PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking klejów do płytek



vanderbobo
24-12-2006, 11:21
rzucam temat bo właśnie zaczynam szukać odpowiednich klejów od gresy, płytek, i płytek na podłogówkę. Wiem że wielu z was już ma to za sobą więc liczę na pomoc. a taki temat może przydać się każdemu. na początek moje typy na dziś.

Ceresit CM11 - na zwykłe płytki bez podłogówki
Ceresit CM17 - na podłogówkę.

cen nie znam.

a i dodam jeszcze takie zestawienie.


http://img218.imageshack.us/img218/2224/screenhunter005nt9.jpg

mockba
24-12-2006, 21:40
Powiem tak... Ceresit i tylko ceresit !!!
uzywaj 16 jest tansza od 17 a niewiele sie rozni...
z nowej lini ceresitu... - to jezeli chodzi o podlogi i plytki zewnetrzne....

sciany uzywaj 11...

Artur K.
24-12-2006, 23:09
Na rynku istnieje mnóstwo firm krajowych i zagranicznych produkujących zaprawy klejowe. Ciężko wśród nich wybrać najodpowiedniejsze. Z dobrych moim zdaniem produktów mogę polecić Ceresit, Knauf, Schonox czy też Kerakol i Sakret.

Nie są to tanie produkty, ale spełniają wszelkie potrzebne funkcje nawet w dość specyficznych zleceniach.
Ale, jak zawsze twierdzę, każdy decyduje sam na co wydaje pieniądze. Jako wykonawca, często, muszę robić z tego co inwestor wybiera. Ale jak mam wolną rękę, to stosuję tylko sprawdzone zaprawy.

askala
26-12-2006, 09:23
orientacyjne ceny

ceresit cm 17 25+5 kg 63 zł
cm 11 25+5 kg 20 zł

ja wybralem powyzsze, choc jeszcze nie uzywalem

jeszcze zastosuje grunt CT-17

mdzalewscy
26-12-2006, 10:11
wśród glazurników z którymi rozmawiałem, prym wiedzie ceresit, z czym to związane ? jakoś nie podejrzewam że glazurnicy działają wyłącznie w trosce o inwestora, może ceresit jest dobrze urabialany, plastyczny, może dobrze się trzyma packi, może ma dobrze dobrane opóźniacze.

Staszek budowniczy
26-12-2006, 11:13
Ardex i PCI - najwyższa półka jakościowa i cenowa zarazem.
Ale czy to ma znaczenie , potrzebujesz góra 2,3 worki kleju więc ta róznica w cenie znika w ogólnych kosztach .
Skąd znam te firmy - w obu pracowałem i w zwiazku z tym wiem co sa warte , jak i wiem co jest warta konkurencja.
Z pełnym szacunkiem dla konkurencji ale.........
Ale nie ma powtarzalności produkcji . Jak dostana dobry cement to nawet najprostszy Atlas jest dobry .
Każda firma ma bardzo dobre linie produkcyjne ,wszystko zależy zatem od dostarczanych komponentów, a te są niestety różne .
Wielokrotnie widziałem w Ardexie dostawy np.cementu.
I wielokrotnie widziałem jak cementowóz wyjeżdżał z fabryki nie rozładowany .
Nie spełniał parametrów i juz.

12krzysiek
26-12-2006, 23:35
Ceresit Cm-11 wystarczy do wszystkich płytek do wymiaru 50cmx50cm
Twarde nieodkształcające się podłoże
Lub znacznie lepsze kleje to Sopro
Ściągałem płytki (kilka sztuk pękniętych na krawędziach)po 8 latach układane na CM-17(schody) ten klej gnije
Zbijałem płytki po 8 latach CM-11 i jest co zbijać!
No i zbijałem płytki po 2tygodniach Sopro też jest co robić.
Dodam, że sam je wcześniej układałem.
Polecam CM-11 i kleje z rodziny Sopro, oby dwa produkty dobrze urabialne, mające dobry czas schnięcia.
Co nie można powiedzieć o np: Atlasie
Jest jeszcze grupa tanich klejów dostępnych w hipermarketach:to Kreisler, dobry klej

Pozdrawiam
KRZYSIEK

FREDY
27-12-2006, 08:25
U mnie na tarasach w poprzednim mieszkaniu lepszy okazał sie atlas plus od ceresitu CM11. Taras od strony południowej na którym położyłem kafle na Atlasie plus ponad 5 lat temu jest kompletnie nienaruszony. Natomiast taras od zachodu na ceresicie(tak mnie namówił fachowiec) jest w kilku miejscach popękany :evil: :evil:

kaltam
27-12-2006, 09:20
Do wszystkiego SOPRO No 1.

PrzemoBDG
27-12-2006, 10:01
U mnie na tarasach w poprzednim mieszkaniu lepszy okazał sie atlas plus od ceresitu CM11. Taras od strony południowej na którym położyłem kafle na Atlasie plus ponad 5 lat temu jest kompletnie nienaruszony. Natomiast taras od zachodu na ceresicie(tak mnie namówił fachowiec) jest w kilku miejscach popękany :evil: :evil:

...ale co to za porównanie... odpowiednikiem elastycznego Atlasu plus jest również elastyczny CM17 (oczywiście dużo droższy bo trzykrotnie więcej niż CM11).

siwy z gosławic
27-12-2006, 10:08
Kleiłem altasem i sorpo.
Atlas to porażka pod względem urabiolności i przyczepności świeżego kleju ale po miesiącu nie dało się zbić płytki

vanderbobo
29-12-2006, 18:31
w końcu kupiłem Glazurnika, tez zielony do zwykłych płytek za 13zł a ten czerwony na podłoża ogrzewane za 45zł. Glazurnik to produkt firmy Mapei

mik99
29-12-2006, 20:35
CM 11 standart, a na ogrzewane pogłogi kupiłem CM 17 i taki sam będzie na schody i taras.

