PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

ba-sia3
10-03-2010, 16:57
http://picasaweb.google.com/gajzlerbarb/Pulpit?authkey=Gv1sRgCPue9qrhmMXC8QE#


chciałabym abyście napisali co sądzicie o takim rozmieszczeniu w kuchni.

shira3
10-03-2010, 20:57
http://picasaweb.google.com/gajzlerbarb/Pulpit?authkey=Gv1sRgCPue9qrhmMXC8QE#


chciałabym abyście napisali co sądzicie o takim rozmieszczeniu w kuchni. A co to jest to żółte? :oops: I gdzie jest okno?

burifanek
10-03-2010, 21:22
http://picasaweb.google.com/gajzlerbarb/Pulpit?authkey=Gv1sRgCPue9qrhmMXC8QE#


chciałabym abyście napisali co sądzicie o takim rozmieszczeniu w kuchni.


Ja też nie widzę okna a te żółte to chyba ściana tak Mi się wydaje tylko może po ukosie zwizualizowana.Musisz coś więcej napisać :wink:

ELZBIETA I JANUSZ
13-03-2010, 16:35
Witajcie Salsowicze

Od wielu miesięcy wraz z mężem śledzimy wasze wypowiedzi i jesteśmy wdzięczni za cenne uwagi i wskazówki jakie dajecie nowym forumowiczom .

Zakupiliśmy projekt i częściowo podpiwniczyliśmy naszą Salsę z garażem dodatkowo planujemy poszerzyć drzwi tarasowe o jedno skrzydło, likwidujemy drzwi balkonowe nad salonem a w zamian wstawimy okna. Architekt zaproponował dodatkowe drzwi do piwnicy z zewnątrz domu, gdyż mamy działkę z lekkim spadem. W piwnicy będzie się znajdowała kotłownia i pralnia. To chyba tyle tych zmian. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu.

Pozdrawiamy forumowiczów :)

langerob25
13-03-2010, 17:10
Następna Salsa z moich stron? To super.A z której strony Krakowa?

zych82
13-03-2010, 18:17
Witam Salsowiczów!

Jestem kolejnym szczęśliwym budowniczym salsy z garazem. Właśnie dostałem wycenę robocizny do stanu surowego otwartego (31 tysięcy robocizna). W tym strop będzie wylewany, zamiast dachówki będzie blachodachowka. Zlikwidowany zostanie tez balkon od strony frontowej komin przeniesiony miedzy salon a pomieszczenie gospodarcze i dołożone 2 skrzydła tarasowe. jak myślicie dobra cena?

tysia623
13-03-2010, 18:49
a ja melduję że pustaki i belki stropowe już na działce!!! :)

langerob25
13-03-2010, 19:08
Witam Salsowiczów!

Jestem kolejnym szczęśliwym budowniczym salsy z garazem. Właśnie dostałem wycenę robocizny do stanu surowego otwartego (31 tysięcy robocizna). W tym strop będzie wylewany, zamiast dachówki będzie blachodachowka. Zlikwidowany zostanie tez balkon od strony frontowej komin przeniesiony miedzy salon a pomieszczenie gospodarcze i dołożone 2 skrzydła tarasowe. jak myślicie dobra cena?

Wg mnie cena niezła.

@Tysia623 u Ciebie też się już coś dzieje.Czuć wiosnę w takim razie.

tysia623
13-03-2010, 19:42
langerob25 pomału coś się rusza i każdy płatek śniegu to nas denerwuje

ELZBIETA I JANUSZ
13-03-2010, 20:20
Następna Salsa z moich stron? To super.A z której strony Krakowa?


Niedaleko Myślenic miejscowość Głogoczów
Mam do Ciebie dużo pytań czy mogłabym napisać na gg?

langerob25
13-03-2010, 21:45
Następna Salsa z moich stron? To super.A z której strony Krakowa?


Niedaleko Myślenic miejscowość Głogoczów
Mam do Ciebie dużo pytań czy mogłabym napisać na gg?

Pewnie

shira3
14-03-2010, 19:38
Sihra3 ile wyniosła Ciebie nasza Salsa na dzien dzisiejszy, włącznie z działką i całą papierologią - tak do porównania. Uzupełniliśmy koszty w dzienniku budowy ;)

shira3
20-03-2010, 18:37
Hej, hej, Salsowicze! :D
Czy u Was też już wiosna? :wink:
http://images46.fotosik.pl/273/16bffb543d4778bfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

burifanek
20-03-2010, 20:18
Hej, hej, Salsowicze! :D
Czy u Was też już wiosna? :wink:
http://images46.fotosik.pl/273/16bffb543d4778bfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jak miło popatrzeć na kwiatuszki,które budzą się do życia po zimie... :)

tysia623
21-03-2010, 11:12
wowwwwwwwww a u nas jeszcze wiosny nie ma :(

M & E & SALSA
24-03-2010, 20:29
Hej, witamy wszystkich salsowiczów! - dołączamy do Was!
narazie jesteśmy na etapie zakupu działki na której stanie nasza piękna SALSA "odbicie lustrzane", ten rok poświęcamy na formalności związane z zakupem i uzyskaniem wszelkich pozwoleń, a od następnego roku ruszamy z budową - takie plany! - Ciekawe jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Mam nadzieję, że będziemy cały czas w kontakcie.
Pozdrawiamy wszystkich!
Monika i Edek :D

M & E & SALSA
24-03-2010, 20:36
shira3..............ŁADNE KWIATKI!!! ;)

tysia623
25-03-2010, 13:02
a witamy :D

kris75
26-03-2010, 07:06
Witam
Jak zamierzać lub jak zrobiliście instalacje Co. Jaa zamierzampostawić na ogrzewanie podłogowe w łazienkach w holu kuchnii i wiatrołapie , pozostałe pomieszczenia z grzejnikami wszystko na rozdzielaczach i mieszczu do podłogówki w oparciu o piec gazowu 1 funkcyjny z zasobnikiem wody. Grzejniki firmy immergas, kocioł junkers, podłogówka kisan. Do tego programator pogodowy. To tak w skrócie. Proszę o wasze opinie i rozwązaniaco do centralnego ogrzewania. Myślę że każdy ma jakiś pomysł.

Pozdrawiam
Kris

langerob25
26-03-2010, 11:11
U mnie piec węglowy z buforem 1600 l .W całości podłogówka sterowana podobnie jak u Ciebie sterownikiem pogodowym.W Moim przypadku pogodówka sterować będzie zaworem mieszającym.Daję też drabinki w łazienkach.Będą zasilane jednak taką temperaturą jak podłoga.Zamierzam dać jeszcze grzejnik w garażu ,który grzałby tylko w sytuacji nagrzania do pełna bufora i pozostałości opału w piecu węglowym.Zastanawiam się jeszcze nad zostawieniem awaryjnych wypustów pod grzejniki,gdyby coś z podłogówką nie pasowało.

kris75
26-03-2010, 13:04
Witam
Także chcę dać drabinki w łazienkach tak by temp. odpowiadała tem podłogówki. Zastanawiam się czy ocieplić ścianę pomiędzy garażem a pok. dziennym i holem. Ponieważ tem w garażu zimą w zupełności wystarczy 10-12 stopni a w pok. dziennym będzie ok. 21 stopni to dość duża róznica temperatur i ciepło z pokoju może szybciej przenikać do garażu, jeśli ocieplę styro zaledwie 5 cm to zapewne ciepło nie będzie uciekać do garażu . Co sądzicie o tym.
Pozdrawiam
Kris

langerob25
26-03-2010, 14:05
Witam
Także chcę dać drabinki w łazienkach tak by temp. odpowiadała tem podłogówki. Zastanawiam się czy ocieplić ścianę pomiędzy garażem a pok. dziennym i holem. Ponieważ tem w garażu zimą w zupełności wystarczy 10-12 stopni a w pok. dziennym będzie ok. 21 stopni to dość duża róznica temperatur i ciepło z pokoju może szybciej przenikać do garażu, jeśli ocieplę styro zaledwie 5 cm to zapewne ciepło nie będzie uciekać do garażu . Co sądzicie o tym.
Pozdrawiam
Kris

Można tak zrobić.Sam się zastanawiam nad tym.Minus to pomniejszenie garażu o te 5 cm, a zbyt szeroki to nie jest

ba-sia3
29-03-2010, 12:43
Witam wszystkich jako że już wiosna prace ruszyły pełną parą, woda zrobiona, tynki także, czekamy teraz na hydraulika, który ma robić ogrzewanie, a potem wylewki i najbardziej brudne prace będą skończone

KUZMA
31-03-2010, 21:39
mam pytanie do ludzi co maja juz maja hydraulikę ile was kosztowala robocizna wiem ze to zalezy od wielu czynikow ale tak orientacyjnie , ma nam dac wycene jeden hydraulik za calosc woda CO podlaczenie pieca itp. do odpalenia wlacznie .i chce porównać ceny aby z kosmosu nasza nie byla .

pozdrawiam

piotr

kris75
01-04-2010, 07:47
Witam
Właśnie jestem na etapie wycen za instalacje co i wod kan z podłaczeniem pieca.
1 firma - 5100 robocizna
2 firma - 4000 robocizna
3 firma - 3700 robocizna

Pozdrawiam
kris

KUZMA
02-04-2010, 22:14
wreszcie znalazłem coś nie tak i wszystko zmienili na forum

burifanek
04-04-2010, 21:20
Wszystko tak się pomieszało przez te zmiany na forum że nie mogę nic odnależć a najlepsze że ciągle czekam aż jakakolwiek strona mi się otworzy wtedy wszystko chodziło o wiele szybciej

langerob25
06-04-2010, 16:31
Pomału coraz lepiej.Mam nadzieję ,że wszystko się unormuje.Pozdrawiam

ewula83
10-04-2010, 14:31
WITAJCIE
wreszcie coś się ruszyło i u nas. Jeszcze przed świetami spisaliśmy umowę z murarzem- mimo, że to nasz znajomy zarówno on jak i my wolimy sie zabezpieczyć...
w środę mój szwagier rozprowadził kanalizację i zalaliśmy chudziaka. tak więc stan zero osiągnięty. W miedzyczasie murarze stawiali juz pierwszą ścianę. wczoraj wszystkie ściany zewnętrzne pobudowane były na wysokości 5 pustaków, dzis niestety jestem w pracy więc nie będe podziwiała dalszych postepów.

