PDA

Zobacz pełną wersję : MAZOWIECKIE - czarna lista wykonawców



Strony : 1 2 3 4 [5]

oleg1313
08-12-2014, 21:16
Na 10 lat działalności trafił się człowiek, który dla oszczędności sam kładzie fugi z oszczędności i wypożycza wiertarkę chińska wartą 30 złotych za 100 zł za dobę. Weż człowiek dowieź narzędzie natychmiast z Warszawy do Łodzi.

oleg1313
08-12-2014, 21:30
Szanowny Panie skoro jest Pan dusi grosz i sam Pan z oszczędności kładzie sobie fugi to do kogo pretensja. Przypominam co do narzędzi, to każdemu może się popsuć podczas prac budowlanych. A skoro Pan wypożycza nam na szybko wiertarkę chińską wartą 30 zł za 100 złotych za dobę to o czy Pan mówi. Panu samochód się nigdy nie popsuł podczas drogi nam narzędzia też mogły się popsuć ja mieszkam w warszawie więc nie dojadę natychmiast. Czy po położeniu fug przez Pana samemu, później chce Pan naprawy Pana dzieła to do kogo pretensja. Tak to jest jak chce się zaoszczędzić na gładzeniu fugi a później zrzucenia , że to My to zrobiliśmy. A czy Pan się rozliczył z wykonanych prac przez naszą firmę z innych prac -bo chyba nie. Pozdrawiam i mogę powiedzieć niech ten Pan poda swoje dane osobowe i się rozliczy jak taki jest uczciwy. Zgodnie z umową rozliczę Pana tutaj na forum z zapłaty i wykażę Pana krętactwa za co Pan nie zapłacił.

tommy72
09-12-2014, 15:18
Witam
wpis dotyczył firmy Famix i zamieszania z montażem okien.
Sprawa została już wyjaśniona i doszedłem do porozumienia z ww firmą.

Pozdrawiam
Tomek

CzarnyIwan
09-12-2014, 15:57
tommy72 to nie jest pierwsza historia z tą firmą w tle.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213885-Uwaga-na-FAMIX-okna-Avante-opinia-po-trudnych-do%C5%9Bwiadczeniach&highlight=famix
Widzę że tym razem producent szybko zareagował...

tommy72
10-12-2014, 09:22
Sprawa została już wyjaśniona i doszedłem do porozumienia z ww firmą.

Pozdrawiam
Tomek

kiwi19
10-12-2014, 11:46
Przestrzegam wszystkich przed firma KLIMAT Bartycka w Warszawie. Podpisaliśmy umowę na całość wykonania popmpa ciepła + podłogówka + kanalizacja +oczyszczalnia ekologiczna. Oczyszczalnia zainstalowana nieprawidłowo - nie oddana do uzytku nigdy. Instalator skwitował to " weźcie sobie elektryka lepiej do tego". Pompa ciepła zamiast w maju przyjechała w listopadzie. Nadal nie działa bo instalator nie umiał jej właczyć! Za to jego pracownicy przypaplili szafki w kuchni papierosem i prawdopodobnie wrzucili cos do kanalizacji. czekamy na instalatora z Vissmana może ten koszmar się skończy. Pan Ogrodowczyk z firmy Klimat to oszust. 3 razy wysyłał nam skany zamówień na pompę za każdym razem z innej firmy. Pierwsze pieniadze na pompę ciepła wyłudził w marcu. Później juz tylko ciagłe dopłaty. Oszust ma 3 różne firmy, na siebie , na żonę i na swojego ojca.
Ostrzegam wszystkich. To podobno nie jest jego pierwszy numer tego typu.

famix
19-12-2014, 15:40
Tak jak napisałem, co do okien i zachowania producenta - Avante - nie mam zastrzeżeń. Może jedyne co, to powinni eliminować takie czarne owce jak Famix spośród swoich autoryzowanych przedstawicieli - no ale to już ich decyzja ;)

A Famix?
Wyszło szydło z worka - widać jak traktują klienta...

Swoją drogą - mam nadzieję, że kolejni potencjalni klienci wezmą pod uwagę "przygody" jakich dostarcza zatrudnienie firmy Famix, która źle montuje okna a potem nie chce się do swojego błędu przyznać...

Pozdrawiam
Tomek

Witam
Bardzo Pana przepraszam za "brak kontaktu" ale jesteśmy małą firmą montażową i na jesieni faktycznie majle czytam bardzo rzadko... przeważnie jesteśmy w terenie. Ale zawsze mamy telefony przy sobie.
Tak jak ustaliśmy wczoraj na spotkaniu: zaszło małe nieporozumienie. Ja zrozumiałem że chodzi Panu tylko o regulację okien montowanych w 2010 roku a serwisowanych w 2011. Od montażu minął rok, od regulacji prawie drugi i myślałem że ma prawo coś tam nie działać. Dlatego proponowałem serwis okien w cały domu. Nieraz nawet najlepsze okna się rozregulują...
Nasz serwisant w zeszłym roku po regulacji Pańskich okien nie przekazał mi, że w wysokich a wąskich oknach, rozprężająca się piana odkształciła pionowe części ościeżnicy, po 2-2,5mm na stronę.
Tak jak obiecaliśmy wczoraj: jak tylko będą sprzyjające warunki pogodowe usterkę poprawimy nie pozostawiając śladów.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzę ciepła i spokoju.
Jacek Wielogórski

Nefer
19-12-2014, 16:08
mała firma, a swój honor ma :) Szacun.

ElemenT
19-12-2014, 17:36
MKK Budownictwo - ostrzegam przed tą firmą . Naciągacze i oszuści . Zero pojęcia o budowie . Popatrzcie na fotki z budowy w mojej galerii

Osz kurde, współczuje.
Ja w jednym miejscu po zdjęciu szalunków też tak miałem, ale na szczycie więc w miejscu nie tak istotnym jak podciągi.
O wieźbie nie wspomne. Masakra.

Wekto
19-12-2014, 18:11
egon534, co na to kierownik budowy? Strop, podciągi musiały zostać odebrane przez niego skoro przeszliście do wieźby. Wykonanie to jedno ale ten beton. Oni go kręcili na budowie z tego co mieli pod ręką i wibrowali (?) patykiem czy inną deską?

fuxszyk
20-12-2014, 13:31
egon534 dzwoń do kierownika. Niech wbija na budowę i zobaczy jak wygląda praca tych budowlańców. To jest skandal!

Slawko123
29-12-2014, 19:04
egon534, zmieniaj kierownika i dzwoń do PINBu. A kierownik to niech sobie sam zachlapie.
Baaardzo Ci współczuje. Ja się użerałem ze swoimi wykonawcami, ale to co widzę u Ciebie , to u mnie sam miód. Kurde ochłonąć nie mogę, jak można coś takiego zrobić???

coulignon
29-12-2014, 20:46
albo jestem za głupi albo za stary. Gdzie wy widzicie te zdjęcia?

Slawko123
29-12-2014, 21:00
Pewnie za stary :) http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6242&attachmentid=294438

coulignon
29-12-2014, 21:16
dzięki. Znalazłem tez.

Są specjalne masy naprawcze do takich rzeczy. Np SikaRep. Przesadnie tanie nie są ale jesli Pan Kierownik sie zaoferował że wystarczy... Pytanie czy Pan kierownik zapłaci gotówką za materiały i wykonawcę czy pójdzie to z jego ubezpieczenia. Niech sobie Pan Kierownik wybierze skoro taki chętny do pomocy.

fighter1983
29-12-2014, 21:23
coulignon (http://forum.muratordom.pl/member.php?53571-coulignon) do napraw betonu i ochrony antykorozyjnej stali jakbys tam sie z takim tematem zderzyl - mam miazdzaca zaprawe - tak vs SikeRepairy, nazywa sie to Kerakoll Geolite 10 lub Kerakoll Geolite 40. Arcyciekawe rozwiazanie, jak to sie troche umocni na rynku - wyprze wszystkie pcc jakie sa raczej, bo jest tanie (oczywiscie porownujac do innych pcc R4), bez ograniczen i bez cykli roboczych - wszytsko w jednym produkcie.

coulignon
31-12-2014, 17:31
ubezpieczenie ma. Do izby Inżynierów należy. Jeśli cos tak niefrasobliwie firmuje to niech za to beknie.

j.strojny
07-01-2015, 10:54
Pewnie za stary :) http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6242&attachmentid=294438

Coś ten link nie działa. W galeriach też nie mogę tego namierzyć. Ktoś może podać lepszy namiar? Właśnie rozmawiam z MKK budownictwo ws. budowy mojego domu i chętnie popatrzyłbym na robotę tych miszczów... :confused: Z góry dzięki.

ElemenT
07-01-2015, 14:04
Nie ma już, autor wpisu usunął.

j.strojny
11-01-2015, 15:14
Dzięki za działający link. Po przejrzeniu zdjęć jestem w szoku. A u mnie monolityczny strop będzie i daszek duuuuużo bardziej skomplikowany! Ale wycena dosyć atrakcyjna - tylko, że to nie jest jedyne kryterium. Życzę już bez takich problemów w dalszych zmaganiach z budową.

Rom-Kon
11-01-2015, 18:02
Witam ! link działa . Mkk omijaj z daleka bo stary ładnie mówi i nic wiecej , umoczysz kase jak ja . Popatrz na zdjęcia na http://egon534.extradom.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fegon534.extradom.p l%2F)
Oj. Nie ładnie to wygląda. Z taką prostą więźbą też sobie nie poradzili? Już kiedyś pisałem że całe szczęście że projektanci dają duże zapasy wytrzymałościowe na budynki indywidualne. Wystarczyłaby belka 15x15 z prętami fi 10? A lepiej dać trochę więcej 20x20 i pręty fi14. I tu się to przydało. Nieraz jak widzę ile jest betonu, stali i drewna na więźbie to za głowę się łapię ale widać tak trzeba.

Rom-Kon
11-01-2015, 20:26
Teraz wiem że tanio to na pewno będzie źle , też było tanio , pan Wenda zapowniał że ma wykwalifikowanych pracowników a tu zbieranina z pod sklepu
Nie ma reguły. Cena nie jest wyznacznikiem. Może być tylko wskazówką że może za tanio ale drogo nie zawsze znaczy dobrze. Zawsze lepiej brać ekipę z polecenia nawet jak pół roku trzeba czekać i parę groszy dopłacić bo droższa. Może się to w końcowym rachunku bardziej opłacać.

A jeśli chodzi o pracowników "wykwalifikowanych" spod budki z piwem... no cóż... tylko oni jeszcze dziś chcą pracować za 10zł/h. A skąd wziąć pieniądze na lepszego? A no od Was drodzy Inwestorzy. I dlatego portale ofert to nie jest dobre miejsce na szukanie wykonawców "dobrych i tanich". Bo jak ma być dobry to nie może by tani. Tak to niestety się kręci.

Rom-Kon
11-01-2015, 20:30
stali jest dużo i dobrze że to teriva bo monolit w ich wykonaniu na pewno by sie zarwał
Bez obawy! Nieraz monolit ma tyle stali że zaprawę na gipsie - bez cementu można by dać! Projektanci mają to na uwadze :yes:

obywatel-X
19-01-2015, 22:39
Jacek Baran - kierownik budowy i właściciel firmy budowlanej (oficjalnie moze być na syna, Jarosława Barana, bo wcześniej takie FV wypisywaliśmy)

Jacek Baran - 502 204 572 - kłamca, oszust , ...: nie płaci za materiały. Początkowo kilka umów zapłaconych i potem bierze bez zapłaty :

tłumaczył opóźnieniami płatności przez inwestorów, łudzi kolejnymi umowami, bierze materiał i nie płaci, odwleka , obiecuje i potem się nie

oddzywa. Nam drzwi wejściowych drewnianych nie zapłacił od prawie trzech lat, więc można mówić o złej woli ! ! !

Poza tym - jak powiedziała inwestorka z ul. ZŁotej Jesieni - wiele spraw jej sknocił. Jacek Baran - 502 204 572 = łgarz, oszust , ...! ! ! Prawie trzy lata nie płaci. Wkrótce spotkamy się w sądzie. ...

Janusz J
28-01-2015, 14:15
Witam.

Chcialem opisac moja "przygode" z firma Raptor - raptor-drzwi.pl i podzielic sie opinia na temat tej firmy.
Zamowilem w tej firmie dwie pary drzwi wewnetrznych z oscieznicami i klamkami. Byly to drzwi z oscieznicami nakladkowymi - montowanymi na istniejacych stalowych oscieznicach.
Pomiar zostal wykonany przez montazyste firmy Raptor.
Problemy zaczely sie przy montazu.
Z uwagi na fakt, ze w niewielkiej odleglosci od drzwi jest zamontowana szafa wnekowa, oscieznica nie miescila sie i nalezalo obciac jej pionowa czesc wzdluz.
Gdyby montazysta obcial oscieznice tak, ze zostalaby rowna 2mm szczelina miedzy oscieznica a szafa i wypelnil ta szczeline brazowym akrylem lub silikonem to nie mialbym zadnych uwag.
Montazysta obcial oscieznice i niestety po obcieciu przypominala ona "fale Dunaju". Jesli ktos nie potrafi sobie wyobrazic jak moze wygladac krawedz 2-metrowej oscieznicy cietej wzdluz przy uzyciu jedynie pilki recznej, to chetnie podziele sie zdjeciami na priv
Montazysta nie zrazony wygladem krawedzi tej oscieznicy zamontowal ja i uznal montaz za wykonany prawidlowo.

Uzgodnilem z firma Raptor, ze montazysta poprawi ten montaz.
W efekcie oscieznica zostala przycieta po raz kolejny (tym razem rowno) i zostala zamontowana listwa maskujaca.
Rozwiazanie koncowe jest dosc dalekie od idealu, ale je zaakceptowalem, zeby oszczedzic sobie kolejnych przepychanek i dalszego przesuwania zakonczenia montazu.
Kolejne problem pojawil sie przy montazu klamek - dostarczone klamki mialy zbyt duzy szyld i nie bylo mozliwe ich zamontowanie, tak by drzwi sie zamykaly.
W rozmowie telefonicznej pan Krzysztof - wlasciciel firmy Raptor zapewnil mnie, ze pasujace klamki znajde w kazdym sklepie typu Casto.... Uzgodnilismy, ze zeby nie odwlekac zakonczenia montazu ja sam kupie te klamki i montazysta firmy Raptor je zamontuje.
Jednakze okazalo sie, ze kupienie pasujacej klamki wcale nie jest takie proste jak zapewnial pan Krzysztof i klamke ktora kupilem (z jednym z najmniejszych szyldow jakie udalo mi sie znalezc) musialem zwrocic do sklepu.
Poinformowalem o tym pana Krzysztofa i poprosilem, zeby to jednak on wywiazal sie ze swojego obowiazku i dostarczyl oraz zamontowal klamki.
W dosc nieprzyjemnej rozmowie telefonicznej pan Krzysztof stwierdzil, ze kupienie klamek jest wg niego moim obowiazkiem, bo on nie ma czasu, zeby jezdzic po sklepach i szukac klamek.
W rezultacie pan Krzysztof przyslal mi liste klamek, ktore beda pasowac do tych drzwi z ktorych wybralem taka, ktora mi odpowiadala.
Nastepnie nastapila kolejna malo przyjemna rozmowa na temat tego, kto powinien kupic i dostarczyc klamki w ktorej to pan Krzysztof stwierdzil, ze wg niego montaz drzwi zostal juz zakonczony (mimo, ze drzwi wciaz nie mialy klamek) i zarzadal zaplaty reszty naleznosci za montaz.
Po tej rozmowie zwatpilem w sens dalszych przepychanek z panem Krzysztofem i sam zakupilem klamki.
Klamki zostaly zamonotwane przez montazyste firmy Raptor.

Finalnie montaz zakonczyl sie z ponad 7-tygodniowym opoznieniem i wspolpraca z ta firma kosztowala mnie sporo stresu i zmarnowanego czasu.

jedrek188
01-02-2015, 14:12
Witam,dachlux-pokrycia dachowe,oddzial minsk maz,oszuści i krętacze,od września mimo zlozonej reklamacji na wykonanie dachu usterki nie zostaly naprawione,ciągle zbywanie telefoniczne,nawet oficjalne skargi wysylane do centrali nic nie dały,przestrzegam przed tymi oszustami...,pozdrawiam

jan_man
16-02-2015, 13:07
Dariusz Jackowski oszust!!! remonty firma remontowa usługi remontowe Dark-bud Dariusz Jackowski Warszawa Piaseczno Lesznowola UWAGA OSZUST!!!

