PDA

Zobacz pełną wersję : szlifowanie podlogi



Slawek :)
20-05-2003, 22:11
hey,
czy ktos sam się bawil w ponowne cyklonowanie, szlifowanie i lakierowanie drewnianej podlogi? Gdzie można ewentualnie wypożyczyć narzędzia (u naszych zachodnich sąsiadow można wypożyczyć podobny sprzęt w każdym OBI).
Na co ewentualnie należy zwrocić szczegolną uwagę?

Slawek

godul1
08-08-2003, 10:01
U nas też są wyporzyczalnie sprzetu budowlanego. Wypożyczenie w Obi jest z regóły droższe niż w wypożyczalni (przynajmniej w mojej okolicy)
Jak już będziesz miał cykliniarkę to uważaj przy doborze ziarnistości papieru do rodzaju podłogi.

zepp
19-10-2003, 19:05
cyklinuje podlogi z parkietu i desek napisz jaka to podloga i ile metrow masz do zrobienaia. pozdrawiam

Slawek :)
20-10-2003, 13:11
Hey Zepp,
chyba się już raz "spisaliśmy". Będę miał na początku przyszłego roku ok. 75 m2 podłogi z starych sosnowych desek do cyklinowania. Trzeba będzie jeszcze zaszpachlować nieliczne szpary pomiędzy deskami oraz dziury gwoździ (wbite 6 mm głębiej). Deski o grubości 30 mm.
Daj znać ile taka przyjemność kosztuje i ewentualnie ile sobie liczysz za lakierowanie (jeśli się tym bawisz) - lakierowanie na twardo z caponem na pow. 50 m2 i 25 m2 wpierw bejcowane na ciemno.
Pozdrowienia

Ryszard1
20-10-2003, 16:16
hey,
czy ktos sam się bawil w ponowne cyklonowanie, szlifowanie i lakierowanie drewnianej podlogi?...Na co ewentualnie należy zwrocić szczegolną uwagę?
Slawek
Jezeli chcesz tylko odswiezyc niezbyt zniszczona podloge lakierowana to polecam tylko lekkie przeszlifowanie/zmatowienie i nalozenie 2 warstw lakieru. Mozna to zrobic samemu, nie zajmie duzo czasu i efekt zadowalajacy. Alternatywa pozostaje zdarcie do czystego drewna przy uzyciu specjalnych szlifierek,

zepp
20-10-2003, 22:47
[quote="Slawek :)"]Hey Zepp,
chyba się już raz "spisaliśmy". Będę miał na początku przyszłego roku ok. 75 m2 podłogi z starych sosnowych desek do cyklinowania. Trzeba będzie jeszcze zaszpachlować nieliczne szpary pomiędzy deskami oraz dziury gwoździ (wbite 6 mm głębiej). Deski o grubości 30 mm.
Daj znać ile taka przyjemność kosztuje i ewentualnie ile sobie liczysz za lakierowanie (jeśli się tym bawisz) - lakierowanie na twardo z caponem na pow. 50 m2 i 25 m2 wpierw bejcowane na ciemno.
Pozdrowienia[/q



tak zgadalismy sie juz raz.
co do szlifowania
szlifowanie szpachlowanie i lakierowanie to ok.20 zl za m2,jesli cie to interesuje.a co z listwami sa? czy potrzebujesz nowe?
na poczatku roku nie obiecuje robie sobie przerwe. gory , narty.
ale drugi trzeci tydzien stycznia to raczej tak jesli reflektujesz.

daruś
26-10-2003, 11:27
sam prubowałem.skończył fachowiec .pozdrawiam [/img][/list][/code]

ssaka
20-12-2003, 19:42
nie wiem czy bwarto brac tzw.fachowca wycyklinujesz sam i polakierujesz sam ..trochucheci to nie jest trudne/...;-)

m.c.
21-12-2003, 13:28
nie wiem czy bwarto brac tzw.fachowca wycyklinujesz sam i polakierujesz sam ..trochucheci to nie jest trudne/...;-)
pewnie ze nic nie jest trudne, ale ja nie podejme sie wyciecia wyrostka robaczkowego lub "podniesienia" nowego komputera . fachowcy od tych rzeczy mowia ze to nic trudnego.
mam 20 letnie doswiadczenie w budownictwie, ale nikomu nie doradzam cyklinowania i lakierowania samemu - na pewno bedzie taniej , ale czy dobrze?????
pozdrawiam