PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplam poddasze - krotkie pytania...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

gomul
12-10-2009, 19:17
wiele czynnikow trzeba wziasc pod uwage. wszystko zalezy od warunkow miejsca i przeznaczenia jakie ma spelniac ta przegroda czyli sciana.
no to sprobuje napisac co wiem :D
scianka jest na betonie, konstrukcja z profili cw75 co 60cm. Plyty kg 12,5mm krawedz HRAK dl 2,6, ukladane jednowarstowo. W srodku ofc jakas welna zeby scianka wytlumiala dzwieki
Cala sciana ma dlugosc 5m, maxymalna wysokosc 2,8 cm - tak ze te wstawki na przemian bylby dosc waskie bo po 20cm
Pytanie ktore mi wlasnie przyszlo do glowy, te laczenie plyt (wstawki 20cm i plyty calej o dl 2,6m -to miejsce gdzie obie plyty sa fazowane przezemnie) trzbea jakos wzmocnic ? Jakis profil lub inne wzmocnienie na laczeniu od wewnatrz sciany?

FlashBack
12-10-2009, 19:26
wiele czynnikow trzeba wziasc pod uwage. wszystko zalezy od warunkow miejsca i przeznaczenia jakie ma spelniac ta przegroda czyli sciana.
no to sprobuje napisac co wiem :D
scianka jest na betonie, konstrukcja z profili cw75 co 60cm. Plyty kg 12,5mm krawedz HRAK dl 2,6, ukladane jednowarstowo. W srodku ofc jakas welna zeby scianka wytlumiala dzwieki
Cala sciana ma dlugosc 5m, maxymalna wysokosc 2,8 cm - tak ze te wstawki na przemian bylby dosc waskie bo po 20cm
Pytanie ktore mi wlasnie przyszlo do glowy, te laczenie plyt (wstawki 20cm i plyty calej o dl 2,6m -to miejsce gdzie obie plyty sa fazowane przezemnie) trzbea jakos wzmocnic ? Jakis profil lub inne wzmocnienie na laczeniu od wewnatrz sciany?
hehehe he przepraszam ;)
nie ma potrzeby wstawiania "czegos tam" pod laczenie.
opis puszczam na pw

irek.w
12-10-2009, 19:39
Popraw byka w swoim podpisie bo kłuje w oczy.

FlashBack
12-10-2009, 20:11
Popraw byka w swoim podpisie bo kłuje w oczy.
kurcze ludzie to czytaja :D dziekuje

Rom-Kon
12-10-2009, 20:38
Teee Flash! Co to za prywata! Odpowiedz na PW? :wink: Wszyscy chca poczytac! :P Ja ciekawe zapytania nawet z poczty zamieszczalem by inni mogli tez skorzystac.

chemik chlorowiec
13-10-2009, 08:21
np?
PS ten domek na zdj. to Tamaryszki?

tak, tamaryszki2 w lustrzanym odbiciu


Ja buduje tamaryszki 2 (G2) - no ale nie o tym jest to forum.
Pozdrawiam.

ewak39
13-10-2009, 10:54
Na tej fotce wyraźnie widać że szczelina wentylacyjna jest zamknięta pianką. Szczelina wentylacyjna nad murłatą - pomiędzy styropianem a deskami powinna być otwarta na min 3cm a jest szczelnie zapiankowana. To jest błąd wykonawczy. Tak samo w kalennicy też powinno być rozszczelnienie by był wylot tej szczeliny wentylacyjnej. Jesli nie ma wlotu i wylotu to szczelina nie spełna swojego zadania.

Rom-Kon pomocy! Wlasnie szczelina wentylacyjna... w kalenicy jest otwarta (nie wyszlo za dobrze na zdjeciu, ale naprawde jest), natomiast w ogole jej nie widze nad murlata! Juz sprawdzalam z zewnatrz, od wewnatrz - moim zdaniem jej nie ma! :-? Chyba ze to ten styropian blokuje...

Co w takim ukladzie mozna zrobic? Przymierzamy sie do ocieplania i nie wiemy, jak to ugryzc.

Acha, jeszcze cos - polecono nam Isover Super Mate, jako ze ma najlepsze na rynku parametry. Mamy dobra oferte, ale chcialam ocieplac 15+10 a z Super Mata wystarczyloby na 10+10. Czy przy lepszych parametrach to wystarczy?

Z gory dzieki!

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/scianaszczytowa.jpg

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/podokapem.jpg

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/szczelinawentylacyjnawkalenicy.jpg

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/szczytsciany.jpg

naLeśnik
13-10-2009, 11:04
......
a niby jaka role one maja spelniac? co zykamy?. do maskowania i zbrojenia spoiny w narozach 90st. stosuje wylacznie tasme papierowa.
mozna ja z powodzeniem stosowac na katach rozwartych np. skos-sufit, skos-scianka kol. z g/k. tyle, ze nie bedzie ona pelnic roli wmacniajacej a jedynie wizualnie poprawi jakosc krawedzi.
i jeszcze jedno osadzanie tasm wymaga znacznej wprawy. wczesniej nalezy sporo potrenowac na roznych dlugosciach tasmy i katach. sa specjalne jety do osadzania tych tasm ale kosztuuujaa hoho :D

ja właśnie chciałem je zastosować na połączenia skos - sufit.
jeśli rzeczywiście one nie pełnia roli wzmacniającej to raczej zastosować ślizg??

FlashBack
13-10-2009, 11:19
......
a niby jaka role one maja spelniac? co zykamy?. do maskowania i zbrojenia spoiny w narozach 90st. stosuje wylacznie tasme papierowa.
mozna ja z powodzeniem stosowac na katach rozwartych np. skos-sufit, skos-scianka kol. z g/k. tyle, ze nie bedzie ona pelnic roli wmacniajacej a jedynie wizualnie poprawi jakosc krawedzi.
i jeszcze jedno osadzanie tasm wymaga znacznej wprawy. wczesniej nalezy sporo potrenowac na roznych dlugosciach tasmy i katach. sa specjalne jety do osadzania tych tasm ale kosztuuujaa hoho :D

ja właśnie chciałem je zastosować na połączenia skos - sufit.
jeśli rzeczywiście one nie pełnia roli wzmacniającej to raczej zastosować ślizg??
Ta tasma krawedz wyjdzie estetyczniej i mniej pracochlonnie.. chyba w watku o szpachlowaniu wkleilem fotki z uflexem.

FlashBack
13-10-2009, 20:22
Teee Flash! Co to za prywata! Odpowiedz na PW? :wink: Wszyscy chca poczytac! :P Ja ciekawe zapytania nawet z poczty zamieszczalem by inni mogli tez skorzystac.
poszlo takie tam skrobanie po klawiszach.

harnasx
16-10-2009, 10:29
izolacje cieplna wykonuje sie miedzy jetkami i na jetkach. pod jetkami wykonuje sie jedynie przepony akustyczne.
osb? hmm oczywiscie, ze mozna tylko jak duzy jest rozstaw jetek. plyty trzeba odpowiednio przygotowac do dalszych prac wykonczeniowych moze np cerplastem atlasa by staly sie bardziej przyjazne dla materialow wykonczeniowych.

i na jetkach - jak to najczęściej się robi?? w poprzek jętek nakręca się jakieś listwy ?? jakie te listwy - chciałbym dać 10 cm nad jętkami czyli listwy np 10x5cm na "sztorc" i na to deski/płytę osb? czy jakoś inaczej ?

niestety jętki sa w róznych odległosciach od siebie - trafi się i ponad metr to moze być problem z utrzymaniem "kształtu" przez przykręconą osb?

FlashBack
16-10-2009, 10:41
izolacje cieplna wykonuje sie miedzy jetkami i na jetkach. pod jetkami wykonuje sie jedynie przepony akustyczne.
osb? hmm oczywiscie, ze mozna tylko jak duzy jest rozstaw jetek. plyty trzeba odpowiednio przygotowac do dalszych prac wykonczeniowych moze np cerplastem atlasa by staly sie bardziej przyjazne dla materialow wykonczeniowych.

i na jetkach - jak to najczęściej się robi?? w poprzek jętek nakręca się jakieś listwy ?? jakie te listwy - chciałbym dać 10 cm nad jętkami czyli listwy np 10x5cm na "sztorc" i na to deski/płytę osb? czy jakoś inaczej ?

niestety jętki sa w róznych odległosciach od siebie - trafi się i ponad metr to moze być problem z utrzymaniem "kształtu" przez przykręconą osb?
zmijkujemy przestrzen na jetkach dla warstwy na nich i pod dla warstwy w przestrzen miedzy jetki.
nie widze sensu latowania i deskowaia czy plytowania osb przestrzeni nad jetkami to niepotrzebny balast. z plytami osb jako okladzina sufitu kreconymi wprost do konstrukcji dachu bylbym ostrozny szczegolnie jak zrobisz to wkretami fosfatowanymi tzw. do suchej zabudowy. dobrze wykonana okladzina z g/k da o wiele wiekszy komfort uzytkowy w tym estetyczny i mniej problemow niz osb.

gorgonit
16-10-2009, 21:40
mam pewien problem - chodzi mianowice o to czy można zostawić wełnę ktora jest miedzy jętkami zabezpieczoną tylko sznurkami - czy to kiedyś nie spadnie ? (ewentualnie czym to stalibnie zabezpieczyć ), czy mozna drugą warstwę wełny położyć na opuszczonym około 30 cm stelażu ?
Bedzie miedzy warstwami około 20 cm przestrzeni - czy to nie będzie przeszkadzać ?
Myslałem o stelażu krzyżowym 2 poziomowym , ale:
pierwszy poziom rusztu musi być umieszczony prostopadle do jętek (zeby przytrzymywać wełnę musi się praktycznie opierać o jętki (chyba ze 2 warstwa wełny bedzie tam umieszczona ) , a drugi poziom rownolegle do jętek poznizej o jakies 30 cm - jak ten drugi poziom stelaża krzyżowego 2 poziomego połaczyć poźniej ze profilami ktore będą umieszczone na skosie? (od scianki kolankowej w górę )

AniaKrzysiek
16-10-2009, 22:08
Witam !

Jak poprawnie wykonać szczelinę wentylacyjną pomiędzy pełnym deskowaniem z papą i dachówką cementową, a wełną- chodzi mi dokładnie o wylot powietrza? Jak rozwiązać ten problem?

Żeby nie było tak prosto dodam, że dach jest namiotowy (kąt 40 st), ocieplona będzie cała powierzchnia dachu. A buduję ten domek:
http://www.z500.pl/projekt/z27.html

Może ktoś z forumowiczów ma podobny dach i może przesłać jakieś wskazówki, rysunki lub zdjęcia na p.w. lub maila [email protected]

Pozdrawiam

FlashBack
16-10-2009, 22:58
mam pewien problem - chodzi mianowice o to czy można zostawić wełnę ktora jest miedzy jętkami zabezpieczoną tylko sznurkami - czy to kiedyś nie spadnie ? (ewentualnie czym to stalibnie zabezpieczyć ), czy mozna drugą warstwę wełny położyć na opuszczonym około 30 cm stelażu ?
Bedzie miedzy warstwami około 20 cm przestrzeni - czy to nie będzie przeszkadzać ?
Myslałem o stelażu krzyżowym 2 poziomowym , ale:
pierwszy poziom rusztu musi być umieszczony prostopadle do jętek (zeby przytrzymywać wełnę musi się praktycznie opierać o jętki (chyba ze 2 warstwa wełny bedzie tam umieszczona ) , a drugi poziom rownolegle do jętek poznizej o jakies 30 cm - jak ten drugi poziom stelaża krzyżowego 2 poziomego połaczyć poźniej ze profilami ktore będą umieszczone na skosie? (od scianki kolankowej w górę )
mozemy wykonac izolacja pomiedzy jetkami i na jetkach, pomiedzy jetkami i kolejna warstwa na stelazu lub obie warsty izolacji na stalazu.
profili tworzacych uklad rusztu dla okladziny sufitu nie laczy sie w zaden sposob z profilami stelaza plytownia skosu. profile nosne obu stelazy nie musza byc do siebie rownolegle.

FlashBack
16-10-2009, 23:06
Witam !

Jak poprawnie wykonać szczelinę wentylacyjną pomiędzy pełnym deskowaniem z papą i dachówką cementową, a wełną- chodzi mi dokładnie o wylot powietrza? Jak rozwiązać ten problem?

Żeby nie było tak prosto dodam, że dach jest namiotowy (kąt 40 st), ocieplona będzie cała powierzchnia dachu. A buduję ten domek:
http://www.z500.pl/projekt/z27.html

Może ktoś z forumowiczów ma podobny dach i może przesłać jakieś wskazówki, rysunki lub zdjęcia na p.w. lub maila [email protected]

Pozdrawiam
Wskazowki? wszystkie wytyczne w tym sposob i rodzaj izolacji zawarte sa w projekcie. po uprzenim zapoznaniu sie z nimi mozemy ew. usprawnic, poprawic parametry izolacyjne w nim zawarte.

gorgonit
17-10-2009, 08:27
sorki ze tak marudzę - jeszcze tylko jedno - czy pozostawienie warstwy wełny miedzy jętkami zabezpieczonej tylko sznurkiem będzie błędem ?

mam zamiat tak zrobić 15 cm wełny miedzy jetkami - 20 cm pustej przestrzeni - 10 cm wełny -stelaż -folia-regips - czy taki układ jest ok ???

FlashBack
17-10-2009, 08:56
sorki ze tak marudzę - jeszcze tylko jedno - czy pozostawienie warstwy wełny miedzy jętkami zabezpieczonej tylko sznurkiem będzie błędem ?

mam zamiat tak zrobić 15 cm wełny miedzy jetkami - 20 cm pustej przestrzeni - 10 cm wełny -stelaż -folia-regips - czy taki układ jest ok ???
Choć wszystko o co pytasz zostało juz opisane odpowiem.
Nie będzie błędem. Zamiast sznurka użyć elastycznego drutu ocynkowanego lub fosfatowanego (specjalna żmijka drut o średnicy ok. 0,5mm) mocowanego sztyftami badz ostatecznie papniakami.
przy okazji pamietamy o kasowaniu przebiegajacych przez warswty mostkow termicznych i akustycznych.

harnasx
17-10-2009, 09:19
zmijkujemy przestrzen na jetkach dla warstwy na nich i pod dla warstwy w przestrzen miedzy jetki.
nie widze sensu latowania i deskowaia czy plytowania osb przestrzeni nad jetkami to niepotrzebny balast. z plytami osb jako okladzina sufitu kreconymi wprost do konstrukcji dachu bylbym ostrozny szczegolnie jak zrobisz to wkretami fosfatowanymi tzw. do suchej zabudowy. dobrze wykonana okladzina z g/k da o wiele wiekszy komfort uzytkowy w tym estetyczny i mniej problemow niz osb.

zmijkujemy przestrzen na jetkach - tzn? wyjaśnij proszę.
poz a tym nad jetkami ma byc troche "podłogi" bo ma tam być rekuperator i jest wyjście na dach - to raczej musi?

gorgonit
17-10-2009, 09:26
tylko że wełnę mam juz między jętkami włożoną i przymocowaną sznurkiem - sznurki przybite papiakami do jętek .
mostki termiczne to wiem o co chodzi , ale nie bardzo łapię co to są mostki akustyczne - jak powstają ? jak z tym walczyć

FlashBack
17-10-2009, 09:36
zmijkujemy przestrzen na jetkach dla warstwy na nich i pod dla warstwy w przestrzen miedzy jetki.
nie widze sensu latowania i deskowaia czy plytowania osb przestrzeni nad jetkami to niepotrzebny balast. z plytami osb jako okladzina sufitu kreconymi wprost do konstrukcji dachu bylbym ostrozny szczegolnie jak zrobisz to wkretami fosfatowanymi tzw. do suchej zabudowy. dobrze wykonana okladzina z g/k da o wiele wiekszy komfort uzytkowy w tym estetyczny i mniej problemow niz osb.

zmijkujemy przestrzen na jetkach - tzn? wyjaśnij proszę.
poza tym nad jetkami ma byc troche "podłogi" bo ma tam być rekuperator i jest wyjście na dach - to raczej musi?
wejscie na dach owszem odpowiednie schody strychowe potrzebne, ale rekuperator na "strychu"? a nie np. przy kotlowni? a co bedzie jesli bedziesz musial go zdemontowac? przejdzie przez otwor schodowy?
jezeli tak nie moze on stac bezposrednio na konstrukcji dachu. w sprzedazy sa podkladki pod podlogi na legarach i tekie nalezy zastosowac jako podklad pod platforme dla reku.
od gory do jetek mocuje sie zmijkowo sznurek i na nim rozklada izolacje. pomiedzy jetki uklada sie izolacje i stopniowo zmijkuje.

FlashBack
17-10-2009, 09:52
tylko że wełnę mam juz między jętkami włożoną i przymocowaną sznurkiem - sznurki przybite papiakami do jętek .
mostki termiczne to wiem o co chodzi , ale nie bardzo łapię co to są mostki akustyczne - jak powstają ? jak z tym walczyć
akustyka tak to bardzo interesujacy temat.

Rom-Kon
17-10-2009, 16:20
czy ktoś z szanownych forumowiczów używał takie taśmy do łączenia narożników wewnętrznych?


http://img194.imageshack.us/img194/9008/28631161.jpg (http://img194.imageshack.us/i/28631161.jpg/)

http://img515.imageshack.us/img515/5143/61974585.jpg (http://img515.imageshack.us/i/61974585.jpg/)
Ja stosuję podobną taśmę tej samej firmy do łączenia (jeśli jest to połączenie sztywne) skosu i sufitu.

http://images45.fotosik.pl/185/8edc4119092db935med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/180/195e14e11bb472ffmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jest to szeroka taśma ze sztywną wkładką z PCV... zresztą te taśmy są w całości z jakiegoś plastiku... Pięknie "trzyma" linię narożnika.

Rom-Kon
17-10-2009, 16:42
witam,
stawiam scianke dzialowa na poddaszu, ktora ma w najwyzszym miejscu 2,8m wysokosci (scianka ze skosem w ksztalcie trapezu). Plyty kg mam kupione 2,6m. Powinienem sztukowac paskiem od dolu czy od gory? Moze jakos inaczej nalezy to rozwiazac?
http://img115.imageshack.us/img115/4223/scianka.png
Tak jak już Flash napisał - na przemian góra i dół... przy większych ścianach można robić w ten sposób: pierwsza płyta 2.6 z drugiej odcina się 20cm i dokłada do tej 2,6... następna odpad z przycięcia 20cm tj. 2,4 i docinka 40cm. Następna 2,2 i docinka 60cm i tak dalej... w tym sposobie nie robią się "krzyże" z łączeń a i odpadów też nie ma...

Rom-Kon
17-10-2009, 17:01
Na tej fotce wyraźnie widać że szczelina wentylacyjna jest zamknięta pianką. Szczelina wentylacyjna nad murłatą - pomiędzy styropianem a deskami powinna być otwarta na min 3cm a jest szczelnie zapiankowana. To jest błąd wykonawczy. Tak samo w kalennicy też powinno być rozszczelnienie by był wylot tej szczeliny wentylacyjnej. Jesli nie ma wlotu i wylotu to szczelina nie spełna swojego zadania.

Rom-Kon pomocy! Wlasnie szczelina wentylacyjna... w kalenicy jest otwarta (nie wyszlo za dobrze na zdjeciu, ale naprawde jest), natomiast w ogole jej nie widze nad murlata! Juz sprawdzalam z zewnatrz, od wewnatrz - moim zdaniem jej nie ma! :-? Chyba ze to ten styropian blokuje...

Co w takim ukladzie mozna zrobic? Przymierzamy sie do ocieplania i nie wiemy, jak to ugryzc.

Acha, jeszcze cos - polecono nam Isover Super Mate, jako ze ma najlepsze na rynku parametry. Mamy dobra oferte, ale chcialam ocieplac 15+10 a z Super Mata wystarczyloby na 10+10. Czy przy lepszych parametrach to wystarczy?

Z gory dzieki!

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/scianaszczytowa.jpg

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/podokapem.jpg

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/szczelinawentylacyjnawkalenicy.jpg

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/szczytsciany.jpg

Nie wiem jak ma być wykończona podbitka (nadbitka?) bo widzę bejcowane krokwie. Ale jeśli standardowo podbitka to trzeba wydłubać zaprawę "uszczelniającą" przy deskach tak by był wlot powietrza... w podbitce tez muszą być otwory nawiewowe... Przy nadbitce trzeba zrobić nawiewy pod pokryciem dachowym (dachówka, blacha) otwory w deskach i papie przykryte "grzybkami" z blachy by skropliny nie mogły dostać się pod deski do wełny. W ścianach szczytowych nie robi się nawiewów ale warto na zwieńczeniu ścian szczytowych dać styropian zamykający "przepływ zimna" od góry wgłąb ściany - mostek termiczny

Rom-Kon
17-10-2009, 17:11
mam pewien problem - chodzi mianowice o to czy można zostawić wełnę ktora jest miedzy jętkami zabezpieczoną tylko sznurkami - czy to kiedyś nie spadnie ? (ewentualnie czym to stalibnie zabezpieczyć ), czy mozna drugą warstwę wełny położyć na opuszczonym około 30 cm stelażu ?
Bedzie miedzy warstwami około 20 cm przestrzeni - czy to nie będzie przeszkadzać ?
Myslałem o stelażu krzyżowym 2 poziomowym , ale:
pierwszy poziom rusztu musi być umieszczony prostopadle do jętek (zeby przytrzymywać wełnę musi się praktycznie opierać o jętki (chyba ze 2 warstwa wełny bedzie tam umieszczona ) , a drugi poziom rownolegle do jętek poznizej o jakies 30 cm - jak ten drugi poziom stelaża krzyżowego 2 poziomego połaczyć poźniej ze profilami ktore będą umieszczone na skosie? (od scianki kolankowej w górę )

Nie powinno się zostawiać żadnej pustej przerwy pomiędzy sufitem a wełną bo jest to przestrzeń którą trzeba grzać... taki akumulator ciepła ale działający tylko w jedną stronę - naładować ale już nie rozładować... ciepło już nie zejdzie w dól...

