PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka a może grzejnik kanałowy?



e.kala
07-02-2007, 00:01
Bardzo chcialabym miec w salonie na podłodze drewno, co wiąże się z rezygnacja z ogrzewania podłogowego (wiem, że są jakieś drewniane podłogi, które można zastosowac ale do mnie to nie przemawia). Wymyśliłam więc, że może zastosuje grzejnik kanałowy i wtedy nie bedę miała grzejników w salonie. Moje pytanie jest takie, czy to dobre wyjście oraz jak sie ma cena takiego grzejnika do ceny podłogówki. Poza salonem na całym dole planujemy podłogówkę. Salon ma 36 m2 (drzwi tarasowe szer.3m).

adam_mk
07-02-2007, 00:48
Nie wydaje mi się to njszczęśliwszym pomysłem. Komplikacje układowe. Woda cieplejsza do grzejnika, zimniejsza do podłogówki. Koryto termoizolowane wkopywane głęboko pod chudziak...
Lepiej już zgłębić temat drewna na podłogowym. Nie ma zadnego konfliktu, jak sie ten temat "liźnie"
Przemawianie lub nie do parkietu jest nietwórcze..
Adam M.

boguslaw
07-02-2007, 01:09
Lub woda poprzez grzejnik kanałowy do podłogówki.....

Wówczas nie ma problemu dwóch temperatur zasilania.
3-metrowy grzejnik kanałowy w kanale może mieć wystarczającą moc (?).
Po sezonie grzewczym kanał grzewczy można przekryć wkładem pełnym wypełnionym materiałem podłogi (parkiet?)

Graczyk
07-02-2007, 07:51
Też tak kombinowałem ale po analizie wyszło, że się nieda. Grzejnik kanałowy najlepiej pracuje na dużej temp zasilania a ponieważ to konwektor wiec i powrót jest wysoki. To ma się nijak do potrzeb podłogówki i jej raczej niskiej temperatury zasilania.
Cena grzejnika zabija a choć wygląda zajefajnie to i tak zrezygnowaliśmy.
W salonie będzie drewniana podłoga i kaloryfery ale takie niskie 30 cm.

Talbot
07-02-2007, 08:02
Z tego co sie orientowałem, to w przypadku podłogówki dobrze spisuje sie mozajka.
Mam znajomego któy ma mozajkę bukową na podłogówce (podłogówka w całym domu) i po kilku latach użytkowania nic sie z nią nie dzieje

boguslaw
07-02-2007, 08:09
Mam na myśli wariant, gdzie potrzeby mocy grzewczej uwzględnia obniżony parametr nośnika, wyższy jedynie o około 15-20oC od temp. zasilania podłogi.
Cena zabija ?
Zależy co brałeś pod uwagę ...
Można również zastosować jeszcze niższe grzejniki 150-200 mm pod przeszkleniami stojące na nóżkach lub wąskie, wysokie powyżej 100 cm po bokach, rownież pracujące na niższych parametrach.

TomekJ
07-02-2007, 11:26
Bardzo chcialabym miec w salonie na podłodze drewno, co wiąże się z rezygnacja z ogrzewania podłogowego.

A może wzdłuż okna balkonowego daj pas z gresu lub innej terakoty?
Przyda się, bo wielu Inwestorów tak robi [nie niszczy się drewno przy komunikacji z tarasem].
Jeżeli wówczas dasz gęsto [pod tym gresem] rurki z podłogówki, to jest szansa,
że przy dobrze ocieplonym domu - wystarczy tego ciepła do ogrzania salonu.
Weź proszę pod uwagę, że i pod parkietem można dać podłogówkę.
Tyle tylko, że sporo rzadziej układa się te rurki.

Nie wiem czy planujesz kominek.
Jeżeli tak, to w ciężkie mrozy zapalisz go i zapewniam, że będzie miło.

Myślałem również o gresie WZDŁUŻ ścian. Również z rurkami podłogówki!
Nawet jeżeli wskutek zagęszczenia tych rurek [10-12mb na m2] temperatura podłogi będzie nieco wyższa,
to nie powinno wpłynąć to na komfort termiczny i zdrowotny.

Chyba, że lubisz w zimie przemykać się chyłkiem przy ścianach i oknie balkonowym. :lol:

pozdrawiam TomekJ

pati2007
06-03-2007, 08:24
ja zrobiłam grzejnik kanałowy wzdłuż drzwi na taras, sprawdza się całkiem dobrze, kolor kratki nieźle dobrany do koloru paneli. polecam zobaczyć www.convector.pl, według mnie taniej niż u innych i czas ozcekiwania nie był bardzo długi!

Amor
06-03-2007, 12:46
Można się zastanowić równiez nad ogrzewaniem ściennym. Zasada działania ta sama co podłogówka tylko na ścianie :D

Amor

Amor
06-03-2007, 12:48
Można się zastanowić równiez nad ogrzewaniem ściennym. Zasada działania ta sama co podłogówka tylko na ścianie :D

Amor

Amor
06-03-2007, 13:29
Można się zastanowić równiez nad ogrzewaniem ściennym. Zasada działania ta sama co podłogówka tylko na ścianie :D

Amor

Lopesjus
01-12-2008, 11:47
zamontowałem grzejniki kanałowe (PURMO AQUILO) przy oknach tarasowych w salonie, w sumie prawie 7m długości. Ponieważ to cholerstwo tanie nie jest, postanowiłem we własnym zakresie wykonać maskownice. Szukam informacji, jakie drewno będzie miało najlepsze właściwości? Musi być wytrzymałe mechanicznie (rozstaw ok 40cm) i ustabilizowane cieplnie... myslę o drewnach egzotycznych, ktoś już to "ćwiczył"??

bartus01
01-12-2008, 13:43
A może gres albo inna płytka przy drzwiach tarasowych i elektryka pod płytke.
Devi, elektra, thermoval..... z dobrym czujnikiem podłogowym aby "złamac"chłód od okna
Tylko te rosnące ceny prądu, ale za to niezalezne ciepło od CO.

olika
01-12-2008, 14:19
Lopesjus ile kosztowaly cie te grzejniki? i o jakich maskownicach piszesz? o tych kratkach ktore sie kladzie na podlodze zeby przykryly grzejniki?
Jelsi tak to ile one kosztuja?

Lopesjus
01-12-2008, 15:32
na grzejniki dostałem 25% rabatu. Tyle samo byłoby na maskownice (tak, te kratki). Same kratki kosztowałyby mnie jakieś 3500 zł, myślę że zastosuję deski parkietowe z merbau (koszt ok 80-90 zł za 1m2), do tego barwienie i lakierowanie, montaż na cienkiej rurce z chromoniklu, razem wydam max 600zł