12krzysiek
30-12-2006, 21:20
Do wszystkiego SOPRO No 1.
Nie każdego stać by płacić 100zł za worek
Ten klej jest na ekstremalne warunki

plusdom
30-12-2006, 22:35
standard to stosuję i plecam ceresit

jak inwestor chce oszczędności to Prefix

kacper69
18-03-2007, 10:23
Mój glazurnik wyraźnie odradzał Ceresit 11 , podobno zauwazalnie obsuneła się jego jakość....

Leszko
18-03-2007, 10:49
w końcu kupiłem Glazurnika, tez zielony do zwykłych płytek za 13zł a ten czerwony na podłoża ogrzewane za 45zł. Glazurnik to produkt firmy Mapei

Bardzo dobrze zrobiłeś, a fuga glazurnika też jest super aż chce sie pracować dla mnie najlepsza,bez stresu.
Osobiście nie nawidzę fugi ceresitu

Pawel78
18-03-2007, 11:01
a ja korzystam z Kreisla Elastan multi i jest ok.

turcin
18-03-2007, 11:18
Jaką wydajność mamy z jednego worka 25kg ile m2 podłogi ułożymy?

Rom-Kon
18-03-2007, 11:42
.... a ja kułem płytki położone przez jeszcze "komunistycznego" glazurnika na zaprawę beronową! Powtarzam - KUŁEM!!! Teraz takiego fachowca dostać... marzenie... Dobry fachowiec przy zachowaniu wszystkich prawideł sztuki położy na tanim kleju tak że nie można oderwać... partacz drogi klej zmarnuje a płytka sama spadnie... Wystarczy unikać błędów w sztuce to i tani klej będzie dobry (no może nie do przesady tani) A to dla przestrogi... nawet najlepszy klej nie pomógł... http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=2335 straszne... :evil:

Sp5es
18-03-2007, 11:51
Rewelacyjne wydajności ma najnowsze dziecko firmy PCI

http://www.basf-cc.pl/NR/rdonlyres/2A07D46A-0EE4-4AA1-90FF-CC484904319D/78241/Nanolight.pdf

Nanolight to kleje oparte na nanotechnologiach. Zużycie ca 30-40 % mniejsze, za to droższe, ale nadają się do wszystkiego.

Staszek budowniczy
18-03-2007, 12:14
Napisałem kilka postów powyżej.
PCI i Ardex to najwyższa półka jakościowa.

Co do ceny kleju: jeżeli na klej wydasz nawet 100% więcej to i tak nie zauważysz różnic w kosztach . Potrzeba na nasze powierzchnie 3-5 worków kleju . Wydasz więc około 150 PLN więcej na klej z najwyższej półki . A to jest jedna z najpewniejszych inwestycji w naszym domu.
Poza tym kupujemy dobre płytki które kosztują wielokrotnie więcej niż ta różnica w cenach dobrego a bardzo dobrego kleju .

FREDY
18-03-2007, 16:50
U mnie na tarasach w poprzednim mieszkaniu lepszy okazał sie atlas plus od ceresitu CM11. Taras od strony południowej na którym położyłem kafle na Atlasie plus ponad 5 lat temu jest kompletnie nienaruszony. Natomiast taras od zachodu na ceresicie(tak mnie namówił fachowiec) jest w kilku miejscach popękany :evil: :evil:

...ale co to za porównanie... odpowiednikiem elastycznego Atlasu plus jest również elastyczny CM17 (oczywiście dużo droższy bo trzykrotnie więcej niż CM11).

Sorry pomyliłem się oba kleje były napewno elastyczne czyli raczej był to Ceresit CM17. Tak czy siak Atlas plus sprawdził się - odpukać :wink: a ten ceresit cały się kruszy. Pod kaflami czuć że jest pustka. Być może winne było podłoże - nie jestem w stanie tego teraz dociec.

Sp5es
18-03-2007, 17:00
Pustka pod płytkami to wina wykonawcy, nie kleju.

FREDY
18-03-2007, 20:21
Pustka pod płytkami to wina wykonawcy, nie kleju.
Tylko że ten sam wykonawca kładł też kafle na drugim tarasie na Atlasie i tam jest ok. :cry:

Sp5es
18-03-2007, 21:48
Pustka pod płytkami to wina wykonawcy, nie kleju.
Tylko że ten sam wykonawca kładł też kafle na drugim tarasie na Atlasie i tam jest ok. :cry:

Pewnie nie zdążył nic wypić...

cooler
19-03-2007, 07:36
A ma ktoś doświadczenia z atlasem CAL-N ?

Czy to jego "upłynnienie" jest problemem przy układaniu?
Chodzi mi o stosowanie go na taras i czy np. pionowe powierzchnie schodów da się tym wykonać?

KaiM
19-03-2007, 12:06
A co powiecie na nowy CERESIT CM-18?
Najpierw się wkurzyłem bo worek ma tylko 18kg a nie "uczciwe" 25kg a kosztuje tyle samo co CM-17. Jednak układa się b. dobrze i worek starcza na prawie 10m2 (paca 6mm) - więc wychodzi kosztowo tak samo

sebo8877
19-03-2007, 13:35
Sopro 372 FBK wzmocniony - wg mnie do wewnątzrz do płytek do 50x50 nie ma lepszego.

Sebo8877

sebamalina
28-01-2008, 09:20
Witam. Mam pytanko czy ktoś słyszał o takim kleju jak Kleib C10 ( [/url]http://rassbud.pl/keib/kleib-c10/). Fachowiec doradzał mi ten klej porównując jego właściwości do Atlasu Plus. Mam zamiar przykleić płytki na podłogówce i nie wiem, czy klej o połowe tańszy niż Atlas może być też taki dobry.Proszę o opinie.

Krupiarz
28-01-2008, 10:00
Polcecam Schonox-a.
Glazurnik był zachwycony, całą chemią z tej firmy (grunty, folie w płynie, kleje, zaprawy ... ).

