PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Brygida i Jarek
28-01-2009, 18:19
coen
Rozumiem że te zmiany w stropie musi zrobić projektant?
W projekcie jest strop tradycyjny, czy wy macie strop lany czy terive?
Jak robiliśmy adaptecje to wskazywalismy na likwidacje słupów ale nasz projektant stwierdził ,że ta zmiana jest ryzykowna konstrukcyjnie więc odpuściliśmy ... musimy to jeszcze przemysleć. :roll:
Mam jeszcze jedno pytanie , murarz zaproponował nam tzw. wąski wykop pod fundament, czy budowaliście fundament zgodnie z projektem czy w podobny sposób, dodam że grunt mamy gliniasty.
Pozdrawiamy

atija
28-01-2009, 18:28
witam wszystkich
śledzę ten temat od dawna,jeszcze śledziłam prace przy budowie domu REMLE
ja też buduję rodoska(na razie tylko w marzeniach,a teraz boje się kredytu,czy dostanę i czy dam rade spłacać raty.) mamy działkę 900m2 i już widzę jak on tam stoi.tym bardziej,że niedaleko już jeden jest i nawet byłam w środku.CUUUDO kilka zmian jednak trzeba nanieść.
bardzo proszę o przesłanie kosztorysu na adres [email protected]
Patrzę na wasze zdjęcia i serce rośnie. proszę o więcej fotorelacji :D :D [/b]

aLien01
28-01-2009, 18:55
atija poszło na maila

atija
28-01-2009, 20:08

atija
28-01-2009, 20:10
aLien01
dzięki i pozdrawiam

renatka i marcin
28-01-2009, 20:10
coen
Rozumiem że te zmiany w stropie musi zrobić projektant?
W projekcie jest strop tradycyjny, czy wy macie strop lany czy terive?
Jak robiliśmy adaptecje to wskazywalismy na likwidacje słupów ale nasz projektant stwierdził ,że ta zmiana jest ryzykowna konstrukcyjnie więc odpuściliśmy ... musimy to jeszcze przemysleć. :roll:
Mam jeszcze jedno pytanie , murarz zaproponował nam tzw. wąski wykop pod fundament, czy budowaliście fundament zgodnie z projektem czy w podobny sposób, dodam że grunt mamy gliniasty.
Pozdrawiamy


Brygida i Jarek nie słuchajcie tych kitów które wam wciskają kierownik i projektant. Strop bez problemów można przeprojektować tak żeby nie było słupów. Nasz projektant i jednocześnie kierownik budowy zmienił nam strop na terivę i wyrzucił w diabły te słupy. Także upierajcie się żeby zlikwidował te słupy, to niczym nie grozi. Przeczytajcie sobie forum wcześniej, wiele ludzi likwidowało te słupy , nawet po forum chodziły gdzieś skany przeprojektowanego stropu.
Pozdrawiam.

przemas90
28-01-2009, 20:44
Ja też ze względów finansowych będę miał piec na ekogroszek, myślałem o pompie ciepła ale to są straszne koszty przy instalacji a jednocześnie w czasach wielkiej tandety nie wieżę że to urządzenie będzie działało niezawodnie 25, 30 lat tak jak je wszyscy entuzjaści bilansują, co do wentylacji mechanicznej to jestem zdecydowany na to żeby ją wykonać, kominek tylko jako ozdoba bez jakiejkolwiek funkcji grzania chociaż nie do końca bo przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wygląda to trochę inaczej.

Brygida i Jarek
28-01-2009, 22:24
coen
Przekonałeś nas ,że te słupy da sie usunąć i żaden p... :D / mam na myśli projektanta / nie bedzie decydował za nas. :evil:
Pozdrawiamy!

coen
29-01-2009, 06:40
coen
Rozumiem że te zmiany w stropie musi zrobić projektant?
W projekcie jest strop tradycyjny, czy wy macie strop lany czy terive?
Jak robiliśmy adaptecje to wskazywalismy na likwidacje słupów ale nasz projektant stwierdził ,że ta zmiana jest ryzykowna konstrukcyjnie więc odpuściliśmy ... musimy to jeszcze przemysleć. :roll:
Mam jeszcze jedno pytanie , murarz zaproponował nam tzw. wąski wykop pod fundament, czy budowaliście fundament zgodnie z projektem czy w podobny sposób, dodam że grunt mamy gliniasty.
Pozdrawiamy

Powoli, powoli :-)
W naszym przypadku architekt robiący adaptację i kierbud to ta sama osoba więc nie jestem w stanie konkretnie odpowiedzieć kto właściwie powinien to zrobić dodam jedynie że słupy zlikwidowaliśmy już po akceptacji projektu w starostwie czyli mając już pozwolenie na budowę.
Z drugiej strony postawcie się na miejscu osoby która ręczy swoją głową za to co podpisuje, wiadomo jest że to wymaga trochę dodatkowej pracy bo trzeba policzyć przeliczyć skonsultować a nie każdemu chce się to robić.
I jeszcze jedno spostrzeżenie jeżeli już na tym etapie słyszycie że "się nie da" to co bedzie dalej a jak Wam nagle przyjdzie do głowy żeby np. zlikwidować okno .... ? Zmiencie architekta jeżeli robi problemy - fakt jest jeden słupy można zliwidować bez uszczerbku dla tej konstrukcji (zamiast słupów podciągi o odpowiednim przekroju - strop mamy tradycyjny)
Co do fundamentów to w projekcie ławy mają 80 cm my za zgodą kierownika zrobiliśmy je na 60 cm - dodam że mamy wersję z piwnicą.

Brygida i Jarek
29-01-2009, 09:24
coen

Zanim przeczytalismy twoja odpowiedz rozmawialismy z projektantem ale miło i spokojnie :D I uzyskalismy taką odpowiedź:
- zmiana stropu na terive mozliwa bez problemu, projektant zaakceptuje ja przy odbiorze domu, jest to zmiana nieistotna, zmienę realizuje wykonawca
- jeżeli zmiana stropu na terive umozliwia likwidacje słupa / słupów to mozna je usuwać , decyduje wykonawca,
- wykonawca czyli murarz twierdzi że jeden słup mozna usunać bez zmian stropu na terive
czy trzeba zmieniac strop na terive aby zlikwidowac słupy czy nie? :o
Reasumując to my decydujemy , nie trzeba zgłaszać zmian w projekcie do starostwa...ale czy mozna polegać tylko na koncepcji murarza - wykonawcy?
Jedyne co nas pocieszyło to fakt ,że likwidowaliscie te słupy majac pozwolenie na budowę.
W pzryszłym tygodniu będziemy rozmawiać na temat stropu i słupów z wykonawcą . Chyba zrobię podyplomówke na polibudzie ... z budownictwa oczywiscie! :D
pozdrawiamy

aLien01
29-01-2009, 09:34
coen

Zanim przeczytalismy twoja odpowiedz rozmawialismy z projektantem ale miło i spokojnie :D I uzyskalismy taką odpowiedź:
- zmiana stropu na terive mozliwa bez problemu, projektant zaakceptuje ja przy odbiorze domu, jest to zmiana nieistotna, zmienę realizuje wykonawca
- jeżeli zmiana stropu na terive umozliwia likwidacje słupa / słupów to mozna je usuwać , decyduje wykonawca,
- wykonawca czyli murarz twierdzi że jeden słup mozna usunać bez zmian stropu na terive
czy trzeba zmieniac strop na terive aby zlikwidowac słupy czy nie? :o
Reasumując to my decydujemy , nie trzeba zgłaszać zmian w projekcie do starostwa...ale czy mozna polegać tylko na koncepcji murarza - wykonawcy?
Jedyne co nas pocieszyło to fakt ,że likwidowaliscie te słupy majac pozwolenie na budowę.
W pzryszłym tygodniu będziemy rozmawiać na temat stropu i słupów z wykonawcą . Chyba zrobię podyplomówke na polibudzie ... z budownictwa oczywiscie! :D
pozdrawiamy

Według mojego projektanta lepiej zmienić strop na np. terive gdy chce się zlikwidować słup w salonie bo przy wylewanym będą wystawać mocno podciągi

monia19
29-01-2009, 13:46
A my słupy zostawiliśmy :D . Zamierzamy obłożyć je kamieniem ozdobnym. Przez to uzyskamy kącik na tv i kanapy. A w przyszłości jeżeli byłaby taka potrzeba łatwo nawiążemy się ze ścianą i zrobimy gabinet jak był w projekcie.

Brygida i Jarek
29-01-2009, 13:57
Fajnie tak pogadać o słupach :D
Kazda koncepcja ma swój urok, właściwie problemem moze być tylko jeden słup, ten przy schodach to ciekawy element wnętrza i jego nie ma sensu likwidować ... zobaczymy jak to będzie z naszymi "osobistymi" słupami :D

Pozdrawiamy wszystkich , oby do wiosny!!!

arekdm
29-01-2009, 14:31
Ja też likwiduję słupy (nie robiąc zmian w projekcie i już po uzyskaniu pozwolenia) i nikt mi z tym nie robił problemu. Za to teraz jestem w trakcie przemyśleń "jak powiększyć salon który jest trochę za mały", a drugi pokój na dole też jest potrzebny, dlatego wymyśliłem sobie tak że na dole w gabinecie przesuwam okno w stronę garażu i zmniejszam ten pokój aby zmieściło się tylko biurko, komputer i jakaś szafka (pokój do pracy) i w taki sposób powiększam salon. Pomysł jest,zobaczymy jak wyjdzie

arekdm
29-01-2009, 14:38
Witam,
My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :P
Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

Pozdrawiam,
pawlusp[/quote]

]

Witam, miałbym ogromną prośbę gdybyś mógł podać jakieś namiary na tego człowieka który Ci sprowadzał ten poroton (dla porównania cen). Dzisiaj mi krzykneli 4,70 netto wieć różnica jest znaczna, fakt że euro stoi całkiem inaczej ale sprawdzić nic nie zaszkodzi.

Pozdr, Arek

Pancka
29-01-2009, 17:17
arekdm - my dokładnie tak zrobiliśmy.Nie mamy żadnego słupa w salonie tylko belkę pod sufitem, która myślę, że jest jeszcze ozdobą :wink: okno w gabinecie przesuneliśmy na maxa w stronę garażu i zmniejszyliśmy pokój na tyle aby zmieściły sie w nim mała sofa, szafka z dokumentami i biurko.I tak wyszedł namacalnie całkiem fajny pokoik.Nie wiem gdzie budujecie, ale jeżeli macie blisko do Krakowa to zapraszamy na oględziny :wink: .

arekdm
29-01-2009, 18:43
arekdm - my dokładnie tak zrobiliśmy.Nie mamy żadnego słupa w salonie tylko belkę pod sufitem, która myślę, że jest jeszcze ozdobą :wink: okno w gabinecie przesuneliśmy na maxa w stronę garażu i zmniejszyliśmy pokój na tyle aby zmieściły sie w nim mała sofa, szafka z dokumentami i biurko.I tak wyszedł namacalnie całkiem fajny pokoik.Nie wiem gdzie budujecie, ale jeżeli macie blisko do Krakowa to zapraszamy na oględziny :wink: .

Witam,
Super dzięki za zaproszenie ale niestety dzieli nas trochę km, buduję koło Jeleniej Góry więc daleko, ale gdybyście wysłali parę fotek właśnie tej części domku to byłbym bardzo wdzięczny ( z wymiarami pokoju ). Niewiele osób umie na tym forum załączać zdjęcia (ja też się do nich zaliczam :oops: ) także podaję maila [email protected]

Pozdrawiam, Arek

renatka i marcin
29-01-2009, 18:43
Ja też likwiduję słupy (nie robiąc zmian w projekcie i już po uzyskaniu pozwolenia) i nikt mi z tym nie robił problemu. Za to teraz jestem w trakcie przemyśleń "jak powiększyć salon który jest trochę za mały", a drugi pokój na dole też jest potrzebny, dlatego wymyśliłem sobie tak że na dole w gabinecie przesuwam okno w stronę garażu i zmniejszam ten pokój aby zmieściło się tylko biurko, komputer i jakaś szafka (pokój do pracy) i w taki sposób powiększam salon. Pomysł jest,zobaczymy jak wyjdzie

Czy możesz przesłać zdjęcia salonu i gabinetu po zmianach. Jak to wygląda ? Jesteśmy bardzo ciekawi ponieważ też chcemy wprowadzić takie zmiany. Nasz mail [email protected]

arekdm
29-01-2009, 18:52
Ja też likwiduję słupy (nie robiąc zmian w projekcie i już po uzyskaniu pozwolenia) i nikt mi z tym nie robił problemu. Za to teraz jestem w trakcie przemyśleń "jak powiększyć salon który jest trochę za mały", a drugi pokój na dole też jest potrzebny, dlatego wymyśliłem sobie tak że na dole w gabinecie przesuwam okno w stronę garażu i zmniejszam ten pokój aby zmieściło się tylko biurko, komputer i jakaś szafka (pokój do pracy) i w taki sposób powiększam salon. Pomysł jest,zobaczymy jak wyjdzie

Czy możesz przesłać zdjęcia salonu i gabinetu po zmianach. Jak to wygląda ? Jesteśmy bardzo ciekawi ponieważ też chcemy wprowadzić takie zmiany. Nasz mail [email protected]

Z miłą chęcią bym przesłał ale nie mogę, gdyż tego elementu domu jeszcze nie ma :D . To są moje zamiary co do tej części domu, ale jak tylko się zdecyduję i tak zrobię to oczywiście wyślę

Pozdr, Arek

renatka i marcin
29-01-2009, 18:54
arekdm - my dokładnie tak zrobiliśmy.Nie mamy żadnego słupa w salonie tylko belkę pod sufitem, która myślę, że jest jeszcze ozdobą :wink: okno w gabinecie przesuneliśmy na maxa w stronę garażu i zmniejszyliśmy pokój na tyle aby zmieściły sie w nim mała sofa, szafka z dokumentami i biurko.I tak wyszedł namacalnie całkiem fajny pokoik.Nie wiem gdzie budujecie, ale jeżeli macie blisko do Krakowa to zapraszamy na oględziny :wink: .

Pancka prośba do Ciebie. Jeśli możesz to prześlij zdjęcia salonu od strony gabinetu i samego gabinetu gabinetu e-mail. [email protected]. Czy dużo powiększył się salon????
Pozdrowionka

pawlusp
29-01-2009, 20:30
Poszło mailem.
pozdrawiam,
pawlus


Witam,
My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :P
Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

Pozdrawiam,
pawlusp

]

Witam, miałbym ogromną prośbę gdybyś mógł podać jakieś namiary na tego człowieka który Ci sprowadzał ten poroton (dla porównania cen). Dzisiaj mi krzykneli 4,70 netto wieć różnica jest znaczna, fakt że euro stoi całkiem inaczej ale sprawdzić nic nie zaszkodzi.

Pozdr, Arek[/quote]

OLAKRZYSIEK
30-01-2009, 20:36
WITAM wAS SERDECZNIE DOŁĄCZAM SIE DO GRONA OSÓB BUDUJĄCYCH RODO6 NAJMOCNIEJ PROSZE O KOSZTORYS [email protected] CHCEMY JUTRO KUPIĆ POROTERM :D [/u]

OLAKRZYSIEK
30-01-2009, 20:37
EWENTUALNIE GDYBY KTOS MÓGŁ NAPISAC ILE POROTERMU KUPOWALIŚCIE BEZ SCIANEK DZIAŁOWYCH

robi i dosia
30-01-2009, 20:49
Czy uważacie że przy obecnej pogodzie można tynkować wewnątrz budynku. Ogrzewania nie mamy jedynie koza podłaczona w miejscu kominaka :-)

Ekipa twierdzi że tak ale jaj mam wątpliwosci. Mieszkam na Pomorzu.

Powodzenia dla wszystkich forumowiczów.

DAGA1975
30-01-2009, 21:40
Witam, jezeli arekdm jest zainteresowany to zapraszam do mnie nie mam jeszcze zakonczonego stanu surowego, ale juz coraz blizej moze cos sie przyda. Buduje w okolicy Walbrzycha. Pozdrawiam :D [/quote]

Michał i Magda
31-01-2009, 10:21
WITAM wAS SERDECZNIE DOŁĄCZAM SIE DO GRONA OSÓB BUDUJĄCYCH RODO6 NAJMOCNIEJ PROSZE O KOSZTORYS [email protected] CHCEMY JUTRO KUPIĆ POROTERM :D

poszło na maila...

michal i kasia
31-01-2009, 10:45
Witam. Mam pytanie co byscie polecili do budowy domu?? Suporex 24x24x59 przy cenie 64 zl/m2, czy moze keraterm łotewskiej firmy LODE 24x25x38 w cenie 60 zl/m2. Moze ktos z Was budowal z ktoregos z tych materialow i ma swoja opinie, chetnie sie z nia zapoznam!!!

tamoka
31-01-2009, 13:07
Robi i Dosia my w zrobilismy tynki maszynowe, podłaczyliśmy kozę i tak grzaliśmy, i przez chwilę wspomagalismy sie grzejnikiem elektrycznym. Ale ze względu na koszty zrezygnowaliśmy. Póżniej ekipa zaczęła robić instalację c.o. i wod-kan i w tej chwili grzejniki mamy już ciepłe:))) Pozdrawiam.

renatka i marcin
31-01-2009, 19:30
Witam, jezeli arekdm jest zainteresowany to zapraszam do mnie nie mam jeszcze zakonczonego stanu surowego, ale juz coraz blizej moze cos sie przyda. Buduje w okolicy Walbrzycha. Pozdrawiam :D [/quote]


DAGA 1975 czy byłaby możliwość zobaczenia na żywo twojej budowy. My będziemy budowali w okolicy Wrocławia i jesteśmy ciekawi wielkości salonu na dole. Czy ty zostawiałaś gabinet na dole, czy go zlikwidowałaś??? :oops:
Przepraszamy za bezpośredniość ale w dolnośląskim mało jest budowniczych tego domu, a jednak na żywo całkiem inaczej wygląda dom niż na planie.
Pozdrawiamy

T.Ania
01-02-2009, 15:01
Witamy Was serdecznie dołączamy się do budujących domek Rodo 6.
Mamy pozwolenie, trochę materiału, Będziemy startować na wiosnę, budowa k. Łańcuta.
Bardzo prosimy o kosztorys.

e-mail: [email protected]

Z góry dziękujemy.

