba musimy przywyknąć i uzbroić się w cierpliwość. Strasznie Wam zazdrościmy obserwując Wasze postępy, nam już się marzy przeprowadzka, a przed nami dłuuuuuuuuuuuga droga.

W związku z tym, że prędzej czy później będziemy się starali o kredyt (sytuacja na rynku finansowym do tego nie zachęca) potrzebujemy kosztorys naszego Rodo. Ten, który dostaliśmy na płycie razem z projektem gdzieś nam zginął i znaleźć się nie może. Pomożecie??? Może ktoś z forumowiczów dałby radę przegrać na płytkę kosztorys z projektu i przesłał nam pocztą (chyba, że ktoś mieszka w Poznaniu lub okolicach, wtedy możemy odebrać osobiście). Oczywiście za płytkę i przesyłkę zapłacimy, poza tym będziemy straaaasznie wdzięczni.

Pozdrawiamy,
Magda i Michał

misial
27-10-2008, 19:31
My będziemy kupować na dniach projekt.
Jak kupimy to się odezwę i mogę Ci przesłać kosztorys na CD.

Ja natomiast ponawiam prośbę o Wasze kosztorysy.
Wiem, że ktoś wysyłał na maile [email protected]

Michał i Magda
27-10-2008, 19:49
Dzięki wszystkim za pomoc, kosztorys już mamy. Misial, jeżeli chcesz to wyślij swojego maila na priv i prześlemy. My będziemy budowali wersję G2 (z podwójnym garażem).

M&M

Brygida i Jarek
27-10-2008, 20:58
Witamy !
Mamy dwa pytania do doświadczonych rodobudowniczych:
- jak zapatrujecie sie na likwidację lub zmianę wielkości wiatrołapu / widzieliśmy na zdjęciach z realizacji wersję z dwuskrzydłowymi drzwiami na linii kominek - łazienka autorstwa remle bardzo fajny pomysł, drzwii piękne /, chcemy zlikwidować istniejący wiatrołap albo go powiększyć tak aby wejścia do łazienki i kuchni były w jego obrębie / ale mieszam ... :-? /
- czy ktoś z was zwiększał okna frontowe i drzwi ?
pozdrawiamy

Joanna Gut
27-10-2008, 22:37
Witam serdecznie. czy ktoś buduje rodo 6 (W).

Jestem zdecydowana kupić ten projekt, spełnia on moje oczekiwania ale jest jedno alle......... łazienka na dole jest bardzo mała, jak można ją powiększyć.

proszę o poradę
pozdrawiam
:D

magda kowalczyk
28-10-2008, 06:39
Witam serdecznie. czy ktoś buduje rodo 6 (W).

Jestem zdecydowana kupić ten projekt, spełnia on moje oczekiwania ale jest jedno alle......... łazienka na dole jest bardzo mała, jak można ją powiększyć.

proszę o poradę
pozdrawiam
:D

My robimy łazienkę z dawnej kotłowni i łazienki, a kotłownia będzie za garażem. Myślę że taka wielkość będzie już wystarczająca. Pozdrawiam

michell
28-10-2008, 17:55
tylko przypominam że żyję nie jestem wstanie nadrobić zaległości więc odgórnie witam nowych budujących
u nas kończymy dopiero porządki na budowie wiem wiem wieki temu już powinno być zrobione ale nasza ekipa i tak zwiała więc się właściwie z niczym nie śpieszyliśmy aż przyszedł czas że może weźmiemy kogoś innego i teraz na gwałt wszystko sprzątamy żeby móc teren wyrównać :)
a z tym czasem no to wszyscy wiemy jak jest :] zawsze go mało a zresztą gdzie się mamy śpieszyć :)

michell
28-10-2008, 18:38
Witam serdecznie. czy ktoś buduje rodo 6 (W).

