PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50

Tomaszs131
14-04-2016, 12:33
Według mnie trochę za szeroka. Ja bym wymienił płytę.

FlashBack
15-04-2016, 06:33
Panowie czy taka "dziura" przy łączeniu skos sufit jest do wyszpachlowania ( 9-12 mm) czy rwiemy płytę?
352873
Na takie przypadki są taśmy hamerykanskie. A na poważnie to wszystkie płyty są do zdemontowane, bo masz uszkodzony rdzeń i karton wokół wkrętów.

plusfoto
15-04-2016, 10:05
Flash uszkodzenie występuje tylko przy tym pierwszym wkręcie i bodajże jeszcze w jednym miejscu ale go tutaj nie widać jestem tego świadom. Natomiast reszta to jest mówiąc w skrócie "brud" od głowicy wiertarki - takie ślady mi po prostu zostawia. Wystarczy że dotknie kartonu i zrobi 1/4 obrotu i coś takiego zostaje.

plusfoto
18-04-2016, 09:32
No udało się bez rwania całej płyty.
353289
W przyszłą sobotę następne pomieszczenie.

wg39070
18-04-2016, 11:03
Panowie czy taka "dziura" przy łączeniu skos sufit jest do wyszpachlowania ( 9-12 mm) czy rwiemy płytę?
352873

Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.
Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.
Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.

plusfoto
18-04-2016, 11:42
Przeczytaj wcześniejsze moje wpisy - próbowałem ale się nie udało. Nawet doszło do tego że jeden z wykonawców chciał mi paroizolację zszywkami do płyt KG mocować.

FlashBack
18-04-2016, 17:55
Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.
Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.
Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na fotorelację.

wg39070
18-04-2016, 21:00
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na fotorelację.

Skoro wszyscy czekają, zdjęcia wrzucę na 100%. Pozdrawiam.

maciejtoya
19-04-2016, 22:33
Co dajecie na łączenie płyt ? Uniflott + fizelina czy może jakieś inne rozwiązanie ?

Ermua
20-04-2016, 13:03
Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.
Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.
Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.
No i co ze wynajales ekipę? Koleś robi sam i jest zrobione z tego co widać na foto zupełnie ok. Szczelina rzeczywiście za duża. Za szpachlowac to można wszystko nawet i metrowa dziurę. Nie wiem co ma tu anegdota o rozrzadzie?

link2jack
20-04-2016, 13:09
No i co ze wynajales ekipę? Koleś robi sam i jest zrobione z tego co widać na foto zupełnie ok. Szczelina rzeczywiście za duża. Za szpachlowac to można wszystko nawet i metrowa dziurę. Nie wiem co ma tu anegdota o rozrzadzie?

Nie rozkminiaj o co mu chodzi bo się nie dowiesz. Zaraz tu wpadnie i powyzywa.
Zaczął budowę - zarejestrował się na forum i robi z siebie fachowca.

a co do plusfoto to mu zazdroszczę - sądzę, że jeśli ma czas to zrobi to dokładniej niż gdyby zatrudnił "fachowców" - przynajmniej jeśli chodzi o rozłożenie wełny.

wg39070
20-04-2016, 20:46
Nie rozkminiaj o co mu chodzi bo się nie dowiesz. Zaraz tu wpadnie i powyzywa.

Zaczął budowę - zarejestrował się na forum i robi z siebie fachowca.

a co do plusfoto to mu zazdroszczę - sądzę, że jeśli ma czas to zrobi to dokładniej niż gdyby zatrudnił "fachowców" - przynajmniej jeśli chodzi o rozłożenie wełny.

A ty co, inaczej? Nie zacząłeś budowy, nie zarestrowałeś się na forum i nie robisz z siebie fachowca?

miloszenko
27-04-2016, 11:03
Poszukuję ekipy na 2 budowy - ocieplenie wełną plus opłytowanie GK.

Termin - druga połowa maja.

Miejsce budowy - Kraków.

Kontakt na priv.

krzychu85PL
01-05-2016, 21:56
witam Wszystkich,proszę nie krzyczcie ,ale na dniach zacznę ocieplać poddasze pierwszy raz w życiu,obejrzałem kilka filmików ,ale mam dalej nie dosyt wiedzy.Na której stronie znajdę jak się za to zabrać od początku??chociaż w przybliżeniu bo 600stron nie dam rady przeczytać:(
pozdrawiam !

Ermua
03-05-2016, 19:29
witam Wszystkich,proszę nie krzyczcie ,ale na dniach zacznę ocieplać poddasze pierwszy raz w życiu,obejrzałem kilka filmików ,ale mam dalej nie dosyt wiedzy.Na której stronie znajdę jak się za to zabrać od początku??chociaż w przybliżeniu bo 600stron nie dam rady przeczytać:(
pozdrawiam !

strona 200

Ermua
03-05-2016, 19:30
Witam

Pewnie nie ma no to rady , ale mam problem, różne wysokości mam ścianki kolankowej i mi to wyszło na płytach. jeden skos mam o 5 cm niżej. czy da się coś zrobić bez rozbierania? tzn czy jest sposób zamaskowania potem tego. pewnie nie ale warto spytać

Jan P.
03-05-2016, 21:59
Witam

Pewnie nie ma no to rady , ale mam problem, różne wysokości mam ścianki kolankowej i mi to wyszło na płytach. jeden skos mam o 5 cm niżej. czy da się coś zrobić bez rozbierania? tzn czy jest sposób zamaskowania potem tego. pewnie nie ale warto spytać

A co Ci to przeszkadza ?. Jan

krzychu85PL
04-05-2016, 21:13
strona 200
dzięki szefie ;)

Ermua
07-05-2016, 20:31
A co Ci to przeszkadza ?. Jan

tzn?

krzychu85PL
30-05-2016, 18:43
Witam, na 105m2 powierzchni do ocieplenia ile potrzeba wieszaków stelazy itp? pytanie do osób które ocieplały podbne powierzcnie i oczywiście nei musi byc dokładnei co do sztuki:)

FlashBack
31-05-2016, 08:48
Witam, na 105m2 powierzchni do ocieplenia ile potrzeba wieszaków stelazy itp? pytanie do osób które ocieplały podbne powierzcnie i oczywiście nei musi byc dokładnei co do sztuki:)
Profile co 40? Wieszak 105x3.5 plus 20% dla krokwi co 80 cm lub plus 30% dla krokwi co 70cm.
Profil CD60 105x 3.5 plus 10%. Ud i łączniki wzdłużne trzeba wyliczyć samodzielnie.

krzychu85PL
01-06-2016, 09:12
Tak klasycznie co 40 cm dam ,to jest łączne pole już skosów z powierzchnią w poziomie (jętki) dlaczego 105 x3.5?? z allegro warto brać ?? na coś zwracać uwagę grubość wieszaka?? a i planuję 10cm pod krokwie a one idą w miarę równo więc chyba 20cm wieszak będzie ok?

krzychu85PL
26-06-2016, 20:25
Witam Wszystkich.Ocieplam dom co prawda z zewnątrz ,ale zależy mi na zminimalizowaniu mostków termicznych więc chciałem podpytać czy taka ciąglość ocieplenia będzie odpowiednia ?Załączyłem zdjęcia z dodatkowymi opisami myślę ,że w miarę jasno to opisałem:) Proszę o sugestie.
http://images76.fotosik.pl/707/112a6188202cb07amed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/112a6188202cb07a)
http://images76.fotosik.pl/707/cd74a9b2af13ab33med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/cd74a9b2af13ab33)
http://images78.fotosik.pl/707/f11f7d06aca1166amed.jpg (http://images78.fotosik.pl/707/f11f7d06aca1166a.jpg)

Miszcz Jaszczonb
07-07-2016, 22:09
Mam pytanie odnośnie przyklejania folii paroizolacyjnej do profili sufitu podwieszanego na poddaszu. Jakiej dwustronnej taśmy najlepiej użyć aby ta folia trzymała się stelaża i nie spadła?
Jakiej taśmy użyć do klejenia folii na brzegach do ściany?

Tomaszs131
07-07-2016, 22:13
Na brzegach ścian podwijasz pod profil uprzednio wysmarowany uszczelniaczem np: poliuretanem.

Miszcz Jaszczonb
07-07-2016, 22:32
Masz na myśli profil przyścienny UD? A gdy jest już zamocowany do ściany?

Co do taśmy to myślałem o takiej http://allegro.pl/tasma-dwustronna-pp-montazowa-do-folii-50mm-x-50m-i5181772264.html ale czy jest na tyle mocna by utrzymać folię przez jakiś czas zanim przykręci się płyty?

Tomaszs131
08-07-2016, 07:37
Masz na myśli profil przyścienny UD? A gdy jest już zamocowany do ściany?

Co do taśmy to myślałem o takiej http://allegro.pl/tasma-dwustronna-pp-montazowa-do-folii-50mm-x-50m-i5181772264.html ale czy jest na tyle mocna by utrzymać folię przez jakiś czas zanim przykręci się płyty?

Taśmy wywiń na ścianę, a po przykręceniu gk do stelarza odetnij jej nadmiar.

Miszcz Jaszczonb
08-07-2016, 09:35
No taki miałem zamiar, tylko zawiniętą folię chciałem przykleić do ściany taśmą butylową.

plusfoto
08-07-2016, 11:08
U mnie na brzegach wygląda tak:
360317
Pas foli paroszczelnej do sciany jest przyklejony takim klejem.
http://www.isover.pl/produkty/vario-doublefit (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.isover.pl%2Fpr odukty%2Fvario-doublefit)

Paweł_Marta
11-07-2016, 08:57
Witam, zaraz zabieram się za ocieplanie poddasza, czym zabezpieczyć szczelinę wentylacyjną przed owadami i innym robactwem?

plusfoto
11-07-2016, 09:19
Najprościej to siatkę przy robieniu ocieplenia na zewnątrz dać nieco dłuższą i wywinąć pod deski lub kupić moskitierę na metry i zrobić podobnie.

fox503
14-07-2016, 10:31
Witam,

Prosiłbym o informacje od specjalistów zabudowy poddasza - w jaki sposób wyliczacie powierzchnie skosów do wyceny i do rozliczenia ?

Miałem spotkania z dwoma firmami obydwie obmierzyły poddasze dalmierzami i po poprzygotowaniu wyceny różnice w powierzchni wynoszą 30 m2.

Jedna z firm twierdzi, że finalna wycena zależy od ilości położonej płyty G-K minus wszystkie ścinki.

link2jack
14-07-2016, 10:50
Policzenie tego sprowadza się do wiedzy z matematyki z podstawówki, pole trójkąta, trapezu, rombu, prostokąta, kwadratu. 30m2 różnicy to sporo ale Ciebie powinna interesować cena za m2. Po wykonaniu prac powinniście razem przemierzyć całość i zapłacisz za wykonaną pracę. Dodatkowo dopytaj ile kosztuje montaż schodów strychowych, obróbka okien, ścianka kolankowa, folia paroizolacyjna. U mnie na budowie było chyba 5 fachowców. Ceny od 50 do 85zł za m2 (wyceny wełna + KG). Najdroższy np nie doliczał nic za w/w elementy.

wizi
17-07-2016, 08:48
Witam,

mam bardzo wysoki dach i nie wiem jak podejść do tematu ocieplania poddasza. Początkowo chciałem zamknąć klatkę schodową i ocieplić dach aż do szczytu. Fachowcy, którzy mają u mnie robić, doradzają jednak zamknięcie całego poddasza i ocieplenie tylko części użytkowej dachu. Jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań, poza trochę wyższymi kosztami ogrzewania przy większej powierzchni?

Tomaszs131
17-07-2016, 09:19
Będzie Ci łatwiej ogrzać powierzchnię o mniejszej kubaturze.
Na Twoim miejscu posłuchałbym fachowców. Plus tego rozwiązania to niższy koszt inwestycyjny, niższe rachunki za ogrzewanie. Najważniejsze by fachowcy nie dali ciała przy ocieplaniu poddasza.

pecet0
17-07-2016, 10:05
U mnie na brzegach wygląda tak:
360317
Pas foli paroszczelnej do sciany jest przyklejony takim klejem.
http://www.isover.pl/produkty/vario-doublefit (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.isover.pl%2Fpr odukty%2Fvario-doublefit)

ta folia na ścianie jest potrzebna?

plusfoto
17-07-2016, 20:17
Jak chcesz zapewnić jak najwyższą paroszczelność izolacji to tak.

Hanss
31-07-2016, 19:41
Lada moment zabieram się za ocieplania poddasza...Mam kilka zapytań:
Dom z dachem dwuspadowym 45*, ocieplenie wełną drzewną Steico o grubości 40cm...
- sufit będzie opuszczony na jętkach o 25cm, powierzchnia największego sufitu prawie 25m2, między stelaż a jętki 25cm wełny drzewnej( dość ciężka), podwójne jętki, co 80cm....
Materiały wszystko RIGIPS.....wieszaki gr. 1mm, stelaże te grubsze, myślę również o podwójnym płytowaniu...
Czy może być na grzybkach, czy ruszt tylko wchodzi w grę krzyżowy?
Jak to wykonać poprawnie i porządnie....bez oszczędzania?
....aha gdzie można zakupić profile V???

gin
06-08-2016, 08:54
Lada moment zabieram się za ocieplania poddasza...Mam kilka zapytań:
Dom z dachem dwuspadowym 45*, ocieplenie wełną drzewną Steico o grubości 40cm...
- sufit będzie opuszczony na jętkach o 25cm, powierzchnia największego sufitu prawie 25m2, między stelaż a jętki 25cm wełny drzewnej( dość ciężka), podwójne jętki, co 80cm....
Materiały wszystko RIGIPS.....wieszaki gr. 1mm, stelaże te grubsze, myślę również o podwójnym płytowaniu...
Czy może być na grzybkach, czy ruszt tylko wchodzi w grę krzyżowy?
Jak to wykonać poprawnie i porządnie....bez oszczędzania?
....aha gdzie można zakupić profile V???
Baustoff+Metall Color, Bydgoszcz, Kazimierza Pułaskiego 45

Rom-Kon
07-08-2016, 11:57
Gin dawno Cię nie było!

Hanss
08-08-2016, 13:37
Mogę opuścić ten sufit na grzybkach - 30cm i zrobić stelaż krzyżowy dwupoziomowy? Czy lepiej na innych wieszakach?

kajwroclaw
10-08-2016, 10:09
Choć pewnie elita forum za to co poniżej napiszę zaraz mnie zbeszta, to podzielę się z Wami moimi doświadczeniami z zabudową poddasza płytami gk. Robiłem ją pierwszy raz w życiu, korzystając z pomocy żony i podnośnika do płyt gk oraz wielu cennych rad z tego wątku. Użyłem profili i płyt gk rigipsa, na łączenie na skosie dałem profile typu „v”. Do łączenia płyt fizelina i vario. Do łączenia ze ścianami i ścianką kolankową dałem taśmy amerykańskie i vario. Po 2,5 roku nic nie pękło, zero. Na klatce schodowej, gdzie robili fachowcy dając połączenie ślizgowe- popękało jak cholera, czemu nie ma się co dziwić, w końcu na tym ten typ łączenia polega.
Z tymi taśmami to był w sumie przypadek, bo za późno doczytałem o połączeniu ślizgowym i z poczuciem porażki, nie znajdując innego wyjścia zdecydowałem się na ich zakup. Tak więc u mnie sprawa tak wygląda, gdzie miało pęknąć przy osiadaniu budynku to już pękło i mnie to teraz wkurza. Taśmy u mnie się póki co sprawdzają, pewnie wiele czynników ma na to wpływ, jak choćby rodzaj gruntu i stopień osiadania budynku, itd. Dach miałem prosty jak budowa cepa, dwuspadowy z jednym tylko oknem dachowym, którego obrobienie też powierzyłem tym samym fachowcom i oczywiście spierdzielili – nie miałem jak tego przypilnować i błędy wyszły po około roku, poprzez uwidocznione pęknięcia. Zrobili podstawowy błąd- łączenie płyt zrobili idealnie z krawędziami okna i tak też popękało. To samo z włazem schodowym na strych na klatce schodowej. Jedyne co, mając wprawę o wiele ładniej i równiej niż ja położyli i zeszlifowali szpachlę.
Profile dawałem co 40 cm, nie użyłem grzybków tylko tradycyjnych es-ów, bo je miałem w dużej ilości za darmo. Z grzybkami byłoby dużo mniej roboty, np. był problem z przykręceniem do es-ów profilu przy ścianie, bo nie mieściła się wkrętarka – musiałem kupić specjalną elastyczną przedłużkę. Ogólnie kupa zabawy z tymi małymi wkrętami była i mam wrażenie, że na grzybki to łączenie jest solidniejsze (tak mam na tej klatce schodowej).

