PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ruda_Julka
14-11-2008, 17:41
Witam wszystkich,
jestem tu nowa, choć od jakiegoś czasu śledzę to forum. Cieszę się,że można się z kimś podzielić swoimi doświadczeniami w budowaniu rodo 6. :D
Podobnie jak większość z Was podnieśliśmy o jeden kamień pokój nad garażem. Poza tym powiększyliśmy salon o kuchnię, którą przenieśliśmy do małego pokoju.Czy ktoś ma kuchnię w tym samym miejscu? Proszę podpowiedzcie jak macie ją rozplanowaną.Remle miała fajne pomysły i wyobraźnię co do tego gdzie i jak zagospodarować.Ja wiem tylko,że przy ściance działowej z salonem chcę mieć stół i jakąś ławę do siedzenia.Nie wiem,gdzie wstawic lodówkę,żeby była jak najbardziej ustawna. :( Komin mam na ścianie graniczącej z garażem,więc tam musiałabym mieć piec. a tak przy okazji,na jakie ogrzewanie się zdecydowaliście?My się cały czas się wahamy między gazowym a tradycyjnym.
Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia w dalszym pracach budowlanych :wink:

renatka i marcin
16-11-2008, 09:59
renatka i marcin- 55 000 to cena normalna - bynajmniej tu w Krakowie.My własnie tyle zapłaciliśmy.Koszt materiałów to w zalezności z jakiego materiału będziecie budować - zagladnij do mojego dzienniczka - tam regularnie starałam się pisac o tych "większych" kosztach.Myślę, ze materiał wyszedł nas ok 100-120 tys.zł.A z kosztorysem...w jakim banku bierzecie kredyt?
Nasz kosztorys wygladał bardzo prosto:
1.Podpiwniczenie - .... .... zł ( data zakończenia - mniej więcej oczywiście )
2.Pierwszy etap budowy tj.fundamenty.blebelbe.... - ... ... zł ( data zkończenia )
3.Drugi etap - pietro, .....
4.Trzeci etap.....

chcielismy miec wypłacone pieniazki w 4 transzach dlatego tyle "etapów".I to wszystko podbił nam pieczatka i potwierdził podpisem nasz szef bandy budowlanej i tyle wystarczyło.A przed kazdym wypłaceniem transzy bank wysyłał kogos na nasza budowę i poprostu patrzył czy rzeczywiście mamy juz piwnicę, czy mozna następna transzę wypłacać i czy przypadkiem tych "ich" pieniędzy nie przepijamy


My jeszcze nie wiemy w którym banku weźmiemy kredyt. Zostawiamy sobie sezon zimowy na poszukiwania odpowiedniej oferty.

misial
19-11-2008, 14:41
Witajcie.
Mam prośbę.
Muszę podjąć decyzję na temat schodów.
Czy proponowane w projekcie czy drewniane samonośne.
Czy ktoś z was może zna równice kosztów między tymi konstrukcjami?
Schody drewniane są bardzo ładne, ale nie wiem jaki to koszt.
Biorąc pod uwagę stal, beton, ścianki no i potem obłożenie schodów drewnem, czy nie lepiej zrobić samonośne?

Marlena&Marcin
19-11-2008, 20:57
tamoka moi rodzice mają parapety wew drewniane już przeszło 10 lat i nic się z nimi złego nie dzieje, kwiatki stoją, czasami wiadomo woda się wyleje.. ale wszystko jest ok :)
My również bierzemy drewniane.
Pozdrawiam.

WERKA85
20-11-2008, 19:11
Witam.
To aktualne zdjęcia naszego domku!!



http://img404.imageshack.us/img404/8446/nowezdjcia044yw7.th.jpg (http://img404.imageshack.us/my.php?image=nowezdjcia044yw7.jpg)http://img404.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)



http://img404.imageshack.us/img404/9550/nowezdjcia046dp4.th.jpg (http://img404.imageshack.us/my.php?image=nowezdjcia046dp4.jpg)http://img404.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Brygida i Jarek
21-11-2008, 09:44
Witamy wszystkich forumowiczów!!!
Gratulacje dla WERKA85, domek super. :)
Wczoraj architekt skończył adaptacje naszego projektu, wszystkie zmiany wprowadziliśmy korzystajac z waszych sugestii i pomysłów, wielkie dzieki .
Dzisiej składamy dokumenty o pozwolenie na budowe, mamy nadzieję otrzymać je na koniec grudnia, podobno to u nas mozliwe/ tak twierdzi projektant/. Ile czekaliście na ten upragniony papier?
Mamy pytanko: czy zmiana pokrycia dachu z dachówki na blachodachówkę powinna być uwzgledniona w adaptacji, architekt twierdzi ,że to zmiana nieistotna, ale to przecież wpływa na konstrukcje dachu?! :roll:
Dzięki za ewentualne sugestie.

baśka_
21-11-2008, 11:39
WERKA85
Bardzo ładnie się prezentuje Wasz Rodosik. Mieliście chyba sprawną ekipę, że w tak krótkim czasie stan surowy zamknięty.
Jedna ekipa robiła wszystko?
Ja niestety dopiero robię rozeznanie wśród budowlańców, może uda mi się rozpocząć w połowie nastepnego roku,marzy mi się już chociaż taki stan surowy zamknięty jak Wasz:).
Jakie zmiany robiliście w środku? czy zostawiliście ten pokój na dole, bo ja planuję go zostawić mimo, że wiekszość likwiduje.
Widzę, że zlikwidowaliście balkon od strony tarasu czy może ze względu na zadaszenie tarasu?- macie jakis pomysł ? bo jakoś nie mam koncepcji ,przedłużyć dach i pokryć dachówką?, czy może coś innego.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

stivix
21-11-2008, 19:47
Witam...

Od dawna czytam wątek o RODO 6 na forum i gratuluję wszystkim wyboru tak pięknego domku...

Jestem obecnie na etapie wyboru projektu, parę dni temu otrzymałem WZ...

Pierwotnie mój wybór padł na Dom w Rododendronach 6 ale wprowadziłem w nim sporo poprawek.

Zmiany jakie bym proponował do projektu DOM W RODODENDRONACH 6 są następujące:
1. Likwidacja balkonu nad wykuszem i usytuowanie dwóch okien zwykłych w kazdym pokoju po jednym ( pokoje nr 4 i 5 )
2. Powiększenie szerokości balkonu od frontu do 130 cm i usytuowanie dwóch kolumn przed wejściem.
3.Przeniesienie kotłowni za garaż (wybudowanie komina z tyłu a wentylacja z łazienki na parterze poprzez wywietrznik dachowy).
4. Zastąpienie jednego okna w garażu dwoma oknami o mniejszych wymiarach.
5. Zmiana Porothermu na beton komórkowy 24x24x49
6. Zmiana dachówki na blachodachówkę ( dojdzie prawdopodobnie jeszcze deskowanie połaci dachu...)
7. Wykonanie w garażu kanału.
8. Podniesienie ścianki kolankowej do 1 m (wyżej nie mogę ze względu na określenie tej wysokości w WZ)
9. Wydłużenie długości garażu i pomieszczenia nr 11 o 20 cm z każdej strony, tj. długośc łaczna tych dwóch pomieszczeń miała by 830 cm a do linii ściany zewnetrznej domu zostało by z każdej strony po 35 cm.

Niestety kiedy w/w zmiany wprowadziłem do projektu RODO 6 zaczął on przypominać bardziej RODO 8. W związku z tym proszę osoby będące w trakcie budowy RODO 6 o sugestie i pomoc w wyborze właściwych rozwiązań funkcjonalnych.

Jeśli ktoś może odnieść się do projektu RODO 8 to prosze o wszelkie uwagi w niniejszym poście:
http://forum.muratordom.pl/dom-w-rododendronach-8-uwagi-do-projektu,t145554.htm?highlight=rododendronach


A może ktoś buduje RODO 6 lub RODO 8 w okolicach Kraków-Katowice? Byłbym wdzięczny za możliwość zobaczenia tych domów w rzeczywistości, aby mieć porównanie i wybrać ten właściwy...

Pozdrawiam....

Pancka
22-11-2008, 10:52
stivix - Witaj!
Zapraszam do mnie...ziomie...ja pochodzę z chrzanowa ;-)

stivix
22-11-2008, 15:20
Dziekuję za zaproszenie Pancka...

Jeżeli to możliwe to bardzo chętnie wybiorę się obejrzeć domek "na żywca"...

Proszę o podanie adresu, gdzie Wasz domek sie znajduje na PW i jakoś się dogadamy jeżeli chodzi o termin.
Może za około tydzień?

Pozdrawiam... :)

WERKA85
22-11-2008, 20:55
Witam
Super że sie wam podoba nasz domek :) Dzieki

Baśka mieliśmy tylko firmę dekarską dom budowaliśmy systemem gospodarczym, ale jak jesteś zainteresowana to mogę Ci przesłać numer na pw.
Zlikwidowaliśmy balkon ponieważ dwa nam w zupełności wystarcza a pokoje zyskały więcej miejsca na ustawienie mebli. Jeśli chodzi o zadaszenie tarasu to chcemy zamontować markizę.
Zmiany które wprowadziliśmy to:
-przeniesienie kotłowni do garażu
-strop terriva
Pokoik na parterze zostawilismy z myślą o dziecku. Nie będę musiała w przyszlości często biegać po schodach :D

Pozdrawiam

mkotwinski
23-11-2008, 18:54
WERKA !

My też zaczynamy w przyszlym roku budowe Rodo 6 w woj opolskim (Nysa).
Jesli dobze wyczytalem to Ty tez budujesz w opolskim, w zwiazku z czym mam 2 pytania.

!. W jakiej miejscowosci budujesz?
2. Jakie sa przyblizone koszty stanu surowego sys. gospodarczym (na pw)?

Pozdrawiam

Namtar
23-11-2008, 21:20
Witam
Juz od dlugiego czasu nie zagladalem na forum , ale ruch widze jak w ulu. Przyznam sie ze mam do Was prosbe, z racji iz mam teraz troszke wiecej wolnych wieczorow wzialem sie i przegladalem wszystkie papierki zwiazane z projektem. Ogladajac dodatkowy projekt na ogrzewanie kominkiem i wentylacje zauwazylem ze brakuje (tak mi sie wydaje) spisu czesci (czy cos w tym rodzaju), czy moglibyscie mi zeskanowac wszystko to co bylo dolaczone to tej teczki i przeslac na maila [email protected]
Zauwazylem rowniez ze na stronie Archon+ pojawila sie opcja Pakiet Energooszczedny,chodzi mi o przedstawienie dodatkowych rozwiazan o ktorych pisza czy ktos z Was ma go w swoim projekcie, czy jest za free czy trzeba go wykupic?
wielkie dzieki.

WERKA85
24-11-2008, 19:10
Witam Mkotwinski!!

Budujemy w Przyworach pod Opolem.

Koszt stanu surowego zamknietego to ok. 180tyś.

Pozdrawiam :)

baśka_
25-11-2008, 08:10
[/b]WERKA85
To teraz już wiem dlaczego Wasz Rodo wydawał mi się taki znajomy , codziennie przejeżdzam koło Waszego domku w drodze do pracy (do Opola), my kupilismy działkę w Gogolinie, także całkiem niedaleko. Przyznam, że śledziłam Waszą budowę od samego początku bo domek szybko piął się do góry a myslałam, że będzie taki maleńki, to dzięki Wam wybrałm ten projekt jaki ten świat mały. [/b][/i]

Namtar
25-11-2008, 16:14
OK juz nie musicie odpowiadac juz wszystko wiem, jednak Archon+ jest na + :)

baśka_
26-11-2008, 08:29
mam pytanie do Sławka który obiecał mi, że zaglądnie tu na forum .Poniewaz zaczynam dopiero to interesuje mnie czy mógłbyś mi polecić jakiegoś porządnego kierownika budowy ,który tez cos podpowie a nie tylko podpisze papierki, no i architekta, (albo ewentualnie podpowiedzieć kogo nie brać).

baśka_
26-11-2008, 08:42
WERKA85 do Ciebie też mam prośbę, czy istniałaby mozliwość żeby spotkać się kiedyś na Waszej budowie, bardzo chciałabym zobaczyć na żywo jak wygląda salon i ten mały pokoik na dole. Chciałabym go zostawić a boję się, że salon będzie za mały jednak (chyba większość forumowiczów to przerabiała :) )
tym bardziej ze będziemy chyba musieli zrezynować z wykusza, no chyba ze architekt cos wymyśli?

aga&marcin
26-11-2008, 08:55
WERKA85 do Ciebie też mam prośbę, czy istniałaby mozliwość żeby spotkać się kiedyś na Waszej budowie, bardzo chciałabym zobaczyć na żywo jak wygląda salon i ten mały pokoik na dole. Chciałabym go zostawić a boję się, że salon będzie za mały jednak (chyba większość forumowiczów to przerabiała :) )
tym bardziej ze będziemy chyba musieli zrezynować z wykusza, no chyba ze architekt cos wymyśli?

My zostawiliśmy pokój na parterze i jesteśmy bardzo zadowoleni. Salon wcale nie wydaje nam się za mały. A pokój przyda się szczególnie przy małym dziecku.
Baśka jeżeli nie jest dla Was za daleko to zapraszam do Wieliczki, chętnie pokażemy nasz dom - jest teraz w stanie surowym.
pozdrawiam
Aga

aLien01
26-11-2008, 09:07
Witam

U mnie na razie spokojnie projekt jest u architekta i nic się ogólnie nie dzieje. Mam prośbę do tych co już mieszkają niech wkleją jakieś nowe zdjęcia abym mógł się po delektować szczególnie zależy mi na zdjęciach rozpalonego kominka.

baśka_
26-11-2008, 10:18
Aga
Aga dziękuję serdecznie za zaproszenie, przy okazji pokazałabym córce kopalnię soli ,ale to już raczej w nowym roku.
Kto wie może i Was odwiedzimy- z kawą w termosie :),pozdrawiam

slawek72
26-11-2008, 10:32
mam pytanie do Sławka który obiecał mi, że zaglądnie tu na forum .Poniewaz zaczynam dopiero to interesuje mnie czy mógłbyś mi polecić jakiegoś porządnego kierownika budowy ,który tez cos podpowie a nie tylko podpisze papierki, no i architekta, (albo ewentualnie podpowiedzieć kogo nie brać).
Hej
witam ponownie bobów budowniczych :lol:
teraz wiem kogo nie polecać :( w tym grajdole :wink: ale po wiosennym wstawieniu okien postanowiłem poczekać na przecenę usług i materiałów 8)

mamy w końcu kryzys :o

jak będziesz w Krapkowicach to zajrzyj na osiedle koło Unii są nawet dwa rodo 6 :lol: tel na gg 3034209 pokaże i doradze

pozdro for all

WERKA85
27-11-2008, 11:48
Baśka!!

Alęż oczywiście istnieje taka możliwość!!
Serdecznie zapraszam nawet teraz w niedziele popłudniu. Mój mąż wam wszystko pokaże bo ja niestety mam zajęcia!!

Pozdrawiam!

baśka_
27-11-2008, 13:52
Dzięki wielkie za wszystkie zaproszenia :)
WERKA nie wiem czy uda nam się w tę niedzielę, bo mój mąż może być poza zasięgiem :) ale jakbyś mi dała jakieś namiary na Was na mojego email'a albo GG:4293647 byłoby super.
Cieszę się, że ta blisko mam tylu RODOdendrowiczów hmm szczęściara ze mnie :)

Janek & Danka
27-11-2008, 21:18
Hej!

Obecnie jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej, ocieplania wewn i tynkowania.

W jaki sposob chcecie ocieplic sciany w garazu od srodka?
My chyba damy styropian 5 cm na sciane pomiedzy garazem i domem oraz 5 cm na sufit garazu.

A jak wyglada to u Was?

Janek

Sepior
01-12-2008, 14:10
Witam wszystkich,
w przyszłym roku planuje rozpocząć budowę domu w rododendronach 6 w Markach(mazowieckie). Czy może mi polecić dobrego fachowca , ewentualnie kilku, którzy wybudują dom od fundamentów po dach.
A może ktoś wybudowł już lub buduje ten dom w woj. mazowieckim buduje, bo z ch chęcią bym go zobaczył na żywo.

kama&michał
02-12-2008, 11:11
witajcie..
mam prosbe do osób ktore mają zrobione sufiy w rodo 6,dostałam specyfikacje kosztów od mojego wykonawcy i jestem w lekkim szoku..robocizna+materiały(płyty kg,wełna,wieszaki...wszystko co potrzebne do podwieszanych sufitów)...wyszło 20tyś.bardzo prosze o odpowiedz jak było u was..
pozdrawiam

aLien01
02-12-2008, 11:58
witajcie..
mam prosbe do osób ktore mają zrobione sufiy w rodo 6,dostałam specyfikacje kosztów od mojego wykonawcy i jestem w lekkim szoku..robocizna+materiały(płyty kg,wełna,wieszaki...wszystko co potrzebne do podwieszanych sufitów)...wyszło 20tyś.bardzo prosze o odpowiedz jak było u was..
pozdrawiam

Witam

Z tego co ja się orientowałem w okolicach Szczecina koszt waha się w okolicach 16-17tys w tym materiały wynoszą około połowę kosztów. Tak się zastanawiam czy nie zrobić tego samego?

kama&michał
02-12-2008, 14:08
aLien dziękuje za odpowiedz..czyli wychodzi 3-4tyś taniej..z tej kwoty 20tyś-połowa to za materiał..nie wiemy co robic,to dobra firma robili nam juz tynki i jestesmy zadowoleni i weszliby juz od poniedziałku..
może ktosmi jeszcze pomoze
pozdrawiam

Pancka
03-12-2008, 07:21
ja dostałam wycene ocieplenia dachu ...wełna (15 + 5) + cały materiał do tego potrzebny + robocizna = 21 000 zł !!!!!! Jezu..nie spodziewałam się takiej sumy

kama&michał
03-12-2008, 12:25
Pancka mowisz o ociepleniu czyli wełna+sufity podwieszane z kg?my dostalismy za ocieplenie góry+kg i dołu 20tyś.zł.
zgodzilismy sie..niemam juz siły szukac innej ekipy,wiem że ta firma jest kompetentna,dokładna...jak wejdą od poniedziałku to już zostana do końca czyli wykończeniówka..mam nadzieje ze do lata uda nam sie wprowadzic
pozdrawiam

michell
04-12-2008, 09:03
brygida na pozwolenie 2 tygodnie jeśli zmieniasz na blachodachówkę to penwie nie dlatego że to jest lżejsze mniej drewna potrzebuje dlatego architekt stwierdził że to zmiana nie istotna.
stivix witamy na forum w sumie to ciekawe zmiany zrobiliście :)
werka my też myślimy o markizie jak znajdziesz jakieś fajne to daj znać
nasi za ocieplenie biorą 35 /m2 bez materiału
A u nas takie nowości rozkopaliśmy piwnicę zrobiliśmy izolację jeszcze raz a od wczoraj siedzi pan elektryk i wierci

remle
05-12-2008, 12:35
witajcie! Wpadłam na chwilę obejrzeć co tam u was słychac :) domki rosną!