Jestem zdecydowana kupić ten projekt, spełnia on moje oczekiwania ale jest jedno alle......... łazienka na dole jest bardzo mała, jak można ją powiększyć.

proszę o poradę
pozdrawiam
:D
jak wyżej można połączyć łazienkę z kotłownią ale chyba w projekcie bez podpiwniczenia jest ona na tyle duża że swobodnie mieści się tam prysznic i cała reszta

aniak25
28-10-2008, 19:55
Witam po dość długiej przerwie,

nareszcie (po wielkich przebojach z papierologią) udało nam się w środę złożyć wszystkie dokumenty i czekamy na pozwolenie na budowę:)) Niestety przez wszystkie opóźnienia nie damy rady wylać fundamentów w tym roku:(( Chyba musimy przywyknąć i uzbroić się w cierpliwość. Strasznie Wam zazdrościmy obserwując Wasze postępy, nam już się marzy przeprowadzka, a przed nami dłuuuuuuuuuuuga droga.



Witam znowu
Dawno mnie nie bylo ale i nie bylo o czym pisac, czytam jednak regularnie i tak nie natchnelo do pisania. Otóż my również zmagamy się z papierami choc tez mielismy nadzieje ze w tym roku wylejemy fundamenty a tym czasem w zeszlym tygodniu dostalam pisemko o zakonczeniu postepowania w sprawie wydania WZ wiec czekam niecierpliwie na przesłanie samych warunkow, maja by do konca miesiaca :) potem jeszcze adaptacja (w tym zjazd o ktorym ostatnio glosno na forum i jeszcze kwestia jakiejs zieleni o ktorej mowila nam architektka). Takze porownaiu do was jestem sto lat za murzynami.
W kazdym razie pochwale sie jak cos sie ruszy u nas a narazie tylko chcialam przypomniec ze zyje podobnie jak michell
pozdrowki dla wszystkich

michell
29-10-2008, 05:25
aniak :D normalnie dwa powroty z zaświatów :)

aniak25
29-10-2008, 16:45
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
hurra, właśnie wróciłam z pracy i zobaczyłam, przyszły moje WARUNKI ZABUDOWY :lol: ło matko jak ja sie ciesze, araz siadam i zamawiam projekt, bo wg warunków mozemy na naszej działce postawic ukochany mój rodo 6 g2 i oczyszzanie z osadem czynnym (bo nie napisali ze nie, tylko ze mam sie stosowac do jakis tam przepisów, no wiec rozumiem ze przeciwwskazan nie ma) no i umawiam się z pania architekt na adaptacje :D normalnie pogratulujcie mi
buziaki dla wszsytkich
PS: acha wniosek składałam 30 maja :)

michell
29-10-2008, 16:50
no to super gratulację no i ba nie zapomnijmy o gratulacjach dla urzędników wreszcie szli jak burza od 30maja :D

WERKA85
30-10-2008, 19:06
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42afc68b998b46e6.html

WERKA85
30-10-2008, 19:07
ups.. chyba się nie udało :(

michell
31-10-2008, 06:16
zły adres obrazka

Janek & Danka
31-10-2008, 10:57
Witamy,

obecnie prowadzimy dyskusje z naszym wykonawca, nt tego, czy podbitka na dachu jest czescia standardowa czy nie. Mamy tu na mysli podbitke kladziona na krokwiach na zewnetrznych stronach dachu, a nie fragment "zakrywający" od spodu wystające ponad krawedz sciany krokwie.

Wykonawca twierdzi, ze podbitka nie jest czesia standardowa dachu i domaga sie doplaty do (cytat z umowy): wykonania wiezby dachowej, pokrycia dachowka wraz z kompletem obrobek blacharskich.

Z tego co widzimy to na wszystkich domach kladzie sie na krokwiach podbitke i nie jest to nic specjalnego.

Prosimy o Wasze uwagi i komentarze. Upierac sie przy nieplaceniu czy faktycznie zaplacic?

