PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

rafał2011
24-10-2013, 18:37
No sorry ale vario to ja szlifować nie bedę bo papier "60" by się zapalił! To jest twarda, konstrukcujna masa a nie szit-rock co kocim ogonem można szlifować.

Rom chyba ktoś cię w......ł i kupiłeś gipsar w wiaderku sheetrocka:D

stibdom
24-10-2013, 18:56
hi,
na skladzie budowlanym proponuja mi isovera po dobrej cenie ale z data produkcji styczen 2010. pytanie moje jest takie czy welna ma jakąkolwiek date gwarancji przed jej ułożeniem? Jesli byla dobrze zabezpieczona - przechowywana to można ja klasc czy lepiej nie kupować? szanownych forumowiczów prosze o odp.

rafał2011
24-10-2013, 19:01
ucierpieć ona nie ucierpiała , możesz ucierpiećtylko Ty jak będziesz układał tą wełnę (będzie bardziej pylić niż świeżynka) ale podobno pył z wełny utrzymuję się w płucach tylko dwa tygodnie;)

rafał2011
24-10-2013, 19:57
Ciekaw jestem jak będzie nazywała się masa sheetrock gdy skończy się knaufowi umowa na markę, może SheetROM:D

stibdom
24-10-2013, 20:10
... pył z wełny utrzymuję się w płucach tylko dwa tygodnie;)

dobrze ze tylko dwa tygodnie, chyba bedzie trzeba gardlo dobrze prrzy pracy przepłukiwać:)

rafał2011
24-10-2013, 20:19
gardło można płukać trochę dłużej:)

Rom-Kon
24-10-2013, 23:20
(...)

***
szkło czy lusterko to okreslenie gładkości na dotyk, i nie ma nic wspolnego z mozliwoscia przegladania sie w powierzchni :d
a do Rafała mam żal o 5wkrętów bo w/g AT USG powienien zachwać odstęp max 17cm.

I tak na marg... on daje jakis wedłóg ciebie szit gips i 5 wkrętów patrz co za złośliwośc nic nie pęka klienci na wódkę zapraszają a ty?
wciskasz te vario, te strai-flexy bzdety krecisz dziesiatki wkretow i? nazywasz to dmuchaniem na zimne? dupochronem? to przeciez rom zwykle okazanie braku znajomosci tematu.
nie raz juz to mowilem krasomowczy jestes i potrafisz lac wode - politykiem powinienes byc.

(...)
No widzisz... taki prymityw jak ja z taką prymitywna robotą i też jakoś mi nie pęka... bardzo to dziwne.

Co do pięciu wkrętów Rafała... no gdyby to zastosował przy nasypie granulatu czy ekofibru to pewnie miałoby duże znaczenie ale przy standardowych poddaszach z wełną "wiszącą" na profilach raczej ma znaczenie drugorzędne. Te 17cm to dupchron producenta systemu a płyta pewnie wisiałaby stabilnie na 20 wkrętach.

A jeśli chodzi o przejście na gotowe mieszanki we wiaderkach to nie wykluczam że bedę na nich robił - już teraz midflex i papierową obwodówkę wklejam na gotowe masy. Uważam że masy wiaderkowe to przyszłość ale jeszcze trochę musi zejść z nich cena. Suche nadal są znacznie tańsze.

U Ciebie Flash nie podoba mi się hipokryzja. I najlepsze jest to że trudno to udowodnić bo pokasowałeś swoje wcześniejsze posty. Robisz się na wszechwiedzące guru ale jak każdy z nas uczysz się od innych i modyfikujesz swoją technologię a ja jestem cierniem w twojej D*** bo mam większy staż na forum niż Ty i do tego dobrą pamięć ;) ja się nie wstydzę że kiedyś robiłem na siatkach! I dziwne... też nie pękało! Co Ty na to? Może dziś to przerost formy? Szarak Dolina Nidy i papierówka (tak! 20lat temu się na tym robiło!!! Nie wstydzę się!) choć dobry ale ze wzgledu na postęp (i marketing) musiał ustąpić TT, MF, USG, szit-rockowi i innym kosmicznym technologiom.

Żyjesz w innym świecie bo liznąłeś niemieckiej roboty... tak oni mają dobre materiały tyle że u nich jest to relatywnie tańsze i ich stać na to - nas jeszcze nie... może za lat parę... oj nie prędko niestety.

Flash, Rafał i Profi - nie podobają mi się wasze chamskie odzywki, brak kultury, prezentujecie styl typowego waciaka, czytając wasze niektóre wypowiedzi przed oczyma staje mi obraz takiego typowego budowlańca z nieodłącznym pecikiem w kąciku ust, gumofilach, bereciku z antenką, gębie wymazanej pasztetową i flaszką wystającą z kieszeni waciaka. Taki PRL na budowie. Flash - słabo już operujesz j.polskim, trudno Cię zrozumieć a toku myślenia nawet się nie staram rozwikłać. Rafał - ponoć magister ale kulturę języka ma z rynsztoka, ludzie przy betoniarce potrafią mieć więcej ogłady. Profi to ubogi pijaczyna, normalnie czuć kiedy wchodzi na forum pod wpływem i gdyby nie autokorekta to pewnie pisałby tak jak mówi... i cały czas się zastanawiam czy Profi i Gin to ta sama osoba ;)

profi45
25-10-2013, 08:43
No widzisz... taki prymityw jak ja

Profi to ubogi pijaczyna, normalnie czuć kiedy wchodzi na forum pod wpływem i gdyby nie autokorekta to pewnie pisałby tak jak mówi... i cały czas się zastanawiam czy Profi i Gin to ta sama osoba ;)
Zagalopowałeś się wodzu eunuchów .

profi45
25-10-2013, 08:54
gin/profi to "jedna osoba".]
Tak flash:) połączyła nas walka z głupotą. Na wojnie jesteśmy jak bracia , jak jeden mąż.

profi45
25-10-2013, 09:54
I ja mam dylemat ? . Totalnie zjebane ocieplenie na poddaszu . Poddasze zamieszkane i wykończone . Chcemy z kolesiem wdmuchnąć celulozę po usunięciu wełny. Linca dokręcać do cholera wie jakiego stelaża ?,czy walić celulozę w ciemno na to ?

Rom-Kon
25-10-2013, 10:37
Z zasady rozbieram nic w ciemno szczególnie, że pomiędzy celuloza a płytą powinna być paroizolacja.
Producenci celulozy nie są aż tak bardzo nastawieni na paroizolację... tak jak rockwool... ponoć nie trzeba dawać jej. Ale nie zmienia to faktu że ja też jestem za szczelną paroizolacją czy to przy celulozie czy wełnie skalnej.

rafał2011
25-10-2013, 19:12
I najlepszy hit klienta ... panie a nie można tego no... zrobić tak by nic nie poprawiać :lol:[/COLOR]

Mój obecny mgr inż budowlany który pisał prace na temat izolacji termicznej budynku mówi cały czas "będziesz Pan zadowolony" :D
...spoko gość.
Dziś umawiał się ze mną na następną robotę za trzy lata:)

rafał2011
25-10-2013, 19:27
To raczej USG wchłonie Knaufa i Norgips.

Jeżeli USG sprzedało produkt, to już nic knaufowi nie zagraża, knauf ma bodajże 5lat żeby na wiaderkach nie było napisu sheetrock , dysponując takim marketingiem jak knauf to nie ma bata usg w europie umarło.

Rom-Kon
25-10-2013, 19:28
Jest spora rzesza wykonawców błędnie pojmujących paroizolację

Błędy montażowe są bardziej destrukcyjne dla konstrukcji budynku ze względu na koncentrację mostków parowych niż całkowity brak paroizolacji.
Paroizolacji nie klimatycznych nie montuje się jedynie w budynkach (ściany, dachy) czasowo ogrzewanych (letniskowce), gospodarczych itp.
Każdy kto myśli poważnie o budowie domu zgodnego z normami i wymogami stawianymi dla domów energooszczędnych (domu oszczędnego) powinien szczególnie starannie podejść do tematu izolacji przeciwwilgociowych przegród i ciągłości izolacji od ławy po po dach włącznie.

(...)
Jeszcze krok i teoria balonika z dziurką gotowa.

rafał2011
25-10-2013, 19:45
Flash, Rafał i Profi - nie podobają mi się wasze chamskie odzywki, brak kultury, prezentujecie styl typowego waciaka, czytając wasze niektóre wypowiedzi przed oczyma staje mi obraz takiego typowego budowlańca z nieodłącznym pecikiem w kąciku ust, gumofilach, bereciku z antenką, gębie wymazanej pasztetową i flaszką wystającą z kieszeni waciaka. Taki PRL na budowie. Flash - słabo już operujesz j.polskim, trudno Cię zrozumieć a toku myślenia nawet się nie staram rozwikłać. Rafał - ponoć magister ale kulturę języka ma z rynsztoka, ludzie przy betoniarce potrafią mieć więcej ogłady. Profi to ubogi pijaczyna, normalnie czuć kiedy wchodzi na forum pod wpływem i gdyby nie autokorekta to pewnie pisałby tak jak mówi... i cały czas się zastanawiam czy Profi i Gin to ta sama osoba ;)

Bez komentarza.

... nie mogę się powstrzymać.

Rom wyjmij kondona z dupy:D

pedronx
25-10-2013, 20:34
Rafał, ja też nie mogę... Bucu!

I oczywistym dla mnie jest, że nie skomentujesz. Dlaczego? To proste - po prostu nie potrafisz.

pedronx
25-10-2013, 20:55
polecam bardziej powolny styl czytania.
Ok, rozumiem.
Tak czy inaczej 50cm supermaty będzie ważyło niewiele mniej niż celuloza (16kg/m2) bo 12kg/m2.
Wyobrażam sobie że nacisk będzie się inaczej rozkladal na płycie, ale... no nie wiem.
Skąd masz te dane że to aż 3x za dużo?
No i co z tym pomyslem na osznurowanie belek?
Dzięki

Rom-Kon
26-10-2013, 05:38
Ok, rozumiem.
Tak czy inaczej 50cm supermaty będzie ważyło niewiele mniej niż celuloza (16kg/m2) bo 12kg/m2.
Wyobrażam sobie że nacisk będzie się inaczej rozkladal na płycie, ale... no nie wiem.
Skąd masz te dane że to aż 3x za dużo?
No i co z tym pomyslem na osznurowanie belek?
Dzięki
Jest jeszcze jedno rozwiązanie ale niestety wprowadza dodatkowe obciążenie. Na profile położyć kawałki płyt wtedy nasyp celulozy obciąży profile a nie płytę. Chociaż nasz forumowy Kolega obciążył płytę nawet grubością 60cm. Co prawda sufit nie wytrzymał ale jemu profile się wypięły a nie płyta odpadła - chociaż kto wie jak to się zaczęło...

Rom-Kon
26-10-2013, 05:46
Bez komentarza.

... nie mogę się powstrzymać.

Rom wyjmij kondona z dupy:D

Ja już nie muszę tego komentować... sam się skomentowałeś. A ten kawałek gumy to nazywa się KONDOM!

LostHighway
27-10-2013, 09:22
Robimy stelaż pod półkę w której będzie punktowe oświetlenie blatów w kuchni, no i pojawiają się wątpliwości związane z tą robotą. :confused:

1. Czy do montażu wieszaków ES do belek stropowych (teriva) można wykorzystać kołki takie jak w tym linku (http://www.selena.pl/cms/?__page_id=516)? (Ile kołków wykorzystać do zamontowania jednego wieszaka? Chyba jeden kołek wkręcony w fasolke ESa to nienajlepszy pomysł?)

2. Jak mocować listwę UD do garów teriva, czy kotwa tego typu (http://www.selena.pl/cms/?__page_id=515) będzie ok?

3. Czy waszym zdaniem półka oświetleniowa obniżona o 19cm względem sufitu będzie dobrze wyglądać, czy jest to za duży uskok? Dodam, że pólki będą zamontowane w kuchni w literę U. Oświetlenie w nich zamontowane będzie punktowe, bez żadnych listew LED.

Dzięki za opinie. Wszelkie dodatkowe sugestie "jak powinien wyglądać stelaż, co ile montować profile, na co zwracać uwagę, i inne rady" bardzo mile widziane. :rolleyes:

Gumol
30-10-2013, 08:07
Moi drodzy, jestem aktualnie w trakcie wykonaywania zabudowy poddasza, jednak chciałbym Was prosić o radę.

1. Jak najprościej a zarazem solidnie wykonać zabudowę ścianki kolankowej (odsadzonej od muru o 5-7cm) przy dachu dwuspadowym? Myślałem aby przymocować UD do posadzki oraz do obniżonego na grzybkach z krokwi profilu CD. Wówczas w oba profile powsuwać i poskręcać CD.
Co o tym myślicie? Może znacie jakiś ciekawszy sposób montażu? Może dysponujecie zdjęciem, styku zabudowy skosu ze ścianką? Nie ukrywam, że ułatwiłoby mi to jej wykonanie :)

2. Kolejnym punktem z którego zdałem sobie dzisiaj sprawę, jest fakt posiadania ogrzewania podłogowego w łazience na poddaszu, co utrudnia przymocowanie profilu ud do posadzki. Czy istnieje jakaś alternatywa dla wiercenia w posadzce, aby nie uszkodzić rurek. Mam na myśli jakiś klej, który by nie puścił po tygodniu czy miesiącu od montażu, a może taśma?

Byłbym bardzo wdzięczny za Wasze porady.

Sławek...
30-10-2013, 08:54
Czy istnieje jakaś alternatywa dla wiercenia w posadzce, aby nie uszkodzić rurek.

Byłbym bardzo wdzięczny za Wasze porady.

a może po prostu zaproś kogoś z kamerą termowizyjną do domu, odpal podłogówkę i zaznaczysz sobie gdzie są rurki i będziesz mógł przymocować profil po ludzku

Rom-Kon
30-10-2013, 09:02
Moi drodzy, jestem aktualnie w trakcie wykonaywania zabudowy poddasza, jednak chciałbym Was prosić o radę.

1. Jak najprościej a zarazem solidnie wykonać zabudowę ścianki kolankowej (odsadzonej od muru o 5-7cm) przy dachu dwuspadowym? Myślałem aby przymocować UD do posadzki oraz do obniżonego na grzybkach z krokwi profilu CD. Wówczas w oba profile powsuwać i poskręcać CD.
Co o tym myślicie? Może znacie jakiś ciekawszy sposób montażu? Może dysponujecie zdjęciem, styku zabudowy skosu ze ścianką? Nie ukrywam, że ułatwiłoby mi to jej wykonanie :)

2. Kolejnym punktem z którego zdałem sobie dzisiaj sprawę, jest fakt posiadania ogrzewania podłogowego w łazience na poddaszu, co utrudnia przymocowanie profilu ud do posadzki. Czy istnieje jakaś alternatywa dla wiercenia w posadzce, aby nie uszkodzić rurek. Mam na myśli jakiś klej, który by nie puścił po tygodniu czy miesiącu od montażu, a może taśma?

Byłbym bardzo wdzięczny za Wasze porady.
Są dwa podstawowe sposoby wykonania ścianek kolankowych - niskich.
1) ściankę stawia się przed skosami i mocuje do krokwi i do posadzki. do niej dopiero dochodzi skos.
2) wariant 1:
najpierw profiluje się skos a do profili skosu dokręca się stelaż ścianki - system nazwany tu na forum systemem klatkowym (klatka dla królików ;))
wariant 2:
też najpierw stelaż skosu, na to płyta i do płyty przykręca się stelaż ścianki.

Ja stosuję oba warianty drugiego sposobu.

jeśli chodzi o mocowanie ścianki do posadzki bez wiercenia pod kołki to są dwa sposoby:
1) jeśli to ma być ściana działowa - duża i narażona na ewentualne "udary" to do posadzki przykleić "fundament" z cegły, bloczków betonu komórkowego lub inne wyroby murowe z pełnych materiałów. Przyklejać najlepiej na elastyczny klej do glazury. I do takiego "fundamentu" dopiero przykręcać profile.
2) przy niskich ściankach kolankowych - pasek płyty szeroki na 10-15cm przykręcamy od spodu do profila UD, smarujemy klejem do glazury i wszystko razem przyklejamy do posadzki

Gumol
30-10-2013, 11:20
a może po prostu zaproś kogoś z kamerą termowizyjną do domu, odpal podłogówkę i zaznaczysz sobie gdzie są rurki i będziesz mógł przymocować profil po ludzku

Slawek, w chwili obecnej nie mam zalanego układu, ani podłaczonego pieca, także ten sposób odpada. Najwyżej zastosuję krótsze kołki, tylko muszę zmierzyć, grubość wylewki. Choć wolałbym ominać wiercenie, aby przez przypadek jednak nie uszkodzić instalacji.


Są dwa podstawowe sposoby wykonania ścianek kolankowych - niskich.
1) ściankę stawia się przed skosami i mocuje do krokwi i do posadzki. do niej dopiero dochodzi skos.
2) wariant 1:
najpierw profiluje się skos a do profili skosu dokręca się stelaż ścianki - system nazwany tu na forum systemem klatkowym (klatka dla królików ;))
wariant 2:
też najpierw stelaż skosu, na to płyta i do płyty przykręca się stelaż ścianki.

Ja stosuję oba warianty drugiego sposobu.

jeśli chodzi o mocowanie ścianki do posadzki bez wiercenia pod kołki to są dwa sposoby:
1) jeśli to ma być ściana działowa - duża i narażona na ewentualne "udary" to do posadzki przykleić "fundament" z cegły, bloczków betonu komórkowego lub inne wyroby murowe z pełnych materiałów. Przyklejać najlepiej na elastyczny klej do glazury. I do takiego "fundamentu" dopiero przykręcać profile.
2) przy niskich ściankach kolankowych - pasek płyty szeroki na 10-15cm przykręcamy od spodu do profila UD, smarujemy klejem do glazury i wszystko razem przyklejamy do posadzki


Rom-Kon masz może jakieś zdjęcia takich zabudów ścianek? Profile skosu już mam, więc też bym preferował wariant 2.
Mocowanie do płyty i na klej faktycznie pomysłowe i chyba na nie się skuszę :)

plusfoto
30-10-2013, 11:22
A tak z głupia frant zapytam - niską ściankę kolankową (70 cm) lepiej otynkować czy zabudować KG ?

Uzarex
30-10-2013, 12:11
Pytanko
Masa Premium Light Rigips-a gotowa z wiadra , można ją rozcieńczać wodą ? jest sens ? Jeśli tak w jakich proporcjach ?
Z góry dzięki za informacje .

Rom-Kon
30-10-2013, 13:20
Slawek, w chwili obecnej nie mam zalanego układu, ani podłaczonego pieca, także ten sposób odpada. Najwyżej zastosuję krótsze kołki, tylko muszę zmierzyć, grubość wylewki. Choć wolałbym ominać wiercenie, aby przez przypadek jednak nie uszkodzić instalacji.




Rom-Kon masz może jakieś zdjęcia takich zabudów ścianek? Profile skosu już mam, więc też bym preferował wariant 2.
Mocowanie do płyty i na klej faktycznie pomysłowe i chyba na nie się skuszę :)
Fotki w moim fotosiku i na moim fejsie... co prawda z płytą na klej dotyczy ściany gdy nie można przykręcać UDeka (kable) ale identycznie robi się na podłodze.

ps. na fotosiku muszę zrobić porządek... sorry za bajzel :) chociaż sukcesywnie przechodzę na fejsa.

Rom-Kon
30-10-2013, 13:20
A tak z głupia frant zapytam - niską ściankę kolankową (70 cm) lepiej otynkować czy zabudować KG ? Zawsze lepiej otynkować.

Rom-Kon
30-10-2013, 13:26
Pytanko
Masa Premium Light Rigips-a gotowa z wiadra , można ją rozcieńczać wodą ? jest sens ? Jeśli tak w jakich proporcjach ?
Z góry dzięki za informacje . można a nieraz nawet trzeba - wszystko zależy do czego ma być użyta i jaka aplikacja. czyli konsystencję sam dobierasz do przeznaczenia, narzędzi i swojego widzimisię - jaką lepiej się robi ;) Nie ma gotowej receptury, pozostaje praktyka i rozsądek bo wiadomo że wodą nie da się robić. Oczywiście rozcieńczanie nie służy poprawie wydajności! Nie zrobisz więcej metrów jak dolejesz wody - to tak nie działa :D

Uzarex
31-10-2013, 07:28
Nie zrobisz więcej metrów jak dolejesz wody - to tak nie działa
Niech chcę zrobić więcej :) na pierwszą warstwę konsystencja mi odpowiadała ale na drugą warstwę wydaje mi się za gęsta :)

Andrzej & Grażyna
31-10-2013, 07:57
Mam pytanie, planuję robić ocieplenie poddasza a nie mam jeszcze zrobionych wylewek, czy są jakieś przeciwwskazania do takiej kolejności prac i ewentualnie na jakim etapie zakończyć prace tj. czy zakończyć na folii bez przykręcania płyt G_K czy można przykręcić również płyt KG ???

plusfoto
31-10-2013, 09:33
Mam pytanie, planuję robić ocieplenie poddasza a nie mam jeszcze zrobionych wylewek, czy są jakieś przeciwwskazania do takiej kolejności prac i ewentualnie na jakim etapie zakończyć prace tj. czy zakończyć na folii bez przykręcania płyt G_K czy można przykręcić również płyt KG ???
Nie wiem czy wszyscy się ze mną zgodzą ale teraz chcesz zrobić z domu termos a potem do niego wlać kilkadziesiąt litrów wody. Czy to poprawna kolejność ? Zdecydujcie sami

Rom-Kon
31-10-2013, 10:48
Mam pytanie, planuję robić ocieplenie poddasza a nie mam jeszcze zrobionych wylewek, czy są jakieś przeciwwskazania do takiej kolejności prac i ewentualnie na jakim etapie zakończyć prace tj. czy zakończyć na folii bez przykręcania płyt G_K czy można przykręcić również płyt KG ???


