PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16

shira3
11-02-2013, 06:39
Z usytuowania kominka jestem zadowolona. U mnie tak właśnie stoi, nieco ukośnie tylko....już wiemy, że za daleko od ściany i wiosną będziemy przestawiać głębiej w kąt. Dlatego na razie go nie obudowujemy.Przy panoramicznej szybie fajnie to wygląda.

A&H
20-02-2013, 11:26
W maju planuję zrobić ogrzewanie i podłączyć wode, kanalizacje do łazienek i kuchni (już na gotowo). Czy ktoś ma podliczone koszty pieca, grzjników, rurek i dodatków wraz z robocizną? Nie wiem ile może mnie to wynieść i czy kasy mi starczy (jeśli nie starczy przesunę termin), a majster się jeszcze nie określił. Zmieszcze sie w 30000??

Shira3 pisałaś że hydraulika 9900 wyniosła. Ale to koszt robocizny z materiałem, Czy czego bo coś za tanio.

shira3
23-02-2013, 11:30
Tak mnie wyniosło rozprowadzenie rur wodnych i podłogówki oraz grzejników wraz z robocizną. Wewnątrz budynku. Bez kominka ( mam z płaszczem) i bez pieca gazowego - tylko przyłączki do w/w.

A&H
24-02-2013, 15:55
Dzięki za odpowiedź. Myślałam, że koszty są jeszcze raz takie jak podałaś. Nie jest tak źle.

shira3
25-02-2013, 17:09
Dochodzi koszt przyłącza do budynku plus urządzenia grzewcze, ew. zasobnik na c.w.u. razem już nie jest tak wesoło ;)

87dawid
25-02-2013, 17:25
Witam serdecznie wszystkich Salsowiczów :) Jak tylko zima odpuści zaczynamy z Żoną budowę salsy i dołączymy do waszego szczęśliwego grona :D. Mam do was pytanie ile mniej więcej poszło wam bloczków betonowych i stali na fundamenty (chciałbym to porównać z wyliczeniami z hurtowni)

michal222
25-02-2013, 21:35
Cześć 87dawid,
U mnie zakupiłem na stan zero 1026 sztuk bloczków betonowych, ale zostało tak chyba 2/3 palety.
Stal tak się prezentuje na fakturach:
Pręt żebrowany 16mm 96,6 kg
Pręt żebrowanty12mm 324 kg
Pręt gładki 6mm 99,36 kg
Drut wiązałkowy 1,2 10 kg
Tego też trochę zostało, ale ciężko mi to określić, może ok 50 kg.

87dawid
26-02-2013, 09:03
Dzięki bardzo o to mi chodziło :) , tylko jeszcze jedna kwestia, bo nie napisałem tego wcześniej, mamy wersję z garażem, napisz proszę jeszcze jaką ty budowałeś.

A&H
26-02-2013, 12:10
Shira -te drogie przyłącze już mamy podprowadzone, podłączone do domu a rury są już w kuchni i łazienkach tam gdzie mają być umywalki, prysznic, zmywarka. Woda leci, licznik jest i nabija zużycie. Zrobiliśmy je przed chudziakiem. Brak pieca, grzejników, rurek itp

michal222
26-02-2013, 18:37
87dawid - też mam wersję z garażem.

87dawid
26-02-2013, 20:26
Michał dzięki za info . A tak z ciekawości, na jakim etapie budowy aktualnie jesteś ?
Może ktoś jeszcze się wypowie ? :)

michal222
27-02-2013, 17:31
Ja mam dopiero stan zero, w kwietniu chcę zacząć budowę stanu surowego otwartego, ale napaliliśmy się z żoną nad taką zmianą dachu nad garażem jaką ma langerob25: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?108481-SALSA-dziennik-budowy&p=4793368&viewfull=1#post4793368.
Już rozmawialiśmy nawet z architektem i wszystko wskazuje na to, że wystąpimy do urzędu z aneksem do pozwolenia na budowę i dodamy takie pomieszczenie nad garażem.
Tak więc może budowa chwilę w czasie się przesunie (obstawiam dodatkowo 10 tys więcej na strop i dach, oby nie więcej).

