PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16

tysia623
28-11-2011, 10:29
AnetaJ w sypialni mamy panele classen- hikora ontario

ewula83
29-11-2011, 10:28
przypory wylewane były z betonu przez naszych murarzy. później obłożone tynkiem mozaikowym.

AnetaJ
11-12-2011, 21:48
Dziewczyny widzę, że czasu nie marnujecie ;-) Postępy piękne. Fajnie ci wyszła Tysiu ta łazienka na dole. Ty tą ściankę w garderobie masz tak jak w projekcie? bo ja jej jeszcze nie mam, będzie przesunięta bliżej drzwi i pogłębi mi się trochę ta garderoba. Ale tą ściankę dopiero będą robić. Wklejaj kolejne zdjęcia - ciekawi mnie ten wiatrołap ;-)

Ewula fajna tapeta, podoba mi się, a żyrandol w sypialni też mam taki upatrzony tylko w czarnym kolorze :-)

A u mnie ekipa szaleje. Mamy już gotowe sufity, a teraz ciągną rurki i zakładają kaloryfery. No i zrobili mi schowek nad całym garażem i super im to wyszło. Oby tylko do przodu ;-)

Wrzuciłam kilka zdjęć http://anetapawel.extradom.pl/

tysia623
12-12-2011, 09:11
AnetaJ ściankę od garderoby przesunęliśmy, jak wymurowali to potem żałowałam że jeszcze bardziej jej nie przesunęliśmy:bash: no ale już tak musi zostać:) powodzenia w budowie:wave:

shira3
12-12-2011, 13:30
My przesunęliśmy aby kąt za drzwiami miał 50cm.Będzie na komodę. Garderoba zaś rozrosła się do 170cm. Dało to pełną manewrowość w niej:)

tysia623
12-12-2011, 16:05
shira3 a gdzie twoje zdjęcia z budowy:) pewnie już wykończeniówka :yes:

ewula83
12-12-2011, 17:46
tysia623 łazienki bardzo ładne. Szczególnie ta na górze- kiedyś sama zastanawiałam się nad tą kolekcja płytek. z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia gdyż oglądanie moich wnętrz pomału mi się nudzi.

shira3
12-12-2011, 17:47
Chciało by się:(. Od kwietnia 2010 stoimy. Ale powiało nadzieją, że ruszymy po nowym roku.Więc mam prośbę do "wykończonych/kończących": Chwalcie się kosztami z etapów.

tysia623
13-12-2011, 10:06
dzięki ewula83 :rolleyes: wkleję foty jak ogarnę chałupkę, jutro maja montować kuchnie więc biorę wolne i zabieram się za ten bajzel.
shira3 trzymam kciuki za ciebie !!!!

ewula83
14-12-2011, 11:11
Ja w końcu pomału ogarniam ten cały bałagan, przez ostatnie dni zmobilizowaliśmy się z pawłem. Codziennie wieczorem po pracy jeździmy do domku, sprzątamy, składamy meble i takie tam. Chociaż meble składam głównie ja sama- nawet nieźle mi to wychodzi.
Wczoraj miałam wolne więc się zawzięłam, posprzątałam cały dół i złożyłam największą komodę. Wieczorem wszystkie meble w salonie stały już na swoim miejscu...

tysia623
14-12-2011, 15:39
a u mnie kuchnia nie dojechała, mieli jakiś poślizg na fabryce. Obiecali zjechać jutro, zobaczymy... ja biorę się jutro za sprzątanie

tysia623
17-12-2011, 20:01
KONIEC BUDOWY!!!!!!!:wiggle: jutro się wprowadzamy, dziś było wielkie sprzątanie:rolleyes:

ewula83
17-12-2011, 20:11
TYSIA623 jak najszybciej wklejaj zdjęcia.
gratuluję przeprowadzki. My planujemy na przyszły tydzień. Niestety mam wolny tylko poniedziałek a można przeprowadzać się -podobno-tylko w środy i w soboty.(jakieś zabobony ale wolę nie zapeszać) Sobota to wigilia więc muszę wyrobić się wcześniej.
Najgorsze jest to, że jakoś ciężko mi się za to zabrać. Chyba za dobrze mi się mieszka tu u teściowej. Dziwne prawda?
A tak poważnie- teraz naprawdę mieszkam u teściowej, a razem z nami teściowej brat i dwóch najmłodszych braci męża. Rano przy śniadaniu zawsze jest z kim pogadać, a z chłopakami pożartować i pośmiać się. obawiam się, że gdy zamieszkamy oddzielnie będzie mi brakowało tego towarzystwa chociaż niedługo zostanę mamą po raz drugi i na pewno będę miała zajęcie.

lukiimag
17-12-2011, 20:55
tysia i ewula GRATULUJE tempa i kończenia budowy :)

tysia623
19-12-2011, 09:11
TYSIA623 jak najszybciej wklejaj zdjęcia.
gratuluję przeprowadzki. My planujemy na przyszły tydzień. Niestety mam wolny tylko poniedziałek a można przeprowadzać się -podobno-tylko w środy i w soboty.(jakieś zabobony ale wolę nie zapeszać) Sobota to wigilia więc muszę wyrobić się wcześniej.
Najgorsze jest to, że jakoś ciężko mi się za to zabrać. Chyba za dobrze mi się mieszka tu u teściowej. Dziwne prawda?
A tak poważnie- teraz naprawdę mieszkam u teściowej, a razem z nami teściowej brat i dwóch najmłodszych braci męża. Rano przy śniadaniu zawsze jest z kim pogadać, a z chłopakami pożartować i pośmiać się. obawiam się, że gdy zamieszkamy oddzielnie będzie mi brakowało tego towarzystwa chociaż niedługo zostanę mamą po raz drugi i na pewno będę miała zajęcie.


ewula ja mam to samo, wczoraj jak przenosiliśmy rzeczy i układałam talerze w szafkach to normalnie taka pustka aż dziwnie... my mieszkaliśmy z moimi rodzicami i bratem i zawsze było wesoło. Zawsze ktoś był pod ręką żeby zagadać a teraz to masakra kurde jakoś dziwnie będzie trzeba się przestawić. Wczoraj tak mi się nie spieszyło z przeprowadzką, że 3/4 rzeczy jeszcze zostało:P. ewula a tak w ogóle GRATULACJE dla przyszłej mamy:lol2:!!!

ewula83
20-12-2011, 10:35
Tysia623 dziekuje bardzo za życzenia.

Mam nadzieję, ze jak najszybciej przywykniecie do nowej sytuacji...

Mariusz22
20-12-2011, 19:28
witam wszystkich po dlugiej nie obecnosci. Czy moglbymi ktos powiedziec ile w normalnej salsie jest powirzchni do kladzenia gladzi? dziekuje

U mnie wyszło 480 m

micmar
23-12-2011, 20:14
Zdrowych i wesolych wszystkim Salsowiczom!!!

http://www.salsamicmar.mojabudowa.pl/

lukiimag
23-12-2011, 23:31
micmar widze że również budujecie Salse na odległość :)

WESOŁYCH ŚWIĄT

micmar
24-12-2011, 12:40
micmar widze że również budujecie Salse na odległość :)

WESOŁYCH ŚWIĄT


Ano na odleglosc...Bogatego Gwiazdora zyczymy wszystkim;)


http://www.salsamicmar.mojabudowa.pl/

tysia623
24-12-2011, 16:15
WESOŁYCH ŚWIAT I UKOŃCZENIA WYMARZONYCH DOMKÓW!!!!!:wave:

ewula83
27-12-2011, 19:19
Mieszkamy
uparłam się, że do świąt się przeprowadzę więc zrobiła wszystko żeby tak się stało. W środę nie udało się gdyż szanowny małżonek musiał zostawać dłużej w pracy. Ale w wigilię nie było już wyjścia. Od rana paweł z moim tatą kończyli montaż oświetlenia i innych duperelek a ja biegałam po mieście w poszukiwaniu bombek w kolorze czerwonym. (zamarzyła mi się srebrno- czerwona choinka) oczywiście jak było do przewidzenia wszystkie bombki w tym kolorze były wykupione dopiero w czwartym z kolei sklepie udało i się w końcu je kupić.
Po wszystkich kolacjach wigilijnych a miałam ich trzy pojechaliśmy z pawłem do naszego nowego domku w celu spędzenia tam pierwszej nocy.
Zanim jednak się położyliśmy czekało nas gigantyczne sprzątanie po moim tacie i jego światełkach. Tak więc odkurzyliśmy cały dom, chyba z dziesięć razy myliśmy podłogi, wyszorowałam łazienki...a muszę przyznać, że w moim stanie nie jest to łatwe.
I tak o drugiej w nocy albo nad ranem jak kto woli poszliśmy spać (jeszcze na naszym starym łóżeczku w pokoju gościnnym) ale w nowej, świeżutkiej pościeli...

ewula83
27-12-2011, 19:24
W pierwszy dzień świąt zgodnie z tradycją nocowaliśmy u moich rodziców ale wczoraj już w komplecie pojechaliśmy do domku i wszyscy już tam spaliśmy. Na szczęście mateuszek nie miał problemów z zaśnięciem- był tak zmęczony, że padł po chwili na swoje nowe łóżeczko. A my z pawłem składaliśmy do późna- jak zwykle- nasze łoże małżeńskie.

tysia623
29-12-2011, 13:03
a my mieszkamy od środy przed wigilią:) jest super!!!, pomału urzadzamy mieszkanko, wczoraj zamówiliśmy łóżko, jak do tej pory spaliśmy na pożyczonym tapczanie:rolleyes:. Dokupiliśmy kompakt wc do górnej łazienki, dziś hydraulik ma zamontować szafkę z umywalką i baterią w dolnej łazience. Najpilniej teraz zbieramy pieniążki na obkładki do schodów i barierki- jeszcze są w surowym stanie. Pomalutku do przodu... Czekam na zamówone rolety do sypialni bo brakuje karniszy i firanek jeszcze:jawdrop:. Ale niema to jak na swoim:wave:

neo_83
29-12-2011, 17:04
wow nareszcie po ponad 11miesiacach mamy PnB:wave:

neo_83
29-12-2011, 17:15
oto drobne zmiany ktorych dokonalismy
wydłuzenie domu o 1m
na dole
- powiększenie małego pokoju
- pow. łazienki
- pow. salonu
góra
- pow pokoi(11 i 12) o 1m




http://images40.fotosik.pl/1276/c3ecfa22e34ac6bemed.jpg (http://www.fotosik.pl)

neo_83
31-12-2011, 17:38
http://images35.fotosik.pl/1101/b6e2239c9d796783med.jpg (http://www.fotosik.pl)

micmar
31-12-2011, 18:44
SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU ZYCZYMY WSZYSKIM ZBUDOWANYM I BUDUJACYM SIE;)


http://www.salsamicmar.mojabudowa.pl/

AnetaJ
06-01-2012, 12:45
Witajcie Salsowicze!!!

Jak tam po świętach i Sylwestrze??
Tysia, Ewula GRATULUJE wprowadzki!!! i bardzo zazdroszczę ;-) Jak się dziewczyny mieszka?

U nas praca i praca nad domkiem ... ale postępy widać. Mamy już wylewki i w końcu nasza Salsa zaczyna wyglądać jak dom. Są już parapety i moja ścianka w sypialni już gotowa. Zrobili też już sufit w kuchni, a w tym tygodniu lecą już ze szpachlowaniem. Jutro zobaczę efekty, więc napewno trochę się zdziwię, bo w tym tygodniu nie byłam tam jeszcze. A i mamy już tarasy ;-) Był też Pan od schodów, kolejny od drzwi wewnętrznych -wszystko pomierzone i zamówione. W następnym tygodniu oczekujemy na Pana od kuchni. I oby do przodu...

Mam wybierać już płytki i tu zaczyna się problem, bo jak to kobieta nie wiem jakie, jaki kolor i jak mają wyglądać te łazienki. Totalny zawrót głowy... Wiem, że łazienka górna będzie w płytkach Opoczno Zebrano i na tym moja wiedza się kończy :-) Coś czuję, że mojego męża czeka ciężki czas ;-)

Dziewczyny piszcie jak tam wrażenia z mieszkania.

Pozdrawiam
Aneta

http://anetapawel.extradom.pl/

ewora
07-01-2012, 18:00
mariusz22 dziekuje za odpowiedz . sufity gora dol tez liczyles ? czyli czyli 480m gladzi wychodzi caly dom?

ewula83
09-01-2012, 11:09
Mieszka się super. Sama jestem zaskoczona tym faktem. Obawiałam się, że przez pierwsze dni będę czuła się obco, jak na budowie a nie jak w domu. Na szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne. Od razu poczułąm się jak u siebie w domu. Oczywiście do pełni szczęścia brakuje jeszcze kilku "drobiazgów" ale po mału zaopatrujemy domek w niezbędne przedmioty.
Kilka dni temu dostaliśmy prezent od mojej mamy- pralkę. Do tej pory z praniem jeździłam do mojej teściowej. Przez to uzbierała mi się niezła gromada prania.
Z kolei wczoraj dostaliśmy parę groszy od szwagra i od razu pojechaliśmy na zakupy.... Miałąm zamiar kupić mikser bo mój stary zostawiłąm w spadku teściowej ale w końcu skończyło się na czymś innym. Kupiliśmy wymarzoną od dawna porządną sokowirówkę i coś w rodzaju urządzenia wielofunkcyjnego- blender, rozdrabniacz i takie tam. Przyda się gdy na świecie będzie nasz drugi potomek do przygotowywania zupek.

ewula83
09-01-2012, 11:14
Poza tym zauważyłąm że mam obsesję na punkcie czystości. Codziennie biegam z odkurzaczem i mopem, a że jeszcze kilka rzeczy jest do zrobienia co chwilę od nowa jest bałagan.
W sobotę przyjechali glazurnicy dokończyć górną łazienkę. (wcześniej z powodu braku brodzika nie mogliśmy zrobić do końca podłogi i ściany przy wejściu)

tysia623
09-01-2012, 13:47
Ewula napisałabym to samo co ty, też biegam i sprzątam, dziwne bo nigdy nie byłam taką pedantką hehe a mieszka się super:rolleyes: też pomału zbieramy wszystko

tysia623
10-01-2012, 10:35
Ewula napisałabym to samo co ty, też biegam i sprzątam, dziwne bo nigdy nie byłam taką pedantką hehe a mieszka się super:rolleyes: też pomału zbieramy wszystko tym bardziej że ostatnio dowiedziałam się że będzie nas troje:wiggle:

ewula83
10-01-2012, 17:41
wow tysia623 no to moje gratulacje. wiem dokładnie co czujesz...
na kiedy masz termin bo ja na początek maja- ostatnio dowiedziałam się, ze to dziewczynka.

tysia623
11-01-2012, 09:24
DZIĘKI :rolleyes:u mnie to dopiero początek termin mam dopiero na października:wiggle: ewula gratulacje dziewczynki!!! wow jak mi się marzy dziewczynka:rolleyes:

Mariusz22
15-01-2012, 12:18
mariusz22 dziekuje za odpowiedz . sufity gora dol tez liczyles ? czyli czyli 480m gladzi wychodzi caly dom?

Tak to całość nie licząc tylko sufitu w garażu i kotłowni.

geistchen
20-01-2012, 13:03
Mamy wstępną wycenę okien (20 szt.)

