PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Gosc_gość
24-06-2009, 10:15
Pytanie do Wykonawców 8)

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?
Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?

FlashBack
24-06-2009, 10:26
a jak sie umawiales?
podstawa obejmuje wszystko co wymieniles.

Gosc_gość
24-06-2009, 10:48
a jak sie umawiales?
podstawa obejmuje wszystko co wymieniles.

No właśnie chodzi o to, że nie miałem pojęcia, że to nie jest w cenie
i Wykonawca ( mój kolega z resztą) mnie też o tym nie poinformował :-?

Ale Twoja informacja FlashBack jest już jakoś pomocna :wink:

Gosc_gość
24-06-2009, 11:29
Może jeszcze Rom-Kon i dozi się wypowiedzą wieczorkiem :wink:
było by super :P

FlashBack
24-06-2009, 13:04
Pytanie do Wykonawców 8)

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?
Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?
hmm jest cos na rzeczy z ta cena za te twoje poddsze bo nawet plyty nie sa podokrecane do profili.
i dziwny sposob ukladania paroizolacji - w jednym miejscu jest a w innym nie ma.[/quote]

Gosc_gość
24-06-2009, 13:07
Pytanie do Wykonawców 8)

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?
Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?
hmm jest cos na rzeczy z ta cena za te twoje poddsze bo nawet plyty nie sa podokrecane do profili.
i dziwny sposob ukladania paroizolacji - w jednym miejscu jest a w innym nie ma.

W dzienniku nie ma aktualnych fotek z wykonania zabudowy skosów, poddasze zostało wczoraj sprawdzone przez Kierbuda i nie wniósł zastrzeżeń, oprócz nie wykończenia tych elementów o których wspominałem :roll:

FlashBack
24-06-2009, 13:09
a to, cieszyc sie , ze te foty (np. pralnia) w dzienniku to nie Twoje poddasze.

Gosc_gość
24-06-2009, 13:19
a to, cieszyc sie , ze te foty (np. pralnia) w dzienniku to nie Twoje poddasze.

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i905421.jpg

To akurat moja pralnia, częściowo wyprawki są zrobione, bo Wykonawcy myśleli że będą dalej kontynuować pracę i będą szpachlować cały dom wewnątrz, ale ze względów $$ muszę chwilowo wstrzymać szpachlowanie i zrobić elewacje do kolejnej transzy kredytu.
Nie wykończyli pozostałej części pomieszczeń i se poszli na inną robotę
oczywiście chcą kasę jakby robota była do końca zrobiona. :roll:

dozi
25-06-2009, 03:37
Nie wykończyli pozostałej części pomieszczeń i se poszli na inną robotę
oczywiście chcą kasę jakby robota była do końca zrobiona. :roll:
Ja biorę za etap, albo za całość po oddaniu, nigdy nie prędzej. zgodnie ze staro...polskim? powiedzeniem najpierw praca potem płaca.

Co do podawania ceny.
Zawsze uświadamiam klienta co wchodzi w skład ceny, tzn mówię mu w jakim stanie ściany zostawię.
A mówiąc o kładzeniu płyt - sucha zabudowa - dla mnie jasne jest że trzeba ospoinować płyty.
Bez tego, to tak jakby tynkarz naszprycował ścianę, ale już nie zatarł.

tutaj jest ładnie wyjaśnione czym jest sucha zabudowa, a na końcu artykułu jest wymienione co w jej skład wchodzi

http://www.muratordom.pl/wnetrza/materialy-wykonczeniowe/sucha-zabudowa,6510_4076.html

Jeśli "kolega" nie miał zamiaru spoinować, to powinien to wyraźnie zaznaczyć!!

Reasumjąc jeśli o mnie chodzi:
Dla klienta zabudowane znaczy też ospoinowane.

dozi
25-06-2009, 04:14
a to, cieszyc sie , ze te foty (np. pralnia) w dzienniku to nie Twoje poddasze.

Heh, to co mi się od razu w oczy rzuciło, to łączenie płyt w narożniku okna (pralnia) tam pęknie (no chyba że nie, ale na moje pęknie).
Druga sprawa, jak tak popatrzyłem na stelaże, to chyba są one mocowane do krokwi na esach -jak dobrze widzę - to kolejne zwiększenie ryzyka pęknięć.
Już tłumaczę dlaczego.
Świerze drewno trochę popracuje, zanim się ułoży jak mu wygodnie, trochę się poskręca, powygina itp. Gdy profil jest przykręcony na esie do krokwi, wtenczas krokiew wyginająca się, zaczyna lekko przesuwać ES, a ten zaczyna ciągnąć CD, co zwiększa szanse na pęknięcie.
W przypadku grzybków, lub stelaża krzyżowego, to mocowanie nie jest stałe i elementy mocujące profil osuną się po nim - co minimalizuje ryzyko wystąpienia pęknięć.
Oczywiście mowa tu o małych-mikro przesunięciach, ale czas robi swoje.

Ale posadzki fajne:)

FlashBack
25-06-2009, 07:34
Kristofuros fakt rozpoczęcia przez Ciebie spoinowania świadczy o braku zastrzeżeń do wykonawcy ocieplenia, stelaży i opłytowania (a jest tam do czego się przyczepić). W normalnych okolicznościach jesteś "zmuszony" do wypłaty "wynagrodzenia".
Jak wysokiego? to, jest największa zagadka.

manieq82
25-06-2009, 20:19
A słyszeliście panowie o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową natryskowo?
Byli u mnie dziś spece - jako do hydrauliki ale jak się okazało oferują komplet usług - tańczą i haftują nawet :roll:

no ale poważnie mówiąc zaintrygowali mnie rzekomo świetną technologią "zachdniom" - natrysk pianki od spodu na deskowanie w jakiejś tam grubości jako ocieplenie.
Była chwilowa dyskusja że jak wtedy z deskami ale Panowie jakoś nie wiedzieli za dużo na ten temat - ale oferują wiec coś takiego jest

pytanie zatem szczególnie do kolegów z branży - zetknęliście się z totym?

FlashBack
25-06-2009, 23:22
A słyszeliście panowie o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową natryskowo?
Byli u mnie dziś spece - jako do hydrauliki ale jak się okazało oferują komplet usług - tańczą i haftują nawet :roll:

no ale poważnie mówiąc zaintrygowali mnie rzekomo świetną technologią "zachdniom" - natrysk pianki od spodu na deskowanie w jakiejś tam grubości jako ocieplenie.
Była chwilowa dyskusja że jak wtedy z deskami ale Panowie jakoś nie wiedzieli za dużo na ten temat - ale oferują wiec coś takiego jest

pytanie zatem szczególnie do kolegów z branży - zetknęliście się z totym?

wykonanie szczeliny od deskowania przy pianie lub celulozie nie jest problemem tylko czy w przypadku tego krycia mialoby jakies znaczenie.

manieq82
26-06-2009, 08:45
ok może i nie jest ale nie będzie z tym problemu?
link (http://www.saappur.com/content.php?str=szkielety) tak to wygląda
u mnie pełne deskowanie, na to papa i blachodachówka
ok. nastryskujemy taka pianka od spodu - super hiper izolacja łącznie od wilgoci
ale jak mi sie dostanie woda pod papę? Raczej nie wyparuje, lub baaardzo powoli
nie zgniją deski?

a może ktoś tak ma zrobione?

Gosc_gość
27-06-2009, 13:54
a to, cieszyc sie , ze te foty (np. pralnia) w dzienniku to nie Twoje poddasze.

Heh, to co mi się od razu w oczy rzuciło, to łączenie płyt w narożniku okna (pralnia) tam pęknie (no chyba że nie, ale na moje pęknie).
Druga sprawa, jak tak popatrzyłem na stelaże, to chyba są one mocowane do krokwi na esach -jak dobrze widzę - to kolejne zwiększenie ryzyka pęknięć.
Już tłumaczę dlaczego.
Świerze drewno trochę popracuje, zanim się ułoży jak mu wygodnie, trochę się poskręca, powygina itp. Gdy profil jest przykręcony na esie do krokwi, wtenczas krokiew wyginająca się, zaczyna lekko przesuwać ES, a ten zaczyna ciągnąć CD, co zwiększa szanse na pęknięcie.
W przypadku grzybków, lub stelaża krzyżowego, to mocowanie nie jest stałe i elementy mocujące profil osuną się po nim - co minimalizuje ryzyko wystąpienia pęknięć.
Oczywiście mowa tu o małych-mikro przesunięciach, ale czas robi swoje.

Ale posadzki fajne:)

Dzięki dozi za wyjaśnienie tematu co i jak
W kwestii pękania to się za bardzo nie obawiam, bo chcę na całe poddasze dać tapetę gładką z włókna szklanego i ją pomalować na odpowiedni kolor.
Chodzi tylko o wykończenie suchej zabudowy.

I tu odpowiadam także na pytanie FlashBack-a
Za ocieplenie poddasza i suchą zabudowę uzgodniona cena była 40zł za m2
Wykonawcy doliczali sobie dodatkowo za podwójną wełnę w suficie, doliczali sobie za podłogę na poddaszu nieużytkowym, za ocieplenie wełną między krokwie do kalenicy i na to folię powyżej jętek, doliczali sobie za nawiercanie gradów, doliczali sobie za "nietypową zabudowę" - 1 ścianka działowa z otworem drzwiowym w sypialni, zabudowa słupów, zabudowa 2 geberitów, sufit w wiatrołapie, ścianka w kuchni grubości 25cm x 80cm x 290cm.
Razem po małym targu wyszło 10500 ( z 11000).
Wełny było kupowane 2 rodzaje po prawie 190m2 z tego zostało po 3 paczki Toprocka i Superocka Rockwoola. Nie licząc odrzutów
Zapłacone do tej pory 8000zł pozostało do zapłaty 2500zł
Wykonawcy robili powoli zajęło im to 6 tygodni, a oto efekty
Oni uważają to za skończoną robotę. :o Ja uważam, że nie - tak samo jak mój Kierownik, który sprawdzał płyty - linie, poziomy, sztywność montażu itp.
i także uważa, że nida jest dobrze położona, ale nie wykończona.

To jest "skończona" łazienka na poddaszu
http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919424.jpg

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919425.jpg

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919426.jpg

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919427.jpg

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919429.jpg

Pokój Ani

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919430.jpg

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919431.jpg

Zabudowany kanał nawiewny wentylacji mechanicznej w pokoju Oli

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919432.jpg

Ścianka działowa z otworem drzwiowym do garderoby w sypialni

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919433.jpg

Strych nad garażem, obok pralni

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919434.jpg

Zabudowany geberit w łazience na parterze

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919435.jpg

Sufit podwieszany w holu na parterze

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919436.jpg

Takich "skończonych" miejsc jest bardzo dużo w całym domu

I ja się czepiam ? może jestem za bardzo wymagający ?

Nie sądzę i za niedokończoną pracę nie mam w zwyczaju płacić. :evil:

Przepraszam za przydługi post, krócej się nie dało :roll:

Uważacie, że nie mam racji ?

Proszę przede wszystkim o opinię Wykonawców.

FlashBack
27-06-2009, 16:28
nie oczekiwalem odpowiedzi na to pytanie i nie jestem osoba ktora moze decydowac i wplywac na Twoj sposob rozliczenia sie z wykonawca.

Kristofuros fakt rozpoczęcia przez Ciebie spoinowania świadczy o braku zastrzeżeń do wykonawcy ocieplenia, stelaży i opłytowania (a jest tam do czego się przyczepić). W normalnych okolicznościach jesteś "zmuszony" do wypłaty "wynagrodzenia".
Jak wysokiego? to, jest największa zagadka.

Jedynie moge powiedzec: Wspolczuje.
- nie wykonana paroizolacja
- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt
- nie przykrecone plyty
- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.

nie bardzo lapie o co chodzi

... Ja uważam, że nie - tak samo jak mój Kierownik, który sprawdzał płyty - linie, poziomy, sztywność montażu itp.
i także uważa, że nida jest dobrze położona, ale nie wykończona...

Gosc_gość
27-06-2009, 20:08
nie oczekiwalem odpowiedzi na to pytanie i nie jestem osoba ktora moze decydowac i wplywac na Twoj sposob rozliczenia sie z wykonawca.

Kristofuros fakt rozpoczęcia przez Ciebie spoinowania świadczy o braku zastrzeżeń do wykonawcy ocieplenia, stelaży i opłytowania (a jest tam do czego się przyczepić). W normalnych okolicznościach jesteś "zmuszony" do wypłaty "wynagrodzenia".
Jak wysokiego? to, jest największa zagadka.

Jedynie moge powiedzec: Wspolczuje.
- nie wykonana paroizolacja
- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt
- nie przykrecone plyty
- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.

nie bardzo lapie o co chodzi

... Ja uważam, że nie - tak samo jak mój Kierownik, który sprawdzał płyty - linie, poziomy, sztywność montażu itp.
i także uważa, że nida jest dobrze położona, ale nie wykończona...


Chodzi o to, że Wykonawcy uważają, że robotę skończyli i chcą resztę kasy czyli te pozostałe 2500zł.
Ja i mój kierownik uważamy, że robota jest jeszcze nie skończona.
Wykonawcy uważają, że wykończenie płyt nie jest w cenie suchej zabudowy tylko to już jest do szpachlowania ( myśleli, że Oni będą robić szpachlowanie, dlatego częściowo zrobili wykończenie płyt. Przerwali jak się dowiedzieli, że ze względów $$ szpachlowanie muszę odłożyć na później)
I jest SPÓR o te kwestie.

Gdzie zauważyłeś, że :


- nie wykonana paroizolacja
- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt
- nie przykrecone plyty
- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.
??

dozi
29-06-2009, 02:34
Gdzie zauważyłeś, że :


- nie wykonana paroizolacja
- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt
- nie przykrecone plyty
- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.
??

Może ja spróbuję
Ad1
- nie wykonana paroizolacja - dziennik budowy, post z Wto, 26 Maj 2009 23:04 ostatnia fotka.

Ad 3 i Ad 4
- nie przykrecone płyty, oraz miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano
Zdjęcia: To jest "skończona" łazienka na poddaszu
pierwsze foto kosza nie przykręcona płyta od lewej (chyba że nie ma profila, to nie mieli do czego kręcić) ale na pewno nie ma profila na łączeniu płyt z prawej strony kosza, a powinien być (no chyba że jest a nie przykręcili)
a miejsce gdzie jest ich za dużo - to kolejne zdjęcie okna dachowego i ta płyta pionowa.

Jak kierownik mówi, że nie ma się do czego przyczepić i że nida jest dobrze położona, to znaczy, że ma o tym pojęcie, jak mandaryna o śpiewaniu.

PS. Jak można spytać, to jakie to miasto, gdzie się budujecie? alb okolice jakiego dużego miasta? (nie chodzi mi o adres, tylko region)
Pozdrawiam!

Gosc_gość
29-06-2009, 10:37
Dozi dzięki za uwagi, będę musiał dokładniej te płyty obejrzeć pod kątem przykręcania do profili.

I odpowiadając na Twoje pytanie
Budowa Poznań - a granicach administracyjnych miasta

Kierownik jest może i dobry, ale pewno za szybki i przez to mało dokładny.
Ma dużo budów na głowie :roll:

Rafałsz
29-06-2009, 14:24
Proszę Was o namiary na kogoś sprawdzonego od zabudowy poddaszy z okolic Wrocławia a dokładniej Długołęki. Może macie kogoś wartego polecenia.
Z góry dziękuję.

listek
01-07-2009, 21:14
Witam.
Mam takie zapytanie.
Gdybym chciał wykonac zabudowę poddasza w drewnie, to jak zamaskować wkręty?

dozi
02-07-2009, 01:21
Mam takie zapytanie.
Gdybym chciał wykonac zabudowę poddasza w drewnie, to jak zamaskować wkręty?
Pytanie tak zadane, jakby ktoś zapytał,gdybym chciał popływać, to jakie miejsca polecacie?

no cóż, jedyna odpowiedź na Pana pytanie to:
odpowiednią szpachlówką do drewna

nie rozdrabniam się na pytania czy to boazeria, czy płyty, deski, czy cokolwiek innego...
a może jest na sali stolarz ? :wink:

listek
02-07-2009, 07:47
Pytanie tak zadane, jakby ktoś zapytał,gdybym chciał popływać, to jakie miejsca polecacie?

Boazeria :oops: (coś jak podbitka/nadbitka dachowa). Nie wiem tez jaki lepiej ruszt wykonac: z profili czy drewniany (np z łat).

naLeśnik
02-07-2009, 13:32
Przeczytałem cały ten watek ale nie zwróciłem uwagi lub pominąłem sprawę wkrętów do mocowania "grzybków" i płyt K-G.

Jakiej długości powinny być wkręty do grzybków 3,5 cm czy wystarczą 2,5 cm? a jakie do płyt??

dozi
02-07-2009, 23:57
Pytanie tak zadane, jakby ktoś zapytał,gdybym chciał popływać, to jakie miejsca polecacie?

Boazeria :oops: (coś jak podbitka/nadbitka dachowa). Nie wiem tez jaki lepiej ruszt wykonac: z profili czy drewniany (np z łat).

"W wyfrezowany rowek paneli wkładamy specjalne klamry mocujące i przybijamy je do konstrukcji podkładu gwoździami lub zszywkami. Następnie wkładamy kolejne panele i mocujemy klamrami jak wyżej opisano. Paneli nie należy mocować bezpośrednio do konstrukcji za pomocą gwoździ lub śrub."

cytat z:
http://www.specjalista.net.pl/?p=art&id=1

na rys. 4 widać tę klamrę

Pozdrawiam!

dozi
03-07-2009, 00:05
Przeczytałem cały ten watek ale nie zwróciłem uwagi lub pominąłem sprawę wkrętów do mocowania "grzybków" i płyt K-G.

Jakiej długości powinny być wkręty do grzybków 3,5 cm czy wystarczą 2,5 cm? a jakie do płyt??
tak jak piszesz jest ok, drewno 35mm, a do k-g 25mm, tylko trzeba zwrócić uwagę na gwinty, do drewna szerszy, metalu mniejszy.
do przykręcania płyty, warto zaopatrzyć się w bit z końcówką kielichową

Pozdrawiam!

Rom-Kon
05-07-2009, 10:30
Pytanie do Wykonawców 8)

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?
Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?
...nie odpowiedziałem wieczorkiem bo byłem na robocie... na forum jestem średnio co 10 dni...

...u mnie stawka podstawowa obejmuje 1m2 płyty na gotowo już z 1-krotnym malowaniem farbą czyli:
wełna, stelaże, płyta, spoinowanie, szpachlowanie całości płyt (u mnie taki standard), gruntowanie, 1-krotne malowanie farbą.

...dodatkowo doliczam za:
kosze, naroża, lukarny,okna połaciowe, wyłazy na stryszek, klatkę schodową (czasem 20 razy trzeba ustawić rusztowanie!), jętki i inne takie "upierdliwe" przypadłości... metraż "dziury okiennej" wliczam w metraż skosów + doliczenie...

...dwa razy inwestorzy mnie "przerobili"... raz nie zaznaczyłem że okna wliczam w metry i oczywiście inwestor odliczył mi 9 okien a drugi raz zrobiłem sporo koszy i naroży za darmola.... niestety...

brachol
05-07-2009, 10:32
a dalczego szpachluje sie cala powierzchnie plyty?

Rom-Kon
05-07-2009, 11:03
a dalczego szpachluje sie cala powierzchnie plyty?

