PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50

profi45
07-04-2014, 23:05
http://allegro.pl/sheetrock-gotowa-masa-szpachlo-gladz-28kg-norgips-i4131817030.html
Z Knaufa już używałem ale z norgipsa jeszcze nie :):)
Później się okaże że obydwa z jednego kranu napełniali i to samo było ale patrząc na kilku fachowców to jednemu przypasuje ,a drugiemu nie i na odwrót.

Rom-Kon
08-04-2014, 07:21
Później się okaże że obydwa z jednego kranu napełniali i to samo było ale patrząc na kilku fachowców to jednemu przypasuje ,a drugiemu nie i na odwrót.
I tu się zgodzę. W wielu przypadkach tak jest.

neo_83
08-04-2014, 10:43
Witam
mam pytanko jak najlepiej układać drugą warstwę wełny ?? stelaże mam zrobione na grzybkach warstwa druga to 15cm super maty i teraz zastanawiam sie czy nabijać wełnę na grzybki czy może można zamontować już cd-eki i wsuwać miedzy nie wełne dociętą na paski 40cm x 350cm (rozstaw cd co 40cm)

rafał2011
08-04-2014, 21:14
Później się okaże że obydwa z jednego kranu napełniali i to samo było ale patrząc na kilku fachowców to jednemu przypasuje ,a drugiemu nie i na odwrót.

"Produkt w nowych opakowaniach, SHEETROCK w opakowaniu dystrybutora w Polsce, tj. NORGIPS"
Tylko opakowanie się zmieni ;) ... komfort psychiczny że będzie ogólnie dostępny:)

rafał2011
08-04-2014, 21:38
hehe młodzik jesteś. casto od spokojnie 8lat all purpose goni :P
Doskonale o tym wiem, tylko takie ceny mnie nie interesują
wiec dla mnie ich nie ma:)
...i nie mogę się doczekać kiedy ogólnie będzie można dostać niebieski:)

jimhaumman
08-04-2014, 23:15
neo_83
Ciekawy pomysł,spróbuj i podziel się swoimi odczuciami.(wrzuć fotki jak wyszło)
Ja ciąłem __x120cm i nacinałem na grzybki tak żeby założyć łączenia pierwszej wełny(krokwie,jętki) po około 10 cm,w niektórych miejsach nabijałem wełnę na grzybki (wcześniej robiąc dziurę na nożem do wełny,wykonalne tylko w dwie osoby,uważaj żeby nie pokrzywić wieszaków)

neo_83
09-04-2014, 09:18
jimhaumman
robiłem w ten sposób sufity idzie szybko i co najważniejsze można tak robić w pojedynkę oczywiście w miejscu wieszaka wełne lekko nacinam żeby okryła wieszaki każda warstwa ładnie przylega do następnej (nie pomyślałem żeby zrobić fotke od góry, żeby sprawdzić jak to wychodzi zrobiłem sznurowanie na kleszczach i od spodu ułożyłem ostatnią warstwe wełny a później od góry kontrola i warstwa miedzy kleszcze która oparła sie na sznurku)jedyny minus takiego rozwiązania to możliwa większa ilość mostków term.. chciałem zasięgnąć rady specjalistów ale jak widać są zajęci sobą może Rom-Kon sie wypowie

neo_83
10-04-2014, 15:03
dla sufitów podwieszanych to, tak. Poddasze najlepiej ciąć w poprzek bo i tak będzie konieczny zapas na zacięcie "arkuszy".

ok dzięki za odpowiedz

geno83
15-04-2014, 12:46
:welcome:Nasze poddasze już prawie gotowe, kilka zdjęć z realizacji
254828254829254830254831254832

geno83
15-04-2014, 12:51
254833254834254835254836254837

geno83
15-04-2014, 12:55
254838254839254840254843254844

geno83
15-04-2014, 13:22
254847254848
Zastosowany materiał
- 1275kg celulozy, 30cm skosy, 35cm sufity
- płyta knauf A20 http://www.knauf.pl/knaufweb/nasza-oferta/produkty/plyty-knauf/plyty-specialne/plyta-knauf-a20
- profile 0,6 mm KNAUF
- Taśma Centerflex Tuff Tape original, medium
- zaprawa uniflott do łaczeń
- gotowa masa szpachlowa Sheetrock, dwie warstwy sufit, ściana jedna warstwa
- farba gruntująca Snieżka z dodatkiem ATLAS UNI-GRUNT
-osiem skrzynek piwa254862

Dwaj robotnicy na budowie rzucają monetę.
- Jak wypadnie reszka, gramy w karty - mówi jeden.
- Jak wypadnie orzeł, idziemy na piwo - dodaje drugi.
- A jak stanie na sztorc?
- Trudno, pech to pech, wtedy zabieramy się do roboty
254866

Uzarex
15-04-2014, 14:09
Całkiem fajnie geno83 jeszcze tylko mebelki i można mieszkać :)

zeusrulez
15-04-2014, 19:46
Ciekawe jak ta celuloza zachowa się w skosach . . .
Po dwóch latach opisz !! Lub zrób badanie kamerą.
I wszystko podmurowane pod deskowanie.
Szczelina pod deskowaniem też drożna . . .

Pozdrawiam

geno83
15-04-2014, 20:34
Ciekawe jak ta celuloza zachowa się w skosach . . .
Po dwóch latach opisz !! Lub zrób badanie kamerą.
I wszystko podmurowane pod deskowanie.
Szczelina pod deskowaniem też drożna . . .

Pozdrawiam
Ja też nie wiem jak sie zachowa, wiem tylko tyle że nie mam mostków termicznych.
Nie jestem nastawiony na pasywny dom, bo nie można go osiągnąć w remontowanym domu
Moja kasa mój problem, a w pieniążkach różnica niewielka :goodnight:

zeusrulez
15-04-2014, 21:16
poczekaj na zimę i zrób sobie zdjęcie ścian szczytowych . . .
a to, że podciągnąłeś ściany do deskowania to nie mostek ... hmm aha

geno83
15-04-2014, 21:31
poczekaj na zimę i zrób sobie zdjęcie ścian szczytowych . . .
a to, że podciągnąłeś ściany do deskowania to nie mostek ... hmm aha

Stary nie podniecaj sie tak, moja brocha:lol2:

zeusrulez
16-04-2014, 07:20
Stary nie podniecaj sie tak, moja brocha:lol2:

Ja się nie podniecam tylko mówię o szczegółach których laik nie zobaczy i pomyśli, że tak musi być . . .
A to duże błędy wykonawcze.
Jest to Twój dom, możesz robić w nim co chcesz !

Pozdrawiam 8)

MarzenaM.
16-04-2014, 18:38
Witam.
Planuje w tym roku ocieplic dach i wydaje mi sie, ze najlepsza metoda bedzie zastosowanie pianki.
Czy 10cm pianki bedzie wystarczajace? Z tego co wyczytalam 10cm=18cm welny... Czy pianke mozna nakladac na dachowke? W niektorych miejscach nie ma folii. Moze ktos sie orientuje jaka bedzie cena za m2 przy 10cm? A moze jest jakis fachowiec (okolice Krakowa), ktory moglby zobaczyc dach i dokonac wyceny?
Z gory dziekuje za pomoc.

zeusrulez
16-04-2014, 18:56
Witam.
Planuje w tym roku ocieplic dach i wydaje mi sie, ze najlepsza metoda bedzie zastosowanie pianki.
Czy 10cm pianki bedzie wystarczajace? Z tego co wyczytalam 10cm=18cm welny... Czy pianke mozna nakladac na dachowke? W niektorych miejscach nie ma folii. Moze ktos sie orientuje jaka bedzie cena za m2 przy 10cm? A moze jest jakis fachowiec (okolice Krakowa), ktory moglby zobaczyc dach i dokonac wyceny?
Z gory dziekuje za pomoc.

Pomyśl o tym sama.

Piana otwartokomórkowa Icynene λ = 0,038 W/mK
Wełna Isover profi mata λ = 0,035 W/mK

Dwa wzory i masz odpowiedź.

Ermua
16-04-2014, 19:36
Czy wełna jak jest położona w skosach między krokwie w jednej warstwie i nic dalej nie jest z nią zrobione to bardzo "cierpi". Dodam że góra domu jest niezamieszkana. Tylko ubrania tam trzymam. I tak się zastanawiam czy traci swoje własciwosci? Juz nie jest taka żółta jak kiedys:(

jimhaumman
16-04-2014, 20:17
geno83
Ile razy malowałeś skos i sufity?Na zjęciach widać miejsca (plamy z gipsu ma białej farbie),czy jest to winna aparatu.
Całkiem fajnie Ci to poszło gratulację.

geno83
16-04-2014, 20:43
geno83
Ile razy malowałeś skos i sufity?Na zjęciach widać miejsca (plamy z gipsu ma białej farbie),czy jest to winna aparatu.
Całkiem fajnie Ci to poszło gratulację.
Wszystko było malowane jedną warstwą farby gruntującej. A co do plam to może i jest tam jakis pył ale przed malowaniem wszystko było omiatane. Aparat do najnowszych nie należy wiec może i swój udział w plamach ma bo do światła dziennego ich nie wiadać a zdjęcia były robione wczesnym rankiem.

geno83
16-04-2014, 21:48
Ja się nie podniecam tylko mówię o szczegółach których laik nie zobaczy i pomyśli, że tak musi być . . .
A to duże błędy wykonawcze.
Jest to Twój dom, możesz robić w nim co chcesz !

Pozdrawiam 8)

Między murem(pustak suporex) a deskowaniem była szczelina około 2cm która została zapiankowana.
Pozdrawiam:bye:

Sebama198
17-04-2014, 14:20
geno83 - czekamy na zdjęcia efektu końcowego :) aż nabieram ochoty na odnowienie mojego poddasza...

geno83
17-04-2014, 17:05
geno83 - czekamy na zdjęcia efektu końcowego :) aż nabieram ochoty na odnowienie mojego poddasza...
Na efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać do września(praca na obczyżnie) wtedy planuje urlop.
Na poddaszu jeszce malowanie, parkiety, dżwi i bedzie można ustawiać meble.
Potem bierzemy sie za parter wyburznie ścian z dwóch pokoi planujemy zrobić salon nowe wylewki na całosci (sąlon, 1 pokój, łazienka, kuchnia hol). Totalna demolka :D

Tomaszs131
17-04-2014, 17:52
Witam.
Planuje w tym roku ocieplic dach i wydaje mi sie, ze najlepsza metoda bedzie zastosowanie pianki.
Czy 10cm pianki bedzie wystarczajace? Z tego co wyczytalam 10cm=18cm welny... Czy pianke mozna nakladac na dachowke? W niektorych miejscach nie ma folii. Moze ktos sie orientuje jaka bedzie cena za m2 przy 10cm? A moze jest jakis fachowiec (okolice Krakowa), ktory moglby zobaczyc dach i dokonac wyceny?
Z gory dziekuje za pomoc.

Wedlog mnie 10 cm piany to duzo za malo. Wszystko zalezy od grubosci krokwi. Dla zminimalizowania mostku termicznego cala krokwia powinna byc przelana piana.Prosze nie wierzyc, w to co pisza na temat lambdy piany. Sa dwa typy piany OK i ZK. ZK ma lepsza lambde od welny i piany OK. Lambda piany OK jest gorsza od lambdy markowej welny. Piane ZK nie stosuje sie do ocieplania dachu. Nie mozna jej natryskiwac bezposrednio na dachowke, natryskiwana jest na folie lub deski. Cena piany zalezy od jej producenta: krajowe sa tansze od tych produkowanych za oceanem. Napewno taniej bedzie zaizolowac dach welna.

zeusrulez
17-04-2014, 21:01
od kiedy murowanie ścian to błąd wykonawczy co?.

Widzę, ciężko czytać ze zrozumieniem . . . :yes:

zeusrulez
17-04-2014, 21:01
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209241-Mostek-termiczny-na-%C5%9Bcianie-zewn%C4%99trznej

Tomaszs131
17-04-2014, 22:20
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209241-Mostek-termiczny-na-%C5%9Bcianie-zewn%C4%99trznej

Dzieki za linka.
Teraz juz wiem, ze przed ociepleniem domu bede musial przyciac swoje sciany szczytowe.

Pawlo111
19-04-2014, 10:05
Witam
Odpowie mi ktoś na nurtujące mnie pytania?
Jakie zadanie w zabudowie poddasza przy ruszcie jednopoziomowym spełnia profil przyścienny UD 27?
Prostopadle do profili CD60 trzyma profile ślizgowo. A równolegle do profili CD60?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to przyklejenie do niego folii paroizolacyjnej.
Jaka jest prawidłowa i wygodna kolejność: 1-profile przyścienne, 2-wieszaki i profile główne.
Jak w małych ciasnych pomieszczeniach?

profi45
20-04-2014, 17:03
.
I zmęczyli cie fachowcy z forum ?

profi45
20-04-2014, 17:58
Z głupota i hołotą jeszcze nikt nie wygrał

Sebama198
22-04-2014, 08:20
Na efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać do września(praca na obczyżnie) wtedy planuje urlop.
Na poddaszu jeszce malowanie, parkiety, dżwi i bedzie można ustawiać meble.
Potem bierzemy sie za parter wyburznie ścian z dwóch pokoi planujemy zrobić salon nowe wylewki na całosci (sąlon, 1 pokój, łazienka, kuchnia hol). Totalna demolka :D

no to szykuje się sporo pracy! trzymam kciuki i powodzenia!!

songoku_xxx
24-04-2014, 22:18
cześć,

Właśnie rozpocząłem budowe i staram się poplanować budżet dokladniej.
Strop drewniany w postaci dolnego pasa więźby wiązarowej. Powierzchnia stropu to ok 201m2. Myślę nad przykręceniem od spodu płyty osb 8mm i wysypaniem na to od góry ekofibru co by miał na czym leżeć bo na płytach GK to chyba nie jest najlepszy pomysł(wełny nie chcę z różnych powodów).

Od spodu trzeba by jeszcze zrobić sufit podwieszany. Jak jest koszt wykonania podwieszanego sufitu (dobra robocizna + dobry materiał)?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

zeusrulez
25-04-2014, 07:31
cześć,

Właśnie rozpocząłem budowe i staram się poplanować budżet dokladniej.
Strop drewniany w postaci dolnego pasa więźby wiązarowej. Powierzchnia stropu to ok 201m2. Myślę nad przykręceniem od spodu płyty osb 8mm i wysypaniem na to od góry ekofibru co by miał na czym leżeć bo na płytach GK to chyba nie jest najlepszy pomysł(wełny nie chcę z różnych powodów).

Od spodu trzeba by jeszcze zrobić sufit podwieszany. Jak jest koszt wykonania podwieszanego sufitu (dobra robocizna + dobry materiał)?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Na pewno przykrecenie osb zwiekszy koszty. Zerknij jak Piczman to rozwiazal bo mial problem. . .

Pozdrawiam

songoku_xxx
25-04-2014, 09:30
to je oczywista - o jakieś 2500 PLN. Jest jeszcze wersja rozciągnięcia siatki cięto-ciągnionej i położenie na to folii budowlanej, tylko że to większa rzeźba.

Chodzi mi o cenę sufitu podwieszanego bo sam tego nie zrobię...

MarzenaM.
26-04-2014, 08:07
Witajcie.
Niedawno pytałam o ocieplanie dachu pianką. Byli fachowcy od piany i niestety, aby u mnie natryskiwać pianą trzeba byloby sciagaac dach. Nie sa w stanie dojsc do wielu miejsc, poniewaz plyta jest przy samym dachu. Poza tym musza widziec, czy piana rozchodzi sie rownomiernie, a u mnie takiej mozliwosci nie ma. A ze, dach mam zabojczy, do tego pelno jaskolek to stwoerdzilismy, ze zdejmowanie dachu kosztowaloby wiecej niz sam dach :P Dlatego zdecydowalismy sie na ocieplenie styropianem. Ocieplac bedziemy dach do plyty, a na plycie wylozymy dalszy ciag styropianu. W ogole nie bedziemy uzytkowac poddasza, wiec bez sensu byloby ocieplanie calego dachu. Czy ktos sie moze orientuje jaka grubosc styropianu wystarczy?

Sławek...
26-04-2014, 10:29
Czy ktos sie moze orientuje jaka grubosc styropianu wystarczy?

czy jesteś pewna, że dobrze przemyślałaś pytanie?

zeusrulez
26-04-2014, 10:59
Witajcie.
Niedawno pytałam o ocieplanie dachu pianką. Byli fachowcy od piany i niestety, aby u mnie natryskiwać pianą trzeba byloby sciagaac dach. Nie sa w stanie dojsc do wielu miejsc, poniewaz plyta jest przy samym dachu. Poza tym musza widziec, czy piana rozchodzi sie rownomiernie, a u mnie takiej mozliwosci nie ma. A ze, dach mam zabojczy, do tego pelno jaskolek to stwoerdzilismy, ze zdejmowanie dachu kosztowaloby wiecej niz sam dach :P Dlatego zdecydowalismy sie na ocieplenie styropianem. Ocieplac bedziemy dach do plyty, a na plycie wylozymy dalszy ciag styropianu. W ogole nie bedziemy uzytkowac poddasza, wiec bez sensu byloby ocieplanie calego dachu. Czy ktos sie moze orientuje jaka grubosc styropianu wystarczy?

A możesz odpowiedzieć dlaczego nie zdecydowaliście się na wełnę ?

Pozdrawiam

MarzenaM.
26-04-2014, 14:56
czy jesteś pewna, że dobrze przemyślałaś pytanie?

Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Jesli to koniec Twojej pomocnej odpowiedzi to podziekowal :)

Zeusrulez ten dom stal 15 lat. Jest tylko folia, a ze ciagnie zimą niemilosiernie od gory to musimy cos z tym dachem zrobic.
Myslelismy tez o welnie, ale tak samo trzeba sciagac dachowke.

zeusrulez
26-04-2014, 17:16
Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Jesli to koniec Twojej pomocnej odpowiedzi to podziekowal :)

Zeusrulez ten dom stal 15 lat. Jest tylko folia, a ze ciagnie zimą niemilosiernie od gory to musimy cos z tym dachem zrobic.
Myslelismy tez o welnie, ale tak samo trzeba sciagac dachowke.

Możesz jaśniej albo pokaż zdjęcia. Dlaczego trzeba ściągać dachówkę żeby ocieplić połać ? Co ogranicza tą operację ?