Ostrzegam przed zatrudnianiem do remontów mieszkań firmy Dariusza Jackowskiego działającego głównie na terenie Warszawy, Piaseczna, Lesznowoli. Miałem nieprzyjemność mieć z nim do czynienia. Oszukuje w ten sposób, że bierze zaliczki na zakup materiałów, potem przedstawia zamiast faktur ich kserokopie (na szczęście to zauważyłem), a z oryginałem po kilku dniach robi cichcem częściowe zwroty w markecie zgarniając gotówkę do kieszeni. Ponadto połowę worków (tych, co nie zwrócił do sklepu) wynosi bokiem. Zatrudnia do prac alkoholików w zaawansowanym stadium, jak nie wypiją z rana 200 ml wódki, to się cali trzęsą. Sam za kołnierz też nie wylewa. O jakości wykonanych prac lepiej nie wspominać. Kolega znający temat po oględzinach stwierdził, że to standard wykonania rodem z wioski sprzed trzydziestu lat po remoncie wykonanym własnym sumptem ze szwagrem. Omijajcie z daleka, uczcie się na moich błędach

Elfir
16-02-2015, 14:18
UWAGA OSZUST!!!h


Jak nie chcesz mieć problemów z pozwem o zniesławienie lepiej abyś tu wkleił wyrok sądu potwierdzający, że to oszust.
Inaczej zamiast wykonawcy, ty możesz mieć problem. Internet nie jest anonimowy.
Poza tym warto wkleić tu zdjęcia fuszerek - inaczej jesteś postrzegany jak czarny pijar robiony przez konkurencję.

mania_ania
27-02-2015, 11:33
Boże a my też mieliśmy ich brać. Pan Wenda był u nas w domu, obiecywał cuda na kiju!
3 innych wykonawców z którymi później rozmawialiśmy i 2 kierowników budowy ostrzegało nas przed nim. Dziwne jest, ze nie znaleźliśmy żadnej negatywnej opinii w internecie o MKK.
Ostatecznie wybraliśmy ekipę z polecenia (jeszcze się okaże czy to był dobry wybór :p)
MKK miał poza tym podejrzanie niską cenę jak na firmę, która płaci podatki i sprawdziłam ich w ewidencji działalności gospodarczej. w ciągu 10 lat częste zamykanie i otwieranie firmy na różne osoby -syn, synowa itd. To zawsze daje do myślenia.


MKK Budownictwo - ostrzegam przed tą firmą . Naciągacze i oszuści . Zero pojęcia o budowie . Popatrzcie na fotki z budowy w mojej galerii

combo
24-03-2015, 09:54
Mnie też bajerował MKK. Dał cenę najniższą z wszystkich wykonawców. Do spotkania jednak nigdy nie doszło.

jane25
06-04-2015, 17:40
WItam,
Ja przestrzegam przed Pawlem Bies ze Starachowic, ale jednocześnie działa w Warszawie (tu pracuje i mieszka)-reklamuje sie jako wykonawca projektów architektonicznych i budowlanych. Na poczatku, oczywiście, rzuca sie w wir pracy, projektuje zagospodarowanie działki, zanosi dokumenty, by dostać pozwolenie na budowę i na tym się konczy. Przestaje odbierać telefony, trzeba się mocno domagac, by wywiązal się ze swych innych obowiązków. Miesiące trwaly zanim oddał nam ksiegi z projektami. W związku z tym, że nie pozwalam sobie pluc w kasze, w koncu po kilku dobrych miesiącach, doszliśmy do porozumienia, że da nam za mniejsze pieniądze kierownika budowy. Nie dał. To on pojawił sie 'aż" RAZ na budowie, i to w drugim dniu budowy, kiedy ciesle zaczeli stawiac dom z bali. Na tym kontakt z nim sie urwal. Nie dopilnował NICZEGO! CHodząc poźniej po urzędach wychodziły jego kwiatki, jak to, że nie zgłosil poczatku budowy-co miał zrobić w moim imieniu itd itp.
Jest to dość mlody człowiek około 30 lat, cecha charakterystyczna- jąka się.
PRZESTRZEGAM przed nim.

mariusz_wolski
30-04-2015, 12:42
Uwaga
na Pana Karola Mrozowskiego i jego firmę A0 projekt http://a0projekt.pl/firma/

- Blad na bledzie w przygotowanym i realizowanym projekcie inwestycji
- Opoznienie sięgające ponad 8 miesiecy
- "Fachowcy", których poleca podobnie jak on nie nadają się do niczego, niesolidnie, nieterminowo

karin10
20-05-2015, 13:50
O, dzięki :)

Halina00001
12-06-2015, 17:50
Ostrzegam przed Firmą WYPOŻYCZ regon - 260438054, nip 6572630219, adres M. Schoalsteria 57, 26-001 Masłów, właściciel Jarosław Pałys, która podejmuje się grodzenia posesji siatką. Firma postawiła u mnie płot (był już zamontowany), dostali zapłatę (potwierdzili na piśmie), po czym zdemontowali płot i wyjechali. Interwencja wezwanej policji polegała na tym, że stali i próbowali wpłynąć na właściciela firmy, żeby zaprzestał demontażu ogrodzenia podczas, gdy on śmiał się w głos i robił swoje. Policja nie tylko nie ingerowała ale i wyraźnie postanowiła pomóc złodziejom. Umowy, potwierdzenie zapłaty itp. nie miały znaczenia dla dwóch policjantów (w tym policjantka, dziewczynka mikrej postury) postanowili wykręcić mi ręce (łatwiej to zrobić drobnej, starszej kobiecie niż dwóm robolom o posturze byka), jak powiedzieli, żebym nie próbowała powstrzymać robotników do czasu, gdy zdemontują resztę, zapakują do samochodu i wyjadą. Oczywiście, dzięki interwencji i przy pomocy policji, zostałam bez pieniędzy i płotu, a oszust wyjechał w siną dal, śmiejąc się w głos.

rrmi
14-06-2015, 16:50
Ostrzegam przed Firmą WYPOŻYCZ regon - 260438054, nip 6572630219, adres M. Schoalsteria 57, 26-001 Masłów, właściciel Jarosław Pałys, która podejmuje się grodzenia posesji siatką. Firma postawiła u mnie płot (był już zamontowany), dostali zapłatę (potwierdzili na piśmie), po czym zdemontowali płot i wyjechali. Interwencja wezwanej policji polegała na tym, że stali i próbowali wpłynąć na właściciela firmy, żeby zaprzestał demontażu ogrodzenia podczas, gdy on śmiał się w głos i robił swoje. Policja nie tylko nie ingerowała ale i wyraźnie postanowiła pomóc złodziejom. Umowy, potwierdzenie zapłaty itp. nie miały znaczenia dla dwóch policjantów (w tym policjantka, dziewczynka mikrej postury) postanowili wykręcić mi ręce (łatwiej to zrobić drobnej, starszej kobiecie niż dwóm robolom o posturze byka), jak powiedzieli, żebym nie próbowała powstrzymać robotników do czasu, gdy zdemontują resztę, zapakują do samochodu i wyjadą. Oczywiście, dzięki interwencji i przy pomocy policji, zostałam bez pieniędzy i płotu, a oszust wyjechał w siną dal, śmiejąc się w głos.

Naprawde dobry towar musisz miec :):):) albo bardzo konkurencje ci przeszkadza!

Ronifcb
15-06-2015, 19:53
Tartak Ciechomice koło Płocka.oszukują na przekrojach drzewa !!!! Zamiast 8cm dostałem 7cm !! Nie polecam!!!!

JW_Lublin
19-06-2015, 20:45
Ze zdziwieniem zauważyłem, że mój "wykonawca" nadal istnieje i dalej nabiera ludzi:
http://www.gowork.pl/opinie_firma,1092593,0
http://www.handeldlugami.pl/www/dlug,002025320863,robert,szymczyk,szymczyk,robert, zaklad,remontowo,budowlany,zrem,bud.html.
Przypominam, że firma Szymczyk Robert Zakład Remontowo-budowlany Zrem-bud, Radom jest firmą nieuczciwą! Mówię w oparciu o doświadczenie trojga ludzi z Lubelszczyzny oraz kilku z Radomia. Przez roku wisiała w sieci moja strona nt. tego co p. Szymczyk zrobił u mnie i odzywały się do mnie osoby, które nacięły się tak jak ja. Może źle, że ją zdjąłem ...

dominikki
14-07-2015, 14:44
Firma "Ogrodzenia Radziszewski". Najbardziej nie słowna firma jaką w życiu spotkałem. Dwa miesiące właściciel firmy Mirosław Radziszewski nie potrafił przyjechać na pomiar. Cały czas miał wielkie problemy (urlop swój, urlopy pracowników, klęskę żywiołową na Podlasiu co spowodowało zatrzymanie pracy firmy na 2 tygodnie itd.). Wszystkim odradzam współpracę z tym człowiekiem bo jest nie poważny i śmieszny.

AgaSiewniak
06-10-2015, 19:38
Zdecydowanie NIE POLECAM usług p. Roberta Niecikowskiego (firma Tilex) !!! My zostaliśmy przez niego oszukani - klasyczny przypadek pseudo-fachowca, który znika bez wieści jak tylko dostanie zapłatę. Od dwóch tygodni dobijamy się telefonicznie, smsowo, mailowo - zero odpowiedzi. W mieszkaniu czekają na poprawkę ściany (nierówne gipsy, niechlujne wykończenia przy oknach i drzwiach, niedomalowane ściany) oraz część niezafugowanych płytek. Pan Robert Niecikowski podpisał z nami umowę, w której dał 3 letnią gwarancję - tylko co nam z tego, skoro teraz nie ma z nim żadnego kontaktu! Totalny brak profesjonalizmu i gigantyczne rozczarowanie. Ostrzegam i odradzam.

Dziekanows
07-10-2015, 12:41
Ostrzegam przed firmą F.H.U. JAR-EKO Jarosław Cichawa, 02-130 Warszawa, ul. Gorlicka 6/105 NIP: 113-007-77-92 tel. 882 835 771.
Zwiedziony pochlebnymi opiniami n.t. firmy Jar-eko, tutaj na forum, zleciłem w sierpniu produkcję i montaż okien.
5 sierpnia podpisaliśmy umowę, termin realizacji 6 tygodni, zaliczka gotówką im większa tym większy rabat końcowy. Stanęło na wpłacie 19000zł.
Na początku października okazało się że Jar-eko jest zablokowany z powodu braku płatności, a moje zamówienie nie trafiło nawet na linię produkcyjną. Zażądałem spotkania i wręczyłem wezwanie do zwrotu zaliczki. Zgodziłem się na ratalny system zwrotu (6 tygodni). Bez skutku. Nie mam pieniędzy ani okien.
Niech to będzie przestrogą, że nie wszystkie firmy polecane tutaj na forum działają płynnie. Firma Jar-eko może i kiedyś trzymała pewien standard, w tej chwili została tylko tzw. dobra gadka. W firmach które z nim współpracują panuje opinia że "on się trochę pogubił...", z kolei w firmach windykacyjnych oraz rejestrze długów mają inną opinię na temat tego Pana, a jego firma jest im dobrze znana.

andro4
15-10-2015, 01:05
Ostrzegam przed firmą F.H.U. JAR-EKO Jarosław Cichawa, 02-130 Warszawa, ul. Gorlicka 6/105 NIP: 113-007-77-92 tel. 882 835 771.
Zwiedziony pochlebnymi opiniami n.t. firmy Jar-eko, tutaj na forum, zleciłem w sierpniu produkcję i montaż okien.
5 sierpnia podpisaliśmy umowę, termin realizacji 6 tygodni, zaliczka gotówką im większa tym większy rabat końcowy. Stanęło na wpłacie 19000zł.
Na początku października okazało się że Jar-eko jest zablokowany z powodu braku płatności, a moje zamówienie nie trafiło nawet na linię produkcyjną. Zażądałem spotkania i wręczyłem wezwanie do zwrotu zaliczki. Zgodziłem się na ratalny system zwrotu (6 tygodni). Bez skutku. Nie mam pieniędzy ani okien.
Niech to będzie przestrogą, że nie wszystkie firmy polecane tutaj na forum działają płynnie. Firma Jar-eko może i kiedyś trzymała pewien standard, w tej chwili została tylko tzw. dobra gadka. W firmach które z nim współpracują panuje opinia że "on się trochę pogubił...", z kolei w firmach windykacyjnych oraz rejestrze długów mają inną opinię na temat tego Pana, a jego firma jest im dobrze znana.

Niestety nie mogę, chociaż również bym bardzo chciał, wyrazic się pochlebnie na temat firmy JAREKO i samego Pana Jarosława. Teraz żałuję, że nie napisałem tego postu wcześniej, ku przestrodze innym - może nie zawarłby Pan wówczas umowy z firmą JAREKO i nie miał teraz problemów. A też dużą rolę w wyborze tego właśnie Wykonawcy odegrały pozytywne opinie na temat firmy na forum Muratora.
Ze mną firma JAREKO zawarła umowę w lutym 2015 z terminem wykonania montażu okien Schuco Si82 do końca CZERWCA !!! ... czyli aż 4 miesiące czasu na zamówienie okien i montaż. Niestety, umowa nie została zrealizowana z winy Wykonawcy, który po prostu się z niej nie wywiązał tłumacząc problemami: najpierw problemem był brak elementów MOWO, a później okazało się, że spółka, której Pan Jarosław był pełnomocnikiem nawet nie wysłała zamówienia wykonania stolarki do Producenta. Poziom obsługi oceniam na totalne ZERO, bo gdybym się nie zapytał o realizację umowy na początku czerwca, to nawet bym nie wiedział, że Spółka (JAREKO s.c.) zawiesiła działalność gospodarczą. ŻADNEJ wcześniejszej informacji od Pana Jarosława na temat problemów nie było, co odbieram jako lekceważenie klienta.
Rozwiązanie "problemu" zaproponowane wówczas przez Pana Jarosława nie mogło być zaakceptowane (nowa, odrębna, umowa bezpośrednio z producentem i z montażem przez Pana Jarosława) ze względu na nienegocjowalne i nieakceptowalne (zwłaszcza co do sposobu płatności i terminów dostawy), jednostronne i narzucone warunki umowy przez firmę Awilux (producenta okien). Otóż zażadano 100% płatności za okna przy podpisaniu umowy (a nie przy dostawie) !!! - czyli podejście do klienta iście rodem z PRL. Generalnie - nie polecam, albo radzę się zabezpieczyć na wszelkie mozliwe sposoby podpisując jakąkolwiek umowę z Panem Jarosławem, pomimo podobno niekwestionowanej Jego fachowości w montażu stolarki okiennej, której nie dane mi było doświadczyć.
Byłem zmuszony do pilnego zamówienia okien w innej firmie wraz z montażem i jestem zadowolony - a też montaż był w warstwie ocieplenia. A co więcej, dostawa i montaż okien nastąpił już dwa tygodnie od podpisania umowy z nowym Wykonawcą, podczas gdy termin ten był niemożliwy do dotrzymania przez firmę Awilux.
Zaznaczam, że nie jestem żadna konkurencją dla Pana Jarosława i firmy Awilux, a jedynie piszę to "ku przestrodze" i "zastanowieniu". Teraz Szanowny Pan Jarosław nawet nie odpowiada na e-maile, co pozostawiam do samodzielnej oceny czytających.

I niestety zostałem z prawie 10.000,00 zł wpłaconej zaliczki jak dotąd "w plecy" (nie licząc odsetek ustawowych) i chyba nie pozostaje mi nic innego jak skierowanie sprawy do sądu.
Jeśli jest na forum ktoś jeszcze oszukany przez Pana Jarosława Cichawę, to może też niech podzieli się swoją opinią ...

jareko
15-10-2015, 20:19
Szanowny Panie andro4
Rozmowy o zmianie umowy na umowę trójstronną rozpoczęliśmy w II połowie czerwca po tym jak założyciele spółki zamknęli jej działalność nie wypłacając mi dość znacznej kwoty zwrotu VAT jaka mi się należała i dalej należy, stało się to powodem wielu problemów.
Zaliczka jaką Pan wpłacił wyniosła 9330 i z uwagi na brak MOWO oraz długiego czasu oczekiwania na materiał została na ten cel przeznaczona .
Żeby było ciekawiej MOWO zaczęło sie pojawiać w Polsce dopiero w II tygodniu lipca. Osoby z branży dokładnie ten czas pamiętają i potwierdzą me słowa. Bynajmniej nie była to wina firmy Illbruck, twórcy tego systemu tylko zakładu produkującego kształtki na jej i innych wykorzystujących ten materiał producentów.
Problemy z MOWO może potwierdzić także jeden z Forumowiczów u którego w maju montowałem okna bazując na pozostałościach jeszcze z roku 2014 i z powodu rozszerzenia montażu o dwie pary drzwi zewnętrznych materiału zabrakło i pościągałem go chyba od wszystkich montażystów w kraju
Była możliwość wyjścia z kłopotliwej sytuacji i negocjacji warunków płatności u producenta ale rozmowy zostały zakończone 30 czerwca. Przekazanych mi szczegółów pertraktacji ujawniać nie będę.
Z uwagi na typowy kolor Nussbaum i mimo HSa termin realizacji zamknąłby się w ciągu maks 4 tygodni gdybyśmy doszli do porozumienia, wtedy realne opóźnienie w montażu wyniosłoby maks 3 tygodnie i zbiegłoby sie w czasie z ponownym pojawieniem sie MOWO na rynku.
PS.
Na maile odpowiadam co mogę potwierdzić nagłówkami i datami otrzymanych i wysłanych wiadomości.

