PDA

Zobacz pełną wersję : Schody zabiegowe RINTAL



Jasiu
26-06-2003, 22:30
Czy ktoś zafundował sobie takie cudo i ma jakąś opinię albo usłyszał gdzieś coś o nich ?

Czyli czy warto się w to pakować ?

GRom
27-06-2003, 06:06
Jak masz duuuuuużo pieniędzy to możesz sobie zafundować :)

magmi
27-06-2003, 07:49
Opinia z drugiej, ale bliskiej ręki:
U mojej siostry na osiedlu schody zabiegowe ludziska wykonywali na dwa sposoby:
1) stolarz
2) Rintal

Wszystkie domy (i schody też w związku z tym) są jednakowe.
Wnioski po 4 latach użytkowania:
1) te robione przez stolarzy trzymają się różnie (w zalezności od klasy fachowca) - u mojej siostry (też wersja stolarz) się nieco "rozklekotały", konstrukcja skrzypi i jak się chodzi po nich, to one też "chodzą"
2) te z Rintala trzymają się podobno doskonale i ani drgną (to opinia mojej siostry, która teraz ubolewa że się jednak nie szarpnęli na koniec budowy na taki luksus).

adamski
27-06-2003, 10:03
Rintal jest w Tczewie wiec mam poniekąd blisko. Kiedyś nawet pojechałem zobaczyc ich schody. Wyglądają rzeczywiście porządnie. Cena też porzadna :P Za jednobiegowe schody około 8tys. zł. Jednak ze względu na bliskość wykonawcy i jakość poważnie się nad nimi zastanawiam.

Jasiu
27-06-2003, 13:07
Wcale nie wychodza tak drogo - moje zabiegowe (3/4) z wszystkimi barierkami i w kolorach takie jakie mi się podobają "pod klucz" (transforma) wychodzą za 8 tys. A byle stolarz z garażu chce na dzień dobry 7 tys. W dodatku Rintale mają sprytne półspoczniki, dzięki czemu schody wychodzą o 10 cm szersze i wygodniejsze (mam otwór 210x150 i 300 cm różnicy podłoga-podłoga)

Czyli powiadacie, że nie słyszeliście narzekań na ich jakość ?

Bartt
27-06-2003, 21:08
Tak, te spoczniki też przypadły mi do gustu, ale za Bitre zaśpiewali sobie ponad 1000zł/stopień :evil:

lemon
05-06-2006, 10:53
witam
czy ktoś ma u siebie zamontowane schody Rintal Araya lub podobne systemowe?
Jakie opinie i jak to wygląda finasowo?

MaBi
05-06-2006, 12:01
Rintal nie jest tani. Jak byłem na etapie schodów i analizowałem ich ofertę to okazało się że za cene 1 schodów od nich miałem wykonane prawie 2 przez firmę z okolic.

AldonkaS
05-06-2006, 12:15
Potwierdzam to co Pisze MaBi. Cena kosmiczna :o :o :o

boorg
06-06-2006, 22:48
Ja jestem parkieciarzem, nie użytkownikiem - ale napiszę swoje zdanie. Ja rozwiązania Rintala mogę tylko polecać. I do paneli podłogowych i do parkietów. Ze stolarzami i ich schodami różnie bywa - różne rzeczy widziałem. :o I niestety muszę tak napisać jako rzemieślnik... . Cen Rintala nie znam, ale znam rozwiązania - mogę napisać, że sprawdzają się w 99%... . :P

Rezi
06-06-2006, 22:50
Potwierdzam to co Pisze MaBi. Cena kosmiczna :o :o :o
a co ty wiesz o kosmosie ?
poprostu dobry produkt w dobrej cenie

lemon
07-06-2006, 06:25
a jakaś alternatywa: podobna jakość i niższa cena?
znalazłem w "centrum-schodów" cena trochę niższa
może ktoś jeszcze ma jakieś namiary na solidnąfirmę?

MaBi
07-06-2006, 07:44
poprostu dobry produkt w dobrej cenie
A mógłbyś trochę rozwinąć swoją wypowiedź, bo wg mnie cenniejsze są argumenty niż stwierdzenia. Dodam, że nie neguję Twojej tezy ale pytam z ciekawości bo jak pisałem schody już dawno mam za sobą.

AldonkaS
07-06-2006, 08:05
Rezi - ja powiem, że produkt taki sobie (nic specjalnego go nie wyróżnia od innych ogólnie dostepnych na rynku), w super :o :o :o CENIE. A wracając do schodziarzy (rzemieślników) - to jak ktoś proponuje dębowe schody samonośne (jak było to na tym forum) za 3-4kPLN, to nie dziwmy się później jakości ich wykonania.

