PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

jar.os
25-02-2011, 10:26
SKURCZYBYK prawie wszystko na jednej stronie zmieścił pozdro :yes:

papcyk
25-02-2011, 14:27
witam ponownie
jestem juz po ociepleniu 2 z 5 pokoi na poddaszu. wspomne ze nie mam jeszcze zrobionych wylewek i tynków. teraz mam kolejne pytanie bo pojawiła sie na forum sugestia żeby nie przykręcać płyt przed tynkami.w jednym pomieszczeniu juz z rozpedu to zrobilem wiec co mam teraz zrobic? odkrecac czy zostawic?? paroizolacja oczywiscie została dana.
dzieki za odpowiedz
pozdrawaim

aslom1
25-02-2011, 14:36
zbigniew100 udziela sie skutecznie i fachowo w innych watkach a tu odwalil przyslowiowa kiche. zebral calosc w jednym miejscu, jednak popelnil blady.
ta pigulka przypomina mi nieszczesny film o zabudowie poddasza dostarczony czytelnikom muratora.
odnosic sie ? tylko jak bo z patologia sie nie dyskutuje.

Gratulacje za pomysł,co zaś do merytorycznej wartości( jakie ładne to wyrażenie:D) załączników,pozwolę sobie na nieudzielanie odpowiedzi i raczej wstrzymam się od oceny.Są na tym forum,osoby kompetentne w tym zakresie,oraz takie,które niewątpliwie skorzystają z rad Zbigniewa100.Pozdrawiam wszystkich i przepraszam jeśli kogoś uraziłem.:bye:

profi45
27-02-2011, 18:48
SKURCZYBYK prawie wszystko na jednej stronie zmieścił pozdro :yes:

zmiescił ale co? Zbyszku widze że raczkujesz w temacie a Rom wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy widze ze siedzisz na robocie i nie wiesz sam kiedy skończysz .Facet co jeżdzi na 0,5mm profilu i go reklamuje to sygnał ze cos nie tak. Rzeżbienie najpierw wszystkich rusztów i potem płytowanie wszystkiego to amatorszczyzna a jak jedziesz na cienkim CD to twoje UD to z 0,4 i powiem ci z doswiadczenia że możesz to takiego badziewia krecic plyty i nic sie nie stanie napewno.I w ten sposób wyrobiles sobie marke ale kto oszczędza dając cienki profil i zagęszcza rozstawy i wali więcej wkrętów i do różnych rodzajów płyt. Z taka robota to chłopie bys nie zarobił z mocnymi ekipami .Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu. ale mały kubełek zimnej wody moze go zmobilizuje.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .

MonikaC
27-02-2011, 19:52
zmiescił ale co? Zbyszku widze że raczkujesz w temacie a Rom wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy widze ze siedzisz na robocie i nie wiesz sam kiedy skończysz .Facet co jeżdzi na 0,5mm profilu i go reklamuje to sygnał ze cos nie tak. Rzeżbienie najpierw wszystkich rusztów i potem płytowanie wszystkiego to amatorszczyzna a jak jedziesz na cienkim CD to twoje UD to z 0,4 i powiem ci z doswiadczenia że możesz to takiego badziewia krecic plyty i nic sie nie stanie napewno.I w ten sposób wyrobiles sobie marke ale kto oszczędza dając cienki profil i zagęszcza rozstawy i wali więcej wkrętów i do różnych rodzajów płyt. Z taka robota to chłopie bys nie zarobił z mocnymi ekipami .Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu. ale mały kubełek zimnej wody moze go zmobilizuje.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .


to oświeć nas tu wszystkich z chęcią poczytamy :)

Janusszz
27-02-2011, 19:59
Moj idol ROM-KON został zbesztany, a robie u siebie jak ON radzi.
Profile - jakie leżą na składach takimi sie robi. Nie bede jeźdił sto kilometrów po leprze, łatwiej jest dać gęściej.Wężyk z wodą i sznurek tęż wystarczy, wkońcu to forum dla amatorów.
:bye:

Janusszz
27-02-2011, 20:02
"to oświeć nas tu wszystkich z chęcią poczytamy "
popieram

DIY
27-02-2011, 20:12
Oświecanie raczej zbędne, zbyt daleko posunięte prace. U pani trzeba dostać się do deskowania dachu.

MonikaC
27-02-2011, 21:05
Oświecanie raczej zbędne, zbyt daleko posunięte prace. U pani trzeba dostać się do deskowania dachu.

no to pięknie http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a010.gif

Sławek...
27-02-2011, 22:37
wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy
Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu.
.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .

...no... wreszcie jakiś profesjonalista się objawił... bardzo długo na to czekałem (pewnie wielu innych forumowiczów też)...

profi45, zdradź kilka tajemnic swojego rzemiosła.... powiedz czego używa się zamiast sznurka do ustawiania grzybków.... powiedz na jakich profilach Ty jako niekwestionowany mistrz jeździsz ??? pewnie na jakichś profesjonalnych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników....
powiedz też jak rzeźbisz ruszty i kręcisz płyty.... trochę nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi... jaka powinna być kolejność ? najpierw kręcenie płyt a potem rzeźbienie rusztów ???
opowiedz też jak rozpoznać który wkręt jest do jakiej płyty... na pewno jest to opowieść którą da się słuchać z zapartym tchem....
...kurcze.. na pewno masz mocną ekipę... chciałbym zobaczyć kiedyś taką mocną ekipę w akcji.... pewnie czynicie cuda....
może wrzucisz parę fotek z placu boju ????
mam nadzieję, że uchylisz lekko rąbka tajemnicy swojego profesjonalizmu....

ZygmuntRolicz
28-02-2011, 18:59
wypowiedzi... jaka powinna być kolejność ? najpierw kręcenie płyt a potem rzeźbienie rusztów ???
opowiedz też jak rozpoznać który wkręt jest do jakiej płyty... na pewno jest to opowieść którą da się słuchać z zapartym tchem....
koledze pewnie chodziło ze najpierw płytuje sie połać dachu ( sufitu) a potem dopiero kręci się ( stawia ruszt) ściankę kolankową.
Przy tanich profilach jak chcemy przykręcić płyte ogniową trzeba przykręcac ją wkrętami do drewna bo inaczej gwint zerwie profil. Zapewne o to koledze chodziło i przysiegam ze profi 45 to nie ja.

faffa2
28-02-2011, 22:33
zmiescił ale co? Zbyszku widze że raczkujesz w temacie a Rom wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy widze ze siedzisz na robocie i nie wiesz sam kiedy skończysz .Facet co jeżdzi na 0,5mm profilu i go reklamuje to sygnał ze cos nie tak. Rzeżbienie najpierw wszystkich rusztów i potem płytowanie wszystkiego to amatorszczyzna a jak jedziesz na cienkim CD to twoje UD to z 0,4 i powiem ci z doswiadczenia że możesz to takiego badziewia krecic plyty i nic sie nie stanie napewno.I w ten sposób wyrobiles sobie marke ale kto oszczędza dając cienki profil i zagęszcza rozstawy i wali więcej wkrętów i do różnych rodzajów płyt. Z taka robota to chłopie bys nie zarobił z mocnymi ekipami .Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu. ale mały kubełek zimnej wody moze go zmobilizuje.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .

Dlaczego krytykować za pomoc innym. Z punktu widzenia użytkownika poszukującego informacji, taka "pigułka pozwala zaoszczedzić kupę czasu. Szkoda, że wcześnij nikt nie wpadł na podobny pomysł. Ja zanim przystąpiłem do ocieplania poddasza musiałem przeczytać prawie całośc tego wątku (ponad 180 stron). Przy okazji wielkie słowa uznania dla Zbigniewa za małopolską listę wykonawców. Krytyka sposobów pracy Rom-Koma uważam też nie jest na miejscu. A w jaki sprzęt i jakimi sposobami mają pracować ludzie, którzy często decydują się na samodzielne ocieplenie i płytowanie, tylko dlatego żeby zaoszczędzić niemałe pieniądze. Ja nie musiałem prawie korzystać ze sznurka, bo miałem pomoc krewnego zajmującego się zawodowo zabudowami i wykorzystywaliśmy laser (profesjonalne narzędzie za ładnych kilka tysiaków) Ale kto sobie kupi takie urządzenie, żeby użyć je raz w swoim domu? Uważam,że porady Roma i Flesha są bardzo cenne dla tych co popołudniami i weekendami pracują dla siebie, by jak już wyżej wspomniałem zaoszczędzić i może uniknąć błędów popełnionych przez wynajętych "fachowców", często nie mających o poddaszach w domach jednorodzinhych pojęcia, bo "walą metry" na galeriach i marketach.

krasnal dzialkowy1
02-03-2011, 15:33
Hmm... Zawsze się zastanawiałem, jaki jest cel ułożenia membrany paroprzepuszczalnej w taki sposób, jak powyżej?
Czy pomyśleliście, co będzie się działo z krokwiami, gdy od dołu są zaparowywane, a od góry osusza je gorące poszycie dachu (zapewne blachodachówka)?
Chyba, że zostały one dodatkowo zabezpieczone z wierzchu, ale śmiem w to wątpić - podejrzewam, że wykonawca poszedł po najmniejszej linii oporu bez ściągania poszycia (rozumiem, że koszta niższe, ale to ma być przecież na dłuższą metę)....
Ktoś może mnie w końcu oświeci?



Może jest pełne deskowanie i ktoś wpadł na ten pomysł z folią?A ocieplenie chyba nie jest na dłuższą metę bo widzę że jest tylko jedna warstwa wełny.A i śnieg na dachu mówi że z ociepleniem jest coś nie tak.


Witam.

Specem to ja na pewno nie jestem ale chyba z tą membraną też jest coś nie tak. Napisy zwykle na dachu idą do góry. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie :-?

no raczej.. czyli teraz paroprzepuszczalna bierze z zewnatrz wilgoc i lokuje ja w welnie, skad juz woda wyjscia nie ma, chyba ze nie polozyli paroizolacji to wtedy wedruje do wewnatrz strychu. czyli - ktos martwil sie o krokwie - krokwie sa bezpieczne. Tylko ze dach bedzie coraz ciezszy a welna zacznie smierdziec - no oczywiscie straci swoje wlasciwosci izolacyjne. Ci polscy fachowcy- raczej robole bez kszty inteligencji - przeciez tam jest szlaczek na cala szerokosc folii: strona wierzchnia strona wierzchnia... czyli jak ja przybijali to musieli miec to przed oczami caly czas. OMG WIELKI ŻAL:(

wojgoc
02-03-2011, 16:10
...no... wreszcie jakiś profesjonalista się objawił... bardzo długo na to czekałem (pewnie wielu innych forumowiczów też)...

profi45, zdradź kilka tajemnic swojego rzemiosła.... powiedz czego używa się zamiast sznurka do ustawiania grzybków.... powiedz na jakich profilach Ty jako niekwestionowany mistrz jeździsz ??? pewnie na jakichś profesjonalnych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników....
powiedz też jak rzeźbisz ruszty i kręcisz płyty.... trochę nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi... jaka powinna być kolejność ? najpierw kręcenie płyt a potem rzeźbienie rusztów ???
opowiedz też jak rozpoznać który wkręt jest do jakiej płyty... na pewno jest to opowieść którą da się słuchać z zapartym tchem....
...kurcze.. na pewno masz mocną ekipę... chciałbym zobaczyć kiedyś taką mocną ekipę w akcji.... pewnie czynicie cuda....
może wrzucisz parę fotek z placu boju ????
mam nadzieję, że uchylisz lekko rąbka tajemnicy swojego profesjonalizmu....
nic dodać, nic ująć - kolejny osobnik z 1 wpisem negujący wszystko i wszystkich

profi45
02-03-2011, 22:07
panowie tyle pytań ze nie wiem od czego zaczać .Ale po kolei Rom naprawde jest bardzo dobrym doradca i zgadzam sie z nim w wiekszosci nic dodac nic ujać.
Mój problem ze polecam inwestorom ten grubszy profil a robiłem cieńszym też jak trzeba było i mam nadzieje ze nie musze tego watku kontynuować ,a Rom udowadniał że cienki profil jest OK patrz fotki Roma.Tani CD-ek tanie grzybki ,duże luzy i ze sznurka jak posciagaja wkrety też wyjdzie jakos bo ma sie spory zapas luzu a płyta wyprostuje cienkigo CD-ka i cieni UD-ek i mamy komplet a Zbigniew da jeszcze wkręty do drewna dla GKF i nauczymy forumowiczów .W sprawie rzezb na poddaszach to robi sie troche inaczej zaczynamy od kolankowych ruszt i płyta ,sufity ruszt i płyta,skosy tak samo .Nie najpierw sama " KLATKA" i potem płytowania ,powód płyty na zakładke i tyczenia z dóch baz i łaty.Bo jak masz bazy żeby oprzec łate to opierasz na niej CD i wsadzasz w niego grzybka i go kręcisz a szurek do wełny dajesz.
Tylko jak samemu sie robi bez pomocnika to solówka i pajęczyny trzeba robic ale samogwałt to tez solo i tanio wychodzi.

morys
02-03-2011, 22:44
panowie tyle pytań ze nie wiem od czego zaczać .Ale po kolei Rom naprawde jest bardzo dobrym doradca i zgadzam sie z nim w wiekszosci nic dodac nic ujać.
Mój problem ze polecam inwestorom ten grubszy profil a robiłem cieńszym też jak trzeba było i mam nadzieje ze nie musze tego watku kontynuować ,a Rom udowadniał że cienki profil jest OK patrz fotki Roma.Tani CD-ek tanie grzybki ,duże luzy i ze sznurka jak posciagaja wkrety też wyjdzie jakos bo ma sie spory zapas luzu a płyta wyprostuje cienkigo CD-ka i cieni UD-ek i mamy komplet a Zbigniew da jeszcze wkręty do drewna dla GKF i nauczymy forumowiczów .W sprawie rzezb na poddaszach to robi sie troche inaczej zaczynamy od kolankowych ruszt i płyta ,sufity ruszt i płyta,skosy tak samo .Nie najpierw sama " KLATKA" i potem płytowania ,powód płyty na zakładke i tyczenia z dóch baz i łaty.Bo jak masz bazy żeby oprzec łate to opierasz na niej CD i wsadzasz w niego grzybka i go kręcisz a szurek do wełny dajesz.
Tylko jak samemu sie robi bez pomocnika to solówka i pajęczyny trzeba robic ale samogwałt to tez solo i tanio wychodzi.

profi45
"nie wiem jakie leki odstawiłeś ale chyba musisz do nich wrócić" ;)
Twoja wypowiedź to straszny bełkot. Możesz to poskładać jeszcze raz ale w bardziej zrozumiały sposób? Albo rozwiń swoją myśl to się może domyślę o co Ci chodzi.

gin
02-03-2011, 22:54
profi45
"nie wiem jakie leki odstawiłeś ale chyba musisz do nich wrócić" ;)
Twoja wypowiedź to straszny bełkot. Możesz to poskładać jeszcze raz ale w bardziej zrozumiały sposób? Albo rozwiń swoją myśl to się może domyślę o co Ci chodzi.

Czego nie rozumiesz ?

profi45
02-03-2011, 23:00
m
Czego nie rozumiesz ?

Gin to pytania do mnie. Na jaki watek mam tobie morys opowiedziec?

wojgoc
02-03-2011, 23:04
m
Na jaki watek mam tobie morys opowiedziec?
najlepiej gdybys kazde zdanie opowiedział normalnymi słowami.

morys
02-03-2011, 23:09
profi
Twoje wypowiedzi nie mają ani ładu ani składu. Może i masz praktykę, wiedzę też, ale za nic nie udaje Ci się jej tu w zrozumiały sposób przedstawić. Ogarnij się chłopie :)

profi45
02-03-2011, 23:21
najlepiej gdybys kazde zdanie opowiedział normalnymi słowami.

Bazami sa dla sufitów profile UD po obwodzie jak robisz sufit a masz długa łate aluminiowa to dociskasz ja do UD, CDki masz wsunięte w UD i poblokowane np na pchełki .
CD lezą ci na łacie i najnormalniej na swiecie wstawiasz w nie grzybki i przykrecasz grzybki . Jak łata za krótka to opierasz w narozach i to samo ,srodki wyjda prawie same i po kolei tak robisz eliminujesz błedy bo nie wiadomo ktore wieszki maja odchyłki ze sznura zawsze i trzeba je najcześciej poprawiac a po co jak można raz i dobrze. Po takiej robocie wychodzi idealny ruszt .Analogia do skosów .

profi45
02-03-2011, 23:34
Panowie nie dziwie sie ze może nie rozumie ktos o czym pisze bo można robic na wiele sposobów trzeba czasem tylko pomysleć na tym co sie robi a temat jest dość obszerny i pochłonie wiele stron sam suficik to nie poddasze ,sama scianka tez nie trzeba te zabudowy kolejno wykonywac z głowa

profi45
02-03-2011, 23:47
Moze mi ktos odpowie po co sznurek na poddasze uzywac jak tylko do wełny ?

wojgoc
02-03-2011, 23:52
ja mam wełne bez sznurków

kulca
03-03-2011, 10:41
Moze mi ktos odpowie po co sznurek na poddasze uzywac jak tylko do wełny ?

ja mam wełne bez sznurków
dobre :)

ZygmuntRolicz
03-03-2011, 17:28
sznurek jest ok, bo jak masz przesunięty profil CD o 0,5cm to poziom ci nie wyjdzie taki jak powinien.

profi45
03-03-2011, 18:10
sznurek jest ok, bo jak masz przesunięty profil CD o 0,5cm to poziom ci nie wyjdzie taki jak powinien.