Pozdrawiam

kori
26-04-2014, 22:18
Wracam ponownie do tematu klapy dodatkowo ocieplajacej schody strychowe
Podlosiwcie jak przygotować i zamontować takie cudo??
Konstrukcja z płyt pan docieplona płyta styropianu??
Na zawiasach??
A jak podczas wchodzenia,żeby nie walila i to samo przy zamykaniu ??

Rom-Kon
28-04-2014, 15:37
Chciałbym zdementować niektóre pogłoski jakobym miał coś wspólnego z tym zajściem i oświadczam że chociaż teraz pracujemy w Poznaniu ale z tym zdarzeniem nie mam nic wspólnego - taki żart ale całe szczęście w tym nieszczęściu że nikt nie ucierpiał. Przemoczona płyta G-K i stelaż trochę ważą a do tego tam jest spora wysokość... jednym słowem cud że nikomu nic się nie stało!

http://www.tvn24.pl/300-metrow-sufitu-runelo-w-centrum-handlowym-zobacz-co-nagral-monitoring,422707,s.html

Rom-Kon
28-04-2014, 15:43
Wracam ponownie do tematu klapy dodatkowo ocieplajacej schody strychowe
Podlosiwcie jak przygotować i zamontować takie cudo??
Konstrukcja z płyt pan docieplona płyta styropianu??
Na zawiasach??
A jak podczas wchodzenia,żeby nie walila i to samo przy zamykaniu ??

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/971893_650762104940588_1035685426_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/968931_650762091607256_364635902_n.jpg

A tu reszta fotek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.650761931607272.1073741834.593864663963666&type=1

kori
28-04-2014, 16:06
Ron dzięki
a powiedz jak to działało, zeby wchodząc na górę przy otwarciu klapa nie waliła impetem o podłogę
a wychodząc aby nie spadałam impetem na głowę??

Rom-Kon
28-04-2014, 19:41
Ron dzięki
a powiedz jak to działało, zeby wchodząc na górę przy otwarciu klapa nie waliła impetem o podłogę
a wychodząc aby nie spadałam impetem na głowę??
Na fotkach na fejsie masz widoczną przeciwwagę zrobioną na szybko na bloczku z silki -docelowo coś bardziej z ogładą ale jak znam życie to prowizorka jest najtrwalsza. Klapa już była na tyle wyważona że ani nie spadała na głowę ani nie podrywało jej w górę. Uszczelka zrobiona z pianki dylatacyjnej do posadzek. Zamek - widać na fotkach że to są klamry - dostępne z sklepach żelaznych.

Akrimka
29-04-2014, 09:43
Witam
Odpowie mi ktoś na nurtujące mnie pytania?
Jakie zadanie w zabudowie poddasza przy ruszcie jednopoziomowym spełnia profil przyścienny UD 27?
Prostopadle do profili CD60 trzyma profile ślizgowo. A równolegle do profili CD60?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to przyklejenie do niego folii paroizolacyjnej.
Jaka jest prawidłowa i wygodna kolejność: 1-profile przyścienne, 2-wieszaki i profile główne.
Jak w małych ciasnych pomieszczeniach?

No jak to.... ja do przyściennego przykręcałem płyty.... w prostopadły są wsunęte profile i jest też krecona płyta, a rowoległy przykręcony do sciany trzyma płytę, bo następny CD jest od niego o 40cm odsunięty. Wszytko na sztywno, spoinowane paierem.

dyzu007
04-05-2014, 21:08
258205. Mój sposób na "zaladunek " płyt na piętro.

Sebekny
05-05-2014, 00:47
Witam. Od dluzszego czasu czytam Wasze posty i w koncu nadeszla i na mnie pora,by o cos spytac. Przymierzam sie do zrobienia poddasza dla bardzo wymagajacego klienta,ktory chce bym dal mu gwarancje,ze mu nic nigdzie nie peknie. Dodam,ze bedzie to system poddaszowy firmy Rigips oparty o cd60 ,wieszaki es oraz podwojna plyte gk,ktory ze wzgledu na kontrole jakosci przez zaprzyjaznionego z inwestorem konsultanta w/w firmy MUSI byc wykonany ksiazkowo :)
http://www.rigips.pl/system-rigips,45762,Poddasza,wszystkie,0,poddasza-47005.htm
Poza oczekiwaniem inwestora odnosnie trwalosci polaczen priorytetem jest wysokosc skosow. Czlowiek wysoki,wiec jest walka kazdy cm. Dodam,ze nie jestem laikiem jesli chodzi o zabudowy,ale nikt nigdy az tak gleboko nie sprawdzal mnie pod wzgledem technicznym,wiec mam nadzieje,ze doradzicie. Musze jeszcze dodac,ze pracowalem w USA kilka lat i tam tez stawialem 1sze kroki z plytami czy stelazami,wiec niektore rzeczy stosowane tutaj sa mi poprostu jeszcze obce. Z reszta tam jak zaraz ktos zauwazy jest deczko inaczej :yes: Ok,do rzeczy:
1. Czy dopuszczalne jest skrecenie dwoch ud30 i przykrecenie ich bezposrednio do krokwi naroznej w celu rozprowadzenia skosow w prawo i w lewo?
Czy w ogole od tego powinienem zaczac? Jak przeniesc skos z naroznikowej krokwi na postawione wczesniej scianki dzialowe? Dol stelaza zaczne od profilu v,a gore?
2. Scianka kolankowa jest juz oblozona pierwsza plyta na ktora bede krecil profil v,stelaz i 2x plyta . Jak juz po zaplytowaniu poprawnie wykonac laczenie plyt skos/kolanko?,tzn nie chodzi mi juz dokladnie jak krok po kroku,tylko czy powinno to byc polacznie z tasma poslizgowa i akrylem czy z papierowa tasma (np tuff tape) na obu plaszczyznach zaszpachlowana vario?
3. Zamierzam na wymurowane sciany przykleic plyty i dopiero wtedy zaczac robic sufity. Klient ma tez bzika na punkcie akustyki,wiec czy plyta gk to dostateczne wygluszenie czy powinienem przykleic jeszcze tasme akustyczna na ud i dopiero przymocowac profil ud do naklejonej wczeniej plyty. (byla juz jedna firma przede mna i poleciala za...brak akustyki pomiedzy profilami :/ ) Jaki rodzaj polacznia zastosowac na laczeniu? Zawsze uzywalem papierowych tasm ale po przeczytaniu tysiaca postow z roznymi opiniami moje uczucia sa mieszane.
Pomoze ktos? Z gory dziekuje.

Rom-Kon
06-05-2014, 08:36
258205. Mój sposób na "zaladunek " płyt na piętro.
A po co te deski? :D

...dwoje ludków, jeden na dole podaje temu na górze, ten na górze wciąga i odkłada na bok i jest szybciej. ;)
Tak samo podaje się płyty na piętro jeśli nie ma schodów na klatce.

QWERTY111
06-05-2014, 19:53
Witam mam podobne poddasze jak geno83

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=254828&d=1397558666

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=254830&d=1397558718

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=254836&d=1397559045

I mam pytanie czy wykonanie stelaża oraz płytowanie w wykonaniu geno83 jest poprawne mam zamiar podobnie wykonać lukarnę.

Rom-Kon
06-05-2014, 21:08
Witam mam podobne poddasze jak geno83

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=254828&d=1397558666

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=254830&d=1397558718

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=254836&d=1397559045

I mam pytanie czy wykonanie stelaża oraz płytowanie w wykonaniu geno83 jest poprawne mam zamiar podobnie wykonać lukarnę.

Lepiej wygląda obróbka lukarny ze skosikami. Nawet jeśli ich nie trzeba robić jak w Twoim przypadku.

http://images8.fotosik.pl/1756/cf57220000de9fb5.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)




http://images8.fotosik.pl/2379/f83c15b39a819e54.jpg (http://www.fotosik.pl)

joonyb
06-05-2014, 22:08
Witam, dojrzałem do mojego pierwszego wpisu, na wstępnie dzień dobry wszystkim!:)
Bardzo proszę o poradę otóż: od kilku lat remontuje dom, sukcesywnie po kawałku, przyszła kolej na poddasze, jest magazynem pudelek i innych takich, ogolnie graciarnia. Ostatnio wszedlem na strych i przyjrzałem się temu co zrobił mój poprzedni właściciel, pokrycie wygląda tak: krokwie, łaty, blacha, nie ma wiatroizolacji (foli wstępnego krycia czy jakoś tak), do tego od spodu, od strony strychu przybita była folia jakas zwykla i na folię miedzy krokwie wciśnięta była wełna. Skutek taki ze welna mokra, a konstrukcja dachu totalnie bez wentylacji, lekko lapiace grzyba gdzieniegdzie. Final taki: zdjalem welne, zdjalem folie. Teraz planuje ocieplenie stropu, czyli dać 30 cm wełny bezpośredni na beton a na to membrane paroprzepuszczalna (coby nie pylilo, coby chronilo przed wiatrem), a konstrukcje dachu zostawic samą sobie, ewentualnie podkuć dostęp do gołębników celem lepszej izolacji. Aha 10 m2 planuje odeskowac celem zostawienia miejca na graty. Bardzo proszę zrewidowanie slusznosci moich pomyslów.

Pawlo111
07-05-2014, 07:45
No jak to.... ja do przyściennego przykręcałem płyty.... w prostopadły są wsunęte profile i jest też krecona płyta, a rowoległy przykręcony do sciany trzyma płytę, bo następny CD jest od niego o 40cm odsunięty. Wszytko na sztywno, spoinowane paierem.
Z tego co się naczytałem i na budowach naoglądałem to wiem że nie przykręca się płyt do UD-ka wcale na obwodzie ścian.
Także nadal nie wiem jak w ciasnych pomieszczeniach wsunąć profil w UD i na wieszaki jeśli już jest wełna?
I jakie zadanie spełnia UD równolegle do profili CD?
Jakiej firmy taśmy do przyklejenia foli paroizolacyjnej używacie?

Akrimka
07-05-2014, 08:58
Z tego co się naczytałem i na budowach naoglądałem to wiem że nie przykręca się płyt do UD-ka wcale na obwodzie ścian.
Także nadal nie wiem jak w ciasnych pomieszczeniach wsunąć profil w UD i na wieszaki jeśli już jest wełna?
I jakie zadanie spełnia UD równolegle do profili CD?
Jakiej firmy taśmy do przyklejenia foli paroizolacyjnej używacie?

Ja tam nie wyobrażam sobie dawać ud rownolegle i do niego nie przykręcać, no chyba że profil CD jest zaraz obok ale wtedy to po co UD... żeby fole trzymał???? I wtedy folie musisz mocno kleić a tak przyciska ją płyta do UD i jest szczelnie.

Wg mnie i ja tak robiłem że dawałem UD na scianie i kolejne CD co 40, zawsze kreciłem wszytko razem, nie widzę przeciwskazań zeby krecić razem.
Spoinowałem papierem i nic nie pęka, żadnych połączeń ślizgowych.

Akrimka
07-05-2014, 09:21
Jest i blog... poradnik montera.. nie moj ale można coś poczytać.
http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/blog

profi45
07-05-2014, 11:17
Witam. Od dluzszego czasu czytam Wasze posty i w koncu nadeszla i na mnie pora,by o cos spytac. Przymierzam sie do zrobienia poddasza dla bardzo wymagajacego klienta,ktory chce bym dal mu gwarancje,ze mu nic nigdzie nie peknie. Dodam,ze bedzie to system poddaszowy firmy Rigips oparty o cd60 ,wieszaki es oraz podwojna plyte gk,ktory ze wzgledu na kontrole jakosci przez zaprzyjaznionego z inwestorem konsultanta w/w firmy MUSI byc wykonany ksiazkowo :)
http://www.rigips.pl/system-rigips,45762,Poddasza,wszystkie,0,poddasza-47005.htm
Poza oczekiwaniem inwestora odnosnie trwalosci polaczen priorytetem jest wysokosc skosow. Czlowiek wysoki,wiec jest walka kazdy cm. Dodam,ze nie jestem laikiem jesli chodzi o zabudowy,ale nikt nigdy az tak gleboko nie sprawdzal mnie pod wzgledem technicznym,wiec mam nadzieje,ze doradzicie. Musze jeszcze dodac,ze pracowalem w USA kilka lat i tam tez stawialem 1sze kroki z plytami czy stelazami,wiec niektore rzeczy stosowane tutaj sa mi poprostu jeszcze obce. Z reszta tam jak zaraz ktos zauwazy jest deczko inaczej :yes: Ok,do rzeczy:
1. Czy dopuszczalne jest skrecenie dwoch ud30 i przykrecenie ich bezposrednio do krokwi naroznej w celu rozprowadzenia skosow w prawo i w lewo?
Czy w ogole od tego powinienem zaczac? Jak przeniesc skos z naroznikowej krokwi na postawione wczesniej scianki dzialowe? Dol stelaza zaczne od profilu v,a gore?
2. Scianka kolankowa jest juz oblozona pierwsza plyta na ktora bede krecil profil v,stelaz i 2x plyta . Jak juz po zaplytowaniu poprawnie wykonac laczenie plyt skos/kolanko?,tzn nie chodzi mi juz dokladnie jak krok po kroku,tylko czy powinno to byc polacznie z tasma poslizgowa i akrylem czy z papierowa tasma (np tuff tape) na obu plaszczyznach zaszpachlowana vario?
3. Zamierzam na wymurowane sciany przykleic plyty i dopiero wtedy zaczac robic sufity. Klient ma tez bzika na punkcie akustyki,wiec czy plyta gk to dostateczne wygluszenie czy powinienem przykleic jeszcze tasme akustyczna na ud i dopiero przymocowac profil ud do naklejonej wczeniej plyty. (byla juz jedna firma przede mna i poleciala za...brak akustyki pomiedzy profilami :/ ) Jaki rodzaj polacznia zastosowac na laczeniu? Zawsze uzywalem papierowych tasm ale po przeczytaniu tysiaca postow z roznymi opiniami moje uczucia sa mieszane.
Pomoze ktos? Z gory dziekuje.
Ad 1
Skręcone 2 UD ze sobą nie powinny stykać się z krokwią narożną osadza się je na profilach nośnych CD skosów. Możesz je wstępnie przymocować dystansując się od krokwi jeżeli uznasz że będzie ci wtedy łatwiej wyznaczyć skosy. Skoro zdecydowałeś się na Profil V to dół skosów masz już wyznaczony w poziomie i pozostaje ci tylko wyznaczenie końca skosu na suficie.
Ad 2
Masz do wyboru taśmę papierową ,flizelinę i całą gamę narożników. Niezależnie na co się zdecydujesz jak dałeś tam profil V to będzie git na zawsze.
Ad 3
Powinno się stosować taśmy akustyczne pod profile przy ścienne UD. Jednak często z wielu względów ich się nie stosuje.

Ode mnie na marginesie to podaruj sobie tego doradce bo ta cała gwarancja to pic na wodę fotomontaż . Ze niby spełnia i nie spadnie na głowę sufit tylko.

ci_d
10-05-2014, 08:21
Witam
Pamięta ktoś może, jeden z forumowiczów swego czasy stworzył długi laborat Pytania - odpowiedzi gdzie i co po kolei gdzie jakie taśmy jakie szpachle itp. I mimo usilnych starań nie mogę tego znaleźć :(
Jakby ktoś coś ;) to proszę o link

Pozdrawiam

przemo503
11-05-2014, 16:48
Witam, Rom-Kon czy wkręty Rigipsa TD można stosować do przykręcania wieszaków czy polecisz coś innego?. Patent z opiankowaniem okien dachowych super. Pozdrawiam.

QWERTY111
11-05-2014, 19:39
Witam
Pamięta ktoś może, jeden z forumowiczów swego czasy stworzył długi laborat Pytania - odpowiedzi gdzie i co po kolei gdzie jakie taśmy jakie szpachle itp. I mimo usilnych starań nie mogę tego znaleźć :(
Jakby ktoś coś ;) to proszę o link

Pozdrawiam

Jak dobrze pamiętam to w połowie strony 201
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania/page201

buzzer11
11-05-2014, 19:42
Witam
Pamięta ktoś może, jeden z forumowiczów swego czasy stworzył długi laborat Pytania - odpowiedzi gdzie i co po kolei gdzie jakie taśmy jakie szpachle itp. I mimo usilnych starań nie mogę tego znaleźć :(
Jakby ktoś coś ;) to proszę o link

Pozdrawiam

Jeśli chodziło ci o to: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=4594175&viewfull=1#post4594175

to proszę ;)

krzysztof73
11-05-2014, 20:32
Panowie na poddaszach przykręcamy ud obwodowe do cd i i płytę do ud?????????

ci_d
11-05-2014, 20:46
Wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło ;)
Jestem na etapie sufitów i skosów i wiecie jak to jest setki pytań...
Poniżej moje weekendowe dokonania

https://www.dropbox.com/s/bylwmzyl4u9wupi/20140511_183857.jpg
https://www.dropbox.com/s/ybg7jh52npnp3en/2014-05-11%2014.27.38.jpg

Podwieszone "esy", profile, i izolacja w profile

Pozdrawiam

ci_d
11-05-2014, 20:57
Krzysztof73
Zdania są podzielone... W małych pomieszczeniach niektórzy takie rozwiązania dopuszczają a dużych z tego co wiem do ud nie przykręcą się ani płyty ani cd.

QWERTY111
11-05-2014, 21:28
Lepiej wygląda obróbka lukarny ze skosikami. Nawet jeśli ich nie trzeba robić jak w Twoim przypadku.

http://images8.fotosik.pl/1756/cf57220000de9fb5.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)




http://images8.fotosik.pl/2379/f83c15b39a819e54.jpg (http://www.fotosik.pl)

U mnie będą skosy

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=259541d=1399835617

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=259540d=1399835590

A jak wykończyć połączenie ścianki kolankowej ze skosem?
Jak i do czego przykręcić płytę?;)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=259543d=1399835702

profi45
13-05-2014, 11:47
Flash nie jesteś już częścią systemu rigipsa ?:rolleyes:.

geno83
13-05-2014, 14:26
U mnie będą skosy

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=259541d=1399835617

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=259540d=1399835590

A jak wykończyć połączenie ścianki kolankowej ze skosem?
Jak i do czego przykręcić płytę?;)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=259543d=1399835702

U mnie zostało to zrobione tak 259886[ Gazobeton 6x24x59


Po tynkowaniu259888

krzysztof73
13-05-2014, 15:35
A dlaczego nie? Przecież ndop przenosi sufit na skos i skos na sufit. To dlaczego nie można przenieść skosu czy sufitu na ściany.

nie rozumiem odp.prosze sprecyzuj

profi45
13-05-2014, 18:06
U mnie zostało to zrobione tak 259886[ Gazobeton 6x24x59


Po tynkowaniu259888
Bardzo mądrze że to zostało zrobione przed stelarzami.