Pancka i jak przy zapalonym kominku? :D śliczne macie okna



Michell pięknie sie prezentuje Wasz rodek :) a te drzwi rewelacja!

michell
05-12-2008, 12:44
remle jak miło że do nas zajrzałaś i dziękuję za komplement :)

pawlusp
06-12-2008, 00:36
Witam wszystkich budujących Rodo i tych, którzy już zbudowali. Wjakim sposób można wstawić zdjęcia ?

michell
06-12-2008, 09:26
poprzez programy typu fotosik gdzie wgrane zdjęcie dostaje swój adres gotowy do wklejenia na stronę lub
lub przez adres obrazka wklejony między adres

Pancka
07-12-2008, 22:25
remle!! buziaki :D :D :D

Kochani powiedzcie mi ile wam zawołali za ocieplenie dachu? Ile za robociznę i ile mniej więcej za materiał? Wydaje mi się ,ze firma, która najeliśmy nas chce naciagnac... :cry: PILNE

michell
08-12-2008, 07:33
35 za m2 bez materiału tych bieżemy po 100 zł z materiałem (to wydaje mi się być za drogie)

pawlusp
08-12-2008, 20:30
http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/PoczTek03102008#5277503223720311362

pawlusp
08-12-2008, 20:41
http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/WykOgrodzenia07102008#

pawlusp
08-12-2008, 20:47
http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/SzalowanieIZbrojenie12102008#

pawlusp
08-12-2008, 20:53
http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/GotowaAwaFundamentowa17102008R#

pawlusp
08-12-2008, 21:02
Mała podręczna piwniczka i kanalik do robótek ręcznych . Jakby co.

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/WymurowanaIOcieplonaZwyKa28112008#

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/05122008R#

pawlusp
08-12-2008, 21:17
35 za m2 bez materiału tych bieżemy po 100 zł z materiałem (to wydaje mi się być za drogie)

Dzięki michell za podpowiedź.
Pozdrowionka :D

michell
09-12-2008, 07:07
pawlusp Nie ma za co :)
A albumik na picassa wystarczył jeden jako całość :) I jako jeden pościk żeby się moderatorzy nie czepiali że jest opcja edytuj wiadomość
A wy gdzie budujecie? Bo chyba nie doczytałam a może się nie pochwaliliście. Miło patrzeć na kolejnego rodoska który pnie się do góry

U nas :
byłam wczoraj obejrzeć piwnice izolacja super suchutko śladu nie ma że coś się działo :) Tylko na zewnątrz błoto się przez te cholerne wykopki zrobiło
I guzik z utwardzonego wjazdu
Elektryk też ładnie śmiga i powiem że wsumie ciekawy facet z pojęciem co robi bo zawsze coś doradzi i podpowie no ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca a elektryka przed porażeniem prądem:)
Na sobote mamy spotkanie z panem gaz-woda-kanalizacja i robimy poprawki ścian w mordorze czyli naszej przynajmniej suchej piwnicy.

A teraz pytanie robił ktoś ocieplanie kominkowe? Na razie słyszę dobre opinie ale może ktoś ma złe doświadczenia? Oby nie bo raczej się zdecydowaliśmy

aniak25
09-12-2008, 14:18
Witajcie

Wiem, że mało nie na forumie ale o piewrsze nic secjalnego się nie działo a po drugie nie mam czasu.
Jednak coś nowego od wczoraj. Była nasza Pani architekt i uzgodniliśmy zmiany te najważniejsze zyli likwidacja gabinetu i słupa, przeniesienie kotłowni za garaż, likwidacja balkonu z tyłu (będą normalne okna i likwidacja środkowego okna nad wykuszem a po bokach będą dwa wyjścia na balkon. Pozostałe zmiany zyli śianki działowe narazie mają nas nie interesować bo to tak naprawe będziemy robić na bieżąco.
Cena za adaptację 2300 zl wydaje się bć ok bo facet który miał to robić wcześniej mówił w czerwcu o 3000zł.
300 zł będzie kosztować przeprojektowanie instalacji co i cwu bo jak Pani mówła przy przeniesieniu kotłowni wszystko trzeba zmienić.
Doradziła, instalację rozprowadzania ciepła z kominka grawitacyjne i raczej odradzała rekuperacje ze względu na kosz całości bo prócz samego rekuperatora trzeba zrobić kupe innych rzeczy trzeba już myśle o domku pasywnym a to też dodatkowe kozty wię nie ma potrzeby przy takim domku.

pawlusp
09-12-2008, 17:33
Budujemy w miejscowości Osiek koło Lubina, dolnośląskie. Działkę kupiliśmy w czerwcu. Załatwianie formalności przez naszego architekta ( okres wakacyjny) około 2 miesięcy, zezwolenie od złożenia wniosku 2 tygodnie ( uruchomiłem kontakty). Roboty od października. Na razie wszystko jest poukładane zobaczymy jak dalej.

Pozdrawiam :D

michell
09-12-2008, 17:38
Budujemy w miejscowości Osiek koło Lubina, dolnośląskie. Działkę kupiliśmy w czerwcu. Załatwianie formalności przez naszego architekta ( okres wakacyjny) około 2 miesięcy, zezwolenie od złożenia wniosku 2 tygodnie ( uruchomiłem kontakty). Roboty od października. Na razie wszystko jest poukładane zobaczymy jak dalej.

Pozdrawiam :D

No to ja życzę żeby się tak układało aż do wprowadzenia :) I jeszcze długo długo po :) I niech wam domek rośnie jak marzenie

renatka i marcin
09-12-2008, 18:42
Witam wszystkich a szczególnie dolnoślązaków, którzy powoli pojawiają się na forum tj. Pawlusp i aniak25

:P

renatka i marcin
09-12-2008, 18:45
Nie wiem, czy wiecie ale z tego co slyszalem, to nasz Rododendron 6 staje do konkursu na najlepszy projekt 2008 r. Co wy na to? :D :D

michell
09-12-2008, 18:53
Nie wiem, czy wiecie ale z tego co slyszalem, to nasz Rododendron 6 staje do konkursu na najlepszy projekt 2008 r. Co wy na to? :D :D

Pierwsze słyszę ale fajnie:) A kto ten konkurs robi ?

renatka i marcin
09-12-2008, 19:04
Naszemu architektowi po dlugich perturbacjach też udalo się zlożyć dokumenty o pozwolenie na budowę. Przypominam ,że będziemy budować Rodo 6 2G odbicie lustrzane tj. podwójny garaż Zmiany jakie wprowadziliśmy to:

- przeprojektowanie stropu na Terivę,
- dzięki nowemu stropowi pozbyliśmy się tym samym tego slupa dzielącego salon
z gabinetem, co pozwoli praktycznie na dowolne ustawienie ścianki dzialowej
lub jej brak,
- przeniesienie kotlowni na tyl garażu, co nie wiąże się wcale z budowaniem
nowego trzeciego komina tylko z przeniesieniem tego ze starej kotlowni do
nowej,
- zamieniliśmy bramę garażową z dwóch na jedną,
- podniesienie ścianki parteru o pustak,
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 lub 2 pustaki,
- zmiana ksztaltu tarasu,
I to chyba wszystko narazie.
Czy ktoś ma może namiary na jakiś solidnych wykonawców z Dolnego Śląska?????????

renatka i marcin
09-12-2008, 19:08
michell nie wiem ale tak mi się obilo o uszy.

michell
09-12-2008, 19:20
michell nie wiem ale tak mi się obilo o uszy.
acha myślałam że jakieś oficjalne wieści :) Ja to taka zorientowana że nawet nie słyszałam o tym że są takie konkursy

monia19
09-12-2008, 19:21
A ja pozdrawiam spod Chrzanowa :) . Mam już stan surowy zamknięty z instalacjami teraz czekają mnie tynki; Jakie tynki preferujecie gipsowe czy mineralne? Może mi ktoś podać koszty za m2 ?

aniak25
10-12-2008, 10:59
renatka i marcin ma pytanko do was o ten komin nieszczęsny. My tez nie bedziemy dobudowywac trzeciego komina ale przeniesemy się do kanału na styku garaż/gabinet. W projekcie widać ze tam jest wyprowadzenie ale w lazience też trzeba coś zostawić na wentylację. Z tego wynika ze łazienka będzie równiejsza bo nie bedzie wystawal komin za to w garażu bedzie kawałek sciany więcej. Czy u was będzie podobnie czy może macie jakieś inne rozwiązanie?
Chyba wszystkie zmiany mamy podobne prócz balkonu tylnego ktory likwidujemy :D poza tym strop tez zmienamy na terrive i podnosimy scianke kolankową o jeden pustak ale dolu nie podnosimy.
pozdrówki
PS: a moze znajdzie się jakiś dolnoślązak tak z wrocławia ????? albo bliskich okolic, musze odwiedzic Kobierzyce znowu, tam sie rodo buduje i tam bylam ale chcialabym jeszcze zobaczyc wersje g2 i podobno jeszcze gdzies kolo Tynca ale nie wiem dokladnie.

aniak25
10-12-2008, 13:29
Mam jeszcze jedno pytanie. Jaka jest różnia w kosztach stropu żelbetowego tego z projektu a terivy? Wiem ze łatwiej sę go układa i jest lzejszy ale znalazlam tez informację ze jest tanszy a gos od budowy mowi ze koszty są przyblione. Bardzo prosze o info jak ktoś moze mi to wyjasnic.

Namtar
10-12-2008, 14:55
aniak25 jesli chodzi o roznice miedzy stropem monolitycznym (zelbetonowy) a systemowym (popularnie terrive) cena wychodzi podobnie - oczywiscie jest roznica na korzysc monolitu, ale nie mozna powiedziec od razu ktory jest bardziej ekonomicznie lepszy, na to sklada sie wiele czynnikow takich jak: :wink:
jak budujecie - firma czy sposobem gospodarczym, czy sami musicie zakupic materialy "pomocnicze" do wykonania stropu ( steple, deski, stal, drut wiazalkowy itp.), musiecie wiedziec na czym Wam zalezy, kazdy z powyzszych stropow ma swoje plusy i minusy.
Do monolitu musicie miec wiecej stepli, desek i stali, samo szalowanie trwa okolo 2 dni jesli gosc wie o co chodzi ale po wylaniu juz na etapie wykonczenia jest tanszy - rzucasz na niecgo tynk i jest gites...
Systemowy jest "prosty" do ulozenia, trzeba mniej stepli (kasa jesli je trzba kupic) i desek doslownie kilka, mniej tez idzie stali, ale beton tez musisz kupic. Grucha z pompa musi przyjechac i wylac - za to placisz (dodajesz kilka kubikow mysle ze jakies 3-5 i masz monolita). Nastepnie dochodzi wykonczenie czyli konstrukcja profili alu i plyt gipsowych - jesli ktos to spartoli to masz problem.
Zastanow sie na grubosciami stropu ( terriva jest grubsza niz monolit - jest za to cichsza ) i wysokosci scian parteru,ja na Twoim miejscu doliczylbym jeden pustak dookola domu, musisz przeciez powiesic sufit systemowy - wiesz jaka jest minimalna odleglosc miedzy terriva a plytami ktora sie wykonuje - z tego co pamietam to jakies 12-15 cm a najlepiej liczyc jakies 20 (1 pustak) w przeciwnym razie wysokosc pomieszczenia bedzie mniejsza o ta wartosc, a uwierz mi ze 15 cm nizej to ogromna roznica :wink: .
Mam nadzieje ze dalem Ci, Wam troszke do myslenia.
:lol: :lol: :lol:
Mam teraz ogolne pytanie:
Czy zmienialiscie polozenia scianek dzialowych w domu - chodzi mi glownie o parter, mozecie zamiescic jakis szkic na forum, albo podeslac mi na PW.
THX

aniak25
10-12-2008, 17:07
Wielkie dzięki Namtar, faktycznie dałeś mi do myslenia bo nie chiałabym miec niższego parteru niz jest :-? no faktycnie musze to obgadać z architektem i ekipa budowlana.
Co do ścianek to ja sie narie nie wypowiem bo procz likwidacji gabinetu i przeniesienia kotlowni nie zmieniam nic wiecej wiec tylko scianka w łazience mi się wyprostuje i w kuchni chce przesunąć drzwi zeby były mniej wiecej na wprost drzwi byłej kotłowni.
pozdr

vanka99
10-12-2008, 19:30
michell pooglądałam wasz album - dom wygląda super i macie piękne drzwi.
Jakiej firmy??

remle miło Cie znów zobaczyć - bardzo pozdrawiam i mam nadzieje, że mieszka sie dobrze.

Pozdrawiam wszystkich miłośników rododendronów.

michell
10-12-2008, 19:39
vanka99 dziękuję pięknie :) Szkoda tylko że taki pusty ten album chyba że zdjęcia instalacji elektrycznej dodam bo nic się u nas nie dzieje teraz więcej. Drzwi w sumie nie wiem wiem że sosna i wiem że to kształt to ryba-szyba :)
Nie wiem poszliśmy kupiliśmy zamontowaliśmy, ale z tego co widziałam jest to dość popularny wzór i często spotykany

renatka i marcin
10-12-2008, 22:12
renatka i marcin ma pytanko do was o ten komin nieszczęsny. My tez nie bedziemy dobudowywac trzeciego komina ale przeniesemy się do kanału na styku garaż/gabinet. W projekcie widać ze tam jest wyprowadzenie ale w lazience też trzeba coś zostawić na wentylację. Z tego wynika ze łazienka będzie równiejsza bo nie bedzie wystawal komin za to w garażu bedzie kawałek sciany więcej. Czy u was będzie podobnie czy może macie jakieś inne rozwiązanie?
Chyba wszystkie zmiany mamy podobne prócz balkonu tylnego ktory likwidujemy :D poza tym strop tez zmienamy na terrive i podnosimy scianke kolankową o jeden pustak ale dolu nie podnosimy.
pozdrówki
PS: a moze znajdzie się jakiś dolnoślązak tak z wrocławia ????? albo bliskich okolic, musze odwiedzic Kobierzyce znowu, tam sie rodo buduje i tam bylam ale chcialabym jeszcze zobaczyc wersje g2 i podobno jeszcze gdzies kolo Tynca ale nie wiem dokladnie.

aniak25 jeżeli chodzi o wentylacje lazienki na dole , to będą tzw wywietrzaki dachowe, ale nie wiem jak to się fachowo nazywa. Resztę robimy tak jak wy z tym kominem na styku garaż/gabinet.
P.S.
Gdzie w Koberzycach buduje się Rodosek i na jakim są już etapie?
Jak możesz to napisz jak tam dojechać i czy można sobie wejść do środka pooglądać wewnątrz?

Jeśli chcesz zobaczyć Rodo 2G to jest taki w Pęgowie już prawie gotowy, obok siebie stoją dwa Rodoski 1G i 2G.

Pozdrawiamy wszystkich.
:lol:

renatka i marcin
10-12-2008, 22:28
]aniak25 a wy gdzie się będziecie budowali. Macie już pozwolenie na budowę? Jeśli nie to spieszcie się bo od nowego roku będzie podobno masakra tzn. więcej papierów, więcej klopotów, więcej stresu. Urzędnicy sami do końca nie wiedzą jak to wszystko będzie wyglądalo, więc nie zdziwcie się jak przyniesiecie do urzędnika wymagane dookumenty a on zrobi :o [/b]

renatka i marcin
10-12-2008, 22:36
Vanka99 gdzie wy się wybudowaliście/budujecie ? Na jakim etapie już jesteście?

renatka i marcin
10-12-2008, 22:41
Czy ktoś może mi powiedzieć jak się tutaj wstawia zdjęcia i obrazki.
Z góry dzięki.[/code][/list][/list]

michell
11-12-2008, 07:02
Czy ktoś może mi powiedzieć jak się tutaj wstawia zdjęcia i obrazki.
Z góry dzięki.[/code][/list][/list]
już wspominaliśy o tym parę razy
adres obrazka lub korzystając z programów typu fotosik dostaje się po wgraniu gotowy link do wklejenia na stronkę

aniak25
11-12-2008, 14:22
szlag by trafil napisalam sie i mi wszystko skasowalo bo jakis blad wystapil, teraz bedzie w skrócie:
renatka i marcin my budujemy na karlowica ul czajkowskiego tzn bedziemy budowac bo narazie nie mamy jeszcze pozwolenia. Jestesmy na etapie robienia adaptacji, do świąt ma być gotowa, prócz tego jeszcze pani Kamila zalatwia pozostale papierki, dzis mam spotkanie z goścem od projektowania sieci bo z tym mamy najwiekszy problem, musimy rozbudowac siec i dopiero zrobić przyłącze. Ze wględu na to robimy tylko wodociag a kanaliza bedzie do oczyszczalni biologicznej. Tu tez nie jest dobrze bo sprzeiwu ze strony miasta nie ma ale zeby poszlo sybko i sprawnie musimy powiediec ze to szambo wielokomorowe i ze nie bedziemy wody wypuszczac do gruntu czy jakos tak zeby nie zadzierac z opreratem wodno prawnym bo to bardzo duuuuuzo czasu zajmie. jak się ktoś na tym zna albo tez robi u siebie oczyszczalnie to piszcze wszystko co powinnam wiedziec.
Tu wklejam link do forum archonu do tematu gdzie gadałam z tym panem z kobierzyc http://www.archon.pl/posts/list?topic_id=3830 jest podany jego numer tel, zadzwon i sie umowcie. My bylismy w lutym wiec podejzewam ze moga juz mieszkac albo prawie bo wtedy juz wykonczeniowke zaczynali.