1 WERSJA
VEKA 5 KOM. LIBRIS PLUS PAKIET 2-SZYBOWY:
11400,00 ZŁ Z MONTAŻEMSUROWYM,CENA BRUTTO Z 8% VAT.
DOPŁATA ZA TRZECIĄ SZYBĘ 1500,00 ZŁ BRUTTO

.2 WERSJA
VEKA 6 KOM. ERGONO; PAKIET 3-SZYBOWY:
15000,00 ZŁ
Z MONTAŻEM SUROWYM,CENA BRUTTO Z 8% VAT.

ROLETY,
SYSTEM PODTYNKOWY INTEGRO,
9 szt. podnoszonych ręcznie, 2 szt.podnoszone elektrycznie (przełączniki klawiszowe)
CENA BRUTTO Z MONTAŻEM SUROWYM 8% VAT: 8000,00 ZŁ.

czester1977
27-01-2012, 19:38
Witam
Oficjalnie jesteśmy tu nowi, ale już od dawna bardzo nam się tu podoba ;) Właśnie jesteśmy na końcowym etapie papierologii, wiosną "kopiemy" dziurę pod domek, a do następnej zimy chcemy choć na surowo zamknąć. Póki co pomyśleliśmy, że może byłby tu ktoś ze śląska, kto też buduje, bądź już wybudował ten domek i moglibyśmy podjechać zobaczyć domek i wymienić poglądy na jego temat. My jesteśmy z okolicy Tychów / Katowic, będziemy bardzo wdzięczni jakbyśmy mogli zobaczyć Salsunię na żywo:) A póki co życzymy powodzenia w dalszych przeprawach przez salsowanie ;) czester

geistchen
28-01-2012, 19:22
Jakie waszym zdaniem profile okien sa lepsze, proszę o krótkie uzasadnienie?

1. Aluplast

2. Veka

3. Oknoplast

4. Deceuninck

Wiem, że sam profil to nie wszystko, o wiele ważniejsze jest poprawny montaz:)

jacekk666
29-01-2012, 11:58
ja bardzo czesto widze na dziennikach budowy że budujacy czesto decyduja sie na oknoplast;)

neo_83
12-02-2012, 14:13
Pytanie do osob ktore podniosły scianke kolankowa czy wydłużaliście krokwie

ELZBIETA I JANUSZ
16-02-2012, 20:27
Witam
Jestem na tym samym etapie co Ty geistchen zastanawiam się nad wyborem okien i rolet do nich. Szczerze powiedziawszy też nie wiem, które będą dobre?

Odnośnie ścianki kolankowej neo_83 to my podnosiliśmy o jednego pustaka maxa i krokwie trzeba było wydłużyć a także wszystkie te drobniejsze elementy nie pamiętam jak to się fachowo nazywało.

Piotr00
23-02-2012, 14:24
hej ja podnioslem sciane kolankowa tak ze moge stac przy samej scianie chyba dlatego dachowcom wyszly jetki za krotkie hihihi musilame kupic nowe ale glownie to chyba dlatego ze automatycznie obnizylem sufit nie chchce grzac bez sensu powierzchni nie uzytkowej troche zmienil sie kont dachu na garazu oczywiscie ale komu to przeszkadza wkoncu bede mieszkal w srodku a nie an dachu wiec podejscie praktyczne jest dla mnie osobiscie wazniejsze puki co jestem an etapie instalacji elektrycznej i tynkow to moje zalozenie na kolejny miescia

ewora
26-02-2012, 09:52
witam wszystkich jaka cisza na forum. Musze sie pochwalic u mnie sa juz polozone gladzie a za tydzien bedziemy klasc podłogi . pozdrawiam :D:D:D

marzena.lublin
27-02-2012, 17:46
Witam, kupiłam projekt domu Salsy na wiosne ruszamy z budową.Czy ktoś z Lubelskiego buduje ten dom,chciała bym zobaczyć jak wygląda w realu.Prosze o zdjęcia wnętrz na adres [email protected] z góry dziękuje pozdrawiam

M & E & SALSA
25-03-2012, 12:51
U nas już od 8 marca postępy w budowie!


http://images.chomikuj.pl/button/SALSUNIA7778.gif (http://chomikuj.pl/SALSUNIA7778?b=1)

M & E & SALSA
25-03-2012, 12:53
komentujcie na chomiku, to co widzicie...moim zdaniem jest nieźle.....
pozdrawiamy!!!
...cdn.

rrober1975
26-03-2012, 16:52
U nas też powolutku do przodu.Zonka leci do PL wybierać kuchnię ,moze uda się też coś zorganizować z podłogą do salonu...A jakie postępy prac u innych ? Chwalić się !!!

neo_83
29-03-2012, 20:59
Witam w końcu i my powoli zaczynamy budowę :rotfl: fotki w dzienniku zapraszam

neo_83
07-04-2012, 20:23
http://images39.fotosik.pl/1432/b43abd083a7e76fcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

AnetaJ
08-04-2012, 13:04
Witam!!
Wesołych spokojnych i radosnych Świąt dla wszystkich salsowiczów!!! ;-)

Chwilę się nie odzywałam, ale ruszyliśmy do przodu W końcu zaczynamy zabawę z płytkami. Mamy już drzwi wejściowe, w planie były inne, ale wyszło inaczej ;-) nie mogę się na nie napatrzeć, tak mi się podobają ;-) W pomieszczeniu gospodarczym też już mamy płytki i piec już wisi, garaż też już gotowy. Teraz malowanie ścian, układanie paneli i czekamy na schody.
Widzę, że inni też już zaczynają budowy, fajnie im więcej nas salsowiczów tutaj, tym ciekawiej.

Dziewczyny Tysia i Ewula co tam u was?? jak Święta Wielkanocne wam mijają w nowym domku? Dawno was tutaj nie było i taka cisza ...

Dodała nowe zdjęcia na stronie http://anetapawel.extradom.pl/

Zapraszam do oglądnięcia i opinii ;-)

ewula83
09-04-2012, 20:00
u nas niestety nic nowego.
święta spędziliśmy poza domem.nie mam jeszcze zwyczaju wyprawiania większych imprez u siebie (za duża rodzina) a poza tym jestem teraz w 9 miesiącu ciąży więc ledwo co się ruszam, no i z tym związane są wszystkie wydatki.
w domu wszelkie prace ustały. Paweł wraca z pracy koło 20 a nawet później, w weekendy też pracuje więc nie ma czasu na odpoczynek a co mówić o dodatkowych zajęciach.
postaram się zamieścić nowe z zdjęcia bo zdaje się że mam zaległości.

ewula83
15-05-2012, 21:46
OGŁASZAM WSZEM I WOBEC, ŻE 27 KWIETNIA 2012 ROKU RÓWNO W POŁUDNIE NA ŚWIAT PRZYSZŁA NASZA CÓRECZKA KINGA. MAŁA WAŻYŁA 3200 I MIAŁA 56 CM.
A TO NASZE SŁONECZKO CHWILĘ PO PORODZIE
http://images40.fotosik.pl/1567/448ae3ba034d7278med.jpg (http://www.fotosik.pl)

shira3
30-05-2012, 19:23
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!! śliczna dziewuszka!
A u nas wreszcie po 2 latach przestoju - kończymy!
Kto z was ma już wykończoną kuchnię albo fajny projekt takowej - pochwalcie się zdjęciami. Mam pierwszy projekt i jest....dziwny - wstawiłam fotki w dzienniku - zajrzyjcie plisss Potrzebuję pomocy - za chwilę wchodzi hydraulik to już musi wiedzieć co i jak.

ewora
01-06-2012, 22:09
hej wszystkim, ewola gratuluje slicznej coreczki. shira jestesmy na etapie wybierania kuchni nie uwierzysz prawie identyczny projekt nam zaproponowano tylko zlewozmywak pod oknem ,tez nie bardzo mi sie podoba , szukam i nic ciekawego nie moge znalesc. moze ktos ze SALSOWICZOW wstawil zdjecia swojej kuchni .

al-ka
02-06-2012, 15:38
witam !Tez buduje salse .Od bardzo dawna odwiedzam forum i postanowiłam do was dołączyć. ewula gratulacje ,śliczna dziewczynka!!

al-ka
02-06-2012, 16:09
shira wydaje mi się że nie jest zle ,chociaż bym troszkę pozmieniała ,nad zlewozmywakiem szafka rogowa i chyba bym nie robiła tej całej zabudowy jakoś za ciężko to chyba wygląda ,chociaż praktyczne .A kolory mebelek i ścian maja być takie jak w projekcie?

al-ka
02-06-2012, 17:07
nie zbyt to wszystko wyrazne i nie po dokańczane , zlewozmywak ma być w rogu ,pod szafka rogową ,piekarnik ma być tylko ten w zabudowie .tak widzę w przyszłości moją kuchnie :)a i zdjęcie nr 1 i 2 pokazują wejścia do kuchni

AnetaJ
02-06-2012, 23:16
Ewula gratuluje ślicznej niuni!!!!!!
U nas cały czas do przodu. Łazienka górna w końcu cała w płytkach, ściany nabierają koloru, chociaż idziemy w jednej tonacji kolorystycznej ;-) Także dużego wyboru barw u nas nie ma. Ale ja lubię taką prostotę kolorystyczną ;-) No i mamy kuchnie!!! Mebelki skręcone i czekają na pozostały sprzęt. No ale cóż jeszcze dużo dużo pracy przed nami. Ale jak pomyśle sobie, że rok temu dopiero zaczynaliśmy, to teraz strasznie się cieszę widząc na jakim teraz etapie jesteśmy... Teraz czas na dokończenie łazienki na dole, potem panele i schody. Wrzuciłam nowe zdjęcia.
Pozdrawiam
Aneta

http://anetapawel.extradom.pl/

ewora
03-06-2012, 10:10
anetka super kuchnia bardzo mi sie podoba , wstawilabym pare zdjec ale nie potrafie moge wysłac jedynie na meila . w czwartek mam montaz schodów . wrescie cos sie na forum ruszylo , dlugo byla straszna cisza pozdrawiam

AnetaJ
03-06-2012, 13:17
Ewora dziękuje ;-) wyślę ci prywatną wiadomość z moim adresem mailowym to wyślij mi kilka zdjęć z twoich poczynań ;-) Jakie robisz schody? jaki masz projekt? ja mam dwie próbki koloru, ale żadna mi się nie podoba :-( Chcę ciemniejszy brąz, a te narazie wyszły raczej jak mahoń.
Mam już kupione panele na górę, ale zastanawiam się teraz na dołem. Czy dać inny kolor, czy położyć też ten sam co u góry? Pozdrawiam ;-)

al-ka
03-06-2012, 22:26
Aneta Tez mi się bardzo podoba Twoja kuchnia,można wiedzieć jaki jest koszt takiej kuchni?

AnetaJ
05-06-2012, 23:09
Dzięki al-ka Wysłałam ci prywatną wiadomość
Byłam dziś u Pana od schodów, bo obie próbki koloru mi się nie podobają i na jutro ma przygotować kolejne dwie. Oby, któraś była ok i robimy. Czekam też na drzwi wewnętrzne, a narazie przed nami układanie paneli I do przodu ;-)
A co u was?

al-ka
06-06-2012, 01:01
My mamy stan surowy zamknięty . Na dalsze prace to musimy czekać ,ponieważ nie mamy prądu i co najgorsze nie wiadomo kiedy będzie :bash: ( a domek powstał za pomocą agregatu ) mam nadzieje ze znajdziemy jakieś rozwiązanie żeby działać dalej:) Miło patrzeć na wasze postępy w wykańczaniu domku kuchnia już jest b. ładna ,a co dopiero jak będzie skompletowana z AGD ,.Pozdrawiam

M & E & SALSA
20-06-2012, 23:06
hej hej szukam hydraulika do Naszej Salsuni - powiedzcie mi ile zapłaciliście za całość czyli?
kotłownia piec z podajnikiem, ogrzewanie, kanaliza, woda itp
Powiem że ceny zaczynają sie od 22000 do 27000 zł
dzieki za odpowiedź

M & E & SALSA
20-06-2012, 23:10
http://images.chomikuj.pl/button/SALSUNIA7778.gif (http://chomikuj.pl/SALSUNIA7778?b=1)

lukiimag
22-06-2012, 14:34
M & E & Salsa napisał:

hej hej szukam hydraulika do Naszej Salsuni - powiedzcie mi ile zapłaciliście za całość czyli?
kotłownia piec z podajnikiem, ogrzewanie, kanaliza, woda itp
Powiem że ceny zaczynają sie od 22000 do 27000 zł
dzieki za odpowiedź

Wg. mnie wszystko zależy od materiałów jakie chcesz... lepsze a troche droższe czy te tańsze... jaki piec bo duże różnice cenowe są jeśli chodzi o marke... ile podługówki będziesz miał itp. Ja za swoją hydraulikę dałem w całości około 33 000 (robocizna z materiałami). W tym były wszystkie prace jakie związane były z wodą ogrzewaniem i sciekami... od podłączenia wody, ogrzewania, rozprowadzenia instalacji wodnej w mieszkaniu, podłączenie pod zbiornika na nieczystości itd.

Pozdrawiam.

AnetaJ
07-07-2012, 22:51
Cisza się zrobiła na forum... wszyscy zapracowani...
U nas też praca i praca i końca nie widać ;-) Mamy już zrobiony kominek, zmontowany sprzęt w górnej łazience, dolna też już ku końcowi się ma. Panele u góry prawie skończone, w poniedziałek reszta i cały dół ma być zrobiony, a we wtorek wchodzi pan ze schodami. W środę natomiast montaż drzwi wewnętrznych. I oby do przodu...
A jak tam u was prace???

Aneta

http://anetapawel.extradom.pl/

rrober1975
15-07-2012, 10:27
Wszyscy chyba na przerwie wakacyjnej
U nas też powolutku do przodu .Poddasze wykonane własnymi ręcami ,kuchnia zamówiona, kafelkarz umówiony ,podłoga do salonu wybrana.Kominek ma powstać z początkiem sierpnia.
I wiadomość z ostatniej chwili : do 4 tygodni mają podłączyć gaz.
Plan na ten rok : ŚWIĘTA WE WŁASNYM DOMU 
Pozdrawiam

neo_83
23-07-2012, 09:43
Wszyscy zapracowani :popcorn: to i cisza na forum jest :lol: my tez powolutku idziemy do przodu, gratuluje wszystkim postepów w pracach

shira3
05-08-2012, 21:37
Zapracowani, zapracowani! :D Załadować czasu nie ma! My jutro zalewamy posadzki. Prosimy o kciuki :) Fotki oczywiście w dzienniku ;)

AnetaJ
05-08-2012, 21:47
Cisza straszna, więc pewnie u wszystkich praca idzie do przodu. My już mamy schody, drzwi wewnętrzne i pomału zaczynam przewozić rzeczy. Zostało jeszcze co nieco do dokończenia, potem sprawdzenie całej instalacji i myślę, że już od września zamieszkamy ;-) A co u was nowego Salsowicze??? ;-)
Dodałam nowe zdjęcia na http://anetapawel.extradom.pl/

Pozdrawiam

shira3
05-08-2012, 22:19
Obejrzałam :D Ślicznie tam macie - gratulacje!!!!

AnetaJ
05-08-2012, 22:27
Shira wysłałam ci tam zaproszenie do znajomych. Dziękuje za miłe słowa. Strasznie nas cieszy już ten etap i świadomość, że tak to wyszło, a jeszcze rok temu było tak tam zarośnięte krzakami ;-)

shira3
06-08-2012, 06:57
To prawda, że cieszy - my mamy jeszcze spory kawałek do waszego etapu, ale i tak cieszymy się, ze przymusowy postój wreszcie się skończył.