QWERTY111
13-05-2014, 21:13
U mnie zostało to zrobione tak 259886[ Gazobeton 6x24x59


Po tynkowaniu259888

Też chciałem zamurować ale mam tylko od 2 do 3 cm schowaną murłatę. :bash:
Jak teraz wybrnąć z tego problemu???

QWERTY111
13-05-2014, 21:21
te zdjecia -robota- toz porazka na maksa

Dwa pierwsze zdjęcia to moja budowa.
Proszę o wskazówki gdzie co poprawić.

geno83
13-05-2014, 23:31
Też chciałem zamurować ale mam tylko od 2 do 3 cm schowaną murłatę. :bash:
Jak teraz wybrnąć z tego problemu???

259974Siatki cięto-ciągnione
Siatki cięto-ciągnione • Wykonanie: blachy stalowe, ocynkowane, aluminiowe, z metali kolorowych • Wymiary: grubość blachy od 0,5 do 5 mm, szerokość blachy do 1500 mm
Przykręcasz do murłaty na listewkach dystansujących i zarabiasz np; Knauf Tynk maszynowy lekki KNAUF MP 75
lub
- płyta gk na piance niskorozprężnej
- styrodur 2cm na piance i na to siatka i masa szpachlowa
To tylko niekonwencionalne pomysły

profi45
14-05-2014, 01:24
Też chciałem zamurować ale mam tylko od 2 do 3 cm schowaną murłatę. :bash:
Jak teraz wybrnąć z tego problemu???
Było już wałkowane tutaj

Rom-Kon
14-05-2014, 07:39
te zdjecia -robota- toz porazka na maksa ...no faktycznie Flash. Masz rację - na maksa. Ale w takim razie pokaż jak to ma być zrobione - najlepiej pokaż jak Ty to robisz. Pokaż swoje realizacje.

jimminen
14-05-2014, 08:10
Witam
I ja dzięki poradom tego wątku sam ociepliłem poddasze tzn ściślej mówiąc skosy...
Jakoś poszło tylko tzw pchełki to totalny niewypał, przypłaciłem tą naukę dziurką w palcu, potem wiertareczka i nitownica idzie może wolniej, ale profil nie ucieknie, i bezpieczniej przynajmniej dla mnie.
Dzięki serdeczne dla Wodza za zdjęcia i cenne wskazówki
Uwagi mile widziane ale ewentualne błędy - no cóż zasłonię płytami
a teraz kilka fotek,
259988259989259990259991259992

Rom-Kon
14-05-2014, 08:29
Witam
I ja dzięki poradom tego wątku sam ociepliłem poddasze tzn ściślej mówiąc skosy...
Jakoś poszło tylko tzw pchełki to totalny niewypał, przypłaciłem tą naukę dziurką w palcu, potem wiertareczka i nitownica idzie może wolniej, ale profil nie ucieknie, i bezpieczniej przynajmniej dla mnie.
Dzięki serdeczne dla Wodza za zdjęcia i cenne wskazówki
Uwagi mile widziane ale ewentualne błędy - no cóż zasłonię płytami
a teraz kilka fotek,
259988259989259990259991259992
Pchełki bez wierteł są dobre. Trzeba trochę wprawy ale idzie szybko i skutecznie.

Jeśli chodzi o uwagi to mam do okien. Trochę za duży próg (ja robie na 6 - 7cm) i niepotrzebny jest ten profil boczny. Płyta glifu trzyma się na jednym profilu i wchodzi w felc okna. To spokojnie wystarcza.

miro_k
14-05-2014, 10:58
Witam
przygotowuje się do ocieplenia poddasza i mam pytanie, gdy zrobię szczelinę między deskowaniem a wełną i styropianem, może pojawić się problem z dostawaniem się owadów na nieocieplony strych. W związku z tym chciałbym na styropian od zewnątrz dać siatkę ( nie mam jeszcze podbitki) i będzie w miarę łatwy dostęp.Tylko jaką, plastikową ,metalową czy są jeszcze inne rozwiązania?

jimminen
14-05-2014, 11:02
no niestety ten próg to wymóg tego że tam dale jest płatew i by płaszczyzny zgrać by nie było schodka itp tak musiało być...
płatew będzie obudowana gipsokartonem.

jimminen
14-05-2014, 11:02
ja chyba dam albo ocyn albo nierdzewkę albo aluminium
to dla miro odp.

miro_k
14-05-2014, 11:12
Tylko czy po zastosowaniu siatki nie trzeba trochę powiększyć szczeliny miedzy styropianem a deskowaniem, ponieważ siatka też trochę wlotu zasłani?. U mnie będzie odstęp 3cm na długości skosu 2m.

jimhaumman
16-05-2014, 21:46
Jest i blog... poradnik montera.. nie moj ale można coś poczytać.
http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/blog

Wow,dzięki.
Kopalnia wiedzy!!!

Kulin
20-05-2014, 09:12
Witam.

Jestem właśnie na etapie oceieplania, mam deskowany dach (płytowany OSB. Zrobiłem szczelinę - do wlotu wykorzystałem wróblówkę, murłata i przestrzeń na nią obrobiona styropianem (przy doceplaniu ścian będzie potem łatwiej). Zastanawiam się nad tą szczeliną, jak ją wykonać tam gdzie okna między krokwiami (zostaje mi po 3 cm z każdej strony). Jak wykonać szczelinę w narożach, tam gdzie krowkie łączą się z krokwią narożną i nie wychodzą ponad sufit (dach 4 spadowy). Za pomoc będę wdzięczny.
Pozdrawiam

rafmax
22-05-2014, 08:42
Witam wszystkich,
Do tej pory czytałem ten watek jako gosc. Dotarłem do 283 strony i nie znalazłem sytuacji podobnej do mojej.
Chodzi o to ze ekipa (dwóch panów) wykonuje własnie u mnie ocieplenie poddasza. Zrobili własnie konstrukcje z profili. Na suficie ma ruszt podwójny krzyzowy (4,5m x4,2m). Tylko teraz tak: z tego co tu czytam ruszt podwójny krzyzowy to : profile główne które sa podwieszane do wieszaków a konce opieraja sie na ud. Do nich pod spodem sa poprzecznie ułozone profie nosne połaczone z głownymi łacznikami krzyzowymi i osadzone w ud.

A u mnie wyglada to tak: profile rowniez sa wzgledem siebie poprzecznie tylko ze wiszaki sa mocowane do dolnej warstwy profili zamiast do gornej. Czyli dolna warstwa osadzona w ud co 40 cm i mocowana na wieszakach obrotowych (tez co 40cm). Na tych profilach sa połozone poprzecznie profile cd m/w co 1m i spiete z dolnymi łacznikami krzyzowymi (te cd leza tez na ud).

Spytałem monterów czemu tak robia: "bo tak jest duzo stabilniej"
Faktycznie jak złapac reka ta konstrukcje to nawet nie drgnie zbytnio, ale czy tak sie to wykonuje? Czy to bedzie odpowiednio niwelowac ruchy wiezby???
Czy pozwolic im dalej tak to robic czy upierac sie przy "klasyku" Wiem ze idzie wiecej wieszaków ale akurat nad tym nie boleje. Chce zeby było zrobione dobrze...

Prosze o podpowiedz, dosyc pilne!!

Dzieki.

rafał2011
22-05-2014, 21:37
Witam wszystkich,
Do tej pory czytałem ten watek jako gosc. Dotarłem do 283 strony i nie znalazłem sytuacji podobnej do mojej.
Chodzi o to ze ekipa (dwóch panów) wykonuje własnie u mnie ocieplenie poddasza. Zrobili własnie konstrukcje z profili. Na suficie ma ruszt podwójny krzyzowy (4,5m x4,2m). Tylko teraz tak: z tego co tu czytam ruszt podwójny krzyzowy to : profile główne które sa podwieszane do wieszaków a konce opieraja sie na ud. Do nich pod spodem sa poprzecznie ułozone profie nosne połaczone z głownymi łacznikami krzyzowymi i osadzone w ud.

A u mnie wyglada to tak: profile rowniez sa wzgledem siebie poprzecznie tylko ze wiszaki sa mocowane do dolnej warstwy profili zamiast do gornej. Czyli dolna warstwa osadzona w ud co 40 cm i mocowana na wieszakach obrotowych (tez co 40cm). Na tych profilach sa połozone poprzecznie profile cd m/w co 1m i spiete z dolnymi łacznikami krzyzowymi (te cd leza tez na ud).

Spytałem monterów czemu tak robia: "bo tak jest duzo stabilniej"
Faktycznie jak złapac reka ta konstrukcje to nawet nie drgnie zbytnio, ale czy tak sie to wykonuje? Czy to bedzie odpowiednio niwelowac ruchy wiezby???
Czy pozwolic im dalej tak to robic czy upierac sie przy "klasyku" Wiem ze idzie wiecej wieszaków ale akurat nad tym nie boleje. Chce zeby było zrobione dobrze...

Prosze o podpowiedz, dosyc pilne!!

Dzieki.

Lipa Panie lipa...

...przypilnuj żeby płyty dobrą stroną przykręcili;)

rafmax
22-05-2014, 21:55
Lipa Panie lipa...

...przypilnuj żeby płyty dobrą stroną przykręcili;)

Co do płyt - bede pilnował ;)
Czemu lipa? Mozesz podac konkretne argumenty które sa przeciw takiemu rozwiazaniu?

Rom-Kon
23-05-2014, 07:58
Co do płyt - bede pilnował ;)
Czemu lipa? Mozesz podac konkretne argumenty które sa przeciw takiemu rozwiazaniu?
Bo te profile u góry czyli główne do niczego nie służą tylko podrażają stelaż. Niepotrzebne profile i łączniki krzyżowe bo stelaż i tak wyszedł jednopoziomowy tyle że z dociążeniem od góry zbędnymi elementami.

..a o do płyt. Już taki sufit widziałem. Lewa? Prawa? A o za różnica... tu przecież papier i tam papier...

rafmax
23-05-2014, 08:31
Bo te profile u góry czyli główne do niczego nie służą tylko podrażają stelaż. Niepotrzebne profile i łączniki krzyżowe bo stelaż i tak wyszedł jednopoziomowy tyle że z dociążeniem od góry zbędnymi elementami.

..a o do płyt. Już taki sufit widziałem. Lewa? Prawa? A o za różnica... tu przecież papier i tam papier...

A nie jest przypadkiem tak ze te gorne stabilizuja całość? Poza tym one leza tez na UD. Dla mnie to jest taki sam ruszt jak typowy dwupoziomowy krzyzowy tylko ze wieszaki sa przymocowane do dolnych a nie do gornych profili. Poza tym niczym sie wg mnie nie rozni.

Kurcze i teraz nie wiem czy pozwolic robic dalej tak jak robia czy upierac sie nad "systemowymi rozwiazaniami"...:(
Wiecej głosow za i przeciw mile widziane ;)

miro_k
23-05-2014, 12:49
Do Kulin wróć do postu #8692 może coś ci rozjaśni w temacie. Jest też na forum wątek o prawidłowej wentylacji dachu czterospadowego z kratkami wentylacyjnymi wstawianymi w deskowanie niestety teraz nie mogę go namierzyć musisz trochę poszukać.
Pozdrawiam

ci_d
23-05-2014, 19:58
Panowie szybkie pytaniejeśli przykleimy folię paraizolacyjną dwustronną taśmą do profili ud i wywiniemy ją na ścianę gdzie uszczelniły ją jeszcze uszczelniaczem isover w takim wyciskanym sztyfcie to gdzie ( do czego) przyklejamy taśmę przekładkową?

Rom-Kon
24-05-2014, 12:11
Panowie szybkie pytaniejeśli przykleimy folię paraizolacyjną dwustronną taśmą do profili ud i wywiniemy ją na ścianę gdzie uszczelniły ją jeszcze uszczelniaczem isover w takim wyciskanym sztyfcie to gdzie ( do czego) przyklejamy taśmę przekładkową?
No właśnie... gdzie jeszcze przykleić taśmę przekładkową-separacyjną? I czy jest tam potrzebna?

Rom-Kon
24-05-2014, 12:18
A nie jest przypadkiem tak ze te gorne stabilizuja całość? Poza tym one leza tez na UD. Dla mnie to jest taki sam ruszt jak typowy dwupoziomowy krzyzowy tylko ze wieszaki sa przymocowane do dolnych a nie do gornych profili. Poza tym niczym sie wg mnie nie rozni.

Kurcze i teraz nie wiem czy pozwolic robic dalej tak jak robia czy upierac sie nad "systemowymi rozwiazaniami"...:(
Wiecej głosow za i przeciw mile widziane ;)
Już stwierdziłem że masz typową konstrukcję jednopoziomową z nadbudową. Zbędny koszt wieszaków. Profil główny oczywiście stabilizuje całość - tym bardziej jeśli ruszt jest na wieszakach obrotowych. Tylko po co to wszystko? Słonia będziesz wieszać na suficie? Czy może rezygnujesz z podłogi na stryszku i chcesz chodzić po płytach? Zamiast profili CD można dać profile hutnicze i spawać wszystko ale po co? Tu jest właśnie taka sytuacja - po co to wszystko?

rafmax
24-05-2014, 17:29
Już stwierdziłem że masz typową konstrukcję jednopoziomową z nadbudową. Zbędny koszt wieszaków. Profil główny oczywiście stabilizuje całość - tym bardziej jeśli ruszt jest na wieszakach obrotowych. Tylko po co to wszystko? Słonia będziesz wieszać na suficie? Czy może rezygnujesz z podłogi na stryszku i chcesz chodzić po płytach? Zamiast profili CD można dać profile hutnicze i spawać wszystko ale po co? Tu jest właśnie taka sytuacja - po co to wszystko?


Nie bardzo rozumiem co masz na mysli mowiac " po co to wszystko". Przeciez materiał króry zuzyja bedzie prawie identyczny
co przy " systemowy ruszcie krzyzowym podwójnym" ( a z tego co wiem powinien byc krzyzowy - wymiary sufitu). Ilosc profili jest taka sama i łaczników tez. U mnie dojdzie tylko kilka/kilkanascie wiecej wieszaków na pomieszczenie a to nie jest duzy koszt.

Rom, to ze jest stabilnie to ja to wiem. Pytanie jest tylko, jak taka konstrukcja bedzie przenosic ruchy wiezby na płyty. A raczej czy bedzie przenosic w wiekszym czy mniejszym stopniu niz tradycyjna ("systemowa"). Bo to bezposrednio wiaze sie z poznieszymi rysami badz ich brakiem.

Rom-Kon
24-05-2014, 21:49
Ilość zawieśi jest sporo przewymiarowana więc masz lepiej niż dobrze - ale drożej. O przenoszenie ruchów więźby się nie martw. Zrób dobrze płytowanie i spoinowanie a będzie wszystko ok. Ale jeśli będzie źle położona płyta i (lub) źle zrobione spoinowanie to dobrze zrobiony stelaż nie pomoże.

ci_d
25-05-2014, 07:06
No właśnie... gdzie jeszcze przykleić taśmę przekładkową-separacyjną? I czy jest tam potrzebna?

Czyli kleimy tam jeszcze taśmę przekładkową czy nie?

rafał2011
25-05-2014, 12:41
Co do płyt - bede pilnował ;)
Czemu lipa? Mozesz podac konkretne argumenty które sa przeciw takiemu rozwiazaniu?

Niestety nie mogę, ponieważ nie chce mi się wysilać. Z resztą Ty wiesz lepiej ;)
...Panom od poddaszy powiedz że całość usztywni płyta, niech nie wymyślają kosztownych bezsensownych konstrukcji;)

rafmax
25-05-2014, 17:57
Nie chce Ci sie wysilac? Podejrzewam, że nie masz nic konkretnego do powiedzenia :rolleyes:Ale fajnie ze zabierasz glos :)

Poza tym wydaje mi sie ze płyta jest elementem wykonczeniowym a nie konstrukcyjnym. Takie gadanie w stylu " Panie, pojdzie płyta i bedziesz Pan zadowolony" ;) Ale moze jestem tylko przewrazliwiony na punkcie wrecz powszechnej fuszerki wykonawców i sie czepiam...

PS: szycie płytami ma byc podwójne.

rafał2011
25-05-2014, 18:05
Nie chce Ci sie wysilac? Podejrzewam, że nie masz nic konkretnego do powiedzenia :rolleyes:Ale fajnie ze zabierasz glos :)

Poza tym wydaje mi sie ze płyta jest elementem wykonczeniowym a nie konstrukcyjnym. Takie gadanie w stylu " Panie, pojdzie płyta i bedziesz Pan zadowolony" ;) Ale moze jestem tylko przewrazliwiony na punkcie wrecz powszechnej fuszerki wykonawców i sie czepiam...

PS: szycie płytami ma byc podwójne.

Niech będzie że nie mam nic konkretnego, ale znam technologie na tyle żeby powiedzieć że te profilki "główne" u Ciebie są zupełnie zbędne.
Pisałem że Ty wiesz lepiej więc nie muszę nic tłumaczyć;)

rafmax
25-05-2014, 18:55
Tu nie chodzi ze wiem lepiej, chce tylko sie poradzic ludzi którzy sie na tym znaja a nie tylko polegac na panach ktorzy to u mnie wykonuja.

Masz na mysli zeby w ogole zrobic ruszt pojedynczy?
Pomieszczenie najwieksze w suficie ma 4,2mx4,5 m a do tego dwie płyty...;)

rafał2011
25-05-2014, 19:16
Ale Ty masz ruszt pojedynczy i rzucone na niego dodatkowe profile, które sobie leżą bez sensu. Pierwsze mikroruchy będzie odbierała płyta a nie profil główny który połączony jest łącznikiem krzyżowym na którym jest luz którego nie ma pomiędzy nośnym a płytą.