Pozdrawiamy

michell
31-10-2008, 11:32
u nas dopłacaliśmy za podbitkę z drewna i ocieplenie ścian na czysto w miejscach trudno dostępnych z cytatu umowy wynika jak dobrze rozumiem że słusznie domagają się dopłaty bo obróbki blacharskie, wierzba i położenie dachówki nie ma nic wspólnego z podbitką tylko są to prace wykończeniowe
Ale zobaczymy co powie reszta może ja źle myślę no ale skoro nie użyto słowa podbitka w umowie a obróbki blacharskie to dwie odrębne rzeczy to chyba panom wykonawcom przyznam rację

vanka99
31-10-2008, 16:19
u nas dopłacaliśmy za podbitkę z drewna i ocieplenie ścian na czysto w miejscach trudno dostępnych z cytatu umowy wynika jak dobrze rozumiem że słusznie domagają się dopłaty bo obróbki blacharskie, wierzba i położenie dachówki nie ma nic wspólnego z podbitką tylko są to prace wykończeniowe
Ale zobaczymy co powie reszta może ja źle myślę no ale skoro nie użyto słowa podbitka w umowie a obróbki blacharskie to dwie odrębne rzeczy to chyba panom wykonawcom przyznam rację

Zgadzam się z michell . Jeśli w umowie nie zostało dokładnie wymienione, że w zakres pracy wchodzi wykonanie podbiti oraz obróbka blacharska, to jest to osobny element to zapłaty.
Pozdrawiam

adamki2
31-10-2008, 21:52
Witamy wszystkich!! My też należymy do grona budujących Rodo6(G). Nasze zmagania rozpoczęły się 3 stycznia 2008 roku. Papierologie zakończyliśmy w lipcu i wtedy też zaczeliśmy budowę. Obecnie jesteśmy na etapie budowania ścian parteru. Nasza działka jest tak mała, że musieliśmy wprowadzić pewne zmiany. Zamist okien w wykuszu, w garażu i w pokoju nad garażem będziemy mieć luksfery. Inne zmiany wprowadzone to: podniesienie ścianki kolankowej do 100 cm, likwidacja balkonu nad wejściem, likwidacja spiżarki, dodatkowy komin na ewentualną zmianę źródła ogrzewania. Budujemy z suporeksu, który kupiliśmy już grudniu 2007 roku. Nasz domek rośnie w oczach co bardzo cieszy i raduje, daje nadzieję, że do końca roku wyrobimy nasz plan, czyli zamknięcie domu w stanie surowym otwartym.

michell
01-11-2008, 05:53
witamy i czekamy na fotki mnie zwłaszcza ciekawią te luksfery w wyszkuszu a one są na całej długości czy tak jak małe okienka ?

robi i dosia
02-11-2008, 19:23
Hej,

czy wiecie moze jak to jest z tynkami wewnętrznymi . Ktoś nam powiedzial że lepiej ich nie kłaśc póki nie mamy ocieplenia bo podobno wilgoć wychodzi ...
Czy to prawda ?

W piątek okna nam maja wstawiać potem instalacje i ... tynki miały być robione a ocieplenie chcielismy zostawic na koniec prawie.

pozdrawiamy

michell
03-11-2008, 05:17
biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek zapewne ludzie nie mieszkali by w domach które są nie ocieplone nigdy gdyby faktycznie im ta wilgoć miała zagrażać.
Tylko właśnie mieszkać czyli jakiś tam ruch powietrza jest no ale nic nie piszesz o wylewkach więc szpary pod balkonami czy drzwiami też są.
My też ocieplanie zostawiamy na sam koniec końców

Janek & Danka
03-11-2008, 06:58
michell, vanka99 - dzięki za odpowiedz. Bedziemy musieli porozmawiac z naszym wykonawca. W tym tygodniu bedziemy juz mieli stan zamkniety.