Magda i Bartek
11-08-2012, 18:52
Hej wszystkim! Dawno sie nie odzywałam. I wiele sie przez ten czas pozmieniało. Szykujemy naszą salsę i chcemy na zimę sie wprowadzić. Powiem szczerze, że bardzo się cieszę, ale z drugiej strony juz brak mi sił. To wybieranie....ja chyba kompletnie sie do tego nie nadaję....Już sama nie wiem jak to wszystko urzadzić, żeby miało ręce i nogi...przydałby się jakiś projektant co by mi wszystko zaprojektował i byłoby z głowy...eh....

AnetaJ
12-08-2012, 10:44
Ja też tak mam, teraz jestem przy oknach i nie wiem czy rolety, żaluzje czy firany i zasłony ;-) ale jak do tej pory nie zmieniłabym żadnej z decyzji, żadnego zakupu Zobaczymy jak to wszystko będzie sprawować się w praktyce... A muszę się pochwalić mamy już stół i krzesła, właśnie nam w tym tygodniu przywieźli Czekamy jeszcze na łoże i pomału pomału trzeba będzie szykować się do parapetówki ;-)
Shira a jak u ciebie praca idzie???
Magda i Bartek wklejcie jakieś zdjęcia

Pozdrawiam
Aneta
http://anetapawel.extradom.pl/

lukiimag
13-08-2012, 13:18
Cześć widze że prace idą do przodu... Gratuluje postępów...
U nas elewacja skończona i teraz jesteśmy w trakcie układania kosteczki przed domem... a od wiosny wnętrze...
Zaczeliśmy od zewnątrz ponieważ niema nas na miejscu i jak bądzie robiona wykończeniówka nie chcieliśmy aby cały piach i brud był wnoszony do domu... Sami wiecie że jak się nieprzypilnuje ludzi to niebędą zwracali uwagi aby nieniszczyć np. ułorzonych płytek...

Tak przy okazji szwagier zrobił zdjęcie jak bociek siedział za naduchu naszej Salsy... nad naszą sypialnią na dodatek... hehe... a drugi widać że sobie latał nad domem hehe...

Pozdrowienia

http://img267.imageshack.us/img267/7184/img00208201208041359.jpg

http://img521.imageshack.us/img521/1049/img00314201208111803.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/4683/img00315201208111804.jpg

Magda i Bartek
14-08-2012, 18:37
Hej! AnetaJ dodałam pierwsze zdjęcia...mam nadzieję, że będą widoczne. Jak chcecie to zajrzyjcie i komentujcie. Czekam na opinie. Lukiimag, może bocian Wam coś przyniósł???:D A tak serio, to ładnie macie przed domkiem....u nas będziemy myśleć o tym dopiero po przeprowadzce...Pozdrawiam!

lukiimag
15-08-2012, 02:02
Hej! AnetaJ dodałam pierwsze zdjęcia...mam nadzieję, że będą widoczne. Jak chcecie to zajrzyjcie i komentujcie. Czekam na opinie. Lukiimag, może bocian Wam coś przyniósł???:D A tak serio, to ładnie macie przed domkiem....u nas będziemy myśleć o tym dopiero po przeprowadzce...Pozdrawiam!

Dzięki bardzo... A jeśli chodzi o tego boćka to w sumie przydałoby się aby coś przyniósł hehe... instynkt rodzicielski odzywa się w nas obojgu :) niema co ukrywać...

A co do zdjęć (wizualizacje górnej łazienki) to podoba mi sie rozwiązanie zlewu i takiego blatu i murka zaokrąglonego ... niewiem murowany...??? czy z GK ale fajne wygląda....
Bedziecie mieli podłogówke??? jeśli tak to grzejnik ze ściany odpada i zostanie jeden ten żeberkowy... w sumie chyba i tak bez podłogówki by wystarczył taki żeberkowy... ale nie wiem....
U nas pralka bedzie na dole w małej ubikacji... Na górze tak jak u Was oprócz wanny, kibelka i zlewu będzie również kabina prysznicowa.

Pozdrowienia i rzyczymy Wam szybkich postępów w budowie...

Łukasz i Magda

AnetaJ
16-08-2012, 08:19
Witajcie Salsowicze!

Lukiimag no powiem ci, że zdjęcie pierwsza klasa, pięknie ten bociek prezentuje się na waszym dachu. Może rzeczywiście coś dla was szykuje ;-) nam też już mógłby coś podrzucić ;-) Ostatnio stojąc koło domu przeleciał bociek za moimi plecami, prawie na wysokości mojej głowy i wylądował kawałeczek dalej No z takie bliskiej odległości bociana jeszcze nie widziałam ;-) Także oby, oby coś ... A kosteczka przed domem prezentuje się pięknie. My najpierw przeprowadzka,a potem prace wokół domu.

Magda i Bartek jeśli chodzi o wasze projekty, to zgadzam się, że ten grzejnik na ścianie jest nie potrzebny. Jeśli będziecie mieć podłogówkę to wystarczy tylko ten żeberkowy. Ja tak mam zrobione, podłogówka plus ten żeberkowy. Bo ten kaloryfer tak średnio pasuje przy tym blacie z umywalką, wydaje mi się, że on psuje wygląd tego kącika. Łazienka na dole ok, fajnie się zapowiada.
Ja na górze mam wannę, a w dolnej łazience kabinę prysznicową. Natomiast pralkę mam w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie już mam zamontowane szafki kuchenne z obecnego mieszkania i tam będzie mała pralnia. Tak to wymyśliliśmy.
Magda i Bartek zobaczcie sobie moje zdjęcia, również proszę o komentarze ;-)

Pozdrawiam i wytrwałości w budowie życzę ;-)

Aneta
http://anetapawel.extradom.pl/

Magda i Bartek
16-08-2012, 16:19
Witajcie!
Lukiimag oraz AnetaJ, niestety u nas na górze nie ma ogrzewania podłogowego...dużo by o tym pisać dlaczego...trochę przez naszych hydraulików...no ale cóż..już się z tym pogodziłam...a więc bez podłogówki ten grzejnik musi być...narazie on jest na dole, ale chciałam go podwyższyć, żeby zaoszczędzić miejsce dla pralki...waham się jeszcze...blat chciałam wydłyżyć o jedna lub półtorej płytki. Sądzicie, że jak się wydłuży blat to nadal źle będzie wyglądał ten kaloryfer na górze? A może jednak zostawić go tak jak jest obecnie, czyli na dole i mieć trochę mniej miejsca? Blat będzie z GK obłożony płytkami jak na projekcie. Ja trochę żałuję, że nie wykorzystaliśmy miejsa nad garażem, bo wtedy tam bym pralnie zrobiła...ale cóż człowiek uczy się na błędach....nie wiem jak Wy, ale ja bym teraz z perspektywy czasu wiele rzeczy inaczej zrobiła.
AnetaJ napewno obejrzę zdjęcia i skomentuję wolną chwilą.
Jeśli chodzi o temat rodzicielstwa...to my mamy już 1,5 rocznego synka i w bliskich planach drugiego potomka...także kto wie, może do nas bocian też zawita :D

P.S. Trzeba się śpieszyć, bo bociany szykują się już powoli do odlotu :P
Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko :*

kris75
24-08-2012, 13:20
Witam
Ja mogę się już pochwalić rocznym zamieszkaniem w salsie. Myślę że wybór był dobry co do projektu można by sie spierać czy wydłużyć dom o 1 czy nie, bynajmniej mieszka się bardzo dobrze, słyszałem wiele pozytywnych słów na temat funkcjonalności mieszkania. Myślę że na dzisiejsze czasy, kiedy tak bardzo zwracamy uwagę na koszty wybór salsy jest idealny. To domek dla 4 - os. rodzinny bardzo przytulny i energooszczędny. Ostatnia zima może nie tak bardzo mroźna ale jednak zima kosztowała mnie za ogrzewanie mieszkania gazem: 1500 zł od 18 listopada do 22 kwietnia plus drewno do komina zuzyłaem ok. 1m3 (palono w weekendy) koszt 180zł plus podgrzewanie wody igazówka w kuchni 400 zł. Dom mam w wewnątrz w 100% wykończony jedynie na zew. zostało do zrobienia tynk, opłotowanie, kostka, ogród.

Pozdrawiam
Kris

shira3
28-08-2012, 15:48
Magda i Bartek - gdzie można zobaczyć wasze fotki?
U na kafelkowanie i malowanie. Ocieplenie zewnętrzne będziemy robić we wrześniu.
Na bieżąco staram się prowadzić dziennik. jak ktoś ciekaw - zapraszam :D

lukiimag
29-08-2012, 13:20
No elegancko... Widze że jak narazie u większkości Salsowiczów coś się dzieje...
:)

jacekk666
29-08-2012, 18:36
witam. mam pytanie do was forumowicze salsowicze;pp
mianowicie zastanawiam się nad projektem salsa i z99 i moze ktos z was mi pomoze dokonac wyboru.
bo jak dla nas te dwa projekty sa idealne

link do z99:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-z99-wae1106

prosze o pomoc:D

lukiimag
30-08-2012, 02:51
Jacek666 powiem Ci tak... Tylko żeby nie było że chwali się to co się ma hehe...

Z99 jest równiez bardzo ładnym projektem domu i również praktyczny z tego co patrzy się na rzuty z projektu. Rozmiary i rozkład pomieszczeń przyzwoity i przytulny... ale jak dla mnie w Salsie są jakieś takie prostsze te pokoje i salon

Jak dla mnie ten daszek na wejściem w rzeczywistości niewyglądał będzie chyba tak ładnie jak na zdjęciu. Kiedyś widziałem takie coś i jak dlanie to troszke tak niebardzo wyglądało... ale o gustach się niedyskutuje.
Urok temu domu dodaje dodatek drewna do elewacji... który mnie osobiście równiez nie przekonuje... Chodzi bardziej o sprawy praktyczne... mimo wszystko o takie drewno chyba trzeba byłoby bardzo dbać a druga sprawa to od słońca takie dreno mogłoby zmienić swoją barwę i potem już tak ładnie nie wyglądać. Ja osoboście widziałem dwa bloki z nowego typu budownictwa gdzie właśnie zamontowano do elewacji drewno idenycznie jak tu (wyglądowo) i powiem szczerze że przebarwienia wyglądają poprostu okropnie a w miejscu gdzie dach osłaniał część tego drewna przed deszczem i słońcem ... nadal drewno wyglądało jak nowe. I taki mix wyszedł u góry kawałek ładego drewna a potem zacieki i przebarwienia.bleee
Wszystko kwestia gustu ... można zrezygnować z drewna ale wtedy czy ten dom będzie miał swój urok bez tego dodatku ???
Moim zdaniem na Plus dla Salsy przemawia to że można kupić Salse od razu z garażem... i ładnie ta cała bryła wygląda

Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się czy potrzebujesz pomieszczenie gospodarcze centralnie umieszczone w domu...i na dodatek tak małejak jest w Z99. W załączonym linku do dziennika budowy Z99 zobacz sobie jak malutkie jest to pomieszczenie.
Wiesz jak będziesz miał istalke gazową to jeszcze spoko ale jeśli montował będziesz piec CO to ja naprawde kupiłbym dom z garażem i jakimś pomieszczeniem gospodarczym np Salse :) ... niewyobrażam sobie wnoszenia drewna lub węgla przez głowne wejście do domu...


Tak wertując neta znalazłem Z99 z garażem i w sumie wygląda to też ładnie

http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/zz-976/z99-gl?lustro=1

A tu masz zdjęcia z budowy Z99
https://picasaweb.google.com/113329693887859631729/BUDOWANASZEGOZ99#

Pozdrawiam

kris75
30-08-2012, 08:36
Witam
Poniżej rzucam kilka innych fotek z salsy

Pozdrawiam
Kris

AnetaJ
30-08-2012, 08:57
Witam

Kochani muszę się wam pochwalić: w sobotę 1 września oficjalna przeprowadzka i pierwsza noc w naszym domku!!! ;-) w końcu.... Ale się cieszymy ;-)
A co słychać u was?

Jacekk666 jeśli chodzi o wybór to ja też byłabym za Salsą. Lukiimag ma rację, ten daszek średnio wygląda przed wejściem. Wydaje mi się, że Salsa ma przyjemniejszy przód lekko schowane drzwi i ładny łuk nad nimi z filarem. No i to pomieszczenie gospodarcze... Ja też uważam, że takie pomieszczenie powinno być raczej z boku domu, a nie w jego centrum. W salsie podoba mi się, że jest ono w osobnej części domu czyli: garaż + pomieszczenie gospodarcze, które ma osobne wejście z pola. My mamy piec gazowy, więc w tym pomieszczeniu oprócz niego mam pralkę i szafki - sądzę, że dobrze wykorzystana przestrzeń. No i w Salsie masz już garaż. Pooglądaj sobie zdjęcia Salsowiczów z budowy.

Ja jak tylko wysprzątam ten cały bałagan to wrzucę kilka nowych zdjęć.

Pozdrawiam
Aneta
http://anetapawel.extradom.pl/

zych82
30-08-2012, 14:09
Witam.
Możecie mi powiedzieć ile u was było metrów elewacji do zrobienia ocieplenia(salsa z garażem), i jaki był koszt?

rrober1975
30-08-2012, 17:04
Witam.
Możecie mi powiedzieć ile u was było metrów elewacji do zrobienia ocieplenia(salsa z garażem), i jaki był koszt?