EDIT: nośnym a wieszakiem obrotowym.

rafmax
25-05-2014, 21:31
No własnie podobne wnioski wysnułem jak sobie przeanalizowałem kostrukcje "klasyka" i tego co u mnie ;)

rafmax
26-05-2014, 21:40
ale zaraz. Czyżby im się wieszaki nie mieściły i stad znalazły się na nośnych.
Nie usuwa tych profili niczym one nie szkodzą, a raczej utrzymują profile nosne by te nie dynadaly. Bo tak jak masz zamocowane profile nosne na obrotowych to bzdura dla sufitu o tych rozmiarach jeszcze obciążone.

Hmm, a na jakich najlepiej wieszac sufit o takich rozmiarach? Bo mam jeszcze do zrobienia 2 pokoje o podobnej wielkosci i jeden mniejszy i korytarz..

Profili nie bede usuwał bo tamto pomieszczenie juz jest opłytowane i zagipsowane. A czy sie miesciły wieszaki to nie wiem, pod jetkami mam 10 cm wełny. W sumie maja zagiete konce te prety...

Akrimka
27-05-2014, 09:32
Czyli kleimy tam jeszcze taśmę przekładkową czy nie?
Przecież Rom napisał... że za separacyjną taśmę może służyć folia paroizolacyjna przyklejona do sciany. Na koniec obetniesz, dasz akryl i gotowe.

Ermua
27-05-2014, 19:47
Czesc

Zwracam się z pytaniem tym razem takim.
Sytuacja mniej więcej wygląda tak:
- 15 cm jętki
- 5 cm w poprzek
- folia

Sufit jest nad schodami. Z drugiej strony jest strych ( taki po drabince ) żaden zamieszkały. Na czworaka się chodzi.

Wygląda to tak jak wygląda, bo pracownicy ktorzy ocieplali mi 15 cm dali też 5 cm własnie nad tymi schodami i wykończyli folią.

262398
262399

Pytanie:

Rozbierac i dawac na jętki grzybki, nabijać 5 cm i na stelaż folię? Czy też mogę na jętki dać :
262397

Stelaż pojedynczy bym zrobił.

Proszę o poradę

zeusrulez
28-05-2014, 00:59
Czesc

Zwracam się z pytaniem tym razem takim.
Sytuacja mniej więcej wygląda tak:
- 15 cm jętki
- 5 cm w poprzek
- folia

Sufit jest nad schodami. Z drugiej strony jest strych ( taki po drabince ) żaden zamieszkały. Na czworaka się chodzi.

Wygląda to tak jak wygląda, bo pracownicy ktorzy ocieplali mi 15 cm dali też 5 cm własnie nad tymi schodami i wykończyli folią.

262398
262399

Pytanie:

Rozbierac i dawac na jętki grzybki, nabijać 5 cm i na stelaż folię? Czy też mogę na jętki dać :
262397

Stelaż pojedynczy bym zrobił.

Proszę o poradę

a co Ty w ogóle chcesz zrobić ?

Ermua
28-05-2014, 15:12
jak nie trudno sie domyslec chce przykrecic plyte g-k

przykręcić teraz do czoła nie boku jętek drut zgięty pod kątem 90 stopni i zamocować do CD. Obwodowo wiadomo UD.

Nad płytą byłaby wiadomo przestrzeń około 20 cm ( powiedzmy tyle opuscić). Ale tak jak mówie nie jest to miejsce ktore bezposrednio graniczy z dachem tylko nad tym co widac na foto jest jeszcze stryszek. po bokach sa pokoje.

Pytam sie, bo nie chce tego rozbierac, biorac pod uwage ze mam tam juz 20cm welny i folie. a tego typu wieszak dalbym rade spokojnie zamocowac i fajnie wypoziomowac.

rafmax
29-05-2014, 08:31
Mam jeszcze jedno pytanie. Wydaje mi sie ze nie było poruszane w tym watku.

Mam jetki o wysokosci 19 cm. Pomiedzy nie włozona jest wełna super mata 15 cm i druga warstwa 10 cm pomiedzy jetkami i stelazem. Tylko teraz sie zastanawiam czy tej wełny pomiedzy jetkami nie warto czyms przykryc od góry? Chodzi o to ze na jetki bede przykrecał deski.Zapewwnie z czasem porobia sie szczeliny mniejsze badz wieksze. Poddasze mam spore wiec planuje go wykorzystywac jako cos w stylu graciarnia. Obawiam sie jednak ze przez powstałe z czasem szczeliny w deskach wełna pomiedzy jetkami zostanie zabrudzona/ zasypana/zanieczyszczona pyłem , kurzem, piaskiem, i innymi zanieczyszczeniami które tam wniose chociazby na butach... Czy warto przed deskowaniem ta wełne czyms "przykryc"? Jesli tak to czym?

miro_k
29-05-2014, 13:24
Jakim środkiem zabezpieczyć więźbę przed grzybem i owadami? Znalazłem Boramon, Dragon, ale nie wiem na ile są one skuteczne, może ktoś zna lepszy środek ochronny, a może wszystko zamalować olejem przepałem?

jimhaumman
29-05-2014, 23:25
Rafmax wybacz ale pisałeś że czytałeś 283 strony!Wydaje mi się że dużo z tego nie zrozumiałeś?!
Używasz deski bo Ci zostały?Czy będziesz je dopiero zamawiał?Nie lepiej użyć OSB?Ja w szczeliny między osb daję geowłókninę i montuję je od spodu takerem przed wełną.

rafmax
30-05-2014, 07:15
Czytam od miesiaca i nie pamietam aby ten watek był poruszany.Deski mam za darmo. Nowe 5-cio metrowe calówki. A nie lepiej byłoby ta włoknine rzucic na jetki, przyczepic z góry takerem i na to nabic deski/osb?

Ps: w czym OSB jest lepsze od desek na strych?

Rom-Kon
30-05-2014, 18:14
Mam jeszcze jedno pytanie. Wydaje mi sie ze nie było poruszane w tym watku.

Mam jetki o wysokosci 19 cm. Pomiedzy nie włozona jest wełna super mata 15 cm i druga warstwa 10 cm pomiedzy jetkami i stelazem. Tylko teraz sie zastanawiam czy tej wełny pomiedzy jetkami nie warto czyms przykryc od góry? Chodzi o to ze na jetki bede przykrecał deski.Zapewwnie z czasem porobia sie szczeliny mniejsze badz wieksze. Poddasze mam spore wiec planuje go wykorzystywac jako cos w stylu graciarnia. Obawiam sie jednak ze przez powstałe z czasem szczeliny w deskach wełna pomiedzy jetkami zostanie zabrudzona/ zasypana/zanieczyszczona pyłem , kurzem, piaskiem, i innymi zanieczyszczeniami które tam wniose chociazby na butach... Czy warto przed deskowaniem ta wełne czyms "przykryc"? Jesli tak to czym?
Nie ma sensu niczym przykrywać wełny. To co przeleci przez szpary nie będzie szkodliwe. To nie cegła czy inny pustak by wełnę zgniótł.

Rom-Kon
30-05-2014, 18:16
jak nie trudno sie domyslec chce przykrecic plyte g-k

przykręcić teraz do czoła nie boku jętek drut zgięty pod kątem 90 stopni i zamocować do CD. Obwodowo wiadomo UD.

Nad płytą byłaby wiadomo przestrzeń około 20 cm ( powiedzmy tyle opuscić). Ale tak jak mówie nie jest to miejsce ktore bezposrednio graniczy z dachem tylko nad tym co widac na foto jest jeszcze stryszek. po bokach sa pokoje.

Pytam sie, bo nie chce tego rozbierac, biorac pod uwage ze mam tam juz 20cm welny i folie. a tego typu wieszak dalbym rade spokojnie zamocowac i fajnie wypoziomowac.

Ojoj! No nie widzę tego jakoś... może zrób tak jak to powinno być zrobione czyli zgodnie ze sztuką?

zeusrulez
30-05-2014, 19:02
jak nie trudno sie domyslec chce przykrecic plyte g-k

przykręcić teraz do czoła nie boku jętek drut zgięty pod kątem 90 stopni i zamocować do CD. Obwodowo wiadomo UD.

Nad płytą byłaby wiadomo przestrzeń około 20 cm ( powiedzmy tyle opuscić). Ale tak jak mówie nie jest to miejsce ktore bezposrednio graniczy z dachem tylko nad tym co widac na foto jest jeszcze stryszek. po bokach sa pokoje.

Pytam sie, bo nie chce tego rozbierac, biorac pod uwage ze mam tam juz 20cm welny i folie. a tego typu wieszak dalbym rade spokojnie zamocowac i fajnie wypoziomowac.

Zerwać folię, bo o szczelności z tego co widzę ze zdjęć można zapomnieć. Zdjąć profile, wełnę i raz jeszcze zrobić. Robiąc tak jak chcesz robisz pustkę którą i tak będziesz musiał grzać, a dodatkowo dziurawisz "paroizolację".

Pozdrawiam !

jimhaumman
30-05-2014, 20:32
Nie ma sensu niczym przykrywać wełny. To co przeleci przez szpary nie będzie szkodliwe. To nie cegła czy inny pustak by wełnę zgniótł.
Wiadomo że je się nic nie stanie i to nie jest powód dla którego zakrywam szpary,poprostu nie chcę żeby się pył zmieszan z wełną unosił w strychodachu, i za każdym razem gdy będe tam wchodził później mieć to w mieszkaniu.

Ermua
30-05-2014, 21:49
No to zerwę w takim razie folię. Choc osobiscie nie widze duzo zlego w moim rozwiazaniu. Ta pustka do ogrzania to znowu nie za wielka, i nie musialbym nic rozbierac, ale jak trzeba to ok

Rom-Kon
31-05-2014, 17:09
Wiadomo że je się nic nie stanie i to nie jest powód dla którego zakrywam szpary,poprostu nie chcę żeby się pył zmieszan z wełną unosił w strychodachu, i za każdym razem gdy będe tam wchodził później mieć to w mieszkaniu. Pod deskę membranę dachową lub na deskę wykładzinę dywanową ;)

rafmax
31-05-2014, 17:12
bida widac piszczy wycieraczki w wejsciu nie masz? moze jakas akcje humanitarna zorganizowac na zakup wycieraczki, a moze wolisz zabiorke na brakujaca deske by szpar w podlodze nie bylo?

moze i piszczy ale to nie Twoj interes, a za akcje humanitarna/zbiorke dziekuje, ale nie potrzebuje.
co do merytoryki to chyba nigdy podłogi drewnianej nie widziałes i co sie z nia dzieje jak deska porzadnie wyschnie, na szerokosci 6,5 m (tyle bedzie miec u mnie strych w podłodze) moze po kilku sezonach brakowac nawet poł deski (`10-15cm) jakby chciał pozniej wszystkie pozsuwac do siebie...

jimhaumman
02-06-2014, 21:43
263378
Rom-Kon jakie się nazywają te uchwyty którymi przymontowałeś UD do krokwi koszowej?
Zdjęcie jest trochę nie ostre...

Rom-Kon
03-06-2014, 07:57
263378
Rom-Kon jakie się nazywają te uchwyty którymi przymontowałeś UD do krokwi koszowej?
Zdjęcie jest trochę nie ostre...
To są normalne grzybki, zgięte i wstawione pomiedzy profile UD. Wstępnie wyznaczają przebieg naroża, później
demontowane bo profile UD trzymają się na profilach CD skosów.

Rom-Kon
03-06-2014, 08:02
Coś się dzieje u mnie na fejsie ;)

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10349215_876505912366205_5268723906079576161_n.jpg

Więcej na ten temat tu: https://www.facebook.com/pages/Rom-Kon-Remonty-Wyko%C5%84czeni%C3%B3wka-Budowlana/593864663963666 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com% 2Fpages%2FRom-Kon-Remonty-Wyko%25C5%2584czeni%25C3%25B3wka-Budowlana%2F593864663963666)

rafmax
05-06-2014, 12:36
Im wiecej przeczytanych stron tym wiekszy metlik w głowie.
Teraz mam taka zagwostke. Piszecie tutaj zeby nie krecic na sztywno tj: nie przykrecac płyt do profili przysciennych UD, zeby nie skrecac razem profili UD i CD, ze wszystko ma pracowac, ze połaczenia slizgowe itd.

To ja sie pytam po co do jasnej ciasnej...wszsytkie te wieszaki? Czy pełnia one tylko funkcje podwieszania??? Czy przypadkiem nie jest tak ze to wieszak powinien amortyzowac ruchy wiezby dachowej? Czy nie powinno byc tak ze sufi z płyt KG oraz skosy powinny byc nieruchome a wszelkie ruchy wykonuje wyłacznie wieszak w profilach CD?
Jesli dobrze rozumuje to czemu nie kreic wszsytkiego na sztywno? Niech to stoi w miejscu a wieszaki niech robią swoje...;)

edit: kupiłem dzis wieszaki grzybkowe na skosy. teraz jak je w domu przymierzyłem do profila cd to sie okazuje ze sa w nim luzno. Czy tak powinno byc? czy przez te wieszaki nie bedzie przechodził mróz?

buzzer11
06-06-2014, 17:27
Im wiecej przeczytanych stron tym wiekszy metlik w głowie....

Doszedłem do takiego samego wniosku i dlatego od półtora tygodnia moje poddasze robią fachowcy ;)

MarcinA
08-06-2014, 15:32
Witam.

Mam pytanie czy należy skręcać lub nitować łączniki profili cd czy tylko wsunąć profile, głównie chodzi mi o wzdłużne i te do mocowania profil do profila pod kątem prostym (nie chodzi o łącznik krzyżowy).

Rom-Kon
08-06-2014, 19:45
Witam.

Mam pytanie czy należy skręcać lub nitować łączniki profili cd czy tylko wsunąć profile, głównie chodzi mi o wzdłużne i te do mocowania profil do profila pod kątem prostym (nie chodzi o łącznik krzyżowy).
Jeśli stelaż jest dobrze zrobiony tzn. wieszaki dobrze rozmieszczone a profil łączony tak by "wisiał" na dwóch wieszakach (lub wieszaki i profil UD) to nie trzeba łączyć. Ale nic nie szkodzi jak z boków wkręcisz pchełki - najlepiej 8 na łączenie wtedy jest stabilnie.

Sławek...
08-06-2014, 22:30
Coś się dzieje u mnie na fejsie ;)

co to się stało? Pan Romuald rozpoczyna jakąś akcję promocyjną swojej "firmy"? roboty mniej czy ludzie chcę faktur a jak wiadomo szara strefa faktur nie wystawia?

rafmax
08-06-2014, 22:51
Im wiecej przeczytanych stron tym wiekszy metlik w głowie.
Teraz mam taka zagwostke. Piszecie tutaj zeby nie krecic na sztywno tj: nie przykrecac płyt do profili przysciennych UD, zeby nie skrecac razem profili UD i CD, ze wszystko ma pracowac, ze połaczenia slizgowe itd.

To ja sie pytam po co do jasnej ciasnej...wszsytkie te wieszaki? Czy pełnia one tylko funkcje podwieszania??? Czy przypadkiem nie jest tak ze to wieszak powinien amortyzowac ruchy wiezby dachowej? Czy nie powinno byc tak ze sufi z płyt KG oraz skosy powinny byc nieruchome a wszelkie ruchy wykonuje wyłacznie wieszak w profilach CD?
Jesli dobrze rozumuje to czemu nie kreic wszsytkiego na sztywno? Niech to stoi w miejscu a wieszaki niech robią swoje...;)

edit: kupiłem dzis wieszaki grzybkowe na skosy. teraz jak je w domu przymierzyłem do profila cd to sie okazuje ze sa w nim luzno. Czy tak powinno byc? czy przez te wieszaki nie bedzie przechodził mróz?


czy ktoś rozwieje moje watpliwosci, czy to za trudne pytania?? :rolleyes:

profi45
09-06-2014, 01:42
czy ktoś rozwieje moje watpliwosci, czy to za trudne pytania?? :rolleyes:
Dobrze rozumujesz .

profi45
09-06-2014, 02:36
czy ktoś rozwieje moje wątpliwości, czy to za trudne pytania?? :rolleyes:
Sprawcą całego zamieszania jest firma RIGIPS przy wprowadzeniu systemu Rigistil okazało się ze profil przez nich produkowany UD ma bardzo wąska krawędź dolna rzędu 20mm i nie sposób było dokręcać płytę bo wkręty rozrywały krawędź płyty. Znaleźli paru naiwnych łosi typu ROM -KOM i innych co zaczęli pisać że nie można przykręcić płyty do UD. System miał być hitem i najtańszym systemem na rynku . System ten nie znalazł wielu zwolenników a narobił tyle zamieszania że ludzie uwierzyli .ale wielu nie potrafi się przyznać do błędu. Efekt mamy taki że dzisiejsze UD zjechały z UD 30 gdzie miało być 30mm na dokręcenie płyty do 25mm na dzisiaj.

MarcinA
09-06-2014, 08:09
Jeśli stelaż jest dobrze zrobiony tzn. wieszaki dobrze rozmieszczone a profil łączony tak by "wisiał" na dwóch wieszakach (lub wieszaki i profil UD) to nie trzeba łączyć. Ale nic nie szkodzi jak z boków wkręcisz pchełki - najlepiej 8 na łączenie wtedy jest stabilnie.

Dzięki za odpowiedź :)

rafmax
09-06-2014, 08:28
Sprawcą całego zamieszania jest firma RIGIPS przy wprowadzeniu systemu Rigistil okazało się ze profil przez nich produkowany UD ma bardzo wąska krawędź dolna rzędu 20mm i nie sposób było dokręcać płytę bo wkręty rozrywały krawędź płyty. Znaleźli paru naiwnych łosi typu ROM -KOM i innych co zaczęli pisać że nie można przykręcić płyty do UD. System miał być hitem i najtańszym systemem na rynku . System ten nie znalazł wielu zwolenników a narobił tyle zamieszania że ludzie uwierzyli .ale wielu nie potrafi się przyznać do błędu. Efekt mamy taki że dzisiejsze UD zjechały z UD 30 gdzie miało być 30mm na dokręcenie płyty do 25mm na dzisiaj.

Profi, czyli nie bedzie jakims błedem w sztuce jak poskrecam całość na sztywno czyli: płyty do UDeków, sufit -skos razem za pomoca profila V oraz murowana kolankowa do skosu tez za pomocą V-ki? Dobrze mysle?
W tej sytuacji poddasze (sufit, skos i sciany ) beda stanowic poskrecany monolit. Czy tak mozna to zrobic?

