PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze: BUNGO projekt SKRZAT



BungoI
26-03-2007, 20:53
Zapraszam do wymiany doświadczeń. Szczególnie budujących Skrzata ale nie tylko. Jak każdy przyszły budujący przeglądam miliony producentów, produktów i aż mi się czasem w głowie kręci...

POMOCY !!!

kertoiP68
26-03-2007, 22:10
A gdzie się podział komin w pomieszczeniu technicznym? Jak planujesz rozwiązać kwestię wentylacji? Czyżby miał powstać "Skrzat" z rekuperatorem?

BungoI
26-03-2007, 22:49
Kominów nie będzie wcale - ani jednego :).
Skrzat będzie miał rekuperator :)
Planowane ogrzewanie również ich nie wymaga :) Nie mogę się tylko ciągle zdecydować: pompa ciepła czy piec gazowy kondensacyjny. Do kiedy obowiązywały mnie warunki odmowne z gazowni nie miałam wątpliwości. Niestety - teraz mam...

kertoiP68
27-03-2007, 19:55
Fajnie! Będzie to pierwszy "Skrzat" w nowoczesnym wydaniu. Jak będziesz miała wycenę od wykonawcy, to koniecznie podziel się z czytelnikami forum. Ja jeszcze jestem na etapie "myślenia", na dokładkę przed zakupem działki, więc do Twojego etapu mam kosmicznie daleko.

Pozdrawiam.

kasia w
28-03-2007, 12:48
Witajcie :D
Będę z przyjemością śledzić wasz dziennik :D
Fajnie, że budujecie Skrzata.
Ogólnie to bardzo mało osób buduje domki o takiej powierzchni.
Życzę szybkiego załatwienia papierków i do.....budowy....:wink: :lol:

KertoiP68 - zobaczysz jak szybko zleci... :D :D :D

Pozdrawiam kasia

BungoI
28-03-2007, 13:38
Kasiu - ja najpierw zapoznałam się z całością Twojego dziennika. Stwierdziłam, że to dobry sposób żeby potem pamiętać jak to było... i wyrzucić z siebie ewentualne frustracje najpierw urzędnicze potem pewnie wykonawcze.

Co do wycen to na pompę ciepła mam ją już od dawna. Jak na razie lepszej nie udało mi się znaleźć na rynku:

Firma Wassermann - 35.000 PLN (w tym pompa + instalacja + podłogówka + dolne źródło ciepła)

kasia w
30-03-2007, 19:18
Witaj bungoI :D
Ta kwota 33 tys to rozumiem, że to robocizna, ale za jaki stan?
Z położeniem dachówki, z montowaniem okien?

Pozdrawiam kasia

BungoI
02-04-2007, 18:23
33 tys. za stan surowy zamknięty.
Tzn. z dachówką, rynnami i oknami połaciowymi w cenie. Myślę, że na dzień dzisiejszy cena jest OK.

BungoI
04-04-2007, 10:49
Szukam chętnych z okolic Krakowa na wspólne zamówienie i transport pustaków keramzytowych.
Cena pustaków to 7,3 PLN za 24/24/49 i 3,66 PLN za 10/24/49. Ceny brutto. Koszt transportu to dodatkowo 1 PLN do ceny pustaka. Mają także bloczki stropowe i fundamentowe.

Do auta z HDS wchodzi 20 palet. Moje zamówienie zajmuje 32 palety poszukuję kogoś na uzupełnienie brakujących 8 palet dodatkowy transport i wtedy byłoby 28 palet.

Transport planuję pod koniec kwietnia.

kasia w
04-04-2007, 12:02
33 tys. za stan surowy zamknięty.
Tzn. z dachówką, rynnami i oknami połaciowymi w cenie. Myślę, że na dzień dzisiejszy cena jest OK.

Cena bardzo fajna :D
Pozdrawiam kasia

semir
04-04-2007, 12:06
firma od rekuperatora i GWC to SFERAWENT cieszyn 0695790529
oraz od oczyszczalni ścieków firma PIOMIL Cieszyn 033-8575409

pozdrawiam

kasia w
07-04-2007, 16:48
http://www.gifs.ch/Festtage/ostern/images/Hasepip.gif

Wesołych i radosnych Świąt Wielkanocnych :lol:
Pozdrawiam kasia

PIOTR KRYSTYNA
16-04-2007, 22:33
A pochwal się jakie masz zwierzątka .My mamy kota -Kacper się zwie i mam nadzieję ,że jeszcze trochę pociągnie i zdąży pomieszkać z nami w nowym domu (ma 10 lat).Poza tym jest ptasznik -Kazik i Tekla - ptasznica.Był jeszcze chomik -Twardziel ,ale hałaśliwy był i "poszedł do ludzi".Podoba mi się pomysł ze stawem.Powodzenia w budowaniu.

BungoI
18-04-2007, 11:21
Nasza lista zwierzątek jest spora :)

1 pies doberman - BUNGO
2 koty dachowce - BLEKI i LUNA
6 fretek - Mycha, Alisia, Kika, Zoja, Mantra i Charlie
1 norka amerykańska - Nergal

Jak widać jest dla kogo budować :)

PIOTR KRYSTYNA
18-04-2007, 11:29
Toż to małe ZOO.

BungoI
18-04-2007, 12:49
No właśnie mini :lol: :-?

Getye
18-04-2007, 21:25
Cześć BungoI,
Przeczytałam dopiero początek Twojego dziennika budowy i przyszła mi do głowy taka myśl - podobno za garaż wolnostojący płaci się o wiele większy podatek, prawie jak za dom. Pomyśleliście o tym? Ale właściwie nie wiem jakie to są koszty, może i tak się opłaca.
Macie mały zwierzyniec, fretki biegają wolno, czy w klatce?
No to czytam dalej Twój dziennik...

Getye
18-04-2007, 21:46
Bardzo fajny ten garaż, szczególnie to zadaszenie z boku.
Mogę wiedzieć, gdzie budujecie swojego "skrzata"? My zaczynamy dopiero nasza przygodę z papierkami, ale mój mżonek już chce robić ogrodzenie i załatwia prąd budowlany. I tu wielki problem - nie wiem jaki obszar ogrodzić ( tzn. jaki duży ogród, ile trawy do koszenia...) Aha - nasz dom stanie w Przesławicach k/Koniuszy

Czy mogę prosić o namiar na waszą panią architekt? Rozumiem,że załatwia wszystkie dokumenty do pozwolenia na budowę.
Bardzo ciekawa sprawa z tym gazem.
Musimy też spróbować jeśli coś się zmieniło w przepisach. Prawdę mówiąc myślałam, że musimy robić przyłącze na własny koszt ( dla nas za drogo - 300m). A może to tylko w Waszej gminie jest tak fajnie?

BungoI
20-04-2007, 22:19
Getye,
Po kolei:

1. Fretki i reszta lataja luzem

2. Z gazem jest niekawie i nieciekawie zarazem. Bo i owszem kosztami Cię nie obciążą ale mogą stwierdzić, że to nieekonomiczne i potem wchodzi Urząd Regulacji Energetyki żeby sprawdzić zasadność odmowy.

3.Pani architekt: Beata Łysek tel. 607113115

4. Jaki garaż wolnostojący :)!!! Pomieszczenie gospodarcze i to w dodatku 2 pomieszczenia w odległości 5 cm :)

5. Budujemy w Woli Więcławskiej (gm. Michałowice)

Jaki domek zamierzacie wybudować?

rencia
23-04-2007, 13:30
Znam V-Geo - z włścicielem chodziliśmy razem do szkoły :lol: :wink:

Getye
23-04-2007, 16:05
Bardzo spodobał nam się Twój pomysł z budynkiem gospodarczym. Jesteśmy na etapie stawiania blaszaka i pomyśleliśmy sobie że lepiej postawić cos takiego.
Czy naprawde nie potrzeba pozwolenia na budowę? Wystarczy zgłosić w gminie czy jak? Mogę prosić o namiar na ten projekt garażu? Jest super!

Pozdrawiam

Getye
23-04-2007, 16:13
Przepraszam, odpowiem na Twoje pytanie - jeszcze nie mamy projektu. Chyba będzie projekt indywidualny, bo nie mogę znależć nic pasującego.
Chcielibyśmy budynek w kształcie litery L . Jeszcze szukam, tyle tego jest...

pati25
26-04-2007, 13:22
hej :)
I jak udało Ci sie zamówić karmazytbeton?

BungoI
26-04-2007, 14:45
Niestety, spóźniłam się dosłownie kilka dni...

Na razie mam dachówkę :) Dzisiaj przyszła faktura pro-forma.

BungoI
26-04-2007, 14:51
Witam,
W kwestii pozwolenia na budowę. Jeżeli nie chcesz się starać o pozwolenie to możesz postawić budynek gospodarczy do 25 m2 powierzni zabudowy na każde 5 arów powierzchni działki. Przy czym Prawo Budowlane nie definiuje minimalnej odległości pomiędzy budynkami na tej samej działce. Tak więc mogą być od siebie oddalone np. o 5 cm (szerokość ocieplenia).

Link do projektu:
http://nieruchomosci.beskidy.pl/katalog_projektow/projekt.php?pro=44&op=PGK
a tu jeszcze jeden, który braliśmy pod uwagę:
http://www.dobry-dom.pl/projekt/90/375/

pati25
27-04-2007, 11:27
Ja sie nadal zastanawiam nad tym karmezytbetonem czy to to samo co karmezyt?