Dla "bezpieczeństwa" przyjmij sobie ok 200 m2 - z tym ze moja salsa jest przedłużona o 1 m

shira3
30-08-2012, 17:18
Super! Zazdroszczę :) U nas wciąż jeszcze sporo do zrobienia. Szukamy informacji co możemy sobie odłożyć na później ale móc się wprowadzić. Wiecie może gdzie znaleźć takie informacje? Bo odbioru częściowego też nie chcemy.

neo_83
01-09-2012, 07:39
Łał ale wszyscy ruszyli do przodu z pracami! pamięta może ktoś ile z metra życzy sobie dekarz za obróbki ????

jacekk666
01-09-2012, 09:45
kris ja te zdjęcia wnętrz i nawet filmik z99 widziałem, to też dlatego się zastanawiam nad tym domkiem, poniewaz mniej więcej widać co jakie jest naprawde;)
a niestety nikt z budowniczych salsy takiego nie zrobił;)
my chcielismy piec na eko. i troche zmienic układ kosztem wiatrołapu i małego pokoju, azeby kotłownia była większa;)

jacekk666
01-09-2012, 09:49
i jeszcze się obawiam tego, ze pokoiki do góry od strony ogrodu po wydłuzeniu domku i tak bedą za małe, mniejsze chyba nawet nie w z99:)
tak naprawdę to mało jest zdjęc salsy umeblowanej :)
zeby mniej więcej widzieć wielkośc pomieszczeń

jacekk666
01-09-2012, 09:54
tak więc moze AnetoJ zrobisz taki filmik - bo widziałem Twoje zdjęcia n extradom:D
oczywiscie moze ktos inny tez się skusi, ale napisałem tylko o Anecie, ponieważ wiemy , ze juz się dzisiaj wprowadza do swojego domku.
czego oczywiscie gratulujemy i na pewno poniekąd zazdrościmy:D

A&H
01-09-2012, 11:48
Witam wszystkich. Od dawna śledzę wasze poczynania w budowie salsy. Zimą 2010 roku zakupiłam projekt, a wiosną 2011 ruszyliśmy z budową. Zmiany jakie wprowadziliśmy to: rezygnacja z kominka- piec w pomieszczeniu gospodarczym z podajnikiem, powiększenie pokoju na dole i zrobienie z niego kuchni do 12 m kwadratowych( za pomocą przesunięcia ścianki łazienki w stronę salonu). Dzięki temu przesunięciu salon zwiększył się do ok 34 m. W salonie zmieniliśmy okno na dwa po 1.8m( ścianka 70 cm -okno180 cm- ścianka 180cm -okno 180 cm-ścianka 70cm). Zrezygnowaliśmy ze ściany między wiatrołapem i holem. Dzięki temu zaraz po wejściu do domu uzyskaliśmy dużą przestrzeń z widokiem na salon. Schody na górę lane z betonu. Cała reszta bez zmian.
134269134270134271134272134273

shira3
01-09-2012, 16:23
Łał! Całkiem inna salsa nie-salsa :) Ciekawy pomysł.
Do jacek666 - z tym forum tak już jest, kto skończył i się wprowadził zagląda lub nie. Dlatego wnętrz już wykończonych można zobaczyć niewiele. My robimy wykończeniówkę dopiero. Pokoje na górze nie są małe, my dodatkowo podnieśliśmy naszą salsę na kolanku o jeden pustak, dzięki czemu są one całkowicie ustawne.

jacekk666
01-09-2012, 16:53
no własnie i azebysmy zdecydowali sie na salse chciałbym zobaczyc te pokoiki do góry z meblkami
wg mnie wtedy najlepiej widac wielkosc pokoju, pomieszczenia;)

A&H
01-09-2012, 19:49
Ja też myślałam, że pokoje górne są bardzo małe. Widać to dopiero jak powstaną. Dla dzieci w sam raz. Wyglądają jak by miały ok 11m Przy oknie zmieści się biurko, na ściane pod skosem kanapa, wersalka, tapczan jak kto preferuje. Na wysokiej ścianie między pokojami komoda 130cm długa, ściana przy samych drzwiach szafa.
.134284134285134286

tysia623
03-09-2012, 14:15
OOOo widzę że ruszyło się u Salsowiczów:) dawno tu nie zaglądałam. Mieszkamy już prawie rok (dokładnie na 3 dni przed Bożym narodzeniem będzie rok:) powiem wam że mieszka się super:wave:, powierzchniowo nie zmienialiśmy domku i taki w zupełności nam wystarcza. Pokoiki na górze nie są małe. Jedyne co bym zmieniła to niepotrzebne jest okno na klatce schodowej velux, nie można swobodnie dojść żeby go umyć więc dla mnie to wyrzucone pieniądze w błoto były. Czekamy obecnie na małego lokatora który ma przyjść na świat 13.09.2012:), więc jeden z pokoików górnych będzie testowany hehe. Wrzucę parę zdjęć do dziennika a doszły schody w końcu i oczywiście małego pokój.
Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego ukończenia domków:)!!!!!!!

michal222
17-09-2012, 20:06
Witam wszystkich,

Z żoną również będziemy budować Salsę. Mam jednak do Was kilka pytań.
Pewnie część z nich była już poruszana w tym temacie, ale jest tyle stron, że chyba nie dam rady wszystkiego dokładnie przeczytać na razie, chociaż mam taki plan, bo na pewno na wiele rzeczy zwróci się uwagę.
1. Czy ktoś ma wyliczenia metrów bieżących ław fundamentowych i betonu potrzebnego na fundamenty (Salsa z garażem bez piwnicy)? Mam wycenę stanu zero, ale coś wydaje mi się, że źle nam policzono.
2. Ile wyniósł Was stan zero, przy założeniu że całość buduje firma (chodzi oczywiście o koszt materiałów i robocizny)?
3. Zgodnie z projektem ściany zewnętrzne mają grubość tylko 36 cm i nigdzie nie widzę aby wspomniano coś o ociepleniu. Jak Wy budowaliście Salsę, czy poszerzaliście ściany, czy te 36 cm bez ocieplenia wystarczy?

Pozdrawiam,
Michał

M & E & SALSA
17-09-2012, 21:50
http://images.chomikuj.pl/button/SALSUNIA7778.gif


JAK WAM SIĘ PODOBA MOJA KOTŁOWNIA???
:) :) :)

shira3
18-09-2012, 14:59
michal222 pierwsze koszty w tym ław i stanu zero robione przez firmę znajdziesz na 1 stronie mojego dziennika budowy - Salsujemy! -link w podpisie.
M&E - mi się nic nie wyświetla....

michal222
18-09-2012, 17:25
Dziękuję shira3 za odpowiedź.
Dziennik budowy robi wrażenie :)
Znalazłem u Ciebie taką informację:
Beton B-20 - 15m3 - 3750
Zbrojenie 844,02
3mb desek na szalunek 975 PLN
Można chyba powiedzieć że to są koszty wykonania ław, ale czy to jest materiał z robocizną, czy sam materiał?

shira3
18-09-2012, 21:40
Dziękuję shira3 za odpowiedź.
Dziennik budowy robi wrażenie :)
Znalazłem u Ciebie taką informację:
Beton B-20 - 15m3 - 3750
Zbrojenie 844,02
3mb desek na szalunek 975 PLN
Można chyba powiedzieć że to są koszty wykonania ław, ale czy to jest materiał z robocizną, czy sam materiał?
Ten przypadek to materiały.
Za robotę zawsze piszę osobno. Ze wskazaniem . Jak się trochę wczytasz to rozgryziesz. Jest wyrażnie rozgraniczone.

michal222
19-09-2012, 12:48
shira3, znalazłem u Ciebie w dzienniku taką informację:
Znowu wydatki
Beton 1980
robocizna 9000
pustaki 600szt 4800
pustaki na ściany działowe 400szt 1440
cement 1400kg 616
transport 350
kaucja za palety 500
stal na wieńce 1200

Tylko nie wiem czy te 9000 zł to właśnie za stan zero, czy już za więcej, bo w tym poście wymieniasz materiał na ściany działowe, więc może ich zrobienie też się zalicza do tych 9000 zł za robociznę?

shira3
19-09-2012, 21:31
My po prostu byliśmy umówieni na całą murarkę i dach na 39 tysięcy. Płaciliśmy w 3 ratach: zero, parter, poddasze. Ponieważ byliśmy pewni, że ekipa wszystko zrobi to nie przywiązywaliśmy większej wagi do sumowania robocizny kolejnych etapów a jedynie tak by mieli 'na chleb".

michal222
20-09-2012, 14:45
Dziękuję shira3 za odpowiedź.
Szkoda, że właśnie nie miałaś takiego podziału, no ale muszę mieć jednak jeszcze jakąś wycenę, żeby mieć porównanie i wiedzieć, czy 10 000 netto za samą robotę stanu zero to dużo czy nie. Mało na pewno nie jest :)

shira3
20-09-2012, 16:46
Wśród moich znajomych, którzy budowali ostatnio taka cena to standard.

michal222
21-09-2012, 11:41
To mnie trochę uspokoiłaś :)
Wydawało mi się to dużo za stan zero, ale widać takie są ceny. Nie robiliśmy kosztorysu całego domu, więc może też nie mam porównania i wydawało mi się, że stan zero to będzie mała część wydatków, ale okazuje się, że nie.
A jak sprawa z grubością ściany, masz też łącznie 36 cm (jak w projekcie), cegła i styropian, czy trochę więcej?

shira3
21-09-2012, 19:31
My budowaliśmy z pustaków keramzytowych 49x24x25 - tych http://www.zwolbet.pl/pustaki.php -do tego mamy zamiar ocieplić wełną mineralną. Keramzyt ma niezłe właściwości cieplne, wełna też :)

A&H
21-09-2012, 20:02
Nas robocizna od poczatku pod dach kosztowała 24500
stal 4860
bloczek fund. 2800
beton z gruchy 4500
siatka 515
koparka piasek żwir 2100
deski 1200
papa izolbet wapno itp 550
- - - - - - - - - - - - - -
płyty stropowe na piętro 4370
OKNA I BRAMA GARAŻOWA 11500

al-ka
23-09-2012, 18:12
a tak wyglada nasza salsa troszke przerobiona138301

al-ka
23-09-2012, 18:29
drzwi juz też są, ale nie mamy zdjecia:/ Nasz murarz bral 8tys.za kondygnacje ,czyli nas wyszlo24 tys.(robocizna) +20tys dach (material i robocizna)

shira3
26-09-2012, 19:42
a tak wyglada nasza salsa troszke przerobiona138301

Też fajnie wygląda :)
U nas gorączkowe wykończanie :) I wyścig z czasem bo czas się wyprowadzić.....
Dodałam zdjęcia w dzienniczku.

michal222
26-09-2012, 21:43
My mamy wycenę robocizny już na cały dom. Bez dachu ma to kosztować 30 000 zł (założenie że schody są drewniane, bo betonowe dodatkowo 1 500 zł).
al-ka - jeśli u Was wyszło 24 000, a widzę że macie piwnicę, to niedużo. My budujemy bez piwnicy, wersja z garażem.
Teraz ekipa robi nam stan zero (jutro zalanie ław fundamentowych). W tym roku pewnie skończy się właśnie na tym zero, ale na kolejne etapy trzeba będzie załatwić wycenę od kilku innych ekip.

shira3
26-09-2012, 21:50
Myślę, że cena ok - przynajmniej w naszym regionie. Schody drewniane mają urok - w tej chwili myślę, że to najbardziej klimatyczna rzecz w domku :D

al-ka
26-09-2012, 22:41
michal222 ,shira3 ma racje ,w kazdym regionie inne ceny ,my budowalismy rok temu i tez pewnie byly inne stawki ,wszystko idzie tak w gore ze szok..:o
shira3 coraz ladniej Twoja salsunia wyglada ,:yes: czekamy na kolejne foteczki:D

lukiimag
29-09-2012, 02:13
U nas za postawienie Salsy i ułożenie krokwi murarze wzieli 20 000. Robote wykonali bardzo dobrze.

Ja już jestem na końcówce urlopu w Polsce. Nareszcie mogłem zobaczyć na własne oczy jak wyszedł tynk zewnętrzny oraz kostka przed domem. :)

Narazie tylko trzy zdjątka ale jak już będe w niedziele w domu to wkleje do dzienika troszke wiecej zdjęć. Pozdrawiam Was.

http://imageshack.us/a/img819/928/dscf3853b.jpg

http://imageshack.us/a/img690/6059/dscf3876d.jpg

http://imageshack.us/a/img856/7460/dscf3882h.jpg

lukiimag
29-09-2012, 02:22
Też fajnie wygląda :)
U nas gorączkowe wykończanie :) I wyścig z czasem bo czas się wyprowadzić.....
Dodałam zdjęcia w dzienniczku.

Ładne płyteczki masz w łazience Shira musze przyznać...

lukiimag
29-09-2012, 02:26
a tak wyglada nasza salsa troszke przerobiona138301

Fajna przeróbka... troche Salsa troche Bella... te schody wejściowe z murkiem tak ciekawie nawet wyglądają... takie inne... mi się podoba.
Pozdrawiamy

shira3
29-09-2012, 10:11
Ładne płyteczki masz w łazience Shira musze przyznać...
Dzięki :)
Pięknie wygląda Salsa już w "ubranku" - my nadal czekamy na ekipę ocieplającą bo mocno spóźniają im się terminy . Mamy nadzieję zdążyć przed deszczami....

al-ka
30-09-2012, 16:19
lukiimag domek prezentuje się super ,jak z obrazka :yes: nasz salsa zewnątrz jest inna na pierwszy rzut oka ,w środku na parterze można powiedzieć że jest tak samo (troszkę rozmiary inne niż w projekcie ) a u góry mamy odwrotnie , sypialna z tyłu ,a pokoje są z przodu ( przez co też jeden pokój rożni się wielkością od drugiego ) +dodatkowy pokój nad garażem .Schody to mój wymysł ,z którego jestem bardzo zadowolona ,ciesze się że wam też przypasowały :yes: Weszłam sobie z ciekawości na projekt ,Bella ale to jednak inny domek ,chociaż na tym zdjęciu co wstawiłam może się wydawać podobny .Pozdrawiam i czekamy na nowe fotki:)

AnetaJ
30-09-2012, 21:29
Witam wszystkich!!!

Chwilę się nie odzywałam, ale: zamieszanie z przeprowadzką, potem ogarnianie wszystkiego i teraz ocieplanie ....

Powiem wam, że mieszkamy miesiąc i jest super. Trochę dziwnie, bo nowe miejsce, nowy dom i trzeba się przyzwyczaić np do szczekających psów lub pobudki porannej w wykonaniu koguta od sąsiada ;-) nie ma to jak dom pod miastem :-) A do tego cały zwierzyniec: nasza sarenka Basia ze swoim małym, zające, bażanty, kuropatwy itd. ;-) Mamy wesoło.
Jeśli chodzi o dom, to jak dla nas jest wystarczający. Narazie nie mamy dzieci, ale pokoiki na górze są ok jeśli chodzi o wielkość, patrząc na metraż domu. Dlatego też nie mam zdjęć tych pokoi, bo są puste. Z zewnątrz wygląda na mały domek, ale w środku naprawdę jest co sprzątać, odkurzać i myć mopem ;-) Nie żałuje, że wybrałam akurat Salsę, domem w sam raz.
Teraz jesteśmy w trakcie ocieplania, w tym tygodniu kończą. Kolor, kostka wokół domu i ogrodzenie odkładamy na następny rok.
Ale widzę, że u was też prace idą do przodu.
Shira3 kiedy przeprowadzka??? ładnie wyszły wam te łazienki.
No a lukiimag kostka rewelacja. Zazdroszczę, bo my musimy jeszcze poczekać, a nosi się do domu tego piasku niestety...
Będę zaglądać na forum nadal i podglądać wasze poczynania ;-)
Życzę wytrwałości i budujcie i wykańczajcie swoje Salsy ;-)

Pozdrawiam
Aneta
http://anetapawel.extradom.pl/

shira3
01-10-2012, 06:13
Przeprowadzić się chcemy niebawem. Dzisiaj elektryk kończy swoją robotę. Czekamy tylko na podłączenie wody. Ocieplać będziemy w połowie października, jeśli pogoda pozwoli. szczerze mówiąc nie możemy się już doczekać.

michal222
01-10-2012, 16:01
shira3, czy ja dobrze widzę, że nie masz okienka nad schodami, ale za to masz dodatkowe w dachu nad garażem i jedno takie wysoko, przy samym szczycie dachu?
Zastanawiam się, czy w ogóle potrzebne jest to okno nad schodami. Pewnie jak wszystkie drzwi będą zamknięte na górze to może być ciemnawo na schodach, ale z drugiej strony na schodach jest się tylko przez chwilę.

shira3
01-10-2012, 19:59
Nie chciałam tego okna nad schodami - jak je myć? I miałam rację - juz tu Tysia pisała, że żałuje, że je zrobiła. A dodatkowe to jest u nas nie tyle okienko, co właz kominiarski :)

michal222
02-10-2012, 10:43
No właśnie, pewnie ciężko umyć albo nawet otworzyć to okno.
Chociaż u nas dopiero stawiają ścianki fundamentowe, więc do konkretniejszych prac jeszcze bardzo daleko, tak sobie myślałem, czy fajnie nie było by zrobić u góry w łazience, na tej ściance w kierunku schodów, pustaków szklanych, czy tam luksferów jak kto woli :)
W łazience jest okno, więc może przez to schody byłyby bardziej doświetlone.
Nie wiem w ogóle czy to by tam pasowało. Myślał ktoś o czymś takim?