Stelaż jednopoziomowy można zamontować nawet 20cm poniżej jętek jeśli więcej trzeba to lepiej 2-poziomowy krzyżowy i wełnę układać bezpośrednio na profilach a brakującą grubość pomiędzy jętki ale też opuszczoną na pierwszą warstwę bez szczeliny.

Rom-Kon
17-10-2009, 17:19
sorki ze tak marudzę - jeszcze tylko jedno - czy pozostawienie warstwy wełny miedzy jętkami zabezpieczonej tylko sznurkiem będzie błędem ?

mam zamiat tak zrobić 15 cm wełny miedzy jetkami - 20 cm pustej przestrzeni - 10 cm wełny -stelaż -folia-regips - czy taki układ jest ok ???
W poprzednim poście napisałem dlaczego nie powinno się tak robić.

Dodatkowo Flash wskazał możliwość mostka nie termicznego ale akustycznego... czyli przenikanie dźwięków ze sąsiednich pomieszczeń i działanie pustej przestrzeni jak pudła rezonansowego...

ewak39
17-10-2009, 17:41
Nie wiem jak ma być wykończona podbitka (nadbitka?) bo widzę bejcowane krokwie. Ale jeśli standardowo podbitka to trzeba wydłubać zaprawę "uszczelniającą" przy deskach tak by był wlot powietrza... w podbitce tez muszą być otwory nawiewowe... Przy nadbitce trzeba zrobić nawiewy pod pokryciem dachowym (dachówka, blacha) otwory w deskach i papie przykryte "grzybkami" z blachy by skropliny nie mogły dostać się pod deski do wełny. W ścianach szczytowych nie robi się nawiewów ale warto na zwieńczeniu ścian szczytowych dać styropian zamykający "przepływ zimna" od góry wgłąb ściany - mostek termiczny

Rom-Kon dzieki!!! Juz sie nabawilam ciezkiej nerwicy probujac dojsc, jak odslonic murlate :wink:

Czy te "zaprawe" wydlubac na dlugosci calego swiatla miedzy krokwiami? Bedzie wtedy niezle dmuchac :)

Rom-Kon
17-10-2009, 17:49
Nie wiem jak ma być wykończona podbitka (nadbitka?) bo widzę bejcowane krokwie. Ale jeśli standardowo podbitka to trzeba wydłubać zaprawę "uszczelniającą" przy deskach tak by był wlot powietrza... w podbitce tez muszą być otwory nawiewowe... Przy nadbitce trzeba zrobić nawiewy pod pokryciem dachowym (dachówka, blacha) otwory w deskach i papie przykryte "grzybkami" z blachy by skropliny nie mogły dostać się pod deski do wełny. W ścianach szczytowych nie robi się nawiewów ale warto na zwieńczeniu ścian szczytowych dać styropian zamykający "przepływ zimna" od góry wgłąb ściany - mostek termiczny

Rom-Kon dzieki!!! Juz sie nabawilam ciezkiej nerwicy probujac dojsc, jak odslonic murlate :wink:

Czy te "zaprawe" wydlubac na dlugosci calego swiatla miedzy krokwiami? Bedzie wtedy niezle dmuchac :)
I ma dmuchać! Po to jest ta szczelina by dmuchało!

Pinok
18-10-2009, 16:22
Wykonawca zabudowy poddasza chce mi wyciąć po tych czerwonych liniach kawałki więźby dachowej, pozwolić mu ?
Dach mi się nie poskłada ?

http://img19.imageshack.us/img19/9275/p1000589y.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/2866/p1000588at.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/2866/p1000588at.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/9275/p1000589y.jpg

FlashBack
18-10-2009, 17:24
Wykonawca zabudowy poddasza chce mi wyciąć po tych czerwonych liniach kawałki więźby dachowej, pozwolić mu ?
Dach mi się nie poskłada ?

[...]
ruszt krzyzowy na "grzybkach" :D minimalna ilość "grzybka" na 1m^2 okladziny to 3szt.
chciec to moc tylko po co.

michalwdowski
18-10-2009, 17:49
Witam

Należało by to skonsultować z wykonawcą więźby dachowej.

Według mnie jedyne co mógłby obciąć to fragment krokwi poniżej jętki, oraz troche skrócić jętkę (kilka cm za gwoździem patrząc od środka budynku)

Przydało by też skręcić to jakąś śrubą

Niestety trzeba będzie wejść kawałkiem płaskiego sufitu w tą lukarnę

Pozdrawiam Michał

dozi
18-10-2009, 19:18
Witam

Należało by to skonsultować z wykonawcą więźby dachowej.

Według mnie jedyne co mógłby obciąć to fragment krokwi poniżej jętki, oraz troche skrócić jętkę (kilka cm za gwoździem patrząc od środka budynku)

Przydało by też skręcić to jakąś śrubą

Niestety trzeba będzie wejść kawałkiem płaskiego sufitu w tą lukarnę

Pozdrawiam Michał


Tutaj miałem sytuację, co wszedłem kawałkiem płaskiego sufitu w lukarnę, klient zażyczył sobie na okrągło (pod wzór okna).
Choć w moim przypadku nie była to żadna konieczność, tylko czysta fanaberia klienta, to jest to jedno z rozwiązań.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15c823e16ed01a51.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f23dfdfc5ffd09ca.html

Też pozdrawiam!

Rom-Kon
18-10-2009, 20:20
Wykonawca zabudowy poddasza chce mi wyciąć po tych czerwonych liniach kawałki więźby dachowej, pozwolić mu ?
Dach mi się nie poskłada ?

(...)
A to wycięcie tych płatwi (kleszczy) to czemu ma to służyć?

...czasem trzeba ingerować w konstrukcję więźby ale to trzeba robić z "głową"... nie można tak sobie wycinać co się chce! Czasem trzeba wyciąć nawet krokiew ale wtedy trzeba zrobić wymiany...

Pinok
18-10-2009, 21:59
Wykonawca twierdzi że jak wytnie to będzie tylko mały trójkącik na łączeniu lukarny i płaskiego sufitu.
Powiedziałem mu że może wyciąć tylko to co jest za łączeniem krokwi i jętek.

michalwdowski
19-10-2009, 15:31
A to wycięcie tych płatwi (kleszczy) to czemu ma to służyć?


Rom-kom zapisz drugie zdjęcie i obejrzyj wtedy, na forum nie jest ono pełne. W lukarnie są drzwi z trójkątem na górze. Zabudowa ma być do szczytu lukarny.

Pozdrawiam Michał

nabial
19-10-2009, 19:29
kto mi podpowie, jakie gwoździki najlepiej zastosować do naciągania sznurka, podtrzymującego wełnę?
Mnie się wydaje, że z szerokim łbem, ale pewny nie jestem....

Pinok
19-10-2009, 19:45
Dzięki za podpowiedzi, wyciąć nie pozwoliłem. Jak się ich przyciśnie to i pomyśleć potrafią.
Jutro wkleję zdjęcie jak to zrobili, myślę że będzie dobrze.

Rom-Kon
19-10-2009, 20:28
Dzięki za podpowiedzi, wyciąć nie pozwoliłem. Jak się ich przyciśnie to i pomyśleć potrafią.
Jutro wkleję zdjęcie jak to zrobili, myślę że będzie dobrze.
To się ciesz że myślących dostałeś! Poddasze z lukarnami, koszami, narożami wymaga myślenia... oj wymaga...

naLeśnik
20-10-2009, 07:22
Ja stosuję podobną taśmę tej samej firmy do łączenia (jeśli jest to połączenie sztywne) skosu i sufitu.

http://images45.fotosik.pl/185/8edc4119092db935med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/180/195e14e11bb472ffmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jest to szeroka taśma ze sztywną wkładką z PCV... zresztą te taśmy są w całości z jakiegoś plastiku... Pięknie "trzyma" linię narożnika.
czy dajesz jeszcze jakieś "wzmocnienie" pod tę taśmę np. flizelinę?

Rom-Kon
20-10-2009, 13:37
Pod tę taśmę już nic nie daję ale pod papierową z wkładkami AL to daję siatkę 10-15cm szerokości tzw. reperacyjną[/u]

michalwdowski
20-10-2009, 16:27
Pytanie skierowane do znawców tematu.
Czy opłaca się dołożyć do profili tzw ryflowanych? (rigistil)
Czy są one faktycznie sztywniejsze i warte tej ceny + 50% w porównaniu ze zwyklymi?

Pozdrawiam Michał

michalwdowski
20-10-2009, 18:42
Tak dokładnie chodziło mi o ultrastil.

Ceny jakie mam w hutrowniach to.

Profil cd 4mb
Najtńszy 0,5 - 7zł/szt
Lepszy 0,6 - 12zł/szt
Ultrastill - 13,9 zł/szt

Jakie profile Wy polecacie?

FlashBack
20-10-2009, 20:32
Tak dokładnie chodziło mi o ultrastil.

Ceny jakie mam w hutrowniach to.

Profil cd 4mb
Najtńszy 0,5 - 7zł/szt
Lepszy 0,6 - 12zł/szt
Ultrastill - 13,9 zł/szt

Jakie profile Wy polecacie?
to niech "hurtownie" walcza o ciebie :)

michalwdowski
20-10-2009, 20:58
Pytanie brzmiało czy warto kupić droższe profile.
Temat tego forum to "ocieplam poddasze-krótkie pytania"
nie "złośliwe odpowiedzi fashback"

Skoro uważasz się za takiego fachowca bo dość często zabierasz tu głos powinieneś mieć wyrobione zdanie na ten temat.

Rom-Kon
20-10-2009, 21:29
Pytanie brzmiało czy warto kupić droższe profile.
(...)

Jeśli masz w planie mocno obciążoną konstrukcje sufitu z wymogami p.poż to MUSISZ zastosować odpowiedni system oparty na systemowych (0,6) profilach. Tylko system gwarantuje deklarowane wytrzymałości na obciążenie czy na ogień.

Jeśli nie zależy ci na wytrzymałości ogniowej i możesz albo nawet musisz zagęścić wieszaki, nie obciążasz sufitów nadmiernie wełną czy leżącymi instalacjami, dajesz jedną warstwę płyt to spokojnie możesz zastosować tańsze odpowiedniki (blacha 0,5 a nawet zdarza się 0.45). Ale już wieszaki i łączniki zalecam dobrych firm... te tanie np. łącznik-wieszak krzyżowy są tak słabe że potrafią się wypiąć (z profili i pośrednio na Inwestora :wink: ). Wytrzymałość profili tańszych prezentuje ta fotka... nie pamiętam czy to profile 0.5 czy nawet 0,45...

http://images24.fotosik.pl/237/747ff54d18cb91e5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

...ważę ciut więcej niż cztery worki cementu :wink:

OOOOoooooh Dzizus! :o

Wirecki
20-10-2009, 23:18
Ceny jakie mam w hutrowniach to.
Profil cd 4mb Najtńszy 0,5 - 7zł/szt Na allegro też masz 1,75 za mb tj. 7zł za 4 metry. Odbiór w Bytomiu lub w dostawie jak więcej.
Kupowałem, profil "działa". 0,5mm

FlashBack
21-10-2009, 03:35
Pytanie brzmiało czy warto kupić droższe profile.
Temat tego forum to "ocieplam poddasze-krótkie pytania"
nie "złośliwe odpowiedzi fashback"

bez komentarza


Skoro uważasz się za takiego fachowca bo dość często zabierasz tu głos powinieneś mieć wyrobione zdanie na ten temat.

bez komentarza

michalwdowski
21-10-2009, 09:23
Jeśli masz w planie mocno obciążoną konstrukcje sufitu z wymogami p.poż to MUSISZ zastosować odpowiedni system oparty na systemowych (0,6) profilach. Tylko system gwarantuje deklarowane wytrzymałości na obciążenie czy na ogień.

Jeśli nie zależy ci na wytrzymałości ogniowej i możesz albo nawet musisz zagęścić wieszaki, nie obciążasz sufitów nadmiernie wełną czy leżącymi instalacjami, dajesz jedną warstwę płyt to spokojnie możesz zastosować tańsze odpowiedniki (blacha 0,5 a nawet zdarza się 0.45). Ale już wieszaki i łączniki zalecam dobrych firm... te tanie np. łącznik-wieszak krzyżowy są tak słabe że potrafią się wypiąć (z profili i pośrednio na Inwestora ). Wytrzymałość profili tańszych prezentuje ta fotka... nie pamiętam czy to profile 0.5 czy nawet 0,45...


Rom-Kon dziękuję za fachową i wyczerpującą odpowiedź.
Zastanawiam się nad wykonaniem ścianek na poddaszu na podwójnej konstrukcji - pozwoli mi to ukryć słupy 16x16 i polepszy parametry akustyczne. Na ściany będzie chyba raczej wskazany sztywniejszy profil?
Czy stosujesz specjalne profile ościeżnicowe (chyba tak je można nazwać - te przy drzwiach)

Pozdrawiam Michał

Rom-Kon
21-10-2009, 10:04
Przykład grubej ścianki (na 52cm) zamieszczę jak na Fotosiku przejdzie mi opłata za abonament (cholery zmienili zasady darmowego zamieszczania fotek - taki suprajsik) ...ale to pewnie będzie dopiero za 10 dni... jutro jadę na robotę...

...ale ogólnie to do takich ścianek stosuję zwykłe profile UW50 i CW50 ale stężane pośrodku paskami płyty. Profile UA stosuję do ościeżnic i to nie zawsze.

nabial
23-10-2009, 20:23
kolejne pytanie: jaką folię paroizolacyjną zastosować, jeśli nad wełną jest wysokoparoprzepuszczalna. Słyszałem że folie aktywne lepiej zabezbieczą płyyGK przed grzybkiem...

Rom-Kon
23-10-2009, 20:45
kolejne pytanie: jaką folię paroizolacyjną zastosować, jeśli nad wełną jest wysokoparoprzepuszczalna. Słyszałem że folie aktywne lepiej zabezbieczą płyyGK przed grzybkiem...
Ja osobiście nie jestem za przepuszczniem pary wodnej przez warstwę wełny... preferuję szczelną paroizolację... szczelną oczywiście teoretycznie bo w praktyce zawsze coś przez nią przejdzie... nie ma ideału... dążymy tylko do doskonałości... czyli nawet dając szczelną folię niestety mam "aktywną" paroizolację :wink:

Wirecki
23-10-2009, 20:58
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykańczania poddasza (gotowa masa finishowa) przy temperaturach 4-8 stopni? Dom jeszcze nie ogrzewany, wyczuwa się wilgoć.

maroco11
28-10-2009, 09:07
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykańczania poddasza (gotowa masa finishowa) przy temperaturach 4-8 stopni? Dom jeszcze nie ogrzewany, wyczuwa się wilgoć.

Witam
mam podobny problem, czy warto (czy są przeciwskazania) ocieplać teraz poddasze i zabudowywać je płytami G-K jak dom będzie jeszcze przez cała zime nieogrzewany ???

FlashBack
28-10-2009, 09:37
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykańczania poddasza (gotowa masa finishowa) przy temperaturach 4-8 stopni? Dom jeszcze nie ogrzewany, wyczuwa się wilgoć.

Witam
mam podobny problem, czy warto (czy są przeciwskazania) ocieplać teraz poddasze i zabudowywać je płytami G-K jak dom będzie jeszcze przez cała zime nieogrzewany ???
Ty masz dylemat czy izolowac i montowac plyty a kolega wczesniej pyta czy brac sie za ich szpachlowanie. To dwie rozne sprawy.

maroco11
28-10-2009, 11:33
Ty masz dylemat czy izolowac i montowac plyty a kolega wczesniej pyta czy brac sie za ich szpachlowanie. To dwie rozne sprawy.

No to ja pytam o swoje .... moze ktoś udzieli fachowej pomocnej rady

phans
28-10-2009, 12:31
Ja osobiście nie jestem za przepuszczniem pary wodnej przez warstwę wełny... preferuję szczelną paroizolację... szczelną oczywiście teoretycznie bo w praktyce zawsze coś przez nią przejdzie... nie ma ideału... dążymy tylko do doskonałości... czyli nawet dając szczelną folię niestety mam "aktywną" paroizolację :wink:
Rozumiem, że folie paroizolacyjne przepuszczają ileś tam wilgoci do wełny więc co miałeś na myśli pisząc 'preferuję szczelną paroizolację'? Może coś zamiast folii paroizolacyjnej?
Czy jest sens zamiast folii paroizolacyjnej i płyt g-k zastosowanie twardego styropianu + siatka + tynk? Taki styropian chyba powinien mniej przepuścić pary wodnej do wełny niż folia paroizolacyjna+płyta g-k?

FlashBack
28-10-2009, 13:18
Ty masz dylemat czy izolowac i montowac plyty a kolega wczesniej pyta czy brac sie za ich szpachlowanie. To dwie rozne sprawy.

No to ja pytam o swoje .... moze ktoś udzieli fachowej pomocnej rady
udzieli fachowo? a kto procz Ciebie wchodzacych tu na forum widzial Twoje poddasze?.
rutynowa odpowiedz: tak, mozesz wykonac to o co pytasz.

Rom-Kon
28-10-2009, 19:02
Ja osobiście nie jestem za przepuszczniem pary wodnej przez warstwę wełny... preferuję szczelną paroizolację... szczelną oczywiście teoretycznie bo w praktyce zawsze coś przez nią przejdzie... nie ma ideału... dążymy tylko do doskonałości... czyli nawet dając szczelną folię niestety mam "aktywną" paroizolację :wink:
Rozumiem, że folie paroizolacyjne przepuszczają ileś tam wilgoci do wełny więc co miałeś na myśli pisząc 'preferuję szczelną paroizolację'? Może coś zamiast folii paroizolacyjnej?
Czy jest sens zamiast folii paroizolacyjnej i płyt g-k zastosowanie twardego styropianu + siatka + tynk? Taki styropian chyba powinien mniej przepuścić pary wodnej do wełny niż folia paroizolacyjna+płyta g-k?
Preferuję jaknajszczelniejszą paroizolację bo po wykonaniu i tak trochę przepuści... jak damy gorszej jakości to oprócz "błędów wykonawczych" przejdzie jeszcze z przepuszczalności samej folii.

a ten styropian to niby gdzie ma być? na płytach?... jakoś tego nie widzę...

...za to widzę sens dawania paroizolacji jako szczelnej warstwy na płyty w postaci folii w płynie lub odpowiednika tak jak się uszczelnia w łazience pod płytkami w strefach mokrych... izolacja bez łączeń, bez dziurek od wkrętów itp. tylko trzeba zastosować masę szczelną nie tylko dla wody ale również dla pary wodnej....

Rom-Kon
28-10-2009, 19:13
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykańczania poddasza (gotowa masa finishowa) przy temperaturach 4-8 stopni? Dom jeszcze nie ogrzewany, wyczuwa się wilgoć.
Można spokojnie szpachlować do temperatury 3-5*C... niestety będzie dłużej schło ale przeciwskazań nie ma...


Witam
mam podobny problem, czy warto (czy są przeciwskazania) ocieplać teraz poddasze i zabudowywać je płytami G-K jak dom będzie jeszcze przez cała zime nieogrzewany ???
Spokojnie można... nie udajemy się na zimowe bezrobocie :wink: wełne, profile i płyty nawet przy -20*C można kłaść ale spoinowanie i szpachle to jak wyżej...

edde
28-10-2009, 19:20
a ja się z płytami wstrzymam chyba do wiosny, zakończę na folii paroizolacyjnej na stelażu, a to dlatego, że mam na budowie kilka płyt w kawałkach, stojących gdzieś po kątach, i jak widzę ich kondycję (w szczególności jeżeli chodzi o wilgoć, a dom przecież drugi rok stoi, nie to, że mokry, wietrzony a jednak będzie kolejna zima bez regularnego, normalnego ogrzewania) to wolę nie ryzykować i płyty zrobić sobie spokojnie suchą wiosną

misiakulka
28-10-2009, 23:37
mam pytanie do posiadaczy poddasza, a także do szanownych speców od poddaszy. mam dach czterospadowy, "połamany", (11 okien dachowych) i chciałabym wykończyć go płytami karton gips w taki sposób żeby nie tworzyć powierzchi sufitu równoległej do podlogi, ale powierzchie równoległe do połaci dachu(nie wiem jak to lepiej opisać) żeby pomieszczenia były tak wysokie jak to tylko możliwe i takie jakby całe skośne. czy ktoś może widział takie poddasze, może takie ma, albo takie robił. napiszcie proszę swoje opinie o moim pomyśle na takie maksymalnie skośne :lol: poddasze.
a może ktoś mógły wrzucić jakieś fotki, lub napisać ich lokalizację.
bardzo liczę na wasze opinie. bardzo. :)

Rom-Kon
29-10-2009, 08:15
mam pytanie do posiadaczy poddasza, a także do szanownych speców od poddaszy. mam dach czterospadowy, "połamany", (11 okien dachowych) i chciałabym wykończyć go płytami karton gips w taki sposób żeby nie tworzyć powierzchi sufitu równoległej do podlogi, ale powierzchie równoległe do połaci dachu(nie wiem jak to lepiej opisać) żeby pomieszczenia były tak wysokie jak to tylko możliwe i takie jakby całe skośne. czy ktoś może widział takie poddasze, może takie ma, albo takie robił. napiszcie proszę swoje opinie o moim pomyśle na takie maksymalnie skośne :lol: poddasze.
a może ktoś mógły wrzucić jakieś fotki, lub napisać ich lokalizację.
bardzo liczę na wasze opinie. bardzo. :)

...czyli płyty do samej kalenicy? ...jak będzie wyglądać pomieszczenie niezbyt duże a bardzo wysokie bez sufitu prostego?... pomijam już kwestię ogrzania takiej kubatury... takie pomieszczenia raczej muszą być zaprojektowane indywidualnie a nie adaptowane z gotowego projektu. Teraz właśnie robię salon (budynek parterowy) do kalennicy z antresolą ale to było w projekcie.

jas0
29-10-2009, 10:28
Czy są jakieś ogólne zasady mówiące kiedy na suficie podwieszanym do krokwi (jętek) należy stosować ruszt krzyżowy, a kiedy wystarczy pojedynczy (profile ud co 40 cm)?

