PDA

Zobacz pełną wersję : LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje



Strony : 1 [2] 3

kotruski
21-05-2011, 10:06
Obecnie użytkujemy inoxowego Samsunga , bezszronową. W miare nowa, bo ma 4 lata. W nowym domu planuje coś kolorowego , najprędzej czerwonego lub czarnego

http://www.gorenje.pl/linie_wzornicze/oldtimer


Właśnie, czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z taką lodówką?
GORENJE RK62358OR
http://www.gorenje.pl/showimage.asp?src=imagelib/products-magnified/149df86f2698efba87d715a1a423a0be_65031_1.jpg

dziobeczek1
01-06-2011, 15:23
Ja nie polecam lodówki Amica - była tak głośna, że po jakimś roku rozstaliśmy się z nią. Kupiliśmy SAMSUNGA. Chodzi, działa, już 5 rok ale chyba też mega cichy nie jest :/

JAkiego polecaciecichego Electroluxa do zabudowy?

megi24
20-07-2011, 22:01
Mało jest chyba takich mega cichych modeli. Trzeba chyba też brać pod uwagę fakt, że poziom pracy dopasowany jest do poziomu zapełnienia. U mnie jak mam zawalony zamrażalnik, to też głośniej chodzi.

Milker
20-07-2011, 22:48
Kupiliśmy lodówkę BECO i wszystko niby gra tylko czasem wydaje jakieś dziwne odgłosy - jak wstaje w nocy coś przekąsić to czuje się jak w horrorze
Lodówki BECO w Anglii powodowały pożary. Cześć modeli została wycofana ze sprzedaży.

Milker
20-07-2011, 22:50
Mamy Gorenje. Niby dobra, ale ciągle mam jakieś ale :D
Chociaż od 7 lat bezawaryjna...

Milker
20-07-2011, 22:51
Mamy Gorenje. Niby dobra, ale ciągle mam jakieś ale...
Chociaż od 7 lat bezawaryjna. Pracuje cichutko.

elizakop
24-07-2011, 17:35
Lodówki BECO w Anglii powodowały pożary. Cześć modeli została wycofana ze sprzedaży.

Hmmm...zdaje mi się że to były pralki...

Elfir
25-01-2012, 18:19
podnoszę

megi24
26-01-2012, 16:50
Mi się spodobała GB5533BMTW z czarnymi szklanymi drzwiczkami. Nawet dobre ceny ma w sklepach internetowych.

Monika B
31-01-2012, 11:50
Po długiej przerwie wpadłam tutaj znowu i przy okazji mogę się podzielić wrażeniami o mojej lodówce:
SAMSUNG RL cośtam.
Po dwóch latach i miesiącu, czyli dokładnie wtedy, kiedy skończyła się gwarancja - padł agregat. Wymiana - 400 zł. Poza tym pracuje jak czołg. Dobrze że śpimy na górze. Tragedia.

A Elektroluxa mój brat reklamował 15 razy. A mógł oddać...

1igor1
31-01-2012, 13:16
dlatego też zawsze polecam przedłużenie gwarancji do 5 czy 6 lat ... niestety ale dzisiaj sprzęty już nie są tak trwałe jak to było naście lat temu

Andrewhoopoe
04-02-2012, 19:46
a czy to prawda że nowe modele lodówek amica to tak naprawdę to samo co samsung ( z racji wykupienia fabryki amiki) . Jesli tak to podpowiedzcie które modele lodówek to te najnowsze.
I zapytam jeszcze jak na tle konkurencji zza granicy przedstawia się dzisiejszy polar- czy produkcja odbywa się w Polsce ? Czy jakość jest lepsza czy gorsza od chińskich marek?

1igor1
05-02-2012, 09:43
Amica sprzedała swoje fabryki pralek i lodówek samsungowi i przez jakiś czas były to te same produkty, teraz amica bierze lodowki od innego producenta z europy. W polsce produkuje już tylko plyty, piekarniki i kuchnie wolnostojące.
Co do polara to jest on ściśle powiązany z whirlpoolem (nie tak jak bosch-siemens) i są napewno lepsze od chińszczyzny

Andrewhoopoe
05-02-2012, 11:27
sprzedawca w sklepie powiedział mi, że samsung wykupił amike i obecnie lodówki amiki i samsunga to to samo, a na moje pytanie czemu samsung wkłada własną technologię pod cudzą nazwę usłyszałam ze samsung zobowiązał sie przez iles tam lat, chyba 3, utrzymać markę amica, a potem juz prawdopodobnie jej nie będzie przynajmniej w lodówkach. Ale bardziej wiarygodne wydaje mi się że jest tak jak piszesz tzn. po co samsung ma "wkładać to samo" w lodówki amiki co we własne, jak może ściągnąć skądś tańsze podzespoły i włozyć do amiki. Pocieszajace jest ze ściągają z europy . Czyli reasumując amica, polar, whirpool to mniej więcej ta sama półka cenowo jakościowa.

Andrewhoopoe
05-02-2012, 12:01
Nastawiłam się na kupno lodówki Samsunga RL56GSBSW i od dłuższego czasu nie moge jej nigdzie namierzyć. Dzwoniłam nawet do samsunga spytac czy ten model nie jest wycofany z produkcji i okazało sie ze nie. W Artdomie maja zamówionych prawie 70 sztuk, miały dotrzeć w ciągu ok 2-3 tygodni bo podobno tyle standardowo oczekuja na zamówienie, ale niestety póki co nie ma. Są w promocji w inoxie , ale mi inox nijak nie pasuje . Chyba białe sa juz nie modne i stąd te braki, z drugiej strony sporo jest jeszcze białych lodówek . I tak szukam czegoś w zastępstwie gdyby samsung okazał się nieosiągalny.

1igor1
05-02-2012, 13:19
sprzedawca w sklepie powiedział mi, że samsung wykupił amike i obecnie lodówki amiki i samsunga to to samo, a na moje pytanie czemu samsung wkłada własną technologię pod cudzą nazwę usłyszałam ze samsung zobowiązał sie przez iles tam lat, chyba 3, utrzymać markę amica, a potem juz prawdopodobnie jej nie będzie przynajmniej w lodówkach. Ale bardziej wiarygodne wydaje mi się że jest tak jak piszesz tzn. po co samsung ma "wkładać to samo" w lodówki amiki co we własne, jak może ściągnąć skądś tańsze podzespoły i włozyć do amiki. Pocieszajace jest ze ściągają z europy . Czyli reasumując amica, polar, whirpool to mniej więcej ta sama półka cenowo jakościowa.
ten sprzedawca nie do końca poinformowany, ten okres trwał chyba pół roku, później we wronach szła już produkcja tylko dla samsunga a amica zaczeła kupować lodówki od innego producenta.
amica i polar ta podobna półka, ale whirlpool ceni się raczej trochę wyżej, chociaż są wyjątki

astw
05-02-2012, 16:02
"teraz amica bierze lodowki od innego producenta z europy". Tzn? - BEKO, Gorenje czy inny producent?

1igor1
05-02-2012, 18:17
hmm. nie wiem czy wolno się tym chwalić, ale jak co to usunę post. Biorą od BEKO

Ali4
05-02-2012, 20:45
1igor1
Jak oceniasz lodówki LG? zastanawiam się nad LG GB 5237 PVFW, jak sądzisz warto?

Andrewhoopoe
06-02-2012, 09:21
No właśnie jak jest Twoja opinia o LG I samsungach - ja słyszałam że w no frost to praktycznie dwie najlepsze firmy. A i może wiesz coś na temat braku dostępności
Samsunga RL56GSBSW , może coś z nimi było nie tak ze ich nigdzie nie ma, miały jakąś wadę?
Tak się zastanawiam co sie trzyma w komorach niskich temperatur? Czytam że temp . w takiej komorze wynosi od -2 do +2 w zależności od ustawień zamrażalnika i tak się zastanawiam że jak w komorze jest -2 to już przecież produkt zamarza, nie miałam do tej pory lodówki z no frostem więc nie wiem czy taka komora jest potrzebna w ogóle. Szufladę na warzywa z regulacją wilgotności rozgryzłam i uważam , że dobrze gdyby była. Natomiast ta komora nie wiem , nie mam na razie wyrobionego zdania, cały czas myślę co wymaga przechowywania w temperaturze bliskiej zeru,do tej pory wystarczała mi temp. jaką ma klasyczna lodówka czyli ok. 7-8 stopni

1igor1
06-02-2012, 16:10
1igor1
Jak oceniasz lodówki LG? zastanawiam się nad LG GB 5237 PVFW, jak sądzisz warto?

Fajna lodówka, myślę że warto się nią zainteresować

1igor1
06-02-2012, 16:18
No właśnie jak jest Twoja opinia o LG I samsungach - ja słyszałam że w no frost to praktycznie dwie najlepsze firmy. A i może wiesz coś na temat braku dostępności
Samsunga RL56GSBSW , może coś z nimi było nie tak ze ich nigdzie nie ma, miały jakąś wadę?
Tak się zastanawiam co sie trzyma w komorach niskich temperatur? Czytam że temp . w takiej komorze wynosi od -2 do +2 w zależności od ustawień zamrażalnika i tak się zastanawiam że jak w komorze jest -2 to już przecież produkt zamarza, nie miałam do tej pory lodówki z no frostem więc nie wiem czy taka komora jest potrzebna w ogóle. Szufladę na warzywa z regulacją wilgotności rozgryzłam i uważam , że dobrze gdyby była. Natomiast ta komora nie wiem , nie mam na razie wyrobionego zdania, cały czas myślę co wymaga przechowywania w temperaturze bliskiej zeru,do tej pory wystarczała mi temp. jaką ma klasyczna lodówka czyli ok. 7-8 stopni

Lodówki LG i Samsung to dobre lodówki, ale lepsze będą SHARP i LIEBHEER. Na temat twojego samsunga ciężko mi powiedzieć, jeżeli się nie mylę to ten model jest produkowany w korei i jeżeli ich nie ma na składzie w Europie to czas oczekiwania na dostawę to ok 6 tygodni. temu może być ich brak, o zadnych akcjach serwisowych nie słyszałem.

Co do komory -2+2 to jest tak zwana komora świeżości (temperatura w niej jest zależna od ustawień chłodziarki- czyli jak ustawi najzimniej w lodówce to w komorze będzie -2,-3, jak ustawi najcieplej to będzie +2,+3. Taką temperaturę lubią owoce i warzywa oraz wędliny. Jest tam dłużej świeża żywność także jak jest to brać.

stilla
06-02-2012, 17:31
LG za swoje lodówki dostało medal w 2010 roku na ogólnopolskich badaniach Postaw i Preferencji Konsumenckich, także chyba warto się zainteresować

1igor1
06-02-2012, 19:58
każdy producent w jakimś badaniu dostał jakiś medal. Tych instytucji jest więcej niż producentow, także dla każdego za coś się znajdzie medal ale to tak OT

stilla
08-02-2012, 09:04
Może to i prawda , ale targi CES 2012 jakby to potwierdzały. A tam to jury bardzo wymagające, składające się z czołowych projektantów, inżynierów i dziennikarzy z branży.

1igor1
08-02-2012, 14:00
pewnie że tak, masz rację, z tym że każdy producent pisze że jest numerem 1 wg (tutaj wstawić odpowiednią instytucję). Ale CES są jednymi z nielicznych targów, które pokazują najlepsze cechy produktów oraz nowości

astw
08-02-2012, 15:19
"lepsze będą SHARP i LIEBHEER". Gdzie produkowany jest Sharp? Czy Liebherr oferuje (odpłatne) przedłużenie gwarancji do 5 lat?
Np. Miele w Czechach i RFN oferuje przedłużenie gwarancji do 10 lat.
https://www4.miele.de/b2c_tp2/init.do?scenario.xcm=b2c_P11_010&language=de&shop=B2C_P11_DE&mieleDirectLink=displayCertificateIntro

1igor1
08-02-2012, 16:53
Nie wiem czy Liebherr oferuje przedłużenie gwarancji ale prawie wszystkie sklepy to oferują.

Sharp zazwyczaj made in Japan

DeeF
09-02-2012, 22:29
Witam,
przyszła pora na zmianę wystroju kuchni - meble będą rustykalne - i muszę do tego kompletu dobrać lodówkę w stylu retro.
W związku z powyższym proszę o poradę - mam na oku dwa modele:
1. Gorenje - http://www.gorenje.pl/linie_wzornicze/oldtimer?c=278677 oraz
2. ARDO - http://www.ardo.com.pl/produkty/wolnostojace/vintage/coo2210sh/COO2210SH,COO2210SH_-_Classic,rid,225.html

Na pierwszy rzut oka bardzo podobne lodówki. Gorenje jest w wyższej klasie energetycznej ale jest o ok. 800-900 zł droższa.
Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tymi firmami a może z lodówkami. Proszę o opinię.
DF

1igor1
09-02-2012, 22:57
jeżeli chodzi o firmę to zdecyowanie gorenje

DeeF
09-02-2012, 23:15
Może coś więcej? Dlaczego?
DF

1igor1
09-02-2012, 23:19
Gorenje robi lepsze jakościowo produkty, to tak jakby VW i Audi. Do ardo jakoś nie mam zaufania

Andrewhoopoe
11-02-2012, 10:22
Podobno wybrany przeze mnie samsung jest wycofany z polskiego rynku, choć na polskiej stronie producenta jest ten model hm..., w każdym razie trzeba zacząć szukać w innych markach .
Czy ktos mógłby napisać czym róznia się lodówki
siemens KI 38 SA50
siemens KI 38 VA20
siemens KI 38 VA50
wszystkie są do zabudowy, mają identyczne wymiary, identyczne pojemności ( ta ostatnia ma zamrażalnik o 2 litry mniejszy) , wszystkie mają klasę A+, no ale gdzieś różnica musi być
a tak najbardziej to podoba mi sie ariston BCH 333AAVEI - ale chyba nie warto ryzykowac bo na ceneo wszyscy piszą ze to szmelc :(

Te siemensy są w cenie do 2000 , żadna nie ma no frosta , w takiej cenie można znależć boscha z no frost tyle ze wolnostojacego. I tak cały czas bije się z myślami czy mając kuchnie na biały połysk nie będę za rok lub dwa żałować patrząc na żżółkniętego Boscha

Z wolnostojących jest też siemens KG 36 NVW30 ma no frost, klasa A++ ( 219 kwh rok) , 2 termostaty ...
Ta lodówka to chyba najtrudniejszy mój wybór

1igor1
11-02-2012, 11:51
siemens KI 38 SA50 - 38 dB - ma trochę inny panel sterowania
siemens KI 38 VA20 - 40 dB ma mniejsze drzwi zamrażarki i chłodziarki czyli pewnie będzia miała większe wgłebienia pod półk dolnie wchłodziarce
siemens KI 38 VA50 - 40 dB
większych różnic się nie doszukałem

Andrewhoopoe
11-02-2012, 13:13
To przy takich różnicach można chyba wziąć tę która będzie w danym momencie najtańsza, prawda?

