PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

MasterCheat
04-01-2014, 09:08
Ok a wracając do wysunięcia wieszaków.
Zaraz zaczynam kręcić a dalej mam dylemat czy jak wysune 10 cm to czy potem po nabiciu drugiej warstwy na wieszaki dam radę zapiąć profile na wieszakach? Moze zrobic te 11-12 cm na wszelki wypadek?.

MasterCheat
04-01-2014, 09:23
A wysun i na 20 jak ma ci to poprawic samopoczucie.

Ok tak właśnie zrobię. Dzięki! Sam bym na to nie wpadł, jednak na tym formum da sie znaleźc pomoc. A już myślałem że tutaj to tylko same pyskówki i dićnki...

Rom-Kon
04-01-2014, 09:52
W jaki sposób najlepiej wyznaczyć płaszczyznę skosu? Czy można zrobić tak jak na filmie Ursy? tj. grzybek na pierwszej i ostatniej krokwi wysunięte tyle ile trzeba? Wydaje się to prostsze niż wyznaczanie linii na ścianie szczytowej. Zwłaszcza, że w moim przypadku nie ma ścianki kolankowej ani sufitu i nie mam czego się łapać.... a pierwsze krokiew 50 cm od ściany szczytowej.

http://www.youtube.com/watch?v=zBLq-2CDWsk (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DzBLq-2CDWsk) jeśli masz idealny dach - a nie masz bo krokwie krzywe, co druga wystąp i to - to możesz łapać się do krokwi... jeśli masz krzywy dach - a taki masz ;) - to musisz łapać się od ścian. Dajesz profile UD na ściany i pomiędzy nimi w miejscu gdzie mają być profile CD rozciągasz sznurek - lepsza plecionka z żyłki. Żyłka w przeciwieństwie do profili CD nie ugina się nawet na 10mb - oczywiście dobrze naciągnięta! Grzybki dosuwasz do żyłki i przykręcasz do krokwi. Chcesz mieć idealnie? To przed przykręceniem grzybków zrób linię na krokwiach prostopadłą do żyłki - przyrząd mojego pomysłu i sposób odznaczania na fotkach w moim fotosiku... link w stopce

Rom-Kon
04-01-2014, 09:58
Ok a wracając do wysunięcia wieszaków.
Zaraz zaczynam kręcić a dalej mam dylemat czy jak wysune 10 cm to czy potem po nabiciu drugiej warstwy na wieszaki dam radę zapiąć profile na wieszakach? Moze zrobic te 11-12 cm na wszelki wypadek?.
Wszystko się da... widziałem wełnę 15cm wciśniętą w szczelinę 9cm... da się? Da! I jaka oszczędność! Ile miejsca uratowane!!!

Do Flasha - to taki żart... ironia. Nie bierz tego na poważnie. Ja wcale tak nie myślę i nie mam zamiaru tak robić. to nie jest porada techniczna.

MasterCheat
04-01-2014, 10:02
No właśnie mam problem z przeniesiemiem na ściane wymiaru. Dlatego myślalem zeby przykręcic wieszaki do ierwszej i ostatniej krokwi i miedzy nimi rozciągnąc linke.

Dach mój nie taki straszny chyba. Był robiony w fabryce i na budowie złożony. Drewno c24.

MasterCheat
04-01-2014, 10:25
tak jak na fotkach (niestety ujęcie trochę za bardzo w dół ale na skosie jest tak samo.
Tak więc od krokwi 10 cm odmierzę bez problemu ale na ściance nie mam krokwii i nie mam od czego odmierzyć.... chyba że od membrany + grubość krokwi... :)

Rom-Kon
04-01-2014, 11:23
tak jak na fotkach (niestety ujęcie trochę za bardzo w dół ale na skosie jest tak samo.
Tak więc od krokwi 10 cm odmierzę bez problemu ale na ściance nie mam krokwii i nie mam od czego odmierzyć.... chyba że od membrany + grubość krokwi... :)No to powiem że dach masz prościejszy niż zwykle bywa ;)

Jaki problem z przeniesieniem wymiaru na ścianę? Bierzesz łatę-poziomicę- kawał równej deski - cy cuś i przykładasz przez dwie krokwie do ściany. Zaznaczasz punkt czyli gdzie wirtualnie kończą się krokwie na ścianie... góra i dół... od tego dajesz 13cm i strzelasz sznurkiem z kredą (taki kręciołek ze sznurkiem unurzanym w kolorowej kredzie ;) ) - masz przebieg profila UD. to samo na kolankowej. Na suficie podobnie ale już przy poziomicy (zwykłej, laserowej lub wężowej) bo sufit powinien iść w poziomie... tak zazwyczaj zalecają ale jeśli robisz to u siebie to nie jest to wymóg najwyżej sugestia ;)

...do Flasha - ostatnie zdanie to też był żart! nie bierz tego na serio!!!

MasterCheat
04-01-2014, 11:25
Pierwsze koty za płoty

zeusrulez
04-01-2014, 13:18
Chłop swoje, Baba swoje !! ;-)

zeusrulez
04-01-2014, 13:21
Ale czasami to obrazuje w jaki sposób nasi Klienci myślą o naszej pracy hmmm "przecież to proste, sam to zrobię" nawet nie przeczytają całego wątku i zabierają się do roboty, po chwili zonk . . . a nawet nie musieliby przeczytać 1/4 tego wątku, żeby wiedzieć jak wyznaczyć płaszczyznę . . .

zeusrulez
04-01-2014, 13:23
Rom ! musisz nagrać film jak to robisz, bo te poziomowanie wyżej to chyba szkoła Isovera . . . ale z filmu ;)

MasterCheat
04-01-2014, 13:52
Zrobiłem to zanim dostalem odpowiedź od Rom-kon.
Robota stała a czas ucieka.
Juz skrajne wszystkie przykręcone. Po objadku środek.
Moze na przeciwległym skosie spróbuje tak jak pisze Rom.
Aczkolwiek przenoszenie średniej z 2 pierwszych krokwii jakos do mnie nie przemawia - a co jeśli one nie bedą równo?..
No i co z przeciwległą ścianą szczytową? Tam tez od krokwii?

MasterCheat
04-01-2014, 14:01
A tymczasem :)

Rom-Kon
04-01-2014, 14:14
Zrobiłem to zanim dostalem odpowiedź od Rom-kon.
Robota stała a czas ucieka.
Juz skrajne wszystkie przykręcone. Po objadku środek.
Moze na przeciwległym skosie spróbuje tak jak pisze Rom.
Aczkolwiek przenoszenie średniej z 2 pierwszych krokwii jakos do mnie nie przemawia - a co jeśli one nie bedą równo?..
No i co z przeciwległą ścianą szczytową? Tam tez od krokwii?
...ja robię trochę inaczej ale trudno to wytłumaczyć. po prostu najpierw wyznaczam sufit, później skos i kolankową - wszystko z jednej strony i wymiary przerzucam na przeciwległą ścianę w sposób matematyczny wtedy mam wszystkie wymiary równe i ani ścianka kolankowa nie idzie w trapez ani płaszczyzna w śmigło. ja zaczynam robotę od niesienia we wszystkich pomieszczeniach poziomów. Ja to robię poziomicą wodną-wężową. I od tych poziomów (na wysokości mojego nosa) zaczynam rozmierzanie. pisałem już gdzieś jak to się robi. Na następnej budowie jak czas pozwoli to może zrobie instruktarz od samego początku... chociaż nie będzie łatwo bo poddasze które mnie czeka to wrogowi nie życzę. trudne - to za słabe słowo. Koszmar!!! ...a przy okazji to problemy z Inwestorem też przewiduję- niestety. Chyba będzie ogólnie wtopa... ale zobaczymy.

zeusrulez
04-01-2014, 14:23
To dolicz za warunki szkodliwe -> Inwestor !!:yes:

MasterCheat
04-01-2014, 14:36
Poziomice wodną mam. Sznurek z kredą tez. Niestey mam jeden poważny problem. Nie ma kto trzymac drugiego końca tych sprzętów i puki co to muszę sobir radzic w pojedynkę...
Do tego na strych prawdziwa graciarnia. I do tego wełna i plyty KG tak ze ciężko gdzieś nogę postawic... jak położe welnę na pierwszej połaci to sie troche luźniej zrobi mam nadzieje

MasterCheat
04-01-2014, 14:48
Jeszcze takie pytanko. Co to za konstrukcja dookoła komina? Można to rozebrać? Bo wygląda na cos tymczasowego... a troche będzi zawadzałoprzy zabudowie...

slawekk1980`
04-01-2014, 17:13
Pytanie do praktyków:

Będę spoinował płyty GK na poddaszu i w paru miejscach na styku płyt sufit-skos mam szparę na ok.1,5-2 cm. Jest tak że jedna płyta skosu przykładowo dochodzi na odległość ok. 0,5 cm od płyty na suficie, a druga płyta obok dochodzi już tak że jest szpara max te 2 cm. Jak najlepiej wykończyć teraz aby docelowo zrobić odpowiedni, równy kąt- równą linię. Myślę aby najpierw zaspoinować samym uniflotem a jak wyschnie to wkleić taśmę narożnikową, czy lepiej na uniflocie wkleić szerszą taśmę reparacyjną a dopiero później jak to wyschnie wkleić taśmę narożnikową.
Proszę o jakieś konstruktywne porady, odkręcanie i przykręcanie płyty dłuższej o 2 cm mnie nie interesuje :D.

MasterCheat
04-01-2014, 18:30
[porazka

Moze tak moze nie. Z tego co pamiętam to mój kierbód mówił że można rozebrac ale jeszcze dopytam. A jak nie to w sumie zapomniałem ze komin będę okładal wełną 5 cm i zabudowywal KG wiec to sie schowa.

A tymczasem konstrukcja skosu gotowa. Jeszcze tylko kilka CD60 musze przyciąć na miare i tu pytanie.
Łączenia CD lepiej mijac w kolejnych rzędach czy to nie ma znaczenia ?

Rom-Kon
04-01-2014, 19:30
Jeszcze takie pytanko. Co to za konstrukcja dookoła komina? Można to rozebrać? Bo wygląda na cos tymczasowego... a troche będzi zawadzałoprzy zabudowie...
...wygląda na stabilizację komina coby się nie przewrócił. No ja tam nie wiem... to może być część konstrukcyjna... komin wygląda na cieniutki i slabiutki... wiater może go zdmuchnąć... eh...

Rom-Kon
04-01-2014, 19:41
Moze tak moze nie. Z tego co pamiętam to mój kierbód mówił że można rozebrac ale jeszcze dopytam. A jak nie to w sumie zapomniałem ze komin będę okładal wełną 5 cm i zabudowywal KG wiec to sie schowa.

A tymczasem konstrukcja skosu gotowa. Jeszcze tylko kilka CD60 musze przyciąć na miare i tu pytanie.
Łączenia CD lepiej mijac w kolejnych rzędach czy to nie ma znaczenia ?
kładziesz pierwszy CDek i docinasz z drugiego kawałek na wstawkę. Pozostałość z drugiego wstawiasz w następnym rzędzie i docinasz znów kawałek z trzeciego. ten niby odpad z trzeciegoCDeka jest materiałem w następnym rzędzie itd. Łączenia powinny myć przesunięte. docinka zawsze powinna być taka że trzyma się na wieszaku-grzybku.

Tego bluesky-a (rury wentylacji) dałbym na czoło krokwi. teraz są w "zimnym" miejscu i dodatkowo wełna pomiędzy krokwiami źle będzie się układać. mała przeróbka a dużo da. Z czoła masz miejsce bo rury (jeśli to bluesky) mają 63mm średnicy a pomiędzy profilem a krokwią masz 10cm... no chyba że nie odsunąłeś profili na 13cm tylko na 10cm to wtedy kiszka.

...małe pytanie. Kto robił wentylację? conceptair?

Rom-Kon
04-01-2014, 19:45
To dolicz za warunki szkodliwe -> Inwestor !!:yes:
Będę parzył sobie ziółka... nerwosolek. w ostateczności zainwestuję w łopatę ;)

Favoriters
04-01-2014, 19:46
U mnie też postępy. Większość wełny mam już na podaszu - wturlikałem po profilach przez okno. Do płyt zamówię podnośnik teleskopowy. Trza będzie ze trzy stówki dać, ale się nie potłucze po schodach przynajmniej.

Ułożyłem też wełenkę na jednej ściance. Teraz już wiem czemu Rom pisał, żeby grzybki odstawić na 13 centów... Niby byłoby mniej zgodnie ze sztuką, bo dziura między gk a wełną, ale układanie faktycznie chyba łatwiejsze... mi pozostało się pitolić i utykać pomiędzy profile... Nabiorę wprawy to będzie szło...

Rom-Kon
04-01-2014, 19:52
U mnie też postępy. Większość wełny mam już na podaszu - wturlikałem po profilach przez okno. Do płyt zamówię podnośnik teleskopowy. Trza będzie ze trzy stówki dać, ale się nie potłucze po schodach przynajmniej.

Ułożyłem też wełenkę na jednej ściance. Teraz już wiem czemu Rom pisał, żeby grzybki odstawić na 13 centów... Niby byłoby mniej zgodnie ze sztuką, bo dziura między gk a wełną, ale układanie faktycznie chyba łatwiejsze... mi pozostało się pitolić i utykać pomiędzy profile... Nabiorę wprawy to będzie szło...
uwierz mi. nie ma żadnej dziury! wełna dolega do płyty.

...daj te 3 stówy to płyty wniesiemy i nie poobijamy :D

edit: przypomniałem sobie ze to 200szt! dobra... dopłacę jeszcze 1,5 stówy ale nie każ mi ich wnosić! :D
200szt to przeszło 600m2 płyty - sporo! Nie za dużo na 150m2 poddasza? chyba że jeszcze ściany itp.

nie wiem czy przez okno pójdzie tak jak zamierzasz... ładowacz musi idealnie podjechać z boku bo od przodu raczej nie da rady - paleta za długa a na warkocze też nie bo docisną płyty. Ale jeśli da radę podjechać z boku to jest sznsa.

Favoriters
04-01-2014, 20:04
hehe bez cięcia na milion kawałków? 200 gk i drugie tyle OSB ;)

a co do wełny - jakbym miał ją w wielkiej płaszczyźnie to bym płakał. Mam rocktona w arkuszach, więc i tak trzaby kombinować.
Ale pewnie teraz odstawiłbym na 13cm ;)))

-edit - właśnie. Mam plan taki, żeby ustawić sobie rusztowanko przed oknem - do krawędzi dachu są 3 dachówki. jak podjedzie nawet przodem to z tego rusztowanka zsunę płytę z góry obracając ją, a tam już dwóch ludziów w środku przejmie.
Albo podjedzie z boku - to też się może udać.

Ścianka kolankowa też będzie w gk i działówki też. no i nie będzie sufitu - płyty pod samą kalenicę - żonce się przestrzeni zachciało... echhh...

Pisalem już, że mam tą wełnę wszędzie? - nawet po jajkach strach sie podrapać ;)))

Rom-Kon
04-01-2014, 20:11
Poziomice wodną mam. Sznurek z kredą tez. Niestey mam jeden poważny problem. Nie ma kto trzymac drugiego końca tych sprzętów i puki co to muszę sobir radzic w pojedynkę...
Do tego na strych prawdziwa graciarnia. I do tego wełna i plyty KG tak ze ciężko gdzieś nogę postawic... jak położe welnę na pierwszej połaci to sie troche luźniej zrobi mam nadzieje
I też m.in. dlatego najpierw kładzie się pierwszą warstwę wełny a dopiero później robi stelaże...

Sznurek można przykleić taśmą, przybić gwoździem itp. zawsze coś idzie wymyślić.

Poziomicę wodną mam z bańką wiec jest jednoosobowa.

Rom-Kon
04-01-2014, 20:15
hehe bez cięcia na milion kawałków? 200 gk i drugie tyle OSB ;)

a co do wełny - jakbym miał ją w wielkiej płaszczyźnie to bym płakał. Mam rocktona w arkuszach, więc i tak trzaby kombinować.
Ale pewnie teraz odstawiłbym na 13cm ;)))
łolaboga co to za pałac!!! teraz mam domek przeszło 600m2 i nie miałem tyle płyt!!! Poddasze wyliczone na 290m2 - 115 płyt (jak dobrze pamiętam)

MasterCheat
04-01-2014, 20:18
kładziesz pierwszy CDek i docinasz z drugiego kawałek na wstawkę. Pozostałość z drugiego wstawiasz w następnym rzędzie i docinasz znów kawałek z trzeciego. ten niby odpad z trzeciegoCDeka jest materiałem w następnym rzędzie itd. Łączenia powinny myć przesunięte. docinka zawsze powinna być taka że trzyma się na wieszaku-grzybku.

Tego bluesky-a (rury wentylacji) dałbym na czoło krokwi. teraz są w "zimnym" miejscu i dodatkowo wełna pomiędzy krokwiami źle będzie się układać. mała przeróbka a dużo da. Z czoła masz miejsce bo rury (jeśli to bluesky) mają 63mm średnicy a pomiędzy profilem a krokwią masz 10cm... no chyba że nie odsunąłeś profili na 13cm tylko na 10cm to wtedy kiszka.

...małe pytanie. Kto robił wentylację? conceptair?

Chyba nie bluesky, ale cos podobnego. Właśnie miałem pytać też o te rury czy można od czoła krokwi bo jakoś tak są ni w 5 ni w 10. A w sumie i tak musiałem je poodktecac żeby grzybki poustawiać.


Wentylacje robi wobomonter czy jakoś tak. Jak juz wełnę ułoże to ich wzywzm żeby zamontowali centralę i wszystko popodłączali.

