PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16

ba-sia3
05-10-2009, 19:27
witam zapraszam do obejrzenia nowych zdjęć z budowy naszej salsy na http://chomikuj.pl/ba-sia3

pozdrawiam serdecznie

shira3
05-10-2009, 20:35
Mam podobne odczucia co do płytek w salonie,dlatego nie ma mowy o podłogówce w salonie-nie zdecydowałabym się na płytki nigdy przenigdy :P
dla mnie musi być przytulnie My też z tego powodu zrezygnowaliśmy z podłogówki w salonie a teraz myślę czy dać grzejniki w salonie czy kominek wystarczy? Chyba musi być bo drugie, na razie awaryjne mamy mieć gazowe, to co będzie gdy nie będziemy palić w kominku. Ktoś ma pomysł gdzie umieścić grzejnik/grzejniki?

ba-sia3
05-10-2009, 22:00
Jeśli chodzi o grzejniki w salonie to mysleliśmy o jednym długim pod oknem, jednak wydaje nam się , że z powodu dużych drzwi tarasowych oraz dużego metrażu potrzebny będzie jeszcze jeden. Miał być grzejnik kanałowy, przed drzwiami tarasowymi, ale chyba zdecydujemy się na mały obok drzwi tak żeby ukryć go za kanapą..... ale wszystko jeszcze jest do przemyślenia

tysia623
07-10-2009, 13:36
wow ale u was praca wre jak czytam :D zazdroszczę już tym którzy maja SSO a u mnie jak narazie kończą murować piwnice, mamy pod całym domem ( pod salonem będzie garaż) aa i ma pytanko do wszystkich którzy maja SSO : ile stopni wam wyszło przy schodach na poddasze???????

tysia623
08-10-2009, 18:57
a tu już moje początki dziennika :D

ewula83
09-10-2009, 09:46
WITAM SERDECZNIE
DAWNO SIĘ NIE ODZYWAŁAM BO TEŻ NIE MAM ZA BARDZO O CZYM PISAĆ. W WAKACJE ZALALIŚMY FUNDAMENTY, NIEDAWNO JE ZASYPALIŚMY. Z UBIJANIEM NIE MAMY SIĘ CO ŚPIESZYĆ PONIEWAŻ DALSZE PRACE ROZPOCZNIEMY DOPIERO W PRZYSZŁYM ROKU.

ewula83
09-10-2009, 09:51
MAM PYTANIE DO LANGEROB25
O ILE ZWIĘKSZYŁA SIĘ POWIERZCHNIA UŻYTKOWA WASZEGO DOMKU PO WPROWADZONYCH ZMIANACH- CHODZI MI O ZMIANĘ W KONSTRUKCJI GARAŻU. JAK DUŻY JEST POKÓJ KTÓRY TAM POWSTAŁ?

langerob25
09-10-2009, 11:33
MAM PYTANIE DO LANGEROB25
O ILE ZWIĘKSZYŁA SIĘ POWIERZCHNIA UŻYTKOWA WASZEGO DOMKU PO WPROWADZONYCH ZMIANACH- CHODZI MI O ZMIANĘ W KONSTRUKCJI GARAŻU. JAK DUŻY JEST POKÓJ KTÓRY TAM POWSTAŁ?

Dom przedłużony o metr i na parterze zyskaliśmy ok 10m2 ,na poddaszu też około 10 m2 (po podłodze) no i dodatkowy pomieszczenie długie na 960 cm i szerokie na 335 cm. Pomieszczenie to zostało podzielone na pokój (600cm x 335cm) i na dużą garderobę (320 cm x 335 cm).Dokładnie sam nie wiem o ile zwiększyła się powierzchnia użytkowa ale parter zwięszył się o 10 m2,a poddasze o ok 38 m2 ( po podłodze,bo użytkowa liczona jest od 190 cm wysokości).
Nad garażem wyszedł naprawdę ładny pokój i dodatkowo duża garderoba.Miałem wizytę Salsowiczów i bardzo spodobała się im ta zmiana(oni też przedłużyli dom o metr) .

aga.lublin
10-10-2009, 13:07
Witam wszystkich salsowiczów i gratuluję efektów przy budowach domków.
My z niecierpliwością czekamy na panów od dachu (maja przyjść w tym tygodniu).

do langerob:
jakiej membrany użyłeś na dach?
Nasza salsa jest podobna do Twojej (też mamy pokój nad garażem), tylko swojego domku nie wydł€żaliśmy, ma takie same wymiary jak w projekcie (malutka działka ;-()
Jak patrzę na Twój domek (super wyszedł) to utwierdzam sie w słuszności decyzji co do pokoju nad garażem.
Pozdrawiam.

langerob25
10-10-2009, 14:02
Kupiłem membranę Tyvek Supro z taśmą .Kosztowała majątek bo 10 zł/m2.Chociaż można kupić Tyvek supro bez taśmy i kosztuje już dużo mniej,bodajże 7,6 /m2.Wybór chyba dobry,dekarze chwalili.Wydaje mi się,że jest to ważna rzecz i nie ma co na tym oszczędzać.

Super ,że będzie podobna salsa do mojej.Jakieś fotki proszę :D

tysia623
10-10-2009, 16:48
u was tez pogoda do niczego????? :roll: zostało nam tyle roboty a tu jak na złość rano już przymrozki. Chcemy ocieplić piwnice a tu w kółko pada :cry:

aga.lublin
10-10-2009, 21:27
Będzie dziennik i fotki tylko jak mąż wróci z delegacji, bo zabrał aparat :-)

A pogoda rzeczywiście nas nie rozpieszcza, a my czekamy na dekarzy :cry:, oby jak najszybciej.
Trzymajcie kciuki salsowicze

tysia623
11-10-2009, 11:43
aga.lublin ja czekam z niecierpliwością :D

ba-sia3
15-10-2009, 22:24
witam wszystkich serdecznie

Borykamy się z mężem z wyborem koloru okien do naszego domku, mnie podobają się białe , kojarzą mi się z czystościąi spokojem.
tylko jakie drzwi do nich dobrać i jaką bramę garażową. Zaznaczam, że mamy zamówione już matowy grafitowy dach i grafitowe rynny.


Dziś cieśla przywiózł rusztowania, więc jeśli pogoda pozwoli jutro zacznie pracę.

nowe zdjęcie na http://chomikuj.pl/ba-sia3

igma
16-10-2009, 09:14
witam wszystkich serdecznie

Borykamy się z mężem z wyborem koloru okien do naszego domku, mnie podobają się białe , kojarzą mi się z czystościąi spokojem.
tylko jakie drzwi do nich dobrać i jaką bramę garażową. Zaznaczam, że mamy zamówione już matowy grafitowy dach i grafitowe rynny.


Dziś cieśla przywiózł rusztowania, więc jeśli pogoda pozwoli jutro zacznie pracę.

nowe zdjęcie na http://chomikuj.pl/ba-sia3

eehh, białe może kojarzy się z czystością, ale prędko po ich montażu przekonasz się, że utrzymanie ich we względnej czystości to niemałe wyzwanie.
Jeśli jednak się zdecydowałaś to najlepiej będą się one komponowały z białymi drzwiami

norola
16-10-2009, 10:47
witam wszystkich serdecznie

Borykamy się z mężem z wyborem koloru okien do naszego domku, mnie podobają się białe , kojarzą mi się z czystościąi spokojem.
tylko jakie drzwi do nich dobrać i jaką bramę garażową. Zaznaczam, że mamy zamówione już matowy grafitowy dach i grafitowe rynny.


Dziś cieśla przywiózł rusztowania, więc jeśli pogoda pozwoli jutro zacznie pracę.

nowe zdjęcie na http://chomikuj.pl/ba-sia3

eehh, białe może kojarzy się z czystością, ale prędko po ich montażu przekonasz się, że utrzymanie ich we względnej czystości to niemałe wyzwanie.
Jeśli jednak się zdecydowałaś to najlepiej będą się one komponowały z białymi drzwiami
podzielam zdanie IGMY do białych okien pasują drzwi wejściowe i garażowe tylko w kolorze białym.Ja chciałam mieć białe okna od wewnątrz dlatego też od wewnątrz będą białe a na zewnątrz ciemny orzech.Może pomyśl o takim wariancie? :D

igma
16-10-2009, 11:22
norola i to jest dobra alternatywa :) Tym bardziej, że do koloru okien wewnątrz już trochę trudniej dobiera się kolor wnętrza, wiem coś o tym :roll:

tysia623
16-10-2009, 11:51
ja się zgadzam z wami dziewczyny, totalnie nie podobają mi się białe okna i wiem jak ciężko je utrzymać w czystości bo sama myje wszystkie w domu:/

ba-sia3 widzę że u was robota idzie expresowo :D

igma
17-10-2009, 16:23
ba-sia3 domek pięknie rośnie. Ja żałuję, że mamy zaokrąglone tarasy i balkony, chociaż wygląda to pięknie to niestety będzie nas dużo kosztowało jeśli chodzi o wykończenie.Nie jestem pewna czy dobrze widzę, że masz jakoś inaczej wykończony dach, nie bardzo kapuję o co chodzi. :roll:
No i bardzo ładny domek stoi obok Waszej salsy

langerob25
17-10-2009, 17:31
ba-sia3 Nie jestem pewna czy dobrze widzę, że masz jakoś inaczej wykończony dach, nie bardzo kapuję o co chodzi. :roll:


Ba-sia3 będzie miała trumnę.Dobre rozwiązanie.Z tego co pamiętam ,to chyba ta Salsa to taka z większymi przeróbkami?

norola
17-10-2009, 17:52
ba-sia3 domek pięknie rośnie. Ja żałuję, że mamy zaokrąglone tarasy i balkony, chociaż wygląda to pięknie to niestety będzie nas dużo kosztowało jeśli chodzi o wykończenie.Nie jestem pewna czy dobrze widzę, że masz jakoś inaczej wykończony dach, nie bardzo kapuję o co chodzi. :roll:
No i bardzo ładny domek stoi obok Waszej salsy

ja też zwróciłam uwagę na ten dom obok-też mi się bardzo podoba :D

norola
17-10-2009, 17:56
ja się zgadzam z wami dziewczyny, totalnie nie podobają mi się białe okna i wiem jak ciężko je utrzymać w czystości bo sama myje wszystkie w domu:/

ba-sia3 widzę że u was robota idzie expresowo :D
białe nie są złe-kwestia gustu-u nas akurat białe będą wewnątrz bo pomieszczenia wydają się większe i jasniejsze,zwłaszcza ze salsa do dużych przestrzennych domów nie należy,a na zewnątrz brąz,bo będą pasować do drzwi,dachu i elewacji. :)

shira3
17-10-2009, 19:36
ba-sia3 Nie jestem pewna czy dobrze widzę, że masz jakoś inaczej wykończony dach, nie bardzo kapuję o co chodzi. :roll:


Ba-sia3 będzie miała trumnę.Dobre rozwiązanie.Z tego co pamiętam ,to chyba ta Salsa to taka z większymi przeróbkami? :o :o :o

langerob25
17-10-2009, 21:33
ba-sia3 Nie jestem pewna czy dobrze widzę, że masz jakoś inaczej wykończony dach, nie bardzo kapuję o co chodzi. :roll:


Ba-sia3 będzie miała trumnę.Dobre rozwiązanie.Z tego co pamiętam ,to chyba ta Salsa to taka z większymi przeróbkami? :o :o :o

Kurcze,trochę dziwnie to zabrzmiało,u nas się tak mówi na skosy betonowe,bo chyba takie będzie mieć Ba-sia3,jeśli dobrze zauważyłem na fotkach

annaoj20008
18-10-2009, 00:37
Mama mia :roll: , co Wy tu wypisujecie :lol:...
Jeśli chodzi o okna to osobiście białe podobają mi się we wnętrzach, ale ze względu na trudności w utrzymaniu czystości framug też podjęłam decyzję o orzechu.
Rozjaśnię pomieszczenie płytkami :wink:
Czy ta pogoda jeszcze się zmieni? co mówią górale? zima w październiku, to lekka przesada. Jeszcze nie mam podłączonego gazu i grzejnikow...nie mówiąc o ociepleniu poddasza. Zaczęliśmy od ocieplenia elewacji. Jak się uda to rzucimy jeszcze tynk.
Lanie posadzek odbędzie się 26X( nareszcie).

langerob25
18-10-2009, 07:30
Spoko,podobno ma być jeszcze "babie lato".Tak więc i tynk położą.Masz jakiś termin ,kiedy chcesz się wprowadzić?Bo pędzisz w zastraszającym tempie

igma
18-10-2009, 09:49
Spoko,podobno ma być jeszcze "babie lato".Tak więc i tynk położą.Masz jakiś termin ,kiedy chcesz się wprowadzić?Bo pędzisz w zastraszającym tempie
Właśnie i jeszcze mnie przegoni.

Też uważam, że białe okna są ładne, tyle, że niestety trzeba je często myć, a ja nie lubię tego robić :-?
Wczoraj kupiliśmy farby do wszystkich pomieszczeń na dole domu. Fajnie było wybierać :D

ba-sia3 odezwij się, wszyscy zastanawiamy się jak ten dach wygląda w środku

norola
18-10-2009, 11:48
Spoko,podobno ma być jeszcze "babie lato".Tak więc i tynk położą.Masz jakiś termin ,kiedy chcesz się wprowadzić?Bo pędzisz w zastraszającym tempie
Właśnie i jeszcze mnie przegoni.

Też uważam, że białe okna są ładne, tyle, że niestety trzeba je często myć, a ja nie lubię tego robić :-?
Wczoraj kupiliśmy farby do wszystkich pomieszczeń na dole domu. Fajnie było wybierać :D

ba-sia3 odezwij się, wszyscy zastanawiamy się jak ten dach wygląda w środku
Ale fajnie-też jużbym chciaławybierać kolory farb...taki kolorowy zawrót głowy :D

igma
18-10-2009, 14:35
Faktycznie kolorowy zawrót głowy jeśli chodzi o wybór, ale nasze kolorki będą raczej stonowane :) Może na górze zaszalejemy... w sensie kolorów oczywiście :wink:

ba-sia3
18-10-2009, 21:35
witam nie zaglądałam przez dwa dni a tu tyle o mnie czuję sie trochę jak gwiazda... haha

A rzeczywiście, skosy betonowe i na to pójdzie ocieplenie ze styropianu ale najpierw pan majster musi zrobić konstrukcję dachu, co już powolutku się zaczęło robić.