By nie było w przyszłości takich sytuacji już nie jestem stroną w ewentualnej umowie, tylko wykonawcą montaży. Całość obsługi finansowo-prawnej przejmuje zakład produkcyjny

Slawko123
25-10-2015, 23:11
-81 25.10.15, 22:18
Mogę podać numer przez maila na ludzi, którzy od lat przeprowadzają bardzo fachowe remonty. Nie maja strony bo są zawaleniem zaleceniami. To zamkniete koło klientow.Trzeba dzwonić dużo wcześniej ale warto bo wszystko przebiega bez stresowo i profesjonalnie jak ktos potrzebuje to proszę pisać. I przestrzegam przed innymi reklamowany i ekipami. Ja zanim trafilem na ta dobra to przezylismy z żoną koszmar związany z remontem. Warto czasami poczekać bo jakość wykończenia jest najważniejszą. Kontakt prywatnie
nie dość, że ukryta reklama, to jeszcze w dziale o nierzetelnych wykonawcach. Skoro to takie tajne, to pewnie chcesz innych na minę wpuścić.

xkomandosx
29-10-2015, 09:08
Przestrzegam przed firmą "Maksbud" Piotr Śladewski ul. Wiśniowa 33 96-515 Teresin

Jak źle wylali mi na budowie wieńce to uciekli, nie chcieli poprawić. Pracownicy nie potrafią czytać planów a właściciel w ogóle się nie pokazuje (tylko jak trzeba wziąć zaliczkę). Szalunki słupów się rozjeżdżały - trzeba było skuwać. Największy problem = tempo prac ! 8,5 tygodnia na strop i ścianę kolankową co i tak nie zostało skończone. Jak się zaczyna dzień od 30 min przerwy na kawę to nie ma szans na zmieszczenie się w terminie.
Dodatkowo uciekając z budowy zabrali też część mojego sprzętu. (może dlatego że sami mają go mało, pożyczałem im m.in: kielnie, poziomice, pędzle, kątownik).

Uciekli jak tylko pierwszy raz dałem zaliczkę trochę w przód, bo już za dwa dni mieli kończyć dany etap, niestety się nie doczekałem. Mam nauczkę, że nie wolno się uginać pod argumentami: że nie mamy pieniędzy i w sklepie bierzemy na kreskę...

Dla zainteresowanych mogę podesłać mnóstwo zdjęć z realizacji przez tą firmę.

mureks
20-12-2015, 00:13
Potwierdzam powyższe wypowiedzi. Dziękuje Ci TARD że rozpoczełeś ten temat. Ja osobiście też zostałam oszukana przez Pana Gontarka prezesa szanownej firmy bez względu na jej nazwę. Ponadto znam osobiśie ponad ...naście firm, osoby prywatne, które zlecały usługi i które też są poszkodowane. Oszustwo jego polega nie tylko na nie wykonaniu zgodnie z umową usługi ale także na wyłudzniu materiałów budowlanych.
A co do wypowiedzi ANTECH to śmiech mnie ogarnia gdyż na takich oszustów w naszym państwie nie ma prawa. Wyroków sądowych uprawomocnionych jest ponad 15, nie wiem ile osób ma sprawy w toku, a zgłoszenie do prokuratury też nic nie zdziałało.
Przeraża mnie tylko fakt że osoby pokrzywdzone są bezradne w odzyskanu czegokolwiek, a ile Prezes Firmy dorobi się na następnych naiwnych .....?
Czy ktoś mi odpowie na pytanie: co zrobić aby ta osoba miała zakaz prowadzenia działalności w naszym kraju?

Wszystkich którzy mieli problemy z Panem Gontarkiem Bogdanem i z jego parszywą gębą, przymkniętymi oczkami, proszę o kontakt,
Poświęcę się i zrobię mu piękną wizytówkę w internecie. Stronę z jego postępkami.
Wszystko zrobię, żeby więcej nikt się nie potkną o tego NIE-człowieka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mureks
27-01-2016, 14:29
Specjalnie dla pana Bogdana powstała jego strona. http://bogdan-gontarek-stop.jimdo.com Złodziej złodziej złodziej Idziemy do sądu na wojne

anna56
03-04-2016, 09:06
przestrzegam przed hydraulikiem Sławomirem Maciałkiem. Mimo wyceny i oglądaniu w domu co ma być zrobione po robocie żąda o 50% więcej niż było ustalone. Nie wystawia rachunków, ani nie chce w żaden sposób podpisywać się pod robotą. Pan Sławomir Maciałek (Grodzisk Mazowiecki, Warszawa) jest wiecznie niezadowolony, klnie jak szewc, spóźnia się, każe kupować sobie najdroższe materiały żeby robota szła gładko, trzeba mu pomagać bo robi sam, popołudniami, po pracy. Naciągnął nas po całości, bo bez żadnych kosztów własnych, bez materiału, pożyczając od nas domowe narzędzia, wyszło mu prawie 100zł/h (razem 2200zł). według tego Pana jest to tylko połowa stawek, i narzekał że tak mało wziął, także ostrzegam, jeśli nie będziecie dla tego Pana mili, być może zażąda pełną stawkę czyli 200 zł/h - przed robotą proszę uwzględnić źródła finansowania (kredyt, chwilówka, pożyczka od rodziny). Pan Sławomir Maciałek nie umawia się na godziny bo "bym nie zarobił na chleb". No i słusznie, w końcu jego dochód to liczba jeleni * dwukrotność stawki + 50%.

Maya1981
26-04-2016, 13:40
Przestrzegam przed nieuczciwym stolarzem - TH-Tippik Tomasz Hajduk - Milanówek i okolice. Tonie tylko zwykły oszust i złodziej, ale również partacz jakich mało. Nazywanie siebie stolarzem to w jego przypadku znaczne nadużycie! Jest nieterminowy, leniwy, kłamliwy i nie zna się na robocie. Dobrze idzie mu tylko wyciąganie reki po pieniądze - robota znacznie mniej go interesuje. Schody skończył rok po terminie, przez wiele miesięcy nie mogliśmy się przez niego przeprowadzić, co spowodowało znaczne straty finansowe po naszej stronie. Kuchnia po niespełna roku nadaje się do wymiany. Dębowe fronty nie dość że są krzywe, niestarannie zamontowane, to po pół roku użytkowania popękały! W umowie mamy wpisane okucia Bluma, a ten oszust samowolnie zamontował inne, oczywiście tańsze GTV (różnicy w cenie rzecz jasna nie zwrócił!). Zobowiązał się do wymiany frontów w ramach "gwarancji", ale na gadaniu się skończyło! Teraz kuchnię poprawia ktoś inny, a jego pozwiemy o zwrot kosztów i odszkodowanie. Fatalny kontakt – telefonów zwykle nie odbiera, ciągle zmienia numery, wiecznie ma inne ważniejsze sprawy i nieustannie coś mu staje na przeszkodzie żeby wziąć się do pracy. Nie zliczę ile nam różnych wymówek zdążył nazmyślać – męczymy się z tym krętem i kombinatorem już blisko dwa lata! Ale wzięliśmy już prawnika i nie darujemy temu oszustowi! Na forum jest więcej opinii od innych ofiar tego oszusta, złodzieja i patałacha - wystarczy w google wpisać "tomasz hajduk oszust" - PRZESTRZEGAM - strata czasu, nerwów i pieniędzy.

electribe
12-06-2016, 20:34
Robert Gawryła - Wcześniej Limitedesign, teraz http://studio-drewna.pl/.
Nieuczciwy, nierzetelny, nie odbiera telefonów, nie trzyma się terminów, kłamie.
Robi dziecięce błędy - jakby uczył się dopiero roboty. Problem w tym, że na mojej inwestycji.
Zmienia nazwy firm, bo pewnie ścigają go dotychczasowi klienci...
Ostrzegam żebyście nie padli ofiarą jego niekompetencji...



Informacja dla oszukanych przez Roberta Gawryłę (firma Limited Design) – pan Gawryła został skazany przez Sąd Rejonowy w Legionowie na 10 miesięcy więzienia (czyn z art. 286 §1kk w zw. z art. 64§1kk). Wyrok stał się już prawomocny. Gawryła oczywiście tradycyjnie się ukrywa, nie wykluczone że nie ma go już w kraju, niemniej jednak jak go złapią, to za recydywę (bo to już jego drugi wyrok w podobnej sprawie) – pójdzie za kratki. Mam nadzieję, że dla wielu oszukanych będzie to choć niewielka satysfakcja…

drewniane kafelki
16-06-2016, 11:27
Witam wszystkich forumowiczów.

Na wstępie i to nie jest autoreklama, mam bardzo szeroki zakres działania, ale kompletnie nie rozumiem postępowania zarówno Klientów, jak i wykonawców. Wielu wykonawców wciska kit - ok. Zaniżają ceny - ok. Miejcie świadomość, że odbijają sobie na materiałach, czy to będą prace budowlane, czy stolarskie.

Dwa pytania od ostatnich Klientów: "Czy Pani także zmienia się cena o 5 000 zł przy podpisaniu umowy?" - dla mnie szok. Ale jak to?? Czemu?? Nie rozumiem?? Tak postępują wykonawcy!!! A Klienci się łapią, bo "niby" taniej.

Potem drodzy Klienci dziwicie się, że wykonawca to kawał... tu kilka polskich typowych epitetów. Pytanie a jak Wy Klienci wybieracie? Na jakiej podstawie? Na podstawie ceny.. Czemu zatem się dziwicie? Hmm.... Temu że się znaleźliście w malinach?

wikariusz
27-06-2016, 20:19
Uwaga na oszusta partacza, tlenionego buraka z mazur, który przyjechał do centrum się dorobić -czyimś kosztem. Chodzi o człowieka imieniem Jacek Chałko tel: 504159737, który porzucił sprzedaż bazarową by zarobić rzecz jasna nieuczciwie w budowlance. Nie chcę się nie wiadomo jak rozpisywać tylko napiszę, że człowiek pobrał zadatek na materiał rozpoczął pracę, które nie skończył mimo, że dałem mu drugi termin. Pieniądze oraz większość materiałów brak -praca nie skończona -brak kontaktu. Szkoda, że już nie ucina się dłoni złodziejom

muzycznabj
29-06-2016, 09:20
Bardzo mi przykro, ale list podpisany "Anonim" można chyba rzeczywiście potraktować jako anonim, nawet jeśli zawiera prawdę.
Za tego typu opinie trzeba brać odpowiedzialność osobiście!

Niestety kolego to nie jest taki proste jak mogło by się wydawać. Ludzie tego pokroju są zazwyczaj bardzo cwani i maja kontakty. Myślisz ,że ktoś chce robić sobie "przypał" + narażać się jeszcze na kontakty z Policja? nooo chyba nie

Ogólnie inicjatywa czarnych list jest bardzo dobra choć czasami niestety konkurencja stosuje nieuczciwe praktyki w ten sposób czyszcząc sobie :mad:

Halszka102
24-07-2016, 16:46
Facet nazywa sie Slawomir {ANONIMA PROSIMY O PODPISANIE SIĘ} i dziala na terenie Warszawy i okolic. Wymienial u mnie w domku centralne ogrzewanie (piec gazowy), robil do niego wszystkie rury, poza tym nowa instalacje hydrauliczna.
To co stworzyl top czysta makabra -
1. z centralnego caly czas ucieka woda - z wielu zgrzewow kapie (nie wiadomo czy nie z wiekszosci) - a to podobno czesto sie nie zdarza przy rurach zgrzewanych
- na szczescie wiekszosc rur idzie na wierzchu wiec ktos to moze naprawic, ale najgorsze bylo to ze w lazience rury do kaloryfera szly w podlodze i scianie i z nich kapalo co objawilo sie grzybem w pokoju obok (cieklo przez szpare miedzy ceglami) i plama na suficie w pomieszczeniu ponizej)
2. Facet zniszczyl przewody wentylacyjne - co objawilo sie m.in. plesnia w lazience.
3. facet ma tendencje do odcinania starych rur i zostawiania wszystkiego w stropach itp. - niby dobrze bo niewiele rujnacji, ale:
- odpryski przy odcinaniu rur diaksem wyladowaly na calkiem nowych oknach i pozostawily na nich niezmywalne rysy
- pozostawiane w scianach rury przeszkadzaly w kolejnych etapach remontu, a jak sie chcialo je wyjac to bylo to bardzo trudne
- !! facet zostawil z lenistwa w lazience stare rury kanalizacyjne przez co w mojej nie za duzej lazience odplyw od kibelka wyszedl strasznie z boku zamiast tuz za nim - to "bardzo piekna ozdoba lazienki" :sad: i " przyjemne ulatwienie gdy chce jeszcze w lazience upchnac pralke (Facet sie pytal gdzie maja byc odplywy i odpowiedz byla w tym samym miejscu gdzie byly stare - no ale coz widac do Polskiego hydraulika mozna duzo gadac a zrobi i tak jak mu bedzie wygodnie).
4. poprowadzenie rur od wody w lazience bylo tragiczne - mnostwo niepotrzebnych krzyzowek utrudniajacych schowanie rur w sciane (oczywiscie nie schowal rur).

To chyba nie jest pelna lista usterek ale powinno wystarczyc
Nikomu nie zycze horroru ktory ja przezylam wiec przestrzegam przed uslugami tego pana.

A.O.

Tak mnie się wydaje, że zakres prac ustala się wcześniej, że nie wspomnę o umowie ale mniejsza z tym zastanawia mnie co innego - jak on narobił tyle szkód - trzeba na to czasu - a Ty nie reagowałaś??? Tu piszesz ??? z takim wykonawcą to do sądu. Robi się zdjęcia przed wykonaniem prac i po - to raz a dwa zawsze trzeba powiedzieć DOKŁADNIE co chcemy nie tylko, że nowe rury ale również, że stare mają zniknąć - Nie wiem czy miałaś hydraulika czy "żula spod kiosku" - coś to grubą liną szyte - Prawdopodobnie poznałaś różnicę między taniutkim "panem Heniem" a profesjonalną firmą. Jak podliczysz koszty wszystkiego po doprowadzeniu do ładu tego co niby zrobił - bo nie chce mnie się wierzyć - to przepłaciłaś nawet drogą firmę - Tak poważnie nie wierzę w taki syf zrobiony przez jednego nawet niedouczonego hydraulika.
Pozdrawiam

autorus
12-09-2016, 14:13
Cóż ja tez kogoś dodam, tj firmę GWAMED z Nadarzyna, Firma robi balustrady, daszki szklane i inne konstrukcje. Co do jakości to nie można się przyczepić. jest naprawdę ok.
Co do terminowości mógłbym napisać książkę. Jak ktoś chce tracić życie na wieczne czekanie oczywiście może.
Dla zobrazowania sytuacji sprawa z ostatniego czwartku. Byliśmy umówieni na 8.00 rano. Przyjeżdżam na budowę , oczywiście nikogo nie ma a telefon nie odpowiada. od czwartku z firmą nie ma żadnego kontaktu. Dziś też dzwoniłem. Tez tak można. To oczywiście nie pierwszy taki przypadek.
SZCZERZE ODRADZAM.

autorus
07-10-2016, 14:00
CD przebojów z firma GWAMED z Nadarzyna:

Niestety panowie z GWAMED nie przyjechali na umówione spotkanie , nie odbierają tez telefonu. Wiec odwiedziłem siedzibę firmy w Nadarzynie na ulicy małej 7. Spotkałem jednego pracownika, był mocno zdziwiony całą sytuacją. Załoga pojechała do Ruśca montować jakieś barierki. Szef do wawy.