Favoriters
04-01-2014, 20:22
łolaboga co to za pałac!!! teraz mam domek przeszło 600m2 i nie miałem tyle płyt!!! Poddasze wyliczone na 290m2 - 115 płyt (jak dobrze pamiętam)

Istnieje szansa, że dupłem się w obliczeniach - no risk no fun ;)

a tu fota ogólna jeszcze przed wełną
http://img822.imageshack.us/img822/4682/oh7f.jpg

w górę drugie tyle codo jętek

mistrzkaskader
04-01-2014, 20:42
Witam,
Zaczynam kłaść wełnę w dwóch warstwach: między krokwie 12 cm a pod krokwie 15cm
Na skosach nie ma problemu wychodzi mi jedna warstwa 27cm, ale gdy dochodzę do płaskiej powierzchni to ze względy na opuszczenie sufitu wygodniej jest mi zrobić: 12 między krowkie, przerwa ok 20 cm i wełna 15 cm.
Pytanie czy pustka powietrzna w niczym nie przeszkadza (nie będzie się wilgoć zbierała), czy lepsza jedna "warstwa" wełny 27 cm

233236

Rom-Kon
04-01-2014, 20:50
Istnieje szansa, że dupłem się w obliczeniach - no risk no fun ;)
...otworzysz hurtownię?

prosty sposób na wyliczenie ile płyt trzeba na poddasze:

poddasze bez ścianki kolankowej:
ilość metrów po podłodze x 1,2 (20% więcej) = ilość metrów skosów i sufitów / 3 (bo płyta ma 3.12m2) = przybliżona ilość płyt +10% na odpad a w przypadku bardzo skomplikowanego dachu nawet 25% na odpad!)

jeśli ściana kolankowa ma być z płyt to mnożnik 1,4 (40% więcej)

dodatkowo na każdą lukarnę dodajemy 3 płyty a na każde okno połaciowe 1,5 płyty (zielona!)

przy zatowarowywaniu bierzemy około 75-85% całości a jak zabraknie (bo zabraknie) to wtedy można obliczyć praktycznie do jednej sztuki!!!

profile CD - wychodzi 2,5mb/1m2 zabudowy czyli na 100m2 = 250mb / 4 = 63szt

z profilami UD gorsza sprawa... trzeba trochę na oko ale i tak sporo wychodzi - wszystkie ściany na około + kosze i naroża + okna, lukarny itp. tego dokładnie nie da się wyliczyć.

Wełna szklana + 10% na odpad - obojętnie jaki dach

Wełna skalna nawet +25% na odpad ale nie mniej niż 10% w przypadku prostego dachu

Rom-Kon
04-01-2014, 20:53
Witam,
Zaczynam kłaść wełnę w dwóch warstwach: między krokwie 12 cm a pod krokwie 15cm
Na skosach nie ma problemu wychodzi mi jedna warstwa 27cm, ale gdy dochodzę do płaskiej powierzchni to ze względy na opuszczenie sufitu wygodniej jest mi zrobić: 12 między krowkie, przerwa ok 20 cm i wełna 15 cm.
Pytanie czy pustka powietrzna w niczym nie przeszkadza (nie będzie się wilgoć zbierała), czy lepsza jedna "warstwa" wełny 27 cm

233236
pustka pomiędzy warstwami wełny jest szkodliwa. opuść dwunastkę na piętnastkę... całość leżeć będzie na profilach.

Favoriters
04-01-2014, 20:59
Spoko loko - płyty kupilim w kołchozie budowlanym - były najtańsze, bo obok otworzyli nowy kołchoz budowlany i taka promo. Jak się nie zużyje to się odda. Ale raczej wątpię - będę jeszcze robił pomieszczenie gospodarcze - co najwyżej rzuce sobie na ścianę jako tynk.

Nic tak nie pobudza do zakupów jak kończąca się ulga podatkowa :D

Nie omieszkam napisać ile weszło ;) Póki co jutro ciąg dalszy zmagań z wełenką echhh

ale wg wyliczen wychodzi mi:
16mx16mx1,2=307,2 / 3 = 102,4
razem ze ścianką kolankową =143,36 + 5 lukarn=158.

nie ma bata, żeby 40 płyt nie zużył na ścianki - to raptem około 20m ściany, a będzie jej raczej trochę więcej, co mnie martwi bo braknie... zobaczymy

mistrzkaskader
04-01-2014, 21:00
pustka pomiędzy warstwami wełny jest szkodliwa. opuść dwunastkę na piętnastkę... całość leżeć będzie na profilach.

A jeszcze stryszek chciałem ocieplić od spodu :D

mistrzkaskader
04-01-2014, 21:33
pustka pomiędzy warstwami wełny jest szkodliwa. opuść dwunastkę na piętnastkę... całość leżeć będzie na profilach.

A można zrobić pustkę pomiędzy wełną (niech będzie te 27cm) a paraizolacją i płytami k-g, szczelina też tak na oko ok 20-30cm

Rom-Kon
04-01-2014, 21:56
A można zrobić pustkę pomiędzy wełną (niech będzie te 27cm) a paraizolacją i płytami k-g, szczelina też tak na oko ok 20-30cm
Wszystko można... tylko po co? Będziesz mieć taki bufor nad płytą. Będziesz go podgrzewał ale ciepło w dół już nie zejdzie - to wbrew prawom fizyki. jak Cię stać na to to możesz zrobić ten "bufor". Bogatemu nie można zabronić ;)

Motor456
05-01-2014, 00:14
Witam mam do was pytanie jak oceniacie prace wykonane przez firmę, wydaje mi się że robią wszystko bardzo dokładnie i zgodnie z zaleceniami jakie można znaleźć w tym wątku, ocieplenie wykonane wełną Ursa 15cm między krokwie i 10cm na skos do jętek. Ruszt jednopoziomowy co 40 cm. pierwszy profil skosu i sufitu 10cm od ściany. Połączenie skosu z sufitem wykonano za pomocą profila V, do ostatniego profilu sufitu przykręcona V-ka i o płytowany skos. Ekipa spoinowała Gipsem Semin CE 86 i wtapiali flizelinę, na połączeniu sufitu i skosu na razie wyciągnęli linie i chcą wtopić flizelinę na styk do sufitu, i tutaj mam małą wątpliwość czy takie połączenie gdy mamy profil V nie pęknie? Czy lepiej dać flizelinę na zakładkę sufit- skos. Niżej zamieszczam poglądowe zdjęcia z przeprowadzanych prac. 233271233272233273233274233275
Jeszcze dodaję zdjęcia z płytowania i szpachlowania:
http://imageshack.com/a/img41/9056/bu9a.jpg
http://imageshack.com/a/img202/4310/rfsm.jpg

Fachowcy sprawiają wrażenie obeznanych w temacie, nawet wkleili taśmę ślizgową w narożniki. Ale wolę zapytać fachowców jak to ocenią bo mogą to być tylko pozory.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

zeusrulez
05-01-2014, 02:18
Nie jestem specjalistą od V-profila (nie używam go) ale skoro go użyli na płaszczyznach skos sufit to powinni to połączenie zrobić na sztywno - częściowo już jest - czyli wtopić taśmę midflex czy też ultraflex,tj. połączyć razem skos z sufitem a nie modyfikować połączenie ślizgowe.
Ty masz w ogóle szczelinę między ociepleniem (styropianem) a deskowaniem ? Bo to na tych zdjęciach tak wygląda jakby tego nie było ?

zeusrulez
05-01-2014, 02:23
Istnieje szansa, że dupłem się w obliczeniach - no risk no fun ;)

a tu fota ogólna jeszcze przed wełną
http://img822.imageshack.us/img822/4682/oh7f.jpg

w górę drugie tyle codo jętek

i w takich przypadkach najlepsze byłyby szczudła . . . a nie włażenie i złażenie po drabinie. a o szpachlowaniu nie wspominam ;)

slawekk1980`
05-01-2014, 09:48
Co do taśm bawełnianych to jakie macie doświadczenia z taśmami innych producentów niż Straitflex (chodzi mi o narożniki wewnętrzne). Np. coś takiego, polskiego producenta, też tworzywo, bawełna itd. a cena o połowę niższa http://www.farkom.pl/produkty/elementy-systemu-k-g-i-mokry-tynk/tasmy-laczeniowe-i-naroznikowe-q-i-v/

Motor456
05-01-2014, 10:41
Nie jestem specjalistą od V-profila (nie używam go) ale skoro go użyli na płaszczyznach skos sufit to powinni to połączenie zrobić na sztywno - częściowo już jest - czyli wtopić taśmę midflex czy też ultraflex,tj. połączyć razem skos z sufitem a nie modyfikować połączenie ślizgowe.
Ty masz w ogóle szczelinę między ociepleniem (styropianem) a deskowaniem ? Bo to na tych zdjęciach tak wygląda jakby tego nie było ?

Nie bardzo rozumiem o jakie ocieplenie chodzi, bo poddasze ocieplam wełną. Właśnie wykonawcy mówili coś o tej taśmie midflex, ale drogie to jest i niedostępne w mojej okolicy. Wydaje mi się że jest bardzo małe prawdopodobieństwo że takie połączenie skosu pęknie, a jak już to pęknie w samym środku co można zaakrylować,

profi45
05-01-2014, 11:31
Witam mam do was pytanie jak oceniacie prace wykonane przez firmę, wydaje mi się że robią wszystko bardzo dokładnie i zgodnie z zaleceniami jakie można znaleźć w tym wątku, ocieplenie wykonane wełną Ursa 15cm między krokwie i 10cm na skos do jętek. Ruszt jednopoziomowy co 40 cm. pierwszy profil skosu i sufitu 10cm od ściany. Połączenie skosu z sufitem wykonano za pomocą profila V, do ostatniego profilu sufitu przykręcona V-ka i o płytowany skos. Ekipa spoinowała Gipsem Semin CE 86 i wtapiali flizelinę, na połączeniu sufitu i skosu na razie wyciągnęli linie i chcą wtopić flizelinę na styk do sufitu, i tutaj mam małą wątpliwość czy takie połączenie gdy mamy profil V nie pęknie? Czy lepiej dać flizelinę na zakładkę sufit- skos. Niżej zamieszczam poglądowe zdjęcia z przeprowadzanych prac. 233271233272233273233274233275
Jeszcze dodaję zdjęcia z płytowania i szpachlowania:
http://imageshack.com/a/img41/9056/bu9a.jpg
http://imageshack.com/a/img202/4310/rfsm.jpg

Fachowcy sprawiają wrażenie obeznanych w temacie, nawet wkleili taśmę ślizgową w narożniki. Ale wolę zapytać fachowców jak to ocenią bo mogą to być tylko pozory.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
To połączenie sufitu ze skosem V profilem wcale nie jest sztywnym połączeniem. Tylko połączeniem które może pracować i nie będzie przenosić naprężeń na wtopioną taśmę narożnikową . Powinni ci dać jeszcze V profil jako pierwszy na kolankową , bo jak dali Cd 10cm od kolankowej to tu możesz mieć problem później. Nie widzę tylko szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem a murłatą.

profi45
05-01-2014, 11:44
Nie bardzo rozumiem o jakie ocieplenie chodzi, bo poddasze ocieplam wełną. Właśnie wykonawcy mówili coś o tej taśmie midflex, ale drogie to jest i niedostępne w mojej okolicy. Wydaje mi się że jest bardzo małe prawdopodobieństwo że takie połączenie skosu pęknie, a jak już to pęknie w samym środku co można zaakrylować,
Nic ci nie pęknie i mogą wtopić taśmę papierową lub flizelinę zamiast flexów.

profi45
05-01-2014, 11:56
Niżej zamieszczam poglądowe zdjęcia z przeprowadzanych prac. 233271


Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Nie tynkuje się do samych desek i do samych krokwi .2-3cm szczelina pod deskami . 1-2 cm szczelina między tynkiem a krokwiami.

zeusrulez
05-01-2014, 12:46
Bo na 99% tej szczeliny nie ma !! a Inwestor jeszcze nie wie o co chodzi to tym bardziej na 99,9% jej nie ma.
Czym jest warstwa wstępnego krycia ? papa czy membrana ?

zeusrulez
05-01-2014, 12:48
Nic ci nie pęknie i mogą wtopić taśmę papierową lub flizelinę zamiast flexów.

mają wtopić tak jak chcą i zaakrylować (ślizg) czy połączyć skos z sufitem ? pytam z ciekawości ?

f417
05-01-2014, 13:01
Witam
Poradźcie proszę jak wykonać stelarz pod strop podwieszany na poddaszu. Strop będzie podwieszany do jętek i obniżony o 12cm bo tak mi pasuje. Rozpiętość stropu 245 na 410 tak jak na rysunku.

233311

A moje pytanie - czy przy tych wymiarach stropu i takim układzie pomieszczeń wystarczy ruszt jednopoziomowy? Stropy w sąsiednich pomieszczeniach będą montowane osobno. Ruszt dwupoziomowy krzyżowy może by był sztywniejszy ale trochę skomplikował by mi robotę dlatego zastanawiam się nad jednopoziomowym. Co Wy na to?

zeusrulez
05-01-2014, 13:17
Nie bardzo rozumiem o jakie ocieplenie chodzi, bo poddasze ocieplam wełną. ,

Chodzi o szczelinę między tynkiem a deskowaniem, taka sama szczelina musi być na zewnątrz, elewacja (styropian) nie jest na styk do dachu tylko zostaje szczelina, gdzieś to powietrze musi wejść aby zabrać wilgoć z wełny.
Dlatego Panowie przed wełną, między krokwiami robili szczelinę ze sznurka . . .

Motor456
05-01-2014, 13:21
Bo na 99% tej szczeliny nie ma !! a Inwestor jeszcze nie wie o co chodzi to tym bardziej na 99,9% jej nie ma.
Czym jest warstwa wstępnego krycia ? papa czy membrana ?

No rzeczywiście tynkarze zatynkowali kolankową pod same deski i nie ma tam żadnej szczeliny wentylacyjnej. Warstwa wstępnego krycia to papa. Jeśli można to proszę o wyjaśnienie w czym tkwi problem. Pozdrawiam

zeusrulez
05-01-2014, 13:34
Jeśli można to proszę o wyjaśnienie w czym tkwi problem. Pozdrawiam

W tym, że aby wentylować dach (zabierać wilgoć) musisz mieć wlot powietrza który został teraz zamknięty a wylot tego powietrza w kalenicy gdzie deski powinny być rozcięte.
Nie wiem kto tu winny . . . tynkarze MOŻE powinni o tym wiedzieć, ale panowie od izolacji to już na 100% powinni o tym wiedzieć skoro robili szczelinę pod deskowaniem . . . Powinni Ci o tym powiedzieć, a Ty powinieneś im dopłacić za dodatkową pracę . . .

zeusrulez
05-01-2014, 17:12
Flash nie pisz tak bo ktoś kto Cię nie zna pomyśli, że Ty na serio piszesz . . . I tak zrobi :yes:

profi45
05-01-2014, 18:11
mają wtopić tak jak chcą i zaakrylować (ślizg) czy połączyć skos z sufitem ? pytam z ciekawości ?
Wtapianie taśmy na łączeniach skos -sufit łącząc sufit ze skosem jedną taśma symetrycznie i wtedy tam już nic nie akrylujemy, natomiast w przypadku wtopienia taśm na skos-ściana gdy taśma nie jest wywinięta na ścianę możemy wykańczając narożnik zaakrylować.

plusfoto
05-01-2014, 20:41
a ty na serio? ze zawsze musi byc wentylacja pod deskowaniem :D
A ty teraz też na serio? Jeśli tak to podaj kiedy nie. Bo nie którzy są spragnieni wiedzy

MasterCheat
06-01-2014, 13:32
Jeszcze pytanko o układanie wełny na ściance kolankowej. Jako ze mój budynek jest szkieletowy, to od zewnątrz mam styropian i płytę MFP od środka. Ścianka ma 70 cm wysokości, a wełna z rolki 120 cm szerokości. Czy przecinać wełnę w miejsu połączenia ścianki kolankowej ze skosem, czy połozyc cały kawałek zginając go.?
Załączam zdjęcia.

Ps. Na kolankowej będzie tylko te 15 cm wełny bo na zrwnętrz jest styropian. A na skosie 25 cm wełny.

DMN
06-01-2014, 20:15
Moje spostrzeżenie, pytanie.
Otwierając wyłaz na strych, zaraz bije z niego zimne powietrze, nie ma tam żadnego ogrzewania, normalnie wszystko jest ocieplone tak jak powinno być, dach wydeskowany, wnętrze obite płytą osb. Szczyty ocieplone, a od wewnątrz normalnie widać pustaki. Czy to jest normalny efekt takiego zimna na tym strychu?

f417
07-01-2014, 08:58
"Typowe" poddasze gdzie jetki sa tuz (do hmm 250mm) nad przyszlym sufitem to, sufit wykonac najlepiej jest na stelazu jednopoziomowym.
Dokładnie tak jak piszesz. Mnie martwi jednak fakt że:
- jętki mają długość od krokwi do krokwi 5m
- nie opierają się na ściance działowej, mając przez to dużą swobodę ruchu.
Obawiam się że to może mieć wpływ na trwałość przyszłej konstrukcji. Jętki mam 14x5cm chyba typowe. A może przykręcić je do ścianki działowej w celu zwiększenia sztywności - czy może tak się nie robi?

MasterCheat
07-01-2014, 11:22
Czy profile CD łączy się z profilami u przy ścianie na stałe (np. pchełkami) czy też nie łączy się ich aby połączenie było pływającej jak przy ściankach z karton gipsu ?.

f417
07-01-2014, 12:05
wymagana konsultacja z lekarzem rodzinnym (kb). Moze zaakzeptuje recepte.
Wstaw nad jetkami stezenia do krokwi podobnie jak kratownica wiazara, po jednej parze na jetke. Dla ustabilizowania jetki wstaw srodkiem pomiedzy nimi wymian. Nie mocuj jetek do scian.
Stężenia do krokwi to mniej więcej coś takiego (na czerwono)
233672
A wymian między jętkami to rozumiem że połączenie wszystkich jętek z sobą na środku ich długości tzn nad ścianką działową?
Daj spokuj z tym rodzinnym nikt nie jest wszechwiedzący. Inaczej nie pytał by.

profi45
07-01-2014, 12:17
Czy profile CD łączy się z profilami u przy ścianie na stałe (np. pchełkami) czy też nie łączy się ich aby połączenie było pływającej jak przy ściankach z karton gipsu ?.
Nie ma czegoś takiego jak pływające ściany czy sufity ! to utopia i fikcja czysto teoretyczna .Aby uzyskać tego typu efekt musi być spełniony szereg warunków jak idealne kąty, Idealne piony ,idealnie proste połączenia , taśmy separacyjne gładkie jak dupa niemowlaka, a nie po naklejeniu na tynki, brak profili UD, dylatacje obwodowe zachowane w praktyce to nieosiągalne . Istotnie nie łączy się pchełkami profili cd z ud jedynie tylko technologicznie to znaczy tymczasowo.

MasterCheat
07-01-2014, 12:35
Czyli mam rozumieć że przy opłytowaniu kręci sie też wkręty przez płytę do profili U ?

profi45
07-01-2014, 12:43
Czyli mam rozumieć że przy opłytowaniu kręci sie też wkręty przez płytę do profili U ?
Nie ale nie wyklucza że można też przykręcić płyte do ud.

Rom-Kon
07-01-2014, 18:02
Nie ma czegoś takiego jak pływające ściany czy sufity ! to utopia i fikcja czysto teoretyczna .Aby uzyskać tego typu efekt musi być spełniony szereg warunków jak idealne kąty, Idealne piony ,idealnie proste połączenia , taśmy separacyjne gładkie jak dupa niemowlaka, a nie po naklejeniu na tynki, brak profili UD, dylatacje obwodowe zachowane w praktyce to nieosiągalne . Istotnie nie łączy się pchełkami profili cd z ud jedynie tylko technologicznie to znaczy tymczasowo.


