PDA

Zobacz pełną wersję : WANNA - materiały, kształty, montaż, użytkowanie



Strony : 1 2 [3]

tomektomek8
10-05-2011, 16:03
Ja ponad 6 lat produkuje wanny w Kole :) wiec jak macie jakieś pytania...
zwracac przy zakupie nalezy uwagę na:
1. powierzchnia akrylu
2. popukać w dno wanny jeśli jest pusty odgłos czyli deska pod wanną nie jest dolejona
3. warto sprawdzić ją poziomicą ;)
4. raczej u nas nie ma problemu z reklamacjami... jeśli jest nasza wina, a wiemy kiedy jest nasza...

chulada
10-05-2011, 20:36
A ja mam taką wannę (Ruben Amber):
http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/4134/ruben-amber-159x125-cm.jpg
Jest wielka i głęboka. Nie mam problemu z myciem bo mam długie ręce ;), ale pochłania bardzo wiele wody. Ma fajny kształt, ale nie kupiłabym jej po raz drugi.

Cudem jest...
12-05-2011, 17:02
Miała przyjemność wykąpać się w takiej i takiej. Zdecydowanie muszę polecić prostokątną. Jest bardziej praktyczna i wygodna. Zgodzę się z wcześniejsza wypowiedzią, ze siedzenie gołą pupą jest jak najbardziej niewskazane, a przy tym nie higieniczne i niezdrowe.

[reklama]

gosiako
13-05-2011, 09:00
Ja mam prostą i dużą, taką: http://www.riho.com/produkty.html?line=176
Jeżeli ktoś lubi pławić się w wannie i lubi w niej towarzystwo to polecam:)

Ewunia
14-05-2011, 16:12
nie radzę kupować w marketach budowlanych
a czemu?
są inne niż w sklepach z glazurą, płytkami i innymi akcesoriami łazienkowymi?

monikaa13
14-05-2011, 16:25
Ja ponad 6 lat produkuje wanny w Kole :) wiec jak macie jakieś pytania...
zwracac przy zakupie nalezy uwagę na:
1. powierzchnia akrylu
2. popukać w dno wanny jeśli jest pusty odgłos czyli deska pod wanną nie jest dolejona
3. warto sprawdzić ją poziomicą ;)
4. raczej u nas nie ma problemu z reklamacjami... jeśli jest nasza wina, a wiemy kiedy jest nasza...

Mam wannę Koło Modo, praktycznie od początku mam w niej brzuchy. Są to wypuklenia w dnie wanny. Akryl nie jest pęknięty.

Jeśli można proszę o informację co to może być, od czego. Po paru razach owe brzuchy zauważyliśmy. Zgłosiliśmy od razu kafelkarzowi, myśląc, że to jego wina. Przyjechał, zobaczył od dołu i nic.

Nie wiemy niestety czy te brzuchy były już przy kupnie czy wyszły trochę później. Fakt jest taki, że wannę użytkujemy rok i nic w sumie się z nią nie dzieje oprócz rysowania (strasznie się rysuje) i tych brzuchów. Nowych wypukleń nie ma.

Pytam zatem fachowaca co to? od czego? i ew. jak zapobiegać rysom na akrylu - bo wanna ma rok, a wygląda....

Ewunia
14-05-2011, 17:06
właśnie muszę wymienić wannę

od Kaldewei trochę odstrasza mnie cena, choć całość kusi ;)
użytkuje ktoś wannę Roca?
np Madalena, albo Contessa
bo ja mogę tylko prostokątną wstawić
i wcale nie musi być wypasiona ;)

Roca daje też panel do obudowy wanny
jeszcze go na żywo nie oglądałam, ale jest to zachęcająca alternatywa do obudowy płytkowej

marecki6
06-10-2011, 00:07
witajcie
poszukuję informacji na temat wanien marki PMD Piramida ... szykuję drugą łazienkę ale niestety budżet mam mocno ograniczony a muszę zakupić wannę 170cm - zrezygnowałem z narożnej na rzecz klasycznej wanny i w oko wpadła mi wanna PMD Piramida Bona

http://www.piramida-wanny.pl/bona.html

z obudowa można ją kupić już za około 560zł więc cena bardzo na + ale niestety nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat tej firmy a to co znalazłem raczej zalatywało wypowiedziami jakiegoś dystrybutora czy sprzedawcy

ikaria
12-10-2011, 00:36
Kolor wanny trzeba dobrać do koloru ceramiki, dlatego też polecam kupić sprawdzoną polską wanne i ceramikę np.Cersanitu.Wanna wyjdzie drożej lecz mozna zrównowazyć koszty kupując tańszą serię ceramiki.

JoShi
18-11-2011, 09:25
To bardzo stary wątek, ale zaryzykuję i odkopię go. Mam nadzieję, że Wojtek tu jeszcze zagląda, bo chciałabym się dowiedzieć czy jest sens interesować się akrylowymi wannami firmy Sanplast, bo bardzo mi się spodobała wanna symetryczna WS/ER

marynianka
28-11-2011, 19:10
A co myślicie o wannie akrylowej "160 x 95 Ravak Rosa 95"?. Jestem na etapie wyboru i polecil mi ją sprzedawca armatury, nie jest tania ale mam nadzieje że warta swojej ceny, marketowe wanny odpadły.