BungoI
27-04-2007, 12:25
Znalazłam innego dostawcę więc znowu wracam do tematu. Mam nadzieję, że będzie dobrze :)

Pustaki keramzytowe (keramzybetonowe) są produkowane z keramzytu.

Getye
18-05-2007, 13:06
Pytałam w gminie, możemy postawić budynek gospodarczy o powierzchni 35m2 - wystarczy tylko zgłoszenie. Nie wiedziałam że jest to możliwe. Dzięki

BungoI
21-05-2007, 20:09
Getye, witam w klubie :)

Pilnie szukam fachowca do wykonania przyłącza wody w przyzwoitej cenie. Bardzo proszę o namiary.

Samuel&Mysia
24-05-2007, 08:31
Witaj,
dopiero dziś zorientowałam się, że jesteś tu, na Muratorze :D
Od dziś będę czytać z ciekawością Twój dziennik budowy. Skąd ten entuzjazm? Ano stąd, że miałam przyjemność poznać Cię wirtualnie na forum fretkowym (nie wspominając o tym, że robię u Ciebie zakupy :wink: )
Miło wiedzieć, że oprócz Samuela i mnie są tu jeszcze inni fretkoprzyjaźni.

Pozdrawiam!

BungoI
26-05-2007, 20:23
Faktycznie super. Chętnie wymienię doświadczenia i pomysły jak zabezbieczyć dom i ogród żeby stwory nie nawiały :)

Na razie rozpracowujemy koncepcje dotyczące różnych typów ogrodzeń bo moim marzeniem jest aby biegały luzem po ogrodzie...

semir
31-05-2007, 11:54
Faktycznie super. Chętnie wymienię doświadczenia i pomysły jak zabezbieczyć dom i ogród żeby stwory nie nawiały :)

Na razie rozpracowujemy koncepcje dotyczące różnych typów ogrodzeń bo moim marzeniem jest aby biegały luzem po ogrodzie...


u nas był problem z psami żeby nie weszły tam gdzie nie mają , i dowiedziałem się od znajomego że widział u kogoś ogrodzenie elektr.tzw,pasteż elektryczny
założyłem go u siebie ,,tylko raz pies podszedł troche go trzepło ,, teraz nie mam już podłączone ogrodzenie "pasterz "4 rok i pies nie podchodzi blizej jak na 1 m do ogrodzenia elektr. raz mu wystraczyło jak poczuł że coś go "kopnęło ." w innych punktach ogrodu zrobiłem tylko ogrodzenie takie same ale juz go nie podłączałem i tam też pies nie podchodzi

pozdrawiam

BungoI
01-06-2007, 09:17
Raz w życiu widziałam kota "trzepniętego" prądem i więcej nie chciałabym zobaczyć. Elektryczny pastuch odpada zdecydowanie. Wolę już przekopane grządki. Decydując się na zwierzęta zdecydowałam się też na skutki związane z tą decyzją. Mój ogród z założenia nie będzie wypielęgnowany i uładzony. Wtedy działalność twórcza czworonogów będzie mniej zauważalna i bolesna.

semir
06-06-2007, 08:44
Raz w życiu widziałam kota "trzepniętego" prądem i więcej nie chciałabym zobaczyć. Elektryczny pastuch odpada zdecydowanie. Wolę już przekopane grządki. Decydując się na zwierzęta zdecydowałam się też na skutki związane z tą decyzją. Mój ogród z założenia nie będzie wypielęgnowany i uładzony. Wtedy działalność twórcza czworonogów będzie mniej zauważalna i bolesna.

no jasne coś za coś :) ( ja przedtem sam spróbowałem jak to kopie , jest to nieprzyjemne ale nie niebezpieczne,jest regulacja )
mamy tylko odgrodzone niedużo ogrodu( ale juz bez podłączonego elektryzatora.) tam gdzie nie chcemy żeby psy wchodziły.

pozdrawiamy

Getye
19-06-2007, 16:09
Witam budowniczych !
Jak to dobrze przeczytać, że wasza budowa rusza z miejsca - to musi być fajne uczucie. Na pustym kawałku ziemi zaczną rosnąć mury.
My dostaliśmy odpowiedź z gazowni. Byłam pewna (czytając o twoich perypetiach z gazem) że dostaniemy odmowę ( przyłącze około 270mb) a tu niespodzianka. Pozytywna! A pani u której składaliśmy podanie powiedziała,że nie mamy na co liczyć - napewno bedzie odmowa.
W związku z tym mam pytanie. Dlaczego ten pan od gazu przyszedł do was tak szybko. Czy w umowie ustaliliście taki szybki termin poboru gazu?
Będziemy musieli podpisać umowę i nie wiem jaki termin odbioru gazu wpisać.

Czekam na zdjęcia z placu boju...

BungoI
19-06-2007, 19:42
Witam budowniczych !
Jak to dobrze przeczytać, że wasza budowa rusza z miejsca - to musi być fajne uczucie. Na pustym kawałku ziemi zaczną rosnąć mury.
My dostaliśmy odpowiedź z gazowni. Byłam pewna (czytając o twoich perypetiach z gazem) że dostaniemy odmowę ( przyłącze około 270mb) a tu niespodzianka. Pozytywna! A pani u której składaliśmy podanie powiedziała,że nie mamy na co liczyć - napewno bedzie odmowa.
W związku z tym mam pytanie. Dlaczego ten pan od gazu przyszedł do was tak szybko. Czy w umowie ustaliliście taki szybki termin poboru gazu?
Będziemy musieli podpisać umowę i nie wiem jaki termin odbioru gazu wpisać.

Czekam na zdjęcia z placu boju...

Wpisaliśmy wrzesień bo pierwotnie składaliśmy wniosek w styczniu i nie wiadomo dlaczego oni policzyli pół roku od tej daty a nie od daty podpisania umowy. Nawet wykonawca stwierdził, że namieszali z datami. Gazownia ma pół roku od podpisania umowy na wykonania przyłącza, z kolei odbiorca ma miesiąc od wykonania przyłącza na rozpoczęcie poboru gazu. W przypadku opóźnienia trzeba pisać pismo z prośbą o przedłużenie terminu w przeciwnym przypadku płaci się karę.

Dziękuję za życzenia. Nie mogę się doczekać wejścia ekipy...

Getye
20-06-2007, 17:27
Jeśli dobrze zrozumiałam, to nie mogę podpisać umowy teraz i zaznaczyć termin odbioru gazu dopiero na np. X`2008 ?

BungoI
21-06-2007, 09:41
Jeśli dobrze zrozumiałam, to nie mogę podpisać umowy teraz i zaznaczyć termin odbioru gazu dopiero na np. X`2008 ?

Powinni się zgodzić. Sprawdź co masz wpisane w warunkach przyłączenia.

amonite
20-07-2007, 19:46
Jaki fajny nieduzy domek :D I niezly pomysl z tym garazem - budynkiem gospodarczym 8)
Pozwolenie na budowe zalatwialiscie moze w starostwie w Wegrzcach? Bo ja wlasnie zlozylam niedawno i zastanawiam sie, czy bede czekac 2 miesiace... Pozdrawiam Was i zwierzaki :wink: i...niech sie mury pna do gory :)

BungoI
15-08-2007, 21:52
Pewnie już macie pozwolenie na budowę. My też załatwialiśmy w Węgrzcach i gdyby nie to, że nastąpiła pomyłka w kwestii stanowiska archeologicznego dostalibyśmy je po 30 dniach.

Pozdrawiam i życzę szybkiego startu.

pati25
18-08-2007, 13:43
Hej
skąd kupowliście beton b20?
pozdarwiam Was serdecznie :)

BungoI
03-09-2007, 21:47
Beton kupowaliśmy, jak dotąd:

1. Cerbet - tel. 012 388 17 54
2. p. Władek - tel. 603598510

Getye
16-10-2007, 21:47
Halo!!!
Długo mnie nie było, zaglądam do moich ulubionych dzienników - a tu u was nic się nie dzieje. Szkoda. Myślałam, że jakieś zdjęcia z budowy pooglądam...
Czekam w takim razie cierpliwie.
U nas parę nowych spraw:
prawie zrobiliśmy 260 m prywatnej drogi,
czekam na szczeniaczka (suczkę),
szukam tanich wykonawców studni głębinowej,
gram intensywnie w TotoLotka

Pozdrawiam gorąco :P :P :P

Rom
26-10-2007, 22:45
Nie no kolejny Skrzat sie buduje a ja dopiero zauważyłem teój dziennik BungoI.
Pędzę czytać :D

BungoI
27-10-2007, 23:30
Halo!!!
Długo mnie nie było, zaglądam do moich ulubionych dzienników - a tu u was nic się nie dzieje. Szkoda. Myślałam, że jakieś zdjęcia z budowy pooglądam...
Czekam w takim razie cierpliwie.
U nas parę nowych spraw:
prawie zrobiliśmy 260 m prywatnej drogi,
czekam na szczeniaczka (suczkę),
szukam tanich wykonawców studni głębinowej,
gram intensywnie w TotoLotka

Pozdrawiam gorąco :P :P :P

Jak to nic się nie dzieje??!!! Od poniedziałku więźba będzie stawiana :)

Rom, rozumiem, że Ty też budujesz / budowałeś Skrzata? W takim razie gdzie Twój dziennik do poczytania?