A bo mi sie tak podoba.....

....a sensownie... całkiem inna jakość wykonania... nawet pod halogen nie widać gdzie było spoinowane - nie widac przejścia pomiedzy gipsem a płytą...

listek
05-07-2009, 12:18
"W wyfrezowany rowek paneli wkładamy specjalne klamry mocujące i przybijamy je do konstrukcji podkładu gwoździami lub zszywkami. Następnie wkładamy kolejne panele i mocujemy klamrami jak wyżej opisano. Paneli nie należy mocować bezpośrednio do konstrukcji za pomocą gwoździ lub śrub."

cytat z:
http://www.specjalista.net.pl/?p=art&id=1

na rys. 4 widać tę klamrę

Pozdrawiam!

dziękuje, coś się rozjaśniło :D

Do tego typy zabudowy jaki lepiej ruszt wykonac: z profili czy drewniany ?

FlashBack
05-07-2009, 15:37
Pewnie drewniane.

listek
05-07-2009, 16:47
Pewnie drewniane.

A profil drewniany też się podwiesza na "grzybkach" (czy jak to się zwie)?

Między krokwie idzie 10cm a na krokwie 15.

FlashBack
05-07-2009, 17:21
Improwizacja.
Profil glowny z UA na szpilkach do legarow/jetek i do niego przykrecone przez lacznik krzyzowy laty dla listwy boazeryjnej lub na wieszakach noniusz/ES profil glowny CD i jak wyzej. Jak to sie sprawdzi? Nie wiem. Ostatecznie lub wylacznie ES i ruszt krzyzowy z lat. Wszystko dotyczy sufitow.

listek
05-07-2009, 20:00
ok, dzięki

Rom-Kon
05-07-2009, 22:03
Improwizacja.
Profil glowny z UA na szpilkach do legarow/jetek i do niego przykrecone przez lacznik krzyzowy laty dla listwy boazeryjnej lub na wieszakach noniusz/ES profil glowny CD i jak wyzej. Jak to sie sprawdzi? Nie wiem. Ostatecznie lub wylacznie ES i ruszt krzyzowy z lat. Wszystko dotyczy sufitow.
...dawno, dawno temu były dostępne ES-y szerokie na 50mm do systemu opartego na drewnie - łaty 4cm x 5cm dzisiaj niestety praktycznie niedostępne.
Ostatnio na drewnie robiłem 3-4 lata temu... panele boazeryjne. Łaty (chyba 3x4) przykręcałem do krokwi na podkładkach dystansowych (5cm wełny jako 2 warstwa) i podkładałem kliny do spoziomowania całego stelaża. Na to folia paroizolacyjna i panele boazeryjne na "żabkach"... strasznie to upierdliwe było ale efekt końcowy bez zarzutu. Jeśli deska ma iść w poziomie to trzeba dać ruszt krzyżowy czyli nabić łaty poziomo na krokwie i na nie listwy pod boazerię pionowo.
Nie widzę możliwości mocowania do profili CD60 (metalowych) bo "żabki" na pchełki nie wyda - pchełka zbyt odstaje... jest za wysoka.

Wirecki
10-07-2009, 00:30
...dodatkowo doliczam za:
kosze, naroża, lukarny,okna połaciowe, wyłazy na stryszek Od metra / sztuki, czy umawiasz sie na całość po obejrzeniu roboty?

O co chodzi z montowaniem płyty GK (nie)bezpośrednio na folie paroszczelne z aluminium? Gdzieś to było, ale nie mogę znaleźć. Czy to prawda że np na folię alum`x icopala albo delta reflex dorkena nie można "na styk" przykręcać płyty, tylko trzeba zostawić szczelinę?

FlashBack
10-07-2009, 07:49
Dzieki warstwie aluminium te folie maja wyzsze Sd i mozemy bezposrednio na nie montowac plyty gk. Co bedzie i jak wplynie refleks "ciepla"? Nie wiem choc wedlog opini inwestorow twierdza, ze maja cieple plyty :).

Rom-Kon
10-07-2009, 11:14
...dodatkowo doliczam za:
kosze, naroża, lukarny,okna połaciowe, wyłazy na stryszek Od metra / sztuki, czy umawiasz sie na całość po obejrzeniu roboty?

O co chodzi z montowaniem płyty GK (nie)bezpośrednio na folie paroszczelne z aluminium? Gdzieś to było, ale nie mogę znaleźć. Czy to prawda że np na folię alum`x icopala albo delta reflex dorkena nie można "na styk" przykręcać płyty, tylko trzeba zostawić szczelinę?

...doliczenia od sztuki... czy to 2,5mb czy 3mb to i tak tyle samo roboty a najlepsze jest przejście kosza w naroże :wink: albo korekta geometrii krzywej lukarny :D

Jesli chcesz wykorzystać wszystkie zalety metalizacji to wg. zaleceń trzeba zostawić szczelinę pomiędzy płytą a folią. Ale zysk (właśnie ile tego jest?) nie jest wart zachodu. Trzeba robić stelaż 2-poziomowy i materiał i robocizna przewyższy ewentualny zysk z odbijania promieniowania cieplnego.

Wirecki
10-07-2009, 13:35
1. Co najczęściej stosujecie do mocowania wełny - jakiś drut (wiązałkowy?), sznurek, żyłkę???
2. Czy płyta GK musi być przytwierdzona do konstrukcji na wszystkich bokach? Czy pod krótkie boki, rzędu 30-50cm też trzeba zrobić konstrukcję?
3. Mam belki z profilu HEA podtrzymujące konstrukcję dachu. Belki są częściowo poniżej planowanej linii skosu połaci i chcę je obudować. Pomyślałem, że może niekoniecznie płytą GK tylko drewnem, coś a`la atrapa rzeczywistej belki drewnianej. Czy ktoś widział coś podobnego? Jak to wygląda? Jak mają być poprawnie wykonane łączenia płyty GK z drewnem?
Z góry dzięki za pomoc.

FlashBack
10-07-2009, 21:29
Taker sznurek lub zmijka druciana i nie za gesto z ta pajeczyna.
Co znaczy boki 30-50cm.
Z drewnem tak jak ze scianami.

majki
10-07-2009, 22:22
3. Mam belki z profilu HEA podtrzymujące konstrukcję dachu. Belki są częściowo poniżej planowanej linii skosu połaci i chcę je obudować. Pomyślałem, że może niekoniecznie płytą GK tylko drewnem, coś a`la atrapa rzeczywistej belki drewnianej. Czy ktoś widział coś podobnego? Jak to wygląda? Jak mają być poprawnie wykonane łączenia płyty GK z drewnem?


Mam takie same belki, tylko obudowane GK. Nie chcieliśmy drewna, żeby uniknąć efektu "góralskiej chaty" :-? :lol:
W dzienniku są zdjęcia zarówno konstrukcji pod GK jak i samych obudowanych belek.

pozdrawiam, majki

Wirecki
10-07-2009, 23:18
Co znaczy boki 30-50cm. przy łaczeniach w pomieszczeniach gdzie są dwa sąsiadujące skosy pewnie pojawią się niewielkie trójkątne kawałki płyty GK.
Generalnie pytanie jest takie: czy płyta z każdej strony powinna być przykręcona do profilu, czy dopuszczalne sa odcinki styku dwóch płyt "niepodparte" profilem?

FlashBack
10-07-2009, 23:43
W sasiadujacych skosach /koszach, narozach wew.zewn./ pojawiaja sie "kawalki" plyt? Skoro chcesz to trudno. Plty przykreca sie tylko do profili nosnych.

Wirecki
11-07-2009, 09:17
"Skoro chcę" ? - jeszcze nawet wełny nie kupiłem, wszystko w planach. Czy to sugestia, żeby nie oszczędzać na płytach, jak najmniej łączeń i przy okazji sporo odpadów?

W sasiadujacych skosach /koszach, narozach wew.zewn./ pojawiaja sie "kawalki" plyt? Skoro chcesz to trudno. Plty przykreca sie tylko do profili nosnych.

naLeśnik
11-07-2009, 09:50
Witam

czy ktoś może ma doswiadczenie w stosowaniu foli Aquatec VB Reflex ??
http://img43.imageshack.us/img43/382/aquatecvbreflex2.jpg (http://img43.imageshack.us/i/aquatecvbreflex2.jpg/)

Mam do wyboru właśnie tę folie lub "żółtą"
Różnica w cenie 3 x droższa Aquatec ale czy warto oszczędzać na swoje??

gomul
11-07-2009, 10:03
Jestesmy w trakcie zabudowy poddasza. Pewien znajomy polecil nam, zebysmy w zaznaczonym na czerwono miejscu wywiercili otwory na wylot i umiescili tam rurki pcv. Mowil ze dzieki temu w przerwie miedzy wata a deskowaniem bedzie ciag powietrza.
Myslicie ze trzeba tak zrobic? Nie bedzie tam zimno wlatywac?

http://img9.imageshack.us/img9/170/kropac.jpg

FlashBack
11-07-2009, 10:15
Nie otwory a na calej szerokosci od krokwi do krokwi ma byc szczelina po deskami o wysokosci min.3cm. Jezeli welna w krokwie montowana jest o grubosci mniejszej o min.3cm /bo tylko taka max. Moze byc tam wlozona/ to sznurki sa zbyteczne. Jedynie po wlozeniu welny mozna lekko podsznurkowac by nie wypadala.

FlashBack
11-07-2009, 10:51
Witam

czy ktoś może ma doswiadczenie w stosowaniu foli Aquatec VB Reflex ??
[Fotka]

Mam do wyboru właśnie tę folie lub "żółtą"
Różnica w cenie 3 x droższa Aquatec ale czy warto oszczędzać na swoje??
To wybierz te reflex jak masz miec "zolta". I nie martw sie przyleganiem do niej plyt.

gomul
11-07-2009, 11:29
no tak, osznurkowalem tam wlasnie zeby ta przerwe zrobic. Ale uwazasz ze ta przerwa powinna byc jakos wietrzona (tzn czy wierciec otwory na wylot zeby powietrze wlatywalo w ta przerwe 3cm)?

FlashBack
11-07-2009, 14:16
no tak, osznurkowalem tam wlasnie zeby ta przerwe zrobic. Ale uwazasz ze ta przerwa powinna byc jakos wietrzona (tzn czy wierciec otwory na wylot zeby powietrze wlatywalo w ta przerwe 3cm)?
Tam nie otworki a jedna szczelina od krokwi do krokwi. Trzeba wyciac to co jest tam napchane przy/za murlata i podlazi pod samo deskowanie. Jedyna rzecz jaka moze otulac/przylegac do murlaty to izolacja. Tak na marginesie to w kalenicy na calej jej dlugosci tez ma byc szczelina 5-6cm.[/url]

Wirecki
13-07-2009, 22:46
Taker sznurek lub zmijka druciana ...Czy mógłbyś polecić coś konkretnego? Mój wykonawca planuje drut wiązałkowy. Czy to dopuszczalne?

FlashBack
14-07-2009, 06:52
Nie widze problemu wszak naklad pracy to problem wykonawcy. Czasem zbyt wiele uwagi/pracy przykladaja do spapraw trzecich niz np.do plytowania itp.
Edit.
Ten twoj wykonawca ;) no, no blachowkrety do mocowania wieszakow dobre.

Wirecki
14-07-2009, 07:15
Ten twoj wykonawca ;) no, no blachowkrety do mocowania wieszakow dobre. no właśnie.... :) może to efekt niedogadania. Muszę się jeszcze z nim spotkać zanim zacznie. Dzięki.

dozi
16-07-2009, 00:06
no tak, osznurkowalem tam wlasnie zeby ta przerwe zrobic. Ale uwazasz ze ta przerwa powinna byc jakos wietrzona (tzn czy wierciec otwory na wylot zeby powietrze wlatywalo w ta przerwe 3cm)?
wlot jest u dołu dachu, a wylot pod gąsiorem.

ta 3 centymetrowa szczelina powinna być po szerokości między krokwiami. jeśli to jest zapiankowane, to wytnijcie jakimś brzeszczotem - zamiast wstawiać rurę.
te sznurki, to zbędna robota.
Jak macie krokwie 18, to wełne między nie 15, a sznurki od lica krokwi. Wełna sama opadnie i 3 cm szczelina będzie.
a powietrze będzie wlatywać, nawet jak będzie -15, to tam takie będzie, ale po to jest dawana wełna, żebyto nie miało aż takiego wpływu na atmosferę wewnątrz.
pozdrawiam!

naLeśnik
22-07-2009, 13:13
Wiem to pytanie zbyt ogólne ale....

bedę miał ok 100m2 płyt, w najbliższym czasie trzeba zaszpachlować łączenia, wkręty.....jaka orientacyjna wydajność masy szpachlowej na taką powierzchnię??......25 kg wystarczy?

FlashBack
22-07-2009, 19:29
Korekty ok. 5kg, spoinowanie 25kg, narozniki dodatkowo zaleznie od typu od 0,1-0.3kg 1mb. Finisz 0,1-1kg/1m^.

naLeśnik
23-07-2009, 09:28
FlashBack dzięki za info

kolorado
23-07-2009, 14:57
Mam pytanie o zabudowę lukarny. Przekroje jak na załączonym obrazku:
http://img228.imageshack.us/img228/6702/lukarna.gif

B - belka lukarny pionowa lub pozioma
J - jętka lukarny
K - krokiew
zielone generalnie drewno, żółta pianka, brązowe z niebieskim okno, płyta GK czarno-biała i styropian czarno-szary

Pytania:
1. Nie wiem za bardzo jak zabudować boki (pierwszy rysunek). Opcje są trzy:
a. licować profil CD z belką lukarny (do tego rozwiązania się skłaniam, ale wtedy płyta przyjdzie do belki i nie zakryje szpary między belką a ),
b. wpuścić profil na belkę, ale będzie raczej problem, bo miejsca mało (2.5cm odstęp belki od ramy okna, 3.5 rama do skrzydła, z tym że w miejscu zawiasów miejsca malutko),
c. ustawić profil gdzieś pośrodku, tak aby płyta zachodziła na ramę okna (ale wtedy profil nie będzie dochodził do końca płyty - czy tak może być?).

2. Jeśli chodzi o sufit (drugi rysunek), to chciałby zrobić taki gzyms, tylko do końca nie wiem jak umocować konstrukcję. Póki co wymyśliłem, że na belkę nad oknem nabiję drugą, dzięki czemu będę mógł przykręcić UD sufitu. Natomiast gzyms albo:
a. poprzecznie do profili CD sufitu profile CD, jeden poziomo, drugi pionowo (na ESach lub bez)
b. wzdłuż profili CD sufitu krótkie odcinki CD na profilach UD.

Które z tych rozwiązań jest dobre/najlepsze? A może zabudować to w jeszcze inny sposób?

FlashBack
23-07-2009, 16:25
Moze , choroba wie. Wklej fotki. Ja mam juz i bez tego metlik w glowie :)

kolorado
23-07-2009, 16:33
Moze , choroba wie. Wklej fotki. Ja mam juz i bez tego metlik w glowie :)

Niestety pod ręką tylko te dwa:

http://img100.imageshack.us/img100/5996/lukarna1.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/3046/lukarna2.jpg

Mam nadzieję, że coś na nich widać...

FlashBack
23-07-2009, 19:58
Problem to ocieplenie tak by nie zgnila krokwia i jetka przy lukarnie, osb co najwyzej spuchnie. W zlej kondycji bedzie krokwia ze wzgledu na mostek termiczny na styku z osb przy, braku dostatecznej wentylacji. Zabudowe i tak trzeba zaczac od skosow a lukarne zabudowac jak okladzina scienna na profilach cd. Sufit powinien wyjsc na uchwytach belkowych "grzybkach".

kolorado
23-07-2009, 22:14
W kwestii tego gnicia - da się coś z tym zrobić? Rozumiem, że chodzi o styropian, który generalnie słabo sprzyja wentylacji?
Co do zabudowy, to wiadomo - najpierw skosy i sufit pomieszczenia. Moja wątpliwość dotyczy tego, jak ustawić płytę ścianki bocznej - bo profil do samego okna nie ma szans dojść, więc jakiś fragment pomiędzy belką a ramą będzie sama płyta. Czy to jest Ok?

dozi
24-07-2009, 00:04
Może coś takiego?
http://images39.fotosik.pl/164/60c1fc10cc5bae53med.jpg (http://www.fotosik.pl)

gdzie:
zielony - CD
żółty - UD
niebieski - druty i wieszak obrotowy z elementem rozprężnym
granatowy - wieszaki ES
czerwony łącznik krzyżowy
pomarańcz - UW
fiolet CW

Na rysunku nie ma zachowanych odpowiednich odległości, ale poglądowo z grubsza.

Kolorado z twojego rysunku 4 posty wyżej wynika że pytasz o ten sufit zupełnie nad lukarną. FlaschBack pewnie myślał o tym drugim i błędnie Ci podpowiedział grzybki. tam bym nie myśla nad innym rozwiązaniem jak właśnie druty i wieszaki obrotowe z elementem rozprężnym.
Druty (niektórzy mówią szpilki) są różnej długości, ponad metrowe też są. Dobierasz sobie odpowiednie, za ucha mocujesz do krokwi, od spodu wkładasz wieszak i poziomujesz.
miejsce ciekawe, ale nie trudne;)

pozdrawiam i owocnej pracy życzę.

seba_x
24-07-2009, 10:19
na piętrze muszę wykonać sufit podwieszany montowany bezpośrednio do pasa dolnego wiązarów , ścianki działowe mam już zbudowane z połówek maxa , sufit będzie poniżej końca tych ścianek , w jaki sposób ułożyć paroizolację ? czy kombinować po całej pow. piętra ? czy wystarczy tylko w pomieszczeniach a miejsca gdzie wchodzi działówka zostaną bez izolacji ?



http://images44.fotosik.pl/168/ff95289d476b9175m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff95289d476b9175.html)

kolorado
24-07-2009, 12:50
Dozi - wielkie dzięki i pełen szacunek za rysuneczek. Mniej więcej tak to sobie wyobrażałem, ale problemy mam głównie ze szczegółami, czyli tak jak pisałem:
- styk bocznych ścianek (płyt) z oknem,
- styk sufitu z oknem.

Mi się wydaje, że najlepiej będzie zlicować wewnętrzną ścianę płyty z krawędzią ramy okna, ale wtedy żaden profil nie "dojedzie" do okna, tylko nieco wcześniej. Dalej sama płyta. Odległość duża to nie będzie, ale jednak mam wątpliwość, czy to dobre podejście.

Co do Twojej propozycji, to zastanawia mnie dlaczego na boki dałeś ruszt krzyżowy? Planowałem dać pojedynczy na pionowych profilach CD (bez poziomych).
No i raczej sufi podwieszę na grzybkach, bo lukarna ma jętki i nie będzie z tym większych problemów.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

dozi
25-07-2009, 23:51
na piętrze muszę wykonać sufit podwieszany montowany bezpośrednio do pasa dolnego wiązarów , ścianki działowe mam już zbudowane z połówek maxa , sufit będzie poniżej końca tych ścianek , w jaki sposób ułożyć paroizolację ? czy kombinować po całej pow. piętra ? czy wystarczy tylko w pomieszczeniach a miejsca gdzie wchodzi działówka zostaną bez izolacji ?



http://images44.fotosik.pl/168/ff95289d476b9175m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff95289d476b9175.html)


Paroizolację kleisz do stelaża.

najpierw taśmę dwustronnie klejącą do profili.
Profile U ja zaklejam po całej długości

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcae961f1eabbe6d.html

potem kleisz folię
pamiętając aby dobrze przylegała, najlepiej dawać zakładki, tak aby po przykręceniu płyty nawet ją było gdzieniegdzie widać - nie można zostawiać dziur ani jakichś nieszczelności

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7baa82eb686951c2.html

kolejne arkusze folii daje się na zakładki i też łączy taśmą dwustronnie klejącą.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db890e4ece17f3e0.html

zdjęcia mojego autorstwa, Szczepankowo 2009 (Poznań)

dozi
26-07-2009, 00:26
Dozi - wielkie dzięki i pełen szacunek za rysuneczek. Mniej więcej tak to sobie wyobrażałem, ale problemy mam głównie ze szczegółami, czyli tak jak pisałem:
- styk bocznych ścianek (płyt) z oknem,
- styk sufitu z oknem.