JoShi
28-11-2011, 19:46
A czemu odpadły?

nicol21
05-01-2012, 00:00
Polecam Virgo z Cersanitu :)
bardzo fajny design, jest dosc szeroka na dole, wiec mozna wygodnie dupcie posadzic, super sprawdza sie w opcji wanno-prysznic [ranty sa wystarczajaco szerokie zeby cos na nich postawic]. Ogolnie bardzo jestem zadowolona z wyboru - to byla pierwsza wanna ktora nam obojgu sie bardzo spodobala, plus kupilismy ja w bardzo rozsadnej cenie - za 170cm dalam cos ponad 600PLN. uzytkujemy jakies 2mies. moze to jeszcze nie lata, ale wygoda jest :) i wyglad :D

OiM
05-01-2012, 12:06
Ja polecam wannę Ravak Magnolia. Wg mnie to świetna alternatywa dla prostokątnej wanny, kiedy nie można sobie pozwolić na większe szaleństwa. Wanna jest duza i szeroka.
wyglada tak:
http://img230.imageshack.us/img230/2369/magnolia1.jpg

kupiliśmy ja w sklepie internetowym, ok 700 taniej niz w sklepie
pozdrawiam!
O

czarownicaaa
05-01-2012, 12:24
ja mam wanne Kolo Perfect. Akurat w moim przypadku nie bylo duzo problemow z wyborem bo musialam miec wanne krotka ale za to 75 cm bo chcialam parawan nawannowy. pozatym za wanna ma profil dobry do opcji z przysznicem-plaskie i szerokie dno. Moje dwie znajome tez posiadaja ten zestaw nie slyszalam uwag. Moje obserwacje, ze przy takim profilu dna niestety wiecej wody do wanny trzeba nalewac przy kąpiułce.

dmomot
08-02-2012, 12:17
witam,
szukam wanny 160 i te modele pasowałby mi kształtem ale...
czy są dobrej jakości, czy woda dobrze spływa i nie zostaje , czy wygodne nie mają za wąskiego dna itp.
jeżeli ktoś ma te modele prosze o opinie
oraz jaki jest odcień bieli bo nie ma na żywo tych wanien w moim mieście a ostatnio prawie nei kupiłam "żółtego " cersanita model virgo
wc i umywalki mam z koła - czy nie będzie się zbytnio różnić??
dzięki z góry

kamiku
10-02-2012, 12:37
Podbijam pytanie - czy ktos moze sie wypowiedziec na temat jakosci wanien firmy PMD Piramida?

Femmee_
10-02-2012, 20:39
Cześć,

ja mam wanne z PDM. Zamontowana już jakiś czas temu, ale do długich kąpieli użyta raptem 3 razy. Wcześniej nie miałam do czynienia z wannami akrylowymi, więc nie mam porównania. Póki co jest ok. Nie zmieniła koloru (pomimo, że zawsze leje jakieś kolorowe olejki), nie popękała, a osoba która ja montowała nie zgłaszała jakiś trudności. Cena trochę podejrzanie niska, ale zaryzykowaliśmy i jesteśmy zadowoleni.

bureczek
05-09-2012, 10:25
Wszystkie rodzaje wanien będą miały swoich przeciwników i zwolenników. Każdy musi dostosować sprzęty do siebie i swoich potrzeb. Dziś na rynku mamy bardzo duży wybór. A ze względu na dużą konkurencję producenci starają się oferować produkty wysokiej jakości. Nie zawsze musimy decydować się na zakup wanny czy brodzika od najbardziej znanych firm. Często mniejsze firmy oferują produkty równie wysokiej jakości, a w o wiele atrakcyjniejszych cenach.

Gosia ze Złotego Rogu
10-09-2012, 12:07
A ja znalazłam taką wannę: http://allegro.pl/ekskluzywna-wanna-owalna-antybakteryjna-180x90-i2586020968.html
Czy znajdę wśród Was użytkowników wanien tej krakowskiej firmy, którzy podzielą się swoją oceną na temat jakości tych produktów?

beata.i
27-06-2013, 07:38
nie wiem czy jeszcze tutaj ktoś zagląda, ale mam pytanie czy ktoś może podzielić się opinią z użytkowania wanien: clarissa koło lub neo plus 16x100. :yes:

duś
27-06-2013, 10:45
ja mam clarisse i nie mam powodów do narzekań. bardzo duża, wygodna wanna.

beata.i
27-06-2013, 11:04
ja mam clarisse i nie mam powodów do narzekań. bardzo duża, wygodna wanna.