Rom-Kon
09-06-2014, 08:45
Sprawcą całego zamieszania jest firma RIGIPS przy wprowadzeniu systemu Rigistil okazało się ze profil przez nich produkowany UD ma bardzo wąska krawędź dolna rzędu 20mm i nie sposób było dokręcać płytę bo wkręty rozrywały krawędź płyty. Znaleźli paru naiwnych łosi typu ROM -KOM i innych co zaczęli pisać że nie można przykręcić płyty do UD. System miał być hitem i najtańszym systemem na rynku . System ten nie znalazł wielu zwolenników a narobił tyle zamieszania że ludzie uwierzyli .ale wielu nie potrafi się przyznać do błędu. Efekt mamy taki że dzisiejsze UD zjechały z UD 30 gdzie miało być 30mm na dokręcenie płyty do 25mm na dzisiaj.
No i tu się z Profi-m zgadzam. Producenci zmieniają technologię pod dyktando marketingu - coś musi się dziać, coś zmienić, niby ulepszyć, dodać niebieskie granulki, później czerwone ( a nie - to w proszkach te granulki) byle by tylko było głośno.Nawet najlepszy innowacyjny konstruktor-wynalazca ma nad sobą dział marketingu.

Przyznaję że kiedyś robiłem na "ślizgach", nie kręciłem do UD i takie tam inne czary ale dziś przy zastosowaniu do spoinowania taśm pełnych (ja preferuję TT) robię wszystko na "sztywno" . Wkurza mnie tylko szczupłość profili UD bo faktycznie uszkadza się płytę i kaleczy się ścianę łbem od wkrętarki. Tak samo podchodzę do skręcania profili - jak trzeba to pchełek nie żałuję. Chociaż uważam że lepsze są nity bo nie "odskakuje" płyta - nit jest dużo niższy. Ale niestety nitowanie zajmuje za dużo czasu - znów wszystko rozbija się o kasę. Ale jeśli efekt końcowy jest dobry - taki sam jak przy nitowaniu to za reklamą proszku do prania stwierdzę "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać".

I właśnie ten cytat powinien nam przyświecać: "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać". I to dotyczy też sufitów na siłę robionych na krzyżowym (jak trzeba to oczywiście jak najbardziej ale rzadko to jest wskazane), grubości profili czy stosowania płyt ogniowych bez zastosowania całego systemu ogniowego.

Ostatnio robiłem sufit na wieszakach obrotowych z noniuszem - taka zamierzchła technologia. Dodatkowo bardzo gęsto bo na każdej jętce. Inwestor zwrócił mi uwagę że daję jedną zawleczkę a technologia przewiduje dwie. Nie dawałem drugiej bo bym musiał każdy noniuszu skracać o 1cm - zawadzał nit. Doszliśmy do wniosku że w całej tej konstrukcji nie agrafka się zerwie bo siły działają na ścinanie więc słonia można by powiesić na wieszaku tylko profil nie wytrzyma i się wygnie. Cała konstrukcja jest tak mocna jak najsłabsze jej ogniwo. Agrafka nie była najsłabszym ogniwem - tym ogniwem był profil zapięty do wieszaka. Dodam że profil 0.5mm. Zamiast agrafki można by przecież spawać - jeszcze mocniejsze połączenie! ...ale "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?"

Rom-Kon
09-06-2014, 08:51
Profi, czyli nie bedzie jakims błedem w sztuce jak poskrecam całość na sztywno czyli: płyty do UDeków, sufit -skos razem za pomoca profila V oraz murowana kolankowa do skosu tez za pomocą V-ki? Dobrze mysle?
W tej sytuacji poddasze (sufit, skos i sciany ) beda stanowic poskrecany monolit. Czy tak mozna to zrobic?
W tej chwili na forum jest tylko jeden orędownik robienia wszystkiego na "miękko" czyli na ślizgach. Jest to Flash. Reszta (ja też) robi wszystko na sztywno.

Rom-Kon
09-06-2014, 09:07
co to się stało? Pan Romuald rozpoczyna jakąś akcję promocyjną swojej "firmy"? roboty mniej czy ludzie chcę faktur a jak wiadomo szara strefa faktur nie wystawia?
Nie kami się trolli ale co mi tam...
Co się stało? A no znów lecę na dwie brygady wiec trzeba zadbać o to by ludzie mieli co robić. Nie problem nabrać ludzi na jeden strzał i kopa w d... do następnego razu. Spokojna Twoja rozczochrana - jeszcze nie jest ze mną tak źle. Ale dzięki za troskę. A gdybyś miał coś to chętnie przytulę jakąś robotę... najlepiej jeśli będzie to jakieś wyzwanie. Np. zabudowa w kinie domowym z zastrzeżeniami a raczej z wytycznymi Inwestora takimi ze trzy noce nie spałem i dwa razy podchodziłem do panela na suficie :D

https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10389188_879698505380279_4021200882601030790_n.jpg

A więcej tu: https://www.facebook.com/pages/Rom-Kon-Remonty-Wyko%C5%84czeni%C3%B3wka-Budowlana/593864663963666?ref=hl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com% 2Fpages%2FRom-Kon-Remonty-Wyko%25C5%2584czeni%25C3%25B3wka-Budowlana%2F593864663963666%3Fref%3Dhl)

Jak wszystko będzie wykończone to zamieszczę więcej fotek.

ps. i co p. Sławku. Każdy sposób na reklamę jest dobry... można nawet wykorzystać takiego trolla jak Ty :D

rafmax
09-06-2014, 11:42
W tej chwili na forum jest tylko jeden orędownik robienia wszystkiego na "miękko" czyli na ślizgach. Jest to Flash. Reszta (ja też) robi wszystko na sztywno.

Ok dzieki Rom za odpisanie. Jeszcze jedno pytanie: jedno pomieszczenie bedzie miec w suficie wymiar 4,70x3m. CZy jest sens tu bawic sie w stelaz krzyzowy dwupoziomowy i czy uzywacie płyt 1,20x3m (u mnie by pasowały idealnie chyba?? )?

Pod jetkami bede miał 10 cm wełny

karolwiercinski
09-06-2014, 14:25
I ja chętnie skorzystam z tych porad, bardzo cenne wskazówki :)

profi45
09-06-2014, 15:18
Profi, czyli nie bedzie jakims błedem w sztuce jak poskrecam całość na sztywno czyli: płyty do UDeków, sufit -skos razem za pomoca profila V oraz murowana kolankowa do skosu tez za pomocą V-ki? Dobrze mysle?
W tej sytuacji poddasze (sufit, skos i sciany ) beda stanowic poskrecany monolit. Czy tak mozna to zrobic?
Do Ud płytę możesz połapać co 30-40cm najlepiej między profilami CD jak (prostopadle są do Ud) złap. Daj taśmę separacyjna i ona wystarczy . Do profili V możesz swobodnie płytę kręcić . Zwróć uwagę aby wkręty były jak najdalej oddalone od ścian (dotyczy Ud i V.) Jak CD równolegle jest do UD i jest blisko 10-15 cm to nie musisz łapać do UD ,Jak dalej to kręcisz.
W sumie powinno się odsunąć CD od UD jak wypadają równolegle na 40cm. ale różnie to czasem bywa.

Sławek...
09-06-2014, 23:11
A no znów lecę na dwie brygady

czyli widzę, że tytuł króla szarej strefy otrzymałeś zasłużenie...

k..wa nie rozumiem jak to jest możliwe w tym chorym kraju, że uczciwą firmę US potrafi doprowadzić do bankructwa (jest wiele takich przypadków) a takim "przedsiębiorcom" jak Rom jakoś do d..y się nie dobiorą mimo że ci kpią sobie z nich w żywe oczy
widać 25 lat przemian to jeszcze za mało...

Rom-Kon
10-06-2014, 08:58
czyli widzę, że tytuł króla szarej strefy otrzymałeś zasłużenie...

k..wa nie rozumiem jak to jest możliwe w tym chorym kraju, że uczciwą firmę US potrafi doprowadzić do bankructwa (jest wiele takich przypadków) a takim "przedsiębiorcom" jak Rom jakoś do d..y się nie dobiorą mimo że ci kpią sobie z nich w żywe oczy
widać 25 lat przemian to jeszcze za mało...
Bo widzisz "kolego"... polska gospodarka tylko trzyma się jeszcze jakoś dzięki szarej strefie. Gdyby chcieli to już dawno by zlikwidowali ale nie chcą bo nie mogą. Kto buduje dobrobyt państwa? Imigranci i szara strefa czyli niewolnicza siła robocza. Z tym że imigranci część pieniędzy wysyłają do innego państwa. Szara strefa płaci takie same podatki jak inni - za każdy towar kupiony 23% bierze państwo. A co daje w zamian? Nic! Żadnej ulgi, żadnego zwrotu VAT, nie można niego wrzucić w koszta - wszystko opodatkowane! Jak dobrze policzysz to szaraki płacą większe podatki! Szara strefa nie płaci ZUS (chociaż czasem KRUS) ale też nie bierze żadnych świadczeń! Żadnych płatnych zwolnień L4, żadnej renty czy emerytury. Do lekarza tylko prywatnie (i 23% podatku no chyba że lekarz też szarak :D ) Wszędzie podatki!!! A jeśli państwo zlikwiduje jednego czy drugiego szaraka to zamiast zysku z podatków będzie jeszcze utrzymywać takiego w więzieniu - bo dostał wyrok i musi odsiedzieć a po wyjściu pójdzie do opieki społecznej i zamiast płacić podatki będzie brał z podatków.

Z "moich" pieniędzy utrzymuję sześciu ludzi! A ci ludzie jeszcze swoje rodziny! Co by było gdyby stracili pracę? Przyszli by do Ciebie po pieniądze! I zamiast 23%vat-u byłoby już 25%! I to Ty byś musiał ich utrzymać!!! Tak to działa! Państwo nie ma pieniędzy! Zawsze jak komuś daje to innemu odbiera! Państwo tylko przekłada z kupki na kupkę i jeśli Tobie państwo nie daje to musi zabierać. Innej opcji nie ma! Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...

Sławek, k...wa nadal nie rozumiesz?

...a i jeszcze jedno. Znajomy hydraulik kończy działalność bo już dalej nie może uciągnąć a że ma busa więc zrobił kurs taxi i będzie jeździć na taryfie towarowej. A myślisz że do tego co ma dorobił się legalnie? Nie bo według Twoich standardów był przestępcą bo zapieprzał na zachodzie! Budował dobrobyt Niemiec, Francji, Holandii... jak te państwa stoją? I dlaczego tak dobrze? Bo Polacy im wybudowali ten dobrobyt!!! Hydraulik zapieprzał po 16h na dobę, część pieniędzy im zostawił (podatki, spanie i jedzenie) i część przywiózł tu. Teraz Niemcy się na niego wypięły w pełnym skłonie bo pracował na czarno i żadnych świadczeń tam nie uzyskał. Czysty zysk dla nich bo nie mają kosztów utrzymania emeryta, rencisty czy nawet nie wypłacą chorobowego... u nich taki ktoś nie istniał. Pracował na dobrobyt Niemców ale jako człowiek-pracownik nie istnieje...

Sławek, k...wa nadal ciężko to zrozumieć?

A jeszcze dopiszę:

Sławuś, robisz sobie w tym roku jakiś urlop? Pewnie tak...ZUS i pracodawca zasponsoruje Ci pełnopłatny urlop a ja i moi pracownicy stwierdziliśmy że chyba w tym roku jakoś bardzo zmęczeni nie będziemy by brać BEZPŁATNE wolne... No mówię Ci szara strefa to same superlatywy! Sam przejdź do niej to się przekonasz!

rafmax
10-06-2014, 09:42
Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...


Tu chyba pomyliło Ci sie z krzywą Laffera, tak BTW :)

Rom-Kon
10-06-2014, 12:25
Tu chyba pomyliło Ci sie z krzywą Laffera, tak BTW :)
Masz rację... podatki to krzywa Laffera a nie "dzwonek" Gaussa co nie zmienia faktu że już jesteśmy "po drugiej stronie"... a słyszałem że na 25-lecie wolnej Polski ma być 25% VAT... tak dla uczczenia okrągłej rocznicy ;) Chyba już czas... najwyższy czas na wyjazd... lepiej to już chyba było... kierunek? Iquitos w Peru... miasto dla zuchwałych! ...tylko muszę się nauczyć języka peruwiańskiego. No i można się spotkać ze Stanem Tymińskim :D

zeusrulez
10-06-2014, 17:41
Bo widzisz "kolego"... polska gospodarka tylko trzyma się jeszcze jakoś dzięki szarej strefie. Gdyby chcieli to już dawno by zlikwidowali ale nie chcą bo nie mogą. Kto buduje dobrobyt państwa? Imigranci i szara strefa czyli niewolnicza siła robocza. Z tym że imigranci część pieniędzy wysyłają do innego państwa. Szara strefa płaci takie same podatki jak inni - za każdy towar kupiony 23% bierze państwo. A co daje w zamian? Nic! Żadnej ulgi, żadnego zwrotu VAT, nie można niego wrzucić w koszta - wszystko opodatkowane! Jak dobrze policzysz to szaraki płacą większe podatki! Szara strefa nie płaci ZUS (chociaż czasem KRUS) ale też nie bierze żadnych świadczeń! Żadnych płatnych zwolnień L4, żadnej renty czy emerytury. Do lekarza tylko prywatnie (i 23% podatku no chyba że lekarz też szarak :D ) Wszędzie podatki!!! A jeśli państwo zlikwiduje jednego czy drugiego szaraka to zamiast zysku z podatków będzie jeszcze utrzymywać takiego w więzieniu - bo dostał wyrok i musi odsiedzieć a po wyjściu pójdzie do opieki społecznej i zamiast płacić podatki będzie brał z podatków.

Z "moich" pieniędzy utrzymuję sześciu ludzi! A ci ludzie jeszcze swoje rodziny! Co by było gdyby stracili pracę? Przyszli by do Ciebie po pieniądze! I zamiast 23%vat-u byłoby już 25%! I to Ty byś musiał ich utrzymać!!! Tak to działa! Państwo nie ma pieniędzy! Zawsze jak komuś daje to innemu odbiera! Państwo tylko przekłada z kupki na kupkę i jeśli Tobie państwo nie daje to musi zabierać. Innej opcji nie ma! Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...

Sławek, k...wa nadal nie rozumiesz?

...a i jeszcze jedno. Znajomy hydraulik kończy działalność bo już dalej nie może uciągnąć a że ma busa więc zrobił kurs taxi i będzie jeździć na taryfie towarowej. A myślisz że do tego co ma dorobił się legalnie? Nie bo według Twoich standardów był przestępcą bo zapieprzał na zachodzie! Budował dobrobyt Niemiec, Francji, Holandii... jak te państwa stoją? I dlaczego tak dobrze? Bo Polacy im wybudowali ten dobrobyt!!! Hydraulik zapieprzał po 16h na dobę, część pieniędzy im zostawił (podatki, spanie i jedzenie) i część przywiózł tu. Teraz Niemcy się na niego wypięły w pełnym skłonie bo pracował na czarno i żadnych świadczeń tam nie uzyskał. Czysty zysk dla nich bo nie mają kosztów utrzymania emeryta, rencisty czy nawet nie wypłacą chorobowego... u nich taki ktoś nie istniał. Pracował na dobrobyt Niemców ale jako człowiek-pracownik nie istnieje...

Sławek, k...wa nadal ciężko to zrozumieć?

A jeszcze dopiszę:

Sławuś, robisz sobie w tym roku jakiś urlop? Pewnie tak...ZUS i pracodawca zasponsoruje Ci pełnopłatny urlop a ja i moi pracownicy stwierdziliśmy że chyba w tym roku jakoś bardzo zmęczeni nie będziemy by brać BEZPŁATNE wolne... No mówię Ci szara strefa to same superlatywy! Sam przejdź do niej to się przekonasz!

I tak nie zrozumie . . .
Uważam to za wielką cnotę, że potrafimy się odnaleźć w każdej sytuacji, historia Nas tego nauczyła . . .
I proszę Kolego nie pisz mi, że tylko my Polacy tak robimy . .. Znam zdanie wielu obcokrajowców którzy twierdzą, że jeśli Państwo ich rypie to dlaczego oni nie mogą rypać Państwa.
Sam wynajmuje mieszkanie od Irlandczyka który ma na czysto E7tyś/msc. myślisz, że płaci podatek od wynajmu :cool:

Pozdrawiam

MarcinA
10-06-2014, 19:12
Witam .
Proszę o radę jak przedłużyć te skręcone 2 ud na belce koszowej , mogą być ud nie połączone wzdłużnie czy lepiej je jakoś spiąć , tylko jak ? są jakieś łączniki wzdłużne tak jak do cd ?

Rom-Kon
10-06-2014, 23:01
Witam .
Proszę o radę jak przedłużyć te skręcone 2 ud na belce koszowej , mogą być ud nie połączone wzdłużnie czy lepiej je jakoś spiąć , tylko jak ? są jakieś łączniki wzdłużne tak jak do cd ?
Nie ma łączników. Jeśli jest to naroże (a wydaje mi się że właśnie o naroże chodzi) to po prostu przesuwamy profile wzgledem siebie i dokładamy brakujący element. Wszystko skręcamy w narożnikach. Profile się dobrze trzymają.

profi45
10-06-2014, 23:16
Witam .
Proszę o radę jak przedłużyć te skręcone 2 ud na belce koszowej , mogą być ud nie połączone wzdłużnie czy lepiej je jakoś spiąć , tylko jak ? są jakieś łączniki wzdłużne tak jak do cd ?
Czasami wciskasz jeden UD w drugi i złapać trzeba pchełkami z dwóch stron.

bernikle
11-06-2014, 06:33
Czy ktoś kupował płyty i profile z BRICOMAN , profile mają budmatu a płyty gipsowe są po 13.39 ? co to za płyta. Zielona jest tańsza o 5 zl niż na składach.

jimhaumman
11-06-2014, 08:49
Chciłbym wykonać półkę i ala biurko w pokoju pod komputer.Czy mogę to zrobić tak samo jak wykonujecie półki z płyt gipsowych.
Zamiast płyty g-k chciałbym użyć płyty mdf.Pytanie teraz czy konstrukcja pod to może byś wykonana z profili stalowych,czy jednak musiało by to być drewno?