Mi się wydaje, że najlepiej będzie zlicować wewnętrzną ścianę płyty z krawędzią ramy okna, ale wtedy żaden profil nie "dojedzie" do okna, tylko nieco wcześniej. Dalej sama płyta. Odległość duża to nie będzie, ale jednak mam wątpliwość, czy to dobre podejście.

Co do Twojej propozycji, to zastanawia mnie dlaczego na boki dałeś ruszt krzyżowy? Planowałem dać pojedynczy na pionowych profilach CD (bez poziomych).
No i raczej sufi podwieszę na grzybkach, bo lukarna ma jętki i nie będzie z tym większych problemów.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Dwie rzeczy.

1.
Jeśli chodzi o sufit nad lukarną. Ja zaproponowałem druty i wieszaki, co by zachować lepszą symetrię lukarny i co by rama okna była równo obudowana p bokach i u góry. Niestety nie ma mnie tam i miary nie przyłożę, więc nie wiem, może grzybki na jętkach wystarczą, a może ta lukarna ma być wąska a wysoka.. to jedno.

2.
Stelaż krzyżowy, żeby zminimalizować ryzyko pęknięć i przy samym oknie, jak i przy narożniku lukarna/skos.
W przypadku profili CD pionowo, jak masz zamiar zrobić, zapewne mocowanie na ES do drewna(kilka stron wątku wcześniej pisałem dlaczego nie jestem za mocowaniem profili do drewna za pomocą ES - tam gdzie można tego uniknąć), a przy ramie okiennej nie będzie wyboru i trzeba będzie płytę dokręcić do profila u (przykręconego przy ramie)
W przypadku stelaża krzyżowego, mocujesz U przy oknie, w niego wsuwasz CD poziomo i na nich, maksymalnie blisko przy oknie przykręcasz płytę, nie kręcisz do profila u. Wtenczas jakieś pracowanie drewna lukarny, czy nawet jak trzaśnie się oknem, to drgania nie wpływają w takim stopniu na całość konstrukcji, jak w pierwszym przypadku. O ile zmniejsza się ryzyko, trudno powiedzieć. Jednak klientowi dla swojego spokoju zrobiłbym krzyżowy. Roboty nie aż tak wiele więcej i nie aż tak dużo drożej - dwa profile w tę cz w tę przy całości to nic.
Warto też zainwestować w dobrą szpachlówkę spoinową.

Samo mocowanie U przy oknie i danie tak płyty aby niejako wchodziła pomiędzy ramę a profil - ciężko mi stwierdzić, bo nie widzę, jak to okno jest osadzone, jak uszczelnione itd.

Tak więc sprawa do przemyślenia, pozdrawiam i udanego wykończenia życzę!

Wirecki
26-07-2009, 09:24
1. czy wełnę pod i nad oknem dachowym trzeba przycinać na skos?
2. jak poprawnie "oprofiować" łaczenie dwóch skosów - czy na lączeniu ma być profil UD (a właściwie to dwa - z każdej strony) i do niego CD, czy inaczej? Nachylenie dachu 30st.

kolorado
26-07-2009, 10:13
Tak więc sprawa do przemyślenia, pozdrawiam i udanego wykończenia życzę!
Dzięki, na pewno będę jeszcze nad tym myślał. Może faktycznie lepiej obniżyć sufit lukarny? Wtedy ta wnęka będzie miała w miarę proporcjonalne wymiary.
Czeka mnie jeszcze troszkę myślenia i niewykluczone, że jeszcze się odezwę :)

FlashBack
26-07-2009, 10:18
1. Nic nie dajemy
2. Pas blachy perforowany srodkiem, perforacja ulatwia wygiecie dla uzyskania rownego katownika
3. Profil UD

kolorado
26-07-2009, 10:24
A jak ustalić przebieg skosu koszu? Macie jakieś patenty?
Niestety profil UD w takim przypadku jest jedynie z jednej strony i nie mam jak rozwiesić sznurka w poprzek... :(

FlashBack
26-07-2009, 11:00
A jak ustalić przebieg skosu koszu? Macie jakieś patenty?
Niestety profil UD w takim przypadku jest jedynie z jednej strony i nie mam jak rozwiesić sznurka w poprzek... :(
Naroza wyznacza sie tak jak drugi koniec skosu ze sciana.

kolorado
26-07-2009, 11:03
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie: chodzi mi o przykręcenie wieszaków. Przykręcam je do rozwieszonego pomiędzy profilami UD sznurka. W przypadku kosza nie mam drugiego profila UD. I co z tym fantem?

FlashBack
26-07-2009, 11:33
Nie robie tego na sznurek choc zawsze zaczynam od skrajnych wieszakow rzedow poziomu i pionu. Wystarczy mi info o wysokosci skos/kolankowa i skos/sufit. Trzeba poczekac na jakiegos sznurkowca.

kolorado
26-07-2009, 15:46
No to wdzięczny byłbym za opisanie Twojego sposobu - jeśli to oczywiście nie jest tajemnica... ;)

mickey30
27-07-2009, 02:16
Może ktoś wyjaśnić jak prawidłowo zrobić schodki strychowe. Mam już zamontowane fakro,ale jakoś dziwnie odstają. Gdzie mógłbym zobaczyć jak to wygląda dookoła zabudowane regipsem i obrobione :roll: .

Pozdrawiam :) [/url]

FlashBack
27-07-2009, 07:21
Może ktoś wyjaśnić jak prawidłowo zrobić schodki strychowe. Mam już zamontowane fakro,ale jakoś dziwnie odstają. Gdzie mógłbym zobaczyć jak to wygląda dookoła zabudowane regipsem i obrobione :roll: .

Pozdrawiam :) [/url]odstaje platforma rama zlicowana.

dozi
27-07-2009, 23:05
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie: chodzi mi o przykręcenie wieszaków. Przykręcam je do rozwieszonego pomiędzy profilami UD sznurka. W przypadku kosza nie mam drugiego profila UD. I co z tym fantem?

Poprowadź jeden rząd grzybków i na nich oprzyj z jednej strony sznurek, a z drugiej do profila na ścianie. Tylko trzeba to zrobić umiejętnie aby był odpowiedni naciąg, a grzybki się nie gięły. Najlepiej po rozprowadzeniu sznurka przyłożyć pziomicę po czubkach grzybków, żeby sprawdzić czy są równo, czy któryś nie odstaje, czy któryś nie schowany za bardzo.

Kolejny sposób, to puszczenie CD po krokwi i danie na niego złączek krzyżowych (po nich można spokojnie puścić sznrek i się nie ugną, bo się zapierają o profil) jak odległość niewielka, to profile same ładnie wytyczą, jak mocować grzybki, a jak większa, to trzeba pilnować, aby nie odstały. Warto wtenczas przykręcić grzybki do którejś krokwi po środku, sprawdzić łatą, lub długą poziomicą czy któryś nie wystaje itp, a potem uzupełnić resztę.

Pozdro!

dozi
27-07-2009, 23:14
Może ktoś wyjaśnić jak prawidłowo zrobić schodki strychowe. Mam już zamontowane fakro,ale jakoś dziwnie odstają. Gdzie mógłbym zobaczyć jak to wygląda dookoła zabudowane regipsem i obrobione :roll: .

Pozdrawiam :) [/url]

Ramę montujesz do belek w ten sposób ją wypuszczając na dół, aby jak przyjdzie G-K była ona na rowni z nią.
Np. Wysokość od posadzki do belek 265, po zamontowaniu sufitu miałbyś docelowo 255 cm, to montujesz go 1o cm poniżej belek, potem idzie stelaż do wys 8,6-8,7 cm poniżej belek, potem płyta - 1,2, szpachlowanie, malowanie - ok2mm. razem 10 cm

nigdy nie montuj stelaża do ramy schodów!, obuduj wokół.

pozdrawiam również!

kolorado
28-07-2009, 16:45
Dwa pytanka:

1. Jaki powinien być (mniej-więcej) odstęp między płytą a murem (kolankowa, szczytowa)?

2. Czy w ściankach działowych płyty przykręca się do obwodowych profili CW (tych przykręconych do ściany)? Jeśli nie, to w jakiej odległości wstawić następny, "luźny" profil CW?

FlashBack
28-07-2009, 18:19
Ad.1 max 1cm :)
Ad2. Tylko do pionowych :)

kolorado
28-07-2009, 18:25
Ad2. Tylko do pionowych :)
No CW nie zamierzałem przykręcać poziomo, aż taki leszczu nie jestem... ;)

To jeszcze szybkie pytanko: w tzw. przedściance zrobionej z CD/UD trzeba dawać UD od góry i przykręcać go do CD skosu, czy wystarczy jak będzie odpowiednio blisko końca (w zasadzie na samym końcu) ES?
Gdzieś w kartach technicznych widziałem, że koniec CD przedścianki (pionowy) był przykręcony tylko za pomocą ESa...

FlashBack
28-07-2009, 19:04
Uw tez sa pionowo.
Mozesz byc swietrzy i nasunac od gory udeki na cedeki okladziny kolankowej.

kolorado
28-07-2009, 19:18
Uw tez sa pionowo.
Moment, czyli pionowo przykręcam do ściany UW, czy CW? Cały czas wydawało mi się że CW...

Dzięki za odpowiedzi, jesteś nieoceniony :)

FlashBack
28-07-2009, 19:48
Dostawiajac sciane g/k do sciany murowanej UW, do sciany g/k C/W. Choc nie spadnie niebo jak do murowanej damy C/W.

mickey30
30-07-2009, 01:01
Zauważyłem,że już zaczynają się pojawiać małe pęknięcia :x na łączeniach. Wykonawca stwierdził,że w tych miejscach da się flizelinę,zaszpachluje i powinno być OK..... I co Wy na to? :roll:
Normalnie ręce opadają.....

FlashBack
30-07-2009, 07:06
Zauważyłem,że już zaczynają się pojawiać małe pęknięcia :x na łączeniach. Wykonawca stwierdził,że w tych miejscach da się flizelinę,zaszpachluje i powinno być OK..... I co Wy na to? :roll:
Normalnie ręce opadają.....chwila... teraz da flizeline hmm to wczesniej nie dal nic. Pekniecia moga byc spowodowane wieloma czynnikami i txt pt.rece opadaja jest smieszny. Pewne jest, ze trzeba to naprawic.

Daga&Adam
30-07-2009, 08:43
No to wdzięczny byłbym za opisanie Twojego sposobu - jeśli to oczywiście nie jest tajemnica... ;)

A ja wypracowalem sobie jeszcze inny sposob.

Zaczynam od przykrecenia dwoch skrajnych (lewo-prawo) wieszakow (uzywam poziomicy laserowej zeby byly w poziomie, a jednoczesnie wypuszczam oba o dana grubosc ocieplenia - u mnie 10cm). Dalej rozciagam miedzy nimi sznurek i uzupelniam reszte (konieczny katownik zeby wieszak byl prostopadly do krokwii, czyli plaszczyzny skosu). W ten sposob mamy nasz "wzorcowy" dolny profil.

Teraz robie sufit. Z poziomica laserowa to jest w zasadzie najprostszy element.. Choc chyba nie bede w stanie go tutaj wytlumaczyc. Puszczam sobie laser w miejscu gdzie bedzie przyszla plaszczyzna sufitu i zaczynam od przykrecenia pierwszego skrajnego wieszaka. Dalej trzeba rzucic pion naszego juz przykreconego profila na podloge, rzucic pion tego pierwszego wyznaczonego wieszaka na podloge, zmierzyc odleglosc od profila do sufitu (po podlodze), taka sama odleglosc przeniesc na drugi kraniec i znowu pionem wyznaczyc miejsce montazu drugiego skrajnego wieszaka na suficie.

W ten sposob mamy wyznaczone dwa skrajne wieszaki "kranca" naszego sufitu. Rozwieszamy sznurek i miedzy nimi uzupelniamy reszte wieszakow i przywieszamy profil.

Mamy w ten sposob zamontowane idealnie dwa profile - sufitowy i ten pierwszy. To jest juz polowa sukcesu bo teraz rozwieszajac sznurek miedzy tymi profilami mamy nasza przyszla plaszczyzne sufitu :) I ten rozwieszony sznurek bedzie mi sluzyl przez caly czas przy kreceniu skrajnych wieszakow (nie ma wtedy zadnego znaczenia, czy na koncu jest prosta sciana, czy kosz, moga byc nawet dwa kosze a wszystko bedzie przykrecone idealnie).

No ale tak dokladniej to... Odliczam na skrajnych (lewa-prawa) krokwiach od zamontowanych juz wieszakow dokladnie 44cm i zaznaczam kreska na krokwii (w miejscu gdzie beda montowane kolejne wieszaki). Teraz (samemu ciezko - przydaje sie pomocnik) zahaczam sznurek na pierwszym profilu (owijam go - tak zeby sznurek wychodzil w plaszczyznie, czyli pod profilem, nie nad!) i pomocnik trzyma go na krancu profila sufitowego. Musi go trzymac w takim miejscu zeby sznurek przechodzil mniejwiecej pod zaznaczonym miejscem montazu wieszaka (te 44cm). Teraz biore w lapke katownik, przykladam do krokwii i ustawiam wieszak - w "dziurkach" musze widziec wczesniej zaznaczona kreske, wieszak musi byc prostopadly do krokwii, a dodatkowo musi przylegac do rozwieszonego sznurka. Jezeli tak jest - krece. To samo robie z drugim skrajnym, a potem rozwijam sznurek pomiedzy nimi i uzupelniam reszte.

I teraz mozesz znowu zaznaczyc 44cm na skrajnych krokwiach.. Jezeli to kosz i wlasnie "zabraklo" miejsca na ten wczesniejszej krokwii to poprostu zaznaczasz na jednej krokwii "blizej" srodka, czyli tam gdzie bedzie sie te 44cm dalo odmierzyc :)

Tak to ja robie.. Moze wydaje sie zawile ale jest proste jak byk - ze sprawnym pomocnikiem ostatnie moje pomieszczenie z dwoma koszami i dwoma oknami oprofilowalismy na gotowo w jeden dzien. Pewnie sa tacy co zrobiliby to znacznie szybciej ale ja jestem amatorem i moj dom to pierwsza moja robota poddaszowa ;-)
pozdr.

Daga&Adam
30-07-2009, 08:58
2. jak poprawnie "oprofiować" łaczenie dwóch skosów - czy na lączeniu ma być profil UD (a właściwie to dwa - z każdej strony) i do niego CD, czy inaczej? Nachylenie dachu 30st.

Musisz wziasc dwa profile UD, polozyc jeden na jego "ramionach" na podlodze, a drugi do niego plecami (czyli tak zeby sie oba stykaly plecami) i skrecic je razem *w samym rogu*. Tzn. na calej dlugosci ale nie w srodku tylko najblizej jak bedziesz umial jednego z "ramion" profila :) Krecisz malymi "pchelkami". Potem biezesz te dwa profile i odginasz (przydaja sie rekawiczki bo trzeba uzyc troche sily a profile sa ostre), tak ze finalnie masz polaczone ze soba "rogami" profile UD. Tak polaczone nakladasz na wczesniej przyciete pod skosem profile CD.

Aha - tu uwaga. Zeby poprawnie przyciac profile CD ja robie tak.. Rozwieszam sznurek miedzy ROGIEM sufitu, a miejscem (na samym dole), gdzie stykaja sie dwa prostopadle do siebie profile CD - czyli z dwoch skosow. I pokolei katowka tne profile z dwoch skosow dodajac ten 1cm od sznurka. Tu uwaga - nie zawsze ten skos wychodzi tak jak krokwia koszowa. Czasem jest przesuniety o ~3-5cm. Jak bys ten sznurek przytknal miedzy rog sufitu, a dokladnie srodek krokwii, to pewnie okaze sie, ze plaszczyzny wcale tam sie nie stykaja i nie bedzie sie dalo prawidlowo nalozyc skreconych UD.

Po nalozeniu tych skreconych UD na CD (trzeba sie troche nameczyc) trzeba jeszcze te UD przymocowac do krokwii koszowej. Ja to robie tak, ze przykrecam (najwygodniej w sumie jest to zrobic przed wlozeniem tych UD) uchwyty ES do krokwii koszowej i je trzeba przykrecic do UD. Poniewaz nijak nie da sie dojsc wkretarka wiec biore nozyce i wycinam paski ~4cm na "ramionach" UD, ktore potem odginam do pionu i w nie ladnie da sie juz podejsc i wkrecic wieszak ES.

Oczywiscie glownych profili CD *nie przykrecasz* do tych UD. One maja sobie "luzno" w nich latac :)

Obrobilem tak u mnie 5-6 koszy i wszystko sie swietnie trzyma i wyglada :-)
pozdr.

mickey30
30-07-2009, 12:07
zadałem pytanie czy flizelina teraz pomoże.....?, -a wcześniej dawali siatkę z włókna. -a ręce opadają, bo to kolejna ekipa od regipsów i naprawiali po poprzednikach :-?[/quote]

FlashBack
30-07-2009, 13:02
K
zadałem pytanie czy flizelina teraz pomoże.....?, -a wcześniej dawali siatkę z włókna. -a ręce opadają, bo to kolehjna ekipa od regipsów i naprawiali po poprzednikach :-?[/quote]a siatka pomogla? Nie znam fryzjera co strzyze przez telefon. Pekanie to, nie tylko sposob zazbrojenia i spoinowania bo nawet nie podales rodzaju masy. A siatka hmmm mozna zbroic scianki dzialowe zakrywac pekniecia ale nie zazbrajac laczen plyt szczegolnie tych cietych na poddaszach. Moze twoja wiezba miewa drgawki a stelaze zbyt ciasne albo itd.... z reszta nie slyszales, ze g/k to lipa bo pekaja.

kolorado
30-07-2009, 13:32
2. jak poprawnie "oprofiować" łaczenie dwóch skosów - czy na lączeniu ma być profil UD (a właściwie to dwa - z każdej strony) i do niego CD, czy inaczej? Nachylenie dachu 30st.

Musisz wziasc dwa profile UD, polozyc jeden na jego "ramionach" na podlodze, a drugi do niego plecami (czyli tak zeby sie oba stykaly plecami) i skrecic je razem *w samym rogu*. Tzn. na calej dlugosci ale nie w srodku tylko najblizej jak bedziesz umial jednego z "ramion" profila :) Krecisz malymi "pchelkami". Potem biezesz te dwa profile i odginasz (przydaja sie rekawiczki bo trzeba uzyc troche sily a profile sa ostre), tak ze finalnie masz polaczone ze soba "rogami" profile UD. Tak polaczone nakladasz na wczesniej przyciete pod skosem profile CD.