no to super, a masz 160x100 czy większą. podrzucisz jakieś zdjątko? please może być na priv

beata.i
27-06-2013, 11:04
miałam na myśli zdjęcie łazienki jak wygląda wanna usadowiona w realu

duś
27-06-2013, 15:54
tą większą mam, zdjęcia puszczę privem, tylko podaj proszę maila, bo w wiadomość mogę tylko hyperlinka wkleić, a mam na dysku
moim zdaniem po zainstalowaniu wanna wygląda bardzo fajnie - podobają mi się te szerokie ranty

beata.i
28-06-2013, 10:51
tą większą mam, zdjęcia puszczę privem, tylko podaj proszę maila, bo w wiadomość mogę tylko hyperlinka wkleić, a mam na dysku
moim zdaniem po zainstalowaniu wanna wygląda bardzo fajnie - podobają mi się te szerokie ranty


[email protected] ja cały czas myślę czy nie jest w nogach ciasno ile ma szerokości?
poza tym nie ma ona półeczki na płyn może zrobię u wezgłowia jakąś. czekam na Twoje fotki jak sobie rozwiązałaś temat.
bardzo dziękuje:hug:

beata.i
29-06-2013, 14:11
duś dzięki bardzo wiesz za co:D

MargolFi
05-08-2013, 10:32
Wracając jeszcze do tematu, to mogę z własnego doświadczenie polecić wannę żeliwną. Jest co prawda ciężka, ale przez to bardzo dobrze wykonana, więcej jest w stanie wytrzymać. Długo też trzyma ciepło. Sam u siebie mam Tampę i jest bardzo wygodna ;)

s.nowakowska
05-08-2013, 11:01
A nie masz takiego problemu z żeliwną, że jest w sumie okropnie zimna? Aż nieprzyjemnie się do takiej wchodzi, a trochę czasu schodzi zanim dno się nagrzeje :D

agt
05-08-2013, 14:15
Ja się zakochałam w tym... 204530

(zdjęcie jest z jakiejś strony internetowej, wanna roca)

Położyć się i zrelaksować w czymś takim... bezcenne!

GUMISIOWA
05-08-2013, 14:44
U nas KOŁO PROGRESS-postawiona jako wolnostojaca i oklejona mozaika;)

204536

204537

GUMISIOWA
05-08-2013, 15:09
ta jest dopiero bajkowa

204540

:rolleyes:

204541

204542

204543

oj jest trochę tych cudeniek;)

lukasza
08-08-2013, 14:32
ta jest dopiero bajkowa

204540

:rolleyes:

204541

204542

204543

oj jest trochę tych cudeniek;)

mam ta wannę nr 1. Na razie kompiel na sucho. Wanna na żywo dużo mniejsza (jak i inne), także polecam zobaczyć przed zakupem. Je widziałem wanny na żywo 3, w 2 siedziałem :)

fajna kobieta
08-08-2013, 18:58
Czy wanna nr 1 to Rita? Zakupilismy ja jakiś czas temu ale póki co stoi w garażu i czeka na montaż.Wiedzialam ze jest niezbyt duża ale czy dorosła osoba spokojnie moze wziąć kąpiel czy raczej z kolana,i pod broda ?

GUMISIOWA
08-08-2013, 19:06
Czy wanna nr 1 to Rita? Zakupilismy ja jakiś czas temu ale póki co stoi w garażu i czeka na montaż.Wiedzialam ze jest niezbyt duża ale czy dorosła osoba spokojnie moze wziąć kąpiel czy raczej z kolana,i pod broda ?
No i właśnie dlatego u mnie wylądowała taka "SE" zwykła KOŁO PROGRESS-bo wszystkie wolnostojące w zasięgu naszego portfela były bardziej jak brodziki niż wanna:lol2:
Ale nie ukrywam ze wizualnie nadal bardziej podobają mi się cudeńka ze zdjęć powyżej:yes:
ALE JAK SIĘ NIE MA CO SIĘ LUBI TO SIĘ LUBI CO SIĘ MA:lol2:

lukasza
08-08-2013, 20:04
No i właśnie dlatego u mnie wylądowała taka "SE" zwykła KOŁO PROGRESS-bo wszystkie wolnostojące w zasięgu naszego portfela były bardziej jak brodziki niż wanna:lol2:
Ale nie ukrywam ze wizualnie nadal bardziej podobają mi się cudeńka ze zdjęć powyżej:yes:
ALE JAK SIĘ NIE MA CO SIĘ LUBI TO SIĘ LUBI CO SIĘ MA:lol2:

Nie wiem jaka masz ta Koło Progress ale ich ceny na ceneo to ok 2200 a ja kupiłem Rite za 2450 z dostawa pod dom.

