PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Msihowk
09-07-2013, 20:29
Rafał czy dodawałeś do Sheetrock wody? Ile na wiadro? Jakiej granulacji papieru używałeś do szlifowania?

rafał2011
09-07-2013, 21:15
Jak szpachlowałem spoiny (niebieski sheetrock) dolewałem coś około szklanki wody na wiaderko ,do wklejania taśm (zielony sheetrock) robiłem rzadszy. Pierwszą warstwę szlifowałem z grubsza 80 druga na gotowo 120.

profi45
10-07-2013, 01:50
Można zrobić na sztywno zwykłą taśmą 75mb za około 15zł, taśmy takie TT,original,midflex, ultrflex nie nadają się do tych łączeń ponieważ są za grube.:yes
pod halogen to tylko wodz potrafi rozciągnąć grubasa :lol:

skrip
10-07-2013, 12:43
Jak szpachlowałem spoiny (niebieski sheetrock) dolewałem coś około szklanki wody na wiaderko ,do wklejania taśm (zielony sheetrock) robiłem rzadszy. Pierwszą warstwę szlifowałem z grubsza 80 druga na gotowo 120.

Rafał,
Jak szlifowałeś pierwszą warstwę, to potem gruntowałeś przed położeniem drugiej ?
U siebie kładę gładzie. Jak gdzieś po szlifowaniu jest poprawka to trzeba to jakoś odpylić.... samo odkurzenie (odkurzacz, miotełka) niewiele pomaga (jak się przejedzie ręką, zostaje pył).... gruntowanie oznacza kilka godzin przerwy - do wyschnięcia gruntu....
Pracuje głównie w weekendy i takie przerwy rozwalają pracę.

rafał2011
10-07-2013, 13:02
Nie gruntowałem ani nie odkurzałem pyłu :( zawsze drugą warstwę (niebieski sheetrock) robiłem nieco rzadszą od pierwszej i pył wchłaniał się do gipsu a nie wałkował pod nim. Ale lepiej jest zmieść pył chociaż miękką miotełką.

Uzarex
10-07-2013, 15:16
Link do moich filmów ze szpachlowaniem, może komuś się przydadzą, mi już niestety nie.
A co to zrezygnowałeś z działalności ? :) :p

rafał2011
10-07-2013, 16:26
Obecnie jestem w UK więc Polska to rozdział zamknięty jak na razie.

zeusrulez
10-07-2013, 17:45
:yes
pod halogen to tylko wodz potrafi rozciągnąć grubasa :lol:

Idzie je wyszpachlować (rozciągnąć) nawet nie szpachlując całych płyt.

Pozdrawiam
Z.

Uzarex
10-07-2013, 18:39
Obecnie jestem w UK
To w UK nie w budowlance ?

rafał2011
10-07-2013, 19:11
Chcę na budowę i właśnie czekam na tel. kiedy do pracy.

profi45
10-07-2013, 20:10
Idzie je wyszpachlować (rozciągnąć) nawet nie szpachlując całych płyt.

Pozdrawiam
Z.
Idzie tylko ;) prawie wszystko idzie . Najlepiej zaświecić inwestorowi halogenem w oczy :rolleyes: i prosto na ściane i modlić się aby ledami z boku nie podśwetlał.

zeusrulez
10-07-2013, 21:15
Idzie tylko ;) prawie wszystko idzie . Najlepiej zaświecić inwestorowi halogenem w oczy :rolleyes: i prosto na ściane i modlić się aby ledami z boku nie podśwetlał.

Wystarczy się do tego przyłożyć, ale idzie je wyszpachlować tak, że nic nie widać, tylko jak Wodzu napisał, kiedy już je porozciągasz to ile Ci zostało do szpachlowania całych płyt, wtedy już lepiej całe płyty szpachlować, widziałem sam na własne oczy jak szpachlarze, nawet potrafili spie...rzyć połączenia, tzn. wszystko było widoczne nawet jeśli szpachlowali całe płyty. Ja do tych taśm podchodziłem na 3 razy, mówię o samym szpachlowaniu, do tego dochodzi dwa razy spoinowanie (wcześniej).
Ja połączyłem dwie technologie Mistrzów w tym zawodzie. Fakt, że śmiali się ze mnie bo wyskoczyłem z pacami Marshall'a tymi po 50 cm ale nie boję się nawet ledów ;-) musiałem tylko do tego sam dojść metodą prób i błędów, całe szczęście miałem takich Inwestorów, że dla nich nie liczył się materiał. Fakt kosztowało mnie to więcej pracy ale teraz po drugim szpachlowaniu nie boje się ledzików.
Inwestorowi świecić w oczy hehe mocno mnie to rozbawiło, dobry patent ;-)

Pozdrawiam.
T.

profi45
10-07-2013, 23:40
Wystarczy się do tego przyłożyć, ale idzie je wyszpachlować tak, że nic nie widać, tylko jak Wodzu napisał, kiedy już je porozciągasz to ile Ci zostało do szpachlowania całych płyt, wtedy już lepiej całe płyty szpachlować, widziałem sam na własne oczy jak szpachlarze, nawet potrafili spie...rzyć połączenia, tzn. wszystko było widoczne nawet jeśli szpachlowali całe płyty. Ja do tych taśm podchodziłem na 3 razy, mówię o samym szpachlowaniu, do tego dochodzi dwa razy spoinowanie (wcześniej).
Ja połączyłem dwie technologie Mistrzów w tym zawodzie. Fakt, że śmiali się ze mnie bo wyskoczyłem z pacami Marshall'a tymi po 50 cm ale nie boję się nawet ledów ;-) musiałem tylko do tego sam dojść metodą prób i błędów, całe szczęście miałem takich Inwestorów, że dla nich nie liczył się materiał. Fakt kosztowało mnie to więcej pracy ale teraz po drugim szpachlowaniu nie boje się ledzików.
Inwestorowi świecić w oczy hehe mocno mnie to rozbawiło, dobry patent ;-)

Pozdrawiam.
T.
Jednak wylądowaliśmy na podwójnym całych płyt i tu się zgadzamy.

zeusrulez
11-07-2013, 07:47
Bo tak jest najbardziej pewnie, że na stówę nic "nie wyskoczy" po farbie, ale dla mnie idzie te taśmy (spoiny) tak porozciągać, że nie trzeba całych płyt szpachlować. Chociaż za pierwszym razem nikomu się to nie uda ;-) farba wszystko pokaże nawet nie trzeba halogenu

pozdrawiam
Z.

profi45
11-07-2013, 09:21
Jak jest górka na spoinie rozciągnięta ;) to musi i być dołek. I nie ma hu..a we wsi żeby to ukryć 8). I mam na mysli grubasa ,wtopionego poprzecznie na płaszczyznie ,a nie w narożnikach.

rafał2011
11-07-2013, 11:40
Poprzeczne łączenie mowa o samym spoinowaniu, ciężko jest zakryć zwykłą taśmę papierową żeby nie było widać. Przy dobrym spoinowaniu po przyłożeniu łaty na spoiny nie powinno przejść 5zł między łatą a płytą, tak jak piszesz "to musi i być dołek" ale nie dolina tak jak wyjdzie przy grubasach.

zeusrulez
12-07-2013, 18:39
Panowie, Panowie. My jesteśmy szpachlarzami, nie tynkarzami. Ma być gładko, w miarę równo. Każdy rzeczoznawca budowlany Wam to powie i trzeba uświadamiać o tym Inwestorów. Nie wiem co wy tak narzekacie na te taśmy. Mi to gładko idzie. I żadnych dołów czy tak gór nie widać. A to jest najważniejsze.

Pozdrawiam
Z.

rafał2011
12-07-2013, 19:36
To na jakich taśmach robi kolega zeusrulez spoiny ?

zeusrulez
13-07-2013, 10:13
To na jakich taśmach robi kolega zeusrulez spoiny ?

Chciałbym zawsze robić, podkreślam słowo chciałbym. Mi nic więcej do szczęścia nie było potrzebne jak TT, czy MF.
Ale wszystko tak naprawdę zależało od Inwestora. Jak chciał mi kupować TT do połączenia suf/skos to łączenia robiłem fizeliną a prosiłem tylko o MF.
I w ramach ścisłości. Ja uważam, że idzie je porozciągać ale wszystko wyjdzie na farbie, a każdy z nas zawsze jak najszybciej chce zakończyć robotę i nie ma czasu na poprawki i grzebanie się na robocie, dlatego mi szybciej wychodzi bez zbędnych poprawek po malowaniu, wyszpachlować całe płyty. A często zdarzało się tak, że Inwestor poczuł w sobie nitkę malarza i chciał sam malować, wówczas lepiej dla mnie było szpachlować po całości, bo jeśli robiłbym tylko spoiny to nie ukrywam po farbie trzeba było gdzieś zrobić poprawki, czy też jeszcze bardziej porozciągać spoiny. A to strata czasu.

Pozdrawiam i miłego weekendu Kolegom życzę.
Z.

Rom-Kon
13-07-2013, 11:32
I żeby była pełna jasność - Zeus to nie jest moje drugie konto!!! :D :D :D Kolega widać jest z tych co twierdzą że nie opłaca się jeździć na poprawki ;)

rafał2011
13-07-2013, 11:51
Chciałbym zawsze robić, podkreślam słowo chciałbym. Mi nic więcej do szczęścia nie było potrzebne jak TT, czy MF.
Ale wszystko tak naprawdę zależało od Inwestora. Jak chciał mi kupować TT do połączenia suf/skos to łączenia robiłem fizeliną a prosiłem tylko o MF.
I w ramach ścisłości. Ja uważam, że idzie je porozciągać ale wszystko wyjdzie na farbie, a każdy z nas zawsze jak najszybciej chce zakończyć robotę i nie ma czasu na poprawki i grzebanie się na robocie, dlatego mi szybciej wychodzi bez zbędnych poprawek po malowaniu, wyszpachlować całe płyty. A często zdarzało się tak, że Inwestor poczuł w sobie nitkę malarza i chciał sam malować, wówczas lepiej dla mnie było szpachlować po całości, bo jeśli robiłbym tylko spoiny to nie ukrywam po farbie trzeba było gdzieś zrobić poprawki, czy też jeszcze bardziej porozciągać spoiny. A to strata czasu.

Pozdrawiam i miłego weekendu Kolegom życzę.
Z.


Jak dla mnie dziwne podejście, Chciałbyś robić na tt i mf a co do czego schodzisz na flizelinę zamiast użyć zwykłej taśmy za 15zł 75mb która jest wytrzymalsza od flizeliny. Nie rozumiem tego! tak jak nie rozumiem dlaczego mf_a wklejasz na skos/sufit przecież original i medium wyprowadzisz lepszą linie niż na mf_e.


Druga sprawa to koszty:
Załóżmy że na poddasze 200m² wychodzi 200mb taśmy,
przy tt 200mb x 1.33zł = 266zł
przy zwykłych taśmach 75mb (taśma) x 3szt = 45zł

Jak widać różnica duża, do tego dochodzi tak jak pisałeś szersze rozciąganie
co w rezultacie daje większe zużycie materiału do szpachlowania. Taśmy MF na skomplikowane poddasze niech wyjdzie żeby było łatwiej liczyć 90mb po Cena mid flex z allegro 83.90zł x 3szt = 251.7zł cena original troszkę mniejsza 74.90zł x 3szt = 224.7zł cena medium jest najlepsza tylko do tej taśmy trzeba mieć trochę wprawy w robocie a nie w gadaniu 64.90zł x 3szt = 194.7zł

Wnioski wyciągnijcie sami;)

rafał2011
13-07-2013, 15:12
I żeby była pełna jasność - Zeus to nie jest moje drugie konto!!! :D :D :D Kolega widać jest z tych co twierdzą że nie opłaca się jeździć na poprawki ;)

Od razu przychodzi na myśl "uderz w stół, a nożyce się odezwą"

Ale przecież Wodzu jest jeden jedyny w swoim rodzaju:cool:

Rom-Kon
13-07-2013, 17:11
A widzisz jednak nie jestem sam ;) Są jeszcze inni którym poprawki się nie opłacają. :D

Rom-Kon
13-07-2013, 17:15
Druga sprawa to koszty: Załóżmy że na poddasze 200m² wychodzi 200mb taśmy, przy tt 200mb x 1.33zł = 266zł przy zwykłych taśmach 75mb (taśma) x 3szt = 45zł Jak widać różnica duża, do tego dochodzi tak jak pisałeś szersze rozciąganie co w rezultacie daje większe zużycie materiału do szpachlowania. Taśmy MF na skomplikowane poddasze niech wyjdzie żeby było łatwiej liczyć 90mb po Cena mid flex z allegro 83.90zł x 3szt = 251.7zł cena original troszkę mniejsza 74.90zł x 3szt = 224.7zł cena medium jest najlepsza tylko do tej taśmy trzeba mieć trochę wprawy w robocie a nie w gadaniu 64.90zł x 3szt = 194.7zł Wnioski wyciągnijcie sami ...zadowolenie Inwestora z zastosowanych najwyższej jakości taśm TT i MF - bezcenne!

rafał2011
13-07-2013, 17:38
A widzisz jednak nie jestem sam ;) Są jeszcze inni którym poprawki się nie opłacają. :D

Faktycznie, czytając posty kolegi zeusa można rzec że jest Twoim lustrzanym odbiciem :)



...zadowolenie Inwestora z zastosowanych najwyższej jakości taśm TT i MF - bezcenne!

Ja jednak wolę robić coś sensownego z głową i wiedzieć gdzie użyć jakiego materiału, tak aby jakość była zadowalająca dla inwestora jak i dla mnie samego. Nie pchając się w niepotrzebne koszty;)

Rom-Kon
13-07-2013, 18:38
Faktycznie, czytając posty kolegi zeusa można rzec że jest Twoim lustrzanym odbiciem :)




Ja jednak wolę robić coś sensownego z głową i wiedzieć gdzie użyć jakiego materiału, tak aby jakość była zadowalająca dla inwestora jak i dla mnie samego. Nie pchając się w niepotrzebne koszty;)

...u mnie ma być jakość najlepsza dla Inwestora! No i tym się różnimy ;)

jaremy
13-07-2013, 19:53
Panowie powiedzcie mi czy jest sens kupować srebrną folię paroizolacyjną czy wystarczy żółta.
I co sądzicie o wełnie schwenk climawool (lambda 0,34)

zeusrulez
13-07-2013, 20:28
Kolega Rafał2011 chyba księgowym powinien zostać ;-)
Każdy robi na tym co mu podpasowało, Ty robisz tak i koniec. Widać może nie potrafisz wyszpachlować grubasa i musisz używać papieru, nie wiem.
Patrząc na Twoje spoiny to takimi na pewno nie rozciągniesz.
Mnie nauczyli tak, że to potrafię. Ale jak pisałem nie mam czasu na jakieś rozciągania, wole całe płyty przejechać.
Jeśli jesteś taki skrupulatny w obliczeniach (mogę się mylić, jeśli to zrobię to Cię gorąco przepraszam) to Ty używasz Sheetrock'a ?
Jeśli tak, to ile kosztuje Cię ta woda w wiaderku ?;-) I o tym już nie wspominasz ? Po prostu lubisz ten towar i nim jedziesz. I na tym zakończymy.

Pozdrawiam
Z.

Rom-Kon
13-07-2013, 20:36
Panowie powiedzcie mi czy jest sens kupować srebrną folię paroizolacyjną czy wystarczy żółta.
I co sądzicie o wełnie schwenk climawool (lambda 0,34)Srebrna... hmm... przerost formy nad treścią, żółta... a no żółta żółtej nie równa, trochę pewnie przepuści ale ludzie kupują za ciężkie pieniądze już z gruntu dziurawą folię (paroregulator) że to niby lepsza bo trochę przepuszcza, najlepsza paroizolacyjna to Isover Stopair - to już dla ekstremistów szczelnej paroizolacji. Typowy Mercedes.
Sam musisz wybrać...

Rom-Kon
13-07-2013, 20:42
(...) Po prostu lubisz ten towar i nim jedziesz. I na tym zakończymy.

Pozdrawiam
Z.

Po prostu marketingowiec dał mu czapeczkę z daszkiem, koszulkę z logo i ze dwie miarki zwijane to i polubił towar - normalne :D

jaremy
13-07-2013, 20:48
Srebrna... hmm... przerost formy nad treścią, żółta... a no żółta żółtej nie równa, trochę pewnie przepuści ale ludzie kupują za ciężkie pieniądze już z gruntu dziurawą folię (paroregulator) że to niby lepsza bo trochę przepuszcza, najlepsza paroizolacyjna to Isover Stopair - to już dla ekstremistów szczelnej paroizolacji. Typowy Mercedes.
Sam musisz wybrać...


a czy mógłbyś podpowiedzieć jaką folię wybrać.

jaremy
13-07-2013, 20:50
ja znalazłem cos takiego
http://allegro.pl/jes-folia-paroizolacyjna-gr-0-2mm-atest-najtaniej-i3333436684.html

rafał2011
13-07-2013, 21:05
Kolega Rafał2011 chyba księgowym powinien zostać ;-)
Każdy robi na tym co mu podpasowało, Ty robisz tak i koniec. Widać może nie potrafisz wyszpachlować grubasa i musisz używać papieru, nie wiem.
Patrząc na Twoje spoiny to takimi na pewno nie rozciągniesz.
Mnie nauczyli tak, że to potrafię. Ale jak pisałem nie mam czasu na jakieś rozciągania, wole całe płyty przejechać.
Jeśli jesteś taki skrupulatny w obliczeniach (mogę się mylić, jeśli to zrobię to Cię gorąco przepraszam) to Ty używasz Sheetrock'a ?
Jeśli tak, to ile kosztuje Cię ta woda w wiaderku ?;-) I o tym już nie wspominasz ? Po prostu lubisz ten towar i nim jedziesz. I na tym zakończymy.

Pozdrawiam
Z.
Co do rozmiarów spoin to pierwsza warstwa 10" druga 12" są odpowiednie szpachelki jak i narzędzia do automatycznego szpachlowania spoin o takich wymiarach, więc ja nie będę tego zmieniał.
Tak robiłem sheetrockiem, kupowałem większe ilości to i cenę miałem dobrą. W sumie podliczając wszystkie materiały których ja używałem Masa sheetrock, taśmy na spoiny sheetrock, taśmy medium, mid-flex na rozwarte, narożniki dallas wyjdzie taniej niż vario, uniflot i taśmy o których wy piszecie.

rafał2011
13-07-2013, 21:07
Po prostu marketingowiec dał mu czapeczkę z daszkiem, koszulkę z logo i ze dwie miarki zwijane to i polubił towar - normalne :D

Marketingowców jeszcze nie było jak ja robiłem sheetrockiem w Polsce teraz jak knauf trzyma wszystko będą marketingowcy:D

rafał2011
13-07-2013, 21:11
Zaprosisz jakiegoś na budowę to pewnie da Tobie jakieś skarpetki:cool:

jaremy
13-07-2013, 21:12
jeszcze jedno pytanie. czy dawać wełnę na ściankę kolankową. Ścianka kolankowa ma 1 m wysokości. Podpowiedzcie co i jak.

zeusrulez
13-07-2013, 22:39
jeszcze jedno pytanie. czy dawać wełnę na ściankę kolankową. Ścianka kolankowa ma 1 m wysokości. Podpowiedzcie co i jak.

Oczywiście.

Pozdrawiam
Z.

Uzarex
14-07-2013, 12:39
a czy mógłbyś podpowiedzieć jaką folię wybrać.