Rom-Kon
11-06-2014, 09:31
Czasami wciskasz jeden UD w drugi i złapać trzeba pchełkami z dwóch stron.Ale to chałtura jest. Nie pasują, rozginają się itp. Wymyśl łącznik. Serio. Przydałby się.

profi45
11-06-2014, 10:41
Ale to chałtura jest. Nie pasują, rozginają się itp. Wymyśl łącznik. Serio. Przydałby się.
Ano jest chałtura dlatego napisałem" czasami" sam wymyśl łącznik do UD:D

rafał2011
11-06-2014, 20:05
Ano jest chałtura dlatego napisałem" czasami" sam wymyśl łącznik do UD:D

Najlepszy łącznik ud w koszu to ten drugi do którego kręcimy te łączone :)

darkob
11-06-2014, 20:39
Witajcie,wydaje mi sie że źle zrobiłem,że tylko na dwóch ścianach zamocowałem profile UD w które wsunąłem profile Cd a przy trzeciej ścianie jest profil Cd zawieszony na grzybkach w odległości ok. 1cm od ściany. Teraz niewiem czy go odczepić i przykręcić do ściany UD ?czy zostawić tak jak jest?W przedpokoju UD też jest na dwóch ścianach zamiast po obwodzie. http://images63.fotosik.pl/1066/98ad1bdfbd3037c0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=98ad1bdfbd3037c0) http://images64.fotosik.pl/1068/cecab41499c15626m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cecab41499c15626)

rafał2011
11-06-2014, 20:56
Witajcie,wydaje mi sie że źle zrobiłem,że tylko na dwóch ścianach zamocowałem profile UD w które wsunąłem profile Cd a przy trzeciej ścianie jest profil Cd zawieszony na grzybkach w odległości ok. 1cm od ściany. Teraz niewiem czy go odczepić i przykręcić do ściany UD ?czy zostawić tak jak jest?W przedpokoju UD też jest na dwóch ścianach zamiast po obwodzie. http://images63.fotosik.pl/1066/98ad1bdfbd3037c0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=98ad1bdfbd3037c0) http://images64.fotosik.pl/1068/cecab41499c15626m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cecab41499c15626)
Bez ud obwodowo jest większe prawdopodobieństwo na pęknięcie w narożnikach "ryzyk fizyk", gdybyś zdecydował się na dołożenie ud to najpierw wyrównaj tynki żeby ud wystawał poza płaszczyznę ściany tak aby swobodnie przykręcić do niego płytę. Decyzja należy do Ciebie.

darkob
11-06-2014, 21:19
Myślałem że może przymocować dodatkowo profil CD do ściany podkładjąc coś w miejscu kołka.

Rom-Kon
11-06-2014, 21:29
Ano jest chałtura dlatego napisałem" czasami" sam wymyśl łącznik do UD:D
Jeśli już muszę łączyć to na jednym profilu obcinam kawałek "góry" profila i robię eLkę. Wtedy kładę jeden na drugi i jeśli trzeba to pchełka.
Ale rzadko to stosuję... bardzo rzadko.

Rom-Kon
11-06-2014, 21:32
Myślałem że może przymocować dodatkowo profil CD do ściany podkładjąc coś w miejscu kołka.
Lepiej dotynkować ten kawałek. Bywało że rzeczywiście się robiło na podkładkach ale to jednak nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli robisz sam dla siebie to nie musisz liczyć roboczominut tak jak my ;)

Rom-Kon
11-06-2014, 21:36
Chciłbym wykonać półkę i ala biurko w pokoju pod komputer.Czy mogę to zrobić tak samo jak wykonujecie półki z płyt gipsowych.
Zamiast płyty g-k chciałbym użyć płyty mdf.Pytanie teraz czy konstrukcja pod to może byś wykonana z profili stalowych,czy jednak musiało by to być drewno?
Rób na drewnie. Profile są za cienkie i wkręty słabo się trzymają. Do g-k ok ale już OSB ciężko się kręci.

rafał2011
12-06-2014, 22:11
Bo widzisz "kolego"... polska gospodarka tylko trzyma się jeszcze jakoś dzięki szarej strefie. Gdyby chcieli to już dawno by zlikwidowali ale nie chcą bo nie mogą. Kto buduje dobrobyt państwa? Imigranci i szara strefa czyli niewolnicza siła robocza. Z tym że imigranci część pieniędzy wysyłają do innego państwa. Szara strefa płaci takie same podatki jak inni - za każdy towar kupiony 23% bierze państwo. A co daje w zamian? Nic! Żadnej ulgi, żadnego zwrotu VAT, nie można niego wrzucić w koszta - wszystko opodatkowane! Jak dobrze policzysz to szaraki płacą większe podatki! Szara strefa nie płaci ZUS (chociaż czasem KRUS) ale też nie bierze żadnych świadczeń! Żadnych płatnych zwolnień L4, żadnej renty czy emerytury. Do lekarza tylko prywatnie (i 23% podatku no chyba że lekarz też szarak :D ) Wszędzie podatki!!! A jeśli państwo zlikwiduje jednego czy drugiego szaraka to zamiast zysku z podatków będzie jeszcze utrzymywać takiego w więzieniu - bo dostał wyrok i musi odsiedzieć a po wyjściu pójdzie do opieki społecznej i zamiast płacić podatki będzie brał z podatków.

Z "moich" pieniędzy utrzymuję sześciu ludzi! A ci ludzie jeszcze swoje rodziny! Co by było gdyby stracili pracę? Przyszli by do Ciebie po pieniądze! I zamiast 23%vat-u byłoby już 25%! I to Ty byś musiał ich utrzymać!!! Tak to działa! Państwo nie ma pieniędzy! Zawsze jak komuś daje to innemu odbiera! Państwo tylko przekłada z kupki na kupkę i jeśli Tobie państwo nie daje to musi zabierać. Innej opcji nie ma! Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...

Sławek, k...wa nadal nie rozumiesz?

...a i jeszcze jedno. Znajomy hydraulik kończy działalność bo już dalej nie może uciągnąć a że ma busa więc zrobił kurs taxi i będzie jeździć na taryfie towarowej. A myślisz że do tego co ma dorobił się legalnie? Nie bo według Twoich standardów był przestępcą bo zapieprzał na zachodzie! Budował dobrobyt Niemiec, Francji, Holandii... jak te państwa stoją? I dlaczego tak dobrze? Bo Polacy im wybudowali ten dobrobyt!!! Hydraulik zapieprzał po 16h na dobę, część pieniędzy im zostawił (podatki, spanie i jedzenie) i część przywiózł tu. Teraz Niemcy się na niego wypięły w pełnym skłonie bo pracował na czarno i żadnych świadczeń tam nie uzyskał. Czysty zysk dla nich bo nie mają kosztów utrzymania emeryta, rencisty czy nawet nie wypłacą chorobowego... u nich taki ktoś nie istniał. Pracował na dobrobyt Niemców ale jako człowiek-pracownik nie istnieje...

Sławek, k...wa nadal ciężko to zrozumieć?

A jeszcze dopiszę:

Sławuś, robisz sobie w tym roku jakiś urlop? Pewnie tak...ZUS i pracodawca zasponsoruje Ci pełnopłatny urlop a ja i moi pracownicy stwierdziliśmy że chyba w tym roku jakoś bardzo zmęczeni nie będziemy by brać BEZPŁATNE wolne... No mówię Ci szara strefa to same superlatywy! Sam przejdź do niej to się przekonasz!

do takiej wypowiedzi pasuję coś takiego;

Urząd Skarbowy
ul. Kościuszki 19a
62-100 Wągrowiec
Tel. +48 67 26 81 100
:D

RST
15-06-2014, 21:38
Witam,
zacząłem ocieplenie poddasza, trochę popytałem i wziąłem się do roboty bez większego rozpoznania w temacie .
Teraz nie wiem czy dobrze...

Mam pełne deskowanie z membraną asfaltową. Żeby zachować szczelinę wentylacyjną pod deskowanie nabiłem 2 rzędy łat przeciętych na pół.
Do tego rozciągnąłem sznurek pomiędzy papiaki nabite pod deskowanie.
I właśnie te papiaki pod deskowanie mnie martwią, bo prawidłowo powinno być chyba wbite w krokwie?
Oczywiście papiaki nie przebijają deskowania i membrany.
265648

modena
16-06-2014, 16:17
Witam:welcome:
Panowie poproszę o poradę :) Który system ma większą nośność Rigistil czy Ultrastil ? Rigistil ma niby podwójnie zagiętą blachę, wiem że ma inny wymiar bo stosuje się go typowo do poddaszy .Czy to ma wpływ na nośność ?
Jakie rozstawy byście polecali ( tak z doświadczenia)
Sufit mam prosty ( parterówka) wiszący na dolnym pasie wiązara będzie na tym suficie wisieć celuloza ok 35 cm .
Co możecie mi doradzić :)

MarcinA
16-06-2014, 19:02
Witam

Jak mocujecie profile UD do komina dymowego? Czy mocuje się UD do komina dymowego tak jak do ściany ,czy plastikowe koszulki kołków się do tego nadają ?

jimhaumman
16-06-2014, 22:12
Zależy z czego masz zrobiony komin i grubości tego materiału.Ja masz z cegły to spokojnie możesz wiercić i użyć kołków 4x40.

Radek pisał że najlepiej zakołkować płytę klejoną na prefabet(gazobeton),jakich kołków najlepiej użyć do tego?

MarcinA
17-06-2014, 07:35
Komin mam systemowy , z tych klocków z otworami i wkład ceramiczny to chyba keramzyt jest . Kołki 4x40 nie przebiją go na pewno sprawdzałem grubość . Czy odizolować jakoś wełnę od komina czy może się stykać ? Płyta to pewnie czerwona powinna być wkoło komina , czy może być normalna tzn zielona bo to łazienka.

jimhaumman
17-06-2014, 23:03
Wełna może się stykać,jeśli to łazienka to daj zieloną.Czerwona-masz na myśli ognioodporną?

MarcinA
18-06-2014, 09:14
Tak , ognioodporną , dawać ją czy zielona wystarczy ? Dzięki za odpowiedź :)

jimhaumman
18-06-2014, 22:47
zieloną;)

fox503
20-06-2014, 12:38
Witam,

Mam pytanie techniczne dotyczące murowania na poddaszu
Ścianka działowa wychodzi mi dokładnie na linii krokwi - jaka jest poprawna odległość między końcem krokwi a końcem skośnego bloczka

Kierownik twierdzi, że wystarczy 1 cm odstępu między skosami krokwi a skosem bloczka ?
natomiast inne publikacje pokazują, że między skos krokwi a skos bloczka zostawić odstęp na włożenie wełny

Czy rozumiem, że jeśli ocieplam 15 cm między krokwiami oraz 15 cm pod krokwiami to między skosem bloczka a skosem krokwi należy zostawić 15 m ?

Pozdrawiam

modena
21-06-2014, 23:31
Nie ma opcji na zasypanie takiej ilości celulozy. No oczywiście znane jest w świecie powiedzenie co "polak potrafi".

Flash back to znaczy że Twoim zdaniem celuloza 35 cm ( jakieś 15 kg na metr kwadratowy ) nie utrzyma się na suficie podwieszanym ?
Mam zakupiony cały system Rigips Ultrastil i płyty z Rigipsa. Co się da będziemy zagęszczać ( wieszaki ,łączniki itp.)
:confused:

fotohobby
21-06-2014, 23:54
Nie ma opcji na zasypanie takiej ilości celulozy.

Gdyż ?


Flash back to znaczy że Twoim zdaniem celuloza 35 cm ( jakieś 15 kg na metr kwadratowy ) nie utrzyma się na suficie podwieszanym ?


Nie wiem, jak to wyliczyłaś, ale mnie wychodzi 10,5 kg

modena
25-06-2014, 22:30
Dla profili nie ma to znaczenia, profil co 50cm wieszak co max 1m.
Łata ponad wszystko :D
FlashBack a tak bardziej po naszemu to o co chodzi z tą łatą :rolleyes:
Skrobnij jeszcze ze dwa zdania bo dalej nie wiem o co chodzi a za parę dni mają mi wejść sufity :confused:



Nie wiem, jak to wyliczyłaś, ale mnie wychodzi 10,5 kg
No niby tak ,ale metr sześcienny piszą że waży od 28 do 40 kilogramów ,dodatkowo lampy ( dość ciężkie bestyje) i kanały wentylacyjne
Ponadto celuloza zimą wypije jakąś wilgoć i zrobi się cięższa . Wolę przyjąć większą wagę niż za małą :)

fotohobby
26-06-2014, 00:23
40kg/m3 to w gęstość w ścianach, w stropie tyle nie robią, kanały wentylacyjne i tak nie powinny opierać się na ruszcie sufitu, aby nie przenosić drgań ( ja podwieszam je do wiazarów, podobnie, jak lampy wiszące).

Ale nawet 15kg/m2 to chyba nie przegięcie. Szczerze mówiac, to nie wiem, o co chodzi z tymi łatami, profilem co 50cm i wieszakiem co 1m...
U mnie profile co 40cm, wieszaki co 60cm. Łaty tez sie trafiaja, jak nie było do czego wieszaka podczepić.

Rom-Kon
26-06-2014, 12:48
Przy nasypie obciążenia idą na płytę! A płyta trzyma się na wkrętach! Najsłabszym ogniwem jest właśnie płyta i wkręty. Ruszt można zrobić taki że na nim można stanąć (gdzieś jest moja fotka jak stoję - przeszło 100kg! - na profilach. Ale jakbym wdepnął na płytę to na pewno znalazłbym się o 2,60m niżej. Przy "normalnej" wełnie obciążenia idą na profile. I właśnie tu jest różnica.

edit: istotna jest wytrzymałość płyty na zerwanie się z wkrętów - tu lepsza jest płyta fire bo wyraźnie mocniejszy rdzeń i mocniejszy papier. A druga sprawa to jak mocno trzyma się blachowkręt w profilu - tu tylko profile 0,6mm.

Znajdźcie sposób by nie obciążać płyty tylko stelaż i będzie wszystko oki.

fotohobby
26-06-2014, 16:37
Wiele osób ma tutaj izolację nasypową, ktos nawet wiecej, niż 40cm
Przypadek zarwania sufitu byl chyba tylko jeden, u piczmana, a tam wypieły się wieszaki.

U mnie oprocz zagęszcznia profili, wieszaków zmniejszono też odstepy pomiedzy wkretami (do 10cm). Profile Ultrastil
Zastanawiałem sie, czy część welny (choć 5cm), ktora bedzie na sznurkowaniu tuż nad celulozą nie przenieść na profile, ale w końcu zostawiłem, jak jest.

songoku_xxx
26-06-2014, 16:48
cześć,

sorki za spam, ale szukam wykonawcy :D

http://www.oferteo.pl/rfp/521651_Pokaz_zapytanie_ofertowe.html?obj=521651aa6 f35634fae349bd1a536bd73f363f138e1e547

Rom-Kon
26-06-2014, 20:25
Kolego ja odpadam.... nie w tym terminie.

songoku_xxx
26-06-2014, 20:51
spokojnie, macam temat, na razie wiązary montują, potem pokrycie, elektryk, hydraulik, tynki... w harmonogramie wypada mi początek września :)

Myk jest taki, że również chce zasypać to ekofibrem bo wełna jest BE :D

pees:

ile m2 potrzebuję płyty mneij więcej na 200 m2 sufitu?

modena
26-06-2014, 22:30
..... kanały wentylacyjne i tak nie powinny opierać się na ruszcie sufitu, aby nie przenosić drgań ( ja podwieszam je do wiazarów, podobnie, jak lampy wiszące

Też chciałam żeby były podwieszone . Moje kanały na razie są tylko "trochę podwieszone ";) ale mój instalator od WM nalega że jak będzie stelaż to je odetnie żeby opierały się o ten stelaż ( podłożone wełną ) :(


Przy nasypie obciążenia idą na płytę! A płyta trzyma się na wkrętach!
Znajdźcie sposób by nie obciążać płyty tylko stelaż/ sufit i będzie wszystko oki.
To się nida zrobić Panie :D

Rom-Kon
27-06-2014, 08:42
Też chciałam żeby były podwieszone . Moje kanały na razie są tylko "trochę podwieszone ";) ale mój instalator od WM nalega że jak będzie stelaż to je odetnie żeby opierały się o ten stelaż ( podłożone wełną ) :(


To się nida zrobić Panie :D
Bo kanały powinny iść w strefie "ciepłej" więc najlepiej położyć na ruszcie lub podwiesić tak by były nisko ale nie dotykały rusztu.

...a na drugie: tam sie da nidę, tu sie da nidę - wszystko sie da! A położyć coś (cienka płyta OSB?) na profilach tak by granulat opierał się na niej a nie na płytach G-K. Nigdy n ie zasypywałem wiec nie mam w tym doświadczenia.

Rom-Kon
27-06-2014, 08:53
(...)

ile m2 potrzebuję płyty mneij więcej na 200 m2 sufitu?
210m przy dachu prostym a raczej przy suficie prostym do... nawet 250-260m przy dachu mocno "pokręconym". To samo z profilami.
Od 3mb/1m2 do 3,5-4mb/m2. Ciężko wyliczyć.

songoku_xxx
27-06-2014, 09:54
a ile taki rusz może przenieść obciążenia? OSB też samo w sobie waży...

Nie powichruje się jak wzgórza? ;)

zeusrulez
27-06-2014, 12:45
ile m2 potrzebuję płyty mneij więcej na 200 m2 sufitu?

Dziś WYGRAŁEŚ !!8-)

songoku_xxx
27-06-2014, 12:59
dlaczemu???
no stylistycznie śmiesznie wyszło, ale pytanie jak najbardziej na miejscu i już dostałem odpowiedź :D

polecam się :D

zeusrulez
27-06-2014, 13:01
Całe szczęście się nie obraziłeś, pytanie rzeczywiście zadałeś po mistrzowsku !;)

zeusrulez
27-06-2014, 13:12
Uważam, że Rom dobrze kombinuje.
Można też inaczej taki strop zrobić, wg. przepisów Adama mk. Tylko mało Inwestorów się do tego przekona, On ma dość mało marketingowe podejście do tego 8)
Można też wykonać to w sposób jaki przedstawiał w bieda domach, tylko tanie to nie jest.