Tak 1 to Rita, ciekaw jestem jak to sie będzie czyścić. Co do mnie to przy wzroście 190 cm spokojnie sie w niej mieszcze. Do tej pory miałem tradycyjna wannie 160 i w Ricie czuje sie podobnie, tylko nieco wezej przy nogach. Z tym ze to wanna typowa jedynka bo w tradycyjnej 160 i w dwoje sie miescilismy od biedy a 180 Gumisiowej to już na pewno dwójkę zmieści, choć znam takich co potrzebuja sporo większe narożne. Np jak dla mnie Rita z prawie 160 cm jest ok bo ja w wannie siedzę a nie leżę

fajna kobieta
08-08-2013, 20:21
No właśnie...jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma;) U nas wymiary tej wanny były podyktowane wielkością łazienki.Zeby zmieścić szafek z umywalke wc bidet i kabine musieliśmy zdecydować sie na nieduże wanne.Nawet nie wiem jak wyglada na żywo bo stoi w kartonie w garażu.Pocieszyles mnie ze mając 190 cm miescisz sie spokojnie.Mam 165 cm więc dam radę :)

GUMISIOWA
09-08-2013, 07:52
Ja za KOLO 2100 zl z dostawa ale jak pisałam mój maz jak wszedł do wolnostojącej i podkurczyl nogi powiedział ze takiej nie chce-tez ma 190 cm wzrostu,wiec musiałam się obejść smakiem:rolleyes:
No to udaje ze moja KOLO Progrss TEZ JEST FAJNA:rotfl:

~~slonko~~
13-08-2013, 16:28
ta jest dopiero bajkowa

204540

Rita byla pierwsza na mojej liscie :) chodzilam kolo niej dlugo
jednak na "nie" przewazyly waskie krawedzie, nie wygodne przy wchodzeniu czy wychodzeniu z wanny
nie zniechecam Was, bo wanna jest piekna i w sumie wygodna, ale te krawedzie moglyby byc inne ..........

fajna kobieta
13-08-2013, 20:36
Rita byla pierwsza na mojej liscie :) chodzilam kolo niej dlugo
jednak na "nie" przewazyly waskie krawedzie, nie wygodne przy wchodzeniu czy wychodzeniu z wanny
nie zniechecam Was, bo wanna jest piekna i w sumie wygodna, ale te krawedzie moglyby byc inne ..........
U mnie będzie chyba pełniła funkcje bardziej mebla bo generalnie kąpieli nikt u nas nie uskutecznia wolimy prysznic :lol2:

fajna kobieta
19-08-2013, 18:54
A co to takiego????:o

kasiazet
19-08-2013, 20:20
a czy ktoś użytkuje wanny firmy Excellent - znalazłam pasujący do mojej łazienki model Pryzmat 160x75 z wlewem pośrodku, cena 950 zł- czy to dobry wybór?

kori
20-08-2013, 18:49
coś z innej beczki - pytanie o wannę i baterię z chowanym wężem
planuje baterię schować pod ścianą no i teraz 2 pytania:
1/ czy nie będzie problemu po kapieli tj. woda nie bedzie leciała pod wanne + znalazłam taka baterie roca ze zbiornikiem

2/ jak zrobic i gdzie drzwiczki rewiyzjne gdyby ew trzeba było dostac sie i wymienić uszczelki
http://imageshack.us/a/img600/6827/yywy.jpg
http://imageshack.us/a/img694/4452/oqpr.jpg

lukasza
05-09-2013, 09:35
coś z innej beczki - pytanie o wannę i baterię z chowanym wężem
planuje baterię schować pod ścianą no i teraz 2 pytania:
1/ czy nie będzie problemu po kapieli tj. woda nie bedzie leciała pod wanne + znalazłam taka baterie roca ze zbiornikiem

2/ jak zrobic i gdzie drzwiczki rewiyzjne gdyby ew trzeba było dostac sie i wymienić uszczelki


ad. 1. nie orientowałem się w systemach wannowych i wyciąganych wężach ale te systemy nie bardzo odbiegają od systemów kuchennych w zlewie. Siostra miała takie węże 2, każdy kilka lat i nie zauważyliśmy aby coś kapało pod szafką. Jeśli Roca ma system ze zbiorniczkiem to raczej na 100% nie będzie Ci nic kapać i przeciekać za wanna. bardziej denerwuje fakt, że po 3-4 latach intensywnego używania te węże już tak sprężyście nie chowają się do środka.

ad.2. no jeśli montaż od strony ściany to w większości przypadków rewizja odpada. To jak z systemem podtynkowym, aby się dostać do pewnych elementów czasem trzeba kuć płytkę. Z tym, że na zdjęciu pierwszym masz system zamontowany na płytce metalowej - być może ona cała jest do wypięcia i rewizja będzie, gorzej ze zdjęciem 2 - tam pozostaje tylko skucie płytki między wanną a ścianą (odpowiednia dylatacja płytek od ściany i wanny i delikatnie majster może to skuć bez uszczerbku dla otoczenia).

lukasza
05-09-2013, 09:41
Rita byla pierwsza na mojej liscie :) chodzilam kolo niej dlugo
jednak na "nie" przewazyly waskie krawedzie, nie wygodne przy wchodzeniu czy wychodzeniu z wanny
nie zniechecam Was, bo wanna jest piekna i w sumie wygodna, ale te krawedzie moglyby byc inne ..........