Namtar
12-12-2008, 21:48
Witam
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z drzwiami przesuwnymi? może macie takowe w domach lu planujecie mieć? Piszcie... 8)

seiller1
12-12-2008, 23:10
Witam szanownych forumowiczów ;)

Czytam ten watek juz ladnych pare miesiecy, hmm jak ten pasozyt
bo podbieram Wasze pomysly a nic nie daje od siebie...

W koncu zebralem sie aby podeslac (a moze pochwalic sie ;) swoim
rododendronkiem.

Budowa trwa od lipca, system gospodarczy, dom na podmiejskiej wsi, (okolica Elbląga), sporo pozmieniane w stosunku do standardowego projektu, etap wykonczeniowy - kaflowanie, podłogowanie, szpachlowanie i takie tam.

Mam sporo przemyslen na temat stawiania tego domu, wiec jak ktosik ma jakows pytania to smialo a i do odwiedzin zapraszam.

Pozdrawiam Serdecznie
Maciek (seiller)

http://images34.fotosik.pl/418/ac898efffa15959f.jpg (www.fotosik.pl)

michell
13-12-2008, 06:54
Witamy na forum
piękne postępy to już chyba finisz a nie postępy nawet :P

aLien01
13-12-2008, 11:18
seiller1 super fotka i jeszcze ładniejszy dom. Czekamy na więcej zdjęć.

aniak25
13-12-2008, 20:11
Witam szanownych forumowiczów ;)

Czytam ten watek juz ladnych pare miesiecy, hmm jak ten pasozyt
bo podbieram Wasze pomysly a nic nie daje od siebie...

W koncu zebralem sie aby podeslac (a moze pochwalic sie ;) swoim
rododendronkiem.

Budowa trwa od lipca, system gospodarczy, dom na podmiejskiej wsi, (okolica Elbląga), sporo pozmieniane w stosunku do standardowego projektu, etap wykonczeniowy - kaflowanie, podłogowanie, szpachlowanie i takie tam.

Mam sporo przemyslen na temat stawiania tego domu, wiec jak ktosik ma jakows pytania to smialo a i do odwiedzin zapraszam.

Pozdrawiam Serdecznie
Maciek (seiller)


Cześć Maciek, witaj w naszym gronie

Domek faktycznie już na wykończeniu i bardzo ładny, my narazie jesteśmy na samym początku wiec zazdroszcze i faktycznie dobrą musiałeś mieć załogę bo szybko postawiłeś domek.
Możesz jeszcze wrzucić jakieś fotki z tyłu domu i dodać co zmieniałeś wewnątrz :)

pozdrawiam

robi i dosia
14-12-2008, 20:44
Witam wszystkich nowych forumowiczów !!
Dotychczasowych pozdrawiam i gratuluje postepów (choc nowi maja sie czym pochwalić :D )

U nas na razie bez zmain czyli dach gotowy prawie ale bez podbitki jak na razie (wykonczenia dachu szwagier zostawił sobie na wiosne :roll: )

Rozglądamy sie za hydraulikami. Wczoraj był jeden, zaproponował robote w miedzi i cene za 20 punktów, podłaczenie pieca na ekogroszek z dozownikiem, podłacznie kominka z płaszcem wodnym i solarów na ok 6000. nie wiem czy to dużo czy nie. Jakie sa stawki ? Bardzo proszę o podpowiedź.

powodzenia wszystkim zycze

michell
15-12-2008, 07:21
U nas powiedziano nam tyle że siedzę w fotelu i obgryzam paznokcie
muszę to przekalkulować

aniak25
15-12-2008, 19:03
Witam

Pilnie proszę o poradę jeśli ktoś siedi przed komputerem. Muszę jeszcze dziś dać odpowiedź facetowi.

Chodzi o projekt sieci wodociągowej. Mamy nie uzbrojoną działkę i nie możemy robić przyłącza bez rozbudowy kawałka sieci.

Dowedziałam się właśne, że ok 1300 zł mają kosztować uzgodnieia, pełnomocnictwa i jakieś inne papierki (dopiero za chwilę dostane szczegółową rozpiskę), do tego 2000 zł za projekt tej własnie rozbudowy sieci i jeszcze cos za kosztorys który razem z uzgodnieniem trzeba złożyć do mpwik zeby wydali zapewnienie o dostawie wody bo narazie dali nam tylko warunki przyłączenia. No a zapewnienie muszę mieć aby złożyć je z innymi papierami do pozwolenia na budowe.
Szlak mnie trafia bo wszystko się przedłuża i może potrwać do lutego a ja myślalam, że na początku roku złoże pozwolenie na budowe. I nie wiem jeszcze co z tymi pozwoleniami będzie od nowego roku.

No ale naważniejszy teraz ten wodociąg, jak ktoś się orientuje w temacie napiszcie proszę bardzo szybko.
z góry dzięki i pozdrawiam

misial
15-12-2008, 19:30
A ja mam gorącą prośbę jeśli ktoś ma kontakt do architekta z uprawnieniami drogowymi.
Muszę mieć projekt zjazdu z drogi powiatowej.
Polecony architekt w urzędzie powiedział mi 3 tys zł.
Może ktoś zna kogoś takiego w woj. mazowieckim?

michell
15-12-2008, 19:40
A ja mam gorącą prośbę jeśli ktoś ma kontakt do architekta z uprawnieniami drogowymi.
Muszę mieć projekt zjazdu z drogi powiatowej.
Polecony architekt w urzędzie powiedział mi 3 tys zł.
Może ktoś zna kogoś takiego w woj. mazowieckim?

A nie prościej było żeby przy robieniu mapki jeśli działka jest przy drodze żeby geodeta oznaczył że jest zjazd. I bez robienia projektu się obchodzi.
Tzn wiem że przy drogach gminnych tak bywa właśnie potem tylko dostawaliśmy pismo że mamy dojazd do drogi powiatowej przez drogę gminną.

misial
15-12-2008, 20:32
Przy powiatowej jest znacznie trudniej.
Już zaliczyłem dwa urzędy a jeszcze czeka mnie długa walka z innymi urzędami tylko w sprawie zjazdu z drogi.
Przynajmniej tak jest w kochanym Grodzisku Maz.
Mam już mapkę z naniesionym zjazdem przez architekta.
Potem pan inżynier ruchu musiał wyrazić swoją opinię w sprawie zjazdu (4 razy jeździłem do drania) potem Powiatowy Zarząd dróg wydał jakby WARUNKI w których jasno jest napisane jakie dokumenty trzeba mieć aby UWAGA!!!! uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu z drogi.
Sam zjazd też jest opisany, z czego ma być wykonany i w jakim kolorze ma być kostka odpowiedniej grubości w raz z krawężnikami.

Ja nie mam zamiaru budować przy autostradzie i mam dowód osobisty normalnego koloru. Tylko chyba ta gmina jest trochę dziwna.
Czy ktoś miał takie jazdy z uzyskaniem pozwolenia na zjazd?

A , jeszcze nie wspomniałem , że jak już projekt zjazdu zrobi architekt to musi go zatwierdzić Starostwo Powiatowe oraz ZUD.
:wink:

michell
16-12-2008, 07:13
łoooo matko
brakuje mi pomysłu żeby coś więcej napisać no to faktycznie nie za wesoło

Namtar
16-12-2008, 15:20
Witam
Czy mozecie mi odpowiedziec na pytanko dlaczego zdecydowaliscie sie budowac scianki dzialowe z betonu komorkowego - widzialem na zdjeciach ze niektorzy z Was takowe wlasnie maja?
Sa jakies inne zalety procz lekkosci tych scianek i latwosci robienia wszelkich otworow i rowkow pod przewody

monia19
16-12-2008, 17:23
Namtar, my mamy ścianki na górze z ytonga. Szybko, lekko, na pewno lepiej niż gipsowe ścianki z płyty jak proponowane w projekcie. Chcieliśmy z porothermu zrobić, ale jest znacznie cięższy i mógłby być problem z obciążeniem stropu.

wolintom
16-12-2008, 17:29
Witam
Mam takie pytanie czy buduje ktoś rodo 6 lub rodo 6G2 w okolicach Olsztyna (na Warmii) z miła chęcią bym zobaczył jak to wszystko wygląda.
Proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam.

wolintom
16-12-2008, 17:38
taka konstrukcja.....
http://img262.imageshack.us/img262/9964/2b2b4d23ab0d687bmedgp0.jpg (http://imageshack.us)
i takie zadaszenie...napewno nie dachówka - u nas powinien już stać taras za jakiś tydzień... :D
http://img246.imageshack.us/img246/1559/961u0106yp3.jpg (http://imageshack.us)
witam
jestem nowym użytkownikiem forum narazie sa tylko plany jak dobrze pojdzie w przyszłym roku coś zacznę działać narazie tak wiesz obserwuje i pytam. Ile cie wyniesie postawienie tarasu podłoga + dach bez mebli tak jak na zdjęciu i jaki jest wymiar czy on zachodzi na boczna ścianę czy tylko na tylnej jest
pozdrawiam

Pancka
18-12-2008, 09:02
wolintom - nie orientowalismy się jeszcze w cenach co do tarasu, ponieważ tę część zostawilismy na przyszły rok..a ceny zmieniają się z miesiąca na miesiąc i czasem bardzo drastycznie! także uważam ... że obliczenia z dzis mogłyby dużo odbiegać od tych za pół roku.Jedynie co , mogę Ci powiedzieć, że sama konstrukcja drewniana - stan, jaki mamy teraz (widać na zdjęciu w moim dzienniczku ) kosztowała nas równe 1000 zł.A wielkość... szeroki na 3,5 m. i długi..ok.5 m .Taras nie zachodzi na boczną ścianę.. jest tylko w tyle domu...

namtar - pytałeś o projekt ścianek działowych na parterze - my zrobiliśmy wiele zmian - zaglądnij do dzienniczka budowy... tak wszystko mam wyrysowane ;-)

wolintom
18-12-2008, 13:23
Pancka
Dziękuje wielkie na pewno się przyda.

A mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich czy zamieniał ktoś kuchnie z gabinetem i jak by to widział może ma ktoś z was swoje zdanie. Resztę zmian jakie chciałbym zrobić to się już przewijały na forum ale tego nie mogłem znaleźć.
Pozdrowienia miłej pracy.

pawlusp
19-12-2008, 17:02
Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

Pozdrawiam

michell
19-12-2008, 17:13
mamy duże ale w rozmiar standardowy w projekcie chyba są mniejsze troszkę

tamoka
20-12-2008, 15:32
pawlup my zmniejszyliśmy. Na szerokość zostawiliśmy tak jak w projekcie, zmniejszyliśmy wysokość. Jutro będę na budowie to napiszę jaki teraz mają wymiar. Pozdrawiam.

tamoka
20-12-2008, 15:47
Miałabym prośbę, napiszcie lub pokażcie, jak rozplanowaliście łazienki, szczególnie tą na górze, czy tam się na pewno zmieści wanna i kabina. Co myślicie?
Na pokazanych już zdjeciach widać tylko wanne.

pawlusp
20-12-2008, 17:42
pawlup my zmniejszyliśmy. Na szerokość zostawiliśmy tak jak w projekcie, zmniejszyliśmy wysokość. Jutro będę na budowie to napiszę jaki teraz mają wymiar. Pozdrawiam.

tamoka
Dzieki.

Do wszystkich.
Jakie macie ogrzewanie w domu? My zastanawiamy się nad dwiema ewentualnowaściami tj. zwykły kominek i piec na paliwo stałe ( ekogroszek ) lub kominek z płaszczem wodnym i solary. Co o tym myślicie, które rozwiązanie jest dobre i jakie wy zastosowaliście? Będę wdzięczny o opinię i poradę.
A tak na marginesie bardziej przemawia do mnie pierwsze rozwiazanie.

michell
20-12-2008, 17:59
My myślimy nad piecem na wszystko (węglowy z możliwością ewentualnie palenia czymś innym) ogrzewanie kominkowe w przyszłości solary (ale to się zobaczy )
Nasz facet od hydrauliki wspominał coś o połączeniu tego przez jakiś bufor który pozwala regulować pracę wszystkich urządzeń bez ingerencji.
Ale ja prosta kobieta jestem nawet nie wiem o czym przed chwilą napisałam 8)

Brygida i Jarek
20-12-2008, 22:20
Witamy wszystkich forumowiczów!
Właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę :D , jestesmy na etapie rozmów z wykonawcami i liczymy na wasze opinie na temat cen robocizny.
Jesteśmy z łódzkiego a firma budowlana zaproponowała nam ok. 40 tyś. za :
fundament, mury zewnętrzne i węwnętrzne, schody, kominy, wylewki,więźba + pokrycie dachowe z podbitką, taras, ogrodzenie /wylewka + słupki/, wjazd zgodnie z projektem. Cena jest orientacyjna jutro będziemy mieli dokładne koszty.
Mamy jeszcze jedna prośbę, na co powinniśmy zwrócic uwagę spisujac umowe z wykonawcą , czy taka umowa musi być bardzo szczegółowa?
Bedziemy wdzieczni za wszystkie sugestie i rady.
Pozdrawiamy.

michell
21-12-2008, 09:49
No to bardzo przyzwoicie wam policzyli
Tak powinna być szczegółowa warto sobie dopisać że mają zostawić ci np porządek na budowie że za spóźnienia są kary umowne zapiszcie dokładnie za co będzie płacone i ile, kiedy zaczną kiedy mają skończyć itp
Im bardziej szczegółowo tym lepiej w razie draki.

Brygida i Jarek
21-12-2008, 14:06
Dzięki michel za opinie, cena nam też wydaje się przyzwoita, ale ważne aby dobrze spisać umowę,żeby nie było jakiś niedomówień. Nasz kierownik budowy chce aby umowa została podpisana w jego obecności, mamy nadzieję że to nam pomoże uwzględnić w niej potrzebne szczegóły o których piszesz.
Jeszcze raz dzięki za sugestie :) Radosnych i spokojnych Świąt !

michell
21-12-2008, 16:16
Ja wiem niestety z doświadczenia, że dobra umowa potrafi ratować życie.
Apropo naszych spraw właśnie sprawa poszła do sądu i dzięki temu że mieliśmy umowę mamy z czym.


I zapomniałam się pochwalić mamy piękną skrzyneczkę chociaż wisi paskudnie na słupie :)

Wszystkim budującym i mieszkającym forumowiczom Zdrowych Radosnych i Pięknych Świąt Bożego Narodzenia i Wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Roku
http://www.ekartki.pl/cards_files/19/19585__image007.gif

vanka99
22-12-2008, 09:50
Zyczę wszystkim
Gwiazdki najjaśniejszej,choinki najpiękniejszej
Prezentów wymarzonych,Świąt mile spędzonych
Karnawału szalonego i Roku bardzo udanego.

Serdecznie pozdrawiam

Michał i Magda
22-12-2008, 14:20
Wszystkim Rododendrowiczom najlepsze życzenia:
Świąt białych, pachnących choinką,
spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze.
Świąt dających radość,
odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten co właśnie mija.

Magda&Michał

P.S. Odebraliśmy pozwolenie na budowę, hurrrrrraaaaaaaa:) Zaczynamy na wiosnę, może ktoś z forumowiczów buduje się w okolicach Poznania??? Dziękujemy za wszystkie wskazówki, których udzielacie, pilnie śledzimy Wasze postępy. Gratulujemy wszystkim, którzy już mieszkają w wymarzonych domkach, a tym którzy zaczynają lub są w trakcie życzymy powodzenia i samych uczciwych podwykonawców.

renatka i marcin
22-12-2008, 21:42
Wszystkim Rodomakom życzymy zdrowych spokojnych Świąt.
Niech te Święta pozwolą wam zgromadzić sily na dalszą walkę o swoje miejsce na Ziemi tj. Rodo 6.
Życzymy wszystkim żeby mury się same budowaly, dachy się szybko ukladaly biurwy w urzędach się uśmiechaly i bez problemów pozwolenia wydawaly.
:lol: :D :P

renatka i marcin
22-12-2008, 21:44
Wszystkim Rododendrowiczom najlepsze życzenia:
Świąt białych, pachnących choinką,
spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze.
Świąt dających radość,
odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten co właśnie mija.

Magda&Michał

P.S. Odebraliśmy pozwolenie na budowę, hurrrrrraaaaaaaa:) Zaczynamy na wiosnę, może ktoś z forumowiczów buduje się w okolicach Poznania??? Dziękujemy za wszystkie wskazówki, których udzielacie, pilnie śledzimy Wasze postępy. Gratulujemy wszystkim, którzy już mieszkają w wymarzonych domkach, a tym którzy zaczynają lub są w trakcie życzymy powodzenia i samych uczciwych podwykonawców.