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/745.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/746.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/747.jpg

Cała ta sytuacje zobrazuje fotką:

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/748.jpg

autorus
10-10-2016, 08:08
Niestety dziś z rana znów dzwoniłem do firmy GWAMED z Nadarzyna i znów nikt nie odebrał.

Przyznam się , że czuję się bezsilny. Zanim jednak podejmę kroki prawne (swego czasu już z jednym wykonawca byłem w sądzie, prawnik, komornik , sprawa wygrana ale nikomu nie polecam tej drogi, sporo nerwów straciłem)
dałem firmie GWAMED czas do 15.10.32016r na montaż barierek.

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/759.jpg

autorus
14-10-2016, 07:42
W związku z tym, że firma GWAMED z NADARZYNA kierowana przez Pana Krzysztofa Głowackiego nie ustosunkowała się do mojego pisma ( brak jakiegokolwiek kontaktu) nie pozostaje mi nic innego jak przejść na drogę prawną.

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/771.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/772.jpg

autorus
18-10-2016, 08:51
Dziś dostałem pismo oficjalne z firmy GWAMED.

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/775.jpg

Daje to nadzieję, ze jednak barierki zostaną zrobione.
Nie tłumaczy jednak nie odbierania telefonów.
Zobaczymy.

lateksengineering
30-11-2016, 15:34
Witam, przez przypadek znalazłem ten wpis o Panu Henryku, wg mnie jest niesprawiedliwy. Pan H. to bardzo porządny człowiek. Budowałem kilka domów i mam porównanie pracy różnych ekip. U mnie wykonanie bylo w porzadku, inspektor dokladnie sprawdzal i nie mial zadnych zastrzezen, prosze jeszcze raz o przemyslenie tak niesprawiedliwego komentarza, PS Nie widzialem tak dobrze zorganizowanej ekipy i przede wszystkim trzymajacej porzadek. Ja polecam

zadrapz
03-01-2017, 00:09
Szanowni Państwo, bardzo Państwa przestrzegam przed działalnością pana Bartosza Mikołajewskiego. Działa on razem z kolegą. Nie ma tu mowy o żadnym profesjonaliźmie. Jeden z panów jest pseudoelektrykiem, który jest mistrzem nie rzetelności i wymówek, ale na pewno nie elektryki (p. Bartosz). Miałem nieprzyjemność z nim współpracować przy budowie domu i nie polecam. Każdą, najmniejsza rzecz przeciąga w nieskończoność tłumacząc się wszystkimi nieszczęściami np. złapał gumę, miał wypadek, chory pracownik, chory on, chora żona, chore dziecko, ktoś mu nie zapłacił i milion innych wymówek. Położenie elektryki w domu (przed tynkami) zajęło mu 5 m-cy. Podłączenie do domu kabla ziemnego - po 3 m-cach straciłem cierpliwość bo Pan Bartosz jednego dnia wykopał rów po czym tego samego dnia zwiał z budowy na kolejne 3 m-ce i mimo usilnych próśb, gróźb itp nie "dawał" rady wrócić, bo .... patrz wymówki wyżej. A rów nabrał wody i tylko musiałem ponieść dodatkowe koszty nowego elektryka i wypompowania wody. Ale już najgorsze we współpracy z panem Bartkiem jest BRAK KONTAKTU. To nie jest człowiek, do którego można normalnie zadzwonić. U niego wszystko odbywa się przez SMSy Nigdy z nikim nie esemesowałem tyle co z Panem Bartkiem. Wymieniłem z nim ponad 750 smsów!!!. Nawet jak zwiał po wykopaniu fosy (pod ten kabel ziemny) to nie odbierał tylko pisał smsy. Ten człowiek nie dotrzymał u mnie żadnego terminu, nawet umawianego po raz trzeci, czwarty itd z rzędu. Wszystko robi na ostatnią chwilę. Proszę sprawdzić czy odbierze przy Was telefon - NIE - bo pewnie dzwonią inni wkurzeni klienci. mógłbym tak jeszcze długo opisywać . Niestety jeszcze gorsze jest to, że jak już po roku walki z tymi wszystkimi terminami i prośbami o dokończenie tego, tamtego itd straciłem cierpliwość i wezwałem nowego elektryka. (A wiecie Państwo jak to jest - ciężko, bo on zaczął a później trudno zmienić bo on wszystko wie a nowa osoba musi robić po kimś i rozkminiać wszystko). Okazało się, że Pan Bartosz wielu rzeczy w tablicy nie przewidział prawidłowo np. pod sterowanie przez internet (które go przerosło na całej linii), w tablicy zostawił gigantyczny pierdolnik, bo Pan Bartosz ma "taki styl". Np. Nie opisuje kabli tylko później siedzi na budowie i szuka par a klient płaci. Nowy elektryk stwierdził, że w całym swoim życiu zawodowym nie zrobił tyle błędów ile Pan Bartek na mojej budowie. Co do płatności. Wielokrotnie dałem się zrobić tak, że dawałem zaliczkę na kolejny etap prac a Pan Bartek po zaliczce znikał na 2 tygodnie. I tak było wielokrotnie. Pan Bartek ma nawet niezłą stawkę za punkt, ale już za każdą inną pierdołę stawka jest bardzo duża np. wykucie czegoś np pod kable tak by można było powiesić na ścianie TV - 300 zł, podłączenie LEDa, wypięcie czegoś z tablicy itp. Pan Bartek jest nawet gotów sam bez pytania zmieniać reguły współpracy i np żądać rozliczenia za przepracowane h a nie za punkty jak wcześniej ustala. a w pracy naprawdę się nie spieszy!!. I tak wyglądała cała współpraca z Owym pseudoelektrykiem. Tylko pierwsze 3 dni pracował sumiennie, później zaczęła się gehenna. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę na facebooku "anty Mikołajewski Elektryk" gdzie opisuję w pełni całą historię i w bardziej ułożony sposób opisuję kulisy współpracy. Publikuję również wszystkie smsy jakie przyszło mi wymienić z panem B. Strona:
https://www.facebook.com/AntyMikolajewskiBartosz/posts/213197612443787

Zdecydowałem się na ten krok ponieważ chcę przestrzec innych by nie zaczynali z nim współpracy. Po wszystkich tych przejściach nawet nie usłyszałem przepraszam.

Zagii
25-01-2017, 09:44
Były już wcześniej negatywne opinie na tamat prac firmy prowadzonej przez Sławomir Jagiełło Tarczyn. Oszukują na ilości zużytego materiału i na jego cenie. Gdy wskazałem im tańsze źródło materiału tego samego producenta, usluszałem, że nie są od tego by kupować najtaniej. W dodatku na prośbę o poprawki uszkodzeń i niedoróbek jakie wykonali usłyszałem, że powinienem mieć ubezbieczenie od uszkodzeń wykonawców.
Mimo pisemnej umowy migają się od odpowiedzialności do dziś nie otrzymałem też rachunku ani faktury za niewykonane prace. NIE POLECAM! Wręcz radzę ich unikać

agb
25-01-2017, 10:06
Jak nie chcą wystawić faktury/rachunku to do US ich zgłoś.

Tinaaa
02-02-2017, 15:49
Stachyra Zbigniew Zakład Remontowy

ul. Kompanii "Kordian" 27 /4
02-495 Warszawa
woj. mazowieckie

Po remoncie dom wygląda fatalnie. Wszystkie ściany są krzywe, przy drzwiach widać metalowy pasek. W ścianach są dziury i odpada tynk. Wszędzie się złuszcza i odpada farba. Pokazywał mi na próbkach kolory, wybrałam kolor. Dom pomalował na zupełnie inny kolor, wyszedł żółtawy. Użył najtańszych farb pomimo że miał użyć dobrych materiałów. Jak wracałam to na miejscu był tylko jeden pracownik, Pan Zbigniew i reszta pracowników robiła w tym czasie pewnie inne domy. Steropian kładł właśnie ten jeden pan w okularach (Pan Michał) , uważam że nie posiadający uprawnień do pracy na wysokościach,. Położył po amatorsku i krzywo steropian, Każda ściana jest krzywa, każdy parapet jest krzywy. Płytki też są położone krzywo. Poodpadały lampy ze ścian, plakietka Juwentus też jest przykręcona krzywo. Polozyli tak grubo steropian ze drzwi mozna bylo tylko lekko uchylić, a w dalszym ciągu nei otwierają się normalnie. Czeka mnie kolejny remont.

Tinaaa
02-02-2017, 16:21
Odradzam:

Stachyra Zbigniew Zakład Remontowy

ul. Kompanii "Kordian" 27 /4
02-495 Warszawa
woj. mazowieckie

Remontował mój dom. Wszystkie ściany są krzywe, przy drzwiach widać metalowy pasek. W ścianach są dziury i odpada tynk. Wszędzie się złuszcza i odpada farba. Pokazywał mi na próbkach kolory, wybrałam kolor. Dom pomalował na zupełnie inny kolor, wyszedł żółtawy. Użył najtańszych farb pomimo że miał użyć dobrych materiałów. Jak wracałam to na miejscu był tylko jeden pracownik, Pan Zbigniew i reszta pracowników robiła w tym czasie pewnie inne domy. Styropian kładł właśnie ten jeden pan w okularach (Pan Michał) , uważam że nie posiadający uprawnień do pracy na wysokościach, totalny amator, na pewno nawet nie słyszał o czymś takim jak poziomica. Położył po amatorsku i krzywo styropian. Każda ściana jest krzywa, każdy parapet jest krzywy. Poza tym styropianu nie powinna kłaść jedna osoba. Płytki też są położone krzywo. Poodpadały lampy ze ścian, plakietka Juwentus też jest przykręcona krzywo. Polozyli tak grubo styropian ze drzwi mozna bylo tylko lekko uchylić, myśleli że będziemy wychodzić z domu przez szparę? Po poprawkach w dalszym ciągu drzwi nie otwierają się normalnie. Dom po tym remoncie cały się rozpada, odpadają całe płaty tynku. Czeka mnie zrywanie całego styropianu, kładzenie od nowa tynku, zrywanie płytek...Cały remont od nowa.

sancho80
10-02-2017, 15:53
i inwestor nie pilnowal co mu robia?
chyba normalne ze się pilnuje swojego interesu.

jak_kolwiek
10-02-2017, 16:07
i inwestor nie pilnowal co mu robia?
chyba normalne ze się pilnuje swojego interesu.

trochę drażniące jest takie podejście. za każdym razem jak ktoś mówi, że jakiś "fachowiec" uraczył go piękną pracą to mnóstwo osób się wypowiada "a czemu go nie pilnowałeś? jesteś sam sobie winien !". Tylko, że nie zawsze ma się czas aby codziennie/dwa razy dziennie/dwa razy na tydzień być na obiekcie. czasami też człowiek się nie zna i po to zatrudnia się osobę, która powinna znać się na swojej pracy aby nie przesiadywać nad wykonawcą i patrzeć cały dzień co robi.

fachowiec powinienn robić najlepiej jak potrafi a jeżeli nie potrafi to nie powinien robić. dopóki nie wypleni się podejścia 'jak nie pilnują to można sp***dolic' to będziemy do końca świata użerać się z partaczami - i to nie tylko w budowlance - to samo tyczy się każdej dziedziny.

jak Ci dentysta źle zrobi ząb to też pomyślisz - a mogłem z lustereczkiem patrzeć na ręce!

agb
10-02-2017, 16:19
Pics or didn't happen.

borgio
22-02-2017, 11:36
No właśnie, przydałyby się jakieś zdjęcia, skoro komuś robi się tak złą reklamę...

rafhi
22-02-2017, 18:33
trochę drażniące jest takie podejście. za każdym razem jak ktoś mówi, że jakiś "fachowiec" uraczył go piękną pracą to mnóstwo osób się wypowiada "a czemu go nie pilnowałeś? jesteś sam sobie winien !". Tylko, że nie zawsze ma się czas aby codziennie/dwa razy dziennie/dwa razy na tydzień być na obiekcie. czasami też człowiek się nie zna i po to zatrudnia się osobę, która powinna znać się na swojej pracy aby nie przesiadywać nad wykonawcą i patrzeć cały dzień co robi.

fachowiec powinienn robić najlepiej jak potrafi a jeżeli nie potrafi to nie powinien robić. dopóki nie wypleni się podejścia 'jak nie pilnują to można sp***dolic' to będziemy do końca świata użerać się z partaczami - i to nie tylko w budowlance - to samo tyczy się każdej dziedziny.

jak Ci dentysta źle zrobi ząb to też pomyślisz - a mogłem z lustereczkiem patrzeć na ręce!


Hmm nie zrozum mnie zle, ale jak się daje komuś grubą kasę za takie prace to jakbyś nie patrzyła trzeba pilnować... bo tak to w naszej Polsce jest.... i ani ty ani my ich nie nauczymy szacunku dla klienta i jego finansów.

na twoim miejscu pomyślałbym w tym momencie o odszkodowaniu - ewentualnej drodze sądowej... o ile masz dobrze spisaną umowę... ja podchodzę do tematu jak do mojej pracy gdzie podpisuje dosyć duże umowy w innym segmencie ale wierz mi umowa tak mnie trzyma że nie mogę sobie pozwolić na niedopatrzenia. Moi przyszli wykonawcy będą mieli podobną umowę :) oczywiście nie taką wielką ale jeżeli ja jestem uczciwy i wykonawca również to nie powinien mieć obiekcji do jej podpisania. Jeśli ma to niech idzie do kogoś innego ... poczekam na takiego który nie będzie się bal podpisać, bo nie boi się ten kto jest pewny swego fachu. Przede wszystkim potrzebne są chłodne emocje i podejściu do tego jak do biznesu.

pablo86
24-03-2017, 10:16
Witam,

Kolejna osoba na czarnej liście to Marcin Pawelec, przedstawiający się jako Remontujzmarcinem lub pacbud Dobczyn ul. Mazowiecka 52 (prawdopodobnie fałszywy adres) telefony które uzywał 501 106 379 / , 501 879 068 / 693 593 199 / 697 313 501

Facet bierze zaliczki po czym kontakt milknie - usunął maila i telefony komórkowe chociaż jeden później włączył. Miły i uprzejmy ale nie dajcie się zwieść to kombinator i oszust, złożyłem zawiadomienie na policję o oszustwie.

Maniek70
04-04-2017, 01:36
OSTRZEGAM

Firma ED-BUD Materiały Budowlane sp. z o.o. z Sieradza ul. Uniejowska 20 - Waldemar Piątek - Edyta Kałuzińska Piątek -

Radzę się dobrze zastanowić przed współpracą i dobrze pilnować sposobu wystawiania faktur.

Wpłaciliśmy im na materiały (YTONG) prawie 80 tys. złotych 10 sierpnia 2016r. - nie wystawili nam faktury w terminie, mieszali dokumentami i obracali naszymi pieniędzmi przez 8 miesięcy a do dzisiaj nie zwrócili nadpłaty 11 tys. pln.

Opóźniały się dostawy z Ytonga - ciągle były wymówki, obietnice, zwodzenie... a w Ytongu nie wysyłali towaru bo nie dostawali płatności..

Część materiału musieliśmy kupić na szybko=drogo u innego dystrybutora, aby nie przerywać budowy.

Korektę faktury łaskawie wystawili w styczniu z terminem zwrotu 28 dni !!! do dzisiaj - czyli 3 kwietnia 2017 - nie rozliczyli nadpłaty.

Sprawa już w drodze na wokandę i w stosownych urzędach...

Szczerze przestrzegam.

Mariusz

Nasir
16-04-2017, 02:23
Mirosław Górecki kominki Radzymin - opinie

Zdecydowanie nie polecam pana Mirosława Góreckiego z Radzymina! Zajmuje się m.in. instalacją kominków.
Nie twierdzę, że pan Górecki nie instalował wielu kominków. Niestety jego wiedza i fach zatrzymały się na epoce sprzed wielu lat.
Oto lista uwag i naszych nieprzyjemnych doświadczeń:\

1)Nie mam pretensji o to, że pan Górecki nie ma doświadczenia w przeróbkach kominów Schiedela – ale jako osoba odpowiedzialna za cały montaż i obudowę powinna zainteresować się tym tematem i zaproponować jakieś rozwiązanie (np. znaleźć swojego podwykonawcę). Nadmienię tutaj fakt, że wielu instalatorów kominków sami dokonują takie przeróbki . My zostaliśmy sami z tym problemem. Musieliśmy na własną rękę szukać jakiegoś wykonawcy oraz dokonać zakupu materiałów do przeróbki. Pan Górecki zasugerował nam zakup materiałów. Potem okazało się, że wklejka nie nadawała się. Niepotrzebnie straciliśmy 200zł.