100% racji. Krawędzie są bezpieczne - tzn. na tyle płaskie, że nic sobie nie uszkodzisz wchodząc/wychodząc - nie licząc upadków, ale te w łazience to nawet na płytkach - podłodze są niebezpieczne, tym tokiem myślenia niemal każdy stół w domu jest niebezpieczny.
Mi bardziej te krwawienie optycznie nie pasują, są na tyle wąskie, że sprawiają wrażenie za delikatnych, że wanna się rozleci.
Tylko zaletą tego rozwiązania jest cena! Wanna grubsza a jest droższa, wanny warstwowe są droższe. Ewentualnie są modele innych firm z wywiniętymi krawędziami u góry,

zuzanzu
21-01-2014, 10:47
Witam, przyznam że choć śledzę forum w różnych wątkach od jakiegoś czasu dopiero dzisiaj nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dlatego spóbuję zapytać was o zdanie.

Właśnie zaczynamy prace w moim nowym mieszkaniu. Ściana na wprost wejścia na której ma pojawić się wanna ma 167cm. Uważacie że lepiej będzie zakupić wanne 150cm plus mały murek/półeczka za plecami na postawienie czegoś czy jednak postawić na wannę 160cm? Wiem że pewnie ok 3cm odejdzie jeszcze na płytki i zostaną wtedy jakieś 4cm. Nie wiem co bedzie ładniej wyglądać i co będzie bardziej funkcjonalne. Bede wdzieczna za wszelkie sugestie.

glad
08-04-2014, 18:59
A ja mam pytanie: jak wymienić kran w zabudowanej wannie ? pękł na zgięciu u góry i lekko leci a wanna jest zabudowana kafelkami :sick::confused:

253864

Czy to mogę odkręcić co pokazują strzałki , jak to się nazywa ?

alakowalska
17-07-2014, 11:30
Ja dwa lata temu zakupiłam wannę akrylową i jestem z niej bardzo zadowolona. Wanna nie straciła koloru, a kąpiele są niesamowite.

adrianad
21-08-2014, 00:32
Bardzo podobają mi się wanny w tym stylu:
http://www.cersanit.com.pl/public/products/S301-068/Wanna-prostok%C4%85tna-INTRO-170-prawa-A.jpg
Tylko zaczęłam się zastanawiać czy one są wygodne? Czy ten spadek nie jest zbyt ostry?

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

krystynajoanna
21-08-2014, 08:47
U syna w mieszkanku zainstalowałam taka wannę RIHO LUSSO, właśnie z takim spadkiem :), 180x80. Wanna du...ża, bardzo wygodna. Dla mnie to wanna dla dwóch osób, dlatego pewnie taki sam spadek z dwóch stron i przelew po środku.

http://i59.tinypic.com/33towvo.jpg

agatah
21-08-2014, 08:50
Są wygodne, mam z takim spadkiem.

piu
21-08-2014, 08:59
Bardzo podobają mi się wanny w tym stylu:
http://www.cersanit.com.pl/public/products/S301-068/Wanna-prostok%C4%85tna-INTRO-170-prawa-A.jpg
Tylko zaczęłam się zastanawiać czy one są wygodne? Czy ten spadek nie jest zbyt ostry?

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?


w porównaniu z wannami o wyprofilowanych kształtach są bardzo niewygodne.

adrianad
21-08-2014, 14:10
Ok, widzę, że co użytkownik to opinia :)

Muszę się jeszcze nad kształtem zastanowić. Chciałam się jednak jeszcze o firmę podpytać. Na wannę mam nadzieję wydać nie więcej niż 1000zł. Wychodzi mi na to, że mogę coś wybrać spomiędzy cersanitu, koła albo sanplastu - która z tych firm jest najlepsza?

Czy to prawda, że im cięższa tym lepiej?

agatah
21-08-2014, 14:18
Ja w sklepie wchodziłam i leżałam ;)

Mam Cersanitu.

adrianad
21-08-2014, 14:28
Agatah, ładnie się ta Twoja prezentuje! Czy to model INTRO?

agatah
21-08-2014, 14:34
Tak.

Jakość nieco pozostawia do życzenia, ale może to dlatego, że niespecjalnie uważamy na nią.
Bo i wanienkę stawialiśmy, szuraliśmy nią.
I lądują w niej brudne buty, dziecięce kalosze, wywrotki, koparki zapiaszczone i ufajdane błotem ;) I myjemy blachy z piekarnika, i wałki z malowania...:D

adrianad
21-08-2014, 14:44
Agatah, ale co? odbarwiła się ta wanna? czy porysowała? Masz problem z utrzymaniem jej w czystości?

agatah
21-08-2014, 15:03
Dno jest porysowane, co widać jak wanna wyschnie. Jak się przypatrzeć pod światło to widać.
Żadnych problemów z utrzymaniem czystości nei mam.
Może taki urok wanny akrylowej, że się rysuje jak się na nią nie chucha i dmucha ;)

Cer***
24-08-2014, 12:51
Clarissa z Koła to faktycznie, chyba jedna z najbardziej popularnych teraz wanien - przede wszystkim duża, no i wolnostojąca.

sokratis
26-08-2014, 22:07
A ja sobie sprawiłem taką wannę, kształtem idealnie pasuje do mojej łazienki. Ja proponuję najpierw określić wymiary, które są nam pasują, a potem szukać wanny. I otworzyć się też na inne niż prostokąt kształty, bo może się okazać, że dobrze wypełnimy przestrzeń w łazience. :)