Hmm... A nie lepiej skręcić profile UD prostopadle do siebie - plecki do jednego z ramion - zamiast je odginać?

kolorado
30-07-2009, 13:40
No to wdzięczny byłbym za opisanie Twojego sposobu - jeśli to oczywiście nie jest tajemnica... ;)

A ja wypracowalem sobie jeszcze inny sposob.

(...)

No tak, z poziomicą laserową to zupełnie inna historia... A to jakiś top-high-tech sprzęt? :)

Daga&Adam
31-07-2009, 09:04
Hmm... A nie lepiej skręcić profile UD prostopadle do siebie - plecki do jednego z ramion - zamiast je odginać?

Z cala pewnoscia nie, bo kat nie jest az taki duzy! Zobaczysz na zywca, ze "moj" (to nie moj tylko chyba Rom-Koma pomysl) wyglada po skonczeniu "oryginal bosz" ;) Jedyne swoje zdjecie kosza (nawet dwoch;) jakie mam (niestety widok z daleka) to:

http://szyna.civ.pl/ocieplenie.jpg

Daga&Adam
31-07-2009, 09:10
No tak, z poziomicą laserową to zupełnie inna historia... A to jakiś top-high-tech sprzęt? :)

A skad. Ja mam dokladnie taki:

http://www.allegro.pl/item699967128_laser_krzyzowy_cll_stanley_77_214.ht ml

Jest o wiele dokladniejszy od normalnej poziomicy na wiekszych odleglosciach i naprawde przydaje sie do wielu innych rzeczy :) Niedlugo bedzie "katowany" przy montazu sufitow podwieszanych w calym domu (w sumie jakies 300m2 sufitow) -> z takim laserkiem to BAJKA :) Wlaczasz go z boku i tylko krecisz wieszaki tak zeby ich dol "zaswiecil". Ja polecam :-) Bez tego laserka chyba bym sie meczyl ze dwa razy dluzej :)
pozdr.

kolorado
31-07-2009, 14:12
Hmm, no nie wiem, jak między ścianami jest 90st., to profile chyba też będą po kątem 90st.? Trzeba będzie to sprawdzić...

Co do Twojego poddasza, to co to za poprzeczki pomiędzy profilami CD i po co one? Żeby wełna nie "wylatała"?

Co do poziomicy laserowej, to miałem nadzieję, że używasz czegoś tańszego... :(

FlashBack
31-07-2009, 16:05
Hmm, no nie wiem, jak między ścianami jest 90st., to profile chyba też będą po kątem 90st.? Trzeba będzie to sprawdzić...

Co do Twojego poddasza, to co to za poprzeczki pomiędzy profilami CD i po co one? Żeby wełna nie "wylatała"?

Co do poziomicy laserowej, to miałem nadzieję, że używasz czegoś tańszego... :(owszem gdyby nie fakt, ze ida skosem :)
Laserek nom ciekawe uzadzenie choc do suchej to niwelator z katem potrzebny.

kolorado
31-07-2009, 16:10
Hmm, no nie wiem, jak między ścianami jest 90st., to profile chyba też będą po kątem 90st.? Trzeba będzie to sprawdzić...
:(owszem gdyby nie fakt, ze ida skosem :)

Mimo wszystko na mój rozum kąt będzie ten sam...

Daga&Adam
01-08-2009, 08:57
Hmm, no nie wiem, jak między ścianami jest 90st., to profile chyba też będą po kątem 90st.? Trzeba będzie to sprawdzić...

Na moj gust tam nie ma 90st :) Zobaczysz na zywo w trakcie roboty, ze ten sposob jest najlepszy i naprawde bardzo prosty - skrecenie i osgiecie dwoch 4m profili to ze 3 minuty ;)


Co do Twojego poddasza, to co to za poprzeczki pomiędzy profilami CD i po co one? Żeby wełna nie "wylatała"?

Tak, to akurat zwykle listwy tynkarskie - byly akurat pod reka ;)


Co do poziomicy laserowej, to miałem nadzieję, że używasz czegoś tańszego... :(

Kupisz np. Bosha tanszego - ok. 200-250 pln. Tyle ze do tego jeszcze tyczke lub wysoki statyw i wyjdzie tyle samo :) Nie kupuj tylko nic, co sie nie samopoziomuje. Reczne krecenie i ustawianie doprowadzi Cie do rozpaczy ;)
pozdr.

anetabo
01-08-2009, 09:51
Kupisz np. Bosha tanszego - ok. 200-250 pln. Tyle ze do tego jeszcze tyczke lub wysoki statyw i wyjdzie tyle samo :) Nie kupuj tylko nic, co sie nie samopoziomuje. Reczne krecenie i ustawianie doprowadzi Cie do rozpaczy ;)
pozdr.

Potwierdzam w 100%. Mam skilla który się poziomuje pokrętłami i do poddasza wolę używać poziomicy aluminiowej 2m. Mam black deckera samopoziomującego ale tylko 1 linia pozioma. Dokupie teraz ten krzyżowy fajna sprawa i zasięg podawany przez producenta 3 razy większy niż tanie produkty 150-250zł.
Musi być samopoziomująca, krzyżowa i na tyczce - wszystko tym zrobisz. Statywy są dobre ale jak masz co pod nie podstawić, żeby robić poziom na 2,40m.
Wielkie dzięki za link. Pieniądze na to wydane są 100 razy lepiej zainwestowane niż np w geodete który za 2 razy tyle wbije 8 kijków.

Jakiś pomysł na umieszczanie grzybków laserem na krokwiach które nie do końca tworzą płaszczyznę? Bez udziału sznurka. Myślałam o dwóch liniach - pierwsze oznaczenie poziomu na krokwiach, potem złapanie kątownikem punktu wkręcania grzybka. Mam już kątownik patentu Roma.

FlashBack
01-08-2009, 18:29
[quote=Daga&Adam]
Jakiś pomysł na umieszczanie grzybków laserem na krokwiach które nie do końca tworzą płaszczyznę? Bez udziału sznurka. Myślałam o dwóch liniach - pierwsze oznaczenie poziomu na krokwiach, potem złapanie kątownikem punktu wkręcania grzybka. Mam już kątownik patentu Roma.
Laser taki jakiego uzywaja np.panowie od schodow i poreczy :P nie jest drogi ;)
Tylko dlaczego nie sposilkowac sie profilem :D

ravic
01-08-2009, 22:56
Jakiś miesiąc temu ekipa skończyła mi robić poddasze. Teraz zabrałem się za malowanie (gruntowanie) i zobaczyłem że w niektórych miejscach na łączeniach płyt ze ścianą murowaną otynkowaną pojawiły się pęknięcia. Są niewielkie - własciwie takie ryski (grubośc włosa) ale wzdłuż całej krawędzi. Te połączenia miedzy płytą a scianą były robione akrylem.

I pytannie:
CZy może tak być?
CZy przelecieć to jeszcze raz akrylem? CZy może pomalować i patrzeć czy nie wyjdą spod farby

FlashBack
02-08-2009, 06:25
Przy takiej kolejnosci prac to, zupelnie prawidlowe.

dozi
02-08-2009, 10:26
kto akryluje przed gruntowaniem ?

pawlok
02-08-2009, 12:38
Przebrnąłem przez 9 stron wątku pytania i odpowiedze nie znalazłem wiec mam nadzieje że tematu nie dubluje.
Czy moza zrobic tak - na poddaszu które na razie nie bedzie użytkowane (chcemy zamieszkac na dole na zime i powolutku wykańczać górę) przy pełnym deskowaniu wpakować 18 cm wełny skalnej toprockwol między krokwie i zostawic to bez robienia rusztu kładzenia folii paroizolacyjnej i drugiej warstwy wełny ?
Czyli uzyskać izolacje. Wraziwym punktem bedzie klatka schodowa która stanowić będzie miejsce gdzie ewentualna para z dołu bedzie przenikać..
Oczywiscie całośc domu będzie ogrzewana.
A potem stopniowo dokrecac grzybki i robic/wykańczać pomieszczenie krok po kroku. Pokoje odciete byłyby od klatki poprzez zamkniete drzwi.
Czy jest to sensowny pomysł czy są jakieś niebezpieczeństwa?
Jest to kwestia 1/2 do roku by zamknąć całość.
pozdrawiam
Pawlok

Wirecki
02-08-2009, 12:49
1. czy rozstaw wkrętów na skosach ma byc taki sam jak na sufitach - 15cm, czy nie tak gęsto, powiedzmy jak na sciankach 20-25cm?
2. czy przy łączeniu dwóch płyt - na skosie i na ściance kolankowej - nalezy zachować szczelinę, czy można łaczyć je na styk?
3. czy płytę GK mocuje się do szczeliny w ościeżnicy okna połaciowego, czy tylko wsuwa się w tę szczelinę?

Z góry dzięki

FlashBack
02-08-2009, 14:21
1. 15-17cm
2. Max 1cm
3. Wylacznie wsuwa

FlashBack
02-08-2009, 14:26
Przebrnąłem przez 9 stron wątku pytania i odpowiedze nie znalazłem wiec mam nadzieje że tematu nie dubluje.
Czy moza zrobic tak - na poddaszu które na razie nie bedzie użytkowane (chcemy zamieszkac na dole na zime i powolutku wykańczać górę) przy pełnym deskowaniu wpakować 18 cm wełny skalnej toprockwol między krokwie i zostawic to bez robienia rusztu kładzenia folii paroizolacyjnej i drugiej warstwy wełny ?
Czyli uzyskać izolacje. Wraziwym punktem bedzie klatka schodowa która stanowić będzie miejsce gdzie ewentualna para z dołu bedzie przenikać..
Oczywiscie całośc domu będzie ogrzewana.
A potem stopniowo dokrecac grzybki i robic/wykańczać pomieszczenie krok po kroku. Pokoje odciete byłyby od klatki poprzez zamkniete drzwi.
Czy jest to sensowny pomysł czy są jakieś niebezpieczeństwa?
Jest to kwestia 1/2 do roku by zamknąć całość.
pozdrawiam
Pawlok
Mozna tak zrobic. Swiatlo klatki zamknac rusztem drewnianym i pokryc np.styropianem. latwe bedzie to do demontazu po kilka razy by wejsc na gore. Do osadzenia rusztu do sciany uzyc siodel tak caly ruszt bedzie demontowalny.

pawlok
02-08-2009, 14:37
Mozna tak zrobic. Swiatlo klatki zamknac rusztem drewnianym i pokryc np.styropianem. latwe bedzie to do demontazu po kilka razy by wejsc na gore. Do osadzenia rusztu do sciany uzyc siodel tak caly ruszt bedzie demontowalny.

Hmm nie do końca pasuje to do mojej koncepcji - gdyż będa schody - bez nich nie uzyskam odbioru a wiec mozliwosci zamieszkania...
Stąd bardziej pytam czy wełna moze byc wystrawiona na dzialanie pary wodnej wynikającej ż uzytkowania dolu, jeżeli tak jak długo ?...
A moze sporną cześć kaltki prowizorycnzie pokryc folią paraizolacyjną ?
pozdrawiam
Pawlok

Wirecki
02-08-2009, 14:54
1. 15-17cm
2. Max 1cm
3. Wylacznie wsuwa Dzięki. Ad tej szczeliny przy styku płyt ściany kolankowej i skosu - rozumiem, że nie za szeroka, ale jakie jest "min"? czy moze być bez odstepu, na styk?

naLeśnik
02-08-2009, 15:40
...piankowanie przed oprofilowaniem
http://images30.fotosik.pl/263/7c6a4ffefe01261b.jpg (www.fotosik.pl)

jako że niebawem czeka mnie obróbka okien interesuje mnie jaką pianką wykonuje się coś takiego??

FlashBack
02-08-2009, 17:31
Mozna tak zrobic. Swiatlo klatki zamknac rusztem drewnianym i pokryc np.styropianem. latwe bedzie to do demontazu po kilka razy by wejsc na gore. Do osadzenia rusztu do sciany uzyc siodel tak caly ruszt bedzie demontowalny.

Hmm nie do końca pasuje to do mojej koncepcji - gdyż będa schody - bez nich nie uzyskam odbioru a wiec mozliwosci zamieszkania...
Stąd bardziej pytam czy wełna moze byc wystrawiona na dzialanie pary wodnej wynikającej ż uzytkowania dolu, jeżeli tak jak długo ?...
A moze sporną cześć kaltki prowizorycnzie pokryc folią paraizolacyjną ?
pozdrawiam
Pawlokwelnie nic sie nie stanie ale przez niezabezpieczona welne bedzie spory dyskomfort. Nalezy odizolowac poddasze od dolu. Przy kazdej zmianie cisnienia bedziesz lykal fruwajaca welne. Zrob w takim razie kurtyne z nachodzacych na siebie arkuszy folii.

FlashBack
02-08-2009, 17:35
Nalesnik pianka niskoprezna o wytrzymalosci term.ok.90st.C

naLeśnik
02-08-2009, 17:37
Nalesnik pianka niskoprezna o wytrzymalosci term.ok.90st.C
dzięki

A Ty też stosujesz piankę?? czy raczej upychasz wełnę wokół okien bądź ewentualnie jakiś styropian??

pawlok
02-08-2009, 18:27
Pawlokwelnie nic sie nie stanie ale przez niezabezpieczona welne bedzie spory dyskomfort. Nalezy odizolowac poddasze od dolu. Przy kazdej zmianie cisnienia bedziesz lykal fruwajaca welne. Zrob w takim razie kurtyne z nachodzacych na siebie arkuszy folii.[/quote]

Dzięki za odp.
Najwązniejsze że wełna to przetrwa...
Pawlok

ravic
02-08-2009, 19:25
Przy takiej kolejnosci prac to, zupelnie prawidlowe.

Nie bardzo rozumiem. Czy to oznacza, że mam jeszcze raz akrylować czy malować i tych pęknięć nie będzie widać. Czy coś z kolejnością prac jest nie tak?

FlashBack
02-08-2009, 19:26
Pawlokwelnie nic sie nie stanie ale przez niezabezpieczona welne bedzie spory dyskomfort. Nalezy odizolowac poddasze od dolu. Przy kazdej zmianie cisnienia bedziesz lykal fruwajaca welne. Zrob w takim razie kurtyne z nachodzacych na siebie arkuszy folii.

Dzięki za odp.
Najwązniejsze że wełna to przetrwa...
Pawlok[/quote]
Zamkniecie kurtyna uchroni ciebie przed welna a poddasze przed ogrzewaniem.

dozi
02-08-2009, 23:21
Przy takiej kolejnosci prac to, zupelnie prawidlowe.

Nie bardzo rozumiem. Czy to oznacza, że mam jeszcze raz akrylować czy malować i tych pęknięć nie będzie widać. Czy coś z kolejnością prac jest nie tak?

ravic, akryluje się tylko po zagruntowaniu. Jak jakiś majster położył Ci akryl w zakurzone narożniki, to będzie odłaził - to miał Flaschback na myśli.
Druga sprawa - indolencja majstra, czy błąd w twoim nazewnictwie. Wierzyć mi się nie chce, że majster akrylował Ci narożniki, bez uprzedniejszego zagruntowania... Może ty przez gruntowanie rozumiesz położenie pierwszej warstwy farby?

FlashBack
03-08-2009, 06:15
Nalesnik pianka niskoprezna o wytrzymalosci term.ok.90st.C
dzięki

A Ty też stosujesz piankę?? czy raczej upychasz wełnę wokół okien bądź ewentualnie jakiś styropian??ukladam welne. Trafiaja sie rozne zakamarki gdzie mozna dac pianke. Pytanie czy potrzebujesz kolniez z pianki.

Wirecki
03-08-2009, 10:03
Jak to jest z impregnacją płyt? Kiedy należy impregnować i co dokładnie?
Całe płyty, już zagipsowane przed malowaniem czy miejca ich łączenia pod szpachlowanie? A może te łączenia "ręcznie" fazowane? Proszę o polecenie dobrego środka impregnującego - docelowo zamierzam pomalować płyty białą farbą.

kolorado
03-08-2009, 10:18
Co do Twojego poddasza, to co to za poprzeczki pomiędzy profilami CD i po co one? Żeby wełna nie "wylatała"?
Tak, to akurat zwykle listwy tynkarskie - byly akurat pod reka ;)

A one tak na stałe, czy do przyklejenia folii?

anetabo
03-08-2009, 10:41
...
Tylko dlaczego nie sposilkowac sie profilem :D

Niestety na prawie wszystkich ścianach mam wymiar dłuższy niż 4m (takie mam profile) i dodatkowo jest to dach kopertowy więc wszędzie są krokwie narożne. Dodatkowo profil ma sporo luzu do 1cm na montażu grzybka. Tak więc nie chcę narobić garbów.
Ale już mi przyświeca myśl zgodnie z opisem Daga i Adama tu zamieszczonym, nie wiem czy nie powtarzam. Umieszczam sufitowy i dolny profil - przeciągam sznurek równolegle do krowki z dołu do góry- ustawiam laser w płaszczyźnie przecianającej środek grzybka i wszędzie gdzie się "świeci" sznurek mam idealnie równo przyczepione grzybki z pomocą kątownika patentu Roma.

PS. Daga i Adam a cóż to za demoralizujące zdjęcie z wełną bez masek i okularów... :)

gomul
04-08-2009, 19:27
Mamy zrobiona podloge na stryszku z desek przybitych do jetek. Pod spod miedzy jetki wata i pod spod jeszcze zamontujemy plyty na stelazu. Welna dolega do desek(konsultant z isovera twierdzil, ze na suficie welne mozna tak zamontowac). Stryszek ma sluzyc jako przechowalnia gratow.
Czy myslicie ze trzeba cos na te deski jeszcze klasc, tak zeby kurz nie siadal na welne? (czy w ogole cos sie stanie jesli ona sie zakurzy pod tymi deskami)?

zdjecie ukazujace warsty stryszku:
http://img33.imageshack.us/img33/2194/zdjcia0022f.jpg

z gory dziekuje za odpowiedzi!

FlashBack
04-08-2009, 19:39
Mamy zrobiona podloge na stryszku z desek przybitych do jetek. Pod spod miedzy jetki wata i pod spod jeszcze zamontujemy plyty na stelazu. Welna dolega do desek(konsultant z isovera twierdzil, ze na suficie welne mozna tak zamontowac). Stryszek ma sluzyc jako przechowalnia gratow.
Czy myslicie ze trzeba cos na te deski jeszcze klasc, tak zeby kurz nie siadal na welne? (czy w ogole cos sie stanie jesli ona sie zakurzy pod tymi deskami)?

zdjecie ukazujace warsty stryszku:
http://img33.imageshack.us/img33/2194/zdjcia0022f.jpg

z gory dziekuje za odpowiedzi!
Jaki kurz? A gdzie rodzice ;) . Stryszek powinien byc tylko dobrze wentylowany.
Pytanie czy to co miedzy jetkami jest wystarczajace.

Wirecki
04-08-2009, 20:39
Jak to jest z impregnacją płyt? Kiedy należy impregnować i co dokładnie?
Całe płyty, już zagipsowane przed malowaniem czy miejca ich łączenia pod szpachlowanie? A może te łączenia "ręcznie" fazowane? Proszę o polecenie dobrego środka impregnującego - docelowo zamierzam pomalować płyty białą farbą.Podnoszę, może ktoś coś doradzi...