Mozna ale i pan i wielu innych napewno sobie poradzicie w swój wypróbowany sposób ja zaproponowałem swój sposób aby forumowicze nie musieli pytac co zrobić jak im sie buja poziomica na ruszcie.Po drugie zabudowa wszystkich elementów poddasza najpierw w profilu "KLATKA"wymaga bardzo precyzyjnego trasowania i głowe daje ze poczatkujacy sie pogubią i po płytowaniu zobacza dopiero swoje dzieło stąd mój apel aby im pomóc bo wielu fachowcom też nie wychodziło

profi45
03-03-2011, 18:24
sznurek jest ok, bo jak masz przesunięty profil CD o 0,5cm to poziom ci nie wyjdzie taki jak powinien.

M/oże pan precyzyjniej wyjasnić o co chodzi ?

enikan
04-03-2011, 11:14
A ile tego sznurka trzeba kupić do mocowania wełny? Wiem, że każdy inaczej ten sznurem mocuje, jeden wykonawca mniej tego zużyje, drugi więcej, ale tak średnio? Ile sznurka na ocieplenie poddasza o wymiarach 8x11m?

wojgoc
04-03-2011, 11:18
a to zalezy jaka wełne masz zamiar połozyć. u mnie SuperMata i sznurka prawie niu uzywano.

enikan
04-03-2011, 11:50
Powiedzmy, że Uni-Mata a sznurkowanie w taki sposób jak na tym zdjęciu:
http://www.morze.fpga.pl/Zdjecia%20Skwierzynka/ocieplenie%20poddasza.JPG
Ile mniej więcej tego sznurka kupić?

Sławek...
04-03-2011, 16:06
Powiedzmy, że Uni-Mata a sznurkowanie w taki sposób jak na tym zdjęciu:
http://www.morze.fpga.pl/Zdjecia%20Skwierzynka/ocieplenie%20poddasza.JPG
Ile mniej więcej tego sznurka kupić?

nie mów, że to pytanie jest zadane najzupełniej poważnie...

wojgoc
04-03-2011, 16:12
ponieważ sznurek to jeden z większych i wazniejszych wydatków przy poddaszu kup rolke rolniczego za 50zł do snopowiązałki i z pewnoscia Ci wystarczy.

enikan
04-03-2011, 17:23
50zł...

Na pół-poważnie chciałbym wiedzieć ile metrów sznurka potrzeba na poddasze... nie interesuje mnie ile złotówek na niego wydać, tylko ile metrów sznurka potrzeba :)
Są tabele zużycia materiału na jeden metr kwadratowy, np ile wieszaków, ile wkrętów takich, ile wkrętów siakich, ile wełny, ile profili itd.
A ja z ciekawości chciałbym wiedzieć ile potrzeba zakichanego sznurka do snopowiązałki.
Czy może 50 metrów, czy lepiej 200, a może potrzeba 1000 metrów?

Ale jakby co, to nie zamierzam już pytać ile potrzeba zszywek do takera, żeby ten sznurek "zainstalować"...

Zbigniew100
04-03-2011, 17:28
Kup rolkę tego.
http://michalgil.pl/index.php?p78,sznurek-rolniczy-tex-1000-2-kg-polipropylen-2000-metrow

Zostanie będzie do latawca

ZygmuntRolicz
04-03-2011, 17:38
Cytat Napisał ZygmuntRolicz
sznurek jest ok, bo jak masz przesunięty profil CD o 0,5cm to poziom ci nie wyjdzie taki jak powinien.

Mozna ale i pan i wielu innych napewno sobie poradzicie w swój wypróbowany sposób ja zaproponowałem swój sposób aby forumowicze nie musieli pytac co zrobić jak im sie buja poziomica na ruszcie.


M/oże pan precyzyjniej wyjasnić o co chodzi ?
to najpierw wiesz o co mi chodzi a potem nie? Piszę ze sposób ze sznurkiem jest lepszy/ szybszy bo nie trzeba biegać od jednej sciany do drugiej i popuszczać bądź podciągać grzybki. Poza tym skoro piszesz, że zaczyna się od scianki kolankowej dodaj, ze zaczynanie od skosu sufitu jest tak samo poprawne.

enikan
04-03-2011, 17:56
2000 metrów sznurka... hmm...

Jani_63
04-03-2011, 18:09
50zł to poważne przeinwestowanie. :D
2km za 22-28zł też "raczej" wystarczy. :)

MonikaC
04-03-2011, 18:10
50zł...

Na pół-poważnie chciałbym wiedzieć ile metrów sznurka potrzeba na poddasze... nie interesuje mnie ile złotówek na niego wydać, tylko ile metrów sznurka potrzeba :)
Są tabele zużycia materiału na jeden metr kwadratowy, np ile wieszaków, ile wkrętów takich, ile wkrętów siakich, ile wełny, ile profili itd.
A ja z ciekawości chciałbym wiedzieć ile potrzeba zakichanego sznurka do snopowiązałki.
Czy może 50 metrów, czy lepiej 200, a może potrzeba 1000 metrów?

Ale jakby co, to nie zamierzam już pytać ile potrzeba zszywek do takera, żeby ten sznurek "zainstalować"...

ja kupowałam kilka rolek po 200 m bo te duże chyba mało wygodne są . Poszło chyba z 1600m

wojgoc
04-03-2011, 18:12
50zł to poważne przeinwestowanie. :D
2km za 22-28zł też "raczej" wystarczy. :)
50zł to cena w detalu za rolke,
jesli komus jest potrzebna paleta tego sznurka to go dostanie w hurcie po 25zł/rolka

profi45
04-03-2011, 19:38
to najpierw wiesz o co mi chodzi a potem nie? Piszę ze sposób ze sznurkiem jest lepszy/ szybszy bo nie trzeba biegać od jednej sciany do drugiej i popuszczać bądź podciągać grzybki. Poza tym skoro piszesz, że zaczyna się od scianki kolankowej dodaj, ze zaczynanie od skosu sufitu jest tak samo poprawne.

Zaczynanie od skosu sufitu ? znów nie jestem pewny mozna jasniej

enikan
04-03-2011, 19:43
Off-topic: "Dzień dobry, poproszę kilometr sznurka do snopowiązałki i zszywki... będę ocieplał poddasze"

profi45
04-03-2011, 20:47
to najpierw wiesz o co mi chodzi a potem nie? Piszę ze sposób ze sznurkiem jest lepszy/ szybszy bo nie trzeba biegać od jednej sciany do drugiej i popuszczać bądź podciągać grzybki. Poza tym skoro piszesz, że zaczyna się od scianki kolankowej dodaj, ze zaczynanie od skosu sufitu jest tak samo poprawne.

Pytam bo cuda widziałem i przerabiałem i domyslam sie o co chodzi ale wole byc pewny

ZygmuntRolicz
05-03-2011, 10:11
No właśnie. Od skosu sufitu. Kończę go gdzieś przy murłacie nie dokręcająć się do niej i potem stawiam ściankę kolankową ( o ile zachodzi taka potrzeba).

brachol
10-03-2011, 20:31
przy obróbce okna jest tak ze odległość profili cd od okna wynosi 38 cm i tak sie zastanawiam czy wystarczy jak oprę płytę w oknie i przykręcę do ud czy może dać jakiś profil pośrodku płyty?

piotruś.rybnik
10-03-2011, 21:13
nie no nie wytrzymuje już....!!!
czytam wątek od samego początku(obecnie post nr 1800) i nie chciałem nic pisać póki nie dobije do końca, ale tak się wku...em....
Flashblack !!! jak Ty też tak na budowie pierdo...sz jak tu na tym forum to ja Ci chłopie współczuje. Za kogo Ty się uważasz ? Ludzie, którzy tutaj piszą po porady(dot. narazie do postu 1800 bo dalej nie wiem co się dzieje) w większości nie mają pojęcia. Ty albo tego nie rozumisz albo ja jestem z innej planety. Za niektóre Twoje odpowiedźi jak by się dało to powinieneś nieraz dostać plaskacza. Jak nie masz ochoty ludziom czasami pomóc to lepiej nic nie pisz.
Ludzie, którzy nie wiedzą o co mi biega to zapraszam do lektury tego wątku od początku ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzi i porad Flashblacka.

pozdrawiam i do usłyszenia jak dojade do końca !

wojgoc
10-03-2011, 21:33
nie no nie wytrzymuje już....!!!
czytam wątek od samego początku(obecnie post nr 1800) i nie chciałem nic pisać póki nie dobije do końca, ale tak się wku...em....
Flashblack !!! jak Ty też tak na budowie pierdo...sz jak tu na tym forum to ja Ci chłopie współczuje. Za kogo Ty się uważasz ? Ludzie, którzy tutaj piszą po porady(dot. narazie do postu 1800 bo dalej nie wiem co się dzieje) w większości nie mają pojęcia. Ty albo tego nie rozumisz albo ja jestem z innej planety. Za niektóre Twoje odpowiedźi jak by się dało to powinieneś nieraz dostać plaskacza. Jak nie masz ochoty ludziom czasami pomóc to lepiej nic nie pisz.
Ludzie, którzy nie wiedzą o co mi biega to zapraszam do lektury tego wątku od początku ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzi i porad Flashblacka.

pozdrawiam i do usłyszenia jak dojade do końca !

wychodzi na to, że jesteś z innej planety.
poza czasem specyficznym jezykiem Flash daje sensowne porady - ale to moja subiektywna opinia

brachol
11-03-2011, 05:08
Wystarczy, ze wsuniesz plyte w felc ramy i przykrecisz do ud ustalajacych swiatlo okna.

oki dzięki

john.doe
11-03-2011, 17:21
Koledzy wykonawcy pytanie za 100 punktów: ile bierzecie za położenie drugiej warstwy ocieplenia? Otóż moi wykonawcy (chłopaki dorabiają sobie po godzinach) mają "alergie" na wkładanie wełny (profile już zrobili) i zapytali się mnie czy sam sobie nie chcę zrobić ocieplenia, ja jestem na tak bo pierwszą warstwę sam sobie robiłem i szło mi całkiem nieźle, ale oczywiście nie za darmo :) więc ile musieli by zejść na m2 (za robotę sobie policzyli 35zł bez pierwszej warstwy ocieplenia)?

profi45
11-03-2011, 19:41
No właśnie. Od skosu sufitu. Kończę go gdzieś przy murłacie nie dokręcająć się do niej i potem stawiam ściankę kolankową ( o ile zachodzi taka potrzeba).

Kolega jako autoryzowany wykonawca Rigips nie może inaczej wykonywac prac na poddaszu bo utraci gwarancje na swoją prace.System na którym pracuje ogranicza możliwosci i wymusza na nim wykonanie najpierw skosu i potem jak zachodzi potrzeba dostawia kolankową kręcąc UD 30 po kątem do skosu naturalnie.W ten sposób kolega nie ma innego wyjścia jak sznurki rozciagnąc na skosie pomiędzy UD i wstawiać grzybki itd .Teraz mam do kolegi i innych fachowców pytanie aby mi wytłumaczyli jak wykonac analogicznie w ten sposób i tym systemem zabudowe w dwóch koszach lub czterech na na raz?

profi45
11-03-2011, 19:46
Nie będe ukrywał ze kiedyś sprawiło mi to dużo kłopotów ale chciałbym sie tego nauczyc bo moze żle sie nauczyłem ?

profi45
11-03-2011, 20:13
te a po kija krecic ud 30 do skosu? tylko dlatego, ze widziales rysunek na stronie rigipsa :D

Musi bo mu sie scianka kolankowa przewróci a jak ktos potem dołozy na nia kaloryfer to na slizgu ma sie trzymac

profi45
11-03-2011, 20:16
System Rigips nie przewiduje innych rozwiazań no wiesz liga mistrzów

profi45
11-03-2011, 20:34
Sam nie rozumiem tego rozwiazania Rigipsa bo wszedzie szkolą fachowców ze nic na sztywno nie łączyc !!! a tu wyjatek z kolankowa nagle a miało sie wszystko ślizgać .Ale już nie "KLATKA" tylko ruszt skosu ,na to płyta i dopiero kolankowa ruszt i na nią płyta idziemy do przodu

profi45
11-03-2011, 20:46
a to nie wiedzialem. ty jestes liga to nie pogadam moge sie jedynie uczyc

ja sie tez czegos od ciebie nauczyłem ale uczymy sie całe zycie i nie chce być guru bo robicie fajna robote ale czasem sie róznimy i nie jestem liga mistrzów tylko solidna firma

profi45
11-03-2011, 22:15
To jak mam te sznurki w koszch pozawieszać pod grzybki na skosach i wyznaczyć potem kolankową ?

wojgoc
12-03-2011, 09:15
mysle, ze lepiej byloby omowic to na budowie.
macie niedaleko do siebie, to moze spotkajcie sie a wnioski ze spotkania opiszcie w wątku.

profi45
12-03-2011, 09:40
Podaruje wam panowie doradcy to pytanie bo jak rozwiesiłem sznury to starszy pan "DZIADEK" z którym kiedys robiłem popukał sie w głowe i powiedział do mnie "Pranie bedziesz wieszał na tych sznurkach czy budował" ja cie naucze i zaczeła sie moja edukacja.
1 zasada- sprawdz przekatne w pomieszczeniu po podłodze jak sa równe to do dzieła bo kąty sa proste ,piony
2 zasada- zaczynaj budowac od scianek kolankowych, a-z profili i pokryj je płytami lub murowanych bo prawie zawsze jakas kolankowa jest
b-zamknij murłate murując dodatkowy bloczek lub cegłe zawsze pod krokwie i otynkuj całość jak sie nie da to rapica wywin z zapasem na kolankową i otynkuj grubiej,lub przyklej na klej tzw. placki płyty do kolankowej daj pare dybli ,jak otynkowana tylko do wysokości murłaty można skuc min. 10 centymetrów tynku w to miejsce dokleic pasek płyty najlepiej fermacell lub GKF koniecznie dać dyble aby sie dobrze trzymała.
MAMY KOLANKOWĄ jest to bardzo istotny element do dalszych prac bo pozwoli nam w miare bezbłednie kontynuować dalsze nasze prace na poddaszu.
Może tak powinno sie zaczac szkolic forumowiczów i wielu fachowców ?

profi45
12-03-2011, 10:06
mysle, ze lepiej byloby omowic to na budowie.