Rom-Kon
11-08-2016, 14:19
Mogę opuścić ten sufit na grzybkach - 30cm i zrobić stelaż krzyżowy dwupoziomowy? Czy lepiej na innych wieszakach?
30cm spokojnie możesz już na wieszakach obrotowych

Rom-Kon
11-08-2016, 14:29
Choć pewnie elita forum za to co poniżej napiszę zaraz mnie zbeszta, to podzielę się z Wami moimi doświadczeniami z zabudową poddasza płytami gk. Robiłem ją pierwszy raz w życiu, korzystając z pomocy żony i podnośnika do płyt gk oraz wielu cennych rad z tego wątku. Użyłem profili i płyt gk rigipsa, na łączenie na skosie dałem profile typu „v”. Do łączenia płyt fizelina i vario. Do łączenia ze ścianami i ścianką kolankową dałem taśmy amerykańskie i vario. Po 2,5 roku nic nie pękło, zero. Na klatce schodowej, gdzie robili fachowcy dając połączenie ślizgowe- popękało jak cholera, czemu nie ma się co dziwić, w końcu na tym ten typ łączenia polega.
Z tymi taśmami to był w sumie przypadek, bo za późno doczytałem o połączeniu ślizgowym i z poczuciem porażki, nie znajdując innego wyjścia zdecydowałem się na ich zakup. Tak więc u mnie sprawa tak wygląda, gdzie miało pęknąć przy osiadaniu budynku to już pękło i mnie to teraz wkurza. Taśmy u mnie się póki co sprawdzają, pewnie wiele czynników ma na to wpływ, jak choćby rodzaj gruntu i stopień osiadania budynku, itd. Dach miałem prosty jak budowa cepa, dwuspadowy z jednym tylko oknem dachowym, którego obrobienie też powierzyłem tym samym fachowcom i oczywiście spierdzielili – nie miałem jak tego przypilnować i błędy wyszły po około roku, poprzez uwidocznione pęknięcia. Zrobili podstawowy błąd- łączenie płyt zrobili idealnie z krawędziami okna i tak też popękało. To samo z włazem schodowym na strych na klatce schodowej. Jedyne co, mając wprawę o wiele ładniej i równiej niż ja położyli i zeszlifowali szpachlę.
Profile dawałem co 40 cm, nie użyłem grzybków tylko tradycyjnych es-ów, bo je miałem w dużej ilości za darmo. Z grzybkami byłoby dużo mniej roboty, np. był problem z przykręceniem do es-ów profilu przy ścianie, bo nie mieściła się wkrętarka – musiałem kupić specjalną elastyczną przedłużkę. Ogólnie kupa zabawy z tymi małymi wkrętami była i mam wrażenie, że na grzybki to łączenie jest solidniejsze (tak mam na tej klatce schodowej).

...za co besztać? No chyba tylko za wybór tych niby fachowców. Z połączeń ślizgowych już dawno zrezygnowałem właśnie na fakt zrywania w narożnikach akrylu. A na płaszczyźnie jesli daję taśmę TT to mogę na płytach zrobić nawet łączenia na krzyż i dam gwarancję że nic nie pęknie. Na innych taśmach trzeba uważać.

Hanss
11-08-2016, 22:24
30cm spokojnie możesz już na wieszakach obrotowych

Ale jak chcę mogę zrobić na grzybkach?

Tak w skrócie - oczywiście również użyję profili V skosy-sufit....
ale jak najlepiej wykonać połączenia płyt K/G sufit-skosy i sufit-ściana(tynk C/W)???:confused:

kajwroclaw
12-08-2016, 08:27
Widocznie nie jestem ja bieżąco :) co do fachowców, ciężko trafić na dobrego. Ci byli z polecenia i nie najtańsi. Jakby jeden z drugim to forum choćby poczytał toby im się pogląd na robotę do góry nogami wywrócił, a nie ciągle "Panie, ja tak 30 lat robię", itd. Jak szukałem profili V, o których tutaj przeczytałem, to w 2014 roku w hurtowniach budowlanych we Wrocławiu nie wiedzieli co to jest, kupiłem w jakiejś małej hurtowni pod Wrocławiem. Ekipy od gk to już całkiem na mnie dziwnie patrzyły. W końcu zrobiłem sam, może kiedyś wyćwiczę rękę w gipsowaniu/szpachlowaniu, to sobie tych kilka nierówności powstałych z braku doświadczenia poprawię. A tą klatkę schodową pewnie przy najbliższym malowaniu będę musiał poprawiać. Ale to pikuś. Dzięki forum uniknąłem naprawdę bardzo wielu błędów podczas budowy, choć nabranie tej wiedzy przed rozpoczęciem budowy i w trakcie wymagało poświęcenia wielu wieczorów. Teraz znajomi przychodzą i korzystają :) Dlatego tych wszystkich prawdziwych fachowców doradzających tutaj bardzo cenię, rzadko się zdarza, aby ktoś się chciał swoją wiedzą i doświadczeniem dzielić. Więc Rom-Kon przy okazji dziękuję, dużo z twoich wpisów korzystałem. Pozdrawiam budujących:)

krzychu85PL
14-08-2016, 23:18
Panowie jest jakiś klej do stelaży? muszę profil U przykleić do komina który biegnie w pokoju i nie iwem jak to zrobić? na pewno nie będę wiercił więc może jakiś klej??

wg39070
15-08-2016, 08:35
Panowie jest jakiś klej do stelaży? muszę profil U przykleić do komina który biegnie w pokoju i nie iwem jak to zrobić? na pewno nie będę wiercił więc może jakiś klej??

A dlaczego nie możesz zastosować zwykłych kołków?

Rom-Kon
16-08-2016, 23:13
Panowie jest jakiś klej do stelaży? muszę profil U przykleić do komina który biegnie w pokoju i nie iwem jak to zrobić? na pewno nie będę wiercił więc może jakiś klej??
Do profila przykręć pasek płyty 10-15cm i taki pakiet przyklej do komina na klej gipsowy czy klej do płytek.

krzychu85PL
17-08-2016, 09:10
A dlaczego nie możesz zastosować zwykłych kołków?

bo to komin :)

krzychu85PL
17-08-2016, 09:11
Do profila przykręć pasek płyty 10-15cm i taki pakiet przyklej do komina na klej gipsowy czy klej do płytek.

dzięki wodzu:) regips obrac z tego papierka przed klejeniem czy cały kleić do ściany?

krzychu85PL
17-08-2016, 09:21
przy okazji jeśli profil C leci wzdłuż ściany w odległości grzybka około 7-8cm to dawać U na ścianę czy tylko tam gdzie profile C wchodzą w U??

FlashBack
17-08-2016, 10:45
Panowie jest jakiś klej do stelaży? muszę profil U przykleić do komina który biegnie w pokoju i nie iwem jak to zrobić? na pewno nie będę wiercił więc może jakiś klej?? nie mocuje się kostrukcji do komina. i obojetnie czy to będą kołki czy klej.

krzychu85PL
17-08-2016, 19:38
to co mam zrobić? jak zakończyć profil CD ,żeby wszystko było sztywne? i jak jest z tymi profilami UD które lecą równolegle do CD??montaż chyba bez sensu skoro i tak tam nic nie wepnę?

Hanss
17-08-2016, 23:03
Ale jak chcę mogę zrobić na grzybkach?

Tak w skrócie - oczywiście również użyję profili V skosy-sufit....
ale jak najlepiej wykonać połączenia płyt K/G sufit-skosy i sufit-ściana(tynk C/W)???:confused:

:confused:

Rom-Kon
18-08-2016, 14:16
nie mocuje się kostrukcji do komina. i obojetnie czy to będą kołki czy klej.
Bzdura. No chyba że jest to blaszany komin od kozy.

Rom-Kon
18-08-2016, 14:20
to co mam zrobić? jak zakończyć profil CD ,żeby wszystko było sztywne? i jak jest z tymi profilami UD które lecą równolegle do CD??montaż chyba bez sensu skoro i tak tam nic nie wepnę?

Do tego profila kręci się normalnie płyty a wcześniej przykleja folię. U mnie już dawno minęły czasy nie przykręcania płyty do profili UD i to bezpowrotnie.

Andrzej & Grażyna
18-08-2016, 14:51
Witam po przerwie, dzisiaj pytanie trochę z innej beczki mianowicie kiedyś był tutaj poruszany temat domu szkieletowego,
ja planuję obudować garaż (dach- krokwie, posadzka - płyta betonowa, z jednej strony przyklejony do domu, z drugiej oparty na trzech betonowych słupach, jeden spad) który chciałbym zrobić właśnie w wersji szkieletowej. Zostało mi sporo łat chciałem zapytać czy łaty wymiar 4x6 cm można do tego wykorzystać. Całość byłaby obłożona styropianem. Wymyśliłem aby łaty dawać pionowo co 50 cm, (garaż w najwyższym miejscu ma 3m) a dodatkowo między tymi pionowymi łatami dawać poprzeczki poziome też z łat w odległości 50 cm czyli wyjdzie taka kratownica (tak wymyśliłem poto aby każda płyta styro była przykręcona na brzegach.. Te łąty pionowe będą przykręcane u dołu do łaty mocowanej do betonowej wylewki a u góry do krokwi. Dodatkowo rozpatruję styropian z frezem aby niwelować ewentualne ruchy konstrukcji, na zewnątrz siatka i klej, rozpatruję też wypełnienie styropianem tych kratek które powstaną z łat a od środka wyłożyć to płytą osb (między płytą a kratownicą ze styropianem powinna chyba być jakaś folia - ale jeszcze nie wiem jaka). Co Panowie sadzicie o takiej konstrukcji?? Proszę o opinie.

Pozdrawiam

krzychu85PL
18-08-2016, 21:37
Do tego profila kręci się normalnie płyty a wcześniej przykleja folię. U mnie już dawno minęły czasy nie przykręcania płyty do profili UD i to bezpowrotnie.

no właśnie widzę ,że ludzie podzieleni są czy przykręcać czy nie ,ale nie wnikam i nie chce się kłócić.Może tak przerwa między CD a ścianą to 7cm czy tak mogę zostawić?nie ukrywam ,ze tak mi też wygodniej bo znowu muszę rozbierać profile i wiercić kręcić itp.Najbrdziej dręczy mnie ten komin...wrzucę fotkęmoże ktoś coś podpowie.Czy może kęcić płytę tak jak jest bo wieszaki są praktycznie przy ścianie tylko w tym jednym profilu dalej jest odsunięty.

http://images77.fotosik.pl/827/7fcd6bd13102f3b0med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/7fcd6bd13102f3b0)

http://images77.fotosik.pl/827/dba341aedbbe29dcmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/dba341aedbbe29dc)

Rom-Kon
19-08-2016, 11:23
Ja bym dał profil UD...

uluru75
21-08-2016, 00:14
Witam,
Mam poddasze niezamieszkane i chcialbym to na kilka lat ocieplic (do momentu kiedy sie tam coś urządzi) aby poniżej było cieplej. Obecnie sam beton/strop i dach bez izolacji.
Planuję położyc wate szklaną o grubości 15cm z współczynnikiem 0.035-0.037.
1. Czy jakąś folie jeszcze jest sens kłaść?
2. Czy położoną watę po jakimś czasie bedzie mozna ocieplić dach (czyli pomiedzy krokwie)? Czy ta wata bedzie raczej bezuzyteczna?
3. Czy jest jakas roznica w welnach ktore maja ten sam wspolczynnik ale grubosc inna? Powiedzmy wspolczynnik 0.035 ale grubość 15 cm i 20 cm. Czy to nie jest to samo?
Dzieki za info

Hanss
21-08-2016, 21:12
Szybkie zapytanie...będę robił sufit podwieszany - dwupoziomowy krzyżowy...czy główne (górne) profile CD mogę włożyć w przyścienne UD....bo mam tylko taką możliwość, dolne profile będą bez UD - ponieważ idą równolegle z ścianami działowymi a kończą się na skosach...

Rom-Kon
22-08-2016, 00:06
Szybkie zapytanie...będę robił sufit podwieszany - dwupoziomowy krzyżowy...czy główne (górne) profile CD mogę włożyć w przyścienne UD....bo mam tylko taką możliwość, dolne profile będą bez UD - ponieważ idą równolegle z ścianami działowymi a kończą się na skosach...

Górne leżą na profilach UD

Rom-Kon
22-08-2016, 00:09
Profile UD daje się w całym pomieszczeniu na około. Na ścianach działowych też.

Hanss
22-08-2016, 16:52
Profile UD daje się w całym pomieszczeniu na około. Na ścianach działowych też.

Tak, ale jeżeli mam pomieszczenie: dwie równoległe ściany masywne i dwa równoległe skosy ( dach dwuspadowy 45*) - więc profile UD montuję tylko do ścian masywnych....sufit będzie krzyżowy dwupoziomowy....tak się składa, że tylko profile górne CD będą prostopadle do UD - więc powinny być wpięte....profile dolne CD będą szły równolegle do tych ścian masywnych więc ich nie wepnę w UD....będą poniżej UD....a na skosach z wiadomych względów UD nie ma....
...Więc moje pytanie brzmiało czy te górne CD mogą być wpięte w UD, bo dolnych nie mam możliwości wpiąć???

Rom-Kon
22-08-2016, 22:24
Profil cd dajesz na wysokości dolnych profili cd. Do tego profkla przykleisz folię i normalnie przykręcisz płyty. Na tych profilach leży górny rząd profili. A dolny rząd przy skosach zamykasz profilem ud i do tego profila możesz przykręcić pierwszy profil cd ze skosu. Ud i cd skręcasz w narożnikach.

Rom-Kon
22-08-2016, 22:28
Cholerka na tablecie nie można edytować!

Cd w ud nie można wpiąć bo to nie ten poziom!

Hanss
22-08-2016, 23:03
Rom-Kon dziękuję za wyjaśnienie, ale dopytam...
1. Czyli profil UD idzie na wysokości dolnych CD i tworzy ciągłość z UD ze skosów?
2. Nie rozumiem tego:... "UD i CD skręcasz w narożnikach"
3. Profila CD nie skręcam z UD? Ale już płyty G/K mogę przykręcać do UD?

Rom-Kon
23-08-2016, 07:31
1) tak.
2) poczytaj wątek. Jest dokładnie pokazane jak zrobić przejście sufit-skos.
3) ud z cd możesz skręcić pchełkami ale w większości przypadków jest to niepotrzebne. Szkoda włożonej w go pracy. A ja płytę przykręcam do profila UD po całym obwodzie. Cofnij się kilka-kilkanaście stron to znajdziesz opisy.

Rom-Kon
23-08-2016, 07:33
...albo wejdź na mojego fejsa. Tam też sa2 fotki. Uzytkownik romkon.

FlashBack
23-08-2016, 08:32
Szybkie zapytanie...będę robił sufit podwieszany - dwupoziomowy krzyżowy...czy główne (górne) profile CD mogę włożyć w przyścienne UD....bo mam tylko taką możliwość, dolne profile będą bez UD - ponieważ idą równolegle z ścianami działowymi a kończą się na skosach...
możesz tak zrobić.

krzychu85PL
23-08-2016, 09:57
Panowie pamięta ktoś na której stronie było o zabudowie okien?tzn o zrobieniu stelażu przy oknie.bardzo proszę o pomoc.

Rom-Kon
23-08-2016, 15:48
Panowie pamięta ktoś na której stronie było o zabudowie okien?tzn o zrobieniu stelażu przy oknie.bardzo proszę o pomoc.

na moim fejsie też jest

Rom-Kon
23-08-2016, 15:48
możesz tak zrobić.ale po co?

Hanss
23-08-2016, 15:49
...albo wejdź na mojego fejsa. Tam też sa2 fotki. Uzytkownik romkon.

Nie mogę Ciebie poszukać...daj linka:rolleyes:

A jeszcze jedno....będzie folia aluminiowa przyklejona do profila CD taśmą dwustronną...na to przyjdzie pasek płyty G/K o szerokości profila CD i grubości 15mm, aby zrobiła się pustka powietrzna....i dalej dwie warstwy płyt G/K 12,5mm...różowych
Moje zapytanie jakiej długości muszą być ostatnie wkręty, które będą musiały "wszystko załapać" wystarczą 3,5x45 czy muszą być 3,5x55??? Grubość warstwy 40mm......Paski chcę mocować wkrętem 3,5x25 , pierwszą płytę 3,5x35....a jak z ostatnią?
....aha i jeszcze jedno pytanie" a jakie wkręty do mocowania wieszaków kotwowych do drewna"?

krzychu85PL
23-08-2016, 20:48
ja też wodzu proszę o namiar na fejsa:)

Rom-Kon
23-08-2016, 22:40
Jestem na tablecie a to nie komp więc nie wkleję linka ale szukajcie romkon, rom-kon, rom kon. Albo jakoś tak ;)

Hanss
23-08-2016, 23:21
Rom-Kon jak mogę prosić odpowiedz na moje dwa pytania;)

Hanss
23-08-2016, 23:36
Jestem na tablecie a to nie komp więc nie wkleję linka ale szukajcie romkon, rom-kon, rom kon. Albo jakoś tak ;)

Znalazłem....:p
https://www.facebook.com/Rom-Kon-Remonty-Wykończeniówka-Budowlana-593864663963666/?hc_ref=SEARCH&fref=nf

.....dajesz radę!!!:yes::yes::yes:

FlashBack
24-08-2016, 07:28
Nie mogę Ciebie poszukać...daj linka:rolleyes:

A jeszcze jedno....będzie folia aluminiowa przyklejona do profila CD taśmą dwustronną...na to przyjdzie pasek płyty G/K o szerokości profila CD i grubości 15mm, aby zrobiła się pustka powietrzna....i dalej dwie warstwy płyt G/K 12,5mm...różowych
Moje zapytanie jakiej długości muszą być ostatnie wkręty, które będą musiały "wszystko załapać" wystarczą 3,5x45 czy muszą być 3,5x55??? Grubość warstwy 40mm......Paski chcę mocować wkrętem 3,5x25 , pierwszą płytę 3,5x35....a jak z ostatnią?
....aha i jeszcze jedno pytanie" a jakie wkręty do mocowania wieszaków kotwowych do drewna"?
OOoo nie będziesz miał ogrzewania wodą typu podłogówka, grzejniki?! tylko promienniki?