FlashBack
29-10-2009, 10:48
Czy są jakieś ogólne zasady mówiące kiedy na suficie podwieszanym do krokwi (jętek) należy stosować ruszt krzyżowy, a kiedy wystarczy pojedynczy (profile ud co 40 cm)?tak, istnieja zasady/kryteria doboru.

Rom-Kon
29-10-2009, 12:52
Czy są jakieś ogólne zasady mówiące kiedy na suficie podwieszanym do krokwi (jętek) należy stosować ruszt krzyżowy, a kiedy wystarczy pojedynczy (profile ud co 40 cm)?

1) obciążenia na suficie i pod sufitem

2) wysokość obniżenia sufitu

3) wymagania p.poż

4) wygoda w montażu i poziomowaniu

5) inne które wychodzą "w praniu"

6) "widzimisie" Inwestora

7) "widzimisie" wykonawcy

punkty 6 i 7 są nieprzewidywalne :wink:

:lol: :lol: :lol:

brachol
29-10-2009, 16:26
a ja mam takie pytanie:
poddasze uzytkowe strop drewniany i na tym stropie chcialbym postawic scianki dzialowe z KG i tak sie zastanawiam jak to zrobic zeby nic potem nie pekalo bo przeciez drewniany strop bedzie pracowal i druga sprawa a mianowicie jak takie scianki zamocowac do jetek/krokwi? Czy najpierw wykonac zabudowe skosow i potem scianki czy na odwrot?
pozdrawiam

Rom-Kon
29-10-2009, 17:34
a ja mam takie pytanie:
poddasze uzytkowe strop drewniany i na tym stropie chcialbym postawic scianki dzialowe z KG i tak sie zastanawiam jak to zrobic zeby nic potem nie pekalo bo przeciez drewniany strop bedzie pracowal i druga sprawa a mianowicie jak takie scianki zamocowac do jetek/krokwi? Czy najpierw wykonac zabudowe skosow i potem scianki czy na odwrot?
pozdrawiam

ściankę od góry można przymocować do konstrukcji dachu lub do konstrukcji sufitu - są dwie szkoły i wybiera się rozwiązanie lepsze dla konkretnego przypadku... a jeśli podłoga pracuje to zrobić od dołu połączenie "teleskopowe - kompensator" czyli do profila UW wsunąć słupki (CW) i je delikatnie (1-1.5cm) unieść "wieszając" je do górnego UW. Oczywiście nie mocuje się z dolnym profilem UW! To ma być połączenie ruchome góra-dół. pod ustawione pionowo płyty podkłada się "coś" na grubość 1-2cm (np. kawałki płyty) i przykręca tylko do słupków i również (w tym tylko przypadku) do górnego profila UW. Taka ścianka praktycznie wisi nad podłogą i nie jest w żaden sposób z nią związana! Takie rozwiązanie jest dobre jeśli podłoga mocno pracuje... jeśli podłoga mocno nie pracuje to robi się tak samo tyle że część ruchoma jest na górnym profilu UW...

brachol
29-10-2009, 19:00
ściankę od góry można przymocować do konstrukcji dachu lub do konstrukcji sufitu - są dwie szkoły i wybiera się rozwiązanie lepsze dla konkretnego przypadku... a jeśli podłoga pracuje to zrobić od dołu połączenie "teleskopowe - kompensator" czyli do profila UW wsunąć słupki (CW) i je delikatnie (1-1.5cm) unieść "wieszając" je do górnego UW. Oczywiście nie mocuje się z dolnym profilem UW! To ma być połączenie ruchome góra-dół. pod ustawione pionowo płyty podkłada się "coś" na grubość 1-2cm (np. kawałki płyty) i przykręca tylko do słupków i również (w tym tylko przypadku) do górnego profila UW. Taka ścianka praktycznie wisi nad podłogą i nie jest w żaden sposób z nią związana! Takie rozwiązanie jest dobre jeśli podłoga mocno pracuje... jeśli podłoga mocno nie pracuje to robi się tak samo tyle że część ruchoma jest na górnym profilu UW...
ok juz mam jasnosc a w jaki sposob mocuje sie scianki do jetek/krokwi? Jakich uzyc lacznikow? No i od czego zalezy czy najpierw robi sie sufit czy najpierw scianki?

misiakulka
30-10-2009, 01:25
dzięki wielkie za uwagi w sprawie skośnego sufitu. rzeczywiście nie pomyślałam o tym że pokoje na poddaszu nie są jakieś ogromne i ich wielkość musi korespondować z wysokością. wczoraj przyszła deckers team (dekarze :D ) więc jak zrobią dach to może wreszcie moja wyobraźnia zacznie poprawnie pracować :lol: . wątku nie zamykam, ale na chwilę odpuszczam 8) . dziękuję za uwagi i do usłyszenia jeszcze :D

sql
30-10-2009, 07:10
dzięki wielkie za uwagi w sprawie skośnego sufitu. rzeczywiście nie pomyślałam o tym że pokoje na poddaszu nie są jakieś ogromne i ich wielkość musi korespondować z wysokością. wczoraj przyszła deckers team (dekarze :D ) więc jak zrobią dach to może wreszcie moja wyobraźnia zacznie poprawnie pracować :lol: . wątku nie zamykam, ale na chwilę odpuszczam 8) . dziękuję za uwagi i do usłyszenia jeszcze :D
żeby tak zrobić, jak uważasz, to w ogóle musisz nie mieć jętek ani płatwi - czy faktycznie tak jest, czy wypadły Ci one z pamięci?

pawlok
30-10-2009, 08:11
[quote="phans"][quote=Rom-Kon]
Ja osobiście nie jestem za przepuszczniem pary wodnej przez warstwę wełny... preferuję szczelną paroizolację... szczelną oczywiście teoretycznie bo w praktyce zawsze coś przez nią przejdzie... nie ma ideału... dążymy tylko do doskonałości... czyli nawet dając szczelną folię niestety mam "aktywną" paroizolację :wink:

Jakie folie jako te z "tych lepszych" polecacie?
Nazwy/marki mile widziane?
Na jaki parametr szczególnie zwracać uwagę ?
Pawlok

Rom-Kon
30-10-2009, 08:42
Z mojego doświadczenia to chyba najlepsza folia to Stop Pair firmy Isover ...ma jedną wadę - żle się trzyma taśmy 2-stronnej przy klejeniu do profili... jest za gładka...

misiakulka
30-10-2009, 09:07
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?zid=90187
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?zid=88849
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?uid=48515&zid=90185
to moje skośne i połamane poddasze pełne krokwi i innych

Rom-Kon
30-10-2009, 12:59
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?zid=90187
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?zid=88849
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?uid=48515&zid=90185
to moje skośne i połamane poddasze pełne krokwi i innych
Sorry ale na tę stronkę by wejść trzeba się zarejestrować a mi się nie chce... więc nie obejrzę fotek....

FlashBack
30-10-2009, 13:35
misiakulka i w czym problem?
tak w temacie izolacji to, krokwie sa zbyt blisko kominow.
reszta hmm za malo fotek wiezby.

FlashBack
30-10-2009, 19:32
ściankę od góry można przymocować do konstrukcji dachu lub do konstrukcji sufitu - są dwie szkoły i wybiera się rozwiązanie lepsze dla konkretnego przypadku... a jeśli podłoga pracuje to zrobić od dołu połączenie "teleskopowe - kompensator" czyli do profila UW wsunąć słupki (CW) i je delikatnie (1-1.5cm) unieść "wieszając" je do górnego UW. Oczywiście nie mocuje się z dolnym profilem UW! To ma być połączenie ruchome góra-dół. pod ustawione pionowo płyty podkłada się "coś" na grubość 1-2cm (np. kawałki płyty) i przykręca tylko do słupków i również (w tym tylko przypadku) do górnego profila UW. Taka ścianka praktycznie wisi nad podłogą i nie jest w żaden sposób z nią związana! Takie rozwiązanie jest dobre jeśli podłoga mocno pracuje... jeśli podłoga mocno nie pracuje to robi się tak samo tyle że część ruchoma jest na górnym profilu UW...
ok juz mam jasnosc a w jaki sposob mocuje sie scianki do jetek/krokwi? Jakich uzyc lacznikow? No i od czego zalezy czy najpierw robi sie sufit czy najpierw scianki?
;)
zakladajac, ze belki stropowe zostaly konstrukcyjnie wyliczone strop zaprojektowany i wykonany prawidlowy montaz to, w pierwszej kolejnosci nalezy wykonac przejscia techniczne (szachty), izolacje i podloge na stropie drewnianym. podloga powinna byc stabilna a jezeli nie zapewnia tego obecny rozstaw belek wykonac dodatkowo podklad z legarow lub lat.
mozemy wowczas porozmawiac sobie o dalszym etapie czyli wykonaniu scian dzialowych poddasza (ta druga wersja j/w).
bo jak sobie wyobrazasz uzytkowanie pomieszczenia z "latajaca" podloga? a o lazience w glazurze na takim stropie/poddaszu mozna zapomniec.

brachol
31-10-2009, 07:07
;)
zakladajac, ze belki stropowe zostaly konstrukcyjnie wyliczone strop zaprojektowany i wykonany prawidlowy montaz to, w pierwszej kolejnosci nalezy wykonac przejscia techniczne (szachty), izolacje i podloge na stropie drewnianym. podloga powinna byc stabilna a jezeli nie zapewnia tego obecny rozstaw belek wykonac dodatkowo podklad z legarow lub lat.
mozemy wowczas porozmawiac sobie o dalszym etapie czyli wykonaniu scian dzialowych poddasza (ta druga wersja j/w).
bo jak sobie wyobrazasz uzytkowanie pomieszczenia z "latajaca" podloga? a o lazience w glazurze na takim stropie/poddaszu mozna zapomniec.
czyli najpierw podlogi a potem scianki? w sumie wolalbym zrobic na odwrot a co do belek to sa tak policzone ze nie sa latajace i w sumie sie nei ruszaja no ale zawszze jak np podskoczy sie na belce to troche drga
Zakladajac ze strop jest stabilny czyli wybiore wersje z kreceniem plyt do dolnego profilu to jak zamocowac gorny profil i do czego? Najpierw wyonac zabudowe miedzy krokwiami i do niej zamocowac profil czy najpierw profil ale co zrobic w przypadku kiedy scianka nie przychodzi pod jetka tylko miedzy krokwiami daje sie jakies profile miedzy krokwie czy jakos inaczej sie to robi?

FlashBack
31-10-2009, 08:12
"w sumie wolalbym zrobic na odwrot" oczywiscie masz do tego prawo to, wylacznie twoja piaskownica:D no chyba, ze masz kredycik na budowe.

nie tyle podloge co wykonyjemy strop. do nazwijmy to posadzki - odeskowania lub pokrycia plyta OSB. wczesniej jednak wykonujemy przejscia techniczne dla mediow. wiec do rozmowy o sciankach mamy czasu, ze ho.
p.s.
"Zakladajac ze strop jest stabilny czyli wybiore wersje z kreceniem plyt do dolnego profilu " nie wystepuje taka wersja przy scianach dzialowych obojetnie gdzie stawianych.
powodzenia.

brachol
31-10-2009, 09:13
"w sumie wolalbym zrobic na odwrot" oczywiscie masz do tego prawo to, wylacznie twoja piaskownica:D no chyba, ze masz kredycik na budowe.

nie tyle podloge co wykonyjemy strop. do nazwijmy to posadzki - odeskowania lub pokrycia plyta OSB. wczesniej jednak wykonujemy przejscia techniczne dla mediow. wiec do rozmowy o sciankach mamy czasu, ze ho.
p.s.
"Zakladajac ze strop jest stabilny czyli wybiore wersje z kreceniem plyt do dolnego profilu " nie wystepuje taka wersja przy scianach dzialowych obojetnie gdzie stawianych.
powodzenia.
wlasnie jezeli chodzi o strop to mam taki plan zeby na belki stropowe nabic legary i do nich mocowac deski bez robienia tzw slepej podlogi no chyba ze nei mozna sie obyc bez tej podlogi to wtedy nabije deski lub osb na belki stropowe i potem na to niskie legary deski podlogowe
natomiast co do mocowania plyt do CW to Rom-Kom napisal ze mocuje sie plyty do dolnego profilu i do slupkow nie mocujac do gornego no chyba ze cos zle zrozumialem?

FlashBack
31-10-2009, 10:00
wlasnie jezeli chodzi o strop to mam taki plan zeby na belki stropowe nabic legary i do nich mocowac deski
dobry plan. belki sa co?

bzykos
31-10-2009, 13:43
Jak lepiej "montować" wełnę w drugiej warstwie? Zrobić stelaż i "upychać" pod nim wełnę czy nabijać na grzybki i dopiero wtedy zakładać profile? Tylko czy na grzybkach wełna się utrzyma...?

FlashBack
31-10-2009, 15:58
Jak lepiej "montować" wełnę w drugiej warstwie? Zrobić stelaż i "upychać" pod nim wełnę czy nabijać na grzybki i dopiero wtedy zakładać profile? Tylko czy na grzybkach wełna się utrzyma...?
mowisz o warstwie pod stropem? ;) rozwinac na grzybki "nabic".

bzykos
31-10-2009, 16:29
mowisz o warstwie pod stropem? rozwinac na grzybki "nabic".

Tak pod stropem. Tylko się zastanawiam czy na samych grzybkach się utrzyma,zanim zostaną zamontowane profile?

FlashBack
31-10-2009, 17:28
mowisz o warstwie pod stropem? rozwinac na grzybki "nabic".

Tak pod stropem. Tylko się zastanawiam czy na samych grzybkach się utrzyma,zanim zostaną zamontowane profile?
jednoczesnie wpinasz welne i zapinasz czesc profila/li, az do pelnego zapiecia calosci profila. identycznie przy skosach

wizabell
31-10-2009, 21:17
mowisz o warstwie pod stropem? rozwinac na grzybki "nabic".

Tak pod stropem. Tylko się zastanawiam czy na samych grzybkach się utrzyma,zanim zostaną zamontowane profile?
jednoczesnie wpinasz welne i zapinasz czesc profila/li, az do pelnego zapiecia calosci profila. identycznie przy skosach

można nabić wełnę a w otworek grzybka wetknąć gwoździa ładnie trzyma a po zapięciu profili łatwo się wyjmuje już drugi sufit tak robię i zdaje egzamin

nabial
02-11-2009, 18:16
Pytanie do ekspertów od konstrukcji sufitów, przedścianek itd w GK
Otóż w projekcie wnętrz mam szereg podwieszonych sufitów i szereg przedścianek. Widziałem u użytkownika Elena 76 że kolega Flashback jej robił coś takiego. Zresztą sama Elena odpowiedziała, że nie wie, jak się je robi i zasugerowała, żebym poprosił ekspertów w rodzaju Flashbacka o wyjaśnienia.
Moja koncepcja:
sufity na dole: przykręcane do stropu ESdo nich profile CD krzyżowo (ruszt podwójny) albo na wieszakach (tylko jakich) - ponieważ wysokość podwieszeń na parterze waha się. od 8 do 18 cm (tam gdzie 18 cm chyba wieszaki, bo ES są za krótkie
sufity na poddaszu - podwieszenia na wysokość 10-14 cm - pomyślałem sobie,żeby do boku jętek kręcić grzybki króciutkie - tam, gdzie nie ma podwieszeń( normalny sufit poddasza), do nich profile Rigistil i płyta, a tam, gdzie są podwieszenia - te dłuższe grzybki 17 cm do boku jętek i ruszt podwójny krzyżowy
Co do przedścianek - typowo są na 18-20 cm od ściany nośnej - plan żeby zrobić je na profilach CW+UW 100+75 mm skręconych ze sobą. Podobnie ma byc w łazienkach - tam przedscianka zakrywa rury kanalizacyjne, geberity itd. Oto kilka wizualizacji docelowych wnętrz:

Łazienka - widać przedściankę dość płytką ukrywająca geberit łazienkowy, dodatkowo dająca wnękę na lustro i przybory (wnęka obok)
http://images6.fotosik.pl/507/95939d8881abccd5med.jpg

hall na dole - widać sufit podwieszony
http://images8.fotosik.pl/66/0c58bbeb585817d1med.jpg

hall - to samo, ale na górze - sufit podwieszony do normalnego sufitu oraz dodatkowo przedscianka ozdobna (taki bajer)
http://images6.fotosik.pl/416/c0d463a7bfe2c4ebmed.jpg

to sypialnia córki - widać i sufity podwieszone pod "normalnym" sufitem i przedściankę
http://images8.fotosik.pl/120/ab09c7462b9a2dbdmed.jpg

bardzo proszę o ustosunkowanie się do moich "koncepcji" i ewentualne porady

nieosiagalny
02-11-2009, 18:24
Mam pytanie do osób, które wykańczały już poddasze, tzn. 2 pytania:

1. Do samego wykończenia poddasza fachowcy prosili bym kupił Super Finish (gładź) firmy Megaron. Nigdzie cholerstwa nie mogę znaleźć.
Czy jak im kupię np. Nida Finish to efekt będzie gorszy? Czy produkt Nida Finish jest ok?

2. Poczytałem bardzo dużo w temacie o ułożeniu profili pod płyty G-K pod zabudowę skosów. Zetknąłem się z twierdzeniem, że jak się zastosuje złe profile to będzie pękać na złączach płyt. U mnie po kilku miesiącach pękło w 3 miejscach i moi wykonawcy twierdzą, że to przez to iż za blisko styknęli płyty zamiast dać większą przerwę pomiędzy płytami. Poprawili to i jest ok. Moje pytanie brzmi czy oni na pewno mają rację? Zastosowali profile CD i UD (na ścianach) - bez wieszaków (ES ?), czy to błąd? Pomiędzy płyty była wkładana siatka i gips do łączenia spoin (jakiś Cekol, nie pamiętam, ale na pewno było na nim napisane, że łączy spoiny między płytami GK).

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje wątpliwości.

FlashBack
02-11-2009, 19:14
nabial wizualizacje ladne.
kasetony sufitow typ stelazy dowolny. wieszaki obnizenie 15-900cm moga byc najprostrze rozprezne obrotowe. obnizenia 3,5-15cm na uchwytach ES.
zabudowy scienne i zabudowa kolankowej na CW/UW.
precyzyjniej mozna strzelic majac przekroje z wymiarami.
hmm dosc ciekawe? czy w sypialni poddasza na scianie z polkami (wezglowie lozka) jest planie przyklejona plyta g/k na szerokosc pasa kasetonu sufitu?.

FlashBack
02-11-2009, 19:24
Mam pytanie do osób, które wykańczały już poddasze, tzn. 2 pytania:

1. Do samego wykończenia poddasza fachowcy prosili bym kupił Super Finish (gładź) firmy Megaron. Nigdzie cholerstwa nie mogę znaleźć.
Czy jak im kupię np. Nida Finish to efekt będzie gorszy? Czy produkt Nida Finish jest ok?

2. Poczytałem bardzo dużo w temacie o ułożeniu profili pod płyty G-K pod zabudowę skosów. Zetknąłem się z twierdzeniem, że jak się zastosuje złe profile to będzie pękać na złączach płyt. U mnie po kilku miesiącach pękło w 3 miejscach i moi wykonawcy twierdzą, że to przez to iż za blisko styknęli płyty zamiast dać większą przerwę pomiędzy płytami. Poprawili to i jest ok. Moje pytanie brzmi czy oni na pewno mają rację? Zastosowali profile CD i UD (na ścianach) - bez wieszaków (ES ?), czy to błąd? Pomiędzy płyty była wkładana siatka i gips do łączenia spoin (jakiś Cekol, nie pamiętam, ale na pewno było na nim napisane, że łączy spoiny między płytami GK).

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje wątpliwości.
ad1. pytanie do wlasciwego Tobie wykonawcy.
ad2. no owszem zdazy sie gdzies tam szpary walic bo to muss jak np. sufit-skos-scianka kolankowa. no ale inne to naprawde z przypadku bo jakbym mial robic szpary miedzy plytami to bym te robote ....

nabial
02-11-2009, 20:47
nabial wizualizacje ladne.
kasetony sufitow typ stelazy dowolny. wieszaki obnizenie 15-900cm moga byc najprostrze rozprezne obrotowe. obnizenia 3,5-15cm na uchwytach ES.
zabudowy scienne i zabudowa kolankowej na CW/UW.
precyzyjniej mozna strzelic majac przekroje z wymiarami.
hmm dosc ciekawe? czy w sypialni poddasza na scianie z polkami (wezglowie lozka) jest planie przyklejona plyta g/k na szerokosc pasa kasetonu sufitu?.

nie, tam tez jest przedscianka o grubości 12 cm w która są "włożone" te półki drewniane. W związku z tym zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby zrobić boki tej przedscianki, a nawet i dół z betonu komórkowego, a tylko górę nadbudować GK. Dzięki temu pewniej i łatwiej byłoby osadzić te półeczki. Co ty na to, Flashback?
Aha, jeszcze jedno. Jak wspomniałem, geberity póki co są na wierzchu, osłoni je ściana z GK. Mój wykonawca twierdzi jednak, że dolną część geberitów lepiej obmurować (mniej więcej kilkanaście centymetrów powyżej wysokości siedziska, razem z rurkami kanalizacyjnymi), ponieważ tam może się ścianka odkształcać i będą tam pękać flizy, więc zamurowanie je lepiej ustabilizuje. Co ty na to ?