al-ka
02-10-2012, 15:57
Myślę że dobry pomysł z tymi luksferami, na pewno trochę doświetli i ozdobi .Tez koniecznie chciałam mieć okno na klatce schodowej ,ale nie było to do końca przemyślane , po pierwsze : znajomi którzy maja odradzają (problem z myciem i hałas podczas deszczu itp.) a druga sprawa to ze jak wstawię okno to nie będę mogła zrobić sobie strychu nad całości domu tylko na połowie i ,i tak będzie jeszcze problem ze schodami na strych, bym musiał je zrobić w którymś z pokoi . Więc myślę teraz o czymś takim http://www.supro.pl/materialy/swietliki-rurowe/supro-pl/2184/swietlik-rurowy-z-gietka-rura--slt/ Co sądzicie ??? Pewnie też będzie trzeba to raz na jakiś czas umyć ...

shira3
02-10-2012, 16:13
Ciekawy pomysł :)
W sumie też się zastanawiam jak będzie w klatce schodowej po zainstalowaniu drzwi w pokojach. Niebawem się przekonam. W razie czego mam ledowe lampki przy schodach - no, ale to nie naturalne oświetlenie.

michal222
02-10-2012, 17:23
al-ka taki świetlik rzeczywiście może być dobrym rozwiązaniem. Ciekawe tylko ile rzeczywiście przepuści światła.

neo_83
03-10-2012, 13:41
U mnie to okno jest dopiero wysoko :D będę musiał jakąś drabinę żonce kupić jest jeszcze opcja ze będzie myła z dachu:lol2: a tak serio to bardzo dużo ś wiatła wpada przez to okno i my byśmy z niego nie zrezygnowali(mamy tak wylane schody ze z drabinki spokojnie można będzie umyć szybę)

Magda i Bartek
03-10-2012, 21:34
Witam wszystkich! Przez chwilę mnie nie było na forum, bo cały czas coś się dzieje na budowie i w życiu :-). Dowiedziałam się, że będziemy mieli drugiego dzidziusia w marcu. My teraz zakładamy podłogi w pokojach, kładziemy płytki w przedpokoju i jesteśmy w trakcie wybierania kolorów farb do pokoi...także sporo tego.
Shira 3 zdjęcia są dostępne na naszym profilu, bo nie wiem za bardzo jak tego bloga zrobić i nie zawsze mam czas by go na bieżąco uzupełniać. Postaram się śledzić na bieżąco wszystkie Wasze poczynania i opisywać i dodawać zdjęcia swoich. Pozdraiam Was cieplutko!

A&H
04-10-2012, 12:48
U mnie okna dachowe(78/140) założyli 3 tygodnie temu. Jak pojechałam na budowę i weszłam do holu to nie mogłam wyjść z podziwu jaka ,,jasność nastała".Jak jest jasno, słonecznie, promiennie,ciepło i żywo (wcześniej taka nora była). W łazience tak samo - wreszcie mogę ją obejrzeć dokładnie bo jest widno. Obawy miałam (trudność mycia) czy robić na schodach okno czy nie. Teraz ciesze się, że je zrobiłam- to była dobra decyzja. Koleżanka w swoim domu ma 5 okien i twierdzi, że przez zimę ich nie myje bo śnieg na nich zalega. Wiosną, latem nie tak często jak zwykłe okna.

zlotko45
04-10-2012, 14:19
Witam:bye:.Też buduje salse,tzn już mamy SSO, okna mamy zakupione i bedziemy wstawiac.

zlotko45
04-10-2012, 15:09
140310140311140312

shira3
04-10-2012, 16:09
To witaj nowy salsowiczu :D Chyba masz salsę najmniej zmienioną na zewnątrz. W środku coś zmienialiście?

shira3
04-10-2012, 16:11
Shira 3 zdjęcia są dostępne na naszym profilu No właśnie ich nie widzę - tylko dwie wizualizacje łazienek.

zlotko45
04-10-2012, 19:39
To witaj nowy salsowiczu :D Chyba masz salsę najmniej zmienioną na zewnątrz. W środku coś zmienialiście?

Nic nie zmienialismy w srodku,komin i kominek jest tylko przeniesiony na sciane sasiadujaca z pomieszczeniem gospodarczym noi scianka kolankowa jest podniesiona.

AnetaJ
04-10-2012, 20:47
No witamy witamy nowego! ;-)
Ja wam powiem, że też nie zmieniłabym decyzji, bo te okna naprawdę dają dużo światła. To prawda, że będzie problem z myciem przy moich drewnianych schodach, bo raczej żadnej drabinki na nich nie ustawię. Ale pięknie wpada światło przez nie i w łazience też jest fajny klimat dzięki temu okienku ;-)
A moja Salsa też dokładnie jest taka jak w oryginale ;-)
Aneta
http://anetapawel.extradom.pl/

AnetaJ
04-10-2012, 21:26
Tzn prawie oryginalna, bo ściankę kolankową mam podniesioną o jeden pustak ;-)

lukiimag
04-10-2012, 21:33
Ja równiez mam pozytywną opinię na temat okna dachowego nad schodami.
Nie tylko klatka schodowa jest przez to bardzo doświetlona ale i dolny i górny przedpokój są jaśniutkie i przez to wnętrze jest wg. mnie przytulniejsze. Mycie od wenątrz to dla nas nie problem... drabinka i jest ok. Mycie od zewnątrz też bo mamy okna dachowe z powłoką "samomyjącą" po deszczu brud sam spływa...

Jak dla nas pozostawienie okna dachowego nad schodami było tylko na plus i jesteśmy zadowoleni.
Pozdrówka

al-ka
05-10-2012, 00:07
Michal222, własnie nie wiem ile, to da światła ,a nie mogę poszukać opinii ludzi ,którzy z tego korzystają .Poszperam jeszcze troszkę na ten temat;) No ,ale nie ukrywam ,że daliście mi znowu do myślenia nad tym oknem .Uwielbiam jak jest jasno w pomieszczeniach.Tylko nie wiem jak by rozwiązać ,z tym moim strychem ,na którym też mi zależy ? Shira 3 mam nadzieje ,że Ty po wprowadzeniu się dasz znać jak jest ,bez tego okna w praktyce i rozwiejesz moje wątpliwości :rolleyes: Magda i Bartek Gratulacje!!!:)tyle się u wszystkich dzieje, że aż miło...:wiggle:

A&H
05-10-2012, 13:06
AnetaJ śliczna kuchnia w moim stylu i kolorze. Świetne oświetlenie. Górna łazienka również mi się podoba - zwłaszcza ściana z umywalką (lubię taki minimalizm i zimną elegancję)

lukiimag
05-10-2012, 21:20
zlotko-45... witajcie nowi Salsowicze :)

al-ka...

Jeśli lubisz dobrze doświetlone pomieszczenia to nie ma co się zastanawiać... Naprawde ja uważam że bez tego okna u mnie w domu byłoby za ciemno...
Jeśli chodzi o chałas gdy pada deszcz no to tez już nie ma co przesadzać ... naprawde... Ja na przykład wole jak delikatnie i przyjemnie deszczyk uderza o okno niż ciemnice w domu jak w jaskini.
Niektórym np. nie pasuje blachodachówka jako pokrycie dachowe bo niby ... głośna i słychać jak deszcz pada... ale to że paskudny mech lub inna zielenina potrafi wyrastać na ich dachówce ceramicznej to już im nie przeszkadza...

To tak na marginesie pisze bo poprostu... ilu jest ludzi tyle też jest opini ... każdy zawsze coś będzie zachwalał i kazdy będzie coś krytykował :)


Jeśli chodzi o strych to w czym wam okno dachowe będzie przeszkadzało???

Okno dachowe jest niżej zamonotane niż cały strych? My tez mamy strych na całej długości domu i całej szerokości jętek. Wejście zrobilismy w jednym z małych pokoi. Rozważaliśmy zrobić wejście nad klatką schodową ale tak szczerze mówiąc jakoś tak nieładnie wygląda w moich oczach widok wejścia na strych gdy wchodze po schodach lub przechodzi się miedzy pokojami ... wiecie mi odrazu ten kawałek płyty z drabinką by przeszkadzał w takim miejscu. A tak w pokoju dziecięcym będzie ok i nierzucające się nam w oczy i odwiedzających nas znajomych.
Nie wiem jak u jest u Was w Salsie po przeróbkach ale w oryginalnej Salsie jętki na klatce schodowej są tak zaprojektowane ze włazik na strych jedynie pasowałby tak zamontowany że schodki drewniane po rozsunięciu byłyby w jednej linii ze schodami naszego domu. I tak troszke niewygodnie byłoby bezpośrednio ze schodów wchodzić z pudełkami lub jakimiś innymi gratami na te schodki drewniane.


Pozdrawiamy
Lukasz i Magda

franz100
05-10-2012, 21:57
Witam wszystkich Salsowiczów.

Jestem nowy na forum i jeszcze nie wiem co i jak ... Nasza Salsa juz stoi, we wrzesniu montowali nam okna wraz z roletami, drzwi wejsciowe i brame garazowa, a zaraz po tem majster przystapil do osieplania i teraz naprawde ladnie to wszystko wyglada. Za 20 dni wchodza z dachówka i oknami dachowymi, a mam ich 6szt. w kazdym pomieszczeniu po jednym, w holu 1szt. Elektryk juz prawie skanczyl i zaraz robi przylacze glówne.
Dziennik budowy dopierko zaczolem i opisuje wszystko po kolei od poczatku wraz ze zdjeciami...
Pozdrawiam

lukiimag
05-10-2012, 22:11
Witamy kolejnego Salsowicza franz100 :)

Super że przybywa nas forumowiczów.. oraz nowych Dzienników Budowy...
.

A&H
06-10-2012, 10:34
Witaj franz100! Zazdroszczę widoku lasu z salonu. Też mam blisko do lasu 1km, ale nie jest to taki bezpośredni kontakt jak u ciebie. Fajny pomysł z kuchnią w pom gosp (ja przeniosłam ją do pokoju na dole).

shira3
07-10-2012, 12:23
Michal222, własnie nie wiem ile, to da światła ,a nie mogę poszukać opinii ludzi ,którzy z tego korzystają .Poszperam jeszcze troszkę na ten temat;) No ,ale nie ukrywam ,że daliście mi znowu do myślenia nad tym oknem .Uwielbiam jak jest jasno w pomieszczeniach.Tylko nie wiem jak by rozwiązać ,z tym moim strychem ,na którym też mi zależy ? Shira 3 mam nadzieje ,że Ty po wprowadzeniu się dasz znać jak jest ,bez tego okna w praktyce i rozwiejesz moje wątpliwości :rolleyes:
Ja ci powiem tak: Na pewno to okno doświetla hol. To nie ulega wątpliwości. Bez niego nie jest jednak ciemno - całą klatkę schodową + salon mamy pomalowaną na bardzo jasny kolor, schody też nie są zbyt ciemne. Otwarty salon też doświetla hol. Nasza Salsa stoi wśród wielkich starych drzew, które ją zacieniają - i nie da się ukryć, że w pochmurny dzień jest ciemnawo wszędzie - także w holu. My instalujemy wzdłuż schodów i w holu lampki ledowe, jednak w dzień nie było potrzeby z nich korzystać choć są tam wykonywane niektóre prace wykończeniowe. I jeszcze jedno ważne - zależy kto i dla kogo buduje. Gdybym miała 20-30 lat nie myślałabym o maksymalnej wygodzie oraz ograniczeniach sprawności z czasem ;) Dla mnie drabina na schodach to już niestety abstrakcja :D

franz100
07-10-2012, 14:37
Prosze o porade.
Mam pytanko, w naszej Salsie elektryka juz gotowa, i za bardzo nie wiem za co teraz sie zabrac, tynki sobie odpuszczam w tym roku, a z racji tego ze mam juz welne mineralna na poddasze zastanawiam sie czy jest sens ocieplania poddasza jak nie mam jeszcze tynków i czy to jest dobre... Majster chce jak najszybciej to zrobic :mad:(raczej dlatego ze nie ma kasy) i mówi to to nic nie zaszkodzi, ale pare innych osób powiedzialo mi ze nie mozna ocieplac poddasza przed tynkami i posadzka bo wilgoc musi najpierw odparowac czy jakos tak. Czy ktos cos wie na ten temat?
Dzieki bardzo.
Pozdrawiam franz100.: :confused:

franz100
07-10-2012, 17:25
Pytanko.

Mam pytanko ile wyszlo wam metrów kwadratowych tynków wewnetrznych bo jakos tak majster nie moze policzyc a ja buduje na odleglosc wiec sam nie moge tego zrobic... Tynki planuje nie gipsowe tylko cementowo wapienne takie jaki kiedys sie robilo... czy ktos wie jakie sa jego koszta?

shira3
07-10-2012, 18:12
Prosze o porade.
Mam pytanko, w naszej Salsie elektryka juz gotowa, i za bardzo nie wiem za co teraz sie zabrac, tynki sobie odpuszczam w tym roku, a z racji tego ze mam juz welne mineralna na poddasze zastanawiam sie czy jest sens ocieplania poddasza jak nie mam jeszcze tynków i czy to jest dobre... Majster chce jak najszybciej to zrobic :mad:(raczej dlatego ze nie ma kasy) i mówi to to nic nie zaszkodzi, ale pare innych osób powiedzialo mi ze nie mozna ocieplac poddasza przed tynkami i posadzka bo wilgoc musi najpierw odparowac czy jakos tak. Czy ktos cos wie na ten temat?
Dzieki bardzo.
Pozdrawiam franz100.: :confused:
Opierając się na opinii zaufanych fachowców z branży powiem, że lepiej powstrzymać się z wełną.W nieogrzewanym, zwłaszcza zimą będzie wilgoć w powietrzu. Jak dojdzie do tego z tynków to może być kłopot. Wełna zbyt "napita" może się filcować. A nawet opadać i w ten sposób mocno pogorszy się jej funkcja izolacyjna.

shira3
07-10-2012, 18:18
Pytanko.

Mam pytanko ile wyszlo wam metrów kwadratowych tynków wewnetrznych bo jakos tak majster nie moze policzyc a ja buduje na odleglosc wiec sam nie moge tego zrobic... Tynki planuje nie gipsowe tylko cementowo wapienne takie jaki kiedys sie robilo... czy ktos wie jakie sa jego koszta?
Sami nie mierzyliśmy. Tynkarzom wyszło 479m. U nas jak tynkowaliśmy to za cementowo- wapienne chciał 27 za metr. Z materiałem.

lukiimag
07-10-2012, 20:47
Pytanko.

Mam pytanko ile wyszlo wam metrów kwadratowych tynków wewnetrznych bo jakos tak majster nie moze policzyc a ja buduje na odleglosc wiec sam nie moge tego zrobic... Tynki planuje nie gipsowe tylko cementowo wapienne takie jaki kiedys sie robilo... czy ktos wie jakie sa jego koszta?

My robiliśmy tynki cementowo-wapienne z agregatu, zacierane piaskiem kwarcowym.