Nie wiem czy wszyscy się ze mną zgodzą ale teraz chcesz zrobić z domu termos a potem do niego wlać kilkadziesiąt litrów wody. Czy to poprawna kolejność ? Zdecydujcie sami
Nie kilkadziesiąt a kilkaset! Na całą chałupę wodę technologiczną liczy się w tysiacach litrów! ;) Tynki, beton, ściany, posadzki niby suche ale mają jeszcze sporo litrów wody. Zwykłe malowanie to wprowadzenie kilkudziesięciu litrów wody bo farba to 90% woda. Część odparuje ale sporo wniknie w mury. Suszenie budynku trwa nawet do 3 lat po zamieszkaniu. Dopiero po tym okresie stabilizują się warunki wilgotnościowe.

Powiem tak: absolutnie nie jest to zgodne ze sztuką budowlaną! Ale nie takie cuda się widziało i o dziwo! Nic się nie stało! Posadzki i tynki po płytach na poddaszu to dosyć częsta "przypadłość". Jeśli już się zdecydujesz na odstępstwo od sztuki budowlanej to absolutnie nie spoinować! Spoinowanie dopiero po wypędzeniu wilgoci.

Andrzej & Grażyna
31-10-2013, 19:49
W moim przypadku sprawa wygląda w ten sposób, że tynki mam zrobione i obawiam się że z wylewkami nie zdążę przed mrozami dlatego rozpatruję zrobić ocieplenie poddasza (przez zimę) a wylewki zrobić z wiosny jak mróz odpuści. Poddasze od razu nie będzie wykańczane (nie w przyszłym roku) dlatego zależy mi na informacjach na jakim etapie to zostawić czy folia paroizolacyjna czy płyty bez spoinowania.

Pozdrawiam

stibdom
03-11-2013, 20:24
hi,
Udało mi się już w swoim życiu popełnić kilka sufitów podwieszanych, ale skosy będę robił pierwszy raz i to w swoim własnym domu:) dlatego mam pytanie do specjalistów i forumowiczów tego wątku. czy są jakieś normy w układaniu plyt k-g lub tylko liczy sie sama ekonomia. Wymiar skosów to wysokość - 240 a długość pomieszczeń 400 i 460. Wiec pytanie zasadnicze płyty układać pionowo czy poziomo?.

Rom-Kon
03-11-2013, 21:00
hi,
Udało mi się już w swoim życiu popełnić kilka sufitów podwieszanych, ale skosy będę robił pierwszy raz i to w swoim własnym domu:) dlatego mam pytanie do specjalistów i forumowiczów tego wątku. czy są jakieś normy w układaniu plyt k-g lub tylko liczy sie sama ekonomia. Wymiar skosów to wysokość - 240 a długość pomieszczeń 400 i 460. Wiec pytanie zasadnicze płyty układać pionowo czy poziomo?.
Oczywiście że ekonomia się liczy ale... płyta kosztuje 17zł i czasem watro ją poświęcić i nie robić z odpadów tylko z dużych formatów. Zbytnia oszczędność może się zemścić.

Jeśli chodzi o kierunek płyt to daje się prostopadle do profili czyli w Twoim przypadku na skosach pionowo - tracisz 20cm płyty ale nie masz uciążliwych łączeń poprzecznych.

stibdom
05-11-2013, 22:49
... i slusznie, czasem nei warto sknerzyc;)

przemo503
07-11-2013, 20:31
Witam, przeglądam wątek i sam ocieplam poddasze - jak w reklamie " jestem bohaterem w swoim domu" . Chcę podziękować Ci Rom- kon za dużo porad i zdjęć. Jestem na etapie łazienki na poddaszu i mam dylemat , czy przykleić folię paroizolacyjną, dojechać płytkami do samego profila ud i potem zapłytować robiąc kontrolowane pęknięcie wypełniając akrylem. Czy najpierw opłytować sufit a potem płytki ?

Rom-Kon
07-11-2013, 21:01
Witam, przeglądam wątek i sam ocieplam poddasze - jak w reklamie " jestem bohaterem w swoim domu" . Chcę podziękować Ci Rom- kon za dużo porad i zdjęć. Jestem na etapie łazienki na poddaszu i mam dylemat , czy przykleić folię paroizolacyjną, dojechać płytkami do samego profila ud i potem zapłytować robiąc kontrolowane pęknięcie wypełniając akrylem. Czy najpierw opłytować sufit a potem płytki ?Najpierw płyta później płytki. Oczywiście nie zapomnij o idealnym poziomie na suficie i łączeniu skos-kolankowa.

przemo503
07-11-2013, 21:58
Dzięki, skrzywię żeby było prosto.

zeusrulez
07-11-2013, 23:56
Najpierw płyta później płytki. Oczywiście nie zapomnij o idealnym poziomie na suficie i łączeniu skos-kolankowa.

Bo jak to nie wyjdzie to trza będzie zatrudnić dobrego glazurnika ;-)

Rom-Kon
08-11-2013, 06:43
Bo jak to nie wyjdzie to trza będzie zatrudnić dobrego glazurnika ;-) Taaa... był już taki numer że glazurnikowi pewnie w nocy podnieśli sufit i płytki skończyły mu się 1cm przed sufitem :D

zeusrulez
09-11-2013, 18:46
Taaa... był już taki numer że glazurnikowi pewnie w nocy podnieśli sufit i płytki skończyły mu się 1cm przed sufitem :D

O takim Magiku to nie słyszałem ;-) Choć ostatnio słyszałem dialog - Właścicielki firmy budowlanej : "Pani: Panowie a tego to nie da się prosto zrobić?, Panowie - "fachowcy": No wie Pani, szewc w dziurawych butach chodzi"
pomijając, na własne oczy widziałem jak Kolega - glazurnik - potrafił zakamuflować wybryki "monterów płyt" ( wybryki -> czytaj brak poziomu).

Łukasz80
10-11-2013, 18:23
często wchodzę na ten temat i właśnie czytając dwie strony wstecz, dostałem rebusa do głowy i muszę zapytać...

Pisaliście o granulacie i spadaniu sufitów. Przepraszam, ale nie pamietam, gdy była dyskusja na ten temat. Robię sufity na poddaszu na wieszakach "grzybkach" kręconych do boku jętek (co 40cm). Chciałbym dać jak najwięcej granulatu od góry na sufit - obecnie mam miejsca na prawie 36-40cm. Czy musze zastosować jakieś specjalne patenty, żeby to się utrzymało? Mam zrobione dopiero 20% sufitów. Powierzchnie sufitów są małe, 5 pokoi średnio po 16m2.

Pozdrawiam

Rom-Kon
10-11-2013, 19:12
często wchodzę na ten temat i właśnie czytając dwie strony wstecz, dostałem rebusa do głowy i muszę zapytać...

Pisaliście o granulacie i spadaniu sufitów. Przepraszam, ale nie pamietam, gdy była dyskusja na ten temat. Robię sufity na poddaszu na wieszakach "grzybkach" kręconych do boku jętek (co 40cm). Chciałbym dać jak najwięcej granulatu od góry na sufit - obecnie mam miejsca na prawie 36-40cm. Czy musze zastosować jakieś specjalne patenty, żeby to się utrzymało? Mam zrobione dopiero 20% sufitów. Powierzchnie sufitów są małe, 5 pokoi średnio po 16m2.

PozdrawiamDyskusja o "spadniętym" suficie był w innym wątku - temacie. Nasz Kolega Forumowicz sam robił sufity na wieszakach obrotowych i nasypał miejscami 60cm granulatu... wieszaki nie wytrzymały i się wypięły - sufit runął. Ofiar nie było.

Jeśli ktoś pamięta gdzie był ten wątek to niech podlinkuje - było to sporo czasu temu.

Łukasz80
10-11-2013, 19:25
Dyskusja o "spadniętym" suficie był w innym wątku - temacie. Nasz Kolega Forumowicz sam robił sufity na wieszakach obrotowych i nasypał miejscami 60cm granulatu... wieszaki nie wytrzymały i się wypięły - sufit runął. Ofiar nie było.

Jeśli ktoś pamięta gdzie był ten wątek to niech podlinkuje - było to sporo czasu temu.

...chyba widziałem zdjęcie po :/

A jak to się ma do sytuacji przezemnie opisanej...? Mam się bać przy 35-40cm granulatu? Czy mogę tyle nasypać?

Poszperałem troche o forum i znalazłem takie coś..
o tym była gatka?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131823-Ekofiber-czy-granulat-we%C5%82ny-mineralnej&p=3334947&viewfull=1#post3334947

Rom-Kon
10-11-2013, 19:48
...chyba widziałem zdjęcie po :/

A jak to się ma do sytuacji przezemnie opisanej...? Mam się bać przy 35-40cm granulatu? Czy mogę tyle nasypać?

Poszperałem troche o forum i znalazłem takie coś..
o tym była gatka?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131823-Ekofiber-czy-granulat-we%C5%82ny-mineralnej&p=3334947&viewfull=1#post3334947
Dobre wieszaki, dobre profile, porządne wykonanie i utrzyma spokojnie całą izolacje - oczywiście nie metr grubości!

Tak to był ten temat... niestety stelaż nie wytrzymał.

Andrzej & Grażyna
11-11-2013, 20:25
skoro tak to, sorry dupe zawracasz, zostaw jak jest, przyjdzie wiosna zrobisz jastrychem posaszki wychodzi 8-12l wody na 100kg suchego (nie wylewki :P - ty nie być wi.śniak ) i na luzie spokojnie zrobisz poddasze.

Sorry mój błąd, będą posadzki suche nie wylewki, więc jak to jest z tym ociepleniem poddasza (chcę robić w zimę przed zrobieniem posadzek) czy można w miarę bezpiecznie pod względem technologicznym to wykonać i na jakim etapie to zakończyć, bo jednak szkoda mi tych kilku miesięcy a planuję zrobić to (ocieplenie poddasza) własnymi siłami.

Andrzej & Grażyna
12-11-2013, 08:22
A w jakim zakresie mieli mnie wy-chu... moi wcześniejsi wykonawcy i pytanie: czy zakładać również folię paroizolacyjną???

LostHighway
12-11-2013, 10:22
Robimy sufit podwieszany w kuchni, sufit będzie opuszczony o ok. 4cm od stropu, na środku planujemy powiesić jakiś żyrandol - macie jakieś patenty co zrobić żeby uniknąć dodatkowego obciążania stelaża mocowaniem żyrandola do CD tylko zamontować go bezpośrednio do stropu (te 4cm chyba jakoś do przejścia jest? tylko jak?!).
Pytanie drugie, kuchnia jest na parterze czy przy obwodowym UD wklejać taśmę przed kręceniem płyt, czy nie?

Dzięki za podpowiedzi i sorry, że piszę w temacie dotyczącym poddasza. :)

przemo503
12-11-2013, 15:00
"Najpierw płyta później płytki. Oczywiście nie zapomnij o idealnym poziomie na suficie i łączeniu skos-kolankowa". Wodzu, jeszcze pytanko. Czy ścinać oryginalne brzegi płyty i dawać siatkę lub fizelinę przy ścianie szpachlując z taśmą separacyjną - jeśli do płyty dojdą płytki? Nie wiem jak to łączenie powinno wyglądać w łazience. Skos zrobię taśmą hamerykańską a łączenia płyt siatką i fizeliną. Pozdrawiam.

kudzu
16-11-2013, 07:55
Witam wszystkich, brnę przez temat, jestem w okolicy połowy a w szukaczce też zbytnio nie trafiłem haseł które pomogą mi znaleźć odpowiedź, także jak w temacie, "krótkie pytanie"...Czy do dużej ściany bocznej skosu (lukarny), pionowej, wykonanej z osb usztywnionej łatami koniec rusztu sufitu w postaci UD przykrecić na sztywno pośrednio przez łatę poziomą przykręconą do tej ściany z drewna? Czy są jakieś przeciwwskazania? Znalazłem w temacie wiele podobnych zdjęć, ale nie znalazłem opisu tego szczegółu. Ruszt będzie krzyżowy opuszczony znacznie od skosu dachu. W załączeniu jakieś starsze zdjęcie poglądowe bez tynków. Ścianka oczywiście ocieplona z zewnątrz wełną elewacyjną 15cm. Pozdrawiam i dzięki za dotychczasowy wkład, bardzo dużo pomaga.

Andrzej & Grażyna
17-11-2013, 12:33
Powiem tak TRAGEDIA, jestem na etapie wyboru wełny na ocieplenie poddasza co wątek to inne sugestie może ktoś z doświadczonych wykonawców doradzi odnośnie wyboru wełny na poddasze użytkowe (planuję dać 15cm między krokwie, 10 cm pod krokwie na skosach, 5cm pod jetki na suficie) tylko co tam dać tzn. jaki typ wełny. Poradźcie coś bo ja już mam dosyć.

Czy ktoś miał styczność z ekorolką chyba z C...... ostatnio znajomy strasznie ją zachwalał.

Andrzej & Grażyna
17-11-2013, 15:31
az strach myslec jakiego potwora zmajstrowalas :D

daj piankę o.k.
eko rolka to produkt dla ludkow co to juz naprawde kasy nie maja a cos upchac miedzy krokwie musza. no nwet ciebie cena supper maty zbolla, ze az tak nisko chcesz upasc.

A jaki typ polecasz, żeby był też znośny podczas montażu.

Andrzej & Grażyna
17-11-2013, 20:27
FlashBack dzięki za drobne wyjaśnienie sytuacji:o a co byś poradził w moim przypadku 15 między krokwie i 5 lub 10 pod??? i czy rzeczywiście lepiej sprawdza się wełna z rolki między krokwie a pod tj. między stelaż płyty?

Ermua
17-11-2013, 21:13
FlashBack dzięki za drobne wyjaśnienie sytuacji:o a co byś poradził w moim przypadku 15 między krokwie i 5 lub 10 pod??? i czy rzeczywiście lepiej sprawdza się wełna z rolki między krokwie a pod tj. między stelaż płyty?

Osobiście polecam Ci Knauf Expert. Jest bardzo dobra.

przemo503
18-11-2013, 18:09
Małe pytanko, czy połączenie sufit -skos lepiej zrobić z oryginalnymi krawędziami, czy cięte i fazować. Pozdrawiam

grzeniu666
18-11-2013, 20:01
Bążór! Fajny wątek, zacząłem czytać od początku, ale trochę mi zejdzie, więc pozwalam sobie z pytaniem dla mnie pilnym (dot. sufitów), na które odp. nie znalazłem goglami.

Przymierzam się do wykonania sufitu podwieszanego do dolnego (poziomego) pasa wiązarów - opuszczenie o jakieś 25cm. Powierzchnia sufitów do max. 22m2, najdłuższe ściany dł. 5,5m.
Sufit ten chciałbym mieć możliwość ocieplić zasypem 40cm ekofibru (25cm opuszczenie+15cm wysokość dolnego pasa wiązara), więc licząc bezpiecznie 0,4m*40kg/m2=16kg/m2 dodatkowego ciężaru.

Konstrukcję chcę robić krzyżową dwupoziomową, zastanawiam się nad jej układem i rozstawami.

Patrzam w broszurę rozwiązań Nida/Siniat (http://www.siniat.pl/~/media/Files/Siniat/Systems/PL/Katalog%20techniczny%202013/05_sufity_podwieszane_NIDA_Sufit.pdf), na str 6 po prawej widzę "maksymalne obciążenie" - dla płyty Zwykłej 20kg/m2 dla płyty Ogień 31kg/m2 - czy od tego trzeba odjąć ciężar samego sufitu (chyba nie)? Skłaniam się (asekuracyjnie?) do tej Ogniowej.

W karcie systemowej Knauf D11 (http://www.knauf.pl/cms_media/karty_systemowe/D11.pdf), na str 14, dla systemu D112 jest tabela rozstawów dla kilku klas obciążeń (np. 30kg/m2). Patrząc na możliwe konfiguracje rozstawów profili głównych (górnych) i wieszaków wychodzi mi że lepiej dać przy moim układzie wiązarów (co 95cm) profile główne co te 95cm, a wieszaki (obrotowe?) co 75cm - czy dobrze sobie to dekoduję? Profile dopadnę (co nie łatwe we wsi) 0,6mm, a czy warto również dodatkowo zagęścić wkręty, a może również wieszaki?

przemo503
18-11-2013, 21:53
Dzięki FlashBack. Pozdrawiam

sherif
18-11-2013, 22:47
Witam !

Czy są jakie przeciwskazania aby pierwszą warstwę docieplenia między krokwiowego dać przed tynkami i posadzkami ? Ja wiem, że lepiej po ale bardziej pasuje mi to zrobić przed. Dach mam : dachówka, 5cm łaty, membrana wysoko paroprzepuszczalna.
Co może się stać wełnie od tej wilgoci ? To nie jest tak, że jak ona wejdzie zaraz po tynkach to i wyjdzie po jakimś czasie (tynki planuje robić latem) ?

Przy okazji, pytanie o druga warstwę izolacji na krokwie (10-15cm), czy są jakieś materiały / rodzaje wełny, które nadają się na izolacje akustyczną, ale taką, co by pochłaniała/rozpraszała dźwięk ?
W domu mam antresolę, nad nią skos dachu i chcę zminimalizowac efekt echa i dudnienia a podobno taki występuje.

zeusrulez
19-11-2013, 13:09
Przez tą wełnę przechodzi para tak czy owak ale, jeśli masz już zamkniętą wełnę tj. paroizolacją i płytą to para przechodzi bardzo powoli i wilgoć w wełnie ma czas odparować (piszę oczywiście o normalnym mieszkaniu i dobrze wykonanej paroizolacji). Jednak jeśli puścisz ileś tysięcy litrów wody w wełnę to zobaczysz co się stanie . . . Nic po uldze vat bo będziesz musiał kupować na nowo wełnę może i płyty.
Widziałem kiedyś takie poddasze wykończone a tynki i wylewki "schły" zimą . . . Szkoda mi było Inwestora, ale to on podjął decyzję, miało być szybko.
A później szukał winnych, niestety na Wykonawcę nie mógł tego zrzucić, bo sam mi się przyznał, że Wykonawca mówił, że trzeba poczekać . . .

Chyba, że robisz do płyt, (nie spoinujesz !!!!) wówczas tynki czekasz aż wyschnie i później spoiny.
Ale musisz pytać starszych stażem czy widzieli takie wynalazki, czy da zrobić się to dobrze.
Bo ja u siebie widziałem (robione w takiej kolejności jak Ty chcesz) 15 poddaszy w zabudowie szeregowej (budował deweloper) i poddasza były całe do remontu . . .

Pozdrawiam.

LostHighway
20-11-2013, 07:54
Tak, płyty we wszelkich łączeniach narożnych powinny mieć krawędź ciętą, czy fazować? nie o ile używasz do zbrojenia taśmy narożnikowych.
Można ew. nachodzącą lekko naciąć od wewnętrznej strony, nie dosuwać jednak płyt na styk do siebie, należy pozostawić minimalną szczelinę 3-5mm.


Ooooops! U mnie tak wyszło, że na długości narożnika zewn. jest łączona płyta i część krawędzi jest oryginalna a część jest cięta - na prostopadłej płaszczyźnie całość jest cięta - czy da się to w jakiś sensowny sposób opanować? :/
Czy pozostawianie mniejszej szczeliny przy łączeniu płyt (prawie na styk) jest błędem? I jak go ewentualnie poprawić?

Jeszcze jedno, po lekturze forum zdecydowałem się na następujący zestaw do spoinowania i wklejania taśm:
1. Vario do wklejania taśm
2. tufftape na proste łączenia płyt ciętych, oryginalnych oraz na narożniki wewn.,
3. papierowa taśma na połączenia ślizgowe
4. taśma ALU do narożników zewn.
5. akrylputz 2w1 start+finisz (do szpachlowania na gotowo).
6. grunt śnieżka lateks jako podkład pod farbę

Czy jest to ok?


PS. czy pod taśmę alu w narożnikach zewnętrznych należy wklejać siatkę (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=5858197&viewfull=1#post5858197)?

sherif
20-11-2013, 09:10
Układaj wełnę jeżeli dom zostanie w naturalnym SSZ. Przed tynkami dobrze jest zabezpieczyć czasowo izolację przed ufajdoleniem tynkiem mocując zszywkami do krowki żółtą folię budowlaną (ją bo to na chwilę a jest relatywnie tania 40-70gr metr)
Jako izolacja aku poddasza wyjdzie każda wełna dachowa. Jakie echo? k..wa jakie dudnienie? podobno Kopernik był kobietą

Tak, myslałem właśnie o zwykłej grubszej folii, żeby nie zabrudzić i nie zakurzyć wełny, pewnie podczas tynków wykropli się na niej woda, ale później odparuje - pod okapem są spore szczeliny, prawie 22cm :). Martwi mnie jedynie czy nic się nie stanie z wełna po przejściu pary, ja rozumiem, że jak wełne poddamy strumieniowi wody to ją uszkodzi, ale para chyba ni będzie tak straszna ? To co przyjmie powinno oddać.

Dudnienie niestety potwierdzają już mieszkańcy tego projektu. Spowodowane jest to pustką nad salonem, nad która opada dach, czyli hałasy z salonu typu telewizor, dzieci, itd odbija się od połaci i przenosi na górę. Efekt jest taki, że na górze lepiej słychac tv niż na dole. Oczywiście liczyłem się z tym, wybierając projekt z antresolą ale teraz zastanawiam się jak to zminimalizować. Taka zwykła wełna IMO nic nie da, bo wełna odcina, izoluje akustycznie, ale nie rozprasza/pochłania fali dzwiękowej.

plusfoto
20-11-2013, 09:54
Najlepsze i tanie wygłuszenie oraz wytłumienie to wytłaczanki do jajek - mówię całkiem poważnie.

LostHighway
20-11-2013, 10:36
Dudnienie niestety potwierdzają już mieszkańcy tego projektu. Spowodowane jest to pustką nad salonem, nad która opada dach, czyli hałasy z salonu typu telewizor, dzieci, itd odbija się od połaci i przenosi na górę. Efekt jest taki, że na górze lepiej słychac tv niż na dole. Oczywiście liczyłem się z tym, wybierając projekt z antresolą ale teraz zastanawiam się jak to zminimalizować. Taka zwykła wełna IMO nic nie da, bo wełna odcina, izoluje akustycznie, ale nie rozprasza/pochłania fali dzwiękowej.

