PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50

Akrimka
21-10-2015, 08:55
Miałem tak wełnę miedzy krokwiami pod membraną, żadnego wykroplenia nie było, wełna suchutka, poddasze nie było ogrzewane grzejnikami tylko tym co uciekło do góry z parteru.

marnon
21-10-2015, 11:19
udało mi się jeszcze jedną odpowiedź uzyskać : " Tak wykonana izolacja będzie podlegać infiltracji przewiewaniu, a to znacznie pogarsza jej parametry izolacyjne doprowadza do zawilgocenia izolacji. Licz się mimo wszystko z dużym kosztem grzewczym. Inna sprawa to, że ułożona wełna utrudni wykonywanie konstrukcji, może zostać uszkodzona lub zniszczona. Bądź pogorszeniu ulegnie stan jej zamontowania. Ułożenie wełny i zabezpieczenie jej dowolna paroizolacją pozwoli zwiększyć izolacyjność i Przy niższym koszcie grzewczym uzyskasz lepszy komfort cieplny dla pustostanu (wyższe temperatury)."

może faktycznie lepiej teraz poczekać do nadejścia ekipy i za jedną robotą ocieplić wszystko jak należy, teraz bym zrobił jedną warstwę i jakąś tam folię by potem za dwa miesiące znów tą folię zrywać i robić dalej... bezsensu.

pytanie w takim razie jak składować wełnę w rolkach - w sensie na stojąco czy leżąco czy jest to ważne lub nie, czy może lepiej na parter to zrzucić gdzie będzie cieplej i od podłogi będzie ciepło.

marcinkornacki
21-10-2015, 11:55
udało mi się jeszcze jedną odpowiedź uzyskać : " Tak wykonana izolacja będzie podlegać infiltracji przewiewaniu, a to znacznie pogarsza jej parametry izolacyjne doprowadza do zawilgocenia izolacji. Licz się mimo wszystko z dużym kosztem grzewczym. Inna sprawa to, że ułożona wełna utrudni wykonywanie konstrukcji, może zostać uszkodzona lub zniszczona. Bądź pogorszeniu ulegnie stan jej zamontowania. Ułożenie wełny i zabezpieczenie jej dowolna paroizolacją pozwoli zwiększyć izolacyjność i Przy niższym koszcie grzewczym uzyskasz lepszy komfort cieplny dla pustostanu (wyższe temperatury)."

może faktycznie lepiej teraz poczekać do nadejścia ekipy i za jedną robotą ocieplić wszystko jak należy, teraz bym zrobił jedną warstwę i jakąś tam folię by potem za dwa miesiące znów tą folię zrywać i robić dalej... bezsensu.

pytanie w takim razie jak składować wełnę w rolkach - w sensie na stojąco czy leżąco czy jest to ważne lub nie, czy może lepiej na parter to zrzucić gdzie będzie cieplej i od podłogi będzie ciepło.

Dlaczego bez sensu? Przecież izolacji między krokwiami nie będziesz musiał zrywać. Tylko folię. Jeśli nie grzejesz jakoś ostro na górze to nic się wełnie nie stanie, tak jak pisze Akrimka.

FlashBack
21-10-2015, 12:49
Miałem tak wełnę miedzy krokwiami pod membraną, żadnego wykroplenia nie było, wełna suchutka, poddasze nie było ogrzewane grzejnikami tylko tym co uciekło do góry z parteru.

Baranki, gość ma zamiar utrzymać ciepłote. On nie chce wyziebiać niepotrzebnie budynku.

Akrimka
21-10-2015, 14:34
Inna rzecz ze ja miałem wysyszony dom

Rom-Kon
21-10-2015, 17:18
Już widziałem jak z wełny cieknie woda. Po odpaleniu ogrzewania nagle zrobiła się sauna - głównie za sprawą podłogówki. A ostrzegałem Inwestora by delikatnie zaczął wygrzewanie i by otworzył okna... ja pojechałem do domu na tydzień a jak wróciłem to z wełny kapała woda. Ale wełna skalna więc wytrzymała tą próbę i było ok.

marnon
21-10-2015, 20:09
Ja tez mam wełnę skalna. Wylewki miałem w czerwcu tynki w maju . wakacje wietrzylem we wrześniu 3 dni miałem odpalona podlogowke , może mało ? Teraz żadnych prac nie przewiduje na budowie ot utrzymanie podlogowki w funkcji antyzamarzeniowej 5st. Pracę ruszają ok grudnia stycznia .
Chyba zostanę jednak przy tym ze zrobię to w grudniu . wykonawca mówi ze mogę teraz ta warstwę zrobić a on potem poradzi sobie z montażem grzybków i profili ...

Andrzej & Grażyna
23-10-2015, 10:01
Na czym mogę wklejać taśmy na łączenia płyt, które są przyklejone na ściance kolankowej. Z tego względu planuję dać flizelinę bo kosztuje grosze, tylko wydaje mi się że szkoda wklejać ją na uniflocie w miejscu w którym na pewno nie nastąpi pęknięcie, co można tam zastosować zamiast uniflota?????

zeusrulez
23-10-2015, 19:40
Na czym mogę wklejać taśmy na łączenia płyt, które są przyklejone na ściance kolankowej. Z tego względu planuję dać flizelinę bo kosztuje grosze, tylko wydaje mi się że szkoda wklejać ją na uniflocie w miejscu w którym na pewno nie nastąpi pęknięcie, co można tam zastosować zamiast uniflota?????

Np. vario ;)

Pozdrawiam

Henryka1
23-10-2015, 23:00
Ja tez mam wełnę skalna. Wylewki miałem w czerwcu tynki w maju . wakacje wietrzylem we wrześniu 3 dni miałem odpalona podlogowke , może mało ? Teraz żadnych prac nie przewiduje na budowie ot utrzymanie podlogowki w funkcji antyzamarzeniowej 5st. Pracę ruszają ok grudnia stycznia .
Chyba zostanę jednak przy tym ze zrobię to w grudniu . wykonawca mówi ze mogę teraz ta warstwę zrobić a on potem poradzi sobie z montażem grzybków i profili ...

Z montażem grzybków sobie nie poradzi jeśli nie wyjmie wełny z powrotem. Ja mam to samo wełna skalna to nie wełna ta żółta że można nogą ją upychać. Będzie pękać, będą wgniecenia w tym miejscu gdzie będzie odchylał żeby wkręcić grzybka. Dlatego wełnę skalną sprzedają też w arkuszach 1 m i w ogóle każą kłąść ją w niewielkich rozmiarach z drugą warstwą na zakłądkę przesuniętą w stoswunku do styków pierwszej warstwy ab nie było mosków termicznych i to w niczym nie przeszkadza. a jak będą kłaść z caej rolki np. 3m w miejscach nie zawsze łatwo dfostępnych to tylko porwą i poniszczą ci wełnę i nic to nie da . Jest to super wełna ładnie się rozpręża, ale potrafi pękać i też się wgniatać i tego już nie naprawisz. U mnie wełna stoi pionowo już drugi rok, wylewki, tynki i inne srewki były robione latem, nie ma żadnej wilgoci,a mróż nie szkodzi, jest w folii stoi na suchej wylewce i ma lepiej niż w magazynie u dostawcy, a kupiłem wcześniej bo była super promocja. Jest tylko przeciwzamarzanie czyli jak spadnie poniżej 6 stopni to włączy sie piec. 6 stopni to nie jest żadne wielkie grzanie i nic nie będzie się lało.

piotraudi
26-10-2015, 18:43
mam pytanie najpierw mocuje do bocznych ścian profile ud
nastepnie ustawiam wieszaki boczne i wsuwam profil cd60 w profil ud?

Andrzej & Grażyna
09-11-2015, 07:51
mam pytanie najpierw mocuje do bocznych ścian profile ud
nastepnie ustawiam wieszaki boczne i wsuwam profil cd60 w profil ud?

Ja właśnie tak robiłem (stosowałem wieszaki grzybkowe).

Andrzej & Grażyna
09-11-2015, 08:01
Pytanie do Rom-Kona jaka jest wydajność tej farby Forste tzn. z Twojej praktyki???
Jeśli planuję zostawić białe sufity (z gładzią) to dwukrotne malowanie tą farbą wystarczy, czy lepiej ją stosować jako podkład a warstwę wierzchnią zrobić inną farbą, jak ty robisz???
I pytanie ostatnie: akrylowanie narożników, przed malowaniem czy po malowaniu????

Rom-Kon
09-11-2015, 08:50
Pytanie do Rom-Kona jaka jest wydajność tej farby Forste tzn. z Twojej praktyki???
Jeśli planuję zostawić białe sufity (z gładzią) to dwukrotne malowanie tą farbą wystarczy, czy lepiej ją stosować jako podkład a warstwę wierzchnią zrobić inną farbą, jak ty robisz???
I pytanie ostatnie: akrylowanie narożników, przed malowaniem czy po malowaniu????
Trudno mi określić jaka wydajność przy malowaniu wałkiem ale natryskiem to po zepsuciu farby (dodaję trochę więcej wody) mam wydajność 10m2 z litra. Normalnie to około 8m2 z litra. Jeśli to ma być na gotowo to jednak dwie warstwy. Zresztą dopiero po malowaniu-gruntowaniu wychodzą różne babole i wtedy się je naprawia gotową masą z wiaderka. Zresztą po gruntowaniu robi się akryle w narożnikach więc siłą rzeczy trzeba malować 2x. I gdyby nie te wyprawki to agregatem można wymalować na jeden raz już na gotowo.

profi45
09-11-2015, 19:19
Trudno mi określić jaka wydajność przy malowaniu wałkiem ale natryskiem to po zepsuciu farby (dodaję trochę więcej wody) mam wydajność 10m2 z litra. Normalnie to około 8m2 z litra. Jeśli to ma być na gotowo to jednak dwie warstwy. Zresztą dopiero po malowaniu-gruntowaniu wychodzą różne babole i wtedy się je naprawia gotową masą z wiaderka. Zresztą po gruntowaniu robi się akryle w narożnikach więc siłą rzeczy trzeba malować 2x. I gdyby nie te wyprawki to agregatem można wymalować na jeden raz już na gotowo.
Jakoś ja nie czuje akrylowania po gruntowaniu. Bardziej czuje po pierwszym malowaniu ;)

Rom-Kon
10-11-2015, 07:45
Jakoś ja nie czuje akrylowania po gruntowaniu. Bardziej czuje po pierwszym malowaniu ;)
To gruntowanie to właściwie jest pierwszym malowaniem. Ale jak trzeba to można akrylować też przed malowaniem i gruntowaniem. Wystarczy narożnik dosyć mocno zmoczyć wodą i też idzie.... ale niestety gorzej niż na farbie.

Andrzej & Grażyna
10-11-2015, 09:54
Rom jeśli można zapytać jakich mas gotowych używasz do tych ostatecznych poprawek??? i w jaki sposób odpylasz powierzchnię gładzi przed malowaniem, może masz jakiś ciekawy sposób???

Andrzej & Grażyna
13-11-2015, 09:41
Rozumiem Rom-Kon że ta gotowa masa to tajemnica wykonawcy, ale mam inne pytanie: czy przed ostatecznymi poprawkami szlifujesz miejsca gdzie wyszły jakieś ubytki aby nie było tam farby, czy poprostu nakładasz gładź gotową na miejsce z farbą????

rafał2011
19-11-2015, 20:00
UWAGA DRAMAT !!!
338024
Nie róbcie tego w domu!!!

Rom-Kon
20-11-2015, 13:57
UWAGA DRAMAT !!!
338024
Nie róbcie tego w domu!!!

OOoo! Rafał ! Ty żyjesz? ...a właśnie. Pytał o Ciebie Inwestor z Wrocławia... powiedziałem mu że pewnie robisz na zmywaku w UK ;)

Rom-Kon
20-11-2015, 13:59
Rom jeśli można zapytać jakich mas gotowych używasz do tych ostatecznych poprawek??? i w jaki sposób odpylasz powierzchnię gładzi przed malowaniem, może masz jakiś ciekawy sposób???

Do ostatecznych poprawek używam akrylputza z wiaderka. Przed malowaniem odpylam po prostu miotłą. Żyrafa nie zostawia wiele pyłu.

Rom-Kon
20-11-2015, 14:02
Rozumiem Rom-Kon że ta gotowa masa to tajemnica wykonawcy, ale mam inne pytanie: czy przed ostatecznymi poprawkami szlifujesz miejsca gdzie wyszły jakieś ubytki aby nie było tam farby, czy poprostu nakładasz gładź gotową na miejsce z farbą????

Nie ma potrzeby szlifować farby. Akrylputz daję bezpośrednio na farbę, szlifuję i zostawiam bez gruntowania. Na to bezpośrednio malowanie ostateczne - dekoracyjne.

rafał2011
20-11-2015, 18:49
OOoo! Rafał ! Ty żyjesz? ...a właśnie. Pytał o Ciebie Inwestor z Wrocławia... powiedziałem mu że pewnie robisz na zmywaku w UK ;)

No co Ty...
...ja ostatnio śmiałem się z Ciebie na składzie w Michałowie z Panią ekspedientką :D
a tak po za tym karteczki wizytóweczki prima sort :D

Jeszcze dowiedziałem się że gdzieś na Kątach Węgierskich robiłeś poddasze, mam zamiar osobiście na żywo zobaczyć Twoją jakość wykonania, może uda mi się zrobić zdjęcie :D

Rom-Kon
24-11-2015, 11:08
No co Ty...
...ja ostatnio śmiałem się z Ciebie na składzie w Michałowie z Panią ekspedientką :D
a tak po za tym karteczki wizytóweczki prima sort :D

Jeszcze dowiedziałem się że gdzieś na Kątach Węgierskich robiłeś poddasze, mam zamiar osobiście na żywo zobaczyć Twoją jakość wykonania, może uda mi się zrobić zdjęcie :D

Jak będziesz u "Termaków" to pozdrów panią Basię i panią Agnieszkę. Bardzo miłe panie! :D

...a co do moich robót w okolicy to miałem dwie w Kątach, i po jednej w Legionowie, Michałowie-Grabina, Chotomowie i pod Serockiem. I wszystkie zaopatrywały się u "Termaków" ;)

Ech Rafał... gdybyś tak tą energię którą wkładasz w to by zaszkodzić innym spożytkował na polepszenie swojego bytu to byś w złocie chodził!

...i zdradzę Ci pewien sekret. Rozkładanie ulotek czy też wizytówek po hurtowniach nic nie daje. Możesz tony papieru rozłożyć a roboty nie znajdziesz. Na roboty wchodzi się z POLECENIA! A na polecenie trzeba sobie ZAPRACOWAĆ!

rafał2011
24-11-2015, 20:33
Jak widać nie zasługujesz na polecenie.338578
Tak po za tym, staraj się sznurkować gęściej ,wtedy pomysły z tekturką nie przyjdą Tobie więcej do głowy;)

rafał2011
24-11-2015, 20:39
Tak dla pewności, żebyś wiedział na przyszłość.338579

Rom-Kon
26-11-2015, 08:59
Jak widać nie zasługujesz na polecenie.338578
Tak po za tym, staraj się sznurkować gęściej ,wtedy pomysły z tekturką nie przyjdą Tobie więcej do głowy;)

Dziękuję Ci bardzo za reklamę. Gdybym to ja zamieścił tą reklamówkę to by mi zaraz bana dali ;) A nie mogłeś większego wstawić? Telefon mało wyraźny...

A co do tekturki to sam przyznaj że to dobry patent ;) Gdy jest już podbitka i nie widać światła w szczelinie to może się zdarzyć że wełna zamknie szczelinę i nawet się nie zorientujesz. A kartonu (lepszy bi sztywniejszy od tektury) nie dociśniesz do desek. Karton jest też wysoce paroprzepuszczalny więc nie ogranicza przepływu pary. Karton i kawałki profili CD można stosować też przy trójkątach w dachach wielospadowych (tam gdzie kulawka łączy się z krawężnicą) czy też przy "przeskoku" wełny przez a raczej nad płatwią... To jak Rafał, kiedy zastosujesz to ;) Flash też był "bardzo sceptyczny" jak czasem zastosowałem piankę a teraz sam poleca na uszczelnienie przepustów :D

...ale muszę się przyznać że ta tektura to nie jest do końca mój patent. Wymyślił to mój były Inwestor (bał się że szczelina się zamknie ale niepotrzebnie bo to była wełna skalna a więc sztywna) a ja tylko trochę dopracowałem to dodając profile.

rafał2011
26-11-2015, 18:15
TEKTURKA to najgłupszy pomysł jaki widziałem! W miejscu gdzie wełna powinna swobodnie oddawać wilgoć z poddasza, położyłeś karton który będzie zbierał całą wilgoć, nie chcę myśleć co może tam być za kilka lat...
Mam nadzieję że nie uda się Tobie sprzedać nikomu tego durnego pomysłu.

rafał2011
26-11-2015, 18:18
TEKTURKA to najgłupszy pomysł jaki widziałem! W miejscu gdzie wełna powinna swobodnie oddawać wilgoć z poddasza, położyłeś karton który będzie zbierał całą wilgoć, nie chcę myśleć co może tam być za kilka lat...
Mam nadzieję że nie uda się Tobie sprzedać nikomu tego durnego pomysłu.

FlashBack
26-11-2015, 18:19
UWAGA DRAMAT !!!
338024
Nie róbcie tego w domu!!!
Rafał użyłem delikatnego określenia. W każdym razie nie róbcie tego.
Romuald nie podpinaj mnie pod swoją patologię nawet w cudzyslowach.

Rom-Kon
27-11-2015, 12:08
Tiaa... karton będzie zbierał wilgoć. Bo jest to przegroda całkowicie szczelna dla pary wodnej i nie będzie miał gdzie tej wilgoci oddać! Puknij Ty się porządnie w głowę może zaczniesz myśleć! Flash też w wątku o FARBIE GRUNTUJĄCEJ stwierdził że farbą się nie gruntuje! Nie wiem czy napisał petycję do Śnieżki czy też nie ;) Ty Rafał też identycznie. Celuloza jako zmielona makulatura to na izolację jest dobra ale w postaci kartonu to już ma wszystkie wady jakie tylko można wymyślić. No bo oczywiście Rafał tak nie robi więc jest źle! Dobrze jest tylko to co Rafał robi i tylko materiały stosowane przez rzeczonego Rafała. Ta sama tektura a w środku jeszcze gips czyli płyta G-K jest na tyle paroprzepuszczalna że trzeba stosować folię a sam karton już dziwnym trafem nie jest. Wiesz Rafał ale określenie tępa dzida będzie jeszcze zbyt ostre.