Pozdrawiam.

songoku_xxx
27-06-2014, 13:29
tak tak rozmawiałem z nim kiedyś, siatka na nią folia a potem na to wysypka fibrowa. Ewentualnie styro i z 2 stron siatka i klej. Też moszna :)

fotohobby
27-06-2014, 20:17
Bo kanały powinny iść w strefie "ciepłej" więc najlepiej położyć na ruszcie lub podwiesić tak by były nisko ale nie dotykały rusztu.

...a na drugie: tam sie da nidę, tu sie da nidę - wszystko sie da! A położyć coś (cienka płyta OSB?) na profilach tak by granulat opierał się na niej a nie na płytach G-K. Nigdy n ie zasypywałem wiec nie mam w tym doświadczenia.

OSB ? To lepiej plyte wełny 5cm polozyc, albo styropian podobnej grubości.

fotohobby
27-06-2014, 20:22
Też chciałam żeby były podwieszone . Moje kanały na razie są tylko "trochę podwieszone ";) ale mój instalator od WM nalega że jak będzie stelaż to je odetnie żeby opierały się o ten stelaż ( podłożone wełną ) :(




A jak to argumentuje ?
To kanały PE, czy "sprężynki" ?

jimhaumman
27-06-2014, 22:30
Ja bym użył płyty ogniodpornej na waszym miejscu.Kupcie sobie i porównajcie ze zwykłą.

modena
27-06-2014, 22:33
Bo kanały powinny iść w strefie "ciepłej" więc najlepiej położyć na ruszcie lub podwiesić tak by były nisko ale nie dotykały rusztu..
.
Dokładnie tak:yes: , ale wisząc tak jak teraz też będą w strefie ciepłej ( częściowo w celulozie a częściowo pod wełną ) .Tak to zostało zaprojektowane żeby były w strefie ciepłej . Jeśli zostaną odcięte to będą bardziej w celulozie a na ścianach działowych będą wiśieć wyżej , ale ciągle w strefie ciepłej .
Boję się że leżąc na ruszcie nie będą cicho :(

A jak to argumentuje ?
To kanały PE, czy "sprężynki" ?
Mówi z przekonaniem ze tak się to robi .Jakichś przekonujących argumentów nie słyszałam .Kłopot mam taki że nie mam do tego przekonania i raczej nie pozwolę ich odciąć :rolleyes:
Kanały PE . Fotohobby podkuwałeś troszkę ścianki działowe żeby kanały wyszły nieco niżej ?

modena
27-06-2014, 22:38
Ja bym użył płyty ogniodpornej na waszym miejscu.Kupcie sobie i porównajcie ze zwykłą.
Hm .... , ale naprawdę są lepsze ?Zostało mi na decyzję parę godzin :(
Ach te wybory :confused:

fotohobby
28-06-2014, 00:45
Ja na ognioodporną będę mógł sie zdecydować, kiedy te "zwykłe", ktore mam... (odpukać :) )
Ale jednak ułożę 5cm wełny na profile głowne, choć to glownie z chęci, że jeśli bede chciał kiedyc wywiercic w suficie otwór pod lampę, czy jakies inne przejscie, to celuloza nie wysypie mi się na glowę. Taka płyta z welny (Rockton) podparta co 40cm profilem pewnie ugnie się i dotknie płyty K-G, ale częśc obciążenia przeniesie na profile.

Modena, ścianek działowych nie podkuwałem, gdyz kończa sie jakieś 3-4 cm nad profilami przysciennymi. U mnie kanał będzie leżał/wisiał nad tą 5cm warstwą welny, otulony 30 warstwą celulozy.
Niektóra kanaly będą przebijać izolacje, aby przejśc nad scianą zakończoną wienćem - te będą dodatkowo izolowane miekką wełną.

Rom-Kon
28-06-2014, 11:14
OSB ? To lepiej plyte wełny 5cm polozyc, albo styropian podobnej grubości.
Dobrze kombinujesz ale wełna i styropian są dosyć elastyczne więc mogą się ugiąć a najcieńsza OSB to 6mm więc waga raczej mała, format duży bo można dociąć "deskę" 2,5m długą i odpowiednia sztywność. Ale jak już wspomniałem nigdy tego n ie robiłem.

songoku_xxx
28-06-2014, 16:25
no i co tylu fachowców a żaden nie chce się u mnie roboty podjąć..? :mad:

zeusrulez
28-06-2014, 17:08
no i co tylu fachowców a żaden nie chce się u mnie roboty podjąć..? :mad:7

Bo tutaj fachowcy mają terminy zaklepane do później jesieni jak nie i dalej
No chyba, że masz farta i komuś wypadnie robota bo przyszli za 30 zł inni robić . . .

songoku_xxx
28-06-2014, 18:58
póki co to nawet mnie nikt o termin nie zapytał... echhh...

plusfoto
28-06-2014, 19:14
Przecież podałeś:
Termin realizacji w ciągu miesiąca od 26 czerwca 2014r.

songoku_xxx
28-06-2014, 19:24
oferujesz swoje usługi czy tak po prostu nic nie wnosisz?

odpowiadając Rom Kon'owi napisałem, że chodzi o jesień...
dobra jak zwykle na muratorze wiecej pieniactwa niż merytoryki... :spam:

jimhaumman
28-06-2014, 21:20
Czy będzie to duży błąd jak dam folię paroizolacyjną na płytę osb i potem do tego przykręce płytę,czy powina ona iść pod osb od razu(konstrukcja drewniana,osb 12mm)?

plusfoto
28-06-2014, 21:21
oferujesz swoje usługi czy tak po prostu nic nie wnosisz?
Niestety nie ta dziedzina


odpowiadając Rom Kon'owi napisałem, że chodzi o jesień...
Spróbuj być jednoznaczny a nie będzie problemu bo w podanym przez ciebie linku jest zupełnie coś innego


dobra jak zwykle na muratorze wiecej pieniactwa niż merytoryki... :spam:
A to ciekawe? Gdzie to widzisz mając na uwadze pierwsze twoje pytanie?

Z mojej strony to wszystko na ten temat.

Rom-Kon
28-06-2014, 22:14
A co? Mam się chwalić że jestem z robotą w czarnej d...? Że nie mam kim robić bo znów (wczoraj) jeden wyleciał za "chorobę budowlaną"? Że druga ekipa to już przeszłość i przez to musiałem odmówić zaklepaną robotę? Czekam tylko na wpis na czarnej liście. Budowlanka to jedna wielka patologia... nieprzewidywalna... jesienią wolny termin mam no ale co z tego jak nie mogę nic zaplanować bo sam nie wiem czy będzie kim robić. Bywało źle ale w tym roku chyba wszystko się sprzysięgło przeciwko mnie. I ponoć w Polsce jest duże bezrobocie. A guzik-prawda!

Rom-Kon
28-06-2014, 22:24
Acha. Dodam może jeszcze to że ze wszystkich "stacjonarnych" w tym temacie to chyba tylko ja robię jeszcze w Polsce. Flash, Profi, Zeus... wszyscy na obczyźnie... ciekawe czy Rafał jeszcze tu...

Rom-Kon
28-06-2014, 22:29
7

(...) bo przyszli za 30 zł inni robić . . .

Dziś miałem telefon-ofertę ekipy na podwykonawstwo. Czterech ludków gdzieś ze wschodu Polski... robią poddasza za 35zł/m2. Poddasze 120m2 robią 10-12 dni. Podziękowałem... boję się tej roboty za 35zł.... Z malowaniem!!!

songoku_xxx
28-06-2014, 22:49
a jaka cena za fachową robotę? bez wełny

Rom-Kon
29-06-2014, 09:27
a jaka cena za fachową robotę? bez wełny
Jeśli z wełną biorą za fachową (bo jakże inną!) robotę 35zł to odjąć 10zł za wełnę.... spokojnie za 25zł zrobią. A jak się trochę potargujesz to może i za 20zł?

Dać namiary? :D

songoku_xxx
29-06-2014, 09:56
nie wiem, nie biorę nikogo do roboty przed zobaczeniem jego pracy...

pytam ile Ty być krzyknął za sufit podwieszany? Pytam bo chce mieć jakiś punkt odniesienia.

zeusrulez
29-06-2014, 11:29
Dać namiary? :D

Dziś Rom wygrałeś :yes:8)

tom70
29-06-2014, 12:38
a ja uwazam ze wiekszosc tych materialuw do ocieplenia to tylko pic na wode i wyciaganie kasy od klijenta ludzie pomyslcie logicznie poco te folie i reszta tych pierdol prosty przyklad w dawnych czasach niebylo tego i ludzie ocieplali ocieplili i maja do dzisiaj cieple poddasza.
z ojcem ocieplilismy w czasach gdy bylo ciezko o material /tzw
komuny \naj zwyklejszym styropianem
W taki sposub miedzy krokwie styropian 10 cm na szerokosc i 5cm na wysokosc w czasach gdy szlo dostac jusz plyty k-g pzywalone plytami zadnej wilgoci ,strat ciepla w zimie i upalu w lecie i do dzisiaj nic wszystko gra .
Ja ocieplilem polowe strychu starym

TANIM SPOSOBEM bo zostalo mi z ocieplenia mase styropianu ,a druga polowa wed. obecnych technologi zasad 2razy drozej i co zadnej ruznicy
mam nato dowud i przyklad swuj.
Kolega pracuje we firmie gdzie ma mozliwosc sprawdzenia roznym sprzetem w roznych warunkach czy jest to cieple i dobre i zadnych roznic niema jak czytam bo dach pracuje bo za twarde,bo sie rozszczelni bo to bo tamto MUSI BYC to wybucham smiechem po musi byc folia para przepuszczalna
Ludzie pomyslcie logicznie kiedys tego niebylo .to tylko podejscia firm,producentow zeby kase wyrwac ,owszem pomaga w pracy ale koszta ja mam blache pod blacha dane bylo ta folia para izo. ale dlatego ze nieodeskowane z papa,a pod folia styropian 10po szerokosci i 5po dlugosci nato plyty k-g i farba pod sufitem kratka wentylac. i 7rok nic zadnej wilgoci grzyba ,zima cieplo a latem chlodnawo i nikt mi niepowie ze to jest zle bo 2polowa obecnymi metodami i ROZNICY NIEMA wystarczy dokladnie dociac styro i bedzie git
FORMA mojej wypowiedzi tak samo prostacka jak i wykonanie tego ocieplenia, a ta stara metoda jest nawet lepsza bo plyta j-g przylega bez posrednio do styro i jest bardziej wytrzymala na uszkodzenia niz miec za plYTA wate. mozecie pisac ze sie myle bo to bo tamto ale jak bym wiedzial ze nic sie niebedzie dzialo to ta 2czesc strychu zrobil bym tez po staremu 2 a moze3razy taniej pozdro

BCS
29-06-2014, 13:18
.....i ludzie ocieplali ocieplili i maja do dzisiaj cieple poddasza.
z ojcem ocieplilismy ........ mozecie pisac ze sie myle .....

Nie nie mylisz się, będziesz miał ciepło jak w domu starym domu taty, a na forum ludzie chcą mieć cieplej, niż 20lat temu.

Ps.stary styropian miał lepsze parametry cieplne niż dzisiejsze L=45

plusfoto
29-06-2014, 13:29
a na forum ludzie chcą mieć cieplej, niż 20lat temu.
Może nie koniecznie cieplej ale na pewno chcą płacić o połowę mniej za ogrzewanie ;)

BCS
29-06-2014, 13:46
No tak, a jeszcze trafniej -zużyć mniej energii do osiągnięcia tej samej temperatury, bo ceny paliw zdrożały czyli "płacenie" też jest niewymierne.

Rom-Kon
29-06-2014, 19:17
By mieć ciepło w domu to wystarczy wstawić większy piec i dołożyć grzejników. Ani waty ani styropianu nie trzeba.

gotik
29-06-2014, 20:21
Witam wszystkich.Czytam te forum dość długo,no i postanowiłem do Was dołączyć:D

rafał2011
29-06-2014, 21:31
Jako następny fachura? :D

rafał2011
29-06-2014, 21:36
a ja uwazam ze wiekszosc tych materialuw do ocieplenia to tylko pic na wode i wyciaganie kasy od klijenta ludzie pomyslcie logicznie poco te folie i reszta tych pierdol prosty przyklad w dawnych czasach niebylo tego i ludzie ocieplali ocieplili i maja do dzisiaj cieple poddasza.
z ojcem ocieplilismy w czasach gdy bylo ciezko o material /tzw
komuny \naj zwyklejszym styropianem
W taki sposub miedzy krokwie styropian 10 cm na szerokosc i 5cm na wysokosc w czasach gdy szlo dostac jusz plyty k-g pzywalone plytami zadnej wilgoci ,strat ciepla w zimie i upalu w lecie i do dzisiaj nic wszystko gra .
Ja ocieplilem polowe strychu starym

TANIM SPOSOBEM bo zostalo mi z ocieplenia mase styropianu ,a druga polowa wed. obecnych technologi zasad 2razy drozej i co zadnej ruznicy
mam nato dowud i przyklad swuj.
Kolega pracuje we firmie gdzie ma mozliwosc sprawdzenia roznym sprzetem w roznych warunkach czy jest to cieple i dobre i zadnych roznic niema jak czytam bo dach pracuje bo za twarde,bo sie rozszczelni bo to bo tamto MUSI BYC to wybucham smiechem po musi byc folia para przepuszczalna
Ludzie pomyslcie logicznie kiedys tego niebylo .to tylko podejscia firm,producentow zeby kase wyrwac ,owszem pomaga w pracy ale koszta ja mam blache pod blacha dane bylo ta folia para izo. ale dlatego ze nieodeskowane z papa,a pod folia styropian 10po szerokosci i 5po dlugosci nato plyty k-g i farba pod sufitem kratka wentylac. i 7rok nic zadnej wilgoci grzyba ,zima cieplo a latem chlodnawo i nikt mi niepowie ze to jest zle bo 2polowa obecnymi metodami i ROZNICY NIEMA wystarczy dokladnie dociac styro i bedzie git
FORMA mojej wypowiedzi tak samo prostacka jak i wykonanie tego ocieplenia, a ta stara metoda jest nawet lepsza bo plyta j-g przylega bez posrednio do styro i jest bardziej wytrzymala na uszkodzenia niz miec za plYTA wate. mozecie pisac ze sie myle bo to bo tamto ale jak bym wiedzial ze nic sie niebedzie dzialo to ta 2czesc strychu zrobil bym tez po staremu 2 a moze3razy taniej pozdro

"Swuj" możesz robić jak dusza zapragnie, inni wolą według odpowiedniej technologii;)

rafał2011
03-07-2014, 21:23
:rotfl:
Jakie stosujecie odległości pomiędzy skoblami (zszywkami) przy tworzeniu szczeliny wentylacyjnej?
Ja robię co 20 cm i przyznam, że sporo czasu to zajmuje....
Myślę czy nie poluzować i robić co np. 30 cm?

268238 268239

Isover ma rolki 1,2m szerokości, rockwool chyba 1m ,więc jak zrobisz sznurek co 80cm powinno być oki.


...przecież sznurkowanie to taka ciężka praca!

RST
04-07-2014, 09:21
Isover ma rolki 1,2m szerokości, rockwool chyba 1m ,więc jak zrobisz sznurek co 80cm powinno być oki.

...przecież sznurkowanie to taka ciężka praca!

Co 80 cm?
Może się nie zrozumieliśmy, chodzi mi o sznurowanie pomiędzy deskowaniem a wełną.
Robię to pierwszy raz więc pytam, bo chyba po to jest to forum.
Zrobienie skosu dla jednego pomieszczenia (12m2) zajęło mi dwa wieczory (ok 5 h).

Jak dla Ciebie to ciężka praca to masz problem :P
Dla mnie po prostu czasochłonna a jak wiadomo czas to pieniądz.

plusfoto
04-07-2014, 10:10
RTS - przecież dają Ci do zrozumienia że masz złe zakusy. Lepiej nie oszczędzaj na tym sznurku bo możesz sobie zrobić kuku w przyszłości.

darkob
06-07-2014, 13:26
Czy jeżeli profile CD są co 40cm i plyty mocowane prostopadle do profili to czy trzeba jeszcze między tymi profilami wstawiać kawałki CD w miejscu gdzie jest łączenie płyt?

rafał2011
06-07-2014, 14:48
Nie, nie wstawia się kawałka profila, tylko docina płytę do rusztu.

darkob
06-07-2014, 16:13
Chyba nie zrozumialeś co napisałem .Chodzi i o miejsce gdzie łaczą sie płyty z brzegami sfazowanymi fabrycznie.

Rom-Kon
06-07-2014, 19:45
Chyba nie zrozumialeś co napisałem .Chodzi i o miejsce gdzie łaczą sie płyty z brzegami sfazowanymi fabrycznie.
To łączenie nie musi być podparte profilem.

rafał2011
06-07-2014, 19:48
Chyba nie zrozumialeś co napisałem .Chodzi i o miejsce gdzie łaczą sie płyty z brzegami sfazowanymi fabrycznie.

Faktycznie źle zrozumiałem. Ale na logikę gdyby było trzeba podkładać profil to kto kręciłby płyty prostopadle do profili:)

michal222
08-07-2014, 15:04
Przepraszam, jeśli to pytanie już padło, ale dopiero zacząłem się przekopywać przez wątek, a chciałbym już zacząć układać wełnę.
Czy wieszaki kotwowe (grzybki) można zakładać po ułożeniu pierwszej warstwy wełny między krokwiami?
Wiadomo, że wygodniej najpierw założyć wieszaki, a dopiero potem wełnę, ale czy uda się to zrobić w odwrotnej kolejności (trzeba będzie zapewne lekko odgiąć wełnę, żeby przykręcić wieszak).

Fo_
08-07-2014, 21:03
Najpierw grzybki

Rom-Kon
08-07-2014, 22:46
Najpierw grzybki
A później kask na głowę i dużo nici do szycia innych części ciała. No i teraz przy tej temperaturze to współczuję.

Michał, najwygodniej najpierw zrobić wełnę pomiędzy krokwiami a dopiero później wieszaki. Inaczej będzie jak wyżej.

Rom-Kon
09-07-2014, 09:21
Ehhhhj no niech będzie bo właśnie uprawiam montaż wieszaków bo jakiś baranek chcąc dorobić wpakował wełnę między Krokwie... Bo.... Bo tak będzie później lepiej.

