PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Sławek...
23-04-2013, 21:06
yeah siur naturliś słowo klucz "lub"
dziękuję :D byłoby zdziwienie jakbym pierdyknął piramide z 55 płyt pod sam sufit. :D Sam się z tego śmieje :lol2:

szczerze? :
chciałbym to zobaczyć ;)
nie wiem czy to nie byłaby większa operacja logistyczna niż ta cała zabudowa poddasza ;)

Rom-Kon
23-04-2013, 21:11
Rom-Kon a mógłbyś się wypowiedzieć jeszcze na temat moich pytań nr 2 i 7 (kilka postów wyżej), będę zobowiązany

pozdr.
McX
na 2) jeśli jest to połączenie ze ścianą murową to należy zespolić z nią tą płytę - porządne spoinowanie na sztywno z zastosowaniem siatek (pod spodem) a na to taśma pełna. Glify boczne z dolnym tylko na ślizgu i maskowane akrylem. Czyli jednym słowem dolny glif jest elementem sztywnym ze ścianą i ruchomym do okna i bocznych.

na 7) wszystko zależy od tego czy poradzisz sobie z gipsami wiążącymi. Wcześniej był problem że taśmy się odparzały. Gipsy wiążące nie wybaczają błędów. Masy wiaderkowe pod tym względem są lepsze. Dla mnie najlepsza spoinówka to Vario. Nie można podpowiadać konkretnych produktów na finisz. Każdy ma swoją ulubioną i nie zapomnij że my wykonawcy poradzimy sobie praktycznie z każdą dostępną i nawet trudna do opanowania może być moją ulubioną.

Rom-Kon
23-04-2013, 21:13
Jaka jest dopuszczalna maksymalna odległość profilu CD od ściany idącej wzdłuż tego profilu? czy na takiej ścianie trzeba przykręcać profil UD?
jeśli nie kręcisz do UDeka to 15cm jeśli na sztywno czyli kręcisz do UDeka to 40cm

Rom-Kon
23-04-2013, 21:18
(...)
@Rom-Kon jakbyś miał jeszcze zdjęcia okien dachowych nisko osadzonych w trakcie obróbki ( wypadają za murłatą) to byłbym baaardzo wdzięczny, normalnie mógłby wyjść mały parapet ...
niestety nie mam takich fotek ale poszukaj w googlach na grafice może znajdziesz




@szymkas30
Moim zdaniem nie ważne jakiej firmy ważne coby "gyrzbki" siedziały ... ja wymieniałem wszystkie profile 4m z 5mm na 6mm, miałem dwa rodzaje budmat(dla mnie lepsze) i metpol -> 5mm strasznie "miękkie" te z budmatu jakby lepsze grzyby siedzą w nich naprawdę fajnie.

Masz dostęp do profili, weź jeden wieszak i sprawdź jak się zapina.
Najlepiej sprawdzić namacalnie... czasem też idę na plac pomacać co mają bo w hurtowniach wciskają kit lub wzruszają ramionami - no profil to profil...

LostHighway
23-04-2013, 21:19
szczerze? :
chciałbym to zobaczyć ;)
nie wiem czy to nie byłaby większa operacja logistyczna niż ta cała zabudowa poddasza ;)

na dzień dzisiejszy prościej byłoby ułożyć taką w sumie nieskomplikowaną figurę ;)
Najwięcej płyt można zmieścić tam gdzie kiedyś będą schody (wysokość to jakieś 6 metrów - czyli jak na metr wejdzie 9 płyt to by wszystkie 55 się zmieściło!) :stirthepot:

Sławek...
23-04-2013, 21:30
Najwięcej płyt można zmieścić tam gdzie kiedyś będą schody (wysokość to jakieś 6 metrów - czyli jak na metr wejdzie 9 płyt to by wszystkie 55 się zmieściło!) :stirthepot:
proszę Cię zrób to i wrzuć fotkę na forum ;)
normalnie zrobimy zrzutę i wyślemy Ci flaszkę ;)

macx
24-04-2013, 08:41
na 2) jeśli jest to połączenie ze ścianą murową to należy zespolić z nią tą płytę - porządne spoinowanie na sztywno z zastosowaniem siatek (pod spodem) a na to taśma pełna. Glify boczne z dolnym tylko na ślizgu i maskowane akrylem. Czyli jednym słowem dolny glif jest elementem sztywnym ze ścianą i ruchomym do okna i bocznych.

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem: "porządne spoinowanie na sztywno z zastosowaniem siatek (pod spodem) a na to taśma pełna" - dla mnie to oznacza, żeby na styku ściany murowanej z płytą zazbroić to w taki sposób : spoinówka na obie płaszczyzny, na to siatka, znów spoinówka, potem taśma i finisz, wyszlifować i malować. Czy tak ?


na 7) wszystko zależy od tego czy poradzisz sobie z gipsami wiążącymi. Wcześniej był problem że taśmy się odparzały. Gipsy wiążące nie wybaczają błędów. Masy wiaderkowe pod tym względem są lepsze. Dla mnie najlepsza spoinówka to Vario. Nie można podpowiadać konkretnych produktów na finisz. Każdy ma swoją ulubioną i nie zapomnij że my wykonawcy poradzimy sobie praktycznie z każdą dostępną i nawet trudna do opanowania może być moją ulubioną.

Powiedz mi jeszcze czy połączenia spoin płyt z użyciem taśmy (zamierzam wykorzystać fizelinę) wykonuje się w taki sposób że daję spoinówkę na łączenie tak by wypełniła zagłębienie, na to nawilżoną (?) fizelinę, i tu nie jestem pewien co dalej: czy na tę fizelinę jeszcze raz spoinówkę czy czekam aż wyschnie i wtedy już tylko finisz i szlifowanie?



edit: jeszcze jedno, jak kręciliśmy płyty z ojcem powstała sprzeczka na temat tego, że kręcę wkręty za gęsto (co 15 do max 20cm) powiedz kto miał rację (on twierdzi, że na szerokość płyty wystarczy dać 4 wkręty (co 30cm).

pozdr.
McX

rafał2011
24-04-2013, 11:12
edit: jeszcze jedno, jak kręciliśmy płyty z ojcem powstała sprzeczka na temat tego, że kręcę wkręty za gęsto (co 15 do max 20cm) powiedz kto miał rację (on twierdzi, że na szerokość płyty wystarczy dać 4 wkręty (co 30cm).


Przyjrzyj się ile ja kręcę wkrętów na płytę:

http://www.youtube.com/watch?v=CTYES7_EhMw
Jeżeli to jest nie prawidłowe kręcenie, to znaczy że za oceanem nie umieją robić suchej zabudowy.
...a w gruncie rzeczy, prawie wszystko przychodzi od nich do nas.

marcinkornacki
24-04-2013, 13:11
jeśli nie kręcisz do UDeka to 15cm jeśli na sztywno czyli kręcisz do UDeka to 40cm

A 3 strony wstecz pisałeś:
"Jeśli krokiew nie jest dalej jak 70-80cm to spokojnie zostaw to. UDek też trzyma. "

Rom-Kon
24-04-2013, 15:29
A 3 strony wstecz pisałeś:
"Jeśli krokiew nie jest dalej jak 70-80cm to spokojnie zostaw to. UDek też trzyma. "
Bo to było w poprzek a tu chodzi o wzdłuż

Rom-Kon
24-04-2013, 15:40
Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem: "porządne spoinowanie na sztywno z zastosowaniem siatek (pod spodem) a na to taśma pełna" - dla mnie to oznacza, żeby na styku ściany murowanej z płytą zazbroić to w taki sposób : spoinówka na obie płaszczyzny, na to siatka, znów spoinówka, potem taśma i finisz, wyszlifować i malować. Czy tak ?

Tak. siatka dobrze trzyma "na rozciąganie" ale na rysy lepsza flizelina - w Castoramie możesz kupić flizelinę jako tapetę z włókna szklanego. Sprzedają z rolki na metry. Docinasz szerokość jaką chcesz. około 4zł/m2. Siatki i flizelinę zatapiasz! jest to jedna operacja - nie czekasz do stwardnienia!




Powiedz mi jeszcze czy połączenia spoin płyt z użyciem taśmy (zamierzam wykorzystać fizelinę) wykonuje się w taki sposób że daję spoinówkę na łączenie tak by wypełniła zagłębienie, na to nawilżoną (?) fizelinę, i tu nie jestem pewien co dalej: czy na tę fizelinę jeszcze raz spoinówkę czy czekam aż wyschnie i wtedy już tylko finisz i szlifowanie?
Krawędzie oryginalne... wszystko za jednym razem - nie czekasz. Wtapiasz w luźną. Flizeliny nie moczysz - szkło nie nasiąka czyli nie odbiera szpachlówce wody. Krawędzie cięte najpierw wypełniasz masą i czekasz na stwardnienie a później już jak oryginalne.




edit: jeszcze jedno, jak kręciliśmy płyty z ojcem powstała sprzeczka na temat tego, że kręcę wkręty za gęsto (co 15 do max 20cm) powiedz kto miał rację (on twierdzi, że na szerokość płyty wystarczy dać 4 wkręty (co 30cm).

pozdr.
McX
Zalecane na sufitach 7-8szt na rząd czyli około 15cm

Uzarex
24-04-2013, 17:54
Łączenia płyt oryginalne , fazowane , łączenie płyty z ścianą otynkowaną , gruntować nierozcieńczonym gruntem ? Grunt to Ceresit CT17 .
Rom jakiś przepis na Vario i taśmę Rigips Ultraflex i tuff tape "hamerykancką" jakieś zalecenia do połączeń oryginalnych i nieoryginalnych ?

evol1
24-04-2013, 21:33
Tak. siatka dobrze trzyma "na rozciąganie" ale na rysy lepsza flizelina - w Castoramie możesz kupić flizelinę jako tapetę z włókna szklanego. Sprzedają z rolki na metry. Docinasz szerokość jaką chcesz. około 4zł/m2. Siatki i flizelinę zatapiasz! jest to jedna operacja - nie czekasz do stwardnienia!


Ron nie mam doświadczenia takiego jak Ty ale czy to nie będzie pękać bo to bardzo sztywne połączenie??

rafał2011
24-04-2013, 22:00
Tak. siatka dobrze trzyma "na rozciąganie" ale na rysy lepsza flizelina - w Castoramie możesz kupić flizelinę jako tapetę z włókna szklanego. Sprzedają z rolki na metry. Docinasz szerokość jaką chcesz. około 4zł/m2. Siatki i flizelinę zatapiasz! jest to jedna operacja - nie czekasz do stwardnienia!

:D:D:D:D Rom i łączenie na sztywno, śmiechu warte:lol2:

...fizelina z rolki do płyt G/K :o

pniowek
24-04-2013, 22:04
robił ktoś z Was na profilach lafarge??? bo gościu z hurtowni ma mi na jutro je wycenić

Wybierałem pomiędzy systememRigistil a systemem Nidy, który jest na Lafarge. Byłem bardzo zadowolony z Lafarge. O ile dobrze pamiętam profil ma 0,55mm grubości a wieszaki 0,75mm. Płaciłem chyba 2,75zł/mb.
Mój sprzedawca też twierdził że profil ma 0,6mm grubości, jednak lubię sprawdzać wszystko osobiście. W karcie produktu wyraźnie jest napisane że ma 0,55. Zakładam że sprzedawcy mierzą sufmiarką i źle odczytują.

Akrimka
25-04-2013, 01:09
Ron nie mam doświadczenia takiego jak Ty ale czy to nie będzie pękać bo to bardzo sztywne połączenie??
Co ma pekać skoro regips na grzybka bedzie spręzyście w stosunku do konstrukcji dachu który to sie rusza.Sciana powinna być stabilna.
Wklej i nic sie nie przejmuj.

Rom-Kon
25-04-2013, 20:54
:D:D:D:D Rom i łączenie na sztywno, śmiechu warte:lol2:

...fizelina z rolki do płyt G/K :o

Flizelina z rolki o szerokości 1m a długości... tyle ile chcesz np. 5m i cięta na pasy o szerokości np. 10-20cm bardzo dobrze się spisuje jako taśma do naprawy spękanego sufitu czy ścian. Jak jest rysa nieregularna lub większe uszkodzenie wtedy zwykłą taśmą spoinową to przysłowiowe rzeźbienie... nie każę spoinować nią tylko zazbroić połączenie (na 100% nieregularne - cudów nie ma) tynk-płyta paskiem np. 10-15cm szerokości. A może Ty podpowiesz gdzie szukać szerszych niż 5cm taśm pełnych? I nie chodzi mi o reperacyjną "amerykańską" bo zabija ceną... a tak przy okazji, to Amerykanie naprawiają różne "kleksy" właśnie szerokimi taśmami pełnymi... taki zapatrzony na Amerykę i nie wiesz?

...umiejętność czytania nie świadczy jeszcze o niczym. Czasem trzeba zrozumieć o co chodzi. ;)

Rom-Kon
25-04-2013, 21:02
Ron nie mam doświadczenia takiego jak Ty ale czy to nie będzie pękać bo to bardzo sztywne połączenie??
Jeśli płyta nie będzie związana z dachem - po to są ślizgi na łączeniu z bocznymi glifami - to spokojnie... płyty nie wyrwie z kolankowej. Tak robiłem już w paru miejscach i reklamacji nie ma ale widziałem jak konkurencja wkleiła kawałek płyty by nadbudować-obłożyć murłatę... dali sztywno ze skosem (jakaś taśma - chyba siatka) i właśnie tek kawałek płyty dach pięknie wyciągnął do góry! Nie rysa tylko szczelina praktycznie na cienką zapałkę.

Rom-Kon
25-04-2013, 21:04
Co ma pekać skoro regips na grzybka bedzie spręzyście w stosunku do konstrukcji dachu który to sie rusza.Sciana powinna być stabilna.
Wklej i nic sie nie przejmuj.

...no w pewnym zakresie tak. Ale lepiej dać "gumę na gumę" niż później jechać 350km na naprawę ;)

Rom-Kon
25-04-2013, 21:09
Wybierałem pomiędzy systememRigistil a systemem Nidy, który jest na Lafarge. Byłem bardzo zadowolony z Lafarge. O ile dobrze pamiętam profil ma 0,55mm grubości a wieszaki 0,75mm. Płaciłem chyba 2,75zł/mb.
Mój sprzedawca też twierdził że profil ma 0,6mm grubości, jednak lubię sprawdzać wszystko osobiście. W karcie produktu wyraźnie jest napisane że ma 0,55. Zakładam że sprzedawcy mierzą sufmiarką i źle odczytują.

Może i dobrze mierzył tyle że profile mają przetłoczenia (rigips bardzo głębokie i praktycznie nie idzie zmierzyć grubości) dodatkowo jest jeszcze tolerancja wymiarów ± x %. Chociaż nie przeczę że "ichnia" suwmiarka "zaokrągla" do całości ;)

rafał2011
25-04-2013, 21:54
Flizelina z rolki o szerokości 1m a długości... tyle ile chcesz np. 5m i cięta na pasy o szerokości np. 10-20cm bardzo dobrze się spisuje jako taśma do naprawy spękanego sufitu czy ścian. Jak jest rysa nieregularna lub większe uszkodzenie wtedy zwykłą taśmą spoinową to przysłowiowe rzeźbienie... nie każę spoinować nią tylko zazbroić połączenie (na 100% nieregularne - cudów nie ma) tynk-płyta paskiem np. 10-15cm szerokości. A może Ty podpowiesz gdzie szukać szerszych niż 5cm taśm pełnych? I nie chodzi mi o reperacyjną "amerykańską" bo zabija ceną... a tak przy okazji, to Amerykanie naprawiają różne "kleksy" właśnie szerokimi taśmami pełnymi... taki zapatrzony na Amerykę i nie wiesz?

...umiejętność czytania nie świadczy jeszcze o niczym. Czasem trzeba zrozumieć o co chodzi. ;)

Takich teorii na temat szpachlowania w życiu nie słyszałem. Powiedz po co wklejać taśmę o szerokości 10-20cm kiedy są standardowe 5cm? Dlaczego producenci np. amerykańskiego sheetrocka produkują taśmę papierową o szerokości 5cm? czy oni są wszyscy głupi? może powinni posłuchać Ciebie i zacząć produkować taśmę o szerokości 20cm do łączenia sufitu ze ścianą?

rafał2011
26-04-2013, 07:54
Rom Twoja wiedza na temat taśm do spoinowania, jak i obróbki suchej zabudowy jest mierna.
185804

pba
26-04-2013, 12:34
Witam,

pytanko w temacie profili
- zakupione zimą, przez parę tygodni leżały na betonie w nieogrzewanym garażu , porobiły się na nich białe plamy (korozja ocynku) - sporadycznie miejscami małe plamki rdzy :(
Są zamontowane - czy w suchych stabilnych warunkach (ogrzewane poddasze) grozi to dalszą niebezpieczną korozją ?
Spotkaliście się z tym ? - na ile jest to niebezpieczne na przyszłość ??

marcinkornacki
26-04-2013, 14:35
Rom Twoja wiedza na temat taśm do spoinowania, jak i obróbki suchej zabudowy jest mierna.
185804

wow

Beata&Slawek
26-04-2013, 15:03
Póki co zapytam czy macie jakieś preferencje co do producenta płyt. Mam ofertę na norgipsa ale gdzieś czytałem, że są bardziej kruche niż np rigips, trzecia mozliwość to knauf.

gin
27-04-2013, 07:34
Witam,

pytanko w temacie profili
- zakupione zimą, przez parę tygodni leżały na betonie w nieogrzewanym garażu , porobiły się na nich białe plamy (korozja ocynku) - sporadycznie miejscami małe plamki rdzy :(
Są zamontowane - czy w suchych stabilnych warunkach (ogrzewane poddasze) grozi to dalszą niebezpieczną korozją ?
Spotkaliście się z tym ? - na ile jest to niebezpieczne na przyszłość ??
Białe plamy to tlenek cynku i wodorotlenek cynku. Nie musisz się niczego obawiać takie procesy reakcji cynku z tlenem pojawiaj się nawet podczas produkcji blach w hutach na przykład podczas pasywacji. Jedynie ciągle zawilgocenie powierzchni może doprowadzić do szerszej korozji .

Rom-Kon
27-04-2013, 09:10
Rom Twoja wiedza na temat taśm do spoinowania, jak i obróbki suchej zabudowy jest mierna.
185804
Rafał twoja wiedza na temat zasad suchej zabudowy jest poniżej miernej! Dowodem na to jest Twój film którym się tak chwalisz!!!


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CTYES7_EhMw

Pierwszym błedem to jest nie stosowanie się do zaleceń producentów systemów suchej zabudowy - Rigips, Knauf, Nida Gips - w zakresie ilości wkrętów. A drugim zasadniczym błędem - też wbrew zaleceniom systemowców - wieszanie małych kawałków płyty na dwóch profilach. Chodzi o kawałki płyt przy ściance kolankowej - wiszą na dwóch profilach a jest to POWAŻNY BŁĄD WYKONAWCZY! Drugi identyczny błąd jest w narożu - też kawałki płyty (trójkąty). Ciekawe na czym one się trzymają! By to zobaczyć filmik trzeba otworzyć na stronie You Tube bo na forum obcina boki.

Według zaleceń producentów systemów suchej zabudowy (wszystkich trzech dominujących) najmniejsza płyta powinna (bo jak widać nie musi ;)) wisieć na 3 profilach! Zrób sobie szkolenie a się dowiesz... ja takie przeszedłem ale jako że wtedy byłem zwykłym pracownikiem we firmie wiec papierka mi nie dali - dostał go mój szef że ma przeszkoloną ekipę.

...zresztą po co Ci te certyfikaty? Na zmywak w Anglii chyba nie potrzebne :D

pba
27-04-2013, 09:13
Białe plamy to tlenek cynku i wodorotlenek cynku. Nie musisz się niczego obawiać takie procesy reakcji cynku z tlenem pojawiaj się nawet podczas produkcji blach w hutach na przykład podczas pasywacji. Jedynie ciągle zawilgocenie powierzchni może doprowadzić do szerszej korozji .

Dzięki,
a co w przypadku, gdy są pierwsze ślady korozji blachy - lekko 'popuchnieta' powierzchnia pod białymi plamami,, drobne ślady rdzy - proces ten bedzie sie posuwał, czy w suchej wełnie przez lata będzie ok ? Może miejsca te zabezpieczyć jakąś farbą antykorozyjną :) ??

Rom-Kon
27-04-2013, 09:30
Takich teorii na temat szpachlowania w życiu nie słyszałem. Powiedz po co wklejać taśmę o szerokości 10-20cm kiedy są standardowe 5cm? Dlaczego producenci np. amerykańskiego sheetrocka produkują taśmę papierową o szerokości 5cm? czy oni są wszyscy głupi? może powinni posłuchać Ciebie i zacząć produkować taśmę o szerokości 20cm do łączenia sufitu ze ścianą?
Boże Ty patrzysz i nie grzmisz! Czytanie ze zrozumieniem - poziom gimbus!

Czy gdzieś ja wspominałem o spoinowaniu płyt? Czy kazałem używać szerokich taśm do spoinowania? Rafał ogarnij się trochę i zacznij myśleć! To naprawdę nie boli! Rozumiem że takie coś też łatał byś taśmą 5cm szerokości!:

http://images48.fotosik.pl/657/f776c08a47651cc9med.jpg

A Twoim zdaniem do czego Amerykaie produkuja taką taśmę?

http://www.nixel.nazwa.pl/tasmy/usa/roll_patch.jpg

Taka ładna - Amerykańska... ;) Ale trochę szeroka jak do spoinowania... ma 14cm szerokości :D

Rom-Kon
27-04-2013, 09:48
I jeszcze jedno Rafał. To ze Ty masz certyfikat i to że Ty umiesz spoinować to nie oznacza że brygada którą wciśniesz na robotę będzie stosować to. Pewnie wcześniej kładli bruk tudzież kopali rowy ale wziąłeś ich bo robili tanio. Przecież jesteś zwykłym "naganiaczem robót". Ładnych parę lat temu też takiego miałem...Typowy krawaciarz zlecał robotę, pojawił się raz - góra dwa razy i swoje pieniążki tzw. odstępne przytulił.

Sławek...
27-04-2013, 09:50
ale Ty mądry jesteś szara eminencjo szarej strefy... nie ubliżaj innym bo sam możesz trafić na zmywak a wtedy nie będziesz taki wyszczekany...
ile bierzesz za zabudowę poddasza z fakturą? ;)

Sławek...
27-04-2013, 09:52
Ładnych parę lat temu też takiego miałem...Typowy krawaciarz zlecał robotę, pojawił się raz - góra dwa razy i swoje pieniążki tzw. odstępne przytulił.

czyli wtedy robiłeś na czarno dla "naganiacza robót" a teraz robisz na czarno dla siebie... jakby nie patrzył widać progres...

macx
27-04-2013, 10:42
A ma ktoś jakieś doświadczenia z Cekolem GS-250 jako finisz na sufit G-K? Będzie się to nadawać jeśli zamierzam jako spoinówkę dać Vario ? Na ścianach w jednym pokoju go testowałem i zrobiłem "lustro" za pierwszym razem (z niewielkimi poprawkami po teście halogenowym).

pozdr.
McX

Beata&Slawek
27-04-2013, 13:48
No i zaczelo. przewidzialem to wczoraj potem ta czesc wymazalem,ale zanosi sie. ze i w tym dziale sie juz okopuja i niedlugo zacznie sie wojna.

Odpowie mi ktos odnosnie plyt norgipsa, znalazlem w necie kilka niepochlebnych opini na ich temat, moj najblizszy sprzedawca oferuje knaufa, zas najlepsze opinie ma rigips. Poniewaz w sumie knauf wyjdzie 150 zl wiecej na calosci zdecydowany jestem na knaufa. A poniewaz buduje dla siebie i raczej staram sie na materialach ktore maja byc na wieki nie oszczedzac to czy jest jakis argument za tym aby zamiast knaufa brac rigipsa.

pedronx
27-04-2013, 13:56
Jak na wieki to może fermacell.

