PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16

burifanek
13-12-2009, 17:12
kola65

GRATULUJĘ STANU SUROWEGO OTWARTEGO!!!!!!!!!

Widzę że zdjęcia w awatarze umieściłeś :D Ja zamówiłam okna czekam z niecierpliwością aż będą gotowe a potem następne oczekiwanie do lata aż przyjdą i zamontują szkoda tylko że tak długo muszę czekać :cry:

aga.lublin
13-12-2009, 19:13
Witam wszystkich.
Mamy nareszcie SSO (uff) i zamówiliśmy już okna i bramę garażową. Okna Veki (ciemny orzech, dwustronny), a brama Wiśniowskiego- razem 12900. Mamy 2 okna więcej, ponieważ mamy dodatkowy pokój nad garażem. Cena chyba przyzwoita? tak nam się przynajmniej wydaje :D

Mieliśmy dzisiaj gości (przyszłych salsowiczów). Salsa im się spodobała, Jak sie słyszy słowa uznania to aż się fajnie robi na duszy, a jak to mobilizuje do dalszej pracy :)

Do Mariusz22
Kolor dachu czarny? Dobrze widziałam?
My tez taki mamy :P

tysia623
13-12-2009, 19:26
aga.lublin może się z nami podzielisz fotkami????? :)

langerob25
13-12-2009, 20:39
aga.lublin może się z nami podzielisz fotkami????? :)

Właśnie,zwłaszcza że chyba podobna Salsa do mojej?

JANUSZ757
13-12-2009, 20:46
No właśnie - aga.lublin dziękuję za możliwość zobaczenia domku.
Mam nadzieję że w niedługim czasie zaczniemy budowę SALSY (wersja z pokojem nad garażem).
Pozdrawiam budujących Salsę! :D

aga.lublin
13-12-2009, 21:50
Fotki postaram się wkleić w tym tygodniu :D

Do langerob25
rzeczywiście, Salsy mamy podobne :)

shira3
13-12-2009, 21:59
aga.lublin - ile kosztowała Cię sama brama?

aga.lublin
13-12-2009, 23:38
Była jakaś promocja i kupowaliśmy u znajomego. Brama garażowa kosztuje nas 3100 z jednym pilotem.

norola
14-12-2009, 07:01
No właśnie - aga.lublin dziękuję za możliwość zobaczenia domku.
Mam nadzieję że w niedługim czasie zaczniemy budowę SALSY (wersja z pokojem nad garażem).
Pozdrawiam budujących Salsę! :D

witamy-widzę że projekt naszego langeroba z pokojem nad garażem przypadł do gustu :D

aga.lublin
14-12-2009, 07:08
W zasadzie dużo wcześniej postanowiliśmy dobudować pokój nad garażem, ale szukaliśmy odpowiedniego projektanta (nie wszyscy chcieli sie tego podjąć), ale masz rację norola, langerob utwierdził nas w słuszności tej decyzji :D

norola
14-12-2009, 07:17
W zasadzie dużo wcześniej postanowiliśmy dobudować pokój nad garażem, ale szukaliśmy odpowiedniego projektanta (nie wszyscy chcieli sie tego podjąć), ale masz rację norola, langerob utwierdził nas w słuszności tej decyzji :D

hehe-i dobrze,my też braliśmy taką opcję pod uwagę :wink:

Mariusz22
14-12-2009, 08:33
Salsa to był trafny wybór :D :D

norola
14-12-2009, 13:07
Salsa to był trafny wybór :D :D

no jasne :lol:

langerob25
14-12-2009, 14:09
Salsa to był trafny wybór :D :D

no jasne :lol:

Ja też nie żałuję :D

Przemas81
14-12-2009, 18:54
Salsa to był trafny wybór :D :D

Ja także nie żałuję. Zwiedziłem Salsę Shiry3 i teraz wiem, że dokonałem właściwego wyboru :D Dzięki serdeczne Shira za pokazanie swojego domku :D

shira3
14-12-2009, 22:37
Mało tego, że nie żałuję :D Z każdym etapem przekonuję się, że to był strzał w 10 :lol:
Przemas81 - było nam bardzo miło :)

burifanek
15-12-2009, 07:15
Salsa to był trafny wybór :D :D

no jasne :lol:

Ja też nie żałuję :D


Chyba wszyscy mamy jedankowe odczucia co do Salsy :lol: to naprawdę dobry wybór i super domek :)

JANUSZ757
15-12-2009, 15:23
Witam wszystkich.
Proszę o informację, czy da się przenieść duże okno tarasowe na boczną ścianę w salonie? Mam zamiar zamienić miejscami okno tarasowe i okno boczne, ale nie jestem pewny czy mi się zmieści. Bo obok przecież jest kominek.
Czy mógłby ktoś to zmierzyć w swojej salsie i dać odpowiedź?
Dziękuję i pozdrawiam!

shira3
15-12-2009, 22:18
U mnie by się zmieściło bez problemu ale ja mam kominek przeniesiony na przeciwną stronę :)

norola
16-12-2009, 08:58
Witam wszystkich.
Proszę o informację, czy da się przenieść duże okno tarasowe na boczną ścianę w salonie? Mam zamiar zamienić miejscami okno tarasowe i okno boczne, ale nie jestem pewny czy mi się zmieści. Bo obok przecież jest kominek.
Czy mógłby ktoś to zmierzyć w swojej salsie i dać odpowiedź?
Dziękuję i pozdrawiam!

czy okno tarasowe byłoby w takim wymiarze jak w projekcie?
czyli 2 skrzydła?myślę,że się zmieści,ale to też zależy od kominka,mój będzie troszkę rozbudowany-tzn zajmuję trochę ściany :) ale jak będę na działce to zmierzę :)

langerob25
16-12-2009, 11:25
U mnie salon jesr powiększony o ok pół metra i nie mam kominka,ani nawet komina z tej strony.Patrząc na oryginalny projekt Salsy to okno tarasowe wejdzie obok kominka,ale za wiele miejsca nie zostanie.Może kominek na drugą stronę?

norola
16-12-2009, 17:47
U mnie salon jesr powiększony o ok pół metra i nie mam kominka,ani nawet komina z tej strony.Patrząc na oryginalny projekt Salsy to okno tarasowe wejdzie obok kominka,ale za wiele miejsca nie zostanie.Może kominek na drugą stronę?

być może nie zależy mu na tym żeby jeszcze na tej ścianie zostało trochę miejsca-zwłaszcza że po przeniesieniu okna tarasowego na ścianę boczną zrobi się dużo miejsca na ścianie gdzie pierwotnie ono było.
Ciekawa jestem jak to będzie wyglądać :D :)

JANUSZ757
16-12-2009, 19:58
Witam wszystkich
Powinienem zacząć od przedstawienia się :oops:
Jestem tu nowy, ale z uwagi na "uroki salsy" zawitałem do tego grona.
Dzisiaj listonosz przyniósł 4 egzemplarze projektu domu SALSA
Faktycznie chcę przenieść okno tarasowe na ścianę boczną, bo gdybym zostawił tak jak jest w oryginale to taras wyszedłby na odrodzenie sąsiada. Nie ma tam zbyt wiele miejsca. Więc wymyśliłem przeniesienie tarasu na ścianę boczną gdzie będę miał sporo miejsca.
Co do kominka to nie bardzo bym chciał go przenosić na inne miejsce (żonka.... :wink: )
Prawdopodobnie będę was zasypywał pytaniami i sugestiami o salsie.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomiary salsy
Janusz

JANUSZ757
16-12-2009, 20:03
do Norola:
Okien prawdopodobnie nie powiększę bo by się nie zmieściły. Jeżeli wejdą mi na ścianę boczną 2 metrowe (tak jak w oryginale) to już będzie dobrze.
No nie wiem - może to i faktycznie dobry pomysł z tym przeniesieniem kominka.
Tylko że i tak mam już tyle przeróbek.... Przede wszystkim chcę zbudować dodatkowy pokój nad garażem tak jak Langerob i Aga.lublin.
Pozdrawiam! :-?

langerob25
16-12-2009, 20:54
Okno 2 metrowe się zmieści,jeśli kominek nie będzie bardziej rozbudowany niż w oryginale.Musisz sobie wymyślić sobie jak chcesz mieć urządzony salon.Bo kominy i tak pewnie będziesz miał 2.Więc kominek może być gdzie będziesz chciał i nie będzie to miało większego wpływu na zmiany tylko ewentualną wielkość poszczególnego komina.

Przemas81
21-12-2009, 14:14
Ja i moja żonka, życzymy Wszystkim Salsowiczom
``*``__/\__``*``★````*``__/\__
`*```>•★•< Wesołych```>•★•<
``*`ŻŻ\/ŻŻ ```☆``*``★``ŻŻ\/ŻŻ
★``☆``*Świąt ☆Bożego``★
```*``__/\__``*``★````*``__/\__
`*>•★•< `*Narodzenia`☆'*•★•<
```*`ŻŻ\/ŻŻ ```☆``*``★``ŻŻ\/ŻŻ
__$$$$$$$$$$$$$$$____$$$$$___$
___$$$$$$$$__$$$$$______$$$$$
___$$$___$$$$$$$$$$$$$$$$$$o
____$$$$$$$$$$$$$$$$$______o
__$$$$$$$_$$$$$$$$$________o
_$$$$$$__$$$__$$$$______,*´کŻک´•*,
$$_$_$$___$$___$$$_____,**.,+,*.+,*
$__$$__$__$_____o_$$____*.,*.*.,+;*
___$$_$$__$_____o___$____*~--~*
__$$_$$_________o
__$__$_______,*´کŻک´•*,
_$$__$______,**.,+,*.+,*
_$___$_______*.*.*.,+,;*
_$____________*~--~*

kris75
22-12-2009, 10:01
Witam
Również wszystkim Salsowiczom życzę zdrówka i dużo kasy , aby wasze domki były takie o jakich marzycie.
Pozdrawiam
Kris

PS. Proszę podajcie ile Was kosztowała elektryka (robocizna + materiały)

shira3
22-12-2009, 12:40
Robocizna 3000
Materiały do etapu "pod tynk" 1900

shira3
22-12-2009, 16:04
Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,
te całkiem błahe i te ważne,
te dostojne i te ciut niepoważne,
niech się spełnią.
Marzeń o które warto walczyć,
wartości którymi warto się dzielić,
przyjaciół z którymi warto być
i nadziei, bez której nie da się żyć.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Wszystkim salsowiczom życzymy :)

Michasia
24-12-2009, 11:37
Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia składam Wam wszystkim kochani Salsowicze oraz inni forumowicze najszczersze życzenia:

Nim gwiazdka zabłyśnie,
nim święta przeminą,
niech Wam błogosławi Panienka z Dzieciną.
Niech się Wasze życie
w szczęśliwości splata
dziś, jutro w Nowy Rok
i po wszystkie lata.

tysia623
24-12-2009, 13:11
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego
Narodzenia pragnę złożyć Wam
najserdeczniejsze życzenia. Niech
nadchodzące Święta będą dla Was
niezapomnianym czasem spędzonym
bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzę Wam, aby odbyły się w spokoju,
radości wśród Rodziny,
Przyjaciół oraz wszystkich
Bliskich dla Ciebie osób.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
również dużo zdrowia i szczęścia.
WSZYSTKIM SKOŃCZENIA BUDOWY UPRAGNIONYCH DOMKÓW!!!!!!!!!! :D :D :D

langerob25
24-12-2009, 16:02
http://img46.imageshack.us/img46/9103/1266g.jpg

burifanek
24-12-2009, 23:51
Świąt wesolutkich, zmartwień malutkich, prezentów masę za wielką kasę, sylwestra bombowego, a Roku Nowego jeszcze lepszego.


Życzy Wszystkim Salsowiczom burifanek

norola
25-12-2009, 07:45
Podpisuję się po tymi życzeniami...a wszystkim nam życzę szybkiego zamieszkania w naszej Salsie :D :D :D Wesołych Świąt :)

aga.lublin
25-12-2009, 17:33
My również życzymy wszystkim Wesołych Świąt, a w nowym roku spełnienia wszystkich marzeń :D

Mariusz22
26-12-2009, 10:44
Wesołych spokojnych i udanych Świąt dla wszystkich budowniczych. :D

Marzena i Rafał
28-12-2009, 11:51
Witam

Jestem świeżaczkiem na forum Salsowiczów. Już bez mała na dniach odbieram projekt po małych zmianach - tzn. poszerzyłam ją o 1 m, wydłużyłam o 0,5 m i nad garażem mam mieć sypialnię :)
Mam pytanko i prośbę - czy może ktoś w pobliżu Częstochowy / Katowic wybudował Salsę i byłby tak miły :D żeby pochwalić się domkiem i odpowiedzieć na kilka (niezbyt natrętnych :lol: ) pytań ?

Marzena

Grzegorz i Ania
28-12-2009, 14:20
Witam serdecznie

My jesteśmy na etapie stanu zerowego naszej Salsy (odbicie lustrzane standardowego projektu), a mianowicie wnętrze fundamentów mamy zasypane pod wylewkę płyty, którą chcemy wylać na wiosnę. Jeśli chodzi o sam projekt to wydłużyliśmy budynek o 1 m, a w pomieszczeniu gospodarczym planujemy kotłownię na paliwo stałe ( w związku z czym nad pomieszczeniem gospodarczym będziemy mieli dodatkowy ciąg kominowy). Chcielibyśmy nawiązać kontakt z inwestorami, którzy są w trakcie budowy Salsy w okolicach Bielska-Białej, bądź Oświęcimia, aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poradzić się w dręczących kwestiach.
Pozdrawiamy

Ania i Grzegorz

rrober1975
28-12-2009, 17:09
Witam serdecznie

My jesteśmy na etapie stanu zerowego naszej Salsy (odbicie lustrzane standardowego projektu), a mianowicie wnętrze fundamentów mamy zasypane pod wylewkę płyty, którą chcemy wylać na wiosnę. Jeśli chodzi o sam projekt to wydłużyliśmy budynek o 1 m, a w pomieszczeniu gospodarczym planujemy kotłownię na paliwo stałe ( w związku z czym nad pomieszczeniem gospodarczym będziemy mieli dodatkowy ciąg kominowy). Chcielibyśmy nawiązać kontakt z inwestorami, którzy są w trakcie budowy Salsy w okolicach Bielska-Białej, bądź Oświęcimia, aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poradzić się w dręczących kwestiach.
Pozdrawiamy

Ania i Grzegorz


Hej

Czyli macie chyba dokładnie tak samo jak ja :) My również wydłużyliśmy dom o 1 m,przez co zwiększyła nam sie łazienka na dole.Pozostałe pomieszczenia pozostały bez zmian.AAaaaa.....na dole również znajduje się kotłownia .Jeżeli chodzi o górę to ją trochę bardziej przekształciliśmy.Ale kwestia ułożenia pokoi na górze to już kwestia indywidualna.
Pozdrawiam

Grzegorz i Ania
30-12-2009, 18:21
Hej rrober1975

Można wiedzieć na jakim jesteście obecnie etapie? Jeśli chodzi o nasze wydłużenie Salsy o 1 m to powiększył nam się salon oraz wydłużyly 2 pokoje na górze. Jeśli chodzi o dalszy etap to mamy w planach powiększenie okna w salonie i kuchni (głównie z tego powodu, iż będzie to północna ściana), dołożenie okien dachowych w pokojach na górze w celu lepszego ich doświetlenia, a przede wszystkich niewielka modyfikacja podanych w projekcie rozmiarów okien pod rozmiary standardowe, jakie oferują producenci (przykładowo w Sokółce trzeba dopłacić dodatkowo 20% za niestandardowy rozmiar). A jak wygląda u Was sprawa okien? Jakie macie plany?
Oprócz tego architekt, który nam adaptował projekt, zasugerował nam jeszcze, aby pomyśleć o dodatkowym pionie wentylacyjnym w kuchni (głównie pod okap). Nie wiemy za bardzo co o tym myśleć pod kątem zasadności jego wykonania.
Oprócz powyższych kwestii, myślimy już również intensywnie nad wyborem dachówki. Jeśli chodzi o ściany to zdecydowaliśmy się, iż będą wykonane bloczków betonowych z Prefabetu na ciepłej zaprawie.
Pozdrawiam

burifanek
31-12-2009, 07:54
Witam serdecznie

My jesteśmy na etapie stanu zerowego naszej Salsy (odbicie lustrzane standardowego projektu), a mianowicie wnętrze fundamentów mamy zasypane pod wylewkę płyty, którą chcemy wylać na wiosnę. Jeśli chodzi o sam projekt to wydłużyliśmy budynek o 1 m, a w pomieszczeniu gospodarczym planujemy kotłownię na paliwo stałe ( w związku z czym nad pomieszczeniem gospodarczym będziemy mieli dodatkowy ciąg kominowy). Chcielibyśmy nawiązać kontakt z inwestorami, którzy są w trakcie budowy Salsy w okolicach Bielska-Białej, bądź Oświęcimia, aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poradzić się w dręczących kwestiach.
Pozdrawiamy

Ania i Grzegorz



Witam nowych Salsowiczów z Nowym Rokiem nowe Salsy :lol: jak miło że znów ktoś buduje taki domek :D Szukacie kogoś ze Śląska więc mogę Wam zdradzić w tajemnicy że w tych okolicach budujemy Naszą Salsę :D

burifanek
31-12-2009, 08:00
Witam

Jestem świeżaczkiem na forum Salsowiczów. Już bez mała na dniach odbieram projekt po małych zmianach - tzn. poszerzyłam ją o 1 m, wydłużyłam o 0,5 m i nad garażem mam mieć sypialnię :)
Mam pytanko i prośbę - czy może ktoś w pobliżu Częstochowy / Katowic wybudował Salsę i byłby tak miły :D żeby pochwalić się domkiem i odpowiedzieć na kilka (niezbyt natrętnych :lol: ) pytań ?

