PDA

Zobacz pełną wersję : regipsy



agnieszkakusi
30-12-2006, 21:44
Dowiedziałam się dziś, że regipsy na suficie powinno się kłaść podwójnie co minimalizuje prawdopodobieństwo pęknięć. Czy to chodzi o pracę więźby, która zazwyczaj nie jest zbyt sucha? Jak robiliście u siebie? Pojedyncze czy podwójne?

vanderbobo
30-12-2006, 21:47
mozna też dać na sufit płyty OSB a później G-K, ja dam u siebie jednak tylko G-K i liczę że nie popęka

bladyy78
30-12-2006, 22:00
Pdwójnie płyty powinno sie dawać na suficie na poddaszu pod takie płyty jeszcze najlepiej zastsowac ruszt krzyzowy.Więźba na poddaszu pracuje caly czas wiec jest mniejsze prawdopodobienstwo ze łaczenia plyt zaczna pekać jezeli zastosuje sie takie rozwiazanie.

agnieszkakusi
30-12-2006, 22:17
A co w przypadku domów parterowych bez poddasza i strychu? Więźba to gotowe wiązary kratowe suszone termicznie.

bladyy78
30-12-2006, 22:41
Z tego co widze masz strop drewniany i tam tez by wypadało dac ruszt krzyzowy i podwójnie płyty. Pewnie beda głosy ze jak bedzie dobrze zrobione to nic nie bedzie pekac przy pojedynczej płycie, ja bym jednak nie ryzykowł. Ostatnio własnie sie przygladam sufitom i scianom u znajomych co maja regipsy i u wszystkicj na sufitach sa drobne rysy na laczeniach płyt. I albo robic taniej i liczyc sie z tym ze moze pekac albo zrobic podwójnie i miec spokój.

agnieszkakusi
30-12-2006, 22:46
Tak tylko podwójne też pękają - mój tata zajmuje się wykończeniówką i spotkał się już z takimi sytuacjami. Dlatego zastanawiam się czy warto inwestować.

bladyy78
30-12-2006, 23:14
Skoro twój tata zajmuje sie tym na codzien musisz samama z nim to przeanalizowac co Ci sie bardziej opłaca,ja tez na poczatku robilem u siebie ruszt pojedynczy teraz jednak bede go przerabial na podwójny i przykrece podwójnie plyty. U mnie w domu bedzie dach pracowal i konsultowałem sie juz z kilkoma firmami co robia docieplenia i regipsy, kazdy mi radzil zeby zamontowac podwójnie płyty.

andre59
30-12-2006, 23:49
Agnieszko, pojawianie sie rys na połaczeniach płyt k-g niekoniecznie jest wynikiem "pracy" więźby dachowej.
U mnie pokazało się kilka rys na połączeniach ciętych i wg mnie były rezultatem właściwości masy szpachlowej tzn. jej wrażliwości na wilgoć.
Rysy pokazały się po pierwszym wymalowaniu sufitu.
Zajrzyj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87572&highlight=

Rezi
31-12-2006, 00:07
jedna płyta
spoinowanie tasmą papierową lub flizeliną - żadną siatka !!!
zagruntować
przykleć gładka tapetę z włókna szklnaego
przeciągnąc całość akryl-putzem

sprawdzone u mnie - żadnych pęknięć

bladyy78
31-12-2006, 00:46
Rezi a gdzie montowales te plyty chodzi mi czy na poddaszu czy na parterze. Bo tak jak juz pisalem wczesniej wszyscy mi odradzaja na poddaszu montowac plyty pojedynczo. No i ocyzwiscie jaki robies ruszt pod plyty zwykly czy krzyzowy,

