PDA

Zobacz pełną wersję : miniaturowe czerwone pajączki



BasiaK
22-04-2005, 16:26
Nie wiem czy tutaj o to pytac, ale szukam pomocy. W trzech pokojach od poludnia wokol okien mam mase malenkich czerwonych robaczkow, wygladaja jak pajaczki. Wyodkurzalam je, ale za jakas godzine one znow sie pojawily mniej ale sa. Po kilku dniach znow cala masa. Dzis patrze na podloge co to tam za proszek, czy piasek. Patrze blizej a to te robaczki. Co to moze byc? Skad sie biora? Co robic? Jak sie tego pozbyc? Czy ktos cos takiego mial?

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi :)

kroyena
23-04-2005, 17:42
Co do robaczków w domu to raczej proste. :roll:

Basiu zmieniłaś worek w odkurzaczu? :-?

Rbit
25-04-2005, 07:57
Co do robaczków w domu to raczej proste. :roll:

:-?
Tak Kroyena, gorzej jak pojawiaja sie małe różowe słonie albo duze biale króliczki. Tych sie znacznie trudniej jest sie pozbyc ;)

KarolM
21-04-2007, 17:16
Witam
od jakiegoś czasu na parapecie przy oknie zagnieździły się takie czerwone
miniaturowe pajączki:
www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e6261600e7c999fc
www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd797352af7f6189
nie wiem co to i jak się tego pozbyć. Proszę o pomoc.

rogacek
26-04-2007, 21:24
pokochaj. są piękne

pirat
04-05-2007, 08:23
Mam dokladnie takie same !!! w wiatrołapie sie zadomowiły na parapecie tam gdzie dużo słońca spryskałem RAIDEM do latającyhc pełzających i innych i padły ale patrze i wczoraj znów drepczą ... i wyniuchałem skąd ... pełno ich kokony itd na zewnątrz budynku nad cokołem rant jest i tam sie bzykają, kopulują i rozmnażają paskudy jedne ... albo je raidem tylko ze mi się skończył albo palnikiem je załatwić ... a dokładnie takie same pajączki jak te Twoje ... jak sie dotknie to zostaje czerwona plamka, trzymają sie dość mocno podłoża bo jak sie dmucha nie spadają :evil: czuję ze szykuje się ciężka bitwa

d5620s
13-08-2007, 00:34
kurcze-u nas też takie widziałam w maju-łaziły po nasłonecznionym murze....mam nadzieję że się do nas nie wprowadzą jak zamieszkamy:(

pirat
13-08-2007, 09:00
... już ich nie ma :D , nie płaciły czynszu i wywaliłem z chałupy !!!.
"Wyprowadziły" sie w połowie czerwca. widać RAID im nie służy, popsikałem wszędzie gdzie były kokony, poskutkowało, teraz ino nieraz jakaś mucha "lata po moim niebie" , no i wredne komarzyce ... a z pająków to jeden fajny duży krzyżak (chyba z pod Grunwaldu wrócił) urządził sobie zasadzkę z pajęczyny
we wnęce okna z zewnątrz i poluje .... a niech sobie poluje, mnie nie przeszkadza, a poza tym powiadają ze szczęśliwy dom gdzie pająki żyją (byle by w rozsądnych ilościach) :lol:

d5620s
16-08-2007, 23:12
[quote="pirat"]... już ich nie ma :D , nie płaciły czynszu i wywaliłem z chałupy !!!.
"Wyprowadziły" sie w połowie czerwca. widać RAID im nie służy, quote]



Wiem dokąd się wyprowadziły:) do mnie!

rogacek
26-08-2007, 21:01
a czy ktoś zna jakiś sposób na szybkie (i bez zbędnej walki) załat5wienie szerszenia? od jakiegoś czasu nawiedzają nas pojedyncze osobniki...

kapciem :lol:

Trini
27-08-2007, 11:33
... już ich nie ma :D , nie płaciły czynszu i wywaliłem z chałupy !!!.
"Wyprowadziły" sie w połowie czerwca. widać RAID im nie służy,



Wiem dokąd się wyprowadziły:) do mnie!

to moga być rozkruszki albo Rubinówce...
grunt, że to sa pajęczaki i to gryzące, więc może warto spróbować zawalczyc z nimi tym preparatem:
http://sklepddd.ii.pl/shopping/product_enlarge.php?id=522

Szerszeni nie da się pozbyć inaczej jak poprzez lokalizację gniazda i wezwanie straży pożarnej do usunięcia.
W żadnym wypadku NIE WOLNO tego robić samemu - grozi to utratą życia.