Roca Hall

276750

Iskra007
27-08-2014, 16:08
My do swojej lazienki bardzo dlugo szukalismy odpowiedniej wanny asymetrycznej a to wlasnie dlatego, ze ciezko bylo znalezc model z parawanem. W koncu znalezlismy firme Ravak i zdecydowalismy sie na wanne Rosa I lub II.. W sumie to byla jedyna wanna asymetryczna z parawanem jaka udalo nam sie znalezc (interesuje nas taka o dlugosci 150 cm i maxymalnej szerokosci 110cm), jeszcze nie zamowilismy wiec jesli ktos ma namiary na taka wanne innej firmy to chetnie przejrze. Wolalabym cos o prostszym ksztalcie.
276861

Konevka
01-09-2014, 16:24
Emalia w dzisiejszych czasach jest w przystępnych cenach i niebo lepsza od emalii oczywiście mówimy o znanych producentach.

Marysia Ro
02-12-2014, 20:22
Bardzo podobają mi się wanny w tym stylu:
http://www.cersanit.com.pl/public/products/S301-068/Wanna-prostok%C4%85tna-INTRO-170-prawa-A.jpg
Tylko zaczęłam się zastanawiać czy one są wygodne? Czy ten spadek nie jest zbyt ostry?

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

adrianad, to Cersanit Pure? Zdecydowałaś się na jej zakup? Też się nad nią zastanawiam i nie wiem, co zrobić.

marecki6
02-12-2014, 21:58
a ja finalnie skończyłem z PMD Telimena

Maciejka2
04-12-2014, 20:35
U nas KOŁO PROGRESS-postawiona jako wolnostojaca i oklejona mozaika;)

204536
co
204537
Gumisiowa, śliczna łazienka! :)
Zdradzisz proszę jakie masz płytki i co to za piękna mozaika? Please!! :)

Edit: u mnie raczej też Cersanit Pure będzie, ale chyba 170/70.

dekorator33
11-12-2014, 12:34
Marysia Ro mi też takie podobają się najbardziej. Symetryczne wykończenie. Bardzo na czasie. Jednak ja u siebie nie mogę mieć takiej ze względu na brak miejsca i zdecydowałem się na narożną. Tutaj znalazłem dwie, które mi się podobają, ale może ktoś wie, gdzie kupić taniej. http://nexterio.pl/15761,15757,15757,Wanny_Wanny-narozne.html Chodzi mi o Joanne lub Venus.

stylówa71
18-02-2015, 12:49
Szukaj wśród polskich producentów - u nich nie ma problemu z serwisem. Jeśli w miarę za rozsądne pieniądze i dobrej jakości to zdecydowanie Koło. Sama kąpię się w wannie Modo. Jest bardzo wygodna, a do tego głęboka i szeroka, dokładnie taka jaką chciałam.

azjaak123
04-04-2015, 19:19
Witam forumowiczów, bardzo proszę o jakąś konkretną poradę. Szukam wanny akrylowej jakiejś konkretnej firmy do 600 zł-700 zł żeby akryl był odpowiedniej grubości a nie jak te marketówki chińskie i żeby wnętrze wanny nie było wąskie. szukałam opinii w internecie ale jakoś nikt nie pisze konkretnie. potrzebuje 140x70. Kupiłam już jedną taką w leroy marki koło a promocyjnej cenie za 395zł ale zwróciłam do sklepu bo okazała się wąska w środku- miała tylko 50 cm. i była za miękka 3,2 mm grubości, 13 kg. Wiec już wiem ze wanna wannie nie równa. Pomóżcie, powiedzcie jakie firmy nie produkują w chinach a mają jeszcze znośne ceny.

azjaak123
04-04-2015, 19:39
aha, zapomniałam dodać że inna wanna nie wchodzi w grę niż akrylowa bo trzeba będzie ją ściąć 4 cm bo nie wchodzi po położeniu kafelków :sick:

azjaak123
04-04-2015, 21:01
no forumowicze poradzicie?

aiki
04-04-2015, 21:33
Mi tam 70 cm szeroka wystarcza aby się wyciapać. a sztywność można uzyskać poprzez zastosowanie odpowiedniej obudowy. Np dopasowanego styropianu.
i z wszystkich sprzetów jakie miałem okazję używać to Koło wypadało najlepiej. Ale to tylko moje zdanie i odczucia.

azjaak123
04-04-2015, 22:00
70 to szerokość zewnętrzna standardowa a mi chodzi o wnętrze różne są szerokości wewnętrzne.

asizo
05-04-2015, 08:28
wanny riho

azjaak123
05-04-2015, 10:48
wanny riho

a coś więcej na temat tych wanien?

azjaak123
05-04-2015, 10:57
ale riho chyba nie ma wanien 140x70? raczej same duże

azjaak123
05-04-2015, 10:58
ale riho chyba nie ma wanien 140x70? raczej same duże

znalazłam tylko model columbia ale mi nie pasuje kształt

Kejt_R
05-04-2015, 11:02
no forumowicze poradzicie?