Całość wyszła za 11 900 zł.
Metrów wyszło 458
koszt 26 zł/m ( materiały + robocizna)

A z tym ociepleniem to shira3 też ma racje.
Znam ten ból jak buduje się na odległość. Jeśli nie masz możliwości aby ktoś Ci codziennie przewietrzał dom jak zrobią Ci tynki to daj sobie spokój z ociepleniem poddasza. To odparowywanie rzeczywiście nie musi ale może wpłynąć źle na wełne.
Ale też powiem Ci że jak później będą robić tynki to Panowie tynkarze często potrafią tak zapaćkać w tynku miejsca które leżą blisko ścian że głowa mała (mówię tu o krokwiach). Myśle że nie bierze się to z ich niechlujstwa ale dlatego że trudno przecież agregatem uniknąć takich rzeczy... A co za tym idzie później taki tynk zasycha na wełnie i potem jak będziesz zdrapywał zaschnięty tynk to łatwo taką wełnę mechanicznie uszkodzić.

Na zime spuść wode w instalacji hydraulicznej, ocieplij wełną mineralną licznik wody i zbiornik wyrównawczy od wody i bedzie ok bez ocieplenia poddasza.
Pieca jeszcze nie masz ale tak na przyszłość ja poleciłbym układ grzewczy zalac ERGOLITEM. Na zime dla osób które tak jak my budują na odległość i nie mają możliwości przepalać w domu jest to zbawieniem. Ergolit nie zamarźnie Ci w kaloryferach i rurach i nic mrozik nie rozssadzi w razie czego... lepiej dmuchac na zimne.

franz100
08-10-2012, 19:39
Witam

Shira3 i Lukiimag dzieki za podpowiedzi, jednak wstrzymam sie z ociepleniem poddasza do po tynkach(pewnie na wiosne). A co do centralnego taz tak myslalem zeby zalac jakims plynem.
Mam pytanko ile wyszlo wam za elektryke (material+robocizna) bo jak tak patrze po innych postach to cos mi za duzo wyszlo.
Dzieki wielkie.:goodnight:

shira3
08-10-2012, 20:20
Ok 6000 mniej więcej po połowie materiał i robocizna

al-ka
09-10-2012, 00:15
lukiimag w naszej przerobionej salsie nie może być tak okno jak u Ciebie ,bo w tym miejscu mamy ścianę od pokoju nad garażem . Mogę mieć jedynie okno na wysokości strychu ,nie wiem czy teraz mnie rozumiesz? Zdjęcie by pewnie pomogło ,ale takiego nie mam:(
My robiliśmy;tynki maszynowe , cementowo-wapienne, zacierane ręcznie
metrów wyszło 670
cena za metr 19 zł.(utargowaliśmy z 20 zł.)
do zapłaty było 12 730 zł ale jeszcze po utargowaniu zapłaciliśmy tylko 12 000 .:D
Za to elektryk nas wyszedł 6 tys. i to tylko rozprowadzenie kabli ,jeszcze pewnie jakieś 2 tys. lekko wyjdzie do końca całej elektryki .Też mi się drogo wydaje ,ale u nas biorą wszyscy elektrycy za punkt 25zł. a wyszło nam 110. Zapłaciliśmy 2500zł. za robociznę(10 punktów utargowane) a reszta to materiał

franz100
09-10-2012, 14:21
lukiimag w naszej przerobionej salsie nie może być tak okno jak u Ciebie ,bo w tym miejscu mamy ścianę od pokoju nad garażem . Mogę mieć jedynie okno na wysokości strychu ,nie wiem czy teraz mnie rozumiesz? Zdjęcie by pewnie pomogło ,ale takiego nie mam:(
My robiliśmy;tynki maszynowe , cementowo-wapienne, zacierane ręcznie
metrów wyszło 670
cena za metr 19 zł.(utargowaliśmy z 20 zł.)
do zapłaty było 12 730 zł ale jeszcze po utargowaniu zapłaciliśmy tylko 12 000 .:D
Za to elektryk nas wyszedł 6 tys. i to tylko rozprowadzenie kabli ,jeszcze pewnie jakieś 2 tys. lekko wyjdzie do końca całej elektryki .Też mi się drogo wydaje ,ale u nas biorą wszyscy elektrycy za punkt 25zł. a wyszło nam 110. Zapłaciliśmy 2500zł. za robociznę(10 punktów utargowane) a reszta to materiał
Witam al-ka
to w sumie ile was wyszla ze elektryke (material + robocizna) a o co chodzi z tymi punktami? Naczy jak masz 4 gniastka kolo siebie to ci policzyl jako 4 punkty czy jako jeden? Mi za robocizne z materialami wyszlo dokladnie 11 000.00 tys.
Troche naudziwnialem bo nie mam nic tak jak w projekcie... dodatkowo doszyl rolety sterowane elektrycznie, kazda indywidualnie i jeszcze we wiatrolapie mam dwa przelaczniki ze moge rolety na poddaszu i na parteze zamknac jednoczesnie z jednego miejsca a nie ganiac po calym domu... w cene wliczone poprowadzenie glównego przylacza i papierologia gdyz elektryk pracuje w zakladzie energetycznym i on wszystko zalatwia. Jeszcze co, gniazdek mam dwa razy wiecej niz w planie poniewarz lubie gdy mam wszedzie gniazdko pod reka, plus wyprowadzenia do domofonu, bramki, bramy wiazdowej,telefony= w kazdym pomieszczeniu, telewizja w kazdym pomieszczeniu.
Wiec sam nie wiem cz 11 000 tys to cena ok czy troszke przy drogo...
Pozdrawiam.

ELZBIETA I JANUSZ
09-10-2012, 16:23
Dawno nie pisałam. W zeszłym roku udało nam się postawić domek i przykryć. W tym roku zrobiliśmy elektrykę, hydraulikę wstawiliśmy okna i tynki. Nas za elektrykę wyszło ok 6000 materiał plus robocizna. Tak tanio bo robił to mój wujek. Też wszędzie mamy gniazda. To o czym piszesz franz100 wyprowadzenia do domofonu, bramki, bramy wiazdowej, telewizja w każdym pomieszczeniu rolety i alarmy. Przy czym robocizna to 2000zł reszta to materiały. Przy czym pomagał mu mój mąż, tata i brat także trochę tej pomocy było.

ELZBIETA I JANUSZ
09-10-2012, 16:27
Co do tynków to robiliśmy maszynowe cementowo-wapienne. Cena 23zł za m z materiałem. Wyszło 640m ale mam salse z garażem i częściowo podpiwniczoną pod większą połową domu.

al-ka
09-10-2012, 16:47
Witam. Punkt to jedna puszka,nie pisze gniazdko, bo za podłączenie gniazdka do puszki płaci się dodatkowo(czyli dwie puszki obok siebie ,to dwa punkty) a i za punkt liczy się też kabel do lampy .My mamy tylko rozprowadzone kable od skrzynki do puszek, to co było potrzebne do zrobienia przed tynkiem i to nas wyszło już 6tys. Dla tego nie wiem ile wyjdzie nas całkowity koszt elektryki, ale już widać że mało to nie będzie:( Wydaje mi się ze Twojej cena jest ok ,do tego co masz zrobione. Wiadomo że czym więcej punktów ,tym więcej materiału i tym większa cena.

franz100
09-10-2012, 21:58
Co do tynków to robiliśmy maszynowe cementowo-wapienne. Cena 23zł za m z materiałem. Wyszło 640m ale mam salse z garażem i częściowo podpiwniczoną pod większą połową domu.
Witam elzbieta i janusz.
Do tynków cementowo wapiennych braliscie firme czy mieliscie jakiegos majstra? Robiliscie je maszynowo czy tradycyjnie? Ciekawe jak dlugo zajmuje polozenie tynków maszynowo? A czy do tynków maszynowych trzeba umieszczac przewody w bruzdach czy nie?
Dzieki bardzo.
Pozdrawiam.:yes:

franz100
09-10-2012, 22:06
:yes:
Witam. Punkt to jedna puszka,nie pisze gniazdko, bo za podłączenie gniazdka do puszki płaci się dodatkowo(czyli dwie puszki obok siebie ,to dwa punkty) a i za punkt liczy się też kabel do lampy .My mamy tylko rozprowadzone kable od skrzynki do puszek, to co było potrzebne do zrobienia przed tynkiem i to nas wyszło już 6tys. Dla tego nie wiem ile wyjdzie nas całkowity koszt elektryki, ale już widać że mało to nie będzie:( Wydaje mi się ze Twojej cena jest ok ,do tego co masz zrobione. Wiadomo że czym więcej punktów ,tym więcej materiału i tym większa cena.
Witam al-ka
To ja mam punktów w pierun i jeszcze troche...W tej cenie(11 000tys) mam tez wliczone podlaczenie wszystkich gniazdek i wlaczników i tez obsadzenie wszystkich puszek przed tynkowaniem. Dodatkowego oswietlenia tez mam duzo wiecej niz w projekcie. To musle ze na to co wykabinowalem to calkien dobra cena?:yes:

al-ka
09-10-2012, 23:06
Też myślę że cena jest ok.
Pytanie nie do mnie, ale odpisze:D U nas firma weszła w poniedziałek popołudniu ,a w piątek tynki były już gotowe ,i przewody szły po ścianach bez robienia bruzd.

shira3
10-10-2012, 09:10
Pytanie nie do mnie, ale odpisze:D U nas firma weszła w poniedziałek popołudniu ,a w piątek tynki były już gotowe ,i przewody szły po ścianach bez robienia bruzd.
U nas tak samo. Tynki maszynowe, robili 4 dni, przewody na ścianach były zamocowane, nie w bruzdach.

ELZBIETA I JANUSZ
10-10-2012, 11:08
Witam elzbieta i janusz.
Do tynków cementowo wapiennych braliscie firme czy mieliscie jakiegos majstra? Robiliscie je maszynowo czy tradycyjnie? Ciekawe jak dlugo zajmuje polozenie tynków maszynowo? A czy do tynków maszynowych trzeba umieszczac przewody w bruzdach czy nie?
Dzieki bardzo.
Pozdrawiam.:yes:


Witaj Franz100 Tynki robiliśmy maszynowe u nas już tradycyjnie nikt nie robi. Mieliśmy firme w osobie 3 panów i tynki robili ok 7 dni. Tak jak pisałam pod większą połową mamy piwnicę więc było więcej metrów do tynkowania. My mieliśmy przewody w bruzdach ale tak jak piszą inni może nie trzeba mój wujek miał taki system więc tak mamy mnie się widzi że tak jest bezpieczniej.
Postaram się pokazać kilka zdjęć mojego domku. Z boku jest wejście do piwnicy.

franz100
12-10-2012, 15:56
Dzieki wszystkim za pomoc, w niedziele lece do Polski kontunuowac budowe, poplacic faktury, no i moze zamówie szambo i zrobie wykop mam tylko 3 tyg. no i moze uda mi sie polozyc kanalizacje...pozdrawiam.:wave:

shira3
12-10-2012, 16:41
No to powodzenia :) Elżbieta i Janusz fajnie wasza salsa wygląda :)

michal222
12-10-2012, 20:58
U mnie właśnie zakończyła się budowa stanu zero, przynajmniej ta część, którą robili budowlańcy.
We własnym zakresie obsypiemy fundamenty żwirem i humusem, który został na działce.
Kierownik budowy mówi, że u nas nie ma potrzeby robienia drenażu i kładzenia folii kubełkowej.
Na temat folii różnie ludzie się wypowiadają więc sam nie wiem czy ją zakładać.
Zobaczymy jak wyjdziemy finansowo i może uda się zrobić w tym roku jeszcze parter i strop.
I tak trzeba będzie zacząć starać się o kredyt.
Zazdroszczę tym, którzy mogą mieszkać już w swoich Salsach :)

ELZBIETA I JANUSZ
13-10-2012, 22:10
No to powodzenia :) Elżbieta i Janusz fajnie wasza salsa wygląda :)

Shira dzięki. Życzymy wam jak najszybszego wprowadzenia się do domku, bo te chwile to na prawde są wymarzone. Wasza Salsa też wygląda super.
Czy myślał ktoś o zamontowaniu drzwi przesuwnych w miejscu gdzie się przechodzi z wiatrołapu do korytarza? Rozważamy tą możliwość, ponieważ widziałam na zdjęciach że jak się otwiera te normalne drzwi to zasłania się tym samym wejście do łazienki i pokoju. Co wy na to?

ELZBIETA I JANUSZ
13-10-2012, 22:23
Dotyczy to raczej osób które nie mają przejścia do garażu w wiatrołapie, gdyż drzwi przesuwne otwierałyby się a raczej przesuwały by się w kierunku garażu, gdyż tam pozostaje dużo miejsca, poza szafą wnękową, którą tam zamierzam zamontować.

franz100
13-10-2012, 23:42
U mnie właśnie zakończyła się budowa stanu zero, przynajmniej ta część, którą robili budowlańcy.
We własnym zakresie obsypiemy fundamenty żwirem i humusem, który został na działce.
Kierownik budowy mówi, że u nas nie ma potrzeby robienia drenażu i kładzenia folii kubełkowej.
Na temat folii różnie ludzie się wypowiadają więc sam nie wiem czy ją zakładać.
Zobaczymy jak wyjdziemy finansowo i może uda się zrobić w tym roku jeszcze parter i strop.
I tak trzeba będzie zacząć starać się o kredyt.
Zazdroszczę tym, którzy mogą mieszkać już w swoich Salsach :)
Witam michael222
Ja foli nie zakladalem, moja siostra to zrobila jakis czas temu w swoim domku i po jakims czasie rwie sie jak szmatka...
Dobry styropian frezowany i dobry dysperbit zrobi to samo wiec nie widze powodu czemu robic dodatkowe koszta.
Pozdrawiam

franz100
13-10-2012, 23:49
Shira dzięki. Życzymy wam jak najszybszego wprowadzenia się do domku, bo te chwile to na prawde są wymarzone. Wasza Salsa też wygląda super.
Czy myślał ktoś o zamontowaniu drzwi przesuwnych w miejscu gdzie się przechodzi z wiatrołapu do korytarza? Rozważamy tą możliwość, ponieważ widziałam na zdjęciach że jak się otwiera te normalne drzwi to zasłania się tym samym wejście do łazienki i pokoju. Co wy na to?
Witam ELZBIETA I JANUSZ
My myslimy caly czas o drzwiach przesuwnych, najprawdopodobniej beda sie wsuwaly w lewo(jak stoisz we wiatrolapie) caly czas mysle jak to zrobic aby to jakos ladnie wygladalo. wiec pomyslalem ze zostawie mala przestrzen miedzy schodami a sciana zeby jak bede przesuwal drzwi to sie beda tam chowaly. Mysle o drzwiach calkowicie szklanych, choc zonka ma inne zdanie...
Co wy na to???
pozdrawiam.

shira3
14-10-2012, 10:16
Też myślałam o przesuwanych, z tym, ze my mamy przejście do garażu w wiatrołapie i z lewej strony planujemy zabudową na kurtki bodaj. Szkoda nam było tej ściany, więc zdecydowaliśmy się jednak na zwykłe - otwierane tak jak w projekcie oryginalnym, czyli w kierunku schodów.... Ciekawa jestem jak rozwiązali ten problem ci, co już mieszkają ? To jeden ze słabych punktów naszych domków.

michal222
14-10-2012, 16:24
Cześć franz100,
No właśnie, dlatego może lepiej nie zakładać folii. Nasi sąsiedzi mówią, że mamy dobrze zrobiony stan zero, więc żaden gryzoń czy coś innego nie powinien się przedostać.
Ewentualnie położę rurę drenarską, żeby odprowadziła wodę.

zych82
14-10-2012, 19:56
Cześć franz100,
No właśnie, dlatego może lepiej nie zakładać folii. Nasi sąsiedzi mówią, że mamy dobrze zrobiony stan zero, więc żaden gryzoń czy coś innego nie powinien się przedostać.
Ewentualnie położę rurę drenarską, żeby odprowadziła wodę.
Witam
Jeżeli ocieplałeś fundamenty styrodurem to nie ma potrzeby dawać folii kubełkowej. Ja dwa lata temu dokładnie w pażdzierniku zaczynałem budowe i ocieplałem fundament styropianem następnie siatka i klej na to potem dałem folie i jest ok. W sierpniu tego roku odkopywałem troszke fundament przy wjezdzie do garazu bo styro sie trochę zniszczyl i dokładałem nowy i zaciągałem ponownie siatka z klejem i folia była jak nowa. powtarzam jesli dawałeś zwykły styro to bym osobiscie dał siatke bo to nie jest duzy koszt w skali calej budowy a jezeli styrodur to nie dawaj. pozdro!

burifanek
16-10-2012, 13:15
Też myślałam o przesuwanych, z tym, ze my mamy przejście do garażu w wiatrołapie i z lewej strony planujemy zabudową na kurtki bodaj. Szkoda nam było tej ściany, więc zdecydowaliśmy się jednak na zwykłe - otwierane tak jak w projekcie oryginalnym, czyli w kierunku schodów.... Ciekawa jestem jak rozwiązali ten problem ci, co już mieszkają ? To jeden ze słabych punktów naszych domków.