Czy profile CD łączy się z profilami u przy ścianie na stałe (np. pchełkami) czy też nie łączy się ich aby połączenie było pływającej jak przy ściankach z karton gipsu ?.


Nie ale nie wyklucza że można też przykręcić płyte do ud.

Zgadzam się w całości z Profi'm. Kiedyś jak robiłem spoinowanie na siatkach to może i miało znaczenie. Dziś przy taśmach pełnych znaczenia już nie ma. I tak prędzej serce pęknie niż spoina z TT czy papierem.

Profile CD nie potrzeba "pchełkować" z UD. Wyjątkiem u mnie są profile CD które kończą się przy oknie - tu stabilizuje glif okna by przypadkiem profile się nie wsunęły czy wysunęły z UDeków. Tak samo płyty też przykręcam do przyściennych UDeków. Pchełki używam z łbem podkładkowym i bez wiertełka na końcu - zwykły ostry czubek do blach cienkich.

taśmy separacyjne stosuję by ewentualne pęknięcie wyszło idealnie w narożniku płyta-ściana i jako ochronę ściany przed ubrudzeniem szpachlówkami. Taśma separacyjna - dowolna taśma, nawet żółta malarska. Tylko nie zwykła brązowa taśma pakowa bo zostawia klej na ścianie.

Favoriters
07-01-2014, 20:42
a takie pytanie. Mam jętki długie na jakieś 4-5m. Jakieś 0,6m od łączenia krokwi z jętkami planuję zrobić sobie ściankę działową z gk długą na jakieś 10m prostopadle do przebiegu krokwi. I teraz zastanawiam się czy
-przychlastać wymian pod jętkami i do niego kręcić ściankę działową, a nad jętkami dodatkową konstrukcję do krokwi wysoką na jakieś 30cm,
-czy też przepuścić profile (cw100 czy jak one tam się zwą) od podłogi aż do krokwi, dorabiając jakieś wzmacniające profilki w okolicy jętek?

profi45
07-01-2014, 23:11
Zgadzam się w całości z Profi'm. Kiedyś jak robiłem spoinowanie na siatkach to może i miało znaczenie. Dziś przy taśmach pełnych znaczenia już nie ma. I tak prędzej serce pęknie niż spoina z TT czy papierem.

Profile CD nie potrzeba "pchełkować" z UD. Wyjątkiem u mnie są profile CD które kończą się przy oknie - tu stabilizuje glif okna by przypadkiem profile się nie wsunęły czy wysunęły z UDeków. Tak samo płyty też przykręcam do przyściennych UDeków. Pchełki używam z łbem podkładkowym i bez wiertełka na końcu - zwykły ostry czubek do blach cienkich.

taśmy separacyjne stosuję by ewentualne pęknięcie wyszło idealnie w narożniku płyta-ściana i jako ochronę ściany przed ubrudzeniem szpachlówkami. Taśma separacyjna - dowolna taśma, nawet żółta malarska. Tylko nie zwykła brązowa taśma pakowa bo zostawia klej na ścianie.
Nareszcie się zgadzamy z wodzem. Nawiasem mówiąc to mimo wszystko według mojej praktyki to TT ma większe skłonności do odparzania się jak zwykła taśma papierowa , natomiast flizelina wygrywa dla mnie pod tym względem chyba ze względu na swą chłonną strukturę ? ale może się mylę ciekaw jestem jak koledzy to ze swojej praktyki oceniają ? absolutnie nie dyskredytuje żadnego materiału. Tylko proszę bez kitu że zawsze wszystko pikobelo było :yes:

profi45
07-01-2014, 23:17
a takie pytanie. Mam jętki długie na jakieś 4-5m. Jakieś 0,6m od łączenia krokwi z jętkami planuję zrobić sobie ściankę działową z gk długą na jakieś 10m prostopadle do przebiegu krokwi. I teraz zastanawiam się czy
-przychlastać wymian pod jętkami i do niego kręcić ściankę działową, a nad jętkami dodatkową konstrukcję do krokwi wysoką na jakieś 30cm,
-czy też przepuścić profile (cw100 czy jak one tam się zwą) od podłogi aż do krokwi, dorabiając jakieś wzmacniające profilki w okolicy jętek?
Wymiany to nie głupia sprawa bo zawsze stabilizują pracę jętek. Często zamiast wymian jak nie było łat lub dech to obracaliśmy Profil i kręciliśmy do jętek.

Favoriters
08-01-2014, 06:05
Wymiany to nie głupia sprawa bo zawsze stabilizują pracę jętek. Często zamiast wymian jak nie było łat lub dech to obracaliśmy Profil i kręciliśmy do jętek.

Dwie strony wcześniej wkleiłem foto poddasza. Ściana będzie przebiegać dokładnie w miejscu gdzie stoi drabina. Im dłużej nad tym myśle, tym bardziej wydaje mi się korzystne dokręcenie wymianu do krokwi a jętki zostawię w spokoju.
Jętki będą odkryte, a że są krzywe, oszczędziłoby to zmagań z poziomem wymianu przy jętkach.
Wtedy dam gęściej profile pionowe ale bezpośrednio do dachu.
Tą część sufitu 60cm po prawej stronie ścianki zbuduję gk pod jętkami i połącze ze ścianą na ślizg.
Dobry pomysł?

MasterCheat
08-01-2014, 16:11
wełna ruszyła. Mozolnie na razie idzie... ale idzie


zastanawiam się tylko czy przy szczycie przeciąć wełnę, czy polecieć łukiem na drugi skos.

W "trudnych" miejscach musiałem podwiązać sznurkiem, a tak to generalnie się trzyma wełna sama.

rury przesunąłem w druga warstwę. Mieszczą się jakaś pod profile CD, dałem wieszaki na 11 cm.

profi45
08-01-2014, 17:29
Dwie strony wcześniej wkleiłem foto poddasza. Ściana będzie przebiegać dokładnie w miejscu gdzie stoi drabina. Im dłużej nad tym myśle, tym bardziej wydaje mi się korzystne dokręcenie wymianu do krokwi a jętki zostawię w spokoju.
Jętki będą odkryte, a że są krzywe, oszczędziłoby to zmagań z poziomem wymianu przy jętkach.
Wtedy dam gęściej profile pionowe ale bezpośrednio do dachu.
Tą część sufitu 60cm po prawej stronie ścianki zbuduję gk pod jętkami i połącze ze ścianą na ślizg.
Dobry pomysł?
Nie trybie na trzeźwo jak to ma wyglądać . Nie pomogę.

profi45
08-01-2014, 17:31
wełna ruszyła. Mozolnie na razie idzie... ale idzie


zastanawiam się tylko czy przy szczycie przeciąć wełnę, czy polecieć łukiem na drugi skos.

W "trudnych" miejscach musiałem podwiązać sznurkiem, a tak to generalnie się trzyma wełna sama.


rury przesunąłem w druga warstwę. Mieszczą się jakaś pod profile CD, dałem wieszaki na 11 cm.

Skontrolowałeś swoje ustawienie grzybów ?

MasterCheat
08-01-2014, 19:24
Skontrolowałeś swoje ustawienie grzybów ?

A jak to zrobić?
Mam nadzieje ze to nie głupie pytanie..?

Generalni po ustawieniu górnego i dolnego prifila, środkowe ustawiałem od łaty (3m profil stalowy).

Załozony profil cd 60 da sie przesunąc od jednej ściciany szczytowej do drugiej trafiając w grzybki bez większej pomocy ( ponad 10 m)

Rom-Kon
08-01-2014, 19:50
A jak to zrobić?
Mam nadzieje ze to nie głupie pytanie..?

Generalni po ustawieniu górnego i dolnego prifila, środkowe ustawiałem od łaty (3m profil stalowy).

Załozony profil cd 60 da sie przesunąc od jednej ściciany szczytowej do drugiej trafiając w grzybki bez większej pomocy ( ponad 10 m)
Góra-dół. Przez wszystkie profile. Ale jeśli montowałeś do łaty to powinno być ok.

MasterCheat
08-01-2014, 20:06
Tak. Wieszaki miałem takie z jedym oczkiem szerszym. Profile 4m powkładalem w pierwszy i ostani wieszak . Nastepnie pozakładałem na profile wieszaki środkowe i wstępnie wkręciłem po jednyn wkręci nie dociągając. Następnie łatą unisłem wszystki na raz opierając o dolny u górny profil i tak dokręcałem wieszaki.

Rom-Kon
08-01-2014, 20:35
oł kej. powinno być dobrze.

Ermua
08-01-2014, 22:48
Czy po Uniflocie należy zagruntować łączenia?

Czy Cekol b-45 będzie dobry?

Osobiscie niezle mi się go nakłada, więc jestem za nim, ale pytam expertów

MasterCheat
09-01-2014, 08:48
oł kej. powinno być dobrze.

dzięki mam nadzieje że będzie :) A z tym kominem to dałem Ciała :) coś mi się pomyliło i kierbud nie o tym mówił, że można odkręcić tylko o dechach, które sobie robotnicy tymczasowo przykręcili w celu ustawienia konstrukcji dachu.

widoczne na tym zdjęciu deski leżące na jętkach.

A przy okazji kolejne pytania:
1. O ile najmniej można obniżyć sufit przy wykorzystaniu wieszaków bezpośrednich (grzybków) - tak aby nie zaniżać pomieszczenia (w tej chwili do jętek od podłogi mam 250 cm. Dojdą panele na piance. jętki mam 14,5 cm. dalej przerwa około 20-25 cm i drugie jętki 6 cm).
2. W którym miejscu dawać folię jeśli pierwsza warstwa ocieplenia będzie dochodziła do szczytu, a druga (ewentualnie podwójna) będzie na jętkach.

endka
09-01-2014, 17:00
Mam pytanie dotyczące ocieplenia.
1. Czy rekuperator na strychu wymaga ocieplenia strychu do kalenicy?
2. Czy jeżeli rekupreator jest na strychu to wylot i wlot jest przez dach?? a jeśli przez dach.. to jak się to robi?

Elfir
09-01-2014, 17:18
w ścianie szczytowej.

Elfir
09-01-2014, 18:49
Flash - ja wiem o co ci chodzi, ale laik niekoniecznie. Okrasz swoje docinki jakims komentrzem wyjaśniającym.

jimhaumman
09-01-2014, 21:57
Flash - ja wiem o co ci chodzi, ale laik niekoniecznie. Okrasz swoje docinki jakims komentrzem wyjaśniającym.
ten typ tak ma:mad:

majdzik
10-01-2014, 09:40
Witam,
Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

234190234191234192234193234194

endka
10-01-2014, 11:00
kto cie tak uszczesliwil?

No właśnie. Ja, jako laik proszę o wyjaśnienie.
Bo takie komentarze nie wiem czemu mają służyć.Mnie to nie bawi.

co nie tak z tym rekuperatorem na strychu? jeszcze żadne rury nie są poprowadzone także proszę o jakąś inf. nt. temat. albo odnośnik.
pozdrawiam.

Akrimka
10-01-2014, 11:17
Witam,
Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

234190234191234192234193234194

O Matko, nawet ja laik widzę że to całkiem nie tak.... wywal te zdjęcią i się na nich wzoruj. Wszytko jest w tym temacie. Podwójny na skosie też był rozważany ale po co?
Kilka postów wczesniej MasterCheat pokazał jak to robi na grzybkach...


łaczenie na narożach lukarn to profile cd wsunęte w UD30 i skręcone do siebie.

Jak tak mają niektórzy zrobione poddasze to ja się nie dziwię że pozniej peka...:)

Akrimka
10-01-2014, 11:25
Endka,... widziałem u sasiada dwa specjalne kominki w dachu, są przy szczycie po dwóch stronach, duże matalowe, czasne, chyba do nich ma wpiete reku bo dach 4 spadowy i nie ma sciany szczytowej:)

plusfoto
10-01-2014, 11:54
Witam,
Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

234190234191234192234193234194
No nie wiem ale dla mnie to wszystko jet nie tak. Począwszy od wełny a na stelażu skończywszy. Sami to robicie czy firma? Bo jak firma To spuścił bym ją ze schodów - oczywiście po zdemontowaniu tego i oddaniu kasy za materiał.

milijon12
10-01-2014, 12:27
Drodzy forumowicze. Pytanie laika w temacie ocieplania. Chcę wykonać samodzielnie ocieplenie poddasza.
Rozwiązanie : blachodachówka - ocieplenie między krokwie plus dodatkowa warstwa na krokwie - płyta wiórowa - folia - płyta gips karton jest właściwe.
Chcę zastosować dodatkowo płytę wiórową ponieważ mam dużo skosów i obawiam się, że nie poradzę sobie w miejscach załamań korzystając z profili stalowych. Wydaje mi się, ze płyta wiórowa dodatkowo zwiąże krokwie ze sobą.
Rozwiązanie wydaje mi się logiczne... zastanawiam się jednak czy folia powinna pójść pomiędzy ocieplenie i płytę wiórową czy pomiędzy płytę wiórową i płytę gips karton.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

zeusrulez
10-01-2014, 12:56
Witam,
Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

234190234191234192234193234194

Dobrze, że jesteś przed ociepleniem lub przed wyborem ekipy i pytasz o to ;)
Tam jest wszystko źle zrobione - połączenie skos/sufit, profile nośne na skosie źle, kosz to już wyższa szkoła jazdy, stelaż krzyżowy na skosach niepotrzebny - generuje koszty

zeusrulez
10-01-2014, 13:02
Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm



max. 1 m

majdzik
10-01-2014, 14:11
Jednym słowem niezła kaszana. Średnio - bo to zdjęcia znajomego. Nawet mu nie mówię o tym bo już mieszka :)

Reasumując:
- na skosach nie robić rusztu krzyżowego tylko pojedynczy (w poprzek krokwi z rozstawem 40cm.)
- na suficie ruszt krzyżowy

majdzik
10-01-2014, 14:12
No nie wiem ale dla mnie to wszystko jet nie tak. Począwszy od wełny a na stelażu skończywszy. Sami to robicie czy firma? Bo jak firma To spuścił bym ją ze schodów - oczywiście po zdemontowaniu tego i oddaniu kasy za materiał.

Co jest nie tak z wełną na tym zdjęciu? Chyba nie chodzi o to że nie jest w płytach bo wydaje mi się że jest to obojętne czy rolka czy płyta

zeusrulez
10-01-2014, 15:12
Co jest nie tak z wełną na tym zdjęciu? Chyba nie chodzi o to że nie jest w płytach bo wydaje mi się że jest to obojętne czy rolka czy płyta

zerknij tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=6304200&viewfull=1#post6304200 buduje Kolega "własnymi ręcami" - raczej amator (mam nadzieję, że się Kolega nie obrazi - mimo to o niebo lepiej zrobione niż na przesłanych przez Ciebie zdjęciach), a zobacz jak to wygląda u Twojego znajomego. Częściowo zależy to też od zastosowanej wełny.

majdzik
10-01-2014, 15:37
Zgodze się, że estetyka i dokładność w dużej mierze zależą od rodzaju wełny. Na zdjęciu znajomy zastosował wełne skalna rockwoola.
Ja między krokwie również dawałem 15 cm rockwoola rockmin , natomiast teraz planuje położyć toprocka 15cm w poprzek (nabić na wieszaki). Będę stosował ESY, grubość 0,8 -1mm.


U mnie wygląda to jak na zdjęciach. Robiłem to samodzielnie bardzo przykładając się.
234286234287234288234289

plusfoto
10-01-2014, 15:58
Co jest nie tak z wełną na tym zdjęciu? Chyba nie chodzi o to że nie jest w płytach bo wydaje mi się że jest to obojętne czy rolka czy płyta
Niechlujstwo to jedno. Drugie to wygląda to tak jakby ta wełna była upychana na siłę co by się jej jak najwięcej zmieściło. Czyli zmiętolone i wepchane między krokwie. Czy to w ogóle będzie szczelne to bym się głęboko zastanawiał. W niektórych miejscach nawet mam wrażenie jakby była ułożona na sztorc.

majdzik
10-01-2014, 16:13
Takie firmy na rynku funkcjonują - niestety.
W dzisiejszych czasach prawda jest taka, że inwestor musi znać się na wszystkim żeby dopilnował poziomu wykonywanych prac.

Dziękuję bardzo za informację. Pozwolę sobie jeszcze w czasie wykonywania stelaży dzielić się moimi wątpliwościami.

plusfoto
10-01-2014, 18:16
No cóż u nas jeszcze bardzo często CCC. A potem są efekty.

Favoriters
10-01-2014, 22:01
haaaa a ja mam płyty g-k i osb na poddaszu

200płyt gk+ 120 osb + 5 chłopa + podnośnik teleskopowy = 3 godzinki+zryte podwórko+300zeta za podnośnik.
Bym się chyba porobił bez tego podnośnika

stibdom
11-01-2014, 00:45
pytanko moze i nie smieszne, Profit Mata czy jakakolwiek Isovera ma znaczenie ktora strona jest ukladana na dachu. Po rozwinieciu welny kladziemy tym co bylo w srodku rolki do wewnatrz czy odwrotnie;) Pozdrawiam

f417
11-01-2014, 08:34
pytanko moze i nie smieszne, Profit Mata czy jakakolwiek Isovera ma znaczenie ktora strona jest ukladana na dachu. Po rozwinieciu welny kladziemy tym co bylo w srodku rolki do wewnatrz czy odwrotnie;) Pozdrawiam
Mi się wydaje że nie ma żadnego znaczenia. A gdyby miało to tak na logikę zewnętrzna do dachu. Przykładasz rorkę do skosu i rozwijasz w poprzek - Ursa chyba ma taki filmik z kładzeniem drugiej warstwy.

Rom-Kon
11-01-2014, 09:17
haaaa a ja mam płyty g-k i osb na poddaszu

200płyt gk+ 120 osb + 5 chłopa + podnośnik teleskopowy = 3 godzinki+zryte podwórko+300zeta za podnośnik.
Bym się chyba porobił bez tego podnośnika
czego to ludzie nie wymyślą by tylko się nie narobić! lenie normalnie! Lenie!!! :D

Ermua
11-01-2014, 12:19
Mogę prosić o wyjasnienie " robię na sztywno ". ps. nie chodzi o sprawy seksualne tylko o poddasze:)

Proszę o poradę jak wykończyć miejsce skosu z kolankową tynkowaną c-w?
Ładnie się "spotkał" skos z kolankową ale wiadomo, że to miejsce wykończyć trzeba. Z działowymi mam połączenie slizgowe.

Czy dac na to polaczenie siatke szeroko poczekac i na to Strait-Flex Mid-Flex ?

Akrimka
12-01-2014, 00:02
Robie na sztywno.... to znaczy bez śligu ja wklejałem papier...