Rom-Kon
24-08-2016, 08:38
Nie mogę Ciebie poszukać...daj linka:rolleyes:

A jeszcze jedno....będzie folia aluminiowa przyklejona do profila CD taśmą dwustronną...na to przyjdzie pasek płyty G/K o szerokości profila CD i grubości 15mm, aby zrobiła się pustka powietrzna....i dalej dwie warstwy płyt G/K 12,5mm...różowych
Moje zapytanie jakiej długości muszą być ostatnie wkręty, które będą musiały "wszystko załapać" wystarczą 3,5x45 czy muszą być 3,5x55??? Grubość warstwy 40mm......Paski chcę mocować wkrętem 3,5x25 , pierwszą płytę 3,5x35....a jak z ostatnią?
....aha i jeszcze jedno pytanie" a jakie wkręty do mocowania wieszaków kotwowych do drewna"?
A skąd weźmiesz płyty 15mm? Nawet w marketach budowlanych ich nie ma. Do dwóch płyt 12,5mm stosuje się wkręty 35mm. Jeśli będzie ten pakiet grubszy (ponad dwie płyty) to wkręty dłuższe. Zawsze 1cm wkręta musi być w profilu.

krzychu85PL
24-08-2016, 09:26
dzięki, jeszcze jedno czy na poddaszu na suficie folia paroizolacyjna musi iść klejona do profili czy można do jętek? chodzi mi o to ,że od jętek do stelarza mam z 8cm i tam chcę rozprowadzić elektrykę i tak było by chyba lepiej bo bym nie robił dziur w folii?

Hanss
24-08-2016, 10:34
A skąd weźmiesz płyty 15mm? Nawet w marketach budowlanych ich nie ma. Do dwóch płyt 12,5mm stosuje się wkręty 35mm. Jeśli będzie ten pakiet grubszy (ponad dwie płyty) to wkręty dłuższe. Zawsze 1cm wkręta musi być w profilu.

A jakimi wkrętami montujesz wieszaki grzybkowe do krokwi/jętek?
Mam hurtownię w Bydgoszczy co mają na stanie 15mm Knaufa różowe...:)

Hanss
24-08-2016, 10:41
OOoo nie będziesz miał ogrzewania wodą typu podłogówka, grzejniki?! tylko promienniki?

Nie, żadne promienniki - będę miał ogrzewanie podłogowe, dokładnie kable elektryczne.
A paroizolacja to folia aluminiowa zamiast zwykłej PE.....coś tam odbija ciepła, ale musi być wykonana pustka powietrzna między płytą G/K a właśnie tą folią.....
...jak Ciebie to interesuje tu jest temat: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102894-Folia-paroizolacyjna-aluminiowa/page8

FlashBack
24-08-2016, 11:40
Nie, żadne promienniki - będę miał ogrzewanie podłogowe, dokładnie kable elektryczne.
A paroizolacja to folia aluminiowa zamiast zwykłej PE.....coś tam odbija ciepła, ale musi być wykonana pustka powietrzna między płytą G/K a właśnie tą folią.....
...jak Ciebie to interesuje tu jest temat: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102894-Folia-paroizolacyjna-aluminiowa/page8
zobaczysz pustke i zysk jak przyslowiowa swinia niebo. ale nic pracuj. w linku czuje celowe wprowadzenie w blad polegajace na blednym porownaniu przegrod.

krisgie
26-09-2016, 18:17
Witam wszystkich, mam kilka pytań:
1. Jako paroizolację kupiłem STOPAIR. Czy klej DoubleFit dobrze to sklei (pod UD-kiem do ściany, w felcach okien itp...), czy raczej zalecany jest do systemu Vario i u mnie się nie sprawdzi przy mojej folii?
2. Jakie jest orientacyjne zużycie DoubleFit? Ile mniej więcej mb. wychodzi z jednego kartusza? Ponieważ kupuję przez Internet to wolałbym pi razy oko policzyć aby raz zapłacić za przesyłkę.
3. Mam podłogówkę z której wolałbym nie spuszczać wody bo nigdy cała woda nie zejdzie i zawsze jest ryzyko że coś zamarznie. Więc chciałbym grzać tylko tyle ile potrzeba by nie zamarzło. Mam położoną pierwszą warstwę TOPROCK SUPER i zabieram się za drugą warstwę.
Jako że urlopu już nie mam to zostaje mi praca w soboty. Dach 4-spadowy, powierzchnia skosów + strop ok. 170m2 więc trochę zabawy będzie i na pewno zastanie mnie zima. Ruszt już jest zamontowany.
Mój plan jest taki by wytrzymać bez ogrzewania tak długo jak się da by zminimalizować ryzyko zawilgocenia wełny.
Ostatnie mokre prace były w czerwcu (wylewki) ale są już wygrzane i wilgotność wewnątrz jest w okolicach 60%.
Rozważam dwie opcje:
- położenie drugiej warstwy wełny i nie osłanianie jej paroizolacją a na wiosnę jak się zrobią plusowe temperatury wygrzać dobrze budynek i pozwolić by ewentualna wilgoć z wełny została wywietrzona na zewnątrz i dopiero wtedy położyć paroizolację
- położenie drugiej warstwy wełny i sukcesywnie po zakończeniu danego pomieszczenia od razu położyć w nim paroizolację.
Które rozwiązanie będzie lepsze dla wełny?
Mam dachówkę i folię WPP.

Pozdrawiam i liczę na sensowne rady.

Marcin34_Śl
02-10-2016, 18:14
Witam,

czy ktoś z Was ocieplał poddasze w ten sposób, że na krokwie montował płyty PIR i na to płyty KG?
Chce zaoszczędzić miejsca na poddaszi tutaj pomysł płyty PIR 5cm na krokwie.

Rom-Kon
22-10-2016, 20:48
Na budowie bawimy się w nasypywanie styropianu!

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/14670630_1482898755060248_5668457904946887089_n.jp g?oh=3a1064179eaf77edb6975d827e2e857e&oe=589ECE07&__gda__=1486879597_67a7a21a36d57278ab602a7c7f81a41 2

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/14671148_1482898855060238_4829168546436804180_n.jp g?oh=e458e6ed390c766849f1a04c9a3bb3ab&oe=5860892E&__gda__=1486516654_ae6459624f1d6788c3672e4950b066e 5

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/14729352_1482898978393559_4537669671779135646_n.jp g?oh=2541e675b4882859d11cea2094aa92b5&oe=5893F368&__gda__=1486390018_935f3aff864de02438e3097a31fa719 a

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpl1/v/t1.0-9/14671366_1482899168393540_7527702275362217021_n.jp g?oh=b0b0fb65f114143667c8f4a1af2f3b5b&oe=58616948&__gda__=1486901228_031829ba47fcd56cd8ea6320c6b1d32 e

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/l/t1.0-9/14731258_1482899285060195_5434960037629592159_n.jp g?oh=472a5456a7115e7d49925a4f0f14120f&oe=58ACF9B3

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlp1/v/t1.0-9/14695577_1482899408393516_6608713156285862197_n.jp g?oh=502597ed7fbcbb498f08de45b519df47&oe=589C1CFE&__gda__=1487566059_729d9da84cd31cede740a55520fc44a e

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlp1/v/t1.0-9/14724354_1484356968247760_7943025260860255963_n.jp g?oh=4555e418d58b6bec0e7e4b6563cfebb7&oe=5861B3E5&__gda__=1485871600_3094ad8c861e45e1b32b097829d3a76 a

Fotorelacja czyli więcej fotek u mnie na fejsie - na roknonie ;)

rustin
23-10-2016, 21:33
Pod blachodachowka mam membranę corotop red strong. Z mierzyłem krokwie i mają 15cm.
Czytałem, że trzeba dać wełna 1cm mniej niż krokwie ale znalazłem jedna wełnę o wymiarach 14cm Ursy ale lambda 0.39 więc nie bardzo mi pasuje. Celuje w coś poniżej 0.35.
Czy mogę dać wełnę 15cm?

GipD*
27-10-2016, 18:14
Pod blachodachowka mam membranę corotop red strong. Z mierzyłem krokwie i mają 15cm.
Czytałem, że trzeba dać wełna 1cm mniej niż krokwie ale znalazłem jedna wełnę o wymiarach 14cm Ursy ale lambda 0.39 więc nie bardzo mi pasuje. Celuje w coś poniżej 0.35.
Czy mogę dać wełnę 15cm?
Skoro konieczne jest zachowanie wolnej przestrzeni to, zwiększ wysokość samej krokwi.
Zwiększenie to, nic innego jak np. nabicie od spodu 1cm łaty lub pasa płyty osb bądź twardej wełny.

Marcin34_Śl
01-11-2016, 22:00
Ktoś ma namiar do sprawdzonej firmy ze Śląska?

pancio11
01-11-2016, 22:29
To masz podobną stodole do mojej - jja pianki mam ok 30cm sprawdzona przeze mnie to Purtech chyba są gdzieś z Bielska

Mikolaj5
03-11-2016, 22:52
Na budowie bawimy się w nasypywanie styropianu!

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/14670630_1482898755060248_5668457904946887089_n.jp g?oh=3a1064179eaf77edb6975d827e2e857e&oe=589ECE07&__gda__=1486879597_67a7a21a36d57278ab602a7c7f81a41 2


O proszę, znajoma KICHA .. jakby moja ..
wszędzie bym poznał swoja KICHĘ :) w każdym stanie upojenia

Rom-Kon
05-11-2016, 09:58
Jakby nam ta kicha puściła to byłby ubaw po pachy j to za darmola :D

ag2a
06-11-2016, 19:50
Dach dwuspadowy, poddasze użytkowe. Myślę żeby dać 30 cm (2*15cm) wełny. Tylko teraz pytanie dać 15 na krokwie i 15 na jętki czy 30 na krokwie?

Rom-Kon
06-11-2016, 23:54
Wszystko zależy od konstrukcji dachu i docelowej wysokości pomieszczeń. Jeśli masz krokwie 20cm i membranę to można dać 20+10cm. Napisz jakie masz krokwie, czy membrana czy też deskowanie, jakie jętki i czy druga warstwa wejdzie pod jętki czy też nad jętki.

ag2a
07-11-2016, 07:52
Weszła by pod jętki bo jest na gotowo przewidziane 2.76 w projekcie a wystarczy 2.6. Dach bez deskowania z membraną. Krokwie chyba ok 17

grzeniu666
14-11-2016, 14:23
Mam pewien dylemat "okołoGK", chciałbym @Rom-Kona lub innych fachowców prosić o radę. Tutaj temat:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332662-Jaka-masa-gipsowa-%28nietypowe-zastosowanie%29

klaudiusz_x
14-11-2016, 20:11
W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.
Temat szeroki...
Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?
Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.
Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.

ag2a
14-11-2016, 21:02
zabudowę tak ale same płyty dopiero jak tynki beda prawie suche lub suchę tak samo jak ocieplanie wełną

Rom-Kon
15-11-2016, 23:36
Mam pewien dylemat "okołoGK", chciałbym @Rom-Kona lub innych fachowców prosić o radę. Tutaj temat:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332662-Jaka-masa-gipsowa-%28nietypowe-zastosowanie%29
Kto wymyślił "technologie" klejenia płyt na grzebień? Jeśli chodzi o gips to może Nida Start?

Rom-Kon
15-11-2016, 23:43
W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.
Temat szeroki...
Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?
Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.
Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.

Jest ryzyko.

grzeniu666
16-11-2016, 00:51
Kto wymyślił "technologie" klejenia płyt na grzebień? Jeśli chodzi o gips to może Nida Start?

Gdzieś w międzyczasie wygrzebałem Twojego posta w którym piszesz że gips szpachlowy Nidy jest b. twardy, miałem akurat otwarty woreczek 2kg takiego (jakoś tak wyglądał: http://image.ceneo.pl/data/products/32117342/f-dolina-nidy-gips-szpachlowy-szary-5907783220067.jpg) i użyłem dziś na próbę (robiłem większe te dziuru i dodałem dużą podkładkę pod wkręta). W sumie może jutro zrobię dalszy test i sprawdzę jak to trzyma. A potem (jak czas pozwoli) będę myślał co z tym robić dalej.

Rom-Kon
16-11-2016, 12:12
Gdzieś w międzyczasie wygrzebałem Twojego posta w którym piszesz że gips szpachlowy Nidy jest b. twardy, miałem akurat otwarty woreczek 2kg takiego (jakoś tak wyglądał: http://image.ceneo.pl/data/products/32117342/f-dolina-nidy-gips-szpachlowy-szary-5907783220067.jpg) i użyłem dziś na próbę (robiłem większe te dziuru i dodałem dużą podkładkę pod wkręta). W sumie może jutro zrobię dalszy test i sprawdzę jak to trzyma. A potem (jak czas pozwoli) będę myślał co z tym robić dalej.
Ponawiercaj otwory fi8-10mm i pistoletem wstrzyknij piankę niskoprężną ale z rozsądkiem , nie za dużo bo pogorszysz sprawę - plyte pianka moźe oderwać.

klaudiusz_x
16-11-2016, 14:59
W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.
Temat szeroki...
Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?
Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.
Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.


Jest ryzyko.

Więc tynki są prawie skończone. Robione od początku września parter, po kilka worków co sobotę.
Poddasze otynkowane było do początku lipca.
W zasadzie zostało do wrzucenia około 10 worków.
Myślałem by odczekać że 2 tygodnie, a potem ruszyć z poddaszem. Na cały dom bez piwnicy około 160 worków.
Czy zaszkodzi płytom KG?
Czy wylewka wiosna wyrządzi szkody. Bo bardziej się martwię o to drugie.

Rom-Kon
16-11-2016, 16:29
Więc tynki są prawie skończone. Robione od początku września parter, po kilka worków co sobotę.
Poddasze otynkowane było do początku lipca.
W zasadzie zostało do wrzucenia około 10 worków.
Myślałem by odczekać że 2 tygodnie, a potem ruszyć z poddaszem. Na cały dom bez piwnicy około 160 worków.
Czy zaszkodzi płytom KG?
Czy wylewka wiosna wyrządzi szkody. Bo bardziej się martwię o to drugie.

Mnie bardziej niepokoi brak ogrzewania zimą. Robiłem poddasza przed tynkami i posadzkami. Nic się nie stało i mogę dac nawet gwarancję. Ale jak zachowa się poddasze zimą?

klaudiusz_x
16-11-2016, 16:32
Mnie bardziej niepokoi brak ogrzewania zimą. Robiłem poddasza przed tynkami i posadzkami. Nic się nie stało i mogę dac nawet gwarancję. Ale jak zachowa się poddasze zimą?

Mozna wstawić piecyk na prąd.
Od 2 lat utrzymuję tym sposobem parter na plusie.
Tylko jaka temperatura by była wskazana?
Sciany z silatów, nie ma problemów z przerwami w grzaniu pomiędzy dzienną i nocną.
Dom jest ocieplony z zewnątrz.

Rom-Kon
17-11-2016, 08:35
Mozna wstawić piecyk na prąd.
Od 2 lat utrzymuję tym sposobem parter na plusie.
Tylko jaka temperatura by była wskazana?
Sciany z silatów, nie ma problemów z przerwami w grzaniu pomiędzy dzienną i nocną.
Dom jest ocieplony z zewnątrz.

Do prac szpachlarskich temperatura musi być powyżej zera. I dobrze byłoby gdyby już niżej nie spadła.

klaudiusz_x
18-11-2016, 20:08
Do prac szpachlarskich temperatura musi być powyżej zera. I dobrze byłoby gdyby już niżej nie spadła.

O to mi chodziło.
Czyli początkiem grudnia zabieram się za poddasze.
Końcem marca wylewki, później w kwietniu spoinowanie i szpachlowanie.