Skoro jesteś przed tynkami to może jakieś tynki dźwiękochłonne, widziałem coś takiego chyba w ofercie knauffa. Nie wiem na ile to skuteczne, ale może warto podrążyć temat.

Drugi pomysł to panele akustyczne (dyfuzory) czytałem o tym na forach audiofilskich. Sam nie mam doświadczenia w tej kwestii, ale może to będzie jakiś kierunek do opanowania tematu ;) Powodzenia. :yes:

sherif
20-11-2013, 11:49
Skoro jesteś przed tynkami to może jakieś tynki dźwiękochłonne, widziałem coś takiego chyba w ofercie knauffa. Nie wiem na ile to skuteczne, ale może warto podrążyć temat.

Drugi pomysł to panele akustyczne (dyfuzory) czytałem o tym na forach audiofilskich. Sam nie mam doświadczenia w tej kwestii, ale może to będzie jakiś kierunek do opanowania tematu ;) Powodzenia. :yes:

Dzięki za info nt Knauffa, o tym nie wiedziałem.
De facto chodzi o zabudowę połaci, która przykrywa antresolę, bo to dach głównie odbija dzwięki. Te wytłoczki to niezły pomysł, czytałem też o panelach na www.paneleakustyczne.pl tyle, że jak rozumiem takei wytłoczki musiały byc wykończeniem połaci, żeby odbić dzwięk. Ciekaw jestem czy jednak jest jakis sposób na pochłonięcie dzwieków przy równej zewnętrznej płaszczyźnie zabudowanej np gipso-kartonem.

profi45
20-11-2013, 12:29
Ooooops! U mnie tak wyszło, że na długości narożnika zewn. jest łączona płyta i część krawędzi jest oryginalna a część jest cięta - na prostopadłej płaszczyźnie całość jest cięta - czy da się to w jakiś sensowny sposób opanować? :/
Czy pozostawianie mniejszej szczeliny przy łączeniu płyt (prawie na styk) jest błędem? I jak go ewentualnie poprawić?

Jeszcze jedno, po lekturze forum zdecydowałem się na następujący zestaw do spoinowania i wklejania taśm:
1. Vario do wklejania taśm
2. tufftape na proste łączenia płyt ciętych, oryginalnych oraz na narożniki wewn.,
3. papierowa taśma na połączenia ślizgowe
4. taśma ALU do narożników zewn.
5. akrylputz 2w1 start+finisz (do szpachlowania na gotowo).
6. grunt śnieżka lateks jako podkład pod farbę

Czy jest to ok?


PS. czy pod taśmę alu w narożnikach zewnętrznych należy wklejać siatkę (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=5858197&viewfull=1#post5858197)?
Znów robi sie sajgon na forum jak flasch zacytował jakiegoś idiote co wymyslił 3-5mm szczeliny;);)
Szczeliny powinny być jak najmniejsze najlepiej 1mm . Na płaszcyznach na styk bez upychania płyt tylko. Proste łączenia na płaszczyznach bez taśm tufftape . Vario OK do wkejania wszystkiego . Wszystkie łączenia mozna wykonać na flizelinie lub papierówce. Narożniki zewnętrzne na alu ,można kupić alu z siatką.

sherif
20-11-2013, 17:38
Podrzuć najlepiej projekt bo nie jestem mieszkańcem ;) będę wiedział o czym mamy rozmawiać.

Ja na razie też :), ale racja, może nie projekt, ale rysunki +wizualizacje są tutaj:
http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/doskonaly-3-lustrzany

Zdjęcia z realizacji, n aktórych widać antresolę"
http://www.projektyzwizja.pl/realizacje/doskonaly-2-1379507956

Dzięki !

sherif
20-11-2013, 21:11
Sufity ciągu piętra przy otwartych schodach i skos nad schodami wykonuję z płyty perforowanej która jak klient nie chce widzieć dziurek lub szczelin pokrywam tapetą a następnie maluję farbą gruntującą by ew, móc wykonać tynk akustyczny. U ciebie dochodzi (a może tylko) skos nad salonem.
Podobnie robię z salonami gdzie jest mocny sprzęt audio czy kino domowe. Każdy by chciał ale ze względu na cenę, ponad 100 za materiał na m^ a plus tynk jeszcze więcej to, odpuszczają. Ale jak tylko pomieszkają to żałują :D i udając, że o niczym nie wiedzieli mówią dlaczego pan wcześniej nie powiedział, że tak będzie się niosło :lol:
Jedno jest pewne potrzebujesz wizyty różdżkarza z Rigips lub Knauf zobaczą projekt/naturę będą wiedzieć dokładnie kto co gdzie i dobiorą wykończenie.
Tylko nie próbuj (jak już dostaniesz od nich plan) zmieniać na inne rozwiązania lub wprowadzać własnych ulepszeń na zasadzie a zrobię tak na wszelki wypadek :D akustyka a raczej walka z hałasem to nie fachowiec i jego będzie pan zadowolony już to robiłem itp.

U mnie chyba tylko skos nad antresolą będę chciał wygłuszyć. Napisałem dziś do firmy paneleakustyczne.pl odpowiedzieli, że to standardowy problem przy tego typu projektach i tak jak piszesz zalecają działać już teraz. Proponują panele perforowane do pochłaniania dzwięku a pod nimi maty pochłaniające. Koszt paneli tj piszesz 100zł/m2, można je malować.
Patent z tapetą dość ciekawy :)

Mówisz, że do działu tech Knaufa czy Rigipsu można też się zwrócić o pomoc ? Tyle, czy oni poza panelami będą też mieli maty .. chodzi jak piszesz o całe rozwiązanie wraz ze wskazaniem miejsc w proejkcie które należy "zmodyfikować" .

Dziękuje Bardzo za pomoc !!!!

LostHighway
21-11-2013, 07:02
Znów robi sie sajgon na forum jak flasch zacytował jakiegoś idiote co wymyslił 3-5mm szczeliny;);)
Szczeliny powinny być jak najmniejsze najlepiej 1mm . Na płaszcyznach na styk bez upychania płyt tylko. Proste łączenia na płaszczyznach bez taśm tufftape . Vario OK do wkejania wszystkiego . Wszystkie łączenia mozna wykonać na flizelinie lub papierówce. Narożniki zewnętrzne na alu ,można kupić alu z siatką.

W takim razie pospieszyłem się z zakupem TT :( Flash też pisze że to lipa.

Uporządkuje zatem, żeby wiedzieć co działać. Skoro mam już "amerykańca" to wykorzystam na łączenia płyt w płaszczyźnie. Narożniki wewnętrzne i ślizgowe taśmą papierową, natomiast ALU z siatką na zewnętrzne narożniki. Czy może być taka taśma ALU i siatka jak na poniższych zdjęciach?
225749225751

Jeżeli chodzi o spoinowanie - powiedzcie czy dobrze rozumie kolejność działań

1. VARIO - wyrównujemy powierzchnię łączeń, narożników (pod wklejenie taśm) dodatkowo tą samą masą wyrównujemy wkręty, czekamy aż wyschnie.
2. VARIO (odrobinę rzadsza niż w pkt 1) - wklejamy taśmy na łączenia i narożniki (na narożniki zewnętrzne bezpośrednio pod taśmę dajemy siatke). Staramy się żeby powyciskać szpachelką nadmiar masy i bąble powietrza spod taśmy. Czekamy aż wyschnie.
3. Akrylputz 2w1 - wyrównujemy powierzchnię pierwszą warstwą. I tu pytanie - drugi raz szpachlujemy od razu na mokre czy czekamy aż wyschnie pierwsza warstwa?
4. Gruntowanie pod malowanie.


Pytanie -> z waszego doświadczenia jak długo trzeba czekać między pkt. 1 a 2?

Akrimka
21-11-2013, 08:19
Ja dawałem zamiast siatki flizelinę pod alumiowe narożniki z papierem. FLizelina jest cieńsza i lepiej się ją wkleja w narożnik zewnętrzny.

Zamaist Vario wszelkie szpary i oderwane narożniki wypełniłem kelejem gipsowym który szybko schnie, taśmy wklejałem na suche spoiny, Cięte krawędzie gruntowałem przed spoinowaniem.

Rom-Kon
21-11-2013, 11:15
W takim razie pospieszyłem się z zakupem TT :( Flash też pisze że to lipa.

Uporządkuje zatem, żeby wiedzieć co działać. Skoro mam już "amerykańca" to wykorzystam na łączenia płyt w płaszczyźnie. Narożniki wewnętrzne i ślizgowe taśmą papierową, natomiast ALU z siatką na zewnętrzne narożniki. Czy może być taka taśma ALU i siatka jak na poniższych zdjęciach?
225749225751

Jeżeli chodzi o spoinowanie - powiedzcie czy dobrze rozumie kolejność działań

1. VARIO - wyrównujemy powierzchnię łączeń, narożników (pod wklejenie taśm) dodatkowo tą samą masą wyrównujemy wkręty, czekamy aż wyschnie.
2. VARIO (odrobinę rzadsza niż w pkt 1) - wklejamy taśmy na łączenia i narożniki (na narożniki zewnętrzne bezpośrednio pod taśmę dajemy siatke). Staramy się żeby powyciskać szpachelką nadmiar masy i bąble powietrza spod taśmy. Czekamy aż wyschnie.
3. Akrylputz 2w1 - wyrównujemy powierzchnię pierwszą warstwą. I tu pytanie - drugi raz szpachlujemy od razu na mokre czy czekamy aż wyschnie pierwsza warstwa?
4. Gruntowanie pod malowanie.


Pytanie -> z waszego doświadczenia jak długo trzeba czekać między pkt. 1 a 2?
Masz chyba najlepszą na rynku taśmę (TT) i mówisz że lipa... no cóż... porównaj papier i TT - tak organoleptycznie ;)

Za to taśma z alu to dopiero lipa nad lipy! :D



Mokre na mokre oznacza że nie czekasz aż stwardnieje (nie mylić z wysychaniem!) tylko po chwili "wracasz się" pacą na to co już wyszpachlowałeś. Tylko takie szpachlowanie nie powoduje powstania tzw. słoneczek i powoduje że druga warstwa jest bardzo cienka. Jak przejedziesz już drugi raz to po chwili mozesz delikatnie zrosić wodą ze spryskiwacza i ostatecznie wygładzić piórem. jak się dobrze to zrobi to nie trzeba szlifować.

Możesz malowanie i gruntowanie "oblecieć" jednym przejściem... wystarczy kupić odpowiednią do gruntowania farbę (nie śnieżkę grunt ;)) i masz grunt i biało wszędzie... dobrze widać gdzie zrobić wyprawki i doskonałe podłoże do malowania dekoracyjnego - malowanie ostateczne na biało można przy odrobinie uwagi załatwić jedną warstwą ale ja jednak zalecam dwie.

zeusrulez
21-11-2013, 12:48
Pytanie -> z waszego doświadczenia jak długo trzeba czekać między pkt. 1 a 2?

Coś tu pokręciłeś.
Rozprowadzasz na łączeniu (rozważam jedną spoinę) vario, wklejasz taśmę, rozszpachlowujesz i jak nie ściągniesz całej spoinówki z taśmy i zrobisz to dobrze, czekasz aż wyschnie i masz gotową spoinę do szpachlowania.
Pomijasz punkt 1, tyle że vario robisz wkręty !

Powodzenia życzę !
Pozdrawiam

zeusrulez
21-11-2013, 12:59
Koledzy (Rom, Flash, profi45)
Udało Wam się kiedyś takie fiołki wyciągnąć ?
Jeśli tak, jak to zrobiliście ?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221279-Prosz%C4%99-o-jak%C4%85%C5%9B-porad%C4%99-dotycz%C4%85c%C4%85-sufitu-z-g-k&p=6232159#post6232159

LostHighway
21-11-2013, 16:24
Coś tu pokręciłeś.
Rozprowadzasz na łączeniu (rozważam jedną spoinę) vario, wklejasz taśmę, rozszpachlowujesz i jak nie ściągniesz całej spoinówki z taśmy i zrobisz to dobrze, czekasz aż wyschnie i masz gotową spoinę do szpachlowania.
Pomijasz punkt 1, tyle że vario robisz wkręty !

Faktycznie na niektórych filmach tak jak piszesz taśma wklejana jest od razu (przykład - od 9:20 (http://www.rigips.pl/406,a,sufit-podwieszany.htm)) , ale w teoriach piszą żeby wklejać na dwa razy - żeby taśmy nie wciągnęło w fazke tu źródło (http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/spoinowanie-szpachlowanie-plyt-gipsowych-cz-1) no i w którejś gazecie czytałem podobne twierdzenie. To jak to jest?! :stirthepot:


Powodzenia życzę !
Pozdrawiam

Dzięki, przyda się.

zeusrulez
21-11-2013, 16:51
wylecialo z glowy. ale tylko krawedzie fazowane. wypelniasz i zanim zrobisz/ wypelnisz reszte krawedzi fazowanych jedziesziesz z tasmami.

zeusrulez
21-11-2013, 17:02
chociaz powiem Ci szczerze ze mocno zastanawiam sie nad sensem fazowania kiedy stelaz jest dobrze zrobiony uzywasz tasm tt i vario . . . patrzac jak sporo spachlarzy robi w anglii czy irlandii tylko siatka ale leca mutlifiniszem albo skimcoat ale to cholerstwo twarde I tez im nic nie peka . . . to samo amerykanie tylko oni uzywaja albo papier albo swych magicznych tasm . . .

Rom-Kon
21-11-2013, 17:33
chociaz powiem Ci szczerze ze mocno zastanawiam sie nad sensem fazowania kiedy stelaz jest dobrze zrobiony uzywasz tasm tt i vario . . . patrzac jak sporo spachlarzy robi w anglii czy irlandii tylko siatka ale leca mutlifiniszem albo skimcoat ale to cholerstwo twarde I tez im nic nie peka . . . to samo amerykanie tylko oni uzywaja albo papier albo swych magicznych tasm . . .
Rafał ponoć już odszedł od fazowania krawędzi ciętych... na TT to prędzej serce pęknie niż spoina. Ale ja jeszcze się nie odważyłem zrobić próby - może mnie to za drogo kosztować ;)

Rom-Kon
21-11-2013, 17:39
Koledzy (Rom, Flash, profi45)
Udało Wam się kiedyś takie fiołki wyciągnąć ?
Jeśli tak, jak to zrobiliście ?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221279-Prosz%C4%99-o-jak%C4%85%C5%9B-porad%C4%99-dotycz%C4%85c%C4%85-sufitu-z-g-k&p=6232159#post6232159
...nigdy nie musiałem. Owszem na ostatniej robocie moje chłopaki wkleili w oknach (2szt) midflexa lekko w łuku - dostali O.P.R. wyrwałem i wkleiłem prosto. Drobnostka. Ale to w linku to już porażka...

grzeniu666
21-11-2013, 18:23
hej, podpowiecie coś do tego pytania:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=6227776&viewfull=1#post6227776

:-?
(temat czytam od początku, jestem w 10%)

zeusrulez
22-11-2013, 01:33
hej, podpowiecie coś do tego pytania:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=6227776&viewfull=1#post6227776

:-?
(temat czytam od początku, jestem w 10%)

Proszę Kolego, wystarczyło stronę cofnąć ;-)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131823-Ekofiber-czy-granulat-we%C5%82ny-mineralnej&p=3334947&viewfull=1#post3334947

zeusrulez
22-11-2013, 01:43
Rafał ponoć już odszedł od fazowania krawędzi ciętych... na TT to prędzej serce pęknie niż spoina. Ale ja jeszcze się nie odważyłem zrobić próby - może mnie to za drogo kosztować ;)

Mówią jest ryzyko jest przyjemność ;-) wydaje mi się że Ty bez wątpienia mógłbyś zaryzykować . . .

LostHighway
22-11-2013, 11:04
chociaz powiem Ci szczerze ze mocno zastanawiam sie nad sensem fazowania kiedy stelaz jest dobrze zrobiony uzywasz tasm tt i vario . . . patrzac jak sporo spachlarzy robi w anglii czy irlandii tylko siatka ale leca mutlifiniszem albo skimcoat ale to cholerstwo twarde I tez im nic nie peka . . . to samo amerykanie tylko oni uzywaja albo papier albo swych magicznych tasm . . .

O prosze, zwróciłeś uwagę na kwestię różnego spoinowania krawędzi oryginalnych i ciętych. Rozumiem, że w przypadku krawędzi oryginalnych taśmę wklejamy od razu, a nie tak jak w ciętych na wstępnie wypełnioną i zastygłą mase - tak? :jawdrop:

Jeszcze jedno, jak zaspoinować zewnętrzny narożnik z poniższego zdjęcia (połączenie krawędzi ciętej i oryginalnej). Byłbym wdzięczny jakbyś mógł w kilku żołnierskich słowach napisać jak do tego przystąpić i co robić po kolei żeby nie spierrr
225921





...nigdy nie musiałem. Owszem na ostatniej robocie moje chłopaki wkleili w oknach (2szt) midflexa lekko w łuku - dostali O.P.R. wyrwałem i wkleiłem prosto. Drobnostka. Ale to w linku to już porażka...

Czy wklejane taśmy sprawdza się np. poziomicą czy idą prosto? Jak się ustrzec takich baboli?

Rom-Kon
22-11-2013, 15:07
Do pierwszej części: Zeus dobrze radzi...
A jeśli chodzi o spoinowanie krawędź cięta-oryginalna to takie połączenie nie powinno wystąpić. Należy go unikać czy to w narożnikach czy na płaszczyźnie. Od ściany lepiej dawać krawędź ciętą - jeśli trzeba to celowo obcina się pióro.

Druga:
Tak. Wkleja się i sprawdza poziomicą, łatą a najlepiej przy długich krawędziach dodatkowo "przestrzelić okiem" po krawędzi - jak patrzysz stycznie do taśmy narożnikowej to widzisz każde zafalowanie. taśmy narożnikowe (midflex czy alu na papierze) wklejaj na gotowe masy wtedy masz więcej czasu na poprawki. A jak dodatkowo taśmy na bazie papieru zwilżysz wodą (spryskiwacz) to masz nawet 15min zanim przestanie "pływać" i się przyklei... jest czas na korektę.

Rom-Kon
22-11-2013, 15:10
Mówią jest ryzyko jest przyjemność ;-) wydaje mi się że Ty bez wątpienia mógłbyś zaryzykować . . .
Nie! Dziękuję! Nie chce mi się jeździć 350km tylko po to by wymienić jedną taśmę! Droga impreza ;)

LostHighway
22-11-2013, 17:06
Do pierwszej części: Zeus dobrze radzi...
A jeśli chodzi o spoinowanie krawędź cięta-oryginalna to takie połączenie nie powinno wystąpić. Należy go unikać czy to w narożnikach czy na płaszczyźnie. Od ściany lepiej dawać krawędź ciętą - jeśli trzeba to celowo obcina się pióro.

Niestety przytrafiło się takie połączenie, i nie chciałbym rozbierać całej konstrukcji - czy jest jakiś sposób na wyjście z sytuacji? Jak to teraz obrobić?

Dzięki za wskazówki ws. narożników.

grzeniu666
22-11-2013, 17:19
Proszę Kolego, wystarczyło stronę cofnąć ;-)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131823-Ekofiber-czy-granulat-we%C5%82ny-mineralnej&p=3334947&viewfull=1#post3334947

"Wystarczyło" do czego?

Znam przypadek Piczmana. Rozumiem że wiesz jaką miał konstrukcję i płyty, to może napiszesz?

Rom-Kon
22-11-2013, 18:23
Niestety przytrafiło się takie połączenie, i nie chciałbym rozbierać całej konstrukcji - czy jest jakiś sposób na wyjście z sytuacji? Jak to teraz obrobić?

Dzięki za wskazówki ws. narożników.

Przytrafiło się - tragedii nie ma. teraz wyrównać szpachlówką, nakleić siatkę (ja naklejam inni są innego zdania ;)) wstawić zwykły narożnik AL i wyrównać gładzią. Ot i wszystko.

zeusrulez
22-11-2013, 21:09
Nie! Dziękuję! Nie chce mi się jeździć 350km tylko po to by wymienić jedną taśmę! Droga impreza ;)

Wiem Rom ;-)
Jakich gotowych mas używasz do wklejania midflex'a ?

Pozdrawiam

zeusrulez
22-11-2013, 21:24
"Wystarczyło" do czego?

Znam przypadek Piczmana. Rozumiem że wiesz jaką miał konstrukcję i płyty, to może napiszesz?

Do Twoich wątpliwości.

Skoro je masz i widzisz co się stało u Piczmana (chociaż on więcej sypnął niż Ty planujesz, nic nie stoi na przeszkodzie zagęszczenia wieszaków czy też tak jak zrobił to Piczmam. Zawsze będziesz spał spokojnie. Dużo roboty z tym nie ma, a koszt też niewielki . . .

Życzę powodzenia !
Pozdrawiam

grzeniu666
22-11-2013, 22:08
Do Twoich wątpliwości.

Skoro je masz i widzisz co się stało u Piczmana (chociaż on więcej sypnął niż Ty planujesz, nic nie stoi na przeszkodzie zagęszczenia wieszaków czy też tak jak zrobił to Piczmam. Zawsze będziesz spał spokojnie. Dużo roboty z tym nie ma, a koszt też niewielki . . .

Tak staram się właśnie robić, ale wolę zweryfikować swoje wnioski z Wami:
- że płyta Ogień zwiększa nośność sufitu (dot. sypkiej izolacji, vide wspomniana broszura Siniat),
- że rozstaw głównych (górnych) co 95 z wieszakami co 75cm (wg.Knaufa do 0,30 kN?) powinien być OK (nie chcę przeginać z zagęszczeniem, to w sumie kosztuje),
- wkręty na płytach też mogę zagęścić (do 12cm?), o ile to ma sens i nie zaszkodzi (nie mam pewności, pytam)

Piczman miał 50cm (a miejscowo więcej, stąd może poszło), i granulat wełny (objętościowo nieco cięższy) profile niewiemjakie (05 06?).