A propos drugiego stropu... panowie murarze stwierdzili, że lądowisko dla helikoptrów szykujemy... :D

ba-sia3
18-10-2009, 21:42
Spoko,podobno ma być jeszcze "babie lato".Tak więc i tynk położą.Masz jakiś termin ,kiedy chcesz się wprowadzić?Bo pędzisz w zastraszającym tempie
Właśnie i jeszcze mnie przegoni.

Też uważam, że białe okna są ładne, tyle, że niestety trzeba je często myć, a ja nie lubię tego robić :-?
Wczoraj kupiliśmy farby do wszystkich pomieszczeń na dole domu. Fajnie było wybierać :D

ba-sia3 odezwij się, wszyscy zastanawiamy się jak ten dach wygląda w środku


na razie są jeszcze w środku stemple więc guzik widać ale za jakieś dwa tygodnie obiecuję zdjęcia.
na razie początki dach na chomiku http://chomikuj.pl/ba-sia3

igma
19-10-2009, 08:58
A propos drugiego stropu... panowie murarze stwierdzili, że lądowisko dla helikoptrów szykujemy... :D
hahaha, dobre. A dlaczego na taki dach się zdecydowaliście?

annaoj20008
19-10-2009, 20:29
Dzięki za pocieszenie w sprawie pogody 8)
Dzisiaj w nocy było -1,5 stopnia. W czwartek mają pociągnąć gazociąg(hi, hi)do budynku, a w następnym tygodniu może wewnętrzna instalacja gazowa. Może, bo brak wewn. ocieplenia więc o grzaniu nie ma mowy. Tak w ogóle to kolejność prac mamy trochę pokićkaną, ale jakoś się zazębiają.
Przeprowadzkę mamy w planach na wiosnę. Realnie patrząc to okolice maja, czyli tak jak zaczęliśmy burzyć stary domek.
Do Bożego Narodzenia ekipa ma się wynieść czyli mają być już gładzie, posadzki, podłączony gaz , prąd,otynkowana elewacja + cokół, parapety zewnętrzne, opierzenie na balkonie i wstawione drzwi wejściowe, które od dzisiaj stoją w magazynie i czekają na montaż.
Po nowym roku planujemy wpuścić płytkarza ale najpierw musimy go znaleźć :lol:
Obecnie w środku panuje straszliwie przerażające zzzimno i jest brrrr... .

shira3
20-10-2009, 16:59
A ja mam dylemat: Tynkarz ( maszynowy) woła 14 zł za m2 - sama robocizna. Czy to dobra cena? Ile was wyniosły tynki? Tzn robocizna i materiał?

annaoj20008
20-10-2009, 21:56
My mamy zrobione maszynowe cementowo-wapienne za 21 zł materiał+ robocizna(wszystko załatwiał wykonawca). Na to położą gładź gipsową 10zł za metr,pod malowanie. Myślę, że niektórzy mogą mieć niższe ceny.

ba-sia3
21-10-2009, 08:27
A propos drugiego stropu... panowie murarze stwierdzili, że lądowisko dla helikoptrów szykujemy... :D
hahaha, dobre. A dlaczego na taki dach się zdecydowaliście?


taki dach z tego względu, że stabilniejszy, bardziej trwały, W sufitach podwieszanych lubią roić sie pęknięcia na styku dwóch płyt .
no i chyba tyle.

ba-sia3
21-10-2009, 08:30
A ja mam dylemat: Tynkarz ( maszynowy) woła 14 zł za m2 - sama robocizna. Czy to dobra cena? Ile was wyniosły tynki? Tzn robocizna i materiał?


Nam powiedzieli 9 złotych bo takich tanich fachowców gdzieś teść nam znalazł.
To ci sami, którzy budowali nam dom.

shira3
22-10-2009, 11:31
A co myślicie o tynkach gipsowych?

langerob25
22-10-2009, 11:50
moim zdaniem tynki CW są jednak lepsze.Zwłaszcza jeśli chodzić o chłonięcie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne i wapno to jednak jednak wapno.I w zaprawie i w tynkach

annaoj20008
22-10-2009, 15:26
Też nie wiedziałam co wybrać, ale po przedstawieniu za i przeciw stanęło na cem-wap. Zgadzam się z @langerobem, naszym forumowym specjalistą. Gipsowe są bardzo kruche, delikatne stuknięcie i poprawka a z wilgocią też są za pan brat, co mi akurat nie odpowiada, bo miałam jej dosyć w starym domku.
Może przy gipsowych jest mniej roboty, kładziesz i są, ale wolę tradycyjne twardsze cem-wap.

langerob25
22-10-2009, 16:05
Jak na ostatnią warstwę tynków CW da się drobniutki piasek,to naprawdę super to wygląda.

igma
22-10-2009, 17:21
Zmieniając temat. My właśnie jesteśmy w naszym domku i próbujemy iPLUSA, wygląda na to, że bez antenki się nie obejdzie. Schody mamy zamontowane, jeszcze jutro balustrady i poprawki w sobotę. Piękne są. Maż maluje kuchnię, bo w przyszłym tygodniu mają być meble :) Cudownie jest w domku. Pali się w kominku, kotek wszystkim dokucza :) , dwa razy zmazał mi wpisany w muratora tekst

norola
22-10-2009, 17:57
Zmieniając temat. My właśnie jesteśmy w naszym domku i próbujemy iPLUSA, wygląda na to, że bez antenki się nie obejdzie. Schody mamy zamontowane, jeszcze jutro balustrady i poprawki w sobotę. Piękne są. Maż maluje kuchnię, bo w przyszłym tygodniu mają być meble :) Cudownie jest w domku. Pali się w kominku, kotek wszystkim dokucza :) , dwa razy zmazał mi wpisany w muratora tekst

wow-czekamy na fotki IGMA :D

annaoj20008
22-10-2009, 18:43
Tak, tak czekamy@igma na fotki :wink:
Jutro wyruszam na sesję zdjęciową do zzzimnej Salsy i muszę wyrysować murarzom łuk nad wejściem-na styropianie oczywiście.

A tak wogóle, to dzisiaj pani w banku przypomniała nam, że do końca stycznia musimy zrobić odbiór budynku( wymogi kredytowe i nasz nieprzemyślany termin).

Napiszcie kochani co trzeba przygotować do odbioru? lub gdzie szukać szczególowych wskazówek?

langerob25
22-10-2009, 19:27
Tak, tak czekamy@igma na fotki :wink:
Jutro wyruszam na sesję zdjęciową do zzzimnej Salsy i muszę wyrysować murarzom łuk nad wejściem-na styropianie oczywiście.

A tak wogóle, to dzisiaj pani w banku przypomniała nam, że do końca stycznia musimy zrobić odbiór budynku( wymogi kredytowe i nasz nieprzemyślany termin).

Napiszcie kochani co trzeba przygotować do odbioru? lub gdzie szukać szczególowych wskazówek?

Zobacz tutaj (http://www.dachowy.pl/node/640/print)
lub tutaj (http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,7373/Itemid,33/)

Tu masz dokładne rozporządzenie co potrzeba ze starostwa w Toruniu,bo gdzieś blisko chyba mieszkasz powiat toruński (http://www.bip.pinb.powiattorunski.pl/aktualizacja/data/pliki/20842_Zalaczniki_wymagane_do_zawiadomienia_o_zakon czeniu_budowy.pdf)

annaoj20008
22-10-2009, 20:31
Dzięki @langerob :D

Wydrukowałam listę z 17 punktami i będę sobie powoli odhaczać :lol:
Zacznę od geodety, bo wyczytałam, że czeka sięna naniesienie zmian w Geodezji ok.1,5 miesiąca :o

igma
22-10-2009, 21:49
Zdjęcia są już w dzienniku

annaoj20008
22-10-2009, 22:31
Wlaśnie wskoczyłam do Twojego dziennika i...po prostu pięknie.
Czy mi się uda wszystko dobrze dobrać?
Czasami brąz z brązem potrafi się gryźć.
Już się boję :lol:

Pozdrowienia :P

norola
23-10-2009, 07:13
Zdjęcia są już w dzienniku

IGMAjestem pod wrażeniem-widzę że lubisz brązy(zupełnie jak ja)-wszystko pięknie się komponuje :D

igma
23-10-2009, 09:43
Zdjęcia są już w dzienniku

IGMAjestem pod wrażeniem-widzę że lubisz brązy(zupełnie jak ja)-wszystko pięknie się komponuje :D
Prawda jest taka, że jak już się wstawiło drzwi zewnętrzne i okna w kolorze brązowym to najlepiej by było pozostałą stolarkę też mieć w brązach. A płytki do łazienki, no cóż idąc do sklepów, gdzie możemy obejrzeć sobie wystawy łazienek, widzimy przede wszystkim aranżacje w kolorach brąz i coś tam do brązu, a swoją drogą, że długo szukaliśmy płytek do łazienki; aż wreszcie zobaczyłam te i wiedziałam, że już inne nie będą mi się podobały. W górnej łazience na pewno nie będzie brązowych :lol: W kuchni, na podłodze mamy płytki jasne - kremowe i wymyśliłam sobie fajne zestawienie kolorów. Podłoga jasna, meble na dole ciemne, blat jasny, płytki ścienne ciemne później meble powyżej jasne i nad nimi ciemna ściana... i dalej sufit jasny :roll: :lol: hehe

norola
24-10-2009, 11:53
Zdjęcia są już w dzienniku

IGMAjestem pod wrażeniem-widzę że lubisz brązy(zupełnie jak ja)-wszystko pięknie się komponuje :D
Prawda jest taka, że jak już się wstawiło drzwi zewnętrzne i okna w kolorze brązowym to najlepiej by było pozostałą stolarkę też mieć w brązach. A płytki do łazienki, no cóż idąc do sklepów, gdzie możemy obejrzeć sobie wystawy łazienek, widzimy przede wszystkim aranżacje w kolorach brąz i coś tam do brązu, a swoją drogą, że długo szukaliśmy płytek do łazienki; aż wreszcie zobaczyłam te i wiedziałam, że już inne nie będą mi się podobały. W górnej łazience na pewno nie będzie brązowych :lol: W kuchni, na podłodze mamy płytki jasne - kremowe i wymyśliłam sobie fajne zestawienie kolorów. Podłoga jasna, meble na dole ciemne, blat jasny, płytki ścienne ciemne później meble powyżej jasne i nad nimi ciemna ściana... i dalej sufit jasny :roll: :lol: hehe

pomysłowo :D

shira3
27-10-2009, 18:03
Niniejszym melduję, że nareszcie mamy SSO !!!!!!!!!!!!!!! :D

tysia623
27-10-2009, 18:22
WOW GRATULACJE shira3 :D !!!!!!

rrober1975
27-10-2009, 18:26
GRATULACJE :D

annaoj20008
28-10-2009, 07:45
@shira, gratulacje!!!

:P :P :P :P :P

burifanek
28-10-2009, 08:43
Niniejszym melduję, że nareszcie mamy SSO !!!!!!!!!!!!!!! :D


TO I JA PRZYŁĄCZAM SIE DO GRATULACJII!!!!!!!!!!

ANNJAK3005
28-10-2009, 22:34
HEJ

ANNJAK3005
28-10-2009, 22:39
WITAM WAS SERDECZNIE PO DLUGIM CZASIE ALE OBOWIĄZKI I TD U NAS JUZ OCIEPLONY DOMEK I WYGLĄDA TEN KOLOREK FAJNIE JAK SLODKA LANDRYNKA JEŚLI MACIE OCHOTĘ POOGLĄDAC TO ZAJRZYJCIE NA WWW.CHOMIKUJ.PL/SALSA17 A I MAMY NOWEGO DOMOWNIKA JEST ŚLICZNY TYLKO TROCHĘ NIEPOSŁUSZNY POZDROWIENIA :lol: :lol:

ANNJAK3005
28-10-2009, 22:41
TYLKO TYM RAZEM NIE NA POCZĄTEK ALE NA GALERIA TAK MI WYSZŁO A DAWNO TEGO NIE ROBIŁAM :roll: :lol:

norola
29-10-2009, 07:25
TYLKO TYM RAZEM NIE NA POCZĄTEK ALE NA GALERIA TAK MI WYSZŁO A DAWNO TEGO NIE ROBIŁAM :roll: :lol:
już myślałam ,że o nas zapomniałaś :D pięknie-a nowy domownik słodki 8) ja odliczam dni do przyjazdu okien :)

norola
29-10-2009, 07:27
a swoją drogą ciekawa jestem czy nasza BG nas odwiedza na forum 8) :D tak mi się o niej przypomniało,ciekawe jak się jej mieszka w salsie :wink:

annaoj20008
29-10-2009, 07:37
ANNJAK3005 fajnie że się odezwałaś. Takie wykończone Salsy bardzo lubię.
Kolorek domu inny niż wszystkie. W rzeczywistości napewno ładnie komponuje z poręczami i rynnami srebrnymi. No i w środku coraz ładniej. Psiutek to beagle? znajoma ma taką rasę i jest bardzo zadowolona, chociaż lubi też podobno popsocić :lol:

Pozdrowienia dla wszystkich zapracowanych. Lecę, bo podobno wpadną do mnie z wizytą gazownicy :P. Nareszcie!

shira3
29-10-2009, 09:55
ja odliczam dni do przyjazdu okien :) Ja też ;)
Dziękujemy wszystkim za gratulacje :) ANNA JAK - fajna ta Twoja Salsa - zazdraszczamy :D

ANNJAK3005
29-10-2009, 15:08
dziękuje a psiunia to baegle faktycznie uparciuch z niego ale za to straszny pieszczoch . powiem Wam ze cudnie sie mieszka gdybyśmy byli troche odważniejsi to dawno byśmy się budowali ale mamy już to za sobą i jest cudownie.pozdrowienia

igma
29-10-2009, 17:23
ANNJAK3005 miło, że o nas pamiętasz. Najważniejsze, że udaje się iść do przodu. Sprawa rozstrzygnięta, mam na myśli, że będziemy miały takie same sofy w salonie. Myśleliśmy, że uda nam się wygospodarować trochę gotówki na nowy narożnik, ale się nie udało więc zabieramy sofy z naszego obecnego mieszkanka. Identyczne jak Twoje i też będą w salsie, ech :D

tysia623
29-10-2009, 20:34
ANNJAK3005 ślicznie wykończony domek :D już nie mogę się doczekać kiedy mój będzie tak wyglądał :)