Jedna z lepszych to jak napisał już Rom Isover stopair

jaremy
14-07-2013, 13:51
a co sądzicie o folii strotex

Rom-Kon
14-07-2013, 15:40
a co sądzicie o folii strotex
Normalna. Tyle że jeśli jesteś na granicy zasięgu komórki to może być kłopot ze sygnałem... o super właściwościach refleksyjnych można zapomnieć. No chyba że ktoś w to wierzy a wiadomo wiara czyni cuda. O jej jakości może świadczyć waga czyli ilość materiału - lekka jak piórko. Stwierdzam że d*** nie urywa.

jaremy
14-07-2013, 18:24
ok czyli kupię isovera. a powiedzcie mi czy sznurkujecie przed pierwszą warstwą (podam od desek)
- papa
- pełne deskowanie
- przerwa wentylacyjna (3-4 cm)
- sznurek
- wełna
- sznurek
- wełna
- ruszt
- folia
- KG

Rom-Kon
14-07-2013, 19:52
ok czyli kupię isovera. a powiedzcie mi czy sznurkujecie przed pierwszą warstwą (podam od desek)
- papa
- pełne deskowanie
- przerwa wentylacyjna (3-4 cm)
- sznurek
- wełna
- sznurek
- wełna
- ruszt
- folia
- KG
Możesz użyć dobrej żółtej. Ale dobrej!

Jeśli trzeba to sznurkujemy - teraz nie sznurkowałem bo krokiew20cm a wełna 15cm - szczelina sama się zrobi. Cudów niema. Wełna 15cm nie wstanie na 20cm!

Wyliczanka poprawna.

jaremy
14-07-2013, 20:36
Możesz użyć dobrej żółtej. Ale dobrej!

Jeśli trzeba to sznurkujemy - teraz nie sznurkowałem bo krokiew20cm a wełna 15cm - szczelina sama się zrobi. Cudów niema. Wełna 15cm nie wstanie na 20cm!

Wyliczanka poprawna.

kurka z wełną i krokwią oczywiste. dzięki mistrzu na ciebie można zawsze liczyć.
a możesz mi podpowiedzieć czy ocieplać ściankę kolankową - wysokość 1 m, od zewnątrz idzie styropian 20 cm. zeusrulez powiada że ocieplić, ale mam zagwozdkę

jaremy
14-07-2013, 20:38
P.S. Paten ze schodami rewelka - napewno skorzystam.

zeusrulez
15-07-2013, 07:24
Masz ściany kolankowe murowane i jeszcze stawiasz kolejne z płyt ? Chciałbym być tak bogaty ;-) no chyba, że ta kolankowa ma 20 cm, czy tam 10 cm. Odpowiedz najpierw na pytanie, jakie wysokie te kolankowe są ?

Pozdrawiam
Z.

plusfoto
15-07-2013, 09:01
iczyć.
wysokość 1 m, od zewnątrz idzie styropian 20 cm.
Pomrocznośc jakaś cię naszła czy co? Przecież napisał

mnowak355
15-07-2013, 10:53
Witam
Jeden z Kolegów podał mi linka do tego tematu w którym jest coś o wykonywaniu stelaża na poddaszu. Powiem szczerze nie chce mi się kopać w ponad 200-stu stronach. Podpowiedzieli byście w którym miejscu znajdę coś w tym temacie.
Pozdrawiam

pedronx
15-07-2013, 12:07
Krótkie, acz drażliwe pytanko :) : jaką wziąć masę finiszową. Cały system mam od rigipsa więc rozważam te http://www.rigips.pl/produkty-rigips,1218,masy-finiszowe.htm#1
Będę wdzięczny za radę.
Pozdro

rafał2011
15-07-2013, 13:14
bież wszystko poza acryl putz :)

Rom-Kon
15-07-2013, 13:55
bież wszystko poza acryl putz :)
A co Ci przeszkadza akrylputz?

Rom-Kon
15-07-2013, 13:56
Krótkie, acz drażliwe pytanko :) : jaką wziąć masę finiszową. Cały system mam od rigipsa więc rozważam te http://www.rigips.pl/produkty-rigips,1218,masy-finiszowe.htm#1 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.rigips.pl%2Fpr odukty-rigips%2C1218%2Cmasy-finiszowe.htm%231)
Będę wdzięczny za radę.
Pozdro
jak chcesz zachować system to musisz rigipsa... inaczej z wieczystej gwarancji nici.

Tylko gdzie Ty Dobry Człowieku kupisz te wszystkie produkty rigipsa... ja ostatnio w Warszawie miałem kłopot z profinishem... praktycznie niedostępny.

Rom-Kon
15-07-2013, 14:01
Witam
Jeden z Kolegów podał mi linka do tego tematu w którym jest coś o wykonywaniu stelaża na poddaszu. Powiem szczerze nie chce mi się kopać w ponad 200-stu stronach. Podpowiedzieli byście w którym miejscu znajdę coś w tym temacie.
Pozdrawiam
Jesteś nygus! Inni przebrnęli przez cały wątek i co ważniejsze kwestie nawet notowali... postaraj się... 200 stron to nie tak dużo! ;)

rafał2011
15-07-2013, 14:29
A co Ci przeszkadza akrylputz?

Dla mnie to najgorsza masa dostępna na rynku.

...ale jak ktoś lubi robić, nazywam tą masę "glut" to proszę bardzo, żyjemy w wolnym kraju:)

rafał2011
15-07-2013, 15:08
Flash coś dla Ciebie:

http://www.belmoretools.com/acatalog/Online_Catalogue_Automatic_Taping_Tools_56.html

Jeszcze trochę się tutaj zainstaluję i będziemy mogli pohandlować, widziałem dobre używane sety.

rafał2011
15-07-2013, 15:12
np:
200829
za tysiaka,

pedronx
15-07-2013, 15:52
jak chcesz zachować system to musisz rigipsa... inaczej z wieczystej gwarancji nici.

Tylko gdzie Ty Dobry Człowieku kupisz te wszystkie produkty rigipsa... ja ostatnio w Warszawie miałem kłopot z profinishem... praktycznie niedostępny.

Kupie w Wodanie (nie jestem ich przestawicielem :) )
A którą byś Wodzu polecił?
Dzięki i pozdro

pedronx
15-07-2013, 16:02
Flash, bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Pozdrawiam

rafał2011
15-07-2013, 16:18
Sheetrock Midweight - według mnie najwyższy poślizg.


Czyżby był to Sheetrock minimum kurzu?

http://www.knauf.pl/cms_media/karty_produktow/K492.pl%20SHEETROCK%20MINIMUM%20KURZU.pdf

jaremy
15-07-2013, 16:45
ja znalazłem cos takiego
http://allegro.pl/jes-folia-paroizolacyjna-gr-0-2mm-atest-najtaniej-i3333436684.html

a powiedzcie czy ta folia z linku nada się

rafał2011
15-07-2013, 17:26
ok czyli kupię isovera.
.

rafał2011
15-07-2013, 17:34
yhy :P dobrze, ze teraz nie trzeba bedzie paletami zamawiac zza granicy :)

:cool: teraz będziesz miał dobrze, knauf zasieję na całej Polsce :D

rafał2011
15-07-2013, 18:58
Ty to masz dobrze, Rom o kuroniówce to może pomarzyć:D

rafał2011
15-07-2013, 19:27
Rom i Fv, jak nie zobaczę to nie uwierzę :D

Rom-Kon
15-07-2013, 20:05
Rafał masz dziś wolne? Zmywak się zepsuł? :D

profi45
15-07-2013, 20:19
https://www.youtube.com/watch?v=iK0iFY3PvTM

rafał2011
15-07-2013, 20:38
Rafał masz dziś wolne? Zmywak się zepsuł? :D

Żal Ci dupsko ściska:confused:

Uzarex
15-07-2013, 21:17
Powiem szczerze nie chce mi się kopać w ponad 200-stu stronach.
Niestety nic za darmo
Ja czytałem dwa razy :sick: (przy okazji zapisując link do danej strony która mnie najbardziej interesowała) później i tak zadawałem pytania i przeglądałem wybrane strony. Znajdziesz też streszczenie , gdzieś ktoś zrobił , jak znajdę linka podrzucę , ale jeśli chcesz sporo wiedzieć zapraszam do lektury :) A tu http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/ bonus do tematu , taki mały prezencik , też można parę rzeczy się nauczyć.

Sławek...
15-07-2013, 21:30
Rom i Fv, jak nie zobaczę to nie uwierzę :D

jak na razie CEIDG milczy na temat mistrza szarej strefy...
coś mi się wydaje, że prędzej się dwie niedziele palmowe w jednym roku zejdą niż ktoś zobaczy od niego fakturę ;)

Rom-Kon
15-07-2013, 21:40
Żal Ci dupsko ściska:confused:
Nie nic mi pośladków nie ściska tylko Ci współczuję... ja mam tu tyle roboty że nie mogę się wyrobić i za chwilę znów na czarną listę się dostanę za niedotrzymane terminy... a jak wiesz ja za 35zł/m2 nie robię. W samym Legionowie spędziłem 7mieięcy... widzisz byłbyś normalnym człowiekie a nie zakałą rodzaju ludzkiego podrzuciłbym Ci parę robót... nie jestem psem ogrodnika. I nie jest to przytyk z mojej strony bo swoim kolegom czasem podrzucam roboty.

rafał2011
15-07-2013, 22:06
W czym Ty mi współczujesz ? Rom jak "byłbyś normalnym człowiekie a nie zakałą rodzaju ludzkiego" to nie tułałbyś się po robotach po całej Polsce tylko robił w swoim rejonie!

zeusrulez
16-07-2013, 07:16
W czym Ty mi współczujesz ? Rom jak "byłbyś normalnym człowiekie a nie zakałą rodzaju ludzkiego" to nie tułałbyś się po robotach po całej Polsce tylko robił w swoim rejonie!

A Ty rafał2011 jesteś urodzonym Anglikiem, że mieszkasz w Halifax? Wyjechałeś do Anglii bo lubisz siedzieć na obczyźnie ?
Czy jak to tam z Tobą jest ?

zeusrulez
16-07-2013, 07:27
To jeśli hip hop pojawił się na forum ;-) to ja przytoczę dla tych którzy znowu jadą, że Wodzu swojej firmy nie ma itd bla bli blu bla, co kilka stron na wątku historia powraca.Widocznie kończą się argumenty i zachowujecie się jak stara zdarta płyta ;-)
rafał2011 Ty powinieneś znać kto to śpiewa :)

"Ej, czy ty też wyrównujesz do dołu? Za mądry dla ciebie, kto mądrzejszy od ogółu matołów? Za bogaty ten, kto bogatszy niż ty? Ludzie zachowują się jak ogrodnika psy. Ej, czy równasz w dół? Skoro tobie brak, to niech też braknie mu? Brak mi słów na takie podejście -zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej, tylko myślisz żeby inni mieli mniej... Ej, śmiej się, śmiej, zobaczysz jednak, twój śmiech urwie się jak hejnał..." cyt. Wojciech "Sokół" Sosnowski

zeusrulez
16-07-2013, 07:31
I jeszcze jedno co by dzień ładnie się zaczął, TAK ŚPIEWAJĄCO ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=suxa2mQ72zY

mnowak355
16-07-2013, 09:53
Jesteś nygus! Inni przebrnęli przez cały wątek i co ważniejsze kwestie nawet notowali... postaraj się... 200 stron to nie tak dużo! ;)

Nie nygus, trochę czasu brakuje. Wątek o wykańczaniu przeczytałem cały i też co ważniejsze wynotowałem również Twoje rady kolego.
Mimo wszystko dzięki. W wolniejszej chwili zabiorę się do lektury.
pozdr.

rafał2011
16-07-2013, 15:41
A Ty rafał2011 jesteś urodzonym Anglikiem, że mieszkasz w Halifax?
Niestety nie mam nadzieję że moje dziecko będzie.


Wyjechałeś do Anglii bo lubisz siedzieć na obczyźnie ?
Tak, lubię.


Czy jak to tam z Tobą jest ?
Tak jak wyżej napisałem.

Tak jak Ty to chyba nikt nie bronił Rom-Kona czyżbyście mieli ze sobą coś wspólnego? :D


To jeśli hip hop pojawił się na forum to ja przytoczę dla tych którzy znowu jadą, że Wodzu swojej firmy nie ma itd bla bli blu bla, co kilka stron na wątku historia powraca.Widocznie kończą się argumenty i zachowujecie się jak stara zdarta płyta
rafał2011 Ty powinieneś znać kto to śpiewa

"Ej, czy ty też wyrównujesz do dołu? Za mądry dla ciebie, kto mądrzejszy od ogółu matołów? Za bogaty ten, kto bogatszy niż ty? Ludzie zachowują się jak ogrodnika psy. Ej, czy równasz w dół? Skoro tobie brak, to niech też braknie mu? Brak mi słów na takie podejście -zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej, tylko myślisz żeby inni mieli mniej... Ej, śmiej się, śmiej, zobaczysz jednak, twój śmiech urwie się jak hejnał..." cyt. Wojciech "Sokół" Sosnowski

Posłuchaj lepiej DESIDERATY może lepiej Ci się zrobi;)

plusfoto
16-07-2013, 16:26
W czym Ty mi współczujesz ? Rom jak "byłbyś normalnym człowiekie a nie zakałą rodzaju ludzkiego" to nie tułałbyś się po robotach po całej Polsce tylko robił w swoim rejonie!
Rozumiem że ty jesteś jeszcze bardziej nie normalnym człowiekiem bo aż z kraju musiałeś uciekać.

rafał2011
16-07-2013, 16:56
Rozumiem że ty jesteś jeszcze bardziej nie normalnym człowiekiem bo aż z kraju musiałeś uciekać.

Tak, musiałem uciekać z kraju :D i jest mi tu dobrze:D a tak przy okazji Tobie też żal dupsko ściska?

zeusrulez
16-07-2013, 19:01
To w takim razie nie pier....dol głupot o tym że ktoś się tuła po świecie czy tam po Polsce, bo może tak samo jak Ty to lubi.
"... usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka..."
Desiderate znam na pamięć, znaczy dla mnie więcej niż sobie możesz wyobrazić, szkoda, że wiesz co to jest, a nie kierujesz się wartościami w niej zawartymi....
Wierz mi, że gdyby ktoś tak wchodził na Ciebie jak Wy czy Ty na Rom - Kon'a to też stanąłbym w Twojej obronie.

Pozdrawiam i powodzenia życzę na obczyźnie.
Z.

rafał2011
16-07-2013, 19:42
Akurat ja się nie tułam tylko żyję jak człowiek.
Widać Rom nasrał na swoim podwórku bo trzeba się nauczyć, a teraz pitu pitu że w poznaniu roboty nie ma i w warszawie lepiej.

Akrimka
16-07-2013, 19:42
Można i pionie dawać profile.. albo to jakaś inną kosmiczna technologia
201032

zeusrulez
16-07-2013, 19:45
Można i pionie dawać profile.. albo to jakaś inną kosmiczna technologia
201032

OOO widzę belgijska technologia o ja pierdziele. Gorsze wynalazki już tu pokazywali na forum ale to też jest dobre :D
To u Ciebie ?

Akrimka
17-07-2013, 12:26
OOO widzę belgijska technologia o ja pierdziele. Gorsze wynalazki już tu pokazywali na forum ale to też jest dobre :D
To u Ciebie ?

Nie u mnie, znalezione ogłoszenie firmy budowlanej która się reklamuje i pokazuje jak robi poddasza..:)

Rom-Kon
17-07-2013, 13:51
OOO widzę belgijska technologia o ja pierdziele. Gorsze wynalazki już tu pokazywali na forum ale to też jest dobre :D
To u Ciebie ?
Technologia nie belgijska jeno mongolska! Tak się ociepla jurty! :D

Rom-Kon
17-07-2013, 13:53
Akurat ja się nie tułam tylko żyję jak człowiek.
Widać Rom nasrał na swoim podwórku bo trzeba się nauczyć, a teraz pitu pitu że w poznaniu roboty nie ma i w warszawie lepiej.
No faktycznie... w Poznaniu już się na mnie poznali i roboty tam już nie znajdę... takie życie... Warszawa pomału też się zamyka dla mnie więc pozostaje już tylko Anglia... może Halifax? :D

rafał2011
17-07-2013, 14:05
Jak chcesz to podeślę Ci aplikację do pracy to na spokojnie wypełnisz sobie w domu:D

rafał2011
17-07-2013, 14:09
a może Londyn w Polsce stolica to czemu nie w Anglii:confused:

pedronx
17-07-2013, 14:48
No to zarodek planu jest następujący:
1. płyty 4 pro ognioodporne
2. w spoine Vario + i tu zong: papier czy flizelina?
3. i znowu zong: szpachlować po całości Premium Light, czy tylko po spoinach ProFin Mix? Czy różnica po malowaniu jest rzeczywiście widoczna? Czy to możliwe że na 150m2 starczy mi jedno wiaderko Premium Light?
Dzięki i pozdro

rafał2011
17-07-2013, 15:16
Papier.
Jeżeli nie masz wprawy łatwiej jest zrobić szpachlowanie po całości, aby nie było widać spoin.
Zapomnij że jedno wiadro starczy.
Na same spoiny :wklejenie taśm i dwie warstwy szpachli na 100 m² wychodzi plus minus 90kg -na przykładzie masy sheetrock i poddasza dosyć skomplikowanego.

pedronx
17-07-2013, 15:21
O to ciekawostka z tym szpachlowaniem. Dzięki!

Rom-Kon
17-07-2013, 16:13
Papier.
Jeżeli nie masz wprawy łatwiej jest zrobić szpachlowanie po całości, aby nie było widać spoin.
Zapomnij że jedno wiadro starczy.
Na same spoiny :wklejenie taśm i dwie warstwy szpachli na 100 m² wychodzi plus minus 90kg -na przykładzie masy sheetrock i poddasza dosyć skomplikowanego.
Na 100m2 poddasza wychodzi około 30kg Vario i około 80-100kg Profinish(bliżej 80kg) lub akrylputz start-finisz(bliżej 100kg) - szpachlowanie po całości, do tego wiaderko 17kg akrylputz z wiaderka (wklejanie midflex'a i taśmy krawędziowej). Też poddasze połamane.

pedronx
17-07-2013, 16:40
Rom, dzięki. Gościu z rigipsa mówi że do smarowania po całości jest Premium Light. Profinish ponoć tylko kiedy finiszujesz spoiny.
pzdr

rafał2011
17-07-2013, 17:07
Na 100m2 poddasza wychodzi około 30kg Vario i około 80-100kg Profinish(bliżej 80kg) lub akrylputz start-finisz(bliżej 100kg) - szpachlowanie po całości, do tego wiaderko 17kg akrylputz z wiaderka (wklejanie midflex'a i taśmy krawędziowej). Też poddasze połamane.

Te profinish 80kg to z wora czy gotowiec?

rafał2011
17-07-2013, 18:50
Rom jak to jest możliwe że ok 1kg wychodzi na 1m² warstwy 1mm a Tobie na poddasze 100m² idzie 80kg materiału, nawet jak dolejesz wody wyjdzie około 110kg na 100m² to i tak za mało:) zaledwie starczy na jedną warstwę:eek: grubości 1mm jak Ty zakrywasz tą taśmę TT i MF :D

pedronx
17-07-2013, 19:31
dzięki za pełne info. czy Ci producenci na tych swoich wypasionych stronach nie mogą tak po ludzku napisać co do czego, co by potem się po forach nie pałętać ? :)

Rom-Kon
17-07-2013, 20:06
Rom jak to jest możliwe że ok 1kg wychodzi na 1m² warstwy 1mm a Tobie na poddasze 100m² idzie 80kg materiału, nawet jak dolejesz wody wyjdzie około 110kg na 100m² to i tak za mało:) zaledwie starczy na jedną warstwę:eek: grubości 1mm jak Ty zakrywasz tą taśmę TT i MF :D
Jednak idzie.... mi idzie...
:D

Rom-Kon
17-07-2013, 20:08
dzięki za pełne info. czy Ci producenci na tych swoich wypasionych stronach nie mogą tak po ludzku napisać co do czego, co by potem się po forach nie pałętać ? :)Marketing... ot i wszystko...