Miejsce skos - kolankowa - brakująca cześć ściany wypełniłem twardym styropianem dociętym do skosu i wklejonym na piane, na to wkleiłem pasek siatki jak do elewacji, później to zaszpachlowałem... i nic nie pękło, jest szczelnie i wg mnie to najtańsze i najlepsze rozwiązanie

f417
12-01-2014, 11:11
Właśnie zaczynam montaż stelarza. Po wstępnych pomiarach wychodzi mi na to że będzie problem z połączeniem skosu z sufitem. A mianowicie profile CD skosu i sufitowy nie będą do siebie przylegały. Prowizorka na tych zdjęciach:
234611234614
A tak chcę przykręcić płyty:
234618
Czy przejdzie taka partyzantka?

Ermua
12-01-2014, 18:56
Robie na sztywno.... to znaczy bez śligu ja wklejałem papier...

Miejsce skos - kolankowa - brakująca cześć ściany wypełniłem twardym styropianem dociętym do skosu i wklejonym na piane, na to wkleiłem pasek siatki jak do elewacji, później to zaszpachlowałem... i nic nie pękło, jest szczelnie i wg mnie to najtańsze i najlepsze rozwiązanie


Ale chyba dawałeś na to potem narożnik mid-flex naprzykład?

sewi
12-01-2014, 19:36
Czy wie ktoś gdzie można kupić (w którym sklepie internetowym?) wkręty FN 5,1x35 Knaufa? Potrzebuję ich do mocowania wieszaków obrotowych z drutem z oczkiem do belek drewnianych. O tych wkrętach Knauf pisze w swoich materiałach technicznych np. D11.pdf, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy w Polsce są one dostępne?

MasterCheat
13-01-2014, 09:06
zerknij tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=6304200&viewfull=1#post6304200 buduje Kolega "własnymi ręcami" - raczej amator (mam nadzieję, że się Kolega nie obrazi - mimo to o niebo lepiej zrobione niż na przesłanych przez Ciebie zdjęciach), a zobacz jak to wygląda u Twojego znajomego. Częściowo zależy to też od zastosowanej wełny.

Amator, amator :) że tak powiem pełną gębą ;)

Na jednym skosie wełna już do szczytu podciągnięta. na drugim gotowy stelaż i wełna zaczęta. może do wtorku uda się po całości położyć pierwszą warstwę to już nie będzie się tak szybko wychładzało i na spokojnie zajmę się sufitem i drugą warstwą wełny.

Niestety ma drugiej ściance mam problem bo rury do reku są pod wiatrownicami (czyli schowane w krokwie) i nie mam jak ich przełożyć na drugą warstwę ocieplenia...
przez te wiatrownice był też problem z grzybkami bo trzy rzędy akurat po jednym grzybku wypadło na wiatrownicy więc musiałem całe rzędy nieco poprzesuwać (3cm, 5 cm).
wiatrownice są z płaskownika stalowego. Wprawdzie mój kierbud jak to zobaczył to powiedział, że nie potrzebnie to przykręcili (zresztą to on-jego firma- projektowała i wykonywała konstrukcję dachu - a ekipa od budowy domu tylko składała to do kupy). Ale jednak wolałbym to zostawić. :)

z plusów to to, że przynajmniej ściany szczytowe miałem już w standardzie z wełną i folią w środku.

Akrimka
13-01-2014, 09:58
Właśnie zaczynam montaż stelarza. Po wstępnych pomiarach wychodzi mi na to że będzie problem z połączeniem skosu z sufitem. A mianowicie profile CD skosu i sufitowy nie będą do siebie przylegały. Prowizorka na tych zdjęciach:
234611234614
A tak chcę przykręcić płyty:
234618
Czy przejdzie taka partyzantka?



A nie da rady tych ostanich CD zblizyć do siebie i zamiast na krokwiach przytrzymać ich na czymś innym?

Ja bym dał grzybki zamist wieszaków ES, wg mnie grzybki są stabilniejsze jesli tak musi być. .

f417
13-01-2014, 11:13
A nie da rady tych ostanich CD zblizyć do siebie i zamiast na krokwiach przytrzymać ich na czymś innym?
Właśnie o to chodzi że nie bardzo. Było by to możliwe gdyby sufit opuścić niżej i mocowanie ostatniej CD sufitowej zrobić na płatwi najbliżej ostatniej CD skosu. Nie chcę tego robić poniewarz przy tym ustawieniu co jest teraz wysokość do sufitu wyniesie 228cm minus jakiś centumetr na panele. Jak obniżę będę miał nieco ponad 220cm, w sumie parę centymetrów mniej ale zawsze.

MasterCheat
13-01-2014, 13:17
W sumie to ja się też zastanawiam w którym miejscu najlepiej dać pierwszy rząd grzybków sufitowych.
Załączam rysunek gdzie zasymulowałem w którym miejscu przetną się płyty KG. Sufitową nie chciałbym obniżać bardziej niż o 60 mm. na skosie jest tak jak wyszło w rzeczywistości.

1. którą płytę lepiej przyciąć tą ze skosu czy tą sufitową? (myślę że skosu i sufitową położyć na niej)
2. czy płyty przycina się pod kątem na styku sufit-skos ?
3. gdzie dać ten pierwszy grzybek sufitowy?

f417
13-01-2014, 14:09
Przeciez belka platwi moze byc odkryta.
Osobiście wolę zabudowaną.
Ale skoro napisałeś

Odleglosci sa bardzo dobre,/prawidlowe.
To pewnie tak zostawię. Płyty g-k będą wystawały poza CD 5 do max 7cm.

Kamyki20
13-01-2014, 20:22
Mam kilka pytań dotyczących ocieplenia dwuwarstwowego połaci dachowej poddasza użytkowego ? Typu szczelnego dla pary wodnej.

Pytanie do Rom-Kona czyli znawcy tematu lub jak kto woli wielkiego wodza :

- w poście nr #4669 z dnia 04-08-2011 21:58 piszesz o obrabianiu okien dachowych i w pełni się z tobą zgadzam - też tak obrobię okna.
Mam tylko problem jak zaizolować szczelinę między deskowaniem z papą a oknem Velux-sa. Fachowcy którzy montowali mi okna na dachu nie
zamontowali wszystkiego co trzeba (mam na myśli kołnierzy BFX i BDX- po co przepłacać- i tak nikt tego nie montuje).
Nawet nie wiedziałem, że tego nie kupili (a co dopiero montaż). Po co mówić inwestorowi co jest potrzebne a co nie. :sick:
Montaż miał miejsce kilka lat temu wiec mogę im skoczyć i obtoczyć (buduję metodą gospodarczą z 8 lat). Zresztą nie mam siły żeby się z debilami kłócić i się denerwować. W tej chwili jest szczelina między oknem a deską i wieje świeżym powietrzem. Jak to uszczelnić bez rozbierania blachodachówki ???? A nie ukrywam nie chcę rozbierać dachu.

Zdjęcie brakujących elementów:234895

W Twoim poście nr.#4679 z dnia 05-08-2011 20:32 piszesz, że zamieścisz jakieś zdjęcia z obróbki innych okien (nie mogę nic takiego znaleźć).
Ciężko poruszać się po tych 477 stronach ciekawych opisów.
Przesyłam zdjęcia jakiegoś kolegi który miał podobny problem- nie wiem jak go rozwiązał bo zastosowana metoda na zdjęciach miała być tymczasowa i chciał rozbierać dach żeby zamontować co brakuje.

234897234898234899

- drugie pytanie dotyczy szczeliny wentylacyjnej między okapem a deską- mam kolegów którzy zasłonili te szczeliny bo im wieje i twierdzą, że ucieka im ciepło. Czy to błąd zasłaniać tą szczelinę ??? Czy jeśli zastosuję podbitkę zewnętrzną to mam zostawić jakieś otwory ??? Podbitka będzie drewniana.

- no i co sądzisz o moim rozwiązaniu ocieplenia poddasza: Jestem po wykonaniu jednego pomieszczenia na poddaszu. Czasochłonna ale czasu to mi akurat nie brakuje. Zastosowałem po kolei w punktach:

1. Blacho-dachówka na łatach 4x6cm,
2. Kontrłata wzdłuż krokwi 2x3cm,
3. Papa na deskowaniu pełnym (deski 2,5cm),
4. Szczelina wentylacyjna 3-4cm między deskowaniem a wełną (sznurek),
5. Pierwsza warstwa wełny TOPROCK 12 cm miedzy krokwiami,
6. Z uwagi na fakt, że chcę mieć boazerię zbudowałem ruszt drewniany z łat 4x6cm na uchwytach ES 60/175 biegnących prostopadle do krokwi,
8. Druga warstwa wełny Toprock 12cm (leży na ruszcie z tych drewnianych łat- powstała pustka powietrzna o grubości łaty czyli 4cm),
9. Mata Termoizolacyjna ONDUTHERM 11SPf o grubości 2,5cm,
10. Kontrłaty 2x1,6cm biegnących równolegle do krokwi- powstała pustka powietrzna o grubości kontrłatyłaty czyli 1,6cm),
11. Boazeria drewniana (jeszcze nie zakupiłem),

Przesyłam również kilka zdjęć z realizacji:




Dziękuję i czekam na odpowiedź.

Kamyki20
13-01-2014, 20:25
Dosyłam dodatkowe zdjęcia. W tamtym poście mogłem dodać tylko kilka zdjęć.

234902234903234904234905234906

Ermua
13-01-2014, 20:53
Do czego służy takie cos i w jakich sytuacjach się go używa?

234914

Akrimka
13-01-2014, 23:18
Kamyki20...
A jak byś wkleił w tą szczelinę pomiedzy oknem dachowym a deską pasek styroduru lub styropiany na painkę.
No i najważniejsze czy nad oknem jest prawidłowo odprowadzona woda ze skroplin, czy jest rynienka, i co z papą nad oknem, gdzie jest wywineta do rynienki, nad okno?

Co do twojej metody... pod boazerię będzie dobrze, widzę że nawet jętki kocami wyowijane, będzie im ciepło..:)

rafał2011
14-01-2014, 19:24
kamyki20 u Ciebie sznurkowanie między deską a wełną to wzór do naśladowania.

zorrk
14-01-2014, 21:02
Cześć
Czy ten sposób mocowania jak na zdjęciu profilu UD do jętek jest dopuszczalny?
Czy można mocować profile ścianek działowych bezpośrednio do więźby?

rafał2011
14-01-2014, 21:48
Cześć
Czy ten sposób mocowania jak na zdjęciu profilu UD do jętek jest dopuszczalny?
Czy można mocować profile ścianek działowych bezpośrednio do więźby?

W takim układzie nie kręć płyty do ud i daj luz z góry i dołu po 1 cm.

Ermua
14-01-2014, 22:44
Czy do tynkowanego komina na poddaszu można normalnie kręcić UD i wełnę układa się standardowo czy też jakas specjalna zasada przy tym jest?

rafał2011
14-01-2014, 22:50
Czy do tynkowanego komina na poddaszu można normalnie kręcić UD i wełnę układa się standardowo czy też jakas specjalna zasada przy tym jest?

Normalnie, tylko kołki stalowe powinny być.

f417
15-01-2014, 11:59
Mam pytanie dotyczące kolejności montowania płyt g-k. A konkretnie to to, że ścianki działowe będą obkładane płytami. I dobrze by było gdyby to było zrobione w pierwszej kolejności a później skosy i sufit. No ale nie zawsze tak wychodzi. Mószę czekać na elektryka żeby położył mi instalację. A żeby nie tracić czasu chciałbym przykręcić płyty do skosów i sufitu. Czy taka kolejność jest dobra. Jak tak to jak to wykonać najlepiej?

f417
15-01-2014, 15:24
Peszle dam tylko na oświetlenie na suficie od razu z kablem. Gościu pokazał mi gdzie mu wyjść to później połączy. Na ścianach pujdzie kabel na uchwytach a na to potem płyta.
Jaką szczelinę zostawić między płytą sufitu a ścianą?
Czy między płytami na ściankach a sufitem też dać szczelinę?

songoku_xxx
16-01-2014, 13:37
Witanko,

Mam szybkie pytanie w kwestii ekofibru. Planuję strop drewniany (więźba wiązarowa) o pow ok 200 m2. Chciałbym to ocieplić, zastanawiam sie nad ekofibrem.

Dostałem ofertę na 37pln/m2 w warstwie 28 cm(uwzglkędnione 2 cm osiadania) co ma odpowiadać przenikalności cieplnej na poziomie 0,15W/m2.
Produkt Isoflock o współczynniku przenikania lambda 0,037 w/m2.

Czy to rozsądna cena? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą termo-strop?

http://www.termo-strop.pl/

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdr
Marcin

MasterCheat
16-01-2014, 15:17
ściany szczytowe nam z płyty MFP.

Czy najpierw przykręcił płyty KG do tych ścian a następnie do sufitu i skosów czy odwrotnie?

zorrk
16-01-2014, 20:39
Jetki to, tez wiezba :)
Pomiedzy jetkami, a nad uw pewnie sa wymiany z desek.

Dziękuje za odpowiedź.
Wiem że jętki to więźba.
Co to jest wymiana z desek?

Czy to co napisał rafał2011 aby nie przykręcić płyt do profilu poziomego UW wystarczy?
Więźba jednak pracuje pod wpływem śniegu czy wiatru i zastanawiam się czy to wystarczy aby nie było pęknięć.

MasterCheat
17-01-2014, 08:42
A jak dol!parter robiles? No i plyty poprawiles czy zostaly tak na wcisk?

dół zrobiony - na razie salon z otwartą kuchnią i łazienka. W łazience na razie nic nie pęka w kuchni też, w salonie pojawiła się rysa o długości około 2 m w miejscu gdzie była największa szczelina - dałem tam niestety skąpo akrylu...

songoku_xxx
17-01-2014, 10:43
Flash gdybyś poczytał moje posty to byś wiedział, że nie jest to reklama. Tylko po co? Lepiej pierdolnąć co ślina na język przyniesie. Nie zamierzam dyskutować z Tobą.

Narra

Ermua
17-01-2014, 15:52
Proszę Kolegów o radę

Nie mam wytynkowanego domu i nie mam podbitki jeszcze. Dom ma sciany trójwarstwowe ( styro w srodku ). Nie wiem do końca jak powinno wyglądać wykończenie wełny na poddaszu przy murłacie. Niestety trochę tej wełny wyciągnęły ptaki. Wiadomo, są to małe ilosci ale nie podoba mi się tak jak jest. Czy można na końcu wełny "wkleić" kawałki wełny w płytach? Ona jest twardsza i by fajnie to wykończyło moim zdaniem. Proszę o pomoc.

235713

Konrad79
17-01-2014, 17:15
Mój sposób na minięcie płat235725wi (kosztem wysokości pomieszczenia)
Czy aby poprawny?

I ponawiam pytanie
Jak poziomujecie stelaż podwójny na łączniku krzyżowym -jutro napycham wełną ostatnie pomieszczenie

Całość jest na Rigipsie i mam luz między profilami (jest on tylko w centrum pomieszczenia) przy ścianach górny CD leży na UD a dolny jest wsunięty do tego UD i tam luzu nie ma
Pierwsze pomieszczenie skopałem t.j. skręciłem łącznik z CDkiem ale poziom mam;)
Jak fachowo się to robi bez skręcania (ten luz to ok. 3-4mm) przy stosunkowo lekkim pociągnięciu za dolny CD

Pan z Rigipsa stwierdził że tak ma być ule nie wyjaśnił ja to poziomować
Nie miałbym problemu gdybym zrezygnował z obrysu UD wtedy całość byłaby na jednym poziomie

Konrad79
17-01-2014, 17:28
235729
I jeszcze jedno pytanie od razu sorki za brak lepszego zdjęcia ale czy skręcacie ze sobą ud-ki na koszu? może wszystko łącznie z cd i ud się skręca?
Dodam że do ud ściany obrysowego CD nie przykręcam

rafał2011
17-01-2014, 18:49
Mam pytanie do miszcza Roma. Masz może jakieś fotki z etapu ocieplenia tego słynnego poddasza (najlepiej watowanie) ?

Ermua
17-01-2014, 18:50
235729
I jeszcze jedno pytanie od razu sorki za brak lepszego zdjęcia ale czy skręcacie ze sobą ud-ki na koszu? może wszystko łącznie z cd i ud się skręca?
Dodam że do ud ściany obrysowego CD nie przykręcam

Ja ud w koszu skręcałem.

Ermua
17-01-2014, 21:49
Rafał2011 mogę cię prosić o odniesienie do mojego postu ?

zorrk
17-01-2014, 21:56
Profil uw powinien byc na calej dlugosci podparty, pomiedzy jetki wstawia sie deski lub laty by profil mial stabilne oparcie. Plyty mocuje sie wylacznie do pionowych profili cw.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

rafał2011
17-01-2014, 22:05
Jak masz ścianę trójwarstwową to ciągłość izolacji prawdopodobnie masz prawidłową, gdybyś musiał teraz dojechać ociepleniem z zewnątrz musiałbyś wszystko wyrównywać itp. tak jak teraz ,to głębsze dziury uzupełniłbym kawałkami wełny, ewentualnie wyciąć/wstawić. Po uzupełnieniu braków zaklej wełną lub styropianem i zaciągnij klejem żeby nie było powtórki z rozrywki.

profi45
17-01-2014, 22:21
Mój sposób na minięcie płat235725wi (kosztem wysokości pomieszczenia)
Czy aby poprawny?

I ponawiam pytanie
Jak poziomujecie stelaż podwójny na łączniku krzyżowym -jutro napycham wełną ostatnie pomieszczenie

Całość jest na Rigipsie i mam luz między profilami (jest on tylko w centrum pomieszczenia) przy ścianach górny CD leży na UD a dolny jest wsunięty do tego UD i tam luzu nie ma
Pierwsze pomieszczenie skopałem t.j. skręciłem łącznik z CDkiem ale poziom mam;)
Jak fachowo się to robi bez skręcania (ten luz to ok. 3-4mm) przy stosunkowo lekkim pociągnięciu za dolny CD

Pan z Rigipsa stwierdził że tak ma być ule nie wyjaśnił ja to poziomować
Nie miałbym problemu gdybym zrezygnował z obrysu UD wtedy całość byłaby na jednym poziomie
Nie przedstawisz nam pana z rigipsa ? Potrzebujemy wiedzy i zaproś go na forum

rafał2011
17-01-2014, 22:23
Ermua...z drugiej strony to możesz obciąć tą wełnę na równo z murem tak aby nie uszkodzić membrany, uzupełnić większe dziury , przykleić styro i wykończyć.