1igor1
12-02-2012, 13:35
Tak myślę ...

DeeF
13-02-2012, 21:37
No i lipa!!!
Nici z lodówki retro. Ale całe szczęście, że jeszcze przed kliknięciem kup dokładnie obejrzałem ją w sklepie. Stolarz od kuchni zostawił mi 63 cm na lodówkę pomiędzy
końcówką mebli i ścianą i niestety to jest ZA MAŁO :(. lodówki te mają takie zawiasy że żeby otworzyły się pod kątem 90 st muszą mieć min 15 cm zapasu.
Trudno i szkoda. Będzie w zabudowie jednak.
POZDR
DF

Andrewhoopoe
15-02-2012, 21:27
Igor, czy mogę Cie jeszcze dopytać o te siemensy?
U nas w sklepie pani poinformowała mnie , że 90% lodówek to zabudowy jakie sprzedaję to elektrolux, boscha i siemensa bardzo mało, ale nie dlatego że są kiepskie tylko dlatego że bosch i siemens ma w zabudowie specyficzne wymiary, tak że jak trzeba lodówkę wymienić to trudno cos dobrać, dodatkowo co jakiś czas oni sami tez zmieniają te wymiary więc nawet może być problem z dobraniem lodówki tego samego producenta. Nie miałam przy sobie w sklepie kartki z tymi wybranymi siemensami i nie mogłam porównać, ale jak patrze w domu to wydaje mi się ze te 3 siemensy które wcześniej podałam są raczej typowe.
Jak uważasz?
I jeszcze pytnie o wnętrze siemensa- widziałeś może na żywo , mi niestety nie udało sie , może wiesz czy one mają takie w miarę normalne półki czy bardzo płytkie ( bo w niektórych lodówkach jak patrzyłam to półki były płyciutkie)

1igor1
15-02-2012, 22:16
niestety muszę cie zmartwic ale ta pani ma rację, lodówki bosch i siemens mają inna proporcję chłodziarki do zamrażarki. pozostali producenci mają raczej standard czyli drzwi zamrażarki na równi z szafkami standardowej kuchni, w siemensie jedna półka niżej. ale tak już robią jakiś czas, i nie przypuszczam żeby mieli zmienić rozmiary. Fakt jest jeden że jak bierzesz lodówke boscha lub siemensa to później musisz kupić też lodówkę tylko tych 2 producentów, lub zmienić fronty. bo sama skrzynia na całą lodowke jest taka sama, róznia sie tylko wysokościami frontów
jeżeli chodzi o porównanie wielkości to siemens i bosch to to samo. także wystarczy że gdzieś znajdziesz boscha i możesz porównać, tych modeli konkretnie nie widziałem, ale półki boscha są raczej takie same jak electrolux czy hotpoint. jutro to jeszcze zmierzę, to ci podam dokładne wymiary tych półek w różnych lodówkach.

Andrewhoopoe
15-02-2012, 22:48
Będę Ci bardzo wdzięczna. Czyli standardowo drzwi od zamrażarki maja się zaczynac ok. 80 cm od podłogi? Dobrze rozumiem?

1igor1
16-02-2012, 08:10
drzwi chłodziarki mają się zaczynać około 85 cm od podłogi. ale pamiętaj że w sklepie lodówka stoi na podłodze, a w zabudowie na cokole czyli jakieś 15cm wyżej. czyli w sklepie drzwi chłodziarki mają sie zaczynać gdzieś w ogolicy 70cm.

Andrewhoopoe
16-02-2012, 12:27
Dzięki wielkie :)

malkul
16-02-2012, 12:42
Cześć Igor. Tu znajoma pszczynianka. Bardzo Cie proszę o opinię dot. mojego wyboru:
1.lodówka Electrolux ERz 28801 (musze miec komorę świeżości, bo uwazam że to cudowny wynalazek - stąd taki wybór)
2.zmrażarka, naraxie to model Electrolux EUN 12510 (wolałabym większą ale nie mogę namierzyć nic sensownego)
Liczą na szczerą opinię :)

1igor1
16-02-2012, 12:56
Nie myl tylko komory świeżości z komorą zero. To co masz w tej lodówce to jest komora zero czyli ta lepsza :D
Lodówka bardzo fajna, niby ma mały zamrażalnik, ale te 2 szuflady z komorą ZERO mogą posłużyć jako część zamrażarki do produktów które wkrótce mają być użyte. Jedna uwaga, to niestandardowy układ drzwi chłodziarki zamrażarki - czyli ewentualnie późniejszy problem ze zmianą chłodziarki (pisaliśmy o tym kilka postów wyżej apropo bosch/siemens. Ale ogólna ocena tej chłodziarki to celujący.
Zamrażarka OK.
Jedna uwaga, skoro zamierzasz kupować osobno zamrażarkę, to nie lepiej by było kupić dużą chłodziarkę, dużą zamrazarkę, postawić je koło siebie w formie SBS. Widziałem coś takiego w zabudowie, bardzo fajnie wygląda i mamy wtedy dużo miejsca i w chłodziarce i zamrażarce i mamy efekt SBS w zabudowie :D

malkul
16-02-2012, 12:59
Zwykłego SBS nie chccę musi być w zabudowie. Własnie myślę o większej zamrażarce ale nie umiem nic znaleźć. Masz może jakiś pomysł?

1igor1
16-02-2012, 13:00
I jeszcze pytnie o wnętrze siemensa- widziałeś może na żywo , mi niestety nie udało sie , może wiesz czy one mają takie w miarę normalne półki czy bardzo płytkie ( bo w niektórych lodówkach jak patrzyłam to półki były płyciutkie)
wymiary półek
bosch, siemens - 30cm
whirlpool 27cm
hotpoint -29cm
electrolux 29,5cm

1igor1
16-02-2012, 13:01
Zwykłego SBS nie chccę musi być w zabudowie. Własnie myślę o większej zamrażarce ale nie umiem nic znaleźć. Masz może jakiś pomysł?

Chodzi mi o SBS do zabudowy zbudowany z samej chłodziarki na 177cm do zabudowy i samej zamrażarki na 177 również do zabudowy. stawiasz je koło siebie, jedno się otwiera w lewo drugie w prawo, wygląda to mniej więcej jak SBS, a jest bardzo duża pojemność tego i tego i to w zabudowie

Czyli do tej swojej lodówki stawiasz obok coś takiego http://www.electrolux.pl/Products/Ch%C5%82odnictwo/Ch%C5%82odnictwo_do_zabudowy/Zamra%C5%BCarki_szafkowe/EUP23901X i robi ci się taki SBS do zabudowy

malkul
16-02-2012, 13:07
Ja zrozumiałam :) Tylko nie mogę namierzyć zamrażarki na 177cm. zaraz siąde i poszukam jeszcze. niestety cena mnie też trzyma :( bo nie stać mnie na zamrażarkę za 3.000,00 :(

1igor1
16-02-2012, 13:17
http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_agd_h/zamrazarki_pline_35.do#/p/Zamra%C5%BCarki/pline/35/startMode/catalogo/ znalazłem coś takiego, podrzuć jaka cena cię interesuje to jeszcze poszukam

malkul
16-02-2012, 13:20
Igor wiadomo im niższa cean tym lepsza, a tak na poważnie to no do 2tys. . Patrzę też na zużycie prądu :)
A jakie masz zdanie o produktach Hotpoint.?

1igor1
16-02-2012, 13:28
Najtańsze co znalazłem to AEG AGN 71800 F0 po 1999 na ceneo a sklep to rtveuroagd, wygląda dosyć przyzwoicie, cena też. Marka jedna z lepszych, Co do Hotpointa, to cenię ją przede wszystkim za jakość plastików - jedna z lepszych. Co do samej firmy też nie mam żadnych uprzedzeń. parametry też całkiem dobre. Na pewno dziś kupiłbym sobie pralkę Hotpoint z serii AQUALTIS, jedne z lepszych pralek.

malkul
16-02-2012, 13:51
Zaraz obejrzę tą AEG bo brzmi interesując. a co do prali to wybrany mam wstępnie Electrolux EWF 127440W? Co sądzisz?
Musze luknąć na tą zproponowana pralkę Hotpoint z serii AQUALTIS

malkul
16-02-2012, 13:52
Igor zapomniałam zapytać który model tej pralki Hotpoint z serii AQUALTIS?

1igor1
16-02-2012, 14:01
pralka hotpoint aq7d-29 ta mi najbardziej leży. twój electrolux też bardzo fajny, do tego oszczędniejszy. Na + dla hotpointa to duży otwór załadunkowy, bęben pochylony pod kątem, bardzo solidne zawiasy (mozna za drzwiczki przechylić pralkę i nic się nie urywa). Na + dla elektroluxa to time menager, klasa A+++

malkul
16-02-2012, 14:11
Igor jesteś niezwykle pomocny ta zamrażarka to strzał w dziesiątkę :) Jak mąż przełknie cenę to będzie cudownie. Musze go pomaglować.
A co do pralki to zostanę jednak przy electrolux :)

1igor1
16-02-2012, 15:12
Dzięki :)
Co do electroluxa to na pewno będziesz zadowolona.:)

Andrewhoopoe
16-02-2012, 21:07
Jeszcze raz wielkie dzięki :) jak tak piszesz o Hotpoincie to muszę jeszcze raz zerknąć na ich ofertę bo coś kojarzę ze jakiś model z tej firmy tez bardzo mi pasował :)
Cały czas nie jestem na 100 % na nic zdecydowana, ale zawężam już nieco poszukiwania :D Mam nadzieję ze wreszcie napiszę że coś wybrałam a Ty żeby mieć już spokój przyznasz że to świetny wybór :D :D :D

Andrewhoopoe
19-02-2012, 11:40
Lodówka ELECTROLUX ENB 38943W
Igor a co mysz o tej lodówce? Nie wiesz czy ma mozlwość zmiany kier. otwierania drzwi. Nie wiem czemu jak wyszukuję ten model na stronie elektroluxa to znajduje mi ENB43499W która jest niestety szersza i głębsza , nie wiem czy to ozncza że ta druga zastąpiła ten mój model?
W sklepach internetowych jest jeszcze dostępna 38943, chyba że maja stare nazwy i nowy produkt.

1igor1
19-02-2012, 12:40
Witam
jest ona na stronie electroluxa http://www.electrolux.pl/Products/Ch%c5%82odnictwo/Ch%c5%82odnictwo_wolnostoj%c4%85ce/Ch%c5%82odziarko-zamra%c5%bcarki/ENB38943W,
Lodówka bardzo fajna - no-frost w zamrażarce, w chłodziarce standardowy system = większa wilgotność czyli nie wysusza żywności tak jak no-frost. można zmieniać kierunek otwarcia drzwi.
Ogólnie lodówka godna polecenia, komora swieżosci, 2 termostaty, sterowanie na drzwiach chlodziarki.

Andrewhoopoe
20-02-2012, 11:49
Podjęłam wreszcie decyzję :)
Jeśli elektrolux ENB 38943W nie będzie bardzo kontrastował z białymi szafkami to wezmę ten model.
Jeśli kolor będzie do bani i uznam , że różnica w odcieniach bieli będzie dla mnie rażąca to biorę któryś z siemensów:
siemens KI 38 SA50
siemens KI 38 VA20
siemens KI 38 VA50
Wrzuciłam sobie jeszcze raz te trzy modele do porównywarki tyle ze tym razem na stronie siemensa i mam dwa pytania
- czy warto dopłacać ok. 400 zł do modelu z dwoma obiegami chłodniczymi bo tylko KI 38 SA 50 ma 2 termostaty
- czy można wierzyć zdjęciom wyposażenia modelu na stronie siemensa ( w porównywarce przy modelu KI 38 VA 50 nie ma wzmianki o możliwości zmiany ustawienia półek po wewnętrznej stronie drzwi - w pozostałych dwóch jest, ale jak powiększę ten model to widać wyraźnie że jest możliwość regulacji)

1igor1
20-02-2012, 16:35
400zł za 2 termostaty?? - nie sądze żeby bylo warto, on ma jeden obieg chłodniczy a tylko 2 termostaty. czyli można ustawić cieplej w chłodziarce zimniej w zamrażarce, ale nie da sie wyłączyć jednej rzeczy.
co do zdjęć - to różnie z tym bywa, najlepiej zadzwoń do sklepu który ma tą lodówkę fizycznie i niech to sprawdzą, bo takie rzeczy to najlepiej namacalnie sprawdzić.
nie miałem na sklepie żadnego z tych siemensów także nie mogę ci za wiele pomóc

Andrewhoopoe
20-02-2012, 16:48
Pod zdjęciem tego modelu na stronie siemensa jest informacja Klasa A+ i że ma 2 obiegi chłodnicze
http://www.siemens-home.pl/KI38SA50.html?source=search

no własnie z tymi siemensami jest ciężko w realu , wszędzie dostępne na zamowenie. Ale jeszcze poszukam

1igor1
20-02-2012, 19:06
hmm, pewnie im chodzi o te 2 termostaty, bo agregat jest jeden, skraplacz też.

Andrewhoopoe
20-02-2012, 20:46
Czasem to tak napiszą coś Ci producenci że trzeba być wróżką, eh.. Dobrze że są tu osoby które mają większe pojęcie od zwykłego klienta

1igor1
20-02-2012, 20:54
ciekawe jest to, że do większości innych pojęć jest słowniczek, ale do tego określenia akurat nie ma. Ale tak co przejrzałem inne lodówki siemensa to to oznaczenie mają tylko te, które mają 2 termostaty :)

Agduś
26-02-2012, 22:54
Nasz piętnastoletni Polar pewnie wyzionie ducha niedługo, a jeżeli nawet nie, to na pewno już nie jest energooszczędny (to były argumenty zdroworozsądkowe, a tak naprawdę, to już mam dosyć rozmrażania i czyszczenia go, bo wiecznie się coś zatyka i cieknie po ściankach w środku). Poza tym wolę poszukać na spokojnie, niż w razie awarii się spieszyć.
Na razie celuję w takie dwa modele:Siemens KG36NVW30 i Bosch KGN36VW30. W sumie różnice między nimi niewielkie i cena podobna. Wygląda na to, że to ten sam model. Odpowiada mi w nich wielkość, cena, zużycie energii i no frost w chłodziarce i zamrażarce.
Czy warto? A jeżeli tak, to którą?

1igor1
27-02-2012, 08:38
Warto, i jak już sobie odpowiedziałaś to to ta sama lodówka. Bosch i siemens to w zasadzie jedna firma BSH

Agduś
27-02-2012, 20:55
Czyli brać tę, która w pobliżu będzie tańsza? Dzięki za odpowiedź.