Jan P.
27-11-2015, 12:27
W/g mnie tektura to niezły pomysł. Aby nie dotykała do deskowania. Jan

FlashBack
27-11-2015, 18:00
W/g mnie tektura to niezły pomysł. Aby nie dotykała do deskowania. Jan
Dzid na forum nie brakuje.

rafał2011
27-11-2015, 19:17
Tiaa... karton będzie zbierał wilgoć. Bo jest to przegroda całkowicie szczelna dla pary wodnej i nie będzie miał gdzie tej wilgoci oddać! Puknij Ty się porządnie w głowę może zaczniesz myśleć! Flash też w wątku o FARBIE GRUNTUJĄCEJ stwierdził że farbą się nie gruntuje! Nie wiem czy napisał petycję do Śnieżki czy też nie ;) Ty Rafał też identycznie. Celuloza jako zmielona makulatura to na izolację jest dobra ale w postaci kartonu to już ma wszystkie wady jakie tylko można wymyślić. No bo oczywiście Rafał tak nie robi więc jest źle! Dobrze jest tylko to co Rafał robi i tylko materiały stosowane przez rzeczonego Rafała. Ta sama tektura a w środku jeszcze gips czyli płyta G-K jest na tyle paroprzepuszczalna że trzeba stosować folię a sam karton już dziwnym trafem nie jest. Wiesz Rafał ale określenie tępa dzida będzie jeszcze zbyt ostre.

Bez zbędnej filozofii, zacznij sznurkować gęściej !!!

Rom-Kon
28-11-2015, 08:23
Bez zbędnej filozofii, zacznij sznurkować gęściej !!!
Oczywiście że można. Można krokwie potraktować jak warsztat tkacki z osnową i przeplatać wątek... ale ja się pytam po co? Nie żal Ci palców? Szybciej, łatwiej i skuteczniej wstawić karton. Karton który jest "przezroczysty" - nie stanowi bariery dla pary wodnej!

Rom-Kon
28-11-2015, 08:31
Dzid na forum nie brakuje.
Masz rację. A może pokażesz np. na filmiku jak rozginasz oczka w pretach do wieszaków obrotowych wkrętem i wkrętarką? Bo Ty przecież używasz jakiś specjalistycznych ;) Flash zejdź na ziemię - bujając w chmurach masz niedotleniony mózg.

rafał2011
28-11-2015, 13:48
Chyba otworze skup makulatury :popcorn:

FlashBack
28-11-2015, 13:56
Oczywiście że można. Można krokwie potraktować jak warsztat tkacki z osnową i przeplatać wątek... ale ja się pytam po co? Nie żal Ci palców? Szybciej, łatwiej i skuteczniej wstawić karton. Karton który jest "przezroczysty" - nie stanowi bariery dla pary wodnej!
jak to mawia romek? dla potomnych

Mariusz583
01-12-2015, 09:30
Witam.
Mam maly problem ktorym jest moj dom:) generalnie chodzi o uciekajace z niego cieplo.
okna dosyc nowe,dom ocieplony wiec wydaje mi sie ze ucieka przez strop.Strych jest nie uzytkowy a dach tam nie jest ocieplony.
Mysle zeby kupic wate mineralna ok 20-25cm i wylozyc ja na strop.
Pytanie moje jest take;
1.czy wogole ma to sens ile uzyskam z tego oszczednosci
2.i jaka grubosc polozyc.
3.czy na wate trzeba jeszcze cos ukladac jak nie mam zamiaru chodzic po tym strychiu

plusfoto
01-12-2015, 09:54
1.To nie tylko ma sens ale jest to niemal konieczność
2. 25 cm to raczej minimum i pamiętaj że to musi połączyć się z ociepleniem ze ścian. Ma być zachowana ciągłość izolacji.
3. Jeśli nie chcesz tego w ogóle używać to niekoniecznie ale ja bym to przykrył jakimiś płytami choćby po to aby tam zrobić jakąś "graciarnię"

kalkulatorek
01-12-2015, 10:42
Podłącze się pod temat - czym dobrze by było wyciąć kawałki pustaków i zaprawy ze szczytów na grubość około 15/20 cm - tak by nie porozwalały się w całości? Nie mam tam przerwy między dachem a pustakami na ocieplenie a chce uniknąć mostków termicznych.

Mariusz583
01-12-2015, 13:28
dzieki za odpowiedz.
Nie rozumiem jak sie mam polaczyc z ociepleniem ze scian.Ocieplenie jest na zewnatrz do samego dachu.Styropian.wiec jak mam sie polaczyc przez sciane? jestem kompletni szary w temacie wiec prosze o zrozumienie.

zeusrulez
01-12-2015, 18:14
dzieki za odpowiedz.
Nie rozumiem jak sie mam polaczyc z ociepleniem ze scian.Ocieplenie jest na zewnatrz do samego dachu.Styropian.wiec jak mam sie polaczyc przez sciane? jestem kompletni szary w temacie wiec prosze o zrozumienie.

Koledze wyżej chodziło o to aby ocieplenie ze ścian (Twój styropian na ścianie) połączył się przez murbelkę z ociepleniem poddasza.
Na pewno też miał na myśli i to, aby ściany szczytowe czy też sciany działowe nie były dociągnięte do samego deskowania czy też membrany.
Aby było miejsce na włożenie tam styropianu.

Pozdrawiam

zeusrulez
01-12-2015, 18:27
Podłącze się pod temat - czym dobrze by było wyciąć kawałki pustaków i zaprawy ze szczytów na grubość około 15/20 cm - tak by nie porozwalały się w całości? Nie mam tam przerwy między dachem a pustakami na ocieplenie a chce uniknąć mostków termicznych.

piła szablasta i dużo nerwów ale tego drugiego już nie kupisz na sławnym portalu aukcyjnym

pozdrawiam

Mariusz583
01-12-2015, 18:53
Biorac pod uwage ze cale podasz jest wolna przestrzenia nieużytkowa mam zamiar zrobic to tak.po calosci poleciec pierw folia,a przy scianach podniesc ja z 20cm do gory.pozniej poleciec wata15cm w zdloz i 10cm w druga strone.na to polozyc jeszcze moze jakas foli i w miejscu gdzie bede mial zamiar przejsc sie np do "wlaziku"na dach polzyc jakies plyty osb.
czy takie rozwiazanie bedzie dobrym rozwiazaniem?czy dalej jest cos nie tak?
Pozdrawiam.

kalkulatorek
01-12-2015, 19:13
Dzięki. Będę chciał wypożyczyć i będę się męczył w okresie świąteczno-noworocznym :/

Edit: Wrzucić tam od razu styropian czy czekać jak będzie montowana wełna?

zeusrulez
01-12-2015, 23:03
Biorac pod uwage ze cale podasz jest wolna przestrzenia nieużytkowa mam zamiar zrobic to tak.po calosci poleciec pierw folia,a przy scianach podniesc ja z 20cm do gory.pozniej poleciec wata15cm w zdloz i 10cm w druga strone.na to polozyc jeszcze moze jakas foli i w miejscu gdzie bede mial zamiar przejsc sie np do "wlaziku"na dach polzyc jakies plyty osb.
czy takie rozwiazanie bedzie dobrym rozwiazaniem?czy dalej jest cos nie tak?
Pozdrawiam.

Mam rozumieć że masz belki stropowe a w nich już wełnę tak ?
Ile masz tej wełny ?
Paroizolacja jest ?
Styropian ze ściany przechodzi przez murbelkę i łączy się z ociepleniem stropu ?

Pozdrawiam

zeusrulez
01-12-2015, 23:07
Dzięki. Będę chciał wypożyczyć i będę się męczył w okresie świąteczno-noworocznym :/

Edit: Wrzucić tam od razu styropian czy czekać jak będzie montowana wełna?

Nic nie stroi na przeszkodzie, żeby do zrobić od razu

Pozdrawiam

kalkulatorek
02-12-2015, 00:04
zeusrulez - dziękuje za pomoc.

Jesteś w stanie określić jakie straty ciepła przez ten mostek liniowy są w obrębie całego domu? Wiem, że nie można tego określić dokładnie - ale choć orientacyjnie? Byłem dziś na budowie i na prawdę będzie to ciężko zrobić (szczególnie wysoko) i aż szkoda kuć tak ładnie na tą chwilę jest to dopracowane :/

Mariusz583
02-12-2015, 07:23
Mam rozumieć że masz belki stropowe a w nich już wełnę tak ?
Ile masz tej wełny ?
Paroizolacja jest ?
Styropian ze ściany przechodzi przez murbelkę i łączy się z ociepleniem stropu ?

Pozdrawiam

Powiem szczerze ze niewiem poniewaz dom jst z lat 70 a ocieplenie jest od moze 10 lat. wiec watpie zeby cokolwiek bylo tam ocieplone a jak jest to napewno nie zadna wata.

zeusrulez
02-12-2015, 18:18
Powiem szczerze ze niewiem poniewaz dom jst z lat 70 a ocieplenie jest od moze 10 lat. wiec watpie zeby cokolwiek bylo tam ocieplone a jak jest to napewno nie zadna wata.

Wypadaloby wejsc na ten strych i zobaczyc z czym mamy sie mierzyc . . .
W tym momencie to wrozenie . . .

Pozdrawiam

zeusrulez
02-12-2015, 18:49
zeusrulez - dziękuje za pomoc.

Jesteś w stanie określić jakie straty ciepła przez ten mostek liniowy są w obrębie całego domu? Wiem, że nie można tego określić dokładnie - ale choć orientacyjnie? Byłem dziś na budowie i na prawdę będzie to ciężko zrobić (szczególnie wysoko) i aż szkoda kuć tak ładnie na tą chwilę jest to dopracowane :/

Prosisz mnie o cos praktycznie niemozliwego do obliczenia . . .
Jak mam cos obliczyc jak nawet nie znam podstawowych danych . . .
Znajdz dobra ekipe, zaplac i masz problem z glowy.

Pozdrawiam

Mariusz583
03-12-2015, 14:58
339471 wyglada to tak

Mariusz583
03-12-2015, 15:24
339471 wyglada to tak
od stropu nie ma zadnego ocieplenia.

zeusrulez
05-12-2015, 07:33
Tak naprawde przeslane zdjecie duzo nie wyjasnia.
Fakt jest taki, ze nie masz ciaglosci izolacji. Styropian z fasady powinien "przejsc" miedzy krokowiami nad murlata, po scianie kolankowej i polaczyc sie z ociepleniem stropu.
Przeslane zdjecie jest bardzo slabej jakosci i slabo mi cokolwiek Ci doradzic . . . Nawet nie wiem czy za ta murbelka jest jakas kolejna belka czy co to ?
Nie napisales jak masz rozwiazane ocieplenie stropu, co masz miedzy belkami stropowymi.

Pozdrawiam

Mariusz583
05-12-2015, 13:25
[QUOTE=zeusrulez;7012415]Tak naprawde przeslane zdjecie duzo nie wyjasnia.
Fakt jest taki, ze nie masz ciaglosci izolacji. Styropian z fasady powinien "przejsc" miedzy krokowiami nad murlata, po scianie kolankowej i polaczyc sie z ociepleniem stropu.
Przeslane zdjecie jest bardzo slabej jakosci i slabo mi cokolwiek Ci doradzic . . . Nawet nie wiem czy za ta murbelka jest jakas kolejna belka czy co to ?
Nie napisales jak masz rozwiazane ocieplenie stropu, co masz miedzy belkami strop

To fakt ciaglosc izolacji nie jest utrzymana w zadnym przypadku.niestety dostep do tego stryszku mam nieco utrudniony i z tad moje info jest dosc nie jasne.
Wydaje mi sie ze za murbelka jest podciagniety do samego dachu styropian poniewaz widac pare szczelin ktore przebijaja swiatlo.
miedzy belkami stropowymi jest wylewka stara jak swiat wiec nie wydaje mi sie zeby byla w jakims stopniu ocieplona.
Nie moge juz dlugo czekac i zrobie to tak.
1.Połoze folie i podciagne ja do sciany 40-50cm
2.Połoze wate 15cm i w drugim kierunku 10cm zeby razem uzyskac 25.
w miejscach gdzie zamierzam chodzic zrobie jakas prowizoryczna podloge.
W miejscach gdzie widzialem te przebicia ucisne cos.
I mam nadzzieje ze rozwiarze to w jakism stopniu moje problemu z uciekanym cieplem

zeusrulez
05-12-2015, 17:46
Skoro zadecydowałeś to rób. Ja bym inaczej zrobił . . .
Ale dwie rzeczy. Jak wcześniej wspominałem ze względu na to, iż zdjęcie jest b. słabej jakości strzelam.
Przypuszczam, że dachówkę masz na zaprawę więc te dziury o których wspominasz (przy murbelce) do których majstrowie Ci podciągneli styropian MIAŁEŚ właśnie po to aby powietrze sobie tam wleciało i zabierało całą wilgoć. Dlatego Twój dach jeszcze "żyje" i pewnie jakby go zostawiono w spokoju żyłby długo ;)
Druga rada. Nie możesz zrobić tak tej "prowizorycznej podłogi", że sobie coś tam położysz, np. jakiś kilka płyt na tą wełnę. Między wełną a tą podłoga ma być szczelina minimum 2 cm.

Pozdrawiam

Mariusz583
05-12-2015, 20:08
Na dachu z tego co pamietam jest papa nastepnie blacha.OK zostawie ta dziurki:) do podlogi zrobie jakis stelaz i na do osb.

Dziekuje i pozdrawiam

zeusrulez
06-12-2015, 01:24
Jest jeszcze jedna ważna rzecz . . . W sumie nawet nie wiem dlaczego tego na wstępie nie napisałem.
To co masz miedzy belkami - przypuszczam, że polepę lub coś co zostało zrobione na wzór polepy (przepisów na nią było sporo) - jest izolatorem.
Wprowadzając folię paroizolacyjną prosisz się o problemy . . .
Cała wilgoć którą akumuluje polepa powinna być oddana przy sprzyjających warunkach a Ty wrzucając tam szczelną folię mocno jej to utrudnisz . . .

P.S. Jeśli na dachu jest pełne deskowanie i papa to tym bardziej musi być szczelina ok. 3 cm.
Nie mogą to być jakieś szparki.

Pozdrawiam

Mariusz583
06-12-2015, 11:38
rozumiem ze mam zrezygnowac z foli.Tak jest tam cos takiego podobno jak Polepa.
O.k juz chyba wszystko wiem ze kupuje welne i jade z tematem bo zima sie zbliza.
mam zamiar uzyc Isover Uni Mata 039 15cm i druga warstwe 10cm

zeusrulez
06-12-2015, 12:27
Będąc na Twoim miejscu usunąłbym tą polepę i zastąpiłbym czymś podobnym . . .
Ale coś mi mówi, że Ci się nie chce . . .
Daj znać jeśli się mylę.

Pozdrawiam

Miszcz Jaszczonb
09-12-2015, 07:37
Witam,

Czy do zamocowania pręta z oczkiem do krokwi można użyć haka sufitowego z gwintem do drewna? Jeśli tak to jaki rozmiar?

Mariusz583
09-12-2015, 14:18
masz racje.a mam jeszcze jedno pytanie.da sie obliczyc o ile zmiejszy mi to utrate ciepla z domu?

FlashBack
09-12-2015, 19:09
Witam,

Czy do zamocowania pręta z oczkiem do krokwi można użyć haka sufitowego z gwintem do drewna? Jeśli tak to jaki rozmiar?
:lol: :lol::bash::bash::eek::D

Miszcz Jaszczonb
10-12-2015, 12:03
:lol: :lol::bash::bash::eek::D

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=4594183&viewfull=1#post4594183 z punktu 10 wynika, że można , więc o co ci chodzi? :P :cool: .

zeusrulez
10-12-2015, 17:35
masz racje.a mam jeszcze jedno pytanie.da sie obliczyc o ile zmiejszy mi to utrate ciepla z domu?

Oczywiście, że da się obliczyć.
Tylko trzeba zapłacić np. za OZC

Pozdrawiam

Rom-Kon
11-12-2015, 15:32
Witam,

Czy do zamocowania pręta z oczkiem do krokwi można użyć haka sufitowego z gwintem do drewna? Jeśli tak to jaki rozmiar?


http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=4594183&viewfull=1#post4594183 z punktu 10 wynika, że można , więc o co ci chodzi? :P :cool: .

Chodzi głównie o wytrzymałość takich haczyków na wyrywanie i rozgięcie oczka. Dobry haczyk i pewne zamocowanie a spokojnie można taką konstrukcję robić. W bardzo wysokich halach stosuje się zamiast prętów linki stalowe... ;)

Miszcz Jaszczonb
11-12-2015, 22:26
Chodzi głównie o wytrzymałość takich haczyków na wyrywanie i rozgięcie oczka. Dobry haczyk i pewne zamocowanie a spokojnie można taką konstrukcję robić. W bardzo wysokich halach stosuje się zamiast prętów linki stalowe... ;)
Jeśli chodzi o haczyki to miałem na myśli takie 6mm x 110, ale od początku miałem zamiar robić na wkrętach do drewna z podkładką, tylko tak mi przeszło przez myśl, jakby tak zrobić na haczykach to nie ma potrzeby przy prętach wyginać oczka i wystarczyłoby tylko powiesić na haczykach.

fox503
12-12-2015, 21:08
Witam,

Potrzebuję porady jak złapać płaszczyznę skosu dachu kopertowego w pomieszczeniu posiadającym dwie krokwie narożne.

W przypadku pokoju posiadające dwie równolegle ściany działowe, nie było większego problemu.

również zacząłem od wyznaczenia na jedynej ścianie działowej prostej będącej przedłużeniem krokwi, przesunąłem ją na poziom ścianki kolankowej i obrysowałem na pozostałych trzech i tutaj zaciąłem się i nie bardzo wiem co dalej...

Poradnik na youtube przedstawia metodę z żyłką w której rozciągnięcie jej z górnego wieszaka przy ściance działowej do wyznaczonego poziomu na ściance kolankowej a od niej do dolnego wieszaka, ale wówczas połać wyznaczona z żyłki znacznie ucieka od połaci krokwi.