Pozdrawiam (i czytam dalej ten wątek...)

EDIT: PS. stosował ktoś może folię paroizolacyjną Rockwoola? Kosztuje tyle co ten Isover Stopair (lepsza/gorsza,takasama?) ale można ją kupić w szerokości 4m, i większość pomieszczeń miałbym bez łączeń...

Rom-Kon
23-11-2013, 06:36
czytasz watki czy udajesz? uzywa rozwodnionej masy vario.
To chyba Ty udajesz że czytasz... do midflexa i papierowej na obwodzie stosuję (już) wiaderkową bo łatwiejsza w stosowaniu. Do TT na płaszczyznach i wszelkich wypełnień ubytków nadal stosuję Vario.

celulit
24-11-2013, 08:18
Szanowni Forumowicze,

Właśnie przygotowuje się do ocieplania poddasza i dopiero teraz zauważyłem i uświadomiłem sobie że dekarze montujący okna połaciowe - zrobili to źle
dziury przedstawione na fotkach są na dole okna pod ramą bdx.
No i teraz pytanie co z tym zrobić ?
226366226367

darkob
24-11-2013, 13:43
Podpowiedzcie jakie firmy robią dobre profile CD60 i wieszaki-grzybki?Wiekszość okolicznych składów ma profile cd60 gr.0,5mm .Kupić z grubszej blachy-0,6mm czy wystarczy 0,5 i rozstaw co 40cm. ?

celulit
24-11-2013, 14:54
k...wa ale problem, czlowieku ludzie wklejali tu foty swoich poddaszy z wiekszymi babolami i mimo wszystko ocieplili......nie ma problemu
Czyli co ? nic z tym nie robić ?
boję się że będzie zaciekać z membrany do wełny (planuję 20 cm toprock i 10 cm suprerock )

Andrzej & Grażyna
24-11-2013, 16:04
Panowie doradźcie na jakich profilach pracujecie na systemowych czy jakiegoś konkretnego producenta?

celulit
24-11-2013, 19:36
co ma zakończenie krycia przy oknie na zewnątrz ma być fartuch gotowy lub zrobiony przez majstra.
na zewnątrz jest tak 226611

celulit
24-11-2013, 20:25
to nie oszczędności tylko raczej niewiedza ( zdałem sie na dekarzy zresztą nie najtańszych)
Jutro sprawdzę jak jest nad oknem
jakaś blacha jest nad oknem ale od środka

dzięki za pomoc :)

Akrimka
24-11-2013, 21:02
Nad oknem musi być rynienka i dobrze zrobiona membrama.... bo inaczej przecieknie jak sniegu nawieje. Najcześciej dekarze dają fartuch dokoła okna z membramy..
http://cdn20.muratorplus.smcloud.net/t/image/thumbnails/69185/okno_dachowe_kolnierz_300x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://www.muratorplus.pl/technika/oknadrzwi/okna-dachowe-montaz-kolnierza-okna-dachowego-do-pokryc-falistych_80807.html

celulit
25-11-2013, 12:50
skoro od wewnątrz spod fwk przy oknie widzisz blachę - to nie trudź się z dachówką - ba fartucha nie ma.

pod dachówką jest tylko gąbka nie widziałem fartucha :(

Czyli co teraz radzicie ?

226754226753226752

moje wykończenie prawdopodobnie wygląda tak - http://nabudowe24.pl/upload/kolnierz_ezv%5B20%5D.jpg bo nazywa się EDW M06 1000 veluxa

jak powinienem postąpić z tymi dziurami w membranie ?

pozdrawiam

Andrzej & Grażyna
25-11-2013, 19:37
Ja mam pytanie z troszkę innej beczki a mianowicie planuję poddasze użytkowe i o ile sprawa na skosach jest prosta czyli 15cm wełny między krokwie i 15 pod (krokwie 18cm) o tyle na suficie poddasza już troszkę problem. Jętki mam tak jak krokwie 18 cm i jak to rozwiązać doradźcie:

opcja 1
5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę (pustkę powietrzną) a na jętki płyta osb (czy płyta osb też może być traktowana jako pewien rodzaj ocieplenia????)

opcja 2
5cm pod jętki między jętki 18cm bez szczeliny a na jętki płyta osb

opcja 3
5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę a na jętki jeszcze 10cm wełny i potem płyta osb

opcja 4
5cm pod jętki, między jętki 18cm czyli bez szczeliny na górę jeszcze 10 cm wełny i płyta osb

I którą opcję wybrać???

Rom-Kon
25-11-2013, 20:07
plus, że jest choć opaska docieplająca. to co rozerwane napraw taśmą do sklejania membran i do roboty.
I nie trzeba wszystkiego demontować??? Normalnie czytam i nie wierzę!!!

Rom-Kon
25-11-2013, 20:14
Ja mam pytanie z troszkę innej beczki a mianowicie planuję poddasze użytkowe i o ile sprawa na skosach jest prosta czyli 15cm wełny między krokwie i 15 pod (krokwie 18cm) o tyle na suficie poddasza już troszkę problem. Jętki mam tak jak krokwie 18 cm i jak to rozwiązać doradźcie:

opcja 1
5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę (pustkę powietrzną) a na jętki płyta osb (czy płyta osb też może być traktowana jako pewien rodzaj ocieplenia????)

opcja 2
5cm pod jętki między jętki 18cm bez szczeliny a na jętki płyta osb

opcja 3
5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę a na jętki jeszcze 10cm wełny i potem płyta osb

opcja 4
5cm pod jętki, między jętki 18cm czyli bez szczeliny na górę jeszcze 10 cm wełny i płyta osb

I którą opcję wybrać???

Jeśli na skosach dasz 2 x 15cm to na suficie łącznie też powinno być około 30cm. Jeśli możesz opuścić sufit (nie będzie za nisko) to daj 15+15,
jeśli za nisko to daj pod jętki 5cm (albo nawet nic) a resztę nad. Pomiedzy płytą OSB a wełną dobrze jak jest szczelina a w płycie otwory wentylacyjne.
W obliczeniach płyty OSB nie uwzględniaj jako izolacji termicznej - zbyt mała grubość a przez to zbyt mała izolacyjność.

pancio11
25-11-2013, 20:37
A jak masz krokwie 18 cm to nie lepiej dać 18cm wełny?

Andrzej & Grażyna
25-11-2013, 20:53
A jak masz krokwie 18 cm to nie lepiej dać 18cm wełny?


mam krokwie 18cm ale mam też deskowany dach i te 3 cm na szczelinę powietrzną:p

Andrzej & Grażyna
25-11-2013, 20:57
Jeśli na skosach dasz 2 x 15cm to na suficie łącznie też powinno być około 30cm. Jeśli możesz opuścić sufit (nie będzie za nisko) to daj 15+15,
jeśli za nisko to daj pod jętki 5cm (albo nawet nic) a resztę nad. Pomiedzy płytą OSB a wełną dobrze jak jest szczelina a w płycie otwory wentylacyjne.
W obliczeniach płyty OSB nie uwzględniaj jako izolacji termicznej - zbyt mała grubość a przez to zbyt mała izolacyjność.

dzięki bardzo za szczegółową i rzeczową odpowiedź ewentualnie jeśli można odpowiedzieć również na mojego poprzedniego posta dotyczącego systemów albo producentów profili pod regipsy na których pracujecie. (ewentualnie na priv jeśli ktoś nie chce reklamować)
Pozdrawiam

przemo503
25-11-2013, 21:35
Jeśli mam płyty docięte na krawędziach przy ścianie z przerwą , którą przykryją płytki to czy coś z nią robić? Czy wyrobić sufit na gotowo podjechać płytkami do płyty, zostawić szczelinę i wypełnić akrylem. Podpowiedzcie jak takie łączenie powinno wyglądać w łazience. Pozdrawiam

profi45
25-11-2013, 23:37
Jeśli mam płyty docięte na krawędziach przy ścianie z przerwą , którą przykryją płytki to czy coś z nią robić? Czy wyrobić sufit na gotowo podjechać płytkami do płyty, zostawić szczelinę i wypełnić akrylem. Podpowiedzcie jak takie łączenie powinno wyglądać w łazience. PozdrawiamNajlepsze parówy forumowe forumowe powiedzą połączenie ślizgowe:rolleyes:

Rom-Kon
26-11-2013, 12:02
Najlepsze parówy forumowe forumowe powiedzą połączenie ślizgowe:rolleyes: I znów piłeś... a pisałem: "piłeś nie pisz... nie piłeś to wypij... ale nie pisz"

Rom-Kon
26-11-2013, 12:05
Jeśli mam płyty docięte na krawędziach przy ścianie z przerwą , którą przykryją płytki to czy coś z nią robić? Czy wyrobić sufit na gotowo podjechać płytkami do płyty, zostawić szczelinę i wypełnić akrylem. Podpowiedzcie jak takie łączenie powinno wyglądać w łazience. Pozdrawiam
Wyrób sufit na gotowo. Płytkami dojedź do płyty i daj akryl.

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 13:12
Ja mam pytanie z troszkę innej beczki a mianowicie planuję poddasze użytkowe i o ile sprawa na skosach jest prosta czyli 15cm wełny między krokwie i 15 pod (krokwie 18cm) o tyle na suficie poddasza już troszkę problem. Jętki mam tak jak krokwie 18 cm i jak to rozwiązać doradźcie:

opcja 1
5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę (pustkę powietrzną) a na jętki płyta osb (czy płyta osb też może być traktowana jako pewien rodzaj ocieplenia????)

opcja 2
5cm pod jętki między jętki 18cm bez szczeliny a na jętki płyta osb

opcja 3
5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę a na jętki jeszcze 10cm wełny i potem płyta osb

opcja 4
5cm pod jętki, między jętki 18cm czyli bez szczeliny na górę jeszcze 10 cm wełny i płyta osb

I którą opcję wybrać???

Kurcze wiem że jestem upierdliwy:yes: ale czy jest sens zostawiać szczelinę powietrzną pomiędzy ociepleniem a szczegółowo rozpatruję opcję 3 lub 4 (wysokość jętek 18 cm) czy taka szczelina pogorszy jakość ocieplenia????

Rom-Kon
26-11-2013, 15:00
Rozmawiamy o szczelinie pod podłogą z płyty OSB - i tu jest pożądana w celu "wietrzenia" wełny . Szczelina pomiędzy warstwami wełny nie jest pożądana.

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 16:36
Nadbij jętki o 2cm (razem 200mm) ułożysz tam swoją 150mm (nie domawiasz extra 180) i dodatkowo 50mm.
Jeżeli podłoga ma być stabilna a rozstaw jętek jest większy niż 60cm to potrzebny będzie ruszt z łat jako legary dla podłogi. Przestrzeń legarów można dodatkowo wypełnić izolacją.

Cholera ale teraz mi zabiłeś klina, tej opcji w ogóle nie rozpatrywałem czyli jak żebym dobrze zrozumiał tą koncepcję. Patrząc od dołu regips na suficie ma być bez stelaża i kręcony bezpośrednio do jętek ????(to chyba nie wskazane).
Od początku żebym głupot nie narobił. To moja koncepcja.
Wysokość pomieszczeń na poddaszu od posadzki do jętek wyniesie 260 cm, planowałem zrobić stelaż pod jętkami opuszczony o te 5 cm pomiędzy stelaż wełna w płytach która będzie ułożona poprzecznie w stosunku do wełny między jętkami. Gdybym nadbił jętki wtedy mam 20 cm między jętkami i jeszcze na górę pomiędzy ruszt z łat też wełna w płytach. Czy tak może być?????

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 17:08
Nadbij jętki o 2cm (razem 200mm) ułożysz tam swoją 150mm (nie domawiasz extra 180) i dodatkowo 50mm.
Jeżeli podłoga ma być stabilna a rozstaw jętek jest większy niż 60cm to potrzebny będzie ruszt z łat jako legary dla podłogi. Przestrzeń legarów można dodatkowo wypełnić izolacją.

Ok czyli pisałeś tylko o górze, nadbić jętki żeby było 200 i po cholerę dawać 150 i 50 skoro mogę dać 200 w całości i jeszcze 50 nad jętkami pomiędzy stelaż z łat żeby usztywnić osb. Od dołu zostaje 5 cm wełny pomiędzy stelażem i tego już nie zmieniam.

Nadążam teraz za Tobą:o tylko czemu 150 i 50 zamiast 200 czy to coś zmieni??

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 17:44
Ok czyli wiem 50 mm między stelaż potem 200 potem 50 między łaty jako usztywnienie osb.
Jeszcze pytanie czy dobrze myślę żeby pomiędzy stelaż dawać wełnę w płytach, pomiędzy jętki z rolki a na górę pomiędzy te łaty do osb to już chyba obojętne. Jak układają fachowcy miedzy stelaż tylko w płytach?????

profi45
26-11-2013, 17:52
Wyrób sufit na gotowo. Płytkami dojedź do płyty i daj akryl.
jak zwykle akryl. Narożniki okrągłe wyjdą i ładnie będzie wszystko wyglądać

Rom-Kon
26-11-2013, 18:05
Cholera ale teraz mi zabiłeś klina, tej opcji w ogóle nie rozpatrywałem czyli jak żebym dobrze zrozumiał tą koncepcję. Patrząc od dołu regips na suficie ma być bez stelaża i kręcony bezpośrednio do jętek ????(to chyba nie wskazane).
Od początku żebym głupot nie narobił. To moja koncepcja.
Wysokość pomieszczeń na poddaszu od posadzki do jętek wyniesie 260 cm, planowałem zrobić stelaż pod jętkami opuszczony o te 5 cm pomiędzy stelaż wełna w płytach która będzie ułożona poprzecznie w stosunku do wełny między jętkami. Gdybym nadbił jętki wtedy mam 20 cm między jętkami i jeszcze na górę pomiędzy ruszt z łat też wełna w płytach. Czy tak może być?????
Nie dobrze Kolego... nie odrobiłeś zadania domowego - nie czytałeś wątku. A teraz Ci się miesza wszystko.

Do jętek masz 2,60m - tak zrozumiałem. Dajesz profile (stelaż) 5cm niżej i dajesz pod jętki wełnę - masz wysokość pomieszczeń około 2,53m. Na jętki nabijasz tzw. nadbitkę z desek (2,5cm) i masz możliwość włożenia 20cm wełny (15+5) Możesz jeszcze nabić w poprzek łaty gr.5cm (jako legary pod płyty OSB) i pomiedzy łatami też dajesz 5cm wełny - i już masz 30cm wełny. Tym sposobem masz dwa rodzaje wełny czyli 15cm i 5cm. Możesz pomyśleć również nad zmniejszeniem grubości wełny. I zamiast 30cm np. unimaty (lambda 0.039) możesz dać 25cm supermaty (lambda 0.033) ale cenowo wychodzi prawie 100% drożej... ale by zyskać na wysokości czasem trzeba przepłacić.

Rom-Kon
26-11-2013, 18:07
jak zwykle akryl. Narożniki okrągłe wyjdą i ładnie będzie wszystko wyglądać
Nie! Da na płytki V-profil i będzie gites!

Rom-Kon
26-11-2013, 18:12
(...). no jak masz jetki co powiedzmy 80 to osb musialoby miec z 40mm by podloga sie nie hustala :D
(...)

No nie przesadzaj! To jest stryszek czyli rupieciarnia. Żadnych potańcówek nie będą robić więc jeśli nie 18mm to 22mm lub 24mm spokojnie wystarczy!!!

Rom-Kon
26-11-2013, 18:15
Ok czyli wiem 50 mm między stelaż potem 200 potem 50 między łaty jako usztywnienie osb.
Jeszcze pytanie czy dobrze myślę żeby pomiędzy stelaż dawać wełnę w płytach, pomiędzy jętki z rolki a na górę pomiędzy te łaty do osb to już chyba obojętne. Jak układają fachowcy miedzy stelaż tylko w płytach?????
jeśli to będzie wełna skalna (np. Rockwool) to lepiej płyty, jeśli szklana (np. Isover) to wszystko z rolki. Wełna skalna z rolki powyżej 15cm grubości jest mocno połamana - przez zwinięcie jest popękana - i źle się ją kładzie.

zeusrulez
26-11-2013, 18:30
Tylko gdzie szczelina do wentylacji . . . ;-)

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 18:33
Nie dobrze Kolego... nie odrobiłeś zadania domowego - nie czytałeś wątku. A teraz Ci się miesza wszystko.

Do jętek masz 2,60m - tak zrozumiałem. Dajesz profile (stelaż) 5cm niżej i dajesz pod jętki wełnę - masz wysokość pomieszczeń około 2,53m. Na jętki nabijasz tzw. nadbitkę z desek (2,5cm) i masz możliwość włożenia 20cm wełny (15+5) Możesz jeszcze nabić w poprzek łaty gr.5cm (jako legary pod płyty OSB) i pomiedzy łatami też dajesz 5cm wełny - i już masz 30cm wełny. Tym sposobem masz dwa rodzaje wełny czyli 15cm i 5cm. Możesz pomyśleć również nad zmniejszeniem grubości wełny. I zamiast 30cm np. unimaty (lambda 0.039) możesz dać 25cm supermaty (lambda 0.033) ale cenowo wychodzi prawie 100% drożej... ale by zyskać na wysokości czasem trzeba przepłacić.

Odrobiłem i czytałem ale poprostu nie rozpatrywałem nadbicia jętek a zwyczajnie dałem do wyceny wełnę 18cm która idealnie pasowała by mi między jetki:D ale ta opcja z nadbiciem też ciekawa muszę tylko dowiedzieć co wyjdzie lepiej cenowo. Ja planuję wełnę skalną na ten moment. Czemu ciągle piszecie żeby stosować w miejsce 20 cm 15 + 5 czy ma to jakieś znaczenie???

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 18:37
No nie przesadzaj! To jest stryszek czyli rupieciarnia. Żadnych potańcówek nie będą robić więc jeśli nie 18mm to 22mm lub 24mm spokojnie wystarczy!!!

już mam osb 22mm więc jaki powinien być rozstaw łat powyżej jętek ( z waszego doświadczenia)???

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 18:41
Tylko gdzie szczelina do wentylacji . . . ;-)

szczelina do wentylacji jest tylko na skosach poddasza od murłaty do kalenicy, na suficie tworzonym z jętek jest niepotrzebna.

Rom-Kon
26-11-2013, 18:53
Odrobiłem i czytałem ale poprostu nie rozpatrywałem nadbicia jętek a zwyczajnie dałem do wyceny wełnę 18cm która idealnie pasowała by mi między jetki:D ale ta opcja z nadbiciem też ciekawa muszę tylko dowiedzieć co wyjdzie lepiej cenowo. Ja planuję wełnę skalną na ten moment. Czemu ciągle piszecie żeby stosować w miejsce 20 cm 15 + 5 czy ma to jakieś znaczenie???

Bo im więcej rodzajów wełny tym większe straty i możliwość pomyłki w metrażu. Masz już 15cm, 20cm i 5cm i z każdej zostanie rolka - czasem dwie ;)

A jak już wspomniałem wełna 20cm skalna z rolki jest popękana - zresztą sam zobaczysz że czasem nie ma jak do ręki wziąć...

Rom-Kon
26-11-2013, 18:56
Najbardziej ekonomiczne jest użycie na drugą warstwę (pod krokwie/jętki) jak i między krokwie/jętki wełny z rolki..

Jeśli jest to wełna skalna i "wciągana" pod profile (tak ja robię) to lepsza jest w płytach. Płyty są sztywniejsze od rolkowej i nie są popękane. Ekonomicznie też jest dobrze bo nie robią się duże odpady. Odpad poprzedniego rzędu jest materiałem następnego.

zeusrulez
26-11-2013, 19:04
szczelina do wentylacji jest tylko na skosach poddasza od murłaty do kalenicy, na suficie tworzonym z jętek jest niepotrzebna.

Częściowo się z tym zgodzę, do słowa " . . . na skosach", no chyba że jętki odkrywasz to tak . . . ;-)
Ale skąd Ty to wziąłeś, że jeśli izolację robisz do jętek a później przechodzisz na sufit to nie jest potrzebna przerwa między wełną a płytą OSB . . .
Mnie uczono inaczej . . .

Rom-Kon
26-11-2013, 19:23
dlaczego jako przykład podajesz patologię ocieplania? To wytłumacz jak nie jest "patologicznie" ;)

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 19:28
Częściowo się z tym zgodzę, do słowa " . . . na skosach", no chyba że jętki odkrywasz to tak . . . ;-)
Ale skąd Ty to wziąłeś, że jeśli izolację robisz do jętek a później przechodzisz na sufit to nie jest potrzebna przerwa między wełną a płytą OSB . . .
Mnie uczono inaczej . . .

Już wyjaśniam szczelina która będzie od murłaty będzie ciągła aż do kalenicy a przerwa która będzie nad wełną sufitu czyli zostanie utworzona poprzez zastosowanie łat ułożonych na jętkach (ok 7cm) łaty wyższe od zastosowanej wełny, natomiast płyty osb będą z otworami wentylacyjnymi ale tej szczeliny nad sufitem z jętek nie planuję łączyć ze szczeliną która będzie na całej połaci dachu. Chyba że źle myślę????

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 19:30
wełna skalna, osb 22 .... ile to będzie ważyć :D pomijam polac tyle balastu :lol:

jeszcze stelaż z łat na jętkach... no fakt trochę będzie...

zeusrulez
26-11-2013, 19:50
Już wyjaśniam szczelina która będzie od murłaty będzie ciągła aż do kalenicy a przerwa która będzie nad wełną sufitu czyli zostanie utworzona poprzez zastosowanie łat ułożonych na jętkach (ok 7cm) łaty wyższe od zastosowanej wełny, natomiast płyty osb będą z otworami wentylacyjnymi ale tej szczeliny nad sufitem z jętek nie planuję łączyć ze szczeliną która będzie na całej połaci dachu. Chyba że źle myślę????

