PDA

Zobacz pełną wersję : Moskitiery, jakie, gdzie kupić??



Senser
12-03-2007, 13:26
Idzie sezon na te latające "$%$@*@$#" :-) I tak sobie myślę, żeby coś przeciw nim zrobić...
Chodzi mi o zabezpieczenie okien/okna dachowego Velux, oraz okien przez które będe mógł też wyjść na zewnątrz (dwuskrzydłowe z otwieranym słupkiem).
Wiem, że są różne rolety, systemy, siatki...a ja jak na razie kompletnie zielony a z drugiej strony nie chcę, zresztą jak każdy wybulić za ostro...
Nie mam rolet zewnętrznych. Okna PCV na zew. w kolorze machoń.
Czy możecie mi coś doradzić?? Jak to jest wogóle mocowane??
Wogóle jakieś rady...

jareko
12-03-2007, 14:33
www.anwis.pl
na drzwi polecam znane z filmow amerykanskich hi hi hi ramki na zawiasach - takie drugie drzwi - dosc drogie ale skuteczne
na okna normalna ramka przytrzymywana blaszkami lub sprezystym drucikiem
na weluksy sa wieksze siatki
poszperaj w necie ali licz sie z tym ze zwlaszcza teraz to towar dosc drogi jak by sie moglo wydawac po jego konstrukcji
w ostatecznosci siatka i tasma dwustronna lub rzepy - widzialem takie cudenka w Castoramie w zeszlym roku - i co najdziwniejsze......to dziala :)

Maffin
12-03-2007, 15:45
Ja mam u siebie na plasikowych oknach zainstalowane moskitiery - mocowanie - taśma z jednej strony klejąca a z drugiej rzep. Do tego rzepa przyczepia się moskitierę. Dobry pomysł z takim mocowaniem, bo bez problemu ściąga się siatkę i pierze ją.
Osobiście kupowałam moskitiery na allegro (ceny nie były zastraszające - ok 12zł za jedną o wymiarach 180x180, w komplecie z rzepem). Do wyboru był biały i czarny kolor siatki.

Last Rico
12-03-2007, 16:42
Jareko dobrze prawi, cena ramek była dość ....kosmiczna (nie mam pojęcia dlaczego ? ).
Ramka z siatką, mocowanie na blaszki, 2 lata temu płaciłem 160 zł za 1sztukę.
Montuje się to na wiosnę i tak zostaje aż do późnej jesieni, oczywiście okno
daje się otwierać i zamykać mimo ramki z siatką. Całość szczelna i estetyczna, tylko ta cena :evil:

jareko
12-03-2007, 17:05
skladnikiem ceny jest nie tylko material uzyty do produkcji o czym czasem zapominamy
Czy zastanawiamy sie ze cena wyprodukowania samochodu to maksimum 20% jego wartosci w salonie? :lol:

tatko
12-03-2007, 18:16
Idzie sezon na te latające "$%$@*@$#" :-) I tak sobie myślę, żeby coś przeciw nim zrobić...
Chodzi mi o zabezpieczenie okien/okna dachowego Velux, oraz okien przez które będe mógł też wyjść na zewnątrz (dwuskrzydłowe z otwieranym słupkiem).
Wiem, że są różne rolety, systemy, siatki...a ja jak na razie kompletnie zielony a z drugiej strony nie chcę, zresztą jak każdy wybulić za ostro...
Nie mam rolet zewnętrznych. Okna PCV na zew. w kolorze machoń.
Czy możecie mi coś doradzić?? Jak to jest wogóle mocowane??
Wogóle jakieś rady...

Do okien standardowych moskitiera na ramce aluminiowej mocowana blaszkami, metoda bez inwazyjna w profile lub mocowana za pomocą magnesów - niestety trzeba magnesy przykręcić do ościeżnicy. Znakomitym zabezpieczeniem przed @^%$#@&# w drzwiach tarasowych jest moskitiera rolowana. Zasada działania jak w roletach zewnętrznych, skrzynka oraz dwie prowadnice. Wymiary:skrzynka 5x5 cm, prowadnice 3,5x1cm.
Pozdrawiam

Rafal111
06-10-2014, 19:07
odkopałem temat moskitier na okna dachowe - zastanawiam się pomiędzy Żalmal i Anwis.
Coś doradzicie?

Doradca VELUX
17-05-2016, 15:09
odkopałem temat moskitier na okna dachowe - zastanawiam się pomiędzy Żalmal i Anwis.
Coś doradzicie?

Witaj Rafal111,
Nie wiem na jakie moskitiery ostatecznie się zdecydowałeś.
Postanowiłem teraz ja odświeżyć temat, ale przekornie z pytaniem czy nie lepiej zastosować systemowe moskitiery tego samego producenta co są okna dachowe?
Dostępne na rynku moskitiery np. VELUX są montowane na wnęce okiennej i tym samym nie ograniczają funkcjonalności okna, a także gwarantują idealne dopasowanie i sprawdzoną jakość oraz trwałość. Przy czym Producent oferuje najdłuższą na rynku gwarancję, bo aż na 3 lata.
Warte rozważenia?

356143

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

greghus
18-05-2016, 08:31
Valux ma fajne rozwiąçzania, mam u siebie w domu i jestem zadowolony, zwłaszcza w letnie wieczorey

Doradca VELUX
22-06-2017, 07:48
Super, bardzo dziękujemy :)