Rom-Kon
17-07-2013, 20:09
Profinish to "zerowka" do pelnego szpachlowania plyt mozna szpachlowac spoiny
ProFin MIX ze wzgledu, ze jest papka celulozowa umozliwia szpachlowanie spoin i... calych plyt.
Premium Light to masa od początku (z kazdym rodzajem tasm) do końca w tym do pelnego szpachlowania plyt z wylaczeniem uszczelnien.
wszystkie trzy masy umozliwiaja wykonczenie bez szlifowania.
profinmixa nie mają już chyba w ofercie. Wycofują ze sprzedaży. Lansują teraz light.

Rom-Kon
17-07-2013, 20:21
(...) jak Ty zakrywasz tą taśmę TT i MF :D
Taśmę TT zakrywam Vario przy pierwszym szpachlowaniu-spoinowaniu. Widzisz Kolego 20lat praktyki i można bez cudownych marschalowskich szpachli i samo szpachlujących maszynek rodem z USA czy UK :P

:D :D :D

Akrylputz start-finisz jest ciążką masą do opanowania. Technologia mokre na mokre inaczej wychodzą słoneczka. Ale jak się ją opanuje to po ściągnięciu piórem na mokro o papierze ściernym można zapomnieć :yes:

Rom-Kon
17-07-2013, 20:27
:cool: teraz będziesz miał dobrze, knauf zasieję na całej Polsce :D
W Poznaniu rozsieje bo knauf na tamtejszym rynku jest prężny ale w wawie dominuje rigips... ;)

rafał2011
17-07-2013, 20:28
Taśmę TT zakrywam Vario przy pierwszym szpachlowaniu-spoinowaniu. Widzisz Kolego 20lat praktyki i można bez cudownych marschalowskich szpachli i samo szpachlujących maszynek rodem z USA czy UK :P

:D :D :D

Akrylputz start-finisz jest ciążką masą do opanowania. Technologia mokre na mokre inaczej wychodzą słoneczka. Ale jak się ją opanuje to po ściągnięciu piórem na mokro o papierze ściernym można zapomnieć :yes:


To Ty na prawdę jesteś dobry, robisz 100m2 szpachlu z połową materiału! no no takiego fachowca warto wziąć do pracy.
Z profilami i płytami też tak potrafisz?

Rom-Kon
17-07-2013, 20:34
To Ty na prawdę jesteś dobry, robisz 100m2 szpachlu z połową materiału! no no takiego fachowca warto wziąć do pracy.
Z profilami i płytami też tak potrafisz?A kto powiedział że mam nakładać na palec grubo? I skąd wiesz że połową jak nawet nie znasz tego materiału. Nawet nie wiesz że profinish jest suchy w workach i że to zerówka... odpuść bo pogrążasz się...

rafał2011
17-07-2013, 20:39
Udowodnij że się mylę to odpuszczę, ja uważam że te 80kg które napisałeś do szpachlowania 100m2 to zdecydowanie za mało wręcz połowa.

rafał2011
17-07-2013, 21:04
Na 100m2 poddasza wychodzi około 30kg Vario i około 80-100kg Profinish(bliżej 80kg) lub akrylputz start-finisz(bliżej 100kg) - szpachlowanie po całości, do tego wiaderko 17kg akrylputz z wiaderka (wklejanie midflex'a i taśmy krawędziowej). Też poddasze połamane.
Ten akryl putz to ten w woreczku?
201186

Rom-Kon
17-07-2013, 21:09
Udowodnij że się mylę to odpuszczę, ja uważam że te 80kg które napisałeś do szpachlowania 100m2 to zdecydowanie za mało wręcz połowa.
Co innego ściana a co innego płyta. Rigips podaje że do szpachlowania samych spoin profinishem worek 25kg suchej masy wystarcza na... tu UWAGA!!! 500m² poddasza!
Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!

Rom-Kon
17-07-2013, 21:10
Ten akryl putz to ten w woreczku?
201186
Dokładnie ten sam... i wydajność około 100kg/100m² czyli 1kg/1mm/1m²

rafał2011
17-07-2013, 21:14
To zobacz ile podaje Śnieżka:
http://www.acrylputz.pl/34/acryl-putz-st-10-start

rafał2011
17-07-2013, 21:16
Co innego ściana a co innego płyta. Rigips podaje że do szpachlowania samych spoin profinishem worek 25kg suchej masy wystarcza na... tu UWAGA!!! 500m² poddasza!
Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!


Mógłbyś to wylinkować, chciałbym to zobaczyć?

rafał2011
17-07-2013, 22:47
Dokładnie ten sam... i wydajność około 100kg/100m² czyli 1kg/1mm/1m²
Czyli dobrze wyliczyłeś swoje zużycie na 100m2 ?

rafał2011
17-07-2013, 23:34
Te 500m2 z worka 25kg to absurd,
Samego szpachlowania ciągłego będzie 350m2 o grubości 1mm czyli na 1m2 wychodzi 70g materiału.

Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!
Nie ma szans!

Rom-Kon
18-07-2013, 06:59
moj osobisty rekord spoin po vario to 1x25kg wiadro na 180m^ tylko, ze całej zabudowy z narożnikami i oknami.
ale robiąc sheetrockiem zrobiłem blisko podobne powierzchnią poddasze z wiadra 20kg :D oba wiadra w tej samej cenie a ile mniej dzwigania :/ 5kg.
A worek profinisha 25kg + woda 8kg i mamy 32kg z worka... więc spokojnie 250m2.

Rafal jak znajdę ten link to zapodam. Kiedyś chodziłem po różnych stronach instruktażowych i akurat to mi się wbiło w oczy.

Rom-Kon
18-07-2013, 07:06
znalazłem link!
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.rigips.pl%2F1000%2Cpobierz%2C systemowe-masy-szpachlowe.htm&ei=u3bnUbPeGeOB4gSMnoG4BQ&usg=AFQjCNFtydthzGBLTv8op_vLGu0z5GTE3g&sig2=Ymc2-mHl2_D3bfNZdJBPHw&bvm=bv.49478099,d.bGE&cad=rja

poczytaj. ;)

zeusrulez
18-07-2013, 08:11
Witam, wtrącę swoje 3 grosze, może komuś się, przyda, jednak to trochę wprawy trza mieć (przynajmniej do pierwszej techniki).
Mnie uczyło dwóch szpachlarzy. Jeden bardzo lubił twarde gipsy, nigdy nie używał gładzi szpachlowych, ewentualnie z wiaderka jak Klient nie chciał mieć szpachlowanych całych płyt. Pierwsza jego warstwa to dla mnie była męczarnia (dla mnie jako ucznia). Gips był cholernie gęsty i twardy i miało być "grubo, powtarzam ci GRUBO" tak zawsze mówił. Może to jego doświadczenie na starych blokach gdzie cokolwiek wyciągnąć to tragedia. Ciężko mi było się tego nauczyć dlatego kupiłem sobie marshalla 50cm, bo on to potrafił zrobić na standardowej pacy. Kolejną warstwę robił już rzadszym ale też grubo miało być, jednak sporo było szlifowania przy tym. Kolejny Majster robił tylko na nowych tynkach, gdzie wszystko było w miarę proste, wówczas każda warstwa była bardzo cienka, tak cienka, że jak zrobiłem kiedyś sufit z płyt u Klienta i używałem grubasów, wziął się Majster za szpachlowanie i po dwukrotnym szpachl. powiedział, że mam się uczyć od niego ... hmmm jakie było jego zdziwienie gdy przyszła farba a Klient prawie oszalał, wszystko było widać, każdą spoinę, pamiętam jak mój Tato wszedł na tą budowę i powiedział " Kto to szpachlował, k....wa tragedia" przypomnę majster z 30 letnim doświadczeniem. Wówczas, stwierdziłem, że połączę dwie te technologie, pierwsza warstwa grubo !! da się ładnie to zrobić, kolejna finiszowa, cieniutko, wierzcie mi, szlifowanie po tym to czysta przyjemność ;-)
Może komuś to się przyda. Jednak trzeba dojść, metodą prób i błędów co znaczy "grubo!!!!"

Pozdrawiam.
Z

profi45
18-07-2013, 08:41
posty idealne na
Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium

szymkas30
18-07-2013, 09:16
podpowiedzcie jak wtapiać taśmy tuff tape -możecie napisać jak wtapiacie bo wczoraj zaczełem przygodę z tymi tasmami i mam wrażenie, że na krawedziach ciętych - wychdzi mi torchę grubo, na krawędziach fazowanych łądnie sie licują, a na cietych robię tak: fazuzję , gruntuje, potem nakładam vario w fazowanie jak podeschnie nakładam vario i wtapiam taśmę tuff tape szpachelekem 8 cm, potem jeszcze raz zaciągam szerszą pacą - jak sobie z tym poradzić - czy poprostu na ciętych krawędziach zawsze wychodzi grubiej i wtedy jak przyjdzie warstwa gładzi to zniweluje grubasa - czekam na wskazówki.
ps, jeśli stosuje połaczenie ślizgowe na styku sufitt- ścianą tynkowaną to też dawć na styku ze ścianą taśmę tuff - tape - czy wystarczy np. fizelina?
z góry dzx

mnowak355
18-07-2013, 09:24
Witam i dziękuję za info.
Nie jest tak że nie chce mi się szukać. Jestem stolarzem sam też w dziale wnętrza założyłem wątek z poradami dot. mebli i wnętrz. Myślałem że podrzucicie parę linków dotyczących meritum sprawy. Jak czytam 2-3 ostatnie strony to sami przyznacie że poza przepychankami nic nie wnoszą do tematu.
Pozdrawiam




Niestety nic za darmo
Ja czytałem dwa razy :sick: (przy okazji zapisując link do danej strony która mnie najbardziej interesowała) później i tak zadawałem pytania i przeglądałem wybrane strony. Znajdziesz też streszczenie , gdzieś ktoś zrobił , jak znajdę linka podrzucę , ale jeśli chcesz sporo wiedzieć zapraszam do lektury :) A tu http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fplyty-gipsowe-porady-montera.pl%2F) bonus do tematu , taki mały prezencik , też można parę rzeczy się nauczyć.

rafał2011
18-07-2013, 10:59
znalazłem link!
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.rigips.pl%2F1000%2Cpobierz%2C systemowe-masy-szpachlowe.htm&ei=u3bnUbPeGeOB4gSMnoG4BQ&usg=AFQjCNFtydthzGBLTv8op_vLGu0z5GTE3g&sig2=Ymc2-mHl2_D3bfNZdJBPHw&bvm=bv.49478099,d.bGE&cad=rja

poczytaj. ;)

Jak można w takie coś wierzyć? prawie wszystkie masy mają zużycie na 1m2/ 1kg/ 1mm to co ta masa jest magiczna?


A worek profinisha 25kg + woda 8kg i mamy 32kg z worka... więc spokojnie 250m2.

Rafal jak znajdę ten link to zapodam. Kiedyś chodziłem po różnych stronach instruktażowych i akurat to mi się wbiło w oczy.

przy tych 32kg i 250m2 z czego łącznie spoiny 175m2 wychodzi 182g na 1m2 a innych wychodzi 1kg
Jaka to logika?

pedronx
18-07-2013, 12:47
Wstyd się przyznać ale myślałem że taśmy Tuff Tape to tylko na narożniki. A z tego co czytam na proste spoiny też się nadają. Czy to rzeczywiście taki cud techniki, że warto ponoć słono dopłacać?
Pozdro

rafał2011
18-07-2013, 12:48
czy poprostu na ciętych krawędziach zawsze wychodzi grubiej i wtedy jak przyjdzie warstwa gładzi to zniweluje grubasa - czekam na wskazówki.
Zawsze wyjdzie grubiej, jak dobrze poszpachlujesz nie będzie widać.


ps, jeśli stosuje połaczenie ślizgowe na styku sufitt- ścianą tynkowaną to też dawć na styku ze ścianą taśmę tuff - tape - czy wystarczy np. fizelina?

Nie pchałbym się w niepotrzebne koszty (tuff - tape) tylko użył zwykłej taśmy papierowej.

rafał2011
18-07-2013, 13:00
Wstyd się przyznać ale myślałem że taśmy Tuff Tape to tylko na narożniki. A z tego co czytam na proste spoiny też się nadają. Czy to rzeczywiście taki cud techniki, że warto ponoć słono dopłacać?
Pozdro

Jak ruszt jest dobrze zrobiony , moim zdaniem nie warto, na poprawki po kimś może i tak.

pedronx
18-07-2013, 13:11
Dzięki.
Kurcze, ponad 1,3zł za 1mb - drogawo!

rafał2011
18-07-2013, 13:19
Zwykła 0,18zł 1mb może za tania i dlatego wykonawcy i inwestorzy nie chcą się przekonać:)

Rom-Kon
18-07-2013, 13:20
(...)

przy tych 32kg i 250m2 z czego łącznie spoiny 175m2 wychodzi 182g na 1m2 a innych wychodzi 1kg
Jaka to logika?
No właśnie jaka logika... 250m2 płyty z tego szpachlujesz 175m2... zostaje 75m2 płyty nie szpachlowanej... nie lepiej przejechać całość? jaka logika? I dlatego wolę te 75m2 przejechać też szpachlą i mieć święty spokój z niedoszlifkami krawędzi.

Rom-Kon
18-07-2013, 13:22
Zwykła 0,18zł 1mb może za tania i dlatego wykonawcy i inwestorzy nie chcą się przekonać:)
Normalnie nie uwierzysz ale zgadam się!!!

Rom-Kon
18-07-2013, 13:23
Dzięki.
Kurcze, ponad 1,3zł za 1mb - drogawo!
droga to jest Ultraflex Rigipsa - 140zł/30mb!!!

rafał2011
18-07-2013, 13:34
No właśnie jaka logika... 250m2 płyty z tego szpachlujesz 175m2... zostaje 75m2 płyty nie szpachlowanej... nie lepiej przejechać całość? jaka logika? I dlatego wolę te 75m2 przejechać też szpachlą i mieć święty spokój z niedoszlifkami krawędzi.

tylko te 175m2 to są 3 warstwy wklejanie taśm 15cm, pierwsza warstwa 25cm i druga warstwa 30cm rozlożone koło siebie>tylko tak obliczysz ile materiału wykorzystasz do szpachlowania samych spoin. W rzeczywistości szpachlujesz 30% powierzchni płyt szpachlując same spoiny:)

pedronx
18-07-2013, 13:38
to wezmę chyba papierową ;)
Jakie rady w tej materii? firma, grubość etc.
Dzięki

rafał2011
18-07-2013, 13:53
Coś takiego:
http://allegro.pl/tasma-papierowa-sheetrock-76-2m-promocja-i3365924530.html
>nie moczyć w wodzie.

pedronx
18-07-2013, 14:35
Wielkie dzięki!

Rom-Kon
18-07-2013, 15:25
Coś takiego:
http://allegro.pl/tasma-papierowa-sheetrock-76-2m-promocja-i3365924530.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Ftasma-papierowa-sheetrock-76-2m-promocja-i3365924530.html)
>nie moczyć w wodzie.
Jeśli zastosujesz gipsy wiążące np. Vario to moczyć w wodzie!

pedronx
18-07-2013, 15:34
zastosuję i zamoczę w takim razie.
Dziękuję Chłopaki po raz setny!

rafał2011
18-07-2013, 16:02
Czytałem artykuł pisany przez Włodzimierza Krysiaka w którym było o siatkach, flizelinie, zwykłej taśmie papierowej i taśmie tuff tape Pisał że spotkał się tylko z jedną taśmą papierową której nie trzeba moczyć przed urzyciem> właśnie z sheetrockiem inne podobno puchną pod wpływem wody a po wyschnięciu się kurczą. Dlatego te inne taśmy trzeba zamoczyć , zostawić do wyschnięcia ponieważ za drugim razem z kontaktem z wodą tak nie reagują.

Wydaje mi się że miej więcej tak to brzmiało.Osobiście jak bym robił na innej mieszance niż sheetrock wkleiłbym taśmę (sheetrock) też bez wcześniejszego namaczania w wodzie.

pedronx
18-07-2013, 16:15
no to nie namocze ;)
(czuję się jak piłeczka w ping pongu :) )

rafał2011
18-07-2013, 16:16
Jeśli zastosujesz gipsy wiążące np. Vario to moczyć w wodzie!

Ale nic nie zastąpi 20to letniego doświadczenia, to też nic, że Rom prawdopodobnie nie miał tej taśmy w ręku:)

rafał2011
18-07-2013, 16:17
(czuję się jak piłeczka w ping pongu :) )
a to dobre:)
jesteś królikiem doświadczalnym:)

Rom-Kon
18-07-2013, 16:53
No cóż... moje 20letnie doświadczenie mówi że nie zaszkodzi namoczyć tak samo jak rigipsa czy no name. Nawet jeśli jest to przysłowiowa guma na gumę.

Taśmy puchną? Może i tak ale ważniejsze jest to że odciągają wodę z gipsu! I jeśli mieszanki wiaderkowe to wytrzymają to gipsy wiążące hydraulicznie nie tolerują tego i taśma potrafi się miejscowo odparzyć. A co do taśm szit roka to nie zauważyłem by była jakaś cudowna i nie wiadomo jaka jeszcze technologia. papier jak papier. Normalny. Tak samo chłonie wodę jak inne taśmy.

Rafał, moje 20letnie doświadczenie sprawia że jak ja stosowałem taśmy papierowe (knauf i nida) to Ciebie w planach jeszcze nie bylo. I nie stosowało się żadnych cudownych mas z wiaderek tylko zwykły gips szpachlowy Dolina Nidy! Spróbowałbyś nie namoczyć taśmy! Co prawda odparzenia wychodzą dopiero i tu uwaga! Wychodzą po malowaniu! jak taśma dostanie drugi raz wodę to odspaja się! No i bąbel gotowy. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć. Przecież po szlifie kasa do łapci i w długą! Ani nie akrylujesz ani nie malujesz - to należy do malarzy... sam tak stwierdziłeś. Ja maluję więc nie pozwolę sobie na nie namoczenie taśmy.

rafał2011
18-07-2013, 17:12
Taśmy puchną? Może i tak ale ważniejsze jest to że odciągają wodę z gipsu! I jeśli mieszanki wiaderkowe to wytrzymają to gipsy wiążące hydraulicznie nie tolerują tego i taśma potrafi się miejscowo odparzyć. Prędzej odparzy się od nadmiaru wody.

A co do taśm szit roka to nie zauważyłem by była jakaś cudowna i nie wiadomo jaka jeszcze technologia. papier jak papier. Normalny. Tak samo chłonie wodę jak inne taśmy. Niestety ale jest inna, ale cóż z Twoim doświadczeniem z taśmami.
Rafał, moje 20letnie doświadczenie sprawia że jak ja stosowałem taśmy papierowe (knauf i nida) to Ciebie w planach jeszcze nie bylo. I nie stosowało się żadnych cudownych mas z wiaderek tylko zwykły gips szpachlowy Dolina Nidy! Spróbowałbyś nie namoczyć taśmy! Wiele przez te 20 lat to Ty się nie nauczyłeś:)

Co prawda odparzenia wychodzą dopiero i tu uwaga! Wychodzą po malowaniu! jak taśma dostanie drugi raz wodę to odspaja się! No i bąbel gotowy. Znów niestety to nie jest prawda. Odparzenie taśmy widać już przy pierwszym nałożeniu szpachli na taśmę, jeżeli jesteś dobrym fachowcem wycinasz i wstawiasz nowy kawałek taśmy, jeżeli jesteś jeszcze lepszym fachowcem rzadko widujesz bąble a nawet wcale:)

Ale co Ty możesz o tym wiedzieć. Przecież po szlifie kasa do łapci i w długą! Ani nie akrylujesz ani nie malujesz - to należy do malarzy... sam tak stwierdziłeś.Gruntuje jeszcze śnieżką uni grunt i dopiero kaska w łapę, co ja mam akrylować jak robie wszystko na sztywno? po mnie wchodzą malarze i nie narzekają:)

zeusrulez
19-07-2013, 08:36
Kolego szymkas30, na logikę, jeśli masz krawędź oryginalną to zatopisz tą taśmę, jeśli poprzeczna to pomyśl, rafał2011 finiszuje pacą 12" ale wkleja papier, Ty robiąc 8" na grubej taśmie myślisz, że zakryjesz hmmm ;-) dobrze Ci radzę, szpachluj całe płyty
Pozdrawiam Kolegę
Z.