Arafał
27-02-2013, 19:33
ja mam stan surowy otwarty z drewnianymi oknami:) (czyli domek zabity dechami),no i niestety z braku kasy z dwa latka sobie jeszcze tak postoi,mam nadzieję ,że nie dłużej.

shira3
24-03-2013, 11:33
U was też cały czas zima?
Zimowy widok z naszej salsuni ;)
http://images43.fotosik.pl/1781/cf7c924f45f82ae8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

rrober1975
26-03-2013, 17:57
Shira: zdjęcia,zdjęcia,zdjęcia,zdjęcia.....POKAŻ COŚ WIĘCEJ :)

michal222
27-04-2013, 15:33
Kolejny etap rozpoczęty:
186038

franz100
03-05-2013, 17:29
Witam wszystkich Salsowiczów, dawno mnie nie bylo no ale jakos trzeba na domek zarobic.
Mam pytanie ile kosztuje 1 metr kwadratowy tynków wykonanych recznie I 1 metr pozadzki wykonane recznie??
A czy ktos pamieta ile zaplacil za wykonanie podbitki ale za sama robocizne?
Wielkie dzieki I pozdrawiam>

A&H
04-05-2013, 08:06
Witaj. Ja robiłam tynki maszynowe 11 zł za metr (ok 480m cały dom) razem z materiałem 10000. Posadzkę będziemy zalewać w piątek ,bo kończą nam podłogowe ogrzewanie (2,5 tony cementu, piasek, robocizna za maszynowe laserowe 1300). Podobno dużej różnicy cenowej nie ma między ręcznymi a maszynowymi- więc skoro nie ma wybraliśmy szybszy sposób ( czy napewno cenowo wychodzi podobnie?-nie wiem).

shira3
24-05-2013, 18:32
A my zabieramy się za ocieplenie zewnętrzne i elewację.... Ile was kosztowało i z czego robiliście?

franz100
27-05-2013, 13:49
Witam shira3.
Mnie cale ocieplenie ze styropianem 15 cm, siatka I narozniki wyszlo jakies 5300 zl.
Pozdrawiam.

A my zabieramy się za ocieplenie zewnętrzne i elewację.... Ile was kosztowało i z czego robiliście?

neo_83
29-05-2013, 07:35
franz100 pamiętasz może ile m2 lub m3 styropianu potrzeba, rozumiem że ta cena 5300zł to koszt samego materiału !?

zych82
30-05-2013, 20:34
Witam ja kupiłem na wiosnę styropian Termo-Organika Termonium Fasada 032 po 187,90 za kubik. Kupiłem 36 kubików ( 6764,40). Elewacje będę robił lipiec sierpień wszystko na systemie Greinplasta tynk silikonowy barwiony w masie druga grupa po rabatach bardzo dużych cały materiał potrzeby na dom wyszedł 5800 zł. Co do roboty to ekipa będzie brała 30 zł od metra, nie wliczając sztukaterii 15 zł metr bieżący robota (sama sztukateria 2300 zł). Co do parapetów się nie dogadałem jeszcze , będą z płytek klinkierowych parapetowych.

shira3
09-06-2013, 10:49
A ktoś robił z wełny?

neo_83
12-06-2013, 21:20
Co sądzicie o podłogówce na poddaszu zamiast grzejników ?????(myślę tu o 100% pow.w podłogówce) na dole zrobię podłogówkę wszędzie gdzie się da ale zastanawiam się czy jest sens robić ja na poddaszu :)

Arafał
13-06-2013, 15:45
Jak dobrze czytać wasze wpisy, można się czegoś dowiedzieć.Ja rozmawiałem z panem który robi elewacje i za swoją prace chce 30tyś zł!!!Co prawda razem z materiałem,ale z waszych wpisów wynika,ze taka elewacja wynosi około 10tyś zł (robota i materiały)wiec chyba musze poszukać innego pana,bo ten chce mnie chyba zrobić w balona.
Witam ja kupiłem na wiosnę styropian Termo-Organika Termonium Fasada 032 po 187,90 za kubik. Kupiłem 36 kubików ( 6764,40). Elewacje będę robił lipiec sierpień wszystko na systemie Greinplasta tynk silikonowy barwiony w masie druga grupa po rabatach bardzo dużych cały materiał potrzeby na dom wyszedł 5800 zł. Co do roboty to ekipa będzie brała 30 zł od metra, nie wliczając sztukaterii 15 zł metr bieżący robota (sama sztukateria 2300 zł). Co do parapetów się nie dogadałem jeszcze , będą z płytek klinkierowych parapetowych.