Getye
28-10-2007, 19:09
Rzeczywiście...
Widać, że długo mnie nie było, zamiast poczytać dziennik budowy przeczytałam sobie komentarze i stwierdziłam, ze nic sie nie dzieje. :P
Gratuluję, jak tak dalej pójdzie to święta spędzicie już w nowym domku!

Pozdrawiam

BungoI
28-10-2007, 20:11
Aż taką optymistką to ja nie jestem. Sporo prac planujemy zrobić własnymi siłami (czytaj męża siłami :). W związku z tym myślę, że tak realnie to może po wakacjach 2008. Mam nadzieję, że nie zapeszę...

Getye
29-10-2007, 08:42
W takim razie - powodzenia!
A jak tam sprawa ze studnią?

Rom
29-10-2007, 09:17
Rom, rozumiem, że Ty też budujesz / budowałeś Skrzata? W takim razie gdzie Twój dziennik do poczytania?

Skrzata nie budowałem tylko Zręcznego - C77A - domek bardzo podobny do Skrzata, projektował go też Pan Biryłło. Od roku już mieszkam w niewykończonym nadal domu i powoli wykańczam to co zostało. Chyba, że wcześniej domek wykończy mnie. Finansowo oczywiście :lol:
Dziennika nie ma niestety. Daru pisania nie mam i raczej wole czytac inne dzienniki. Z chęcią za to pokibicuje Twojej budowie.
Pozdrawiam

BungoI
31-10-2007, 13:24
Jakie zainstaowałeś okna połaciowe. Stoję przed decyzją i mam mętlik.

Rom
31-10-2007, 13:47
Jakie zainstaowałeś okna połaciowe. Stoję przed decyzją i mam mętlik.

Zdecydowałem sie na Veluxa. NAjdroższe ale tez nawięcej dobrego o nich słyszałem. Zresztą w jednej hurtowni kupowałem cały dach więc dostałem super cenę. Znajomy kupił okna na Allegro. Też wiedziałem, że tam jest jszcze taniej ale bałem się zaryzykować kupna okien w necie. Cała transakcja odbyła się bez problemów i kolega jest zadowolony.

BungoI
01-11-2007, 00:12
Nie boję się Allegro ani netu jako miejsca zakupu - korzystam regularnie :)

Po wstępnej selekcji mam dylemat pomiędzy Fakro a Langerem - okna do sypialni oraz między Veluxem a rooflitem w przypadku okna do łazienki.

kropecka
03-11-2007, 06:13
ja pewnie z allegro też skorzystam. ja wczoraj sobie przeglądałam projekt i zastanawiałam się długo dlaczego drzwi zewnętrzne mają wysokość 235 cm podczas gdy nigdzie nie ma takich produkowanych :) po jakimś czasie doszłam dotego że te drzwi są z naświetlem górnym. nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje :)

Rom
03-11-2007, 15:12
ja pewnie z allegro też skorzystam. ja wczoraj sobie przeglądałam projekt i zastanawiałam się długo dlaczego drzwi zewnętrzne mają wysokość 235 cm podczas gdy nigdzie nie ma takich produkowanych :) po jakimś czasie doszłam dotego że te drzwi są z naświetlem górnym. nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje :)

JA nie zdecydowałem się na świetlik nad drzwiami ale tak sobie myślę, że jak bym jeszcze raz podejmował decyzję to chyba zrobiłbym ten świetlik. Przedsionek byłby wtedy lepiej doświetlony.
Zamiast tego zdecydowałem się na drzwi z przeszkleniem. Minus jest taki że można stojąc na palcach zajrzeć do środka. Pamietam ,że jak nie miałem jeszcze założonych drzwi między przedsionkiem a resztą domu, to trochę głupio było jak za drzwiami stał inkasent od wody a ja wyszedłem z łazienki niekompletnie ubrany :oops: :lol:

BungoI
03-11-2007, 16:39
Taki to już ten "nasz" projekt jest. W jednym miejscu coś jest a w innym nie.
Np. kalenica w części projektu ma 3m a w części tylko 1m. Tego naświetla to też należy się pewnie domyślić :)

Rom - zawsze możesz sobie drzwi na takie z szybką wymienić a nie od razu nową budowę zaczynać :) Ja właśnie na takie "zachorowałam" ale nie wiem czy nie będę musiała poprzestać na Gerdzie. Trzeba ciąć gdzie się da... :(

MAREK&KASIA
20-11-2007, 22:20
Witam
I krótkie pytanko :wink: gdzie kupowaliscie te Langery ? Mozna to gdzieś w Krakowie zobaczyć?
Pozdr
M

BungoI
21-11-2007, 18:23
Zobaczyć będzie można u nas. Kupić - na razie tylko przez Allegro lub mogę podać namiary na przedstawiciela w Polsce.

Okna, tak jak było zamówione - przyjechały 19 listopada w poniedziałek. Będziemy je montować w przyszłym tygodniu. Na razie leżą u sąsiadki.

Rom
26-11-2007, 11:52
BungoI wrzuć jakieś zdjecia dachu z dachówką.
Chętnie popatrze jak wysżło

BungoI
28-11-2007, 07:39
Wrzuciłam zdjęcia dachu z dachówką :) Na razie 2 połacie ale zawsze...

Rom
28-11-2007, 15:24
Super wygląda domek z dachówką.
Widzę ,że poddasze wyszło naprawdę duże.Chociaż nie widać całości to wnioskuje tak to osobach stojąch na zdjęciu,
Pozdrawiam

MAREK&KASIA
28-11-2007, 15:26
Zobaczyć będzie można u nas. Kupić - na razie tylko przez Allegro lub mogę podać namiary na przedstawiciela w Polsce.

Okna, tak jak było zamówione - przyjechały 19 listopada w poniedziałek. Będziemy je montować w przyszłym tygodniu. Na razie leżą u sąsiadki.

A to są Langer PLUS czy ARKTIS?
Pozdr
M

BungoI
29-11-2007, 22:32
Langer Plus. Arktis jest dla nas za drogi chociaż bardzo kuszący :)

Rom
03-12-2007, 11:37
BungoI czy poc ściankami działowymi na górze wzmacnialiście jakoś strop? Dodatkowe żebra czy cóś takiego???? Nie znam sie na tym ale słyszałem że tak się robi. :lol:

BungoI
03-12-2007, 19:39
Owszem wzmocniliśmy. Mamy taki dodatkowy "krzyż". Zrobiliśmy też podwójne jętki zamiast pojedynczych i dzięki temu nie mamy belki w pokoju nad gabinetem :)

MAREK&KASIA
03-12-2007, 22:11
Przeczytałem dziennik i cóż się okazuje ? Mamy wiele wspólnego :wink:
* ta sama dachówka
* kupiona w tej samej firmie K. w Głogoczowie
* folia dachowa kupiona także w Folnecie
* to moze i okna dachowe będą te same :D ?
Jak będziemy gdzieś w styczniu po oglądaniu Veluxów, Fakr :wink: , Roto, Oknopolów, Rooflite'ów i innych wynalazków wpuszczających światło na poddasze to na deser odzwiedzimy Wasz dach. Możemy ? :oops:

PS Zapraszamy do naszej Verony (przynajmniej wirtualnie) : http://forum.muratordom.pl/projekt-verona,t72127-300.htm?highlight=dezerter można pooglądać jak prezentuje się Prima na już (prawie) skończonym dachu

PS Tylko fretek nie mamy :(

Pozdr
M

BungoI
05-12-2007, 18:57
Przeczytałem dziennik i cóż się okazuje ? Mamy wiele wspólnego :wink:
* ta sama dachówka
* kupiona w tej samej firmie K. w Głogoczowie
* folia dachowa kupiona także w Folnecie
* to moze i okna dachowe będą te same :D ?
Jak będziemy gdzieś w styczniu po oglądaniu Veluxów, Fakr :wink: , Roto, Oknopolów, Rooflite'ów i innych wynalazków wpuszczających światło na poddasze to na deser odzwiedzimy Wasz dach. Możemy ? :oops:

PS Zapraszamy do naszej Verony (przynajmniej wirtualnie) : http://forum.muratordom.pl/projekt-verona,t72127-300.htm?highlight=dezerter można pooglądać jak prezentuje się Prima na już (prawie) skończonym dachu

PS Tylko fretek nie mamy :(

Veronę z przyjemnością pooglądam i poczytam dziennik jak tylko skończę robić za Mikołaja czytaj: pakować paczki.
Oczywiście zapraszamy do oglądania.
Faktycznie nasze budowy mają wiele wspólnego więc na pewno będę śledzić wasze dalsze decyzje i postępy budowy.
Co do braku fretek/fretki - zawsze można nadrobić :)
Pozdrawiam i do zobaczenia na placu boju tzn. budowy...

kasia w
22-12-2007, 23:50
http://kartki.net.pl/kartki/4/115.gif

Spokojnych, pełnych miłości i pogody ducha świąt Bożego Narodzenia i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń w nadchodzącym roku 2008 :P :P :P

witomark
30-12-2007, 13:13
Mam kilka pytań, któe na pewno przydadzą się innym budującym skrzata wg podobnie zmienionego projektu do waszego.
1. Kwotę 33tys za robociznę rozbijaliście na etapy budowy, jeśli tak to na jakie i ile za co, jeśli nie, to jak rozliczaliście się z budowlańcami?
2. Czy te ilości pustaka które zamówiliście wystarczyły wam, czy musieliście coś dokupować, czy może coś zostało?
pustaki keramzytowe 24/24/49 - 1320 szt. + 680 sztuk 10,5/24/49 = 12.000
3. Ile i jakich bloczków betonowych zużyliście na ściany fundamentowe, czy generalnie ilość metrów materiałów zgadza się z zestawieniem materiałów podanym na stronie projektu?
4. Zużyliście 20m3 betonu na ławy (wg zestawienia materiałów 8,06m3), czy powiększaliście je z 50/30 jak jest w projekcie na np 60/40?
5. Koszt kompletu dachówek wyszedł wam 5640zł, ile to było metrów i jak obliczaliście, z projektu 183,23m2, czy inna ilość, no i czy wystarczyło wam tych dachówek ,czy musieliście dokupić, czy może coś zostało?
6. Z czego budowaliście strop, i ile wam wyszło na to materiału, ile betonu?