Rom-Kon
27-04-2013, 17:36
w płytowaniu jakie wykonał Rafał nie ma żadnych uchybień.
coś zmyślasz bo papierek a raczej potwierdzenie masz w świadectwie pracy

tynk nadaje sie jedynie do skucia ale rom naklei flizeline ;)
No widzisz Flash. Dobrze jest wykasować swoje stare wpisy. Pamiętam że się zapytałeś czy ze śmietnika wyciągał te kawałki... no ale dowodów na to niema... ja też wykasuję posty a co mi tam. też nie będzie żadnych dowodów... wspomnień ;)

A co do tynku to rzeczoznawca orzekł że są to spękania skurczowe i ponoć tynk się nie odparza... no cóż... jesteś lepszym rzeczoznawcą i to pewnie z papierami... wiadomo jakimi i co już nie raz tu udowodniłeś. No ale po wpisach ślad zaginął :D

edit:

A powiedz Flash od kiedy to rigips dopuszcza wklejkę płyty na 40cm pomiędzy profilami? Albo co na ten trójkącik powiedziałby doradca -instruktor od suchej zabudowy?
Twoje słowa: "płytuje się dużymi formatami" kuź... ale olbrzymie te formaty! całe 40cm!

Doskonale nadajesz się na polityka. Jak chorągiewka na wietrze! Normalnie nasi politycy :D

malux20
27-04-2013, 17:43
tak przy okazji
b. dziękuje rom-kon za pomoc absolutnie bezinteresowną
i poswięcenie swojego czasu

Beata&Slawek
27-04-2013, 17:45
wszystko jedno byle kompleksowo. kazdy z nich doradza a w razie problemow pomaga warunek jeden stosujesz wszystko jednej firmy od wkreta i wieszaka po mase finiszowa :)


No to u mnie wszystko zwali mi się na głowę wieszaki x, profile y, wkręty z

Rom-Kon
27-04-2013, 17:49
Jak na wieki to może fermacell.


to wlaczmy spirale zbrojen.
a jak o jeszcze jeden dzien dluzej to moze cementowe knaufa lub rigipsa.

Polecam strop i skos żelbetowy...

Rom-Kon
27-04-2013, 17:51
No to u mnie wszystko zwali mi się na głowę wieszaki x, profile y, wkręty z
Oczywiście! Jak nic runie na głowę!
:D

macx
27-04-2013, 23:27
jedyne co dobre - moze odpasc szlifowanie
kurde nie wiem jak to odebrać, czy cekol GS-250 to jedyne co dobre, czy jedyne co dobre w tym produkcie to fakt, że może odpaść szlifowanie?

macx
27-04-2013, 23:55
a co sądzicie o Multi-finish produkcji British Gipsum, na ścianie w drugim pokoju dzisiaj ją testowalem i ogólnie robilo mi sie dużo lepiej niż cekolem (GS-250) - oczywiscie na mokro, bez szlifowania w obu przypadkach. Tylko czy to na sufitach tez sie sprawdzi?

Rom-Kon
28-04-2013, 00:21
a co sądzicie o Multi-finish produkcji British Gipsum, na ścianie w drugim pokoju dzisiaj ją testowalem i ogólnie robilo mi sie dużo lepiej niż cekolem (GS-250) - oczywiscie na mokro, bez szlifowania w obu przypadkach. Tylko czy to na sufitach tez sie sprawdzi?
Bardzo dobra i bardzo twarda. Jedna z najlepszych. Jeśli coś pójdzie nie tak to papier 60 i normalnie się pali! Wiem coś o tym bo jedną ścianę nie zdążyłem obrobić - klatka schodowa + rusztowanie dodatkowo już z krótkim terminem więc szybko wiążąca. Jeśli nie dasz rady sufitu na raz to musisz podzielić na pola. Niestety łączenie jednego pola z drugim na mokro ciężko zrobić - ja czasem muszę lekko papierem doszlifować. Tylko nie daj się wkręcić że tym można w jednym przebiegu również spoinować na siatce płyty!

Dobrze zrobiony Multifinish jest lusterkiem!



http://images8.fotosik.pl/2379/f83c15b39a819e54.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/2379/6e00e9447258902f.jpg (http://www.fotosik.pl)

Do tego malowanie natryskiem! To dopiero jest efekt!!!
(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

gin
28-04-2013, 08:57
Dzięki,
a co w przypadku, gdy są pierwsze ślady korozji blachy - lekko 'popuchnieta' powierzchnia pod białymi plamami,, drobne ślady rdzy - proces ten bedzie sie posuwał, czy w suchej wełnie przez lata będzie ok ? Może miejsca te zabezpieczyć jakąś farbą antykorozyjną :) ??
Najistotniejsza jest grubość powłoki ocynku. Zakładając ze wynosi ona powyżej 100g/m^ nie powinno się nic dziać w normalnych warunkach. Nie maluj i nie czyść białego nalotu bo tylko uszkodzisz powlokę.

Rom-Kon
28-04-2013, 09:33
Witam,

pytanko w temacie profili
- zakupione zimą, przez parę tygodni leżały na betonie w nieogrzewanym garażu , porobiły się na nich białe plamy (korozja ocynku) - sporadycznie miejscami małe plamki rdzy :(
Są zamontowane - czy w suchych stabilnych warunkach (ogrzewane poddasze) grozi to dalszą niebezpieczną korozją ?
Spotkaliście się z tym ? - na ile jest to niebezpieczne na przyszłość ??


Białe plamy to tlenek cynku i wodorotlenek cynku. Nie musisz się niczego obawiać takie procesy reakcji cynku z tlenem pojawiaj się nawet podczas produkcji blach w hutach na przykład podczas pasywacji. Jedynie ciągle zawilgocenie powierzchni może doprowadzić do szerszej korozji .


Najistotniejsza jest grubość powłoki ocynku. Zakładając ze wynosi ona powyżej 100g/m^ nie powinno się nic dziać w normalnych warunkach. Nie maluj i nie czyść białego nalotu bo tylko uszkodzisz powlokę.
Ze swojej strony dodam tylko że korodowanie profili pod płytą to mit wzięty prosto z blachodachówki. Blachodachówki nie można ciąć szlifierką - prawda, przepalony ocynk i wszystkie inne warstwy zabezpieczające + warunki atmosferyczne czyli kwaśny deszcz i ogólnie wilgoć = szybko postępująca korozja dachu. Profile CD, UD, CW i UW nie są bezpośrednio narażone na czynniki wspomagające korozję. Siedzą sobie otulone folią i wełną, w warunkach suchych i w cieple. Nawet jak mają uszkodzoną powierzchnię cynku to i tak korozja nie będzie się rozwijać a gdyby coś jednak zaczęło to miną wieki.

Beata&Slawek
28-04-2013, 10:30
Co do multi finish to biorac fachowca patrzcie na dwie sprawy czy ma mocne bary i nie pali, bo przy tym tynku sobie nie popalisz. Te tynki schna zajebiscie szybko zakladalem w Aglii przed kolega budowlancem kilka instalacji i potem widzialem jak to tynkuja. Tutaj wywalaja ta mase na duze stoly potem nabieraja na taka pace z raczka od dolu i jazda non stop sufity sciany tempo jak w F1, koles ma jeszcze swoj sposob na to na drugi dzien jak juz jest podeschniete wchodzi i objezdza sciany jeszcze raz efekt jest powalajacy.

Rom-Kon
28-04-2013, 16:58
Co do multi finish to biorac fachowca patrzcie na dwie sprawy czy ma mocne bary i nie pali, bo przy tym tynku sobie nie popalisz. Te tynki schna zajebiscie szybko zakladalem w Aglii przed kolega budowlancem kilka instalacji i potem widzialem jak to tynkuja. Tutaj wywalaja ta mase na duze stoly potem nabieraja na taka pace z raczka od dolu i jazda non stop sufity sciany tempo jak w F1, koles ma jeszcze swoj sposob na to na drugi dzien jak juz jest podeschniete wchodzi i objezdza sciany jeszcze raz efekt jest powalajacy.
Potwierdzam! Trzeba mieć łapę jak łopata a mięśnie Pudziana... pot spływa po... no wiecie. Wykańcza fizycznie. Ale efekt końcowy niesamowity!

Uwaga! Jest to masa dla przeszkolonych lub można się doszkolić na YT. Szpachlówka (tynk?) całkowicie odmienna od tych co my w Polsce znamy. Trzeba zachować reżim technologiczny bo inaczej albo papier się zapali od szlifowania albo na ścianie będzie wyschnięte i spękane błoto. Ma bardzo krótki termin przydatności - 4 miesiące i niestety po tym okresie dostaje "powera" że rowerem obok ściany trzeba jeździć - piechotą się nie nadąży ;)

Rom-Kon
28-04-2013, 17:06
Flash, a na to:

http://images48.fotosik.pl/657/f776c08a47651cc9med.jpg

jeśli to nie jest odparzone (przy uderzeniu głuche a ponoć rzeczoznawca orzekł że nie) wystarczy siatka zatopiona w Multifinishu.
Pęknięcia skurczowe - nieodpowiednie proporcje głównie nadmiar wapna, zły piasek (zbyt drobny i z marglem), za szybkie schnięcie, złe zacieranie (czas) - raz powstaną i są później stabilne. W przeciwieństwie do pęknięć konstrukcyjnych te nie pękają dalej.

zeusrulez
29-04-2013, 08:13
[QUOTE=Sławek...;5948493]ale Ty mądry jesteś szara eminencjo szarej strefy... nie ubliżaj innym bo sam możesz trafić na zmywak a wtedy nie będziesz taki wyszczekany...
ile bierzesz za zabudowę poddasza z fakturą? ;)[/QU

A Ciebie boli, że pracujesz legalnie, a Rom w szarej strefie ? Potraficie tylko wypomnieć mu to i nic więcej kiedy kończą się Wasze argumenty (których praktycznie żadnych nie macie) , bo na temat wiedzy i doświadczenia nigdy z nim nie dyskutujecie.
To takie polskie ...

Pozdrawiam

Sławek...
29-04-2013, 09:24
polskie to jest tolerowanie wszelkiej maści kombinatorów i hochsztaplerów i jeszcze jest to traktowane jako przedsiębiorczość...

co do jego wiedzy to może kupisz kradziony samochód od złodzieja? przecież on się tak dobrze zna na samochodach, może nawet lepiej niż sprzedawca w salonie firmowym... no i jest taniej...

...nie wiem jak inni, ale ja nie widzę nawet jednego powodu dla którego miałbym przejść do porządku dziennego i powstrzymywać się od komentarza na temat tego, że pan Rom robi fuchy na czarno, a to że udziela się na forum wcale nie jest faktem który go usprawiedliwia...

Rom-Kon
29-04-2013, 09:45
(...)

no ale co z tym rigipsem ;)
A z Rigipsem jest to że znalazłeś sobie koalicjanta na zasadzie "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Stałeś się nadzwyczaj liberalny w stosunku do niego - teraz bo kiedyś jechałeś po nim jak po łysej kobyle ;) Nagle i wkrętów wystarczy... formaty duże... i to że wszystko na sztywno kręci to też nie przeszkadza... no no nie poznaję "kolegi" :D

Rom-Kon
29-04-2013, 11:09
polskie to jest tolerowanie wszelkiej maści kombinatorów i hochsztaplerów i jeszcze jest to traktowane jako przedsiębiorczość...

(...).
Nie wiem kim Ty jesteś... pewnie też szaractwo nie jest Ci obce. Ale wolisz słomkę widzieć u bliźniego swego niż... dalej dopowiedz sobie.
A może jeszcze jeden cytat? Kto jest bez winy niechaj pierwej rzuci kamieniem.

Dobra geniuszu. Koniecznie chcesz bym prowadził wszystko uczciwie zgodnie z przepisami i bez kombinatorstwa. Powiem tylko że może ze 3 miesiące dałoby radę (oczywiście w sezonie a nie zimą) a później bankructwo. Bo nie wiem czy wiesz ale mamy dużą recesję. Budowlanka leży. Moi klienci nie mają pieniędzy na dokończenie inwestycji. Ceny spadły - a jeśli nie spadły to wszystko poszło w górę oprócz naszych zarobków więc relatywnie i tak spadły. I co dalej? Oczywiście kończę działalność bo nie stać mnie na zusy i podatki. Jeśli wypracowałem sobie to idę na "kuroniówkę", zwalniam pracownika - też "kuroń" Ile teraz jest zasiłku? idzie przeżyć? Mój pracownik ma 3 dzieci (jedno nie ma jeszcze roku) i niepracującą żonę. Żyją z tego co zarobi u mnie, ze zasiłków socjalnych i z zupek Caritasu. On musi robić na czarno! Nie ma innego wyjścia! Dla niego te pieniądze które musiałby oddać zusowi i państwu to jest być albo nie być. Poświęca swoją emeryturę dla własnych dzieci! Naprawdę chcesz go postawić pod ścianą? Chcesz poczytać w tabloidzie o tragedii w Wągrowcu? " W przeddzień eksmisji z mieszkania zdesperowana matka zabiła trójkę głodnych dzieci i sama popełniła samobójstwo". Do tego dążysz? A co ze mną? Też zasiłek. A skąd zasiłek? A no od państwa... tak od państwa... rząd nie zarabia pieniędzy. Jeśli komuś coś daje to innym musi zabrać!!! Jeśli Ty pracujesz to zabierze Tobie!!! Podwyższy podatki! Zapomniałeś? Kiedyś VAT był 22% teraz 23% a za chwilę ile to będzie? Ale rząd nie podwyższy podatku bo ludzie - tacy jak Ty - wyjdą na ulicę. Ale ja muszę coś jeść... chyba nie dadzą mi zemrzeć z głodu... więc rząd po cichutku z partyzanta dobiera się do naszego OFE. Twojego też! Albo właśnie Twojego bo ja jako bezrobotny takowego nie mam. No ale wtedy oczywiście O WIELKI OBURZONY stwierdzisz że nie będziesz utrzymywał takich nierobów jak ja. Nie chcesz ze swoich pieniędzy utrzymywać rzeszy bezrobotnych!
Jeśli prowadzisz jakiś interes to działalność przeniesiesz do jakiegoś podatkowego raju! Weźmiesz przykład z góry... taki pan Kulczyk czy Solorz nie płacą podatków w Polsce - płacą w raju. Będą jeździć bankowozem firmy porsche (nie wiem czy wiesz o co chodzi) ale im nie masz nic do zarzucenia - oni działają zgodnie z prawem!!! Bo takie mamy prawo! Gnębisz tylko mnie bo chcę zarobić na chleb. Tak zarobić a nie wystawać w kolejce po zasiłek! Traktujesz mnie jak złodzieja bo rezygnuję z mojej emerytury byś tu mógł mieć swoją! Traktujesz mnie jak złodzieja samochodów! hmm może to i dobry pomysł? Zrezygnować z tej pier... budowlanki? Czytałem że profesjonaliści z Wołomina na jednym strzale potrafią wyciągnąć 10tysi... a w tygodniu mają 2-4 strzały... tego w budowlance nie zarobię. A jak złapią? To mam darmowy wikt i opierunek za Twoje pieniądze!!! Za twoje OFE :D Będziesz do mnie dopłacał prawie 3tysie miesięcznie!!! Też dobre rozwiązanie!

...i jeszcze jedno. Przyczepiłeś się do mnie. A zapytaj Flasha czy robi na "biało", czy nie zawieszał nigdy na zimę, czy pracuje u Niemca na legalu. Albo czy Rafał zawsze ma otwartą firmę - no on może i musi mieć bo inaczej będzie zwracać dotacje. Ale czy ludzie co u niego pracowali - bo Rafał to tylko krawaciarz, naganiacz- zawsze byli na legalu? No właśnie może i byli... byli bo już nie są... Rafał zwolnił ich i ma to wszystko w du... już się pakuje. W Anglii na zmywaku zarobi lepiej niż tu na budowlance ale jego ludzie zostaną tu... i Ty będziesz musiał ich utrzymać!!!

A na poprawę humoru przeczytaj to: To idzie do Polski - taka będzie nasza przyszłość (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2 Fkat%2C1356%2Ctitle%2CW-Hiszpanii-nikt-juz-nie-czeka-na-cud-eksmisje-samobojstwa-to-ciemna-strona-kryzysu%2Cwid%2C15532717%2Cwiadomosc.html%3Fticaid %3D1107f3)

edit:
...a tu jeszcze obejrzyj sobie jakim to bogatym państwem jesteśmy... stare to ale nadal aktualne! ...ale rozumiem że to akurat tobie nie przeszkadza. Do tego nie masz żadnych obiekcji... to ci pasuje...


http://youtu.be/64Hur-cbCnc

Rom-Kon
29-04-2013, 11:34
... to Wisłę kijem zawrócili.
lubię twoje tłumaczenia są zajebiście proste.

Ty tylko byś rwał, burzył i od nowa stawiał. No fakt - za rozbiórkę kasa, za wyniesienie gruzu kasa, za postawienie nowego kasa. Trzy razy kasa! A ja głupi niestety nakleję siatkę i kasa raz albo nawet mniej.

Jak trzeba to się kuje... kuliśmy cały parter - na piętro ich już z tynkami Inwestor nie wpuścił. Tynk gipsowy, wielowarstwowy. W jednym miejscu nawet 6 warstw! Ale on już był nie tylko krzywy (to było do wyrównania) ale już głuchy - odparzony! Przyjechał rzeczoznawca z Rigipsa i zalecił kucie. Więc młoty w ręce i kucie. Szło dosyć prosto bo sam odpadał.

Yeti
29-04-2013, 11:47
polskie to jest tolerowanie wszelkiej maści kombinatorów i hochsztaplerów i jeszcze jest to traktowane jako przedsiębiorczość...

co do jego wiedzy to może kupisz kradziony samochód od złodzieja? przecież on się tak dobrze zna na samochodach, może nawet lepiej niż sprzedawca w salonie firmowym... no i jest taniej...

...nie wiem jak inni, ale ja nie widzę nawet jednego powodu dla którego miałbym przejść do porządku dziennego i powstrzymywać się od komentarza na temat tego, że pan Rom robi fuchy na czarno, a to że udziela się na forum wcale nie jest faktem który go usprawiedliwia...

Sławku, nieskazitelny wzorze cnót obywatelskich, nie mam ochoty podejmować polemiki z Tobą.
Ponieważ jednak sam nie jesteś w stanie dostrzec, to wskażę Ci jeden podstawowy powód, dla którego powinieneś się "powstrzymać od komentarzy": nie jesteś na stronie Urzędu Skarbowego, ani nawet w wątku o choćby zbliżonej tematyce.
Biorąc powyższe pod uwagę "kombinatorem i hochsztaplerem" jest każdy kto próbuje podobnymi zagrywkami dyskredytować konkurencję nie podejmując merytorycznej rozmowy w ramach tematu.

pedronx
29-04-2013, 11:51
Yeti, pięknie napisane - podpisuję się obiema rękami. W innym wątku kolega Sławek mi też dał się we znaki. Lubi sobie potrolować kolega...

f.5
29-04-2013, 11:56
Mam takie samo odczucie co Rom kiedys zatrudniałem w punkcie 7 osob kazdy zarobił na siebie było z czego odlozyc.
W tej chwili a nie zajmuje sie budowlanką 2 osoby z trudem sie utrzymuja a gdyby było wszystko czysto musiał bym zamknąc

a Panowie jeszcze na wątku o pompach cieagle mowia ile to instalatorzy zarabiają i jakimi to złodziejami są - prawdę mowiac nie mogę tego czytac zygac mi sie chce.

Rom-Kon
29-04-2013, 12:20
Ludzie! Nie karmić trolla! Mnie wkręcił do tej dennej polemiki - bądźcie ode mnie mądrzejsi

http://mm.salon24.pl.s3.amazonaws.com/83/dc/83dcbf5ab80679d2a2c37a151cda1f96,2,0.jpg

pedronx
29-04-2013, 12:34
troli

Rom-Kon
29-04-2013, 13:11
...dobra jeszcze trochę go nakarmię.

Jak pięknie jest w budowlance:

mój były pracownik - chyba najlepszy jakiego miałem - kiedyś zaistniał przez chwilę na forum jako Dozi, po studiach, magister, chciał zadziałać jako samodzielny. Wiadomo że jak pracownik się wyszkoli to później szuka swojego miejsca na rynku. No i dział - na legalu czasem na czarno... identycznie jak ja. Robił mi konkurencję na Poznaniu. Dobry fachowiec! ...dziś dobry policjant! Zamiast sam na siebie zarabiać my wszyscy go utrzymujemy! W d... ma budowlankę!!!

następny... miał firmę (a czasem nie miał - normalne) głównie stany surowe. Dawał pracę pięciu ludkom... ma busa... dziś jeździ jako kurier...

następny... bez firmy bo na KRUSie. Stwierdził że na robotę jeździ z przyczepą narzędzi i za 3tysie robić on nie będzie! Bo za chwilę przesiądzie się na rower... już go w Polsce nie ma... buduje dobrobyt Niemiec

ja... no cóż... z byłym wspólasem mieliśmy trzech pracowników... było to dawno... dziś były wspólas robi na etacie (konserwator w urzędzie - też pensje ma z naszych podatków!) za praktycznie najniższą krajową - kawaler więc jakoś mu to wystarcza. A ja? Już niedługo... i też się pożegnamy... też będę miał to w głębokim poważaniu... słuch o mnie zaginie... i tyle...

...seksu też już nie potrzebuję - Państwo mnie dyma codziennie!

Uzarex
29-04-2013, 14:08
...seksu też już nie potrzebuję - Państwo mnie dyma codziennie!
I to jest chyba najlepsze podsumowanie całości !
A jak trol-e energia rozpiera to może pora wyjść na ulice , przecież "okradają" już nas na każdym kroku , plują w twarz i mówią że deszcz pada , a i za tą ślinę (deszcz) też każą płacić i nikt nie narzeka , czemu ? A na forum które to ma pomóc , by było taniej , donosy do urzędu skarbowego szykują , żal , wrrrr , rzygać się chce ...

pedronx
29-04-2013, 15:15
Wracając do tematu ( ;) )
Czy to prawda, że przy podwójnym opłytowaniu poddasza nie pękają? Spotkałem się już kilka razy z taką opinią...

Malux, Ty masz podwójnie fermacela - pęka czy nie pęka?
Pozdro

Rom-Kon
29-04-2013, 16:06
Wracając do tematu ( ;) )
Czy to prawda, że przy podwójnym opłytowaniu poddasza nie pękają? Spotkałem się już kilka razy z taką opinią...

Malux, Ty masz podwójnie fermacela - pęka czy nie pęka?
Pozdro
...za parę dni zrobię fotki ze sufitu podwójnie płytowanego i spoinowanego na taśmach pełnych (podobno)... MASAKRA!!!

Ja robię prawie zawsze na pojedynczej płycie i jakoś też nie pęka... od czego to zależy?

Ale wiadomo "Rygibs zafsze penka"

pedronx
29-04-2013, 16:13
Dzięki Wodzu!
Tak się trochę boję tej cienkiej płytki nad głową, bo nad nią będzie już tylko celuloza i dachówka.
Co byś doradził na moje bolączki:
12,5 ognioodpornej
12,5 impregnowanej
czy na bogato 12,5 fermacela
czy może wziąść 15mm...
?
Dzięki i pozdro

ps
żeby nie było że jak firmowe, to od razu takie zajebiste.
Taka sobie np. taśma piankowa/gąbkowa, którą za radą Wodza wkładam dla izolacji akustycznej między ud a ścianę. Kupiłem na próbę dwie Rigipsa i padaka - odkleja się, w ogóle nie trzyma.
Kupiłem noname, z białą folijką którą się zrywa przy przyklejaniu do profila - trzyma jak wściekła.
Pozdro

f.5
29-04-2013, 17:20
Dzięki Wodzu!
Tak się trochę boję tej cienkiej płytki nad głową, bo nad nią będzie już tylko celuloza i dachówka.
Co byś doradził na moje bolączki:

Pozdro
Z czym związane są Twe obawy ?
czy to nie obawy tylko natury psychicznej ?