A&T
30-10-2009, 07:07
Igma schody bomba :D i cała reszta. Ja tez już bym chciała być na takim etapie. U nas niedługo SSO - i to na tyle w tym roku.
Mam pytanie, tak patrzę na Twoją kuchnię i ten nieszczęśnie uszkodzony zlewozmywak i tak się zastanawiam w którym miejscu on będzie.

igma
30-10-2009, 09:03
Zlewozmywak będzie pod zlewem, otwór jeszcze nie wycięty. Wiem, że jego umiejscowienie może nieco utrudnić mycie okna, ale będę musiała sobie radzić :)

shira3
30-10-2009, 09:51
Zlewozmywak będzie pod zlewem, otwór jeszcze nie wycięty. Wiem, że jego umiejscowienie może nieco utrudnić mycie okna, ale będę musiała sobie radzić :) ? :o

norola
30-10-2009, 10:16
Zlewozmywak będzie pod zlewem, otwór jeszcze nie wycięty. Wiem, że jego umiejscowienie może nieco utrudnić mycie okna, ale będę musiała sobie radzić :)

znaczy się będzie na poziomie okna?bo też nie bardzo zrozumiałam,chyba shira też :D

igma
30-10-2009, 11:15
Oj dziewczyny, nie rozumiecie :wink: :lol:
Będzie pod oknem oczywiście :lol:
Taka mała pomyłka... słowna...

norola
30-10-2009, 17:04
Oj dziewczyny, nie rozumiecie :wink: :lol:
Będzie pod oknem oczywiście :lol:
Taka mała pomyłka... słowna...

chciałyśmy się upewnić :D ja tak sie zastanawiałam nad tym miejscem na zlew-ale boję się że będzie mi się chlapać okno :)

shira3
30-10-2009, 19:39
U mnie będzie w rogu blisko okna ;)

norola
31-10-2009, 07:25
U mnie będzie w rogu blisko okna ;)

u mnie róg też wchodzi w grę :wink:

igma
31-10-2009, 07:42
chciałyśmy się upewnić :D ja tak sie zastanawiałam nad tym miejscem na zlew-ale boję się że będzie mi się chlapać okno :)
mi okno nie będzie się chlapać, przecież jest jeszcze szerokość parapetu, dopiero później bateria i zlewozmywak. Zresztą zmywarkę muszę mieć, mam nadzieję, że nie przyjdzie mi na nią czekać zbyt długo

shira3
31-10-2009, 15:39
Igma, masz już zabudowę kuchni - jest tam jeszcze gdzie się obrócić?

igma
31-10-2009, 16:08
Jasne, że jest

shira3
31-10-2009, 16:18
To się cieszę:) Jakoś wydaje mi się strasznie malutka ;)
A u nas dzisiaj byli dwaj panowie T. i przywieźli drzwi :) Pięeeekne :D Czy Wy montowaliście przed czy po tynkach wewnętrznych?
Edit. Dopatrzyłam - przed :wink: W związku z tym pytanie czym zabezpieczyliście przed zniszczeniem?

igma
31-10-2009, 18:44
W sumie to tynkarze sami zabezpieczyli drzwi, folią
http://foto1.m.onet.pl/_m/e51cfed06ade5ad922a7e7a5236f2955,10,19,0.jpg

annaoj20008
31-10-2009, 21:35
My planujemy okno tak jak w projekcie tj. w narożniku.
@igma, a co z otwieraniem okna? są specjalne baterie, czary mary i baterie wyciągasz, wkładasz do zlewu i otwierasz okno. Nie przekonuje mnie to i podobno są dosyć drogie.

burifanek
31-10-2009, 21:55
My planujemy okno tak jak w projekcie tj. w narożniku.
@igma, a co z otwieraniem okna? są specjalne baterie, czary mary i baterie wyciągasz, wkładasz do zlewu i otwierasz okno. Nie przekonuje mnie to i podobno są dosyć drogie.

Ja też jestem za zlewozmywakiem w rogu chociaż jeszcze nie wiem do końca ale wydaje Mi się że to będzie najlepsze rozwiązanie :) Pod oknem na pewno nie dam po pierwsze okno jest zawsze zachlapane i to nie tylko wodą :roll: wiem coś o tym bo użytkuję w tej chwili taki zlewozmywak i mało tego parapet jest 15 cm nad nim a okno jeszcze wyżej więc nic już Mnie raczej do takiego usytuowania nie przekona co do baterii to są składane ale nie wiem jak zachowują się w praktyce.

igma
01-11-2009, 07:51
Ja również mam teraz zlewozmywak pod oknem i żadnego chlapania nie ma, może to zależy od techniki mycia naczyń, może od dokładności osoby myjącej naczynia. Zlewozmywak w rogu też miałam i nad nim szafki, i NIGDY WIĘCEJ. Totalnie niewygodnie.
Co do otwierania okna na szerz to i tak nigdy tego nie robię, zawsze uchylam, w każdym razie, gdyby była taka potrzeba to wystarczająco mocno, wg moich potrzeb, da radę je otworzyć. Cała kuchnia jest przeze mnie dokładnie przemyślana, dużo z mężem myśleliśmy nad tym co gdzie i jak, żeby na, niestety niedużej powierzchni usytuować wszystko jak najbardziej praktycznie. Szafki górne muszą być bo to jedyne miejsca gdzie można coś więcej schować, a spróbuj pod taką szafką umyć wygodnie naczynia, no chyba, ze masz 150 cm wzrostu.

igma
01-11-2009, 07:58
Nawet na forum jest poruszony wątek najlepszego usytuowania zlewozmywaka. Ilu ludzi tyle różnych opinii. Więc niech każdy robi co chce, a później się przekona gdzie zrobił błąd :) Ja lubię myć naczynia przy oknie, lubię mieć oko na okolicę, jest więcej światła ( naczynia na pewno będą domyte ;) ) Dzięki temu, że zlewozm. pod oknem można również pilnować dziecka, które przykładowo jest na dworze bez naszej bezpośredniej opieki.

burifanek
01-11-2009, 08:46
Ja również mam teraz zlewozmywak pod oknem i żadnego chlapania nie ma, może to zależy od techniki mycia naczyń, może od dokładności osoby myjącej naczynia. Zlewozmywak w rogu też miałam i nad nim szafki, i NIGDY WIĘCEJ. Totalnie niewygodnie.
Co do otwierania okna na szerz to i tak nigdy tego nie robię, zawsze uchylam, w każdym razie, gdyby była taka potrzeba to wystarczająco mocno, wg moich potrzeb, da radę je otworzyć. Cała kuchnia jest przeze mnie dokładnie przemyślana, dużo z mężem myśleliśmy nad tym co gdzie i jak, żeby na, niestety niedużej powierzchni usytuować wszystko jak najbardziej praktycznie. Szafki górne muszą być bo to jedyne miejsca gdzie można coś więcej schować, a spróbuj pod taką szafką umyć wygodnie naczynia, no chyba, ze masz 150 cm wzrostu.

Trochę Mi się wierzyć nie chce w to co piszesz że nie masz pochlapanego okna :o no chyba że wogóle nie myjesz...druga sprawa nigdy wszystkiego nie da się dobrze do końca przemysleć pamiętaj zawsze popełnisz jakiś błąd nikt nie jest doskonały jesteśmy tylko ludżmi a nie ma ludzi nie omylnych wszystko wychodzi w praktyce.Wzrostu nie mam 150 cm ale trochę więcej,naczynia mam domyte,użytkowałam w swoim domu przez 10 lat zlew pod szafkami i jakoś nie zauważyłam dyskomfortu ani Ja ani mąż sporo ode Mnie większy i szerszy.Teraz użytkuję pod oknem i widzę jak ono wygląda jast zawsze zachlapane.Co do pilnowania dziecka przez tak małe okno to Cię podziwiam bo Ja choćbym nie wiem jaką miała szyję i otworzyła okno na szerz w kuchi to na Swojej działce,która do olbrzymich nie należy nie jestem w stanie przez okno upilnować dziecka no chyba że bym je przywiązała do słupa co dla Ciebie wydaje się z tego co piszesz bardzo dobrym pomysłem.Widzisz każdy ma inny pogląd na to gdzie będzie miał zlewozmywaki i inne opinie na ten temat a wątek na Forum przeczytałam i to ze szczególną dokładnością. :wink:

burifanek
01-11-2009, 08:46
Ja również mam teraz zlewozmywak pod oknem i żadnego chlapania nie ma, może to zależy od techniki mycia naczyń, może od dokładności osoby myjącej naczynia. Zlewozmywak w rogu też miałam i nad nim szafki, i NIGDY WIĘCEJ. Totalnie niewygodnie.
Co do otwierania okna na szerz to i tak nigdy tego nie robię, zawsze uchylam, w każdym razie, gdyby była taka potrzeba to wystarczająco mocno, wg moich potrzeb, da radę je otworzyć. Cała kuchnia jest przeze mnie dokładnie przemyślana, dużo z mężem myśleliśmy nad tym co gdzie i jak, żeby na, niestety niedużej powierzchni usytuować wszystko jak najbardziej praktycznie. Szafki górne muszą być bo to jedyne miejsca gdzie można coś więcej schować, a spróbuj pod taką szafką umyć wygodnie naczynia, no chyba, ze masz 150 cm wzrostu.

Tutaj jest wątek o zlewozmywakach

http://forum.muratordom.pl/zlew-przy-oknie-za-i-przeciw,t161517.htm?highlight=zlewozmywak%20pod%20 oknem

Opinie bardzo podzielone ludzi użytkujących.

igma
01-11-2009, 08:59
Trochę Mi się wierzyć nie chce w to co piszesz że nie masz pochlapanego okna :o no chyba że wogóle nie myjesz...druga sprawa nigdy wszystkiego nie da się dobrze do końca przemysleć pamiętaj zawsze popełnisz jakiś błąd nikt nie jest doskonały jesteśmy tylko ludżmi a nie ma ludzi nie omylnych wszystko wychodzi w praktyce.Wzrostu nie mam 150 cm ale trochę więcej,naczynia mam domyte,użytkowałam w swoim domu przez 10 lat zlew pod szafkami i jakoś nie zauważyłam dyskomfortu ani Ja ani mąż sporo ode Mnie większy i szerszy.Teraz użytkuję pod oknem i widzę jak ono wygląda jast zawsze zachlapane.Co do pilnowania dziecka przez tak małe okno to Cię podziwiam bo Ja choćbym nie wiem jaką miała szyję i otworzyła okno na szerz w kuchi to na Swojej działce,która do olbrzymich nie należy nie jestem w stanie przez okno upilnować dziecka no chyba że bym je przywiązała do słupa co dla Ciebie wydaje się z tego co piszesz bardzo dobrym pomysłem.Widzisz każdy ma inny pogląd na to gdzie będzie miał zlewozmywaki i inne opinie na ten temat a wątek na Forum przeczytałam i to ze szczególną dokładnością. :wink:
Pewnie, że tak, drutem kolczastym za szyje
Teraz to już przesadziłaś. Dla nas dwóch nie ma miejsca na tym forum. Ja ustępuje.

W związku z tym żegnam się z Wami Kochani Salsowicze
igma

burifanek
01-11-2009, 09:04
Trochę Mi się wierzyć nie chce w to co piszesz że nie masz pochlapanego okna :o no chyba że wogóle nie myjesz...druga sprawa nigdy wszystkiego nie da się dobrze do końca przemysleć pamiętaj zawsze popełnisz jakiś błąd nikt nie jest doskonały jesteśmy tylko ludżmi a nie ma ludzi nie omylnych wszystko wychodzi w praktyce.Wzrostu nie mam 150 cm ale trochę więcej,naczynia mam domyte,użytkowałam w swoim domu przez 10 lat zlew pod szafkami i jakoś nie zauważyłam dyskomfortu ani Ja ani mąż sporo ode Mnie większy i szerszy.Teraz użytkuję pod oknem i widzę jak ono wygląda jast zawsze zachlapane.Co do pilnowania dziecka przez tak małe okno to Cię podziwiam bo Ja choćbym nie wiem jaką miała szyję i otworzyła okno na szerz w kuchi to na Swojej działce,która do olbrzymich nie należy nie jestem w stanie przez okno upilnować dziecka no chyba że bym je przywiązała do słupa co dla Ciebie wydaje się z tego co piszesz bardzo dobrym pomysłem.Widzisz każdy ma inny pogląd na to gdzie będzie miał zlewozmywaki i inne opinie na ten temat a wątek na Forum przeczytałam i to ze szczególną dokładnością. :wink:
Pewnie, że tak, drutem kolczastym za szyje
Teraz to już przesadziłaś. Dla nas dwóch nie ma miejsca na tym forum. Ja ustępuje.

W związku z tym żegnam się z Wami Kochani Salsowicze
igma


Widzsz igma każdy wyraża Swoją opinię na ten temat po to chyba jest FORUM i wszystko trzeba przedyskutować i zapytać osób które mogą coś doradzić bo mają z tym styczność.Co Ty teraz chcesz pokazać pisząc ten tekst" ŻE DLA NAS DWÓCH NIE MA MIEJSCA NA FORUM" to nie bardzo rozumiem :o

norola
01-11-2009, 17:16
ojojoj co to się narobiło. Nie kłoćmy się-nie ma to najmniejszego sensu-tak samo jak na siłę wywieranie na kimś presji i narzucanie własnego zdania. IGMA czy to jest powód żeby rezygnować z pisania na forum?
Może kazdego poniosły za bardzo emocje. Ja w sumie co do usytuowania zlewozmywaka podzielam zdanie BURIFANKA,ale to już indywidualna decyzja kazdego z nas i nie ma co się spierać-każdy z nas zmienia projekt po swojemu-w miarę swoich potrzeb,dajmy sobie nieco przestrzeni i możliwości na to by sie wypowiedzieć,bez obrażania i bez oceniania,które przekracza granice dobrego smaku.. :cry:
to co zapominamy o sprawie i już???

burifanek
01-11-2009, 17:59
ojojoj co to się narobiło. Nie kłoćmy się-nie ma to najmniejszego sensu-tak samo jak na siłę wywieranie na kimś presji i narzucanie własnego zdania. IGMA czy to jest powód żeby rezygnować z pisania na forum?
Może kazdego poniosły za bardzo emocje. Ja w sumie co do usytuowania zlewozmywaka podzielam zdanie BURIFANKA,ale to już indywidualna decyzja kazdego z nas i nie ma co się spierać-każdy z nas zmienia projekt po swojemu-w miarę swoich potrzeb,dajmy sobie nieco przestrzeni i możliwości na to by sie wypowiedzieć,bez obrażania i bez oceniania,które przekracza granice dobrego smaku.. :cry:
to co zapominamy o sprawie i już???