Powiadał, że jest to o klasę lepsze od wszystkiego innego czym do tej pory robił.
Produkt mało znany na rynku, ale na prawdę bardzo dobry.

A sprzedaje go w W-wie. m.in. Hazym.

Pozdrawiam

elami1971
28-01-2008, 20:47
Witam, a czy ktoś się zetknął z klejem Roffix Flex? Kupiłem ale nikt go nie poleca :cry:

Piotrek T
28-01-2008, 21:54
Istnieją jeszcze takie kleje elastyczne jak weber ZP414
http://www.grupapsb.com.pl/files/MagazineDocument/od5vhfu0625a09/s_27weber.pdf
Oraz mało znany MUREXIN
http://www.murexin.com/pl/main4/sub2/17327/

jacekp71
28-01-2008, 21:55
stosowalismy kleje KNAUFa i SPORO,
fachowiec byl bardzo zadowolony, ja tez, latwo kupic i w dobrej cenie.

za kilka lat napisze czy plyki jeszcze sie trzymaja ;-)

neeoo
29-01-2008, 00:06
Napisałem kilka postów powyżej.
PCI i Ardex to najwyższa półka jakościowa.

PCI znam, ale z BASFem tak jest, że czego się nie tknie jest to najwyższej jakości. Ja nie pracuję dla nich, ale dobrze znam ich produkty. I co najważniejsze niema z mini problemów.

Ewentualnie mogę polecić również klej firmy SIKA; Sikabond T8 jeżeli nie odstraszy was cena to bardzo dobre rozwiązanie.

Wcześniej przez kilka lat pracowalemdla dużego dystrybutora Atlasa i wiem co mówię, katastrofa, sprzedaż duża, a problemów trzy razy tyle. Znacznie mniej problemów było z Henklem,

Pawel78
31-01-2008, 22:55
Probowałem wielu ale na dzień dzisiejszy Weber 414. Elastyczny klej bardzo dobrze się rozprowadza po posadzce. Ewentualnie Kreisel Elasti-Multi prawie identyczny jak 414 ale chyba droższy.

radomik
01-02-2008, 16:14
Powiem tak... Ceresit i tylko ceresit !!!
uzywaj 16 jest tansza od 17 a niewiele sie rozni...
z nowej lini ceresitu... - to jezeli chodzi o podlogi i plytki zewnetrzne....

sciany uzywaj 11...

tak jak kolega napisał

Natomiast jak najdalej od W_I_M-a. Przejechałem się na nim i już tego błędu nie popełnię. Wiąże 3 dni i związać nie może.

straga
18-06-2009, 14:22
Do wszystkiego SOPRO No 1.
Nie każdego stać by płacić 100zł za worek
Ten klej jest na ekstremalne warunki

Dobra, ale jest jeszcze tańszy Sopro 450, elastyczny jak najbardziej, nadaje się na podłogówke - i kosztuje o wiele mniej od Ceresitu CM17

straga
18-06-2009, 14:25
.... a ja kułem płytki położone przez jeszcze "komunistycznego" glazurnika na zaprawę beronową! Powtarzam - KUŁEM!!! Teraz takiego fachowca dostać... marzenie... Dobry fachowiec przy zachowaniu wszystkich prawideł sztuki położy na tanim kleju tak że nie można oderwać... partacz drogi klej zmarnuje a płytka sama spadnie... Wystarczy unikać błędów w sztuce to i tani klej będzie dobry (no może nie do przesady tani) A to dla przestrogi... nawet najlepszy klej nie pomógł... http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=2335 straszne... :evil:

Nieprawda!!! Wiesz, czym różni się tani klej od drogiego? M. in. ilością piachu - czyli wypełniacza - oraz ilością i jakością cementu, plastyfikatorów itd. Czyli: na beton można ułożyć płytki w porządny sposób, ale na tani klej już niekoniecznie

tacim
24-11-2009, 18:19
kurna coś dużo tych starych tematów odnajduję czy Ceresit Cm11 i 17 nadal górą ups nie górą tylko kupowany jest przez inwestorów

Sziva
24-11-2009, 18:33
My wszystkie płytki w mieszkaniu położyliśmy na elastyczny klej Mapei. Kładło się dobrze i nic nie odpadło. Staraliśmy się zachować aptekarską dokładność przy mieszaniu kleju z wodą (wszystko zgodnie z instrukcją na worku). Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy nadal z tego kleju zadowoleni.

Wirecki
16-01-2010, 19:18
Spróbuję w tym wątku, żeby nie mnożyć tematów.

Przy klejeniu gresu 60x60 nie chcę go ciąć na dylatacjach tylko położyć cale płytki. Słyszałem, że można, tylko część płytki ( z jednej strony dylatacji) klei się normalnie, a pozostałą (z drugiej strony) na specjalnym kleju.
Gość, który mi to mówił rekomendował coś z Soudala, ktoś jeszcze zarekomendował Sikabond T8 firmy Sika.
Produkt Soudala jest rzekomo konsystencji butapren-u. Czy ktoś wie o co chodzi? Czy ktoś tak robił?

igrek1
17-01-2010, 08:20
My właśnie wybraliśmy gres na podłogówkę 60x60 sprzedawca powiedział ze oczywiście do tego musi być super klej i żeby najlepiej był bez ograniczeń wielkościowych, czy możecie trochę rozjaśnić ?

spejsi
25-04-2010, 08:14
Witam!