FlashBack
02-11-2009, 21:16
polki po bokach scianki sa plytkie ok. 10cm srodkiem wchodza we wspomniana wneke wiec zabudowa g/k je utrzyma, ostatecznie i je mozna wykonac z g/k bo i ich funkcja bardziej dekoracyjna (prezentowane obciazenie ;)).

JerryB
02-11-2009, 21:29
Witam wszystkich serdecznie. Cztam i czytam ten watek i juz mam delikatnie mowic kociokwik w glowie. Mam pytanie. Nasz dach jest kryty dachowka, folia o duzej przepuszczalnosci i pelne deskowanie polaci. Tak jak mowil mi majster od ocieplenia to ma teraz miedzy krokwie wepchnac welne 20cm, pozniej taka zolta folia (nie wiem jak sie nazywa ale widzialem ja na budowie) pozniej stelarze i plyta GK. Dopuszczalne jest takie rozwiazanie?? Z tego co czytalem stosuje sie ta folie na stelarze.. klejac ja tasma dwustronna.
A tu kilka zdjec naszego dachu:

http://s264.photobucket.com/albums/ii170/JerryB11/BUDOWA/2009_08_05/

http://s264.photobucket.com/albums/ii170/JerryB11/BUDOWA/2009_08_11/

FlashBack
02-11-2009, 21:34
Witam wszystkich serdecznie. Cztam i czytam ten watek i juz mam delikatnie mowic kociokwik w glowie. Mam pytanie. Nasz dach jest kryty dachowka, folia o duzej przepuszczalnosci i pelne deskowanie polaci. Tak jak mowil mi majster od ocieplenia to ma teraz miedzy krokwie wepchnac welne 20cm, pozniej taka zolta folia (nie wiem jak sie nazywa ale widzialem ja na budowie) pozniej stelarze i plyta GK. Dopuszczalne jest takie rozwiazanie?? Z tego co czytalem stosuje sie ta folie na stelarze.. klejac ja tasma dwustronna.
A tu kilka zdjec naszego dachu:

http://s264.photobucket.com/albums/ii170/JerryB11/BUDOWA/2009_08_05/

http://s264.photobucket.com/albums/ii170/JerryB11/BUDOWA/2009_08_11/
prezentowany na zdjeciach dach jest deskowany!. Dlaczego deskowanie jest kryte folia?

JerryB
02-11-2009, 21:51
nie mam zielonego pojecia - podobno tak trzeba....

FlashBack
02-11-2009, 22:02
nie mam zielonego pojecia - podobno tak trzeba....
masz jakas propozycje?
bo wybacz rownie dobrze mozna powiedziec to samo o zaproponowanym sposobie ocieplenia i zbudowy gipskartonem tego poddasza .
izolacja wylacznie miedzy krokwiami musialaby miec grubosc ponad 25cm by uporac sie z mostaki poprzecznymi jakimi sa krokwie. by je skasowac konieczna jest min. 5cm warstwa nakrokwiowa.tylko jak cos to, za sprawa tej folii na deskach ja umywam rece.

JerryB
02-11-2009, 22:06
jak wiec powinno wygladac prawidlowe ocieplenie?? to co mowi majster jest zle??

FlashBack
02-11-2009, 22:22
jak wiec powinno wygladac prawidlowe ocieplenie?? to co mowi majster jest zle??
musisz czekac na kogos kto przymknie oko na folie bo przeciez wazne jest teraz ocieplenie ;)
pomocna bedzie lektura http://forum.muratordom.pl/ludzie-deskowac-czy-nie-bo-oszaleje-jest-01-42-w-nocy,t34913.htm

brachol
03-11-2009, 07:43
wlasnie jezeli chodzi o strop to mam taki plan zeby na belki stropowe nabic legary i do nich mocowac deski
dobry plan. belki sa co?
belki sa co 45 cm

JerryB
03-11-2009, 07:50
:o Nie dawalo mi spokoju to co przeczytalem wczoraj wieczorem i jako lektura przed snem posluzyl mi projekt. Wyczytalem w nim poszczegolne warstwy:
1. dachowka
2. folia wiatrochronna (jak dobrze pamietam nazwe)
3. deska (tu byly wymiary deski)
4. welna mineralna grubosci 20cm miedzy krokwiami
5. plyta GK na stelarzach
Jak deskowali dach pytalem dekarzy o ta folie, bo na wszystkich okolicznych budowach jest papa, powiedzieli ze ta folia jest lepsza - ale mozna ja zastosowac jak od razu pokrywa sie dach dachowka.. Wyglada wiec ze wszystko jest zgodnie z projektem (wieczorem moge wkleic skan tej strony z projektu), podpowiedzcie jak to zrobic zeby bylo dobrze i w przyszlosci cieplo.. :D jeszcze jet troche czasu - mysle zaczac ocieplac za jakis tydzien.. :roll:

FlashBack
03-11-2009, 09:05
wlasnie jezeli chodzi o strop to mam taki plan zeby na belki stropowe nabic legary i do nich mocowac deski
dobry plan. belki sa co?
belki sa co 45 cm
to licujemy belki w poziomie i mozemy wykonac podloge wprost na belkach.

Rom-Kon
03-11-2009, 16:42
(...)
Jak deskowali dach pytalem dekarzy o ta folie, bo na wszystkich okolicznych budowach jest papa, powiedzieli ze ta folia jest lepsza - ale mozna ja zastosowac jak od razu pokrywa sie dach dachowka.. Wyglada wiec ze wszystko jest zgodnie z projektem (wieczorem moge wkleic skan tej strony z projektu), podpowiedzcie jak to zrobic zeby bylo dobrze i w przyszlosci cieplo.. :D jeszcze jet troche czasu - mysle zaczac ocieplac za jakis tydzien.. :roll:

Tak na chłopski rozum to z jednej strony folia paroprzepuszczalna na deskach to dobry sposób... bo zapewnia odprowadzenie pary wodnej z desek - papa przykrywa szczelnie. Ale z drugiej strony to raczej papa jest trwalsza w czasie... ciekawe jak długo folia dachowa zachowuje swoje właściwości? Papa jest praktycznie wieczna - prędzej deska zgnije...

...ale wracając do tego dachu... obojętnie co jest na deskach to i tak jest ten dach deskowany więc musi być drożna szczelina wentylacyjna... membrana wentylacji nie zapewni...

aalbercik
03-11-2009, 22:44
mam pewien problem - chodzi mianowice o to czy można zostawić wełnę ktora jest miedzy jętkami zabezpieczoną tylko sznurkami - czy to kiedyś nie spadnie ? (ewentualnie czym to stalibnie zabezpieczyć ), czy mozna drugą warstwę wełny położyć na opuszczonym około 30 cm stelażu ?
Bedzie miedzy warstwami około 20 cm przestrzeni - czy to nie będzie przeszkadzać ?
Myslałem o stelażu krzyżowym 2 poziomowym , ale:
pierwszy poziom rusztu musi być umieszczony prostopadle do jętek (zeby przytrzymywać wełnę musi się praktycznie opierać o jętki (chyba ze 2 warstwa wełny bedzie tam umieszczona ) , a drugi poziom rownolegle do jętek poznizej o jakies 30 cm - jak ten drugi poziom stelaża krzyżowego 2 poziomego połaczyć poźniej ze profilami ktore będą umieszczone na skosie? (od scianki kolankowej w górę )

Nie powinno się zostawiać żadnej pustej przerwy pomiędzy sufitem a wełną bo jest to przestrzeń którą trzeba grzać... taki akumulator ciepła ale działający tylko w jedną stronę - naładować ale już nie rozładować... ciepło już nie zejdzie w dól...

Stelaż jednopoziomowy można zamontować nawet 20cm poniżej jętek jeśli więcej trzeba to lepiej 2-poziomowy krzyżowy i wełnę układać bezpośrednio na profilach a brakującą grubość pomiędzy jętki ale też opuszczoną na pierwszą warstwę bez szczeliny.

No i popełniłem bład z którym nie wiem co teraz zrobić. Ociepliłem strop drewniany wełna między belkami stropowymi, podem dałem folię i 12 cm poniżej zrobiłem ruszt 2- poziomowy krzyżowy. Czyli mam eleganckie pudło rezonansowe i dodatkową przestrzeń do ogrzania. :( Dodatkową przestrzeń do ogrzewania jeszcze przeżyję, ale pudła rezonansowego chyba nie.Można coś z tym jeszcze zrobić czy odpuścic temat?

freezyear
04-11-2009, 08:07
No i popełniłem bład z którym nie wiem co teraz zrobić. Ociepliłem strop drewniany wełna między belkami stropowymi, podem dałem folię i 12 cm poniżej zrobiłem ruszt 2- poziomowy krzyżowy. Czyli mam eleganckie pudło rezonansowe i dodatkową przestrzeń do ogrzania. Dodatkową przestrzeń do ogrzewania jeszcze przeżyję, ale pudła rezonansowego chyba nie.Można coś z tym jeszcze zrobić czy odpuścic temat?
Jak nie przykręciłeś jeszcze płyt to no problem, włożysz nad profile wełnę i jest ok. Jak już przykręciłeś płyty to raczej po ptokach no chyba że uśmiecha Ci się zrywać wszystko...
Ew. jak masz dojście do konstrukcji od góry to można wyciągnąć wełnę która jest między belkami, najpierw położyć wełnę na profilach, potem między krokwie ale przy okazji zniszczysz folię paroizolacyjną i nie bardzo jest możliwość położenia jej na nowo
pozdr

Rom-Kon
04-11-2009, 08:40
mam pewien problem - chodzi mianowice o to czy można zostawić wełnę ktora jest miedzy jętkami zabezpieczoną tylko sznurkami - czy to kiedyś nie spadnie ? (ewentualnie czym to stalibnie zabezpieczyć ), czy mozna drugą warstwę wełny położyć na opuszczonym około 30 cm stelażu ?
Bedzie miedzy warstwami około 20 cm przestrzeni - czy to nie będzie przeszkadzać ?
Myslałem o stelażu krzyżowym 2 poziomowym , ale:
pierwszy poziom rusztu musi być umieszczony prostopadle do jętek (zeby przytrzymywać wełnę musi się praktycznie opierać o jętki (chyba ze 2 warstwa wełny bedzie tam umieszczona ) , a drugi poziom rownolegle do jętek poznizej o jakies 30 cm - jak ten drugi poziom stelaża krzyżowego 2 poziomego połaczyć poźniej ze profilami ktore będą umieszczone na skosie? (od scianki kolankowej w górę )

Nie powinno się zostawiać żadnej pustej przerwy pomiędzy sufitem a wełną bo jest to przestrzeń którą trzeba grzać... taki akumulator ciepła ale działający tylko w jedną stronę - naładować ale już nie rozładować... ciepło już nie zejdzie w dól...

Stelaż jednopoziomowy można zamontować nawet 20cm poniżej jętek jeśli więcej trzeba to lepiej 2-poziomowy krzyżowy i wełnę układać bezpośrednio na profilach a brakującą grubość pomiędzy jętki ale też opuszczoną na pierwszą warstwę bez szczeliny.

No i popełniłem bład z którym nie wiem co teraz zrobić. Ociepliłem strop drewniany wełna między belkami stropowymi, podem dałem folię i 12 cm poniżej zrobiłem ruszt 2- poziomowy krzyżowy. Czyli mam eleganckie pudło rezonansowe i dodatkową przestrzeń do ogrzania. :( Dodatkową przestrzeń do ogrzewania jeszcze przeżyję, ale pudła rezonansowego chyba nie.Można coś z tym jeszcze zrobić czy odpuścic temat?

Jeśli już są płyty to można zrobić "dziurę" w suficie i wdmuchnąć materiał izolacyjny np. ekofiber czy wełnę granulowaną... niestety nie jest to dostępne dla amatora... trzeba mieć maszynę do wdmuchiwania (taki odkurzacz)... otwór później załatać zgodnie ze sztuką....

zin2
04-11-2009, 10:00
Witam jestem na takim etapie prac chcę rozłożyć folie pod konstrukcje mój problem polega na tym nie wiem co zrobić z folią która wychodzi na styku płyta ściana otynkowana czy trzeba ją przykleić do tynku na całej długości czy wystarczy punktowo do profilu UD
Przepraszam Rom-Kon że zapożyczyłem twoją fotkę




http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-11/2b534b96.jpg (http://fotoo.pl/)

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-11/8fbdcfab.jpg (http://fotoo.pl/)

Rom-Kon
04-11-2009, 10:29
Ja kleję taśmę 2-stronną (najlepsza wzmacniana czyli na szmatce) po całości do profila UD (przyściennego) ...taśma ma 5cm a profil tylko 3cm więc jest taka trochę niezgodność... więc rolkę taśmy (najbezpieczniej 10m a nie 50m) tnę wzdłuż szlifierką kątową z cienką tarczą na pół... UWAGA! Bardzo niebezpieczne! Można stracić paluchy! ...można również kleić taśmą butylową szeroką na 2cm lub podobną do butylu (też glut :wink: ) np. Corotopa... Folię wywija się na ścianę tak jak na fotce i przykleja do profilu UD. przed szpachlowaniem wycina się nożykiem równo z płytą. Reszta foli na ścianie stanowi częściowo seperację od ściany... ale dodatkowo lepiej dać taśmę seperującą i to przed folią...

zin2
04-11-2009, 19:29
Dzięki za podpowiedz folia ma być przyklejona do pro fila UD do ściany nie musi być

Puszka
04-11-2009, 19:56
Witam

W związku z tym że mam różne sprzeczne informacje proszę Was o jednoznaczną opinie:

Czy moja folia paroprzepuszczalna jest folią wysoko czy nisko przepuszczalną.

Potrzebuje tej informacji gdyż nie wiem czy podczas ocieplania poddasza wełna może dotykać foli czy musze zostawić szczeline wentylacyjną??

Moja folia to Membrafol - Antracyt o parametrach:

DANE TECHNICZNE ANTRACYT
ciężar powierzchniowy [g/m²] : 130
materiał : włóknina PP powłoka funkcyjna
wytrzymałość na rozrywanie [N/5 cm] : 240/180
długość/szerokość rolki [m] : 1,5x50
paroprzepuszczalność [g/m²/24h] : 2000*
zakres temperatury użytkowej : -40°C ÷ +80°C
odporność na UV : 3 miesiące
wartość współczynnika Sd : 0,02 m
*w temperaturze 38°C i wilgotności 85%


Szukając na necie znalazłem wiele przedziałów dla foli wysoko i nisko przepuszczalnej i nie wiem który jest prawidłowy.

Pozdrawiam

Puszka

FlashBack
04-11-2009, 20:16
Witam

W związku z tym że mam różne sprzeczne informacje proszę Was o jednoznaczną opinie:

Czy moja folia paroprzepuszczalna jest folią wysoko czy nisko przepuszczalną.

Potrzebuje tej informacji gdyż nie wiem czy podczas ocieplania poddasza wełna może dotykać foli czy musze zostawić szczeline wentylacyjną??

Moja folia to Membrafol - Antracyt o parametrach:

DANE TECHNICZNE ANTRACYT
ciężar powierzchniowy [g/m²] : 130
materiał : włóknina PP powłoka funkcyjna
wytrzymałość na rozrywanie [N/5 cm] : 240/180
długość/szerokość rolki [m] : 1,5x50
paroprzepuszczalność [g/m²/24h] : 2000*
zakres temperatury użytkowej : -40°C ÷ +80°C
odporność na UV : 3 miesiące
wartość współczynnika Sd : 0,02 m
*w temperaturze 38°C i wilgotności 85%


Szukając na necie znalazłem wiele przedziałów dla foli wysoko i nisko przepuszczalnej i nie wiem który jest prawidłowy.

Pozdrawiam

Puszka
hmmm na pytanie czy mozna wykonac ocieplenie )"Twojego dachu"( dajac izolacje na styk do tej folii: nie wiem.
folia jest z gatunku wysoko paroprzepuszczalnych.

Puszka
04-11-2009, 20:59
Witam

W związku z tym że mam różne sprzeczne informacje proszę Was o jednoznaczną opinie:

Czy moja folia paroprzepuszczalna jest folią wysoko czy nisko przepuszczalną.

Potrzebuje tej informacji gdyż nie wiem czy podczas ocieplania poddasza wełna może dotykać foli czy musze zostawić szczeline wentylacyjną??

Moja folia to Membrafol - Antracyt o parametrach:

DANE TECHNICZNE ANTRACYT
ciężar powierzchniowy [g/m²] : 130
materiał : włóknina PP powłoka funkcyjna
wytrzymałość na rozrywanie [N/5 cm] : 240/180
długość/szerokość rolki [m] : 1,5x50
paroprzepuszczalność [g/m²/24h] : 2000*
zakres temperatury użytkowej : -40°C ÷ +80°C
odporność na UV : 3 miesiące
wartość współczynnika Sd : 0,02 m
*w temperaturze 38°C i wilgotności 85%


Szukając na necie znalazłem wiele przedziałów dla foli wysoko i nisko przepuszczalnej i nie wiem który jest prawidłowy.

Pozdrawiam

Puszka
hmmm na pytanie czy mozna wykonac ocieplenie )"Twojego dachu"( dajac izolacje na styk do tej folii: nie wiem.
folia jest z gatunku wysoko paroprzepuszczalnych.

Wielkie dzieki. Daje na styk. Krokwie 16cm - wełna 16cm. ;)

Pozdrawiam

Puszka

FlashBack
04-11-2009, 21:05
....
...

Wielkie dzieki. Daje na styk. Krokwie 16cm - wełna 16cm. ;)

Pozdrawiam

Puszka
oukej 8) .

zin2
05-11-2009, 21:22
Witam mam takie pytanie czy okna dachowe na poddaszu muszą być wykończone płytą KG wodo odporną cz wystarczy płyta zwykła

zbigmor
06-11-2009, 08:08
Witam mam takie pytanie czy okna dachowe na poddaszu muszą być wykończone płytą KG wodo odporną cz wystarczy płyta zwykła


Jak nie chcesz lać po nich wody to wystarczy zwykła.

Rom-Kon
06-11-2009, 09:28
Witam mam takie pytanie czy okna dachowe na poddaszu muszą być wykończone płytą KG wodo odporną cz wystarczy płyta zwykła


Jak nie chcesz lać po nich wody to wystarczy zwykła.
Jest to miejsce o podwyższonej wilgotności więc zalecają by dać zieloną...
Wydaje mi się że nie powinno się tu szukac oszczędności - nie zbankrutujesz jak dasz zieloną.

Ja jestem zobowiązany do dawania zielonej w takich miejscach- jestem wykonawcą.

FlashBack
06-11-2009, 10:09
Witam mam takie pytanie czy okna dachowe na poddaszu muszą być wykończone płytą KG wodo odporną cz wystarczy płyta zwykła


Jak nie chcesz lać po nich wody to wystarczy zwykła.
Jest to miejsce o podwyższonej wilgotności więc zalecają by dać zieloną...
Wydaje mi się że nie powinno się tu szukac oszczędności - nie zbankrutujesz jak dasz zieloną.

Ja jestem zobowiązany do dawania zielonej w takich miejscach- jestem wykonawcą.
Hmmm ....
W lazienkach fakt oczywisty zielona.

Rom-Kon
06-11-2009, 13:02
(...)
Hmmm ....
W lazienkach fakt oczywisty zielona.
...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...

zbigmor
06-11-2009, 13:19
(...)
Hmmm ....
W lazienkach fakt oczywisty zielona.
...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...


Bo z reguły nie chodzi o koszty tylko o fakt, że ścinków tych zwykłych z reguły wala się po domu do oporu, a tą zieloną trzeba specjalnie zamówić z transportem. Pocieszam się, że sam mam zwykłe (2 zimy) i jeszcze u nikogo nie widziałem żadnych problemów wynikających z takiego rozwiązania sprawy. Ostatecznym pocieszeniem będzie to, że wymienić tą część wykończenia poddasza to mały pikuś.

Rom-Kon
06-11-2009, 14:10
(...)
Hmmm ....
W lazienkach fakt oczywisty zielona.
...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...


Bo z reguły nie chodzi o koszty tylko o fakt, że ścinków tych zwykłych z reguły wala się po domu do oporu, a tą zieloną trzeba specjalnie zamówić z transportem. Pocieszam się, że sam mam zwykłe (2 zimy) i jeszcze u nikogo nie widziałem żadnych problemów wynikających z takiego rozwiązania sprawy. Ostatecznym pocieszeniem będzie to, że wymienić tą część wykończenia poddasza to mały pikuś.
Masz rację czasem przesadzamy ale ja jestem wykonawca więc muszę się trzymać pewnych regół chociaz czasem wiem że coś jest zbędne albo "zbyt dobre"... w dobie internetu Inwestor wejdzie na stronę np, rigipsa a tam jest zielona... no i co wtedy? za 10zł świecę oczyma...

Jest jeszcze inna kwestia... czasem okna połaciowego nie idzie prawidłowo docieplić... są mostki - brak miejsca na docieplenie... czasem tylko 2cm wełny czy pianki... a wtedy może nastąpić kondensacja w narożnikach i wtedy ta zielona płyta się przydaje...

am76
06-11-2009, 14:11
Witam,

Mam skończony stan surowy-otwarty. Ze względu na niskie ceny wełny, dostepność ekipy oraz konieczność zabezpieczenia membrany dachowej przed promieniowaniem UV, chętnie wykonałbym teraz w zimie ocieplenie podasza (bez montażu suchych tynków).