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów.

robertsosna
01-02-2009, 16:53
Witam
po długim namyśle stwierdziliśmy z żona o budowie tego cudo.
Więc prosze kogoś z was o kosztorys , zgóry bardzo dziekuje.
[email protected]

Brygida i Jarek
01-02-2009, 18:37
wielka prosba do remle :roll:
Przeglądaliśmy forum od poczatku i mamy wielka prośbe do remle , z twoich postów wynika , że powiększałaś salon o gabinet likwidując słupy. Proszę przeslij nam skan dostosowania stropu i fundamentów celem ich likwidacji, będziemy wdzieczni. [email protected]
Ogladałam aranzacje twojej kuchni , bardzo fajnie się prezentuje, nowoczesna ale przytulna.

Pozdrawiamy.

robi i dosia
01-02-2009, 19:52
tamoka dzięki za info,
czy mam rozumieć że macie te te tynki zrobione już
czy przerwaliście

pozdrawiam

remle
02-02-2009, 10:52
wielka prosba do remle :roll:
Przeglądaliśmy forum od poczatku i mamy wielka prośbe do remle , z twoich postów wynika , że powiększałaś salon o gabinet likwidując słupy. Proszę przeslij nam skan dostosowania stropu i fundamentów celem ich likwidacji, będziemy wdzieczni. [email protected]
Ogladałam aranzacje twojej kuchni , bardzo fajnie się prezentuje, nowoczesna ale przytulna.

Pozdrawiamy.

Poszło na maila. Pozdrawiam

michell
02-02-2009, 11:48
Daję znać że żyjemy i walczymy dalej
w tym tygodniu kończymy instalacje domową (czyli w domu)
czyli mamy już
prąd i paskudną skrzynkę na słupie
wodę
gaz
co
kanalizację
uporaliśmy się prawie z piwnicą którą mamy teraz w ytongu bo inaczej krzywizn się nie dało wyrównać albo dało ale drogo
i na wiosnę się bawimy w przyłącza

Ogrzewanie też jakoś bardzo dobrze pomyślane piece wybrane do tego bufor
i jeszcze stacja uzdatniania wody
piece będą dwa gazowy i na węgiel i eko groszek ewentualnie
co do nazw mogę się dowiedzieć jakby ktoś chciał
z kominka z płaszczem zrezygnowaliśmy na rzecz solarów więc kominek będzie zwykły
zmieniliśmy jeszcze pom gospodarcze i wiatrołapie tam też będzie podłogówka
grzejniki zmieniliśmy na większe
i rurki miedziane
Jak narazie koszt instalacji całej w domu 21 tyś (robocizna materiały)
8 tys elektryk 13 tyś reszta

Brygida i Jarek
02-02-2009, 12:28
Wielkie dzieki remle za skany :) , w czwartek bedziemy rozmawiać o stropie z wykonawcą i projektantem.

Jeszcze raz dzięki, pozdrawiamy.

Lapsko
02-02-2009, 17:42
Witam. Można prosić o kosztorys? mój e-mail: [email protected] Buduje się ktoś może w okolicach Rzeszowa?

T.Ania
02-02-2009, 18:33
Tak, w okolicach Łańcuta, zaczynamy na wiosnę.

Michał i Magda
03-02-2009, 08:44
Witamy Was serdecznie dołączamy się do budujących domek Rodo 6.
Mamy pozwolenie, trochę materiału, Będziemy startować na wiosnę, budowa k. Łańcuta.
Bardzo prosimy o kosztorys.

e-mail: [email protected]

Z góry dziękujemy.

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów.

wysłany :D

Michał i Magda
03-02-2009, 08:45
Witam
po długim namyśle stwierdziliśmy z żona o budowie tego cudo.
Więc prosze kogoś z was o kosztorys , zgóry bardzo dziekuje.
[email protected]

poszło na maila...

Michał i Magda
03-02-2009, 08:53
Witam. Można prosić o kosztorys? mój e-mail: [email protected] Buduje się ktoś może w okolicach Rzeszowa?

i do Was też wysłałam :)

tamoka
03-02-2009, 18:51
Robi i Dosia Tynki już dawno mamy skończone - koniec grudnia. Teraz kończymy instalację co. Położyliśmy regipsy na górze na sufiy. Jeszcze kilka poprawek w elektryce i jak się ociepli to zalewamy posadzki. Został nam jeszcze kominek, zrezygnowalismy z płaszcza wodnego, szukam koncepcji na wygląd zewnętrzny.

T.Ania
03-02-2009, 19:54
Serdeczne dzięki dla Michał i Magda za kosztorys.
Będzie dobrą lekturą do przerobienia.

Pozdrowienia :)

kondzio81
04-02-2009, 13:26
Witam
ja tez proszę o kosztorys na ś[email protected] , czy jest ktoś budujący z okolic Warszawy z chęcią zobaczyłbym dom w realu :D

Pozdrawiam

Michał i Magda
04-02-2009, 14:01
Mam pytanko: ile sztuk porothermu 11 zużyliście na ścianki działowe??? Pytanie kieruję do osób, które zrezygnowały z gabinetu na dole.

Z góry dzięki za info.

michell
04-02-2009, 16:53
A może ktoś się zna i się wypowie
Kubatura naszej budki będzie większa bo dochodzi jeszcze jakieś 20m2 piwnicy
więc mamy tak

- 8 grzejników kermi X2 z głowicami termostatycznymi.
- ogrzewanie podłogowe w kuchni, hallu i pomieszczeniu gospodarczym oraz obu łazienkach plus drabinki Enix w łazienkach.

- Piec Klimosz Ling Duo 23kW lub ling Combi 25kW. główne paliwo eko-groszek.
-Bufor 300l
-przygotowana instalacja pod solary lub od razu solary jesli dotacje pozwolą.
(czekamy na decyzje z gminy bo coś się tam ma zmienić i może uda nam się dostać dofinansowanie)
Zasada działania ma być taka, ze piec zasila bufor, gdzie ogrzewana jest C.W.U i C.O. sterowanie temp w domu za pomocą czujnika temp (bezprzewodowego) który steruje pompami. Piec ma działać ciągle w sezonie grzewczym a w lecie C.W.U z solarów. Naczynie zbiorcze połączone z odpływem do kanalizacji.
Czy bufor jest odpowiednio duży? Czy moc kotła jest dobrze dobrana? czy gr\grzejniki są ok i czy sterowanie pompami czujnikiem temperatury jest lepsze od sterownika pogodowego - jakie są różnice?
Może jakieś sugestie?

Lapsko
04-02-2009, 19:14
Michał i Magda dzięki wielkie za kosztorys :-)

meri
05-02-2009, 19:01
Musze wypełni wniosek o warunki przyłaczenia gazu czy może mi ktos podpowiedziec jaką moc powinien miec kocioł gazowy na podgrzanie ciepłej wody i ogrzania domu. Oraz maksymalny odbiór paliwa gazowego godzinowy i roczny.

Joanna Gut
05-02-2009, 19:49
Roczny pobór paliwa gazowego ok.3000m3/rok, 3,5 m3/h,

Joanna Gut
05-02-2009, 19:53
Jeżeli chodzi o moc pieca gazowego, to nie pomogę, gdyż w tych warunkach które otrzymałam od gazownictwa nic takiego nie jest napisane
pozdrawiam

mrumowy
06-02-2009, 10:52
Witam, zaczynamy budowe na wiosne w okolicach Wroclawia. Jesli mozna to prosze o kosztorys na [email protected] Z gory dziekuje :)

jelczu
06-02-2009, 11:12
Witamy Was serdecznie dołączamy się do budujących domek Rodo 6. Budujemy koło Wrocławia-Jelcz-Laskowice.

monia19
06-02-2009, 17:39
PostWysłany: Czw, 5 Luty 2009 21:01 Temat postu:
Musze wypełni wniosek o warunki przyłaczenia gazu czy może mi ktos podpowiedziec jaką moc powinien miec kocioł gazowy na podgrzanie ciepłej wody i ogrzania domu. Oraz maksymalny odbiór paliwa gazowego godzinowy i roczny.

3 m3/h 2200 m3 /rok - to z warunków moc 21 kW.

cserkowska
06-02-2009, 20:50
Witam

Czy ktoś buduje rododendrona 6 w okolicach Kościerzyny.
Planujemy z mężem rozpocząć budowe na wiosne, i chcielibyśmy zobaczyć wykończony już rododendron.
:P

Michał i Magda
06-02-2009, 21:56
Mam pytanko: ile sztuk porothermu 11 zużyliście na ścianki działowe??? Pytanie kieruję do osób, które zrezygnowały z gabinetu na dole.

Z góry dzięki za info.

Ponowię pytanko, może ktoś już obliczył, albo pamięta ile zużył???

Phorothermu 25 wyszło nam 1850 sztuk, a bloczków betonowych 1340szt

Kallula
07-02-2009, 14:31
Witam ponownie Wszystkich budujących i podczytujących,przygotowujących sie do budowy jak my :)

Mąż czyscił kompa i usunął kosztorys wraz z mailami :oops:

Proszę o wysłanie jeszcze raz.Bardzo prosze! :oops:

Z góry dziekuję!!!!! :wink:

Marlena&Marcin
07-02-2009, 19:46
U nas już roboty ruszyły,.. jak na razie jest wielki wykop.. i czekamy do czwartku kiedy to wchodzi ekipa :) .. nie ma na co czekać trzeba budować :))

Brygida i Jarek
07-02-2009, 21:46
Gratulacje Marlena&Marcin :D

My juz tez mamy załatwione wszystkie formalnosci i kredyt, ale czekamy na podłączenie pradu, miał być do 2 lutego a mamy juz 7 i ... ma być do 20 :D a my juz się nie możemy doczekać.
Mamy pytanko, czy najpierw na działke wchodzi geodeta wytyczajac ogrodzenie i budynek czy w pierwszej kolejnosci należy wyrównać teren i zdjać humus ? I jeszcze jedno jak rozwiazaliscie temat tymczasowego budynku gospodarczego i wc :D :oops:
pozdrowienia

robi i dosia
07-02-2009, 22:15
michell

podawałes koszty instlacji ja dostałam fakture na osprzet do CO na kwote ok 11 tys (bez pieca, grzejnikow, solarów, kominka) same rurki, złaczki, 3 pompy itd. (chyba z 50 pozycji na FV) :-?
na razie i tak nie wszystko jest zamontowane poniewaz czekamy na tynki a te dopiero w marcu planujemy

mamy ogrzewanie w rurkach miedzianych a wode w plastiku
czy taka kwota jest mozliwa ????

piec ma byc z podajnikiem i kominek z plaszcem wodnym, jest zrobione podejście do solarów ale na razie chyba nie bedziemy montowac

Bardzo proszę bardziej zaawansowanych , czy mozecie podzielić sie informacjami o kosztach instalacji grzewczej i wodnej ??

meri
07-02-2009, 22:38
Czy mogłabym prosic kogoś życzliwego o kosztorys. [email protected]
Dzięki. Obym się nie wystraszyła :-?

coen
07-02-2009, 23:24
Gratulacje Marlena&Marcin :D

My juz tez mamy załatwione wszystkie formalnosci i kredyt, ale czekamy na podłączenie pradu, miał być do 2 lutego a mamy juz 7 i ... ma być do 20 :D a my juz się nie możemy doczekać.
Mamy pytanko, czy najpierw na działke wchodzi geodeta wytyczajac ogrodzenie i budynek czy w pierwszej kolejnosci należy wyrównać teren i zdjać humus ? I jeszcze jedno jak rozwiazaliscie temat tymczasowego budynku gospodarczego i wc :D :oops:
pozdrowienia

Najpierw geodeta wytyczy budynek a potem sciągasz humus (w granicach wytyczenia) nic na razie nie wyrównujcie po po zrobieniu wykopu pod ławy i tak bedziecie mieli "góry i doły" na działce, wyrównaniem zajmiecie się jak bedzie stał budynek.
Nasz murarz ma swoją mobilną szopkę gopodarzczą którą postawił na placu budowy a wc nie mamy - korzystamy z dobrosądziedzkiej pomocy :)

Marlena&Marcin
08-02-2009, 08:01
Brygida i Jarek..
U nas był najpierw geodeta i wytyczył wszystko. Mamy niewielki spad na działce dlatego podwyższamy stan 0 o 30 cm, i geodeta i kierownik budowy jak również kierownik ekipy nam tak doradzał. Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że najpierw powinien wejść geodeta i powiedzieć co i jak.
Odnośnie pomieszczenia gospodarczego to mamy garaż blaszany. Kupiliśmy od firmy http://www.konstal.tit.pl , czas oczekiwania 2 tyg, przyjechali terminowo, złożyli i jest ok. Cena: 1530zł płatne przy zamontowaniu.
Odnośnie wc to jeszcze główkujemy, dzwoniliśmy do TOITOIA ale koszt miesięczny to 300zł z obsługą. Troszkę kosztuje.. jeszcze się zastanawiamy. A może ktoś jakoś to rozwiązał?

po wizycie geodetów
http://images26.fotosik.pl/319/b575695cf71d9149.jpg (www.fotosik.pl)

i rusza robota
http://images43.fotosik.pl/58/9210950f69da5fc7.jpg (www.fotosik.pl)

kilka godzin później :)
http://images45.fotosik.pl/58/2c84f6d5b890295d.jpg (www.fotosik.pl)

michell
08-02-2009, 08:10
robi i dosiamoje koszty są za to co mam w domu do tej pory zrobione
czy bez np podłogówki i wszystkim tym co robi się po wylewce i tynkach
Tylko prąd jest w całości skończony poza założeniem kilku puszek

Arek&Terka
08-02-2009, 12:54
Witamy serdecznie!
Planujemy budowe Rododendrona 6 w tym roku, projekt bardzo nam odpowiada :) Bardzo prosimy o przeslanie kosztorysu na email: [email protected]
Z gory dziekujemy Wszystkim!

Brygida i Jarek
08-02-2009, 13:14
Marlena&Marcin
Ale piękna dziura :D , my będziemy kopać na 60 cm a głębiej robimy tzw. wąski wykop , podłoże mamy gliniaste.
Zanim zaprosimy geodete musimy jeszcze trochę uporzadkować działkę
/ np.korzenie po wycietych drzewach /
My tez zdecydujemy się na blaszany garaż, a wc ? znależliśmy producenta drewnianych kibelków / koszt 750 zł /, ale rozwazymy wasz pomysł bo to później mniejszy problem :)
Oby do wiosny, pozdrawiamy !!!

renatka i marcin
08-02-2009, 15:21
PANCKA Mamy do Ciebie ogromną prośbę. Prześlij nam jeśli masz zdjęcia salonu i gabinetu, ponieważ my też planujemy zmniejszyć gabinet tak jak wy a nie wiemy jak to będzie wyglądaŁo.

Marlena&Marcin
08-02-2009, 18:58
Marlena&Marcin
a wc ? znależliśmy producenta drewnianych kibelków / koszt 750 zł /, ale rozwazymy wasz pomysł bo to później mniejszy problem :)
Oby do wiosny, pozdrawiamy !!!

tylko co potem z zawartością ;) hehe...

Kallula
09-02-2009, 07:35
Fajnie ze niektórzy ruszyli z budową i że grono wielbicieli Rodo się powiększa :)
My ciągle dzielimy działkę ale okazało sie ze w miedzyczasie możemy zalatwiać media i architekta :D
Jeszcze raz baardzo proszę o kosztorys na [email protected] :oops:

DAGA1975
09-02-2009, 19:02
WITAM WSZYSTKICH

Do Michala i Magdy

Ja mam wyliczone i zamowione 800 szt ok 100 m2 porot 11 na scianki dzialowe, jeszcze nie murowalam ale juz niedlugo zaczne wiec wtedy zobacze jak to wyjdzie, pozdrawiam.[/quote]

aLien01
09-02-2009, 19:36
WITAM WSZYSTKICH

Do Michala i Magdy

Ja mam wyliczone i zamowione 800 szt ok 100 m2 porot 11 na scianki dzialowe, jeszcze nie murowalam ale juz niedlugo zaczne wiec wtedy zobacze jak to wyjdzie, pozdrawiam.[/quote]

Hej z tego co widziałem budujesz wersję 2-stanowiskową. Czy robisz na dole gabinet i jak na gorze rozwiązaliście pokoje?
Dzięki za podanie ilości a ile poszło wam porotu 25 ca ściany zew i nośne?