Podbijam ten temat mając pytanie o dobry klej do gresu 60x60 na ogrzewanie podłogowe. Mam do połozenia ok 50m2 gresu więc sporo kleju pójdzie.
Czy konieczne jest użycie "Sopro No.1" czy może wystarczy "Sopro FF 450"? Albo inny producent?

pzdr
Spejsi

piterek63
25-04-2010, 08:33
Spejsi...

jeśli masz idealnie równą posadzkę to zastosuj klej samorozpływny. Zazwyczaj wg specyfikacji jest to C2 E lub C2 F. Z sopro jest to bodajże 430 a z mapei adesilex p4. jak masz pytania to pisz na priv. Jaką fuge będziesz stosował? Mam na myśli kolor

Pozdrawiam

spejsi
25-04-2010, 12:28
Niby tu jest to wytłumaczone:
http://www.mapei.it/CMS/Template/_version_10/PopSclass/PopSClass_02.htm

ale dalej nie wiem co wybrać. Jaką grubą się przyjmuje warstwę kleju pod takimi płytkami 60x60? Chciałbym wiedzieć ile potrzebuję kleju na pokrycie 60m2

Fuge chce zastosować Sopro Saphir 5, "29 jasny beż"

Pozdrawiam
SP

piterek63
25-04-2010, 21:30
Masz glazurnika?

s.m.
02-05-2010, 20:05
Witam
Za 2 tygodnie będę miał glazurnika na budowie. Płytki mam też o wymierze 60x60 - gres polerowany z Nowej Gali. Blisko 65 m2. Do tego 12 m2 Wodentic wymiar 98x21. Klei jaki wybrałem to Mapei Keraflex Maxi S1. Typowy gres do wielkoformatowych płytek i do tego odkształacalny. W moim przypadku, gdzie mam ogrzewanie podłogowe w całym domu jest to nie bez znaczenia. Poza tym wynegocjowałem dobrą cenę. Co o nim sądzicie ?
Poniżej link

http://eluvi.pl/keraflex-maxi-szary-p-18311.html

spejsi - ja zakładam 6 kg/m2. Podłogę mam równą. Zamówiłem 16 worków po 25kg na 65m2

fighter1983
03-05-2010, 11:38
bardzo dobry wybór

marynianka
03-09-2011, 19:46
Podbijam temat, jaki klej wybrać do gresu technicznego 30x30, który będzie polożony w nieogrzewanym garażu i kotlowni.
Fachowiec poleca Mapei Adesilex P9, a sprzedawca w sklepie ceresit CM16 albo Weber elastyczny.
Z góry dziękuje za wszelkie rady!

Wilko
04-10-2011, 22:22
Witam,
Ja mam zamiar dać Mapei Glazurnika. Tylko płytki gresowe mam 8 mm grube.
Adesilex P9 jest do płytek na ogrzewanie podłogowe. To samo z Ceresitem CM16. Nie ma sensu dawać takiego drogiego kleju do kotłowni i garażu.

marynianka
05-10-2011, 17:41
klej Adesilex P9 szary zakupiony poza Warszawą - w cenie 42 zł za worek 25 kg, pewnie można było kupić za połowe ceny zwykły klej ale zaufałam fachowcowi i klei nim, teraz zostaje wybór fugi.

Wilko
05-10-2011, 21:42
Kupiłas w bardzo dobrej cenie.Zazwyczaj jest w cenie ok. 48 zł.
Co do fug to polecam Mapei Ultrakolor Plus. 5 kg w cenie 47 zł.

edde
05-10-2011, 22:47
cena normalna, jak dobrze sie poszuka i nie kupuje jednego worka to i za 40 można kupić, a przy dobrych układach to odkształcalny keraflex maxi s1 szary mało drożej można dostać (ja np. kupowałem po 50z), za fugą ultracolor plus nie przepadam, dała ciała u mnie na balkonie, za to z mapeia flex fugą nie miałem żadnego problemu, podobnie jak z sopro saphir5

marynianka
08-10-2011, 21:44
Jeżeli chodzi o fugę to kupiłam Atlas prestige fuga elastyczna - 38 zł - 5kg w Leroy, niestety w sklepie nie było mapei i brak czasu spowodował że kupiłam atlas mam tylko nadzieje że jest lepszej jakości niż kleje tej firmy.

Wilko
09-10-2011, 22:00
Co do Atlasa to kleje do styropianu i zatapiania siatki mają bardzo kiepskie. Mam nadzieję że fuga będzie lepsza.
Zakupy w markecie to chyba nie jest najlepszy pomysł. :-(

babciaaniela
18-10-2011, 14:02
Nie ma kleju do wszystkiego, zapytaj avatara aiboot na stronie sopro.pl . To jest najnowsza technologiahttp://www.sopro.pl

(miła Pani, można z nią porozmawiać )))))))))

marynianka
25-11-2011, 22:11
Co ekipa to inne preferencje, obecna ekipa preferuje klej greinplast, ale dla mnie cena 57 zł (promocyjna) za worek 25 kg jest zbyt duża i zostałam przy kupionym mapei, ostatnio kupiłam w hurtowni po dobrej cenie 40 zł za worek, tylko na schody na zewnątrz dałam greinplast bo nalegali że lepszy.

Kasia242
27-12-2011, 21:25
jesli moge sie wypowiedziec mna podstawie 14 lat robót glazurniczych ,w tym dość duzo zewnetrznych tarasy jakies elewacje...
U mnie po wielu próbach zostałem przy..Mapei...Oczywiscie duzo zalezy od glazurnika czy umie robic ale generalnie kleje elasyczne z mapei to ekstraliga...to samo zreszta tyczy sie fug. Niezłe sa kleje webera od saint-gobain.Przy tych firmach w ciemno jest pewnosc ze materiał przetrwa wszystko.
Natomiast zdecydowanie odradzam atlasa- nie raz sie przejechałem(inwestor wymusił),zdecydowanie za drogie w poirównaniu do miernej jakosci,ceresit nie jest dla mnie tak dobrze rozrabialny i przy pracy niestety ,,leje sie,,. Inne kleje te tansze bezfirmwki to piasek...mozna przykleic ale gwarancjii na lata nie ma.