Pozdrawiam

BungoI
11-01-2008, 03:05
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, przygotowuję wystawę i brakuje czasu dla domku. Zwłaszcza, że na budowie była przerwa świąteczno-noworoczna.
Ad. 1 Prowadzę arkusz Excell ze wszystkimi wydatkami więc mam rozbite na etapy ale z wykonawcą nie rozbijaliśmy. Rozliczaliśmy się na dniówki. Wyszło super.
ad. 2 Pustaków zostało trochę i wykorzystaliśmy je na część garażu wolnostojącego.
ad. 3 Ściany mamy wylewane a nie z bloczków
ad. 4 Różnica wynika z nierówności terenu. w projektach oblicza się dla terenu idealnie równego. w naturze się takiego raczej nie spotyka, chociaż mnie się wydawało, że mamy bardzo równą działkę :)
ad. 5 dachówkę zamawialiśmy wg projektu i gdybyśmy nic nie zmieniali to byłoby OK. Ponieważ jednak przesunęliśmy belki na tarasie, i podnieśliśmy ścianki kolankowe to automatycznie zmieniły się wymiary dachu i musieliśmy dokupić dachówki.
ad. 6 Strop mamy wylewany. Materiały wraz z robocizną - 17.000 PLN

Przy okazji, gdzie będziecie budować swojego Skrzata?


Mam kilka pytań, któe na pewno przydadzą się innym budującym skrzata wg podobnie zmienionego projektu do waszego.
1. Kwotę 33tys za robociznę rozbijaliście na etapy budowy, jeśli tak to na jakie i ile za co, jeśli nie, to jak rozliczaliście się z budowlańcami?
2. Czy te ilości pustaka które zamówiliście wystarczyły wam, czy musieliście coś dokupować, czy może coś zostało?
pustaki keramzytowe 24/24/49 - 1320 szt. + 680 sztuk 10,5/24/49 = 12.000
3. Ile i jakich bloczków betonowych zużyliście na ściany fundamentowe, czy generalnie ilość metrów materiałów zgadza się z zestawieniem materiałów podanym na stronie projektu?
4. Zużyliście 20m3 betonu na ławy (wg zestawienia materiałów 8,06m3), czy powiększaliście je z 50/30 jak jest w projekcie na np 60/40?
5. Koszt kompletu dachówek wyszedł wam 5640zł, ile to było metrów i jak obliczaliście, z projektu 183,23m2, czy inna ilość, no i czy wystarczyło wam tych dachówek ,czy musieliście dokupić, czy może coś zostało?
6. Z czego budowaliście strop, i ile wam wyszło na to materiału, ile betonu?

Pozdrawiam

witomark
11-01-2008, 20:31
Ok 60km od Gdańska, Kulice gm. Pelplin, mam już warunki zabudowy, właśnie kupuję projekt i mam zamiar ruszyć koniec marca, a wprowadzić się późną jesienią.

BungoI
11-01-2008, 23:39
Wow niezłe sobie tempo obrałeś. Rozumiem, że wszystko zlecasz ekipie?

witomark
12-01-2008, 23:54
Tak, wszystko jedna ekipa, kupuję powoli materiały budowlane. Górę i elewację będę wykańczał w następnym roku. W tym roku tylko dół, wprowadzam się, sprzedaję mieszkanie i w przyszłym dokańczam. Nie wiem tylko co będzie z ogrzewaniem zimą bez ocieplenia, ale myślę że dam radę.
w zeszłym roku dokańczałem budowę domu surowego zamkniętego 120m + piwnice tzw. klocek (żona dostała go od swojej matki) i zrobiła to ekipa w 2 miesiące. Dom stał wcześniej ponad 15 lat, żona nie chciała tam się przeprowadzać i wynajmujemy go 2 rodzinom.

BungoI
13-01-2008, 18:50
My, niestety musimy sporo zrobić własnymi rękami... Inaczej nie starczy pieniędzy...
To oznacza, że wiele rzeczy będą trwały dłużej. Co tam, mamy gdzie mieszkać więc to nie problem :)

witomark
13-01-2008, 23:53
Najśmieszniejsze jest to, że właśnie nie mam za dużo pieniędzy i dlatego muszę wybudować dom do zamieszkania szybko, gdyż nie stać mnie na to, żeby płacić czynsz i spłacać kredyt jednocześnie.

_ali_
19-01-2008, 10:06
BungoI,
witaj, Twój dziennik czytam włąściwie od samego początku ale jeszcze nie miałem okazji skomentować. Oczywiście natrafiłem na niego na podforum grupy krakowskiej. Z racji braku czasu raczej rzdziej coś piszę a więcej czytam/

Twoją budową zainteresowałem się ze względu na sposób budowania - tzn ja planuję tak samo z keramzytobetonu i wentylacją mechaniczną z rekuperatorem i GWC.
Mój domek niestety się dopiero projektuje, ale licze że kiedyć będę mógł odwiedzić Twoją budowę. Ja będę budować w Bibicach.
Planuję budowę domu energooszczędnego czyli to co wyżej + dobre (grubsze) dopcieplenia podłogi, ścian i dachu.

Gratuluję że wybraliście budowanie takiego nowoczesnego domu. Trzymam kciuki za dalsze prace.
pozdrw,
ali

BungoI
31-01-2008, 22:03
Ali,
Wielkie dzięki za słowa otuchy i wsparcia. Z dnia na dzień będą coraz bardziej przydatne :)
Mam nadzieję, że wytrwamy w naszych energooszczędnych postanowieniach bo ceny są porażające...

Rom
01-02-2008, 07:17
Bungo co tak sie ostanio ociągasz z dzienniczkiem

BungoI
12-02-2008, 09:12
Przygotowywałam wystawę fretek. Mam już za sobą więc pewnie w najbliższy weekend uzupełnię zaległości :)

Rom
12-02-2008, 09:14
Przygotowywałam wystawę fretek. Mam już za sobą więc pewnie w najbliższy weekend uzupełnię zaległości :)

:D :D :D :D

MAREK&KASIA
01-03-2008, 22:17
(...)Pozdrawiam i do zobaczenia na placu boju tzn. budowy...
To jak? Może za tydzień w sobotę lub niedzielę ? Zajmiemy tylko 10 minut :D
A tymczasem chętnie zobaczylibyśmy Langery na fotkach w Dzienniku :lol:

_ali_
02-03-2008, 17:12
BungoI

cieszę się ze znowu wróciłaś do dziennika.

drobna pomyłka w nim jest - cytat:
"Podsumowanie dotychczasowych wydatków:
50.786 - działka
29.018 - stan zero
65.989 - stan surowy otwarty
19.000 - stan surowy otwarty " --> zaknięty miało być, prawda?

Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?
I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

BungoI
18-03-2008, 22:52
Po podłodze najmniejszy pokój na poddaszu ma 17,5 m2. Tylko jedna ścianka nie ma pełnej wysokości więc pokoje są naprawdę duże a do tego bardzo ustawne.

Oczywiście największym powodzeniem cieszy się nasza sypialnia z zakamarkami ale mamy argument, że będziemy ją zasiedlać we dwoje :)

szczepek
19-03-2008, 07:36
BungoIslicznie dziekuje za kontakt do instalatora.

A i dzieki temu przebrnąłem przez cały wasz dzienniczek !. gratuluje postepów!!!. Naprawdę odbrze wam idzie.

Mimo ze ja juz mam ogrzewanie (zbiornik LPG) to właśnie dlatego szukam - extra solary i pompy ciepła,
moze tówj instalator róeniz w temacie pompy ciepła poradzi....

Powodzenia i jeszcze raz dziekuje !

BungoI
19-03-2008, 14:13
Przejrzałam Twój dziennik i zauważyłam, że kładłeś gres polerowany. CZy on jest bardzo śliski, np. dla psa ?

kasia w
21-03-2008, 21:06
Dużo miłości i uśmiechu w te Święta :)

http://www.przedszkole134.poznan.pl/ilustracje/wielkanoc33.gif

kasia w
16-04-2008, 13:14
BungoI :D
Bardzo proszę wrzuć te zdjęcia wizualizacji łazienki.
Jestem strasznie ciekawa jak u was to wygląda....
Pozdrawiam cieplutko
kasia

BungoI
18-04-2008, 23:43
Wkleiłam sporo zaległych zdjęć z budowy i przy okazji wizualizacje łazienek.