Dobry pomysł wysle ci numer tel to pogadamy
tylko skończe swoje streszczenie

profi45
12-03-2011, 10:57
MAMY KOLANKOWA -wyznaczamy poziomy na kolankowych i poziomy sufitów patrz posty kolegów. Wężyk z wodą ,poziomice ,lasery.
Kolankowa gotowa pokryta płytą ,lub otynkowana łatwo i czytelnie wyznaczyć linie poziomów ołówek łata lub odstrzelic murarskim sznurkiem.
Do kolankowych w wyznaczonych poziomach montujemy Profile-V, lub Profil elastyczny knaufa do wyboru na wkrety lub kołki szybkiego montażu do wcześniejszych moich kombinacji z profilami UD,UW nie opisuje bo to siara dzisiaj coś polecać takiego.
Możemy wykonac sufity, ruszt i pokryc płytą na gotowo lub wykonywać skosy ruszt i płyta na gotowo i potem sufity .W sumie sufit musi byc w poziomie tylko.

profi45
12-03-2011, 11:10
W sumie mądry i dobry link tu znalazłem w tych kwestiach http://profiltech.com.pl

profi45
12-03-2011, 11:38
Proste pomieszczenie SKOS
Na kolankowej w poziomie mamy Profil-V lub Elastyczny na scianach mocujemy na kołki UD 30 ,montujemy w UD Profile CD 60 na pchełki .odległosć pierwszego profilu CD 60 od dolnej krawędzi profilu V lub elastyka 400mm lub 500mm lub 600mm mierzymy metrówką .Łate aluminiowa opieramy po skosie na dole na profilu V,lub elastyku i z boku do UD 30 ,CD 60 dociskam do łaty wstawiam wieszak grzybkowy w CD i go krece do krokwi lub zaginam wstępnie wieszak ES i krece po bokach do krokwi i potem przykręcam go na pchełki do CD.i tak z dwóch stron .i w góre tolerancja błedu zabudowy skosu +,- 2mm.

profi45
12-03-2011, 22:00
Namieszano ludziom w głowach z tym slizganiem i nikt do końca już nie wie co po czym ma sie ślizgac a juz napewno nie forumowicz który jest zielony w temacie i po przeczytaniu tej epopei albo zgłupieje do reszty albo spartoli u siebie robote i usłyszy musisz to rozebrac i od nowa zaczać.Zygmunt dobrze napisał utracisz poziom jak mały błąd popełnisz na CD skosów lub kąty utraci zaczynajac od skosu robote.
Jesli zaczną od kolankowych powinno im być o wiele łatwiej wykonac skos bezbłędnie.

edde
12-03-2011, 22:04
profi45 forumowe dobre obyczaje nakazywałyby nie pisać kilku własnych postów jeden pod drugim, to nie blog, może czasem użyj przycisku "edytuj post"...

profi45
12-03-2011, 22:06
a... to rozwiazanie nie jest wylacznie pomyslem rigipsa.[/QUOTE]
w mojej ocenie to głupie rozwiazanie po co utrudniać sobie robote i masz racje w istocie tak sie robiło w innych systemach też

profi45
12-03-2011, 22:09
profi45 forumowe dobre obyczaje nakazywałyby nie pisać kilku własnych postów jeden pod drugim, to nie blog, może czasem użyj przycisku "edytuj post"...

masz racje

Kasiatomek
13-03-2011, 04:11
Mam male pytanko czy mozecie mi powiedziec orietacyjnie ile moze kosztowac polozenie stelazy i 10 cm welny na poddaszu z 2ma lukernami 7 okien dachowych.powierzchnia 75m2

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0311/8209_rzuty1_fa_orion17df.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwgrajfoto.pl)

brachol
13-03-2011, 08:09
czyli rozumiem że lepiej zastosować profil V na kolankowej i do niego przykręcić płytę niż profil cd w odległości ok 10 cm od kolankowej (kolankowa murowana i tynkowana) i potem na kolankowej jakaś taśma (np malarska albo pakowa) w miejscu gdzie płyta styka się z kolankową oczywiście paroizolacja w tym miejscu też będzie między ścianą i płytą

profi45
13-03-2011, 08:29
czyli rozumiem że lepiej zastosować profil V na kolankowej i do niego przykręcić płytę niż profil cd w odległości ok 10 cm od kolankowej (kolankowa murowana i tynkowana) i potem na kolankowej jakaś taśma (np malarska albo pakowa) w miejscu gdzie płyta styka się z kolankową oczywiście paroizolacja w tym miejscu też będzie między ścianą i płytą

Na to wychodzi profil v na kolankowej w poziomie będzie bazowym profilem do -rozmieszczenia wieszaków, rozmieszczenia UD ków ,mozesz dac sznurek z pod niego do sufitu ,pozycjonowac CD na skosie ,da gwarancje poziomu.Sprawa druga montowanie CD w okolicy murłaty lekka loteria i zabawa i dopiero jak wstawisz 2,3,4 CD przystawisz poziomice i zjedziesz na kolankową to zobaczysz czy masz poziom

ZygmuntRolicz
13-03-2011, 16:42
Dziadek go nauczył. Fajnie miał. Mój dziadek czytał mi tylko bajki.
Ja robię tak jak przewiduje to producent systemu na którym pracuję. Zezwala on na dowolność w kolejności budowania ściany kolankowej ( na ruszcie) lub skosu sufitu. Tyle w temacie.

profi45
13-03-2011, 17:07
a w efekcie
https://lh6.googleusercontent.com/_1HHBWDmjQpU/TXTmjTPU4FI/AAAAAAAAK6Q/UWh4deaHJBE/s640/2011-03-07%2010.38.52.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/_1HHBWDmjQpU/TXTmwcOmoqI/AAAAAAAAK6U/raTugPu-GDY/s640/2011-03-07%2010.44.49.jpg

Po powodzi ? fotki niezłe

profi45
13-03-2011, 17:15
Dziadek go nauczył. Fajnie miał. Mój dziadek czytał mi tylko bajki.
Ja robię tak jak przewiduje to producent systemu na którym pracuję. Zezwala on na dowolność w kolejności budowania ściany kolankowej ( na ruszcie) lub skosu sufitu. Tyle w temacie.

No to zwracam honor jak mozna dowolnie .Jak sie troche człowiek bobuja po swiecie i pouczy od innych to nie hańba a ten dziadek to starszy pan i na robocie to sie znał

profi45
13-03-2011, 19:30
Z tymi fotami co co chciałeś udowodnić Flash ? pisałem Dać Dyble do placków

profi45
13-03-2011, 22:15
[QUOTE=FlashBack;no to efekt postepowania jak ponizej
To według ciebie rynny trzeba zamontować na koncu paroizolacji i studzienki odpływowe przy kolankowej.Pomyśl chłopie zanim coś napiszesz, to może pod panelami ma sie kończyć paroizolacja i masz podłoge pływającą

brachol
13-03-2011, 22:24
a powiedzcie mi czy folię paroizolacyjną do profili ud przyklejacie zwykłą taśmą dwustronną czy może jakąs butylową albo jeszcze jakąś inną?
i druga sprawa mianowicie czy od ściany szczytowej dawać płytę oryginalnie zakończoną zaokrągleniem czy może ściąć to zaokrąglenie i dać płytę na równo?

brachol
14-03-2011, 07:50
z powyzszych to mniej pracochlonna bedzie butylowa. krawedz najlepiej przycieta. ile zalezy od okolicznosci.
to może lepiej tą taśmę? http://folnet.pl/towar/duotec-tasma-dwustronna-6
używam jej do klejenia folii do profili i jest ok bardzo dobrze trzyma

gin
14-03-2011, 18:37
no to efekt postepowania jak ponizej

Skompromitowałes sie Flashback tym postem z praktyki 1,Rom cie tyrał tu bo nie masz praktyki człowieku tylko teoria

bobasxxx
14-03-2011, 19:53
Witam, a może ktoś z szanownych ekspertów odpowie na moje pytanie ?
A mianowicie, ktoś mi kiedyś doradził żeby zabudowę zrobić przed tynkami wewnętrznymi, i tak poczyniłem... Tynki mam mieć zrobione na początku kwietnia (jak pogoda pozwoli), filcowane, bez gładzi później. Na poddaszu mam przykręcone same płyty, bez spoinowania. Docelowo planuję całe płyty gipsować a ścian nie. Moje pytanie to czy spoinować płyty przed tynkami czy po ??? Czy nic się z nimi złego nie stanie ? Czy wilgoć z tynków im nie zaszkodzi (tylko w łazience zielone) ?

wojgoc
14-03-2011, 20:11
Witam, a może ktoś z szanownych ekspertów odpowie na moje pytanie ?
A mianowicie, ktoś mi kiedyś doradził żeby zabudowę zrobić przed tynkami wewnętrznymi, i tak poczyniłem... Tynki mam mieć zrobione na początku kwietnia (jak pogoda pozwoli), filcowane, bez gładzi później. Na poddaszu mam przykręcone same płyty, bez spoinowania. Docelowo planuję całe płyty gipsować a ścian nie. Moje pytanie to czy spoinować płyty przed tynkami czy po ??? Czy nic się z nimi złego nie stanie ? Czy wilgoć z tynków im nie zaszkodzi (tylko w łazience zielone) ?
temat niejednokrotnie poruszany w tym wątku - generalnie płyty pójdą na smieci. kosztami wymiany płyt obarcz tego co Ci poradził założenie przed tynkami - wtedy trzeba było zadac te pytanie. Możesz oczywiście próbować z zasłanianiem folią malarską - nóż, uda się coś uratować.

bobasxxx
14-03-2011, 21:06
A czy oprócz folii jest jeszcze jakiś inny sposób żeby je zabezpieczyć ? Może zagruntować całość przed tynkami ? Chociaż wątpię żeby grunt coś pomógł... ;/

kulca
14-03-2011, 21:09
dobrze wietrzyć po tynkach, plus folia paroizolacyjnia szczelnie doklejona do płyt po obrzezu

wojgoc
14-03-2011, 21:09
A czy oprócz folii jest jeszcze jakiś inny sposób żeby je zabezpieczyć ? Może zagruntować całość przed tynkami ? Chociaż wątpię żeby grunt coś pomógł... ;/
ponumeruj kazdą, zdejmij, wełnę osłoń folią, a po tynkach załóż ponownie - tylko musisz je zmagazynować w suchym miejscu.

bobasxxx
14-03-2011, 21:10
A do takiego rozwiązania nakłonił mnie znajomy który od ładnych paru lat pracuje na zachodzie i tam taka kolejność prac jest normalna. Mówił że nie ma problemu z pęknięciami po obwodzie, bo daję się tylko warstwę akrylu i jest ok. Łatwiej wyliczyć ilość metrów do otynkowania, a poza tym płyty opierają się dodatkowo na tynkach.

wojgoc
14-03-2011, 21:14
dobrze wietrzyć po tynkach, plus folia paroizolacyjnia szczelnie doklejona do płyt po obrzezu
możesz sobie wietrzyć, wietrzyć, wietrzyć - pamiętac trzeba, że tynk co zbyt szybko odparuje będzie pękać.

wojgoc
14-03-2011, 21:15
A do takiego rozwiązania nakłonił mnie znajomy który od ładnych paru lat pracuje na zachodzie i tam taka kolejność prac jest normalna. Mówił że nie ma problemu z pęknięciami po obwodzie, bo daję się tylko warstwę akrylu i jest ok. Łatwiej wyliczyć ilość metrów do otynkowania, a poza tym płyty opierają się dodatkowo na tynkach.
tak, bez podparcia przez tynk poddasze by się zawaliło.

kulca
14-03-2011, 21:22
wietrzyć, miałem na myśli wentylować, nie robić przeciągów ;)

wojgoc
14-03-2011, 21:23
wietrzyć, miałem na myśli wentylować, nie robić przeciągów ;)
kolega juz tynkował czy tez przed tynkowaniem?

bobasxxx
14-03-2011, 21:26
Może by się nie zawaliło ale jak widziałem jak trzymają kołki szybkiego montażu w Porothermie to wybacz... Jakoś nie wyobrażam sobie rozbierania całej zabudowy (notabene dzisiaj skończonej) i późniejszego jej montażu. Podejrzewam że połowa płyt i tak by się nie nadawała. Do stelażu i tak podklejona jest paroizolacja więc o wełnę się nie martwię. Obkleję wszystko folią malarską od spodu i jak przetrwa tynki i posadzki to będzie dobrze a jeśli nie, to wtedy pomyślę jak podziękować koledze za dobre rady...

kulca
14-03-2011, 21:26
ale się czepiacie, co ma gość zrobić w tej sytuacji, zdejmować te płyty?? Ja już po tynkach, G-K robiony po nich, aczkolwiek wełnę miałem wsadzoną przed, na czas tynkowania dobrze zabezpieczona folią paroizolacyjną

wojgoc
14-03-2011, 21:28
Może by się nie zawaliło ale jak widziałem jak trzymają kołki szybkiego montażu w Porothermie to wybacz... Jakoś nie wyobrażam sobie rozbierania całej zabudowy (notabene dzisiaj skończonej) i późniejszego jej montażu.
to czemu z miesiąc temu nie zadałeś tego pytania? lub wystarczyło odwiedzić ten wątek.
przy okazji - tynki cem-wap czy gipsowe robisz?

bobasxxx
14-03-2011, 21:29
Kolega nie buduje, tylko zakłada C.O. u "Helmuta" i widzi że tam tynki są robione po regipsach. Może mają jakieś specjalne płyty, nie wiem... Za miesiąc będę wiedział.

bobasxxx
14-03-2011, 21:32
Cementowo-wapienne, filcowane. Śledzę ten wątek od samego początku, przyznaję się że całości nie czytałem, ale kiedyś mi sie w oczy rzuciło że ktoś miał podobny problem i ktoś mu poradził żeby ze spoinowaniem poczekał do wiosny jak już będzie po tynkach.

ZygmuntRolicz
14-03-2011, 21:37
Kierownik Budowy odpowiada za taka kolej rzeczy. Płyty nadaja się na smietnik. Ktoś dobrze radził zeby je odkręcić i przykręcic na nowo. Nic się im nie stanie.

gin
14-03-2011, 21:45
Tu tasma ma nie tylko kleic co uszczelniac.
Work.

Kolega ma płyty położone i będzie tynkował co ma teraz zrobić z paroizolacja według ciebie Ekspercie ? wstaw jakies fotki z dzurawego dachu i doradż

wojgoc
14-03-2011, 21:46
Cementowo-wapienne, filcowane. Śledzę ten wątek od samego początku, przyznaję się że całości nie czytałem, ale kiedyś mi sie w oczy rzuciło że ktoś miał podobny problem i ktoś mu poradził żeby ze spoinowaniem poczekał do wiosny jak już będzie po tynkach.
jak cem-wap to wietrzyc zza bardzo nie możesz bi Ci popekają i tyle z tynków. Kolega jak robi u Helmuta to nie znaczy, że Helmut we wszystkim ma racje. Już teraz wysyłaj sms-a do kolegi, by część zarobionych Helmutowych eurasów szykował na Twoje poddasze.

bobasxxx
14-03-2011, 22:04
Ciekaw jestem czy u Ciebie na budowie kierownik bywał codziennie, bo u mnie jest po każdym etapie. Doradziłeś, wyraziłeś swoja opinie na ten temat, więc dziękuję. Nie musisz pisać szyderczych postów tylko dla nabijania licznika. Jeśli płyty ulegną zniszczeniu, to wymienię je na nowe, przykręciłem je raz to przykręcę i drugi...

profi45
14-03-2011, 22:08
A czy oprócz folii jest jeszcze jakiś inny sposób żeby je zabezpieczyć ? Może zagruntować całość przed tynkami ? Chociaż wątpię żeby grunt coś pomógł... ;/

Zagruntuj płyty folia i taker gesto i poczekaj na pogode

brachol
14-03-2011, 22:28
Tu tasma ma nie tylko kleic co uszczelniac.
Work.

oki dzięki
coś się wątek lekko rozwala

wojgoc
14-03-2011, 22:30
Ciekaw jestem czy u Ciebie na budowie kierownik bywał codziennie, bo u mnie jest po każdym etapie. Doradziłeś, wyraziłeś swoja opinie na ten temat, więc dziękuję. Nie musisz pisać szyderczych postów tylko dla nabijania licznika. Jeśli płyty ulegną zniszczeniu, to wymienię je na nowe, przykręciłem je raz to przykręcę i drugi...
masz rację, zagolopowałem się - juz nie ma mego wpisu

odaro
18-03-2011, 13:10
Jakie producenta akryl używacie i czy nie ma później problemów z zamalowaniem akrylu.

A może ktoś używał mas polimerowych zamiast akrylu?

ZygmuntRolicz
18-03-2011, 13:50
Akryl den braven do płyt G-K. Musi wyschnąć! 1mm powłoki akrylu schnie przez 24h.

odaro
18-03-2011, 18:12
Akryl den braven do płyt G-K. Musi wyschnąć! 1mm powłoki akrylu schnie przez 24h.

Dzwoniłem dzisiaj do Den Braven i polecali mi nie do płyt G-K ale malarski.

Powód taki że czasami nowoczesne farby np matowe odparzają się od akrylu
do płyt G-K

Ten malarski jest nowy ma podobno te same właściwości co do płyt G-K ale jest pozbawiony w/w wad.

zarluk
18-03-2011, 19:11
Wiem że już troszkę na ten temat było i są różne szkoły..ale jak przykręcić płyty na skosach - dłuższy bok płyty poziomo czy pionowo? Z góry dzięki!

brachol
19-03-2011, 20:18
a ja mam taką sprawę mianowicie nadłamał mi sie róg płyty taki trójkąt o boku 5 cm nadłamanie jest na styku skosu i sufitu. Wymienić tą płytę czy zostawić?

ARTURPAWELLUKASZ
19-03-2011, 20:22
zostaw

ZygmuntRolicz
20-03-2011, 17:18
mi to wygląda na 30zł/m² z wełną :)

edit: ale za to gwarancja 36 miesiecy.

pedronx
20-03-2011, 17:51
Jeśli już było, to przepraszam... szukałem... ale odpowiedzi nie znalazłem.

O chałupie:
- parter + pełne piętro,
- dom docelowo wysokoenergooszczędny (ściany z silki + 30cm styro, reku+gwc, okna ciepłe i szczelne + montaż warstwowy, płyta fundamentowa, ogrzewanie podłogowe wodne piętro i parter, zasilanie z pieca kondensacyjnego)
- wiązary, strych/poddasze nieużytkowe
- sufit piętra z k/g mocowany do wiązarów
- ocieplenie poddasza...

... i tu się pojawiają wątpliwości.

Co zrobić, żeby zachować maxymalną szczelność stropu, która przy tego typu budowli jest wymagana (mniejsze straty ciepła, zrównoważona wentylacja).

Adam_mk zasiał w którymś zakątku tego forum ziarnko wątpliwości: folia paroizolacyjna, kładziona na k/g nie jest w pełni paroszczelna a jedynie spowalnia migrację powietrza, więc prędzej czy później dotrze ono do np wełny. Nawet jeśli folia ta byłaby w 100% paroszczelna, to o ile dobrze wyobrażam sobie proces montowania płyt k/g, to jest ona dziurawiona przez wkręty mocujące... więc nieszczelność wystepuje.
Tam, zimą, przy dużych różnicach temperatur w strefach ogrzewanej i nieogrzeawnej, powietrze po minięciu punktu rosy wykropli się zawilgacając wełnę, która straci swoje właściwości termoizolacyjne.

1. Jak temu zapobiec?
2. Czy z Waszych doświadczeń, to zjawisko rzeczywiście występuje?
3. Czy stosowanie np pianki poliuretanowej załatwia sprawę (duża szczelność)?