Jesli chodzi o fugi sytuacja wyglada jeszcze gorzej,fugi atlasa mozna wymywac w nieskonczonosc ....słabe,brudzące sie i ulegające szybkiej erozjii pod wpływem lekko zmiennych warunków,niekoniecznie na zewnatrz. Znów tutaj prym u mnie wiedzie mapeja,jest kilka powodów..te fugi po około 2-3 tyg ,,lezakowania ,, nie chłona praktycznei brudu(z czasem zapuszczaja sie na zewnatrz i łatwo je umyc i sa jak nowe,dosłownie),pisze tu o linii ultracolor i epoksydowej-innych nie uzywam.
Ultracolorem mapei czy epoksydówka przecietny glazurnik z pierwszej łapanki boi sie robic poniewaz jeden bład i cała robota do smietnika:),juz widziałem jak glazurnik ,flexą z tarcza scierna jechał po 3 godzinnym ultracolorze:)
Z przyjemnoscia oglada sie 10 letni taras który po umyciu wyglada jak połozony ,,przedwczoraj,,:)

pozdrawiam

Boat
03-02-2012, 22:01
Jeżeli jest podłogówka to godny polecenia jest:
- Sopro FF450
http://www.sopro.pl/products/tfp/prace-glazurnicze/fnk/fliesenkleber/9236/sopro_ff_450.html
lub
- PCI Pericol Flex
http://www.basf-cc.pl/pl/produkte/plytki/kleje_do_plytek/pericol_flex/Pages/Pericol_Flex.aspx
lub
- Mira 3110 unifix
http://www.mira.ee/?op=body&id=124

Dla dużych, obciążalnych powierzchni (np. garaż) warto rozważyć dodatkowo klej rozpływny:
- PCI Pericol Fluid Flex
http://www.basf-cc.pl/pl/produkte/plytki/kleje_do_plytek/pericol_fluid_flex/Pages/default.aspx

Wyżej wymieniona Mira jest również świetna do kamienia, ponieważ jest to klej biały.

W/w Sopro i Pericol Flex jest również bardzo dobry do większości rodzajów ścian.

Wszystkie w/w kleje są z górnej półki ale rozsądne cenowo od 45 do 60zł za 25kg.

Sopro jest ogólodostępne, za Mirą i PCI trzeba się nachodzić (ale warto).

W Warszawie np. są dwa punkty na Bartyckiej, ja kupowałem tu http://www.dav.com.pl/davt/index.html
Trzeba się targować bo na wejściu ceny są sporo wyższe.

Przy okazji polecam również fugi PCI, kto jest w temacie wie o czym piszę. Fugi Sopro są również bardzo ok ale kuriozalnie droższe od PCI.

pionan
04-02-2012, 13:20
u nie łazienki - ściany i podłogi (podłogówka) położone na Weber maxit. Teraz kładzione podłogi z ogrzewaniem podłogowym - gres Woodentic 21,5x98cm, 55m2, klej Ceresit elastyczny do gresu polecany na podłogówkę. Majster chwali zarówno Webera jak i Ceresit.
Z fugami było tak: na sciany w dolnej łazience kupiliśmy fugę Mapei. majster wyklinał na czym świat stoi. I rzeczywiscie jakaś mocno cementowa ta fuga, bardzo szybko wiązała. Na pozostałe powierzchnie kupilismy fugi Ceresitu, odkształcalne. Nawet dla mnie, jako laika, fuga zdecydowanie lepsza od tej Mapei.

Kasia242
13-02-2012, 07:49
.
Z fugami było tak: na sciany w dolnej łazience kupiliśmy fugę Mapei. majster wyklinał na czym świat stoi. I rzeczywiscie jakaś mocno cementowa ta fuga, bardzo szybko wiązała. Na pozostałe powierzchnie kupilismy fugi Ceresitu, odkształcalne. Nawet dla mnie, jako laika, fuga zdecydowanie lepsza od tej Mapei.
:)
No i własnie o tym pisałem wczesniej-jak ktoś nie umie kłasc tej fugi to klnie i kładzie te ,,lepsze,, co oznacza ŁATWE W POŁOZENIU-dla glazurnika...pytanie tylko czy beda one dobre dla klienta w perspektywie wielu lat uzywania? Odpowiedz brzmi...nie:),..po kilku latach klient będzie załamany wyglądem fugi wtedy najczesciej jest za pózno.
pozdrawiam

Matilde1
13-02-2012, 08:21
Fugowalam sama Mapei, bez wczesniejszego doswiadczenia. Nie mialam zadnych powodow do przeklinania. Dobrze sie rozprowadza, nie bylo problemu z wyczyszczeniem plytek - wszystko zgodnie z czasem podanym na opakowaniu.


u nie łazienki - ściany i podłogi (podłogówka) położone na Weber maxit. Teraz kładzione podłogi z ogrzewaniem podłogowym - gres Woodentic 21,5x98cm, 55m2, klej Ceresit elastyczny do gresu polecany na podłogówkę. Majster chwali zarówno Webera jak i Ceresit.
Z fugami było tak: na sciany w dolnej łazience kupiliśmy fugę Mapei. majster wyklinał na czym świat stoi. I rzeczywiscie jakaś mocno cementowa ta fuga, bardzo szybko wiązała. Na pozostałe powierzchnie kupilismy fugi Ceresitu, odkształcalne. Nawet dla mnie, jako laika, fuga zdecydowanie lepsza od tej Mapei.

pionan
13-02-2012, 09:00
ale że co?? fuga ceresita jest niedobra?? Bo rozmawiałem z kilkoma osobami, poprzez sprzedawców w sklepie z płytkami, glazurnika w rodzinie, znajomych, do naszego majstra, wszyscy zgodnie twierdzą, ze te fugi są ok. Zresztą dolna łazienka dość intensywnie eksploatowana (jak to na budowie :) ) już dwa miesiace, wnoszony cały syf na butach. Wczoraj przetarłem podłogę, nie mam jej nic do zarzucenia. Natomiast jeśli chodzi o mapei, to nie wiem, moze trafiłem na jakąś felerną, ale na ścianach ta biała wygląda kiepsko (dobrze że białe płytki i wąziutka fuga). Po położeniu było ok, jak wyschła, ma rózne odcienie, szczególnie widać to na mozaice.

kszysiek20
01-12-2013, 18:30
Jaki polecacie klej do gresu 60x60cm na ogrzewanie podłogowe. Ceresit CM-16, Adesilex P9, Sopro FF450. Do jakiej grubości można użyć tych klejów. Zależy mi na grubości warstwy kleju 10-12mm - jak uzyskać taka warstwę? Pacą z zębami 15mm smarować płytkę i podłoże?