Z mojego doswiadczenia mogę zapodac ze mimo normalnej plyty mam wrazenie ze nad głową mam lity beton.
O pewnych szczegółach z biegiem czasu sie zapomina.
takie moje zdanie

Rom-Kon
29-04-2013, 17:24
Najgorsze jest to że celuloza obciąża płytę a nie tak jak wełna praktycznie sam stelaż. Nie wiem jakie to ma być obciążenie na m2 - jak grubość. Przede wszystkim trzeba zrobić porządny stelaż - było już tu na forum że stelaż puścił i sufit z granulatem (chyba 60cm wełny) spadł. Druga sprawa że bezpośrednie obciążenie płyty powoduje "wyrywanie" na wkrętach. Profile tylko markowe 0,6mm bo właśnie wkręty w blasze trzymają! jeśli słaba blacha to wkręt słabiej trzyma. Odpowiednia ilość wkrętów - lepiej ze 3 za dużo niż 1 za mało. Nie wkręcać w ten sposób że rysuje się kreskę i wkręty jak pod sznurek - lepiej "zygzakiem" wtedy nie ma efektu perforacji znaczka pocztowego.

Jaka płyta? Jaką chcesz. Od zwykłej 12,5mm do 18mm grubasów Fermacella i to dwie warstwy (opcja na bogato)...tylko nośność stelażu już się będzie kończyć.

Jeśli masz wymagania ogniowe to fire
Jeśli masz wymagania wodne to aqua
Jeśli wodne i ogniowe to aqua-fire (GKFI)
Tu masz płyty Rigipsa: płyty gipsowo-kartonowe


(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.rigips.pl%2F23 2%2Ca%2Cplyty-gipsowo-kartonowe.htm)

Sławek...
29-04-2013, 21:30
Rom dla mnie sprawa jest prosta:
jeżeli jedynym kryterium wszędzie w Polsce jest cena to przyjdzie taki moment, że niedługo nawet na czarno nie zarobisz...
a czemu tak jest?
m in dlatego, że w tym dziwnym kraju wszyscy chcą wszystko robić sami i tym samym odbierają innym chleb, a brak pracy niestety powoduje spadek cen do nieprzyzwoitych granic bo robią tylko najtańsi...
teraz przeanalizuj sobie co Ty robisz na forum: chcesz dobrze i uczysz samorobów jak mają działać i tym samym być może wysyłasz właśnie na zasiłek jakiegoś ojca trójki dzieci - jedynego żywiciela rodziny bo on już zlecenia nie dostanie...

normalnie to by było gdyby taki pedronx zapłacił uczciwe pieniądze wykonawcom, którzy zbudują jego dom, (takie pieniądze, które zagwarantują utrzymanie i rozwój firmy oraz zapłacenie zusów, podatków itp) ale nie, on nie zapłaci bo mu szkoda i będzie ślęczał dnie i noce na FM po to, żeby wyciągnąć m.in od Ciebie jakieś informacje na które Ty robiłeś latami i zbierałeś doświadczenie...
to jest błędne koło i ta taniość doprowadzi do tego, że wszystko się posypie i nikt nie będzie miał pracy poza sprzedawcami w spożywczakach...

a co do mnie, to nie zamierzam się tłumaczyć nikomu z czego żyję, ale zapewniam, że nie z suchej zabudowy więc konkurencją Twoją nie jestem...

Sławek...
29-04-2013, 21:33
Sławku, nieskazitelny wzorze cnót obywatelskich, nie mam ochoty podejmować polemiki z Tobą.

ja z Tobą też więc sobie daruj...

marmur7
29-04-2013, 23:06
Rom dla mnie sprawa jest prosta:
jeżeli jedynym kryterium wszędzie w Polsce jest cena to przyjdzie taki moment, że niedługo nawet na czarno nie zarobisz...
a czemu tak jest?
m in dlatego, że w tym dziwnym kraju wszyscy chcą wszystko robić sami i tym samym odbierają innym chleb, a brak pracy niestety powoduje spadek cen do nieprzyzwoitych granic bo robią tylko najtańsi...
teraz przeanalizuj sobie co Ty robisz na forum: chcesz dobrze i uczysz samorobów jak mają działać i tym samym być może wysyłasz właśnie na zasiłek jakiegoś ojca trójki dzieci - jedynego żywiciela rodziny bo on już zlecenia nie dostanie...

normalnie to by było gdyby taki pedronx zapłacił uczciwe pieniądze wykonawcom, którzy zbudują jego dom, (takie pieniądze, które zagwarantują utrzymanie i rozwój firmy oraz zapłacenie zusów, podatków itp) ale nie, on nie zapłaci bo mu szkoda i będzie ślęczał dnie i noce na FM po to, żeby wyciągnąć m.in od Ciebie jakieś informacje na które Ty robiłeś latami i zbierałeś doświadczenie...
to jest błędne koło i ta taniość doprowadzi do tego, że wszystko się posypie i nikt nie będzie miał pracy poza sprzedawcami w spożywczakach...

a co do mnie, to nie zamierzam się tłumaczyć nikomu z czego żyję, ale zapewniam, że nie z suchej zabudowy więc konkurencją Twoją nie jestem...


Sławek - samoroby nie rodzą się ani z powodu uwielbienia pracy na budowie, ani na skutek nauk Rom-kona, tylko z braku kasy. Tej zaś nie mają, ponieważ system podatkowy w Polsce uwzględnia nie tylko bieżące potrzeby, ale zapycha 50-letnią dziurę, z której środki zostały przejedzone, wyeksportowane i po prostu rozkradzione. A obciążenia podatkowe wpływają bezpośrednio na kondycję każdego inwestora. Naturalną grupą inwestorską dla usługodawców w każdym cywilizowanym kraju jest tzw klasa średnia. U nas pieczołowicie niszczona od drugiej wojny światowej do teraz. Dopóki nie dopadł nas kryzys wszystko toczyło się siłą inercji, wszystko jednak ma swój koniec. Nie powinno się jednak mylić skutków takiej sytuacji z jej przyczynami.

Sławek...
30-04-2013, 00:02
tak, racja - jesteśmy generalnie biednym narodem bez średniej klasy, ale popatrz jakie tutaj na forum toczą się dyskusje - każdy wykonawca to złodziej, okrada biednych inwestorów bo chce za dużo pieniędzy za swoją pracę, itd, itp....
to już jest mentalność ludzka i ona nie zawsze idzie w parze z brakiem pieniędzy...
i przez to prędzej czy później sprawdzi się zasada: nie dajesz zarobić innym to sam wreszcie wylądujesz na zasiłku dla bezrobotnych, taka jest prawda niestety...

marmur7
30-04-2013, 00:59
Te dyskusje są jałowe, bo w gruncie rzeczy kazdy na swój sposób próbuje walczyć z pogarszającą się sytuacją materialną. Prowadzę firmę od 22 lat, płacę zusy srusy choć obroty spadły o ok. 80% w stosunku do okresu sprzed 6 lat. Moja firma przetrwa bo mogę sobie pozwolić na dokapitalizowanie jej w trudnych momentach. Inni jednak nie mają na to szans , uciekają w szarą strefę i choć jest to wątpliwe etycznie - z punktu widzenia zdrowego rozsądku całkowicie uzasadnione. Nikt z nas nie wymyslił kryzysu, ani tez nie był jego przyczyną - nie spotkałem się z przypadkiem, żeby przeciętny statystyczny Kowalski utrzymujący rodzinę w szarej strefie, czuł się z tym nadzwyczaj komfortowo. Natura uczyniła człowieka stworzeniem leniwym - dlatego większość z nas wolałby zarobić na życie, zapłacić podatki i mieć święty spokój. Niestety, na taką ekskluzywność niedługo będą w Polsce mogli sobie pozwolić tylko politycy lub urzędnicy. Zwłaszcza skarbowi.

Rom-Kon
30-04-2013, 09:20
na sile probujesz zmienic temat o tym rigipsie bo widzisz...
wykonujac sufity, sciany, przedscianki, okladziny staramy trzymac sie zasady eliminowania laczen krzyzowych spoin. i dlatego najmnijeszym dopuszczalnym wymiarem dlugosci plyty jest wymiar ok. 80cm (trzy profile - np. sufit m. poprzeczny). wstawka z dlugosci nie powinna byc krotsza jak 40cm (dwa profile).nie zawsze warunki komunikacyjne pozwalaja na dostarczenie czy wniesienie duzych formatow plyt, oczywiscie zawsze mozna wybrac format polowkowy zyskujac na dlugosci.
rafal mial skosy o dluzsze niz plyty wiec sprytnie mijankowo uzupelnil braki w jak najlepszym miejscu czyli najnizej i najwyzej.
a moje drwiny o plytowaniach najpierw dotyczyly "biednego samoroba" (zaczerpniete) sam uczestniczyles w tej dyskusji moze z wiekszym taktem niz ja.
rafal pokazal swoje zabudowy czterospada i tam korygowalem go, bo skoro mial na budwie dluzsze formaty to dlaczego nie staral sie ich wykorzystac.
zdjecia jeszcze mam wiec spoko.

zabraklo cie w poznaniu i zobacz czym tam kleja paroizolacje a wszystko przez twoje foty z szara tasma i folia pp:)
https://lh6.googleusercontent.com/-Ghdrkkti3oE/UX9EiaUpceI/AAAAAAAAPcE/7VsWyWT27xs/s640/DSC00243.JPG

No i wreszcie rozmowa na poziomie taka jaka powinna być już wcześniej. Teraz można polemizować.

Z tymi czterdziestoma centymetrami się nie zgadzam. Można użyć ale to już wybitnie ratunkowo i nie jest to standard który należy promować. Bo to że płyta wisi to nie znaczy że prawidłowo. Ja zawsze staram się nie zejść poniżej 80cm. Dla mnie płyta 40cm to odpad - można użyć na półki lub coś podobnego. Ale nie powiesz że ten trójkąt przy narożnej ładnie wygląda... całe szczęście że spoinowanie jest na taśmach pełnych - na siatkach byłyby kłopoty. Do samego szpachlowania nic nie mam. Trzeba przyznać że dobrze macha piórem.

Jeśli chodzi o taśmy... no cóż... to na czym robiło się jeszcze 10 lat temu dzisiaj jest poważnym błędem. Gdyby nie internet dalej klapalibyśmy z lokalnie dostępnych materiałów... Poznań to duże miasto ale 60km od niego w moim rodzinnym Wągrowcu (25tyś mieszkańców) spróbuj kupić zwykłe listwy dylatacyjne przyokienne! Przeszło 5 składów budowlanych i w żadnym nie ma. Chcesz coś kupić to jedź do Poznania -60km. Wracając do taśm... na szkoleniu - a raczej prezentacji bo do szkolenia to dużo brakowało - prezenter (szkoleniowiec?) z firmy Kanuf (załatwiony przez hurtownie El-Bau z Poznania) stwierdził że jak są zakładki na 20cm to nawet kleić nie trzeba - takie były oficjalne standardy jeszcze 20lat temu! Jak się doszkalałem na własną rękę z materiałów Nida Gips też tak zalecali. W tamtym czasie klejenie folii to była "guma na gumę"! Chcialbym również przypomnieć że firma Rockwool nawet nie zaleca folii więc co kleić? A dziś? Marketingowcy górą! Folie, taśmy, systemy, meserszmity, duperszmity... i gdyby wtedy stosować te 25-30cm wełny a nie 10-15cm (no ja najmniej dawałem 20cm) to te poddasza byłyby modelowe!

Sławek...
30-04-2013, 10:31
Te dyskusje są jałowe, bo w gruncie rzeczy kazdy na swój sposób próbuje walczyć z pogarszającą się sytuacją materialną. Prowadzę firmę od 22 lat, płacę zusy srusy choć obroty spadły o ok. 80% w stosunku do okresu sprzed 6 lat. Moja firma przetrwa bo mogę sobie pozwolić na dokapitalizowanie jej w trudnych momentach. Inni jednak nie mają na to szans , uciekają w szarą strefę i choć jest to wątpliwe etycznie - z punktu widzenia zdrowego rozsądku całkowicie uzasadnione.

tak, dyskusje są jałowe bo pewnie nikt takiej sytuacji nie chce, ale mimo to nie popieram ucieczki w szarą strefę, mimo że wydaje się ona czasami jedyną drogą na zasadzie tonącego i brzytwy...
taka ucieczka powoduje nieuczciwą konkurencję a co za tym idzie spadek cen na rynku i w konsekwencji pociągnięcie za sobą całej rzeszy innych firm które będą zmuszone do postąpienia w podobny sposób...
ja uważam, że jeżeli szewc się buduje to powinien tyle brać za swoje usługi żeby było go na budowę stać, jeżeli będzie go stać to i pracownikom zapłaci uczciwe pieniądze i ich też będzie stać, podstawą prosperującej gospodarki jest konsumpcja a nie dojdziemy do tego robiąc za darmo i na czarno (chociaż w przypadku Roma pojawiały się głosy, że bierze więcej niż firmy legalne i najbardziej narzeka na podatki chociaż sam ich nie płaci ;) , można i tak )

rzeczywiście nie ma sensu dyskutować i przeszkadzać samorobom w dochodzeniu do doskonałości w oszczędzaniu na kosztach budowy więc ja już głosu w sprawach politycznych zabierał nie będę, a wszystkim których bardzo boli zlecenie komuś czegokolwiek zapraszam też na fora kulinarne (chleb samemu też da się upiec), krawieckie (w coś się odziać trzeba a tam uczą jak dziergać) no i może jeszcze chemiczne (przydadzą się do pozyskania wódki i benzyny we własnym zakresie)...
aha i tym którzy wszystko przeliczają na okres zwrotu proponuję się nie żenić albo szybko rozwodzić bo ta inwestycja nie zwróci się nigdy...

macx
30-04-2013, 13:00
Bardzo dobra i bardzo twarda. Jedna z najlepszych. Jeśli coś pójdzie nie tak to papier 60 i normalnie się pali! Wiem coś o tym bo jedną ścianę nie zdążyłem obrobić - klatka schodowa + rusztowanie dodatkowo już z krótkim terminem więc szybko wiążąca. Jeśli nie dasz rady sufitu na raz to musisz podzielić na pola. Niestety łączenie jednego pola z drugim na mokro ciężko zrobić - ja czasem muszę lekko papierem doszlifować. Tylko nie daj się wkręcić że tym można w jednym przebiegu również spoinować na siatce płyty!

Dobrze zrobiony Multifinish jest lusterkiem!


Jestem po zrobieniu ścian jednego pokoju multi-finishem i podzielam twoje zdanie, nic innego już nie chcę widzieć, choć testowałem go bez żadnego czytania zaleceń choćby o tym, jedyne co widziałem to materiały na YT.
Ale jak pojechałem do składu budowlanego dokupić więcej tego cuda to tam nabrałem wątpliwości co do wykonania przeze mnie tego pokoju, oraz nie wiem jak się zapatrywać na kolejne pomieszczenia:

1. Po pierwsze sprzedawca powiedział że trzeba stosować tylko i wyłącznie grunt Multi-start i to najlepiej pomalować dwukrotnie, w przeciwnym razie może odparzyć gładź i widział przypadki że odłaziła od ściany płatami. U mnie jest tynk cementowo wapienny, położony rok temu, i przed nałożeniem multi finisha zagruntowałem go gruntem głęboko-penetrującym firmy Den Braven (1 raz). Czy mam się tym przejmować i zastosować się do jego zaleceń w kolejnych pomieszczeniach, czy to tylko tzw marketing by sprzedać ich produkt.
2. Po drugie jak wygląda sprawa ze ścianami, w których mam ogrzewanie ścienne (rurki zatopione w tynku grubości ok 7cm, tynk zbrojony mikrowłóknem oraz siatką o oczku 1x1cm), sprzedawca powiedział, że nie wie jak się zachowa ta gładź po włączeniu ogrzewania, czy nie będzie pękać, nawet nie słyszał o czymś takim jak ogrzewanie ścienne. I tu mam największy dylemat, co robić z tymi ścianami, w każdym pomieszczeniu na piętrze są dwie ściany ogrzewane i dwie nieogrzewane. Albo całkiem muszę odpuścić wygładzanie albo nałożyć na wszystkie (plus oczywiście sufit z G-K)

Rom ty co byś mi doradził w powyższym? Pytam ciebie bo z tego co zaobserwowałem śledząc temat, jako jedyny udzielający się w tym wątku pracowałeś z multi-finishem, a jeśli nie jedyny to przepraszam innych za przeoczenie i oczywiście kieruję pytanie do wszystkich.

I na koniec, żeby nie było całkiem off-topic, jak przygotować płyty G-K na suficie do nałożenia multi finishu? Konkretnie chodzi mi o gruntowanie. Czym gruntować, i kiedy? Do tej pory robiłem to tak (na razie tylko w jednym pomieszczeniu), gruntowałem wszystkie miejsca gdzie będą spoiny, w szczeliny między płytami vario, i jak stężało jeszcze raz vario, w nim zatapiałem taśmę z fizeliny wstępnie wygładzając wszelkie farfocle. I teraz po całości cały sufit znowu gruntem by nałożyć multi-finish. Użyty grunt to głęboko-penetrującym firmy Den Braven. Czy takie wykonanie jest poprawne? Wolę dopytać, zanim wejdę z robotą na pokoje. W pralni robiłem ten sufit by się nauczyć, bo jak coś nie wyjdzie to wiadomo - pralnia, nikt tam nie będzie się zbytnio przyglądał, ale wyszło bardzo ładnie, tylko pomalować. i pod halogenem nie widać żadnych górek. Faktycznie jak kolega Rom napisał - "lustro" :) Tyle, że wysiłku i potu sporo kosztuje taka robota :)

pozdr.
McX

Rom-Kon
30-04-2013, 17:56
Jestem po zrobieniu ścian jednego pokoju multi-finishem i podzielam twoje zdanie, nic innego już nie chcę widzieć, choć testowałem go bez żadnego czytania zaleceń choćby o tym, jedyne co widziałem to materiały na YT.
Ale jak pojechałem do składu budowlanego dokupić więcej tego cuda to tam nabrałem wątpliwości co do wykonania przeze mnie tego pokoju, oraz nie wiem jak się zapatrywać na kolejne pomieszczenia:

1. Po pierwsze sprzedawca powiedział że trzeba stosować tylko i wyłącznie grunt Multi-start i to najlepiej pomalować dwukrotnie, w przeciwnym razie może odparzyć gładź i widział przypadki że odłaziła od ściany płatami. U mnie jest tynk cementowo wapienny, położony rok temu, i przed nałożeniem multi finisha zagruntowałem go gruntem głęboko-penetrującym firmy Den Braven (1 raz). Czy mam się tym przejmować i zastosować się do jego zaleceń w kolejnych pomieszczeniach, czy to tylko tzw marketing by sprzedać ich produkt.
2. Po drugie jak wygląda sprawa ze ścianami, w których mam ogrzewanie ścienne (rurki zatopione w tynku grubości ok 7cm, tynk zbrojony mikrowłóknem oraz siatką o oczku 1x1cm), sprzedawca powiedział, że nie wie jak się zachowa ta gładź po włączeniu ogrzewania, czy nie będzie pękać, nawet nie słyszał o czymś takim jak ogrzewanie ścienne. I tu mam największy dylemat, co robić z tymi ścianami, w każdym pomieszczeniu na piętrze są dwie ściany ogrzewane i dwie nieogrzewane. Albo całkiem muszę odpuścić wygładzanie albo nałożyć na wszystkie (plus oczywiście sufit z G-K)

Rom ty co byś mi doradził w powyższym? Pytam ciebie bo z tego co zaobserwowałem śledząc temat, jako jedyny udzielający się w tym wątku pracowałeś z multi-finishem, a jeśli nie jedyny to przepraszam innych za przeoczenie i oczywiście kieruję pytanie do wszystkich.

I na koniec, żeby nie było całkiem off-topic, jak przygotować płyty G-K na suficie do nałożenia multi finishu? Konkretnie chodzi mi o gruntowanie. Czym gruntować, i kiedy? Do tej pory robiłem to tak (na razie tylko w jednym pomieszczeniu), gruntowałem wszystkie miejsca gdzie będą spoiny, w szczeliny między płytami vario, i jak stężało jeszcze raz vario, w nim zatapiałem taśmę z fizeliny wstępnie wygładzając wszelkie farfocle. I teraz po całości cały sufit znowu gruntem by nałożyć multi-finish. Użyty grunt to głęboko-penetrującym firmy Den Braven. Czy takie wykonanie jest poprawne? Wolę dopytać, zanim wejdę z robotą na pokoje. W pralni robiłem ten sufit by się nauczyć, bo jak coś nie wyjdzie to wiadomo - pralnia, nikt tam nie będzie się zbytnio przyglądał, ale wyszło bardzo ładnie, tylko pomalować. i pod halogenem nie widać żadnych górek. Faktycznie jak kolega Rom napisał - "lustro" :) Tyle, że wysiłku i potu sporo kosztuje taka robota :)

pozdr.
McX
Nie jestem specjalistą od Multifinisha... zbyt mało go jeszcze przerobiłem - pewnie dopiero kończę drugą paletę. Ale postaram się napisać co wiem na ten temat.

ad1) Powinno się stosować Multistart lub inny dedykowany grunt. Jest to biała farba która praktycznie na 100% izoluje od ściany. Ściana z multifinisha nie odciąga wody. Czy dwa razy malować? Malowałem nierozcieńczonym 1 raz. Inne grunty (akrylowe) nie nadają się lub są gorsze z powodu że nie izolują tak dobrze jak dedykowany multistart.

ad2) Ogrzewanie ścienne znam... szpachlowałem masą wiaderkową (akrylową) i było ok. Jak zachowa się multifinish? Nie mam pojęcia. Zadzwoń do przedstawiciela Riigipsa lub jeszcze lepiej - do doradcy technicznego i zapytaj... oni od tego są i nawet chętnie udzielają porad. Jeśli jesteś wykonawcą to zbierz około 5 ludków z branży to instruktor nawet przyjedzie na pokaz-szkolenie

Spoinowanie płyt trochę tak pod górkę. krawędzie cięte zafazować nożykiem i zagruntować. Wypełnić Vario. Poczekać aż stężeje.
Vario nanieść na spoiny i nie czekać aż zwiąże tylko zatopić taśmę. Taśmę papierową namoczyć (zwilżyć ale by nie ociekała wodą) inne taśmy daje się na sucho. Na wierzch nałożyć trochę Vario. I to całe spoinowanie.

Na płytach G-K po spoinowaniu zagruntować multistartem i normalnie tak jak na ścianach.

Beata&Slawek
30-04-2013, 20:02
Rom dla mnie sprawa jest prosta:
jeżeli jedynym kryterium wszędzie w Polsce jest cena to przyjdzie taki moment, że niedługo nawet na czarno nie zarobisz...
a czemu tak jest?
m in dlatego, że w tym dziwnym kraju wszyscy chcą wszystko robić sami i tym samym odbierają innym chleb, a brak pracy niestety powoduje spadek cen do nieprzyzwoitych granic bo robią tylko najtańsi...
teraz przeanalizuj sobie co Ty robisz na forum: chcesz dobrze i uczysz samorobów jak mają działać i tym samym być może wysyłasz właśnie na zasiłek jakiegoś ojca trójki dzieci - jedynego żywiciela rodziny bo on już zlecenia nie dostanie...

normalnie to by było gdyby taki pedronx zapłacił uczciwe pieniądze wykonawcom, którzy zbudują jego dom, (takie pieniądze, które zagwarantują utrzymanie i rozwój firmy oraz zapłacenie zusów, podatków itp) ale nie, on nie zapłaci bo mu szkoda i będzie ślęczał dnie i noce na FM po to, żeby wyciągnąć m.in od Ciebie jakieś informacje na które Ty robiłeś latami i zbierałeś doświadczenie...
to jest błędne koło i ta taniość doprowadzi do tego, że wszystko się posypie i nikt nie będzie miał pracy poza sprzedawcami w spożywczakach...

a co do mnie, to nie zamierzam się tłumaczyć nikomu z czego żyję, ale zapewniam, że nie z suchej zabudowy więc konkurencją Twoją nie jestem...