Słuszna racja norola to jest FORUM gdzie wymieniamy się doświadczeniami i spostrzeżeniami bo chyba po to tutaj wszyscy jesteśmy :wink:

KUZMA
01-11-2009, 19:49
Dziewczyny kazdy moze wypowiadac swoje zdanie, pod warunkiem , że nikogo nie obraża :(
Na miejscu igmy zrobilabym to samo :( tzn. pożegnała sie z forum :(

norola
02-11-2009, 05:46
Dziewczyny kazdy moze wypowiadac swoje zdanie, pod warunkiem , że nikogo nie obraża :(
Na miejscu igmy zrobilabym to samo :( tzn. pożegnała sie z forum :(

ale dlaczego akurat ona ma się pożegnać??przecież każdy się tu lubi i szanuje,może emocje poniosły za bardzo obie strony...ja tutaj nie trzymam żadnej strony,bo czytając dialog widać,że obie strony troszkę się zagalopowały :-? dziewczyny pogadajcie ze sobą,bo szkoda naszego forum i tego że zapanowała tutaj taka atmosfera. :cry:

norola
02-11-2009, 09:23
z innej beczki i wracając do TEMATU FORUM- co u was w tej chwili na budowach? przerwa czy też nie dajecie się zimie i coś robicie? :wink: U mnie jutro lub pojutrze będzie montaż okien :D już nie mogę sie doczekać :D

KUZMA
02-11-2009, 10:30
Norola chodzi mi oto , ze jakby ktos napisal tak do mnie jak burifanek to wiecej bym tu nie wrocila , dlatego zgadzam sie z reakcja igmy
uwazam ze jedna ze stron zdecydowanie za bardzo sie zgalopowala dlatego wyrazilam swoje zdanie ,
u Nas na budowei przestój , ruszamy w kwietniu :)

norola
02-11-2009, 10:40
[quote="KUZMA"]Norola chodzi mi oto , ze jakby ktos napisal tak do mnie jak burifanek to wiecej bym tu nie wrocila , dlatego zgadzam sie z reakcja igmy
uwazam ze jedna ze stron zdecydowanie za bardzo sie zgalopowala dlatego wyrazilam swoje zdanie ,
u Nas na budowei przestój , ruszamy w kwietniu :)[/quo

my też mielismy mieć przestój i ruszyc na wiosnę,sle stało się inaczej,cos tam sobie może będziemy dłubać jak zamontują okna..jestem na etapie szukania drzwi wejściowych,nie wyobrażam sobie czasu kiedy będę musiała wybierać podłogi,meble,płytki itd-ciężko się zdecydować :roll:

KUZMA
02-11-2009, 11:56
Norola a okna u WAs kiedy ?

My planujemy w kwietniu:
wstawic okna ( kolor orzech dwustronny juz wybrane)
ocieplic poddasze
wstawic drzwi wejsciowe ( myslimy o drzwiach z Gerdy )
otynkowac garaz i wstawic brame garazowa ( firma Wiśniowski wybrana kolor orzech )
zamontowac alarm
potem powolutku elektryka i w sierpniu tynki wewnetrzne
ile uda sie z planow zrealizowac to sie okaze

przegladam forum , zdjecia i co chwile cos innego mi sie podoba , maz juz ma mnie dosc :)

norola
02-11-2009, 13:52
Norola a okna u WAs kiedy ?

My planujemy w kwietniu:
wstawic okna ( kolor orzech dwustronny juz wybrane)
ocieplic poddasze
wstawic drzwi wejsciowe ( myslimy o drzwiach z Gerdy )
otynkowac garaz i wstawic brame garazowa ( firma Wiśniowski wybrana kolor orzech )
zamontowac alarm
potem powolutku elektryka i w sierpniu tynki wewnetrzne
ile uda sie z planow zrealizowac to sie okaze

przegladam forum , zdjecia i co chwile cos innego mi sie podoba , maz juz ma mnie dosc :)
u mnie okna w tym tyg.niby 4 listopada,czyli za 2 dni-wybraliśmy też kolor orzech ale na zewnątrz,wewnątrz białe :P i jeśli pogoda zimą będzie łaskawa zrobimy elektrykę a inne otwory:drzwi i brama garażowa zostaną zamkniętę że tak powiem drzwiami tymczasowymi :)
wiosną planujemy hydraulikę,ocieplenie,wstawienie drzwi zewnętrznych..Wszystko wyjaśni się w czasie-wszystko zależne od finansów
Mamy wiele planów,ale co się uda zrobić w nowym roku kto to wie,wiemy na pewno tyle, że chcemy wprowdzic się do domku w 2011 :D

Piotr00
02-11-2009, 14:34
witam dlugo mnie nie bylo ale moge juz odpoczac hihi sso zrobione zdazylem nakryc domek wkoncu oczywiscie nie wszytsko jest jak chcialem ale tego nie da sie uniknac bedac 2tys km z dala i budowac pzrez tel suma sumarum jest zrobione ok bez problemow wiec nie ma powodow do marudzenia a tu robi sie coraz ciekawiej ogladajac gotowe jzu prawie domki pozdrawiam wszystkich

Piotr00
02-11-2009, 14:35
a gdybym wiedzial jak zalozyc dziennik budowy chetnie bym to zrobil he

KUZMA
02-11-2009, 14:46
Norola to masz podobne plany do nas, bo tez chcemy wprowadzic sie w 2011 sierpien /wrzesien :)

tysia623
02-11-2009, 16:05
fajnie macie a u mnie trwa przywalanie ziemią piwnicy, wszystko ręcznie. Mordercza praca :roll:

tysia623
02-11-2009, 17:58
a gdybym wiedzial jak zalozyc dziennik budowy chetnie bym to zrobil he

porady są w dziale "dziennik budowy dzień po dniu" :)

burifanek
02-11-2009, 19:10
a gdybym wiedzial jak zalozyc dziennik budowy chetnie bym to zrobil he

porady są w dziale "dziennik budowy dzień po dniu" :)



Tutaj możesz dodatkowo poczytać jak wklajać zdjęcia

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921

shira3
02-11-2009, 21:08
dziewczyny pogadajcie ze sobą,bo szkoda naszego forum i tego że zapanowała tutaj taka atmosfera. :cry: Igma, nie zostawiaj nas....

annaoj20008
02-11-2009, 22:44
Jejku, nie wchodziłam na forum dwa dni, a tu taka kłótnia zamiast wzajemnej wymiany doświadczeń, wspierania w trudnych budowlanych chwilach( i nie tylko, a wtedy forum było i jest dla mnie odskocznią).
Dziewczyny, proszę...zróbmy wszystko by było tak jak do tej pory. Każdy może mieć inne spojrzenie, nie obrażajac przy tym nikogo.
Zawsze na tym forum czułam bratnie dusze(bez kadzenia nikomu).
Na każdego z Was zawsze można było liczyć i proszę niech tak pozostanie.
@igma, proszę, nie zostawiaj nas :cry: :cry: :cry: :cry:
Tez było by mi przykro i poczułabym się bardzo dotknięta takimi słowami- nie będę przytaczać. Pamiętaj jednak, że inni liczą na Ciebie i są z Tobą.

Piotr00
03-11-2009, 08:56
hmm niby zalozylem dziennik ale znowu cos nie tak no coz dam sobie spokoj wiec trudno

Piotr00
03-11-2009, 08:58
nie pojawai sie dalej nei wiem dlaczego czy aby to uruchomic tzreba jakas instrukcje grubosci trylogi czy co? bo jakos nie ma zadnych informacji konkretnych spojnych jak to sie robi czy moze to na wyczucie robi sie wszytsko bez sensu i wtedy jest ?

shira3
04-11-2009, 13:42
Nieśmiało zapodaję, że chyba mamy SSZ!!!!!!! :D

norola
04-11-2009, 15:57
Nieśmiało zapodaję, że chyba mamy SSZ!!!!!!! :D

helooo my też mamy od dziś okna- jestem ogromnie zadowolona,a fotki niebawem :D

norola
05-11-2009, 17:09
jeśli macie ochotę zobaczyć moje zdjęcia to zapraszam do dziennika,co prawda tylko 3,ale są.Fotki okien :D :D :D

burifanek
07-11-2009, 19:45
jeśli macie ochotę zobaczyć moje zdjęcia to zapraszam do dziennika,co prawda tylko 3,ale są.Fotki okien :D :D :D


Widziałam okna domek już zamknięty :D czy to też złoty dąb ? bo każdy producent ma chyba trochę inny odcień.

norola
08-11-2009, 08:46
jeśli macie ochotę zobaczyć moje zdjęcia to zapraszam do dziennika,co prawda tylko 3,ale są.Fotki okien :D :D :D


Widziałam okna domek już zamknięty :D czy to też złoty dąb ? bo każdy producent ma chyba trochę inny odcień.

prawie zamknięty :wink: jeszcze drzwi tymczasowe musimy wstawić-okna to ciemny orzech :D a w środku mamy białe :)

tysia623
09-11-2009, 14:06
ojj jak widzę wy tu już o oknach, jak ja już bym chciała być na tym etapie :roll: narazie końca nie widać przy babraniu się w ziemi, jako tako przysypaliśmy budynek a jeszcze mniej więcej trzeba wyrównać poziomy uffffff

norola
09-11-2009, 17:31
ojj jak widzę wy tu już o oknach, jak ja już bym chciała być na tym etapie :roll: narazie końca nie widać przy babraniu się w ziemi, jako tako przysypaliśmy budynek a jeszcze mniej więcej trzeba wyrównać poziomy uffffff

hehe nie martw się-każdy z nas był kiedyś na tym etapie i marzył żeby dom już stał-a ja tymbardziej wiem o czym mówisz bo też mam piwnicę i wiem jak długo trwa moment kiedy pójdzie dom w górę :wink:
ja ciągle nie mogłam się doczekać kiedy dom będzie w końcu stał w całej okazałości-a teraz gdy już stoi chciałabym go wykańczać :D

grazkam
10-11-2009, 12:05
Burifanek proszę przeprosić Igmę .Można się nie zgadzać ale nie obrażać.

tysia623
10-11-2009, 14:25
a ja mam teraz pytanie z innej beczki: występował ktoś już z wnioskiem o zwrot VAT za materiały budowlane????

shira3
10-11-2009, 15:44
a ja mam teraz pytanie z innej beczki: występował ktoś już z wnioskiem o zwrot VAT za materiały budowlane???? Też jestem ciekawa :) Bo mam zamiar ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać :o

burifanek
10-11-2009, 16:07
Burifanek proszę przeprosić Igmę .Można się nie zgadzać ale nie obrażać.



JA NIE WIEM KTO KOGO PIERWSZY ZACZĄŁ OBRAŻAĆ ???PROPONUJĘ PRZECZYTAĆ PIERWSZY POST IGMY GDZIE PISZE ŻE MAM NIEDOMYTE GARNKI I 150 CM WZROSTU CHYBA KAŻDY NORMALNY TAK BY ZAREAGOWAŁ. POZA TYM ODPOWIADAJĄC NA POST IGMY PRZYTOCZYŁAM TYLKO JEJ SŁOWA WIĘC OBRAŻONA TO CHYBA POWINNAM BYĆ JA ! NASTĘPNA SPRAWA TO PISZĘ NA FORUM OD POCZĄTKU JAKO JEDNA Z PIERWSZYCH SALSOWICZEK I JAKOŚ WSZYSTKO ZAWSZE GRAŁO I OBRAŻONYCH NIE BYŁO.JESZCZE JEDNO JAK SIĘ TUTAJ ZACZYNA PISAĆ TO WYPADAŁO BY SIĘ PRZEDSTAWIĆ A NIE WSKOCZYĆ NA CZTERDZIESTEJ STRONIE WĄTKU I DYKTOWAĆ KOMUŚ KTO CO MA ROBIĆ.PRZEPRASZAM A Z KIM MAM PRZYJEMNOŚĆ?????????????

Mariusz22
10-11-2009, 17:52
Jeśli chodzi o zwrot Vatu to właśnie kilka dni temu złożyłem dokumenty w US . Wypełniony druk VZ-1, kserokopie faktur , ksero pozwolenia na budowę i kseru aktu notarialnego .

shira3
10-11-2009, 18:04
Gdzie znalazłeś listę towarów, ktore można odliczyć?

Mariusz22
10-11-2009, 18:15
http://www.pit.pl/budowlana-vat/ pod tym adresem znajdziesz programik i listę materiałów budowlanych.

norola
10-11-2009, 18:30
http://www.pit.pl/budowlana-vat/ pod tym adresem znajdziesz programik i listę materiałów budowlanych.

o dziękujemy za link-mnie też to interesuje :D :D :D

norola
10-11-2009, 18:39
http://www.pit.pl/budowlana-vat/ pod tym adresem znajdziesz programik i listę materiałów budowlanych.

a korzystając z okazji że pojawiłeś się na forum to jak idą prace?robisz coś jeszcze?czy masz przerwę?I najważniejsze-czy możemy liczyć na nowe fotki?chyba że przestój :wink:

tysia623
10-11-2009, 19:02
a ja znalazłam świetny programik wypełnia się a potem można druknąć i zanieść do urzędu, prościutki macie link, a jeśli chodzi o kwotę za m2 to w IV kwartale 2009 wynosi 3924 zł

http://formularz-vzm.pl/

langerob25
10-11-2009, 21:05
Jeśli chodzi o zwrot Vatu to właśnie kilka dni temu złożyłem dokumenty w US . Wypełniony druk VZ-1, kserokopie faktur , ksero pozwolenia na budowę i kseru aktu notarialnego .