Rezi
31-12-2006, 12:08
Rezi a gdzie montowales te plyty chodzi mi czy na poddaszu czy na parterze. Bo tak jak juz pisalem wczesniej wszyscy mi odradzaja na poddaszu montowac plyty pojedynczo. No i ocyzwiscie jaki robies ruszt pod plyty zwykly czy krzyzowy,

troszke wstępu
dach w moim przypadku ma ponad 500 m2 i zrobiony jest w konstrukcji stalowo-drewnianej, najdłuższe krokiwie stalowe maja ponad 12 mb,dodatkowo czarny dach powoduje ze cala konstrukcja naprawdę "prcuje"
od środka antresoli widac ponad 200m2 dachu, płaszczyzna sufitu w najdłuższym miejscu ma 14 mb

ruszt 2 poziomowy krzyżowy rozstaw mocowania do krokwi co 50 cm, drugi poziom co 40 cm, wszytskie krawędzie płyt mocowane do stelaża, profile oryginalne z blachy 0,6

pokrytą filizelina mam wszystkie skosy dachu oraz większosć zabudowy sufitów w pozostałej części domu w łazienkach i sypialni ( troche materiału zostalo więc go wykorzystaliśmy)
od roku żadnych pęknięć
fotki dowodowe na zycznie :lol:

bladyy78
31-12-2006, 13:00
Rezi z tego co sie u Ciebie doczytalem sufity i skosy masz pokryte tapeta z włókna szklanego, w takim wypadku moge sie z toba zgodzić ze zadne pekniecia nie powstana. Z tego co na i nternecie własnie przegladalem sa dostepne tapety o róznych faktórach które wystaczy tylko pomalowac. Tapetowanie sufitu tapeta z włkona nie jest czestym rowiazaniem i dlatego sie do tej pory z tym rozwiazniem nie spotkalem aczkolwiek chyba jest to dobre rowiazanie.

Rezi
31-12-2006, 13:36
w Poznaniu coraz więcej ekip zaczyna to robić
najlepiej zwykłą gładką bez żadnej faktury - zwana inaczej "fliz malarski"
technologia dostępna w marketach sieciowych, lafarge etc

agnieszkakusi
31-12-2006, 18:03
no to muszę podpytać tatę o ten "fliz malarski".

filip-bud
15-03-2010, 11:07
to mimo wszystko konstrukcja jest za wszystko odpowiedzialna nic nie pęka jak sie ją prawidłowo zrobi ,a tapety czy tez ine rzeczy to na stare budynki ,po co ktos ma stosować w nowym budownictwie tapety ,tapeta z włókna szklanego zostawia jakąs fakture ,wiec to tylko dla miłosników tapet ,proponuje niech panu wykona to poządna firma ,i nie bedzie trzeba acic za dodatkową płyte czy tez tapete ,no i oszczedza pan na zdrowiu miej nerwów miej stresu

edde
15-03-2010, 12:36
no to nieźle proponujesz temu panu :lol:
zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że ten pan miał problem 3 lata temu :lol: :lol: :lol:

15-03-2010, 12:45
I do tego to była pani 8) :lol:

Tapeta z włókna szklanego może byc zupełnie gładka - to taka szersza taśma wykończeniowa. Tylko ta zupełnie gładka jest najcieńsza. Grubsze (jesli są problemy z pęknieciami na łączeniach płyt - lepsze) maja wzorki - najczęściej jakiś "worek" i wariacje na ten temat. Można takie tapety wielokrotnie malować na różne kolory. Wyglada to nawet fajnie, a jak wnętrze trochę rustykalne - nadaje charakteru.
Tylko jak coś jest solidnie spartolone w samym mocowaniu płyty, to tapeta niespecjalnie pomoże. Dobra jest na uniknięcie drobnych rys powstających na łączeniu płyt i na styku płyta/ściana.
Taśmy z włókna szklanego są naprawdę dobre i warto w to zainwestować (tzn w dobrą taśmę, mimo że są obok 3 razy tańsze).

Elmeros
15-03-2010, 13:25
Zgadzam sie, dobrym i sprawdzonym sposobem na pęknięcia jest tapeta z włókna szklanego, ja stosuje i jak na razie nie pęka.
Pozdrawiam.