PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

odaro
11-11-2011, 10:47
posil sie wiedza o warstwach szczepnych na podklady z plyt osb, to ci rozjasni jak wykonczyc powierzchnie. *to watek o poddaszach mieszkalnych

Ale czy wtedy OSB + siatka + warstwa szczepna i całe te kombinacje nie wychodzą drożej niż np. Fermacell

PliP
11-11-2011, 17:03
Jestem na 18 stronie tego wątku i póki co nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:
Zabudowuję ścianę kolankową na poddaszu. Do ziemi przykręcam profil obrysowy, a co do skośnych krokwi aby miało kąt i pomiędzy ziemię a to coś dać CD60.
Póki co to widziałem, że ktoś tam dawał do krokwi wieszak grzybkowy do tego CD60 i od spodu dokręcał profil obrysowy.
Da się jakoś Prościej??

Szukałem szukałem i odpowiedź znalazłem na 78 stronie (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=3520706&viewfull=1#post3520706) tego tematu

witekgo
11-11-2011, 18:06
Witam
Mam takie pytanko powiedzcie mi czy można ocieplac poddasze przy minusowej temperaturze?? Czy płytą k-g sie nic nie stanie?? I jak powinny być przykręcane płyty k-g pionowo czy poziomo?? Z góry dziękuję za podpowiedź

odaro
11-11-2011, 20:34
Witam
Mam takie pytanko powiedzcie mi czy można ocieplac poddasze przy minusowej temperaturze?? Czy płytą k-g sie nic nie stanie?? I jak powinny być przykręcane płyty k-g pionowo czy poziomo?? Z góry dziękuję za podpowiedź


Tak można gorzej z szpachlowaniem.

witekgo
11-11-2011, 20:36
nie szpachlowanie na wiosne a co z plytami pionowo czy poziomo??

profi45
12-11-2011, 07:21
Szukałem szukałem i odpowiedź znalazłem na 78 stronie (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=3520706&viewfull=1#post3520706) tego tematu
To masz odpowiedz. Jak zrobisz tak kolankowa to kucnij przy niej ,złap u góry CD 60 i popchnij lekko do murłaty i pociągnij do siebie;). Tylko uważaj żeby nie dostac nim w czoło i obserwuj UD 30.

profi45
12-11-2011, 07:49
hmm.... nie wiem jakiej magi trzeba uzyc by obalic scianke jak zlinkowal plip.
Oddalona kolankowa bez ESa do wieńca z lużnym UD. Polecam ci zrobic jak pisałem wyżej.I jak z tym CD będziesz leżał na plecach to magia cie olśni.

katja
12-11-2011, 18:07
Witam,
chcę ocieplić poddasze w domu letniskowym i zamiast płyt gk zamontować boazerię. Między krokwie zmieści się 10 cm wełny i pytanie: jak zamontować ruszt drewniany, żeby położyć w poprzek przynajmniej 5cm wełny i żeby ograniczyć mostki termiczne na krokwiach. Myślałam o wykorzystaniu ES-ów do zdystansowania łat drewnianych, a może zamiast drewnianych dać pasy płyty OSB o gr. 2,5cm. Poproszę o Wasze sugestie :)
Aha, deski boazerii zamierzam kłaść pionowo.

profi45
13-11-2011, 11:27
hmm primo ud trzyma sie skosu :D i teraz tylko by zlapac tego cd musze wpierw w plycie zrobic spora dziure :D
edit: bo bedzie, ze ... :D
Pogadamy jak będziesz kiedyś na budowie. I nie bedzie jeszcze płyty .Tylko radze ci ściągnij garnitur.

profi45
13-11-2011, 15:28
zapraszasz?
Do niemiec ? Bo jak na flaszke to tylko jak zjazd do chałpy.

Akrimka
13-11-2011, 22:34
Postawiłem kolankową oddaloną na 8cm, UD30 przykreciłem do CD narożnie. Trochę to pracuje, jednak nie ciagnąłem za mocno. Postanowłem dać po wieszaku ES i zakotwić to do scianki kolankowej..:)

Powiedzcie jak wykonać wzmocnienie aby pod dachowym oknem spokojnie można było powiesić grzejnik długi na 80cm? Z czego wykonac konstrukcję?

Akrimka
14-11-2011, 21:29
Czasem jedno zdjecie mówi wiecej niż 100 słów.
Postaram sie poszukać, choć czasem kodY którymi piszecie nie docieraja do inż mech, który sam ociepla poddasze..:P)

romano78
14-11-2011, 22:48
Witam własnie przymierzam się do ocieplania swojego poddasza i chciałem się upewnić czy wszystko poprawnie wykonać .
1 Najpierw przykręcam profil przyścienny w koło pomieszczenia
2 przycinam profile główne tak ze 3cm mniej jak pomieszczenie i władam w profile
3 wkładam grzybki ,przykładam łatę 3m do profila głównego i przykręcam grzybki do krokwi
4 wyjmuję profil główny przycinam wełne z rolki (toprock 10cm)na szerokość pomieszczenia ok.4m i nabijam na grzyki następnie wkładam profil główny i przykręcam pchełkami do przyściennego.
Czy jest jakiś lepszy i szybszy sposób?Pozdrawiam.

olo7olo
15-11-2011, 10:17
Witam,
Mam pytanie. Może ktoś odpowie jak to w końcu jest z wiatroizolacją przy pełnym deskowaniu i papie. Przeczytałem większą część tego dość w końcu długiego wątku i nie wiem, czy warto dawać wiatroizolację czy nie ma sensu? Jakie są zalety a jakie wady? Będę wdzięczny za odpowiedź.

katja
15-11-2011, 15:31
na 154 s. znalazlam taki post dotyczacy wiatroizolacji


bardzo dobry system jeśli rzeczywiście ktoś jest uczulony na punkcie przedmuchiwania wełny. Rewelacyjny system przy wełnie szklanej bo tu n ie sprawdza się sznurek (puchata wełna przechodzi prze sznurek - lepsza jest siatka) ale niestety niby to tylko wiatroizolacja ale dlaczego taka droga?

Ale system bardzo dobry i godny polecania!

olo7olo
16-11-2011, 22:44
Witam.
Dziękuję za podpowiedź - temat już zgłębiłem. Teraz mam inny problem. Zastanawiam się jak lepiej rozwiązać temat ocieplenia murłaty. Na rysunku przedstawiłem dwa pomysły i nie wiem które rozwiązanie jest lepsze, a może jest jeszcze inne? Kolorem czerwonym oznaczony jest styropian ocieplający murłatę a zielonym elewacja. I jeszcze jedno pytanko - jaką siatkę zastosować do zamknięcia szczeliny wentylacyjnej przeciw ptakom, owadom itp?

kocik
17-11-2011, 17:44
mam pytanie odnoscie docieplania poddasza
mianowice,Czy moge teraz upchac welne, porobic stelaze ,przykrecic plyty na sufitach?

na poddaszu nie mam jeszcze podlaczonego ogrzewania
mam obawy co do welny, czy niec jej nie bedzie?

na wiosne chcialbym przykleic plyty do scian, a na niektorych scianach zrobic tynki i oczywiscie wyszpachlowac

leszak
17-11-2011, 18:03
Witam, chcialbym docieplić welną toprock rockwool nieuzytkowe poddasze. Dach z blachy, papa i pelne deskowanie. Krokwie 16cm, zostawiam szczelinę 4-5cm pomiedzy deskami a welną. zrobic kominki wentylacyjne pomiedzy wełną a dachem? druga warstwa welny bedzie się trzymala w profilach CD co 60cm, jak najlepiej wsadzić tam welnę, albo czym ją podtrzymac żeby nie wychodzila poza poziom profili? Na profilach nie bedzie k-g ani podbitki, tylko sama folia paroizolacyjna 'żeby sie z welny nie kurzyło'

kocik
17-11-2011, 18:24
na moje oko pierwsza warstwe wlozysz pomiedzy krokwie ( przy cieciu dodasz 3-4 cm) jakby opadala podczepisz sznurkiem

do stelazu uzyjesz wieszakow krokwiowych" grzybkow" i na nie nabijesz druga warstwe welny, tak zeby przewinac przez krokwie i pozniej "pozapinasz profile cd 60 i welna nie ma prawa opadac

witekgo
17-11-2011, 18:39
Cytat Napisał kocik Zobacz post
mam pytanie odnoscie docieplania poddasza
mianowice,Czy moge teraz upchac welne, porobic stelaze ,przykrecic plyty na sufitach?

na poddaszu nie mam jeszcze podlaczonego ogrzewania
mam obawy co do welny, czy niec jej nie bedzie?

na wiosne chcialbym przykleic plyty do scian, a na niektorych scianach zrobic tynki i oczywiscie wyszpachlowac
co najwyzej to, izolacja (stelaz) folia i do wiosny

czyli mam rozumiec ze nie mozna przykrecac plyt k-g na mrozach do stelaza jak sie nie ma ogrzewania w domu?? czy mozna przykrecic a szpachlowanie dopiero na wiosne?? prosze o konkretna odpowiedz

kocik
17-11-2011, 19:09
dzieki Flash za szybka odpowiedz

zrobie tak jak piszesz, izolacja, stelaz, folia i poczekam do wiosny

orasje
18-11-2011, 20:43
"Ciężkie" pytanie -dla mnie

Czytałem o szczelinie wentylacyjnej już sporo ale pomimo to zapytam. Mam dachówkę ceramiczną DOMINO, łaty, pod nimi folia wysoko paroprzepuszczalna DORKEN MAXX no i dechy. W dechach jak to w dechach szpary prze które widać tą folię. Kładłem wełnę ISOVER 15 w krokwie 16 cm. Bez sznurkowania od spodu a więc szczeliny- naiwnie chyba mniemając, że ew. wilgoć przedostanie się przez te szpary między dechami. Czy radzicie jednak zdjąć wełnę i "nabić" sznurek od spodu czy zostawić?. Czy faktycznie przy foli paroizolacyjnej od wewnątrz pomieszczenia wykrapla sie dużo wilgoci?. dzieki.

arecki23
19-11-2011, 17:23
Ja polecam PIANKĘ POLIURYTANOWĄ, proszę zobacz jak się to robi: http://budopedia.pl/video/71/budowa-domu/docieplanie-poddaszy-pianka-poliuretanowa.html , chyba najlepsza metoda, co myślicie??

katja
19-11-2011, 18:46
Witam,
chcę ocieplić poddasze w domu letniskowym i zamiast płyt gk zamontować boazerię. Między krokwie zmieści się 10 cm wełny i pytanie: jak zamontować ruszt drewniany, żeby położyć w poprzek przynajmniej 5cm wełny i żeby ograniczyć mostki termiczne na krokwiach. Myślałam o wykorzystaniu ES-ów do zdystansowania łat drewnianych, a może zamiast drewnianych dać pasy płyty OSB o gr. 2,5cm. Poproszę o Wasze sugestie :)
Aha, deski boazerii zamierzam kłaść pionowo.

Może ktoś ma pomysł, jak zamontować te poprzeczne łaty.
A może zrobić ruszt metalowy pod boazerię / deska 19mm gr. i 12 cm szer. na pióro wpust/?

profi45
19-11-2011, 22:28
Może ktoś ma pomysł, jak zamontować te poprzeczne łaty.
A może zrobić ruszt metalowy pod boazerię / deska 19mm gr. i 12 cm szer. na pióro wpust/?
Normalnie na ESach dasz łaty. Ale 10+5 =15 troche mało.

gin
19-11-2011, 22:44
85985cos w tym stylu

katja
19-11-2011, 22:56
Zdaję sobie sprawę, że to mało, ale to taki bardziej letni dom. Poza tym zależy mi na każdym centymetrze, bo to niewysokie poddasze /przenoszona chałupa z bali/.
Myślisz, że jaka grubość łaty wystarczy do utrzymania takiej boazerii z jednej strony, a z drugiej, żeby dobrze trzymała się Es-ów?

O dzięki gin, o takim czymś myślałam. Tylko jaką minimalną grubość łat można dać?
Na tym zdjęciu wygląda, jakby już nie miało być wełny w tych ES-ach. Taki dystans?

gin
19-11-2011, 23:19
85996moze tak
letni dom może byc bo nie lubie tandety

orasje
20-11-2011, 08:07
Witam. Proszę mi powiedzieć, czy na poddaszu nieużytkowym gdzie daję wełnę między krokwie tak aby było tam cieplej, powinno być sznurkowanie i szczelina oraz folia?. Na piętrze pod spodem mam pełne ocieplenie skosów i sufitu (jętki i krokwie) i szczelinę (dzięki flashback za ostatnią radę.) Czy na takim poodaszu nieużtkowym mogą być problemy z parowaniem,parą i wilgocią?. Miłej niedzieli. Pozdrawiam

marcinkornacki
20-11-2011, 17:00
To pewnie najgłupsze pytanie tej zimy, ale zgłupiałem już:

Do czego kręci się boczne ( długie ) glify w oknie? Do profilu wzmacniającego U ?

orasje
20-11-2011, 17:24
bo tam w listingu brakowalo slowa kontrlaty

No tak...ale jaka jest rada odnośnie mojego pytania? :-)

rafal2011
20-11-2011, 18:07
Witam.
Proszę o radę. Docieplam poddasze z skosem wełną mineralną 15 cm między krokwie i druga warstwa 10 cm. Stelaż na skosach jest wykonany po wypełnieniu wełną miedzy krokwiami wieszakami ES 125 mocowanymi do krokwi i profilami CD, następnie będzie dodana druga warstwa wełny 10 cm pod profile i na to bezpośrednio folia i później już płyta k/g. Jak wykonać stelaż sufitu by zachować podobną konstrukcje jak na skosach a jednocześnie by był on obniżony do poziomu ok 40 cm od krokwi ?
Pozdrawiam.

Madeleine
21-11-2011, 12:52
wielka prośba do fachowców od k-g o poradę:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190868-Widoczne-kraw%C4%99dzie-k-g-na-suficie...

rafal2011
23-11-2011, 20:41
Witam ponownie.
Dzięki za info , chyba czeka mnie faktycznie stelaż krzyżowy na wieszakach obrotowych ; mam jeszcze pytanie , czy na ścianie kolankowej murowanej zastosować również profil ścienny UD 30 , czy go odpowiednio wygiąć zgodnie z skosem by podpierał płytę , czy zastosować inne rozwiązanie. Wiem że może pękać w tym miejscu bo ścianka jest tynkowana, ale jakoś to zaakceptuje.
Pozdrawiam

profi45
23-11-2011, 22:47
Witam ponownie.
Dzięki za info , chyba czeka mnie faktycznie stelaż krzyżowy na wieszakach obrotowych ; mam jeszcze pytanie , czy na ścianie kolankowej murowanej zastosować również profil ścienny UD 30 , czy go odpowiednio wygiąć zgodnie z skosem by podpierał płytę , czy zastosować inne rozwiązanie. Wiem że może pękać w tym miejscu bo ścianka jest tynkowana, ale jakoś to zaakceptuje.
Pozdrawiam
Rób co chcesz. Przykręć pod kątem UD.

kocik
24-11-2011, 19:57
jeszcze jedno pytanie

robie tak:
- krece stelaze na sufity
-ukladam welne
- kleje paroizolacje na stelaz

a co jesli nad sufitami chce zrobic stryszek z wydeskowana podloga?

dawac jakas folie na welne? stryszek bedzie nie ocieplany
miedzy welna a podloga stryszku bedzie szczelina 2 cm

witekgo
25-11-2011, 15:22
mam pytanko jakiej firmy plyta lepsza knauf czy rigips?? i co potrzebuje kupic do zrobienia stelaza?? profil cd60(jakiej szerokosci} profil cd30 profil V, esy do profili dobrze mysle czy jeszcze czegos zapomnialem prosze o podpowiedz

j231
25-11-2011, 17:30
Witam

mam pytanie, otóż zaczynam wykanczanie domu z poddaszem. Planowalem zabudowac schody i zaczac wykanczanie od dolu zeby tam jak najszybciej zamieszkac i pozniej po przyplywie kasy wziac sie powoli za gore, a poniewaz nie robilem odciecia instalacji wodnej i chcialem zrobic tylko ocieplenie z jednej warstwy waty unimaty 15cm coby to w zimie bylo w miare cieplo i w razie co przy mrozach zeby nie zamarzla ewentualnie woda(ktos mi powiedzial ze nie mam sie o co martwic bo napewno nie zamarznie ale jak postawilem wiadro pod skosami to w ostatnie niewielkie mrozy pojawila sie warstewka lodu) ale teraz przeczytalem na forum ze komus ze wzgledu na ogrzewanie dolu a gory nie, zawilgotniala wata i teraz mam zonka bo nie wiem co robic nie klasc wogole waty (boje sie o instalacje przy mrozach), czy ta jedna warstwa wystarczy czy juz szarpnac sie po kieszeni i konczyc wszystko. Jak by bylo najlepiej?

wojgoc
25-11-2011, 17:34
najlepiej by byo zrobic gorę na calość - czyli wełny tyle ile planujesz, zalożyć stelaż, obozyc folią. regipsy ewentualnie przt przyplywie kasy.
ale jak zamieszkasz na dole i bedziesz potem robił górę to balagan będzie w calej chacie...