Prosiłbym o sugestię, ewentualnie namiary na fotki, filmy (niekoniecznie polskie) omawiające temat wyznaczania połaci na dachu kopertowym.

340410
340411

Rom-Kon
14-12-2015, 16:36
Witam,

Potrzebuję porady jak złapać płaszczyznę skosu dachu kopertowego w pomieszczeniu posiadającym dwie krokwie narożne.

W przypadku pokoju posiadające dwie równolegle ściany działowe, nie było większego problemu.

również zacząłem od wyznaczenia na jedynej ścianie działowej prostej będącej przedłużeniem krokwi, przesunąłem ją na poziom ścianki kolankowej i obrysowałem na pozostałych trzech i tutaj zaciąłem się i nie bardzo wiem co dalej...

Poradnik na youtube przedstawia metodę z żyłką w której rozciągnięcie jej z górnego wieszaka przy ściance działowej do wyznaczonego poziomu na ściance kolankowej a od niej do dolnego wieszaka, ale wówczas połać wyznaczona z żyłki znacznie ucieka od połaci krokwi.

Prosiłbym o sugestię, ewentualnie namiary na fotki, filmy (niekoniecznie polskie) omawiające temat wyznaczania połaci na dachu kopertowym.

340410
340411

Było już... ja bym postawił "dzidę". Szukaj opisu ze słowem kluczowym "dzida" ;)

zeusrulez
24-12-2015, 18:38
Czestym Bywalcom tego watku chcialbym zyczyc udanych Swiat Bozego Narodzenia a w przyszlym Nowym Roku samych tlustych metrow :) !!

Pozdrawiam

Kev
01-01-2016, 14:08
Witam,
pozwolę sobie pożyczyć zdjęcie kolegi fox503

http://images78.fotosik.pl/197/da3217aa2409be9amed.jpg (http://images78.fotosik.pl/197/da3217aa2409be9a.jpg)

Chodzi mi o zaznaczoną przestrzeń między krokwiami wraz z następnymi do góry.
U mnie jest pełne deskowanie z papą i nie wiem jak doprowadzić powietrze potrzebne do wentylowania wełny.
Z początku myślałem o przewierceniu kilku otworów w krokwi ale czym wyżej tym więcej jest tych przestrzeni i pierwsze dolne otwory mogą okazać się nie wystarczające. Mam nadzieję, że mnie ktoś zrozumie.
Czy jest jakieś inne rozwiązanie?

Od razu może dopytam, czy w przypadku ocieplania wełną do samej kalenicy - stryszek, który będzie oddzielony jedynie gips-kartonem i deskami trzeba wentylować? Znajduje się w nim rekuperator, dlatego musi być ocieplony.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)

zeusrulez
02-01-2016, 15:42
Kev

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220290-Poprawna-wentylacja-dachu-z-pelnym-deskowaniem-i-kryciem-wstepnym-papa-jak&p=6999964&viewfull=1#post6999964

Pozdrawiam

Gary Lin
02-01-2016, 19:05
Świetne parametry mają izolacje natryskowe pianką. Latem chłodzą, zimą minimalizują straty ciepła, i to wyraźnie – nawet do 50 procent.

maciejtoya
10-01-2016, 09:29
Witam,
Czy robiąc sufit na poddaszu najlepiej dawać na podwójny stelaż, czy pojedynczy wystarczy ? Do czego można podwieszać stelaż jak np. jętek jest mało w pomieszczeniu ?

jaro4
10-01-2016, 10:49
Witam

Przeczytałem wątek i mam pytanie. Będę ocieplał poddasze, po między jętki na suficie dam wełnę 15cm i drugą warstwę na stelażu też 15cm tyle że z racji konstrukcji więźby między pierwszą warstwą a drugą będzie ok. 20cm przerwy ale tylko na suficie, na skosach jest ok. I teraz czy ta przerwa może być czy dwie warstwy położyć na stelażu bo czytając to streszczenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4594183 FlashBack twierdzi że może a Rom-Kom że nie. Czy konstrukcja stelaża utrzyma dwie warstwy wełny.

jaro4
12-01-2016, 19:16
Widzę że wątek traci życie. Fachowcy chyba na urlopach albo pracy tyle, dalej nie wiem jak ma być poprawnie.

Msihowk
12-01-2016, 20:53
Widzę że wątek traci życie. Fachowcy chyba na urlopach albo pracy tyle, dalej nie wiem jak ma być poprawnie.

Gipskartonitd przejął pałeczkę

Rom-Kon
13-01-2016, 09:10
U mnie nastąpiło zmęczenie materiału. Dziewięć lat piszę praktycznie to samo. Na okrągło. A reszta? Pewnie daleko... poddasza to nie jest dochodowy interes. Gdyby przy tym nie było jeszcze innych prac to już dawno bym wyciągnął nogi więc się innym nie dziwię że zwiali tam gdzie są pieniądze.

Rom-Kon
13-01-2016, 09:12
Witam

Przeczytałem wątek i mam pytanie. Będę ocieplał poddasze, po między jętki na suficie dam wełnę 15cm i drugą warstwę na stelażu też 15cm tyle że z racji konstrukcji więźby między pierwszą warstwą a drugą będzie ok. 20cm przerwy ale tylko na suficie, na skosach jest ok. I teraz czy ta przerwa może być czy dwie warstwy położyć na stelażu bo czytając to streszczenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4594183 FlashBack twierdzi że może a Rom-Kom że nie. Czy konstrukcja stelaża utrzyma dwie warstwy wełny.
Lepiej dwie warstwy położyć bezpośrednio na stelażu. Nie robić pustych przestrzeni pomiędzy warstwami a tym bardziej takich na 20cm!

...a jeśli boisz się o wytrzymałość stelaży to wejdź do mnie na fejsa a zobaczysz że ze sufitu zrobiłem sobie huśtawkę. Zresztą wtedy wkurzył mnie gips-karton-Flash i to był prztyczek w nos na jego brednie.

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11183436_1142576605759133_6814671721179198038_n.jp g?oh=78adb60a754f6beba087fc5e15aaeb77&oe=573A1BEF

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11694992_1142576639092463_1129812373081851641_n.jp g?oh=d48786885314bd028c3ff308301aed13&oe=573D3D15

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11032481_1142576575759136_4847289464161168613_n.jp g?oh=ffd1f9c1cad411f0cf4eec6b9c939ed4&oe=570A75F1

.

jaro4
13-01-2016, 20:33
No nie wierze jest moc. Pewnie to już było ale czy mógłbyś powiedzieć jakiej firmy stosujesz profile, wieszaki obrotowe i grzybki że ta konstrukcja jest taka wytrzymała. Na rynku jest dużo szajsu, jak sprawdzić czy profil jest dostatecznie sztywny. Czy wieszaki koelnera będą dobre.

maciejtoya
14-01-2016, 09:20
Jakiej firmy polecacie profile ? Mam do wyboru Rigips, Norgips i Budmat ?
Nie chciałbym przepłacać jeśli nie ma to uzasadnienia.

Rom-Kon
14-01-2016, 18:01
Na fotkach jest system Rigips (profile 0,6mm) ale tylko dlatego że jako izolacja miala być celuloza. A celuloza jest dosyć ciężka. W innym przypadku spokojnie wystarczy profil 0,5mm np. Budmatu. W normalnych warunkach na poddaszu nie ma takich obciążeń. Na metr kwadratowy płyta i wełna to niespełna 20kg. Wieszaki grzybkowe obciążalność obliczeniową mają 40kg a na metr kwadratowy na poddaszu przypada ich około 4szt! Więc zapas wytrzymałości jest spory.

maciejtoya
14-01-2016, 18:13
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zdecyduję sie raczej na Budmat. Co Pan sądzi o profilach Norgips ?
Jeszcze jedno pytanie: do krokwi przykręcac wieszaki ES czy może grzybkowe ? Jak to z tym jest ?

Rom-Kon
14-01-2016, 21:53
Ja na poddaszu stosuję głównie grzybki i sporadycznie na sufit wieszaki obrotowe. A jeśli chodzi o Norgips to sporo poddaszy na nich robiłem. W Liroyu są najtańsze...

mmaarcin
15-01-2016, 19:26
Rom-Kom mam prośbę abyś odniósł się do pytania , które zadałem tutaj.http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245101-Ta%C5%9Bma-%C5%9Blizgowa-a-folia-paroizolacyjna-po%C5%82%C4%85czenie

maciejtoya
17-01-2016, 10:49
Ja na poddaszu stosuję głównie grzybki i sporadycznie na sufit wieszaki obrotowe. A jeśli chodzi o Norgips to sporo poddaszy na nich robiłem. W Liroyu są najtańsze...

Jeśli miałby Pan do wyboru Norgips lub BudMat to co by Pan wybrał ? Te profile u mnie są najłatwiej dostępne.
Jeśli chodzi o płyty to mam do wyboru Norgips lub Siniat ? Które lepsze ?
Jaka folia paroizolacyjna jest polecana ? Wybieram wełnę Isover Uni Mata Plus oraz Super Mata.

Miszcz Jaszczonb
17-01-2016, 13:33
Witam

Przeczytałem wątek i mam pytanie. Będę ocieplał poddasze, po między jętki na suficie dam wełnę 15cm i drugą warstwę na stelażu też 15cm tyle że z racji konstrukcji więźby między pierwszą warstwą a drugą będzie ok. 20cm przerwy ale tylko na suficie, na skosach jest ok. I teraz czy ta przerwa może być czy dwie warstwy położyć na stelażu bo czytając to streszczenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4594183 FlashBack twierdzi że może a Rom-Kom że nie. Czy konstrukcja stelaża utrzyma dwie warstwy wełny.
Ja mam u siebie właśnie podobnie, dlatego, że jętki mam na wysokości ok 3,5 m a docelowo sufity podwieszane mają być na 2,6 m, więc też mam zagwozdkę, nie wiem czy lepiej kłaść dwie warstwy na stelażu, czy pierwszą między jętkami a druga na stelażu, czy to w czymś przeszkadza?

Ermua
17-01-2016, 17:41
Ile teraz kosztuje m2 sufitu podwieszanego nad schodami wraz z ociepleniem . Około 18 m2 .
Pisze nad schodami, bo jest to trochę trudniejsze z racji dostępu. Sam sufit prosty.

Rom-Kon
19-01-2016, 10:40
Ile teraz kosztuje m2 sufitu podwieszanego nad schodami wraz z ociepleniem . Około 18 m2 .
Pisze nad schodami, bo jest to trochę trudniejsze z racji dostępu. Sam sufit prosty.

...schody zabiegowe, wykończone drewnem egzotycznym na wysoki połysk, balustrada podobnie czyli specjalistyczne rusztowanie - możliwe że elementy dorabiane na zamówienie. Dodatkowo profesjonalne zabezpieczanie powierzchni schodów... oj może to kosztować tyle ile za całe poddasze ;)

A na serio to za mało danych.

Rom-Kon
19-01-2016, 10:47
Jeśli miałby Pan do wyboru Norgips lub BudMat to co by Pan wybrał ? Te profile u mnie są najłatwiej dostępne.
Jeśli chodzi o płyty to mam do wyboru Norgips lub Siniat ? Które lepsze ?
Jaka folia paroizolacyjna jest polecana ? Wybieram wełnę Isover Uni Mata Plus oraz Super Mata.

Profile Norgips czy BudMat... żadna różnica. Nawet nie wiem czy to nie to samo bo Norgips to tylko marka a kto produkuje? Może Pruszyński? Nie wiem - nie przykładam do tego wagi.

Płyty... wybrałbym Siniat - dawniej Nida, Lafrage. Ale Norgips też jest ok.

Jeśli chodzi o wełnę to proszę sprawdzić jeszcze Ursę DF32.

Folia paroizolacyjna... najlepsza Isover Stopair ale Marma z atestem też dobra. Byle nie "żółta" najtańsza bo ta nawet nie nadaje się do okrywania przed malowaniem.

Rom-Kon
19-01-2016, 11:10
Rom-Kom mam prośbę abyś odniósł się do pytania , które zadałem tutaj.http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245101-Ta%C5%9Bma-%C5%9Blizgowa-a-folia-paroizolacyjna-po%C5%82%C4%85czenie

Odpowiedzi dałem tamtym wątku.

mmaarcin
19-01-2016, 12:19
"Taśmy ślizgowe - kiedyś stosowałem ale stwierdziłem że na małych poddaszach są zbędne. Tak samo jak teoria która mówi o nie przykręcaniu płyty do profila UD. Połączenie jednego z drugim to na bank problem ze zrywaniem akrylu w narożniku. Teraz taśmę separacyjną daję tylko by nie ubrudzić szpachlówką ściany jeśli jest już ściana zrobiona na gotowo - tynk cem wap bez szpachlowania."


1 w takim razie przykrecasz płyty do UD? Z twojej wypowiedzi wychodzi że przykrecenie do UD będzie skutkowało problemem z akrylem.
2 jakiej konkretnie taśmy butylowej używasz
3 płytę dosuwasz do samej ściany czy dajesz jakiś odstęp?

Rom-Kon
19-01-2016, 20:35
"Taśmy ślizgowe - kiedyś stosowałem ale stwierdziłem że na małych poddaszach są zbędne. Tak samo jak teoria która mówi o nie przykręcaniu płyty do profila UD. Połączenie jednego z drugim to na bank problem ze zrywaniem akrylu w narożniku. Teraz taśmę separacyjną daję tylko by nie ubrudzić szpachlówką ściany jeśli jest już ściana zrobiona na gotowo - tynk cem wap bez szpachlowania."


1 w takim razie przykrecasz płyty do UD? Z twojej wypowiedzi wychodzi że przykrecenie do UD będzie skutkowało problemem z akrylem.
2 jakiej konkretnie taśmy butylowej używasz
3 płytę dosuwasz do samej ściany czy dajesz jakiś odstęp?

Taśma separacyjna i nie przykręcenie do profila UD powoduje że akryl w narozniku stale pęka. Ten system był może dobry jak spoiny robiło się na siatkach. Przy taśmach pełnych nie ma to sensu.

Taśmy butylowej nie używam. Pod profil taśma akustyczna a folię przyklejam na coromix.

Płytę docinam tak dokładnie jak się da a szczelinę wypełniam vario a na to taśmę flizelinową

Na tak wykonane poddasze daję dożywotnią gwarancję. Co z takim poddaszem można zrobić widać filmiku który wczesniej zamiescilem.

mmaarcin
20-01-2016, 07:32
Ok. Dzięki.
Taśma pełna to taśma fizelinowa czy np.tuff tape?
Rozumiem, że płytę do płyty dosuwamy na styk.Natomiast płytę do ściany też na styk czy może zostawiamy szczelinę?

Rom-Kon
20-01-2016, 08:58
Ok. Dzięki.
Taśma pełna to taśma fizelinowa czy np.tuff tape?
Rozumiem, że płytę do płyty dosuwamy na styk.Natomiast płytę do ściany też na styk czy może zostawiamy szczelinę?

Taśmy pełne to wszystkie inne tylko nie siatka.

Plyty dosuwam do ściany na styk a szczeliny wypełniam vario lub uniflotem

maciejtoya
20-01-2016, 10:56
Mam pytanie czy można ocieplać poddasze nieogrzewane w zimie ? Nic się z wełną nie stanie ?
Oczywiscie jest szczelina wentylacyjna 3 cm.

Rom-Kon
20-01-2016, 17:18
...my nie mamy zimowych przestojów ;)

jaro4
20-01-2016, 20:54
Profile Norgips czy BudMat... żadna różnica. Nawet nie wiem czy to nie to samo bo Norgips to tylko marka a kto produkuje? Może Pruszyński? Nie wiem - nie przykładam do tego wagi.

Płyty... wybrałbym Siniat - dawniej Nida, Lafrage. Ale Norgips też jest ok.

Jeśli chodzi o wełnę to proszę sprawdzić jeszcze Ursę DF32.

Folia paroizolacyjna... najlepsza Isover Stopair ale Marma z atestem też dobra. Byle nie "żółta" najtańsza bo ta nawet nie nadaje się do okrywania przed malowaniem.
A folia paroizolacyjna aluminiowa czy może być czy to jakiś wynalazek

Rom-Kon
21-01-2016, 07:38
A folia paroizolacyjna aluminiowa czy może być czy to jakiś wynalazek

Ja uważam że jest to "wynalazek" ale inni mają inne zdanie.

maciejtoya
21-01-2016, 10:02
Jakimi wkrętami przykrecac wieszaki ES do krokwi ? Długosc i srednica.

Miszcz Jaszczonb
21-01-2016, 20:49
Jakimi wkrętami przykrecac wieszaki ES do krokwi ? Długosc i srednica.
Ja u siebie ESy do krokwi przykręcałem wkrętami do drewna 4,5 x 50 mm
takimi, jak tu http://sklep.intar.pl/produkty/10499_wkrety-wiertla/Produkt/45424_wkret-do-drewna-200szt-45x50-zolty-swvzv245050-gz , po dwa na wieszak. Fosfatowane też mogą być.

markopolos
21-01-2016, 23:50
Witam
Ja z kolei mam pytanie o kolejność przykręcania płyt na poddaszu. Stelaże sufitu jak i skosu mam zamocowane na wieszakach typu es. W pierwszej kolejności powinienem przykręcać płyty na skosie czy też na suficie?

maciejtoya
22-01-2016, 05:05
Czy pod profile UD30 dajecie taśme akustyczna ? Widziałem dwa sprzeczne ze sobą filmy. Na jednym była na drugim nie. Jak to powinno być ?

Rom-Kon
22-01-2016, 08:54
Czy pod profile UD30 dajecie taśme akustyczna ? Widziałem dwa sprzeczne ze sobą filmy. Na jednym była na drugim nie. Jak to powinno być ?

Taśmę według producenta należy stosować zawsze i wszędzie! Czy jest sens czy go nie ma ale zawsze to dodatkowy pieniądz ze sprzedaży.

Rom-Kon
22-01-2016, 08:56
Witam
Ja z kolei mam pytanie o kolejność przykręcania płyt na poddaszu. Stelaże sufitu jak i skosu mam zamocowane na wieszakach typu es. W pierwszej kolejności powinienem przykręcać płyty na skosie czy też na suficie?
Bez znaczenia. Aby wygodniej było. A dla mnie wyhodniej zaczynać od sufitu.

maciejtoya
22-01-2016, 09:05
Taśmę według producenta należy stosować zawsze i wszędzie! Czy jest sens czy go nie ma ale zawsze to dodatkowy pieniądz ze sprzedaży.