Nie zapominając o wcześniejszym zaznaczeniu miejsc na wieszaki czyli... trasowanie.

Jak by w każdym innym momencie po ułożeniu wełny, zamocowania wieszaków "nie mogły one już wyrządzić krzywdy"No bo Ty w ogóle jesteś inny. Jedno mówisz-piszesz inne robisz...

Nigdy nie zarysowałeś glacy(znaczy się łysinki) na grzybku? Normalnie szczęściarz! Nie wyobrażam sobie by pakować wełnę i motać się z plączącym się sznurkiem pomiędzy grzybkami. A dodatkowo jeszcze trzeba czasem skorygować któregoś grzyba to co? Wyjmujesz wełnę by skorygować? A może inaczej? Najpierw robisz stelaż później go rozbierasz, wkładasz wełnę i montujesz powtórnie? To byłaby ciekawa technologia. No ale jeśli robi się w Niemcach na godzinówkę to można - u nas w Polsce robimy na akord. Ale Ty już pewnie o tym zapomniałeś.

Szanowni Inwestorzy. Jeśli Wy sami robicie dla siebie to możecie niektóre rzeczy zrobić lepiej ale bardziej czasochłonnie. Ale my musimy patrzeć by było dobrze i krótko czyli tanio bo Wy Inwestorzy tego od nas oczekujecie. Dobrze, szybko, tanio. Ale niestety z tych trzech warunków można wybrać tylko dwa...

bimber_2
09-07-2014, 16:49
Rom-Kom: to wybieram dobrze i tanio ;)

kropekkkk
09-07-2014, 17:29
Witam.
Czy mogę poprosić o pomoc.

Chcę wykonać poddasze sam. 15cm wełny pomiędzy krokwy i 15cm pod krokwy

Czytałem o tych systemach rogops ale nie wiem jakie są różnice.
Zależy mi aby jak najwyższe poddasze było, jednak te 15cm pod krokwami muszę upchnąć.
Czy jest możliwość wykonania najpierw ocieplenia pomiędzy krokwy a potem dopiero stelarz do krokiew i kolejna warstwa wełny?
Czy konieczne będzie najpierw przygotowanie wieszaków i ich wypoziomowanie a dopiero potem montaż wełny.

Dach jest bez deskowania pełnego. ma membranę wysokoparoprzepuszczalną.
Czy powinienem najpierw wykonać tynki a dopiero później ocieplać poddasze?
Obawiam się o membranę bo podobno tylko 3 miesiące może być wystawiona na UV.


Czy ktoś może doradzić co dokładnie zakupić( jaki system i co jest potrzebne), czy mam posiłkować się np kalkuatorem rigips?
Mam jeszcze urlop i szkoda mi siedzieć w domu.

Tomaszs131
09-07-2014, 18:05
...Czy powinienem najpierw wykonać tynki a dopiero później ocieplać poddasze? ....
Tak, bezwzglednie wpierw zajmij sie tynkami, a potem ocieplaniem poddasza. Pamietaj tynki generuja duzo wilgoci.

plusfoto
09-07-2014, 18:23
Wylewka nie jest lepsza.

kropekkkk
09-07-2014, 19:01
Czy ta wilgoć z tynków nie wyjdzie potem z tej wełny.
Jakie skutki mogą być wcześniejszego ocieplenia wełną.

Do tynków mi daleko, a membrana stoi już i wolne mi leci.

Znalazłem gdzieś film jak zamontować GK na profilach UD i łącznikach, które przykręca się do boku krokwy.
Mógłbym zamontować uchwyty i potem jedną warstwę wełny żeby zasłonić membranę, a potem ostatecznie ją wyjął przed tynkowaniem.

Nigdzie nie znalazłem, że coś może by nie tak z wełną jak dostanie wilgoci od tynków.
A taśma brzegowa klejona na folię paroszczelną powinna być na tynk czy pod?

michal222
09-07-2014, 22:38
Dziękuję za odpowiedzi.
Przebijam się przez wątek, ale na razie jestem dopiero na 42 stronie, więc jeszcze prawie 500 :)
Padło tam podobne pytanie, ale nie było odpowiedzi.
Wyciąłem pasek w ścianie szczytowej bo cegła praktycznie dotykała deskowania.
Cegłę skułem tylko do wysokości jętek i tylko w pokojach, a nie w pomieszczeniach technicznych.
Czy w to puste miejsce na ścianie można ułożyć wełnę?
Załączam zdjęcie, żeby było wiadomo o czym piszę.
269462

Rom-Kon
10-07-2014, 07:35
Dziękuję za odpowiedzi.
Przebijam się przez wątek, ale na razie jestem dopiero na 42 stronie, więc jeszcze prawie 500 :)
Padło tam podobne pytanie, ale nie było odpowiedzi.
Wyciąłem pasek w ścianie szczytowej bo cegła praktycznie dotykała deskowania.
Cegłę skułem tylko do wysokości jętek i tylko w pokojach, a nie w pomieszczeniach technicznych.
Czy w to puste miejsce na ścianie można ułożyć wełnę?
Załączam zdjęcie, żeby było wiadomo o czym piszę.
269462
Właśnie po to wykułeś by tam włożyć termoizolacje. Co to będzie zalezy od Ciebie. Dobrze jest tam dać styropian ale jeszcze przed deskowaniem dachu. Teraz pozostała już tylko wełna.

Rom-Kon
10-07-2014, 07:45
Czy ta wilgoć z tynków nie wyjdzie potem z tej wełny.
Jakie skutki mogą być wcześniejszego ocieplenia wełną.

Do tynków mi daleko, a membrana stoi już i wolne mi leci.

Znalazłem gdzieś film jak zamontować GK na profilach UD i łącznikach, które przykręca się do boku krokwy.
Mógłbym zamontować uchwyty i potem jedną warstwę wełny żeby zasłonić membranę, a potem ostatecznie ją wyjął przed tynkowaniem.

Nigdzie nie znalazłem, że coś może by nie tak z wełną jak dostanie wilgoci od tynków.
A taśma brzegowa klejona na folię paroszczelną powinna być na tynk czy pod?
Źle szukałeś. Są przykłady że ludzie musieli wymieniać wełnę szklaną bo wszystko zalała woda i wełna "klapnęła".
Co prawda takie zjawisko nie będzie miało miejsca latem ale od późnej jesieni do późnej wiosny już tak. A jaki jest sens robienia wełny a później jej zdejmowania?

Możesz pokusić się o wykończenie całego poddasza aż do folii paroszczelnej tylko że folia za długo nie chce się trzymać i trzeba ją przycisnąć kawałkami płyty. Możesz wbrew sztuce budowlanej opłytować całość i poczekać ze spoinowaniem. Z mojego doświadczenia wynika że z tak wykończonym poddaszem nic się nie dzieje. Miałem już spoinowane i wykończone na gotowo a później w łazience było tynkowane (0.5m3 wody mi wtłoczyli na poddasze!) a w jednym przypadku były robione wylewki. Nic się nie stało tylko tam gdzie były posadzki robione to pociekło trochę po oknach dachowych ale płyta i spoinowanie wytrzymało.

ola1234
12-07-2014, 18:54
Witam , Chcę zacząć ocieplac poddasze w starym domu (przedwojennym) . Dach pokryty jest dachówką , lecz nie jest pokryty folia paroprzepuszczalną . Nie stać mnie na zdejmowanie pokrycia dachowego , aby ulozyć folię . Czy bez tego da się ocieplić poddasze i po pewnym czasie nie bedzie pojawiał się grzyb lub pleśń ? Jak po kolei ocieplić poddasze ? Chcę ocieplać je stopniowo , ponieważ nie mam funduszy na ocieplenie poddasza od razu . Dziękuje , Pozdrawiam :)

michal222
13-07-2014, 12:46
ola1234, a masz deskowanie pod dachówką? Jeśli tak, to zostawiasz szczelinę wentylacyjną, tak na ok 3cm i wkładasz wełnę między krokwie.

rafał2011
13-07-2014, 16:23
Nawet gdy jest deskowane (w co wątpię) , pasowałoby podbić od dołu folię paroprzepuszczalną, aby nie podwiewało śniegu.

Rom-Kon
13-07-2014, 21:21
Witam , Chcę zacząć ocieplac poddasze w starym domu (przedwojennym) . Dach pokryty jest dachówką , lecz nie jest pokryty folia paroprzepuszczalną . Nie stać mnie na zdejmowanie pokrycia dachowego , aby ulozyć folię . Czy bez tego da się ocieplić poddasze i po pewnym czasie nie bedzie pojawiał się grzyb lub pleśń ? Jak po kolei ocieplić poddasze ? Chcę ocieplać je stopniowo , ponieważ nie mam funduszy na ocieplenie poddasza od razu . Dziękuje , Pozdrawiam :)
Już to gdzieś we wątku przerabialiśmy i zawsze wychodziły półśrodki które mogły spowodować problemy z wodą z nawianego śniegu czy innej nieszczelności. Problem z namakaniem krokwi i problem z odprowadzeniem wody poza poddasze. Bo gdzie wyprowadzić folię? Ponad murłatą. Ale co dalej? Do podbitki? Do rynny czyli tak jak powinno być nie za bardzo idzie. Nikt tego nie rozwiązał.

annette78
15-07-2014, 09:22
Witam,
jestem tu nowa i nie czytałam tego tematu od początku, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Potrzebuję dołożyć 20cm wełny pod krokwiami (bo jest zaplanowana tylko pomiędzy) ale nie mogę, bo po podniesieniu podłogi o 18-20 cm (na rury od reku) zostajem mi tylko 250 wysokości. Co robić? czy pozostaje mi tylko ocieplenie nakrokwiowe? A jak jego cena?
Pozdrawiam

plusfoto
15-07-2014, 10:41
Witam,
jestem tu nowa i nie czytałam tego tematu od początku, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Potrzebuję dołożyć 20cm wełny pod krokwiami (bo jest zaplanowana tylko pomiędzy) ale nie mogę, bo po podniesieniu podłogi o 18-20 cm (na rury od reku) zostajem mi tylko 250 wysokości. Co robić? czy pozostaje mi tylko ocieplenie nakrokwiowe? A jak jego cena?
Pozdrawiam
20 cm na kanały od reku? przecież nawet okrągły może mieć max 73mm a płaski jeszcze mniej.

annette78
15-07-2014, 11:32
Witam, dzieki za odpowiedź. o dziwo projekt był na zamówienie, ale niestety nie przypilnowałam ocieplenia poddasza, a to koleś od reku podał mi taką wysokość podlogi. W projekcie oryginalna wys poddasza to 270. Myślałam o piance, ale ponoć ta nawet pokryta niepalną warstwą pali się łatwo. Dzięki jeszcze raz i miłego dnia

plusfoto
15-07-2014, 11:44
Myślałam o piance, ale ponoć ta nawet pokryta niepalną warstwą pali się łatwo. Dzięki jeszcze raz i miłego dnia
A masz zamiar tam palić ognisko? A tak na marginesie to jak już zacznie się palić to trzeba uciekać obojętnie co tam nie będzie.

Rom-Kon
15-07-2014, 18:58
Witam,
jestem tu nowa i nie czytałam tego tematu od początku, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Potrzebuję dołożyć 20cm wełny pod krokwiami (bo jest zaplanowana tylko pomiędzy) ale nie mogę, bo po podniesieniu podłogi o 18-20 cm (na rury od reku) zostajem mi tylko 250 wysokości. Co robić? czy pozostaje mi tylko ocieplenie nakrokwiowe? A jak jego cena?
Pozdrawiam
Pytanie, dlaczego aż 20cm pod krokwiami (a może jętkami-kleszczami?) i czy nie można dać tej wełny nad jętkami - jeśli oczywiście chodzi o jętki a nie o krokwie.

A drugie pytanie dlaczego podłoga grubsza aż o 20cm! Co to za system? Jakie rury? i Dlaczego takie grube!

Rom-Kon
16-07-2014, 09:45
Im więcej czytam postów na tym forum tym robota idzie dłużej....
Na początku odsunąłem profile główne od styku skos - sufit o 5 - 10 cm,
później zobaczyłem, że można zrobić to połączenie łącząc 2xCD.
I jedno pomieszczenie tak zrobiłem.

Drodzy fachowcy, jakie są różnice pomiędzy tymi "systemami?"
Czy ten "na sztywno" jest mniej podatny na ewentualne naprężenia i pęknięcia?

270366 270367

Kolego Ameryki nie odkryłeś. Te profile CD skręć razem w narożnikach zwykłym wkrętem do płyty. Widzę że przedłużasz grzybki - to chyba mój patent ;)

annette78
16-07-2014, 10:32
dać tej wełny nad jętkami

zaproponowali mi tak, ale to chyba nie jest najpowszechniej stosowane rozwiązanie?

A drugie pytanie dlaczego podłoga grubsza aż o 20cm!

no właśnie tego się jeszcze nie dopytałam, rozmawiałam z człowiekiem od reku wczoraj, ale on mi nie dał ostatecznej dpowiedzi, ale powiedział, że on prostokątnych rur nie daje, bo gorsze i że będą albo okrągłe albo kwadratowe (+ ocieplenie), ale nie powiedział o jakiej średnicy. Nie wiem też czy uwzględnił już zakładane 5cm styropianu w stropie. jestem na razie na etapie wykopu, więc mam chwilkę na zastanowienie (do wylania schodów). Pozdrawiam

RST
16-07-2014, 11:05
Kolego Ameryki nie odkryłeś. Te profile CD skręć razem w narożnikach zwykłym wkrętem do płyty. Widzę że przedłużasz grzybki - to chyba mój patent ;)

Tak Twój patent :)
Jakbyś był w okolicach Leszna to masz u mnie piwko :)

Tak też łącze te profile, pytałem które rozwiązanie lepsze i jakie są różnice przy połączeniach płyt między tymi "systemami".

Tomaszs131
16-07-2014, 20:44
Od dluzszego czasu szukam fachowcow do zabudowy poddasza. Rozbieznosc w wycenach byla dosyc duza- od 35 zl do 50zl za m2.
Dzisiaj dostalem jeszcze jedna, pozwole sobie na cytat
"Jeżeli chodzi o poddasze to: 50zł/mkw za sufity i 70 zł/mkw za skosy na gotowo do etapu malowania*w tym stelaż na podwójnym ruszcie,*wklejenie*narożników, wklejenie wiskozy, szpachlowanie i tarcie, tak jak powyżej bez kosztów materiału i paliwa" :confused:
Czy ktos z Was spotkal sie juz wczesniej z podobna oferta?

Rom-Kon
16-07-2014, 23:12
dać tej wełny nad jętkami

zaproponowali mi tak, ale to chyba nie jest najpowszechniej stosowane rozwiązanie?

A drugie pytanie dlaczego podłoga grubsza aż o 20cm!

no właśnie tego się jeszcze nie dopytałam, rozmawiałam z człowiekiem od reku wczoraj, ale on mi nie dał ostatecznej dpowiedzi, ale powiedział, że on prostokątnych rur nie daje, bo gorsze i że będą albo okrągłe albo kwadratowe (+ ocieplenie), ale nie powiedział o jakiej średnicy. Nie wiem też czy uwzględnił już zakładane 5cm styropianu w stropie. jestem na razie na etapie wykopu, więc mam chwilkę na zastanowienie (do wylania schodów). Pozdrawiam
Jeśli stryszek użytkowy to wtedy problem z wełną bo trzeba nadbitki robić. Można podzielić wełnę - trochę pod a trochę nad jętkami. Jaki system wybrać? bez wizji lokalnej trudno powiedzieć.

Jeśli chodzi o wentylację to rozważ system np. BlueSky firmy Valox lub polskie odpowiedniki. Lub rzeczywiście kanały płaskie 5cm ale to zależy jakie przepływy.

Rom-Kon
16-07-2014, 23:13
Tak Twój patent :)
Jakbyś był w okolicach Leszna to masz u mnie piwko :)

Tak też łącze te profile, pytałem które rozwiązanie lepsze i jakie są różnice przy połączeniach płyt między tymi "systemami".
Leszno trochę daleko.... może później ;)

Skręcaj na sztywno a na płytę daj Midflexa i zapomnij o poddaszu.

Rom-Kon
16-07-2014, 23:16
Od dluzszego czasu szukam fachowcow do zabudowy poddasza. Rozbieznosc w wycenach byla dosyc duza- od 35 zl do 50zl za m2.
Dzisiaj dostalem jeszcze jedna, pozwole sobie na cytat
"Jeżeli chodzi o poddasze to: 50zł/mkw za sufity i 70 zł/mkw za skosy na gotowo do etapu malowania*w tym stelaż na podwójnym ruszcie,*wklejenie*narożników, wklejenie wiskozy, szpachlowanie i tarcie, tak jak powyżej bez kosztów materiału i paliwa" :confused:
Czy ktos z Was spotkal sie juz wczesniej z podobna oferta?
Koszt paliwa? WTF? A co to jest "wiskoza"? hmm.... będzie trzeba zweryfikować stawki bo się okazuje że za darmo robię...

Tomaszs131
16-07-2014, 23:41
Koszt paliwa? WTF? A co to jest "wiskoza"? hmm.... będzie trzeba zweryfikować stawki bo się okazuje że za darmo robię...

Powyzsze stawki wydaja sie z ksiezyca wziete, czy w swoich wycenach rowniez podajesz dwie stawki (skosy i sufity)?

Rom-Kon
17-07-2014, 08:04
Powyzsze stawki wydaja sie z ksiezyca wziete, czy w swoich wycenach rowniez podajesz dwie stawki (skosy i sufity)?
Wycena to nie jest łatwa sprawa. Trzeba dużo rzeczy przewidzieć, np. właśnie koszt paliwa i czasem koszty zamieszkania. Ale to zawarte jest w stawce za m2. Czasem stawka jest za m2 a czasem stawka jest od całości. Jeśli Inwestor chce wiedzieć ile go to całościowo wyniesie to wtedy od całości. Różnie to bywa. A czy różnicuje się skos-sufit? Rzadko ale bywa... ale wtedy sufit jest droższy ;)

Bywa że robi się szczegółowy kosztorys każdej operacji - bo tak sobie życzy ... a wtedy Inwestor się i tak w tym nie połapie i można go walnąć w rogi... chociażby za to że siedziałem dwie noce i płodziłem ten koszmar :D