Dziękuję i pozdrawiam

pedronx
20-03-2011, 18:33
FlashBack mógłbym Cię prosić o rozwinięcie myśli?

Tu jest ten wątek Adama_mk
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!&p=3046557&viewfull=1#post3046557

i jeszcze jeden

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153677-Dlaczego-powstaje-rosa-membrana-na-wewnetrzne&p=3891992&viewfull=1#post3891992

pedronx
21-03-2011, 19:56
Flashback, no to baśnie, czy jednak się zgadzasz?
Strasznie coś kolega tajemniczy...

danielw
21-03-2011, 20:15
Hej,
właśnie zacząłem zabudowe poddasza, narazie położona wełna i oprofilowane w trzech pomieszczeniach.
Pytanie do doświadczonych, jakie różnice wysokości w mocowaniu uchwytów grzybkowych uznajecie za poprawne, czy po przyłożeniu łaty 2m czy to do spodu grzybków czy do zamontowanych profili szczeliny do 2-3 mm można uznac za poprawne?

profi45
21-03-2011, 23:40
Hej,
właśnie zacząłem zabudowe poddasza, narazie położona wełna i oprofilowane w trzech pomieszczeniach.
Pytanie do doświadczonych, jakie różnice wysokości w mocowaniu uchwytów grzybkowych uznajecie za poprawne, czy po przyłożeniu łaty 2m czy to do spodu grzybków czy do zamontowanych profili szczeliny do 2-3 mm można uznac za poprawne?

ze sznurka wyszły ci odchyłki 2-3mm?

profi45
22-03-2011, 00:00
FlashBack mógłbym Cię prosić o rozwinięcie myśli?

Tu jest ten wątek Adama_mk
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!&p=3046557&viewfull=1#post3046557

i jeszcze jeden

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153677-Dlaczego-powstaje-rosa-membrana-na-wewnetrzne&p=3891992&viewfull=1#post3891992

adam mk pogubił sie sam w swoim wątku o nieszczelnosci paroizolacji bo do końca nie rozumie tematu a piane zostaw do futryn i okien a nie do g-k

pedronx
22-03-2011, 00:06
profi45, czy mógłbym Cię prosić o link do tego wątku.

Nie wiem czy z tą pianką to żart, ale miałem na myśli np tę piankę: http://piankapoliuretanowa.com.pl/

wojgoc
22-03-2011, 00:12
profi45, czy mógłbym Cię prosić o link do tego wątku.

Nie wiem czy z tą pianką to żart, ale miałem na myśli np tę piankę: http://piankapoliuretanowa.com.pl/
poproś o warunki gwarancyjne i dokładnie je przeczytaj.

pedronx
22-03-2011, 00:17
wojgoc a czy mógłbyś skrócić mi cierpienia i napisać co masz na myśli? Byłbym wdzięczny.

wojgoc
22-03-2011, 00:23
nie wiem z której technologii korzysta firma z podanego linku, ale jak w zeszłym roku interesowałem sie tematem pianki - juz prawie gostek wchodził na poddasze i dał mi umowe do podpisania to zrezygnowałem. Najwazniejsza sprawa - w razie czegokolwiek złego to wykonawca byl tylko posrednikiem między mną a dostawcą pianki z Teksasu w USA. wszelkie kwestie gwarancyjne zalatwiasz poprzez firme w USA. W przypadku uznania gwarancji zwracają Ci koszt wyłącznie nowej pianki - za regipsy nie. I jeszcze pare mniejszych kwiatków bylo w tej umowie.

pedronx
22-03-2011, 00:26
Tylko co w takiej piance może nawalić? A czy jest gwarancja na wełnę mineralną? Pewnie na suchą tak, ale tu o takiej nie mówimy :)

wojgoc
22-03-2011, 00:29
no właśnie co? to czemu w USA mam załatwiac wszelakie sprawy? Byl zapis mówiący o tym że gwarancja zostanie w ogóle rozpatrzona wyłącznie wtedy jesli wykonawca w pełni zrealizował proces przygotowawczo-technologiczny piany zgodnie z wytycznymi producenta - czyli jak Inwestor ma to wiedzieć, skoro proces jest tajemnicą firmy?

pedronx
22-03-2011, 00:44
I co w końcu wybrałeś? Standardowo folia i wełna?
Może masz możliwość sprawdzić czy ta wełna o tej porze roku jest mokra?

wojgoc
22-03-2011, 00:46
teraz robione jest poddasze -wełna folia, regips

profi45
22-03-2011, 00:54
profi45, czy mógłbym Cię prosić o link do tego wątku.

Nie wiem czy z tą pianką to żart, ale miałem na myśli np tę piankę: http://piankapoliuretanowa.com.pl/

to całe gówno sie jara jak cholera.Zaden fachowiec tego nie uzywa do g-k tylko buraki z koszalina i okolic

pedronx
22-03-2011, 00:57
wojgoc w takim razie czuję, że ewentualną wymianę spostrzeżeń co do ew. zawilgocenia będziemy w stanie wykonać razem dopiero następnej zimy :)

profi45
22-03-2011, 01:01
i prosze was nie USA barany i nieuki deski piany g-k zacofanie totalne .Wprowadzają nowe technologie i pare lat i wycofują

danielw
22-03-2011, 08:55
ze sznurka wyszły ci odchyłki 2-3mm?

Tak, ze sznurka, ustawienie grzybków dobre, jednak przy wkręcaniu wkrętów czasem potrafi taki wieszak ściągnąć o te 2-3mm, czy to ujdzie za poprawne czy mam sie bardziej starać?

mim122
22-03-2011, 11:15
i prosze was nie USA barany i nieuki deski piany g-k zacofanie totalne .Wprowadzają nowe technologie i pare lat i wycofują

To podpowiedzcie co mam zrobić w takiej sytuacji:
stary poniemiecki dom -dach bez folii tylko dachówka- jak zrobić ocieplenie poddasza?
Myślałem o piance + g-k ale zaczynam mieć wątpliwości

profi45
22-03-2011, 19:29
Tak, ze sznurka, ustawienie grzybków dobre, jednak przy wkręcaniu wkrętów czasem potrafi taki wieszak ściągnąć o te 2-3mm, czy to ujdzie za poprawne czy mam sie bardziej starać?

Pisałem o tym problemie każda nierówność wyjdzie na płycie dzisiaj takie dzieło oglądałem sam opłytowane po przyłozeniu łaty dołki i górki jak poszpachlujesz całe płyty to zniwelujesz to ale lepiej skorygować wieszaki bo 1mm ujdzie ale 3mm to za duzo

profi45
22-03-2011, 19:38
To podpowiedzcie co mam zrobić w takiej sytuacji:
stary poniemiecki dom -dach bez folii tylko dachówka- jak zrobić ocieplenie poddasza?
Myślałem o piance + g-k ale zaczynam mieć wątpliwości

nie kombinuj daj wełne

pedronx
22-03-2011, 19:48
Profi45, skąd te zdecydowane opinie o piance? Kładłeś, masz u siebie, gdzieś widziałeś, czy tak tylko kłapiesz, bo nic na tej piance nie zarobisz?
Barany z usa, buraki z koszalina... na wybrzeżu widać się na wszystkim znają najlepiej...

profi45
22-03-2011, 21:29
Profi45, skąd te zdecydowane opinie o piance? Kładłeś, masz u siebie, gdzieś widziałeś, czy tak tylko kłapiesz, bo nic na tej piance nie zarobisz?
Barany z usa, buraki z koszalina... na wybrzeżu widać się na wszystkim znają najlepiej...

tam pianą wala ile wlezie w płyty i gdzie popadnie a z nowymi technologiami warto czasem poczekać troche bo nie wszędzie sie nadaje ale to nie znaczy ze nie można zastosowac , bo eksperymenty mogą dużo kosztowac.

profi45
22-03-2011, 21:46
wydaje mi sie że piane możesz sprzedac z powodzeniem w dużych ilościach na inwestycjach ale nie na poddasza zamiast wełny

wojgoc
22-03-2011, 22:47
wydaje mi sie że piane możesz sprzedac z powodzeniem w dużych ilościach na inwestycjach ale nie na poddasza zamiast wełny
jakbym budował oborę czy hale przemysłową to zastosowałbym piane

pedronx
22-03-2011, 22:51
Bo szybko, czy że jej palność tam nie boli?

wojgoc
22-03-2011, 22:56
szybko robisz i szybko sie fajczy

profi45
22-03-2011, 23:04
Bo szybko, czy że jej palność tam nie boli?

mysle o zastosowaniach pian z drewnem,palności i kwestiach wentylacyjnych na poddaszach bo osobiście odradzam hermetyczne zamkniecia tak robiono kiedyś w ameryce w domkach szkieletowych i gniły

farmi
23-03-2011, 00:27
ech jak słyszę te farmazony że od piany domy gniją - gniją z braku wentylacji a do tego piana już nie służy, podobnie jak palność - moim zdaniem jak sie dach zajara to wsio jedno czy to wełna czy piana - dach do wymiany- tym bardziej jak ew strażacy poleją konkretnie- a palność piany czy wełny zależy głównie od zdrowego rozsądku żeby ogień tam sie nie dostał - bo jak ktoś mi mówi że wełna jest niepalna- no to niech zważy na to, ze taka wełna obłożona z góry folią paroprzepuszczalną i od dołu paroizolacją jara się aż miło. Każdy niech mierzy wg swoich możliwości finansowych i technicznych- ja mam akurat pianę i nie wyobrażam sobie nic innego i tak szczelnego w zakamarkach mojego dachu - wyobraziłem sobie jak fachofcy upychają w te skosy, skosiki i łączenia wełnę "będzie pan zadowolony" ;)
Moim zdaniem im bardziej skomplikowany dach tym bardziej na korzyść piany....

pedronx
23-03-2011, 06:58
Dzięki farmi za posfa. od jak dawna masz pianę? Jak grubo? Na stropie czy na połaciach? Otwarto czy zamkniętokomórkową?

farmi
23-03-2011, 11:12
Ja mam ściane 3W i piane otwartokomórkową stosowałem do izolacji ścian gr 13 cm i mam ocieplone całe poddasze między krokwiami gr 18cm+ natrysk na krokwie- właśnie jestem na etapie zabudowy. Wszędzie mam zaplanowaną podłogówkę i na posadzkę daję pianę twardą zamkniętokomórkową gr 10 na parterze i 5cm na piętrze -na to oczywiście wylewka i płytka/panel- pierwsze pomieszczenia już mam natryśnięte- jedno co mnie urzeka to bezszwowość i szczelność...Ogólnie piana wychodzi w cenie dobrej wełny z ułożeniem wiec tylko ma sie wybór czy chcemy mieć szczelnie i dokładnie- chyba że ktoś ma czas i chęci na układanie wełny samodzielnie- to wtedy będzie tak dokładnie jak zrobimy i taniej:)

Jani_63
23-03-2011, 11:40
Przy ociepleniu poddasza zastosowałeś folię paroizolacyjną czy dalej trwasz przy swojej koncepcji pokrycia G-K farbami silikatowymi?

farmi
23-03-2011, 12:41
nie będę układał paroizolacji - gdyż mam wentylacje mechaniczną i nie przewiduje zawilgocenia płyt gipsowych/piany

Jani_63
23-03-2011, 13:00
Daj Ci Boże

STALID
23-03-2011, 13:16
to całe gówno sie jara jak cholera.Zaden fachowiec tego nie uzywa do g-k tylko buraki z koszalina i okolic

Jest też pianka PIR, która ma trochę lepszą wytrzymałość na wysokie temperatury.


Tak, ze sznurka, ustawienie grzybków dobre, jednak przy wkręcaniu wkrętów czasem potrafi taki wieszak ściągnąć o te 2-3mm, czy to ujdzie za poprawne czy mam sie bardziej starać?

Wkręt ustawiasz na środku dziurki. Przy łbie wkręta, jest on grubszy (średnica się zwiększa) i sam się ustawia na środku wyciętego otworku w grzybku, zarazem go przestawiając.

farmi
23-03-2011, 13:36
Daj Ci Boże

Jani - to wytłumacz mi to po chłopsku- skoro przewidujesz dużą migracje wilgoci do płyty i potem izolacji - to jak zastosujesz paroizolację to zapewne na niej zatrzyma sie ta para tak??? za płytą GK folia będzie miała niższą temperaturę i zapewne wilgoć się skropli - i pytam - co sie dalej z nią dzieje - spływa po folii na dół?

STALID
23-03-2011, 13:58
Folia paroizolacyjna uniemożliwia przedostanie się pary wodnej w głębsze warstwy wełny, do punktu rosy, gdzie nastąpiłoby jej skroplenie.

farmi
23-03-2011, 14:07
ale ile tej pary wodnej sie przedostaje - dużo - mało-mierzył ktoś ? a gdy pomalujemy wnętrza jakąś farbą zmywalną ( w dużo tego dzisiaj)albo strukturalną - ta para będzie cały czas przenikać???- nie mogę tego sobie tak logicznie wyobrazić.. a jeśli ta para zatrzymuje sie na folii to co sie z nią dalej dzieje??? przecież ta przestrzeń nie jest wentylowana- za płytą rosną pieczarki?

pedronx
23-03-2011, 14:40
Folia paroizolacyjna uniemożliwia przedostanie się pary wodnej w głębsze warstwy wełny, do punktu rosy, gdzie nastąpiłoby jej skroplenie.

To chyba nie tak działa. Ta folia spowalnia przenikanie powietrza, które ma w sobie zawsze jakąś wilgoć. To nie tak że powietrze zapraszamy a parze wodnej dziękujemy ;). To są rzeczy nierozłaczne.
Dlatego rzekoma szczelność tej pianki ma tu chyba największą przewagę. Pytanie czy każda jest tak szczelna, czy tylko ta zamkniętokomórkowa.

STALID
23-03-2011, 14:41
Nie rosną, bo nie mają warunków, bo nie jest tam odpowiednio wilgotno, bo para się tam nie skropla. W starszych domach, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji, nawet grawitacyjnej, po wymianie starych nieszczelnych okien (które pełniły funkcję wentylacji) zwiększa się wilgotność powietrza. Para wodna wykrapla się zazwyczaj wokół okna, gdzie jest mostek termiczny (cienki mur).

STALID
23-03-2011, 14:46
Właściwie na oknie też. Wokół okna rośnie grzyb.

pedronx
23-03-2011, 16:52
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15238-A-jaka-folia-paroszczelna&p=225804&viewfull=1#post225804

tu już wałkowano temat i wypowiadali się lepsi spece.

pedronx
23-03-2011, 16:57
tu też można poczytać
http://www.ibp.fraunhofer.de/Images/FZ%20pol%202_tcm45-30945.pdf

WAAAARTO przeczytać.

STALID
24-03-2011, 12:57
Łatą tynkarską 2,5 m.

f.5
24-03-2011, 14:50
Tiaa szczegolnie jak wysokosc poddasza 245 :) ale dzięki

STALID
24-03-2011, 15:09
Łatą tynkarską 2 m. :) Wyprowadzasz kąt, a potem gładzisz normalnie.

mikiada
24-03-2011, 20:15
przepraszam, że przerywam Waszą dyskusję. Jestem zieloniutka w temacie ocieplania poddasza, mam ekipę z polecenia więc ufam że robią dobrze..ale dzisiaj ktoś zwrócił mi uwagę że nie mam zamocowanych uchwytów do stelażu krzyżowego.. pojęcia nie mam o co chodzi. Proszę rzućcie okiem i powiedzcie czy jest ok.. na razie jestem na początku prac więc pewnie można jeszcze skorygować co nieco.
https://lh5.googleusercontent.com/_G9cJwwASwi8/TYuPWJ7NUCI/AAAAAAAAMb4/b9QHhsDn9OQ/s720/IMG_0040-1.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/_G9cJwwASwi8/TYuPasjOCjI/AAAAAAAAMcI/mEIm5XLBBFg/s720/IMG_0044-1.JPG
wełny mam 40cm - 2 x 20cm

STALID
25-03-2011, 12:25
Na strychu nie będzie podłogi?

mikiada
25-03-2011, 15:21
to jest ocieplenie sufitu poddasza.. jeżeli strych jest rozumiany jako to co jest pomiedzy sufitem poddasza a dachem.. to tam jest tylko warstwa izolacji

tig1
25-03-2011, 16:11
i bardzo dobrze. przy dwuspadzie ociepl sciany szczytowe lacznie z czolem do wysokosci 0.5-1m od sufitu tak samo kominy i lufty kominkow.


mógłbyś rozwinąć wypowiedź, w jaki sposób to ocieplić ?

mikiada
25-03-2011, 16:19
gwozdzie ocynkowane:) a sznurek jeżeli nie jest to problem konstrukcyjny.. to niech sobie sznurkują. Wykonawca powiedzial ze krzyzowego nie daje bo to sie stosuje w wyzszych pomieszczeniach, ale juz sama nie wiem.. chyba musze im zaufac..jak nie ma tragedii to niech dzialaja dalej

tig1
25-03-2011, 16:25
ja w ścianie szczytowej tuż pod krokwiami na długości skosów "wyfrezowałem" bruzdę szerokości 5cm na ok. 15cm w którą wkleję styropian, może to wystarczy ?
co do kominów to jakoś nie widzę ich pogrubienia tuz przy syficie na wys. 0,5-1 m, chyba że sa sposoby na ładne wykończenie ?
jaka miałaby być grubość rzeczonego ocieplenia ?

tig1
25-03-2011, 16:47
wyciecie rowne wysokosci krokwi min 0.5m nad jetki/kleszcze czy co tam masz i na przestrzal . nad sufitem to samo co elewacja. .

ocieplanie poddasza zaczynam mając już "zrobioną" elewację zewnętrzną z oczywiście wymurowaną ścianą szczytową do samego deskowania, stąd moje półśrodki
kupiłem piłę szablastą którą "wyfrezowałem" ww bruzdę od strony poddasza, z konieczności tuż pod krokwiami jednak ze względu na długość piły bruzda nie przechodzi na wylot (jednak zimno będzie miało trochę dalej), niestety powyżej bruzdy (wysokość krokwi) pozostaje ściana (krokiew położona jest tuż przy ścianie) i nie mam możliwości podejścia i wykucia
ponawiam pytanie odnośnie grubości ocieplenia ?

tig1
25-03-2011, 18:55
paproki i brakuje do kpl styro na placki :)
szczyt od wew grubosc tak jak elewacja.

może nie do końca "paproki", coś mi się majaczy iż pytali jak ma być wymurowane (podobnie ze ściankami działowymi), ino niedouczony inwestor zadecydował - miało być solidniej,
przeszedłem "eksternistyczny" kurs budowy ale zabrakło czasu i czasami odpowiednich doradców,

w ciągu 1 roku,
1. sprzedałem mieszkanie,
2. kupiłem działkę,
3. pobudowałem dom (z ogromnym wkładem pracy własnej),
4. wprowadziłem się z rodziną
gdzie do tej pory nie miałem o tym zielonego pojęcia

ale mimo to raczej niewiele zmienił bym w pobudowanym domu gdybym zaczynał od nowa z już nabytą wiedzą (w dużej mierze dzięki mojemu kierownikowi budowy który ... buduje domy sw. Piotrowi)
ale ten jeden rok = + 10lat do mojego wieku

Saq
25-03-2011, 22:51
Śledzę temat od dawna, wiele się nauczyłem i dziękuję przede wszystkim Romowi i Flashowi. Mimo to muszę zadać pytanie, na które pewnie odpowiedź tu padła choć nie wprost.