1igor1
28-02-2012, 08:09
dokładnie tak

miamaja
28-02-2012, 12:16
Witam,
stoję przed dylematem, którą lodówkę wybrać: SBS czy zwykłą do zabudowy.
W SBS najbardziej podoba mi się barek, nie trzeba otwierać całej, żeby wyjąć np. mleko do kawy. Kostkarka mi niepotrzebna.
A może wiecie czy są dostępne zwykłe lodówki z barkiem? Jeśli tak to mogę prosić o jakieś konkretne modele (w rozsądnej cenie:))?

megi24
28-02-2012, 12:32
Szczerze powiem, że nie widziałam lodówki kombi z barkiem. SBS ma swoje plusy - pojemna, funkcjonalna. Też są przecież energooszczędne.

1igor1
28-02-2012, 13:59
Witam,
stoję przed dylematem, którą lodówkę wybrać: SBS czy zwykłą do zabudowy.
W SBS najbardziej podoba mi się barek, nie trzeba otwierać całej, żeby wyjąć np. mleko do kawy. Kostkarka mi niepotrzebna.
A może wiecie czy są dostępne zwykłe lodówki z barkiem? Jeśli tak to mogę prosić o jakieś konkretne modele (w rozsądnej cenie:))?
SBS to przede wszystkim znacznie większa pojemność od lodówki do zabudowy. Barek ma różne opinie, ale zazwyczaj to co chcemy wyciągnąć z lodówki jest w innym miejscu niż barek (prawo ironii losu :D) Ze zwykłymi lodówkami z barkiem jeszcze się nie spotkałem. Jeśli chcesz dużą lodówkę i zamrażarkę bierz SBS jeżeli niekoniecznie i chodzi ci tylko o barek - to lepiej zwyklą do zabudowy

The_Cat
04-03-2012, 23:11
Pora na decyzję o lodówce ;) oto moje typy:

Indesit BAN 33 NFPS
Siemens KG33NX42
Indesit NBAA 13 NF N
Siemens KG 36NX46
BOSCH KGN 34X44 lub Bosch KGN36Y40 (ta mi się podoba najbardziej).

Jakieś sugestie? :))

1igor1
05-03-2012, 08:16
Ja zastanwaiałbym się między siemensem KG36NX46 a indesitem NBAA 13NF

The_Cat
05-03-2012, 09:40
Ja zastanwaiałbym się między siemensem KG36NX46 a indesitem NBAA 13NF
To te fajne bosche niezbyt są? (a już myślałam że dziełem przypadku będę miała całą kuchnię w boschu hehe).

1igor1
05-03-2012, 14:03
ten bosch BOSCH KGN 34X44 też by mógłby być, patrzyłbym na to żeby była klasa A+

miamaja
13-03-2012, 15:12
Mam prośbę o pomoc w wyborze lodówki do zabudowy. Biorę pod uwagę 4 modele:

1. HOTPOINT ARISTON BCB 333 A VEI FF/HA
2. WHIRLPOOL ART 766/NFV
3. GORENJE NRKI 5181 LW
4. GORENJE NRKI 45288 W

Może ktoś używa lub sam się tym interesował i mógłby polecić lub odradzić którąś. Na co zwrócić uwagę? Czy te firmy/modele w ogóle są dobre czy może bardziej awaryjne niż inne (wiem, wiem, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza na jaki się trafi)?
A może coś innego polecicie? Zależy mi głównie na tym, żeby był system no frost i w miarę pojemna zamrażarka.

Paula1122
15-03-2012, 19:19
przebrnęłam przez cały wątek, ale wcale nie jestem mądrzejsza ;)

poszukuję lodówki do zabudowy z wyposażeniem takim jak mają te wolnostojące: Siemens KG36NVW30 i Bosch KGN36VW30

odwiedziłam kilka sklepów z AGD w moim mieście i wybór jeśli chodzi o zabudowę jest hmm żenujący ;/ poszukiwania na ceneo też niewiele mi dały.
Igor, może i mi coś podpowiesz? Z góry dzięki!!

adriado
28-03-2012, 18:28
A ja szukam lodówki do zabudowy z no frost oraz z vita fresh,klasa A ++ , znalazłam tylko siemensa, czy są inne firmy godne polecenia co mają te funkcje?

notta
17-04-2012, 15:35
Mam zamiar zamówić lodówkę firmy Vernotti. Proszę o opinię o tej firmie, bo nie wiem czy warto.

anjap
17-04-2012, 21:41
A ja szukam lodówki do zabudowy z no frost oraz z vita fresh,klasa A ++ , znalazłam tylko siemensa, czy są inne firmy godne polecenia co mają te funkcje?

i chyba Bosch ma coś takiego

Limonka78
25-04-2012, 22:34
Poszukuję lodówki wolnostojącej, ok. 200 cm wysokości, koniecznie z No FROST i komorą zero. W grę wchodzi tylko klasa A++ lub A+++.Na początku brałam pod uwagę tylko Samsunga, Siemensa i Boscha. Naczytałam się opinii o Samsungu i tym samym chyba z niego zrezygnuję, choć dziś oglądałam model RL60GGERS i naprawdę mi się podoba. Pozostaje jednak tylko Bosch i Siemens:
Bosch: KGN39H75
Siemens: KG39NH76 i KG39NH75
Co o tych lodówkach sądzicie? Czy ktoś z Was ma lodówkę Siemensa lub Boscha? Jak się sprawują?

harri
26-04-2012, 13:24
A jakich bredni naczytałaś się o Samsungu? Moim zdaniem bardzo dobre lodówki. Rodzice mają i sobie chwalą. Sam miałem kupić ale zdecydowałem się na lodówkę do zabudowy a Samsung niestety nie posiada dużego wyboru w tym temacie.

VIP Jacek
07-05-2012, 11:55
Mam zamiar kupić Samsunga A+++ model RL-58GQGIH
http://www.ceneo.pl/15820978s (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F158 20978s)
Posiada komorę zero stopni z regulacją (dla mnie priorytet), komorę o podwyższonej wilgotności i pozostałe stałe wyposażenie.
Ma ktoś ten model? :wiggle:

ladyjane
31-05-2012, 14:39
A może ktoś ma lodówkę whirlpoola wbc3545a+nfcxl. Jak na lodówkę z no frostem wydaje się być dość tania, czy warto kupić?

popey111
10-06-2012, 10:13
A może ktoś ma lodówkę whirlpoola wbc3545a+nfcxl. Jak na lodówkę z no frostem wydaje się być dość tania, czy warto kupić?
Jak szukasz niedrogiej lodówki bez-szronowej to jak dla mnie lepszym wyborem byłby samsung lub beko. W wypadku samsunga musisz jednak pamiętać że samsung potrzebuje min 5 cm wolnej przestrzeni po bokach

eviva
11-06-2012, 13:42
popey 111
a co z tym samsungiem ,dlaczego potrzebna jest ta przestrzeń czy coś jest nie tak z nia bo ja właśńie brałam po d uwagę taka firmę.

popey111
12-06-2012, 00:50
Od razu że coś nie tak :). One oddają ciepło całą obudową więc potrzebują więcej miejsca.

VIP Jacek
12-06-2012, 10:57
oddychają całą piersią... :)

eviva
12-06-2012, 12:00
ok dzięki kamień spadł mi z serca,ale czy to jest tylko w lodówkach samsung bo tak jednocześnie potrzebuję więcej miejsca do jej zabudowania to ciekawe jak bedzie to wygladać z takimi szparami,jakoś nie widzę tego!!!!!!!!

Gorenje
21-06-2012, 16:37
Mam prośbę o pomoc w wyborze lodówki do zabudowy. Biorę pod uwagę 4 modele:

1. HOTPOINT ARISTON BCB 333 A VEI FF/HA
2. WHIRLPOOL ART 766/NFV
3. GORENJE NRKI 5181 LW
4. GORENJE NRKI 45288 W

Może ktoś używa lub sam się tym interesował i mógłby polecić lub odradzić którąś. Na co zwrócić uwagę? Czy te firmy/modele w ogóle są dobre czy może bardziej awaryjne niż inne (wiem, wiem, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza na jaki się trafi)?
A może coś innego polecicie? Zależy mi głównie na tym, żeby był system no frost i w miarę pojemna zamrażarka.

Zarówno jeden jak i drugi model chłodziarko-zamrażalki Gorenje posiada system "no frost", pojemność części zamrażającej netto to 62 l, wlicza się w to 1 szuflada, 2 szuflady do przechowywania mrożonek oraz jeden pojemnik na lód.

VIP Jacek
26-06-2012, 12:52
kupiłem lodówkę Samsunga i czy prawdą jest, że nowa lodówka po transporcie musi odstać nie podłączona do sieci ok. 24 godzin?:(
Chcę jak najszybciej ją używać, bo zepsuła mi się stara.

1igor1
26-06-2012, 17:03
najlepiej 24, ale jeżeli nie jechała na leżąco to już po 3 godzinach możesz ją włączyć

VIP Jacek
26-06-2012, 19:36
przyjechała firmą kurierską, także cholera wie, może i fachowcy wieźli ją na leżąco.
włączę ją jednak dla bezpieczeństwa po 24h. :yes:

PiotrGD
26-06-2012, 23:00
Jeśli ktoś zainteresowany jest lodówką side-by-side to mogę polecić model, który sam rok temu zakupiłem: SAMSUNG RF62QEPN.

Zależało mi na dużej lodówce jednak wszyskie dostępne na rynku side-by-side miały w środku ściankę działową, która dzieliła lodówkę na dwie odrębne, wąskie lodówki. Ten model tego nie ma. Otwieramy dwoje drzwi i mamy poręczne półki, przez całą szerokość lodówki. Do tego zamrażarka w sprytnej szufladzie, w niej kostkarka (kostki lodu lądują w wanience, którą możemy sobie wyciągnąć). Mamy też podajnik wody. Całkiem sprytny model. Niestety nie pod zabudowę.

gringo83
29-06-2012, 22:57
witajcie:)
jakie macie opinie o następujących lodówkach?

Amica FK316.3X
Bosch KGV36VL31E
Bosch KGE36AI30

Generalnie potrzebuję lodówki bez no frosta i z jak najmniejszym zużyciem energii

popey111
30-06-2012, 16:45
witajcie:)
jakie macie opinie o następujących lodówkach?

Amica FK316.3X
Bosch KGV36VL31E
Bosch KGE36AI30

Generalnie potrzebuję lodówki bez no frosta i z jak najmniejszym zużyciem energii

Sam sobie odpowiadasz i prosisz o pomoc :)
Weź boscha w zależności od upodobań i zasobności portfela droższego bądź tańszego :)

megi24
30-06-2012, 23:25
A słyszał ktoś może o takiej lodówce side by side jak Cappucino Lancaster???
Ponoć ma jakąś nowa opcję smart eco door dla zwiększenia energooszczędności sprzętu, ale nie wiem, czy u nas też będzie dostępna?

popey111
01-07-2012, 11:18
A słyszał ktoś może o takiej lodówce side by side jak Cappucino Lancaster???
Ponoć ma jakąś nowa opcję smart eco door dla zwiększenia energooszczędności sprzętu, ale nie wiem, czy u nas też będzie dostępna?

Masz jakiegoś linka bo nic znaleźć nie mogę :)

gringo83
01-07-2012, 16:52
Sam sobie odpowiadasz i prosisz o pomoc :)
Weź boscha w zależności od upodobań i zasobności portfela droższego bądź tańszego :)


Trochę może żle zadałem pytanie:) ( chodziło mi o opinie nt tych lodówek)

ale mówisz, że Bosch powinien być w porzadku, zwłaszcza chodzi i o awaryjność

popey111
01-07-2012, 17:06
Trochę może żle zadałem pytanie:) ( chodziło mi o opinie nt tych lodówek)

ale mówisz, że Bosch powinien być w porzadku, zwłaszcza chodzi i o awaryjność
Tego to nikt nie obieca :)

OFFelia
02-07-2012, 19:42
Witajcie,

czy ktoś może polecić lodówkę do zabudowy z no frostem? Siedzę nad tym już jakiś czas i niestety trudno mi coś wybrać. Byłoby idealnie jakby kosztowała max. 2500zł Może ktoś wie coś na temat Electroluxa ENN3153 AOW?

OFFelia
02-07-2012, 19:48
Mam prośbę o pomoc w wyborze lodówki do zabudowy. Biorę pod uwagę 4 modele:

1. HOTPOINT ARISTON BCB 333 A VEI FF/HA
2. WHIRLPOOL ART 766/NFV
3. GORENJE NRKI 5181 LW
4. GORENJE NRKI 45288 W

Może ktoś używa lub sam się tym interesował i mógłby polecić lub odradzić którąś. Na co zwrócić uwagę? Czy te firmy/modele w ogóle są dobre czy może bardziej awaryjne niż inne (wiem, wiem, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza na jaki się trafi)?
A może coś innego polecicie? Zależy mi głównie na tym, żeby był system no frost i w miarę pojemna zamrażarka.

Przy gorenje trzeba dobrze poczytać - model 45288 ma no frost tylko w zamrażarce - lodówka już nie ma.

popey111
02-07-2012, 19:59
Przy gorenje trzeba dobrze poczytać - model 45288 ma no frost tylko w zamrażarce - lodówka już nie ma.

Nie ma lodówek do zabudowy z nofrost w chłodziarce.
Nofrost w rozsądnej cenie to whirlpool, gorenje lub liebher icuns .... tyle w temacie.

OFFelia
02-07-2012, 20:11
Czym jest więc funkcja lodówki Electroluxa ENN3153 AOW "TwinTech FrostFree oraz FreeStore"?

stilla
10-07-2012, 09:38
A słyszał ktoś może o takiej lodówce side by side jak Cappucino Lancaster???
Ponoć ma jakąś nowa opcję smart eco door dla zwiększenia energooszczędności sprzętu, ale nie wiem, czy u nas też będzie dostępna?
Ja gdzieś tylko czytałam, ze niedługo ma się pojawić na naszym rynku i widziałam fotkę, nawet nieźle się prezentuje.

totoo
12-07-2012, 21:55
Czym jest więc funkcja lodówki Electroluxa ENN3153 AOW "TwinTech FrostFree oraz FreeStore"?