Rom-Kon
19-07-2013, 09:02
(...)
Gruntuje jeszcze śnieżką uni grunt i dopiero kaska w łapę, co ja mam akrylować jak robie wszystko na sztywno? po mnie wchodzą malarze i nie narzekają:)
Śnieżka Grunt jak sama nazwa wskazuje... jest to farba podkładowa a nie grunt ;) W instrukcji jak byk napisane: podłoża chłonne należy dodatkowo zagruntować. Chociaż przyznam że masy akrylowe z wiaderka (a takie Rafał używa) nie są chłonne - gipsy z worka tak!

Chyba najgorsza farba dostępna na rynku ale jak rozreklamowana! Cudowny marketing! Słabo kryje, gęsty kisiel zostawia grubą "morę" na powierzchni. Ze względu na dużą lepkość ciężka do natrysku. Dodatkowo cena do jakości niewspółmierna. 15zł wiecej za 10l i jest dobra farba do gruntowania. Koszt chyba niewielki bo na 100m2 wychodzi 10l farby.

szymkas30
19-07-2013, 10:44
Kolego szymkas30, na logikę, jeśli masz krawędź oryginalną to zatopisz tą taśmę, jeśli poprzeczna to pomyśl, rafał2011 finiszuje pacą 12" ale wkleja papier, Ty robiąc 8" na grubej taśmie myślisz, że zakryjesz hmmm ;-) dobrze Ci radzę, szpachluj całe płyty
Pozdrawiam Kolegę
Z.

dzięki za odpowiedź, wczoraj wyszpachlowałem całe płyty i bynajmniej jak gładź była "mokra" to faktycznie zniwelowąły się widoczne taśmy - zobaczymy jaki będzie efekt finalny:confused:, ja jak pisałem wtapaiam taśmę TT szpachlą 8" przeciągam tak aby jak jagłębiej wtopić, poczym zaraz biorę szerszą 28" i wyrywnuję- niweluję.

a co powiedzie na gładź FAST G1 - jakie doświadczenia - czekam na opinie

pedronx
19-07-2013, 11:12
15zł wiecej za 10l i jest dobra farba do gruntowania.
Wodzu, zdradzisz co to za cudo? Jeśli nie tu to można prosić na priw?
dzięki

Rom-Kon
19-07-2013, 11:28
Wodzu, zdradzisz co to za cudo? Jeśli nie tu to można prosić na priw?
dzięki
To nie tajemnica. Zresztą wcześniej już pisałem. Farba Perfekta firmy KABE lub jeszcze lepiej Aquatex. Perfekta rozcieńczona - tak na oko... 2-3l wody na wiadro a aquatex 1:1. Perfekta około 70zł/10l, aquatex 120zł/10l. Ale aquatexa gotowego jest 20l.

pedronx
19-07-2013, 11:36
Dzięki Wodzu!
Tu http://www.farbykabe.com/?pid=39&cid=22&prid=75 piszą, że na gipsy stosować Aquatex i na to dopiero Perfekta.
Pozdro

rafał2011
19-07-2013, 11:55
Kolego szymkas30, na logikę, jeśli masz krawędź oryginalną to zatopisz tą taśmę, jeśli poprzeczna to pomyśl, rafał2011 finiszuje pacą 12" ale wkleja papier, Ty robiąc 8" na grubej taśmie myślisz, że zakryjesz hmmm ;-) dobrze Ci radzę, szpachluj całe płyty
Pozdrawiam Kolegę
Z.

oryginały robie na 30cm, poprzeczne na około 60cm.

rafał2011
19-07-2013, 12:25
Śnieżka Grunt jak sama nazwa wskazuje... jest to farba podkładowa a nie grunt ;) W instrukcji jak byk napisane: podłoża chłonne należy dodatkowo zagruntować. Chociaż przyznam że masy akrylowe z wiaderka (a takie Rafał używa) nie są chłonne - gipsy z worka tak!

Chyba najgorsza farba dostępna na rynku ale jak rozreklamowana! Cudowny marketing! Słabo kryje, gęsty kisiel zostawia grubą "morę" na powierzchni. Ze względu na dużą lepkość ciężka do natrysku. Dodatkowo cena do jakości niewspółmierna. 15zł wiecej za 10l i jest dobra farba do gruntowania. Koszt chyba niewielki bo na 100m2 wychodzi 10l farby.

Tak piszą o śnieżce:
"Emulsja polecana jest do gruntowania płyt gipsowo-kartonowych i spoin, gdyż idealnie wyrównuje ich chłonność."
ale Rom Ty jak zwykle wiesz lepiej:)

Uzarex
19-07-2013, 14:12
Myślałem że podrzucicie parę linków dotyczących meritum sprawy. J

Niestety ja nie pomogę bo usunąłem moje zapiski po formacie :( a nie zapisywałem w pamięci :) Możesz poczytać przykładowe moje posty o wiele rzeczy pytałem , no i dużo tego mniej , może coś pomoże :) A jak znajdę coś interesującego to podrzucę :)




ja jak pisałem wtapaiam taśmę TT szpachlą 8" przeciągam tak aby jak jagłębiej wtopić, poczym zaraz biorę szerszą 28" i wyrywnuję- niweluję.

Ja wtapiałem szpachelką o szerokości 12 cm a wyrównywałem 15-tką gładzią zacząłem równać 45-tką

Rom-Kon
19-07-2013, 14:21
Dzięki Wodzu!
Tu http://www.farbykabe.com/?pid=39&cid=22&prid=75 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.farbykabe.com% 2F%3Fpid%3D39%26cid%3D22%26prid%3D75) piszą, że na gipsy stosować Aquatex i na to dopiero Perfekta.
Pozdro

Tak wiem ale z mojego doświadczenia wiem że można gruntować rozcieńczoną perfektą. Kolega-konkurencja chciał mnie sprawdzić i na zagruntowaną płytę nakleił mi taśmę 2-stronną!!! Ciężko było oderwać - myślałem że zerwie z gipsem ale spoko test przeszedł nawet moje najśmielsze oczekiwania! Ale aquatex to najlepsze rozwiązanie. To jest farba mineralna i jak się wgryzie to nie puści. Po zagruntowaniu (1:1) tworzy szorstką powierzchnię - akurat znakomitą pod malowanie dekoracyjne. Aquatex nie nadaje się do malowania natryskowego - airless i hvlp - ma "ścierniwo" i uszkadza pompy i dysze.

Rom-Kon
19-07-2013, 14:26
oryginały robie na 30cm, poprzeczne na około 60cm.
...do tego "placki" na wkręty i ile zostaje tej wolnej płyty? A wszystkie krawędzie-przejścia z gipsu na papier trzeba dokładnie "rozmyć" papierem ściernym. Żyrafą przejadę całą powierzchnię i mam spokój z ręcznym dopieszczaniem krawędzi przejścia gips-karton.

rafał2011
19-07-2013, 14:34
Na placki to się klei płytę wkręty się szpachluje na zero, a wolnej płyty zostaje tyle:
201541
Jak umiesz wyszpachlować ładnie krawędzie na zero, to dużo szlifu nie ma Wolę trzymać w ręku leciutką sanderkę niż żyrafę i ciągnąć za sobą jeszcze odkurzacz.

Rom-Kon
19-07-2013, 15:15
Tak piszą o śnieżce:
"Emulsja polecana jest do gruntowania płyt gipsowo-kartonowych i spoin, gdyż idealnie wyrównuje ich chłonność."
ale Rom Ty jak zwykle wiesz lepiej:)
Gdybyś dalej przeczytał jest zalecenie: podłoża chłonne (czytaj: gips!) należy zagruntować - i tu podany grunt oczywiście śnieżki. I czytaj ze zrozumieniem to co napisałem:

Chociaż przyznam że masy akrylowe z wiaderka (a takie Rafał używa) nie są chłonne - gipsy z worka tak!

Więc jeśli ktoś robi spoinowanie masami wiaderkowymi to może użyć śnieżki grunt ale jeśli gipsami z worka to lepiej najpierw zagruntować gruntem akrylowym - nawet same spoiny.

Ale i tak twierdzę że znam o niebo lepsze farby do gruntowania niż śnieżka grunt i to w przystępnej cenie.

Rafał a co powiesz na temat farby gruntującej casto grunt? ;)

rafał2011
19-07-2013, 15:29
Rom czemu jak czujesz jakiekolwiek zagrożenie tzw. przez Ciebie konkurencji, odnosisz się zawsze "czytaj ze zrozumieniem" ?

http://www.chemiabudowlana.info/pliki/karta_produktu/karta_produktu_sniezka_grunt.pdf

Rom-Kon
19-07-2013, 17:33
Rom czemu jak czujesz jakiekolwiek zagrożenie tzw. przez Ciebie konkurencji, odnosisz się zawsze "czytaj ze zrozumieniem" ?

http://www.chemiabudowlana.info/pliki/karta_produktu/karta_produktu_sniezka_grunt.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.chemiabudowlan a.info%2Fpliki%2Fkarta_produktu%2Fkarta_produktu_s niezka_grunt.pdf)
Wierzysz w te bajki??? W bajki rigipsa jakoś uwierzyć nie mogłeś a w śnieżki wierzysz... :D

A konkurencja to mój dobry kolega- były sąsiad który dawno... dawno temu namówił mnie na pierwszą robotę w Wawie... i tak mi już zostało ;)
A wtedy co mi przykleił tą taśmę 2-stronną wzmocnioną, od klejenia folii paroizolacyjnej do profili (no myślałem że go pogryzę :mad:) to po prostu sprawdzał czy nie będzie mu się odspajać. Wchodził po mnie na resztę roboty. Taka to "konkurencja" :D

rafał2011
19-07-2013, 17:46
Wierzysz w te bajki??? W bajki rigipsa jakoś uwierzyć nie mogłeś a w śnieżki wierzysz... :D


Jeżeli coś ma sens to wierzę.
np: ktoś coś dopisał do karty :)
"z wyjątkiem gładzi gipsowych"
http://przemaluj.pl/1445.htm

rafał2011
19-07-2013, 17:51
Rom czemu jak czujesz jakiekolwiek zagrożenie z tzw. przez Ciebie konkurencji, odnosisz się zawsze "czytaj ze zrozumieniem" ?
Możesz odpowiedzieć ?

rafał2011
19-07-2013, 17:55
A jeszcze wracając do rigipsa to śnieżka grunt ma podobne zużycie co ta Twoja magiczna masa:jawdrop:

rafał2011
19-07-2013, 18:04
W bajki rigipsa jakoś uwierzyć nie mogłeś a w śnieżki wierzysz... :D

Te bajki to są Twoje:D

Na 100m2 poddasza wychodzi około 80-100kg Profinish(bliżej 80kg)
Tak na marginesie nie lubię jak ktoś mnie oszukuję;)

Uzarex
19-07-2013, 18:27
U mnie z magicznych gładzi dostępne są tylko acryl putz lub stabil :( pewnie znów trzeba zakupy zrobić na aledrogo :)

shiza34
19-07-2013, 20:02
witam mam pytanie na poddaszu chce dać boazerie i moje pytanie czy pod nia mogę dać folie paroprzepuszczalną 1300 w, łazience oczywiście paroizolacyjną.Nie mam grawitacyjnej wentylacji na poddaszu oprócz łazienki Zastosowałem wełnę rockwool 15+10 cm producent nie wymaga stosowania foli paroizolacyjnej więc zastosowanie foli paroprzepuszczalnej nic nie zmieni jeśli nie bedzie żadnej foli, nie chce izolować poddasza całkowicie gdzieś ta wilgoć musi sie podziać.

Rom-Kon
19-07-2013, 20:16
witam mam pytanie na poddaszu chce dać boazerie i moje pytanie czy pod nia mogę dać folie paroprzepuszczalną 1300 w, łazience oczywiście paroizolacyjną.Nie mam grawitacyjnej wentylacji na poddaszu oprócz łazienki Zastosowałem wełnę rockwool 15+10 cm producent nie wymaga stosowania foli paroizolacyjnej więc zastosowanie foli paroprzepuszczalnej nic nie zmieni jeśli nie bedzie żadnej foli, nie chce izolować poddasza całkowicie gdzieś ta wilgoć musi sie podziać.Nie. Paroprzepuszczalne folie-membrany daje się po stronie dachu. Od wewnatrz paroszczelne. Wilgoć ma być usunięta przez wentylację a nie prze przegrody budowlane w tym płytę. Nie zawilgacaj wełny! Wilgotna wełna dobrze przewodzi ciepło!

Rom-Kon
19-07-2013, 20:20
U mnie z magicznych gładzi dostępne są tylko acryl putz lub stabil :( pewnie znów trzeba zakupy zrobić na aledrogo :)No niestety na prowincji innych rzeczy nie ma... ale nie martw się w Wawie też ciężko o jakieś "kosmiczne" rzeczy... np. corofix i coromix prościej mi było zamówić przez internet niż szukać na miejscu. przedwczoraj zamówiłem, dziś już po południu były... niestety przeszło 20zł drożej... ale i tak taniej niż szukać i jeździć pół dnia.

Rom-Kon
19-07-2013, 20:24
A jeszcze wracając do rigipsa to śnieżka grunt ma podobne zużycie co ta Twoja magiczna masa:jawdrop:
Teoretycznie tak. Identyczne zużycie ale po rozcieńczeniu do gruntowania to nie 8m2z litra a co najmniej 10metrów z litra... śnieżką jedziesz 100% a perfekte rozcieńczam na 10l farby 3-4l wody i "uciąg" jest większy.

Rom-Kon
19-07-2013, 20:36
Możesz odpowiedzieć ?
Bo czytaj ze zrozumieniem! Chyba wyraźnie zaznaczyłem że nie dotyczy to mas akrylowych takich jakimi Ty się posługujesz tylko workowych którymi ja robię. Nie zrozumiałeś? Jeszcze raz! Gipsy workowe - takie do zarobienia z wodą - mają dużą chłonność! I jak przejedziesz śnieżką grunt to w miejscu spoiny zostanie znacznie więcej farby niż na papierze i przejście papier-gips wyraźnie będzie odznaczone! Powyższe nie dotyczy nakładania farby metodą natryskową ale ten kisiel średno nadaje się do nakładania natryskiem. Wysokie ciśnienie airless ok. ale nie hvlp. Dodatkowo śnieżka grunt ma słabą siłę krycia więc szary papier nadal zostaje szary. Prefekta ma bardzo silne krycie - wściekły czerwony kolor (karmazynowy przypływ) pokryłem pastelową brzoskwinią na dwa razy! I ani pół raza więcej! Wałkiem nie natryskiem! Oczywiście są równoważne farby... sigma czy modny ostatnio fluger czy inne ale ich cena zabija! A tu podstawowa biała 70zł/10l. Bez konkurencji.

Rom-Kon
19-07-2013, 20:52
Jeżeli coś ma sens to wierzę.
np: ktoś coś dopisał do karty :)
"z wyjątkiem gładzi gipsowych"
http://przemaluj.pl/1445.htm (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fprzemaluj.pl%2F144 5.htm)
Ale pamiętaj! Masz krawędź gładź gipsowa-papier z płyty i dwie bardzo różne chłonności! I na granicy ich zawsze masz "przejście" widoczne pod światło! No chyba że malujesz natryskiem. owszem zginie to po np. trzecim malowaniu (byle nie lateksem 16m2/l ) ale chyba nie o to chodzi.


No i widzisz Rafał, lubię takie merytoryczne polemiki a nie chamskie odzywki... jak chcesz to umiesz z kulturą...

Rom-Kon
19-07-2013, 21:06
Dlaczego wolę masy wiążące(gipsy) od mas wiaderkowych - akrylowych? Bo szybciej się nimi robi. Czas wiązania np. vario to 30minut. Po tym czasie mogę przystąpić do następnej operacji - nakładania dalszych warstw. Mają mniejszy skurcz (ale mają!) i można nałożyć na palec grubo - szpachlowanie ubytków, wyłamków płyty. Masy wiaderkowe są wolne. Jedna warstwa musi wyschnąć - odparować wodę a nie stężeć - by nakładać kolejną warstwę. Mają duży skurcz i nie nadają się do wypełniania ubytków. Nie przeczę że mają dużo pozytywnych cech. Ja przez tyle lat zgłębiłem wszystkie wady i zalety mas wiążących i po prostu mi się nimi dobrze robi. Masy wiaderkowe używam do wklejania midflexa i papierowej taśmy krawędziowej. resztę robię masami wiążącymi lub suchymi mieszankami polimerowymi. Ale polimerówki mi zbytnio nie leżą bo za godzinę nie mogę wejść na następną warstwę tylko czekać aż wyschnie.

Uzarex
19-07-2013, 21:36
niestety przeszło 20zł drożej... ale i tak taniej niż szukać i jeździć pół dnia.
I tu masz rację :) a jaki wybór :)

shiza34
19-07-2013, 21:54
A jeśli producent nie zaleca dawania żadnej foli?folia paro przepuszczalna uwalnia powoli pare wodną więc lepiej dać taką niż w ogóle?ocieplałem dom wełna też rockwool i pustaki wienerberger 30 bez bocznych spoin tynk tradycyjny więc też teoretycznie miało to oddychać wychodzi na to ze tam też zawilgnie wszystko?

Sławek...
19-07-2013, 22:29
ocieplałem dom wełna też rockwool i pustaki wienerberger 30 bez bocznych spoin tynk tradycyjny więc też teoretycznie miało to oddychać

a co niby miało oddychać ? ściana ???
powtarzaj sobie to zdanie dotąd aż się nie nauczysz na pamięć:
ściana jest elementem konstrukcyjnym budynku a do odprowadzania wilgoci służy tylko i wyłącznie WENTYLACJA... najsprawniejsza jest wentylacja mechaniczna, jeżeli masz na całym poddaszu jedną kratkę i do tego grawitacyjną to szczerze współczuję...

Sławek...
19-07-2013, 22:32
A jeśli producent nie zaleca dawania żadnej foli?

dziwne zalecenie...
niech Ci ten producent napisze jaki współczynnik przenikania będzie miał jego materiał jeżeli zrobi się wilgotny

scruffty
19-07-2013, 23:21
Witam,

Jak rozwiązać taką sytuację. Mam dwa pomieszczenia obok siebie które są pod tym samym skosem(pokój i garderoba). Oddzielone ścianką działową, którą chciałem, aby wymurowano zostawiając 10 cm luzu poniżej krokwi (na 2 warstwę ocieplenia, aby nie było mostka). I teraz ścianka akurat tak stoi, że nad nią wypada krokiew (oddzielone szczeliną 10cm). Drugą warstwę wełny chcę dać właśnie 10 cm. I jest małe kuku, bo nie mam do czego przytwierdzić profilu przyściennego.

Ja widzę dwa rozwiązania:
1: pociągnąć profil przez dwa pomieszczenia (ok. 7 mb), wtedy profil cd60 będzie prawie dotykał ścianki. Przymocuję go nad tą ścianką grzybkiem do krokwi. Płyta GK będzie dochodziła z obu stron do ścianki działowej, a profil poleci nad ścianką.

2: Obniżę o 2 cm profile na skosie, dzięki czemu do ścianki działowej będę mógł przykręcić profil przyścienny i w nim osadzić cd60. Tylko jak pisałem krokiew wypada nad ścianką i od tego profila przyściennego do następnego wieszaka na kolejnej krokwi będzie 80 cm, co wydaje mi się dość sporym dystansem.