Rom-Kon
25-11-2011, 23:25
...no i może być problem z wilgocią jeśli dół nie będzie odizolowany od poddasza... wełna "zamoknie"

Yeti
25-11-2011, 23:57
j231, kombinujesz podobnie jak ja - też chcę zająć się poddaszem po skończeniu dołu.
Moim zdaniem są trzy możliwości:
1. Tak jak radzi wojgoc: docelowa ilość wełny w dach + stelaż + folia paroizolacyjna (KG i gładzie - bezpośrednio przed wykańczaniem poddasza),
2. Wełna na strop (i na rury) do momentu rozpoczęcia prac na poddaszu, później przeniesiesz wełnę w dach.
3. Na razie tylko montaż wieszaków + pierwsza warstwa wełny w krokwie, ale tylko do momentu przeprowadzki. Taki stan mam w tej chwili u siebie (właśnie kończę układanie pierwszej - 15-centymetrowej warstwy wełny). Utrzymuję temperaturę 10*C na dole, u góry mam 6*C (przy obecnych temperaturach na zewnątrz). W czasie zimy pomaluję dół, założę panele itp.
Po przeprowadzce będę musiał podnieść temp. na dole. Wzrośnie wówczas również wilgotność pochodząca z procesów bytowych.
Dlatego przed zamieszkaniem dołożę II warstwę wełny w dach i przykleję folię od spodu stelaża, czyli osiągnę stan z punktu 1;)

Yeti
26-11-2011, 00:01
Cześć Wodzu, właśnie zauważyłem, że się pojawiłeś:)
Myślisz, że przy takim stanie jak opisałem (i jaki proponuje wojgoc) pojawi się wilgoć w wełnie? Dlaczego?

wojgoc
26-11-2011, 00:05
...no i może być problem z wilgocią jeśli dół nie będzie odizolowany od poddasza... wełna "zamoknie"
jesli bedzie załozona folia to czemu ma zamoknąć?

dwiemuchy
26-11-2011, 08:20
A zakładając rozwiązanie z:
- założeniem docelowej termoizolacji, konstrukcji GK, folii,
- założeniem dodatkowo płyt GK (bez spoinowania)
- odpaleniem ogrzewania i WM coby powietrze złamać

jest jakaś szansa, że coś się gorszego stanie z tymi płytami (w sensie powykrzywia je od wilgoci itp.)?

Rom-Kon
26-11-2011, 08:31
jeśli będzie paroizolacja (szczelna!) to nie zamoknie ale jesli zostawi się na etapie wełny w krokwiach i zacznie użytkować parter to para wodna wytworzona podczas normalnego mieszkania (a są to znaczne ilości z kuchni i łazienki a także wilgoć z posadzek i murów w pierwszym sezonie) zacznie się wykraplać w warstwie wełny i bezpośrednio nad nią (deska lub membrana). W efekcie wełna zawilżeje . Jesli będzie to pierwsze odpalenie kotła i to podczas mrozów to z wełny zacznie lać się woda! Tak dokładnie - zacznie się lać!!! Takie zjawisko ja sam zaobserwowalem a i na tym forum też było - z wełny leje się woda!

Rom-Kon
26-11-2011, 09:35
Post dotyczący oferty wykonawcy na Allegro i zamieszczenie fotki z mojej pracy jako swojej usunąłem na prośbę zainteresowanego.

Sprawa załatwiona polubownie i mam nadzieję że w przyszłości już nie zaistnieje taki incydent. A że chodziło tylko o fakt bezprawnego publikowania zdjęcia a nie jakości oferowanych usług o których nic mi nie wiadomo wiec post usunąłem na zasadzie - a przeszło już mi...

Jednoczesnie życzę Zainteresowanemu dużo klientów - rynek usług budowlanych jest tak duży że dla wszystkich znajdzie się miejsce bez zbędnej walki z Konkurencją.

dwiemuchy
26-11-2011, 11:25
jeśli będzie paroizolacja (szczelna!) to nie zamoknie ale jesli zostawi się na etapie wełny w krokwiach i zacznie użytkować parter to para wodna wytworzona podczas normalnego mieszkania (a są to znaczne ilości z kuchni i łazienki a także wilgoć z posadzek i murów w pierwszym sezonie) zacznie się wykraplać w warstwie wełny i bezpośrednio nad nią (deska lub membrana).

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ja planuję zrobić co najmniej paroizolację; zastanawiam się natomiast czy jest sens przykręcać też płyty. Rozwiązania 'wełna na wierzchu' nawet nie rozważałem (rozumiem że to masz na myśli pisząc 'wełna w krokwiach').

Rom-Kon
26-11-2011, 11:46
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ja planuję zrobić co najmniej paroizolację; zastanawiam się natomiast czy jest sens przykręcać też płyty. Rozwiązania 'wełna na wierzchu' nawet nie rozważałem (rozumiem że to masz na myśli pisząc 'wełna w krokwiach').

jeśli wełna będzie przykryta folią to nie mam zastrzeżeń. Większość Inwestorów zostawia na zimę na etapie pierwszej warstwy welny bez paroizolacji.

dwiemuchy
26-11-2011, 12:07
jeśli wełna będzie przykryta folią to nie mam zastrzeżeń. Większość Inwestorów zostawia na zimę na etapie pierwszej warstwy welny bez paroizolacji.

I my ich szanujemy ;). Widziałem też takich, co najpierw ocieplają poddasze, potem tynkują parter - nie wiem, z czego to wynika (jedyna rzecz jaka mi się nasuwa - kosztorys z banku do kredytu? U mnie też ocieplenie poddasza to element SSZ niby - a tynki to wykończeniówka; być może są banki wymagające takiej właśnie kolejności prac).

witekgo
26-11-2011, 12:13
mam pytanko jakiej firmy plyta lepsza knauf czy rigips?? i co potrzebuje kupic do zrobienia stelaza?? profil cd60(jakiej szerokosci} profil cd30 profil V, esy do profili dobrze mysle czy jeszcze czegos zapomnialem prosze o podpowiedz

profi45
26-11-2011, 15:31
mam pytanko jakiej firmy plyta lepsza knauf czy rigips?? i co potrzebuje kupic do zrobienia stelaza?? profil cd60(jakiej szerokosci} profil cd30 profil V, esy do profili dobrze mysle czy jeszcze czegos zapomnialem prosze o podpowiedz
Płyty obu firm b.dobre. CD 60 = szerokość 60mm,UD 30 =szerokość 30mm. Wełna ,folia,wkręty,profile. Wkręty do płyt,do drewna ,pchełki,kołki szybkiego montzu.

wojgoc
26-11-2011, 15:52
Płyty obu firm b.dobre. CD 60 = szerokość 60mm,UD 30 =szerokość 30mm. Wełna ,folia,wkręty,profile. Wkręty do płyt,do drewna ,pchełki,kołki szybkiego montzu.
jeszcze tasma butylowa do przyklejania folii do stelazy. w zalezności od welny może byc potrzebny sznurek od snopowiązalki
i podstawa to dobra wkretarka

ellaj
26-11-2011, 16:37
ale teraz przeczytalem na forum ze komus ze wzgledu na ogrzewanie dolu a gory nie, zawilgotniala wata
U mnie tak sie stalo.
Skosy byly zrobione na gotowo. Gora odizolowana od dolu.
Woda wprawdzie sie nie leje, tzn., nie widac jej lejacej sie, ale sa zacieki na dwoch skosach w jednym pokoju od zachodu.
Nie sa tez mokre. Tylko takie slady posrodku skosow w dol i wzdluz laczenia sciany kolankowej z plyta na skosie.
Czyli cos sie dzieje.
Obecnie ogrzewam caly dom, ale nie mieszkam.
Sprawe odlozylam, niestety, na wiosne.

witekgo
26-11-2011, 16:46
a co to sa pchelki i do czego sluza i po co kolki szybkiego montazu??

profi45
26-11-2011, 17:50
a co to sa pchelki i do czego sluza i po co kolki szybkiego montazu??

Pisałeś wieszaki ES zastosujesz i pchełki służa do skręcania profiliCD 60 z wieszakami ES. Na kołki montujesz profile UD 30 do ścian ewentualnie podłogi.

Rom-Kon
26-11-2011, 17:56
profi45 dobrze prawi... ale sprawę ES'ów radzę przemyśleć. Chyba lepsze są "grzybki".

witekgo
26-11-2011, 17:58
wlasnie bardzo mnie ciekawi czemu uwazacie ze grzybki sa lepsze od esow prosze o wytlumaczenie

MonikaC
26-11-2011, 18:41
Rom mam nadzieję, że zgłosiłeś nadużycie na allegro.

Fafowiec za 5 groszy.

Może boi się wstawić swoje.

Prostactwo i tyle. Ale wielu takich...

profi45
26-11-2011, 19:43
Rom mam nadzieję, że zgłosiłeś nadużycie na allegro.

Fafowiec za 5 groszy.

Może boi się wstawić swoje.


Prostactwo i tyle. Ale wielu takich...
Plagiat bezdyskusyjny

profi45
26-11-2011, 19:51
wlasnie bardzo mnie ciekawi czemu uwazacie ze grzybki sa lepsze od esow prosze o wytlumaczenie
Zdania troche są podzielone w tej kwesti.Bardzo wiele przemawia za grzybkiem na skosie jednak w rozwiązaniach sufitu moje odczucie przemawia za esem. Osobiście mam doświadczenie w obydwu wieszakach i z grzybkiem na skosie też nie jest idealnie. Punktem wyjścia są osobiste doświadczenia wykonawcy.
I na dużym pochyleniu skosu wiecej przemawia grzybek.

Rom-Kon
26-11-2011, 19:54
O zgrozo rom nazywa goscia oszustem :D chlopie mocne slowa jak na podebranie darmowej fotki.
fotki darmowe i po wydrukowaniu mozna nawet nimi sobie d... wycierać - nie mam nic przeciw ale jeśli ktoś pokazuje moją pracę jako swoją i to w celach zarobkowych to jak go nazwać? Gdyby to był mój były pracownik (oczywiście z tych kumatych co to teraz mi konkurencję robi jak np. wspomniany dozi ) to nawet słowem bym się nie odezwał a jeszcze spokojnie bym polecił!

Rom-Kon
26-11-2011, 20:02
Rom mam nadzieję, że zgłosiłeś nadużycie na allegro.

Fafowiec za 5 groszy.

Może boi się wstawić swoje.

Prostactwo i tyle. Ale wielu takich...

...nie za 5groszy tylko całe 32zł za metr w kwadracie!

A na Allegro nie mogę się dostać bo jeśli chce się napisać do Allegro to trzeba się zarejestrować i zaakceptować regulamin!!! A ja akurat nie jestem zarejestrowany jakoś mi nie spieszno do tego. Wiec jak już wspomniałem niestety nie mogę nawet wysłać maila że nie wspomnę że allegro nie posiada żadnego telefonu!

Rom-Kon
26-11-2011, 20:33
wlasnie bardzo mnie ciekawi czemu uwazacie ze grzybki sa lepsze od esow prosze o wytlumaczenie
...dobra wracamy do poradnictwa - dosyc prywaty.

Dla mnie grzybek jest stabilniejszy (chodzi głównie o skosy) od ES'ów. poziomowanie grzybków jest dokładniejsze i szybsze... no i ja wolę grzyby (ale to moje subiektywne odczucie)

Rom-Kon
26-11-2011, 20:46
rom spinasz sie bez sensu i znieslawiasz czlowieka jezeli przed publikacja tych postow nie zglosiles naduzycia do allegro i samego allegrowicza.
rom taki bystrzak googlowy jestes a tu prosze http://allegro.pl/Contact2/Contact2.php
i w kor. prosisz o usuniecie konta
Bystrzaku ale dokończ wysyłanie! Bez zalogowanie nie da rady!!! Myslisz że na darmo siedziałem dwie godziny przed kompem? Nawet znalazłem numer telefonu do gościa od kontaktów z mediami... niestety byłego już pracownika grupy allegro no i d... zimna.

co do obsmarowywania gościa... i tak niech się cieszy bo mam podstawy do uruchomienia machiny prawnej! Chociaż okażę trochę łaski i skasuję jego dane osobowe chociaż pochodzą z publicznych stron dostępnych dla każdego. jeszcze mu ktoś facjatę pokiereszuje i bedę posądzony o sianie nienawiści!

profi45
26-11-2011, 20:59
...dobra wracamy do poradnictwa - dosyc prywaty.

Dla mnie grzybek jest stabilniejszy (chodzi głównie o skosy) od ES'ów. poziomowanie grzybków jest dokładniejsze i szybsze... no i ja wolę grzyby (ale to moje subiektywne odczucie)
Szybszy ze sznura? czy łat ? stabilniejszy bo gatki nie jada w dół ? a co mi powiesz na pękniecia jak grzyb popycha płyte prostopadle do krokwi? na połaciowych po paru miesiącach są pekniecia na dylatacjach .Przyłóz late na skosie po paru miesiacach i zobacz jak sie buja ,a było prosto ?!
Rom nie bronie Esa !

Rom-Kon
26-11-2011, 21:29
profi45 i tak i nie... wiem że zdania sa podzielone i dlatego napisałem że to moje subiektywne odczucie. A co do zrywania akrylu w naroznikach to zjawisko wystepuje nawet przy ES'ach. i nie wiem czy nie lepiej jest przykręcać płyt do UDeków - wbrew zaleceniom rigipsa

...a co do szybkości ze sznura - mi idzie szybciej i jest to robota dla jednej osoby a z łatą muszą być dwie.

profi45
26-11-2011, 21:45
profi45 i tak i nie... wiem że zdania sa podzielone i dlatego napisałem że to moje subiektywne odczucie. A co do zrywania akrylu w naroznikach to zjawisko wystepuje nawet przy ES'ach. i nie wiem czy nie lepiej jest przykręcać płyt do UDeków - wbrew zaleceniom rigipsa

...a co do szybkości ze sznura - mi idzie szybciej i jest to robota dla jednej osoby a z łatą muszą być dwie.
Do takiej wypowiedzi tylko szacunek Rom.

Rom-Kon
27-11-2011, 14:32
...czasem firmy muszą ze względów marketingowych coś zmieniać... bywa że zmieniają naklejkę na "nowa jeszcze lepsza formuła" a we wiaderku ten sam produkt. W systemach suchej zabudowy praktycznie już wszystko wymyślono... kombinowali trochę z wymiarami płyt ale się nie przyjęło. Krawedzie płyt (pro,hrak, singa, kpos i inne) też już przerabialiśmy... teraz weszła moda na połączenia ślizgowe i nie łączenie na sztywno ze ścianami... firmy robią nam wodę z mózgu i to w celach marketingowych.

Ostatnio bardzo skrzywdziłem mojego Inwestora. Na poddaszu użytkowym pełen system rigips - profile, płyty, gipsy - do tego taśmy "amerykańskie" czyli mercedes w jakości i oczywiście w cenie - tak sobie życzył. A na poddaszu nieużytkowym płyty kręcone do krokwi bez stelaża, taśma papierowa na gipsie szpachlowym dolina nidy bo vario się skończyło. I jak Inwestor za powiedzmy pięć lat wejdzie po choinkę i zobaczy że taka badziewna technologia a spoiny nie są popękane to go szlag jasny trafi!!! i po co profil rigips za 13zł a nie za 8zł, po co taśma amerylańska (TT) za 45zł/30mb a nie zwykły papier za 9zł/75mb, po co vario za 120zł/25kg a nie dolina nidy za 25zł/25kg... oj Inwestora trafi... oj trafi...

ellaj
27-11-2011, 14:58
Bystrzaku ale dokończ wysyłanie! Bez zalogowanie nie da rady!!! Myslisz że na darmo siedziałem dwie godziny przed kompem? Nawet znalazłem numer telefonu do gościa od kontaktów z mediami... niestety byłego już pracownika grupy allegro no i d... zimna.

co do obsmarowywania gościa... i tak niech się cieszy bo mam podstawy do uruchomienia machiny prawnej! Chociaż okażę trochę łaski i skasuję jego dane osobowe chociaż pochodzą z publicznych stron dostępnych dla każdego. jeszcze mu ktoś facjatę pokiereszuje i bedę posądzony o sianie nienawiści!
Masz racje Rom-Kon.
Nie da rady nic zrobic bez rejestracji.
Napisz do faceta i zapytaj o te zdjecia.

