PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Rom-Kon
10-12-2013, 23:34
a jest jakaś zauważalna różnica czy tylko nazwa;) jest różnica w "konsystencji" Stary toprock jest bardziej miękki a super trochę twardszy co przekłada się na jakość układania.

zeusrulez
11-12-2013, 00:03
Rom - poratuj. W jednym pomieszczeniu założyłem już akryl na łączeniu płyt ze ścianą i na łączeniu płyt w oknach dachowych. Po tygodniu akryl zaczął się łuszczyć, wygląda jak farba olejna po potraktowaniu opalarką. A jak pociągnę za odstający kawałek to odchodzi cały wielki kawałek. Co zrobiłem nie tak? Generalnie jaka jest technika nakładania akrylu, albo też innego ustrojstwa?

A malowałeś go ? Jeśli tak to po jakim czasie ?

Pozdrawiam
Z.

zeusrulez
11-12-2013, 00:31
Spróbuj Wall Seal Fluggera drogi nie jest a dobry.
Mam nadzieję, że go dostaniesz.

Akrimka
11-12-2013, 12:28
A dziękuję koledze za uznanie ;) Zgadzam się że estetyczniej jest bez progu - no i dużo łatwiej to wykonać. Prożek jestkompromisem pomiędzy ilością izolacji, nie zabiera dużo światła a i estetyka jeszcze do przyjęcia. Dużo okien jest tak osadzonych że innego rozwiązania nie ma bo przeszkadzają łaty i deski poszycia. Nie wszystko można wyciąć - na czymś to okno musi się trzymać,
Uważam że opja Rom-kona z progiem jest ok, mojej żonie się to załamanie bardzo podoba. Jak narazie zero wody na oknach, mimo że nie wszedzie mam grzejniki. Nie żałuję że tak zrobiłem.

maly_man
11-12-2013, 12:31
Nie zdążyłem pomalować :)
Wydłubałem go wczoraj, i płaskim pędzlem "wymyłem" ten syf gruntem. Położę raz jeszcze i zobaczę.

rafał2011
11-12-2013, 22:14
A dziękuję koledze za uznanie ;) Zgadzam się że estetyczniej jest bez progu - no i dużo łatwiej to wykonać. Prożek jestkompromisem pomiędzy ilością izolacji, nie zabiera dużo światła a i estetyka jeszcze do przyjęcia. Dużo okien jest tak osadzonych że innego rozwiązania nie ma bo przeszkadzają łaty i deski poszycia. Nie wszystko można wyciąć - na czymś to okno musi się trzymać,

Nie powiedział bym, jest raczej odwrotnie.
Jak nie robisz z "prożkiem" to musisz wpasować się idealnie w glif okna, a prożkiem uciekasz od pasowania i wychodzisz płyta do płyty (wyjść musi).

profi45
11-12-2013, 23:21
Nie zdążyłem pomalować :)
Wydłubałem go wczoraj, i płaskim pędzlem "wymyłem" ten syf gruntem. Położę raz jeszcze i zobaczę.
Ziomuś zabawa z akrylem to wcale nie takie prosta sprawa:o
zrobisz jak koledzy ci napisali. Samo nakładanie jest ważne żeby go z tuby wdusić w spoinę. Synchronizacja prędkości nakładania i przesuwu pistoletu. Zalecam ci wzdłuż spoinowania położenie taśmy malarskiej w odległości na jaką akryl ma być rozprowadzony , z dwóch stron zastosować. Po akrylowaniu spryskasz akryl ze spryskiwacza wodą i pociągniesz mokrym palcem ,zbierając nadmiar akrylu i wyrównując spoine za jednym zamachem od początku do końca ciągniesz palec.
Ja dorabiam sobie patyczki po lodach i zamiast palcem ciągnę patyczkiem doszlifowanym pod spoinę.

profi45
11-12-2013, 23:39
Nie powiedział bym, jest raczej odwrotnie.
Jak nie robisz z "prożkiem" to musisz wpasować się idealnie w glif okna, a prożkiem uciekasz od pasowania i wychodzisz płyta do płyty (wyjść musi).
Klasa rafał:yes:.

Quest84
12-12-2013, 08:07
Witam wszystkich,
Jakiś czas temu radziłem się Was jak wykonać półki oświetleniowe. Zebrałem kilka cennych uwag i powoli kończę, oceńcie:
229676229677229678229679

Całość zagruntowana. Pozostaje mi wykończenie, planuje dać narożniki a od góry półnarożniki alu. Całość zaciągnę 2x gładzią (1 warstwa megaron, 2 - mastermas).
Pasek ledowy zimna biel. Proporcje jakie przyjąłem półeczka 6cm - szczelina 3cm. Mama nadzieje, że wyjdzie fajnie.

Rom-Kon
12-12-2013, 08:44
Witam wszystkich,
Jakiś czas temu radziłem się Was jak wykonać półki oświetleniowe. Zebrałem kilka cennych uwag i powoli kończę, oceńcie:
229676229677229678229679

Całość zagruntowana. Pozostaje mi wykończenie, planuje dać narożniki a od góry półnarożniki alu. Całość zaciągnę 2x gładzią (1 warstwa megaron, 2 - mastermas).
Pasek ledowy zimna biel. Proporcje jakie przyjąłem półeczka 6cm - szczelina 3cm. Mama nadzieje, że wyjdzie fajnie.
Już wyszło rewelacyjnie! pogratulować!

Quest84
12-12-2013, 09:56
Już wyszło rewelacyjnie! pogratulować!

:D

Akrimka
12-12-2013, 10:12
Quest84
Dobra robota... zaświeć te ledy...

Quest84
12-12-2013, 10:24
Cierpliwości... efekt zaprezentuje!

profi45
12-12-2013, 15:54
Cierpliwości... efekt zaprezentuje!
Ledy jak planujesz kleić i do czego ?

rafał2011
12-12-2013, 17:21
Przez 3cm szczelinę będzie ciężko umieścić, podłączyć, ewentualnie wymienić oświetlenie. Ja nauczony byłem, żeby zostawiać tyle miejsca, aby swobodnie włożyć tam dłoń. Co szkoła to inaczej :)

zeusrulez
12-12-2013, 18:04
Ziomuś zabawa z akrylem to wcale nie takie prosta sprawa:o
zrobisz jak koledzy ci napisali. Samo nakładanie jest ważne żeby go z tuby wdusić w spoinę. Synchronizacja prędkości nakładania i przesuwu pistoletu. Zalecam ci wzdłuż spoinowania położenie taśmy malarskiej w odległości na jaką akryl ma być rozprowadzony , z dwóch stron zastosować. Po akrylowaniu spryskasz akryl ze spryskiwacza wodą i pociągniesz mokrym palcem ,zbierając nadmiar akrylu i wyrównując spoine za jednym zamachem od początku do końca ciągniesz palec.
Ja dorabiam sobie patyczki po lodach i zamiast palcem ciągnę patyczkiem doszlifowanym pod spoinę.

Taśmy malarskie są ok, ale wydaje mi się, że za dużo roboty przy tym, po pewnym czasie masz wyczucie ile wycisnąć, jak szybko "lecieć" z pistoletem i jak mocno docisnąć palec aby akryl nie "wypływał"
Patyczek do lodu piękne fugi robi ale to raczej przy sylikonie ;)
Przy akrylu nigdy nie sprawdzałem bo denerwowało mnie przyklejanie i odklejanie taśmy.

profi45
12-12-2013, 18:27
Przez 3cm szczelinę będzie ciężko umieścić, podłączyć, ewentualnie wymienić oświetlenie. Ja nauczony byłem, żeby zostawiać tyle miejsca, aby swobodnie włożyć tam dłoń. Co szkoła to inaczej :)
Ja mam swoje patenty na to:)

rafał2011
12-12-2013, 18:51
Ja mam swoje patenty na to:)

chińskie pałeczki :)

profi45
12-12-2013, 20:09
chińskie pałeczki :)
bez pałeczek i chińczyka da się zrobić:D
a koledzy jak sobie radzą w takiej sytuacji ?

Rom-Kon
12-12-2013, 20:22
Przez 3cm szczelinę będzie ciężko umieścić, podłączyć, ewentualnie wymienić oświetlenie. Ja nauczony byłem, żeby zostawiać tyle miejsca, aby swobodnie włożyć tam dłoń. Co szkoła to inaczej :)
3 cm spokojnie wystarczy by palcami ułożyć LEDa. :)

rafał2011
12-12-2013, 22:24
a koledzy jak sobie radzą w takiej sytuacji ?
najlepiej przykleić LEDY do sufitu i później zrobić zabudowę :lol:

Akrimka
12-12-2013, 22:35
Miałem jeden akryl i jakiś taki suchy był (chyba Denbrawen), pózniej kupiłem Soudala, pięknie się nim robiło, zamaist palcami i patyczkami możesz kupić za 5zł takie plastikowe 4szt kwadraty z różnymi kątami i promieniami do fugowania, idzie wtedy bez taśmy malarskiej. Taśmę dawałem tylko jak miałem płytę z drewnem czyli z płatwią.
Pozdrawiam

profi45
13-12-2013, 08:26
3 cm spokojnie wystarczy by palcami ułożyć LEDa. :)
A ja obstawiam ze 2cm szczelina wystarczy i może być 10cm głęboka:yes:. I da się taśmę leda wkładać i kleić swobodnie.

profi45
13-12-2013, 08:27
najlepiej przykleić LEDY do sufitu i później zrobić zabudowę :lol:
Na serio pytałem.

Rom-Kon
13-12-2013, 08:42
A ja obstawiam ze 2cm szczelina wystarczy i może być 10cm głęboka:yes:. I da się taśmę leda wkładać i kleić swobodnie.
...przyklejasz do "czegoś" np. jakiś profil al lub lepiej profil dylatacyjny przyokienny i wrzucasz na półkę. Żadna filozofia. Gorzej było z wężami bo to sztywne cholerstwo i 3 godziny trzeba było je nagrzewać zanim się je montowało. No i czasem 1,5mb węża świeciło w zabudowie bo węże cięło się co 1 lub 2 metry. Ale wszystko szło. nawet zrobić tak zabudowę by wąż wymienić. Teraz paski LED to zabawka dla dzieci. ;)

Quest84
13-12-2013, 08:50
Ledy jak planujesz kleić i do czego ?

Przed zamknięciem półeczki (prostopadłej płyty do sufitu) odwróciłem profil CD tak:
229954
Obstawiam, że będzie tak dawało dobry efekt.
Zobacze co z tego wyjdzie, jak myślicie?
Jak Wy sobie z tym radzicie?

Rom-Kon
13-12-2013, 09:39
Przed zamknięciem półeczki (prostopadłej płyty do sufitu) odwróciłem profil CD tak:
229954
Obstawiam, że będzie tak dawało dobry efekt.
Zobacze co z tego wyjdzie, jak myślicie?
Jak Wy sobie z tym radzicie?
Wszystko zależy od tego jaki efekt świetlny chcesz uzyskać. lepsze rozproszenie światła będzie jak położysz LEDa bezpośrednio na płycie a nie na UDeku - głębiej. możesz LEDa wsunąć w profil UD. Ale zawsze im bardziej rozproszysz światło tym mniej go będzie ale może być ładniejsza poświata - delikatniejsza. Ale przecież to nie jest światło do czytania ;)

Quest84
13-12-2013, 10:58
Wszystko zależy od tego jaki efekt świetlny chcesz uzyskać. lepsze rozproszenie światła będzie jak położysz LEDa bezpośrednio na płycie a nie na UDeku - głębiej. możesz LEDa wsunąć w profil UD. Ale zawsze im bardziej rozproszysz światło tym mniej go będzie ale może być ładniejsza poświata - delikatniejsza. Ale przecież to nie jest światło do czytania ;)

No chyba jednak położe na CDku - lepsze dojście( w razie czego) i światło nie będzie takie rozproszone.

profi45
13-12-2013, 11:20
No chyba jednak położe na CDku - lepsze dojście( w razie czego) i światło nie będzie takie rozproszone.
Nie do CD . Nie do UD. Nie do Płyty tym bardziej. :(
Rom był blisko. Dzisiaj ci pokaże jak zrobię parę fotek jak to się robi profesjonalnie:D
I przygotować się do szkolenia proszę :wave:

Rom-Kon
13-12-2013, 12:07
Nie do CD . Nie do UD. Nie do Płyty tym bardziej. :(
Rom był blisko. Dzisiaj ci pokaże jak zrobię parę fotek jak to się robi profesjonalnie:D
I przygotować się do szkolenia proszę :wave:
A co? chcesz dawać oryginalne listwy z maskownicą do LED?

A jak już chcesz mnie podszkolić to znajdź rozwiązanie na listew LED po łuku wewnętrznym (na powierzchni płaskiej - walec od wewnątrz) promień około 4,5m. Pomysła na to nie mam... listwy aluminiowe z maskownicą ciężko się ugina nawet na giętarce walcowej bo później nie pasuje zaślepka-maskownica... profil alu traci kształt.

...a widzieliście lampki choinkowe splecione i owinięte taśmą izolacyjną robiące za poświatę? Ja widziałem i nawet zdało egzamin ale jak dla mnie za dużo światła - chociaż jak kto woli.

Rom-Kon
13-12-2013, 12:14
Do pasków LED dobre są listwy dylacyjne - przyokienne, te które klei się do okien i drzwi przed tynkowaniem. Listew jest w miarę sztywna, ma paski z taśmą klejącą, łatwo się docina na wymiar, ma 3mb więc w 90% wystarcza jako jeden element bez łączenia, łatwo się układa w wąskich szczelinach. no i jest tania jak barszcz. do malowania łatwo wyjąć. ktoś znajdzie wady tego rozwiązania? No może trudniej na łukach ;)

profi45
13-12-2013, 14:10
A co? chcesz dawać oryginalne listwy z maskownicą do LED?

A jak już chcesz mnie podszkolić to znajdź rozwiązanie na listew LED po łuku wewnętrznym (na powierzchni płaskiej - walec od wewnątrz) promień około 4,5m. Pomysła na to nie mam... listwy aluminiowe z maskownicą ciężko się ugina nawet na giętarce walcowej bo później nie pasuje zaślepka-maskownica... profil alu traci kształt.
.
Rozumiem że z braku zainteresowania szkolenie z montażu jest zbyteczne. Z ciekawości podpowiem że żadnych orginalnych listew do ledów i żadnych maskownic nie chciałem zaproponować.
Do łuków pod ledy co się ładnie wygina jest fajna listwa i wygina się do wewnątrz i na zewnątrz;)

Rom-Kon
13-12-2013, 15:09
Rozumiem że z braku zainteresowania szkolenie z montażu jest zbyteczne. Z ciekawości podpowiem że żadnych orginalnych listew do ledów i żadnych maskownic nie chciałem zaproponować.
Do łuków pod ledy co się ładnie wygina jest fajna listwa i wygina się do wewnątrz i na zewnątrz;)
Mam nadzieję że nie proponujesz tych ohydnych kondomków do pasków LED - te można zastosować do półeczki tak by nie było ich widać. A to ma wyglądać. ten pasek ma być widoczny i to z bliska... niestety. Inwestorka trochę przesadziła z "dyzajnem" i mam problem. Ale jest jeszcze trochę czasu więc może się wymyśli ;)

Quest84
14-12-2013, 19:34
Rozumiem że z braku zainteresowania szkolenie z montażu jest zbyteczne. Z ciekawości podpowiem że żadnych orginalnych listew do ledów i żadnych maskownic nie chciałem zaproponować.
Do łuków pod ledy co się ładnie wygina jest fajna listwa i wygina się do wewnątrz i na zewnątrz;)

Profi45 - szkolenie to może nie, ale zdradź swój sposób - może okaże się lepszy niż ten którym chce to ogarnąć...