Tak. Tylko, że najpierw musisz nabić 2 - 2,5cm, a później 7 cm w poprzek. Co daje Ci łączeni 30 cm ocieplenia -> 5 pod jętkami, 20 cm w przestrzeni między jętkami i 5 nad jętkami i szczelinę 2 cm. . .
A pisałeś,"... na suficie tworzonym z jętek jest niepotrzebna..."
I już z ciekawości. Bo z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że z ociepleniem między krokwiami lecisz do kalenicy ? Dlaczego taki wybór ?

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 19:52
FlashBack
"szczególnie, że nie łaty a legary masz zamiar położyć na jętkach, i przepraszam w imię czego? i jeszcze te otwory"


Hmmm w imię czego... podobno w imię tej "energii niezużytej" którą masz w swojej stopce:D a otwory... cholera otwory w płytach osb do wentylacji... :mad:

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 19:54
Tak tylko, że najpierw musisz nabić 2 - 2,5cm, a później 7 cm w poprzek. Co daje Ci 30 cm ocieplenia i szczelinę . . .

dokładnie tak planuję:yes: a ocieplenie do samej kalenicy tez w imię tej "energii niezużytej" poprostu wymyśliłem sobie że ocieplenie tego stryszku dodatkowo ograniczy starty ciepła na suficie tym z jętkami... jak źle myślę to mnie prostujcie :)
a łączyć tą szczelinę na suficie z wentylacją miedzy wełną a deskowaniem na połaci??

zeusrulez
26-11-2013, 20:06
dokładnie tak planuję:yes:
a łączyć tą szczelinę na suficie z wentylacją miedzy wełną a deskowaniem na połaci??

Nie.
Dlaczego robisz ocieplenie do samej kalenicy ? Co masz zamiar mieć na strychu ?

zeusrulez
26-11-2013, 20:08
znów nie nadążasz. przecież nie o grubość wełny idzie.
i tym miłym akcentem ... dobranoc ;)

Zgadza się i to samo napisał przed chwilką Rom . . .

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 20:12
znów nie nadążasz. przecież nie o grubość wełny idzie.
i tym miłym akcentem ... dobranoc ;)

Kurcze Panowie ten FlashBack nie jest znowu taki zły, przeważnie wszystkich opierdala ale czasem jak się zapomni to i jakiś miły akcent się trafi:D

Dobranoc

Andrzej & Grażyna
26-11-2013, 20:14
Nie.
Dlaczego robisz ocieplenie do samej kalenicy ? Co masz zamiar mieć na strychu ?

odpowiedź w poście 9066

Rom-Kon
26-11-2013, 20:32
dokładnie tak planuję:yes: a ocieplenie do samej kalenicy tez w imię tej "energii niezużytej" poprostu wymyśliłem sobie że ocieplenie tego stryszku dodatkowo ograniczy starty ciepła na suficie tym z jętkami... jak źle myślę to mnie prostujcie :)
a łączyć tą szczelinę na suficie z wentylacją miedzy wełną a deskowaniem na połaci??
Ok. a więc prostuję. Niewiele ograniczy chociaż zawsze coś. Izolację do kalenicy daje się w przypadku przebiegu na stryszku instalacji wentylacyjnej i po to by w rupieciarni nie występowały ekstremalne temperatury. latem może być 70*C a zimą -25*C. Forumowicze donoszą że na ocieplonym stryszku zimą temperatura oscyluje wokół 0*C a latem 35*C. Ale jeśli nie potrzebujesz takiego umiarkowanego klimatu wtedy szkoda kasy.

przemo503
26-11-2013, 21:44
Dziękuję za poradę i za ten wątek . Wasza pomoc jest bezcenna, szczególnie dla nas samorobów he he. Autentyk z mojego poddasza, fachman z rodziny mojego szwagra u którego coś robił (robi całe życie w wykończeniówce) przez przypadek wszedł do mnie na "wizytacje", widząc profile stwierdził -co masz krzywe krokwie że nie kręcisz bezpośrednio do nich płyt. Pozdrawiam.

Rom-Kon
27-11-2013, 07:14
(...)Autentyk z mojego poddasza, fachman z rodziny mojego szwagra u którego coś robił (robi całe życie w wykończeniówce) przez przypadek wszedł do mnie na "wizytacje", widząc profile stwierdził -co masz krzywe krokwie że nie kręcisz bezpośrednio do nich płyt. Pozdrawiam.
Pozdrowienia dla śwagra i jego fachmana!

...i małe pytanie: czy fachman pod płytę na krokwiach daje taśmę akustyczną? No bo w tej technologii jest wymagana!!! No i czy tą taśmę lepi do krokwi czy bezpośrednio do płyt?

profi45
27-11-2013, 07:50
Nie! Da na płytki V-profil i będzie gites!
wiesz ze w jakimś kościele dzwoni ale nie V profil tylko inny profil się kłania . Trochę mi cie szkoda bo całe życie serwowałeś tylko akryl pacjentom.
Ja wolałem doklejać czasem płytę żeby się z licować z kaflami . Zeby się bawić w takie klocki trzeba zamiast szlaufa z woda kupić lub pożyczyć niwelator.

profi45
27-11-2013, 07:56
I znów piłeś... a pisałem: "piłeś nie pisz... nie piłeś to wypij... ale nie pisz"
na zdrowie :D

Rom-Kon
27-11-2013, 10:35
wiesz ze w jakimś kościele dzwoni ale nie V profil tylko inny profil się kłania . Trochę mi cie szkoda bo całe życie serwowałeś tylko akryl pacjentom.
Ja wolałem doklejać czasem płytę żeby się z licować z kaflami . Zeby się bawić w takie klocki trzeba zamiast szlaufa z woda kupić lub pożyczyć niwelator.

Rozumiem że nadmiar alkoholu wypala mózg, powoduje problemy ze zrozumieniem tekstu, powoduje problemy z pisaniem... co do dzwonów w kościele... no cóż... chodziło o wykończenie na styku PŁYTA NA SUFICIE I SKOSIE A GLAZURA NA ŚCIANIE!!! Co i z czym chcesz licować? Gdzie chcesz dokleić tą swoją płytę? Na skosie czy na suficie?

A jesli chodzi o poziomicę wodną to szlauF to Ty jesteś a to ustrojstwo z niemieckiego nazywa się schlauCH (wąż) waga albo wasser (woda) waga.


Tak na marginesie
Profi, alkoholizm jest chorobą. Można ją leczyć. Sam mam paru znajomych z AA. Nie piją już od ładnych paru lat... środowisko znam bo dużo z AA przekierowało swoje zainteresowania na jazdę rowerem (i zwiedzają Europę!) a że parę lat temu też działałem w naszym klubie rowerowym przy PTTK więc to środowisko nie jest mi obce. Matka mojej byłej dziewczyny też tam działała... też wyszła z nałogu. Profi spróbuj! To nic nie kosztuje! Nie piszę tego złośliwie by Cię zdyskredytować tylko by pomóc... sam przyznaj - nie tu tylko przed sobą że masz problem. Sam nie dasz rady... poszukaj pomocy. I nie zaprzeczaj bo my forumowicze wiemy kiedy piszesz pod wpływem... masz problem i przyjmij to wyzwanie! Choroba to nie wstyd!!! Zrób coś z tym!!!

Konrad79
27-11-2013, 11:47
Witam forum

Mam pytanie jak radzicie sobie z mocowaniem UD30 do ściany wykonanej z porotermu i cegły dziurawki .
Kołki zwykłe jak i te wbijane nie trzymają, a te "niezwykłe" z długą strefą lub te "supłujące" wymagają dużo więcej pracy -bo nie mają kołnierza.

I jeszcze jedno czy grzybki na poddaszu mocujecie na dwóch wkrętach fosfatowych czy dajecie 2x"złoty ocynk" i ile grzybek powinien siedzieć minimum na krokwi
Z góry Dziękuję za pomoc

darkob
27-11-2013, 13:03
Czy profile CD60 o grubości blachy 0,5mm(firmy Prusz....) wystarczą czy lepiej kupić 0,6mm? Będą mocowane co 40cm (jętki są co ok.85cm)

Rom-Kon
27-11-2013, 14:53
Witam forum

Mam pytanie jak radzicie sobie z mocowaniem UD30 do ściany wykonanej z porotermu i cegły dziurawki .
Kołki zwykłe jak i te wbijane nie trzymają, a te "niezwykłe" z długą strefą lub te "supłujące" wymagają dużo więcej pracy -bo nie mają kołnierza.

I jeszcze jedno czy grzybki na poddaszu mocujecie na dwóch wkrętach fosfatowych czy dajecie 2x"złoty ocynk" i ile grzybek powinien siedzieć minimum na krokwi
Z góry Dziękuję za pomoc
W dzurawce daję kołki "supłujące" a podkładka pod M5 poszerzona robi za kołnierz... no niestety trochę wiecej roboty

grzybki kręcę na fosfatyzowanych do drewna. Grzybek powinien wisieć min. na trzech oczkach. dziurka z wkrętem-dziurka wolna-dziurka z wkrętem.

Rom-Kon
27-11-2013, 14:56
Czy profile CD60 o grubości blachy 0,5mm(firmy Prusz....) wystarczą czy lepiej kupić 0,6mm? Będą mocowane co 40cm (jętki są co ok.85cm)
99% robót to Prusz.... albo Budm... 0.5mm ale zawsze lepiej 0.6mm niż 0.5mm.

profi45
27-11-2013, 14:58
Rozumiem że nadmiar alkoholu wypala mózg, powoduje problemy ze zrozumieniem tekstu, powoduje problemy z pisaniem... co do dzwonów w kościele... no cóż... chodziło o wykończenie na styku PŁYTA NA SUFICIE I SKOSIE A GLAZURA NA ŚCIANIE!!! Co i z czym chcesz licować? Gdzie chcesz dokleić tą swoją płytę? Na skosie czy na suficie?

Emocje .emocje :o jeszcze raz tłumacze na fotce widać połączenie kafelek na ścianie dochodzących na styk do sufitu ,skosu wykonane z listwą , inne fotki pokazywały zlicowane płytki z płytą k-g z tą samą listwą;)

profi45
27-11-2013, 15:46
Tak na marginesie
Profi, alkoholizm jest chorobą. Można ją leczyć. Sam mam paru znajomych z AA. Nie piją już od ładnych paru lat... środowisko znam bo dużo z AA przekierowało swoje zainteresowania na jazdę rowerem (i zwiedzają Europę!) a że parę lat temu też działałem w naszym klubie rowerowym przy PTTK więc to środowisko nie jest mi obce. Matka mojej byłej dziewczyny też tam działała... też wyszła z nałogu. Profi spróbuj! To nic nie kosztuje! Nie piszę tego złośliwie by Cię zdyskredytować tylko by pomóc... sam przyznaj - nie tu tylko przed sobą że masz problem. Sam nie dasz rady... poszukaj pomocy. I nie zaprzeczaj bo my forumowicze wiemy kiedy piszesz pod wpływem... masz problem i przyjmij to wyzwanie! Choroba to nie wstyd!!! Zrób coś z tym!!!
Nie za dużo tam kleju się nawąchałeś:sick:. Bo wiem że lubisz wszystko kleić

darkob
27-11-2013, 16:19
99% robót to Prusz.... albo Budm... 0.5mm ale zawsze lepiej 0.6mm niż 0.5mm.


Jeżeli mogą 0,5 to takie kupie bo nie mają grubszych na składzie a zamierzam u Nich kupić też pozostałe rzeczy na ocieplenie poddasza.A wieszaki-grzybki (17 skosy i 27 sufit)jakiej grubości powinny być?bo te które u Nich widziałem wydawały sie miekkie -chyba 0,6mm.

Andrzej & Grażyna
27-11-2013, 16:29
Ok. a więc prostuję. Niewiele ograniczy chociaż zawsze coś. Izolację do kalenicy daje się w przypadku przebiegu na stryszku instalacji wentylacyjnej i po to by w rupieciarni nie występowały ekstremalne temperatury. latem może być 70*C a zimą -25*C. Forumowicze donoszą że na ocieplonym stryszku zimą temperatura oscyluje wokół 0*C a latem 35*C. Ale jeśli nie potrzebujesz takiego umiarkowanego klimatu wtedy szkoda kasy.

różnica między -25 a 0 oC to jednak jakaś różnica więc chyba zostanę przy swoim no może przy zastosowaniu gorszych materiałów:yes:

Konrad79
27-11-2013, 20:38
Rom-Kom dziękuję za odpowiedź

Kołki supłowe stosowałem do dziurawki
O dziwo kołki fi6 supłowe 50mm lepiej trzymają niż fi8 100mm z długą strefą rozporową podkładki zakupiłem już wczoraj;)

Do pustaka "czerwonego" dotąd stosowałem takie wkręty ala gwintowe używane do montażu okien- otwór robisz 6mm a wkręt ma fi7,5 (wkręcając wgryza się w pustaka) używałem długości 72mm i 92mm trzyma bardzo solidnie

ale jutro wypróbuję supłowe fi8

Czy ten profil przyścienny powinien być solidnie przykręcony, czy po prostu ma się trzymać;) są miejsca np. komin gdzie wolę nie wiercić za głęboko Pod ud30 dawałem taśmę akustyczną Są jakieś przeciwskazania żeby jej nie dawać (jeżeli już mam zakupioną)

Ermua
27-11-2013, 20:50
Rom-Kom dziękuję za odpowiedź

Kołki supłowe stosowałem do dziurawki
O dziwo kołki fi6 supłowe 50mm lepiej trzymają niż fi8 100mm z długą strefą rozporową podkładki zakupiłem już wczoraj;)

Do pustaka "czerwonego" dotąd stosowałem takie wkręty ala gwintowe używane do montażu okien- otwór robisz 6mm a wkręt ma fi7,5 (wkręcając wgryza się w pustaka) używałem długości 72mm i 92mm trzyma bardzo solidnie

ale jutro wypróbuję supłowe fi8

Czy ten profil przyścienny powinien być solidnie przykręcony, czy po prostu ma się trzymać;) są miejsca np. komin gdzie wolę nie wiercić za głęboko Pod ud30 dawałem taśmę akustyczną Są jakieś przeciwskazania żeby jej nie dawać (jeżeli już mam zakupioną)

Nie ma czegos takiego, jak kołki supłowe.

Rom-Kon
27-11-2013, 21:49
Nie ma czegos takiego, jak kołki supłowe. I też dlatego używaliśmy tej nazwy w cudzysłowie ;)

Andrzej & Grażyna
28-11-2013, 09:35
Czy ktoś spotkał się z wykonaniem ocieplenia poddasza poprzez łączenie różnych materiałów, a mianowicie styropian od zewnątrz między krokwie a od środka wełna. Jakie są tego konsekwencje czy może jest to nawet wskazane???

Konrad79
28-11-2013, 10:27
Nie ma czegos takiego, jak kołki supłowe.

W katalogu nie mają jakiejś specjalnej nazwy
Kołki "supłowe" to takie które podczas dokręcania jeżeli trafią na pustą przestrzeń wyginają się, gniotą czy jak to nazwać tworząc taki w miarę duży "supełek"
Zwykłe te rozporowe w porotermie nie dają rady

Te wkręty z gwintem fi 7,5mm o których pisałem wcześniej katalogowo to "wkręt z łbem stożkowym do montażu ościeżnic" długości są od 7,2cm do nawet 21cm taki 10cm potrafi wkręcić się bardzo solidnie Polecam zwłaszcza dla tych u których np okna "ekipa" montowała na kołkach 4cm;) w "czerwonym pustaku" Do mnie przyjechali na montaż i innych nie mieli A okna trzymały się na klinach i pianie Właśnie po nich poprawiałem i między innymi zakupiłem te wkręty.

Konrad79
28-11-2013, 10:49
A co z taśmą akustyczną ktoś z was ją stosuje? Jeżeli nie, to ze względu na dodatkowy koszt, czy po prostu jest tam zbędna (mowa o UD30-ściana)

Andrzej & Grażyna
28-11-2013, 17:35
Czy ktoś spotkał się z wykonaniem ocieplenia poddasza poprzez łączenie różnych materiałów, a mianowicie styropian od zewnątrz między krokwie a od środka wełna. Jakie są tego konsekwencje czy może jest to nawet wskazane???

Hmmmm.... czy to jakiś zakazany temat czy poprostu nikt nie miał z takim zestawieniem do czynienia?

Rom-Kon
28-11-2013, 18:13
Hmmmm.... czy to jakiś zakazany temat czy poprostu nikt nie miał z takim zestawieniem do czynienia?
Problemem może być paroprzepuszczalność. Wełna powinna być pomiedzy krokwiami a styropian jako mniej paroprzepuszczalny bliżej płyty.

przemo503
28-11-2013, 21:28
Wodzu, jeśli chcę zaciągnąć całe płyty Premium light to mogę ich nie gruntować ?

jimhaumman
28-11-2013, 21:55
W katalogu nie mają jakiejś specjalnej nazwy
Kołki "supłowe" to takie które podczas dokręcania jeżeli trafią na pustą przestrzeń wyginają się, gniotą czy jak to nazwać tworząc taki w miarę duży "supełek"
Zwykłe te rozporowe w porotermie nie dają rady

Te wkręty z gwintem fi 7,5mm o których pisałem wcześniej katalogowo to "wkręt z łbem stożkowym do montażu ościeżnic" długości są od 7,2cm do nawet 21cm taki 10cm potrafi wkręcić się bardzo solidnie Polecam zwłaszcza dla tych u których np okna "ekipa" montowała na kołkach 4cm;) w "czerwonym pustaku" Do mnie przyjechali na montaż i innych nie mieli A okna trzymały się na klinach i pianie Właśnie po nich poprawiałem i między innymi zakupiłem te wkręty.

Jak więc nazywają się te kołki?bo wpisałem supłowe na allegro i nic nie znalazłem.

jimhaumman
28-11-2013, 22:02
Rom-Kon
Mam trzy miejsca na dachu (trójkąty z płyty osb 18mm,o pow około 0,5m2) gdzie z zewnątrz jest przyklejony styropian (50mm zaciągnięty klejem z siatką),jak będe to od środka izolował wełną,to czy może ona przylegać bezpośrednio na płytę osb czy zrobić szczelinę (jeśli tak to ile mm)
Co do taśm z rodziny CORO.
W łazience do paroizolacji zastosuje AL 90(folia aluminiowa) czyli dziury(ruła wentylacyjna) i wnęki z ruł na halogeny najlepiej kleić taśmą Coroflex?Czemu na allegro ta taśma jest w przystępnej cenie a za Corofix chcą już o wiele więcej?
Jeśli użyje AL 90 jako paroizolacji na całym podaszu,to czy Coroflex mogę wyjorzystać w miejscach klejeń okien,włazu dachowego(połoczenia z drewnem) czy lepiej kupić do tego Corofix?

LostHighway
29-11-2013, 06:09
Jak więc nazywają się te kołki?bo wpisałem supłowe na allegro i nic nie znalazłem.

Sprawdź tu: http://www.fischerpolska.pl/main/download/documents/mocowaniawpustychprzestrzeniach203-210.pdf (http://www.fischerpolska.pl/main/download/documents/mocowaniawpustychprzestrzeniach203-210.pdf) kołki PD str. 208, chyba o to chodzi.

Konrad79
29-11-2013, 06:14
Jak więc nazywają się te kołki?bo wpisałem supłowe na allegro i nic nie znalazłem.

Ja aktualnie jadę na takich t.j. dokładnie:
http://www.selena.pl/cms/?__page_id=480&sid=10

mam jeszcze inne na razie jeszcze w paczkach

Kupujesz osobno koszulkę osobno wkręt i podkładkę

W moim przypadku do tej pory używałem fi6 45mm, wkręt "żółty ocynk" 4,5x45mm i podkładka nie pamiętam czy m3-m5 kupiłem ich sporo (tanie są 3zł cały dom)
Zarówno wkręt jak i podkładkę dobierasz do koszulki którą kupisz (za cienki będzie się kręcił w kółko w koszulce nie dociągając jej a za duży będzie się obracał z koszulką nie wkręci się czyli też źle;) Podkładka zewnętrznie musi być większa od użytego przez ciebie wiertła a wewnętrznie taka aby łepek wkręta przez nią nie przeszedł )

Kupiłem też fi8 i mam jeszcze inne "supłowe" na razie jeszcze w paczkach ale pozostanę raczej na tym fi6 trzyma bardzo solidnie daje je co ok. 50cm jak coś dam co 40cm

Konrad79
29-11-2013, 06:21
LostHighway akurat tam ich nie ma;) zapewne będą na innej stronie- również tego katalogu

LostHighway
29-11-2013, 06:48
LostHighway akurat tam ich nie ma;) zapewne będą na innej stronie- również tego katalogu

Myślałem, że te PD też się nadadzą w takim razie poprawka: http://www.fischercentrum.pl/images/PDF/ux-kolek-uniwersalny.pdf ;)

Konrad79
29-11-2013, 09:03
W pierwszym pomieszczeniu które wczoraj "urodziłem" (ułatwiłem sobie i mam sufit jednopoziomowy na grzybkach 25cm + skos ) I o co mi chodzi... Grzybka do skrajnej jętki tej przy ścianie ( szczyty mam ocieplone również od wewnątrz styropianem do dolnego poziomu jętki) nie mam możliwości przykręcenia bliżej UD30 jaka powinna być maksymalna odległość zawieszenia- mocowania CD60 od ściany teraz mam ok 25-30cm zalecacie że najlepiej 10-15cm Czy mogę np. wygiąć grzybek w L i przykręcić go od spodu jętki zyskam w ten sposób jakieś 8-10cm
Czy jednak rozebrać i zrobić sufit dwupoziomowy Na razie się uczę sprawia mi to "przyjemność" z czasem przerodzi się "nienawidzę" przerabiałem to wielokrotnie z braku funduszy wszystko- no prawie wszystko muszę robić sam
Proszę o opinie dzisiaj mam wypełniać wełną (jak znajdę maskę i okulary;) zauważyłem że nie przeszkadza mi że wełna "gryzie" natomiast dużo większym problemem jest u mnie to że "łaskocze" nieprzyjemnie gardło)
Kupiłem Isover SuperMata 18cm "rośnie" do 20cm trochę mnie zaskoczyło bo spodziewałem się 17,5 -18max Czyli mogę się chwalić że wełny będzie nie 28cm tylko 31cm;)

jimhaumman
29-11-2013, 13:13
Powiem Ci że Isover Super Mata to bóstwo w porównaniu do Uni Maty(miałem jedną rolkę na próbę i od niej zacząłem,pyli dużo gorzej niż super mata i gryzie dużo bradziej-wtedy pomyślałem sobie ja p....... krew mnie zaleje a to dopiero początek)potem miałem jedną rolkę schwenka df1 0,40 chyba,lepsza od uni maty nie pyli nie gryzie tak bardzo jak unimata,ale nie jest tak dobra jak super mata.
Co do styropianu to go trochę za nisko opuściłeś,ja mam go opuszczony tylko o 2 cm poniżej góry jętek (17cm) i wtedy wełna wypełnia resztę.(piszę o tym ponieważ wełna ma lepsze właściwości akustyczne niż styropian i lepiej wygłusza)
Jeśli montujesz grzybki i są one prostopadłe do krokwi i jętek to wchodzą one w UD czyli jeśli masz 25 czy 30cm to jest to ok.
Ja mam odstępy o skrajnej krokwi i ostatnim grzybkiem do ściany około 50cm i nic nie będe wyginał.

