PDA

Zobacz pełną wersję : KOTŁY CO. DE DIETRICH GAZOWE SPRZEDAM,DORADZĘ,SERWIS



InstalDomPlus
24-04-2007, 14:23
Chetnie pomogę w doborze kotła marki DE DIETRICH gazowego czy też olejowego,do domu i mieszkania, mam dobre ceny tych urzadzeń,znam i współpracuje z firmą DE DIETRICH od 10 lat znam ich produkt bardzo dobrze od strony teoretycznej-technicznej-praktycznej, serwisu technicznego którym się zajmuje i automatyki
Serdecznie zapraszam do skorzystania z mojej wiedzy i umiejętności jakie,posiadam co do marki DE DIETRICH jak również w branży techniki grzewczej
DORADZTWO-MONTAŻ-URUCHOMIENIA-SERWIS-SPRZEDAŻ

GRODZISK MAZ.-Nadarzyn-Piaseczno-Grójec-Żyrardów-Pruszków-WARSZAWA-mazowieckie
www.instaldomplus.pl
[email protected]
797191730
0 46 8553102

InstalDomPlus
11-05-2007, 08:08
zapraszam

levior
11-05-2007, 08:32
Witam,
milo mi, ze jestem pierwszy :)
wlasnie zaczynam inwestycje pod wawa ... domek jednorodzinny 130 m uzytkowej. Przymierzam się do instalacji co/cwu.

O pomyslach na ogrzewanie:
cala instalacja skladac ma sie docelowo z grzania podlogowego (kuchnia, lazienki, przedsionek, pomieszczenie gosp), ze standardowych kaloryferow w pozostałych pomieszczeniach i z dwoch kaloryferow kanalowych (salon przy drzwiach tarasowych i w sypialni od strony ogrodu)

A teraz troche o samym domu
- rzut znajduje sie tu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79a74477ef0636b3.html
- domek bedzie grzany gazem ... poczatkowo plynnym, potem ma nadzieje ziemnym
- budowany z bloczka betonowego 24 cm + styro 15
- wszystko w parterze
- do zamieszkania przez młodych ludzi z dwojka dzieci

To co najważniejsze czyli pytania/prosby:
1. przede wszystkim na jaka firme/producenta grzejnikow się zdecydowac przy 3 rodzajach ‘grzania’?
2. jaki piec i zasobnik dobrac majac na uwadze ze chcialibysmy piec kondensacyjny? … czy do naszego wyboru sa rozsadne alternatywy?
3. no wlasnie decydując się na rekomendacje z punktu 1 i 2 ile może mnie to kosztowac?

bede wdziezcny jesli podasz mi rowniez swoje cenny ... takze do montazu na poziomie fundamentu.

pozdrawiam i dzieki za odp,
pawel

askala
13-05-2007, 08:20
wysłałem zapytanie emailem. czekam

InstalDomPlus
14-05-2007, 09:28
witam,przesłałem wycenę i informacje o automatyce kotła MCR marki DE DIETRICH wraz z uruchomieniem.

pozdrawiam...

InstalDomPlus
14-05-2007, 22:23
witam,projekt domu bardzo mi się podoba,i powiem więcej że propozycje rozwiązania ogrzewania w twoim domu uważam że są dobre ,jutro odpisze ci kilka słów na temat urządzeń jakie bym zastosował do ogrzewania i c.w.u jak również podam ceny za jakie mógłbyś zamówić je u mnie.

pozdrawiam...

levior
15-05-2007, 09:49
witam,projekt domu bardzo mi się podoba...

to do mnie? jak tak to dzieki i czekam :)

pozdr
pawel

DaroR
16-05-2007, 10:07
Witam
Bardzo prosze o pomoc w doborze kotła.
Zalezaloby mi na kotle ktory bedzie ekonomiczny i najlepszy dla mnie.
Dom 158m uzytk. "bluszcz 2" z pracowni Archon http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m42e0dba9d7b79
- sciany ceramika Porotherm 30 + styropian 12cm
- podloga na gruncie: styropian 13cm
- ocieplone fundamenty: 10cm styropian
- ocieplenie poddasza: wełna mineral 15cm+10cm (dobrej izolacyjnosci) + folia paroizolacyjna z aluminium
- okna 5-komorowe
Ogólnie stwierdzam ze jest bardzo dobrze wyizolowany

Instalacja hydraul z alu-pex izolowana Tubolitem
Gaz ziemny

Grzejniki aluminiowe armatura Krakow
Podłogówka: parter: kuchnia, wiatrołap, korytarz, WC
Podlogowka pietro: łazienka
W sumie ogrzewania podłogowego około 12m2 (parter+ pietro)
Dla 4 osobowej rodziny

1) Bardziej jestem za kondensatem (domyślnie De Dietrich), z pełna automatyką. Piec ma grzac oddzielnie 2 strefy grzewcze: parter i pietro, lub opcjonalnie (jeszcze się nie zdecydowałem) parter – czujniki pokojowe natomiast pietro głowice termostatyczne przy grzejnikach. Które rozwiązanie wg Pana jest bardziej sensowne?.
2) Czy kociol zalezy od instalacji i wyprowadzen jakie zrobil hydraulik?
3) Czy to prawda ze kotły kondensacyjne wymagają „bardzo czystych pomieszczen” , są bardzo wrażliwe na kurz. W moim przypadku w kotłowni będzie tylko piec gazowy, a reszta kotłowni zaadaptowana będzie na pralnie. Musze się czegos obawiac?, wydaje mi się ze będzie to pomieszczenie gdzie kurz będzie taki sam jak w innych pomieszczeniach w domu.
4) Jaki kociołek, model (najlepiej wiszący) by mi Pan polecił odpowiedni dla mojego domu, wraz z zasobnikiem około 100-120L; po jakiej cenie?
Tylko interesuje mnie zakup kotła, instalacji dokona mój hydraulik – posiadający wszelkie uprawnienia.
5) Proszę również o wycene osprzętu do w/w pieca.
6) Jaka jest gwarancja na kotły i jak często należy dokonywac przeglądów aby nie utracic gwarancji.
7) Czy Pan dokonuje pierwszego odpalenia i jaki jest ewentualny koszt