FlashBack
04-08-2009, 20:46
Impregnacja :o, impregnowane sa fabrycznie plyty"zielone".
Pozostaje zakup farby gruntujacej pod docelowa farbe /producent/, waleczek i do przodu :)

Daga&Adam
04-08-2009, 22:36
Ale już mi przyświeca myśl zgodnie z opisem Daga i Adama tu zamieszczonym, nie wiem czy nie powtarzam. Umieszczam sufitowy i dolny profil - przeciągam sznurek równolegle do krowki z dołu do góry- ustawiam laser w płaszczyźnie przecianającej środek grzybka i wszędzie gdzie się "świeci" sznurek mam idealnie równo przyczepione grzybki z pomocą kątownika patentu Roma.


Dokladnie. Ale chyba szybciej bedzie ustawic w ten sposob (z uzyciem laserka) dwa narozne (max lewy i max prawy) grzybki, a potem miedzy nimi rozciagnac sznurek i uzupelnic reszte (tu wystarczy juz sam katownik).


PS. Daga i Adam a cóż to za demoralizujące zdjęcie z wełną bez masek i okularów... :)

A daj spokoj - w maskach sie dusze, a okulary odrazu paruja i nic w nich nie widze ;-) Moj tesc znalazl sposob i jego NIC nie gryzie - ubiera sie w spodnie i koszule z dlugim rekawem z dzinsow. Do tego sie welna nie przykleja. Tylko ze kapie z niego jakby wyszedl z basenu :) To ja jednak wole pluc, kichac i sie drapac niz miec 50st C w ubraniu :) :)
pozdr.

dozi
04-08-2009, 23:47
Jak to jest z impregnacją płyt? Kiedy należy impregnować i co dokładnie?
Całe płyty, już zagipsowane przed malowaniem czy miejca ich łączenia pod szpachlowanie? A może te łączenia "ręcznie" fazowane? Proszę o polecenie dobrego środka impregnującego - docelowo zamierzam pomalować płyty białą farbą.Podnoszę, może ktoś coś doradzi...

Witam!
Zalatany troszkę jestem...
Ja płyty spoinuję, potem szpachluję, potem szlifuję, następnie gruntuję np unigrunt,wstępne malowanie, gdzieniegdzie wyprawki, i w końcu ostateczne malowanie.
taka jest moja kolejność prac.
pozdrawiam!

anetabo
05-08-2009, 06:22
Dokladnie. Ale chyba szybciej bedzie ustawic w ten sposob (z uzyciem laserka) dwa narozne (max lewy i max prawy) grzybki, a potem miedzy nimi rozciagnac sznurek i uzupelnic reszte (tu wystarczy juz sam katownik).
...To ja jednak wole pluc, kichac i sie drapac niz miec 50st C w ubraniu :) :)
pozdr.

Zgadzam się co do sznurka poziomo. Dzięki.

Co do plucia, kichania i drapania się, to nie chcę ale czuję się w obowiązku powiedzieć, że kumplowi pulmonolog usuwał powbijane kawałki wełny z płuc :( (ale nie po robocie u nas) co na początku strasznie wyglądało jak czarne plamy na rtg.
Patrzyliśmy pod światło w pokoju w trakcie układania wełny (Knauf) i to draństwo jest rozpylone wszędzie. Okulary zaparowane, kombinezony malarskie jednorazowe szczelnie okalające, maski przeciwgazowe (takie z dwoma zaworami) i okulary przeciwodpryskowe... Niezła jazda - ale bez porównania z tym co było wcześniej - w bawełnianych dresach, tshirtach, okularkach ochronnych (2 dni wyjęte z życiorysu jak jeszcze nie wiedzieliśmy, żeby nie przecierać potu z twarzy).
Zostały nam same skosy więc sprawdzę patent z jeansem.

Player
05-08-2009, 10:17
cześć
Mam pytanie czy szpachlowac tylko łączenia płyt i wkręty?
czy całą płytę?
słyszłem różne opinie

tacim
05-08-2009, 10:44
szukam majstra szukam i dupa nie ma już nie moge słuchać "Panie oczywiście, że ocieplam kiedyś na zachodzie to robiłem" a gostek kafelkarz z polecenia :)

FlashBack
05-08-2009, 12:17
cześć
Mam pytanie czy szpachlowac tylko łączenia płyt i wkręty?
czy całą płytę?
słyszłem różne opinie
Jak robisz to pierwszy raz to szpachluj cale. Wpierw wyspoinowac tylko krawedzie i styki.

FlashBack
05-08-2009, 12:20
szukam majstra szukam i dupa nie ma już nie moge słuchać "Panie oczywiście, że ocieplam kiedyś na zachodzie to robiłem" a gostek kafelkarz z polecenia :)to ja chetnie wykafelkuje ;)

Player
05-08-2009, 12:20
robi mi ekipa
ponoć jak zaszpachlujesz całei mocniej przytrzesz to w tych miejscach przy malowaniu farba odchodzi od wałka??
to prawda?

FlashBack
05-08-2009, 12:23
robi mi ekipa
ponoć jak zaszpachlujesz całei mocniej przytrzesz to w tych miejscach przy malowaniu farba odchodzi od wałka??
to prawda? dobre sobie :D

Player
05-08-2009, 12:24
moim zdaniem po zagruntowaniu powinno być ok

FlashBack
05-08-2009, 12:47
moim zdaniem po zagruntowaniu powinno być okgruntowaniu :o aaa ta bedzie o`k

Player
05-08-2009, 12:49
?
nie gruntowałeś płyty GK?

anetabo
05-08-2009, 12:54
?
nie gruntowałeś płyty GK?

Przed czy po szpachlowaniu?

Player
05-08-2009, 12:55
po

pawlok
05-08-2009, 17:19
Następująca sytuacja - wysokość krokiew 20cm, wysokość jętek 18cm.
Czy dając wełnę między krokwie-jętki ROCKWOLL-TOPROCK - dać 18cm grubości czy 16 uzyskując na skosie odpowiednio szczelinę 2 lub 4cm .
Na jętki jako podłogę nieużywanego/nieogrzewanego stryszku chcę położyć deski zachowując miedzy nimi szczeliny - tu w jednym wariancie wełna dochodziłaby do podłogi, w drugim byłoby 2 cm przestrzenii...


pozdrawiam
Pawlok

tacim
05-08-2009, 17:38
czytam i nie znalazłem w efekcie końcowym co daje się między murłatę a membranę. Kumpel mówi, że u niego normalnie wełna wychodzi na zewnątrz i podbitka ją zakryła dziwne co

FlashBack
05-08-2009, 20:26
Następująca sytuacja - wysokość krokiew 20cm, wysokość jętek 18cm.
Czy dając wełnę między krokwie-jętki ROCKWOLL-TOPROCK - dać 18cm grubości czy 16 uzyskując na skosie odpowiednio szczelinę 2 lub 4cm .
Na jętki jako podłogę nieużywanego/nieogrzewanego stryszku chcę położyć deski zachowując miedzy nimi szczeliny - tu w jednym wariancie wełna dochodziłaby do podłogi, w drugim byłoby 2 cm przestrzenii...


pozdrawiam
Pawlok
A jakie mamy krycie wstepne bo nie pamietam :)
Dla deskowanego to juz 4.

pawlok
05-08-2009, 20:43
A jakie mamy krycie wstepne bo nie pamietam :)
Dla deskowanego to juz 4.

Ups..oczywiście pełne deskowanie .właśnie wróciem z budowy optycznie 2 cm to jednak mała szczelina wentylacyjna...
Czyli lepiej pójśc jednak w 4 cm?

pozdrawiam
Pawlok

FlashBack
05-08-2009, 21:43
Szczelina jej przekroj i droznosc jest tylko i wylacznie bajerem. J esli nie bedzie ona miala zapewnionego przeplywu powietrza wlotem od strony okapu i wylotu w kalenicy lub przy stryszkach nieocieplanych przez otwory wentylacyjne (pierwsze bardziej korzystne). Dlatego trzeba miec oko na dekarzy, ociepleniowcow i podbitkowcow.

Wirecki
06-08-2009, 10:35
Kleję folię paroszczelną do ścieżnicy okna dachowego taśmą butylową. I nie bardzo chce się trzymać, odkleja się. Czy to może być kwestia osłabienia przyczepności z powodu pylenia wełny? Jakość taśmy? zakurzona folia?

folia delta reflex
wełna isover
taśma butyltec z http://folnet.pl/do/item/10-111_6/Butyltec

FlashBack
06-08-2009, 11:29
Kleję folię paroszczelną do ścieżnicy okna dachowego taśmą butylową. I nie bardzo chce się trzymać, odkleja się. Czy to może być kwestia osłabienia przyczepności z powodu pylenia wełny? Jakość taśmy? zakurzona folia?

folia delta reflex
wełna isover
taśma butyltec z http://folnet.pl/do/item/10-111_6/Butyltec

Wirecki
06-08-2009, 11:31
chyba myśl przewodnia gdzieś umknęła....

FlashBack
06-08-2009, 11:39
1. Jak wiekszosc - zszywkami
2. Klejem uszczelniajacym
3.tylko wywinac.

edde
06-08-2009, 14:01
4. uszczelniaczem dekarskim (potocznie zwanym silikonem dekarskim) wspomagając się zszywkami ;)

pawlok
06-08-2009, 21:32
Szczelina jej przekroj i droznosc jest tylko i wylacznie bajerem. J esli nie bedzie ona miala zapewnionego przeplywu powietrza wlotem od strony okapu i wylotu w kalenicy lub przy stryszkach nieocieplanych przez otwory wentylacyjne (pierwsze bardziej korzystne). Dlatego trzeba miec oko na dekarzy, ociepleniowcow i podbitkowcow.

O wlot i wylot się nie obawiam będzie cug - jest szczelina w kalenicy + dodatkowa wentylacja stryszku..
Drążąc dalej to zrobćc 2 czy 4 cm szczeliny?

pozdrawiam
Pawlok

FlashBack
07-08-2009, 08:51
Szczelina jej przekroj i droznosc jest tylko i wylacznie bajerem. J esli nie bedzie ona miala zapewnionego przeplywu powietrza wlotem od strony okapu i wylotu w kalenicy lub przy stryszkach nieocieplanych przez otwory wentylacyjne (pierwsze bardziej korzystne). Dlatego trzeba miec oko na dekarzy, ociepleniowcow i podbitkowcow.

O wlot i wylot się nie obawiam będzie cug - jest szczelina w kalenicy + dodatkowa wentylacja stryszku..
Drążąc dalej to zrobćc 2 czy 4 cm szczeliny?

pozdrawiam
Pawloknie martwisz sie, no ja tez :D to zrob szczeline na 2

pawlok
07-08-2009, 21:44
nie martwisz sie, no ja tez :D to zrob szczeline na 2

Dzięki za poradę..
Czyli trzymam się pierwszej myśli :-)
Pawlok

FlashBack
07-08-2009, 21:58
nie martwisz sie, no ja tez :D to zrob szczeline na 2

Dzięki za poradę..
Czyli trzymam się pierwszej myśli :-)
Pawlok
nie martwie sie bo nie moje :) i dlatego czasem nie warto sie wysilac z radami bo pytajacy w wiekszosci i tak robi po swojemu.
Rada? rob na 4 ale to wiaze sie jeszcze z paroma innymi rzeczami.

pawlok
07-08-2009, 22:07
nie martwie sie bo nie moje :) i dlatego czasem nie warto sie wysilac z radami bo pytajacy w wiekszosci i tak robi po swojemu.
Rada? rob na 4 ale to wiaze sie jeszcze z paroma innymi rzeczami.

Potrafisz ładnie zakręcić z odpowiedziami :-(
Z czym wiążę się jeszcze owe 4 ?
Pawlok

FlashBack
07-08-2009, 22:47
chocby z zachowaniem docelowej grubosci ocieplenia, wykonanie typu 15+5 to, trzeba do lamusa schowac. osobiscie miedzy krokwie pakowalbym jak naj mniej (lub "byle co") a na krokwie jak najwiecej. zalezy to od umiejscowienia okien, drzwi. w rzeczywistosci moze okazac sie, ze nie bedziesz mogl wykonac grubszej warstwy nakrokwiowo jak np. 2-3cm i co wowczas zrobisz? zamkniesz wentylacje? zburzysz sciany dzialowe i szczytowe? ano ocieplisz byle sie wprowadzic bo o mieszkaniu trudno mowic.

co do szczelin, ciezko jest wykonywac rozne szczeliny zalezne od rozstawu krokwi dlatego przyjac trzeba jedna szczeline w/g najwezszego rozstawu krokwi. i tu moze sie okazac, ze te twoje 2cm plus to miedzy krokwiami to .... nic. zaciagnij do roboty ekipe i bedziesz mial z glowy problemy. przyjda zobacza online, pomierza, doradza i wykonaja.

RadekO
08-08-2009, 08:46
Do obudowy okna połaciowego używacie profilu U 30, czy innego?

FlashBack
08-08-2009, 20:39
Do obudowy okna połaciowego używacie profilu U 30, czy innego?
...? a dokladniej. bo z jednej strony nie, z drugiej tak. do tego nawet z udzialem CD60

RadekO
09-08-2009, 09:44
Wyznaczamy najpierw płaszczyznę glifów - dolnego i górnego. I według tej płaszczyzny do boków krokwi mocuje się profile U a między nie profile CD - 1 na końcu zabudowy jak najbliżej ścianki kolankoweji, dwa przy załamaniu (kąt załamania) i jeden przy oknie.
Dodatkowo ten profil nakłada się na profile główne obcięte na szerokość okna ii mocuje się go z dolnym i górnym profilem (tym dodatkowym)
To chyba tak być powinno

FlashBack
09-08-2009, 09:55
tak. juz myslalem, ze chcesz mocowac profil do samego okna albo przy samej ramie.

Daga&Adam
09-08-2009, 10:04
Hej!

Mam juz zabudowane poddasze - skosy i sufity, uff ;-)

Przyszla pora zeby wykonac przedscianke. Mam ja na wszystkich skosach. Scianka bedzie miala wysokosc ~120cm (akurat na szerokosc plyty KG :), mocowana do stropu (na gotowo po wylewkach wyjdzie te 110-115cm). Skosy zabudowywalem tak, ze na wysokosci przedscianki wszedzie biegnie glowny profil CD.

Jak zrobic taka przedscianke ? Czy przy tej wysokosci wystarczy zastosowanie standardowych UD30 i CD60, czy trzeba uzyc dedykowanych do stawiania scian UW / CW ?

Jak przymocowac górą ta przedscianke do istniejacego CD60 ? Slyszalem (ale nigdzie nie widzialem) o profilach typu "V", wyobrazam sobie to tak ze najpierw krece tego V do CD60, a potem do tego V krece UD30 juz "plecami do gory" zeby moznabylo wsunac w niego pionowo CD60.

A moze poprostu odrazu krecic do tego CD60 - UD30 ? Moznaby wyciac co te parenascie cm w UD30 "paski", odgiac je pod odpowiednim katem (zeby UD30 byl ustawiony prostopadle do podlogi) i te "paski" przykrecac pchelkami do CD60 ? Tylko czy to bedzie wystarczajaco mocne ?:)

Czy wystarczy do takiej przedscianki przykrecic jedna warstwe plyt KG, czy bedzie to wystarczajaco sztywne? A moze dwie warstwy KG ?

Duzo pytan ale mysle, ze odpowiedzi przydadza sie innym w przyszlosci :)
pozdr.

FlashBack
09-08-2009, 10:38
okladzina scianki kolankowej to, jedno a skos drugie po grzyba to jeszcze laczyc? bez wzgledu na wysokosc (w tym przypadku) wykonac okladzine kolankowej na cd.

Daga&Adam
09-08-2009, 11:20
okladzina scianki kolankowej to, jedno a skos drugie po grzyba to jeszcze laczyc? bez wzgledu na wysokosc (w tym przypadku) wykonac okladzine kolankowej na cd.

No po to, ze jakos sie to musi przeciez trzymac! Wlasciwa scianke kolankowa to ja mam wysokosci 20cm, 100cm glebiej :)
pozdr.

Kris2222
09-08-2009, 11:21
no to mam pytanko
łączenia sufit -ściana , wszystkie te co mają pękać sie aryluje
co za akrylu używać , z tuby ,jaki najlepiej ,czy jakiś inny?
no i jak to dobrze zrobić ? szlifuje sie to jakoś czy jak ? bo wiadomo paluchem zrobi sie trochę na okrągło ,troche niedokładnie
wiec jak to dobrze zrobić?

FlashBack
09-08-2009, 11:31
no to mam pytanko
łączenia sufit -ściana , wszystkie te co mają pękać sie aryluje
co za akrylu używać , z tuby ,jaki najlepiej ,czy jakiś inny?
no i jak to dobrze zrobić ? szlifuje sie to jakoś czy jak ? bo wiadomo paluchem zrobi sie trochę na okrągło ,troche niedokładnie
wiec jak to dobrze zrobić?jak wykonujesz tak by pekaly to i akryl nie pomoze.

FlashBack
09-08-2009, 11:35
okladzina scianki kolankowej to, jedno a skos drugie po grzyba to jeszcze laczyc? bez wzgledu na wysokosc (w tym przypadku) wykonac okladzine kolankowej na cd.

No po to, ze jakos sie to musi przeciez trzymac! Wlasciwa scianke kolankowa to ja mam wysokosci 20cm, 100cm glebiej :)
pozdr.teraz mam juz jasnosc :) najpierw nalezalo wykonac scianke kolankowa, sufit i dopiero skos (stelaze). juz chyba kiedys o tym rozmawialismy przy okazji wykonywania narozy w czterospadach itp.

Kris2222
09-08-2009, 11:37
dobra,dobra Flash bez podśmiewania sie , jesli nie potrafisz odpowiedzieć na zadane pytanie to po co zabierasz w ogóle głos

dorośnij chłopie w końcu ,bo jak narazie swoją osobą prezentujesz poziom przedszkolaka a nie doświadczonego wykonawcy

FlashBack
09-08-2009, 11:42
dobra,dobra Flash bez podśmiewania sie , jesli nie potrafisz odpowiedzieć na zadane pytanie to po co zabierasz w ogóle głos

dorośnij chłopie w końcu ,bo jak narazie swoją osobą prezentujesz poziom przedszkolaka a nie doświadczonego wykonawcy
glos dla liczby postow o akrylowaniu wiem tyle, ze nie pomaga na pekajace laczenia.
dobre, dobre :)

Kris2222
09-08-2009, 11:53
to wypowiedz sie co według ciebie jest lepszym rozwiązaniem

tylko mi kitu nie wciskaj ,że łączenie ściana-sufit można zrobić bez kontrolowanego pęknięcia

Daga&Adam
09-08-2009, 11:59
teraz mam juz jasnosc :) najpierw nalezalo wykonac scianke kolankowa, sufit i dopiero skos (stelaze). juz chyba kiedys o tym rozmawialismy przy okazji wykonywania narozy w czterospadach itp.

Ja jeszcze nie mam plyt na skosach - dopiero stelaze, no i oczywiscie welna + folia paroizolacyjna:) I chce sie ze scianka kolankowa "wpiac" do profila CD ze skosu, ktory specjalnie sobie na tej wysokosci w kazdym pokoju przygotowalem.

No a oprocz tego chcialem pociagnac caly skos az do samego dolu, bo az do samego dolu idzie izolacja 15+10, ktora laczy sie z izolacja zewnetrzna. W powstalej przestrzeni beda instalowane kanaly wentylacji mechanicznej i instalacja elektryczna :)
pozdr.