Rom-Kon
14-12-2013, 21:17
W sprawie elastycznych listew . Są listwy plastikowe na allegro. Z "kloszem". Na fotce nawet wyglądają ale ciekawe jak w naturze. Czy nie będą razić chamskim plastikiem? Zobaczymy co na to Pani Inwestor ;)

Rom-Kon
14-12-2013, 21:23
A może warto utworzyć nowy temat? Panele oświetleniowe, półeczki i inne dekoracyjne zabudowy z płyt G-K. Co Wy -Drodzy Forumowicze na to?

profi45
14-12-2013, 22:09
No chyba jednak położe na CDku - lepsze dojście( w razie czego) i światło nie będzie takie rozproszone.
Jutro coś ci podpowiem jak to robię. I jak ci się spodoba to i tak będziesz musiał czekać do poniedziałku jak otworzą hurtownie.

profi45
15-12-2013, 16:17
Profi45 - szkolenie to może nie, ale zdradź swój sposób - może okaże się lepszy niż ten którym chce to ogarnąć...
Jak wcześniej pisałem taśmy z ledami nie powinieneś kleić do profili cd,Ud lub płyty bo jak już przykleisz to amen i nie odkleisz , nie przesuniesz nie skorygujesz nie naprawisz itd. Ja w związku z tym stosuje do podświetlania półek sufitów listwy aluminiowe proste do liniowych podświetleń.Listwy to kątowniki aluminiowe 12*12mm lub 10*15mm . Led sie dobrze klei do listwy .jest równo przyklejony i możesz go przed włożeniem odpalić, włożyć ,położyć , dokleić lub dokręcić. Tego typu rozwiązanie powoduje że możesz taśmę przykleić do kątownika aluminiowego z trzech stron bo z jednej strony listwa będzie przylegała do jakiegoś podłoża. Listwy kupuje w hurtowni aluminium 4mb za około 12zł. W twoim przypadku podświetlenia sufitu obwodowo taką listwe tnę fleksem na odpowiedniej długości odcinki , dopasowuje taśme i doklejam do listwy i wsadzam . Zawsze jak coś nie tak to możesz to wszystko wyjąć i coś zmienić i znów spróbować.230335230336230337230338

profi45
15-12-2013, 16:24
A co? chcesz dawać oryginalne listwy z maskownicą do LED?

A jak już chcesz mnie podszkolić to znajdź rozwiązanie na listew LED po łuku wewnętrznym (na powierzchni płaskiej - walec od wewnątrz) promień około 4,5m. Pomysła na to nie mam... listwy aluminiowe z maskownicą ciężko się ugina nawet na giętarce walcowej bo później nie pasuje zaślepka-maskownica... profil alu traci kształt.

...a widzieliście lampki choinkowe splecione i owinięte taśmą izolacyjną robiące za poświatę? Ja widziałem i nawet zdało egzamin ale jak dla mnie za dużo światła - chociaż jak kto woli.
Do łuków pod ledy ja stosowałem listwy startowe od kafli;)230339230340

Rom-Kon
15-12-2013, 21:05
Do łuków pod ledy ja stosowałem listwy startowe od kafli;)230339230340Nieprzydatne bo listew ma być widoczna - zlicowana z płytą. Są listwy alu z kloszem. Do płaskich powierzchni idealna ale niestety nie do łuków. A plastik - Pani Inwestor dziś mi powiedziała że plastik jest be. No i problem pozostał.

profi45
15-12-2013, 21:22
Nieprzydatne bo listew ma być widoczna - zlicowana z płytą. Są listwy alu z kloszem. Do płaskich powierzchni idealna ale niestety nie do łuków. A plastik - Pani Inwestor dziś mi powiedziała że plastik jest be. No i problem pozostał.
Często pani lub pan inwestor sama nie wie czego chce. A jak chce żeby ledy jej prosto w gały świeciły to tylko sie należy cieszyć:D

Rom-Kon
15-12-2013, 21:40
Często pani lub pan inwestor sama nie wie czego chce. A jak chce żeby ledy jej prosto w gały świeciły to tylko sie należy cieszyć:D
I będą świecić bo ten łuk to "bok" sufitu-podłogi na klatce schodowej wiec przy schodzebiu ze schodów LEDy znajdą się na wysokości oczu... ja to wiem... Ty to wiesz...

zeusrulez
16-12-2013, 02:50
To niech sama wymyśli, albo znajdzie rozwiązanie . . .
Jest zawód w którym Panowie/Panie zajmują się tylko oświetleniem - projektant oświetlenia . . . Niech do nich zadzwoni ;)

Quest84
16-12-2013, 08:03
Jak wcześniej pisałem taśmy z ledami nie powinieneś kleić do profili cd,Ud lub płyty bo jak już przykleisz to amen i nie odkleisz , nie przesuniesz nie skorygujesz nie naprawisz itd. Ja w związku z tym stosuje do podświetlania półek sufitów listwy aluminiowe proste do liniowych podświetleń.Listwy to kątowniki aluminiowe 12*12mm lub 10*15mm . Led sie dobrze klei do listwy .jest równo przyklejony i możesz go przed włożeniem odpalić, włożyć ,położyć , dokleić lub dokręcić. Tego typu rozwiązanie powoduje że możesz taśmę przykleić do kątownika aluminiowego z trzech stron bo z jednej strony listwa będzie przylegała do jakiegoś podłoża. Listwy kupuje w hurtowni aluminium 4mb za około 12zł. W twoim przypadku podświetlenia sufitu obwodowo taką listwe tnę fleksem na odpowiedniej długości odcinki , dopasowuje taśme i doklejam do listwy i wsadzam . Zawsze jak coś nie tak to możesz to wszystko wyjąć i coś zmienić i znów spróbować.230335230336230337230338

Fajne rozwiązanie, na pewno precyzyjniej można ułożyć LED na listwie. W szczelinie 2cm trudno równo przykleić LED do profila (nawet jeśli mamy go odwrócony równą powierzchnią do góry). Masz też rację z wyjmowaniem i wkładaniem listwy na półeczkę. Tylko zastanawia mnie jak przykleić listwę do profila aluminiowego - taśma dwustronna? klej silikonowy? jak z narożami? Jeszcze pytanie jak kierujesz źródło światła? Do góry na sufit czy może w stronę półeczki?

profi45
16-12-2013, 11:24
Fajne rozwiązanie, na pewno precyzyjniej można ułożyć LED na listwie. W szczelinie 2cm trudno równo przykleić LED do profila (nawet jeśli mamy go odwrócony równą powierzchnią do góry). Masz też rację z wyjmowaniem i wkładaniem listwy na półeczkę. Tylko zastanawia mnie jak przykleić listwę do profila aluminiowego - taśma dwustronna? klej silikonowy? jak z narożami? Jeszcze pytanie jak kierujesz źródło światła? Do góry na sufit czy może w stronę półeczki?
Ze światłem to już ci nie poradzę ale sugerowałem żebyś poświęcił krótki kawałek kątownika i ledy. Podświetlasz i patrzysz ,obracasz kątownik i patrzysz jak świeci lepiej i jak uzyskasz najlepszy efekt to kleisz i montujesz. Tasma dwustronna do klejenia , naroża łamiesz taśme .

memekt
16-12-2013, 17:27
Witam,

panowie pewnie było z milion razy ale podpowiedzcie, czym najlepiej zatkać dziurę wskazaną na zdjęciu? nawciskać tam wełny ile wlezie czy może zwykła pianka np. soudala wystarczy?

230519

Pozdrawiam,
memekt

junior1981
16-12-2013, 18:58
witam to moje pytanie nie licząc się zbytnio z kosztami oczywiście rozsadek ma tu działać jak byście zrobili poddasze mam pełne dekowanie na to papa łaty i dachówka karpiówka dach 450 metrów krokwie 18cm i chce to bardzo dobrze docieplić jestem za wełną ale ile i jak czy muszę mieć szczelinę miedzy deskami ocieplenie z styro z zewnatrz mam podciągnięte pod same deskowanie ale mam nacietom papę w szczycie kalenicy
pozdrawiam

rafał2011
16-12-2013, 21:56
Witam,

panowie pewnie było z milion razy ale podpowiedzcie, czym najlepiej zatkać dziurę wskazaną na zdjęciu? nawciskać tam wełny ile wlezie czy może zwykła pianka np. soudala wystarczy?

230519

Pozdrawiam,
memekt

wełną tak jak będziesz ocieplał poddasze, tylko że musisz to zrobić od zewnątrz.
tak apropos, po co Tobie te sznurki?

rafał2011
16-12-2013, 21:59
witam to moje pytanie nie licząc się zbytnio z kosztami oczywiście rozsadek ma tu działać jak byście zrobili poddasze mam pełne dekowanie na to papa łaty i dachówka karpiówka dach 450 metrów krokwie 18cm i chce to bardzo dobrze docieplić jestem za wełną ale ile i jak czy muszę mieć szczelinę miedzy deskami ocieplenie z styro z zewnatrz mam podciągnięte pod same deskowanie ale mam nacietom papę w szczycie kalenicy
pozdrawiam

Szczelinę musisz zrobić, ocieplenie 15+15cm 0,035 , lub 0,033 chyba że Cię stać na więcej.
Pozdrawiam.

wieczoor
16-12-2013, 22:22
Witam,
jak w miare dobrze zrobić połączenie płyta gk (sufit i skosy na poddaszu) ze ścianą murowaną z takim zastrzeżeniem że ściana jest otynkowana tynkiem cw i nie przewiduje wykonywania gładzi na owej ścianie.

rafał2011
16-12-2013, 22:30
Witam,
jak w miare dobrze zrobić połączenie płyta gk (sufit i skosy na poddaszu) ze ścianą murowaną z takim zastrzeżeniem że ściana jest otynkowana tynkiem cw i nie przewiduje wykonywania gładzi na owej ścianie.

Nie w miarę dobrze, tylko dobrze zrobisz to moim ulubionym sposobem, czyli "łączenie ślizgowe" poszukaj a znajdziesz jak to się robi :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium

rafał2011
16-12-2013, 22:43
polecam obejrzeć

http://www.youtube.com/watch?v=4qGKsKPDMGg

Rom-Kon
16-12-2013, 23:16
Witam,

panowie pewnie było z milion razy ale podpowiedzcie, czym najlepiej zatkać dziurę wskazaną na zdjęciu? nawciskać tam wełny ile wlezie czy może zwykła pianka np. soudala wystarczy?

230519

Pozdrawiam,
memekt
Takie coś uzupełniasz od zewnątrz. Od strony podbitki.

Trochę rzadko masz te sznurki - jeśli to ma byc szczelina wentylacyjna. Chociaż przy membranie nie jest wymagana.

memekt
17-12-2013, 08:22
Takie coś uzupełniasz od zewnątrz. Od strony podbitki.

Trochę rzadko masz te sznurki - jeśli to ma byc szczelina wentylacyjna. Chociaż przy membranie nie jest wymagana.

Problem w tym, że od zewnątrz jest już styropian pod samą membranę (stare zdjęcie wkleiłem) :(
No proszę nawet nie wiedziałem że jak jest membrana to szczeliny nie musi być, a każdy mówił że trzeba zrobić. To szpara pomiędzy styropianem a membraną tez jest nie potrzebna?

profi45
17-12-2013, 09:48
polecam obejrzeć

http://www.youtube.com/watch?v=4qGKsKPDMGg
przyklejam styro do murłaty i wszystko jest już git :popcorn:. Może ten koleś robił elewacje a teraz szkoli w środku ?

Rom-Kon
17-12-2013, 12:11
przyklejam styro do murłaty i wszystko jest już git :popcorn:. Może ten koleś robił elewacje a teraz szkoli w środku ?
...nie. Zrezygnuje z dobrej roboty bo na zewnątrz nie ma jeszcze styropianu.

Styropian oporowy przyklejony do muralaty (na piankę) to popularny sposób na zabezpieczenie wełny przed osuwaniem się. Elewaciarze spokojnie poradzą sobie ze swoją robotą. Teraz mam tak na budowie i powiem więcej - Inwestor zrobił już wstępną termowizję i było ok. Wstępną bo ma dostęp do kamery i w trakcie naszych (poddasze+elewacja) prac zabawił się w Predatora... no ale nad maskowaniem w terenie jeszcze musi popracować ;)

zeusrulez
17-12-2013, 12:19
...nie. Zrezygnuje z dobrej roboty bo na zewnątrz nie ma jeszcze styropianu.

Styropian oporowy przyklejony do muralaty (na piankę) to popularny sposób na zabezpieczenie wełny przed osuwaniem się. Elewaciarze spokojnie poradzą sobie ze swoją robotą. Teraz mam tak na budowie i powiem więcej - Inwestor zrobił już wstępną termowizję i było ok. Wstępną bo ma dostęp do kamery i w trakcie naszych (poddasze+elewacja) prac zabawił się w Predatora... no ale nad maskowaniem w terenie jeszcze musi popracować ;)

Możesz mu podpowiedzieć, że najlepiej i tak widać jakość Twojej pracy ze zdjęciami robionymi wewnątrz . . . ;) tylko do tego potrzebna jest różnica temperatur, chyba 25'C . . .

memekt
17-12-2013, 14:45
Szukałem po necie i muszę przyznać, że w 99 ,9 % artykułów jest opisany przykład wentylacji w dachach z deskowaniem. Czyli w moim przypadku (membrana i blacha bez deskowania) wszystkie dziury, szparki i zakamarki, które zrobiłem w celu wentylacji mogę uzupełnić wełną, pianką i styropianem, tak?

grzeniu666
18-12-2013, 10:45
Czy płyta ogień jest twardsza od zwykłej (chodzi o suche tynki)?

Czy mogę przetrzymać przez zimę płyty GK na budowie (nieogrzewane)? Płyta fundamentowa lana była 2 lata temu, strop nad parterem półtora, dach nad piętrem od roku, brak stropu piętra (GK+ocieplenie).

Akrimka
18-12-2013, 13:11
Płyta ogień jest sporo twardsza, ciężko ją złamać - mowie o różowej.

grzeniu666
18-12-2013, 19:36
A czy płyty które będą leżały (płasko) w nieogrzewanym domu to nie byłoby bezpieczniej jakby były Woda?

O tej twardości jeszcze coś poczytam... (bardziej chodzi mi o powierzchiową, niż o sztywność całej płyty, choć to może być tożsame).

Akrimka
19-12-2013, 12:35
Myśle że wogule płytom nic nie bedzie... jak jest w miare sucho...

MasterCheat
19-12-2013, 14:59
Witam,

Lada chwila biorę się za ocieplanie poddasza wełną i mam pytanko (pewnie nie ostatnie) do bardziej doświadczonych.

Ostatnią krokiew przed ścianą szczytową mam od niej odsuniętą o około 1 metr i dalej już nie mam gdzie dać wieszaka.

Czy dobrym/wystarczającym rozwiązaniem będzie przykręcenie do ściany szczytowej profilu obwodowego u30 ? tak aby w nim kończyły się profile CD60?

Podobna sytuacja będzie na ściance działowej (jeszcze jej nie ma - będzie też z karton gipsu), która wypada centralnie na krokwi, w związku z czym teą najbliższe do niej krokwie będą o 1 metr od ścianki.

MasterCheat
19-12-2013, 15:07
Na zdjęciu zaznaczyłem planowanie miejsce ścianki działowej - czerwone kreski.

ps. przy ścianach szczytowych będzie nie 1 metr tylko około 50 cm. Ale przy działowej jest już metr do kolejnej krokwi.

Akrimka
20-12-2013, 10:06
Koło działowej możesz dołożyć coś pomiędzy, do szcztowej przykręcił bym porzadnie UD wsunął CD-ki i też je zapchełkował i bedzie dobrze, 0.5m wytrzyma.