Dzięki :)

grzeniu666
18-11-2016, 20:18
Ponawiercaj otwory fi8-10mm i pistoletem wstrzyknij piankę niskoprężną ale z rozsądkiem , nie za dużo bo pogorszysz sprawę - plyte pianka moźe oderwać.

Taki właśnie mam dalszy plan. Tak jak piszesz, piankę na "niskiej prędkości", bo zbyt dynamicznie sikana może wypchnąć płytę (już się przekonałem przy innej okazji że to spora siła). Mam niezagospodarowany karton pianki (niby montażowa do okien, Illbruck 070, ale z tego co pamiętam GK i silki trzyma świetnie, jeszcze sprawdzę). Dzięki!

oloksyk
22-11-2016, 15:31
Jak wykonać poprawnie stelaż przy oknie jeśli ma się do dyspozycji 1 krokwię? Do krokwi przyjdzie wieszak grzybkowy a do ściany UD; na jednym wieszaku profil CD będzie latał. Jak to ogarnąć? Wiem że się robi najpierw całość i potem wycina, ale po wycince będzie latać wszystko :)
Proszę nie patrzeć na wełnę - będzie ściągana i poprawiana.
373973

FlashBack
22-11-2016, 20:45
Jak wykonać poprawnie stelaż przy oknie jeśli ma się do dyspozycji 1 krokwię? Do krokwi przyjdzie wieszak grzybkowy a do ściany UD; na jednym wieszaku profil CD będzie latał. Jak to ogarnąć? Wiem że się robi najpierw całość i potem wycina, ale po wycince będzie latać wszystko :)
Proszę nie patrzeć na wełnę - będzie ściągana i poprawiana.
373973
nie-tylko-wełna-spierdzielona-.okno-tez-jest-do-poprawki-(laty-i-fartuch-dostawic-ehhh-te-bieda-domy).a-profile-wystarczy-ze-zaczepisz-o-wieszaki-na-krowiach-nic-nie-bedzie-latac.

grzeniu666
27-11-2016, 15:41
Szybkie pytanie:
są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.
374465

FlashBack
28-11-2016, 18:26
Szybkie pytanie:
są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.
374465
górę-kleisz-dół-na-płaskowniku-ze-środnika-UW100

qbaw
29-11-2016, 23:10
Dzień dobry,

chciałem podpytać czy sposób wykonania ocieplenia na poddaszu jaki zrealizował mój wykonawca jest poprawny?
W pokojach jest wyjątkowo zimno i po poszukiwaniach przyczyny postanowiłem zrobić "odkrywkę" i zajrzeć za ścianę z karton-gipsu. Wełna schodząca z dachu kończy się 0,5 m nad podłogą i powstaje przez to pusta przestrzeń między starą ścianą a nowym regipsem. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

374677.

Wykonawca twierdzi, że jest to wykonane zgodnie ze sztuką ponieważ od zewnątrz jest położony styropian (15 cm) który powinien wystarczająco izolować.
Czy mam prawo wymagać od niego demontażu ścian na poddaszu i dołożenia wełny w puste przestrzenie?

A jeżeli w ten sposób wykonuje się standardowo izolacje czy dołożenie waty we własnym zakresie polepszy izolację poddasza?

FlashBack
01-12-2016, 17:30
Dzień dobry,

chciałem podpytać czy sposób wykonania ocieplenia na poddaszu jaki zrealizował mój wykonawca jest poprawny? nie jest to poprawnie zrobione


W pokojach jest wyjątkowo zimno i po poszukiwaniach przyczyny postanowiłem zrobić "odkrywkę" i zajrzeć za ścianę z karton-gipsu. Wełna schodząca z dachu kończy się 0,5 m nad podłogą i powstaje przez to pusta przestrzeń między starą ścianą a nowym regipsem. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

374677.

Wykonawca twierdzi, że jest to wykonane zgodnie ze sztuką ponieważ od zewnątrz jest położony styropian (15 cm) który powinien wystarczająco izolować.
Czy mam prawo wymagać od niego demontażu ścian na poddaszu i dołożenia wełny w puste przestrzenie?

A jeżeli w ten sposób wykonuje się standardowo izolacje czy dołożenie waty we własnym zakresie polepszy izolację poddasza?
to, nie jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. a, błąd leży w ułożeniu folii.. okłądzinę kolankowej trzeba rozebrac i folie polaczyc ze ściana kolankowa.i ponownie oplytowac przedscianke.. i na marginesie, ulozona jest folia budowlana :)

grzeniu666
01-12-2016, 18:44
Szybkie pytanie:
są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.
374465
górę-kleisz-dół-na-płaskowniku-ze-środnika-UW100

Dół jak? Na płaskowniku ze środnika (z profila? słownik w komórce?) UW 100? Cóż to takiego?

plusfoto
01-12-2016, 18:58
grzeniu do sufitów są UD i CD a do ścianek UW i CW

grzeniu666
01-12-2016, 19:17
grzeniu do sufitów są UD i CD a do ścianek UW i CW

OK, ale mi o ten "_płaskownik_" (z CW100) od @Flasha chodzi.

BTW, są i ścianki na CD/UD, np. Knauf W623, tu u mnie może to być problem z rozstawem mocowań w pionie, więc myślałem aby zagęścić CD i płytować x2.

pawelk1910
04-12-2016, 16:27
Witam, chce połozyc podłoge na strychu ale pod wata niema foli paraizolacyjnej i teraz pytanie.
Jak ja połozyc na stropie bez sciagania regipsu? Da sie od gory, pewnie tak tylko czy kłasc po calosci kryjac belki czy wycinac pasy i kłasc tylko na regips co bedzie lepsze ? A może jest jakies inne/lepsze rozwiazanie?

Poratujcie jakims rozwiazaniem bo mi wata zaplesnieje na strychu (plozone sa juz tam plyty mdf bo graciarnia potrzebna jak nic)

Pozdrawiam

jarekpolak
04-12-2016, 21:12
Jak to fajnie wygląda jak sobie wszyscy ściany wymurowali wyżej a ja na własne życzenie zakończyłem dobre 10cm pod krokwiami i teraz ani do czego UD przykręcić ani taśmę przykleić a i pewnie miejscami na ścianie niedociągnięcie gipsu się znajdzie i szpachlować trzeba będzie....

Rom-Kon
04-12-2016, 22:40
Nadmuruj ścianki do wysokości krokwi. Najlepiej z betonu komórkowego. Ostatnio tak robiliśmy. Beton komórkowy był docinany na szerokość muru a klejony był na... piankę montażową z pistoletu ;)

jarekpolak
05-12-2016, 17:39
toż ja tyle sie piłą naciąłem tych pustaków, żeby równo było a teraz doklejać mam na nowo? Miało mostków nie być a jak dołożę bk to ciągłości wełny nie będzie.

Rom-Kon
05-12-2016, 22:30
Pierwsza warstwa wełny - ta między krokwie - bedzie leżała na ściankach. Ale jak chcesz mieć dwie warstwy wełny na ściankach to... się męcz i nie narzekaj ;)

pawelk1910
06-12-2016, 08:39
Tak sobie myślę że może coś źle opisałem ze nikt nie chce się wypowiedzieć nt mojego problemu....
A moze to zły wątek, chociaż to też ocieplenie.

jarekpolak
06-12-2016, 15:22
a ty jak robisz? Tak, żeby łatwiej było robić czy tak, żeby było prawidłowo i bez mostków?

Andrzej & Grażyna
07-12-2016, 13:54
Witam

mam pytanie odnośnie zabudowy strychu, planuję na strychu pomiędzy krokwie ułożyć wełnę (zachowując ciągłość szczeliny, mam dach deskowany) następnie do krokwi folię i bezpośrednio do krokwi płyty K-G, płyty na strychu będą tylko aby zachować jako taką czystość, docelowo chciałbym zrobić tam 2 pomieszczenia-graciarnie, płyty będą tylko łączone na uniflot + taśma flizelinowa, nie będą całe gipsowane - czy płyty te można zostawić w tej formie bez powłoki gipsowej???
Na strychu na podłodze będą płyty OSB , między w jętkami na podłodze jest już wełna, pod wełną od strony pokoi poddasza jest folia czy na wełnę a pod płyty osb też trzeba ułożyć folię????

z góry dzięki za odpowiedź jeśli uważacie ze moja koncepcja jest błędna proszę o wasze opinię a szczególnie Rom - Kona.

Pozdrawiam.

adam1986
07-12-2016, 20:46
Witam

Mam pytanie. Czy wykonawca ocieplająć poddasze zamiast folii paroizolacyjnej do wełny wykorzystał folie od podłogówki tłumacząc że tak jest lepiej ..? ! I tu pytanie czy tak można? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji ze ktoś tak zrobił. Kolejna sprawa to folia od kołnierza wd roto okno dachowe. Przyczepić te folie pod stelaż do plyt KG a czy to nie powinno być przyczepione do folii paroizolacyjnej w tym przypadku to foli od podłogówki ..? Proszę o rozwianie moich wątpliwości

jarekpolak
09-12-2016, 16:36
Rom-Kon
a ty jak robisz? Tak, żeby łatwiej było robić czy tak, żeby było prawidłowo i bez mostków?

Michalmon
09-12-2016, 18:21
Właśnie jestem przed zamawianiem wełny do ocieplenia dachu.
Sytuacja wygląda tak, że moje krokwie mają około 17,5 cm wysokości. Wykonawca zaleca mi, żebym dał 15 cm wełny pomiędzy krokwie ja jednak chciałbym dać 18 cm (zawsze to dodatkowe warstwa ocieplenia).
Jednakże pojawiła się kwestia taka, że wykonawca twierdzi, że lepiej zostawić przerwę dylatacyjną pomiędzy wełną a membraną. Dodatkowo pojawiła się również obawa taka, że wełna przy grubości 18 cm może minimalnie wypchnąć membranę w stronę dachówek.

Dajcie proszę znać, co byście zrobili? Czy jednak montowali wełnę o grubości 18 cm czy 15 cm?

Rom-Kon
09-12-2016, 22:09
Rom-Kon
a ty jak robisz? Tak, żeby łatwiej było robić czy tak, żeby było prawidłowo i bez mostków?

Wszystko należy wyważyć. Waga to takie urządzenie z dwoma szalkami... na jednej szalce kładzie się pieniądze a na drugiej korzyści z tego płynące... nadmienię jeszcze ze "pieniądze" to nie tylko koszt materiałów ale również mojej (czasem dodatkowej) robocizny. Końcowym decydentem jest zawsze Inwestor.

Rom-Kon
09-12-2016, 22:19
Właśnie jestem przed zamawianiem wełny do ocieplenia dachu.
Sytuacja wygląda tak, że moje krokwie mają około 17,5 cm wysokości. Wykonawca zaleca mi, żebym dał 15 cm wełny pomiędzy krokwie ja jednak chciałbym dać 18 cm (zawsze to dodatkowe warstwa ocieplenia).
Jednakże pojawiła się kwestia taka, że wykonawca twierdzi, że lepiej zostawić przerwę dylatacyjną pomiędzy wełną a membraną. Dodatkowo pojawiła się również obawa taka, że wełna przy grubości 18 cm może minimalnie wypchnąć membranę w stronę dachówek.

Dajcie proszę znać, co byście zrobili? Czy jednak montowali wełnę o grubości 18 cm czy 15 cm?

Jeśli rzeczywiście jest 17,5cm to spokojnie 18cm. Producenci membran i wełny dopuszczają stykanie się wełny z membraną. Należy tylko uważać by nie wypchnąć membrany. Ale przy 0.5cm raczej to nie grozi - wełna nie "wstanie" na deklarowane 18cm a i na sznurkach się "obwiesi".

jarekpolak
10-12-2016, 07:29
Jako inwestor i wykonawca w jednym wolę się narobić, ale mieć dobrze zrobione, bo rozumiem, że tak to właśnie powinno wyglądać.. Robię bez kręcenia ud do ściany.
Jako guru w temacie, radzisz dać ud jako trzymające się jedynie do cd i kręcić do niego płyty? Czy raczej sobie to odpuścić? Ud jedynie miałoby usztywnić krawędź ciętą płyty / pierwszej i ostatniej/ przy ścianie.

plusfoto
10-12-2016, 18:19
A paroizolację jak do ściany będziesz mocował?

jarekpolak
10-12-2016, 18:54
płyta już zejdzie do ścian, więc paroizolację zakleję, jednak UD trzymać się będzie na pół gwizdka :) to chyba nie ma sensu ich dawać, no chyba, że lepiej będzie opuścić skos o dodatkowe 3-5cm i przykręcić UD, tylko po co, skoro połączenie ściana-sufit ma być ślizgowe?

Praktus
12-12-2016, 18:06
Witam, chce połozyc podłoge na strychu ale pod wata niema foli paraizolacyjnej i teraz pytanie.
Jak ja połozyc na stropie bez sciagania regipsu? Da sie od gory, pewnie tak tylko czy kłasc po calosci kryjac belki czy wycinac pasy i kłasc tylko na regips co bedzie lepsze ? A może jest jakies inne/lepsze rozwiazanie?

Poratujcie jakims rozwiazaniem bo mi wata zaplesnieje na strychu (plozone sa juz tam plyty mdf bo graciarnia potrzebna jak nic)

Pozdrawiam
Jaki sens ma polozenie foli na plyty? To ma byc szczelne. Folia na zakladke 10 cm. Wszystkie polaczenia musza byc zaklejone tasma. A brzegi foli przy scianach murowanych czy belkach drewnianych lub nawet jezeli sa przedscianki postawione, musi byc przyklejona klejem. Klejem do foli. MUSI BYC SZCZELNIE !!!!!!

Praktus
12-12-2016, 18:13
Właśnie jestem przed zamawianiem wełny do ocieplenia dachu.
Sytuacja wygląda tak, że moje krokwie mają około 17,5 cm wysokości. Wykonawca zaleca mi, żebym dał 15 cm wełny pomiędzy krokwie ja jednak chciałbym dać 18 cm (zawsze to dodatkowe warstwa ocieplenia).
Jednakże pojawiła się kwestia taka, że wykonawca twierdzi, że lepiej zostawić przerwę dylatacyjną pomiędzy wełną a membraną. Dodatkowo pojawiła się również obawa taka, że wełna przy grubości 18 cm może minimalnie wypchnąć membranę w stronę dachówek.

Dajcie proszę znać, co byście zrobili? Czy jednak montowali wełnę o grubości 18 cm czy 15 cm?
Pol centymetra ma wypchnac membrane???? Czy zle to policzylem??? Js bym dal 180 mm welny.

Antymateria
28-12-2016, 16:56
Proszę o opinię na temat wyboru wariantu ocieplenia poddasza użytkowego z nieużytkowym stryszkiem.
Na stryszku będzie rekuperator i mały składzik (narty, choinka, jakieś graty).

Krokwie 18cm.
Zakładana grubość ocieplenia 15cm między krokwie i 15cm pod krokwie.
Nie mogę dać dodatkowego ocieplenia pod jętki, ponieważ pomieszczenia miałyby około 230cm wysokości. Zależy mi na 240.

Najważniejsze są dla mnie:
1. Poprawne wykonanie
2. Dobra izolacja poddasza

Cena nie jest tutaj najważniejsza.

Moje troski i pytania w punktach:
1. Czy jest sens ocieplać stryszek? Można ocieplić sam rekuperator.

2. Ważna sprawa - jest pełne deskowanie z papą dlatego wymagana jest szczelina wentylacyjna 3cm pomiędzy wełną a papą. Zastanawiam się jak ma być wentylowana wełna pomiędzy jętkami, czyli w suficie. O ile w skosach będzie wentylowana powietrzem wpadającym spod strzechy dachy z jednej i drugiej strony, to ta część pozioma sprawia mi trudność.

3. Którą wersję uważacie za optymalną i dlaczego? Podaję kilka wariantów w załącznikach.

Opcja 1:
376916

Opcja 2:
376917

Opcja 3:
376918

Opcja 4:
376920

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomocne słowo.

Antymateria
29-12-2016, 19:29
Ale cisza :(

plusfoto
29-12-2016, 19:33
Cóż można powiedzieć. Moim skromnym zdaniem opcja nr.2 jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Tomaszs131
29-12-2016, 20:40
plusfoto ale kolega planuje na stryszku umieścić reku.
Jeśli dobrze odczytuję rysunek numer 2 to nie ma ocieplenia do kalenicy.

plusfoto
29-12-2016, 21:39
Tym bym się zbytnio nie przejmował jeśli mądrze będą odprowadzone skropliny. Skropliny wewnątrz reku mają marne szanse na zarznięcie . Ważne aby na zewnątrz je odpowiednio zabezpieczyć.