shira3
13-06-2013, 19:06
Fakt, mi z wełny wyjdzie połowa z tego mniej więcej....szukaj innego :)
A propos podłogówki na całej górze się nie wypowiem, U mnie jest na dole (bez pokoi) i w łazience na górze....

neo_83
14-06-2013, 16:25
Może ktoś pamięta ile płacił za m2 podłogówki

al-ka
14-06-2013, 22:50
Witam, myślimy nad dachówkąi nie wiemy jaką wybrać ; Roben Piemonte ,Roben MonzaPlus ,czy Creaton Harmonii??? Troszke czytałam o Robenie i różnie piszą, że są krzywe ,pajaczki się robia ,dach przecieka, itd .Może wy mi podpowiecie która lepsza i jak wasze dachowki sie sprawują? Dodam jeszcze że między dachówkami Robena ,a Creatona jest 4 tys .różnicy w cenie i nie wiem własnie czy warto przepłacać??

neo_83
15-06-2013, 07:57
Witam, myślimy nad dachówkąi nie wiemy jaką wybrać ; Roben Piemonte ,Roben MonzaPlus ,czy Creaton Harmonii??? Troszke czytałam o Robenie i różnie piszą, że są krzywe ,pajaczki się robia ,dach przecieka, itd .Może wy mi podpowiecie która lepsza i jak wasze dachowki sie sprawują? Dodam jeszcze że między dachówkami Robena ,a Creatona jest 4 tys .różnicy w cenie i nie wiem własnie czy warto przepłacać??

Co do pajaczków to robią sie na dachówkach glazurowanych ,my mamy ROBENA-piemont na 9 palet może 10 dachówek było rzeczywiście krzywych wiem bo sam ją układałem :D ale dachówka nigdy nie bedzie idealna w końcu to ceramika,a dachy najczęściej przeciekaja z winy fachowców(jak skopią robote) nie pytaj jaką dachówkę wybrać która najlepsza tylko kup tą która ci się podoba
...niby ROBEN taki zły a co drugi dach jest nim pokryty bardziej bym uważał na dekarzy

shira3
15-06-2013, 08:03
My mamy Robena Monza Plus, za krótko, żeby orzec o trwałości, ale na jakość dekarze nie narzekali.

al-ka
15-06-2013, 13:03
My właśnie chcemy glazurowaną:rolleyes: Mężowi podoba się creatona,bo jest mała i delikatna, a ja myśle że na prostym dachu większa dachówka bedzie lepiej wyglądć...ale co do tego, to się dogadamy;) Chodzi mi jednak bardziej o jakość ...nie chciałabym mieć dachówki wpajączki:-x

neo_83
15-06-2013, 18:33
My właśnie chcemy glazurowaną:rolleyes: Mężowi podoba się creatona,bo jest mała i delikatna, a ja myśle że na prostym dachu większa dachówka bedzie lepiej wyglądć...ale co do tego, to się dogadamy;) Chodzi mi jednak bardziej o jakość ...nie chciałabym mieć dachówki wpajączki:-x

Z pajączkami nie ma reguły widziałem Creatona który miał pajączki jak i dachówki innych firm,ale nawek jak powstaną to raczej z ziemi ich nie zauważysz na jakość dachówki też to nie wpływa. Zobacz sobie na składzie Creatona-balance ma podobne wymiary do piemonta
tu znajdziesz fotki dachów pokrytych różnymi dachówkami http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67295-Poka%C5%BCcie-swoje-dachy!!!!!!!!

shira3
16-06-2013, 12:21
Nasza glazurowana jest, pajączków nie zauważyłam.