FlashBack
09-08-2009, 12:08
to wypowiedz sie co według ciebie jest lepszym rozwiązaniem

tylko mi kitu nie wciskaj ,że łączenie ściana-sufit można zrobić bez kontrolowanego pęknięcia
:D oczywiscie, ze mozna wszystko zalezy od roli jaka spelnia okladzina sufitu.
polaczenia kontrolowane kryje sie akrylem z puszki lub kartusza zaleznie od posiadanych narzedzi do nalozenia i wyrownania spoiny akrylowej.

Kris2222
09-08-2009, 12:22
jaki to akryl z puszki ? co za narzędzia potrzeba
jak wyrobia sie takie łączenie, palcem , czy sie szlifuje jak wyschnie

FlashBack
09-08-2009, 12:30
teraz mam juz jasnosc :) najpierw nalezalo wykonac scianke kolankowa, sufit i dopiero skos (stelaze). juz chyba kiedys o tym rozmawialismy przy okazji wykonywania narozy w czterospadach itp.

Ja jeszcze nie mam plyt na skosach - dopiero stelaze, no i oczywiscie welna + folia paroizolacyjna:) I chce sie ze scianka kolankowa "wpiac" do profila CD ze skosu, ktory specjalnie sobie na tej wysokosci w kazdym pokoju przygotowalem.

No a oprocz tego chcialem pociagnac caly skos az do samego dolu, bo az do samego dolu idzie izolacja 15+10, ktora laczy sie z izolacja zewnetrzna. W powstalej przestrzeni beda instalowane kanaly wentylacji mechanicznej i instalacja elektryczna :)
pozdr.

Daga&Adam
09-08-2009, 13:05
...

Hm ? :)

FlashBack
09-08-2009, 13:08
...

Hm ? :)
he :D
jest wiele sposobow na wykonanie scianki ten jest ostatnim, po oplytowaniu skosu przykrecic przez plyte profil ud do cd.

RadekO
09-08-2009, 19:49
Flashback - a może podpowiesz, gdzie w Szczecinie lub okolicach można nabyć ten profil U. Wszędzie są UD i CD oraz te do ścianek działowych, ale nigdzie nie natrafiłam na profil U.
I jeszcze inne pytania do wszystkich - w gąszczu terminologii i materiałów do wykończenia płyt pojawiło się wiele pojęć. Podpowiedzcie co najlepiej na łączenia płyt - taśma papierowa, czy z włóknem szklanym.
Z wypowiedzi Flashback'a, wywnioskowałam, że stosuje gotową masę szpachlową Sheetrock (z zielonym, czy niebieskim wieczkiem?). Ron Kom pisał, że używa Rigips Vario lub Cekol 40. Pewnie zdecyduję się na Sheetrock, ale z którym wieczkiem?
Czy w naroża lepiej taśmę papierową z wkładką metalową, czy narożnik z siatką?
Czy może taśmę fizelinową?
W dwóch pomieszczeniach mam komin, jak tu zrobić dobrze konstrukcję do sufitu? Czy na kominie mogę mocować profil przyścienny?
Tak się zdarzyło, że "fachowcy" stawiając mi ścianki działowe na pietrze, postawili jedną tak jak idzie krokiew, no i oczywiście jest wymurowana aż do wysokości krokwi. Gdyby to nie była silka to pewnie bym przystąpiła do jej przycięcia, ale jest silka 12 i cholerstwo twarde. Dzisiaj próbowaliśmy ją przyciąć ale poszła nam tarcza już na pierwszej cegle. Nie da rady tam nawet wepchnąć 5 cm. Jutro sprobuję z cienkim styropianem, ale jeśli się nie uda, to co z tym fantem?Z góry dzięki za wszelkie info

FlashBack
09-08-2009, 20:11
na poddasza uzywam wylacznie masy VARIO plus tasma zawsze papierowa (polecam sheetrocka jako gladz lub mase finiszowa na g/k podobnie jak profin mixa), naroza zbroi sie tez tasma paierowa procz tych zewnetrznych te flexem, aluminiowym lub papierowym z wkladka alu lub metal.
jak scianka podchodzi do krokwi przynajmniej jest jak zamocowac profil U dla CD. Profili V nie stosuje bo sa zbyteczne. Omijaj jak ognia wszelkich siatek do zbrojenia laczen plyt. Profil U obwodowo na sufitach jest wymagany ze wzgledow na ochronnosc ogniowa dodatkowo utrzymuja profile nosne bo glowne nie musza byc tak dlugie by spoczywac na U obwodowym. Istotne jest odpowiednie dobranie wieszakow ich rozstawu, rodzaju stelaza ("musimy wiedziec do czego nam ten sufit")

RadekO
09-08-2009, 20:57
na poddasza uzywam wylacznie masy VARIO plus tasma zawsze papierowa (polecam sheetrocka jako gladz lub mase finiszowa na g/k podobnie jak profin mixa), naroza zbroi sie tez tasma paierowa procz tych zewnetrznych te flexem, aluminiowym lub papierowym z wkladka alu lub metal.
jak scianka podchodzi do krokwi przynajmniej jest jak zamocowac profil U dla CD. Profili V nie stosuje bo sa zbyteczne. Omijaj jak ognia wszelkich siatek do zbrojenia laczen plyt. Profil U obwodowo na sufitach jest wymagany ze wzgledow na ochronnosc ogniowa dodatkowo utrzymuja profile nosne bo glowne nie musza byc tak dlugie by spoczywac na U obwodowym. Istotne jest odpowiednie dobranie wieszakow ich rozstawu, rodzaju stelaza ("musimy wiedziec do czego nam ten sufit")

Dzięki za odpowiedź, naniosłam poprawki do moich notatek.
Siatki wyrzucilam z listy zakupowej. Martwi mnie jednak ten mostek termiczny krokiew - ścianka dzialowa. Racja mam gdzie zamocować profil przyścienny, ale nie mam jak włożyć choć 5 cm wełny.
A naroża zewnętrzne to które. Mój dach jest dwuspadowy, nie mam żadnych koszy. Proste połacie, więc i zabudowa w miarę prosta. Profile nośne mają jakiś zalecany rozstaw ?

FlashBack
09-08-2009, 21:02
o ile grubosc ocieplenia nakrokwiowo bedzie wieksza od 5cm, bierzemy wiertarke (mlotowiertarke z wiertlem sds o dlugosci wiekszej niz grubosc sciany i jedziemy otworek przy otworku w gore lub dol skosu :) nastepnie podkujemy a zadry lekko przeciagniemy chocby zaprawa klejowa.
naroza wewnetrzne to nie koniecznie kosze to, rowniez laczenia sasiadujacych ze soba plytowan np. scian.

RadekO
09-08-2009, 22:19
o ile grubosc ocieplenia nakrokwiowo bedzie wieksza od 5cm, bierzemy wiertarke (mlotowiertarke z wiertlem sds o dlugosci wiekszej niz grubosc sciany i jedziemy otworek przy otworku w gore lub dol skosu :) nastepnie podkujemy a zadry lekko przeciagniemy chocby zaprawa klejowa.
naroza wewnetrzne to nie koniecznie kosze to, rowniez laczenia sasiadujacych ze soba plytowan np. scian.

No większa nie będzie, bo mamy krokwie 20 cm i bez deskowania, więc w krokwie idzie 20 cm, a ponad krokwie idzie 5 cm. To jedyne taki miejsce na całym poddaszu. Czy będzie wielkim błędem, gdy go zostawimy?
Jakoś sobie nie mogę wyobrazić tych naroży wewnętrznym przy dachu dwuspadowym. Kazdy pokój ma tylko jedną ścianę skosową. Dam jednak spokój, bo to mój problem

RadekO
09-08-2009, 22:20
Dodatkowo jak podkujemy to będzie problem z mocowaniem profila ściennego, który nie powinien być mocowany na krawędzi ściany, tylko ok. 3 cm niżej.

FlashBack
10-08-2009, 05:45
dobrze osadzic welne w krokwiach kolejna warstwa nakrokwiowa dojdzie do sciany zaleznie od oporu cieplenego sciany mostek zostanie zminimalizowany lub zamkniety. w tym miejscu mozna zastosowac np. super-mate.

RadekO
10-08-2009, 08:35
Dzięki - stosujemy supermatę nakrokwiowo.

dozi
10-08-2009, 21:58
to wypowiedz sie co według ciebie jest lepszym rozwiązaniem

tylko mi kitu nie wciskaj ,że łączenie ściana-sufit można zrobić bez kontrolowanego pęknięcia

hmmm... robi się na tej zasadzie, z tym, że czasami to nie pęka

dozi
10-08-2009, 22:13
jaki to akryl z puszki ? co za narzędzia potrzeba
jak wyrobia sie takie łączenie, palcem , czy sie szlifuje jak wyschnie

Sylikon akrylowy.
Bardzo popularny i dobry soudal.

instrukcja obsługi:
ścinasz końcówkę aplikatora pod kątem, ważnę by pistolet trzymać w jednej ręce - nie dwóch - dojdziesz do wprawy.
trzeba mieć przy sobie wiaderko z najlepiej letnią wodą (dla wygody) i jakąś szmatkę w nim

i po kolei
Przeciągasz pistoletem nakładając akryl w narożniku, moczysz palec w wiaderku, przelatujesz po akrylu w narożniku(ważne by go nie było za dużo, żeby się nie babrało - musi być wystarczająco dużo, aby wypełnił narożnik, ale nie tyle, aby wyłaził spod palców bokami)
potem palec wycieramy w szmatkę (w wiaderku)
w razie potrzeby przelatujemy to pędzelkiem (mokrym od wody)

z doświadczenia:
ja akryluje po świeżo zagruntowanych ścianach - sufitach, jeszcze zanim wyschną, wtenczas akryl ładnie wiąże z podłożem.

wprawna ręka, w miarę szybkie ruchy od nałożenia do przetarcia pacem, oraz odpowiednio zmoczony palec i nie trzeba używać pędzelka. (sam go używam tylko w bardzo upierdliwych miejscach gdzie ręką trudno dojść).

jak wyschnie to już się tylko maluje.

pozdro!

Wirecki
11-08-2009, 14:35
Czy jest możlliwe, aby przy ocieplaniu poddasza uszkodzić membranę paroprzepuszczalna (lub nawet obróbkę komina), tak że komin zaczyna zaciekać wodą w czasie deszczu.
Muszę ustalić czy to dekarz, czy panowie od wełny.
Na zdjęciu zacieki na kominie, te na cegle klinkierowej zobaczylem dopiero po wyjęciu wcześniej włożonej wełny.
http://images46.fotosik.pl/178/2dd1c614f4cd8937med.jpg (http://www.fotosik.pl)

akte
11-08-2009, 14:41
Uszkodzić obróbkę komina od środka hmmm :roll:

Z jakiej cegły komin?

Wirecki
11-08-2009, 14:43
Z pełnej....
Coś jest nie tak skoro pojawily się zacieki. Pomyślałem, że może który na siłę wełnę upychał i gdzieś coś....

Jak powinna być wywinięta membrana wokół komina - do góry czy na dół?

PoloCocta
11-08-2009, 18:13
Membrana powinna być wywinięta na komin tam podklejona, uszczelniona i dopiero wykonana obróbka komina.

Kris2222
11-08-2009, 21:58
dozi dzieki za odpowiedz, tak myślałem że robi sie jak silikonem , tylko się zastanawiałem czy sie szlifuje

RadekO
11-08-2009, 22:14
Czy łącznik wzdłużny trzeba połączyć na stałe z profilem "pchełkami"? Dziś minął nam pierwszy dzień na wyznaczaniu płaszczyzn i montowaniu grzybków, no i pojawiła się póki co ta wątpliwość. Jutro powtórka z rozrywki, tyle że atrakcją będzie okno połaciowe. :D

FlashBack
12-08-2009, 06:41
Czy łącznik wzdłużny trzeba połączyć na stałe z profilem "pchełkami"? nie

T_omhacker
12-08-2009, 12:27
Witam.
No to zaczynamy.
1. http://images41.fotosik.pl/174/63834f274a0b6d9amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Oto moi drodzy robota psełdo fachowców - wełna przybijana do krokwy gwoździami.

2. http://images41.fotosik.pl/174/03e89959e8b9746bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Dla chcącego nic trudnego - wełna 30 cm wciśnięta przy krokwie 21 cm - folia lekko się wybrzuszyła.

3. http://images47.fotosik.pl/179/08a314d3c60215d2med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/174/ba1cae586f352c6amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Mój pierwszy pokój - nie jestem zadowolony z jakości wykonania - ale jak na wieś to będzie :).

4. http://images50.fotosik.pl/179/1b94f4609140c5a8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/179/dbc9af255a83335emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
to już lepiej wygląda

5. http://images39.fotosik.pl/175/e4ac19e19a686d3emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/179/cf3cbe063447b516med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/174/8b229c920a76efbdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

No to moje pytanie?
Zacząłem wczoraj montować "grzybki" pod CD60. Nie myślałem, że będzie to takie trudne, ale ostatecznie zrobiłem tak. Przykręciłem jednego, który umieszczony został na takiej głębokości jak mi była potrzebna od niego zgodnie z poziomicą i wymiarami umieściłem równolegle drugi oczywiście zgodnie z poziomem. Z drugiej strony pokoju - że mam zaufanie do moich dekarzy zrobiłem podobnie - połączyłem je nitką - poziom równoległy i prostopadły jest. Błąd który popełniłem to umieszczenie za blisko grzybków bo przykręcałem je w odległości 38 cm od siebie - to się jednak poprawi. Powiedzcie mi czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?? Nie wiem jak jeszcze mogę mierzyć i do czego mierzyć ewentualnie poziomy by było dobrze?? Czy tak po prostu może zostać??
Kolejne pytanie - przykręcam od góry płyty osb - zostawiam lukę wentylacyjną około 3-4 cm od wełny i szczeliny około 5mm między nimi by była wentylacja. Co jeszcze powinienem wiedzieć?? Dziękuje za pomoc.

FlashBack
12-08-2009, 12:49
Witam.
No to zaczynamy.
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. ....
No to moje pytanie?
Zacząłem wczoraj montować "grzybki" pod CD60. Nie myślałem, że będzie to takie trudne, ale ostatecznie zrobiłem tak. Przykręciłem jednego, który umieszczony został na takiej głębokości jak mi była potrzebna od niego zgodnie z poziomicą i wymiarami umieściłem równolegle drugi oczywiście zgodnie z poziomem. Z drugiej strony pokoju - że mam zaufanie do moich dekarzy zrobiłem podobnie - połączyłem je nitką - poziom równoległy i prostopadły jest. Błąd który popełniłem to umieszczenie za blisko grzybków bo przykręcałem je w odległości 38 cm od siebie - to się jednak poprawi dobry rozstaw o ile nie wyszlo rowno co 40 lub 50 zaleznie od plytowania. Powiedzcie mi czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?? Nie wiem jak jeszcze mogę mierzyć i do czego mierzyć ewentualnie poziomy by było dobrze?? Czy tak po prostu może zostać?? [jak jest plasko moze[/b]
Kolejne pytanie - przykręcam od góry płyty osb - zostawiam lukę wentylacyjną około 3-4 cm od wełny i szczeliny około 5mm między nimi by była wentylacja. Co jeszcze powinienem wiedzieć?? luka o'k, szczeliny 3mm o ile plyta bez pioro-wpustow, dla takiego rozstawu jetek proponuje dac ruszt z lat 40x60,50x60 co 40-50cm pomieszczeniu zapewnic dobra wentylacjeDziękuje za pomoc.[/b]

T_omhacker
12-08-2009, 13:48
Generalnie to sufitu nie będzie się dało załatwić jedną płytą - trzeba będzie kombinować. Rozmieszczenie będę kombinował - wnioskuje z tego co przeczytałem w tym wątku, że można lekko te wartości naginać czyli np. odległości 45,40,40,40,45 także spoko coś wymyśle. Generalnie chodziło mi najbardziej o ten poziom - czyli jak ułożę poziom na suficie to jest już orait - tak ??

Wirecki
12-08-2009, 17:23
Jak układa sie taśmę narożną z wklejonymi paskami blachy, taką jak na zdjęciu
http://images47.fotosik.pl/179/26347e917703df6f.jpg (http://www.fotosik.pl)
Źródło:www.tape.pl
Widoczna blacha do środka czy na zewnątrz? Wydawało mi sie, że do środka, ale ktoś przekonuje mnie, że nie.....
Przecież papier łatwiej zagipsować i potem pomalować niż stal... Z drugiej strony nie powinno być problemów z zagipsowaniem również takiego paska stalowego
Jak to powinno być zrobione?

FlashBack
12-08-2009, 17:49
Generalnie to sufitu nie będzie się dało załatwić jedną płytą - trzeba będzie kombinować. Rozmieszczenie będę kombinował - wnioskuje z tego co przeczytałem w tym wątku, że można lekko te wartości naginać czyli np. odległości 45,40,40,40,45 także spoko coś wymyśle. Generalnie chodziło mi najbardziej o ten poziom - czyli jak ułożę poziom na suficie to jest już orait - tak ??
gut :D

FlashBack
12-08-2009, 17:53
Jak układa sie taśmę narożną z wklejonymi paskami blachy, taką jak na zdjęciu
http://images47.fotosik.pl/179/26347e917703df6f.jpg (http://www.fotosik.pl)
Źródło:www.tape.pl
Widoczna blacha do środka czy na zewnątrz? Wydawało mi sie, że do środka, ale ktoś przekonuje mnie, że nie.....
Przecież papier łatwiej zagipsować i potem pomalować niż stal... Z drugiej strony nie powinno być problemów z zagipsowaniem również takiego paska stalowego
Jak to powinno być zrobione?
paskami stalowymi/aluminiowymi do srodka pod spod. te ze zdjecia stosowac tam gdie nie ma ryzyka ,ze ktos w to przywali. sheetrock ma zajefajne tasmy naroznikowe :P

Wirecki
12-08-2009, 18:16
Szybki jesteś. Właśnie chciałem dopisać, że w tzw. międzyczasie zadzwoniłem do przedstawiciela Norgips z tym pytaniem. Konkretnie ze strony http://www.norgips.pl/index.php?hps=sp_reprezentanci przedstawiciel handlowy na Śląsk. On twierdzi, że paski stalowe na zewnątrz...
Dzwonię dalej. Przedstawiciel handlowy dla rejonu 2 (Częstochowa, Kielce, Radom) już nie jest taki pewien ( i słusznie, on sprzedaje) i odsyła mnie do swojego "technicznego". Tu odpowiedź jest jednoznaczna lecz odmienna - do środka.
Podstawowe argumenty: stal zabezpieczona antykorozyjnie przy szlifowaniu i naruszeniu warstwy zacznie korodować; gips nie wiąże ze stalą.