Ermua
18-01-2014, 14:17
ale ja ocieplenie ze styro to mam w srodku. pisalem ze sciana trojwarstwowa ( taki pomysl tescia, ja tam zachwycony nie jestem ) i nie wiem jak to ladnie wykonczyc teraz, bo irytuja mnie takie postrzępione końce wełny. nie mógłbym tam płyty rockwoola odpowiednio wyciąć i wstawić na końcu tej postrzępionej wełny?

Konrad79
18-01-2014, 17:20
Nie przedstawisz nam pana z rigipsa ? Potrzebujemy wiedzy i zaproś go na forum

Cytuję
"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)

rafał2011
18-01-2014, 17:32
Cytuję
"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)

Jeżeli chodzi o luz tych profili, ja zawsze dawałem główny dwa może trzy milimetry wyżej, tak aby nośny był w poziomie już przy obciążeniu.

rafał2011
18-01-2014, 17:42
Mam pytanie do miszcza Roma. Masz może jakieś fotki z etapu ocieplenia tego słynnego poddasza (najlepiej watowanie) ?

Rom jak zwykle wyskoczy że łącze padło ,albo coś nowego wymyśli:)

rafał2011
18-01-2014, 18:02
Wiadomo obrońcy się znajdą, będą mówić że to ja czy Ty albo ktoś inny jest be a Rom jest cacy bo daje dobre rady.
...dla mnie to taki pedofil poddaszowy.

rafał2011
18-01-2014, 18:13
dokładnie, a Rom wylizałby dupsko nawet umarlakowi :)

rafał2011
18-01-2014, 19:26
Porównywałem Roma szpachlowanie i moje
235958 235959
watowanie też chce porównać
235961 235964

songoku_xxx
18-01-2014, 20:30
Witanko,

Mam szybkie pytanie w kwestii ekofibru. Planuję strop drewniany (więźba wiązarowa) o pow ok 200 m2. Chciałbym to ocieplić, zastanawiam sie nad ekofibrem.

Dostałem ofertę na 37pln/m2 w warstwie 28 cm(uwzglkędnione 2 cm osiadania) co ma odpowiadać przenikalności cieplnej na poziomie 0,15W/m2.
Produkt Isoflock o współczynniku przenikania lambda 0,037 w/m2.

Czy to rozsądna cena? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą termo-strop?

http://www.termo-strop.pl/

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdr
Marcin

Jeloł,

Ponawiam pytanko... Czy ktoś ma ktoś z ekofibrem lub tą firma jakieś doświadczenia..?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pzdr
Marcin

Mati i Kasia
18-01-2014, 21:17
Witam mam pytanie odnośnie szpachlowania
Położyłem płyty i zaszpachlowałem przy krawedziach od ścian lecz nie dałem fizeliny czy ona powinna być czy raczej nie, drugie pytanie czy szpachlować całe płyty czy łączenia i wkręty?jak to lepiej wygląda?wiadomo że bez szpachlowania mniej pracy i oszczędność na materiale pytanie jak wy robicie i czy nie widac na łączeniech że jest różnica w szpachlu mi na łączeniu wychodzi pół mm mniej niż na płytach nijak nie moge tego zrównać do równa z płytą. 3 pytanie Jaką taśme dać na łączenie ścianki kolankowej z sufitem zrobiłem bez niczego i mi troszke krzywo wyszło chciałbym to jakoś poprawić.pozdrawiam

profi45
18-01-2014, 22:10
Jeżeli chodzi o luz tych profili, ja zawsze dawałem główny dwa może trzy milimetry wyżej, tak aby nośny był w poziomie już przy obciążeniu.
Dokładnie tak ma być to robione. Miałeś tylko sytuacje ułatwioną:yes:

profi45
18-01-2014, 22:13
Cytuję
"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)
To po co dzwonisz ? żeby nas sprawdzać czy znamy się na robocie :D

profi45
18-01-2014, 22:28
Cytuję
"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)
To zapytaj tego twojego doradce kiedy ma być luz ? bo już wiem że cwel ci doradzał :yes: może płytki wcześniej sprzedawał a teraz doradza w g-k:D

songoku_xxx
18-01-2014, 23:08
mowisz ekofiber a podajesz welne? czy mnie juz tak zagescilo ;)

nie rozumiem, o wełnie nigdy nie mówiłem...

Konrad79
19-01-2014, 10:10
Dziękuję za odpowiedź ;) kilka tygodni temu pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Nawet podejrzewałem że łącznik krzyżowy mam z innej "bajki" Z lektury forum wynikało że górny leży na obrysie lub jest wsunięty w dodatkowy UD (czyli dwa na ścianie) ale to już przesada

Wczoraj zakończyłem stelaże i wełnę o zgrozo- a robiłem to hobbistycznie;) czytaj z braku kasy 3-5h dziennie po lub przed pracą. W sobotę była wełna to trochę dłużej na dochodzenie do siebie;) niedziele wolne. Myślę 140m2 ok. 45h ale w tym jeszcze podłączenie i wybicie otworów wentylacji i podpięcie odpowietrzenia kanalizacji (Najgorzej codziennie zaczynać i codziennie kończyć 1h mija zanim coś zrobisz -przebierz się, wypakujesz narzędzia, podłączysz prąd a na końcu odwrotnie + posprzątaj po sobie)
Jeden pokój wykonany w 90% czeka do wiosny bo komin mokry :(

Teraz płytowanie- mam KG 2m 4pro co by się nie zmęczyć przy wnoszeniu. 3m nie mieli w sprzedaży a 2,6m jak liczyłem to za dużo odpadów (na moim poddaszu)

I jeszcze pytam

Czy kominy oddzielacie jakoś od wełny papą czy folią (tutaj nie pytam o komin cieknący)
Może to dobry pomysł gdyby ewentualny przeciek ominął wełnę i płytę a pokazał się niżej na ścianie

rafał2011
19-01-2014, 10:14
Dziękuję za odpowiedź ;) kilka tygodni temu pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Nawet podejrzewałem że łącznik krzyżowy mam z innej "bajki" Z lektury forum wynikało że górny leży na obrysie lub jest wsunięty w dodatkowy UD (czyli dwa na ścianie) ale to już przesada

Wczoraj zakończyłem stelaże i wełnę o zgrozo- a robiłem to hobbistycznie;) czytaj z braku kasy 3-5h dziennie po lub przed pracą. W sobotę była wełna to trochę dłużej na dochodzenie do siebie;) niedziele wolne. Myślę 140m2 ok. 45h ale w tym jeszcze podłączenie i wybicie otworów wentylacji i podpięcie odpowietrzenia kanalizacji (Najgorzej codziennie zaczynać i codziennie kończyć 1h mija zanim coś zrobisz -przebierz się, wypakujesz narzędzia, podłączysz prąd a na końcu odwrotnie + posprzątaj po sobie)
Jeden pokój wykonany w 90% czeka do wiosny bo komin mokry :(

Teraz płytowanie- mam KG 2m 4pro co by się nie zmęczyć przy wnoszeniu. 3m nie mieli w sprzedaży a 2,6m jak liczyłem to za dużo odpadów (na moim poddaszu)

I jeszcze pytam


Czy kominy oddzielacie jakoś od wełny papą czy folią (tutaj nie pytam o komin cieknący)
Może to dobry pomysł gdyby ewentualny przeciek ominął wełnę i płytę a pokazał się niżej na ścianie


Co lepiej się pali folia czy wełna?

Konrad79
19-01-2014, 12:10
No to może jakiś wodoodporny acz niepalny materiał
ktoś jeszcze ma pomysł- może to dobre rozwiązanie

Malybialy
19-01-2014, 14:22
Witam
Jutro zaczynamy ocieplenie poddasza(: Mam krótkie pytanie.... Czy dawać folię pod pełne deskowanie, w miejscu gdzie będzie 3 cm szczelina wentylacyjna?
Żeby było jasne. Płyta K-G następnie folia paro-izo,stelaż, 15cm wełny, dalej 15cm wełny między krokwie, sznurek między krokwiami dla zachowania szczeliny wentylacyjnej 3 cm i właśnie tu się zastanawiamy...? Czy dawać folię pod deskowaniem? Na deskowaniu jest papa.

Ermua
19-01-2014, 17:37
Witam
Jutro zaczynamy ocieplenie poddasza(: Mam krótkie pytanie.... Czy dawać folię pod pełne deskowanie, w miejscu gdzie będzie 3 cm szczelina wentylacyjna?
Żeby było jasne. Płyta K-G następnie folia paro-izo,stelaż, 15cm wełny, dalej 15cm wełny między krokwie, sznurek między krokwiami dla zachowania szczeliny wentylacyjnej 3 cm i właśnie tu się zastanawiamy...? Czy dawać folię pod deskowaniem? Na deskowaniu jest papa.

nie dawac

Konrad79
19-01-2014, 19:29
FlaschBack dzięki za radę;) jesteś niezastąpiony

Na poprawki raczej nikt się spieszy - jak już kasa wypłacona będą dopiero w marcu lub mogę też zlecić komuś innemu
A i tak pewnie zrobię to sam lepiej bo teraz wodę zatrzymuje listwa dachowa na silikon i nie sądzę że jej wymiana coś zmieni
Było oki przez dwa lata

Konrad79
20-01-2014, 10:11
teraz juz wiesz czym koncza sie niwielkie nieszczeknosci. A twoje tlumaczenia bezcenne.

?
Może tego po mnie nie widać ale cieszę się że takowa nieszczelność (mokry komin) pokazała się teraz a nie na wiosnę Jak pisałem wcześniej dwa lata było oki - zazwyczaj ludzie już się wprowadzają w tym czasie
Wiem że byłoby to dobre rozwiązanie dla osób z podobnymi "fahofcami"
Czyli oddzielić materiałem wodoodpornym, niepalnym wełnę i płyty od komina (a plama pojawi się niżej na tynku u mnie CW) Wtedy łatasz komin nie demolując zabudowy
Więc pytam i szukam czym to wykonać może blacha wokół załatwi temat;)

krzysztof73
20-01-2014, 20:04
witam serdecznie.
zaczynam docieplać poddasze - profile wełna. sporo już przeczytałem ale do końca jeszcze daleko http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon7.png Przed tynkowaniem dociepliłem murłatę styropianem na to klej i siatka a później tynki. Chcę dać połączenie sztywne na profilu v na skos -kolankowa i tu mam obawę czy po takim montażu nie pęknie tynk po długości między murem a murłatą na którą przykleiłem styropian, dodam że profil v będzie zamontowany na wysokości murłaty. Co radzicie Panowie ? pozdrawiam krzysztof

Mati i Kasia
20-01-2014, 20:10
Witam mam pytanie odnośnie szpachlowania
Położyłem płyty i zaszpachlowałem przy krawedziach od ścian lecz nie dałem fizeliny czy ona powinna być czy raczej nie, drugie pytanie czy szpachlować całe płyty czy łączenia i wkręty?jak to lepiej wygląda?wiadomo że bez szpachlowania mniej pracy i oszczędność na materiale pytanie jak wy robicie i czy nie widac na łączeniech że jest różnica w szpachlu mi na łączeniu wychodzi pół mm mniej niż na płytach nijak nie moge tego zrównać do równa z płytą. 3 pytanie Jaką taśme dać na łączenie ścianki kolankowej z sufitem zrobiłem bez niczego i mi troszke krzywo wyszło chciałbym to jakoś poprawić.pozdrawiam

rafał2011
20-01-2014, 20:32
Witam mam pytanie odnośnie szpachlowania
Położyłem płyty i zaszpachlowałem przy krawedziach od ścian lecz nie dałem fizeliny czy ona powinna być czy raczej nie, drugie pytanie czy szpachlować całe płyty czy łączenia i wkręty?jak to lepiej wygląda?wiadomo że bez szpachlowania mniej pracy i oszczędność na materiale pytanie jak wy robicie i czy nie widac na łączeniech że jest różnica w szpachlu mi na łączeniu wychodzi pół mm mniej niż na płytach nijak nie moge tego zrównać do równa z płytą. 3 pytanie Jaką taśme dać na łączenie ścianki kolankowej z sufitem zrobiłem bez niczego i mi troszke krzywo wyszło chciałbym to jakoś poprawić.pozdrawiam

Flizeline musisz dać, szpachlowanie to jak Tobie będzie wygodniej i lepiej wychodziło, z samymi spoinami jest taki problem że trzeba wiedzieć jak zrobić przejście szpachla/płyta aby nie było widać ze szpachlowaniem po całości to przecieranie przy docieraniu drugiej warstwy, ale mniej bolesne niż spoiny. Taśmę polecam original strait-flex.

profi45
20-01-2014, 22:17
witam serdecznie.
zaczynam docieplać poddasze - profile wełna. sporo już przeczytałem ale do końca jeszcze daleko http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon7.png Przed tynkowaniem dociepliłem murłatę styropianem na to klej i siatka a później tynki. Chcę dać połączenie sztywne na profilu v na skos -kolankowa i tu mam obawę czy po takim montażu nie pęknie tynk po długości między murem a murłatą na którą przykleiłem styropian, dodam że profil v będzie zamontowany na wysokości murłaty. Co radzicie Panowie ? pozdrawiam krzysztof
Przy tynkowaniu murłaty powinieneś dać siatki metalowa jak rapica lub podobne . Istotne jest miejsce styku i przejścia tynku na wysokości wieńca.
Najważniejsze aby podczas kręcenia płyty zachować szczelinę między płytą a ścianką kolankową2-5mm. Płytę do profili UD i V kręcisz na samym końcu po przykręceniu płyty do profili CD. Miejsce styku wykończ taśmą papierową albo flizeliną lub taśmą flex. Szczeliny 2-3mm jak płyta jest prawidłowo zfazowana to nie musisz wypełniać, a bezpośrednio możesz wkleić narożnik lub taśmy.

Kamyki20
21-01-2014, 20:30
Witam ponownie.
Nie doczekałem się na odpowiedź Ron-Kona. Co się z nim dzieje ??? Panowie FlashBack i rafał2011 jedziecie po nim że cho cho. Zrobił coś lub dał ciała ??? W każdym razie siedzi cicho. A szkoda- powinien się bronić.

Co do mojego pytania czyli jak uszczelnić szczelinę przy oknie dachowym.
Papa nad oknem jest wywinięta nad rynienkę (tego pseudo fachowcy nie spieprzyli).
Byłem dzisiaj w sklepie gdzie sprzedają te kołnierze których mi brakuje i pytałem się co mogę zrobić bez rozbierania blachodachówki???
I jak myślicie co mi odpowiedzieli???? Dla kasy zrobią wszystko i oczywiście nic nie mogę zrobić tylko rozebrać dach, kupić co trzeba i zamontować co mi brakuje.
Oczywiście nie chcę rozbierać dachu i chcę użyć panki ze styrodurem jak radzi kolega Akrimka. Tylko czy mam jeszcze przed piankowaniem zabezpieczyć
jakoś blachę którą widać od środka w szczelinie między oknem a deską ????
Dzięki za odpowiedź.

profi45
21-01-2014, 23:04
Wódz na pewno wróci. Ja uwielbiam jak opowiada o połączeniach ślizgowych czyli cwelowych jak trzeba nasmarować połączenie wazeliną żeby się ślizgało.
.

krzysiek z
22-01-2014, 09:20
witam .panowie mam pytanie czy napisali byście mi krok po kroku jak mam wykonać ocieplenie poddasza użytkowego w moim przypadku.Na dach mam blachówkę ceramiczna następnie jest papa , płyty osb albo jakaś sklejka i krokwie.czy muszę dać folie paroprzepuszczalną jako pierwszą warstwę? i czy mogę dopchnąć wełnę bezpośrednio do tych płyt osb czy muszę zostawić szczelinę wentylacyjną 2 albo 3 cm?

Konrad79
22-01-2014, 10:48
;)
Tu nie ma tak łatwo musisz się zmęczyć i poczytać trochę Naprawdę to wszystko już było na twoje pytanie to książkę można napisać
No chyba że obecni tu na forum mają jakieś gotowce które wklejają w post

Szczerze to się na tym nie znam przeczytałem ładnych kilka lat wpisów zanim sam się podjąłem ocieplenia bo kasy nie mam a zima długa dwie ręce a ty pytasz o rzeczy podstawowe


Robisz to sam działasz czy będziesz zlecał może chcesz sprawdzić tylko ekipę...
Musisz się określić, czym chcesz to ocieplić i jaki efekt chcesz uzyskać

Napisanie tu krok po kroku nic nie da obecni tu na forum pomogą (bo mi również pomogli) tylko poczytaj i uściślij z czym masz problem ta szczelina musi być
i co z tego że teraz ktoś ci napisze zrób szczelinę 2,5cm jak popełnisz i będzie ona odcięta od świata itd. itd

rafał2011
22-01-2014, 20:02
Wódz na pewno wróci. Ja uwielbiam jak opowiada o połączeniach ślizgowych czyli cwelowych jak trzeba nasmarować połączenie wazeliną żeby się ślizgało.
.

Więcej niż pewne... tylko ciekawy jestem, czy przemyśli wszystko, czy będzie dalej brnął w tą brudną grę... .

jimhaumman
23-01-2014, 17:02
;)
Tu nie ma tak łatwo musisz się zmęczyć i poczytać trochę Naprawdę to wszystko już było na twoje pytanie to książkę można napisać
No chyba że obecni tu na forum mają jakieś gotowce które wklejają w post

Szczerze to się na tym nie znam przeczytałem ładnych kilka lat wpisów zanim sam się podjąłem ocieplenia bo kasy nie mam a zima długa dwie ręce a ty pytasz o rzeczy podstawowe


Robisz to sam działasz czy będziesz zlecał może chcesz sprawdzić tylko ekipę...
Musisz się określić, czym chcesz to ocieplić i jaki efekt chcesz uzyskać

Napisanie tu krok po kroku nic nie da obecni tu na forum pomogą (bo mi również pomogli) tylko poczytaj i uściślij z czym masz problem ta szczelina musi być
i co z tego że teraz ktoś ci napisze zrób szczelinę 2,5cm jak popełnisz i będzie ona odcięta od świata itd. itd
http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4594175

tu jest mała ściąga:lol2:

krzysiek z
23-01-2014, 18:46
Już poczytałem forum ale opinie są różne na temat dawania foli paraprzepuszczalnej i dla tego pytam czy przy takim układzie warstw dachu muszę ją dawać.Szczelina ok już wiem muszę ją zachować, ocieplać mam zamiar samemu ze względu na kasę oczywiście ,ocieplić chcę wełnę super rocka i toprocka pierwszą warstwę chce dać 15cm a drugą 5cm.Krokwie mam 18cm , więcej wełny nie chcę dawać bo wysokość na poddaszu to 2,10m i boję się tracić kolejne centymetry. Oczywiście folie paraizolacyjną również zastosuję .

krzysiek z
23-01-2014, 19:18
ok.wezmę toprocka jak taniej wychodzi

kori
23-01-2014, 22:10
Powrócę do pytania, w jaki sposób macie ocieplane schody na stryszek??
i czy na duze mrozy w jakiś sposob zabezpieczacie wyłazy dachowe na strychu np. warstwa styropianu etc??