MasterCheat
20-12-2013, 11:01
Koło działowej możesz dołożyć coś pomiędzy, do szcztowej przykręcił bym porzadnie UD wsunął CD-ki i też je zapchełkował i bedzie dobrze, 0.5m wytrzyma.
Tak sobie myślę, że może do tej krokwi przy ściance działowej z obu stron dokręcić jakąś kantówkę tak aby wystawała poza lico ścianki działowej i do tej kantówki przykręcić normalnie wieszak kotwowy.

MasterCheat
20-12-2013, 13:42
ps. takie pytanko kwestii technicznej. Czy do profili CD60 określonej firmy trzeba kupować wieszaki tej samej firmy czy to obojętne.

Kupiłem dziś profile nidy, ale niestety w hurtowni akurat brakło wieszaków i muszę kupić gdzieindziej...

profi45
20-12-2013, 17:35
Na zdjęciu zaznaczyłem planowanie miejsce ścianki działowej - czerwone kreski.

ps. przy ścianach szczytowych będzie nie 1 metr tylko około 50 cm. Ale przy działowej jest już metr do kolejnej krokwi.
Zrób skos i sufit najpierw ,a potem postawisz działówkę i masz po ptakach.

wieczoor
20-12-2013, 21:46
Jak ocieplacie przestrzeń wokół okna dachowego? U mnie fachowcy proponują wokół okna pomiędzy łaty powciskać paski styropianu. (dach pełne deskowanie z papą i dachówka). Czy tak może być? Nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat.

Ermua
21-12-2013, 21:53
Proszę o pomoc.


Na połączenie skos g-k - sufit g-k można dać tasmę TuffTape Czerwoną?

Rom-Kon
21-12-2013, 22:15
Proszę o pomoc.


Na połączenie skos g-k - sufit g-k można dać tasmę TuffTape Czerwoną?
oczywiście że można ale są lepsze taśmy na to połączenie.

Rom-Kon
21-12-2013, 22:17
Jak ocieplacie przestrzeń wokół okna dachowego? U mnie fachowcy proponują wokół okna pomiędzy łaty powciskać paski styropianu. (dach pełne deskowanie z papą i dachówka). Czy tak może być? Nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat.
może spójrz w mojego fotosika - link w mojej stopce

Rom-Kon
21-12-2013, 22:19
ps. takie pytanko kwestii technicznej. Czy do profili CD60 określonej firmy trzeba kupować wieszaki tej samej firmy czy to obojętne.

Kupiłem dziś profile nidy, ale niestety w hurtowni akurat brakło wieszaków i muszę kupić gdzieindziej...
jeśli nie zamierzasz sypać 60cm granulatu wełny na płyty to większość dostępnych na rynku wieszaków wytrzyma. Oczywiście lepsze są markowe - systemowe. oczywiście wieszaki rigipsa pasują do profili kanufa itp.

Rom-Kon
21-12-2013, 22:23
Tak sobie myślę, że może do tej krokwi przy ściance działowej z obu stron dokręcić jakąś kantówkę tak aby wystawała poza lico ścianki działowej i do tej kantówki przykręcić normalnie wieszak kotwowy.
jeśli pierwsza krokiew jest daleko można tak zrobić. Ale profil UD przykręcony mocno do ściany też przenosi obciążenia.

Rom-Kon
21-12-2013, 22:27
A czy płyty które będą leżały (płasko) w nieogrzewanym domu to nie byłoby bezpieczniej jakby były Woda?

O tej twardości jeszcze coś poczytam... (bardziej chodzi mi o powierzchiową, niż o sztywność całej płyty, choć to może być tożsame).Spokojnie możesz składowac płyty (wszystkie) w pomieszczeniach bez ogrzewania. W hurtowniach też nie przechowują w cieple. na posadzkę połóż folię i dopiero na to płyty. płyty muszą leżeć na równej powierzchni.

Ermua
21-12-2013, 22:30
oczywiście że można ale są lepsze taśmy na to połączenie.

Jak możesz przyjacielu napisać jakie to będę wdzięczny.

I jeszcze jedno pytanie bo już za przeproszeniem pierdolca dostałem w głowie, bo starym stwierdzeniu z tematu o szpachlowaniu :
"...A teraz zasadnicza i bezwzględna reguła!
By mieć 99% pewności że połączenie nie pęknie pod takim łączeniem MUSI być profil! Takie łączenie musi zawsze wypadać na profilu!"

Czy tu nie może być krawędź cięta?
231292

czy tez tylko taka sytuacja jest prawidlowa?
231293

mam nadzieję że względnie jasno postawiłem problem

Rom-Kon
21-12-2013, 22:32
Czy płyta ogień jest twardsza od zwykłej (chodzi o suche tynki)?

Czy mogę przetrzymać przez zimę płyty GK na budowie (nieogrzewane)? Płyta fundamentowa lana była 2 lata temu, strop nad parterem półtora, dach nad piętrem od roku, brak stropu piętra (GK+ocieplenie).płyty "ogień" mają rdzeń gipsowy zbrojony włóknem szklanym - przez to są bardziej wytrzymałe mechanicznie i trochę cięższe. Ale wadą jest to że zwykłe wkręty do płyt w profilach 0.5mm nie trzymają tak jak powinny. Łby ciężko wchodzą - zagłębiają się w papier i zrywają gwint. Lepsze są wkręty z gwintem do drewna - mają grubszy gwint i lepiej trzyma w cienkiej blasze.

plusfoto
21-12-2013, 22:35
na posadzkę połóż folię i dopiero na to płyty.
Z tym to radził bym ostrożnie. Lepiej kilka palet i na tym poukładać.

Rom-Kon
21-12-2013, 22:39
Jak możesz przyjacielu napisać jakie to będę wdzięczny.

I jeszcze jedno pytanie bo już za przeproszeniem pierdolca dostałem w głowie, bo starym stwierdzeniu z tematu o szpachlowaniu :
"...A teraz zasadnicza i bezwzględna reguła!
By mieć 99% pewności że połączenie nie pęknie pod takim łączeniem MUSI być profil! Takie łączenie musi zawsze wypadać na profilu!"

Czy tu nie może być krawędź cięta?
231292

czy tez tylko taka sytuacja jest prawidlowa?
231293

mam nadzieję że względnie jasno postawiłem problem
Taśmy TT dobre są na spoiny. Do narożników lepsze są następne w kolejności czyli oryginal, Medium, Uno beat, Midflex, Wideflex i ekstremalna - też pod wzgledem ceny - Ultraflex Rigipsa.

Unika się krawędzi ciętych pomiedzy profilami... ale to raczej już przeszłość i dmuchanie na zimne bo w przypadku taśm pełnych typu TT to prędzej serce pęknie niż dobrze zaszpachlowana taśma. Ale lepiej dmuchac na zimne niż jeździć 350km na poprawki ;) jeśli spoinuje się na siatkach to oczywiście takie łączenie to zbrodnia.

Rom-Kon
21-12-2013, 22:42
Z tym to radził bym ostrożnie. Lepiej kilka palet i na tym poukładać.
lepiej na posadzce... kiedyś miałem płyty z palet (nie oryginalnych do płyt) i nie wiedziałem co z nimi zrobić bo się w środku "wygły". tragedia. A miało być tak dobrze. Folia byle dobra- gruba budowlana- i prosta posadzka o niebo lepsze.

grzeniu666
21-12-2013, 22:59
@Plus, @Rom, @Akrimka, dzięki za rady!

Cholera wiedziałem o tej folii ale zapomniałem dziś przy samym rozładunku! :bash: Ona to od wilgoci czy dla czystości? Układałem na paletach, no możemy przerzucić te 100 płyt jeszcze raz tam i z powrotem i podłożyć folię, jeśli trzeba...

Układałem na paletach, dwa stosy po około 50 płyt, starałem się te palety spoziomować pod łatą 2.5, ale mi jakoś nie wyszło, jak przyłożyłem łatę już na stosie płyt, to pod środkiem mam 1cm pustki. W sensie łuk. Jeden stos idzie na sufity podwieszane, drugi stos na tynk (kleił będę pacą po całości, ściany równe). Czy może zostać czy może przerzucać i korygować (przy okazji podłożyłbym folię :) ). Jakby kto pytał, nie mam szczególnej radochy w przerzucaniu płyt.

Pogodnych Świąt!

Rom-Kon
21-12-2013, 23:43
@Plus, @Rom, @Akrimka, dzięki za rady!

Cholera wiedziałem o tej folii ale zapomniałem dziś przy samym rozładunku! :bash: Ona to od wilgoci czy dla czystości? Układałem na paletach, no możemy przerzucić te 100 płyt jeszcze raz tam i z powrotem i podłożyć folię, jeśli trzeba...

Układałem na paletach, dwa stosy po około 50 płyt, starałem się te palety spoziomować pod łatą 2.5, ale mi jakoś nie wyszło, jak przyłożyłem łatę już na stosie płyt, to pod środkiem mam 1cm pustki. W sensie łuk. Jeden stos idzie na sufity podwieszane, drugi stos na tynk (kleił będę pacą po całości, ściany równe). Czy może zostać czy może przerzucać i korygować (przy okazji podłożyłbym folię :) ). Jakby kto pytał, nie mam szczególnej radochy w przerzucaniu płyt.

Pogodnych Świąt!Przerzuć wszystkie na posadzkę ale nie zapomnij o folii. Jesli już bardzo chcesz palety to tylko te od płyt.

grzeniu666
22-12-2013, 00:00
Przerzuć wszystkie na posadzkę ale nie zapomnij o folii. Jesli już bardzo chcesz palety to tylko te od płyt.

Kurcze, chyba zapomniałem dodać, u mnie jeszcze nie ma posadzki (z mixa) tylko jest nieco nierówna płyta betonowa (wiem, kolejność słaba). Układałem palety (bo bloczka silikatowych) 75x100, 3 sztuki pod płytę 2.6x1.2. Źle?

wieczoor
22-12-2013, 12:36
może spójrz w mojego fotosika - link w mojej stopce

OK. Wszystko jasne. Dzięki.

MasterCheat
22-12-2013, 19:08
Zrób skos i sufit najpierw ,a potem postawisz działówkę i masz po ptakach.
Kórcze, myślałem że najpierw trzeba działowe... jak w instrukcji np. Rigipsa.
Jesli najpierw zrobie skosy i sufit to jak ta działowa będzie sie trzymała przykręcona tylko do płyt z kartongipsu ?

Ps. Czy ścianke działową mozna zrobic z UW 75? Bo akurat zostalo mi troche tego. Czy lepiej kupic UW100?
No i czy do ścianki z profili 75 uda sie wcisnąć wełne 100 mm?

W skosach bedzie 15cm miedzy krokwiami i 10 cm na krokwiach. Wszystko 0,033.

Ile muszą wystawiac wieszaki za krokwie przy wełnie 100mm? 100 czy 130 ?

rafał2011
22-12-2013, 19:16
Co do wciskania to setka w 75 to nie za bardzo, możesz nakręcić pasek płyty z jednej i drugiej strony na profil i będzie akurat;)

profi45
22-12-2013, 20:40
Kórcze, myślałem że najpierw trzeba działowe... jak w instrukcji np. Rigipsa.
Jesli najpierw zrobie skosy i sufit to jak ta działowa będzie sie trzymała przykręcona tylko do płyt z kartongipsu ?

Ps. Czy ścianke działową mozna zrobic z UW 75? Bo akurat zostalo mi troche tego. Czy lepiej kupic UW100?
No i czy do ścianki z profili 75 uda sie wcisnąć wełne 100 mm?

W skosach bedzie 15cm miedzy krokwiami i 10 cm na krokwiach. Wszystko 0,033.

Ile muszą wystawiac wieszaki za krokwie przy wełnie 100mm? 100 czy 130 ?
Jak zrobisz skos i sufit to twoja ścianka będzie się trzymała nie płyty a profili :yes: i nie będziesz musiał tyle tańczyć nad przepaścią

rafał2011
22-12-2013, 20:56
Jak zrobisz skos i sufit to twoja ścianka będzie się trzymała nie płyty a profili :yes: i nie będziesz musiał tyle tańczyć nad przepaścią

i zawsze mniej mostków

zeusrulez
23-12-2013, 01:59
Kto jak kto Panowie, ale Wy takich rzeczy nie powinniście pisać . . .
Fakt, że umiejscowienie tej ściany działowej wypada w nie najlepszym miejscu ale . . . , nie zwalnia to Was od błędów . . . A w szczególności iż pracujecie jako monterzy suchej zabudowy.

profi45
23-12-2013, 10:26
Kto jak kto Panowie, ale Wy takich rzeczy nie powinniście pisać . . .
Fakt, że umiejscowienie tej ściany działowej wypada w nie najlepszym miejscu ale . . . , nie zwalnia to Was od błędów . . . A w szczególności iż pracujecie jako monterzy suchej zabudowy.
Zacytujesz mi rigipsa ?

zeusrulez
23-12-2013, 12:37
Nie, mogę Flash'a który też ma rację ale akurat mowa była o czymś innym.

profi45
23-12-2013, 23:13
Nie, mogę Flash'a który też ma rację ale akurat mowa była o czymś innym.
To daj Flasha i pogadamy,albo flash wrzuć coś od siebie.

profi45
23-12-2013, 23:33
[I] żebym cie więcej nie widział na tym forum z twoim rigipsem :eek: bo zrobię z ciebie polską parówke:)

zeusrulez
24-12-2013, 00:40
To daj Flasha i pogadamy,albo flash wrzuć coś od siebie.

Masz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220050-P%C5%82ytowanie-%C5%9Bcianki-dzia%C5%82owej-do-ko%C5%84ca

A drugie to akustyka . . . Tyle buczałeś, że Rom pudła rezonansowe robi bla bla bla

zeusrulez
24-12-2013, 00:43
[I] żebym cie więcej nie widział na tym forum z twoim rigipsem :eek: bo zrobię z ciebie polską parówke:)

Nie strasz, od straszenia to są duchy :yes:

zeusrulez
24-12-2013, 00:45
Przy okazji, życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia . . . !!

Pozdrawiam
Z.

Ermua
24-12-2013, 01:02
Jak możesz przyjacielu napisać jakie to będę wdzięczny.

I jeszcze jedno pytanie bo już za przeproszeniem pierdolca dostałem w głowie, bo starym stwierdzeniu z tematu o szpachlowaniu :
"...A teraz zasadnicza i bezwzględna reguła!
By mieć 99% pewności że połączenie nie pęknie pod takim łączeniem MUSI być profil! Takie łączenie musi zawsze wypadać na profilu!"

Czy tu nie może być krawędź cięta?
231292

czy tez tylko taka sytuacja jest prawidlowa?
231293

mam nadzieję że względnie jasno postawiłem problem

czyli to co zaznaczylem na rysunku pierwszym czyli cietą krawędź to robimy tylko na TT? a np. na fizelinie nie można? Piszesz że na siatce to grzech. Jesli mam byc szczery to z tego co widze na zdjeciach internetowych to 99 procent sytuacji w dachach sprawia ze nie wchodza pieknie plyty cale albo krawedz oryginalna i za nic nie uwierze ze ludzie akurat w tych miejscach daja TT:):goodnight:

Rom-Kon
24-12-2013, 10:59
http://cdn.wall-pix.net/albums/people-girls/00005598.jpg

Zdrowych i Wesołych Świąt!