Też mi się podoba ta lodówka, może jest jakiś posiadacz na forum, i się wypowie czy się opłaca ją kupić :)

Najważniejszą informacją dla mnie jest, czy jest 'funkcjonalna' pod względem dostępności miejsca w środku i czy jest cicha

Hova
16-07-2012, 14:49
ja posiadam lodówkę Panasonica, model B32FX2 i lodówka świetnie się spisuje, także chętnie odpowiem na ewentualne pytania :)

megi24
17-07-2012, 09:56
Masz jakiegoś linka bo nic znaleźć nie mogę :)

Tylko coś takiego (http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/8068) znalazłam. Zainteresowała mnie ta funkcja smart.

stilla
17-07-2012, 10:45
Funkcja inteligentnych drzwi :) Ciekawe jak się sprawdzi w rzeczywistości, ale kolorek to ma bardzo ładny.

megi24
18-07-2012, 05:45
Myślę, że może to być faktycznie model warty uwagi. Nie musisz otwierać całej lodówki jak chcesz wyjąć jakiś produkt, wystarczy otworzyć mini drzwi. Lodówka nie pobiera tyle prądu do ponownego schłodzenia. Poza tym to chyba jeden z niewielu modeli z barkiem i dystrybutorem wody w klasie A++.

stilla
18-07-2012, 11:35
No tak, ale lodówka ma kompresor liniowy, który obniża poziom hałasu i również dzięki niemu sprzęt zużywa mniej energii. Dlatego lodówka została zaliczona do klasy energetycznej A++

awo65
19-07-2012, 14:26
Czytam, przeglądam dane i nic a nic nie czuję się mądrzejszy. Może ktoś z Was może podpowiedzieć, co obejrzeć przy zadanych kryteriach:
- wolnostojąca
- wysokość ok. 180 cm
- zamrażarka nie mniejsza niż 90L
- strefa 0 lub fresh
- i bardzo ważne - żeby była cicha
- cena do 1800
Czy to da się połączyć w jedno w którymś modelu?

bami
21-07-2012, 19:12
Witajcie,
poszukuje lodówki side-by-side, dużej, warunek konieczny: doskonale działająca kostkarka do lodu z funkcją kruszenia lodu. Byłoby dobrze, by była ładna :-)

iga9
28-07-2012, 23:46
Szukam już drugiej lodówki do domu. Miałam Samsunga no frost - bez luki 5cm po bokach (było po 2 cm) = wynik duża awaryjność. Były już 3 naprawy -koszt jednej 300-400 zł. Także mam uraz -choć nie twierdzę, że prawidłowo ustawione są dobrym sprzętem. W każdym razie noszę sie teraz z zamiarem wymiany lodówki i prawdopodobnie przebudowy kuchni dot.powiększenia miejsca na lodówkę.
Moje typy:
Electrolux EN3853AOW
Bosch KGN39VW30
LG GC-399SQW

Oprócz wyglądu Bosch spełnia wszystkie moje wymagania. ALe nie znam tych lodówek. Warto inwestować w Boscha zamiast w te dwie pozostałe marki?

Są jakieś lodówki LG białe ze sporym zamrażalnikiem i no frost?

m-333
06-08-2012, 15:05
Lodówka wolnostojąca..

To ja może zapytam... czy ktoś słyszał lub może posiada lodówkę Amica FK356.6DFZV X ? Tak strasznie mi się spodobała (choć wiem,że ta firma jest dość awaryjna), ale ma tyle funkcji .. przede wszystkim w środku mi sie spodobała. Niestety po przeczytaniu opinii na temat jej hałaśliwości i niesolidnie wykonanego wyświetlacza zaczełam się grubo zastanawiać.... czy warto. Cena jest atrakcyjna....ale to prezcież nie wszystko..
Bardzo proszę o opinie w razie jakichkolwiek informacji...muszę wykonawcy mebli podać wysokość chłodziarki i jestem wielkiej kropie :(
A może któryś z forumowych ekspertów doradziłby mi coś w tym przedziale cenowym? Zależy mi nakomorze na warzywa i wędliny, półce na butelki oraz no frost. Zamrażalnik możliwie największy, ok. 90l.

Amica http://www.ceneo.pl/11707972

Rozważałam też takie modele :

*ELECTROLUX EN 3610DOX
http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-electrolux-en-3610dox.html#ProductDetailedInfo ( tu powstrzymuje mnie sterowanie mechaniczne)

*Beko CN 236220 X
http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-beko-cn-236220-x.html#ProductDetailedInfo

*BEKO CN 136231 T
http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-beko-cn-136231-t.html#ProductDetailedInfo

*Hotpoint-Ariston EBQH 20243 F
http://www.ceneo.pl/;01512333418-10.htm

stilla
07-08-2012, 12:27
Są jakieś lodówki LG białe ze sporym zamrażalnikiem i no frost?

Zobacz model GC-399SQW z No Frost, Multi-Air-Flow. Ma fajny pojemnik na jajka, balkoniki na drzwiach i pojemnik na nabiał. Na dodatek ma funkcję szybkiego zamrażania co jest przydatne w upalne dni.

nini
08-08-2012, 10:17
Witam, stoję przed wyborem lodówki SBS. Wcześniej myślałam o Boschu, ale chyba z niego zrezygnuję z uwagi na ceny. Teraz biorę pod uwagę Samsung lub LG - która firma Waszym zdaniem jest godna polecenia? Czy to prawda, że Samsungi są bardziej awaryjne?

megi24
08-08-2012, 10:37
U nas sprawdzają się sprzęty LG. Z SBS podoba mi się model GS3159PVFV w klasie A+, z No Frost i alarmem otwartych drzwi. Ma też minibarek i jak na model w tym standardzie, to ma według mnie dobrą cenę, bo już za ok. 3400 można ją kupić.

nini
08-08-2012, 13:29
Chcę model bez barku, jakoś nie widzę potrzeby posiadania takiego "bajeru" :)

VIP Jacek
08-08-2012, 13:34
mam od miesiąca Samsunga A+++
Szukałem lodówki z komorą zero i na warzywa i energooszczędnej.

Jabar1975
07-09-2012, 23:01
Szukamy zestawu chłodziarka + zamrażarka do zabudowy.
Na razie wybór zawęził się do modeli Siemens KI42FP60 ewentualnie Liebherr IKB3660 - jeśli chodzi o chłodziarkę i Liebherr IGN2566 jeśli chodzi o zamrażarkę.
Wszystkie one sa na poziomie górnej granicy tego co możemy zapłacić.
Ma ktoś takowe i doświadczenia z nimi związane - czy są warte są tych pieniędzy - zwłaszcza ten system (Bio/Vita) Fresh? Czy szukać czegoś adekwatnego innych firm?

arsamandi83
11-09-2012, 21:14
Słyszałem opinie że sprzęt im bardziej energooszczędny tym bardziej awaryjny, najbezpieczniej brać sprzęty max do A+ lub dokupić dodatkową gwarancję.
Ja mam na oku te modele :
http://www.euro.com.pl/lodowki/lg-gb5533bmtw.bhtml
http://www.euro.com.pl/lodowki/ariston-4d-b-ha.bhtml

VIP Jacek
21-09-2012, 13:58
fachowiec namęczył się i nic z tego nie wyszło... ;)

clukasc
08-10-2012, 23:31
ja zastanawiam sie nad lodowkami
Samsung RL55VJBIH
Samsung RL58GQGIH
Samsung RL60GQERS

lub cos podobnego jakiej innej marki lodowki polecacie ?? Jesli samsung musi miec po conajmniej 5 cm z kazdej strony

Sniper
09-10-2012, 12:54
A czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym polega różnica w mocowaniu frontów między prowadnicami a pantografami? Większość lodówek do zabudowy ma te ohydne prowadnice, a Mastercook LCB 1020 FNF jakieś pantografy. Wie ktoś jak to wygląda i co to w ogóle jest?

kha
09-10-2012, 18:09
Witam,
mam pytanie: czy ktoś ma lodówkę wolnostojącą gorenje r6181kx? Chciałam kupić tę chłodziarkę, ale nie wiem, czy ten model można postawić w rogu przy ścianie tak, żeby drzwi lodówki otwierały się na ścianę. Te drzwi wyglądają na dość grube, czy w związku z tym dadzą się otworzyć do kąta prostego (a jeśli tak, to czy da się wtedy wyciągnąc z lodówki np. półki do umycia?), czy musi być jednak zachowana odległość od ściany bocznej Bardzo proszę o taką informację i o wszelkie opienie na temat tej chłodziarki.

VIP Jacek
10-10-2012, 17:40
ja zastanawiam sie nad lodowkami
Samsung RL55VJBIH
Samsung RL58GQGIH
Samsung RL60GQERS

lub cos podobnego jakiej innej marki lodowki polecacie ?? Jesli samsung musi miec po conajmniej 5 cm z kazdej strony

ja mam tą środkową od trzech miesięcy.
Jestem zadowolony, no i ta kostkarka twistowa... :yes:

agga1
15-10-2012, 00:15
Szukam pojemnej lodówki, która mogłabym postawić jednym bokiem przy ścianie i nie mieć potem problemu z wyciąganiem pojemników i szuflad w zamrażalce np do mycia., a tym bardziej do wkładania/wyjmowania warzyw/mrożonek.
Przejrzałam modele wystawione w róznych sklepach agd i wygląda na to, że mam wygórowane wymagania. Tylko Sharp z systemem butterfly spełnia moje wymagania, ale ma stosunkowo małą pojemność. Stąd mam pytanie: czy system No Frost sprawia, że pojemnik np na warzywa myje się rzadziej niż lodówkach z tradycyjnym systemem ? W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.
A może znacie jakąś inna lodówkę 200 cm wysokości, która spełniałaby moje oczekiwania.

megi24
19-10-2012, 09:57
Szukam pojemnej lodówki, która mogłabym postawić jednym bokiem przy ścianie i nie mieć potem problemu z wyciąganiem pojemników i szuflad w zamrażalce np do mycia., a tym bardziej do wkładania/wyjmowania warzyw/mrożonek.
Przejrzałam modele wystawione w róznych sklepach agd i wygląda na to, że mam wygórowane wymagania. Tylko Sharp z systemem butterfly spełnia moje wymagania, ale ma stosunkowo małą pojemność. Stąd mam pytanie: czy system No Frost sprawia, że pojemnik np na warzywa myje się rzadziej niż lodówkach z tradycyjnym systemem ? W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.
A może znacie jakąś inna lodówkę 200 cm wysokości, która spełniałaby moje oczekiwania.

Szukać powinno się takiego modelu z którego będziemy zadowoleni.
Oglądałaś może lodówkę LG GB7143A2HZ? Mają taki system jak "łatwe otwieranie". Możesz ustawić lodówkę ścisło w linii szafek, bo drzwi mają mniejszą głębokość niż standardowo, a zawiasy są specjalnie skonstruowane, żeby drzwiczki nie blokowały możliwości otwarcia dolnych szuflad. Ma nieco ponad 200 cm i pojemność 385 l.

popey111
19-10-2012, 11:56
Szukać powinno się takiego modelu z którego będziemy zadowoleni.
Oglądałaś może lodówkę LG GB7143A2HZ? Mają taki system jak "łatwe otwieranie". Możesz ustawić lodówkę ścisło w linii szafek, bo drzwi mają mniejszą głębokość niż standardowo, a zawiasy są specjalnie skonstruowane, żeby drzwiczki nie blokowały możliwości otwarcia dolnych szuflad. Ma nieco ponad 200 cm i pojemność 385 l.

A czy przypadkiem sharp i LG nie potrzebują wolnej przestrzeni żeby oddawać ciepło bokami. Sharp pisał coś o 7 cm :)

stilla
22-10-2012, 11:38
LG chyba także potrzebują 7 cm,a w wielu innych lodówkach potrzeba znacznie więcej. Jak się lodówkę ustawia gdzieś w kącie to trzeba zostawić kilka cm, żeby się otwierały drzwi na tyle szeroko, aby można było wysuwać szuflady. Ten model wygląda bardzo nowocześnie, a czarny pas sprawia, że wygląda na mniejszą niż jest w rzeczywistości.

Sniper
24-10-2012, 11:28
W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.

Dość ciekawie wyjaśnił to Whirlpool w swoim katalogu na str. 9:
http://www.whirlpool.pl/pdf/pl_PL/support/katalogi/chlodziarko_zamrazarki.pdf
Z tego wynika, że sam system No Frost raczej łba nie urywa, głównie ze względu na to, że wysusza produkty. Są już nowsze rozwiązania i chyba każdy producent inaczej to sobie nazywa. Pewnie kluczem do sukcesu jest odpowiednia wentylacja i elektroniczne sterowanie temperaturą.

tomasz_wedas
24-10-2012, 13:37
Posiadam lodówke ELECTROLUX ENN 2853AOW z funkcją no-forst i póki spisuje bardzo dobrze.

malux20
25-10-2012, 08:28
chcemy kupić lodówkę do zabudowy bez zamrażalnika
elektroluksa ern3313aow za 1700 zł
w spiżarnię wstawimy samą zamrażarkę małą

zastanawia nas mały pobór prądu tej lodówki okolo 150 kwh rok


a może znacie lodówki do zabudowy 2m do 2 tyś zł z zamrażalką
kombinacja lodówka i oddzielnie zamrażarka dałaby nam pewność że nie będzie brakować miejsca
a zużucie prądu łączne będzie większe z 50 kwh rocznie
co myślicie o tej kombinacji












kombinacja lodówka

bradykardia1
25-10-2012, 11:28
Ktoś juz pytał o tę lodówkę ale zapytam ponownie;)
Lodówka BEKO CN 236220 X Inox czy ktoś ma ją u siebie i jest w stanie powiedzieć jak sie sprawuje?
niewiele jest lodówek o gł 60 cm , a ta wydaje się dosyć dobrze wyposażona za te kasę.

agga1
29-10-2012, 22:40
Szukać powinno się takiego modelu z którego będziemy zadowoleni.
Oglądałaś może lodówkę LG GB7143A2HZ? Mają taki system jak "łatwe otwieranie". Możesz ustawić lodówkę ścisło w linii szafek, bo drzwi mają mniejszą głębokość niż standardowo, a zawiasy są specjalnie skonstruowane, żeby drzwiczki nie blokowały możliwości otwarcia dolnych szuflad. Ma nieco ponad 200 cm i pojemność 385 l.

Też o niej myślałam, ale przez ten czarny pasek nie pasuje do kuchni.:-(

agga1
30-10-2012, 11:41
Dość ciekawie wyjaśnił to Whirlpool w swoim katalogu na str. 9:
http://www.whirlpool.pl/pdf/pl_PL/support/katalogi/chlodziarko_zamrazarki.pdf
Z tego wynika, że sam system No Frost raczej łba nie urywa, głównie ze względu na to, że wysusza produkty. Są już nowsze rozwiązania i chyba każdy producent inaczej to sobie nazywa. Pewnie kluczem do sukcesu jest odpowiednia wentylacja i elektroniczne sterowanie temperaturą.

Zaczełam rozważać lodówkę Whirlpool WBS 4345A+NFX, tylko muszę sprawdzić, czy zmieści mi się na głębokość. Jednak przed ewentualnum kupnem chciałabym ją zobaczyc na żywo. Czy ktoś wie, gdzie ją można zobaczyc w Warszawie?

ris
08-11-2012, 17:26
Witam. Co powiecie na temat tej lodówki Hotpoint-Ariston BCB 33AAF czy miał może ktoś z Was styczność z tym modelem i czy warto zaufać tej marce?

agga1
14-11-2012, 21:00
Szukam pojemnej lodówki, która mogłabym postawić jednym bokiem przy ścianie i nie mieć potem problemu z wyciąganiem pojemników i szuflad w zamrażalce np do mycia., a tym bardziej do wkładania/wyjmowania warzyw/mrożonek.
Przejrzałam modele wystawione w róznych sklepach agd i wygląda na to, że mam wygórowane wymagania. Tylko Sharp z systemem butterfly spełnia moje wymagania, ale ma stosunkowo małą pojemność. Stąd mam pytanie: czy system No Frost sprawia, że pojemnik np na warzywa myje się rzadziej niż lodówkach z tradycyjnym systemem ? W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.
A może znacie jakąś inna lodówkę 200 cm wysokości, która spełniałaby moje oczekiwania.