Kangoo
12-06-2006, 08:28
Ja mam schody kombinowane tzn. poręcze, tralki i balustradę mam od Rintala a stopnice i podstopnice zamówione gdzieś na "ścianie wschodniej" i zamontowane przez parkieciarzy. Faktycznie Rintal jest drogi ale z moich doświadczeń wynika, że jakościowo co najmniej dobry. Jeżeli chodzi o wygląd - rewelacja, system montażu - zamontuje nawet laik. Kupiłem elementy niepolakierowane, więc było trochę taniej, lakierowanie odbyło się w jednym czasie razem z parkietem i resztą schodów jednym rodzajem lakieru. Jak sobie porównałem taki "system kombinowany" wyszedł mnie taniej niż w całości zamówiony u dobrego rzemieślnika no i taniej niz w Rintalu za kompletne schody.

Rezi
12-06-2006, 08:32
Kangoo - zmniejsz atawar

mkkw
10-09-2007, 11:55
Proszę o opinie o schodach. Czy warto zamówić? Mają w miarę szybko na obecne czasy. 6 tygodni czekania

KiZ
10-09-2007, 12:08
Moi znajomi mają. Świetny wyrób, jak dla mnie mają tylko jeden minus - wszystko robią na buku.

mkkw
10-09-2007, 12:16
a co jest nie tak z bukiem?

KiZ
10-09-2007, 12:51
Nie, no buk mają pierwsza klasa, ale jak wiesz to bardzo gładkie drewno i nie ma mowy, nawet wybierając nienaturalne wybarwienie, o uzyskaniu np ciekawego rysunku drewna.

mkkw
10-09-2007, 13:57
dzięki

czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na temat schodów? Czy dobrze zamontowali i jak sprawdzają sie w uzytkowaniu? Wycenili mi schody na 11500 z buku- 14 stopni, ażurowe wiszące. Nie wiem czy ta cena nie jest za wysoka? Co myslicie?

rafallogi
11-09-2007, 08:12
Jest za wysoka o jakieś 30%. Za te pieniądze powinieneś mieć schody, ale w dębie. Proponuję zacząć się targować.
Pozdrawiam

mkkw
15-09-2007, 09:09
czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z rintalem?

Robak
16-09-2007, 07:21
SIEDZIBA FIRMY W TCZEWIE, a ja tutaj mieszkam

byłem u nich, ceny lekko za wysokie - ale przecież ktoś za reklamę musi zapłacić
w moim odczuciu znajdziesz tańszego producenta, i wcale nie będzie to zrobione gorzej

moi znajomi jakiś czas temu zamówili schody dębowe - 16 stopni, dali równo 10 000 - i są bardzo zadowoleni (robił "zwykły" stolarz, który zajmuje się tymi sprawami na co dzień, ale nigdzie się nie reklamuje), inni znajomi mają z rintala - po roku użytkowania mówią, że teraz podjeliby inną decyzję, mając dzieci licz się z tym, że coś może spaść na podesty - i a buku ślad niemalże pewny

kwiotm
16-09-2007, 08:54
NIE POLECAM
MIAŁEM ZAMIAR ZAMÓWIĆ U NICH SCHODY ALE NASZCZĘŚCIE POLECONO MI SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE STOLARZEM KTÓRY ROBI SCHODY Z SAMEGO DREWNA.OKAZAŁO SIĘ ŻE SCHODY ZROBIŁ MI ZA MNIEJSZE PIENIĄDZE I STO RAZY ŁADNIEJSZE I STABILNIEJSZE.PROSZĘ NAPRAWDĘ SIĘ ZASTANOWIĆ CZY WARTO.JA UWAŻAM ŻE NIE.CZAS OCZEKIWANIA NA SCHODY JEST PRAWIE WSZĘDZIE RÓWNY.NAPRAWDĘ WARTO SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE STOLARZEM.

mkkw
16-09-2007, 08:56
Dziękuję bardzo za opinie. Fakt, ceny mają wysokie. Wycena ze sklejki :o :o bukowej 10500 to moim zdaniem przesada. Utwierdziliście mnie w przekonaniu, ze lepiej poczekać dłużej a mieć porządne drewno.
Dzięki i przesyłam pozdrowienia