Sprawa dla mnie jest pilna, czekam na szybka odpowiedz
Pozdrawiam DaroR
[email protected]

levior
17-05-2007, 11:00
witam,projekt domu bardzo mi się podoba...

to do mnie? jak tak to dzieki i czekam :)

pozdr
pawel

i nic. dlaczego? kiedy mam spodziewac sie oferty?

pozdrawiam,
pawel

InstalDomPlus
17-05-2007, 20:14
witam,jeśli informacje które wysłałem na [email protected] są nie wystarczające chciałbyś jeszcze coś wiedzieć to napisz ,co do gwarancji to 10 lat na wymiennik krzemowo - aluminiowy przy kondensatach,a przy żeliwie 5 lat na korpus.na automatykę we wszystkich kotłach 2 lata,na pozostałe części 6 miesięcy,przeglad należy robić raz w roku ,celem przedłużenia gwarancji daki jest wymóg producenta ,koszt przeglądu ok.150 zł plus dojazd
ceny urządzeń przesłałem wcześniej.

pozdrawiam i zapraszam.

Grzesiekp
17-05-2007, 20:22
Wysłałem zapytanie poproszę o ofertę

InstalDomPlus
17-05-2007, 21:13
p.Pawle myślę że przedstawione informacje jak również i koszty urządzeń grzewczych jakie panu przedstawiłem, wynagrodzą panu kilkudniowe oczekiwanie

pozdrawiam serdecznie,

InstalDomPlus
17-05-2007, 21:57
P.GRZEGORZU odpisałem panu jakie powinno być sterowanie do MCR i jak rozbudować automatykę w tym kotle i jakie to są koszty.

jak się okazuje są jednak ludzie którzy się na tym znają

pozdrawiam...

InstalDomPlus
17-05-2007, 21:59
P.GRZEGORZU odpisałem panu jakie powinno być sterowanie do MCR i jak rozbudować automatykę w tym kotle i jakie to są koszty.

jak się okazuje są jednak ludzie którzy się na tym znają

pozdrawiam...

InstalDomPlus
17-05-2007, 21:59
P.GRZEGORZU odpisałem panu jakie powinno być sterowanie do MCR i jak rozbudować automatykę w tym kotle i jakie to są koszty.

jak się okazuje są jednak ludzie którzy się na tym znają

pozdrawiam...

levior
17-05-2007, 22:07
p.Pawle myślę że przedstawione informacje jak również i koszty urządzeń grzewczych jakie panu przedstawiłem, wynagrodzą panu kilkudniowe oczekiwanie

pozdrawiam serdecznie,

pewnie ze wynagrodza :)
prosze mi tylko podpowiedziec gdzie Pan przeslal te info? nie mam nic na PW ani na mailu ... [email protected]

pozdr
pawel

InstalDomPlus
21-05-2007, 15:27
witam, nie wiem dlaczego nie otrzymał pan tej wiadomosci ,w kazdym razie przed chwila wysłałem nową wycenę na [email protected] ,myślę że tą wiadomośc już pan otrzyma ,gdyby coś to proszę o kontakt

pozdrawiam.

levior
21-05-2007, 15:50
doszlo, dziekuje

InstalDomPlus
09-08-2007, 20:03
zapraszam...

Kowalik
10-08-2007, 13:52
Witam. Etap poszukiwania kotła z zasobnikiem, prośba o pomoc w wyborze oraz wycene, termin realziacji.
Dom http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41079c3dc1c3b - 201.9 p.u, kubatura 884, 3 osoby, póki co, podłogówka wiatrołap, klatka schodowa, łazienki, kuchnia.
Dziekuje z góry z apomoc oferte i pozdrawiam

Kowalik

InstalDomPlus
12-08-2007, 08:45
wieczorem,prześlę rodzaje odpowiednich kotłów oraz ich ceny ,mogę dokonać również uruchomienia.

dziekuje

InstalDomPlus
14-08-2007, 08:23
-kocioł DE DIETRICH MCR kondensacyjny + zasobnik 100l =5,500,00zł brutto
dodatkowo płyta elekt.do podłogowego ogrzewania=400,00zł brutto,
i regulator pokojowy do obsługi całej regulacji obiegów grzewczych łącznie z automatyką pogodową,=485,00zł.brutto.uruchomienie w ok.Warszawy =150,00zł,plus dojazd 1 zł.za 1 km.dojazd plus powrót
towar dostępny od ręki oczywiście dochodzą jeszcze koszty przesyłki jezeli jest to poza terenem Warszawy i okolic
serdecznie zapraszam

konmak
14-08-2007, 10:57
a dlaczego akurat DE DIETRICH?

mayland
16-08-2007, 11:33
A ja potrzebuję piec olejowy DeDietrich GTU 1204 RS/V ze zbiornikiem 130litrów. Proszę o ofertę bez montażu, odbiór własnym transportem.

InstalDomPlus
02-09-2007, 08:51
witam serdecznie,przepraszam że troche to trwało ale,szukałem korzystnej oferty dla pana,
-GTU 1204 RS/V130 konsola B -kompletny zestaw połączeniowy między kotłem a zasobnikiem wraz z pompą ładującą,automatyka do obsługi dwóch obiegów grzewczych pompowych i ciepłej wody uzytkowej
-GTU 1204 RS/V130 konsola E1 -ten sam zestaw połączeniowy , automatyka jaden obieg pompowy a drugi może być z mieszaczem, automatyka pogodowa z czujnikiem zewnętrznym
cena za szt.8,000,00 zł. brutto automatyka do wyboru
przypominam że cena katalogowa to 12,322,00 zł.brutto

pozdrawiam.