życzy

Crazy Horse... czyli tu Rom-Kon

I by Manitou wyprostował wszystkie wasze ścieżki!
Howgh! :D

rafał2011
24-12-2013, 11:28
Rom ładnie wyszedłeś na tej fotce :lol:

...to chyba stare zdjęcie jak byłeś jeszcze młody? :)

Rom-Kon
24-12-2013, 11:30
czyli to co zaznaczylem na rysunku pierwszym czyli cietą krawędź to robimy tylko na TT? a np. na fizelinie nie można? Piszesz że na siatce to grzech. Jesli mam byc szczery to z tego co widze na zdjeciach internetowych to 99 procent sytuacji w dachach sprawia ze nie wchodza pieknie plyty cale albo krawedz oryginalna i za nic nie uwierze ze ludzie akurat w tych miejscach daja TT:):goodnight:
Autentyczne słowa: "ekipę miałem dobrą, w niewielu miejscach popękało" i mam nadzieję że u siebie też dobrze zrobisz i w niewielu miejscach popęka ;)

Rom-Kon
24-12-2013, 14:06
Rom ładnie wyszedłeś na tej fotce :lol:

...to chyba stare zdjęcie jak byłeś jeszcze młody? :)
Dla ciebie jeszcze jedno - dodatkowe życzenie:

I aby całe świąteczne jedzenie w cycki Ci poszło!

i proszę cię O Wielki Manitou! Prostuj mu ścieżki a nie zwój na mózgu!
:D

rafał2011
27-12-2013, 13:32
Dla ciebie jeszcze jedno - dodatkowe życzenie:

I aby całe świąteczne jedzenie w cycki Ci poszło!

i proszę cię O Wielki Manitou! Prostuj mu ścieżki a nie zwój na mózgu!
:D

Dziękuje za szczere życzenia:)

Rom masz może jakiś wolny etat?

karmazyn33
27-12-2013, 15:04
Witam.
Czy na ocieplenie poddasza nadaje sie wełna rokwool rocton?
Planowałem dać 15 cm Toprock między krokwie a w poprzek 10 Superroc, ale że do końca roku do składu nie dotrze superrock , i po nowym roku już nie będe mógł wełny odliczyć , to muszę dać inną , ale że chciałem z niskim współczynnikiem lambda 0,035 to proponują mi Rocton tylko że nie wiem czy do ocieplenia poddasza będzie się nadawał, bo opisach zastosowania tej wełny nie wymienai siędachu tylko scianki , podłogi na poddaszu.Czy może w poprzek będzie lepsza od roctona megarock 100 bo taka jest na stanie i ewentualnie rokmin?

rafał2011
27-12-2013, 17:39
Zadaj to pytanie Tomkowi W on będzie znał odpowiedź, bo moim zdaniem te wełny różnią się tylko ciężarem , jeżeli współczynnik jest taki sam.

Rom-Kon
27-12-2013, 22:09
Dziękuje za szczere życzenia:)

Rom masz może jakiś wolny etat?
Robimy w piątkę i stale jestem z terminami w czarnej d... I powiem szczerze że jak nigdy o tej porze roku! Zawsze robiło się do świąt a później dopiero po nowym roku. A teraz jak dziś zaczęliśmy to kończymy w sylwestra - cały łykend na robocie!

Rom-Kon
27-12-2013, 22:13
Witam.
Czy na ocieplenie poddasza nadaje sie wełna rokwool rocton?
Planowałem dać 15 cm Toprock między krokwie a w poprzek 10 Superroc, ale że do końca roku do składu nie dotrze superrock , i po nowym roku już nie będe mógł wełny odliczyć , to muszę dać inną , ale że chciałem z niskim współczynnikiem lambda 0,035 to proponują mi Rocton tylko że nie wiem czy do ocieplenia poddasza będzie się nadawał, bo opisach zastosowania tej wełny nie wymienai siędachu tylko scianki , podłogi na poddaszu.Czy może w poprzek będzie lepsza od roctona megarock 100 bo taka jest na stanie i ewentualnie rokmin?

Rockton jest bardziej krucha - gorzej się ją układa pod profile. Ale 10 to jeszcze pójdzie. A może zamiast 10cm rocktonu daj 15 superrock? tylko że druga warstwa lepiej w płytach.

Ale jak napisał Rafał lepiej jeszcze dopytaj Tomka W z Rockwoola.

rafał2011
27-12-2013, 22:16
Robimy w piątkę i stale jestem z terminami w czarnej d... I powiem szczerze że jak nigdy o tej porze roku! Zawsze robiło się do świąt a później dopiero po nowym roku. A teraz jak dziś zaczęliśmy to kończymy w sylwestra - cały łykend na robocie!

Gdzie teraz robisz?

Sławek...
27-12-2013, 22:46
Robimy w piątkę i stale jestem z terminami w czarnej d... I powiem szczerze że jak nigdy o tej porze roku! Zawsze robiło się do świąt a później dopiero po nowym roku. A teraz jak dziś zaczęliśmy to kończymy w sylwestra - cały łykend na robocie!

e to pewnie pierwsza fakturka w karierze będzie wystawiona wreszcie...

Rom-Kon
27-12-2013, 22:56
Gdzie teraz robisz?

Taka mała chatka - 650m2 w tym 290m2 samej płyty na poddaszu... podWarszawa... biedna okolica... tu jeszcze dachy strzechą kryją! Nawet nie blachą! No i widziałem samochody bez dachu... normalnie tragedia!

rafał2011
27-12-2013, 23:03
Taka mała chatka - 650m2 w tym 290m2 samej płyty na poddaszu... podWarszawa... biedna okolica... tu jeszcze dachy strzechą kryją! Nawet nie blachą! No i widziałem samochody bez dachu... normalnie tragedia!

to faktycznie bidaki tam mieszkają

karmazyn33
27-12-2013, 23:12
Zadaj to pytanie Tomkowi W on będzie znał odpowiedź, bo moim zdaniem te wełny różnią się tylko ciężarem , jeżeli współczynnik jest taki sam.

OK , a jak się skontaktować z w/w Tomkiem W

rafał2011
27-12-2013, 23:17
znajdziesz go np.tu
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220589-jaka-najlepsza-we%C5%82na-na-rynku&p=6283219#post6283219

karmazyn33
28-12-2013, 00:22
rafał2011 dzięki za link ,

rafał2011
28-12-2013, 17:47
Robimy w piątkę i stale jestem z terminami w czarnej d... I powiem szczerze że jak nigdy o tej porze roku! Zawsze robiło się do świąt a później dopiero po nowym roku. A teraz jak dziś zaczęliśmy to kończymy w sylwestra - cały łykend na robocie!

Nie martw się Rom jak będziesz robił tak ocieplenie
232108
to niedługo będziesz miał dużo wolnego;)

Rom-Kon
28-12-2013, 18:47
Nie martw się Rom jak będziesz robił tak ocieplenie
232108
to niedługo będziesz miał dużo wolnego;)
po zrobieniu całego stelaża wełna wreszcie miała czego się trzymać i wróciła na swoje miejsce - po prostu nie było jętki :D

...a Ty co? nie wybierasz się znów do halifax? ;)

rafał2011
28-12-2013, 19:01
po zrobieniu całego stelaża wełna wreszcie miała czego się trzymać i wróciła na swoje miejsce - po prostu nie było jętki :D

...a Ty co? nie wybierasz się znów do halifax? ;)

Ogólnie ta wełna wygląda jak z demontarzu:)

Rom-Kon
28-12-2013, 19:22
Ogólnie ta wełna wygląda jak z demontarzu:)
Nie zawsze robi się supermatą. Supermata jest w drugiej warstwie. Termowizja wyszła ok. a to najważniejsze!

rafał2011
28-12-2013, 19:30
Jak na oko widać niedokładną robotę, tym bardziej termowizja powinna pokazać mostki. Ale cóż Rom Ty potrafisz ocieplać z dziurami, tak by było ciepło;)

rafał2011
28-12-2013, 20:01
Na Roma facebooku jest tego więcej:lol:

rafał2011
28-12-2013, 20:13
Ważne że termowizja wyszła ok. :lol:

rafał2011
28-12-2013, 20:35
Ta :O jaja sobie robisz? Do Wielkanocy jeszcze hmmmm ..... szmat jak szmata (robota) na zdjęciu co wstawiłeś.

Widziałeś?

...doświadczenie 18-to letnie, ale w gadce:lol:

Rom-Kon
28-12-2013, 21:10
No dobra... jak się nie podoba to wykasuję to tak jak Flash... Flash daje dobry przykład z kasowaniem postów i fotek! teraz bedę zamieszczał fotki tylko supermaty Będzie idealnie - będą fotki :D a teraz pyk! i już nie ma.... zdążyliście skopiować ;)

rafał2011
28-12-2013, 21:29
No dobra... jak się nie podoba to wykasuję to tak jak Flash... Flash daje dobry przykład z kasowaniem postów i fotek! teraz bedę zamieszczał fotki tylko supermaty Będzie idealnie - będą fotki :D a teraz pyk! i już nie ma.... zdążyliście skopiować ;)
Piękna wizytówka:
232151 232152 232153 232154 232155

rafał2011
28-12-2013, 21:30
Piękna wizytówka:
232151 232152 232153 232154 232155


232156 232157 232158
Nie ma za co Rom :)

Rom-Kon
28-12-2013, 22:16
A wiesz Rafał że zgodnie z prawem mogę żądać usunięcia tego i pociągnięcia Ciebie do odpowiedzialności :D Naruszenie praw autorskich!!! ...a może zrobię sobie z tego dodatkowe źródło utrzymania :D :D :D przyda się trochę kasy! :D :D

Więc formułka: Wzywam "rafal2011" - do usunięcia moich bezprawnie pobranych plików i zabraniam dalszego powielania i kopiowania. Jeśli natychmiast tego nie usuniesz wystąpię do Administratorów Forum o udostępnienie Twoich danych i wystąpię na drogę sądową o odszkodowanie! jest to kradzież wartości intelektualnych!

...to co? chcesz mnie utrzymywać ;) mnie przydałby się jakiś zastrzyk ponadnormatywnej gotówki :D No i co z tym zrobisz? :D Wiesz że mam sprawę wygraną a Ty spore koszta. Idziemy do sądu?

rafał2011
28-12-2013, 22:24
A wiesz Rafał że zgodnie z prawem mogę żądać usunięcia tego i pociągnięcia Ciebie do odpowiedzialności :D Naruszenie praw autorskich!!! ...a może zrobię sobie z tego dodatkowe źródło utrzymania :D :D :D przyda się trochę kasy! :D :D

Więc formułka: Wzywam "rafal2011" - do usunięcia moich bezprawnie pobranych plików i zabraniam dalszego powielania i kopiowania. Jeśli natychmiast tego nie usuniesz wystąpię do Administratorów Forum o udostępnienie Twoich danych i wystąpię na drogę sądową o odszkodowanie! jest to kradzież wartości intelektualnych!

...to co? chcesz mnie utrzymywać ;) mnie przydałby się jakiś zastrzyk ponadnormatywnej gotówki :D No i co z tym zrobisz? :D Wiesz że mam sprawę wygraną a Ty spore koszta. Idziemy do sądu?



:lol2: Rom a Ty pracowników masz legalnie zatrudnionych?

Rom-Kon
28-12-2013, 22:29
A do reszty Forumowiczów: jest to stan surowy, wełna jeszcze podwinięta w miejscu grzybów. na suficie brak jętek więc wełna wstępnie podwieszona by się tylko trzymała i by nie wiało (mamy już zimę ;)) Przed włożeniem drugiej warstwy wełny warstwa pierwsza jest "cofana" na grzybkach a ewentualne ubytki np. jeszcze wypełniane. A na suficie sznurki przecięte a wełna ułożona na profilach. Moim błędem było zamieszczenie fotek jeszcze przed poprawkami... niestety. no i niestety to nie jest sztywna supermata. już była jedna taka akcja z rafałem jak zamieścił moją fotkę ze spoinowania - jednokrotne zaciągnięcie taśm ze swoją fotką i spoinami wykończonymi na gotowo... a dodatkowo moje spoiny były na zielonej płycie - duży kontrast :D

Rom-Kon
28-12-2013, 22:30
:lol2: Rom a Ty pracowników masz legalnie zatrudnionych?
A Ty w ogóle masz jakąś pracę? Czy szlifujesz bruk? :D

Rom-Kon
28-12-2013, 22:35
Dobranoc. Idę spać bo jutro normalny dzień pracy. Ty Rafał pewnie masz wolne ale nie zazdroszczę Ci. I zbieraj kasę! ;)

rafał2011
28-12-2013, 22:39
A do reszty Forumowiczów: jest to stan surowy, wełna jeszcze podwinięta w miejscu grzybów. na suficie brak jętek więc wełna wstępnie podwieszona by się tylko trzymała i by nie wiało (mamy już zimę ;)) Przed włożeniem drugiej warstwy wełny warstwa pierwsza jest "cofana" na grzybkach a ewentualne ubytki np. jeszcze wypełniane. A na suficie sznurki przecięte a wełna ułożona na profilach. Moim błędem było zamieszczenie fotek jeszcze przed poprawkami... niestety. no i niestety to nie jest sztywna supermata. już była jedna taka akcja z rafałem jak zamieścił moją fotkę ze spoinowania - jednokrotne zaciągnięcie taśm ze swoją fotką i spoinami wykończonymi na gotowo... a dodatkowo moje spoiny były na zielonej płycie - duży kontrast :D

Jasne Rom Ty jak zwykle nieskazitelny, już pisałem że Ty umiesz zrobić z dziurami tak że będzie ciepło, więc po co się tłumaczysz;)

rafał2011
28-12-2013, 22:41
Dobranoc. Idę spać bo jutro normalny dzień pracy. Ty Rafał pewnie masz wolne ale nie zazdroszczę Ci. I zbieraj kasę! ;)

Zobaczysz kasę jak świnia niebo:)

Sławek...
28-12-2013, 23:24
Idziemy do sądu?

i co powiesz w tym sądzie?
że Rafał wrzucił na forum fotki jakie zrobiłeś przy jednej ze swoich czarnych robót?
uważaj żeby prokurator przy okazji nie pojechał ci po majtach bo ci tego odszkodowania nie starczy na domiar z US ;)

rafał2011
28-12-2013, 23:45
już była jedna taka akcja z rafałem jak zamieścił moją fotkę ze spoinowania - jednokrotne zaciągnięcie taśm ze swoją fotką i spoinami wykończonymi na gotowo... a dodatkowo moje spoiny były na zielonej płycie - duży kontrast :D

Było coś takiego:


Pokaż mi swoje spoiny a powiem kim jesteś:D
220273

220274

Dorzucam fotkę na której widać że to pierwsza warstwa jeszcze mokra, może w końcu zobaczysz różnicę.
Kiedyś Rom może i byłeś dobrym fachowcem, teraz prawdopodobnie zjadła Cię rutyna.

232189

zeusrulez
28-12-2013, 23:59
Było coś takiego:



Dorzucam fotkę na której widać że to pierwsza warstwa jeszcze mokra, może w końcu zobaczysz różnicę.
Kiedyś Rom może i byłeś dobrym fachowcem, teraz prawdopodobnie zjadła Cię rutyna.

232189

Powiem Ci szczerze, że nie mogę się napatrzeć na Twoje spoinowanie, wszystko jakby qr.... od linijki, wyrazy szacunku:yes:
Tylko zwróć uwagę na to iż Rom leci całe płyty, Tobie też nie chciałoby się pieścić spoin (tak jak Ty to robisz) skoro wiesz, że na to idą dwie warstwy gładzi czy szpachlu . . .

rafał2011
29-12-2013, 00:04
Powiem Ci szczerze, że nie mogę się napatrzeć na Twoje spoinowanie, wszystko jakby qr.... od linijki, wyrazy szacunku:yes:
Tylko zwróć uwagę na to iż Rom leci całe płyty, Tobie też nie chciałoby się pieścić spoin (tak jak Ty to robisz) skoro wiesz, że na to idą dwie warstwy gładzi czy szpachlu . . .

Pisałem już to kiedyś, aby zacząć szpachlować po całości trzeba mieć spoiny w małym palcu. Wcześniej tego nie uczyli starzy "fachowcy" boją się spoinować , ja na szczęście mam to za sobą.