FlashBack
12-08-2009, 19:08
Szybki jesteś. Właśnie chciałem dopisać, że w tzw. międzyczasie zadzwoniłem do przedstawiciela Norgips z tym pytaniem. Konkretnie ze strony http://www.norgips.pl/index.php?hps=sp_reprezentanci przedstawiciel handlowy na Śląsk. On twierdzi, że paski stalowe na zewnątrz...
Dzwonię dalej. Przedstawiciel handlowy dla rejonu 2 (Częstochowa, Kielce, Radom) już nie jest taki pewien ( i słusznie, on sprzedaje) i odsyła mnie do swojego "technicznego". Tu odpowiedź jest jednoznaczna lecz odmienna - do środka.
Podstawowe argumenty: stal zabezpieczona antykorozyjnie przy szlifowaniu i naruszeniu warstwy zacznie korodować; gips nie wiąże ze stalą.
:)

dozi
15-08-2009, 01:03
Witam.
No to zaczynamy.
No to moje pytanie?
Zacząłem wczoraj montować "grzybki" pod CD60. Nie myślałem, że będzie to takie trudne, ale ostatecznie zrobiłem tak. Przykręciłem jednego, który umieszczony został na takiej głębokości jak mi była potrzebna od niego zgodnie z poziomicą i wymiarami umieściłem równolegle drugi oczywiście zgodnie z poziomem. Z drugiej strony pokoju - że mam zaufanie do moich dekarzy zrobiłem podobnie - połączyłem je nitką - poziom równoległy i prostopadły jest. Błąd który popełniłem to umieszczenie za blisko grzybków bo przykręcałem je w odległości 38 cm od siebie - to się jednak poprawi. Powiedzcie mi czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?? Nie wiem jak jeszcze mogę mierzyć i do czego mierzyć ewentualnie poziomy by było dobrze?? Czy tak po prostu może zostać??
Kolejne pytanie - przykręcam od góry płyty osb - zostawiam lukę wentylacyjną około 3-4 cm od wełny i szczeliny około 5mm między nimi by była wentylacja. Co jeszcze powinienem wiedzieć?? Dziękuje za pomoc.

Można mieć zaufanie do dekarzy(tu chyba chodzi o cieśli), ale nie do drewna.
Kolejna sprawa - poziomy. napiszę jak ja to robię, i albo skorzystasz, bądź nie. wyznaczam sobie punkt na ścianie (załóżmy metr od posadzki) potem przenoszę wymiar od tego punkty do każdego narożnika w danym pomieszczeniu i potem całej reszty za pomocą poziomicy wodnej. wiedząc jaką mam warstwę ocieplenia, czy 5, 8, 10 cm na drugą warstwę, zaznaczam to sobie na ścianie. np jak druga warstwa wełny ma mieć 10cm grubości, to sobie zaznaczam 12cm. mierzę odległość od tego punktu, do punktu metr nad posadzką (od którego przenosiłem wymiar). wynik, załóżmy że odległość jest 152, wtenczas do każdego punktu przeniesionego dodaję w pionie 152cm, potem trasuje, mam linię pod profile UD, mocuję je, na nich wyznaczam odległość co 40 cm, wkręcam wkręty, rozciągam sznurek, który wytycza mi gdzie i jak głęboko muszą być grzybki.
Co do tego OSB, to jak rozumiem jest podłoga na stryszku? Nie wiem gdzie jest ta odległość 3-4 cm od wełny, jak w ogóle można mocować osb w odległości od wełny, a nie odwrotnie.. ta odległość w tym przypadku nie jest aż tak ważna jak w przypadku pełnego deskowania pokrytego papą a i przy tym, wentylacja nie jest tak bardzo potrzebna wełnie, jak deskom. tak więc bez paranoi.

dozi
15-08-2009, 01:05
Jak układa sie taśmę narożną z wklejonymi paskami blachy, taką jak na zdjęciu
http://images47.fotosik.pl/179/26347e917703df6f.jpg (http://www.fotosik.pl)
Źródło:www.tape.pl
Widoczna blacha do środka czy na zewnątrz? Wydawało mi sie, że do środka, ale ktoś przekonuje mnie, że nie.....
Przecież papier łatwiej zagipsować i potem pomalować niż stal... Z drugiej strony nie powinno być problemów z zagipsowaniem również takiego paska stalowego
Jak to powinno być zrobione?
ja robię blachą do środka i jest ok

Rad.Lin
15-08-2009, 11:32
Czy Państwu nie żal Waszych pieniędzy? Czy to skąpstwo czy może brak wyobraźni sprawia , że do budowania Waszego domu wynajmujecie partaczy? A może Państwo myślą , że jesteście uprawnieni do oszukiwania innych( płacąc im połowę tego ile powinna ta praca kosztować)?Inwestor ( i tylko on) ponosi wszelkie konsekwencje podjętych decyzji. Czy to takie dziwne? Chcą Państwo otrzymać coś (wysoka jakość) za co nie chcecie zapłacić? Jeśli ktoś płaci za "malucha" niech nie oczekuje nowego mercedesa.
Pomyślności i odpowiedzialności życzę

Wirecki
15-08-2009, 11:47
Czy Państwu nie żal Waszych pieniędzy? Czy to skąpstwo czy może brak wyobraźni sprawia , że do budowania Waszego domu wynajmujecie partaczy? A może Państwo myślą , że jesteście uprawnieni do oszukiwania innych( płacąc im połowę tego ile powinna ta praca kosztować)?Inwestor ( i tylko on) ponosi wszelkie konsekwencje podjętych decyzji. Czy to takie dziwne? Chcą Państwo otrzymać coś (wysoka jakość) za co nie chcecie zapłacić? Jeśli ktoś płaci za "malucha" niech nie oczekuje nowego mercedesa.
Pomyślności i odpowiedzialności życzę Chyba kolega pomylił wątki. I to z dziesięć razy chyba - wszedzie to samo pustosłowie...

Rad.Lin
15-08-2009, 12:11
Proszę zobaczyć przedstawione wyżej zdjęcia a potem ...

Wirecki
15-08-2009, 16:18
To wątek o poddaszach czy pomyliłem sale?

Rad.Lin
15-08-2009, 18:51
Próba zastępowania wiedzy "błyskotliwością" nie sprzyja rozwiązywaniu ludzkich problemów.

FlashBack
15-08-2009, 18:54
Próba zastępowania wiedzy "błyskotliwością" nie sprzyja rozwiązywaniu ludzkich problemów.
"tak zawsze robie i jest o'k" ;)

Lygii
16-08-2009, 11:54
Witam,

zmagam się z ociepleniem poddasza i im dalej w las tym tym więcej trudności napotykam.
Mam poddasze, które od zewnątrz ma następującą konstrukcję:
- dachówka ceramiczna
- szczelina powietrzna
- papa
- deskowanie z płyty osb
Planuje je ocieplić w następujący sposób (patrząc dalej, poniżej osb):
- pustka powietrzna ~3-3,5cm
- folia wysokoparoprzepuszczalna (na wypadek pojawienia się wilgoci lub przecieków - aby nie zamoczyć wełny)
- toprock 12 cm, tak aby licował się z krokwiami, które mają 15,5 cm
- superrcok 12 cm, pokrywający krokwie
- folia paroszczelna
- gk
Zastrzegam, że chcę ocieplić poddasze do samej kalenicy!

Mam problem z następującymi kwestiami:
1. Jak rozwiązać problem wylotu powietrza, gdyż w szczycie dachu mam 2 cm przerwę pomiędzy schodzącymi się płytami osb, a to przykryte jest papą, która jest paronieprzepuszczalna, w takim razie jak wydostać powietrze z tego dachu. Czy można naciąć papę np w paski 1x5 cm i liczyć, że woda nie dostanie się przez gąsior? A jeśli się dostanie, to spłynie po położonej przeze mnie folie wysokoparoprzepuszczalnej?
2. Jak zapewnić wentylację na całej długości połaci, jeśli mam okna dachowe praktycznie na styk pomiędzy krokwiami? Słyszałem, że jest możliwość zrobienia otworów w krokwiach poniżej i powyżej okna (fi ok 25mm), czy w ogóle można wiercić w krokwiach takie otwory? Nie osłabi to konstrukcji?
3. W konstrukcji dachu mam daszek dodatkowo nad balkonem, ma on konstrukcję kopertową i oparty jest na ścianie kolankowej. Jak zepwnić w nim wentylację, przyvchodzi mi do głowy tylko takie rozwiązanie jak w pyt. 2, czyli ponawiercać krokwie, aby zapewnić wentylację z sąsiednich, wentylowanych pól połaci. Co Wy, drodzy forumowicze na to? Może nie trzeba go specjalnie wentylować, daszek jest w takim miejscy, że planuję tam tylko szafy, bo jest zbyt nisko
4. Wszędzie gdzie czytałem napisane jest, że należy zapewnić ciągłość i nie dopuścić do przerwania izolacji paroszczelnej. W związku z tym należy ją przyklejać taśmą dwustronną do ruszty na którym będą płyty GK, ale przecież jak będę montował płyty to będę je przywiercał do rusztu wkrętami i tym samym będę dziurawił folię. Jakie będą tego konsekwencje, czy może tak naruszona folia dalej spełnia swoją funkcję?
5. Zaleca się stosowanie folii paroszczelnej tylko w łazience, czy jeśli położe ją na całej powerzchni dachu, to spotkają mnie jakieś tego niekorzystne konsewkencje? Wydaje mi się tym lepiej będę chronił swój dach prze wilgocią, czy to prawda?

Wiem, że troszkę rozwlokłem tematy, ale naprawdę już długo nie mogę znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania i wyjątkowo zależy mi na ich znalezieniu. Będę wdzieczny za wyczerpujące odpowiedz, ewentualnie linki do stron i detale rozwiązań.

Pozdrawiam.

FlashBack
16-08-2009, 13:43
skoro zastrzegasz sobie do kalenicy to, w czym problem?. polac w oknach nie nadaje sie do ocieplania!, krokwi sie nie nawierca (tzn. nic to nie da procz samopoczucia do ... :D ).
A! i to smieszne mieszanie toprock w krokwie a superrock na, jak juz to wszedzie jednakowy rodzaj welny (modulowosc).

Lygii
16-08-2009, 14:51
Ocieplenie poddasza do samej kalenicy generuje problem, który jest opisany w pkt.1, połać, w którym jest okno ocieplam i nie rozumiem czemu nie?
a rozwiązanie wełny toprock i superrock jest zaproponowane przez rockwoola i wynika choćby z tego, że toprock jest w rolkach, a superrock w płytach, stąd różnica w wygodzie układania!

Wciąż bardzo proszę o profesjonalną odpowiedź na moje pytania.

Wirecki
16-08-2009, 15:24
Opinie na tym forum wydaja się być jednoznaczne - płyt GK nie przykręca się (lub nie powinno się przykrecać) do przyściennych profili UD.
W katalogu-prospekcie Knaufa, który mam napisano to nawet z wykrzyknikiem " Nie wykonuje się mocowania na wkręty do obwodowych kształtowników UD!"
Dlaczego? I czy wszędzie? czy to zależy od materiału do którego przykręcony jest UDek?

FlashBack
16-08-2009, 16:50
Opinie na tym forum wydaja się być jednoznaczne - płyt GK nie przykręca się (lub nie powinno się przykrecać) do przyściennych profili UD.
W katalogu-prospekcie Knaufa, który mam napisano to nawet z wykrzyknikiem " Nie wykonuje się mocowania na wkręty do obwodowych kształtowników UD!"
Dlaczego? I czy wszędzie? czy to zależy od materiału do którego przykręcony jest UDek?
hmm przyklad na przyklad.
dlaczego wykonujac wylewki robi sie dylatacje :D (nie laczy sie poszczegolnych wylewek w pomieszczeniach w jedna calosc i oddziela sie je od scian).
plytowanie jest przykrecane do profili cd te skolei sa osadzone w profilach ud ktorych, zadaniem jest stabilozowanie osiowe profili cd. luzy osadzenia profili cd pozwalaja na plywanie stelaza w efekcie ruchow konstrukcji dachu, stropu itp. unika sie w ten sposob niepotrzebnych naprezen plyt.

FlashBack
16-08-2009, 16:54
Ocieplenie poddasza do samej kalenicy generuje problem, który jest opisany w pkt.1, połać, w którym jest okno ocieplam i nie rozumiem czemu nie?
a rozwiązanie wełny toprock i superrock jest zaproponowane przez rockwoola i wynika choćby z tego, że toprock jest w rolkach, a superrock w płytach, stąd różnica w wygodzie układania!

Wciąż bardzo proszę o profesjonalną odpowiedź na moje pytania.
ociepla sie by nie generowac problemow. kolego jezeli argumentem dla ciebie jest wygoda to jak mam ci pomoc? (np. gladzie robia z X masy bo sie wygodnie i latwo ja szlifuje ;)).
temat ociepleni, wentylacji po kalenice jest opisany wiec poczytaj temat (ostatnie posty).

Lygii
16-08-2009, 19:27
Kolego!

napisałeś 3 posty w odpowiedzi na mojego i w żadnym nie znajduję odpowiedzi na którekolwiek z moich pytań. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś innego po "elicie forum" :lol:
Jeśli znasz te odpowiedzi to napisz, jeśli nie, to daj proszę szansę innym.

FlashBack
16-08-2009, 20:21
Kolego!

napisałeś 3 posty w odpowiedzi na mojego i w żadnym nie znajduję odpowiedzi na którekolwiek z moich pytań. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś innego po "elicie forum" :lol:
Jeśli znasz te odpowiedzi to napisz, jeśli nie, to daj proszę szansę innym.
racja dajmy szanse innym na powielenie tego co zostalo powyzej w postach napisane. To wszystko dlatego, ze nie chce sie czytac.

Wirecki
17-08-2009, 18:09
Opinie na tym forum wydaja się być jednoznaczne - płyt GK nie przykręca się (lub nie powinno się przykrecać) do przyściennych profili UD.
W katalogu-prospekcie Knaufa, który mam napisano to nawet z wykrzyknikiem " Nie wykonuje się mocowania na wkręty do obwodowych kształtowników UD!"
Dlaczego? I czy wszędzie? czy to zależy od materiału do którego przykręcony jest UDek?
hmm przyklad na przyklad.
dlaczego wykonujac wylewki robi sie dylatacje :D (nie laczy sie poszczegolnych wylewek w pomieszczeniach w jedna calosc i oddziela sie je od scian).
plytowanie jest przykrecane do profili cd te skolei sa osadzone w profilach ud ktorych, zadaniem jest stabilozowanie osiowe profili cd. luzy osadzenia profili cd pozwalaja na plywanie stelaza w efekcie ruchow konstrukcji dachu, stropu itp. unika sie w ten sposob niepotrzebnych naprezen plyt. Czy w takim razie płyta na tym odcinku nie jest przykrecona, tj jest ale tylko do CDków dochodzacych prostopadle do profili przysciennych? A może trzeba puścić blisko sciany poprzeczny CD?
Jakoś mi-laikowi nie pasuje to "nieprzykręcanie" Nie boję się, ze spadnie, ale będzie się uginać...

I jeszcze jedno, czy miedzy płytami, na dużych powierzchniach (6-8m) nalezy zostawiać szczeliny czy mocować dwie plyty do siebie "na styk"?

FlashBack
17-08-2009, 19:46
...
... Czy w takim razie płyta na tym odcinku nie jest przykrecona, tj jest ale tylko do CDków dochodzacych prostopadle do profili przysciennych? A może trzeba puścić blisko sciany poprzeczny CD?
Jakoś mi-laikowi nie pasuje to "nieprzykręcanie" Nie boję się, ze spadnie, ale będzie się uginać...

I jeszcze jedno, czy miedzy płytami, na dużych powierzchniach (6-8m) nalezy zostawiać szczeliny czy mocować dwie plyty do siebie "na styk"?

zawsze mozesz opatentowac zastosowanie tego dodatkowo poprowadzonego CD :)
6-8m jeszcze nie powyzej 9m to juz tak lub gdy robimy "jeden sufit" dla wielu pomieszczen. ale nie polega to na pozostawieniu szczeliny miedzy plytami.[/b]

Wirecki
19-08-2009, 19:28
Pomyślę o tym patencie.

1. czy wkręty, którymi mocowane są płyty należy szpachlować masą szpachlową, np. Vario, czy jakąś wykończeniową ?
2. profile narożnikowe - to samo pytanie.... przykrywane vario czy finishem?
3. przy krawędziach ręcznie fazowanych nie ma zbyt wiele miejsca na siatkę. czy mimo to siatka lub papier i z konieczności szersze szpachlowane? Czy tasma ma być utopiona w vario czy z dolu vario, z wierzchu finishem? A może jeszcze inaczej? Jak?
4. jak wykonczyć płytę przy schodach strychowych (klapa wyłazu "obramowana" drewnianą ramką skrzyni schodów, profil zlicowany z tą skrzynią, płyta zlicowana z pokrywą schodów). Widziałem w Casto profile pcv do zakończenia płyt, ale profil ten nasuwany jest na płytę (ma kształt litery J). W efekcie ramka jest jeszcze bardziej zaznaczona na suficie. Czy taki profil wykończeniowy mozna niejako przedłużyć na płytę jakąś gładzią i spróbować schować widoczny styk profil-płyta?
http://images45.fotosik.pl/183/7430023260d74486.jpg (http://www.fotosik.pl)

FlashBack
19-08-2009, 20:08
Pomyślę o tym patencie.

1. czy wkręty, którymi mocowane są płyty należy szpachlować masą szpachlową, np. Vario, czy jakąś wykończeniową ?
Vario
2. profile narożnikowe - to samo pytanie.... przykrywane vario czy finishem?
Nakladamy Vario, wciskamy naroznik, wyrownujemy, poprawiamy szerzej, nakladmay finisz szerzej.
3. przy krawędziach ręcznie fazowanych nie ma zbyt wiele miejsca na siatkę. czy mimo to siatka lub papier i z konieczności szersze szpachlowane? Czy tasma ma być utopiona w vario czy z dolu vario, z wierzchu finishem? A może jeszcze inaczej? Jak?
Nigdy siatka! wogole na poddaszu odradzam jej stosowanie.
4. jak wykonczyć płytę przy schodach strychowych (klapa wyłazu "obramowana" drewnianą ramką skrzyni schodów, profil zlicowany z tą skrzynią, płyta zlicowana z pokrywą schodów). Widziałem w Casto profile pcv do zakończenia płyt, ale profil ten nasuwany jest na płytę (ma kształt litery J). W efekcie ramka jest jeszcze bardziej zaznaczona na suficie. Czy taki profil wykończeniowy mozna niejako przedłużyć na płytę jakąś gładzią i spróbować schować widoczny styk profil-płyta?
Listwa lub naroznikiem zakanczajacym, ten na zdjeciu jest do dosuwania plyt np. do okna (korzysta sie z niego przy klejeniu plyt)
...

Mikord
20-08-2009, 21:07
Witam wykańczam poddasze plytamik gk. Robiłem to ze znajomym ale w wyniku nieszczęśliwego wypadku narazie musze to robić sam - pierwszy raz robie z płytami i metalowym stalażem. Mam 2 dylematy:

http://images38.fotosik.pl/180/a96f13ddf0761eb1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Tu będzie łazienka z komórką po lewej stronie 70x70 (na odkurzacz, mopa itp.)

http://images44.fotosik.pl/184/654ae722f411a2d7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Ścianka po prawej to komun który musi być wydłużony jakieś 12 cm - z tej strony będą drzwi do łazienki (ościerznice 80 cm). Drzwi do komórki będo po lewej (ościerznice 70 cm).

Mam pewien pomysł jak to zrobić ale mam i co do tego wątpliwości.
Proszę kogoś o rozrysowanie jak powiniene zbudować konstrukcje i z jakich profili.