_Porter_
04-12-2013, 19:01
U mnie do identycznych płytek była P9, glazurnik nie marudził chociaż był z tych wybrednych, w pozostałym zakresie nie wypowiem się.

vadiol
04-12-2013, 19:28
Jaki polecacie klej do gresu 60x60cm na ogrzewanie podłogowe. Ceresit CM-16, Adesilex P9, Sopro FF450. Do jakiej grubości można użyć tych klejów. Zależy mi na grubości warstwy kleju 10-12mm - jak uzyskać taka warstwę? Pacą z zębami 15mm smarować płytkę i podłoże?

Mapei Keraflex Maxi S-1 . Nadaje się do dużych formatów , na ogrzewanie podłogowe , a zakres stosowania ma do 15mm grubości warstwy .

kszysiek20
04-12-2013, 19:49
A mieliście do czynienia z Ceresit CM-22?

Wodnisty
06-02-2014, 09:30
Ja w weekend zabieram się za kładzenie płytek w łazience. Po konsultacjach społecznych :) wybrałem Euro-mix. Podobno jest trwały. Czy ktoś na forum może coś na ten temat powiedzieć? Ja będę mógł po weekendzie i mam nadzieję, że pozytywne rzeczy. Miałem do wyboru ceresit, ale ze względu na cenę wybrałem Euro-mix. Zobaczymy, dam znać.

Wodnisty
12-02-2014, 09:28
tak się zabierałem, że urlopu nie dostałem :/ no więc płytki położę być może w nadchodzący weekend. Poczytałem trochę o tym euro-mix i powinno być w porządku, ale dam znać.

nerwus
12-02-2014, 14:07
Fugowalam sama Mapei, bez wczesniejszego doswiadczenia. Nie mialam zadnych powodow do przeklinania. Dobrze sie rozprowadza, nie bylo problemu z wyczyszczeniem plytek - wszystko zgodnie z czasem podanym na opakowaniu.


Kładłem na Mapei, dobrze urabialny i długo plastyczny, oczywiście do gresu inny niż do zwykłych płytek. Fugowałem Mapei, trzeba sie śpieszyć bo szybko wiąże lub fugować mniejszą powierzchnie, jak dla mnie nr 1. Co do fug Ceresitu, dla mnie jakościowo gorsze od poprzednika lecz łatwiejsze w użyciu, dłużej pozostaje plastyczna.
Więc tylko Mapei.

Sonicsquad
16-02-2014, 07:18
Witam. U mnie na podłodze w łazience płytki lecą na Keraflex Mapei. Na scianę Mapei Extra plus ich fugi. Jakoś mam przekonanie do tej firmy.

Wodnisty
25-02-2014, 23:01
Moim skromnym zdaniem bardzo dobry jest klej firmy Euro-Mix. Producent od lat zajmuje się chemią budowlaną. Myślałem na kogo postawić, bo wiadomo że każdy chce miec płytki połozone ładnie ale i trwale. Dlatego jak dla mnie sprawdził się ten klej Euro-Mix. Wybrałem superplastyczną zaprawę do płytek. Jest naprawdę łatwa w użyciu.

Wodnisty
05-03-2014, 08:01
Teraz już wiem, że jak kleje do płytek to tylko EURO-MIX! Łazienka skończona. Wszystko poszło gładko (jeśli chodzi o klej, bo miałem trochę problemu z docięciem płytki) i jestem zadowolony. EURO-MIX ma kilka rodzajów zapraw do płytek, wkrótce zabieram się za płytki w salonie gdzie nie mam ogrzewania podłogowego i wybiorę inny klej. Moim zdaniem ta firma to specjalista w branży i dokładnie dopasowuje produkt do zadania :) Polecam.

maggs1
05-03-2014, 19:38
Teraz już wiem, że jak kleje do płytek to tylko EURO-MIX! Łazienka skończona. Wszystko poszło gładko (jeśli chodzi o klej, bo miałem trochę problemu z docięciem płytki) i jestem zadowolony. EURO-MIX ma kilka rodzajów zapraw do płytek, wkrótce zabieram się za płytki w salonie gdzie nie mam ogrzewania podłogowego i wybiorę inny klej. Moim zdaniem ta firma to specjalista w branży i dokładnie dopasowuje produkt do zadania :) Polecam.

wrzuć fotkę i napisz jaką fugę zastosowałeś -bo na razie to wygląda jak reklama. Pozdrawiam

Wodnisty
10-03-2014, 09:39
Z chęcią się pochwalę. Tylko teraz przed żoną wyjdzie, że tak naprawdę nie robiłem tego zupełnie sam i nie zostanę bohaterem w swoim domu :) :rolleyes: No nic. Dodaje zdjęcia mojej łazieneczki. Kafle ozdobne z ktorych jestem bardzo dumny. I mega wypasiony detal - lustro :) Każdy tu na forum pisze co poleca, to polecam co się sprawdziło. I już :)

Wodnisty
10-03-2014, 09:40
Nie wiem dlaczego zdjęcia się nie dołączają??? czerwony wykrzyknik pokazany. Co zrobić?

Wodnisty
10-03-2014, 09:42
Muszę zmniejszyć zdjęcia a nie wiem jak :( Aha! a fugę miałem z mapei. Zostało bratu, nam spasowało i jak dla mnie efekt piękny. Wkrótce dodam zdjęcia. Jeśli ktoś podpowie jak zdjecia zmniejszyc! pomóżcie!