Wciąż szukam pojemnej lodówki do postawienia przy ścianie. Na celowniku miałam sharpa, ale dziś zobaczyłam BEKO CN 148231X. Ma 70 cm szerokości a tylko 68 cm gł. więc by się zmieściła do mojej niezbyt dużej kuchni. Spełnia też wymóg bezproblemowego wyjmowania pojemników przy drzwiach otwartych pod kątem 90 st. Plusem też jest No Frost. Tylko boję się tej firmy, bo czytałam dużo negatywnych opinii, jednak opinie te dotyczyły innych starszych modeli.
Czy ktoś może powiedzieć coś o nowszych modelach beko?

nielot2
31-12-2012, 23:14
szukamy czarnej lub prawie czarnej lodówki. Jak najtaniej bo czarny to po prostu taka fanaberia żeby wszystko pasowało kolorystycznie.

http://www.ceneo.pl/12333418#tab=spec - Hotpoint-Ariston EBQH 20243 F

http://www.ceneo.pl/10271912#tab=spec - Mastercook LCE-818NFN

Którą byście polecili. A może inne typy ?

karyzeusz
08-01-2013, 14:13
Ja radze przeczytać kilka krótki artykułów na ten temat mi rozjaśniło sporo Lodówka (http://www.agdforumopinie.pl/category/lodowki/)

lukrecja66
22-01-2013, 17:48
Każde odstępstwo od normy, np. inny niż zwykle kolor to dodatkowe koszty. Jedyna jaką widziałam w kolorze czarnym to albo cała czarna GB5533BMTW, albo dwukolorowa GB7143A2HZ.

Ładne, ale mi się czarny średnio podoba, mam kuchnię dość jasną.

żółta_żaba
28-01-2013, 16:44
Zaczełam rozważać lodówkę Whirlpool WBS 4345A+NFX, tylko muszę sprawdzić, czy zmieści mi się na głębokość. Jednak przed ewentualnum kupnem chciałabym ją zobaczyc na żywo. Czy ktoś wie, gdzie ją można zobaczyc w Warszawie?

A nie lepiej kupić taką z systemem NoFrost Fresh Control? Dzięki temu produkty dłużej można przechowywać.

karyzeusz
30-01-2013, 16:16
Można co nie co przeczytać http://www.agdforumopinie.pl/category/lodowki/

gawkat
08-02-2013, 15:06
czy znacie jakąś lodówkę wolnostojącą, którą można postawić w kącie bezpośrednio przy ścianie czy to technicznie nie polecane albo niemożliwe?
W nowej kuchni pasuje mi wstawić lodówkę właśnie w kącie, nie chcę lodówki pod zabudowę a te wolnostojące, które oglądaliśmy, miały zalecenia odległości od ściany

radam5
17-02-2013, 12:24
@up
Z tego co pamiętam to któryś z modeli Boscha miał możliwość postawienia zaraz przy ścianie. Miał tak rozwiązane zawiasy, że drzwi po otwarciu nie wychodziły poza obrys lodówki.

Do swojej kuchni kupuję Samsunga RL56GEGIH. Jest ogólnie polecana przez serwisy a jedyną wadą są przecierające się kable w drzwiach od sterowania (wyświetlacza). I warto dokupić dodatkową gwarancję/ubezpieczenie ale tylko takie które pokrywa również koszty części zamiennych a nie zawsze tak jest.

troopers
06-03-2013, 10:06
Witam, a proszę powiedźcie jaką nie drogą lodówkę mogę zakupić która pasuje do szafek ikea ? niedroga i w miarę cicha :) pozdrawiam

Michumm
08-03-2013, 16:23
LG GS5162PVMV czy miał ktoś doświaczenia ztą lodówką. W sumie wybór już padł ale zawsze jakaś rzetelna opinia się przyda.

BubuEcierecie
13-03-2013, 21:27
Witam, czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi jak powinna być zamontowana taka szafa do samego sufitu z lodówką, żeby zapewnić prawidłową wentylację? Wiem, że musi być, tak jak na zdjęciu kratka w cokole. Natomiast co z wentylacją od góry? Czy między szafkami też zamontować trzeba taką listwę, czy może lodówki do zabudowy nie muszą mieć takiej wentylacji- jeśli tak, to jakie?
Stolarz zasugerował tą wentylację od góry, ale nie mogę znaleźć jak by to wyglądało. Znajomi nad lodówką mają szafkę, ale przecież jak jest zamknięta to ta wentylacja też jest utrudniona, prawda?
http://www.kuchniekk.com.pl/data_files/wysiwyg/projekty/item_5/images/1.jpg

przemty
02-04-2013, 18:26
Witam.
Jak wielu stoję przed zakupem chłodziarko-zamrażarki. Ale tyle jest tego wszystkiego i tyle opinii, że ciężko coś wybrać. Już były óżne typy, modele rozważane ale zawsze coś nie pasowało w nich.
Niedawno poszedłem do niesieciowego niewielkiego sklepu RTV AGD i sprzedawca zachwalał mi droższe, tańsze modele różnych producentów ale nad jednym zatrzymał się dłużej i też zaciekawił mnie nim.
Dokładnie jest to model LG GC-399SLQW http://www.lg.com/pl/lodowki/lg-GC-399SLQW-kombi.
Co sądzicie o tym modelu i ogólnie o lodówkach LG ?.
Ewentualnie co możecie innego polecić w podobnej cenie jak ten LG czyli ok 1650 zł. ?

Orianka
03-04-2013, 14:37
Mam ten model i jestem bardzo zadowolona.Chłodzi bardzo szybko i przede wszystkim nie jest głośna! A udało mi się kupić taniej bo znalazłam kod promocyjny Agito.pl (http://kuponypromocyjne.com/agito-pl). Daj znać jak się udały zakupy.

przemty
03-04-2013, 18:46
A możesz coś więcej powiedzieć poza reklamą?

agga1
03-04-2013, 23:56
Jak szukasz niedrogiej lodówki bez-szronowej to jak dla mnie lepszym wyborem byłby samsung lub beko. W wypadku samsunga musisz jednak pamiętać że samsung potrzebuje min 5 cm wolnej przestrzeni po bokach

Lodówka bedzie stała u mnie między ściana a szafkami (nie słupek tylko normalne stojące plus wiszące). Jeśli zostawię 6cm luzu od ściany ale przysune ją do szafek to czy wystarczy, że będzie miała wietrzenie (pełne między szafkami)?

jok007
06-04-2013, 17:20
A co możecie powiedzieć o tej lodówce?

Indesit BIAA 13 FX

z góry dzięki!

stilla
17-04-2013, 15:42
LG GS5162PVMV czy miał ktoś doświaczenia ztą lodówką. W sumie wybór już padł ale zawsze jakaś rzetelna opinia się przyda.

Generalnie wszystkie lodówki LG maja dobrą opinię zwłaszcza te z kompresorem linearnym, ale teraz takie silniki to chyba u nich standard.

domino250
21-04-2013, 16:42
a co sadzicie o tej lodowce http://www.agdstyle.pl/chlodziarko-zamrazarka-siemens-ka-62ds51.html ?

_usunięte konto_
25-04-2013, 14:56
Te przekamarki - ta lepsza, ta gorsza zawsze można rozwiać na serwisach gdzie oceniają tysiące osób. Prosto z gugla : http://pl.brandsrated.com/Lodowki . Widać, że tysiące osób oceniają więc o pomyłce nie ma mowy...chyba:)

stilla
26-04-2013, 13:56
Tak szczerze to nie znam tej pierwszej firmy, moim skromnym zdaniem sharp, bosh i lg to wiodące marki.

CracoviaKS
30-04-2013, 16:50
a co sądzicie o lodówce jednodrzwiowej ? nie korzystam z zamrażalnika w ogóle, więc to chyba ekonomiczniejsze ?

WRC20
10-05-2013, 11:13
Według mnie lodówki jednodrzwiowe to idealne rozwiązanie dla dla jednej - dwóch osób więc jeżeli jesteś w takiej sytuacji to chyba będzie to lepsze rozwiązanie. Tylko czy zamrażalnik na pewno się nie przyda? Ja na zapas wolałbym mieć :) Z drugiej strony czytałem w sieci, że te lodówki side to side niekoniecznie zawsze mają większą pojemność plus zjadają bardzo duża ilość prądu, więc jeżeli zależy Ci na ekonomiczności to bierz jednodrzwiową :)

sheenaz
15-05-2013, 22:27
WRC20, są lodówki jednodrzwiowe ponad 2m, sama jestem jednej z nich wlascicielka, wiec niekoniecznie dla 2 osób przeznaczone.
Za to idealne jeśli ktoś z zamrażalnika nie korzysta lub korzysta niewiele - wtedy warto wziąc lodówkę z niewielkim zintegrowanym zamrażalnikiem.
PRzykładowe chłodziarki jednodrzwiowe:
http://www.siemens-home.pl/produkty/chlodnictwo/urzadzenia-do-zabudowy/chlodziarki.html

Wbrew pozorom to całkeim spory wybór ich jest: Siemns, Electrolux, Aeg, Liebherr itd.

kingvince
25-05-2013, 13:29
Witam!!!

Stoje przed bardzo trudnym zadaniem - oczywiscie z mojego punku widzenia - zakupu lodowki do zabudowy. Czy mogę prosić o jakieś rady. Może jakiego producenta polecacie a od jakiego trzymać się z daleka. Dla którego sprzętu nawet kosztem dopłaty warto nie szczędzić grosza - fundusz 3.5tys.

z góry dziękuje za każdego posta:)

Bhm
26-05-2013, 12:11
Witam
pytanie jak w temacie - proszę o opinie osób które mają swoje lodówki dłużej niż dwa lata, i najlepiej już po gwarancji.
Jestem już lekko załamana świadomością, iż ani Marka ani cena nie gwarantuje dobrego, bez awaryjnego sprzętu. szukam lodówki do zabudowy. Oglądałam Electroluxa, Boscha, (tu padają plastikowe zawiasy - komplet 200zł ) Simensa..
Nakręciłam się na markę Liebherr , i to wcale nie tą najtańszą najprostszą (bo nie można jej praktycznie nigdzie kupić- ostatnie sztuki i to z wystawy).
Szukam czytam opinie użytkowników - do 1,5 roku rewelacja - wszyscy chwalą, cicho pracują, och i ach. Potem jest coraz głośniej -a po 24 miesiącach pracy dochodzi do rozszczelnienia układu chłodzącego - i to nie tylko w tej marce.
Kurcze trochę szkoda wywalić 2-4 tyś i po 2 latach mieć lodówkę na szrot. Czy ktoś produkuje jeszcze coś porządnie?

Bhm
26-05-2013, 12:52
no tak - bo była kupiona 10 lat temu a nie w ciągu ostatnich 3-5 lat, moje gorenie tez 13 rok działa -czasem buczy ale działa, ale to jest mała lodówka wolno stojąca i obiecana już komuś..

Diedra
26-05-2013, 13:05
Tak, starsze sprzęty są genialne. U nas 11-latni duński Vestfrost, poprzedni model tej lodówki http://vestfrost.dk/produkter/produkt.aspx?ProductID=PROD66
Jak dotąd - odpukać - żadnej naprawy. W ogóle fajna marka, aż szkoda, że w PL praktycznie nieznana.

Gryfpc
26-05-2013, 18:34
Samsung Side by Side model jeszcze z zewn. filtrem -10 lat i genialna do dziś, pomimo kilku przeprowadzek (od roku stoi w kotłowni), zapachy dalej neutralne, no frost w niej jest the best,
Siemens 13 m-cy - już po kilku miesiącach konieczna była wizyta serwisanta (fabrycznie podłączony czujnik temp. w komorze chłodzenia NA ODWRÓT :o i zaczęła buczeć, agregat chodził non stop), od wizyty serwisu już ok., ale jakość użytych materiałów mizerna...

Bayzone_pl
27-05-2013, 09:39
Aktualnie najbardziej przyzwoite chłodnictwo - Electrolux - ja polecam wszystkim klientom - dobre, praktyczne i ciche za rozsądne pieniądze 1300-1400. chyba że ktoś chce "gadżety" to jeden jedyny w miarę dobry model Whirlpoola czyli ART 866/A+

Pozdrawiam
A. Marszałek

Bayzone_pl
27-05-2013, 10:00
3,5 kPLN to spory fundusz a w chłodnictwie do zabudowy to nie bardzo jest z czym poszaleć... Nie wiem zresztą czy jest sens biorąc pod uwagę żywotność sprzętu AGD aktualnie.

Zabudowana lodówka cieszyć oko ewentualnie będzie tylko wewnątrz po otwarciu.
Moim zdaniem:

po pierwsze AEG
po drugie Electrolux
po trzecie Zanussi
z czego najprędzej zdroworozsądkowo Electrolux bo to wszystko to samo tylko różni się dodatkami i wykończeniem detali i ceną

Jak chcesz gadżetów to Whirlpool ART 866/A+

W ostateczności Siemens - ale minimum "średnia półka" a wtedy dopłacisz za znaczek ale i za detale w wykończeniach - fakt będzie najładniejsza w środku - więc ew. dokupić szalik, czapkę i siedzieć w kuchni i podziwiać otwartą ;)

Bhm
27-05-2013, 10:20
Wczoraj przeglądając różne strony na temat agd, spotkałam się z opinią - kupić najtańszą jaka nam się spodoba- z najdłuższym okresem gwarancji - jak się rozwali za te 2 - 3 lub 5 lat, (w zależności od wykupionej gwarancji) nie będzie żal.

Bayzone_pl
27-05-2013, 10:35
dokładnie tak - chociaż nie do końca - bo decydując się na chłodnictwo marek: A***a czy B**o będzie się człowiek użerać z serwisem i wrukwiać nawet przez te pierwsze 2-5 lat

fajna kobieta
28-05-2013, 21:18
A ja poszukuje wolnostojacej side by side z wbudowaną kostkarka kolor Inox ( srebrna) poleciła coś w rozsądnej cenie i dobrego jakościowo?:rolleyes:

Bayzone_pl
29-05-2013, 09:51
Samsung RSH5xxxx RSH7xxxx RS77xxxxxxxx. ostatecznie LG (LG zwłaszcza jeśli nie chcesz lub nie masz możliwości podpięcia do wody)

Bayzone_pl
29-05-2013, 10:05
Ja posiadam samsunga od 4 lat i jak na razie wszystko chodzi sprawnie. Ogólnie to mam kilka sprzętów i mam do tej firmy wielkie zaufanie. Jeśli masz się zatem decydować i masz samsunga do wyboru, to polecam.