DAGA1975
09-02-2009, 19:54
WITAM,
Ja budowalam z porotonu firmy EDER i poszlo mi 1350 szt na sciany nosne ale ja podnosilam scianke kolankowa o 2 pustaki , zabraklo mi na szczyty to zamowilam jeszcze 330 szt porotonu ale tego wiekszego ile mi pojdzie na te szczyty to nie wiem bo jestem w trakcie.
Na dole zlikwidowalam gabinet a gorna czesc to tak jak ma Panucka a jesli chodzi o pom. nad garazem to wzdloz jeden pokoj i dwa po bokach jeden mniejszy po lewej przy scianie z lazienka na pralnie, prasowalnie itd. i po prawej wiekszy taki luzny.

meri
09-02-2009, 21:25
WITAM,
Ja budowalam z porotonu firmy EDER i poszlo mi 1350 szt na sciany nosne ale ja podnosilam scianke kolankowa o 2 pustaki , zabraklo mi na szczyty to zamowilam jeszcze 330 szt porotonu ale tego wiekszego ile mi pojdzie na te szczyty to nie wiem bo jestem w trakcie.
Na dole zlikwidowalam gabinet a gorna czesc to tak jak ma Panucka a jesli chodzi o pom. nad garazem to wzdloz jeden pokoj i dwa po bokach jeden mniejszy po lewej przy scianie z lazienka na pralnie, prasowalnie itd. i po prawej wiekszy taki luzny.
Jak budowało się ekipie budowlanej z porotonu. Słyszałam , że pod względem jakości są lepsze od porothermu. Czy rzeczywiście jest równiutki jak mówią.My właśnie też przymierzamy sie do zakupu bloczków z eder 24 cm gr. Dostałam dziś oferte za 4,73.Czy to dobra oferta?
Jeżeli chodzi o pomieszczenie nad garażem chcemy zrobi podobnie pralnio suszarnia i pokój,. Czy do tej pralni przechodzi się przez ten drugi pokój czy jakoś inaczej to rozwiązałaś. Może masz jakieś fotki.

DAGA1975
09-02-2009, 22:01
WITAM

Bardzo fajnie im sie budowalo sa naprawde dobre i rowne idealnie tez wypalone w jednym kolorze bez cieni, jesli chodzi o cene to chyba dobra bo jak kupowalam w pazdzierniku to placilam 5,70 z transportem, dzisiaj zam 11,5 tez edera za 5,03 za sztuke.

Jesli chodzi o pomieszczenia nad garazem(2st) to nie mam zdjec bo dopiero beda budowac ale mam koncepcje ze jak sie stoi przodem to po lewej scianka i pralnia po lewej scianka i pokoj a na wprost wejscie do pokoju ktory bedzie na cala szerokosc domu.

Iwona i Mateusz
09-02-2009, 22:40
Witam ale się naczytałam dawno mnie tu nie było. Mam pytanko mamy budować z porothermu 44 z zaprawą klejową izolującą przenikliwość ciepła - jak myślicie czy to wystarczy?
P.S. Czy jest koś z Wielkopolskie albo Dolnegośląska kto ma już skończony domek i można by go zobaczyć??? :roll:

meri
10-02-2009, 10:28
WITAM

Bardzo fajnie im sie budowalo sa naprawde dobre i rowne idealnie tez wypalone w jednym kolorze bez cieni, jesli chodzi o cene to chyba dobra bo jak kupowalam w pazdzierniku to placilam 5,70 z transportem, dzisiaj zam 11,5 tez edera za 5,03 za sztuke.

Jesli chodzi o pomieszczenia nad garazem(2st) to nie mam zdjec bo dopiero beda budowac ale mam koncepcje ze jak sie stoi przodem to po lewej scianka i pralnia po lewej scianka i pokoj a na wprost wejscie do pokoju ktory bedzie na cala szerokosc domu.
Ciekawa koncepcja, tylko nie wiem czy dobrze sobie to wyobrażam. Jeśli dobrze rozumiem, to nie będzie okna w tej pralnio suszarni. Jakbyście coś wybudowali to prześlijcie zdjęcia.
A odnośnie ederu znajomy kupował na wiosne zeszłego roku po 3,50 stąd moje pytanie, ale wtedy euro stało dużo niżej.
Myślałam też o poromurze z jopka, ale słyszałam ze jest nierówny i trudno zdobyc informacje jaki współczynnik przenikania ciepła dla 24 cm. A wy z którego budowaliście bo jest taki co ma współczynnik 1,35 i 0,85.

Michał i Magda
10-02-2009, 19:00
Witam ale się naczytałam dawno mnie tu nie było. Mam pytanko mamy budować z porothermu 44 z zaprawą klejową izolującą przenikliwość ciepła - jak myślicie czy to wystarczy?

Czy wystarczy nie wiem, a dlaczego nie chcecie porothermu 25 i docieplenia??? Mój narzeczony uważa, że 10cm styropianu to jak 1m muru :)


P.S. Czy jest koś z Wielkopolskie albo Dolnegośląska kto ma już skończony domek i można by go zobaczyć??? :roll:

W Wielkopolsce jest jeden (garaż jednostanowiskowy) w Bytkowie k/Rokietnicy, kolejny w Łubowie (koło Gniezna), inne o których wiem zaczynają się dopiero budować.

robi i dosia
10-02-2009, 19:55
Witam

Czy ktoś buduje rododendrona 6 w okolicach Kościerzyny.
Planujemy z mężem rozpocząć budowe na wiosne, i chcielibyśmy zobaczyć wykończony już rododendron.
:P

Witam,

Nasz rodosek w wersji G1 jest pod Lęborkiem. Mamy stan surowy zamkniety , docieplone poddasze, troszke instalacji co, inst elektryczna i troszke wytynkowane (czekamy na wiosne). Robimy teraz podbitke. Styropian na zewnątrz jest.

Z tym że garaż u nas jest zaadaptowany na kotłownie i pralnio-suszarnie. Na parterze obok schodow jest przejscie do "garażu" (który nie bedzie garażem) :D Czyli schody sa z ubu stron odsłoniete. Dalej na lewo (patrząc w strone garażu) jest spora łazienka z oknem.

Jeśli macie ochote obejrzeć domek w takiej wersji , proszę o kontakt.


Powodzenia dla wszystkich nowych Inwestorów :D

michell
10-02-2009, 20:57
Możecie mi powiedzieć jaki jest koszt wylewek w domu z materiałem?
Garaż jednostanowiskowy

Joanna Gut
10-02-2009, 22:18
Ja też proszę o kosztorys na maila
[email protected]

dziękuję i pozdrawiam :D

aga&marcin
11-02-2009, 12:05
Możecie mi powiedzieć jaki jest koszt wylewek w domu z materiałem?
Garaż jednostanowiskowy

Michell my mamy ofertę na 16zl/m2 bez materiału, 48zł za m2 z materiałem. Oferta sprzed tygodnia, okolice Wieliczki

aLien01
11-02-2009, 12:21
Możecie mi powiedzieć jaki jest koszt wylewek w domu z materiałem?
Garaż jednostanowiskowy

Michell my mamy ofertę na 16zl/m2 bez materiału, 48zł za m2 z materiałem. Oferta sprzed tygodnia, okolice Wieliczki

Moim zdanie drogo sama robocizna kosztuje w okolicach 13zl -16zl/m2 ale materiał na pewno tyle nie kosztuje. Koszt za całość w rejonie Szczecina wynosi około 28zł.

Marlena&Marcin
11-02-2009, 12:35
w Gdańsku z materiałem 25-28zł m2.. więc 48 zl to jakiś kosmos..

robertsosna
12-02-2009, 15:11
Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć , bo mi osobiście troche brakuje miejsca

I jeszcze jedno pytanie kto z Was buduje piwnice z bloczków?

Iwona i Mateusz
12-02-2009, 22:36
Ja jeszcze nie mieszkam ale w projekcie mamy powiększoną kuchnię bo też wydawała mi się mała. Nasz projekt (parter) jest dość mocno przerobiony.

coen
13-02-2009, 03:09
Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć , bo mi osobiście troche brakuje miejsca

I jeszcze jedno pytanie kto z Was buduje piwnice z bloczków?

My kuchni nie powiększaliśmy - piwnicę mamy wymurowaną z bloczków.
Bloczki układane w "poprzek" czyli grubość zewnątrznych ścian piwnicznych to 38 cm natomiast ścianki działowe 25 cm.

robertsosna
13-02-2009, 06:18
Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć , bo mi osobiście troche brakuje miejsca

I jeszcze jedno pytanie kto z Was buduje piwnice z bloczków?

My kuchni nie powiększaliśmy - piwnicę mamy wymurowaną z bloczków.
Bloczki układane w "poprzek" czyli grubość zewnątrznych ścian piwnicznych to 38 cm natomiast ścianki działowe 25 cm.

własnie zastanawiam sie nad piwnicą ,ile wam poszło bloczków w sumie?

meri
13-02-2009, 08:20
Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć , bo mi osobiście troche brakuje miejsca

I jeszcze jedno pytanie kto z Was buduje piwnice z bloczków?

My kuchni nie powiększaliśmy - piwnicę mamy wymurowaną z bloczków.
Bloczki układane w "poprzek" czyli grubość zewnątrznych ścian piwnicznych to 38 cm natomiast ścianki działowe 25 cm.

własnie zastanawiam sie nad piwnicą ,ile wam poszło bloczków w sumie?
Ja nie wybudowałam domu ale byłam na zwiedzaniu. Trzeba przyznac że kuchnia jest dosy mała. Dlatego ja stwierdziłam ze wydłuże dom od frontu. Lolek też wydłużył dom z przodu w jednym z jego ostatnich postów w jego dzienniku jest widok kuchni po powiększeniu. On ma zlikwidowaną spiżarkę dodatkowo.

robertsosna
13-02-2009, 13:38
nie wiem jak ten post skasować

robertsosna
13-02-2009, 13:41
[quote="aLien01"]Witam wszystkich

No to dogadałem się z architektem cała adaptacja będzie mnie kosztować 4500zł architekt, 500zł wtórnik, 600zł badanie gruntu.

Oto moje zmiany (oczywiście zmiany podpatrzone u forumowiczów, dziękuje wam bardzo)

Parter:
http://lh3.ggpht.com/aLienzibi/SPwhT2P3EEI/AAAAAAAAAZ4/Wkyv54DVv0g/s400/parter2.gif

Poddasze:
http://lh5.ggpht.com/aLienzibi/SPwhUDfsV7I/AAAAAAAAAaA/7yndJGTjco8/s400/707.jpg.gif

witaj mam prośbe do ciebie mógłbys zapodać lepsze fotki ,w lepszej rozdzielcvzości bardzo bodoba mi sie twój pomysł ,z góry dziekuje

aLien01
13-02-2009, 13:55
Witam

Ostateczna wersja:
http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SVDuIy0aFdI/AAAAAAAAAcU/CKmDR69xs_c/s800/parter2.gif

- przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie
- wyjście na taras powiększyłem o jedno skrzydło
- dodałem małe okno w kotłowni.

ArKaMa
13-02-2009, 15:09
Michał i Magda lubalien 01 Bardzo proszę o przesłanie waszego kosztorysu na adres [email protected]

Z góry wielkie dzięki

poszło na maila

Witam
Jeśli można uśmiechnąć się o kosztorys, to bardzo poproszę.
Pozdrowionka
ArKaMa

robertsosna
13-02-2009, 18:58
Dzieki bardzo mi to pomogło

Andrzej&Aga
13-02-2009, 20:58
Witam,

robertsosna na piwnice (38 cm grubość ściany) oraz ścany w piwnicy(grubość 25 cm) potrzeba około 4200 bloczków 38x25x12 cm - dla projektu Rodo 6P.

Pozdrawiam,
Andrzej

meri
13-02-2009, 22:27
Ja bede budowac Rodo 5 dostałam pierwsza wycene. Od fundamentów po szczyty 38 tyś + dach 18 tyś. Co myslicie o tej wycenie?

Iwona i Mateusz
13-02-2009, 22:42
Co myślicie na temat cegły Jopka? Budował ktoś z tego?

renatka i marcin
14-02-2009, 16:05
Co myślicie na temat cegły Jopka? Budował ktoś z tego?


Powiem wam szczerze, widzialem ostatnio dom wybudowany z pustaków Jopka Poromur. To byl istny dramat, dawno nie widzialem tak krzywego pustaka. Też myślalem żeby budować z Jopka bo jest tańszy niż Porotherm i Poroton ale rozmawialem ze znajomym który ma hurtownię budowlaną i powiedzial żrebym zapomnial o Jopku. Także wybór należy do Was ale pamiętajcie ścian później już nie wymienicie. Pozdrawiam

arekdm
14-02-2009, 17:17
Witam wszystkich po krótkiej przerwie,
mam pytanko: jakiej dachówki używaliście i ile wam tego poszło, ceny za szt lub m2 teżby mi dużo pomogło (Rodo 6 G2), z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Arek

Arek&Terka
14-02-2009, 18:03
Ja również jeszcze raz baaarzdo mocno proszę o kosztorys.

email: [email protected]

arekdm
14-02-2009, 18:39
Ja również jeszcze raz baaarzdo mocno proszę o kosztorys.

email: [email protected]

Poszło na maila,
Arek

Andrzej&Aga
14-02-2009, 18:44
Meri, cena robocizny o której piszesz według mnie mogła by być o jakieś 6 tysięcy mniejsza. Cena za dach jest dobra, ale pozostałe 38 tys to według mnie za dużo.
Mamy kryzys, to pomaga w negocjacjach cenowych.

Pozdrawiam,

Andrzej

meri
14-02-2009, 21:07
Na pewno bede dalej pytac, bo my mamy jeszcze czas, który myśle bedzie działał na nasza korzyśc. Akuratnie niedaleko nas budowali dom w tymianku 2 i po myslałam nie zaszkodzi zapytac. Też mi sie wydawało ciut przy dużo. Dzięki za wskazówki.

coen
15-02-2009, 00:22
Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć , bo mi osobiście troche brakuje miejsca

I jeszcze jedno pytanie kto z Was buduje piwnice z bloczków?

My kuchni nie powiększaliśmy - piwnicę mamy wymurowaną z bloczków.
Bloczki układane w "poprzek" czyli grubość zewnątrznych ścian piwnicznych to 38 cm natomiast ścianki działowe 25 cm.

własnie zastanawiam sie nad piwnicą ,ile wam poszło bloczków w sumie?

Zużyliśmy 3360 bloczków.

Marlena&Marcin
15-02-2009, 09:18
Mam wielką prośbę
Czy może ktoś mi wysłać zdjęcie dolnej łazienki - przede wszystkim skos! [email protected]

Pilnie potrzebuję wymiaru - jaka jest odległość od posadzki do początku skosu.
Czy uda mi się pod skosem zmieścić stelaż wc?
Z góry dziękuję.. :)

cserkowska
15-02-2009, 10:10
Jaka jest różnica cenowa między położeniem blachodachówki a dachówki, na rododendrona 6 z garażem jednostanowiskowym? Co według was jest lepsze?

Andrzej&Aga
15-02-2009, 11:35
cserkowska ostatnio miałem propozycje blachodachówki za 20 zł/m2, a dachówki ceramicznej za 33-38zł/m2( Roben średzka brązowa oraz Koramic brązowa angoba Renesansowa L15). koszt dachu( sam materiał) bez okien dachowych to 11 tys zł - Roben, 14 tys. zł - Koramic.

Koramic daje 30 lat gwarancji na swoje produkty, nie wiem ile Roben.
Na blachodachówkę dawano mi 10 lat gwarancji.

Ja będę krył dach dachówką ceramiczną najprawdopodobniej będzie to Koramic. Nie jestem przekonany do blachy.

Pozdrawiam,
Andrzej

Arek&Terka
15-02-2009, 12:12
Ja również jeszcze raz baaarzdo mocno proszę o kosztorys.

email: [email protected]

Poszło na maila,
Arek

Dzięki serdeczne :D

amator33
15-02-2009, 18:16
Witam. Mysłałam o innym projekcie takim (http://forum.muratordom.pl/projekt-letni-wieczor,t151899.htm) ale weszłam tutaj i szok, te dom z garazem dwustanowiskowym ma wszysko czego potrzebuję. W katalogu jakos nie zwróciłam uwagi na ten dom, nie podobały mi sie te kratkowane balkony okna itd ale fotki domu Remle rzuciły mnie na kolana. Super.

Paweł/djromek
15-02-2009, 22:11
Czy ja też mogę prosić o kosztorys
Z góry serdecznie dziękuję :D

email: [email protected]

Kallula
16-02-2009, 11:54
Robertsosna napisał:
No to dogadałem się z architektem cała adaptacja będzie mnie kosztować 4500zł architekt, 500zł wtórnik, 600zł badanie gruntu

Wydaje mi sie że 4500 za adaptację to bardzo dużo :o ,nam w Krakowie architekt powiedział 1500 a wiem że niektorzy znajdują nawet za 1200.Czy dużo zmian przeprowadzasz?Może dlatego taka cena?

aLien01
16-02-2009, 12:06
Robertsosna napisał:
No to dogadałem się z architektem cała adaptacja będzie mnie kosztować 4500zł architekt, 500zł wtórnik, 600zł badanie gruntu

Wydaje mi sie że 4500 za adaptację to bardzo dużo :o ,nam w Krakowie architekt powiedział 1500 a wiem że niektorzy znajdują nawet za 1200.Czy dużo zmian przeprowadzasz?Może dlatego taka cena?