al-ka
16-06-2013, 22:35
shira3 ,to mnie uspokoiłas troszkę:) .neo83Dzięki za linka, przejrzałam ...mi tam się podoba każda nad którymi sie zastanawiamy :)i dalej mętlik w głowie, chyba zrobimy losowanie:lol2::lol2::lol2:

al-ka
16-06-2013, 22:59
A czym wy sie kierowaliście przy wyborze dachowki ?? Jeszce inne pytanie; może ma ktoś z waszych znajomych też robena glazurowaną i jakie są ich opinie??Pozdrawiam

neo_83
17-06-2013, 07:03
Mam znajomego ma na dachu Robena glazurowanego ok 6lat i dachówka wygląda jak nowa,czym się kierowaliśmy !!?? my wyglądem i ceną

shira3
17-06-2013, 16:08
My się kierowaliśmy ceną, wyglądem oraz tym, że glazurowana jest gładka i śliska i tak łatwo nie porasta zielonym tym badziewiem - mamy wkoło stare drzewa - dla nas to było ważne.

shira3
17-06-2013, 20:46
Mam teraz zagwozdkę z kolorem tynku - do końca tygodnia muszę podjąć decyzję podoba mi się z ceresitu amazon1 i california 1....np....W tym moim zielonym lesie nie chciałabym, żeby walił po oczach.......ale jednocześnie, żeby nie był zbyt ciemny bo juz ciemne są okna i drzwi....Trudny wybór, jakie macie kolory? lub w planie?

al-ka
18-06-2013, 00:31
Nad kolorem jeszcze nie myśle,bo to dalsze plany. Natomiast bardzo podoba mi się domek langerob25 i na dzień dzisiejszy taki bym wybrała;) Chciałam sprawdzić te kolory co podałaś ,ale coś mi to nie wychodzi:bash:

neo_83
18-06-2013, 18:39
Shira3 przeglądałem wasz dziennik i mam pytanie - macie zamontowany grzejnik na górze w korytarzu ??? bo zastanawiam się czy jest sens go montować

shira3
19-06-2013, 12:12
Na korytarzu nie mamy.
U nas....wreszcie kleimy ocieplenie :D Wreszcie domek będzie wyglądał jak dom a nie budowa :D Kolor tynku wybraliśmy z ceresitu colorado1 i chyba tak będzie ;)
Kto ciekaw fotki w dzienniku budowy ;)

Arafał
23-06-2013, 17:06
Właśnie chcę robić ogrodzenie działki z siatki,płot tylko z przodu i mam problemy z sąsiadem, wydaje mi się,że skoro siatka będzie odgradzała również jego działkę to powinniśmy wydatki związane z ogrodzeniem podzielic na pół.Sąsiad nie buduje domu i twierdzi,że tak się nie robi,że skoro my chcemy siatke ,bo ją potrzebujemy to powinniśmy cały koszt my ponieść.Może mi ktoś napisać jak było w waszym przypadku?Czy składaliście się z sąsiadami ,czy sami za wszystko płaciliscie?Bo ja już nie wiem jak to powinno byc.Pozatym nie wymagam od niego nie wiadomo jakich pieniędzy,bo robię zwykłą niedroga siatkę,rozumiałabym gdyby nie chciał się składać na jakies drogie ogrodzenie,ale chcemy najtańszą z możliwych wersji.Jak było z wami?

rrober1975
23-06-2013, 18:34
Ehhh…ogrodzenie ,ogrodzenie …W rodzinnych stronach mojej zony przyjęte jest ze ogrodzenie buduje/stawia ta osoba która pierwsza wychodzi z tym wnioskiem.Sąsiad może się złożyć ,ale nie musi i nikt nikomu nie robi problemów z tego powodu.U mnie o sytuacja wygląda w ten sposób ze w dobrym tonie jest najpierw zapytac się sąsiada czy można postawić ogrodzenie w granicy .Jeżeli się nie zgodzi to wyjścia są dwa : 1 .można go „olać” stawiając w granicy ,ale wtedy gwarantowane są niesnaski i pewno wrogość do końca żywota,2.odsunąć się od granicy o ok.40 cm i stawiać ogrodzenie jakie się chce i z czego się chce samemu pokrywając koszty. Jeżeli natomiast się zgodzi to powinno się z nim uzgodnić jakie to będzie ogrodzenie i podział kosztów.Można np. zaproponowac ze zakupimy materiał a sąsiad zajmie się samym wkopaniem słupków ,montażem siatki itd.,itd…..Tak sobie myślę ze warto od A do Z zgrać/załatwić tę sprawę ,bo dobry sąsiad lepszy jest niż burtelier 