Gratulacje!!!!
Pierwszy najważniejszy krok wykonany. My jeszcze czekamy ale lada dzień już powinno być. :D
Pozdrowionka.

renatka i marcin
22-12-2008, 21:47
Vanka99 na jakim etapie już jesteś, bo z tego co czytalem to już jesteś na finiszu albo już skończyliście????
Gdzie dokladnie się budujecie? My też będziemy się budować kolo w Wroclawia.
Pozdrowionka

renatka i marcin
22-12-2008, 21:52
Vanka99 Jeśli można wiedzieć to ile kosztowal was stan surowy z dachem (robocizna)? A może macie namiar na jakąś ekipę budowlaną godną polecenia i niedrogą.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Brygida i Jarek
23-12-2008, 14:46
Serdeczna prosba do wszystkich budujacych z kredytem , właśnie składamy dokumenty o kredyt, projektant wykonał nam kosztorys którego bank nie chce przyjąć, zanizony na maxa , sami jestesmy w szoku na ile oszacował koszty budowy domu / 190 tyś. :o /. Kosztorys bedzie poprawiony ale chcielibysmy samodzielnie wprowadzić realne kwoty. Jesli ktoś mógłby przesłać nam swój kosztorys w dowolnej formie będziemy baaardzo wdzieczni! Pomocy :(

Jeszcze raz wszystkim Cudownych Świąt!

aLien01
23-12-2008, 14:53
Serdeczna prosba do wszystkich budujacych z kredytem , właśnie składamy dokumenty o kredyt, projektant wykonał nam kosztorys którego bank nie chce przyjąć, zanizony na maxa , sami jestesmy w szoku na ile oszacował koszty budowy domu / 190 tyś. :o /. Kosztorys bedzie poprawiony ale chcielibysmy samodzielnie wprowadzić realne kwoty. Jesli ktoś mógłby przesłać nam swój kosztorys w dowolnej formie będziemy baaardzo wdzieczni! Pomocy :(

Jeszcze raz wszystkim Cudownych Świąt!

poszło na maila

Brygida i Jarek
23-12-2008, 15:07
Wielkie dzięki aLien01
Rodzinnych i Radosnych Świat :D

Pancka
25-12-2008, 15:15
_______________./\.
____________ __>_<_
_____________Ѽ.\/ Ѽ
___________;->( ɕѼ Ҩ .
___________@.♥ '(█) ♥ *$
________Ѽ "( ()♥t (Ѽ)o*♥*
_______(█),-♥.-Ѽ _Q@,0 ɕ(█)
____________>o*oѼ @.<
_________o`-.♥.-@""-Q '♥~@'
______♥.'`Ѽ ♥ *Ѽ ɕҨ ‘♥ @`-.)
____Ѽ o (█). @* '-@Ѽ ’Q.*(█)’Ѽ
__________Ѽ -♥-'Ѽ ♥._ Ѽ
_______@.♥ '*Q ♥ *(█), @.♥ '*
___.♥' @ _ ɕ♥ _.-'~♥-. @ ´(♥)`-*.o
__.(█)* ♥ ..-' (Ѽ) o *.(Ѽ) 0 *(█)`)
_________(Ѽ ) '-._♥__(Ѽ)@
____;--♥' ♥Ҩ 0‘(Ѽ) Q o *♥ * Ѽ ♥
___ * (Ѽ)._♥__* .Q.~ ♥- ♥Ҩ. 0 () Q ♥*'.
_(█)* ♥ *‘ o * ♥ _(█)Q~ ♥Ҩ __Ѽ♥__(█)
____________▓▓▓▓▓___________
________▓▓▓▓▓? ??▓▓▓____

wesołych świąt!!!

aniak25
27-12-2008, 14:15
Witajcie po Świętach :)

Co do powyższego to sama się zaczełam zastanawiać bo teraz spadły ceny i nasz kosztorych też wychodzi taniej niz kilka miesiecy temu i niz ten z archonu. I co dla banku to moze by za mało? Skoro chce tyle a tyle kasy to co go interesuje czy ja sie zmieszcze w kosztach?

druga sprawa - pozwlenia na budowe
toczyla się tu dyskusja co bedzie od nowego roku? dla zainteresowanych poszperalam na necie znalazlam dwa artykuly z ktorych wynika, że:

1. nie bedzie pozwolenia na budowe ale trzeba bedzie zarejestrowac inwestycję w urzedzie gminy. Aby to zrobić trzeba złożyć podobne dokumenty jak przy pozwoleniu plus zgodę urbanistyczną. starosta ma 30 dni na rejestracje inaczej placi kare

2. zgoda urbanityczna to nowosc ale jest analogia warunkow zabudowy i bedzie wydawana przez starostę gminy na podstawie lokalnych parametrow urbanistycznych, ta zgoda to inaczej zatwierdzony plan zagospodarowania przesterz a jesli takiego nie ma to w tej zgodzie bedzie ustalona lokalizacja inwestycji czyli dokladnie to samo co WZ jesli nie ma planu, kto się o to staral to wie

tak wiec jak dobrze to rozumiem procz nazewnictwa nic sie nie zmieni tym bardziej ze podają, że wcale to nie przyspieszy ani nie opozni rozpoczecia budowy i pewnie papierkow bedzie tyle samo. Poza tym prawo nie dzala wstecz wiec sadze i mam nadzieje ze jesli ktos juz ma WZ to bedzie musial sie starac o pozwolenie i po nowym roku a sprawa bedzie dotyczyć tych co dopiero bedą zaczynac papierologie.

pozdr

michell
27-12-2008, 14:27
zmienia się jedna podstawowa rzecz coś pójdzie nie tak i odpowiedzialność podobno ponosi inwestor, tak mi wytłumaczono w starostwie.

aniak25
27-12-2008, 14:29
PS:

linki do artykułów

1. http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/24211,do_rozpoczecia_budowy_domu_wystarczy_zgoda_u rbanistyczna.html

2. http://www.inwestycje.pl/nieruchomosci/zmiany_w_prawie_budowlanym_od_2009_roku;37210;0.ht ml

gdyby ktoś się jeszcze coś dowiedział to piszcie

Ania

aniak25
27-12-2008, 14:35
Hej Michell, coz za szybka odpowiedz. Masz chyba racje, ale co moze pojsc nie tak to raz a dwa teraz kto ponosi wine jak nie inwestor :( w wiekszośi tak jest aczkowiek nie wiem do konca co masz na mysli


Mam jeszcze pytanie. Z jakie firmy braliscie albo jakie firmy polecacie lub nie jesli chialabym okna, drzwi, podłogi, deski na schody i parapety wew miec w tym samym kolorze. Czy jest firma gdzie mozna zakupic wszystko. Wiem ze kolory roznia sie jesli sa na inym drewnie, wiem ze deska podlogowa musi byc twarda a drzwi juz nie koniecznie. Jak to zrobic zeby wszystko zgrać?

michell
27-12-2008, 14:48
Teraz masz kogoś takiego jak architekt jak kierownik budowy który nadzoruje jej przebieg. Więc jest na kogo winę zwalić w razie problemu. Chociaż tak do końca nigdy nie wiadomo dopóki przepisy nie wejdą w życie i ktoś się nie zajmie ich interpretowaniem w praktyce.

Marlena&Marcin
28-12-2008, 22:17
Witamy. Chcieliśmy się pochwalić, że również mamy już pozwolenie na budowę :) Mamy nadzieję, że za 2 miesiące ruszymy z budową. Mamy prośbę, jako, że kupiliśmy projekt Rodo6 lustrzane odbicie, a w rezultacie budujemy standardowe Rodo6, czy mógły ktoś z budujących Rodo 6 przesłać nam na maila [email protected] skan stolarki okiennej? Jako, że okna nam się już produkują musimy pozmieniać stronę, na którą otwierają się niektóre z nich. Z góry wielkie dzieki. Pozdrawiamy. Marlena & Marcin

aLien01
29-12-2008, 10:52
Witam

Czy może ktoś mi potwierdzić ile wychodzi m2 w Rodo6 (garaż dwustanowiskowy)
1. Elewacja 200m2
2. Podbitka (nie wiem ile wychodzi)
3. Ocieplenie poddasza (wiem, że pow. dachu ma 232m2 to ocieplenia wychodzi mniej, ktoś kiedyś pisał 200m2) możecie to potwierdzić
4. Tynki wew. 500m2
5. Zmieniłem strop na Teriva. Czy ktoś pamięta ile potrzebował betonu do niej i ile wyszła sama Teriva

Z góry dziękuje

robi i dosia
29-12-2008, 10:55
Witajcie po świętach :-))
Chodzi o ocieplenie poddasza . Jaką wełnę dajecie chodzi o grubość. Mamy krokwie 16 cm : chcemy dać wełne 15 cm pomiedzy krokwiami i 5 cm pod krokwiami (bedą dwie warstwy).

Podobno zalecane jest ocieplenie wełna min 20 cm.

Czy wiecie o co chodzi z ta certfikacją enegooszczędności w przyszłosci ?

Co robicie na "stryszku' tzn czy przybijacie tam jakies płyty ?

Pozdrawiam

Namtar
30-12-2008, 09:00
robi i dosia i masz racje ze dajesz 20 podzielona na dwie warstwy - pamietaj aby zlozenia bbyly przesuniete o polowe szerokosci - chodzi o mostki termiczne, choc ja planuje dac 25 cm, poniewaz nienawidze patrzec na dachy na ktorych snieg lezy tylko tam gdzie wystaje on poza sciany.
Jesli chodzi natomiast o certyfikaty energetyczne popatrz tutaj cos niecos jest opisane
http://www.termodom.pl/epbd/swiadectwa_energetyczne
wiem ze murator na swoich stronach tez pisal na ten temat
Pozdrawiam

robi i dosia
31-12-2008, 09:47
Namtar dziekuję za informację.

Moi budowlańcy sie mocno zdziwili ze maja klaść wełne w dwoch warstwach i to jedną miedzy belkami a druga warstwę pomiedzy listyw montażowe regipsów :D pytali gdzie widzielismy taka technologię :wink:

Zapoznam sie z materiałami o certyfikacji.

WSZYSTKIM ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2009 OBY DOMKI PIĘŁY SIE SZYBKO W GÓRĘ :D

michell
31-12-2008, 10:13
My od poniedziałku bierzemy się za kolejne instalacje.
Strach się bać

pawlusp
31-12-2008, 11:00
Wszystkim Rododondronewiczom życzymy w nadchodzacym roku 2009 wszystkiego najlepszego, oby mury pieły się do góry, materiały budowlane i usługi taniały oraz jak najmniej kłopotów z wykonawcami.

Do siego roku
Paweł i Renata :D :D

pawlusp
31-12-2008, 11:05
[quote=tamoka]pawlup my zmniejszyliśmy. Na szerokość zostawiliśmy tak jak w projekcie, zmniejszyliśmy wysokość. Jutro będę na budowie to napiszę jaki teraz mają wymiar. Pozdrawiam.

tamoka
jaką wysokość okien macie w garażu po zmianie?

pozdrawiam i do siego roku.

michell
31-12-2008, 11:15
http://www.ekartki.pl/cards_files/1/1390_nr8.jpg

renatka i marcin
02-01-2009, 16:16
Witamy.
Życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku.
:lol:
Właśnie dostaliśmy pozwolenie na budowę- huraaaaaa :P
Chyba już też znaleźliśmy ekipę budowlaną, ale za bardzo nie wiemy jakie brzmienie powinna mieć umowa z budowlańcami. :roll:
Czy ktoś móglby podeslać na forum albo na priv wzór takiej umowy. Ż góry wielkie dzięki.

aLien01
03-01-2009, 21:47
Witam

Ile wychodzi w praktyce m2 ocieplenia dachu w wersji z garażem dwustanowiskowym. W zestawienie ze strony Archonu wychodzi około 150m2.
Dzisiaj miałem spotkanie z dwoma ekipami budowlanymi zobaczymy ile sobie krzykną za SSO oczywiście jak tylko będę miał wyceny podzielę się z wami.

Andrzej&Aga
04-01-2009, 11:54
Witam wszystkich w nowym roku.
Czy moglibyście się wypowiedzieć na temat wynagrodzenia dla kierownika budowy.

Co sądzicie o wycenie 73 tys zł (stanu surowy dla Rodo 6P)? Dla mnie to dużo. Dla informacji będziemy się budować w Katowicach.

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam,
Andrzej

michell
04-01-2009, 12:06
Nasz kierownik inkasuje za każdy przyjazd 150 zł
P tzn podpiwniczony?

monia19
04-01-2009, 13:08
do Andrzej&Aga 73 tys na stan surowy otwarty i to jeszcze z piwnicą to bardzo mało. My bez piwnicy budowaliśmy - małopolska i wyszło nam znacznie więcej. Ja piszę o robociźnie i materiałach oczywiście; Robocizna u nas wyszła 32 tys.
Pozdrawiam

vanka99
04-01-2009, 13:53
do Andrzej&Aga 73 tys na stan surowy otwarty i to jeszcze z piwnicą to bardzo mało bym powiedziała. My bez piwnicy budowaliśmy - małopolska i wyszło nam znacznie więcej.
Pozdrawiam

To sama robocizna? Chyba troche dużo zwłaszcza, że ceny za usługi wolno spadają.

Pozdrawiam

michell
04-01-2009, 14:03
Ja bym powiedziała że jeśli to z piwnicą to nie tak źle ale fakt że jak my zaczynaliśmy to piwnice wyceniano na 15-25tyś zł w zależności od ekipy
za sam stan surowy otwarty wyszło nas 35 tyś (robili górale wiec sobie nie liczą dużo)
ale dla przykładu za to samo ekipa z Krakowa policzyła nam 68 tyś zł

pawlusp
04-01-2009, 17:36
Nam ekipa nr 1 za mury, szalowanie ( mają własne szalunki ) zawołała 37 tys. ale zbiłem do 27 tys. Do tego ekipa nr 2 za kompletny dach ze wszystkimi wykończeniami - 20 tys., kierownik budowy za rok nadzoru 1000 zł - kolega :). Budowa Lubin dolnośląskie. Myślę, że jeśli z piwnicą to nie drogo.

pozdrawiam

Andrzej&Aga
04-01-2009, 19:18
Witam,

Te 73 tysiące to koszt samej robocizny ( bez materiału) dla stanu surowego dla domu w rododendronach 6P czyli z piwnicą.

Wycena wygląda następująco:

1) Fundamenty - 8 tys.
2) Ściany piwnic - 8 tys.
3) Strop na piwnicą i schody - 9 tys.
4) Ściany parteru - 8 tys.
5) Strop nad parterem 10 tys.
6) Poddasze + wieńce + rdzenie żelbetowe - 12 tys.
7) Kominy - 3 tys.
8) Dach - 15 tys.

Pozdrawiam,
Andrzej

Andrzej&Aga
04-01-2009, 19:22
Do Monia19.

32 tysiące za rodo 6 za samą robociznę to bardzo atrakcyjna cena.
Możesz podać namiary na tą ekipę.
Jeśli już Ci wybudowali domek to jak oceniasz swoją ekipę?

Pozdrawiam,
Andrzej

Marlena&Marcin
04-01-2009, 20:12
Uuu, my na stan surowy otwary jesteśmy umówieni na 59000 brutto, kierownik budowy kasuje 2500zł za całą budowę, ale jeden z lepszych w trójmieście. Budujemy pod Gdańskiem. Pozdrawiamy.

Andrzej&Aga
04-01-2009, 20:57
Marlena&Marcin,

Według mnie 59 tysięcy za stan surowy otwarty dla Waszego rodo 6 to trochę dużo przy 40 tysiącach jakie uzyskali np Brygida i Jarek.
Co dokładnie wchodzi w tą cenę?:)

Pozdrawiam,
Andrzej

Marlena&Marcin
04-01-2009, 21:16
Po kolei:
ławy fundamentowe, ściany parteru, strop, ściany poddasza, kominy, klinkier na kominach, więżba dachowa, docieplenie fundamentów, kanalizacja poziomu "0", położenie: dachówki + rynny + podbitka + wszysto co się z dachem wiąże.
To co mamy w umowie.
Gwarancja na 3 lata. Ekipa jedna z droższych, ale solidna i sumienna.

renatka i marcin
05-01-2009, 16:39
My znaleźliśmy ekipę budowlaną za 52 tys. zl ale mieliśmy wyceny i za 90 tys. zl.
73 tys to trochę dużo poszukajcie innej ekipy
Pozdrowionka dla wszystkich.

robi i dosia
05-01-2009, 21:25
Hej,

A u mnie dobra wiadomośc znaleźlismy hydraulika ktory zamiast 6 tys. weźmie 3,5 tys za robote : 26 punktów w miedzi (woda w plastiku), podłogówka ok 50 m, piec na ekogroszek, kominek z plaszczem wodnym, solary, sterownik automatyczny do ogrzewania podłogowego. Oczywiście chodzi o podłaczenie tego wszystkiego. Ma zacząć za tdzień w poniedziałek. :D
Znajmy go polecił podobno dobry fachowiec.

Ciborka
06-01-2009, 13:30
Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

Pozdrawiam

Witam,

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

Pozdrawiam :lol:

pawlusp
06-01-2009, 22:20
Witam,

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

Pozdrawiam :lol:[/quote]

Witam,
Dziękujemy za zaproszenie z chęcią podpatrzymy niektóre wasze rozwiazania, może coś jeszcze zmienimy na etapie budowy. Napewno wcześniej się z dzwonimy i umówimy na konkretny dzień. Nasz adres mailowy to [email protected]

Pozdrawiamy

DAGA1975
06-01-2009, 23:16
Witam, od jakiegos czasu zagladam na to forum .Ja tez buduje rodo6 ale nie zabieralam nigdy glosu, poniewaz wiekszosc ma juz skonczone domki. Teraz widze ze sa poczatkujacy, ja buduje w woj dolnoslaskim okolice Walbrzycha i chetnie wymienie sie spostrzezeniami . Jestem na etapie stropu.

renatka i marcin
07-01-2009, 16:46
Witam, od jakiegos czasu zagladam na to forum .Ja tez buduje rodo6 ale nie zabieralam nigdy glosu, poniewaz wiekszosc ma juz skonczone domki. Teraz widze ze sa poczatkujacy, ja buduje w woj dolnoslaskim okolice Walbrzycha i chetnie wymienie sie spostrzezeniami . Jestem na etapie stropu.

Witaj DAGA1975.
My dopiero zaczniemy budować na wiosnę.
Będziemy się budować pod Wroclawiem.
Czy możesz napisać jakie zmiany wprowadziliście w swoim domku ?
Czy możecie przeslać jakieś fotki ze swojej budowy?

Pozdrowionka.


:lol:

DAGA1975
07-01-2009, 20:02
WITAM, jesli chodzi o fotki to wstyd sie przyznac ale nie potrafie dodawac zdjec :( nie mam nawet programu do ich pomniejszania ale w najblizszym czasie popracuje nad tym.
Jesli chodzi o zmiany to podstawowa i dla mnie najwazniejsza jest podniesienie scianki kolankowej o 50 cm, nastepnie przeniesienie komina do garazu i polwiekszenie lazienki na dole, zmiana okien w garazu , likwidacja gabinetu i slupa w salonie. Jestem po zalaniu stropu i czekam teraz na pogode :)

jomar2002
07-01-2009, 20:29
Witamy Was wszystkich. Od dłuższego czasu czytamy to forum, gdyż rodo przypadł nam do gustu. Dziś otrzymaliśmy projekt rodo 6 (2G) odbicie lustrzane i przyłączamy się do Was. Budowę zaczynamy na wiosnę. Jeśli ktoś buduje w kujawsko-pomorkim jakiegoś rodo to chętnie byśmy go zobaczyli.