Marzena

Witam ponownie następnych nowych Salsowiczów :lol: Jestem z okolic Katowic dom budujemy w okolicach Żywca nie wiem czy to po drodze :roll: najwcześniej można by było zobaczyć Moją Salsę na wiosnę jak śnieg lekko stopnieje bo na Naszej działce panuje wyjątkowy mikroklimat jak w Żywcu już kwiatki rosną to u Nas można by jeszcze na nartach pozjeżdzać :cry: no i będzie tam Firma która mogłaby oprowadzić bo w tej chwilii okna i drzwi zabite są deskami i praktycznie nie da się wejść do środka :cry: Jeżeli będziecie zainteresowani to dajcie znać :wink:

kris75
31-12-2009, 13:36
Wszystkiego nalepszego w Nowym Roku.


pozdrawiam
Kris

rrober1975
03-01-2010, 09:28
Hej Wszystkim i wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Grzegorz i Ania : wiadomośc poszłą na priv
Burifanek : bylas na Swięta i Sylwestra w PL ?

Pozdrawiam Salsujących i owocnego budowania :)))

otolit
03-01-2010, 14:02
Witam wszystkich salsowiczów.Zostałem także tym szczęśliwcem budującym salsę.Jestem już po zakupie projektu i po zmianach w nim.Obecnie czekam na pnb.W skrócie dodam co zmieniłem w projekcie:wydłużyłem budynek o 1m, poszerzyłem garaż o 1m,zlikwidowałem balkony, drzwi tarasowe przeniosłem na prawą stronę(u mnie jest to południowa) a komin do pom. gospodarczego. Życzę wszystkim salsowiczom wszystkiego najlepszego w nowym roku.

burifanek
03-01-2010, 14:13
Hej Wszystkim i wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Grzegorz i Ania : wiadomośc poszłą na priv
Burifanek : bylas na Swięta i Sylwestra w PL ?

Pozdrawiam Salsujących i owocnego budowania :)))



Witaj niestety nie byłam w PL :cry: zresztą jest zima to nie wiele można zrobić na budowie.Umawiamy się z instalatorami od centralnego,prądu ,tynków i wylewek mają wchodzić jeden za drugim oby sprawnie poszło :-? teraz jak już wiemy że wracamy za niedługo to nie opłaca się latać,odliczamy powoli dni do powrotu :D :D :D

exodus
07-01-2010, 21:25
Witam wszystkich :) Jest to mój pierwszy post na tym forum :P

W ogromie projektów wybór padł na Salse...

Jeżeli ktoś posiada jakie kolwiek fotki (wnętrza, z zewnątrz oraz etapy budowy) jednym słowem cokolwiek :P prosiłbym o przesłanie na maila : [email protected]
Z góry wielkie dzięki :)

Czy ktoś wybudował ten dom z garażem na 2 samochody po lewej stronie budynku ?

Jaka opcja jest najlepsza do ogrzania tego domu ? Pompa ciepła, gaz ?

Dużo pytań jak na pierwszy raz ale to napewno początek ;)

Pzdr :)

tysia623
08-01-2010, 10:04
witamy kolejnego salsowicza :D co do zdjęć zachęcamy do odwiedzin dzienników budowy, linki z reguły są podane w postach. Co do ogrzewania to ja się nie wypowiadam bo się nie znam:P pozdrawiam i owocnego budowania :)

langerob25
08-01-2010, 11:13
Widzę ,że niedaleko mnie będzie budowa :D
Następna Salsa niedaleko Krakowa :D

otolit
08-01-2010, 15:04
Planuję moją salsę ogrzewać gazem ziemnym.Czy ktoś z was, drodzy salsowicze, robił projekt ogrzewania podłogowego i ile on kosztował?

langerob25
08-01-2010, 20:59
JA mam zamiar mieć w całości podłogówkę.Na razie próbuję wyliczyć zapotrzebowanie na ciepło mojego domu i studiuję informację na temat podłogówki.Jeśli wiesz jak bedzie zbudowany Twój dom w szczegółach,to możesz zlecić komuś wykonanie obliczeń na zapotrzebowanie plus projekt podłogówki.Nie wiem ile to może kosztować.Większość instalatorów robi to na czuja,co wcale nie znaczy ,że źle.Raczej przesadzają z materiałem,ale wtedy jes zawsze jakiś zapas.Kwestia regulacji i wydatków poniesionych na materiał.

JANUSZ757
08-01-2010, 22:17
Ja z kolei zastanawiam się nad rodzajem pieca do ogrzewania. W projekcie jest on umieszczony w łazience na górze.
Planuję ogrzewanie gazowe + kominek.
Nie wiem tylko, czy przy piecu dwufuncyjnym (podstawowym) bez zasobnika wodnego da sie wykonać ogrzewanie podlogowe w kuchni i w holu.
Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał ten temat to proszę o info.
PS. Langerob - dziękuje za pomoc i podpowiedzi !!!!
Janusz

otolit
09-01-2010, 08:19
Ja planuję na całym dole podłogówkę i na górze w łazience.W pokojach, w kotłowni i garażu grzejniki na ścianie.Myślę o kotle kondensacyjnym + kominek z płaszczem wodnym(Taki dwustronny jaki widziałem w którymś dzienniku budowy). Nad solarami też się zastanawiam, ale nie wiem czy to ma sens.Dlatego pytam was o projekt bo nie wiem czy bez niego instalator sobie poradzi.

kris75
11-01-2010, 08:41
Witam
Na parterze podłogówka w holu i łażience, reszta grzejniki.
Chciałem zastoswać w salonie podłogówkę, ale ze względu na to że chcę położyć deskę to podłogówka odpada. Będę miał piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody 120 litr. Zapotrzebowanie na ciepło w salsie o kubaturze 450 m3 to ok. 9KW, przy dobrym ociepleniu, więc piec gazowy wystarczy 14 KW. Do tego będę miał kominek z wkładem zamkniętym, a z uwagi że domek jest o bryle doć zwartej i dużo jest przestrzeni otwartej to ciepło z kominka fanie będzie krążyć po parterze i będzie się kierować ku górze. Podstawa to dobrze ocieplony budynek. Wydaje mi się że (może się mylę) że inwestycja w kominek z płaszczem i solary jest ok. ale kosztuje, a więc zwrot z inwestycji to przynajmniej 20 lat a może więcej, tkie inwestycje to się sprawdza przy dużej kubaturze domu. Gdybym miał wolne środki to przynajmniej zainwestaowałbym w solary, ale każy grosz się liczy. Ja inwestuję w kocioł kondensacyjny, tutaj zwrotu z inwestycji mogę już oczekiwać po 6-7 latach. Kondensat to 15 - 20 % mniejsze rachunki za gaz.
Pozdrawiam
Kris

langerob25
11-01-2010, 11:15
Podstawa to dobrze ocieplony budynek.

I tego należy się trzymać.Pogrubienie izolacji nie wpływa drastycznie na koszty,a rachunki za ogrzewanie mogą drastycznie zmaleć.

exodus
11-01-2010, 20:19
jeśli chodzi o kominek z płaszczem wodnym to moim zdaniem w nowym domu to podstawa .. jak juz wrzucisz 2 kawałki drewna to odrazu spada zużycie gazu a solary sa coraz tansze ... coraz to nowsze technologie i coraz wiecej firm takowe oferuje ... ale oczywiscie wszystko wychodzi po pelnym "przemieszkanym" roku ... ale tym będę mogł sie pochwalić min za 2 lata :cry:

JANUSZ757
11-01-2010, 20:30
Rozmawiałem z gościem od pieców.
Piec kondensacyjny to podstawa. Rachunki za gaz dużo niższe. Do tego zasobnik wody min.80 litrów i rozprowadzenie pod podłogą. No i oczywiście dobre ocieplenie zewnętrzne.
W kominek też trzeba trochę zainwestować żeby był w miarę (absolutnie nie z marketu)
Myślę że nie będę żałował. Pozdrawiam!

shira3
11-01-2010, 21:12
My myślimy też kominek z płaszczem plus gaz. Ma obsłużyć min. podłogówkę.
Rozważamy kominek Byrskiego 18kw plus 120 zasobnik cwu z 2 węzownicami (gaz + kominek). Kominek duży bo ma zbiornik 128l. Komplet w cenie około 15 tys z montażem. Czy to dużo?

langerob25
11-01-2010, 21:58
Myśląc o kominku na ścianie z kotłownią proponuję rozwiązanie z komikiem ładowanym od tyłu,w tym wypadku z kotłowni lub garażu.Sam kiedyś o tym myślałem.Dzisiaj przeglądnąłem cały nasz wątek i dlatego mi się przypomniało.Jestem już Wami całe 42 strony :D i pewnie jeszcze długo będę.Dobrze że na początku mieliśmy @BG,bo to była pionierka w budowaniu naszej Salsy.Pamiętam jak czekałem na jakieś fotki z jej budowy :) Teraz już klan się trochę rozrósł i dzienników dużo powstało.Nowym Salsowiczom już łatwiej.Ciekawe czy @BG nas jeszcze czasami czyta?

otolit
11-01-2010, 22:23
Właśnie nad takim wkładem jaki widziałem u BG się zastanawiam.Ciekawe jak to się sprawdza w praktyce?

shira3
12-01-2010, 10:21
Właśnie nad takim wkładem jaki widziałem u BG się zastanawiam.Ciekawe jak to się sprawdza w praktyce?Taki wkład ma też Igma :)
U nas chyba nie wyda bo w gospodarczym planujemy spiżarnię.

exodus
12-01-2010, 11:09
Jak rozwiązaliście problem rozmieszczenia komina przy kombinacji kominek z płaszczem + gaz ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to komin między garażem a salonem (garaż po lewej stronie domu), kominek w narożniku salonu (przy ścianie która łączy się ze schodami) i piec gazowy w garażu(lub ewentualnie w pomieszczeniu za garażem). Oczywiście kominek z opcją ładowania z tyłu, żeby nie nosić wszystkiego do domu aby załadować kominek. Tylko czy są kominki z płaszczem ładowane od tyłu ?

langerob25
12-01-2010, 11:11
Są takie.Zobacz u Igmy w dzienniku

norola
12-01-2010, 12:43
Są takie.Zobacz u Igmy w dzienniku

nie ma już tego dziennika

exodus
12-01-2010, 13:45
oczywiście dla jasności jest wyjście : wybudować 2 kominy ale tego bym wolał uniknąć i myśle ze kominek między salonem i kuchnią to trochę nietrafiony projekt - ale to oczywiście kwestia gustu :)

langerob25
12-01-2010, 14:14
Nie budując komina między salonem a kuchnią musisz przemyśleć sprawę wentylację kuchni,łazienek i ewentualnie okap.W sumie 4 kanały.Można bez komina.W projekcie łazienka dolna też była wentylkowana przez kominek wentylacyjny.Przy kryciu dachówką te kominki kosztują niestety niemało.

langerob25
12-01-2010, 14:22
Są takie.Zobacz u Igmy w dzienniku

nie ma już tego dziennika
No tak,rzeczywiście...

shira3
12-01-2010, 15:07
Tak właśnie rozwiązaliśmy. Przenieśliśmy komin do gospodarczego (dwa dymy + 3 wentylacje; obsłużą garaż,gospodarcze i salon).Piecyk gazowy planujemy z gospodarczego z nawiewno wywiewem przez ścianę obok drzwi. Natomiast w łazienkach poprowadziliśmy pion wentylacyjno - kanalizacyjny 1.5m. od bocznej ściany i na ścianie kuchennej. Nad górną łazienką 3 kominki wentylacyjne. Obsłużą kuchnię i obie łazienki.

shira3
12-01-2010, 16:20
Są takie.Zobacz u Igmy w dzienniku

nie ma już tego dziennika
No tak,rzeczywiście...
Ależ jest :)
Tu:
http://forum.muratordom.pl/projekt-salsa-dziennik-budowy-agi-i-mata,t136372.htm?highlight=igma

exodus
12-01-2010, 17:52
niestety 98% fotek nie działa :( ale ważne, że się znalazł :)

shira3
12-01-2010, 18:41
No faktycznie :-? szkoda... :(

otolit
12-01-2010, 19:39
Ja na szczęście skopiowałem kilka zdjęć wcześniej.Taki wkład to koszt 4-5 tys. http://www.allegro.pl/item868947193_kominek_z_plaszczem_wodnym_tunel_14_ kw_kominki.html

Marzena i Rafał
15-01-2010, 09:42
Witam

Jestem świeżaczkiem na forum Salsowiczów. Już bez mała na dniach odbieram projekt po małych zmianach - tzn. poszerzyłam ją o 1 m, wydłużyłam o 0,5 m i nad garażem mam mieć sypialnię :)
Mam pytanko i prośbę - czy może ktoś w pobliżu Częstochowy / Katowic wybudował Salsę i byłby tak miły :D żeby pochwalić się domkiem i odpowiedzieć na kilka (niezbyt natrętnych :lol: ) pytań ?