Może jest jeszcze sposób 3, na który nie wpadłem. Więcej wełny nie wchodzi w grę, bo materiały już mam, zresztą każde powiększenie 2 warstwy to skrócenie ścianki kolankowej, którego chciałbym uniknąć. Stelaż robię jednokrotny.

obpi
20-07-2013, 01:59
Witam. Co prawda zadalem juz to pytanie w nowym watku, ale widze ze tutaj spore grono ekspertow sie udziela, wiec moze uda sie w miare szybko uzyskac odpowiedz. Jestem na etapie ocieplania poddasza i dopiero teraz zorientowalem sie, ze sufit na poddaszu wyjdzie mi zbyt wysoko (ok. 2,85m.) jesli zamocuje stelaz tak jak planowalem (10cm. ponizej jetek). Jak w takim przypadku mozna obnizyc sufit? Chcialbym zejsc do wysokosci 2,7m., ale nie wiem czy powinienem tez opuscic nizej ocieplenie (welna 18cm. + 10cm.) czy moze motowac dodatkowy stelaz na tym, pod ktorym bedzie ocieplenie. Bede wdzieczny za podpowiedzi.
I drugie pytanie - w kilku miejscach mam wymurowane sciany wewnatrz domu, ktore sa wyzej niz dolna krawedz krokwi. Zostaje okolo 10cm. miejsca miedzy sciana a folia paroprzepuszczalna. Czy wystarczy ze wcisne tam odpowiedniej grubosci welne, czy powinienem ta scianke skuc ponizej krokwi?

Sławek...
20-07-2013, 10:38
Chcialbym zejsc do wysokosci 2,7m., ale nie wiem czy powinienem tez opuscic nizej ocieplenie (welna 18cm. + 10cm.)

logika nakazywałaby obniżenie ocieplenia, ale jeżeli tego nie zrobisz to w zasadzie nic się nie stanie poza tym, że będziesz miał niepotrzebnie większą kubaturę do ogrzania zimą (wolna przestrzeń między sufitem a wełną)


I drugie pytanie - w kilku miejscach mam wymurowane sciany wewnatrz domu, ktore sa wyzej niz dolna krawedz krokwi. Zostaje okolo 10cm. miejsca miedzy sciana a folia paroprzepuszczalna. Czy wystarczy ze wcisne tam odpowiedniej grubosci welne, czy powinienem ta scianke skuc ponizej krokwi?

to zależy czy chcesz mieć DOBRZE ocieplone poddasze czy po prostu ocieplone ;)
jeżeli chcesz zrobić to dobrze to pozostaje skucie niepotrzebnych fragmentów ścian (i tak u Ciebie murarz się pohamował bo czasami potrafią murować tak, że nie ma nawet milimetra na wełnę ;) )

Rom-Kon
20-07-2013, 13:19
Producent odpowie, że jego materiał nie chłonie wody tak jakby tego dotyczyło pytanie. :-)
Ale już doradca tego producenta (wiemy o jaką firmę chodzi ;)) w sąsiednim wątku stwierdza że w pomieszczeniach "suchych" folii nie trzeba ale zastosowanie jej nie jest błędem :)

Sławek...
20-07-2013, 15:42
Ale już doradca tego producenta (wiemy o jaką firmę chodzi ;)) w sąsiednim wątku stwierdza że w pomieszczeniach "suchych" folii nie trzeba ale zastosowanie jej nie jest błędem :)

doradca producenta wełny mineralnej powinien skupić się na doradzaniu na temat samego materiału jaki produkuje a nie zapędzać się w konstrukcję budynku, tak by były chyba lepiej i dla niego i dla inwestorów ;)

Rom-Kon
21-07-2013, 10:11
Mylisz się zobacz to
http://images8.fotosik.pl/205/0e1853728f13ff19gen.jpg
to
http://images47.fotosik.pl/185/b1d7d03e52c509d9gen.jpg
i np. to
http://i56.tinypic.com/11w64vo.jpg
a złapiesz dlaczego T i cała reszta mineralnych stosuje taką strategię.Dwie pierwsze fotki są moje i na drugi raz jak udostępniasz to napisz to wyraźnie! Nie obowiązują Ciebie prawa autorskie? Wyjaśniam że moje fotografie są objęte prawami autorskimi! Jeśli udostępniasz to masz zaznaczyć kto jest ich autorem!!!

Trzecia fotka nie jest moja!!! I wypraszam sobie insynuacje poprzez zestawianie moich fotek z jakimiś innymi, innych autorów!

Jednocześnie wyjaśnię że pracuję na powierzonych materiałach i nie wnikam kogo na co stać! Jedni mają Isovera Stopair za prawie 2,50zł/m2 inni mają folię żółtą za 0,85zł/m2. A jeszcze inni kupują paroregulator Isover Vario za 8zł/m2!!! Jedni mają taśmy corofix za 35zł/25mb inni taśmę monterską za 12zł/35mb. Tak samo jedni jeżdżą mercedesem klasy s inni tico. I nic mi do tego.

Dodam jeszcze że moje fotki przedstawiają budowę domu wysoko energooszczędnego jednego z Forumowiczów i po wybudowaniu i zamieszkaniu okazało się że zużycie energii na ogrzewanie spada nawet poniżej 40kWh/m2/rok czyli dom czterolitrowy!!! Flash masz jeszcze coś do dodania?

Słodowy
21-07-2013, 11:22
Witam
W miarę czytania tego zacnego forum, własnymi ręcami męczyłem zabudowę mojego poddasza... ;) Zderzyłem się z wieloma ambiwalentnymi opiniami, oraz zmieniająca się technologią... Stworzyłem potwora, stanąłem przed ścianą i cholerka, nie czaję bazy w kwestii dalszego rzeźbienia ... Proszę zatem o ocenę i zadanie "pokuty" dla naprawienia ewentualnych błędów... Wstępnie realizowana wizja "klatki RomKona" zboczyła w kierunku idei v-free... Niestety, schiza mostków termicznych, maksymalizacji grubości ocieplenia w połączeniu z 5 cm różnicą wysokości jętek, tudzież niskim sufitem, doprowadziła do sytuacji w której już nie da się wykonać połączenia v-free, ani zachować sufitu jednopoziomowego. Wyżyłowane ocieplenie o dość sztywnej konsystencji (toprock+superrock) wypychałoby płytę gk na przecięciu płaszczyzny sufit-skos. Finalnie wyrzeźbiłem stelaż o rozstawie profili 35 cm - skos i 35x35 sufit, łącznej powierzchni 150m2 ... W dodatku w którejś z odpowiedzi zasygnalizowano problem dylatacji...

Pytanie, które chciałbym skierować do mentorów tego forum, Rom-Kona, oraz profi45 brzmi; jak w moim przypadku wykonać połączenie sufit skos?
Pytanie dodatkowe; co z tymi dylatacjami?

Jako że w poruszonej materii jestem kompletnym lamerem, proszę również o ocenę i wskazanie błędów których mogłem nie zauważyć :(

http://images65.fotosik.pl/6/4328e88fe4ad3476m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4328e88fe4ad3476)

http://images48.fotosik.pl/755/90b2fe99630c1f13m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=90b2fe99630c1f13)

http://images65.fotosik.pl/3/d465deb5ceaae527m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d465deb5ceaae527)

http://images65.fotosik.pl/3/0c08e3a55bc20556m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0c08e3a55bc20556)

http://images63.fotosik.pl/6/0b31b5d6cca74620m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b31b5d6cca74620)


Reszta fotek w albumie...
Tylko błagam (!) nie karzcie mi tego rozbierać!!!

Pozdrawiam

pedronx
22-07-2013, 10:47
Chłopaki, gdzie kupić taśmę ślizgową Rigipsa? Okolice wawy bądź sklep internetowy. Dzięki!

Rom-Kon
22-07-2013, 12:31
Chłopaki, gdzie kupić taśmę ślizgową Rigipsa? Okolice wawy bądź sklep internetowy. Dzięki! Masz aż takie parcie na Rigipsa? ...ostatnio widziałem (i używałem) w Centobudzie w Iwicznej. Rolka po prawie 10zł! Wodan ma kontakty z Rigipsem... taśmy nie mają?

Rom-Kon
22-07-2013, 12:41
Witam
W miarę czytania tego zacnego forum, własnymi ręcami męczyłem zabudowę mojego poddasza... ;) Zderzyłem się z wieloma ambiwalentnymi opiniami, oraz zmieniająca się technologią... Stworzyłem potwora, stanąłem przed ścianą i cholerka, nie czaję bazy w kwestii dalszego rzeźbienia ... Proszę zatem o ocenę i zadanie "pokuty" dla naprawienia ewentualnych błędów... Wstępnie realizowana wizja "klatki RomKona" zboczyła w kierunku idei v-free... Niestety, schiza mostków termicznych, maksymalizacji grubości ocieplenia w połączeniu z 5 cm różnicą wysokości jętek, tudzież niskim sufitem, doprowadziła do sytuacji w której już nie da się wykonać połączenia v-free, ani zachować sufitu jednopoziomowego. Wyżyłowane ocieplenie o dość sztywnej konsystencji (toprock+superrock) wypychałoby płytę gk na przecięciu płaszczyzny sufit-skos. Finalnie wyrzeźbiłem stelaż o rozstawie profili 35 cm - skos i 35x35 sufit, łącznej powierzchni 150m2 ... W dodatku w którejś z odpowiedzi zasygnalizowano problem dylatacji...

Pytanie, które chciałbym skierować do mentorów tego forum, Rom-Kona, oraz profi45 brzmi; jak w moim przypadku wykonać połączenie sufit skos?
Pytanie dodatkowe; co z tymi dylatacjami?

Jako że w poruszonej materii jestem kompletnym lamerem, proszę również o ocenę i wskazanie błędów których mogłem nie zauważyć :(

http://images65.fotosik.pl/6/4328e88fe4ad3476m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D4328e88fe4ad3476)

http://images48.fotosik.pl/755/90b2fe99630c1f13m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D90b2fe99630c1f13)

http://images65.fotosik.pl/3/d465deb5ceaae527m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3Dd465deb5ceaae527)

http://images65.fotosik.pl/3/0c08e3a55bc20556m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D0c08e3a55bc20556)

http://images63.fotosik.pl/6/0b31b5d6cca74620m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D0b31b5d6cca74620)


Reszta fotek w albumie...
Tylko błagam (!) nie karzcie mi tego rozbierać!!!

Pozdrawiam
No i kiszka... ani mój system klatkowy bo rofile już się nie zejdą by je skręcić ani V-profil bo nie ma go do czego przykręcić... chyba zostaje jednak tylko elastyczny rigipsa lub knaufa. Również możesz iść do blacharza by dorobił z blachy 0.5-0.6mm taki profil. Pasek blachy szerokości 15-20cm zgięty pod kątem. Możesz go nawet ponacinać szlifierką w narożniku by lepiej się giął -tak jak ponacinany jest oryginalny.

...albo rozebrać dwa profile i zrobić po mojemu lub tak jak Profi.

pedronx
22-07-2013, 12:41
no nie mają właśnie. fakt, jakoś mi się to logo spodobało za bardzo. a na własnej skórze przekonałem się że to nie zawszse idzie w parze z jakością (chodziło o taśmy te gąbeczkowe pod profil ud - rigips masakra, a noname zaje...sty).
pzdr

Uzarex
22-07-2013, 13:18
Chłopaki, gdzie kupić taśmę ślizgową Rigipsa? Okolice wawy bądź sklep internetowy
Kiedyś też poszukiwałem ale to strasznie niedostępny produkt :)

Słodowy
22-07-2013, 13:27
No i kiszka... ani mój system klatkowy bo rofile już się nie zejdą by je skręcić ani V-profil bo nie ma go do czego przykręcić... chyba zostaje jednak tylko elastyczny rigipsa lub knaufa. Również możesz iść do blacharza by dorobił z blachy 0.5-0.6mm taki profil. Pasek blachy szerokości 15-20cm zgięty pod kątem. Możesz go nawet ponacinać szlifierką w narożniku by lepiej się giął -tak jak ponacinany jest oryginalny.

...albo rozebrać dwa profile i zrobić po mojemu lub tak jak Profi.

Dziękuję za szybką odpowiedź :):):)
Jak zawsze, na Rom-Konie można polegać jak na Zawiszy...

Kontynuując, chyba jednak zdecyduję się na rozwiązanie z giętą blachą.
Kiedy pomyślę o demontażu tego całego żelastwa i ponownych gmeraniu w wełnie przy 30'C to mam odruch obronny...:bash::bash::bash:
Teraz kolejna zagwozdka... Od strony sufitu, blachę kręcić tylko do UD30, czy złapać również CD-ki?
No i ciągle gryzie mnie problem dylatacji stelaża o powierzchni łącznej 150m2 To konieczne?
Nie chciałbym po przebudzeniu oglądać sufitu z perspektywy Japończyka po małym trzęsieniu ziemi... :jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Pozdro!:wiggle::wiggle::wiggle:

Rom-Kon
22-07-2013, 19:55
Dziękuję za szybką odpowiedź :):):)
Jak zawsze, na Rom-Konie można polegać jak na Zawiszy...

Kontynuując, chyba jednak zdecyduję się na rozwiązanie z giętą blachą.
Kiedy pomyślę o demontażu tego całego żelastwa i ponownych gmeraniu w wełnie przy 30'C to mam odruch obronny...:bash::bash::bash:
Teraz kolejna zagwozdka... Od strony sufitu, blachę kręcić tylko do UD30, czy złapać również CD-ki?
No i ciągle gryzie mnie problem dylatacji stelaża o powierzchni łącznej 150m2 To konieczne?
Nie chciałbym po przebudzeniu oglądać sufitu z perspektywy Japończyka po małym trzęsieniu ziemi... :jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Pozdro!:wiggle::wiggle::wiggle:
Możesz jeszcze zrobić połączenie ślizgowe a'la Flash ale o szczegóły to już jego dopytaj... ja się na tym nie znam ;)

jeśli chodzi o dylatacje... większy robiłem na sztywno. Rafał wszystko robił na sztywno i ponoć też wychodziło... jak zastosujesz taśmy pełne to będzie ok.

Jeden z forumowiczów oglądał swój sufit z perspektywy Australijczyka... miał go dokładnie pod nogami... ale on na płyty nasypał 60cm granulatu wełny.

Ermua
23-07-2013, 08:26
Dlaczego Słodowy musi cokolwiek kombinować z tymi profilami skos sufit?
Przecież między profilami sufit - skos może być 15 cm różnicy. Nie muszą być ze sobą skręcone

Akrimka
23-07-2013, 10:07
Dlaczego Słodowy musi cokolwiek kombinować z tymi profilami skos sufit?
Przecież między profilami sufit - skos może być 15 cm różnicy. Nie muszą być ze sobą skręcone
Ja na mejscu Słodowego na połączeniu skos sufit dałbym obok siebie dwa profile cd na grzybkach, bez kombinacji z blachą....
202122

Czy rozstaw 35 był podyktowany rozmiarem wełny? Było na suficie dołozyć jeden na załamaniu, a skos rozmierzyć tak aby ostani też wypadł na załamaniu sufit-skos.

rafał2011
23-07-2013, 17:24
Rom wracam do Polszy, cieszysz się? :D

rafał2011
23-07-2013, 17:44
tak apropo ładna robota:
202182

profi45
23-07-2013, 21:48
Dlaczego Słodowy musi cokolwiek kombinować z tymi profilami skos sufit?
Przecież między profilami sufit - skos może być 15 cm różnicy. Nie muszą być ze sobą skręcone
Gdzie to wyczytałeś ?

Słodowy
23-07-2013, 23:37
Możesz jeszcze zrobić połączenie ślizgowe a'la Flash ale o szczegóły to już jego dopytaj... ja się na tym nie znam ;) Przyznam że rozwiązanie z elastykiem jest dość kuszące, choćby z perspektywy bariery ogniowej


jeśli chodzi o dylatacje... większy robiłem na sztywno. Rafał wszystko robił na sztywno i ponoć też wychodziło... jak zastosujesz taśmy pełne to będzie ok.
Ufff... Zdecydowanie się uspokoiłem... Ponawiam jeszcze pytanie dot mocowania elastyka. Od strony sufitu kręcić tylko do UD, czy połapać także sufitowe CD-ki?


Dlaczego Słodowy musi cokolwiek kombinować z tymi profilami skos sufit?
Przecież między profilami sufit - skos może być 15 cm różnicy. Nie muszą być ze sobą skręcone
Nie chce się mądrzyć, bo z budowlanką łączą mnie co najwyżej poszkodowani w wyniku braku wyobraźni i zwykłej głupoty, ale zdążyłem załapać, że sufit i skos to dwie niestabilne płaszczyzny o różnych charakterystykach naprężeń... To nie to samo co styk płyty z murem...




Ja na połączeniu skos sufit dałbym obok siebie dwa profile cd na grzybkach, bez kombinacji z blachą... ... Było na suficie dołozyć jeden na załamaniu, a skos rozmierzyć tak aby ostani też wypadł na załamaniu sufit-skos.

Tak tak... Przeczytałem to forum ze trzy razy... Qmam bazę.... Takież było wstępne założenie... Związek przyczynowo - skutkowy który doprowadził do obecnego pata opisałem wyżej. [/QUOTE]


Czy rozstaw 35 był podyktowany rozmiarem wełny?
W rzeczy samej... Płyta wzdłuż na pół...



tak apropo ładna robota:
202182

Dzzzzzięki!
Staram się jak mogę... Sam sobie w kolano nie będę strzelał, ale jakbym miał z tego żyć to umarłbym z głodu:):):) …. Znaczy żyć z wykończeniówki nie z strzelania w własne kolana ;););)


i nic więcej :D

Możesz doprecyzować dobry Człowieku…? Bo właśnie jestem w fazie poszukiwania konstruktywnej krytyki i „tego czegoś”… Od ręki mogę dostać słonia w butelce, babę z brodą i jodłującego karła… Ale chyba nie to masz na myśli?

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i rady
Pozdro!

Słodowy
24-07-2013, 00:50
Co robić jeżeli „fahofcy” wymurowali szczyty po samo deskowanie?

http://images62.fotosik.pl/6/6f7893855fdf6584m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6f7893855fdf6584)


Potrzebna broń:
Wiertło koronowe 30mm + młotowiertarka + piła szablasta + brzeszczot z widią 300 mm + kątówka + tarcza do cięcia betonu
10 cm odcinek niezbrojonego węża hydraulicznego...

http://images63.fotosik.pl/14/45e6ed3326ed573bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=45e6ed3326ed573b)

http://images64.fotosik.pl/14/12ab4446c16eaf2dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=12ab4446c16eaf2d)


1) wytyczamy linię cięcia
2) kątówką nacinamy bruzdę prowadzącą na grubość tynku
3) przez mur przewiercamy 3 - 4 otwory fi 30 mm w odległościach dopasowanych do długości cięcia
4) w otwór wsuwamy brzeszczot piły szablastej i tniemy...


W moim przypadku budynek z już ocieploną i otynkowaną elewacją!
Odległość krokwi od wycinanego muru 30cm i 9cm!!!
Taaak! Całe dziewięć centymetrów przy grubości muru 24cm! (suporeks)
To jak depilacja małżowiny usznej przez odbyt!
A jednak się udało!
Będę mógł spać spokojnie :yes::yes::yes:


http://images63.fotosik.pl/6/526f520de74437e7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=526f520de74437e7)

Zarówno elewacja, jak i styropian (EPS100 - twardy) ocalały bez uszczerbku na urodzie :)
Przy okazji światło dzienne ujrzała solidna robota firmy zaprzyjaźnionego fachowca…
Cholera! Nie stać mnie na marnowanie kosztownych materiałów i sponsorowanie topienia lodowców na biegunie!!!
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

http://images65.fotosik.pl/6/fff804c3ba57f820m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fff804c3ba57f820)


Zapomniałbym...
Do czego potrzebny jest niezbrojony wąż hydrauliczny?
Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy umieszczamy w poprzek otworu gębowego, celem uniknięcia wyłaniania zębów zagryzanych z wściekłości.