A skąd niby ludzie mają wziąć na Twoje stawki? Najeżdżasz na ron-kona a co 90% z Was co drugą robotę bierze bez papierka a i tak ceny nieznacznie niższe niż z papierkiem, szary Kowalski z jakiejś montowni pralek nie ma tego komfortu z góry z jego pensji państwo pobiera haracz. A ty cały czas tylko ja ja ja, dobrze widze po swojej budowie jacy to fachowcy przychodzą każdy na początku conajmniej tak złotousty jak Ty tylko im dalej w robocie tym bardziej im się nie chce a już mój hudraulik (firma Kupisz z Witnicy koło Gorzowa - omijać szerokim łukiem) to już totalna porażka. Tak więc biorąc powyższe pdo uwagę to co potrafię robić sam, robię z dwóch powodów: wychodzi mnie to taniej i wiem, że będę miał zrobione dokładnie i nasz dziwny kraj nie ma tu nic do rzeczy, raczej dziwne podejście do klienta przez różnej maści fachowców.
,

profi45
30-04-2013, 21:47
Nie bardzo rozumiem o co tu zaczyna chodzić ? Dobry fachowiec zawsze da sobie rade w branży . Forum jest nie tylko po to aby pokazywać jak ktoś robi ,.ale również aby nie zależnie ocenić roboty wykonane przez forumowiczów jak i fachowców w zależności od potrzeby pytającego. Ciekawą rzeczą jest wymiana doświadczeń pomiędzy nami. Ja włączyłem się bo nie rozumiałem ciemnoty tu opisywanej przez kolegów fachowców do połowy tematu. Zresztą uderzała ta ciemnota kolegów flasha i roma w wielu wykonawców którzy później mieli problemy z inwestorami.

Arturo72
30-04-2013, 22:09
Rom dla mnie sprawa jest prosta:
jeżeli jedynym kryterium wszędzie w Polsce jest cena to przyjdzie taki moment, że niedługo nawet na czarno nie zarobisz...
a czemu tak jest?
m in dlatego, że w tym dziwnym kraju wszyscy chcą wszystko robić sami i tym samym odbierają innym chleb, a brak pracy niestety powoduje spadek cen do nieprzyzwoitych granic bo robią tylko najtańsi...
teraz przeanalizuj sobie co Ty robisz na forum: chcesz dobrze i uczysz samorobów jak mają działać i tym samym być może wysyłasz właśnie na zasiłek jakiegoś ojca trójki dzieci - jedynego żywiciela rodziny bo on już zlecenia nie dostanie...

normalnie to by było gdyby taki pedronx zapłacił uczciwe pieniądze wykonawcom, którzy zbudują jego dom, (takie pieniądze, które zagwarantują utrzymanie i rozwój firmy oraz zapłacenie zusów, podatków itp) ale nie, on nie zapłaci bo mu szkoda i będzie ślęczał dnie i noce na FM po to, żeby wyciągnąć m.in od Ciebie jakieś informacje na które Ty robiłeś latami i zbierałeś doświadczenie...
to jest błędne koło i ta taniość doprowadzi do tego, że wszystko się posypie i nikt nie będzie miał pracy poza sprzedawcami w spożywczakach...

a co do mnie, to nie zamierzam się tłumaczyć nikomu z czego żyję, ale zapewniam, że nie z suchej zabudowy więc konkurencją Twoją nie jestem...
Większych bzdur nie czytałem,patrzysz tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia.
Chłopie,obudź się bo zaspany jesteś a przespałeś kilka lat wstecz bo pieprzysz jak potłuczony i nie masz pojęcia o dzisiejszej Polsce.

Sławek...
30-04-2013, 22:29
Większych bzdur nie czytałem,patrzysz tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia.
Chłopie,obudź się bo zaspany jesteś a przespałeś kilka lat wstecz bo pieprzysz jak potłuczony i nie masz pojęcia o dzisiejszej Polsce.

przygadał kocioł garnkowi..
w czym jak w czym, ale w wypisywaniu bzdur to nikt tu na forum nie dorówna Tobie Arturku ;)

a moim punktem widzenia jest obiektywna ocena sytuacji i moje zdanie nie zmienia się ani jak ja komuś płacę za usługę ani jak ktoś mi płaci...

Sławek...
30-04-2013, 22:36
A skąd niby ludzie mają wziąć na Twoje stawki? Najeżdżasz na ron-kona a co 90% z Was co drugą robotę bierze bez papierka a i tak ceny nieznacznie niższe niż z papierkiem...
.... Tak więc biorąc powyższe pdo uwagę to co potrafię robić sam, robię z dwóch powodów: wychodzi mnie to taniej i wiem, że będę miał zrobione dokładnie i nasz dziwny kraj nie ma tu nic do rzeczy, raczej dziwne podejście do klienta przez różnej maści fachowców.
,

nie wiem po co mówisz o jakichś moich stawkach skoro nawet nie wiesz czym ja zarabiam na życie i prawdopodobnie nigdy się nie dowiesz bo jak już wspomniałem nie mam zamiaru się tutaj uzewnętrzniać ;)
ceny nieznacznie niższe, ale niższe a pewnie dla Ciebie tylko to się liczy i rozumiem niezadowolenie- najlepiej jakby ktoś dla Ciebie robił za darmo ;)

a skoro wszyscy fachowcy Ci się nie podobają to pewnie szukasz wśród tych najtańszych i stąd niemiłe doświadczenia,
jak chcesz to rób sam wszystko - łącznie z chlebem i spodniami tak jak pisałem wcześniej - może Twoi klienci w Twojej branży postąpią tak samo to może zrozumiesz co miałem na myśli ;)
pozwodzenia

Arturo72
30-04-2013, 22:59
a moim punktem widzenia jest obiektywna ocena sytuacji i moje zdanie nie zmienia się ani jak ja komuś płacę za usługę ani jak ktoś mi płaci...
Widocznie zarabiasz tyle,że stać Cię na to.
Wiedz,że w Polsce większości ludzi/inwestorów nie stać na płacenie ekipom za proste prace,bo dom kosztowałby nie 300tys.zł a 500tys.zł.
Proste ? Dla mnie proste ale Ty piszesz z punktu widzenia przedsiębiorcy a nie inwestora i nie znasz pojęcia "oszczędność" żeby mieć własny dach nad głową a nie mieszkać kątem u rodziców przy zarobkach ok.2000zł miesięcznie.

Po drugie,dzięki temu,że sam ocieplałem dom,wiem,ze mam to zrobione nie dość,że taniej to dokładnie a nie na odwal się a to jest bardzo ważne w domu energooszczędnym bo "ociepleniowcy" nie znają znaczenia tego pojęcia.

Beata&Slawek
30-04-2013, 23:21
nie wiem po co mówisz o jakichś moich stawkach skoro nawet nie wiesz czym ja zarabiam na życie i prawdopodobnie nigdy się nie dowiesz bo jak już wspomniałem nie mam zamiaru się tutaj uzewnętrzniać ;)
ceny nieznacznie niższe, ale niższe a pewnie dla Ciebie tylko to się liczy i rozumiem niezadowolenie- najlepiej jakby ktoś dla Ciebie robił za darmo ;)

a skoro wszyscy fachowcy Ci się nie podobają to pewnie szukasz wśród tych najtańszych i stąd niemiłe doświadczenia,
jak chcesz to rób sam wszystko - łącznie z chlebem i spodniami tak jak pisałem wcześniej - może Twoi klienci w Twojej branży postąpią tak samo to może zrozumiesz co miałem na myśli ;)
pozwodzenia


Drogą dedukcji kolego skoro narzekasz na innych, że zaniżają to albo masz wyższe albo przychodzisz tutaj aby pomarudzic i powkurzać innych, nic ci do tego kto będzie robił na mojej budowie czy ja sam czy fachowiec i którego wezmę taniego, drogiego z papierem bez bo to moja budowa moje pieniądze.

Chleb sobie sam od czasu do wypiekam w Anglii jest to akurat popularne, moja żona czasami coś przeszywa ma to po mamie.Usatysfakcjonowany?

Gdybym wziął najdroższego hydraulika miałbym dzisiaj w kotłowni kocioł defro 23 kw, instalacje z wymiennikiem i wszystkimi innymi dobrami oferowanymi przez szerokopojetą technikę grzewczą, na szczęscie byłem przedstawicielem w tej branży i tym drogim się nie udąło naciąć jelenia, krótko mówiąc drogi oszust a nie dobry fachowiec.


Popieram Arturo styropian zleciłem ekipie szef bos firmy jak slawek nos wyżej czoła płaciłem powyżej średniej a dziury między płytami wypełniałem sam bo jak im zwróciłem uwage, że robią nie dokładnie to w czasie jak im pojechałem po picie to wypełnili wszystkie szczeliny pianką na cm głęboko!!!

Więc watę kładliśmy z ojcem sami, cięzko było jak cholera zaduch co chwilę musieliśmy robić przerwy, ale mam dokładnie i bedę odczuwał te 30 cm a nie odpowiednik 15 jeśli położyliby fachowcy.

I nie napisałem, że wszyscy nie wiem, gdzie to wyczytałeś, z dobrych miałem tynkarzy, okna dachowe, drzwi, brama garażowa, gość od wylewek, elektryk, 2 hydraulik który kończył po pierwszym

Stan surowy firma przeciętna część murarzy ok reszta partacze, Ci sami robili ocieplenie, rezultat opisałem, hydraulik dziad, okniarze dziady jakich mało.

Reszta dziadów odprawiona z kwitkiem jeszcze znaim zaczeli.

Sławek...
30-04-2013, 23:40
widzę, że przesłanie nie zostało zrozumiane...
cóż, niech i tak będzie...

Beata&Slawek
30-04-2013, 23:52
widzę, że przesłanie nie zostało zrozumiane...
cóż, niech i tak będzie...

Na 300 tys dotychczas wydanych 100 to robcizna, a dopiero teraz się zaczyna wykończeniówka gdzie proporcje się zmieniają, mało? Kupując materiały też przyczyniam się do etatu nie dla jednego człowieka a ja też od tego wszystkiego płace vat, płacę za pieczątki, podpisy, znaczki bywało, że wyrabiałem po 40 nadgodzin miesięcznie wszystko co oszczedzam idzie na dom zarabiają fachowcy, producenci, urzędnicy i inne pijawki żyjące z podatków, więc możesz mi wyjaśnić o co Ci jeszcze chodzi, w kieszeni nic nie mam auto ma prawie 300 000 tys przejechane wszystko poszło na branże budowlana w Polsce, każdy zarobiony funt i 90% inwestorów KLIENTÓW tych wszystkich fachowców ma tak samo a na każdym kroku próbuje się nas oszukać branżowcy używaja określeń frajer, jeleń oskrobać, kto się buduje tego się nie żałuje itp. No więc kto tutaj bredzi.

P.S. Przepraszam chłopaki, że Wam pośmieciłem w temacie od teraz ignoruje.

Beata&Slawek
01-05-2013, 00:14
Przecież Ci teraz dziennika budowy w dziale nie założe, staram się skracać, ekipy się zmieniały jeden dzień jedna para murarzy kiedy indziej druga para, na ociepleniu pojawiła się ta gorsza.

Arturo72
01-05-2013, 00:14
widzę, że przesłanie nie zostało zrozumiane...
cóż, niech i tak będzie...
Przesłanie ok ale nie w dzisiejszej Polsce a czy wogóle w Polsce to też pytanie.

Beata&Slawek
01-05-2013, 00:27
http://images50.fotosik.pl/1939/d754aab00b828ed5.jpg (www.fotosik.pl)

Fragment elewacji, po fachowcach piankował 60 letni ojciec, ten fragment zrobili jak już wyjechałem, widać tylk na to czekali, zapłacone co do grosza, bo się ojciec nie skarżył wydało się po tym jak dostałem zdjęcia na maila, gdybym tam był to wylot z budowy bez zapłaty bo wcześniej prosiłem, rozmawiałem wyjaśniałem. Ekipa nie jedna z tanich, większa firma stawki powyżej średniej.

twaro
01-05-2013, 01:47
http://images50.fotosik.pl/1939/d754aab00b828ed5.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Fragment elewacji, po fachowcach j.

Może więcej wiary w ludzi.

Po prostu chcieli zaoszczędzić (twoje) i wykorzystać ścinki. ;)

A wracając do wcześniejszej dyskusji to powiem tak:

jakby mnie było stać, to zatrudniłbym dwóch kierowników budowy na stałe + dobrego mecenasa, a samemu nie dotykał niczego. Tylko nadzór.

W ten sposób zbudowałbym dom na miarę moich oczekiwań, bo wiem z czego i jak.

Oczywiście jest to spory skrót myślowy.

Sławek...
01-05-2013, 10:59
, ludzie za to placa i polecaja te ekipy dalej bo szybcy bo tani bo ... :D

o właśnie, znowu sedno sprawy, dwa magiczne słowa - szybko i tanio ;)
czas najwyższy zrozumieć, że nie da się szybko, tanio i dobrze...
jeżeli jedna ekipa buduje np 10 domów w roku i bierze po 20 tys to ma 200 tys obrotu rocznego i musi latać biegiem po budowie po to żeby jakoś te 10 domów sklicić (nieważne jak) a tą robotę powinny wykonać np 3 ekipy i każda wziąć po 65 tys - obrót ten sam, robota robiona dokładnie bo jest na to czas i więcej ludzi ma pracę, jest czas na poprawki, naprawy gwarancyjne itp bo Ci co robią 10 domów to pewnie po odebraniu kasy nawet telefonów nie będą odbierać jeśli klient zgłosi jakąś reklamację ;)

gdyby każda branża w ten sposób podeszła do tematu to byłoby normalnie a Ty Artur nie zarabiałbyś 2000 zł a może 2000 Euro i samemu to nie chciałoby Ci się nawet palcem w bucie ruszać na budowie.
w krajach rozwiniętych tak to wygląda - niby tzw życie, usługi są o wiele droższe niż u nas a jakoś każdy zarabia tyle, że go stać (B&S - w Anglii tak nie jest? )

niestety dążenie wszędzie do taniości za wszelką cenę + grabieżcza polityka podatkowa Państwa prowadzi do tego co widać u nas i doprowadziło już do skrzywienia mentalności ludzi, którzy jako jedyne kryterium przyjmują cenę i nie rozumieją, że jeżeli dziś nie dadzą zarobić komuś to ten ktoś nie da kiedyś zarobić im...
kończę już tą politykę bo świata się w 5 min nie zmieni, ale warto mieć świadomość jak to wszystko działa...

Beata&Slawek
01-05-2013, 12:10
to przejzyj sobie dzienniki budowy, zobaczysz w nich, ze jestes dziwny ;) czyli u nas to normalka, ludzie za to placa i polecaja te ekipy dalej bo szybcy bo tani bo ... :D

Nie czytasz nie byli tani a jak widać od tych tańszych jakością nie odstępują.

Co do tych ścinek to się nie będę nawet wypowiadał w życiu tyle zmrnowanego mateirału nie widziałem każdy kawałek najmniejszy nawe cieli z nowej płyty.

W końcu sławek uderzył w sedno sprawy, grabieżcza polityka podatkowa, dodałbym jeszcze biurokracje, brak kompetencji urzędników, traktowanie obywateli jako potencjalnych przestępców skarbowych itp itp. W ubiegłym roku złożyłem o zwrot VAT to przy okazji dostałem do wypełnienia papierek odnośnie zakupu działki, ceny i podatku za nią i jeszcze jakiś papierek już nawet nie pamiętam co to było.

Uzarex
01-05-2013, 18:23
A ja wrócę do tematu :)
Dziś rozpocząłem spoinowanie , zagruntowałem fazowane krawędzie , i po wyschnięciu upychałem Vario. najpierw wpychałem masę szpachelką lecz przy okazji uciapałem większość płyty , ściany i jakoś nie dokładnie , równo , masa mi się "układała" , szczególnie w trudno dostępnych miejscach jak połączenie ze ścianą itp. Wtedy wpadł mi do głowy oto taki pomysł.
Znalazłem strzykawkę 100 ml :
186933
napchałem do niej Vario i nią bardzo fajnie mi się wciska masę , później wystarczy przygładzić szpachelką i całkiem fajnie to wychodzi . To tak dla amatorów którym nie idzie upychanie masy w "dziury".

Rom-Kon
01-05-2013, 20:13
Pusty kartusz po akrylu - wypychamy jakimś prętem denko. Z boku denka robimy (wypalamy?) dwie dziurki. Do dziurek mocujemy sznurek do "pociągania". Do kartusza nakładamy masę i zamykamy denkiem. Po wyciśnięciu wszystkiego zamiast prętem denko wyciągamy sznurkiem. Trzeba uważać bo dziurki czasem się przerywają ;)

Uzarex
01-05-2013, 20:47
nic nowego, uzyj pistoletu do kartuszy tylko taki z opcja na "kielbasy ok. 600ml" i do niego wsadz spoinowke.sa nawet koncowki tyle, ze w polsze nie do kupienia, mozesz tez uzyc pomki do aplikacji oleju do skrzyn biegow ...

Pusty kartusz po akrylu - wypychamy jakimś prętem denko. Z boku denka robimy (wypalamy?) dwie dziurki. Do dziurek mocujemy sznurek do "pociągania". Do kartusza nakładamy masę i zamykamy denkiem. Po wyciśnięciu wszystkiego zamiast prętem denko wyciągamy sznurkiem. Trzeba uważać bo dziurki czasem się przerywają
Dobre nie wpadłem na to , mi strzykawka wystarcza bo urabiam tylko 0,5 kg masy :) xd boję się że nie wyrobię :) jak urobiłem 1 kg to już musiałem się streszczać :) Bo ja to tak pomalutku dochodzę :)

LostHighway
01-05-2013, 20:56
Najpierw musisz zrobić sufit! Tak trochę na oko czyli z ręki do poziomicy. Tam gdzie masz ścianę to robisz do UD a przy skosach jak wspomniałem do poziomicy. Jeśli zrobisz prawidłowo sufit to skos już sam wyjdzie. Wyznaczysz na kolankowej, dasz skręcone profile UD od narożnika sufitu po belce narożnej do ścianki kolankowej, z drugiej stronie przy lukarnie też UD od sufitu do kolankowej i masz już skos... teraz sznurki od UDeka do UDeka i grzyby... no łatwe do zrobienia ale trudne do opisania.


Ratunku! :D
Zrobiliśmy sufit, nie wiem czy prawidłowo - ale za to w poziomie. Na tym etapie prac pojawił się dylemat, jak poznać w którym miejscu zakończyć sufit i zrobić skos? Miejsce styku skos/kolankowa jest znany.
Pytanie drugie - jak na krokwi narożnej zamocować profile UD? Czy "nadziewa" się je na końce profili CD, czy przymocowywuje się w jakiś cudowny sposób do krokwi? (jeżeli tak, to jaki to sposób) :) Jutro jedziemy dalej walczyć ze skosami, liczymy na Wasze wsparcie.

Rom-Kon
02-05-2013, 10:50
Ratunku! :D
Zrobiliśmy sufit, nie wiem czy prawidłowo - ale za to w poziomie. Na tym etapie prac pojawił się dylemat, jak poznać w którym miejscu zakończyć sufit i zrobić skos? Miejsce styku skos/kolankowa jest znany.
Pytanie drugie - jak na krokwi narożnej zamocować profile UD? Czy "nadziewa" się je na końce profili CD, czy przymocowywuje się w jakiś cudowny sposób do krokwi? (jeżeli tak, to jaki to sposób) :) Jutro jedziemy dalej walczyć ze skosami, liczymy na Wasze wsparcie.
Sufit kończy się tam gdzie ma zaczynać się skos. Jeśli wełna 10cm to skos 13cm od krokwi.

Dwa profile UD skręcasz razem, rozginasz trochę. Jeden koniec mocujesz do sufitu a drugi ma wypaść tam gdzie jest kolankowa. Pomiędzy profile wsuń wieszak, górą go zegnij o przykręć do belki narożnej. dwa-trzy wieszaki i profile UD narożne wiszą. W te profile muszą wejść CDeki skosów.

profi45
02-05-2013, 11:13
Sufit kończy się tam gdzie ma zaczynać się skos. Jeśli wełna 10cm to skos 13cm od krokwi.

Dwa profile UD skręcasz razem, rozginasz trochę. Jeden koniec mocujesz do sufitu a drugi ma wypaść tam gdzie jest kolankowa. Pomiędzy profile wsuń wieszak, górą go zegnij o przykręć do belki narożnej. dwa-trzy wieszaki i profile UD narożne wiszą. W te profile muszą wejść CDeki skosów.
Mam nadzieje że nie nabiłeś LostHighway na dżide:rolleyes:
Mówisz:) 2-3 wieszaki i Udeki wiszą:):),Romi a jak on te sznurki ma powieśić co?:cool:

Rom-Kon
02-05-2013, 12:11
Mi jakoś idzie... ;)

Ostatnio nawet pomiędzy dwoma narożami mi poszło - na sznurek! :D

macx
02-05-2013, 12:51
Spoinowanie płyt trochę tak pod górkę. krawędzie cięte zafazować nożykiem i zagruntować. Wypełnić Vario. Poczekać aż stężeje.
Vario nanieść na spoiny i nie czekać aż zwiąże tylko zatopić taśmę. Taśmę papierową namoczyć (zwilżyć ale by nie ociekała wodą) inne taśmy daje się na sucho. Na wierzch nałożyć trochę Vario. I to całe spoinowanie.
Na płytach G-K po spoinowaniu zagruntować multistartem i normalnie tak jak na ścianach.

Wszystko OK, ale czy na krawędzie cięte (te fazowane nożykiem) po wciśnięciu i stężeniu vario też mam dać drugi raz vario i na to wtopić fizelinę ? W taki sposób robiłem, bo mi się tak wydawało dobrze, ale z twojej wypowiedzi nie wynika to jednoznacznie.
Pozostałe spoiny ("fabryczne krawędzie") robiłem nakładając vario i wtapiając w nie od razu fizelinę.
No i jeszcze ślizgi przy ścianach - ja to robiłem tak: najpierw wciskałem vario pomiędzy płytę a ścianę (ściana wcześniej oklejona taśmą). Czekałem aż vario stężeje. Następnie jeszcze raz vario i zatopiona w nim fizelina.
Potem już tylko gruntowanie całości multi-startem i nakładanie multifinish.

Powiedz czy taka metoda działania jest OK, chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości zanim zacznę robotę pozostałych pomieszczeń.

A, i jeszcze jedno, ja do spoinowania wykorzystuję vario z wtopioną fizeliną. Ale piszesz też o taśmach papierowych, są też siatki czy inne wynalazki. Czy są jakieś reguły, że w określonych przypadkach dać lepiej taśmę papierową, w innych fizelinę, a jeszcze w innych siatkę? Rozumem, że wszystkie wtapia się w świeżo nałożone vario (?) W twoich wypowiedziach też pojawia się określenie taśma pełna, masz na myśli wtedy papierową lub fizelinę, czy tak ?

pozdr.
McX

profi45
02-05-2013, 14:21
Mi jakoś idzie... ;)

Ostatnio nawet pomiędzy dwoma narożami mi poszło - na sznurek! :D
Tobie zawsze wszystko idzie z górki;)

Rom-Kon
02-05-2013, 14:57
Wszystko OK, ale czy na krawędzie cięte (te fazowane nożykiem) po wciśnięciu i stężeniu vario też mam dać drugi raz vario i na to wtopić fizelinę ? W taki sposób robiłem, bo mi się tak wydawało dobrze, ale z twojej wypowiedzi nie wynika to jednoznacznie.
Pozostałe spoiny ("fabryczne krawędzie") robiłem nakładając vario i wtapiając w nie od razu fizelinę.
No i jeszcze ślizgi przy ścianach - ja to robiłem tak: najpierw wciskałem vario pomiędzy płytę a ścianę (ściana wcześniej oklejona taśmą). Czekałem aż vario stężeje. Następnie jeszcze raz vario i zatopiona w nim fizelina.
Potem już tylko gruntowanie całości multi-startem i nakładanie multifinish.