Marzena

Witam ponownie następnych nowych Salsowiczów :lol: Jestem z okolic Katowic dom budujemy w okolicach Żywca nie wiem czy to po drodze :roll: najwcześniej można by było zobaczyć Moją Salsę na wiosnę jak śnieg lekko stopnieje bo na Naszej działce panuje wyjątkowy mikroklimat jak w Żywcu już kwiatki rosną to u Nas można by jeszcze na nartach pozjeżdzać :cry: no i będzie tam Firma która mogłaby oprowadzić bo w tej chwilii okna i drzwi zabite są deskami i praktycznie nie da się wejść do środka :cry: Jeżeli będziecie zainteresowani to dajcie znać :wink:


Witam

Dzięki za powitanko - :D
Moja Salsa (z małymi modyfikacjami) mam nadzieję, że zacznie wyrastać z ziemi na wiosnę.
Niestety miałam nieszczęście spotkać na swojej drodze oszusta geodetę, który zwodził mnie przez blisko 3 miesiące i oszukał na większą kasę.
No i utknęłam teraz w martwym punkcie z powodu zimy.
Ale trudno powtarzam sobie z mężem, że co nas nie zabije to nas wzmocni - to tak na otrzeźwienie na początek przygody z budową domu :lol:
Dziękuję za odpowiedź i pewnie nie raz skorzystam z dobrej rady i porady, ale póki co zima wszędzie i trzeba cierpliwie poczekać na pierwsze roztopy.
Pozdrawiam Marzena

pOZDRAWIA

KUZMA
22-01-2010, 10:02
Moge sie już pochwalic , Okna, brama garażowa , drzwi zamówione :)
Montaż w kwietniu,
Wiosna coraz bliżej , wkoncu budowy rusza i zrobi sie ruch na forum :)
Już nie mogę sie doczekac :) Pozdrawiam

Przemas81
22-01-2010, 12:49
Ja również nie mogę się doczekać wiosny i rozpoczęcia swojej budowy :)

langerob25
22-01-2010, 14:16
Mam nadzieję ,że ruch się zrobi bo jak na razie to cisza.Całkiem nam zaginęła annaoj20008.Ciekawe co u niej?
Ja muszę się pochwalić ,że dzisiaj podłączyli mi wodę z wodociągu.Kanalizację już mam,na wiosnę ma być jeszcze prąd.Do tego własna studnia i jestem niezależny od innych :D
Pozdrowienia dla nowych i starych forumowiczów :D

shira3
22-01-2010, 19:07
Woda z wodociągu i własna studnia? Dlaczego?

langerob25
22-01-2010, 19:57
Nie jestem do końca pewny jakości wody w studni.Nadarzyła się okazja wspólnego wykonania przyłącza więc skorzystałem.Ze studniami różnie bywa,wolałem się zabezpieczyć.Pozdrowienia

kola65
22-01-2010, 21:07
Witam wszystkich salsowiczów.
Mam pytanko - nie mam jeszcze wylewek a będę miał montowane drzwi i okna, czy lepiej jest podmurować progi do wysokości wylewki czy zostawić pustą przestrzeń.
Przepraszam że tak rzadko się odzywam-[tylko gdy potrzebuję rady].
Wszystkich was serdecznie pozdrawiam w tym Nowym Roku i trzymam kciuki za wasze domki. :roll:

kola65
22-01-2010, 21:33
A to moja Salsa w zimowej szacie:)

http://lh4.ggpht.com/_mz6X-R6HkRM/S1oYXFHVL1I/AAAAAAAAAPE/nwMZ-KtTbmQ/s640/IMG_1891.jpg

langerob25
22-01-2010, 22:02
Podmuruj,bo później ta przestrzeń może nie zostać prawidłowo wypełniona.Gość od okien prosił mnie właśnie o podmurowanie bo najczęściej jeśli nie ma podmurówki są problemy z oknami tarasowymi,balkonowymi.Najczęściej podpierają na klockach,potem goście od wylewek wyciągają te naruszając stabilność.Ja mam zamiar podmurować z Ytonga(łatwość docięcia na wymiar.Dodatkowo zaizoluję go czymś przeciwwilgociowo.Kwestia tylko na jaką wysokość podmurować.

ewula83
23-01-2010, 15:42
witam wszystkich serdecznie w nowym roku.
chciałam się pochwalić -właśnie dziś odebraliśmy ostateczną wersję naszej salsy. właściwie teraz to z zewnątrz nie wiele przypomina pierwowzór ale jak by nie było to dalej salsa. dla przypomienia- wykusz i lukarna nad łazienką i dodatkowe pomieszczenie nad garażem. niestety przez te zmiany strasznie zwiększyła się powierzchnia domu bo jest aż 166 m pow. użytkowej.
a tak w ogóle cała góra też wygląda inaczej. ale o tym następnym razem.

shira3
23-01-2010, 20:08
A to moja Salsa w zimowej szacie:)

http://lh4.ggpht.com/_mz6X-R6HkRM/S1oYXFHVL1I/AAAAAAAAAPE/nwMZ-KtTbmQ/s640/IMG_1891.jpg
U nas też zima :wink:

http://images39.fotosik.pl/248/3cf992c654f06aa2med.jpg (http://www.fotosik.pl)

A&T
24-01-2010, 17:20
Czy ktoś z Was może podzielić się informacjami odnośnie zwrotu podatku. Ściągnęłam sobie ten programik VZM-1 ale ja tak naprawdę nie wiem co można odliczyć. I czy to prawda, że ten wniosek mozna złożyć tylko raz w roku jak tak to totalne klapa - bo dopiero zaczął się nowy :(
Jeżeli składaliście bądź jesteście w trakcie składania to pochwalcie się ile Wam tego wyszło.
Ja mam tyle faktur, że rubryk brakuje ale z pewnością połowa nie daje się do odliczenia.

langerob25
24-01-2010, 17:44
Jeżeli masz zamęt w fakturach to radzę zlecić księgowej.U mnie zamęt był straszny.Faktur cała masa,korekty.Ja zapłaciłem 150 PLN za rozliczenie,ewentualne korekty w urzędzie mnie nie interesowały.Za SSO dostałem 11,5 tys zwrotu.Jeśli chcesz sama to robić to radzę przestudiowanie tego (http://forum.muratordom.pl/zwrot-vat,t60493.htm) wątku.Potrzebowałem ksero aktu notarialnego,ksero PnB i oświadczenie KB o stopniu zaawansowania budowy.

shira3
24-01-2010, 17:46
Nam za mury (bez fundamentu i betonu),ściany i dach (bez drewna) wyszło 5800. Inne rzeczy mieliśmy na 7%vat lub bez.W US sprawdzili i przyjęli. Mówią,że jest ok. Robiliśmy z programu VZM1.

A&T
24-01-2010, 18:56
Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Można na Was liczyć o każdej porze dnia czy też nocy :)
Powiem szczerze, że nigdy nie zastanawiałm się nad tym ile można odzyskać i jestem mile zaskoczona jesli chodzi o te Wasze sumki.
Możecie mi jeszcze napisać czy z faktur które posiadaliście odliczaliście wszystko czy było dużo rzeczy które trzeba było odrzucić.

langerob25
24-01-2010, 19:32
Wszystkie grubsze rzeczy raczej się nadają,typu beton,styropian,stal,cegły,dachówka.Z drobniejszymi już jest większy problem.Przy SSO jest jeszcze spoko,dopiero przy wykończeniówce się zaczyna jazda :D
I rzeczywiście możesz złożyć jeden wniosek w ciągu roku kalendarzowego.

A&T
25-01-2010, 06:41
To w takim razie ze składaniem wniosku jeszcze się wstrzymam. Mamy jeszcze dużo wydatków więc niech sie więcej uzbiera. Większa kwota do zwrotu będzie a zanim go rozpatrzą to szybciej minie czas do następnego wniosku.

Właśnie zamówilismy okna i bramę garażową :) montaż w kwietniu tylko boję sie tych złodziejaszków czyhających na takie okazje, dlatego musimy pomyśleć o alarmie. I znowu kolejne pytanie: jaki??? Zastanawiamy się jeszcze nad drzwiami :roll: Podobają mi się Twoje Shira3 tak jak i Igmy bo macie takie same. Cena nawet przystepna. Szkoda, że u mnie nie da rady z tym gościem tego załatwić.

shira3
25-01-2010, 08:50
Podobają mi się Twoje Shira3 tak jak i Igmy bo macie takie same. Cena nawet przystepna. Szkoda, że u mnie nie da rady z tym gościem tego załatwić. Pytałeś? Facet u nas mówił, że wożą nawet pod Warszawę :roll:

A&T
25-01-2010, 09:00
A mogłabyś mi podać namiary do tego gościa? Z góry dziękuję :D
Ale oni przyjeżdżają robią pomiary i montują?

shira3
25-01-2010, 09:19
A mogłabyś mi podać namiary do tego gościa? Z góry dziękuję :D
Ale oni przyjeżdżają robią pomiary i montują?
Namiary na priv.
Sam musisz zmierzyć i zamontować.

annaoj20008
25-01-2010, 22:22
Hej wszystkim starym i nowym forumowiczom.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, bo niestety nie było mnie dawno.
Dzięki @langerob, że o mnie pamiętałeś :wink:
Miałam kryzys budowlano-emocjonalny :lol:
Zaczęło mnie to wszystko przerastać. Dzień zaczynałam i kończyłam wpisami do kalendarza do kogo mam dzwonić, co załatwić, gdzie ponaglić, wybrać plytki zamowić drzwi, ta czy inna wanna, kaloryfery... a do pracy też trzeba chodzić.
Wszystko przez to, że budowa idzie w expresowym tempie( mam nadzieję, że się to nie zemści) i w kwietniu się chyba wprowadzimy (z materacami pod pachą).
W paru zdaniach dokonalam aktualizacji wpisu w dzienniku.
Zdjęć brak, bo nadal nie nauczylam się wklejać a syn na feriach
:wink: :oops:

Pozdrawiam.

A&T
26-01-2010, 06:41
Annoaj20008 wszyscy z niecierpliwością czekamy na zdjęcia, niech te ferie się szybki skończą :lol:

Ja już terez się zastanawiam czy nam pieniędzy starczy pomimo tego, że kredyt wzięliśmy. A przed nami dużu dużo pracy i wydatków :-? Tą ciągłe liczenie tej kasy doprowadza mnie szału a mój mąz ma takie marzenia i plany - chyba skok na bank zorganizujemy :lol:
Może są chętni???

burifanek
26-01-2010, 07:57
Annoaj20008 wszyscy z niecierpliwością czekamy na zdjęcia, niech te ferie się szybki skończą :lol:

Ja już terez się zastanawiam czy nam pieniędzy starczy pomimo tego, że kredyt wzięliśmy. A przed nami dużu dużo pracy i wydatków :-? Tą ciągłe liczenie tej kasy doprowadza mnie szału a mój mąz ma takie marzenia i plany - chyba skok na bank zorganizujemy :lol:
Może są chętni???


Chętnie przyłaczę się do skoku na Bank nie powiem trochę kasy by się przydało :lol:


Co do zwrotu Vat My dostaliśmy szybko po dwóch miesiącach wystarczył tylko dochód męża i Pozwolenie na Budowę Urząd skarbowy więcej nie chciał.Prowadziła Mi to koleżanka Kontroler Skarbowy akurat tak się złożyło wezwali ją tylko raz bo nie wolno podciągać transportu betonu i pracy beczki więc zrobiła korektę.Tylko szkoda że nie ma jakiegoś rozporządzenie na odliczanie właśnie takich rzeczy bo przecież betonu samochodem przywieżć się nie da :D

A&T
26-01-2010, 08:36
Zaczęłąm przeglądać forum (dzieki Langerob25 :wink: ) odnośnie zwrotu i nasze fakturki i nie wiem jak za to sie zabrać. Prawie wszystkie faktury nie maja PKWiU no i ogólnie wileka klapa. Chyba trzeba bedzie to zlecic księgowej bo jakbym miała jechać do US to tydzień bym tam spędziła. :evil:
Powiedzcie mi czy więźba dachową odliczaliście (przeczytałam, że nie) i podbitkę???

shira3
26-01-2010, 09:56
Troszkę nieścisłości wyszło ;) Więźbę można odliczyć, my nie odliczaliśmy bo bez faktury braliśmy :lol:

A&T
26-01-2010, 10:07
Odnośnie tej więźby to ja przeczytałam to na forum dot. zwrotu VAT. I tam właśnie były różne opinie i dlatego jestem przerażona tym. Bo ja sobie coś odliczę a za chwilę się okaże, że nie można tego było odliczyć.

shira3
26-01-2010, 11:27
W wykazie WZM1 więźba jest zawarta w pozycji bodaj drewno... budowlane. Więc spokojnie podlega odliczeniu. Oczywiście jeżeli masz fakturę z 22% vatem.

shira3
26-01-2010, 11:29
A tak swoją drogą WZM! jest na tyle prosty,że każdy sam sobie poradzi. Konfrontując go ze swoimi fakturami.

langerob25
26-01-2010, 11:36
No i ruszyło się coś. :D

Z więźbą jest dziwna sprawa,czasami przechodzi,czasami nie.Wszystko zależy jak masz ją opisaną na fakturze.Jeśli masz PKWiU na więźbę to sprawdź,jeśli nie to dzwoń do sprzedawcy,niech poda. Z tego co slyszałem więźba jako całosć przechodzi,jako poszczególne elementy nie.Jeśli coś błędnie odliczysz to nie ma problemu,zawsze można zrobić korektę :D


Na ten bank to ja też się piszę :wink:

A&T
26-01-2010, 11:54
To w takim razie jaki powinien być kod PKWiU żeby temu naszemu PAŃSTWU nie podarować ani złowtówki??? :lol: Ratujcie moi drodzy.

Teraz zaczyna do mnie docierać, że będę przez najbliższy czas uwięziona na kableku telefonicznym, żeby to wszystko pouzgadniać. :cry: Jestem załamana. Naprawdę nie wiem jak mam się za to zabrać :roll:

Widzę, że chętnych na "skok w bok" :P przybywa. Zgrana z nas ekipa - trzeba tylko szczegóły uzgodnić i podział łupu :lol:

Sihra3 ile wyniosła Ciebie nasza Salsa na dzien dzisiejszy, włącznie z działką i całą papierologią - tak do porównania.

A&T
26-01-2010, 12:21
Właśnie jestem po rozmowie z Pania z US i dostałam taką informację: WIĘŹBY DACHOWEJ, PODBITKI, ŁAT, KONTRŁAT NIE MOGĘ ODLICZYĆ. :evil:
Co teraz zrobić - suma jest duża, nie mozna jakoś tego inaczej zapisać żeby zwrócili ten chole...y VAT.

tysia623
26-01-2010, 12:59
ja tez się pisze na skok!!!!!!
z moja robota ni widu ni słychu i mam już dość :cry: !!

a co do odliczenia to my już czekamy od listopada podobno pół roku na to mają:/

shira3
26-01-2010, 14:23
To w takim razie jaki powinien być kod PKWiU żeby temu naszemu PAŃSTWU nie podarować ani złowtówki??? :lol: Ratujcie moi drodzy.

Teraz zaczyna do mnie docierać, że będę przez najbliższy czas uwięziona na kableku telefonicznym, żeby to wszystko pouzgadniać. :cry: Jestem załamana. Naprawdę nie wiem jak mam się za to zabrać :roll:

Widzę, że chętnych na "skok w bok" :P przybywa. Zgrana z nas ekipa - trzeba tylko szczegóły uzgodnić i podział łupu :lol:

Sihra3 ile wyniosła Ciebie nasza Salsa na dzien dzisiejszy, włącznie z działką i całą papierologią - tak do porównania.
Obejrzyj swoją fakturę na drewno.Zobacz czy masz adnotację,z było nasycone. Jeżeli nie to podciągnij ją pod pkt.11 lub 13 wykazu. Jeżeli natomiast masz adnotację o nasyceniu to chyba jesdynie przez korektę faktury bez adnotacji o nasyceniu?
Co do naszych kosztów: dzisiaj uzupełnimy dziennik w tym zakresie. Teraz z głowy wszystkiego nie pamiętam. Będzie co prawda bez działki. Mamy ją od ok.20 lat więc trudno ją teraz dopisać. Ma ona inną wartość jako dodatkowo hodowlana (ze źródłem własnej wody).

burifanek
26-01-2010, 14:26
Właśnie jestem po rozmowie z Pania z US i dostałam taką informację: WIĘŹBY DACHOWEJ, PODBITKI, ŁAT, KONTRŁAT NIE MOGĘ ODLICZYĆ. :evil:
Co teraz zrobić - suma jest duża, nie mozna jakoś tego inaczej zapisać żeby zwrócili ten chole...y VAT.

Wygląda na to że co Urząd Skarbowy to co innego mówi.. :roll: kto wie od czego to jest zależne. Tak samo z dokumentami jeden chce więcej drugiemu starczy mniej.Ja nawet nie tłumaczyłam zarobku męża dałam oryginalny po angielsku i nikomu te nie przeszkadzało :wink:

burifanek
26-01-2010, 14:26
Właśnie jestem po rozmowie z Pania z US i dostałam taką informację: WIĘŹBY DACHOWEJ, PODBITKI, ŁAT, KONTRŁAT NIE MOGĘ ODLICZYĆ. :evil:
Co teraz zrobić - suma jest duża, nie mozna jakoś tego inaczej zapisać żeby zwrócili ten chole...y VAT.


Więżba w całości wydaje Mi się że powinna być do odliczenia przecież jest na stałe związana z wieńcem nikt nie będzie jej po latach wymontowywał a przecież o to w tym wszystkim chodzi że wszystko co na stałe podlego zwrotowi różnicy VAT.