_ali_
19-04-2008, 16:55
ja jeszcze raz ponowie swoje pytanie. Jak możesz prosze - odpowiedz - może być na PW




Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?
I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

BungoI
20-04-2008, 17:20
ja jeszcze raz ponowie swoje pytanie. Jak możesz prosze - odpowiedz - może być na PW




Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?
I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

Owszem budował. Generalnie budowanie z tego materiału nie różni niczym szczególnym od budowania z jakiegokolwiek innego pustaka.
Wtedy kiedy kupowaliśmy pustaki decydowały: warunki dostawy i cena. W okolicach Krakowa trudno było dostać ten materiał.

Parametry przenikania wszystkie mają takie samo albo bardzo zbliżone (oczywiście poza tymi z wkładką styropianową).

BungoI
20-04-2008, 17:20
ja jeszcze raz ponowie swoje pytanie. Jak możesz prosze - odpowiedz - może być na PW




Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?
I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

Owszem budował. Generalnie budowanie z tego materiału nie różni niczym szczególnym od budowania z jakiegokolwiek innego pustaka.
Wtedy kiedy kupowaliśmy pustaki decydowały: warunki dostawy i cena. W okolicach Krakowa trudno było dostać ten materiał.

Parametry przenikania wszystkie mają takie samo albo bardzo zbliżone (oczywiście poza tymi z wkładką styropianową).

kasia w
02-05-2008, 22:53
Witaj :)
Bardzo ładna ta płytka klinkierowa :)
Mam pytanko czy tam jeszcze idzie jakaś fuga???

Pozdrawiam kasia

BungoI
03-05-2008, 22:08
Fuga owszem idzie ale minimalna, właściwie niewidoczna.

madmegs
09-05-2008, 12:14
Witaj Bungo! :)

Niesamowite postępy na budowie! Gratuluję!
:D
Domek nabiera rumieńców. :D :D :D

Mam pytanie, o ile cm podwyższaliście ściankę kolankową? I co postanowiliście z przydomową oczyszczalnią ścieków?

A te małe fretki zmienią kolor jak dorosną? Pewnie głupie pytanie, ale laik jestem. :oops:

Pozdrawiam M.

BungoI
20-05-2008, 19:27
Podnieśliśmy o jednego pustaka na niższych ściankach co spowodowało znaczne podniesienie przeciwległych - tak, że na poddaszu mamy sporo ścian o pełnej wysokości.

Maluchy już zmieniły kolor. Aktualniejsze fotki są tutaj: fretki.com
Teraz są jeszcze ładniejsze :)

madmegs
04-06-2008, 10:07
Hej Bungo!

Fakt, strasznie fajne te Wasze zwierzaki :D

Co do Skrzata - intryguje mnie sprawa ścianek kolankowych :roll: -
patrzyłam sobie na ścianki działowe i dach - Wasz i kasi_w i wyszło mi coś takiego: oboje podnieśliscie "boczne" ściany domu o jeden pustak. Wam czołowa i tylna ścianka podniosła się dzięki temu bardzo, a kasi tylko trochę. Kombinuję jak mogę i jedyne, co mi wychodzi to, że kalenica Wam poszła w górę i zmienił się kąt nachylenia dachu. W projekcie jest 30 stopni. Tyle macie, czy więcej? I czy zmieniła się Wam wysokość budynku?

Muszę rozwikłać tę zagadkę, bo inaczej nie będę mogła spać :wink:

A można zobaczyć fotki poddasza? :P

Acha, widziałam, że na dno wykopu fundamentowego kładliście folię. I co? Na to zbrojenie i beton, czy dawaliście chudziaka wcześniej? Czy dobrze widziałam, że dawaliście fundament pod tarasy z przodu i z tyłu?

No, jeszcze muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem klinkierowej elewacji - jest zawodowa! :D

pozdrawiam M.

BungoI
05-06-2008, 12:41
Cześć,
Dach rzeczywiscie jest wyższy niż w projekcie, prawdopodobnie kąt nachylenia jest wiekszy o jakieś 5 - 7 stopni. Jak zmierzę wysokość kalenicy od parteru to wtedy będę w stanie określić o ile jest ona wyższa w stosunku do planu.
Zmiana wielkści i wysokości dachu wyniknęła nie tyle z podnoszenia ścianek kolankowych ile z odsunięcia słupów wspierających płotew od strony tarasu; Zostały one odsunięte od ściany o ok. 70cm od miejsca w którym miały być, czyli tak jak z przodu domu na tym małym tarasie. U nas są odsunięte na ok. 2,2 od ściany.
Podniesienie ścianek kolankowych bocznych polegało na dodaniu wieńca, którego nie ma w projekcie (!) Łączna wysokość z murłatą to 89 cm.
Powierzchnia dachu zwiększyła się o 35m2.

"Acha, widziałam, że na dno wykopu fundamentowego kładliście folię. I co? Na to zbrojenie i beton, czy dawaliście chudziaka wcześniej? Czy dobrze widziałam, że dawaliście fundament pod tarasy z przodu i z tyłu?" - Dokładnie tak. Wg naszych budujących oraz kierownika folia sprawdza się lepiej niż chudziak ponieważ nie przepuszcza wody.

Z przodu faktycznie były wylane razem z fundamentami domu. Duży taras mamy jeszcze przed sobą...

Bardzo się cieszymy, że podoba się Wam nasz klinkier. Do końca się nad nim zastanawialiśmy ponieważ w naszych okolicach praktycznie nie obkłada się domów i nie mogliśmy sobie wcześniej zobaczyć czego się możemy spodziewać.

BungoI
06-06-2008, 13:56
06-06-2008 - Impregnacja płytek klinkierowych przez szacownego małżonka

Nadal czekamy na dokończenie isntalacji wod.kan.

W poniedziałek przyjeżdża tynkarz w celu ustalenia szczegółów, mam nadzieję, że w połowie czerwca będziemy mieli otynkowane.

madmegs
10-07-2008, 08:58
halo bungo :D

Dołączam się do prośby haczyks'a: proszę o fotki Waszego skrzacika! :D
Współczuję przygód z tynkarzami. Oby teraz wszystko było już dobrze! Powodzenia! :D


halo haczyks
Czy Ty też budujesz Skrzata? :D Robisz więźbę? A gdzie dziennik budowy? :P

pozdrówki
madmegs

kropecka
21-07-2008, 08:18
hej, mogłabyś mi napisać jak wygląda sprawa wusokości i ilości miejsca w kotłowni tam gdzie idą schidy? (na rysunku zaznaczyłam te miejsca czerwoną kropką)

http://img411.imageshack.us/img411/8445/pyttg4.jpg

BungoI
23-07-2008, 16:30
Miejsca jest sporo. Wysokość pozwala np. na umieszcznie tam pralki (u mnie będzie tam stała), odkurzacza lub innych urządzeń. Jeżeli potrzebujesz dokładnych wymiarów to wymierzę i napiszę.

kropecka
30-07-2008, 13:40
bardzo się cieszę że z drugą ekipą nie było żadnych problemów. Domek ślicznie się prezentuje, już niedlugo kończycie :)

kamlotek
07-08-2008, 12:10
Ok 60km od Gdańska, Kulice gm. Pelplin, mam już warunki zabudowy, właśnie kupuję projekt i mam zamiar ruszyć koniec marca, a wprowadzić się późną jesienią. :Witam , również kupiliśmy projekt Skrzata. Zaczynamy budowę, na wiosnę 2000r., obecnie jesteśmy na etapie planowania co i z jakich materiałów oraz zmian w projekcie. Ciekawa jestem na jakim etapie budowy jest Pan.

kamlotek
07-08-2008, 12:17
Langer Plus. Arktis jest dla nas za drogi chociaż bardzo kuszący :)Próbuję dodzwonić się w sprawie okien Langer na nr787137100 niestety włącza się poczta. Czy mogłabym poprosić o inne namiary na tą firmę. Z góry dziękuję :)

BungoI
11-08-2008, 20:57
Kamlotek,
Informacje na temat postępów prac są w dzienniku (link w podpisie). Właśnie układamy podłogówkę. Na 19/20 sierpnia planujemy wylewki.

Namiary na okna:
E-mail: [email protected]
Telefon: 787137100 Faks: 625977250

kamlotek
11-08-2008, 21:16
Dziękuję za szybką odpowiedż, będę próbowała, może ktoś wreszcie odbierze. Bo naprawdę jesteśmy zainteresowani. A ile kosztuje Arktic? Pozdrawiam

kropecka
14-08-2008, 13:13
a ja mam pytanie ile punktów wyznaczaliście przy wytyczaniu budynku?

BungoI
14-08-2008, 21:09
Kamlotek,
Arctic jest, z tego co pamiętam o połowę droższy. Jak się dodzwonisz to Ci prześlą szczegółowe cenniki.

Kropecka,
Mieliśmy 6 punktów. Wszystko zależy od majstra, który będzie budował. Najlepiej uzgodnić z nim, które punkty i jak chce mieć wytyczone.

kamlotek
14-08-2008, 21:49
Dziękuję, za odpowiedz. Wcześniej podałam złą datę, rozpoczynamy wiosną 2009r. A moje zapytanie w sprawie postępu na budowie, chciałam zadać Panu z Pelplina. Mieszkamy w Chełmnie i z tego co się orientowaliśmy nikt nie ma Skrzata. A bardzo chcielibyśmy go obejrzeć przed podjęciem decyzji o zmianach w projekcie. Marzy mi się jadalnia zamiast garażu. A z Chełmna do Pelplina nie jest znowu daleko i z pewnością pojechalibyśmy zobaczyć, o ile była by taka możliwość. :cry:

BungoI
18-08-2008, 19:26
Kamlotek,

Faktycznie warto zobaczyć przed podjęciem decyzji. My pojechaliśmy aż do Brzegu :)

Moim zdaniem pomysł z jadalnią zamiast garażu nie jest najlepszy. Trochę daleko z kuchni, podejrzewam, że byłaby użytkowana sporadycznie. W to, że jakieś dziecię się pofatyguje to już wcale a wcale nie wierzę :)

madmegs
29-08-2008, 08:08
Gratuluję ekipy!!!!! Też bym takiej sobie życzyła...