Powiedz czy taka metoda działania jest OK, chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości zanim zacznę robotę pozostałych pomieszczeń.

A, i jeszcze jedno, ja do spoinowania wykorzystuję vario z wtopioną fizeliną. Ale piszesz też o taśmach papierowych, są też siatki czy inne wynalazki. Czy są jakieś reguły, że w określonych przypadkach dać lepiej taśmę papierową, w innych fizelinę, a jeszcze w innych siatkę? Rozumem, że wszystkie wtapia się w świeżo nałożone vario (?) W twoich wypowiedziach też pojawia się określenie taśma pełna, masz na myśli wtedy papierową lub fizelinę, czy tak ?

pozdr.
McX
ze spoinowaniem masz wszystko ok. Pewnie ja coś nieskładnie napisałem.

Taśma pełna u mnie to: papier, flizelina, wszystkie "amerykańskie" z Tuff Tape na czele.

Spiny robię głównie na TT (tuff tape) ale jest ona droga (około 50zł/30mb) więc już nie daję jej obwodowo przy ścianie - tam daję papierową (moczoną) lub flizelinę - na sucho. A że to jest dosyć żmudna robota i Vario potrafi międzyczasie stanąć we wiaderku to przy wklejaniu midflexa i taśm obwodowych używam gotowych mas wiaderkowych.

pedronx
02-05-2013, 15:50
Panowie, jak poziomujecie sufit na esach?
Wczoraj śwagier wpadł na fajny patent:
1. mam laser bosh pll 360,
2. przyczepiam go od tyczki (wolfcraft do podpierania płyt gk, z możliwością regulacji wysokości) w takiej odległości aby linia muskała dolną krawędź profila nośnego (czyli od dołu głównego do spodu nośnego ok 3cm)
3. tyczką podpieram profil główny
4. wysokością tyczki reguluję tak, żeby laser celował w spód profila obwodowego ud
5. przykręcam esa

zalety:
1. nie muszę się pocić z poziomicą! 150zł (okazyjnie) za laser to moje najlepiej wydane pieniądze.
2. nie muszę się pocić z podtrzymywaniem profila głównego w poziomie bo stabilnie podpiera go tyczka

Ciekaw jestem jak to się robi "normalnie" ;)

ps. do osób, które boli, że inwestor sam sobie poddasze (i inne rzeczy) robi i zarobić nie daje.
Zapomnieliście o jednej rzeczy: przyjemności jaką daje taka robota. Pewnie, że wolałbym zapłacić i leżeć wentylem do góry, ale to mój pierwszy w życiu dom i teraz dopiero wiem, że mocno go niedoszacowałem kosztowo. Bolesna nauczka, ale co poradzić. Kupiłem sobie niedrogo, dobry sprzęt i mam zabawy co nie miara. Pewnie będzie to trwało 10x dłużej niż z ekipą, ale dopnę swego. A satysfackcja... bezcenna.
Co do firm, to równolegle ze mną buduje dwóch kolegów. U każdego robiła inna ekipa. Czy z papierami, czy bez, nie wiem. Wiem za to że oba poddasza zostały tak spier...ne, że na pewno zrobię to lepiej. U jednego ekipa pozatykała wełną wszystkie otwory wentylacyjne (stropodach wentylowany) i zgniła więźba. Wszędzie połączenie sztywne, wszystko popękane.
U drugiego paroizolacje panowie łapali do murłaty na kołki w rozstawie ok 1m :) Jak przyłożyć 2m łatę do skosu w łazience to odstaje do 2cm na jednym z końców.
pozdro

rafał2011
02-05-2013, 22:33
Na ESach robiłem tak:
Laser na górną krawędź UDeka i ucinałem na kresce lasera ESa (poziom sufitu) główny kręcony na lico z ESem wpinka nośnych i sufit w poziomie :) =ruszt krzyżowy

rafał2011
02-05-2013, 23:02
A drugim zasadniczym błędem - też wbrew zaleceniom systemowców - wieszanie małych kawałków płyty na dwóch profilach. Chodzi o kawałki płyt przy ściance kolankowej - wiszą na dwóch profilach a jest to POWAŻNY BŁĄD WYKONAWCZY!
Według zaleceń producentów systemów suchej zabudowy (wszystkich trzech dominujących) najmniejsza płyta powinna (bo jak widać nie musi ;)) wisieć na 3 profilach!

Chodzi o coś takiego?
187241

Mianka łączeń też powinna być chyba co 80cm?
187243

Rom-Kon
02-05-2013, 23:40
Pierwsza fotka - tam jest płatew :D

Druga fotka - dopuszczalne :)

...szukaj dalej. Pewnie znajdziesz coś bo nikt nie jest ideałem. Np. ta obróbka płatwi - płyta poszła na drewno bez stelaża bo miało być jak najmniej. Do tej pory nic się nie dzieje... ale jak chcesz to podam namiary na Inwestora - Forumowicza. Możesz się zapytać :D

Rom-Kon
02-05-2013, 23:52
Na ESach robiłem tak:
Laser na górną krawędź UDeka i ucinałem na kresce lasera ESa (poziom sufitu) główny kręcony na lico z ESem wpinka nośnych i sufit w poziomie :) =ruszt krzyżowy
Stosowałem podobne rozwiązanie tyle że bez lasera - niestety bardziej pracochłonne... ze sznurkiem i flamastrem.

Rom-Kon
03-05-2013, 00:02
(...)
Co do firm, to równolegle ze mną buduje dwóch kolegów. U każdego robiła inna ekipa. Czy z papierami, czy bez, nie wiem. Wiem za to że oba poddasza zostały tak spier...ne, że na pewno zrobię to lepiej. U jednego ekipa pozatykała wełną wszystkie otwory wentylacyjne (stropodach wentylowany) i zgniła więźba. Wszędzie połączenie sztywne, wszystko popękane.
U drugiego paroizolacje panowie łapali do murłaty na kołki w rozstawie ok 1m :) Jak przyłożyć 2m łatę do skosu w łazience to odstaje do 2cm na jednym z końców.
pozdro

Niestety przez ten wątek mamy już parę wykonawców na sumieniu... były już głosy że Inwestorzy po przeczytaniu paru postów rozstawali się z wykonawcami. Nie napawa mnie to dumą bo zawsze to była mniejsza lub większa tragedia ludzi - wykonawców i Inwestorów. Za to budujące jest to że byli też tacy Inwestorzy którzy drukowali fotki ze szczegółów i nakazywali robić dokładnie tak jak na fotkach.

f.5
03-05-2013, 00:25
. Za to budujące jest to że byli też tacy Inwestorzy którzy drukowali fotki ze szczegółów i nakazywali robić dokładnie tak jak na fotkach.
:) Tak było dobrze sobie przypomniec stare czasy
http://images38.fotosik.pl/2035/a58323237dec8946med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Rom-Kon
03-05-2013, 09:24
Nawet już nie pamiętałem kto to zrobił! Zdało to egzamin? Masz dobrze zrobione poddasze?

f.5
03-05-2013, 10:41
Nawet już nie pamiętałem kto to zrobił! Zdało to egzamin? Masz dobrze zrobione poddasze?
Narazie 2,5 roku żadnych pęknięc.
Natomiat mam problem z południową lukarną ktora nie jest murowana tylko drewniana i tam naprężenie sa tak duze ze ciagle akryl pęka.

Zaznaczam ze sam poddasza nie robiłem bom za słaby na taką robotę a jak poprawiałem ocieplenie wełny to uczulenie murowane.
Zdjęciami chciałem pokazać moim wykonawcom metodę obrobki lukarn i okien dachowych.

Rom tak czy siak dobrze ze jestes jak kto che to pyta a jak nie to tez dobrze nie kazdy chce się tym interesować i nie musi.

Rom-Kon
04-05-2013, 21:53
Ech Flash... już nie jesteś polaczkiem... nawet pisać po polskiemu już nie umisz...

Skąd w Tobie taka akceptacja! Tak nagle... niespodziewanie... :D

...a ten sklep bazarowy to wtedy był przedstawicielem Kanufa. A druga hurtownia w Poznaniu na ul. Dojazd była pod patronatem Nida Gips.

zodiak23
05-05-2013, 21:46
Witam. Proszę opisz mi jak wykonywałeś mocowanie profili cd na krokwi krawędziowej, tej która łączy dwa skosy (czy za pomocą jakoś wygietych profili ud?). Jestem właśnie na tym etapie i nie chcę tego zepsuć, proszę o radę. Mam już zamocowane i wypoziomowane "grzybki" na 2 skosach, profile ładnie się układają no i tera muszę to jakoś połączyć (dach 4 spadowy). Taka sytuacja jak na Twoim 1 zdjęciu, tylko nie widzę dokładnie. Z góry dziękuję

rafał2011
05-05-2013, 21:58
Pierwsza fotka - tam jest płatew :D

Druga fotka - dopuszczalne :)

...szukaj dalej. Pewnie znajdziesz coś bo nikt nie jest ideałem. Np. ta obróbka płatwi - płyta poszła na drewno bez stelaża bo miało być jak najmniej. Do tej pory nic się nie dzieje... ale jak chcesz to podam namiary na Inwestora - Forumowicza. Możesz się zapytać :D

Nie muszę, to był odzew za niby źle wykonaną pracę która jest na moim filmie.

...nikt nie jest ideałem to fakt.

szymkas30
05-05-2013, 22:55
podpowiedzcie jak najlepiej zaczynać takie pomieszczenia jak na załączonym zdjęciu 187574 , jaka jest kolejność wykonywania czynności- czekam na Wasze wsparcie:)

Rom-Kon
05-05-2013, 23:42
podpowiedzcie jak najlepiej zaczynać takie pomieszczenia jak na załączonym zdjęciu 187574 , jaka jest kolejność wykonywania czynności- czekam na Wasze wsparcie:)
...na szybko bo idę już spać. Masz problem z oknem - wchodzi w belkę narożną.

szymkas30
05-05-2013, 23:56
...na szybko bo idę już spać. Masz problem z oknem - wchodzi w belkę narożną.
Rom ale mnie pocieszyłeś,:eek: i co z tym oknem teraz zrobić jak to obrobić jakieś przykłady jak sobie z tym poradzić, oraz z liczę na odpowiedz z poprzedniego wpisu

evol1
08-05-2013, 20:43
Witam

U mnie poddasze już prawie skończone :)

http://imageshack.us/a/img96/2829/zdjcie0057kopia.jpg

Wykończenie styku skos - ścianka kolankowa

http://imageshack.us/a/img89/1375/zdjcie0060kopia.jpg

http://imageshack.us/a/img571/6205/zdjcie0059kopia.jpg

http://imageshack.us/a/img694/5981/zdjcie0058kopia.jpg

I tu mam pytanie jak macie wykończone wejście na strych??

http://imageshack.us/a/img849/1737/zdjcie0061kopia.jpg

adkwapniewski
08-05-2013, 20:50
Jak podtrzymujecie wełnę przy nabijaniu drugiej warstwy ? Pierwsza warstwa między krokwie - spoko nawet sama się trzyma i jest czas ją osznurować, druga warstwa ciężko się nabija na wieszaki, trzeba się troszkę namordować żeby wełnę wbić na te wieszaki ... na skosie jeszcze spoko ale sufit ... ?

profi45
08-05-2013, 21:01
Witam

U mnie poddasze już prawie skończone :)

http://imageshack.us/a/img96/2829/zdjcie0057kopia.jpg

Wykończenie styku skos - ścianka kolankowa

http://imageshack.us/a/img89/1375/zdjcie0060kopia.jpg

http://imageshack.us/a/img571/6205/zdjcie0059kopia.jpg

http://imageshack.us/a/img694/5981/zdjcie0058kopia.jpg

I tu mam pytanie jak macie wykończone wejście na strych??

http://imageshack.us/a/img849/1737/zdjcie0061kopia.jpg
Znów głupota i dandeta górą. Rom to twoja szkoła :yes:

evol1
08-05-2013, 21:06
Znów głupota i dandeta górą. Rom to twoja szkoła :yes:

To może jakieś wyjaśnienie dlaczego??

Uzarex
08-05-2013, 21:14
I tu mam pytanie jak macie wykończone wejście na strych??
Ja kupiłem listwy maskujące , fajna sprawa .

profi45
08-05-2013, 21:15
To może jakieś wyjaśnienie dlaczego??
To nie twoja wina. Poczekamy na doradców i pogadamy:).

evol1
08-05-2013, 21:29
Ja kupiłem listwy maskujące , fajna sprawa .

a można prosić o jakieś zdjęcie??

Uzarex
08-05-2013, 21:48
Proszę :
188010
Tylko taka uwaga , jak chcesz kupić takie listwy potrzebna jest szczelina a u ciebie jeśli dobrze widzę masz płyty na styk , musiałbyś troszkę obciąć płyty około 1 cm by nie dolegały tak do włazu.

A ja mam pytanie :)
Spoinowanie może wyglądać tak :
188018
To zaraz po wtopieniu , nie za płytko ? Potem przyjdzie jeszcze jedna warstwa albo dwie ale jakoś mam obawy !

Rom-Kon
08-05-2013, 22:54
Znów głupota i dandeta górą. Rom to twoja szkoła :yes:
Że co? Moja szkoła? Ja obrabiam okna w trumnę? Ja na sztywno łączę skos-kolankowa? Może profi już więcej nie pij? Albo wykup wreszcie tą receptę! albo zrób to: :bash: i to z przytupem!

Rom-Kon
08-05-2013, 23:00
Ja kupiłem listwy maskujące , fajna sprawa .
Fajna - nie fajna... u jednego Inwestora zamontowałem ale mu się nie podobało i miałem zrobić ze szczeliną. Plastik był bardzo "plastikowy" i w dodatku listew i narożniki białe i "bielsze". A cyrk z tym był bo jedne listwy jak je rozpakowałem to były przełamane (kupione wcześniej więc po "ptokach") i były zamówione drugie... jak przyjechałem to przy kurierze sprawdzałem - były idealne. Ale i tak na sufit nie poszły. :D

Rom-Kon
08-05-2013, 23:06
Witam

U mnie poddasze już prawie skończone :)

http://imageshack.us/a/img96/2829/zdjcie0057kopia.jpg

Wykończenie styku skos - ścianka kolankowa

http://imageshack.us/a/img89/1375/zdjcie0060kopia.jpg

http://imageshack.us/a/img571/6205/zdjcie0059kopia.jpg

http://imageshack.us/a/img694/5981/zdjcie0058kopia.jpg

I tu mam pytanie jak macie wykończone wejście na strych??

http://imageshack.us/a/img849/1737/zdjcie0061kopia.jpg

...jak już wspomniałem okno w "trumnę", kolankowa-skos na sztywno - duże prawdopodobieństwo że płyta "wyciągnie" kolankową.

Schodki na poddasze - płytę wykończyć pół narożnikami ale tak by drewno (skrzynka) nie stykała się z pół narożnikiem. Później wykończyć akrylem.

profi45
08-05-2013, 23:53
Że co? Moja szkoła? Ja obrabiam okna w trumnę? Ja na sztywno łączę skos-kolankowa? Może profi już więcej nie pij? Albo wykup wreszcie tą receptę! albo zrób to: :bash: i to z przytupem!
Trochę dzisiaj za późno na polemikę, dlatego napisze ci rano co ja o tym myślę. Tak na trzeźwo:)

profi45
09-05-2013, 09:52
Że co? Moja szkoła? Ja obrabiam okna w trumnę? Ja na sztywno łączę skos-kolankowa? Może profi już więcej nie pij? Albo wykup wreszcie tą receptę! albo zrób to: :bash: i to z przytupem!
Mineły już 2 lata jak ci napisałem że jesteś najlepszym amatorem w swoim fachu. Miałem nadzieje że przez ten czas zweryfikujesz swoja wiedzę i podejdziesz do tematu jako profesjonalny doradca ,ale widzę że to zmarnowany czas . Dlatego dzisiaj podsumuje twoja twórczość:).

Podstawowym błędem który powielasz jest wytyczanie kolejnych płaszczyzn zabudowy z klatkowym wykonaniem. Mianowicie we wszystkich mądrych artykułach opisujących naszą problematykę jest napisane że " Najprościej i najpewniej jest wytyczać i zabudowywać poddasze zaczynając od ścianek kolankowych" gdybyś tą wiedzę sobie przyswoił nie mielibyśmy tylu spierdolonych poddaszy przez forumowiczów. Bo to o nich tutaj chodzi:yes:
Evol 1 jest tego kolejnym przykładem. Zamknięcia murłat się kłaniają :(
Wodzu ! W przypadku gdy szerokości półki pomiędzy murłatą a licem tynku nie pozwala na przemurowanie powinno się się przykleić płytę na klej na ściance kolankowej zamykając murłate. Linkowałem ci do tych rozwiązań ale nie zrozumiałeś. Wiązania między płytowe się kłaniają, trasowania się kłaniają, teoria co jest sztywnym a co nie połączeniem się kłania , bazy wymiarowe się kłaniają :) . Na dzisiaj chyba wystarczy.

Rom-Kon
09-05-2013, 14:25
Mineły już 2 lata jak ci napisałem że jesteś najlepszym amatorem w swoim fachu. Miałem nadzieje że przez ten czas zweryfikujesz swoja wiedzę i podejdziesz do tematu jako profesjonalny doradca ,ale widzę że to zmarnowany czas . Dlatego dzisiaj podsumuje twoja twórczość:).

Podstawowym błędem który powielasz jest wytyczanie kolejnych płaszczyzn zabudowy z klatkowym wykonaniem. Mianowicie we wszystkich mądrych artykułach opisujących naszą problematykę jest napisane że " Najprościej i najpewniej jest wytyczać i zabudowywać poddasze zaczynając od ścianek kolankowych" gdybyś tą wiedzę sobie przyswoił nie mielibyśmy tylu spierdolonych poddaszy przez forumowiczów. Bo to o nich tutaj chodzi:yes:
Evol 1 jest tego kolejnym przykładem. Zamknięcia murłat się kłaniają :(
Wodzu ! W przypadku gdy szerokości półki pomiędzy murłatą a licem tynku nie pozwala na przemurowanie powinno się się przykleić płytę na klej na ściance kolankowej zamykając murłate. Linkowałem ci do tych rozwiązań ale nie zrozumiałeś. Wiązania między płytowe się kłaniają, trasowania się kłaniają, teoria co jest sztywnym a co nie połączeniem się kłania , bazy wymiarowe się kłaniają :) . Na dzisiaj chyba wystarczy.

No i taką merytoryczną polemikę lubię!

Ja stosuję system klatkowy i u mnie się sprawdza. Wiem że Ty też budowałeś klatkę dla "królasów" bo zamiesiłeś fotkę. I co? Nie zdała egzaminu? Nie wykonałeś lepiej-bardziej szczelnej paroizolacji? jak dobrze położysz CDeka na skosie to UDeka do niego to już bajka. Za to odwrotnie jeśli będę robić tak jak Ty tj. najpierw kolankową to po pierwsze ściankę mocuję do krokwi - a tu mostek. Później folia... jak ją łączysz z folią skosu by zachować ciągłość? Jakoś tego szczegółu nie widzę - jak masz fotki to zapodaj. Może przekonasz mnie do tego? Jestem otwarty na to.

Jeśli chodzi o murłatę - tu się zgadzam że najlepszym rozwiązaniem jest nadmurowanie ścianki. Ale w 80% jest to niemożliwe. Wiadomo dlaczego-brak miejsca. Drugim dobrym rozwiązaniem jest wklejenie płyty po całości ścianki kolankowej. Tak zgadzam się - rozwiązanie bardzo dobre... gdybym za własne pieniądze to zrobił czyli materiał i robocizna to gwarantuje że większość Inwestorów by to zaakceptowała. A że jednak ja chcę za to pieniądze to Inwestorzy już na to nie idą. Pozostaje rozwiązanie moje czyli nadtynkowanie ścianki do płyty ale nie wiązanie jej mechaniczne ze ścianą. Czyli płytę okleić taśmą seperacyjną i szczelinę "zachlapać błotem". Możliwe że to półśrodek ale u mnie zdający egzamin.

Jesli chodzi o linkowanie do stron (producentów? nie przypominam sobie) to zapędy producentów niestety weryfikuje życie - najlepszy dowód to z refleksyjną folią paroizolacyjną. Producent zaleca szczelinę pomiedzy folią a płytą. Zaleca ale niestety nie daje wytycznych jak ją zrobić! Oczywiście doszliśmy jak to zrobić ale niestety jeszcze żaden Inwestor tego nie podchwycił - dobijają koszta! I tak jest z większością... koszta potrafią zabić nawet najlepsza technologię


Może w Twoich oczach jestem amatorem - ale jak widzę prace "zawodowców" to chcę dalej być amatorem... jest to dla mnie najbezpieczniejsze - nikt mnie nie będzie na naprawy gwarancyjne wzywał, nikt moją robotą nie będzie straszył Forumowiczów... wolę jednak zostać dalej amatorem ;)

LostHighway
09-05-2013, 15:12
Wodzu ! W przypadku gdy szerokości półki pomiędzy murłatą a licem tynku nie pozwala na przemurowanie powinno się się przykleić płytę na klej na ściance kolankowej zamykając murłate. Linkowałem ci do tych rozwiązań ale nie zrozumiałeś. Wiązania między płytowe się kłaniają, trasowania się kłaniają, teoria co jest sztywnym a co nie połączeniem się kłania , bazy wymiarowe się kłaniają :) . Na dzisiaj chyba wystarczy.


Mam taką samą sytuację, do tej pory myślałem nad obniżeniem skosu poniżej murłaty tracąc tym samym część pomieszczenia, ale widzę że pojawiła się szansa na jakieś sensowne, wydaje się że proste i tanie rozwiązanie. Jeżeli to nie problem to proszę o te linki najlepiej z opisem dla "opornych". :)

pedronx
09-05-2013, 15:14
Chłopaki, co to jest ta trumna w oknie i to klatkowanie?

Ze swojego placu boju, przytoczę taką anegdotkę. Bardzo lubię scenę w Krzyżakach, jak na biesiadzie jeden z gości bierze topór i zgina go w rękach. Wczoraj zrozumiałem, jak to zostało zrobione: topór był ze stali z BudMatu :)

Miałem nieprzyjemność przykręcić kilka esów ich produkcji - bardzo słabiutkie - można sobie wokół palca owinąć. Robiłem wcześniej na blaszkach PreFix - dużo lepsze.
Pozdro

LostHighway
09-05-2013, 16:05
A ja wypracowalem sobie jeszcze inny sposob.

Zaczynam od przykrecenia dwoch skrajnych (lewo-prawo) wieszakow (uzywam poziomicy laserowej zeby byly w poziomie, a jednoczesnie wypuszczam oba o dana grubosc ocieplenia - u mnie 10cm). Dalej rozciagam miedzy nimi sznurek i uzupelniam reszte (konieczny katownik zeby wieszak byl prostopadly do krokwii, czyli plaszczyzny skosu). W ten sposob mamy nasz "wzorcowy" dolny profil.


Przekopując archiwum natknąłem się na dobry opis wyznaczania skosu, gdzie wszystko zostało elegancko opisane - jednak mam pewne pytanie do zacytowanego fragmentu.
W przypadku gdy skos biegnie pod innym kątem niż krokwie to czy wieszaki (grzybki) montujemy prostopadle do przyszłej płaszczyzny skosu, czy można montować prostopadle do krokwi?