Ja płaciłem 4500zł za całość. Wydaje mi się, że rozbieżność cenowa wynika z tego co kto rozumie za adaptacje. U mnie w kwocie 4500zł są wszystkie projekty przyłączy (gaz, prąd, woda) do tego plan zagospodarowania działki i coś tam jeszcze ale dokładnie nie wiem.

Kallula
16-02-2009, 12:28
robertsosna napisał: Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć
,bo mi osobiście troche brakuje miejsca.



Meri napisała:
Ja nie wybudowałam domu ale byłam na zwiedzaniu. Trzeba przyznac że kuchnia jest dosy mała. Dlatego ja stwierdziłam ze wydłuże dom od frontu. Lolek też wydłużył dom z przodu w jednym z jego ostatnich postów w jego dzienniku jest widok kuchni po powiększeniu. On ma zlikwidowaną spiżarkę dodatkowo

Czy macie jeszcze jakies pomysly na powiększenie kuchni? Nie widzialam jeszcze domku w srodku ale tez mam obawy ze kuchnia jest zbyt mała.

Meri o ile wydłuzyłaś dom?kto to jest Lolek i czy możesz wkleic link do jego dzienniczka?dziękuję :)

Kallula
16-02-2009, 12:31
aLien01 napisał:

Ja płaciłem 4500zł za całość. Wydaje mi się, że rozbieżność cenowa wynika z tego co kto rozumie za adaptacje. U mnie w kwocie 4500zł są wszystkie projekty przyłączy (gaz, prąd, woda) do tego plan zagospodarowania działki i coś tam jeszcze ale dokładnie nie wiem.


Dziekuję aLien01 za szybką odpowiedż ,tak myślałam że cos sie za tym kryje :D i wszystko jasne :D pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za kosztorys

Kallula
16-02-2009, 12:38
aLien01 napisał:
przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie

ALien mam pytanie czy wydłużyłeś dom,jesli tak to o ile?Czy może tylko powiększyles wiatrołap kosztem spiżarki badż kuchni? Ciągle myślę jak to rozwiazac,Twój pomysł z powiększeniem wiatrolapu zeby zmiescic szafę jest super ,ale jednoczesnie nie chcialabym tego robic kosztem kuchni,wiec zastanawiam sie nad wydłuzeniem domu np.o metr...tym samym salon bylby wiekszy i nie likwidowalabym gabinetu,tylko zmniejszylabym go jak Pancka

aLien01
16-02-2009, 12:58
aLien01 napisał:
przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie

ALien mam pytanie czy wydłużyłeś dom,jesli tak to o ile?Czy może tylko powiększyles wiatrołap kosztem spiżarki badż kuchni? Ciągle myślę jak to rozwiazac,Twój pomysł z powiększeniem wiatrolapu zeby zmiescic szafę jest super ,ale jednoczesnie nie chcialabym tego robic kosztem kuchni,wiec zastanawiam sie nad wydłuzeniem domu np.o metr...tym samym salon bylby wiekszy i nie likwidowalabym gabinetu,tylko zmniejszylabym go jak Pancka

Znajomy wydłużył dom o 1,5m i powiem wam, że robi efekt. Byłem zarówno w zwykłym Rodo jak i powiększonym o te 1,5m i jest różnica odczuwalna. Ja osobiście nie powiększałem. Natomiast jeśli chodzi o wiatrołap to brakowało mi miejsca w nim na szafę z drzwiami przesuwnymi i tak sobie wykombinowałem :D

Kallula
16-02-2009, 13:40
Dziękuję Artur :)

Tak sobie myślę że wydłuże dom ale o metr i tez zrobie sobie taką super szafę w wiatrołapie.Mam nadzieję ze uda mi sie umowić z Pancką na oględziny i wszelkie moje wątpliwosci się rozwieją bo nie ma to jak zobaczyć domek "na żywo".

Czy ktos może mi powiedziec czy w rodo z garazem dwustanowiskowym ten pokoj nad garazem nie jest zbyt duży...bo widze ze niektórzy robią z tego 3 pokoje,więc chyba musi być baaardzo duży :roll:
Ja z kolei zastanawiam sie nad zrobieniem z "kawałka"pokoju tarasu a reszta to byłaby sypialnia.Co sądzicie o tym? :oops:

aniak25
16-02-2009, 18:57
Witam

- przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie
- wyjście na taras powiększyłem o jedno skrzydło
- dodałem małe okno w kotłowni.

MOja Pani architekt dokładnie tak samo proponowala mi przesunąć ściankę kuchni do tyłu ale tylko o jakieś 30 cm, żeby kuchnia nie straciła funkcjonalności bo jak chciałam wstawić w róg lodówkę wiec potrzebuję 60cm na zabudowe. Czy wiesz ile ci zostało cm od okna w kuchni do ściany wiatrołapu?

Gdie to okno w kotłowni bo nie widać tego na rzucie?

PS: Możesz mi odpisać na maila, no chyba ze go nie dostałeś. thx

pozdrawiam

aLien01
16-02-2009, 19:08
Witam

- przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie
- wyjście na taras powiększyłem o jedno skrzydło
- dodałem małe okno w kotłowni.

MOja Pani architekt dokładnie tak samo proponowala mi przesunąć ściankę kuchni do tyłu ale tylko o jakieś 30 cm, żeby kuchnia nie straciła funkcjonalności bo jak chciałam wstawić w róg lodówkę wiec potrzebuję 60cm na zabudowe. Czy wiesz ile ci zostało cm od okna w kuchni do ściany wiatrołapu?

Gdie to okno w kotłowni bo nie widać tego na rzucie?

PS: Możesz mi odpisać na maila, no chyba ze go nie dostałeś. thx

pozdrawiam

Ja planuje ściankę przesunąć o 60cm w stronę kuchni, okna nie ma na tym rzucie ale jest tam.
W tym lub przyszłym tygodniu będę miał już pozwolenie na budowę i projekt tym samym to zeskanuje wam rzuty parteru i piętra a tam będą wymiary.

meri
16-02-2009, 19:11
robertsosna napisał: Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć
,bo mi osobiście troche brakuje miejsca.



Meri napisała:
Ja nie wybudowałam domu ale byłam na zwiedzaniu. Trzeba przyznac że kuchnia jest dosy mała. Dlatego ja stwierdziłam ze wydłuże dom od frontu. Lolek też wydłużył dom z przodu w jednym z jego ostatnich postów w jego dzienniku jest widok kuchni po powiększeniu. On ma zlikwidowaną spiżarkę dodatkowo

Czy macie jeszcze jakies pomysly na powiększenie kuchni? Nie widzialam jeszcze domku w srodku ale tez mam obawy ze kuchnia jest zbyt mała.

Meri o ile wydłuzyłaś dom?kto to jest Lolek i czy możesz wkleic link do jego dzienniczka?dziękuję :)
Ja jeszcze nie wybudowałam ale mam w planie taką zmianę.Spiżarke zostawiam bo zamiast kupowac szafki wszystko pochowam do spizarki na regałach. Poza tym nie beedzie takiego wrażenia ze w kuchni jest dużo mebli. A wydłużając przód domu powiekszy się i wiatrołap, i kotłownia jak również na górze łazienka i pokoik. Lolek buduje rodo 5 i ja tez mam projekt rodo 5 . Wnetrza są właściwie takie same. link do dzienniczka http://lolek70.blogspot.com/
22 styczeń 2009 tak wygląda w powiększonej wersji kuchnia. A ja planuje zostawic wiatrołap zostawic jaki jest, bedzie w nim tylko szafa na okrycia wierzchnie a w byłej kotłowni bedzie szafa na buty

LeszekC
16-02-2009, 20:02
Witam serdecznie wszystkich rodomaniaków
W zeszłym roku rozpocząłem budowę swojego wymarzonego domku pod Oławą woj. dolnośląskie. Buduję systemem gospodarczym projekt z garażem jednostanowiskowym. Na forum znalazłem kilka ciekawych pomysłów które podsuwają mi rozwiązania moich problemów. W projekcie chcę zmienić strop na Terivę, zlikwidować choć jeden ze słupów, zlikwidować gabinet ( choć niechętnie ) podnieść ścianę kolankową o jedną lub dwie warstwy, przenieść kotłownię na tył garażu i kilka innych drobniejszych zmian. Jako że jestem na początku budowy wszystko przede mną. Zapraszam do korespondencji i wymiany pomysłów. Już niedługo wrzucę kilka fotek.
Pozdrawiam

seiller1
16-02-2009, 20:24
Hej LeszekC


Oprócz Terrivy to zrealizowałem wszystkie pomysły o których piszesz.

Wywaliłem jeden ze słupów z salonu, został ten przy schodach, choć zapewne jesli mialbym budowac powtornie to i ten by poszedl w...

Jesli bedzie zainteresowanie to moge wrzucic pozmieniane projekty.

Pozdrawiam
Maciek

Kallula
17-02-2009, 11:07
Witamy LeszkaC na forum :)

Leszku napisałeś:
W projekcie chcę zmienić strop na Terivę, zlikwidować choć jeden ze słupów, zlikwidować gabinet ( choć niechętnie ) podnieść ścianę kolankową o jedną lub dwie warstwy, przenieść kotłownię na tył garażu i kilka innych drobniejszych zmian. Jako że jestem na początku budowy wszystko przede mną. Zapraszam do korespondencji i wymiany pomysłów. Już niedługo wrzucę kilka fotek.

A nie myślałeś o zmniejszeniu gabinetu,zamiast likwidować go niechętnie? :) Ja ten pomysł ze zmniejszeniem podpatrzyłam od Pancki(która ma to ładnie rozrysowane w swoim dzienniczku budowy) i dla mnie to najlepsze rozwiązanie.Przesunę okno w gabinecie i wyjdzie na środku,a dodatkowe okno wstawię w powiększonym salonie.

wiolmar
17-02-2009, 16:26
Witam wszystkich. Od ładnych paru miesięcy przegladam to forum...no i zdecydowałam się na domek w rodo 6 z jednym garażem. Sporo podpatrzyłam i nie ukrywam ze wykorzystałam w swoim przyszłym domku. Ale problem mam w dalszym ciągu z tym pokojem na dole. czytam dzisiaj ze pancka go zostawiła zmniejszając nieco. proszę o fotki jak to wyglada.

renatka i marcin
17-02-2009, 17:21
Witam wszystkich. Od ładnych paru miesięcy przegladam to forum...no i zdecydowałam się na domek w rodo 6 z jednym garażem. Sporo podpatrzyłam i nie ukrywam ze wykorzystałam w swoim przyszłym domku. Ale problem mam w dalszym ciągu z tym pokojem na dole. czytam dzisiaj ze pancka go zostawiła zmniejszając nieco. proszę o fotki jak to wyglada.

My też poprosimy o zdjęcia pomniejszonego gabinetu i salonu :lol:

wiolmar
17-02-2009, 17:41
My też poprosimy o zdjęcia pomniejszonego gabinetu i salonu



Za parę dni wchodzimy na działeczkę a ja cały czas mam dylemat co z tym pokojem i z salonem momo że kilka zmian juz i tak wprowadziliśy.

LeszekC
17-02-2009, 20:48
Witam
Hej seiller1 - będę bardzo wdzięczny za udostepnienie mi skanów lub zdjęć.
Obecnie zabieram się za zakup pustaka, zdecydowałem się na ceramikę i wybieram pomiędzy droższym Uniporem a tańszym Krotermem - róznica 46gr/szt. Ciekaw jestem jak wykonałeś wentylację łazienek oraz pomieszczenia po przeniesionej kotłowni - raczej nie chcę stawiać tam komina - koszty.
Myślę ze z tym zmniejszeniem gabinetu to może być nie zły pomysł - ciekaw jestem jak to wygląda choćby rozrysowane a może ktoś tak wybudował ??

renatka i marcin
18-02-2009, 15:53
http://images35.fotosik.pl/62/3998aab8e631fa6a.giftaki będzie mniej więcej nasz parter.

DAGA1975
18-02-2009, 16:02
Witam wszystkich,
widze ze ostatnio problemem na forum jest mala kuchnia ja nie mam co prawda skonczonego domu ale nie wydaje mi sie zeby byl az tak powazny problem z rozmieszczeniem kuchni. Jesli komus to cos rozswietli to ja mam kuchnie rozplanowana tak:
okno od frontu 150 jak i male 60 mam wyposrodkowane na kazdej ze scian w kuchni i tym sposobem po wejsciu do kuchni na scianie obok malego okna spokojnie miesci sie lodowka i to nie tylko w zabudowie ale i side by side bo sciana na surowo ma 95cm, zlikwidowalam spizarke i w ten sposub kuchnia jest calkiem calkiem. A jesli chodzi o szafe w wiatrolapie to przesunelam scianke od strony bylej kotlowni w glab i tam mam miejsce na szafe wnekowa, dodam ze ja mam kotlownie przeniesiona na tyl garazu a male WC wraz z byla kotlownia polaczone, wiec tam jest jedna duza lazienka i zaraz za wneka wejscie do niej.
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze w miare obrazowo:)[/u]

meri
18-02-2009, 16:46
http://images35.fotosik.pl/62/3998aab8e631fa6a.giftaki będzie mniej więcej nasz parter.
jakie wymiary bedzie miał teraz gabinet?

Kallula
18-02-2009, 16:56
Meri dziekuję jeszcze raz za link do dzienniczka Lolka.Czyta się go jak dobrą ksiażke:)

A co do pomniejszonego gabinetu to rzeczywiscie tak to rozwiązała Pancka,tylko przy ścianie gabinetu będzie stala kanapa, i z boku kanapy,czyli przy oknie balkonowym będzie dodatkowe okno.Bardzo mi się to rozwiązanie podoba.Już nie wyobrażam sobie zlikwidowac gabinetu ,choc początkowo mialam taki zamiar

renatka i marcin
18-02-2009, 17:11
teraz będzie miał wymiar 2,44 m na 3,06 m (od schodów do okna).

strzykawa
18-02-2009, 17:37
witam rodo-maniakow.
zamierzamy budowac RODODENDRONKA 6 P
mam pytanie czy jest ktos na forum kto go buduje w okolicach lublina lub wojewodztwie lubelskim zeby moc zobaczyc na wlasne oczy go.
pozatym mam prosbe czy ktos ma kosztorys jakbym mogl prosic o przeslanie na maila: [email protected].
chetnie takze poczytam i wyslucham uwag co do koniecznych zmian w projekcie,zmiany materialow itp na co uwazac.za wszelkie info bede moooooocno zobowiazany i wdzieczny.
pozdrawiam i zycze udanego budowania

arekdm
18-02-2009, 19:07
witam rodo-maniakow.
zamierzamy budowac RODODENDRONKA 6 P
mam pytanie czy jest ktos na forum kto go buduje w okolicach lublina lub wojewodztwie lubelskim zeby moc zobaczyc na wlasne oczy go.
pozatym mam prosbe czy ktos ma kosztorys jakbym mogl prosic o przeslanie na maila: [email protected].
chetnie takze poczytam i wyslucham uwag co do koniecznych zmian w projekcie,zmiany materialow itp na co uwazac.za wszelkie info bede moooooocno zobowiazany i wdzieczny.
pozdrawiam i zycze udanego budowania

Poszło na maila,
Arek

amator33
18-02-2009, 19:15
Podoba mi sie taka aranżacja tego domu (http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_rododendronach_6_n/m484681a5d56f6,2209)
Ale mam pytanie do tych którzy juz byli w srodku. Czy te pokoje na poddaszu
oznaczone nr 3 i 4 nie sa mało ustawne przez to że maja balkony/okna w dwóch ścianach?
http://www.archon.pl/images/products/m484681a5d56f6/270.jpg

Janek & Danka
19-02-2009, 21:49
amator33

Wprowadzamy się za ok miesiąc. Jeśli chodzi o wspomniane pokoje, to w głównej mierze zależy to od rozmieszczenia grzejników i gniazd. My nie rezygnowaliśmy z drzwi balkonowych ponieważ zależało nam na tym by pokoje były dobrze doświetlone. Mebli jeszcze nie mamy, ale nie wygląda to źle. Oczywiście zależy, od oczekiwań i zapotrzebowania. Duże szafy i łóżko na pewno się tam zmieści.

Pozdrawiamy

monia19
20-02-2009, 13:09
Mam prośbę czy możecie powklejać zdjecia już umeblowanych kuchni; zastanawiam się cały czas czy zostawić spiżarkę czy zabudować tam wysoką szafę. Martwi mnie, że kuchnia jest mało ustawna.

aLien01
20-02-2009, 13:15
Mam prośbę czy możecie powklejać zdjecia już umeblowanych kuchni; zastanawiam się cały czas czy zostawić spiżarkę czy zabudować tam wysoką szafę. Martwi mnie, że kuchnia jest mało ustawna.