M & E & SALSA
18-04-2010, 18:44
pomału do przodu
wczoraj był na działce geodeta, wziął 600zł i zaczyna działać
mówił coś o mapce, która będzie potrzebna później dla projektanta....niewiem, nie znam się...powiedział że zwykle kosztuje ona 1000zł, a on zrobiją nam za 500
wiecie co to za mapka? rzeczywiście tyle kosztuje?
z góry dziekuję za odpowiedż

M & E & SALSA
18-04-2010, 18:46
zaczynam pisać dziennik....co mam zrobić, aby się wyświetlił?
dzięki za podpowiedź
M i E

langerob25
18-04-2010, 20:00
zaczynam pisać dziennik....co mam zrobić, aby się wyświetlił?
dzięki za podpowiedź
M i E

Zakładzasz nowy temat w tym dziale http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?18-Dzienniki-budowy-dzie%C5%84-po-dniu.
Jak zrobić odnośnik w swoim podpisie masz opisane tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54466-Opis-jak-zrobi%C4%87-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy

Co do ceny za mapkę do celów projektowych w skali 1:500,bo pewnie taką zrobią,500 złotych to cena w normie.Nie wiem natomiast za co wziął 600 pln

ewula83
19-04-2010, 10:54
My za mapki zapłacilismy ok 450 zł. Dokładnie nie pamietam bo to było jakis czas temu. Więc mysle że 1000 zł to drobna przesada.

ewula83
19-04-2010, 11:26
pochwale sie jeszcze...
w ciagu ostatniego tygonia murarze postawili wszytkie sciany zewnetrzne i wewnętrzne nośne oraz komin. oczywiście do wysokości stropu. w tym tygodniu mam nadzieję, że strop będzie zalany. jesteśmy w szoku szybkoscią z jaką powstaje nasz domek. chociaż przy obecnych pracach juz tego efektu tak nie widać.
w piątek był u nas tartak obwoźny (mamy to szczęście że posiadamy spory kawałek własnego lasu) . wyciął nam okołu 2.5 metra desek no i troche więźby dachowej. we wtorek znów u nas zawita i wytnie pozostałą resztę. nie mam pojęcie ile kosztuje więźba dachowa ale na pewno parę złoty w kieszeni zostaje.

langerob25
19-04-2010, 11:36
Ewula83 zakładaj dziennik.Zobaczymy nową Salsę. :)
Więźba trochę kosztuje,więc zostanie sporo w kieszeni.

ewula83
19-04-2010, 15:44
Własnie usiłuje to zrobić ...
Na razie kiepsko mi to idzie ale dajcie mi jeszcze chwilkę...

ewula83
19-04-2010, 18:54
No niestety
dziennik załozyłam, nawet w nim juz coś napisałam ale co z tego skoro nie potrafię umieścic go tutaj.
Próbowałam wedłuk instrukcji ale nic z tego. Albo cos nie działa albo nie wiem... Mam dosyc na dzisiaj, poddaje sie.

langerob25
19-04-2010, 19:10
No ja już przeczytałem Twój dziennik :)
Jak chcesz to pomogę Ci w umieszczeniu podpisu w sygnaturze.
Wejdż w "ustawienia".Są na górze obok "wyloguj się" .
Po lewej stronie masz "edytuj sygnaturę".
Wklej tam takie coś color=blue]http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159277-Salsa-ewy-i-paw%C5%82a]Dziennik budowy[/url][/color]
Przed słowem color wstaw znak [ .Przed http wstaw url= .Musiałem usunąć bo ibnaczej nie pokazywało
Zapisz.
Powodzenia
Zrób komentarze

ewula83
19-04-2010, 19:38
No i dupa - przepraszam za wyrażenie ale nic nie rozumiem. Jestem ... Jak tabaka

langerob25
19-04-2010, 19:47
Daj przed url jeszcze znak [ .
i sprawdż czy się zgadza.

M & E & SALSA
20-04-2010, 18:41
Chyba już widać:) nasz dziennik:)

ewula83
20-04-2010, 18:48
NO NARESZCIE
langerob25 SERDECZNE DZIĘKI ZA POMOC

langerob25
20-04-2010, 19:24
No widać wszystko.Piknie

M & E & SALSA
21-04-2010, 21:36
Zakładzasz nowy temat w tym dziale http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?18-Dzienniki-budowy-dzie%C5%84-po-dniu.
Jak zrobić odnośnik w swoim podpisie masz opisane tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54466-Opis-jak-zrobi%C4%87-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy

Co do ceny za mapkę do celów projektowych w skali 1:500,bo pewnie taką zrobią,500 złotych to cena w normie.Nie wiem natomiast za co wziął 600 pln

Działkę kupujemy od kolegi po niższej cenie. Jest potrzeba scalenia tej działki i ponownego jej podziału. Wzięliśmy te koszty na siebie zapłaciliśmy pierwsze 600zł reszta po "robocie"(nastepne 700zł) razem-1300zł. Geodeta ma odrazu załatwić warunki zabudowy, ponieważ w tej naszej miejscowości nie ma planu zagosp. przestrzennego. Teraz czekamy 2-3 tygodnie. Póżniej cała zabawa z notariuszem i księgami wieczystymi. Mam nadzieje że w okolicy lipca-sierpnia, będziemy już szczęśliwymi posiadaczami działki

M & E & SALSA
21-04-2010, 21:55
Proszę o podpowiedź!
Jak się dodaje fotki?

ewula83
22-04-2010, 13:16
ja zdjęcia wklejam tak..
po kliknieciu prawym przyciskiem myszy na zdjęcie pojawiaja się na samym dole własciwości. kliknij tam. na samym środku widoczny jest adres url zdjęcia .skopiój ten adres . nastepni wstaw pomiedzy dwa nawiasy [img [/img] mam nadzieję że nic nie pomyliłam.
a ja mam inne pytanie. jak zrobic komentarze?

langerob25
22-04-2010, 17:32
Ewula83 komentarze zrób tak samo jak dziennik.Czyli załóż nowy temat w dziale dzienniki budowy-komentarze.Link http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?33-Dzienniki-budowy-komentarze
Opis ewuli83 jak wstawić fotki jak najbardziej działa.Jednak wcześniej musisz wgrać fotki na jakiś serwer,np imageshack,picasa.I wtedy adres fotki wstawiasz jak pisze ewula83,lub
klikasz na dodaj grafikę,to ikonka nad okienkiem gdzie pisze się odpowiedż,na prawo od podkreślonego A i wklejasz tam adres fotki.

W nowym forum jest też opcja wgrania fotki bezpośrednio z komputera.
Po kliknięciu przy pisaniu na zaawansowaną edycję,potem zarządzanie załącznikami można wgrać fotkę prosto z kompa.Są jednak ograniczenia i nie wygląda to zbyt efektownie,zwłaszcza jeśli to mają być fotki w dzienniku budowy.

JANUSZ757
22-04-2010, 20:08
Witam wszystkich.
No i u mnie w końcu się zaczęło. Dziś był geodeta i wytyczył Salsę. W sobotę wchodzi kopareczka i zrobi wykopy fundamentów. Jutro w starostwie uprawomocnią mi pozwolenie na budowę. Jeszcze nadzór zostaje do poinformowania, ale mam nadzieję że nikt życzliwy się nie znajdzie. Dzięki waszym podpowiedziom również wkrótce założę dziennik budowy i powklejam trochę zdjęć. Pozdrawiam wszystkich - szczególne podziękowania dla Langeroba!!!

Masakra z tym linkiem w podpisie do dziennika budowy. Nie wiem czy dam radę.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159499-Dziennik-budowy-SALSA-Agnieszki-i-Janusza&p=4081609#post4081609

ewula83
23-04-2010, 12:41
no dobra udało się ale jak zrobic aby był widoczny tylko sam napis "komentarze" a nie cały ten adres?

langerob25
23-04-2010, 14:31
Mam chyba łatwiejszy sposób jak to wytłumaczyć.
W oknie szybka odpowiedź klikasz na wstaw odnośnik.Ikonka po prawo od podkreślonego A.
Potem musisz wstawić adres to swoich komentarzy czyli http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159538-salsa-ewy-i-paw%C5%82a-komentarze
po klinknięciu ok masz w okienku wiadomości jakiś tam ciąg znaków.Możliwe ,że coś jest zaznaczone na niebiesko.Wtedy to zaznaczenie zamieniasz
na np wyraz komentarze.I to kopiujesz do profilu,w edycji subskrycji.
Jesli nic nie jest zaznaczone kasujesz wszystko między ] a [/URL] i wpisujesz np komentarze.

annaoj20008
23-04-2010, 22:57
Witajcie kochani po baaaardzo długim czasie.
Fajnie, że kolejne osoby zdecydowały się na Salsę. Trzymam kciuki.
Powiem tylko, iż jest superancka, bo OD TYGODNIA MIESZKAMY.
Marzenia się spełniły!!!!!
Nawet zostało na drobne urzadzenie się, chociaż czekamy jeszcze na zabudowę w wiatrolapie i meble dla syna.
W piątek uprawomocniła się decyzja ODBIORU BUDYNKU!!
W maju tynkujemy na zewnątrz, a w czerwcu podbitka.
Uff, przede mną tylko papiery zwiazane z rozliczeniem Vat-u.
Zrobie jakąś małą sesję zdjęciową i coś wrzucę.
Aaa... na razie odpuściliśmy sobie kominek, bo mam w planie trochę droższy, chociaz miejsce i dziury+ nawiew są.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ...

langerob25
24-04-2010, 05:46
annaoj20008 gratulacje.Czyli poszło wszystko zgodnie z planem jak myślę.

tysia623
24-04-2010, 10:58
annaoj20008 gratulacje, ależ ci zazdroszcze:) a my zmagamy sie ze zbrojeniem na strop, strop rozłozony zaszalowac trzeba jeszcze i tak wstępnie lac bedziemy 30.05.2010 akurat w nasza 1 rocznice ślubu hehe

ewula83
24-04-2010, 16:55
Chwilowo nie mam czasu na zamieszczenie zdjęc w dzienniku więc pomyslałam, że tu cos skrobnę...
Przez ostatni tydzień murarze postawili reszte ścian nośnych i zabrali się za szalowanie stropu. Prawdopodobnie we wtorek będziemy zalewać. Trochę zeszło się z tymi szalunkami bo ciągle czegoś brakowało- jak nie desek to stępli. A tego dziadostwa poszło u nas grubo ponad 200 sztuk. No ale w koncu się udało. Wczoraj wieczorem mój mąż spacerował sobie po naszym przyszłym pieterku i podziwiał widoki.
Obiecuję, że już w krótce zamieszczę zdjęcia- bo tych mam sporo- ale jedyny czas jaki spedzam przed komputerem to w pracy a tu niestety nie dysponuje zdjęciami...

ewula83
24-04-2010, 16:59
A JESZCZE JEDNO
będziemy mieć strop monolityczny. w związku z tym mam pytanie- ile m3 betonu poszło wam na zalanie stropu? :-)

langerob25
24-04-2010, 17:27
U mnie strop o grubości 15 cm,nad garażem 12 cm + schody i troszkę powiększone balkony poszło 22,5 m3.
U Ciebie pewnie będzie mniej.

KUZMA
25-04-2010, 07:38
Witam po urlopie, zaplanowane prace wykonane tj. wstawione okna, oczyszczalnia, ocieplenie poddasza , regipsy, alarm, prąd (prawie), położone rury do wody i scieków, połaczenie garazu z domem , zaraz zabieram się za wstawianie zdjęć, pozdrawiam serdecznie :)

burifanek
25-04-2010, 09:26
Witam po urlopie, zaplanowane prace wykonane tj. wstawione okna, oczyszczalnia, ocieplenie poddasza , regipsy, alarm, prąd (prawie), położone rury do wody i scieków, połaczenie garazu z domem , zaraz zabieram się za wstawianie zdjęć, pozdrawiam serdecznie :)


Ty już po urlopie Ja jeszcze przed.Planuję dłuższy urlop może z półtora miesiąca,chciałabym żeby wszystko było skończone i mogłabym doglądnąć wszystkiego żeby nie zostawiać za dużo mężowi na głowie,Panowie wolą cięższe prace a Panie są od organizacjii całośći budowy tak z reguły bywa ale pewnie nie u Wszystkich.Chcemy zacząć z grubej rury mają wejść wszyscy w jednym czasie Panowie wstawiać okna i drzwi,póżniej elektryk i hydraulik po nich tynkarze a na końcu jak zrobimy próbę podłogówki wylewkarze a na koniec może jeszcze Panowie założyć rolety antywłamaniowe bo więcej chyba latem nie da się zrobić.W pózniejszym czasie jak wszystko ładnie wyschnie i wyparuje może zaczną ocieplać poddasze i kłaść płyty wtedy najgrubsza praca zostanie skończona chyba najważniesza bo pochłania najwięcej kasy.

burifanek
25-04-2010, 09:30
shira3 Co tam u Ciebie ? czy na budowie coś się dzieje,co robicie w środku? pochwal no się bo pewnie Wszyscy ciekawi.

burifanek
25-04-2010, 09:54
Witajcie kochani po baaaardzo długim czasie.
Fajnie, że kolejne osoby zdecydowały się na Salsę. Trzymam kciuki.
Powiem tylko, iż jest superancka, bo OD TYGODNIA MIESZKAMY.
Marzenia się spełniły!!!!!
Nawet zostało na drobne urzadzenie się, chociaż czekamy jeszcze na zabudowę w wiatrolapie i meble dla syna.
W piątek uprawomocniła się decyzja ODBIORU BUDYNKU!!
W maju tynkujemy na zewnątrz, a w czerwcu podbitka.
Uff, przede mną tylko papiery zwiazane z rozliczeniem Vat-u.
Zrobie jakąś małą sesję zdjęciową i coś wrzucę.
Aaa... na razie odpuściliśmy sobie kominek, bo mam w planie trochę droższy, chociaz miejsce i dziury+ nawiew są.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ...