Rom-Kon
29-12-2013, 09:07
Było coś takiego:



Dorzucam fotkę na której widać że to pierwsza warstwa jeszcze mokra, może w końcu zobaczysz różnicę.
Kiedyś Rom może i byłeś dobrym fachowcem, teraz prawdopodobnie zjadła Cię rutyna.

232189
Tiaa mnie zjadła rutyna a Ty poszukujesz pracy. już ci kiedyś pisałem że gdybym liczył
na forum to zdechłbym z głodu. Forum to miły dodatek ale nie źródło stałego zarobkowania...

edit:

Rutyna? Może faktycznie bo jeśli się ma czterech ludków w tym dwoje dobrych fachowców i dwoje przyuczanych to zawsze coś może być lepiej - inaczej niż ja sam bym to robił ale w budowlance jest wiele dróg którymi można iść do tego samego celu. Ostatnio byłem pełen podziwu jak "młodziaki" poradzili sobie z wyłazem na stryszek. Według mnie to była robota z d...strony (wyłaz się spóźnił a chłopaki nie czekali tylko robili dalej) no i wyszło im! I wełna i folia... nie miałem się do czego przyczepić! no może ja sam i moją techniką zrobiłbym o 2h szybciej - i tyle. Muszę zatrudniać więcej ludzi bo sam z pomocnikiem to robota się ślimaczy a inwestorzy chcą zawsze wprowadzić się na święta - te czy inne ale zawsze w pośpiechu. A druga sprawa to stawki - od sporego już czasu stoją w miejscu i nie ma czasu by dodatkowo "pogłaskać" to czy coś innego... wiadomo - czas to pieniądz. A mentalność inwestorów jest taka że przy robociźnie za 15tys. 500zł to kwota która decyduje czy się tą robotę dostanie czy nie. A te 500zł to jest "czas na pogłaskanie". Zawsze można coś zrobić lepiej! Zawsze! ....no i dużo gorzej też ;)

Rom-Kon
29-12-2013, 09:29
Zobaczysz kasę jak świnia niebo:) I tu się zgadzam z Tobą bo ostatniej koszuli komornik Ci z d... nie zedrze. A co innego pozostało z wielkiej firmy? Narzędzia sprzedałeś na allegro, w Halifax nie wyszło (a z jaką dumą wpisałeś w profilu "skąd" - Halifax ;)) jesteś bezrobotny... no tylko współczuć. Jakoś mi się odechciewa kopać leżącego. Jaka to niesprawiedliwość... ja taki mierny fachowiec a roboty mam dla 5 ludków do kwietnia a Ty Fachowiec przez duże FFFFFF i co? Siedzisz z d... na bezrobociu. Współczuję, no ale cóż... życie...

rafał2011
29-12-2013, 09:29
Co moja praca ma wspólnego z Twoim niedokładnym wykonaniem ocieplenia?

EDIT: Lepiej brzmi okolice Warszawy;)

Rom-Kon
29-12-2013, 10:05
a juz mial termowizje :D
tlumacz sie rom tlumacz miales czas na wymyslenie bajki.

termowizję mieli elewaciarze. Ja miałem tylko połowy pomieszczeń (trzy pomieszczenia) W budynku około 25*C na zewnątrz poniżej 0*C. Przyznam że na trzy dni przed już siedziałem na kiblu bo dostałem... no wiadomo co dostałem ;) ale jak Inwestor przyniósł kamerkę i zaczął oglądać od zewnątrz i od wewnątrz to paszcza mi się uśmiechnęła bardzo szeroko :D no i wyraźnie było widać gdzie już zamknięte płytami a gdzie sama wełna. Najgorzej wyglądały okna - ale okna połaciowe to jeden wielki mostek termiczny. nawet gdy są oryginalne kołnierze. Następnej kontroli już się nie boję - jestem spokojny :D

rafał2011
29-12-2013, 10:10
Z takim ociepleniem "naprawdę" możesz spać spokojnie;)


Piękna wizytówka:
232151 232152 232153 232154 232155



232156 232157 232158
Nie ma za co Rom :)

Tylko ja za taką robotę nie dałbym więcej niż 40zł

Sławek...
29-12-2013, 11:34
Muszę zatrudniać więcej ludzi

a to dobre... i jak rozumiem za tych zatrudnionych płacisz ZUS?
czy może uczysz ich czarnej przedsiębiorczości w twoim stylu?

okazuje się, że mistrz szarej strefy przyczynia się do likwidacji bezrobocia, takie rzeczy tylko w u nas są możliwe ;)

Rom-Kon
29-12-2013, 18:28
Z takim ociepleniem "naprawdę" możesz spać spokojnie;)






Tylko ja za taką robotę nie dałbym więcej niż 40zł
A skąd wiedziałeś ile biorę? :D

A tak wszystkim zainteresowanym chcę uświadomić: spójrzcie na płaszczyznę gdzie jeszcze nie ma grzybków i na płaszczyznę gdzie właśnie grzybki przykręcaliśmy. trzeba przyznać że Rafał dobrze wybrał fotki! :D :D :D Najlepiej przyczepić się do nie skończonej pracy... no ale czego się nie zrobi by chwycić klienta ;) Bieda i brak perspektyw potrafi człowieka mocno dotknąć a wtedy nie dba o to jak będzie postrzegany... Rafał może nie zauważasz ale ciągle strzelasz sobie w stopę. Inwestorzy z tego forum są na wysokim poziomie i z takim chamem nie chcą mieć nic wspólnego... nie pojmujesz tego?

rafał2011
29-12-2013, 18:43
A skąd wiedziałeś ile biorę? :D

A tak wszystkim zainteresowanym chcę uświadomić: spójrzcie na płaszczyznę gdzie jeszcze nie ma grzybków i na płaszczyznę gdzie właśnie grzybki przykręcaliśmy. trzeba przyznać że Rafał dobrze wybrał fotki! :D :D :D Najlepiej przyczepić się do nie skończonej pracy... no ale czego się nie zrobi by chwycić klienta ;) Bieda i brak perspektyw potrafi człowieka mocno dotknąć a wtedy nie dba o to jak będzie postrzegany... Rafał może nie zauważasz ale ciągle strzelasz sobie w stopę. Inwestorzy z tego forum są na wysokim poziomie i z takim chamem nie chcą mieć nic wspólnego... nie pojmujesz tego?

Podobno za proste bierzesz 60zł

...reszty nie będę komentował bo nie warto.

Rom-Kon
29-12-2013, 20:13
Podobno za proste bierzesz 60zł

...reszty nie będę komentował bo nie warto.
resztę przemyśl... naprawdę warto ;)

rafał2011
29-12-2013, 20:29
resztę przemyśl... naprawdę warto ;)

Szkoda czasu ;)

Sławek...
29-12-2013, 20:40
Rafał może nie zauważasz ale ciągle strzelasz sobie w stopę. Inwestorzy z tego forum są na wysokim poziomie ....

wazelina, wazelina...
a dopiero pisał, że roboty na forum nie szuka... ;)

rafał2011
29-12-2013, 20:47
Rom zaraz "powie" że nie jest wazeliną, tylko po prostu lubi lizać d.....o a to co innego;)

Rom-Kon
29-12-2013, 20:56
Rom zaraz "powie" że nie jest wazeliną, tylko po prostu lubi lizać d.....o a to co innego;)Właśnie o tym pisałem... kreujesz się na buraka a później lament że klientów nie masz.. nawet link w Twojej stopce nie pomoże...

rafał2011
29-12-2013, 21:07
Właśnie o tym pisałem... kreujesz się na buraka a później lament że klientów nie masz.. nawet link w Twojej stopce nie pomoże...

Rom o co Tobie chodzi z tymi klientami?

zeusrulez
29-12-2013, 21:16
Dajcie spokoj juz Panowie z tym ze faktury, ze zusy srusy itp. To wraca jak bumerang i nic nie wnosi. To jest jego prywatna decyzja i trzeba to uszanowac. Zyjemy w takim kraju ze jest to norma. To nie on kreuje ta strefe to inwestorzy ja kreuja, jesli jest na cos popyt to znajdzie sie ktos kto ta luke zapelni. Ilu z was ktorzy rzucacie kamieniem - prawilni podatnicy - brali faktury za paliwo jadac na wczasy . . . przyklady mozna mnozyc. Taki kraj trzeba godnie zyc a nie wegetowac, a panstwo nam tego nie zapewni, bo ono tylko potrafi brac nic nie dajac w zamian.

zeusrulez
29-12-2013, 21:20
i gwarantuje Wam, mam 30 lat tak na marginesie, kiedy bede "przechodzil na emeryture" takiej instytucji jak zus juz nie bedzie. Jest to nieuniknione ze zbankrutuje, tylko nasi politycy nie maja odwagi tego przyznac . .
.

rafał2011
29-12-2013, 21:34
Dajcie spokoj juz Panowie z tym ze faktury, ze zusy srusy itp. To wraca jak bumerang i nic nie wnosi. To jest jego prywatna decyzja i trzeba to uszanowac. Zyjemy w takim kraju ze jest to norma. To nie on kreuje ta strefe to inwestorzy ja kreuja, jesli jest na cos popyt to znajdzie sie ktos kto ta luke zapelni. Ilu z was ktorzy rzucacie kamieniem - prawilni podatnicy - brali faktury za paliwo jadac na wczasy . . . przyklady mozna mnozyc. Taki kraj trzeba godnie zyc a nie wegetowac, a panstwo nam tego nie zapewni, bo ono tylko potrafi brac nic nie dajac w zamian.

Zdjęcia które wrzuciłem pokazują niestaranną pracę do której nasz "miszczu" nie potrafi się przyznać, dlatego takie zamieszanie.Gdyby kolega Rom nie straszył sądami, nie byłoby całej rozmowy o ZUZach i legalności.

rafał2011
29-12-2013, 21:38
i gwarantuje Wam, mam 30 lat tak na marginesie, kiedy bede "przechodzil na emeryture" takiej instytucji jak zus juz nie bedzie. Jest to nieuniknione ze zbankrutuje, tylko nasi politycy nie maja odwagi tego przyznac . .
.

Jak tak będzie, to wszyscy zacznijmy pracować na czarno;)

zeusrulez
29-12-2013, 22:01
Jak tak będzie, to wszyscy zacznijmy pracować na czarno;)

Przykro to mówić ale tak będzie, zobacz co zrobili z OFE, a jakie piękne reklamy były, że nasi rodzice w Egipcie czy też na innych plażach, mojej Teściowej ostatnio wyliczyli emeryturę,380 pln mogłem się pomylić o jakieś grosze, skąd ta kobieta ma brać na czynsz mieszkania który wynosi 400 pln . . .
ZUS, dochodowy / VAT, podatek od wszystkiego co kupujemy, akcyzy, sryzy i gdzie skończymy . . .
Jedno jest pewne - śmierć i podatki . . .

Sławek...
29-12-2013, 22:14
Jedno jest pewne - śmierć i podatki . . .

no tak, ale moim zdaniem sprawiedliwość polega na tym, że płacą wszyscy albo nikt ;)
po co teksty typu "zatrudniłem dwóch fachowców i dwóch pomocników"? żeby kogoś zatrudnić to trzeba mieć legalnie działającą firmę...
dziwię się też inwestorom, którzy budują z ludźmi spod przysłowiowej budki z piwem
dzisiaj się cieszą, że mają tanio a jutro będą płakać, że nie mają do kogo zwrócić się po naprawę gwarancyjną...

zeusrulez
29-12-2013, 23:03
"NIE MA I NIE BYŁO SPRAWIEDLIWOŚCI, PRZYJMIJ TO DO WIADOMOŚCI"
To dlaczego Kulczyk jest bogaty a Ty nie . . . Nie oszukujmy się, nie dorobił się pieniędzy legalnie, zresztą nikt z BOGATYCH tego świata nie zrobił tego legalnie, poczytaj o Oligarchar w Rosji jak zdobywali kopalnie gazu . . .
Po co wszyscy płacą i tak nikt z tego nic nie ma, patrz -> zus, czy uważasz, że 800 pln to godne życie . . . ;(
"zatrudniłem dwóch fachowców i dwóch pomocników" tak czy owak ich zatrudnił, jeśli się nie mylę to metonimia, to jak z popielniczką, "wyrzucę popielniczkę" nikt przecież jej nie wyrzuca tylko opróżnia . . . Dla mnie lepiej niż oni pracują niż siedzą i kręcą co tu zrobić by zarobić a się nie narobić i tak koniec końcem wydadzą te pieniądze - kupując paliwo, papierosy, jedzenie dla swojej rodziny . . . a tym samym zapłacą podatki
"dziwię się też inwestorom, którzy udują z ludźmi spod przysłowiowej budki z piwem
dzisiaj się cieszą, że mają tanio a jutro będą płakać, że nie mają do kogo zwrócić się po naprawę gwarancyjną... "
Uważam, że źle go oceniasz . . . Sam zresztą wstawiał zdjęcia z reklamacji . . .

Rom-Kon
30-12-2013, 09:01
Zdjęcia które wrzuciłem pokazują niestaranną pracę do której nasz "miszczu" nie potrafi się przyznać, dlatego takie zamieszanie.Gdyby kolega Rom nie straszył sądami, nie byłoby całej rozmowy o ZUZach i legalności."Niestaranna praca" to byłoby wtedy gdyby to tak zostało. Podwinięta wełna - bo grzyby trzeba jakoś mocować, nie opuszczona wełna na skraju sufit-skos (brak jętki i możliwości podwieszenia na sznurku) wtedy to byłaby niestaranna praca. niestety chciałem dobrze czyli robiłem fotki instruktażowe w trakcie pracy ale przeoczyłem że wełna jeszcze nie jest "ugłaskana" bo i po co jeśli wieszamy grzybki, robimy stelaż i jeszcze nie raz trzeba będzie wełnę podwinąć by skorygować. dla mnie to normalne ale oczywiście dla Rafała to woda na koło młyńskie! Niestety już mam te pomieszczenia zakryte i przygotowane pod szlif. Nie mam fotek z poszczególnych etapów bo mi były one nie potrzebne - takie fotki mam z innych robót. Dostępne na moim fotosiku i fejsie.

Chciałem wystąpić do Admina tego forum o usunięcie tych fotek ale nie zrobię tego bo jeśli fotki znikną to Forumowicze pomyślą że rzeczywiście była to skucha wielkiej wagi a tak każdy widzi o co chodzi.