Jakie ma Pan zdanie na ten temat ?

FlashBack
23-01-2016, 11:23
Czy pod profile UD30 dajecie taśme akustyczna ? Widziałem dwa sprzeczne ze sobą filmy. Na jednym była na drugim nie. Jak to powinno być ?
izolacje akustyczna przejmuje welna, wiec z tego pkt nie ma potrzeby. jednak ostatecznie wszystko uzaleznione jest od ukladu warstw izolacji.

FlashBack
23-01-2016, 11:26
Witam
Ja z kolei mam pytanie o kolejność przykręcania płyt na poddaszu. Stelaże sufitu jak i skosu mam zamocowane na wieszakach typu es. W pierwszej kolejności powinienem przykręcać płyty na skosie czy też na suficie?
skosy, sufity

kutzyki
23-01-2016, 17:46
Witam,
bardzo proszę o radę- ocieplano u mnie poddasze, i po zabudowaniu płytami k-g , okna połaciowe wyglądają tak:


Jak dla mnie, wygląda fatalnie, natomiast wykonawca twierdzi, że się 'czepiam' mało istotnych szczegółów, bo na to pójdzie siatka i gładź i wszystko będzie ok. Czy warto się upierać żeby to zostało poprawione?
Z góry dziękuję za pomoc.

maciejtoya
23-01-2016, 17:52
Kolejne pytanie :). Czy na poddaszu zrobić sufit dwupoziomowy krzyżowy czy wystarczy pojedynczy stelaż ? Sufit mam na wysokości 2,7m a do jętek mam około 279 mm. Dach wielospadowy, kopertowy.

FlashBack
23-01-2016, 19:15
Witam,
bardzo proszę o radę- ocieplano u mnie poddasze, i po zabudowaniu płytami k-g , okna połaciowe wyglądają tak:
344224344225344226344227

Jak dla mnie, wygląda fatalnie, natomiast wykonawca twierdzi, że się 'czepiam' mało istotnych szczegółów, bo na to pójdzie siatka i gładź i wszystko będzie ok. Czy warto się upierać żeby to zostało poprawione?
Z góry dziękuję za pomoc.
prace wykonane niezgodnie z wymogami. to kwalifikuje sie do rozebrania i naprawy (lacznie z materilami) na koszt wykonawcy. az strach pomyslec co jest pod tymi plytami, oj robia z ciebie blona :D napisz prosze co to za wykonawca

FlashBack
23-01-2016, 19:16
Kolejne pytanie :). Czy na poddaszu zrobić sufit dwupoziomowy krzyżowy czy wystarczy pojedynczy stelaż ? Sufit mam na wysokości 2,7m a do jętek mam około 279 mm. Dach wielospadowy, kopertowy.
alez to już było :D

kutzyki
23-01-2016, 19:25
prace wykonane niezgodnie z wymogami. to kwalifikuje sie do rozebrania i naprawy (lacznie z materilami) na koszt wykonawcy. az strach pomyslec co jest pod tymi plytami, oj robia z ciebie blona :D napisz prosze co to za wykonawca

czyli moje odczucia estetyczne słusznie krzyczały:rolleyes: Firma działająca legalnie, zarejestrowana, a sam wykonawca twierdził, że tak dobrze i super jak on, to nikt tego nie zrobi...
Kręcił głową, jak pokazywalam te szpary, że ' baba' to jak co powie,..od razu widać, że się Pani nie zna, bez obrazy. No to teraz chyba już wiem, że 'baba' będzie uparta.
Zapytam jeszcze tylko- rozumiem, że takie szczeliny są niedopuszczalne?

maciejtoya
23-01-2016, 19:50
alez to już było :D

Można trochę jaśniej ? Nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedzi. Z góry dzięki.

FlashBack
23-01-2016, 21:56
czyli moje odczucia estetyczne słusznie krzyczały:rolleyes: Firma działająca legalnie, zarejestrowana, a sam wykonawca twierdził, że tak dobrze i super jak on, to nikt tego nie zrobi...
Kręcił głową, jak pokazywalam te szpary, że ' baba' to jak co powie,..od razu widać, że się Pani nie zna, bez obrazy. No to teraz chyba już wiem, że 'baba' będzie uparta.
Zapytam jeszcze tylko- rozumiem, że takie szczeliny są niedopuszczalne?
bledy nie tylko w zbyt duzych szczelinach, w uzyciu uszkodzonych plyt, problem jest w wykonaniu poszycia. wykonano laczenia w niedopuszczalnych miejscach (rogi okna). gdybys wrzucila wiecej zdjec, szczegolnie ogolny widok na skosy, to dalo by lepszy obraz. karton plyty poprzerywany zle wkreconymi wkretami
https://lh3.googleusercontent.com/fDcaTXYNUPCBCO8nT4eXGoIbik8fA-qfCmzSW-YG9_jbtUhFfVOvbOkK9t_zBOISZy5isi3fIIx6Icm8ch1dCup1 M1rTs_wE5saga8zAB0xm3q3gT4Phqb4nfvbu9asUcPleA1Ogw5 HZYW5od4vMd_opga7st0WegKS4YgctabC_dXPJNQKiq4R0x1dn 2tycr2LT6Ut5ATnbvq07WGnE-cGv_dGLOpyxdnW7BIX5C-QTTmdH7nHaR-iwkhyuqMfDqNUaYQV1kIjdia8SAf68Dojv_eIk0X74u3NQJ5OR NfHYaqlfK2oX9cUzG2z8WgHNozUxhqa11f74428xAGRFS09KY4 fOCBkSFgoEndSTuxJdJxwYoIT5avnSRxXa9y4RzubxwwOj8dF2 _HbZLoNrYkaq7nf1hC4kXnvZ1snW1un5x6FnAGSlnWmG7Ecx7L _lhFVLnU6GSGnLlK6dsvvni_qXY-cMxvaW37hu0Lcxb-dOceY4E7pr1nO6U1gXTqQlN1-NcJDbA7ojn9GVd8Miz2t5uVg2jHfJ6igJWlG8SyWURV8A4hC1r 6RyICipjCLaVy1GSA=w750-h499-no
zniszczone okno(tu nie powinno byc wkretow od tego jest felc w ramie okna) , uszkodzone plyty, uszkodzona folia paroizolacyjna, a podejzewam, ze i tak jest zle ulozona/wykonana)
https://lh3.googleusercontent.com/RoerBDZSz2EUUS9cs11wfgz0oXFeiKdIBq52LCc5-J1X5PDxbTccpu-84XTx1rZRxnS53cBujFurcB9g93p1xa9Xowe0JJlBxazD52Pbm DGVSFWKnhubrri-mNIhrRZy5w06pCErOZ-LKnxQSqGH86rXRFSx3ITO1mBw9dgMNyTx7eTherUjByqGDaO5s h_j07N4zbySaPTNfFiCEvPFRCOz_9ISNsLeDeCzgEv6POUZ1qG 6T9qBfTJu32HadX5AMYGXTUoUJ3gcRFIY_k6m7Pbh7e2-iBZzJxfcxST8F4JdkQ10vClBbH3O5i0i0UF30dMjPkGZxac4nz n-e97etKSQqzRily8DU3zqGTLusqDASVzJlVnuMF7JeTCq5k2R4D y7yfirGtUusBYfZgulqfZuNG_OrN2oWH0nzsnQkv2hP4xyqw_n Nf0cu7zXQwfe3P4fXNBztrZstGFt14HnYXE8yXnwjR3YLokJDh v6PeRfBJUypuDRY-_u1ByGKPjLmXnWnyDgvrKoELJr7I4Nx4KVnkvLrVaxjhh65W6e 3OtmUQQdwO_TsYc3419eSBeX_nFJTA=w750-h499-no

FlashBack
23-01-2016, 22:50
Można trochę jaśniej ? Nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedzi. Z góry dzięki.
moze jeszcze przyjechac i zorobic :D poszukaj bylo to juz kilka razy omawiana w tym wlasnie watku. "rusz dupsko"

Miszcz Jaszczonb
23-01-2016, 23:51
Można trochę jaśniej ? Nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedzi. Z góry dzięki.
Jak jętki masz na wysokości 279 cm to bez problemu powinieneś się zmieścić na 2,7 m z docelowym sufitem dwupoziomowym krzyżowym, więc taki zrób, jest solidniejszy.

kutzyki
24-01-2016, 08:13
bledy nie tylko w zbyt duzych szczelinach, w uzyciu uszkodzonych plyt, problem jest w wykonaniu poszycia. wykonano laczenia w niedopuszczalnych miejscach (rogi okna). gdybys wrzucila wiecej zdjec, szczegolnie ogolny widok na skosy, to dalo by lepszy obraz. karton plyty poprzerywany zle wkreconymi wkretami

zniszczone okno(tu nie powinno byc wkretow od tego jest felc w ramie okna) , uszkodzone plyty, uszkodzona folia paroizolacyjna, a podejzewam, ze i tak jest zle ulozona/wykonana)


mam tylko parę zdjęć, nie wiem czy będą obrazować to dobrze:

FlashBack
24-01-2016, 09:43
mam tylko parę zdjęć, nie wiem czy będą obrazować to dobrze:

344287344288344289344290344291
to podręcznikowy przykład jak nie wykonywać zabudowy poddasza.
https://lh3.googleusercontent.com/z4DY8db1SDIqYL-YOnJ7wKLQrE7-X6t1kpqeOsmnuzefwijBbrKVHE4zuUnstIIT08tAM-XN3Q1JXsh_Ko--y5RinP36cirr2ZMTmF2oJi5oGUYZtiQ-TGj-m2qwiJMpR_CGueWIQrhxA5K0yqhXLmh9QnjI3JLrvTnVo29uHJ RG69Xux_CYTi71YvZ1zrO-_6fRinw9nsOPSV6QXmWKOAQdlCbrDnFuNwyWvTgPMaZMA0TAuz TZGWs5A4G4KAXG34eeqyY-tn4Hbg4-lJ1DxExkLLGHNVSNf9kZvSYRLRPqLk-ntFbv-qVzlitY0idF0p4moNo945XU-zBDUFPrU0UKr-awCgGCd0u08wY8l0r-QdvFUqEoROHHHGAbqhjK9Uqgl5Q8Jop2nva8Zvi758IB_EuRbb XGvYyAtFjsfbidJoloPYRHjYmfiDJG9oP9a5ALJnqrJqbRMqfX-12qXsLA1SHfgxsuAduOSBtQGU49jFQnICFeurHLl-g4wvfaQletenDMJ_cGGcEnv-Y6FO9c_6hD81NPF3_EWuv7ave6UFgIhPieLRVVq_RMYAILuQ8o _w=w750-h499-no
porazka, ew poprawki to nie tylko dodanie brakujacych wkretow, to rowniez koniecznosc wymiany plyt, usuniecia przesztywnien pomiedzy profilami cd. taki uklad plyt jest dopuszczalny (bez przesztywnien) przy wykonywaniu plytowania z uzyciem plyt ognioodpornych i to min w dwuch warstwach. (odpornosc ogniowa)
https://lh3.googleusercontent.com/Xrc7jjLKOf0pV3rALFMpYbhxqmKGfxkF9MES9AOftW4xypns_Y K2LuH6KZ9vyW3m7q7XI7Rd1HXGeix4BSsZFO3Bo7Lb1HJMVONO hOchPN4H5jfyA7QrijNSCTMCZQIvuRv3tWBhhiy1GlAcBdg3Ce kiOhZhGG9imqRYmWh3gfHcYsnNjFNIJKaVn5_rh-N3Vh6WEBVdeC4Q0BcgssSogs4acLPUP7_htcnn9URR5pVpjYgQ hikR6cBHeERwFXFv25O8vRwKYMUnTOeheMaScpwvgrH0x2X1j-Ibffg0BQsoFhQeZfZvbGpHsEnQ79-YDuXPbFT2bTQ1R8gB-DT7lOMDaPV2H1WxlkFgKIuwPt00jr9Zs3jFS6kgH-AeosKuV5DLCQrXSKywrw_mYiuZh2vu3WwTWXI_h4MACAF-zmeJYcDmnJ-VlLCvdWwdPrNoGhheiF05JPSFGAIYu5-_adl3geS8TctOZDO_D39dL-ENOIJ1rCGpCQBsU7ioCPxuW5j62ICOUMEekWPKnmT2YPqA4GdM m_6o7rQeHibqbegXD8l_vfaByCeC1GdrRw9azc_w5A=w1063-h705-no

maciejtoya
24-01-2016, 19:29
Jak jętki masz na wysokości 279 cm to bez problemu powinieneś się zmieścić na 2,7 m z docelowym sufitem dwupoziomowym krzyżowym, więc taki zrób, jest solidniejszy.

Nawet warto dać taki dwupoziomowy stelaż jeśli powierzchnia sufitu to jakies 8m2 ? Jeśli tak to dolne profile dawać po dłuższym boku czy krótszym ?

Miszcz Jaszczonb
24-01-2016, 19:44
Nawet warto dać taki dwupoziomowy stelaż jeśli powierzchnia sufitu to jakies 8m2 ? Jeśli tak to dolne profile dawać po dłuższym boku czy krótszym ?
Jeśli jest taka możliwość to czemu nie?. Nie wiem jak masz jętki, jeśli równolegle do dłuższej ściany to profile główne daj prostopadle do jętek a potem już wiesz jak. Ja wolę zawieszać profile główne prostopadle do jętek czy krokwi.

maciejtoya
24-01-2016, 20:08
Jętkę mam równoległą do dłuższej ściany. w Celu uścieślenia - profil głowny to ten który jest zawieszony za pomocą wieszaka obrotowego tak ? Poniżej jego jest profil który wchodzi w profil UD ?

Miszcz Jaszczonb
24-01-2016, 20:58
Tak to profil główny. Profil nośny wsuwasz w profil przyścienny UD i łączysz z głównym za pomocą łączników krzyżowych. Jeśli do podwieszenia chcesz użyć wieszaków obrotowych to nie zmieścisz się z docelową wysokością sufitu 270 cm. Dlatego w twoim przypadku lepiej użyć popularnych wieszaków do poddaszy, tzw. grzybków lub wieszaków bezpośrednich ES. Jeszcze jest kwestia ocieplenia, jak chcesz wyłożyć wełnę pod jętkami na stelażu np 5 cm to niestety, ale musisz opuścić sufit o te 5 cm.

maciejtoya
25-01-2016, 06:17
Tak to profil główny. Profil nośny wsuwasz w profil przyścienny UD i łączysz z głównym za pomocą łączników krzyżowych. Jeśli do podwieszenia chcesz użyć wieszaków obrotowych to nie zmieścisz się z docelową wysokością sufitu 270 cm. Dlatego w twoim przypadku lepiej użyć popularnych wieszaków do poddaszy, tzw. grzybków lub wieszaków bezpośrednich ES. Jeszcze jest kwestia ocieplenia, jak chcesz wyłożyć wełnę pod jętkami na stelażu np 5 cm to niestety, ale musisz opuścić sufit o te 5 cm.

Dzieki za pomoc. Czyli rozumiem, że mogę dać dwupoziomowy sufit na grzybkach. Myślałem, że jak się robi dwupoziomowy to muszą być wieszaki obrotowej + pręt z oczkiem.

Miszcz Jaszczonb
25-01-2016, 10:57
Dzieki za pomoc. Czyli rozumiem, że mogę dać dwupoziomowy sufit na grzybkach. Myślałem, że jak się robi dwupoziomowy to muszą być wieszaki obrotowej + pręt z oczkiem.
Mogą być obrotowe, ale to musiałbyś mieć zapas pod jętkami ok 15-20 cm. A tak, jak u ciebie do jętek masz 279 cm i chcesz mieć sufit na 270 cm to pozostają ci tylko grzybki lub ESy. Najtrudniej jest z wieszakami ES, przydaje się druga osoba do poziomowania i przykręcania. Z grzybkami jest łatwiej bo wystarczy wyznaczyć poziom żyłką czy sznurkiem i przykręcić wieszaki do wyznaczonego sznurkiem poziomu, potem tylko wpinasz profile. Poza tym, jak wspomniałem kwestia ocieplenia bo, w twoim przypadku, jeśli byś chciał położyć wełnę pod jętkami na stelażu to nie masz na to miejsca, łatwo policzyć. Tak więc, albo będziesz zmuszony opuścić sufit jeszcze o 5 cm, lub zostawić na 270 cm i wykonać stelaż jednopoziomowy z profilami co 40 cm prostopadle do jętek.

maciejtoya
26-01-2016, 09:19
Mogą być obrotowe, ale to musiałbyś mieć zapas pod jętkami ok 15-20 cm. A tak, jak u ciebie do jętek masz 279 cm i chcesz mieć sufit na 270 cm to pozostają ci tylko grzybki lub ESy. Najtrudniej jest z wieszakami ES, przydaje się druga osoba do poziomowania i przykręcania. Z grzybkami jest łatwiej bo wystarczy wyznaczyć poziom żyłką czy sznurkiem i przykręcić wieszaki do wyznaczonego sznurkiem poziomu, potem tylko wpinasz profile. Poza tym, jak wspomniałem kwestia ocieplenia bo, w twoim przypadku, jeśli byś chciał położyć wełnę pod jętkami na stelażu to nie masz na to miejsca, łatwo policzyć. Tak więc, albo będziesz zmuszony opuścić sufit jeszcze o 5 cm, lub zostawić na 270 cm i wykonać stelaż jednopoziomowy z profilami co 40 cm prostopadle do jętek.

Dzięki za odp.
Rozumiem, że profili CD nie przykręcam do UD ?
Czy w miejscu schodzenia się skosu z sufitem muszę też dawać skręcone ze sobą profile UD tak jak np. przy belce koszowej ?