Konrad79
30-11-2013, 20:12
I pierwszy pokój mam już za sobą - najłatwiejszy;) na razie tylko stelaż wypełniony wełną Wyszło mi trochę nisko ponieważ obniżyłem sufit chowając płatew na gotowo bądzie 246cm Posiadam podnośnik do płyt to 2-ga warstwa wełny ułożona właśnie za pomocą niego- bardzo pomocne użądzenie a myślałem że to zabawka za 400zł Wełna cięta na długość pokoju idzie do góry a najwięcej zabawy to z odnajdowaniem grzybków Mam dobry czas 3dni po 3-4h po pracy + sobota 6h Już nabrałem wprawy w czasie pracy wełna już tak nie gryzie;) Dopiero teraz twarz jakby się zapaliła i piecze;)

Konrad79
30-11-2013, 20:39
Dzisiaj na budowie pomagał mi tata pomaga duchem bo pracować nie może (jest po zawale i dochodzi do siebie) podziwiał wełnę Isovera
Jak układał 20 lat temu wtedy to była wełna;) mówi Na tej to można spać ;)
jimhaumman jak kładłem styropian myślałem że będzie ok a wełnie jeszcze nie myślałem
Czy CD przykręcasz do UD czy wszędzie robisz "ślizgi"? Przeczytałem wiele wiele stron tego forum -
ja wykonam tak :

skos dół płyta mocowana do profila V,boki skosu na ślizgach, góra skosu-sufit na sztywno z profilem V
sufit do ścian 3x ślizg
Jeżeli źle zrozumiałem czytając forum proszę o poprawę moich założeń
Z profili V już nie zrezygnuję ;) -zakupiłem

Andrzej & Grażyna
30-11-2013, 21:46
Czy ktoś spotkał się z tym że wełna w marketach budowlanych np. Ca....... jest gorszej jakości niż w składach budowlanych mimo że identyczny model????

zeusrulez
30-11-2013, 22:12
Dzisiaj na budowie pomagał mi tata pomaga duchem bo pracować nie może (jest po zawale i dochodzi do siebie) podziwiał wełnę Isovera
Jak układał 20 lat temu wtedy to była wełna;) mówi Na tej to można spać ;)
jimhaumman jak kładłem styropian myślałem że będzie ok a wełnie jeszcze nie myślałem
Czy CD przykręcasz do UD czy wszędzie robisz "ślizgi"? Przeczytałem wiele wiele stron tego forum -
ja wykonam tak :

skos dół płyta mocowana do profila V,boki skosu na ślizgach, góra skosu-sufit na sztywno z profilem V
sufit do ścian 3x ślizg
Jeżeli źle zrozumiałem czytając forum proszę o poprawę moich założeń
Z profili V już nie zrezygnuję ;) -zakupiłem

Jest ok. Jeśli już robisz boki na ślizg to nie skręcaj CD z UD i nie kręć płyty do UD.

Andrzej & Grażyna
01-12-2013, 10:41
Nie, nie spotkałem się by te materiały różniło coś więcej jak w niektórych typach z cienką lambdą 0,04 ... 0,044 nadruk na opakowaniu.
W dużej sieci nie masz możliwości negocjacji ceny ale zawsze możesz spokojnie zakupić zwroty (to nie sugestia, że mogą one być tańsze :D).

Akurat rozpatruję zakup Toprocka lambda 0,035 i obawiam się żeby taka wełna z marketu nie okazała się produktem o podobnych właściwościach i podobnym do wełny właśnie o lambdzie ok. 0,04 (wolę zapytać i ewentualnie dopłacić kilka zł w jakimś lokalnym składzie i mieć pewność)

pyatnie 2 czy ktoś pracował kiedyś na profilach norgips i czy były jakieś uwagi do tych produktów

ciągle zastanawiam się nad pchaniem się w wełnę w płytach (15cm) pod krokwie czy lepiej jednak zostać w wełnie z rolki (doradzcie) pod jętki jestem prawe pewien że płyty bo tam tylko 5cm i płyty wydają mi się lepsze bo równiejsze, ale 15cm tam jest możliwość regulacji (dociśnięcia)

czy dobrze myślę???

pancio11
01-12-2013, 13:51
A nie myślałeś o URSA? Ja planuje taką właśnie kupić

Andrzej & Grażyna
01-12-2013, 15:05
A nie myślałeś o URSA? Ja planuje taką właśnie kupić

O jakiej lambdzie ta ursa?? i ile planujesz dać??

pancio11
01-12-2013, 15:36
Ja mam będę miał dachówkę ceramiczną, folie Toyvek, krowie 18cm. Chcę dać 18cm pomiędzy krokwie + min 10cm . Ursa zaczyna się od 32 lambda.

m&m0123
01-12-2013, 17:06
Mam pytanie - w pazdzierniku zrobilismy wylewki, chcialbym ocieplic poddasze w marcu/kwietniu. Czy nie bedzie za wczesnie? Pozdrawiam

Konrad79
01-12-2013, 18:06
Czy ktoś spotkał się z tym że wełna w marketach budowlanych np. Ca....... jest gorszej jakości niż w składach budowlanych mimo że identyczny model????

Tak do marketów jest wypchany towar troszkę gorszej jakości nie wiem jak jest akurat z wełną ale na przykładzie chemii budowlanej mogę zapewnić że materiały są "tuningowane";) bo to wiem - Co nie znaczy że są złe

Konrad79
01-12-2013, 18:18
Mam pytanie - w pazdzierniku zrobilismy wylewki, chcialbym ocieplic poddasze w marcu/kwietniu. Czy nie bedzie za wczesnie? Pozdrawiam

Obawiasz się o wilgoć wychodzącą z wylewki? Sprawdź - nakryj kawałek podłogi folią możesz przykleić nawet taśmą po obwodzie jak zdejmiesz folię za dzień czy dwa zobaczysz czy jest mokra posadzka będzie miała w tym miejscu ciemniejszy kolor i będziesz wiedzieć czy jest jeszcze woda
Jeżeli dobrze pamiętam co mówili posadzkarze to podłoga schnie 1cm tydzień (7cm 7tygodni)
Rozumiem że domu jeszcze nie ogrzewasz.

Konrad79
01-12-2013, 18:21
A nie myślałeś o URSA? Ja planuje taką właśnie kupić

Miałem zamiar kupić Ursa032 jednak nie mają grubości 18cm

Andrzej & Grażyna
01-12-2013, 18:39
Tak do marketów jest wypchany towar troszkę gorszej jakości nie wiem jak jest akurat z wełną ale na przykładzie chemii budowlanej mogę zapewnić że materiały są "tuningowane";) bo to wiem - Co nie znaczy że są złe

Ale jest możliwość że kupując toprocka z lambdą 0,035 dostanę toprocka z lambdą 0,039 czyli praktycznie megarocka w opakowaniu toprocka???????

Tutaj proszę o wypowiedź osoby, które często mają styczność z różnymi typami wełny i min. z marketów.

m&m0123
01-12-2013, 22:02
Obawiasz się o wilgoć wychodzącą z wylewki? Sprawdź - nakryj kawałek podłogi folią możesz przykleić nawet taśmą po obwodzie jak zdejmiesz folię za dzień czy dwa zobaczysz czy jest mokra posadzka będzie miała w tym miejscu ciemniejszy kolor i będziesz wiedzieć czy jest jeszcze woda
Jeżeli dobrze pamiętam co mówili posadzkarze to podłoga schnie 1cm tydzień (7cm 7tygodni)
Rozumiem że domu jeszcze nie ogrzewasz.

Tak obawiam sie wilgoci. Domu nie ogrzewam ale jest w stanie zamknietym (okna,drzwi) oraz jest ocieplony takze mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt niskich temp w domu zima.

profi45
01-12-2013, 22:31
Ale jest możliwość że kupując toprocka z lambdą 0,035 dostanę toprocka z lambdą 0,039 czyli praktycznie megarocka w opakowaniu toprocka???????

Tutaj proszę o wypowiedź osoby, które często mają styczność z różnymi typami wełny i min. z marketów.
Jak sobie robisz daj sobie spokój z wełnami z marketów. Pokryj płytami z pianką pir. i zasyp celulozą ,a śmieci z Castoramy i Liroy zostaw dla idiotów.

profi45
01-12-2013, 22:34
Akurat rozpatruję zakup Toprocka lambda 0,035 i obawiam się żeby taka wełna z marketu nie okazała się produktem o podobnych właściwościach i podobnym do wełny właśnie o lambdzie ok. 0,04 (wolę zapytać i ewentualnie dopłacić kilka zł w jakimś lokalnym składzie i mieć pewność)

pyatnie 2 czy ktoś pracował kiedyś na profilach norgips i czy były jakieś uwagi do tych produktów

ciągle zastanawiam się nad pchaniem się w wełnę w płytach (15cm) pod krokwie czy lepiej jednak zostać w wełnie z rolki (doradzcie) pod jętki jestem prawe pewien że płyty bo tam tylko 5cm i płyty wydają mi się lepsze bo równiejsze, ale 15cm tam jest możliwość regulacji (dociśnięcia)

czy dobrze myślę???
Profile norgipsu to tandeta marketowa.

profi45
01-12-2013, 22:48
Myślałem, że te PD też się nadadzą w takim razie poprawka: http://www.fischercentrum.pl/images/PDF/ux-kolek-uniwersalny.pdf ;)
My zawsze stosujemy Sx z fischera ale chetnie posłucham kolegów jak sprawuja sie Ux.

profi45
01-12-2013, 22:50
Dzisiaj na budowie pomagał mi tata pomaga duchem bo pracować nie może (jest po zawale i dochodzi do siebie) podziwiał wełnę Isovera
Jak układał 20 lat temu wtedy to była wełna;) mówi Na tej to można spać ;)
jimhaumman jak kładłem styropian myślałem że będzie ok a wełnie jeszcze nie myślałem
Czy CD przykręcasz do UD czy wszędzie robisz "ślizgi"? Przeczytałem wiele wiele stron tego forum -
ja wykonam tak :

skos dół płyta mocowana do profila V,boki skosu na ślizgach, góra skosu-sufit na sztywno z profilem V
sufit do ścian 3x ślizg
Jeżeli źle zrozumiałem czytając forum proszę o poprawę moich założeń
Z profili V już nie zrezygnuję ;) -zakupiłem
Ktoś cos na Pw sugeruje tobie ? jak masz robić

pancio11
02-12-2013, 06:54
Miałem zamiar kupić Ursa032 jednak nie mają grubości 18cm
Ja ostatnio spotkałem się z przedstawicielem URSY i powiedział mi, że załatwi mi 18 cm o takiej lambdzie.
Nie wiem jak to wychodzi cenowo - czy Ursa jest tańsza od Isovera itp

Andrzej & Grażyna
02-12-2013, 10:45
ooo? a gdzie widziałeś tego Toprocka.


wszyscy straszą że te wełny z marketów budowlanych to takie BEEEEE więc zadałem pytanie czy ktoś spotkał się z gorszymi właściwościami materiałów (firmowych np. RockWool) z tychże właśnie marketów.

Andrzej & Grażyna
02-12-2013, 11:43
nie hehe, toprock w casto to dzial uplynnien bo od kwietnia juz go zamienili toprock super :P

a jest jakaś zauważalna różnica czy tylko nazwa;)

Konrad79
02-12-2013, 13:43
Ktoś cos na Pw sugeruje tobie ? jak masz robić

Nie, starałem się czytać to forum ze zrozumieniem;) i to pewnie wyszło połączenie trochę Rom-Kon trochę profi45
Jeżeli uważasz że powinienem coś zmienić w swoich założeniach proszę o ukierunkowanie;) i wypunktowanie co można zrobić lepiej
Praktycznie wszędzie stosuję "ślizgi" ponieważ wyślę że wykonane w złych miejscach są miej zgubne niż połączenie sztywne w złych miejscach

Zapewne jak wybuduję 2-gi dom będę już wiedział które i gdzie połączenie jest lepsze;)

profi45
02-12-2013, 14:11
Nie, starałem się czytać to forum ze zrozumieniem;) i to pewnie wyszło połączenie trochę Rom-Kon trochę profi45
Jeżeli uważasz że powinienem coś zmienić w swoich założeniach proszę o ukierunkowanie;) i wypunktowanie co można zrobić lepiej
Praktycznie wszędzie stosuję "ślizgi" ponieważ wyślę że wykonane w złych miejscach są miej zgubne niż połączenie sztywne w złych miejscach

Zapewne jak wybuduję 2-gi dom będę już wiedział które i gdzie połączenie jest lepsze;)
Prawda podobno leży gdzieś pośrodku i według mnie postępujesz rozsądnie. Jest OK

Konrad79
02-12-2013, 14:11
profi45 czy gdybyś robił poddasze dla siebie zastosowałbyś pod UD30 taśmę akustyczną czy jest zbędna?

Czy wysokość poddasza na gotowo 246cm uznacie za mocno za niskie -dzisiaj chcę zacząć 2-gie pomieszczenie ale nie wiem czy nie wrócić do pomieszczenia pierwszego;) Tam opuściłem sufit chowając płatew i teraz się zastanawiam czy jej nie wyeksponować a wełnę położyć na jentkach
Płatew jest krzywa poskręcana popękana więc musiałbym ją obudować płytą lub może półkę LED wymodzić
Dzisiaj zaszczę od skosu z sufitem muszę się przespać;)

Andrzej & Grażyna
02-12-2013, 16:15
.
Zrozumiał bym twoje siekanie problemu gdybyś zastanawiał się nad podjęciem decyzji czyj produkt włączyć do oferty.
Pokaż foty z budowy :D

Oj widzę że ktoś podejrzewa, że podszywam się pod jakiegoś lokalnego dystrybutora a ja poprostu ciekawy jestem (nawet bardzo) ale taka moja praca (chociaż nie związana z budowlanką- czasami tylko pośrednio) a jeżeli kolega będzie kiedyś w okolicy Opola to zapraszam serdecznie:rolleyes:

profi45
02-12-2013, 16:48
profi45 czy gdybyś robił poddasze dla siebie zastosowałbyś pod UD30 taśmę akustyczną czy jest zbędna?

Czy wysokość poddasza na gotowo 246cm uznacie za mocno za niskie -dzisiaj chcę zacząć 2-gie pomieszczenie ale nie wiem czy nie wrócić do pomieszczenia pierwszego;) Tam opuściłem sufit chowając płatew i teraz się zastanawiam czy jej nie wyeksponować a wełnę położyć na jentkach
Płatew jest krzywa poskręcana popękana więc musiałbym ją obudować płytą lub może półkę LED wymodzić
Dzisiaj zaszczę od skosu z sufitem muszę się przespać;)
Mam lekki dylemat ale odpowiem tobie tak. Na montażach w holandii wszystkie profile U przychodziły od razu z doklejona taśmą. Wyeliminowano w ten sposób widzimisię każdego fachmana:),bezapelacyjnie wszystkie obwodowe UW do ścianek powinno się stosować taśmę. To twoja budowa i jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Zabudowa płatwi fajnie wygląda . Sam musisz się przespać z tematem.

kori
02-12-2013, 18:10
hej czy macie jakiś pomysł jak ocieplic samo wyjscie na strych??
wiem ze same schody są ocieplone 5cm, ale chciałabym jeszcze je dodatkowo ocieplić.
macie jakieś patenty??
płyta styropianowa na zawiasach, czy jakkolwiek??

rafał2011
02-12-2013, 18:34
możesz zrobić coś takiego
228059 228060 228062

Rom-Kon
02-12-2013, 20:17
możesz zrobić coś takiego
228059 228060 228062Fajna trumienka! Widać że wyrób gotowy.
Ale można również zrobić to samodzielnie tak jak pokazałem na fotkach (link do fejsa w stopce) z płyty OSB i styropianu.

Andrzej & Grażyna
02-12-2013, 20:29
Jak sobie robisz daj sobie spokój z wełnami z marketów. Pokryj płytami z pianką pir. i zasyp celulozą ,a śmieci z Castoramy i Liroy zostaw dla idiotów.

Hmmm z tego względu, że już powoli zaczyna mnie denerwować to ciągle zastanawianie jaką wełnę, jaka grubość, gdzie itp.... a chciałbym zacząć już coś robić to zostanę jednak przy wełnie skalnej, poza tym nie znam tej technologii a nie chcę od nowa zagłębiać się w temat ocieplania poddasza poddasza. Więc zdecydowałem wełna toprock w rolce między krokwie oraz jętki i superrock pod, dlatego superrock ponieważ nie wyobrażam sobie jak miałbym ułożyć 3,5 m pas wełny grubości o 15cm na skosie, żeby go po drodze nie zmasakrować:wiggle:

kori
02-12-2013, 20:54
dzieki za fotki
musze jakos ten problem rozwiazać??
a czy moze robiliscie jakieś "zatyczki" na okna dachowe na strychu aby dodatkowo zabezpieczyc przed zimnem??

druga sprawa
zastanawiam sie nad ociepleniem stropodachu welną 2x15cm. Dodatkowo sam dach do kalenich 15c, pomiedzy krokwie i folia, aby się nie pyliło na strychu
co sądzicie o takiej grubości i jakie produkty możecie śmiało polecić??

jimhaumman
02-12-2013, 21:18
Hmmm z tego względu, że już powoli zaczyna mnie denerwować to ciągle zastanawianie jaką wełnę, jaka grubość, gdzie itp.... a chciałbym zacząć już coś robić to zostanę jednak przy wełnie skalnej, poza tym nie znam tej technologii a nie chcę od nowa zagłębiać się w temat ocieplania poddasza poddasza. Więc zdecydowałem wełna toprock w rolce między krokwie oraz jętki i superrock pod, dlatego superrock ponieważ nie wyobrażam sobie jak miałbym ułożyć 3,5 m pas wełny grubości o 15cm na skosie, żeby go po drodze nie zmasakrować:wiggle:
Ja kupiłem Super Matę Isovera z Leroy Merlin,była akutat w promocji i kupiłem jedną na składzie budowlanym,moje wnioski:
-żadnej różnicy nie było( z tego co wiem to po tej promocyjnej cenie przyszła jedna dostawa 150 rolek,poszło w jeden dzień,ja załapałem się na drugą dostawę gdzie przywieźli im 100 rolek,czyli ogólna ilość rolek objętych promocją mała),tak na allegro można było ją dostać za 20gr taniej na metrze,ale koszty transportu były zbyt duże,więc w te wszystkie historię że z marketów to tylko dla idiotów,brałbym z przymrózeniem oka.
Miałem rolkę uni-maty isovera-koszma! strasznie pyli i łatwo się ją rozrywa.
Schwenk 0,39 lepsza od unimaty,mniej pyli,ale nie jest zbita.
Minus Super-maty strasznie długo trzeba ją ciąć(ale to chyba dobrze:) )
Za granicą uzywaliśmy dużo rockwoola i wtedy tylko chciałem użyć takiej wełny do izolacji podasza,bo gdy użwyaliśmy isovera to były to jego najtańsze odpowieniki,i myślałem podobie do Ciebie,ale teraz po zrobieniu sufitu w łazienice super-matą całkowicie zminiłem zdanie o wełnie szklanej.
Jak masz kasę to zainwestuj w wełnę szklaną lub skalną ale bierz tylko ich najlepsze produkty.

jimhaumman
02-12-2013, 21:25
Dzisiaj na budowie pomagał mi tata pomaga duchem bo pracować nie może (jest po zawale i dochodzi do siebie) podziwiał wełnę Isovera
Jak układał 20 lat temu wtedy to była wełna;) mówi Na tej to można spać ;)
jimhaumman jak kładłem styropian myślałem że będzie ok a wełnie jeszcze nie myślałem
Czy CD przykręcasz do UD czy wszędzie robisz "ślizgi"? Przeczytałem wiele wiele stron tego forum -
ja wykonam tak :

skos dół płyta mocowana do profila V,boki skosu na ślizgach, góra skosu-sufit na sztywno z profilem V
sufit do ścian 3x ślizg
Jeżeli źle zrozumiałem czytając forum proszę o poprawę moich założeń
Z profili V już nie zrezygnuję ;) -zakupiłem

Jesteś dalej o de mnie z pracą.
Jak narazie tylko zrobiłem sufit w łazience który był prosty,więc zrobiłem go na ruszcie podwójnie zawieszanym.
Potem będe myślał o reszcie.Pogoda dopisuje i muszę skończyć z kopaniem odgromów,utwardzeniem wjazdu,a potem biorę się za przeróbkę kanalizacji i remont łazienki na parterze.
Ja też użyłbym profilu V.