Uzarex
09-05-2013, 16:12
Kto coś napisze o moim wtopieniu taśmy ?

rafał2011
09-05-2013, 16:48
A ja mam pytanie :)
Spoinowanie może wyglądać tak :
188018
To zaraz po wtopieniu , nie za płytko ? Potem przyjdzie jeszcze jedna warstwa albo dwie ale jakoś mam obawy !

Taśma mogłaby być na środku łączenia, ale i tak ładnie to wygląda.

evol1
09-05-2013, 21:10
Proszę :
188010
Tylko taka uwaga , jak chcesz kupić takie listwy potrzebna jest szczelina a u ciebie jeśli dobrze widzę masz płyty na styk , musiałbyś troszkę obciąć płyty około 1 cm by nie dolegały tak do włazu.

A ja mam pytanie :)
Spoinowanie może wyglądać tak :
188018
To zaraz po wtopieniu , nie za płytko ? Potem przyjdzie jeszcze jedna warstwa albo dwie ale jakoś mam obawy !

A można prosić jakieś namiary na te listwy

pedronx
10-05-2013, 16:34
Stoję przed wyborę schodów na strych. Czy macie jakieś uwagi/porady/przestrogi w tym temacie? Zależy mi przede wszystkim na szczelności.
Dzięki i pozdro

Uzarex
10-05-2013, 18:06
A można prosić jakieś namiary na te listwy
Kupiłem na alledrogo , Listwa maskująca (http://allegro.pl/listwa-maskujaca-do-schodow-strychowych-fakro-lxl-i3079693008.html)


Czy macie jakieś uwagi/porady/przestrogi w tym temacie?
Pierwsze kupiłem tańsze które niestety rozpakowałem po roku i jak je ujrzałem szybko sprzedałem za pół ceny , drugie kupiłem już troszkę droższe Fakro LWK i już z nich jestem zadowolony , posiadają uszczelkę , ocieplaną klapę , poręcz itd. choć powiem że jak padał ulewny deszcz to było to najgłośniejsze miejsce na poddaszu , z czasem muszę coś wymyślić by zminimalizować jeszcze odgłosy dostające się do wnętrza.
W każdym bądź razie oglądnij schody przed zakupem , ja zlekceważyłem ten krok bo robiłem większe zakupy i przy okazji kupiłem schody bo się kiedyś przydadzą , otwieram po roku a tu zonk , klapa z cienkiej płyty wiórowej , brak uszczelki wrrr. ogólnie nie nadające się do montażu na poddaszu , chyba że na nieużytkowym by łatwiej dostać się do włazu na dach .

rafał2011
10-05-2013, 19:53
Osobiście bardzo często montowałem schody Dolle z Leroy, nie wiem jakie mają parametry izolacyjne ale są bardzo stabilne.

Uzarex
10-05-2013, 20:09
Taśma mogłaby być na środku łączenia, ale i tak ładnie to wygląda.
No właśnie , co w takim przypadku jak ucieknie mi z łączenia , oczywiście tyle co na zdjęciu ! poprawiać to w jakiś sposób ?
Teraz pytanko o wkręty jak grubo ma być na nich masy ?
188417188418188419

Rom-Kon
10-05-2013, 22:25
Stoję przed wyborę schodów na strych. Czy macie jakieś uwagi/porady/przestrogi w tym temacie? Zależy mi przede wszystkim na szczelności.
Dzięki i pozdro
Najwięcej montuję Fakro LTK... mają uszczelkę... w miarę stabilne schodki.

...później wrzucę parę fotek co zrobić by docieplić wyłaz od góry - dobry patent mojego byłego Inwestora i wykonanie jego brata - stolarza! Zajefajne... może jutro odkopię fotki i je zapodam.

pedronx
10-05-2013, 22:31
Dzięki chłopaki!

profi45
11-05-2013, 07:32
Mam taką samą sytuację, do tej pory myślałem nad obniżeniem skosu poniżej murłaty tracąc tym samym część pomieszczenia, ale widzę że pojawiła się szansa na jakieś sensowne, wydaje się że proste i tanie rozwiązanie. Jeżeli to nie problem to proszę o te linki najlepiej z opisem dla "opornych". :)
Ja skuł bym 10 cm tynku w dół od murłaty . Kupiłbym 1lub 2 płyty fermacell i pocioł na paski i dokleił dodatkowo po klejeniu dał dyble mocując te paski.
Lub do tynkowanie koniecznie z siatka typu rapica ale wymaga to także skucia tynku ok 10cm jednak to nie jest najlepsze rozwiązanie .Zmiana kąta pochylenia zabudowy względem krokwi wymaga montażu wieszaków z tak zw. reki to znaczy wykonujesz konstrukcje bazowe 2 lub 3 profile UD,V, CD i wieszasz wszystkie CDki wtedy bez wieszaków i wieszaki uzupełniasz na końcu montując je z ręki pod każdy CD.

profi45
11-05-2013, 07:40
Przekopując archiwum natknąłem się na dobry opis wyznaczania skosu, gdzie wszystko zostało elegancko opisane - jednak mam pewne pytanie do zacytowanego fragmentu.
W przypadku gdy skos biegnie pod innym kątem niż krokwie to czy wieszaki (grzybki) montujemy prostopadle do przyszłej płaszczyzny skosu, czy można montować prostopadle do krokwi?
Mądry jedynie w tym opisie jest montaż bazowego profila CD. Profil taki montujemy w górnej części skosu. Dolny najczęściej profil V i baza boczna UD.
Inny kąt montaż wieszaków tylko z reki.

profi45
11-05-2013, 07:50
No i taką merytoryczną polemikę lubię!

Ja stosuję system klatkowy i u mnie się sprawdza. Wiem że Ty też budowałeś klatkę dla "królasów" bo zamiesiłeś fotkę. I co? Nie zdała egzaminu? Nie wykonałeś lepiej-bardziej szczelnej paroizolacji? jak dobrze położysz CDeka na skosie to UDeka do niego to już bajka. Za to odwrotnie jeśli będę robić tak jak Ty tj. najpierw kolankową to po pierwsze ściankę mocuję do krokwi - a tu mostek. Później folia... jak ją łączysz z folią skosu by zachować ciągłość? Jakoś tego szczegółu nie widzę - jak masz fotki to zapodaj. Może przekonasz mnie do tego? Jestem otwarty na to.

Jeśli chodzi o murłatę - tu się zgadzam że najlepszym rozwiązaniem jest nadmurowanie ścianki. Ale w 80% jest to niemożliwe. Wiadomo dlaczego-brak miejsca. Drugim dobrym rozwiązaniem jest wklejenie płyty po całości ścianki kolankowej. Tak zgadzam się - rozwiązanie bardzo dobre... gdybym za własne pieniądze to zrobił czyli materiał i robocizna to gwarantuje że większość Inwestorów by to zaakceptowała. A że jednak ja chcę za to pieniądze to Inwestorzy już na to nie idą. Pozostaje rozwiązanie moje czyli nadtynkowanie ścianki do płyty ale nie wiązanie jej mechaniczne ze ścianą. Czyli płytę okleić taśmą seperacyjną i szczelinę "zachlapać błotem". Możliwe że to półśrodek ale u mnie zdający egzamin.

Jesli chodzi o linkowanie do stron (producentów? nie przypominam sobie) to zapędy producentów niestety weryfikuje życie - najlepszy dowód to z refleksyjną folią paroizolacyjną. Producent zaleca szczelinę pomiedzy folią a płytą. Zaleca ale niestety nie daje wytycznych jak ją zrobić! Oczywiście doszliśmy jak to zrobić ale niestety jeszcze żaden Inwestor tego nie podchwycił - dobijają koszta! I tak jest z większością... koszta potrafią zabić nawet najlepsza technologię


Może w Twoich oczach jestem amatorem - ale jak widzę prace "zawodowców" to chcę dalej być amatorem... jest to dla mnie najbezpieczniejsze - nikt mnie nie będzie na naprawy gwarancyjne wzywał, nikt moją robotą nie będzie straszył Forumowiczów... wolę jednak zostać dalej amatorem ;)
To dlaczego jeżeli myślimy podobnie nie sugerowałeś forumowiczom aby robili inaczej ?
Póżniej odpowiem ci Rom na zadane pytania.

profi45
11-05-2013, 07:53
Chłopaki, co to jest ta trumna w oknie i to klatkowanie?

Pozdro
Piorun strzelił mi w chate a zdjęcia klatek wrzucę później.

Rom-Kon
11-05-2013, 09:03
Chłopaki, co to jest ta trumna w oknie i to klatkowanie?

(...)
Pozdro

"trumna" to obrobienie okna w ten sposób że dolny i górny glif idą prostopadle do okna.
Górny glif powinien iść w poziomie a dolny w pionie.

"klatkowanie" ponoć robię ja. Czyli najpierw profiluję wszystko czyli sufit, skos i ścianę kolankową a dopiero później płytuję.
profi najpierw robi sufit i kolankową - płytuje i dopiero na końcu robi skos. Jedyną wadą mojego "klatkowania" jest to że przy takim układzie nie da się użyć na połączeniu sufit-skos i skos-kolankowa profila 45 znaczy się profila V - a to już wymierna strata ;)

Rom-Kon
11-05-2013, 09:06
Piorun strzelił mi w chate a zdjęcia klatek wrzucę później.
...pewnie gromnicy nie paliłeś, pewnie nie modliłeś się. Drabiny na dachu też nie miałeś więc efekt jest.

Rom-Kon
11-05-2013, 09:16
Ja skuł bym 10 cm tynku w dół od murłaty . Kupiłbym 1lub 2 płyty fermacell i pocioł na paski i dokleił dodatkowo po klejeniu dał dyble mocując te paski.
(...)
...koszta, koszta, koszta a tego Inwestorzy nie lubią ;)

Rom-Kon
11-05-2013, 09:19
To dlaczego jeżeli myślimy podobnie nie sugerowałeś forumowiczom aby robili inaczej ?
Póżniej odpowiem ci Rom na zadane pytania.
...ja Ci odpowiem tak - w moim systemie nie idzie zastosować porofila V i to jest ten cały ból...

Uzarex
11-05-2013, 11:02
...później wrzucę parę fotek co zrobić by docieplić wyłaz od góry - dobry patent mojego byłego Inwestora i wykonanie jego brata - stolarza! Zajefajne... może jutro odkopię fotki i je zapodam.
Czekam z niecierpliwością :)
Może jakieś odpowiedzi w moich pytaniach wyżej ?

profi45
11-05-2013, 13:44
...koszta, koszta, koszta a tego Inwestorzy nie lubią ;)
Tu mnie przekonałeś . Taniej jak ty to już się nie da. Nawet flaszkę którą powinieneś mi postawić to Akrimka postawił za ciebie pomimo ze ty go wysterowałeś na swoim systemie klatkowym.

Beata&Slawek
11-05-2013, 14:26
Nie wiem jak wyglada patent ron kona ale moj znajomy rozwiazal to tak, ze nad schodami zamontowal jakby druga ocieplana klape na zawiasie i polaczyl linka z klapa od schodow opuszczanie jednej powoduje podnoszenie drugiej, fajna sprawa siedzialem u niego na strychu i ogladalem jak to pracuje od tamtej strony, mistrzowskie wykonanie musze poprosic zeby mi takie cos wykonal.

LostHighway
11-05-2013, 18:03
Ja skuł bym 10 cm tynku w dół od murłaty . Kupiłbym 1lub 2 płyty fermacell i pocioł na paski i dokleił dodatkowo po klejeniu dał dyble mocując te paski.
Lub do tynkowanie koniecznie z siatka typu rapica ale wymaga to także skucia tynku ok 10cm jednak to nie jest najlepsze rozwiązanie .Zmiana kąta pochylenia zabudowy względem krokwi wymaga montażu wieszaków z tak zw. reki to znaczy wykonujesz konstrukcje bazowe 2 lub 3 profile UD,V, CD i wieszasz wszystkie CDki wtedy bez wieszaków i wieszaki uzupełniasz na końcu montując je z ręki pod każdy CD.

Dzięki za odpowiedź, czyli rozumiem to tak:
1. Skuć od murłaty 10 cm tynku na całej długości ściany kolankowej, oczyścić powierzchnię (ściany są z gazobetonu - czy trzeba gruntować? ).
2. Płytę fermacell pociąć na paski wzdłuż długości płyty na taką szerokość aby górna krawędź była powyżej profilu V
3. Płytę przyklejamy klejem i mocujemy kołkami w rozstawie co 20 cm (czy może być klej elastyczny do płytek ceramicznych?)


Pytanie: czy łączenia płyt spoinujemy czy tynkujemy całość? Jak połączyć płyty z pozostałą częścią ścianki kolankowej (tynk c-w)

Jeżeli chodzi o kąt skosu jak płyty fermacell sprawdzą się to uda się uratować skos równoległy do krokwi. I to byłoby najlepsze rozwiązanie. Dzięki jeszcze raz i proszę o dalsze wsparcie.

Uzarex
11-05-2013, 20:13
Jak znajdzie się ktoś miły i będzie mu się chciało odpisać na pytania powyżej to dołożę jeszcze jedno jak grubo powinno być masy , u mnie Vario , pod taśmą tuff tape i ultraflex , boję się że za mocno ją wtapiam i mi ja odparzy !
188620188621188622188623188624
Z góry dzięki

Rom-Kon
11-05-2013, 20:32
Jak znajdzie się ktoś miły i będzie mu się chciało odpisać na pytania powyżej to dołożę jeszcze jedno jak grubo powinno być masy , u mnie Vario , pod taśmą tuff tape i ultraflex , boję się że za mocno ją wtapiam i mi ja odparzy !
188620188621188622188623188624
Z góry dzięki

Niestety na moim budowlanym monitorze niewyraźnie widać do tego fotki niewyraźne... więc nie wypowiem się

Trudno wytłumaczyć - zawsze lepiej pokazać. Nie mam daru do tego. Ale wydaje mi się że na fotkach jest ok. Taśma jak się nie odparzy zaraz to później trzyma...

Uzarex
11-05-2013, 20:38
Niestety na moim budowlanym monitorze niewyraźnie widać do tego fotki niewyraźne... więc nie wypowiem się
Niestety robione telefonem , nie mam dobrego aparatu , w telefonie najlepszy :)
Powiedz jak grubo powinno być masy pod spodem ?
I jakbyś mógł coś skrobnąć na pytania wyżej i troszkę wcześniej będę wdzięczny :)

rafał2011
11-05-2013, 20:51
Jeżeli przy pierwszej i drugiej fotce jest wklejona taśma w łączenie skos/kolankowa to jest to zrobione źle ponieważ powinno być widać ciągłą kreskę na taśmie a nie pasek gipsu ale przy tej taśmie którą użyłeś jeśli jest to TT jest to mnie możliwe więc technicznie będzie dobrze lecz wizualnie będzie dołek od szpachelki w miejscu zgięcia taśmy.

rafał2011
11-05-2013, 20:55
No właśnie , co w takim przypadku jak ucieknie mi z łączenia , oczywiście tyle co na zdjęciu ! poprawiać to w jakiś sposób ?
Teraz pytanko o wkręty jak grubo ma być na nich masy ?
188417188418188419

Na moje oko może zostać, chyba że chcesz odkleić i wkleić na nowo lub nakleić taśma na taśmę decyzja należy do Ciebie - ja bym zostawił tak jak jest.
Wkręty szpachlowałem trzy razy na zero czyli szpachla tylko w dziurę bez buł i zbędnego szlifowania.

Uzarex
11-05-2013, 21:26
Jeżeli przy pierwszej i drugiej fotce jest wklejona taśma w łączenie skos/kolankowa to jest to zrobione źle ponieważ powinno być widać ciągłą kreskę na taśmie a nie pasek gipsu
TT daję w łączenia płyty z ścianą murowaną otynkowaną . Skos-kolankowa , łączenie sufit-skos daję ultraflex , wkleję jeszcze gdzieś w łączenia jak mi zostanie zamiast TT .
Starałem się by było tam jak najmniej masy ale ciężko to wykonać przy drugim razie mam nadzieję to poprawić , może wcześniej delikatny szlif i wyrównam na nowo . Jedno już wiem że już coraz to lepiej mi idzie , jak skończę całe poddasze to pewnie nabiorę trochę wprawy :)

A i jeszcze pytanko bo piszesz że będzie źle , jak będzie tam za dużo masy będzie nadmiar pękał ? Ile może być masy w samym rogu ?

rafał2011
11-05-2013, 21:41
Najlepiej jest zeszlifować kostkami tak aby było widać tą kreskę, w tym miejscy nie powinno pękać. Na styku ściana/sufi jeżeli jest zbyt dużo masy na taśmie t o lubi się rysować. Kreska na taśmie pomaga wytyczyć idealnie linie gdy jej nie widać trzeba improwizować.

profi45
11-05-2013, 22:14
Dzięki za odpowiedź, czyli rozumiem to tak:
1. Skuć od murłaty 10 cm tynku na całej długości ściany kolankowej, oczyścić powierzchnię (ściany są z gazobetonu - czy trzeba gruntować? ).
2. Płytę fermacell pociąć na paski wzdłuż długości płyty na taką szerokość aby górna krawędź była powyżej profilu V
3. Płytę przyklejamy klejem i mocujemy kołkami w rozstawie co 20 cm (czy może być klej elastyczny do płytek ceramicznych?)


Pytanie: czy łączenia płyt spoinujemy czy tynkujemy całość? Jak połączyć płyty z pozostałą częścią ścianki kolankowej (tynk c-w)

Jeżeli chodzi o kąt skosu jak płyty fermacell sprawdzą się to uda się uratować skos równoległy do krokwi. I to byłoby najlepsze rozwiązanie. Dzięki jeszcze raz i proszę o dalsze wsparcie.
Jutro to załatwimy bo ja mam tez rodzinę i własne problemy a teraz wpadłem na chwilkę.

Uzarex
12-05-2013, 11:01
Najlepiej jest zeszlifować kostkami tak aby było widać tą kreskę,
Po szlifowaniu muszę gruntować ? Czy można tylko odkurzyć i przemyć wodą ?

Taśmy wtapiane na Vario co polecacie , jaką masę , na ostatnią warstwę ?

profi45
12-05-2013, 11:58
Chłopaki, co to jest ta trumna w oknie i to klatkowanie?

Ze swojego placu boju, przytoczę taką anegdotkę. Bardzo lubię scenę w Krzyżakach, jak na biesiadzie jeden z gości bierze topór i zgina go w rękach. Wczoraj zrozumiałem, jak to zostało zrobione: topór był ze stali z BudMatu :)

Miałem nieprzyjemność przykręcić kilka esów ich produkcji - bardzo słabiutkie - można sobie wokół palca owinąć. Robiłem wcześniej na blaszkach PreFix - dużo lepsze.
Pozdro
Klatkowanie najbardziej prymitywny sposób wykonania suchej zabudowy . Wykonuje się robiąc wszystko naraz i łączy się profile ze sobą pchełkami.
W takim wykonaniu nie sposób zastosować taśm akustycznych , zakładek płytowych istotnych z uwagi na jakąkolwiek odporność ogniową, dokładnie wyznaczać kolejne płaszczyzny zabudowy. Wykonawca takiej zabudowy buduje inwestorowi pudło rezonansowe bo on w tym przecież nie będzie mieszkał. Najzabawniejsze w tym jest to że buduje tak nasz najlepszy doradca ROM i poleca cienki profil do swojego wykonania :D tylko nie pochwali się ze łącząc dwa cienkie profile pchełkami ze sobą one się wcale nie trzymają kupy :D

profi45
12-05-2013, 12:11
Dzięki za odpowiedź, czyli rozumiem to tak:
1. Skuć od murłaty 10 cm tynku na całej długości ściany kolankowej, oczyścić powierzchnię (ściany są z gazobetonu - czy trzeba gruntować? ).
2. Płytę fermacell pociąć na paski wzdłuż długości płyty na taką szerokość aby górna krawędź była powyżej profilu V
3. Płytę przyklejamy klejem i mocujemy kołkami w rozstawie co 20 cm (czy może być klej elastyczny do płytek ceramicznych?)


Pytanie: czy łączenia płyt spoinujemy czy tynkujemy całość? Jak połączyć płyty z pozostałą częścią ścianki kolankowej (tynk c-w)

Jeżeli chodzi o kąt skosu jak płyty fermacell sprawdzą się to uda się uratować skos równoległy do krokwi. I to byłoby najlepsze rozwiązanie. Dzięki jeszcze raz i proszę o dalsze wsparcie.
Ad 1 oczyścić i zagruntować.
Ad 2 tak wyznacz z krokwi koszowej dolny punkt skosu , przyłóż na sztorc profil CD do koszowej i będziesz miał zapas a dolny punkt bedzie wyznaczał poziom dla skosu . Dopiero znając na jakiej wysokości wypadnie dół skosu potniesz płyty dodając 3cm na zakładke dla v profilu.
Ad 3 Klej do klejenia płyt albo MP 75 kołki co 40cm.

profi45
12-05-2013, 12:18
"trumna" to obrobienie okna w ten sposób że dolny i górny glif idą prostopadle do okna.
Górny glif powinien iść w poziomie a dolny w pionie.

"klatkowanie" ponoć robię ja. Czyli najpierw profiluję wszystko czyli sufit, skos i ścianę kolankową a dopiero później płytuję.
profi najpierw robi sufit i kolankową - płytuje i dopiero na końcu robi skos. Jedyną wadą mojego "klatkowania" jest to że przy takim układzie nie da się użyć na połączeniu sufit-skos i skos-kolankowa profila 45 znaczy się profila V - a to już wymierna strata ;)
Lekcje nie odrobione znów . Ja zaczynam budować z dołu do góry i również mogę pojechać ze skosem i na końcu zrobić sufit lub na odwrót.:D

LostHighway
12-05-2013, 13:26
Ad 1 oczyścić i zagruntować.
Ad 2 tak wyznacz z krokwi koszowej dolny punkt skosu , przyłóż na sztorc profil CD do koszowej i będziesz miał zapas a dolny punkt bedzie wyznaczał poziom dla skosu . Dopiero znając na jakiej wysokości wypadnie dół skosu potniesz płyty dodając 3cm na zakładke dla v profilu.
Ad 3 Klej do klejenia płyt albo MP 75 kołki co 40cm.

Dzięki, pomysł z wyznaczaniem poziomu łączenia skos/kolankowa jest prosty i skuteczny!
Pytanie odnośnie pkt 3 - czy chodzi o to: http://www.knauf.pl/knaufweb/nasza-oferta/produkty/tynki/tynki-mp-75? Czy tym należy przykleić płyty fermacell i czy można tym tynkiem otynkować żeby otrzymać taką samą grubość jak ścianka poniżej? I jak zrobić żeby nie było widać łączenia z istniejącą poniżej ścianką (ścianka poniżej otynkowana tynkiem cementowo-wapiennym)

I jeszcze jedno, czy do profilowania skosu wykorzystujesz UD na krokwi narożnej, jeżeli tak to czy masz jakieś patenty jak je przymocować?
Widzę, że kwestionujesz łączenie UD na koszowej pchełkami, jaki jest Twój sposób na krokiew narożną?

Proszę o opis taki dla lajkonika, to pierwsze kroki w wykończeniówce i wszystko co czytam jest nowe, czasami pytania mogą wydać się prostackie ale nie mam kogo zapytać, a moje doświadczenie w tej dziedzinie jest zerowe - stąd te pytania. Prace wykonuje razem z żonką i liczę że dzięki wiedzy Forumowiczów uda nam się wykończyć poddasze na przyzwoitym poziomie. :)

profi45
12-05-2013, 13:48
Dzięki, pomysł z wyznaczaniem poziomu łączenia skos/kolankowa jest prosty i skuteczny!
Pytanie odnośnie pkt 3 - czy chodzi o to: http://www.knauf.pl/knaufweb/nasza-oferta/produkty/tynki/tynki-mp-75? Czy tym należy przykleić płyty fermacell i czy można tym tynkiem otynkować żeby otrzymać taką samą grubość jak ścianka poniżej? I jak zrobić żeby nie było widać łączenia z istniejącą poniżej ścianką (ścianka poniżej otynkowana tynkiem cementowo-wapiennym)

I jeszcze jedno, czy do profilowania skosu wykorzystujesz UD na krokwi narożnej, jeżeli tak to czy masz jakieś patenty jak je przymocować?
Widzę, że kwestionujesz łączenie UD na koszowej pchełkami, jaki jest Twój sposób na krokiew narożną?