A&T
26-01-2010, 17:40
Sprawdziłam moje faktury i tak jest napisane:
1. więźba dachowa - bez symbolu PKWiU
2. Łata budowlana sosnowa 60x40 (braliśmy podbitkę ale PAN ujął to wszystko pod jedną pozycją)
I takim to o to sposobem 9tyś. pójdzie się ... :lol:
Chyba, że macie na to jakiś pomysł jak to ominąć i zmienić!!!

exodus
26-01-2010, 19:12
pytanko do ludzi z okolic KR i SK ... gdzie nabyliście projekt Salsy ? Ponieważ chcemy dorysować garaż (zrobić na 2 samochody z 1 dużą bramą) i musimy poprawić projekt. Z góry dzięki za odp :)

langerob25
26-01-2010, 19:45
"Więźba dachowa wykonywana na odrębne zlecenie według projektu, w skład której wchodzą : płatwie, krokwie, murłaty, słupki, łaty oraz kontrłapy, co stanowi zamknięty i kompletny dach wykonany z drewna o konstrukcji gwoździowo-klejowej, który montowany jest na budynkach mieszkalnych, letnich i budynkach użytkowych, zgodnie z załączonym pismem Urzędu Statystycznego w Łodzi (nr OISK-5672/KW-262/02-6848/03 z dnia 16.09.2003 r.) mieści się w grupowaniu: PKWiU 20.30.13-00.92 "Elementy dachowe budynków i obiektów budowlanych z drewna".

Wyroby zaliczane do ww. grupy PKWiU zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11 poz. 50 ze zm.) podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 22%, gdyż nie mieszczą się w załączniku Nr 5 do ustawy o podatku VAT, stanowiącym wykaz materiałów i usług budowlanych, których sprzedaż objęta jest stawką podatku w wysokości 7%."



Coś takiego znalazłem,więc wg tego raczej nie można.Wyczytałem gdzieś ,że parę razy przeszło pod PKWiU z grupy 18 20.30.20-02.10 Budynki prefabrykowane mieszkalne i letnie z drewna i
materiałów drewnopochodnych.

langerob25
26-01-2010, 19:47
pytanko do ludzi z okolic KR i SK ... gdzie nabyliście projekt Salsy ? Ponieważ chcemy dorysować garaż (zrobić na 2 samochody z 1 dużą bramą) i musimy poprawić projekt. Z góry dzięki za odp :)

Ja kupowałem bezpośrednio u Krajobrazów.Znaczy mój architekt kupował.Tam dadzą zgodę na zmiany,a architekt Ci to przerysuje :D

exodus
26-01-2010, 20:04
pytanko do ludzi z okolic KR i SK ... gdzie nabyliście projekt Salsy ? Ponieważ chcemy dorysować garaż (zrobić na 2 samochody z 1 dużą bramą) i musimy poprawić projekt. Z góry dzięki za odp :)

Ja kupowałem bezpośrednio u Krajobrazów.Znaczy mój architekt kupował.Tam dadzą zgodę na zmiany,a architekt Ci to przerysuje :D

Ile taka operacja może kosztować ?

langerob25
26-01-2010, 20:49
Zgoda na zmianę jest darmowa.Zmiany u architekta to już ciężko powiedzieć.Chociaż myślę że poszerzenie garażu wiąże się jeszcze z innymi zmianami.Albo podniesieniem go na wysokość lub obniżeniem w stosunku do domu może zmianą kąta dachu nad garażem?To już musisz wybadać lokalnie, u lokalnych architektów

exodus
27-01-2010, 06:59
firma IGN liczy sobie za zmiane projektu dosc sporo, o to co mi napisali : "W projektach gotowych autorzy nie wprowadzają zmian, tak więc nie ma możliwości otrzymania projektu już ze zmianami. Autor wystawi natomiast bezpłatną zgodę na wszelkie zaproponowane zmiany. Opisane przez Pana zmiany są oczywiście możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji projektu, czyli najpierw zakup projektu a potem naniesienie na niego zmian, wrysowanie w mapę do celów projektowych i przygotowanie planu zagospodarowania działki. Nasza pracownia zajmuje się adaptacją i wprowadzaniem poprawek dla klientów. Koszt adaptacji (czyli naniesienie projektu na mapkę geodezyjną i wykonanie projektu zagospodarowania terenu) to 1220zł brutto, koszty zmian ustala się na indywidualnym spotkaniu z naszym architektem. Poprawki polegające na zwiększeniu garażu to wydatek ok 1000 zł
Jeśli zmiany miałyby być wprowadzone przez nasze biuro to należy najpierw zamówić projekt, w ciągu kilku dni dokumentacja jest gotowa do odbioru i konsultacji. Tego samego dnia można odbyć spotkanie z naszym architektem w celu omówienia poprawek w projekcie.
Wykonanie u nas adaptacji i zmian będzie się wiązać z przyjazdem do naszego biura., dlatego najlepiej na takie spotkanie mieć już przygotowane niezbędne dokumenty:

- wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego (jeśli plan zagospodarowania nie istnieje wystarczą warunki zabudowy),
- geodezyjna mapa do celów projektowych,
- warunki przyłączenia do sieci elektrycznej,
- warunki przyłączenia do sieci wodnej i kanalizacyjnej (jeśli istnieje) lub umowa
- warunki przyłączenia do sieci gazowej (jeśli istnieje)

Adaptację można również wykonać u lokalnego projektanta. Wystawimy bezpłatnie stosowne zgody na zmiany."

1000 zł jak za samą kombinacje z garażem to troche za dużo moim zdaniem :(

A&T
27-01-2010, 07:37
Cena oczywiście zależy od osoby dokonującej zmian. My też projekt zamawialiśmy od IGN. Oczywiście za zmiany w projekcie których dokonaliśmy wyrazili zgodę (oczywiście bezpłatnie). Natomiast cała adaptacja z wprowadzonymi zmianami (wydłużenie domu oraz garażu o metr, lukarna w łazience, zmiana wymiaru okien, przeniesienie komina chyba to wszystko) wyniosła nas 1000zł.
Musisz dobrze szukać :D

ewula83
27-01-2010, 10:51
my za zmianę konstrukcji dachu nad garażem (zrobiliśmy dodatkowy pokój) zapłacilismy architektowi 1000 zł. architekt miał sporo pracy bo oprócz zmian związanych z dachem zmienił sie cały układ pomieszczeń na górze. cały projekt góry i dachu jest zrobiony od początku.

langerob25
27-01-2010, 11:27
@Exodus

Musisz poszukać sobie architekta,tak czy inaczej.Musi ktoś zaadaptować projekt do warunków.Masz mapę 1:500 i WZ? Wtedy architekt określi czy dom pasuje do WZ.Zamówisz projekt i on zrobi Ci zmiany.Szukając architekta,pytaj o koszty adaptacji i koszty przeróbek.Np Ewula zapłaciła niedużo,inni krzyknęliby pewnie nawet 2x więcej.

JANUSZ757
27-01-2010, 18:29
Witam wszystkich.
Adaptacja niestety kosztuje.
Mój architekt (pracuje w starostwie) za całość weźmie 3900 zł
Również dobudowuję pokój nad garażem, przedłużam dom o 40 cm, likwiduję te 2 małe pokoiki na górze i będzie jeden, przenoszę okno tarasowe na ścianę boczną i jeszcze kilka innych drobnych zmian.
Za te 3900 robi mi również projekty wszystkich przyłączy (gaz, woda i kanalizacja, energia elektr.) no i oczywiście uzgadnia z tymi zakladami.
REASUMUJĄC - za ok 1,5 miesiąca dostaję całość gotowej dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę.
Pozdrawiam :P

Przemas81
28-01-2010, 07:48
Witam wszystkich.
Adaptacja niestety kosztuje.
Mój architekt (pracuje w starostwie) za całość weźmie 3900 zł
Również dobudowuję pokój nad garażem, przedłużam dom o 40 cm, likwiduję te 2 małe pokoiki na górze i będzie jeden, przenoszę okno tarasowe na ścianę boczną i jeszcze kilka innych drobnych zmian.
Za te 3900 robi mi również projekty wszystkich przyłączy (gaz, woda i kanalizacja, energia elektr.) no i oczywiście uzgadnia z tymi zakladami.
REASUMUJĄC - za ok 1,5 miesiąca dostaję całość gotowej dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę.
Pozdrawiam :P

Witam wszystkich.
No to u mnie widzę, że wyjdzie to najdrożej, czyli 6600 zł. To tak jak u ciebie JANUSZ757 mój architekt w tej cenie robi wszystko: zmiany w projekcie, projekt wszystkich przyłączy( gaz, woda, energia elektr., szambo) jak również wjazd na działkę. Także po tej adaptacji zostaje mi tylko wystąpić o pozwolenie na budowę.
Pozdrawiam :)

A&T
28-01-2010, 11:13
Ceny kosmiczne. Jak pisałam wyżej mnie wszystko uczyniło 1000zł - ze wszystkimi przyłączami oraz mapką.
Wszystkie dokumenty miałam już przygotowane do złożenia - właściwie ja ich nie składałam tylko Pan który mi to wszystko robił a jednocześnie pracuje w starostwie. No fakt za pozwoleniem czekłam ok. 2 miesięcy ale to chyba i tak nie długo.

tysia623
28-01-2010, 12:00
a u nas wyszło 1700 za wszystkie zmiany czyli podpiwniczenie pod całością, zmiana wielkości okna, dorzucenie 2 przy tarasie i mapki

MarioWroBrzezina
29-01-2010, 21:04
Witam wszystkich salsujacych!

Wlasnie zakonczylem ciekawa lekture tego watku oraz Waszych dziennikow budowy.
Jestem bardzo wdzieczny za ten temat, Wasze wypowiedzi, ktore byly bardzo pomocne przy wyborze projektu oraz wprowadzaniu zmian do mojej salsy (lustrzane odbicie z garazem).
Posiadam dzialke budowlana w okolicach Wroclawia oraz wydane warunki zabudowy. Jestem na etapie kupna projektu lub zatrudnienia projektanta do przerysowania Salsy. Jeszcze nie wiem wszystko zalezy od kosztow...w kazdym badz razie przygotowuje sie do dostania pozwolenia na budowe.
Planuje rozpoczac budowe w tym roku, bede caly czas obecny na forum.

Pozdrawiam wszystkich!

Mariusz z Wroclawia

ewula83
30-01-2010, 09:51
witam nowego forumowicza, życzę powodzenia w budowie nasze SALSY
pozdrawiam

tysia623
30-01-2010, 11:10
a witamy :) POWODZENIA W BUDOWIE

shira3
30-01-2010, 18:21
Coraz nas więcej :) Witamy :D

burifanek
30-01-2010, 19:45
Coraz nas więcej :) Witamy :D


TO PRAWDA ŻE CORAZ NAS WIĘCEJ :D
Jeszcze nie tak dawno była tylko BG i sienna czekaliśmy jak na zbawienie żeby coś podpowiedziały jako pierwsze budujące,mające doświadczenie a teraz można pytać do woli bo jest Nas spora gromadka i każdy może coś doradzić :lol:

MarioWroBrzezina
30-01-2010, 22:53
...no wlasnie... Czy mozna jeszcze gdzies obejzec zdjecia BG, te na pprojekt widzialem. Jesli BG jeszcze zaglada i czyta to forum, prosilbym o przeslanie fotek z gotowego juz domku. To co moglem zobaczyc bylo naprawde pieknie wykonczone. [email protected]

ewula83
31-01-2010, 11:19
ja również przyłączam sie do tej prośby..BG jeśli możesz sie podzielic zdjeciami to bardzo bym prosiła [email protected] z góry dziękuję

lukiimag
31-01-2010, 17:43
Witam wszystkich Salsowiczów.
Mam do Was pytanko dotyczace elewacji zewnętrznej Salsy.

Na jaką szerorkość od ścian zewnętrznych w najdłuższym miejscu wystają narożniki?

Potrzebne mi jest to do rozplanowania sobie odległości od sąsiedniej działki ponieważ będę chciał się wybudować w odległości 1,5 m od niej o odległość ta będziei liczona od najbardziej wysuniętego elementu ściany bez okien i w tym przypadku od narożnika lub okapu który skróce na tyle aby był na równi z narożnikiem.

Dziękuje i Pozdrawiam :D

langerob25
31-01-2010, 17:51
Witam wszystkich Salsowiczów.
Mam do Was pytanko dotyczace elewacji zewnętrznej Salsy.

Na jaką szerorkość od ścian zewnętrznych w najdłuższym miejscu wystają narożniki?

Potrzebne mi jest to do rozplanowania sobie odległości od sąsiedniej działki ponieważ będę chciał się wybudować w odległości 1,5 m od niej o odległość ta będziei liczona od najbardziej wysuniętego elementu ściany bez okien i w tym przypadku od narożnika lub okapu który skróce na tyle aby był na równi z narożnikiem.

Dziękuje i Pozdrawiam :D
wg projektu jest to 35 cm .Tylko ten okap na 35 cm to trochę w tkim układzie króciutki,chyba,że będzie to okap od garażu.

Grzegorz i Ania
31-01-2010, 18:00
Witamy wszystkich Salsowiczów

Mamy pytanie czy ktoś planuje w swojej Salsie montaż kolektorów słonecznych lub może podzielić się swoją wiedzą na ten temat?

Pozdrawiamy

Ania i Grzegorz

langerob25
31-01-2010, 18:33
Witamy wszystkich Salsowiczów

Mamy pytanie czy ktoś planuje w swojej Salsie montaż kolektorów słonecznych lub może podzielić się swoją wiedzą na ten temat?

Pozdrawiamy

Ania i Grzegorz

Moje zdanie jest takie,że jeśli gmina nie dopłaca i to przynajmniej połowy,to się nie opłaca.Koszt instalacji przy poborze wody dla standardowej rodziny chyba się nigdy nie zwróci.

kris75
01-02-2010, 13:31
Witam
Mariuszu blisko Wrocławia wiem że buduje się salsa tj. Siechnice, oraz w Dobrzejów koło Legnicy.
Ijeszcze widziałe salsę koło Wiśni Małej tj. z trasy Wrocław - Poznań po prawej stronie za wioską Wiśnia M.
Jakby co to zapraszm do Siebie tylko 99 km od Wrocławia na północ

Pozdrawiam
Kris

MarioWroBrzezina
01-02-2010, 20:07
KRIS 75 dzieki za podpowiedz.

SALSOWICZE. Chcialbym poruszyc temat salsowej kuchni. Zawsze podobaly mi sie kuchnie otwarte. Szczegolnie w malometrazowym domku wyglada dobrze bo zyskujemy przestrzen... poza tym kobieta gotujaca w kuchni obserwowana z kanapy w pokoju dziennym wyglada bosko (((((((:
Ok, ale na powaznie, moje pytanie dotyczy wentylacji. Czy sa pochlaniacze tak dobre, aby ograniczyc rozprzestrzenianie sie zapachow jedzenia w calym domu. Wiem z doswiadczenia ze przy dyzym gotowaniu zapach przenika wszedzie. Moze nie mialem dostatecznie dobrego pochlaniacza, moze srednica rury od wentylacji za mala, nie wiem. Czy macie na to jakies rozwiazanie?

langerob25
01-02-2010, 20:29
Dzisiejsze okapy/pochłaniacze mają taką wydajność ,że mogą i kota zassać jak lekki :D
NIe masz się czego obawiać

shira3
02-02-2010, 10:15
KRIS 75 dzieki za podpowiedz.

SALSOWICZE. Chcialbym poruszyc temat salsowej kuchni. Zawsze podobaly mi sie kuchnie otwarte. Szczegolnie w malometrazowym domku wyglada dobrze bo zyskujemy przestrzen... poza tym kobieta gotujaca w kuchni obserwowana z kanapy w pokoju dziennym wyglada bosko (((((((:
Ok, ale na powaznie, moje pytanie dotyczy wentylacji. Czy sa pochlaniacze tak dobre, aby ograniczyc rozprzestrzenianie sie zapachow jedzenia w calym domu. Wiem z doswiadczenia ze przy dyzym gotowaniu zapach przenika wszedzie. Moze nie mialem dostatecznie dobrego pochlaniacza, moze srednica rury od wentylacji za mala, nie wiem. Czy macie na to jakies rozwiazanie?
Ponieważ mamy kota zbyt ciężkiego na pochłaniacz :lol: to na bardziej aromatyczne potrawy robimy letnią kuchnię w gospodarczym :D

burifanek
03-02-2010, 09:07
KRIS 75 dzieki za podpowiedz.