WIELKIE GRATULACJE!!!!! Tak szybko uporaliście się ze wszystkim kto by pomyślał chyba mieliście tempo mega ekspresowe ale ile radości teraz! Jak znajdziesz czas to wstaw zdjącia do Dziennika bo chyba przez ostatni nawał pracy nie miałaś czasu.Napisz jaki koszt rolet antywłamaniowych bo się przymierzamy do zakupu i czy z montażem czy bez.

shira3
25-04-2010, 10:53
shira3 Co tam u Ciebie ? czy na budowie coś się dzieje,co robicie w środku? pochwal no się bo pewnie Wszyscy ciekawi.

Na początek witam wszystkich, szczególnie cieplutko nowych salsowiczów:). Jesteśmy po tynkach wewnętrznych. W pokojach,holu i wiatrołapie gips. Reszta piaskowe. Zrobiło się fajniutko. W praktyce potwierdziło się min., że ze ścianą na tv w salonie będzie jak chcieliśmy.Zbieramy się do zrobienia foto. Po niedzieli coś wkleimy.
Ach gdyby nie ta kasa: 11.340 za 479m.kw. :(

KUZMA
25-04-2010, 11:18
annaoj20008 ja też czekam na zdjęcia :) burifanek ja zajmowałam się tylko sprzątaniem, niestety budowa to nie dom i ciagle po każdej ekipie od nowa trzeba było sprzatać ,
1,5 miesiąca powinno starczyć na wszytko co zaplanowaiście :) shira3 gratulacje :)

rrober1975
25-04-2010, 12:42
Widzę że postępy u większości ogromne :) Tylko pozazdrościć .Wklejajcie zdjęcia do dzienników !!!!
Powodzenia Wszystkim i pozdrawiam :)

M & E & SALSA
25-04-2010, 21:20
Planujemy kupić działkę - weźmiemy na nią kredyt pod hipotekę, na budowe domku też weźmiemy kredyt hipoteczny. Wiecie może czy jest później możliwość połączenia takich kredytów w jeden? Najpierw kupimy działkę, później sprzedamy nasze mieszkanko, wpłacimy pieniążki na konto, przeprowadzimy sie do teściów i weźmiemy kredyt na budowe domu z wkładem własnym:)

norola
28-04-2010, 10:22
Melduję się po mojej bardzo długiej nieobecności. U nas w raz z przyjściem wiosny ruszyły prace w salsie,na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak:elektryka skończona,tynki kończą jutro,w maju hydraulika i dach.W dzienniku kilka nowych zdjęć.

ewula83
28-04-2010, 11:49
jutro zalewamy strop. dzis mąż zamówił gruchę- 190 zł za metr3 z dowozem + pompa. mam nadzieję, ze pogoda nie stanie nam na przeszkodzie

ewula83
28-04-2010, 11:51
cos chyba jest nie tak z chomikiem bo nie można wejśc na wasze dzienniki budowy...

burifanek
28-04-2010, 16:34
Melduję się po mojej bardzo długiej nieobecności. U nas w raz z przyjściem wiosny ruszyły prace w salsie,na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak:elektryka skończona,tynki kończą jutro,w maju hydraulika i dach.W dzienniku kilka nowych zdjęć.

NO !!! norola już myślałam że się z Nami pożegnałaś oj długo Cię nie było!!! ale za to ile w domku zrobione wklejaj zdjęcia na Chomika bo sie doczekać nie mogę.

burifanek
28-04-2010, 16:43
norola napisz ile czasu zajęło tynkowanie i jaki koszt robocizny z materiałem i jeszcze jedno bardzo ładny wkład kominkowy kupiłaś napisz z jakiej firmy i jaka cena chyba najtańszy nie był przynajmniej na taki wygląda.

M & E & SALSA
28-04-2010, 17:40
cos chyba jest nie tak z chomikiem bo nie można wejśc na wasze dzienniki budowy...

MASZ RACJE ewula83.....ja też nie mogę zobaczyć fotek w dziennikach budowy - burifanka i noroli :(
nie wiem co się dzieje :(

burifanek
28-04-2010, 17:50
MASZ RACJE ewula83.....ja też nie mogę zobaczyć fotek w dziennikach budowy - burifanka i noroli :(
nie wiem co się dzieje :(


Rzeczywiście linki się nie otwierają ale jak się wejdzie normalnie przez stronę chomikuj.pl to można wszystko zobaczyć wkleję Wam linka swojego chomika a na dole mam dodane inne chomiki Naszych Salsowiczów możecie przez nie wejść i pooglądać.

http://chomikuj.pl/budowanie

shira3
28-04-2010, 17:57
Wklejajcie zdjęcia do dzienników !!!! :) Wkleiliśmy ;)

norola
28-04-2010, 19:14
norola napisz ile czasu zajęło tynkowanie i jaki koszt robocizny z materiałem i jeszcze jedno bardzo ładny wkład kominkowy kupiłaś napisz z jakiej firmy i jaka cena chyba najtańszy nie był przynajmniej na taki wygląda.

Tynki zajęły nam 2 tyg. Koszt robocizny +materiał 10 tys.Tynk cementowo-wapienny,tradycyjny nie z agregatu.Wkład kominkowy www.kratki.com Zuzia,+wkład do zuzi wermikulitowy.Koszt 1830 zł.

burifanek
28-04-2010, 19:57
norola
dzięki za odpowiedż u Mnie mają niebawem ruszać ze wszystkim w środku więc orientuję się ile kto za co zapłacił żebym dostała podobną ofertę.

tysia623
29-04-2010, 20:18
jutro zalewamy strop. dzis mąż zamówił gruchę- 190 zł za metr3 z dowozem + pompa. mam nadzieję, ze pogoda nie stanie nam na przeszkodzie

ewula ile??????????u nas beton za m3 bez dowozu i pompy 240 zł

JANUSZ757
29-04-2010, 20:36
Mi dzisiaj zalewali fundamenty - obok Lublina. Cena 220zł/m3 z dowozem (bez pompy). Za pompę trzeba by było dodatkowo 30 zeta od metra. Oczywiście cena bez faktury.....
Pozdrawiam.

ewula83
30-04-2010, 12:05
ewula ile??????????u nas beton za m3 bez dowozu i pompy 240 zł
tak, tak dobrze widzicie- nie pomyliłam się. ta cena to troszeczkę po znajomości, mój śp teść był bardzo dobrym i uczynnym człowiekiem a jednocześnie złotą rączką. wielu ludziom pomagał bezinteresownie. i teraz te osoby ze względu na jego pamięć się odwdzięczają. .
ale pomijając to, to mój kolega który budował się w zeszłym roku płacił 210 zł z dojazdem + pompa. ogólnie w naszej okolicy nie jet tak strasznie drogo w porównaniu z tym co widzę na forach.

ewula83
30-04-2010, 12:09
a tak w ogóle to wczoraj zalaliśmy strop. grubość na całym budynku 12 cm + dwa balkony. poszło 14 m3 betonu. nie zalewaliśmy schodów bo nie jesteśmy do końca zdecydowani jakie schody chcemy mieć. bardziej skłaniamy sie ku tym na miarę...

tysia623
30-04-2010, 19:08
no to u nas na pomorzu wychodzi że najdrożej:/ oczywiście te 240 zł to jest cena bez faktury

norola
01-05-2010, 11:14
w dzienniku kilka nowych zdjęć:)

tysia623
01-05-2010, 17:59
w dzienniku kilka nowych zdjęć:)

super, jesteś już bliżej niż dalej:)

KUZMA
01-05-2010, 19:47
norola, tynki piękne :)

burifanek
02-05-2010, 18:01
w dzienniku kilka nowych zdjęć:)


Widziałam fotki domek coraz ładniejszy a Ty chyba szczęśliwa.......pewnie doczekać końca się nie możesz!!!

norola
03-05-2010, 09:47
:) dzięki dziewczyny,rzeczywiście każda nowa rzecz cieszy i przybliża do przeprowadzki:)

ewula83
04-05-2010, 10:58
Witam
mam pytanie do tych którzy budują z gazobetonu. Ile działówek potrzeba na cały domek? :)

JANUSZ757
04-05-2010, 16:23
Witam
Wiem, że temat dachu był wcześniej przerabiany bo czytałem posty. Jednak nie wynika z nich jednoznacznie, czy podawana przez forumowiczów cena za dach w przedziale 50-75 zł/m2 to jest cena za cały dach - czyli łącznie z robocizną, więźbą dachową, dachówką i ułożeniem dachówki????
Proszę o info bo przymierzam się do wycen za dach i z góry przepraszam za mój laicyzm i proszę o wyrozumiałość......
WIELKIE dzięki z góry.

shira3
04-05-2010, 21:15
My zapodawaliśmy osobno. Koszty robocizny dachu były składowe: 15 tys. W to wchodziło :mury od piętra,działówki,ganek, fundament tarasu, więźba i pokrycie z obróbką i rynnami. Niemniej nie mogę podać kosztów robocizny samego dachu . Z naszą ekipą domówiliśmy się na kompletny SSO. Natomiast kiedy rozważaliśmy inne ekipy do samego dachu to wołali 8 - 10 tys. za położenie więźby i dachówki.

KUZMA
06-05-2010, 09:30
Witam
Mamy pytanie ile u was kosztowała hydraulika tak orientacyjnie sam materiał , my mamy wolno stojący garaż i całość z piecem kaloryferami i podłogówka w łazienkach woda ciepła zimna kanaliza itp. sam materiał powiedział nam 21 tysięcy w porównaniu z robocizna tylko 3 tys. to sporo za materiał , proszę powiedzcie czy to normalna cena czy może przesadzona .

ewula83
07-05-2010, 10:35
U nas do hydrauliki niestety daleko więc o kosztach nie mam pojęcia. Jednak mam o tyle dobrze, że mój szwagier jest hydraulikiem dlatego robocizna nie bedzie nas dużo kosztowała. No i na materiały wydamy znacznie mniej bo on wszystko kupuje po cenach hurtowych. A wiem, że marża w sklepach jest naprawde duża.

ewora
07-05-2010, 14:25
witam wszystkich salsowiczow , tez buduje ten domek w kujawsko pomorskim ,stoi juz w stanie surowym. bardzo mnie ciekawi jak wygladaja schody w salsie , jak planuje drewniene i nie mam pojecia jak beda wygladaj ? prosilabym o przyslanie zdjec na meila [email protected]. dziekuje pozdrawiam

ewula83
07-05-2010, 17:08
Witamy nowego członka na naszym forum

burifanek
07-05-2010, 18:58
Witam
Mamy pytanie ile u was kosztowała hydraulika tak orientacyjnie sam materiał , my mamy wolno stojący garaż i całość z piecem kaloryferami i podłogówka w łazienkach woda ciepła zimna kanaliza itp. sam materiał powiedział nam 21 tysięcy w porównaniu z robocizna tylko 3 tys. to sporo za materiał , proszę powiedzcie czy to normalna cena czy może przesadzona .