Jak tam zdjęćka? Robią się?

Pozdrawiam cieplutko!
M.
_________________
P.S. Przepraszam za wpis do dziennika. :oops: Coś mnie widać zaćmiło! Ale dzięki interwencji Ponurego (dzięki :lol: :lol: :lol: ) już naprawiłam swój błąd. Sorki. :oops:

kamlotek
06-09-2008, 18:50
witam, widzę, że brakuje czasu skoro tak mało nowych wpisów. Ale to zrozumiałe. My podpisaliśmy umowę na budowę Skrzata z firmą. Początek kwiecień 09. Zdecydowaliśmy się na Leiera, mam nadzieję,że słusznie oprócz dachówek. Aha w końcu ddodzwoniłam się do przedstawiciela okien Langer. I tak zapomniałam się zapytać czy okna mają aprobatę zgodności, atest higieniczny i deklarację zgodności. fakro wystawia. Pozdrawiam

BungoI
06-09-2008, 21:24
witam, widzę, że brakuje czasu skoro tak mało nowych wpisów. Ale to zrozumiałe. My podpisaliśmy umowę na budowę Skrzata z firmą. Początek kwiecień 09. Zdecydowaliśmy się na Leiera, mam nadzieję,że słusznie oprócz dachówek. Aha w końcu ddodzwoniłam się do przedstawiciela okien Langer. I tak zapomniałam się zapytać czy okna mają aprobatę zgodności, atest higieniczny i deklarację zgodności. fakro wystawia. Pozdrawiam

Mamy przerwę technologiczną. Zrobiliśmy wylewki i teraz czekamy do 15 żeby mógł wejść fliziarz. W międzyczasie może uda się zrobić oczyszczalnię.
Spędzam czas na poszukiwaniach wyposażenia (AGD, umywalki, mebelki itp.). Tylko o czym tu pisać - a może warto?

kamlotek
09-09-2008, 11:32
Ładniuśkie :lol:

kropecka
09-09-2008, 12:47
co do banków to właśnie w Expanderze mieliśmy propozycje GE MOeny Bank albo Millenium ale poczytałam trochę opinii o nich i się przeraziłam i stwierdziłam że wolę nawet więcej zapłacić ale kredytu tam nie brać.

A co, nie chcą wam transzy wypłacić?

Narazie z PKO BP jestem zadowolona, zobaczymy co będzie dalej :)

BungoI
09-09-2008, 13:11
Ładniuśkie :lol:

Co ????? :)

madmegs
10-09-2008, 13:30
Hejka Bungo! :D
WOW! Ale kabina!!! Super! :lol: Gdzie takie fajne kabiny dają? :wink: No, o firmę mi chodzi 8)

Zdjęcie domku od frontu - prezentuje się, oj prezentuje :D Będa inne "boczki"? :wink: :D

Co do kredytu - ogromnie współczuję!!!!! Dzięki za ostrzeżenie. Chociaż mnie akurat chyba nie grozi indolencja GEMoney, bo oni wcale nie chcą dać mi kredytu. :cry: A może i dobrze? :roll: Włosy dęba stają, jak się czyta, co tu piszesz o nich. :o Brrrr!

Powodzenia w dalszych pracach :D
M.

BungoI
10-09-2008, 22:01
Producent kabin to Metalform. Mam nadzieję, że na żywo są równie ładne :)

Dzięki za współczucie w kwestii banku :) Zwłaszcza, ze dzisiaj znowu podnieśli mi ciśnienie jak po 12 dniach Pani mi napisała, że udzielą mi informacji w "najbliższym możliwym terminie" a zaraz potem dodała, że jak będę mieć jakieś pytania i wątpliwości to mogę zadzwonić do ich "Telefonicznego centrum obsługi klienta" wrrr wrrr wrrr

Odpisałam jej, zeby sobie sama zadzwoniła a dopiero potem odsyłała tam klientów o ile bankowi naprawdę choć trochę zależy na klientach.

Boczki domu będą otynkowane (bez klinkieru). Nawiązaniem będą cokoły i parapety z płytek klinkierowych takich jak na ścianach frontowych.

kasia w
10-09-2008, 23:27
Tez współczuję przejść z bankiem :roll:
Kabinki bardzo ładne, o takim prysznicu zawsze marzyłam :roll: - nas niestety skos nie puszcza i będziemy mieli zwykłe drzwi prysznicowe bez brodzika, tylko na takiej niskiej 5cm podmurówce.

Pozdrawiam i wytrwałości życzę
kasia

kamlotek
11-09-2008, 09:44
i oto cena , jaką trzeba płacić za własne marzenia o wymarzonym domu. Nerwy. Wspólczuję, nie dość,że trzeba się nabiegać aby kredyt otrzymać, to jeszcze spłacać go przez wieki, czując za sobą oddech banku. Czytając zastanawiałam się przez co ja przejdę, pożyczając pieniądze z banku na wykończeniówkę. O ile dostaniemy bo to nigdy nie wiadomo, a nie chciałabym zamieszkać w własnych, ale gołych ścianach. Pozdrawiam i życzę spokoju :wink:

kropecka
17-09-2008, 14:28
wcale ci się nie dziwię że jesteś wkurzona. Ja też nienawidzę lekceważenia i olewania a już do szału doprowadzają mnie sytuację w których tracę kasę przez błędy innych. Oby szybko się wszystko wyjaśniło, bo teraz przecież potrzebujecie na bieżąco kasy :evil:

a iczekam na fotki położonego gresu :)

Vafel
17-09-2008, 15:14
Gratuluje pięknego domku!

Mam pytanie związane z izolacją fundamentów. Chodzi mi o jeden szczegół. Sam planuję budowę zupełnie innego projektu, ale to co jest wspólne ze Skrzatem to zadaszony podcień wejściowy. U mnie w projekcie ten podcień ma "wspólny" fundament z resztą domu. Jak to zaizolować, żeby nie powstał mostek cieplny? Coś specjalnego z tym robiliście, czy nie przejmujecie się tym?

Dzięki i życzę powodzenia!

madmegs
18-09-2008, 06:59
Hejka Bungo! :D

Super, że posadzki się już kładą :lol:
Jaki kolor gresu?

Co do banku - tak trzymaj! :D Brać wszarzy za kłaki i przeciorać po podłodze! Porządnie! :D To przeciez skandal jest, żeby porządny człowiek był tak podle traktowany! W dodatku za własne, ciężko zarobione, pieniądze! :evil: Współczuję i trzymam kciuki za Was! :D

pozdróweczki M.

BungoI
19-09-2008, 22:08
Gratuluje pięknego domku!

Mam pytanie związane z izolacją fundamentów. Chodzi mi o jeden szczegół. Sam planuję budowę zupełnie innego projektu, ale to co jest wspólne ze Skrzatem to zadaszony podcień wejściowy. U mnie w projekcie ten podcień ma "wspólny" fundament z resztą domu. Jak to zaizolować, żeby nie powstał mostek cieplny? Coś specjalnego z tym robiliście, czy nie przejmujecie się tym?

Dzięki i życzę powodzenia!

Nie bardzo bo w końcu fundament jest pod ziemią. po zewnętrznej jest obłożone jest styropianem więc powinno być OK.

BungoI
19-09-2008, 22:10
Hejka Bungo! :D

Super, że posadzki się już kładą :lol:
Jaki kolor gresu?

Co do banku - tak trzymaj! :D Brać wszarzy za kłaki i przeciorać po podłodze! Porządnie! :D To przeciez skandal jest, żeby porządny człowiek był tak podle traktowany! W dodatku za własne, ciężko zarobione, pieniądze! :evil: Współczuję i trzymam kciuki za Was! :D

pozdróweczki M.

Hmm, no właśnie najbardziej mi brakuje mi możliwości bezpośredniego naurągania osobom decyzyjnym. Ciąganie tych z infolinii kompletnie mnie nie satysfakcjonuje i wzmaga moje poczucie bezradności... :(


Marta_zaz - wielkie dzięki z każdym dniem potrzebuję go coraz więcej :)

mcz
29-09-2008, 21:12
Myślę, że już błyszczą... możesz wklejać ;D

Pozdrawiamy!

BungoI
01-10-2008, 10:58
Myślę, że już błyszczą... możesz wklejać ;D

Pozdrawiamy!

Może i błyszczą ale są szczelnie zaklejone kartonami żeby ich nie uszkodzić :) I z fotek nici .... Nawet ich nie zdążyłam zobaczyć w pełnej krasie :(

kropecka
22-10-2008, 14:07
wchodzę i czytam taki pesymistyczny wpis :o co się stało z drzwiami?? :evil: :evil:

madmegs
24-10-2008, 07:30
Hejka Bungo :)

No współczuję Ci bardzo, wiem jak to jest, jak się czlowiekowi powoli odechciewa wszystkiego, gdy gdziekolwiek się ruszy to mu coś spier...papierzą.
Jak mogę Cię pocieszyć? Że może te Twoje drzwi nie są takie jak sobie zaprojektowałaś, ale w rzeczywistości na pewno są ładne? Wrzuć tu jaką fotkę, to na pewno znajdziemy jakieś dobre strony :D
Głowa do góry! :lol:
Masz już przecież bliżej niż dalej!
:lol: :lol: :lol:

pozdróweczki
M.

kasia w
24-10-2008, 08:57
Bungo :)
Na pewno nie jest tak źle :)
Wrzuć zdjęcia i się nie przejmuj - nie warto!!!!!!