Druga sprawa - wykonanie lukarny/gibla

Tak wygląda konstrukcja więźby
http://images43.fotosik.pl/184/0600e5e7a9efa01fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/180/35b7952e926747e3med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/184/1e048b353b43e83amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/184/334ade3cd2e313c7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jeden gibel już częściowo zrobiłem
http://images49.fotosik.pl/184/0e1af3758cfb4a5fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/184/74d36d911884871fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/184/7aa584751cc4cf2fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jak dokończyć konstrukcje?
Chodzi przedewszystkim o tą krokwie która idą od murłaty do płotwi tworząc trójkąt.
Albo inaczej zbudować konstrukcje?
Proszę o szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

FlashBack
20-08-2009, 21:17
:o wow. 2009-08-20 20:45:14 http://www.google.pl/search
jak poprawnie się montuje drzwi w regipsach :D
Stosuje sie do tego profil UA o szerokosci zaleznie od stelaza 50-100mm, taki profil kotwi sie do stropu i sufitu przy poddaszach konieczne moze byc wykonanie wymianu.
za duze placki kleju i zle zakonczone klejenie na krancu dlaczego one stoja na stropie :O.
zly dobor akcesoriow do zabudowy.
zle jest wykonywane plytowanie :/
cale poddasze to bedzie wielka lazienka?
sufit na wieszkach juz tylko tak mozna.
i najwazniejsze dlaczego nie ocieplone poddasze?

Mikord
21-08-2009, 15:08
Stosuje sie do tego profil UA o szerokosci zaleznie od stelaza 50-100mm, taki profil kotwi sie do stropu i sufitu przy poddaszach konieczne moze byc wykonanie wymianu.
Szukałem opisu wykanaia ścianek znalazłem 3: sposoby z profili UA - drogie to, ze zwykłych profili plus jakieś profile wzmocnienia no i ze zwykłych profili usztywniając je w miejscach drzwi układając profile poprzecznie - to jest chyba najtańszy sposób.
A o co chodzi w tu

konieczne moze byc wykonanie wymianu.

Krytyka krytyką każdy potrafi ale przy okazji krytyki konstruktywnej należało by napisać i porade??

za duze placki kleju i zle zakonczone klejenie na krancu dlaczego one stoja na stropie :O.
Dlaczego za duże placki? jeżeli chodzi o odległość płyty od ściany to dlatego taka duża pnieważ starałem się zachować równoległość ścian. Jak mi zostało na zakończenie dnia pracy troche kleju to upchałem na zakończenia płtych z murem.
Dlaczego złe zakończenie klejenia na krańcach i jakie powinno być zakończenie?
Z dołu płyty powinienem podłożyć jakieś klinki?


zly dobor akcesoriow do zabudowy.
Tzn???
Co jest złego i jakie akcesoria?


zle jest wykonywane plytowanie :/
Pewnie masz na myśli sufit i styk kłyt na nim (wychodzą cztery rogi płyt w jednym punkcie)?


cale poddasze to bedzie wielka lazienka?
Gdzie jest napisane że całe poddasze to będzie łazienka?
W tych miejscach mam problem jak wykonać stelaż - nigdy wcześniej tego nie robiłem a wykonawca w tej chwili jest niedysponowany.



sufit na wieszkach juz tylko tak mozna.
A uchwyty już się nie stosuje? Co w nich złego?


i najwazniejsze dlaczego nie ocieplone poddasze?
Masz na myśli sufit? Sufit będzie ocieplany z góry.
Co do ścian to z zewnątrz wkrótce będzie styropian.

Wiem że dla kogoś kto robi z tym moje pytania i problemy mogą być śmieszne ale jak już mówiłem robie to pierwszy raz, nad każdą rzeczą zastanawiam się długo i czy napewno dobrze robię. Mimo że mam sopro opisów z internetu pościąganych które różnią się sposobem wykonania i dotego różne opinie o nich są.
Każdy wykonawca ma jakiś system pracy i sposób jej wykonywania. Kogo się człowiek niepyta to każdy coś innego mówi na różne tematy.
Dla kogoś kto z tym nigdy wcześniej nie robił jest to mętlik i mętli ma w głowie.

A temat jest chyba żeby pomagać takim jak ja :)

FlashBack
21-08-2009, 16:26
hmm klejenie masz zle zrobione i tyle w temacie. za duze - zle napisalem za grube. na koncach plyt i na dole klej naklada sie po calej dlugosci/szerokosci plyty. plyta nie moze stykac sie ze stropami (podloga i sufitem).
drzwi osadza sie wylacznie w profilach UA ale mozesz oczywiscie zrobic po swojemu :D.
zostaw to i czekaj na powrot wykonawcy. bo co ja tu bede pocil palce jak kazdy ma swoj system :D (i to jest wlasnie zagadkowe ciekawe co na to, systemowcy :D)

Rom-Kon
21-08-2009, 19:12
Witajcie po dłuższej przerwie... sorki ale miałem taki mały młyn... zap.... czy jak to nazwać...

Ja w kwestii formalnej... dokładnie tego poddasza:
http://images43.fotosik.pl/184/74d36d911884871fmed.jpg

...nie będę wiele pisał... wkleję fotki... wiem że nawet największy elaborat nie zastąpi przykładu z "natury"...

http://images37.fotosik.pl/180/1d8f0d4b53f6b639med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/180/59a9334f0d45aa0fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/185/ea6b16e5a7b719e0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/185/b1d7d03e52c509d9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images43.fotosik.pl/184/e46b0a01ccdffb79med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/185/6a98051e2015045bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/184/1fbb5b6ca47fcfa7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Mikord
21-08-2009, 21:39
Rom-Kon

Jekiego profilu użyłeś do wykonania konta zewnętrzenego? bo nie widzę dokładnie na zdjęciu


FlashBack
o co chodziło ci z tymi akcesoriami?


I powiedzcie mi proszę ile się zostawia luzu między ościeżnicą a profilami po bokach.

Rom-Kon
21-08-2009, 21:54
Rom-Kon

Jekiego profilu użyłeś do wykonania konta zewnętrznego? bo nie widzę dokładnie na zdjęciu


(...)

Jedyny możliwy profil to UD

http://images44.fotosik.pl/185/c3516c333ae9851a.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/185/09bd1b919c92526dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/180/a4d847e7b2226978med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/180/6af89b985220580d.jpg (http://www.fotosik.pl)

Rom-Kon
22-08-2009, 00:40
(...)


zle jest wykonywane plytowanie

(...)

Flashowi chodziło że klej jest w zbyt grubej warstwie. Gdy tak wychodzi to klei się podkładki z pasków płyty... łączenie płyt wykonuje się właśnie na pasku płyty nigdy w powietrzu...

http://images46.fotosik.pl/185/293acc18a1b0ed88med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/180/a7a6ede073ab4bb1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

na posadzkę daje się podkładki... można też z płyty... na fotce jest 2x płyta bo wychodzi peszel ale normalnie daje się pojedynczą podkładkę...

http://images47.fotosik.pl/185/7c92a72f42675107med.jpg (http://www.fotosik.pl)

puszki najlepiej osadzać dopiero po płytowaniu...

http://images48.fotosik.pl/185/868b59ab5914540dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

...i fotka z wymiarami.... dobra rzecz!

http://images37.fotosik.pl/180/90843bf1dc715ee5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pamięć mam bardzo dobrą ale niestety krótką... :wink:

Mikord
22-08-2009, 08:10
Powiedz mi jeszcze bo tutaj

http://images39.fotosik.pl/180/eeb95e5e8826149emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

po lewej stronie będą zaraz drzwi do schowka o szerokości ościerznici tj 70 cm a głębokości 60 cm. Ościerznice mogę po lewej przykręcić bezpośrednio do płyty?

Ile luzu zostawia się między ościeżnicą a profilami?

Czy tak powinienem zbudować konstrukcje schowka

http://images37.fotosik.pl/180/6ef60e5f41a00f36med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Może na rogu schowka dać jeden profil UA??

Wg opisu jednego z producentów przy jednoczesnym spełnieniu
poniższych warunków:
- wysokości ściany 2,60m
- szerokości otworu drzwiowego 0,90m
- masa skrzydła drzwi 25 kg,
ościeżnice drzwiowe mogą być mocowane do normalnych profili CW

Rom-Kon
22-08-2009, 10:16
Przy "normalnych" drzwiach można w ościeżnicy zastosować zwykłe profile CW ale słupki składa się podwójnie - jeden w drugi. Oczywiście poprzeczka i nad drzwiami słupek by połączyć płyty nie w narożniku ościeża tylko nad drzwiami. jeśli nie będzie innych błędów wykonawczych to takie podwójne CW spełnią swoje zadanie

Rom-Kon
22-08-2009, 10:28
(...)

Czy tak powinienem zbudować konstrukcje schowka

http://images37.fotosik.pl/180/6ef60e5f41a00f36med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Może na rogu schowka dać jeden profil UA??
(...)

Koncepcja rozmieszczenia profili na schemacie (bo traktuję ten rysunek jako schemat) jest właściwa. Profile trzeba zagęścić by słupki wypadały co 40-60cm. Teraz zaleca się słupki rozstawiać co 40cm - dawniej wystarczało co 60cm ale przy pojedynczym płytowaniu i grubości profili 50mm to raczej co 40cm - ściana jest stabilniejsza i mniejsze prawdopodobieństwo pękania.

Rom-Kon
22-08-2009, 10:43
(...)

Ile luzu zostawia się między ościeżnicą a profilami? (...)
Drzwi mocuje się do profili UA lub podwójnego CW jeszcze przed płytowaniem albo po ale przez ościeża wiec luzu zero. Lekkie drzwi można pokusić się o montaż na samą piankę... ale gwarancji na to nie daję... pianka trochę słabo trzyma na metalu... jeśli na piankę to luzu max 1cm na stronę.

fenix2
22-08-2009, 11:27
Witam,

A ja zupełnie z innej beczki!
Jak dobrze ocieplić poddasze zasklepione. Czyli strop monolityczny??
Bo taki planuje, żadnego KG który za rok czy 2 zacznie pękać!

Rom-Kon
22-08-2009, 12:07
Witam,

A ja zupełnie z innej beczki!
Jak dobrze ocieplić poddasze zasklepione. Czyli strop monolityczny??
Bo taki planuje, żadnego KG który za rok czy 2 zacznie pękać!
Taki (taka) jesteś?!! To nic tu po tobie! Ten wątek jest dla wierzących że można zrobić to tak by nie pękało! Bo można tak zrobić!

...a tak na poważnie... są wątki o poddaszach monolitycznych zwanych potocznie trumną... wpisz w wyszukiwarce słowo trumna a wyskoczy Ci poddasze monolityczne!:lol: :lol: :lol: ... no może jeszcze obróbka okna dachowego w trumnę :wink: Trumnę ociepla się jak zwykłą ścianę zewnętrzną najczęściej styropianem. Jak znajdę linki do trumien to podrzucę.

fenix2
22-08-2009, 12:19
Witam,

A ja zupełnie z innej beczki!
Jak dobrze ocieplić poddasze zasklepione. Czyli strop monolityczny??
Bo taki planuje, żadnego KG który za rok czy 2 zacznie pękać!
Taki (taka) jesteś?!! To nic tu po tobie! Ten wątek jest dla wierzących że można zrobić to tak by nie pękało! Bo można tak zrobić!


Taki jestem! 8)
Aha to bardzo przepraszam. :D
Może i można, nie twierdze że nie.
W zasadzie prawie wszyto można. Pytanie czy się opłaca.

...a tak na poważnie... są wątki o poddaszach monolitycznych zwanych potocznie trumną... wpisz w wyszukiwarce słowo trumna a wyskoczy Ci poddasze monolityczne!:lol: :lol: :lol: ... no może jeszcze obróbka okna dachowego w trumnę :wink: Trumnę ociepla się jak zwykłą ścianę zewnętrzną najczęściej styropianem. Jak znajdę linki do trumien to podrzucę.

To proszę o link jeżeli można.
THX

Rom-Kon
22-08-2009, 13:25
Jak układa sie taśmę narożną z wklejonymi paskami blachy, taką jak na zdjęciu
http://images47.fotosik.pl/179/26347e917703df6f.jpg (http://www.fotosik.pl)
Źródło:www.tape.pl
Widoczna blacha do środka czy na zewnątrz? Wydawało mi sie, że do środka, ale ktoś przekonuje mnie, że nie.....
Przecież papier łatwiej zagipsować i potem pomalować niż stal... Z drugiej strony nie powinno być problemów z zagipsowaniem również takiego paska stalowego
Jak to powinno być zrobione?
paskami stalowymi/aluminiowymi do srodka pod spod. te ze zdjecia stosowac tam gdie nie ma ryzyka ,ze ktos w to przywali. sheetrock ma zajefajne tasmy naroznikowe :P

Ja ostatnio "wkręcam" inwestorów w taką taśmę:

http://images45.fotosik.pl/185/8edc4119092db935med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/185/efd86f4a4a63c823med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/180/40b543e5578e6eccmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jest to odmiana taśmy "amerykańskiej" do narożników ze sztywną wkładką z jakiegoś tworzywa (PCV?) ...cała taśma to nie papier tylko plastik... w płomieniu się topi i kopci... pięknie trzyma linię narożnika... jedna wada to cena - przeszło 70zł/30mb :o ale warto ją stosować!

Taśmy (obojętnie jakie) wkleja się zawsze wzmocnieniami do płyty.

Taśmy wkleja się na rzadszą niż do szpachlowania spoinówkę np. Vario.
na łączenie skos-sufit nanoszę spoinówkę pędzlem i wklejam taśmę... nadmiar spoinówki wyciskam palcami dociskając taśmę... później ugładzam szpachtelką

Rom-Kon
22-08-2009, 14:08
http://images46.fotosik.pl/185/0f0cae8770d0eb59med.jpg (http://www.fotosik.pl)


.............................Obwieszczenie!!!..... ..........................


Wszem wobec i każdemu z osobna wiadomym czynię, że Panna Agata
dnia 22.08.2009r. zdezerterowała z Legionu Dziewic
uciekając w obięcia Pana Dozi'ego - naszego forumowego kolegi!

....................Przeor Zakonu Ojców Przytulanów..................

..................................Crazy Horse...................................




http://forum.muratordom.pl/obwieszczenie,t167400.htm

FlashBack
22-08-2009, 18:34
Powiedz mi jeszcze bo tutaj

http://images39.fotosik.pl/180/eeb95e5e8826149emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

o w morde chlopie odkrecaj te plyty z sufitu i to juz tam brakuje profili jak juz masz je tak mocowac. strach myslec jakie masz jeszcze niespodzianki :o

Mikord
22-08-2009, 22:50
@FlashBack - widze że nadal z twojej strony mogę liczyć jedynie na krytyke a żadną jakś konkretną pomoc. Więc jeśli masz zamiar nadal tylko krytykować bez żadnej konkretnej pomocy to powstrzymaj się proszę od wypowiedzi w moich sprawach.

Bo jak pisałem już nie raz pierwszy raz z tym robię a od Ciebie żadnej pomocy jeszcze nie uzyskałem.

FlashBack
22-08-2009, 22:58
nie odwracaj kota ogonem. sciagaj te plyty i przestaw profile zageszczajac je do rozstawu 40cm dla takiego montazu plyt.
oczekujesz pomocy? w twoim przypadku to juz "musztarda po obiedzie".

Rom-Kon
23-08-2009, 09:36
@FlashBack - widze że nadal z twojej strony mogę liczyć jedynie na krytyke a żadną jakś konkretną pomoc. Więc jeśli masz zamiar nadal tylko krytykować bez żadnej konkretnej pomocy to powstrzymaj się proszę od wypowiedzi w moich sprawach.

Bo jak pisałem już nie raz pierwszy raz z tym robię a od Ciebie żadnej pomocy jeszcze nie uzyskałem.
Wiesz Kolego ja też czasem przejadę się na Flashu bo straszni troli... ma dziwny styl pisania... wiedzę posiada ale jej nie umie lub nie chce przelać na forum... ale niestety w tym przypadku ma rację. Z mojego punktu widzenia to też jest do rozbiórki i całkowitej poprawki... za dużo błędów i to błędów poważnych, zagrażających nawet stabilności całej konstrukcji. Runąć to nie runie ale gorzej że nad pęknięciami można nie zapanować.

Flash nie wiem jak długo siedzisz w suchej zabudowie ale jeszcze 8-10 lat temu rozstaw profili zalecany był co 50cm a dopuszczalny co 60cm (przy płycie 12,5mm) dzisiaj te wymiary skróciły się o 10cm. I wiem ze swojego doświadczenia że nawet przy profilach co 60cm, kręceniu płyty do profili przyściennych, braku łączenia ciętej płyty na profilu da się zapanować nad pęknięciami... To co dzisiaj mamy za ciężki błąd wykonawczy - przestępstwo wobec inwestora to w tamtych czasach było zalecane w instrukcjach wykonawczych np. Nidy.

bodal
23-08-2009, 21:46
http://img411.imageshack.us/img411/3474/20090823013.th.jpg (http://img411.imageshack.us/i/20090823013.jpg/)

jak zabudować taki skos
jakich profili użyć ?

Rom-Kon
23-08-2009, 22:04
http://img411.imageshack.us/img411/3474/20090823013.th.jpg (http://img411.imageshack.us/i/20090823013.jpg/)

jak zabudować taki skos
jakich profili użyć ?
Podobnie jak to:

http://images30.fotosik.pl/237/badcd4b28f0a835b.jpg (http://www.fotosik.pl)

najpierw robisz skos później bok lukarny.... w twoim przypadku nie robisz skosów u góry tylko płaski sufit. Boki lukarny albo na wieszakach typu ES albo na kotwach lub kombinujesz inaczej...

zukow2
24-08-2009, 11:19
witajcie,chcę docieplić poddasze wełną 30cm.Mam już dachówkę i folię paro przepuszczalną. krokwie o długości 16cm.planuję 1 warstwę 15 cm, potem profile i następne 15cm i folia.
Na czym powiesić te profile?Można prosić o jakiś instruktaż i zdjęcia?

będę bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc

pozdrawiam

_PiotR_
24-08-2009, 11:31
zobacz na 9 stronie tego tematu

Rom-Kon
24-08-2009, 23:13
zobacz na 9 stronie tego tematu
Boże! Temat na 27 stron i ktoś jeszcze czyta to od początku? :o :o :o
Mój ukłon do pasa za wytrwałość i samozacięcie :wink:

Wirecki
25-08-2009, 00:17
wątek o alarmach ma ok setki... i jest sporo ciekawych stron :)

_PiotR_
25-08-2009, 08:00
zobacz na 9 stronie tego tematu
Boże! Temat na 27 stron i ktoś jeszcze czyta to od początku? :o :o :o
Mój ukłon do pasa za wytrwałość i samozacięcie :wink:
hehe.. ale jak ja robilem poddasze to temat mial wlasnie ok 9-11 stron... i pamietalem ze takie cos bylo :P zreszta mam nawet w ulubionych ustawione na bodajz 11 strone czyli ostatnią w tamtym okresie...

lesio_piesio
25-08-2009, 13:36
Witam wszystkich

Czy na złączeniu sufit-skos, dajecie separację między płaszczyznami, np. taśmę malarską - tak aby było kontrolowane pęknięcie w tym miejscu?

Przy jakich wielkościach sufitu tak robić?

FlashBack
25-08-2009, 14:50
Witam wszystkich

Czy na złączeniu sufit-skos, dajecie separację między płaszczyznami, np. taśmę malarską - tak aby było kontrolowane pęknięcie w tym miejscu?

Przy jakich wielkościach sufitu tak robić?
kto pyta nie błądzi, kto czyta ten wie ;)