Sytuacja taka: duży pokój na poddaszu z obniżonym sufitem na środku. Wychodzi więc trapez a u góry nie zagospodarowany "stryszek wysokości w szczycie ok. 1 metra i szeroki na jakieś 3,60. Jak poprowadzić ocieplenie i foliowanie?
Teraz jest tak: dachówka ceramiczna , membrana, i pomiędzy krokwie wysokości 18 cm wsadzona wełna 15 cm, tak aby powstała szczelina między membraną a wełną. Teraz w poprzek 5 cm wełna nabita na wieszaki krokwiowe trzymana przez profile CD. Na profile szczelnie naklejona na taśmę dwustronną żółta folia za ok. 1,50 za metr. Tak na całych skosach, łącznie z tym "stryszkiem". Teraz robię płaski sufit, do jętek przybiłem wieszaki krokwiowe i poprowadziłem co ok 35 cm profile CD.
Chcę na te jętki rozłożyć jeszcze 15 cm wełny ( po prostu mam ją i chcę wykorzystać w celu docieplenia oraz wygłuszenia) na całej powierzchni płaskiego sufitu i przykręcić płyty nie dając tu folii. Proszę o opinie wyżej wspomnianych fachowców.

Saq
26-03-2011, 08:38
izolacje cieplna powinienes wykonac jak najblizej pomieszczen mieszkalnych i to samo dotyczy paroizolacji.
pomieszczen/przestrzeni nieogrzewanych nie paroizoluje sie i nie wyklada plytami g/k.

Dziękuję za radę ale proszę o doprecyzowanie. Poniżej przedstawiam zdjęcia:

http://images46.fotosik.pl/715/efaf126a13910d1am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/efaf126a13910d1a.html)
http://images50.fotosik.pl/754/32d22dc88a48ac0fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32d22dc88a48ac0f.html)

Chodzi mi głównie o to , w którym miejscu poinna być żółta folia? czy na skosach u góry jak jest obecnie czy pod płaskim sufitem. Tam obecnie jest 15+5 wełny przykryte szczelnie folią oraz na jętkach swobodnie rozłożona jest 15 cm wełna. Teraz zamierzałem po prostu przykręcić płyty. Co ważne - to jest salon w którym jest kominek, będzie tutaj sporo grzania w zimę i nie wiem, jak zrobić aby ta niezagospodarowana przestrzeń była "zdrowa" żeby nie powstawały tam grzyby, aby te drewniane belki nie żyły jak w tropikach itp.

kulca
26-03-2011, 10:52
Flash piszesz że pomieszczeń nieogrzewanych nie powinno się ocieplać, mam u siebie poddasze narazie nieużytkowe, na którym chciałem w przyszłości zrobić jakieś takie pomieszczenie typu siłownia, obudować je stelażem, wełną i płytami, i chciałem także całą połać dachową wełną wyłożyć, paroziolacja i płyty OSB. Ogrzewana tam narazie nie przewiduję, ew. w tym pomieszczeniu siłowni jakieś elektryczne. Strop nad parterem mam ocieplony 30cm wełny, po poddaszu idą rury od DGP i wentylacji mechanicznej, myślałem że ocieplenie połaci spowoduje podniesienie się temperatury na poddaszu a tym samym mniejsze straty ciepła na przewodach i wentylacyjnych, i przy trzymaniu gratów na strychu mniejsze ryzyko ich zawilgocenia. Co radzisz, ew jak inni mają taki problem rozwiązany?

kulca
26-03-2011, 13:47
czyli dać wełnę i przykryć OSB? Siłownia tak, z racji iż strop jest przystosowany pod ewentualną adaptację na poddasze użytkowe to mogę bez problemu jakiś atlas i inne akcesoria wstawić

profi45
26-03-2011, 19:22
toz to mydlo i powidlo. plytowanie, izolacje zrobione jakby flachowcy resztki po okolicznych budowach zbierali.
tu nie ma nic do uratowania. welne i folie z gory w sufity.
wczesniej sufit do poprawki dalej skosy.
i ten kominek za wczesnie i zle obudowany.

Flashback nigdy nic na budowie nie wykonywal wiec nie moze chłopina sobie wyobrazic ze mozna ułozyc wełne od drugiej strony stropu ale sie uczy i z czasem sobie to wyobrazi i bedzie doradzał i nie brde musiał nic pisać bo to praktyka a kolega nie buduje tylko pisze i nic nie trzeba rozbierac według mnie.

koliber70
26-03-2011, 19:44
Witam mam pytanie czy ktos rozwazał ocieplenie poddasza pianką poliuretanową w płytach,znalazłem takie obliczenie
WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA

15 cm pianki poliuretanowej posiada współczynnik k = 0,162[W/m2*K], w przypadku wełny będzie dużo wyższy, co obrazuje poniższa tabela.

rodzaj materiału pianka poliuretanowa styropian wełna
współczynnik k [W/m2*K] 0,162 0,255 0,285
czy jest to mozliwe?
Znalazłem producenta który sprzedaje taką pianke na portalu aukcyjnym za około 200zł.netto za 1m3 w płytach.
I jeszcze jedno pytanko czy ktos czyms takim próbował,lub czy ktos ma tak ocieplone poddasze?.pozdrawiam

Jani_63
27-03-2011, 19:31
Toż to pomieszanie z poplątaniem.
Przypisywanie dla porównania współczynnika przenikalności cieplnej "U" (kiedyś "k") do poszczególnych materiałów to manipulacja.
"U" zależy od od lambdy materiału izolacyjnego i od warstwy (grubości) jaką zastosowano.
Dowiedz się najpierw jaka to piana i jaką ma lambdę.

piogron
28-03-2011, 12:31
Czy myślicie,że samemu da się zabudować poddasze po powierzchni 200m2. Czy raczej nie brać się za to samemu.Czy ktoś robił to w pojedynkę? Znalazłem fajne narzędzie do podtrzymywania płyt, tylko nie wiem czy warto je kupować i czy będa się nadawać do profili stalowych.
Tutaj narzędzia http://narzedziak.pl/wolfcraft-narzedzia-do-mocowania-plyt-g-k-wf-4040.html
a tutaj fajny filmik jak się je używa http://www.youtube.com/watch?v=T6sil3asWTc

profi45
28-03-2011, 20:27
ech jak słyszę te farmazony że od piany domy gniją - gniją z braku wentylacji a do tego piana już nie służy, podobnie jak palność - moim zdaniem jak sie dach zajara to wsio jedno czy to wełna czy piana - dach do wymiany- tym bardziej jak ew strażacy poleją konkretnie- a palność piany czy wełny zależy głównie od zdrowego rozsądku żeby ogień tam sie nie dostał - bo jak ktoś mi mówi że wełna jest niepalna- no to niech zważy na to, ze taka wełna obłożona z góry folią paroprzepuszczalną i od dołu paroizolacją jara się aż miło. Każdy niech mierzy wg swoich możliwości finansowych i technicznych- ja mam akurat pianę i nie wyobrażam sobie nic innego i tak szczelnego w zakamarkach mojego dachu - wyobraziłem sobie jak fachofcy upychają w te skosy, skosiki i łączenia wełnę "będzie pan zadowolony" ;)
Moim zdaniem im bardziej skomplikowany dach tym bardziej na korzyść piany....

W sumie zaczynacie dopiero z piana na poddaszach i wszystkie ewentualne błędy wyjda w praniu po latach skoro tak polecacie to szczelna wykonajcie zabudowe z G-K dla inwestora.

profi45
28-03-2011, 20:44
Czy myślicie,że samemu da się zabudować poddasze po powierzchni 200m2. Czy raczej nie brać się za to samemu.Czy ktoś robił to w pojedynkę? Znalazłem fajne narzędzie do podtrzymywania płyt, tylko nie wiem czy warto je kupować i czy będa się nadawać do profili stalowych.
Tutaj narzędzia http://narzedziak.pl/wolfcraft-narzedzia-do-mocowania-plyt-g-k-wf-4040.html
a tutaj fajny filmik jak się je używa http://www.youtube.com/watch?v=T6sil3asWTc

Zabaweczki znane ale lepiej daj jakiemus bystremu fachowcowi cos zarobic to lepiej na tym wyjdziesz.

kulca
28-03-2011, 21:22
Czy myślicie,że samemu da się zabudować poddasze po powierzchni 200m2. Czy raczej nie brać się za to samemu.Czy ktoś robił to w pojedynkę? Znalazłem fajne narzędzie do podtrzymywania płyt, tylko nie wiem czy warto je kupować i czy będa się nadawać do profili stalowych.
Tutaj narzędzia http://narzedziak.pl/wolfcraft-narzedzia-do-mocowania-plyt-g-k-wf-4040.html
a tutaj fajny filmik jak się je używa http://www.youtube.com/watch?v=T6sil3asWTcda się samemu spokojnie, ja kupiłem na allegro taki podnośnik do płyt chyba za 550, zrobiłem 200m sufitów i sprzedałem go dalej chyba za 350 (więc koszt podnośnika wyszedł mnie 200) a robota z nim bez porównania, dawałem wszędzie płyty ogień i ogień/woda, a są one ciężkie

Peter.Gd
29-03-2011, 01:32
No dobrnąłęm do końca :)
Dużo się dowiedziałem bardzo dziękuję za przekazaną wiedzę.

Szkoda, że wątek na końcu zszedł na psy. Praktycznie ostatnie strony to spory sprowadzające się do obrzucania błotem, zarzucania buractwa czy niedouczenia. Generalnie jak nie można przeforsować swojej racji argumentami to zawsze pozostaje przedstawić przeciwnika jako niekompetentnego gnojka. Pewnie dlatego pewne osoby już się tu nie wypowiadają. Ale zawsze można do Roma wysłać PM
Ja tylko powiem, że lepiej sie to sprawdzało przy zasadzie Rom-Kona "nie oceniam prac konkurencji". A te 'buraki', 'nieuki', 'chłopiny' - mimo wszystko pomogli wielu ludziom wykonać poddasze samodzielnie. Pozostaje to docenić.

Jeszcze raz dzięki za lekture

profi45
29-03-2011, 07:00
No dobrnąłęm do końca :)
Dużo się dowiedziałem bardzo dziękuję za przekazaną wiedzę.

Szkoda, że wątek na końcu zszedł na psy. Praktycznie ostatnie strony to spory sprowadzające się do obrzucania błotem, zarzucania buractwa czy niedouczenia. Generalnie jak nie można przeforsować swojej racji argumentami to zawsze pozostaje przedstawić przeciwnika jako niekompetentnego gnojka. Pewnie dlatego pewne osoby już się tu nie wypowiadają. Ale zawsze można do Roma wysłać PM
Ja tylko powiem, że lepiej sie to sprawdzało przy zasadzie Rom-Kona "nie oceniam prac konkurencji". A te 'buraki', 'nieuki', 'chłopiny' - mimo wszystko pomogli wielu ludziom wykonać poddasze samodzielnie. Pozostaje to docenić.

Jeszcze raz dzięki za lekture

Dużo racji osobiście .ROM wracaj kawał dobrej roboty zrobiłeś i brakuje tu ciebie .Jako nieliczny naprawde znasz sie na robocie. Czasem tak wychodzi podczas wymiany doświadczeń ze wióry polecą.

jwbrzezinski
29-03-2011, 08:31
piogron, da się, ale do płytowania to albo podnośniczek albo jakiś pomocnik by się przydał. U siebie jestem w trakcie... ;o)

piogron
29-03-2011, 20:52
Kulca a możesz napisać ile Ci zajęło zrobienie tych 200m2. Mam nadzieje,ze nie wiecej niz miesiąc.

kulca
29-03-2011, 21:15
stelaże z wełną jakieś 10 dni, płytowanie tydzień, i gładzie ja robiłem po całości, ze dwa tygodnie będzie

wojgoc
29-03-2011, 22:05
stelaże z wełną jakieś 10 dni, płytowanie tydzień, i gładzie ja robiłem po całości, ze dwa tygodnie będzie
to chyba jakies bardzo proste poddasze

kulca
29-03-2011, 22:08
pisałem że sufity na parterze :)

Yeti
30-03-2011, 01:12
(...)Szkoda, że wątek na końcu zszedł na psy. Praktycznie ostatnie strony to spory sprowadzające się do obrzucania błotem, zarzucania buractwa czy niedouczenia. Generalnie jak nie można przeforsować swojej racji argumentami to zawsze pozostaje przedstawić przeciwnika jako niekompetentnego gnojka. Pewnie dlatego pewne osoby już się tu nie wypowiadają. Ale zawsze można do Roma wysłać PM
Ja tylko powiem, że lepiej sie to sprawdzało przy zasadzie Rom-Kona "nie oceniam prac konkurencji". A te 'buraki', 'nieuki', 'chłopiny' - mimo wszystko pomogli wielu ludziom wykonać poddasze samodzielnie. Pozostaje to docenić.(...)
Niezbyt uważnie śledzę ostatnie strony wątku... czyżby coś tu tak mocno zazgrzytało, że Rom-Kon się wycofał? Jeśli tak, to wielka strata...
Jestem pełen uznania za wiedzę i fachowość, ale może nawet przede wszystkim - za cierpliwość w tłumaczeniu i jasne, czytelne odpowiedzi zamiast enigmatycznych postów z "półsłówkami" i niedomówieniami, które raczej bardziej mają zamieszać niż pomóc - które w podtekście sugerują: "nie bierz się za to, bo spieprzysz, lepiej zleć to mnie, bo tylko ja się na tym znam i jestem w stanie właściwie to zrobić".
Mogę więc tylko powtórzyć za profi45:
"ROM wracaj kawał dobrej roboty zrobiłeś i brakuje tu ciebie."
Dzięki tobie wielu zdecydowało się na samodzielne wykonanie zabudowy z GK (wśród nich ja ;) ), a ci którzy zatrudnili wykonawców potrafią zweryfikować ich fachowość i nie popełnią błędu zlecenia pracy tańszemu wprawdzie wykonawcy, ale za to niedouczonemu ;) :lol:

MonikaC
30-03-2011, 08:43
Rom jest chyba w pracy - przynajmniej jak się z Nim kontaktowaliśmy telefonicznie to był :)

I fakt - wielkie uznanie i szacunek dla tego co robi i w jaki sposób pomaga.
Ja tez dziękuję!!!!

profi45
30-03-2011, 21:33
Rom wierni czekają nie zamierzam tworzyc nowej martylologi zdominowałeś to forum w paru przypadkach nie zgadałem sie sie z toba i rozumiesz chyba mnie ,nikt nie jest nieomylny mam nadzieje że mnie rozumiesz ,kiedy zbyszek strescił temat to nie wytrzymałem ale powinienes wrócic sam chyba rozumiesz ze miałem sporo racji a flasch to bzdury wypisuje a wiernin sie gubią.

gin
30-03-2011, 21:52
Rom wierni czekają nie zamierzam tworzyc nowej martylologi zdominowałeś to forum w paru przypadkach nie zgadałem sie sie z toba i rozumiesz chyba mnie ,nikt nie jest nieomylny mam nadzieje że mnie rozumiesz ,kiedy zbyszek strescił temat to nie wytrzymałem ale powinienes wrócic sam chyba rozumiesz ze miałem sporo racji a flasch to bzdury wypisuje a wiernin sie gubią.

przegiołeś pałe rom budował a flaschback walil na licznik i pomyliłeś sie w ocenie chłopino

jimi.m
01-04-2011, 17:53
Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów !!!
Czytałem posty na forum, ale jest tego zbyt dużo, a czas mnie goni. Z postów wynika, że są wśród was osoby posiadające wiedzę i praktykę w tej dziedzinie. Chciałbym z waszą pomocą ocieplić moje poddasze (a raczej poprawić...). Czy mógłbym liczyć na porady? Jeżeli tak, to będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję.
W poniższych linkach załączyłem 2 rysunki mojego poddasza. Mam też nastepujące pytania.
Pytania do poddasze-przekrój:
1. jak zabudować płatew?
2. czy połączyć zabudowę płatwi z poziomem sufitu lukarny?
Pytania do poddasze-rzut:
1. czy profile UD mocujemy do pławi i komina?
2. czy przy tej powierzchni poddasza zastosować układ krzyżowy profili?
3. co to znaczy połączenie ślizgowe?