Czy późneijsze wykonanie tynków mokrych i wylewek (na wiosnę) nie zaszkodzi wełnie? Oczywiście wełna będzie dokładnie zabezpieczona folią.

Pozdrawiam
AM

Rom-Kon
06-11-2009, 14:14
Witam,

Mam skończony stan surowy-otwarty. Ze względu na niskie ceny wełny, dostepność ekipy oraz konieczność zabezpieczenia membrany dachowej przed promieniowaniem UV, chętnie wykonałbym teraz w zimie ocieplenie podasza (bez montażu suchych tynków).

Czy późneijsze wykonanie tynków mokrych i wylewek (na wiosnę) nie zaszkodzi wełnie? Oczywiście wełna będzie dokładnie zabezpieczona folią.

Pozdrawiam
AM
raczej folia nie będzie się długo trzymać profili... niestety

zbigmor
06-11-2009, 14:14
Witam,

Mam skończony stan surowy-otwarty. Ze względu na niskie ceny wełny, dostepność ekipy oraz konieczność zabezpieczenia membrany dachowej przed promieniowaniem UV, chętnie wykonałbym teraz w zimie ocieplenie podasza (bez montażu suchych tynków).

Czy późneijsze wykonanie tynków mokrych i wylewek (na wiosnę) nie zaszkodzi wełnie? Oczywiście wełna będzie dokładnie zabezpieczona folią.

Pozdrawiam
AM



Tak ogólnie wełnie woda nie szkodzi. Zawsze jest jednak jakieś "ale". Wełna nawet zalana po wyschnięciu będzie pełnić swoją funkcję. problemem może być tylko fakt jej zbicia pod wpływem (ciężarem) wody, ale musiałoby być jej naprawdę dużo.
Wracając do pytania - jeśli tak jak piszesz wełna będzie dokładnie zabezpieczona folią to niczym to nie grozi.

am76
06-11-2009, 14:37
(...) chętnie wykonałbym teraz w zimie ocieplenie podasza (bez montażu suchych tynków).
Czy późneijsze wykonanie tynków mokrych i wylewek (na wiosnę) nie zaszkodzi wełnie? Oczywiście wełna będzie dokładnie zabezpieczona folią.

Tak ogólnie wełnie woda nie szkodzi. Zawsze jest jednak jakieś "ale". Wełna nawet zalana po wyschnięciu będzie pełnić swoją funkcję. problemem może być tylko fakt jej zbicia pod wpływem (ciężarem) wody, ale musiałoby być jej naprawdę dużo.
Wracając do pytania - jeśli tak jak piszesz wełna będzie dokładnie zabezpieczona folią to niczym to nie grozi.
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Wełna nie będzie narażona bezpośrednio na wodę bo chyba z wylewek i tynków woda do góry nie będzie się lała. Na pewno będzie dobrze zabezpieczona (już docelowo) folią. Może być jedynie narażona na dużą ilość wilgoci jaka towarzyszy tynkowaniu.

Planuję układać 2 warstwy wełny - 15cm między krokwiami i 15 pod nimi. Chyba do zbicia wełny nie powinno dojść. Wełna to ROCKWOOL TOPROCK.

Rom-Kon
06-11-2009, 17:08
(...)
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Wełna nie będzie narażona bezpośrednio na wodę bo chyba z wylewek i tynków woda do góry nie będzie się lała. Na pewno będzie dobrze zabezpieczona (już docelowo) folią. Może być jedynie narażona na dużą ilość wilgoci jaka towarzyszy tynkowaniu.

Planuję układać 2 warstwy wełny - 15cm między krokwiami i 15 pod nimi. Chyba do zbicia wełny nie powinno dojść. Wełna to ROCKWOOL TOPROCK.
Kolego ja odradzam... nie wyjdzie po Twojej myśli... a jeśli wylewki i tynki będą robione gdy na zewnątrz będzie jeszcze zimno to masz wodę w wełnie... nawet będzie po niej ciec! A folia nie będzie się wiecznie trzymać tak samo bez płyty nie będzie w 100% szczelna.

Za to możesz powiesić płytę... z doświadczenia wiem że nawet zwykła płyta jak jest dobrze zrobiny stelaż wytrzyma nagły napór wilgoci... ale pod warunkiem że nie jest spoinowana. Przy profilach co 40cm nie "obwisa" i nie puchnie... z dwojga złego lepiej zakończyć na opłytowaniu niż na foliowaniu...

odaro
06-11-2009, 17:26
Na forum kilka razy toczyły się dyskusje na temat tego gdzie dawać folię paroizolacyjną i są dwie szkoły jedna że wszędzie druga że tylko w łazienkach i kuchni w pozostałych pomieszczeniach bez foli paroizolacyjnej.

Ja byłem za drugim rozwiązaniem czyli folia tylko w łazienkach i kuchni.

Zresztą takie zalecania podaję też Rockwoll.

Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz otóż mój kierownik budowy miał taki problem podczas pierwszej zimy po zamieszkaniu w swoim domu. W jednym pokoju w przy jednej ścianie strasznie wiało zimnem. Postanowił zerwać płyty K-G i okazało się że fachowcy w tym miejscu zapomnieli dać folię paroizolacyjną.

Po założeniu foli paroizolacyjnej problem jakoby minął.

Czy rzeczywiście brak foli paroizolacyjnej może powodować jakieś przedmuchy i wianie zimnego powietrza.

Kierownik miał dach pokryty blachodachowką pokryty membraną wyskoparoprzepuszczlną. Jak jest grubość wełny niestety nie wiem.

Rom-Kon
06-11-2009, 18:25
...no cóż... folia spełnia również rolę wiatroizolacji... ale nie mogę sobie wyobrazić jak mogło wiać? którędy? Przez płytę???

odaro
06-11-2009, 18:45
...no cóż... folia spełnia również rolę wiatroizolacji... ale nie mogę sobie wyobrazić jak mogło wiać? którędy? Przez płytę???

No niby tak przez płytę już wykończona do środka pokoju.

Rom-Kon
06-11-2009, 18:50
...no cóż... folia spełnia również rolę wiatroizolacji... ale nie mogę sobie wyobrazić jak mogło wiać? którędy? Przez płytę???

No niby tak przez płytę już wykończona do środka pokoju.
eeeeeeee.... raczej niemożliwe

odaro
06-11-2009, 19:29
...no cóż... folia spełnia również rolę wiatroizolacji... ale nie mogę sobie wyobrazić jak mogło wiać? którędy? Przez płytę???

No niby tak przez płytę już wykończona do środka pokoju.
eeeeeeee.... raczej niemożliwe

Wiesz co do dopytam się jeszcze o szczegóły.

A jakie jest Twoje zadanie dawać folię wszędzie czy tylko w kuchni i łazienkach.

FlashBack
06-11-2009, 19:38
Na forum kilka razy toczyły się dyskusje na temat tego gdzie dawać folię paroizolacyjną i są dwie szkoły jedna że wszędzie druga że tylko w łazienkach i kuchni w pozostałych pomieszczeniach bez foli paroizolacyjnej.

Ja byłem za drugim rozwiązaniem czyli folia tylko w łazienkach i kuchni.

Zresztą takie zalecania podaję też Rockwoll.

Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz otóż mój kierownik budowy miał taki problem podczas pierwszej zimy po zamieszkaniu w swoim domu. W jednym pokoju w przy jednej ścianie strasznie wiało zimnem. Postanowił zerwać płyty K-G i okazało się że fachowcy w tym miejscu zapomnieli dać folię paroizolacyjną zapomnieli o wełnie.

Po założeniu foli paroizolacyjnej problem jakoby minął.

Czy rzeczywiście brak foli paroizolacyjnej może powodować jakieś przedmuchy i wianie zimnego powietrza.

....

odaro
06-11-2009, 19:49
Na forum kilka razy toczyły się dyskusje na temat tego gdzie dawać folię paroizolacyjną i są dwie szkoły jedna że wszędzie druga że tylko w łazienkach i kuchni w pozostałych pomieszczeniach bez foli paroizolacyjnej.

Ja byłem za drugim rozwiązaniem czyli folia tylko w łazienkach i kuchni.

Zresztą takie zalecania podaję też Rockwoll.

Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz otóż mój kierownik budowy miał taki problem podczas pierwszej zimy po zamieszkaniu w swoim domu. W jednym pokoju w przy jednej ścianie strasznie wiało zimnem. Postanowił zerwać płyty K-G i okazało się że fachowcy w tym miejscu zapomnieli dać folię paroizolacyjną zapomnieli o wełnie.

Po założeniu foli paroizolacyjnej problem jakoby minął.

Czy rzeczywiście brak foli paroizolacyjnej może powodować jakieś przedmuchy i wianie zimnego powietrza.

....

No i co dalej...

FlashBack
06-11-2009, 19:52
Na forum kilka razy toczyły się dyskusje na temat tego gdzie dawać folię paroizolacyjną i są dwie szkoły jedna że wszędzie druga że tylko w łazienkach i kuchni w pozostałych pomieszczeniach bez foli paroizolacyjnej.

Ja byłem za drugim rozwiązaniem czyli folia tylko w łazienkach i kuchni.

Zresztą takie zalecania podaję też Rockwoll.

Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz otóż mój kierownik budowy miał taki problem podczas pierwszej zimy po zamieszkaniu w swoim domu. W jednym pokoju w przy jednej ścianie strasznie wiało zimnem. Postanowił zerwać płyty K-G i okazało się że fachowcy w tym miejscu zapomnieli dać folię paroizolacyjną zapomnieli o wełnie.

Po założeniu foli paroizolacyjnej problem jakoby minął.

Czy rzeczywiście brak foli paroizolacyjnej może powodować jakieś przedmuchy i wianie zimnego powietrza.

....

No i co dalej...
zyli dlugo i szczesliwie

odaro
06-11-2009, 19:59
No i co dalej...
zyli dlugo i szczesliwie[/quote]

Po raz kolejny nic nie wnoszące popisy słowne.

Musisz mieć strasznie wysokie mniemanie o Sobie.

P.S Mam prośbę nie odpowiadaj nigdy więcej na moje posty. Nie interesują mnie Twoje popisy.

FlashBack
06-11-2009, 20:28
No i co dalej...
zyli dlugo i szczesliwie


Po raz kolejny nic nie wnoszące popisy słowne.

Musisz mieć strasznie wysokie mniemanie o Sobie.

P.S Mam prośbę nie odpowiadaj nigdy więcej na moje posty. Nie interesują mnie Twoje popisy.
nie wiedzialem, ze pobieralismy razem plecaki :D

Rom-Kon
06-11-2009, 21:00
[(...)

A jakie jest Twoje zadanie dawać folię wszędzie czy tylko w kuchni i łazienkach.
Zawsze i wszędzie... i możliwie dobrą...

tu się trochę naprodukowałem m.in. na ten temat (http://forum.muratordom.pl/post3749867.htm?highlight=#3749867)

Tomi78__
06-11-2009, 21:44
A ja mam takie pytanie do fachmanow od poddaszy, a moze zamiast welny dac styropian jakis albo jeszcze lepiej pianke poliuretanowa(natrysk) ? co o tym myslicie?

FlashBack
07-11-2009, 06:22
(...)
Hmmm ....
W lazienkach fakt oczywisty zielona.
...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...
kondensat na oknach czyli pomieszczenia/e ma/ja podwyzszona wilgotnosc (wymienione lazienki, pralnie, kuchnie), niewydolna lub brak wentylacji (naprawic/poprawic/usprawnic).
jezeli jest inaczej nalezy zlikwidowac przyczyne np. ocieplic okno wykonac paroizolacje.

Rom-Kon
07-11-2009, 19:16
(...)
Hmmm ....
W lazienkach fakt oczywisty zielona.
...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...
kondensat na oknach czyli pomieszczenia/e ma/ja podwyzszona wilgotnosc (wymienione lazienki, pralnie, kuchnie), niewydolna lub brak wentylacji (naprawic/poprawic/usprawnic).
jezeli jest inaczej nalezy zlikwidowac przyczyne np. ocieplic okno wykonac paroizolacje.
sorry kolego ale nie powiem inwestorowi że ma wymienić okna na mniejsze bo te co ma to tylko 2cm wełny wchodzi albo w gotowej konstrukcji ma robić wymiany... wtedy niestety kompromis i słabe docieplenie... miałem już przypadek że krokiew "strugałem" piłą łańcuchową bo niestety nawet płyta nie wchodziła(krokiew po skosie) więc lepiej zawsze dać zieloną i mieć święty spokój... jeśli inwestor przerobi sypialnię na suszarnię to już nie musi się obawiać o okna... jednej z forumowiczek woda ciekła po płytach i oknie... nie wiem jak sobiue z tym poradziła...

FlashBack
07-11-2009, 19:42
(...)
Hmmm ....
W lazienkach fakt oczywisty zielona.
...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...
kondensat na oknach czyli pomieszczenia/e ma/ja podwyzszona wilgotnosc (wymienione lazienki, pralnie, kuchnie), niewydolna lub brak wentylacji (naprawic/poprawic/usprawnic).
jezeli jest inaczej nalezy zlikwidowac przyczyne np. ocieplic okno wykonac paroizolacje.
sorry kolego ale nie powiem inwestorowi że ma wymienić okna na mniejsze bo te co ma to tylko 2cm wełny wchodzi albo w gotowej konstrukcji ma robić wymiany... wtedy niestety kompromis i słabe docieplenie... miałem już przypadek że krokiew "strugałem" piłą łańcuchową bo niestety nawet płyta nie wchodziła(krokiew po skosie) więc lepiej zawsze dać zieloną i mieć święty spokój... jeśli inwestor przerobi sypialnię na suszarnię to już nie musi się obawiać o okna... jednej z forumowiczek woda ciekła po płytach i oknie... nie wiem jak sobiue z tym poradziła...
docieplila?
zielona plyta w glifie nic nie zmieni, woda bedzie ciec plyta spuchnie wszak to tylko gips na kilka godzin dobowego zwiekszenia wilgotnosci powietrza. no damy plyte c/w woda bedzie ciec plyta przezyje lata a zgnije okno.

janekbo
07-11-2009, 20:40
...dawać folię paroizolacyjną ...wszędzie.....
.... zapomnieli o wełnie.: może powodować ... wianie zimnego powietrza.
....

No i co dalej...

Toż Ci napisał .... jasno i wyraźnie, i zamiast pajacować byś podziękował.
Ja dałem wszędzie a podczas dawania czułem jak wieje w szczelinkach których i tak nie zamknę, po porządnym przylepieniu folii - ZERO dmuchania. A wręcz od tego momentu można mówić o echu jak w nowym, pustym mieszkaniu.

Rom-Kon
07-11-2009, 23:50
docieplila?
zielona plyta w glifie nic nie zmieni, woda bedzie ciec plyta spuchnie wszak to tylko gips na kilka godzin dobowego zwiekszenia wilgotnosci powietrza. no damy plyte c/w woda bedzie ciec plyta przezyje lata a zgnije okno.

Zielona płyta może zadziałać jeśli będzie to na granicy wytrzymałości... a jeśli nie zdzała to wtedy jeśli dam zieloną to mam podstawę by powiedzieć że zrobiłem wszystko by było nawet lepiej niż dobrze... a jeśli nawet to nie pomoże to Inwestor nie może mi zarzucić że coś pomiąłem czy miałem jakieś odstępstwa od technologi. Zawsze mogę powiedziec że ja zrobiłem najlepiej jak sie dało... takie asekuranctwo...

Adrian_c
08-11-2009, 18:09
witam
przebrnąłem przez dwa tematy:
ocieplenie poddasza użytkowego oraz
Ocieplam poddasze - krotkie pytania...
ale dręczą mnie pytania,
ociepliłem wełną wzdłuż krokwi aż do kalenicy jedna warstwa, druga warstwę chcę dać prostopadle aby zasłonić krokwie i między jętki. Teraz nasuwają mi się pytania:
1.Czy pod jętki na stelaż kłaść jeszcze 5cm wełny?
2.Folia paroizolacyjna oczywiście na stelaż ale czy mogę również położyć na krokwie na stryszku?
3.Stryszek nie ogrzewany ale czasem może być wykorzystywany czy jeżeli położę na jętki płyty OSB3 to nie będzie mi sie na nich skraplać woda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

FlashBack
08-11-2009, 18:14
witam
przebrnąłem przez dwa tematy:
ocieplenie poddasza użytkowego oraz
Ocieplam poddasze - krotkie pytania...
ale dręczą mnie pytania,
ociepliłem wełną wzdłuż krokwi aż do kalenicy jedna warstwa, druga warstwę chcę dać prostopadle aby zasłonić krokwie i między jętki. Teraz nasuwają mi się pytania:
1.Czy pod jętki na stelaż kłaść jeszcze 5cm wełny?
2.Folia paroizolacyjna oczywiście na stelaż ale czy mogę również położyć na krokwie na stryszku?
3.Stryszek nie ogrzewany ale czasem może być wykorzystywany czy jeżeli położę na jętki płyty OSB3 to nie będzie mi sie na nich skraplać woda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
plan jest dobry. plyte osb na jetki i stryszek uzbroic w wentylacje np. kratki wentylacyjne w scianach szczytowych lub kominki przy czterospadzie.

Adrian_c
08-11-2009, 18:50
plan jest dobry. plyte osb na jetki i stryszek uzbroic w wentylacje np. kratki wentylacyjne w scianach szczytowych lub kominki przy czterospadzie.

kurcze ale nie po to ocieplałem pod kalenice żeby teraz to wietrzyć :(

a co z folią na tym stryszku i wełną pod jętki?

FlashBack
08-11-2009, 19:09
plan jest dobry. plyte osb na jetki i stryszek uzbroic w wentylacje np. kratki wentylacyjne w scianach szczytowych lub kominki przy czterospadzie.

kurcze ale nie po to ocieplałem pod kalenice żeby teraz to wietrzyć :(

a co z folią na tym stryszku i wełną pod jętki?
wentylacja wskazana.
druga warstwa welny hmm nic nie wniesie a zmniejszy przestrzen.
paroizolacja nie jest tam potrzebna.
mozesz wykorzystac siatke taka jak do zbrojenia styropianu na elewacjach. zamocowac ja zszywkami do krokwi by welny nie szarpac przy lazeniu po stryszku.

Adrian_c
08-11-2009, 19:13
no dobra a jeżeli będę chciał mieć tam np. małe kino? to co z tą wentylacją?

FlashBack
08-11-2009, 19:23
jak na pomieszczenie gdzie bedzie stal 'delikatny' sprzet elektroniczny.
dla takiego pomieszczenia wskazane bedzie wykonanie dodatkowej izolacji oraz paroizolacji.
nie bedzie to juz stryszek a pomieszczenie uzytkowe wymagajace ogrzewania niestety wykonania wentylacji nie unikniemy.

odaro
08-11-2009, 19:46
...dawać folię paroizolacyjną ...wszędzie.....
.... zapomnieli o wełnie.: może powodować ... wianie zimnego powietrza.
....

No i co dalej...

Toż Ci napisał .... jasno i wyraźnie, i zamiast pajacować byś podziękował.



Owszem odpowiedział Rom-Kon na którego zawsze można liczyć.

A Ty nauczyć się czytać ze zrozumieniem i nie próbuj łączyć odpowiedzi dwóch osób dla z góry zaplanowanego celu.

Adrian_c
08-11-2009, 22:45
druga warstwa welny hmm nic nie wniesie a zmniejszy przestrzen.


no ale miedzy jętkami będzie tylko 15cm, fakt ze na stryszku miedzy krokwiami będzie tez 15, ale stryszek ogrzewany hmmm.... może jednak dać te 5cm pod jętki?

FlashBack
09-11-2009, 06:47
druga warstwa welny hmm nic nie wniesie a zmniejszy przestrzen.


no ale miedzy jętkami będzie tylko 15cm, fakt ze na stryszku miedzy krokwiami będzie tez 15, ale stryszek ogrzewany hmmm.... może jednak dać te 5cm pod jętki?

jak na pomieszczenie gdzie bedzie stal 'delikatny' sprzet elektroniczny.
dla takiego pomieszczenia wskazane bedzie wykonanie dodatkowej izolacji oraz paroizolacji.
nie bedzie to juz stryszek a pomieszczenie uzytkowe wymagajace ogrzewania niestety wykonania wentylacji nie unikniemy.

kolorado
09-11-2009, 13:16
Owszem odpowiedział Rom-Kon na którego zawsze można liczyć.

A Ty nauczyć się czytać ze zrozumieniem i nie próbuj łączyć odpowiedzi dwóch osób dla z góry zaplanowanego celu.
Może czas wybrać się do okulisty?

grave
09-11-2009, 14:21
Witam ekspertów, może i mnie pomożecie. w temacie poddasza nieużytkowego.
Otóż moj ukochany deweloper poleciał moim zdaniem troszkę na łatwiznę i zrobił mi tak, że pomiędzy podłogą poddasza, a sufitem z płyt g-k na piętrze jest ok, 60cm tzw. przestrzeni technicznej. Wełna/wata jest położona na sznurkach rozciągnietych między jętkami, potem jest przerwa i na profilach podwieszone płyty stanowiąc sufit np. mojej sypialni. Efekt jest taki, że na górze w sypialni mam 17stC!! :evil: , podczas gdy na dole ok, 20.
Deweloper potwierdził, że jest to prawidłowe w przypadku pddasza nieużytkowego i tyle, tylko że po prostu piz..dzi! :evil: Po rozmowie z sasiadami, oni po prostu poprzecinali te sznurki na których jest wełna i po prsotu połozyli ją bezpośrednio na tych podwieszancyh płytach g-k stanowiacych ich sufity... :o
Czy to jest dobry sposób, czy może tak być, nie grozi to niczym np. zerwaniem sufitu czy jakąs zwiększoną wilgotnoscia? NIE wiem co z tym zrobić, dew. leci w głąba, a mi po prostu zimno... Dzięki z góry za cenne uwagi, mogę oczywiście załączyć zdjęcia gdyby trzeba było...