InstalDomPlus
28-09-2007, 19:10
MCR to kondensacyjny kocioł gazowy i do tego zasobnik na cwu 100 l.wraz z zestawem połaczeniowym,może być również na propan cena całego zestawu to jedyne 5.500.00 zł.brutto.zapewniam również uruchomienie.
dziękuje.

mayland
30-09-2007, 21:10
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety nie będzie pieca olejowego :cry: Obawiamy się znacznych podwyżek cen oleju. :( Wybraliśmy piec na ekogroszek.
Może ktoś z Państwa będzie potrzebował zbiornik. Mamy do odsprzedania zbiornik na olej Roth 2000litrów po jednym sezonie grzewczym w stanie bardzo dobrym. Nowy kosztuje ok. 2 tys. Sprzedam za 800zł bo tyle zapłaciliśmy. Okolice Radomia.

dto
08-10-2007, 09:29
Domek jednorodzinny piętrowy 120 m2. Mam stary piec gazowy i podgrzewacze elektryczne do wody i chcę to wymienić na nowy piec, który będzie również podgrzewał wodę. Jaki model, w jakiej technologii, jaka moc byłaby odpowiednia.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę bo się zupełnie nie orientuję w tej tematyce.

InstalDomPlus
11-10-2007, 12:09
witam serdecznie, wieczorem przedstawie panu propozycje co do doboru kotła c,o i zasobnika na c,w,u
pozdrawiam serdecznie.

gorzkim
12-10-2007, 08:35
Witam mam zainstalowany piec gazowy DTG 1305 Eco.NOx/V110.
Na poddaszu są grzejniki natomiast na parterze podłogówka około 80m2 i grzejniki z tym że w pomieszczeniach gdzie jest podłogówka grzejniki są zakręcone.
Chciałem założyć regulator pokojowy do obsługi podłogówki,ale gdy zadzwoniłem do serwisu powiedzieli mi że przy podłogówce nie za bardzo to zda egzamin. Co Pan o tym sądzi,a jeżeli można to jaki programator i jakie koszty.

Pozdrawiam

dto
14-10-2007, 20:50
Witam również i czekam niecierpliwie na propozycję, może być na forum to ktoś jeszcze skorzysta.

InstalDomPlus
15-10-2007, 19:30
witam,do państwa domu proponuję kocioł gazowy wiszący DE DIETRICH CITY 1,24 taka jest jego nazwa i zasobnik na ciepłą wodę 100 lub 120 l cena 5,000,00 zł.brutto
lub MCR też wyrób DE DIETRICH wiszacy kondensacyjny gazowy z zasobnikiem 100 l za 5,500,00 zł.brutto
są to dwa dobre kotły które mogę polecić .
zapewniam również pełną obsługę serwisu i konserwacji
dziekuje

dto
16-10-2007, 12:03
Sprzedawca w sklepie odradzał mi podłączanie MCRa do starej instalacji bo szkodzą mu zanieczyszczenia, czy to prawda, czy tam nie ma jakiś filtrów itd?
Wolałbym MCRa bo w przyszłości planuję w dużym pokoju zamienić stare grzejniki żeliwne na podłogówkę do czego podobno MCRy się dobrze nadają czy dobrze myślę?

Maxik
16-10-2007, 19:20
Witam.
Proszę doradzić mi kocioł gazowy , który będzie traktowany raczej jako źródło zastępcze.Domek będzie miał ok. 140 m2.
Będą tam 2 łazienki( jedna na górze ) i kuchnia.
Myślałem nad 2- funkcyjnym z zamkniętą komora spalania + może zasobnik 50l.
pozdrawiam

InstalDomPlus
23-10-2007, 09:10
JEŚLI chodzi o kocioł do pana domu to 10-24 kw. z palnikiem modulowanym .i powinien być zasobnik co najmniej 100l ,cena takiego zestawu ;kocioł DE DIETRICH CITY 1,24 4,000,00 ZŁ.BRUTTO + ZASOBNIK 100 L.1,000,00 ZŁ. BRUTTO. URUCHOMIENIE na terenie Warszawy gratis , dojazd 100 zł

w razie pytań proszę o kontakt tel.602703584

InstalDomPlus
23-10-2007, 09:19
każdy kocioł powinien mieć założone filtry na rurze powrotu z inst.c.o do kotła i na dopuście wody do inst.co.w pana przypadku dodatkowo przy montażu nowego kotła przepłukał bym całą instalację c.o i uważam że jest o.k

w razie dodatkowych pytań proszę o kontakt tel.602703584

fredblasz
23-10-2007, 12:31
Witam, ja poszukuje pieca gazowego ze zbiornikiem ok.100L do domku jednorodzinnego o powierzchni po podlodze: 200m2. Bedzie ok. 80m2 podlogowki oraz grzejniki.
Budowa pod Poznaniem. Jaki piec pan poleca zwykly czy kondensacyjny?
prosze o podanie specyfikacji wraz z cennikiem
Z gory dziekuj,
Alfred Blaszczyk

roszponka
23-10-2007, 21:43
Witam!
A ja potrzebuję porady jak sterować domolightem.
Nie wiem co zrobić żeby podnieść temperaturę w domu.
Kocioł pracuje ciągle w takim samym zakresie, a przecież jest już zimno.
W domu17 stopni, a temp. dzienna ustawiona na 22.
Takiej nigdy nie osiąga.
Co robić jak go zmusić do większej pracy???
Dziękuję za odpowiedź

InstalDomPlus
10-11-2007, 20:34
przepraszam źe nie pisałem lecz ostatnio mam kiepski dostęp do internetu i mnóstwo zapytań i pracy , więc stąd moje zaniedbania względem państwa którzy do mnie piszą ,w miarę moźliwości postaram się państwu pomóc .

InstalDomPlus
02-02-2008, 21:04
kotły gazowe i olejowe zapraszam serdecznie

MałgośkaW
04-02-2008, 10:16
Witam. Napisałam do Pana na pw w sprawie kotła gazowego. Nie dodałam,że w domu będą mieszkały 3 osoby więc jakiej mocy powinien być kocioł? :-?

Puszka
11-02-2008, 17:50
Skoro współpracujesz z De dietrich to napisz mi prosze ile mnie bedzie kosztowało kupno:

MCR 24 jednofunkcyjny wiszacy
Zasobnik CWU jakiś na 4 osoby (nie mam pojęcia jakiej pojemności)
Pogodówka
Sterowanie pokojowe

Nie wiem co mi jeszcze bedzie potrzebne.