Ciekawe jakby Rafał zareagował jakbym zamieścił fotkę z "wełnowania" zimą na jednej z budów. Zabrakły nam cztery rolki wełny na którą trzeba było chyba 2 tyg. poczekać. Wiało zimnem na całą budowę więc uszczelniliśmy dziury folią, starą plandeką itp. Oczywiście stelaż zrobiliśmy bo po co czekać... a pod spodem folia z rolek wełny zamiast wełny - widok wstrząsający ale przerwy w pracach nie było. Oj Rafał by miał pole do popisu!!! Ale byłaby jazda!!! :D

Rom-Kon
30-12-2013, 09:44
Zeus daj spokój. Sławek to forumowy troll. Nie kami się trolla.

jimhaumman
30-12-2013, 09:46
Panowie czas międzyświąteczny,a tu takich rzeczach się dyskutuje:confused:
Wrzucie na luz...

rafał2011
30-12-2013, 09:53
Rom na grzybkach to albo się profile wypina i wkłada wełnę albo robi się to po zrobieniu rusztu. Nie wierzę w to że gdy sypie się wełna na łeb można ustawić dobrze stelarz > chociaż przy Twoich zdolnościach to jest możliwe, przecież Ty lubisz jak wełna sypie się na twarz i w oczy. Jeśłi robiłeś fotki "instruktażowe" to strasznie mało tych fotek, i gdzie inne etapy:confused:

Rom-Kon
30-12-2013, 10:25
Rom o co Tobie chodzi z tymi klientami?
jak to o co chodzi? O twoją stopkę: 'tym się zajmuję" i link. Chwalisz się? Chwalić to się może forumowicz jak wykona to własnymi rękoma lub jak inni mu to wykonali. Ty chcesz złapać klientów. nie potępiam bo są tu tacy co żyją z forum. Dla mnie to taki miły dodatek.W tym roku miałem jedną robotę z forum - poddasze 150m2 proste 2-spadowe i 4 okna. Wpuściłem tam chłopaków - pierwszy sprawdzian roboty na własną rękę Wcześniej ze mną robili. Jeśli chodzi o jakość to tylko mała poprawka - w oknie wkleili taśmę po łuku i Inwestorka zauważyła - drobnostka bo poprawka to dwie godziny pracy... niestety 3 dni schnięcia bo budynek nieogrzewany a drzwi balkonowe stale otwarte bo robili elewacje. o inne sprawy jestem spokojny - nie znali dnia ani godziny kiedy przyjadę no i dodatkowo to był ich punkt honoru i sprawdzian. gorzej poradzili sobie z logistyką - no tu dali ciała. coś zabrakło, tego nie ma, to potrzebujemy - dziś na dziś no ewentualnie na jutro :D Ale wyrobią się ;)

teraz kończę robotę też u Forumowiczki... ale kontakt-polecenie był całkiem z innej strony. Dopiero później wyszło że ja to ten z forum. czy pomogło? Oczywiście że tak. Ale pierwszy kontakt nie był z forum. następna robota w połowie stycznia to jest kontakt z forum. Inna ekipa ponoć dobra i z polecenia poległa na tym poddaszu! dwa pomieszczenia to jest koszmar! nie boję się bo poradzę sobie ale wiem że zarobku na tym nie ma. Gdyby nie inne prace na których można zarobić to za tą robotę podziękowałbym. I to jest cały mój tegoroczny zarobek z forum! :D

Rafał jak chcesz znaleźć klientów na forum to zmień swój styl. Nie kreuj się na buraka bo to nie pomaga. Zauważyłeś że ja nie piętnuję innych? Ja pokazuję jak ja to robię a nie że inni robią to źle. Zamieszczam fotki ze szczegółami konstrukcji jak ja to robię. Inni robią inaczej i też im to wychodzi. pogódź się z tym że nie jesteś alfą i omegą. nikt nie jest wszechwiedzący. Przemyśl to.

...i sorry za małe litery ale zacina mi się caps (budowa wykańcza klawiaturę) a nie mam nerwów by stale poprawiać.

Rom-Kon
30-12-2013, 10:26
Panowie czas międzyświąteczny,a tu takich rzeczach się dyskutuje:confused:
Wrzucie na luz...
nuda była! Wątek wnet umarł... trzeba rozruszać!

Rom-Kon
30-12-2013, 10:33
Rom na grzybkach to albo się profile wypina i wkłada wełnę albo robi się to po zrobieniu rusztu. Nie wierzę w to że gdy sypie się wełna na łeb można ustawić dobrze stelarz > chociaż przy Twoich zdolnościach to jest możliwe, przecież Ty lubisz jak wełna sypie się na twarz i w oczy. Jeśłi robiłeś fotki "instruktażowe" to strasznie mało tych fotek, i gdzie inne etapy:confused:
najpierw wełna by się odgrodzić od zimna lub gorąca. Dopiero później dalsze prace! Grzyby, profile wełna drugiej warstwy, folia, płyty itd. A wełna to stale się sypie na głowę... mocniej skalna ale szklana też daje popalić.
A inne fotki? A mało ich na fotosiku? Specjalnie wykupuję abonament PRO (27zł/pół roku) by można było je obejrzeć na forum - fotosika traktuję jako host. Ostatnio były blokowane bo nie wykupiłem na czas abonamentu bo nie miałem porządnego internetu i bałem się operacji na koncie w banku. ale jak wrócił internet to wróciło konto na fotosiku.

rafał2011
30-12-2013, 10:47
jak to o co chodzi? O twoją stopkę: 'tym się zajmuję" i link. Chwalisz się?

Ty masz okna połaciowe ja ma tym się zajmuję,


Ty chcesz złapać klientów.

jak najbardziej,

Jeśli chodzi o jakość to tylko mała poprawka - w oknie wkleili taśmę po łuku i Inwestorka zauważyła - drobnostka bo poprawka to dwie godziny pracy... niestety 3 dni schnięcia bo budynek nieogrzewany a drzwi balkonowe stale otwarte bo robili elewacje. o inne sprawy jestem spokojny - nie znali dnia ani godziny kiedy przyjadę no i dodatkowo to był ich punkt honoru i sprawdzian. gorzej poradzili sobie z logistyką - no tu dali ciała. coś zabrakło, tego nie ma, to potrzebujemy - dziś na dziś no ewentualnie na jutro :D Ale wyrobią się ;)
i ?


Rafał jak chcesz znaleźć klientów na forum to zmień swój styl. Nie kreuj się na buraka bo to nie pomaga. Zauważyłeś że ja nie piętnuję innych? Ja pokazuję jak ja to robię a nie że inni robią to źle. Zamieszczam fotki ze szczegółami konstrukcji jak ja to robię. Inni robią inaczej i też im to wychodzi. pogódź się z tym że nie jesteś alfą i omegą. nikt nie jest wszechwiedzący. Przemyśl to.



Rom dziękuję za radę, ale wolę być "burakiem" i " chamem któremu słoma z butów wystaje" bo nie będę wazeliną który wchodzi w d......o każdemu tylko dla tego, aby powiedział o nim dobre słowo.

rafał2011
30-12-2013, 10:51
najpierw wełna by się odgrodzić od zimna lub gorąca.

To trzeba zmienić technologię, np. na esach wełny nie uszkodzisz.

Sławek...
30-12-2013, 12:09
Sławek to forumowy troll. Nie kami się trolla.
a ty kim jesteś? taki mały forumowy kłamczuszek cwaniaczek....
jest tutaj tylko z dobrego serca, zupełnie bezinteresownie - taki budowlany Jan Serce...(kilku takich już tutaj widziałem)
ciekawe czy robiąc wyceny uwzględniasz to, że nie płacisz podatków czy jednak klienci pokrywają z własnej kieszeni twój "VAT" i "dochodowy" i "ZUS" (jeśli tak to jest to skaza na nieskalanym wizerunku) ;)
dałbym ci spokój z twoją czarną karierą, ale postanowiłem ją śledzić bo swego czasu wspomniałeś, że zamierzasz wstąpić na legalną drogę więc skoro jesteś taki nieskazitelny jak to przedstawiasz to powinieneś dotrzymać danego słowa...
skoro "działalność" tak się rozkręciła, że aż trzeba było dotrudnić ludzi to myślałem, że to właśnie ten moment, ale widać się myliłem...
swoją drogą to trzeba mieć ułańską fantazję żeby zdawać szczegółowe relacje na forum z tego co, gdzie i w ile osób się robi na czarno ;) kiedyś odbije ci się to czkawką, ale podobno jak sobie pościelesz tak się wyśpisz...

Ermua
30-12-2013, 13:56
Panowie dajcie spokój. Po co to w ogóle zaczynać jakies dojazdy osobiste.

Proszę o pomoc jak to wykończyć. Wiem, że należało takie cos zrobic na poczatku, no ale nie zrobilem.

Jak pozbyć się tej szczeliny czyli jak zakryc murlate. ps. kolankowej nie moge postawic.

232349

MasterCheat
30-12-2013, 15:45
To i ja się może wtrącę z moim pytaniem, na które dostałem 2 sprzeczne odpowiedzi.
Najpierw ścianka działowa a potem skosy i sufity. Czy odwrotnie?

skosy mam bez okien połaciowych 11 m długości wysokość 250cm. tak żw wchodzą prawie całe płyty.
Sufit 255 cm szerokości.

zeusrulez
30-12-2013, 16:57
scianki. pozniej skosy i sufity.

Rom-Kon
30-12-2013, 20:31
Panowie dajcie spokój. Po co to w ogóle zaczynać jakies dojazdy osobiste.

Proszę o pomoc jak to wykończyć. Wiem, że należało takie cos zrobic na poczatku, no ale nie zrobilem.

Jak pozbyć się tej szczeliny czyli jak zakryc murlate. ps. kolankowej nie moge postawic.

232349
ja sikam pianką. Nadmiar wyskubuję i szpachluję tynkiem gipsowym. Na to siatka reperacyjna (szersza od spoinowej np. 10cm) i gładź. I tu są dwie szkoły:
1) połączenie sztywne - daję taśmę midflex
2) połączenie ślizgowe - wcześniej na płytę naklejam taśmę separacyjną np. PCV tak by tynk i pianka nie związały z płytą a połączenie maskuję akrylem.

Rom-Kon
30-12-2013, 20:35
To i ja się może wtrącę z moim pytaniem, na które dostałem 2 sprzeczne odpowiedzi.
Najpierw ścianka działowa a potem skosy i sufity. Czy odwrotnie?

skosy mam bez okien połaciowych 11 m długości wysokość 250cm. tak żw wchodzą prawie całe płyty.
Sufit 255 cm szerokości.


scianki. pozniej skosy i sufity.
Albo odwrotnie - też są dwie szkoły. Chociaż chyba właściwsza pod względem konstrukcyjnym i akustycznym jest najpierw ścianki później sufit-skos. Pod względem termicznym lepiej najpierw sufit-skos później ścianki. Ja wolę dzielić duży sufit-skos na mniejsze czyli najpierw ścianki.

BCS
30-12-2013, 20:36
scianki. pozniej skosy i sufity.

A jeśli mogę wiedzieć to czemu taka kolejność?

Rom-Kon
30-12-2013, 20:40
To trzeba zmienić technologię, np. na esach wełny nie uszkodzisz.
Z esów zrezygnowałem już sporo czasu temu. Na grzybkach dużo prościej. A jeśli chodzi o wełnę to najpierw się podgina ją a później cofa. Jest na tyle elastyczna że spokojnie tak można - nawet skalna to toleruje. Na ESach robię tylko sufity na stropach i ewentualnie jeśli już nie można na niczym innym podwiesić - odwrócone jętki itp.

rafał2011
30-12-2013, 20:45
Albo odwrotnie - też są dwie szkoły. Chociaż chyba właściwsza pod względem konstrukcyjnym i akustycznym jest najpierw ścianki później sufit-skos. Pod względem termicznym lepiej najpierw sufit-skos później ścianki. Ja wolę dzielić duży sufit-skos na mniejsze czyli najpierw ścianki.

ciągłość izolacji termicznej i paroizolacji

Rom-Kon
30-12-2013, 20:45
A jeśli mogę wiedzieć to czemu taka kolejność?
1) dzielisz płaszczyznę na mniejsze - mniejsze naprężenia - mniejsza możliwość pęknięć - przy taśmach pełnych już raczej nie pęka więc mniejsze znaczenie
2) większa wytrzymałość mechaniczna ścianki - mocujesz ją do krokwi i jętek
3) lepsza izolacja akustyczna pomieszczeń - profile sufitowe i skosu nie przenoszą dźwięków do drugiego pomieszczenia

ale minusem jest większy mostek termiczny bo profile-słupki ścianki wychodzą w strefę zimną a melal dosyć dobrze przewodzi ciepło. Ale jak się to dobrze zrobi to idzie z tym żyć

Rom-Kon
30-12-2013, 20:47
ciągłość izolacji termicznej i paroizolacji
to jest plus ale czytaj wyżej są też minusy

rafał2011
30-12-2013, 20:48
Z esów zrezygnowałem już sporo czasu temu. Na grzybkach dużo prościej. A jeśli chodzi o wełnę to najpierw się podgina ją a później cofa. Jest na tyle elastyczna że spokojnie tak można - nawet skalna to toleruje.
18-to letnie doświadczenie :) choć wełna nie wróci do swojej pozycji;)

Na ESach robię tylko sufity na stropach i ewentualnie jeśli już nie można na niczym innym podwiesić - odwrócone jętki itp.

bo łatwiej jest wyprowadzić styczny profil sufitowy do płaszczyzny skosu?

rafał2011
30-12-2013, 20:51
1) dzielisz płaszczyznę na mniejsze - mniejsze naprężenia - mniejsza możliwość pęknięć - przy taśmach pełnych już raczej nie pęka więc mniejsze znaczenie
2) większa wytrzymałość mechaniczna ścianki - mocujesz ją do krokwi i jętek
3) lepsza izolacja akustyczna pomieszczeń - profile sufitowe i skosu nie przenoszą dźwięków do drugiego pomieszczenia

ale minusem jest większy mostek termiczny bo profile-słupki ścianki wychodzą w strefę zimną a melal dosyć dobrze przewodzi ciepło. Ale jak się to dobrze zrobi to idzie z tym żyć

co Ty po suficie będziesz chodził

rafał2011
30-12-2013, 20:52
sam to wymyślałeś? :)

Rom-Kon
30-12-2013, 20:53
18-to letnie doświadczenie :) choć wełna nie wróci do swojej pozycji;) No ciekawa teoria... możesz poprzeć ją praktyką? Bo ja mam praktykę w ESach i grzybkach a jaką ty masz praktykę? Ilu letnią?


bo łatwiej jest wyprowadzić styczny profil sufitowy do płaszczyzny skosu? ??? a po ludzku jak to brzmi?

rafał2011
30-12-2013, 20:56
No ciekawa teoria... możesz poprzeć ją praktyką? Bo ja mam praktykę w ESach i grzybkach a jaką ty masz praktykę? Ilu letnią?
pokazałeś na zdjęciach swoje doświadczenie mi wystarczy ;)


??? a po ludzku jak to brzmi?

nawet tak prostej rzeczy nie możesz pojąć, obejrzyj flasha filmy może zrozumiesz:)

Rom-Kon
30-12-2013, 20:58
co Ty po suficie będziesz chodził


sam to wymyślałeś? :)
Oj jeszcze sporo przed tobą... no nie rób z siebie takiego ignoranta. Sięgnij do zeszytów technicznych np. rigipsa czy kanufa, przeczytaj ze zrozumieniem i dopiero się wypowiadaj na temat zagadnień akustyki i przenoszenia dźwięków przez przegrody budowlane. to że się rzadko stosuje np. taśmy akustyczne i rozwiązania tłumiące dźwięki to nie znaczy że one nie istnieją. Ja to znam a może Ty powinieneś je poznać? Bo teraz tym stwierdzeniem dałeś całkowitą plamę!

rafał2011
30-12-2013, 21:02
Oj jeszcze sporo przed tobą... no nie rób z siebie takiego ignoranta. Sięgnij do zeszytów technicznych np. rigipsa czy kanufa, przeczytaj ze zrozumieniem i dopiero się wypowiadaj na temat zagadnień akustyki i przenoszenia dźwięków przez przegrody budowlane. to że się rzadko stosuje np. taśmy akustyczne i rozwiązania tłumiące dźwięki to nie znaczy że one nie istnieją. Ja to znam a może Ty powinieneś je poznać? Bo teraz tym stwierdzeniem dałeś całkowitą plamę!

akustyki na poddaszach używa się dziś tyle co języka rosyjskiego w szkołach, więc nie pisz farmazonów że ktoś dał plamę, jeżeli sam się do tego nie stosujesz!

Rom-Kon
30-12-2013, 21:03
pokazałeś na zdjęciach swoje doświadczenie mi wystarczy ;) Nie wystarczy patrzeć - problem u Ciebie to zrozumieć na co się patrzy ;)




nawet tak prostej rzeczy nie możesz pojąć, obejrzyj flasha filmy może zrozumiesz:)
Rozwiń zagadnienia dwusiecznej kąta przyprostościennego...

rafał2011
30-12-2013, 21:06
Nie wystarczy patrzeć - problem u Ciebie to zrozumieć na co się patrzy ;)


Rom po co to gadanie, co Ty myślisz że ja w ręku wełny nigdy nie miałem?

rafał2011
30-12-2013, 21:08
co patrzyłem się, a ona sama wskakiwała pomiędzy krokwie i ruszt?