Miszcz Jaszczonb
26-01-2016, 10:35
Jest taka zasada, że profili CD nie przykręca się do profili UD, ale jak to w życiu bywa teoria z praktyką nie zawsze idą w parze.
Przy łączeniu sufitu ze skosem nie musisz skręcać ze sobą profili UD, od tego jest profil V (https://www.google.pl/search?q=profil+V&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=aUenVunOEIbNygOlzK6oCw) , wygląda on tak 344610 344613 . Są różne szkoły i sposoby na to połączenie w konstrukcji krzyżowej np tak 344611 344612

maciejtoya
26-01-2016, 20:41
Miszcz Jaszczonb dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze pytania:
1. Jak robić taką zabudowę by szło to w miarę sprawnie ? Obecnie 1 pokój sam stelaż, wełna, bez płyt i foli to jest dla mnie tydzień czasu po godzinach (w tym cała niedziela i sobota). Pracuję razem z ojcem. Wsrod tygodnia przewaznie sam po pracy. Wykonuję to po raz pierwszy. Wiedzę czerpię z forum i kanału na Youtube. Dodatkowo bryła dachu wielospadowa.
Przeciąganie sznurków w celu wyznaczenia płaszczyzn jest ok ale naprawde troche to spowalnia itp..
2. Jak samemu można sobie poradzić z wypozimowaniem i przykrecaniem grzybków ?
3. Czym skręcać profile UD ze sobą "plecami" ( połączenie dwóch płaszczyzn ze sobą) ?

Miszcz Jaszczonb
27-01-2016, 09:08
Słuchaj, ja też robię sam, jeśli jakoś mogę to staram się pomóc. Ostatnio u siebie sufit robiłem 25 m2 (4,52 x 5.52), prócz pomocy brata przy wkładaniu profili nośnych CD, które musiałem oczywiście wcześniej łączyć łącznikiem wzdłużnym to wszystko sam, więc wiem jak to jest.
Najpierw misisz wyznaczyć sobie poziom za pomocą poziomicy wodnej, potrzebujesz drugiej osoby (łapiesz docelowy poziom w jednym pomieszczeniu a z drugą menzurką chodzisz po pozostałych i w każdym narożniku zarysowujesz poziom ołówkiem). Następnie od zaznaczonych kresek musisz wytrasować wszystkie płaszczyzny sufitów i skosów za pomocą sznurka traserskiego.
Co do skosów to najpierw musisz przykręcić profile przyścienne UD, potem grzybki pierwsze od ściany, przeciągasz sznurek i kręcisz pozostałe do środka trzymając się poziomu wyznaczonego sznurkiem.
Profile UD możesz skręcić za pomocą popularnych wkrętów samowiercących TEX tzw "pchełek" 3,9 x 9 mm lub blachowkrętów z łbem kapeluszowym bodajże 4,2 x 13 mm.

mihcal
27-01-2016, 09:17
Panowie,


mam otwarty salon w domu parterowym z poddaszem, gdzie skos z jednej strony chcę dość mocno opuścić względem krokwi i jętek. W kluczowym miejscu, pod jętkami będzie to około 1m.
W związku z tym mam dwa pytania:

1. Jakiej użyć techniki mocowania profili CD? Przedłużyć grzybki, czy może użyć wieszaków obrotowych na prętach mocujących?
2. Pod jętkami, gdzie stelaż z profili CD będzie znajdował się ok. metr niżej, jak ułożyć wełnę? Jeśli tradycyjnie umieszczę ją między jętkami i drugą warstwę dam bezpośrednio pod nią, to pojawia się problem mocowania tej drugiej warstwy. Z kolei jeśli położę wełnę na wiszący stelaż, to czy nie będzie to mega upierdliwe w wykonaniu?


Z góry dziękuję za pomoc

Miszcz Jaszczonb
27-01-2016, 09:23
Jeszcze dodam, takimi wkrętami skręcam profile 344714

maciejtoya
27-01-2016, 09:27
Słuchaj, ja też robię sam, jeśli jakoś mogę to staram się pomóc. Ostatnio u siebie sufit robiłem 25 m2 (4,52 x 5.52), prócz pomocy brata przy wkładaniu profili nośnych CD, które musiałem oczywiście wcześniej łączyć łącznikiem wzdłużnym to wszystko sam, więc wiem jak to jest.
Najpierw misisz wyznaczyć sobie poziom za pomocą poziomicy wodnej, potrzebujesz drugiej osoby (łapiesz docelowy poziom w jednym pomieszczeniu a z drugą menzurką chodzisz po pozostałych i w każdym narożniku zarysowujesz poziom ołówkiem). Następnie od zaznaczonych kresek musisz wytrasować wszystkie płaszczyzny sufitów i skosów za pomocą sznurka traserskiego.
Co do skosów to najpierw musisz przykręcić profile przyścienne UD, potem grzybki pierwsze od ściany, przeciągasz sznurek i kręcisz pozostałe do środka trzymając się poziomu wyznaczonego sznurkiem.
Profile UD możesz skręcić za pomocą popularnych wkrętów samowiercących TEX tzw "pchełek" 3,9 x 9 mm lub blachowkrętów z łbem kapeluszowym bodajże 4,2 x 13 mm.

Z tą poziomicą wodną to konieczne ? Wydaje mi się, że jeśli sufit w danym pomieszczeniu nie łączy się z innymi pomieszczeniami to jest to zbędne. Mam narysowane poziomy od posadzkarzy, więc mogę traktować to jako punkt odniesienia.
Ja mam dach wielospadowy więc to przeciąganie sznurka nie jest takie łatwe.

maciejtoya
27-01-2016, 09:29
Mam te drugie, czarne pchełki ale wydaje mi się, że są troche krótkie do skrecania profili plecami ze sobą. Jak się skręci je ze sobą to po przegięciu do kąta potrafią wypaść z drugiego profila.

Miszcz Jaszczonb
27-01-2016, 20:33
Najlepiej pokaż zdjęcia. Może ktoś inny poradzi. Polecam filmy tego pana https://www.youtube.com/user/GipsKartonITD/videos możesz się dużo nauczyć i dowiedzieć.

maciejtoya
30-01-2016, 09:29
Czy mogę zrobić sufit jednopoziomowy zawieszone na wieszakach obrotowych ?

Miszcz Jaszczonb
30-01-2016, 22:47
Oczywiście, możesz zrobić jednopoziomowy krzyżowy.

FlashBack
31-01-2016, 10:49
Czy mogę zrobić sufit jednopoziomowy zawieszone na wieszakach obrotowych ?
Nie.

maciejtoya
01-02-2016, 19:46
Dzięki. Zrobiłem krzyżowy dwupoziomowy i wyszedł super. Mega mocny.
Mam pytanie jak zabudować skos nad schodami. Chciałbym zrobić jedną płaszczyznę. Dać ud po jednej i drugiej stronie ściany. Natomiast nie wiem jak przymocować CD60. Z jednej strony zrobię na grzybki a z drugiej mogę na wieszaki ? Załączam zdjęcie.

345483

maciejtoya
05-02-2016, 09:19
Czym skręcić ze sobą dwa wieszaki grzybkowe ? Muszę trochę niżej opuścić skos.

Rom-Kon
05-02-2016, 16:13
Dzięki. Zrobiłem krzyżowy dwupoziomowy i wyszedł super. Mega mocny.
Mam pytanie jak zabudować skos nad schodami. Chciałbym zrobić jedną płaszczyznę. Dać ud po jednej i drugiej stronie ściany. Natomiast nie wiem jak przymocować CD60. Z jednej strony zrobię na grzybki a z drugiej mogę na wieszaki ? Załączam zdjęcie.

345483

Wyszedł mega mocny... tylko po co? Nie masz podłogi na stryszku i będziesz bezpośrednio po płytach chodzić?

Jesli chodzi o zabudowę to z lewej strony musisz zrobić coś na wzór krokwi. Może to być deska na sztorc wstawkona pomiędzy więźbę u góry i opartą - przymocowaną do ściany. Może to być dziwna konstrukcja z deski wiszącej na łatach byleby dobrze przenosiła obciążenia. Do tej konstrukcji mocujesz grzybki tak jak do krokwi. I pamietaj że tam musi być jeszcze welna!

Rom-Kon
05-02-2016, 16:21
Czym skręcić ze sobą dwa wieszaki grzybkowe ? Muszę trochę niżej opuścić skos.
Można nitować - nity zrywki fi5mm - lub skręcać blachowkrętami. Zwykłe standardowe pchełki samowiercące są trochę za słabe. Ale już te z łbem podkładkowym ktore ja stosuję solidnie trzymają. Trzeba tylko trochę siły użyć bo nie mają wiertła.

Rom-Kon
05-02-2016, 16:38
Oczywiście, możesz zrobić jednopoziomowy krzyżowy.
Domyślam się że już "po ptokach" ale innym wyjaśnię.
Teoretyczne można ale profile się zbyt bujają i bedzie problem przy wieszaniu i przykręcaniu płyt. Można to bujanie ograniczyć wpinając profile krzyżowo nad ale to bez sensu. Lepiej zrobić dwupoziomowy.

Dodam jeszcze że do około 30cm poniżej jętek można zrobić stelaż jednopoziomowy na przedłużanych grzybkach

Rom-Kon
05-02-2016, 16:44
345483

...a tak swoją drogą to dlaczego chcesz zepsuć taki ładny element jakim jest koszyk? Lepiej -ładniej go obrobić tak jak się powinno.

Miszcz Jaszczonb
05-02-2016, 23:59
Wyszedł mega mocny... tylko po co? Nie masz podłogi na stryszku i będziesz bezpośrednio po płytach chodzić?

Jesli chodzi o zabudowę to z lewej strony musisz zrobić coś na wzór krokwi. Może to być deska na sztorc wstawkona pomiędzy więźbę u góry i opartą - przymocowaną do ściany. Może to być dziwna konstrukcja z deski wiszącej na łatach byleby dobrze przenosiła obciążenia. Do tej konstrukcji mocujesz grzybki tak jak do krokwi. I pamietaj że tam musi być jeszcze welna!
Dlatego od samego początku optowałem za dwupoziomowym i taki też wykonał kolega maciejtoya.


Dzięki. Zrobiłem krzyżowy dwupoziomowy i wyszedł super. Mega mocny.
Mam pytanie jak zabudować skos nad schodami. Chciałbym zrobić jedną płaszczyznę. Dać ud po jednej i drugiej stronie ściany. Natomiast nie wiem jak przymocować CD60. Z jednej strony zrobię na grzybki a z drugiej mogę na wieszaki ? Załączam zdjęcie.

345483

Tak jak Rom-Kon pisze, ja bym obrobił kosz, chyba że koniecznie ci zależy to musiałbyś coś tam wstawić jakąś belkę etc i do tego podwiesić.


Czym skręcić ze sobą dwa wieszaki grzybkowe ? Muszę trochę niżej opuścić skos.
Najlepiej i najszybciej nitami zrywalnymi, nie ma sensu bawić się wkrętami a jeśli już to właśnie blachowkrętami z łbem podkładkowym bez wiertła.

maciejtoya
06-02-2016, 08:45
...a tak swoją drogą to dlaczego chcesz zepsuć taki ładny element jakim jest koszyk? Lepiej -ładniej go obrobić tak jak się powinno.

Po prostu tak mi się wydawało, że jeśli zrobię tylko jeden skos to będzie to lepiej wyglądac.

maciejtoya
08-02-2016, 20:43
Mam pytanie. Jak ocieplać poddasze ?
Obecnie robię to tak, wełna 15 cm między krokwie (z 3 cm szczelina),potem druga warstwa 10 cm. Robię tak wszędzie w obrębie pokoju, czyli skosy i sufit.
Mam teraz pytanie jak ocieplić przestrzeń nad ocieplonym pokojem, czyli tam gdzie będzie mały stryszek ? Włożyć tylko wełnę pomiędzy krokwie czy też dwie warstwy ? Dodam, że na strychu chciałem wykonać okładzinę z płyt OSB na skosach.

Ocieplam też miejsca w których nie da się zrobić strychu. Po prostu tam gdzie jest miejsce między krokwiami to ocieplam. Mam więc pytanie czy ta przestrzeń też musi być zabezpieczona folią paroizolacyjną ?

markopolos
14-02-2016, 16:36
To i ja zadam pytanie. Odpowiedzi w zasadzie się domyślam, ale zapytam:). W jednym z pokoi wyszło mi, że na skosie mieści się 5całych płyt k-g i pozostaje 2,5cm luzu od ostatniej płyty do ściany. Czy można pozostawić taki odstęp? Wiadomo, że wypełnię to masą/gipsem i zazbroję flizeliną lub papierem, ale czy mi to przypadkiem do odpadnie? :)

Sławek...
14-02-2016, 16:55
lepiej zrób 5 x po 0,5 cm przerwy

rafał2011
15-02-2016, 08:33
To i ja zadam pytanie. Odpowiedzi w zasadzie się domyślam, ale zapytam:). W jednym z pokoi wyszło mi, że na skosie mieści się 5całych płyt k-g i pozostaje 2,5cm luzu od ostatniej płyty do ściany. Czy można pozostawić taki odstęp? Wiadomo, że wypełnię to masą/gipsem i zazbroję flizeliną lub papierem, ale czy mi to przypadkiem do odpadnie? :)

Zacznij paskiem ok 30cm wyjdzie jedno łącznie więcej ale zawsze pewniejsze od "rzeźby"

maciejtoya
15-02-2016, 16:03
Mam pytanie. Czy trzeba ocieplać ściankę szczytową lukarny od wewnątrz ? Widziałem, że niektóre osoby ocieplają styropianem.

DuzaGlowa
17-02-2016, 07:50
Witam,

O ile wysuwamy wieszak typu grzybek pod krokwią jeżeli pod krokwią mamy 15 cm wełny?
Czy wysywamy go na 15 cm?
Czy wysywamy go na 18 cm (15cm +3 cm profil) ?

Szukałem i widziałem że są obie opcje stosowane na filmach instruktażowych i na forach. Która z nich jest lepsza.

Z góry dziękuje.

Jan P.
17-02-2016, 16:27
15 Jan

holdfast
17-02-2016, 18:58
Witam, mam pytanie ocieplam poddasze 15 cm + 10cm roocwool 0,039 i planuję dać na ściany szczytowe oraz na ściany które wyjdą pod skosami od wewnątrz 10cm tej samej wełny i tutaj pojawia się pytanie gdyż dom nie jest ocieplony z zewnątrz a jak kiedyś ocieplę go z zewnątrz styropianem to będzie wyglądać tak: 10 cm styropianu, pustak 24 cm, 10 cm wełny, regips i czy nie będzie się nic nie działo tej ścianie ? czy tak się robi w ogóle ?

FlashBack
17-02-2016, 19:53
Witam,

O ile wysuwamy wieszak typu grzybek pod krokwią jeżeli pod krokwią mamy 15 cm wełny?
Czy wysywamy go na 15 cm?
Czy wysywamy go na 18 cm (15cm +3 cm profil) ?

Szukałem i widziałem że są obie opcje stosowane na filmach instruktażowych i na forach. Która z nich jest lepsza.

Z góry dziękuje.
15.

Widziałeś i nie chcesz pokazac innym? pokaż

FlashBack
17-02-2016, 19:55
Witam, mam pytanie ocieplam poddasze 15 cm + 10cm roocwool 0,039 i planuję dać na ściany szczytowe oraz na ściany które wyjdą pod skosami od wewnątrz 10cm tej samej wełny i tutaj pojawia się pytanie gdyż dom nie jest ocieplony z zewnątrz a jak kiedyś ocieplę go z zewnątrz styropianem to będzie wyglądać tak: 10 cm styropianu, pustak 24 cm, 10 cm wełny, regips i czy nie będzie się nic nie działo tej ścianie ? czy tak się robi w ogóle ?
wełna / paroizolacja / plyta

holdfast
17-02-2016, 20:32
dokładnie od wewnątrz wełna, folia paroizolacyjna i płyta a od zewnątrz styropian i mam rozumieć że jest ok nic się ze ścianą nie będzie działo bo wiadomo też musi oddychać ( chyba )

plusfoto
21-02-2016, 13:00
Hej panowie fachowcy zbliża się czas ocieplenia i mam dylemat co zrobić z tymi trójkątami w narożach. Zastanawiam się czy nie zapianować i mieć spokój. Otwory są tak małe że kłopot nawat rękę tam włożyć.
347529347530
Jakość nie najlepsza bo z byle jakiego telefonu.

rafał2011
22-02-2016, 15:25
Pianka albo wełnę kawałkami na ścisło, na przyszłość dla innych takie rzeczy robi się razem z elewacją! Musisz wyciąć większą szczelinę między deską a styropianem minimum 3cm.

plusfoto
22-02-2016, 16:34
Pianka albo wełnę kawałkami na ścisło, na przyszłość dla innych takie rzeczy robi się razem z elewacją! Musisz wyciąć większą szczelinę między deską a styropianem minimum 3cm.
I minimum tyle tam jest.:) Co do dostania się tam od zewnątrz to też o tym myślę ale wiele więcej miejsca na manipulowanie wełną czy styropianem to tam nie będzie. Też będzie rzeźbienie. Najlepiej najpewniej i najwygodniej to tam było to zrobić jeszcze nawet przed deskowaniem ale kto o tym dwa lata temu myślał:bash:

rafał2011
22-02-2016, 17:55
I minimum tyle tam jest.:) Co do dostania się tam od zewnątrz to też o tym myślę ale wiele więcej miejsca na manipulowanie wełną czy styropianem to tam nie będzie. Też będzie rzeźbienie. Najlepiej najpewniej i najwygodniej to tam było to zrobić jeszcze nawet przed deskowaniem ale kto o tym dwa lata temu myślał:bash:

Na zdjęciu wydaję się że jest mniej;) ale jak jest to ok. Widzicie na jakim etapie powinniśmy już myśleć o poddaszu;) Połączenie izolacji zewnętrznej ścian szczytowych z poddaszem też lepiej zrobić przed deskowaniem/membraną ;)

Andrzej & Grażyna
24-02-2016, 07:50
Planuję w następnym etapie wykonać gładź na suficie w przyszłej łazience, problem tym że na ściance kolankowej na wysokości obmurowanej murłaty pojawiło się pęknięcie, w pokojach obklejałem ścianki kolankowe płytami i po problemie ale czy w łazience też kleić płyty (zielone) na ściankę kolankową biorąc pod uwagę że docelowo tam będą kafle, czy poprostu zostawić bez płyty a kafle przysłonią to pęknięcie? Czy ktoś spotkał się z tym że kafle popękały w obrębie ścianki kolankowej na skutek pracy murłaty??? Czy jest wogóle taka możliwość???

plusfoto
27-02-2016, 19:58
Dziś jeden z wykonawców dosłownie zwalił mnie z nóg. Poinformował mnie że oni to folię paraizolacyjną najpierw przypinają do płyty KG zszywkami a potem płytę z tą folią montują do stelaża. Normalnie mało nie usiadłem na posadce.