Pozdrawiam

Puszka

CzarekT
11-02-2008, 18:58
Witam
Ja również przyłączam się do prośby o wycenę De Dietricha:
Kocioł wiszący jednofunkcyjny kondensacyjny
Zbiornik z dodatkową wężownica do podłączenia w przyszłości solarów
Ew cena zestawu z solarami.

powierzchnia grzewcza 160m2, 4 osoby, tylko ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem wodnym podłączony pod instalację poprzez wymiennik płytowy

InstalDomPlus
17-04-2008, 11:43
wycenę kotła MCR wysłałem na podany adres w razie pytań proszę dzwonić podaję tel,602703584.
osoby które prosiły o pomoc w wycenie jak również w sprawach technicznych proszę o chwilę cierpliwości ,zaraz będę odpowiadał na państwa zapytania i oferty wycen
pozdrawiam serdecznie

ptaku
20-04-2008, 10:48
Witam
Proszę o wycenę De Dietricha:
Kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania, zbiornik 130l.
Powierzchnia grzewcza 150m2, 4 osoby, 40m2 ogrzewanie podłogowe, kominek bez płaszcza, bez rozprowadzenia ciepła. Rekuperator.
Pozdrawiam

paqlka
20-04-2008, 12:52
No to ja też się poradzę, skoro budowę mam w okolicy Grodziska :D
Parter: kuchnia łazienka, salon, hol - podłogówka ok. 60m2
Piętro: grzejniki w pokojach i holuok , podłogówka w łazience 10m2
Ogrzewazie: gaz ziemny.
Zapotrzebowanie na moc cieplną: Qco=11kW, Qcw=10kW ~ przyjęto kocioł 24 kW - teraz pytanie - jaki Pan poleca? jednofunkcyjny z zasobnikiem.
Pozdrawiam, [email protected]

InstalDomPlus
08-08-2008, 11:56
czy ten kocioł ma być stojący czy może być wiszący,jak z pomieszczeniem przeznaczonym na kotłownie
dziękuje

konrado
02-10-2008, 20:00
a jak cena MCR 24
w zestawieniu z róznymi zasobnikami na cwu
np taką ok 100 130 l
acha
a czy można zrobić tak ze przez rok kondensta na propan zze zbiornika a za rok jak będzie gaz norlalnie gazu ziemnego ?

lukasz123
03-10-2008, 10:53
Witam , zastanawiam sie na d kotłem jednofunkcyjnym MCR 24 + zasobnik 300l w przyszłości zintegrowany ze solarami. Dom jest dość duży parter 150m2 do ogrzania (podłogówka 14 obiegów) +35m2 garaż (grzejnik drabinka) i w 2 łazienkach 2 grzejniki drabinki. Poddasze to 100 m2 i cztery obiegi.

czy ten piec sobie poradzi czy może szukać czegoś innego.
co należy dokupić do pieca by działał prawidłowo z podłogówka (regulatory , programatory?)

pozdrawiam lukasz

ps. podobno w sprzedaży pokazał sie już nowy kocioł mcr de dietrich ? czy sa jakies róznice (cena i parametry)

InstalDomPlus
10-11-2008, 07:54
kocioł Mcr drugiej generacji ma taka samą budowe jak poprzedni rózni się tylko konsolą sterowniczą w której wyswietlacz jest bardzo mały .
mysle ze w pana przypadku,zastanowił bym się czy nie wybrać lepiej innego kotła np.MC 25 LP.
DZIEKUJE

kjasko
08-12-2008, 21:07
Ja też poproszę o propozycję kotła dla mojego domu i wycenę.Powierzchnia zabudoway 210mkw
Myślałem o kotle gazowym De-Dietricha 35KWh z buforem 500l, pełną automatyką + solary i kominek z płaszczem wodnym. Podłogówki w salonie, holu, kuchni i łazienkach w sumie około 100mkw., w łazienkach i kuchni sterowanie temperatury.Dodatkowo wszędzie kaloryfery.
Mój dom wygląda tak http://benedykt3.mojabudowa.pl
Mój email: [email protected]

parys66
19-01-2009, 17:10
Chetnie pomogę w doborze kotła marki DE DIETRICH gazowego czy też olejowego,do domu i mieszkania, mam dobre ceny tych urzadzeń,znam i współpracuje z firmą DE DIETRICH od 10 lat znam ich produkt bardzo dobrze od strony teoretycznej-technicznej-praktycznej, serwisu technicznego którym się zajmuje i automatyki
Serdecznie zapraszam do skorzystania z mojej wiedzy i umiejętności jakie,posiadam co do marki DE DIETRICH jak również w branży techniki grzewczej
DORADZTWO-MONTAŻ-URUCHOMIENIA-SERWIS-SPRZEDAŻ

GRODZISK MAZ.-WARSZAWA I OKOLICE
www.instaldomplus.pl
[email protected]
602703584

Witam
Od siedmiu lat posiadam kocioł CITI 1.24 i ostatnio pojawił się problem. Piec zapala się "detonacyjnie". Jaka może być tego przyczyna? Proszę o odpowiedź.