Pozdrawiamy.

michell
03-11-2008, 07:34
no to gratulację :)

baśka_
03-11-2008, 13:28
adamki2

Witam, my też mamy dosyć wąska działkę ale nie myśleliśmy, żeby w wykuszu wstawiać luksfery,macie może jakąś wizualizację z takimi luksferami albo widzieliście coś takiego już na gotowym domu?,(obawiam się jak to będzie się prezentować?) my raczej go zlikwidujemy (niestety) ale jeszcze spróbujemy poprosić sąsiadów żeby wyrazili zgodę na okna, w sumie to pół metra nam brakuje (mamy 20 m szeroką działkę) mam nadzieje że prawo budowlane na to pozwala jeżeli ma się zgodę sąsiada (muszę sprawdzić), a okno w garażu też z luksferami będzie a u góry to chyba zostawimy tylko dachowe.
Pozdrawiam wszystkich miłośników RODO.

michell
03-11-2008, 13:53
ile masz do granicy od domu dokładnie?

baśka_
03-11-2008, 14:37
Nie umiejscowiałam jeszcze domu na mapce ale policzyłam, że skoro min. wymiary działki to 21,5 m wg. opisu w Archonie to jak ze strony garażu nie będzie okien to muszę 3 m od sąsiada zostawića nie 4, czyli z 21,5 robi mi się 20,5 czyli te pół metra mi brakuje, działka ma nieco powyżej 20 m (ale minimalnie powyżej), mam nadzieje ze dobrze myślę bo juz sie tak nastawiłam na ten projekt.

michell
03-11-2008, 14:57
z tego co się orientuję jeśli masz 4 metry to dobrze.
Ale jeśli mniej to nawet zgoda sąsiada nie pomoże na to zgodę wyrazić może jedynie ministerialna siła wyższa co się nie zdarza. Więc zostaje ci faktycznie pomysł z luksferami ale może akurat rodo 5 by ci się bez problemu zmieścił? bo on troszkę mniejszy jest?
Osobiście wolałabym pozbyć się okna w garażu i w pokoju nad i dodać tam np podwójne okna dachowe z każdej strony i tak wymanewrować żeby jednak te okna w wykuszu były

adamki2
03-11-2008, 17:51
Baśka

Nasza działka ma 20 m na 25 m. Według przepisów otwory okienne nie mogą być od granicy działki bliżej niż 4 m. Odstępstwo można uzyskać jedynie w ministerstwie (dowiadywaliśmy się), zgoda sąsiadów w żaden sposób jest niewystarczająca. POczątkowo też mieliśmy zamiar zlikwidować wykusz i okno w pokoju nad garażem, ale szkoda nam było tego kawałka miejsca, które idealnie pasuje na stół, który odziedziczyliśmy po babci. Dlatego postanowiliśmy zaryzykować z luksferami, tak samo w pokoju nad gażem bez tego okna będzie bardzo ciemno, jeśli nie bedą podwójne dachowe, a garaż z wydzieloną kotłownią bez jakiegokolwiek dostępu światła to naszym zdaniem porażka. Znaleźliśmy luksfery całkowicie przezroczyste z niewielkim załamaniem obrazu. Liczymy się z tym że do odbioru przez nadzór budowlany tak będzie, a kiedyś może przepisy się zliberalizują. takiego pomysłu w Rodo nie widzieliśmy, ale widzieliśmy podobne rozwiązanie w innym domu i wyglądało to całkiem nieźle. Pozostaliśmy przy Rodo6 bo bardzo nam odpowiada rozstaw pomieszczeń. Zależało nam na tym aby w projekcie był na dole oprócz salonu jeszcze jeden mały pokoik. Ostatecznie nasz dom jest ustawiony, wykusz 3.15 od granicy, ściana boczna z otworm w kuchni 4.05, od strony garażu pozostała część, która pozwala nam na umieszczenie tam studzienki kanalizacyjnej i dodatkowego miejsca parkingowego.