Chyba dobra cena Ja dostałam wycenę z okolicy na całe centralne i wodę z materiałem w tym był ujęty bufor ciepła za kwotę 7700 zł i wyszło brutto prawie 40 tysięcy więc zaczęłam się zastanawiać czy ta cena z lekka nie przesadzona.

ewula83
08-05-2010, 09:06
Ewora zakładaj dziennik budowy.
Dom w stanie surowym- jest sie czym pochwalic.

ewula83
08-05-2010, 18:13
A ja zapraszam do mojego dziennika. Zamieściłam kilka nowych zdjęć.

Magda i Bartek
09-05-2010, 10:41
Witam Serdecznie wszystkich Forumowiczów! Założyłam profil na tym forum, ponieważ posiadam domek Salsa w stanie surowym i jestem bardzo ciekawa Waszych rozwiązań co do tego projektu. Powiem szczerze, że jestem laikiem w temacie budowlanym i projektowym, ale mam nadzieję, że na tym forum znajdę wiele odpowiedzi na swoje pytania oraz, że będziecie służyć mi radą. Pozdrawiam :)
P.S. Jeśli ktoś z Was mógłby wysłać mi jakieś zdjęcia z budowy na adres mailowy to będę wdzięczna ([email protected])

M & E & SALSA
09-05-2010, 13:21
Hej hej, jesteśmy jeszcze przed zakupem projektu, chcielibyśmy poznać dokładne wymiary naszej salsy, wszędzie są podane w m2, mnie interesują dokładne wymiary (długość i szerokość) jeśli macie projekt w wersji elektronicznej bardzo prosze o przesłanie na mój adres(wymiarów - parteru i piętra). Super byłoby widzieć już oryginalne strony projektu, mógłbym pokazać je swojemu projektantowi i już nanosić zmiany - pierwsze w głowie już mam:)
ADRES: [email protected]
DZIĘKUJEMY

rrober1975
09-05-2010, 16:30
Hej hej, jesteśmy jeszcze przed zakupem projektu, chcielibyśmy poznać dokładne wymiary naszej salsy, wszędzie są podane w m2, mnie interesują dokładne wymiary (długość i szerokość) jeśli macie projekt w wersji elektronicznej bardzo prosze o przesłanie na mój adres(wymiarów - parteru i piętra). Super byłoby widzieć już oryginalne strony projektu, mógłbym pokazać je swojemu projektantowi i już nanosić zmiany - pierwsze w głowie już mam:)
ADRES: [email protected]
DZIĘKUJEMY



http://galeriaprojektow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm

Na dole strony,po lewej stronie masz :"pliki dodatkowe". Tam znajdziesz rzuty i przekrój budynku.
Miłego przeglądania :)

M & E & SALSA
09-05-2010, 21:51
http://galeriaprojektow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm

Na dole strony,po lewej stronie masz :"pliki dodatkowe". Tam znajdziesz rzuty i przekrój budynku.
Miłego przeglądania :)

Dziękujemy za pomoc :)

kris75
10-05-2010, 12:47
Witam
Odnośnie centralnego ogrzewania wraz z hydrauliką
cena materiałów i robocizny dostałem od 3 firm:
1 firma: 21000
2 firma : 19700
3 firma : 16000
U mnie ogrzewanie gazowe (piec kondensacyjny)
Podłogówka w witrołapie, korytarzu oraz w łazienkach, reszta grzejniki + kominek z wkładem.

Pozdrawiam
Kris

tysia623
11-05-2010, 20:11
a my już mamy przyłącze kanalizy do budynku, 13m od budynku do własnej studzienki kanalizacyjnej teleskopowej, za materiały wyszło 866,59 a za robociznę 350 zł- bo sami kopaliśmy. Myślę że dobra cena :)

lukiimag
19-05-2010, 10:22
Witam Salsowiczów. Mam pytanko na temat pokoi na pierwszym piętrze (tych nad slonem). Czy te dwa okna balkonowe wystarczająco doświetlają pokoje? Zastanawiam się nad dodaniem dodatkowo okna dachowego gdyż nie wiem czy nie będzie w tych pokojach za ciemno. Tylna część budynku skierowana jest na stornę północną.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrowienia

M & E & SALSA
19-05-2010, 12:00
Witam Salsowiczów. Mam pytanko na temat pokoi na pierwszym piętrze (tych nad slonem). Czy te dwa okna balkonowe wystarczająco doświetlają pokoje? Zastanawiam się nad dodaniem dodatkowo okna dachowego gdyż nie wiem czy nie będzie w tych pokojach za ciemno. Tylna część budynku skierowana jest na stornę północną.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrowienia

Hej pozdrawiam. Wczoraj byłem u swojego projektanta, podpisaliśmy umowe .....itd. rozmawiałem z nim na ten sam temat, czyli (mało światła w salonie) ponieważ dom będzie stał wejściem do południowej strony. poradził nam jeszcze zastanowić się nad ułożeniem domku na działce i zaproponował przesunięcie całego domku tak aby prawa boczna ściana była bardziej nasłoneczniona. Co do pierwszego piętra to w tych pokoikach nie będę dawał okien dachowych, natomiast w trzecim będzie okienko:) i to nad łóżkiem:)

M & E & SALSA
19-05-2010, 12:12
Odnośnie pobutu u projektanta :) - zajmie się wszystkim! ... i tak:

1. wniosek o odbbiór nieczystości - 40zł
2. zakup projektu - 1696zł
3.przygotowanie wniosków i zebranie dokumentów - 150zł
4.Projekt zagospodarowania terenu - 900zł
5. Adaptacja dokumentacji do warunków miejscowych -900zł
6. Adaptacja projektu wodno-kanal i CO -150zł
7. Adaptacja projektu instalacji elektrycznej - 150zł
8. Opłata za upoważnienie -17zł
RAZEM : 4003,00zł

Co sądzicie o tych cenach? w tym też nasze zmiany w projekcie:)

burifanek
19-05-2010, 19:08
Witam Salsowiczów. Mam pytanko na temat pokoi na pierwszym piętrze (tych nad slonem). Czy te dwa okna balkonowe wystarczająco doświetlają pokoje? Zastanawiam się nad dodaniem dodatkowo okna dachowego gdyż nie wiem czy nie będzie w tych pokojach za ciemno. Tylna część budynku skierowana jest na stornę północną.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrowienia


Witam nowego Salsowicza!!! U Mnie ta sama sytuacja dom od strony salonu i pokoików nad nim jest od północy.Nie wiem dokładnie jak będzie podczas mieszkania bo jeszcze jesteśmy na etapie budowlanym.Na początku chciałam doświetlić te pokoje oknami dachowymi ale zrezygnowałam bo zimą kiedy robi się wcześnie ciemno to te okna są zasypane z reguły śniegiem więc wiele światła dawać nie będą i wydaje Mi się że będzie od nich ciągło zimno.Ja powiększyłam okna w pokoikach ale zlikwidowałam balkon i myślę że teraz nie powinno być w nich ciemno bo aż tak duże to one nie są mimo że są usytuowane od północy.Salon to zależy co kto lubi Ja nie przepadam za dużą ilością słońca,latem jest problem w takim salonie wysiedzieć po południu w obecnym domu Mam słońce to przyjemne to nie jest mimo zasuniętych rolet wciąż jest tak gorąco że czasami wydaje Mi się jakbym w saunie siedziała ale to wszystko zależy co kto lubi.Niektórzy Salsowicze założyli okna dachowe trzeba by było zapytać jak się sprawują i czy są zadowoleni może coś podpowiedzą.

lukiimag
19-05-2010, 20:20
burifanek i M & E & Salsa dzięki za sugestie. Ja w salonie dodałem jedno skrzydło drzwi balkonowych lecz na to konto zlikwidowałem okno w ścianie bocznej salonu. Nad oknami dachowychi będę cały czas się zastanawiał i czekał może ktoś z Salsowiczów jeszcze mi podpowie.

Ja narazie pracuje nad makietą domu w skali 1:50... :) --- modelarstwo kartonowe to moje hobby :)

Relacja z budowy będzie niebawem hehe... tak w ogóle musze dziś usiąść i uzupełnić dziennik budowy bo zaległości mam malutkie mimo że budowa jeszcze nie zaczęta.

burifanek
19-05-2010, 22:08
burifanek i M & E & Salsa dzięki za sugestie. Ja w salonie dodałem jedno skrzydło drzwi balkonowych lecz na to konto zlikwidowałem okno w ścianie bocznej salonu. Nad oknami dachowychi będę cały czas się zastanawiał i czekał może ktoś z Salsowiczów jeszcze mi podpowie.

Ja narazie pracuje nad makietą domu w skali 1:50... :) --- modelarstwo kartonowe to moje hobby :)

Relacja z budowy będzie niebawem hehe... tak w ogóle musze dziś usiąść i uzupełnić dziennik budowy bo zaległości mam malutkie mimo że budowa jeszcze nie zaczęta.


Polecam się na przyszłość !!! Co do okien to My zostawiliśmy te z boku salonu ale nie powiększaliśmy tego tarasowego ma tylko dwa skrzydła tak jak w projekcie,wszystko pewnie się dopiero okaże jak będziemy mieszkać gdzie mogłoby co być zmienione ale wtedy to chyba trzeba się będzie tylko przyzwyczaić.
Co do Twojego hobby to super że takie mini konstrukcje robisz musisz koniecznie zrobić zdjecie jak skończysz i pochawalić się miniaturową Salsą przypuszczam że każdy z Nas chętnie popatrzy!

M & E & SALSA
20-05-2010, 08:29
burifanek i M & E & Salsa dzięki za sugestie. Ja w salonie dodałem jedno skrzydło drzwi balkonowych lecz na to konto zlikwidowałem okno w ścianie bocznej salonu. Nad oknami dachowychi będę cały czas się zastanawiał i czekał może ktoś z Salsowiczów jeszcze mi podpowie.

Ja narazie pracuje nad makietą domu w skali 1:50... :) --- modelarstwo kartonowe to moje hobby :)

Relacja z budowy będzie niebawem hehe... tak w ogóle musze dziś usiąść i uzupełnić dziennik budowy bo zaległości mam malutkie mimo że budowa jeszcze nie zaczęta.

:) :) :) BARDZO!!! chętnie zobaczymy fotki z miniaturowej Salsuni:)
Pozdrawiam.

M & E & SALSA
20-05-2010, 11:46
Kochani, myślę o ogrzewaniu i wymyśliłem:) chciałbym mieć piecyk na wszystko (tzn. węgiel, drzewo itd...) - taki który mogę sobie nastawić, a później on sam ogrzeje nasz domek i wodę, sam się przełączy, gdy woda zimna :) Macie już jakieś pomysły, który piec polecacie?

lukiimag
20-05-2010, 15:57
Ja również zastanawiałem się nad piecem do Salsy. Mi polecano piece firmy SAS lub KLIMOSZ podobno ZĘBCA też sa niezłe chociaż nie są już tak wytrzymałe co kiedyś... tak mówili w sklepie... ale ja nie wiem mój ojciec ma 6- cio letni piec z Zębca jest bardzo zadowolony i ma zero problemów.
Ja rozmyslam nad piecem ze strowaniem ręcznym lub z automatycznym podajnikiem paliwa... ale jeszcze nie wiem który wybiore.

Acha tak jak obiecałem uzupełniłem dziennik budowy i dodałem pare pierwszych fotek makiety Salsy :)
Tylko że zdjecia straciły na jakości troszeczke po wkejeniu na stronkę...

shira3
20-05-2010, 17:14
Witamy po przerwie :) Obecnie jesteśmy po fundamencie tarasu. W kwestiach na forum: Nasza salsa stoi w lesie- wejście od zachodu. Póki ściany białe to światła jest dosyć. Jak wykończy się skosy i sufit na pięterku to winno być wystarczające. Co do ogrzewania - nadal uważamy, że kominek z płaszczem plus gaz jako uzupełnienie załatwią funkcjonalność i ekonomię. Niemniej budując komin zrobiliśmy na dwa dymy. Drugi na wypadek jak radykalnie będą się różnić ceny nośnik€w energii:)

lukiimag
20-05-2010, 17:46
U mnie niestey gaz odpada bo niema podłączenia w miejscowości gdzie będę stawiał dom.
shira3 no to jeśli jak dotąd pokoiki u Ciebie doświetlone są wystarczająco z usytuowanie domu na zachód to może rzeczywiście te okna które są w projekcie są wystaczające? hmm...

shira3
20-05-2010, 19:33
Nie nasłonecznią, co prawda imponująco. Ale doświetlenie jest więcej niż zadawalające.

norola
27-05-2010, 09:28
Ja również zastanawiałem się nad piecem do Salsy. Mi polecano piece firmy SAS lub KLIMOSZ podobno ZĘBCA też sa niezłe chociaż nie są już tak wytrzymałe co kiedyś... tak mówili w sklepie... ale ja nie wiem mój ojciec ma 6- cio letni piec z Zębca jest bardzo zadowolony i ma zero problemów.
Ja rozmyslam nad piecem ze strowaniem ręcznym lub z automatycznym podajnikiem paliwa... ale jeszcze nie wiem który wybiore.

Acha tak jak obiecałem uzupełniłem dziennik budowy i dodałem pare pierwszych fotek makiety Salsy :)
Tylko że zdjecia straciły na jakości troszeczke po wkejeniu na stronkę...

my już zakupiliśmy piec http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=138&Itemid=56
Od dziś weszła ekipa hydraulików,grzejniki również zakupione :D
Za 2 tygodnie dach-kolor grafit :)
w dzienniku kilka nowych zdjęć,zapraszam:D

ewora
27-05-2010, 10:59
witam Czym macie pomysl na schody ? szukam szukam i nic nie moge znalesc ciekawego.My pod schodam planujemy zrobic przejscie do garazu. Bardzo prosze o zdjecia wnetrza salsy . pozdrawiam moj meil [email protected]

shira3
27-05-2010, 19:21
My planujemy takie jak na wizualizacji Salsy na stronie projektów IGM

norola
28-05-2010, 18:47
nowa porcja zdjęć w chomiku:D

karolmarta
31-05-2010, 13:53
witam
Jestem z Ostródy, w woj. warm - mazur, czy ktoś w okolicy stawia salsę jeśli tak to proszę o kontakt, chciał bym zobaczyć to cudko na żywo.
Proszę o kontakt 507 528 532 lub meilem: [email protected].
Pozdrawiam wszystkich

annaoj20008
03-06-2010, 21:18
KOCHANI, ZGODNIE Z OBIETNICĄ PRZEKAZUJĘ WAM LINK ZE ZDJĘCIAMI MOJEJ SALSY OD ŚRODKA.

Wprowadziliśmy się miesiąc temu. Jest cudnie. Wprowadzajcie się jak najszybciej jeśli oczywiście możecie.
Stwierdzam, że warto było przeżyć to całe zamieszanie:))))))

W wolnej chwili zrobię jeszcze zdjęcia kuchni i wrzucę, bo gdzieś mi uciekły!


http://picasaweb.google.com/asia.filipowicz/SalsaOdSrodka?feat=directlink

langerob25
03-06-2010, 21:40
No pięknie!Super wyszło.Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu łazienka.Super.Życzę miłego mieszkania i nie zapominaj o nas :)

tysia623
05-06-2010, 16:36
wow super :) a nam jeszcze zostało tyle pracy

Magda i Bartek
06-06-2010, 10:42
Coś wspaniałego. Mam nadzieję, że nam również wyjdzie tak ładnie wykończenie. Teraz czekamy na okna, bo mają nam zakładać w najbliższych dniach. Już nie mogę się doczekać jak będziemy się mogli wprowadzić, ale pewnie się jeszcze zejdzie... Annaoj piękne łazieneczki i śliczny ten różowy kolor w sypialni...Pozazdrościć tylko:) Jak będę mieć okna to postaram się wrzucić jakieś pierwsze zdjęcia.

tysia623
06-06-2010, 11:34
Magda i Bartek

czekamy na dziennik :)

Magda i Bartek
08-06-2010, 21:22
Właśnie muszę się nauczyć prowadzenia dziennika i wklejania zdjęć :)

ewula83
09-06-2010, 09:29
Jak ja sobie poradziłam z dziennikiem budowy to i wy sobie poradzicie . To nie jest takie skomplikowane jak sie wydaje.
A my wszyscy z niecierpliwością czekamy na zdjęcia nowej salsy.

Magda i Bartek
09-06-2010, 21:17
Jutro mają nam zakładać okna, także jak zrobię fotki to napewno wrzucę.

tysia623
09-06-2010, 21:37
a my w końcu mamy przyłącze wody do budynku, kanalizę i obecnie ciągniemy mury:) oby do przodu

tysia623
09-06-2010, 21:50
ejjjjj tez nie możecie wejść w swoje dzienniki przez link w odnośniku kurde nie wiem co oni porobili wrzuca mnie na ogólna stronę dzienniki zamiast do swojego

norola
23-06-2010, 20:22
gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć kilka nowych fotek w moim dzienniku to serdecznie zapraszam :D

Milena G.
24-06-2010, 15:11
Czesc Wszystkim ! Widze,ze sporo ludzi wybralo ten projekt:) My tez z mezem zdecydowalismy sie na Salse.W zeszly poniedzialek rozpoczelismy budowe (okolice Plocka).Mam prosbe do wszystkich,ktorzy posiadaja zdjecia z budowy i z realizacji wnetrz prosze o przeslanie na adres [email protected] Z gory bardzo dziekuje...

shira3
24-06-2010, 20:34
Witamy nowych salsowiczów. Faktycznie salsa jest mocno popularna.
Za fotkami zaglądaj w nasze dzienniki budowy (linki w podpisach). :)

tysia623
24-06-2010, 21:08
wow norola balkony super :)

norola
25-06-2010, 08:02
wow norola balkony super :)

dziękuję:) też mi się podobają:D

ewula83
25-06-2010, 10:06
Witam nowych salsowiczów. My budujemy sie pod ciechanowem więc niedaleko was...pozdrawiam.

Mariusz22
29-06-2010, 19:08
My budujemy się w Strzegowie więc prawie po sąsiedzku

ewula83
02-07-2010, 15:46
Mariusz22 czyżby budowa u was staneła w miejscu? - od zeszłego roku nie widzę nowych zdjęć...

madziarek2
04-07-2010, 23:05
Witam Salsowiczów!

Fajnie, że nasz przybywa zawsze można powymieniać sie doświadczeniami. Nasz dziennik coś stanął w miejscy, a to przede wszystkim dlatego, że po zmianach na forum nie mogłam dojść o co tu chodzi i co do czego, a później brak cZasu do tego doszedł, ale postaram się obiecuję:) Aktualnie jesteśmy na etapie zalewania posadzek, a po urlopie w sierpniu zaczynamy szpachlowanie i gładzie - powoli małymi kroczkami dochodzimy do ulubionego etapu - wykończeniówki!!!!
PRZEPROWADZKA: JESIEŃ-ZIMA :)

ewora
05-07-2010, 13:31
Witam wszystkich salsowiczow.Jezeli jest tak mozliwosc prosilabym o przyslanie zdjec schodow drewnianych. anastazja4op.pl dziekuje pozdrawiam;)

rrober1975
06-07-2010, 20:32
A u nas: dzisiaj ,po prawie 8 miesiącach podłączyli prąd....:)

langerob25
06-07-2010, 20:35
A u nas: dzisiaj ,po prawie 8 miesiącach podłączyli prąd....:)

To pięknie,u mnie też dzisiaj :)
To mamy własny prąd :)

AnetaJ
11-07-2010, 10:57
Witam wszystki serdecznie!!
Od jakiegos czasu przygladam sie forum Razem z mezem jestesmy zdecydowani w 99% na zakup Salsy ;-) mam pytanie czy ktos moze buduje na podkarpaciu bo chcielibysmy zobaczyc to cudo na wlasne oczy :-)
Pozdrawiam wszyskich :-)

ewa_lublin
14-07-2010, 20:09
Witam wszystkich Salsomaniaków :)

Z racji tego że po modernizacji Forum dziennik budowy jest w formie bloga piszę tutaj.... Choć kilka postów ze zdjęciami z postępu prac załączyłam, więc kto chce niech szuka :)
W każdym razie u nas wczoraj SSO zakończony :)
Zdjęcia postaram się dodać w najbliższym czasie.

A narazie dla niezdecydowanych na Salsę mogę tylko powiedzieć że ja jestem strasznie zadowolona z domku, choć to dopiero stan surowy. Pomieszczenia są bardzo funkcjonalnie rozłożone i wcale niesą takie małe jakby się wydawało.

Gdyby ktoś z okolic Lublina miał ochotę obejrzeć naszą Salsę serdecznie zapraszam :)

tysia623
18-07-2010, 11:13
mój dziennik wyświetla się normalnie, pewnie musisz założy w dziennikach budowy a nie na blogu

ewa_lublin
20-07-2010, 23:31
tak zrobiłam, założyłam w dzienniku....ale i tak jest w formie bloga, zresztą czytałam już na forum że wielu ludziom się taka forma dziennika też niepodoba, aleco my możemy.. :(

Magda i Bartek
24-07-2010, 18:09
Witam wszystkich! Tak jak obiecałam postaram sie wstawić zdjęcia, choć nie za bardzo mi to wychodzi :). Mam pytanie, bo nie mogę przez ten fakt spać po nocach, powiedzcie mi jak rozwiązaliście sprawę kuchni, a konkretniej tą wąską ściankę, która jest widziana z korytarza. My nie zmienialiśmy tego w projekcie, a teraz się martwię jak się ustawi tam meble, tak, żeby nie wystawały na wejście i gdzie ustawić w takim wypadku lodówkę. Błagam pomóżcie, bo zaraz wchodzą tynkarze i nie będzie odwrotu.....

shira3
25-07-2010, 09:02
My po prostu zamkneliśmy od holu i wyszła nam w kształcie [. Daje to możliwość wykorzystania prawie 6 metrów pełnej ściany. Musisz szybko zdecydować: wejście z holu czy ustawna kuchnia.

Magda i Bartek
27-07-2010, 14:24
Shira3 dzięki za odpowiedź. Mój mąż też tak stwierdził, ale ja mam wrażenie, że jak nie będzie wejścia z korytarza to tak dziwnie jakoś będzie...Ja pomyslałam, że możnaby jeszcze o jedną cegłę domurować od strony ściany, a jedną wyburzyć od strony salonu i wejście zostałoby takie samo, a ja zyskałabym ok 20 cm. i może wtedy zmieściłyby się meble...Co sądzisz?

lukiimag
27-07-2010, 21:48
Magda i Bartek... nie chciałbym się wymądrzać gdyż dopiero na dniach zaczynam budowę Salsy ale o ile dobrze pamiętam to ta ściana przy kuchni o której mowa jest ścianą nośną i tak naprawdę usunięcie jej jest niebezpieczne jeśli macie strop Teriva jak projekcie. Jeśli chodzi o zwężenie tej ściany o około 20 cm no tego to nie wiem czy miałoby to wpływ również na wytrzymałość stropu? Może akurat takie zwężenie nie miałoby wpływy na niego...
Hmmm ciekaw jestem jak inni myślą?

Przemas81
27-07-2010, 22:23
A mnie się podoba rozwiązanie kuchni Shiry3, byłem i widziałem.

Dawno na forum mnie tu nie było i muszę się pochwalić rozpoczęciem budowy.

shira3
28-07-2010, 20:33
Dzięki Przemas za miłe słowa:)
Lukiimag ma rację. Między kuchnią a salonem jest podciąg zresztą tak samo jak z kuchni do holu w opcji wejścia tamtędy. My po zamurowaniu jego uzyskaliśmy wnękę pod zabudowę (lodówka, piekarnik) głęboką od salonu na 75 cm.

IwonaŁukasz
04-08-2010, 19:37
Witam wszystki serdecznie!!
Od jakiegos czasu przygladam sie forum Razem z mezem jestesmy zdecydowani w 99% na zakup Salsy mam pytanie czy ktos moze buduje w małopolsce???? bo chcielibysmy zobaczyc to cudo na wlasne oczy
Pozdrawiam wszyskich

Grzegorz i Ania
05-08-2010, 14:12
Witamy ponownie!
W tym roku ruszyła u nas w końcu budowa i obecnie jesteśmy na etapie montażu więźby. Co do kwesti zwiazanej z kuchnią- to my mamy wejście od holu, podoba nam się takie rozwiazanie i nie widzimy problemu jeżeli chodzi o ustawienie mebli, ale to kwestia gustu. Zresztą widzieliśmy domek u rrober1975 - jeszcze raz wielkie dzięki za pokazanie domku!
IwonaŁukasz gdzie budujecie konkretnie jeśli można wiedzieć? Pozdrawiamy

rrober1975
05-08-2010, 17:25
Witamy ponownie!
W tym roku ruszyła u nas w końcu budowa i obecnie jesteśmy na etapie montażu więźby. Co do kwesti zwiazanej z kuchnią- to my mamy wejście od holu, podoba nam się takie rozwiazanie i nie widzimy problemu jeżeli chodzi o ustawienie mebli, ale to kwestia gustu. Zresztą widzieliśmy domek u rrober1975 - jeszcze raz wielkie dzięki za pokazanie domku!
IwonaŁukasz gdzie budujecie konkretnie jeśli można wiedzieć? Pozdrawiamy

Hej :) Pokażcie jakieś fotki Waszego domku !

Grzegorz i Ania
05-08-2010, 20:10
Hej :) Pokażcie jakieś fotki Waszego domku !

Wysłałam na maila.

langerob25
05-08-2010, 23:30
z małopolski jest nas chyba dwóch,ja i @rrober1975.Tylko moja Salsa trochę pozmieniana.

tysia623
07-08-2010, 10:50
Grzegorz i Ania ja tez poproszę o fotki!!!!!:)

ewula83
07-08-2010, 11:04
JA RÓWNIEZ PRZYŁĄCZAM SIE DO PROŚBY - MÓJ ADRES TO [email protected]

AnetaJ
08-08-2010, 12:02
Ja również proszę o zdjęcia Właśnie zamówiłam projekt i też będę budować ten domek :-)

ewula83
12-08-2010, 17:39
AnetaJ a gdzie budujecie soja salsę- napisz cos więcej....

ewora
13-08-2010, 09:36
wiatm wszystkich ostatnio strasznie cicho na fotrtum , chyba wszyscy bardzo zapracowani;)

tysia623
13-08-2010, 13:24
strasznie cicho bo wszyscy zajęci budową swojej SALSY:)

langerob25
13-08-2010, 14:15
Ja cały czas śledzę forum.Ale jak na razie nie mam nic ciekawego do napisania.Więc tylko czytam :) Ale rzeczywiście ucichło strasznie.Chociaż zazwyczaj w wakacje wszędzie tak jest jest.Albo dużo pracy,albo wakacyjny wyjazd się trafi,chociaż przy budowie ciężko o to.

ewula83
14-08-2010, 11:04
u nas od dłuszego czasu tez sie nic nie dzieje. oczywiście szalunki zdjęte więc domek wyglada troszke ładniej ale nic od wiosny nie urosło. (poza chwastami) ...
wstepnie jesteśmy umówieni z murarzami na wrzesień ale tez nie wiem czy to sie nie zmieni ponieważ podłapali duża robote gdzie indziej i najchętniej odłozyli by nas na wiosnę, pan murarz jest naszym znajomym więc grzecznie zapytali czy nie robi to nam różnicy kiedy przyjdą? co prawada kredyt mnie nie goni ale juz tak długo nic sie nie dzieje, że nie mam ochoty znowu odkładac budowy na później. tak więc raczej spotkamy sie we wrześniu.

annaoj20008
16-08-2010, 12:12
Witajcie kochani, starzy i nowi Salsomaniacy.
Również odwiedzam forum i wszystkim cichutko dopinguję.Ostatnio zrobiliśmy elewację i przymierzamy się do kostki przed zimą. Planuję jeszcze upiększyć wejście płytkami(ścianę), ale chwilowo nasz majster od płytek jest zajęty.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Przemas81
16-08-2010, 16:11
Witajcie kochani, starzy i nowi Salsomaniacy.
Również odwiedzam forum i wszystkim cichutko dopinguję.Ostatnio zrobiliśmy elewację i przymierzamy się do kostki przed zimą. Planuję jeszcze upiększyć wejście płytkami(ścianę), ale chwilowo nasz majster od płytek jest zajęty.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Witaj
Super, że już mieszkasz i ślicznie urządziłaś wnętrze. Mam prośbę, abyś pokazała zdjęcia swojej kuchni i elewację domku.
Pozdrawiam

margot9000
19-08-2010, 20:55
Witam wszystkich salsowiczów. Ja właśnie dołączyłam do waszego grona. Mam już projekt i czekam na pozwolenie na budowę. Moja prośba jest podobna jak większości na tym forum o zdjęcia wnętrz. Mój e-mail [email protected]

AnetaJ
21-08-2010, 17:07
Witam
My budujemy na podkarpaciu tzn budujemy to chyba za duze slowo bo dopiero kupilismy projekt i zaczynamy przeprawe przez cala papierkowa podroz ;-) mam nadzieje ze jakos to przetrwamy... ;-)

Przemas81
21-08-2010, 18:47
Witam
My budujemy na podkarpaciu tzn budujemy to chyba za duze slowo bo dopiero kupilismy projekt i zaczynamy przeprawe przez cala papierkowa podroz ;-) mam nadzieje ze jakos to przetrwamy... ;-)

Witaj w gronie salsowiczów i życzę powodzenia w tej przeprawie papierkowej. Nam ta cała papierologia zajęła cały rok.
Pozdrawiam:-)

tysia623
21-08-2010, 19:48
witamy!!!!!! :) u mnie też nieszczęsna biurokracja trwała rok

AnetaJ
22-08-2010, 08:42
Witam
Mam nadzieje ze ta nieszczesna biurokracja i poswiecony temu czas warte beda koncowego efektu ;-) i bede zadowolona z naszej Salsy ;-)

M & E & SALSA
22-08-2010, 20:46
Witam kochani....u mnie bardzo po wolutku wszystko się dzieje. w tym tygodniu otrzymalismy po 3miesiacach warunki zabudowy :)
Nasza działka miesci sie w Świerkach woj. dolnośląskie - potrzebuje dużo ziemi na tą działkę na wyrównanie terenu, doradźcie co zrobić , może znacie kogoś z mojego regionu , kto odda ziemie? Chętnie przyjme:)
pozdrawiam wszystkich serdecznie!
NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY!!!

margot9000
23-08-2010, 10:24
Czy ktoś buduje salse w kujawsko-pomorskim?

ELZBIETA I JANUSZ
23-08-2010, 12:14
Witam po długiej przerwie nieobecności. Wciąż oczekujemy na upragnione pozwolenie na budowę. Ale mam pytanie do wszystkich Salsowiczów. Chcielibyśmy podłączyć wodę miejską na działkę. Słyszałam że trzeba jakieś mapki specjalne do wody wykonać? Woda jest w odległości ok 100m od działki. Zastanawiamy się z mężem czy lepiej podłączyć wodę teraz na działkę czy poczekać i podłączyć ją bezpośrednio do budynku np.do piwnicy jak ją wykonamy? Czy podłączając wodę na działkę a potem dopiero do domu musielibyśmy wzywać dwukrotnie wodociągi na sprawdzenie rury i wykopu? I jeszcze jedna sprawa dotycząca energetyki. Jeśli prąd będziemy ciągnąć z sąsiedniej działki ziemią to czy potrzebujemy jakieś specjalne mapki do tego czy tym zajmuje się energetyka? Liczymy na Wasze odpowiedzi. Z góry dziękujemy.

ewora
24-08-2010, 08:33
witam my budujemy salse w kujawsko pomorskim dokladnie kolo torunia ;)

margot9000
24-08-2010, 10:01
"ewora" na jakim etapie jesteście? i czy wasza salsa jest z garażem czy bez?

ewora
24-08-2010, 12:31
budujemy salse z garazem, jestesmy na etapie zamawiania okien .jezeli macie ochote na zobaczenie zapraszam

margot9000
25-08-2010, 09:17
Mogłabym cię prosić o napisanie jakich i w jakiej ilości materiałów użyliście?

margot9000
26-08-2010, 11:59
ewora a w jakiej miejscowości się budujecie bo ja jestem z okolic chełmży

ewora
26-08-2010, 13:41
obecnie nie ma mnie w kraju wracam 14 to napisze ile zuzylismy materialu, a budujemy sie w Zlawies Mala.pozdrawiam

Piotr00
27-08-2010, 20:31
witam po dlugiej przerwie widac niezle postepy juz gdzie niegdzie u mnie domek ma okna i drzwi i posadzke w garazu no i male zmiany w garazu zorbilem lazienke wiec wzystko mam juz gotowe tylko podlaczyc wode i bialy montaz i to bedzie moje pierwsz epomieszcenie uzytkowe he na zca sbudowy i pewnie jeszce dluzej do zimy dostanie rynny i podbitke i tak zostanie do wiosny juz

tysia623
28-08-2010, 12:01
Piotr00 a gdzie twój dziennik???? :) z miłą chęcią zobaczymy twoje postępy :)

siwek1982
29-08-2010, 16:16
Witam mam zamiar budować Salse may z zona dzialke dokumentacja w trakcie czeka mnie kupno projektu.
Jak ktos moze wyslac fotki z budowy podpiwniczenia domu.Dzieki z gory, [email protected]

ba-sia3
29-08-2010, 18:16
Witam wszystkich mam ogromny problem.

W naszej salsie są już gipsy ale mój tata chciał aby te gipsy były idealne i pomalował je mieszanlą gruntu z farbą klejową. Zeby wychwycić niedoskonałoąci.
mastępnie wyszlifował to wszyttko tak, że grunt zrobił się bardzo gładki. kiedy chciałam pomalować to farbą podkładową zaczęło się odrywać i farba się nie trzymała.
Oczywiście nie skończyłam malowania na jednym pomieszczeniu tylko pomalowałam je wszystkie.

Iteraz jestem w depresji bo nie wiem co mam dalej robić zrywać, czy da się to jeszcze jakoś uratować.

Zaznaczę jeszcze, że jeden pokój zaczęłam malować farbą lateksową z duluxa i zaczęło załzić na suficie, a po przyklejeniu taśmy do malowania farba schodziła razerm z raśmą.

trzy pokoje już zerwałam i nie wiem co dalej.

Mam katastrofę budowlaną jak nie wiem co, miało być już pomalowane a mam ściany gorsze niż przed gipsami.

ba-sia3
30-08-2010, 13:54
Witam ponownie

nikt nie chciał mi podpowiedzieć co robić to nic sama się dowiedziałąm należy zerwać, wyczyścić, zagruntować, położyć szpachlę, zagruntować, malować i już

Piotr00
01-09-2010, 12:53
witam po dlugiej przerwie widac niezle postepy juz gdzie niegdzie u mnie domek ma okna i drzwi i posadzke w garazu no i male zmiany w garazu zorbilem lazienke wiec wzystko mam juz gotowe tylko podlaczyc wode i bialy montaz i to bedzie moje pierwsz epomieszcenie uzytkowe he na zca sbudowy i pewnie jeszce dluzej do zimy dostanie rynny i podbitke i tak zostanie do wiosny juz
postaram sie w tym tyg zalozyc dziennik i wrzucic kilka fotek wkoncu

Piotr00
01-09-2010, 19:53
wrzucilem kilka fotek dla zainteresowanych mam nadzieje ze dziennik wkoncu zalozylem poprawnie

tysia623
02-09-2010, 17:32
a gdzie ten dziennik?:) chcę zobaczyć fotki :)

Piotr00
02-09-2010, 20:40
kurcze to zglupialem chyab bez pomocy sie nie obejdzie whcodze na swoj dziennik i mam 3 jakby wpisy w kazdym mam po kilka fotek to juz sam nie wiem co zalozylem mozna to jakos odkrecic teraz bo grzebalem w tym profilu i nie jest to takie proste widocznie dla mnie pomocy wiec!!

Piotr00
02-09-2010, 20:48
hmmm no moj dziennik jest zalozzony tylko jak wy macie to obejrzec nie wiem chyab musicie wejsc na moj profil i tam sa dostepne wiec moze w ten sposob sprubuj

ewora
03-09-2010, 08:43
piotr00 piekna jest twoja salsa , mozesz napisac ile placiles za okna? dzikujeje pozdrawiam:rolleyes:

Piotr00
03-09-2010, 13:58
witaj ewora do pieknosci jej jeszcze daleko a co do okien to za clakowite zmakniecie domu bez dzrwi frontowych zaplacilem okolo 10 tys a same okna okolo 5 tys z montazem itd ubezpieczeniem i gwaranmcja oczywiscie sa to okna 6 komorowe avante mozesz sparwdzic na ich stronie w sumei o wyborze zadecydowly profile chyba bo sa lagodne nie ma kantow itp ladnie zaokraglone w sumie nie widizlem ich jeszce wstawionych bo nie mieszkam w polsce ale juz za tydzien bede mial okazje dotkanc he i ruszyc salase do przodu troche mianowicie podbitka i rynny wiec troszke sie zmieni dla zainteresownych jakismis fotkami jeszce mam sporo gdyby ktos chcial jakies detale chetnie wrzuce cos

Piotr00
03-09-2010, 14:02
a wogle czy mozecie moje foto obejrzec wkoncu ? na miom profilu bo dlaje nie wiem czy s aone dostepne dla wszytskich

margot9000
03-09-2010, 15:37
Ja próbowałam obejrzeć i niestety nie udało mi się

margot9000
03-09-2010, 15:45
Ale to było wczoraj, dzisiaj już mogłam obejrzeć. A my ciągle czekamy na pozwolenie na budowę.

Przemas81
05-09-2010, 18:19
Zapraszam do mojego dziennika budowy. Już mam prawie parter, a od jutra moja ekipa bierze się za strop.

AniaSul
06-09-2010, 10:03
Witam wszystkich budujących wg projektu salsa. My z mężem również przymierzamy sie do kupna tego projektu. Chcielibyśmy zobaczyć ten domek w rzeczywistości. Czy ktoś z Was buduje w woj. mazowieckim? My jestesmy z okolic warszawy. Jesli ktoś bylby tak mily i wyslal jakies zdjecia z wnetrz Salsy bedziemy niezmiernie wdzieczni... to moj e-mail [email protected] czekamy z niecierpliwoscia na odzew i pozdrawiamy. Ania i Darek

ewula83
06-09-2010, 12:11
witaj AniaSul
my z mezem pudujemy sie pod Ciechanowem (ok 100 km od Warszawy) co prawda na chwilę obecną posiadamy domek do wysokości stropu ale juz w połowie wrzesnia przychodzą murarze i prawdopodobnie podciągniemy pod dach. Tak więc jeśli macie ochotę to w paździwrniku zapraszam- powinno juz być coś więcej do oglądania.
jeśli chodzi o zdjęcia to wszystkie są w moim dzienniku budowy...
pozdrawiam

AniaSul
07-09-2010, 11:47
Dziekuje bardzo za odpowiedz. z wielka checia w pazdzierniku przyjedziemy zeby zobaczyc wasz domek.

M & E & SALSA
12-09-2010, 19:07
Witam wszystkich salsowiczów:) ja już mam działke, przekształconą z rolnej na budowlaną i nawet są już warunki zabudowy!!!! Papierologia zaczęła się w marcu, można powiedzieć że trwała pół roku, nawet wniosek o kredyt został rozpatrzony pozytywnie:)
Mamy z żonką pytanko - Jest ktś , kto buduje SALSĘ w dolnośląskim??? w okolicy Wałbrzycha ,Wrocławia, Świdnicy, Legnicy, Nowej Rudy.... chetnie zobaczymy na żywo to cudo (dojedziemy w każde miejsce :) ) i w rewanżu zaprosimy do siebie podczas trwania prac budowlanych. Bardzo jestem ciekawy czy są w moim województwie salsomaniacy???
pozdrawiamy!!!
NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY

Mariusz22
13-09-2010, 15:13
My budujemy w Strzegowie jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego również zapraszamy.

M & E & SALSA
13-09-2010, 20:42
My budujemy w Strzegowie jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego również zapraszamy.

budujecie w Strzegowie koło Strzelina? chętnie skorzystamy z zaproszenia tym bardziej, że już macie prawie ;) całą budowę za sobą (prawie robi wielką różnicę) ale my jeszcze nie wykopaliśmy fundamentów. Nie ukrywam , że bardzo chcielibyśmy zobaczyć Waszą Salsunie. Napiszcie kiedy będziecie mieli czas i ochotę się nią nam pochwalić! Pozdrawiamy Monika i Edek.

M & E & SALSA
14-09-2010, 19:50
My budujemy w Strzegowie jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego również zapraszamy.

mój adres ...

[email protected]

na ten adres możecie przesłać nam Wasz adres :)
Dziekujemy
na maila wyśle Ci mój nr tel.

lukiimag
20-09-2010, 20:51
Witam :) Dawno mnie nie było na forum... i zaległości w dzienniku też są... uuuuu jutro musze przysiąść przed kompkiem i uzupełnić wpisy. A tak na marginesie ...
Mam pytanie do Salsowiczów którzy są już po etapie pokrycia dachu blachodachówką.
Otóż interesuje mnie jak długo zeszło Waszym ekipom z realizacją. Czyli od momentu rozpoczęcia prac do zakończenia całkowicie pokrycia dachu.
Chciałbym sobie troszke rozplanować urlopik w Polsce i aby to zrobić chciałbm wstępnie zorientować się ile schodzi robotnikom z dachem Salsy
Pozdrawiam :)

Piotr00
22-09-2010, 08:57
u mnie dach tzn krokwie stawiali chyba 2 dni potem blacha itd kolejne 3 chyab albo 4 dni i nakryte bylo bez podbiktki i rynien oczywiscie samo nakrycie

ewula83
22-09-2010, 13:20
W końcu i u nas cos sie rusza.
Kilka dni temu do męża zadzwonił murarz i powiedział że przyjda do nas za około dwa tygodnie bo muszą dokończyć inną budowę. A tu w niedzielę niespodzianka- robota im wypadła więc nie musimy dłuzej czekac. Przychodzą jutro i to w powiększonym składzie. Do tej pory było trzech panów a teraz bedzie czterech. Mam nadzieję, że budowa ruszy pełną para...

lukiimag
22-09-2010, 18:50
Cześć!

Piotr00 dziękuję za odpowiedz.

ewula83 jak to się mówi... niech się mury pną do góry :)... Powodzonka

ewula83
23-09-2010, 09:44
dokładnie tak niech sie mury pna do góry!!!
dzięki za wsparcie.

Łukasz B
30-09-2010, 09:54
Witam to mój pierwszy post jestem tu już od 2009 czytałem oglądałem i się przekonałem ! kupiłem projekt i się zaczęło! pierwsze poprawki to dach nad garażem (pokój) następnie kotłownia w pomieszczeniu gospodarczym, a projekt w odbiciu lustrzanym. Obecnie jestem na etapie układania rur kanalizacyjnych wyprowadzenia kanalizacji na załączonym zdjęciu czy ktoś może wysłać mi fotki z układania kanalizacji z małymi opisami znalazłem to ale to tylko garaż i nie mogę się połapać co do czego idzie http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=22167&d=1283365384. A drugie pytanie gdzie drugi komin wentylacyjny ja myślałem dać na stropie w ścince działowej łazienki i podpiąć kuchnie i małą łazienkę pod niego rurami pvc. jak myślicie jak wy macie proszę o foto na [email protected]

ewula83
07-10-2010, 16:20
nikt nic nie pisze- czyżby nic sie nie działo na waszych budowach???
u mnie na szczęście sie dzieje.
ściany szczytowe pomurowane i murarze wzieli się za stawianie więźby..
wczoraj resztkami sił wciagneli na górę pierwsza płatew po czym przy drugiej musiał poratować ich mój szwagier ze swoją koparka.
dzis na budowie niestety nie byłam i nie będe ale z relacji męża wiem, że wszystkie płatwy stoją już na swoim miejscu.

ewula83
07-10-2010, 16:21
oczywiście zabrakło nam pustaków. musieliśmy zamówić jeszcze trzy palety porothermu.

Przemas81
07-10-2010, 17:48
Witam. Czy ktoś z Was zrezygnował z balkonu nad tarasem? jak tak, to jakie macie wymiary okien. Ja zrezygnowałem z balkonu nad tarasem. Teraz murarze ciągną już górę i muszę zdecydować jakie wymiary okien podać, a zupełnie nie wiem. Macie jakiś pomysł?

ewula83
07-10-2010, 17:50
zapraszam do dziennika wstawiłam kilka nowych zdjęć.

rrober1975
08-10-2010, 18:30
A co słychać u "starszych" budowniczych Salsy ?:
Shira,Burifanek,Langerob ,co u was ?
Nie dajecie znaku życia (przynajmniej na tym forum ).Jak postępy w budowie ?

shira3
08-10-2010, 19:55
Witam nowych salsomaniaków :) Nic nie piszemy bo przyblokował nas zastój ( przynajmniej u nas) na rynku mieszkaniowym :/ efekt jest taki, że stoimy - ale jeszcze nie leżymy :D Ruszymy dalej dopiero za środki ze sprzedaży dotychczasowego lokum a nie chcemy dobierać kredytu. Zazdraszczamy ruchu u was i kibicujemy gorąco :)

langerob25
08-10-2010, 22:34
Ja też cały czas śledzę.Zaniedbałem dziennik budowy.Ale niedługo uzupełnię braki.A na budowie jestem właśnie po wylewkach.Zamówiłęm dzisiaj bramę garażową i na ten rok już dość.Pozdrawiam wszystkich starych i nowych Salsowiczów

rrober1975
09-10-2010, 09:16
hmmmm...no właśnie : kasa ,kasa,kasa...(:
U mnie też już niewiele da się zrobić w tym roku : w poniedziałek przychodzą tynkarze ,a po nich w listopadzie przyjeżdża brama .I to tyle w tym roku....
Mam nadzieję że w przyszłym roku prace ruszą " z kopyta"
Pozdrawiam Wszystkich :)

izolda7604
10-10-2010, 11:23
Witam!
Zamierzamy budować salsę bez garażu niedaleko Mińska Mazowieckiego. Może ktoś buduje niedaleko taki domeczek, który będzie można zobaczyć w "realu" a nie tylko na zdjęciach?
Pozdrawiam wszystkich Salsowiczów :)

tysia623
10-10-2010, 13:40
a ja śledzę wasze dzienniki na bieżąco:) 16.10.2010 zalewamy ostatni strop W KOŃCU!!! :) i na ten rok by było wszystko :/ W przyszłym roku bierzemy się za dach i staramy się o kredyt i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam wszystkich:)

GiP
11-10-2010, 21:49
Witam.
Po długiej walce z urzędami dostałem pozwolenie na budowę Salsy bez garażu. W między czasie zrobiłem porządek na działce i zacząłem szukać ekipy budowlanej. Dzisiaj dostałem pierwszą wycenę samej robocizny stanu surowego.
Koszt murarki wyceniono w sumie na 20 841 zł , natomiast dachu (od więźby po wykończenie) na 11 200 zł. Czy uważacie, że ceny rozsądne ? Możecie napisać ile u was kosztowała robocizna ?
Z góry dziękuje i pozdrawiam

ewula83
12-10-2010, 10:55
My za całość czyli za sso wraz z więźbą dachową jesteśmy zgadani na 20 000. W tym oczywiście są: ściany zewnętrzne i wewnętrzne, kominy, schody i cała reszta która zalicza sie do stanu surowego otwartego. Schodów wewnętrznych nie wylewalismy gdyz zdecydowani jesteśmy na ażurowe tak więc kwota ta będzie odpowiednio mniejsza.
Oczywiście cena ta jest po znajomości.

ewula83
12-10-2010, 11:00
Dodatkowo nasi panowie będą nam deskować dach i przykrywać papą ale ceny za to jeszcze nie uzgodniliśmy.

GiP
12-10-2010, 13:58
U mnie za robociznę całego dachu chcą 80 zł za metr. Dach ma być robiony od więźby aż po wykończenie (rynny itd) wraz z układaniem dachówki wykończeniem komina. Uważacie że 80 zł za metr to dobra cena?

tysia623
13-10-2010, 08:08
Mam pytanie do wszystkich budujących salse i posiadających SSO ile dawaliście za dach, robociznę i materiał. Tak orientacyjnie szacujemy że z 25 000 zł trzeba mieć. Chcemy kłaść blachodachówkę. Bardzo proszę was o odpowiedź!!

shira3
13-10-2010, 08:49
Materiały nas kosztowały około 19 tysięcy. Ale Ty masz bez garażu więc będzie trochę mniej. Przykładowo: budynek ma 30 rzędów dachówki a garaż 11 rzędów. więc o te jedenaście wyjdzie Ci mniej więźby, papy/folii(?) i blachy. Zwróć też uwagę na długość kleszczy. W projekcie są podane za krótkie. i musieliśmy 2 razy płacić- wyszło dodatkowe ok. 700zł.. Nie podam Ci kosztw robocizny bo płaciliśmy za dach i murarkę razem. JAK dobrze pamitam to w opcji samego dachu nasi chcieliby ok. 10 tys. za robotę. A już zupełnie dokładne rachunki mamy w dzienniku.

tysia623
13-10-2010, 18:36
wielkie dzięki shira3 :) w projekcie są podane za krótkie kleszcze ???? o kurde co prawda nie doszliśmy jeszcze do dachu to się nie przyglądaliśmy

Przemas81
14-10-2010, 21:42
U mnie za dach biorą 70zł za metr, kryć będę dachówką Angoba czerwona renesansowa z Koramic. W sumie całość za dach to 25 000zł i dach zaczynają od poniedziałku. A z murarzami jestem ugadany na 22 000zł.

anias0107
15-10-2010, 14:27
Witam Wszystkich serdecznie!
Dopiero się zalogowałam. My właśnie wybudowaliśmy ten piękny domek na Podkarpaciu,a dokładnie w okolicach Dębicy,ale jeszcze trzeba go wykończyć:) Mogę wysłać fotki na e-maila. Życzę Wszystkim powodzenia!

GiP
15-10-2010, 20:46
anias0107 jeśli możesz to prześlij proszę. [email protected]
dzięki

shira3
16-10-2010, 08:58
Tysia tak doprecyzowując dach wyszło nam: 1500 dachówek na dom i 420 na garaż (10 a nie 11 rzędów). My mamy wydłużony budynek o 60 cm.

tysia623
16-10-2010, 15:04
anias0107 ja też poproszę na mejla fotki [email protected] :), shira3 dzięki czyli powinniśmy się zmieścić w tych 25 000zł. A my właśnie po zalaniu stropu :) ależ się cieszę:)!!!!!

ewula83
18-10-2010, 10:03
W końcu zakończylismy kolejny etap budowy- więźba dachowa położona. Trochę to trwało ale po tych wszystkich zmianach w projekcie dach wyszedł naprawdę skomplikowany.
A od dzis panowie zaczynają deskowanie dachu. ta przyjemność wraz z papowaniem bedzioe kosztowała nas 3000 zł.

AniaSul
18-10-2010, 10:22
anias0107 ja również bede wdzieczna za przeslanie fotek. [email protected]

Przemas81
19-10-2010, 18:10
anias0107 Ja też proszę o fotki twojej salsy. [email protected]

GiP
19-10-2010, 19:22
Witam.
Dzisiaj dostałem wycenę następnej firmy. Za murowanie chcą 28 800 zł netto natomiast dach 65 zł od metra na gotowo. Oczywiście są to ceny samej robocizny. O ile za dach to chyba dobra cena to za murowanie chyba lekko przesadzona. Jak wam się wydaje ?

GiP
19-10-2010, 19:44
shira3 chyba wezmę od Ciebie namiary na Twoją firmę bo z tego co wyczytałem to sso z dachem kosztował Cię 15 000 zł za robociznę czy tak ?

Lumol
19-10-2010, 20:33
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ja też zamierzam budować ten uroczy domek.

anias0107 Ja również proszę o fotki twojej salsy. [email protected]

shira3
19-10-2010, 21:56
shira3 chyba wezmę od Ciebie namiary na Twoją firmę bo z tego co wyczytałem to sso z dachem kosztował Cię 15 000 zł za robociznę czy tak ?
15 kosztował etap. Natomiast cała robocizna 39.000

ewora
21-10-2010, 21:26
witam shira3 mozesz mi napisac czy na dole powiekszalas lazienke , zastanawiam sie czy przy oknie wejdzie brodzik i toaleta?pozdrawiam wszystkich salsowiczow:)

shira3
22-10-2010, 08:19
Poszerzyliśmy łazienkę w całości do 1.5m.

ewula83
22-10-2010, 12:41
My w ogóle zrezygnowalismy z prysznica na dole. Dlatego miejsce na prysznic jest zcalone z resztą ściany. Zrezygnowalismy z tej wneki.

tysia623
24-10-2010, 10:10
ewula83 my tak samo jak ty, wyrzuciliśmy niepotrzebne koszty

lukiimag
29-10-2010, 19:24
Cześć. My również zrezygnowaliśmy z prysznica na dole a tam mamy zamiar ładnie wkomponować pralkę... ale to później.
My teraz jesteśmy na etapie więźby, tarasu i schodów wejściowych. dziennik częściowo uzupełniłem zdjęciami a najnowsze zdjęcia wkleję na dniach.

Ja mam takie pytanie do Was.

dziś odebrałem wycenę dachu z jedej z firm dekarskich. Blachodachówka SSAB, 2 okna dachowe, system rynnowy stalowy, podbitka, kominki dachowe, ocieplenie tej części budynku gdzie będzie podbitka ( również przez dekarzy). Cena uwzględnia wszystko łącznie z gwoździami łatami membramą itp. To co ja muszę kupić sam to styropian klej i siatkę.
Cena Materiały 16500 zł
Robocizna 6000 zł
Razem 22 500 zł

Jak myślicie dobra cena? Ekipa - firma widać że chyba dobra przynajmniej takie wrażenie robią. Widzieliśmy icg dachy w dwóch domach to widać że w miarę dobrze robią.
Tylko czy tak naprawdę to jest cena dobra czy taka zbyt duża. Ja osobiście myślę że to dobra cena adekwatna do ilości pracy i jako że to blacha szwedzka SSAB.

Jak wy myślicie?

langerob25
29-10-2010, 20:24
Ja uważam ,że cena dobra.Zwróć uwagę na jakość membrany,jakie okna dachowe.Jaką masz ofertę na więźbę dachową?

lukiimag
29-10-2010, 22:30
Dziękuję langerob25 za odpowiedź.
Oferta jest z firmy BORGA
Membrana... w wycenie jest tylko tyle że wysokoparoprzepuszczalna 135.Z tego co czytałem na necie o tych membranach to pisało że to są najnowszej klasy membrany 135g/m2. Sprzedawca mówił mi że niektórzy stosują folię ale oni dają dobrej jakości membrany.
Okna z Okpolu TERMO PVCBH 78x140.
Więźbe montują mi murarze w cenie robocizny jaką z nimi ustalałem. Więźbę zamawiałem z tartaku. Za sosnę 5,18 m3 zapłaciłem 3110zł.
Dodam że drzewo przywieźli bardzo ładne.
Jeśli chodzi o wycene to ta cena 22500 jest z 7% Vatem.

tysia623
08-11-2010, 08:57
Dostaliśmy wycenę robocizny dachu, budujemy bez garazu. Za cały dach z orynnowaniem i podbitką, blachodachówką i folią dekarze chcą 9000 zł to dobrze???? doradzcie

lukiimag
08-11-2010, 09:12
Ja uważam że cena jest bardzo dobra mimo że to jest prosty dach (kopertowy) to cena w porównaniu z moją wyceną jest kosmicznie niższa. Jeśli materiały są dobrej jakości tj. blachodachówka i rynny i w cenie masz wszystko czyli wkręty, gwoździe, łay, kotrłaty itp a dekarze są solidni no to ja bym się nie zastanawiał. Tak jak mi poradził langerob 25... wszystko zależy od jakości materiałów jak i samego wykonania.

tysia623
08-11-2010, 10:02
9000 zł to sama robocizna, materiały leżą w naszym geście żeby załatwic, od dekarzy dostaniemy liste co bedą potrzebować. Ludzie sprawdzeni, polecani przez naszego kierownika który z nimi pracował. Nie chcemy brać nikogo obcego, nie sprawdzonego.

ewula83
08-11-2010, 11:53
Jeśli sama robocizna to dużo...
Moi znajomi miesiąc temu kończyli dach- inny projekt ale dach tych samych gabarytów. Blachodachówka, rynny, wyłaz dachowy i wszystko inne potrzebne do zrobienia dachu (bez podbitki) wydali niecałe 10 000. Natomiast robocizna to 4500.

shira3
08-11-2010, 15:30
9000 zł to sama robocizna, materiały leżą w naszym geście żeby załatwic, od dekarzy dostaniemy liste co bedą potrzebować. Ludzie sprawdzeni, polecani przez naszego kierownika który z nimi pracował. Nie chcemy brać nikogo obcego, nie sprawdzonego.
Tysia chyba musisz zweryfikować opinię o kierowniku. Jego rolą niech będzie pilnowanie ekipy. My te sprawy zaatwialiśmy w hurtown przy fabryce wyrobów budowlanychi. Pojechaliśmy z projektem i pan odpowiedzialny za obsługę kliena policzył i przygotował cały materiał. Szef ,co prawda jest mocno zobowiązany wobec mojego przyjacjela - specjalisty z maxitu.Niemniej dzisiaj jest standardem,że sama załatwisz w hurtowni z docięciem blachy na wymiar. Czasami warto paredziesiąt kilometrów ale sprawdzone hurtownie.Też uważam, że taka suma za położenie blachodachówki to lekka przesada.

tysia623
08-11-2010, 20:10
może i macie racje na pewno jeszcze poszukamy innych dekarzy i zorientujemy się w cenach, sama nie wiem co mam myśleć o tej cenie.... :/

langerob25
08-11-2010, 20:13
Ja uważam że cena jest bardzo dobra mimo że to jest prosty dach (kopertowy) to cena w porównaniu z moją wyceną jest kosmicznie niższa. Jeśli materiały są dobrej jakości tj. blachodachówka i rynny i w cenie masz wszystko czyli wkręty, gwoździe, łay, kotrłaty itp a dekarze są solidni no to ja bym się nie zastanawiał. Tak jak mi poradził langerob 25... wszystko zależy od jakości materiałów jak i samego wykonania.

Raczej Twoja wycena jest dużo niższa.Tysia buduje dom bez garażu.

@Tysia ,Ta cena to z więźbą ?