Rom-Kon
30-12-2013, 21:13
18-to letnie doświadczenie :) (...)
...no bo widzisz młokosie 18lat to ja już jestem sobie sam panem a wcześniej pracowałem jako pracownik. I też w budowlance -wykończeniówce więc nie wypominaj mi latek bo jak ja zaczynałem to ty nawet z jajka na jajko nie skakałeś ....chociaż może już suszyłeś się już za oknem? ale wątpię.

Rom-Kon
30-12-2013, 21:15
Rom po co to gadanie, co Ty myślisz że ja w ręku wełny nigdy nie miałem?
nawet brzydzę się myśleć co ty miewasz w rękach :eek:

rafał2011
30-12-2013, 21:18
...no bo widzisz młokosie 18lat to ja już jestem sobie sam panem a wcześniej pracowałem jako pracownik. I też w budowlance -wykończeniówce więc nie wypominaj mi latek bo jak ja zaczynałem to ty nawet z jajka na jajko nie skakałeś ....chociaż może już suszyłeś się już za oknem? ale wątpię.

To obejrzyj film flasha, i tak siedzisz przed komputerem "pracusiu" może się czegoś mądrego nauczysz ;)

Rom-Kon
30-12-2013, 21:20
akustyki na poddaszach używa się dziś tyle co języka rosyjskiego w szkołach, więc nie pisz farmazonów że ktoś dał plamę, jeżeli sam się do tego nie stosujesz!
to ja specjalnie budował ścianki podwójne-instalacyjne by dzieci obok nie słyszały jak rodzice się pukają a Ty mi takie farmazony prawisz? oj plama za plamą!!! Skończ waść i wstydu oszczędź... sobie oszczędź!

rafał2011
30-12-2013, 21:22
to ja specjalnie budował ścianki podwójne-instalacyjne by dzieci obok nie słyszały jak rodzice się pukają a Ty mi takie farmazony prawisz? oj plama za plamą!!! Skończ waść i wstydu oszczędź... sobie oszczędź!

Akustyka to nie tylko upychanie wełny w ścianki i podwójne kręcenie płyt "plamo"

Rom-Kon
30-12-2013, 21:28
Akustyka to nie tylko upychanie wełny w ścianki i podwójne kręcenie płyt "plamo"
Oj Rafał... ścianka podwójna to dwie ścianki obok siebie rozdzielone wełną. Czyli coś jak ścianka instalacyjna tyle że pomiędzy nimi nie ma rur tylko wełna. Poczytaj trochę - no chyba że ta prastara sztuka jest Ci obca. Nie rób z siebie gimbusa bo co krok to bardziej się pogrążasz.

rafał2011
30-12-2013, 21:30
Oj Rafał... ścianka podwójna to dwie ścianki obok siebie rozdzielone wełną. Czyli coś jak ścianka instalacyjna tyle że pomiędzy nimi nie ma rur tylko wełna. Poczytaj trochę - no chyba że ta prastara sztuka jest Ci obca. Nie rób z siebie gimbusa bo co krok to bardziej się pogrążasz.

Rom cieszę się że to napisałeś bo nie wiedziałem, ale Ty masz baniak zryty.

Rom-Kon
30-12-2013, 21:38
Tu masz przykład ścianki podwójnej tzw. instalacyjnej bo pomiędzy nimi mogą iść rury od np. kanalizacji.

http://images10.fotosik.pl/507/384660cb8faa4e22.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/143/38d1beea2651dd15.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)


tu na poddaszu i bez mostka termicznego!

http://images6.fotosik.pl/586/b31e531c9d2054b1.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/145/1d804d6669eac98d.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images6.fotosik.pl/586/e22b979674bcecfd.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Rafał ogarniasz to? czy bardziej łopatologicznie wytłumaczyć?

edit: jeszcze lepsze tłumienie dźwięku byłoby gdyby te dwie ścianki były całkowicie rozdzielone czyli nie na wspólnej desce tylko na dwóch oddzielnych ale w tym wypadku nie chodziło o izolację akustyczną bo ta ścianka była oddzieleniem częsci ciepłej-użytkowej poddasza od części zimnej-nieużytkowej. tu chodziło o grubą izolację termiczną - 40cm wełny.

...no tego Rafał już nie ogarniesz! No nie ma bata! :D

rafał2011
30-12-2013, 21:43
Tu masz przykład ścianki podwójnej tzw. instalacyjnej bo pomiędzy nimi mogą iść rury od np. kanalizacji.

http://images10.fotosik.pl/507/384660cb8faa4e22.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/143/38d1beea2651dd15.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)


tu na poddaszu i bez mostka termicznego!

http://images6.fotosik.pl/586/b31e531c9d2054b1.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/145/1d804d6669eac98d.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images6.fotosik.pl/586/e22b979674bcecfd.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Rafał ogarniasz to? czy bardziej łopatologicznie wytłumaczyć?

Rom szkoda czasu, nie wciągaj mnie w swoje gierki!

jimhaumman
30-12-2013, 21:44
Wow Panowie,fajnie było by dostawać odpowiedzi na pytania, w takim tępie w jakim sobie dogadujecie:p

Był dzisiaj u mnie fachowiec co ma mi kłaść płytki w łazience.(parter budynku,sufit <gotowy strop porothermu,nad tym podasze mieszkalne>)
Powiedział mi on żebym dał folię termoizolacyjną (wydaje mi się że chodziło mu o folię proizolacyjną) na stelaż na sufice,a także na konstrukcję zabudowy ubikacji podtynkowej,oraz małą konstrukcję stelarza którą zabudowuje ruły (120x250cm).
Ściana zewnętrzna jest zaizolowana styro. 12cm.
Moje pytanie brzmi czy daję się tam tą folię?Nie będe dawł wełny na sufit,ani do prostokąta powstałego z zabudowy geberita,chcę dać trochę na ruły pionu kanlizacyjnego biegnącego z góry w celu ich wiciszenia.
dzięki

eremsc
30-12-2013, 21:45
Mam problem z obróbką okna dachowego. Stanąłem na tym: http://pu.i.wp.pl/k,MzgzMzEzMzcsMzk3MTI1,f,04_P1080067.jpg Jak zrobić stelaż na płyty GK ?

jimhaumman
30-12-2013, 21:50
http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/album/973720/1

zobacz te zdjęcia

Rom-Kon
30-12-2013, 21:55
Rom szkoda czasu, nie wciągaj mnie w swoje gierki!

Ucz się ucz! Bo nauka to potęgi klucz! ...a gdy go zdobędziesz to najwyżej woźnym będziesz :D

Sam się w gierki wciągnąłeś i wydaje mi się że poległeś... świeć Panie nad jego duszą :D

Rom-Kon
30-12-2013, 21:57
Wow Panowie,fajnie było by dostawać odpowiedzi na pytania, w takim tępie w jakim sobie dogadujecie:p

Był dzisiaj u mnie fachowiec co ma mi kłaść płytki w łazience.(parter budynku,sufit <gotowy strop porothermu,nad tym podasze mieszkalne>)
Powiedział mi on żebym dał folię termoizolacyjną (wydaje mi się że chodziło mu o folię proizolacyjną) na stelaż na sufice,a także na konstrukcję zabudowy ubikacji podtynkowej,oraz małą konstrukcję stelarza którą zabudowuje ruły (120x250cm).
Ściana zewnętrzna jest zaizolowana styro. 12cm.
Moje pytanie brzmi czy daję się tam tą folię?Nie będe dawł wełny na sufit,ani do prostokąta powstałego z zabudowy geberita,chcę dać trochę na ruły pionu kanlizacyjnego biegnącego z góry w celu ich wiciszenia.
dzięki
jeśli to parter to zbędne a może nawet szkodliwe bo ewentualna wigoć (nawet technologiczna) nie będzie miała gdzie ucieknąć.

Rom-Kon
30-12-2013, 22:00
Mam problem z obróbką okna dachowego. Stanąłem na tym: http://pu.i.wp.pl/k,MzgzMzEzMzcsMzk3MTI1,f,04_P1080067.jpg Jak zrobić stelaż na płyty GK?
oj chyba trochę późno zajrzałeś na forum... no nie podoba mi się to co zrobiłeś. Poczytaj trochę ten temat - pomiędzy pyskówkami jest trochę wiadomości ;) no i link do okien podał kolega-forumowicz :)

rafał2011
30-12-2013, 22:02
Ucz się ucz! Bo nauka to potęgi klucz! ...a gdy go zdobędziesz to najwyżej woźnym będziesz :D

Sam się w gierki wciągnąłeś i wydaje mi się że poległeś... świeć Panie nad jego duszą :D

A mama mi mówiła "gówna nie dotykaj" ...za późno :(

Rom-Kon
30-12-2013, 22:12
Wow Panowie,fajnie było by dostawać odpowiedzi na pytania, w takim tępie w jakim sobie dogadujecie:p

(...)
nie ma tego złego... przynajmniej wyszła pożyteczna pogadanka na temat izolacji akustycznej i fajne fotki ze ścianki instalacyjnej. No i przy okazji można było dokopać Rafałowi :D

rafał2011
30-12-2013, 22:19
nie ma tego złego... przynajmniej wyszła pożyteczna pogadanka na temat izolacji akustycznej i fajne fotki ze ścianki instalacyjnej. No i przy okazji można było dokopać Rafałowi :D

śmieszny jesteś:)

Rom-Kon
30-12-2013, 22:25
A mama mi mówiła "gówna nie dotykaj" ...za późno :(
A moja mama mi powtarzała:

Jak polemizujesz z głupcem to nigdy nie zniżaj się do jego poziomu bo pokona cię doświadczeniem!

To były dobre i mądre słowa!

profi45
30-12-2013, 22:56
nie ma tego złego... przynajmniej wyszła pożyteczna pogadanka na temat izolacji akustycznej i fajne fotki ze ścianki instalacyjnej. No i przy okazji można było dokopać Rafałowi :D
To akustyka zaczęła mieć w końcu jakieś znaczenie dla ciebie ? bo wcześniej jakoś tego po twojej pracy nie było widać.

zeusrulez
30-12-2013, 23:03
a co do kolejnosci co pierwsze scianki czy tez skosy i sufity - widzialem fotorelacje budowy domu pasywnego, chyba z Czech i aby zapewnic ciaglosc izolacji term. i paroizolacji zrobili pierwsze skosy i sciany a pozniej do plyt podmurowywali sciany dzialowe. tylko co na to plyty i welna gdy skoncza tynki i posadzki . . .

profi45
30-12-2013, 23:04
ja sikam pianką. Nadmiar wyskubuję i szpachluję tynkiem gipsowym. Na to siatka reperacyjna (szersza od spoinowej np. 10cm) i gładź. I tu są dwie szkoły:
1) połączenie sztywne - daję taśmę midflex
2) połączenie ślizgowe - wcześniej na płytę naklejam taśmę separacyjną np. PCV tak by tynk i pianka nie związały z płytą a połączenie maskuję akrylem.
Twoje szkoły z pianą ?

Rom-Kon
30-12-2013, 23:07
To akustyka zaczęła mieć w końcu jakieś znaczenie dla ciebie ? bo wcześniej jakoś tego po twojej pracy nie było widać.
Zawsze miała ale rzadko stosowałem bo rzadko miałem okazję stawiania ścianek działowych na poddaszu. A izolację typu dawanie taśm pod profil UD uważam za niewiele dającą. Systemy akustyczne przy ściankach działowych jak najbardziej - tu dają naprawdę dużo. A pamiętasz polemikę (chyba z Flashem) na temat czy ściankę działową z płyt g-k stawiać na stropie czy na wylewce? Według Rigipsa na stropie przed wylewką ma większe tłumienie dźwięków ale dochodzi problem z wilgocią z posadzek.

profi45
30-12-2013, 23:08
a co do kolejnosci co pierwsze scianki czy tez skosy i sufity - widzialem fotorelacje budowy domu pasywnego, chyba z Czech i aby zapewnic ciaglosc izolacji term. i paroizolacji zrobili pierwsze skosy i sciany a pozniej do plyt podmurowywali sciany dzialowe. tylko co na to plyty i welna gdy skoncza tynki i posadzki . . .
Tu chodziło o zabudowę ścianki z g-k , a nie murowanej.

profi45
30-12-2013, 23:17
Zawsze miała ale rzadko stosowałem bo rzadko miałem okazję stawiania ścianek działowych na poddaszu. A izolację typu dawanie taśm pod profil UD uważam za niewiele dającą. Systemy akustyczne przy ściankach działowych jak najbardziej - tu dają naprawdę dużo. A pamiętasz polemikę (chyba z Flashem) na temat czy ściankę działową z płyt g-k stawiać na stropie czy na wylewce? Według Rigipsa na stropie przed wylewką ma większe tłumienie dźwięków ale dochodzi problem z wilgocią z posadzek.
Bardzo się ciesze że zweryfikowałeś swoje podejście do akustyki . Teraz już nie będziesz budował klatek prawda ?

Rom-Kon
30-12-2013, 23:18
a co do kolejnosci co pierwsze scianki czy tez skosy i sufity - widzialem fotorelacje budowy domu pasywnego, chyba z Czech i aby zapewnic ciaglosc izolacji term. i paroizolacji zrobili pierwsze skosy i sciany a pozniej do plyt podmurowywali sciany dzialowe. tylko co na to plyty i welna gdy skoncza tynki i posadzki . . .
Zależy na co jest nastawienie. W pasywniaku głównie chodzi o termikę a w "normalnym" domu trzeba to wypośrodkować.

Jeśli chodzi o wilgoć to właśnie odwiedziłem mojego byłego inwestora - dziś już dobrego znajomka w Legionowie... robiłem u niego poddasze ale nie było jeszcze posadzek. konstrukcja z płatwiami dzielącymi połacie i słupami, antresola otwarta na salon... ogólnie trudne poddasze. półtora miesiąca temu zrobił wylewki. nic nie popękało. nawet wokół słupów i płatwi. wszystko ok. za wyjątkiem okien. nie nadążał z usuwaniem wilgoci - rekuperator odpalił chyba dopiero dziś. po oknach lała się woda i dolne glify ucierpiały. Szpachlówka się odparzyła. ale to niewielkie szkody. Wystarczy naprawić masą wiaderkową i będzie ok. nadmienię że spoinowanie było na taśmach TT i midfex na szpachlówce vario.

Rom-Kon
30-12-2013, 23:21
Bardzo się ciesze że zweryfikowałeś swoje podejście do akustyki . Teraz już nie będziesz budował klatek prawda ?
klatek? że co? że kolankowa razem ze skosem? że skos razem z sufitem? Tu chyba nie chodzi o to. A właśnie tu mi zarzucałeś "budowlę klatkową".

MasterCheat
30-12-2013, 23:24
ok, dzięki za wyjaśnienia ze ścianką. Czyli zrobię tak jak mi będzie łatwiej :) wyjdzie w praniu.

i jeszcze 3 pytanka
1. jak daleko wysunąć grzybki poza lico krokwi przy wełnie 10 cm na drugiej warstwie
2. ponieważ pierwszą warstwą wełny 15 cm będę jechał do samego szczytu, a drugą 10 cm będę zakręcał na jętkach (na suficie) to zastanawiam się gdzie dać folię paroizolacyjną? tunel na sufitem nie będzie ogrzewany w prawdzie, ale będzie tam rekuperator i rury od niego (niebieskie z tworzywa nieizolowane).
3. czy wełnę 10 cm naprawdę tak ciężko jest upchać w ściance 7,5 cm? Wełna wydaje się dość "ściśliwa" przecież w rolkach jest ściśnięta nawet bardziej...