TIP:
Gromadząca się w ustach ślinę wypluwamy na przygotowane wcześniej zdjęcie partacza.
Płyny techniczne maja paskudny smak!
:wiggle::wiggle::wiggle:

Rom-Kon
24-07-2013, 06:46
Rom wracam do Polszy, cieszysz się? :D
Przywitam Cię w Legionowie flachą piwa wileńskiego! :wave:Znów otwarte ale zmienił się niestety asortyment! Nie ma już ciemnego z przyprawami :( Ale siódemka ujdzie w tłoku...

Rom-Kon
24-07-2013, 06:55
Co robić jeżeli „fahofcy” wymurowali szczyty po samo deskowanie?

http://images62.fotosik.pl/6/6f7893855fdf6584m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D6f7893855fdf6584)


Potrzebna broń:
Wiertło koronowe 30mm + młotowiertarka + piła szablasta + brzeszczot z widią 300 mm + kątówka + tarcza do cięcia betonu
10 cm odcinek niezbrojonego węża hydraulicznego...

http://images63.fotosik.pl/14/45e6ed3326ed573bm.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D45e6ed3326ed573b)

http://images64.fotosik.pl/14/12ab4446c16eaf2dm.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D12ab4446c16eaf2d)


1) wytyczamy linię cięcia
2) kątówką nacinamy bruzdę prowadzącą na grubość tynku
3) przez mur przewiercamy 3 - 4 otwory fi 30 mm w odległościach dopasowanych do długości cięcia
4) w otwór wsuwamy brzeszczot piły szablastej i tniemy...


W moim przypadku budynek z już ocieploną i otynkowaną elewacją!
Odległość krokwi od wycinanego muru 30cm i 9cm!!!
Taaak! Całe dziewięć centymetrów przy grubości muru 24cm! (suporeks)
To jak depilacja małżowiny usznej przez odbyt!
A jednak się udało!
Będę mógł spać spokojnie :yes::yes::yes:


http://images63.fotosik.pl/6/526f520de74437e7m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D526f520de74437e7)

Zarówno elewacja, jak i styropian (EPS100 - twardy) ocalały bez uszczerbku na urodzie :)
Przy okazji światło dzienne ujrzała solidna robota firmy zaprzyjaźnionego fachowca…
Cholera! Nie stać mnie na marnowanie kosztownych materiałów i sponsorowanie topienia lodowców na biegunie!!!
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

http://images65.fotosik.pl/6/fff804c3ba57f820m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3Dfff804c3ba57f820)


Zapomniałbym...
Do czego potrzebny jest niezbrojony wąż hydrauliczny?
Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy umieszczamy w poprzek otworu gębowego, celem uniknięcia wyłaniania zębów zagryzanych z wściekłości.

TIP:
Gromadząca się w ustach ślinę wypluwamy na przygotowane wcześniej zdjęcie partacza.
Płyny techniczne maja paskudny smak!
:wiggle::wiggle::wiggle:
Sposobu z wężem nie znałem - moze to dlatego że za taką usługę mam płacone. Pewnie Inwestorowi by się przydał :yes: ale przyznam że jest to robota jak w kamieniołomie. Po przycięciu paru metrów człowiek jest wypompowany... no ale już na siłkę nie trzeba chodzić!

Blekdekera szkoda na taką robotę. Pył z muru jest zabójczy dla tej maszyny. Pięknie szlifuje "suwadło". W mojej no name z biedronki za 120zł już ma bardzo duże luzy. Ale spoko. Zarobiła na siebie. I ciekawostka: maszyna kosztowała 120zł a brzeszczot z widią do suporeksu kosztuje.... 200zł!!!

rafał2011
24-07-2013, 16:25
Przywitam Cię w Legionowie flachą piwa wileńskiego! :wave:Znów otwarte ale zmienił się niestety asortyment! Nie ma już ciemnego z przyprawami :( Ale siódemka ujdzie w tłoku...

Trzymam za słowo;)

obpi
24-07-2013, 16:28
U mnie jest tak, ze szpara pomiedzy scianami (nosnymi i dzialowymi) a dachem wynosi od 5 do 15 cm w zaleznosci od sciany. Dach jest bez deskowania pokryty dachowka, a pod tym folia paroprzepuszczalna. Naprawde wolalbym uniknac kucia scian, wiec powiedzcie mi czy sa jakies sposoby na prawidlowy wykonanie ocieplenia w tym miejscu? Czy welna wepchnieta w takie otwory nie bedzie mokra po paru latach przez to ze jest docisnieta do folii?
A moze zamiast welny dac w tym miejscu jakis dobry styropian?

rafał2011
24-07-2013, 17:03
obpi przyda się i Tobie:yes:



10 cm odcinek niezbrojonego węża hydraulicznego...

plusfoto
24-07-2013, 17:58
Co robić jeżeli „fahofcy” wymurowali szczyty po samo deskowanie?
Jak dobrze zrozumiałem masz ściany z BK. Jeśli obciąłeś to obciąłeś ale BK tak się muruje. Pod deskami powinna zostać 1cm szpara i to wszystko. Takie są przynajmniej zalecenia producentów.

obpi
24-07-2013, 18:11
Dzieki rafał2011 :) A tak powaznie, jest jakies inne rozwiazanie? Mury z porothermu.

Rom-Kon
24-07-2013, 19:23
Dzieki rafał2011 :) A tak powaznie, jest jakies inne rozwiazanie? Mury z porothermu.możesz zostawić ta jak jest ale...

rafał2011
24-07-2013, 20:30
...będzie przemarzać.

zeusrulez
24-07-2013, 21:57
Witam Kolegów.
Wiem, że to nie ten dział, ale za mocno się tu zadomowiłem, więc tu zadaję pytanie.
Koledzy, bardzo proszę o pomoc. Jak sobie wyobrażacie "przemysłowe" usuwanie fug ?
Jest tego dość sporo, jaki sprzęt proponujecie i jakie tarcze do szlifierek ?
No chyba, że szlifierki to niedobry pomysł, hmmmm ?

Z pozdrowieniami
Z.

obpi
25-07-2013, 00:56
możesz zostawić ta jak jest ale...

A co gdybym dal tam jakis bardzo cieply styropian? Da to cos?

Rom-Kon
25-07-2013, 07:01
Witam Kolegów.
Wiem, że to nie ten dział, ale za mocno się tu zadomowiłem, więc tu zadaję pytanie.
Koledzy, bardzo proszę o pomoc. Jak sobie wyobrażacie "przemysłowe" usuwanie fug ?
Jest tego dość sporo, jaki sprzęt proponujecie i jakie tarcze do szlifierek ?
No chyba, że szlifierki to niedobry pomysł, hmmmm ?

Z pozdrowieniami
Z.
Szlifierka to chyba zły pomysł. Ale frezarka do płytek z frezem palcowym na szerokość fugi to już lepsze rozwiązanie. Są takie frezarki do płytek Boscha. Ale mechanicznie to nie ma bata byś nie uszkodził płytek. Coś zawsze.

Rom-Kon
25-07-2013, 07:04
A co gdybym dal tam jakis bardzo cieply styropian? Da to cos?Piszesz że min.5cm... lepiej kup ten wężyk i wykuj do min.10cm i wtedy pomyśl o piance PUR lub PIR

Ermua
25-07-2013, 18:17
Drodzy koledzy proszę o poradę.
Najchętniej taką bez dokuczania:)

Mam problem z wieszakami, na jednej płaszczyźnie skosu wieszaki mam wysunięte około 12 cm
202724
W koszu jak widać już wstępnie zamocowałem UD
202725202726
Na drugiej płaszczyźnie skosu, żeby spasowały mi się ud w koszu to muszę wypuscic wieszak juz okolo 17-18 cm i to przy cd startowym.
202727postanowilem sie spytac gdzie robię błąd?
Czy następne grzybki 40 cm wyżej tez bede musiał tyle wypuszczać od krokwi?
Moze zdjecie poziomów murłaty które zamiesciłem co cos wyjasni? jedna sciana kolankowa jest jakby wyzej

pozdrawiam

Rom-Kon
25-07-2013, 19:30
Drodzy koledzy proszę o poradę.
Najchętniej taką bez dokuczania:)

Mam problem z wieszakami, na jednej płaszczyźnie skosu wieszaki mam wysunięte około 12 cm
202724
W koszu jak widać już wstępnie zamocowałem UD
202725202726
Na drugiej płaszczyźnie skosu, żeby spasowały mi się ud w koszu to muszę wypuscic wieszak juz okolo 17-18 cm i to przy cd startowym.
202727postanowilem sie spytac gdzie robię błąd?
Czy następne grzybki 40 cm wyżej tez bede musiał tyle wypuszczać od krokwi?
Moze zdjecie poziomów murłaty które zamiesciłem co cos wyjasni? jedna sciana kolankowa jest jakby wyzej

pozdrawiam
Nigdzie nie robisz błędu... po prostu kąt nachylenia płaszczyzn dachy jest różny i prawdopodobnie poprawiasz geometrię dachu profilami na poddaszu. Dach po prostu bywa (albo nawet zawsze jest) krzywy. Murłata bardziej wysunięta, krokwie nie równo zacięte, różne kąty połaci dachu... normalna sprawa. Do tego dochodzi krzywe pomieszczenie bo ściany się rozchodzą i kąty uciekają... i to wszystko naprawiamy stelażem. Budujemy pokój od nowa prostując to wszystko ale niestety kosztem kubatury bo zejść poniżej ustalonej grubości wełny nie można najwyżej można dodać centymetrów.

edit: dopatrzyłem! faktycznie ścianki kolankowe są na różnej wysokości! Stelaż powinien też mieć uskok. ale to jest niewielkie odchylenie - możesz sprostować. Wyjdzie wtedy z klina. Dół szerzej góra już normalnie.

obpi
26-07-2013, 01:07
Piszesz że min.5cm... lepiej kup ten wężyk i wykuj do min.10cm i wtedy pomyśl o piance PUR lub PIR

No to mam problem :| Zadzwonilem do murarza zeby go o to zapytac i uslyszalem "a pier...la panu glupoty". Kierownik budowy juz byl troche bardziej laskawy - sciany wewnetrzne owszem powinny byc max do krokwi, ale zewnetrzne to juz bzdura bo tam przeciez przychodzi ocieplenie sciany. Po mojemu to bez roznicy czy sciana jest wewnetrzna (dzialowa) czy zewnetrzna. Jesli ma przemarzac to bedzie przemarzac od gory, ale poprawcie mnie jesli sie myle?
I drugie pytanie - czy dobrym pomyslem jest scinanie takiej sciany duza szlifierka katowa? sciany sa juz otynkowane wiec jesli uzyje mlota, to tynki prawdopodobnie popekaja.

Słodowy
26-07-2013, 03:41
Jak dobrze zrozumiałem masz ściany z BK. Jeśli obciąłeś to obciąłeś ale BK tak się muruje. Pod deskami powinna zostać 1cm szpara i to wszystko. Takie są przynajmniej zalecenia producentów.

Nie wierzę producentom tylko logice...
Jeżeli wystarczy 1 cm szczelina do odizolowania szczytów od temperatur zewnętrznych, to po co wogóle ocieplać budynki z BK?
3 cm łaty i drewniany siding załatwiłyby sprawę!? W przypadku centymetrowej szczeliny między deskowaniem a BK, temperatura powietrza w szczelinie powietrznej nie będzie odbiegać ot temperatury zewnętrznej... Wyobraź sobie 20-30 stopniowe, wielotygodniowe przymrozki... Widzisz ten grzyb w narożnikach sufitu? Onegdaj głoszono podobne cuda, sugerujące opór cieplny porothrmu i ytonga niewymagający dodatkowego ocieplenia Powiem tak... Przy odrobinie dobrej woli, oraz nieograniczonym, darmowym dostępie do surowców energetycznych to i namiotu nie trzeba izolować przy arktycznych mrozach...


Zadzwonilem do murarza i uslyszalem "a pier...la panu glupoty".
Spróbuj podłubać ten szczyt a zrozumiesz źródło motywacji murarza



Kierownik budowy - sciany wewnetrzne owszem powinny być max do krokwi, ale zewnetrzne to juz bzdura bo tam przeciez przychodzi ocieplenie sciany.

Ciekawa ścieżka dedukcji! :jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Ściana działowa - ogrzewana na całej powierzchni obustronnie do jakichś 20 stopni, odizolowana od 30 stopniowych mrozów kilkumetrowymi warstwami powietrza (przestrzeń między szczytem a ściana działową pomieszczeń wewnętrznych), oddająca ciepło co najwyższej na zewnątrz powinna być odcięta do krokwi... Ściana zaś szczytowa, wyeksponowana na zewnętrzne czynniki termiczne podwójną powierzchnią przylegania do deskowania, odizolowana od mrozów ledwo 10- 30 cm warstwą ocieplenia stanowi wysublimowany element budynku, niepodlegający przewodnictwu cieplnemu!? Toż to prawdziwy "cót" :jawdrop::jawdrop::jawdrop: [/QUOTE]


Po mojemu to bez roznicy czy sciana jest wewnetrzna (dzialowa) czy zewnetrzna. Jesli ma przemarzac to bedzie przemarzac od gory, ale poprawcie mnie jesli sie myle?

Po mojemu dobrze kombinujesz



I drugie pytanie - czy dobrym pomyslem jest scinanie takiej sciany duza szlifierka katowa? sciany sa juz otynkowane wiec jesli uzyje mlota, to tynki prawdopodobnie popekaja.

Z tym młotem to nieźle pojechałeś:bash::bash::bash:
Od czasów kiedy łupkowe groty strzał szlifowano w szparze międzypośladkowej technika poczyniła pewne postępy :yes::yes::yes:


http://youtu.be/2776l3SUZ24
i kolejny "przecinak":

youtube_share;77i-BFTeLYI]http://youtu.be/77i-BFTeLYI
i jeszcze tu "dłuto zamobierzne":

youtube_share;WQi7IEYW2Qg]http://youtu.be/WQi7IEYW2Qg

Kotówką 230mm pewnie też dałoby rade....
Ale potrzebowałbyś podwójną ilość niezbrojonego węża hydraulicznego.... :bash::bash::bash:

Proponuje udać się do najbliższej wypożyczalni narzędzi


Sposobu z wężem nie znałem
Witam Wodzu...! Przebywam w pokoju, albo raczej "przybywam z pokoju" ;););)
Patent z wężem możesz opychać klientom jako darmowy bonus! Choć tak mogę się odwdzięczyć za bezcenne rady!
Ale ważne! Niezbrojony! W przeciwnym razie, druty z stalowej osnowy drapią i kłują w dziąsła!


Blekdekera szkoda na taką robotę. Pył z muru jest zabójczy dla tej maszyny. Pięknie szlifuje "suwadło". W mojej no name z biedronki za 120zł już ma bardzo duże luzy. Ale spoko. Zarobiła na siebie. I ciekawostka: maszyna kosztowała 120zł a brzeszczot z widią do siporeksu kosztuje.... 200zł!!!

Nie uwierzysz, ale również jestem w posiadaniu cudu chińskiej myśli technicznej z "stonki" Niestety brzeszczotów Boscha nie da się zamontować :(:(:(
jakieś takie za bardzo metalowe są z stali o "przesadzonej grubości" ;);):) Za to do szybkich cięć stolarskich jak znalazł!!! Za jedyne 120 zł udało mi się dostać brzeszczoty do muru S 2243 HM i special for Brick S 1241 HM :):):)


Kontynuując wątek, ponawiam pytanie odnośnie "elastyka" na łączeniu sufit-skos...
Od strony sufitu elastyk przykręcać tylko do UD czy również do CD-ków?

I pytanie za 1000 pkt!
Chciałbym zrobić półkę oświetleniową przy suficie na poddaszu.
Czy uwzględniając nadrzędność szczelności przegrody paroizolacyjnej, jest jakiś sposób mocowania stelaża do połaci sufitu w miejsca gdzie ponad płytą nie ma profilu CD60?

Będę dozgonnie wdzięczny za każdą wskazówkę :yes::yes::yes:
Pozdrawiam

profi45
26-07-2013, 10:52
Kontynuując wątek, ponawiam pytanie odnośnie "elastyka" na łączeniu sufit-skos...
Od strony sufitu elastyk przykręcać tylko do UD czy również do CD-ków?
Pozdrawiam
Nie musisz elastyka łapać do CD-ków wystarczy że złapiesz do UD bo i tak zwiążesz to w całość płytą.

skowronp
26-07-2013, 11:44
Prawie pokochałem gładź Multifinish ... oczywiście prawie robi wielką różnicę

Kupiłem na test 4 worki po 32zł (w sumie dramatu nie ma).
Postanowiłem jej wypróbować na klatce schodowej (powierzchnie max po 6m2).
W przypływie energii rozrobiłem 3/4 worka na pierwszą warstwę... kładzie się bardzo przyjemnie bo od razu widać na tle białego KG gdzie nie położyliśmy ;). Ledwo skończyłem wyrabiać, a już trzeba kłaść drugą warstwę ... Ostatkiem sił położyłem drugą warstwę a tu trzeba już zacierać na mokro... Zatarłem tylko raz bo nie chciałem lustra a i przeszlifować 220 będę musiał miejscami. Efekt dla mnie zadowalający - nienawidzę szlifować ...

A więc dlaczego "prawie" - bo trzeba ZAPIERDALAĆ, i to zapierdalać tak jak ROMKOM kiedyś powiedział "aż się pot z dupy leje" ...

Wnioski na początek:

warto rozrobić mniej gładzi - przy drugiej warstwie jest więcej pracy a czasu tyle samo
ściany warto wybrać w jednym kawałku
warto robić ściany nie przylegające do siebie - gdy mamy róg wewnętrzny amatorowi trudniej go wyrobić.
przed przystąpieniem do prac warto zjeść coś energetycznego, napić się i odwiedzić WC :lol2::lol2::lol2: potem nie ma na to czasu


Dlatego pytanie do znawców, czy być może Cekol GS-250 jest równie fajny jeśli chodzi o jakość powierzchni a mniej wymagający (1 warstwa)?

Rom-Kon
26-07-2013, 20:01
250 jest miękki. Jak sknocisz możesz szlifowac. MF niestety trzeba szpachlowac ale spoinujesz i wykańczasz całość za jednym podejściem. Ale powieści o zapierdalaniu i pocie w gaciach to spora przesada.Oj chyba nie kładłeś multi finisha w 30* upale!!! I to na dużych ścianach! Trzeba zapierdalać!

Rom-Kon
26-07-2013, 20:03
Prawie pokochałem gładź Multifinish ... oczywiście prawie robi wielką różnicę

Kupiłem na test 4 worki po 32zł (w sumie dramatu nie ma).
Postanowiłem jej wypróbować na klatce schodowej (powierzchnie max po 6m2).
W przypływie energii rozrobiłem 3/4 worka na pierwszą warstwę... kładzie się bardzo przyjemnie bo od razu widać na tle białego KG gdzie nie położyliśmy ;). Ledwo skończyłem wyrabiać, a już trzeba kłaść drugą warstwę ... Ostatkiem sił położyłem drugą warstwę a tu trzeba już zacierać na mokro... Zatarłem tylko raz bo nie chciałem lustra a i przeszlifować 220 będę musiał miejscami. Efekt dla mnie zadowalający - nienawidzę szlifować ...

A więc dlaczego "prawie" - bo trzeba ZAPIERDALAĆ, i to zapierdalać tak jak ROMKOM kiedyś powiedział "aż się pot z dupy leje" ...