FlashBack
09-11-2009, 14:28
Witam ekspertów, może i mnie pomożecie. w temacie poddasza nieużytkowego.
Otóż moj ukochany deweloper poleciał moim zdaniem troszkę na łatwiznę i zrobił mi tak, że pomiędzy podłogą poddasza, a sufitem z płyt g-k na piętrze jest ok, 60cm tzw. przestrzeni technicznej. Wełna/wata jest położona na sznurkach rozciągnietych między jętkami, potem jest przerwa i na profilach podwieszone płyty stanowiąc sufit np. mojej sypialni. Efekt jest taki, że na górze w sypialni mam 17stC!! :evil: , podczas gdy na dole ok, 20.
Deweloper potwierdził, że jest to prawidłowe w przypadku pddasza nieużytkowego i tyle, tylko że po prostu piz..dzi! :evil: Po rozmowie z sasiadami, oni po prostu poprzecinali te sznurki na których jest wełna i po prsotu połozyli ją bezpośrednio na tych podwieszancyh płytach g-k stanowiacych ich sufity... :o
Czy to jest dobry sposób, czy może tak być, nie grozi to niczym np. zerwaniem sufitu czy jakąs zwiększoną wilgotnoscia? NIE wiem co z tym zrobić, dew. leci w głąba, a mi po prostu zimno... Dzięki z góry za cenne uwagi, mogę oczywiście załączyć zdjęcia gdyby trzeba było...
Pod plytami lub welna powinna byc jeszcze paroizolacje. Jezeli jest pod plytami to, przenies te izolacje wprost na plyty. Jezeli jest pod welna ratuj sie wdmuchem granulatu nad plyty.

grave
09-11-2009, 14:48
Hmm, mam nadzieję, ze jest tam ta paroizolacja na płytach czyli możnaby położyć bezpośrednio wełnę na płyte...
A na czym polega ta druga metoda z tym granulatem i jaki to koszt? Drozej jak kłaść wełnę 5+10cm?

typ
10-11-2009, 08:17
Mam pytanie w sprawie otworu drzwiowego w ściance działowej z płyt g-k na poddaszu. Zrobiłem go na 90,5 cm, z profili UA, wysokość 207. Pytanie - czy przykręcać płyty do profili UA wcześniej je nawiercając czy też wstawić obok UA profil CD i przykręcać do niego.
Czy najpierw płytować ścianki działowe a później wstawiać ościeżnice (drewniane, stałe)? Czy jednak wcześniej ościeżnice (i przykręcać je od wewnątrz do UA). A jeśli najpierw płytowanie to dokąd mają być przycinane płyty - równo z otworem na ościeżnice?

asz
10-11-2009, 08:28
Mam pytanie w sprawie otworu drzwiowego w ściance działowej z płyt g-k na poddaszu. Zrobiłem go na 90,5 cm, z profili UA, wysokość 207. Pytanie - czy przykręcać płyty do profili UA wcześniej je nawiercając czy też wstawić obok UA profil CD i przykręcać do niego.
Czy najpierw płytować ścianki działowe a później wstawiać ościeżnice (drewniane, stałe)? Czy jednak wcześniej ościeżnice (i przykręcać je od wewnątrz do UA). A jeśli najpierw płytowanie to dokąd mają być przycinane płyty - równo z otworem na ościeżnice?

Jak juz masz UA to chyba nie ma co kombinować z dodatkowymi CD. Płyty do UA przykręca się wkretami samogwintującymi (oznaczanie TB chyba) - idzie łatwo, bez żadnego nawiercania. Ja robiłem najpierw płytowanie, ościeżnice na samym końcu (po podłogach i malowaniu).
Płyty przycinałem równo z ościeżnicami, należy uważać aby łączenia płyt wokół otworu drzwiowego nie wypadały w głupim miejscu

starki
10-11-2009, 09:17
Czy ktos z powodzeniem (bez pekniec przez dluzszy czas) uzywal na polaczeniu plyty ze sciana tasmy Strait-flex tuff-tape (ewentualnie medium)? Chodzi mi o alternatywe do polaczenia slizgowego. Czy w przypadku tasmy strait-flex skrecac plyte do UD czy nie.

ms.

typ
10-11-2009, 09:26
Jak juz masz UA to chyba nie ma co kombinować z dodatkowymi CD. Płyty do UA przykręca się wkretami samogwintującymi (oznaczanie TB chyba) - idzie łatwo, bez żadnego nawiercania. Ja robiłem najpierw płytowanie, ościeżnice na samym końcu (po podłogach i malowaniu).
Płyty przycinałem równo z ościeżnicami, należy uważać aby łączenia płyt wokół otworu drzwiowego nie wypadały w głupim miejscu

To wkrętarka chyba się będzie mocno musiała "zakręcić", żeby przewiercić UA wkrętami :-)
Dzęki za info. Jeszcze jedno - jakie miałeś ściany? 10cm? Jeśli tak to jak maskowałeś te 2,5 cm które pozostało między ościeżnicą a płaszczyzną ściany? Ościeżnica ma grubość 10 cm, moja ściana 10 + 1,25+ 1,25 czyli 12,5cm. A może miałeś regulowane ościeżnice?
Osadzałeś tak jak radzą inni - tylko na piance?

asz
10-11-2009, 09:38
...

To wkrętarka chyba się będzie mocno musiała "zakręcić", żeby przewiercić UA wkrętami :-)
Dzęki za info. Jeszcze jedno - jakie miałeś ściany? 10cm? Jeśli tak to jak maskowałeś te 2,5 cm które pozostało między ościeżnicą a płaszczyzną ściany? Ościeżnica ma grubość 10 cm, moja ściana 10 + 1,25+ 1,25 czyli 12,5cm. A może miałeś regulowane ościeżnice?
Osadzałeś tak jak radzą inni - tylko na piance?

Uwierz, wkręty TB potrafia sporo :D wkręć kilka na próbę w sam UA i się przekonasz. Wkretarka akumulatorowa no-name daje radę.
Ściany mam 10, ale tu Ci nie pomogę - oscieżnice regulowane. Montowane punktowo na piance.

aalbercik
10-11-2009, 22:46
mam pewien problem - chodzi mianowice o to czy można zostawić wełnę ktora jest miedzy jętkami zabezpieczoną tylko sznurkami - czy to kiedyś nie spadnie ? (ewentualnie czym to stalibnie zabezpieczyć ), czy mozna drugą warstwę wełny położyć na opuszczonym około 30 cm stelażu ?
Bedzie miedzy warstwami około 20 cm przestrzeni - czy to nie będzie przeszkadzać ?
Myslałem o stelażu krzyżowym 2 poziomowym , ale:
pierwszy poziom rusztu musi być umieszczony prostopadle do jętek (zeby przytrzymywać wełnę musi się praktycznie opierać o jętki (chyba ze 2 warstwa wełny bedzie tam umieszczona ) , a drugi poziom rownolegle do jętek poznizej o jakies 30 cm - jak ten drugi poziom stelaża krzyżowego 2 poziomego połaczyć poźniej ze profilami ktore będą umieszczone na skosie? (od scianki kolankowej w górę )



Nie powinno się zostawiać żadnej pustej przerwy pomiędzy sufitem a wełną bo jest to przestrzeń którą trzeba grzać... taki akumulator ciepła ale działający tylko w jedną stronę - naładować ale już nie rozładować... ciepło już nie zejdzie w dól...

Stelaż jednopoziomowy można zamontować nawet 20cm poniżej jętek jeśli więcej trzeba to lepiej 2-poziomowy krzyżowy i wełnę układać bezpośrednio na profilach a brakującą grubość pomiędzy jętki ale też opuszczoną na pierwszą warstwę bez szczeliny.

No i popełniłem bład z którym nie wiem co teraz zrobić. Ociepliłem strop drewniany wełna między belkami stropowymi, podem dałem folię i 12 cm poniżej zrobiłem ruszt 2- poziomowy krzyżowy. Czyli mam eleganckie pudło rezonansowe i dodatkową przestrzeń do ogrzania. :( Dodatkową przestrzeń do ogrzewania jeszcze przeżyję, ale pudła rezonansowego chyba nie.Można coś z tym jeszcze zrobić czy odpuścic temat?

Jeśli już są płyty to można zrobić "dziurę" w suficie i wdmuchnąć materiał izolacyjny np. ekofiber czy wełnę granulowaną... niestety nie jest to dostępne dla amatora... trzeba mieć maszynę do wdmuchiwania (taki odkurzacz)... otwór później załatać zgodnie ze sztuką....

Zrywanie płyt nie wchodzi w grę. Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego też raczej nie.
Czy to pudło rezonansowe będzie na tyle uciążliwe, że nie da się z tym żyć?Czy zaizolowanie ścian działowych(tych 12 cm) pomiędzy płytą a wełną, sąsiedujących pomieszczeń wyeliminują przenikanie dźwięków między pokojami?

janekbo
11-11-2009, 05:32
A Ty nauczyć się czytać ze zrozumieniem i nie próbuj łączyć odpowiedzi dwóch osób dla z góry zaplanowanego celu.

Po co ta wstawka? Chcesz udowodnić wszystkim na siłę, że jesteś obrażalska paniusia która nie trawi inteligentnie udzielonych odpowiedzi?

FlashBack
11-11-2009, 07:25
(...)
(...)

(...)

(...)

Zrywanie płyt nie wchodzi w grę. Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego też raczej nie.
Czy to pudło rezonansowe będzie na tyle uciążliwe, że nie da się z tym żyć?Czy zaizolowanie ścian działowych(tych 12 cm) pomiędzy płytą a wełną, sąsiedujących pomieszczeń wyeliminują przenikanie dźwięków między pokojami?
Tego nikt nie wie prócz Ciebie samego.

Jeżeli ścianki działowe kończą się tuż nad obniżonym sufitem a nie stykają się z izolacją w jętkach, to mówimy o prznikaniu bo same plyty marnie wypadaja na tym tle. dlatego w takich przypadkach wykonuje sie przepony.

Oczywiście umieszczenie izolacji nad okladzina zwiekszy 1. ochrone ogniowa (nie wliczajac granulatu jako materialu izolacyjnego) konstrukcji wiezby i 2. dzwiekoszczelnosc. izolacje cieplna juz pomijam.

Adrian_c
11-11-2009, 11:01
a co zrobić gdy najbliższa krokiew jest ok 60cm od ściany? czy profil UD utrzyma?
jest to skos, a odległość dlatego taka, że kolejna krokiew jest nad ścianą.

bzykos
11-11-2009, 11:48
a co zrobić gdy najbliższa krokiew jest ok 60cm od ściany? czy profil UD utrzyma?
jest to skos, a odległość dlatego taka, że kolejna krokiew jest nad ścianą.

Ja mam jakieś 80cm od ściany do pierwszej krokwi i nie robię żadnych wymianów. Również mam nadzieję,że ud utrzyma :wink:

sfysywiu
11-11-2009, 18:43
niby utrzyma ale UD służyć powinien tylko do poziomowania

Adrian_c
11-11-2009, 18:49
niby utrzyma ale UD służyć powinien tylko do poziomowania

wiem, ale jak rozwiązać ten problem? mam tak w 3 pokojach a nawet w 4 :(

Adrian_c
11-11-2009, 20:16
tak jest ja niestety nie budowałem, mówisz żeby podkuć ściankę pod krokwiami?

Adrian_c
11-11-2009, 20:34
czegos musimy przeciez solidnie zamocowac profil ud

jak często dawać dyble? dodam ze mam pustaka max'a a w nim nie łatwo cokolwiek zamontować dyblami mniejszymi niż 8x120

odaro
11-11-2009, 21:18
A Ty nauczyć się czytać ze zrozumieniem i nie próbuj łączyć odpowiedzi dwóch osób dla z góry zaplanowanego celu.

Po co ta wstawka? Chcesz udowodnić wszystkim na siłę, że jesteś obrażalska paniusia która nie trawi inteligentnie udzielonych odpowiedzi?

Ale się uśmiałem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: z Twojej inteligencji.

Sam pewnie na to nie wpadniesz to muszę to napisać nie jestem paniusią tylko prostym mężczyzną.

I na tym kończę dyskusję z Tobą bo nie chce zaśmiecać tego wątku dyskusją na poziomie który proponujesz.

janekbo
12-11-2009, 06:13
Sam pewnie na to nie wpadniesz to muszę to napisać nie jestem paniusią tylko prostym mężczyzną.
I na tym kończę dyskusję z Tobą bo nie chce zaśmiecać tego wątku dyskusją na poziomie który proponujesz.
Mogłem się spodziewać, że i tego nie zrozumiesz.


P.S Mam prośbę nie odpowiadaj nigdy więcej na moje posty. Nie interesują mnie Twoje popisy.

Natłucz jeszcze z 5 postów...
Netetykieta nakazuje ładnie podziękować za odpowiedzi a Ty poprostu obrażasz ludzi. Prosty mężczyzna się tak nie zachowuje ale mały chłopczyk skoro paniusi nie pojąłeś.

bzykos
12-11-2009, 07:39
tak jest ja niestety nie budowałem, mówisz żeby podkuć ściankę pod krokwiami?
wypelnic przestrzen dokladnie izolacja. kuc? nie do czegos musimy przeciez solidnie zamocowac profil ud


I czy w takim przypadku kręcimy płytę również do profila UD ?

bzykos
12-11-2009, 08:38
tak jest ja niestety nie budowałem, mówisz żeby podkuć ściankę pod krokwiami?
wypelnic przestrzen dokladnie izolacja. kuc? nie do czegos musimy przeciez solidnie zamocowac profil ud


I czy w takim przypadku kręcimy płytę również do profila UD ?
Nie wiem. Nie przykrecam plyt do obwodowych.

Chodzi oto gdy w przypadku gdy odległość pierwszej krokwi do ściany jest znaczna(80cm) to czy kręcić płytę do UD czy nie ma takiej konieczności. Czy CD "opierające się" na UD utrzyma płytę?

Adrian_c
12-11-2009, 11:26
tak jest ja niestety nie budowałem, mówisz żeby podkuć ściankę pod krokwiami?
wypelnic przestrzen dokladnie izolacja. kuc? nie do czegos musimy przeciez solidnie zamocowac profil ud


I czy w takim przypadku kręcimy płytę również do profila UD ?
Nie wiem. Nie przykrecam plyt do obwodowych.

Chodzi oto gdy w przypadku gdy odległość pierwszej krokwi do ściany jest znaczna(80cm) to czy kręcić płytę do UD czy nie ma takiej konieczności. Czy CD "opierające się" na UD utrzyma płytę?

płytę i wełnę!!

Adrian_c
12-11-2009, 20:04
no to jeszcze ostatnie pytanie i bd w 100% usatysfakcjonowany :)

Skosy już porobione zostały sufity podwieszane grzybkami do jętek i moje pytanie, mam 5 sufitów poziomych:
2x2.7
2.3.3 - 3x
i ostatni taki zawiły ale ogólnie 1x2

czy takie małe powierzchnie płaskie robić na dwupoziomowym? czy wystarczy jednopoziomowy (niekrzyżowy)?

wieskolek
12-11-2009, 21:03
WItam

U mnie na poddaszu zastosowałem wełnę Rockwool Toprock 15cm +10cm, obydwie warstwy z rolki (nie płyty). Warstwa druga była kładziona w ten sposób, ze cąłą rolkę wełny 1m na 5m długości kładłem w jednym kawałku nabijając tylko na haki i zabezpieczając gwoździami wkładanymi w haki, a potem gwoździe na spokojnie wyciągane i zastępowane profilami.

Na to poszła płyta OSB 12mm, wszędzie na skosy, sufity itd. Poddasze nabrało ogromnej sztywności i wygląda bardzo solidnie. Na to chcę położyć płytę gipsową i w związku z tym mam pytanie czy muszę wogóle stosować folię paroizolacyjną skoro pod płytą g-k jest 12mm OSB (płyta odporna na wilgoć).

Proszę o odpowiedź.

Pozdr
Wes

salata123
12-11-2009, 22:19
Ponawiam zapytanie o natrysk poliuretanu ?

grave
13-11-2009, 15:08
czy koszt 20zł/m jest do przyjęcia za poprawienie ułożenia wełny na poddaszu (50m2) czyli obcięcie sznurków na których była zwieszona i obniżenie jej bezpiśrednio na istniejące płyty g-k oraz ułożenie kolejnej warstwy i powciskanie w szczeliny przy złączeniu spadu dachu z podłogą?? cała robota trwała może 5 godzin... to było tylko poprawienie i dołożenie kolejnej warstwy, nie było robienia żadnych stelaży, szpachli i płyt g-k, gdzie jak widziałem wyżej płacono po 25 zł/m...

michalwdowski
13-11-2009, 18:31
Witam

Wykonałem u siebie ścianki działowe na podwójnym profilu 75, są trzy powody dlaczego właśnie tak:
1 - ukrycie słupów
2 - ukrycie kanałów od WM
3 - poprawa akustyki

Ścianki mają w tej chwili 17,5 cm. Jaką grubość wełny tam włożyć.
Zaznaczam że mam sporo 15 kupionej na skosy na wyrost.
Czy dokupić 5cm i włożyć na lekki wcisk? Czy zostawić 15?

Zależy mi szczególnie na dobrej akustyce.
Za wszelkie podpowiedzi z góry dziekuję.

Pozdrawiam
Michał Wdowski

wieskolek
13-11-2009, 19:35
Witam

Ja bym dał to 15cm wełny i dołożył 3cm styropianu (tłumi inne częstotliwości)

Pozdr
Wes

manieq82
14-11-2009, 00:42
Witam,
A jak szanowne grono (bo jakoś temat rzadko poruszany ...) załatwia sprawę wentylacji połaci odchodzących od krokwi koszowych - od rogów dachu zarówno wklęsłych jak i wypukłych.
Zadałem to pytanie dawno temu, miałem nawet koncepcję jak ten problem rozwiązać ale legł w gruzach.
Wczoraj miałem inny pomysł - aby nawiercić między krokiew i deskę otwór łaczacy te powierchnie wentylowane.
Niestety wiertło kupiłem 30 mm ale jakieś dziwne... nie wierci tylko pali drwno... ale nie ważne!
Czy taki pomysł u was funkcjonuje czy może rozkminiacie to w inny sposób :)

Drugi problem to rozcięcie kalenicy - nie wiem czy z tym tutaj ale nadmienię - oczywiście dachowcy mieli - a jakże- rozciąż dach w kalenicy ale tego nie uczynili. Czy teraz piła w dłoń i chlastać od spodu czy może w/w wietłem *x otworów wywiercić?

Pozdr.

manieq82
14-11-2009, 01:14
to jak będą wentylowac się te połacie?
O ile ja mam dach dwuspadowy "podwójnie" mam tych połaci kilka, o tyle niektórzy mają ich większość!
Jeśli nie tak to jak?

manieq82
14-11-2009, 19:33
nie żebym się czepiał ale nie rozumiem
kurde wiem że kumaty z ciebie gość ale ja nie wiem o czym ty do mnie :roll: :roll: :lol:
Tak zupełnie nie na moje pytanie - chyba

Rom-Kon
15-11-2009, 13:43
Obiecałem że napiszę coś na temat naprawy popękanych płyt a raczej łączeń. Porobiłem fotki z takiej pracy i teraz będę się nimi podpierał przy tłumaczeniu.
...uprzedzam ewentualne pytania konkurencji - nie ja to tak zrobiłem że popękało :wink:

jak to wyglądało:

http://images8.fotosik.pl/127/1666301f4d2b5181med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images6.fotosik.pl/568/397f19a1ee356923med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/127/c859e9cb64f5adf6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

jednym słowem tragedia... nie opisuję przyczyny bo to inny temat...

...a więc wracam do naprawy... najpierw wycinam miejsca z pęknięciami nożykiem:

http://images6.fotosik.pl/568/d19a209aa458f863med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images6.fotosik.pl/568/2a95feae90252fcfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

i suprajsik - kabelek :lol:

http://images8.fotosik.pl/127/bec51b7be58c2232med.jpg (http://www.fotosik.pl)

...no i dalej... po wycięciu szlifuję szlifierką kątową z tarczą lamelową (taki papier ścierny w listkach na tarczy) do gołej płyty:

http://images6.fotosik.pl/568/e71d1cce3190c548med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images6.fotosik.pl/568/abb67d6d5c833466med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/127/c9f78da533124328med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Po zeszlifowaniu obowiązkowo gruntowanie dobrym gruntem i spoinowanie ze zastosowaniem siatki... siatka szeroka na co najmniej 10cm i to 2-3 warstwy na porządnej szpachlówce spoinowej vario lub Uniflot:

http://images8.fotosik.pl/127/a4e5b6fe67c23445med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/127/8507bd84fedefe93med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Na to oczywiście warstwa finiszowa... jesli się dobrze to zaciągnie to śladu nie ma...

...jeśli ktoś chce obejrzeć więcej fotek to zapraszam na fotosika...
bezpośredni link do albumu (http://Rom-Kon.fotosik.pl/albumy/707774.html)

Rom-Kon
15-11-2009, 13:53
Dlaczego uważam że najwyższą jakość wykończenia płyt uzyskuje się tylko przy całościowym szpachlowaniu...

http://images6.fotosik.pl/568/6503c0220aa68328med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images6.fotosik.pl/568/9f6cc4eb60a6514emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images6.fotosik.pl/568/e5a1b35b7f072f09med.jpg (http://www.fotosik.pl)

tu jest album i więcej fotek (http://Rom-Kon.fotosik.pl/albumy/707774.html)

wieskolek
15-11-2009, 15:37
WItam

U mnie na poddaszu zastosowałem wełnę Rockwool Toprock 15cm +10cm, obydwie warstwy z rolki (nie płyty). Warstwa druga była kładziona w ten sposób, ze cąłą rolkę wełny 1m na 5m długości kładłem w jednym kawałku nabijając tylko na haki i zabezpieczając gwoździami wkładanymi w haki, a potem gwoździe na spokojnie wyciągane i zastępowane profilami.