Arafał
23-06-2013, 20:29
mój to burtelier wiec postawimy sobie sami i tyle.zresztą nawet jakby miał 100zł za ten płot zapłacić to by się też rzucał.mam go gdzies.

al-ka
23-06-2013, 22:13
...Wiem ze kiedyś w moim mieście było tak że do każdego należało zrobienie prawej strony płotu,np. ja stawiam prawą ,sąsiad też musi postawić prawą i dzięki niemu ja mam zrobioną lewą :wiggle: i u kazdego sytuacja sie powtarza :)pomysł wydaje mi się bardzo fajny ,tylko czy to nadal tak jest ,to nie wiem ...a i każdy robił swoją srtone ogrodzenia czym chciał i kiedy chciał :/

shira3
24-06-2013, 09:53
To i tak macie farta :) Nasza działka ma 0,55ha i z żadnej strony nie mamy sąsiada.....

Arafał
24-06-2013, 11:47
shira3 to ty masz farta.Ja wolałabym nie mieć sąsiadów niż ich mieć i się z nimi użerac.Z jednym się bez problemu dogadaliśmy i dzielimy koszty na pół ,a drugą strone sami musimy stawiać.

shira3
24-06-2013, 18:34
Tiaaaa.....tylko spróbuj się ogrodzić....ile kasy trzeba.....

Arafał
24-06-2013, 20:24
ale przynajmniej sobie stawiasz,a nie kłócisz się z głupim sąsiadem ,który później będzie miał satysfakcję,że mu sąsiedzi ogrodzenie zrobili.

shira3
08-07-2013, 17:57
A my skończyliśmy ocieplanie - jedziemy z tynkami :) Widzę już światło w tunelu ;)

neo_83
16-07-2013, 11:22
Ale cisza się zrobiła na forum chyba wszyscy wyjechali na wakacje :cool:. My w końcu doczekaliśmy się na wylewki :rotfl:

A&H
18-07-2013, 14:37
U nas już z górki ( ... a może dopiero pod górkę?). Ogrzewanie zrobione, posadzki wylane, poddasze ocieplone, płyta +profile, sufity wygładzone już czekają na białą farbę... Ściany również. Płytki w kuchni są -brak im fugi, ale to na końcu bo strasznie się pyli na budowie. Łazienka dolna też w płytkach- brak fug i zawieszonych sanitariatów. Dziś w górnej łazience zaczątek płytek. Niby już tak dużo zrobione ale jeszcze masa roboty i brakujących rzeczy...

neo_83
18-07-2013, 15:18
U nas już z górki ( ... a może dopiero pod górkę?). Ogrzewanie zrobione, posadzki wylane, poddasze ocieplone, płyta +profile, sufity wygładzone już czekają na białą farbę... Ściany również. Płytki w kuchni są -brak im fugi, ale to na końcu bo strasznie się pyli na budowie. Łazienka dolna też w płytkach- brak fug i zawieszonych sanitariatów. Dziś w górnej łazience zaczątek płytek. Niby już tak dużo zrobione ale jeszcze masa roboty i brakujących rzeczy...

Wrzuć jakieś fotki to podejrzymy efekty prac :p

shira3
18-07-2013, 19:22
No właśnie :D
U nas skończone tynkowanie ale zabrakło na podbitkę, troszkę musi poczekać a tymczasem kończymy podłogę w salonie - listwy, cyklinowanie, lakier....