Czasami US żąda jeszcze oświadczenia KB o stopniu zaawansowania budowy.Ja nie miałem głowy do tych papierków,zleciłem księgowej :oops:
TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/zwrot-vat,t60493.html)
jest dużo napisane o zwrotach i co podlega,albo nie rozliczeniu.Czasami różne US,inaczej interpretują niektóre pozycje.

Mariusz22
10-11-2009, 21:12
W tym roku prace na budowie dobiegły końca :( Ale już na wiosnę ruszamy ostro do roboty. :)

burifanek
10-11-2009, 21:23
a ja mam teraz pytanie z innej beczki: występował ktoś już z wnioskiem o zwrot VAT za materiały budowlane???? Też jestem ciekawa :) Bo mam zamiar ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać :o


Dziewczyny złożyłam w sierpniu o zwrot VAT mamy listopad jeszcze Mi nie zwrócili rozmawiałam z kompetentną Panią powiedziała że trzeba czekać nawet pół roku i może to być nawet ostatni dzień :cry:

Druki są łatwe do wypełnienia jeżeli jeszcze się poinformujecie w US to bez problemu same wypiszecie :wink:

norola
11-11-2009, 08:42
też słyszałam ,że mają na zwrot aż 6 mies.-długo ale kiedy by nie oddali to zawsze jest coś :P
Tak sobie myślę,że pewnie Salsowicze którzy będą wykańczali domek w środku będą nam wklejać fotki do dzienników,a u reszty przestój ,bo zima...Ale może na forum nie wpadniemy w sen zimowy? :roll: :wink:

norola
13-11-2009, 06:21
cisza na forum... Co u was? ja doglądam swojej salsy-chodzę,otwieram okna,żeby się nimi nacieszyć :wink:

tysia623
13-11-2009, 14:06
oj cisza jak nigdy, wszyscy zapadli już w zimowy sen??? :) ja narazie nie mam zbyt co doglądać ale pokręcę się tez na budowie od czasu do czasu:)

langerob25
13-11-2009, 14:11
Żebym ja miał blisko na budowę tak jak Wy....
Szkoda,że tak nie jest :(
Ale codziennie oglądam sobie na fotkach. :D Norola,Tobie się nie dziwię,też pewnie bym się chciał nacieszyć nowymi oknami.Was też widzę tak cieszy wszystko co z budową związane? Oczywiście oprócz nerwów,zmęczenia i topniejącej kasy

tysia623
13-11-2009, 16:08
no topniejąca kasa naprawdę boli... :roll:

burifanek
13-11-2009, 18:33
Żebym ja miał blisko na budowę tak jak Wy....
Szkoda,że tak nie jest :(
Ale codziennie oglądam sobie na fotkach. :D Norola,Tobie się nie dziwię,też pewnie bym się chciał nacieszyć nowymi oknami.Was też widzę tak cieszy wszystko co z budową związane? Oczywiście oprócz nerwów,zmęczenia i topniejącej kasy


To podobnie jak u Mnie tylko zdjęcia pozostały :cry: a norola wietrzy jej to dobrze :lol:

burifanek
13-11-2009, 18:35
no topniejąca kasa naprawdę boli... :roll:


tysia623 a ile jeszcze stopnieje :-?

norola
13-11-2009, 19:14
Żebym ja miał blisko na budowę tak jak Wy....
Szkoda,że tak nie jest :(
Ale codziennie oglądam sobie na fotkach. :D Norola,Tobie się nie dziwię,też pewnie bym się chciał nacieszyć nowymi oknami.Was też widzę tak cieszy wszystko co z budową związane? Oczywiście oprócz nerwów,zmęczenia i topniejącej kasy


To podobnie jak u Mnie tylko zdjęcia pozostały :cry: a norola wietrzy jej to dobrze :lol:

wietrze wietrze-hehe :wink: :D

shira3
15-11-2009, 19:21
My też jedynie wietrzymy :-? Elektryk miał zacząć w poniedziałek...tamten :-? Pogonić go? :roll:

norola
16-11-2009, 07:10
My też jedynie wietrzymy :-? Elektryk miał zacząć w poniedziałek...tamten :-? Pogonić go? :roll:

pewnie,że pogonić :wink:

shira3
16-11-2009, 15:44
mam pytanie - ile m2 tynkow wewnętrzxnych wam wyszło i czy powiększaliście budynek lub podnosiliście ściankę kolankową?

norola
17-11-2009, 16:05
mam pytanie - ile m2 tynkow wewnętrzxnych wam wyszło i czy powiększaliście budynek lub podnosiliście ściankę kolankową?

shira3 tak ładnie pyta a nikt nie odpowiada,ja gdybym była już po tynakch to bym ci powiedziała-a tak nie mam zielonego pojęcia :wink: :D widzisz shira3 wszyscy śpią :lol:

shira3
17-11-2009, 18:09
mam pytanie - ile m2 tynkow wewnętrzxnych wam wyszło i czy powiększaliście budynek lub podnosiliście ściankę kolankową?

shira3 tak ładnie pyta a nikt nie odpowiada,ja gdybym była już po tynakch to bym ci powiedziała-a tak nie mam zielonego pojęcia :wink: :D widzisz shira3 wszyscy śpią :lol: Snem zimowym :wink: Help!!! Gdzie jest Igma? :cry:

annaoj20008
17-11-2009, 21:52
Zaglądam na forum, ale po tym całym zamieszaniu z burifankiem i igmą jest mi jakoś dziwnie smutno.
Igma zawsze służyła nieocenionymi radami i nikogo nie zostawiła bez pomocy.
Jeszcze bardziej odczujecie jej zniknięcie, jak będziecie bliżej wykończeniówki. Zróbcie coś aby wróciła na forum Salsy. Może burifanek coś wymyśli. Szczerze mówiąc czytałam parokrotnie posty igmy i burifanka dotyczące umiejscowienia zlewu w kuchni i jak dla mnie igma nie chciała podważyć niczyjego wzrostu i niedomytych garów. Ja bym potraktowała to pół żartem pół serio. Natomiast wypowiedź o dziecku i drucie kolczastym, jest conajmniej nie smaczna i trafia w bardzo czuły kobiecy i matczyny punkt.
W końcu napisałam co o tym myślę.Zapewne posypią się teraz gromy, ale cóż celem forum nie jest wzajemne obrażanie tylko wymiana doświadczeń i pomoc. No chyba, że mysli ktoś inaczej.

@shira, u mnie policzono 418 metrów tynków. Osobiście nie sprawdzałam.
Salsa dłuższa o 1 metr.

burifanek
18-11-2009, 09:19
Zaglądam na forum, ale po tym całym zamieszaniu z burifankiem i igmą jest mi jakoś dziwnie smutno.
Igma zawsze służyła nieocenionymi radami i nikogo nie zostawiła bez pomocy.
Jeszcze bardziej odczujecie jej zniknięcie, jak będziecie bliżej wykończeniówki. Zróbcie coś aby wróciła na forum Salsy. Może burifanek coś wymyśli. Szczerze mówiąc czytałam parokrotnie posty igmy i burifanka dotyczące umiejscowienia zlewu w kuchni i jak dla mnie igma nie chciała podważyć niczyjego wzrostu i niedomytych garów. Ja bym potraktowała to pół żartem pół serio. Natomiast wypowiedź o dziecku i drucie kolczastym, jest conajmniej nie smaczna i trafia w bardzo czuły kobiecy i matczyny punkt.
W końcu napisałam co o tym myślę.Zapewne posypią się teraz gromy, ale cóż celem forum nie jest wzajemne obrażanie tylko wymiana doświadczeń i pomoc. No chyba, że mysli ktoś inaczej.

@shira, u mnie policzono 418 metrów tynków. Osobiście nie sprawdzałam.
Salsa dłuższa o 1 metr.




Nie chce Mi się ciągle przytaczać postów igmy! wystarczy je poczytać kto zaczął tą konwersację :roll: myślałam że temat jest zakończony.Pisałam wcześniej po co tu każdy jest żeby wymieniać się poradami a jeżeli wiem coś z doświadczenia więc służę radą :) lecz jeżeli ktoś nie chce przyjąć tego do wiadomości bo wszystko wie najlepiej i zawsze ma swoje niepodważone zdanie to trudno nikogo na siłę tutaj do niczego się nie przymusza,każdy robi według siebie,według swoich możliowści finansowych ale jeżeli ktoś pyta to się odpisuje a nie krytykuje.Wspominałam wcześniej że co można to można ale bez przesady.Więc dlaczego ja mam posty igmy traktować jak żart? w Moim kierunku to nie bardzo rozumiem.Ona może żartować a ja nie? :wink: nie wiem czy o to Ci chodziło w wypowiedzi annaoj20008 ?

igma
18-11-2009, 09:58
Szczerze mówiąc czytałam parokrotnie posty igmy i burifanka dotyczące umiejscowienia zlewu w kuchni i jak dla mnie igma nie chciała podważyć niczyjego wzrostu i niedomytych garów.

do burifanek: annaoj20008 napisała wyraźnie, że czytała nasze posty co przytaczam powyżej, bo zdaje się nie zauważyłaś i nie uważa bym Ciebie obraziła.
Żadnego ze swoich postów nie kierowałam do Ciebie co jest widoczne, chociażby dlatego, że nie cytowałam żadnej Twojej wypowiedzi. Nigdzie nie napisałam, że masz niedomyte naczynia :roll: Nie uważam też nikogo za gorszego jeśli ma 1 metr czy 1,5 m wzrostu! To Ty powinnaś jeszcze raz poczytać moje posty, bo do tej pory ich nie zrozumiałaś tylko wzięłaś do siebie. Nie jesteś pępkiem świata - ONE NIE BYŁY KIEROWANE DO CIEBIE. I tyle w tym temacie.

Do annaoj20008 : Staram się nie wdawać w dyskusję z burifanek, bo to nie ma sensu.
Pomogę chętnie - na pytania odpowiem w moich komentarzach.

norola
18-11-2009, 17:13
Zaglądam na forum, ale po tym całym zamieszaniu z burifankiem i igmą jest mi jakoś dziwnie smutno.
Igma zawsze służyła nieocenionymi radami i nikogo nie zostawiła bez pomocy.
Jeszcze bardziej odczujecie jej zniknięcie, jak będziecie bliżej wykończeniówki. Zróbcie coś aby wróciła na forum Salsy. Może burifanek coś wymyśli. Szczerze mówiąc czytałam parokrotnie posty igmy i burifanka dotyczące umiejscowienia zlewu w kuchni i jak dla mnie igma nie chciała podważyć niczyjego wzrostu i niedomytych garów. Ja bym potraktowała to pół żartem pół serio. Natomiast wypowiedź o dziecku i drucie kolczastym, jest conajmniej nie smaczna i trafia w bardzo czuły kobiecy i matczyny punkt.
W końcu napisałam co o tym myślę.Zapewne posypią się teraz gromy, ale cóż celem forum nie jest wzajemne obrażanie tylko wymiana doświadczeń i pomoc. No chyba, że mysli ktoś inaczej.

@shira, u mnie policzono 418 metrów tynków. Osobiście nie sprawdzałam.
Salsa dłuższa o 1 metr.

jeśli mówimy już o dokładności to wypowiedź o drucie kolczastym nie jest wypowiedzią burifanka.
Nie możecie takich spraw załatwiać na pw,tylko spowrotem rozgrzebywać tą sprawę.To jest ich sprawa i już a my moze zacznijmy pisać o salsie,a nie oceniać jedni drugich. Wina nie leży po jednej stronie

annaoj20008
18-11-2009, 18:02
Niestety nie udało się zażegnać konfliktu, a szkoda. Naprawdę wystarczyło by trochę dobrej woli wszystkich.
Emocje nie opadły, a miałam nadzieję... :(
Przerzucanie winy i szukanie kto co napisał, a czego nie nie ma sensu i do pogodzenia nie doprowadzi. Szkoooda :cry:


Dzisiaj założyli rynny na naszym domku. Wygląda coraz lepiej. W środku jest juz tylko 80% wilgotności :lol:
Jak zaczną się gładzie, to pewnie wzrośnie.

norola
18-11-2009, 18:37
Niestety nie udało się zażegnać konfliktu, a szkoda. Naprawdę wystarczyło by trochę dobrej woli wszystkich.
Emocje nie opadły, a miałam nadzieję... :(
Przerzucanie winy i szukanie kto co napisał, a czego nie nie ma sensu i do pogodzenia nie doprowadzi. Szkoooda :cry:


Dzisiaj założyli rynny na naszym domku. Wygląda coraz lepiej. W środku jest juz tylko 80% wilgotności :lol:
Jak zaczną się gładzie, to pewnie wzrośnie.

nic już nie rozumiem-przecież sama do tego wróciłaś i wyznaczyłaś burifanka jako osobę winną,a ja spokojnie piszę,żeby wreszcie dać spokój.
A tu piszesz zupełnie odwrotnie do tego co ja napisałam. A do pogodzenia na pewno nie doprowadzisz jak będziesz wskazywała winnego..Sprawa dziewczyn koniec kropka

annaoj20008
18-11-2009, 21:24
Często tak w życiu bywa, że ten kto chce dobrze dostaje w łeb.
Wycofuję się z prób pogodzenia dziewczyn, bo zaraz się okaże, że też coś nie tak napisałam i będę kolejną winną.

U nas leje, hula wiatr, więc jeszcze bardziej cieszę się, że nasza Salsa ma rynny, a wszystkim czytającym życzę spokojnej nocy .

norola
19-11-2009, 06:31
Często tak w życiu bywa, że ten kto chce dobrze dostaje w łeb.
Wycofuję się z prób pogodzenia dziewczyn, bo zaraz się okaże, że też coś nie tak napisałam i będę kolejną winną.

U nas leje, hula wiatr, więc jeszcze bardziej cieszę się, że nasza Salsa ma rynny, a wszystkim czytającym życzę spokojnej nocy .

ja poprostu chcę uświadomić,że pogodzenie igmy i burifanka nie będzie możliwe,gdy będą podziały.Gdy inni będą za jedną lub drugą-to tylko pogłębi konflikt.

Zacznijmy proszę pisać wyłącznie o salsie.
U nas też hula wiatr,narazie nic się nie dzieje w naszym domku.