Przyłączam się do prośby o nowe fotki (nie tylko kuchni ale i salonu)

Kallula
20-02-2009, 23:57
Amator33 napisał:


Podoba mi sie taka aranżacja tego domu
Ale mam pytanie do tych którzy juz byli w srodku. Czy te pokoje na poddaszu
oznaczone nr 3 i 4 nie sa mało ustawne przez to że maja balkony/okna w dwóch ścianach?


wg mnie pokoje na gorze są mało ustawne i ja bardzo nihttp://www.dobredomy.pl/?id_project=166e lubie jak okna nie sa w miarę na srodku tylko jakos tak dziwnie z boku...A zaslony to sie fatalnie prezentują...
Dlatego dokonuje adaptacji gory wg projektu biura Dobre domy - Almatea II

http://www.dobredomy.pl/?id_project=166

To dla mnie projekt idealny,(brakuje mu tylko balkoniku nad wejściem :) niestety nie miesci sie na moja dzialkę o szerokosci 17m ) ale bedzie dla mnie inspiracją przy dokonywaniu adaptacji.Pancka ktora ma genialne pomysly, na ktore bym sama nigdy nie wpadła,wlasnie tak to rozwiązała a ja tylko odgapilam ,zeby nie powiedziec z... :oops: ,a projekt Almatea II dopiero dzis znalazlam :) I tak wg tego projektu pokoiki dla moich dzieci 4 i 5 w Rodusiu będą rownej wielkosci,doloze im okienka zeby je doswietlic,a nasza sypialnia nr 3 będzie miala dzieki temu osobny balkon,a nawet dwa bo jeszcze ten nad wejsciem :) ,ktorego niestety nie da sie juz wyposrodkowac(ale pokoj bedzie ustawniejszy bo zmiesci sie łóżko).Tym samym balkon nad wykuszem bedzie mial jedno większe okno i zostanie zmniejszony wlasnie jak w projekcie Almatea II.Prawdopodobnie jutro będę na oględzinach u Pancki więc obadam sprawę jak to w praktyce wygląda :lol: a teraz ide spa i pewnie znow z wrażenia nie zasne przez 3 godziny :wink:

Kallula
21-02-2009, 00:05
ale ze mnie blondynka...te balkony w pokojach dalej nie bedą na środku :evil: ...ale przynajmniej sypialnia bedzie miala osobny balkon nad wykuszem a nie polaczony z pokojem dziecka(nr 4) i oczywiscie ten pokoik bedzie mniejszy,identyczny jak nr 5.

meri
21-02-2009, 12:10
Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

Pozdrawiam

Witam,

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

Pozdrawiam :lol:
WITAM JA POCHODZE Z LUBINA, TERAZ MIESZKAM W KATOWICACH , A LATEM MYŚLĘ ZE ZACZNIEMY BUDOWAC SIĘ KOŁO POLKOWIC. CZĘSTO BYWAM W LUBINIE ,GDZIE SIE DOKŁADNIE BUDUJECIE MOZE BYM WAS PODGLĄDNĘŁA.

michell
21-02-2009, 12:18
meri duże litery są odbierane jako krzyk proszę tu nie krzyczeć 8)

meri
21-02-2009, 12:38
meri duże litery są odbierane jako krzyk proszę tu nie krzyczeć 8)
Przepraszam , nie wiedziałam :oops:

michell
21-02-2009, 12:47
spoko
zawsze dla podkreślenia wypowiedzi możesz używać kolorów :)

pawlusp
21-02-2009, 19:32
Pozdrawiam[/

Pozdrawiam :lol:[/quote]
WITAM JA POCHODZE Z LUBINA, TERAZ MIESZKAM W KATOWICACH , A LATEM MYŚLĘ ZE ZACZNIEMY BUDOWAC SIĘ KOŁO POLKOWIC. CZĘSTO BYWAM W LUBINIE ,GDZIE SIE DOKŁADNIE BUDUJECIE MOZE BYM WAS PODGLĄDNĘŁA.[/quote]
meri

Witam,
Budujemy w Osieku ok. 1 km od Lubina. Jesteśmy na etapie wylanego stropu nad garażem. Niestety prace utknęły w martwym pkt. - pogoda robi swoje :evil: . Ale jeśli chcecie zobaczyć ten etap to zapraszamy.

Pozdrawiam,
pawlusp

Pancka
23-02-2009, 19:31
Tak sobie pomysłałam,że pochwalę się Wam naszym stanem budowy.
Kallula! widzę, że Ci się spodobało .... nie przeszkadzał Wam ten bałagan na budowie? żałuję ,że nie mogłam spotkać się z Wami osobiście :cry: Ale co się odwlecze to nie uciecze!!
http://img528.imageshack.us/img528/489/dom.jpg (http://imageshack.us)
a tu widok na gabinet. Ma ok. 3 x 2.5 metra.
http://img528.imageshack.us/img528/5114/gabinet.jpg (http://imageshack.us)
Osobiście póki co nie żałujemy, że nie powiększylismy salonu kosztem gabinetu - taki dodatkowy pokoik na parterze z pewnoscią nam się przyda.A do większych imprez wykorzystamy pokój nad garażem :wink:

Kallula
23-02-2009, 21:19
Pancka- jesteśmy niezmiernie wdzieczni a podobało sie to mało powiedziane-domek jest CUDNY!
Tak sobie z mężem rozmawialiśmy że bardzo bysmy jeszcze chcieli zobaczyc go jak sie trawka zazieleni,żeby obadac kolejne postępy i popodziwiac piękne widoki.To brzmi jak wproszenie sie na kolejne oględziny :roll: ale nie ukrywam ze jestem bardzo ciekawa min. jak rozwiazesz sprawę mebli i barku w kuchni bo my też go planujemy.Coś czuje że czesto bedziemy czerpac z Waszych pomysłow za co bardzo dziękujemy!

Kallula
23-02-2009, 21:24
A co do gabinetu to naprawde świetny pomysł mieliscie z tym zmniejszeniem.Nie wyobrażam sobie zrezygnowania z niego i taki mały pokoik na dole był podstawą w projekcie.

wolintom
24-02-2009, 10:06
A co do gabinetu to naprawde świetny pomysł mieliscie z tym zmniejszeniem.Nie wyobrażam sobie zrezygnowania z niego i taki mały pokoik na dole był podstawą w projekcie.

Pancka
Ja również jestem tego samego zdania. Przecież ten pokoik ma spełniać taką role, nie wyobrażam sobie że ja czy moja żona będziemy latać góra dół z dzieckiem jak będzie trzeba je przebrać czy przewinąć, gości położyć spać czy sam na 10' położyć się. Ja jestem za pozostawianiem.
Tak na poważnie myślę o pomniejszeniu gabinetu a powiększyć kuchnie. I wymyśliłem sobie aby zamienić gabinet z kuchnią ale dochodzę do wniosku że cały dół straci na uroku i funkcjonalności.
Co o tym sądzicie.

wolintom
24-02-2009, 10:17
A jeszcze jedno mi się przypomniało czy zmieniał ktoś schody na górę z zabiegowych na ze spocznikiem. Czy jest tam wystarczająco miejsca aby takie rozwiązanie wykonać.

Kallula
24-02-2009, 12:51
Wolintom czytalam na forum o takich zamianach ,to chyba jest nawet dosc popularne...ale byloby dalej do stolu w wykuszu.Z drugiej strony w tym domku wszędzie jest blisko ale mi przeszkadzaloby to ze nie widzialabym z kuchni domownikow w salonie.Moja mama natomiast nie wyobraza sobie otwartej kuchni bo co to by było gdyby ktos zobaczył brudne gary w zlewie...:roll: Ja takich problemow nie mam i wychodze z zalozenia ze dom jest dla mnie a nie dla gosci i juz nie moge sie doczekac widoku z kuchni na bawiące się w salonie dzieciaki a i na telewizor czesciej z takiej kuchni rzuci sie okiem:)

Kallula
24-02-2009, 13:06
a...Wolintom... jeszcze sobie przypomnialam ze my chyba nie zmniejszymy gabinetu tylko przedłuzymy dom(bez garazu) o metr.Gabinet zostawimy bez zmian a salon i kuchnia(i gora automatycznie)sie powiększy.Na szczęscie mamy tę możliwosc wydłużenia,za to na szerokosc dom wchodzi "na styk" :)

wolintom
24-02-2009, 13:40
Kallula
To znaczy tak zależy mi na większej kuchni mojej żonie marzy się wyspa wiec potrzeba trochę więcej miejsce aby to miało ręce i nogi. Przy zamianie - ścianki miedzy salonem a gabinetem potem już kuchnią nie będzie - otwarta kuchnia. tylko jak sobie to wyobrażę to mi się wszystko miesza i nie będzie to miało ładu, nie widzie salonu i jadalni tak nie jako. Myślę że zrobię jeszcze inaczej zrezygnuje ze spiżarni i będzie wszystko pasowało.

aga&marcin
24-02-2009, 13:59
My podglądneliśmy rozwiązanie Remle i zlikwidowaliśmy spiżarkę w kuchni i przesuneliśmy drzwi kuchenne ii teraz wejście mamy z wiatrołapu. Kuchnia jest wtedy całkiem spora i można w różny sposób ją zaaranżować.

wiolmar
24-02-2009, 18:20
aga&marcin Wysłany: Wto, 24 Luty 2009 15:59 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

My podglądneliśmy rozwiązanie Remle i zlikwidowaliśmy spiżarkę w kuchni i przesuneliśmy drzwi kuchenne ii teraz wejście mamy z wiatrołapu. Kuchnia jest wtedy całkiem spora i można w różny sposób ją zaaranżować.

proszę o dokładniejsze wyjaśnienie jesli chodzi o te drzwi w kuchni bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić

Kallula
25-02-2009, 09:23
Wolintom-bylam w sobotę u Pancki i widziałam kuchnie powiększoną o spiżarkę.Taka wyspa to fajna rzecz ale przedyskutowalam to wczoraj z męzem i wybił mi to z głowy.Ta kuchnia(nawet powiększona o spiżarke)jest naprawdę mała i sama tez szukam sposobu zeby ją powiększyc jescze.Stąd pomysl przedluzenia domu o metr,ale to z kolei zwiększa powierzchnie całego domu o 18m2...

Wiolmar-mi pomysł Remle tez sie na pocżatku bardzo podobał ,ale zrezygnowalam poniewaz nie chcę miec wejścia do kuchni i lazienki z wiatrołapu,nie wiem jak to zdaje egzamin(zimno,buty i te sprawy... :)Ale z kolei zakupy latwiej wniesc do domu.Tak wiec są plusy i minusy,trzeba to przemyśleć

robertsosna
25-02-2009, 14:54
mam pytanie co juz wybudowali
Ile bloczków (szt ) poszło na fundamenty, zależy ile dawał ktos warstw,
Ile pustaków poszło na dom, łącznie ze ścianami
ile dachówki np.robenowska .
za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje

aLien01
25-02-2009, 19:53
Witam wszystkich

Tak jak kiedyś obiecałem udostępniam wam mój projekt już po adaptacji. Dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę huuuuuuuuuuurrrrrraaaaaaa!!!!!!!!!!!!

Parter
http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SaWfkU5WyCI/AAAAAAAAAdM/dHTVK822VZ4/s800/parter%20d%C3%B3%C5%82.JPG

Poddasze:
http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SaWfknf_svI/AAAAAAAAAdU/PWNDJBe9qfg/s800/Poddasze%20net.JPG

Kallula
25-02-2009, 19:58
Alien GRATULACJE! To teraz do roboty! Oby tylko szybko te śniegi stopniały :D

aniak25
26-02-2009, 08:15
Witajcie po dłuższej znów przerwie

Alien gratuluje, też u bym chciała mieć powolenie :)
Narazie wszystko się u nas przedłuza. Dostałam wrunkowe zapewnienie dostawy wody, czekamy jeszcze na jakieś uzgodnienia z ZUDP i składamy pozwolenie w sumie za jakieś dwa tygodnie. Mam nadzieję że szbko przyjdzie bo chcielismy zaczac cos robic z poczatkiem kwietnia.

Kallula mam pytanko do ciebie. My też na piętrze wyrownujemy pokoje 4 i 5 dla dzieci a w 3 chemy zrobi naszą sypialnie. W związku z tym drzwi przesuwamy w miejsce okna i ten środek zabudowyjemy. Tylko co kominem który zostaj na środku. Ja mam dwa pomysły na rozmieszczenie tam szaf. Może ty te masz jakiś pomysł i się podzielisz. Jak mi się uda coś wyskrobać w kompie to wrzuce widok po zmianach wg mojego pomysłu.

pozdrowki

magda kowalczyk
26-02-2009, 11:26
Witam
Ja już też mogę sie pochwalić pozwoleniem na budowę i to prawomocnym. Teraz tylko zostało czekać na pogodę i do roboty.

wiolmar
26-02-2009, 17:51
No to ja tez juz moge sie pochwalić. Jutro zaczynamy od przygotowywyania działeczki i jednocześnie podłączenie wody i energii. Nie wiem jak u Was ale u nas strasza podwyżkami cen głownei stali i np suporeksu. Budujemy w zachodniopomorskim.

aLien01
26-02-2009, 18:53
No to ja tez juz moge sie pochwalić. Jutro zaczynamy od przygotowywyania działeczki i jednocześnie podłączenie wody i energii. Nie wiem jak u Was ale u nas strasza podwyżkami cen głownei stali i np suporeksu. Budujemy w zachodniopomorskim.

Hej a gdzie dokładnie budujecie. Ja jestem ze Szczecina i może gdzieś niedaleko budujecie.

wiolmar
26-02-2009, 19:16
Budujemy dokładnie w Gryficach ale oglądalismy w realu taki domek (G2) bo mój to G1 w Goleniowie[/quote]

piola
26-02-2009, 20:54
witam wszystkich Rododendronkow :)
juz od dawna sledze ten watek i musze przyznac ze czyta sie go jak dobra ksiazke:)dlatego postanowilam tez wkleic pare groszy do niej :lol:
my rowniez zakupilismy projekt i zaczelismy nawet w tamtym roku ale bardzo slabiutko nam top idzie ze wzgledu na letnia brzydka pogode i na nieslownych robotnikow :cry: . Ale bylo minelo, nowy rok sie zaczal i trzeba myslec pozytywnie:)
jestesmy na etapie wybudowania piwnicy pod czescia domu, wymurowania scian parteru, zaszalowania czesci mieszkalnej oraz wylania plyty nad garazem. to na razie tyle, na wiosne zacznie sie akcja mam nadzieje :) a tymczasem bede sledzic nadal wasze rosnace domki.

meri
27-02-2009, 00:08
Czy ma może ktoś naniesione na projekcie zmiany związane z zlikwidowaniem gabinetu. Czyli pozbyciem się tego słupa. Potrzebuje przekonac mojego architekta. Zostawiam strop monolityczny. Albo mógłby mi ktos szerzej wyjaśnic jak pozbyc sie tego słupa.Ewentualny skan [email protected]

piola
27-02-2009, 07:54
meri jesli chodzi o twoje pytanie z likwidacja slupa to zajrzyj gdzie na poczatek forum, wydaje mi sie ze likwidowal go remle u siebie

wolintom
27-02-2009, 11:58
Wolintom-bylam w sobotę u Pancki i widziałam kuchnie powiększoną o spiżarkę.Taka wyspa to fajna rzecz ale przedyskutowalam to wczoraj z męzem i wybił mi to z głowy.Ta kuchnia(nawet powiększona o spiżarke)jest naprawdę mała i sama tez szukam sposobu zeby ją powiększyc jescze.Stąd pomysl przedluzenia domu o metr,ale to z kolei zwiększa powierzchnie całego domu o 18m2...

Wiolmar-mi pomysł Remle tez sie na pocżatku bardzo podobał ,ale zrezygnowalam poniewaz nie chcę miec wejścia do kuchni i lazienki z wiatrołapu,nie wiem jak to zdaje egzamin(zimno,buty i te sprawy... :)Ale z kolei zakupy latwiej wniesc do domu.Tak wiec są plusy i minusy,trzeba to przemyśleć

Kallula
I właśnie się tego boje że jak zobaczę na realu dom to sam stwierdzę że nie ma miejsca, nie ma sensy na siłę dawać wyspy a potem się okaże że dwie osoby się nie miną w kuchni. Przedłużenie domu u mnie jest możliwe mam dużą działkę tylko martwi mnie to że cały dom się robi zaraz taki duży chodzi mi o metry (dochodzi jeden pokój tak naprawdę) jak znajdziesz jeszcze inne rozwiązanie daj znać.
Dzięki

Wiolmar
Powiem ci tak że ja nie widzę plusów wejścia do kuchni i łazienki z wiatrołapów ale zrobisz jak chcesz i remple pewnie jest z tego zadowolona wcale tego nie neguje. Tylko ja ci powiem tak. Ile razy wchodzisz do domu i wychodzisz z zakupami chodzi mi przechodzenie do wiatrołapu czy do garaży przez kotłownie dwa trzy razy dziennie a teraz pomyśl ile razy do łazienki i pomnóż razy ilość domowników. Ja nie chciał dym się wykąpać w wejść do wiatrołapu gdzie jest zimno, pachnie garażem i kotłownią. Ale decyzja należy do ciebie. :D

meri
27-02-2009, 12:11
meri jesli chodzi o twoje pytanie z likwidacja slupa to zajrzyj gdzie na poczatek forum, wydaje mi sie ze likwidowal go remle u siebie
tak tylko ze on robił strop terive a ja chce monolityczny

pawlusp
27-02-2009, 19:50
Mam zamiar zastosować do ogrzewania domu piec na ekogroszek, martwi mnie jednak jak zmieścić piec oraz boiler w pomieszceniu gospodarczym. Zastanawiam się nad przesunięciem ścianki działowej od dolonej łazienki i zamianę drzwi wejściowych do pomieszcenia gospodarczego. Jeśli ktoś zrobił takie lub inne aby zmieścić piec to będę wdzięczny za skan projektu, zdjęcia lub wskazówki.