Rom-Kon
30-12-2013, 23:24
Twoje szkoły z pianą ?
Nie! Rozebrać, domurować i dać V-profil! ;)

profi45
30-12-2013, 23:25
Zależy na co jest nastawienie. W pasywniaku głównie chodzi o termikę a w "normalnym" domu trzeba to wypośrodkować.

Jeśli chodzi o wilgoć to właśnie odwiedziłem mojego byłego inwestora - dziś już dobrego znajomka w Legionowie... robiłem u niego poddasze ale nie było jeszcze posadzek. konstrukcja z płatwiami dzielącymi połacie i słupami, antresola otwarta na salon... ogólnie trudne poddasze. półtora miesiąca temu zrobił wylewki. nic nie popękało. nawet wokół słupów i płatwi. wszystko ok. za wyjątkiem okien. nie nadążał z usuwaniem wilgoci - rekuperator odpalił chyba dopiero dziś. po oknach lała się woda i dolne glify ucierpiały. Szpachlówka się odparzyła. ale to niewielkie szkody. Wystarczy naprawić masą wiaderkową i będzie ok. nadmienię że spoinowanie było na taśmach TT i midfex na szpachlówce vario.
Ściemniać że nigdy nic ci nie popękało to możesz innym. Bo problemy pojawiają się nie po miesiącu czy 2 miesiącach tylko po roku lub 2 okresach grzewczych:(

profi45
30-12-2013, 23:28
Nie! Rozebrać, domurować i dać V-profil! ;)
Nasrać piany popaprańcu po twojemu . I ty o gwarancjach tu się wypowiadasz jak na czarno robisz :D

Rom-Kon
30-12-2013, 23:28
ok, dzięki za wyjaśnienia ze ścianką. Czyli zrobię tak jak mi będzie łatwiej :) wyjdzie w praniu.

i jeszcze 3 pytanka
1. jak daleko wysunąć grzybki poza lico krokwi przy wełnie 10 cm na drugiej warstwie
2. ponieważ pierwszą warstwą wełny 15 cm będę jechał do samego szczytu, a drugą 10 cm będę zakręcał na jętkach (na suficie) to zastanawiam się gdzie dać folię paroizolacyjną? tunel na sufitem nie będzie ogrzewany w prawdzie, ale będzie tam rekuperator i rury od niego (niebieskie z tworzywa nieizolowane).
3. czy wełnę 10 cm naprawdę tak ciężko jest upchać w ściance 7,5 cm? Wełna wydaje się dość "ściśliwa" przecież w rolkach jest ściśnięta nawet bardziej...
1) 13cm

2) źle! możesz pierwszą warstwą dojechać do szczytu - kalenicy ale pomiędzy jętki na suficie dajesz pełną grubość tak jak w skosach czyli w Twoim przypadku 15 + 10

3) nie upchniesz ale możesz pocienić ją. skalną ścinasz nożem (duży nóż najlepiej przerobiony z piły do drewna) a szklaną rozdzielasz rękoma.

zeusrulez
30-12-2013, 23:30
Tu chodziło o zabudowę ścianki z g-k , a nie murowanej.
wiem ze o scianke z gk. tylko podaje kolejna alternatywe.

Rom-Kon
30-12-2013, 23:31
Nasrać piany popaprańcu po twojemu . I ty o gwarancjach tu się wypowiadasz jak na czarno robisz :D
Co? Sylwester przyspieszony? No to na zdrowie! ;)

profi45
30-12-2013, 23:31
Nie! Rozebrać, domurować i dać V-profil! ;)
Posłuchaj popaprańcu pianowy ! wchodzę na twoje poprane roboty i rozpierdalam w 3 minuty twoją robotę i nigdy więcej żebym cie tu nie widział pseudo fachowcu

Rom-Kon
30-12-2013, 23:32
wiem ze o scianke z gk. tylko podaje kolejna alternatywe.Zeus daj na luz... profi już lewituje. Nie czujesz tego? :)

profi45
30-12-2013, 23:34
wiem ze o scianke z gk. tylko podaje kolejna alternatywe.
Dużo racji w tym co napisałeś. Problem był bo forumowicz zabierał się do roboty jak pies do jeża i dlatego sugerowałem inną kolejność

profi45
30-12-2013, 23:36
Zeus daj na luz... profi już lewituje. Nie czujesz tego? :)
Zawsze jak wchodzę to sugerujesz że pijany jestem bo inaczej się nie obronisz ?

profi45
30-12-2013, 23:38
Zeus daj na luz... profi już lewituje. Nie czujesz tego? :)
Jak trafie fajne poddasze to zrobię ci krótki film jak się to robi :yes:

zeusrulez
30-12-2013, 23:41
a nie lepiej zaizolowac rekuperator i rury i zaoszczedzic. . . chyba wyszloby taniej

Rom-Kon
30-12-2013, 23:46
Zawsze jak wchodzę to sugerujesz że pijany jestem bo inaczej się nie obronisz ?Zawsze jak nie panujesz nad językiem to pijany jesteś. Merytorycznie odpowiadasz jak jesteś trzeźwy - mało bluzgasz i piszesz normalnie. Teraz też już masz nieźle w czubie. Ty tego nie zauważasz ale inni tak.

Rom-Kon
30-12-2013, 23:52
a nie lepiej zaizolowac rekuperator i rury i zaoszczedzic. . . chyba wyszloby taniej
Czasem inwestorzy chcą mieć ogólnie na stryszku temperatury umiarkowane czyli bez szczytów w lecie (+60*C) i nizin w zimie (-20*C). Na stryszku najczęściej jest graciarnia i te graty nie lubą ekstremalnych temperatur. Zgadzam się że to droga impreza ale bywało że nie dość że wełna to jeszcze płyty i deski heblowane na podłodze a to tylko po to by choinka i bombki latem dobrze się miały... bogatemu nie zabronisz.

MasterCheat
31-12-2013, 00:10
u mnie ten stryszek to w zasadzie nie stryszek... poza reku i rurami to raczej nic tam nie zmieszczę.
na wysokość z 1,2 m, 1,6m skos. to prawie tak jak bym te ruły ocieplał ;) jutro znajdę jakieś foto to zapodam

profi45
31-12-2013, 00:22
Zawsze jak nie panujesz nad językiem to pijany jesteś. Merytorycznie odpowiadasz jak jesteś trzeźwy - mało bluzgasz i piszesz normalnie. Teraz też już masz nieźle w czubie. Ty tego nie zauważasz ale inni tak.
Zawsze staram się być merytoryczny :yes:

profi45
31-12-2013, 00:26
panowie szczęśliwego nowego roku życzę wszystkim :bye:

rafał2011
31-12-2013, 00:35
Również życzę szczęśliwego Nowego Roku 2014

profi45
31-12-2013, 00:53
Nie! Rozebrać, domurować i dać V-profil! ;)
A chcesz żebym powiedział inwestorom jak mają sprawdzić twoja robotę:D

MasterCheat
31-12-2013, 08:35
poniżej fotka tunelu i ogólne fotki poddasza.
z tym tunelem to ewentualnie się zastanawiam czy nie rzucić luzem na te rury wełny tej którą miałem montować w skosach, aczkolwiek w miejscu gdzie będzie reku, to musi być dostęp serwisowy...

zeusrulez
31-12-2013, 17:33
To Panowie! Szczesliwego Nowego Roku 2014 !!! a w nim - duzo zdrowia, radosci i samych sukcesow zawodowych !!

Favoriters
31-12-2013, 21:08
1) 13cm
.

czemu 13 a nie 10? czy jeśli wełna będzie w płytach, nie będzie lepiej odstawić grzybki dokładnie na grubość wełny (rockton 100) ? Krokwie mają 19cm a wełnę między nie będę układał toprock 150.

To mój pierwszy post - przeczytałem kilkadziesiąt stron tego wątku, sporo się dzięki niemu dowiedziałem.
Wszystkiego dobrego na Nowy Rok

Favoriters
31-12-2013, 21:31
dechy nie - warstwa paroprzepuszczalna. Wiem, że można by upchnąć 180 wełnę, ale akurat nie było a VAT Panie gonił. Kupiliśmy budowę 2 tygodnie temu - stan surowy otwarty.
Pewnie dałoby się dołożyć 30mm, ale robota wredna jak sądzę, a zysk raczej nie jakiś makabryczny

Rom-Kon
01-01-2014, 22:20
on nie rozróżnia klatki ktora robi od konstrukcji okładzinowej z przesunięciem podpartym (profil V).
ale technologie ma w malym palcu. tak malym, ze nie moge doczekac sie na info o tasmie ktora podklada sie pod plyte przy rusztach drewnianych :D
O widzę że Gin-Profi podszkolił Cię z profila V :) Jak to teraz ładnie się to nazywa! "konstrukcja okładzinowa z przesunięciem podpartym" To pewnie coś podobnego do przyczłapów do bulbulatora bez wydrzyżdrzacza. :D

Rom-Kon
01-01-2014, 22:23
czemu 13 a nie 10? czy jeśli wełna będzie w płytach, nie będzie lepiej odstawić grzybki dokładnie na grubość wełny (rockton 100) ? Krokwie mają 19cm a wełnę między nie będę układał toprock 150.

To mój pierwszy post - przeczytałem kilkadziesiąt stron tego wątku, sporo się dzięki niemu dowiedziałem.
Wszystkiego dobrego na Nowy Rok
13cm dlatego że wełnę lepiej jest dawać pod profile - mniej cięcia. Te 3cm to grubość profila.

Rom-Kon
02-01-2014, 12:29
Nie, nie podszkolił i nie szkolił.
Nie zmieniaj tematu bo nie wiesz co to połączenie sztywne. Odpowiedz na rozpoczętą przez ciebie opowieść o technologii, czyli jak to jest:


i co to są te różne szkoły :D
Flash gdyby ironia stanęła za tobą i nawet gdyby cię w d... kopnęła to byś jej nawet nie zauważył. Żal mi ciebie....

Favoriters
02-01-2014, 20:43
Flash gdyby ironia stanęła za tobą i nawet gdyby cię w d... kopnęła to byś jej nawet nie zauważył. Żal mi ciebie....

ech Panowie - piszecie tu już dobrych parę lat a jak dzieci... jak dzieci....:) W sumie to szacun za chęć do krzewienia wiedzy i dzięki za to. Przynajmniej dało mi to jakie takie pojęcie co z czym.

Dziś przyjechała wełna. Mam sakramencki stromy podjazd. Zrzucanie rolek z auta i celowanie aby się sturikała prosto do garażu bezcenne.
Będę miał dylemat z płytami gk - mam ich sporo, a dużym HDSem nie złoży się, żeby zjechać pod dom... Chyba zamówię jakąś ładowarkę teleskopową. Dymać 200 płyt po wąskich schodkach na piętro jakoś mnie przeraża... Mam plana, żeby załadować przez okno w łazience na piętrze (1,5m szerokości).
jak Wy sobie radzicie z tym niewdzięcznym momentem?
Póki co, przykręciłem 300 grzybków - jeszcze co najmniej drugie tyle przede mną... niemniej latanie po drabinie coraz sprawniej mi idzie. Robię sufit ponad jętki - trochę kręcenia będzie...

zeusrulez
02-01-2014, 21:07
ech Panowie - piszecie tu już dobrych parę lat a jak dzieci... jak dzieci....:) W sumie to szacun za chęć do krzewienia wiedzy i dzięki za to. Przynajmniej dało mi to jakie takie pojęcie co z czym.

Dziś przyjechała wełna. Mam sakramencki stromy podjazd. Zrzucanie rolek z auta i celowanie aby się sturikała prosto do garażu bezcenne.
Będę miał dylemat z płytami gk - mam ich sporo, a dużym HDSem nie złoży się, żeby zjechać pod dom... Chyba zamówię jakąś ładowarkę teleskopową. Dymać 200 płyt po wąskich schodkach na piętro jakoś mnie przeraża... Mam plana, żeby załadować przez okno w łazience na piętrze (1,5m szerokości).
jak Wy sobie radzicie z tym niewdzięcznym momentem?
Póki co, przykręciłem 300 grzybków - jeszcze co najmniej drugie tyle przede mną... niemniej latanie po drabinie coraz sprawniej mi idzie. Robię sufit ponad jętki - trochę kręcenia będzie...

Potnij na mniejsza kawałki :lol:
Ostatnio przyglądałem się takim magikom, aż nie wytrzymałem i pytam po co oni tyle płyt tną na takie same kawałki (a przeczuwałem, odpowiedź) odpowiedź "montera" bezcenna "Bo nie chce nam się nosić całych płyt . . . "

Ermua
02-01-2014, 21:07
favorites wrzucaj fotki jak robisz, od razu ci powiedza co masz zle. pewnie wszystko

ja osobiscie wnosze plyty . masakra

MasterCheat
02-01-2014, 21:41
a ja mam wszystko na górze tylko nie mam kiedy zacząć...
Wełna isover 0,0333 15cm i 10 cm
Pyty standard Nida
wieszaki grzybki,
profile Cd60
profile ud 30
wkręty do drewna
Zszywacz i sznurek rolniczy jak by co.
łączniki do profili cd

Favoriters
02-01-2014, 21:53
favorites wrzucaj fotki jak robisz, od razu ci powiedza co masz zle. pewnie wszystko

ja osobiscie wnosze plyty . masakra

Z góry wiem, że wszystko źle ;)
Dach kopertowy, ściana kolankowa 1 metr, 5 jaskółek. Okno dachowe pewnie będzie jedno.
Trochę pitolenia się z koszami. Na początek wyznaczyłem sufit - nie chcę łączyć połaci pod kalenicą - zrobiłem sztuczny sufit na szerokość jednej płyty - około 20cm poniżej szczytu. Kibelek będzie wymurowany z bloczków 12cm, dwie sypialnie (ściana z rigipsa kręcona do podłogi -strop terriva i wymianów między krokwiami). Reszta to open-space. Poddasze dupne - prawie 150m.

Ponoć prawdziwa sztuka krytyki się nie boi ale jakoś tak strach fotki wklejać...

Ermua
03-01-2014, 20:46
Czy po uniflocie który jest nałożony dwukrotnie na spoinę z fizeliną, trzeba gruntować przed gładzią?

Fo_
03-01-2014, 22:31
Co to za gładź?

MasterCheat
03-01-2014, 22:42
W jaki sposób najlepiej wyznaczyć płaszczyznę skosu? Czy można zrobić tak jak na filmie Ursy? tj. grzybek na pierwszej i ostatniej krokwi wysunięte tyle ile trzeba? Wydaje się to prostsze niż wyznaczanie linii na ścianie szczytowej. Zwłaszcza, że w moim przypadku nie ma ścianki kolankowej ani sufitu i nie mam czego się łapać.... a pierwsze krokiew 50 cm od ściany szczytowej.

http://www.youtube.com/watch?v=zBLq-2CDWsk

profi45
03-01-2014, 23:08
W jaki sposób najlepiej wyznaczyć płaszczyznę skosu? Czy można zrobić tak jak na filmie Ursy? tj. grzybek na pierwszej i ostatniej krokwi wysunięte tyle ile trzeba? Wydaje się to prostsze niż wyznaczanie linii na ścianie szczytowej. Zwłaszcza, że w moim przypadku nie ma ścianki kolankowej ani sufitu i nie mam czego się łapać.... a pierwsze krokiew 50 cm od ściany szczytowej.

http://www.youtube.com/watch?v=zBLq-2CDWsk
2 kompletnie niedouczonych idiotów na tym filmie:D. Profil podparty na 3-4m ugina się pod własnym już ciężarem i potrzeba na środku jeszcze podparcia.. Tak się wstawia grzyby na max 2m oddaleniu grzybków.z ręki.

zeusrulez
04-01-2014, 02:32
Czy po uniflocie który jest nałożony dwukrotnie na spoinę z fizeliną, trzeba gruntować przed gładzią?

Nie. Chyba, że tak położyłeś tą spoinówkę, że musiałeś szlifować . . .