Tomaszs131
29-12-2016, 21:45
Przyznasz, że w zimie przy niskich temperaturach a w lecie zgoła odmiennych dla pracy jednostki nie są to dogodne, optymalne warunki.
Osobiście nie zdecydowałbym się na umiejscowienie reku na strychu, na pewno nie nad sypialnią.

plusfoto
29-12-2016, 22:12
Zgadza się tylko że wewnątrz reku temperatury są znacząco inne od tych panujących na zewnątrz.. Np przy Thesli można przyjąć iż temp. skroplin jest wyznacznikiem temp. panującej wewnątrz reku a ta u mnie gdzie reku stoi na takim właśnie strychu nigdy latem nie przekroczyła 28 stopni latem i nie spadła poniżej 7 pomimo że temp na zewnątrz reku znacznie czasem przekraczały 40 stopni latem jak i teraz zdarzały się temp około -4 stopni.

Antymateria
30-12-2016, 11:26
Rozważam opcję 4.

Obawiam się, że w lecie na poddaszu będzie strasznie gorąco i czy to nie zaszkodzi reku.

W opcji 2 i 3 dodatkowym kosztem i problemem jest nadbitka na jętki, tak aby weszły płyty, które po lewej i prawej stronie mają opierać się na płatwiach.

Rekuperator nie będzie nad sypialnią - umiejscowiłem go w planie "na końcu" stryszku, po przeciwległej stronie domu od sypialni.

Tomaszs131
30-12-2016, 11:33
Według mnie najbezpieczniejsza, z drugiej strony związana z dodatkowym nakładem finansowym.

Michalmon
04-01-2017, 16:38
Czy jest ktoś mi w stanie podać, jaki będzie współczynnik dachu przy dwóch warstwach wełny - 18cm pomiędzy krokwie + 20 cm pod krokwie.
Obie warstwy to wełna isover super mata o lambdzie 0,033.

Drugie pytanie dotyczy strychu. Mam podobną sytuacje jak kolega wyżej, czyli na strychu będę miał zamontowany rekuperator. Stąd też muszę go ocieplić. Postanowiłem, że w tym przypadku wrzucę tylko 18 cm pomiędzy krowie (również super maty). Czy w takim przypadku jest szansa utrzymania temperatury powyżej 0? Dodam, że na ścianach szczytowych mam 25 cm styropianu.
Mostki termiczne jakie występuje na strychu to:
- nieocieplone krokwie,
- jeden systemowy komin (spalinowy + dymowy),
- właz o współczynniku 1.3.
To tyle.

Michalmon
08-01-2017, 18:41
Czy jest ktoś mi w stanie podać, jaki będzie współczynnik dachu przy dwóch warstwach wełny - 18cm pomiędzy krokwie + 20 cm pod krokwie.
Obie warstwy to wełna isover super mata o lambdzie 0,033.

Drugie pytanie dotyczy strychu. Mam podobną sytuacje jak kolega wyżej, czyli na strychu będę miał zamontowany rekuperator. Stąd też muszę go ocieplić. Postanowiłem, że w tym przypadku wrzucę tylko 18 cm pomiędzy krowie (również super maty). Czy w takim przypadku jest szansa utrzymania temperatury powyżej 0? Dodam, że na ścianach szczytowych mam 25 cm styropianu.
Mostki termiczne jakie występuje na strychu to:
- nieocieplone krokwie,
- jeden systemowy komin (spalinowy + dymowy),
- właz o współczynniku 1.3.
To tyle.

Pomoże ktoś?

Rom-Kon
10-01-2017, 16:15
Pomoże ktoś?tak szczegółowo to tylko audyt i już nie za darmo.

Michalmon
11-01-2017, 10:03
tak szczegółowo to tylko audyt i już nie za darmo.

Bez przesady, nie chodzi mi o szczegółowe dane tylko o opinie użytkowników, którzy mają podobną sytuacje...

MayekMM
13-01-2017, 12:08
Czy jest ktoś mi w stanie podać, jaki będzie współczynnik dachu przy dwóch warstwach wełny - 18cm pomiędzy krokwie + 20 cm pod krokwie.
Obie warstwy to wełna isover super mata o lambdzie 0,033.


Strona U-wert pokazuje dla takich wartości U=0,085W/m2K, nie zakładałem szczelin powietrznych, nie wiem jakie masz warstwy wstępnego krycia, jaką paroizolację chcesz zastosować, jakie drewno... także traktuj tą wartość Pi razy drzwi. :)

Wykona
13-01-2017, 13:38
Proszę o opinię na temat wyboru wariantu ocieplenia poddasza użytkowego z nieużytkowym stryszkiem.
Na stryszku będzie rekuperator i mały składzik (narty, choinka, jakieś graty).

Krokwie 18cm.
Zakładana grubość ocieplenia 15cm między krokwie i 15cm pod krokwie.
Nie mogę dać dodatkowego ocieplenia pod jętki, ponieważ pomieszczenia miałyby około 230cm wysokości. Zależy mi na 240.

Najważniejsze są dla mnie:
1. Poprawne wykonanie
2. Dobra izolacja poddasza

Cena nie jest tutaj najważniejsza.

Moje troski i pytania w punktach:
1. Czy jest sens ocieplać stryszek? Można ocieplić sam rekuperator.

2. Ważna sprawa - jest pełne deskowanie z papą dlatego wymagana jest szczelina wentylacyjna 3cm pomiędzy wełną a papą. Zastanawiam się jak ma być wentylowana wełna pomiędzy jętkami, czyli w suficie. O ile w skosach będzie wentylowana powietrzem wpadającym spod strzechy dachy z jednej i drugiej strony, to ta część pozioma sprawia mi trudność.

3. Którą wersję uważacie za optymalną i dlaczego? Podaję kilka wariantów w załącznikach.

Opcja 1:
376916

Opcja 2:
376917

Opcja 3:
376918

Opcja 4:
376920

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomocne słowo.

Jeśli na strychu ma być rekuperator to opcja nr 3

dvergon
20-01-2017, 11:18
Witam wszystkich,
Za chwilę zaczynam robić ocieplenie dachu. Do niedawna sprawa była prosta - tradycyjnie wełna 18cm +10 pod krokwie (krokwie mam 20cm), jednak kilka dni temu zawitał do mnie na budowę naganiacz od pianki PUR i trochę namieszał mi w głowie. Ocieplenie mam robić sam, jaka to robota każdy, kto już jadł chleb z tego pieca, wie. Toteż chciałbym uniknąć tej przyjemności, o ile to możliwe.
Za i przeciw pianki znam, moje wątpliwości wiążą się raczej z tym, że mam pełne deskowanie z papą i boję się trochę zachlastać pianka dechy, bo jak dostanie się wilgoć, przy papie zaczną gnić. Trzeba by zastosować szczelinę wentylacyjną z membraną, tak zasugerował człowiek od pianki. Mój sąsiad ma natomiast inne rozwiązanie, ażeby ograniczyć ilość potrzebnej pianki (koszty) i zrobić szczelinę, bezpośrednio pod dechy(+2 cm szczeliny) dał styropian 5cm i to spryskali mu pianką. Twierdzi, że jest ok, ale co ma powiedzieć.
Powiem szczerze, że kusi mnie ta opcja. Pianka ma wiele zalet i w takim układzie wyjdzie znacznie taniej od wełny, co nie jest bez znaczenia pod koniec budowy. Co o tym sądzicie?

wg39070
20-01-2017, 11:27
Witam wszystkich,
Za chwilę zaczynam robić ocieplenie dachu. Do niedawna sprawa była prosta - tradycyjnie wełna 18cm +10 pod krokwie (krokwie mam 20cm), jednak kilka dni temu zawitał do mnie na budowę naganiacz od pianki PUR i trochę namieszał mi w głowie. Ocieplenie mam robić sam, jaka to robota każdy, kto już jadł chleb z tego pieca, wie. Toteż chciałbym uniknąć tej przyjemności, o ile to możliwe.
Za i przeciw pianki znam, moje wątpliwości wiążą się raczej z tym, że mam pełne deskowanie z papą i boję się trochę zachlastać pianka dechy, bo jak dostanie się wilgoć, przy papie zaczną gnić. Trzeba by zastosować szczelinę wentylacyjną z membraną, tak zasugerował człowiek od pianki. Mój sąsiad ma natomiast inne rozwiązanie, ażeby ograniczyć ilość potrzebnej pianki (koszty) i zrobić szczelinę, bezpośrednio pod dechy(+2 cm szczeliny) dał styropian 5cm i to spryskali mu pianką. Twierdzi, że jest ok, ale co ma powiedzieć.
Powiem szczerze, że kusi mnie ta opcja. Pianka ma wiele zalet i w takim układzie wyjdzie znacznie taniej od wełny, co nie jest bez znaczenia pod koniec budowy. Co o tym sądzicie?

Też mam krokwie 10x20 cm. Wpakowałem między nie 15 cm styro EPS100 dach/podłoga a pod to 10 cm wełny na stelażu. Sprawdza się znakomicie pomimo "tylko" 25 cm warstwy ocieplenia.

coachu13
23-01-2017, 12:34
A czemu nie opcja nr4 ?

FlashBack
27-01-2017, 13:55
Proszę o opinię na temat wyboru wariantu ocieplenia poddasza użytkowego z nieużytkowym stryszkiem.
Na stryszku będzie rekuperator i mały składzik (narty, choinka, jakieś graty).

Krokwie 18cm.
Zakładana grubość ocieplenia 15cm między krokwie i 15cm pod krokwie.
Nie mogę dać dodatkowego ocieplenia pod jętki, ponieważ pomieszczenia miałyby około 230cm wysokości. Zależy mi na 240.

Najważniejsze są dla mnie:
1. Poprawne wykonanie
2. Dobra izolacja poddasza

Cena nie jest tutaj najważniejsza.

Moje troski i pytania w punktach:
1. Czy jest sens ocieplać stryszek? Można ocieplić sam rekuperator.

2. Ważna sprawa - jest pełne deskowanie z papą dlatego wymagana jest szczelina wentylacyjna 3cm pomiędzy wełną a papą. Zastanawiam się jak ma być wentylowana wełna pomiędzy jętkami, czyli w suficie. O ile w skosach będzie wentylowana powietrzem wpadającym spod strzechy dachy z jednej i drugiej strony, to ta część pozioma sprawia mi trudność.

3. Którą wersję uważacie za optymalną i dlaczego? Podaję kilka wariantów w załącznikach.

Opcja 1:
376916

Opcja 2:
376917

Opcja 3:
376918

Opcja 4:
376920

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomocne słowo.
Ad. 2 - żadne z powyższych. bez uraz idiotyzmem jest umieszczanie tam rekuperatora (pod wieloma względami ekonomicznie nieuzasadnione).

borys24so
01-02-2017, 21:26
Witam.
Jestem przed płytowaniem i okazuje się, że chyba popełniłem błąd. Chodzi o miejsce gdzie profil ud skosu i sufitu spotykają się. Zamontowałem je tak że tworzą zamknięty kąt. Jeden z drugim schodzi się do czoła. Nie będę mógł teraz zamontować płyt na zakładkę. Proszę o poradę czy teraz mam zrobić tak, że płytę sufitu i skosu odsunąć od narożnika tak by schodziły się ze sobą dolnymi rantami? Lub czy mogę płytę sufitu dosunąć maksymalnie do skosu aż zatrzyma się na ud skosu a dopiero płytę skosu dosunąć do płyty sufitu. W ten sposób dolny rant płyty sufitowej będzie trafiał gdzieś w grubość skosowej i zrobi się taka mini zakładka, ale zastanawiam się czy podczas pracy więźby płyta skosu w tym miejscu się nie wyszczerbi.
Zamieszczam rysunki dla lepszego zrozumienia problemu. Które z tych rozwiązań zastosować?
380391

k3trzcianka
07-02-2017, 13:27
Witam wszystkich forumowiczów,

jestem tu pierwszy raz tak więc jeśli piszę nie w tym miejscu co trzeba to proszę moderatora o przeniesienie mojego postu.
W 2016 roku rozpocząłem budowę domu i jestem na etapie SSZ z elektryką, ekipa na tynki umówiona na późną wiosnę a ja się zastanawiam jak ocieplić poddasze. Tak więc dach dwuspadowy, pokryty dachówką, ścianka kolankowa 1,20 m z murłatą. Mam już wymurowane ściany działowe do wysokości ok 3m. nad którymi jest wolna przestrzeń ok 70 cm i dopiero jętki. Proszę Was o podpowiedź jak ocieplić to poddasze. Wyczytałem tu już kilka porad, że wełna 20cm między krokwie i jętki, później 5 cm w poprzek, stelaż zawieszany na hakach folia paroizolacyjna. Tutaj wszystko pięknie gra, ale w takim przypadku muszę w każdym pomieszczeniu robić osobny stelaż i sufit z PKG. Jeśli jestem w błędzie i utrudniam sobie sprawę podpowiedzcie co sądzicie na ten temat.
Pozdrawiam
P.K

borys24so
07-02-2017, 20:02
Mam kilka konkretnych pytań do zdjęć:
https://images83.fotosik.pl/345/81159b9c9948bbe1med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/81159b9c9948bbe1)


https://images83.fotosik.pl/345/fff5e0751eea7215med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/fff5e0751eea7215)


https://images84.fotosik.pl/345/eb8a753ae7d965f5med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/eb8a753ae7d965f5)

1. Czy na takim suficie podwieszanym - (2400mmx4000mm) na konstrukcji jednopoziomowej, wieszakach do poddaszy (grzybkach), rozstaw profili cd(0,6mm) ok 400mm i płytach kręconych poprzecznie do nich mogę zaryzykować i zrobić łączenia ze ścianą na sztywno nie obawiając się, że będzie pękać czy wyrywać taśm? Generalnie płaszczyzna jest i stelaż też starannie wykonany. Pod łatą 3 metrową nie ma żadnych prześwitów gdzie by nie przyłożył (oczywiście pomijając spłaszczenia płyt na krawędzi oryginalnej:p).
2. Jeśli pyt. 1 = tak to czy koniecznie kręcić płyty do ud wkoło bo na razie tego nie zrobiłem. Dodam, że cd równoległy do ściany jest od niej 100 mm.
3. Na pierwszym zdjęciu widać, że płyty jednym rogiem dotykają do ściany. Czy podciąć te miejsca by był tam luz 3-5mm?
4. Przy ścianie gdzie wiszą przewody głośnikowe będzie na całej długości belka z g/k na ledy. Czy w takim razie w ogóle wykańczać połączenie sufitu z tą ścianą(będzie to niewidoczne)
5.Na pozostałych zdjęciach styk skos-sufit :confused: Profile odsunięte od narożnika nie więcej jak 100 mm. W sobotę chciałbym zabudować skos. Czy tak można wykonać zakład i wypełnić do równa masą konstrukcyjną czy raczej fazować płytę skosu by doszła do sufitu całą fazowaną powierzchnią?
6. Skos- sufit. Czy płyty mają się dotykać (bez względu na to czy skos fazowany czy tak jak na zdjęciu)?
7. Ścianka kolankowa-skos. Na ściance kolankowej będę kleił g/k. Dlaczego najpierw trzeba przykleić płytę do kolankowej a dopiero zabudować skos? łatwiej byłoby na odwrót (nie trzeba by pilnować tak wymiaru płyty na skosie).
8.Ścianka kolankowa-skos. Jeśli pyt. 5 może być jak na zdjęciu, to rozumiem, że na tym styku też. Nie wstawiałem tu v profilu. Pierwszy cd od ścianki nie dalej jak 100mm.
9. Ścianka kolankowa-skos. Skos ma też wymiar ok 2400x 4000mm. I tu pytanie jak w punkcie 1. Ślizg czy sztywno?
Spędza mi to wszystko sen z powiek a chciałbym to dobrze przygotować do spoinowania i dalszych prac finiszowych by ten kto to będzie robił nie miał problemów. Sam raczej się nie podejmę by nie spartolić na koniec wszystkiego.
Rom-kon, FlashBack i inni doświadczeni. Proszę o wasze opinie.

ps. czy FlashBack = gips karton itd z youtube? Tylko tak z ciekawości.
pozdrawiam

borys24so
08-02-2017, 22:10
Czyżby nikt tu już nie zaglądał?
Kolega twierdzi, że odjeb...m fuszerę na tym styku skos-sufit. Mówił, że nikt mi w ten sposób nie wyprowadzi równego narożnika.
Czy rzeczywiście będzie to trudne dla kogoś kto to robi na co dzień? Zdjęcie w poście powyżej.

Rom-Kon
09-02-2017, 20:40
Przykręcić płyty do końca. Szczelinę uzupełnić szpachlówką vario lub uniflot. Na to dać szeroką taśmę siateczkową by płyty się nie rozerwały gdy przyjdzie jakiś ruch płaszczyzn i na to wkleić taśmę narożnikową midflex. Taśmę wkleić na gotową szpachlówkę np. akrylputz z wiaderka.

Można również delikatnie rozsunąć płyty a w szczelinę siknąć pianę z pistoletu. Piana to doskonały klej poliuretanowy. Nadmiar pianki obciąć nożykiem a reszta jak wyżej

Jeśli narożnik nie bedzie równy to przed naklejeniem taśmy midflex można taki narożnik wyprowadzić szpachlówką (nida start) lub nawet tynkiem gipsowym j dopiero wkleić taśmę.