InstalDomPlus
20-01-2009, 15:55
witam pana serdecznie,
chciałbym sie zapytać jak dawno był robiony przegląd-czyszczenie tego kotła,i czy w tym kotle były wymieniane jakieś cześci,jesli tak to proszę napisać jakie,
jak często zdarza sie to wybuchowe zapalanie,
dziękuje

konrado
21-01-2009, 19:01
na czym w praktyce polega sterowanie pogodowe ?
mam mcr 24
podłogłowkę
podobno wtedy to opłacalne ?

marek-blonie
27-01-2009, 13:55
buduję dom w okolicach Blonia - czy te okolicę również Pan obsługuje?[/list]

woznicz
14-02-2009, 21:27
Mam wykonawcę, który proponuje mi kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem 230 l. firmy De Dietrich. Mój projekt to dom w Lukrecji G z Archonu. Czy będzię to działało dobrze - najbardziej interesuje mnie jak podgrzewa wodę czy trzeba długo czekać na jej nagrzanie?
łw

reformG
17-02-2009, 22:22
witam,serdecznie
zasobnik 150l kocioł grzeje ok.10min,to jest sprawdzone przez klijentów którzy użytkują takie zestawy,natomiast 230l będzie grzał nieco dłużej ale nie znacznie,myślę że jest to ok.15 max do 20 min.
mam jeszcze pytanie czy ten zasobnik musi być taki duży ?
dziękuje

woznicz
19-02-2009, 16:26
Jest to podyktowane ewentualnym zamontowaniem solarów w przyszłości
Pozdrawiam
łw

reformG
22-02-2009, 09:13
w takim razie w porządku
dziekuje

reformG
10-03-2009, 17:55
w takim razie w porządku
dziekuje

smoked
20-03-2009, 10:48
Witam,

Od dluzszego czasu borykam sie z pewnym problemem. Teraz wystepuje on duzo czesciej (codziennie rano mam zimno w domu :-? ) dlatego uprzejmie prosze o pomoc - ewentualnie wskazanie jakiegos dobrego serwisu, ktory nie wezmie za sam przyjazd do diagnozy miliona zlotych :)

Generalnie posiadam nascienny kociol gazowy De Dietrich CITY 1.24 z zamknieta komora spalania (zaplon elektroniczny) wraz z zasobnikiem (tez die dietrich, ale nie pamietam jaki -jak trzeba to sprawdze) + sterownik nascienny - urzadzenia wyprodukowane i instalowane w 2005r w domku jednorodzinnym. Rozprowadzenie wody jest oddzielne na kazdy z kaloryferów.

Raz na jakis czas (a ostatnio co rano) piec sygnalizuje alarm AL: PA = brak wody, cisnienie wskazuje na czerwono 0,5 Bar (normalne cisnienie to 1,5 Bar) i piec nie pracuje - ani nie podgrzewa wody w zasobniku, ani do kaloryferow. Po odkreceniu zaworu, dolaniu przez 3 sek wody, poziom cisnienia sie podnosi, piec sam sie uruchamia na sygnal ze sterownika pokojowego (ktory ciagle wskazuje koniecznosc wlaczenia/pracy pieca) ii pracuje poprawnie = grzeje.

Ok, powiecie "nieszczelnosc ukladu" - generalnie rury sa ukryte w scianach i pod podlogami - sprawdzilem wszystko co wystaje na zewnatrz-skrzynke rozdzielcza, podlaczenia kaloryferow, wszystkie nakretki, szukalem wilgoci - i nic. Wszystko wydaje sie w porzadku

Powiecie "zapowietrzony uklad" - odpowietrzylem kazdy kaloryfer z osobna, nie uszlo ani grama powietrza, od razu z odpowietrznikow po odkreceniu leciala woda. Odkrecilem takze zaworek w piecu (na gorze) i zgodnie z instrukcja wymusilem na piecu prace w obu trybach, jeden po drugim.

Inne objawy:
- woda ucieka w duzych ilosciach (w skali tygodnia) rurą z tyłu pieca (taka biala skierowana w dol) - lalo mi na podloge, wiec podczepilem baniaczek - jest juz 5l od poczatku tygodnia.
- jeden z odpowietrznikow w skrzynce rozdzielczej zawsze koroduje i sie szybko niszczy, zawsze sie z niego lala woda - byl wymieniany kilka razy, w koncu zostal zakrecony. Inne odpowietrzniki w skrzynce (w sumie sa 4) dzialaja bez problemu.
- piec w trybie grzania wody wskazuje wyzsze cisnienie (o 0,5-1 Bar) niz w trybie ogrzewania domu.


Nie wiem juz za bardzo na czym skupic swe poszukiwania.
Moze, drodzy Forumowicze, cos podpowiecie?

reformG
21-03-2009, 08:55
witam serdecznie,
jesli dobrze zrozumiałem z pana opisu,ma pan problem z naczyniem przeponowym które znajduje się w kotle,
-trzeba dopompować powietrza do naczynia,
jesli to nie pomoze to trzeba wymienić naczynie i przy okazji zawór bezpieczenstwa
w celu usuniecia usterki prosze o kontakt tel.602703584
dziekuje

reformG
27-03-2009, 07:35
witam ponownie
mogę przyjechać jutro tj.w sobotę przed południem,
dziękuje

smoked
27-03-2009, 07:52
witam ponownie
mogę przyjechać jutro tj.w sobotę przed południem,
dziękuje

Wciaz czekamy :-) na PW wysle Panu moj numer - prosze dac znac jakies pol godziny wczesniej.

Dodam jeszcze jeden objaw: piec w trybie pracy c.w.u wydaje co 5 sekund dziwne odglosy, sterownik pokazuje na przemian 0% (podczas tego szumu) i ~100% (przez pozostale 5sek) mocy kotla.

reformG
24-04-2009, 07:49
kocioł zostanie dostarczony w środę lub w czwartek
dziekuje

smoked
24-04-2009, 08:42
witam ponownie
mogę przyjechać jutro tj.w sobotę przed południem,
dziękuje

Dzien dobry

Po naprawie, przez kilka dni bylo ok (zakres 1-2 bar), nastepnie wskaznik cisnienia zaczal wskazywac (podczas pracy) bezustannie 2,5 bara (najwyzsze wskazanie). Po kilku dniach upuscilem troche wody z ukladu (sama zreszta tez sie upuscila zaworem z tylu pieca), znow waha sie w zakresie 1-2 bar. Plusem jest to, ze po naprawie nigdy cisnienie nie spadlo ponizej 1 bara :-)

Czy powyzsze wskazuje na koniecznosc wymiany naczynia? Dla mnie takie upuszczanie czasem wody nie jest problemem, pytanie tylko czy dla urzadzenia tez...