Wnioski na początek:

warto rozrobić mniej gładzi - przy drugiej warstwie jest więcej pracy a czasu tyle samo
ściany warto wybrać w jednym kawałku
warto robić ściany nie przylegające do siebie - gdy mamy róg wewnętrzny amatorowi trudniej go wyrobić.
przed przystąpieniem do prac warto zjeść coś energetycznego, napić się i odwiedzić WC :lol2::lol2::lol2: potem nie ma na to czasu


Dlatego pytanie do znawców, czy być może Cekol GS-250 jest równie fajny jeśli chodzi o jakość powierzchni a mniej wymagający (1 warstwa)?
jak musisz szlifować to papier 60 i to w dodatku pali się w rencach!!!

skowronp
27-07-2013, 09:55
250 jest miękki. Jak sknocisz możesz szlifowac. MF niestety trzeba szpachlowac ale spoinujesz i wykańczasz całość za jednym podejściem. Ale powieści o zapierdalaniu i pocie w gaciach to spora przesada.

FlashBack zajmujesz się tym zawodowo, ja nie (co napisałem). Po prostu nie mam wprawy, za dużo rozrobiłem i ściany miałem w kawałkach co mi osobiście sprawiło trudność. Pamiętaj że to forum tworzą głównie amatorzy, a wymiana własnych opinii jest jego ideą.

Także z całym szacunkiem mój pot, moja dupa i wiem co po czym płynęło. Jeśli Ty robisz na na luzaku to chylę czoła.

skowronp
27-07-2013, 09:57
jak musisz szlifować to papier 60 i to w dodatku pali się w rencach!!!

Pewnie nie bardziej niż Cekol C-40 po dwóch miesiącach hahahaha

witekgo
27-07-2013, 16:36
Witam mam pytanko chcę ocieplić stryszek nad poddaszem użytkowym i chciałbym wiedzieć czy trzeba dawać jakąś folie pod wełnę czy musi być paroizolacyjna czy nie? I czy ten stryszek musi być wentylowany czy nie? Z góry dziekuje za odpowiedzi

witekgo
28-07-2013, 09:30
Cytat Napisał witekgo Zobacz post
Witam mam pytanko chcę ocieplić stryszek nad poddaszem użytkowym i chciałbym wiedzieć czy trzeba dawać jakąś folie pod wełnę czy musi być paroizolacyjna czy nie? I czy ten stryszek musi być wentylowany czy nie? Z góry dziekuje za odpowiedzi
To ocieplenie w jakim celu?
Żeby w zimie jak pojdę coś wynieść na srtryszek to żeby nie było bardzo zimno. Dostanę odpowiedź

Rom-Kon
28-07-2013, 21:49
Izolacja tej części ma sens jeśli chce się na stryszku-rupieciarni uzyskać w miarę "umiarkowane" temperatury a nie ekstremalne. Zazwyczaj daje się jedną warstwę wełny pomiędzy krokwie. na to można dać coś co zabezpiecza przed sypaniem się wełny. To coś to najlepiej paroprzepuszczalna włóknina-membrana. Jeśli dasz folię paroszczelną wypadałoby zrobić wentylację.

shiza34
29-07-2013, 01:39
Jeśli można panowie zapytać jeszcze i prosić o pomoc.Jeśli chodzi o tą wentylacje na poddaszu tak mam tylko 1 w łazience.więcej w projekcie nie było a ja o tym nie myślałem.na dole ma 3 plus garaż i kotłownia w piwnicy to w sumie w całym domu 6 wszystko idzie do 3 kominów.czytałem trochę o tym i chce się doradzić.Jeśli okna są szczelne mury jak wiemy to element konstrukcyjny więc ta wentylacja nie będzie działać bo nie ma skąd czerpać świeżego powietrza.a żadnych wlotów nie ma latem problemu nie ma gorzej zimą.jak ten problem rozwiązać?robiąc na poddaszu dodatkowe kratki mogę je wypuścić rurami tylko na strych czy lepiej przez te kominki wentylacyjne?gdzie zrobić wloty powietrza na poddaszu czy na parterze może tu i tu?Nie kłócę się w kwestii jaką folie dawać bo na pewno macie racje tylko chce zrobić tak żeby nie mieć grzyba w domu i innych nie przyjemności.jeszcze zostaje sprawa jak folię paroizolacyjna przymocować jeśli mam stelaże z kantówki a na tym boazeria taśma nie złapie czy można zszywaczem?.z góry dziękuje za pomoc.

Rom-Kon
29-07-2013, 06:22
Jeśli można panowie zapytać jeszcze i prosić o pomoc.Jeśli chodzi o tą wentylacje na poddaszu tak mam tylko 1 w łazience.więcej w projekcie nie było a ja o tym nie myślałem.na dole ma 3 plus garaż i kotłownia w piwnicy to w sumie w całym domu 6 wszystko idzie do 3 kominów.czytałem trochę o tym i chce się doradzić.Jeśli okna są szczelne mury jak wiemy to element konstrukcyjny więc ta wentylacja nie będzie działać bo nie ma skąd czerpać świeżego powietrza.a żadnych wlotów nie ma latem problemu nie ma gorzej zimą.jak ten problem rozwiązać?robiąc na poddaszu dodatkowe kratki mogę je wypuścić rurami tylko na strych czy lepiej przez te kominki wentylacyjne?gdzie zrobić wloty powietrza na poddaszu czy na parterze może tu i tu?Nie kłócę się w kwestii jaką folie dawać bo na pewno macie racje tylko chce zrobić tak żeby nie mieć grzyba w domu i innych nie przyjemności.jeszcze zostaje sprawa jak folię paroizolacyjna przymocować jeśli mam stelaże z kantówki a na tym boazeria taśma nie złapie czy można zszywaczem?.z góry dziękuje za pomoc.
Zobacz czy nie możesz jeszcze zrobić wentylacji mechanicznej. Grawitacyjna w takich domkach nie istnieje. Trąby wyprowadzone przez dach to półśrodek - czasami potrafi skroplinami zalewać sufit.

Słodowy
29-07-2013, 15:46
No i kiszka... ani mój system klatkowy bo rofile już się nie zejdą by je skręcić ani V-profil bo nie ma go do czego przykręcić... chyba zostaje jednak tylko elastyczny rigipsa lub knaufa. Również możesz iść do blacharza by dorobił z blachy 0.5-0.6mm taki profil. Pasek blachy szerokości 15-20cm zgięty pod kątem. Możesz go nawet ponacinać szlifierką w narożniku by lepiej się giął -tak jak ponacinany jest oryginalny.

...albo rozebrać dwa profile i zrobić po mojemu lub tak jak Profi.


Zgodnie z radą popełniłem samoróbkę paraelastyka 200 mm…
Koszt 30mb, to 160 zł brutto. Całkiem dobrze to się kładzie i dość dobrze wygląda...

http://images61.fotosik.pl/28/43efb72c32a3ce9em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=43efb72c32a3ce9e)

http://images62.fotosik.pl/28/d0754538e7af9417m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d0754538e7af9417)

http://images63.fotosik.pl/28/99f32662a4700eeam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=99f32662a4700eea)

http://images64.fotosik.pl/29/acdcbf0058ceabc9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=acdcbf0058ceabc9)




jeśli chodzi o dylatacje... większy robiłem na sztywno. Rafał wszystko robił na sztywno i ponoć też wychodziło... jak zastosujesz taśmy pełne to będzie ok.

Lejesz miód na moje uszy Wodzu!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Nie musisz elastyka łapać do CD-ków wystarczy że złapiesz do UD bo i tak zwiążesz to w całość płytą.

Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi i rady…


Ponawiam pytanie za 1000 pkt!
Na poddaszu chciałbym zrobić z GK obramowanie sufitu półką oświetleniową.
Czy przed zabudową sufitu i skosów płytą, trzeba dorobić dodatkowe profile w miejscach przewidzianego montażu UD 30? Czy może istnieje jakiś bezpieczny dla paroizolacji sposób mocowania stelaża bezpośrednio do płyty GK połaci sufitu w miejscach, gdzie ponad płytą nie ma profilu CD60?

rafał2011
29-07-2013, 16:20
Słodawy jak kiedyś będziesz robił coś podobnego to daj profil główny bliżej skosu;)

Sławek...
29-07-2013, 21:37
ta wentylacja nie będzie działać bo nie ma skąd czerpać świeżego powietrza.a żadnych wlotów nie ma

jak słusznie wydedukowałeś "wloty" muszą być ;)
jeżeli upierasz się przy went grawitacyjnej to zrób nawiewniki okienne w pomieszczeniach tzw czystych (sypialnie), kratki wywiewne grawitacyjne w pomieszczeniach brudnych (wc, łazienki, garderoby, kuchnia itp)
ta zasada dotyczy każdej kondygnacji

Słodowy
30-07-2013, 00:36
Słodawy jak kiedyś będziesz robił coś podobnego to daj profil główny bliżej skosu;)

Że mam kiedyś jeszcze coś takiego robić!? Eeee nooo(!) Ty się Rafał nie wyzywaj i nie życz drugiemu co Tobie niemiłe:mad::mad::mad:
Nigdy w życiu nie mam zamiaru tego robić ponownie:no::no::no: Chyba że groziłaby mi śmierć głodowa...
He he he :D:D:D

A na serio, gdybym, przyjmijmy hipotetycznie, jeszcze kiedyś, po przeprowadzce chciał babrać się w tym cholernym żelastwie, bazalcie, betonie, gipsie, płytkach, klejach, rurach, taśmach,..., to oczywiście jak radzisz - profil do profila... Jednakowoż dla bezpieczeństwa, spisałem oświadczenie woli, w którym kazałem się zastrzelić po zbliżeniu do budowlanki na odległość mniejszą niż 100 metrów:bash::bash::bash:

Puki co, staram się bo dla siebie, dzięki forumowym radom robię to wszystko poraz pierwszy w życiu... :yes::yes::yes:
I mam nadzieję ostatni...

A to mój ulubiony doradca z czasów dzieciństwa:


http://www.youtube.com/watch?v=GL8EJvbdboc&feature=share&list=PL6Vw875z_MENXOzPK6BL_erKrefsvDK4T

Pozdrawiam

obpi
30-07-2013, 12:03
Piszesz że min.5cm... lepiej kup ten wężyk i wykuj do min.10cm i wtedy pomyśl o piance PUR lub PIR

Wezyk niewatpliwie sie przydaje - polowa scian juz zrobiona i jak mnie szlag nie trafi to zrobie reszte :bash:

Mam jeszcze pytanie z innej beczki - pewnie padlo juz 100 razy w tym watku ale przebrnalem przez kilkadziesiat stron i jeszcze nie znalazlem odpowiedzi wiec bede wdzieczny za podpowiedz. Chodzi o laczenie profili i plyt na styku skos/sufit. Rom-Kon z tego co widzialem na twoich zdjeciach to dajesz w tym miejscu 2 profile obok siebie. Czy te profile w jakis sposob laczysz? I czy stelaz na suficie powinien byc wykonany krzyzowo? Jesli tak to jak laczysz profile poprzeczne z tym przylegajacym do skosu? Z gory dzieki za pomoc.

obpi
30-07-2013, 12:08
I jeszcze jedno - obrobka okien. Z tego co widzialem to dolny i gorny glif jest czasem wykonany z progiem, a czasem na prosto. Ktore wykonanie jest prawidlowe?

rafał2011
30-07-2013, 13:33
jak słusznie wydedukowałeś "wloty" muszą być ;)
jeżeli upierasz się przy went grawitacyjnej to zrób nawiewniki okienne w pomieszczeniach tzw czystych (sypialnie), kratki wywiewne grawitacyjne w pomieszczeniach brudnych (wc, łazienki, garderoby, kuchnia itp)
ta zasada dotyczy każdej kondygnacji

Muszę "powiedzieć" że przy takiej wentylacji z nawiewnikami okiennymi (sypialnie) zawsze gdy spałem w czymś takim budziłem się z bólem gardła.

...receptą było kładzenie koca pod drzwi aby nie było cyrkulacji:)

rafał2011
30-07-2013, 13:57
Nigdy w życiu nie mam zamiaru tego robić ponownie:no::no::no: Chyba że groziłaby mi śmierć głodowa...
He he he :D:D:D

Tym bardziej tego nie rób:D

Słodowy
30-07-2013, 17:10
Ponawiam pytanie za 1000 pkt!
Na poddaszu chciałbym zrobić obramowanie sufitu półką oświetleniową z gk.
Czy przed zabudową sufitu i skosów, trzeba dorobić dodatkowe profile w miejscach przewidzianego montażu UD 30? Czy może istnieje jakiś bezpieczny dla paroizolacji sposób mocowania stelaża bezpośrednio do płyty gk na połaci sufitu i skosach, w miejscach gdzie ponad płytą nie ma profilu CD60?

http://images64.fotosik.pl/32/62b51151dccc1577m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=62b51151dccc1577)


http://123budujemy.pl/wp-content/gallery/sierpien2012/DSC06477.JPG

http://123budujemy.pl/wp-content/gallery/sierpien2012/DSC06496.JPG

albo:

http://123budujemy.pl/wp-content/gallery/maj2012/DSC04295.JPG

http://123budujemy.pl/wp-content/gallery/maj2012/DSC05468.JPG

Sławek...
30-07-2013, 17:18
Muszę "powiedzieć" że przy takiej wentylacji z nawiewnikami okiennymi (sypialnie) zawsze gdy spałem w czymś takim budziłem się z bólem gardła.

...receptą było kładzenie koca pod drzwi aby nie było cyrkulacji:)

każdy jest kowalem swojego losu i wentylacji ;)
zrobisz mechaniczną - masz mniej kasy, ale pełną kontrolę nad wentylacją, brak "ciągnięcia" zimnem koło okien, brak dmuchania kratkami w łazience na górze itp
zrobisz grawitacyjną z nawiewnikami - zaoszczędzisz niewiele i w zamian masz wentylację niedziałającą latem i "zaciągającą" z nawiewników zimą
zrobisz grawitacyjną i pozatykasz drzwi kocami - nie masz went w ogóle i latem i zimą ;)

Motor456
30-07-2013, 22:07
Witam, mam pytanie dotyczące ścianki kolankowej na stelażu i profilu V bo sprawa nie została rozwiązana, głównie chodzi mi o paroizolację, a mianowicie o jej ciągłość ? Na stronie profiltech.com.pl poszli na łatwiznę dając paroizolację na krokwie. Wiem że na forum są zwolennicy tego rozwiązania, więc muszą jakoś rozwiązywać tą sprawę. Moje drugie pytanie dotyczy profilu V który przykręcony jest do wymurowanej kolankowej, z tego co wyczytałem należy do niego kręcić płytę skosu, jak to się ma do profili przyściennych ud, do których teoretycznie nie powinno się kręcić płyt. Moim zdaniem na połączeniu płyta ściana powinno się stosować połączenie ślizgowe, parę razy poprawiałem wyrwaną siatkę ze ściany, oczywiście nie po sobie ;)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

obpi
31-07-2013, 00:11
Panowie (a glownie to pytanie do Rom-Kon) - jak to wlasciwie jest z tym ociepleniem scian przy skosach? Jak pytalem o to wczesniej to powiedziano mi ze lepiej podciac i sciany zewnetrzne i wewnetrzne. No i tak robie - na niektorych udalo sie zejsc ponizej krokwi (tuz nad profilem UD), a na innych scinam do wysokosci krokwi. Dzisiaj mam troche wiecej czasu i probuje przebrnac przez ten kilometrowy watek i trafilem na to:


Ściany szczytowe z góry dociepla się styropianem działowe powinny być max. do wysokości krokwi wtedy od góry przykrywa je pierwsza (najczęściej 15cm) warstwa wełny... jeśli są niżej można dać jeszcze więcej ale nie ma co przesadzać bo potem są problemy z mocowaniem profili UD.

To jak to jest z tymi scianami szczytowymi (zewnetrznymi)? Do jakiej wysokosci powinny one byc wymurowane? Na chlopski rozum to nie ma chyba roznicy gdzie ta sciana jest bo przemarzac ma od gory, ale moze sie myle i na darmo wyciskam siodme poty i lamie zeby przeklinajac przy tym murarza?

Rom-Kon
31-07-2013, 06:39
Panowie (a glownie to pytanie do Rom-Kon) - jak to wlasciwie jest z tym ociepleniem scian przy skosach? Jak pytalem o to wczesniej to powiedziano mi ze lepiej podciac i sciany zewnetrzne i wewnetrzne. No i tak robie - na niektorych udalo sie zejsc ponizej krokwi (tuz nad profilem UD), a na innych scinam do wysokosci krokwi. Dzisiaj mam troche wiecej czasu i probuje przebrnac przez ten kilometrowy watek i trafilem na to:



To jak to jest z tymi scianami szczytowymi (zewnetrznymi)? Do jakiej wysokosci powinny one byc wymurowane? Na chlopski rozum to nie ma chyba roznicy gdzie ta sciana jest bo przemarzac ma od gory, ale moze sie myle i na darmo wyciskam siodme poty i lamie zeby przeklinajac przy tym murarza?Sciany szcztowe też do krokwi i nakryte najlepiej styropianem. działówe - wełna nad ścianą

GOSC12_3
31-07-2013, 07:46
Witam serdecznie,
od kilku miesięcy czytam o ociepleniu poddasza użytkowego, ze juz sama nic nie wiem. Proszę o opinie moich wymysłów.

Poddasze użytkowe:
tradycyjnie
-membrana wysokoparoprzepuszczalna
-15cm wełny między krokwie 16-18cm, (różnica w krokwiach, bo to stary dom i jakos tak im wyszło),
-stelarz podwójny, czy w kratkę ( nie wiem jak sie to nazywa)
-10cm wełny
-folia
-płyta GK

Większy problem mam ze stryszkiem nad tym poddaszem.
Wklejam rysunek:
203596

Na pewno na strop damy 20cm wełny ( jest ona nowa, ma jakies 0,5roku, ale gość który nam sprzedał dom ocieplał nią poddasze. Niestety zrobił to nieumiejętnie, bo poupychał jak sie da i gdzie sie da, wiec wygląda troche nieciekawie, ale wydaje mi sie ze nie straciłą na jakości (no moze troszke)). Chcemy ją wiec dać na ocieplenie tej podłogi na stryszku. Zastanawiam sie czy kłaść folię na to i dopiero deski, czy same deski? A moze podzielic tą wełne na 2 i dać najpierw 10cm wełny, deski i znów wełna? Choć wydaje mi sie to dziwne, ale pytam.
No i oczywiście mój odwieczny problem co zrobić ze skosami dachu. W projekcie jest, ze bez ocieplenia, poza tym tam jest około 50cm, wiec bedzie ciezko jakos to ocieplic, ale jak trzeba to trzeba. Jeśli trzeba, to ile dać tej wełny i czy potem jeszcze folie czy tylko wełnę. Chyba ze macie inne rozwiązania. Prosze o pomoc, bo jutro musze kupic materiał, a ja nadal niezdecydowana.

masia!
31-07-2013, 10:57
Witam.
Od kilku dni szukam rozwiązania do nietypowego problemu.Mam nadzieję,że tu wreszcie ktoś mi doradzi...
Otóż mam poddasze użytkowe,nad którym znajduje się jeszcze stryszek.Cała połać dachu jest ocieplona wełną 10 cm (robił to poprzedni właściciel,więc nie miałam na to wpływu ),dodatkowo podłoga stryszku ocieplona jest 20 cm wełny (świeżo położona przez mojego męża).Niestety nadal odczuwalna jest dość spora różnica temperatur między dołem a poddaszem,zwłaszcza w lato jest tam bardzo gorąco.
Chcemy dołożyć wełny,ale dach jest w pełnym deskowaniu i co za tym idzie nie mamy dostępu do skosów.We wrześniu będziemy wymieniać poszycie dachu (z eternitu na blachodachówkę) i obawiamy się,że pod blachą będzie jeszcze cieplej.
Nasz dekarz zaproponował,żeby dołożyć wełny między deskowanie a blachę,wiem że normalnie nie stosuje się takiego rozwiązania,ale koniecznie chcielibyśmy zwiększyć izolacyjność naszego dachu.
Co o tym myślicie?Ma to jakikolwiek sens?Doradźcie coś błagam...