Rom-Kon
09-02-2017, 20:44
Na resztę oytań ciężko mi odpowiedzieć bo zamiast kompa mam tablet. Pk prostu pisanie elaboratów to mordęga. W weekend na kompie skrobnę więcej.

borys24so
09-02-2017, 21:54
Wielkie dzięki Rom-Kon za poradę. Czekam z wielką ciekawością na dalsze odpowiedzi.
pozdrawiam

ironsmith
25-03-2017, 21:08
witam proszę o poradę czy przy ociepleniu podkrokwiowym wieszak bezpośredni ES mogę przykręcić przez płytę ocieplenia do krokwi czy tylko do krokwi?

ironsmith
28-03-2017, 21:54
może ktoś mi pomóc co z tym wieszakiem można przez izolację?

Busters
18-04-2017, 15:01
Proszę o porade.. wiem, ze kazdy temat byl juz poruszany, ale zarowno wykonawcy jak i osoby tutaj nie sa zgodne.
Mam strop drewniany i na calosci domu mam sufity podwieszane, zalezy mi na tym zeby nic nie pekalo.

1. Profil krzyzowy czy zwykly?
2. Profile CD skrecamy z UD czy nie? Płyty przykrecamy do profili UD czy tylko do CD?
3. Tasmy slizgowe.. dajemy czy nie? Ktos wczesniej pisal ze jak fachowcy dali to popekalo, rom-kon tez pisze ze nie daje.
4. Co dajemy na laczenia sufitu (plyty) ze sciana? Te tasmy naroznikowe typu midflex/tt czy tasma papierowa/flizelina tez bedzie ok?Bo rozumiem, ze na laczenia plyt wystarczy tasma papierowa lub flizelina.

Wiem, ze te pytania zadawane sa setny raz, ale najpierw obejrzalem filmik rigipsa, pozniej zaczalem czytac ten temat i naprawde mozna zglupiec.

szwedo_jacek
18-04-2017, 18:49
Witam
Jestem tu nowy więc jeśli pisze nie w tym wątku to proszę o przeniesienie. Jestem na etapie zabudowy sufitu poddasza dach dwuspadowy kryty blacha bez deskowania. Mam zamiar dać 15cm wełny między krokwie i 10 cm pod i stelaż podwójny i tutaj zastanawiam się czy pierwszy profil główny mogę mocować na uchwyty typu grzybek a drugi profil do niego na krzyżowy uchwyt. Czy profil główny mocować na esy? Proszę o odpowiedź.

grzeniu666
22-04-2017, 18:31
Robie spoinowanie, używam Śmiga C-50 (zbrojona masa z wiaderka) i flizeliny. Czy do Tuff Tape'a też mogę używać tej masy czy jednak Uniflota?

Rom-Kon
22-04-2017, 22:47
Robie spoinowanie, używam Śmiga C-50 (zbrojona masa z wiaderka) i flizeliny. Czy do Tuff Tape'a też mogę używać tej masy czy jednak Uniflota?
Też.

Busters
23-04-2017, 01:17
Widze, ze na poprzednie pytanie nikt nie odpowiedzial.. ale mam jeszcze jedno.

Jesli wywiniemy paroizolacje na sciane to jak potem przykleic tasmy slizgowe?
Tasma slizgowa powinna byc bezposrednio pod profilem UD, a jak wywiniemy folie na sciane to bedzie jedno zachodzilo na drugie?

klaudiusz_x
26-04-2017, 01:35
Jak zamontować płyty xps zamiast zielonych KG?
Jak je obrobić?

Wiadomym jest, że okna dachowe, to dziura do nieba.
Jak ograniczyć straty ciepła, kiedy pomiędzy KG, a krokwią zostaje 20-30mm?
Tylko zastąpieniem KG, XPS.
Możecie doradzić?

Dziękuję za sugestie i porady.

Rom-Kon
03-05-2017, 13:56
Jak zamontować płyty xps zamiast zielonych KG?
Jak je obrobić?

Wiadomym jest, że okna dachowe, to dziura do nieba.
Jak ograniczyć straty ciepła, kiedy pomiędzy KG, a krokwią zostaje 20-30mm?
Tylko zastąpieniem KG, XPS.
Możecie doradzić?

Dziękuję za sugestie i porady.

Kiedyś już ktoś coś takiego chciał zrobić ale nie wiem czy zrobił. Ja doświadczenia w tym nie mam. Wiem tylko że błędem było wstawienie okna w tak wąskie miejsce - trzeba było zrobić wymian.

klaudiusz_x
04-05-2017, 05:54
Rom-Kon rozmiar okna i rozstaw krokwi według projektu.

krisgie
07-05-2017, 10:13
Ja w pionowe szpalety 3-4cm dawalem styrodur. Najpierw kleilem go na piance do krokwi, potem UD-ki okienne (załamanie 10cm poziome) krecilem do krokwii przez styrodur. Te same UD-ki zanitowalem z pionowymi UD-kami okiennymi by bylo stabilnie. Poddasze robiłem / robię pierwszy raz i nie wiem czy to dobra rozwiązanie ale po zaplytowaniu jest bardzo stabilnie. Jak będzie dalej, zobaczymy.

krisgie
07-05-2017, 11:02
[QUOTE=grzeniu666;7459074]Robie spoinowanie, u
A jak Ci sie robilo na Śmigu i fizelinie? Ja próbowałem fizeliny i taśmy papierowej ale rwały sie bo smig jest dość gesty a nie chciałem za bardzo rozwadniac. Tylko taśmę TT szlo jakoś wkleić na Śmiga. Jak mi brakło to kupiłem Uniflota i przekonałem sie jak lekkie i przyjemne może byc spoinowanie :)

grzeniu666
07-05-2017, 12:26
@krisgie, śmiga C-50 spróbowałem po chyba jednym wideło na YT mariobudowlańca. Dla amatora wygodny bo z wiadra, sprawia wrażenie mocnego (twardy jak fiks).
Generalnie robiłem tak:
1. najpierw wypełnienie głębokiej szczeliny między płytami (do poziomu spłaszczenia)
2. po związaniu (w jednym rzucie) naniesienie znów śmiga...
3. szybko zebranie tak aby zostało max 1mm...
4. szybko na to flizelina którą przejechałem (dociskałem płasko, nie ciągnąłem, aby nie rwać) szpachelką 6cm...
5. szybko na to znów śmig który zbierałem tak aby było minimalne wklęśnięcie od płaszczyzny płyt (aby potem gładź robić na równo).

Generalnie spoko, tylko mam wrażenie, że tę flizelinę wypychało na wierzch, ale może to tylko tak wyglądało (robił się taki jakby rysunek-struktura w pasku gdzie szła flizelina) .

Zastanawiam się (może ktoś podpowie?) czy można (bez szkody dla wytrzymałości połączenia) przed krokiem 5 pozostawić do związania, czyli robić spoinowanie śmigiem c-50 na trzy razy.

krisgie
07-05-2017, 13:55
Ja robiłem podobnie. Ale wyciąganie nadmiaru masy spod fizeliny i taśmy papierowej kończyło sie ich poszarpaniem bo masa gęsta i dość szybko schła pomimo zagruntowania płyt K-15. Jak zauważyłem masa nie wsiąkała w fizelinę i kiepsko kleiła się do papierowej. Więc do Śmiga ostatecznie użyłem TT. Drugą warstwę Śmiga nakładałem na drugi dzień po wyschnięciu połączenia. Ogólnie w porównaniu do Uniflota i taśmy papierowej Śmig i taśmy TT wypadają blado pod względem pracochłonności. Pod względem wytrzymałości nie wiem. Do obstawiania narożników zew i wew uzyłem juz Uniflota i Vario zależnie w ktorym sklepie kupowałem.

grzeniu666
07-05-2017, 16:21
Ja zanim położę flizelinę ściągam śmiga na tyle, aby później już go nie wyciskać tylko położyć dodatkową warstwę na wierzch. Idzie to już dość sprawnie.

TT daję głównie w narożniki wew. z sufitem, i tutaj ze śmiga zrezygnowałem (nie chciał się zbyt wyciskać spod TT) na rzecz uniflota.

A narożniki zew. alu daję na "szaraku" z Nidy.

krisgie
07-05-2017, 17:21
Mam pewną niedogodność, może na szybko ktoś poradzi. Szpachluję systemem Nida Start/Finisz. Pierwszą warstwę Start robiłem tak ze zaszpachlowalem całą powierzchnię np. Jeden skos i jak skończyłem to bralem pióro i wygladzalem całość. Płyty byly gruntowane po całości wiec gips nie schnął za szybko i bylo Ok. Zabrałem sie za drugą warstwę i juz nie jest tak różowo bo druga warstwa schnie prawie na blichowce. Ktoś tam odradzał mi gruntowanie pod drugą warstwę bo może się odspajać ta warstwa. Pomyślałem o zwilżeniu wodą. Czy są jakieś przeciwskazania do obydwu sposobów? Bo jesli są i musialbym od razu wygladzac przy nakladaniu to druga warstwa będzie wyglądać gorzej niż pierwsza :). A może jest jeszcze inny sposób? NP. Moczenie szpachli po polozeniu i zagladzenie jej po rozszlamowaniu?

PliP
07-05-2017, 19:35
Ja dzisiaj popełniłem takie małe co nieco z moim oknem dachowym.
Zapewne wielu będzie krytykowało moje poczynania, ale zrobiłem już tak kilka okien i wykończenie zachowuje się rewelacyjnie.
Jeśli macie komentarze nawet te negatywne to zostawiajcie pod filmem na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Tg0pwg_S0xA (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Fv%3DTg0pwg_S0xA)
Zapraszam

klaudiusz_x
08-05-2017, 10:31
Ja w pionowe szpalety 3-4cm dawalem styrodur. Najpierw kleilem go na piance do krokwi, potem UD-ki okienne (załamanie 10cm poziome) krecilem do krokwii przez styrodur. Te same UD-ki zanitowalem z pionowymi UD-kami okiennymi by bylo stabilnie. Poddasze robiłem / robię pierwszy raz i nie wiem czy to dobra rozwiązanie ale po zaplytowaniu jest bardzo stabilnie. Jak będzie dalej, zobaczymy.

Także się nad tym zastanawiałem
Tylko nie wiem, czy to połączenie styroduru pianką jest poprawne.
Bardziej skłaniałbym się do przykręcenia styroduru, pod nim wcześniej folia, dopiero póżniej wypełnić to pianką.
Patrząc od środka okna: styrodur, folia, pianka, krokiew..

Pozostaje póżniejsza obróbka styroduru od środka.
Trzeba będzie nałożyć siatkę z klejem i jakoś to wykończyć przy oknie.
Założenie profila przyokiennego z siatką pogrubi całą konstrukcję, ale zapewni esteryczne wykonczenie.

krisgie
08-05-2017, 11:03
Ja nie obrabialem szpalet styrodurem, siatką klejem tylko uzylem styroduru jako ocieplenia pod płytą. Jesli to styrodur ma być na wierzchu to rzeczywiście bym go przykręcił do krokwii ale czy to nie będzie pracować to nie wiem. Nie doczytałem dobrze, myślałem ze chcesz styrodur pod płytą jak u mnie.

klaudiusz_x
08-05-2017, 13:01
Z racji tego że mam małą odległość do krokwi. Stąd coś trzeba wymyśleć.
Gadałem ostatnio z jednym wykonawcą, mówił że się trafia na takie przypadki dosyć często.
Robi wtedy normalnie. Nie kombinuje. U siebie także tak ma, mieszka kilka lat i grzyba jeszcze nie widział. Tyle że utrata ciepła...

krisgie
08-05-2017, 19:03
U mnie tak to wygląda, w pionowych szpaletach zmieściły sie 3-4 cm paski styroduru miedzy krokwia a płytą. UD-ki poziomych szpalet tych zalamanych krecilem do krokwii przez styrodur a z drugiej strony nitowalem do pionowych UD-kow okiennych. Może te 3-4cm nie za dużo ale nie kombinowałem.

krisgie
08-05-2017, 19:16
Mialem dylemat co do szpachlowania warstwy finiszowej jak pisałem kilka postów wczesniej. Chyba rozpracowalem zagadnienie, nic nie gruntuję, nie moczę tylko odpylam i nakladam szpachlę bezpośrednio na pióro i od razu wyrównuje. Ten Siniat bardzo ładnie sie rozprowadza i ogólnie dobrze to wygląda po szpachlowaniu, może nie trzeba będzie jechać 3 warstwy.

krisgie
08-05-2017, 20:57
Może za wcześnie ale powoli próbuję rozeznać temat farb gruntujacych. Naczytalem sie ostatnio o Śnieżce Grunt ze śmierdzi i nie będę ryzykował. Co byście polecili bezproblemowego? Raczej nie będę malował latexem.
Czy farbę gruntującą naklada się wprost na gips czy najpierw jeszcze gruntuje? Jesli tak to czym?
Mam w okolicy mieszalnik KABE, to dobre farby czy nie warte swojej ceny?

krisgie
08-05-2017, 21:07
Dodam ze nie planuję farb latexowych ale jesli kobieta zmieni zdanie to i ja muszę :) wiec farba gruntująca pownna byc odpowiednia pod różne rodzaje farb.

plusfoto
08-05-2017, 21:39
Uderz do coulignona. On jest od farb.

slusar
08-05-2017, 21:51
Proszę o porade.. wiem, ze kazdy temat byl juz poruszany, ale zarowno wykonawcy jak i osoby tutaj nie sa zgodne.
Mam strop drewniany i na calosci domu mam sufity podwieszane, zalezy mi na tym zeby nic nie pekalo.

1. Profil krzyzowy czy zwykly?
2. Profile CD skrecamy z UD czy nie? Płyty przykrecamy do profili UD czy tylko do CD?
3. Tasmy slizgowe.. dajemy czy nie? Ktos wczesniej pisal ze jak fachowcy dali to popekalo, rom-kon tez pisze ze nie daje.
4. Co dajemy na laczenia sufitu (plyty) ze sciana? Te tasmy naroznikowe typu midflex/tt czy tasma papierowa/flizelina tez bedzie ok?Bo rozumiem, ze na laczenia plyt wystarczy tasma papierowa lub flizelina.

Wiem, ze te pytania zadawane sa setny raz, ale najpierw obejrzalem filmik rigipsa, pozniej zaczalem czytac ten temat i naprawde mozna zglupiec.

Można,można
Zrobić hybrydę

krisgie
18-05-2017, 14:29
Dla samorobów bez żyrafy do szlifowania polecam papier jak na obrazku. Używam 100 oraz 150. Jest wart każdej złotówki którą trzeba wydać. Nie zapycha się tak jak ten żółty który na skladach proponują. Zrobiłem 3 pomieszczenia na jednym papierze i jeszcze nie zmieniam.

grzeniu666
19-05-2017, 00:45
Mam dość pilne pytanie do speców od taśm i/lub rys...

Rodzice robią remont w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty. "Fachowcy" równali ściany i sufity i "uleczali" rysy, miało być skutecznie ale tak zrobili że po tygodniu na rysach robią się pęknięcia i odłazi. Chcę spróbować im to szybko poratować, bo za kilka dni inne roboty po których fajnie jakby syfu i pyłu już nie było.

Rys jest kilka, jedna szczególnie duża (podobno do 1cm). Spodziewam się że pewnego sposobu nie ma, ale chcę możliwie zwiększyć szanse na sukces.

Plan mam wstępnie taki:
- zdrapać 20-25cm szeroko do gołego betonu
- oczyścić (również szczelinę jeśli się da)
- zagruntować
- szczęlinę wypełnić uniflotem
- po związaniu powtórnie (bo pewnie się "wklęśnie") szczelinę wyrównać uniflotem to płaszczyzny
- po związaniu wtopić taśmę Roll-Patch 14cm (Strait-Flex)
- po związaniu (jak będzie miejsce) wtopić flizelinę
- dalej gładź i farba

Pytania:
- czy to dobry plan (ew. jak go zmienić)?
- jaki grunt będzie dobry?
- czy ta taśma będzie dobrym wyborem?
- czy gdzieś gruntowania nie powinienem jeszcze dodać?

Gdzieś słyszałem/czytałem że na podobnie niesforne rysy zadziałała taśma z wkładką alu. Niby węższa, ale może trik polega na tym aby środkowa część taśmy (tam gdzie alu) mogła pracować (nie łączyła się z podłożem od strony rysy) a trzymała tylko na krawędziach? Zawszę mogę środkiem na Roll-Patcha przykleić taśmę której gips nie chwyci, wówczas mogłaby pracować (rysunek dolny).