Dziękuję za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam.

http://www.speedyshare.com/files/27722552/poddasze_przekr_j.xls

http://www.speedyshare.com/files/27722587/poddasze_rzut.xls

Robinsonek
02-04-2011, 08:59
Witam serdecznie , Gorąco pozdrawiam Pana Rom-kom oraz Flash black i innych ktorzy pomogli i wytrwale odpisywali , nauczyło mnie to duzooooooooo, dziekuje , jednoczesnie powiem szczerze ze mam jeszcze kilka dylematow , mianowicie połaczenia cd schodzace sie w dachu kopertowym czy je jakos ze soba łaczyc< głowna kraweznica troche wystaje i musze podcinac cd > , a druga zecz to zakonczenie skos - sufit ? jesli nadal macie panstwo troche energi by to wytłumaczyc to wielkie dzieki , pozdrawiam Robert .

gin
02-04-2011, 18:18
wrzuć fotke z tego kosza to może sie coś da zrobić

seboolba
03-04-2011, 16:38
Witam wszytkich,mam problem z konstrukcja dachu,dalem ciala i za szybko polozylem welne,okolo 2 tyg.temu zobaczylem zielonkawe plamy na odslonietej czesci krokwi,aktualnie zdzieram welne(nie jest mokra) i wietrze ile sie da(wczesniej nie mialem jak).Powiedzcie mi czy to powazna sprawa,plesn czy grzyb?i czy samo wietrzenie wystarczy,jak nie to mam zamiar pomalowac to jakims preparatem na grzyby i owady.Zalaczam fotki pod tym adresem
https://picasaweb.google.com/seboolba/Plesn#

seboolba
03-04-2011, 17:07
wylazi sol impregnatu. ale nie wiem czy bylo impregnowane wogole,jesli tak to chyba powinno drewno miec cale inny kolor?czy nie?

ZygmuntRolicz
03-04-2011, 17:10
zaimpregnuj to i nic nie będzie wyłazić. to chyba lekki meszek plesni.

seboolba
03-04-2011, 17:40
Przepryskam Boramonem,mam juz zamowiony,z tym wytracaniem to sam nie wiem czy to jest to bo pojawil sie taki meszek jak na plesni:)sciagne welne do konca i przepryskam bo i tak bedzie po tynkowaniu kupa wilgoci.Dzieki za rady

seboolba
03-04-2011, 18:00
daj sie wedrzec tam powietrzu niech dmucha i suszy te przemoczone mury. bk tez niezle ciagna wilgoc wiec lepiej bys mial ladne tynki a nie z wykwitami jak na obecnych krokwiach. odgarnij piach od murow oczysc je i zrob czym predzej do konca izolacje pionowe. dach nie zajac.
o ktorym piachu piszesz?z przodu domu bedzie jeszcze sporo dosypane aby wyrownac poziom do garazu,piwnica ocieplona,drenaz i fakt w paru miejscach musze dolozyc folie przy scianie bo za nisko jest i obszarpana:)

ktosiek
03-04-2011, 18:05
Witam. Mam w domu okna dachowe zespolone, dwa okna obok siebie, rozdzielone tylko krokwią. Jak je obrobić. Na większości zdjęć na forum widziałem, że ocieplenie pomiędzy oknami jest takiej samej grubości jak ściany.
Kiedyś mieszkałem w mieszkaniu na poddaszu i było ono zrobione tak:
http://img59.imageshack.us/img59/7757/11000299.jpg (http://img59.imageshack.us/i/11000299.jpg/)

Czy to jest też poprawnie, bo nie ukrywam, że tak wygląda lepiej.

wojgoc
03-04-2011, 18:20
Niestety sa dla mnie za drodzy, do tego sprzedaja tylko w rolkach po 75m, tak wiec musialbym zaplacic za dodatkowe 50m.
rolki są po 75m2 15mszerx50m długości.
Wszelkie folie, membrany na budowe jak i taśmy kupowałem tu www.folnet.pl. kupisz na rolki jak i na metry
Jesli masz na dachu położoną membrane wysokoparoprzepuszczalną to i folię taką zastosuj dobrze by była z ekranem aluminiowym. do łączenia dokupujesz taśmę klejącą alumuniową

Robinsonek
05-04-2011, 23:49
No własnie, koledzy pomóżcie jak w tych miejscach wykonac stelaż , za podpowiedzi z góry wielkie dziekiiiiiiii

gin
06-04-2011, 08:48
Na zamontowane CD położysz jeszcze jeden CD jako dystans i jeszcze jeden i go przykręcisz do tych samych wieszaków pozwoli ci sie to odsunąć od krokwi na 6cm .Odkręcisz stare CD. Skręcisz razem 2 UD 30 wkrętami do płyt rozchylone względem siebie o 90stopni w narożnikach wkręty co 40cm .Tak skręcone UD razem jak zawias powiny dać sie rozginac i doginac nieznacznie względem siebie. Nałożysz skręcone UD na zdystansowane CD 60 pod koszowa krokwią.UDeki pod krokwia nie mogą dotykać krokwi. UD 30 z kosza wyznaczy ci dystans CD na od strony okna połaciowego.Nie wiem czy to zrozumiałe dla ciebie ? Ważne abys sie odsadził na tyle od koszowej żeby zawias nie dotykał krokwi. Oczywiście są jeszcze dwie inne opcje ale moze ta ci pomoże
Tak w nawiasie to kaszanki narobiłeś sam sobie

Robinsonek
06-04-2011, 12:50
No własnie tak myslalem ze bede musiał cos z ud pokąbinowac < a w nawiasie mowiac to chaiłem zatrudnić chłopaka co sie ponoć na tym zna i zaczoł tak robic i po 2 godzinach powiedziałem zeby sie wstrzymał > obecnie sam robie narazie sufity , a potem skosy i to z nimi bede miał najwiecej kłopotu , pozdrowki .Apropo koszowej to tam jest ich dopiero kilka i mam zamiar je odinstalować .

Lgrzechu
06-04-2011, 13:31
Podpowiedzcie jak sensownie wykonać stelaż zabudowy sufitu opuszcony i po obwodzie......chodzi o opuszczenie na 13-15 cm zabudowy z płyt k/g o szerokości ok. 80cm dookoła salonu 5x4,5m. Zabudowa ta ma być jednak odsunieta także od ścian ok. 20-30 cm ( chodzi o to by światło z weży led oświetlało ściany i wewnetrzną część salonu. Sporo szukałem na necie ale naprawdę schematów takiej zabudowy jak na lekarstwo.

Karolina3
06-04-2011, 17:10
mam pytanie
mam dużą belkę koszową powierzchnia większego boku 7,2 mkw (wysokość 3m, szerokość u góry 3,5 długość rantu 3,7 szerokość dołem 1,3)
czy lepszy będzie stelaż wykonany jak na zdjęciu (zdjęcie poglądowe z sieci) czy ten dodatkowy profil pionowy rzeczywiście będzie wzmocnieniem czy to złudzenie optyczne??? i zrobić to tradycyjnie?

profi45
06-04-2011, 17:38
mam pytanie
mam dużą belkę koszową powierzchnia większego boku 7,2 mkw (wysokość 3m, szerokość u góry 3,5 długość rantu 3,7 szerokość dołem 1,3)
czy lepszy będzie stelaż wykonany jak na zdjęciu (zdjęcie poglądowe z sieci) czy ten dodatkowy profil pionowy rzeczywiście będzie wzmocnieniem czy to złudzenie optyczne??? i zrobić to tradycyjnie?

Estetyczne wykonanie ale cos mało wieszaków widze na tych skosach pytanie na czym to ma sie trzymac .Podwójny ruszt na skosie to nieporozumienie spotkałem jednak takich co tak robią i sie trzyma ponoć Przy takim dużym odsadzeniu na skosie Esy padają i konstrukcja rusztu zjeżdża na dół pod obciążeniem płyty.
Dodatkowy mankament to mocowanie pierwszego rusztu.Polecam rozwiązania tradycyjne.

Karolina3
06-04-2011, 17:49
zdjęcie jest tylko ilustracją:) ma dać podgląd
ale rozumiem że nawet na grzybkach i z odpowiednią ilością uważasz że to złe rozwiązanie

profi45
06-04-2011, 18:00
No własnie tak myslalem ze bede musiał cos z ud pokąbinowac < a w nawiasie mowiac to chaiłem zatrudnić chłopaka co sie ponoć na tym zna i zaczoł tak robic i po 2 godzinach powiedziałem zeby sie wstrzymał > obecnie sam robie narazie sufity , a potem skosy i to z nimi bede miał najwiecej kłopotu , pozdrowki .Apropo koszowej to tam jest ich dopiero kilka i mam zamiar je odinstalować .

Pomyśl o poziomie z tego rusztu jak przyłożysz poziomice i jak obrobisz murłate ?

profi45
06-04-2011, 18:06
zdjęcie jest tylko ilustracją:) ma dać podgląd
ale rozumiem że nawet na grzybkach i z odpowiednią ilością uważasz że to złe rozwiązanie
Nie moge zrozumieć podwójnego rusztu na skosie może mi ktoś to wytłumaczy.Pierwszy ruszt na Esie a drugi na grzybkach:jawdrop:

Karolina3
06-04-2011, 18:20
jeszcze raz to zdjęcie to nie moje!!!! my dopiero zaczynamy i pytam zeby wiedzieć jak zrobić:)

ktosiek
06-04-2011, 21:47
Witam. Mam w domu okna dachowe zespolone, dwa okna obok siebie, rozdzielone tylko krokwią. Jak je obrobić. Na większości zdjęć na forum widziałem, że ocieplenie pomiędzy oknami jest takiej samej grubości jak ściany.
Kiedyś mieszkałem w mieszkaniu na poddaszu i było ono zrobione tak:
http://img59.imageshack.us/img59/7757/11000299.jpg (http://img59.imageshack.us/i/11000299.jpg/)

Czy to jest też poprawnie, bo nie ukrywam, że tak wygląda lepiej.
To ja przypomnę, bo nikt nic nie napisał.

Karolina3
06-04-2011, 22:08
nie profil a odcinki profila wsadzone pomiedzy profile poziome. tak bedzie wzmocnieniem.
na tej fotce panowie wykonali podobna konstrukcje dla sufitu

1. na tej fotce to jak to jest mocowane? ja myślę o przykręceniu do poziomych cd krótkich 6-7 cm odcinków ud i w to te odcinki pionowe?
2. "ten pion" to tak wycelować gdzie przyjdzie łączenie płyt czy na to jest inna wytyczna?

profi45
06-04-2011, 22:18
nie profil a odcinki profila wsadzone pomiedzy profile poziome. tak bedzie wzmocnieniem.
na tej fotce panowie wykonali podobna konstrukcje dla sufitu
http://www.oleba.pl/images/gallery12/17.jpg

sufit to nie skos rzadzi sie innymi prawami i nie nalezy ich porównywac te pchełki bo zabrakło łaczników;)

profi45
06-04-2011, 22:21
To ja przypomnę, bo nikt nic nie napisał.

mozesz obrobić podobnie bo izolacja miedzy połaciowymi oknami jest bez znaczenia w takiej odległosci między oknami problem tylko z konstukcja suchej zabudowy

profi45
06-04-2011, 23:08
nie profil a odcinki profila wsadzone pomiedzy profile poziome. tak bedzie wzmocnieniem.
na tej fotce panowie wykonali podobna konstrukcje dla sufitu
http://www.oleba.pl/images/gallery12/17.jpg

Flash to następna "KLATKA" jaką widze na forum i nic dziwnego sie sie męcza chłopaki .Pisałem płaszczyzna zabudowana na nia płyta i nastepna zabudowa a jak ty szkolisz talej po rusku czy po polsku?

Rom-Kon
07-04-2011, 01:59
Niezbyt uważnie śledzę ostatnie strony wątku... czyżby coś tu tak mocno zazgrzytało, że Rom-Kon się wycofał?
Oj niedoczekanie co po niektórych :P ...oczywiście nie Ciebie Yeti mam na myśli :D... robota trochę mnie przytrzymała... trochę się ogarnę - poczytam co się działo przez ten czas... ale chociaż mnie fizycznie na Forum nie było to jednak troszku się udzielałem - fonik się rozgrzał do czerwoności ;).

Ale chociaż mnie nie było to widzę że Konkurencja i Rada Wzajemnej Pomocy Inwestorskiej dzielnie dawała sobie radę... i może było trochę mniej pyskówek?

...w tym temacie mam do przerobienia około 400 postów!!! A gdzie inne "wontki"? Nocy nie wystarczy! Więc wybaczcie jeśli coś przeoczę... no nie ma lekko...


No własnie, koledzy pomóżcie jak w tych miejscach wykonac stelaż , za podpowiedzi z góry wielkie dziekiiiiiiii
Kolego... zostaw tą robotę na parę dni, poczytaj początki tematu - tak powiedzmy min. 50 stron (standardowo po 20 postów na stronę) a na pewno coś się rozjaśni... wyjaśnianie od początku raczej mija się z celem... już parę razy było to opisywane... i nie odbieraj tego jako prztyczek tylko jako dobrą radę...


Podpowiedzcie jak sensownie wykonać stelaż zabudowy sufitu opuszcony i po obwodzie......chodzi o opuszczenie na 13-15 cm zabudowy z płyt k/g o szerokości ok. 80cm dookoła salonu 5x4,5m. Zabudowa ta ma być jednak odsunieta także od ścian ok. 20-30 cm ( chodzi o to by światło z weży led oświetlało ściany i wewnetrzną część salonu. Sporo szukałem na necie ale naprawdę schematów takiej zabudowy jak na lekarstwo.

...13-15cm to trochę sporo... ale może ma to jakieś uzasadnienie... ostatnio robiłem coś takiego:

http://images8.fotosik.pl/1634/8e906314d670f68amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1634/e3faef1b2dba2b05med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1634/50db90bb66ffa806med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1634/2b4773ca124c4bdcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

...konstrukcja na podobnej zasadzie ale tu cały panel ma 6cm w tym półka 4cm a szczelina 2cm... przygotowane pod pasek LED...

Lgrzechu
07-04-2011, 09:19
...13-15cm to trochę sporo... ale może ma to jakieś uzasadnienie... ostatnio robiłem coś takiego:

http://images8.fotosik.pl/1634/8e906314d670f68amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1634/e3faef1b2dba2b05med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1634/50db90bb66ffa806med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1634/2b4773ca124c4bdcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

...konstrukcja na podobnej zasadzie ale tu cały panel ma 6cm w tym półka 4cm a szczelina 2cm... przygotowane pod pasek LED...

Witaj Rom-Kon. Już myślałem, że nie ma co zagladać tutaj. Fajnie, że wróciłeś.