Pierwszy wykop na dzałeczce
http://images40.fotosik.pl/26/c26cb1c94a1705de.jpg (www.fotosik.pl)
nasze pustaczki
http://images27.fotosik.pl/290/bce8fc9e44f8b715.jpg (www.fotosik.pl)
nasza mała lektrownia
http://images46.fotosik.pl/26/f4c725ce41748a48.jpg (www.fotosik.pl)
przygotowane ławy fundamentowe pod zalanie
http://images46.fotosik.pl/26/e80473221330d13e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/26/bbc7d2954b3c5576.jpg (www.fotosik.pl)
zalewanie
http://images38.fotosik.pl/26/589d36cf727a3b2f.jpg (www.fotosik.pl)
i gotowe
http://images48.fotosik.pl/26/130ed1abf360a01a.jpg (www.fotosik.pl)

baśka_
04-11-2008, 07:07
No cóż jesli tak jest z ta zgodą sąsiadów to muszę mysleć nad innym rozwiązaniem, możliwe że zlikwiduję wykusz i wstawię na jego miejsce jakieś okna balkonowe albo po prostu zwykłe.Zanim zacznę (wiosna albo jesień 2009)to może będę miała okazję zobaczyć Wasze luksfery :) . Rodo 5 niestety nie moge budować bo ten projekt ma kalenicę nie w tą stronę i i przez to nie pasuje do wymagań jakie stawia gmina. Swoją drogą to trochę bez sensu z tymi odstępami, przecież to przede wszystkim ze względu na sąsiada a jakby się zgodził to co komu w ministerstwie szkodzi te pół metra czy metr nawet.

misial
06-11-2008, 07:43
Witajcie wszyscy.
Tak się zastanawiam.....bo podobno od nowego roku mają zmienić się przepisy dotyczące pozwolenia na budowę?
Czy ktoś może wie o co chodzi, dokładnie?
No i czy to prawda, że nie trzeba będzie składać tony dokumentów?
Prosiłbym o szybką odpowiedz.

michell
06-11-2008, 08:59
Powiem tak na chwilę obecną jeszcze nic w życie nie weszło jeśli wejdzie to fakt podobno będą ułatwienia
ale jest też tego duży minus inwestor czyli on będzie brał odpowiedzialność za projekt i za budowę
http://www.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/n/B623A532F0718AFFC12573CD002AFE67?OpenDocument&View=n&Cat=tt&Count=10

misial
06-11-2008, 11:14
No tak, ale czy wiadomo już kiedy ustawa wejdzie w życie.
Szukam, czytam i nie mogę nigdzie znaleźć.
A może jak ktoś napisał, kolejne obiecanki rządu.

aLien01
06-11-2008, 11:22
No tak, ale czy wiadomo już kiedy ustawa wejdzie w życie.
Szukam, czytam i nie mogę nigdzie znaleźć.
A może jak ktoś napisał, kolejne obiecanki rządu.

Ustawa wejdzie od 1 stycznia 2009 tak mi powiedział architekt a jemu urzędniczki ja mam jeszcze załapać się na pozwolenie. Nie wiem czy to dobrze czy źle :-?

michell
06-11-2008, 11:23
Nie wiadomo , albo inaczej ja nie wiem :)

michell
06-11-2008, 11:31
o już mnie ktoś uprzedził
znalazłam że od stycznia przynajmniej tak pisze tutaj
http://www.inwestycje.pl/nieruchomosci/zmiany_w_prawie_budowlanym_od_2009_roku%3b37210%3b 0.html

misial
06-11-2008, 11:50
oooooo...... oby tak sie stało.
Pięknie dziękuję za szybkie odpowiedzi.