SALSOWICZE. Chcialbym poruszyc temat salsowej kuchni. Zawsze podobaly mi sie kuchnie otwarte. Szczegolnie w malometrazowym domku wyglada dobrze bo zyskujemy przestrzen... poza tym kobieta gotujaca w kuchni obserwowana z kanapy w pokoju dziennym wyglada bosko (((((((:
Ok, ale na powaznie, moje pytanie dotyczy wentylacji. Czy sa pochlaniacze tak dobre, aby ograniczyc rozprzestrzenianie sie zapachow jedzenia w calym domu. Wiem z doswiadczenia ze przy dyzym gotowaniu zapach przenika wszedzie. Moze nie mialem dostatecznie dobrego pochlaniacza, moze srednica rury od wentylacji za mala, nie wiem. Czy macie na to jakies rozwiazanie?
Ponieważ mamy kota zbyt ciężkiego na pochłaniacz :lol: to na bardziej aromatyczne potrawy robimy letnią kuchnię w gospodarczym :D

Pochłaniacze teraz są naprawdę dobre i wydajne mamy w obecnym domu o wydajności 600 metrów sześciennych kuchnia otwarta na salon i czasami jak paliłam w kominku a mam otwarty bez wkładu to musiałam wyłączyć okap bo zaciągał powietrze z salonu i zaczynało śmierdzieć z kominka :o
Z pomysłem zrobienia drugiej kuchni tak zwanej gospodarczej borykam się już od dłuższego czasu to jest naprawdę dobra rzecz.Na początku miałam mieć w pokoiku na dole kotłownię ale że zdecydowaliśmy się dobudować garaż więc pomyślałam żeby jakoś wykorzystać ten pokoik i zrobić w nim coś ala kuchnia gospodarcza biorąc pod uwagę to że mamy już tam komin i szkoda by było żeby stał nieużywany.Teraz robią wspaniałe piece w stylu retro obłożone kaflami wybór jest ogromny,nie mogę zapomnieć uczucia przygotowywania sobie potraw u babci na wsi na takim właśnie piecu. :wink:


shira3

Czy myślałaś też o takim piecu w swoim gospodarczym?

shira3
03-02-2010, 09:29
shira3

Czy myślałaś też o takim piecu w swoim gospodarczym?
W gospodarczym to raczej standardowa kuchenka gazowa. Taką na rybę,bigos i inne aromatyczne. Natomiast planujemy wiatę z wędzarnią i grilem w jednym to tam pomyślimy o czymś z bajerem.

lukiimag
03-02-2010, 20:55
No i zaczeło się...
Z ogromną przyjemnością wraz z żoną dołączamy do grona Salsowiczów.
Dziś otrzymałem projekt Slasy i zaczynam prace nad dostosowaniem jej do posiadanej działeczki.
mapa do celów projektowych już zamówiona... tylko czekać na lepszą pogodę do pomiarów :)
Jak zacznie się troche ciekawiej to założe dziennik budowy gdzie będe opisywał zmiany, koszty i postęp mojej inwestycji

Pozdrawiam :D

burifanek
04-02-2010, 08:35
No i zaczeło się...
Z ogromną przyjemnością wraz z żoną dołączamy do grona Salsowiczów.
Dziś otrzymałem projekt Slasy i zaczynam prace nad dostosowaniem jej do posiadanej działeczki.
papa do celów projektowych już zamówiona... tylko czekać na lepszą pogodę do pomiarów :)
Jak zacznie się troche ciekawiej to założe dziennik budowy gdzie będe opisywał zmiany, koszty i postęp mojej inwestycji

Pozdrawiam :D



Witamy następnych Salsomaniaków :D wszystko przed Wami :wink: więc życzę szybkiego przyjścia wiosny i startu budowy.Pewnie nie możecie się doczekać jak każdy z Nas na początku.

tysia623
04-02-2010, 10:38
No i zaczeło się...
Z ogromną przyjemnością wraz z żoną dołączamy do grona Salsowiczów.
Dziś otrzymałem projekt Slasy i zaczynam prace nad dostosowaniem jej do posiadanej działeczki.
papa do celów projektowych już zamówiona... tylko czekać na lepszą pogodę do pomiarów :)
Jak zacznie się troche ciekawiej to założe dziennik budowy gdzie będe opisywał zmiany, koszty i postęp mojej inwestycji

Pozdrawiam :D

Witamy!!!! :D ależ się nas dużo zrobiło :) szybkiej wiosny życzę!

lukiimag
04-02-2010, 18:39
Dziękuje za miłe przyjęcie przez Salsowiczów.
A budowy niemożemy się doczekać... to fakt...
Pragnę również podziękować za fakt istnienia tego forum. Jest to ogromna baza opisanych ludzkich doświadczeń i rad...

ANNJAK3005
07-02-2010, 16:50
Witam nowych i starych :wink: salsowiczow ,dużo Nas jak widze .pytal ktoś o otwartą kuchnie ja taką mam zapachy szczerze to tak samo jest jak przy zamknietej .Okap wciaga i chwila i po zapachu :lol: .Nie moge doczekac sie wiosny slońce taras kawka coś pieknego.pozdrowienia

burifanek
07-02-2010, 18:21
Witam nowych i starych :wink: salsowiczow ,dużo Nas jak widze .pytal ktoś o otwartą kuchnie ja taką mam zapachy szczerze to tak samo jest jak przy zamknietej .Okap wciaga i chwila i po zapachu :lol: .Nie moge doczekac sie wiosny slońce taras kawka coś pieknego.pozdrowienia


OJ !!!ANNAJAK3005 jak Ci dobrze!!! :lol:

My tutaj też czekamy na wiosnę jak na zbawienie ale kawki na tarasie to chyba pić jeszcze nie będziemy... :cry:

shira3
08-02-2010, 09:31
Witam nowych i starych :wink: salsowiczow ,dużo Nas jak widze .pytal ktoś o otwartą kuchnie ja taką mam zapachy szczerze to tak samo jest jak przy zamknietej .Okap wciaga i chwila i po zapachu :lol: .Nie moge doczekac sie wiosny slońce taras kawka coś pieknego.pozdrowienia


OJ !!!ANNAJAK3005 jak Ci dobrze!!! :lol:

My tutaj też czekamy na wiosnę jak na zbawienie ale kawki na tarasie to chyba pić jeszcze nie będziemy... :cry:
My już piliśmy kawkę na miejscu gdzie BĘDZIE taras.... :lol: :wink:

lukiimag
08-02-2010, 16:33
Ja Salsowicze piję kawke ale siedząc w tymczasowym mieszkanku i patrząc na ten taras na rysunkach projektu hehe :D oraz podczas obróbek projektu domu na kompie gdyz budowa Salsy dopiero przede mną
8)

langerob25
08-02-2010, 16:52
Ja Salsowicze piję kawke ale siedząc w tymczasowym mieszkanku i patrząc na ten taras na rysunkach projektu hehe :D oraz podczas obróbek projektu domu na kompie gdyz budowa Salsy dopiero przede mną
8)

I jak wrażenia? Myślę ,że pozytywne? :D :D :D

Radek27
08-02-2010, 16:54
lukiimag odbierz wiadomoś ze skrzynki PW
Ja nie mogę sie już doczeka takiej pogody abym mógł zaczą roboty na działeczce. :D

Radek27
08-02-2010, 16:57
Chociaż jestem dopiero na etapie zmian w projekcie i adaptacji :-?
ale i tak na dworku nic sie nie da robi więc mam nadzieję,że do rostopów wyrobię sie z tymi wszystkimi pozwoleniami :lol:

MarioWroBrzezina
08-02-2010, 19:28
...wchłaniam wiedzę z forum muratora, czytam akurat na temat wentylacji i chcę zadać takie pytanie do salsowiczów.

Jaką wentylację wybierasz do salsy?

Zaznaczam że nie chcę rozpętać nowego wątku o wyższości grawitacyjnej nad reku, czy odwrotnie. Jest to watek o salsie, takze prosze krotko powiedziec co używacie lub będziecie używać , ewentualnie jak dana wentylacja pracuje w zamieszkiwanym juz domku.

...ja zrobię grawitacyjną

Pozdrawiam forumowiczów [/b][/list]

kris75
09-02-2010, 08:04
Witam
Mario, może bym chciał reku zamontować, ale z mojego punktu widzenia raczej dla mnie jest to mało opłacalne, dlaczego, ponieważ reku zamontowanie wg. kilku wersji to koszt od 10 do 15 tys. zł. Mając na względzie że 75% tej inwestycji idzie z kredytu to koszt reku wzrasta w zależności jak szybko chcę spłacić kredyt, przyjmując żę ok 20 lat to mój reku będzie mnie kosztować od ok. 17 do 23 tys. zł. Też trzeba policzyć koszt eksploatacji i to że każde urządzenie ma swoją żywotność. Więc proszę sobie wg własnego uznania policzyć kiedy tak naprawdę nastąpi zwrot z inwestycji.
Ja napewno zastosuję wentylację grawitacyjną. Obecnie jak u każdego moja budowa stoi, ale mam załtwioną ekipę od tynków( cementowo wapienne) i czekam na poprawę pogody koszt 12 zł m2. Dziś dostałem wycenę schodów drewnianych (6700 zł).
Pozdrawiam
Kris

shira3
09-02-2010, 09:18
Witam
Obecnie jak u każdego moja budowa stoi, ale mam załtwioną ekipę od tynków( cementowo wapienne) i czekam na poprawę pogody koszt 12 zł m2. KrisTa cena to z materiałem czy bez?
Wentylacja u nas grawitacyjna będzie :)

langerob25
09-02-2010, 11:10
Witam
Więc proszę sobie wg własnego uznania policzyć kiedy tak naprawdę nastąpi zwrot z inwestycj

To się nie ma zwracać.To jest komfort,tak jak cyrkulacja CWU,klima i wiele innych.

U mnie będzie reku.Nawet już go mam,czeka sobie.Grawitacyjna u mnie będzie w garażu i kotłowni.

lukiimag
09-02-2010, 14:31
lukiimag odbierz wiadomoś ze skrzynki PW
Ja nie mogę sie już doczeka takiej pogody abym mógł zaczą roboty na działeczce. :D

Radek27 na PW nie mam niestety żadnej wiadomości. Prześlij raz jezcze. :wink:

Radek27
09-02-2010, 16:58
Już wysłałem

kris75
10-02-2010, 08:53
Witam Shira 12 zł za m2 bez materiału. Wg Budujemy Dom średnia cena za wykonanie tynków cementowo wapiennych to 15 - 16 zł za m2. W majej Salsie jest ok. 360 m2 do tynkowania
Pozdrawiam Kris

KUZMA
10-02-2010, 18:25
U Nas wentylacja grawitacyjna :)

MarioWroBrzezina
10-02-2010, 20:02
Ad wentylacji

Ja zrobię grawitacyjną, szczególnie ze względów finansowych. Nie widziałem jeszcze projektu wentylacji salsy, ale jeśli jest taka potrzeba to dodam więcej kanałów do grawitacyjnej.
Pozatym muszę sprawdzić ile kosztuje i będę chciał rozprowadzić tylko kanały do reku. W przyszłości gdy okaże się że grawitacyjna nie działa jak należy zrobię reku.

Ponowie prośbę do salsowiczów którzy już mieszkają. Jak działa wentylacja?

langerob25
10-02-2010, 20:09
Problemem wentylacji grawitacyjnej nie jest mała ilość kratek wywiewnych,tylko zbyt mała ilość powietrza nawiewanego.Jeśli będą takowe zamontowane to i wentylacja grawitacyjna będzie działać.A jeśli ktoś ma szczelnie zamknięte okna,zero nawiewników to to nie ma prawa działać.A efekty można pooglądać później w "faktach".

langerob25
10-02-2010, 20:17
do @MarioWroBrzezina
W projekcie Salsy wentylacja przewidziana jest:
-w salonie(do kominka)
-kuchnia
-łazienka dolna i górna
-korytarz góra
-garaż
-pomieszczenie gospodarcze

Z tym wywiewów tylko kuchnia i salon jest przewidziana przez komin,reszta jest realizowana przez dachówki(kominki),co nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Michasia
13-02-2010, 11:56
Witam wszystkich salsowiczów :D Niestety, ale rozmyśliliśmy się co do salsy :( choć nadal bardzo się nam podoba ten domek. Powodem jest zbyt wiele zmian, a po tych zmianach nadal brak miejsca na sypialnię na dole. Stwierdziliśmy z moim M, że nie chcemy biegać po schodach, bo to choć zdrowe to męczące. I tym sposobem zdecydowaliśmy się na projekt Pchełka http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pchelka/index.php :D .
Oczywiście nie obyło się bez kilku kosmetycznych zmian: taras od prawej strony i bez zadaszenia oraz dodanie dwóch okien i likwidacja okna w łazience. Nie łatwo jest wśród gotowych projektów wybrać ten idealny, zwłaszcza jak ma się taką trudną działkę jak my.
Bardzo dziękuję za Waszą pomoc i mam nadzieję, że nadal pozostaniemy w kontakcie :D
Wszystkim Salsowiczom życzę rychłego nadejścia wiosny i jak najszybszego ukończenia domków :D

langerob25
13-02-2010, 13:40
@Michasia, powodzenia w budowie wymarzonego domku.Domek fajny ,prosty.Nie będzie drogi w budowie,podobnie jak salsa.Jeszcze raz powodzenia

rrober1975
17-02-2010, 18:49
Witam
Szybkie pytanie : czy może już ktoś przerabiał temat elektryki w domku ? Wiem ze na pewno SHIRA i BURIFANEK .Niestety nie mogę znależć informacji u Was ile taka impreza kosztuje.Zdaje sobie sprawę że jest to uzależnione od ilosci punktów i innych rzeczy,nie mniej jednak chciałbym chociaż orientacyjnie wiedzieć ile kasiory wyciągnąć ze skarpety :wink:
Pomożecie ? :)

Pozdrawiam Wszystkich

shira3
17-02-2010, 19:53
Witam
Szybkie pytanie : czy może już ktoś przerabiał temat elektryki w domku ? Wiem ze na pewno SHIRA i BURIFANEK .Niestety nie mogę znależć informacji u Was ile taka impreza kosztuje.Zdaje sobie sprawę że jest to uzależnione od ilosci punktów i innych rzeczy,nie mniej jednak chciałbym chociaż orientacyjnie wiedzieć ile kasiory wyciągnąć ze skarpety :wink:
Pomożecie ? :)

Pozdrawiam Wszystkich
Koszty o których Ci pisałam były na obecny etap. Całe nie powinny przekroczyć 6tys. Za robotę (od skrzynki) jesteśmy umówieni na 3tys. Materiały też nie powinny przekroczyć 3.

rrober1975
17-02-2010, 20:03
Dzięki za szybką odpowiedź SHIRA :)
A czy mogę zapytać ile miałaś punktów ?
A jak wygląda sprawa ze skrzynką ,tzn jaki koszt ?

burifanek
17-02-2010, 20:54
Witam
Szybkie pytanie : czy może już ktoś przerabiał temat elektryki w domku ? Wiem ze na pewno SHIRA i BURIFANEK .Niestety nie mogę znależć informacji u Was ile taka impreza kosztuje.Zdaje sobie sprawę że jest to uzależnione od ilosci punktów i innych rzeczy,nie mniej jednak chciałbym chociaż orientacyjnie wiedzieć ile kasiory wyciągnąć ze skarpety :wink:
Pomożecie ? :)

Pozdrawiam Wszystkich



Witaj!
U Nas elektryk umówiony :D punktów około 70 powiedział cenę między 3,5 a 4 tysiące robocizna z materiałem w tym siła no i cała reszta instalacjii potrzebna w domku.