Pozdrawiam,
pawlus

coen
27-02-2009, 20:28
Czy ma może ktoś naniesione na projekcie zmiany związane z zlikwidowaniem gabinetu. Czyli pozbyciem się tego słupa. Potrzebuje przekonac mojego architekta. Zostawiam strop monolityczny. Albo mógłby mi ktos szerzej wyjaśnic jak pozbyc sie tego słupa.Ewentualny skan [email protected]

Kliknij na stronę numer 33 naszego wątku tam po raz kolejny był wałkowany temat "słupa" jest tam nawet zdjecie które pozwoliłem sobie wkleić.

Spytaj swojego architekta czy wie co to są podciągi w przypadku braku odpowiedzi lub kiedy odpowiedź bedzie negatywna - zmień architekta.

Pozdrawiam :-/

renatka i marcin
27-02-2009, 20:29
Mam zamiar zastosować do ogrzewania domu piec na ekogroszek, martwi mnie jednak jak zmieścić piec oraz boiler w pomieszceniu gospodarczym. Zastanawiam się nad przesunięciem ścianki działowej od dolonej łazienki i zamianę drzwi wejściowych do pomieszcenia gospodarczego. Jeśli ktoś zrobił takie lub inne aby zmieścić piec to będę wdzięczny za skan projektu, zdjęcia lub wskazówki.

Pozdrawiam,
pawlus

A nie chcesz przenieść kotlowni na tyl garażu? Tam się na pewno zmieści. Wystarczy tylko przenieść komin. :-?

pawlusp
28-02-2009, 06:30
Mam zamiar zastosować do ogrzewania domu piec na ekogroszek, martwi mnie jednak jak zmieścić piec oraz boiler w pomieszceniu gospodarczym. Zastanawiam się nad przesunięciem ścianki działowej od dolonej łazienki i zamianę drzwi wejściowych do pomieszcenia gospodarczego. Jeśli ktoś zrobił takie lub inne aby zmieścić piec to będę wdzięczny za skan projektu, zdjęcia lub wskazówki.

Pozdrawiam,
pawlus

A nie chcesz przenieść kotlowni na tyl garażu? Tam się na pewno zmieści. Wystarczy tylko przenieść komin. :-?

Sęk w tym, że kominy już mam wymurowane.

Marlena&Marcin
28-02-2009, 08:16
a może piece na ekogroszek do wąskich kotłowni
mają nietypowe wymiary i do pomieszczenia gospodarczego sie zmieszczą
http://www.hef.pl/?p=/pl/menu/2/9/index

też mieliśmy ten problem ale w końcu zdecydowaliśmy się na pompę ciepła..

piola
28-02-2009, 20:11
powiedzcie mi prosze, czy zmniejszaliscie okna na wymiarowe? bo wiem ze te nie wymiarowe sa o wiele drozsze, czy ktos wie o ile? i ile kosztuja wszystkie okna w domku? bo ja osobiscie jestem za zmniejszeniem wszystkich okien na wymiarowki.

Marlena&Marcin
01-03-2009, 06:13
Hmm.. nie orientuje się jak to jest z oknami pcv.. i czy mają jakieś standardy, z drewnianymi jest tak że płacisz za m2 więc tutaj o wymiarówce ciężko mówić. My za okna (takie jak w projekcie, zmniejszone dwa okna balkonowe i dwa garażowe) daliśmy u stolarza 28 tyś, cena jeszcze za czasów taniego euro :) materiał, meranti.


A u nas prace ciągle w ruchu.. kilka dni i już fundamenty jakos wyglądają :)pozwole sobie wkleić postepy :)

http://images36.fotosik.pl/69/4d9fdf3e6ea94641.jpg (www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/73/c203434aa29f080a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/73/57e57cf4c1030961.jpg (www.fotosik.pl)

piola
01-03-2009, 20:18
dzieki wielkie za odpowiedź:) ja raczej nie planuję drewnianych okien tylko z pcv, ale warto wiedzieć:)

a wasze mury niech sie nadal pna doo góry:) pozdrawiam

piotrus_t
01-03-2009, 22:13
Witam
Kilka razy było zadawane to pytanie więc je ponowię:
Porotherm czy Poroton, który lepszy?
Czy któs kupował u e-cegly.pl?

Planujemy budowę, zastanawiamy się nad Rodo6 lub Dom w Fuksjach 4.
Bardzo proszę o kosztorys :D [email protected]
Pozdrawiam wszystkich

wolintom
02-03-2009, 13:43
Witam
Kilka razy było zadawane to pytanie więc je ponowię:
Porotherm czy Poroton, który lepszy?
Czy któs kupował u e-cegly.pl?

Planujemy budowę, zastanawiamy się nad Rodo6 lub Dom w Fuksjach 4.
Bardzo proszę o kosztorys :D [email protected]
Pozdrawiam wszystkich

piotrus_t
Jeśli ja miał bym wybierać zdecydowanie rodo 6 i garaż na dwa stanowiska. Budujesz dom dla siebie - prawda. I uważam że w rodo jest to co potrzeba a zarazem na swoim miejscu. Decyzja należy do was. :D

wolintom
02-03-2009, 13:45
a jeszcze coś zerknij ja ten projekt
http://www.dobredomy.pl/?id_project=166&infopage=1

piotrus_t
02-03-2009, 16:14
No tak, nie wspomniałem, że Nasza działka ma 13m szer, i tu jest problem.
W fuksjach 4 po likwidacji wykusza miałby 8m, zastanawiam się czy to przejdzie.
Jesteśmy na etapie wybierania projektu.
Pozdrawiam

wolintom
02-03-2009, 16:38
No tak to powiem że masz co myśleć do do tej kwestii nie pomogę może być ciężko ale jak znajdziesz jakiegoś dobrego gościa kto wie wszystko się może zdarzyć.

meri
02-03-2009, 19:12
Mam pytanie, czy adaptacja projektu zawiera również projekt przyłaczy pradu , gazu i kanalizacji? Czy to sie osobno zleca się? Czy to robi projektant, tylko za osobną opłatą. Nie chodzi mi o warunki przyłacza tylko już o same projekty przyłacza do domu? :-?

aLien01
02-03-2009, 19:24
Mam pytanie, czy adaptacja projektu zawiera również projekt przyłaczy pradu , gazu i kanalizacji? Czy to sie osobno zleca się? Czy to robi projektant, tylko za osobną opłatą. Nie chodzi mi o warunki przyłacza tylko już o same projekty przyłacza do domu? :-?

Ja przy adaptacji miałem w cenie wszystkie przyłącza + plan zagospodarowania działki

meri
02-03-2009, 19:49
a jesli nie jest to tajemnicą ile cię to kosztowało? bo ja dziś usłyszałam kosmiczną cenę i dlatego zaczęłam sie zastanawiać.

aLien01
02-03-2009, 19:55
a jesli nie jest to tajemnicą ile cię to kosztowało? bo ja dziś usłyszałam kosmiczną cenę i dlatego zaczęłam sie zastanawiać.

4500zł wszystko do pozwolenia na budowę

Marlena&Marcin
02-03-2009, 20:42
a jesli nie jest to tajemnicą ile cię to kosztowało? bo ja dziś usłyszałam kosmiczną cenę i dlatego zaczęłam sie zastanawiać.

4500zł wszystko do pozwolenia na budowę

My za adaptację +całą dokumentację (z przyłączeniami) do pozwolenia zapłaciliśmy 2500zł + 1000zł za mapkę.. :)

meri
02-03-2009, 20:53
No a mi mój dziś powiedział że około 6tys, chyba musze o nim zapomnieć

Brygida i Jarek
03-03-2009, 16:49
meri
My już mamy całą żmudną papierologę za sobą, nam całość dokumentacji robił jeden projektant. Za adaptację projektu domu zapłaciliśmy 900zł, mapka 600, projekty przyłączy energia, woda i kanalizacja po 450 zł każdy, projekt ogrodzenia 100 zł, projekt zjazdu 1000zł :o czyli całość dokumentacji + wszystko pozałatwiane w urzędach ok. 4000.
Wydawało nam się ,że papiery to koszmar ale tak naprawdę cała bieganina zaczyna sie wraz z budową , a najtrudniejszy jest chyba wybór wykonawcy.
Mamy prośbe do rozpoczynajacych budowę , nam murarz + 3 pomocników powiedział 40tyś. za stan surowy otwarty + ogrodzenie, cena miała obejmować także więźbę ale ... po nowym roku fachowiec powiedział ,że dach to osobna kwestia. Na zmiany juz za późno, fachowiec podobno dobry,w tym tygodniu ściagamy humus ,w przyszłym wchodzi geodeta. Czy ta kwota jest waszym zdaniem ok. Za więźbę cieśla powiedział nam 4500, dekarza jeszcze szukamy. Ceny materiałów budowlanych sa tez baaardzo zróżnicowane, trzeba się nachodzić aby wynegocjować dobra cenę :wink: ale mozna.
Pozdrawiamy wszystkich budujacych.

WERKA85
03-03-2009, 18:48
Piola
Mamy w naszym domku okna PCV białe

- okna + rolety+drzwi balkonowe 21207.82
- Moskitiery 1926
- silniki do rolet 3060.20
Koszt całkowity 26194.02 zł.

Wymiary prawie identyczne jak w projekcie

Pozdrawiam[/u]

arekdm
03-03-2009, 18:55
Meri
Ja za całą adaptację projektu (zmiany w projekcie, zjazd, prąd, woda, kanalizacja) zapłaciłem 2500zł. I z tego co wiem to dobra cena, ale jest do wywalczenia jak się trochę gościa przydusi.
Brygida i Jarek
Jeżeli chodzi o koszt ekipy to udało mi się wynegocjować 40 tyś za stan surowy otwarty (z dachem oczywiście) i też wiem że to jest bardzo dobra cena ale gość budował dom mojej siostrze więc pewnie dlatego. Inne ekipy chciały dużo więcej 56 tyś i w górę, dlatego jak znajdziesz dekarza za ok 5 tyś to stan surowy masz za 50 tyś + ogrodzenie i ta cena wydaje mi się bardzo ok.
Zazdroszczę Wam że już możecie rozpocząć prace na placu budowy, ale pewnie macie lepszą pogodę niż ja. U mnie niestety jeszcze wszystko stoi: ekipa czeka, materiały mam zakupine już po dach, chumus ściągnięty i budynek wytyczony (to misię udało jeszcze przed wielkimi śniegami) i nic nie mogę dalej zrobić :( a to tylko z powodu nieszczęsnego śniegu którego po tych kilku dniach odwilży zostało jeszcze ok 20 cm i nie wiem kiedy to zleci w całości, a potem jeszcze teren musi trochę przeschnąć zanim chłopaki wejdą i zaczną kopać. No ale cóż siedzę codziennie przed TVN Meteo i czekam na jakieś super nowinki (nic by mnie tak nie uradowało jak kilka dni niekoniecznie bardzo ciepłych ale słonecznych)
Pozdrawiam, Arek

Marlena&Marcin
03-03-2009, 19:05
meri
Mamy prośbe do rozpoczynajacych budowę , nam murarz + 3 pomocników powiedział 40tyś. za stan surowy otwarty + ogrodzenie[/b], cena miała obejmować także więźbę ale ... po nowym roku fachowiec powiedział ,że dach to osobna kwestia. Na zmiany juz za późno, fachowiec podobno dobry,w tym tygodniu ściagamy humus ,w przyszłym wchodzi geodeta. Czy ta kwota jest waszym zdaniem ok. Za więźbę cieśla powiedział nam 4500, dekarza jeszcze szukamy. Ceny materiałów budowlanych sa tez baaardzo zróżnicowane, trzeba się nachodzić aby wynegocjować dobra cenę :wink: ale mozna.
Pozdrawiamy wszystkich budujacych.

Brigida i Jarek u nas buduje ekipa składająca się z 7 osób, za stan surowy otwarty z więźbą dachową, kanalizacją stanu 0, cegłą klinkierową na kominach płacimy 50 tys.. dziwnę, że fachowiec kręci nosem.. teraz raczej jest zastuj budowlany więc raczej powinien (jak już coś) zejść z ceny niż ją sztucznie podwyższać.. - tak uważam. Podpisywaliście umowę czy tak 'na gębę' się umawialiście?
Fakt, trzeba się nachodzić ale jak już ruszycie i budowa pójdzie jak zaplanowaliście to czysta przyjemność takie "chodzenie" :)) Jak będziecie chcieli skorzystac z usług stolarza (okna, drzwi, schody) mogę dać namiary na dobrego, w miare taniego i sprawdzonego stolarza z częstochowy :)
Pozdrawiam i życzę wytrwałości :))

arekdm
03-03-2009, 19:05
Piola
Mamy w naszym domku okna PCV białe

- okna + rolety+drzwi balkonowe 21207.82
- Moskitiery 1926
- silniki do rolet 3060.20
Koszt całkowity 26194.02 zł.

Wymiary prawie identyczne jak w projekcie

Pozdrawiam[/u]

Werka85
Też jestem na etapie wybierania okien, ale powiem szczerze że ta cena powaliła mnie na kolana, jeżeli masz wycenę na mailu to proszę podeślij do mnie [email protected]
Jeżeli możesz to podaj więcej szczegółów: czy rolety zewn są nadstawne i czy na wszystkie okna, czy moskitiery na wszystkie okna oraz czy silniczki do wszystkich okien i czy na pilota czy sterowane przy każdym oknie z osobna, czy okna są ze szprosami
Pozdrawiam, Arek

WERKA85
03-03-2009, 20:12
Arek
Przykro mi ale nie mam kosztorysu.

Okna Veka Perfectline ze szprosami 20 mm razem z drzwiami 15 szt.
10 moskitier
silniki do wszystkich rolet sterowane przy każdym oknie osobno.
Rolety aluminiowe naokienne.

Zdjęcia są już na forum

pozdrawiam

[/quote]

Andrzej&Aga
03-03-2009, 20:13
Meri,

Za adaptację projektantowi zapłaciliśmy 2500 zł.

Pozdrawiam,
Andrzej

meri
03-03-2009, 20:23
Dzięki wam za odpowiedzi. Byłam już u trzech projektantów i kazdy inaczej liczy. Ten pierwszy u którego byłam okazał sie super drogi i sie załamałam, ale dzis było lepiej, duzo lepiej. Ja oprócz adaptacji mam zmiany w projekcie wydłużenie domu i zlikwidowanie słupa oraz szkody górnicze więc na pewno te ceny beda większe. Jak juz sie zdecyduje to napisze. :)

Kallula
03-03-2009, 22:28
Mam pytanie,czy adaptacja projektu zawiera również projekt przyłaczy pradu , gazu i kanalizacji? Czy to sie osobno zleca się? Czy to robi projektant, tylko za osobną opłatą. Nie chodzi mi o warunki przyłacza tylko już o same projekty przyłacza do domu?


Meri wlasnie jestem na tym etapie.I juz wiem że można zlecic to osobno lub razem.Wszystko zależy od uprawnien architekta.A jesli chce się zając wszystkim a nie ma uprawnień instalacyjnych(potrzebne do zrobienia projektów przyłaczy)tylko budowlane to we własnym zakresie zleca to podwykonawcom z uprawnieniami i biega za wszystkim po urzędach.Mi kobitka powiedziala dziś 2500 plus około 2000 za adaptację projektu.Czyli około 4500
Podobno projektów przyłaczy nie trzeba przedstawiac do wydania decyzji o pozwolenie na budowę.Do tego potrzebne sa tylko warunki przyłączy wszystkich mediów(gazu ,wody i kanalizacji oraz energi)Czeka sie na to około miesiaca.Projekty przyłaczy można zrobic póżniej.Czy ktoś może się wypowiedziec czy dobrze mnie poinformowano?Z góry dziekuję :)

A teraz sie pochwalę :oops: Zakupiliśmy dzis w Archonie projekt Rododendronika :)

Brygida i Jarek
04-03-2009, 18:31
Kallula
Projektów przyłączy nie trzeba załączać do dokumentów składanych o pozwolenie na budowę, my nie zdarzyliśmy zrobić projektu kanalizacji i robimy je teraz, projekty przyłączy mogą stanowić osobne opracowanie.