2)Przy okazji sugerował zakup wklejki pod kątem montowanej 90 stopni – nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że tego typu wklejka ma zdecydowanie gorszy ciąg niż ta pod kątem 45.

3)Dokonując zakupu wkładu – instalator jako sprzedawca powinien wiedzieć jaka jest gwarancja na wkład. O tym, że jest opcja przedłużenia gwarancji dowiedzieliśmy się przypadkowo sami. Muszą być spełnione określone warunki o których p.Górecki nie wiedział. Nie wspomnę tutaj o tym, że wkłady można kupować z różnymi dodatkowymi opcjami – niekiedy bardzo ważnymi. O czym też dowiedzieliśmy się po fakcie od innego instalatora.

4)Każdy współcześnie instalujący kominki doskonale wie, że obudowa oparta na wełnie zamiast na płytach krzemowych jest rozwiązaniem którego się nie poleca – pan Górecki woli jednak wełnę.

5)Każda obudowa z płyt krzemowych współcześnie dodatkowo okładana jest płytami karton- gips. Zapobiega to ewentualnym pęknięciom. Pan Górecki nawet nie wspomniał o takiej opcji.

6)Pan Górecki reklamuje swoje usługi jako tanie i konkurencyjne cenowo. Wydawało nam się, że osoba która nie prowadzi biura i nie ma stałych dodatkowych pracowników będzie tańsza. Nic bardziej błędnego. Wycena montażu kominka była dokładnie taka sama jak w konkurencyjnych firmach które np. prowadzą swoje salony.

7)Po tym jak zrezygnowaliśmy z jego usług – zażądał absurdalnej kwoty 800zł za sam dowóz i wniesienie kominka. Pomimo, iż zarobił przynajmniej drugie tyle na materiałach które kupił z rabatem.

Slawko123
25-04-2017, 20:51
Zdecydowanie odradzam usługi firmy"

PHU BRAVO Tomasz Orzechowski

PRUSZKOWSKA 17A
05-840 Brwinów, Polska
NIP: 5341863242 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.oferteo.pl%2Fp hu-bravo-tomasz-orzechowski%2Fdane-rejestrowe%2F32134)

Firma wykonywała mi posadzki/wylewki na poddaszu.
Jakość usługi skandaliczna, posadzki nie maja poziomu, są pofalowane, różnica poziomu w pomieszczeniach do1,5cm, repery na ścianach łaciarz wykonał chyba tylko po to aby sobie pomalować coś na ścianach, zapewne pomylił szkołę dla rysowników z placem budowy i nie wie do czego to służy.
Jeden z pomocników, ukrainiec imieniem Stefan, więcej przeszkadzał i niszczył prace łaciarza niż był pomocny. Zostawili po sobie ogólny syf.

lczar
07-05-2017, 11:53
ROBERT KOŁACZ i MARIUSZ KOŁACZ z okolic GÓRY KALWARII- OSTRZEGAM!!! znani też jako firma BUDRO – OSTRZEGAM!!! Adres nieuczciwych wykonawców KONSTANCIN JEZIORNA CIECISZEW 44

Wiem też że próbuja już wykonywac pracy pod innymi nazwiskami/osobami z uwagi na znana już w internecie opinie o nich - uwaga!

Wklejam jako nowy post ponieważ oryginalny juz się zarchwizował.

Szanowi Inwestorzy,

Jutro będzie 1.06.2011. Zgodnie z umową 1.06.2011a nasz dom miał być gotowy w stanie deweloperskim. A co jest?

Nieskończony stan surowy, nieskończona więźba częściowo zadeskowana i masa błędów budowalnych których poprawki będą nas teraz sporo kosztować. I to jest to co zrobiono jeszcze zrobić w zeszłym roku. W tym roku Robert Kołacz wogóle nie odbiera telefonów i nie odpowiada na maile. Po prostu, wziął pieniądze za to co zrobił i zapadł się pod ziemię nawet nie informując nas że nie zamierza kontynuować prac.

Proszę - nie dajcie się zwieść pozornej uczciwości, mało tego – skromności i rzekomej fachowości tego człowieka. Fundamenty robili nam miesiącami. Potem kilku miesięczna przerwa, nie odbierał telefonów po czym pod koniec pażdzienirka zadzwonił żeby odebrać strop! Przyjechaliśmy na budowę, strop zalany ale jak go zazbroił – niewiadomo. Od początku była mowa że Pan Kołacz pracuje razem z murarzami i jest na budowie cały czas – to fikcja. Było tak przez pierwszych kilka dni. Potem ekipa się zmieniła i resztę prac wykonywali ukraińcy z których tylko jeden mówił po polsku. O jakości ich prac szkoda gadać. Powiem tylko że zebrałem dwa worki butelek po wódce z lasu za domem gdzie urządzali sobie najwyraźniej zabawę kto dalej wyrzuci pustą flaszkę.

Na potwierdzenie tego co napisałem powyżej gotów jestem przesłać całą dokumentację fotograficzną. Mało tego podaję swój numer telefonu 692726035. Proszę śmiało dzwonić udzielę szczegółowych wyjaśnień jeśli tylko w ten sposob uchronie chociaz jednego inwestora bede miec satysfakcje.

PS. Dopisuję to 2013-03-05 - kilka miesięcy temu dzwonił do mnie inny inwestor który równiez został przez nich wyrolowany. Jest w trakcie sprawy sądowej.

jessica666
09-05-2017, 15:37
Uwaga-para oszustów działających w mazowieckim.
Ogłaszają się na oferia.pl

Niejaki Bogdan Piwowarski-oszust i złodziej, działa z Jadwiga Roszczyk:
http://oferia.pl/wykonawca/bogdan-piwowarski/819486

http://oferia.pl/wykonawca/jadwiga-roszczyk/947502


Bogdan Piwowarski, (jezdzi Ford Transit nr.rej. WSC 9H14
pesel: 60100404535)
Adres:Krubiczew 3,05-155
tel. 784-068-740,694-515-617 (choć pewnie zaraz zmienią numery telefonów)-ale podaję ku przestrodze!!!

Oszust podjął się remontu mieszkania.
Otrzymał zaliczkę 14000 (czternascie tyśięcy złotych) , został spisany z dowodu, sporządziliśmy umowę z zakresem usług i... ślad po nim zaginął.
sprawa zgłoszona na policję, udało nam się znależć też inne osoby ,które w ten sam sposób okradł.

Posiadam wszystkie dokumenty do wglądu (może zgłoszą się jeszcze inne oszukane osoby).

Nawet wygrali sprawy sądowe,o nakaz zwrotu pieniędzy-ale ten ów oszust-nie ma nic na siebie i komornik nie może mu nic zająć.
Natomiast policja-nie może go znależć!!!!! (mając skan dowodu, zdjęcie samochodu,adresy)-co zrobić w takiej sytuacji.Jak dochodzić swoich praw.
Uważajcie-niech moja strata będzie dla wszystkich ogromnym ostrzeżeniem.

Sprawiedliwy_2017
17-05-2017, 18:34
Ostrzegam Państwa przed Piotrem Balcerowskim i firmą P.H.U. Hebal z Grodziska Mazowieckiego. Niekompetenty oszust, któremu wydaje się że jest bezkarny. Jego pracownicy uszkodzili drzwi firmy PORTA przy montażu a on nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności. Oszukuje, że jest to wada fabryczna, do tego obraża klientów w stanie upojenia alkoholowego. Nie jest to pierwsza negatywna OPINIA związana z firmą Hebal. Poniżej linki związane z poprzednimi sprawami firmy P.H.U. HEBAL

http://forum.muratordom.pl/archive/index.php/t-77103-p-2.html
http://oknaopinie.pl/boram-opinie-t62.html

coulignon
17-05-2017, 18:52
Obraża klientów w stanie upojenia alkoholowego? :jawdrop:

Okropne.

Paweł11111
18-05-2017, 23:07
uwaga na firme P.H.U. CONSTRUCTOR 24 RAFAŁ Bejtka pobiera pieniadze i znika i nieodbiera telefonow zmiena nazwe firmy co jakis czas prosze uważac działa w warszawie i okolicach

Czy mogę prosić o kontakt w sprawie firmy Constructor - 600-239-719. Pozdrawiam. Paweł

Kaizen
26-06-2017, 01:49
Urzekła mnie moja historia ;)

Jest mroźny, majowy poranek. Pełen niepokoju, że nie zorganizowałem jeszcze montażu instalacji rekuperacji budzę się, golę, biegiem odprowadzam dziecko do przedszkola i mogę wreszcie zadzwonić. Wyszukuję ukochanego wykonawcę. Jest na liście producenta materiałów, których chcę używać jako autoryzwany monter (peflex.pl). Jest też na liście monterów wybranego rekuperatora (Thessla Green). Rewelacja. Do tego ma do mnie ze 35km. Ideał.
Dzwonię. Odbiera. Rozmawia się sympatycznie, rzeczowo. Mam wysłać materiały potrzebne do wyceny. Wysyłam. Jest 23 maja 2017 r. godzina 13:53...
Czekam kilka dni i nic.
Dzwonię... Raz, drugi, piąty....
W końcu odbiera. "Nic nie dostałem... Aaaa, wpadło do spamu. Zaraz odpiszę".
Mijają kolejne dni, i dalej cisza.
Dzwonię... Raz, drugi, piąty...
13:36 8 czerwca 2017 r. po próbie połączenia otrzymuję SMSa:
"Jestem na szkoleniu. Oddzwonię w przerwie".
I co? Oczywiście cisza.
Dzwonię dalej.... 21 czerwca. Nie odbiera, ale... oddzwania. Z kolei ja nie mogłem rozmawiać, ale za chwilę oddzwaniam. Udaje się nam porozmawiać trzeci raz.
Zmienił operatora, bo z poprzednim miał problemy. Pewnie dzwoniłem, ale trafiłem z niewyjaśnionych powodów na listę blokowanych (ale skąd zatem SMS, że oddzwoni w przerwie szkolenia?). Jak to nie wysłał oferty? Zaraz wyślę jeszcze raz, skoro zginęła na łączach.
Dla przypomnienia wysyłam maila, żeby przypomnieć namiary i dane do przygotowania oferty. Pewnie znowu trafiły do spamu.
I chyba znowu trafiłem na listę ignorowanych, bo od tego czasu zero odzewu, telefonu nie odbiera...

A kto to taki? Trochę przykro, że "kolega" z FM Instal Technic

Pompy Ciepła, Rekuperatory Dobór i montaż instalacji Optymalizacja rozwiązań 608575118 [email protected] www.instaltechnic.pl (http://forum.muratordom.pl/member.php?178061-Instaltechnic) głównie mazowieckie i łódzkie

Nie polecam - strata czasu. Żeby chociaż uczciwie powiedział "nie opłaca mi się", "nie mam terminów do końca roku" czy coś w ten deseń. Ale nie. Sprawiał wrażenie zainteresowanego wykonania mojej wentylacji.

PaRa
26-06-2017, 07:16
Odradzam zlecanie pracy temu człowiekowi, ogłasza się na OLX, ja niestety nie znalazłem o nimi informacji i dlatego staram się ostrzec innych.
Człowiek moim zdanim nie ma kompletnie zdolności i wiedzy o ogrodzeniach, a co gorsze nie myśli też podczas pracy ( silikonowanie podczas deszczu ).

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2I5o7/ ,

KM System
Mirosław Bugajski
Bielicha
26-600 Radom
tel. 530 420 024

https://images81.fotosik.pl/659/c6d478464a696d7cmed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/c6d478464a696d7c)

https://images84.fotosik.pl/658/894bb93a47dc8371med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/894bb93a47dc8371)

Michal123456
26-06-2017, 11:30
Witam nie będę tu nikogo bronił ale ja z P. Marianem nigdy nie miałem problemów wszystko w sprawie kupna działki przebiegało bez najmniejszych komplikacji , nie rozumiem po co komu takie posty i zależnie się nad tym jak samemu się jest nie wporzadku . Gorąco polecam z Żoną.

Michal123456
26-06-2017, 11:35
Witam nie będę tu nikogo bronił ale ja z P. Marianem Borowieckim nigdy nie miałem problemów wszystko w sprawie kupna działki przebiegało bez najmniejszych komplikacji , nie rozumiem po co komu takie posty i zależnie się nad tym jak samemu się jest nie wporzadku . Gorąco polecam z Żoną.

coulignon
26-06-2017, 12:13
ale co z Żoną Pana Mariana polecasz?:D

Matko....

DEMCIA
26-06-2017, 12:18
Witam nie będę tu nikogo bronił ale ja z P. Marianem Borowieckim nigdy nie miałem problemów wszystko w sprawie kupna działki przebiegało bez najmniejszych komplikacji , nie rozumiem po co komu takie posty i zależnie się nad tym jak samemu się jest nie wporzadku . Gorąco polecam z Żoną.

chyba szwagry...jak z żoną Mariana..bronią Mariana :)

leszek811
07-08-2017, 16:50
wszystkich przestrzegam przed firmą "Tynk-Bud Przemysław Panek Usługi Budowlane" (Jędrzejów Nowy 88) tel. 603 995 281

Tynkarza tego polecił mi mój znajomy - wykonywał u Niego w domu dwie niewielkie prace tynkarskie, z których podobno się wywiązał z małym poślizgiem w terminie. Jako że teraz o w miarę nieodległy termin u tynkarza jest ciężko, a Przemysław Panek miał termin za niecałe 2 miesiące, a w dodatku był polecony przez wspomnianego znajomego, to 16 czerwca zadzwoniłem, opisałem zakres (tynki maszynowe gipsowe utwardzane; dom jednorodzinny ok 500-600m2 tynku), podałem wstępne namiary gdzie jest budowa i zarezerwowawałem termin (10 sierpnia). Ustaliliśmy, że trzeba będzie jeszcze zrobić oględziny budowy. Około miesiąca do daty rozpoczęcia pracy zacząłem się umawiać na wspomniane oględziny - Przemysław Panek kazał dzwonić w sobotę 22 lipca ok 13:00 i jeśli da radę to podjedzie i obejrzy. Tak jak ustaliliśmy w sobotę dzwoniłem, jednak nikt nie odebrał telefonu. Po weekendzie zadzwoniłem i umówiliśmy się, że podjedzie na budowę w sobotę 29 lipca ok godz 8:00 - 9:00, jednak żeby jeszcze zadzwonić w piątek wieczorem w celu potwierdzenia. W piątek 28 lipca wieczorem dzwoniłem, jednak nikt nie odebrał, a w sobotę od rana komórka była wyłączona. Podjechałem zatem do siedziby firmy (z tego co się zorientowałem, to dom Przemysława Panka) i po krótkiej rozmowie ustaliliśmy, że praca oczywiście jest aktualna i podjedzie oglądnąć budowę ok 16:00. Pojechałem zatem na budowę, aby być na miejscu. O godz. 15:13 otrzymałem smsa od Przemysława Panka, że jednak nie chce tego budynku tynkować i żebym sobie poszukał kogoś innego. Nie odebrał też ode mnie telefonu.

Podsumowując: Przemysław Panek jest niepoważnym i bardzo niesłownym człowiekiem (bardzo delikatnie to ujmując). Straciłem 1,5 miesiąca na czekanie, a mogłem już być w kolejce u innych tynkarzy - przez to posypały mi się kolejne prace i terminy.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany współpracą z tym człowiekiem to polecam najpierw udać się pod adres siedziby firmy "Tynk-bud", porozmawiać z Przemysławem Pankiem i wtedy podjąć decyzję czy na pewno to jest właściwa osoba...

rrmi
08-08-2017, 09:28
Zadziwiajace , ze te negatywne posty zwykle pochadza od posiadaczy max 10 postow na forum i wszystkie sa zwykle w jednym temacie .

tkozlowski
06-09-2017, 22:50
Zarejestrowałem się na forum, aby wyrazić opinie o jednej firmie, która znalazła się na białej liście wykonawców.

Zmuszony znalezieniem nowej ekipy do tynków wewnętrznych (gdyż poprzednia zachowała się tak samo) postanowiłem przejrzeć watek białej listy.
Skuszony zostałem dobrymi opiniami o firnie SAIN z Sochaczewa 509499922 postanowiłem się skontaktować.
Nie chcę wyrażać swoich spostrzeżeń na temat jakości wykonywanej przez nich pracy, bo niestety nie widziałem efektów, ale obsługa klienta to totalna porażka.