renatka i marcin
06-11-2008, 19:03
Z tego co slyszalem od urzędników to nie wiem czy to będzie takie dobre. podobno trzeba będzie oprócz kierownika budowy zatrudnić jeszcze obowiązkowo inspektora nadzoru. Poza tym jak już wiemy z autopsji wszystkie zmiany w tym kraju niosą za sobą chaos i zniszczenie. Także radzę się spieszyć żeby zdążyć przed zmianami.
Pozdrawiam wszystkim Rodomaków :D

michell
06-11-2008, 19:31
też myślę że zawsze jak coś w naszym prawie ma być ułatwione to jest tak zakręcone że nawet biedni urzędnicy rozłożą ręce a zanim się nauczą nowych zasad to wszystko będzie się automatycznie przedłużać bo trzeba będzie 3 razy się upewnić zanim się pieczątkę da, może teraz i długo było ale człowiek przynajmniej miał na kogo winę zwalić bo na wykonawcę czy na projektanta teraz w razie draki winny sobie będzie sam inwestor

KRISKAL
07-11-2008, 18:22
Zakupiłem już plan tego domu alle mam jeszcze wątpliwości, może ktoś rozpoczoł już budowę tego domu i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniamy, uwagami lub posiada jakieś zdjęcia i mógłby sie nimi podzielić :D

ProStaś
07-11-2008, 18:26
Zakupiłem już plan tego domu alle mam jeszcze wątpliwości, może ktoś rozpoczoł już budowę tego domu i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniamy, uwagami lub posiada jakieś zdjęcia i mógłby sie nimi podzielić :D


Słów brak...
http://forum.muratordom.pl/dom-w-rododendronach-6,t88611.htm

rdl78
07-11-2008, 19:32
Kochani!!!!!
Dzisiaj spędzamy pierwszą nockę w naszym gniazdku:)
Niebawem wstawie fotki, bo narazie jesteśmy strasznie zabiegani i jeszcze nie wszystko jest gotowe...
Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę udanej budowy...
ps. dobrze, że my naszą mamy już na ukończeniu bo ja już padam:)
ale mimo wszystko fajnie jest mieś SWÓJ DOM:)

aLien01
07-11-2008, 20:02
Kochani!!!!!
Dzisiaj spędzamy pierwszą nockę w naszym gniazdku:)
Niebawem wstawie fotki, bo narazie jesteśmy strasznie zabiegani i jeszcze nie wszystko jest gotowe...
Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę udanej budowy...
ps. dobrze, że my naszą mamy już na ukończeniu bo ja już padam:)
ale mimo wszystko fajnie jest mieś SWÓJ DOM:)

Czekam z niecierpliwością

vanka99
07-11-2008, 22:22
Kochani!!!!!
Dzisiaj spędzamy pierwszą nockę w naszym gniazdku:)
Niebawem wstawie fotki, bo narazie jesteśmy strasznie zabiegani i jeszcze nie wszystko jest gotowe...
Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę udanej budowy...
ps. dobrze, że my naszą mamy już na ukończeniu bo ja już padam:)
ale mimo wszystko fajnie jest mieś SWÓJ DOM:)

Wielkie gratulacje. Święta spędzicie juz we własnym domku !
Niech się Wam dobrze mieszka.
Pozdrawiam

michell
07-11-2008, 22:26
Kochani!!!!!
Dzisiaj spędzamy pierwszą nockę w naszym gniazdku:)
Niebawem wstawie fotki, bo narazie jesteśmy strasznie zabiegani i jeszcze nie wszystko jest gotowe...
Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę udanej budowy...
ps. dobrze, że my naszą mamy już na ukończeniu bo ja już padam:)
ale mimo wszystko fajnie jest mieś SWÓJ DOM:)
no to gratulację i wszystkiego dobrego
i żeby wam sie dobrze mieszkało:)

vanka99
08-11-2008, 13:09
michell , obejrzałam album - ładnie się prezentuje Wasz dom, gratuluje.
Pozdrawiam

michell
09-11-2008, 07:04
vanka dzięki piękne szkoda tylko że to tak wszystko stoi od dłuższego czasu i nie ma się czym nowym pochwalić :(

adamki2
09-11-2008, 10:39
Witamy, gratulujemy i zazdrościmy tym, którzy już mogą spać we własnym, nowowybudowanym domku. Nas czeka jeszcze dużo pracy abyśmy mogli poszczycić się gotowym domem. Zamieszczamy kilka zdjęć z kolejnych etapów naszej budowy.