DAGA1975
08-01-2009, 09:51
Jeszcze raz witam serdecznie wszystkich Rododendrowiczow6 :D
Mam prosbe czy ktos ma rozplanowane pomieszczenie nad garazem dwustanowiskowym? Mam problem bo chcialabym miec tam 3 pokoje jeden wiekszy i dwa mniejsze ale nie wiem jak to wyjdzie.
Mam jeszcze jedno pytanie czy ktos robil deskowanie dachu?

Pozdrawiam

Aga_i_Janusz
08-01-2009, 12:36
czy ktos z dumnych posiadaczy rododendronka 6 ma moze kominek z plaszczem wodnym? i jesli tak to jaki?
pozdrawiam

magda kowalczyk
08-01-2009, 13:13
Witam
Jeśli ktoś z rododendronowiczów dysponuje aktualnym kosztorysem rodo6, proszę o przesłanie mi go na maila [email protected]. Potrzebuje go do kredyciku. Z góry dzięki.

aLien01
08-01-2009, 14:05
Witam
Jeśli ktoś z rododendronowiczów dysponuje aktualnym kosztorysem rodo6, proszę o przesłanie mi go na maila [email protected]. Potrzebuje go do kredyciku. Z góry dzięki.

poszło na priva

Andrzej&Aga
08-01-2009, 19:29
Alien,

Ja też poproszę o kosztorys.

Pozdrawiam,
Andrzej

aLien01
08-01-2009, 20:16
Alien,

Ja też poproszę o kosztorys.

Pozdrawiam,
Andrzej

podaj tylko maila

Marlena&Marcin
08-01-2009, 20:24
ja również poproszę [email protected]

Brygida i Jarek
08-01-2009, 21:31
Witamy wszystkich w Nowym Roku!!! Niech się domki budują szybko, tanio i solidnie :lol: !!!
Czytaliśmy o kosztach robocizny , różnice ogromne, my dogadaliśmy sie na 40 tyś. z dachem netto czyli bez zbędnych papierków, ekipa podobno solidna. Kierownik budowy zażądał 1200 zł za całość, 600 zł teraz i po zakończeniu budowy 600.
Aktualnie borykamy się z innym problemem z czego budować :o , murarz radzi co innego , kierownik ma jeszcze inna opinię , byliśmy zdecydowani na porotherm 25 + styropian ale jak obliczyliśmy koszty to okazuje się ,że max 25 + styropian jest porównywalny jakościowo a tańszy o 40 %, do tego ma wyzszy współczynnik wytrzymałości. Jaki macie opinie na ten temat ?
Różne są opinie na temat warstw muru , jednowarstwowy bardzo dobre rozwiązanie, 25 + styropian także, trzywarstwowy z ociepleniem w środku też polecane, i co wybraliście :-? Murarz sugeruje ytong jednowarstwowy ... :o
A my musimy podjąć decyzję... czekamy na wasze opinie.
pozdrowionka

Andrzej&Aga
08-01-2009, 22:53
Alien,

Mój mail: [email protected].

Pozdrawiam,

Andrzej

Andrzej&Aga
08-01-2009, 23:08
Brygida i Jarek,

My ściany parteru i poddasza budujemy z Porotherm 25 + 14 cm ocieplenia.
Natomiast piwnice zmieniliśmy ze zbrojonego betonu 25 cm na kostke betonową 38x25x12cm i szerokosć ścian piwnic wyniesie 38cm + ocieplenie( bedziemy budowac rodo 6P).

Z innych nowości to dogadaliśmy się z kierownikiem budowy ( 2500 za całość budowy).

Pozdrawiam,
Andrzej

magda kowalczyk
09-01-2009, 07:09
Witam
Jeśli ktoś z rododendronowiczów dysponuje aktualnym kosztorysem rodo6, proszę o przesłanie mi go na maila [email protected]. Potrzebuje go do kredyciku. Z góry dzięki.

poszło na priva
dziękuję bardzo

robi i dosia
09-01-2009, 09:09
Witam ,

Wybudwaliśmy z Porotherm 25 + ocieplenie styropian 15 cm.

Pozdrawiam

misial
09-01-2009, 16:45
Witajcie.
Czy może mi ktoś powiedzieć, ile szt stempli potrzeba do budowy Rodo 6 G2?
Chciałbym już zamówić, a w zestawieniu materiałów jest jakaś mała ilość.
Sprawa dość pilna :wink:

robi i dosia
09-01-2009, 20:00
Do Rodo6 G1 użyliśmy ok. 150 stempli.

Powodzenia

robi i dosia
09-01-2009, 20:03
Witajcie.
Czy może mi ktoś powiedzieć, ile szt stempli potrzeba do budowy Rodo 6 G2?
Chciałbym już zamówić, a w zestawieniu materiałów jest jakaś mała ilość.
Sprawa dość pilna :wink:


Do Rodo 6 G1 uzyliśmy ok. 150 szt stempli długości 2.90.

Powodzenia

misial
10-01-2009, 09:23
O.K
Bardzo dziękuję.

aniak25
10-01-2009, 12:43
Witajcie

Ja też mam pytanie a właściwie dwa. Czy ktoś z was mial jedną firme z ktorej bral okna, drzwi, deski na podlogę, parapety wew i schody. Chodzi mi o to aby bylo w takim samym drewnie i kolorze. A jeśli nie to polećcie producenta. Spodobaly mi się drzwi z wloszczowej a deski parkietowe z witexu ale nie mogę znaleźć okien. podpowiedzcie mi prosze.

pytanie drugie, czy podpisywaliscie umowe z architektem adaptujacym i co bylo w umowie. podobno powinna się tam znaleźć 3letnia gwarancja na adptacje. Co jeszcze jest wazne? nasz Pani mówi ze nie ma sensu robic w adaptacji scianek dzialowych na poddaszu bo dopiero jak zobacze to bede ustawiac wnetrza a moja ekipa juz pyta czy myslalam o tym gdzie beda gniazdka, anteny itp. Nie wiem juz komu i co mam powiedzieć. chcialabym zrobic aranzacje wnetrza z pomoca architekta bo licze ze pomyslowo i logicznie wykorzystam miejsce, mam kilka swoich pomyslow ale potrzebuje fachowej porady a oni pytaja i pytają a nie mam konretow.
uff chyba sie wyzalilam troche

pozdrawiam

moto261
10-01-2009, 16:56
witam zwolennikow rodo6 :)

a my sie budujemy w pomorskim niedaleko wejherowa. na razie mamy lawy i fundamenty i czekamy na wiosne :)
troche zmian jak wiekszosc poczynilismy- likwidacja spizarki, wydluzenie sciany salon-kuchnia, na gorze zmiana czesci drzwi balkonowych na okna, by pokoje byly bardziej ustawne. a zostawiamy kotlownie jak w oryginale.
nie mamy za bardzo pomyslu gdzie wstawic pralke, no i gdzie tym samym bylaby suszarnia. macie jakies pomysly?

ALien01 czy rowniez moge prosic o kosztorys domu na [email protected]? z gory goraco dziekuje :)

pozdrawiam

Kallula
10-01-2009, 19:17
...nie mamy za bardzo pomyslu gdzie wstawic pralke, no i gdzie tym samym bylaby suszarnia. macie jakies pomysly?


Ja również witam wszystkich zwolenników rodo6 :D

podczytujemy Was z mężem od dłuższego czasu,my również przymierzamy sie do budowania tego uroczego domku.Niestety jesteśmy dopiero na etapie podziału działki i mamy dość skomplikowaną sprawę z dojazdem do niej ,wiec pewnie troche to jeszcze potrwa,choć oczami wyobraźni i dzięki Waszym pomysłom dotyczącym adaptacji projektu i zdjeciom już wiemy jak będzie wyglądal nasz domek :) Bardzo Wam za to dziekujemy! :P

moto261 - my bedziemy budowali rodo6 z podwójnym garażem i planujemy pralnio-suszarnie na górze tj.w garderobie obok łazienki.Pewnie wstawimy tam jakąś szafę na ręczniki i posciele.Wentylacje podciągnie się z łazienki a dodatkowo jest tam okienko.Suszenie w lecie-na balkonie.Bardzo podoba nam sie pomysł Pancki żeby powiekszyc łazienkę o kotłownie i tam zrobić pralnio-suszarnie niestety musieliśmy go odrzucić ponieważ zależało nam na wejsciu z garazu przez kotłownię z której tak naprawdę zrobimy spiżarke a kotłownię przeniesiemy na tył garażu.

Pancka - podczytujemy z zapartym tchem Twój dzienniczek budowy i jesteśmy pod wrażeniem Twoich pomysłów.My również mamy dwóch synków w podobnym wieku i wydaje nam się że ten właśnie projekt jest idealny dla takiej właśnie rodzinki 2+2 :D
Chciałabym się do Ciebie uśmiechnąć i poprosić o pokazanie nam Waszego domku. :oops: Pytam nieśmialo bo wyobrażam sobie że możesz już mieć dość tych wizyt...My obecnie mieszkamy w Bronowicach a budowę planujemy na Węgrzcach,ale jeżdżę codziennie do pracy na trasie Kraków-Oświecim i raz jechałam objazdem przez Mników właśnie,więc wiem gdzie to jest.
Jeśli nie mialabys nic przeciwko pokazaniu nam swojego domku byłabym oooogromnie wdzieczna i prosze o kontakt na [email protected] lub pod numerem 662-067-687 Z góry dziekuję! :)

ALien01 - ja również poproszę kosztorys na [email protected] jeśli nie stanowi to problemu... Z góry dziekuję :)

Wszystkim gorąco kibicujemy i życzymy powodzenia w budowaniu!!! :P

aLien01
10-01-2009, 20:15
Kallula i moto261 sprawdźcie maila :D

Mam nadzieje, że wam się przyda.

aniak25
10-01-2009, 21:06
my bedziemy budowali rodo6 z podwójnym garażem i planujemy pralnio-suszarnie na górze tj.w garderobie obok łazienki.Pewnie wstawimy tam jakąś szafę na ręczniki i posciele.Wentylacje podciągnie się z łazienki a dodatkowo jest tam okienko.Suszenie w lecie-na balkonie.Bardzo podoba nam sie pomysł[/b] Pancki żeby powiekszyc łazienkę o kotłownie i tam zrobić pralnio-suszarnie niestety musieliśmy go odrzucić ponieważ zależało nam na wejsciu z garazu przez kotłownię z której tak naprawdę zrobimy spiżarke a kotłownię przeniesiemy na tył garażu.


Witaj Kallula

nie wiem czy czytaliscie moj post czy tak samo wam wyszlo :) ale dokladnie tak samo wykombinowalam sobie z pralnio suszarnią a dodatkowo bedzie tam zsyp bo przeciez to pomieszczenie jest obnizone wzgledem lazienki to mi nie beda tam ciuchy lezaly brudne na podlodze :)
co do parteru do dokladnie tak samo w kotlowni bedzie spizarnia a kotlownia na tyle garażu, zastanawiam się tylko czy przesunąć wejscie do kuchni z wiatrolapu czy zostawić tak jak jest.

pozdrawiam i zycze szybkiego uporania się z papierologia

Kallula
10-01-2009, 22:10
nie wiem czy czytaliscie moj post czy tak samo wam wyszlo ale dokladnie tak samo wykombinowalam sobie z pralnio suszarnią

Witaj Aniak25 :D

znalazłam rozwiazanie umiejscowienia pralnio-suszarni na forum wiec pewnie to byl Wasz pomysł.Bardzo dziękuję :D


co do parteru do dokladnie tak samo w kotlowni bedzie spizarnia a kotlownia na tyle garażu, zastanawiam się tylko czy przesunąć wejscie do kuchni z wiatrolapu czy zostawić tak jak jest.

My planujemy zostawić tak jak jest ponieważ od wiatrołapu awsze ciągnie zimno.Choć przyznaję ze byłoby to dobre rozwiąanie ze względu na spiżarkę w miejscu kotłowni.Ale z drugiej strony wiązaloby się to z mniejszą ustawnoscia kuchni ponieważ na ścianie byłoby wejscie.No i po trzecie wiatrołap też zrobiłby się mniej ustawny.Tak to widzę :D

aLien01 - Doszło!bardzo dziekuję! :D Jak tylko maż wróci zerknie na kosztorys.

Dziękuję za odpowiedzi i ciepłe przyjecie do grona forumowiczów :D

robertsosna
11-01-2009, 15:03
My dopiero zaczniemy budować na wiosnę.
Będziemy się budować pod Wroclawiem.


:lol:[/quote]

witam ,mozna wiedzieć ,gdzie bedziecie sie budować ,też jestem z okolic wrocławia ,dokładnie Sroda Śląska

dlawik
13-01-2009, 20:03
Witam, ja także razem z żoną zamierzamy budować Domek w rododendronach 6 odbicie lustrzane w Celestynowie niedaleko Otwocka
mamy juz pozwolenie na budowę, ekipe budowlaną, zaczynamy budowę na wiosnę
Mam zatem pytanie czy ktoś buduje albo wybudował rododendrona w okolicach Warszawy, jesli to mozliwe bardzo chętnie bysmy razem z zona zobaczyli ten domek w realu
Pozdrawiam wszystkich Rododendrowiczów

dlawik
13-01-2009, 20:06
mam malutka prośbę do aLien01 , poniewz jestem na etapie zalatwiania kredytu bardzo bym prosił o pzresłanie kosztorysu rododendronka 6 na mój e-mail
bardzo dziekuje

Michał i Magda
15-01-2009, 13:25
Po krótkiej przerwie, kilka newsów odnośnie naszej budowy:

- pozwolenie jest,
- ostemplowany dziennik jest,
- ekipa murarzy jest.

Jesteśmy w trakcie prowadzenia castingu na dekarza:) i lada dzień podejmiemy decyzję. W sobotę przyjeżdża stal, więc w najbliższym czasie będzie co giąć. Oprócz tego (też w sobotę) montują nam garaż blaszany na działce. Mimo mrozu coś się dzieje, mamy nadzieję, że już niedługo budowa ruszy pełną parą, oby szybciutko przyszła wiosna.

Poza tym kompletujemy dokumenty do wniosku o kredyt. ALien01 jeszcze raz wielkie dzięki za kosztorys. Póki co rozpatrujemy franki, mimo zawirowań z kredytami w walucie. Zobaczymy, oby sie udało. Na obecna chwilę na pewno złożymy wnioski do 2 banków, ale szukamy dalej.
Dlawik a Wy myślicie o CHF, czy raczej PLN. Oferty jakich banków rozważacie? Będziemy wdzięczni za info.

Pozdrawiamy,
Magda i Michał

Marlena&Marcin
15-01-2009, 14:17
My jesteśmy już po formalnościach kredytowych.. franki - no cóż zapomnij, no chyba, że macie bardzoooo wysokie zarobki netto. Bank odejmuje od zarobków 20% jeżeli chcesz wziąść kredyt w walucie. Większość banków ogólnie odchodzi od tego typu rozwiązań-kredytów walutowych. Niestety. Radzę też się pośpieszyć z tym wnioskiem.. z tygodnia na tydzień jest coraz ciężej z dostaniem kredytu.
Na dzień dzisiejszy moge okreslić, by wziąśc kredyt 200 tyś trzeba miec min. ok. 3500-4000zł netto na 1 osobę i spory wkład własny (nie wymagane 20% ale dobre 50%)
Wiem, że banki tak ładnie przedstawiają oferty kredytowe ale jak przychodzi co do czego.. jest problem. My mamy wkład 68% i dość dobre zarobki netto a i tak dostalismy mniej niz na początku zakładaliśmy (niż na początku bank przewidywał) a podobno warunki mielismy świetne... no cóż ważne że jest!

polecam PKO SA, decyzja bardzo szybka (1 dzień), nieduże oprocentowanie i warunki też ok (ustalane indywidualnie). Kredyt w PLN oczywiście.

Michał i Magda
15-01-2009, 19:08
O złotówkach pomyślimy w ostateczności. Niestety rata w PLN nadal wychodzi o połowę większa, więc póki co staramy się o kredyt we frankach. Złożenie wniosku nic nie kosztuje, a możemy złożyć jednocześnie na franki i złotówki.
Mimo wszystko nie widzę powodów dlaczego doradca w banku miałby mnie okłamywać co do szans na otrzymanie kredytu. Przecież oni dostają prowizje dopiero za podpisanie umowy, a nie złożenie wniosku.

Pożyjemy, zobaczymy... Damy znać jak nam poszło:)

dlawik
15-01-2009, 20:10
witam
razem z żona zdecydowaliśmy sie na kredyt w PKO z doplata do polowy odsetek przez 8 lat, jak narazie to najlepsza propozycja na rynku jak dla nas
wyliczyli mi wPKO na 30 lat 350 000 zl rate na poziomie 1800 przez pierwsze 8 lat a po 8 latach rata wzrasta do poziomu 2600 a wklad wlasny mam spory bo jest nim moja działeczka
U nas tylko wszystko prawie dopiete na ostatni guzik i czekamy jak mrozy odpuszcza i może w marcu ruszymy z fundamentami[/quote]

Marlena&Marcin
15-01-2009, 21:26
My się nie łapaliśmy na dofinansowanie, chociaż to fajna rzecz. 2600zł spora rata, macie raty malejące czy równe? My bierzemy 182 tyś na 30 lat i rata ok. 1100-1200zł.

ps. Michał i Magda
we frankach może i taniej ale zależy to od tego jakie marże sobie załatwicie i jakie ubezpieczenia Wam dorzuca. Niestety ciężko jest dostać teraz kredyt w walutach a tym bardziej we frankach. A do jakich banków składacie kredyt o te franki? Bo dużo się z tego wycofuje.

Michał i Magda
15-01-2009, 21:57
ps. Michał i Magda
we frankach może i taniej ale zależy to od tego jakie marże sobie załatwicie i jakie ubezpieczenia Wam dorzuca. Niestety ciężko jest dostać teraz kredyt w walutach a tym bardziej we frankach. A do jakich banków składacie kredyt o te franki? Bo dużo się z tego wycofuje.