KUZMA
19-11-2009, 10:55
witam
chcialam spytac o balkony, jak sie je zabezpiecza , czym, czy daje sie jakas blache , styropian dodatkowa wylewke , jesli ktos ma prosze o zdjecia :)

U Nas tez leje , niestety :(

burifanek
19-11-2009, 16:15
witam
chcialam spytac o balkony, jak sie je zabezpiecza , czym, czy daje sie jakas blache , styropian dodatkowa wylewke , jesli ktos ma prosze o zdjecia :)

U Nas tez leje , niestety :(




http://img24.imageshack.us/img24/2357/z5498266x.jpg (http://img24.imageshack.us/i/z5498266x.jpg/)http://img24.imageshack.us/img24/z5498266x.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img24/z5498266x.jpg/1/)

KUZMA
19-11-2009, 17:41
dziekuje burifanek :)

burifanek
19-11-2009, 18:50
dziekuje burifanek :)



Nie ma za co :D


Szkoda że już mamy wylane balkony bo jest coś takiego jak łączniki balkonowe dzięki nim między innymi nie tworzą się mostki termiczne a balkon wylewany razem ze stropem to potężny mostek termiczny i dlatego trzeba go dobrze ocieplić i zaizolować znalazłam na forum Mu już chyba nie skorzystamy ale może ktoś kto zaczął budowę to może wykorzystać
tutaj link

http://www.halfen.pl/t/91_7062.html

annaoj20008
19-11-2009, 20:04
Na tych rysunkach nie jest chyba uwzględniona blacha( opierzenie) na płycie betonowej w której jest zbrojenie. Bez tego będą zacieki i woda może podchodzić pod wylewkę, powodując rozsadzanie podczas mrozów.

burifanek
19-11-2009, 21:13
Tutaj pokazane jest z obróbką blacharską


http://img695.imageshack.us/img695/1482/balkony1.jpg (http://img695.imageshack.us/i/balkony1.jpg/)http://img695.imageshack.us/img695/balkony1.jpg/1/w435.png (http://g.imageshack.us/img695/balkony1.jpg/1/)

norola
24-11-2009, 08:17
ale cichutko :D w weekend byłam w domku, na poddaszu było sporo much-chyba im ciepło z oknami :lol: zrobiłam kilka zdjęć okien w środku, ale jeszcze nie zdążyłam wkleić do dziennika.

Mariusz22
28-11-2009, 12:36
Norola jakiej firmy okna kupiliście i ile was to kosztowało?

norola
28-11-2009, 16:59
Norola jakiej firmy okna kupiliście i ile was to kosztowało?

witam :D dokładne dane wysłałam na "pw" :D

wrescie ktoś się obudził na forum :wink:

KUZMA
28-11-2009, 21:02
Nasze okna orzech dwustronny na dzien dzisiejszy kosztuja 10200 złotych :) moze bede troche tansze w lutym :)
A ile Wy placiliscie za okna?

norola
29-11-2009, 08:29
Nasze okna orzech dwustronny na dzien dzisiejszy kosztuja 10200 złotych :) moze bede troche tansze w lutym :)
A ile Wy placiliscie za okna?

my 6000,wewnątrz białe na zewnątrz orzech

shira3
29-11-2009, 16:44
My za okna w dwustronnym kolorze złoty dąb, profile pięciokomorowe zapłaciliśmy 9230 z montażem.

norola
29-11-2009, 18:50
a jednak nie śpicie drodzy salsowicze :wink: :lol: :lol: :lol:

KUZMA
29-11-2009, 21:33
Hm czyli u Nas najdrozej jak narazie :)
Profil 5_komorowy, barwione w masie , listwa i skrzydło zaokraglone :)
drzwi balkonowe klamka z kluczykiem
tzw. ciepła ramka
ale to chyba wszystkie okna juz maja w standarcie :)

norola
30-11-2009, 07:28
a my tak się ciągle wahamy jeśli chodzi o dach:gont czy blachodachówka? :-? :wink:

KUZMA
30-11-2009, 10:52
Hm, ja wybrałabym gont :)
Wczoraj wymyslilam zeby zlikwidowac okno w salonie od strony polnocy , myslicie ze to dobry pomysl?

http://img687.imageshack.us/img687/2328/zmiany.gif

shira3
30-11-2009, 11:26
Pmysł bardzo dobry. Słoneczka Ci więcej wpdnie :) A nie chciałaś lustrzanego ze względu na kierunki?

norola
30-11-2009, 12:23
Hm, ja wybrałabym gont :)
Wczoraj wymyslilam zeby zlikwidowac okno w salonie od strony polnocy , myslicie ze to dobry pomysl?

http://img687.imageshack.us/img687/2328/zmiany.gif

ale zupełnie czy chcesz zrobić po 2 stronie?
my zrezygnowaliśmy z tego bocznego okna w salonie- u nas byłoby od południowego zachodu i wcale nie żałuję ,że go nie ma bo jest jasno-fakt,że dodaliśmy jedno skrzydło tarasowe(mamy 3). z okna w kuchni też wchodzi dużo światła dziennego :)
A ten gont chodzi mi po głowie :wink:

langerob25
30-11-2009, 14:10
Hm czyli u Nas najdrozej jak narazie :)

To ja Cię przebije:) U mnie za okna wyjdzie 15 000.Wszystkie okna powiększone,dodatkowe okno w garażu i w pokoju nad garażem.

@Kuzma,ten rysunek przerobiłaś na własne potrzeby? Bo mi się jakaś taka duża ta wnęką w łazience wydaje,w porównaniu z oryginałem?

burifanek
30-11-2009, 16:24
Nasze okna orzech dwustronny na dzien dzisiejszy kosztuja 10200 złotych :) moze bede troche tansze w lutym :)
A ile Wy placiliscie za okna?

my 6000,wewnątrz białe na zewnątrz orzech


Ja do dziś czekam na wycenę okien i doczekać się nie mogę :cry: chciałabym na zewnątrz złoty dąb takie jak ma shira ale nie wiem jeszcze jakie od środka :roll: na pewno do pokoików na poddszu białe od środka bo one są takie malutkie jakoś ciagle Mi się wydaje a białe okna może je trochę powiększą wizualnie do reszty okien myślałam od wewnątrz też złoty dąb ale jeszcze nie podjęłam do końca decyzjii.Co do cen to bardzo zróżnicowane u Was :roll: czy to zależy od producenta może lepszych profili albo barwionych w masie sama nie wiem tyle teraz tego wszystkiego że ciężko człowiek ma coś wybrać.

tysia623
30-11-2009, 17:16
my wzięliśmy odbicie lustrzane, powiększyliśmy okna w salonie z 2 na 4 i dodatkowo trochę powiększyliśmy okno mniejsze w salonie i jest super, tzn narazie jak nie mamy jeszcze wyceny okien:P :roll:

KUZMA
30-11-2009, 20:48
Pani projektant doradzila , żeby tak ustawić dom, mowila , ze kuchnia powinna byc od północy , a w salonie, żeby doświetlić dodała okno,
mogła odwrócić dom :) może chciała zarobić na dodatkowym oknie :( nie wiem :(
W tej chwili okna sa dwa + balkonowe i pomysł jest , żeby to jedno okno zlikwidowac :)
Okno z projektu :

http://img31.imageshack.us/img31/43/p7290146.jpg


Okno dodatkowe :
http://img214.imageshack.us/img214/2264/p7290149.jpg



Codziennie ogladam projekt i mam 1000 pomysłów na minute i niekoniecznie sa one dobre, dlatego pytam Was o zdanie :)

Faktycznie wneka w łazience jest powiekszona , szer 80 cm na 70 cm ten ostatni wymiar jest zły miało być 80 cm bedzie trzeba dobudowac scianke ,
albo zburzyć i postawic scianke jak w projekcie :(

http://img130.imageshack.us/img130/1807/spa0074.jpg

langerob25
30-11-2009, 21:01
Ja bym zlikwidował .Jak widzę,okno ze strony południowej jest dodatkowo powiększone i trochę światła daje.Jak zlikwidujesz to będzie bardziej ustawny salon.Chyba,że jesteś światłolubna ,to wtedy musisz to dobrze przemyśleć.

Przemas81
01-12-2009, 09:22
Witam wszystkich sympatyków ślicznej SALSY. Wiele projektów nam się podobało, ale wybór padł jednak na salsę. Uważam, że będzie idealny dla mojej małej czteroosobowej rodzinki. Mam wąską działkę i mój domek będzie bez garażu. Budowę chcielibyśmy zacząć wiosną :)
Mam do Was pytanie, a mianowicie, czy podwyższaliście ściankę kolankową i czy jest sens ją podwyższać.

shira3
01-12-2009, 09:50
Podwyższaliśmy ściankę kolankową o jeden pustak czyli do wysokości 1.20 i uważam to za doskonały pomysł - pokoiki na górze bardzo na tym zyskały :) Są ustawniejsze. A jak wygląda podwyższony domek możesz podpatrzeć w moim dzienniku ;)

Przemas81
01-12-2009, 10:20
Zmiany jakie z żoną byśmy chcieli w prowadzić to np. dodatkowe skrzydło tarasowe, kominek po drugiej stronie salonu, dodatkowa ścianka telewizyjna przy kuchni. Chcemy również zadaszyć taras, czyli kosztem likwidacji balkonu.
http://chomikuj.pl/Przemas81S[/img]

Przemas81
01-12-2009, 10:24
Dzięki shira3 za odpowiedź. Każda cenna wskazówka jest ważna. A ja się właśnie zastanawiałem nad tą ścianką, ale najprawdopodobniej także podwyższę.

kris75
01-12-2009, 10:35
Witam
Przemas jatakże ustawiłemkominek po drugiej stronie (nie ja jedyny) taras będę zadaszał a tv w salonie będzie na ściance przy kuchnii.
Co do okien to zamówiłem w kolorze orzech 5- komorowe na profilach Veka i okuciach Winkhaus w cenie 9800 brutto z montażem okna oczywiście z roletami (2 tarasowe drzwi z silnikiem do rolet)Pozdrawiam
Kris

shira3
01-12-2009, 11:04
Zmiany jakie z żoną byśmy chcieli w prowadzić to np. dodatkowe skrzydło tarasowe, kominek po drugiej stronie salonu, dodatkowa ścianka telewizyjna przy kuchni. Chcemy również zadaszyć taras, czyli kosztem likwidacji balkonu.
http://chomikuj.pl/Przemas81S[/img] My tak właśnie zrobiliśmy :) Komin wyprowadziliśmy do gospodarczego.

langerob25
01-12-2009, 11:11
Jeden dzień i od razu nam się dwóch nowych Salsowiczów objawiło:)

Przemas81
01-12-2009, 11:15
Czytałem troszkę ten dziennik- choć lektura była długa :) oraz oglądałem dzienniki i dużo mi one pomogły w dokonaniu zmian w projekcie. Mój architekt stwierdził że ten domek jest tani w budowie i to mnie utwierdziło w przekonaniu o jego wyborze. Lada dzień będę także właścicielem tego projektu :)

tysia623
01-12-2009, 14:04
miło że mamy kolejnego salsowicza :D czekamy na fotki i recenzje

norola
01-12-2009, 16:59
Ja bym zlikwidował .Jak widzę,okno ze strony południowej jest dodatkowo powiększone i trochę światła daje.Jak zlikwidujesz to będzie bardziej ustawny salon.Chyba,że jesteś światłolubna ,to wtedy musisz to dobrze przemyśleć.

czyli chodzi nie o całkowite zlikwidowanie okna tylko o zmniejszenie go do wymiarów z projektu tak?
dobrze rozumiem? :roll:

langerob25
01-12-2009, 17:33
Chodzi chyba o całkowitą likwidację.To okno dodatkowe jest powiększone dość sporo,dodatkowo jest od strony południowej.Okno z projektu jest od strony północnej i jak dla mnie to nie będzie potrzebne.Światła powinno wystarczyć.

Coś nam się forum rozruszało,nowi Salsowicze. Oby tak dalej.

norola
01-12-2009, 18:15
Chodzi chyba o całkowitą likwidację.To okno dodatkowe jest powiększone dość sporo,dodatkowo jest od strony południowej.Okno z projektu jest od strony północnej i jak dla mnie to nie będzie potrzebne.Światła powinno wystarczyć.

Coś nam się forum rozruszało,nowi Salsowicze. Oby tak dalej.

rozumiem-ja nie mam okna i nie żałuję.
Rzeczywiście ruch na forum i dobrze,będzie miło i łatwiej przetrwać okres przestoju,a zwłaszcza gdy wśród nas pojawili się nowi. Nasz projekt jak widać cieszy sie ogromnym powodzeniem :) :D

langerob25
01-12-2009, 19:02
W sumie to dopiero teraz zauważyłem ,że nie masz tego okna,po przeglądnięciu Twoich fotek :)

KUZMA
01-12-2009, 19:45
Witam nowych Salsowiczów :)

My podwyższyliśmy ścianke kolankowa o 12 cm :)
Chcieliśmy zlikwidować balkon od strony tarasu , ale nasza córka zdecydowanie sie sprzeciwiła :)

Czytanie innych Dzienników duzo pomaga w budowie własnego domu, :)
Mozna duzo rzeczy podpatrzeć i zastosowac u siebie :) i potem nie narzekac , ze moglo sie cos zmienic :)

Ze zmian to dzisiaj ustawiłabym kominek po srodku salonu na granicy salonu i kuchni :)

Norola, chodzi o całkowita likwidacje okna :)
Decyzja podjeta okno likwidujemy :) Bardzo dziekuje za pomoc :)

toobad
02-12-2009, 00:29
coś Salsowicze ucichli... Ja obecnie jestem na etapie wybierania projektów i mam prośbę, czy mógłby ktoś mi podać koszta stanu surowego zamkniętego oraz pod klucz ile was wyniosło i moeże jakies zdjęcia?! błagam, bo miotam sie i miotam... :(

norola
02-12-2009, 07:09
Witam nowych Salsowiczów :)

My podwyższyliśmy ścianke kolankowa o 12 cm :)
Chcieliśmy zlikwidować balkon od strony tarasu , ale nasza córka zdecydowanie sie sprzeciwiła :)

Czytanie innych Dzienników duzo pomaga w budowie własnego domu, :)
Mozna duzo rzeczy podpatrzeć i zastosowac u siebie :) i potem nie narzekac , ze moglo sie cos zmienic :)

Ze zmian to dzisiaj ustawiłabym kominek po srodku salonu na granicy salonu i kuchni :)