Konrad79
24-01-2014, 12:35
Rom-kon kilkukrotnie już o tym pisała i fotki ma nawet na fejsie
Ja kupiłem tzw. ciepłe schodki jak się okażą zimne będę myślał o podobnym rozwiązaniu

profi45
24-01-2014, 17:13
Powrócę do pytania, w jaki sposób macie ocieplane schody na stryszek??
i czy na duze mrozy w jakiś sposob zabezpieczacie wyłazy dachowe na strychu np. warstwa styropianu etc??
Styro pozostaje tylko ale może granulatem albo ekofibrem warto spróbować:D

rafał2011
24-01-2014, 17:41
Można też ścinkami wełny z poddasza:D

profi45
24-01-2014, 18:53
Można też ścinkami wełny z poddasza:D
Ściny z wełny do starej poszewki po kołdrze i pierzyna gotowa :D najtaniej wyjdzie

profi45
24-01-2014, 19:03
Stare ciuchy już mielą na ocieplenia i filc jest najlepszy bo przeszedł testy w gumofilcach.

rafał2011
24-01-2014, 19:47
Chyba zmienię fach, będę produkował i sprzedawał najcieplejsze kołdry z lambdą 0,032:D

rafał2011
24-01-2014, 19:49
Rom-Kon ty moja ironio, jak to jest z tą taśma pod płyty na ruszt drewniany :lol:.
Gadaj bo robota stoi a klienta mam z forum przez ciebie osobiście edukowanego. .

Flash cierpliwości... jak jebutnie to nam kapcie pospadają:D

Ermua
25-01-2014, 20:51
Macie może Panowie wiedzę, ile powinna wynosić temperatura skosu w wykończonym pokoju ( temperatura tej ściany ) w warunkach takich jak dziś mamy za oknem czyli około -10 stopni, a temperatura w pomieszczeniu to około + 10 stopni. tak pi razy drzwi się pytam, a może ktoś wie.

MasterCheat
26-01-2014, 09:15
U mnie poddasze na razie nie ogrzwane. 15 cm welny. Na dworze bylo -14 na poddaszu 0

Ermua
26-01-2014, 11:49
wykonczone? i 10*C nie rob z siebie dziada. masz na skosie rogi 9*C?

Nie zrozumiałeś pytania. Ja się nie pytam jaka temperatura jest otoczenia w pokoju tylko temperatura ściany, mierzona termowizją czy termometrem na podczerwień.

rafał2011
26-01-2014, 12:53
Nie zrozumiałeś pytania. Ja się nie pytam jaka temperatura jest otoczenia w pokoju tylko temperatura ściany, mierzona termowizją czy termometrem na podczerwień.

Temperatura będzie zależna od izolacji termicznej, im lepsza izolacja (U) tym temperatura bliższa temp. w pomieszczeniu.

Ermua
26-01-2014, 15:56
on ma wyjatkowego peHa wiatr mu hula za plytami.

Pecha to ma twoja mama ze cie urodzila

Kto ci ciulu powiedzial ze ja mam jakies fotki. ja sie pytam. ale widze ze nie wiesz wielki expercie i starasz sie madrzyc na inne tematy. Rafał2011 juz wzglednie odpowiedzial.

jimhaumman
26-01-2014, 21:07
Pecha to ma twoja mama ze cie urodzila

Kto ci ciulu powiedzial ze ja mam jakies fotki. ja sie pytam. ale widze ze nie wiesz wielki expercie i starasz sie madrzyc na inne tematy. Rafał2011 juz wzglednie odpowiedzial.
:lol2: dawno się tak nie uśmiałem czytając to forum. +1 Ermua

maly_man
27-01-2014, 09:11
Pytanie mam do speców. Pomalowane pokoje na kolor a tu ZONK. Pęknięcie jak Berlin. Wygląda jakby płyta pękła, czy to możliwe żeby pękła jak od linijki? I to w dwóch pokojach w tych samych miejscach? A może taśma papierowa się odkleiła? Co teraz proponujecie? Wykonawca twierdzi że nigdy czegoś takiego nie widział. Zaproponował wklejenie flizeliny, zagładzenie tem twardym gipsem (UNIFLOT), później miękkim, wyszlifować i pomalować.237782237783237784

Co Wy na to?

zeusrulez
27-01-2014, 11:59
Pytanie mam do speców. Pomalowane pokoje na kolor a tu ZONK. Pęknięcie jak Berlin. Wygląda jakby płyta pękła, czy to możliwe żeby pękła jak od linijki? I to w dwóch pokojach w tych samych miejscach? A może taśma papierowa się odkleiła? Co teraz proponujecie? Wykonawca twierdzi że nigdy czegoś takiego nie widział. Zaproponował wklejenie flizeliny, zagładzenie tem twardym gipsem (UNIFLOT), później miękkim, wyszlifować i pomalować.237782237783237784

Co Wy na to?

To połączenie sufit/skos ? Czy skos/kolankowa (murowana) ?

Ansang
27-01-2014, 13:25
Ja cały czas zbieram info nt. Stucanetu – ktoś może potwierdzić zalety o jakich piszą inni? Jestem zobowiązany za każda opinię.

maly_man
27-01-2014, 15:32
Sufit - skos.

pawelpiwowarczyk
27-01-2014, 19:27
Rozglądam się za wieszakami do profili CD na skosy. Zdecydowałem się na wieszaki kotwowe bezpośrednie (czy jak to się tam zwie). Wełna będzie kończyła się 22 cm pod krokwiami.
Jakiej długości wieszaki zastosować?
25 cm wystarczy?
Na Allegro widzę że są (z firmowych) wieszaki Rigipsa 25 cm z blachy 1 mm i (znacznie tańsze) Koelnera 27 cm z blachy 0,8 mm
Te Koelnery będą wystarczające?

EDIT:

I jeszcze jedno. Wieszaki KNAUFA i KOELNERA wyglądają identycznie Czy to nie jest ten sam wyrób?

zeusrulez
28-01-2014, 00:45
Sufit - skos.

Ja robiłem takie pęknięcia w taki sposób - fazujesz nożykiem to pęknięcie, tak jak to robisz przy krótszych bokach płyty g/k. Wstępnie wypełniasz to masą spoinową, vario,uniflott. Po ściągnięciu masy kolejna warstwa spoinówki i wklejasz papier czy też fizelinę. Na to szpachel, druga warstwa, szlif i po sprawie.

Pozdrawiam.

zeusrulez
28-01-2014, 00:59
Rozglądam się za wieszakami do profili CD na skosy. Zdecydowałem się na wieszaki kotwowe bezpośrednie (czy jak to się tam zwie). Wełna będzie kończyła się 22 cm pod krokwiami.
Jakiej długości wieszaki zastosować?
25 cm wystarczy?
Na Allegro widzę że są (z firmowych) wieszaki Rigipsa 25 cm z blachy 1 mm i (znacznie tańsze) Koelnera 27 cm z blachy 0,8 mm
Te Koelnery będą wystarczające?

EDIT:

I jeszcze jedno. Wieszaki KNAUFA i KOELNERA wyglądają identycznie Czy to nie jest ten sam wyrób?

Wełna 22 cm poza płaszczyznę czołową krokwi ??
Jeśli dajesz 22 cm warstwy podkrokwiowej to wieszak 25 cm to stanowczo za mało, 27 hmm i to cieńszej blachy też odpada, musisz je wydłużyć, więc wybór padnie na Koelnera.

MasterCheat
28-01-2014, 11:50
Witam,
pod koniec tygodnia biorę się za druga warstwę ocieplenia (pod krokwiami) ale proszę o poradę jak wystartować.

wełna będzie 10 cm nabijana na wieszaki rozwijana z rolki w poprzek krokwi.

niestety jak na załączonym zdjęciu mam słupki i nie wiem jak tą wełną dojechać do samej ścianki kolankowej.
Ponacinać wełnę na rolce w miejscach słupków, czy może powycinać z wełny odpowiednie kawałki i wciskać osobno? a może jeszcze jakoś inaczej?

Akrimka
28-01-2014, 23:12
powycinać z wełny odpowiednie kawałki i wciskać osobno

A całą rolką zacząć za słupkami

MasterCheat
29-01-2014, 10:08
wybrałeś jak wybrałeś.
z zewnątrz mam na kolankowej 10 cm styropianu i pogrubiłem to 15 cm wełny razem 25 cm ocieplenia, czyli tak jak wszystkie ściany w budynku - bo to szkieletówka. A druga sprawa że żona chciała tam mieć jakieś schowki, ale i tak nic z tego nie wyjdzie... więc pozostaje jak napisałeś męczenie:)

profi45
30-01-2014, 00:33
najwygodniej byłoby mi pokazać jak się z tym uporać.
Utnij pas szerszy od słupka o jakieś.... po dwadzieścia cm szerszy z każdej ze stron. I na tyle wysoki by wyciąć w nim miejsce na słupek, resztę pomiędzy słupkami uzupelnisz oddzielnymi arkuszami. Pamiętaj o naddatkach. Źle jak dla mnie zalaczasz zdjęcia, nie widzę ich na tabie.
Przyjadę żeby zobaczyć cie w akcji. Zaproś mnie bo mi pampers nie pomoże chyba.

MasterCheat
30-01-2014, 09:23
heja, zdjęcia załączam normalnie jak na całym FM, forumową załączają. Myślałem że tak będzie najłatwiej dla wszystkich. Na mojej L9-tce na andku wyświetla się normalnie. Mogę ewentualnie wrzucić na mój serwer i podlinkować. ale wtedy będzie przerzucało na inną stronę.

MasterCheat
30-01-2014, 09:34
http://www.fotoshock.pl/foto/CAM01351.jpg

lepiej?

MasterCheat
30-01-2014, 11:15
A, i zabierz te rurę spod krokwi. Przesuń ja nanwarstwe miedzykrokwiowa.

ale to chyba dopiero jak założę profile bo tak to to do czego ja złapać? ma sobie tak dyndać po-prostu?

teraz jest złapana do krokwi taśmami stalowymi.

Konrad79
02-02-2014, 11:07
MasterCheat
Mam pytanie o twoją wentylację to jest szczegół
Jedziesz na niebieskim systemie - jakie są uszczelki dla tego systemu i jak siedzi rura- czy jest to połączenie szczelne, sztywne a uszczelka ma przekrój okrągły
Pytam bo ja jadę na zielonym systemie i mam uszczelki płaskie (...)-są do d.... rura wysuwa się ze skrzynki ni jak nie ma sztywnego i szczelnego połączenia
Ale może się nie znam i płaską uszczelkę też nasuwa się na rurę a później wsuwa do skrzynki?

Siwy25590
02-02-2014, 12:20
Witam wszystkich mam pytanie i proszę o radę.
Mam porobione całe ocieplenie wraz z sufitem, na to paroizalacją, regipsy. Na suficie mam zrobione ocieplenie z wełny i wczoraj kiedy wszedłem na nie ocieplony stryszek(pełne deskowanie, blacha) zauważyłem kilka, około 30 kropel wody rozmieszczoonych w różnych miejscach na wełnie(dach napewno szczelny), dodam że mam już cenralne ogrzewanie więc grzeje bo szpachluje, gładź itd. Tydzień temu miałem wylewaną posadzke w łazience gr ok 4cm, ok 9m2. Moje pytanie czy te ostanie czynnosci wykonywane na gorze (posadzka, szpachlowanie) może przyczynić sie do wykroplenia się większej ilosci pary wodnej i stad te krople na wełnie? ogólnie wełna jest sucha ale chcę się tutaj poradzić co dalej.

MasterCheat
02-02-2014, 14:23
MasterCheat
Mam pytanie o twoją wentylację to jest szczegół
Jedziesz na niebieskim systemie - jakie są uszczelki dla tego systemu i jak siedzi rura- czy jest to połączenie szczelne, sztywne a uszczelka ma przekrój okrągły
Pytam bo ja jadę na zielonym systemie i mam uszczelki płaskie (...)-są do d.... rura wysuwa się ze skrzynki ni jak nie ma sztywnego i szczelnego połączenia
Ale może się nie znam i płaską uszczelkę też nasuwa się na rurę a później wsuwa do skrzynki?

Sam tego nie montowalem. Ale generalnie rury dość mocno siedza w skrztnkach. Trzeba uzyc duzej sily zeby wyciągnąć.

2 sztuki wyciagnalem, ale nie przglądalem sie za specjalnie. Z tego co pamietam to na wyjsciach skrzynek (stalowe rury) sa pogrubienia o kture zaczepia sie niebieska rura z tworzywa (prążkowana). A w srodku wyjsc jest uszczelka. Jak nie zapomne to zribue jakies zdjecia.

Konrad79
02-02-2014, 19:58
Dziękuję za odpowiedź, już wiem że u ciebie są te same uszczelki tylko system bardziej dopasowany
U mnie problem że zarówno na włożenie jak i wyciągnięcie rury siły używać nie muszę:(
wentylację rozkładam sam - i wiem że połączenia nie są szczelne a tak pozostać nie mogą

Pewnie gdyby robiła to firma o tym bym nie wiedział i nie musiałbym się przejmować;)

Konrad79
02-02-2014, 19:59
Ja fotek nie trzaskałem wełna skutecznie mnie zniechęciła

MasterCheat
02-02-2014, 21:05
Moze nie miałeś odpowiedniego stroju ;)

Siwy25590
02-02-2014, 22:40
Ponawiam moje pytanie

Mam porobione całe ocieplenie wraz z sufitem, na to paroizalacją, regipsy. Na suficie mam zrobione ocieplenie z wełny i wczoraj kiedy wszedłem na nie ocieplony stryszek(pełne deskowanie, blacha) zauważyłem kilka, około 30 kropel wody rozmieszczoonych w różnych miejscach na wełnie(dach napewno szczelny), dodam że mam już cenralne ogrzewanie więc grzeje bo szpachluje, gładź itd. Tydzień temu miałem wylewaną posadzke w łazience gr ok 4cm, ok 9m2. Moje pytanie czy te ostanie czynnosci wykonywane na gorze (posadzka, szpachlowanie) może przyczynić sie do wykroplenia się większej ilosci pary wodnej i stad te krople na wełnie? ogólnie wełna jest sucha ale chcę się tutaj poradzić co dalej.

Konrad79
03-02-2014, 06:21
MasterCheat też mam takową maskę predatora ale mam też chyba klaustrofobie i mimo tych dużych wentyli pocę się i duszno mi jakoś więc wolę
kaszlać;)
Siwy25590 to prawo fizyki jest - Na to musi praktyk odpowiedzieć na stryszku zimno od spodu grzejesz Czy to źle dla wełny? Te krople
Zapewne woda odparuje za 2-3 dni jak nie to na wiosnę

eremsc
03-02-2014, 10:58
Czy taka taśma dwustronna może być do przyklejanie folii paroizolacyjnej http://allegro.pl/tasma-dwustronna-na-folii-pp-50-mm-x-25-m-vorel-i3866723861.html , czy jakaś specjalna?

Siwy25590
03-02-2014, 14:53
I gdzie występują te krople, pod krokwiami, kalenica?

krople są na wierzchniej warstwie wełny, która przykrywa sufit, kapią skroplone z blachodachówki przez szpary mdzy deskami, wentylacja jest zrobiona ale czy woda z posadzki i szpachlowania może być tego przyczyną?, przed tem tego nie było, kropel jest nie wiele, jakaś rada?

Ermua
03-02-2014, 15:11
Czy taka taśma dwustronna może być do przyklejanie folii paroizolacyjnej http://allegro.pl/tasma-dwustronna-na-folii-pp-50-mm-x-25-m-vorel-i3866723861.html , czy jakaś specjalna?

Taka może byc pewnie. Nie może być taka z papiernika bo ona to się do niczego nie nadaję. Ja osobiscie sporo zuzylem takiej do dywanów podklejania bo jest cholernie mocna

Konrad79
04-02-2014, 06:43
Z problemem...

Na moje poddasze wprowadziła się kuna mieszka już wakacji ale dopiero wczoraj została zauważona
Wcześniej myślałem że dziury w membranie zrobił dzięcioł (były tylko 2) bo może drzewo więźby chore natomiast po ociepleniu wełną zaczynają pojawiać się nowe dziury
i w sumie nie jestem w stanie stwierdzić ile jest bo wełna zasłania

Stworkiem zajmę się dzisiaj - jeżeli mi się uda - od wczoraj na budowie "krzyczy" radio dzisiaj zakupie coś ala klatka czy spray odstraszający
z tym, że wolałbym jednak zobaczyć to i wywieść z 20km (jak ktoś blisko mieszka chętnie oddam)

Ale moje pytanie
Wiem że na pewno zdejmę wełnę w pokoju nad garażem - tamtędy ma wejście od dworu po rusztowaniu
Jak mogę sprawdzić oprócz zdejmowania gąsiorów uszkodzenia membrany - od spodu mam już styropian więc nic nie zobaczę

Wełna jest od 2-3tygodni straty nie powinny jeszcze być duże oby

MasterCheat
04-02-2014, 09:08
poszukaj czegoś takiego jak antykuna. montują w samochodach.

Konrad79
04-02-2014, 09:10
Z kamerą mam problem ciężko takową pożyczyć
Moja firma kupiła termowizję w 2013 roku i od tej pory nikt jej nie widział ;) jest ale nikt jej nie ma
Ktoś ją zawinął i teraz kasę nabija. Co jakiś czas dostają maila "osoba która pożyczyła proszona jest o zwrot kamery " ;) i cisza

Na necie są żywo-łapki 140-200PLN może da radę a termowizja ma namierzyć zwierzę czy dziurę w membranie;)

plusfoto
04-02-2014, 10:50
pokaże zwierzątko. Kup klatkę i ćwicz łapanie, oby była tylko jedna kuna.
A na innych wątkach słowo kuna jest zabronione. Trzeba pisać " te których nie ma".

Konrad79
04-02-2014, 11:18
Bo jest prawnie chroniona i na wymarciu;)

Konrad79
04-02-2014, 11:32
Oficjalnie zwierzę jeszcze u mnie nie mieszka bo nie mam odbioru budynku wpada tylko pobiegać po poddaszu Całe szczęście kuchnię i jadalnie ma na zewnątrz - i zgromadzone przez siebie zwłoki trzyma pod folią gdzie trzymam stare OSB, deski itp. odpady budowy i tam mocno zalatuje smrodek

Koniec pisania użyłem słów zwłoki, zwierzę, kuna a to już może być podstawa i "ABC" się mną zajmie ... trzeba uważać;)a strona FM może być też tłumaczona na angielski....

sewi
07-02-2014, 18:34
Czy taka taśma dwustronna może być do przyklejanie folii paroizolacyjnej http://allegro.pl/tasma-dwustronna-na-folii-pp-50-mm-x-25-m-vorel-i3866723861.html , czy jakaś specjalna?