reformG
28-04-2009, 20:51
witam,
tak jak rozmawialiśmy wcześniej jeśli czynności które zostały wykonane celem
przywrócenia dobrego działania naczynia wzbiorczego nie dały odpowiedniego rezultatu,więc nie pozostaje nic innego tylko go wymienić ponieważ napewno nie będzie lepiej działać tylko gorzej,a już napewno trzeba to zrobić przed zimą
dziękuje
602703584

reformG
29-05-2009, 08:46
p.Zygmuncie Ostrów Mazowiecka jest na pograniczu wojewódzctwa mazowieckiego i podlaskiego więc jesli chodzi o obsługę serwisową pana kotła to
z Warszawy albo Białystok lub Łomża
ja z miłą chęcią się do pana wybiorę
dziękuje

reformG
17-06-2009, 20:51
mam do sprzedania samą ramę montażową do City 1,24-2,24
może gdzieś jest potrzebna
dziękuje

DaroR
17-06-2009, 22:44
Witam serdecznie,
Mam pytanko do Pana reform G
Ile kosztuje u Pana przegląd gwarancyjny kotła MC 25 LP w Wołominie.
Pozdrawiam
DaroR
Wiadomość proszę przesłać na priv

reformG
22-06-2009, 09:53
witam serdecznie
koszty przeglądu kotła MC-25 podałem na prywatną pocztę zgodnie z pana prośbą
dziękuje

reformG
17-07-2009, 12:31
wiadomość dla pani ze śląska
jeżeli po burzy są takie objawy to prawdopodobnie spaliła się płyta zabezpieczeń w zależności od typu kotła ale prawdopodobnie bedzie to trochę kosztować
proszę wezwać serwis
w razie problemów proszę dzwonić
602703584

reformG
03-08-2009, 17:21
witam serdecznie
chałas jaki wchodzi z kotła podczas jego pracy według przesłanego filmu
jast skutkiem zakamienionego wymiennika kotła.
kocioł ma 1,5 roku wiec podlega gwarancji
cała procedura jest taka że trzeba go zdemontować i wysłać do fabryki
producenta i dopiero oni rozpatrzą całą sprawę czy uznają gwarancję czy nie
dziękuje i pozdrawiam
602703584

reformG
20-08-2009, 08:52
wiadomość dla pana z Góry Kalwarii dla kotła DTG111
powodem wyłączania się palnika prawdopodobnie jest zanieczyszczenie się
elementów zapłonowych lub ich zużycie
proszę o umówienie się telefoniczne na przegląd i czyszczenie kotła
602703584
dziękuje

reformG
29-08-2009, 12:45
posiadam używaną nagrzewnice do kotła gazowego DE DIETRICH CITY będzie pasować do każdego modela City 1,24-2,24-3,24 nagrzewnica ma 2 lata
cena do uzgodnienia
Robert

reformG
17-09-2009, 19:50
zima za pasem !!!
przypominam o przeglądach gwarancyjnych i przed sezonem grzewczym kotłów gazowych i olejowych
dziękuje

D&R
19-09-2009, 07:02
witam
posiadam kocioł mcr 24 z zasobnikiem 130 i potrzebuje do niego założyć sterowanie ,mam dwa obiegi grzejne jeden to grzejniki a drugi podłogówka bez zaworu trójdrożnego tyllko zawór termostatyczny z kapilarą co by pan polecił i oczywiście zamontował żeby to działało /regulator bezprzewodowy/i czujnik zew.

paul997
24-09-2009, 09:45
Poproszę o podpowiedź i wycenę kotła 2-funkcyjnego, ew. kotła 1-funkcyjnego z niedrogim zasobnikiem. Ważną sprawą jest również możliwość dołożenia do kotła niedrogiego regulatora pokojowego (okolice 500 zł), najlepiej bezprzewodowego. Gaz będzie płynny.
Dom 80m2, pustak 24 + styropian 12 cm, zapotrzebowanie maksymalne na CO oceniam na 10-12 kW, od im niższej mocy kociołek by startował, tym lepiej. Jeżeli chodzi o CWU to jest nas 3 osoby, w praktyce (w obecnym mieszkaniu) bardzo rzadko zdarza się równoczesne korzystanie z łazienki i z kuchni. Generalnie - jeden punkt poboru uruchomiony jednocześnie, największym pochłaniaczem będzie wanna, prysznic tylko w wannie, rzadko używany. Odległość pomiędzy kotłem a kuchnią to 4m, od kotła do baterii łazienkowych 6-7 m.
I na koniec cena - 2-f lub 1-f z zasobnikiem, do tego regulator powinna zmieścić się w okolicach 3000 - 3500. Da się złożyć taki zestaw, który nie będzie uciążliwy w użytkowaniu i w miarę ekonomiczny?

kubusie24
05-10-2009, 12:42
Witam
Mam spory problem z piecem badz jak kto woli podgrzewaczem.
Na wstepie dodam ze jestem zwykla prosta kobieta i nie mam zielonego pojecia o takich rzeczach
Mieszkam w domu od 2 lat i jak dotad nie bylo problemow z ogrzewaniem. Piec marki Remeha. Problem polega na tym ze po wlaczeniu ogrzewania na panelu sterowania nic sie nie dzieje tzn wczesniej gdy wszystko sprawnie dzialalo po nacisnieciu odp. opcji na malym monitorku pojawiala sie ikonka jakby laczenia mniej wiecej taka --> ' : ))))'
teraz mrugnie tylko sekunde i zaraz gasnie a ogrzewanie nie dziala.
jedynym sposobem jest wlaczenie malego przycisku na innym pudelku, panelu ktore znajduje sie zaraz obok pieca. migaja na nim diody. z tego co pamietam to wczesniej mrugala tylko jedna-zielona a teraz jest i czerwona.
moze mialby ktos doswiadczenie z podobna sytuacja. bardzo prosze o porade. dziekuje
_________________

jarzda7094
08-10-2009, 13:04
Chetnie pomogę w doborze kotła marki DE DIETRICH gazowego czy też olejowego,do domu i mieszkania, mam dobre ceny tych urzadzeń,znam i współpracuje z firmą DE DIETRICH od 10 lat znam ich produkt bardzo dobrze od strony teoretycznej-technicznej-praktycznej, serwisu technicznego którym się zajmuje i automatyki
Serdecznie zapraszam do skorzystania z mojej wiedzy i umiejętności jakie,posiadam co do marki DE DIETRICH jak również w branży techniki grzewczej
DORADZTWO-MONTAŻ-URUCHOMIENIA-SERWIS-SPRZEDAŻ