Norola, chodzi o całkowita likwidacje okna :)
Decyzja podjeta okno likwidujemy :) Bardzo dziekuje za pomoc :)

to chyba tylko my dwie(jak narazie )nie będziemy mieć tego okna :D

shira3
02-12-2009, 08:18
coś Salsowicze ucichli... Ja obecnie jestem na etapie wybierania projektów i mam prośbę, czy mógłby ktoś mi podać koszta stanu surowego zamkniętego oraz pod klucz ile was wyniosło i moeże jakies zdjęcia?! błagam, bo miotam sie i miotam... :( Koszty wychodzą bardzo różnie - w zależności od zmian, materiałów i standartu wykończenia. Polecam lekturę dzienników budowy "starszych" salsowiczów - podane tam są koszty, są też zdjęcia :)

norola
02-12-2009, 10:10
coś Salsowicze ucichli... Ja obecnie jestem na etapie wybierania projektów i mam prośbę, czy mógłby ktoś mi podać koszta stanu surowego zamkniętego oraz pod klucz ile was wyniosło i moeże jakies zdjęcia?! błagam, bo miotam sie i miotam... :( Koszty wychodzą bardzo różnie - w zależności od zmian, materiałów i standartu wykończenia. Polecam lekturę dzienników budowy "starszych" salsowiczów - podane tam są koszty, są też zdjęcia :)

to prawda każdy z nas poniósł inne koszty :P

Michasia
02-12-2009, 12:11
Witam wszystkich. Skoro tak tu wesoło to i ja podkręcę atmosferę. :D Myślałam przeglądałam i myślałam i zobaczcie co wymyśliłam :-? http://yfrog.com/11salsaparterprzerbka1j . Niestety dokładnie nie wiem jak wkleja się zdjęcia tak więc mam nadzieję, że coś tam da się zobaczyć. Aż się boję Waszej reakcji.... :roll: :D Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D

tysia623
02-12-2009, 13:31
Witam wszystkich. Skoro tak tu wesoło to i ja podkręcę atmosferę. :D Myślałam przeglądałam i myślałam i zobaczcie co wymyśliłam :-? http://yfrog.com/11salsaparterprzerbka1j . Niestety dokładnie nie wiem jak wkleja się zdjęcia tak więc mam nadzieję, że coś tam da się zobaczyć. Aż się boję Waszej reakcji.... :roll: :D Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D

jak dla mnie to wygląda to fajnie

Michasia
02-12-2009, 13:51
Dzięki Tysia623 :D . Trochę obawiam się o cenę tych wszystkich zmian no i o tą ścianę konstrukcyjną (chyba) którą skróciłam trochę. Jestem jednak dobrej myśli. Jak dla mnie to dom musi być słoneczny, ciepły i przytulny oraz musi mieć dużą kuchnię, bo lubimy sobie z moim narzeczonym podjeść :P . Aj kiedy to będzie.... jak ja jeszcze działki nie mam, bo podział trwa już od 8 miesięcy, ale nie chcę o tym myśleć.... :)
Tysia623 .... będziesz miała pięknie położoną salsę. Ja zawsze marzyłam o domku na górce, ale nie każdemu jest to dane :wink:
Pozdrowionka :)

tysia623
02-12-2009, 13:56
no cena może być dobijająca :) ale naprawdę ciekawie to wygląda sama bym na to nie wpadła, podoba mi się salon i oddzielna kuchnia. A widzisz ty marzysz o górce a ja wprost przeciwnie zawsze chciałam mieć działkę płasciutką :D i jak tu każdemu dogodzić hehe pozdrawiam

Michasia
02-12-2009, 13:57
Chciałam tylko dodać, że przez cały czas czytam forum i zaglądam do Waszych dzienników i tylko podziwiam, bo domki rosną jak na drożdżach i z dnia na dzień coraz piękniejsze. :)

norola
02-12-2009, 16:31
Witam wszystkich. Skoro tak tu wesoło to i ja podkręcę atmosferę. :D Myślałam przeglądałam i myślałam i zobaczcie co wymyśliłam :-? http://yfrog.com/11salsaparterprzerbka1j . Niestety dokładnie nie wiem jak wkleja się zdjęcia tak więc mam nadzieję, że coś tam da się zobaczyć. Aż się boję Waszej reakcji.... :roll: :D Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D

powiem Ci ,że bardzo ciekawie :D

langerob25
02-12-2009, 17:32
Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D

Mi się podoba.Dałbym jeszcze komin między kuchnią a salonem.Załatwiłby wentylację kuchni,okap i wentylację górnej łazienki.Gdyby ta ściana między kuchnią a salonem była nośna to może udałoby się wyrzuć ten kawałek ścianki w korytarzu.Jeśli Ci nie zależy to konstrukcyjnie na pewno da radę,w sumie nie zmieniło się praktycznie nic w układzie ścian nośnych.Te ścianki między salonem a łazienką i salonem a kuchnią mogą być potraktowane jako działówki,więc odpowiednio odchudzone :D Projektant doradzi,ewentualnie przeliczy.Jak będzie normalny gość to może tak bardzo nie policzy za zmiany.Ewentualnie jeśli nie masz jeszcze kupionego projektu,to może taniej wyjdzie projekt indywidualny na bazie tego co wymyśliłaś.

Michasia
02-12-2009, 17:49
Dzięki Norola :D Zbieram głosy, bo mój M jeszcze nie jest tak do końca z tym oswojony. Zwłaszcza czepiał się do tej przechodzonej łazienki, ale już go trochę przekonałam, że to tylko mała łazieneczka ( bo główna będzie przecież na górze) i będzie mógł po wyjściu z kotłowni umyć ręce, albo.... hi hi nawet się wykąpać :lol:
A jeśli chodzi o Twoje okno od północy to uważam, że to dobry pomysł z jego usunięciem zwłaszcza, że jest to drugie od południa, a salon przez to będzie bardziej ustawny. Pozdrawiam :)

Michasia
02-12-2009, 18:23
Dzięki Langerob25. :D A mam pytanie.... Czy ten drugi komin musi być? Czy wystarczyłyby kominki wentylacyjne i jaka byłaby różnica w kosztach Twoim zdaniem?
Co do projektów indywidualnych to jestem trochę uprzedzona jak się naczytałam w innych dziennikach. Nigdy nie wychodzi idealnie jak by się chciało. A naszym architektem adaptującym będzie mojego M chrzestna i..... mam nadzieję, że potraktuje nas ulgowo, chociaż pewności nie mam :-? Ona jest bardzo zasadnicza i nie wiem czy się zgodzi na tą ściankę. Jak dla mnie to ta ścianka pomiędzy kuchnią a salonem może być nośna, ale czy to przejdzie :-? Hm też podobnie jak Ty myślę, że te zmiany nie są aż tak kolosalne. Może powinnam napisać maila do autora projektu lub do Krajobrazów???? Muszę być dobrej myśli :)

shira3
02-12-2009, 19:25
. Może powinnam napisać maila do autora projektu lub do Krajobrazów???? Muszę być dobrej myśli :) Na istotne zmiany i tak musisz mieć zgodę autora. Najlepiej wypisać pkanowane zmiany przed zakupem projektu i wysłać - dostajesz potem projekt ze zgodą. Wiesz co możesz.

langerob25
02-12-2009, 19:41
Komin niekoniecznie musi być.W oryginalnym projekcie kominków też jest od groma,więc pewnie to zgodne z przepisami.Chociaż niektórzy twierdzą,że kominki są dobre ,ale np do odpowietrzenia kanalizacji.Komin pewnie lepiej spełni swoją funkcję.Co do kosztów to komin pewnie wyjdzie drożej. Zależy to też od wykończenia go i jak drogie byłyby kominki(a te czasami zabijają ceną).
Jeśli zostawiłabyś tak jak jest ,to zmiany nie są zbyt kolosalne i nie powinno być problemu.
Co do Krajobrazów to chyba nie musisz pytać o zgodę.Na ich stronie są zmiany,które nie wymagają zgody projektanta :

" Zmiana rozwiązań funkcjonalnych wewnątrz budynku oraz przesunięcia lub likwidacji ścian działowych.
# Zmiana lokalizacji, ilości i kształtu okien oraz drzwi. "

Ja zmieniałem całkowicie dach nad garażem i to wymagało zgody ,ale nie było problemów.Zgodę otrzymałem :D

shira3
02-12-2009, 19:50
Tak jest własnie - trzeba sprawdzić na co potrzebna. My wydłużaliśmy np budynek - była potrzebna i na ściankę kolankową chyba też.

burifanek
03-12-2009, 08:35
Ale się zrobił ruch na Forum :D nie mogę nadążyć z czytaniem :)

Witam nowych Salsowiczów jednego z najpopularniejszych projektów w ostatnich czasach,cieszy się powodzeniem za niedługo otworzymy Fan Klub "Salsy" jak tak dalej pójdzie :wink:

Przemas81
03-12-2009, 09:56
A Ja jako nowy uczestnik forum, muszę się pochwalić, że właśnie wczoraj zamówiłem projekt Salsa. :D Także decyzja o wyborze już zapadła :D Moje papierki już leżą sobie u architekta i jeszcze tylko muszę mu dostarczyć projekt.

Michasia
03-12-2009, 10:07
Dzięki za wszystkie rady kochani salsowicze!!! :)

tysia623
03-12-2009, 10:44
Przemas81 to witamy w gronie Salsowiczów :D

Przemas81
03-12-2009, 17:16
Przemas81 to witamy w gronie Salsowiczów :D

Dzięki :D i bardzo się cieszę, że będę mógł salsować tak jak Wy :D

KUZMA
03-12-2009, 17:47
Michasia zmiany super, piekna kuchnia i salon, co do łazienki i pokoju, nie jestem przekonana , moze wogole zrezygnować z tego pokoju , jest bardzo potrzebny? A moze zrobic jego wejscie z salonu?

langerob25
03-12-2009, 18:12
Michasia zmiany super, piekna kuchnia i salon, co do łazienki i pokoju, nie jestem przekonana , moze wogole zrezygnować z tego pokoju , jest bardzo potrzebny? A moze zrobic jego wejscie z salonu?

To bedzie taka kotłownia/pomieszczenie gospodarcze,nie pokój.Szkoda ,że właśnie zabrakło jeszcze pokoju,dla mnie projekt musiał mieć pokoik na dole i dlatego Salsa :D

KUZMA
03-12-2009, 18:36
AAA rozumiem :) To nie pokój :)
Nam tez zalezalo na pokoju na dole :) troche go zmniejszylismy, ale biurko i mala sofa sie zmiesci :)

shira3
03-12-2009, 18:46
My też szukaliśmy projektu z pokojem na dole - to będzie nasza awaryjna sypialnia jakby co :roll: My go z kolei powiększyliśmy wydłużając budynek :) Ładny pokoik wyszedł :)

Michasia
04-12-2009, 00:59
Tak tak Kuzma to nie pokój tylko kotłownia. Wiem, że ten pokoik na dole byłby fajny, ale coś kosztem czegoś. My chcemy mieć dużą kuchnię i osobną kotłownię i to jest nasz priorytet. Ja dodatkowo zawsze marzyłam o małym i przytulnym domku a wiadomo, że w takim nie można mieć wszystkiego (bo i pralnia też by się przydała :lol: no i piwnica) Mam tylko nadzieję, że ta nasza salsa nie jest za wielka :roll: . Wiem wiem każdy by powiedział wraz z moim M na czele, że nawet odrobinę za mała. Tak jak Wy go wydłużaliście o metr ja myślałam o skróceniu :lol: No, ale trzeba było pójść na kompromisy :wink: Pozdrowionka :)

norola
04-12-2009, 08:00
Tak tak Kuzma to nie pokój tylko kotłownia. Wiem, że ten pokoik na dole byłby fajny, ale coś kosztem czegoś. My chcemy mieć dużą kuchnię i osobną kotłownię i to jest nasz priorytet. Ja dodatkowo zawsze marzyłam o małym i przytulnym domku a wiadomo, że w takim nie można mieć wszystkiego (bo i pralnia też by się przydała :lol: no i piwnica) Mam tylko nadzieję, że ta nasza salsa nie jest za wielka :roll: . Wiem wiem każdy by powiedział wraz z moim M na czele, że nawet odrobinę za mała. Tak jak Wy go wydłużaliście o metr ja myślałam o skróceniu :lol: No, ale trzeba było pójść na kompromisy :wink: Pozdrowionka :)

dokładnie-każdy ma inne potrzeby :D
Fajny ten Twój pomysł :D

Michasia
04-12-2009, 10:09
Dzięki Norola za pochwałę moich pomysłów :D , ale prawda jest taka, że to właśnie dzięki Wam one powstają z Waszych przemyśleń. A ja mam szczęście, że mogę to analizować i w jakiś sposób dostosować do swoich potrzeb. :D

Michasia
04-12-2009, 10:11
Ależ ja jestem skromna 8) :lol:

norola
04-12-2009, 12:44
Ależ ja jestem skromna 8) :lol:

ja też przed budową salsy przeglądałam inne dzienniki,żeby wybrać najlepsze dla mnie rozwiązania(choć wtedy było ich mało)więc porównań nie było za wiele.Pamiętam tylko,że jak zobaczyłam piwnicę BG to stwierdziłam że też chcę-tak też zrobiłam :P

ewula83
04-12-2009, 15:27
ja na początku szukałam domu "ładnego". im bliżej podejmowania konkretnych decyzji priorytetem było aby domek nie był drogi w budowie- o ile może być tani. teraz gdy przegladam dzienniki budowy i gdy obserwuje budowe moich znajomych boję się, że te dwa pokoiki na górze moga być za małe. dlatego zastanawiam sie nad wprowadzeniem zmiany w projekcie i zrobienie dodatkowego pokoju nad garażem a z tych dwóch małych zrobic jeden większy np naszą sypialnie.

shira3
04-12-2009, 16:02
ja na początku szukałam domu "ładnego". im bliżej podejmowania konkretnych decyzji priorytetem było aby domek nie był drogi w budowie- o ile może być tani. teraz gdy przegladam dzienniki budowy i gdy obserwuje budowe moich znajomych boję się, że te dwa pokoiki na górze moga być za małe. dlatego zastanawiam sie nad wprowadzeniem zmiany w projekcie i zrobienie dodatkowego pokoju nad garażem a z tych dwóch małych zrobic jeden większy np naszą sypialnie. Też sie tego bałam ;) Dopóki nie wybudowałam :lol: Te pokoje nie są wcale małe!!! Zgrabne sypialenki :D

ewula83
04-12-2009, 19:06
no właśnie
zanim ja sie pobuduje to jeszcze potrwa. szkoda że nikt nie buduje się niedaleko moich okolic (czyli w mazowieckim)- mogłabym wtedy zobaczyć je na żywo.

langerob25
04-12-2009, 19:35
no właśnie
zanim ja sie pobuduje to jeszcze potrwa. szkoda że nikt nie buduje się niedaleko moich okolic (czyli w mazowieckim)- mogłabym wtedy zobaczyć je na żywo.