Rom-Kon
27-11-2011, 17:44
ellaj a ja mam to w głębokim poważaniu. bardziej mnie to śmieszy niż złości i współczuję gościowi że musi stosować tak poniżające chwyty - ale co się dziwić przy takich stawkach. Nie mam ani czasu ani ochoty dalej walczyć z tym... może wyślę mu mailem linka do postów "polecających"? Przyjechałem do domu na zbyt krótko by takimi bzdetami się przejmować. Jutro już jadę na robotę. Gościu już wie bo niestety mój szwagierek zadzwonił do niego (wkurzyło go to bo na Palędziu akurat był ze mną!) i zapytał się dlaczego używa nie swoich zdjęć. Gościu się coś tam motał niespójnie a ja stwierdziłem że jestem ponad tym... ot i narazie to wszystko. Aukcje trwają jeszcze chyba jeden dzień i jak zejdą zobaczymy czy pojawią się następne.

ps. szwagierek podpytał się co do stawki i dowiedział się że tam są jeszcze jakieś doliczenia za dodatkową wełnę czy coś... może sam zamówię u niego jeden metr i niech przyjedzie do mnie i pokaże tą technologię? :)

edit: no i gościu przegiął! Wystawił te same fotki na kolejne 12 dni! Wysyłam mu linka do "rekomendacji" na liście mazowieckiej i małopolskiej :D

drugi edit: wysłałem maila do gościa o treści:
Witam.
Jako że wystawia Pan moje fotki z budowy w Palędziu k. Poznania zrobione około pięciu lat temu poczułem się zobowiązany do "rekomendacji - referencji" Pańskich usług na ogólnopolskim Forum Muratora. Poniżej zamieszczam linki do tych "rekomendacji-referencji" ale również firma Googl po wpisaniu Pana nicku z Allegro tj. Mocarny_Zenon też z powodzeniem coś znajdzie.

pierwszy link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=5027410&viewfull=1#post5027410

drugi link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?31573-CZARNA-LISTA-WYK.-w-Mazowieckim&p=5027642&viewfull=1#post5027642

trzeci link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=5027637&viewfull=1#post5027637

W powyższych tematach można zobaczyć że ma Pan już grono "wielbicieli" chociaż muszę przyznać że znalazł się i obrońca "sierot, wdów i uciśnionych" w postaci naszego forumowego kolegi o niku FlashBack.

pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Rom-Kon
Remonty Wykończeniówka Budowlana
Romuald Konieczka

forumowy nick: Rom-Kon

Zobaczymy co z tego będzie :)

romano78
27-11-2011, 18:18
profi45 i tak i nie... wiem że zdania sa podzielone i dlatego napisałem że to moje subiektywne odczucie. A co do zrywania akrylu w naroznikach to zjawisko wystepuje nawet przy ES'ach. i nie wiem czy nie lepiej jest przykręcać płyt do UDeków - wbrew zaleceniom rigipsa

...a co do szybkości ze sznura - mi idzie szybciej i jest to robota dla jednej osoby a z łatą muszą być dwie.
Właśnie u siebie skończyłem kręcenie grzybków miało iść od łaty ale samemu to nijak się nie da więc robiłem od sznurka pierwsze pomieszczenie trochę trza było poprawiać ale następne wyszły już bez poprawek gdyby nie było wełny między krokwiami to by była bajka , na początku dwa pomieszczenia robiłem profile co 30cm ale przemyślałem sprawę i stwierdziłem że gdy dach będzie pracował to może bardziej pękać bo płyta będzie bardziej sztywna i resztę zrobiłem co 40cm teraz mnie czeka nabijanie wełny na grzybki ale chyba nie będzie łatwo pewnie trza będzie nacinać nożem w miejscu grzybka ? (wełna toprock 10cm)
No i zastanawiam się jeszcze czy nie lepiej by było profil główny przycinać na szerokość pomieszczenia a nie krótszy o 2,5cm a np. odginać grzybki

Rom-Kon
27-11-2011, 19:25
Ja nie nabijam wełny na grzybki tylko docinam na szerokość jaka jest pomiędzy grzybkami i już po zamocowaniu profili "wciągam" wełnę pod profile. Ułatwia mi to jeden centymetr luzu jaki daję - jesli welna 10cm to szczelina 11cm.

Profile można docinac na szerokość pomieszczenia a jeśli krokiew jest blisko ściany i grzybki zawadzają to ja nie przykręcam ich przed montażem profila tylko przykrecam już po zamontowaniu.

danielw
27-11-2011, 21:30
Witam

Czy fazujecie płyte na krawędziach na wewnętrznych narożnikach (zaznaczone na zdjeciach) czy nie ma takiej potrzeby? Wystarczy tylko gładź na płyte a narożniki akrylem? czy trzeba dawac papier/flizeline/siatke albo np taśme TT?
Aha, i jeszcze czy tez plyty giftów docinacie po przykręceniu? jeśli tak to czym zeby zrobic to równo i zachowac krawędź?
Generalnie jakie widzicie błędy z mojej roboty?
1 zdjecie-w trakcie profilowania
2 zdjecie-po profilowaniu i dociepleniu wełną
3 zdjecie-po płytowaniu, tylko jeszcze poobcinac naddatki i dac paski płyty przy samych oknach
4zdjecie-profil C+U opiankowany, to ten co idzie najbliżej ramy okna

ellaj
27-11-2011, 21:30
ellaj a ja mam to w głębokim poważaniu. bardziej mnie to śmieszy niż złości i współczuję gościowi że musi stosować tak poniżające chwyty - ale co się dziwić przy takich stawkach. Nie mam ani czasu ani ochoty dalej walczyć z tym... może wyślę mu mailem linka do postów "polecających"? Przyjechałem do domu na zbyt krótko by takimi bzdetami się przejmować. Jutro już jadę na robotę. Gościu już wie bo niestety mój szwagierek zadzwonił do niego (wkurzyło go to bo na Palędziu akurat był ze mną!) i zapytał się dlaczego używa nie swoich zdjęć. Gościu się coś tam motał niespójnie a ja stwierdziłem że jestem ponad tym... ot i narazie to wszystko. Aukcje trwają jeszcze chyba jeden dzień i jak zejdą zobaczymy czy pojawią się następne.

ps. szwagierek podpytał się co do stawki i dowiedział się że tam są jeszcze jakieś doliczenia za dodatkową wełnę czy coś... może sam zamówię u niego jeden metr i niech przyjedzie do mnie i pokaże tą technologię? :)

edit: no i gościu przegiął! Wystawił te same fotki na kolejne 12 dni! Wysyłam mu linka do "rekomendacji" na liście mazowieckiej i małopolskiej :D

drugi edit: wysłałem maila do gościa o treści:
Witam.
Jako że wystawia Pan moje fotki z budowy w Palędziu k. Poznania zrobione około pięciu lat temu poczułem się zobowiązany do "rekomendacji - referencji" Pańskich usług na ogólnopolskim Forum Muratora. Poniżej zamieszczam linki do tych "rekomendacji-referencji" ale również firma Googl po wpisaniu Pana nicku z Allegro tj. Mocarny_Zenon też z powodzeniem coś znajdzie.

pierwszy link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=5027410&viewfull=1#post5027410

drugi link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?31573-CZARNA-LISTA-WYK.-w-Mazowieckim&p=5027642&viewfull=1#post5027642

trzeci link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=5027637&viewfull=1#post5027637

W powyższych tematach można zobaczyć że ma Pan już grono "wielbicieli" chociaż muszę przyznać że znalazł się i obrońca "sierot, wdów i uciśnionych" w postaci naszego forumowego kolegi o niku FlashBack.

pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Rom-Kon
Remonty Wykończeniówka Budowlana
Romuald Konieczka

forumowy nick: Rom-Kon

Zobaczymy co z tego będzie :)

Dobre:cool::D
Powinno wystarczyc.

Rom-Kon
27-11-2011, 22:09
ellaj ja jednak wredny jestem...

danielw płyty w miejscach strzałek nie fazuję - nie widzę sensu. W te miejsca wklejam narożnik midflex lub podobny. Obróbka dobra, nie widzę zadnych wad chociaż ja trochę inaczej rozwiazuję profile przy oknie( ostatnia fotka z "cieplymi" profilami) ale jesli jest to stabilne to ok. My "hurtownicy" czasem musimy ułatwiać sobie pracę i idziemy na skróty Wy Inwestorzy możecie sobie pozwolić na dokładniejszą dłubaninę - to zaleta. płyty bocznych glifów wystawiam trochę mocniej i wtedy nożykiem nacinam przy samej płycie i odłamuję. Ciebie teraz czeka docinanie piłką bo brzeg jest za mały by ładnie szło odłamać. Zresztą zobacz do mojego fotosika ja płytę tnę na połowę i resztę zostawiam do odłamania. Ale ogólnie nie widzę żadnych błędów. Nie wiem czy dałeś paroizolację ale jesli nie to nie jest błąd bo nie wymaga tego producent wełny Rockwool chociaż ja zalecam zawsze i wszędzie ale to tylko moje zdanie.

edit:

na tej fotce widać że duuużo płyty wystaje poza skos. Linia ołówka jest w przybliżeniu linią cięcia. Płytę tnę od "drugiej" strony (z tyłu) po płycie skosu

http://images8.fotosik.pl/2822/c55f774c8b13a394.jpg (http://www.fotosik.pl)

danielw
27-11-2011, 22:17
Na zdjeciu z opłytowania widać kawałki zółtej paroizolacji, jest to łazienka więc obowiązkowo dałem.
Czyli teraz czeka mnie ręczne machanie piłką, ale ciesze sie że ogólnie jest ok.

Rom-Kon
28-11-2011, 09:21
Oj Flash chyba znów wstałeś lewa nogą... czyli jak pomieszczenie ma 3,70m to nie wolno mi ciąć profila 3,68m (czyli bez nagięcia się nie da!) i wsunąć po skosie w UDeki? Jeśli pierwsze grzybki są około 60-80cm od ściany to spokojnie można ale jesli pierwsza krokiew jest blizej to bez wyginania się nie da wiec lepiej pierwszego grzyba montować "z ręki" czyli po wpięciu CDeka. Luz CDeka powinien być wyraźnie wyczuwalny przy przesuwaniu w prawo-lewo ale nie wypada z UDeka. Ot i cała filozofia ale jesli ktoś ma syndrom dnia wczorajszego a możę nawet łyk-endu to mu trudno to ogarnąć.

Dopiszę jeszcze że tak można robić jeśli pomieszczenie jest zbliżone długością do 4m (tak jak profil) bo jeśli ma zostać 1m i wiecej odpadu wtedy stosuje się łączenie profili łącznikiem wzdłużnym - nie robi się odpadów. Flash jak już witki położyłeś na klawiaturze to może napiszesz coś na temat zasad obowiązujących przy łączeniu profili? Jak przesuwać łączenia... To też ciekawy temat a ja już nie mam czasu na rozwijanie jego.

przemo33
28-11-2011, 11:35
Witam
Mam szybkie pytanko
Jesli chce zamontowac w krokwie welne 12cm i na krokwie tez 12cm mocowanie w profilach CD60 i wieszaki grzybkowe,
(druga warstwa welny nabijana na wieszaki grzybkowe) to na ile mam wystawic te wieszaki od krokwi? 12cm czy 12cm + 3cm na szerokosc profila CD60?

Z gory dzieki i pozdrawiam

Rom-Kon
28-11-2011, 12:39
grubość wełny (12cm) + 3 cm grubości profila i dobrze jest jeszcze + 1cm luzu na ewentualną niwelację nierówności krokwi i by wełna nie była zbyt mocno dociśnięta.

przemo33
28-11-2011, 12:48
Witam
Dzieki za odpowiedz, czyli miedzy druga warstwy welny a zewnetrzna strona profila cd60 (a tym samym plyta gipsowa) bedzie teoretycznie 3cm przerwy, czy to w niczym nie przeszkadza?(Pytam bo wpadlo mi gdzies w oko ze niektorzy jeszce daja miedzy profile cd 3cm welny zeby bylo na zero )

Pozdrawiam

Rom-Kon
28-11-2011, 13:37
tylko teoretycznie jest te 3cm szczeliny a w praktyce wełna trochę "obwiśnie" i czasem potrafi dotykac płyty. I nawet w praktyce nie można kupić wełny 3cm (można ale na zamówienie i to pewnie cała paleta i za ciężkie pieniądze) tak więc nie wypełnia się tej szczeliny.

roberto3011
28-11-2011, 17:14
Witam serdecznie, w tym wątku jestem po raz pierwszy jednak przeczytałem go prawie całego. Również z "kompendium" zebranym przez Zbigniew100. Mam jednak pytanie: pokój duży jakieś 10x4,5m. W tym po bokach skosy. Rozumiem, że konieczny jest stelaż krzyżowy, łączenia ślizgowe na skosach. Jednak zastanawiam się jak poprowadzić profile nośne (mocowane do jętek, swoją drogą co lepsze - ES czy grzybek). Jeżeli będę mocował na grzybkach to profile główne (do których będę kręcił płyty) wyjdą bardzo długie (nie pamiętam ale pewnie coś koło 7m). Dodatkowo w takim układzie rodzi się pytanie jak zrobić połączenie ze skosami na których dałbym stelaż pojedynczy. W rezultacie profile skosów i sufitu płaskiego byłyby do siebie "prostopadle". Jeżeli na Esach to rozumiem że układ ("kierunek") stelaża dowolny. Poradźcie proszę jak rozwiązać zagwozdkę...

witekgo
28-11-2011, 17:23
powiedzcie mi czy konieczne jest stosowanie profilu V?? Czy fachowcy z tego forum stosujecie ten profil czy da sie zrobic stelaz bez tego profila??

profi45
28-11-2011, 18:22
powiedzcie mi czy konieczne jest stosowanie profilu V?? Czy fachowcy z tego forum stosujecie ten profil czy da sie zrobic stelaz bez tego profila??
Nie jest konieczne. Możesz wyginać sam różne profile. Ja znam wykonawce ze Starych Brynek co wszystko robi tylko na UD30 on nie musi stosować CD.Widziałem wykonawców co nie stosują żadnych wieszaków,na skosach docinają sobie kliny z drewna podkładaja miedzy profil a krokiew kliny i po środku wkret. Są tacy co nie stosują UD. Ja stosuje profil V i polecam jego stosowanie.

profi45
28-11-2011, 18:33
nie uzywam.
Flash nie używa. Jako ze w niemczech robie powiem tak. KILKA TYSIACY FACHOWCOW stosuje tam profil elastyczny knaufa do połączeń kolankowych i skosów od wielu lat i nie słychac dyskusji. A koledzy z niemiec jak zobaczyli profil V powiedzieli rewelacja.

Esiak
28-11-2011, 19:04
mam pytanko dotyczące mocowania profili UW do posadzki...
jak sobie z tym poradzić jeśli w linii mocowana profili przechodzą rurki od c.o. i kanalizy przykryte 6cm wylewką... nie chciałbym tam nic wiercić w obawie o uszkodzenie instalacji...
czy w takim razie zrobić jakąś podmurówkę pod profil UW..? doradźcie...

Wanda26
28-11-2011, 19:44
Mam pytanie. Chcę ocieplić poddasze celem oszczędności ciepła,strych pozostanie strychem, nie planuję tam pomieszczenia mieszkalnego. Teraz tam hula wiatr. Dom jest z bodajże 1936r.Stromy dach. Jest od góry dachówka,potem deski.
Jakiej grubości wełnę zastosować?
Co kłaść po kolei pod te deski?.
Słyszałem, że lepiej wymienić to co jest pod podłogą na tym strychu, ale fachowcy do tego się nie kwapią / bo trzeba zrywać deski, usuwać to co tam jest - może glina ,albo trzcina /,wolą kłaść wełnę pod dach/.
Czy ta folia pod deski jest potrzebna ? Ktoś mi proponował, że położyć wełnę , potem folię i już. Że wełna będzie wysychać
Czasami na strych przedostaje się sadza ,od góry,bo czasami lecą iskry z sąsiednich kominów ( to jest szeregówka). Czy te wszystkie materiały o których mowa nie są łatwopalne?

aslom1
28-11-2011, 19:53
Hej!Osobiście,z własnego doświadczenia...nie wiercić!Podmurówka to też nie jest dobry pomysł.Najlepiej sprawdzi się klej,np.dobry montażowy.Można wspomóc się kotwiąc po brzegach na ścianach pionowych.Pozdrawiam

romano78
28-11-2011, 20:41
Czy może mi ktoś wyjaśnić po co są te uskoki na glifach górnym i dolnym czy chodzi może o to aby glif był pionie i poziomie czy może o to aby było więcej ocieplenia przy oknie?

roberto3011
29-11-2011, 14:58
dziękuje za odpowiedź! chciałem się jeszcze spytać czy warto dopłacać do profili oraz łączników/wieszaków wykonanych z grubej blachy??

smook81
29-11-2011, 17:59
witam
A ja jestem na początku "drogi" jeśli chodzi o układanie wełny, profili itd. ale mam pytanko, które mnie strasznie nurtuje, a mianowicie: na poddaszu mam tak zwany stryszek i tu pytanie czy powinno układać się wełne do samej góry czyli na tym stryszku też, czy tylko wystarczy jak dam nad częścią mieszkalną a tam u góry nie dam nic? czy nie będzie "lecieć zimno" z tego stryszka? jak uważacie ? za porady z góry dziękuję.

