PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa cieplna15-08-2001, 08:37
Chętnie dowiem się więcej na temat tego sposobu - nie znalazłem jeszcze użytkowników a ich opinie byłyby bardzo istotne.

zugajm
15-11-2001, 10:44
Ja też interesuje się pompą ciepła zachencam do odwiedzenia następujących stron:
http://www.energosystem.pl
http://www.wm-pro.waw.pl
http://www.grajan.com.pl
http://www.ochsner.pl
http://www.watt.omi.pl

baba
02-02-2002, 20:26
Interesuje mnie pompa "z wody".Z jakiej głębokości opłaca się czerpać ? Jak duża musi być wydajność złoża wody? Jeżeli mam wodę na różnych głębokościach to która jest lepsza (da wyzszy wspólczynnik) płytko czy głęboko? Mam wodę na 1,5 m oraz w przedziale17-30m (na tej głębokości jest studnia-ujęcie wody na sąsiedniej działce).Gdzie można sprawdzić czy u mnie jest ten sam przekrój warstw-czy w wodociągach -czy muszę sama wiercić kontrolną studnię? Czy ktoś ma doświadczenia z pompą "z wody"? baba

piano
03-02-2002, 15:42
po przeczytaniu wielu reklam i opisów pozostaje jednak opinia osoby, która korzysta z pompy dłużej niż kilka miesięcy. Kiedy jedną z firm poprosiłem o kontakt z takim użytkownikiem (po wizycie w firmie i dostarczeniu wszystkich wymaganych informacji) nie skontaktowano się ze mną więcej. Z rozmów z drugiej ręki wiem, że cena instalacji i uruchomienia pompy ciepła podawana przez firmy jest dużo mniejsza od końcowej, prawdziwej, zapewniającej normalne użytkowanie. Chętnie bym zmienił zdanie ale widzę, że instalacja pompy jest ok. 3-4 razy droższa od gazu lub oleju.