Pozdrawiam kasia

kamlotek
27-11-2008, 08:56
I co sie dzieję!!! Ile można czekać na kolejne newsy. Nie martw się. Moja znajoma jak mantrę, ciągle powtarza nigdy nie jest tak zle, co by nie mogło być gorzej. Głowa do góry. Na pewno nie jest tak zle. Pozdrawiam :wink:

madmegs
09-12-2008, 10:11
Hej Bungo!

Co tam u Ciebie słychać? Nic a nic się tu nie pokazujesz. mam nadzieję, że wszystko w porządku, a nieobecność spowodowana jest szałem urządzania wnętrz. :lol:

pozdrawiam M.

BungoI
19-12-2008, 09:20
15-16 grudnia odbył się montaż naszej kuchni. Mam już fotki więc pewnie w weekend w końcu coś wkleję i napiszę :)

madmegs
19-12-2008, 09:32
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/s/7/8/8/43851980_d.jpg

kasia w
24-12-2008, 01:10
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/s/4/0/2/40925529_d.jpg

Smacznego barszczyku, wyśmienitego karpia, pysznej kapusty i tylko trafionych prezentów pod pachnącą choinką.
No i przede wszystkim miłości... dużo miłości, która przetrwa wszystko, pogody ducha, uśmiechu i samych pięknych dni w nowym 2009 roku :)

kropecka
24-12-2008, 11:36
Renifer Rudolf grzeje kopyta, Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta. Wszystkie smutki wnet pójdą w kąt - serdecznie życzę wesołych świąt.

http://img370.imageshack.us/img370/1006/040hj4.jpg

Rom
31-12-2008, 22:00
http://blog.webshots.com/wp-content/uploads/2006/12/happy_new_year.jpg

życzy.........Rom :D :D :D :D

kasia w
16-01-2009, 14:34
Hej BungoI :lol:
Co tam słychać????
Długo nic nie piszesz.... Miały być zdjęcia kuchni :roll:
.....i nie ma :(

Jak znajdziesz chwilkę naskrob coś dla nas :lol:

Pozdrawiam, kasia

kamlotek
20-01-2009, 11:01
BungoI mam prośbę, czy mogłabyś podać ile m3 więzby poszło na Twój dom? I czy łaty i kontrłaty byly w tych m3 czy były liczone w mb? I najważniejsze wrzuć wreszcie zdjęcia kuchni bo czekamy na nie od miesiąca. :cry: Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

BungoI
30-01-2009, 00:17
Przełamałam się po dotkliwym ciosie jakimi były drzwi zewnętrzne. Pojechałam na budowę i zrobiłam parę zdjęć, które umieściłam w dzienniku. Było jednak późno więc wyszły średnio. Oświetlenie domku pozostawia na razie sporo do życzenia.

W niedzielę jadę kolejny raz i tym razem zrobię fotki za dnia. Teraz obmyślam kolory poszczególnych pomieszczeń.

kropecka
30-01-2009, 15:54
bungo a mogłabyś napisać co za firma tak cię urządziła z tymi drzwiami? Ile za nie zapłaciłaś?

Super kuchnia i fajnie że wstawiłaś fotki z obudowy schodów bo to jeszcze przede mną i kto wie czy sami tego też nie będizemy robić. My niestety nie mamy okna na klatce schodowej

BungoI
30-01-2009, 16:00
Wykonawca ze Szczawy. Zapłaciłam 1700 z montażem ze względu na "niedociągnięcia".

Cena nieco złagodziła moje niezadowolenie ale nie do końca.

kropecka
30-01-2009, 16:14
a te drzwi to drewniane sa?

BungoI
30-01-2009, 17:54
a te drzwi to drewniane sa?

Drewniane są :) To się akurat zgadza z zamówieniem :)

witomark
31-01-2009, 00:34
Ciekawe, jak zupełnie inaczej nasze domki wyglądają mimo tego samego projektu. Musiałem się trochę przyglądnąć i zastanowić, żeby skumać, jak wasza kuchnia jest położona, nie mówiąc już o schodach na poddasze.
Jednak inwencja twórcza inwestorów nie zna granic.
Budowlańcy to mają z nami trudny orzech do zgryzienia.
Pamiętam jak zaczęli mi budować ściany parteru i zobaczyłem zejście do piwnicy, od razu stwierdziłem, że jest całkowicie niepraktyczne i trzeba to zmienić, do dzisiaj pamiętam duże oczy budowlańca, który to robił, powiedział mi wtedy, że to jest zgodne z projektem i on się będzie tego projektu trzymał, później żałował tych słów, bo zacząłem w wygodnych dla mnie sytuacjach rozliczać tą zgodność bardzo szczególowo :-).

BungoI
31-01-2009, 00:41
Hmm, to dziwne bo akurat kuchnię i schody to mamy usytuowane zgodnie z projektem właśnie ;)

Mamy tylko lustrzane odbicie.

witomark
31-01-2009, 00:50
Hmm, to dziwne bo akurat kuchnię i schody to mamy usytuowane zgodnie z projektem właśnie ;)

Mamy tylko lustrzane odbicie.

No i brak komina (ja też go zresztą nie mam) chyba macie spiżarkę i brak wiatrołapu, poza tym ja mam dość mocno zmieniony projekt i patrzę z swojej perspektywy, poza tym oglądam też innych budujących np. kasię i jest poprostu kosmos z wyglądem naszych domków. Dodałem zdjęcia ostatnio do ogólnego tematu, gdyż nie prowadzę dziennika budowy http://forum.muratordom.pl/skrzat-c-115-czy-ktos-buduje,t68758-180.htm

kropecka
31-01-2009, 06:25
jeśli chodzi o projekty to mój jest chyba najbardziej zbliżony do projektu bungo . Tylko że ja mam kominy i wejście do małego pokoju na dole w innym miejscu. No i mam wiatrołap ale nie mam spiżarki :) Kasia i madmegs mają podobne projekty do siebie, aneta84 ma jeszcze inny no i witomark który chyba najwięcej pozmieniał

anulawasz
17-02-2009, 15:39
Witam, przeglądając twój dziennik natrafiłam na wpis o doskonałej ekipie od posadzek czy mogłabym prosić o namiary.Bardzo podoba mi się twoja kuchnia, gdzie robiłaś meble. Pozdrawiam

BungoI
17-02-2009, 20:57
Ekipa do wylewek: Marek Bednik - tel. 501651600

Mebelki z Ikei - Adel średniobrązowy :) Na żywo są jeszcze ładniejsze i bardzo wygodne.

Jola z Melisy
18-02-2009, 07:37
Ile kosztowały Twoje meble do kuchni, mogę zapytać?

zbludzanka1
18-02-2009, 13:49
Witam ,mam pytanko odnośnie tego odkurzacza centralnego.Bardzo proszę o namiary na niego! ACHA i jeszcze powiedz proszę odnośnie drzwi wejściowych czy firma mieści się na Szczawie -Uszczkach? (mam do szczawy ok 8 km) i też o nich myślałam

BungoI
19-02-2009, 23:32
Witam ,mam pytanko odnośnie tego odkurzacza centralnego.Bardzo proszę o namiary na niego! ACHA i jeszcze powiedz proszę odnośnie drzwi wejściowych czy firma mieści się na Szczawie -Uszczkach? (mam do szczawy ok 8 km) i też o nich myślałam

Odkurzacz zamówiłam w firmie Termo-net z Radomia. Telefon: 048 383 06 80


Szczawa 238. Nie wiem czy to Uszczki... W każdym razie ja nie polecam, chyba że będziesz tam bardzo często jeździć i doglądać czy wszystko jest robione zgodnie z zamówieniem.

agula11
20-02-2009, 10:22
Witam

ja też chcę kupić kuchnie w IKEII, wszystko mi tam pasuje poza jedną rzeczą i o to chciałabym zapytać Ciebie: białe wykończenie brzegów szafek (jak zamykasz drzwiczki, albo szflady, to niegdy nie jest tak, że dwie sąsiednie połacie stykają się ze sobą - jest szczelina, w której widać białe korpusy szafek ) - czy to Cie nie razi?

BungoI
25-02-2009, 19:04
Witam

ja też chcę kupić kuchnie w IKEII, wszystko mi tam pasuje poza jedną rzeczą i o to chciałabym zapytać Ciebie: białe wykończenie brzegów szafek (jak zamykasz drzwiczki, albo szflady, to niegdy nie jest tak, że dwie sąsiednie połacie stykają się ze sobą - jest szczelina, w której widać białe korpusy szafek ) - czy to Cie nie razi?