Esiak
29-11-2011, 18:11
mam pytanko dotyczące mocowania profili UW do posadzki...
jak sobie z tym poradzić jeśli w linii mocowana profili przechodzą rurki od c.o. i kanalizy przykryte 6cm wylewką... nie chciałbym tam nic wiercić w obawie o uszkodzenie instalacji...
czy w takim razie zrobić jakąś podmurówkę pod profil UW..? doradźcie...
ponawiam pytanie... :)

Esiak
29-11-2011, 19:14
akurat profil idzie równolegle do instalacji...

Wawrzont
29-11-2011, 20:11
Witam,
Mam nietypowy problem. Ocieplam spadzistą ścianę poddasza. W połowie wysokości biegnie pozioma belka. Wełna wsadzana między krokwie zmieściła się nad nią, ale folia paroizolacyjna musi być już kładziona z przerwą, bo belka ma być widoczna - a więc od podłogi do spodu belki i dalej od wierzchu belki do kalenicy. Jak zapewnić szczelne połączenie folii do belki? Taśma nie chce się kleić do drewna, czy gęsto bite zszywki wystarczą? Jak ważna jest pełna szczelność tego łączenia? Łączenia folia do folii są oczywiście porobione z zakładami i szczelnie pozaklejane. Problemem jest łączenie folia-drewno.

ArKaMa
29-11-2011, 20:51
Ocieplam poddasze - krótkie pytania.....
No własnie Rockwool czy Isover?
Pytanie o wyższosci wełny kamiennej nad szkalną lub odwrotnie, bo grubosci podobne.

smook81
29-11-2011, 21:19
witam ponownie, a co z tym stryszkiem? ocieplać dach tylko nad pomieszczeniami użytkowymi czy cały dach do samej góry?

Wawrzont
29-11-2011, 22:04
Jeszcze w sprawie folli przy belce: mam to laczyc zszywkami? Na dodatkowy profil nie ma miejsca.

Wawrzont
29-11-2011, 22:14
20 cm. Co do wykończenia to jeszcze nie wiem. A jak najlepiej?

ArKaMa
30-11-2011, 08:47
nim już wymyślisz to pomyśl w przerwach o
Lukarna - zaczęta nie skończona a powinna zostać poprawiona
Szczyty i osłonowa - powinny zostać poprawione.
a ty już bujasz głową wewnątrz.
komin - sprawdzić.
Dodałem dwa zdjęcia - możesz rzucic okiem?
Lukarna dokończona, a co masz na mysli mówiąc o szczytach?

pafcion
30-11-2011, 09:14
Witam,

Przeczytałem cały ten wątek (i kilka innych) nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi na jedno pytanie.

Pomieszczenie pod dachem. Skos i sufit podwieszony na jętkach. Temat dobrze rozpracowany na forum.

Ale teraz żona wymyśliła sobie na suficie podwieszone pudełko na halogeny. I teraz pytanie:

1. Czy należy zabudować normalnie na stelażu sufit na płasko a następnie do opłytowanego sufitu przykręcić wieszaki ES i na nich podwiesić stelaż pudełka?
2. Czy budujemy pojedynczy stelaż ale tam gdzie ma być pudełko (niżej) dajemy dłuższe wieszaki kształtując w ten sposób płaszczyznę sufitu. Jak wtedy montować profile CD?

No właśnie. Przy rozwiązaniu 1 zużyjemy więcej płyt (jeśli pudełko jest wielkości 75% powierzchni pokoju to zużycie płyt mocno rośnie).

Może ktoś z forumowych Guru (Rom-Kon czy flashBack) opisali by ładnie w kilku słowach zasady i reguły obowiązujące przy budowie wszelkiego rodzaju "pudełek" pod sufitem. O tym było mało na forum a chyba by się przydało. Obrabiać skosy, lukarny, sufity płaskie, stelaże jedno i dwuwarstwowe już nas nauczyli. Może czas na coś trudniejszego?

ArKaMa
30-11-2011, 11:43
Jeszcze jedno - Flash, oceniasz na podstawie zdjęć czy z natury?

ArKaMa
30-11-2011, 21:08
zdjec i natury.

Zatem co wg ciebie jest do poprawy.

romano78
30-11-2011, 21:12
noo o

Na dolnych glifach gdybym nie robił uskoków wyjdzie idealny pion, a gdyby tak w tym miejsu zalac dobrze pianką nie wystarczy?
A jeśli już robić to ile on ma mieć 5,10cm?

witekgo
01-12-2011, 14:46
Witam
Proszę o jeszcze jedną radę powiedzcie mi jak zamontować schodki/właz do poddasza nieużytkowego(stryszku) I do czego sie montuje, przykręca profil V?? Z góry dziękuje za odpowiedzi

gin
01-12-2011, 17:27
Witam
Proszę o jeszcze jedną radę powiedzcie mi jak zamontować schodki/właz do poddasza nieużytkowego(stryszku) I do czego sie montuje, przykręca profil V?? Z góry dziękuje za odpowiedzi
Włazy montuje sie do elementów więzby dachowej najczęściej jętek.
Profil v montuje sie najczęściej na płyte i łączy się go z elementami nośnymi jak profile. www.profiltech.com.pl

Wawrzont
01-12-2011, 20:44
Pytania do fachowca, który ma doświadczenie z izolowaniem poddaszy folią termorefleksyjną: czy przerwa na powietrze musi być zarówno od strony wełny jak i płyty gk? I czy jak folia schodzi na poddaszu na podmurówkę poniżej murłaty, to też trzeba ją przyklejać?

wojgoc
01-12-2011, 22:45
Pytania do fachowca, który ma doświadczenie z izolowaniem poddaszy folią termorefleksyjną: czy przerwa na powietrze musi być zarówno od strony wełny jak i płyty gk? I czy jak folia schodzi na poddaszu na podmurówkę poniżej murłaty, to też trzeba ją przyklejać?
fachowcem nie jestem, ale spróbuje odpowiedzieć:
1. przerwa nie jest wymagana
2. przy murłacie, przy murowanych kominach, folie przyklejałem taśmą dwustronną butylową,

marcinkornacki
04-12-2011, 21:23
Czy w narożu wklęsłym, przykręca się płytę do UD łączącego płaszczyzny skosów ?

I jak spoinuje się tego typu łączenia?

smook81
06-12-2011, 10:00
a ja mam pytanko troszkę z innej beczki :lol2: gdzie kupić w dobrej cenie wełnę mineralną ISOVER super mata? może macie jakieś internetowe "kontakty" które warto polecić? chętnie się zapoznam. Dodam tylko, że u mnie w okolicy trudno jest taką wełnę dostać a jak już jest to cena za m2 kreuje się w wysokości około 25 zł. (chyba troszkę dużo) pozdrawiam

smook81
06-12-2011, 10:12
z moich obliczeń wynika iż potrzeba 84 rolki 15 cm oraz 24 rolki 5 cm miejscowość to Lubicz koło Torunia. Czy możesz coś załątwić? no i w jakiej cenie?

wojgoc
06-12-2011, 11:40
a ja mam pytanko troszkę z innej beczki :lol2: gdzie kupić w dobrej cenie wełnę mineralną ISOVER super mata? może macie jakieś internetowe "kontakty" które warto polecić? chętnie się zapoznam. Dodam tylko, że u mnie w okolicy trudno jest taką wełnę dostać a jak już jest to cena za m2 kreuje się w wysokości około 25 zł. (chyba troszkę dużo) pozdrawiam
ja kupowalem tutaj - http://www.pph-henko.pl/?promocje,54
warunki cenowe były bardzo atrakcyjne

ArKaMa
06-12-2011, 19:03
Jeszcze jedno - Flash, oceniasz na podstawie zdjęć czy z natury?

Flashback, dzięki za wizyte i cenne uwagi do budowy.Pozdrawiam.

smook81
07-12-2011, 16:43
Chyba źle coś obliczyłeś wychodzi że potrzebujesz (352.8m2 wełny 150mm i 273.6m2 wełny 50mm)
Zawsze drugiej warstwy wychodzi więcej u Ciebie jest odwrotnie.

Witam nie mogłem wcześniej odpisać ale mi się wydaje że dobrze obliczyłem. A to dlatego jest więcej 15 cm bo ocieplam tzn. stryszek samą 15-tką no bo po co dawać na przemian jak i tak nikt tam całych dni nie będzie siedział :)

Kaśka73
08-12-2011, 11:24
muszę kupić płyt K-G do zabudowy pomieszczenie ma 33mkw same skosy, wiem ze będzie dużo odpadków, z jak dużym zapasem kupić, żeby nie brakło?

marcinkornacki
08-12-2011, 11:46
plus 10% dokup i będzie ok.

wojgoc
08-12-2011, 15:02
jak masz dużo skosów to 10% będzie mało, wziąłbym min. 15% a nawet 20% - lepiej niech 1 płyta zostanie niż ma zbraknąć i kombinacje z transportem

Kaśka73
08-12-2011, 17:39
co racja to racja głównie o transport chodzi, ale myślałam, że się mój ulubiony wykonawca odezwie to miałabym 100% pewność

wojgoc Ty u siebie miałeś folię z ekranem pamiętasz nazwę/ firmę?

wojgoc
08-12-2011, 19:28
Eurovent 115

przemo33
09-12-2011, 08:22
Witam
Mam pytanko do fachowcow , jak laczyc plyty na skosach ( dach czterospadowy,polączenie skosu ze skosem),chodzi oczywiscie o przygotowanie stelazu, jak to zrobic aby bylo w miare prosto i dobrze. (laczenie dwoch profili U? jak? moze profil V? etc.?)

Z gory dzieki.

Kaśka73
09-12-2011, 10:50
Eurovent 115

dzięki idę czytać o jej właściwościach chce ją dać do łazienki

Yeti
09-12-2011, 12:51
Dzięki temu wątkowi i u mnie zaczyna być widać sufity na poddaszu :D
(wcześniej zrobiłem już podwieszenia parteru na wieszakach obrotowych).
Miałem niezłą zagwozdkę jak zacząć poziomowanie grzybków we fragmencie dachu między ramą stolcową a czubkiem, ale moje przeczucia potwierdzone fachowymi konsultacjami;) dały chyba pozytywny efekt (?).
Macie jakieś uwagi do tego etapu?
Flash, liczę na ciebie, na pewno znajdziesz jakąś moją fuszerkę;):D

http://imageshack.us/photo/my-images/685/1007330g.jpg/http://img685.imageshack.us/img685/9396/1007330g.jpg

http://img141.imageshack.us/img141/6097/1007328.jpg


przemo33, można profilem V (jeśli cię na niego stać;)), ale można też z powodzeniem łączyć płaszczyzny skosów skręcając pchełkami 2 UDeki i rozwierając je do potrzebnego kąta. Poczytaj wcześniejsze wpisy w tym wątku - było o tym już wielokrotnie.

witekgo
09-12-2011, 13:41
a co to są UDeki??

witekgo
09-12-2011, 13:46
Witam
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co daje się lub jak się wykonuje miejsce na suficie w którym ma być przykręcony karnisz?? Bo chyba do samych płyt k-g to się nie przykręca!

Kaśka73
09-12-2011, 22:00
cisza tu straszna?! ale może ktoś mi pomoże czy dobrze kombinuję ze stelażem do kuchni na sufit z led tak to ma być

Yeti
09-12-2011, 22:58
a co to są UDeki??
Profil przyścienny UD30; oprócz niego jest jeszcze profil główny CD60 - dwa podstawowe profile wykorzystywane przy montażu sufitów podwieszanych.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co daje się lub jak się wykonuje miejsce na suficie w którym ma być przykręcony karnisz?? Bo chyba do samych płyt k-g to się nie przykręca!
Pewnie wystarczy dołożyć jeden CD ponad karniszem.
To samo dotyczy mocowania cięższych żyrandoli.
Słyszałem też, że można na płycie GK położyć deskę - łatwo do niej przykręcić żyrandol, a jego ciężar rozłoży się na większej powierzchni.

Kaśka73
09-12-2011, 23:57
na samych ud??? to mi spadnie na łepetynę

znalazłam jeszcze taka wersję

jak to zrobić mam do ukrycia kawałek instalacji

kocik
11-12-2011, 19:30
hej
mam pytanie odnosnie stawiania stelazu z profilow cd60 na wymurowanej scianie

mianowicie, czy jest jakis sposob zamocowania profila cd 60 pionowo jak najblizej naroznika oczywiscie bez uzycia wkretarki katowej

profile mocuje na esach do scian

kocik
11-12-2011, 21:19
was esa zaginasz na czolo profila cd i przykrecasz wkretem konstrukcyjnym to, taka plaska pchelka (najczesciej spotykane ocynk nie fosfatowana).

takie banalne rozwiazanie, a ja nad tym glowkowalem pol dnia :bash:

dzieki Flash

q12
12-12-2011, 14:09
Witam,

Mój wykonawca zaproponował wykonie stelażu na poddaszu do płyt GK tak samo jak na sufit, czyli esy na krokwie i profil CD wzdłuż krokwi, a na to w poprzek profile CD i montaż płyt GK.
Czy to ma sens? Nie będą pękać płyty?
Podobno taka konstrukcja będzie sztywna i wszystko będzie git.
Co o tym myślicie?

Kapibara1
12-12-2011, 15:15
Witam,

jestem laikiem w temacie. udało mi się zrobić coś takiego. Proszę o ocenę czy to ma sens. zastanawiam mnie czy można w tai sposób przymocować skosy do profili ściennych. Mam bardzo nierówne ściany.
89753

89754

89755

89756

Byłbym wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i uwagi

damianekK
14-12-2011, 15:11
Jakieś 2 lata temu ukończyłem budowę domu. Wynająłem firmę do ocieplenia poddasza , która mi ociepliła skosy wełną 15 cm+8 cm a na stropie pomiędzy jętki dali wełny 15 cm i na to płyty OSB od strony stryszku nieocieplonego a wewnątrz poddasza płyty k-g. Na stryszku nieocieplonym poszło 15 cm wełny do ocieplenia skosów aż do szczytu. Teraz zauważyłem podczas zimy że ciepło z domu ucieka przez ten stryszek, tzn na dachu widać które miejsca szybciej topnieją ze szronu. Chciałbym teraz docieplić strop i mam pytanie w jaki sposób moge to zrobić - czy zdjąć płyty osb i pomiędzy jętki dołożyć do tej 15-tki - 5 cm wełny? Jak to najlepiej zrobić?

rpilski
15-12-2011, 09:07
Jak mocować oprawy oświetleniowe do sufitu podwieszanego na poddaszu aby nie dziurawić paroizolacji ? Czy jedynym wyjściem jest zamocowanie odpowiednich kotew/mocowań przed położeniem paroizolacji (czyli na etapie wykonywania sufitu) ?

RobcioBudowniczy
16-12-2011, 22:19
Jakieś 2 lata temu ukończyłem budowę domu. Wynająłem firmę do ocieplenia poddasza , która mi ociepliła skosy wełną 15 cm+8 cm a na stropie pomiędzy jętki dali wełny 15 cm i na to płyty OSB od strony stryszku nieocieplonego a wewnątrz poddasza płyty k-g. Na stryszku nieocieplonym poszło 15 cm wełny do ocieplenia skosów aż do szczytu. Teraz zauważyłem podczas zimy że ciepło z domu ucieka przez ten stryszek, tzn na dachu widać które miejsca szybciej topnieją ze szronu. Chciałbym teraz docieplić strop i mam pytanie w jaki sposób moge to zrobić - czy zdjąć płyty osb i pomiędzy jętki dołożyć do tej 15-tki - 5 cm wełny? Jak to najlepiej zrobić?
Ja jestem przed tym etapem. Moim zdaniem albo dołóż np. 10cm wełny na krokwie na stryszku tak żeby przykryć szczelnie krokwie albo odkręć płyty OSB daj pod nie łaty o wysokości np.6cm prostopadle do jętek i między łaty włóż wełnę a płyty OSB przykręć na łaty. Pierwsze rozwiązanie mniej kłopotliwe ale większa powierzchnia do pokrycia - to drugie chcę zrobić u siebie ale tylko tam gdzie zależy mi na wysokości sufitu (daję 15 między jętki, 5 pod jętki i 5 nad jętki) tam gdzie mam wysoko daję 15 między jętki i 10 pod.