Na to poszła płyta OSB 12mm, wszędzie na skosy, sufity itd. Poddasze nabrało ogromnej sztywności i wygląda bardzo solidnie. Na to chcę położyć płytę gipsową i w związku z tym mam pytanie czy muszę wogóle stosować folię paroizolacyjną skoro pod płytą g-k jest 12mm OSB (płyta odporna na wilgoć).

Proszę o odpowiedź.

Pozdr
Wes

Witam

Ponawiam zapytanie, czy mógłby się ktoś ustosunkować?

Pozdr
Wes

Rom-Kon
15-11-2009, 18:34
WItam

U mnie na poddaszu zastosowałem wełnę Rockwool Toprock 15cm +10cm, obydwie warstwy z rolki (nie płyty). Warstwa druga była kładziona w ten sposób, ze cąłą rolkę wełny 1m na 5m długości kładłem w jednym kawałku nabijając tylko na haki i zabezpieczając gwoździami wkładanymi w haki, a potem gwoździe na spokojnie wyciągane i zastępowane profilami.

Na to poszła płyta OSB 12mm, wszędzie na skosy, sufity itd. Poddasze nabrało ogromnej sztywności i wygląda bardzo solidnie. Na to chcę położyć płytę gipsową i w związku z tym mam pytanie czy muszę wogóle stosować folię paroizolacyjną skoro pod płytą g-k jest 12mm OSB (płyta odporna na wilgoć).

Proszę o odpowiedź.

Pozdr
Wes

Witam

Ponawiam zapytanie, czy mógłby się ktoś ustosunkować?

Pozdr
Wes
paroizolację trzeba dać... ale na łączeniach płyt OSB... płyta OSB ma małą paroprzepuszczalność ale są łączenia które przepuszczają parę więc ja bym dał paski foli szerokości około 40cm...

p@blo
19-11-2009, 13:50
Witam
ja równiez mam pytanie do fachowców 8) a chodzi mi wlasnie o płytę OSB...
Czy mozna byłoby po ociepleniu dachu wełną poprzykręcać płytę osb która sama w sobie również izoluje i następnie na to bezposrednio płyty gipsowo kartonowe?
Tak sobie myslę ze byc może zakup samych profili, możnabyloby zastąpić zakupem płyt osb które nadałyby wlasnie dodatkowej sztywności.
Nie wiem jaki jest średni koszt 1 m2 samych profili aluminiowych potrzebnych do zbudowania konstrukcji krzyżowej w celu lepszego ocieplenia w stosunku do m2 płyty ale wlasnie zastanawiam sie nad taką opcją?
Czy ma to sens?
pozdrawiam
Paweł

Marlo63
19-11-2009, 15:27
Płyta OSB nie zaizoluje przed wilgocią ponieważ ma szpary na łączeniu.
Przeleciałem ten wątek trochę po łebkach, więc pewnie będę powtarzał po innych. Danie folii izolacyjnej jest konieczne. Może być aluminiowa może być PE, ale być musi. Profile mogą być stalowe ocynkowane lub listwy drewniane.
Osobiście polecam profile stalowa do płyt gipsowych. Zużycie materiału możesz znaleźć tutaj. http://www.lafargegips.pl/remontujesz/poddasze.asp
Ważne jest żeby folię dobrze uszczelnić na łączeniach. Trzeba to zrobić folią dwustronnie przylepna na każdym zakładzie podwójnie równolegle do siebie.
Albo folie wywinąć, jak przy zamknięciu blacharskim i zamocować zszywkami do krokwi. Przy ścianach i do murłaty folię przykleić uszczelką butylową. Ważne jest, aby połączenia były szczelne w przeciwnym razie wilgoć będzie wnikała w izolację termiczną ( wełnę ). I na koniec, jeżeli folia PE to do przyklejenia zakładów taśma PE, jeżeli folia aluminiowa to taśma aluminiowa.
W przypadku aluminium może byś jeden pasek ale bez przerw. Z reguły jest szersza od foli PE.

p@blo
20-11-2009, 20:04
Nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy...
Czysto teoretycznie pytam bo przyszła mi taka mysl do głowy... :wink:
Chodzi mi o przykręcenie do krokwi na poddaszu (zamiast profili aluminiowych do których nastepnie przykręcamy płyty GK oczywiscie po uprzednim polozeniu drugiej cienszej warstwy wełny) bezpośrednio płyt OSB i na to dopiero płyte GK.
Wprawdzie w ten sposób nie byloby fizycznej mozliwości ocieplić krokwi ciensza warstwą wełny tak jak radzicie np 10 cm bo plyta przykręcana byłaby odrazu do krowki (jesli oczywiscie są w poziomie) ale z drugiej strony sama płyta tez izoluje no i nie ma całego kręcenia konstrukcji z profili.
Jesli chodzi o płytę OSB to na łączenia folie i na to płyty GK
Tak jak mówie jest to pytanie czysto teoretyczne czy takie wykończenie poddasza ma sens i czy ktos tak robi czy raczej standardowe metody które tutaj byly opisywane. :wink:
Jesli dobrze zrozumiałem to wieskolek ma cos podobnego zrobione u siebie...
Pozdrawiam

p@blo
20-11-2009, 20:04
Nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy...
Czysto teoretycznie pytam bo przyszła mi taka mysl do głowy... :wink:
Chodzi mi o przykręcenie do krokwi na poddaszu (zamiast profili aluminiowych do których nastepnie przykręcamy płyty GK oczywiscie po uprzednim polozeniu drugiej cienszej warstwy wełny) bezpośrednio płyt OSB i na to dopiero płyte GK.
Wprawdzie w ten sposób nie byloby fizycznej mozliwości ocieplić krokwi ciensza warstwą wełny tak jak radzicie np 10 cm bo plyta przykręcana byłaby odrazu do krowki (jesli oczywiscie są w poziomie) ale z drugiej strony sama płyta tez izoluje no i nie ma całego kręcenia konstrukcji z profili.
Jesli chodzi o płytę OSB to na łączenia folie i na to płyty GK
Tak jak mówie jest to pytanie czysto teoretyczne czy takie wykończenie poddasza ma sens i czy ktos tak robi czy raczej standardowe metody które tutaj byly opisywane. :wink:
Jesli dobrze zrozumiałem to wieskolek ma cos podobnego zrobione u siebie...
Pozdrawiam

JACUŚ
20-11-2009, 21:20
rom-kom super pomysl z tym albumem, nic tak sprawy nie wyklaruje ,jak seria zdjec.
A moze tak jeszcze albumik, z laczenia sufitu z sciana. :lol:

danieliania
24-11-2009, 19:13
Mam pytannie do ekspertow:)). Musze zamknac szczeline pomiedzy murlata a dachem na zime (dom w stanie surowym zamknietym), bo zakladam alarm i nie chcialbym zeby jakies ptaki czy inne zwierzaki mi tam wchodzily i mam dwie metody do wyboru. Pierwsza to plyta OSB polozona pod katem pomiedzy sciana a dachem - tani sposob (material okolo 1000zl i mozna wykonac samemu) ale nie jestem pewien czy jest to dobre rozwiazanie w koncu to tylko plyta drewniana i boje sie ze nie bedzie dobra na dluzsza mete po za tym nie bedzie tak ciepla jak styropian i to miejsce bedzie najchlodniejszym z calego ocieplenia domu.
Druga metoda to styropian klejony do sciany wysoki az do dachu zakrywajacy cala szczeline, no i to rozwiazanie kosztuje z robocina okolo 4000zl ale wiadomo ze jest stosowane i pewne. Ktos moze cos doradzic?
Dzieki

woliro
24-11-2009, 20:06
czy można dodać styropian między profile CD po wykonaniu ocieplenia wełną a przed przyklejeniem paroizolacji?

siggi&alka
24-11-2009, 21:28
czy można dodać styropian między profile CD po wykonaniu ocieplenia wełną a przed przyklejeniem paroizolacji?
unikaj takich dociepleń bo to raz ze jest niebezpieczne bo całe poddasze moze pojsc z dymem jak i ciezko jest wsadzić styropian w kazdą szczelinke. Kup wełnę i nie świruj :)

edde
24-11-2009, 21:31
czy można dodać styropian między profile CD po wykonaniu ocieplenia wełną a przed przyklejeniem paroizolacji?
w celu?

pozbycia się odpadów, resztek z jednoczesnym jako takim wykorzystaniem (przy niemałym nakładzie pracy własnej? :wink:

edde
24-11-2009, 21:33
czy można dodać styropian między profile CD po wykonaniu ocieplenia wełną a przed przyklejeniem paroizolacji?
unikaj takich dociepleń bo to raz ze jest niebezpieczne bo całe poddasze moze pojsc z dymem jak i ciezko jest wsadzić styropian w kazdą szczelinke. Kup wełnę i nie świruj :)
no bez przesady, samo zastosowanie styropianu nie powoduje samozapłonu przecież :o może folii paroizolacyjnej i drewna konstrukcyjnego też nie można bo całe poddasze pójdzie z dymem :roll:

siggi&alka
24-11-2009, 21:35
a kto mowi o samozapłonie? A zwarcie instalacji elektrycznej?

edde
24-11-2009, 21:41
a czy woliro coś wspomniał o instalacji elektrycznej, czy tylko zgadujesz ze ona tam jest, bez peszli czy rurek ochronnych i dokładnie w warstwie styropianu?

edde
24-11-2009, 22:28
:wink:
wyobraźnia ludzka (a forumowa to wogóle) nie zna granic :wink:
no i od razu, śmieci :wink: a o ged-machinie forumowej nie słyszałeś? ta ze śmieci styropianowych surowiec budowlany robi, no ale nie ten temat :wink:

woliro
24-11-2009, 22:50
dziękuję za szeroki odzew (instalacja elektryczna jest zrobiona dobrze) temat mi się urodził gdyż zaobserwowałem, że po zamontowaniu drugiej warstwy ocieplenia i dociśnięciu jej profilami powstała wolna przestrzeń (na wysokość profila CD) pomiedzy wełną a płytą gips-karton. więc pomyślałem, że można ją czymś wypełnić (nie śmieciami) i to tyle (być może jest to przerost formy nad treścią)

brachol
25-11-2009, 06:41
a czy woliro coś wspomniał o instalacji elektrycznej, czy tylko zgadujesz ze ona tam jest, bez peszli czy rurek ochronnych i dokładnie w warstwie styropianu?
a peszle albo rurki t niby sa niepalne?

Elcia1
25-11-2009, 14:24
Mam prośbę do znawców.
Układam i warstwę ocieplenia między krokwiami (wasze posty były dla mnie nieocenione) i zastanawiam się jak wybrnąć z sytuacji, gdy pod skosem klatki schodowej (zatem wysoko), mam ukryć rury spiro z instalacji wentylacyjnej.
Wiem, wiem, że mam zrobić sufit podwieszany. Nurtuje mnie pytanie - Gdzie położyć drugą warstwę wełny? Zaraz pod pierwszą na stelażu, a pod nim budować kolejny stelaż dla sufitu podwieszanego?
Czy od razu zrobić niższy stelaż (ok. 50 cm niżej), rozłożyć rury spiro i na tym niższym stelażu położyć wełnę?
Była już kiedyś rozmowa na ten temat, ale przyznam, że nie "złapałam" o co chodzi.

Proszę o wskazówki.

Elcia1
25-11-2009, 18:44
Baaaaaaaaardzo dziękuję. :D
Jutro zaczynamy "skakać" po rusztowaniu :o Niedobrze mi na samą myśl. :roll:

nakoto
26-11-2009, 18:50
Witam

Dajcie Prosze znac ile byscie powiedzieli za wymierzenie i przykrecenie samych profili CD60 i sciennych
za m2
skosy
+ okna połaciowe

tylko to mi ekipa robila i niewiem za bardzo jak to policzyc za m2

Bardzo Prosze o sensowna odpowiedz jak to policzyc - sprawe mam pilna

aha i Dzieki za cenne porady w temacie ;o)

Pzdr

siggi&alka
26-11-2009, 22:46
mysle ze 2/3 tego co chcieli z płytowaniem.

rad1de
27-11-2009, 16:43
witam moze to banalne pytanie ale jak najlepiej wyznaczyć linie zabudowy do profilu 30 przyściennego

siggi&alka
28-11-2009, 01:40
witam moze to banalne pytanie ale jak najlepiej wyznaczyć linie zabudowy do profilu 30 przyściennego
zdekoduj?

rad1de
28-11-2009, 07:57
w jaki sposób przymocować profile ud 30 żeby było równo po obu stronach

siggi&alka
28-11-2009, 13:04
musisz zaopatrzyc sie w narzędzia typu szlauchwaga albo laser. od sufitu nigny bym nie meirzył bo nie sa równe. Skosy to inna bajka i nie bede zdradzał tu swojego know how ;)

Rom-Kon
28-11-2009, 21:54
i to jest właśnie problem... więźba krzywa a poddasze ma być proste! najpierw wyznacz sufit... ma być prostokąt ...później jeden skos... i ten skos trzeba w sposób "matematyczny" przenieść na drugą stronę... no i czasem kicha... owszem sufit prostokątny ale skos trapez :wink: albo i jedno i drugie prostokąt ale ścianka kolankowa w trapezie :lol: a wtedy wybierasz co ma być krzywe... można zresztą wszystko wyprostować... oczywiście kosztem powierzchni... :wink:


...i za to nam płacicie Szanowni Inwestorzy by takich dylematów nie mieć :wink:

waldek72
01-12-2009, 23:59
witam

czytam skrupulatnie temat i wiele problemików rozwiązalem...ale mam jednego zonka.... jak zrobić skos mając wystający pystak..
poniżej zdjęcia

http://picasaweb.google.pl/wazwie/Problem?authkey=Gv1sRgCOKA-tvO1KS30AE#


dzięki za pomoc fachury

ewazych
02-12-2009, 00:27
->

ewazych
02-12-2009, 00:30
Witam serdecznie!,
Mam pytanie czy ktoś się orientuje na temat możliwości ogrzania całego poddasza kozą. Poddasze ma 98 m2 i głównym ogrzewaniem będzie piec gazowy, ale chciałąbym również mieć coś alternatywnego. Dlaczego koza, bo dla mnie wygląda lepiej niż te wielgachne kominki, ale wiem że to kwestia bardzo względna i możliwa do rewizji. Załączyłam dwa zdjęcia planów, koza byłaby pomiędzy pokojem 1,7 i 1.6. Może macie inne pomysły ogrzania takiego poddasza, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Ewa
http://farm3.static.flickr.com/2762/4150870165_28993dd995_b.jpg http://farm3.static.flickr.com/2699/4151627922_e6e71787a2.jpg

Rom-Kon
02-12-2009, 11:22
witam

czytam skrupulatnie temat i wiele problemików rozwiązalem...ale mam jednego zonka.... jak zrobić skos mając wystający pystak..
poniżej zdjęcia

http://picasaweb.google.pl/wazwie/Problem?authkey=Gv1sRgCOKA-tvO1KS30AE#


dzięki za pomoc fachury
...normalnie ominąć ten pustak (kanal?) ale mniej mi się podoba ta paroizolacja.... to bym poprawil.

waldek72
02-12-2009, 11:29
witam

czytam skrupulatnie temat i wiele problemików rozwiązalem...ale mam jednego zonka.... jak zrobić skos mając wystający pystak..
poniżej zdjęcia

http://picasaweb.google.pl/wazwie/Problem?authkey=Gv1sRgCOKA-tvO1KS30AE#


dzięki za pomoc fachury
...normalnie ominąć ten pustak (kanal?) ale mniej mi się podoba ta paroizolacja.... to bym poprawil.

ta czarna folia budowlana to po to aby na łeb nie leciało :D

mówisz ominąc ok..ale...

profile przyścienne musze jakoś , gdzieś zamocować... .. ?

Rozumiem że chodzi aby tak wymierzyć odległośc profili aby omijały tą wnęką?

Rom-Kon
02-12-2009, 12:25
(...)

ta czarna folia budowlana to po to aby na łeb nie leciało :D

mówisz ominąc ok..ale...

profile przyścienne musze jakoś , gdzieś zamocować... .. ?

Rozumiem że chodzi aby tak wymierzyć odległośc profili aby omijały tą wnęką?
...oczywiście można dać przed i za ale również można przykręcić (może po nadbudowie) UD-eka i CD-ka puścić do kanalu. Wystarczy dobrze pomyśleć z miarą w ręku...

manieq82
02-12-2009, 17:10
Witajcie!
czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

no i ostatni kłeszczyn:
jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
a może po prostu pochwalcie się swoimi :) lub jakąś inną macie propozycje?

dziękować z góry :)

Rom-Kon
02-12-2009, 18:24
Witajcie!
czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

no i ostatni kłeszczyn:
jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
a może po prostu pochwalcie się swoimi :) lub jakąś inną macie propozycje?

dziękować z góry :)
Grzybki 270mm produkuje Koelner... można go już dostać w hurtowniach gdzie mają inny towar koelnera. Nawet na allegro wystawiają je... cena od 50groszy do 1,20 :o

A w Markach pod Warszawą to jest hurtownia KlinkierDom (razem? osobno?) na ul. kościuszki ...ileś tam... wujek Google pomoże :wink:

...czlowieku wyluzuj z tymi laserami... wagą wodną poprzenoś poziomy we wszystkich pomieszczeiach by sufity byly wszędzie na równo do tego zwykla poziomica i sznurek... dobre lasery są drogie - niedostępne (nieoplacalne) dla amatorów a tanie lasery lepiej omijać...


...jeśli krokwie równe to te 4cm może wystarczy jeśli nie to pozostaje lączenie z 2... ostatnio lączylem 750szt. :-? ...nitownicę zajechalem... :evil:

edde
02-12-2009, 18:33
ja dookoła pomieszczenia na ścianach wyznaczyłem poziom pod UD laserem bosch bl2l, potem wyznaczenie skosów, przykręcenie UDeków, na UD zaznaczam miejsce gdzie będą profile (całość robię na ruszcie pojedyńcczym), wkręcam pchełki w te miejsca, biorę piękny zielony sznurek i zaplatam pomiędzy pchełkami (czyli mam wyznaczone linie i poziom profila-grzybka) pozostaje w łapę wziąć kątownik wg patentu Rom-Kon'a (lub też zakupić za większe pieniążki kątownik nastawny) od sznurka na krowkiach wyznaczamy prostopadłą do nich linię mocowania, i na jej podstawie montujemy grzybka wysuwając go do poziomu sznurka
robię to pierwszy raz a po przeczytaniu od początku dwóch szerokich wątków na forum, obejrzeniu zdjęć, szczególnie tych wrzuconych przez naszych forumowych fachowców od poddaszy, no wiec po tym wszystkim jestem już blisko końca robienia stelaży, jeden kosz mi został, pół sufitu w przedpokoju i dokończenie schodów strychowych, i nawet wydaje się że będzie ok :wink:

waldek72
02-12-2009, 19:03
ja dookoła pomieszczenia na ścianach wyznaczyłem poziom pod UD laserem bosch bl2l, potem wyznaczenie skosów, przykręcenie UDeków, na UD zaznaczam miejsce gdzie będą profile (całość robię na ruszcie pojedyńcczym), wkręcam pchełki w te miejsca, biorę piękny zielony sznurek i zaplatam pomiędzy pchełkami (czyli mam wyznaczone linie i poziom profila-grzybka) pozostaje w łapę wziąć kątownik wg patentu Rom-Kon'a (lub też zakupić za większe pieniążki kątownik nastawny) od sznurka na krowkiach wyznaczamy prostopadłą do nich linię mocowania, i na jej podstawie montujemy grzybka wysuwając go do poziomu sznurka
robię to pierwszy raz a po przeczytaniu od początku dwóch szerokich wątków na forum, obejrzeniu zdjęć, szczególnie tych wrzuconych przez naszych forumowych fachowców od poddaszy, no wiec po tym wszystkim jestem już blisko końca robienia stelaży, jeden kosz mi został, pół sufitu w przedpokoju i dokończenie schodów strychowych, i nawet wydaje się że będzie ok :wink:

identycznie robię i ja z tym że jeszcze poziomicą sprawdzam płaszczyznę skosów na grzybkach i tak samo na suficie. Wynika to z tego że krokwie są nierówne i kąt prosty nie tak łatwo w złapać.. Mój głowny problem polega na tym że jedna ściana jest nierówna z wystajacym pustakiem i brakiem miejsca na montażu ud na ścianie.

waldek72
02-12-2009, 19:13
Witajcie!
czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

no i ostatni kłeszczyn:
jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
a może po prostu pochwalcie się swoimi :) lub jakąś inną macie propozycje?

dziękować z góry :)


Miałem w ręku grzybki o długości 270 mm ... miękkie jak d... węża :D łatwo się wyginają. W moim przypadku używałem do wyznaczenia skosów niwelatora laserowego do wyznaczenia poziomu w pomieszczeniu a potem to tylko matematyka. Sam tego nie robiłem :D koledzy pomogli.