Przy pierwszym kontakcie telefonicznym w sierpniu tego roku zabrzmiało dość optymistycznie,"możemy rozpocząć u Pana prace od 11 września". Nawet się ucieszyłem bo na dobra ekipę trzeba jednak trochę dłużej poczekać. Oczywiście jak to się przeważnie odbywa kolejne spotkanie na budowie i dogadanie szczegółów. Więc dzwonię celem umówienia spotkania, niby w porządku umawiamy się na najbliższy piątek. Chcąc potwierdzić wizytę dzwonię w dzień wcześniej i słyszę "oddzwonię do Pana około 17 aby potwierdzić". Ani nie zadzwonił ani nie przyjechał ! Kolejne telefony w kolejnych tygodniach, podobne gadki i zero odzewu. Pomyślałem sobie dobra poczekam do września, w między czasie potwierdzał mi że jestem gdzieś tam zapisany więc może nie ma co być namolnym. Dobra przyszedł początek września postanawiam dzwonić i słyszę że "we wrześniu to na pewno nie możliwe, wchodzi w grę październik", myślę sobie no dobra w sumie nie robi mi to różnicy. Umawiamy się tego samego dnia na telefon o 13:00, rzekomo Pan ma mieć jakiś notatnik i coś tam posprawdzać. Dzwonię kilka razy po 13 i co nie odbiera, nie oddzwania, cisza, zero kontaktu.

Dla mnie to jest totalna dyskwalifikacja, nie rozumiem w końcu to ja jestem klientem, o którego powinno się zabiegać, ale widać, że nie potrzeba tego rozbić a zlecenia i tak są - dziwne czasy ... Nie polecam z firmy SAIN (sain.pl) z Sochaczewa !!!

Pasiu&Moniś
30-10-2017, 08:53
No przecież właśnie od tego jest ten temat, co tu więcej pisać?

Pasiu&Moniś
30-10-2017, 13:51
Sprawę pewnie zawsze może Ci zrobić a to czy wygra czy nie to już sprawa sądu a nie forumowiczów. Inna kwestia czy jeśli faktycznie totalnie skopał robotę będzie chciał z Tobą walczyć.

agb
30-10-2017, 16:01
Skoro oboje wiecie jak działają sądy to w czym problem? Możesz kulturalnie opisać sprawę, bez nazywania nikogo złodziejem czy oszustem. Pokaż i opisz co zostało zrobione, ewentualnie co Twoim zdaniem było nie tak i każdy sobie oceni owego wykonawcę.

Rom-Kon
07-11-2017, 23:02
Wy Inwestorzy możecie nas wykonawców tu ma forum podać z imienia i nazwiska... nawet z numeru kołnierzyka czy buta. My Was Inwestorów nie mamy prawa nawet z imienia czy nicu że o nazwisku nie wspomnę. Tak działa ochrona danych osobowych... niestety... bo czasem chcialoby się zamieścić ostrzeżenie odnośnie Inwestora-Klienta. Nawet tu na Forum są Inwestorzy którzy "budują się tanio" - siedem czy osiem spraw sądowych mówi coś za siebie.... o mało co nie byłem dziewiątym - dobrze jest zasięgnąć języka w zaprzyjaźnionej hurtowni ;) Nie powstanie żadna czarna lista inwestorów bo to wbrew prawu. Niestety...

magda1984
29-04-2018, 18:42
Robert Filipczuk Dębe Wielkie tel. kom. 515-936-562- układanie podłóg drewnianych - NIE POLECAM - deski podłogowe źle ułożone. Miał przyjść poprawic i przez rok czasu wymyslal przez telefon bajki dlaczego nie przyszedł. Ten człowiek jest bezczelny i zachowuje sie jak dziecko. Szczerze odradzam. Zwykle oszustwo i złodziejstwo!

Marnak
15-05-2018, 21:09
Szanowni, jeżeli ktoś z Was trafił na tego człowieka i jego firmę: PPHU Bogdan Rosa ze Stoczek Łukowski i został pokrzywdzony w sposób polegający na pobraniu zaliczki i nie wykonaniu usługi, to proszę o kontakt: [email protected]. Niestety liczba osób, które w ostatnich latach były poszkodowane się powiększa co widać w bazach dłużników. Bezkarność to najlepsze słowo na to co się dzieje.

STROOMYK
17-05-2018, 14:30
Urzekła mnie moja historia ;)

Jest mroźny, majowy poranek. Pełen niepokoju, że nie zorganizowałem jeszcze montażu instalacji rekuperacji budzę się, golę, biegiem odprowadzam dziecko do przedszkola i mogę wreszcie zadzwonić. Wyszukuję ukochanego wykonawcę. Jest na liście producenta materiałów, których chcę używać jako autoryzwany monter (peflex.pl). Jest też na liście monterów wybranego rekuperatora (Thessla Green). Rewelacja. Do tego ma do mnie ze 35km. Ideał.
Dzwonię. Odbiera. Rozmawia się sympatycznie, rzeczowo. Mam wysłać materiały potrzebne do wyceny. Wysyłam. Jest 23 maja 2017 r. godzina 13:53...
Czekam kilka dni i nic.
Dzwonię... Raz, drugi, piąty....
W końcu odbiera. "Nic nie dostałem... Aaaa, wpadło do spamu. Zaraz odpiszę".
Mijają kolejne dni, i dalej cisza.
Dzwonię... Raz, drugi, piąty...
13:36 8 czerwca 2017 r. po próbie połączenia otrzymuję SMSa:
"Jestem na szkoleniu. Oddzwonię w przerwie".
I co? Oczywiście cisza.
Dzwonię dalej.... 21 czerwca. Nie odbiera, ale... oddzwania. Z kolei ja nie mogłem rozmawiać, ale za chwilę oddzwaniam. Udaje się nam porozmawiać trzeci raz.
Zmienił operatora, bo z poprzednim miał problemy. Pewnie dzwoniłem, ale trafiłem z niewyjaśnionych powodów na listę blokowanych (ale skąd zatem SMS, że oddzwoni w przerwie szkolenia?). Jak to nie wysłał oferty? Zaraz wyślę jeszcze raz, skoro zginęła na łączach.
Dla przypomnienia wysyłam maila, żeby przypomnieć namiary i dane do przygotowania oferty. Pewnie znowu trafiły do spamu.
I chyba znowu trafiłem na listę ignorowanych, bo od tego czasu zero odzewu, telefonu nie odbiera...

A kto to taki? Trochę przykro, że "kolega" z FM Instal Technic

Pompy Ciepła, Rekuperatory Dobór i montaż instalacji Optymalizacja rozwiązań 608575118 [email protected] www.instaltechnic.pl (http://forum.muratordom.pl/member.php?178061-Instaltechnic) głównie mazowieckie i łódzkie

Nie polecam - strata czasu. Żeby chociaż uczciwie powiedział "nie opłaca mi się", "nie mam terminów do końca roku" czy coś w ten deseń. Ale nie. Sprawiał wrażenie zainteresowanego wykonania mojej wentylacji.

Dobrze wiedzieć. Choć ja otrzymałem ofertę od Pana Pawła to przyznam, że już nigdy później nie udało mi się jej omówić podczas spotkania. Kilkukrotnie przekałdane z powodów wszelakich. Od choroby (co przeciez może się zdarzyć) po wyjazady słuzbowe (które tez moga się zdarzyć). Odpuściłem.

STROOMYK
17-05-2018, 14:42
Zachęcam do rozwagi:

Moje osobiste dosąwidczenia ze składem budowlanym Minox sa bardzo złe. Zostałem zachęcony atrakcyjnymi cenami zimą. Wiosną gdy rozpoczałem budowę na umówione trzy transporty dojechał jeden. Pomimo złożenia zamówienia na stal na 7 dni przed dostawą, tansport nie dojechał (bo podobno były kłopoty logistyczne), a dnia nastęnego kiedy to juz na 100% miał dojechać handlowiec poinformował mnie że nie ma połowy zaówionej stali na składzie! Podobnie z materiałami ściennymi. W XPSie, który dotarł było sporo płyt zniszczonych (uszkodzonych). Nie wiem ile w tym prawdy ale snuje się w sieci informacja o złej kondycji finansowej spółki i tym tez tłumaczę braku płynności w towarach i transporcie.
413194413195

Owczar
17-05-2018, 14:48
Dobrze wiedzieć. Choć ja otrzymałem ofertę od Pana Pawła to przyznam, że już nigdy później nie udało mi się jej omówić podczas spotkania. Kilkukrotnie przekałdane z powodów wszelakich. Od choroby (co przeciez może się zdarzyć) po wyjazady słuzbowe (które tez moga się zdarzyć). Odpuściłem.

Miałem identyczną sytuację jak Kaizen, ale ja pytałem o pompę ciepła. Kilka telefonów, kilka maili i zawsze takie same durne tłumaczenia... Zaraz wyślę, wpadło do spamu itd. Nie chce robić to niech nie robi, ale mógłby od razu powiedzieć, nie jestem zainteresowany.

agb
17-05-2018, 15:37
Można sobie wpisać w google Minox upadłość. Nie, firma nie upadła, ale jeszcze przed tą informacją z kwietnia przestrzegano mnie przed tą firmą.

Lewis2018
01-06-2018, 11:26
Firma Budowlana

BUD - DOM 2 Krzysztof Chojnacki z miejscowości Rzekuń

www.nowamur.com.pl

i

BUD DOM Budowa Domów Pod Klucz Chojnacki Robert z miejscowości Rzekuń

Prace budowlane Ci Panowie wykonują razem , czyli ojciec i syn.

Zleciliśmy firmie Bud Dom 2 której wlascielem jest Pan Krzysztof Chojnacki pracę budowlane polegające na dokończeniu naszego budynku. Prace polegały na wymurowaniu dwóch warstw z betonu komórkowego i wylaniu na tym ponad 90 mb wieńca żelbetowego. Pan Krzysztof na początku sprawia wrażenie człowieka uczciwego i rzetelnego. Przed powierzeniem mu pracy widzieliśmy jego dwie poprzednie realizację i wszystko prezentowało się naprawdę solidnie. Niestety dobre wrażenie szybko minęło ponieważ Pan Krzysztof jak się okazało wcale nie czyta projektu budowlanego i wykonuje pracę niezgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Efekt jego prac to: 1) Brak trzech bardzo ważnych elementów żelbetonowych. 2) Źle zawibrowany beton co poskutkowało wieloma miejscami gdzie widoczne było zbrojenie. 3 )Źle wykonane zbrojenie - projekt jak również normy budowlane jasno określają długość zakładów przy wykonywaniu zbrojenia. W naszym przypadku projekt jasno określał że zakłady powinny wynosić minimum 48cm. Tymczasem Pan Krzysztof wykonał zakłady belek zbrojeniowych i eLek narożnikowych dużo krótsze i nie widział w tym żadnego problemu. 4)Zmiana grubości wieńca, na pewnym odcinku wieńca Pan Krzysztof niezgodnie z projektem i bez konsultacji z kimkolwiek zmienił wysokość wieńca z 25cm na 12cm. 5)Rozsadzone szalunki przez co beton wystaje poza obrys ściany. Wieniec przed wylaniem był odbierany przez kierownika budowy który stwierdził sporą ilość błędów i nakazał ich naprawę. Pan Krzysztof dokładnie słyszał od kierownika budowy co jest do naprawy i twierdził że przed zalaniem betonu wszystko będzie poprawione i zrobione zgodnie z projektem. Jak się później okazało Pan Krzysztof poprawek nie wykonał i zalał wszystko betonem. Pan Krzysztof po wszystkim uciekl z placu budowy i odmówił wykonania jakichkolwiek poprawek. Naszym największym błędem okazało się zbyd duże zaufanie do tego wykonawcy i zbyt wczesnie wręczone zaliczki o które Pan Krzysztof ciągle się upominał. Pan Krzysztof reklamuje się w internecie swoim 25-letnim doświadczeniem i tym że jest dyplomowanym mistrzem budowlanym..... Tylko jak osoba posiadająca dyplom i tyle lat doświadczenia może dopuścić się tak poważnych błędów przy tak prostej pracy jaką jest wykonanie wieńca żelbetowego. Całkowity brak podstawowej wiedzy jeżeli chodzi o podstawy sztuki budowlanej. Zdecydowanie odradzamy współpracy z Panem Krzysztofem ! ! ! Nas współpraca z tym Panem kosztowała sporą ilość straconego zdrowia. Jeżeli ktoś również został poszkodowany przez tego Pana lub chce się dowiedzieć więcej to proszę o kontakt mailowy pod adresem: [email protected] .Oczywiście na wszystko posiadamy twarde dowody.


www.nowamur.com.pl

http://nowamur.5v.pl/

https://www-nowamur-com-pl.jimdosite.com/

NOWAMUR - Budujemy Domy

Nowamur, powiat ostrołęcki, mazowieckie, budowa, budowanie domów, budowa domów pod klucz, kominki, remont.

kasiaR
18-07-2018, 13:38
Witam,
Przestrzegam przed hydraulikiem oszustem.

Usługi Hydrauliczne Marcin Podgórski
Firma zarejestrowana w 05-334 Latowicz, ale oszust działa w okolicach Mińska Mazowieckiego i Warszawy


Pobiera zaliczki, nie odbiera telefonów, nie wykonuje prac mimo ustalonych terminów. Ma długi i zamknięte drzwi w wielu hurtowniach.
Zleca dane mu prace podwykonawcom, wciskając im kit ,że :"jutro im zapłaci " lub że "inwestor im zapłaci" . Bierze pieniądze od inwestorów i nie rozlicza się ani z pracownikami ani z inwestorem ani z zamówionymi podwykonawcami.


Niestety oszukał już wiele osób między innymi mnie biorąc zaliczkę i nie pokazując sie już nigdy . Kilka razy udało mi się go namierzyć na jakiś budowach . Gość śmieje sie w twarz i nic sobie nie robi z długów które ma. Oszukuje kolejne osoby …

Ostrzegam. Nie płaćcie żadnych zaliczek temu panu.

BYLE JAK
24-07-2018, 23:48
Wy Inwestorzy możecie nas wykonawców tu ma forum podać z imienia i nazwiska... nawet z numeru kołnierzyka czy buta. My Was Inwestorów nie mamy prawa nawet z imienia czy nicu że o nazwisku nie wspomnę. Tak działa ochrona danych osobowych... niestety... bo czasem chcialoby się zamieścić ostrzeżenie odnośnie Inwestora-Klienta. Nawet tu na Forum są Inwestorzy którzy "budują się tanio" - siedem czy osiem spraw sądowych mówi coś za siebie.... o mało co nie byłem dziewiątym - dobrze jest zasięgnąć języka w zaprzyjaźnionej hurtowni ;) Nie powstanie żadna czarna lista inwestorów bo to wbrew prawu. Niestety...

W DUP.E miej ochronę danych osobowych. Masz coś ciekawego do napisania, to pisz!
Nie powstanie czarna lista inwestorów, bo to jest forum inwestorów, a nie forum budowlane i inwestorzy - moderatorzy wycinają takie niewygodne posty!!!
SKANDAL!

Owczar
07-10-2018, 22:42
Tak z ciekawości zapytam, gdzie był kierownik budowy? To powinno zostać przerwane po fundamentach...

zulka88
15-10-2018, 18:30
OSTRZEŻENIE!!!
Chciałabym wszystkich ostrzec przed PRZEMYSŁAW CHOLEWICKI z Ursusa, nr jego tel 794474361 wykonuje wszelkiego rodzaju remonty, u mnie miał robić ocieplenie domu, podpisał umowę, wziął sporą zaliczkę, przełożył 2 razy termin i więcej się nie odezwał więc proszę się zastanowić przed podjęciem współpracy z tym człowiekiem.
NIE POLECAM!!!

ethlin
06-12-2018, 17:35
Ostrzegam przed firmą Faziak - a konkretnie panem Krzysztofem Babiakiem. Człowiek jest serwisantem firmy Termet. Rok temu ten pan zainstalował nam piec. Teraz chcielismy by zrobil przegląd a poza tym z pieca zaczęło cieknąć i zaczął wyskakiwać błąd. W sobote nie moglismy się do niego dodzwonic, w koncu od męża odebral telefon bodajze w poniedzialek i uslyszelismy ze przy tym błędzie piec w ogole nie powinien sie ponownie uruchomic i ze od razu powinnismy wezwac serwis. Probowalismy to zrobic, ale przeciez nie odbieral telefonu! Polecil wyslac smsa w celu umowienia terminu. I cisza. Błąd zaczal wyskakiwac codziennie, ale udawalo sie nam piec resetowac. W koncu wczoraj wrocilam do domu z wymiotujacym dzieckiem a tu piec znowu wylaczony - w domu zimno. Cudem chyba udalo mi sie do tego czlowieka dodzwonic, zupelnie nie kojarzyl ze z nami rozmawial, powiedzial, ze terminy ma na styczen!! Zaczal zadawac mi pytania o piec mimo ze mąż wszystko u w smsie opisal a ja niestety na piecach sie nie znam. Zaczął w bardzo chamski sposob ze mną rozmawiac a kiedy zapytalam kiedy moze przyjechac, usłyszałam zebym sobie poszukala innego specjalisty i... rozłaczyl sie:)
Człowiek zupelnie niepoważny.