Trzeba sobie zrobić wycieczkę :D

KUZMA
04-12-2009, 20:54
Salsa to jak mieszkanie w bloku :) Do wielkich nie nalezy , ale jest bardzo przytulna i co najwazniejsze duzo tansza w budowie :)
Znajomi maja dom z garazem i piwnica 250 metrow i pokoje po minimum 20 metrow :) ja bym sie w takim duzym domu zgubila , a oni uwazaja , ze taki musi byc :)
No i oczywiscie koszty budowy razy dwa :)

burifanek
05-12-2009, 08:23
Salsa to "dom w sam raz" :D chyba dogodzi każdemu :lol: nie jest ani za duża ani za mała.Sypialnie u góry też są ok.Na początku jak zobaczyłam stan surowy bez ścianek działowych to wydawało Mi się że za duży jakiś ten domek wyszedł potem ze ściankami jakoś się troszkę pomniejszył.Każdy z Nas coś zmienia według Swoich potrzeb i dostosowuje go tak żeby być zadowolonym. :wink


A ostatnio zwolenników przybyło :D :D :D :D :D

KUZMA
05-12-2009, 08:37
Co zrobic pomozcie :)
okna beda zamowione na kwiecien razem z brama :) pytanie co z drzwiami zewnetrznymi , nie mam pojecia jakie wybrac, drewniane czy metalowe ,
gerda takie do 2 tys. czy AFB około 5 tys.( czeka sie na nie 3 miesiace )
napewno musza byc z montazem dlatego na allegro nie kupie :(
Czy mozna montowac drzwi przed tynkami czy nie zniszcza sie w czasie prac, dodam , ze nie bede osobiscie pilnowac pracownikow,
jak drzwi zabezpieczyc przed ewentualnym uszkodzeniem
moze wstawic jakies tymczasowe ?

Przemas81
05-12-2009, 09:43
Salsa to jak mieszkanie w bloku :) Do wielkich nie nalezy , ale jest bardzo przytulna i co najwazniejsze duzo tansza w budowie :)
Znajomi maja dom z garazem i piwnica 250 metrow i pokoje po minimum 20 metrow :) ja bym sie w takim duzym domu zgubila , a oni uwazaja , ze taki musi byc :)
No i oczywiscie koszty budowy razy dwa :)

Ja w chwili obecnej mieszkam w bloku na dwupokojowym mieszkanku i taka salsa to dla mnie będzie luxus. Mieliśmy z żonką zamienić się na większe mieszkanko, ale ceny powalały. W moim regionie za 3 pokoje trzeba było dać te ok. 200tysiaków. To za tyle mogę Salsę wybudować, tym bardziej że działeczkę dostałem od rodziców. Choć teraz ceny mieszkań spadają, ale decyzja o budowie zapadła rok temu i tego się trzymamy.
Przy wyborze projektu kierowałem się tym, żeby był prosty i tani w budowie oraz żeby był funkcjonalny. Ten projekt ma wszystko, czego nam potrzeba. U mnie SALSA będzie bez garażu, ponieważ moja działka jest wąska i garaż się nie zmieści.

Przemas81
05-12-2009, 09:50
no właśnie
zanim ja sie pobuduje to jeszcze potrwa. szkoda że nikt nie buduje się niedaleko moich okolic (czyli w mazowieckim)- mogłabym wtedy zobaczyć je na żywo.

Trzeba sobie zrobić wycieczkę :D

No Ja mam to szczęście, że nie daleko mnie mieszka shira3 i zgodziła się bym mógł wraz z żonką odwiedzić jej salsę. I jestem jej naprawdę wdzięczny za to. Więc w niedzielę robimy sobie wycieczkę :D

Mariusz22
06-12-2009, 19:20
ewula83 My jesteśmy z mazowieckiego więc jeśli chcesz zobaczyć salsę w stanie surowym to zapraszamy.

ewula83
07-12-2009, 10:15
ewula83 My jesteśmy z mazowieckiego więc jeśli chcesz zobaczyć salsę w stanie surowym to zapraszamy.

DZIĘKUJE ZA ZAPROSZENIE
bardzo chętnie skorzystamy,

ewula83
07-12-2009, 10:47
a mogłabym zapytać o dokładniejszą lokalizację Waszego domku- chociaz w jakim powiecie się budujecie?

tysia623
07-12-2009, 11:56
wiecie co, a ja tak z innej beczki, jak patrze na inne dzienniki to wychodzi ze u nas na pomorzu mamy najdroższe materiały budowlane :roll: po samych bloczkach widać ludzie kupują po 2zł z groszami w innym regionie a nam się udało po cenie promocyjnej 3,40 a normalnie w sklepach u nas stoją po 4zł :x trochę mnie to denerwuje!!! za beton do ław wydaje się że tez dużo zapłaciliśmy 14m3 3700zł oo a u innej Pani znalazłam beton B-20 27 m3 - 6600 zl a jeszcze dodam ze bez faktury braliśmy czyli vat nam odszedł NO MASAKRA JAKAS!!!!!!!

rozglądamy się za belkami stropowymi i pustakami to wychodzi 5,63 jeden pustak, najtaniej

shira3
07-12-2009, 13:52
wiecie co, a ja tak z innej beczki, jak patrze na inne dzienniki to wychodzi ze u nas na pomorzu mamy najdroższe materiały budowlane :roll: po samych bloczkach widać ludzie kupują po 2zł z groszami w innym regionie a nam się udało po cenie promocyjnej 3,40 a normalnie w sklepach u nas stoją po 4zł :x trochę mnie to denerwuje!!! za beton do ław wydaje się że tez dużo zapłaciliśmy 14m3 3700zł oo a u innej Pani znalazłam beton B-20 27 m3 - 6600 zl a jeszcze dodam ze bez faktury braliśmy czyli vat nam odszedł NO MASAKRA JAKAS!!!!!!!

rozglądamy się za belkami stropowymi i pustakami to wychodzi 5,63 jeden pustak, najtaniej Masz rację. My dla przykładu większość kupowaliśmy u producentów więc odpadały marże pośredników i koszty transportu też były w cenie. Chociaż różni ten sam towar mieli w cenach do 15% różnicy.

Mariusz22
07-12-2009, 16:14
ewula83

Nasz domek budujemy w Strzegowie trasa E7 Warszawa- Gdańsk ok 20 km od Mławy

burifanek
08-12-2009, 07:14
Nasze okna orzech dwustronny na dzien dzisiejszy kosztuja 10200 złotych :) moze bede troche tansze w lutym :)
A ile Wy placiliscie za okna?


Wracając do okien dzisiaj dostałam w końcu wycenę do 14 grudnia firma konkurująca z Oknoplastem dała specjalną ofertę okna w podwyższonym standardzie w cenie standardowych
kolor obustronny złoty dąb,szyba 1.0,ciepła ramka i metalowe klamki w cenie 6783 zł brutto z montażem chyba dobra cena :wink: od razu z rana Mi się humor poprawił :D

ewula83
08-12-2009, 09:55
ewula83

Nasz domek budujemy w Strzegowie trasa E7 Warszawa- Gdańsk ok 20 km od Mławy


NO TO SUPER BO MY POD CIECHANOWEM. TYLKO Z DRUGIEJ STRONY. MAMY DO SIEBIE NIEDALEKO :D

kola65
08-12-2009, 12:31
Dostałem wycenę Oknoplast Kraków, profil Platinium obustronny kolor orzech 9400plus szprosy jedno pole 25 zł.Teraz zastanawiam się nad drzwiami może coś doradzicie?

kola65
08-12-2009, 12:41
Zapomniałem dodać że mam dodatkowe okno w garażu.

kris75
08-12-2009, 13:56
Witam Ja także dostałem wycenę okien z oknoplastu na sumę 10200 z roletami (rolety do drzwi tarasowych z silnikami). z 1 strony orzech od środka biały kolor.

Pozdrawiam
Kris

rrober1975
08-12-2009, 15:59
Nasze okna orzech dwustronny na dzien dzisiejszy kosztuja 10200 złotych :) moze bede troche tansze w lutym :)
A ile Wy placiliscie za okna?


Wracając do okien dzisiaj dostałam w końcu wycenę do 14 grudnia firma konkurująca z Oknoplastem dała specjalną ofertę okna w podwyższonym standardzie w cenie standardowych
kolor obustronny złoty dąb,szyba 1.0,ciepła ramka i metalowe klamki w cenie 6783 zł brutto z montażem chyba dobra cena :wink: od razu z rana Mi się humor poprawił :D

Dobrą dostałaś cenę na okna.U mnie wyszło podobnie.Okna mam troszkę powiększone niż w projekcie(kolor orzech obustronny).Zresztą na rynku jest teraz tylu producentów ze jest w czym wybierać
Pozdrawiam

rrober1975
08-12-2009, 16:01
Dostałem wycenę Oknoplast Kraków, profil Platinium obustronny kolor orzech 9400plus szprosy jedno pole 25 zł.Teraz zastanawiam się nad drzwiami może coś doradzicie?


Czyżby budowa w okolicach Krakowa? Ja też teraz jestem na etapie poszukiwania drzwi i bramy garażowej .Kolor jak Twój : orzech.

langerob25
08-12-2009, 16:43
Ja jestem zdecydowany na drzwi w stylu Igma ,a drzwi garażowe firmy norhmstahl.Kolor też orzech.Chociaż normhstahl nie ma w palecie takiego koloru,ale kolor dąb ciemny chyba odpowiada orzechowi - tak mi powiedziano :D

Mariusz22
08-12-2009, 19:53
ewula83

NO TO SUPER BO MY POD CIECHANOWEM. TYLKO Z DRUGIEJ STRONY. MAMY DO SIEBIE NIEDALEKO

a więc serdecznie zapraszamy :D [/list]

burifanek
08-12-2009, 21:41
Dostałem wycenę Oknoplast Kraków, profil Platinium obustronny kolor orzech 9400plus szprosy jedno pole 25 zł.Teraz zastanawiam się nad drzwiami może coś doradzicie?


Witaj Oknoplast się ceni za Firmę trzeba zapłacić co zrobić :-? Co do drzwi to trudno wybrać tyle tego teraz jest My zdecydowaliśmy się mimo wszystko na węższe takie standardowe bo nie ma problemu z kupnem a i po czasie gdyby się wyrobiły wymienić można.Szerokie są ładne ale też sporo kosztują i trzeba zamawiać bo kupić chyba od ręki to nie za bardzo można.Podzwoń po Firmach gdzie robią i może coś znajdziesz.Spróbuj też do Mojego wykonawcy on Mi kiedyś mówił że ma kogoś kto takie drzwi drewniane na wymiar robi :wink:

burifanek
08-12-2009, 21:43
kola65


Musisz się pochwalić Swoją Salsą bo już masz czym :lol: każdy pewnie chętnie zobczy jak wygląda :D

tysia623
09-12-2009, 10:41
ooo właśnie, jestem tego samego zdania co burifanek :D prosimy o zdjęcia!!!!!!

Radek27
09-12-2009, 20:44
Mam pytanie do langerob25 skąd wziąłeś taki projekt Salsy?
czy Twój numer gg jest aktualny ponieważ wysłałem Ci wiadomość i prosiłbym o odpowiedź.

langerob25
09-12-2009, 21:09
Mam pytanie do langerob25 skąd wziąłeś taki projekt Salsy?
czy Twój numer gg jest aktualny ponieważ wysłałem Ci wiadomość i prosiłbym o odpowiedź.

Włączyłem gg ,ale nic nie dostałem :roll:
Spróbuj jeszcze raz,może pomyliłeś nr.
Chyba,że mój nowy antywir coś mi blokuje,bo dawno nic nie dostałem :-?
Odpiszę jutro na pewno,teraz śmigam spać :D
Projekt oryginalny dostosowany przez architekta.Zmieniony dach i przedłuzony dom o metr

Radek27
10-12-2009, 11:26
Napisałem do Pana jeszcze raz dzisiaj[/code][/list]

langerob25
10-12-2009, 14:20
Napisałem do Pana jeszcze raz dzisiaj[/code][/list]

Tylko nie Pan, bo się staro czuje wtedy :D
Kurcze ,nic nie przyszło :roll:
Zainstalowałem innego komunikatora z gg i też nie przychodzi.Napewno dobry nr wpisujesz? Spróbuj jeszcze na skype , login langerob23

Radek27
10-12-2009, 14:49
chciałem zapytac czy można by było zobaczyc Twój dom w budowie jezeli tak to mógłbyś podac swoja lokalizacje my mieszkamy koło Radomia, więc jakbyś mieszkał z tej strony krakowa to moze bysmy z żoną zrobili sobie wycieczkę. No ale to juz zależy od Ciebie. a jeszcze chciałem zapyta o koszt przeróbki projektu

langerob25
10-12-2009, 18:15
Adaptacja projektu plus zmiany kosztowało mnie 2700 pln plus 400 pln za zmianę stropu.Za pierwszym razem startowałem o PnB bez zmiany dachu nad garażem ,jednak MPZP wgasło i musiałem starać od zera o WZ i PnB miałem troszkę czasu i zmieniliśmy dach na garażem.Mieszkam na trasie Kraków -Oświęcim ,20 km od Krakowa.Napiszę Ci wszystko na PW.Serdecznie zapraszam

langerob25
12-12-2009, 14:18
Napisałem do Pana jeszcze raz dzisiaj[/code][/list]

A nie masz czasami gg10?Bo jest problem z wysyłaniem wiadomości na inne wersje gg

Radek27
13-12-2009, 12:14
chyba własnie taka wersję mam

langerob25
13-12-2009, 12:57
chyba własnie taka wersję mam

Dlatego jesteśmy niekompatybilni :D