Wanny Excellent, dotykałam, widziałam, wspaniały gatunek. Rozmiary mają różne, trzeba sprawdzić na ich stronie.

azjaak123
05-04-2015, 11:21
dziękuję, znalazłam jeden model aqaria

Kejt_R
05-04-2015, 20:04
słuchaj a jakiego kształtu ma być wanna? ja generalnie kupowałam akrylową na lazienkaplus - mają spory wybór. polecam Roca - mam jakiś czas generalnie daje radę i nie jest taka wątła....

Sorry, ale Roca w porównaniu do Riho albo Excellent to badziew pospolity. Mam w starym mieszkaniu i jakością nie grzeszy.

azjaak123
06-04-2015, 15:48
słuchaj a jakiego kształtu ma być wanna? ja generalnie kupowałam akrylową na lazienkaplus - mają spory wybór. polecam Roca - mam jakiś czas generalnie daje radę i nie jest taka wątła....

ma być prostokątna, myślę że excellent czy riho to już wyższa półka od tej roca, sądząc nawet po cenach. Chyba zdecyduję się na excellent aquaria, polećcie jakiś sklep internetowy bo u mnie w województwie nigdzie tej wanny nie znajdę

azjaak123
06-04-2015, 15:50
tylko na stronie producenta nie jest podane ile taka wanna waży i jaką grubość ma akryl, może ktoś wie?

azjaak123
06-04-2015, 21:17
a wanny PMD?piszą sami że produkt polski

Adam626
06-04-2015, 21:58
Czy ktoś z forumowiczów posiada wanny villeroy & Boch? jakieś opinie czy warto je kupić czy moze lepiej Kaldewaj lub Duravit?

na razie kupiłem umywalkę V&B za 600zł i jej jakość jest taka sobie (posiada wady powierzchni ceramicznej)

kacperekbialy
08-04-2015, 12:44
"na razie kupiłem umywalkę V&B za 600zł i jej jakość jest taka sobie (posiada wady powierzchni ceramicznej)" - to zareklamować. Jak towar za tyle kasy może mieć wady fabryczne?

Kejt_R
11-04-2015, 13:26
tylko na stronie producenta nie jest podane ile taka wanna waży i jaką grubość ma akryl, może ktoś wie?

Na innych stronach czasami są konkretniejsze opisy. Ale myślę, że można zadać pytanie producentowi. Ja wybrałam Excellent Lumina z tej strony: http://www.stylowalazienka.pl/pl_PL/p/produkt/1377, podają 20 lat gwarancji na wanny (poza wolnostojącymi) i gdzieś doczytałam, że waga 41 kilo.
Wiem, że to produkt polski, ręcznie formowany i naprawdę porównując jakość do Roca, to niebo a ziemia.

Kejt_R
11-04-2015, 13:28
"na razie kupiłem umywalkę V&B za 600zł i jej jakość jest taka sobie (posiada wady powierzchni ceramicznej)" - to zareklamować. Jak towar za tyle kasy może mieć wady fabryczne?

Też mam zamiar kupić ceramikę V&B i uważam, że należy reklamować. Im częściej, tym lepiej dla nas - konsumentów. Jeśli my nie będziemy szanowali własnych pieniędzy, to ktoś inny tym bardziej.

albertM
15-04-2015, 11:12
Świetna ta wanna

sokratis
16-04-2015, 21:43
Sorry, ale Roca w porównaniu do Riho albo Excellent to badziew pospolity. Mam w starym mieszkaniu i jakością nie grzeszy.

Wiesz, że samo przekonanie nie wystarczy? Roca stosuje w swoich wannach przyzwoitą warstwę materiału, nie ma do czego się przyczepić w ich wannach.

Deysi
19-04-2015, 09:24
Również muszę w ciągu paru dni zdecydować się na wannę i zastanawiam się nad Excellent aquaria i PMD Modern. Co sądzicie o nich?

madeleiine
19-05-2015, 15:27
Witam

Własnie remontujemy łazienkę. Wszystko jest zbite, ściany, podłogi, sufit. Hydraulika, kanaliza, oswietlenie od nowa. Dzięki temu mogliśmy w łazience poustawiać tak jak chcemy. Kompromis padł na wannę w któej jest możliwość wzięcia wygodnie prysznica. Wybór padł na Riho YUKON 90x160cm.
Z parawanem. Tylko teraz pytanie mam. Otóż osoba która będzie nam montowała wannę i okładała ją kafelkami uważa żeby do niej kupić nośnik styropianowy Schedpolu. Taki nośnik mają w cenniku od 550zł netto. Chodzi o to że podobno bez takiego nośnika jak się stoi w wannie to akryl się ugina a były przypadki że i pękał. Takie doświadczenia ma monter. Mi nie chodzi już o trzymanie ciepła. Do tej pory miałam starą żeliwną, miejscami zżółknięta, z odpryskami (mieszkanie po babci). Często kąpiel trwa do 30min bo dłużej nie chce mi się siedzieć mimo gorącej jeszcze wody :).
Boję się tylko tego że bez nośnika styropianowego może dno tej wanny uginać się. Z drugiej strony czytając internet o wannach to wiem ze firma firmie nie równa. Jednak nie znalazłam informacji żeby te nośniki stosować bo dno się ugina. Mowa tylko o temperaturze. Ten nośnik jest jednak drogi.
Spotkaliście się z czymś podobnym? Mało jest również opini o Riho zwłaszcza YUKON, więc jak ktoś taką ma to proszę o zdanie. Jeszcze jedno, wc i umywalka będą KOŁO nowa pro, i nie mam pojęcia jak między tymi firmami jest z odcieniem bieli :)