A&H
18-07-2013, 19:35
201390201391201392201393201394

A&H
18-07-2013, 19:39
201395201396201397

U nas kuchnia (powiększona) jest w miejscu małego pokoju. W salonie został podciąg po kuchni. Hol na dole bez wiatrołapu. Cały dół ogrzewanie podłogowe. U góry grzejniki w 2 mały pokojach i w łazience dodatkowo mały suszarkowy. Sypialnia, garderoba podłogowe.

rrober1975
24-07-2013, 20:10
A u nas ostatnia z inwestycji : balustrada.
Powodzenia wszystkim w dalszym budowaniu :)

Arafał
24-07-2013, 20:40
rrobert1975 ja też chce takie schody i balustrade,bardzo ładne,ale mi daleko jeszcze do tego etapu,mógłbyś napisać ile takie schody kosztują?

rrober1975
25-07-2013, 19:58
rrobert1975 ja też chce takie schody i balustrade,bardzo ładne,ale mi daleko jeszcze do tego etapu,mógłbyś napisać ile takie schody kosztują?

Dziękuję :)
Posłałem wiadomość na priv .

Arafał
25-07-2013, 20:30
dzięki. na pewno tez takie zrobię,albo podobne.Ale te chodniczki to chyba ściągniesz co?:D

rrober1975
25-07-2013, 21:35
dzięki. na pewno tez takie zrobię,albo podobne.Ale te chodniczki to chyba ściągniesz co?:D

No pewnie ze tak ;)
A tak na poważnie to chodniczki były tylko przygotowane dla montazysty balustrady -chodziło o to zeby nie zabrudził zbytnio buciorami schodów..Przy najblizszej okazji zrobię dokładniejsze zdjącia/mam nadzieję ze już wtedy będzie zabudowana przestrzeń pod schodami.

A&H
26-07-2013, 08:15
rrober1975 właśnie takiej balustrady potrzebuję do swoich schodów satyna-stal nierdzewna, tylko nie mam pojęcia gdzie je kupić, bo w pobliżu nie znalazłam żadnej firmy która by się tym zajmowała. Gdzie można taką dostać- gdzie zamawiałeś??? Montaż jest wykonywany przez tą firmę czy samemu trzeba (jak z drugiego końca Polski będzie balustrada to się nie opłaca brać z montażem) . Ja botrzebuję balustrady mocowanej do boku schodów- bo są dość wąskie.

rrober1975
26-07-2013, 16:34
rrober1975 właśnie takiej balustrady potrzebuję do swoich schodów satyna-stal nierdzewna, tylko nie mam pojęcia gdzie je kupić, bo w pobliżu nie znalazłam żadnej firmy która by się tym zajmowała. Gdzie można taką dostać- gdzie zamawiałeś??? Montaż jest wykonywany przez tą firmę czy samemu trzeba (jak z drugiego końca Polski będzie balustrada to się nie opłaca brać z montażem) . Ja botrzebuję balustrady mocowanej do boku schodów- bo są dość wąskie.

Witam
My poszukiwania zaczęliśmy od wujka GOOGLE.Trochę to trwało.W końcu udało się .Podczas ostatniego pobytu w PL zadzwoniliśmy do gościa ,facet podjechał z laptopem,pokazał zdjęcia .Miał ze sobą również jeden ze słupków balustrady -tak dla pokazania jak to wygląda w realu.Zrobił pomiary ,dograliśmy szczegóły i czekaliśmy na montaż .Wszystko robione było kompleksowo : pomiar,wycena,montaż .
My akurat jesteśmy z Krk i tu zamawialiśmy.
:)

A&H
27-07-2013, 08:18
Ja też w google szukałam fiirm z mojego terenu. Najbliższa w Olsztynie 100 km od mojej miejscowości. Mają stronę internetową, można zobaczyć ich realizacje, ale nie wiem czy jeżdżą na tak odległy pomiar i czy finansowo to się opłaci brać tak odległą firmę. :( A czas realizacji jaki jest licząc od pomiaru do montażu?? Teraz mam większe wydatki typu zapłata za kuchnię, szafę i sprzęty agd ,rtv. Barierka potrzebna na ok 20 września więc mam trochę czasu żeby poszperać w necie.

rrober1975
27-07-2013, 14:38
Ja też w google szukałam fiirm z mojego terenu. Najbliższa w Olsztynie 100 km od mojej miejscowości. Mają stronę internetową, można zobaczyć ich realizacje, ale nie wiem czy jeżdżą na tak odległy pomiar i czy finansowo to się opłaci brać tak odległą firmę. :( A czas realizacji jaki jest licząc od pomiaru do montażu?? Teraz mam większe wydatki typu zapłata za kuchnię, szafę i sprzęty agd ,rtv. Barierka potrzebna na ok 20 września więc mam trochę czasu żeby poszperać w necie.