Póki co bierzemy pod uwagę 3 banki: Eurobank: marża 2,15 (ubezpieczenie nieruchomości można załatwić poza bankiem, ubezpieczenie na życie nie jest wymagane), Nordea: marża 2,75 (ubezpieczenie nieruchomości można załatwić poza bankiem, ubezpieczenie na życie nie jest wymagane), Polbank: marża 2,30 (ubezpieczenie nieruchomości można załatwić poza bankiem, ubezpieczenie na życie nie jest wymagane). Jutro wybieram się jeszcze do Kredyt Banku i Deutsche Banku.
Póki co najlepiej wypada Eurobank, niska marża mamy zapas ok 90 000 jeżeli chodzi o zdolność. Poza tym nie martwią nas różnice kursowe podczas wypłaty transz (bierzemy kredyt na 300 000 i tyle nam wypłacą w transzach bez względu na kurs CHF).
Aby oprocentowanie wynosiło tyle co w PLN to LIBOR musiałby wzrosnąć o 4% (na dzisiaj wynosi 0,69%), co oczywiście nie jest niemożliwe.

W każdym razie jakby coś się działo zawsze możemy przewalutować na PLN (bez opłat).

Nie zapeszamy, bo sytuacja może zawsze ulec zmianie. Będziemy się cieszyć jak dostaniemy kredyt. Jak się nie uda będziemy kombinować dalej.

My też nie łapiemy się na dofinansowanie, bo nie spełniamy 1 i najważniejszego warunku: nie jesteśmy małżeństwem.

dlawik
16-01-2009, 17:50
na ile wyceniacie oczywiście w przyblizeniu koszty budowy waszych Rododendronów, tzn ile załozyliscie że wydacie do stanu deweloperskiego

WERKA85
16-01-2009, 19:36
Witam!
Mam pytanko.. Czy Rodosek 2G ma szansę na kredyt z dopłatą??

pozdrawiam

WERKA85
16-01-2009, 19:38
Powierzchnia użytkowa 127,3 ale jest jeszcze powierzchnia usługowa 55,3????

Marlena&Marcin
16-01-2009, 19:45
"Domy o powierzchni użytkowej do 140 m2, kwalifikujące się do dopłaty kredytowej, zgodnie z "Ustawą o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania"
RODO G2 również :)

Andrzej&Aga
17-01-2009, 12:31
Witam,

Czy dysponuje ktoś z forumowiczów szablonem umowy na wykonawstwo robót (stan surowy).
Będę wdzięczny również za informacje co powinno się znaleźć w takiej umowie.
Mój mail: [email protected]

Pytanie do osób, które już mają doświadczenie z ekipami budowlanymi:
Czy dawać ekipie zaliczkę? Jak tak to ile procent od ogólnej ceny?
Ja myślałem o płatnościach po każdym etapie - czyli po zalaniu stropu nad piwnicą, po zalaniu stropu nad piętrem, po wykonaniu całego dachu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Andrzej

Michał i Magda
17-01-2009, 19:22
Witam,

Czy dysponuje ktoś z forumowiczów szablonem umowy na wykonawstwo robót (stan surowy).
Będę wdzięczny również za informacje co powinno się znaleźć w takiej umowie.
Mój mail: [email protected]

Pytanie do osób, które już mają doświadczenie z ekipami budowlanymi:
Czy dawać ekipie zaliczkę? Jak tak to ile procent od ogólnej ceny?
Ja myślałem o płatnościach po każdym etapie - czyli po zalaniu stropu nad piwnicą, po zalaniu stropu nad piętrem, po wykonaniu całego dachu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Andrzej

Poszło na maila.

pawlusp
17-01-2009, 20:06
Witam,

Czy dysponuje ktoś z forumowiczów szablonem umowy na wykonawstwo robót (stan surowy).
Będę wdzięczny również za informacje co powinno się znaleźć w takiej umowie.
Mój mail: [email protected]

Pytanie do osób, które już mają doświadczenie z ekipami budowlanymi:
Czy dawać ekipie zaliczkę? Jak tak to ile procent od ogólnej ceny?
Ja myślałem o płatnościach po każdym etapie - czyli po zalaniu stropu nad piwnicą, po zalaniu stropu nad piętrem, po wykonaniu całego dachu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Andrzej

Poszło na maila.

Pozdrawiam,

Paweł

Andrzej&Aga
18-01-2009, 07:26
Michał i Magda, Pawlusp

Dzięki za szybką odpowiedź na moją prośbę. Umowy się przydadzą.

Pozdrawiam,
Andrzej

Brygida i Jarek
18-01-2009, 11:10
Michał i Magda , Pawlusp

Jeśli to nie problem przeslijcie nam również wzory umów z wykonawcami, chetnie zobaczymy jak one powinny fachowo wygladać.
Z góry wielkie dzieki :)

Michał i Magda
18-01-2009, 12:14
Michał i Magda , Pawlusp

Jeśli to nie problem przeslijcie nam również wzory umów z wykonawcami, chetnie zobaczymy jak one powinny fachowo wygladać.
Z góry wielkie dzieki :)

To jeszcze maila poproszę, może być na priv. Andrzej przesłał mi też umowę od Pawlusp (dzięki), więc prześlę Wam od razu obie:)

Iwona i Mateusz
18-01-2009, 12:16
Witam przyjmiecie jeszcze dwie zagubione owieczki do swego grona. Mamy projekt domu w rododendronach tylko przerobiony w środku (całkiem). Załatwiamy kredyt i prosilibyśmy na meila przykładowy harmonogram robót do banku. :wink:

Michał i Magda
18-01-2009, 12:21
Witam przyjmiecie jeszcze dwie zagubione owieczki do swego grona. Mamy projekt domu w rododendronach tylko przerobiony w środku (całkiem). Załatwiamy kredyt i prosilibyśmy na meila przykładowy harmonogram robót do banku. :wink:

Ja dostałam kosztorys od aLien01, dzisiaj będziemy robili nasz. Podajcie maila to wyślę.

renatka i marcin
18-01-2009, 14:15
Poniżej dodaŁem umowę z budowlańcami:

UMOWA

o powierzenie wykonawstwa w zakresie realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą: budowa domu mieszkalnego wolnostojącego jednorodzinnego parterowego z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym „ DOM W RODODENDRONACH 6 2G ” zlokalizowanego w miejscowości .................................................. ....................................

Zawarta w dniu ..................................

pomiędzy......................................... .................................................. .................................................. .................

.................................................. .................................................. ....................zwanych w dalszej części umowy

Zamawiającymi,

a .................................................. .................................................. .................................................. ........................

.................................................. .................................................. ................., zwanym w dalszej części umowy

Wykonawcą,

została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1
PRZEDMIOT UMOWY

1. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania roboty budowlane polegające na wykonaniu do stanu surowego otwartego. Stan surowy otwarty obejmuje realizację następujących etapów budowy:
I ETAP. Stan "0"
ˇ usunięcie ziemi (humusu)
ˇ wykopy liniowe pod fundamenty
ˇ ławy i stopy fundamentowe
ˇ ściany fundamentowe
ˇ podkłady podposadzkowe na gruncie
II ETAP. Parter
ˇ ściany nośne zewnętrzne
ˇ ściany nośne wewnętrzne
ˇ ściany działowe
III ETAP. Stropy
ˇ stropy
ˇ wieńce


IV ETAP. Poddasze
ˇ ściany nośne zewnętrzne
ˇ ściany nośne wewnętrzne
ˇ ściany działowe
V ETAP . Dach i Kominy
ˇ konstrukcja dachu
ˇ pokrycie dachu
ˇ orynnowanie
ˇ rury spustowe
ˇ kominy spalinowe
ˇ kominy wentylacyjne
budynku mieszkalnego „ DOM W RODODENDRONACH 6 ” 2 G w miejscowości .................................................. ................................ wg posiadanej dokumentacji technicznej opracowanej przez .................................................. ................................... wraz z wprowadzonymi zmianami oraz projektem zagospodarowania terenu.

2. Wykonawca oświadcza, że przed podpisaniem niniejszej Umowy, zapoznał się z
wszystkimi warunkami, które są niezbędne do wykonania przez niego przedmiotu
umowy bez konieczności ponoszenia przez Zamawiającego jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

3. W razie konieczności wykonania na prośbę Zamawiającego, w toku realizacji przedmiotu umowy, robót dodatkowych, nie przewidywanych dokumentacją techniczną, Zamawiający zobowiązany jest do pokrycia wszelkich dodatkowych kosztów.

4. Wykonawca zapewnia robociznę i sprzęt, potrzebny do wykonania przedmiotu umowy.

5. Przedmiot niniejszej umowy musi być oddany Zamawiającemu w stanie nadającym się
bezpośrednio do użytkowania, po dokonaniu wszystkich odbiorów technicznych w obecności Zamawiającego i powołanego w jego imieniu Kierownika Budowy w zakresie objętym Umową.

6. Zamawiający zobowiązuje się do dokonania określonych w § 6 Umowy czynności związanych z przygotowaniem wykonania przedmiotu Umowy, dokonania odbioru i zapłaty umówionego wynagrodzenia za jego wykonanie.











§2
TERMIN REALIZACJI

1. Przekazanie placu budowy nastąpi w dniu ...........................

Zakończenie całości robót nastąpi w dniu ............................... .


Strony zgodnie ustalają, że termin wykonania Umowy obejmuje również termin przeznaczony na usunięcie stwierdzonych przy dokonywaniu odbioru technicznego przedmiotu umowy usterek i wad dotyczących etapów budowy.

2. Wytyczenie geodezyjne obiektu wykona uprawniony geodeta i przekaże Wykonawcy zgodnie z protokołem przekazania placu budowy.

3. Zamawiający zapłaci Wykonawcy tytułem wynagrodzenia za wykonane poszczególne etapy po :

ETAP I : ...........................PLN;

ETAP II : ............................. PLN;

ETAP III : ............................. PLN;

ETAP IV : ............................. PLN;

ETAP V : ................................PLN.

Płatność końcowa w ciągu siedmiu dni od zakończenia prac pod warunkiem odbioru przez Zamawiającego i Kierownika Budowy.

4. W razie stwierdzenia przez Wykonawcę braków w dokumentacji umożliwiających kontynuowanie robót, Wykonawca jest zobowiązany do bezzwłocznego powiadomienia Zamawiającego. Umowny termin zakończenia całości robót może wówczas ulec przesunięciu.

5. Termin realizacji może ulec zmianie ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne lub opóźnienia dostaw materiałów.

§3
WARUNKI ODBIORU ROBÓT

1. Odbiór poszczególnych etapów robót będzie dokonany przez Zamawiającego, w obecności Kierownika Budowy w terminie 3 dni od daty zgłoszenia przez Wykonawcę zakończenia prac danego etapu.

2. Zamawiający ma prawo zgłosić zastrzeżenia do wykonanych robót w terminie 7 dni od dokonania odbioru.

3. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 7 dni usunąć wszelkie zgłoszone przez Zamawiającego wady, jak i przyczyny ich powstania z winy wykonawcy.

4. Usunięcie wad jest warunkiem wypłaty wynagrodzenia za dany tydzień robót.

5. W przypadku nie usunięcia wad w oznaczonym terminie, Zamawiający ma prawo je usunąć w zastępstwie Wykonawcy i na jego koszt.

6. Zamawiający ma prawo zgłaszać zastrzeżenia w toku wykonywania poszczególnych prac. W przypadku stwierdzenia wad, Zamawiający zgłosi zastrzeżenia Wykonawcy. Do usunięcia wad stosuje się postanowienia niniejszego paragrafu.

§4
NADZÓR

1. Zamawiający powołuje Kierownika w osobie inż. bud. Adama Bernackiego. Kierownik działa w granicach umocowania określonego przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane (Dz. U. Nr 89, poz. 414).

2. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić Kierownikowi Budowy oraz wszystkim upoważnionym przez niego osobom dostęp do placu budowy i Dziennika Budowy.

3. Wykonawca jest zobowiązany stosować się do wszystkich poleceń i instrukcji Kierownika ustnych i zapisanych w Dzienniku Budowy, które są zgodne z obowiązującymi przepisami.



§5
WYNAGRODZENIE I ROZLICZENIE FINANSOWE


1.Ustala się całościowe wynagrodzenie Wykonawcy w wysokości ................................... PLN
(słownie: .................................................. .........................................) wypłacane w transzach po zakończeniu i odbiorze przez Zamawiającego i Kierownika Budowy każdego ETAPU według stawek ujętych w § 2 pkt 3 niniejszej umowy. Wartość wynagrodzenia jest niezmienna do końca realizacji przedmiotu niniejszej umowy.

2. Wykonanie robót dodatkowych nie objętych umową, może nastąpić jedynie na podstawie aneksu, sporządzonego w oparciu o zlecenie otrzymane od Zamawiającego. Wykonanie robót dodatkowych nie objętych zleceniem Zamawiającego nie stanowi podstawy do otrzymania wynagrodzenia przez Wykonawcę. Koszt tych robót będzie obciążał wyłącznie Wykonawcę.

3. Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonane być mogą jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii.

4. Rozliczenie końcowe nastąpi w terminie 7 dni od dnia zakończenia końcowego odbioru robót.

5. Podstawą do wypłaty końcowej jest bezusterkowy protokół odbioru końcowego.
§6
OBOWIĄZKI ZAMAWIAJĄCEGO

Oprócz wymienionych w §1, do obowiązków Zamawiającego należy:

1. Wprowadzenie Wykonawcy na plac budowy na podstawie protokołu przekazania.

2. Zapewnienie Nadzoru Inwestorskiego.

3. Zapłata umówionego wynagrodzenia.

4. Odebranie wykonanych robót w terminie 3 dni od momentu powiadomienia o ich wykonaniu przez Wykonawcę.

5. Wywóz śmieci i odpadów z placu budowy.

§7
OBOWIĄZKI WYKONAWCY

Do obowiązków Wykonawcy należy:

1. Wykonanie przedmiotu umowy, określonego w § 1 niniejszej umowy zgodnie z
projektem technicznym wraz z wprowadzonymi zmianami przekazanym przez Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi normami, zasadami wiedzy i sztuki budowlanej, wytycznymi i zaleceniami uzgodnionymi do wykonania w czasie budowy zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi oraz w terminie, o którym mowa w § 2 niniejszej Umowy.

2. Pisemne informowanie Zamawiającego o potrzebnych materiałach budowlanych w terminie 5 dni od dnia rozpoczęcia prac wymagających ich użycia.

3. Odbiór dostarczonych na teren budowy dowiezionych materiałów budowlanych, w obecności Zamawiającego lub/i Kierownika oraz rozładunek w/w materiałów.

4. Składowanie materiałów budowlanych na placu budowy w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo przed zniszczeniem i kradzieżą. Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną za zniszczenie lub kradzież powierzonych mu materiałów budowlanych w czasie kiedy ekipa budowlana powinna przebywać na budowie.

5. Skuteczne informowanie Zamawiającego i Kierownika o terminach zakrywania robót podlegających zakryciu oraz wykonania robót zanikowych. Jeżeli Wykonawca nie poinformował o tych faktach Zamawiającego i Kierownika, zobowiązany jest odkryć roboty, a po ich odbiorze przywrócić do stanu pierwotnego na własny koszt.



6. Wykonanie przedmiotu umowy przy pomocy osób posiadających odpowiednie
kwalifikacje, przeszkolonych w zakresie przepisów BHP i Ppoż. oraz wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia i odzież.

7. Zapewnienie nadzoru technicznego nad realizowanym zadaniem inwestycyjnym,
nadzór nad personelem w zakresie porządku i dyscypliny pracy oraz koordynowanie
działań podwykonawców.

8. Zabezpieczenie we własnym zakresie warunków socjalnych i innych przypisanych
prawem warunków i świadczeń dla swoich pracowników. Wykonawca zrzeka się
wszelkich roszczeń z tego tytułu wobec Zamawiającego.

9. Utrzymanie ogólnego porządku na budowie poprzez:

a) ochronę mienia w okresie prowadzenia prac

b) oznakowanie terenu budowy,

c) nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy,

d) zapewnienie zabezpieczenia przeciwpożarowego,

e) usuwanie awarii związanych z wykonywaną pracą budowlaną,

10. Informowanie Zamawiającego lub/i Kierownika Budowy o problemach lub okolicznościach mogących wpłynąć na jakość robót lub opóźnienia terminu zakończenia wykonania niniejszej Umowy.

11. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu w terminie ustalonym na odbiór robót.

12. Dla potrzeb odbioru końcowego Wykonawca przedłoży Dziennik Budowy dowodzący dokładności i prawidłowości wykonania przedmiotu odbioru.


§ 8
KARY UMOWNE

1. Strony postanawiają, że obowiązującą je formą odszkodowania będą kary umowne.

2. Kary umowne będą naliczane w następujących sytuacjach i wysokościach:

a) Zamawiający płaci Wykonawcy kary umowne:

- za zwłokę w przeprowadzeniu odbioru w wysokości 0,5% wynagrodzenia ustalonego w Umowie na dany etap robót za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia następnego po terminie, w którym odbiór miał być zakończony.
- za zwłokę w zapłacie za każdy ukończony i odebrany przez Zamawiającego i Kierownika Budowy Etap w wysokości 1,0 % wynagrodzenia ustalonego w Umowie na dany Etap robót wskazany w § 2 pkt 3 niniejszej umowy.



b) Wykonawca płaci Zamawiającemu kary umowne:

- za zwłokę w wykonaniu określonych w umowie przedmiotów odbioru w wysokości 1,0 % wynagrodzenia ustalonego w Umowie na dany Etap robót za każdy dzień zwłoki.

- za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie rękojmi w wysokości 1% wynagrodzenia umownego za wykonany przedmiot odbioru za każdy dzień zwłoki liczonej od dnia wyznaczonego na usunięcie wady.

3. Strony zastrzegają sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego, przenoszącego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.

4. Strony ustalają, że obowiązującą je formą odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy będzie odszkodowanie na zasadach tytułu XV i XVI Kodeksu Cywilnego.

§9
USTALENIA DODATKOWE

1. Zmiany postanowień niniejszej Umowy mogą nastąpić za zgodą obu stron i muszą zostać wyrażone na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany.

2. Oprócz wypadków wymienionych w treści tytułu XV KC stronom, przysługuje prawo odstąpienia od Umowy w następujących przypadkach:

Zamawiający może odstąpić od umowy, gdy:

a) Wykonawca nie rozpoczął robót w terminie 7 dni oraz nie uczynił tego mimo wezwania Zamawiającego złożonego na piśmie.

b) Wykonawca przerwał realizację robót i przerwa ta (nie wynikająca z przyczyn technologicznych) trwa dłużej niż 7 dni lub gdy opóźnienie sumaryczne przekroczy 14 dni.

c) Roboty nie są wykonywane zgodnie z Harmonogramem.