Szczerze powiedziawszy to wcale na to nie zwróciłam uwagi. Nawet sobie nie potrafię uświadomić czy tak faktycznie jest...
Wynika z tego, że mi nie przeszkadza :)

madmegs
04-03-2009, 13:12
hej Bungo :)

Dawno mnie tu nie było. Wspaniałe postępy na budowie! :):)

Kuchnia genialna. :lol: Dlaczego? Bo dokładnie tą samą sobie wypatrzyłam w Ikei. 8) Tylko blat frontowy chcę mieć wyższy i płytę pod ścianą. Szok!
:o :lol: Możesz mi poslać cenę za komplet na priva? Sprzęt masz chyba nie ikeowski? A robiłaś w szafkach i szufladkach te wszystkie cudowne przegródki i inne duperele, czy ten wydatek w świetle innych, pilniejszych, sobie odpuściłaś? :roll:


Stół też bierzesz w ikei? :D ja mam upatrzony taki rozkładany na 10 czy 12 osób. Będą imprezy :)
Pozdrawiam cieplutko
M.

Vafel
08-03-2009, 21:57
Hej,

To raz jeszcze ja z pewnym pytaniem.

Ile macie ocieplenia w podłodze na gruncie i jak rozwiązaliście problem z różnicą poziomów wewnątrz domu i w podcieniu wejściowym?

Chodzi mi o to, że wewnątrz domu na pierwszej wylewce jest warstwa styropianu, a w podcieniu wejściowym tego styropianu nie ma, wobec czego poziom podcienia jest niżej niż wnętrza domu. Jak to rozwiązaliście?

Dzięki,

BungoI
09-03-2009, 18:52
Cena kuchni ze wszysktkimi "duperelkami (przegródki, kosz na śmieci, uchwyty, wkłady na talerze, spowalniacze i różne takie)" + piekarnik + montaż urządzeń = ok. 10.000.

Myślę, że w żadnym salonie za te pieniądze tej jakości się nie dostanie. Ja jestem baaaardzo zadowolona.


Nie mamy żadnej różnicy poziomów między podłogą w domu a poziomem tarasu przed domem. W każdym razie mamy 10 cm styropianu w podłodze.

Taras jeest tylko troszkę niżej ale to ponoć tak ma być i załatwia to próg.

madmegs
09-03-2009, 21:33
Cena kuchni ze wszysktkimi "duperelkami (przegródki, kosz na śmieci, uchwyty, wkłady na talerze, spowalniacze i różne takie)" + piekarnik + montaż urządzeń = ok. 10.000.

Hello :)

Mmmm, tym bardziej kuchnia jest cudowna :lol: Czy mogę poprosić o więcej zdjęć? :) Z otwartymi szufladkami i szafeczkami również? :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko
M.

BungoI
10-03-2009, 17:42
Cena kuchni ze wszysktkimi "duperelkami (przegródki, kosz na śmieci, uchwyty, wkłady na talerze, spowalniacze i różne takie)" + piekarnik + montaż urządzeń = ok. 10.000.

Hello :)

Mmmm, tym bardziej kuchnia jest cudowna :lol: Czy mogę poprosić o więcej zdjęć? :) Z otwartymi szufladkami i szafeczkami również? :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko
M.

Zrobię sesję przy następnych odwiedzinach domku. Wrzucę w weekend.

Art12
12-03-2009, 11:57
Witam . Poszukuje budowniczych Skrzata na Warmii i Mazurach? Pozdrawiam z Olsztyna!
Artur

BungoI
12-03-2009, 13:14
Witam . Poszukuje budowniczych Skrzata na Warmii i Mazurach? Pozdrawiam z Olsztyna!
Artur

Tu jest odpowiedni link: http://forum.muratordom.pl/skrzat-c-115-czy-ktos-buduje,t68758.htm

kamlotek
13-03-2009, 17:40
Witam . Poszukuje budowniczych Skrzata na Warmii i Mazurach? Pozdrawiam z Olsztyna!
Artur

Jeśli BungoI się nie obrazi :wink: ,że to dzieję się na jej stronach,
powiem Ci,że jest jeszcze jeden Skrzat o którym wiem w pobliżu Grudziądza w Mokrym. Jest to Skrzat w najczystszym wydaniu, bez żadnych przeróbek

kamlotek
13-03-2009, 17:44
BungoI, wstyd się do tego przyznać,ale zazdroszczę Twoim zwierzakom
tego cudownego koloru apartamentu. Ale co, tam niech im się dobrze mieszka :D . Co do kuchni to jest piękna i rzeczywiście w rozsądnej cenie :o .Pozdrawiam

BungoI
13-03-2009, 19:21
Kamlotek,

Bardzo się cieszę, że Ci się podoba. Mam nadzieję, że zwierzakom będzie tak samo podobało i że docenią moją pracę i będą ją szanować :) :)

W przyszłym tygodniu wrzucę coś więcej.

Pozdrawiam

kamlotek
13-03-2009, 19:27
Będę czakała :P .

madmegs
19-03-2009, 15:50
Hej Bungo :)

mam pytanie: Jaką masz dachówkę? (firma, kolor, ile Ci tego wyliczyli i za ile? )

pozdrawiam :)
M.

BungoI
19-03-2009, 17:11
Hej,

Mamy Prodach, rzymska, kolor ceglasty czerwony w ilości:

dachówka podstawowa: 1900
gąsior podstawowy: 100
gąsior początkowy: 4
trójnik gąsiora: 3

w cenie 5600

kasia w
25-03-2009, 12:01
hej Bungo :)
Spora ta łazienka na zdjęciach się wydaje, uwielbiam ten groszkowy kolor - SUPER!!!!!
Fretki będą miały niezły apartament :lol:
pozdróweczki, kasia

mckwadrat
30-03-2009, 22:00
czy możesz podać dkładne nazwy sprzętów spoza ikei które udało ci się zamonotawać bez problemów? śledzę forum i okazuje się, że spory z tym problem. dzięki

madmegs
31-03-2009, 13:25
Hej Bungo :)

mam pytanko :)
jakie masz słupy? Z drewna klejonego czy litego?

pozdrówki M

BungoI
05-04-2009, 19:52
Hej,
Lodówka to Electrolux ERN 29601
Zmywarka Beko - wszystkie modele mają te same wymiary

Słupy są z litego drewna, nasz majster zrobił w nich rowki i ponoć przez to mają bardzo nie pękać. Majster jest góral i ma swój last więc chyba wie co mówi ;)

kamlotek
05-04-2009, 21:53
A nam mówiono,że nic nie da robienie rowków w słupach. Bo i tak będą pęknięcia,urok drzewa,z tym się zgadzam.
A u Ciebie BungoI, dzięki tym rowkom nie widać pęknięć?
Pozdrawiam :D

kropecka
06-04-2009, 12:19
a ja mam pytanko ile cię kosztowały wylewki?

BungoI
06-04-2009, 19:42
Pęknięcia na belkach pojawiły się oczywiście ale niewielkie. Ponoć bez nich byłyby znacznie większe... Mnie osobiście pęknięcia absolutnie nie przeszkadzają a rowki owszem :(

Wylewki kosztowały niecałe 6000, są zrobione wzorowo.

kamlotek
06-04-2009, 20:59
Dzięki za odpowiedź :P

polski00012
08-04-2009, 18:00
Jajka smacznego,
tyłeczka mokrego.
Smacznej babeczki,
dwa litry wódeczki.
Słodkiego baranka,
imprezy do ranka.

http://images48.fotosik.pl/97/e5a88d8bb82a9600med.jpg (http://www.fotosik.pl)

madmegs
08-04-2009, 22:12
Hejka :)
Co słychać na budowie? :roll:

Mam parę pytań 8)

Ile metrów drewna poszło Wam na podbitkę? :roll:

Pokażesz te wszystkie cudne szufladki w ikeowskiej kuchni? :lol:

Jak się mają fretki? :D

pozdrówki M.

madmegs
08-04-2009, 22:30
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/q/1/1/3/44050168_d.jpg

kamlotek
15-04-2009, 21:02
BungoI proszę ,podaj mi ile poszło na Wasz dach łat i kontrłat oraz jakiej były grubości.
Pozdrawiam :)

kasiulakp
04-07-2009, 11:14
Zaglądnęłam do Ciebie pierwszy raz :) Gratuluję ślicznego domku i fajnych pomysłów... ale natknęłam się też na post o drzwiach, które spędzają Ci sen z powiek. Nie poddawaj się! Reklamuj te drzwi do skutku. Najlepiej idź zgłosić to do biura obrony praw konsumenta :lol: Ja sama wiem jak to jest, kiedy masz koncepcję w głowie a rezultat się znacznie od niej różni :wink: także, głowa do góry i WALCZ!!
Powodzenia!!
pozdrawiam Kasia

kamlotek
06-07-2009, 20:57
BungoI co słychać.straszna cisza u Ciebie.
Jeśli mieszkasz już w domku :roll: to gratuluję :lol:

madmegs
15-09-2009, 20:54
Hejka Bungo :D

Żądam nowych wiadomości :D :wink: 8) :lol:

pozdrawiam cieplutko :)

M.

madmegs
28-09-2009, 23:47
Helloooooo!!!

Ja wiem, Bungo, pewnie zaabsorbowani nowymi doznaniami w nowym domku jesteście - nie macie czasu, ale ja BARDZO PROSZĘ :) odezwać się na forum i pochwalić osiągnięciami :D

pozdróweczki
M.

madmegs
20-12-2009, 02:05
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/x/6/2/3/51835853_d.jpg

kamlotek
21-12-2009, 10:00
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13239/Bo%BFe_Narodzenie.JPG (http://www.fotoszok.pl)

madmegs
31-12-2009, 10:36
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/x/5/5/0/52051813_d.jpg