Kanton
27-08-2007, 21:23
ludzie skąd w was tyle nienawiści !!!!!!
pająk w domu jest święty, prosta zasada albo pająki albo latające, na jednej z pajęczyn u siebie w domu doliczyłem się 8 komarów, poza tym zabicie pająka wg starych wierzeń przynosi nieszczęscie, zbite lustro to przy tym betka

Trini
27-08-2007, 21:26
ale pająki to nie pajęczaki, czy przędziorki ;)

Anula_KWI
12-06-2009, 20:27
Witam ,

Ponawiam wątek sprzed paru lat.
Pajączki te dośc szybko sie poruszają, lubia słońce bo tam jest ich więcej i co je usunę fizycznie (mokrą szmatka) to po godzinie sie na nowo pojawiają.
czy ktoś miał z tym do czynienia ?

Anula

agent-poznan
22-04-2011, 12:07
Mam dokladnie takie same pajaki i prosze o info skad sie biora (moze z sosny ktora rosnie na mojej scialce ) a czy sa grozne bo wlaza mi do domu pomimo zamknietego okna. Moza ktos zna wachowa nazwe na te ustrojstwo ?

lancer
28-04-2011, 21:28
mam to samo, cały dom z kazdej strony na scianach na oknach , obok na garazu i juz je mam w domu na scianach. kupuje rozne srodki ale starcza na troszke a na drugi dzien znow chodza. wiecie moze gdzie maja gniazda?? czy przy ziemi czy gdzies na gorze przy dachu?? jak z nimi walczyc?? dzieki za odp

Niureczka
11-04-2012, 13:40
Odkopuje stary temat ale w moim przypadku niestety aktualny. Tak jak poprzednicy pisali tych robaczków wyglądających jak małe pajączki najwięcej jest od strony południowej. Zauważyłam, że są one także na ścianie budynku ale niestety wchodzą też do domu i okupują okolice okna. Czy ktoś może się podzielić wiedzą skąd się one biorą i co najważniejsze jak się ich pozbyć! ?

Elfir
11-04-2012, 20:17
http://kolagen.wordpress.com/category/pajeczaki/roztocze/

Niureczka
12-04-2012, 11:43
hmm, nie brzmi to ciekawie...roztocze
a jakiś pomysł jak się tego pozbyć?

Elfir
12-04-2012, 19:31
raid

agnes7
29-04-2012, 12:49
Witam,
Pare dni temu zauważyłam w domu malutkie pajączki. Mają czerwone nózki i brazowy tułow. Poruszaja sie bardzo szybko mimo ze sa rozmiarów dosłownie kropeczki. Łażą wszedzie, po scianach meblach, najwiecej w okolicach okna, stad wniosek ze przylazły z dworu. Wyglądają cos ala przędziorek, ale to chyba cos innego. Jesli ktos wie co to za robale i jak je wytepic by calkiem nie rozlazły sie po domu.

fot.
http://zapodaj.net/7bfc32b3615c.jpg.html

http://zapodaj.net/28a07a1925ac.jpg.html

Elfir
29-04-2012, 13:10
agnes - może byś tak użyła wyszukiwarki :/
Łączę.

agnes7
29-04-2012, 21:23
Czasem nie wszystko jest w wyszukiwarce i gdybym znalazla odpowiedz to bym tu nie pisala, chyba to logiczne.

Elfir
29-04-2012, 21:24
jakoś nie miałam problemów ze znalezieniem wątku :/

Nefer
29-04-2012, 21:27
Poczytaj kilka postów wyżej.

zaneta1310
04-04-2014, 17:11
witam....co z tymi robaczkami? Niestety także się ich "dorobiłam". Jak się ich pozbyć?

pak1976
01-05-2015, 17:08
witam
mam taki sam problem z tymi pajączkami, jeżeli udało sieje usunąć to proszę o rade jak sie ich pozbyć.
z góry dziękuje

CityMatic
01-05-2015, 20:08
witam
mam taki sam problem z tymi pajączkami, jeżeli udało sieje usunąć to proszę o rade jak sie ich pozbyć.
z góry dziękuje

To przędziorek ze względu na słabą zimę namnożyły się niemiłosiernie jest na to środek dostępny we wszystkich większych sklepach ogrodniczych i marketach budowlanych.

Redshoe
30-05-2016, 17:15
dzień dobry,
wiem że to nieodpowiedni temat ale również borykam się z tymi malutkimi czerwonymi pajączkami!!! i nie mogę nigdzie już znaleźć pomocy ! Problem w tym że zaległy mi się chyba...we wnętrzu komputera! Mam bardzo starego laptopa po cioci, która pożyczyła mi go na czas pisania pracy dyplomowej: w zimie było ok ale teraz w maju zauważyłam całe ich chordy biegające mi po klawiaturze i stole w bibliotece! Myślałam że to może w bibliotece się zalęgły ale w domu też zaczęły wychodzić....czy ktoś wie czy to możliwe żeby tam było ich źródło? jak się można ich pozbyć? co to w ogóle za gatunek? proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak z nimi walczyć!
komputera nie ma sensu oddawać do naprawy lub czyszczenia, bo to naprawdę przedpotopowy model...czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić?
ps. to takie malutkie czerwone robaczki wyglądające jak pajączki. Jak się je rozgniecie zostaje czerwony, spory ślad. one chyba GRYZĄ :(