RobcioBudowniczy
16-12-2011, 22:41
Witam,
Mam pytanie o montaż profili do podłogi. W kilku miejscach gdzie mam mieć zabudowę ( ścianki działowe, kolankowe ) hydraulicy dość niefortunnie położyli mi dość gęsto podłogówkę przy brzegach. Np na widocznym zdjęciu:
90390

Mam około 6cm wylewki i przy zalecanym montażu na kołki do podłogi istnieje ryzyko natrafienia na rurę. Jak mocować profile:
a) Czy może ich wcale nie mocować tylko przykleić taśmę akustyczną a cała konstrukcja będzie się trzymać na bocznych i górnych
b) Czy czymś je przykleić do wylewki? Czym? Co z akustyką takiej ścianki?
c) Czy może wymurować z cegły lub wylać w tym fragmencie podwyższenie i do tego mocować profile?
d) Czy dla widocznej na zdjęciu ścianki kolankowej dać po prostu wzdłuż całej ściany profile CD60 mocowane do ściany uchwytami ES (pierwszy na poziomie podłogi )i do tego mocować płyty?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

ziewo
18-12-2011, 19:16
Witam,

Mój wykonawca zaproponował wykonie stelażu na poddaszu do płyt GK tak samo jak na sufit, czyli esy na krokwie i profil CD wzdłuż krokwi, a na to w poprzek profile CD i montaż płyt GK.
Czy to ma sens? Nie będą pękać płyty?
Podobno taka konstrukcja będzie sztywna i wszystko będzie git.
Co o tym myślicie?

Może ktoś się wypowie na temat powyższej konstrukcji?
Czy jest uzasadniona taka zabudowa?

ziewo
18-12-2011, 20:40
Jakie jest twoje zdanie FlashBack o takiej zabudowie.
Upierać się przy konstrukcji opartej na uchwytach grzybkowych?
Czy stelaż krzyżowy jest potrzebny na skosach? (wykonawca twierdzi, że zmniejszy to ryzyko występowania pęknięć)
Pozdrawiam

gin
18-12-2011, 23:00
http://www.profiltech.com.pl/images/image_11.png
coś w tym stylu ? podwójny skos

gin
18-12-2011, 23:03
Witam,

jestem laikiem w temacie. udało mi się zrobić coś takiego. Proszę o ocenę czy to ma sens. zastanawiam mnie czy można w tai sposób przymocować skosy do profili ściennych. Mam bardzo nierówne ściany.
89753

89754

89755[/ATTACH
[ATTACH=CONFIG]89756

Byłbym wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i uwagi

to nie tak sie robi

gin
18-12-2011, 23:07
Witam,
Mam pytanie o montaż profili do podłogi. W kilku miejscach gdzie mam mieć zabudowę ( ścianki działowe, kolankowe ) hydraulicy dość niefortunnie położyli mi dość gęsto podłogówkę przy brzegach. Np na widocznym zdjęciu:
90390

Mam około 6cm wylewki i przy zalecanym montażu na kołki do podłogi istnieje ryzyko natrafienia na rurę. Jak mocować profile:
a) Czy może ich wcale nie mocować tylko przykleić taśmę akustyczną a cała konstrukcja będzie się trzymać na bocznych i górnych
b) Czy czymś je przykleić do wylewki? Czym? Co z akustyką takiej ścianki?
c) Czy może wymurować z cegły lub wylać w tym fragmencie podwyższenie i do tego mocować profile?
d) Czy dla widocznej na zdjęciu ścianki kolankowej dać po prostu wzdłuż całej ściany profile CD60 mocowane do ściany uchwytami ES (pierwszy na poziomie podłogi )i do tego mocować płyty?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Dobrze kombinujesz z ESami,możesz ewentualnie podkleić tego UD na klej montażowy

q12
19-12-2011, 11:58
Witam,

Mam kilka wątpliwości i proszę o radę tych, co już nie jeden stelaż zrobili, czyli FlashBack'a lub/i RomKon'a:

Czym kierujecie się, dobierając odpowiedni stelaż do poddasza?

Znalazłem 3 sposoby wykonania stelaża na poddaszu:
1. Esy na krokwie i profil CD wzdłuż krokwi, a na to w poprzek profile CD,
2. Esy na krokwie i profile w poprzek krokwi,
3. Grzybki na krokwie i profile CD w poprzek krokwi.

Jakie są zalety i wady opisanych sposobów montażu stelażu? Czy zwracanie uwagę najpierw na wady, aby uniknąć błędów w 'ostatecznym' suficie?

Przy dachu mansardowym, który sposób polecacie?

Pozdrawiam

pedronx
19-12-2011, 13:19
Witam,
Nie chciałbym podważać kompetencji tzw."Guru na tym forum":bye:
Ale czytając wcześniejsze posty trochę się dowiedziałem o wykonastwie tych że osób.
Moim zdaniem kto używa grzybków na poddaszach poprostu powinien zmienić fach, dlatego że wieszaki do poddaszy prawie wogóle nie pracują!!! a konstrukcja dachu przeciwnie.Najlepszą konstrukcją jest stelaż krzyżowy ponieważ pracuje on w trzech płaszczyznach a grzybek tylko w jednej i gdy krokiew wyginają się przypuśćmy pod ciężarem śniegu do ałtomatycznie nasza konstrukcja razem z nią wiszak es + krzyżak niwelują wygięcie co za tym idzie nasza płaszczyzna czy to sufit czy też skos jest prosta i mniej narażona na pęknięcia łączeń płyt g/k.

A jak zatem masz zamiar zamocować ruszt do skosu? Na ślinę?

pedronx
19-12-2011, 13:35
Jeszcze jedno urzekło mnie "Łączenie ślizgowe":rolleyes:
a jakbyś spróbował tak bardziej rzeczowo.

ArKaMa
19-12-2011, 13:53
Można i na ślinę jeśli ktoś potrafi!

Nie potrafię - zatem jak według ciebie powinienem to zrobić. Grzybki skresliłes.

ArKaMa
19-12-2011, 14:19
Cały czas robiłem jedną technologią od kąd zaczełem przygode z poddaszami trzymałem się swoich reguł czasami odskakiwałem żeby sprawdzić coś innego ale mogę
z pewną świadomością powiedzieć że poddasza znam bardzo dobrze i wiem jak się zachowują dlatego wieszaki ES są najlepszym rozwiązaniem czy na suficie czy też skosie a jak umocować na skosie trzeba troche własnej wyobraźni a nie tylko czekać aż wszystko Ci ktoś powie.

Oczywiście, tylko to forum od zarania służy WYMIANIE informacji. Ci, którzy wiedza więcej radzą tym, którzy wiedzą mniej - mówiąc JAK mają zrobić daną rzecz dobrze.
Stwierdzenia typu: "wiem, ale nie powiem" nic nie wnosza do dyskusji, oprócz nabijania postów.

ArKaMa
19-12-2011, 15:13
A jakie jest twoje pytanie?

Padlo takie:

A jak zatem masz zamiar zamocować ruszt do skosu? Na ślinę?

Ja pytałem:

....- zatem jak według ciebie powinienem to zrobić. Grzybki skresliłes.

roberto3011
19-12-2011, 18:48
standardowa konstrukcja krzyżowa nie ma w tym nic trudnego.

nie ma to jak udzielić wyjątkowo precyzyjnej odpowiedzi....

(przepraszam że się wtrąciłem w nie swoją dyskusję)

wojgoc
19-12-2011, 19:10
Pierwsze co trzeba zadać odpowiednie pytanie, a nie typu; jak postawić dom?

standardowa konstrukcja krzyżowa nie ma w tym nic trudnego
nie ma glupich pytań, sa tylko glupie odpowiedzi - Twoje do takich należą

gin
19-12-2011, 19:48
nie miałem nauczyciela. Możesz napisać co byś doradził kapibara1?
Duzo tłumaczenia . Ale w skrócie scianki działowe postawił kapibara i powinien pokryc je płytami , po opłytowaniu dokrecic na płyty profile UD i jechac ze skosem i sufitem moim zdaniem.Nie wnikam w inne błedy już.

wojgoc
19-12-2011, 19:57
Ale zrobił troche inaczej przecież to nie ma znaczenia poprostu miał troche trudniej ustawić profil ud30. Zrobił jak umiał przecież nie zajmuje się tym profesjonalnie.
Więc jak na amatora to i tak dobra robota.
a Ty jesteś profesjonalistą? duze masz doświadczenie? porfolio wykonanych poddaszy?

gin
19-12-2011, 20:02
Ale zrobił troche inaczej przecież to nie ma znaczenia poprostu miał troche trudniej ustawić profil ud30. Zrobił jak umiał przecież nie zajmuje się tym profesjonalnie.
Więc jak na amatora to i tak dobra robota.
To nie jest dobra robota . Kapibara pytał czy dobrze robi i nie ma znaczenia czy jest amatorem czy profesjonalistą.Uzyskał odpowiedz bez taryfy ulgowej i oto mu chodziło .Robote robimy raz i najlepiej jak sie da .Wielu amatorów zrobiło swietna robote ale wielu spieprzyło sprawe a wydali tyle samo kasy.

profi45
19-12-2011, 20:18
Ale zrobił troche inaczej przecież to nie ma znaczenia poprostu miał troche trudniej ustawić profil ud30. Zrobił jak umiał przecież nie zajmuje się tym profesjonalnie.
Więc jak na amatora to i tak dobra robota.

Poczytaj moje posty o KLATKACH ! :D

pedronx
19-12-2011, 20:30
Rafał2011, moja kariera forumowicza nie jest oszałamiająca. Gdzieś wyczytałem, jak niektórych forumowiczów nazywa się trolami. Po pasjonującej lekturze Twoich postów - w mojej ocenie - w pełni zasługujesz na to miano.

Wracając do dyskusji: napisałeś, że remedium na wszelkie poddaszowe bolączki to esy i ruszt krzyżowy. zapytałem jak widzisz montaż krzyżaka na skosie. Byłoby miło jakbyś odpowiedział.

gin
19-12-2011, 20:32
Podejrzewam gdy zobaczyłbym Twoją robote też bym mógł się przyczepić i powiedzieć że źle zrobiłeś. Kapibara1 na pewno się starał i moim zdaniem zrobił wszystko jak należy a czy posłucha się Ciebie i będzie rozbierał stelaż na poddaszu a żeby przykręcić płyte do ścianki to jest jego sprawa ja za niego tego nie będę robił tylko jeśli jest na takim etapie prac to po co się cofać jak i tak nie będzie miało to znaczenia jeśli "dobrze" zrobił stelaż
Moja robote juz cos wstawiałem. Nie kwestionuje ze kapibara sie starał . Martwi mnie fakt że według ciebie te rozwiazania sa tak samo dobre.

gin
19-12-2011, 20:49
W tym przypadku akurat tak.
Jeśli miałbyś taką sytuacje; trzeba zrobić ścianki poddasze bez płytowania dlatego że na budynku jeszcze nie ma rozprowadzonej elektryki i co wtedy zrobisz?
czekam na elektryke ,hydraulike ,robie ewentualnie ścianki i czekam. Albo zostawiam inwestora bez mediów jak sie uprze.

Jacekss
20-12-2011, 08:59
witam,

czytam ten wątek i czytam i tego co mnie interesuje nie znalazłem:
- czy w garażu dawać na wełne i stelaż folie paroizolacyjną tak jak na poddaszu? garaż ocieplam (sufit + ściana od strony mieszkań) bo ma być ogrzewany w ograniczonym zakresie
- czy w garażu warto stosować płyty zielone te bardziej odporne na wilgoć, czy wystarczą zwykłe
- czy w przypadku sufitu 2 poziomowego wieszaki krzyżowe przykręcamy do CD60 głównego, wg mnie da to jedynie to że nie profile nie będą się przesuwać

dzięki za odpowiedź
Jacek

wojgoc
20-12-2011, 16:42
Tylko i wyłącznie płyta zielona.ja proponuje tylko i wyłacznie czerwoną - wszak garaz takim miejscem jest gdzie cos zapalić się w nim może.
bo przeciez cos takiego jak wentylacja pomieszczenia nie ma tu żadnego znaczenia.
pomijam fakt, ze przecież w garazu wilgoc jest jak w lazience bo prysznicu

wojgoc
20-12-2011, 17:11
dlatego zwykla plyta w garazu o normalnej wentylacji bedzie ok.
a zielona zatrzymaj na lazienki

gin
20-12-2011, 17:49
widzielismy twoja robote i porownujac jasno ze zdjec wynika ze Kapibar popelnil 100x mniej bledow niz ty na swojej profesjonalnej robocie.
na tej podstawie powiem _ Kapibar swietna robota a, ze bez sensu ... coz zycie.
Flash jesteś teoretykiem i nie zrobiłes żadnego poddasza dlatego nie wtrącaj sie ze wszystkim.

joliska
20-12-2011, 19:04
Panowie,
posprzątałam Wasze dyskusje - za kolejne tego typu wymiany myśli będzie po czasowym banie za łamanie netykiety. Ludzie subskrybują ten wątek i są zasypywani spamem.


Admini nie śpią - jasnowidzami nie są - jeśli czyimś zdaniem powinniśmy interweniować, należy to zgłosić via "zgłoś do usunięcia lub moderacji".

Jacekss
20-12-2011, 21:12
dlatego zwykla plyta w garazu o normalnej wentylacji bedzie ok.
a zielona zatrzymaj na lazienki

no właśnie .. garaż będzie miał wentylację (wentylator).. więc pytanie czy warto pakować się w zielone czy nawet te różowe
co do folii ok rozumiem że warto dać, czy na brzegach po wywinięciu folii warto ją przyklejać do muru/tynku, jeśli tak to czym.. jakaś taśmą 2-stronną, taka zwykła nie łapie tynku :/

wojgoc
20-12-2011, 21:15
ja tez mam wentylator a garaz prawie 40m2 i dalem zwyklą plytę - nie bawilem sie w zadne zielone czy czerwone.
folie przyklejalem tasmą butylową dwustronną

Ado
21-12-2011, 00:27
Witam.
Powoli przygotowuje się do wykonania ocieplenia oraz zabudowy poddasza.Czy koś mógłby mi podpowiedzieć:
1. Jak wykonać dobrze zabudowę bocznych ścian lukarny przedstawionej na zdjęciu poniżej
91038
Odległość między ościeżnicą okna a ścianko to 1-2 cm. Stelaż się nie zmieści a kręcenie płyty k-g bezpośrednio do belek nie jest chyba dobrym rozwiązaniem.
2. Czy przy sytuacji pokazanej na rysunku poniżej wystarczy jeden grzybek by utrzymać profil cd, czy trzeba wykonać jaką dodatkową konstrukcje?
91039

Pozdrawiam

profi45
21-12-2011, 15:26
Witam ponownie i zapraszam na pierwszą lekcje tematem lekcji jest; "pokora"
http://www.youtube.com/watch?v=6E0yrMBx8G0&feature=related
Debiut dobry wrzuc na spoinowaniei szpachlowanie. Czekam na reszte lekcji.:welcome:

Ado
21-12-2011, 22:05
jeden wielki babol ale czyja wina?
wrzuc wycinek projektu z rzutami tej lukarny.
a wieszak w zupelnosci wystarczy jedynie na krokwi (jeden rzad).

Wina jest moja bo nie dopatrzyłem. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak "walczyć" z tym co jest żeby uzyskać jakiś zadowalający efekt. Mówiąc o babolu masz na myśli to, że okna są za szerokie i nie ma wystarczającego miejsca na stelaż, czy jest jeszcze coś?
Jedyny rzut z projektu na którym widać konstrukcje lukarny przedstawiony jest na rysunku poniżej.
91177
Ściany lukarny są ocieplone z zewnątrz 15 cm styropianu, a pomiędzy belkami jest 2 x płyta osb 12 mm i 10 cm wełny.
Najprostszy do wykonywania byłby chyba drugi sposób przedstawiany przez rafał2011.

Pozdrawiam

profi45
21-12-2011, 22:26
Mamy jeszcze tak zwane "Marki" sa to kawałki płyt które uzyskasz krojąc pasek płyty na kwadraty 10cm*10cm.Marki przykrecasz do OSB i dystansujesz aby uzyskać odległość podkładając ewentualnie co pod ręką karton .sklejke nawet esa .I na to właściwa płyta dokrecona.,Marki stosuje sie równiez używając kleju jako dystansu.
Jak zdecydujesz sie na klej to majac marki masz kontrole że klej ci nie zjedzie ,a jak dasz za dużo to zbierzesz w prosty sposób nadmiar kleju szpachelką. Dokrecisz jak pisał rafał po wyschnieciu kleju marki. Z całą płytą możesz miec problemy bo klej bez przygotowania podłoża na osb spada.

profi45
21-12-2011, 23:03
Jeszcze 1 grosz przy obróbkach okiennych polecam ściąc krawedzie fazowane fabrycznie płyty przylegajace do okna.

profi45
21-12-2011, 23:12
:welcome:Rafał 2011 czekam na reszte lekcji

kurm28
22-12-2011, 09:33
Witam.
Pytałem o to w dziale Dachy, ale nikt nic nie powiedział.
Moze to zły dział był.

Jest taka koncepcja w nowo budowanym domu, żeby zamiast wełny na poddaszu, włożyć między krokwie styropian - 16 cm.
Pomiędzy styropian a krokwie, wpuścić chcę piankę - myślę raczej o niskorozpręzliwej niż o zwyczajnej.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z podobnymi pomysłami?
Będzie to dobrze?

Dzieki

pzdr
k

Jacekss
22-12-2011, 11:18
mam pytanie o ocieplenie na poddaszu miejsca miedzy elewacją (styro) a murłatą, jest tam kilka cm wolnej przestrzeni
niestety jak ocieplali budynek to nie do konca dobrze złączyli styro z wełną i są przedmuchy. teraz na styku wełna murłata wieje chłodem (badałem pirometrem)
no i jak to ocieplić, myslalem żeby wepchnąć tam wełne na całej dł domu tak z 5cm grubości. dodatkowo można by zapiankować tą szczelinę między styro a murem coby zminimalizowac ruchy powietrza. jak sądzicie ? a może zamiast wełny dać styro ?

kurm28
22-12-2011, 19:29
bardziej chodzi o kwestie techniczne.
obawiam sie, ze po wsztrzyknięciu pianki, kiedy ona zastygnie i sie utwardzi, całość bedzie mało elastyczna i przez to, kiedy dom będzie pracował, styro popęka i bedzie po izolacji.

Jacekss
22-12-2011, 22:26
postaram sie jutro to narysować żeby bylo wiadomo o co chodzi..

Rom-Kon
22-12-2011, 23:34
A kuku! Znów jestem! ...widzę że ominęło mnie niezłe mordobicie :rotfl: Sporo do czytania :yes:

ziewo
23-12-2011, 11:04
Witaj Rom-Konie! Jeżeli znajdziesz trochę czasu to może wypowiesz się w sprawie robienia stelażu krzyżowego na ES? Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

sterowiec40
23-12-2011, 20:44
Witam
Czy zawsze miedzy wełną a paraizolacją na dachu(blachodachówka) musi być szczelina czy to zależy od rodzaju membrany?

profi45
23-12-2011, 22:11
I co FLASCH narobiłes pod siebie jak Rafał obronił ESa ? gdzie dzisaj jestes ze swoimi postami ? miałes wykonawców za głupkow ?

profi45
23-12-2011, 22:23
Powiem lepiej dla Esa bez sensu jest dla mnie podwójny stelarz na skosie.

zbyszek1982
24-12-2011, 10:28
Prosze o pomoc w kwesti ocieplenia poddasz...powiedzcie czy tak jak zrobiłem moze byc:
-20 cm welny
-na to dałem folie paraizolacyjna (zółta)
- stelaż
-5 cm wełny miedzy stelaz a folie
- regipsy na wełne
prosze o pomoc, wszedzie gdzie teraz czytam-gazety budowlane to folia jest ostanim punktem ocieplenia przed płytami a ja jeszcze wcisnelem ta 5 cm wełny pomiedzy regipsy a folie.

ArKaMa
24-12-2011, 11:43
Zdrowych wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

91546
Samych trafionych pomysłów, bezproblemowej realizacji, uśmiechu i zdrowia.
Artur

profi45
24-12-2011, 13:44
Prosze o pomoc w kwesti ocieplenia poddasz...powiedzcie czy tak jak zrobiłem moze byc:
-20 cm welny
-na to dałem folie paraizolacyjna (zółta)
- stelaż
-5 cm wełny miedzy stelaz a folie
- regipsy na wełne

prosze o pomoc, wszedzie gdzie teraz czytam-gazety budowlane to folia jest ostanim punktem ocieplenia przed płytami a ja jeszcze wcisnelem ta 5 cm wełny pomiedzy regipsy a folie.

Może zostac jak jest.

zbyszek1982
25-12-2011, 12:26
i maja racje bo to opozniacz jest no albo powinienes na 20 zakonczyc.
Czyli jak nie moze byc tak jak mam zrobione?profil45 pisze ze moze zostac...nie chcialbym zakanczac na tych 20 bo mam jeszcze sporo miejsca i zmieszcze te 5 a do tego juz materiał mam kupiony:(czyli jak ekpia mi da teraz ta piatke przed regipsami to bedzie zle....????

zbyszek1982
26-12-2011, 16:33
w obecnej postaci zle, ty rob sobie czy oni tobie co chcesz.

Za bardzo nie rozumiem twojego postu.Czyli jest toniedopuszczalne?Nie moge dać tych 5 cm miedzy folie a regipsy?

zbyszek1982
26-12-2011, 19:01
Dziwnie piszesz, nie moge Cie za bardzo zrozumiec. Nie jestem budowlancem, nie orientuje sie w tych sprawach za bardzo i dlatego pytam jak to jest...moze ktoś jeszcze mógłby mi doradzic w kwestii ocieplenia czy moge dać to w wersji:
-20 cm welny
- folia paroizolacyjna
- 5 cm welny
-płyta kartonowo-gipsowa
Nie ukrywam, ze chcilabym dać te 5 cm gdyz materiał juz mam

zbyszek1982
26-12-2011, 20:55
Uzywam foli paraizolacyjnej-zólta. czyli musze ja po prostu zerwac i dolozyc ta 5cm przed folie. Czytalem gdzies ze ponoc do 1/3 grubosci izolacji mozna dac przed folia paraizolacyjna.Jak to jest?Jesli zostawił bym tak jest to wtedy jak to jest czym to grozi?Zawilgoceniem regipsów?
A czy moge zrobic inaczej-zostawic to jak jest tylko dodac za tymi 5 cm wełny druga folie paraizolacyjna?Jak myslisz?Bedzie to tak wygladało:
-dachowka
-membrana
-wełna
- folia paroizolacyjna
- wełna 5 cm
-folia paroizolacyjna

zbyszek1982
26-12-2011, 21:37
ostani juz post na dzis,ok druga folia odpada a jednak mogła by byc ta folia w tych proporcjach 2/3 przed folia i 1/3 za nia?Dobrze rozumuje?Jutro rozmawiam z wykonawca i po prostu niech sciaga ta folie, wklada te 5 cm i zamyka to folia...dzieki za pomoc

zbyszek1982
26-12-2011, 22:01
teraz to ja nie rozumiem po co zostawiac opozniacz i stosowac kolejny?.
mowiac krotko jej nawet nie powinienes stosowac pomiedzy izolacja termiczna a plytami.
owszem mozna by i w ciemno zastosowac regulatory w warstwie izolacji w przedziale jej grubosci od zewnatrz 2/3:1/3.

proponuje bys uzupelnil swoj dziennik o etap izolacji termicznej poddasz pomiedzy krokwiami i pokazal jak masz zakocznona izolacje termiczna scian zewnetrznych (elewacje).


czyli jak wogole nie dawac paraizolacji?W takim razie juz nie wiem, dorad zostani raz czy zostawic tak jak mam folie i dac na to 5 cm welny czy po prostu zerwac folie dac 5 cm i wtedy przed regipsem paroizolacja
Na zewnatrz jeszcze nie ocieplalem, na wiosne bede robil elewacje

romano78
28-12-2011, 07:39
Witam jutro zabieram się za przykręcanie płyt na całym poddaszu i zastanawiam się jak je przykręcać prostopadle czy równolegle do profili głównych ,równolegle mi najbardziej pasuje bo mniej przycinania i wyjdzie więcej łączeń orginalnych nie przycinanych ,jeśli prostopadle to trzeba przycinać niektóre z długości 20cm ale z drugiej strony wydaje mi się że jeśli dam prostopadle to będzie sufit sztywniejszy (ruszt jest pojedynczy co 40cm).Pozdrawiam .

yaco181
28-12-2011, 09:10
Zdecydowanie prostopadle.

Rom-Kon
28-12-2011, 10:22
Zdecydowanie prostopadle.
Też tak sądzę... niby więcej łączeń ciętych ale wszystkie podparte profilem a i stelaż jak "popłynął" to płyta nie ucieknie z niego tylko zawsze można lekko podstrugać po skosie. Co prawda są tacy co pozwalają sobie (bo już muszą) na struganie oryginalnych krawędzi ale chyba nie o to chodzi.

...i proszę o cierpliwość. Skrobnę parę postów... jestem obecny do 3 stycznia. Przed świętami na robocie a raczej na trzech robotach naraz urwanie głowy a w domu nie lepiej - młyn totalny. Poszukuję możliwości rozszerzenia doby do około 34 godzin. Lekutko padam na pysk.

q12
28-12-2011, 17:49
Witam,

Mam kilka wątpliwości i proszę o radę tych, co już nie jeden stelaż zrobili, czyli FlashBack'a lub/i RomKon'a:

Czym kierujecie się, dobierając odpowiedni stelaż do poddasza?

Znalazłem 3 sposoby wykonania stelaża na poddaszu:
1. Esy na krokwie i profil CD wzdłuż krokwi, a na to w poprzek profile CD,
2. Esy na krokwie i profile w poprzek krokwi,
3. Grzybki na krokwie i profile CD w poprzek krokwi.

Jakie są zalety i wady opisanych sposobów montażu stelażu? Czy zwracanie uwagę najpierw na wady, aby uniknąć błędów w 'ostatecznym' suficie?

Przy dachu mansardowym, który sposób polecacie?

Pozdrawiam

przemo33
29-12-2011, 08:23
Witam
Czy przy skosach gdzie sa skrecone ze soba 2 UD-eki i w nie z jednej i drugiej strony wchodza profile CD, to czy te CD maja byc przykrecone do tych ud? czy luzno wsadzone jak w przypadku gdy profil UD jest przy scianie zamocowany?

Aha i czy te poloczone ze soba UD-eki mocuje sie do krokwi koszowej?

Pozdrawiam

Rom-Kon
29-12-2011, 11:13
Witam,
Mam pytanie o montaż profili do podłogi. W kilku miejscach gdzie mam mieć zabudowę ( ścianki działowe, kolankowe ) hydraulicy dość niefortunnie położyli mi dość gęsto podłogówkę przy brzegach. Np na widocznym zdjęciu:
90390

Mam około 6cm wylewki i przy zalecanym montażu na kołki do podłogi istnieje ryzyko natrafienia na rurę. Jak mocować profile:
a) Czy może ich wcale nie mocować tylko przykleić taśmę akustyczną a cała konstrukcja będzie się trzymać na bocznych i górnych
b) Czy czymś je przykleić do wylewki? Czym? Co z akustyką takiej ścianki?
c) Czy może wymurować z cegły lub wylać w tym fragmencie podwyższenie i do tego mocować profile?
d) Czy dla widocznej na zdjęciu ścianki kolankowej dać po prostu wzdłuż całej ściany profile CD60 mocowane do ściany uchwytami ES (pierwszy na poziomie podłogi )i do tego mocować płyty?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

cegła lub suporex na klej do płytek...
http://images6.fotosik.pl/584/0ee432dc26d8efb9.jpg (http://www.fotosik.pl)

...a reszta to już wiadomo...

Rom-Kon
29-12-2011, 13:14
Kolego na te i na wiele innych pytań masz odpowiedzi w tym wątku i w wątku o spoinowaniu. Teraz nie mam czasu na pisanie elaboratów z przeglądem wszystkich dostępnych materiałów i technologi wiodących producentów systemów i z uzasadnieniem dlaczego to a nie inne... zadaj konkretne pytanie to odpowiem.

spoinowanie jest tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&highlight=spoinowanie+szpachlowanie+kompendium

Rom-Kon
29-12-2011, 23:16
panie Rafał trolicie we watku... nie mam czasu na pyskówki... jestem zdania że jeśli się zrobi dobrze to można na dolinie nidy i papierze ale można porzadnie spieprzyć na drogich hAmerykańskich taśmach i super vario czy innym seminie czy szitroku. Nie zawsze trzeba strzelać do wróbla z niedźwiedziówki.

Rom-Kon
29-12-2011, 23:23
flash co ci się nie podoba w moim fundamencie ze silki na podłogówce? Faktycznie mogłem użyć suporeksu o mniejszej grubości ale ścianka miała szerokość właśnie silki a długość to jest właśnie cała ścianka - taka dekoracyjna pomiędzy kuchnią i salonem.

profi45
30-12-2011, 09:21
92171
My tak robilismy doły skosu ? Może ze sznurka jest lepiej i przyłożyć łate ?
92332
Abym nie był stronniczy że tylko na esie robiłem

Rom-Kon
30-12-2011, 09:41
Przerasta to mnie i moje postrzeganie rzeczywistości. Nawet nie chce mi się czytać a co dopiero analizować. Zatroliłeś dokładnie wątek. Jeśli masz jakieś uwagi tudzież pomysły, jeśli robisz to inaczej-lepiej to zamiast trolić podziel się swoją wiedzą i nie zgrywaj Wszechwiedzącego Zbawiciela Nas Ociemniałych Na Umyśle. To forum służy do wymiany myśli, każdy z nas ma wypracowane jakieś swoje patenty - czasem lepsze a czasem gorsze. Jeśli ja podpatrzę u Konkurencji że robią coś lepiej i szybciej to przyjmuję to. Tak samo ja pokazuję jak ja wykonuję różne detale i wiem że Konkurencja też podpatruje i pewnie czasem coś przeszczepia na swoje podwórko. Do tego służy to Forum! Ale jak pojawia się Jaśnie Oświecony Jedyny Zbawiciel Dusz Zbłąkanych to mnie delikatnie mówiąc strzyka...

Rom-Kon
30-12-2011, 10:02
92171
My tak robilismy doły skosu ? Może ze sznurka jest lepiej i przyłożyć łate ?
Ja nie stosuję V-profila i robię na grzybkach. Na ES-ach -w przeciwieństwie do grzybków- ciężko jest dać profil przy samej ściance bo nie ma jak przykręcić pchełki i tu ratunkiem jest V-profil. Za to przy ściance kolankowej murowej V-profil zesztywnia to połączenie ale czy to aż tak źle? Ja wolę jednak nie łączyć muru z drewnem więźby - oddzielam te dwa elementy. I co robię gorzej czy lepiej? ...na pewno inaczej

I jeszcze małe wyjaśnienie: Wieszak ES i "grzybek" są równorzędnymi elementami systemu Rigips. System został opracowany przez dużo tęższe głowy niż nasze - wykonawców. Działa już od dziesiątków lat i jest na bieżąco uaktualniany. Rigips jako chyba jedyna firma daje wieczystą gwarancję (cokolwiek to znaczy) na system jeśli wykonują go autoryzowani monterzy! ...to chyba coś znaczy.

pedronx
30-12-2011, 12:13
Cały czas kręcimy się przy temacie "grzybki" & "es_y" a przecież cały czas pisze o krzyżakach, boicie się tego tematu?

Dokładnie, "kręcicie" się kolego. A może tak bez ironii, bez przytyków i zbędnego owijania w bawełnę napisze kolega dlaczego poleca tę metodę.

Po przeglądnięciu katalogów dużych producentów, tylko lafarge przedstawia to rozwiązania jako jeden z wariantów na poddasze.

Yeti
30-12-2011, 12:24
9-go grudnia 2011 wkleiłem zdjęcia z pierwszego etapu ocieplania mojego poddasza (link (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=5053093&viewfull=1#post5053093)).
Mimo delikatnej prowokacji Flash nie zabrał głosu na temat mojej pracy;) ...i nadal nie wiem czy wszystko jest OK, czy też jest aż tak źle, że nie warto już nic pisać:rolleyes:.

Poniżej - kolejny etap - stelaże wokół okien.

http://img100.imageshack.us/img100/6245/1007341.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F100%2F1007341.jpg%2F)

Dół okna:
http://img825.imageshack.us/img825/7858/1007343e.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F825%2F1007343e.jpg%2F)

http://img267.imageshack.us/img267/3700/1007344m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F267%2F1007344m.jpg%2F)

Góra okna:
http://img37.imageshack.us/img37/4094/1007345.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F37%2F1007345.jpg%2F)

http://img710.imageshack.us/img710/4241/1007347.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F710%2F1007347.jpg%2F)


...i jeszcze początek układania drugiej warstwy:
http://img802.imageshack.us/img802/9567/1007349.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F802%2F1007349.jpg%2F)

Jakieś uwagi?

profi45
30-12-2011, 15:50
Ja nie stosuję V-profila i robię na grzybkach. Na ES-ach -w przeciwieństwie do grzybków- ciężko jest dać profil przy samej ściance bo nie ma jak przykręcić pchełki i tu ratunkiem jest V-profil. Za to przy ściance kolankowej murowej V-profil zesztywnia to połączenie ale czy to aż tak źle? Ja wolę jednak nie łączyć muru z drewnem więźby - oddzielam te dwa elementy. I co robię gorzej czy lepiej? ...na pewno inaczej
.
Rom inaczej powinno sie rozpatrywac połączenia pod różnymi katami w przeciwieństwie do połączeń pod katem prostym.
Zesztywnienie w połączeniu występuje tylko pod katem prostym łącząc płyte z murem np.dokręcająć ją do UD przyściennego. Przy innych kątach nie zesztywnia się ! Ugięcie się krokwi przy połączeniu z murowaną ścianka niezależnie od zastosowanych wieszaków kompensowane jest poprzez 2 czynniki
1 ugięcie się płyty nawet na minimalnym rozstawie 40cm między profilem V a pierwszym CD.
2 ugiecie sie ramienia profilu V do którego przykręcona jest płyta ponieważ profil pracuje jak zawias sam w sobie !
Piasłem że niemcy i czesi stosuja elastyka w tym miejscu i nie ma i nie było nigdy reklamacji z tego tytułu bo oba rozwiązania są analogiczne.
Wszyscy mylą kąt prosty z rozwartym a to zupełnie inna para kaloszy.

profi45
30-12-2011, 16:16
ruszt dwupoziomowy krzyzowy na skosie poddasza jest bardzo dobrym rozwiazaniem konstrukcyjnym szczegolnie gdy profile glowne montowane sa pod krokwiami przy uzyciu uchwytu elastycznego es. taka konstrukcja zapenia wysoka nosnosc - mozliwosc umieszczenia ciezkich materialow izolacyjnych i wielowarstwowego plytowania ale co w poddaszu i izolacji wazne nie przenosci mostkow liniowych.
wykonywany na bazie sufitu o konstrukcji dwupoziomowej krzyzowej jest niby z gola inny niz ruszty jednopoziomowe na wieszaku do poddaszy (grzybku) czy esie.
jednak mimo wszystko konstrukcja dwupoziomowa krzyzowa na skosie jest blizasza konstrukcji jednopoziomowej z wieszakiem do poddaszy a wszystko za sprawa elementu wystepujacego w konstrukcji krzyzowej jakim jest lacznik krzyzowy. podstawowy problem tej konstrukcji to niewielka skala mozliwosci zastosowania.
i temat latwosci i szybkosci wykonawczej bije pozosale dwa rozwiazania podnoszac jednak znaczaco koszty materialowe.

raf, zadowolony?
Podwójny na esie skos byłby idealnym rozwiązaniem gdyby nie to że na krokwi największe ugięcie występuje na jej środku czyli pomiedzy murłatą i płatwia. I gdyby dało sie pierwszego CD tak umocować aby środek pierwszego rusztu skosu był wolny a esy były blisko płatwi i murłaty to podpisuje sie obiema recami za tym rozwiazaniem .Krzyżak nic nie wnosi poza łatwością montażu. Es jest bardo dobry i na skosie na pojedynczym pracuje i redukuje prace krokwi w zupełności.Sam często robiłem podwójny sufit na esie i polecam ale krzyżak ani sie nie skurczy ani nie wydłuży. To es redukuje naprężenia.
Może inaczej możemy na krzyżakach zrobić ruszt 3 poziomowy lub 4 poziomowy i nic sie nie zmieni.Proponuje wziąśc dwa CD wkliknąć krzyżaka i probować je ścisnąć lub rozciągnąć.

profi45
30-12-2011, 17:01
I prosze o uwage :welcome:
Byłem niedawno u znajomego ulica Nasypowa Szczecin nowe osiedle .Wszystkie poddasza zrobione na grzybkach autoryzowany wykonawca pan Paweł.
Wszystkie poddasza popękane około 30tu wykanćzane chyba wszystkim i amerykanami pierwszy sezon grzewcy ! ale 3 miechy było dobrze podobno.
Próbowałem kiedyś z panem pawłem porozmawiać ale on jest mądrzejszy od wszystkich.
Jak bede tam to zrobie kilka fotek i wrzuce.

profi45
30-12-2011, 19:42
no prawie jestes u celu zal, ze dosc ograniczony jestes. ja wolalem napisac o ograniczeniu mozliwosci zastosowania :D
Nie kwestionowałem tego co pisałeś
Ograniczony w czym jestem ? Nie debatuje w innych tematach tylko sucha:yes:
Nawet odpuszczam niektóre posty pomimo że mam inne zdanie

profi45
30-12-2011, 19:50
nie uwazam by byl to problem tego pana, raczej wlasciciela lokalu :D
Ten pan dalej tak robi i nic nie wie bo ludzie już mają dość poprawek i cicho siedzą .Pan paweł jest święcie przekonany o swoim doświadczeniu. Pamietam go wcześniej i tynkował i murował naprawde super.Dzisiaj jest złotą rączką lub uniwersalny żołnierz jak kto woli.

profi45
30-12-2011, 22:13
Może żle mnie uczono ?:confused:
O ile pamiętam uczono mnie że dylatacje przeciwskurczowe powinno sie stosować powyżej 15 METRÓW w jednej lini zabudowy:o
Trudno znaleść takie poddasze ale są .Przeważnie to kilka metrów
Dlatego na 4-5metrach połączenie ślizgowe ? Może niech inni sie wypowiedzą ?

profi45
31-12-2011, 03:05
To co jest panowie Flasch i Rom co przerobiliście tyle poddaszy ?
ja tez czekam na odpowiedz ? moze głupi jestem i żle robie ? a może wasze wątki w tematach s
ą wątpliwe ? ja mam tak mało postów ?

profi45
31-12-2011, 09:16
Może żle mnie uczono ?:confused:
O ile pamiętam uczono mnie że dylatacje przeciwskurczowe powinno sie stosować powyżej 15 METRÓW w jednej lini zabudowy:o
Trudno znaleść takie poddasze ale są .Przeważnie to kilka metrów
Dlatego na 4-5metrach połączenie ślizgowe ? Może niech inni sie wypowiedzą ?
No Rom pisałeś że tegie głowy myslały nad systemami to ci co pisza o 15 m to głupie głowy ?

Rom-Kon
31-12-2011, 10:06
Może żle mnie uczono ?:confused:
O ile pamiętam uczono mnie że dylatacje przeciwskurczowe powinno sie stosować powyżej 15 METRÓW w jednej lini zabudowy:o
Trudno znaleść takie poddasze ale są .Przeważnie to kilka metrów
Dlatego na 4-5metrach połączenie ślizgowe ? Może niech inni sie wypowiedzą ?

raz w życiu robiłem poddasze długie na 21m jako całość... zdylatowałem w 2 miejscach czyli podzieliłem na 3 pola. Nie robię połączeń ślizgowych w narożnikach sufit-skos... robię na sztywno (stelaż też połączony) i stosuję taśmy midflex albo ultraflex.Uważam że dylatację trzeba dać tylko wtedy kiedy wymagają tego duże lub długie powierzchnie a ja takich na "zwykłych" domkach nie spotykam - zainteresowanych odsyłam do kart szczegółw wykonawczych widacych producentów systemów.

Rom-Kon
31-12-2011, 10:32
Witam :)
Przyszła pora na zadanie pytania w tym wątku ;)
Sytuacja będzie taka:
parterówka,strop drewniany,poddasze nie użytkowe i sufit/okładzina minimalnie opuszczony tzn.5-7cm i teraz mam parę pytań bo chyba źle szukałem lub nie ma odpowiedzi do mojego przypadku
1.Czy koniecznym jest przy tak małym zwisie sufitu instalować ruszt krzyżowy czy może być pojedyńczy z węższym rozstawem profli ? Belki co 80-90cm.
2.Czy dobrze wyczytałem,że na takim suficie/stropie konieczne są dwie warstwy płyt k-g ?
3.Jaki rodzaj wieszaków/zaczepów w takim przypadku będzie najodpowiedniejszy ?
Oczywiście zależy mi na trwałości połączeń między płytami ;)
Dzięki za podpowiedzi :)

Jeśli strop mocno pracuje jak się po nim chodzi to może lepiej krzyżowca - przy dużych ugięciach lepiej rozkłada obciążenia ale przy małych pomieszczeniach spokojnie wystarczy pojedynczy. Wieszaki-grzybki(dobre, systemowe np. rigips by się nie wypinały) Łącznik-wieszk krzyżowy też systemowy. Płyta pojedyncza najlepiej fire ale przepisy w domach indywidualnych nie nakazują. No i porządne spoinowanie - najlepiej na taśmach pełnych.

Yeti
31-12-2011, 13:02
(...)parterówka,strop drewniany,poddasze nie użytkowe i sufit/okładzina minimalnie opuszczony tzn.5-7cm i teraz mam parę pytań bo chyba źle szukałem lub nie ma odpowiedzi do mojego przypadku
1.Czy koniecznym jest przy tak małym zwisie sufitu instalować ruszt krzyżowy czy może być pojedyńczy z węższym rozstawem profli ? Belki co 80-90cm.(...)
Masz trochę podobną sytuację do mojej. Rozumiem, że chodzi ci o sufit parteru, a nie (jak w tytule wątku) o wykończenie poddasza.
U siebie zastosowałem stelaż krzyżowy jednopoziomowy. Jest sztywniejszy od pojedynczego i nieco mniej obniża sufit, bo chyba na tym ci również zależy, pisząc o "minimalnym opuszczeniu". Jest natomiast bardziej pracochłonny, ale zdaję się, że masz zamiar robić go samodzielnie, więc możesz poświęcić mu więcej uwagi;).


(...)Raczej wiem czym jest poddasze nieużytkowe ;) Będę tam naprawę bardzo rzadko wchodził...
A co do ocieplenia to zaraz pewnie zostanę zjedzony ale między belki planuje wstawić...styropian z lambdą 0,032,w sumie 35cm a to dla tego,że folia wg mnie będzie już nie potrzebna a przy okazji podłoga na poddaszu będzie już z możlwiością chodzenia po niej czyli z warstwy 5cm EPS200.
Takie 3w1 ;)
Dach nie ocieplany a jedynie wentylowany.
Jadł cię nie będę, ale też uważam, że gdzie krokwie tam wełna, gdzie beton tam styropian, chociaż małe "udziwnienie" zrobiłem i u siebie...:rolleyes:.
Co do chodzenia po EPS200, to mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że styropian, to nie podłoga. Mimo, że nazywa się go twardym, to nadal jest "tylko" styropianem - w miejscach najczęściej użytkowanych (deptanych) szybko powykrusza się i ugniecie. Dodatkowo, niezabezpieczony wylewką, jest wspaniałym miejscem życia dla naszych małych przyjaciół - gryzoni;) (oj ciężko będzie znaleźć małą myszkę w warstwie 35cm styropianu:rolleyes::lol2:)

Rom-Kon
31-12-2011, 13:53
...no dobra a jak staniesz na ten styropian to gdzie będzie się rozchodzić ciężar (siła) co będzie przejmować obciążenie Inwestora? Nie przelecisz przez stelaż i płytę?

edit:
...jakoś nie lubię ani styro ani pianki PUR w stropach i pomiędzy krokwiemi - tam lepiej czuje się wełna. A pianka z pistoletu to tylko w ramach uszczelnienia wełny... ale to moja opinia wysoce subiektywne odczucie... no jakoś nie lubię myśleć że mały nic nie znaczący pożar doprowadzi poprzez toksyczny dym do tragedii a wełna jak to skała lub szkło nie jest palna a nawet wysoce izolująca ogień

Rom-Kon
31-12-2011, 17:55
Arturo kombinujecie jak Qń pod górkę! OSB zamiast "pod" daj "nad" i masz podłogę, "pod" daj stelaż a "w" daj wełnę i zapomnij! A jak żonie spali się kotlet na patelni to chaty nie spalisz bo masz całkowicie niepalną wełnę i dobrą ochronę drewna. Dodatkowo możesz dać jeszcze 2x Fire na stelażu systemowym i masz godzinę na pozbieranie gratów z innych pomieszczen bo jak przyjadą strażaki to do reszty ci zrujnują chatę bardziej niż ten pożar!

Rom-Kon
31-12-2011, 18:01
co chcesz powiedziec, ze koelner sie wypina albo moze wygina?
Koelner jak się zatrzaśnie to się raczej nie wypnie a co do elastyczności (wygina się) to zaleta jego nie wada! ...była pyskówka na temat elastyczności ES-a to co? ES-y się wyginają??? :)

...a o wypinaniu się to miałem na myśli wieszaki-łączniki (różnie je nazywają) krzyżowe... rigips dobrze trzyma ale są takie co same wyskakują na pół metra w górę!

Rom-Kon
01-01-2012, 03:17
9-go grudnia 2011 wkleiłem zdjęcia z pierwszego etapu ocieplania mojego poddasza (link (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...&p=5053093&viewfull=1#post5053093)).
Mimo delikatnej prowokacji Flash nie zabrał głosu na temat mojej pracy;) ...i nadal nie wiem czy wszystko jest OK, czy też jest aż tak źle, że nie warto już nic pisać:rolleyes:.

Poniżej - kolejny etap - stelaże wokół okien.

http://img100.imageshack.us/img100/6245/1007341.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F100%2F1007341.jpg%2F)

Dół okna:
http://img825.imageshack.us/img825/7858/1007343e.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F825%2F1007343e.jpg%2F)

http://img267.imageshack.us/img267/3700/1007344m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F267%2F1007344m.jpg%2F)

Góra okna:
http://img37.imageshack.us/img37/4094/1007345.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F37%2F1007345.jpg%2F)

http://img710.imageshack.us/img710/4241/1007347.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F710%2F1007347.jpg%2F)


...i jeszcze początek układania drugiej warstwy:
http://img802.imageshack.us/img802/9567/1007349.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F802%2F1007349.jpg%2F)

Jakieś uwagi?
Witaj Yeti. Wszystkiego Naj w Nowym Roku!

Wygląda że wszystko ok. Weź kawalek płyty i przyłóż do dolnego glifu i jeśli wejdzie we felc okna i swobodnie dojdzie do profili to jest tak jak powinno być (pion!). Tak samo z górnym glifrm (poziom!) i bocznymi. Przy bocznych uważaj by zrobić o około 0.5cm rozwarcia od kąta 90* na narożnik aluminiowy. Ostatnio widziałem jak otwierając skrzydło okna obcierało o boczny glif!
Konstrukcja wygląda na solidną więc powinno być wszystko dobrze.

Pozdrawiam
R.K.

ps. sorki że dopiero teraz odpowiadam ale ktoś zatrolił wątek i trzeba było odpowiadać na głupie zaczepki... ale tak to już jest jak przez troli wątek schodzi na psy.

marcinkornacki
03-01-2012, 15:44
Czy to aby jest dobrze zrobione? Prosze o jasne odpowiedzi, więc proszę o to żeby flashback i profi45 nie odpowiadali na moje zdjęcie.http://cdn26.muratordom.smcloud.net/t/photos/a4/94/c1/a494c1129a315342.jpg

Rom-Kon
03-01-2012, 16:52
...nie wiem czy mam zagłębiać się w szczegóły ale ogólnie powiem że ja bym to rozebrał puki czas...

Rom-Kon
03-01-2012, 18:11
tez trolisz i do tego jeszcze konfabulujesz.
http://images10.fotosik.pl/507/384660cb8faa4e22.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/507/3a222fe6ef86c951.jpg (http://www.fotosik.pl)

gdzie tu konfabulacja?

pitemaly
03-01-2012, 23:51
Witam, Panowie pomózcie......jestem przed etapem ocieplania poddasza użytkowego i mam kilka problemów:
1) dokąd powinna sięgać rozciagana wata???do murłaty czy dalej niżej - dokąd?
2) ekipa budująca dom -zostawiła szczeliną pomiedzy ścianą szczytową budynku na górze a folia kładzioną pod dachówkę, czy tą szczelinę też się wypełnia watą, bądz czymś innym do wysokości foli z dachówka?
3)mam dylemat w wyborze wełny - mogę mieć niedrogiego KNAUFA o - przenikalności ciepła - 0,044 W/mK - jest to wynik dobry czy zły, np ISOVER ma λD = 0,033 W/mK????
4) czy moge dać np tego Knaufa pomiedzy krokwie -17cm i potem dokupić jeszcze tej lepszej wełny ISOVERA i dać ją jako druga warstwę 10-12cm???
5) ostatnio rozmawiałem z jedną ekipą i oni proponuja taki układ:patrząć od zewnątrz-dachówka, folia, łaty i dalej ich robota wełna między krokwie-wełna na krokwie, folia i potem płyty OSB ina to regipsy???co sądzicie o tym pomysle???
czekam na pomoc

wojgoc
03-01-2012, 23:56
a po co te płyty OSB?