Do niedawna jeszcze tak było
http://images41.fotosik.pl/28/8e1a33cb0aa12ef9.jpg (www.fotosik.pl)

I obecny stan
http://images25.fotosik.pl/292/38fb854b18e71e39.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/292/d13271f5cc6803e1.jpg (www.fotosik.pl)

http://images24.fotosik.pl/293/4aa630fee2252a8c.jpg (www.fotosik.pl)

vanka99
10-11-2008, 00:32
vanka dzięki piękne szkoda tylko że to tak wszystko stoi od dłuższego czasu i nie ma się czym nowym pochwalić :(

michell nie jest tak źle. U nas budowa z pewnych przyczyn stała od wstawienia okien prawie 10 miesięcy ( w styczniu mielismy stan surowy zamkniety ). Dopiera teraz zrobiona elektryka i robią obecnie tynki.
Będzie dobrze :wink:


adamki2 gratuluje budowy i oby pogoda dopisała żeby przed zimą zrobić jak najwięcej.
Pozdrawiam wszystkich

michell
10-11-2008, 05:18
vanka no my teraz jesteśmy na etapie instalacji tzn prąd między 25 list-6 grudnia a woda kan gaz gdzieś po 15 tym

tamoka
12-11-2008, 00:22
Witam wszystkich, długo jużnie zaglądałam.Ale również mieliśmy chwilę przerwy:)
Obecnie elektryka już jest, czekamy teraz na tynkarzy.Stoję przed wyborem parapetów, kamienne , drewniane? Jakie są Wasze opinie. Okna mam w orzechu. Podpowiedzcie proszę - i Ci co mają i Ci co dopiero wybierają.Pozdrawiam.

michell
12-11-2008, 06:25
ale w jakich dylemat? z zewnętrznymi czy wewnętrznymi?

misial
12-11-2008, 07:05
Tak się zastanawiam.
Jaka jest minimalna odległość tarasu od granicy działki.
Architekt mi powiedział, że 3 metry a z projektu Archonu wynika, że może być to 1 metr.
Może wiecie jaka jest prawidłowa minimalna odległość?

Cytat z MURATORA
...."Taras na gruncie
Jeśli taras jest równy z poziomem gruntu, to jest traktowany po prostu jak utwardzona nawierzchnia gruntu. Nie wymaga się w takiej sytuacji zachowania jakichkolwiek odległości od granicy działki. "

Czy to ma zastosowanie w przypadku tarasu w naszych rodo 6?
Nie bardzo rozumiem ...równy z poziomem gruntu...w projekcie są chyba co najmniej 3 schodki.

michell
12-11-2008, 10:38
misial zakładam że archon nie wie gdzie ty ten dom postawisz i na jakiej działce i jak dom będzie usytuowany ? I jakie masz odległości od granicy?
Architekt dobrze mówi jeśli taras jest murowany to 3 m
a taras na gruncie to nic innego jak ubita ziemia

WERKA85
12-11-2008, 16:34
http://img171.imageshack.us/img171/3096/chorwacja011cq8.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=chorwacja011cq8.jpg)http://img171.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

michell
12-11-2008, 17:18
Ale to z wakacji fotka :>
a jak jest teraz?