Ja będę kupować taśmę tutaj:

http://folnet.pl/grupa/tasmy/tasmy-do-paroizolacji

Radek.s69
07-02-2014, 19:47
Taśma dwustronna do przyklejania izolacji przeciwwilgociowej nie jest elementem konstrukcyjnym, ani też elementem biorącym udział w termoizolacji i nie chroni przed wilgocią. Jest niezbędna tylko po to. aby przed przykręceniem poszycia utrzymać paroizolację na szkielecie. Dlatego polecam najprostszą taśmę dwustronną dostępną w każdej hurtowni budowlanej a i tak nie jest tania. Ważna jest dopiero taśma, która spaja ze sobą arkusze paroizolacji i tu proponuję skupić swoją uwagę.

Radek.s69
07-02-2014, 19:51
P.S.
Nawet, jeżeli zamierzacie sklejać ze sobą arkusze paroizolacji na zakład taśmą dwustronną, co nie będzie łatwe na całej długości brytu, to i tak na wierzchu trzeba je skleić taśmą dedykowaną do tych celów.

Radek.s69
07-02-2014, 20:22
Siwy!
Musisz mieć świadomość, że twoja wełna czasem po wierzchu może lekko zamoknąć a w duże mrozy nawet utworzą się tam strupy lodowe, jeśli warunki tak się nieszczęśliwie złożą, że wilgoć nie nadąży odparować. Przyjdzie wiosna i lato i wszystko wyschnie. Powtarzam: powierzchowne. Ponadto:
pierwszy błąd, jaki popełniłeś (a który może mieć poważne konsekwencje, to brak paroizolacji pomiędzy przestrzenią strychu, a blachodachówką (kara dla dekarza). Podczas zmian warunków atmosferycznych i wilgotności w tej zamkniętej przestrzeni (także latem) często będzie dochodzić do sytuacji, że na dolnej stronie blachodachówki będzie wykraplać się wilgoć z powietrza, zawartego w przestrzeni strychu. Część kropel spłynie w dół - ale gdzie u ciebie (mam nadzieję, że jakiś pas blachy tam na końcu przed rynnami pod dachówką jest? Część będzie się odrywać i spadać na wełnę (a powinna spadać na membranę i spokojnie z niej odparować lub spływać do rynny. Generalnie sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, a ja oddałem tylko ideę.
ponadto sądzę, że nie masz na tym stryszku jednego z najbardziej istotnych elementów każdego budynku (tym bardziej szkieletowego!!!!) - wentylacji. Więc, jeśli to dach dwuspadowy, to w szczytach ścian wiosną wykonaj otwory wentylacyjne na przelot o wymiarze zbliżonym do 200cm2. Będzie tam jakaś kratka. I to ma być zawsze otwarte. Jeśli masz kopertówkę, to niestety kilka kominków wentylacyjnych w dachu.
Zapytaj swojego kierownika budowy, czy o tym wiedział i gdzie był, jak robili dach. Niech teraz poradzi, co robić?

Radek.s69
07-02-2014, 20:26
Siwy
Nie doczytałem. Przez szpary między deskami? Masz deskowanie a na deskowaniu nic? Opisz dokładniej, bo nie chce mi się wierzyć.

Akrimka
09-02-2014, 10:43
P.S.
Nawet, jeżeli zamierzacie sklejać ze sobą arkusze paroizolacji na zakład taśmą dwustronną, co nie będzie łatwe na całej długości brytu, to i tak na wierzchu trzeba je skleić taśmą dedykowaną do tych celów.

Tu bym nie przesadzał z tą dedykowaną taśmą dwilgotnoo sklejania foili paroizolacyjnej. N ie wydaje mi się żeby chciała przechodzić przez położone na zakładkę i sklejone ze sobą dwa pasy foli. Ja mam obecnie wilgotność na poziomie 36%, zerwo wody wykroplonej na szybach, wiec nie ma co iść w wełnę, pralnia czy łążniaa parowa:). Do tego teraz każdy daje farby zmywalne, lateksowe i inne które zamykają warstwę i sciany nie oddychają.

Radek.s69
09-02-2014, 14:42
To nie przesada a konieczność i chodzi wyłącznie o trwałość kleju i materiału, z jakiego wykonana jest taśma. Inna będzie do folii pcv i inna do folii z powłoką aluminiową. Tak w skrócie: Nie istnieją materiały budowlane odporne na dyfuzję pary wodnej; to nie ważne, czy ci się wydaje, czy nie (bez urazy) ale duże ilości tej wilgoci próbują przedostać się poza płytę g-k. I co najgorsze: przedostają się. Chodzi o to, aby ten przepływ regulować tak, żeby w warstwie ocieplenia nie dochodziło do kondensacji. Moim zdaniem 36% to niezdrowa wilgotność dla człowieka - masz bardzo sucho.. Prawdopodobnie masz w pomieszczeniach zbyt wysoką temperaturę i kłopoty z wentylacją. Pewnie wentylacji w pomieszczeniach poddasza brak. A do wełny i tak dostają się duże ilości wilgoci (i to przedostawanie się jest normalne). Oddychanie ścian to potoczna marketingowa nazwa, a farby, o których myślisz, że istnieją - nie istnieją.
Dla zainteresowanych sprawą klejenia: taśmy są najzwyczajniej normalne, tyle, że przebadane pod kątem skuteczności klejenia w czasie i szczególnych warunkach. Innymi słowy powodują to, że te połączenia będą przynajmniej tak samo skuteczne, jak materiał paroizolacyjny. Oczywiście nie jest to kosmiczna technologia i należy przyznać, że niektóre firmy przesadzają z ich ceną. Na pewno nie może to być ta brązowa taśma klejąca do paczek lub jej przezroczysta odpowiedniczka. Klejenie trzeba przeprowadzić starannie i sprawdzić, czy taśma wszędzie się przykleiła. Jak zobaczycie sprawa nie jest taka prosta. Pod profilami przykręconymi do ścian powinna znajdować się taśma elastyczna - podobna do butylowej (zwana akustyczną - i to już powoduje pewien rodzaj uszczelnienia na odkształceniach ściany) a izolacja przeciwilgociowa powinna być przyklejona w tym miejscu odpowiednim materiałem trwale elastycznym (typu akryl czy silikon) na zasadzie:wyciskam pasek z kartusza na styku ściana-profil i do niego dociskam skraj folii (cz co tam użyjecie). Nie za mocno, ale też trzeba sprawdzić, czy skutecznie. Szczególną uwagę i staranność trzeba zachować przy oknach połaciowych i dobrze przemyśleć sposób uszczelnienia przeciwilgociowego, wiatroizolacyjnego i termoizolacyjnego.
Oczywiście zawsze można pomyśleć, że nie ma co przesadzać. Wówczas moje porady są niezasadne.

jimhaumman
09-02-2014, 21:00
Czy to aby nie lekka przesada to co napisałeś powyżej?
Rockwool wogóle nie zaleca używania foli paroizolacyjnej w pomieszczeniach suchych.

Akrimka
09-02-2014, 22:28
Czy to aby nie lekka przesada to co napisałeś powyżej?
Rockwool wogóle nie zaleca używania foli paroizolacyjnej w pomieszczeniach suchych.


Tak samo pomyślałem że Rockwoll nie zaleca... Nie słyszałem żeby ktoś tak robił jak Ty piszesz.


A co do mojej wilgotności, to nie wiem czy ten zagarek reklamowy z mirnikiem temp i wilgotności dobrze działa.
Masz rację nie mam wentylacji w pokojach ale kto ja robi w każdym pomieszczeniu jak ma grawitację? Słyszałem że wentylacja jak jest spieprzona to jest wilgoć. Podobnie mam na dole.
Temperatura u mnie nie przekracza 21-21.5 st. Aż pożyczę w firmie urządzenie do pomiaru % i sprawdze.

Radek.s69
09-02-2014, 22:44
Rockwool ma bardzo dobre wyroby do wielu rzeczy, ale na temat stosowania do poddaszy ich wyrobów (nie chodzi o jakość) mam taką teorię, że wełna kamienna nie stanowi problemu dla gryzoni i ptaków a wełna szklana i owszem. Odpowiem tak: pierwsze słyszę, że jakakolwiek technologia zaleca rezygnację z paroizolacji. A nawet jeśli, to zajmuję się tym zawodowo wiele lat i gdybyś zrezygnował z paroizolacji, to odmówiłbym wykonania zabudowy (mowa o poddaszu użytkowym). Mniejsza o szczegóły, chociaż trochę o tym było wyżej. Pomieszczenia mokre od suchych różnią się tym, że w każdym z nich przyjmuje się statystycznie inną ilość wilgoci w danej objętości, natomiast nie ma możliwości, aby wilgoci nie było. Dla przykładu: pomieszczenie suche (teraz 36% wilgotności), przestanie nim być w okresie kilkudniowych ulew np. w maju lub w lipcu. Wilgotność na zewnątrz np. 90% a wewnątrz 36%. Nie wchodząc w skomplikowane wzory drugiej zasady termodynamiki, wiesz, jaki będzie skutek takich różnic. i teraz wewnątrz powietrze ma wilgotność niech będzie 80%. Niestety, na zewnątrz jej nie odda, bo tam jest więcej. Wtedy zaczną ją ochoczo odbierać wszystkie suche warstwy w pomieszczeniu, aż do uzyskania pewnej równowagi. Oczywiście możesz powiedzieć, że przyjdzie sucha pogoda i odparuje. Ale sucha pogoda jeszcze przez parę dni nie przychodzi. a nawet jeśli... Fizyka budowli jest trochę bardziej skomplikowana i z oddawaniem wilgoci w głębszych warstwach tak słodko nie jest, jak z przyjmowaniem. Ponadto mogą zajść procesy wykroplenia się pary w głębszych warstwach izolacji termicznej (a wełna chłonie wilgoć, jak gąbka), bo teraz przyszły upały i temperatura pod np. blachodachówką osiąga 80*C i proces parowania zachodzi tak gwałtownie, że wilgoć nie jest w stanie pokonać powiedzmy 180mm w górę i w którymś momencie warstwy pojawia się punkt rosy. Jeśli wyjaśniłem w mało czytelny sposób, to przepraszam.
Chcę zauważyć, że obecne normy unijne są tak enigmatyczne i ogólne, że pozwalają takim firmom, jak ...... sprzedawać np. papę na bazie związków ropy naftowej, jako zalecaną izolację przeciwwilgociową (przeciwwodną?) pod podkłady podłogowe wewnątrz pomieszczeń, w których "na stałe przebywają ludzie" a ci ostatni robią tam jeszcze ogrzewanie podłogowe. Jeszcze 5 lat temu na każdej takiej rolce była trupia czaszka. Więc może R..... w ramach reklamy swoich cudownych wyrobów proponuje takie rozwiązania, bo przez to zwiększy sprzedaż - a walka w tej branży jest zacięta.
Wszelkie prace izolacyjne nie tyle zależą od materiału, ile od staranności wykonania i świadomości, a raczej wiedzy wykonawcy na temat tego, po co daną pracę wykonuje i jakie będą tego następstwa.
Wszystkim i sobie życzę wykształconych i starannych wykonawców.

Radek.s69
09-02-2014, 23:01
Akrimka!
Po prostu zapytaj kierownika budowy lub inspektora nadzoru. Przesadziłem teraz co? No dobra. My polacy: "nie takie rzeczy się robiło i nikt nie narzeka". Przychodzi wykonawca i mówi: zrobię za 45zł/m2 i 200zł za okno - ten wie, jak trzeba robić i wycenił poprawnie (ale ty nie wiesz). przychodzi drugi i mówi, że 35 i okna w cenie i weźmiesz jego, ale dla niego wsio ryba. Nad jednym oknem połaciowym pracownik spędza ok. 10rg, ale można polecieć z marszu "po całości" i czas skraca się do 1-2rg. Nie chodzi o to, że ten drugi musi być nieuczciwy, on nawet nie wie, że robi coś bardzo źle, bo przecież już tyle zrobił i nikt nie narzekał. Może nie narzekał, bo nie wie, że w najbliższej remizie może za parę złotych dogadać się na termokamerę. I teraz czytam, że jakiś nasz forumowicz pisze, że jakieśtam OZC jest do dupy, bo nie zgadza mu się w kilkudziesięciu procentach. A tu z gniazdek na poddaszu wieje, co nie?

MasterCheat
10-02-2014, 15:40
taka ciekawostka na zdjęciu poniżej (naklejka) :)

ps. sprzedają w casto... jakby ktoś szukał.

pawelpiwowarczyk
10-02-2014, 16:36
Jak, w praktyce, rozwiązuje się problem ocieplenia wełną dachu w tych polach pomiędzy krokwiami, gdzie wypadają okna połaciowe? Poprzez otwory w krokwiach, umieszczonych tak, by powietrze przepływające przez dane pole "ominęło" okno polami bocznymi?

Radek.s69
10-02-2014, 17:29
Generalnie nawiercanie krokwi, to nie jest najlepszy pomysł (w małych dziurach mogą gnieździć się robaki, wilgoć, grzyb, itp. i atakować drewno od środka), chociaż w kopertach, tam, gdzie krokwie schodzą do belki szczytowej pod kątem ludzie tak robią. Technologie milczą w tym zakresie, że nie wolno. Natomiast wspominają, że: jeśli nad użytkowym poddaszem układamy deskowanie, to powinno ono być nieszczelne (przestrzeń pomiędzy deskami) i pokryte nie papą, ale membraną wysokoparoprzepuszczalną. Jeśli bez deskowania jest sama membrana, to nie ma problemu, bo parowanie odbywa się na całości powierzchni.
Co do okien połaciowych:
Przy deskowaniu, to rama okna, czy ramka montażowa (dla bogatszych) nigdy nie dotyka poszycia (przynajmniej nie powinna) i zawsze jest tam szczelina z reguły na 20-40mm. Termoizolację (razem z membraną) należy ułożyć tak, aby jak największą częścią zachodziła na ramę okna, jednak szczelina wentylacyjna między deskowaniem a wełną musi mieć swoją kontynuację i wychodzić pod fartuch okna. Niestety, wszystkich mostków nie da się zredukować do zera. Robiąc inaczej, mogło by dojść do zawilgocenia dolnego ramiaka okna i wełny bezpośredni do niego przyległej. Otwory na bocznych krokwiach niewiele pomogą, bo rozstaw jest z reguły powyżej 80cm. Jeśli natomiast zostawimy między ramiakiem okna a izolacją termiczną szczelinę, to utworzymy porządny mostek termiczny i do tego niezłą pompę podciśnieniową. Z reguły jednak pas wełny układany między krokwiami od swojej dolnej części do okna nie jest zbyt długi i nawet, jeśli ktoś przesadził z uszczelnianiem i na siłę wpychał w te miejsca wełnę (wtedy tylko drastycznie zaniżył skuteczność termiczną) wielkiej tragedii z wilgocią nie będzie, bo z corocznymi drobnymi zawilgoceniami nasz klimat jakoś sobie radzi. No chyba, że rok jest wyjątkowo paskudny. Chcę jednak podkreślić, że zawsze należy postępować zgodnie z technologią i zdrowym rozsądkiem. Ponadto, to właśnie szczegóły decydują o skuteczności izolacji.
W przypadku, gdy mamy do czynienia z membraną niskoparoprzepuszczalną: j.w.
W przypadku, gdy mamy do czynienia z membraną wysokoparoprzepuszczalną, problem ten nie istnieje. Ale jest inny. Ponieważ tu nie zostawia się szczeliny wentylacyjnej i wełna dotyka membrany, trzeba tak układać wełnę, aby nie wybrzuszała membrany i ta nie dotykała pokrycia dachowego, czy jego konstrukcji z łat.

Akrimka
10-02-2014, 22:16
Akrimka!
. A tu z gniazdek na poddaszu wieje, co nie?

Zdarzyło się że wiało.... jak nie miałem ogrzewania, ale w tym roku jest git.
Poddasze zrobiłem sam, całe, jestem zadowolony bo nic nie pękło , w dwóch miejscach rysy po 3cm,
Jest ciepło i sucho. Niestety okna dachowe poprawiałem po fachowcach - tzn ich montaż.

Radek.s69
10-02-2014, 22:40
Wykonanie samodzielnie zabudowy poddasza, to ciężka robota i trudna. Masz zacięcie i pewnie robiąc samodzielnie pracowałeś dokładnie. Konstrukcja też musiała być zrobiona dobrze, skoro nie ma pęknięć. A brak pęknięć u wykonawcy, to dużo. A u amatora, to sukces nie byle jaki. Gratuluję. W wolnej chwili, póki zimno, zorganizuj sobie strażaka z kamerką termo (bez wydruków i fajerwerków) i sprawdź dla swojego spokoju. Parę groszy, a warto. A jak na łączeniu ze ścianami murowanymi?
Co do okien, to dekarze z reguły zachowują się tak, jakby montowali wrota do obory, ale da się to uratować. Nieraz tylko trzeba się zdrowo nababrać i rozbierać pół dachu.

Akrimka
11-02-2014, 12:56
. A jak na łączeniu ze ścianami murowanymi?
.

Jest bardzo dobrze, zanim finalnie wyszpachlowałem pękło w jednym pomieszczeniu na łączeniu sufitu g/k ze sciąną szczytową. Wydaję mi się że budynek osiadał, i napewno ugiął się strop bpo nawet scianka działowa miała pękniecie na styku z ze szczytową. Poprawiłem to ponownie, tzn spoinowałem taśmą pappierową na sztywno i pownie nnie pękło.
Połączenie z kolankową mam zrobione też na sztywno, wkleiłem twardy styropian, siatla klej, na końcu taśma papierowa nic nie peka. .

Jedno co myslę to moje poddasze czekało 3 lata zanim finalnie wykonczyłem, napewno cały budynek się ułożył a więźba zdążyła wyschnąc i się pokręcić więc nie przeniosło się na stelaże. Na więźbie nie oszczędzałem, i np w moich słupach na poddaszu zrobiliśmy sami dodatkowo z ojcem zastrzały do słupów, po dwa, szeroko rozstawione, czopowane na wcisk a nie na gwoździe co napewno dodatkowo usztywnia konstrukcję. Czasem przeszkadza, ale miało być mocno i solidnie i jak dla mnie dodaje uroku.

Z tą termowizją to muszę faktycznie pomyśleć, pogadam ze znajomym "strażkiem".