Marlena&Marcin
Niestety nie mamy umowy , ale mamy zapewnienia innych budujących ,że to dobry i uczciwy fachowiec,pozostaje być dobrej myśli. Dzięki za słowa otuchy :D
O stolarzu pomyślimy :wink:

arekdm
u nas w centrum całkiem wiosennie, śniegu nie ma ale czy tak pozostanie ... oby i u ciebie przyszła wiosna bo chyba najgorsza jest bezczynność jak wszystko już zaplanowane i pozałatwiane.

pozdrawiamy wszystkich :D

wiolmar
04-03-2009, 19:07
My za dokumentacje zapłacilismy 4000 ale nic mnie nie obchodziło, do dzisiaj nie wiem gdzie mieści się geodezja w naszym mieście. Jeśli chodzi o czas to wszystko trwało ok 3 m-cy od momentu pierwszej rozmowy z architektem do otrzymania decyzji na budowę. A samo czekanie na pozwolenia to myslę że było w tempie światła. Złożone dokumenty były w czawrtek a nastepnego tyg w poniedziałek juz miałam decyzję w domku:)

aneta01s
04-03-2009, 22:20
Witam,
Do tej pory byłam raczej obserwatorem forum, ale od przyszłego tygodnia ruszamy z budową i mam nadzieję ( obiecuję) dzielić się kolejnymi postępami. Będziemy budować w zachodniopomorskim, dom z garażem jednostanowiskowym. Jako materiał wybraliśmy suporex i ocieplenie styropian, gdyż łączenie "oddychającego" porothermu z nieprzepuszczalnym styropianem wydało nam się bez sensu. Natomiast używanie waty jako ocieplenie znacznie podwyższa koszt. Nasz wykonawca wycenił swoją przyszłą pracę na 58.000 za stan surowy z dachem. Nie wiem czy o dobra cena w tej okolicy? Chyba średnia. Adaptacji projektu dokonywaliśmy jeszcze latem. Jesienią dostaliśmy pozwolenie na budowę i ...spadł śnieg. Teraz jest wiosna i mamy zupełnie inny pomysł na ten dom. Powracamy niemalże do wersji oryginalnej. Nasza największa zmiana to wydłużenie budynku o 1 metr. Chodziło nam o poszerzenie salonu, który w rzeczywisości ( a mięliśmy szczęście oglądać dom w realu) jest "kichowaty' zwłaszcza po zlikwidowaniu gabinetu. Pozdro.

Marlena&Marcin
05-03-2009, 09:44
Wiosna powoli się zbliża i coraz więcej robót się zaczyna. Nam na szczęście mrozy odpuściły i z dnia na dzień budowa nabiera kształtów. Najwięcej „zachodu” jest niestety z tym fundamentem :( robi się i robi :)) .. ale jesteśmy już u kresu. Dzisiaj zalewają betonem i od wtorku rosną powoli ściany. Coraz więcej głosów na forum krytykuje owy salon w oryginalnym projekcie, my niestety nie mieliśmy tego szczęścia oglądać domu gotowego ale chyba, aż taki mały ten salon nie jest, co?

Aneto01s piszesz o złym połączeniu porothermu ze styropianem nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale ufam osoba projektującym domu – oni chyba wiedzą co robią i jakiś sens w takim połączeniu jest. Chyba. :)

Brygida i Jarek umowy na „gębę” mają ten minus że niestety fachowcy mogą zmieniać cenę i zakres swojej pracy kiedy chcą.. bo jak tu im udowodnić. No ale trzyma kciuki byście się ze swoim dogadali. Od naszej ekipy dostaliśmy mały „gratis” zrobią nam taras :)

Pozdrawiam wszystkich, … i szerokich robót :)

Andrzej_78
05-03-2009, 17:13
Witam,
niedługo w swoim rodo6 będę miał robione tynki wewnętrzne. Dlatego szukam projektów instalacji tv, projektów kuchni i łazienki. Pomogło by mi to także przy robieniu instalacji elektrycznej, bo trudno mi samemu przewidzieć, gdzie będą potrzebne gniazdka elektryczne. Może ktoś podeśle mi na priv lub na forum przykładowe rozwiązania, z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

wiolmar
05-03-2009, 17:24
widze że jest sporo osób na tym samym etapie co my czyli fundamenty. U nas dziaisj zaczęli kopać jutro najpóźniej w sobote zalewaja fundamenty. Myślę ze jakoś poleci. My jednak likwidujemy pokój.Oglądaliśmy dom w realu i nie ma innej opcji. Budynek powększyliśmy ale od strony garażu. Pytanie do Anety gdzie dokładnie w zachodniopomorskim by my też z tych stron400777

arekdm
05-03-2009, 18:19
No to po wielu próbach w końcu nauczyłem się wklejać zdjęcia, także od początku.
Lato 2008 tak to wyglądało
http://images38.fotosik.pl/73/c646f31effb97ee8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Listopad 2008 tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę, piękna dziura :)
http://images47.fotosik.pl/77/842e66e255ae3de8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

I grudzień 2008 budynek już wytyczony, prąd się ciągnie i jak widać mrozik już niezły trzyma
http://images46.fotosik.pl/77/987a3a4c227af2b8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

I niestety zaraz po tym spadły śniegi i stop i tak jest do dzisiaj, serce mi wyskakuje z piersi jak słyszę że w centralnej Polsce już wylewacie ławy fundamentowe, dziś byłem na "budowie" a tam błoto po kolana (dopiero wczoraj stopniał ostatni śnieg) także tylko pozostało mi patrzeć w niebo i modlić się o słoneczko, ale za to widoki z domku będę miał przepiękne :)
http://images40.fotosik.pl/73/2dc4673bb1111f86med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrowionka dla wszystkich,
Arek

Brygida i Jarek
05-03-2009, 20:12
arekdm

Dla takich widoków z okien warto poczekac,okolice masz zapewne przepiękną, jestesmy fanami gór, w lipcu jedziemy czynnie powypoczywać w Sudety, prawdopodobnie do Międzygórza :D

Dziura piekna, nam dzisiaj usuwali humus, jutro przywożą blaszany garaż, złośliwi mówia ,ze sie ochłodzi oby nie było sniegu. :wink:

Pozdrawiamy

Marlena&Marcin
05-03-2009, 20:26
Widoki cudne :)) dziura też ;)

a u nas etap fundamentów zakończony :)
kilka dni "odpoczynku" .. i ściany

http://images41.fotosik.pl/73/0152138d111bdb54.jpg (www.fotosik.pl)

Iwona i Mateusz
07-03-2009, 16:14
witam wszystkich , mam pytanko czy konieczne jest wybieranie humusu?
jest to dodatkowy koszty i nie taki mały. proszę o szybką odpowiedź

Marlena&Marcin
07-03-2009, 16:59
witam wszystkich , mam pytanko czy konieczne jest wybieranie humusu?
jest to dodatkowy koszty i nie taki mały. proszę o szybką odpowiedź
O ile się orientuję to jest to konieczne. Nie można zasypać fundamentu z humusem w środku, ponieważ gnijące trawy, korzenie itp z czasem zgniją (spruchnieją) tworząc pustą przestrzeń, a co za tym idzie może to spowodować pękanie posadzki itp... tak mi to wyjasnił nasz majster :)
Pozdrawiam
Marcin

Iwona i Mateusz
07-03-2009, 18:26
no witam ponownie. mi mówił majster że to nie jest konieczne. sam nie wiem co zrobić

aneta01s
07-03-2009, 20:21
U nas dziś drugi dzień kopania, zostało jeszcze spokojnie pracy na jeden dzień. Dziura baaardzo duża, ponad 300 m3 ziemii do wykopania. :oops: Dziś podjęliśmy decyzję o rezygnacji z kominka, gdyż po poszerzeniu budynku komin wychodził nam na górze w środku sypialni, pozostaje jednak problem z wentylacją kuchni.
wiolmar mieszkamy w Tucznie niedaleko Wałcza.

robi i dosia
07-03-2009, 20:32
My w kuchni wmurowalismy taki pustak wentylacyjny na scianie szczytowej (nie mamy okna) i potem rura spiro na zewnątrz (obecnie schowana w podbitce) i na dach a tam jest ujście w postaci kominka dachowego.

powodzenia

bigpol2
07-03-2009, 22:12
Witam serdecznie wszystkich,
Przymierzamy sie do rododendronów 6 2G. Widzę że jest już wielu z Państwa, którzy są mocno zaawansowani w budowie. Czy moglibyście napisać jakie koszty całkowite przewidujecie na zakończenie budowy? W jakich pieniądzach powinniście się zmieścić? Oczywiście przy stanie pod klucz.

Z góry dziękuję za info, na pewno troche pomogłoby w podjęciu decyzji, o rozpoczęciu budowy.

tewu77
08-03-2009, 10:42
Witam.
Ja za 2-3 miesiące wbijam pierwszą łopatę w ziemię i startuję z Rodo6(P)

Ma ktoś może kosztorys? Może być trochę stary albo na Rodo bez piwnic

PS: 300 kubików ziemi po wykopaniu musi robić wrażenie?

Pozdrawiam rodzinę Rodo!

marcinb81
08-03-2009, 12:17
Witam.
Ja za 2-3 miesiące wbijam pierwszą łopatę w ziemię i startuję z Rodo6(P)

Ma ktoś może kosztorys? Może być trochę stary albo na Rodo bez piwnic

PS: 300 kubików ziemi po wykopaniu musi robić wrażenie?

Pozdrawiam rodzinę Rodo!

witam chciałem zapytac czy ktos moze buduje dom w rododendronach 6p w okolicy rzeszowa poniewaz chetnie bym go zobaczył z góry dzieki

wiolmar
08-03-2009, 16:09
Witam wszystkich budująÎcych. U nas juz są wylane fundamenty. Póki co tempo pracy zadowalajaca ale jedna rzecz mnie martwi. Może przesadzam na tym etapie ale wydaje mi sie widząc po fundamentach że domek jest bardzo mały.Chodząc po nich jestem w szoku. Czy to tylko złudzenie czy rzeczywiście tak jest. Jakoś trudni mi sobie wyobrazic gdzie kuchnia i salon....

tewu77
08-03-2009, 16:29
Kilka osób, które do mnie pisały były dokładnie tego samego zdania co Ty teraz - ale jak już kończyły budowę okazywało się, że to wcale nie mały domek...
Ale może niech się wypowiedzą Ci co już mieszkają a najlepiej znajdź dom w okolicy i sam sprawdź!

Marlena&Marcin
08-03-2009, 16:49
Witam wszystkich budująÎcych. U nas juz są wylane fundamenty. Póki co tempo pracy zadowalajaca ale jedna rzecz mnie martwi. Może przesadzam na tym etapie ale wydaje mi sie widząc po fundamentach że domek jest bardzo mały.Chodząc po nich jestem w szoku. Czy to tylko złudzenie czy rzeczywiście tak jest. Jakoś trudni mi sobie wyobrazic gdzie kuchnia i salon....

hehe, jesteśmy na tym samym etapie i mamy takie same odczucia :)) szczególnie, że dookoła jest duża otwarta przestrzeń :)) a wszystko jest szare. Ale mamy nadzieje, że to tylko takie złudzenie.. w końcu te 120m2 gdzieś się znajduje :)
Pozdrawiamy,
M&M

renatka i marcin
08-03-2009, 19:33
Witam wszystkich budująÎcych. U nas juz są wylane fundamenty. Póki co tempo pracy zadowalajaca ale jedna rzecz mnie martwi. Może przesadzam na tym etapie ale wydaje mi sie widząc po fundamentach że domek jest bardzo mały.Chodząc po nich jestem w szoku. Czy to tylko złudzenie czy rzeczywiście tak jest. Jakoś trudni mi sobie wyobrazic gdzie kuchnia i salon....

Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????

renatka i marcin
08-03-2009, 19:38
Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????[/quote]


Interesuje nas również w jaki sposób wylewaliście fundamenty, czy mieliście szalunki, czy laliście beton bezpośrednio do gruntu???

robi i dosia
08-03-2009, 19:47
została wybrana ziemia a potem skonstrowane szalunki , potem do zasypania fundamentów trzeba było 40 wywrotek ziemi :D

pawlusp
08-03-2009, 19:47
Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????


Interesuje nas również w jaki sposób wylewaliście fundamenty, czy mieliście szalunki, czy laliście beton bezpośrednio do gruntu???[/quote]

Miałem wykopany pełny dół i wysypane na dno ok. 5 cm piachu, zaszalowane wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną jak przykazano. Pamiętaj dom budujesz dla siebie i dobre fundamenty to podstawa. Obok mnie gość buduje dwa domy na sprzedaż i to co wyczyniał z fundamentami to się nadaje do budowy roku.

Pozdrawiam

renatka i marcin
08-03-2009, 19:57
Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????


Interesuje nas również w jaki sposób wylewaliście fundamenty, czy mieliście szalunki, czy laliście beton bezpośrednio do gruntu???

Miałem wykopany pełny dół i wysypane na dno ok. 5 cm piachu, zaszalowane wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną jak przykazano. Pamiętaj dom budujesz dla siebie i dobre fundamenty to podstawa. Obok mnie gość buduje dwa domy na sprzedaż i to co wyczyniał z fundamentami to się nadaje do budowy roku.

Pozdrawiam[/quote]

A czy mokry grunt nie przeszkadza w wylewaniu fundamentów???

pawlusp
08-03-2009, 20:02
A czy mokry grunt nie przeszkadza w wylewaniu fundamentów???[/quote]


Pod wpływem ciśnienia z pompy i wilgotności gruntu może wam miejscami spływać do środka.

Brygida i Jarek
08-03-2009, 20:07
renatka i marcin

Witamy wszystkich!!
My mamy podobny problem co do fundamentu, podłoże mamy gliniaste,po usunięciu humusu / przed wizyta geodety, tak sobie pan zażyczył / i wykopaniu próbnej dziury na 1,5 m okazało sie ,że podchodzi woda ,poziom utrzymuje sie 40 cm od poziomu gruntu. Czekamy az geodeta wyznaczy punkt 0. Mamy pytanie, czy ktoś robił fundament na takim glinastym podłożu, podobno wode można wypompowywać, a fundament podnieść wzgledem punktu 0. Mieliśmy robić wąski wykop, ale w tej sytuacji robimy tak jak w projekcie. :roll:

Kallula
08-03-2009, 22:34
Kallula
Projektów przyłączy nie trzeba załączać do dokumentów składanych o pozwolenie na budowę, my nie zdarzyliśmy zrobić projektu kanalizacji i robimy je teraz, projekty przyłączy mogą stanowić osobne opracowanie.

Brygida i Jarek baaaardzo dziękuje za potwierdzenie.jest to bardzo budujące :)

Znów widziałam Rodoska na żywo :D Piękny domek!!! :o :o :o :D :D :D

Kallula
08-03-2009, 22:55
Witam wszystkich budująÎcych. U nas juz są wylane fundamenty. Póki co tempo pracy zadowalajaca ale jedna rzecz mnie martwi. Może przesadzam na tym etapie ale wydaje mi sie widząc po fundamentach że domek jest bardzo mały.Chodząc po nich jestem w szoku. Czy to tylko złudzenie czy rzeczywiście tak jest. Jakoś trudni mi sobie wyobrazic gdzie kuchnia i salon....

Wiolmar wszystko zależy od oczekiwań ale wg mnie to tylko złudzenie :) Dla mnie tylko kuchnia jest zbyt mała(nawet powiększona o spiżarke)ale ja akurat lubie w niej spędzać czas wiec chcialabym mieć większe pole do popisu....Pocieszam sie ze otwarta przestrzeń zrekompensuje mi jej wielkosć,no i bedzie mniej do sprzątania:) Jeśli chodzi o salon z wykuszem to dla mnie nawet niepowiekszony o gabinet jest wystarczający.A góra daje wrazenie przestrzeni ale pod warunkiem ze podniesie sie sciankę o jeden a nawet dwa pustaki.Bez tego miałabym wrazenie ze sie uduszę :o

Mam pytanie czy ktoś z Was planuje kominek kaflowy szamotowy w tym domku?Zastanawiam sie czy da sie go zmieścic :-?(pewnie wyjdzie na srodku salonu? :o Jakoś brak mi wyobrażni...pomóżcie 8) mam zamiar wybrac sie z tym pytaniem do fachowca od kominkow ale nie mam obecnie czasu.Widze że więkoszsc montuje kominki zajmujące mało miejsca,ktore raczej pelnią funkcje dekoracyjną.Ale nie wiem czy to wynika z upodoban czy faktycznie z braku miejsca na większy w tym projekcie...Ja baaardzo chcę miec kominek koniecznie kaflowy ,szamotowy ktory bedzie dłuuugo trzymał ciepło.Tylko czy on sie zmieści??? :roll:

angela82
09-03-2009, 07:32
renatka i marcin

Witamy wszystkich!!
My mamy podobny problem co do fundamentu, podłoże mamy gliniaste,po usunięciu humusu / przed wizyta geodety, tak sobie pan zażyczył / i wykopaniu próbnej dziury na 1,5 m okazało sie ,że podchodzi woda ,poziom utrzymuje sie 40 cm od poziomu gruntu. Czekamy az geodeta wyznaczy punkt 0. Mamy pytanie, czy ktoś robił fundament na takim glinastym podłożu, podobno wode można wypompowywać, a fundament podnieść wzgledem punktu 0. Mieliśmy robić wąski wykop, ale w tej sytuacji robimy tak jak w projekcie. :roll:

ja mam fundamenty na glinie,ale woda nam nie podchodziła-ławy wykopane po zdjęciu humusu na głębokość projektową 30cm (chyba??) i z jednej strony kierownik kazał pogłębić o 10cm tuż przed laniem betonu, bo w tym "rowie" mielismy plastyczną glinę-w pozostałych było ok, bo tam zdjęliśmy 1,5m ziemi, a tutaj tylko humus - spadek terenu 10%. punkt 0 też sobie podnieśliśmy o jakieś 0,5m - mamy poprostu wyższe fundamenty (połowę wysokości piwnicy :o )

angela82
09-03-2009, 07:35
na ławach i fundamentach nie oszczędzaj!!!! ja wolę mieć pożadnie osadzony dom,żebym się za 10lat nie musiała dziwić jakimiś pęknięciami ścian, bo... dom się osuwa :o
my mamy fundament poszerzony z 25cm do 28, bo budowaliśmy z poroth.30P+W i kierownik pozwolił tylko na 2 cm zwisu

bigpol2
09-03-2009, 21:45
Witam,
To nikt nie wie na ile szacuje koszty budowy? ile wychodziło na kosztorysie, jeśli ktoś mógłby sie podzielić informacją?...

czy jest możliwośc aby ktoś z Państwa wkleił zdjęcia wnętrza domu, jeśli ma już otynkowane lub w miare wykończone? zależy mi na tym aby móc rozeznać się w wielkości pomieszczeń. z góry dziękuję

podaje ew. email: [email protected]

Marlena&Marcin
09-03-2009, 22:05
Witam,
To nikt nie wie na ile szacuje koszty budowy? ile wychodziło na kosztorysie, jeśli ktoś mógłby sie podzielić informacją?...

czy jest możliwośc aby ktoś z Państwa wkleił zdjęcia wnętrza domu, jeśli ma już otynkowane lub w miare wykończone? zależy mi na tym aby móc rozeznać się w wielkości pomieszczeń. z góry dziękuję

podaje ew. email: [email protected]

odpowiedzi na te pytania i zdjęcia domu znajdziesz we wcześniejszych postach :)

misial
10-03-2009, 08:25
Witajcie :D
Czy to zestawienie materiałów które Archon dołącza do projektu jest wiarygodne?
Chodzi mi o ilości np. cegły Porotherm , ilości stali i drewna.
Bo co do stali to mocno się zastanawiam.