GRODZISK MAZ.-WARSZAWA I OKOLICE
www.instaldomplus.pl
[email protected]
602703584

UWAGA OSZUST
Nie kupujcie od tego oszusta żadnego pieca. Od ponad tygodnia byłem oszukiwany i zwodzony przez tego gościa żeby łaskawie przyjechał i uruchomił mi piec w/w firmy. Pan serwisant w d.....pe uprzejmy zwodził mnie że ma szkolenia ze nie ma czasu. Po tygodniu nacisków stwierdził że skoro nie kupiłem u niego pieca to żebym szukał sobie innego Serwisanta. Za piec chciał grubo ponad 1000zł więcej niż konkurencja. Za usługę uruchomienia wielki serwisant liczy sobie 200 zł inni serwisanci liczą 100zł. Jeszcze raz przestrzegam przed firmą "INSTAL DOM PLUS"
Pozdrawiam

reformG
09-10-2009, 20:23
wiadomość dla Kubusie
przykro mi ale nie miałem do czynienia z produktem kotłów Remeha
i nie pomogę w tej sprawie,proponuje zwrócić się do Wrocławia do serwisu DE Dietricha oni kogoś polecą .
dziękuję

reformG
09-10-2009, 20:34
wiadomość dla paul 997
mogę tylko zaproponować MCR 24/28 MI
ale nie znieszcze się w tym przedziale cenowym
dziękuje i pozdrawiam
przepraszam za tak póżną odpowiedz ale przed sezonem grzewczym bardzo dużo pracy serwisowej.

reformG
09-10-2009, 20:38
wiadomość dla D-R z Odrano Woli
proszę o kontakt telefoniczny ustalimy termin uruchomienia
dziękuje

Zdanek
23-10-2009, 08:02
Potwierdzam to co pisał jarzda7094.

Pan Gajda Robert=InstaldomPlus=reformG to cwaniak jakich mało. Nie dość że ceny pieców ma chorendalne to jeszcze robi sporo błędów w swoich instalacjach i nie dotrzymuje danego słowa. Na szczęście sprawdziłem innych usługodawców i instalację zrobił rzetelny fachowiec znacznie taniej. Instalator który odbierał mi piec powiedział że wszędzie musi poprawiać po Panu Gajdzie jego fuszerki.

Nie dajcie się oszukać !!!

kowalski123
23-12-2009, 08:50
Kupię kocioł De Dietrich
wszelkie atrakcyjne oferty proszę o przesłanie na e-maila: [email protected]

reformG
23-12-2009, 09:50
witam serdecznie
zgodnie z prośbą ofertę prześlę na podanego maila
dziękuje

budek835
19-02-2010, 12:06
Witam serdecznie

Mam piec De Dietrich Ecodens DTG 1300-24 Eco. Montował i ustawiał mi go miejscowy hydrauliku u którego kupiłem ten piec.
Dom o powierzchni 200 m2 z tym, że garaż nie jest ogrzewany, więc pow. ogrzewanej jest około 160 m2.
Dól podłogówka, a góra grzejniki.
Piec został zamontowany i włączony w połowie listopada 2009r.
Dom jest nie zamieszkany, więc ustawiłem temp. na 15 stopni.
Jestem trochę zdziwiony bo piec pracuje non stop, co wydaje mi się trochę dziwne.
Myślałem, że piec powinien dogrzewać do nastawionej temp., a potem się wyłączać.
Co prawda piec nie przegrzewa nastawionej temp., ale pracuje cały czas.
Pytałem się swojego hydraulika czy tak powinno być, a on stwierdził że tak.
Powiedział, że piec pracuje małą mocą przez cały czas i po prostu dogrzewa.
Stwierdził też, że może ustawić grzanie pulsacyjne, czyli jak on twierdzi będzie
się włączał np. co godzinę i grzał, ale z większą mocą, czyli będzie zużywał więcej gazu.
Ostatnio dostałem rachunek.Przez 3 miesiące zużył 1112 m3 gazu (trochę dużo), co prawda nie mam jeszcze drzwi w wiatrołapie i garażu (wejście garażowe zasłoniłem styropianem).
Czy wszystko jest w porządku ? czy tłumaczenie mojego hydraulika jest prawidłowe?

Proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam

reformG
23-02-2010, 10:52
witam serdecznie,
zapoznałem się z tekstem wiadomości którą otrzymalem ,
czy mogę poprosić o informację ,czy posiada pan czujnik zewnętrzny,i jaki ma pan regulator w pokoju i gdzie jest on zamontowany,na dole czy na górze,
czy moc cieplna grzejników jest odpowiednio dobrana do powierzchni pomieszczeń, a ogrzewanie podłogowe jest odpowiednio zagęszczone rurami,
dziękuje

budek835
24-02-2010, 11:16
witam serdecznie,
zapoznałem się z tekstem wiadomości którą otrzymalem ,
czy mogę poprosić o informację ,czy posiada pan czujnik zewnętrzny,i jaki ma pan regulator w pokoju i gdzie jest on zamontowany,na dole czy na górze,
czy moc cieplna grzejników jest odpowiednio dobrana do powierzchni pomieszczeń, a ogrzewanie podłogowe jest odpowiednio zagęszczone rurami,
dziękuje

Witam serdecznie,
Posiadam zewnętrzny czujnik pogodowy.Regulator easymatic umieszczony na dole.
Moc grzejników wyliczał mi hydraulik, podobno jest ok.Ogrzewanie podłogowo jest odpowiednio zagęszczone.Akurat to mogłem sprawdzić ponieważ byłem obecny przy każdym etapie budowy, a zagęszczenie rur porównywałem ze zdjęciami innych instalacji na forum i z artykułem w Muratorze.