Proszę o opis taki dla lajkonika, to pierwsze kroki w wykończeniówce i wszystko co czytam jest nowe, czasami pytania mogą wydać się prostackie ale nie mam kogo zapytać, a moje doświadczenie w tej dziedzinie jest zerowe - stąd te pytania. Prace wykonuje razem z żonką i liczę że dzięki wiedzy Forumowiczów uda nam się wykończyć poddasze na przyzwoitym poziomie. :)
Tak to ten tynk.
Możesz przyklejając płytę zlicowac się ze starym tynkiem:bash: dopychając lub dobijając ja ręką lub młotkiem w zależności czy klej będzie na grzebień lub placki . płyta fermacela ma podobną strukture do tynku.
Nie moge znaleśc starych postów ale podlinkuje ci , na razie masz fotki gołe fotki poglądowe z dolnym mocowanie koszowych 2*UD skrecone ze soba wkętami do płyt.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania/page292

Rom-Kon
12-05-2013, 20:12
Klatkowanie najbardziej prymitywny sposób wykonania suchej zabudowy . Wykonuje się robiąc wszystko naraz i łączy się profile ze sobą pchełkami.
W takim wykonaniu nie sposób zastosować taśm akustycznych , zakładek płytowych istotnych z uwagi na jakąkolwiek odporność ogniową, dokładnie wyznaczać kolejne płaszczyzny zabudowy. Wykonawca takiej zabudowy buduje inwestorowi pudło rezonansowe bo on w tym przecież nie będzie mieszkał. Najzabawniejsze w tym jest to że buduje tak nasz najlepszy doradca ROM i poleca cienki profil do swojego wykonania :D tylko nie pochwali się ze łącząc dwa cienkie profile pchełkami ze sobą one się wcale nie trzymają kupy :D
Profi czy gin - nie wiem jak Cię nazwać ale wypraszam sobie byś zamieszczał cudze zdjęcia z insynuacją że to moje! Pokaż swoje jak stawiałeś klatkę!

Ta fotka nie przedstawia mojej pracy!!!
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=188844&d=1368352568

To że jesteś pomysłodawcą profila V masz na niego patent i czerpiesz z tego profi(ty) i chcesz by się jak najlepiej sprzedawał to nie oznacza że wszyscy muszą nagle zacząć go stosować!

Mój system jest zły bo nie stosuję profila V. Oczywiście skręcane profile w narożnikach absolutnie się nie trzymają bo nie ma to jak profil V. Już dawno stwierdziłem że w niektórych wypadkach profil V jest dobry - głównie przy murowej ściance kolankowej. W innych przypadkach jest mi nie na rękę. Na siłę go nie będę stosować. Pozostanę przy skręcanych profilach CD60.

Odnieś się do tego: stosując profil V nie można zrobić w pełni szczelnej paroizolacji!
Pokaż przykład że można.

Pokaż jak stawiasz ściankę kolankową i jak mocujesz profile do krokwi. Pokaż że nie robisz w tym miejscu mostka termicznego. Pokaż że "zimno nie schodzi w dół profila"

Albo pokaż jak wygląda połączenie wełny sufitu i skosu. Pokaż ten szczegół.

http://images10.fotosik.pl/1115/386b2cc0c907c002.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Wytłumacz dlaczego nie można idealnie wytrasować przebiegu skosów, sufitu i kolankowej w systemie którym ja robię. Co stoi na przeszkodzie?

Wytłumacz dlaczego przed pożarem lepiej chroni profil V a nie skręcone dwa profile CD60. Którędy ogień się przedostanie?

http://images34.fotosik.pl/409/4b33f47df6d31ba4.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)


...i jeszcze jedno. Trzy lata temu jakoś Ci nie przeszkadzało moje niedouczenie jak chciałeś bym na Forum rozpropagował Twój cudowny profil. Wtedy "najlepszy doradca" Ci nie przeszkadzał. Teraz w oczy kole.
...i skup się lepiej na pilnowaniu swojego konta bo znów Ci ktoś je podkradnie ;)

LostHighway
12-05-2013, 20:38
Najwięcej montuję Fakro LTK... mają uszczelkę... w miarę stabilne schodki.



Jestem jeszcze przed wyborem schodów strychowych z ciekawości sprawdziłem schodki które polecasz. Cenowo są one dwukrotnie droższe niż w marketach budowlanych (650-700zł brutto). Skąd taka różnica w cenie? Czy rzeczywiście jakość tych marketowych schodów jest odpowiednia do ceny (tanie=kiepskie)? Na co zwracać uwagę, żeby nie kupić jakiegoś badziewia?

Rom-Kon
12-05-2013, 20:49
Jestem jeszcze przed wyborem schodów strychowych z ciekawości sprawdziłem schodki które polecasz. Cenowo są one dwukrotnie droższe niż w marketach budowlanych (650-700zł brutto). Skąd taka różnica w cenie? Czy rzeczywiście jakość tych marketowych schodów jest odpowiednia do ceny (tanie=kiepskie)? Na co zwracać uwagę, żeby nie kupić jakiegoś badziewia?
...ostatnio marketowca nie wiedziałem jak schwycić by mu krzywdy nie zrobić. No i tak zrobiłem - klapę malowałem :D
No i powiem że to były chyba najdroższe schodki! Dla mnie - nie dla Inwestora bo pomijając szpachlówkę samochodową, farbę, wałek i kuwetę to męczyłem się z nimi cały dzień! I tak ich dobrze nie wyregulowałem. Krzywe jak... no i tu powinny paść słowa ogólnie przyjęte za nieparlamentarne. Klapę chciałem dać dzieciakom na górkę zamiast sanek ;)

...LTK dodatkowo ma (ponoć bo nie sprawdzałem) wełnę w klapie. Ile? Pewnie całe 2 cm ale zawsze...

profi45
12-05-2013, 20:55
Profi czy gin - nie wiem jak Cię nazwać ale wypraszam sobie byś zamieszczał cudze zdjęcia z insynuacją że to moje! Pokaż swoje jak stawiałeś klatkę!

Ta fotka nie przedstawia mojej pracy!!!
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=188844&d=1368352568

To że jesteś pomysłodawcą profila V masz na niego patent i czerpiesz z tego profi(ty) i chcesz by się jak najlepiej sprzedawał to nie oznacza że wszyscy muszą nagle zacząć go stosować!

Mój system jest zły bo nie stosuję profila V. Oczywiście skręcane profile w narożnikach absolutnie się nie trzymają bo nie ma to jak profil V. Już dawno stwierdziłem że w niektórych wypadkach profil V jest dobry - głównie przy murowej ściance kolankowej. W innych przypadkach jest mi nie na rękę. Na siłę go nie będę stosować. Pozostanę przy skręcanych profilach CD60.

Odnieś się do tego: stosując profil V nie można zrobić w pełni szczelnej paroizolacji!
Pokaż przykład że można.

Pokaż jak stawiasz ściankę kolankową i jak mocujesz profile do krokwi. Pokaż że nie robisz w tym miejscu mostka termicznego. Pokaż że "zimno nie schodzi w dół profila"

Albo pokaż jak wygląda połączenie wełny sufitu i skosu. Pokaż ten szczegół.

http://images10.fotosik.pl/1115/386b2cc0c907c002.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Wytłumacz dlaczego nie można idealnie wytrasować przebiegu skosów, sufitu i kolankowej w systemie którym ja robię. Co stoi na przeszkodzie?

Wytłumacz dlaczego przed pożarem lepiej chroni profil V a nie skręcone dwa profile CD60. Którędy ogień się przedostanie?

http://images34.fotosik.pl/409/4b33f47df6d31ba4.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)


...i jeszcze jedno. Trzy lata temu jakoś Ci nie przeszkadzało moje niedouczenie jak chciałeś bym na Forum rozpropagował Twój cudowny profil. Wtedy "najlepszy doradca" Ci nie przeszkadzał. Teraz w oczy kole.
...i skup się lepiej na pilnowaniu swojego konta bo znów Ci ktoś je podkradnie ;)


Gin to cie bronił chłopie bo styrał bym cie już dawno temu tak że mu podziękuj. Pomieszało ci się z nerwów.
Dla mnie to możesz stosować co ci się rzewnie podoba i nie stosować. Fotke wziąłem z forum i rzeczywiście to nie twoja klatka ale twoje klatki niczym specjalnym się nie różną:D od tej. To cie strach ogarnął ze cie podsumowałem . W wielu sprawach powinieneś pogadać z Gino. Ja odpowiem ci na pytania które mnie dotyczą wkrótce :yes:.

szymkas30
12-05-2013, 21:39
może ktoś z Was wrzucić foty z prawidłowym zastosowaniem profila V??? na połączaniu skosu -sufit jak ma być odległość od krawędzi profila cd 60 ?czy ten profil jest przykręcany przez płytę do cd 60?

Rom-Kon
12-05-2013, 21:51
Sorry ale gin i profi 45 to jedna osoba ;)

profi45
12-05-2013, 22:06
może ktoś z Was wrzucić foty z prawidłowym zastosowaniem profila V??? na połączaniu skosu -sufit jak ma być odległość od krawędzi profila cd 60 ?czy ten profil jest przykręcany przez płytę do cd 60?
Zawsze przez płyte do cd dla gk. Tu gdzie nie ma cd to płyty włóknowe.

profi45
12-05-2013, 22:07
Sorry ale gin i profi 45 to jedna osoba ;)
To może się założymy ?

szymkas30
12-05-2013, 22:14
jeśli robicie sufit na ruszcie krzyżowym dwupoziomym to skręcacie łącznik krzyzowu z profilem - czy wystarczy ze zatrzaśniemy, mam profile i akcesoria rigipsa jak by ktoś pytał

Rom-Kon
12-05-2013, 22:17
Było pytanie jak dodatkowo docieplić schodki-wyłaz na stryszek:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/968931_650762091607256_364635902_n.jpg

A tu cały album: Dodatkowe docieplenie schodków-wyłazu na stryszek (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.650761931607272.1073741834.593864663963666&type=3)

profi45
12-05-2013, 22:18
jeśli robicie sufit na ruszcie krzyżowym dwupoziomym to skręcacie łącznik krzyzowu z profilem - czy wystarczy ze zatrzaśniemy, mam profile i akcesoria rigipsa jak by ktoś pytał
nie skrecaj na suficie.

Rom-Kon
12-05-2013, 22:23
jeśli robicie sufit na ruszcie krzyżowym dwupoziomym to skręcacie łącznik krzyzowu z profilem - czy wystarczy ze zatrzaśniemy, mam profile i akcesoria rigipsa jak by ktoś pytał
Zatrzaśnij i sprawdź czy na pewno wszystkie łapy trzymają i to wszystko - nie skręcaj.

...na skosach trzeba bo zjeżdżają.

marmur7
13-05-2013, 01:40
Im więcej czytam informacji o narożnikach zewnętrznych tym bardziej głupieję - jest jakiś rodzaj narożnika , o którym ktoś zaraz nie napisze, że do kitu ? :confused:

Rom-Kon
13-05-2013, 09:19
Im więcej czytam informacji o narożnikach zewnętrznych tym bardziej głupieję - jest jakiś rodzaj narożnika , o którym ktoś zaraz nie napisze, że do kitu ? :confused:
Masz dwa podstawowe typy narożników. Aluminiowy i taśmy. Aluminiowy najbardziej popularny, najtańszy. Taśmy typu miidflex, wideflex czy ultraflex - niestety drogie. Chętnie stosowałbym taśmy narożnikowe ale niestety cena metra taśmy jest większa niż cena całego 3-metrowego narożnika AL.

marmur7
13-05-2013, 10:24
Do narożników wewnętrznych kupiłem już taśmę typu tuff-tape , z perforowanymi brzegami. Ona jednak chyba nie nadaje się do zewnętrznych. Dlatego szukam jakiegoś złotego środka. Wiem, że przy naroznikach aluminiowych wystarczy byle puknięcie i gips się na nich kruszy ale czy to jest główna wada ? Jak np. wygląda sprawa samego montażu (w porównaniu z tasmami) - szybciej, wolniej, łatwiej, trudniej, porównywalnie ? :)

pedronx
13-05-2013, 16:36
Było pytanie jak dodatkowo docieplić schodki-wyłaz na stryszek:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/968931_650762091607256_364635902_n.jpg

A tu cały album: Dodatkowe docieplenie schodków-wyłazu na stryszek (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.650761931607272.1073741834.593864663963666&type=3)

Wodzu WIELKIE dzięki!

Rom-Kon
13-05-2013, 16:50
Wodzu WIELKIE dzięki!
...mnie oczy wyszły ze zdziwienia jak to brat Inwestora robił!!! Normalnie można zrobić albo zwykłą płytę z dociepleniem a jak schodki wystają nad podłogę to odwróconą skrzynkę - oczywiście oklejoną styropianem. A tu taka machina :D

...najfajniejszy to ten dzyndzelek-pociągadło :D

Uzarex
13-05-2013, 19:33
...najfajniejszy to ten dzyndzelek-pociągadło
"Dzyndzelki" zawsze są najfajniejsze :)
Powiem że ciekawy pomysł na docieplenie.

Rom-Kon
13-05-2013, 19:47
Do narożników wewnętrznych kupiłem już taśmę typu tuff-tape , z perforowanymi brzegami. Ona jednak chyba nie nadaje się do zewnętrznych. Dlatego szukam jakiegoś złotego środka. Wiem, że przy naroznikach aluminiowych wystarczy byle puknięcie i gips się na nich kruszy ale czy to jest główna wada ? Jak np. wygląda sprawa samego montażu (w porównaniu z tasmami) - szybciej, wolniej, łatwiej, trudniej, porównywalnie ? :)
Niestety ale narożniki AL właśnie tak mają. Taśmowe jak uderzyć to skaleczenie jest ale łatwe do naprawy a aluminium wylatuje cały.

AL i taśmy praktycznie tak samo łatwo zamontować. Nie ma problemów.

malux20
13-05-2013, 21:26
mialem klopot zprzechodzeniem niskich dzwięków przez strop zasypany 45-60 cm celulozy i 2x 10 mm fermacell.
dziś walczyłem na poddaszu
zostawiłem okolo 20 cm celulozy[do gory pasa dolnego wiązara]
dołożyłem trochę łat a następnie rozlożyłem 15 cm megarocka i na to 10 cm roctona a na to nadmiar celulozy[okolo20-25 cm]
przy okazji odciązyłem stelaż.
jeśli chodzi o wyciszenie -jest bardzo ok [sprawdzone ponieważ u mnie wokolchodzą kosiarki jak w dniu świra]
diękuję za pomoc

LostHighway
13-05-2013, 22:38
No Panowie, dzisiaj po wielu dniach czytania oraz zadawania pytań na forum i wielu dniach walki z profilami ruszyliśmy na milometr ;) z miejsca w temacie "wyznaczanie skosów" - proszę o zabranie głosu w tej sprawie czy udało się znaleźć dobry kurs. Oto "nasz" przepis na skosy w dachu czterospadowym:
1. przyczepiamy UD do ściany wyznaczając skos
2. profil V na kolankowej wyznacza dół skosu
3. tymczasowy profil V na sufitowym CD wyznacza górę skosu (docelowy V będzie przymocowany do płyty na suficie)
4. Pomiędzy profilami V wzdłuż każdej krokwi przykręcamy kontrolny/pomocniczy CD do którego równamy wieszaki-grzybki (kręcone prostopadle do tego CD)
5. Zdejmujemy CD kontrolny i do wieszaków montujemy właściwe profile CD i wyznaczamy poziom grzybków na ostatniej "krótkiej krokwi" (tej przy krokwi narożnej która kończy się poniżej sufitu)
6. Powtarzamy pkt 4 i 5 dla drugiej, prostopadłej połaci dachu
7. Profilujemy obydwie połacie i wyznaczamy przebieg profilu UD na krokwi narożnej.

brakuje punktu 8 w którym wykańczamy skosy na krokwi narożnej, być może jeszcze coś pominąłem, być może wszystko jest do d... a być może po wielu nieprzespanych nocach i dniach spędzonych z pionem, poziomicą i ołówkiem udało się odkryć tajemnicę wyznaczania skosu? ;) Proszę o odpowiedź, bo skosy i profile śnią się po nocach. :)

profi45
14-05-2013, 01:26
No Panowie, dzisiaj po wielu dniach czytania oraz zadawania pytań na forum i wielu dniach walki z profilami ruszyliśmy na milometr ;) z miejsca w temacie "wyznaczanie skosów" - proszę o zabranie głosu w tej sprawie czy udało się znaleźć dobry kurs. Oto "nasz" przepis na skosy w dachu czterospadowym:
1. przyczepiamy UD do ściany wyznaczając skos
2. profil V na kolankowej wyznacza dół skosu
3. tymczasowy profil V na sufitowym CD wyznacza górę skosu (docelowy V będzie przymocowany do płyty na suficie)
4. Pomiędzy profilami V wzdłuż każdej krokwi przykręcamy kontrolny/pomocniczy CD do którego równamy wieszaki-grzybki (kręcone prostopadle do tego CD)
5. Zdejmujemy CD kontrolny i do wieszaków montujemy właściwe profile CD i wyznaczamy poziom grzybków na ostatniej "krótkiej krokwi" (tej przy krokwi narożnej która kończy się poniżej sufitu)
6. Powtarzamy pkt 4 i 5 dla drugiej, prostopadłej połaci dachu
7. Profilujemy obydwie połacie i wyznaczamy przebieg profilu UD na krokwi narożnej.

brakuje punktu 8 w którym wykańczamy skosy na krokwi narożnej, być może jeszcze coś pominąłem, być może wszystko jest do d... a być może po wielu nieprzespanych nocach i dniach spędzonych z pionem, poziomicą i ołówkiem udało się odkryć tajemnicę wyznaczania skosu? ;) Proszę o odpowiedź, bo skosy i profile śnią się po nocach. :)
Prawie dobrze myślisz
Ad1-3
Ad4 wystarcza ci 2 cd pomocnicze 1/3 2/3 długości skosu w jak się da pod krokwiami. Na pomocniczych opierasz właściwy CD skosu i kręcisz grzybki na gotowo wsadzone do CD. Właściwe CD rozmieszczasz 1szy 39cm od dołu V profilu reszta standard co 40cm. Włąściwe CD scinasz tak pod katem aby weszły w koszowe UD.Pamiętaj aby CD były krótsze żeby można je było wyjąc z grzybków do ocieplenia.
5 zdejmujesz pomocnicze CD i w zasadzie masz koniec .

Ermua
14-05-2013, 09:26
Obśmiejscie mnie ale czy jest to źle?
- montuje grzybki w pewnej odległości od murłaty i następne co 40 cm, wszystko sprawdzam poziomicą i one mi wyznaczają UD na ścianie. To jest źle, że nie zaczynam od UD na ścianie?

Akrimka
14-05-2013, 10:06
Tu mnie przekonałeś . Taniej jak ty to już się nie da. Nawet flaszkę którą powinieneś mi postawić to Akrimka postawił za ciebie pomimo ze ty go wysterowałeś na swoim systemie klatkowym.

Flaszkę możemy wypić, za twoje celne oko.
Ale i tak wolę system klatkowy, przynajmniej folia paroizolacyjna cięgnie mi sie z sufitu po skosie i kolankowej aż do posadzki. Nie widzę przeciwskazań tego typu zabudowach, kosztowo tano bo nie kupowałem zadnych wynalazków.

profi45
14-05-2013, 18:46
Flaszkę możemy wypić, za twoje celne oko.
Ale i tak wolę system klatkowy, przynajmniej folia paroizolacyjna cięgnie mi sie z sufitu po skosie i kolankowej aż do posadzki. Nie widzę przeciwskazań tego typu zabudowach, kosztowo tano bo nie kupowałem zadnych wynalazków.
Trafne określenie ciągnie mi sie:) . Chcesz przez to powiedzieć że jak ja robię to nie ma w tych miejscach foli ?

marmur7
14-05-2013, 21:16
Niestety ale narożniki AL właśnie tak mają. Taśmowe jak uderzyć to skaleczenie jest ale łatwe do naprawy a aluminium wylatuje cały.

AL i taśmy praktycznie tak samo łatwo zamontować. Nie ma problemów.

Mam więc teraz komplet, na narozniki wewnętrzne tuff-tape medium, a do zewnętrznych kupiłem mid-flexa. Wygląda bardzo solidnie. Jedyna delikatna obawa czy własnie ze wzgl na grubość da się ją łatwo zamaskować.

Andrzej & Grażyna
14-05-2013, 21:20
Witam strasznie duuuuży ten temat a wyszukiwarka się nie sprawdza więc mam pytanie co do ocieplania poddasza i układania płyt g-k na skosach i sufitach:
z tego co się orientuję to są dwie praktykowane metody mocowania stelaży(profili):

1. stelaże (profile) pod płyty mocowane (w poprzek) do krokwi na całej długości poddasza przechodzą powyżej ścianek działowych i mocowane są na krawędziach jedynie w ścianach szczytowych. Natomiast płyty g-k przykręcane do tychże stelaży stykają się ze ściankami działowymi w każdym pomieszczeniu

2. stelaże mocowane do krokwi/ jętek w każdym pomieszczeniu poddasza są mocowane do ścianki działowej poprzez profile krawędziowe/startowe

która metoda jest właściwa??? bo zastanawiam się na jakiej wysokości zakończyć ścianki działowe????

Słodowy
14-05-2013, 22:29
w hurtowni w Otrębusach mają knaufa... 4zł/mb profila-taśmy a v-profil dostępny jest (już) w lirojku

Właśnie szukam elastyka 200 mm. Czy mógłbym prosić o namiar na hurtownię w Otrębusach?

LostHighway
14-05-2013, 22:33
Prawie dobrze myślisz
Ad1-3
Ad4 wystarcza ci 2 cd pomocnicze 1/3 2/3 długości skosu w jak się da pod krokwiami. Na pomocniczych opierasz właściwy CD skosu i kręcisz grzybki na gotowo wsadzone do CD. Właściwe CD rozmieszczasz 1szy 39cm od dołu V profilu reszta standard co 40cm. Włąściwe CD scinasz tak pod katem aby weszły w koszowe UD.Pamiętaj aby CD były krótsze żeby można je było wyjąc z grzybków do ocieplenia.
5 zdejmujesz pomocnicze CD i w zasadzie masz koniec .

Dzięki za odpowiedź, bardzo rozjaśniłeś temat. :stirthepot:

Jeszcze mam pytanie - czy UD w koszu mocujesz tylko pchełkami na dole i na górze, czy jeszcze trzeba je usztywnić jakimiś dodatkowymi wieszakami?

Drugie pytanie z cyklu "nie ma głupich pytań" - do czego używacie pchełek?

Trzecie pytanie podobne, czy do cięcia UD/CD w narożnikach stosujecie nożyce do blachy czy szlifierke? (gdzieś na forum wyczytałem, że najlepiej profile w narożnikach/koszach docinać właśnie szlifierką - czy to prawda?)

profi45
14-05-2013, 23:00
Dzięki za odpowiedź, bardzo rozjaśniłeś temat. :stirthepot:

Jeszcze mam pytanie - czy UD w koszu mocujesz tylko pchełkami na dole i na górze, czy jeszcze trzeba je usztywnić jakimiś dodatkowymi wieszakami?

Drugie pytanie z cyklu "nie ma głupich pytań" - do czego używacie pchełek?