Taka jeszcze ciekawostka..
Zanim koledzy konkretnie kolega pomógł mi wytrasować pomieszczenia to u sąsiada obok byli fachowcy od suchej zabudowui i robili mu poddasze. Myślę sobię pójdę i podpytam co i jak. Zagadałem o trasowaniu a taki jeden Pan Kaziu :lol: mówi przykręca się grzybka do krokwi wsadza profil i poziomuje się . Jak zobaczyłem drugiego Pan Kazia jak zapier... z tym profilem po całym pomieszczniu w celu znalezinie odpowiedniego poziomu na skosie to sobie myślę spier.... stąd :lol: Jak spier.. to zauważyłem jeszcze trzeciego Pana Kazia jak flexą wyżywał się na profilu od razu przyśpieszyłem. :lol: Póżniej sąsiad zaprosił mnie do siebie i chwali się tą zabudową poodasza gdzie dziury na połaczeniu płyt wielkości palca....a łączenia płyt na cięciach nie fabrycznych wyrżnięte strugaczem do KG na szerokośc siatki ... Wyszedłem nic nie powiedziałem nie chciałem chłopa dołować. :wink:

pawel1309
02-12-2009, 22:04
Witam!
Samodzielnie ociepliłem już całe poddasze wełną, teraz dręczy mnie kilka pytań dotyczących izolacji. Dla łatwiejszego zrozumienia załączam rysunek:
http://images44.fotosik.pl/234/082cefa1530cefcf.jpg (http://www.fotosik.pl)

Żółte linie to wełna, pytanie dotyczy folii;

1. Czy ulozyc ja w sposob wylacznie wg linii niebieskiej, czy zastosowac ją również nad jętkami (wg. linii czerwonej)?

2. Czy wykonac również ocieplenie ścianek kolankowych (stelaż z profili i kg)? Oraz czy ocieplic podloge za sciankami kolankowymi?

Z góry dziekuje za odpowiedz:)

waldek72
03-12-2009, 08:46
Witajcie!
czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

no i ostatni kłeszczyn:
jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
a może po prostu pochwalcie się swoimi :) lub jakąś inną macie propozycje?

dziękować z góry :)


Miałem w ręku grzybki o długości 270 mm ... miękkie jak d... węża :D łatwo się wyginają. W moim przypadku używałem do wyznaczenia skosów niwelatora laserowego do wyznaczenia poziomu w pomieszczeniu a potem to tylko matematyka. Sam tego nie robiłem :D koledzy pomogli.

Taka jeszcze ciekawostka..
Zanim koledzy konkretnie kolega pomógł mi wytrasować pomieszczenia to u sąsiada obok byli fachowcy od suchej zabudowui i robili mu poddasze. Myślę sobię pójdę i podpytam co i jak. Zagadałem o trasowaniu a taki jeden Pan Kaziu :lol: mówi przykręca się grzybka do krokwi wsadza profil i poziomuje się . Jak zobaczyłem drugiego Pan Kazia jak zapier... z tym profilem po całym pomieszczniu w celu znalezinie odpowiedniego poziomu na skosie to sobie myślę spier.... stąd :lol: Jak spier.. to zauważyłem jeszcze trzeciego Pana Kazia jak flexą wyżywał się na profilu od razu przyśpieszyłem. :lol: Póżniej sąsiad zaprosił mnie do siebie i chwali się tą zabudową poodasza gdzie dziury na połaczeniu płyt wielkości palca....a łączenia płyt na cięciach nie fabrycznych wyrżnięte strugaczem do KG na szerokośc siatki ... Wyszedłem nic nie powiedziałem nie chciałem chłopa dołować. :wink:
to oczywiscie fotka od sasiada? ;)
http://lh5.ggpht.com/_menRkGLkKPk/SafCBDo9-kI/AAAAAAAACVg/aakASWv3bM8/s128/P1060398.JPG
http://lh5.ggpht.com/_menRkGLkKPk/SafCAbF8iGI/AAAAAAAACVY/92FwqQkTBDw/s512/P1060397.JPG
co do izolacji poddasza to, panskie ocieplenie jest calkowicie do poprawki, plus kilka miejsc plytowania.

To jest właśnie efekt pracy pseudo fachowców popaprańców, którzy też wciskali mi kit jacy to oni sa magicy... Dałem im do zrobienia dla sprawdzenia ten właśnie korytarz ..... pogoniłem jak to zobaczyłem. Od tamtej pory poddaszem sam się zajmuję ... Zaś tą papraninę zostawiam sobie na koniec do poprawki.

Całą izolacja do poprawki hmm. Prosze o szczegóły i argumentację. Uważam że moje poddasze obrobione wełna 15 cm między krokwiami nie rózni się wiele od innych na tym forym...Może ma Pan jakieś argumenty, które otworzą mi oczy :D
pozdr

pawel1309
03-12-2009, 11:09
welna tylko do wysokosci jetek i po/w jetkach, paroizolacja pod caloscia ocieplenia. kolankowa wygluszyc, strop? a jaki on jest?.

strop terriva. wobec tego rownież ocieplac/wygluszyc? (mozna np wykorzystac 'odpady' z welny? mam calkiem sporo 40-50cm rolek)

Rom-Kon
03-12-2009, 13:43
(...)

Miałem w ręku grzybki o długości 270 mm ... miękkie jak d... węża :D łatwo się wyginają. (...)
Niestety muszę się z tym zgodzić ale na pocieszenie dodam że one pracują nie na zginanie... i nawet przedlużane dobrze trzymają (inny rozklad sil)

Rom-Kon
03-12-2009, 14:01
(...)
to oczywiscie fotka od sasiada? ;)
http://lh5.ggpht.com/_menRkGLkKPk/SafCBDo9-kI/AAAAAAAACVg/aakASWv3bM8/s128/P1060398.JPG
http://lh5.ggpht.com/_menRkGLkKPk/SafCAbF8iGI/AAAAAAAACVY/92FwqQkTBDw/s512/P1060397.JPG
(...)
Flash nie krępuj się i napisz że to Twoje dzielo życia!
:lol: :lol: :lol:

...no dobra.. a teraz wklej fotki jak to powinno wyglądać bo jeszcze rzeczywiście ktoś pomyśli że tak jest dobrze... jak na to patrzę to skóra na grzbiecie mi cierpnie! ...ja nie wkleje fotek bo moje zostaly w domu :-?

kolorado
03-12-2009, 15:34
A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?

Rom-Kon
03-12-2009, 15:38
A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
...a to jeszcze malo???? Dżizus aż strach się bać co jest pod spodem!!!! :o

...przykręcone do UD-eków przy ścianie... no i wydaje mi się że na sztywno do skrzynki schodków... coś jeszcze?


O Wielki Manitou!!! Ty patrzysz i nie grzmisz!!!

edit: no i taką robotę można robić za 35zl/m2... szybko, sprawnie i do następnego inwestora! A co!

Howgh!

kolorado
03-12-2009, 16:01
A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
...a to jeszcze malo???? Dżizus aż strach się bać co jest pod spodem!!!! :o

Nie mówię, że mało, tylko się pytam. :)



...przykręcone do UD-eków przy ścianie... no i wydaje mi się że na sztywno do skrzynki schodków... coś jeszcze?

Na to faktycznie nie zwróciłem uwagi... Dzięki.

michalwdowski
03-12-2009, 18:58
Witam.

Proszę o pomoc w następującej kwestii.
Dach kopertowy, skos, z jednej strony sciana działowa z drugiej krokiew narożna.
Cd siedzi sobie w u30 przykręconym do ścianki działowej.
W miejscu łączenia płaszczyzn dwóch skosów pod krokwią narożną będą dwa u30.
Czy można je razem skręcić? (te u30)
Czy montować je w jakiś sposób do krokwi narożnej?
W tej chwili mam cd na grzybkach obcięte wzdłuż linii spotkania dwóch skosów pod narożem i nałożone na to u30? W tych miejscach gdzie grzybek jest dość daleko od naroża (ok 70 cm) nie jest za stabilnie.

I pytanie z innej beczki odnoście jednego z postów poniżej.
Jakie mogą być skutki przykręcenia płyty do profilu przyściennego?

Michał

nabial
03-12-2009, 19:28
pytanie do fachowców - czy następujący zestaw produktów rigips będzie ok:
masa szpachlowa vario na połączenia płyt i wkręty
po związaniu masy VARIO spoinę wyrównać jedną
z mas finiszowych Rigips ( ProFin Mix lub ProFinish)
całość płyty zaciągnąć jedna z powyższych szpachli (ProFin Mix lub ProFinish)
grunt
malowanie
czy taka sekwencja obróbki będzie ok?
Czy zastosowane masy będą OK?
Czy powyższymi masami można również wygładzać tynki cementowo-wapienne (traktować je jako gładź przed malowaniem)?
Która masa finiszowa jest lepsza ProFin Mix czy ProFinish

waldek72
03-12-2009, 20:10
A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
Te zdjecia to tak dla przykladu na szybko wkleilem.

ok czekam dalej na uwagi co do mojego ocieplenie wełną 15 cm.... :cry:

waldek72
03-12-2009, 20:35
A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
Te zdjecia to tak dla przykladu na szybko wkleilem.

ok czekam dalej na uwagi co do mojego ocieplenie wełną 15 cm.... :cry:
Coz fundnowanie sobie czterech por roku w domu uwazam za szalone ale coz zdarzaja sie filantropi ;).

ok flash przyjmuję że nie masz uwag.. :wink:

nabial
03-12-2009, 22:49
Dobor mas uzalezniony jest od wymagan stawianych przez farby. Najwyzsza jakosc powierzchni gdy musimy zerowac plyty uzyskamy masa mega. Finisze , fin i mix jak i mega moga byc uzyte jako gladzie na wszystkie tynki, betony cegly itp.


zatem sugerujesz flashback zastosowanie jako finishu masy promix mega?
to jest z tego co wiem masa akrylowa, czyli nieprzepuszczalna dla pary - nie będzie się skraplać?
generalnie profinish i rimano max plus są dużo tańsze, ale efekt jest oczywiście ważniejszy.........
a czy gładź rimano max plus może być?

manieq82
03-12-2009, 23:20
...no dobra.. a teraz wklej fotki jak to powinno wyglądać bo jeszcze rzeczywiście ktoś pomyśli że tak jest dobrze... jak na to patrzę to skóra na grzbiecie mi cierpnie! ...ja nie wkleje fotek bo moje zostaly w domu :-?

bardzo chętnie jakies fotki bym zobaczył
a i apropos błędów u Waldiego - flash jeśli możesz napisz konkretnie to sie człowiek nauczy - ja oprócz tego co wskazaliście błędów w samym ociepleniu (czytaj wełna) nie zauwazyłem, no ale ja lajkonik jestem :)
Ja jak i pewnie inni będziemy dżwięczni :)
np. jakaś fotka z prawidłowym podziałem przy schodach
pozdr

waldek72
04-12-2009, 09:44
A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
Te zdjecia to tak dla przykladu na szybko wkleilem.

ok czekam dalej na uwagi co do mojego ocieplenie wełną 15 cm.... :cry:
Coz fundnowanie sobie czterech por roku w domu uwazam za szalone ale coz zdarzaja sie filantropi ;).

ok flash przyjmuję że nie masz uwag.. :wink:
ponioslo mnie mam na imie kazik, calosc wyglada naprawde wzorowo.


michalwdowski nawet nalezy je razem polaczyc tak co 30-40cm .


Tak myślałem że jesteś kazik i cię poniosło. Pisząc komuś, że do wymiany cała izolacja na poddasu i nie podając konkretnie gdzie są błędy ...możesz spowodowac że jakis kolo z forum o słabych nerwach rzuci się i wypruje całą węłnę z krokwi wartą kilka tysięcy ..... Miałem nadzieję, że usłyszę o ewentualnych błędach. Takie Kaziki własnie robiły mi korytarz ..cwaniakowali co to z nich za fachowcy i wyśmiewali innych, którzy budowali mi dom...
Jęzeli nie masz czasu lub ci się nie chce odpowiadać ludziom na forum to kiego wogóle sie odzywasz.. Liczyłem na ciebie i rom-kona...No ale cóż ...

Pozdrawiam i bez urazy :wink:

waldek72
04-12-2009, 09:56
...no dobra.. a teraz wklej fotki jak to powinno wyglądać bo jeszcze rzeczywiście ktoś pomyśli że tak jest dobrze... jak na to patrzę to skóra na grzbiecie mi cierpnie! ...ja nie wkleje fotek bo moje zostaly w domu :-?

bardzo chętnie jakies fotki bym zobaczył
a i apropos błędów u Waldiego - flash jeśli możesz napisz konkretnie to sie człowiek nauczy - ja oprócz tego co wskazaliście błędów w samym ociepleniu (czytaj wełna) nie zauwazyłem, no ale ja lajkonik jestem :)
Ja jak i pewnie inni będziemy dżwięczni :)
np. jakaś fotka z prawidłowym podziałem przy schodach
pozdr
ogolnie rozumiem ludzi ktorzy twierdza, ze g/k to szajs bo peka, plesnieje.
ale jak ma sie tak nie dziac skoro: wejdz do galerii waldiego (link w jego stopce) i zacznij sledzic historie od momentu (fotek) z krycia dachu tu juz masz odpowiedz co do sposobu wykonania izolacji, kolejne beda zdjecia z roznej masci foliami, paroizolacji brak, strych dramat, stelaze poijam, montaz plyt dramat. jak powinno wygladac w okolicy okna juz dalem fotke w temacie przy okazji szpachlowania g/k).
nie mam czasu na sledzenie dziennikow i uszczesliwianie na sile wiec czy wytykac szczegoly? uczyc? wykonawcow hmmm nie.inwestorzy na pw

Co do krycia dachu ..mam .membranę tyveka na deskowaniu...i nie uważam aby była żle ułożona..Może nie widziałeś nigdy membrane na deskowaniu ..coż..
Co do wszelkich maści paroizolacji ...pisałem wczesniej że jest to folia budowlan w celu ochrony przed sypaniem się wełny na głowę - wyciągana oczywiście przy docieplaniu następną warstwę.. Co do strychy - nie podoba ci się ocieplenie strchu wełną 15 cm ? Żóta folia pełni funkcję ochronna i dla mnie jest ok..bo nie jest zimno tylko przyjemny chłodzik. No ale własnie taki Pan Kazik zanim pomyśli logicznie, że może to czemuś służy to odrazu wali krytyke i każe wymieniac całą izolację. Potrafisz podnieśc cisnienie. Dobrze że nie jestem z tych panikujących bo musiałbym postawić nowy dom...

pozdr i bez odbioru

Rom-Kon
04-12-2009, 12:17
(...)
Jęzeli nie masz czasu lub ci się nie chce odpowiadać ludziom na forum to kiego wogóle sie odzywasz.. Liczyłem na ciebie i rom-kona...No ale cóż ...

Pozdrawiam i bez urazy :wink:
...co do mnie to skomentowałem tylko fotkę Flasha... nawet nie wiedziałem czyje to poddasze... nie mam czasu na śledzenie wszystkich dzienników... mam jeszcze trochę pracy zawodowej... ja nie lubię wytykać błędów wolę pokazać jak ja to robię chociaż tu na wyraźne życzenie napisałem co jest nie tak... jak będę w domu poszukam fotki jak ja robię obróbkę wyłazu i wkleję... jeśli zawiodłem czyjeś oczekiwania to sorki...

Rom-Kon
04-12-2009, 12:30
Waldek72 zdobyłem się na przejrzenie (bardzo pobieżnie bo internet z playa) fotek w albumie... jest parę rzeczy które wykonuję inaczej... co do wyłazu to już wypowiedziałem się wcześniej... jeśli chcesz więcej wiedzieć zadaj konkretne pytania... nie będę osadzał cudzej pracy od tego są rzeczoznawcy...

waldek72
04-12-2009, 12:34
(...)
Jęzeli nie masz czasu lub ci się nie chce odpowiadać ludziom na forum to kiego wogóle sie odzywasz.. Liczyłem na ciebie i rom-kona...No ale cóż ...

Pozdrawiam i bez urazy :wink:
...co do mnie to skomentowałem tylko fotkę Flasha... nawet nie wiedziałem czyje to poddasze... nie mam czasu na śledzenie wszystkich dzienników... mam jeszcze trochę pracy zawodowej... ja nie lubię wytykać błędów wolę pokazać jak ja to robię chociaż tu na wyraźne życzenie napisałem co jest nie tak... jak będę w domu poszukam fotki jak ja robię obróbkę wyłazu i wkleję... jeśli zawiodłem czyjeś oczekiwania to sorki...

dzieki ron..jak widzisz błędy prócz tego korytarza to z chęcia o nich usłyszę z tym że konkretnie i jak może je usunąć. zdjęcie obróbki schodów bardzo się przyda gdy będe zrywał te płyty i robił od nowa. Większy problem mam z tym wystającym pustakiem .ściana przy skosie jest nierówna i to jest zonk ...jednak myśle że dam sobie radę z tym

pozdr.

pozdr...

waldek72
04-12-2009, 12:37
Waldek72 zdobyłem się na przejrzenie (bardzo pobieżnie bo internet z playa) fotek w albumie... jest parę rzeczy które wykonuję inaczej... co do wyłazu to już wypowiedziałem się wcześniej... jeśli chcesz więcej wiedzieć zadaj konkretne pytania... nie będę osadzał cudzej pracy od tego są rzeczoznawcy...

ok dzięki ....


Pytanie miałem wcześniej jak poprowadzić skos przy wystajacym pustaku przy ścianie... Poza tym nie mam żadnych jak dotej pory... Wiem że korytarz jest do d... dlatego już tak sobie jest od prawie pół roku i czeka na przeróbkę...

Możesz wskazać te elementy, której zrobiłbys inaczej....?

Rom-Kon
04-12-2009, 12:41
...później trochę popiszę... idę przerabiać odkurzacz centralny :evil:

Rom-Kon
04-12-2009, 14:33
artystyczny uklad rur do wentylacji...
http://images8.fotosik.pl/139/408a5e27293d4a31med.jpg (http://www.fotosik.pl)

mimka27
04-12-2009, 15:15
Wiem ,że pewnie gdzieś było już o tym pisane,ale szczerze mowiąc potrzebuje odpowiedzi na już.Muszę zakupic wełnę na ocieplnie poddasza jaka będzie najlepsza? W rolkach czy w płytach? Jakiej firmy i jakiej grubości? Poradzono mi żeby na skosy dac 15 a na ocieplenie stropu nad stryszkiem 20

Rom-Kon
04-12-2009, 16:43
Wiem ,że pewnie gdzieś było już o tym pisane,ale szczerze mowiąc potrzebuje odpowiedzi na już.Muszę zakupic wełnę na ocieplnie poddasza jaka będzie najlepsza? W rolkach czy w płytach? Jakiej firmy i jakiej grubości? Poradzono mi żeby na skosy dac 15 a na ocieplenie stropu nad stryszkiem 20
...pierwsza warstwa z rolki druga w płytach - taki układ to mniej odpadów.
A co do grubości... no cóż... w tej chwili nie daje się mniej niż 20cm... standard to 25cm...

Rom-Kon
04-12-2009, 18:24
artystyczny uklad rur do wentylacji...
http://images8.fotosik.pl/139/408a5e27293d4a31med.jpg (http://www.fotosik.pl)
"spaider men" :D
6 x 160mm i 2 x 250mm leżą na wełnie 150mm optykane kawalkami i przykryte 200mm wełny
Lączenie rur, oklejanie ich i parę metrów na suficie - cały dzień roboty! A gdzie reszta i płytowanie? :evil:

mattdl
04-12-2009, 21:06
...pierwsza warstwa z rolki druga w płytach - taki układ to mniej odpadów.
...
ludy... już tyle opinii na ten temat słyszałem że nie wiadomo gdzie szukać prawdy, jeden mówi tak a drugi odwrotnie...
czy to czasem nie jest zależne od upodobania wykonawcy?
jaka jest szansa że wełna z rolki w krokwiach może się obsunąć?
inny forumowy spec od dachów kiedyś polecał wełnę z płyt w krokwie :-? osobiście bardziej bym się chyba skłaniał ku temu rozwiązaniu ale co ja tam wiem :-?

Rom-Kon
04-12-2009, 22:30
...pierwsza warstwa z rolki druga w płytach - taki układ to mniej odpadów.
...
ludy... już tyle opinii na ten temat słyszałem że nie wiadomo gdzie szukać prawdy, jeden mówi tak a drugi odwrotnie...
czy to czasem nie jest zależne od upodobania wykonawcy?
jaka jest szansa że wełna z rolki w krokwiach może się obsunąć?
inny forumowy spec od dachów kiedyś polecał wełnę z płyt w krokwie :-? osobiście bardziej bym się chyba skłaniał ku temu rozwiązaniu ale co ja tam wiem :-?
Pierwsza warstwa w plytacha w krokwie to min. 20% odpadu gdy w rolce to prawie nic...

manieq82
05-12-2009, 06:14
Grzybki 270mm produkuje Koelner... można go już dostać w hurtowniach gdzie mają inny towar koelnera. Nawet na allegro wystawiają je... cena od 50groszy do 1,20 :o


sorki za lekki off top ale spójrz Rom na TĄ (http://allegro.pl/item831929829_wieszak_koelner_grzybkowy_kotwowy_do _poddasza.html) cenę - co one pozłacane? :)


edit:
no To (http://budujiremontuj.pl/product-pol-2474-wieszak-do-poddaszy-Koelner-kotwowy-uniwersalny.html) to rozumiem :)

brachol
05-12-2009, 06:44
Grzybki 270mm produkuje Koelner... można go już dostać w hurtowniach gdzie mają inny towar koelnera. Nawet na allegro wystawiają je... cena od 50groszy do 1,20 :o


sorki za lekki off top ale spójrz Rom na TĄ (http://allegro.pl/item831929829_wieszak_koelner_grzybkowy_kotwowy_do _poddasza.html) cenę - co one pozłacane? :)


edit:
no To (http://budujiremontuj.pl/product-pol-2474-wieszak-do-poddaszy-Koelner-kotwowy-uniwersalny.html) to rozumiem :)
ale to cena za 10 sztuk czyli w sumie dosc niska