Wodnisty
10-03-2014, 10:05
247274247275247276

Chyba się udało! :D Zdjęcia są jakie są bo łazienka nie za duża :) proszę mimo wszystko mnie pochwalić, bo w większości to wszystko moja praca! :) z drobną pomocą szwagra ;) drobniuteńką :)

surgi22
10-03-2014, 19:09
To Ty mieszkasz i Tobie ma się podobać. Ale OK masz jeden głask - czuj się pochwalony :bye:

Wodnisty
11-03-2014, 08:39
Czuję się pochwalony :) Dzięki wielkie! a tak naprawdę to najważniejsze by się mojej pani podobało. Ja to bym zrobił wszystko ciemne by brudu nie było znać :rolleyes:

PrzMag
12-03-2014, 20:07
Czuję się pochwalony :) Dzięki wielkie! a tak naprawdę to najważniejsze by się mojej pani podobało. Ja to bym zrobił wszystko ciemne by brudu nie było znać :rolleyes:

Wiem, że się będę powtarzał, ale doradzcie mi jaki klej pod ogrzewanie podłogowe wybrać? Dodam że na ściany dam Atlasa półelastycznego - bo już sprawdzałem i działa anie musze mieć elastycznego :), ale nie wiem czy Atlas Plus jest warty na podłogę czy też lepiej coś innego wybrać?

Pozdrawiam PrzMag :):)

Zalew83
12-03-2014, 21:05
Wiem, że się będę powtarzał, ale doradzcie mi jaki klej pod ogrzewanie podłogowe wybrać? Dodam że na ściany dam Atlasa półelastycznego - bo już sprawdzałem i działa anie musze mieć elastycznego :), ale nie wiem czy Atlas Plus jest warty na podłogę czy też lepiej coś innego wybrać?

Pozdrawiam PrzMag :):)

C2 E S1, np Atlas Plus Mega, bądź Keraflex extra S1. Zazwyczaj pracuję na Plusie Mega, praca na nim to cudo :)

Pozdrawiam, Paweł

PS. Nie ma klejów elastycznych, są odkształcalne :) klej dobieraj do podłoża, rodzaju i rozmiaru płytek, nie ma uniwersalnego :)

maggs1
16-03-2014, 20:28
247274247275247276

Chyba się udało! :D Zdjęcia są jakie są bo łazienka nie za duża :) proszę mimo wszystko mnie pochwalić, bo w większości to wszystko moja praca! :) z drobną pomocą szwagra ;) drobniuteńką :)

Super, gratuluję -profesjonalna robota. Pozdrawiam

Wodnisty
19-03-2014, 09:17
Wiem, że się będę powtarzał, ale doradzcie mi jaki klej pod ogrzewanie podłogowe wybrać? Dodam że na ściany dam Atlasa półelastycznego - bo już sprawdzałem i działa anie musze mieć elastycznego :), ale nie wiem czy Atlas Plus jest warty na podłogę czy też lepiej coś innego wybrać?

Pozdrawiam PrzMag :):)

Ja też będę się powtarzał, ale jak mam doradzić to dordzę EURO-MIX. Używałem i jestem zadowolony! U Ciebie może sprawdzić się ten klej http://www.euromix.com.pl/produkty/ex-1-03m-2/ poczytaj i sam oceń, ale moim zdaniem będzie dobry.

Wodnisty
19-03-2014, 09:18
Poza tym co ważne są w przystępnej cenie.

Wodnisty
19-03-2014, 09:19
Super, gratuluję -profesjonalna robota. Pozdrawiam

Dziękuję bardzo :lol2:

Wodnisty
19-03-2014, 09:23
C2 E S1, np Atlas Plus Mega, bądź Keraflex extra S1. Zazwyczaj pracuję na Plusie Mega, praca na nim to cudo :)

Pozdrawiam, Paweł

PS. Nie ma klejów elastycznych, są odkształcalne :) klej dobieraj do podłoża, rodzaju i rozmiaru płytek, nie ma uniwersalnego :)



Są zaprawy plastyczne cechujące się dużą elastycznością :)
Pozdrawiam :)

Zalew83
19-03-2014, 19:33
Są zaprawy plastyczne cechujące się dużą elastycznością :)
Pozdrawiam :)

Hmm, to tak normowo który to parametr? Widziałeś elastyczny klej cementowy? Na ogrzewanie podłogowe klej z min. odkształcalnością S1 (ugięcie od 2,5 do 5mm), zbyt duże naprężenia są na takiej podłodze, dodaj do tego jeszcze płytki wielkoformatowe i nieszczęście gotowe :) Tak samo wygodnym parametrem jest E - czyli wydłużony czas otwarty, a T - czyli ograniczony spływ na podłodze jest zbędny. Już dawno wyleczyłem się z czytania tego co producenci wypisują na opakowaniu, ważne parametry z norm. Nawet na kleju C1 potrafią napisać, że i na ogrzewanie podłogowe i trudne podłoża :(

papi240
22-05-2014, 10:39
mam do położenia ponad 100m2 płytek na ogrzewanie podłogowe, połowa tej powierzchni to płytki 60x60 a połowa 60x30
fugi bym nie chciał robić większej niż 3 mm
użyć ceresit cm16 http://www.ceresit.pl/produkty/produkty-do-ukladania-i-spoinowania-plytek/zaprawy-klejace/cm-16
czy ceresit cm17 http://www.ceresit.pl/produkty/produkty-do-ukladania-i-spoinowania-plytek/zaprawy-klejace/cm-17

zastanawiam się też nad sopro no1 http://www.sopro.pl/products/tfp/fliesentechnik/fnk/fliesenkleber/9767/sopro_no_1.html
ceresit pisze że ich klej cm17 nadaje się do płytek o pow.1m2 więc może będzie lepszy od sopro ?