FlashBack
27-02-2016, 20:34
Dziś jeden z wykonawców dosłownie zwalił mnie z nóg. Poinformował mnie że oni to folię paraizolacyjną najpierw przypinają do płyty KG zszywkami a potem płytę z tą folią montują do stelaża. Normalnie mało nie usiadłem na posadce.
hehe, ale to ma głębszy sens :D

rafał2011
01-03-2016, 17:17
Planuję w następnym etapie wykonać gładź na suficie w przyszłej łazience, problem tym że na ściance kolankowej na wysokości obmurowanej murłaty pojawiło się pęknięcie, w pokojach obklejałem ścianki kolankowe płytami i po problemie ale czy w łazience też kleić płyty (zielone) na ściankę kolankową biorąc pod uwagę że docelowo tam będą kafle, czy poprostu zostawić bez płyty a kafle przysłonią to pęknięcie? Czy ktoś spotkał się z tym że kafle popękały w obrębie ścianki kolankowej na skutek pracy murłaty??? Czy jest wogóle taka możliwość???

Przyklej płyty i pomaluj folią w płynie.

mmaarcin
02-03-2016, 20:55
KNAUF Narożnik wewnętrzny Sheetrock Las Vegas i zewnętrzny Knauf DALLAS
Niedługo, mam przynajmniej taka nadzieje , zakończę walkę o poddasze. A może z poddaszem.
I niedługo właśnie zacznę spoinowanie, czy szpachlowanie płyt.
Płyty zamierzam łączyć taśmą Tuff Tape , natomiast rogi zewnętrzne i wewnętrzne mid flex.

Przy okazji wizyty w sklepie, popularnie zwanym marketem budowlanym napatoczyłem się na narożniki knaufa.
Nie powiem, sprawiają bardzo solidne wrażenie, jakby połączenie taśmy tuff tape z solidną wkładką aluminiowa.

I tu moje pytanie, czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma doświadczenie z tymi produktami?

rafał2011
02-03-2016, 21:39
Bardzo dobry material i wyglada nie jak tasma tt tylko zwyklea popierowka i nie aluminim tylko ocynkowana blacha ;) Ciekawy jestem kiedy zaczniecie uzywac zwyklych papierowek zamiast tt i medium lub original zamiast midflexa;)

kalkulatorek
02-03-2016, 22:39
Czy ktoś z Was może powiedzieć jakie stosuje materiały od A do Z przy ociepleniu poddasza?
Zacząłem weryfikować te dane z początku tego tematu ale zrzekłem się po X stronie. Moje drugie pytanie jest następujące - jak szybko po wylewce należy wprowadzać wełnę do domu?

mmaarcin
03-03-2016, 10:59
Jestem otwarty na wszelakie propozycje. Z twojej wypowiedzi można wywnioskować , że nie warto dopłacać do tuff tape i itp.
Dlaczego?
Jako laik, z podejściem ciągłego uczenia się, bardzo chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia.

plusfoto
03-03-2016, 13:43
Bardzo dobry material i wyglada nie jak tasma tt tylko zwyklea popierowka i nie aluminim tylko ocynkowana blacha ;) Ciekawy jestem kiedy zaczniecie uzywac zwyklych papierowek zamiast tt i medium lub original zamiast midflexa;)
Zawodowcowi z wprawną ręką i dobrym okiem ten metal z reguły jest potrzebny jak nie powiem co. Natomiast amatorowi który to robi pierwszy raz może się przydać.

trzciniak61
03-03-2016, 14:02
Czy docieplenie nieocieplanego strychu, poddasze jest ocieplone skosy i sufit-podłoga strychu, ma sens?

rafał2011
03-03-2016, 14:06
Stosuję zwykłą papierową taśmę 8lat i jest wszystko ok, nie pęka. Łatwiej jest wkleić TT niż papierową ale nie jest to jakaś bardzo skomplikowana operacja...
A koszty sami wiemy jakie są 75mb ~15zł zwykła papierowa i 30mb ~40zł TT Co się bardziej opłaca? podkreślę że nie robię ze swoim materiałem;)
więc oszczędzać jako tako nie muszę.
Co do taśmy mid-flex to używałem głównie do narożników zewnętrznych rozwartych (przeważnie okna góra/dół) ale teraz robię to na medium straitflexa ze względu na to że midflex za bardzo wystawał za płaszczyznę płyty około 4mm a na medium można zbić te 4 do 3 a nawet mniej nie trzeba narzucać tyle towaru, co za tym idzie oszczędność materiału i przede wszystkim szybszy czas schnięcia. Ostatni kilka razy na łączenie poprzeczne (nie oryginalne) wkleiłem flizelinę, w ramach testu czy wytrzyma i czy dużo mniej pójdzie materiału, wyniki testu na razie nie pęka i pęknąć nie powinno ponieważ łączenie jest po całości na profilu, a co do szpachlowania takiej spoiny- to jest duża różnica i o wiele łatwiej zaszpachlować takie łączenie niż łączenie na zwykłej taśmie papierowej nie mówiąc o zaszpachlowaniu TT i nie chodzi tutaj o wprawę w szpachlowaniu...
Wnioski trzeba wyciągnąć samemu;)

rafał2011
03-03-2016, 14:23
Zawodowcowi z wprawną ręką i dobrym okiem ten metal z reguły jest potrzebny jak nie powiem co. Natomiast amatorowi który to robi pierwszy raz może się przydać.

Te narożniki mają to do siebie że są bardzo twarde i ciężko je uszkodzić, można na nich wyprostować źle wykonaną zabudowę przy jednym podejściu można wyciągnąć nawet ~15mm ale trzeba wtedy je trochę poprzyginać palcami,ale najlepiej nie trafiać na takie roboty po kimś ;)

rafał2011
03-03-2016, 14:27
Czy docieplenie nieocieplanego strychu, poddasze jest ocieplone skosy i sufit-podłoga strychu, ma sens?

Widocznie ma jak większość tak robi.

rafał2011
03-03-2016, 16:29
Czy ktoś z Was może powiedzieć jakie stosuje materiały od A do Z przy ociepleniu poddasza?
Zacząłem weryfikować te dane z początku tego tematu ale zrzekłem się po X stronie. Moje drugie pytanie jest następujące - jak szybko po wylewce należy wprowadzać wełnę do domu?

Moim zdaniem przy takiej pogodzie jak teraz trzeba co najmniej tydzień odczekać, a co Ty z tymi materiałami, chcesz wiedzieć jakie kołki, wkręty, profile, itp?

kalkulatorek
03-03-2016, 17:04
Tydzień nie za mało? Wylewka jednak schnie koło 28 dni.

Tak - było by idealnie. Bo owszem wszyscy piszą na około, ale każdy tylko o konkretnej rzeczy - niestety nie ma tego zebranego w całość :/

rafał2011
03-03-2016, 17:54
Tydzień nie za mało? Wylewka jednak schnie koło 28 dni.

Tak - było by idealnie. Bo owszem wszyscy piszą na około, ale każdy tylko o konkretnej rzeczy - niestety nie ma tego zebranego w całość :/

A Ty będziesz lał z betoniarki czy mixokreta ? jak mixokret to on jest na pół suchy więc największa wilgoć powinna wyparować, co innego z betoniarki.

Ile tego poddasza masz? koperta czy dwuspadowy?

plusfoto
03-03-2016, 17:57
Nie do końca tak. To jeszcze przez dwa trzy dni trzeba podlewać. Duża wilgotność w pomieszczeniu i to spora utrzymuje się dwa - trzy tygodnie

rafał2011
03-03-2016, 17:59
Nie do końca tak. To jeszcze przez dwa trzy dni trzeba podlewać. Duża wilgotność w pomieszczeniu i to spora utrzymuje się dwa - trzy tygodnie

Teraz podlewać posadzkę? A co za szybko schnie??? :D

plusfoto
03-03-2016, 18:23
Ja tam bym był ostrożny. W trakcie wiązania dostaje to temp. i wierzchnia warstwa potrafi dość szybko odparować.

rafał2011
03-03-2016, 18:31
W sumie jak się komuś nie śpieszy to może i odczekać 28 dni bedzie mógł robić jednocześnie poddasze i kleić parkiet...

kalkulatorek
03-03-2016, 19:16
Posadzka wylana z miksokreta we wtorek. Dziś przykryłem ją folią - nie podlewam według zaleceń firmy realizującej. Dach dwuspadowy według projektu (http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-rododendronach-15-ver-2-m4441f705b81e1). Nie liczyłem tego dokładnie ale będzie koło 100m2.

mariober
03-03-2016, 19:31
najlepiej uzyskać wilgotność powietrza na poziomie 50% lub mniej przy ocieplaniu wełną a drewno powinno mięć w granicach 18% to bardzo ważne !

DuzaGlowa
03-03-2016, 23:24
Dziękuje

DuzaGlowa
03-03-2016, 23:30
15.

Widziałeś i nie chcesz pokazac innym? pokaż

A czy w miejscu gdzie profil będzie dociskał wełnę, nie będzie miała ona gorszych parametrów?

Z wcześniejszych wpisów z tego wątku znalazłem opis że trzeba zostawić te 3 cm na profil :(.



A teraz matematyka grubość wełny np 10cm + 1cm na dodatkową niwelację iby lepiej wełnę pod profil wciągnąć + 3cm profil i opcja +3cm profil jeśli stelaż krzyżowy =całkowita grubość sufitu (bez płyty- płyta dodatkowo 1,5cm) no i mam już poziom sufitu w całym poddaszu... przykladowo wyszło 14cm i już wiem że najniższa jętka jest na powiedzmy

rafał2011
04-03-2016, 06:32
najlepiej uzyskać wilgotność powietrza na poziomie 50% lub mniej przy ocieplaniu wełną a drewno powinno mięć w granicach 18% to bardzo ważne !

W jaki sposob utrzymac wilgotnosc na poziomie 50% kiedy w domu zamieszkiwanym jest tyle u mnie akurat ~57% kazdy by musial kupic sobie lub wypozyczac przemyslowy osuszacz powietrz albo robic wszystko w lato. Jeszcze powiedz czy widziales kiedys więźbe dachowa ktora ma 18% ? Drewno konstrukcyjne tak ale nie drewno ktore tydzien temu jeszcze roslo a dzis lezy na budynku i saczy sie z niego zywica... Poza tym wszystkim w lato jak temporatura pod blacha lub dachowka bedzie ~70*C to wszystko wyschnie.

plusfoto
04-03-2016, 09:56
W jaki sposob utrzymac wilgotnosc na poziomie 50% kiedy w domu zamieszkiwanym jest tyle u mnie akurat ~57% kazdy by musial kupic sobie lub wypozyczac przemyslowy osuszacz powietrz albo robic wszystko w lato. Jeszcze powiedz czy widziales kiedys więźbe dachowa ktora ma 18% ? Drewno konstrukcyjne tak ale nie drewno ktore tydzien temu jeszcze roslo a dzis lezy na budynku i saczy sie z niego zywica... Poza tym wszystkim w lato jak temporatura pod blacha lub dachowka bedzie ~70*C to wszystko wyschnie.
I znów właśnie wróciliśmy do punktu wyjścia czyli maksymalnego pośpiechu na budowie. Niestety ale wszystko ma swój czas i miejsce. Sporo rzeczy w trakcie budowy niestety wymaga pewnych przerw przy przechodzeniu do następnego etapu. Prosty przykład przy więźbie. Po pół roku od położenia murbelkę dokręcałem na szpilkach tak przynajmniej o 3-4 obroty. Po następnym roku nieopatrznie sprawdziłem i spokojnie jeszcze 2-3 obroty poszły. Niektóre krokwie wyraźnie było widać że się delikatnie skręciły. A drewno miałem niby wstępnie suszone. Tak więc albo się spieszymy ale wtedy stosujemy odpowiednie materiały - ale one za darmo nie są - niestety droższe. Albo robimy to w odpowiednim czasie. Najczęściej pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł.

rafał2011
04-03-2016, 11:04
I znów właśnie wróciliśmy do punktu wyjścia czyli maksymalnego pośpiechu na budowie. Niestety ale wszystko ma swój czas i miejsce. Sporo rzeczy w trakcie budowy niestety wymaga pewnych przerw przy przechodzeniu do następnego etapu. Prosty przykład przy więźbie. Po pół roku od położenia murbelkę dokręcałem na szpilkach tak przynajmniej o 3-4 obroty. Po następnym roku nieopatrznie sprawdziłem i spokojnie jeszcze 2-3 obroty poszły. Niektóre krokwie wyraźnie było widać że się delikatnie skręciły. A drewno miałem niby wstępnie suszone. Tak więc albo się spieszymy ale wtedy stosujemy odpowiednie materiały - ale one za darmo nie są - niestety droższe. Albo robimy to w odpowiednim czasie. Najczęściej pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł.

To teraz pytanie.

Ile czasu porzeba aby więźba dachowa wyschła do tego stopnia żeby nie luzowała się na szpilkach??? Czy wystarczy nam cierpliwości???

rafał2011
04-03-2016, 11:29
Posadzka wylana z miksokreta we wtorek. Dziś przykryłem ją folią - nie podlewam według zaleceń firmy realizującej. Dach dwuspadowy według projektu (http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-rododendronach-15-ver-2-m4441f705b81e1). Nie liczyłem tego dokładnie ale będzie koło 100m2.

Ja na taki dom zamówiłbym:
-kołki z kołnierzem 6x40mm 600szt jeżeli z ceramiki to specjalne do tego przeznaczone,
-wieszak do poddaszy 250szt.
-wkręty do metalu 3.5x25mm 3000szt.
-wkręty do drewna 3.5x35mm 1000szt
-profil ud30 4m 30szt.
-profil cd 60 4m 80szt.
-folia paroizolacyjna 20m2 więcej niż wełny drugiej warstwy której wychodzi ok 10% więcej niż pierwszej.Folia np isover+firmowa taśma bo kto wie czy ona będzie trzymać za 10lat;)
-taśma dwustronna wzmocniona 3szt 25mb
-wkręty z płaskim łbem zamiast pchełek musisz poszukać na forum jakie
-płyty wyliczysz jak będziesz miał już stelaż będzie Ci łatwiej i będziesz wtedy mógł domówić brakującye profile itp.

Materiały do szpachlowania to ciężka...
Każdy poleca co innego;)

plusfoto
04-03-2016, 12:16
To teraz pytanie.

Ile czasu porzeba aby więźba dachowa wyschła do tego stopnia żeby nie luzowała się na szpilkach??? Czy wystarczy nam cierpliwości???
Jeśli chodzi o mnie to minimum jeden sezon. Mnie akurat się nie spieszy więc od połozenia do zabudowy będzie 2,5. Jeśli kogoś czas goni to tylko z dobrego tartaku z dobrą suszarnią. Ale i tak bym minimum 6 -12 miesięcy poczekał.

rafał2011
04-03-2016, 12:28
Wychodzi na to że żeby postawić w miarę dobrze technologicznie dom tradycyjną technologią potrzeba minimum dwa lata...

kalkulatorek
04-03-2016, 16:14
rafał2011 - dziękuje Ci bardzo!
Generalnie dziś byłem na budowie i pod folią miejscami jest mokro. Zdejmę folię tak koło końca przyszłego tygodnia. Myślę, że poczekam 2 tygodnie od dnia wylania co najmniej i powolutku będę działał. Samemu i po kilka h to zejdzie dłuższy czas, więc na spokojnie to wszystko wyschnie.

Mam jeszcze pytanie - czy pod profile UD 30 przed wierceniem przyklejasz folię i taśmę poślizgową?

Jeżeli chodzi o więźbę to była cięta w lesie grudniu 2014, w styczniu na tartaku - schła spięta pasami do września 2015 i powędrowała na dach :) Mimo wszystko była dość ciężka i nieraz gwoździe się krzywiły:)

rafał2011
04-03-2016, 17:16
Taśmę akustyczną czasami się zdarza jak klient sobie życzy ale folię pod profil , nigdy nie praktykowałem .Ślizgową kleję przed płytowaniem na tynk CW żeby nie ubrudzić go gipsem, ale chyba zmienię nawyki i będę kleił i na gipsowe, trzeba zacząć robić ślizgi.

kalkulatorek
04-03-2016, 17:31
Czyli dosuwasz ją stricte pod profil? A folie później przyklejasz i wypuszczasz także na ścianę czy dajesz do równa ze ścianą?
Ok a jeżeli chodzi o szpachlowanie to czym wg. Ciebie najłatwiej i jakie elementy do łączenia są przez Ciebie praktykowane?

plusfoto
04-03-2016, 18:20
Myślę że chodzi o coś takiego. Moim zdaniem bardzo rozsądne i dobre posunięcie.
https://www.youtube.com/watch?v=ICgGAqCM0qE
Ja u siebie tak będę robił.

kalkulatorek
04-03-2016, 19:29
A kawałki tej folii to są osobno kupowane czy wyłącznie wycięte z całej rolki?

plusfoto
04-03-2016, 19:59
Cięte

rafał2011
05-03-2016, 11:36
Nie łatwiej oblecieć (taśmą dwustronną 2,5cm) udka do okoła (łatwiej jest wtedy naciągnąć i przykleić folię) a łączenie profila ze ścianą uzupełnić silikonem?

FlashBack
05-03-2016, 11:42
A czy w miejscu gdzie profil będzie dociskał wełnę, nie będzie miała ona gorszych parametrów?
http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał Zbigniew100 http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=4594181#post4594181)
A teraz matematyka grubość wełny np 10cm + 1cm na dodatkową niwelację iby lepiej wełnę pod profil wciągnąć + 3cm profil i opcja +3cm profil jeśli stelaż krzyżowy =całkowita grubość sufitu (bez płyty- płyta dodatkowo 1,5cm) no i mam już poziom sufitu w całym poddaszu... przykladowo wyszło 14cm i już wiem że najniższa jętka jest na powiedzmy
Z wcześniejszych wpisów z tego wątku znalazłem opis że trzeba zostawić te 3 cm na profil :(.
I wszystko jasne, nie chdzi by zrobić dobrą robotę, chodzi by się nie narobić :D
Pan Zbigniew100 hmmm bez komentarza.

mariober
05-03-2016, 11:56
W jaki sposob utrzymac wilgotnosc na poziomie 50% kiedy w domu zamieszkiwanym jest tyle u mnie akurat ~57% kazdy by musial kupic sobie lub wypozyczac przemyslowy osuszacz powietrz albo robic wszystko w lato. Jeszcze powiedz czy widziales kiedys więźbe dachowa ktora ma 18% ? Drewno konstrukcyjne tak ale nie drewno ktore tydzien temu jeszcze roslo a dzis lezy na budynku i saczy sie z niego zywica... Poza tym wszystkim w lato jak temporatura pod blacha lub dachowka bedzie ~70*C to wszystko wyschnie.