WERKA85
12-11-2008, 18:43
U nas jest cały rok takie piękne niebo :D


http://img511.imageshack.us/img511/8683/chorwacja019jp3.th.jpg (http://img511.imageshack.us/my.php?image=chorwacja019jp3.jpg)[URL=http://g.imageshack.us/thpix.php]http://img511.imageshack.us/images/thpix.gif[/UR


Obecnie mamy stan surowy zamknięty!!
Jak będzie troszkę więcej czasu to zaczniemy robić instalacje elektryczne.
Pozdrawiam

renatka i marcin
12-11-2008, 19:37
Witam wszystkich.
Wlaśnie jesteśmy na etapie szukania ekipy budowlanej, żeby ruszyć od wiosny. Bardzo bylbym wdzięczny za informacje ile kosztuje stan surowy zamknięty ( chodzi o koszty robocizny i koszt materialów). Jedna ekipa za postawienie stanu surowego z kompletnym dachem bez okien chce 55 000 zl. Mam również prośbę, czy ktoś prowadzil może wlasny kosztorys dotyczący budowy tzn. ceny poszczególnych materialów i robocizny. My budujemy Rododendrona 6 2 G. I jeszcze jedna prośba, z tego co wiem banki wymagają od inwestora zestawienia kosztów poszczególnych etapów budowy na podstawie którego wyplacają transze, czy ktoś dysponuje takim zestawieniem. Proszę o informacje na PRIV. Za wszystko z góry dziękuję i pozdrawiam. :lol:

michell
12-11-2008, 19:48
werka ale na fotce jest pan bez koszulki więc chyba jednak lato:P
gratulujemy stanu surowego zamkniętego

renatka i marcin pogadaj z pancką ona ma rodo 2G

renatka i marcin
12-11-2008, 19:49
Aha jeszcze jedno. Czy ktoś budowal Rododendrona z tzw. POROMURU Jopka ?

Pancka
13-11-2008, 07:49
renatka i marcin- 55 000 to cena normalna - bynajmniej tu w Krakowie.My własnie tyle zapłaciliśmy.Koszt materiałów to w zalezności z jakiego materiału będziecie budować - zagladnij do mojego dzienniczka - tam regularnie starałam się pisac o tych "większych" kosztach.Myślę, ze materiał wyszedł nas ok 100-120 tys.zł.A z kosztorysem...w jakim banku bierzecie kredyt?
Nasz kosztorys wygladał bardzo prosto:
1.Podpiwniczenie - .... .... zł ( data zakończenia - mniej więcej oczywiście )
2.Pierwszy etap budowy tj.fundamenty.blebelbe.... - ... ... zł ( data zkończenia )
3.Drugi etap - pietro, .....
4.Trzeci etap.....

chcielismy miec wypłacone pieniazki w 4 transzach dlatego tyle "etapów".I to wszystko podbił nam pieczatka i potwierdził podpisem nasz szef bandy budowlanej i tyle wystarczyło.A przed kazdym wypłaceniem transzy bank wysyłał kogos na nasza budowę i poprostu patrzył czy rzeczywiście mamy juz piwnicę, czy mozna następna transzę wypłacać i czy przypadkiem tych "ich" pieniędzy nie przepijamy

tamoka
13-11-2008, 20:20
michell chodziło mi o wewnętrzne, naprawdę miałam dylemat. Ostatecznie zdecydowałam się na drewniane. Pomalowane na kolor okien - czyli orzech.
Muszę w końcu wstawić zdjecia, aż wstyd,że jeszcze ich tu nie ma. :roll:

michell
14-11-2008, 06:37
tamoka a jak się to ma do konserwacji sprzątania i jak będą wyglądać za kilka lat? Wszędzie raczej spotyka się marmurowe albo np obkładane płytkami takie raczej są prostsze w utrzymaniu wg mnie.
Ale jak się zdecydowaliście i już założycie to wkleisz fotki (w właśnie wstyd i hańba że żadnych jeszcze nie ma) i zobaczymy jak to wygląda :)
A jak to się ma do kaloryferów przez prawie pół roku będą narażone na działanie ciepła nie wiem czy ma to jakieś znaczenie czy nie.