konsument...
10-12-2010, 10:57
Jak czytam wpisy pod tym forum mam wrażenie że, właśnie stolarze traktują tą stronę jako forma reklamy. Jestem klientem firmy Rintal, dodam jeszcze zadowolonym klientem tej firmy mieszkam w Ostródzie. Jeśli macie Państwo pytania lub jakieś wątpliwości polecam skonsultować się z doradcą technicznym tej firmy (akurat mnie obsługiwał p.Andrzej) zostałem obsłużony bardzo profesjonalnie, moje wątpliwości wywodzące się z tego forum dotyczące drewna Jak zostałem poinformowany drewno bukowe jest także bardzo twarde jak dąb czy jesion na potwierdzenie tego faktu przedłożył mi badania ogólnodostępne w internecie dotyczące twardości poszczególnych gatunków ( nie jestem osobą która "łyka" wszystkie wiadomości kŧóre zostaną mu przekazane, oczywiście sprawdziłem i powiem TAK DORADCA MIAŁ RACJĘ) nie prawdą jest też że robią tylko z buku, inne rodzaje drewna także wchodzą w grę. Sklejka bukowa ? tak mają też chyba jeszcze w ofercie ale raczej stosują tam gdzie są duże wachania temperatury wilgotności ponieważ lepiej to znosi. Teraz na koniec jeszcze nawiąże do tematu stolarzy, i mojego doświadczenia osobistego, stolarze którzy proponują schody dużo tańsze, nie nazwałbym tego wyrobu schodami a raczej WYROBEM SCHODOPODOBNYM widziałem takie schody u znajomych nawet na tej samej ulicy -trzeszczenie, elementy niespasowane, na element który jest mniej widoczny wykorzystywane jest chyba drewno opalowe fakt nie każdy zaglada tam gdzie nie koniecznie to widać na pierwszy rzut oka.. nie chce myśleć co jest w środku stopnia bo oczywiście jest klejone nie wiem czy odważyłbym się dać te stopnie do regeneracji, by nie wyszły sęki :) Oczywiście nie wszyscy stolarze są partaczami, są też tacy którzy robią dobrze zgodnie z zasadami stolarskimi, którzy wykorzystują dobre drewno itd.... ale niestety coś za coś ... wtedy cena jest zbliżona, taka sama, i bardzo często przewyższa cenę Rintala. Brałem pod uwagę bardzo dużo czynników zanim kupiłem schody Rintal miał przewagę w profesjonalnym podejściem do sprawy ( pomiar, oferta, wycena, projekt ), różnorodnością modeli i przede wszystkim serwisem, sam go przetestowałem, pękł mi duży podest (takie rzeczy mogą się wydarzyć to jest drewno, jakaś skaza w drewnie itd) zgłosiłem ten fakt Fachowcy przyjechali wymienili bez wyłączania z użytkowania na kilka dni schodów. Trochę już minęło od czasu gdy zamówiłem schody Rintal, Dziś znowu buduje dom, wszedłem sprawdzić co się dzieje w tym temacie na forum... widzę ze nie wiele. Podsumowując w tym albo w następnym też kupię schody Rintal (wchodziłem na stronę mają dużo nowoczesnych modeli )

bart13
29-12-2010, 18:49
Wypowiedz mojego poprzednika bardziej wygląda na sprzedawce firmy Rintal niż KONSUMENTA !!!!!!!! Jestem klientem firmy Rintal i mogę coś na ten temat napisac. Schody Rintal robią wrażenie - to fakt szczególnie w salonie. Jednak jak przyjżec się im dokładniej to czar pryska. Panów monterów na pewno nie można nazwac fachowcami. Dobre i właściwe określenie to partacze - grunt, że się trzymają i nie spadną na ziemię( Śmiechu warte) TRAGEDIA!!!!!!!!!! Nie wiem jak można zepsuc tak piękne schody a jednak!!!! Jak taka marka może zatrudniac takich partaczy!!!! Wspomniane schody naprawdę nie są tanie, są dobrze wykonane przez stolarzy jednak montaż ich jak już wcześniej wspomniałem tragedia: krzywo przykręcone blaszki, śruby na jednym stopniu innego rodzaju, nie wszystkie stopnie przymocowane do poręczy, w nieprzykręcone miejsca naciśnięty kit, maskownice przycinane przy montażu całe odpryśnięte, osłona oświetlenia którą nie umiano przykręcic przyklejona została taśmą klejącą, podpory stopni róznego rodzaju: 3 w szachownicę reszta w podłużne paski, stopnie od ściany w nierównych odległościach i wiele innych (jak ktoś chciałby zobaczyc takie partactwo to chętnie przyślemy zdjęcia). Wygląda to wszystko jakby panowie nie mieli pojęcia co to metr i poziomnica, a do tego bardzo chętni do rozmów na dziwne tematy. Oświetlenie zmieniające kolor - fajnie ale "fachowcy" tak przykręcili osłony, że śruby zostały przekręcone i jak się je odkręci to już koniec. Powiem szczerze może w innych rejonach Polski montują inni monteży i wtedy schody są naprawdę ładne jednak nie polecamy zakupu tych schodów na terenie województwa Śląskiego. A tak na marginesie przedstawiciel też się niczym nie przejmuje i ma wszystko w głębokim poważaniu - grunt, że klient zapłacił, a teraz niech sam się buja z problemami i reklamacjami - szkoda gadac. Powiem, że bardzo żałuję, że nie poczytałem wcześniej opinii na temat firmy Rintal. Montaż schodów grudzień 2010r. Pozdrawiam Bart 13

kar_kal
20-01-2011, 15:26
Witam! Orientuje się ktoś ile mogą kosztować schody firmy RINTAL- LOFT? Byłabym bardzo wdzięczna!:)

finlandia
21-01-2011, 17:21
Oj widze, że w schodach też trwa walka..
O cenę zapytałbym w fabryce.. mały mail i wszystko jasne..?

Reda65
21-01-2011, 17:36
8000 zł. zapłaciłam za ażurowe również na konstrukcji metalowej wraz z balustradą według mojego wzoru, stopnie dębowe.
Rintal robi masówkę w nieprzyzwoicie wysokiej cenie