Kris.1
03-01-2019, 17:12
Ostrzegam przed korzystaniem z „usług” Zenona Kosiorka nr tel. 796 259 098 (działa na terenie Warszawy i okolic).
Ten pan i jego „ekipa” kompletnie nie znają się na wykonywaniu prac remontowych i co tylko się da zostaje źle zrobione. Świeżo pomalowane ściany zostały zapylone i pobrudzone zaprawą, wycyklinowana podłoga została zalana i pobrudzona, zamontowane drzwi same się zamykają, kafelki zostały krzywo ułożone podobnie jak panele, sufit podwieszany został źle zamontowany… Skala niechlujstwa i popełnionych przez nich błędów jest naprawdę duża. Co więcej nie szanują oni cudzej własności, czego skutkiem są porysowane i połamane meble (o pobrudzeniu nie wspominając). Dodatkowo „fachowiec” oszukuje na materiałach, doliczając co mu się podoba. Do „pracy” również przychodzi według własnego uznania, kompletnie nie zważając na terminy zawarte w umowie.

Jeżeli szanujecie swoje zdrowie, czas i pieniądze, to trzymajcie się z daleka od tego partacza. Stanowczo odradzam!

Karolewskiej
01-02-2019, 10:59
DAMIAN RADLAK Brukarstwo - tel: 508372695

Ostrzegam przed firmą! Firma zarejestrowana w Czarnym Lesie pod Warszawa. W lipcu zlecilem wykonanie podjazdu i alejek na mojej posesji. Zaplacilem zaliczke w kwocie 15tys na pilny zakup kostki i materialu. Od lipca niestety ani towaru, ani pieniędzy i niemal niemozliwy kontakt z Damianem Radlakiem. Firme polecal mi inny wykonawca, ktory z nim iles czasu wspolpracowal. Niestety rowniez od niego nie odbiera juz telefonow.

Zwykly, pospolity zlodziej.

Ofiara stolarza
14-02-2019, 08:06
Na czarna listę wykonawców powinien trafić stolarz pan Artur God......ewski, grasuje w Warszawie i okolicach, Wyszkow, niwy Dwór Mazowiecki, jabłonna, Legionowo, okolice Serocka w tym kierunku na wschód. W pierwszym kontakcie wydaje się super fachowcem, zna się na robocie dużo dotadza pijak wykończyć , jakie materiały itp itd. Do wszystko żeby uśpić czujność nasza . I z powodzeniem. Wycenia meble na wymiar , ustala zaliczkę i ..... tyle go widzieliśmy. Ani mebli ani zwrotu zaliczki. Później się staje beszczelny , arogancki i chamski. Wymyśla wymówki żeby przeciągnąć nasze wkur..... pan grasuje już pare ładnych lat bo około 10 lat. Liczba oszukanych ludzi jest coraz większa, niestety dużo ludzi mu odpuszcza i nie dochodzi swoich praw czyli zwrotu kasy. Dlatego mu się udaje i czuje się bezkarny. Miał kilka spraw sądowych zakończone wyrokami skazującymi ale to na nim wrażenia nie robi. Działa dalej, bierze dalej zaliczki i śmieje się ze wszystkich. Czuje się bezkarny. Robi przed nowymi klientami z siebie ofiarę, mami ich, maniupukuje ze biedny jest a źli ludzie się na niego uwzięli a on biedny robaczek zupełnie nie wie czego od niego chcą. Dewiza pana „stolarza” ze zaliczka otrzymana jest jego i walcie się naiwniacy którzy mu kasę za nic dali. Ostrzegam wszystkich nie podpisujcie nic z nim bo i tak mebli nie będzie i żadnej kasy mu nie dawajcie bo i tak nie zwróci.

ola1990
04-09-2019, 18:18
Wszyscy którzych oszukali sławomir jagiełło i maciej prasolik z tarczyna proszeni są o kontakt
mój mail [email protected]

agb
04-09-2019, 21:30
A czy się zajmuje pan Jagiełło? Bo raptem kilka dni temu polecono mi człowieka o takim nazwisku, ale może to tylko przypadek.

ola1990
05-09-2019, 12:04
A czy się zajmuje pan Jagiełło? Bo raptem kilka dni temu polecono mi człowieka o takim nazwisku, ale może to tylko przypadek.

Wykonuję tynki i elewacje razem z panem prasolikiem. A zajmuję się oszukiwaniem ludzi i z tego co można poczytać w internecie każdy ma z nimi problemy. Niech pani omija szerokiem łukiem. A kto pani ich polecił ?

agb
05-09-2019, 12:36
A to mój jest od dachu. To inny człowiek w takim razie.

donvitobandito
05-09-2019, 13:04
Posłuchajcie tak w roli ostrzeżenia- nie dawajcie nigdy zaliczek- nikomu. Te czasy już minęły. Ja jestem na ostatnim etapie budowy dużego, skomplikowanego budynku i nie dałem przez ten cały okres żadnej zaliczki. Ani tynkarzom, ani stolarzowi od schodów, ani temu od mebli, ani za okna- za nic!
Jak wykonawca jest pewny swoich umiejętności bez problemu na to pójdzie. Czasami płaciłem etapami, za wykonanie poszczególnych prac np. za mury czy dach,a i to z perspektywy czasu uważam za niepotrzebne.
W drugą stronę miałem gorzej, bo czasami wykonawcy musieli poczekać, aż zdążę zarobić pieniądze i to też był dla mnie jakiś tam stres. Ale z drugiej strony było te bezpieczeństwo, że przecież nic nie zapłaciłem, więc nawet jak coś pójdzie nie tak , to finansowo stratny nie będę. Do końca oczywiście przed ów stratami nie udało mi się uchronić, ale najgorzej nie było. Pozdrawiam.

patrick99
05-09-2019, 13:28
ciekawe...u mnie fabryka okien czy wiązarów nie zgodzi się na start produkcji bez zaliczki...więc nie wiem jakim cudem Tobie się to udało.
okna wyceniałem u kilku firm, w każdej chcieli zaliczkę, wiązary to samo.

być może zaliczki unikniemy u małych, lokalnych stolarzy, płytkarzy itp.

można sytuację odwrócić - kto solidny zgodzi się kupić za swoje materiały a później inwestor się rozmyśli...

donvitobandito
06-09-2019, 12:11
ciekawe...u mnie fabryka okien czy wiązarów nie zgodzi się na start produkcji bez zaliczki...więc nie wiem jakim cudem Tobie się to udało.
okna wyceniałem u kilku firm, w każdej chcieli zaliczkę, wiązary to samo.

być może zaliczki unikniemy u małych, lokalnych stolarzy, płytkarzy itp.

można sytuację odwrócić - kto solidny zgodzi się kupić za swoje materiały a później inwestor się rozmyśli...

Od tego są umowy, które zawierają odpowiednie klauzule zobowiązujące do odpowiednich działań w określonych sytuacjach np. co jeżeli inwestor się rozmyśli, nie zapłaci itp.

Wiązarów u siebie nie miałem i nie wiem nawet co to jest, ale okna kosztowały mnie wraz z roletami 70tys. zł. zakupione u partnera handlowego Oknoplastu. i zaliczki za nie, nie dawałem żadnej. Jeszcze jedna duża Firma też poszła na moje warunki, tylko byli drożsi i z nich zrezygnowałem. Nie jest to zatem jakiś przypadek wyjątkowy...

tcl74
13-11-2019, 15:59
Odradzam firmę Wolplan. Firma była u mnie umówiona na wylewanie styrobetonu i po prostu nie pojawiła się na placu budowy.
Wcześniej podwykonawca tej firmy , niejaki pan Batycki potrafił w poniedziałek rano zmienić termin przyjazdu na .... poniedziałek około 13-tej. Siłą rzeczy nie mogłem być na to przygotowany więc Wolplan stwierdził, że nie wie czy we wtorek da radę przyjechać (choć miesiąc wcześniej był na ten wtorek umówiony).
We wtorek oczywiście nie przyjechali. Straciłem dzień urlopu oraz miesiąc czasu budowlanego na szukanie następnej ekipy.
Zdecydowanie odradzam.

Owczar
13-11-2019, 16:34
Nie polecam PiecBud prace wykończeniowe i elewacje.

Z Panem Kamilem miło się rozmawiało, ale jak przyszło do rozliczeń i poprawek to było już trochę gorzej.

Obróbki blacharskie gzymsów zostały wykonane z poziomie,a miejscami ze spadkiem w stronę elewacji.. Po długiej batalii zgodzili się poprawić po czym domagali się dodatkowej zapłaty - choć umowa była taka, że ja zapłacę za materiał tylko.
Ekipa na początku prac przewierciła ściany uszkdzając tynki wewnętrzne - zarzekali się, że wszystko naprawią tak, że ślad nie zostanie. Mijały tygodnie, ich praca się kończyła, a tynki tak czekały. Ostatecznie nie zapłaciwszy całości umówiliśmy się na kolejny tydzień - 1500zł potrącone.
Ekipa podjęła się położenia EPDM na dachu płaskim - jak patrzę na to, to serce boli na ten widok do dzisiaj... Położyli płyty OSB i na wióry, kamyki nakleili membranę.
Między elewacją, a izolacją fundamentu zostawili dziury że można było rękę włożyć. Miejscami były wypełnione gruzem, na którym oparto styropian.

Na koniec przestał odbierać telefon - generalnie nie polecam. Zwiodło mnie zaufanie i natłok innych rzeczy żeby na bieżąco kontrolować, więc żal mogę mieć głównie do siebie... ale jeśli płacę za elewację prawie 80k, to jednak oczekuję pewnej jakości, a nie takiej fuszerki.
W elewacji nie dali listwy startowej

tcl74
14-11-2019, 11:46
Nie polecam firmy KOW-KAN z Nasielska.
Moja opinia bierze się stąd, że panowie tak przedłużyli mi rurę wodociągową wewnątrz budynku że zgrzali ją na łuku co spowodowało nieszczelność i wyciek wody.
Mam zamoczony pianobeton pod wylewką betonową a ile energii i czasu pójdzie na osuszenie tego nie wiadomo.
Firma była umówiona na podłączenie wody do budynku i nikt się nie pojawił i nie zadzwonił że nie przybędą.
Do właściciela nie udało się dodzwonić, zaś jego żona przekazała mi historyjkę że mają awarię wodociągu (ta...).
Brak szacunku dla klienta i jego czasu.

MMarcin01
14-11-2019, 17:55
Damian Radlak, tak samo mnie oszukał na pieniadze i pobrał zaliczki. Mysle o pozwie zbiorowym. Osoby pokrzywdzone prosze o kontakt na [email protected]

robertnnj3
07-01-2020, 09:52
To smutna historia, którą Pani opisała. Szkoda tylko że nie widzi Pani tam swojej winy i winny swojego męża, który we wszystko próbował wsadzić swoje dłonie. Nie jeździmy na poprawki po mężach klientek. Pewnie Panią zasmucę, ale na szczęście niewiele osób uwierzyli w te brednie i aktualnie mam kilkunastu stałych klientów, którzy zawsze są zachwyceni nasza pracą. A wie Pani dlaczego? Bo ich druga połówka nie próbuje zrobić coś za nas, prace spartolic i zwalić na kogoś. Jest nawet takie powiedzenie: narobić i na psa zwalić :-). Pozdrawiam

Nervil18
07-01-2020, 22:07
To smutna historia, którą Pani opisała. Szkoda tylko że nie widzi Pani tam swojej winy i winny swojego męża, który we wszystko próbował wsadzić swoje dłonie. Nie jeździmy na poprawki po mężach klientek. Pewnie Panią zasmucę, ale na szczęście niewiele osób uwierzyli w te brednie i aktualnie mam kilkunastu stałych klientów, którzy zawsze są zachwyceni nasza pracą. A wie Pani dlaczego? Bo ich druga połówka nie próbuje zrobić coś za nas, prace spartolic i zwalić na kogoś. Jest nawet takie powiedzenie: narobić i na psa zwalić :-). Pozdrawiam

A może byś tak zacytował opinie ktorej ta twoja samoobrona dotyczy? Bo ja szczerze to nie wiem o którą konkretnie chodzi... Chyba że ty jesteś Kamil a na forum wystepujesz jako Robert.....

AnnTol
26-02-2020, 14:11
Ja z kolei przestrzegam przed firmą Polska Stolarka Budowlana Sp. z o.o., mieszcząca się w Warszawie przy ul. Gen. Chruściela, tudzież Jerzy Borkowski Polska Stolarka Budowlana (w internecie pojawia się ul. Toruńska) - działalność gospodarcza. W firmie tej zamówiłam okna, drzwi zewnętrzne, rolety i bramę garażową.
Było to w roku 2018 i do tej pory mam niezrealizowaną usługę. Wszystko było dobrze do momentu dokonania płatności. Głupotę, którą ja zrobiłam i przed którą przestrzegam było dokonanie płatności - wprawdzie zgodnie z umową, ale już tu był błąd i moja nieuwaga, bo co to za umowa!!! - zgodnie z fakturą wystawioną tuż przed wykonaniem usługi. Następnie zaczęło się nawet dobrze, bo okna zamontowano w całym domu, bez zastrzeżeń - za wyjątkiem konieczności upominania się przez kilka miesięcy o brakujące kilka zaślepek na zawiasy. Następnie zamontowano drzwi - z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Największe przeboje mam do tej pory z bramą garażową - brama została źle wymierzona przez wykonawcę, gdyż nie wziął pod uwagę grubości ocieplenia na suficie garażu, w rezultacie czego brama była za wysoka i złe prowadnice. Wykonawca chciał mnie wręcz zmusić do zdzierania ocieplenia na połowie sufitu z garażu. Szczęśliwie zmusiłam go do dostarczenia innych prowadnic, jednakże jeśli chodzi o samą bramę - był docinany panel. W rezultacie tego brama i tak jest niewyregulowana (jest szpara między bramą a progiem garażu) - a wszystko powyższe trwa od połowy 2019 r. aż do teraz. Jeśli chodzi o rolety, to pomijając już fakt, że jak wszystko zostały zamontowane z opóźnieniem, to jak przyszło do montowania sterowników radiowych, Pan wręcz chciał wykręcić się, że takich nie było w umowie. Na sterowniki czekam od początku lutego, i co gorsza kontakt z firmą się urwał, nie odpowiada na telefony ani maile. Sprawa najprawdopodobniej trafi do rzecznika konsumentów.

Podkreślam, że przez cały czas kontakt z firmą był utrudniony, wszystko trzeba było wyrywać z gardła, upominać się, żeby wreszcie wykonali usługę, wiele razy zwodzili mnie i zapewniali co do terminów, których potem niedotrzymywali. Miałam wrażenie, że facet kilka razy obraca tym samym towarem.

Nie wiem nawet czy ta firma jeszcze istnieje, bo w internecie widzę, że siedzibę na Chruściela ma zamkniętą, i nie mam pojęcia jak się skontaktować z nimi.

Unikajcie zatem jak ognia. Z momentu kiedy ja zawierałam z nimi umowę byli przedstawicielem firmy Komsta na Warszawę (już nie są) - do firmy Komsta nie mam żadnych zastrzeżeń, ale sama Polska Stolarka Budowlana to firma montażowa a nie produkcyjne. Dodatkowo firma ta od czasu kiedy podpisałam z nimi umowę straciła znaczek rzetelna firma.

Proszę nie oceniać kwestii dokonania zapłaty przed usługą - myślę, że to można zostawić bez komentarza, a jedynie uczyć się na tym błędzie.

diodonna
06-06-2020, 08:47
Ostrzegam przed firmą usługową REZYDENT z Tłuszcza, zajmują się ogrodzeniami.
Usługa po łebkach, trzeba było pilnować wykonania i czuwać.
Nie wolno niczego ustalać ustnie, potem próby dopłat- tylko pisemnie z rysunkami i WYMIARAMI.
Wściekli jesteśmy za jakość montażu bramy- MA ZA KRÓTKIE ŚRUBY, są one przyspawane I NAKRĘTKI SPADAJĄ, brama jest uszkodzona w ten sposób.