Radek.s69
11-02-2014, 13:25
No właśnie, to też bardzo ważne, żeby mieć krokwie, a nie zapałki. Przy takich rozmowach wychodzą pewne tajemnice poprawnego budowania. Wtedy podczas eksploatacji domu nie ma żali i płaczu.
A ze strażakiem pogadaj i przejrzyj cały budynek. Przeważnie w każdym są takie miejsca, które w prosty, tani i niedestrukcyjny sposób da się poprawić. Raz poprawa da wymierne oszczędności a raz satysfakcję i dobre samopoczucie, ale to też istotne.

robbal
11-02-2014, 14:40
krótkie pytanie, ale pewnie wielowątkowe; przeglądam te prawie 500 tego wątku oraz wiele innych..... jestem laikiem w kwestiach budowy tzn nie skończyłem budowlanki, lecz studia humanistyczne powiedzmy, ale różne rzeczy się robiło i robi w domu, na budowie itp i z betonem i prądem itd, ale opinii i wiedzy zawsze warto nabyć od bardziej doświadczonych osób, a patenty są na wszystko.....
generalnie zabieram się w wolnych chwilach za ocieplanie użytkowego poddasza w domku jednorodzinnym (stan surowy na razie) . dom budowany systemem gospodarczym ale od fundamentów po dach postawiony przez firmę budowlaną - bo na to jeszcze były pieniądze, a teraz trzeba i się chce wykańczać samemu i porządnie i powoli . plan jest taki: między krokwie 18centymetrowe isover super mata 15cm a potem poziomo supermata 10cm . na razie ocieplać zamierzam skosy i sufit w pomieszczeniach. mam powieszone już wszystkie prawie wieszaki do profili grzybki. czas na zakłądanie profili. - czy i gdzie montować profile przyścienne - na pewno tam gdzie krokwia czy jętka wypada ponad 40cm od ściany by końcowkę profilu usztywnić, ale czy wszędzie by konstrukcje całą zamknąć? ściany kolankowe mam około 80 cm (docelowo bo wylewki jeszcze nie zrobione) i one też pewnie będą obłożone gk - czy robić tzn konstrukcje z profili i spiąć z tymi dachowymi? i czy za gk na ściane jeszcze ocieplenie - ściana porotherm 25 - będzie jeszcze styropian ok20-25cm od zewnątrz lub (wełna jak wygram w lotka).....
a zacząłem pisac w ogóle z innym pytaniem - ale tamte jeszcze mi sie nasunęły- jak prowadzić instalację elektryczną ( bo trzeba to chyba zaplanować na tym etapie by mieć lampy w skosach czy sufitowe?) w peszlu w warstwie wełny pod krokwiami nad gk?
liczę na jakąś pomoc osób obeznanych w temacie lub skierowanie na jakieś ciekawe wątki w tych tematach.
pozdrawiam

Akrimka
11-02-2014, 15:38
Ja dawałem przyścienny obwodowo, a jak wyszło blisko np wzdłuż płatwi to dawałem zwykłego CD-ka na grzybach. Kreciłem wszystko do siebie, tak samo jak płyty kręciłem do przyściennych.

Akrimka
11-02-2014, 15:44
krótkie pytanie, ściany kolankowe mam około 80 cm (docelowo bo wylewki jeszcze nie zrobione) i one też pewnie będą obłożone gk - czy robić tzn konstrukcje z profili i spiąć z tymi dachowymi? i czy za gk na ściane jeszcze ocieplenie - ściana porotherm 25 - będzie jeszcze styropian ok20-25cm od zewnątrz lub (wełna jak wygram w lotka).....

pozdrawiam

Kolankową skreciłem ze skosem zeszły mi się tam dwa profile i skręciłem je do siebie mimo że były na wieszakach, ociepliłem dodatkowo kolankową wełną 10cm, a skos mam ocieplony dwoma warstwami wełny do samego dołu czyli do styku ze styropianem z elewacją.

Radek.s69
11-02-2014, 16:38
No to tak: przystępując do ocieplania poddasza nie możesz nie wiedzieć, co ze ścianą kolankową. Jeśli na zewnątrz dasz 20cm styropianu, to budowanie konstrukcji z wełną od wewnątrz mało, że jest niezasadne z punktu widzenia bilansu cieplnego, to jeszcze pomniejszy pomieszczenia i skomplikuje sytuację że tak powiem konstrukcyjnie. Jeśli nie masz tynku, to ścianki oklej płytą g-k, ale koniecznie przed wykonaniem skosów. jeżeli na ściance leży murłata, to uwzględnij od razu, czy skosy ją zakryją. Nieraz okazuje się, że aby tak był, to skos trzeba opuszczać o kilkadziesiąt centymetrów i wtedy glify w oknach wyglądają, jak ściany w bunkrze i ograniczają światło. Do brzegu: Jak kleisz tą płytę do ścianki, to dotnij ją odpowiednio wyżej. Jeśli między murłatą a naklejoną płytą będzie np. około do 4 cm szczeliny, to po wyschnięciu kleju elegancko wpompujesz tam piankę niskorozprężną. Jeżeli jest więcej miejsca, to wcześniej wklej np, XPS lub EPS100 i potem po przyklejeniu płyty pianka. Pamiętaj, aby nie była to wełna, bo będziesz musiał przykręcać tam później profil i całość musi być stabilna.
Instalacja elektryczna (przepisy!) obowiązkowo w peszlu i to z aprobatą. Prowadź ją najlepiej w tej 2 warstwie, montując do spodu krokwi, tak aby ani razu nie wyszła w przestrzeń szczeliny wentylacyjnej. W przeciwnym razie peszle zmienią się w przewody wentylacyjne. Powinieneś użyć przewodów okrągłych w podwójnej izolacji. Trochę droższe, ale nie będziesz się użerał z przepychaniem przez peszle (te kup z pilotem). Wyprowadź od razu zasilanie w okolice okien połaciowych do przyszłych żaluzji na oknach, bo nigdy nic nie wiadomo, a jak co, to już będą.
Na wszystkich obwodach profile. W hurtowni powiedzą ci jaki do czego. Na połączeniach prostych UD27, na skośnych profil V. Wszystkie na taśmie akustycznej - te przy ścianach (groszowa sprawa). Jak wyznaczysz skosy i płaszczyzny odrysuj linie i wg nich przykręć te profile. Teraz dotnij profile C60 na odpowiednią długość, lub przedłuż za pomocą łącznika wzdłużnego. Z czyjąś pomocą wsuńcie cedeki w te przyścienne. Pierwszy na samym dole (dla płyty pojedynczej co 40 cm) i przy pomocy długiej łaty (nie sznurka) wyprostuj, wsuwaj łączniki WP i przykręcać do krokwi. Następny na samej górze w ten sam sposób. Potem środkowe, tym razem łatę opierając o ten górny i dolny. Bardzo skuteczna metoda uodparniająca konstrukcję na błędy i zapewniająca równą płaszczyznę. (na tym etapie powinna być ułożona pierwsza warstwa wełny - ta między krokwiami - i niezbędne instalacje. Druga warstwa (niestety) będzie układana po wykonaniu konstrukcji i jej korekcie. No cóż z tą drugą trzeba się troszkę naużerać.
Obowiązkowo najpierw wykonaj sufity i opłytuj je. Jeżeli sufity są spore, to konstrukcja kratownicowa. Pierwsze CD60 układasz na profilach przyściennych co 60cm i mocujesz do konstrukcji dachu. Drugie wsuwasz w profil przyścienny co 40 cm i spinasz z górnymi za pomocą łączników krzyżowych. Jak masz opłytowany sufit (trochę szerzej, niż twoje kreski na ścianach), to rysujesz linie załamania płaszczyzny i po linni przykręcasz przez płytę do profili, lub stosując podkładki z odpadów profil V. I teraz dopiero skosy. Nie ma mowy, żeby wyszło krzywo lub żeby potem pękało. Pamiętaj, że wełnę między krokwiami trzeba wyprowadzić te 20-30cm poza ściankę kolankową, żeby połączyła się z izolacją zewnętrzną. Ta druga warstwa, jak się mieści, to też, ale nie na siłę, bo wypchniesz całość nad murłatą w górę i ze szczeliny wentylacyjnej wyjdą nici. Trzeba na to miejsce uważać, bo decyduje o poprawnej pracy układu. Na wszelki wypadek przygotuj sobie po kilka kawałków CD60 i wsuń między deskowanie a wełnę w tamtym miejscu. Wtedy na pewno dostęp powietrza zostanie zachowany i wentylacja płaszczyzny będzie działać. Sprawdź, czy w szczycie połaci dachowej masz rozszczelnienie, bo tylko wtedy możliwy jest ruch powietrza i poprawne wentylowanie skosów.
Bierz się za robotę.

Rom-Kon
11-02-2014, 18:34
A kuku! Znów jestem! Coś ciekawego? Dużo mnie ominęło? :D

Rom-Kon
11-02-2014, 18:39
taka ciekawostka na zdjęciu poniżej (naklejka) :)

ps. sprzedają w casto... jakby ktoś szukał.
...zapomnieli dodać że tylko na podłożach stabilnych! Poddasza absolutnie takimi nie są! Vario beztaśmowe jest od zawsze tylko teraz z instrukcji wyciągnęli fragment na naklejkę... taki chłyt marketingowy. Co nie zmienia faktu że Vario jest jedną z mocniejszych szpachlówek spoinowych na rynku.

Rom-Kon
11-02-2014, 18:46
Taśma dwustronna do przyklejania izolacji przeciwwilgociowej nie jest elementem konstrukcyjnym, ani też elementem biorącym udział w termoizolacji i nie chroni przed wilgocią. Jest niezbędna tylko po to. aby przed przykręceniem poszycia utrzymać paroizolację na szkielecie. Dlatego polecam najprostszą taśmę dwustronną dostępną w każdej hurtowni budowlanej a i tak nie jest tania. Ważna jest dopiero taśma, która spaja ze sobą arkusze paroizolacji i tu proponuję skupić swoją uwagę.

Tylko trzeba uważać na folię Stopair Isovera bo jest tak gładka że zwykła taśma na podłożu PP nie nadaje się. Do Stopair dobra jest taśma wzmocniona na szmatce a nie na PP. Zwykłe folie żółte - niby paroizolacja - trzyma się na "bele czym"

robbal
11-02-2014, 21:55
Druga warstwa (niestety) będzie układana po wykonaniu konstrukcji i jej korekcie. No cóż z tą drugą trzeba się troszkę naużerać..
według poradnika isover i filmu instruktażowego drugą warstwę nabijalją na wieszaki i dopiero montują profile jeszcze raz - które wcześniej były zamontowane i wypoziomowane i zdemontowane. ??

Radek.s69
11-02-2014, 23:18
Technologie pokazywane przez isovera na filmach, i nie tylko jego, są raczej poglądowe i mają wyglądać dobrze marketingowo. Szczegółów nie pokazują, bo te burzą sielankowy obraz pracy (przy oglądaniu porównywalnej do wylegiwania się na plaży atolu na Bachamach). Mimo to uważam, że supemata, to najlepsza wełna na naszym rynku obok Ursy Pure One. Natomiast system paroizolacji isover wcale mnie nie przekonuje, bo nie ma tam nic szczególnego, a cena kosmiczna w porównaniu z np. Guttafol. Mam nadzieję, że mogę w ten sposób pisać? i nikt mnie nie wywali?
Co do tej drugiej warstwy, to oczywiście, jeśli się komuś chce zdjąć profile CD (co nie jest znów takie trudne, ale trzeba ostrożnie, bo potrafią się krzywić) i nabijać wełnę, a potem znów je zapinać, to przecież dobrze. Ale po co? To opcja dla majsterkowiczów. Normalnie wełna dlatego jest lepsza od styropianu w takie miejsca, że jest elastyczna i wybacza wiele błędów (mowa o wełnie z rolki - szklanej - bo skalna w arkuszach już znacznie mniej). Więc odpowiednio przymierzając nie za duże kawałki nacinamy we właściwych miejscach i wsuwamy za profile. Napradę sprawnie to idzie. Nie wszystkie prace sprawdzałem kamerą termo, ale te sprawdzone były szczelne. Jak zwykle jest to kwestia staranności.
Niestety, samych wieszaków WP (bez cedeków) nie da się starannie wypłaszczyznować i potem okazuje się, że poszycie "faluje" i trzeba całość szpachlować i szpachlować i szlifować i szlifować, lub powiedzieć, że to normalne i tak na być.
Generalnie poszycie zawsze można poprawić, lub przeboleć, ale spieprzona termoizolacja, to już poważny problem.
Zwykłe folie żółte stosujcie do okrycia mebli przed kurzem.

jimhaumman
11-02-2014, 23:50
według poradnika isover i filmu instruktażowego drugą warstwę nabijalją na wieszaki i dopiero montują profile jeszcze raz - które wcześniej były zamontowane i wypoziomowane i zdemontowane. ??
Też to ogłądałem.
Nie ma szans tego zrobić jeśli drugą warstwę dajesz większą niż 5cm (chyba takiej używają na tym filmiku),ja próbowałem tak zrobić z 15 cm i jest to bez sensu,powiginasz wszystkie wieszaki.

jimhaumman
12-02-2014, 00:02
A kuku! Znów jestem! Coś ciekawego? Dużo mnie ominęło? :D
No Twoji kumple już się o Ciebie pytali:lol2:
Gdzie mogę kupić ten multistart?
Czy do zatapiania siatek na łączeniach płyt lepiej użyć rigips vario czy multi-finish jest do tego lepszy(napewno tańszy)?
Użyłem sitaki mid-flex Medium na połączeniu kolankowej ze skosem,wtapiając ją w multi-finish,ale to był zły pomysł ponieważ w niektórych miejcach taśma nie przykleiła się (wybrzuszyła się),zerwałem ją i muszę ją jeszcze raz zamontować.Czytałem Twój sposób na jej osadzanie,używasz wtedy rgips vario?

zeusrulez
12-02-2014, 01:11
robbal uwazam ze lepszym i tanszym rozwiazaniem jest profimata miedzy krokwie i super podkrokwie. gdzies to komus liczylem jak jeszcze nie kupiles welny to napisz to podesle linka.

zeusrulez
12-02-2014, 01:20
tego straitflex trzeba bylo osadzac na masie rigipsa premium light. z tym multifinishem zaszalales, co Ci przyszlo do glowy ;)

Rom-Kon
12-02-2014, 08:32
według poradnika isover i filmu instruktażowego drugą warstwę nabijalją na wieszaki i dopiero montują profile jeszcze raz - które wcześniej były zamontowane i wypoziomowane i zdemontowane. ??

Tiaa oczywiście! A w szczególności przy dachu wielospadowym z lukarnami i oknami połaciowymi.

Rom-Kon
12-02-2014, 08:40
tego straitflex trzeba bylo osadzac na masie rigipsa premium light. z tym multifinishem zaszalales, co Ci przyszlo do glowy ;)
Zgadzam się. Najlepiej wklejać na gotowe masy - wybaczają dużo.

Rom-Kon
12-02-2014, 08:50
No Twoji kumple już się o Ciebie pytali:lol2:
Gdzie mogę kupić ten multistart?
Czy do zatapiania siatek na łączeniach płyt lepiej użyć rigips vario czy multi-finish jest do tego lepszy(napewno tańszy)?
Użyłem sitaki mid-flex Medium na połączeniu kolankowej ze skosem,wtapiając ją w multi-finish,ale to był zły pomysł ponieważ w niektórych miejcach taśma nie przykleiła się (wybrzuszyła się),zerwałem ją i muszę ją jeszcze raz zamontować.Czytałem Twój sposób na jej osadzanie,używasz wtedy rgips vario?
"Kumple" hehe... no chwilę mnie nie było. Próbowałem w innej branży. Ale z kradzieży samochodów i handlu narkotykami nie idzie wyżyć.. a na serio to znów problem z internetem. Ale teraz jestem w takim miejscu że śmiga aż miło!!!

Nie wiem gdzie można nabyć multistart. Kiedyś kupowałem w Centrobudzie w Nowej Iwicznej koło Piaseczna ale z tego co wiem wycofali się ze sprzedaży multifinisha.

Nie wtapiaj siatek czy taśm na multifinisha - chociaż taka technologia istnieje ale nawet sam instruktor z Rigipsa kiwał głową na nie. Multifinish to warstwa końcowa czyli gładź.

maly_man
12-02-2014, 10:44
Wodzu - zerknij kilka postów wcześniej na moje pytanie o pęknięcie. Zwróciłem się M. in. do Ciebie z prośbą aleś zaginął w akcji.

robbal
12-02-2014, 10:55
robbal uwazam ze lepszym i tanszym rozwiazaniem jest profimata miedzy krokwie i super podkrokwie. gdzies to komus liczylem jak jeszcze nie kupiles welny to napisz to podesle linka.

wełny jeszcze nie kupiłem, także czekam na link


a co do wieszania profili - jak technicznie zamontować wieszaki i wypoziomować wszystko w płaszczyznach jak już będzie ułożona pierwsza warstwa wełny skoro wieszaki kręci się do boku krokwi lub jętki? a po zamontowaniu trzeba chyba zdjąc profile - przynaajmniej część żeby układać wygodnie wełne między krokwie? chyba że jestem takim neptykiem w tej kwestii że czegoś nie ogarniam :)

robbal
12-02-2014, 11:03
Tiaa oczywiście! A w szczególności przy dachu wielospadowym z lukarnami i oknami połaciowymi.

zawsze pokazują na prostym skosie jednym.... ja mam w każdym pomieszczeniu 2-3 płąszczyzny skosu i trochę prostego sufitu i kombinuję jak to dobrze zrobić - bardziej zależy mi na termoizolacji niż późniejszym wyglądzie sufitów czy skosów. takich miejsc za które nie wiem jak się zabrać jest sporo w 3 na 4 pomieszczenia są jaskółki w jednym okno dachowe a cały dom jest dobudowany do drugiego i spięty z jego dachem. także dekarze mieli sporo główkowania, dlatego pytam i myślę , by czegoś nie spieprzyć

MasterCheat
12-02-2014, 11:47
wełny jeszcze nie kupiłem, także czekam na link


a co do wieszania profili - jak technicznie zamontować wieszaki i wypoziomować wszystko w płaszczyznach jak już będzie ułożona pierwsza warstwa wełny skoro wieszaki kręci się do boku krokwi lub jętki? a po zamontowaniu trzeba chyba zdjąc profile - przynaajmniej część żeby układać wygodnie wełne między krokwie? chyba że jestem takim neptykiem w tej kwestii że czegoś nie ogarniam :)

najpierw wieszaki, potem wełna ;)

zeusrulez
12-02-2014, 12:27
Nie wtapiaj siatek czy taśm na multifinisha - chociaż taka technologia istnieje ale nawet sam instruktor z Rigipsa kiwał głową na nie.

żadna technologia nie istnieje. wklejają siatki bo im łatwiej a jak dają papier to im się odparza (niestety taka jest przykra prawa). Najpierw trzeba zrobić spoinowanie a później jechać multifinishem.