rrober1975
18-02-2010, 05:09
Thx za odpowiedź :)

tysia623
18-02-2010, 10:24
mam pytanie do wszystkich salsowiczów pamiętacie ile betonu (m3) wyszło wam na strop (jeden)??? a może ktoś lał sam bez pompy??? tak cały czas z mężem się zastanawiamy co się bardziej opłaca czy wziąć pompę czy samemu kręcić i zalać

langerob25
18-02-2010, 11:18
Będziesz robić monolityczny? Czy chodzi Ci o zalanie terrivy?

tysia623
18-02-2010, 11:50
zalanie terrivy

exodus
18-02-2010, 12:41
2 pytanka :) :

1. Czy ktoś robił obliczenia pod względem opłacalności sposobu ogrzania Salsy ? tj. Chodzi Nam po głowie czy iśc w kierunek zielony, czyli pompa ciepła ... czy może piec gazowy, kominek z płaszczem oraz kolektory rurowe ... co o tym myślicie, co Wy planujecie .. ? :)

2. Czekamy na WZ i idziemy do architekta z planem .. teraz tylko pytanie odnośnie zmian jakie chcemy wprowadzić .. wydłużyć dom (dłuzszy salon i 2 pokoje na górze) ok 1,5 do 2 m oraz poszerzyć garaż tak aby weszły 2 samochody (po lewej stronie domu). O ile z pierwszym nie będzie problemu ponieważ działka ma dł. ok 40 m, natomiast szerkość to 18,5 m .. od strony kuchni pczywiście 4 m (działka wykupiona,brak budynku)... czyli zostaje jeszcze 14,5 m ... Chcemy "przytulić" sie do sąsiada (budynek stoi) scianą garażową bez okien, na 1,5 m tak jak mowi art 12. Decyzję taką wydaje starosta ... czy ktos miał do czynienia z taką operacją, jaki ma urzędowy czas na wydanie takiej decyzji, mam nadzieję że nie będzie chciał żeby mu posmarować bo mogę mu zagwarantować, że bedzie wtedy gwiazdą Uwagi oraz CBA :D

z góry dzięki za odpowiedzi :)

langerob25
18-02-2010, 14:26
zalanie terrivy

To z ilością nie pomogę za bardzo,bo ja mam lany.Dałoby się to wyliczyć,trzeba wziąć pod uwagę też wieńce ,podpory,balkony,słup.Czytałem kiedyś wyliczenia,czy się opłaca lać samemu.Jedynie mając pomoc darmową(nie płacąc robotnikom) się opłacało.Problemem jednak może być klasa betonu,jaką można uzyskać z betoniarki i czas wykonania.Ja bym zamawiał z betoniarni.

shira3
18-02-2010, 15:57
Witam
Szybkie pytanie : czy może już ktoś przerabiał temat elektryki w domku ? Wiem ze na pewno SHIRA i BURIFANEK .Niestety nie mogę znależć informacji u Was ile taka impreza kosztuje.Zdaje sobie sprawę że jest to uzależnione od ilosci punktów i innych rzeczy,nie mniej jednak chciałbym chociaż orientacyjnie wiedzieć ile kasiory wyciągnąć ze skarpety :wink:
Pomożecie ? :)

Pozdrawiam Wszystkich



Witaj!
U Nas elektryk umówiony :D punktów około 70 powiedział cenę między 3,5 a 4 tysiące robocizna z materiałem w tym siła no i cała reszta instalacjii potrzebna w domku.

Wyszło 87 puszek; prąd z siłą,tv i internet. Z tego 2gniazda na zewnątrz (taras i ganek- na świąteczne dekoracje) i 1 na stryszku- a nuż się przyda.
Tysia do zalania stropu i 1 balkonu wyszło 12m2 B20. Jak w betoniarce dobrze zwibrujesz i zalejesz 1 dnia to być może. Niemniej z gruchy z pompą pewniejszy.

shira3
18-02-2010, 15:58
Tysia my mamy dłuższy o 60 cm (1 przęsło terriwy).

shira3
18-02-2010, 16:12
2 pytanka :) :

1. Czy ktoś robił obliczenia pod względem opłacalności sposobu ogrzania Salsy ? tj. Chodzi Nam po głowie czy iśc w kierunek zielony, czyli pompa ciepła ... czy może piec gazowy, kominek z płaszczem oraz kolektory rurowe ... co o tym myślicie, co Wy planujecie .. ? :)

2. Czekamy na WZ i idziemy do architekta z planem .. teraz tylko pytanie odnośnie zmian jakie chcemy wprowadzić .. wydłużyć dom (dłuzszy salon i 2 pokoje na górze) ok 1,5 do 2 m oraz poszerzyć garaż tak aby weszły 2 samochody (po lewej stronie domu). O ile z pierwszym nie będzie problemu ponieważ działka ma dł. ok 40 m, natomiast szerkość to 18,5 m .. od strony kuchni pczywiście 4 m (działka wykupiona,brak budynku)... czyli zostaje jeszcze 14,5 m ... Chcemy "przytulić" sie do sąsiada (budynek stoi) scianą garażową bez okien, na 1,5 m tak jak mowi art 12. Decyzję taką wydaje starosta ... czy ktos miał do czynienia z taką operacją, jaki ma urzędowy czas na wydanie takiej decyzji, mam nadzieję że nie będzie chciał żeby mu posmarować bo mogę mu zagwarantować, że bedzie wtedy gwiazdą Uwagi oraz CBA :D

z góry dzięki za odpowiedzi :)
W pierwszej kwestii: jesteśmy jeszcze przed bilansem zapotrzebowania na ciepło tzn. ile potrzeba W na m.kw.powierzchni, Zależy to od parametrów U Podłogi, ścian i stolarki. Doświadczony architekt sobie z tym poradzi. Nawet myślący kier-bud. My idziemy w kominek z płaszczem i gazowe na wypadek...
w drugiej kwestii; pamiętaj,że tgerriwa ma dopuszczalną rozpiętość (długość belki)4.2m.

exodus
19-02-2010, 10:38
shira3 mając na myśli gazowe "na wypadek" chcesz ogrzewać dom kominkiem i gaz bedzię załączął się na dogrzanie ? Ja myśle o gazie jako pierwszym zasilaniu a w większe mrozy palić w kominku z płaszczem. Mam prośbę, jeżeli juz będziesz wiedzieła jakie jest zapotrzebowanie to proszę pamietaj o mnie i jak możesz to podziel się ta informacją :wink:

shira3
19-02-2010, 16:31
shira3 mając na myśli gazowe "na wypadek" chcesz ogrzewać dom kominkiem i gaz bedzię załączął się na dogrzanie ? Ja myśle o gazie jako pierwszym zasilaniu a w większe mrozy palić w kominku z płaszczem. Mam prośbę, jeżeli juz będziesz wiedzieła jakie jest zapotrzebowanie to proszę pamietaj o mnie i jak możesz to podziel się ta informacją :wink:
Kominek jako główne a gaz faktycznie na dogrzewanie. U wielu znajomych sprawdza się takie rozwiązanie.W naszych stronazh zimy są łagodniejsze. Jak będę po biiansie to pochwalę się .

exodus
19-02-2010, 17:53
....W naszych stronazh zimy są łagodniejsze...
Różnie bywa ... moj rodzinny dom jest pod Koszalinem także wiem co nieco o zimach na polnocy :) jedyne czym sie różnią to na dole jest więcej śniegu

shira3
19-02-2010, 20:16
Dzięki za szybką odpowiedź SHIRA :)
A czy mogę zapytać ile miałaś punktów ?
A jak wygląda sprawa ze skrzynką ,tzn jaki koszt ?
Tej w domu jeszcze nie mam. Piszę o skrzynce enei.

exodus
20-02-2010, 08:24
Shira możesz oszaczować ile mniej więcej będzie kosztować Ciebie sama robocizna elektryka ?

shira3
20-02-2010, 09:38
Koszty o których Ci pisałam były na obecny etap. Całe nie powinny przekroczyć 6tys. Za robotę (od skrzynki) jesteśmy umówieni na 3tys. Materiały też nie powinny przekroczyć 3. :wink:

exodus
20-02-2010, 09:49
ups :oops: nie zauważyłem :) .. interesują mnie jeszcze koszty robocizny hydraulika(lazienki kuchnie), CO (z grzejnikami i komink z płaszczem), robocizna dachu (ukł więzby,dachówek), murarze ... zbieramy koszty i planuje ile na to wszystko potrzeba :) i ile uda się mniej więcej zaoszczędzić (oczywiście ceny fachowców mogą się różnić w różnych miejscach w kraju).. z tego co planujemy wynajmiemy tylko ekipę do nałożenia tynku na zatopiony już styro w siatce, resztę na szczęście z pomocą rodziny, także uda się trochę zaoszczędzić :wink:

kris75
20-02-2010, 13:48
Witam
Pytalem sie fachowców jakiś czas temu na forum odnośnie zapotrzebowania na ciepło maajac na myśli kocioł gazowy, i został on określony na ok. 9KW przy standardowym ociepleniu (dach 25cm, ściany 15 cm styro oraz podłogi 10 cm styro). Ja będę ogrzewał salsę kotłem gazowym 1 funkcyjnym z zasobnikiem wody kondensacyjnym plu dodatkowo będę dogrzewał kominkiem. Kominek zwykły bez płaszcza i dgp. Mysle że salsa jest dość zwartą bryłą i na parterze mamy głownie przestrzeń otwartą , wię ciepło swobodnie z kominka może sobie uchodzić do góry. Zobaczymy jak to sie sprawdzi, choć uważam iż kominek z płaszczem lub dgp też jest dobrym rozwiazaniem napewno trche tańszym w uzytkowaniu.

Pozdrawiam
Kris

langerob25
20-02-2010, 14:19
ups :oops: nie zauważyłem :) .. interesują mnie jeszcze koszty robocizny hydraulika(lazienki kuchnie), CO (z grzejnikami i komink z płaszczem), robocizna dachu (ukł więzby,dachówek), murarze ... zbieramy koszty i planuje ile na to wszystko potrzeba :) i ile uda się mniej więcej zaoszczędzić (oczywiście ceny fachowców mogą się różnić w różnych miejscach w kraju).. z tego co planujemy wynajmiemy tylko ekipę do nałożenia tynku na zatopiony już styro w siatce, resztę na szczęście z pomocą rodziny, także uda się trochę zaoszczędzić :wink:

Ja płaciłem tak(Chrzanów rzut beretem,więc koszty porównywalne) :

- murarze 17-18 tys (koparka w moim zakresie i zasypanie fundamentów)
- dach 50 PLN/m2
- tynki będę płacił 24-25 pln za CW maszynowe z materiałem
- prąd trzeba pewnie ok 5-6 tys jeśli nie szalejesz z punktami i obwodami..
- hydraulik sam nie wiem ile zapłacę.Wszystko wyjdzie w praniu.

langerob25
20-02-2010, 14:20
Witam
Pytalem sie fachowców jakiś czas temu na forum odnośnie zapotrzebowania na ciepło maajac na myśli kocioł gazowy, i został on określony na ok. 9KW przy standardowym ociepleniu (dach 25cm, ściany 15 cm styro oraz podłogi 10 cm styro). Ja będę ogrzewał salsę kotłem gazowym 1 funkcyjnym z zasobnikiem wody kondensacyjnym plu dodatkowo będę dogrzewał kominkiem. Kominek zwykły bez płaszcza i dgp. Mysle że salsa jest dość zwartą bryłą i na parterze mamy głownie przestrzeń otwartą , wię ciepło swobodnie z kominka może sobie uchodzić do góry. Zobaczymy jak to sie sprawdzi, choć uważam iż kominek z płaszczem lub dgp też jest dobrym rozwiazaniem napewno trche tańszym w uzytkowaniu.

Pozdrawiam
Kris

Parę KW trzeba pewnie dołożyć do tych 9 ,na przygotowanie CWU.To piękny złodziej ciepła.Warto zadbać o porządne izolację rur i zasobnika.

burifanek
20-02-2010, 15:53
Koszty o których Ci pisałam były na obecny etap. Całe nie powinny przekroczyć 6tys. Za robotę (od skrzynki) jesteśmy umówieni na 3tys. Materiały też nie powinny przekroczyć 3. :wink:


SHIRA MAM PYTANIE ODNOŚNIE TEJ INSTALCJII ELEKTRYCZNEJ MUSISZ ZAPŁACIĆ OSOBNO ZA PUNKTY W DOMU I OSOBNO ZA PRZYŁĄCZE OD SKRZYNKI CZY TAK? DOBRZE TO ROZUMIEM? :roll: CZY TEN SAM ELEKTRYK TO ROBI? DLACZEGO TO JEST TAK NALICZANE? GDZIE BĘDZIESZ MIEĆ SKRZYNKĘ PRZED PŁOTEM CZY NA DOMU? I JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY OD SŁUPA DO SKRZYNKI PRZYJADĄ DO CIEBIE FACHOWCY WYSŁANI Z ELEKTROWNI ? BO PRZYNAJMNIEJ U MNIE TAK TO BĘDZIE ROBIONE.

shira3
20-02-2010, 17:19
Koszty o których Ci pisałam były na obecny etap. Całe nie powinny przekroczyć 6tys. Za robotę (od skrzynki) jesteśmy umówieni na 3tys. Materiały też nie powinny przekroczyć 3. :wink:


SHIRA MAM PYTANIE ODNOŚNIE TEJ INSTALCJII ELEKTRYCZNEJ MUSISZ ZAPŁACIĆ OSOBNO ZA PUNKTY W DOMU I OSOBNO ZA PRZYŁĄCZE OD SKRZYNKI CZY TAK? DOBRZE TO ROZUMIEM? :roll: CZY TEN SAM ELEKTRYK TO ROBI? DLACZEGO TO JEST TAK NALICZANE? GDZIE BĘDZIESZ MIEĆ SKRZYNKĘ PRZED PŁOTEM CZY NA DOMU? I JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY OD SŁUPA DO SKRZYNKI PRZYJADĄ DO CIEBIE FACHOWCY WYSŁANI Z ELEKTROWNI ? BO PRZYNAJMNIEJ U MNIE TAK TO BĘDZIE ROBIONE.
U nas, ale myślę, że wszędzie do granicy posesji prąd razem ze skrzynką i licznikiem kładzie zakład energetyczny.Taki mają obowiązek. -Chyba masz skrzynkę budowlaną? Właśnie ją zamienią na docelową (my mamy docelową od razu. Taka grzeczność szefa enei.Jedna opłata przyłączeniowa mniej :D ) I to są koszty (osobne) przyłączeniowe dla enei. Elektryk zaś prowadzi instalację od skrzynki do budynku - u nas 70m. kopania w lesie :roll: i instalacje wewnątrz budynku. Za tą całość bulimy wspomniane 3tys.

shira3
20-02-2010, 17:27
Jeszcze jedno dla tych co się niepodłączyli: opłata przyłączeniowa jest uzależniona od umawianej mocy dostawy. W oryginale projektu jest chyba 24KW. Ale to jest zdecydowanie za dużo. Nam wspomniany szef zweryfikował na niższą( jak dogrzebię się umowy to zapodam ile) i opłata wyszła o prawie połowę mniej.

rrober1975
20-02-2010, 17:30
Hmm.....z tym prądem to różnie to wszystko można interpretować.
U mnie gość który wygrał przetarg na podłączenie radosnym głosem oświadczył że w jego kwestii jest doprowadzenie prądu ze słupa do domu (napowietrznie) i potem na dół do skrzynki(skrzynka na domu). Zrobi to wtedy kiedy instalacja w domu będzie już gotowa.(instalacja wewnętrzna jest już w mojej kwestii) I ja tak nie za bardzo wiem czy za tą skrzynkę mam mu zapłacić czy skrzynka leży w gestii ENIONu( tzn jej cena zawarta jest w umowie przyłączeniowej ) ....