Witaj Shira !!!!

Dawno Mnie tu nie było ...jakoś nie ma czasu.Ja już mieszkam w Salsie od zeszłęgo roku w wiatrołapie mam drzwi sosnowe do garażu otwieram je do środka do wiatrołapu ze względu że jest brama podnoszona do góry i nie mogłam zrobić do środka do garażu bo nie było by miejsca mimo że poszerzaliśmy garaż.Chciałam zrobić otwierane do garażu bo wydawało Mi się to praktyczniejsze wchodząc do garażu no i różnica poziomów między domem i garażem z praktyki to też jest uciążliwe czasami można sie zapomnieć no i wtedy miękkie lądowanie.W pokoiku na dole gdzie mamy kuchnię gospodarczą który obniżyliśmy też o pół metra niż poziom parteru domu zrobiłam jedn schodek i już się tam łatwiej schodzi niż na przykład do garażu.Pozdrawiam Salsowiczów starych i nowych !!!!!!!

shira3
16-10-2012, 20:05
Cześć Burifanek!!! Fajnie, że już mieszkasz :) Drzwi o których dyskutujemy właśnie to drzwi z wiatrołapu do holu. Jak one się otwierają u ciebie? I w ogóle jak się wam mieszka, uwagi mile widziane :) A nie zapodałabyś paru fotek? :D

burifanek
16-10-2012, 20:22
Cześć Burifanek!!! Fajnie, że już mieszkasz :) Drzwi o których dyskutujemy właśnie to drzwi z wiatrołapu do holu. Jak one się otwierają u ciebie? I w ogóle jak się wam mieszka, uwagi mile widziane :) A nie zapodałabyś paru fotek? :D



Cześć Shira!!!!

Wy o Wozie Ja o Kozie ale doczytałam pomyliłam drzwi !!! Moje z wiatrołapu do holu otwierają się do środka na schody na lewo ale wcześniej miały się otwierać na stronę gdzie jest wejście do łazienki dolnej ale nie pasowało Mi to bo wejściowe otwierają się do środka na lewo i jakoś żeby był jeden ciąg to te z wiatrołapu też zrobiłam do środka i na lewo i nie przeszkadza to wogóle bo z początku bałam się że ktoś schodzący po schodach może na nie wpaść jak się je owtorzy ale aż tak często się nie chodzi tam i z powrotem więc bez obaw.Mieszka się fajnie co tu mówić każdemu życzę szybkiego wprowadzenia się do domku co prawda brak na ścianie dolnej łazienki jeszcze kafelek i armatury,która grzecznie czeka w garażu bo mąż po prawie całkowitym wykończeniu wnętrza domku lekko jest znudzony i na kafelki na razie patrzeć nie chce ale może jak podłączę podanie a one nabierze mocy urzędowej to kafelki z garażu z kartoników trafią na ścianę.

shira3
16-10-2012, 20:27
Kafelko poczekają :) Ja jeszcze nie mam kuchni i to mnie tylko wstrzymuje .....
A jak to jest z odbiorem? Tak na prawdę wszystko trzeba mieć na zewnątrz? tzn taras, podjazd?

burifanek
16-10-2012, 20:36
Kafelko poczekają :) Ja jeszcze nie mam kuchni i to mnie tylko wstrzymuje .....
A jak to jest z odbiorem? Tak na prawdę wszystko trzeba mieć na zewnątrz? tzn taras, podjazd?




Wiesz Ja to taka trochę niecierpliwa jestem i jak coś nie jest skończone to Mnie denerwuje no ale cóż nieraz trzeba się uzbroić w cierpliowść.
Co do odbioru to pierwsze najważniejsze to
Inwentaryzcja geodezyjna powykonwcza
Inżynier elektryk budownictwa nie wiem czy dobrze sformułowałam on musi podbić i odebrać instalację po Elektryku
Kominiarz i protokoły do kominów łącznie ze sprawdzeniem ciągów
Świadectwo Energetyczne Budynku
Zaświadczenie z Energertyki że dostarczają Ci prąd i masz z Nimi umowę na jego przesył
Kierownik wymaga blustrady na balkonie i w środku przy schodach pyta również jak jest rozwiązane ogrzewanie domu nie wiem co jeszcze dokładnie bo każdy pewnie pyta o co innego
Ten podjazd ? to nie wiem zaskoczyłaś Mnie no mamy w sumie wysypane kamieniem dolomitowym ale o to chyba nie pytał
nic Mi nie wiadomo więc trudno powiedzieć

shira3
16-10-2012, 20:53
Wielkie dzięki :)
to jeszcze fotki i dam ci żyć :D

burifanek
16-10-2012, 21:03
Wielkie dzięki :)
to jeszcze fotki i dam ci żyć :D


Dobrze ,dobrze wrzucę coś na Chomika tylko muszę trochę usprzątnąć bo teraz jakoś leniwa ostatnio jestem dopadło Mnie jesienne zmęczenie i tak chyba jak ten niedżwiedż co zawitał do Mojego lasu też ze zmęczenia jesiennego oczywiście chyba drogi Mu się pomieszały i do tego przyprowadził jeszcze całą watahę wilków ze sobą na serio to piszę nie żartuję , ostatnio zwrócono uwagę Mojemu mężowi jak był na grzybach z córeczką w lesie nad Naszym domkiem że ma się tak daleko w las nie puszczać bo niedżwiedzia może spotkać a wtedy będzie miał problem i to nie mały
Jak trochę lenistwo Mi przejdzie to zrobię więcej zdjęć ale żeby Ci poprawić humorek to wrzucę chociaż te co Mam pod ręką.Odświeżę galerię na Chomikuj pl.Opinie mile widziene i te pozytywne i negatywne przyjmuję wszystko!

shira3
16-10-2012, 21:09
Juz się cieszę :)
A jesiennemu zmęczeniu mówimy PRECZ!!! :D

michal222
16-10-2012, 21:35
Czy któryś z forumowiczów zamontował w swojej Salsie kominek z systemem DGP, ewentualnie "zwykły" (nie z płaszczem wodnym) i mógłby napisać jak się sprawdza takie rozwiązanie? Do których pokoi doprowadzacie ciepłe powietrze, gdzie montujecie wyloty (ściana, sufit), czy macie jakieś "wiatraczki", które rozprowadzają powietrze, czy może działa to grawitacyjnie?

neo_83
17-10-2012, 08:09
Co do drzwi w wiatrołapie to można założyć coś takiego 142553

shira3
17-10-2012, 18:30
Jakoś nie mam przekonania do składanych....
A ty masz takie?

ELZBIETA I JANUSZ
17-10-2012, 20:26
No właśnie co do tych składanych to nie za bardzo, bo one jeszcze zabierają miejsce w przejściu. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne to problem będzie stanowiła ta wystająca szyna i chyba trzeba ją będzie zabudować dla ładniejszego efektu. Jak myślicie?

shira3
17-10-2012, 20:53
Też nie wiedziałam jak to zrobić nie zajmując miejsca w i tak niewielkim wiatrołapie.
Ale muszę się pochwalić bo pęknę :D nasza salsunia od dzisiaj się grzeje!!! :D

ELZBIETA I JANUSZ
18-10-2012, 10:44
gratuluje shira

shira3
18-10-2012, 17:09
Dzięki! :D

neo_83
19-10-2012, 08:18
nie mam ale własnie takie zamontuje (z tego co pamiętam to według projektu otwór na te drzwi to 100cm więc nadal szeroko bedzie do przechodzenia) u nas takie drzwi to najlepsze rozwiązanie bo wejscie do garażu mamy pod schodami w wiatrołapie bedzie zabudowa a schody na poddasze zaczynają sie od strony wiatrołapu.

neo_83
19-10-2012, 08:37
No właśnie co do tych składanych to nie za bardzo, bo one jeszcze zabierają miejsce w przejściu. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne to problem będzie stanowiła ta wystająca szyna i chyba trzeba ją będzie zabudować dla ładniejszego efektu. Jak myślicie?
przesuwne zabieraja jeszcze więcej miejsca bo zabiorą tyle ile maja szer.i wys..
143002143003

ewentualnie można je zabudować ścianka gipsową

ELZBIETA I JANUSZ
19-10-2012, 22:42
przesuwne zabieraja jeszcze więcej miejsca bo zabiorą tyle ile maja szer.i wys..
143002143003

ewentualnie można je zabudować ścianka gipsową

Dzięki neo mój otwór w wiatrołapie w przejściu ma 90cm, gdyż drzwi wejściowe też zmniejszyłam do wymiaru 100cm, dlatego nie chcę tych drzwi łamanych, bo wydaje mi się że to przejście będzie za wąskie.

Co do tych drzwi przesuwnych naściennych to całkiem niezły pomysł. Nie wiedziałam że posiadają one coś takiego jak kasetę maskująca, dzięki czemu nie potrzebna jest zabudowa z dodatkowej ścianki gipsowej, bo tej rolki po prostu nie widać jest ukryta w kasecie maskującej. Takie drzwi sobie zamontujemy mam nadzieję że nie wydamy fortuny na nią :0).

zlotko45
24-10-2012, 19:57
Okna mamy juz wstawione:DTarasowe tez juz wstawione ,ale niezdazylam zrobic zdjecia dzis. 143976143977143978143979143980

shira3
24-10-2012, 22:44
Super!

neo_83
25-10-2012, 07:23
zlotko45
możesz podac koszt okien?? i z jakiej są firmy

zlotko45
25-10-2012, 10:37
144346Okna mamy z firmy DRUTEX koszt 5100 zł.

michal222
03-11-2012, 20:58
Czy któryś z forumowiczów zamontował w swojej Salsie kominek z systemem DGP, ewentualnie "zwykły" (nie z płaszczem wodnym) i mógłby napisać jak się sprawdza takie rozwiązanie? Do których pokoi doprowadzacie ciepłe powietrze, gdzie montujecie wyloty (ściana, sufit), czy macie jakieś "wiatraczki", które rozprowadzają powietrze, czy może działa to grawitacyjnie?
I jak drodzy forumowicze, możecie coś poradzić w kwestii kominka?

rrober1975
06-11-2012, 20:25
Swego czasu zastanawiałem się głęboko nad DGP.Plan był taki zeby przekuć się przez strop i poprowadzić kanały w wylewce do łazienki i pozostałych pomieszczeń.Rozwiązanie było kiepskie -za mały przekrój kanałów.Poźniej ktoś zasugerował żeby kanały puścić/podwiesić pod stropem .Można je wtedy obudować ,tak zeby przypominały podciąg.W planach nie było wspomagania nadmuchu -tylko grawitacyjnie.Pomysł jednak upadł -sugerowano ze raczej nie będzie to za efektywne rozwiązanie.Skończyło się wiec tylko na planach....i zainstalowaniu zwykłego wkładu.
Poszukaj w wątkach o kominkach i samym DGP-tam znajdziesz więcej informacji

shira3
07-11-2012, 16:53
Też nie pomogę - my mamy z płaszczem....

zlotko45
20-11-2012, 15:05
CISZA NA FORUM:confused:
Maz i tata wzieli sie za schody i scianki działowe. po malu ale do przodu,
149635149636149637
odeskowane pod schody i zaczatek lazienki.

shira3
22-11-2012, 08:22
Się dzieje :)

zlotko45
23-11-2012, 13:42
150301 150303150304

ewora
25-11-2012, 18:22
za 3 tygodnie sie wprowadzamy :D:D:D nie moge sie doczekac. pozdrawiam wszystkich salsowiczów

zlotko45
26-11-2012, 11:30
Ale super, tez bym chciala byc na tym etapie, to swieta spedzicie w nowym domku.

a u nas zalane schody na poddasze.
150825150826

shira3
27-11-2012, 11:00
My już pomieszkujemy :)
Ewora, pokaż coś :) Np kuchnię :D

neo_83
13-12-2012, 12:17
Salsowicze zapadli w sen zimowy:sleep: !!!!!!????
Shira3 jak tam idzie wykańczanie :D jak masz już kuchnie to wrzuć fotki

michal222
14-12-2012, 19:24
Ano, przyszła zima i na budowach się uspokoiło :)
Czy ktoś z drogich Salsowiczów byłby chętny podzielić się operatem szacunkowym / wyceną?

shira3
14-12-2012, 20:35
Wykańczamy się powoli :( Straszne zmęczenie.... W dodatku trafiliśmy na początek srooogą zimę więc wszystkie niedoskonałości i niedokonczone sprawy natychmiast wylazły. Kuchni jeszcze nie mam, i na razie i tak brakło mi kasy na taką jak chcę więc wprowadziłam się ze starą...i jakoś idzie. Układamy nareszcie podłogę w salonie i to nas cieszy - piękna będzie :)

KUZMA
19-12-2012, 09:30
Witam, shira3 piękne łazieneczki , szczególnie górna, moja jeszcze nie skończona, brak kasy, ale może w przyszłości coś podobnego będziemy mieć :) My już mieszkamy, postaram się powklejać w miarę wolnego czasu zdjęcia , częściowo umeblowanej Salsy :)

Moje drzwi w wiatrołapie otwierają się do wewnątrz wiatrołapu, a drzwi wejściowe na zewnątrz, wchodząc do domku, oba prawe drzwi, pozdrawiam

http://img521.imageshack.us/img521/5760/05122012737.jpg

neo_83
24-12-2012, 13:18
http://images33.fotosik.pl/507/a2b19bd0ad4cfcd5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Arafał
25-12-2012, 23:16
Witam ,mam nadzieję,że niedługo dołącze do szczęśliwych posiadaczy sals.Projekt jest,działka też.Mam pytanie i mozliwe,że wcześniej już takie padło,ale bardzo proszę o odpowiedz: ile wyniesie mniej wiecej koszt okien z roletami i drugie czy drogie jest ogrzewanie podłogowe?