Bardzo dobre pytanie powiem krótko - 90 % wierzb dachowych w Polsce jest robione źle - mokre , ze złej klasy drewna i nieprawidłowo , na to przychodzi wykańczanie w systemie gospodarczym gdzie zwykły człowiek nie ma pojęcia jak ważne są wilgotności drewna ,powietrza - jaka folia i gdzie , taśmy uszczelniające , szczeliny wentylacyjne itd.
-- a potem pytacie na forach dlaczego wilgoć , grzyb i zimno - wiem że to wszystko wina ceny każdy chce robić jak najtaniej ale w sumie wychodzi drożej ! lata pracowałem na polskich budowach ale tego wszystkiego dowiedziałem się dopiero za granicą , bo nasze polskie firmy nie szkolą pracowników z nowych materiałów i technologi i nawet jak firma ci będzie robić dom nie ma pewności że będzie dobrze ! Pozdrawiam.

plusfoto
05-03-2016, 15:56
rafał teoretycznie taśma dwustronna wydaje się niezłym rozwiązaniem. Jednak należy pamiętać że jest ona idealna do gładkich powierzchni gdzie po kilku latach ciężko ją będzie oderwać ale na styku z chropowatą i raczej mało stabilnym podłożem jakim jest ściana lub tynk to umówmy się na wniosek że ona tam po prostu w naszej świadomości będzie. Nie jestem co prawda fachowcem w tym względzie ale myślę że trochę racji mam. Jeśli twoje i innych wykonawców zdanie oraz doświadczenie jest inne to OK. Chyba że mówimy o jakiejś specjalnej taśmie:)

rafał2011
05-03-2016, 17:13
rafał teoretycznie taśma dwustronna wydaje się niezłym rozwiązaniem. Jednak należy pamiętać że jest ona idealna do gładkich powierzchni gdzie po kilku latach ciężko ją będzie oderwać ale na styku z chropowatą i raczej mało stabilnym podłożem jakim jest ściana lub tynk to umówmy się na wniosek że ona tam po prostu w naszej świadomości będzie. Nie jestem co prawda fachowcem w tym względzie ale myślę że trochę racji mam. Jeśli twoje i innych wykonawców zdanie oraz doświadczenie jest inne to OK. Chyba że mówimy o jakiejś specjalnej taśmie:)

A kto mówi o klejeniu do ściany?

Msihowk
06-03-2016, 18:44
Taśmę akustyczną czasami się zdarza jak klient sobie życzy ale folię pod profil , nigdy nie praktykowałem .Ślizgową kleję przed płytowaniem na tynk CW żeby nie ubrudzić go gipsem, ale chyba zmienię nawyki i będę kleił i na gipsowe, trzeba zacząć robić ślizgi.

Czemu przechodzisz na połączenie ślizgowe?

Ermua
08-03-2016, 13:45
A czy w miejscu gdzie profil będzie dociskał wełnę, nie będzie miała ona gorszych parametrów?

Z wcześniejszych wpisów z tego wątku znalazłem opis że trzeba zostawić te 3 cm na profil :(.

Jeśli masz wełnę 10cm to opuszczasz grzybki o 10 cm, a nie żadne 10+3.

Rom-Kon
09-03-2016, 07:00
Jeśli masz wełnę 10cm to opuszczasz grzybki o 10 cm, a nie żadne 10+3. Widzialem poddasze jak przy welnie 15cm grzybki dali na około 8cm. Też się dalo...

plusfoto
09-03-2016, 08:07
W jakiej odległości od V - profila na ściance kolankowej najrozsądniej dać pierwszy profil na skosie?

rafał2011
09-03-2016, 21:41
Czemu przechodzisz na połączenie ślizgowe?

Nadszedł ten czas... ;)

Rom-Kon
10-03-2016, 06:30
W jakiej odległości od V - profila na ściance kolankowej najrozsądniej dać pierwszy profil na skosie?

Jeśli płyta bedzie przhkręcona do v profila to na 40cm a jesli v profil bedzie tylko jako startowy i bedzie tam połączenie ślizgowe to profil najbliżej jak się da ale nie dalej niż 15cm bo płyta może zwisnąć pod swoim ciężarem.

mmaarcin
10-03-2016, 07:38
Taśma separacyjna .
Jak to w końcu z nią jest?
Po przeczytaniu dwóch wiodących tematów o suchej zabudowie i spoinowaniu dowiedziałem się , że specjaliści tu nam pomagający tak naprawdę "nic nie potrafią " w myśl wytykanych w sposób subtelny sobie błędów. A przecież na ich realizację nie ma żadnych reklamacji - pomimo odrębnego podchodzenia do materii.
Ja zacząłem kręcić płytę także do UD zgodnie z zaleceniami Wodzą. Z wcześniejszych jednak wypowiedzi pamiętam , że dawał taśmę separacyjna na styku ściana cementowo wapienne a okladziny . Teraz mam wrażenie , ewoluowania tej Metody. Rozumiem że teraz już nie daje się taśmy separacyjnej, tylko płytę jak najbliżej ściany i taśmę papierową plus akryl.
Z wcześniejszych wypowiedzi zrozumiałem, że separacja dawała kontrolowane ewentualnie pęknięcie (pomimo kręcenia do ud) a Rom kon już obecnie zaprzestał dawania separacji, bo jest na sztywno i tak nic nie pęknie.
Proszę o skorygowania mojego toku myslenia.

plusfoto
10-03-2016, 08:30
Jeśli płyta bedzie przhkręcona do v profila to na 40cm a jesli v profil bedzie tylko jako startowy i bedzie tam połączenie ślizgowe to profil najbliżej jak się da ale nie dalej niż 15cm bo płyta może zwisnąć pod swoim ciężarem.
Dzięki

rafał2011
10-03-2016, 13:35
Taśma separacyjna .
Jak to w końcu z nią jest?
Po przeczytaniu dwóch wiodących tematów o suchej zabudowie i spoinowaniu dowiedziałem się , że specjaliści tu nam pomagający tak naprawdę "nic nie potrafią " w myśl wytykanych w sposób subtelny sobie błędów. A przecież na ich realizację nie ma żadnych reklamacji - pomimo odrębnego podchodzenia do materii.
Ja zacząłem kręcić płytę także do UD zgodnie z zaleceniami Wodzą. Z wcześniejszych jednak wypowiedzi pamiętam , że dawał taśmę separacyjna na styku ściana cementowo wapienne a okladziny . Teraz mam wrażenie , ewoluowania tej Metody. Rozumiem że teraz już nie daje się taśmy separacyjnej, tylko płytę jak najbliżej ściany i taśmę papierową plus akryl.
Z wcześniejszych wypowiedzi zrozumiałem, że separacja dawała kontrolowane ewentualnie pęknięcie (pomimo kręcenia do ud) a Rom kon już obecnie zaprzestał dawania separacji, bo jest na sztywno i tak nic nie pęknie.
Proszę o skorygowania mojego toku myslenia.

To nie ewolucja a regres.

Rom-Kon
10-03-2016, 19:50
To nie ewolucja a regres. znaczy się że ty ewoluujesz i zaczynasz dawać ślizgi :D Ja wpadłem w regres już parę lat temu ;) i dobrze mi z tym ;)

Rom-Kon
10-03-2016, 19:58
Taśma separacyjna .
Jak to w końcu z nią jest?
Po przeczytaniu dwóch wiodących tematów o suchej zabudowie i spoinowaniu dowiedziałem się , że specjaliści tu nam pomagający tak naprawdę "nic nie potrafią " w myśl wytykanych w sposób subtelny sobie błędów. A przecież na ich realizację nie ma żadnych reklamacji - pomimo odrębnego podchodzenia do materii.
Ja zacząłem kręcić płytę także do UD zgodnie z zaleceniami Wodzą. Z wcześniejszych jednak wypowiedzi pamiętam , że dawał taśmę separacyjna na styku ściana cementowo wapienne a okladziny . Teraz mam wrażenie , ewoluowania tej Metody. Rozumiem że teraz już nie daje się taśmy separacyjnej, tylko płytę jak najbliżej ściany i taśmę papierową plus akryl.
Z wcześniejszych wypowiedzi zrozumiałem, że separacja dawała kontrolowane ewentualnie pęknięcie (pomimo kręcenia do ud) a Rom kon już obecnie zaprzestał dawania separacji, bo jest na sztywno i tak nic nie pęknie.
Proszę o skorygowania mojego toku myslenia.
Płyty przykręcam do UDeków. Taśmy seperacyjnej też już nie daję. Dwa lata temu definitywnie zrezygnowałem z taśmy papierowej a w to miejsce wprowadziłem flizelinę. Nadal stosuję tasmy TT i Midflex, nadal szpachluję płyty po calosci, nadal gruntuję farbą gruntującą i nadal daję długoletnią gwarancję że nic nie bedzie pękać! Normalnie regres :D

rafał2011
10-03-2016, 20:02
znaczy się że ty ewoluujesz i zaczynasz dawać ślizgi :D Ja wpadłem w regres już parę lat temu ;) i dobrze mi z tym ;)

Jasna sprawa że tak...

zauważyłem że odkąd jestem na forum strasznie się cofnąłeś, powiem że w Twoim przypadku regres to nie lada wyczyn;)

mmaarcin
10-03-2016, 20:17
-Jeżeli taśmy separacyjnej nie dajesz, to znaczy że vario połączy się trwale z płytą i ściana a przykręcenie do ud wyeliminuje pęknięcia?
-docinałem i dosuwałem płytę z zasadzie na styk do ściany, może miejscami jest szczelina 1do 3mm - czy ja także staram się wypełnić vario (może to przerost formy nad treścią)?
- styk ściana c-w a płyta w twoim przypadku to fizelina a wcześniej papier. Ja pewnie dam taśmę TT . czy ja wtopić na vario czy na inną gotową masę?

mmaarcin
10-03-2016, 20:22
Jeszcze jedno. Stosujesz taśmę midflex, ale z notatek które robiłem po przeczytaniu wypowiedzi twoich i twoich oponentów miałeś zastosować taśmę uno bead?

zeusrulez
10-03-2016, 20:56
- styk ściana c-w a płyta w twoim przypadku to fizelina a wcześniej papier. Ja pewnie dam taśmę TT . czy ja wtopić na vario czy na inną gotową masę?

Widze, ze na bogato idziesz ;)
tylko pytanie po co ?

mmaarcin
10-03-2016, 21:10
Bo jestem amatorem, który lubi przedobrzyć, co nie znaczy ,ze nie potrafię skorygować swojego postępowania. To moje pierwsze i chyba ostatnie poddasze . Fakt, gdybym jeszcze raz podejmował decyzje , to bym zlecił dobrej ekipie tą zabawę, bo mnie to kosztuje już mnóstwo czasu i zdrowia psychicznego (więcej niż przewidziałem) ale tak bywa gdy robi się samemu z przerwami technologicznymi na chorobę a to dzieci ,a to pracę zarobkową a to zajęcia pozalekcyjne trójki dzieci a to k...a na inne czynności.

Rom-Kon
10-03-2016, 21:29
Jeszcze jedno. Stosujesz taśmę midflex, ale z notatek które robiłem po przeczytaniu wypowiedzi twoich i twoich oponentów miałeś zastosować taśmę uno bead?

Tasma uno bead niestety się nie sprawdziła. Paradoksalnie jest zbyt sztywna a przez to trudna do wklejenia. Po prostu sprężynuje. Gdyby miała "zawias" na środku to byłaby idealna.

Rom-Kon
10-03-2016, 21:37
-Jeżeli taśmy separacyjnej nie dajesz, to znaczy że vario połączy się trwale z płytą i ściana a przykręcenie do ud wyeliminuje pęknięcia?
-docinałem i dosuwałem płytę z zasadzie na styk do ściany, może miejscami jest szczelina 1do 3mm - czy ja także staram się wypełnić vario (może to przerost formy nad treścią)?
- styk ściana c-w a płyta w twoim przypadku to fizelina a wcześniej papier. Ja pewnie dam taśmę TT . czy ja wtopić na vario czy na inną gotową masę?

1. Tak. Taśma flizelinowa dobrze zbroi i nie pęka.

2. Szczeliny 1-2mm nawet nie wypełniamy vario. szpachlówka od flizeliny to wypełni a później akryl zrobi swoje.

3. TT za droga na takie zastosowanie. Sporo metrów wyjdzie. Użyj flizelinę. Ja flizelinę obwodowo kleję na wiaderkową masę akrylputz

zeusrulez
10-03-2016, 22:03
Bo jestem amatorem, który lubi przedobrzyć, co nie znaczy ,ze nie potrafię skorygować swojego postępowania. To moje pierwsze i chyba ostatnie poddasze . Fakt, gdybym jeszcze raz podejmował decyzje , to bym zlecił dobrej ekipie tą zabawę, bo mnie to kosztuje już mnóstwo czasu i zdrowia psychicznego (więcej niż przewidziałem) ale tak bywa gdy robi się samemu z przerwami technologicznymi na chorobę a to dzieci ,a to pracę zarobkową a to zajęcia pozalekcyjne trójki dzieci a to k...a na inne czynności.

Nie denerwuj sie ;)
W troche inny sposob napisalem Ci to co myslalem, ze Romek napisze.
I sie nie mylilem.

Pozdrawiam

rafał2011
11-03-2016, 07:08
Rom mam taką prośbę, zrobiłbyś fotkę taśmy midflex już poszpachlowanej na gotowo (nie malowanej) w przybliżeniu tak aby było widać dokładnie linie, chciałbym porównać jakość z taśmą medium, możesz to zrobić?

Rom-Kon
11-03-2016, 20:41
Rom mam taką prośbę, zrobiłbyś fotkę taśmy midflex już poszpachlowanej na gotowo (nie malowanej) w przybliżeniu tak aby było widać dokładnie linie, chciałbym porównać jakość z taśmą medium, możesz to zrobić?

Wiem do czego zmierzasz. Nie przeczę że Midflex ma swoje wady ale lepiej trzyma sztywność niż medium ale okupione to jest tym "przeskokiem - uskokiem" na wkładkach. Medium jest jednakowej grubości po calej szerokości. To jej zaleta. Ale mf ma elastyczniejszy "zawias" czyli to czego brakuje taśmie uno beat i dlatego zrezygnowałem z niej po pierwszym pomieszczeniu - garderoba więc poszło na próbę. Być może przejdę na medium... kto wie... ale puki co robię na mf. A jeśli chodzj o ten "uskok" to po malowaniu jest niezauważalny bo to dziesiąte części milimetra. I dlatego chcesz fotkę przed malowaniem. ;)

Z tym dążeniem do doskonałości to trochę przesadzamy. Ja sprawdzam "halogenem" LED 30W zimnobiałym. To już trochę przesada. A później Inwestor zapali żarówkę 10W LED i do tego ciepłą. I praktycznie narobiłem się po nic bo w takim świetle to nawet uskoku na 1cm nie zobaczy! No ale samopoczucie lepsze bo "idealnie" zrobione. A ja się pytam po co są normy? Gdzie ten metr od przedmiotu sprawdzanego i światło rozproszone? Nawet "niemce" tak nie sprawdzają jak Polaki! Tu na forum sami sobie strzelamy w kolano. Chcemy być bardziej papiescy od samego papieża. No ale to służy temu by dokopać "konkurencji" - cudzysłów adekwatny bo nie wydzieramy sobie roboty a wręcz odmawiamy i nie wyrabiamy się. Wiec po co to wszystko? Bo taka nasza mentalność? Taka polska przypadłość? Dokopać drugiemu z czystej dzikiej przyjemności?

A druga sprawa... co odpier*** z tymi ślizgami? Ty tak na poważnie? Zawsze twierdzkłeś że tylko wszystko i wszędzie na sztywno. Nawet ja takim ortodoksem nie byłem jak Ty sie staleś teraz! Miałeś problemy z reklamacjami? Zaliczyłeś szkolenie i nawtykali Ci do głowy marketingu? Okazało się że to co do tej pory robiłeś to była fuszera i wstydzisz się tego? Kiedyś pokazałeś fotkę z dużego poddasza które zrobiłeś na sztywno. Ja stwierdziłem ze bałbym sie ale Ty twierdziłeś że wszystko ok. Wyszła kiszka? Nie przejmuj się, trzy lata temu miałem drugą reklamację. Okno dachowe mi "uciekło" w górę o przeszlo pół centymetra. Pewnie na mokrych łatach. Albo krokiew się zwichrowała. Zabudowa się nie obsunęła bo sprawdzałem łatą - równiuteńka! A płyta u góry wyskoczyla z felcu. Naprawa tego 3h no ale jednak. Czasem się nie da... drzewo wczoraj w lesie a dziś drewno na dachu... polska rzeczywistość.

rafał2011
11-03-2016, 21:06
Wiem do czego zmierzasz. Nie przeczę że Midflex ma swoje wady ale lepiej trzyma sztywność niż medium ale okupione to jest tym "przeskokiem - uskokiem" na wkładkach. Medium jest jednakowej grubości po calej szerokości. To jej zaleta. Ale mf ma elastyczniejszy "zawias" czyli to czego brakuje taśmie uno beat i dlatego zrezygnowałem z niej po pierwszym pomieszczeniu - garderoba więc poszło na próbę. Być może przejdę na medium... kto wie... ale puki co robię na mf. A jeśli chodzj o ten "uskok" to po malowaniu jest niezauważalny bo to dziesiąte części milimetra. I dlatego chcesz fotkę przed malowaniem. ;)

Z tym dążeniem do doskonałości to trochę przesadzamy. Ja sprawdzam "halogenem" LED 30W zimnobiałym. To już trochę przesada. A później Inwestor zapali żarówkę 10W LED i do tego ciepłą. I praktycznie narobiłem się po nic bo w takim świetle to nawet uskoku na 1cm nie zobaczy! No ale samopoczucie lepsze bo "idealnie" zrobione. A ja się pytam po co są normy? Gdzie ten metr od przedmiotu sprawdzanego i światło rozproszone? Nawet "niemce" tak nie sprawdzają jak Polaki! Tu na forum sami sobie strzelamy w kolano. Chcemy być bardziej papiescy od samego papieża. No ale to służy temu by dokopać "konkurencji" - cudzysłów adekwatny bo nie wydzieramy sobie roboty a wręcz odmawiamy i nie wyrabiamy się. Wiec po co to wszystko? Bo taka nasza mentalność? Taka polska przypadłość? Dokopać drugiemu z czystej dzikiej przyjemności?