Konrad79
02-12-2013, 21:45
Profi45 dziękuję, czy masz pomysł jak zabudować płatew w google nie pomagają

Andrzej&Grażyna Powiem szczarze że nie wiem w czym masz problem wełna to wełna ja kupiłem Super Matę i nawet nie wiem czy jest skalna czy szklana miała być ciepła, Ursa 032 też dobra ale dla mnie był problem z 18cm grubością (daję 18+10)
Wełnę można kupić w dobrej cenie np. na All...gro a zachowując minimum logistyczne dostawę od producenta masz za free musisz przeliczyć...
Np. kupiłem za dużo o 6rolek 10cm ponieważ brakowało mi do 5palet bez tych 6 rolek koszt dostawy ok 530zł
O wiele trudniej niż wełnę jest kupić dobre profile i płyty Wybrałem osprzęt Rigipsa i płyty 4pro i o ile płyty są rewelacyjne to grzybki mimo że 1mm grubości już nie - nie mają podłużnego otworu i wkręt potrafi przesunąć mi uchwyt;)

Andrzej & Grażyna
02-12-2013, 21:55
Mam kilka pytań (bardzo szczegółowych)

Czy macie jakąś sprawdzonego producenta taśmy akustycznej?
W jakiej odległości należy montować pierwszy profil CD od ściany równoległej ?
Jakiej długości wieszaki grzybkowe należy zastosować dla ocieplenia pod krokwie 5 cm a jakie dla 15 cm?
Czy przy ociepleniu płytami 15 cm pod krokwie wystarczy stelaż jednowarstwowy na grzybkach czy dwuwarstwowy?
Czy odległość 40cm pomiędzy profilami jest wystarczająca?

Konrad79
02-12-2013, 21:58
Jesteś dalej o de mnie z pracą.
Jak na razie tylko zrobiłem sufit w łazience który był prosty,więc zrobiłem go na ruszcie podwójnie zawieszanym.
Potem będe myślał o reszcie.Pogoda dopisuje i muszę skończyć z kopaniem odgromów,utwardzeniem wjazdu,a potem biorę się za przeróbkę kanalizacji i remont łazienki na parterze.
Ja też użyłbym profilu V.

Ale teraz zastanawiam się czy nie poprawiać kosztem stryszku Profil V też używałem na razie tylko na dole skosu a 2gi pójdzie dopiero po częściowym opłytowaniu
Jutro muszę sprawdzić czy 246cm poddasza wywołuje u mnie klaustrofobie
Teraz wiele więcej czasu zajmują mi zakupu a decyzje podejmowane są na szybko - koniec roku nadchodzi a do wydania jeszcze trochę kasy - już nie wiem co kupić co by jeszcze vat odliczyć

Konrad79
02-12-2013, 22:19
Mam kilka pytań (bardzo szczegółowych)

Czy macie jakąś sprawdzonego producenta taśmy akustycznej?
W jakiej odległości należy montować pierwszy profil CD od ściany równoległej ?
Jakiej długości wieszaki grzybkowe należy zastosować dla ocieplenia pod krokwie 5 cm a jakie dla 15 cm?
Czy przy ociepleniu płytami 15 cm pod krokwie wystarczy stelaż jednowarstwowy na grzybkach czy dwuwarstwowy?
Czy odległość 40cm pomiędzy profilami jest wystarczająca?

Taśma każda jest dobra aby z taśmą przylepną -sprzedawane są grubości od 3cm do 10cm UD30 więc 3cm ja mam 5cm bo taką miałem
Grzybki wszystkie kupiłem 25 cm jakoś nie miałem zaufania gdy mocowanie wypadało na skraju krokwi
Odległości między profilami mam różne - ponieważ płyty kupiłem 2m ustalam wstępnie gdzie profil CD musi się znajdować w jedną i drugą stronę a później to już obojętne najdalej mam 46cm (nie chciałem przeginać i dawać co 20cm;))pozostałe nie przekraczają 40cm przy profilach 0.6mm powinno być ok co do pozostałych pytań dopiero się uczę;) więc może niech inni się wypowiedzą Gdzieś wyżej wyczytasz że grzybki można wydłużyć (nitując je ze sobą)
powinno rozwiązać problem 15 cm pod jętkami Ogólnie u mnie każde pomieszczenie jest inne i zapewne do każdego zastosuję inne rozwiązanie
wstępnie zakupiłem różne akcesoria nie udało mi się kupić łącznika równoległego podwójnego we Wrocławiu ale nawet z płytami 3m był problem dlatego zakupiłam 2m praktycznie będzie bez odpadów

zeusrulez
03-12-2013, 01:11
Mam kilka pytań (bardzo szczegółowych)

Czy macie jakąś sprawdzonego producenta taśmy akustycznej?
W jakiej odległości należy montować pierwszy profil CD od ściany równoległej ?
Jakiej długości wieszaki grzybkowe należy zastosować dla ocieplenia pod krokwie 5 cm a jakie dla 15 cm?
Czy przy ociepleniu płytami 15 cm pod krokwie wystarczy stelaż jednowarstwowy na grzybkach czy dwuwarstwowy?
Czy odległość 40cm pomiędzy profilami jest wystarczająca?

Zacznij czytać ten wątek od początku bo w ogóle go nie czytałeś !!! Na wszystkie Twoje pytania są tu odpowiedzi, NAWET KILKA RAZY WAŁKOWANE !!!!!
Albo zatrudnij monterów i szpachlarzy i daj im zarobić skoro Tobie nie chce się czytać !!!!!!!

zeusrulez
03-12-2013, 01:13
Odrobiłem i czytałem .....

Brak mi słów na Ciebie !!!! LEŃ

Andrzej & Grażyna
03-12-2013, 08:23
Zacznij czytać ten wątek od początku bo w ogóle go nie czytałeś !!! Na wszystkie Twoje pytania są tu odpowiedzi, NAWET KILKA RAZY WAŁKOWANE !!!!!
Albo zatrudnij monterów i szpachlarzy i daj im zarobić skoro Tobie nie chce się czytać !!!!!!!

Skoro jest problem z odpowiedzią to napiszę co wywnioskowałem czytając ten temat (chociaż nie cały) i kilka innych na różnych forach oraz jakieś poradniki, więc:
- taśma chyba znowu nie jest taka ważna skoro niektórzy wogóle jej nie dają i też żyją (ja będę miał zwykłą z liroya)
- pierwszy profil cd w odległości ok 15 cm od ściany, chociaż kusi mnie dosunięcie go do samej ściany i też zastosowanie taśmy akustycznej :)
- grzybki kupuję co najmniej 10 cm dłuższe od odległości docelowej czyli dla 5cm takie powyżej 15 cm dla 15 taki pow 25
- pewnie wystarczy skoro czytałem o przypadkach że na stelażu jednowarstwowym było 30 cm ocieplenia pod krokwiami
- 40 cm w zupełności wystarczy niektorzy producenci zalecają nawet więcej tj ok 50

jeśli coś nie tak to korygować.

Akrimka
03-12-2013, 12:17
Ja nie dawałem żadnje taśmy akustycznej... to nie kanadyjczyk żeby sie coś przenosiło.
Profile rozstawialem tak żeby mi pasowało, i jak wyszło 46cm to też dobrze. Na suficie u mnie jest 30cm wełny, profile co 40 powieszone na wieszakach na drytach na jętkach, pierwszy profil CD od przysciennego też odsuniety na 40cm, Ud na sztywno na kołki do sciany, spoinowane taśmą papierową bez separacji,
Peknięc nie zaobserwowałem .... jeszcze:).

grzeniu666
03-12-2013, 13:22
Przeczytałem wątek (na serio!) mam kilka pytań:

1. Czy pręt z oczkiem dla wieszaków obrotowych powinien jakoś bardziej przechodzić przez dolny otwór sprężyny tegoż wieszaka, czy wystarczy jak przejdzie z 5mm (tj. nie ma w praktyce ryzyka obsunięcia się wieszaka z pręta, pytam bo wychodzi mi że pręt 25cm byłby chyba na styczek, ale jak styknie to po co kupować i docinać dłuższe)?

2. Jak daleko od spodu belki wiązarowej wkręcać (od boku) wkręt dla pręta z oczkiem (wiązar ofkros z suszonego gładkiego drewna, przekrój 5x15cm, PS. jakie wkręty zastosować),3cm wystarczą?

3. Mam miejscami działówki z silikatu drążonego 8cm, czy nie ma przeciwskazań (w razie potrzeby, i o ile nie byłoby to praktycznie upierdliwe) aby wiercić na wylot przez tę cegłę i łapać UDki z obu stron za jednym razem (pręt gwintowany + nakrętki i ew. podkładki). Rozważam aby UDki były również profilami nośnymi (o tym niżej).

4. Pisaliście że w krajach bardziej na zachód, łączenie na sztywno (nie mam pewności czy dotyczy to również połączeń ściana/sufit, bo takie tylko u mnie) jest dopuszczalne (lepsze drewno). U siebie mam wiązary, połapane między sobą również pasem dolnym (a super-połapany środkiem pod kalenicą, podłogą stryszku poddasza nieużytkowego), więc wydaje mi się że to sprzyja połączeniu sufit/ściana bez ślizgu, co myślicie?

5. Czy w łazienkach, przez went. mechanicznej, można zastosować płytę Ogień zamiast Woda (niestety nie ma u mnie na wiosce Ogień+Woda, dlaczego ogień piszę dalej).

6. Czy sznurkowanie na poziomych belkach (pas dolny wiązara) tak aby było na wysokości dołu tej belki, mogę wykonać układając sznurek pomiędzy kolejnymi wiązarami z obwiązaniem każdego z nich (coś w takim kształcie (http://what-if.xkcd.com/imgs/a/43/train_loop_mountain.png)) a nie zygzakiem jak chyba zwykle między parą krokwii?

7. Czy dla wełny, na "sznurkowanie" płaszczyzny poziomej, które nie będzie zakrywane (przytrzymywane) bezpośrednio płytą GK mogę/powinienem zastosować np. taśmy do palet (PP,PET,inne?), chodzi mi o ich długowieczność?

8. RomKon pisał że dłuższy wymiar 2,60 płyty GK powoduje że przy płytowaniu w poprzek trzeba odcinać 10 lub 20cm (dla rozstawów 50 lub 40cm), a dlaczego nie zaokrąglać rozstawów do np. 52cm, 43.3 czy 37.1 cm?

9. Teraz najbardziej żenujące: :oops: (wątku o szpachlowaniu jeszcze nie czytałem), fazowanie krawędzi robimy po przykręceniu płyty?

10. Mocno rozważałem konstrukcję i ocieplenie, czytałem m.in. Was i producentów, moja konkluzja jest taka: ruszt krzyżowy dwupoziomowy, główne wzdłóż wiązarów co 95, wieszaki obrotowe co max. 70, nośne co ca. 35, płyta 12.5 ogień (sztywniejsza?), wkręty co 15, profile 06 (Metpol), na płyty celuloza granulat 28cm, wyżej sznurkowanie do wiązara i na nim wełna skalna 15cm.

Sory że tak obszernie, pozdrawiam i dzięki za ten wątek (w odp. na "krótkie pytanie...").

Konrad79
03-12-2013, 15:43
grzeniu666
add. 1
jak robisz dla siebie? ile zaoszczędzisz na krótszych (za 50zet będziesz spał spokojnie;) przecież już masz wątpliwości) Czy jak ktoś z forumowiczów powie że będzie ok to będziesz spał spokojnie?
add. 2
podobnie jak 1 o ile wkręt 45mm jest droższy os 30mm?
add. 3
nie wyobrażam sobie wiercenia na wylot i mocowania ud za pomocą gwintów (może spróbuj z jednym otworem;))
wiertło po drugiej stronie ściany "wywali" ci spory otwór te kołki o których pisałem, pisaliśmy wcześniej naprawdę solidnie trzymają z podkładką
add. 4
moja więźba wygląda raczej bliżej wschodu
add.5
Moim zdaniem płyta zielona to nie czerwona ale się nie znam i nie wiem co to znaczy impregnowana zapewne w niesprzyjających warunkach
add.8
Ja kupiłem płyty 2m- bo i tak musiały być ze sobą łączone przy 2.6 były duże straty na materiale (chodzi aby płyta wisiała na 3 cd-kach) a 3m nie udało mi się kupić najlepiej rozrysuj sobie będziesz wiedzieć która długość jest dla ciebie najlepsza

grzeniu666
03-12-2013, 16:58
jak robisz dla siebie? ile zaoszczędzisz na krótszych (za 50zet będziesz spał spokojnie;) przecież już masz wątpliwości) Czy jak ktoś z forumowiczów powie że będzie ok to będziesz spał spokojnie?

add. 2
podobnie jak 1 o ile wkręt 45mm jest droższy os 30mm?
add. 3
nie wyobrażam sobie wiercenia na wylot i mocowania ud za pomocą gwintów (może spróbuj z jednym otworem;))
wiertło po drugiej stronie ściany "wywali" ci spory otwór te kołki o których pisałem, pisaliśmy wcześniej naprawdę solidnie trzymają z podkładką

Ad 1.
Dla siebie robie, i sam. Dlatego pytam mądrzejszych o ryzyko (jakiekolwiek), jeśli jest jakieś to pal tam koszt (i nawet robotę).

Ad 2.
Chodzi mi o odległość od spodu belki (te 3cm), ale z dłuższymi prętami (ad 1.) po prostu dam te 5-6cm to jak sądzę będzie zupełnie OK *)

Ad 3. Wierciłem sporo w tym materiale, z udarem wywala dziury jak piszesz, ale ta cegła ma cieńką (do drążenia) ściankę. Stestuję, tu siła działa chyba na ścinanie.

Konrad79
03-12-2013, 17:45
Ad 1.
Dla siebie robie, i sam. Dlatego pytam mądrzejszych o ryzyko (jakiekolwiek), jeśli jest jakieś to pal tam koszt (i nawet robotę).

Ad 2.
Chodzi mi o odległość od spodu belki (te 3cm), ale z dłuższymi prętami (ad 1.) po prostu dam te 5-6cm to jak sądzę będzie zupełnie OK *)

Ad 3. Wierciłem sporo w tym materiale, z udarem wywala dziury jak piszesz, ale ta cegła ma cieńką (do drążenia) ściankę. Stestuję, tu siła działa chyba na ścinanie.

Ad. 2 sorki nie doczytałem, na to pytanie odpowiadał mi wcześniej mi Rom-Kon jeżeli chodzi o grzybki on montuje wsuwając je na belkę minimum 3 oczka u mnie wychodzi że mam ich ok 5 więc mam dwa wkręty miedzy1.5-5cm od spodu belki rozumiem że u ciebie będzie tylko 1 wkręt (nie zapomnij o podkładce -zapewne jest bardzo ważna) wkręt 3cm od spodu zdrowej belki raczej nie rozerwie (jak dasz dłuższe możesz podnieść do 5cm;))
Chcesz spać spokojniej kup wkręty "żółty ocynk" do drewna odpowiednio większe ja nie stosuje fosfatowych pisałem wcześniej ze są twarde potrafią pęknąć (wkrętarka urywa łepek) a w twoim przypadku wisi na jednym łepku (ja używam 4,5x45mm) u ciebie może być lepszy grubszy łepek koszt porównywalny tylko wkrętarka mocniej dostaje po ....

Konrad79
03-12-2013, 18:08
odegnij oczko i zamocuj wieszak (pręt) do dolnego pasa to, drut bedzie w sam raz.
skad macie te problemy z mocowaniem ud chyba uzywacie zamiast wiertarek jakichś łuparek :D

Problem jest tylko zacząć. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć to sprzedawca nie wie co ci sprzedać (zakładając że on się zna) Wiesz jak to wygląda w realu- Casto powinieneś mieć za płotem jak masz kołek nie masz wiertła jak masz wiertło nie masz bita (wiertarkę i wkrętarkę zakładam że każdy czytający to forum już ma;)) itd. itd - z czasem wszystko staje się banalnie proste 2-gie pomieszczenie nie zajmuje już tydzień tylko 4 dni
U mnie wyglądało to w ten sposób brałem się do pracy i tu brak wiertła 6mm mam ale nie mam (bo jest potrzebne;)) czyli szukam innej pracy która nie wymaga tego wiertła następnego dnia po pracy kupuje wiertło na wypadek gdybym nie znalazł pierwszego Teraz mam juz porządny warsztat do ocieplania poddasza a do sklepu jak jadę po podkładkę kupuje od razu 3-4rozmiary bo koszt 10zet całość i pewnie na 3 domy wystarczy ale jechać specjalnie już się nie opłaca bo paliwo to już 20zet;) a i czas 1h w plecy
Najgorzej jak zmieniasz koncepcje w czasie pracy ......

profi45
03-12-2013, 20:48
Przeczytałem wątek (na serio!) mam kilka pytań:

3. Mam miejscami działówki z silikatu drążonego 8cm, czy nie ma przeciwskazań (w razie potrzeby, i o ile nie byłoby to praktycznie upierdliwe) aby wiercić na wylot przez tę cegłę i łapać UDki z obu stron za jednym razem (pręt gwintowany + nakrętki i ew. podkładki). Rozważam aby UDki były również profilami nośnymi (o tym niżej).
.
Nie czuje tego:) jak to chcesz wykonać w praktyce ?

Andrzej & Grażyna
03-12-2013, 21:53
Pytanie dla osób z "doświadczeniem":
mam w bardzo dobrej cenie Toprocka lambda 0,035 to planuję dać między krokwie i jętki czy dalej się upierać z układaniem pod krokwie wełny w płytach czyli Superrock, bo ze względu na cenę korci mnie kupienie tego toprocka również pod krokwie tylko czy dam radę ułożyć taki pas 3,5m 15cm grubości na skosie i po drodze go nie rozpieprzyć może ktoś doradzi albo podzieli się jakimś własnym bezpiecznym sposobem układania wełny na skosach.

Akrimka
04-12-2013, 09:02
CO układania pod krokwiami, to jak bedziesz miał grzybki to możesz na nie nabijać. Ja dawałem drugą warstwę też w pionie, bo łączenia nie pokrywały się z krokwiami. ZOstawiałem jeden profil na środku oraz gora i dół, wsuwałem pomiedzy grzybki i pod profil, następnie nabijałem i nacinąłem gdzie potrzeba, ale to była 10cm.

grzeniu666
04-12-2013, 09:57
Chcesz spać spokojniej kup wkręty "żółty ocynk" do drewna odpowiednio większe ja nie stosuje fosfatowych (...) (ja używam 4,5x45mm) u ciebie może być lepszy grubszy łepek

O, super-dzięki, chyba to sprawdzę w praktyce, bo mimo że odchudziłem ilość ocieplenia to nie chciałbym aby było to słabym ogniwem. Knauf chyba zaleca wkręty FN 5.1x35...


odegnij oczko i zamocuj wieszak (pręt) do dolnego pasa to, drut bedzie w sam raz.

Kurcze, trzeźwa uwaga! Muszę tylko rozważyć które mocowanie będzie silniejsze, od spodu czy od boku belki.

Czy mocowanie od boku czy od dołu, wydaje mi się że wkręty z gwintem częściowym chyba lepsze, np. 5x40 (lub 5x60 od spodu) takie (http://www.domax.com.pl/products/100/p/217) lub takie (http://folnet.pl/towar/wkrety-uniwersalne-50-mm-spax-pasywowany-na-zolto-a2l-glowka-stozkowa-gniazdo-pz-gwint-czesciowy). (czy dzielę włos na czworo?)


Nie czuje tego:) jak to chcesz wykonać w praktyce ?

W sensie że ciężko utrafić? Jaaaakoś by się udało, zwykle na żywo klarują się najlepsze sposoby. Hmmmmm, powiedzmy rzucam wspólny poziom na obie strony (to łatwe) i więrcę z obu stron w tym samym miejscu bloczka (np. na środku lub na łączeniu pióro-wpust), rozstaw wg. potrzeby najlepiej w module cegły (25cm, te bloczki są b. równe), w profilu nawiercam otwory wg. rozstawu. Samo rozmierzanie nie powinno być jakoś upiorne.


Dzięki chłopacy! Czy na Ad 6 i 7 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=6249722&viewfull=1#post6249722) coś napiszecie jeszcze?

Konrad79
04-12-2013, 14:07
Pytanie z serii tych głupich Dla was banalne;)
Czy łącznik krzyżowy w stelażu podwójnym mocujecie do profilu CD (łącznik krzyżowy ma 4 otwory z boku) Gdy stelaż jest nieobciążony profile cd leżą na sobie natomiast jak pociągnę ten spodni to robi się szczelina do 3-4mm między profilami
Tak ma być czy skręcać krzyżowy do tego wyższego a jak przyjdzie płyta to odciągnie do tych 3-4mm
Czy w takim przypadku poziomować sufit pamiętając że po płytowaniu pójdzie w dół te 3-4mm Czy płyta nie jest tak ciężka i po przykręceniu profile będą się nadal się "dotykać"

Konrad79
04-12-2013, 14:51
Ok już znalazłem że się nie skręca do cd
Teraz chciałbym poznać waszą opinię na temat poziomowania Łapiecie poziom dla opcji gdy "lezą na sobie" czy dodajecie te 3mm
Pytam ponieważ w pomieszczeniu mam połączenie jednopoziomowego (on jest sztywny) z dwupoziomowym i on gdy pociągnę ręką obniża się o 3mm
Wstępnie złapałem wkrętami że wszędzie mam szczelinę (i mam poziom) ale już wiem że to był błąd więc odkręcę Czy obniżyć również uchwyty o 3mm tak aby bez płyt był poziom?

mk44arty
04-12-2013, 20:52
Witam, Czy ma ktoś pomysł jak obrobić (docieplić) okna dachowe w takim przypadku : 228581228582228583
Myślałem żeby spróbować obrobić to styro XPS i użyć przy samym oknie jakiejś taśmy rozprężnej. Niestety nie mam zbyt dużo miejsca. Na jednej fotce widać że za styrodurem jest piana zamknięto komórkowa, na krokwi już w zasadzie jej nie ma. Niestety nikt nie pomyślał przy natrysku piany co z oknami. Teraz mam od krokwi do takiego rowka na oknie 7cm.- trochę mało tej izolacji. Rama okna nie jest niczym ocieplona. Co z tym zrobić ? czy próbować "oblecieć" pianką ramę dookoła i do tego dojść xps'em, czy może być zwykły elewacyjny eps ? czy muszę stosować jeszcze jakąś folię paroizolacyjną ? Jedno okno mam w łazience i dwa w jednej sypialni, proszę o pomoc, chciałbym się z tym uporać przed mrozami ;)

Akrimka
04-12-2013, 22:47
mk44arty
Czy to jest strop żelbetowy na skosie?

mk44arty
05-12-2013, 07:34
Tak, strop żelbetowy (skorupa) na tym do około 15 cm piany zamknięto-komórkowej i te okna...