Trzecie pytanie podobne, czy do cięcia UD/CD w narożnikach stosujecie nożyce do blachy czy szlifierke? (gdzieś na forum wyczytałem, że najlepiej profile w narożnikach/koszach docinać właśnie szlifierką - czy to prawda?)
Koszowe UDki nie musisz już niczym więcej mocować . One rozejdą się i usztywnia po wprowadzeniu do nich CD. Resztę załatwi płyta.
Pchełki najczęściej stosuje sie do zblokowania elementu w trakcie prac ale często się je wykręca jak przychodzi płyta bo zastepują je wkrety do płyt a dodatkowo często odpychaja miejscowo płytę.
Cięcie nożycami często powoduje zgniecenie w miejscu wywinięcia profila CD przez co staje się on nieznacznie grubszy i z 27/masz 30 a z 30 33mm
i trudniej go wprowadzić do UD. Dlatego wielu używa fleksa z tarcza żyletką.

profi45
14-05-2013, 23:05
Mam więc teraz komplet, na narozniki wewnętrzne tuff-tape medium, a do zewnętrznych kupiłem mid-flexa. Wygląda bardzo solidnie. Jedyna delikatna obawa czy własnie ze wzgl na grubość da się ją łatwo zamaskować.
Zewnętrzne łatwiej zastosować Alu. Ale wybór nalezy do ciebie.

Rom-Kon
14-05-2013, 23:44
Właśnie szukam elastyka 200 mm. Czy mógłbym prosić o namiar na hurtownię w Otrębusach?
Kadbud ul Warszawska 39 Otrębusy.... ale z tego co widzę jesteś z WLKP a ta hurtownia pod Warszawą... a w Poznaniu patrzyłeś? Sprawdź w EL-Bau w Wysogotowie... powinni mieć.

Rom-Kon
14-05-2013, 23:47
Mam więc teraz komplet, na narozniki wewnętrzne tuff-tape medium, a do zewnętrznych kupiłem mid-flexa. Wygląda bardzo solidnie. Jedyna delikatna obawa czy własnie ze wzgl na grubość da się ją łatwo zamaskować.


Zewnętrzne łatwiej zastosować Alu. Ale wybór nalezy do ciebie.

Gdyby Inwestorzy na to poszli to bym zawsze taśmy montował. A czy łatwiej czy trudniej? Mnie to nie robi różnicy.

Rom-Kon
14-05-2013, 23:52
(...)
Cięcie nożycami często powoduje zgniecenie w miejscu wywinięcia profila CD przez co staje się on nieznacznie grubszy i z 27/masz 30 a z 30 33mm
i trudniej go wprowadzić do UD. Dlatego wielu używa fleksa z tarcza żyletką.

Wystarczy zagniecione końcówki delikatnie obciąć pod kątem i ładnie wchodzi. A flex tylko w ostateczności jak już nożycami nie idzie bo... hałas, śmierdzi, tarcze szybko schodzą.... bo wolę nożyce. Ale przy zabudowach "specjalnych" gdzie liczy się duża dokładność to oczywiście tak.

Rom-Kon
14-05-2013, 23:55
Witam strasznie duuuuży ten temat a wyszukiwarka się nie sprawdza więc mam pytanie co do ocieplania poddasza i układania płyt g-k na skosach i sufitach:
z tego co się orientuję to są dwie praktykowane metody mocowania stelaży(profili):

1. stelaże (profile) pod płyty mocowane (w poprzek) do krokwi na całej długości poddasza przechodzą powyżej ścianek działowych i mocowane są na krawędziach jedynie w ścianach szczytowych. Natomiast płyty g-k przykręcane do tychże stelaży stykają się ze ściankami działowymi w każdym pomieszczeniu

2. stelaże mocowane do krokwi/ jętek w każdym pomieszczeniu poddasza są mocowane do ścianki działowej poprzez profile krawędziowe/startowe

która metoda jest właściwa??? bo zastanawiam się na jakiej wysokości zakończyć ścianki działowe????

Ściany działowe parę centymetrów ponad przewidywany sufit tak by profil można było przykręcić. Ale nie za wysoko bo będzie mostek termiczny!

Uzarex
15-05-2013, 08:48
Drugie pytanie z cyklu "nie ma głupich pytań" - do czego używacie pchełek?
Ja jeszcze używałem do przedłużenia profili , skręcałem nimi łączniki .

Andrzej & Grażyna
15-05-2013, 11:49
Ściany działowe parę centymetrów ponad przewidywany sufit tak by profil można było przykręcić. Ale nie za wysoko bo będzie mostek termiczny!

Czyli rozumiem że opcja nr. 2 jest właściwa tj. z możliwością zamontowania profilu startowego do każdej ścianki działowej (w każdym pomieszczeniu) ale z przerwą miedzy ścianką a krokwiami/jętkami aby wcisnąć tam wełnę:) czyli jednym słowem w każdym pomieszczeniu sufit podwieszany jest osobo montowany a profile montowane poprzecznie do krokwi są docinane w zależności od wielkości pomieszczenia :eek:

Pozdrawiam

rafał2011
15-05-2013, 22:54
Już dawno stwierdziłem że w niektórych wypadkach profil V jest dobry - głównie przy murowej ściance kolankowej. W innych przypadkach jest mi nie na rękę.

Moim zdaniem tylko.

szymkas30
15-05-2013, 23:11
189644

szymkas30
15-05-2013, 23:16
189650

profi45
15-05-2013, 23:44
Moim zdaniem tylko.
To i tak sukces ze chociaz tyle załapałes:)

profi45
15-05-2013, 23:48
189650
To wodza klatka i musisz jego zapytać:yes:

szymkas30
15-05-2013, 23:51
to Ty mi doradź jak obrobić taką lukarnę wg Twoich praktyk na profilach v - jakieś zdjęcia może pokażesz

profi45
15-05-2013, 23:52
189650
Nie pchełki bo jak dasz folie to zostana :) jak wykręcisz to sie rozpierdoli klatka:yes:

profi45
15-05-2013, 23:57
to Ty mi doradź jak obrobić taką lukarnę wg Twoich praktyk na profilach v - jakieś zdjęcia może pokażesz
Mam kolego problem bo nie robiłem fotek z każdej roboty i dzisiaj żałuje tego ale mądry polak po szkodzie jak mawiają . Tylko teraz jak widzę co się tu dzieje to zaczne robić. I nikt ci nie kaze robic jak ja robie :)

profi45
16-05-2013, 00:08
Romi czekamy na ciebie bo o nitowaniu musisz nam opowiedziec:)
Uwielbiam twoje opowiesci:)

profi45
16-05-2013, 00:11
Coś nie tak napisałem ze kolesie odpadli nagle ?
Dobranoc w takim razie.

Rom-Kon
16-05-2013, 08:38
189650
Wstępnie "łapię" zwykłymi wkrętami które później wymieniam na nity lub poszerzone pchełki.

...ale to i tak nic nie da bo ogień i tak przejdzie, klatka się rozleci, zacznie dzwonić czy jeszcze co innego. W tej czy innej kolejności ale zawsze!
Nie ma to jak V-profil zawsze i wszędzie!
Howgh!

Rom-Kon
16-05-2013, 08:39
Nie pchełki bo jak dasz folie to zostana :) jak wykręcisz to sie rozpierdoli klatka:yes:

Nic się nie rozpierdoli :D wszystko się dobrze trzyma :yes:

Rom-Kon
16-05-2013, 08:41
Mam kolego problem bo nie robiłem fotek z każdej roboty i dzisiaj żałuje tego ale mądry polak po szkodzie jak mawiają . Tylko teraz jak widzę co się tu dzieje to zaczne robić. I nikt ci nie kaze robic jak ja robie :)
...a może jest inny powód nierobienia fotek ;)

Uzarex
16-05-2013, 09:07
Odświeżę bo zaginęło w gąszczu .....

Taśmy wtapiane na Vario , co polecacie , jaką masę , na ostatnią warstwę ?

tomi66
16-05-2013, 12:27
Mam taką wątpliwośći nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi.
stelaż pod zabudowę kartonowo-gipsową na poddaszu, czy mogę zastosować profil V do połączenia ścianki kolankowej ze skosem ? ścianka kolankowa jest z pustaka max (otynkowana) i do niej przymocowałbym profil V. Później do tego profilu przymocowałbym płytę K/G. Czy jednak nie powinienem tego robić ze względu na naprężenia na płytach K/G tak jak nie przykręca się płyt do profili UD?

Uzarex
16-05-2013, 13:51
czy mogę zastosować profil V do połączenia ścianki kolankowej ze skosem ?
Nie tylko możesz ale nawet "musisz" może to być profil V lub elastyczny z Knauf-a

tomi66
16-05-2013, 13:56
Nawet musisz !
Tylko we wszelakich rysunkach pokazujących to połączenie profil V jest zastosowany na ściankach kolankowych, które są obudowane płytami K/G i do nich montowany jest ten profil a ja mam ściankę z pustaka otynkowaną i nie dokładam do niej już stelaży z płytami.

LostHighway
16-05-2013, 14:00
Mam taką wątpliwośći nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi.
stelaż pod zabudowę kartonowo-gipsową na poddaszu, czy mogę zastosować profil V do połączenia ścianki kolankowej ze skosem ? ścianka kolankowa jest z pustaka max (otynkowana) i do niej przymocowałbym profil V. Później do tego profilu przymocowałbym płytę K/G. Czy jednak nie powinienem tego robić ze względu na naprężenia na płytach K/G tak jak nie przykręca się płyt do profili UD?



Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale po dwukrotnym przeczytaniu wątku :yes: i wykopiowaniu zyliona notatek zaryzykuję "swoją wiedzę" w tym temacie - z nadzieją na konstruktywną krytykę jeżeli coś namotam i wyprowadzenie z błędu. Ewentualnie prośba o rozwinięcie wątku kiedy sztywno a kiedy ślizgiem?

Sztywne połączenia wg. Rom-Kon :

Gdzie są zalecane połączenia sztywne? na sztywnych podłożach czyli sufity na parterze, zabudowy w łazienkach itp.
źródło tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=5584262&viewfull=1#post5584262)

Tutaj jeszcze jeden (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=5593316&viewfull=1#post5593316) post w tym temacie.

Rozumiem to w ten sposób, że na poddaszu powinno stosować się połączenia ślizgowe aby odizolować powierzchnię zabudowy z k-g od sztywnych elementów konstrukcyjnych które są narażone na ruchy (ściany osiadanie, dach skręcanie). Rom-Kom poleca stosowania mieszanego łączenia (czyli część ślizgiem, część na sztywno - kiedy które? dobre pytanie).

Nie wiem czy znasz stronę http://www.profiltech.com.pl/ można znaleźć tam opis zastosowania profilu V.

maverdo
16-05-2013, 14:03
witam,
potrzebuje - 10mb tasmy do narozy G-K straitflex-midflex - moze komus pozostalo ? -
chyba nie ma mniejszych niż 30mb - dlatego pytam czy komuś nie pozostało... /mogą być nawet kawałki

Uzarex
16-05-2013, 14:05
Ja też mam murowaną otynkowaną , i zasięgając opinii naszych kolegów z forum , właśnie w ten sposób :nakazano" polecono mi wykonać to połączenie.


kiedy sztywno a kiedy ślizgiem?
Ja zdecydowałem się na wykonanie łączeń "na sztywno" co z tego wyjdzie okaże się z czasem , długo nad tym myślałem , czytałem wypowiedzi w tym temacie naszych kolegów ekspertów , było wielu przeciwników , resztę czas pokaże , wtedy się wypowiem.

Sławek...
16-05-2013, 17:24
Rozumiem to w ten sposób, że na poddaszu powinno stosować się połączenia ślizgowe aby odizolować powierzchnię zabudowy z k-g od sztywnych elementów konstrukcyjnych które są narażone na ruchy (ściany osiadanie, dach skręcanie).

weź jeszcze pod uwagę powierzchnię sufitu, przy dużych powierzchniach połączenie sztywne może być ryzykowne...

Ermua
17-05-2013, 07:56
witam,
potrzebuje - 10mb tasmy do narozy G-K straitflex-midflex - moze komus pozostalo ? -
chyba nie ma mniejszych niż 30mb - dlatego pytam czy komuś nie pozostało... /mogą być nawet kawałki

Nie możesz kupić poprostu?

marmur7
17-05-2013, 10:08
Nie możesz kupić poprostu?

Może, ale potrzebuje tylko 10m a w sprzedazy są tylko 30 - metrówki. Midflex to droga impreza więc szuka okazji. Proste.

Uzarex
17-05-2013, 20:46
Ważne , przeczytałem coś takiego -

Każda kolejna warstwa masy szpachlowej powinna być nakładana dopiero wtedy, gdy poprzednia zwiąże, ale nie zdąży całkowicie wyschnąć.
Co zrobić jak szpachla wyschnie ? Można szpachlować drugi raz , jakieś zalecenia ?

Rom-Kon
17-05-2013, 21:31
Ważne , przeczytałem coś takiego -

Co zrobić jak szpachla wyschnie ? Można szpachlować drugi raz , jakieś zalecenia ?
....zależy jaka to szpachlówka. Np. akrulputz start-finisz nakłada się more na mokre - znaczy się niezwiązane a nie w znaczeniu mokre czyli wilgotne. inaczej powstają tzw. słoneczka i jest poprawka masą wiaderkową. Poprawki szpachlarskie robi się po zagruntowaniu i najlepiej po pierwszym malowaniu na biało. Wtedy wszystko dokładnie widać.

Uzarex
18-05-2013, 07:46
A jak chcę zaciągnąć drugi raz Vario taśmę tuff tape lub Ultraflex by wyrównać pod ostateczne szpachlowanie ?

Rom-Kon
18-05-2013, 08:58
A jak chcę zaciągnąć drugi raz Vario taśmę tuff tape lub Ultraflex by wyrównać pod ostateczne szpachlowanie ?
Vario możesz.

Uzarex
18-05-2013, 10:11
Serdeczne dzięki .
Rozumiem że nie przeszkadza że suche ?
A szpachlowałeś kiedyś całą ścianę , płytę Vario ? Bo chodzi mi o to czy mogę wykorzystać jak mi coś zostanie. I jeszcze jedno pytanko co byś polecił jako gładź na Vario , na ostateczną warstwę ?

zeusrulez
19-05-2013, 08:48
Serdeczne dzięki .
Rozumiem że nie przeszkadza że suche ?
A szpachlowałeś kiedyś całą ścianę , płytę Vario ? Bo chodzi mi o to czy mogę wykorzystać jak mi coś zostanie. I jeszcze jedno pytanko co byś polecił jako gładź na Vario , na ostateczną warstwę ?

To chyba drogi interes szpachlować tyle metrów co Wodzu robi całe płyty Vario czy Unifottem, skoro Inwestorzy płaczą jak mają kupić to do samych spoin, oj oj oj ale to drogie czy może być coś innego, jestem pewny, że wielu to słyszało ;-)
Czym szpachlować na Vario, decyzja należy do Ciebie, dla mnie tylko gips szpachlowy, lubię bardzo Fanspola, ale szpachluje tym co Inwestor kupi. Nie przepadam za gładziami, ale to już Majster tak nauczył, jak sobie wyszpachlujesz tak sobie będziesz szlifował.

Pozdrawiam.

Uzarex
19-05-2013, 09:16
To chyba drogi interes szpachlować tyle metrów co Wodzu robi całe płyty Vario czy Unifottem
Robię to dla siebie , mam jak do tej pory kupione 3 worki po 25 kg , jeśli ma to być dobra masa która jest warta swojej ceny to wolę pomału ale dobrze , zużyłem około 35 kg i pozostał jeszcze jeden pokój , w sumie największy , taśm zużyłem około 130 mb , gdzie 90 to tuff tape a 40 poszło Ultraflex , tuff tape pójdzie jeszcze około 40 mb i ultraflex jakieś 14 mb więc myślę że trochę Vario zostanie a w sumie płyty do szpachlowania dużo nie zostało więc myślę że można pozostałość gdzieś wykorzystać , jeśli się tylko naddaje do takiego szpachlowania . Nie chcę szpachlować płyt i ścian samym Vario poprostu chcę go wykorzystać by się nie zmarnował , dlatego pytam. No a gładź na ostateczne szpachlowanie zarówno płyt jak i ścian z tynkiem tradycyjnym cw muszę jeszcze zakupić tylko nic jeszcze nie wybrałem , zastanawiam się nad sheetrockiem !

Andrzej & Grażyna
19-05-2013, 18:21
Ściany działowe parę centymetrów ponad przewidywany sufit tak by profil można było przykręcić. Ale nie za wysoko bo będzie mostek termiczny!

hmmm sufit przewidziany ok 5-6 cm poniżej krokwi/jętek tak by ułożyć 5cm wełny pod krokwiami/jętkami więc pytanie konkretne ile cm poniżej krokwi powinny kończyć się działówki?

evol1
19-05-2013, 20:33
Mam do Was takie pytanie czym najlepiej pomalować - zagruntować sufity i skosy, bo ni znajomy doradził białą śnieżkę gruntującą bo podobno jest lepsza niż sam grunt który podobno inaczej wsiąknie na gładzi a inaczej na płycie??

zeusrulez
20-05-2013, 22:41
Zagruntuj dobra farba. Kabe, beckers, tikkurila. Chociaz cenowo to super wychodzi kabe aquatex. Rozcienczasz z woda, walek i lecisz metra ;-)

szymkas30
21-05-2013, 11:02
jak docinam płytę KG (łączenie płyt wypada oczywiście na cd-ku) to w takim przypadku należy zfazować kant do kątu 45 stopni czy jest to bez znaczenia - czy te płyty docinane mają dochodzić do siebie na styk, czy ma zostać jakaś technologiczna przestrzeń między nimi, bo rozumię że krawędzie nie cięte zaokrąglone mają dochodzić jedna do drugiej

Uzarex
21-05-2013, 17:23
jak docinam płytę KG (łączenie płyt wypada oczywiście na cd-ku) to w takim przypadku należy zfazować kant do kątu 45 stopni czy jest to bez znaczenia
Tak !
Zawsze trzeba wykonać frezowanie krawędzi ciętych płyty gipsowej !

Akrimka
22-05-2013, 09:08
Ja do spoinowania użwałem taśm papierowych oraz masy Rigips super - Masa szpachlowa do spoinowania płyt g-k z taśma zbrojacą. Na całe poddasze poszło mi 25kg, oraz z 5 rolek i taśmy papierowej, miałem trochę papieru z wkładką dawałem koło okien dachowych, oraz narożniki alu. Pod narożniki czy to alu czy w koszach wklejałem flizelinę:) Wszstko klejone na sztywno do ścian kolankowych itp. . Zanim kładłem spoiny wieksze sczeliny od 1cm w górę zapełniałem klejem gipsowym chyba Perflix z Kanufa. Po wklejeniu taśmy kładłem może niepopularną "masę" z worka Fast'a. Wszystko zostało szlifowane żyrafą z castoramy - Macalister. Zyrafa szlifowała też belki oraz inne drewno:)
Gruntowanie to biała farba "no name" pomieszana z gruntem 1:1. Na to jak walnąłem białą farbę Alpiny to aż miło patrzeć..:)

szymkas30
22-05-2013, 12:07
a jak to jest z krawędziami nie ciętymi? mają dochodzić do siebie na maxa czy zostawiamy jakąś przerwę, oraz pytanie czy sprawdza się na poddaszu żyrafa do szlifowania, bo wczoraj w lirojku widziałem żyrafę pansam za 450zł i tak się zastanawiam czy nie kupić bo mam trochę tego poddasza:)

tomi66
22-05-2013, 13:26
jak docinam płytę KG (łączenie płyt wypada oczywiście na cd-ku)
czy wszystkie łączenia muszą wypaść na profilach?
czym grozi połączenie płyt "w powietrzu"?

Ermua
22-05-2013, 15:17
czy wszystkie łączenia muszą wypaść na profilach?
czym grozi połączenie płyt "w powietrzu"?

Grozi prawie 100% pękaniem.

Akrimka
22-05-2013, 15:19
Wsztkie po długości na profilach....
co znaczy w powietrzu? Jak masz np skosie płyty długie i przucinasz tak aby następna zaczynała sie na profilu, nie możesz dać aby wystawała 20cm a następną do niej i też 20cm w powietrzu i tam łączenie. Trzeba przyciąć i połaczyć na CDeeku, dobrze robić to w kratke na zakłądke..:D

U mnie jak po szerokości były łączenia płyt bo gdzieś musi być, to pomiedzy profilami dawałem kawałki desek i 2 płyty skecałem ze sobą.
Moja żyrafa Macalister, jest bez linki, ma napęd bezpośredni ma otworki na odsysanie i sporo mi pracy ułatwiła. Jedynie to że cięższa niz te markowe no ale cena.....

Uzarex
22-05-2013, 16:10
a jak to jest z krawędziami nie ciętymi? mają dochodzić do siebie na maxa czy zostawiamy jakąś przerwę
Zawsze na styk , tak twierdzą koledzy z forum !

Ermua
22-05-2013, 21:00
U mnie jak po szerokości były łączenia płyt bo gdzieś musi być, to pomiedzy profilami dawałem kawałki desek i 2 płyty skecałem ze sobą.


Możesz dać jakieś zdjęcia o co chodzi albo rysunek? Z ciekawości proszę

Uzarex
22-05-2013, 21:38
Możesz dać jakieś zdjęcia o co chodzi albo rysunek? Z ciekawości proszę
Coś jak u mnie na zdjęciu poniżej , tylko zamiast krótkich kawałków profilu kolega Akrimka podkładał kawałki desek by wzmocnić łączenie.
191064

pba
22-05-2013, 23:11
Witam,

ledy a'la halogeny (punktowe oczka) - jak dla nich przygotować miejsce ?
- jakie otwory w płycie - jest jakiś standard, czy trzeba wiedzieć z góry co się będzie instalowało ?
- jak zabezpieczyć paroizolacyjność w tych miejscach?
- dla ledów trzeba tworzyć jakieś wewnętrzne przestrzenie jak w przypadku halogenów (np. słynna doniczka) ??

Akrimka
23-05-2013, 08:56
PBA,
Pod halogen z żarówką GU10 musisz mieć chyba z min 65mm odstępu od stropu. Ledy śa dobre bo sie nie grzeją. Sa specjalne puszki do zabudowy halogenów, poszperaj w necie. Z tego co mi się wydaje to oprawki są na otwory fi60mm albo 70. Ja nie robiłem na poddaszu, ale jak bym miał to wtawił te puszki w nich przewody a dokoła dał paroizolacje, No ale nie ma co przesadzać z uszczelnianiem, ile tego jest, zreszta kilka stron wcześniej było o tym,

Akrimka
23-05-2013, 09:03
Coś jak u mnie na zdjęciu poniżej , tylko zamiast krótkich kawałków profilu kolega Akrimka podkładał kawałki desek by wzmocnić łączenie.
191064

Dokładnie o to chodzi, tylko że ja po przykręceniu jednej płyty, wsuwałem deskę pomiędzy profile, połową pod jedną płytę i przykręcałem na dwa wkręty. Jak dołozyłem drugą płytę obok to pożniej kręciłem ją również do tej deseczki. Mmiałem tego pełno z palet o grubości 1.5-2cm, ładnie się wsuwały pod płytę lekko naciągając folię.

tomi66
23-05-2013, 09:28
przy układaniu stelażu na poddaszu muszę obniżyć sufit ale wieszaki (grzybki) są za krótkie, próbowałem to przedłużyć tak że biore kawałek profila CD i do niego dokręcam wieszak, próbowałem wkrętami do płyt albo tymi "pchełkami" ale to się nie trzyma stabilnie. czym to skręcić zeby było sztywne?
znalazłem jeszcze takie zdjęcie, takie przedłużenia wieszaków, co to jest?
https://lh4.googleusercontent.com/-4Jcz42efVBs/UAHfbb9VIkI/AAAAAAAAAeM/X60_XyC4hYA/s640/stelarz_2.jpg