Kasia242
25-05-2014, 22:38
Na podstawie 15 lat w zawodzie glazurnika...mogę napisac że po wielu testach róznych klejów róznych firm zostałem na stałe przy Mapei.
Budzetowe kleje kazdej firmy w oklicach 20 zł/25 kg to piasek...ale piasek piaskowi nierówny:)
Atlas mimo gigantycznej promocji od lat produkuje dosyć słabe kleje.Dość topowy model Atlasa nie przeszedł testu wykonywanego przez europejskie centrum jakości,to samo model Atlasa do przyklejania styropianu fasadowego.Z moich doświadczeń wada szczególna jest urabialność..jest tragiczna.w porównaniu do mapei czy ceresita to jak zaprawa murarska.To samo tyczy fug,sa słabe pod kazdym względem.Trzymanie koloru,zabrudzenia,tragiczna urabialnośc/czas schnięcia/czas wygladzania


Kleje elestyczne pod ogrzewania podłóg czy tarasy na zmienne warunki to marketing.Te kleje po prostu maja dodatek polimerów i nie tylko nie,,pracują,, ale sa po prostu bardzo zwartei mocne.wrecz nie do ruszenia. Równie dobrze mozna płytki połozyc na zwykła zaprawe cementową robiona na budowie i po 100 latach nie bedzie ich mozna skuc...pamiętam takie zlecenie skuwanie poniemieckiego sklepu miesnego..ceramika +zaprawa....masakra.Wiekszosc usterek tarasów czy trudnych podłozy to nie wina kleju ale błedy wykonawcze...jesli jakiś material ,, pracuje.. to wystarczy okladzinę połozyc tak żeby pracowała razem jako całość z tym podłozem..a tu już klej ma drugorzedne znaczenie.
Jesli chodzi o własciwości robocze kleju czyli urabialność,tęzenie, czas pracy,wytrzymałość końcowa oraz tzw. przyjaznosc przy pracy to uwazam że najlepszym klejem jest mapei adesilex P9.
Dodam że na mapei nie mam kopletnie reklamacjii od klientów ale być moze to nie wynika z kleju tylko z wykonastwa.
Przy kladzeniu plytek wilekoforamtowych,tym bardziej na podloza poddawane zmiennym warunkom temperaturowym kolosalne i przewazające znaczenie ma nie klej ale wykonawca,dokladnosć i doswiadczenie spowoduje ze na przecietnym kleju latami bedzie wszystko w porzadku...natomiast partacz na najlepszym kleju polozy tak że będą spękania fugi,odspojenia płytek,nadłamena krawedzie. 80% wykonastwo /20 % klej

Troj31
01-06-2014, 21:51
A czy ktoś z was używał może kleju KREISEL klejfix 2 ?? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej opinii na temat tego produktu. Najciekawsze jest to, że na stronie KREISELA nie ma słowa na temat tego kleju...

W ogóle chciałbym poznać wasze zdanie na temat klei do płytek tej marki.

Będę wdzięczny za opinie :)

Pzdr.

robex82
24-06-2014, 10:24
Ja bym polecił kleje marki codex: http://www.codex-x.pl/nc/produkty/przeglad-produktow/. Najwyższa, niemiecka jakość ceniona przez wykonawców na całym świecie.

jack77w
19-08-2014, 21:12
witam
możecie mi powiedzieć ci którzy kładli płytki na ceresit cm11 i cm 17 kilka lat temu
czy coś się dzieje lub działo z płytkami czy wszystko jest ok
osoba która będzie mi kładła płytki pracuje tylko na tych klejach i dlatego chciałbym się dowiedzieć czegoś o ich jakości itp
płytki podłogowe będą miały wymiary 60x60 na ogrzewaniu podogowym

Zalew83
24-08-2014, 10:45
Przy kladzeniu plytek wilekoforamtowych,tym bardziej na podloza poddawane zmiennym warunkom temperaturowym kolosalne i przewazające znaczenie ma nie klej ale wykonawca,dokladnosć i doswiadczenie spowoduje ze na przecietnym kleju latami bedzie wszystko w porzadku...natomiast partacz na najlepszym kleju polozy tak że będą spękania fugi,odspojenia płytek,nadłamena krawedzie. 80% wykonastwo /20 % klej

Zgadzam się w dużej częsci, wiedza i umiejętności wykonawcy są podstawą, trzeba umieć również tą wiedzę wykorzystywać np. poprzez dobór parametrów kleju do zlecenia. Ale czy nie jest ignorancją twierdzenie, że wykonanie ma przewagę nad użytymi środkami? Najgorzej jak kierujemy się względem ceny robiąc pozorne oszczędności, np. na jakości kleju...


płytki podłogowe będą miały wymiary 60x60 na ogrzewaniu podogowym

Na ogrzewanie podłogowe klej klasy S1, CM17 spełnia te wymagania :)

maciejzi
01-09-2016, 10:13
A jaki klej do garażu?
Płytki gresowe 60x60cm, 10mm grubości. Garaż dla samochodów osobowych. Garaż 5 x 5 m

Może być klej uelastyczniony, np. Ceresit CM11, czy konieczny jest w pełni elastyczny jak Adesilex P9?

walimar
15-07-2019, 15:49
Witam.
Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać jaki klej polecicie na elewację zewnętrzną. Muszę przykleić płytki klinkierowe 50x30 cm do styropianu 20cm z wklejoną siatką pancerną i zakołkowaną.
Pozdrawiam.

RafiRuX
26-07-2019, 08:23
Miałem pisać o MAPEI, ale widzę że Kasia242 napisała wszystko i z nawiązką :)

fox503
27-11-2019, 15:13
Ja mam pytanie jak obecnie wygląda jakość Ceresit CM 17 ? Czy może Sopro FF450 , zwykły lub Premium jest bardziej godny uwagi ?

Chodzi o położenie 130 m2 gresu 120x 30 cm pod ogrzewanie podłogowe.Dodatkowo jaki grzebień do tego kleju i takiego wymiaru płytki byście sugerowali ?

fox503
06-12-2019, 11:57
Chciałbym podnieść temat wyboru kleju oraz sposobu kładzenia z powyższego posta.