LANGEROB-co do tynków to cena typowo krakowska ....Taniej chyba nic nie da się znaleźć...:(

shira3
20-02-2010, 17:33
Od skrzynki podłączał "nasz" elektryk. Był tylko domówiony na zgodność ze sztuką w enei. Z reguły się znają i tak jest praktykowane.

shira3
20-02-2010, 18:01
Hmm.....z tym prądem to różnie to wszystko można interpretować.
U mnie gość który wygrał przetarg na podłączenie radosnym głosem oświadczył że w jego kwestii jest doprowadzenie prądu ze słupa do domu (napowietrznie) i potem na dół do skrzynki(skrzynka na domu). Zrobi to wtedy kiedy instalacja w domu będzie już gotowa.(instalacja wewnętrzna jest już w mojej kwestii) I ja tak nie za bardzo wiem czy za tą skrzynkę mam mu zapłacić czy skrzynka leży w gestii ENIONu( tzn jej cena zawarta jest w umowie przyłączeniowej ) ....

LANGEROB-co do tynków to cena typowo krakowska ....Taniej chyba nic nie da się znaleźć...:(
Przyłącze ze skrzynką i licznikiem, do granicy to sprawa zakładu energetycznego. (ustawowo i bez łaski) To jest w cenie przyłącza. Zresztą teraz (wyrok NSA) to sa chyba koszty tego zakładu. -My podłączaliśmy się krótko przed tym wyrokiem więc płaciliśmy.

rrober1975
20-02-2010, 18:19
Dzięki SHIRA za odpowiedź.
Teraz muszę poszukać jeszcze jakiegoś kumatego ( czyt.: taniego ) elektryka i mozna działać z prądem .Pozrdo dla Wszystkich w zasypanym śniegiem PL :)

burifanek
20-02-2010, 18:19
Koszty o których Ci pisałam były na obecny etap. Całe nie powinny przekroczyć 6tys. Za robotę (od skrzynki) jesteśmy umówieni na 3tys. Materiały też nie powinny przekroczyć 3. :wink:


SHIRA MAM PYTANIE ODNOŚNIE TEJ INSTALCJII ELEKTRYCZNEJ MUSISZ ZAPŁACIĆ OSOBNO ZA PUNKTY W DOMU I OSOBNO ZA PRZYŁĄCZE OD SKRZYNKI CZY TAK? DOBRZE TO ROZUMIEM? :roll: CZY TEN SAM ELEKTRYK TO ROBI? DLACZEGO TO JEST TAK NALICZANE? GDZIE BĘDZIESZ MIEĆ SKRZYNKĘ PRZED PŁOTEM CZY NA DOMU? I JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY OD SŁUPA DO SKRZYNKI PRZYJADĄ DO CIEBIE FACHOWCY WYSŁANI Z ELEKTROWNI ? BO PRZYNAJMNIEJ U MNIE TAK TO BĘDZIE ROBIONE.
U nas, ale myślę, że wszędzie do granicy posesji prąd razem ze skrzynką i licznikiem kładzie zakład energetyczny.Taki mają obowiązek. -Chyba masz skrzynkę budowlaną? Właśnie ją zamienią na docelową (my mamy docelową od razu. Taka grzeczność szefa enei.Jedna opłata przyłączeniowa mniej :D ) I to są koszty (osobne) przyłączeniowe dla enei. Elektryk zaś prowadzi instalację od skrzynki do budynku - u nas 70m. kopania w lesie :roll: i instalacje wewnątrz budynku. Za tą całość bulimy wspomniane 3tys.



SHIRA3

Właśnie My nie mamy skrzynki budowlanej grzecznościowo braliśmy prąd na całą budowę od sąsiada i potem regulowaliśmy Mu należność. Zapotrzebowanie na prąd u Nas złożyliśmy na 12 KW bo więcej nie potrzebujemy wtedy czyli rok temu jak składałam wniosek bo lepiej zawsze to zrobić wcześniej tak pokierował Mnie Pan z Enionu który ma Mój rejon i wtedy mówił że opłata za te kilowaty będzie w granicach 1600 zł może teraz się trochę zmieniło nie wiem ale nie zapytałam o skrzynkę,kto ją daje czy sama muszę zakupić,która będzie na domu a od słupa do niej mają pociągnąć prąd właśnie fachowcy z elektrowni kablem napowietrznym wiele nie ma bo może z 15 metrów u Nas nie chcą kopać i im się też za to płaci dlatego pytam o szczegóły bo wiem że u Ciebie ten etap już powoli dobiega końca.

langerob25
21-02-2010, 10:02
Jeszcze jedno dla tych co się niepodłączyli: opłata przyłączeniowa jest uzależniona od umawianej mocy dostawy. W oryginale projektu jest chyba 24KW. Ale to jest zdecydowanie za dużo. Nam wspomniany szef zweryfikował na niższą( jak dogrzebię się umowy to zapodam ile) i opłata wyszła o prawie połowę mniej.

Powiem jeszcze na ten temat.Moc przyłączeniowa nie jest może taka ważna,ważniejsze jest zabezpieczenie przedlicznikowe.Ja chciałem mieć minimum 25A i w moim Enionie trzeba wtedy zamówić minimum 14 KW.Zależy dużo od domu.U mnie będzie płyta na prąd,do twgo parę grzałek w zbiorniku buforowym.I dlatego tak muszę wziąć.Innym może i 7 KW wystarczyć.Opłata za każdy KW mocy w krakowskim enionie to ok140 pln za przyłącze ziemne i 110 pln za naziemne(jeśli długość nie przekracza 200m.No i tak jak pisze @Shira3 w tej opłacie powinniśmy dostać licznik i skrzynkę.

daduls
22-02-2010, 10:37
witam wszystkich
mam pytanko czy kyos ma moze zdjecia salsy?
wlasnie kupilismy projekt.
mamy zamiar ruszyc z budowa wiosna

langerob25
22-02-2010, 11:14
Witaj! Pooglądaj sobie dzienniki budowy u osób budujących Salsę.Powodzenia

daduls
22-02-2010, 11:24
miłes firme czy wlasnymi siłami stawiałes domek.
spoko fotki.
my robimy bez garażu.
pozdrawiam

tysia623
22-02-2010, 12:00
daduls zajrzyj do dzienników jest masę zdjęć z budowy salsy :)

daduls
22-02-2010, 12:26
rozumiem ze robiłes piwnice

tysia623
22-02-2010, 12:46
tak i w tym roku ciągniemy dalej, a wy kiedy zaczynacie? z miła chęcią popatrzę na zdjęcia z budowy :D

daduls
22-02-2010, 13:05
czekamy na projekt wjazdu i pozwolenie na budowe jeszcze musimy załatwic. mamy nadzieje ze wiosna

tysia623
22-02-2010, 13:27
to powodzenia życzę :)

daduls
22-02-2010, 13:31
dzieki
pozdro.
a czy na piwnice musiałes miec jakies pozwolenie i wogóle.

tysia623
22-02-2010, 13:34
tam gdzie zamawiałam projekt a brałam z domfortu, od razu wspomniałam żeby dorzucili zgodę na podpiwniczenie bo z tego co wiem żeby architekt mógł nanieść na projekt musi mieć zgodę

daduls
22-02-2010, 13:51
mi maja przysłac zgode na wszelkie zgody zgodnie z normami budowlanymi.
tylko nie wiem jaki mam teren czy nie jest podmokły

langerob25
22-02-2010, 14:05
mi maja przysłac zgode na wszelkie zgody zgodnie z normami budowlanymi.
tylko nie wiem jaki mam teren czy nie jest podmokły

to albo badania geoloiczne,albo wywiad środowiskowy po sąsiadach. :D

daduls
22-02-2010, 14:33
najlepsze jest to ze mozna robic wszystko samemu, a brat bedzie kierownikiem bo ma uprawnienia no a ja na codzien w firmie budoelanej pracuje wiec jakos to bedzie :)

kris75
23-02-2010, 07:30
Witam
Powodzenia dadulus w budowie, bynajmniej jeśli chciałbyś zobaczyć salsę w SSO to masz z Leszna do mnie ok. 40 km. Także zapraszam.
Kris

daduls
23-02-2010, 07:59
DZIEKI KRIS. A GDZIE DOKŁADNIE?
STAWIAŁES SAM CZY MIAŁES FIRME.
POZDRAWIAM

daduls
23-02-2010, 10:43
witam wszystkich.
mam pytanie gdzie umiesciliscie kotlownie?
projekt bez garażu

burifanek
23-02-2010, 13:47
witam wszystkich.
mam pytanie gdzie umiesciliscie kotlownie?
projekt bez garażu


Witam u Mnie kotłownia umieszczona została w pokoiku na dole wejście do niej z wiatrołapu bo jest całkowice oddzielona od części mieszkalnej dodatkowe drzwi na zewnątrz dla wygody jak się wychodzi po drzewo czy węgiel oraz obniżona podłoga o 1 metr w dół dla pozyskania większej przestrzeni i dodatkowo postawiona ściana od strony komina ze względów bezpieczeństwa.Możesz pooglądać na zdjęciach jak to wygląda.Jednak plany się zmieniły i postanowiliśmy dobudować garaż więc kotłownia będzie w pomieszczeniu gospodarczym ale nic straconego trzeci komin na pewno zostanie wykorzystany jak się to mówi Od Przybytku Głowa Nie Boli :D

tysia623
23-02-2010, 16:09
ja kotłownie będę mieć w piwnicy

JANUSZ757
23-02-2010, 18:54
A ja kocioł z zasobnikiem w gospodarczym.
Ciągle czekam na zmiany w projekcie no i PNB. Mam nadzieję, że w końcu ten śnieg zniknie z działeczki i można będzie ruszać z budową.
Pozdrawiam wszystkich nowobudujących Salsę.
Pozdrawiam!

GiP
23-02-2010, 21:31
Witam. Zastanawiam się nad budową tego wspaniałego domku, ale troche sie boję kosztów. Im więcej czytam tym mniej wiem. Czy mógłby mi ktos powiedzieć na jakie koszty trzeba sie przygotować. Chce budować SALSĘ bez garażu.
Ile mniej więcej powinienem wydać za stan surowy z zadaszeniem z blachodachówki.
Chcę budowac z porothermu + ocieplenie.
Jaki jest koszt instalacji wewnetrzynych.
Mam 50 tyś. Ile musiałbym wziąźć kredytu? Czy 200 tys wystarczy?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Przemas81
23-02-2010, 21:43
Witam
A ja dałem projekt salsa bez garażu do wyceny pewnej firmie i robociznę za stan surowy zamknięty wycenili mi na 40tyś zł (budowa SSZ potrwała by 2,5 miesiąca). Nie wiem co o tym sądzić, a wy jak myślicie? to dużo? :roll:
Pozdrawiam wszystkich fanów SALSY :D

burifanek
23-02-2010, 21:44
Witam. Zastanawiam się nad budową tego wspaniałego domku, ale troche sie boję kosztów. Im więcej czytam tym mniej wiem. Czy mógłby mi ktos powiedzieć na jakie koszty trzeba sie przygotować. Chce budować SALSĘ bez garażu.
Ile mniej więcej powinienem wydać za stan surowy z zadaszeniem z blachodachówki.
Chcę budowac z porothermu + ocieplenie.
Jaki jest koszt instalacji wewnetrzynych.
Mam 50 tyś. Ile musiałbym wziąźć kredytu? Czy 200 tys wystarczy?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Witam! Widzę że Salsa staje cię coraz to popularniejszym domkiem za niedługo chyba będziemy mieć Fan-Klub miłośników projektu Salsa :lol: :lol: :lol:

Koszta budowy mogą być bardzo zróżnicowane wszystko zależy od regionu gdzie się dom buduje w każdym wykonawcy mają inne ceny,tak samo wygląda sprawa materiałów można sporo zaoszczędzić kupując te tańsze poszukać na składach kto da lepszą ofertę teraz wszystkiego jest pod dostatkiem można się targować.Jeżeli garażu nie będziesz budować to też sporo możesz zaoszczędzić a pamiętaj że zawsze w przyszłości możesz go dobudować nic nie stoi na przeszkodzie.Każdy z Nas poda Ci inną kwotę za stan surowy otwarty bo każdy ma dom z innych materiałów budował w innym miejscu i wykańczał będzie według Swojej kieszenie ale poczytaj i wypośrodkuj sobie cenę pomiędzy chyba coś mniej więcej już się dowiesz i wtedy będziesz wiedział ile jeszcze Ci potrzeba. :wink:

sienna
24-02-2010, 19:40
hoł hoł hoooooł :D Burifanek, widzę że mnie nawet wspominałaś parę kartek temu :) I widzę że Salsomaniaków przybywa :) I wcale się nie dziwię :)
Zajrzałam, bo szukam inspiracji do moich łazienek... tak, tak, dopiero się za nie biorę. Do tej na dole nawet płytki już kupiłam, jaśniuśkie, ekri, tylko myślałam, żeby dać im ciemną fugę i tu zaczyna się problem. No bo jak ciemna fuga to jakie listwy wykończające? :o
Czytałam, że rozmawiacie o zwrocie Vatu. Podpowiem, że zwracają za boazerię, ale jeśli się powie, że to boazeria podłogowa (łazienkowa np) bo ściennej nie zwracają. Zwracają nawet za siatkę ogrodzeniową jak się amnezji dostało i twierdzi się że to siatka podtynkowa :D Na mojej fakturze widniało po prostu siatka, nic więcej, to mogłam nie pamiętać przecież.
Powodzenia wszystkim życzę, sprzyjającej pogody, rzetelnych wykonawców i kilku znalenionych worków z pieniędzmi :)

burifanek
24-02-2010, 20:07
hoł hoł hoooooł :D Burifanek, widzę że mnie nawet wspominałaś parę kartek temu :) I widzę że Salsomaniaków przybywa :) I wcale się nie dziwię :)
Zajrzałam, bo szukam inspiracji do moich łazienek... tak, tak, dopiero się za nie biorę. Do tej na dole nawet płytki już kupiłam, jaśniuśkie, ekri, tylko myślałam, żeby dać im ciemną fugę i tu zaczyna się problem. No bo jak ciemna fuga to jakie listwy wykończające? :o
Czytałam, że rozmawiacie o zwrocie Vatu. Podpowiem, że zwracają za boazerię, ale jeśli się powie, że to boazeria podłogowa (łazienkowa np) bo ściennej nie zwracają. Zwracają nawet za siatkę ogrodzeniową jak się amnezji dostało i twierdzi się że to siatka podtynkowa :D Na mojej fakturze widniało po prostu siatka, nic więcej, to mogłam nie pamiętać przecież.
Powodzenia wszystkim życzę, sprzyjającej pogody, rzetelnych wykonawców i kilku znalenionych worków z pieniędzmi :)


sienna Ja myślałam że Ty już po prostu tak się zadomowiłaś że o Nas wszystkich zapomniałaś i jesteś taka podekscytowana mieszkaniem w domku że już wogóle nie chcesz Nas znać :cry: Czasami sobie pomyślałam ciekawe co tam u sienny ale nie chciałam Cię wywoływać tak oficjalnie :D fajnie że jesteś napisz coś więcej co zrobiłaś w domku jak się mieszka jak urządziłaś kuchnię bo jestem ciekawa mogłabyś jakąś fotkę podesłać jak masz jeszcze Mój email :wink: zaraz powiesz że za ciekawska jestem ale wiesz jak to jest każdy szuka inspiracjii do Swojej Salsy a najlepiej popatrzeć jak już ktoś się urządził bo to zawsze łatwiej :lol:

sienna
24-02-2010, 20:56
podekscytowanie minęło ale zadowolenie z domu - nie :) Naprawdę wygodnie się mieszka, jest taniutki w ogrzaniu i bardzo przytulny. Po kuchni nie robiłam już nic, dolna łazienka jest w robocie a górna jeszcze czeka. Schody wymagają jeszcze dopieszczenia ale nie wiem czym by je uślicznić :lol: Gdybym dziś budowała salsę to wywaliłabym słup a za to ciut wydłużyłabym ściankę dzielącą kuchnię i salon. Moja salsa zbudowana została z jakąś belką, dzięki czemu słup nie jest potrzebny ale został, bo baliśmy się wątów przy ewentualnym odbiorze budynku, później miał być usunięty, ale małż na tyle się z nim zaprzyjaźnił, że nie pozwala go usunąć.

GiP
25-02-2010, 14:09
Czy ktos może buduje bądź wybudował Salse w okolicach Opola ?