Popieram, tylko że mówimy o lodówce do zabudowy i aktualnie jest spory problem z dostępnością Samsungów.

miloszenko
29-05-2013, 10:08
Czy ktos spotkal sie moze z problemem w Samsungu side by side, gdzie po kazdym cyklu pracy sprezarki lodowka "strzela"? Czasem huk jest taki ze mozna spasc z wersalki :P

Trzaska coraz glosniej, wezwe niedlugo serwis jak nie wytrzymam, ale moze ktao ma jakies doswiadczenia do sie moze psuc?

Pozdrawiam

Bayzone_pl
29-05-2013, 13:52
Obawiam się że to normalne - zajrzyj do instrukcji obsługi - jest tam o tym informacja

fajna kobieta
01-06-2013, 13:27
Dziękować :yes:

kingvince
06-06-2013, 18:30
3,5 kPLN to spory fundusz a w chłodnictwie do zabudowy to nie bardzo jest z czym poszaleć... Nie wiem zresztą czy jest sens biorąc pod uwagę żywotność sprzętu AGD aktualnie.

Zabudowana lodówka cieszyć oko ewentualnie będzie tylko wewnątrz po otwarciu.
Moim zdaniem:

po pierwsze AEG
po drugie Electrolux
po trzecie Zanussi
z czego najprędzej zdroworozsądkowo Electrolux bo to wszystko to samo tylko różni się dodatkami i wykończeniem detali i ceną

Jak chcesz gadżetów to Whirlpool ART 866/A+

W ostateczności Siemens - ale minimum "średnia półka" a wtedy dopłacisz za znaczek ale i za detale w wykończeniach - fakt będzie najładniejsza w środku - więc ew. dokupić szalik, czapkę i siedzieć w kuchni i podziwiać otwartą ;)


Po pierwsze dziękuje za odpowiedz. Po drugie zacznę od pytania, które zmniejszy ilość opcji i jest bardzo istotne w procesie wyboru - lodówka z no-frost czy bez???oczywiście co radzisz???z góry dziękuje za odpowiedz.

popey111
06-06-2013, 20:53
3,5 kPLN to spory fundusz a w chłodnictwie do zabudowy to nie bardzo jest z czym poszaleć... Nie wiem zresztą czy jest sens biorąc pod uwagę żywotność sprzętu AGD aktualnie.

Zabudowana lodówka cieszyć oko ewentualnie będzie tylko wewnątrz po otwarciu.
Moim zdaniem:

po pierwsze AEG
po drugie Electrolux
po trzecie Zanussi
z czego najprędzej zdroworozsądkowo Electrolux bo to wszystko to samo tylko różni się dodatkami i wykończeniem detali i ceną

Jak chcesz gadżetów to Whirlpool ART 866/A+

W ostateczności Siemens - ale minimum "średnia półka" a wtedy dopłacisz za znaczek ale i za detale w wykończeniach - fakt będzie najładniejsza w środku - więc ew. dokupić szalik, czapkę i siedzieć w kuchni i podziwiać otwartą ;)
Jeżeli wyższa jakość wykończenia to są detale to ok. Pamiętajcie jednak że jakość kosztuje :) chociaż niekoniecznie widać ją na pierwszy rzut oka.
Co do whirlpoola to w sumie na chwile obecną niezły wybór ze względu na promo z gwarancją:) Zapomniał kolega wspomnieć o Gorenje, Liebherze.


Po pierwsze dziękuje za odpowiedz. Po drugie zacznę od pytania, które zmniejszy ilość opcji i jest bardzo istotne w procesie wyboru - lodówka z no-frost czy bez???oczywiście co radzisz???z góry dziękuje za odpowiedz.
Jeżeli zależy Ci na cichej pracy to bez no-frost a jeżeli może być głośniejsza to raczej z :)

kingvince
07-06-2013, 00:28
Jeżeli zależy Ci na cichej pracy to bez no-frost a jeżeli może być głośniejsza to raczej z :)

Dziękuje bardzo za pomoc, więc wybór padł na no-frost( szkoda tylko, że modeli z no-frost w ofercie producentów chłodziarek do zabudowy jest mniej niż bez tego systemu).
Pod uwagę przy wyborze z różnych względów nie biorę następujących firm:
- Miele (ładne ale koszą za swój sprzęt jak za zboże),
- Samsung(posiadają tylko dwa modele i bez no-frost)
- Sharp(brak w ofercie modeli do zabudowy)
- Liebherr(po przeczytaniu ton komentarzy o awarii lodówek po upłynięciu okresu gwarancji - nie dziękuje)
- LG(brak w ofercie modeli do zabudowy a szkoda)
- oraz firmy do których produktów nie jestem przekonany: Zanussi, Beko, Amica, Indesit, Mastercook, Candy, Ariston, Whirpool.

Oczywiście jeśli się mylę proszę o skorygowanie, przecież nie jestem ekspertem i mogłem przeoczyć ciekawy model i propozycję.

Po mojej weryfikacj na placu boju pozostały następujące marki i modele:
- Bosh
*model KIN86AF30
http://www.skapiec.pl/site/cat/329/comp/5179633

- Siemens
*model KI34NP60 (chyba - propozycja nie warta rozważania ze względu na cenę)
http://www.skapiec.pl/site/cat/329/comp/712709
*model KI86NAD30
http://www.skapiec.pl/site/cat/329/comp/5513425

- Electrolux
(wszystkie modele owej marki wyposażone są w system FreeStore z wentylatorem - nie wiem czy jest to porównywalna technologia do no-frost)
*model ENN2853COW
http://www.euro.com.pl/lodowki-do-zabudowy/electrolux-enn2853cow.bhtml?from=skapiec
*model ENN3153AOW
http://www.euro.com.pl/lodowki-do-zabudowy/electrolux-enn3153aow.bhtml?from=skapiec

AEG
*model SCT71800S1 (jak na razie mała dostępność ale to nowy model)
http://www.aeg.pl/Products/Ch%c5%82odnictwo/Ch%c5%82odnictwo_do_zabudowy/Ch%c5%82odziarko-zamra%c5%bcarki/SCT71800S1
http://www.skapiec.pl/site/cat/329/comp/6869903

GORENJE
*model NRKI5181LW
http://www.skapiec.pl/site/cat/329/comp/3739608

Z góry dziękuje za każdy wpis i radę przy wyborze. Oczywiście jestem otwarty na wszystkie alternatywne propozycje.

MargolFi
07-06-2013, 10:32
Z doświadczenia wiem, że lodówka musi być duża - 1,7 m wysoka co najmniej. Miałem takie małe coś wcześniej i było to bardzo nie wygodnie. Poza tym nich ma klasę A++, bo zjadają one bardzo dużo prądu. Można też kupić z kostkarką - bardzo przydatny gadżet.

Bayzone_pl
07-06-2013, 10:36
Nie ukrywam że z tego najprędzej polecę grupę Electroluxa

AEG SCT71800S1 - własnie sprowadzam dla klienta.

Electrolux ENN3153AOW - jest większa - ma 185 cm.!!

a do Gorenje jestem zrażony przez NRKI55288

Pozdrawiam

Bayzone_pl
07-06-2013, 10:44
Z doświadczenia wiem, że lodówka musi być duża - 1,7 m wysoka co najmniej. Miałem takie małe coś wcześniej i było to bardzo nie wygodnie. Poza tym nich ma klasę A++, bo zjadają one bardzo dużo prądu. Można też kupić z kostkarką - bardzo przydatny gadżet.

Aktualnie debatujemy nad lodówką do zabudowy więc większość ma 177cm. i na palcach jednej ręki można policzyć wyższe.

Różnica w zużyciu prądu między A+ a A++ to najczęściej 50-80kWh rocznie czyli 30-45 PLN - rocznie - biorąc pod uwagę cenę zakupu - nie kierowałbym się tym parametrem jako głównym kryterium przy wyborze.

Kostkarkę w zabudowie ma niewiele modeli a z podpięciem do wody to znam dwa.

kingvince
07-06-2013, 11:06
Z doświadczenia wiem, że lodówka musi być duża - 1,7 m wysoka co najmniej. Miałem takie małe coś wcześniej i było to bardzo nie wygodnie. Poza tym nich ma klasę A++, bo zjadają one bardzo dużo prądu. Można też kupić z kostkarką - bardzo przydatny gadżet.

Dziękuje MargolFi za wpis i rady :)

Ależ oczywiście, gdyby była możliwość zakupu lodówki do zabudowy 2 m na pewno bym taką wybrał. Niestety standardowy wymiar to chyba te wspomniane powyżej 1,7 m wysokości i jak najbardziej nie planuje zakupu niższej.
Przy wyborze lodówki bardzo ważna kwestią jest jej pojemność a na pierwszym miejscu pojemność zamrażalnika. Nie może być mniejszy niż 68L, co i tak moim zdaniem jest kroplą w morzu potrzeb. Ponieważ obecnie posiadam lodówkę wolnostojącą z zamrażalnikiem o pojemności 94L i jest ona po prostu niewystarczająca dla rodziny 2+1.(a może należę do tych osób, które za dużo zamrażają).
W temacie kostkarki jak dla mnie jest to urządzenie/gadżet zbędny ale dziękuje za sugestię.

Bayzone_pl
07-06-2013, 11:15
Ależ oczywiście, gdyby była możliwość zakupu lodówki do zabudowy 2 m na pewno bym taką wybrał.

a to to cio??

http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1019&mcp_id=1659

kingvince
07-06-2013, 11:34
Aktualnie debatujemy nad lodówką do zabudowy więc większość ma 177cm. i na palcach jednej ręki można policzyć wyższe.

Różnica w zużyciu prądu między A+ a A++ to najczęściej 50-80kWh rocznie czyli 30-45 PLN - rocznie - biorąc pod uwagę cenę zakupu - nie kierowałbym się tym parametrem jako głównym kryterium przy wyborze.

Kostkarkę w zabudowie ma niewiele modeli a z podpięciem do wody to znam dwa.

Co do wysokości lodówek do zabudowy czy obecna standardowy wymiar 177cm długo panuje na rynku i czy jeszcze długo się utrzyma(takie pytanie retoryczne bo wiem, że trudno na nie odpowiedzieć). Ponieważ obawiam się, że za 5lat(mając na uwadze żywotność obecnych sprzętów) kiedy moja wybrana lodówka pewnie zakończy żywotność będą panować inne standardy i nowy model może nie wpasować się w meble.
Oczywiście nie brałem pod uwagę zakupu lodówki A++ lub A+++ ponieważ różnica w cenie zjada całą oszczędność i czyni ją bezsensowną inwestycją.

kingvince
07-06-2013, 11:41
a to to cio??

http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1019&mcp_id=1659

Dziękuje, no właśnie tylko jest jedno ale nie darze sympatią daną firmę. W procesie wyboru została ona przeze mnie skreślona ale przyjże się dokładniej powyższej propozycji.

kingvince
09-06-2013, 23:26
Ze wględu na moje obawy zamierzam zakupić lodówkę standardowych wymiarów czyli wysokości 177cm. Dlatego też muszę skreślić wszystko co jest niestandardowe: Mastercook LCB-1020FNF oraz Electrolux ENN3153AOW.
Nie byłem do końca przekonany co do Gorenje NRKI5181LW więc chyba posłucham się Bayzone_pl i poszło nie ma jej na liście.

Jeszcze pytanie do Bayzone_pl jeśli oczywiście mogę prosić o komentarz. Polecasz produkty pod stajni AEG ale co myślisz o wybranych przeze mnie modelach Siemens'a i Bosch'a. Oczywiście, że nie są te same niezawodne sprzęty co 10 lat temu, które można było brać w ciemno ale czy aż tak odbiegają od AEG. Ceny wszystkich czterech firm(AEG, ELECTROLUX, SIEMENS i BOSCH) oscylują wokół 2.5tys. więc na czym polega różnica bo przecież znaczek Siemens i Bosch kosztuje więcej niż AEG.

Bayzone_pl
10-06-2013, 08:35
AEG jest sporo tańsze.

KIN86AF30 i KI86NAD30 to bliźniaki (Bosch i Siemens to jedno - BSH - więc spora część oferty się dubluje choć odniosłem wrażenie że Siemens ma mimo wszystko lepszą kontrolę jakości)
Wybranym przez Ciebie modelom nie ma co zarzucić - moim zdaniem to optymalny wybór jeśli ktoś chce coś z BSH - ja po prostu akurat do BSH nie pałam wielką sympatią (jest to moje subiektywne odczucie) - co za tym idzie - racjonalnie mogę ocenić że to dobre lodówki ale polecę Electrolux / AEG.

żółta_żaba
13-06-2013, 18:06
kingvince odrzuciłeś Whirlpoola - moim zdaniem można kupić bardzo fajną lodówkę tej firmy, w dobrej klasie energetycznej no i produkowaną w Polsce - co dla mnie jest ważne.

lozik
24-06-2013, 00:36
Witam
Zastanawiam się nad lodówką do zabudowy w aneksie kuchennym dlatego zależy mi na dość cichej pracy. Budżet określiłem na max 2000zł ale wolałbym jak najwięcej oszczędzić, bo wykończenie mieszkania to jak wiadomo dziura bez dna :)
Póki co postawiłem na lodówkę ELECTROLUX ENN12801AW, która jest podobno następcą bardzo chwalonego modelu Electrolux ERN29750 który jest już niedostępny. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że jest to unowocześniony model tamtej lodówki lub ma jakieś doświadczenia z ENN12801AW? :)
Z góry dzięki za pomoc!

kasica1976
01-07-2013, 07:01
spodobały mi się dwie lodówki Indesit BIAA13FX i BIAAA14. Czy może macie jakieś doświadczenia odnośnie wybranych przeze mnie modeli? Wybór lodówki w dzisiejszych czasach to koszmar...

Bayzone_pl
01-07-2013, 12:17
spodobały mi się dwie lodówki Indesit BIAA13FX i BIAAA14. Czy może macie jakieś doświadczenia odnośnie wybranych przeze mnie modeli? Wybór lodówki w dzisiejszych czasach to koszmar...

Indesity są montowane w Polsce - nie ma problemu z serwisem, cześciami zamiennymi itp. i sa dobrze zmontowane.
poza tym można bezpośrednio w Indesicie wykupić przedłużenie gwarancji (a nie oferowane przez sklepy ubezpieczenie na sprzęt) i mozna to załatwić dzień, miesiąc, rok po zakupie...
Jeśli ktoś szuka normalnej prostej lodówki - to polecam - moim zdaniem najlepszy wybór cena/jakość




Póki co postawiłem na lodówkę ELECTROLUX ENN12801AW, która jest podobno następcą bardzo chwalonego modelu Electrolux ERN29750 który jest już niedostępny.

Tak jest i polecam.

kapi48
04-07-2013, 22:05
Wszystkie lodówki do zabudowy są mniejsze od tych tradycyjnych ale ostatnio calkiem przez przypadek znaleźliśmy taką Mastercooka http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1019&mcp_id=1659
Czy na rynku są jeszcze jakieś inne tak duże lodówki? Co sądzicie o tej pokazanej?