ELZBIETA I JANUSZ
26-12-2012, 21:57
Witamy w gronie szczęśliwych posiadaczy Salsy.
U nas koszt okien PCV wyniósł 12400zł ale mamy potrójną szybę tzw. profil termo i drzwi tarasowo - przesuwne, które kosztowały ok 4000zł, ale są rewelacyjne. Nie otwierają się na ścianę tylko przesuwają jak nazwa wskazuje są super, nie zabierają miejsca. Jeśli Ci zależy na tańszych oknach to kupisz je już za 6000zł a rolety jak się dowiadywałam bo jeszcze nie mamy to koszt ok 5000zł.
Co do ogrzewania podłogowego to mój hydraulik powiedział mi że to są praktycznie te same koszty, jakie ponosisz przy zakładaniu grzejnika. Nas wyniosą 1000zł za ogrzewanie podłogowe w 2 łazienkach, kuchni, korytarzu i wiatrołapie.
Pozdrawiam

Arafał
26-12-2012, 22:55
Super,dziękuję bardzo za odpowiedz.

shira3
27-12-2012, 16:09
Okna wyniosły nas 9200 a podłogówka gdzieś mniej więcej około 2000 rozdzielacz-skrzynka plus rurki. Podłogówkę mamy: kuchnia, obie łazienki, hol i wiatrołap.

neo_83
29-12-2012, 09:22
shira3 te 2tys to koszt samych materiałow do podłogówki bez robocizny ????????

shira3
29-12-2012, 18:19
Bez robocizny. Bo mój hydraulik robił kompleksówkę, więc nie wiem ile osobno by było za podłogówkę.

franz100
30-12-2012, 23:31
Witam ,mam nadzieję,że niedługo dołącze do szczęśliwych posiadaczy sals.Projekt jest,działka też.Mam pytanie i mozliwe,że wcześniej już takie padło,ale bardzo proszę o odpowiedz: ile wyniesie mniej wiecej koszt okien z roletami i drugie czy drogie jest ogrzewanie podłogowe?
Witam Arafal.
Co do okien to u mnie wyszlo:
Okna 3 szybowe,firmy DOMEL, wszystkie antywlamaniowe, klamki z pzyciskiem, okleina obustronna ciemny orzech cena- 20.927.00 zl. najdrozej wyszlo okno przesówne 3.5 m. szerokosci 11.958.33 zl(podwójne szklo 6mm)nie uchylne tzw. automat... Robocizna 1528.00
Rolety nastawne podprozowe wszystkie elektryczne w okleinie , prowadnice plastik w okleinie wyszlo; 10.241.87 zl. wraz z robocizna.
A podlogówki jeszcze nie mam .
Pozdrawiam.

franz100
31-12-2012, 01:04
Witam shira3.
Mam pytanko, pod twoimi postami na niebiesko masz dwa foldery, Salsujemy i Salsujemy- komentarze, czy powiesz mi jak to moge ustawic na swoim profilu?.

Arafał
31-12-2012, 17:12
Dzięki bardzo.

shira3
31-12-2012, 21:46
Witam shira3.
Mam pytanko, pod twoimi postami na niebiesko masz dwa foldery, Salsujemy i Salsujemy- komentarze, czy powiesz mi jak to moge ustawic na swoim profilu?.
Dajesz linki do swoich wątków w podpis na profilu tak jak dałeś salsa mazury, wątek komentarzowy musisz założyć w dziale dzienniki budowy-komentarze :)

franz100
01-01-2013, 20:02
Dajesz linki do swoich wątków w podpis na profilu tak jak dałeś salsa mazury, wątek komentarzowy musisz założyć w dziale dzienniki budowy-komentarze :)

Hmmmm
Dzieki shira3, ale jakos nie moge sobie z tym poradzic, mozez mi prosze wytlumaczyc krok po kroku jak to zrobic.
Pozdrawiam.

franz100
01-01-2013, 20:20
157624
157625
Zrobilem troche zmian, a mianowicie powiekszylem okno te male w salonie na balkonowe i poszerzylem do 3.5 m te wieksze w salonie i dalo to wiecej swiatla...
A tam gdzie powinno byc pomieszczenie gospodarcze mam teraz kuchnie (efektowna bedzie bo dosc wysoka) a pod nia mam kotlownie...
157628
Domek od frontu i zaczelismy ukladac strop.
157629
157630
Mala lazienka na dole pomniejszona do 120 cm, prysznic po calosci lazienki pod oknem, maly zlewik i sedesik...

franz100
01-01-2013, 20:49
157636
W miejscu kuchni zrobilem jeszcze jedno pomieszczenie ale okazalo sie to niewypalem bo zabieralo to za duzo swiatla w salonie...
157637
A tak wygladalo to od strony salonu, obecnie sciany juz nie ma i teraz wyglada to normalnie i salon jest dosc duzy.
157642
Strop prawie gotowy.
157643
Garaz i kuchnia za nim, a po prawej wejscie do kotlowni...
157644

franz100
01-01-2013, 21:06
Sciany kolankowe juz prawie gotowe.
157652
I sciany szczytowe tez.
157653
i.
157654
I od razy poszla wiezba dachowa.
157655
i
157656

ewora
01-01-2013, 21:27
Pierwsze swieta w domku , super sie mieszka pozdrowienia dla wszystkich salsowiczow

franz100
03-01-2013, 00:47
Pierwsze swieta w domku , super sie mieszka pozdrowienia dla wszystkich salsowiczow
Witam ewora.
A wrzucisz jakies fotki plisss...

Arafał
09-01-2013, 21:55
hej mam pytanko do tych którzy już ukończyli budowe,wiem,że koszta są różne w zależności od jakości różnych materiałów ,robocizny itd.koszt stanu surowego otwartego mam już obliczony i bedzie mnie kosztował około130tyś,natomiast nie wiem ile mniej więcej dalsza budowa wyniesie,a że nie mam zbyt dużej zdolności kredytowej to chciałabym wiedzieć ile bedzie kosztować całość,żeby wiedzieć na ile moge sobie pozwolić.czy 250tyś starczyłoby na ukończenie domu?wykończenie pewnie tez trochę kosztuje? jeśli ktoś jest bardziej zorientowany to proszę o odpowiedz.dziękuję z góry.

neo_83
10-01-2013, 19:32
zajrzyj do dziennika tysia623, sam sobie odp wszystko zależy od ceny materiałów jakich użyjesz ale myślę ze dasz rade sie zmiescic w tej kwocie

Arafał
12-01-2013, 14:37
No fakt tysia się postarała jeśli chodzi o dziennik,może mi starczy 250tyś na cały dom,mam nadzieje,tysia się chyba zmieściła w tej kwocie.Na meble moze mi zabraknać ,powoli się dokupi,ale wykończyć dom muszę ,więc obyśmy zmieścili się w tej kwocie.

ewora
13-01-2013, 19:18
witam franz 1oo moge ci wysłac zdjecia ale na meila nie umiem tutaj wstawiac pozdrawiam

ELZBIETA I JANUSZ
13-01-2013, 20:02
Hej Ewora wysłałabyś mi też zdjęcia Twojej Salsy? Mój e-mail: [email protected]. Z góry dziękuję.

AnetaJ
13-01-2013, 21:07
Witam po długiej przerwie ;-) Dawno nic nie pisałam A tu widzę salsa nadal popularna ;-) my mieszkamy już od września i jest super Pierwsze święta, świeża choinka i cała rodzina na Wigilii. A o Sylwestrze nie wspomnę ;-) Ekipa wspaniała, zabawa do rana, a potem wspólne śniadanie i jakoś - chociaż ciężko po przebudzeniu ;-) , ale przeżyliśmy. Na szczęście strat dużych nie było ;-)
Arafał nam tak 280tyś wystarczyło żeby się wprowadzić Dużo jeszcze brakuje np jakiejś szafki w wiatrołapie, to jakiejś komody, żyrandola w salonie i nie mamy jeszcze wymarzonego narożnika.. Na ale cóż, pomału ;-) Tak samo wkoło domku też brakuje tzn kostki i ogrodzenia.
Ewora mi też możesz przesłać zdjęcia [email protected]

Pozdrawiam
Aneta
http://anetapawel.extradom.pl/

Arafał
14-01-2013, 13:25
Dzięki AnetaJ

franz100
14-01-2013, 22:34
hej mam pytanko do tych którzy już ukończyli budowe,wiem,że koszta są różne w zależności od jakości różnych materiałów ,robocizny itd.koszt stanu surowego otwartego mam już obliczony i bedzie mnie kosztował około130tyś,natomiast nie wiem ile mniej więcej dalsza budowa wyniesie,a że nie mam zbyt dużej zdolności kredytowej to chciałabym wiedzieć ile bedzie kosztować całość,żeby wiedzieć na ile moge sobie pozwolić.czy 250tyś starczyłoby na ukończenie domu?wykończenie pewnie tez trochę kosztuje? jeśli ktoś jest bardziej zorientowany to proszę o odpowiedz.dziękuję z góry.
Witam Arafal.
Mnie wyszlo wraz z ociepleniem i elektryka i Solidem i podlaczeniem i ustawieniem skrzynki elektrycznej ok 215 000.00 tys pln. Nie oszczedzalem na materialach, dachówka Robena dosc dobra, okna dachowe 6 szt.(w tym dwa plastikowe) reszta okien antywlamaniowych 3-szybowych, obustronna okleina z roletami elektrycznymi, drzwi wejsciowe KTM dosc dobre... styropian 15 cm utwardzany...
W razie jakis pytan moge pomóc.
Pozdrawiam.

franz100
14-01-2013, 22:36
witam franz 1oo moge ci wysłac zdjecia ale na meila nie umiem tutaj wstawiac pozdrawiam
Witam ewora podaje meila [email protected]
Dzieki bardzo. Pozdrawiam.

A&H
17-01-2013, 13:43
Ewora, pozwól wstawić na forum swoje fotki z wnętrzami osobie, która dostała twoje zdjęcia na maila i wie jak wstawiać. Szersze grono zainteresowanych jest i bedzie mogło podziwiać.

shira3
19-01-2013, 19:11
Ewora, pozwól wstawić na forum swoje fotki z wnętrzami osobie, która dostała twoje zdjęcia na maila i wie jak wstawiać. Szersze grono zainteresowanych jest i bedzie mogło podziwiać.
Dokładnie!!!

rrober1975
19-01-2013, 20:27
parę zdjęć naszej kuchni oraz kominka który czeka na obłożenie kształtką ceglaną .Podłoga w salonie : deska dębowa olejowana .Pozdrawiam Wszystkich:)

shira3
20-01-2013, 11:19
Rrober czy ty zachowałeś wejście z holu do kuchni? Bo tej ściany chyba nie sfociłeś? Kuchnia rewelka - moje klimaty, ciepła, przytulna i widzę, że wybraliśmy te same kafelki :) Kominek też fajny, z boku na drewno miejsce? Pokaż więcej podłogi :)

rrober1975
20-01-2013, 12:24
Dzięki Shira:) Pierwotny plan był taki zeby zamontować kuchnię angielską.Niestety oferty cenowe nas "zabiły"....
Wejście z holu zachowaliśmy (zdjęcie jest chyba na chomiku).
Z tego co widziałem u Ciebie w chomiku,to też masz drewno w salonie :) - to chyba był nasz najtrafniejszy wybór jezeli chodzi o całą budowę .Czekamy teraz na obłożenie schodów -same trepy.Dylematem pozostaje jeszcze balustrada .Ale to późniejszy temat.
Postaram się w tym tygodniu wrzucić do chomika więcej zdjęć podłogi ,oraz dolnej łazienki.Stoimy jeszcze przed dylematem wyboru drzwi wewn.Tzn dylematu nie ma -NIE MA PIENIĘDZY ....
Pozdrawiam :)

AnetaJ
20-01-2013, 20:28
Rrober bardzo fajna kuchnia. Moja w całkiem innym stylu, bardzo odmienna od twojej ;-) A obudowa kominka super, ciekawy będzie efekt końcowy. Ty masz go na przeciwnej ścianie niż jest w projekcie umieszczone? Bo też masz tą samą wersje Salsy co ja, czyli odbicie lustrzane.
Shira bardzo ładna podłoga, w całości wygląda pięknie. Dawaj kolejne zdjęcia ;-)
Ja też wrzuciłam kilka zdjęć http://anetapawel.extradom.pl/

Pozdrawiam
Aneta
http://anetapawel.extradom.pl/

shira3
20-01-2013, 21:25
Z tego co widziałem u Ciebie w chomiku,to też masz drewno w salonie :) - to chyba był nasz najtrafniejszy wybór jezeli chodzi o całą budowę . :)
To fakt :) Nasza podłoga jeszcze nie skończona, mieszkamy więc póki zima nie będziemy jej wykańczać - damy lakier mat jednak. U nas jest daglezja. Dechy są ciepłe przyjemne dla bosych nawet stóp :) Nie żałuję, że dla nich zrezygnowaliśmy z podłogówki w salonie. Naszej docelowej zabudowy kuchennej nie ma - cóż, jak zawsze KASA.... Wstawiliśmy stare na razie i jakoś leci :)

rrober1975
21-01-2013, 21:35
AnetaJ
Masz racje -zupełnie inna kuchnia ,ale układ masz ten sam :) Chyba się sprawdza ? MY nie mieliśmy zbyt wiele czasu zeby go dokładnie przetestować....Pochwal się jak się mieszka :)

Shira
Nie ma sie co stresować kuchnią :) Powolutku i Wy wybierzecie coś dla siebie i zamontujecie ...
Myśmy teraz spali na dmuchanych materacach ,ogladając starusieńki TV,ale przeżycie spędzenia pierwszej nocy w SWOIM NOWYM DOMU -NIEZAPOMNIANE

M & E & SALSA
29-01-2013, 11:20
Nasze salse rosną w siłę : )
http://images.chomikuj.pl/button/SALSUNIA7778.gif (http://chomikuj.pl/SALSUNIA7778?b=1)

ELZBIETA I JANUSZ
02-02-2013, 22:51
Mam pytanie do salsowiczów, zwłaszcza tych co już mieszkają w domkach: co się dzieje jak nie ma grzejnika pod oknem dachowym na klatce schodowej przy dużych mrozach? Nie wyobrażam sobie jak można by tam umieścić grzejnik a czytałam że producenci okien dachowych wymagają pod każdym oknem taki grzejnik. Mam 3 okna dachowe i pod każdym jak na razie nie mam grzejnika tzn. na klatce schodowej gdzie nie widzę możliwości założenia go, bo na parterze będzie ogrzewanie podłogowe a na piętrze planujemy grzejnik na ścianie od strony łazienki, drugie okno dachowe to jak wszyscy mamy w łazience i tam też jest ogrzewanie podłogowe, trzecie okno dachowe jest w jednym z pokoi i tam grzejnik umieszczony jest pod oknem zwykłym nie dachowym. Jak myślicie czy takie rozwiązanie jest dobre?

michal222
06-02-2013, 18:22
Salsowicze, czy ktoś z Was ma kominek pod ukosem, tak jak to jest narysowane w projekcie i mógłby się podzielić jak to wygląda?
Shira3, widzę że Ty masz kominek przeniesiony na drugą ścianę i komin w garażu. W sumie dobre rozwiązanie, bo komin nie zajmuje pokoju.
U mnie (odbicie lustrzane), komin jest w miejscu zgodnie z projektem, ale tak się zastanawiam czy właśnie nie byłoby lepiej jakby był po drugiej stronie.
Chociaż teraz już chyba za późno, bo chudziak położony i trzeba by było kuć miejsce pod komin.