Adam626
11-07-2015, 02:07
Mam wannę z Quarylu Villeroya - Oberon raz się kąpałem i jest OK. Cicha, nie jest zimna, wygodna, głęboka. To wanna za około 2500. Uważam ze warta ceny.
Do drugiej lazienki kupiłem wannę Ravak Chrome akrylową za jakies 1000zł. Wygląda ok, waży połowę tej quarylowej. Za pół roku bede wiedział która jest lepsza i dlaczego

Luxum
20-09-2015, 22:45
Ciekawym wyborem są wanny produkowane na wymiar z Corianu lub włókna szklanego. Ciepłe, trwałe i w manufakturze wanien Luxum, przygotowywane na zamówienie w dowolnym rozmiarze, kształcie i kolorze. Oczywiście nie są to najtańsze rozwiązania, ale dają niesamowite możliwości aranżacji łazienki. A dla szukających wanien owalnych z luksusowych materiałów, ale w cenie około 1000zł jest też coś ciekawego. Wanny owalne 160x85cm i 180x90cm
Warto szukać promocji
http://www.luxum.pl/okazje_pl/
331326331327331328331329

marmure
16-11-2015, 18:43
Dzien dobry, zastanawiamy się nad kupnem wanny i chcielibyśmy dowiedzieć się czy ktoś miał do czynienia z wannami z konglomeraru marmurowego jak ta wanna http://allegro.pl/wanna-wolnostojaca-divina-polysk-bateria-axis-4-i5792352376.html . Chciałbym się dowiedzieć czy warto i czy to nie jest kasa wydana w błoto. Opinie o firmie też przydatne.

animuss
16-11-2015, 19:41
Jak lubisz kąpiele w zimnej wodzie to jest właśnie to .

marmure
16-11-2015, 21:08
Jak lubisz kąpiele w zimnej wodzie to jest właśnie to .

Czyli raczej niepraktyczne?

animuss
16-11-2015, 22:15
Czyli raczej niepraktyczne?

Niestety ,jako zewnętrzna osłona przełożona izolacją jak najbardziej się nadaje ,woda najwolniej wychładza się w wannie z tworzywa ,konglomerat w dodatku jest miękkim materiałem ,po 2-3 latach pojawią się ciemne przebarwienia i trzeba będzie czymś szlifować .

Wannę higienicznie najlepiej wymieniać co ileś lat .

Luxum
20-11-2015, 22:52
Wanna z lanego marmuru, podobnie jak z akrylu to średni pomysł. Niestety wanny kompozytowe są sporo droższe, ale np wytwarzane w naszych zakładach są nawet kilkukrotnie tańsze od włoskich.

Ada7788
04-01-2016, 13:58
Witam,
Zastanawiam się nad wanną czy lepsza wolnostojąca czy taka zabudowana. A jak zabudowana to kaflami czy takim panelem maskującym? Nie wiem czy wanny zabudowane płytkami nie wyszły już z mody. Ostatnio byłam w salonie łazienek [SPAMER]w Szczecinie i tam wszystkie były niemalże wolnostojące wyglądają super. Czy ktoś ma wolnostąjącą jak się sprawdza?

dejanira001
04-11-2016, 08:21
Zastanawiam się nad wanną stalową Kaldewei:
http://www.kaldewei.pl/fileadmin/data/seiten/contentbilder/pl_saniform_aktionsseite.jpg
Piszą że jest na nią 30 lat gwarancji. Macie jakieś doświadczenia z wannami stalowymi?

joliska
04-11-2016, 17:14
Cały PRL tylko takie były...

Luxum
06-11-2016, 20:29
W PRL, nie było tak źle ze wzornictwem do końca lat 70-tych. Gorzej było z dostępnością wanien i w ogóle wyposażenia łazienek. A czego nie brakowało... Może octu i kabaretów na wysokim poziomie.
Ale wracając do tematu, to nadal spotyka się przepiękne i wygodne wanny żeliwne z lat 50-tych. Często w doskonałym stanie, a odnowione wyglądają jak wanny może nie za milion, ale zapewne za więcej jak tysiąc dolarów.

Teraz jednak mamy możliwość tworzenia na wymiar, w dowolnym kształcie i kolorze. Każdy może dostać wannę taką jaka mu pasuje.
372279372280372281372282

Darek Volke
14-01-2017, 10:13
Moi drodzy mam pytanie o wannę firmy PMD model Delfina lub inny, czy ktoś posiada użytkuję i mógłby się podzielić opinią na temat tej firmy. Ponoć jest to dobra firma ale nie za wiele opinii oraz informacji znalazłem w sieci .