Wykonawca może odstąpić od umowy, gdy:

d) Zamawiający nie wywiązuje się z zapłaty faktur mimo dodatkowych wezwań w terminie powyżej 7 dni od terminu określonego w niniejszej umowie

e) Zamawiający odmawia bez uzasadnionej przyczyny odbioru robót lub odmawia podpisania protokołu odbioru

f) Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, że nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy

3. Odstąpienie od Umowy musi mieć formę pisemną i zawierać uzasadnienie pod rygorem nieważności.





3. W wypadku odstąpienia od Umowy:

a) w terminie 7 dni od daty odstąpienia od Umowy Wykonawca w obecności Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót wg stanu na dzień odstąpienia.

b) Wykonawca zabezpieczy wykonane roboty w zakresie obustronnie uzgodnionym na koszt strony odstępującej od Umowy.

c) Wykonawca w terminie do 14 dni usunie z terenu budowy urządzenia zaplecza przez niego dostarczone lub wyniesione.

5. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego

§ 10
GWARANCJA I REKLAMACJE

1. Wykonawca udziela Zamawiającemu ................... miesięczną gwarancję na wykonane przez siebie roboty.

2. W razie powstania sporu na tle wykonania niniejszej Umowy Wykonawca jest zobowiązany do wyczerpania postępowania reklamacyjnego.

3. Reklamację wykonuje się poprzez skierowanie konkretnego roszczenia do Wykonawcy na piśmie.

4. Wykonawca ma obowiązek do pisemnego ustosunkowania się do roszczeń Zamawiającego w terminie 14 dni od daty zgłoszenia roszczenia.

5. Właściwym do rozpoznania sporów wynikłych na tle niniejszej umowy jest Sąd Rejonowy właściwy miejscu zamieszkania Zamawiającego.

§ 11
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


Zamawiający Wykonawca


1................................................. . 1................................................



2................................................. .

[/img]

Brygida i Jarek
18-01-2009, 14:16
Michał i Magda
[email protected]
Jeszcze raz dzięki :D

Michał i Magda
18-01-2009, 14:36
Michał i Magda
[email protected]
Jeszcze raz dzięki :D

Wysłałam. Jeden ze wzorów jest chyba taki sam jaki wkleili Renatka i Marcin:)

pawlusp
18-01-2009, 19:11
Michał i Magda, Pawlusp

Dzięki za szybką odpowiedź na moją prośbę. Umowy się przydadzą.

Pozdrawiam,
Andrzej

Witam,
Poszło na maila.

Pozdrawiam i życzę udanych negocjacji cenowych.
Paweł :D

Iwona i Mateusz
18-01-2009, 22:16
[email protected]

Dzięki za szybką odpowiedź i tak miłe przyjęcie nas do swego grona.

i&w
18-01-2009, 23:01
Witam, też poproszę o kosztorys
[email protected]

zastanawiam się nad tym projektem

165tomek
19-01-2009, 16:21
Witam wszystkich rododendrowiczów6 planuje rozpoczac budowe rodo6 w przyszłym roku. Tez przydał by mi sie kosztorys [email protected]. Z góry wielkie dzięki!!!

Michał i Magda
19-01-2009, 17:48
ALien01 przyznaję się bez bicia, że rozpowszechniam Twój kosztorys dalej, bo nasz póki co się robi:) Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.

P.S. Patrząc po ilości chętnych może zastanowisz się nad prawami autorskimi:)

Michał i Magda
19-01-2009, 17:54
Czy ktoś z niezawodnych rododendrowiczów ma przygotowane zestawienie drewna (rodo G2)??? W projekcie go nie ma, a chce podzwonić po tartakach i popytać o ceny drewna (więźba, deski).

Będę wdzięczna. Przypominam maila: [email protected]

Michał i Magda
19-01-2009, 18:50
kurcze próbuję zamieścić zdjęcie i nie wychodzi:(

pozostaje mi dodać link:

to nasza działeczka w zimowej aurze:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/zHYPugI-6PhQ_it6d2cv_Q?authkey=mleCA7rXrLA&feat=directlink

a to pierwszy poważniejszy nabytek:
http://picasaweb.google.com/magic3011/DBogRa?authkey=mleCA7rXrLA#5293060023216459602

aLien01
19-01-2009, 20:42
Michał i Magda nie ma problemu możesz pomóc mi go rozsyłać. Większa ilość jest już potwierdzona jedyne czego nie jestem pewny to fundamentów i stropu (strop teriva).
Jeśli chodzi o zestawienie drewna na więźbę to ja zrobiłem tak, że poszedłem do tartaku z projektem i oni bardzo dokładnie policzyli mi wszystko, tak samo zresztą z materiałem na dach.
aktualizacja do kosztorysu dot. kominów:
komin systemowy 8m Schiedel Rondo 2562zł/kpl i Rondo Plus 20 - 3782,00 brutto/kpl. 6 344,00 zł
obróbka kominów - tynk - 500,00 zł
cegła klinkier na komin 2 500,00 zł

Ogólnie ma prośbę do wszystkich zaczynających budowanie podawajcie na forum ilości materiałów jakie wam poszły przy budowie

Michał i Magda
19-01-2009, 20:55
Jeśli chodzi o zestawienie drewna na więźbę to ja zrobiłem tak, że poszedłem do tartaku z projektem i oni bardzo dokładnie policzyli mi wszystko, tak samo zresztą z materiałem na dach.

W takim razie podzwonię jeszcze raz i dopytam, czy sami to obliczą. Niestety obawiam się, że nie w każdym tartaku pracują tak kompetetni ludzie, jak w tym w którym Ty zamawiałeś. Obym nie miała racji.


Ogólnie ma prośbę do wszystkich zaczynających budowanie podawajcie na forum ilości materiałów jakie wam poszły przy budowie

Jak tylko puszczą mrozy i będzie co podliczać, bo w końcu zaczniemy budować, to na pewno będziemy informować na bieżąco ile, czego, za ile:)

Marlena&Marcin
19-01-2009, 21:40
Hmm, ja mam w projekcie zestawienie więźby dachowej. W firmie, która będzie robiła nam dach dołożyli jeszcze zapas na docinkę i przy Rodo z poj garażem wyszło 7,8m3. Co do łat i kontłat to wszystko zależy od dachówki. My będziemy kłaść cementową Euronit S i zestawienie wygląda następująco: łaty 830mb, kontrłaty 360mb.
Pozdrawiam wszystkich budujących :)
My najprawdopodobniej zaczynamy od 02.02.2009 :)

pawlusp
19-01-2009, 22:15
Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

Pozdrawiam

Witam,

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

Pozdrawiam :lol:

Witam,

Bardzo dziękujemy za wizyte u was i odpowiedzi na nasze pytania. Jest kilka pomysłów, które zaczerpneliśmy od was ale i zmiany które nam się nasuneły po wizycie.
Polecamy wszystkim którzy mają mozliwość ogladniecia domu w realu naprawdę można wiele zmienić na etapie budowy.

Pozdrowienia :D ,
Paweł i Renata

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/05122008R#

przemas90
20-01-2009, 07:24
Witam Wszystkich budujących rododendrony. Czytam forum od zeszłego roku kiedy to zdecydowaliśmy się na budowę tego domu z żoną. W chwili obecnej mamy zakupiony projekt domu rododendrony 6N, pozwolenie na budowę umówioną ekipę na budowę i koszty materiałów na budowę. Jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i tu moja prośba o kosztorys bo zauważyłem że jakiś tutaj się intensywnie rozsyła więc jeśli i ja mogę dostać to z góry wielkie dzięki. Domek budujemy w Bełchatowie woj. łódzkie. Postaram się czynniej uczestniczyć w forum jednak ze względu na charakter pracy (delegacje) może być to utrudnione. Pozdrawiam wszystkich budujących.

Iwona i Mateusz
20-01-2009, 10:14
czy ktoś buduje rododendrona G2 w Wielkopolsce ? Jesteśmy na etapie pozwolenia i chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo. Pozdrawiamy z Krotoszyna

Michał i Magda
20-01-2009, 10:18
Witam Wszystkich budujących rododendrony. Czytam forum od zeszłego roku kiedy to zdecydowaliśmy się na budowę tego domu z żoną. W chwili obecnej mamy zakupiony projekt domu rododendrony 6N, pozwolenie na budowę umówioną ekipę na budowę i koszty materiałów na budowę. Jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i tu moja prośba o kosztorys bo zauważyłem że jakiś tutaj się intensywnie rozsyła więc jeśli i ja mogę dostać to z góry wielkie dzięki. Domek budujemy w Bełchatowie woj. łódzkie. Postaram się czynniej uczestniczyć w forum jednak ze względu na charakter pracy (delegacje) może być to utrudnione. Pozdrawiam wszystkich budujących.

W takim razie proszę o maila. Przy okazji: do kolejnych zainteresowanych kosztorysem lub wzorami umów lub jakimikolwiek dokumentami do przesłania podawajcie wasze maile:)

przemas90
20-01-2009, 10:28
[email protected] z góry dziękuję

Michał i Magda
20-01-2009, 11:27
czy ktoś buduje rododendrona G2 w Wielkopolsce ? Jesteśmy na etapie pozwolenia i chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo. Pozdrawiamy z Krotoszyna

My widzieliśmy jeden w Bytkowie k/Rokietnicy, ale z pojedynczym garażem. Niestety nie było właścicieli, więc nie zajrzeliśmy do środka:( Kolejny jest w Łubowie i nie wiem, czy przypadkiem nie jest to domek jednego z forumowiczów. Też widzieliśmy go z zewnątrz, bo akurat tam przejeżdżaliśmy. Jeszcze jeden buduje się w Kicinie, ale są dopiero fundamenty. O innych nie wiem.
My zaczynamy dopiero w marcu...

arekdm
20-01-2009, 17:53
Witam wszystkich, dzisiaj dopiero znalazłem to forum i bardzo się cieszę że jest tyle osób które budują ten domek lub już wybudowały, gdyż chcąc zobaczyć go na żywo marnie szukać po wszystkich nowych osiedlach. Też jestem miłośnikien tego projektu i na szczęście całą papierologię i szukanie ekipy mam już za sobą, nawet dzuirę w ziemi wykopałem i wytyczyłem budynek ale mrozy zrobiły swoje i teraz czekam na troszeczkę ciepła w przyrodzie aby ruszyć dalej. Będę budował w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry i mam wiele pomysłów na przerobienie tego domku dla swoich potrzeb, jednakże bardzo bym chciał obejrzeć go na żywo i mam prośbę do osób z okolicy (czytałem że jest w Złotoryi i w okolicach Wałbrzych) kto buduje lub wybudował o kontakt tutaj na forum lub mailem [email protected]

arekdm
21-01-2009, 13:41
Michał i Magda ja również poproszę o kosztorys [email protected]

Michał i Magda
21-01-2009, 14:08
Michał i Magda ja również poproszę o kosztorys [email protected]

Proszę bardzo :)

arekdm
21-01-2009, 15:09
[quote=arekdm]Michał i Magda ja również poproszę o kosztorys [email protected]

Proszę bardzo :)

Bardzo dziekuję za kosztorys na pewno się przyda dla porównania, tak na szybko jak spojrzałem to duży kosz robocizny do stanu surowego otwartego, mi się udało wytargować 40 tyś, oraz bloczek betonowy masakryczna różnica, już kupiłem ale za 2,50.

Pozdrawiam

Michał i Magda
21-01-2009, 15:46
Bardzo dziekuję za kosztorys na pewno się przyda dla porównania, tak na szybko jak spojrzałem to duży kosz robocizny do stanu surowego otwartego, mi się udało wytargować 40 tyś, oraz bloczek betonowy masakryczna różnica, już kupiłem ale za 2,50.

Pozdrawiam

My też najprawdopodobniej zamówimy bloczki za 2,50. To najtańsze jakie znaleźliśmy. Myślę, że jak na wielkopolskę to dobra cena.

jomar2002
21-01-2009, 18:34
Michał i Magda - my też poprosimy o przesłanie kosztorysu i innych dokumentów jakie posiadacie odnośnie Rodo. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.

jomar2002
21-01-2009, 18:36
:oops: nasz adres : [email protected] :D

Michał i Magda
21-01-2009, 19:14
:oops: nasz adres : [email protected] :D

poszło na maila :)

jomar2002 gdzie planujecie rozpocząć budowę???

renatka i marcin
21-01-2009, 19:15
Michał i Magda lubalien 01 Bardzo proszę o przesłanie waszego kosztorysu na adres [email protected]

Z góry wielkie dzięki

aLien01
21-01-2009, 20:42
Michał i Magda lubalien 01 Bardzo proszę o przesłanie waszego kosztorysu na adres [email protected]

Z góry wielkie dzięki

poszło na maila

aLien01
21-01-2009, 20:48
[quote=arekdm]Michał i Magda ja również poproszę o kosztorys [email protected]

Proszę bardzo :)

Bardzo dziekuję za kosztorys na pewno się przyda dla porównania, tak na szybko jak spojrzałem to duży kosz robocizny do stanu surowego otwartego, mi się udało wytargować 40 tyś, oraz bloczek betonowy masakryczna różnica, już kupiłem ale za 2,50.

Pozdrawiam

Niestety ceny różnią się w zależności od rejonu Polski dlatego najlepiej jak będziemy podawać ilości materiałów a nie koszt (chociaż koszt można podawać aby mieć porównanie). Ja rozmawiałem już z dwoma ekipami na stan surowy otwarty (SSO) to wołali za samą robociznę 80tys zł rejon Szczecin. Więc sami widzicie jaka duża różnica cenowa. Moja akceptowalna cena to 60tys zł mam nadzieje tylko, że czas działa na moją korzyść przez ten "kryzys". Ogólnie planuje rozpocząć budowę w sierpniu więc jeszcze troszkę czasu mam.

pawlusp
21-01-2009, 22:35
Mam pytanie? Chodzi mi mianowicie o komin na paliwo stałe i komin wentylacyjny, preferujecie systemowy czy też murowany? Napewno murowany wychodzi dużo taniej.
Proszę o odpowiedzi osoby, które już mają wybudowane domy lub są na etapie stanu surowy zamknięty.

Z góry dziękuję.

pawlusp

przemas90
22-01-2009, 07:06
Ja za stan surowy otwarty (bez więźby) umówiłem się na 30 tys. zł, buduję w Bełchatowie woj łódzkie, mam nadzieję że jak wszystko dobrze pójdzie to zacznę na wiosnę.

Iwona i Mateusz
22-01-2009, 09:34
Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.
Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

jomar2002
22-01-2009, 10:39
:oops: nasz adres : [email protected] :D

poszło na maila :)

jomar2002 gdzie planujecie rozpocząć budowę???

dziękujemy za zestawienie
Budowa planowana na początek wiosny :)

Ciborka
22-01-2009, 17:31
Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

Pozdrawiam

Witam,

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

Pozdrawiam :lol:

Witam,

Bardzo dziękujemy za wizyte u was i odpowiedzi na nasze pytania. Jest kilka pomysłów, które zaczerpneliśmy od was ale i zmiany które nam się nasuneły po wizycie.
Polecamy wszystkim którzy mają mozliwość ogladniecia domu w realu naprawdę można wiele zmienić na etapie budowy.

Pozdrowienia :D ,
Paweł i Renata

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/05122008R#


Witam,

cieszę się, że wizyta pomogła Wam w podjęciu dla Was ważnych decyzji!

Pozdrawiam :D

monia19
22-01-2009, 17:31
Mam pytanie? Chodzi mi mianowicie o komin na paliwo stałe i komin wentylacyjny, preferujecie systemowy czy też murowany? Napewno murowany wychodzi dużo taniej.
Proszę o odpowiedzi osoby, które już mają wybudowane domy lub są na etapie stanu surowy zamknięty.

Z góry dziękuję.

pawlusp

Zdecydowanie murowany. Mamy trzy kominy murowane. Polecam cegłę Wienenberga, bardzo dobra jakość.

arekdm
22-01-2009, 18:36
[quote=arekdm]Michał i Magda ja również poproszę o kosztorys [email protected]

Proszę bardzo :)

Bardzo dziekuję za kosztorys na pewno się przyda dla porównania, tak na szybko jak spojrzałem to duży kosz robocizny do stanu surowego otwartego, mi się udało wytargować 40 tyś, oraz bloczek betonowy masakryczna różnica, już kupiłem ale za 2,50.

Pozdrawiam

Niestety ceny różnią się w zależności od rejonu Polski dlatego najlepiej jak będziemy podawać ilości materiałów a nie koszt (chociaż koszt można podawać aby mieć porównanie). Ja rozmawiałem już z dwoma ekipami na stan surowy otwarty (SSO) to wołali za samą robociznę 80tys zł rejon Szczecin. Więc sami widzicie jaka duża różnica cenowa. Moja akceptowalna cena to 60tys zł mam nadzieje tylko, że czas działa na moją korzyść przez ten "kryzys". Ogólnie planuje rozpocząć budowę w sierpniu więc jeszcze troszkę czasu mam.


W moim przpadku ilości będą zakłamane gdyż troszeczkę powiększyłem moje Rodo :D garaż dwustanowiskowy poszerzyłem o 90cm a sam dom o 60cm, a całość jeszcze na zboczy góry więc na pewno materiałów pójdzie mi więcej, ale będę podawał może ktoś kiedyś też w ten sposób bedzie budował.

renatka i marcin
22-01-2009, 19:38
Dziękujemy alien01 za kosztorys Pozdrowienia dla wszystkich budowniczych Rodo 6

renatka i marcin
22-01-2009, 19:44
Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.
Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

Cześć Iwona i Mateusz jeśli to nie tajemnica to w jakim banku braliście kredyt i czy był to CHF czy PLN? My jesteśmy właśnie w trakcie szukania kredytu i trochę jest lipaq jeśli chodzi o CHF-y
Pozdrawiam

pawlusp
22-01-2009, 19:56
Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.
Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

renatka i marcin

Witam,
My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :P
Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

Pozdrawiam,
pawlusp

arekdm
24-01-2009, 11:20
Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.
Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

renatka i marcin

Witam,
My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :P
Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

Pozdrawiam,
pawlusp

Witam,
Podajcie namiary na tych niemców, zobaczymy po ile teraz będą mieli, cena z dowozem wydaje się atrakcyjna.

Pozdrawiam
arekdm

Lapsko
24-01-2009, 11:46
Witam wszystkich.