Kallula
10-03-2009, 10:05
Właśnie Bigpol :) Zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi :) Na 37 stronach forum jest dużo zdjęć i odpowiedzi na Twoje pytania

arekdm
10-03-2009, 19:47
Witam wszystkich,
Mam pytanie: czy jest ktoś na forum kto wybudował już Rodo6 lub buduje i udało mu się lub planuje pozostawić kotłownię w tym miejscu jak jest w projekcie i ogrzewać dom piecem na ekogroszek z podajnikiem. Chodzi mi o to czy jest mozliwe zmieszczenie całkiem nie małego pieca do tak małego pomieszczenia. Większość z Was przeniosła kotłownię na tył garażu, ja nie ukrywam chciałbym tego uniknąć ale mam coraz większe wątpliwości czy jest to wykonalne. Z góry dzękuję wszystkim za odpowiedzi lub ewentualnie za zdjęcia tego pomieszczenie z piecem.

Pozdrawiam, Arek

WERKA85
10-03-2009, 19:58
Arek

Przenieśliśmy piec do garażu tzn. na drugą stronę ściany :)
bez dostawiania nowego komina i mamy mini kotłownię.

Pozdrawiamy

arekdm
10-03-2009, 20:08
Arek

Przenieśliśmy piec do garażu tzn. na drugą stronę ściany :)
bez dostawiania nowego komina i mamy mini kotłownię.

Pozdrawiamy

Werka85 czy dysponujesz może jakimiś zdjęciami lub szkicem, żebym mógł to sobie lepiej wyobrazić

Pozdr, Arek

Marlena&Marcin
10-03-2009, 20:08
Witam wszystkich,
Mam pytanie: czy jest ktoś na forum kto wybudował już Rodo6 lub buduje i udało mu się lub planuje pozostawić kotłownię w tym miejscu jak jest w projekcie i ogrzewać dom piecem na ekogroszek z podajnikiem. Chodzi mi o to czy jest mozliwe zmieszczenie całkiem nie małego pieca do tak małego pomieszczenia. Większość z Was przeniosła kotłownię na tył garażu, ja nie ukrywam chciałbym tego uniknąć ale mam coraz większe wątpliwości czy jest to wykonalne. Z góry dzękuję wszystkim za odpowiedzi lub ewentualnie za zdjęcia tego pomieszczenie z piecem.

Pozdrawiam, Arek
Pisaliśmy o tym kilka postów wcześniej. Trochę wysiłku ludzie :)

arekdm
10-03-2009, 20:22
Marlena&Marcin trochę wyrozumiałości, 3 godziny dzisiaj czytam i nie znalazłem na moje konkretne pytanie odpowiedzi, zresztą dobrze wiesz że tutaj wątki przeplataję się nawet co 2 posty i łatwo coś przegapić, zadałem pytanie i jeżeli ktoś nie ma ochoty to niech nie odpowiada.

Arek

Iwona i Mateusz
10-03-2009, 20:51
Witam wszystkich:)
mam pytanko, czy ktoś miał problem z woda na działce( chodzi mi o to , czy komuś nachodziła woda, jeśli tak to jak to rozwiązał i ile to kosztowało.
Drugie pytanko to to , czy jest konieczne wybieranie humusu? Pozdrowienia

Michał i Magda
10-03-2009, 21:48
Witam wszystkich:)
mam pytanko, czy ktoś miał problem z woda na działce( chodzi mi o to , czy komuś nachodziła woda, jeśli tak to jak to rozwiązał i ile to kosztowało.
Drugie pytanko to to , czy jest konieczne wybieranie humusu? Pozdrowienia

Budujecie Rodo z piwnicą??? My ze względu na wysokie wody gruntowe musieliśmy z niej zrezygnować.
Póki co czekamy na ładniejszą pogodę. Chcieliśmy jutro ściągać humus, a w weekend kopać fundamenty, ale na działce jest za grząsko i koparka zrobiłaby nam niezły pogrom. Mam nadzieję, że przesunięcie wszystkiego o tydzień wystarczy i w końcu przyjdzie prawdziwa wiosna.
Jeżeli chodzi o humus to nie znam nikogo, kto go nie ściągał, chociaż nasz kierownik uparcie twierdzi, że jak na działce nie rośnie dużo chwastów, to jest to zbędny wydatek. Wolimy mieć pewność, że nic pod naszym domkiem nie będzie gniło, koszt ściągnięcia humusu nie jest wielki, więc nie warto ryzykować.

Michał i Magda
10-03-2009, 21:59
a może piece na ekogroszek do wąskich kotłowni
mają nietypowe wymiary i do pomieszczenia gospodarczego sie zmieszczą
http://www.hef.pl/?p=/pl/menu/2/9/index

też mieliśmy ten problem ale w końcu zdecydowaliśmy się na pompę ciepła..

Marlena&Marcin pozwalam sobie Was zacytować. Pamiętajcie, że niektórzy Rododendrowicze to początkowi forumowicze :D (nie czuję, że rymuję). Może zaczynają czytać forum od początka, a nie od końca, a zajmuje to troszkę czasu.

Arek my początkowo też planowaliśmy kotłownię tam gdzie w projekcie, przy adaptacji projektu architekt mówił, że pomieszczenie nie jest za małe i starczy miejsca ze spokojem. Koniec końców przenieśliśmy kotłownię na tył garażu, ale tylko dlatego, że myślałam, żeby zrobić w jej pierwotnym miejscu pralnię.

A tak przy okazji: strasznie mało Rododendrowiczów prowadzi dzienniki, zresztą samej ciężko mi się za to zabrać. Ponawiam w związku z tym prośbę do zaawansowanych budowniczych o dodawanie aktualnych zdjęć. Chętnie poszukamy inspiracji w Waszych wnętrzach, wszyscy dużo czerpiemy z Waszych pomysłów na różniste rozwiązania. Czekamy z niecierpliwością.

Marlena&Marcin
11-03-2009, 08:15
Marlena&Marcin pozwalam sobie Was zacytować. Pamiętajcie, że niektórzy Rododendrowicze to początkowi forumowicze :D (nie czuję, że rymuję). Może zaczynają czytać forum od początka, a nie od końca, a zajmuje to troszkę czasu.


no to trzeba przypomnieć.. jest funkcja "szukaj"
poza tym na niektóre pytanie odpowiedzi znajdują się na tej stronie.. :))
ostatnio sami przeglądaliśmy temat który miał prawie 100 stron.. przejrzelismy wszystko (kilka dni zajęło) ale na wszystkie pytania znalieźlismy odpowiedzi a i jeszcze wiele więcej można było sie dowiedzieć.. :))

co do dziennika budowy - oj jest ich tu jak na lekarstwo, a szkoda :(..
idę nasz troszkę zapełnić ;)

Pozdrawiam,..

ps. odnosnie tych małych kotłów warto wysłac zapytanie do firm produkujących kotły oni udziela wam wyczerpujących informacji na temat swoich wyrobów :)

Cecil
11-03-2009, 11:48
Witam serdecznie!
Forum załuguje na 6, super się czyta, dużo przydatnych informacji można tutaj znależć.
Ja także dołączam do grona zakochanych w Rodo.
Projekt już kupiony Rodo 6 P + G2 doprojektowane.
Na parterze zlikwidowałam gabinet, pwiększyłam drzwi wejściowe (będą dwuskrzydłowe 140 cm), zlikwidowałam spiżarkę przy kuchni - spiżarka i kotłownia będzie w piwnicy.
W przyszłym tygodniu składam projekt do starostwa i czekam z niecierpliwością na pozwolenie.
Umowa z wykonawca juz podpisana na stan surowy z zadaszeniem.

drzonas
11-03-2009, 14:57
Witam
Bardzo podoma mi się Rodo 6.
Czy mógłbym prosić o jego kosztorys na adres: [email protected]
wielkie dzięki. pozdrawim

ren2904
11-03-2009, 15:04
Hey !!
Proponuję zadać to pytanie w tym wątku:
http://forum.muratordom.pl/dom-w-rododendronach-6,t88611.htm?highlight=rodo

Miłej lektury i powodzenia :D

Brygida i Jarek
11-03-2009, 17:17
Witamy wszystkich czekajacych z niecierpliwościa na wiosnę :)

My przeżywamy "budowlany dołek psychiczny" by nie powiedzieć załamanie nerwowe :D Kiedy dostaliśmy pozwolenie na budowę 22 grudnia byliśmy szczęśliwi, kredyt podpisany a pierwsza transza na koncie a nic nie mozemy zacząć bo ... na działce przy glinastym podłozu zalega woda, z kopaniem fundamentu trzeba poczekać aż opadnie / 2-3 tygodnie :( ? /, z murarzem mieliśmy wszystko ustalone co i za ile już w listopadzie, ale nie chciał spisac umowy i teraz zmienił zdanie co do ceny / cena w góre a zakres robót w dół /, umowy nie chce podpisać. Znaleźliśmy nową ekipę na stan surowy zamkniety, problem fundament pan murarz chce robić tylko wąski wykop a my chcemy wg projektu jak nakazuje sztuka budowlane a podłoże mamy glinaste, dołożył sobie 5 tyś. za sam szeroki wykop :x , więc szukamy jeszcze innej ekipy a mieliśmy ruszać w marcu. Czy mieliście podobne przejścia z wyborem ekipy budowlanej??? Bo my mamy wrażenie , że uczciwych i rzetelnych to w tej branży jak na lekarstwo. Narzekamy dalej: woda nie podłączona bo "woda " stoi na działce / kolejny termin na najbliższą sobotę, prąd miał być podłączany we wtorek kolejny termin piątek!!! Jesli tak standardowo wyglada budowa to nic tylko wyć do ksieżyca :o

Pocieszcie nas towarzysze niedoli !!!! Łatwiej znieść problemy wiedząć ,że inni dali radę :D

Brygida i Jarek
11-03-2009, 17:26
c.d. biadolenia:
Zapomnieliśmy wspomnieć o drobnych sukcesach :D mamy na dziełce piękny blaszany garaż i "zorane" glinaste podłoże po zdjęciu humusu, geodeta nie zdecydował się na wytyczenie budynku ze wzgledu na błotko :lol:
Jedyne co trzyma nas przy życiu to prawdziwa miłość do Rodo 6 :wink:

tewu77
11-03-2009, 17:39
Od kilku dni pracuję na budowie - niestety nie mojej ale błotko zaczynam po woli traktować jak przyjaciela!
A geodecie trzeba chyba gumiaczki zakupić bo pewnie go nie stać?!?
Pozdrawiam Brygida i Jarek

U mnie wykopy pod 6(P) ruszą pewnie w czerwcu więc błotkowi powiem NIE!

aniak25
11-03-2009, 18:15
Witam

Cecil witam na forum :)

Brygida i Jarek współczuję sytuacji choć i zazdroszcze, że czekacie tylko (i aż) na rozpoczęcie bo my niestety będziemy składać dopiero o PnB bo nam się cała papierologia bardzo opóźnia i jeszcze załatwianie kredytu nam pozostało. Co do ekipy to już mamy wybraną i co najwyżej będziemy negocjować. A odnośnie kosztów to przedstawiam poniżej:

Budujemy rodo g2 bez zmian, podaję dość szczegółowo bo tak też dostałam od ekipy, w cenę wliczone są też potrzebne sprzęty i koparka. Ozywiście to robocizna chyba że zaznaczone, że już z materiałem.

kosztorys:
roboty ziemne (humus, wykopy, uziemienie, wywóz ziemi, zasypanie fund., pomiary, praca koparki) - 5 200 zł
fundamenty (podklady, wylanie ław, szalunek i wylanie ścian fundamentu) - 6 600 zł
izolacja fundamentów (izolacja ław papą zgrzewalną, przeciwwilgociowe pionowe, styrodur, folia kubelkowa) - 3 900 zł
podkłady betonowe (z materiałów sypkich na gruncie, betonowe) - 3 500 zł
sciany parteru (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, schody żelbet zabiegowe, strop, wieniec) - 18 200 zł
ściany poddasza (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, okładziny kominów i wentylacj) - 7 400 zł
zbrojenie (przygotowanie i monta zbrojenia ze stali) - 2 400 zł
dach (konstrukcja dachu, folia, łatowanie, ułożenie dachówki, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 19 700 zł

Czyli stan surowy zamknięty 66 900 zł

I jeszcze kilka rzeczy tylko nie wiem czy to powinnam doliczyć do SSZ czy nie.

izolacje podposadzkowe (przeciwwilgoiowa pozima z papy zgrzewalnej, z papy asfaltowej poziome na sucho, z płyt styropianowych) - 4550 zł w tym z papy 130 m2 x 25 zł/m2 i styro 260 m2 x 5 zł/m2
posadzki (posadzki cementowe, cena z materiałem) - 13 000 zł bo 50 zł/m2 x 260 m2
ocieplenie poddasza (izolacja z wełny, ruszt folia, płyta gk, szpachlowanie, montaż wyłazu, podłoga z deski 30mm) - 18 700 zł
tynki wewnętrzne (tynki gipsowe, gruntowanie - ściny i sufity + materiał) - 14 600 zł bo 40 zł/m2 x 366 m2
elewacja (ocieplenie styropianem+siatka+klej+tynk, montaż kafli parapetowych, położenie i obróbka klinkieru) - 13 600 zł (sama elewacja 60 zł/m2 x 173 m2)

w sumie kolejne 64 450 zł

Spory post ale jeśli moge to proszę o opinie. Moja architekt mówi, że to dobra cena a ja czytałam na forum o cenie za SSO 35-45 tys i to nawet za dużo większe domki i tak się zastanawiam czy czy ta moja cena jest za wysoka czy oni nie mają podliczone tych wszystkich prac.

pozdrawiam

arekdm
11-03-2009, 18:42
Brygida i Jarek nie jesteście osamotnieni w bólu. Jak pisałem na poprzedniej stronie mam podobny problem. Kilka dni temu nawet się pojawiła iskierka nadziei bo grunt zaczął nawet ładnie wysychać, i co, potem lało i lało a błoto jak było tak jest. Ale to jeszcze nic, teraz najlepsze DZISIAJ SPADŁO OK 15 CM ŚNIEGU :(, więc zaczynam od początku, najpierw czekam aż stopnieje potem aż wyschnie i tak w koło. No cóż taki urok naszego klimatu, plan był żeby zacząć na początku marca, teraz początek kwietnia i to też niepewne.
Przyłączam się do deprechy i patrzę litościwie w niebo.
Pozdrawiam, Arek

Brygida i Jarek
11-03-2009, 20:58
Dzięki za moralne wsparcie i konkretne informacje ... już nam jakoś lżej na sercu nie ma to jak się solidnie wypisać :D

aniak25
Kosztorys bardzo konkretny jeżeli z vatem to wydaje się być ok.
Ta druga część to już nie stan surowy tylko wykończenie, tutaj nie orientujemy sie w cenach, dopiero robimy rozeznanie. Podpatrywaliśmy wycenę okien w twoim dzienniczku, my tez zdecydujemy sie raczej na drewniane.

Miło tak pogadać, pozdrawiamy

:)

Iwona i Mateusz
12-03-2009, 10:40
My budujemy bez piwnicy

Cecil
12-03-2009, 11:04
aniak25
jesli chodzi o wycenę to troche duzo wg mnie
Z tym, że widać, że firma porządna i wszystkim całościowo się zajmuje. Myślę, że dzięki temu będziesz miała mniej problemów.

Ja bez okien stan surowy z dachem mam już umowę podpisana na nieco ponad 40 tys. No chyba, że montaż okien będzie mnie kosztował 20 tys.

Ja czekam na audyt energetyczny, mamy szczęscie do do Rodo 6 jest juz zrobiony, do innych projektów trzbea czekac 1,5 miesiąca :roll: