PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

profi45
15-03-2012, 21:23
Jeszcze jedno pytanko co z dzida i udekami jak wyjmiesz CDki aby docieplić jeszcze?
Rom na esie tu jechałeś ?

bitter
16-03-2012, 06:27
Czy można przybijać sznurek podtrzymujący wełnę zszywarką elektryczną? Nie poprzecina sznurków? Ma ktoś powiększenie takiego sznurka bo wiem, ze może być od snopowiązałki ale ja widziałem u dziadka za dziecka tylko takie białe grube i te się raczej nie nadają ;-)

kalio
16-03-2012, 07:22
Czyli najpierw sufit a potem naroże wrzucę fotki będzie łatwiej

kalio
16-03-2012, 07:47
Czy można przybijać sznurek podtrzymujący wełnę zszywarką elektryczną? Nie poprzecina sznurków? Ma ktoś powiększenie takiego sznurka bo wiem, ze może być od snopowiązałki ale ja widziałem u dziadka za dziecka tylko takie białe grube i te się raczej nie nadają ;-)

I to właśnie taki jest tylko że teraz robią trochę cieńszy niż kiedyś (kryzys) za to dwa razy mocniejszy (marketing)

Rom-Kon
16-03-2012, 07:57
Moja dzida wyznacza tylko punkt na kolankowej a że tu nie jest jeszcze nadmurowana przy murłacie więc w powietrzu raczej tego punktu nie wyznaczę. UDeki nie spadają bo są jeszcze podwieszone. Pomiędzy UDeki jest wciśnięty albo grzybek albo ES i przykręcony do belki narożnej. Podwieszenie służy do "wyliniowania" tego narożnika - bez tego długie UDeki się obwieszą. Po zamontowaniu CDeków wieszaki są usuwane.

...jesli murłata jest nadmurowana wtedy dzidy nie ma - UDeki wiszą na wieszakach.

Rom-Kon
16-03-2012, 08:42
Zszywacz elektryczny raczej się nie nadaje - za słaby przez to małe zszywki. Lepszy jest pneumatyczny i długie zszywki. Ale poręczniejsze są jednak papiaki - długie na 4cm by oszczędzić palce ;). Jesli masz wełnę skalną (ciężką) i duży rozstaw krokwi to zszywaczem sam nie zasznurujesz a na papiakach spokojnie.

Sznurek rolniczy czyli "Typowe Polipropylenowe Wiązadło Dowełnowe Typu Poddaszowego" jak sama nazwa wskazuje służy do poddaszy i występuje w dwóch rodzajach. TEX 1000 czyli 1kg/1000m cieńszy ale wystarczająco wytrzymały do podtrzymania wełny, dobrze owija się na papiakach. TEX 2000 czyli 2kg/1000m czyli grubszy ale sztywniejszy i gorzej się zawija na papiakach. Przy sznurkowaniu szczeliny cieńszy lepiej się naciąga (młotkiem poprzez dobijanie skobli) ale potrafi pęknąć lub młotkiem mozna przeciąć za to grubszy ciężko jest wstępnie (ręcznie) naciągnąć. Ja wolę używać cieńszego...

Rom-Kon
16-03-2012, 11:59
Moja odpowiedź na Twoje pytanie.
Teraz ja chciałbym zadać małe pytanko: W miejscu gdzie masz przymocowaną tzw. dzidę, (przypuśćmy że nie będzie na ściankach kolankowych kąta prostego)
Czy wpływa na poddasze brak kąta i jakie są tego skutki?
Nie wpływa bo czubek dzidy trzyma poziom wyznaczony na skosie z lewej i z prawej strony... Może być kąt różny od prostego. Linia poziomu idzie poniżej murłaty i właśnie od niej wyznaczam już właściwą linię skosu. Dzida jest tylko dlatego że nie mam nadmurowanej ścianki - byłaby ścianka to byłaby linia przebiegu płyty a jeśli stosowałbym profil V to właśnie do tej lini on by był wyrównany.

Rom-Kon
16-03-2012, 12:03
wystarczy napisać "sznurek"
Ty może używasz zwykły sznurek a ja specjalistyczne wiązadło!

Rom-Kon
16-03-2012, 12:24
Nie wpływa bo linia płyty z prawej i z lewej musi być na tym samym poziomie czyli w skrócie tyle samo od podłogi do płyty musi być z prawej, z lewej i w środku czyli tam gdzie dzida. Od podłogi to taki skrót myślowy bo ja nigdy nie biorę wymiaru od podłogi - sam ustalam swój poziom w na całym piętrze (wszędzie ten sam) oczywiście oczywiście poziomicą wężową i od niego robię zabudowy... właściwie to robię dwa poziomy - jeden dla sufitów a drugi na wszystkich ściankach kolankowych.

...a teraz po śniadaniu dalej do pracy...

kalio
16-03-2012, 14:54
Dziękuje nie mam więcej pytań.

Jak dojdziesz dlaczego kąt ma znaczenie w przełożeniu na poddasze, wtedy będziemy mogli porozmawiać.

"Ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz"

Wiem o co Ci chodzi i myślę że próbujesz złapać rom-koma za słówka :)
Jak kolankowe nie są pod kąnteme prostym to i skosy nie bedą do siebie pod kontem prostym i jesli sufit zrobi sie w wielokacie w którym każdy kąt bedzie kątem prostym to kąt nachylenia skosu do kolankowej będzie różny. aby zachować idealny kat nachylenia na całej długości taki sam to sufit musi być tak samo zwichrowany jak i ściany kolankowe.

A to mój problem
https://lh3.googleusercontent.com/-MYPPLH9JRHc/T2Mwp8C0o_I/AAAAAAAAC2Q/XxFxy5B17Xs/s800/DSCI0081.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-vsTeW-dLh90/T2Mwqhhc8NI/AAAAAAAAC2U/2bW8t-am0_o/s800/DSCI0080.JPG

Rom-Kon
16-03-2012, 15:04
Dziękuje nie mam więcej pytań.

Jak dojdziesz dlaczego kąt ma znaczenie w przełożeniu na poddasze, wtedy będziemy mogli porozmawiać.

"Ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz"

Kąt ścianek przylegających nie ma nic wspólnego z wysokością umiejscowienia przełamania kosza czy naroża! Inaczej płaszczyzna płyt "poleci" w górę lub w dół - nie będzie poziomu! Jeśli odwzoruje się na suficie kształt pomieszczenia i jego krzywiznę to sufit nie będzie w "prostokącie" (chodzi o załamanie) oczywiście można to skorygować ale jeśli krzywizna jest zamierzona to się to zostawia. Zawsze trzeba skorygować krzywiznę więźby bo nigdy nie jest równa...wyjaśnij swoją teorię albo wracaj do betoniarki!

Rom-Kon
16-03-2012, 15:08
Wiem o co Ci chodzi i myślę że próbujesz złapać rom-koma za słówka :)
Jak kolankowe nie są pod kąnteme prostym to i skosy nie bedą do siebie pod kontem prostym i jesli sufit zrobi sie w wielokacie w którym każdy kąt bedzie kątem prostym to kąt nachylenia skosu do kolankowej będzie różny. aby zachować idealny kat nachylenia na całej długości taki sam to sufit musi być tak samo zwichrowany jak i ściany kolankowe.

A to mój problem
https://lh3.googleusercontent.com/-MYPPLH9JRHc/T2Mwp8C0o_I/AAAAAAAAC2Q/XxFxy5B17Xs/s800/DSCI0081.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-vsTeW-dLh90/T2Mwqhhc8NI/AAAAAAAAC2U/2bW8t-am0_o/s800/DSCI0080.JPG

Tu są różne nachylenia połaci dachu i z tym związana jest różna wysokość ścianek kolankowych! Ale Rafałowi chodziło o różny kąt ścianek czyli krzywy dom a nie kąt nachylenia dachu!!! ...no i tu się pogrążył. Chciał dobrze ale znów wyszło jak zwykle :D

kalio teraz muszę wracać do roboty ale jeśli masz jeszcze z tym problem to pomogę wieczorkiem... na szybko stwierdzam że chyba jest ok... może UDeki trzeba delikatnie przesunąć w prawo ale nie jestem pewien... teraz trzeba trochę zarobić na internet ;)

Rom-Kon
16-03-2012, 19:12
Moja odpowiedź na Twoje pytanie.
Teraz ja chciałbym zadać małe pytanko: W miejscu gdzie masz przymocowaną tzw. dzidę, (przypuśćmy że nie będzie na ściankach kolankowych kąta prostego)
Czy wpływa na poddasze brak kąta i jakie są tego skutki?

Brak kąta a nie różny kąt nachylenia dachu czy różna wysokość ścianek kolankowych... no cóż... z baranem nie da się polemizować.

Rom-Kon
16-03-2012, 19:37
(...)
A to mój problem
https://lh3.googleusercontent.com/-MYPPLH9JRHc/T2Mwp8C0o_I/AAAAAAAAC2Q/XxFxy5B17Xs/s800/DSCI0081.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-vsTeW-dLh90/T2Mwqhhc8NI/AAAAAAAAC2U/2bW8t-am0_o/s800/DSCI0080.JPG

Szkoda że nie przycinałeś CDeków po skosie - lepiej leżą w UDekach. Jeśli V-profil jeden i drugi jest w poziomie a ta kreska odwzorowuje płaszczyznę skosu to środek (łączenie) profili powinno wypaść na przecięciu kreski skosu i kreski poziomu V-profila... na fotce widać że już masz. UDeki podwieś w środku by nie wyszedł balon (obwis) ale jak już masz jedną płzszczyznę to pewnie już profil się trzyma ale sprawdź łatą czy nie dostały brzucha.

Rom-Kon
16-03-2012, 20:43
skąd żeś to wziął człowieku:no:
wymyśl coś lepszego... .
...no i co? Znów Ci nie poszło http://emoty.blox.pl/resource/tease2.gif

kalio
17-03-2012, 02:38
Gdybyś robił w taki deseń mógłbym Tobie zrobić te poddasze Twoimi rękami,

http://images46.fotosik.pl/1391/27ec6182afe1f1a5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

jak dajesz na grzybkach, ja pasuje.

daje 20cm waty pod weiec nie wiem czy na esach dało by rade

Rom-Kon
17-03-2012, 07:32
daje 20cm waty pod weiec nie wiem czy na esach dało by rade
ESy są nawet na 50cm ale strach je brać do ręki. Gdy są obciążane w dół to jeszcze ok. ale na skosach taka konstrukcja mogłaby zjechać...

Rom-Kon
17-03-2012, 16:46
...bardziej pod górkę już nie umiecie wyznaczać tego g... trójkącika? Przeciez to prostej jak metr sznurka w kieszeni!
Trochę poczekałem i się nieźle uśmiałem ;) Za chwilę wejdą sinusy i cosinusy że o logarytmach i całkach nie wspomnę :D
Macie jeszce jakieś pomysły? ...wieczorkiem może coś skrobnę ...może.

Rom-Kon
17-03-2012, 19:59
No fakt tylko profi45 napisał jak on to robi ty jak zwykle wolałeś trolić... no cóż...

Rom-Kon
17-03-2012, 21:11
a teraz napiszę jak ja wyznaczam ten trójkącik... najprościej jest go wyrysować na przeciwległej ścianie. Rysujemy trójkąt o wierzchołkach A,B,C gdzie A to punkt sufit-skos, B to ścianka kolankowa C to kąt prosty przyprostokątnych. Linia B-C to poziom niższej kolankowej. Teraz nanosimy dodatkową linię nad B-C czyli poziom drugiej ścianki kolankowej. Druga linia przecina A-B. Będzie to punkt-wierzchołek A'. Teraz wystarczy od A' poprowadzić pionową linię do C-B i mamy punkt C'. Mamy nasz trójkącik A'-B-C' i wystarczy zmierzyć odległość od ściany kolankowej do punktu C' i przenieść na wyższą kolankową i od tego punktu pionowo do linii poziomu wyższej kolankowej. I to jest punkt przejścia-narożnik jednej płaszczyzny w drugą... opisałem to zawile w matematyczny sposób ale w rzeczywistości zajmuje to niespełna 5 minut!

http://images10.fotosik.pl/1069/ba8be4299ee99da2.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

No i mamy ten punkt A' na kolankowej a drugi punkt to narożnik na suficie! I to jest linia w której musimy podwiesić te dwa UDeki skręcone razem. Podwieszamy na połówkę ESa wciśniętego pomiędzy profile i przykręconego do belki narożnej. Jak trzeba to 2-3 sztuki. Dalej to wkręty-sznurek-kreska od przykładnicy-grzybek przez kreskę do sznurka-profil.

Rom-Kon
17-03-2012, 21:21
(...)a nie dałem dzidy.
Moze dzide tam trzeba dać?(...)
A ciekawe jak miałem wyznaczyć punkt na ściance której niema... dodatkowo fajna podpieraczka - profil się trzymał! :D


...a linia? jak zwał tak zawł wiadomo o co chodzi...

Rom-Kon
17-03-2012, 21:35
Nie ma bo piane waliłeś tam klientom na końcu zamiast ją zrobic normalnie na poczatku
Ty robisz przed ja robię po a wizualny efekt ten sam... Ty walisz zimną cegłę ja wełnę i piankę - tu efekt nie jest ten sam! ...no i co odpowiesz? lepsza cegła czy pianka bo jak już wspomniałem końcowy efekt wizualny ten sam tylko materiały różne.

Rom-Kon
17-03-2012, 21:36
Czy ty kiedykolwiek myslałeś o akustyce poddasza jak je komuś robiłeś?
Akustyka? A co to jest? Z czym się to je? ;)

profi45
17-03-2012, 21:42
Wizualnym efektem mnie zabiłes.

Rom-Kon
17-03-2012, 22:38
Z tasmami sie je tak najprościej
...z taśmami? ...takimi czarnymi? ...z takimi taśmami co stosuje się do owijania rur w chłodnictwie i klimatyzacji? ...no nie przypuszczałbym.

Rom-Kon
17-03-2012, 22:47
...zamiast pieprzyć głupoty może zadałbyś mi jedno sensowne pytanie które by mnie rozłozyło na łopatki! ...jest takie jedno. Dotyczące wyliczania skosów... nie umiałbym napisać jak bo trudno przelać na papier (ja takiego daru nie mam) ale w praktyce już parę razy to robiłem... pomyśl nad moim rysunkiem ;) pomyśl i zadaj to pytanie...

...miłej nocy :D

kalio
17-03-2012, 23:05
Profil45 - może mam za ściśły umysł, może mam po porosty za mocno rozwinięta wyobraźnie i zmysł przestrzenny ale nic nie rozumiem z tego co mi napisałeś możesz podesłać jakieś fotki ???

policzyć coś co jest na papierze mogę Ci wszytko problem się staje wtedy gdy coś odchodzi od tego co na pietrze jest w naturze a efekt ma być

profi45
17-03-2012, 23:22
Profil45 - może mam za ściśły umysł, może mam po porosty za mocno rozwinięta wyobraźnie i zmysł przestrzenny ale nic nie rozumiem z tego co mi napisałeś możesz podesłać jakieś fotki ???

policzyć coś co jest na papierze mogę Ci wszytko problem się staje wtedy gdy coś odchodzi od tego co na pietrze jest w naturze a efekt ma być
cos wymysle

profi45
17-03-2012, 23:25
...zamiast pieprzyć głupoty może zadałbyś mi jedno sensowne pytanie które by mnie rozłozyło na łopatki! ...jest takie jedno. Dotyczące wyliczania skosów... nie umiałbym napisać jak bo trudno przelać na papier (ja takiego daru nie mam) ale w praktyce już parę razy to robiłem... pomyśl nad moim rysunkiem ;) pomyśl i zadaj to pytanie...

...miłej nocy :D
A ty kolego wytłumacz mi jak połaczone dwa CD sufit-skos odpinasz aby dac tam ocieplenie na rigipsa wieszakach ?

Rom-Kon
18-03-2012, 07:55
A ty kolego wytłumacz mi jak połaczone dwa CD sufit-skos odpinasz aby dac tam ocieplenie na rigipsa wieszakach ?
...nie jest to pytanie na które czekałem - myśl dalej.

A jesli chodzi o Twoje pytanie. Nie widzę potrzeby odpinania zadnego profila by dać ocieplenie... wiem o co Ci chodzi. O nabijanie wełny na wieszaki (popularny sposób przy ESach) ale ja nie nabijam tylko wsuwam pod profile po zamocowaniu ich już na stałe. Przy grzybkach taka technika się lepiej sprawdza bo to płaska blaszka a nie widły.

kalio
18-03-2012, 19:31
Oj rom-kom dałeś się złapać u Rafała esy są tak jak grzybki przynajmniej na zdjęciu były umieszczone łapki

Rom-Kon
18-03-2012, 20:43
Oj rom-kom dałeś się złapać u Rafała esy są tak jak grzybki przynajmniej na zdjęciu były umieszczone łapki
sorru kolego ale nie wiem o co chodzi... Pytanie Rafała :
Moja odpowiedź na Twoje pytanie.
Teraz ja chciałbym zadać małe pytanko: W miejscu gdzie masz przymocowaną tzw. dzidę, (przypuśćmy że nie będzie na ściankach kolankowych kąta prostego)
Czy wpływa na poddasze brak kąta i jakie są tego skutki?
i ja własnie się do tego odniosłem. Nie wiem o jakie łapki i ESy chodzi...

I jeszcze raz kategorycznie stwierdzam że brak kąta prostego na ściankach kolankowych nie wpływa na linię - poziom na styku skos-kolankowa. Można również skorygować linię sufitu by tworzyła kąt prosty wtedy płaszczyzny skosu delikatnie "trapezują" lub mogą zmienić delikatnie (niezauważalnie) kąt pochylenia czyli tzw. śmigło. Ale jak już wspomniałem to tylko wtedy jeśli usilnie prostujemy sufit by nie odwzorował kształtu podłogi.

...no dobra. Brak kąta prostego wpływa na poddasze bo trudno się układa podłogę w krzywym pokoju ale to dotyczy wszystkich krzywych pomieszczeń...

kalio
18-03-2012, 22:01
Odnociłem sie do tego


...nie jest to pytanie na które czekałem - myśl dalej.

A jesli chodzi o Twoje pytanie. Nie widzę potrzeby odpinania zadnego profila by dać ocieplenie... wiem o co Ci chodzi. O nabijanie wełny na wieszaki (popularny sposób przy ESach) ale ja nie nabijam tylko wsuwam pod profile po zamocowaniu ich już na stałe. Przy grzybkach taka technika się lepiej sprawdza bo to płaska blaszka a nie widły.

I wcześniejszego zdjecia rafała z skosem krzyżowo

Ale jak nie dejmujesz profili aby nadziać wełnę znaczy tniesz wałek 120 na trzy części i wpychasz paski problem tylko jak się trafi roocwool to płyta czy wałek ma 1 m (płyta na 0,5) to wtedy co docinasz ??? do 0,4 czy jak ???

Rom-Kon
19-03-2012, 07:35
Odnociłem sie do tego



I wcześniejszego zdjecia rafała z skosem krzyżowo

Ale jak nie dejmujesz profili aby nadziać wełnę znaczy tniesz wałek 120 na trzy części i wpychasz paski problem tylko jak się trafi roocwool to płyta czy wałek ma 1 m (płyta na 0,5) to wtedy co docinasz ??? do 0,4 czy jak ???
...a no idzie. Zobacz czy źle wygląda?

http://images41.fotosik.pl/180/59a9334f0d45aa0f.jpg (http://www.fotosik.pl)

Rzucę więcej fotek z wełnowania na fotosika i zapodam na forum.

kalio
19-03-2012, 11:59
Fufu ale mostków narobiłeś :))

Powinieneś z jednej rolki cały skoś wykończyć :))

Rom-Kon
19-03-2012, 13:28
to akurat nie z rolki tylko z płyt... takich 60x100cm

roberto3011
19-03-2012, 15:58
Fufu ale mostków narobiłeś :))

Powinieneś z jednej rolki cały skoś wykończyć :))

nie wiem, czy się nabijasz ale jeśli nie to można wiedzieć gdzie te mostki na zdjęciu?? właśnie ocieplam i wolałbym ich uniknąć ;)

coulignon
19-03-2012, 19:20
gin w wielu kwestiach się z Tobą zgadzam. Ale powiedz jedno - dlaczego u mnie nic nie pęka? Jesli ten grzybek jest taki, jakim go malujesz to dlaczego nie mam reklamacji na poddasza? ...wysyłam zapytanie do jednego z Inwestorów u którego robiłem parę lat temu - jest jeszcze na forum. Może odpowie. tym inwestorem jest Coulignon - moze skrobnie coś na temat swojego poddasza?

Wywołany do tablicy skrobię: Ano nie pęka. Sufity do małych nie należą a trzymają się ze 3 lata (?) Wichur troche było. Jedyne co mnie wkurza to podczas tychże wichur słychać jak dach i sufit pracują. Ale to chyba urok zabudowy G-K.

profi45
19-03-2012, 20:08
Profil45 - może mam za ściśły umysł, może mam po porosty za mocno rozwinięta wyobraźnie i zmysł przestrzenny ale nic nie rozumiem z tego co mi napisałeś możesz podesłać jakieś fotki ???

policzyć coś co jest na papierze mogę Ci wszytko problem się staje wtedy gdy coś odchodzi od tego co na pietrze jest w naturze a efekt ma być
Nistety nie znalazłem prawdziwego kosza aby cos zmontować o czym pisałem ale mam surowe pomieszczenie gdzie pomontuje to o czym pisałem i klikne kilka fotek z opisem jutro.
Kalio wyszedłes jakos na prosta ?

kalio
19-03-2012, 20:49
nie wiem, czy się nabijasz ale jeśli nie to można wiedzieć gdzie te mostki na zdjęciu?? właśnie ocieplam i wolałbym ich uniknąć ;)

Mostek jest tam gdzie będzie szczelina jak się szczelnie ułoży będzie ok


Nistety nie znalazłem prawdziwego kosza aby cos zmontować o czym pisałem ale mam surowe pomieszczenie gdzie pomontuje to o czym pisałem i klikne kilka fotek z opisem jutro.
Kalio wyszedłes jakos na prosta ?

niestety w pracy, a prze weekend nie było się okazji napić - po flaszce jakoś świat się prostszy wydaje
za to wziąłem się za okładanie swetra na suficie i co mogę stwierdzić - da się 1,5x1 płytę rockwoola pod sufitem powiesić ale gryzie i sypie niemiłosiernie
A naroże czeka w rogu aż się trochę wyprostuje.

Rom-Kon
19-03-2012, 21:33
https://lh6.googleusercontent.com/-0VXRZzaUT5k/T2eTZpGYd_I/AAAAAAAAM30/pADr1ouMBk8/s512/DSC00113.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-eptYLNwYoLQ/T2eTBWcIejI/AAAAAAAAM3s/vXSRQqMEzAw/s512/DSC00107.JPG
dobrze jest?
...nie no spoko... jak dla mnie moze być... "Będzie Pan zadowolony"... :D

kalio
20-03-2012, 07:46
Co to obkurcz ?????

Rom-Kon
20-03-2012, 07:59
Wywołany do tablicy skrobię: Ano nie pęka. Sufity do małych nie należą a trzymają się ze 3 lata (?) Wichur troche było. Jedyne co mnie wkurza to podczas tychże wichur słychać jak dach i sufit pracują. Ale to chyba urok zabudowy G-K.
Bardzo dziękuję za informację. ...3 lata? oj chyba bliżej 4 lat. Mam nadzieję że nawet podczas największych wichur poddasze będzie w całości - no chyba że dach wyląduje u sąsiada. Praca poddasza i z tym zwiazane trzaski to niestety normalne. Podaczas silnego wiatru zawsze buja więźbą a do tego dochodzi ssanie wiatru a przy dużych powierzchniach płyt siły ssące są dosyć duże. Wiatr sufity i skosy podnosi i opuszcza - dosłownie! I przy dużych sufitach lepiej jest zastosować zawiesia sztywne które ograniczają ruch w górę! I zamiast wieszków obrotowych i prętów lub lin lepiej stosować ESy, grzybki, wiezaki obrotowy ale z noniuszem lub trzeba robić konstrukcje usztywniającą

natus
20-03-2012, 08:12
zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wklejam zdjęcia postępów w pracy. Zdecydowaliśmy zdjąć jedną warstwę cegły ze ścianki kolankowej, dać 20cm między krokwie, na to folia i 10 w płytach. Przed tynkami robimy tylko tę warstwę między krokwiami, na to folia i 10 na stelażu za ścianką (na Chińczyka ;) ), potem tynki i jak trochę przeschnie to tę druga warstwę wełny i płyta GK. Proszę Was o ewentualne uwagi (w koszu na dole wełna będzie uzupełniona, otwór na drzwi pomniejszony o 10-12cm bo ocieplenie wchodzi w światło otworu drzwiowego.

profi45
20-03-2012, 19:43
107152
Jak wczoraj pisałem nie ma prawdziwego kosza ale mamy wyobraznie, i umawiamy sie że jestesmy po krokwia koszowa.
Podcinamy końce v aby wszedł zawias UD.

profi45
20-03-2012, 19:52
107154
Moze sie przydac zagiety CD butem z jednej strony aby wkliknąc go w V

profi45
20-03-2012, 20:01
107155
zawiasowe UD ścinamy tyłki z obu ston aby weszły
107156
Po wsadzeniu zawiasa UD wklikujemy lub nie zagiety butem CD

profi45
20-03-2012, 20:13
107160 107159
Mamy tak z pchełkami lub tak z cd wkliknętymi
Wersja z cd w zasadzie rozwiera nam kat UD jaki otrzymamy po wrowadzeniu wszystkich CD.

profi45
20-03-2012, 20:39
107163
Mozemy dac 2 pomocnicze cd na skos w rozstawie 1/3 i 2/3 długosci kolankowej zamocowane na pchełki do dolnej krawedzi v u góry w lini do sufitu lub CD na przykład CD skosu przy suficie.

profi45
20-03-2012, 20:51
107164

Mając dwa pomonicze cd opieramy na nich właściwe CD podpierająć aby sie trzymały kawałkami ud zablokowanymi na żadana wysokośc pierwszego i drugiego profilu CD. Nasze CD wpuszczamy w zawias UD i możemy je bezpośrednio mocować na zawiesia jakie chcemy zastosowac czyli grzybki lub esy. Jak umocujemy CD demontujemy pomocnicze CD aby je wykorzystac przy dalszych pracach .

HenKor
20-03-2012, 21:04
Witam,
Mam pytanie odnosnie poddasza, w jaki sposob wykonuje sie dylatacje na duzych powerzchniach. Dach jest 18 metrow dlugi.

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

profi45
20-03-2012, 21:12
107172107173107174
Profil45 - może mam za ściśły umysł, może mam po porosty za mocno rozwinięta wyobraźnie i zmysł przestrzenny ale nic nie rozumiem z tego co mi napisałeś możesz podesłać jakieś fotki ???

policzyć coś co jest na papierze mogę Ci wszytko problem się staje wtedy gdy coś odchodzi od tego co na pietrze jest w naturze a efekt ma być
Pisałem abu wyjśc z dolnego poziomu. Ja wyznaczyłem kat trójkata z pomocniczego CD od kolankowej i przeniosłem do narożnika .Najistotniejsze aby przelamany ud na zawiasie był nacięty równo aby sie równo zagioł.
Wklikniety CD stabilizuje i trzyma zawias i możesz nim jeżdzic w lewo lub prawo w górnym V. Ten trójkat jak wstawisz w cd w zawias to nawiasem mówiac sam wyjdzie,

profi45
20-03-2012, 21:17
...zamiast pieprzyć głupoty może zadałbyś mi jedno sensowne pytanie które by mnie rozłozyło na łopatki! ...jest takie jedno. Dotyczące wyliczania skosów... nie umiałbym napisać jak bo trudno przelać na papier (ja takiego daru nie mam) ale w praktyce już parę razy to robiłem... pomyśl nad moim rysunkiem ;) pomyśl i zadaj to pytanie...

...miłej nocy :D
Pomyslałem jak nie ma sciany bo mamy tam w kopercie koszyk lub otwór drzwiowy?

Rom-Kon
20-03-2012, 21:41
Pomyslałem jak nie ma sciany bo mamy tam w kopercie koszyk lub otwór drzwiowy?
:wave::wave::wave:

...no i wtedy inna bajka :D tylko kurka wodna nie każcie mi pisać jak wtedy się to robi!!!

A jesli chodzi o naroże z wykorzystaniem V-profila to ładnie to przedstawiłeś - może coś podłapię bo ja osobiście nie stosuję Fałki. Tylko szkoda że nie zmieściłeś tego w jednym poście - byłoby bardziej przejrzyście...

...i co musimy się kłócić i obrzucać błotem bo akurat ja robię to inaczej niż Ty? Ty robisz, Flash robi, ja robię i każdy z nas inaczej ale efekt mamy ten sam - brak pęknięć. I chyba właśnie o to chodzi.

profi45
20-03-2012, 22:01
Nie mam czasu w zasadzie na kłotnie dzisiaj 3 godziny mnie ta zabawa kosztowała. Szkoda ze tylko jedna opcje pokazałem ale jak wpadniemy na jakies madre poddasze to coś wykombinuje żeby nie bazgrac tylko a potem słysze że nie jarzy ktos.

natus
21-03-2012, 07:13
Nie mam czasu w zasadzie na kłotnie dzisiaj 3 godziny mnie ta zabawa kosztowała. Szkoda ze tylko jedna opcje pokazałem ale jak wpadniemy na jakies madre poddasze to coś wykombinuje żeby nie bazgrac tylko a potem słysze że nie jarzy ktos.

Profi, ale teraz z tymi zdjęciami i wszystko po kolei to nawet ja zrozumiałam ;) więc jest duża szansa, że cała reszta też...

kalio
21-03-2012, 10:15
To profil45 zaszalałeś.
Jak za pierwszym razem czytałem opis to nic nie złapałem - gdzie jakie zawiasy

A teraz to pierwsza klasa
I napisze Ci że podobnie to wykombinowałem

Przed
https://lh4.googleusercontent.com/-ZkrXER8AbNA/T2mcZAsqxII/AAAAAAAAC3E/YjQN4civnp8/s800/20120320006.jpg

po
https://lh3.googleusercontent.com/-ZrjzzkTIbC8/T2mczcBkx8I/AAAAAAAAC3w/L0vlq76QWXc/s800/20120320013.jpg

Skalna strasznie gryzie

ułożona na krokwie 2x10 z rolki takie płaty 2,5m x 1

Jak się zabazpieczcie przed wełną (BHP) ??

Rom-Kon
21-03-2012, 12:07
...uuuuuu ale mostek na łączeniu wełny!!! :D

...brzydką lukarnę zrobiłeś... taką "kańciatą"... Nie chcez dorobić takiego "ślepego" skosiku choćby z jednej strony? "Wizualność" też się liczy(no nie profi45?)

kalio
21-03-2012, 12:29
...uuuuuu ale mostek na łączeniu wełny!!! :D

...brzydką lukarnę zrobiłeś... taką "kańciatą"... Nie chcez dorobić takiego "ślepego" skosiku choćby z jednej strony? "Wizualność" też się liczy(no nie profi45?)

Jedna właśnie jest jedna. Jak bym miał zrobić drugą do drzwi by nie były osiowo i nie wyglądało to by zbyt dobrze

A gdzie ten mostek :))

Rom-Kon
21-03-2012, 17:42
...chodzi mi o taką obróbkę lukarny:

http://images8.fotosik.pl/2379/f83c15b39a819e54.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1756/cf57220000de9fb5.jpg (http://www.fotosik.pl)

...a mostek to na łączeniu wełny! :D

HenKor
21-03-2012, 20:56
nie przewidujesz scianek dzialowych?
Witam,
Cala gora bedzie otwarta, bez scianek.

HenKor
22-03-2012, 05:58
Dzieki za podpowiedz, wieczorem postaram sie wkleic fotke jak to u mnie wyglada.
Pozdrawiam.

gin
22-03-2012, 09:57
Poddasze na zdjęciu ma 30metrów długości, bez dylatacji i nic nie pęka.

http://images42.fotosik.pl/232/5bdafcbb668818a1med.jpg (http://www.fotosik.pl)


fakt są podciągi, ale robiłem poddasze około 20metrów gdzie podciągów nie było i tez bez dylatacji.
Gabaryt imponujący . Jestesmy u sedna sprawy. Podwieszane konstrukcje suchej zabudowy są defakto zdylatowane już same w sobie poprzez zastosowane wieszaki i układy profili. Jak zatem odnieśc sie do zazwyczaj wykonywanych małych pomieszczeń na poddaszach ? zdecydowanie dylatacje powinny byc stosowane w przypadku braku zawieśi np. ruszt drewniany lub kapeluszowy.

kalio
22-03-2012, 10:54
No to muszę to z moją drugą połową ustalić

A tak na poważnie to czy ktoś się zastanawiał jak blisko muszą być siebie dwie płyty aby uniknąć mostku ???

Jak robisz roockwoola to wełnę przy ścinie kolankowej zacinasz aby koniec był równoległy do kolankowej czy upychasz

Jacekss
22-03-2012, 11:17
ma tak dolegać aby nie bylo szpary, dobrze docisnąć wełnę
fakt przy 2 warstwie nie tak to istotne jak przy pierwszej, gdzie taka szparka "przeszkadza", jest wyraźnie zimniejsza

HenKor
22-03-2012, 22:17
Tak to u mnie wyglada.
107458

Pozdrawiam

Rom-Kon
22-03-2012, 22:54
Poddasze na zdjęciu ma 30metrów długości, bez dylatacji i nic nie pęka.

http://images42.fotosik.pl/232/5bdafcbb668818a1med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)


fakt są podciągi, ale robiłem poddasze około 20metrów gdzie podciągów nie było i tez bez dylatacji.


Gabaryt imponujący . Jestesmy u sedna sprawy. Podwieszane konstrukcje suchej zabudowy są defakto zdylatowane już same w sobie poprzez zastosowane wieszaki i układy profili. Jak zatem odnieśc sie do zazwyczaj wykonywanych małych pomieszczeń na poddaszach ? zdecydowanie dylatacje powinny byc stosowane w przypadku braku zawieśi np. ruszt drewniany lub kapeluszowy.
Wydaje mi się że nie zawiesia grają tu rolę - sytuację ratuje stosowanie taśm pełnych... na siatkach bez dylatacji wszystko by postrzelało. Siatka + dwie dylatacje i też wszystko ok.

Rom-Kon
22-03-2012, 23:05
Tak to u mnie wyglada.
107458

Pozdrawiam

Fajne poddasze... dosyć długie ale po szerokości pewnie będą oddzielne płaszczyzny - płatwie pewnie będą widoczne więc w tych miejscach się samo zdylatuje. Jak dasz taśmy pełne (papier, flizelina lub "amerykańska" TT) to powinno być ok.

Rom-Kon
22-03-2012, 23:21
Poddasze na zdjęciu ma 30metrów długości, bez dylatacji i nic nie pęka.

http://images42.fotosik.pl/232/5bdafcbb668818a1med.jpg (http://www.fotosik.pl)


fakt są podciągi, ale robiłem poddasze około 20metrów gdzie podciągów nie było i tez bez dylatacji.

...to że odważyłeś się zrobić takie poddasze "jednym ciągiem" nie przynosi Ci chwały... raczej odwrotnie... gdyby kierbud chciał się przyczepić to z budowy wyszedłbyś pewnie na czworakach bo zrobiłeś wbrew zaleceniom producentów systemów - wszystkich producentów! Dobrze że się udało - hmm ale czy na pewno? Widać że to jakieś pomieszczenia biurowe i ciekawe czy jak pojawi się jakieś pęknięcie czy będą wołać Cię na naprawę... raczej wątpię... aby tylko na łeb nie spadło a będzie dobrze...

Rom-Kon
23-03-2012, 00:13
(...)
Jak robisz roockwoola to wełnę przy ścinie kolankowej zacinasz aby koniec był równoległy do kolankowej czy upychasz
...nie wiem czy wygląda to na upychanie czy też na optykanie ;)

Wełna przy murłacie:

http://images10.fotosik.pl/1115/c38c67ed1a1c6ba0.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/679afbb3968ac5ac.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/ba5fc3c509b3324f.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/a4529360b9c8b739.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Wełna skos-sufit:

http://images10.fotosik.pl/1115/57df20e3d4aea91c.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/4abe43a5d15624dd.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/386b2cc0c907c002.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Wełna i rury od wentylacji mechanicznej:

http://images10.fotosik.pl/1115/b879c2829b7eb947.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/cb9b4dafd1ce1af5.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/3f9ac6992ecb152d.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1115/76ad721930bf204b.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Więcej fotek na moim fotosiku...

HenKor
23-03-2012, 06:00
Fajne poddasze... dosyć długie ale po szerokości pewnie będą oddzielne płaszczyzny - płatwie pewnie będą widoczne więc w tych miejscach się samo zdylatuje. Jak dasz taśmy pełne (papier, flizelina lub "amerykańska" TT) to powinno być ok.

Tak, na poddaszu trzy plaszczyzny skos sufit skos.
Dziekuje za informacje.

kalio
23-03-2012, 09:02
Ile tam szło wełny na krokwie 25 ??

Tych fotek nie ma na twoim fotosiku :))


- są ale trzeba je szukać w fotkach a nie albumach

Rom-Kon
23-03-2012, 11:17
Ile tam szło wełny na krokwie 25 ??

Tych fotek nie ma na twoim fotosiku :))


- są ale trzeba je szukać w fotkach a nie albumach

W krokwiach 15 a pod 20 czyli razem 35cm!!! To samo na suficie...

...fotki dopiero wczoraj wrzuciłem i są we folderze "fotki budowlane" http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/album/675992 ale nowe wchodzą na ostatnie strony.

Rom-Kon
23-03-2012, 11:56
kiedyś był problem z mocowaniem zawiesi jesli jętki są nie w tym miejscu co potrzeba. Robi się wtedy wymiany i zawiesia mocuje do nich... tu taki mały przykład:

http://images10.fotosik.pl/1118/babb22a7fd348ac7.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1118/0fba92c2728497bb.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jacekss
23-03-2012, 11:58
Rom-kon widziałem na twoich fotkach (jedne z ostatnich) w podanym archiwum, że schody strychowe masz położone na CD. czy te schody tak zostawiasz czy to tylko do montażu, czy równasz krawędź skrzyni schodów do linii sufitu. u siebie zastanawiam sie czy równać do skrzynki czy do klapy, która nieco odstaje na dół

btw. czy na skosach przy wykończeniu kosza (jaskółka) krawedzie płyt muszą sie stykać ze sobą dokładnie czy może być szpara, w sumie to chyba potem i tak sie szpachluje i daje dodatkową taśme / naroznik

Rom-Kon
23-03-2012, 12:18
...no i się pospieszyłeś! Dopiero wrzuciłem fotki!

Schodki na stryszek a raczej samą skrzynkę bo schodki są odkręcone musiałem znacznie obniżyć w stosunku do jętek. Skrzynkę zamocowałem do desek. Tu akurat pasowały idealnie do wymiarów skrzynki. Jeśli nie pasuje wymiar to albo daje się coś grubszego np. łaty lub można dać podkładki np. z płyty pilśniowej służącej jako osłona klapy. Skrzynka nie może być ani ściśnięta anie zbyt luźna pomiędzy deskami bo się zdeformuje i szczelina pomiędzy klapą a skrzynką będzie nierówna.

http://images10.fotosik.pl/1118/f0ad2fcac9ad370c.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1118/f06775224c50a716.jpg (http://www.fotosik.pl)

Deski są wstępnie tylko przykręcone na jeden wkręt.
Skrzynkę do wstępnego montażu położyłem na dodatkowo wpiętych profilach - później usuniętych.

http://images10.fotosik.pl/1118/b7ff8d3c49716aa9.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/1118/2978eb5477cbf929.jpg (http://www.fotosik.pl)

Skrzynkę od góry przykręcam wstępnie do desek - po jednym wkręcie.

http://images10.fotosik.pl/1118/4e7008b0d534427a.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jak już skrzynka wisi można wstępnie wyrównać ją do profili ale ostateczna regulacja nastąpi dopiero po płytowaniu i wstawieniu półnarożników (po szpachlowaniu) lub jeśli mają być wstawione oryginalne listwy to przed ich montażem. Deski do krokwi można przykręcić na stałe już po wstawieniu skrzynki ale samą skrzynkę ostatecznie mocuje się na sam koniec.

...nie piszę tu jak należy skrzynkę okleić folią paroizolacyjną i jak tą folię później wywinąć na profile bo kiedyś już to opisywałem - fotki na fotosiku.

Rom-Kon
23-03-2012, 12:25
(...)

btw. czy na skosach przy wykończeniu kosza (jaskółka) krawedzie płyt muszą sie stykać ze sobą dokładnie czy może być szpara, w sumie to chyba potem i tak sie szpachluje i daje dodatkową taśme / naroznik
Jeśli jest to narożnik wewnętrzny (naroże dachu) to nawet się wycina płytę z jednej strony by wypełnić szpachlówką... o samo dotyczy krawędzi skos-sufit. Jeśli jest to koszowa czyli narożnik zewnętrzny to nie potrzeba nic wycinać... delikatna szczelina też nie jest niczym tragicznym. Przed wstawieniem narożnika np. alu daję siatkę by skleić konstrukcyjnie te dwie płyty - jeśli się tego nie zrobi to przy narożniku alu potrafi pojawić się pęknięcie... narożnik słabo przykrywa to łączenie.

Jacekss
23-03-2012, 12:41
dzięki za szybką odpowiedź, niestety skrzynkę już powiesiłem przed stelażem :) poziomicą sprawdzałem - wisi równo, zastosowałem podobnie patent z deskami
tylko teraz zastanawiam sie do czego równać sufit, do skrzynki czy klapy.. a może coś pomiedzy ;)

Rom-Kon
23-03-2012, 13:23
Jeli obrabiasz półnarożnikami to równasz klapę z płytami jeśli na oryginalnych listwach to równasz skrzynkę do płyty - klapa wystaje poniżej płyt.

zieli
23-03-2012, 17:07
http://folnet.pl/towar/onduterm-5xl
mam takie pytanie czy zastosowanie takiej foli zamiast wełny ma sens
założenie jest takie żeby uniknąć zbyt dużego obniżenia sufitu

dozi
23-03-2012, 23:15
Najbardziej podoba mi się wkręcik tak blisko krawędzi krokwi, mogę śmiało powiedzieć że zasługujesz na tytuł Mistrza Świata w konstrukcjach:D

P.S. W "katalogach systemowych" nie napisali?!
http://images10.fotosik.pl/1115/679afbb3968ac5ac.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

jest ryzyko jest zabawa:wiggle:

co nie tak z tym wkręcikiem?

Rom-Kon
23-03-2012, 23:50
dozi nie polemizuj z głupcem bo sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem! ;)

profi45
24-03-2012, 11:49
http://images10.fotosik.pl/1115/679afbb3968ac5ac.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

[/QUOTE]


Mamy 4-5 płytek do położenia na takim skosie i odsadzeni jesteśmy na 25-30 cm od krokwi .Rozumiem że kładziemy je od lewej do prawej strony lub na odwót.
Prosze mi powiedziec jak wykańczamy styk po przykręceniu wszystkich płyt. Czy dylatujemy miejsce styku z kolankowa w trakcie kładzenia płyt czy nie ? I jak to powinno sie robic w tym wydaniu?

Rom-Kon
24-03-2012, 12:25
jeśli chodzi o połączenie kolanko-skos to ja robię z dylatacją a raczej z kontrolowanym pęknięciem. Naklejam taśmę separacyjną i płytą dochodzę do ściany... szczelinę szpachluję i daję taśmę stycznie do ściany - nie wywijam jej na ściankę. Pęknięcie maskuję akrylem. ...uprzedzam Twoje następne pytanie - wolny koniec płyty na ostatnim profilu to około 12cm bo pierwszy profil daję na max. 15cm od ścianki kolankowej... nie ma praktycznie najmniejszego obwisu.

...jesli ścianka nie jest nadmurowana to płytę wsuwam za lico kolankowej i ściankę dotynkowuję do płyty. oczywiście na płycie taśma separacyjna...

profi45
24-03-2012, 14:12
Jakiej marki wieszak tam dałeś ?

slusar
24-03-2012, 15:39
jeśli chodzi o połączenie kolanko-skos to ja robię z dylatacją a raczej z kontrolowanym pęknięciem. Naklejam taśmę separacyjną i płytą dochodzę do ściany... szczelinę szpachluję i daję taśmę stycznie do ściany - nie wywijam jej na ściankę. Pęknięcie maskuję akrylem. ...uprzedzam Twoje następne pytanie - wolny koniec płyty na ostatnim profilu to około 12cm bo pierwszy profil daję na max. 15cm od ścianki kolankowej... nie ma praktycznie najmniejszego obwisu.

...jesli ścianka nie jest nadmurowana to płytę wsuwam za lico kolankowej i ściankę dotynkowuję do płyty. oczywiście na płycie taśma separacyjna...

Zrob tak jak pisze Rom, i bedzie Ok

Rom-Kon
24-03-2012, 16:35
Jakiej marki wieszak tam dałeś ?
chyba widać że koelner 270mm, przedłużany i nitowany. Główka obcięta by nie "ziębiło". Przy wełnie 20cm wieszak 270mm niestety jest za krótki - do przykręcenia pozostają już tylko dwie dziurki.

...slusar ...profi to też wykonawca ;) czasami mamy taką podjazdówkę:)

profi45
24-03-2012, 16:56
Zrob tak jak pisze Rom, i bedzie Ok
Bardzo dziękuje koledze za porade. Kupie takie wieszaki i profil jak będzie okazja i odezwe sie.

slusar
24-03-2012, 17:29
chyba widać że koelner 270mm, przedłużany i nitowany. Główka obcięta by nie "ziębiło". Przy wełnie 20cm wieszak 270mm niestety jest za krótki - do przykręcenia pozostają już tylko dwie dziurki.

...slusar ...profi to też wykonawca ;) czasami mamy taką podjazdówkę:)

Tak tez myslalem....
jestem tu niezbyt czesto stad Moja pomylka

Rom-Kon
24-03-2012, 18:14
Bardzo dziękuje koledze za porade. Kupie takie wieszaki i profil jak będzie okazja i odezwe sie.
czyli mam już się bać? Będzie znów jazda? ...muszę się nastawić psychicznie ;)

natus
25-03-2012, 14:25
Mam pytanie odnośnie paroizolacji: ocieplam wełną 20cm cały skos, czy paroizolację ciągnąć do końca, czy tylko do poziomu sufitu podwieszanego? a nad sufitem na tym stryszku dać coś innego np: geowłókninę? i druga kwestia to rozłożenie paroizolacji na suficie (będę mieć częściowo widoczne jętki), wtedy folia na całości? czy odcinkami między jętkami, a tam gdzie są jętki nie ma być tej folii wcale?

mdab
25-03-2012, 16:51
Mam pytanie odnośnie paroizolacji: ocieplam wełną 20cm cały skos, czy paroizolację ciągnąć do końca, czy tylko do poziomu sufitu podwieszanego? a nad sufitem na tym stryszku dać coś innego np: geowłókninę?

Ja u siebie też ocieplam cały skos i na "stryszku", nad sufitem stosuję tanią aktywna folię paroizojacyjną.

slusar
25-03-2012, 19:34
Ja u siebie też ocieplam cały skos i na "stryszku", nad sufitem stosuję tanią aktywna folię paroizojacyjną.
Moja Propozycja na strych:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.276067592430670.63067.228563737181056&type=1

Rom-Kon
26-03-2012, 09:50
Moja Propozycja na strych:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.276067592430670.63067.228563737181056&type=1
...wszystko ładnie i pięknie. Mnie się te podoba ale... na takim stryszku trzeba zrobić wentylację bo folia zamknęła ujście pary... jesli coś przeleci przez strop - a przeleci bo nigdy nie będzie 100% izolacji- to na górze nie ma gdzie ulecieć... wystarczy kratka w ścianie szczytowej lub w kominie. Ja jednak preferuję folię paroprzepuszczalną (dachową) , geowłóknina (taka czarna szmatka jak worek PP do zboża ) lub płyty G-K bez stelaża.

slusar
26-03-2012, 13:23
...wszystko ładnie i pięknie. Mnie się te podoba ale... na takim stryszku trzeba zrobić wentylację bo folia zamknęła ujście pary... jesli coś przeleci przez strop - a przeleci bo nigdy nie będzie 100% izolacji- to na górze nie ma gdzie ulecieć... wystarczy kratka w ścianie szczytowej lub w kominie. Ja jednak preferuję folię paroprzepuszczalną (dachową) , geowłóknina (taka czarna szmatka jak worek PP do zboża ) lub płyty G-K bez stelaża.

nie wiem czy to widac na zdjeciach ale sa dwa otwory w szczytowych scianach

Rom-Kon
26-03-2012, 15:55
nie wiem czy to widac na zdjeciach ale sa dwa otwory w szczytowych scianach
...i już się nie czepiam ;) wyszło ładnie.

slusar
26-03-2012, 19:35
...i już się nie czepiam ;) wyszło ładnie.
Spox-pozdr

Rom-Kon
26-03-2012, 22:05
Spox-pozdr
wyrywkowo przejrzałem galerię na Twojej stronce - robi wrażenie ;)

natus
27-03-2012, 17:17
no właśnie tak mi się wydawało, ale już pociągnęli całość w górę :(, nie chcę tam kratek wentylacyjnych robić- nie wystarczy co jakiś otworzyć wyłazu dachowego?

slusar
27-03-2012, 20:25
wyrywkowo przejrzałem galerię na Twojej stronce - robi wrażenie ;)

nie ukrywam ze troszkę tego przerabiam.
Przy okazji tutaj zaglądam aby być na biezaca ewent podpatrzeć wasze prace

profi45
27-03-2012, 22:55
nie ukrywam ze troszkę tego przerabiam.
Przy okazji tutaj zaglądam aby być na biezaca ewent podpatrzeć wasze prace
kolega podwiesza na czymś płyty ? czy do łat ?

slusar
28-03-2012, 07:36
kolega podwiesza na czymś płyty ? czy do łat ?
Rigistil
do drewna nic bezpośrednio nie kręce prócz tych listw na strychu

kalio
28-03-2012, 23:19
Co myślicie o takiej obróbce ??

https://lh4.googleusercontent.com/-RlCLo34qVCU/T3N3Bv6m5CI/AAAAAAAAC7Y/aWQJdOUWgE4/s800/2012%252003%252028_1788.JPG

niestety okno wchodzi w krokiew narożną

https://lh6.googleusercontent.com/-p35qZFdbyYw/T3N3AuTMbRI/AAAAAAAAC6M/TBLDUHPfYek/s800/2012%252003%252028_1790.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-l8utXm5B7dQ/T3N3CHEdJQI/AAAAAAAAC6U/JUK5hSqVRL4/s800/2012%252003%252027_1804.JPG

Rom-Kon
29-03-2012, 00:06
...jesli góra okna nie może być "normalna" przez narożną to chociaż dół zrób "normalny". Taka obróbka w pół-trumnę ładna nie jest.

BasH
29-03-2012, 20:13
Mam już wyznaczoną ramkę obwodową do skosu w sypialni, chciałem przechytrzyć nie robiąc kosza tylko prosto (lepiej wizualnie w tym przypadku) tyle, że jest problem z podwieszaniem CDeków - skończyły się krokwie i będzie trzeba powiesić jakieś krawiędziaki między boczną prawą ścianą a więźbą do kręcenia grzybów - jak sądzicie?
U dołu, tam gdzie najszerzej jest słaby metr na szerokości - coś a'la łata powinno wystarczyć? To moje prywatne poddasze :)

http://img16.imageshack.us/img16/8781/imagee001r.jpg

kalio
29-03-2012, 21:00
cd na deskach jet tylko po to aby dobrze to wymierzyć,
w krokwi narożnej jest szczelina zapewniająca ciągłość wentylacji
jesli jest okno to powinna być wentylacja poprzez szczeline pod deskami

piszesz o wełnie pomiedzy deski a okna ale od strony okna czy od środka czy zamiast pianki ???


...jesli góra okna nie może być "normalna" przez narożną to chociaż dół zrób "normalny". Taka obróbka w pół-trumnę ładna nie jest.


wyszło najlepiej tak wizualnie jak było mniej to jakoś tak dziwnie było

Okno małe 66x118 służy tylko do doświetlania i wentylacji

BasH
29-03-2012, 21:04
hmm kolejny nasladowca colta
a w temacie rob kosz bedzie wneka na .... szafke?

Wyjdzie niewiadomo co - dziwny zaułek. Dokładając centymetry wełny i przymierzając płyty trochę dziwnie to wygląda. Robiąc na prosto bez kosza jest IMHO wizualnie lepiej. Pozostaje kwestia mocowania profilu - nie mam innego pomysłu jak wykorzystanie kilku łat (w poziomie więźba-ściana) i kręcenie tego fragmentu na esach.

BasH
29-03-2012, 21:58
co znajduje sie po drugiej stronie scian/y?

To jest ten fragment:

http://img190.imageshack.us/img190/4706/pietrobash.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/pietrobash.jpg/)
http://img16.imageshack.us/img16/8781/imagee001r.jpg

Ściana korytarza poszła lekko w prawo, aby minąć słup - ścianka pokoju u góry planu poszła lekko w górę - stąd uskok na półki na książki :) Tam wypadło podwójne żebro terrivy.

kalio
29-03-2012, 22:01
przyjmijmy, ze ci wierze :D
piana won i w to miejsce welna.
To już nie robi się na pianę ???

profi45
29-03-2012, 22:14
http://img16.imageshack.us/img16/8781/imagee001r.jpg
Ramka rewelacja . Grzybek skrecony. Fajnie zaczołeś powodzenia.

BasH
29-03-2012, 22:19
Ramka rewelacja . Grzybek skrecony. Fajnie zaczołeś powodzenia.

Skręcony grzyb jako pomoc w podtrzymaniu profilu podczas poziomowania blisko problemowego miejsca przy koszu - będzie porządniej mocowane.

profi45
29-03-2012, 22:27
Skręcony grzyb jako pomoc w podtrzymaniu profilu podczas poziomowania blisko problemowego miejsca przy koszu - będzie porządniej mocowane.
Jak juz chcesz tam prosto pojechac to daj dwie deski 2,5cm * 20cm zatnij na dole pod katem i łacznik ciesielski do scianki a u góry do krokwi je i masz podparte. Takie mini krokwie.

BasH
29-03-2012, 22:31
Jak juz chcesz tam prosto pojechac to daj dwie deski 2,5cm * 20cm zatnij na dole pod katem i łacznik ciesielski do scianki a u góry do krokwi je i masz podparte. Takie mini krokwie.

No mniej więcej tak planowałem - to tylko metrowa rozpiętość, więc powinno dać radę.

profi45
29-03-2012, 22:38
No mniej więcej tak planowałem - to tylko metrowa rozpiętość, więc powinno dać radę.
kombinowałes z esami a tak zostaniesz przy grzybkach:)

BasH
29-03-2012, 22:44
kombinowałes z esami a tak zostaniesz przy grzybkach:)

Aaaaaaa.... Teraz załapałem Twój pomysł - lepszy. Pewnie, że puścić dechy w pionie, a nie lewo-prawo. Super - czasem, jak ktoś spojrzy świeżym okiem, to daje oczywiste rozwiązanie - dziękuję. Cały czas myślałem o koncepcji lewo-prawo, a hasło minikrokwie trafia w sedno :)

profi45
29-03-2012, 22:58
Aaaaaaa.... Teraz załapałem Twój pomysł - lepszy. Pewnie, że puścić dechy w pionie, a nie lewo-prawo. Super - czasem, jak ktoś spojrzy świeżym okiem, to daje oczywiste rozwiązanie - dziękuję. Cały czas myślałem o koncepcji lewo-prawo, a hasło minikrokwie trafia w sedno :)
problem mozesz miec z mocowaniem u góry ale tam tez podetniesz deche pod kątem zeby przykręcić ale dół dobrze zrobisz góra mniej istotna.

Mateuszsc
30-03-2012, 09:09
Czy zawsze styk skos ścianka kolankowa kończymy profilem np. V lub ud zagięty w skos.
Czy mogę cd dać blisko kolankowej wywinąć paroizolacje i przykleić do ścianki , później szczelina kontrolowana.

gin
30-03-2012, 09:42
Czy zawsze styk skos ścianka kolankowa kończymy profilem np. V lub ud zagięty w skos.
Czy mogę cd dać blisko kolankowej wywinąć paroizolacje i przykleić do ścianki , później szczelina kontrolowana.
Zdecydowana większość profesjonalistów łączyła styk kolankowej ze skosem wyginając profil ud. Istota takiego połączenia jest punkt przełamania w samym styku.
Deformowania prymitywne profili ud oczywiście było swego rodzaju tandeta z uwagi na brak alternatyw ale powszechnie stosowane. Na bazie tych doświadczeń powstały dwa alternatywne produkty jak profil elastyczny knauf i profil V . Mozna dzis stwierdzic że połaczenia z zastosowaniem tych produktów daja praktycznie 100 % gwarancje nawet dożywotnia na pęknięcia w tym miejscu. Z połączeniami ślizgowymi mamy nieporównywalnie mniejsze doświadczenia w tych kwestiach i problemem jest dokładnośc wykonania w oparciu o dokładną technologie.

Mateuszsc
30-03-2012, 10:05
Czyli gdy zastosuję profil V czy elastyczny to mam płytę przykręcić na stałe do nich.
Rozumiem że profil ud mam zgiąć zbliżyć do ścianki kolankowej i przykręcić do niej ?

gin
30-03-2012, 12:01
Czyli gdy zastosuję profil V czy elastyczny to mam płytę przykręcić na stałe do nich.
Rozumiem że profil ud mam zgiąć zbliżyć do ścianki kolankowej i przykręcić do niej ?
Dokładnie trudno mi określić jakie tam masz kombinacje i rozwiązania. Wróżbita nie jestem. Zageszczanie profili w styku jest równiez błędem.Zazwyczaj rozwiązania tego typu ułatwiały poziomowanie ,wyznaczanie poziomu zamknięcia ,rozmieszczanie wieszaków,poziomowanie CD. Na jakim etapie prac jesteś?

Mateuszsc
30-03-2012, 21:13
Dokładnie trudno mi określić jakie tam masz kombinacje i rozwiązania. Wróżbita nie jestem. Zageszczanie profili w styku jest równiez błędem.Zazwyczaj rozwiązania tego typu ułatwiały poziomowanie ,wyznaczanie poziomu zamknięcia ,rozmieszczanie wieszaków,poziomowanie CD. Na jakim etapie prac jesteś?

108804

gin
30-03-2012, 22:10
108804
Zostaw to jak jest i zrób połaczenie ślizgowe .Za póżno aby cos u ciebie zmienic.

Mateuszsc
30-03-2012, 22:32
Może tak być czy jest coś nie tak.

gin
30-03-2012, 22:36
Może tak być czy jest coś nie tak.
Temat jest dla kolegów co maja własne dosiadczenia w tej kwesti.

Mateuszsc
30-03-2012, 22:39
Jak na informatyka to chyba dałem radę czy nie ?

gin
30-03-2012, 22:52
Jak na informatyka to chyba dałem radę czy nie ?
Dałes rade naprawde .

Rom-Kon
31-03-2012, 08:59
Może tak być czy jest coś nie tak.


Temat jest dla kolegów co maja własne dosiadczenia w tej kwesti.


Jak na informatyka to chyba dałem radę czy nie ?


Dałes rade naprawde .

Jeśli po przyłożeniu łaty nie ma odchyłek większych niż 2mm to wyglada ok. Nawet jak na informatyka :D

Jeśli chodzi o połączenie skos-kolankowa to dawno temu też stosowałem profil UD ponacinany i przygięty ale to było bardzo prymitywne rozwiązanie. Są to czasy skręcana wszystkiego na sztywno. Faktycznie V-profil rozwiązuje tą sprawę - chociaż ja go nie stosuję... w moich terenach ciężko go dostać - trzeba robić spore kilometry by go kupić... w hurtowniach stoją tylko wystawki reklamowe.

Jeśli nie dasz profila V to musisz zrobić połączenie ślizgowe. Wyznacz linię na ściance kolankowej od lewego UD do prawego UD. Nad linią przyklej "gluta" czyli 2-stronną taśmę Coromix a pod linią taśmę separacyjną - oryginalną np. rigipsa lub PCV... może być nawet zwykła pakowa byleby na ścianie nie gubiła kleju. Do coromixa przykleja się folię paroizolacyjną... kładziesz płyty... wycinasz nadmiar folii... szpachlujesz szczelinę pomiędzy płytą a ścianką... naklejasz taśmę spoinową (zalecam taśmy pełne) dosuwając jej krawędź do ścianki - nie zawijasz na ściankę... po szlifie i zagruntowaniu nożykiem wycinasz taśmę separacyjną... krawędź akrylujesz...

...sorki że na chwilę zniknąłem z wątku ale miałem niesamowitą prędkość łącza - 0.02Mb/s! :D

slusar
31-03-2012, 11:02
Jeśli po przyłożeniu łaty nie ma odchyłek większych niż 2mm to wyglada ok. Nawet jak na informatyka :D

Jeśli chodzi o połączenie skos-kolankowa to dawno temu też stosowałem profil UD ponacinany i przygięty ale to było bardzo prymitywne rozwiązanie. Są to czasy skręcana wszystkiego na sztywno. Faktycznie V-profil rozwiązuje tą sprawę - chociaż ja go nie stosuję... w moich terenach ciężko go dostać - trzeba robić spore kilometry by go kupić... w hurtowniach stoją tylko wystawki reklamowe.

Jeśli nie dasz profila V to musisz zrobić połączenie ślizgowe. Wyznacz linię na ściance kolankowej od lewego UD do prawego UD. Nad linią przyklej "gluta" czyli 2-stronną taśmę Coromix a pod linią taśmę separacyjną - oryginalną np. rigipsa lub PCV... może być nawet zwykła pakowa byleby na ścianie nie gubiła kleju. Do coromixa przykleja się folię paroizolacyjną... kładziesz płyty... wycinasz nadmiar folii... szpachlujesz szczelinę pomiędzy płytą a ścianką... naklejasz taśmę spoinową (zalecam taśmy pełne) dosuwając jej krawędź do ścianki - nie zawijasz na ściankę... po szlifie i zagruntowaniu nożykiem wycinasz taśmę separacyjną... krawędź akrylujesz...

...sorki że na chwilę zniknąłem z wątku ale miałem niesamowitą prędkość łącza - 0.02Mb/s! :D

robie dokladnie tak jak pisze Rom, nie bawie sie w v profile itp ulepy. Dodam jeszcze od siebie ze dodatkowo zacinam plyte od strony wewnetrznej aby idealnie przylegala do kolankowej

profi45
31-03-2012, 11:37
robie dokladnie tak jak pisze Rom, nie bawie sie w v profile itp ulepy. Dodam jeszcze od siebie ze dodatkowo zacinam plyte od strony wewnetrznej aby idealnie przylegala do kolankowej
O kolego ! taki dobry jestes ? to ja ci powiem że twoi inwestorzy nie wiedza gdzie uderzyc reka w twoje wypociny . Bo bym cie w 5 minut wyleczył.
Bo na oko masz odbiory i nie dotykac tam ma inwestor. Niemiec wyleczył na budowie jedna ekipe i pojechali do domu. Ale pociesze cie że to co napisałes w tym poscie świadczy że kompletnie nie znasz sie na robocie:eek:

slusar
31-03-2012, 15:54
O kolego ! taki dobry jestes ? to ja ci powiem że twoi inwestorzy nie wiedza gdzie uderzyc reka w twoje wypociny . Bo bym cie w 5 minut wyleczył.
Bo na oko masz odbiory i nie dotykac tam ma inwestor. Niemiec wyleczył na budowie jedna ekipe i pojechali do domu. Ale pociesze cie że to co napisałes w tym poscie świadczy że kompletnie nie znasz sie na robocie:eek:

Nawet nie mam zamiaru tego komentowac-pozdr

profi45
31-03-2012, 16:27
Nawet nie mam zamiaru tego komentowac-pozdr
Nawet nie wiesz jak rozsadnie postąpiłeś-pozdr.

slusar
31-03-2012, 17:29
Nawet nie wiesz jak rozsadnie postąpiłeś-pozdr.

tylko pasuje jeszcze potomnym opisac co jest nie tak w takowym połaczeniu?

profi45
31-03-2012, 17:55
tylko pasuje jeszcze potomnym opisac co jest nie tak w takowym połaczeniu?
Po świętach ? przemyśl ? nie blefuje ,tylko uprzedzam że stoisz na minie.

BasH
31-03-2012, 21:29
jak chcesz to ocieplac?

Poszło międzykrokwiowo 15 (żółte) + 10 nakrokwiowo w niedostępnym już fragmencie.

http://img850.imageshack.us/img850/8008/ocieplenie.jpg

Oprócz tego - 15 cm tak jak widać w rogu - w sumie niepotrzebne, skoro docieplony był ukryty fragment, ale blisko mam grzejnik, więc minimalizuję ucieczkę przez skos.

http://img824.imageshack.us/img824/9886/bashkoszowa.jpg

Mateuszsc
31-03-2012, 21:32
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=108804&d=1333134624
tylko 3 rzeczy bym poprawil
rom-kon 2mm/2m to juz po szpachlowaniu nic dziwnego dlaczego tak uparcie na koniec tynkujesz plyty :D

Może napiszesz które trzy rzeczy ?

Rom-Kon
31-03-2012, 21:33
jesteś tego pewien że musi?
jeśli nie zamocuje płyty do kolankowej czyli nie przerobi stelaża to lepiej by nie dawał taśmy na połączenie sztywne czyli wywijane na płytę i kolanko

Mateuszsc
31-03-2012, 21:34
Sprawdziłem łatą na skosie będzie max 5mm poprawiać ?

Rom-Kon
31-03-2012, 21:36
(...)
rom-kon 2mm/2m to juz po szpachlowaniu nic dziwnego dlaczego tak uparcie na koniec tynkujesz plyty :D
to że ja mam dużo mniej to nie znaczy że informatykowi też mam napisać że ma mieć max 1mm! ...a przy "tynkowaniu" całych płyt to ja pozostanę ;)

...i nie przesadzaj bo to nie kącik ogrodniczy i może Ci doniczek zbraknąć. 2mm to ma taśma ultraflex! aaaa zapomniałem że Ty takich taśm nie używasz! Robisz wszystko na ślizgach!

Rom-Kon
31-03-2012, 21:37
Sprawdziłem łatą na skosie będzie max 5mm poprawiać ?
tak to już za dużo...

Mateuszsc
31-03-2012, 21:42
Tak myślałem
Czyli popuścić wieszaki i ustawić do łaty

Rom-Kon
31-03-2012, 21:48
Może napiszesz które trzy rzeczy ?
1) "pomieszałbym" łączenie profili
2) inaczej bym zrobił łączenie skos-sufit profile sufitowe włożyłbym w profil UD przykręcony "po narożniku" do ostatniego profila CD na skosie
3) ostatni rząd grzybków -ten przy ścianie - wpinam z ręki po włożeniu wełny... ciężko wełnę wsunąć w tak cienką szczelinę

Mateuszsc
01-04-2012, 02:58
1) "pomieszałbym" łączenie profili
2) inaczej bym zrobił łączenie skos-sufit profile sufitowe włożyłbym w profil UD przykręcony "po narożniku" do ostatniego profila CD na skosie
3) ostatni rząd grzybków -ten przy ścianie - wpinam z ręki po włożeniu wełny... ciężko wełnę wsunąć w tak cienką szczelinę

1 łączenia są pomieszane
2 czyli cd musiałbym zrobić wyżej mam tam płatew która przeszkadza.
3 rozumiem

profi45
01-04-2012, 12:27
Flash ? wiemy jak rom wytycza i robi skos. Domyślam sie jak inni to robia. Pisałem wczesniej nie raz nie dwa jak ja to robie.
Tylko niestety nie doczekałem sie odpowiedzi jak ty to robisz:)
Prosze cie podpowiedz mi jak ty to robisz .

profi45
01-04-2012, 13:25
Pomoge ci wiesz dlaczego odpusciłem elastyczy knaufa i zamieniłem go na profil v w poziomie na kolankowych ?
Skąd mozesz to wiedziec:o mamy tu widze fachowców ale moze ktos inny sie wychyli

Conrad&Beata
01-04-2012, 16:11
mam pytanko, kolankowa-skos, jak na foto, trochę nie wyraźnie ale opisze o co chodzi, pomiędzy płytą skosu a ścianą kolankową zostaje mi taki pasek wolnej przestrzeni około 5 cm, co tam wcisnąć, i jak to obrobić?

Mateuszsc
01-04-2012, 18:54
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=108804&d=1333134624
tylko 4 rzeczy bym poprawil

Jaja sobie robicie.
Przeczytajcie sobie temat : "Ocieplam poddasze - krótkie ....

,a wy sobie żartujcie jak nie ma o czym pisać to niech moderatorzy się obudzą i zamkną ten temat ,
a Ty sobie otwórz swój i pisz ile byś poprawił ale nic więcej .

Mateuszsc
01-04-2012, 19:56
A ty się skąd urwałeś.
Choć raz coś komuś pomogłeś ,doradziłeś.
Po co ty w ogóle odwiedzasz to forum.

profi45
01-04-2012, 20:07
A ty się skąd urwałeś.
Choć raz coś komuś pomogłeś ,doradziłeś.
Po co ty w ogóle odwiedzasz to forum.
Jak byś czytał a nie tylko pytał to byś cos wiedział.Skórki z bananów podłóz żeby sie slizgało.

kalio
01-04-2012, 22:04
Licznik bijesz ???

Rom-Kon
02-04-2012, 15:43
1 łączenia są pomieszane
2 czyli cd musiałbym zrobić wyżej mam tam płatew która przeszkadza.
3 rozumiem
1) co drugi rząd jest w tym samym miejscu - niby dobrze ale lepiej jak jeszcze bardziej się mijają. Pierwszy profil masz na 4m i brakuje powiedzmy 1m więc ucinasz ten metr z drugiego i pozostaje Ci 3m. Wpinasz 3m i brakuje 2m... pozostają 2m i docinasz 3m... i tak dalej ale trzeba uważać by każdy profil przycięty wisiał minimum na dwóch wieszakach - tu akurat tak jest.

2) widzę płatew ale nie wiem czy profile sufitowe wchodzą pod nią czy kończą się przed płatwią i dalej wolny koniec dochodzi do skosu (płyta "ślizga" się po płatwi) jeśli tak to wtedy mas rację - nie można dać UD na krawędzi CD.

3) już wyjaśniony.

Rom-Kon
02-04-2012, 15:54
mam pytanko, kolankowa-skos, jak na foto, trochę nie wyraźnie ale opisze o co chodzi, pomiędzy płytą skosu a ścianą kolankową zostaje mi taki pasek wolnej przestrzeni około 5 cm, co tam wcisnąć, i jak to obrobić?
Folię przykleić do murłaty (coromix, taśma butylowa lub nawet akryl z tuby) i "strzelić" zszywkami. Na płytę nakleić taśmę separacyjną (może być taśma PCV) i jesli jest dużo miejsca "siknąć" pianką (dodatkowa izolacja termiczna i separacja od pracującego drewna) a jeśli nie ma już miejsca to wstawić taśmę dylatacyjną (taką jak na ścianach przy posadzkach) i zarzucić tynkiem. Aby na krawędzi nie pękało zazbroić taśmą siateczkową (taśma reparacyjna szerokości min. 10cm 2-3 warstwy)

...na fotce widzę że folia w jednym miejscu nie wyszła... czy się zawinęła? Będzie brak szczelności w paroizolacji! Zalecam poprawienie tego!

Mateuszsc
02-04-2012, 22:11
1.Z tego co Mi się wydaje (chyba rze coś źle rozumiem) docięty profil wisi na jednym wieszaku i jest połączony z resztą wsuwanym łącznikiem.

2.Tak to wygląda:
109483

Rom-Kon
02-04-2012, 23:27
1.Z tego co Mi się wydaje (chyba rze coś źle rozumiem) docięty profil wisi na jednym wieszaku i jest połączony z resztą wsuwanym łącznikiem.

2.Tak to wygląda:
109483
1) docięty profil powinien wisieć na min. 2 wieszakach... faktycznie tak nie masz... jeśli możesz to popraw...
2) jeśli nie można było obniżyć sufitu to takie rozwiązanie jest chyba jedyne...( prawie jedyne*) niestety nie jest to ideał ale przy poprawnym opłytowaniu i dobrym spoinowaniu nie powinno nic się dziać. Na końcówki CDeków sufitowych nasuń UDeka - całość będzie stabilniejsza... chociaż profil główny przy płatwi jest blisko i końcówki profili nie są długie... może nawet to niepotrzebne.

Przy takim układzie profili masz dwa wyjścia... jedno to zrobić ślizg na połączeniu skos-sufit a druga opcja to połączenie sztywne ale bardzo mocno zazbrojenie tak by płaszczyzn nie rozerwało - szeroka siatka na łączeniu i taśma narożnikowa na tym.

* prawie jedyne bo w tym miejscu można zastosować V-profil ale tu są inni co stosują go -widać że z powodzeniem - i niech się trochę też udzielą...

gin
03-04-2012, 14:45
1) docięty profil powinien wisieć na min. 2 wieszakach... faktycznie tak nie masz... jeśli możesz to popraw...
2) jeśli nie można było obniżyć sufitu to takie rozwiązanie jest chyba jedyne...( prawie jedyne*) niestety nie jest to ideał ale przy poprawnym opłytowaniu i dobrym spoinowaniu nie powinno nic się dziać. Na końcówki CDeków sufitowych nasuń UDeka - całość będzie stabilniejsza... chociaż profil główny przy płatwi jest blisko i końcówki profili nie są długie... może nawet to niepotrzebne.

Przy takim układzie profili masz dwa wyjścia... jedno to zrobić ślizg na połączeniu skos-sufit a druga opcja to połączenie sztywne ale bardzo mocno zazbrojenie tak by płaszczyzn nie rozerwało - szeroka siatka na łączeniu i taśma narożnikowa na tym.

* prawie jedyne bo w tym miejscu można zastosować V-profil ale tu są inni co stosują go -widać że z powodzeniem - i niech się trochę też udzielą...
Wygląda że chyba da sie
109586
Tylko jak to zrobić aby nikomu nie nadepnąć na odcisk ?
Problem dotyczy niezrozumiałych pojęć i przesztywnień konstrukcyjnych. Tego typu połączenie pozwala dla pojedynczych konstrukcji rusztów wykonanych na wieszakach grzybkowych na zastosowanie połączeń ślizgowych obwodowych sufitu i skosu.
Dla wszystkich sufitów dwupoziomowych połączeń ślizgowych obwodowych i nazwijmy je sztywnych obwodowych. Istota tego rozwiazania jest możliwośc ugiecia sie płyty pomiedzy profilem V a odsunietym ostatnim profilem CD skosu. Jeżeli profil CD wystepuje blisko profilu V utrudnia ugiecie sie płyty i przesztywnia połączenie .Podsumowujac krótko błednie pojmowane sa pojęcia, sztywne połączenie i ślizgowe. Dla przedziałów płyt i rozstawu podpór czyli naszych profili CD 400mm mamy ugięcia rzędu do max 5mm bez szkody dla konstrukcji. W odróznieniu od wytycznych producentów płyty zastosowano tam bezmyślne dylatacje ponieważ nieudolnie rozwiązywano zagadnienia techniczne.

Mateuszsc
03-04-2012, 16:34
Rom-Kon dziękuję za pomoc. Napisz proszę czy mam tak robić w pozostałych pokojach (a jeszcze mam trzy) coś jeszcze zmienić.
Do jętki jest równe 2.5m teraz 3cm plus płyta mniej, chciałem jak najmniej z tego stracić.
Co poprawić albo jak zrobić w pozostałych pomieszczeniach. Oczywiście wszystko do tej pory poprawiam zgodnie z twoimi wskazówkami.
Z góry dziękuję.

Rom-Kon
03-04-2012, 20:29
...czyli proponujesz gin (ja tak to zrozumiałem) usunięcie ostatniego profila CD ze skosu by płyta miała gdzie się ugiąć...

I jeszcze pytanie - na tej fotce z norgipsa folia paroizolacyjna jest pod profilami... jak to rozwiązać? ruszt 2-poziomowy i na głównych kleić folię a druga warstwa z kapeluszowych? Ale czy druga warstwa wełny będzie się trzymać? ...chodzi mi o zalecenia producentów folii refleksyjnych by zachować szczelinę pomiędzy folią a płytą. Masz gin na to jakiś pomysł?

Rom-Kon
03-04-2012, 20:34
Rom-Kon dziękuję za pomoc. Napisz proszę czy mam tak robić w pozostałych pokojach (a jeszcze mam trzy) coś jeszcze zmienić.
Do jętki jest równe 2.5m teraz 3cm plus płyta mniej, chciałem jak najmniej z tego stracić.
Co poprawić albo jak zrobić w pozostałych pomieszczeniach. Oczywiście wszystko do tej pory poprawiam zgodnie z twoimi wskazówkami.
Z góry dziękuję.
Jesli rzeczywiście taka mała wysokość to niewiele można z tym zrobić. Ja bym robił w tym stylu oczywiście z małymi poprawkami ...ale poczekajmy na odpowiedź gin'a. Może dorzuci swoje 0,03 PLN.

Mateuszsc
03-04-2012, 21:41
Czy jeżeli profile na skosie są prostopadle ustawione do profil na suficie to jest jakiś problem ?
I proszę Rom-Kon napisz jak najlepiej poukładać teraz płyty do przykręcenia.
Jeżeli możesz napisz jeszcze jaki małe poprawki Ci chodzą po głowie.

Rom-Kon
03-04-2012, 22:18
Czy jeżeli profile na skosie są prostopadle ustawione do profil na suficie to jest jakiś problem ?
I proszę Rom-Kon napisz jak najlepiej poukładać teraz płyty do przykręcenia.
Jeżeli możesz napisz jeszcze jaki małe poprawki Ci chodzą po głowie.
Jeśli chodzi o układ prostopadły to n nic nie szkodzi... właśnie teraz na budowie mam taki układ. Płyty na suficie rozmieszczasz tak by pierwsza płyta przy skosie nie miała pióra a ostatnia przy ścianie miała sensowną szerokość. Oczywiście krawędzie cięte muszą wypadać na profilach i muszą być przesunięte - brak krzyży. Płyta przy skosie musi wychodzić poza płaszczyznę skosu - płyta skosu nachodzi na płytę sufitu. Jakim sposobem wykończysz połączenie skos-sufit to tylko zależy od Ciebie... masz podane trzy możliwości. Jeśli masz dostęp do V-profila to wybierz sposób gin'a - dopytaj go o szczegóły.

...a małe poprawki już wymieniłem. Chodzi głównie o łączenie profili.

Mateuszsc
04-04-2012, 10:41
Napisz jak układasz płyty równolegle dłuższą krawędzią do profila czy prostopadle i jak najlepiej w moim przypadku to zrobić.

Rom-Kon
04-04-2012, 12:56
Płyty zawsze kładę prostopadle do profili. W poprzednim poście napisałem że pierwszą płytę ściąć by usunąć pióro i dalej tak rozmierzyć by przy ścianie nie wyszła trudna do przykręcenia ścinka... reszta w poprzednim poście...

skrip
04-04-2012, 14:54
Trudne do uwierzenia, ale ten wątek przeczytałem od deski do deski....
Mam zamiłowanie do budowlanki więc chciałem spróbować, czy dam rade z poddaszem...

Podchodziłem sceptycznie.. ale ogrom dostępnej tu wiedzy mnie zachęcił...
Obecnie płytuję 3 pokój i jestem zadowolony z jakości (stosuję większość rozwiązań rekomendowanych przez Rom-Kon'a, choć nie tyko).

Na tym etapie wypada mi się zgodzić z jednym z forumowiczów - solidnie wykonane poddasze jest warte ceny min. 80 pl/m.... dziesiątki szczegółów do dokładnego wykonania (o wełnie nie wspominając).
Mnie to zajmuje tyle czasu, że jakbym miał się z tego utrzymać to nie zarobiłbym na chleb :-)

Szacunek dla Was, za to że Wam się chce po tej pracy dzielić wiedzą na tym forum.

Rom-Kon
04-04-2012, 22:34
Trudne do uwierzenia, ale ten wątek przeczytałem od deski do deski....
(...)
Dobrze się czujesz Kolego? Przecież tych naszych wypocin więcej niż 20 stron nie da się przeczytać! :D


Na tym etapie wypada mi się zgodzić z jednym z forumowiczów - solidnie wykonane poddasze jest warte ceny min. 80 pl/m.... dziesiątki szczegółów do dokładnego wykonania (o wełnie nie wspominając).

Dobrze wiedzieć - czas podnieść stawki! ;)

Akrimka
06-04-2012, 20:10
Ja czytam na bieżąco i konfontuje to co przeczytam z tym co mi sie udało zrobić na poddaszu. Jak narazie uwazam ze same sukcesy.

wibart
09-04-2012, 21:04
witam, mam szybkie pytanie z pogranicza ocieplenie poddasza.
Jutro wchodzi do mnie elektryk i przed weekendem zadał pytanie. Czy przewody puszczamy w krokwiach -przewiercena po środku - to jego propozycja. Czy tez puscic je pod krokwiami by docelowo lezały pomiedzy KG a folią paraizolacujną - to moja koncepcja. Pytanie, który pomysł z punktu widzenia pozniejszego ocieplania jest lepszy. Wydaje mi sie ze moja koncepcja minimalizuje ilość przejść przez folię - ale czy jest to wykonalne techniczne - pozniejsze podkładanie foli pod peszle. Jaka jest minimalna odległość pomiedzy folią a profilami KG? Czy mogą być na styk?

dzieki za pomoc

Rom-Kon
09-04-2012, 21:40
witam, mam szybkie pytanie z pogranicza ocieplenie poddasza.
Jutro wchodzi do mnie elektryk i przed weekendem zadał pytanie. Czy przewody puszczamy w krokwiach -przewiercena po środku - to jego propozycja. Czy tez puscic je pod krokwiami by docelowo lezały pomiedzy KG a folią paraizolacujną - to moja koncepcja. Pytanie, który pomysł z punktu widzenia pozniejszego ocieplania jest lepszy. Wydaje mi sie ze moja koncepcja minimalizuje ilość przejść przez folię - ale czy jest to wykonalne techniczne - pozniejsze podkładanie foli pod peszle. Jaka jest minimalna odległość pomiedzy folią a profilami KG? Czy mogą być na styk?

dzieki za pomoc

jako że folię standardowo dajemy na profilach a nie na krokwiach więc zabieg przewiercania krokwi uwazam za zbędny. Tym bardziej że kable powinny iść w peszlach czyli otwory muszą być dosyć duże - to moze wpłynąć na wytrzymałość krokwi. Dodatkowo kable na ścianach powinny iść z daleka od przewidywanego sufitu i skosu - chodzi o swobodny montaż profila UD na ścianie.

wibart
10-04-2012, 00:21
Moja pomyłka, nie chodzi o krokwie (wiercenie ich to faktycznie bez sensu) a o jętki.
Jeśli ma iść pod folią w peszlu... to ok ale jednoczesnie trudno zachować by było daleko od sufitu. Daleko od sufitu bedzie gdy schowamy w jętkach ... ale wtedy jka wsuwac wełne pomiedzy jętki???

skrip
10-04-2012, 08:43
Moja pomyłka, nie chodzi o krokwie (wiercenie ich to faktycznie bez sensu) a o jętki.
Jeśli ma iść pod folią w peszlu... to ok ale jednoczesnie trudno zachować by było daleko od sufitu. Daleko od sufitu bedzie gdy schowamy w jętkach ... ale wtedy jka wsuwac wełne pomiedzy jętki???

U mnie elektryk puścił kable (w peszlach) zaraz pod jętkami.
W efekcie kabel jest prowadzony 14cm nad plytą/folią (10 cm wełna jako druga warstwa + 1 cm luzu + 3 cm profil).

Jacekss
10-04-2012, 12:13
u mnie podobnie.. w peszlach pod jętkami, potem doszedł jeszcze sufit podwieszany w którym te kable są ukryte

Mateuszsc
10-04-2012, 12:35
Pytanie do Rom - Kon .
Co myślisz o takim rozwiązaniu sufit -skos.
Dwa profile skręcone ze sobą.

110761

110762

Jeżeli coś takiego wchodzi w grę to co lepsze płyta do płyty i na sztywno czy może ślizg.
Czy lepiej nie zawracać sobie głowy i zrobić tak jak pisałeś wcześniej płyta skosu ponad sufit.

wibart
10-04-2012, 18:42
u mnie podobnie.. w peszlach pod jętkami, potem doszedł jeszcze sufit podwieszany w którym te kable są ukryte

Ja pod jetkami chce dac od razu sufit. Czyli jesli profil ma 3 cm, 2 cm peszel to folia miedzy nad czy pod peszlem? Nie moge dac pod jetkami 10 cm wełny bo wtedy obnize pomieszczenia do 200 a chce mieć ok 260

Jacekss
10-04-2012, 21:44
jak dla mnie to może być tak profil, folia i peszel albo peszel i folia - jak wygodniej, zalezy jak ten kabel/peszel biegnie
btw a nie można by opuścić tego sufitu o jakieś 3cm, wtedy ten peszel zmieści sie bez problemu między profilem a jentką?!
a sufit i tak bedzie miał te ok 257cm czy coś koło tego

Mateuszsc
11-04-2012, 09:25
Dziekuję za pomoc FlashBack.
Widzę że zjechałeś z wysp na święta do domu.

Jednak zaczekam na Rom-Kon

Rom-Kon
11-04-2012, 19:51
Pytanie do Rom - Kon .
Co myślisz o takim rozwiązaniu sufit -skos.
Dwa profile skręcone ze sobą.

110761

110762

Jeżeli coś takiego wchodzi w grę to co lepsze płyta do płyty i na sztywno czy może ślizg.
Czy lepiej nie zawracać sobie głowy i zrobić tak jak pisałeś wcześniej płyta skosu ponad sufit.
...sorki że tak późno ale coś Forum przestało mi przysyłać powiadomienia - dostałem bana??? ...jesli tak to mogli mnie chociaż zawiadomić ;)

Jeśli chodzi o fotki... to ja własnie teraz na tej budowie tak robię... chociaż ten UDek ze sufitu za daleko wysunięty - niepotrzebnie będzie "przewodził zimno". Takie połączenie jest całkowicie sztywne wiec teraz dalej na sztywno. Normalnie płyty przykręcane do profili UD i CD... jedna z płyt fazowana (ze skosu) i po zagruntowaniu wypełnienie Vario. Na to taśma narożnikowa Midflex lub Ultraflex albo też na Vario lub na gotową mieszankę z wiaderka. Narożnik wklejam po spoinowaniu płaszczyzn płyt!

...uprzedzam dalsze pytania (innych Forumowiczów) dotyczące braku wełny w miejscu drewna - taka masa ( w sensie grubość) drewna też ma swoją izolacyjność tym bardziej że nad tym drewnem (płatwią) jest pierwsza warstwa wełny a płatew jest w miejsce drugiej... oczywiście jest w tym miejscu gorsza izolacyjność ale bez przesady - zamrozy nie wyjdą! A w budynku nawet energooszczędnym trzeba jeszcze "swobodnie" mieszkać - chodzi o wysokość.

Rom-Kon
11-04-2012, 20:07
Moja pomyłka, nie chodzi o krokwie (wiercenie ich to faktycznie bez sensu) a o jętki.
Jeśli ma iść pod folią w peszlu... to ok ale jednoczesnie trudno zachować by było daleko od sufitu. Daleko od sufitu bedzie gdy schowamy w jętkach ... ale wtedy jka wsuwac wełne pomiedzy jętki???

Poprzedni post zedytowałem - teraz jest jaśniej. Chodziło o to by na ścianach kable nie szły w miejscu przewidywanego montażu profili UD! ...poprzednio wyszło masło maślane... sorki.

Kable daj normalnie pod jętkami wtedy swobodnie wełna pójdzie pomiędzy jętki (kable nie będą przeszkadzać) i jeśli wełna pójdzie również pod jętkami to też nie będzie kolidować z kablami... kable pójdą pomiędzy warstwami wełny - dodatkowa ochrona p.poż.

profi45
11-04-2012, 21:05
...sorki że tak późno ale coś Forum przestało mi przysyłać powiadomienia - dostałem bana??? ...jesli tak to mogli mnie chociaż zawiadomić ;)

Jeśli chodzi o fotki... to ja własnie tak robię... chociaż ten UDek ze sufitu za daleko wysunięty - niepotrzebnie będzie "przewodził zimno". Takie połączenie jest całkowicie sztywne wiec teraz dalej na sztywno. Normalnie płyty przykręcane do profili UD i CD... jedna z płyt fazowana (ze skosu) i po zagruntowaniu wypełnienie Vario. Na to taśma narożnikowa Midflex lub Ultraflex albo też na Vario lub na gotową mieszankę z wiaderka. Narożnik wklejam po spoinowaniu płaszczyzn płyt!

...uprzedzam dalsze pytania (innych Forumowiczów) dotyczące braku wełny w miejscu drewna - taka masa ( w sensie grubość) drewna też ma swoją izolacyjność tym bardziej że nad tym drewnem (płatwią) jest pierwsza warstwa wełny a płatew jest w miejsce drugiej... oczywiście jest w tym miejscu gorsza izolacyjność ale bez przesady - zamrozy nie wyjdą! A w budynku nawet energooszczędnym trzeba jeszcze "swobodnie" mieszkać - chodzi o wysokość.
Jak wy ludzie to poskręcacie ? zastanówcie sie obaj ?

Mateuszsc
11-04-2012, 21:26
Dzięki Rom-Kon tak właśnie robię .
Tego udeka przytnę.
Czy płyty kręcić do udeków przy suficie (po obwodzie) czy tylko skos - sufit.

Nad płatwią jest 15 cm wełny ,a płatew ma 27cm x 27cm więc kawał drewna.

"profi45" już to poskręcałem.

wibart
12-04-2012, 01:10
Poprzedni post zedytowałem - teraz jest jaśniej. Chodziło o to by na ścianach kable nie szły w miejscu przewidywanego montażu profili UD! ...poprzednio wyszło masło maślane... sorki.

Kable daj normalnie pod jętkami wtedy swobodnie wełna pójdzie pomiędzy jętki (kable nie będą przeszkadzać) i jeśli wełna pójdzie również pod jętkami to też nie będzie kolidować z kablami... kable pójdą pomiędzy warstwami wełny - dodatkowa ochrona p.poż.


A folia idzie pod peszel, czy miedzy peszel a wełne?

Rom-Kon
12-04-2012, 08:29
A folia idzie pod peszel, czy miedzy peszel a wełne?
Układ warstw od dołu:


płyta G-K
folia paroprzepuszczalna
profile CD60 i UD30 na wieszakach
wełna
kable w peszlach
welna

Rom-Kon
12-04-2012, 15:48
ok. ;)


.......
folia paroszczelna!

...sorki:D

Jacekss
12-04-2012, 22:50
ok. ;)
...sorki:D

@Rom - odnośnie obróbki okna dachowego mam pytanie - patrząc na foto 2, 3, 4 z twojego albumu - czy ten UD od glifu przykręcasz do krokwi ?
i czy tego ud skręcasz z ud skosu (foto 6) tam na dole (i na górze też)?

Rom-Kon
13-04-2012, 09:32
@Rom - odnośnie obróbki okna dachowego mam pytanie - patrząc na foto 2, 3, 4 z twojego albumu - czy ten UD od glifu przykręcasz do krokwi ?
i czy tego ud skręcasz z ud skosu (foto 6) tam na dole (i na górze też)?
Tak. UD przykręcam do krokwi a jesli ta krokiew jest za daleko to podkładam kawałek łaty. Łatę przykręcam do krokwi a UD do łaty. Dół tego UDeka przykręcam do UDeka bocznego glifu - tego który zamyka profile CD na skosie. Na fotkach widać jeszcze wkręty pomocnicze łączące profil UD i CD (CD ten od "progu" okna) po związaniu pianki usuwam je - są to zwykłe wkręty do płyt. Nie jest to konieczne.... ale ładniej wygląda bez ;)

profi45
13-04-2012, 09:37
aby przełamac płyty w połaciowych można czasem dokręcić do CD -V na pchły.111194

Jacekss
13-04-2012, 10:08
dzięki za pomoc, jak widać sposobów jest wiele :)
a jak rozumiem płyty boczne glifu wsuwa sie w ramę okna i przykręca tylko do ud-ka skosu, bez pośrednich elementów jak góra i dół glifu ?!

profi45
13-04-2012, 10:56
dzięki za pomoc, jak widać sposobów jest wiele :)
a jak rozumiem płyty boczne glifu wsuwa sie w ramę okna i przykręca tylko do ud-ka skosu, bez pośrednich elementów jak góra i dół glifu ?!
Tak przykręcamy tylko do bocznych UD skosu i pasujemy po wsunięciu w miare bez luzu w oknie. Płytowanie okna połaciowego wykonujemy po płytowaniu skosu.
Płyta dodatkowo podparta jest na CD dolnego glifu okna.

Jacekss
13-04-2012, 13:51
to co wcześniej okno połaciowe a potem skosy ?

profi45
13-04-2012, 15:51
proponuje odwrócić kolejność...
Możesz uzasadnić ? da sie ale nie dostrzegam zalet.

skrip
13-04-2012, 16:32
Ja mam pytanie z innej beczki.

W jaki sposób jesteście w stanie odwzorować kąt pod którym trzeba przyciąć płytę ?
Jeżeli docinam pod kątem prostym, to wszystko jest cacy.Ale jezeli mam dopasować płytę po innym kącie (np. przy łączeniu płyt w koszu) to jest już gorzej.
Aby szczelina pomiędzy płytami była mniejsza niż 0,5cm muszę tracić masę czasu na docinki i ścieranie tarnikiem, itp.

Pewnie macie jakieś sposoby albo narzędzia....

profi45
13-04-2012, 16:47
Ja mam pytanie z innej beczki.

W jaki sposób jesteście w stanie odwzorować kąt pod którym trzeba przyciąć płytę ?
Jeżeli docinam pod kątem prostym, to wszystko jest cacy.Ale jezeli mam dopasować płytę po innym kącie (np. przy łączeniu płyt w koszu) to jest już gorzej.
Aby szczelina pomiędzy płytami była mniejsza niż 0,5cm muszę tracić masę czasu na docinki i ścieranie tarnikiem, itp.

Pewnie macie jakieś sposoby albo narzędzia....
Trójkąty lub trapezy. Musisz dokładnie przenieść wysokośc i długość na płyte i łączysz wierzchołki i masz trzeci bok trójkąta cała filozofia. Trapez wyznacz czworobok i dodasz trójkąt. Ale jeżeli ciągle wychodzi ci 5mm więcej to podczas cięcia płyt utnij 5mm mniej;)

Rom-Kon
14-04-2012, 07:34
(...)

mniej pracochlonne bo metoda pozbawiona koniecznosci wczesniejszego docinania plyt do swiatla okna.

Trochę mnie to nie przekonuje... obojętnie kiedy położę płyty skosu i tak muszę wyciąć "światło" a dla mnie gorzej się przycina górny i dolny glif do płaszczyzny jak nie ma płyt na skosie

profi45
14-04-2012, 09:42
mniej pracochlonne bo metoda pozbawiona koniecznosci wczesniejszego docinania plyt do swiatla okna.
ale wymyśliłeś argument:D
Moze po chłopsku.
1.Obciążamy docelowo skos płytami. Płyty skosu usztywniają konstrukcje wokół okna i niwelują odchyłki rusztu.
2.Gify wykonujemy z odpadów płyt o ile to mozliwe. Dlatego w pierwszej kolejności wykonujemy zabudowy z pełnych płyt.
3.Docinanie światła okna o wiele łatwiejsze ,dokładniejsze od strony okna dolnego i górnego glifu.
4.Pasowania i korekty przy obróbce łatwiejsze bo dostęp do korekty UD bocznych glifów analogia górnego i dolnego. Łatwiej docinać i pasować mały kawałek płyty niż duży.








4

Rom-Kon
14-04-2012, 13:56
ale wymyśliłeś argument:D
Moze po chłopsku.
1.Obciążamy docelowo skos płytami. Płyty skosu usztywniają konstrukcje wokół okna i niwelują odchyłki rusztu.
2.Gify wykonujemy z odpadów płyt o ile to mozliwe. Dlatego w pierwszej kolejności wykonujemy zabudowy z pełnych płyt.
3.Docinanie światła okna o wiele łatwiejsze ,dokładniejsze od strony okna dolnego i górnego glifu.
4.Pasowania i korekty przy obróbce łatwiejsze bo dostęp do korekty UD bocznych glifów analogia górnego i dolnego. Łatwiej docinać i pasować mały kawałek płyty niż duży.


zgadzam się - płyty obciążają stelaż i nie wysuwają płyty glifu z felca okna
glify wykonuję z całych kawałków płyt - praktycznie jedna płyta na dwa boki i jeden dolny lub górny glif czyli obarchunkowo 1okno=1.5płyty
też tak twierdzę
raczej na tym etapie korekt już nie ma
każdy robi tak jak mu pasuje a efekt końcowy i tak powinien być równy więc po co przekonywać do jednego czy drugiego sposobu

profi45
14-04-2012, 14:23
Takim moze argumentem końcowym bedzie że przecietny forumowicz ma problem z prostymi dla nas docinkami i pasowaniem.
Dlatego łatwiej mu bedzie opłytować skos a potem okno. Ja pisałem że rozwieram boczne glify pasując je z narożnikiem alu w plusie dodatkowo.UDek boczny glifu po opłytowaniu skosu moge go jeszcze skorygować. Zakładka płyty bocznego glifu dodatkowo jest większa tak na marginesie.
Prosze koledzy ku...wa ile ja po innych sie tych okien na poprawiałem to nie licze.
Stanołem przed oknem i slak mie trafiał.

profi45
14-04-2012, 15:10
Możesz to rozwinąć?
Jeżeli płytujesz boczny glif najpierw to możesz go zrobić na równo z UD lub docinasz go 12 mm szerszego od felcu w oknie.
Bo jak dasz na równo z UD to wkrety są na krawedżi płyty. Wielu o tym zapomina.I wtedy zakładka jest o 12 mm mniejsza.
Wiadomo nam wszystkim aby kręcic w miare jak najdalej od krawedzi płyty. Płyty zachodzą na siebie na zakładke i albo jedna jest na drugiej albo na odwrót.
Bankowo robiąc najpierw skos płyta glifu zlicuje sie z płaszczyzną skosu i wtedy wkrety są oddalone od krawędzi.
Sprawdzasz mnie ?

profi45
14-04-2012, 15:18
Płytowałeś połaciówki z lużnym UD ?
Chłopak opierdolił fleksem za dużo CDeki i udek nie miał sie czego trzymać?
I wtedy trzeba jechac ze skosem najpierw.

profi45
14-04-2012, 16:09
Przecież kiedy zrobisz najpierw okno i w miarę będziesz się na tym skupiał jesteś w stanie przykręcić płytę prawidłowo w 100% ( z tym że wkręt jest przykręcony w poziomie a nie jak w przypadku sufitu- czyli nie ma takiego obciążenia) ,a to że płyta ze skosu najdzie na okienną(glif) będzie dodatkowym podtrzymaniem. Czy nie jest tak?
Nie do końca. Nasz płyta glifu trzyma sie tylko naszego UD w przeciwieństwie do płyty skosu. Narożniki mamy tak pocienione że ledwo zakryja nam glifowa płyte z wkretami. Ugięcie krokwi zawsze jest do wewnątrz . Gdyby było na zewnątrz to warto by zamienić to bo by skos podpierał dodatkowo glif.
Weżmy jakis standart połać 70*130cm . Dla rozwartego płytowania mamy UD glifu bocznego około 200cm
i tu zaczyna sie problem.

profi45
14-04-2012, 17:39
Dajmy spokój narazie bo to skomplikowana materia i ja sam nie moge sie skupic bo przerabiam drzwi normalne na przesuwne i ościerznice mi nie pasuja.
A żona wpadnie i mie zobaczy na forum i mam jazde w kieszeni.

kalio
14-04-2012, 21:38
jaką folie polecacie moze jest jakaś 100% paroizolacyjna

profi45
14-04-2012, 22:05
To nie jest skomplikowane tylko Ty za bardzo barwisz... .
Sksuj posta bo jutro jak wytrzezwieje to ja zadam pare pytań i mamy jatke. Ja tego tez skasuje;)

profi45
14-04-2012, 22:17
czekam
To masz jak w banku.Do jutra.

profi45
15-04-2012, 10:18
to cześć
To napisz i uzasadnij mi i innym że twój sposób obróbki połaciowego okna jest lepszy ?

profi45
15-04-2012, 11:00
Gdy zapłytujesz pierwsze okno a dopiero później skos moim zadaniem są mniejsze uszkodzenia paroizolacji i to wszystko.
Przy nieudolnym wycinaniu płyty to sie zgadzam z tobą. Tylko dostęp mamy z dwóch stron płyty i wymiar możemy łatwo przenieść od strony okna na zewnątrz płyty co pozwoli nam na cięcie nożykiem i łamanie płyty. Jeżeli dotnie ktoś płyte wstępnie do światła okna i da po min 5cm zapasu to ma jeszcze prostrze docięcie.

profi45
15-04-2012, 11:08
ja zostaje przy wersji pierwsze okna później skos
Twoja wola:)

skrip
17-04-2012, 14:58
Można zrobić to na kilka sposobów, przedstawie jeden z nich:

http://images38.fotosik.pl/1490/6f9eda2b378a5675med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Gdy masz już przykręconą płytę nr1 ucinasz kawałek płyty nr2 o wymiarach
50cmX120cm (czyli standard) aby nie miała uszkodzonych rogów!
Następnie przykładasz równolegle do płyty nr1 (żeby nie było szczeliny na łączeniu) i ustawiasz prawy górny róg, tak aby wchodził na profil ud w koszu (dokładnie róg płyty=linia łączenia profili ud) gdy masz takie ustawienie znaczysz (linia niebieska).
Długość płyty docinanej powinna być taka sama jak płyta nr1( oczywiście jak ruszt jest zrobiony prawidłowo) następnie mierzysz wymiar A od styku sufit/skos do lini którą zaznaczyłeś (najlepiej wzorować się na płycie już przykręconej czyli nr1) i wymiar B który mierzysz od płyty nr1 do linii styku profili ud (przy samym suficie).
Masz już wszystkie wymiary które wystarczą do docięcia płyty: wymiar A znaczysz na płycie docinanej z prawej strony mierząc od góry, wymiar B na górze płyty od lewej strony do prawej , zostaje tylko połączyć te dwa punkty ostrym nożem.


Piękne dzięki za czytelny opis.
Rzeczywiście to całkiem proste. Twoje zdrowie !

kalio
17-04-2012, 20:59
Dobra a kto mi powie co jest wypalone na matach Roockwool Toprock ??? macie może jakieś zdjęcie takiej maty ???

Akrimka
17-04-2012, 23:26
Jestem za płytowanien skosów, pózniej okna, a głownie dlatego ze po dołozniu ołyty glifu jak pisał profi nie mamy wkrętów na samym koncu płyty które wkręcamy w ud nałozone na cd.

profi45
18-04-2012, 08:47
Jestem za płytowanien skosów, pózniej okna, a głownie dlatego ze po dołozniu ołyty glifu jak pisał profi nie mamy wkrętów na samym koncu płyty które wkręcamy w ud nałozone na cd.
Przy docince ścinaniu płyty skosu jak pisał rafał ostrożnie na paroizolacje.Ja podkladam blache i ciągne nożem po blaszce od strony okna. Podciecie dokonuje przed złamaniem płyty aby nie zostały farfocle z szarego papieru.
NOZYK ZAWSZE OSTRY:cool:

Rom-Kon
18-04-2012, 16:12
...ja mam blachę z jednej strony ściętą by łatwiej dojść w narożnikach. Do "wycinanek" w płytach używam zwykłej piły do drewna z mocniej rozwartymi zębami (większy tzw. szrank - rzaz), do wycinania większych otworów i łuków mam wyrzynarkę ze zdemontowanym stolikiem a do szlifowania krawędzi płyt najlepsza jest tarka do styropianu ;)

Akrimka
18-04-2012, 23:24
Świetny pomysł z tą blachą...!!!!!!
Ja również uzywałem piły do drewna, i wyzynarki..:) Zostało mi 2 okna to wypróbuję.. zawsze można pace stalową wsunać o przesuwać..:)

profi45
19-04-2012, 01:02
Świetny pomysł z tą blachą...!!!!!!
Ja również uzywałem piły do drewna, i wyzynarki..:) Zostało mi 2 okna to wypróbuję.. zawsze można pace stalową wsunać o przesuwać..:)
Piłe schowaj do schowka bo tylko farfocli narobisz i folie przetniesz i sie narobisz. 2 cięcia prowadzące pod poziomice podcięcie od wewnatrz i jak przejedziesz 3-4 razy po rysie to płyta przcięta .

profi45
19-04-2012, 01:10
Od wewnątrz okna jak masz problem z przeniesieniem wymiaru na zewnatrz to po blaszcze w miejcu poruszasz nozykiem i wyjdzie ci nożyk na zewnatrz płyty i masz wymiar przeniesiony na drugą strone płyty.

Rom-Kon
20-04-2012, 09:15
Od wewnątrz okna jak masz problem z przeniesieniem wymiaru na zewnatrz to po blaszcze w miejcu poruszasz nozykiem i wyjdzie ci nożyk na zewnatrz płyty i masz wymiar przeniesiony na drugą strone płyty.
...trochę przesadzasz... farfocle może i są ale raczej nie przeszkadzają w dalszej pracy. Na łączeniu płyt i tak przychodzi narożnik (ja dodatkowo daję pod naroznik alu siatkę ) Idealne szlifowanie takich łączeń uważam za przerost formy nad treścią - tyle że ładniej wygląda.

Płytę nacinam od strony szarego papieru oczywiście przy blaszce i normalnie łamię... farfocle mogę podrównać tarką i nożykiem...

skrip
23-04-2012, 13:20
Pytanie z rodzaju "jaki wariant wybrać..."

Otóż zabudowuję obecnie poddasze w łazience i tam oprócz "standardowych skosów" muszę zrobić przed-ściankę (15 cm) , aby uzyskać wnękę na lustro.
Całość będzie potem obłożona glazurą.

Czy warto wypełniać te 15cm ociepleniem ?
Po drugiej stronie ściany jest pomieszczenie ogrzewane, więc nie chodzi o termoizolację, bardziej o to, że chciałbym uniknąć efektu pudła rezonansowego...

Muniamus
23-04-2012, 18:57
Dzień dobry,
Widzę owocną dyskusję na temat ociepleń więc też chciałabym wtrącić swoje trzy grosze czytaj: zapytania.

Oto mój strop.
http://tpascal.ovh.org/pliki/P1070207.JPG

Pod tymi deskami nic już nie ma tzn sufit. Chcę go więc wyciszyć przede wszystkim. Wełna 15 cm, na to folia paroizolacyjna (?) legary, płyty wiórowe, panele. Moje pytania:
1. Czy mogę kłaść wełnę bezpośrednio na te deski?
2. Czy widoczne belki stropowe (zaimpregnowane czymś zielonym w tartaku) zabezpieczać warto czymś jeszcze?
3. Czy pod płytami wiórowymi może być przestrzeń aż do wełny?

http://tpascal.ovh.org/pliki/P1070206.JPG

Muniamus
23-04-2012, 20:47
Strop oddziela pomieszczenia mieszkalne? tak? tylko welna bez folii.
Dobra izolacja aku to kalkulator :) w cieno - strop 100mm welna, na legary plyta 2x15 (podloga), welna 20-25mm, plyta 2x12mm (posadzka) lub suchy jastrych (to pozwoli uzyskac -zab. przy ogien od gory).

Pod całością poddasza jest również cześć mieszkalna.
Aż tyle tej wełny potrzeba? <wow>
A folię kiedy się używa?

Muniamus
24-04-2012, 09:48
I chyba tak uczynię. Dzięki za odp.

A wie ktoś może:
2. Czy widoczne belki stropowe (zaimpregnowane czymś zielonym w tartaku) zabezpieczać warto czymś jeszcze?
3. Czy pod płytami wiórowymi może być przestrzeń aż do wełny?
:)

skrip
24-04-2012, 13:47
:D tyle

Czyli sugerujesz by dać wełnę, czy nie dać ? bo nie zebrałem.....

profi45
06-05-2012, 18:08
taa jasne :D to jak tam można stosowoc profil v

z kolankowych jako startowy czy nie flash ? może masz lepsze sposoby dla mnie ?

tig1
07-05-2012, 09:52
panowie, płyty w garażu - pora brać się za poddasze ale:

czy przy ich układaniu stosować przesunięcia ?
- na skosach wyjdzie mi jedna cała i około 1/2 ale czy układając przycinać każdą z płyt tak by połączenia "poziome" wypadały w różnych miejscach, podobnie z "pionowymi",

jak powinno się robić ?

DIY
09-05-2012, 23:01
panowie, płyty w garażu - pora brać się za poddasze ale:

czy przy ich układaniu stosować przesunięcia ?
- na skosach wyjdzie mi jedna cała i około 1/2 ale czy układając przycinać każdą z płyt tak by połączenia "poziome" wypadały w różnych miejscach, podobnie z "pionowymi",

jak powinno się robić ?
Poziome czyli styki ciętych powinieneś, a pionowe możesz. Krótsza /dostawka/ zawsze takiej długości by podparta została min. trzema profilami nośnym, i by nie tworzyć większej ilości odpadów każdy kolejny rząd mocuj w odwrotnej kolejności /pierwszy rząd cała i dostawka, drugi dostawka i cała, itd. . Łączenia krawędzi oryginalnych płyt na suficie nie będą w linii z krawędziami płyt na skosie.

profi45
09-05-2012, 23:40
Pytanie w jakiej technologi wykone są ruszty i czy uwzgledniono przesunięcia płyt ? czy planowano zastosowac łaczniki ? Jakią kolejnośc płytowania zaplanowano z uwzględnieniem mijanki ?

tig1
10-05-2012, 08:51
ok, a co z płytami zbrzeżnymi/koncowymi/od ścian - jakiej minimalnej szerokości powinny być ?

profi45
10-05-2012, 09:20
ok, a co z płytami zbrzeżnymi/koncowymi/od ścian - jakiej minimalnej szerokości powinny być ?
Paski docinkowe -wynikowe min 15-20cm . Postaraj sie go złapać na 2 wkrety na profil CD. Płytowania poprzeczne docinke łapać na min 2 CD.
Większość amatorów rozpoczyna pokrycie płytami z pełną fazą , a już w tym momencie powinien ściąc krawędż uwzględniająć wynikową docinke.

DIY
10-05-2012, 18:14
ok, a co z płytami zbrzeżnymi/koncowymi/od ścian - jakiej minimalnej szerokości powinny być ?
Pasy skrajne pierwszy i ostatni nie węższy jak 30cm.

profi45
10-05-2012, 21:57
Pasy skrajne pierwszy i ostatni nie węższy jak 30cm.
Na suficie czy skosie ?

Rom-Kon
10-05-2012, 22:18
Na suficie czy skosie ?
raczej bez znaczenia

przemo33
10-05-2012, 22:30
Witam Szanownych Forumowiczów,
Mam pytanko odnosnie wykonania połączenia ślizgowego
-jaka ma byc ta tasma slizgowa?
-jaka ma byc odleglosc A Plyty G-K od ściany?
-Czym wypelnic spoine?
-Czy folie nalezy uciac z gora plyty czy tez wywinac w dół?




http://images46.fotosik.pl/1519/ea069b72c3abd5f7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea069b72c3abd5f7.html)

profi45
10-05-2012, 22:37
raczej bez znaczenia
Pewny jesteś ?

DIY
10-05-2012, 23:19
Na suficie czy skosie ?


raczej bez znaczenia

@tig1. całkowicie bez znaczenia nawet gdy konstrukcja sufitu to moduł podwieszany.
Ważne, w wątku omawiany jest jedynie moduł oparty o konstrukcje z profili stalowych. Pilnuj więc by sufit i skos stanowiły zawsze oddzielne niepowiązane ze sobą konstrukcje. Przed płytowaniem w zarysach murów ścian oddziel od nich przyszłe płyty naklejając na ściany pod profilami obwodowymi taśmę poślizgową /taśma pakowa pcv/. Nie dosuwaj płyt do ścian murowanych lecz pozostaw 5mm odstęp.
Odstęp pomiędzy płytami sufit ze skosem min. 3mm, zdarzy się odstęp pomiędzy płytami poszycia? bez paniki jeżeli ma max. 3mm, wkręty kolejno modułami od środka do zewnątrz, wkręcając nie tnij nimi kartonu, nie przykręcaj płyt do profili obwodowych /są wyjątki ale to wymaga oddzielnego omówienia/, szczególnie uważaj przy montażu płyt skrajnych /wkręt nie bliżej ściany jak ok. 6cm, tj. 2,5-3cm od początku krawędzi profila obwodowego/, ..., ..., ..., ...,

profi45
10-05-2012, 23:44
@tig1. całkowicie bez znaczenia nawet gdy konstrukcja sufitu to moduł podwieszany.
Ważne, w wątku omawiany jest jedynie moduł oparty o konstrukcje z profili stalowych. Pilnuj więc by sufit i skos stanowiły zawsze oddzielne niepowiązane ze sobą konstrukcje. Przed płytowaniem w zarysach murów ścian oddziel od nich przyszłe płyty naklejając na ściany pod profilami obwodowymi taśmę poślizgową /taśma pakowa pcv/. Nie dosuwaj płyt do ścian murowanych lecz pozostaw 5mm odstęp.
Odstęp pomiędzy płytami sufit ze skosem min. 3mm, zdarzy się odstęp pomiędzy płytami poszycia? bez paniki jeżeli ma max. 3mm, wkręty kolejno modułami od środka do zewnątrz, wkręcając nie tnij nimi kartonu ..., ..., ..., ...,
To sie wyłożyłeś przyjacielu;)
W przypadku sufitu oddzielonego jak piszesz sam w twojej technologii której chyba sam nie rozumiesz do końca forumowicz może swobodnie stosować docinki w formatach 15-20 cm. Zalecenia ksiązkowe 30 cm mozna schować pod poduszke.
Każdy fachowiec stosował tego typu docinki sufitowe nawet 10cm i prawie nigdy nic tam nie pękło. Kłania sie praktyka:o.
O ile teoretyk taki jak ty odróżnia sufit od skosu nieprawidłowo! bo ten skos to dalej twój sufit tylko pochylony pod jakimś kątem nachylenia:o
To po co go dzielić na kawałki ? i jak byś troche popracował jak Rom to byś ten sufit ze skosem łączył jakos bo byś na reklamacjach z torbami poszedł.
Ale masz racje na skosie warto dawac docinki jak piszesz min 30cm. Wiesz dlaczego ?
Pomysl zanim cos napiszesz bo teoria jest ważna ale praktyka najważniejsza.

DIY
11-05-2012, 00:09
Bardzo trafny zwrot 'i prawie nigdy'. Nie zabraniam ci wykonywać prac 'po twojemu' rób jak uważasz.
I jak o praktyce, ona właśnie umożliwia mi taki montaż by docinki z szerokości miały swoje wymagane 30cm.
Dobranoc.

profi45
11-05-2012, 00:15
Bardzo trafny zwrot 'i prawie nigdy'. Nie zabraniam ci wykonywać prac 'po twojemu' rób jak uważasz.
I jak o praktyce, ona właśnie umożliwia mi taki montaż by docinki z szerokości miały swoje wymagane 30cm.
Dobranoc.
Prawie nigdy to promile nie procenty i uwzglednnic nalezy przy tym inne błędy montazowe .
Dobranoc.

przemo33
11-05-2012, 08:02
Witam,
moge prosić o odpowiedź w temacie taśmy ślizgowej?

pozdrawiam

przemo33
11-05-2012, 14:16
Witam
czyli, wymiar A od sciany murowanej ma byc 5mm,
a jaka ma byc ta tasma slizgowa przyklejania do sciany? papierowa czy pakowa?
czym wypelnic spoine miedzy plyta a murem ,czy folie nalezy uciac z gora plyty czy tez wywinac w dół?

Pozdrawiam

pedronx
11-05-2012, 17:37
Hej,
Panowie, jak wykonać taki detal:

lewa strona zdjęcia, sufit nad schodami - to wgłębienie
http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/hovigallery/43/1387.jpg


to wnęka wokół firanek
http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/hovigallery/43/1390.jpg

Może ktoś spotkał się z detalem tego elementu lub jest w stanie go narysować lub opisać? Z odwrotną sytuacją - gzymsik obniżony - nie ma problemu bo fotek i rozrysowanych detali jest kilka w sieci (np u RomKoma w dzienniku - dzięki Rom).

Bardzo fajnie to wygląda, ale nie wyobrażam sobie jak tam wsadzić rękę żeby to zaszpachlować i pomalować, a co dopiero przykręcić pchełkę...
Będę wdzięczny za pomoc.
pzdr

profi45
11-05-2012, 20:55
Panowie ślizgać można się na lodzie, śniegu, oleju, mokrej trawie, skórce od banana itp. ale nie na poddaszu!
prościej jest wkleić taśmę ORIGINAL:yes:
lub zwykłą papierówkę!

Rom zmieniłeś miejsce zamieszkania?
Niech sie ślizgają na własnych dupach to coś zrozumieją.

profi45
11-05-2012, 21:08
Ale wczoraj dałem separacje ślizgowa !
Właz na poddasze w betonowym stropie ,obrobiony alusami i miedzy deski włazu a alu dałem tasme ślizg ! bo tu uważałem że to swietne rozwiązanie.

profi45
11-05-2012, 21:12
DIY jak cudownie że jesteś powiedz mi czy separacje slizgową powinienem stosowac w glifach okien połaciowych ? mam tam dylatacje i ?

Rom-Kon
11-05-2012, 21:19
Hej,
Panowie, jak wykonać taki detal:

lewa strona zdjęcia, sufit nad schodami - to wgłębienie
http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/hovigallery/43/1387.jpg


to wnęka wokół firanek
http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/hovigallery/43/1390.jpg

Może ktoś spotkał się z detalem tego elementu lub jest w stanie go narysować lub opisać? Z odwrotną sytuacją - gzymsik obniżony - nie ma problemu bo fotek i rozrysowanych detali jest kilka w sieci (np u RomKoma w dzienniku - dzięki Rom).

Bardzo fajnie to wygląda, ale nie wyobrażam sobie jak tam wsadzić rękę żeby to zaszpachlować i pomalować, a co dopiero przykręcić pchełkę...
Będę wdzięczny za pomoc.
pzdr
Nie ma problemu ;) trzeba tylko przemyśleć sprawę kolejności... najpierw szpachlujesz sufit tam gdzie ma być szczelina i malujesz na biało bo póżniej będzie kłopot z dojściem. Później wykonujesz stelaż i płytujesz pionowe elementy i też malujesz. Przykręcasz spodnią płytę i do niej przykręcasz lub wklejasz (dwie metody) pionową krawędziówkę - docinasz pasek płyty i przykręcasz do profila UD i cały ten zestaw przykręcasz do płyty. Od góry półnarożnik od dołu narożnik i szpachel... reszta normalnie. Na moim fotosiku są panele oświetleniowe i szczegóły wykonania wystarczy zaadaptować do "lokalnych warunków" - praktycznie to jest to samo tyle że panel jest na całym suficie.

Album jest tu: http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/album/827812

profi45
11-05-2012, 21:27
Nie ma problemu ;) trzeba tylko przemyśleć sprawę kolejności... najpierw szpachlujesz sufit tam gdzie ma być szczelina i malujesz na biało bo póżniej będzie kłopot z dojściem. Później wykonujesz stelaż i płytujesz pionowe elementy i też malujesz. Przykręcasz spodnią płytę i do niej przykręcasz lub wklejasz (dwie metody) pionową krawędziówkę - docinasz pasek płyty i przykręcasz do profila UD i cały ten zestaw przykręcasz do płyty. Od góry półnarożnik od dołu narożnik i szpachel... reszta normalnie. Na moim fotosiku są panele oświetleniowe i szczegóły wykonania wystarczy zaadaptować do "lokalnych warunków" - praktycznie to jest to samo tyle że panel jest na całym suficie.

Album jest tu: http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/album/827812
Rom juz 10 raz słysze od ciebie ze trzeba przykręcić płyte do UD ! nawet w obróbce kibla podwieszanego.
A pisałes że sie nie kreci do UD i moze byc miekki jak gówno ?

profi45
11-05-2012, 21:50
DIY skromne pytanko 50 latka z praktyka.
Kiedy moge przykrecic płyte do UD a kiedy nie moge i gdzie ?

profi45
11-05-2012, 21:57
Tylko mi sie nie zesraj ogólnikowo ? konkretnie poddasze !

DIY
11-05-2012, 22:00
DIY jak cudownie że jesteś powiedz mi czy separacje slizgową powinienem stosowac w glifach okien połaciowych ? mam tam dylatacje i ?
Cóż to, za dylatacja?.

profi45
11-05-2012, 22:05
Cóż to, za dylatacja?.
ChoDzi płyta czy nie chodzi tam?

profi45
11-05-2012, 22:07
pierdolnik się robi,

azor bierz go!
Pitbula nie mam;)

pedronx
11-05-2012, 22:17
RomKom, wielkie dzięki, krótko i rzeczowo - Twój avatar jest bardzo trafnie dobrany :)
Naszkicuje to w robocie w pon. bo jestem po kilku piwkach i nie wiem czy wszystko załapałem...
Zdrówko!

profi45
11-05-2012, 22:17
pierdolnik się robi,

azor bierz go!
Kolega potrzebuje czasu widać w goglach ale poczekam.

profi45
11-05-2012, 22:47
do kogo tak piszesz, można wiedzieć?
Niech odpocznie troche bo sie wystraszył widac;)

DIY
12-05-2012, 18:17
ChoDzi płyta czy nie chodzi tam?
Połączenie 'pióro-wpust' płyta-wpust w skrzyni okna, samo z siebie połączenie 'przesuwne'.
Nie denerwuj się, nie denerwuj się, wsadź sobie do ust zieloną herbatkę i naciągaj, naciągaj...

profi45
12-05-2012, 19:46
Połączenie 'pióro-wpust' płyta-wpust w skrzyni okna, samo z siebie połączenie 'przesuwne'.
Nie denerwuj się, nie denerwuj się, wsadź sobie do ust zieloną herbatkę i naciągaj, naciągaj...
A jak wykańczasz to możesz zdradzić ?