Pomożecie?

http://grzesiek.info/rysy-1a.jpg

krisgie
19-05-2017, 08:37
Ja tam specem w tym temacie nie jestem ale jesli niedługo po remoncie pojawila sie rysa 1cm to ciezka sprawa, nie wiem czy wklejenie tej taśmy pomoże. Ja chyba bym próbował jakiś akryl żeby zapchać dziurę czymś elastycznym. Tam gdzie małe rysy to szansa na sukces wieksza.

plusfoto
19-05-2017, 10:07
grzeniu oglądałeś to:
https://www.youtube.com/watch?v=YXHypuKGsLA
Ja polecam a zwłaszcza FX23

krisgie
19-05-2017, 13:06
U Grzenia jest wielka plyta i pracuje caly czas jak widac w dużym zakresie. Nie wiem czy te masy ze Śnieżki są na tyle elastyczne, ale sprawdzić chyba warto.

grzeniu666
19-05-2017, 16:07
Dzięki człowieki za odzew.

Dziś byłem obejrzeć jak to wygląda, bo zdarli już część. Na tej największej szczelinie między płytami jest ca. do (bo to nie idzie równo) 1cm odstępu między płytami oraz do 1cm w różnicy w poziomie (w płaszczyźnie). Te mniejsze szeliny były jeszcze nieodkryte, ale chyba są dużo mniejsze (około 1mm).
Do dyspozycji na warstwy mam może do 4-5mm grubości (żeby górki nie były za duże).

Primo mam wątpliwości co dać w samą szczelinę między płytami. Nie wiem czy jest sens dawać tam jakieś twarde masy, bo siły tam i tak je chyba "zniszczą" i może nawet będą wypychać. Może lepiej piankę, i niech to może tam się ściskać.

Idea rozumiem całej operacji jest taka, aby ruchy na szczelinie rozłożyć na większą szerokość, aby nie powstawała rysa na szerokości minimetra (powiedzmy) tylko aby ją rozłożyć na więcej mikro-rys (nie widocznych) na większej szerokości (kilku cm?).

@plusfoto, czy ten FX23 ma te włókna długie na kilkanaście/dziesiąt mm (tak to mi wygląda na filmie)? U siebie robię też zbrojonym włóknami śmigu C-50, ale on ma te włókna raczej kilkuminimetrowe. Wklejanie taśm perforowanych na tym Śmigu moim zdaniem słabo działa (nie wyciska się, chyba przez włókna).

Kupiłem Uniflota i grunt Betokontakt Knaufa, zważywszy na czas zamówiłem też te pierońsko drogie Roll-Patche (15mb >200zł).
Sądzę że one (Patch) się równo rozciągają pod siłami (taka jest chyba ich rola), więc jakbym wprost na tę szczelinę przykleił jakąś słabą taśme (malarską? 4-5cm?) w funkcji ślizgowej ,to na tej szerokości Patch by równo pracował, pytanie czy wraz z warstwą uniflota i gładzi na nim? A może od spodu na tego Patcha jeszcze dać flizelinkę 15-20cm?

A może że ślizgami nie kombinować, po całości wklejać na uniflota, i zaufać amerykanom że zadziała jak trzeba?

Jeśli stosować tego FX23, to jak rozumiem bez żadnych taśm, tylko w warstwie 3-4mm. W samę szczelinę między płytami bym go raczej nie pchał, piszą schnie 4h/1mm grubości, max 3mm warstwa, więc "książkowo" chyba nie do zrobienia.

http://www.grzesiek.info/rysy-2a.jpg
http://centerflex.pl/grphics/rollpatch_duze.jpg


jesli niedługo po remoncie pojawila sie rysa 1cm to ciezka sprawa, nie wiem czy wklejenie tej taśmy pomoże.
Rysa była mniejsza, 1 max 2 mm, to szczelina między płytami ma do 1cm.

plusfoto
19-05-2017, 19:29
U siebie robiłem zarazem LT22 jak i FX23. Masa ma konsystencję podobną pianki z ptasiego mleczka. Jeśli chodzi o włókna nie są zbyt długie. Wadą jest to że niestety pośpiech w wykonywaniu nie jest wskazany. Lepiej robić warstwy po 3-4 mm i każdorazowo odczekać czas potrzebny na związanie niż jednorazowo położyć n.p. 6. I druga sprawa to LT pięknie się szlifuje i wyrównuje natomiast FX można tylko bardzo delikatnie podszlifować z uwagi właśnie na włóka ale i tak trzeba na wierzch dać gładź ( może być z taśmą)

grzeniu666
22-05-2017, 00:33
Walczę z sufitami w wielkiej płycie. Odsłoniłem do betonu wszędzie, jest gorzej niż wyglądało (szczególnie na suficie, ściany to względny pikuś).

Różnice poziomów skrajnie do 20mm
Szczelina między płytami od 2mm do ca. 15mm, dodatkowo płyty w wielu miejscach "sfazowane" (poszczerbione) na krawędziach.

Pytania które mnie aktualnie męczą:

- jaką max grubość uniflota można nakładać w jednej warstwie (a może wstępne dorównanie poziomów robić np. klejem gipsowym, a Uni tylko na drugie/ostatnie równanie no i na taśmę)?

- czy kładąc drugą warstwę Uni powinienem pierwszą warstwę zagruntować?

- czy robić separację ("ślizg") między płytami, sytuacji bywa wiele: czasem szczelina wąska "ostra" a różnica poziomów mała, na przeciwnym biegunie szczelina szeroka "sfazowana" różnica poziomów duża. Skłaniam się aby tam gdzie ciasno nie robić, a tam gdzie luźniej robić, problem że te sytuacje często przechodzą jedna w drugą (w pojedynczej szczelinie, szczególnie szerokość i "sfazowanie" krawędzi).

http://grzesiek.info/rysy-3a.jpg

- dalej od rys gdzie słyszałem że stary tynk (CW?) pusto puka, też go miejscami zrzuciłem, czym to uzupełnić (najlepiej z Knaufa, gruntowane Betokontaktem), grubości od ca 3 do max 20mm, Rotband i inne tynki pisze minimum 8mm, typuję klej gipsowy (Perlfix T).

http://grzesiek.info/rysy-4a.jpg

Może jutro (dziś w zasadzie) zdążę jakieś fotki cyknąć i wrzucić.

krisgie
29-05-2017, 11:27
Uderz do coulignona. On jest od farb.

Poddasze zrobione, czas na malowanie.
Wiem że Coulignon produkuje świetne farby, brałem je na serio pod uwagę bo wśród forumowiczów cieszą się dobrą opinią.
Niemniej jednak z powodów praktycznych (na miejscu szybki dostęp do próbek, wzorników itp...) uznałem że lepiej będzie poszukać mieszalnika w pobliżu bo zawsze to łatwiej dorobić kolor na szybko i na miejscu.

Mam do pomalowania około 800m2 tynku wapiennego (Alpol AT304) + około 200m2 płyt GK.

Po przejechaniu okolicy znalazłem w promieniu 10km trzy mieszalniki.

1. Magnat
2. KABE
3. Sempre


Umieściłem je w kolejności odpowiadającej moim preferencjom.

Na tą chwilę nie biorę innych farb pod uwagę, chyba że znajdę jeszcze jakiś mieszalnik innej firmy w pobliżu.

Za Magnatem przemawia do mnie łatwość malowania, brak chlapania, duża wydajność z 1 litra farby i przede wszystkim świetne krycie gdzie wedle opinii nawet jedna warstwa farby nawierzchniowej może być wystarczająca (w zależności od koloru) co znacznie obniży koszt oraz przede wszystkim czas.

Chciałbym zapytać Was czy mając powyższe farby w okolicy dokonalibyście podobnego wyboru?
Oczywiście koszty też się liczą i Magnat nie należy do tanich farb ale tak czy inaczej przy tej powierzchni koszty i tak będą niemałe niezależnie od producenta farby a po cichu liczę że na większość jasnych kolorów jedna warstwa wystarczy bo tynki wapienne oraz zaszpachlowane płyty są bielutkie.

Nurtuje mnie jeszcze jeden problem.
Planuję pomalować teraz farbą gruntującą całość powierzchni a w zimie i na wiosnę (po wszystkich posadzkach, płytkach itp...) pomalować dopiero na kolor.
I nie wiem czy po tych kilku(nastu) miesiącach przerwy nie trzeba będzie malować jeszcze raz?
Zabrudzenia i zapylenia nie przewiduję bo najbrudniejsze roboty są zrobione, bardziej mi chodzi o utratę właściwości farby gruntującej po tym okresie.

Jeśli ktoś z Was ma jakieś rozeznanie tematu w tym zakresie to prośba o opinię.

Jungalski
31-05-2017, 20:49
Cześć.
Czy ktoś mógłby pomóc w poniższym problemie?

Strop drewniany. Krokwie co 1m, przy czym w niektórych pomieszczeniach krokiew od ściany oddalona od 0,8m - 1m.
Profil główny max 40 cm od ściany, profil nośny max 15 cm od ściany.
Profil główny co 1m, profil nośny co 40 cm
Wieszaki max 40 cm od ściany i co 80 cm.

Pytanie 1: Jak mam zamontować wieszak 40 cm od ściany, skoro krokiew wypada od niej czasami 0,8m - 1m?
Czy mogę pomiędzy krokwie przybić od spodu łatę, do której przymocuje wieszak? CZy może jest jakieś inne rozwiązanie?

Pytanie 2: Chce zamocować profil główny poprzecznie do krokwi. Wtedy będę zmuszony dać wieszaki co 1m. Może być czy zrobić inaczej?

Pytanie 3: Największe pomieszczenie jest 7,5m x 5m. Będę zmuszony połączyć profile zarówno główne jak i nośne. CZy profile główne mogą być połączone w tej samej lini czy na mijanke?

Do moich pytań załączam rysunek "poglądowy"

Między krokwie daje 15cm wełny
Na stelażu będzie 2 x 15cm wełny.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

http://s5.ifotos.pl/img/sufitpodw_aqnaqnx.jpg

Jungalski
02-06-2017, 10:17
Pomoże ktoś?

grzeniu666
02-06-2017, 11:57
Ja tam się nie znam ale...

Ad 1. IMHO można (ja, przy wiązarach, dawałem poprzeczki w płaszczyźnie a nie od spodu)

Ad 2. Knauf ma to chyba w instrukcjach, jak pamiętam OK.

Ad 3. lepiej na mijankę (ale nie wiem czy 4+3,5 / 3,5+4 będzie OK, czy nie lepiej np. 4+3,5 / 2+3,5+2), za blisko ściany raczej łączenia nie wskazane (też o tym piszą chyba)

profile dawaj 0,6mm

Jungalski
04-06-2017, 12:24
Dzięki za pomoc.
Tak, tak, profile daje 0,6mm tyle tylko że cena Rigipsa w Wlkp torszke wysoka. Musze jeszcze popytać o Knaufa.

Co do odp na 1 pytanie to źle je zadałem.
Poprzeczki nie przybijam od spodu, tylko miedzy nimi.
Tak jak na rysunku

http://s6.ifotos.pl/img/wiaazzryj_aqespan.jpg

grzeniu666
04-06-2017, 12:48
Co do odp na 1 pytanie to źle je zadałem.
Poprzeczki nie przybijam od spodu, tylko miedzy nimi.
Tak jak na rysunku

Ja tak dawałem ale deski (chyba 32mm, a może i 25mm) szer ca. 12-15cm na sztorc, długość max 90cm.

GipD*
15-06-2017, 06:45
Cześć.
Czy ktoś mógłby pomóc w poniższym problemie?

Strop drewniany. Krokwie co 1m, przy czym w niektórych pomieszczeniach krokiew od ściany oddalona od 0,8m - 1m.
Profil główny max 40 cm od ściany, profil nośny max 15 cm od ściany.
Profil główny co 1m, profil nośny co 40 cm
Wieszaki max 40 cm od ściany i co 80 cm.

Pytanie 1: Jak mam zamontować wieszak 40 cm od ściany, skoro krokiew wypada od niej czasami 0,8m - 1m?
Czy mogę pomiędzy krokwie przybić od spodu łatę, do której przymocuje wieszak? CZy może jest jakieś inne rozwiązanie?

Pytanie 2: Chce zamocować profil główny poprzecznie do krokwi. Wtedy będę zmuszony dać wieszaki co 1m. Może być czy zrobić inaczej?

Pytanie 3: Największe pomieszczenie jest 7,5m x 5m. Będę zmuszony połączyć profile zarówno główne jak i nośne. CZy profile główne mogą być połączone w tej samej lini czy na mijanke?

Do moich pytań załączam rysunek "poglądowy"

Między krokwie daje 15cm wełny
Na stelażu będzie 2 x 15cm wełny.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

http://s5.ifotos.pl/img/sufitpodw_aqnaqnx.jpg
Możliwe, że to wideo Ci pomoże.

https://youtu.be/zVa6Owp126Y

wwa997
25-06-2017, 22:06
611 stron... przeczytałem 30 - odpadam na dzisiaj

Może ktoś odpowie na dwa pytania?:)

Mam dach kopertowy, na chwilę obecną nie mam nawet koncepcji na ściany działowe. Nie mam pojęcia jak to kiedyś zagospodaruje i tutaj pojawia się pytanie, czy jak teraz docieplę poddasze, zapłytuję to czy da się te ścianki z gk zrobić? Do czego one powinny być mocowane? Krowkie?
http://images20.fotosik.pl/290/ef20fb89cc6f239amed.jpg

Czy może na profile w których siedzi wełna:
http://www.e-dach.pl/i/gallery/2434/0_76e5f79fab621b820225960cb82d7ca1d88685b1.jpg

Pytanie drugie, w jaki sposób są(o ile) profile ud30, które znajdują się w koszach?

Na koniec jeszcze jedna rzecz sięprzypomniała:)
Jak układać wełnę nad jętkami? Pierwsza warstwa między krokwie a druga między jętki czy może do wysokości jętek układać między krokwiami, później wjechać między jętki a druga warstwa pod jętkami?

krisgie
26-06-2017, 21:44
Ja bym przykręcił UW do podłogi i do profili CD sufitu i skosow ale nie bezpośrednio tylko przez płytę (po zaplytowaniu). Jak chcesz od razu szpachlować skosy/ sufity to musiałbyś zaznaczyć gdzie są.te profile.
UD-ki w koszach i narożach nitowalem z sobą.
Ja ukladalem wolne na przemian, czyli kolejno miedzy jętki sufitu, miedzy krokwie skosu, pod jetkami a na końcu pod krokwiami.
Tez mam kopertowy i sporo z tym roboty było.
Zaznaczam ze nie jestem fachowcem i może głupoty piszę, może ktos to potwierdzi lub naprostuje.

pawel11
14-07-2017, 23:12
Witam wszystkich,
Czytam, czytam i co raz mniej wiem ;) Ogólny mój plan spoinowania kształtuje się następująco:
1. kręcenie płyt do profili UD. Czy trzeba / można kręcić też CD do UD?
2. wklejenie taśm separacyjnych (ślizgowych) na ściany i ściankę kolankową otynkowane
3. spoinowanie uniflot
4. na połączenia płaskie tuff tape. I tu mam ważne pytanie: czy wklejamy taśmę dopiero po całkowitym zaschnięciu uniflota? czy od razu przy pierwszym spoinowaniu nakładamy na uniflot?
5. teraz zakrycie tuff tape. Czy robimy to od razu zanim pierwsza warstwa zatapiająca wyschnie, czy można to zrobić dopiero po całkowitym jej wyschnięciu?

Bardzo proszę o opinię, zwłaszcza Rom-Kon. Z góry dzięki.

coachu13
31-07-2017, 22:53
Czy na ścianę kolankową tam gdzie schodzi płyta g-k zeskosowana też trzeba przykręcać profil CD i jakoś go wyginać ?
Czy ta końcówka po prostu dotyka do ściany i obrabia się to potem taśmą i gipsem ?