Akrimka
05-12-2013, 17:05
Daj styrodur dokoła okien, siatke i klej na to, bez regipsów.

Andrzej & Grażyna
05-12-2013, 18:15
CO układania pod krokwiami, to jak bedziesz miał grzybki to możesz na nie nabijać. Ja dawałem drugą warstwę też w pionie, bo łączenia nie pokrywały się z krokwiami. ZOstawiałem jeden profil na środku oraz gora i dół, wsuwałem pomiedzy grzybki i pod profil, następnie nabijałem i nacinąłem gdzie potrzeba, ale to była 10cm.

też ciekawy pomysł dzięki za pomoc może ktoś jeszcze??

Falcao
05-12-2013, 19:24
Witam, jak zbudować do tego przypadku stelaż gdzie będą schody strychowe. W celu wyjaśnienia poniższego obrazka
- zielone pasy są to belki drewniane grubości 10 cm, wysokości 18, które są rozmieszczone na cały poddaszu
- brązowe pasy to belki grubości 7 cm i wysokości 14 cm użyłem ich żeby przymocować do nich skrzynię schodów strychowych są opuszczone na grubość drugiej warstwy ocieplenia
- schody wymiar 120 cm długości na 70 cm szerokości
Moje pytania:
1. Czy wzdłuż dłuższych boków dać profil cd 60 w poziomie do belek i przymocować płytę g-k do profilu i belek i czy dawać równolegle po ścianie profil ud 30 z jednej strony wejdzie bo odległość wynosi 31 cm ale z drugiej strony już nie bo tylko 8 cm???
2. co zrobić z 10 cm szpara która powstanie po zamontowaniu schodów miedzy belki czy tą odległość rozbić na dwie strony i też kręcić tam profil czy dosunąć schody do którejś z belek a szparę zabudować przez danie kawałka cd 60 na wieszakach w poziomie do belek ?
228737

rafał2011
05-12-2013, 19:28
Witam, Czy ma ktoś pomysł jak obrobić (docieplić) okna dachowe w takim przypadku : 228581228582228583
Myślałem żeby spróbować obrobić to styro XPS i użyć przy samym oknie jakiejś taśmy rozprężnej. Niestety nie mam zbyt dużo miejsca. Na jednej fotce widać że za styrodurem jest piana zamknięto komórkowa, na krokwi już w zasadzie jej nie ma. Niestety nikt nie pomyślał przy natrysku piany co z oknami. Teraz mam od krokwi do takiego rowka na oknie 7cm.- trochę mało tej izolacji. Rama okna nie jest niczym ocieplona. Co z tym zrobić ? czy próbować "oblecieć" pianką ramę dookoła i do tego dojść xps'em, czy może być zwykły elewacyjny eps ? czy muszę stosować jeszcze jakąś folię paroizolacyjną ? Jedno okno mam w łazience i dwa w jednej sypialni, proszę o pomoc, chciałbym się z tym uporać przed mrozami ;)

czy beton, zbrojenie i późniejsze wykończenie jest tańsze od obecnego wykończenia poddasza (stelaż płyta g-k)?
czy beton będzie działał jak cegła szamotowa w piecyku czy odwrotnie?
czy będziesz czuł się bezpieczniej w takim domu?

mk44arty
05-12-2013, 20:08
ad 1) Sam żelbet + późniejsze wykończenie czyli tynk, może, z pianą którą mam na pewno nie jest tańsze od kg.
ad 2) Szczerze nie wiem, być może. Myślę, że jak nagrzejmy beton od środka który jest szczelnie obłożny izolacja od zewnątrz, powinien zadziałać jak akumulator ciepła, oczywiście mam też WM zrównoważoną żeby nie było problemów z wilgocią.
ad 3) raczej tak, takie miałem założenia :) przyjdzie grad rozdu...cy dachówkę potarga membranę, to wymieniam bez remontu poddasza i już, piana jest wodoodporna, a kuny mogą mi skoczyć :) a już sią kręcą po budowie, bo pełno tego dziadostwa w okolicy, piana im się nie podoba bo twarda i śliska. Z resztą w mojej okolicy takie skosy to norma.(żelbet)
Nie pomyślałem tylko o oknach i teraz widzę, że będą tam mostki, nawet jak obłożę to styrodurem to 7 cm to jednak będą to słabe punkty tej konstrukcji, najlepiej by było gdyby ich nie było no ale taki extremalny nie jestem.

Akrimka
06-12-2013, 10:25
przyjdzie grad rozdu...cy dachówkę potarga membranę, to wymieniam bez remontu poddasza i już, piana jest wodoodporna, a kuny mogą mi skoczyć :) a już sią kręcą po budowie, bo pełno tego dziadostwa w okolicy, piana im się nie podoba bo twarda i śliska. Z resztą w mojej okolicy takie skosy to norma.(żelbet)
.

Po tym swtierdzeniu "rozdu..cy" to myślę że jesteś z okolic N.Sącza. Znam te okolice i faktycznie kilka lat temy widziałem pełno takich domów.
Ja bym się jednak na taką cięzką betonową konstrukcję nie decydował.
7cm styroduru powinno być ok, normalnie okno masz miedzy krokwiami, jak okno jest na 70cm, a krokwie rozstawione co np 85cm to też za dużo na ocieplenie nie zostaje.

Ja wczoraj zatkałem kwałekiem wełny właz dachowy Fakro, jak mnie wkurzyło bo teraz grzeje na poddaszu, przyszedł wiatr i i mi w schowku gdzie mam wyłaz na dach tak wiało że hej no i ciągnie na reszte poddasza. Zatkałem narazie wełną, i chyba zdecyduję się tam jednak kupić małe okno dachowe i zmienić zamiast tego nieszczęsnego włazu. Dodatkowo bardzo wiało niezaspoinowanymi szczelinami, bo mam nieskoczone, folia nie została przyklejona do płatwi, załatwiłem to wczoraj pianką, ale uważam że szcelnośc folii jest wazna nie tyle z punktu paroizolacujności ale z tego aby zatrzymywała ruch powietrza.
Pozdrawiam
Marcin

mk44arty
06-12-2013, 18:43
Tak, trafiłeś Nowy Sącz, tu naprawdę jest to normalne budownictwo ;) ale nie o tym rzecz. Zrobię tak jak myślałem, styrodur do krokwi będzie 7 cm, dołem obuduję murłatę tak żeby przy elewacji dojechać na równo wejdzie pewnie ze 20 cm. Górą też coś podobnego wydziergam, na to siatka, klej i może jakaś gładź, w sumie innego wyjścia nie mam.

rafał2011
07-12-2013, 16:45
ad 1) Sam żelbet + późniejsze wykończenie czyli tynk, może, z pianą którą mam na pewno nie jest tańsze od kg.
ad 2) Szczerze nie wiem, być może. Myślę, że jak nagrzejmy beton od środka który jest szczelnie obłożny izolacja od zewnątrz, powinien zadziałać jak akumulator ciepła, oczywiście mam też WM zrównoważoną żeby nie było problemów z wilgocią.
ad 3) raczej tak, takie miałem założenia :) przyjdzie grad rozdu...cy dachówkę potarga membranę, to wymieniam bez remontu poddasza i już, piana jest wodoodporna, a kuny mogą mi skoczyć :) a już sią kręcą po budowie, bo pełno tego dziadostwa w okolicy, piana im się nie podoba bo twarda i śliska. Z resztą w mojej okolicy takie skosy to norma.(żelbet)
Nie pomyślałem tylko o oknach i teraz widzę, że będą tam mostki, nawet jak obłożę to styrodurem to 7 cm to jednak będą to słabe punkty tej konstrukcji, najlepiej by było gdyby ich nie było no ale taki extremalny nie jestem.


Czyli bezpieczeństwo to myśl przewodnia tej budowy 228960

maly_man
09-12-2013, 09:00
Rom - poratuj. W jednym pomieszczeniu założyłem już akryl na łączeniu płyt ze ścianą i na łączeniu płyt w oknach dachowych. Po tygodniu akryl zaczął się łuszczyć, wygląda jak farba olejna po potraktowaniu opalarką. A jak pociągnę za odstający kawałek to odchodzi cały wielki kawałek. Co zrobiłem nie tak? Generalnie jaka jest technika nakładania akrylu, albo też innego ustrojstwa?

Rom-Kon
09-12-2013, 09:28
Rom - poratuj. W jednym pomieszczeniu założyłem już akryl na łączeniu płyt ze ścianą i na łączeniu płyt w oknach dachowych. Po tygodniu akryl zaczął się łuszczyć, wygląda jak farba olejna po potraktowaniu opalarką. A jak pociągnę za odstający kawałek to odchodzi cały wielki kawałek. Co zrobiłem nie tak? Generalnie jaka jest technika nakładania akrylu, albo też innego ustrojstwa?

Akryl nakłada się już po zagruntowaniu-pierwszym malowaniu na powierzchnię wolną od pyłu. Jeśli położysz na zapylone lub (i) mocno chłonne podłoże to wtedy nie trzyma się i może się łuszczyć. Jeśli chcesz położyć akryl bez gruntowania (nie zalecane) to mokrę gąbeczką od mycia naczyń przejedź narożnik - zetrzesz pył i zarazem nawilżysz podłoże.

Akryl wyciskamy z tuby (koniec tutki ściąć pod kątem) i wyrównujemy palcem - najlepiej i najszybciej ale wymagane trochę wprawy. Ostatecznie wygładzam mokrą gąbeczką.

kori
09-12-2013, 14:08
a słuchajcie a macie moze jakiś inny sposób??
chodzi o to zeby klapa otwierała się na zawiasach.
Sęk w tym ze przy otwieraniu zapewne klapa b yhunleka o polodge i to samo przy zamykaniu.
chcemy zeby otwierało i zamykało się płynnie, tak aby z jednej strony ie waliło a z drugiej nie spadło na głowę :-)

kori


Fajna trumienka! Widać że wyrób gotowy.
Ale można również zrobić to samodzielnie tak jak pokazałem na fotkach (link do fejsa w stopce) z płyty OSB i styropianu.

mrxaoo
09-12-2013, 21:16
No i potrzebuję pilnej pomocy. Ma ktoś jakąś linkę/zdjęcie do rysunku lub schematu jak wykonać obróbkę glifów w oknach dachowych? Mój wykonawca ma jakieś dziwne pomysły, zwłaszcza, że mam okna ROTO z tym kołnierzem uszczelniającym... czy na szybko podeśle ktoś rysunek wykonania profili mocowanych do krokwi przy glifach okien dachowych? Mój chce nabijać dechy do krokwi, wycinać deski nad oknem i pod oknem, aby zrobić od poziom i pion od razu od okna...

PS - czy takie wykonanie obróbki okna jest prawidłowe? chodzi mi o to odejście od okna - najpierw 90stopni od płaszczyzny okna(czyli krótki kawałek prostopadły) a potem pionowo w części dolnej. A na górze - prostopadle do płaszczyzny okna (90stopni) krótko, a potem już poziomo do podłogi?

mrxaoo
09-12-2013, 21:19
O, tutaj graficzna część zapytania :)

Dodam, że mój wykonawca chce od razu od plaszczyzny okna nie robic tego prostopadlego odejscia, tylko od razu isc pionowo do dolu plyta, a na gorze - od razu prowadzic glif poziomo - czyli rownolegle do podlogi

maly_man
10-12-2013, 13:34
[QUOTE=Rom-Kon;6259180]Akryl nakłada się już po zagruntowaniu-pierwszym malowaniu na powierzchnię wolną od pyłu. Jeśli położysz na zapylone lub (i) mocno chłonne podłoże to wtedy nie trzyma się i może się łuszczyć. Jeśli chcesz położyć akryl bez gruntowania (nie zalecane) to mokrę gąbeczką od mycia naczyń przejedź narożnik - zetrzesz pył i zarazem nawilżysz podłoże.

No miałem zagruntowane farbą z gruntem ale wałkiem. I tak mi teraz po głowie chodzi: może trzeba to było wymieść jakimś pędzlem/szczotką. W każdym razie musze jeszcze raz :(
A jaki akryl polecasz? Bo nabyłem najtańszy z Mrówki (PSB) po 5 zł za tubę.

plusfoto
10-12-2013, 13:48
O, tutaj graficzna część zapytania :)

Dodam, że mój wykonawca chce od razu od plaszczyzny okna nie robic tego prostopadlego odejscia, tylko od razu isc pionowo do dolu plyta, a na gorze - od razu prowadzic glif poziomo - czyli rownolegle do podlogi
obawiam się że twój wykonawca ma rację.

rafał2011
10-12-2013, 17:38
Takie obrabianie okien, to moim zdaniem "przerost formy nad treścią"

..."normalnie" robi się prostopadle i równolegle do podłogi bez tych "wypustów" ;)

229441
Możesz zawsze zadzwonić do producenta okien i zapytać jak powinno się je obrabiać.

Rom-Kon
10-12-2013, 19:22
a słuchajcie a macie moze jakiś inny sposób??
chodzi o to zeby klapa otwierała się na zawiasach.
Sęk w tym ze przy otwieraniu zapewne klapa b yhunleka o polodge i to samo przy zamykaniu.
chcemy zeby otwierało i zamykało się płynnie, tak aby z jednej strony ie waliło a z drugiej nie spadło na głowę :-)

kori
Spójrz w mojego fejsa... tam klapa nie robi yebuut o podłogę bo ma przeciwwagę :D Co prawda jest to na razie cegła ale przyszłościowo jakaś inna "waga".

Rom-Kon
10-12-2013, 19:31
No i potrzebuję pilnej pomocy. Ma ktoś jakąś linkę/zdjęcie do rysunku lub schematu jak wykonać obróbkę glifów w oknach dachowych? Mój wykonawca ma jakieś dziwne pomysły, zwłaszcza, że mam okna ROTO z tym kołnierzem uszczelniającym... czy na szybko podeśle ktoś rysunek wykonania profili mocowanych do krokwi przy glifach okien dachowych? Mój chce nabijać dechy do krokwi, wycinać deski nad oknem i pod oknem, aby zrobić od poziom i pion od razu od okna...

PS - czy takie wykonanie obróbki okna jest prawidłowe? chodzi mi o to odejście od okna - najpierw 90stopni od płaszczyzny okna(czyli krótki kawałek prostopadły) a potem pionowo w części dolnej. A na górze - prostopadle do płaszczyzny okna (90stopni) krótko, a potem już poziomo do podłogi?


O, tutaj graficzna część zapytania :)

Dodam, że mój wykonawca chce od razu od plaszczyzny okna nie robic tego prostopadlego odejscia, tylko od razu isc pionowo do dolu plyta, a na gorze - od razu prowadzic glif poziomo - czyli rownolegle do podlogi


i w twoim przypadku okna ma on rację. a te poty tfuu foty z oknem wsadź tam gdzie były.
No Flash to żeś pojechał! Ciekawe jak ma ominąć płytą ten kołnierz - szczególnie w górnym glifie... czyżby wyciąć go by płytę dać w poziomie? Przecież kołnież dosyć mocno wystaje! Bez noża się nie obejdzie... No i większość okien felc w górnym i dolnym glifie ma przystosowany do prostopadłego (90*) montażu płyty..

Flash zanim zaczniesz pluć jadem zastanów się tak ze dwa razy bo głupoty wypisujesz.

Rom-Kon
10-12-2013, 19:41
Takie obrabianie okien, to moim zdaniem "przerost formy nad treścią"

..."normalnie" robi się prostopadle i równolegle do podłogi bez tych "wypustów" ;)

229441
Możesz zawsze zadzwonić do producenta okien i zapytać jak powinno się je obrabiać.
Można zadzwonić lub spojrzeć na instrukcję a raczej obrazki poglądowe i dowiedzieć się że zalecają "próg" przy górnym i dolnym glifie.
Lub tak jak Ty można u byłego (już byłego) inwestora hodować grzybki w glifie... a póżniej bronić się że... no... wilgoć, brak wentylacji czy grzejników pod oknem. Ile materiału izolacyjnego można użyć w takim przypadku?



http://images8.fotosik.pl/2822/75ac6142095a0cbbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

W dolnym trochę lepiej ale i tak szału nie ma

http://images8.fotosik.pl/2822/ae65cab87f827d3fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

reszta fotek tu:

http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/album/973720

rafał2011
10-12-2013, 19:56
faktycznie,nawet film zrobili
http://www.velux.pl/klienci/produkty/okna_dachowe/wneki_okienne/lsg.aspx

zeusrulez
10-12-2013, 20:19
Ciekawe co na to Kolega który zadał pytanie . . . Na pewno mu to pomoże ;)

profi45
10-12-2013, 20:50
faktycznie,nawet film zrobili
http://www.velux.pl/klienci/produkty/okna_dachowe/wneki_okienne/lsg.aspx
Cioty zrobiły wypust bo glify dolny i górny powinno sie stosować płyte 9,5mm . 12 mm nie wchodzi bardzo często w felc. Lepiej w takiej sytuacji sprzedać obróbkę dodatkowo pacjentom. W sumie rozwiązanie wodza jest fajne . Estetycznie wole bez progu.

Akrimka
10-12-2013, 21:26
a słuchajcie a macie moze jakiś inny sposób??
chodzi o to zeby klapa otwierała się na zawiasach.
Sęk w tym ze przy otwieraniu zapewne klapa b yhunleka o polodge i to samo przy zamykaniu.
chcemy zeby otwierało i zamykało się płynnie, tak aby z jednej strony ie waliło a z drugiej nie spadło na głowę :-)

kori
Kupić plastikową rolkę, przymocować i przeciągnąć przez nią cienką np stalową linkę a na drugim koncu obciążenie dobrać do wielkości przełożenia i ciężaru klapy. Wszytko do kupienia w sklepie ze śrubami:)
Od lat stusujemy z ojcem takie patenty, sam jak nie miałem poddasza to zrobiłem na schodach dzwi łamane w połowie które się tak własnie otwierały do góry bez wysiłku. Wykorzystałem rolkę budowlaną i sznur:)
Jak nie

Rom-Kon
10-12-2013, 22:10
Kupić plastikową rolkę, przymocować i przeciągnąć przez nią cienką np stalową linkę a na drugim koncu obciążenie dobrać do wielkości przełożenia i ciężaru klapy. Wszytko do kupienia w sklepie ze śrubami:)
Od lat stusujemy z ojcem takie patenty, sam jak nie miałem poddasza to zrobiłem na schodach dzwi łamane w połowie które się tak własnie otwierały do góry bez wysiłku. Wykorzystałem rolkę budowlaną i sznur:)
Jak nie

Czyli coś takiego:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.650761931607272.1073741834.593864663963666&type=3

Rom-Kon
10-12-2013, 22:16
Cioty zrobiły wypust bo glify dolny i górny powinno sie stosować płyte 9,5mm . 12 mm nie wchodzi bardzo często w felc. Lepiej w takiej sytuacji sprzedać obróbkę dodatkowo pacjentom. W sumie rozwiązanie wodza jest fajne . Estetycznie wole bez progu.
A dziękuję koledze za uznanie ;) Zgadzam się że estetyczniej jest bez progu - no i dużo łatwiej to wykonać. Prożek jestkompromisem pomiędzy ilością izolacji, nie zabiera dużo światła a i estetyka jeszcze do przyjęcia. Dużo okien jest tak osadzonych że innego rozwiązania nie ma bo przeszkadzają łaty i deski poszycia. Nie wszystko można wyciąć - na czymś to okno musi się trzymać,

Rom-Kon
10-12-2013, 22:24
[QUOTE=Rom-Kon;6259180]Akryl nakłada się już po zagruntowaniu-pierwszym malowaniu na powierzchnię wolną od pyłu. Jeśli położysz na zapylone lub (i) mocno chłonne podłoże to wtedy nie trzyma się i może się łuszczyć. Jeśli chcesz położyć akryl bez gruntowania (nie zalecane) to mokrę gąbeczką od mycia naczyń przejedź narożnik - zetrzesz pył i zarazem nawilżysz podłoże.

No miałem zagruntowane farbą z gruntem ale wałkiem. I tak mi teraz po głowie chodzi: może trzeba to było wymieść jakimś pędzlem/szczotką. W każdym razie musze jeszcze raz :(
A jaki akryl polecasz? Bo nabyłem najtańszy z Mrówki (PSB) po 5 zł za tubę.
Jeśli miałeś zagruntowane to nie mam bladego pojęcia dlaczego się łuszczy.
A jaki rodzaj akrylu? Nie mam preferencji... normalny akryl ze sklepu-hurtowni. Jeszcze nie trafiłem na taki który by był jakiś tragiczny.

Rom-Kon
10-12-2013, 22:32
nie hehe, toprock w casto to dzial uplynnien bo od kwietnia juz go zamienili toprock super :PWe wrześniu chcieli mi wcisnąć "stary" toprok, Przyjechała dostawa pomieszana ze super... a zamawiany był super. Kierowca był niepocieszony bo połowę dostawy zabrał ... a jaki kit mi wciskali że przecież to jet to samo! Ze się czepiam itp. Dobrze że Inwestor był kumaty i nie dał się przekonać w hurtowni panu od sprzedaży.