Kilka dni temu znalazłem to forum i w końcu zdecydowałem się sam coś napisać. Na wiosnę tego roku planuję rozpocząc budowę domu - oczywiście :D W Rododendronach 6. Działeczka dwudziestoarowa na Podkarpaciu - Strzyżów o ile ktoś się orientuje gdzie to jest. Jeśli ktoś najlepiej w okolicach Rzeszowa budował, buduje lub zamierza budować ten domek chętnie nawiązałbym kontakt. Do tego czasu załatwiłem wszelkie formalności aby móc rozpocząc budowę, przynajmiej tak mi się wydaje i dodatkowo zakupiłem trochę materiałów (pustaki, cegła, cement, stal + drzewo własne - nie wiem jeszcze czy wystarczy). Jeśli ktoś miałby spisane ile jakich materiałów poszło mu na budowę omawianego domku prosiłbym bardzo o przesłanie na maila: [email protected] Niestety bardzo niewiel wiem z tematu "budowlanki" więc nie wiem za bardzo co i jak mam pytać no ale mam nadzieję, że jakoś powoli dam radę. Mam na razie między wieloma innymi rozterkami jedną konkretną, czyli dach - blachodachówka czy dachówka ceramiczna. Co myślicie na ten temat? Kwesta inna to przeróbki w projekcie - jeszcze nie zdecydowałem, na razie wypatrzyłem tylko te podawane przez Was i się cały czas zastanawiam. Za dużo tego wszystkiego na raz, ale mam jeszcze jedno ostatnie na tę chwilę pytanie - ile poszło Wam stempli na budowę (może ktoś ma do odsprzedania z okolic Rzeszowa?). Na razie na gorąco to chyba tyle. Proszę o pomoc i przepraszam o nieład w mojej wiadomości.

Pozdrawiam wszystkich Rododendrowców.

aniak25
24-01-2009, 12:32
Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.
Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

renatka i marcin

Witam,
My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :P
Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

Pozdrawiam,
pawlusp

witam

Jako, że jesteśmy przed kupnem materiałów to powiem tak. Buduje nam kolega, który załatwia te mateiały, pracują z ojem w niemczech i tez mówili, że można sciągnąć z tamtąd za rozsądną cenę. Okazalo się jednak ze u nas w hurtowni załatwi porotherm 25cm za 3,60, niestety nie wiem cy to wroclawska hurtownia czy nie. Są podobno jeszcze porotermy z Jopka, tańsze ale nie są tak proste jak wienbrgera. My jeszcze za namową architektki rozważamy silkę. Nasi Panowie mowią ze im nie robi róznicy bo oba materialy sa dobrej jakosci a z budową problemu mieć nie będą tak wiec czekamy na wycene i bierzemy co wyjdzie taniej.
pozdrówki

pawlusp
24-01-2009, 14:09
Powiem, że odnoszę się sceptycznie do tej ceny. Spędziłem przed internetem sporo godzin szukając dobrej ceny za materiały i powiem, że lepszej nie znalazłem. Owszem były ceny po 3,60 ale po rozmowie telefonicznej i wysłaniu oferty okazało się,ż e wzrastała o ponad 2 zł czyli grubo ponad 6 zł za sztukę. Na waszym miejscu sprawdził bym dokładnie tego dostawcę. Jeśli okaże się, że jest to ta cena wraz z dowozem to warto brać bez zastanowienia.

Pozdrawiam,
pawlusp

papciak
25-01-2009, 19:33
Witam wszystkich rododendrowiczów6 planuje rozpocząć w tym roku budowę domku, czy możecie wrzucić kosztorys [email protected]. Dzięx!

Czy z perspektywy czasu zmienilibyście coś w projekcie, może są w nim jakieś niedociągnięcia które należy poprawić u architekta?

Michał i Magda
25-01-2009, 20:46
Witam wszystkich rododendrowiczów6 planuje rozpocząć w tym roku budowę domku, czy możecie wrzucić kosztorys [email protected]. Dzięx!

Czy z perspektywy czasu zmienilibyście coś w projekcie, może są w nim jakieś niedociągnięcia które należy poprawić u architekta?

Poszło na maila.

Pozdrawiam,
Magda

pawlusp
25-01-2009, 22:26
Czy zostawialiście okna w garażu takie jak w projekcie czy też zmniejszaliśćie.
Proszę o odpowiedzi wrza z wymiarami przy zmianach.

Pozdrawiam,

pawlusp

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodo6?authkey=pTfy_0Tpk6Y#[/img]

aga&marcin
26-01-2009, 08:29
My zostawilismy okno po prawej stronie od wejścia a okno od strony ogrodu zamienilismy na drzwi - dzięki temu uzyskaliśmy fajny schowek na kosiarke itp.


Czy zostawialiście okna w garażu takie jak w projekcie czy też zmniejszaliśćie.
Proszę o odpowiedzi wrza z wymiarami przy zmianach.

Pozdrawiam,

pawlusp

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodo6?authkey=pTfy_0Tpk6Y#[/img]

cserkowska
26-01-2009, 11:38
Witam
W tym roku planuje rozpocząć budowe rododendrona 6,czy mogę prosić o kosztorys na [email protected] :D

Lapsko
26-01-2009, 14:07
mozna tez prosic o kosztorys: [email protected]
i mam jeszcze jedno pytanie co myslicie odnosnie blachodachowki i dachowki co wedlug Was jest lepsze?

aLien01
26-01-2009, 15:21
Czy zostawialiście okna w garażu takie jak w projekcie czy też zmniejszaliśćie.
Proszę o odpowiedzi wrza z wymiarami przy zmianach.

Pozdrawiam,

pawlusp

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodo6?authkey=pTfy_0Tpk6Y#[/img]

Ja w garażu zlikwidowałem okna i planuje dać luksfery.

dlawik
26-01-2009, 18:45
mam pytanie jak rozwiazaliscie sprawę ścianek działowych na poddaszu, według projektu ściany są z karton gipsu na stelarzu. zastanawiam sie czy nie bedzie problemu z stropem jego wytrzymałościa jak bym postawił scianki murowane z porothermu 11,5. jak wy to widzicie?

dlawik
26-01-2009, 18:46
ja również zamienilem duże okno w garażu na luksfery a okno w pomieszczeniu zamieniłem na mniejsze wraz z drzwiami na ogród

JACEK-EWA
26-01-2009, 20:09
mam pytanie jak rozwiazaliscie sprawę ścianek działowych na poddaszu, według projektu ściany są z karton gipsu na stelarzu. zastanawiam sie czy nie bedzie problemu z stropem jego wytrzymałościa jak bym postawił scianki murowane z porothermu 11,5. jak wy to widzicie?
Witam serdecznie.My w swoim domku na poddaszu mamay ścianki z maxa
12-ki. Ścianke wzdłuż domu murowałem bezpośrednio na stropie (przesunięcie z dolną belką jest niewielkie chyba coś koło 40 cm).Natomiast w poprzek zrobiłem dodatkową belkę w stropie (przez cały dom) i murowałem max-em 19cm, a to dla tego, że na niej wspiera się płatwa Ja nie przemyślałem sprawy z tym nieszczęsnym słupem co potpiera płatwe w drugim pokoju i teraz mi niestety zastępuje. Teraz pewnie zrobił bym belkę pod ściankę w łazience i jakąś solidniejszą ściankę tak żeby płatwa na niej się oparła i słup bym wyżucił.

pawlusp
26-01-2009, 22:47
mam pytanie jak rozwiazaliscie sprawę ścianek działowych na poddaszu, według projektu ściany są z karton gipsu na stelarzu. zastanawiam sie czy nie bedzie problemu z stropem jego wytrzymałościa jak bym postawił scianki murowane z porothermu 11,5. jak wy to widzicie?

My zdecydowanie będziemy stawiali ścianki działowe z porothermu 11,5.

Pozdrawiam,
pawlusp

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodo6?authkey=pTfy_0Tpk6Y#

aniak25
27-01-2009, 19:18
My też bedziemy robić ścianki murowane zamiast g-k. Nasz Pani architekt mówi że nie będzie problemu z obciążeniem stropu bo coś się tam dodatkowo zalewa i jest ok. Nie każcie mi tłumaczyć co i jak bo nie wiem :)
PS: a tak wogle to jeszze mamy kwestię sporną zy budować z porothermu czy z silki. W jednym i drugim są plusy i minusy, mojej ekipie nie robi to różnicy więc czekamy na wycene silki dla porównania.

przemas90
27-01-2009, 19:38
Ja ścianki działowe też będę miał murowane ale chyba z betonu komórkowego dodatkowo zalewam drugi strop tak mi doradził zaprzyjaźniony murarz, który ma mi murować dom. Stropy robię tradycyjne

dlawik
27-01-2009, 20:41
Mam kolejny dylemat co do rodzaju pieca do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Zdecydowany jestem na piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem ale nie mam pojecia jakiej firmy, cena w miarę zblizona do siebie , chodzi mi o ich niezawodnośc i w przypadku usterki szybki i fachowy serwis. A na jakie wy zdecydowaliście sie rozwiązania?
moze ktoś zdecydował sie na kominek z płaszczem wodnym, a może na wentylacje z odzyskiem ciepła, podzielcie sie swoimi spostrzerzeniami.
Pozdrawiam

Mandalore
27-01-2009, 23:02
Witam wszystkich rododendrowiczów6, także w najbliższym czasie planuję rozpocząć budowę domku, czy możecie wrzucić kosztorys [email protected]

Dzięx!

czy jest ktor już z rododendronem w stanie surowym albo dalej :) w okolicach Wrocławia?

Brygida i Jarek
28-01-2009, 09:56
Witamy wszystkich!!
Na forum czuć juz wiosnę ... budowlaną oczywiscie! :wink:
Bardzo dziekujemy Pawłowi za kosztorys, swój sporzadzilismy na podstawie twoich wyliczeń , bank go przyjął bez zastrzeżeń i już podpisaliśmy umowę kredytową , wielkie dzięki! Magdzie dziekujemy za wzory umów , jedna z nich wykorzystalismy wprowadzając tylko drobne zmiany.

Aktualnie czekamy na podłączenie prądu / termin na poczatek lutego /, papiery mamy wszystkie załatwione włącznie ze zgłoszeniem w nadzorze budowlanym, teraz robimy kalkulacje materiałów i szukamy dostawców.
Zdecydowaliśmy sie budować z porothermu 25 P+ W, podobno jego odpowiednikiem jest Poroton sprowadzany z Niemiec. Czy ktoś budował lub będzie budował z tego materiału, jest nieco tańszy wiec rozwazamy ten zamiennik.
Czy ktos z was kupował materiały w firmie e-cegły ? Maja dobrą oferte cenowa, jak najkorzystniej cenowo i bez ryzyka jakosciowego zamówic materiał ? Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami. A może ktos postawił rodo ze scianą jednowarstwową?
Co do ogrzewania zdecydowaliśmy sie na piec na ekogroszek z mozliwością spalania innego paliwa i dogrzewanie kominkiem. Strop wylewamy tradycyjny tak jak w projekcie,likwidujemy gabinet wiec na dole zostaja te cudowne słupy, będziemy je łączyc tworząc ozdobna ściankę, moze ktos robił cos podobnego w swoim domku?
To tyle narazie, pozdrawiamy i czekamy na wasze posty :)

coen
28-01-2009, 14:27
Witamy wszystkich!!
Na forum czuć juz wiosnę ... budowlaną oczywiscie! :wink:
Bardzo dziekujemy Pawłowi za kosztorys, swój sporzadzilismy na podstawie twoich wyliczeń , bank go przyjął bez zastrzeżeń i już podpisaliśmy umowę kredytową , wielkie dzięki! Magdzie dziekujemy za wzory umów , jedna z nich wykorzystalismy wprowadzając tylko drobne zmiany.

Aktualnie czekamy na podłączenie prądu / termin na poczatek lutego /, papiery mamy wszystkie załatwione włącznie ze zgłoszeniem w nadzorze budowlanym, teraz robimy kalkulacje materiałów i szukamy dostawców.
Zdecydowaliśmy sie budować z porothermu 25 P+ W, podobno jego odpowiednikiem jest Poroton sprowadzany z Niemiec. Czy ktoś budował lub będzie budował z tego materiału, jest nieco tańszy wiec rozwazamy ten zamiennik.
Czy ktos z was kupował materiały w firmie e-cegły ? Maja dobrą oferte cenowa, jak najkorzystniej cenowo i bez ryzyka jakosciowego zamówic materiał ? Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami. A może ktos postawił rodo ze scianą jednowarstwową?
Co do ogrzewania zdecydowaliśmy sie na piec na ekogroszek z mozliwością spalania innego paliwa i dogrzewanie kominkiem. Strop wylewamy tradycyjny tak jak w projekcie,likwidujemy gabinet wiec na dole zostaja te cudowne słupy, będziemy je łączyc tworząc ozdobna ściankę, moze ktos robił cos podobnego w swoim domku?
To tyle narazie, pozdrawiamy i czekamy na wasze posty :)

My zdecydowaliśmy się na porotherm 38 i bedziemy próbowali mieszkać bez dodatkowego ocieplenia ewentualnie dodamy styropian 10-kę.
Jako dostawcę wybraliśmy lokalną hurtownię dowozili towar bez problemu na każdy telefon.
Również powiększyliśmy salon ale zlikwidowaliśmy słupy bo zupełnie nam się nie podobały. Scianki na piętrze są wymurowane z ThermoRapid 12 cm.
My mamy wersję Rodo6 z piwnicą i został dość mocno "przerobiony" bo garaż został "przeniesiony" do piwnicy (ukształtowanie terenu aż się prosiło o takie rozwiązanie) dzięki temu łazienka na parterze została powiększona o 100% i zyskaliśmy dodatkowy pokój ok 17 m2.

Brygida i Jarek
28-01-2009, 15:04
coen

Dzieki za odpowiedż, kusi nas ściana jednowarstwowa.
Te nieszczęsne słupy ... projektant który robił nam adaptacje stwierdził że ich likwidacja jest ryzykowna, kierownik budowy tez uważa że to problem konstrukcyjny, mamy obawy jak to bedzie wygladać w rzeczywistości. Napiszcie nam proszę jakich zmian wymagała likwidacja tych słupów.
pozdrawiamy

aga&marcin
28-01-2009, 15:39
coen

Dzieki za odpowiedż, kusi nas ściana jednowarstwowa.
Te nieszczęsne słupy ... projektant który robił nam adaptacje stwierdził że ich likwidacja jest ryzykowna, kierownik budowy tez uważa że to problem konstrukcyjny, mamy obawy jak to bedzie wygladać w rzeczywistości. Napiszcie nam proszę jakich zmian wymagała likwidacja tych słupów.
pozdrawiamy

My zdecydowlalismy się na Porotherm 25 + ocieplenie 15cm.
Nasi znajomi wybudowali dom ze ścianą jednowarstwową, ale teraz po 2 latach użytkowania żałują ze nie dodali chociaz 5cm styropianu. Jednak tworza sie mostki cieplne.

coen
28-01-2009, 16:46
coen

Dzieki za odpowiedż, kusi nas ściana jednowarstwowa.
Te nieszczęsne słupy ... projektant który robił nam adaptacje stwierdził że ich likwidacja jest ryzykowna, kierownik budowy tez uważa że to problem konstrukcyjny, mamy obawy jak to bedzie wygladać w rzeczywistości. Napiszcie nam proszę jakich zmian wymagała likwidacja tych słupów.
pozdrawiamy

Słupy można usunąć ale wymaga to zmian w stropie !
U nas zostały zrobione dwa podciągi - zawsze to lepsze niż słupy.
Poniżej wklejam zdjęcie jeszcze z szalunkiem ale nie mam lepszego pod ręką.

http://images32.fotosik.pl/446/db6493c62b272fa8.jpg (www.fotosik.pl)

coen
28-01-2009, 16:51
coen

Dzieki za odpowiedż, kusi nas ściana jednowarstwowa.
Te nieszczęsne słupy ... projektant który robił nam adaptacje stwierdził że ich likwidacja jest ryzykowna, kierownik budowy tez uważa że to problem konstrukcyjny, mamy obawy jak to bedzie wygladać w rzeczywistości. Napiszcie nam proszę jakich zmian wymagała likwidacja tych słupów.
pozdrawiamy

My zdecydowlalismy się na Porotherm 25 + ocieplenie 15cm.
Nasi znajomi wybudowali dom ze ścianą jednowarstwową, ale teraz po 2 latach użytkowania żałują ze nie dodali chociaz 5cm styropianu. Jednak tworza sie mostki cieplne.

Jeżeli jeszcze nie otynkowali budynku to nic nie stoi na przeszkodzie aby przecież docieplić budynek.
My nie jesteśmy do końca przekonani co do tego "styropianowegooptymizmu" przecież jeszcze kilka lat temu eternit był lekiem na całe zło :-)

165tomek
28-01-2009, 17:43
Witam
ja jeszcze nie buduję ale chcę wstępnie oszacować koszty RODO6 mam prośbę do kogoś kto robił strop teriva, potrzebne mi są dane do wyceny stropu tj. długości belek no i wszystko inne co jest potrzebne :) .

No i druga prośba do kogoś kto przykrywał dach blachodachówką chodzi mi o to samo czyli o dane do wyceny.

Z góry dziekuję

Pozdrawiam wszystkich fanatyków RODO6

aniak25
28-01-2009, 18:45
Mam kolejny dylemat co do rodzaju pieca do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Zdecydowany jestem na piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem ale nie mam pojecia jakiej firmy, cena w miarę zblizona do siebie , chodzi mi o ich niezawodnośc i w przypadku usterki szybki i fachowy serwis. A na jakie wy zdecydowaliście sie rozwiązania?
moze ktoś zdecydował sie na kominek z płaszczem wodnym, a może na wentylacje z odzyskiem ciepła, podzielcie sie swoimi spostrzerzeniami.
Pozdrawiam

Podłączę się pod temat bo też szukamy pieca ale na ekogroszek. Jest duży wybór różnych firm ale też ze względu na ewentualny serwis czy niezawodnośc pieca jak ktoś może doradzić to bardzo proszę.

Co do kominka to robimy z nawiewem cieplłego powietrza, na rekuperator się nie zdeydowalismy. Zasiegając opini uznaliśmy ze nie bedziemy wydawac na to dodatkowej kasy.

pozdrówki