LASSU
30-06-2020, 19:46
Dachlux mazowieckie, zamontowano nam z niestarannym obmiarem blachodachówkę modułową, czego efektem jest konieczność wydłużania połaci dachu, o 18cm cm musimy więc na krokiew nabić przewiązki i na to jeszcze deski, zamiast wcześniej obmierzyć dach i z obydwu stron przemyśleć rozwiązanie to domontowano nam takie cudo z jednej strony firma bez informowania nas zmieniła wszystkie kominki wentylacyjne, które sobie wybraliśmy na takie które mają mniejszą średnicę 129 i co do zasady nie mogą pełnić funkcji wentylacyjnej, oczywiście nic nam nie powiedziano, zorientowaliśmy się dopiero po zdjęciach po montażu

GraMar
15-07-2020, 10:23
OSTRZEGAM

przed wyjątkowym perfidnym typem wyłudzającym pieniądze na poczet materiałów na zabudowę meblową

Pan ubiera swój cynizm w grzeczne ubranko, życzliwość, solidny pomiar, rysunki, pobiera kaskę i wyślizguje się jak piskorz.

Cynizm taki, że dzwoni o jutrzejszym montażu, potem na godzinę przed montażem dzwoni i przeprasza że właśnie nie skończyli, zadzwoni jeszcze później.
Oczywiście w międzyczasie kilka razy pociął sobie odnóża, potem ich części, potem na godzinę przed montażem umarł mu wspólnik na rękach, potem żona ma dializy z powodu nowotworu.

Pozostaje mi życzyć tej łaJzie OBY GO TO SPOTKAŁO!!! Tego właściciela telefonu 512 186 356, 512186356

Zaneta_wawa
20-07-2020, 15:48
Dzień dobry,

Gdyby ktoś z Państwa szukał ekipy do wykonania kostki brukowej, ogrodzenia lub założenia trawnika to "polecam" firmę FALDROM Roman Marciniak - 601 352 912.
W skrócie. W sierpniu 2018 umowilismy sie na położenie kostki jak tylko ekipa od elewacji skonczy prace. Zaprosil nas do lesznowoli na sklad kostli brukowej gdzie mial pomoc wybrac nam kostke.
Na spotkanie wysłał swoją córkę Panią Emilię , która to zachwalała pracę Pana Romana i zapewniała o wysokiej jakości. Wybraliśmy kostkę i wplacilem 10k zaliczki. Ekipa skonczyla prace pod koniec wrzesnia ila kontak z Panem Roman sie urwal.
Kiedy próbowaliśmy kontaktować się z Panem Romanem przez jego córkę , oświadczyła, że nie ma kontaktu z ojcem i to nie jej sprawa.
Pan Roman łaskawie pojawił się w kwietniu 2019 położyć kostkę, zasiac trawę i wymurować ogrodzenie. Prace były przeciągane i rozwlekane. Finalnie ogrodzenie zostało skończone pod koniec roku. Było sporo niedoróbek ktore miały zostać wkrótce poprawione.
Byłem cierpliwy, ale czarę goryczy przelał słupek od ogrodzenia który poprostu pękł.
Ponowna próba kontaltu i znów nie odbieranie telefonu.
Telefon do Pani Emili i prosba o pomoc. Pomoc obiecana ale bez efektu, dopiero po informacji, że jeśli Pan Roman się ze mną nie skontaktuje opiszę historię na FB i wkład Pani Emili (Pani Emilia tez prowadzi swoją firmę) w sprawę poskutkował telefonem od Pana Romana, ze już za kilka dni przyjadą poprawić kostkę i ogrodzenie. Dziś mija 3 tygodnie i Pan Roman znów nie odbiera tel.
Kostka trawa i ogrodzeniebl kosztowały mnie 90 tys.
Jak moge wstawic zdjecia, zeby pokazac efekty ich pracy? Jesli ktos zostal pszukany prze Faldrom prosze o kontakt.

grzesio1712
20-07-2020, 16:43
Tak czytam i czytam. Ludzie, co Wami kieruje, że dajecie zaliczki na ładne oczy? Porządne firmy nie biorą zaliczek, a jeśli ich nie stać na kredytowanie materiału, to materiał kupuje inwestor.

dadrot
22-07-2020, 15:34
stanowczo odradzam firmę MKK budownictwo BIS, dawniej MKK budownictwo sp. z o.o.
właściciel pan Krzysztof W. to oszust i złodziej, żeruje na inwestorach pozyskiwanych przez oferteo, zbiera zaliczki, obiecuje cuda wianki i nic nie robi cały czas kłamiąc. Proszę użyć google i poszukać informacji na jego temat od przynajmniej 15 lat okrada ludzi. Kilka wyroków z sądu cywilnego, w chwili obecnej postępowanie prowadzone przez prokuraturę. Rasowy oszust i złodziej. My sami jesteśmy poszkodowani, ale dotarliśmy do wielu innych inwestorów. Proszę być ostrożnym!

Edekzelian
14-08-2020, 08:35
STANOWCZO odradzam firmę znaną jako rekuperatory.pl (właściwa firma ROHA Group Sp. z o.o.)
Wszystkim tym którzy zastanawiają się nad tym wykonawcą polecam wykreślić ich ze swojej listy.
Jako smaczek mojej historii napiszę, że w projekcie wykonanym przez amatorów spod znaku rekuperatory.pl lokalizacja przejścia anemostatów w stropie nad poziomem 0 została umiejscowiona pod ściankami działowymi poziomu +1. Wyrzut z instalacji według "inżyniera" miałby znajdować się przy oknie, a sama wyrzutnia poprowadzona została pod stropem garażu w ten sposób, że codziennie przechodząc do auta musiałbym schylać się aby nie walić głową w instalacje.
Obecnie borykam się z problemem głośno pracującej rekuperacji już na biegu 1 (jednostka aeris 450 next (zehnder)) oraz z tym aby otrzymać fakturę za dokonaną płatność.
Mimo tego, co piszą na swoich stronach internetowych, w artykułach prasowych (reklamy) panowie rekuperatory.pl idą na ilość nie na jakość.
Ich działanie jest takie, że handlowiec wciska umowę, "inżynier" skrobie pisakiem wstępny projekt przejść anemostatów, docelowy projekt papierowy jest dostosowywany do tego co wyjdzie na budowie, a na instalacje przyjeżdżają podwykonawcy.

Niech ktoś mnie naprostuje, bo może ja się nie znam, ale czy tłumik miękki może sobie luźno leżeć pozwijany w S na surowej podłodze strychu z desek? Przy zmianie prędkości wentylacji, dochodzi do zmiany objętości tłumika, co za tym idzie jego ruchu.Tłumik wyciera się o podłogę, dalej nie musze mówić co bedzie za 3-5 lat?

BarZ
04-01-2022, 19:44
Przestrzegam przed umową z wykonawcą WOODSTYL PPHU Jarosław Ługowski REGON 472925152 z Łodzi. Wykonanie schodów dywanowych na beton oraz samonośnych, 5 miesięcy zwodzenia, unikania kontaktu, prace niedokończone, to co zrobione nie ma nic wspólnego z profesjonalnym wykonaniem, niechlujność, niedokładność, po prostu fuszerka w pełnym tego słowa znaczeniu. Po rozwiązaniu umowy z tytułu niewykonania usługi w terminie, brak zwrotu zaliczki za drugi komplet schodów, podjęte kroki prawne. Stanowczo odradzam!!!

nowy użytkownik.
25-07-2022, 10:55
NIE POLECAM!

Piotr Iwanowicz Remonty tel. 534 540 500

Tomasz Nowak Remonty tel. 789 190 406

robili u mnie remont salonu z aneksem kuchennym oraz łazienki. Do wykonania mieli gładzie oraz elektrykę w salonie, położenie płytek w łazience oraz przerobienie instalacji wod-kan i wentylacji.

Przy przerabianiu wentylacji nie połączyli kratki wentylacyjnej z pionem. Gdy zwróciłem im uwagę, że to jest zrobione źle zostało to poprawione, jednak na drugi dzień moja żona została poinformowana, że się nie znam i że wcześniej lepiej działało niż teraz.

Przy montażu stelaża WC poprosiłem żeby zamontowali go na stropie – p. Tomasz stwierdził, że się nie da, bo by trzeba było przedłużyć nóżki. Gdy okazało się, że jednak się da, stwierdził, że on zawsze montował stelaże firmy Geberit i tam nóżki wysuwają się tylko kilka centymetrów.

Płytki na podłodze i ścianach położyli źle.

Oświetlenie w łazience nie zostało zamontowane w linii.

Robili półki z płytek pod prysznicem – zrobili ze spadkiem w stronę ściany – cały czas stoi tam woda.

Drążek prysznica powieszony strasznie nie równo – żeby to naprawić trzeba wymienić płytki, bo zostaną stare otwory.

Montując drzwi prysznicowe nie zamontowali progu – wyrzucili go do śmieci.

Przy montażu porysowana została miska WC.

Bateria prysznicowa została jak widać na zdjęciu. Gdy zwróciłem im na to uwagę otrzymałem odpowiedź od p. Piotra, że on nigdy nie widział baterii
zamontowanej w ten sposób żeby rozetki zasłaniały gwinty od krzywek. Mojej żonie panowie polecili żeby sobie gwinty pomalowała lakierem.

Nie dotrzymywali podanych przez siebie terminów.

Cała estetyka wykonania jest na bardzo niskim poziomie.

mleko
12-09-2022, 07:55
Ja natomiast odradzam

Mariusz Kos "Bud-Mar" Usługi ogólnobudowlane
Wola Wągrodzka
NIP: 5882060997
Tel: 663149483
Firma / człowiek od wykończeń u mnie dwóch łazienek

Zupełnie niesłowny, umówione terminy to co najwyżej sugestie. Czas obsuwy przekroczył "planowany" czas prac, które też zresztą zostały zaczęte znacznie później niż planowano. Fachowiec, artysta pojawia się jak chce a reszta zaplanowanych robót czeka. Umowa spisana, więc epopeja w toku, ale szkoda czasu i nerwów.

balif
18-11-2022, 11:56
GBT bud Boniecki z Pruszkowa
Również wystepuje pod innymi nazwami pełna lista https://www.infoveriti.pl/osoba-krs/Boniecki-Pawel/8f11ef5d0fdc68bd4fae7b234bcda01a.html

Osoby oszukane prosze o kontakt na grupie google oszukani-gbt-bud-boniecki

W intenecie dużo negatywnych opini.


Pobiera zaliczki za materiał i "wykonuje" cześć prac np wykopie dół poczym znika. Tłumaczy sie bajeczkami na różne tematy. Podobno nawet usmiercił matkę w bajeczkach aby sie wyłgac z dotrzymania terminu.
Uwaga na wstępie nie będzie chciał pieniędzy żeby zdobyć zaufanie. Będzie również opowiadła że wzasadzie zadarmo pracuje.
Będzie gotowy przyjechac juz zaraz żeby coś dostarczyć ale tuż przed zepsuje mu się auto albo będzi miał pogrzeb.
Bedzie chciał sie zaprzyjaźnić.


Jego pod wykonawcy to sami "koledzy" choć po czasi ich poznałem bo szukali pieniedzy za wykonane prace i nigdy człowika nie znali bliżej.

Buwerlka
18-11-2022, 12:28
super temat

wkurzony2
02-03-2023, 10:59
Chciałem przestrzec przed "fachowcem" Panem Zbigniewem Legięć stolarzem zajmującym się montażem mebli kuchennych i wnękowych - firma z Mszczonowa, stoisko firmowe na Ursynowie . Człowiek ten jest strasznie niesłowny i wystawił moją cierpliwość na wielką próbę. Mimo podpisania umowy na piśmie, w którym został ściśle określony termin wykonania mebli kuchennych i nie tylko, jak również konkretna kwota do zapłacenia. Termin ten został przekroczony prawie o miesiąc. Termin montażu był przesuwany kilkakrotnie, a w dniu w którym miał być przeprowadzony Pan Zbyś spóźnił się tylko 5 godzin. Montaż nie został dokończony, a przy drugiej wizycie "fachowiec" stwierdził, że pewne elementy podrożały i na takich warunkach on nie będzie montował dalej, więc zostawił robotę. Normą jest nieodbieranie telefonów dzwoniłem na trzy różne (bo jest kilka), a przy dużym szczęściu można się dodzwonić do małżonki "fachowca". Nadmienię, że Pan Zbyś należy do wielce szanowego cechu rzemieślników z Mszczonowa a nawet jest w poczcie sztandarowym i ściskał się z samym prezydentem RP.
TAK WIĘC OMIJAJCIE STOISKO MEBLOWE PANA ZBIGNIEWA NA BAZARKU przy Płaskowickiej róg K.E.N - NA URSYNOWIE W WARSZAWIE SZEROKIM ŁUKIEM.

Wkurzony

Również przestrzegam przed Panem Zbigniewem Legięć ze Mszczonowa. Dobrze radzę aby omijać go z daleka, a już pod żadnym pozorem nie płacić zaliczek przed wykonaniem usługi. Jeżeli ktoś wie jak odzyskać wpłacone pieniądze od Pana Zbigniewa to proszę o komentarz.

Janek3322
15-05-2023, 13:48
Jarosław Przybysz, Łaskarzew - nie polecam.
Facet deklaruje się jako fachowiec, który zrobi wszystko w temacie kompleksowego wykończenia.
Ma masę narzędzi, z których nie potrafi korzystać. Ma laser, ale nie potrafi go użyć.
Brakuje mu elementarnej wiedzy i doświadczenia, jednak podejmuje się prac odpowiedzialnych. Wokół siebie strasznie bałagani, część śmieci chowa po zabudowach z GK, wrzuca tam też papierosy, elementy mocuje bylejak, na kołki przeznaczone pod montaż w innym materiale. Często mocuje się tylko w tynk. Płytki układa krzywo, spadki robi tak, że tworzą się niecki i stoi woda.
Partacz niesamowity.
Omijać go z daleka !

hexe666
12-11-2023, 12:21
Ostrzegam przed firmą DOMTECHNIK (firma zarejestrowana w Błoniu lub na Chmielnej w Wawie, jest kilka wersji spółki), omijać szerokim łukiem!!! Współpraca oparta na kłamstwach, partactwach, niekompetencji i przepłacaniu. Współpraca z tą firmą to trauma, koszmary bedziemy mieć do końca życia. Firma reklamuje się jako pełna doświadczenia i kompetencji, a w praktyce szuka najtańszych ekip, które zrobią byle jak, aby tylko jak najwięcej zarobić na naiwniakach. U nas było spier...one dosłownie wszystko co się da, ogromne niezgodności z projektem, w tym oszczedzanie zna stali zbrojeniowej!! Zostawiam komentarz w celu przestrogi dla innych, żeby nie dali się tak samo nabrać!

29-12-2023, 14:27
Przestrzegam przed PerfectP Paweł Matoszuk, oklolice Nadarzyna. Domek 79m2 miał zrobić łącznie z dachem. Humus zdjęty w połowie marca. Na początku października, po miesiącu nieodbierania telefonu zakończyliśmy współpracę. Doszedł do stropu, który robił bez wibratora i zostało sporo poprawek. Budowa rozgrzebana na zimę. MIał robić tylko to, o czym zapewniał we wszystkich ogłoszeniach ("zawsze poświęca się jednemu projektowi w 100%, itp.). Jak tylko znalazł następnego chętnego, po prostu przestał bywać na budowie.

Krystyna Dąbrowska
26-01-2024, 13:58
Daniel Sztobryn - ostrzegam wszystkim, gość nie ma pojęcia o budowlance. Wyrzuciliśmy go z budowy. Strop praktycznie do rozebrania. Nie potrafi czytać dokumentacji i na podobnym poziomie są jego pracownicy. Na dodatek zawyża ilości zamawianych materiałów. Zapewniał ,że jak będzie sam wszystko zamawiał w z hurtowni z którą współpracuje do lat to będzie taniej. Wyszło że wszystko co zamawiał było drożej niż jak sami poszliśmy do tej hurtowni i poprosiliśmy o propozycje cen jednostkowych. Zapłaciliśmy innemu kierownikowi za ponowne przeliczenie zapotrzebowania na materiał i doszedł do wniosków że nawet uwzględniając spore zapasy to ok 10% materiału po prostu zniknęło !!!. Mężowi w trakcie rozmowy o tym czemu brakuje materiałów powiedział : "Tacy problematyczni wykonawcy przeważnie kończą z podziurawionymi oponami lub powybijanymi oknami więc lepiej niech Pan się odczepi". Nie dość ,że partacz to jeszcze nieuczciwy i przyłapany na tym potrafi grozić. Pan Daniel Sztobryn twierdził że negatywne opinie o nim to efekt zazdrosnej konkurencji która nie potrafi konkurować z nim jakością i cenami i niestety się na to nabraliśmy.