DeeeF
31-08-2017, 18:20
Witam wszystkich,
Planuję ocieplić poddasze i mam wiele pytań - sporo już czytałem na tym forum i sporo rozmawiałem z ludźmi ale wciąż mam wiele niejasności, także będę wdzięczny za wszelkie opinie. Planuję ocieplenie wykonać wełną, robocizna we własnym zakresie ale po kolei:

Dach jest dwuspadowy, całkowicie wymieniony w 2015- blachodachówka, Folia dachowa ventia 180 g. Na poddaszu planuję 2 pokojo-sypialnie dla dzieci, 1 łazienko-pralnie i powiedzmy salon :)

1. Wełna - zależy mi na jak najlepszym dociepleniu i wygłuszeniu w miarę możliwości ( podczas deszczu na poddaszu jest masakra) zastanawiam się nad Rockwoolem superrock i toprock super. Krokwy mam 13,3-13,8 ( dałbym głowę że podczas zmiany dachu miały ok. 14cm - może doschły?????) Jętki mają 15,5.
I teraz pytanie czy między krokwy dać dać 12 czy 10????. Wyczytałem że powinno być 2-3cm luzu.
Między jętki planuję zrzucić 15.
Następnie superrocka jako drugą warstwę, kolejne pytanie jaką grubość 5,10??? Od wylewki do jętki teraz mam 240cm- jak dam 10 wełny+płyta GK+ jakaś podłoga to mi wyjdzie wysokość pomieszczenia 225. Ma ktoś tak??? Czy może nie ocieplać pod jętkami żeby nie tracić wysokości tylko jakoś ocieplić nad nimi?? Na wełnę folię paroizolacyjną
Proszę o wasze sugestie, podpowiedzi

2. Płyty GK, zielone planowałem dać tylko w łazience ale słyszałem opinie że lepiej dać na całym poddaszu. Co radzicie???
3. Na jętki od góry dać deski czy płyty OSB?? Odstęp między jętkami mam co 80cm, czy ewentualna płyta osb 22 styknie??? Tam ewentualnie mam być drobny składzik
4. Jakie schody składane na składzik warto kupić??
5. Na ściany planuję przykleić płyty GK, pewnie wyjdzie taniej niż bym wynajął ekipę do tynkowania

Proszę o wasze opinie za i przeciw tego co proponuję
Może macie lepsze propozycję

ag2a
31-08-2017, 19:56
Jeśli musi być składzik do góry i nie chcesz zbankrutować to pozostaje obniżenie pomieszczeń.
Nie zaszkodzi dać zielone. Koszt wyjdzie plus kilka zł do płyty.
Płyta OSB 22 lub 25. Mam trochę źle doświadczenia z tym bo jeśli zamiast deskowania jest płyta to czasem słychać skrzypienie.
Zależy jak często zamierzasz korzystać ze schodów.
Jeśli płyty zrobisz sam to wyjdzie taniej czy lepiej to sobie chyba sam musisz odpowiedzieć

DeeeF
31-08-2017, 21:18
Na składziku mi nie zależy, generalnie np. wrzucić choinkę po świętach i tyle, 10-20cm niżej na składziku nie robi mi różnicy. Będzie używany od święta.
Płyty OSB 25 wyczytałem że zalecają do rozstawu ok. 60cm, ja mam 80 i pytanie jak to jest w praktyce. Wolałbym deski bo tańsze ale podobno jak się rozeschną to będą szczeliny między nimi centymetrowe i nie będzie szczelności - tak mi jeden fachura powiedział
ok. 10 pln do płyty zielonej, w sumie ze wstępnych wyliczeń wyszło ok 1000pln więcej i pytanie czy warto, czy to niej jest wyrzucanie kasy niepotrzebne.

DeeeF
04-09-2017, 09:56
Mógłby ktoś jeszcze podpowiedzieć coś mądrego???

Mareks77
04-09-2017, 14:41
Wełnę kup 15 cm w rolce Np MEGA ROCK 15cm. W zasadzie podczas rozwijania i leżakowania nigdy mi się nie zdarzyło żeby rozprężyła się do wymaganej grubości więc pomiędzy krokwie i jętki dasz to samo.
Docinaj z zapasem 3 - 5 cm może uda się ze będzie trzymała się sama i zależy od odstępu pomiędzy krokwiami
Druga warstwa to 10 cm w płytach.NP ROCKMIN, SUPERROCK UNIROCK itp
Jeśli to tylko składzik to pod folią może być zwykłe osb, ewentualne płyty gk pochłoną więcej pracy ale efekt będzie lepszy.
Płyty gk. Sufitu na stelażu krzyżowym podwiesić 10 cm niżej tak aby zmieściło się ocieplenie.
Schody strychowe z klapą izolowaną rozmiaru przynajmniej 120 x 70

DeeeF
06-09-2017, 21:51
Sprzedawcy twierdzą że w przeciwieństwie do innych producentów wełna Rockwool superrock i toprock super nie rozpręża się tylko po rozpakowaniu m ajuż wymagany wymiar. Prawda to??

Ktoś jeszcze coś doradzi???

Mareks77
07-09-2017, 15:28
Sprzedawca z reguły wychwala swoje produkty. Nie twierdzę ze towar jest trefny bo sam go stosowałem ale z uwagi na 18cm krokwie zakupiłem 18cm wełnę i niestety mimo codziennego leżakowania porcji przygotowanej do następnego dnia przez 12h jej grubość trochę odbiegała od ideału i nie mam tu na myśli końcówek które są dociśnięte przez folię.

plusfoto
07-09-2017, 18:39
Wełnę po rozłożeniu się potrząsa ale i tak rozpręża się +/-

DeeeF
10-09-2017, 15:16
Zakupiłem do testów rolkę o gr. 15cm i faktycznie jest tak jak pisze Mareks77, ma grubość 13,5-15 na odcinku 3,5m. Ja mam krokwy ok. 13,5.
Jak docisnę miejscowo wełne o gr tych 15cm to nie wypchnę nadmiernie membrany paroprzepuszczalnej ???

Mógłby mi ktoś jeszcze z doświadczonych w temacie odpowiedzieć na moje 5 pytań, które zadałem wcześniej???

Zakupioną rolkę trochę potrząsnołem i jutro sprawdzę jak się zachowa po leżakowaniu.

coachu13
10-09-2017, 20:19
Hej,

Czy skosy z gk na styku ze ścianką kolankową łączyć na połączenie ślizgowe czy może taśmą ?
I czy w ogóle w tym miejscu kręcić do ściany kolankowej profil V i do niego płytę ?

DeeeF
13-09-2017, 12:14
Dobry,
Płyty zielone na całym poddaszu czy tylko w łazience??
Na jętki płyty osb 22,25 czy deski 32?? Wiadomo deski tańsze, mają jakieś rażące wady?

DeeeF
18-09-2017, 14:37
Temat umarł...

Rom-Kon
18-09-2017, 15:16
A no umarł... 10lat pisania w kółko tego samego może się znudzić...

A po co zielone w pomieszczeniacb suchych? A po 20 latach praktyki powiem więcej... u siebie to nawet w łazience dałbym zwykłe. Ale u Inwestorów nie mogę - musi być zielona bo tak jest napisane w kartach produktu! ;)

Rom-Kon
18-09-2017, 15:21
Płyta ma stabilniejsze wymiary, deska się rozsycha i robią się szczeliny - ale to dobrze bo wełna jest lepiej wentylowana. Deska jest bardziej podatna na robale. Płytę szybciej się kładzie, deska wymaga więcej wkrętów. Nie ma idealnych materiałów.

Czyli wybór należy do Ciebie.

klaudiusz_x
07-11-2017, 18:54
W przyszłym tygodniu mam zaplanowane wylewki anhydrytowe.
Poddasze jest ocieplone, płyty nie są jeszcze zaspoiniwane.
Pogoda ma nie dopisywać.
Przełożyć to na później?
Wiem że należy wierzyć, tyle za aura trochę temu nie będzie sprzyjać. Obawiam się że wełna pociągnie za dużo wilgoci.
Przekładać to o kilka dni później, kiedy będzie wiadomo z prógnoz że będzie ładniej?

Rom-Kon
08-11-2017, 23:19
W przyszłym tygodniu mam zaplanowane wylewki anhydrytowe.
Poddasze jest ocieplone, płyty nie są jeszcze zaspoiniwane.
Pogoda ma nie dopisywać.
Przełożyć to na później?
Wiem że należy wierzyć, tyle za aura trochę temu nie będzie sprzyjać. Obawiam się że wełna pociągnie za dużo wilgoci.
Przekładać to o kilka dni później, kiedy będzie wiadomo z prógnoz że będzie ładniej?

Posadzki moźna robić po płytach. Ale lepiej ze spoinowaniem zaczekać. Jeśli pod płytami jest paroizolacja to wełnie się nic nie stanie - paea wodna nie przejdzie przez folię w takiej ilości by coś się stało.

pancio11
09-11-2017, 17:02
Witam, Czy ktoś moze coś podpowiedzieć jak wyjść z sytuacji : zamontowałem na poddaszu zbyt krótkie uchwyty - teraz po zapiankowaniu wystają mi ledwo kilka centymetrów (zbyt krótkie) - czy macie jakiś pomysł jak je "przedłużyć"? (nie chcę wydłubywać pianki) - podokręcać nowe, donitować itp ?

klaudiusz_x
09-11-2017, 18:04
Donitować. Załatw sobie nitownicę akumulatorową.
Będzie szybko.

Jan P.
11-11-2017, 09:53
Na pchełki- szybko i trzyma. Jan

pancio11
11-11-2017, 11:30
Ok - dzięki - będę próbował :)

asath
13-11-2017, 09:41
Witam,
Stanąłem przed decyzją nt ocieplania dachu w domu wybudowanego na początku lat 90. Pokryty jest blachą bez deskowania i papy (krokwie, łaty i blacha falista).
Szukam informacji na temat tego jak najlepiej wykonać ocieplenie mojego dachu i znalazłem dwie sprzeczne informacje.
Jedna opcja to zamontowanie na te krokwie membrany paro przepuszczalnej przy stosowaniu metody tzw. odwróconej (membrana montowana jest na krokwie od spodu), następnie izolacja termiczna i paroizolacja.
Druga opcja to od razu wełna (ze szczeliną) i paroizolacja.
Jest jeszcze opcja usuwania blachy i zastosowaniu membrany a następnie ponownego krycia dachu, ale w tym przypadku koszty przerastają mój budżet więc tą opcję muszę odrzucić.

Która opcja jest lepsza w mojej sytuacji wg Was?

Rom-Kon
19-11-2017, 17:18
Następne poddasze zrobione. Inwestor zadowolony. :D

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23519006_1955554641127988_7772469787704389572_n.jp g?oh=99473937cd76f728d0f458b36ece7c11&oe=5A98F412

karster
02-12-2017, 13:28
Zdradź proszę jakieś informacje o tym poddaszu? To jakiś nowy system wiodącego producenta?

Fornal89
05-12-2017, 13:59
Czy użycie esów do podwieszania profili na skosach mieszkalnych ma w ogóle sens? jak później pouzupełniać te luki przy wsadzaniu II warstwy wełny, gdy wszystko jest już poskręcane?

Rom-Kon
06-12-2017, 23:08
Czy użycie esów do podwieszania profili na skosach mieszkalnych ma w ogóle sens? jak później pouzupełniać te luki przy wsadzaniu II warstwy wełny, gdy wszystko jest już poskręcane?

Nie ma sensu i dlatego poddasza jeśli tylko nic nie stoi na przeszkodzie to robi się na grzybkach. ESy to zamierzchłe czasy.

idaredy2017
30-01-2018, 21:47
Mądrzy ludzie, doradźcie. Jak zabudować ścianę z pierwszego zdjęcia? A w zasadzie do czego ją przymocować. Na dole podłoga ogrzewania i brak zdjęć instalacji. Na górze brak więźby w tym miejscu. Od dołu zastanawiam się czy kleić gazobeton do podłogi i do gazobetonu kręcić stelaż czy kleić profile do podłogi? Od góry chyba trzeba konstrukcję do ściany przykręcić? Tylko czy najpierw robić sufity czy najpierw stawić ściankę i do niej profil UD ?
406159

I drugi problem. Zabudować okno tak jak pokazałem na zdjęciu? Czyli załamać płytę na tym dolnym profilu CD czy jakiś inny pomysł ?
406158

Papucy
09-05-2018, 15:53
Witam

Czy może ktoś wrzucić jeszcze raz zdjęcia jak poprawnie wykonać połączenie sufit skos przy stelażu dwupoziomowym krzyżowym, przeszukałem wątek lecz stare posty nie mają już zdjęć

Papucy
09-05-2018, 18:08
Czy wygodniej w pierwszej kolejności deskowac i układać wełnę od spodu pomiędzy jetki na suficie , czy może zasznurować ,przykręcić wieszaki i ukladac wełnę od strony stryszku następnie deskowanie ?

Rom-Kon
09-05-2018, 20:35
Witam

Czy może ktoś wrzucić jeszcze raz zdjęcia jak poprawnie wykonać połączenie sufit skos przy stelażu dwupoziomowym krzyżowym, przeszukałem wątek lecz stare posty nie mają już zdjęć
Robisz tak samo jak przy 1-poziomowym tylko profil sufitu to zamykający profile CD60 profil UD30. Reszta bez zmian,

Rom-Kon
09-05-2018, 20:36
Czy wygodniej w pierwszej kolejności deskowac i układać wełnę od spodu pomiędzy jetki na suficie , czy może zasznurować ,przykręcić wieszaki i ukladac wełnę od strony stryszku następnie deskowanie ?

ja wolę wkładać od spodu ale bez deskowania. Deskowanie lepiej po ułożeniu wełny.

karster
10-05-2018, 08:56
ja wolę wkładać od spodu ale bez deskowania. Deskowanie lepiej po ułożeniu wełny.

Też tak myślałem ale ja się nie znam :) stąd pytanie, czemu deskowanie na koniec? Po prostu wygodniej złapać/ lepszy ruch powietrza?

Pozdrawiam
Karol

Papucy
10-05-2018, 11:10
Robisz tak samo jak przy 1-poziomowym tylko profil sufitu to zamykający profile CD60 profil UD30. Reszta bez zmian,

Czyli ostatni CD60 sufitu- daje rónolegle do skosu - (nośny) w jakiej odległości od styku sufit/skos?

Jakby ktoś jednak miał jakieś fotki to byłbym wdzięczny.

Dziękuję

grzyb90
10-05-2018, 19:21
Witam.
1. Jaka zastosowac folie paroizolacyjna? (jakiego producenta i typ folii polecacie)
2. Jaka tasme dwustronnie klejaca do laczenia folii zastosowac?
3. Czy jest sens dolozyc troche kasy i w pomieszczeniach niewilgotynych (np sypialnie) stosowac zielona plyte KG?

Z tych droższych.

sagemini
04-06-2018, 15:28
Panowie, potrzebuje 300 szt. wieszaków grzybkowych dł. 35 cm. Profile CD60 mam z MetPolu. Czy ich wieszaki są godne uwagi czy rozejrzeć się za czymś innym?. Jeśli szukać czegoś innego to od jakiego producenta i gdzie znajdę te wieszaki o dł. 35 cm?. U mnie w mieście max co mogę dostać to 27cm i niechętnie nawet chcą gadać o ściągnięciu na zamówienie dłuższych wieszaków.

Jan P.
04-06-2018, 15:37
Panowie, potrzebuje 300 szt. wieszaków grzybkowych dł. 35 cm. Profile CD60 mam z MetPolu. Czy ich wieszaki są godne uwagi czy rozejrzeć się za czymś innym?. Jeśli szukać czegoś innego to od jakiego producenta i gdzie znajdę te wieszaki o dł. 35 cm?. U mnie w mieście max co mogę dostać to 27cm i niechętnie nawet chcą gadać o ściągnięciu na zamówienie dłuższych wieszaków.

Dokręć na 2 pchełki drugi. Jan

sagemini
04-06-2018, 17:24
Niby tak tylko po co skoro te wieszaki MetPolu mogę kupić w potrzebnej długości. Pytanie tylko czy jakościowo są ok i sufit na nich powieszony nie spadnie mi kiedyś na twarz ;)

Zwibel
19-06-2018, 11:05
Panowie nigdzie nie doczytałem, oprócz sufitów i skosów mam do postawienia dwie ścianki działowe.
Moje pytanie -najpierw ściany działowe i do nich sufit, czy mogę do profili sufitowych dokręcać profile od ścianek??

Jan P.
19-06-2018, 12:12
Panowie nigdzie nie doczytałem, oprócz sufitów i skosów mam do postawienia dwie ścianki działowe.
Moje pytanie -najpierw ściany działowe i do nich sufit, czy mogę do profili sufitowych dokręcać profile od ścianek??

Najpierw sufit. Tak najprościej, najtaniej, najszybciej. Jan

Zwibel
19-06-2018, 13:00
O proszę, czyli dobrze że zapytałem. Myślałem że jednak łatwiej będzie ścinę przykręcić do jętek.
W takim razie dalej zapytam. Profil od ścianki kręcimy bezpośrednio do profili sufitowych, czy do regipsu??

Jan P.
19-06-2018, 13:59
O proszę, czyli dobrze że zapytałem. Myślałem że jednak łatwiej będzie ścinę przykręcić do jętek.
W takim razie dalej zapytam. Profil od ścianki kręcimy bezpośrednio do profili sufitowych, czy do regipsu??

Profil do sufitu najlepiej przykleić na piankę. Jan

Zwibel
03-07-2018, 09:41
Dlaczego na pianę, nie lepiej było by profil ścienny połączyć z profilem sufitowym. Dopiero po zrobieniu konstrukcji kręcić płyty KG?

Jan P.
03-07-2018, 12:48
Dlaczego na pianę, nie lepiej było by profil ścienny połączyć z profilem sufitowym. Dopiero po zrobieniu konstrukcji kręcić płyty KG?

Zastanów sie. Odchodzi pracochłonne docinanie w każdym pomieszczeniu. Oszczędność materiału- nie ma ścinek.Tam gdzie profile od scianki krzyżują się z profilami sufitowymi to naturalnie przykręcić. Jan