Rom-Kon
04-01-2012, 00:03
na szybko bez szczegółw... pożegnaj się z ekipą... nie mają zielonego pojęcia o poddaszu - może zeszli na zimę z ciężkiej budowlanki?
Jutro skrobnę troszkę więcej a do poduszki zalecam czytanie tego wątka.

pitemaly
04-01-2012, 07:21
no te cienkie płyty wykonawca chce dać, aby zniwelować ryzyko jakichkolwiek peknięć.....

pitemaly
04-01-2012, 20:42
Pytanie do wszystkich a szczególnie do Rom Kona - jaką dać wełnę pomiedzy krokwie-krokwie mam 18cm szerokie i nad nimi mam membrane bez pełnego deskowania i łaty oraqz dachówka????jaka potem nad krokwie.
Moja ekipa chce zamiast stelażu-grzybkoów itd...dawać jakieś drewniane łaty i na to płyty OSB a następnie płyty g/k i to chcą robić w części mieszkalnej-czyli na piętrze anad stropen na tym tzw stryszku dał bym płyty OSB i wełnę pomiedzy krokwie -czy to jest dobry pomysł???
Projekt domku ORZECH

Rom-Kon
04-01-2012, 22:55
Flash już dał ładną odpowiedź (bez zbędnego trolenia - to rzadka rzadkość!) co do drewna na poddaszu - nie polecam. Na zachodzie i północy robią na drewnie... mają do tego technologię - my niestety nie mamy. Nie mamy dobrego drewna - struganego, suszonego, prostego. Zwykłe łaty się nie nadają! Dodatkowo nie ma już wieszaków typu ES do drewnianych łat (szerokości 50mm a nie do CD60 o szerokości właśnie 60mm) więc łaty przychodzą bezpośrednio na krokwie. Jednocześnie druga warstwa wełny jest ograniczona do 5cm - wiecej nie wejdzie. Chociaż można dać łaty krzyżowo wtedy wejdzie 2x 5cm. tak się robiło pod boazerię jesli deski szły poziomo.

Płyta OSB pod płytę G/K to też zły pomysł - nie uchroni przed pękaniem ponieważ płyta OSB jest z drewna i tak jak drewno pracuje pod wpływem wahań wilgotności. No i dodatkowy dosyć duży koszt! ...jak się dobrze zrobi na metalowych profilach to też można dać gwarancję że nie popęka.

i jeszcze wełna... przy krokwiach 18cm i membranie wysokoparoprzepuszczalnej można dać 18cmw krokwie, jesli chcesz zostawić szczelinę to 15cm... (nie jest wymagana) pod krokwie jako druga warstwa to minimum 10cm wełny - coraz częściej 15cm a zaraz wchodzę na budowę gdzie będzie 20cm (łącznie35cm)... ale to w domach wysoko energooszczędnych (25÷35 kWh/m² na rok) ...jaką wełnę wybrać - czy skalną czy szklaną, jaka lambda - to już jest wywód na osobny post. Ale pamiętaj! Każda złotówka wydana na izolację teraz będzie przynosiła zysk przez cały okres użytkowania domu a na spadek cen energii w najbliższym czasie raczej nie ma co liczyć - daleka droga do taniej, atomowej energetyki...

Akrimka
05-01-2012, 10:00
CZy warto dawać wełne 0.033 czy 0.039 warto przeliczyć soebie wspłłczynnik przegrody na stronie producenta wełny.
Z moich wniosków wynika ze lepiej dać 5cm grubszą warstwę średniej wełny niż przepłacać za tą z najmniejszym wspołczynnikiem. Koncowy opór cierplny i tak bedzie lepszy.
Mam prace badawcza na temat tego, ile warto ocieplac i i do jakich wartości wspłczynnika warto pakować pieniądzę... w penym momencie przyrost jest tak mały, ze wydane na dodatkowe ocieplenie pieniądze nigdy nam sie nie zwrócą.

wojgoc
05-01-2012, 12:10
jesli nie masz ograniczenia wysokości pomieszczenia i 5cm wiecej mniej nie gra roli, to tak.
ale jak komuś zalezy na wysokosci to lepiej dać wełne o nizszej lambdzie

wojgoc
05-01-2012, 22:24
inwestycje w izolacje nie przynosza zwrotow a oszczednosci tylko, ze izolacja to jedynie fragment tej skarbonki
mozesz to co napisaleś przetłumaczyc na język polski

Akrimka
05-01-2012, 23:25
FlashBack
inwestycje w izolacje nie przynosza zwrotow a oszczednosci tylko, ze izolacja to jedynie fragment tej skarbonki




chodziłomi o to kiedy oszczednosci zwrócą poniesione nakłady..

wojgoc
05-01-2012, 23:37
chodziłomi o to kiedy oszczednosci zwrócą poniesione nakłady..
a to Ty jestes FlashBack?

pitemaly
06-01-2012, 16:20
w tym temacie "ocieplanie" poddasza wlasciwie mowa jest o izolacji welna mineralna i zabudowie poddasza plytami wylacznie g/k
1. powinna zaczynac sie tam gdzie konczy izolacja elewacji.
2. najlepiej wypelnic wełna taka jak do ocieplania elewacji.
3. nie, ta welna nie jest odpowiednia do dachow skosnych - knauf ecose do dachow zaczyna sie od 0,035
4. mozesz dac ale na jak w pkt. 3
5. oczywiscie, ze mozesz wykonac zabudowe poddasza plyta osb (wiele osob ma boazerie bez barier podkladowych z g/k)
plyta bedzie warstwa wykonczeniowa. czy takie rozwiazanie chroni przed peknieciami g/k? to wiedza ci ktorzy tak wykonuja zabudwy skosow. nie do konca jedynym problemem przy zabudowie poddasza jest mozliwosc powstawnia ewentualnych pekniec.
sposob ten jest bardzo sporadycznie wykonywany wiekszosc wybiera tradycyjna pelna zabudowe poddasza w oparciu wylacznie o plyty g/k.

Witam a odpowiedzcie mi dlaczego ta wełna Knaufa o lambda 0,044 się ni enadaje do dachów dwuspadowych???Mam ją w dobrej cenie po 7zł/1m2, chcąc dać ładną o lambda 0,035 trzeba dać 25zł/1m2, to gdzie tą wełne mogę dać????między krokwie???albo na podłogę poddasza??

Rom-Kon
06-01-2012, 19:14
...niektóre wełny są dla optyków... się nimi optyka poddasze.

Rom-Kon
06-01-2012, 19:54
Flash ma rację... im gorsza λ tym wełna bardziej ścierowata

wojgoc
08-01-2012, 04:31
no racja naklad na ocieplenie przelozy sie (lub nie ;)) na nizsze zuzycie energii. do ocieplenia powinnismy miec od projektu i samego poczatku budowy oddzielna ekipe wykonawcza z nadzorem ktory koordynowac bedzie prace ze stanem surowym i odbierze rowniez prace od instalatorow w.u. i c.o..
marzenia lub utopia

Rom-Kon
08-01-2012, 10:04
Dobrą izolację termiczną budynku zaczynamy jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty w grunt! ...zaczyna się od wyboru projektu. Później idą fundamenty, ściany, okna a zwieńczeniem całości jest styropian na elewacji i wełna na poddaszu. Jesli były błędy wcześniej to trudno oczekiwać że zamykając poddasze wszystko się naprawi i budynek będzie "ciepły".

maysee
08-01-2012, 11:58
Panie i Panowie witam. Szybkie pytanie, mam dwie wyceny na zabudowe poddasza: - welna knauff 0.04 (15cm+15cm) + plyta k-g + stelaze + folia = 85zl, welna knauff 0.04 (15cm) + plyta osb + knauff 15cm + plyta k-g + stelaze + folia = 105zl. Co sadzicie o tych cenach i czy jest sens montazu dodatkowej plyty osb? Czy warto doplacic do takiej konstrukcji? Dodam, ze dach ma pelne deskowanie.

wojgoc
08-01-2012, 12:57
Dobrą izolację termiczną budynku zaczynamy jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty w grunt! ...zaczyna się od wyboru projektu. Później idą fundamenty, ściany, okna a zwieńczeniem całości jest styropian na elewacji i wełna na poddaszu. Jesli były błędy wcześniej to trudno oczekiwać że zamykając poddasze wszystko się naprawi i budynek będzie "ciepły".
poza osobami z góry nastawionymi na dom energooszczędny to pozostali patrzą na metraż, rozklad pomieszczeń i temu podobne - o konstrukcji czy izolacyjności domu na tym etapie to myślą śladowe ilości Inwestorów.
ja nie oczekiwałem po podaszu, ze naprawi błędy na innych etapach - chciałem aby było latem chłodno a zimą ciepło i tak mam


Panie i Panowie witam. Szybkie pytanie, mam dwie wyceny na zabudowe poddasza: - welna knauff 0.04 (15cm+15cm) + plyta k-g + stelaze + folia = 85zl, welna knauff 0.04 (15cm) + plyta osb + knauff 15cm + plyta k-g + stelaze + folia = 105zl. Co sadzicie o tych cenach i czy jest sens montazu dodatkowej plyty osb? Czy warto doplacic do takiej konstrukcji? Dodam, ze dach ma pelne deskowanie.
jak dla mnie to bezsens.
a e ceny to sama robocizna czy z materiałem?

maysee
08-01-2012, 13:08
Z materialem wyliczyl. Dlaczego bezsens, mozesz jasniej?

wojgoc
08-01-2012, 15:00
1. masz pełne deskowanie, wiec juz stabilność dachu osiagnąłeś.
2. jesli to poddasze uzytkowe to po co Ci ta cała chemiczna płyta OSB w pomieszczeniach?
3. w tej cenie to jaka folie masz przewidzianą? zwykłą, żółtą czy też z ekranem aluminiowym?

maysee
08-01-2012, 16:31
Mowil cos o srebrnej, ale ta welna knauffa to chyba dolna polka wydaje mi sie.

Esiak
08-01-2012, 16:47
no jeśli 0,040 to faktycznie dolna... obecnie używa się co najmniej 0,038,
0,035 (superrock, toprock rockwool'a) a nawet 0,033 (supermata isovera)

Magik Cz-wa
08-01-2012, 16:53
Witam
Ma do was pytanie.
Na wstępie zaznaczę, że zdaje sobie sprawę że kolejność prac jakie wykonałem do końca nie jest poprawna, ale sytuacja "zmusiła" mnie by tak to zrobić.
Chodzi mi o taką sytuację, mam dach ocieplony tzn. zrobiona konstrukcja i położona wełna, brakuje foli i płyt kartonowo-gipsowych. Nie mam jeszcze otynkowanych wszystkich ścian w pomieszczeniach na poddaszu (35% otynkowanych ścian, tynk cem-wap)) i teraz mam pytanie czy najpierw otynkować te pozostałe ściany i dopiero wtedy folie i karton-gips? czy na odwrót dać folie i karton, a później tynkować? Zaznaczę że w obu sytuacjach zabezpieczę czarną folią czy to płyte gk czy wełnę by nie zabrudzić tynkiem.
Dodam, że dom jest już ogrzewany i właśnie by ciepło nie szło w niebo najpierw ociepliłem dach, a nie tynkowałem.
pozdrawiam

Esiak
08-01-2012, 16:57
wydaje mi się, że dać przed tynkowaniem paroizolację na wełnę, aby wilgoć jak już, skraplała się na niej, a nie zawilgociła wełny...

wojgoc
08-01-2012, 17:04
Mowil cos o srebrnej, ale ta welna knauffa to chyba dolna polka wydaje mi sie.
dobrze Ci sie wydaje
grubość 1 warstwy wełny dostosuj do grubosci krokwi - w przypadku np. superMaty nie potrzebujesz robic przerwy miedzy deskowaniem a wełną.
Osobiscie proponuje SuperMate Isovera.
A folie Eurovent 110 lub 140

wojgoc
08-01-2012, 17:07
Witam
Ma do was pytanie.
Na wstępie zaznaczę, że zdaje sobie sprawę że kolejność prac jakie wykonałem do końca nie jest poprawna, ale sytuacja "zmusiła" mnie by tak to zrobić.
Chodzi mi o taką sytuację, mam dach ocieplony tzn. zrobiona konstrukcja i położona wełna, brakuje foli i płyt kartonowo-gipsowych. Nie mam jeszcze otynkowanych wszystkich ścian w pomieszczeniach na poddaszu (35% otynkowanych ścian, tynk cem-wap)) i teraz mam pytanie czy najpierw otynkować te pozostałe ściany i dopiero wtedy folie i karton-gips? czy na odwrót dać folie i karton, a później tynkować? Zaznaczę że w obu sytuacjach zabezpieczę czarną folią czy to płyte gk czy wełnę by nie zabrudzić tynkiem.
Dodam, że dom jest już ogrzewany i właśnie by ciepło nie szło w niebo najpierw ociepliłem dach, a nie tynkowałem.
pozdrawiam
czyli parter tynkowaleś bez zabezpieczonej wełny?
sprawdx czy juz nie masz zawilgoconej wełny i dopiero calość zabezpiecz folią - koniecznie!!!

maysee
08-01-2012, 17:10
OK. Dzieki chlopaki juz zapisalem. Ale co z ta plyta OSB, moj fachowiec mowi, ze to dodatkowa ochrona anty-wiatrowa, gdyby jakies uderzenie przeszlo przez pierwszw warstwy. Nie wiem, tak mi tlumaczy.

wojgoc
08-01-2012, 17:15
Ty sie gdzieś wysoko w górach budujesz?
masz pełne deskowanie i wiatr ma sie przebic przez dachówke i deski by dopiero na OSB sie zatrzymać?
poza tym po co Ci ta chemia w srodku - kleje i inne substancje predzej czy póxniej beda sie ulatniać...

Esiak
08-01-2012, 17:27
dobrze Ci sie wydaje
grubość 1 warstwy wełny dostosuj do grubosci krokwi - w przypadku np. superMaty nie potrzebujesz robic przerwy miedzy deskowaniem a wełną.
Osobiscie proponuje SuperMate Isovera.
A folie Eurovent 110 lub 140
wojgoc a co ma marka wełny do tego czy należy zostawić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskowaniem, czy nie...? to jak rockwool to już trzeba robić "przerwę"..?

wojgoc
08-01-2012, 17:37
wojgoc a co ma marka wełny do tego czy należy zostawić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskowaniem, czy nie...? to jak rockwool to już trzeba robić "przerwę"..?
ano ma - nie każdą wełne mozna klaść bez szczeliny
poza tym czytaj uwaznie co kto pisze - ja wyraźnie zaznaczylem, ze np. SuperMata.

Esiak
08-01-2012, 17:40
ano ma - nie każdą wełne mozna klaść bez szczeliny
poza tym czytaj uwaznie co kto pisze - ja wyraźnie zaznaczylem, ze np. SuperMata.
no to wyjaśnij dokładniej, co to za parametry ma supermata, że nie trzeba zostawiać szczeliny wentylacyjnej przy pełnym deskowaniu z papą..?

Esiak
08-01-2012, 17:52
dokument (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fisover.pl%2Fconten t%2Fdownload%2F746%2F4865%2Ffile%2FABC_dobrej_izol acji.pdf) isovera - izolacja supermatą strona 7:


Należy zachowywać przynajmniej
2,5 cm szczelinę wentylacyjna w przestrzeni
miedzy wełna, a pokryciem
dachu.i jeszcze rysunek z "Wytyczne projektowe i montażowe izolacji budynków mieszkalnych dla dachów skośnych" Isovera:

94010

wojgoc
08-01-2012, 18:02
no to wyjaśnij dokładniej, co to za parametry ma supermata, że nie trzeba zostawiać szczeliny wentylacyjnej przy pełnym deskowaniu z papą..?
nie jestem przestawicielem Isovera, tylko zwykłym Inwestorem, co na etapie poddasza zglebial temat izolacji - ja zdecydowalem sie na SuperMate bo miała w tamtym czasie najniższy wsp. lambda, nie potrzebowała sznurkowania ani przerwy dylatacyjnej, był mila w dotyku i w miare bezzapachowa - tak, jak podawała karta produktu.
jesli uwazasz, ze jest inaczej ot nie mam zamiaru polemizować.