A druga sprawa... co odpier*** z tymi ślizgami? Ty tak na poważnie? Zawsze twierdzkłeś że tylko wszystko i wszędzie na sztywno. Nawet ja takim ortodoksem nie byłem jak Ty sie staleś teraz! Miałeś problemy z reklamacjami? Zaliczyłeś szkolenie i nawtykali Ci do głowy marketingu? Okazało się że to co do tej pory robiłeś to była fuszera i wstydzisz się tego? Kiedyś pokazałeś fotkę z dużego poddasza które zrobiłeś na sztywno. Ja stwierdziłem ze bałbym sie ale Ty twierdziłeś że wszystko ok. Wyszła kiszka? Nie przejmuj się, trzy lata temu miałem drugą reklamację. Okno dachowe mi "uciekło" w górę o przeszlo pół centymetra. Pewnie na mokrych łatach. Albo krokiew się zwichrowała. Zabudowa się nie obsunęła bo sprawdzałem łatą - równiuteńka! A płyta u góry wyskoczyla z felcu. Naprawa tego 3h no ale jednak. Czasem się nie da... drzewo wczoraj w lesie a dziś drewno na dachu... polska rzeczywistość.

Trzymaj się Rom.

plusfoto
12-03-2016, 18:58
Panowie doradcy dawać tam jeszcze jeden profil czy płytę kręcić do UD? Odległość od środka profilu do ściany niecałe 25 cm.
349666349668

A to moja dzisiejsza rzeźba
349669349670

rafał2011
12-03-2016, 20:29
Panowie doradcy dawać tam jeszcze jeden profil czy płytę kręcić do UD? Odległość od środka profilu do ściany niecałe 25 cm.
349666349668

A to moja dzisiejsza rzeźba
349669349670

Musisz gęściej zasznurkować, średnio co 12cm.

FlashBack
13-03-2016, 07:32
Musisz gęściej zasznurkować, średnio co 12cm.
mało, że gęściej sznurek pod szczelinę, to jeszcze ściankę ma do wycięcia.

plusfoto
13-03-2016, 09:13
mało, że gęściej sznurek pod szczelinę, to jeszcze ściankę ma do wycięcia. mozesz powiedzieć którą ścinkę chcesz rujnować

zeusrulez
13-03-2016, 11:25
imozesz powiedzieć kturą ścinkę chcesz rujnować

Tą ścianę do której masz przywiercone profile UD.
Po co ? Aby jeszcze więcej izolacji tam włożyć.

plusfoto
13-03-2016, 12:10
Rozumiem że mówicie o tym fragmencie.
349725
Jedyna rzecz jaką tam jeszcze planowałem to podcięcie w ścianie pod krokwią i to tą wcześniejszą która akurat jest tu niewidoczna aby puścić tam kanał wentylacyjny by na 1 warstwie wełny zachować ciągłość . Po drugiej stronie tej ściany jest klatka schodowa i tam jeszcze będzie około 60 cm skosu. Temat przemyślę. Co do gęstości sznurków oczywiście to na 100% poprawię. Prosił bym jeszcze o odpowiedź na główne pytanie. Czy na tym 30 cm kawałku dawać jeszcze jeden profil czy płytę kręcić do UD.

rafał2011
13-03-2016, 21:07
Jak umiesz prawidłowo wkręcać wkręty to kręć do ud i nie dawaj cd.

plusfoto
14-03-2016, 08:26
Dzięki

Andrzej & Grażyna
15-03-2016, 07:40
Ja mogę się już pochwalić zrobionym prawie całym poddaszem samodzielnie (mały korytarzyk robili fachofcy ;) ) udało się to głównie dzięki poradom z tego forum a szczególnie RomKona za co WIELKIE DZIĘKI, chociaż czasami nie do końca stosowałem się do jego zaleceń, wynikało to z moich przemyśleń bo na pewno nie z doświadczenia które było zerowe :), ja osobiście stosowałem taśmę ślizgową na styku tynk c-w - płyta, również kleiłem folię paroizolacyjną do ścian pod profile UD, na łączenia dawałem TT, obwodowo flizelinę, skosy MidFlex,wszystko wklejane na uniflocie, płyty kręciłem również do UD, łączenia skos-sufit na dwóch profilach CD skręcanych ( moim zdaniem jeden z lepszych pomysłów które poleca ROM). Nie polecam w pojedynkę, osobie bez doświadczenia wklejania taśmy MidFlex na długości 4,5m :) (oj Rom poleciało kilka "ciepłych " słów pod Twoim adresem) , na szczęście miałem pod ręką pinezki o których Rom również wspominał, wszystko szpachlowane dwa razy i szlifowane ręcznie papierem 180. Farba również polecana tu na forum - Forste miałem porównanie z Beckersem i serio jest lepsza. Jestem MEGA zadowolony z jakości jaką udało mi się uzyskać. Pierwszy zrobiony pokój ma już prawie rok i nic złego się nie dzieje.

Ciekawostką są taśmy ślizgowe które 6 miesięcy przyklejone do tynku cw, po odcięciu i oderwaniu stosowałem podczas malowania do robienia odcięć- byłem w szoku że klej dalej trzyma i to tak dobrze, trochę szkoda że te taśmy nie są dostępne w mojej okolicy (tylko sklepy internetowe), po zapytaniu przedstawiciela handlowego polecił stosować taśmy pakowe-ale to jedna wielka porażka.

Pozdrawiam
chociaż jeszcze się pewnie odezwę bo zabieram się za gładzenie ostatniego pomieszczenia (łazienki).

a i sznurkowałem na skoblach odstępy co 10 cm.

oloksyk
15-03-2016, 14:04
Potrzebuję fachowego doradztwa :)
Kupiłem dom do wykończenia, który ma ocieplony dach ale jak na mnie to tak tylko z nazwy. Jest tylko 15cm waty między krokwiami Isover lambda 0,4. Na tym jest folia paroizolacyjna zamocowana zszywkami do krowki. Wata jest teraz aż do szczytu. Chciałbym samemu dodać do tego jeszcze ze 10-15 cm i zrobić zabudowę K-G. Dom ma dach czterospadowy, dość fikuśny.
Teraz moje pytania.
1. Jak dodać tą watę? Zerwać folię i dodać tak jak teraz aż do szczytu czy tylko skosy i sufit? Jeśli opcja 2 to jak rozwiązać kwestię folii?
2. Jak zrobić stelaż pod zabudowę K-G? Teraz między kleszczami są bardzo duże odstępy, do tego na różnych wysokościach. Zrobić jakiś drewniany stelaż najpierw? Do czego drzewo mocować do tych kleszczy czy ścian czy i tu i tu?


349993349994349995349996349997

plusfoto
15-03-2016, 15:39
Jak na to patrzę to tą watę kładł chyba pan Zenek. Ona jest powpychana niechlujnie a nie ułożona a folia raczej nadaje się do wyrzucenia bo trudno to nazwać spełniającą jakąkolwiek rolę paroizolacją. Jak dla mnie laika to wszystko jest do zdjęcia i poprawki a zdjęcia można wstawić jako przestrogę jak nie robić ocieplenia.
Tu masz parę fotek jak to powinno wyglądać
350001350002350003350004350005

oloksyk
15-03-2016, 19:23
Jak na to patrzę to tą watę kładł chyba pan Zenek. Ona jest powpychana niechlujnie a nie ułożona a folia raczej nadaje się do wyrzucenia bo trudno to nazwać spełniającą jakąkolwiek rolę paroizolacją. Jak dla mnie laika to wszystko jest do zdjęcia i poprawki a zdjęcia można wstawić jako przestrogę jak nie robić ocieplenia.

Zgadza się że Pan Zenek...
Zrywać folię mam zamiar, tylko moje pytania jak dokładać 2 warstwę - też do szczytu, czy skosy i sufity?

kalkulatorek
15-03-2016, 20:31
Mam jeszcze jedno pytanie - (plusfoto mam nadzieję, że się nie obrazisz :), bo pożyczę Twoje zdjęcie). O ile do profili ściennych przyklejanie folii jest zrozumiałe to w przypadku zaznaczonych na czerwono strzałką punktów po odcięciu - folia będzie wisieć samowolnie w kierunku ściany kolankowej otynkowanej. Czyli tam szczelnie nie będzie. Na YouTubie widziałem także info, żeby folię przykleić - ale jeżeli to zrobimy to w jaki sposób to zrobić by to później zaszpachlować. Łączyć to ze spoiną ślizgową? Odciąć po przykręceniu płyty? (wtedy klejenie nie będzie sensowne).

Jak to robicie?

350021

plusfoto
15-03-2016, 20:38
Zgadza się że Pan Zenek...
Zrywać folię mam zamiar, tylko moje pytania jak dokładać 2 warstwę - też do szczytu, czy skosy i sufity?
Jeśli góry nie będziesz wykorzystywał to skosy i sufit. Natomiast jeśli chcesz aby ta wełna spełniła swoje zadanie i nie chcesz za kilka lat robić remontu to radzę Ci byś to wszystko wywalił i zrobił od nowa ale porządnie.

plusfoto
15-03-2016, 21:06
Mam jeszcze jedno pytanie - (plusfoto mam nadzieję, że się nie obrazisz :), bo pożyczę Twoje zdjęcie). O ile do profili ściennych przyklejanie folii jest zrozumiałe to w przypadku zaznaczonych na czerwono strzałką punktów po odcięciu - folia będzie wisieć samowolnie w kierunku ściany kolankowej otynkowanej. Czyli tam szczelnie nie będzie. Na YouTubie widziałem także info, żeby folię przykleić - ale jeżeli to zrobimy to w jaki sposób to zrobić by to później zaszpachlować. Łączyć to ze spoiną ślizgową? Odciąć po przykręceniu płyty? (wtedy klejenie nie będzie sensowne).

Jak to robicie?

350021
Jak by to zrobili inni nie wiem. Ja rozpatruję dwie wersje mam jeszcze czas do soboty - 1 wersja odkręcę ten V-profil bo na razie jest przykręcony tylko dwoma wkrętami i zrobię tak jak przy UD i to jest najprawdopodobniejszy scenariusz lub folię idącą już po profilach podkleję zaraz pod V-profilem. Przestrzeń pomiędzy V-profilem a ścianką będzie uzupełniona pasem KG. Jest tam akurat na to miejsce 1,4 - 1,5 cm głębokości tak że wejdzie płyta i ładnie to będzie można zaszpachlować i wyrównać ze ścianką.

kalkulatorek
15-03-2016, 21:28
Nie spotkałem się jeszcze z Vką w tym miejscu :) U mnie będzie problem bo mam otynkowane pod samą górę (1cm luzu od krokwi) i mam tam y-tonga - wycięcie tego spowoduje jego całkowite poruszanie co mija się z celem. Zastanawiam się czy nie wywinąć tego właśnie do góry i przykleić to na styku wełny i profila.

Andrzej & Grażyna
16-03-2016, 11:50
Mam jeszcze jedno pytanie - (plusfoto mam nadzieję, że się nie obrazisz :), bo pożyczę Twoje zdjęcie). O ile do profili ściennych przyklejanie folii jest zrozumiałe to w przypadku zaznaczonych na czerwono strzałką punktów po odcięciu - folia będzie wisieć samowolnie w kierunku ściany kolankowej otynkowanej. Czyli tam szczelnie nie będzie. Na YouTubie widziałem także info, żeby folię przykleić - ale jeżeli to zrobimy to w jaki sposób to zrobić by to później zaszpachlować. Łączyć to ze spoiną ślizgową? Odciąć po przykręceniu płyty? (wtedy klejenie nie będzie sensowne).

Jak to robicie?

350021


Ja osobiście pod V-profil który miałem na ściance kolankowej podklejałem identyczne pasy folii jak pod UD na ścianach, później co kilkadziesiąt centymetrów już na pomontowanych CD naklejałem 10 cm foli dwustronnej, na to fajnie naciągałem folie paroizolacyjną która trzymała się na taśmie dwustronnej i następnie po obwodzie doklejałem na szczelnie te pasy folii paroizolacyjnej wiszące przy UD-kach i V profilu.

plusfoto
16-03-2016, 13:08
Ja osobiście pod V-profil który miałem na ściance kolankowej podklejałem identyczne pasy folii jak pod UD na ścianach, później co kilkadziesiąt centymetrów już na pomontowanych CD naklejałem 10 cm foli dwustronnej, na to fajnie naciągałem folie paroizolacyjną która trzymała się na taśmie dwustronnej i następnie po obwodzie doklejałem na szczelnie te pasy folii paroizolacyjnej wiszące przy UD-kach i V profilu.
Dokładnie taki jest plan:yes:

greggy
17-03-2016, 09:53
Chciałbym się doradzić odnośnie konstrukcji stelaża w kilku miejscach mojego poddasza. Konstrukcja stelaża oparta na wieszakach grzybkowych, łączenie skosów z sufitem i ścianami kolankowymi przy pomocy profili V

Obudowa belki HEB. Skośny fragment nie jest w płaszczyźnie skosu. Wymyśliłem że lewy bok opłytuję wraz z kawałkiem sciany tak aby nie tworzyc łaczenia na szczycie słupa na którym jest oparty HEB
Dolny profil przy ściance może być przedłużony do rogu ściany i chyba to najlepsze rozwiązanie bo będzie można do niego przymocować UD z lewej strony HEB.

350183350184350185

Profil UD na kominie wentylacyjnym. Musiałbym złapać w 2-3 miejscach UD i połączyć na pchełki z UD na ścianie nośnej

350186

Kosz zewnętrzny. Fragmencik sufitu należałoby wsadzić CD połączony poprzecznie z ostatnim CD sufitu ale przymocować go wieszakami ES tylko ze będzie problem z skręceniem z profilem (blisko ściana)

350187

maciejtoya
18-03-2016, 17:52
Mam pytanie odnośnie spoinowania płyt itp. Jakich mas używać ? W jakie miejsce ? Co na łączenie płyt z krawędziami oryginalnymi ? Co na łączenia płyt z nieoryginalnymi łączeniami ? ? Czym wypelnić miejsce gdzie jest wklejona taśma ślizgowa ?
Naczytałem się tyle że już zgłupiałem i nie wiem jak jest poprawnie.

plusfoto
19-03-2016, 18:36
Po uwagach z początku tygodnia dziś ciąg dalszy prac. Poprawki wykonane w/g wskazówek. Sznurka tym razem nie żałowałem i ścianka podcięta no i zaczął się etap układania wełny. Mam nadzieję że jak na pierwszy raz to nie jest najgorzej.Muszę się jeszcze doposażyć w maskę na dzioba bo takie kichanie to ostatnio miałem rok temu przy porządnym katarze a i gardło też ucierpiało.
350510350511

Andrzej & Grażyna
21-03-2016, 11:33
Mam pytanie odnośnie spoinowania płyt itp. Jakich mas używać ? W jakie miejsce ? Co na łączenie płyt z krawędziami oryginalnymi ? Co na łączenia płyt z nieoryginalnymi łączeniami ? ? Czym wypelnić miejsce gdzie jest wklejona taśma ślizgowa ?
Naczytałem się tyle że już zgłupiałem i nie wiem jak jest poprawnie.


Odpowiedzi na Twoje wszystkie pytania opisałem w poście #11989.

Powodzenia

oloksyk
24-03-2016, 13:41
Jeśli góry nie będziesz wykorzystywał to skosy i sufit. Natomiast jeśli chcesz aby ta wełna spełniła swoje zadanie i nie chcesz za kilka lat robić remontu to radzę Ci byś to wszystko wywalił i zrobił od nowa ale porządnie.
Zdecydowałem że ściągam wszystko i kładę od nowa... Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Wełna między krokwiami to 15 cm Isover 0,040. Pod krokwie chcę dać Isover Super Mata 0,033 15 cm. Będzie ok?
2. Chcę starą watę dać tak samo jak była czyli aż do szczytu, a 2 warstwę na skosy i sufit. Na stryszku chcę dać reku więc dlatego takie rozwiązanie. Czy na wacie do szczytu dawać folię? Podobnie czy na wacie na suficie coś dawać? Rysunek o co mi chodzi.
3. Jak zawinąć folię ze skosów na ścianie kolankowej? Ściany są już otynkowane.
4. Jakie wieszaki grzybkowe pod tą watę 15 cm? Długości 18 cm wystarczą?
350998

plusfoto
24-03-2016, 15:23
Zdecydowałem że ściągam wszystko i kładę od nowa... Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Wełna między krokwiami to 15 cm Isover 0,040. Pod krokwie chcę dać Isover Super Mata 0,033 15 cm. Będzie ok?
2. Chcę starą watę dać tak samo jak była czyli aż do szczytu, a 2 warstwę na skosy i sufit. Na stryszku chcę dać reku więc dlatego takie rozwiązanie. Czy na wacie do szczytu dawać folię? Podobnie czy na wacie na suficie coś dawać? Rysunek o co mi chodzi.
3. Jak zawinąć folię ze skosów na ścianie kolankowej? Ściany są już otynkowane.
4. Jakie wieszaki grzybkowe pod tą watę 15 cm? Długości 18 cm wystarczą?
350998

w/g mnie:
ad1. OK
ad2. bez sensu lepiej ocieplić sam rekuperator a paroizolacja musi zachować ciągłość - wełnę musisz odizolować od wilgoci z domu. Ja bym dawał na skosach i sufit.
ad3. tak jak UD na ścianie. Możesz n.p. do ścianki kolankowej przykręcić V-profil.
ad4. za krótkie

Tomaszs131
24-03-2016, 16:16
Folia paroizolacyjna na uszczelniaczu (poliuretan) pod profil na ścianę.

plusfoto
14-04-2016, 10:10
Panowie czy taka "dziura" przy łączeniu skos sufit jest do wyszpachlowania ( 9-12 mm) czy rwiemy płytę?
352873