Muszę opuścić w niektórych miejscach zabudowę od otynkowanego stropu na ok. 13 cm ( środkiem 60-80cm zabudowy bedą szły 2 rury śr.120mm od rekuperatora, bokami listwy led. Odsunięcie od sufitu w salonie równolegle po obu stronach ok.13 cm, prostopadle może mniejsze 8-10cm ..... zobaczę jak lepiej bedzie sie prezentować ). Jeśli dobrze widze na zdjęciach mocowałeś kołkami w pierwszej kolejności po wyznaczonym obwodzie zabudowy do sufitu profile ud27. Potem podwieszałeś prostopadle na wieszakch ES przycięte kawałki CD60, na nie nasuniete po bokach profile UD27 ( w pionie z UD na suficie ). Potem kręcenie pasków płyty po bokach do profili UD następnie od spodu płyty wystajacej np. po 10cm z obu stron, do niej na krawędz znowu ud27 i do czoła pasek płyty np. 6cm. Dobrze odczytałem ? Są jakieś myki na które trzeba zwrócić uwagę ?
Kurcze dopiero teraz zauważyłem, że ten sposób nie wypali u mnie bo rury o średnicy 125mm od rekuperatora będą szły równolegle do zabudowy więc musiałbym zabudowę opuscić aż na 150-160 mm (dołem prostopadły profil CD60 i dopiero na nim rura ). Zatem jak sensownie zrobić taka zabudowę długimi profilami CD biegnacymi równolegle, tak by miedzy nie mozna było połozyć ( bezpośrednio na płycie ) izolowana rurę flex 125 ?mm

Rom-Kon
07-04-2011, 11:03
...a czemu wszyscy uparli się że rury od reku muszą być okrągłe i jeszcze izolowane? ...wiem izolacja akustyczna ale są dostepne płyty z twardej wełny mineralnej do "chalupniczej" produkcji rur o przekroju prostokątnym i taką rurę można zrobić płaską ale szeroką i też jest izolowana i termicznie i akustycznie...

http://www.bh-res.pl/gfx/bhres2/userfiles/images/oferta/systemy_climaver/obrazek8.jpg

http://www.bh-res.pl/gfx/bhres2/userfiles/images/oferta/systemy_climaver/kanal1_s.jpg

...a co do konstrukcji UD i CD to przy swoich wymiarach to masz rację ... ja przy 6cm nie mogłem mocować UD do sufitu ani pólki też nie robiłem na UD bo nie wchodziły... na półkę była klejona płyta...

Rom-Kon
07-04-2011, 18:50
Jeśli już było, to przepraszam... szukałem... ale odpowiedzi nie znalazłem.

O chałupie:
- parter + pełne piętro,
- dom docelowo wysokoenergooszczędny (ściany z silki + 30cm styro, reku+gwc, okna ciepłe i szczelne + montaż warstwowy, płyta fundamentowa, ogrzewanie podłogowe wodne piętro i parter, zasilanie z pieca kondensacyjnego)
- wiązary, strych/poddasze nieużytkowe
- sufit piętra z k/g mocowany do wiązarów
- ocieplenie poddasza...

... i tu się pojawiają wątpliwości.

Co zrobić, żeby zachować maxymalną szczelność stropu, która przy tego typu budowli jest wymagana (mniejsze straty ciepła, zrównoważona wentylacja).

Adam_mk zasiał w którymś zakątku tego forum ziarnko wątpliwości: folia paroizolacyjna, kładziona na k/g nie jest w pełni paroszczelna a jedynie spowalnia migrację powietrza, więc prędzej czy później dotrze ono do np wełny. Nawet jeśli folia ta byłaby w 100% paroszczelna, to o ile dobrze wyobrażam sobie proces montowania płyt k/g, to jest ona dziurawiona przez wkręty mocujące... więc nieszczelność wystepuje.
Tam, zimą, przy dużych różnicach temperatur w strefach ogrzewanej i nieogrzeawnej, powietrze po minięciu punktu rosy wykropli się zawilgacając wełnę, która straci swoje właściwości termoizolacyjne.

1. Jak temu zapobiec?
2. Czy z Waszych doświadczeń, to zjawisko rzeczywiście występuje?
3. Czy stosowanie np pianki poliuretanowej załatwia sprawę (duża szczelność)?

Dziękuję i pozdrawiam


FlashBack mógłbym Cię prosić o rozwinięcie myśli?

Tu jest ten wątek Adama_mk
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!&p=3046557&viewfull=1#post3046557 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek%21&p=3046557&viewfull=1#post3046557)

i jeszcze jeden

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153677-Dlaczego-powstaje-rosa-membrana-na-wewnetrzne&p=3891992&viewfull=1#post3891992
...ja też dołożę swoje 0.03pln...

Adam widocznie mial trochę gorszy dzień... zgadzam się że nie uzyskujemy 100% szczelności... dążymy do doskonałości ale nigdy jej nie uzyskamy... ale jaki jest rząd wielkości tej paroprzepuszczalności i czy jest sens za wszelką cenę ograniczać do absolutnego minimum? ile zaoszczędzimy? Może lepiej (taniej) jest dać dodatkowe 5cm wełny i wyrównać tą "nieszczelność"? Może byłby sens przy izolacji do 20cm wełny ale dziś daje się nawet powyżej 30cm! I taka mala dziureczka zatkana wkrętem to jest przysłowiowe zero-zero-nic... Chcecie uzyskac większą paroszczelność przy płytach gk? To trzeba pomyśleć o izolacji paroszczelnej na płyty - jakieś izolacyjne mazidło na płyty... ale jaki jest tego sens? teoretycznie może i ma ale w praktyce tak znikomy że pomijalny...

...a jesli chodzi o wykraplanie się wilgoci na punkcie rosy to wystarczy ograniczyć napór pary czyli spowalniacz jakim jest ta "dziurawa" folia a przy dobrze wykonanej szczelinie wentylacyjnej lub membranie dachowej wilgoć jest sprawnie odprowadzana... faktycznie zabierze trochę ciepła ale ile? Rozważanie czysto akademickie na poziomie mocno rozbudowanego laboratorium... dla mnie to nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

brachol
07-04-2011, 19:37
Rom-Kon
jakieś bliższe info o tych płytach? Czy te kanały są wykonane tylko z płyt? Czy płyty sa foliowane z obu stron?

brachol
07-04-2011, 20:16
masz do wyboru z obu stron alu lub z jednej alu i od wew. welon ala fliza.

a jakiegoś linka kto to produkuje?

Svart Ulv
07-04-2011, 20:47
witam, taką sprawę mam.

chcę wykonać ruszt pod płyty g-k i niby wszystko jest logiczne i proste ale tylko w teorii. problem jest taki, że mam 14m długości budynku i na tym wszystkim muszę przestrzelić ruszt. oczywiście tak, żeby zachować poziomy. jak najprościej taką długość wypoziomować?

sposób rom-kona jest niby prosty ale czy zda egzamin na 14m? od murłaty do płatwi mam 3m długości a długość płatwi wynosi 14m. kąt nachylenia dachu 32 stopnie

dysponuję na chwilę obecną szlaufwagą i poziomicą krzyżową

pozdrawiam

Svart Ulv
07-04-2011, 20:55
żeby było jasne - chodzi o skosy i poziomowanie wieszaków

Rom-Kon
07-04-2011, 21:06
witam, taką sprawę mam.

chcę wykonać ruszt pod płyty g-k i niby wszystko jest logiczne i proste ale tylko w teorii. problem jest taki, że mam 14m długości budynku i na tym wszystkim muszę przestrzelić ruszt. oczywiście tak, żeby zachować poziomy. jak najprościej taką długość wypoziomować?

sposób rom-kona jest niby prosty ale czy zda egzamin na 14m? od murłaty do płatwi mam 3m długości a długość płatwi wynosi 14m. kąt nachylenia dachu 32 stopnie

dysponuję na chwilę obecną szlaufwagą i poziomicą krzyżową

pozdrawiam
...zdało egzamin na 22mb to zda na tylko 14mb ;)

jako sznurek dobrze jest zastosować plecionkę z żyłki... dostępna w Praktikerze... chyba tylko tam... cienka plecionka... elastyczna... można ją porządnie napiąć by nie obwisła...

Rom-Kon
07-04-2011, 21:13
Rom-Kon
jakieś bliższe info o tych płytach? Czy te kanały są wykonane tylko z płyt? Czy płyty sa foliowane z obu stron?

http://www.bh-res.pl/oferta/systemy-climaver/opis-systemow/

http://www.bh-res.pl/filmy-climaver/filmy-video-online/

Svart Ulv
07-04-2011, 21:14
a od czego mam zacząć? nanoszę laserówką punkty stałe na murłacie, od tego ciągnę poziomicą linię prostą po ścianach szczytowych. szlaufwagą ustalam początek UD-ka przy murłacie i koniec przy płatwi. to samo z drugiej strony. dobrze myślę?

Svart Ulv
07-04-2011, 21:14
a tak btw. Rom-kon

ten kątownik z topexu, który Ty kupiłeś za 3zł, ja za 2zł w marko, dziś widziałem w praktikerze za 9zł :>

M***ki
07-04-2011, 21:21
Zapraszamy na Targi Murexpo 8-10 kwietnia Warszawa Torwar

Rom-Kon
07-04-2011, 22:10
a tak btw. Rom-kon

ten kątownik z topexu, który Ty kupiłeś za 3zł, ja za 2zł w marko, dziś widziałem w praktikerze za 9zł :>
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

...a tak swoją drogą widzę że Forumowicze "produkują" mój "wynalazek" na masową skalę :D :D :D

Svart Ulv
07-04-2011, 22:19
akurat dorwałem go już wcześniej. a do kątowania prostego będę używał ekierki rodem z podstawówki:) akurat pasuje mi do wysokości krokwi.


a tak wogóle to nie kupujcie w praktikerze - szlaufwaga, która w platformie kosztuje 55zł - na allegro 38zł - w praktikerze kosztuje 99zł i tak na wszystkim szukają jeleni

Coltt
07-04-2011, 22:27
nie zauwazylem fotek
welna ze skosow do wywalenia, maja zostac gole dechy
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=44254&stc=1&thumb=1&d=1298229085
otworki zamienic na pelne wykucie zaprawy
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=44255&stc=1&thumb=1&d=1298229091

Flash zerwałem tą wełne... przperaszam ze na głownym forum ale przeglądarka wyswietla mi pusta strone jak chce napisac PW, ale do tematu zerwałem wełne i.......... i czesc kalenicy jest do rozbiorki :( Miałes racje mówiąc ze po 15 latach z zamknieta kalenica scianami szczytowymi brakiem szczeliny wentylacyjnej oraz brakiem wlotu powietrza jest "po ptokach" w pewnym newralgicznym miejscu zrywając wełne, wełna spadła razem z deskami kalenicowymi ale o dziwo większosc kalenic jest w miare zdrowa jest pełno plesni na deskach ale nie ma tragedi .
Mam kilka pytan, czy moge rozsczelnic kalenice i sciany szczytowe równoczesnie pytam bo dach mam bardzo pokombinowany (kopertowy i na kazdej cwiartce duze facjaty) jest jeszcze jeden problem nie wszczedzie moge zrobic wlot powietrza pod okapem bo są kosze i krokwie leca równolegle do sciany i są tak zrobione ze krokiew jest 20 cm od sciany (zanic nie da rady wykuc szczeliny w scianie 3 wastwowej) na dodatek za sciana (na zewnątrz )tez jes krokiew przysunieta do sciany ...zeby było ładniej.
Pomimo ze nie było dylatacji ocieplenia i wlotu powietrza deski na skosach facjat są suchutkie i wyglądaja jak nowe dopiero w kalenicy zgniły (2-4 deski), da rade bez tych wlotów?
W kalenicy wierce 4-5 dziur fi 40mm pomiedzy krokwiami mam 90 cm ( powinienem zrobic szczeline na całej długosci ale nie widze rwania łat pod gąsiorami), do tego otwarcie scian sczytowych ( oprucz jednej bo dałem ciała w kuchni i ociepliłem do samej kalenicy bo gk tez miał byc do kalenicy ale pozniej sie rozmysliłem i wełna została a sufit jest na wyskosci jętek...) no i do tego tam gdzie bedzie mozliwosc wloty powietrza pod okapem. Na kalenicy demontaz uszczelek pod gąsiorami i montaz takiej "nakładki z szczotką" zeby sie nie kisiło pod gasiorem .
Da rade ?

Edit:
Nie moge dodac zdjęc cos mi sie z kompem dzieje, ale generalnie dach jest zdrowy poza kalenicami, czy taka operacja usunie wilgoć z dachu ?

Pozdrawiam

Rom-Kon
07-04-2011, 22:29
akurat dorwałem go już wcześniej. a do kątowania prostego będę używał ekierki rodem z podstawówki:) akurat pasuje mi do wysokości krokwi.


a tak wogóle to nie kupujcie w praktikerze - szlaufwaga, która w platformie kosztuje 55zł - na allegro 38zł - w praktikerze kosztuje 99zł i tak na wszystkim szukają jeleni

ekierka raczej się nie nadaje bo to musi być przykładnica Ttylko pionowa nóżka krótsza a pozioma dłuższa ...jeden wąs musi dolegać do sznurka oddalonego nawet o prawie 20cm (przy wełnie 15cm + 3cm profil) a z drugiej chociaż 10cm na krokiew.

...a co do jeleni - niestety to prawda... czasem walą w rogi że aż w oczy szczypie

Coltt
07-04-2011, 23:22
Czyli nie ma przeciwskazan zeby zrobic jedno i drugie, tak jak pisałem w kalenicach z tą szpara jest problem więc wierce otwory ( nawalili gwozdzi ze szkoda gadac jak zrobie szczeline to mi gasiory odpadna :) ), kratki mam zamiar dac 175x295 mm.

"nie skrob chwasta na sucho tylko po spryskaniu" powinienem ta plesn usunąć ? Wydaje mi sie ze sama zdechnie jak dostanie powietrza, chociaz ja sie nie znam. Generlnie robie tam juz dwa dni i łeb chce mi peknąc ciekawe czy to od tego :D


heh... ostatni moj kontakt z antygrzybem wspominam bardzo mile... chodziłem dwa dni i sie sliniłem ;)

Rom-Kon
08-04-2011, 00:19
...ale niezła pyskówka była jak mnie nie było!!! Nie ma co! Mnie tez się ładnie oberwało ale teraz już po ptokach i nawet nie chce mi się odnosić do tego... ja sobie na luzie będę latał po poddaszu z moim wężykiem i rozwieszał pranie na sznurkach... a co... wolno mi ;) Nie jestem alfą i omegą... od około 15 lat uczę się suchej zabudowy i uczę się dalej... oczywiście uczyłem się z fachowych źródeł czyli Nida, Rigips i Knauf... najpierw uczyli mnie że profile można dawać co 60cm ale lepiej co 50cm... oczywiście na ES-ach ...grzybki rigips miał ale to chyba tylko na zachodzie... u nas niedostępne... uczyli że na sufity daje się płyty 9mm a tylko na ściany 12,5mm... czy dziś ktoś pamięta że były płyty 9mm? na szkoleniach Rigips tylko nadmieniał że najmocniejszym zbrojeniem łączeń jest papier ale uczył spoinowania na siatkach... przyznaję - z teorii jestem mocny bo nie chwaląc się nie jestem oporny na przyswajanie wiedzy... śledzę nowinki techniczne ale przede wszystkim umiem i lubię czytać opisy technologii i produktów... niestety praktyka trochę zostaje w tyle - nie ma gdzie tego wypróbować 90% robót to standard... w swoim życiu zawodowym tylko dwa wole oczka obrobiłem i to na jednej budowie... nigdy później już nie doszły mnie więc praktyki raczej w tym nie mam ale teoretycznie daję radę... i jeszcze raz napiszę - ciągle się uczę a i tak pewnie głupim umrę. jest mi bardzo głupio i mam moralnego kaca że znalazłem się na czarnej liście... tak zdarzyło się... i przyznam się że powinienem również też drugi raz... ale Inwestor pewnie z litości odpuścił... chodziło nie o jakość wykonania co o termin... oj popłynąłem i to bardzo... uratowało mnie chyba tylko to że był zadowolony z jakości... oj nie było wesoło... nie było...

hmmm... a nie miałem się odnosić... cholerka...

Zbigniew100 odwalił kawał dobrej roboty bo zebrał esencję wątku na jednej stronie - dziesiątki razy wałkowany od początku temat zmieścił na jednej stronie! Mnie by się nie chciało!!! Szacun za wytrwałość!!! ... i nie przejmuj się... jest takie powiedzenie że psy szczekają a karawana idzie dalej... wontek - praktycznie monotematyczny - poczytny jest bo jeszcze chwilę i będzie miał pół miliona odsłon... a to już jest coś...

brachol
08-04-2011, 06:38
http://www.bh-res.pl/oferta/systemy-climaver/opis-systemow/

http://www.bh-res.pl/filmy-climaver/filmy-video-online/

dzięki

Lgrzechu
08-04-2011, 08:25
...a czemu wszyscy uparli się że rury od reku muszą być okrągłe i jeszcze izolowane? ...wiem izolacja akustyczna ale są dostepne płyty z twardej wełny mineralnej do "chalupniczej" produkcji rur o przekroju prostokątnym i taką rurę można zrobić płaską ale szeroką i też jest izolowana i termicznie i akustycznie...

http://www.bh-res.pl/gfx/bhres2/userfiles/images/oferta/systemy_climaver/obrazek8.jpg

http://www.bh-res.pl/gfx/bhres2/userfiles/images/oferta/systemy_climaver/kanal1_s.jpg

...a co do konstrukcji UD i CD to przy swoich wymiarach to masz rację ... ja przy 6cm nie mogłem mocować UD do sufitu ani pólki też nie robiłem na UD bo nie wchodziły... na półkę była klejona płyta...