reformG
26-02-2010, 20:33
witam ponownie,
cena za gaz za te miesiące ,mnie tak bardzo nie przeraża,ponieważ odwiedzając klijentów robiąc przeglądy,wnioskuje że nie odbiega pan od pozostałych klijentów,
natomiast,zastanawiam się jaki jest powód że ten piec się nie wyłącza ?
wydaje mi się,że nie ma pan założonego sprzęgła hydraulicznego,tylko p.hydraulik zrobił kotłownie w tradycyjny sposób,oczywiście p.hydraulik wykonał to zgodnie ze sztuką, natomiast zakładając sprzęgło hydrauliczne i robiąc dwa objegi na zaworze mieszającym z siłownikiem elektrycznym,pewnie byśmy osiągneli to że kocioł by się wyłączał .
natomiast nie możemy zapominać że regulator który pan posiada moża podporządkować tylko do jednego obiegu A lub B ,
więc zastanówmy co dalej ,mam kilka pomysłów ale może p,hydraulik wie jak to rozwiązać i przy okazji zarobi pare groszy.
pozdrawiam

reformG
21-02-2011, 18:55
nagrzewnica do De Dietrich City 1 i 2 generacja do sprzedania
Dziękuje

michalek7906
05-03-2011, 19:45
Witam mam do ogrzania 100m z instalacja ze stalowych rur i do tego żeliwne grzejniki. Jestem zainteresowany kupnem Dietricha WHR 2.24 FF. Oczywiście woda także będzie ogrzewana tym kociołkiem . Co myślicie o tym kotle i czy ewentualnie polecilibyście coś innego. Z góry dziękuje za odp.

reformG
13-04-2011, 11:58
witam serdecznie
kocioł WHR jest kotłem z najniższej seri kotłów DE DIETRICH co nie znaczy że jest awaryjny
uruchomiłem dosyć sporo tych kotłów i z żadnym do tej pory nie ma problemów.wszystkie z nich pracują w układzie z nowoczesną instalacją
i w budynkach gdzie jast jedna łazienka i nie ma dużego zapotrzebowania na cwu
co do pana warunków ,myślę że od strony działania instalacji nie bedzie problemu założyć trzeba odpowiednie filtry i po sprawie
natomiast beda prawdobodobnie dosyc duże rachunki za gaz z powodu dużej ilości wody w układzie
a może przy okazji wymiany kotła pokusic sie na wymiane grzejników na 100 m to nie bedzie ich dużo.
co do kotła to mam kilka propozycji
Robert 797191730

InstalDomPlus
18-06-2011, 15:34
witam,
informuje tych którzy nosza sie z zamiarem kupna kotła De Dietrich że od 05-07-2001r drożeją minimalnie kociołki
2% co prawda nie wszystkie typy ale warto o tym pomyśleć
pozdrawiam

InstalDomPlus
15-08-2011, 19:03
witam,
MCR jako kocioł jest dobry i w miarę bez awaryiny
24/28 MI to dwufunkcyjny kocioł czyli do wytwarzania cwu ma 24 kw
no cóż jeśli masz małe zapotrzebowanie na cwu czyli jedna łazienka w której będzie zamontowany kocioł , to powinno cię zadowolić
jak bedzie cos więcej i jeszcze piętro , to może być problem, ba to napewno będzie problem z cwu.
polecam MCR24 BS np.100L
co do komina jeśli nie przekroczysz długosci komina jaki zaleca producent i wykonasz dobrze komin będzie działec bez zarzutów
pozdrawiam

rena rena
21-09-2011, 16:59
ma ktoś doświadczenia z kotłami de dietrich ecodens DTG 1300-24 ECO/V 130 . segment ma 100 m, prawie 50 m to podłogówka...czy piec kondensacyjny to dobry wybór.. czy przy tych kotłach nadal konieczne jest stosowanie większych grzejników? spotkałam się z opinią że większe grzejniki były montowane do kotłów kondensacyjnych starszej generacji, przy takich kotłach jak ecodens montuje się grzejniki jak do kotła standardowego. Będę wdzieczna za opinie.

InstalDomPlus
17-10-2011, 10:23
ten kocioł to dobry wybór ! ale czy na tak nieduży dom ja bym sie zastanawiał ?
kocioł sam w sobie to dobry produkt wymiennik krzemowo- aluminiowy dobrze izolowany zasobnik,
no i super automatyka wbudowana w kocioł jasna,czytelna dla użytkownika no i ładny wygląd
to jednak chyba dobry wybór !
pozdrawiam

InstalDomPlus
04-11-2011, 07:50
w sprzedaży- części zamienne do kotłów De Dietrich gazowych i olejowych
797191730
www.instaldomplus.pl

InstalDomPlus
25-11-2011, 16:46
witam, palnik gazowy do City 1.24 i nagrzewnica po regeneracji do City 1,24 pierwsza generacjia i wiele innych części do tego kotła zapraszam rama montażowa wraz z zaworami itp
797191730

InstalDomPlus
12-02-2012, 16:01
części zamienne do kotłów De Dietrich ! 797 191730

InstalDomPlus
05-10-2012, 20:58
wkrótce nadejdzie zima przypominam o przeglądach kotłów a w szczególności kotły De Dietrich serwis- 797191730 okolice Warszawy ,mazowieckie

siekieramotyka
31-10-2012, 20:01
A ile kosztuje przegląd roczny mcr 24T w Żyrardowie i z jakich czynności się on składa ?

RAFULUS
15-11-2012, 20:23
Witam.Wysłałem zapytanie i czekam na ofertę. Ze względu na odległość interesuje mnie sam zakup kotła.
Pozdrawiam
Rafał

autorus
16-05-2013, 17:55
Coś temat podupadł, a chętnie bym się czegoś więcej dowiedział :) Szczególnie ze jesteście niedaleko.

CitroCerber
06-02-2015, 16:06
To jest dobra firma, mają dobry serwis (serwis-ddoe.pl). Polecam ten piec

To jest kocioł a nie piec jak już, a poza tym - jaki (poza reklamą firmy) jest sens wygrzebywania wątku, którego ostatni wpis był w 2013 roku? :)