SabinaiArtur
25-02-2010, 16:16
Witam!
Ja oficjalnie pierwszy raz na forum.
Wcześniej czytałam podawane przez was informacje o projekcie Salsa, którym również jestem zainteresowana.
Pozdrawiam

tysia623
25-02-2010, 16:40
a witamy :D !!!

shira3
25-02-2010, 19:54
Witamy, witamy :D

burifanek
25-02-2010, 21:19
Witam nowicjuszy :D
Nie mówiłam! że Salsa to chyba najpopularniejszy projekt w ostatnich czasach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ewula83
26-02-2010, 12:22
witajcie
mam małe pytanko do budujących już naszą salsę
ile mniej więcej sztuk pustaków(działówek- porotherm 11,5) poszło wam na ścianki działowe na dole.
na wiosne zaczynamy budowe naszej salsy ale tylko do stropu. lada moment bedziemy zamawiac transport pustaczków i chciałabym sie zorientowac w przybliżeniu ile tego potrzeba.
bardzo przepraszam za te szczegułowe pytania....

langerob25
26-02-2010, 14:06
witajcie
mam małe pytanko do budujących już naszą salsę
ile mniej więcej sztuk pustaków(działówek- porotherm 11,5) poszło wam na ścianki działowe na dole.
na wiosne zaczynamy budowe naszej salsy ale tylko do stropu. lada moment bedziemy zamawiac transport pustaczków i chciałabym sie zorientowac w przybliżeniu ile tego potrzeba.
bardzo przepraszam za te szczegułowe pytania....

Napisz ,Czy tak jak w projekcie wysokość i czy były jakieś inne zmiany(kuchnia otwarta?).Z garażem czy bez?Obliczę Ci wtedy ile trzeba,jak będę wiedział co i jak.

langerob25
26-02-2010, 14:12
Tak na szybko ,to ok 200 szt na parter bez garażu,jeśli kuchnia otwarta.Czyli 2 palety :D

IzaiAriel
26-02-2010, 14:31
Witamy!!!
Myślimy nad budową domu salsa.Zastanawiamy się czy nie buduje ktoś tego domu w kujawsko-pomorskim i czy byłaby możliwość zobaczenia go ?

ewula83
26-02-2010, 17:12
witajcie
mam małe pytanko do budujących już naszą salsę
ile mniej więcej sztuk pustaków(działówek- porotherm 11,5) poszło wam na ścianki działowe na dole.
na wiosne zaczynamy budowe naszej salsy ale tylko do stropu. lada moment bedziemy zamawiac transport pustaczków i chciałabym sie zorientowac w przybliżeniu ile tego potrzeba.
bardzo przepraszam za te szczegułowe pytania....

Napisz ,Czy tak jak w projekcie wysokość i czy były jakieś inne zmiany(kuchnia otwarta?).Z garażem czy bez?Obliczę Ci wtedy ile trzeba,jak będę wiedział co i jak.
w zasadzie wszystko jak w projekcie- parter bez zmian, kuchnia otwarta, z garażem.

ewula83
26-02-2010, 17:17
langerob25
a może pamietasz ile stali potrzeba na strop. my też zrobilismy pomieszczenie nad garażem. strop bedzie monolityczny. :oops:

langerob25
26-02-2010, 17:33
langerob25
a może pamietasz ile stali potrzeba na strop. my też zrobilismy pomieszczenie nad garażem. strop bedzie monolityczny. :oops:

No to jeśli dojdzie jeszcze ścianka między garażem a kotłownią to trzeba doliczyć 50-60 pustaków.Czyli w sumie om 250-260 szt

Na strop szło coś takiego:

Płyta krzyżowo zbrojona nad salonem:
-siatka 10x15 fi 10,zbrojenie dołem,grubość 15 cm

Płyta jednokierunkowo zbrojona nad kuchnia,łazienką i pokoikiem
-zbrojenie dołem w przęśle i górą na podporze fi10co 15,rozdzielcze fi8 co 20 cm,grubość 15 cm

Płyta krzyżowo zbrojona przy schodach
-zbrojenie dołem w przesle i górą na podporze fi8 co 15 cm,rozdzielcze fi8 co 20,dodatkowo umiescic zbrojenie ukośne fi10 co 15 cm na odległości 0,2 m(w narożach wolnopodpartych),grubość 12 cm

Belka przy salonie
-belka bxh 24x30,zbrojenie dołem i górą na podporze 4xfi16 i górą w przesle 2xfi16.Strzemiona fi8 co 9 cm od podpory ,dalej co 20cm

belka przy schodach
- bxh 25x20 zbrojenie dołem 2xfi16,górą 2xfi16,strzemiona fi6 co 12 cm

Płyta nad garażem
Dołem w przęśle i górą na podporze pośredniej fi10 c0 15 cm,rozdzielcze fi8 co 15 cm.Grubość 12 cm

Nie wiem dokładnie ile poszło na sam strop,ale na pewno tona fi 10 i około 800 kg fi 8 .Do tego na belki fi 12 i fi 16 plus strzemiona z 6 i 8.No i dodatkowo wieńce (u mnie opuszczone) 4xfi12 strzemiona fi 6 co 30 cm.

Najlepiej w sprawie stali pogadać KB.Nie wiem ,jak u Ciebie będzie wglądało zbrojenie,a KB na pewno coś podpowie

ewula83
26-02-2010, 17:49
dziękuję Ci bardzo za te cenne informacje

Renia i Sew
28-02-2010, 18:59
WITAMY! zakupiliśmy projekt salsa z garazem, i chcielibysmy sie dowiedziec jakie sa koszta ile trzeba materialów,pustakow na caly dom,bloczkow,zbrojenia jake sa tego wszystkiego przyblizone koszta i jaki waszy zdaniem zrobic strop zastanawiamy sie nad teriva czekamy z niecierpliwoscia na odpowiedz pozdrawaimy :)

shira3
28-02-2010, 19:20
Witamy nowych salsowiczów:) Przejrzyj poniższy wątek i wtedy pytaj.


http://forum.muratordom.pl/post4065922.htm#4065922

kola65
02-03-2010, 21:09
Witajcie zastanawiam się jakie drzwi wybrać do wejścia z wiatrołapu do garażu, czy oprócz tego żeby były szczelne powinny być przeciwpożarowe. Zamierzam po wprawieniu okien i drzwi wejściowych zamknąć nimi dom gdyż nie będę na razie inwestował w drzwi do kotłowni i bramę garażową. Wypada też jakoś je dobrać aby po wejściu do wiatrołapu nie mieć wrażenia ze każde drzwi są z 'innej parafii'. Co o tym myślicie, był to u was problem? Może coś doradzicie? Wszystkich budujących serdecznie pozdrawiam i życzę lepszej aury. :lol:

otolit
03-03-2010, 07:00
Witam wszystkich salsowiczów.Wiosna coraz bliżej i wszystko zaczyna ruszać do przodu, u mnie również.Mam wykop pod fundamenty zrobiony i lada dzień będą lać mi ławy.Jak dobrze pójdzie to za 10 - 12 tygodni będę miał surówkę.Napiszcie proszę jaką grubość styropianu dawaliście na podłogę na gruncie,przy planowanym ogrzewaniu podłogowym.W projekcie jest 8cm, planowałem dać nieco więcej 10-12 a w muratorze czytałem że nawet 20cm.Trzeba to uwzględnić w trakcie stawiania fundamentów bo potem nie da się już nic zmienić.

langerob25
03-03-2010, 11:27
Witajcie zastanawiam się jakie drzwi wybrać do wejścia z wiatrołapu do garażu, czy oprócz tego żeby były szczelne powinny być przeciwpożarowe. Zamierzam po wprawieniu okien i drzwi wejściowych zamknąć nimi dom gdyż nie będę na razie inwestował w drzwi do kotłowni i bramę garażową. Wypada też jakoś je dobrać aby po wejściu do wiatrołapu nie mieć wrażenia ze każde drzwi są z 'innej parafii'. Co o tym myślicie, był to u was problem? Może coś doradzicie? Wszystkich budujących serdecznie pozdrawiam i życzę lepszej aury. :lol:

Przeciwpożarowych mieć nie musisz,nawet do kotłowni.Dobrze żeby były szczelne,czyli na uszczelkach i dodatkowo próg.W wiatrołapie i tak zazwyczaj drzwi są z innej parafii.No bo wejściowe często różnia się nie tylko stylistyką ,ale też kolorem.U mnie bedzie wszystko w orzechu,z tym ,że do garażu dam jakieś tańsze.


Witam wszystkich salsowiczów.Wiosna coraz bliżej i wszystko zaczyna ruszać do przodu, u mnie również.Mam wykop pod fundamenty zrobiony i lada dzień będą lać mi ławy.Jak dobrze pójdzie to za 10 - 12 tygodni będę miał surówkę.Napiszcie proszę jaką grubość styropianu dawaliście na podłogę na gruncie,przy planowanym ogrzewaniu podłogowym.W projekcie jest 8cm, planowałem dać nieco więcej 10-12 a w muratorze czytałem że nawet 20cm.Trzeba to uwzględnić w trakcie stawiania fundamentów bo potem nie da się już nic zmienić.

Daj minimum tyle ile chcesz dać potem na ścianę.U mnie będzie około 14 cm.Zastanawiam się nad styro z lepszym lambda.Ale czas pokaże..Decyzję musisz podjąć już teraz,a już na pewno przed murowaniem ścian musisz to wiedzieć na pewno.

GiP
04-03-2010, 08:01
Witam.
Firma zaproponowała mi wybudowanie do stanu surowego Salsy robocizna + materiał wraz z dachem z dachówki za 120 000 czy to duzo czy szukać dalej.
Chcę budować z porothermu 24.
Pozdrawiam

shira3
04-03-2010, 10:43
Witam.
Firma zaproponowała mi wybudowanie do stanu surowego Salsy robocizna + materiał wraz z dachem z dachówki za 120 000 czy to duzo czy szukać dalej.
Chcę budować z porothermu 24.
Pozdrawiam
Jest to rozsądna cena. Niemniej przy takiej opcji wypada doprecyzować czy np. z działówkami? Nadto rozważ zatrudnienie niezależnego inspektora nadzoru do oceny jakości betonu, drewna,izolacji,dachówki ,porotonu (trafia się na ryku jedynie suszony zamiast wypalanego) i jakości samej pracy. Chyba, że samemu radzisz sobie z tymi tematami , masz dużo czasu i wiedzy do osobistego nadzoru.

ewula83
04-03-2010, 11:19
witam
u nas pomału cos sie zaczyna dziac. wczoraj przywieżli nam porotherm- na razie 1620 sztuk (mam nadzieje, że do stropu tyle sztuk wystarczy) równiez tone stali fi 12. Murarze przychodza na początku kwietnia- pewnie zaraz po świętach.

Radek27
04-03-2010, 19:41
Witam
Ja właśnie dzisiaj odebrałem projekt Salsy po przeróbkach(buduję taką jak langerob25). Teraz tylko czekam na PnB i mam nadzieję, że na wiosnę ruszy budowa.
Chciałem się podzielic kosztami jakie do tej pory poniosłem i zapytac forumowiczów czy to dużo?
- projekt..........................................1 526,22 zł
- zmiany +adaptacja..........................1500 zł
- mapki do celów projektowych...........350 zł
- do decyzji o zagosp. .......................80 zł
- tzw. pochodzenie gruntów..............60 zł
- pustak suporeks "cały" 500szt..........4200 zł
- pustak Leier 25 P+W 1500szt..........6500 zł
- stal pręt fi12 1200kg(ok120szt).......1800 zł
- drut fi 6........................................300zł
Razem 16316,22 zl

Myślicie że to wystarczy? Leier jest na ściany zewnętrzne a suporeks na wewnętrzne
Jak do tej pory, nie wiem ile jeszcze muszę kupic bloczków fundamentowych i ile sztuk cegły pełnej na kominy? Czy ktoś się orientuje ile ich potrzeba?

langerob25
06-03-2010, 08:26
@Radek27 ceny bardzo dobre.Czemu mieszasz suporeks z ceramiką?Drutu 12 powinno wystarczyć.Na ławy potrzebujesz dodatkowo jeszcze troszkę fi16.U mnie komin jest systemowy ,więc z cegłą nie pomogę za bardzo.A z bloczkami też ciężko powiedzieć .Zależy jal to wysoko będzie u Ciebie.U mnie poszło niecałe 1500 szt.Salsa będzie taka jak moja? To gratuluję wyboru :D

Radek27
06-03-2010, 15:17
Częśc ceramiki kupiłem okazyjnie a w suporeksie z doświadczenia wiem że robi sie łatwiej instalacje. Ponieważ większoś zamierzam zrobic sam :-? . Mam nadzieję, że mi się uda. A taki "model" salsy wybrałem bo mi sie bardzo spodobała. A zapomniałbym, że kuchnie chyba zrobię z małego pokoiku na dole,łazienkę pomniejsze i to będzie spizarka, a to co zostanie z byłej łazienki i kuchni połączę i zrobię łazienkę na dole. na górze też połącze dwa małe pokoiki w jeden. Tak to sobie wymyśliłem a co z tego wyjdzie to się jeszcze okaże :D
Langerob jakiego rodzaju stali użyłeś na ławy?

Beata&Paweł
06-03-2010, 15:26
Witam wszystkich Salsowiczów! Jestem kolejnym "trafionym" tym pięknym i mam nadzieję niedrogim w budowie projektem :D Forum śledzę od kilku dni i po przeczytaniu Waszych wypowiedzi coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze wybrałam. :wink: My narazie jesteśmy na etapie przepisywania działki, więc przed nami jeszcze dłuuuuuga droga :-?
Apropos projektu... Zastanawiam się czy te pokoje na poddaszu nie są za małe? Poza tym zdecydowaliśmy się na Salsę bez garazu i na dole pokój planujemy przerobić na kotłownie i powiekszamy łazienkę. Z góry bedziemy wdzięczni za wszystkie rady i może ktoś sie podzieli fotkami z wnętrza domu? :) Było by miło:)
[email protected]

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

langerob25
06-03-2010, 16:11
W projekcie są na ławie wewnętrznej są miejsca gdzie przewidziane jest zbrojenie 8xfi16 i strzemiona co 15 cm.Są oznaczone te miejsca na rzucie nr 3.A jest tak dlatego ,że w tych miejscach nie ma ścian fundamentowych,bo w sumie nie potrzeba.Ja robiłem w sumie na całości ściany,oprócz odcinka pomiędzy kuchnią ,a salonem i tam zastosowałem to wzmocnione zbrojenie.Najlepiej to widać na rzucie fundamentu.

exodus
07-03-2010, 11:04
pytanko odnośnie odległości od granic działki ... chodzi mi o te narożniki zewnętrzne, odległość od granicy działki liczy sie do narożniwków czy do ściany ?

langerob25
07-03-2010, 11:33
pytanko odnośnie odległości od granic działki ... chodzi mi o te narożniki zewnętrzne, odległość od granicy działki liczy sie do narożniwków czy do ściany ?
Liczy się od ściany.

inzynierooo
08-03-2010, 07:13
Salsowicze ważne pytanie, co planujecie zrobić z wodą deszczową, odprowadzacie do gruntu czy może jakiś zbiornik na deszczówkę ??

langerob25
08-03-2010, 11:13
U mnie będzie odprowadzeni do pobliskiej rzeczki.Ale jeśli ktoś planuje duży ogród i nie ma darmowej wody typu studnia ,rzeczka,to może jednak warto pomyśleć nad jakimś zbiornikiem?

ba-sia3
10-03-2010, 16:55
WITAM ZIMNO ALE PRACE TRWAJą NA RAZIE HYDRAULIK wODę ROBI.
miały być tynki od tego tygodnia ale mróz i niestety trzeba czekać.
Ale ma już być cieplej więc może coś sie ruszy.
Ja już nie mogę się doczekać mieszkania w naszej salsie.

Na razie mam poważny problem z drzwiami wejściowymi. Zostały źle obsadzone i było trochę za ciasno w futrynie i uszkodziły się. Pan, który sprzedawał mi te drzwi mówi że może wyszlifować i zamalować uszkodzenia. Tylko, że te uszkodzenia są takie duże, że nie da się tego wyszlifować. No i jest problem, na razie zgłosiłam pisemną reklamację i czekam na rzeczoznawcę. Koszt 120 zł, ale jest o co walczyć.