W moim przypadku najlepszym rozwiazaniem jest połozenie obok siebie 2-ch rur izolowanych 120 lub 100 mm. Od rekuperatora będzie w przypadku salonu tylko 5-6metrów wiec nie mogę dać kanałów wentyl. sztywnych prostokatnych nawet owinietych wełną. Zresztą kanały prostokątne mają wymiary 150x50 lub 200x90 dokładajac wełnę od góry i dołu i tak zrobi się min. 9-11 cm.
Podpowiecie cos odnosnie konstrukcji podwieszonej na 130 mm z profili CD równoległych do ściany ?

profi45
08-04-2011, 09:26
a od czego mam zacząć? nanoszę laserówką punkty stałe na murłacie, od tego ciągnę poziomicą linię prostą po ścianach szczytowych. szlaufwagą ustalam początek UD-ka przy murłacie i koniec przy płatwi. to samo z drugiej strony. dobrze myślę?

Odniesienie stałych punktów na murłacie ? i tak czy tak bedziesz musiał obrabiac tą murłate na końcu a można od tego zaczać robote i masz stałe punkty i poziom .Najwazniejsze ustalenie pierwszych CD masz dwie opcje w tej sytuacji.

Coltt
08-04-2011, 10:18
nie wiem jak duza jest polac dachu kratki z (siatka) moskitiera.
jezeli wiercisz deski to i tak trzeba zdjac gasiory i gorny pas dachowek by wykonac zadaszenie szczelin otworow i tak jak wspomniales szczoty.

Powierzchnia domu to mniej wiecej 14x18 metrow więc dach bedzie miec podobną ok 250m2 Na ekipe mnie nie stac więc robie to kompletnie sam... moze sie wyrobie do konca roku :)
Skrobać tą pleśń i grzyba ?

Rom-Kon
08-04-2011, 12:05
Powierzchnia domu to mniej wiecej 14x18 metrow więc dach bedzie miec podobną ok 250m2 Na ekipe mnie nie stac więc robie to kompletnie sam... moze sie wyrobie do konca roku :)
Skrobać tą pleśń i grzyba ?
...nie wiem do końca jaki masz problem bo nie zgłębiałem dokładnie Twoich postów ale jesli masz pleśń-grzyba na więźbie i deskach to zabij go chemicznie... sprawdza się opryskiwacz ogrodniczy.

Coltt
08-04-2011, 14:14
...nie wiem do końca jaki masz problem bo nie zgłębiałem dokładnie Twoich postów ale jesli masz pleśń-grzyba na więźbie i deskach to zabij go chemicznie... sprawdza się opryskiwacz ogrodniczy.

Dekarze zrobili tesciowi dach 15 lat temu bez wentylacji dosłownie zadnej (deskowanie papa blachodoachówka), na poddaszu chciałem wywalic panele i zrobis regipsy co sie okazało na poddaszu nie ma szczelin dylatacyjnych dla ocieplenia zadnych wlotów powietrza (są zamurowane pod same dechy, sciana 3-warstwowa), kalenice i sciany szczytowe pozamykane.
No i wkoncu trafiłem Bogu dzieki na FlashBacka ktory wyjasnił mi co zrobic zeby to poprawic a i tak wiem ze wszystkiego nie zrobie bo nie wszedzie moge zerwac wełne (niestety korytarza nad schodami nie dam rady zrobić, tym bardziej ze mieszkamy w tym remoncie) i polozyc ja od nowa z dylatacją takze tam gdzie sie da robie dylatacje wloty powietrza rozszczelniam sciany szczytowe i kalenice które w niektórych czesciach dachu zgniły, mam nadzieje ze to zatrzyma korozje drewna.
Ratuje co moge... bo za kilka lat moglo by byc nieciekawie a roboty jest masa, kilka krokwi jest tez lekko nadgryzionych ale w srodku są zdrowe, mial byc mały remont a jest ... sam wiesz.

MonikaC
08-04-2011, 14:56
chociaż mnie fizycznie na Forum nie było to jednak troszku się udzielałem - fonik się rozgrzał do czerwoności ;).


:) wiem coś na ten temat - mąż dzwonił chyba dwa albo nawet trzy razy :)

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki!!!!

Jeszcze chwila i skończymy :)

Yeti
08-04-2011, 15:27
Zbigniew100 odwalił kawał dobrej roboty bo zebrał esencję wątku na jednej stronie - dziesiątki razy wałkowany od początku temat zmieścił na jednej stronie! Mnie by się nie chciało!!! Szacun za wytrwałość!!! ... i nie przejmuj się... jest takie powiedzenie że psy szczekają a karawana idzie dalej... wontek - praktycznie monotematyczny - poczytny jest bo jeszcze chwilę i będzie miał pół miliona odsłon... a to już jest coś...
Link do streszczenia:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=4594175&viewfull=1#post4594175
Zamieść od czasu do czasu, to może ci "fonik" nieco ostygnie ;):lol2:
(mam nadzieję, że w czasie rozmowy ze mną się nie poparzyłeś :rolleyes: :rotfl:
dzięki)

Rom-Kon
08-04-2011, 17:00
coltt

dokladnie chemia, skrobanie, chemia
...i to chemia z gatunku tych ciężkich. Żadne ekologiczne - ma to truć przez długi czas. A przez wełnę, folię i płytę do środka nie przejdzie więc na opakowaniu może być duża czaszka...

Coltt
08-04-2011, 18:37
...i to chemia z gatunku tych ciężkich. Żadne ekologiczne - ma to truć przez długi czas. A przez wełnę, folię i płytę do środka nie przejdzie więc na opakowaniu może być duża czaszka...

Problem polega na tym ze wszystkie skosy-sufity sa juz otwarte :/ wełna,paroizolacja i płyty mają byc dopiero robione.

Wełne na skosach użytkowych mam zamiar wymienic bo ta stara jest jak wata higieniczna i wogole jakas kiepska jest dwoch musiałoby ja trzymac a trzeci sznurkowac zeby nie spadła zero sprezystosci jak szmata. A ze starej chciałem zerwac cienką wastwe plesni i wykorzystac do docieplenia nad jętkami wyjedzie jakies 40 cm ocieplenia.
Wogole to nie wiedziałem ze grzyb i ples nie ima sie wełny i dobrze...

Chociaż jakby tak tesciowa zaprosic na kilka dni do odgrzybiania :stirthepot: hehe

Coltt
10-04-2011, 18:09
...niee cała ta moja robota i tak bedzie chyba bez sensu skoro nie jestem w stanie zrobic wszczedzie wlotów powietrza, połowa dachu to skosy wychodzące z koszy i nie bedzie tam wentylacji chocby nie wiem co robic a jak zrobie szczeline to plesni bedzie jeszcze wiecej bo wiecej miejsca...

Zaczynam sie powaznie zatanawiac nad sciągnieciem blachy i zerwaniem papy a na deski połozyc folie wysokoparoprzepuszczalną i zostawic w reszcie pomieszczen wełne bez szczeliny... ale bez dekarzy sie nie obejdzie.

Jest to sensowne rozwiązanie, poradzcie ?

aslom1
10-04-2011, 18:44
...niee cała ta moja robota i tak bedzie chyba bez sensu skoro nie jestem w stanie zrobic wszczedzie wlotów powietrza, połowa dachu to skosy wychodzące z koszy i nie bedzie tam wentylacji chocby nie wiem co robic a jak zrobie szczeline to plesni bedzie jeszcze wiecej bo wiecej miejsca...

Zaczynam sie powaznie zatanawiac nad sciągnieciem blachy i zerwaniem papy a na deski połozyc folie wysokoparoprzepuszczalną i zostawic w reszcie pomieszczen wełne bez szczeliny... ale bez dekarzy sie nie obejdzie.

Jest to sensowne rozwiązanie, poradzcie ?

Witam.Mogę doradzić ...wiercenia otworów,śr.ok2cm,w elementach krokwi wychodzących z koszowej jak i w niej samej,nawet w odstępach co 20cm,w górnej ich wysokości/przekroju.Następnie nabić listwy dystansowe,gr.ok25mm,minimum,na to płytę cienką np.pilśnia.Stworzy to nam kanał swobodnego przepływu powietrza,ku górze dachu.Wełnę dopychamy do oporu,bez obawy zmniejszenia tzw.luftspaltu.Wykonujemy często tego typu prace w Skandynawii,na starych obiektach,sprawdza się znakomicie:)Doradzam jednak,wymianę wełny na nową.Powodzenia

Rom-Kon
10-04-2011, 19:25
...niee cała ta moja robota i tak bedzie chyba bez sensu skoro nie jestem w stanie zrobic wszczedzie wlotów powietrza, połowa dachu to skosy wychodzące z koszy i nie bedzie tam wentylacji chocby nie wiem co robic a jak zrobie szczeline to plesni bedzie jeszcze wiecej bo wiecej miejsca...

Zaczynam sie powaznie zatanawiac nad sciągnieciem blachy i zerwaniem papy a na deski połozyc folie wysokoparoprzepuszczalną i zostawic w reszcie pomieszczen wełne bez szczeliny... ale bez dekarzy sie nie obejdzie.

Jest to sensowne rozwiązanie, poradzcie ?
Nie zalecam nawiercana krokwi bo to jest ingerencja w konstrukcję więźby - oslabia ją ale... no cóż... robi się takie coś... wiertło ø18-20 i wierci się... zasada mniejszego zła bo bez tego może więźba zgnić... ale już zostawienie samej szczeliny bez nawiercania powoduje że robi się tam przeciąg bo wbrew pozorom wełna nie jest wiatroszczelna czyli przez wełnę powietrze jest przewiewane i przez to co prawda szkodliwe zjawisko (ucieka ciepło) wełna jest suszona... na kulawkach (krokwiach skróconych dochodzących do belki koszowej lub narożnej) mamy szczelinę otwartą albo od dołu albo od góry - oczywiście jeśli kalenica jest otwarta i dobry wlot nad murłatą. Przewiewanie wełny najlepiej odczuć podczas sporego wiatru i przy źle zrobionych halogenach - wtedy nimi porządnie dmucha...

z powyższych powodów nie rezygnowałbym z porządnego odeskowanego dachu tylko otworzyć kalenicę i zrobić wlot nad murłatą i oczywiście drożna szczelina wentylacyjna...

Rom-Kon
10-04-2011, 19:31
Problem polega na tym ze wszystkie skosy-sufity sa juz otwarte :/ wełna,paroizolacja i płyty mają byc dopiero robione.


...chodzilo mi o to że chemia "ciężkiego typu" nie wpłynie na późniejsze użytkowanie poddasza bo przyjdzie na to wełna i folia więc świństwo nie przejdzie do pomieszczeń...

markon2
10-04-2011, 21:34
Witam mam małe pytanko odnosnie obróbki murłaty za 2 tyg. wchodza tynkarze i od srodka bede miał przykrecona płyte KG pezposrednio do murłaty 3 warstwy aby zblizyc sie z gruboscia do sciany kolankowej i dalej wszystko razem otynkowane.Mam nadzieje ze tak bedzie dobrze?
A teraz z drugiej strony murłata jest zamontowana po srodku sciany a wiec teraz pytanko jak wypełnic ta przestrzen (5cm) i zlicowac sie ze sciana zewnetrzna ? Czy dobrym rozwiazaniem bedzie wklejenie tam styropanu i umocowanie go na pianke pistoletowa tzn moge dociac styro. do góry az do membrany i wtedy połaczyc styro z membrana pianka wszystko ladnie zasikac, czy tak nie powinno byc ? Oczywiscie pozniej na to jeszcze docelowe ocieplenie zew. scian.
Prosze o pomoc.

Coltt
10-04-2011, 22:11
z powyższych powodów nie rezygnowałbym z porządnego odeskowanego dachu tylko otworzyć kalenicę i zrobić wlot nad murłatą i oczywiście drożna szczelina wentylacyjna...

Tzn. myslałem zeby dechy zostawic ewentualnie wymienic te ktore sa juz zgnite, czy folia paroprzepuszczalna na dechach zamiast papy załatwiła by sprawe wtedy moge odpuscic zdejmowanie wełny sznurkowanie i robienie tych przekletych wlotów powietrza.
W reszcie pokoi zostawilbym welne w spokoju dokładam 5-10 cm nowej (bo paroizolacja tez jest do wymiany zle ułozona) i robie stelaz.

Tylko nie wiem czy dobrze kombinuje, zdjecie blachy i polozenie foli wyjdzie drozej , zdejmowanie welny kombinowanie z wentylacja wyjdzie taniej ale obawiam sie ze daremna moja robota.
Kalenica rozszczelniona sciany szczytowe tez ale wloty powietrza...niestety tylko miejscami

Doradźcie bo nie wiem za co sie brac a robota stoi :(
he he moge sie odwdzieczyc doradztwem w zakresie elektryki/elektroniki/automatyki ;)

jimi.m
10-04-2011, 22:18
Witam !!
Proszę o poradę w sprawie ocieplenia poddasza. Pisałem do Rom-Kona na pw ale chyba nie doszło.
W poniższych linkach załączyłem 2 rysunki mojego poddasza.
Pytania do poddasze-przekrój:
1. jak zabudować płatew?
2. czy połączyć zabudowę płatwi z poziomem sufitu lukarny?
Pytania do poddasze-rzut:
1. czy profile UD mocujemy do pławi i komina?
2. czy przy tej powierzchni poddasza zastosować układ krzyżowy profili?
Dziękuję za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam.

http://www.speedyshare.com/files/277...e_przekr_j.xls

http://www.speedyshare.com/files/277...dasze_rzut.xls

Coltt
10-04-2011, 22:21
Witam !!
Proszę o poradę w sprawie ocieplenia poddasza. Pisałem do Rom-Kona na pw ale chyba nie doszło.
W poniższych linkach załączyłem 2 rysunki mojego poddasza.
Pytania do poddasze-przekrój:
1. jak zabudować płatew?
2. czy połączyć zabudowę płatwi z poziomem sufitu lukarny?
Pytania do poddasze-rzut:
1. czy profile UD mocujemy do pławi i komina?
2. czy przy tej powierzchni poddasza zastosować układ krzyżowy profili?
Dziękuję za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam.

http://www.speedyshare.com/files/277...e_przekr_j.xls

http://www.speedyshare.com/files/277...dasze_rzut.xls

Linki są puste

jimi.m
11-04-2011, 16:54
Linki już działają, dziękuję za zainteresowanie i pomoc :)

http://img190.imageshack.us/i/12644066.jpg

http://img709.imageshack.us/i/98258784.jpg

Coltt
11-04-2011, 18:37
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2549

Z zewnatrz nie zdazyłem wiecej bo zaczeło lac jak z cebra, wiec tak jak pisałem kalenice szkoda pisac reszta OK, no i plesn miejscami na deskowaniu. To jest tylko centralna częsc dachu w pozostałym pokojach nie zdejmowałem jeszcze paneli tam są głownie skosy.
Wyłapałem dziwna prawidłowosc, tam gdzie wełna była solidnie docisnieta deski są zdrowe a tem gdzie była minimalna szczelina jest plesn... troche tego nie rozumie

ellaj
11-04-2011, 19:23
Witam wszystkich.
Poczytalam troche i juz chyba wiem skad ma te moje plamy na dwoch skosach w jednym z pokojow na poddaszu.
Tylko w jednym. Sa centralnie pod skosami, takie jakby zacieki, ale wszystko jest suche na zewnatrz.
To znaczy, ze sie para skroplila i welna jest mokra.
Pokoj rzeczywiscie nie byl ogrzewany.
Czyli skosy do rozbiorki i wymiany?
Co proponujecie?
A jak jest ze strychem? Tam nie mam plyt, wata jest przykryta deskami. Czy istnieje jakies zagrozenie z tego tytulu?
Pozdr.

Coltt
11-04-2011, 19:31
nie izoluj dachu ponad pulap sufitow.

własnie... w kuchni tak zrobiłem bo miałem robic płyty gipsowe do samej kalenicy a pozniej sie rozmysliłem i wełna została, mało tego jak na złosc posłuchałem pewnego znajomego zeby nie sznurkowac dylatacji tylko nakleic paski styropianu a z tego co teraz widze to jes guzik a nie dylatacja... trudno porobie kominki w blachodachówce i przebije sie nimi do wełny na facjacie w kuchni, szkoda ze straciłem sciane szczytowa ktora moglbym lepeij wietrzyc ten dach, ale tak to jest jak sie nie mysli (w sumie wtedy nie wiedziałem jeszcze jak to wszystko wyglada naprawde).

Flash to co robic rwac pape i montowac folie, czy zwetylowac tyle ile sie da i zostawic tak ?

Coltt
11-04-2011, 19:37
Witam wszystkich.
Poczytalam troche i juz chyba wiem skad ma te moje plamy na dwoch skosach w jednym z pokojow na poddaszu.
Tylko w jednym. Sa centralnie pod skosami, takie jakby zacieki, ale wszystko jest suche na zewnatrz.
To znaczy, ze sie para skroplila i welna jest mokra.
Pokoj rzeczywiscie nie byl ogrzewany.
Czyli skosy do rozbiorki i wymiany?
Co proponujecie?
A jak jest ze strychem? Tam nie mam plyt, wata jest przykryta deskami. Czy istnieje jakies zagrozenie z tego tytulu?
Pozdr.

Predzej podejrzewałbym przeciek, u mnie jak widzisz wełna była mokra 15 lat i ani sladu zacieków czy plesni dopiero na połaci.

ellaj
11-04-2011, 19:45
Przeciek dachu?
Ale u mnie tez tak z 15 lat bedzie.
Dopiero, jak zaczelam ogrzewac dom, to wyszlo.