Dodam tylko,że sufity na poddaszu są wszystkie z boazerii,a przecież drewno tez jest jakimś izolatorem,więc skąd ten gorąc?...

rafał2011
31-07-2013, 11:19
Witam serdecznie,
od kilku miesięcy czytam o ociepleniu poddasza użytkowego, ze juz sama nic nie wiem. Proszę o opinie moich wymysłów.

Poddasze użytkowe:
tradycyjnie
-membrana wysokoparoprzepuszczalna
-15cm wełny między krokwie 16-18cm, (różnica w krokwiach, bo to stary dom i jakos tak im wyszło),
-stelarz podwójny, czy w kratkę ( nie wiem jak sie to nazywa)
-10cm wełny
-folia
-płyta GK

Większy problem mam ze stryszkiem nad tym poddaszem.
Wklejam rysunek:
203596

Na pewno na strop damy 20cm wełny ( jest ona nowa, ma jakies 0,5roku, ale gość który nam sprzedał dom ocieplał nią poddasze. Niestety zrobił to nieumiejętnie, bo poupychał jak sie da i gdzie sie da, wiec wygląda troche nieciekawie, ale wydaje mi sie ze nie straciłą na jakości (no moze troszke)). Chcemy ją wiec dać na ocieplenie tej podłogi na stryszku. Zastanawiam sie czy kłaść folię na to i dopiero deski, czy same deski? A moze podzielic tą wełne na 2 i dać najpierw 10cm wełny, deski i znów wełna? Choć wydaje mi sie to dziwne, ale pytam.
No i oczywiście mój odwieczny problem co zrobić ze skosami dachu. W projekcie jest, ze bez ocieplenia, poza tym tam jest około 50cm, wiec bedzie ciezko jakos to ocieplic, ale jak trzeba to trzeba. Jeśli trzeba, to ile dać tej wełny i czy potem jeszcze folie czy tylko wełnę. Chyba ze macie inne rozwiązania. Prosze o pomoc, bo jutro musze kupic materiał, a ja nadal niezdecydowana.

Na "strop" nie 20cm tylko tyle co na "poddasze" czyli 25cm wełny -minimum.
Podłoga na stryszku bez folii pod deskami, folia będzie od strony pomieszczeń i to wystarczy.

Zrobisz tak jak na rysunku i będzie dobrze:
203628

rafał2011
31-07-2013, 11:32
Witam.
Od kilku dni szukam rozwiązania do nietypowego problemu.Mam nadzieję,że tu wreszcie ktoś mi doradzi...
Otóż mam poddasze użytkowe,nad którym znajduje się jeszcze stryszek.Cała połać dachu jest ocieplona wełną 10 cm (robił to poprzedni właściciel,więc nie miałam na to wpływu ),dodatkowo podłoga stryszku ocieplona jest 20 cm wełny (świeżo położona przez mojego męża).Niestety nadal odczuwalna jest dość spora różnica temperatur między dołem a poddaszem,zwłaszcza w lato jest tam bardzo gorąco.
Chcemy dołożyć wełny,ale dach jest w pełnym deskowaniu i co za tym idzie nie mamy dostępu do skosów.We wrześniu będziemy wymieniać poszycie dachu (z eternitu na blachodachówkę) i obawiamy się,że pod blachą będzie jeszcze cieplej.
Nasz dekarz zaproponował,żeby dołożyć wełny między deskowanie a blachę,wiem że normalnie nie stosuje się takiego rozwiązania,ale koniecznie chcielibyśmy zwiększyć izolacyjność naszego dachu.
Co o tym myślicie?Ma to jakikolwiek sens?Doradźcie coś błagam...

Dodam tylko,że sufity na poddaszu są wszystkie z boazerii,a przecież drewno tez jest jakimś izolatorem,więc skąd ten gorąc?...


Przecież 10cm to ocieplenie dla domku letniskowego!!! dlatego ciepło w lato a w zimę zimno! a boazeria tyle izoluje co nic!
Jak chcesz mieć normalnie, to zrób dach a później zerwij wszystko od środka zrób ruszt i daj minimum 25cm ocieplenia λ=0.039 W/mK .

obpi
31-07-2013, 11:41
Sciany szcztowe też do krokwi i nakryte najlepiej styropianem. działówe - wełna nad ścianą

OK, dzieki Rom-Kon. Czyli musze kuc dalej :bash:

Mam jeszcze pare innych pytan:

- to pewnie padlo juz 100 razy w tym watku ale przebrnalem przez kilkadziesiat stron i jeszcze nie znalazlem odpowiedzi wiec bede wdzieczny za podpowiedz. Chodzi o laczenie profili i plyt na styku skos/sufit. Rom-Kon z tego co widzialem na twoich zdjeciach to dajesz w tym miejscu 2 profile obok siebie. Czy te profile w jakis sposob laczysz?

- Czy stelaz na suficie (pod jetkami) powinien byc wykonany krzyzowo? Jesli tak to czy/jak laczy sie profile poprzeczne z tym przylegajacym do skosu?

- Stryszek nad poddaszem - czy waszym zdaniem lepiej jest ocieplac czy nie? Pytam bo juz prawie w calosci mam to zrobione, a teraz widze ze rozne opinie sa na ten temat, wiec chcialbym uslyszec glos fachowcow.

Dzieki za pomoc.

Słodowy
31-07-2013, 12:18
Rom-Kon, Profi45,... poratujecie?

Na poddaszu chciałbym zrobić obramowanie sufitu półką oświetleniową z gk.
Dokładnie cos takiego:

http://www.nasz-wroclaw.pl/files/pict/2011-02-08/wroclaw-malowanie-tapetowaniegladzieregipsyzabudowypodwieszane-sufitykafelkiglazura-9TAzNzkzMj_m.jpg

Czy przed zabudową sufitu i skosów, trzeba dorobić dodatkowe profile w miejscach przewidzianego montażu UD 30? Czy może istnieje jakiś bezpieczny dla paroizolacji sposób mocowania stelaża bezpośrednio do płyty gk na połaci sufitu i skosach, w miejscach gdzie ponad płytą nie ma profilu CD60?

Poniżej planowany przebieg profili UD30
http://images64.fotosik.pl/32/62b51151dccc1577m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=62b51151dccc1577)

Ponadto muszę postawić małą ściankę w łazience(będzie do niej przylegała wanna), której oś przebiega wzdłuż skosu w miejscu gzie nie ma profilu CD60
A może kilkadziesiąt otworów po wkrętach w pomieszczeniach suchych jak i mokrych nie ma większego znaczenia?
Zali można popuścić wodze fantazji?
Co na to specjaliści od paroizolacji?
Hilfe!!!

rafał2011
31-07-2013, 13:21
Słodowy tam gdzie możesz to podłóż np. profil lub (masz już doświadczenie) z "blachami" w miejscu gdzie będzie ud.

...ale łazienka przycisnęła cię do muru:bash: i musisz skorzystać z wynalazku jakim jest "rozporowy kołek do płyt G/K:)

masz jeszcze jedno rozwiązanie:

...odkręcić płyty i zrobić tak jak przy zabudowie sufitu:)

czego osobiście bym nie zrobił :cool:

Motor456
31-07-2013, 13:51
Witam, mam pytanie dotyczące ścianki kolankowej na stelażu i profilu V bo sprawa nie została rozwiązana, głównie chodzi mi o paroizolację, a mianowicie o jej ciągłość ? Na stronie profiltech.com.pl poszli na łatwiznę dając paroizolację na krokwie. Wiem że na forum są zwolennicy tego rozwiązania, więc muszą jakoś rozwiązywać tą sprawę. Moje drugie pytanie dotyczy profilu V który przykręcony jest do wymurowanej kolankowej, z tego co wyczytałem należy do niego kręcić płytę skosu, jak to się ma do profili przyściennych ud, do których teoretycznie nie powinno się kręcić płyt. Moim zdaniem na połączeniu płyta ściana powinno się stosować połączenie ślizgowe, parę razy poprawiałem wyrwaną siatkę ze ściany, oczywiście nie po sobie ;)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

Odświeżam ;)

pedronx
31-07-2013, 14:45
Hej,
1. Spoiny będę robił Vario. Płyty będę szpachlował po całości masą Premium Light. Czym najlepiej zagruntować płyty i spoiny przed szpachlowaniem całości?
2. Niedawno ustaliliśmy, że przed malowaniem dekoracyjnym najlepiej całość przelecieć farbą Aquatex 1:1. Czy to się odnosi też do płyt szpachlowanych po całości?

ps. Rom, dzięki za cynk z Centrobudem. Taśma ślizgowa już przyklejona! :)
Dzięki

rafał2011
31-07-2013, 14:47
drugie pytanie dotyczy profilu V który przykręcony jest do wymurowanej kolankowej, z tego co wyczytałem należy do niego kręcić płytę skosu, jak to się ma do profili przyściennych ud, do których teoretycznie nie powinno się kręcić płyt. Moim zdaniem na połączeniu płyta ściana powinno się stosować połączenie ślizgowe
Montowanie płyty do V to to samo co montowanie na sztywno do ud. Jeżli płyta będzie przymocowana do V i zrobione łączenie ślizgowe to co to da?
równie dobrze można przymocować płytę do ud i robić ślizg tylko że płyta już jest na sztywno, ja wszędzie robiłem łączenie na sztywno i kręciłem płytę do ud, łączenie skos/kolano też na sztywno, za pomocą original później medium strait-flexa. Tylko że robiłem ruszt krzyżowy który trochę inaczej pracuje w przeciwieństwie do pojedynczego. Ale jeśli robiłbym teraz na pojedynczym też zaryzykowałbym na sztywno.

masia!
31-07-2013, 14:58
Przecież 10cm to ocieplenie dla domku letniskowego!!! dlatego ciepło w lato a w zimę zimno! a boazeria tyle izoluje co nic!
Jak chcesz mieć normalnie, to zrób dach a później zerwij wszystko od środka zrób ruszt i daj minimum 25cm ocieplenia λ=0.039 W/mK .

10 cm jest tylko pod deskowaniem, na podłodze stryszku jest dodatkowo 20 cm.więc 10 cm zostaje tylko na skosach.
Mamy już porobione generalne remonty,więc nie chciałabym wszystkiego burzyć od środka.Poza tym krokwie są 12,więc między nie też już raczej nic dołożyć się nie da. Każdy dodatkowy stelaż=niższe sufity,które i tak nie są zbyt wysokie :((

Na prawdę nie ma żadnego rozwiązania z "zewnątrz",bez totalnej demolki??? :(((

rafał2011
31-07-2013, 15:03
Może płyty poliuretanowe:confused: bo te 10cm na skosach to zdecydowanie za mało.

rafał2011
31-07-2013, 15:55
Słodowy jakiej używałeś wełny do ocieplenia swojego poddasza?

Motor456
31-07-2013, 16:00
Montowanie płyty do V to to samo co montowanie na sztywno do ud. Jeżli płyta będzie przymocowana do V i zrobione łączenie ślizgowe to co to da?
równie dobrze można przymocować płytę do ud i robić ślizg tylko że płyta już jest na sztywno, ja wszędzie robiłem łączenie na sztywno i kręciłem płytę do ud, łączenie skos/kolano też na sztywno, za pomocą original później medium strait-flexa. Tylko że robiłem ruszt krzyżowy który trochę inaczej pracuje w przeciwieństwie do pojedynczego. Ale jeśli robiłbym teraz na pojedynczym też zaryzykowałbym na sztywno.

No i właśnie o to mi chodzi że to wszystko się kupy nie trzyma niby nowa technologia z wykorzystywaniem profila V a z drugiej strony zaprzecza ona niekręceniu do ud'ków i rozprężaniu konstrukcji które ma nastąpić w miejscu połączenia dwóch materiałów, moim zdaniem jedyne poprawne rozwiązanie, a co do łączenia np. ściana-sufit za pomocą taśmy rodem z NASA nie jestem do tego przekonany ponieważ jeśli wyrywa siatkę ze ściany to co za problem wyrwać owe taśmy, no ale być może się mylę :)
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ;)

GOSC12_3
31-07-2013, 16:31
Na "strop" nie 20cm tylko tyle co na "poddasze" czyli 25cm wełny -minimum.
Podłoga na stryszku bez folii pod deskami, folia będzie od strony pomieszczeń i to wystarczy.

Zrobisz tak jak na rysunku i będzie dobrze:
203628
rafał2011 dziękuje serdecznie za odp. Rozwiałeś moje wątpliwości. Jedno mnie jeszcze zastanawia, bo napisałeś zeby nie dawać folii, bo pewnie jest od strony pomieszczeń. Nie wiem czy gosc dawał. Strop w tym momencie wygląda tak:
-belki
-deski na całości
-płyta "sufitowa"
Nie sądzę wiec, zeby tam była folia. Czy w takim przypadku nadal nie dawać folii na wełnę?

rafał2011
31-07-2013, 16:43
Opierając się na swoim doświadczeni z taśmami "powiem" ze się mylisz:)
Taśma jak i siatka nie ma za zadanie trzymać całej konstrukcji, a tak jak piszesz "ponieważ jeśli wyrywa siatkę ze ściany to co za problem wyrwać owe taśmy"świadczy to o tym że konstrukcja (RUSZT) był źle wykonany i dlatego wyrwało siatkę na pewno byłoby tak również z taśmą. Jednak gdy ruszt będzie wykonany prawidłowo na siatce może pojawić się rysa dlatego też stosuję się łączenie ślizgowe aby nie było tego widać, ja stosowałem cały system sheetrocka plus zalecany do niego strait-flex te materiały zachowują się zdecydowanie inaczej "są bardziej elastyczne" i pracują z cała konstrukcją.

obpi
31-07-2013, 17:09
Podpowie ktos? Z gory dzieki!




Mam jeszcze pare innych pytan:

- to pewnie padlo juz 100 razy w tym watku ale przebrnalem przez kilkadziesiat stron i jeszcze nie znalazlem odpowiedzi wiec bede wdzieczny za podpowiedz. Chodzi o laczenie profili i plyt na styku skos/sufit. Rom-Kon z tego co widzialem na twoich zdjeciach to dajesz w tym miejscu 2 profile obok siebie. Czy te profile w jakis sposob laczysz?

- Czy stelaz na suficie (pod jetkami) powinien byc wykonany krzyzowo? Jesli tak to czy/jak laczy sie profile poprzeczne z tym przylegajacym do skosu?

- Stryszek nad poddaszem - czy waszym zdaniem lepiej jest ocieplac czy nie? Pytam bo juz prawie w calosci mam to zrobione, a teraz widze ze rozne opinie sa na ten temat, wiec chcialbym uslyszec glos fachowcow.

- obrobka okien. Z tego co widzialem to dolny i gorny glif jest czasem wykonany z progiem, a czasem na prosto. Ktore wykonanie jest prawidlowe?

Dzieki za pomoc.

rafał2011
31-07-2013, 17:20
Witam serdecznie,
od kilku miesięcy czytam o ociepleniu poddasza użytkowego, ze juz sama nic nie wiem. Proszę o opinie moich wymysłów.

Poddasze użytkowe:
tradycyjnie
-membrana wysokoparoprzepuszczalna
-15cm wełny między krokwie 16-18cm, (różnica w krokwiach, bo to stary dom i jakos tak im wyszło),
-stelarz podwójny, czy w kratkę ( nie wiem jak sie to nazywa)
-10cm wełny
-folia
-płyta GK

Większy problem mam ze stryszkiem nad tym poddaszem.
Wklejam rysunek:
203596

Na pewno na strop damy 20cm wełny ( jest ona nowa, ma jakies 0,5roku, ale gość który nam sprzedał dom ocieplał nią poddasze. Niestety zrobił to nieumiejętnie, bo poupychał jak sie da i gdzie sie da, wiec wygląda troche nieciekawie, ale wydaje mi sie ze nie straciłą na jakości (no moze troszke)). Chcemy ją wiec dać na ocieplenie tej podłogi na stryszku. Zastanawiam sie czy kłaść folię na to i dopiero deski, czy same deski? A moze podzielic tą wełne na 2 i dać najpierw 10cm wełny, deski i znów wełna? Choć wydaje mi sie to dziwne, ale pytam.
No i oczywiście mój odwieczny problem co zrobić ze skosami dachu. W projekcie jest, ze bez ocieplenia, poza tym tam jest około 50cm, wiec bedzie ciezko jakos to ocieplic, ale jak trzeba to trzeba. Jeśli trzeba, to ile dać tej wełny i czy potem jeszcze folie czy tylko wełnę. Chyba ze macie inne rozwiązania. Prosze o pomoc, bo jutro musze kupic materiał, a ja nadal niezdecydowana.



rafał2011 dziękuje serdecznie za odp. Rozwiałeś moje wątpliwości. Jedno mnie jeszcze zastanawia, bo napisałeś zeby nie dawać folii, bo pewnie jest od strony pomieszczeń. Nie wiem czy gosc dawał. Strop w tym momencie wygląda tak:
-belki
-deski na całości
-płyta "sufitowa"
Nie sądzę wiec, zeby tam była folia. Czy w takim przypadku nadal nie dawać folii na wełnę?

Teraz to ja nic nie wiem!

belki,deski na całości,płyta "sufitowa"

Piszesz o stropie czy o tej podłodze na strychu bo to dwie różne rzeczy?

Wcześniej pisałaś że Ty chcesz dać wełnę i deski a okazuje się że deski już są, sprecyzuj się trochę.

GOSC12_3
31-07-2013, 17:37
rafal2011 sorki już tłumaczę :) bo ja niestety nie rozróżniłam stropu i podłogi sorki. Teraz opiszę całośc :)

Od dołu jest tak:
płyta( czyli sufit), stelaż, jakiś grubaśny materiał (na pewno nie jest to folia, mąż mówi, że to coś w rodzaju brezentu:) ), belki około 20cm.
Była też polepa ale wyrzuciliśmy ja wczoraj.

Tak więc chcemy między belki położyć wełnę, a na to folię i deski, aby można było przejśc tam od czasu do czasu.
Wiem już że folia nie jest potrzebna. Czy teraz wygląda to dobrze? Nie chcemy burzyć sufitu, ale ta nibyfolia mnie zastanawia.

rafał2011
31-07-2013, 17:39
- to pewnie padlo juz 100 razy w tym watku ale przebrnalem przez kilkadziesiat stron i jeszcze nie znalazlem odpowiedzi wiec bede wdzieczny za podpowiedz. Chodzi o laczenie profili i plyt na styku skos/sufit. Rom-Kon z tego co widzialem na twoich zdjeciach to dajesz w tym miejscu 2 profile obok siebie. Czy te profile w jakis sposob laczysz?

Profile są skręcane za pomocą wkrętów, ja stosowałem pchełki co około 30cm.


- Czy stelaz na suficie (pod jetkami) powinien byc wykonany krzyzowo? Jesli tak to czy/jak laczy sie profile poprzeczne z tym przylegajacym do skosu?

Nie musi, można robić pojedynczy. Ale jak masz profile prostopadle do profili na skosie zakańczasz sufitowe ud30 i skręcasz go z profilem ze skosu.


- Stryszek nad poddaszem - czy waszym zdaniem lepiej jest ocieplac czy nie? Pytam bo juz prawie w calosci mam to zrobione, a teraz widze ze rozne opinie sa na ten temat, wiec chcialbym uslyszec glos fachowcow.


Jak masz zrobione to dobrze jak byś nie miał też byś przeżył.

rafał2011
31-07-2013, 17:52
rafal2011 bo ja niestety nie rozróżniłam stropu i podłogi sorki.

tak jak ja:D

...w końcu rozmawiamy o ...?