Bayzone_pl
05-07-2013, 09:07
Wszystkie lodówki do zabudowy są mniejsze od tych tradycyjnych ale ostatnio calkiem przez przypadek znaleźliśmy taką Mastercooka http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1019&mcp_id=1659
Czy na rynku są jeszcze jakieś inne tak duże lodówki? Co sądzicie o tej pokazanej?

Ten Mastercook to takie mniejsze zło ;) nie jest zła ale ma swoje wady - znikome ale w moim odczuciu wady. właściwie nie ma alternatyw, po drodze jest jeszcze Electrolux na 185cm ale ten mastercook to jest jedyny mi znany model który ma 60cm szerokości więc po pierwsze jest szerszy wewnątrz a po drugie nie wymaga skrzynki i może stać wolno w ciągu meblowym bądź go rozpoczynać/kończyć (może bezpośrednio dochodzić do blatu kuchennego)

now77ak
18-07-2013, 15:36
Witam,
Czy posiada ktos lodowke (jak dlugo) Sharp SJ-PT690RS i moze wyrazic swoja opinie?

201350

http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/szczegoly_produktu.htm?product=SJPT690RS&cat=21505
?

l_monika
21-07-2013, 15:18
Macie pomysł na wolnostojącą lodówkę w takiej konfiguracji mebli? Marzy mi się Samsung RL55VTEBG Sveta, ale ona potrzebuje 5 cm przestrzeni po bokach.
W ostateczności chyba postawię na Mastercook LCB-1020FNF do zabudowy, ale to jest opcja, której zdecydowanie wolałabym uniknąć.

201786

Bayzone_pl
29-07-2013, 13:50
Macie pomysł na wolnostojącą lodówkę w takiej konfiguracji mebli? Marzy mi się Samsung RL55VTEBG Sveta, ale ona potrzebuje 5 cm przestrzeni po bokach.
W ostateczności chyba postawię na Mastercook LCB-1020FNF do zabudowy, ale to jest opcja, której zdecydowanie wolałabym uniknąć.

201786

Sveta to przeżyje ;)
po prawej masz luz, po lewej masz tylko szafkę... ale da radę - Samsungi mają wymienniki ciepła po bokach a nie z tyłu - stąd zapis o wolnej przestrzeni ale wiele osób tego nie zachowuje i działa.

ona80
02-08-2013, 11:50
Szukam jak największej lodówki do zabudowy (marzenie rodziny!) Mamy teraz dużą kuchnię więc zaszaleli i przyznaję, że odczuwam już lekkie zmęczenie. Tak z ciekawości rzuciłam okiem na Samsung Sveta, fajny sprzęt. Ale wracając do tematu, popatrzyłam na Mastercooka, o którym była mowa http://www.niezawodne-agd.pl/lodowki. Używaliśmy kiedyś Boscha i były z nim małe problemy, ale w sumie po ich usunięciu przepracował sporo lat. Nie jesteśmy przywiązani do jakiejś konkretnej firmy. Interesuje mnie tylko, co można powiedzieć o tym Mastercooku, bo wymiarami nam odpowiada. A i jak działa ich serwis? Tak na wszelki wypadek pytam.

Bayzone_pl
02-08-2013, 13:59
Szukam jak największej lodówki do zabudowy (marzenie rodziny!) Mamy teraz dużą kuchnię więc zaszaleli i przyznaję, że odczuwam już lekkie zmęczenie. Tak z ciekawości rzuciłam okiem na Samsung Sveta, fajny sprzęt. Ale wracając do tematu, popatrzyłam na Mastercooka, o którym była mowa http://www.niezawodne-agd.pl/lodowki. Używaliśmy kiedyś Boscha i były z nim małe problemy, ale w sumie po ich usunięciu przepracował sporo lat. Nie jesteśmy przywiązani do jakiejś konkretnej firmy. Interesuje mnie tylko, co można powiedzieć o tym Mastercooku, bo wymiarami nam odpowiada. A i jak działa ich serwis? Tak na wszelki wypadek pytam.

Jeśli masz kuchnię i budżet równie duży co marzenia - kup osobno lodówkę a osobno zamrażarkę. wysokością jednego i drugiego sprzętu możesz "swobodnie" żonglować - mogą mieć zarówno po 177cm jak również możesz mieć 177cm lodówkę ale 82cm podblatową zamrażarkę - i to wcale nie jest jakaś masakra jeśli chodzi o koszty.- heh - z małą zamrażarką wyjdzie taniej niż Sveta ;)

Pozdrawiam
A.Marszałek

lozik
04-08-2013, 22:44
Witam, szukam lodówki do zabudowy w kuchni otwartej na salon więc zależy mi na znośnym poziomie hałasu. Póki co brałem pod uwagę chwalony model ELECTROLUX ENN12801AW, natomiast zwiększył się budżet i jestem skłonny wydać więcej ale w zamian chciałbym lodówkę wyposażoną w komorę zero stopni. Czy ktoś z Was może polecić konkretny model w kwocie do ok 2500zł, który będzie wystarczający dla 2 osób i nie będzie chodził głośno jak wiertarka przy remoncie? :) Na porównywarkach cen brakuje często takiej opcji filtra dla wyszukiwania w tam gdzie on jest to oceny są ewidentnie sponsorowane dlatego będę bardzo wdzięczny za opinie użytkowników albo osób znających temat jak np. Bayzone_pl :)
Dzięki i miłego wieczoru!

Yorey
13-08-2013, 00:13
Narodzie, wyłóżcie mi, proszę, jak sześciolatkowi o co chodzi z funkcją NO FROST i jak to się ma np. z autorozmrażaniem chłodziarki (??), ale już manualnym rozmrażaniem zamrażarki?
Analogicznie co to jest i czy faktycznie przydaje się komora zero stopni?

Pogodziłem się z myślą, że wezmę prostego Whirlpoola z IKEI za 1200 PLN, ale widzę, że np. w Saturnie mają jakieś BEKO z NO FROSTEM za 1350, albo można kupić jakiegoś Whirlpoola za 1900 z NO FROSTEM i komorą zero - konkludując nie wiem, jaką drogą pójść...

Oszolom
13-08-2013, 18:03
Ten Beko za 1350 to pewnie model CBI 7771. Ta lodówka ma tzw. "semi frost", czyli "No frost" występuje tylko w zamrażarce. Chłodziarkę masz standardowo bez szronowa, co nie oznacza że przynajmniej raz na rok wypadałoby ją rozmrozić i umyć. Dodatkowo ten model ma stosunkowo małą zamrażarkę (2 szuflady) pojemność 49l, czyli tyle co w zamrażarkach górnych w średnio dużych lodówkach. Co by nie mówić, stosunek ceny do technologii i zastosowanych rozwiązań jest nie do przeskoczenia przez konkurencję. Ta lodówka ma też dużo dobrych opinii, sam się nad nią zastanawiam, przeszkadza mi tylko ten mały zamrażalnik, bo jak już mieć zabudowę 177cm, to trochę szkoda że jest tak mały...

Yorey
13-08-2013, 19:50
wg tego opisu: http://www.techbaza.pl/produkt/oferta-sklepowa/chlodziarko-zamrazarka-beko-semi-no-frost-cbi-7771/6519 NO FROST występuje tylko w chłodziarce, za to w zamrażarce jest rzekomo automatyczne rozmrażanie - jakieś herezje tam popisali, czy o co kaman?

kasiazet
19-08-2013, 19:40
Czy ktoś zna lodówkę BEKO CNE 4750 GB - 70 cm czarne szkło. Upatrzyłam ją sobie do białej lakierowanej kuchni (aneks) bo jest dużo większa i ładniejsza niż te do zabudowy, ma też no frost i inne przydatne bajery :) , niestety jest mało opinii o niej w necie, w sklepie internetowym kosztuje ok, 3300 zł - warta tej ceny?

JacekJ.
26-08-2013, 09:40
kasiazet weź pod uwagę jeszcze SAMSUNGA:

Samsung RL55VTEBG (http://www.ceneo.pl/6775290) lub SAMSUNG RL55VTE1L (http://www.ceneo.pl/15377105)

http://imageshack.us/a/img90/500/d3sn.jpg

http://imageshack.us/a/img547/1624/vh8q.jpg

kasiazet
26-08-2013, 20:12
Jacek.J dzięki za propozycję, oglądaliśmy też tą lodówkę i też się nad nią zastanawialiśmy, jest piękna, jednak po długich przemyśleniach, zmianie rozkładu kuchni itp w końcu będziemy mieli lodówkę w zabudowie. Wybrałam Elektoroluxa ERN 29790 i teraz mam problem bo się okazało że model został właśnie wycofany z oferty a wymiary podałam już meblarzowi:) Jaki model Elektroluxa będzie podobny do tej lodówki i godny polecenia ? Lodówki do zabudowy oglądam w necie więc ciężko ocenić wykonanie środka.

jaremy
26-08-2013, 21:26
Witam. Mam dylemat z piekarnikiem do zabudowy (wiem nie ten wątek, ale co mi szkodzi).
Poszukuję piekarnika 2w1(piekarnik + mikrofala). Najważniejsze żeby miała prowadnice teleskopowe. Max cena to 1600 PLN (czym taniej tym lepiej). Podpowiedzcie co kupić

jaremy
30-08-2013, 22:17
up

syberia
30-08-2013, 22:36
jeśli chodzi o ścisłość .... piszcie o co wam dokładnie chodzi , większość pisze lodówka a okazuje się że chcą chłodziarko - zamrażarkę , so
chłodziarka
chłodziarka do wina
chłodziarka z zamrażalnikiem
chłodziarko -zamrażarka
zamrażarka

stilla
02-09-2013, 08:22
Większość pewnie i tak ma na myśli chłodziarkę z zamrażalnikiem.
Pięknie ta lodówka wkomponowała się w kuchenne meble, prawie nie widać, że to jest lodówka. Moja lodówka lg też pasuje do mojej kuchni jak ulał, z tym, że moja kolor ma inny.

jaremy
02-09-2013, 17:00
Witam. Mam dylemat z piekarnikiem do zabudowy (wiem nie ten wątek, ale co mi szkodzi).
Poszukuję piekarnika 2w1(piekarnik + mikrofala). Najważniejsze żeby miała prowadnice teleskopowe. Max cena to 1600 PLN (czym taniej tym lepiej). Podpowiedzcie co kupić

pomoże mi ktoś z moim problemem

Bayzone_pl
03-09-2013, 08:38
pomoże mi ktoś z moim problemem

Piekarnik z mikrofalą i jeszcze w tym przedziale cenowym to bodaj tylko Samsung FQ 115T001 - za niecałe 1700,- ale pamiętaj że to jest kompakt i o teleskopach zapomnij...

jaremy
05-09-2013, 09:48
Piekarnik z mikrofalą i jeszcze w tym przedziale cenowym to bodaj tylko Samsung FQ 115T001 - za niecałe 1700,- ale pamiętaj że to jest kompakt i o teleskopach zapomnij...
dzięki wielki

Teraz wrzucę jakiego dokonałem wyboru sprzętu:
1. Lodówka do zabudowy - ELECTROLUX ENN 12801AW
2. Zmywarka do zabudowy - Electrolux ESL 4500 RO
3. Piekarnik do zabudowy - FQ 115T001 lub FQ 159UST
4. Płyta gazowa - nie wiem coś do 650 PLN?

Boyzone jak ożesz podeślij mi na prv wycenę

Bayzone_pl
05-09-2013, 16:12
Poszedł prv.

Mikolaus
25-09-2013, 11:46
Posiada ktoś lodówkę Samsung RL56GHGIH? Planuję ją kupić i przydałoby mi się kilka dodatkowych opinii. W granicach 2 tysięcy złotych wydaje mi się być jednym z najlepszych wyborów z no frost, multiflow i taka pojemnością.

pawko_
08-10-2013, 09:09
Którą lodówkę wybrać, a może jakąś inną w tym przedziale cenowym ? Zależy mi na no frost w chłodziarco-zamrażarce. Wszystkie modele z Whirpoola:
ART 880/A+/NF
ART 866/A+
ART 463/A++
ART 869/A+/NF

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Bayzone_pl
08-10-2013, 10:59
Którą lodówkę wybrać, a może jakąś inną w tym przedziale cenowym ? Zależy mi na no frost w chłodziarco-zamrażarce. Wszystkie modele z Whirpoola:
ART 880/A+/NF
ART 866/A+
ART 463/A++
ART 869/A+/NF

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam

z tych co wymieniłeś tylko te z /NF mają no-frost
- poleciłbym wyłącznie ART 866/A+ bo nie ma no-frosta i bardzo dobrze że nie ma ma za to wiele innych przydatnych funkcji.

pawko_
08-10-2013, 11:58
Hmmm... to mnie zaskoczyłeś, a dlaczego bardzo dobrze, że nie ma ? Myślałem, że ludzie są z tej funkcji zadowoleni ?

Bayzone_pl
08-10-2013, 12:12
Hmmm... to mnie zaskoczyłeś, a dlaczego bardzo dobrze, że nie ma ? Myślałem, że ludzie są z tej funkcji zadowoleni ?

heh, ja też ich słyszałem bo głośno krzyczą.. bo im coś w domu hałasuje :) np. lodówka z no-frostem

generalnie no-frost jest do przyzwyczajenia ale uciążliwy, lodówka jest głośniejsza, żre więcej prądu, trzeba pilnować żeby wszystko co się wkłada było zabezpieczone - w miarę szczelnie zamknięte, itd. itd. i co zyskujemy? nieoszroniony zamrażalnik i "suche" ścianki lodówki hmm... i niech mi ktoś powie że nie myje lodówki choćby raz na pół roku...

Paulinka1985
11-10-2013, 11:53
Czy może mi ktoś polecić dobrą zmywarkę do zabudowy (45cm)?

Bayzone_pl
11-10-2013, 12:39
Czy może mi ktoś polecić dobrą zmywarkę do zabudowy (45cm)?

LST 329AX

P.S. nie zauważyłaś że to wątek o lodówkach ???

Oszolom
15-10-2013, 00:37
Mam cholerny dylemat.
Planowo kuchnia miała być w zabudowie, z budżetem na lodówkę max.1800pln (z szafką).
W takiej wersji lodówka pod zabudowę musiała się mieścić w kwocie około 1250pln.
W grę wchodziły takie lodówko-zamrażarki jak:
Electrolux ENN12800AW
Electrolux ENN 2800BOW
Whirlpool ART 491/A+/2
Samsung RL27TDFSW
itd. ze zbliżonych serii producentów.
Właściwie to te lodówki nic nie mają. Ani cyrkulacji powietrza, ani powłoki anty bakteryjnej itd.
Dlatego naszła mnie myśl (min. ze zdjęcia Samsunga powyżej) o wersji wolno stojącej.
Kasę z szafki do zabudowy mogę przeznaczyć na lepszy sprzęt.
Kuchnia będzie beżowa i tylko taki kolor mnie interesuje. Na szybko znalazłem:
SAMSUNG RB31FERNDEF
SAMSUNG RL 56GSBVB
Sharp SJ 300 VBE -moje ostatnie odkrycie.
Jak myślicie? warto iść w wolnostojące?.
Małym problemem może być dopasowanie barwy lodówki pod kolor frontów szafek.

Bayzone_pl
15-10-2013, 08:44
Mam cholerny dylemat.
Planowo kuchnia miała być w zabudowie, z budżetem na lodówkę max.1800pln (z szafką).
W takiej wersji lodówka pod zabudowę musiała się mieścić w kwocie około 1250pln.
W grę wchodziły takie lodówko-zamrażarki jak:
Electrolux ENN12800AW
Electrolux ENN 2800BOW
Whirlpool ART 491/A+/2
Samsung RL27TDFSW
itd. ze zbliżonych serii producentów.
Właściwie to te lodówki nic nie mają. Ani cyrkulacji powietrza, ani powłoki anty bakteryjnej itd.
Dlatego naszła mnie myśl (min. ze zdjęcia Samsunga powyżej) o wersji wolno stojącej.
Kasę z szafki do zabudowy mogę przeznaczyć na lepszy sprzęt.
Kuchnia będzie beżowa i tylko taki kolor mnie interesuje. Na szybko znalazłem:
SAMSUNG RB31FERNDEF
SAMSUNG RL 56GSBVB
Sharp SJ 300 VBE -moje ostatnie odkrycie.
Jak myślicie? warto iść w wolnostojące?.
Małym problemem może być dopasowanie barwy lodówki pod kolor frontów szafek.

Pozostań przy zabudowie. Nie dobierzesz odcieniem lodówki do mebli i będzie Cię to wrukwiało na każdym kroku...
Wybierz ENN12800AW i nie przejmuj się - będziesz miał ciszę i spokój. powłoka antybakteryjna w lodówce to "chłyt makertingowy".

Oszolom
24-10-2013, 17:58
Ok.Dzieki.A co powiesz o którymś z modeli BEKO do zabudowy?np.CBI 7703F lub 7771.

popey111
24-10-2013, 21:30
Ok.Dzieki.A co powiesz o którymś z modeli BEKO do zabudowy?np.CBI 7703F lub 7771.

Mało pojemne :) i brak szuflady na warzywa/owoce :)

Oszolom
25-10-2013, 12:49
Hmmm.....
A co to znaczy mało pojemne?, chyba tak samo jak wszystkie lodówko-zamrażarki do zabudowy.
Bardziej oczekiwałem odpowiedzi porównawczej do Whirpoola czy Electroluxa (na płaszczyźnie technicznej).
Dobra to ianczej, im więcej czytam i szukam tym bardziej mam sprecyzowane oczekiwania.
Ok co byście doradzili wg poniższych oczekiwań:
- zabudowa około 1770.
- klasa energetyczna min. A+.
- koniecznie obieg powietrza czy też wentylatorek.
- sterowanie elektronicznie lub w ostateczności manualne najlepIej z oddzielnym ustawieniem na zamrażarkę i chłodziarkę.
- szuflada dla warzyw i owoców lub komora 0 mile widziana.
- na no frost mi nie zależy..

popey111
25-10-2013, 13:05
Hmmm.....
A co to znaczy mało pojemne?, chyba tak samo jak wszystkie lodówko-zamrażarki do zabudowy.
.

Pytałeś o beko to napisałem. Mało pojemne tzn. mało pojemne, zamrażalnik mniejszy o około 20L niż w konkurencji, zamrażarka też sporo mniejsza około 15L a w dodatku brak szuflady na warzywa, gdyby była różnica wynosiła by około 20L.

A co do whirlpoola i electroluxa to whirlpool ma lepsze ceny a electrolux za to większości osób bardziej się podoba.
Ewentualnie topowe modele electroluxa jednak mają lepsze parametry i są lepiej wykończone oraz zastosowano w nich lepsze rozwiązania techniczne :)

Bayzone_pl
26-10-2013, 10:17
Hmmm.....
A co to znaczy mało pojemne?, chyba tak samo jak wszystkie lodówko-zamrażarki do zabudowy.
Bardziej oczekiwałem odpowiedzi porównawczej do Whirpoola czy Electroluxa (na płaszczyźnie technicznej).
Dobra to ianczej, im więcej czytam i szukam tym bardziej mam sprecyzowane oczekiwania.
Ok co byście doradzili wg poniższych oczekiwań:
- zabudowa około 1770.
- klasa energetyczna min. A+.
- koniecznie obieg powietrza czy też wentylatorek.
- sterowanie elektronicznie lub w ostateczności manualne najlepIej z oddzielnym ustawieniem na zamrażarkę i chłodziarkę.
- szuflada dla warzyw i owoców lub komora 0 mile widziana.
- na no frost mi nie zależy..

Wszystko to co napisał kol. popey111 się zgadza a co do Twoich wymagań - Whirlpool ART 866/A+

Oszolom
26-10-2013, 11:01
Dzięki za propozycję, ale za wysoka półka cenowa.
Z Whirpoola który jest w moim zasięgu widzę modele.
ART456 AA+ - to chyba starsz model.
ART 489/7 - tutaj zastanawiające są negatywne opinie w sieci.
Te modele nie mają wszystkiego co bym chciał ale mają przynajmniej część w.w. cech.
No cóż jak w życiu,znowu trzeba będzie wybierać - oby dobrze....

Natrafiłem jeszcze na model Gorenije, który ma właściwie większość tego czego oczekuję. Gorenje RKI 5181 KW
Nie ma sterowania elektronicznego i ma troszkę mniejszą zamrażarkę.....warto?

Aha.Dziękuję kolegom za Beko - parametry niezłe ale rzeczywiście mała zamrażarka i chłodziarka.

popey111
26-10-2013, 11:09
Dzięki za propozycję, ale za wysoka półka cenowa.
Z Whirpoola który jest w moim zasięgu widzę modele.
ART456 AA+ - to chyba starsz model.
ART 489/7 - tutaj zastanawiające są negatywne opinie w sieci.
Te modele nie mają wszystkiego co bym chciał ale mają przynajmniej część w.w. cech.
No cóż jak w życiu,znowu trzeba będzie wybierać - oby dobrze....

Natrafiłem jeszcze na model Gorenije, który ma właściwie większość tego czego oczekuję. Gorenje RKI 5181 KW
Nie ma sterowania elektronicznego i ma troszkę mniejszą zamrażarkę.....warto?

Aha.Dziękuję kolegom za Beko - parametry niezłe ale rzeczywiście mała zamrażarka i chłodziarka.
Ale ten model gorenje ma sterowanie elektroniczne :) tyle tylko że znajduje się wewnątrz komory chłodziarki :)
Ja bym wziął gorenje ale whirlpool będzie porównywalny :) więc wybór do Ciebie należy :)

Doradca komfortu
30-10-2013, 21:04
Ja mam Amica i juz kilka lat służy bez zarzutów ;)

aps161 2g
02-11-2013, 16:43
A jaką dokładnie Amicę? Bo mnie czeka właśnie kupno lodówki Amica 180-183 cm. Dużego wyboru nie mam, a musi być Amica bo mąż się uparł,. że będzie wspierał Polską gospodarkę:mad:

Oszolom
02-11-2013, 23:24
No to jak Polską gospodarkę to ma do wyboru:
Mastercook
Samsung
LG
i jeszcze pewnie kilka fabryk produkujące w Polsce AGD się znajdzie......
Możesz mu przekazać, że ma wybór i to duży. Co by nie wybrał to będzie "wspieranie polskiej gospodarki"
MADE IN POLAND znajdzie na naprawdę wielu urządzeniach AGD.

Sam kupowałem TV ponad rok temu i jak doczytałem że jest robiony w Polsce, ułatwiło mi tą decyzję. stajnia to LG - Made in Kobierzyce PL.
To tak dla przykładu.....

rajmak
03-11-2013, 00:51
Od kilku dni zastanawiam się nad zakupem lodówki Bosch model Bosch KIN86AF30 lub KIS86AF30 różnica to system No Frost. Lodówka będzie w aneksie kuchennym i zastanawiam się czy poziom hałasu 39 db ( z No Frost) jest słyszalny. Bez systemu 35 dB. Czy to duża różnica hałasu dla użytkownika?

Bayzone_pl
04-11-2013, 12:20
Od kilku dni zastanawiam się nad zakupem lodówki Bosch model Bosch KIN86AF30 lub KIS86AF30 różnica to system No Frost. Lodówka będzie w aneksie kuchennym i zastanawiam się czy poziom hałasu 39 db ( z No Frost) jest słyszalny. Bez systemu 35 dB. Czy to duża różnica hałasu dla użytkownika?

to nie jest duża różnica...

to jest przepaść

mrsmoonx
04-11-2013, 12:53
A Electrolux enn3153aow do aneksu kuchennego?

Bayzone_pl
04-11-2013, 14:08
A Electrolux enn3153aow do aneksu kuchennego?

oczywiście - zwłaszcza że jest jedną z większych do zabudowy - bo już nie jedyną

mrsmoonx
04-11-2013, 14:41
No wlasnie o wielkosc sie rozchodzi:-) a co z no frost i glosnoscia? Nie bedzie przeszkadzac?
Bayzone a tak z ciekawosci zapytam, dlaczego negujesz no frost? Przyznam, ze mialam lodowke bez, rodzice maja z, wiec mam porownanie i no frost dla mnie wygrywaja

Bayzone_pl
05-11-2013, 08:36
No wlasnie o wielkosc sie rozchodzi:-) a co z no frost i glosnoscia? Nie bedzie przeszkadzac?
Bayzone a tak z ciekawosci zapytam, dlaczego negujesz no frost? Przyznam, ze mialam lodowke bez, rodzice maja z, wiec mam porownanie i no frost dla mnie wygrywaja

głośność, cena, praktyczność użytkowania (zabezpieczanie wszystkiego co się wkłada do lodówki)

a co do wielkości... Whirlpool ART 925 A++ :D

mrsmoonx
05-11-2013, 11:46
Wow! Cena troche zabija:-( planowalam wydatek max 2500 na lodowke, na stronie whirpoola nie moge jej znalezc, a chcialam cos wiecej poczytac na jej temat. Naprawde ta roznica 4dB jest az tak slyszalna? Mowie o 39 vs 35

Bayzone_pl
05-11-2013, 14:14
Wow! Cena troche zabija:-( planowalam wydatek max 2500 na lodowke, na stronie whirpoola nie moge jej znalezc, a chcialam cos wiecej poczytac na jej temat. Naprawde ta roznica 4dB jest az tak slyszalna? Mowie o 39 vs 35

różnica między 35 a 39 dB jest słyszalna bo oznacza 4 razy głośniej :)
inna sprawa że 39 dB to jak najbardziej akceptowalny poziom dla lodówki, niemniej 35 dB jest przy tym bezszelestne :)

ART 925A++ - ca. 2600,- ;) jest to nowość - ledwo co ogłoszona w nowym katalogu jakieś 3 miesiące temu - a strona Whirlpoola.. cóż... tu masz info o ART 925A++

http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/produkty/liniacube/lodowka/ART_925_A/

mitch
05-11-2013, 15:44
Od kilku dni zastanawiam się nad zakupem lodówki Bosch model Bosch KIN86AF30 lub KIS86AF30 różnica to system No Frost. Lodówka będzie w aneksie kuchennym i zastanawiam się czy poziom hałasu 39 db ( z No Frost) jest słyszalny. Bez systemu 35 dB. Czy to duża różnica hałasu dla użytkownika?
Ja kupiłem KIN86AF30. Mam porównanie do lodówki whirlpoola 45 dB i różnica w głośności jest jak między startującym odrzutowcem a rowerem ;) Czyli jak dla mnie wreszcie panuje błoga cisza. Niemniej jednak w nocy lodówka jest słyszalna (ale bez dramatyzowania, w zabudowie naprawdę jest cicho). 35 dB to już naprawdę musi być bezgłośnie.

czacz0r
05-11-2013, 23:07
Fundusze się jednak zmniejszyły i poszukuję lodówki do 1400 zł do zabudowy. Zwykła prosta lodówka bez gadżetów, bo wiadomo że za tę cenę szału nie będzie. Grunt, żeby była cicha, w miarę pojemny zamrażalnik i bez większej tandety jeśli chodzi o plastiki. Oglądałem pare tańszych modeli w marketach i niektóre szuflady w zamrażarce to chyba się rozlatują po pierwszym użyciu...

Bayzone_pl
06-11-2013, 08:27
Fundusze się jednak zmniejszyły i poszukuję lodówki do 1400 zł do zabudowy. Zwykła prosta lodówka bez gadżetów, bo wiadomo że za tę cenę szału nie będzie. Grunt, żeby była cicha, w miarę pojemny zamrażalnik i bez większej tandety jeśli chodzi o plastiki. Oglądałem pare tańszych modeli w marketach i niektóre szuflady w zamrażarce to chyba się rozlatują po pierwszym użyciu...

Elux ENN12801

Riposato
07-11-2013, 11:09
Witam serdecznie,
Potrzebuję lodówkę do zabudowy. Szukam czegoś taniego, choć niech się nie rozpadnie zbyt szybko ;)
Początkowo zdecydowałem się na Amicę BK313.3AA, bo jest w klasie A++, ale odesłałem ją po 2 dniach użytkowania, była potwornie głośna i załączała się co 15 minut, nie wiem czy to wada pojedynczego egzemplarza, czy wszystkie tak mają, na kartce znamionowej miała 41dB.
Zastanawiam się teraz nad zakupem:
Whirlpool art 491/a+/2
Electrolux ENN 2800 BOW
Ważne dla mnie kryteria to: cena, ma być cicha, no i pochodzić kilka lat; nie interesują mnie bajery.
Proszę o poradę i pozdrawiam!

mijus
07-11-2013, 13:43
Witam
A co sądzicie o lodówce do zabudowy ELECTROLUX ENN 3153AOW minusy, plusy jak nie to co w tej cenie

czacz0r
10-11-2013, 17:13
Elux ENN12801
Wiesz może jak wygląda sprawa z pojemnikiem na butelki w tej lodówce, bo gdzieś znalazłem, że w ogole nie ma takiej półki?

Bayzone_pl
12-11-2013, 08:38
Wiesz może jak wygląda sprawa z pojemnikiem na butelki w tej lodówce, bo gdzieś znalazłem, że w ogole nie ma takiej półki?

bo nie ma jej w standardowym wyposażeniu, ale mam nadzieję że nie jest to krytyczny warunek...

czacz0r
17-11-2013, 14:15
bo nie ma jej w standardowym wyposażeniu, ale mam nadzieję że nie jest to krytyczny warunek...

Lodówka Electrolux ENN12801 zakupiona. Po rozpakowaniu wszystko ok, zamrażalnik dosyć spory jak na lodówkę do zabudowy, półki regulowane i dosyć nieźle wykonane. Więcej info za parę dni po uruchomieniu.