Problemu z dojazdem 100 km do klienta raczej nie powinno być .Przykładowo nam meble kuchenne robiła firma z Lublińca -140 km od Krakowa.Zaczęło się od wstępnego projektu -żona była osobiście,potem oferta itd,itd .Wszystko później załatwiane poprzez maila. Tylko przy montażu byliśmy osobiście.

Podobnie było z balustradą .Akurat nasz montażysta oferuje się ze do 60 km dojeżdża bezpłatnie na pomiar.My czekaliśmy na montaz 4 tygodnie.MOżna było wczesniej ,ale nam się nie spieszyło.
Tak ze śmiało można podzwonić ,wysłać zapytanie -to nic nie kosztuje :)
Pozdrawiam

A&H
29-07-2013, 10:15
Wielkie dzięki za odpowiedź. Zadzwonię i dopytam się.

zych82
10-08-2013, 15:47
witam
Pochwale się swoją elewacją:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e7a61833de56778.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e75bd75a96344d6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9d9224965636b4d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae54c353c4d0c5b9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b38139f15ef7f89.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fde43d0d2d981cf6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ccf9ae4d091e683.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4e7c43d25b6d06e.html
Słup, przypory i cokół w koło domu będę oklejał piaskowcem (dzikówka)

lukiimag
11-08-2013, 08:49
Zych82 .....
Ładna taka spokojna i elegancka ta Wasza elewacja i do tego jak dojdzie piaskowiec to efekt będzie super.

shira3
29-08-2013, 21:43
Spokojna??/ Sporo się tu dzieje :) Bardzo ładna, taka bogata.
U nas też elewacja gotowa -prosta. Schody i opaska będą z klinkieru w kolorze dachu i parapetów. Fotki tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?136461-Salsujemy!/page5

michal222
30-08-2013, 11:43
Shira3, ładnie prezentuje się Twoja Salsa na tle tych drzew.
Czy ktoś z Salsowiczów zakładał u siebie instalację do odkurzacza centralnego?

shira3
30-08-2013, 16:10
Ja nie mam, zainwestuję w roombę ;)

rrober1975
01-09-2013, 19:17
Spokojna??/ Sporo się tu dzieje :) Bardzo ładna, taka bogata.
U nas też elewacja gotowa -prosta. Schody i opaska będą z klinkieru w kolorze dachu i parapetów. Fotki tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?136461-Salsujemy!/page5

Ładna :)
A czy możesz wrzucić jakieś zdjęcia wykończenia balkonu i samej balustrady ?

shira3
01-09-2013, 19:38
Ja? Jutro obfocę :D

zych82
03-09-2013, 15:03
Shira3, ładnie prezentuje się Twoja Salsa na tle tych drzew.
Czy ktoś z Salsowiczów zakładał u siebie instalację do odkurzacza centralnego?

Ja mam założoną instalacje centralnego odkurzacza . W salonie mam jedno gniazdo w holu drugie trzecie w garażu i czwarte na pietrze na srodku sciany od łazienki. Jednostka bedzie w garazu kolo kotłowni.

shira3
07-09-2013, 11:44
Balkon - jeszcze nie opierzony i bez kafli, to przed nami właśnie.....
http://images65.fotosik.pl/146/4ce7965d627bc24dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4ce7965d627bc24d) http://images63.fotosik.pl/146/3e58b17b11345e56m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3e58b17b11345e56)

rrober1975
09-09-2013, 15:07
SHIRA,zdradzisz ile kosztuje wykonanie + montaż takiej balustrady ? :)

zych82
11-09-2013, 08:40
podbijam pytanie ;) tez jestem ciekawy bo cos podobnego bym tez chcial.

michal222
11-09-2013, 21:10
Co do odkurzacza centralnego ja planuję zrobić gniazdo na ściance między schodami a salonem i drugie na górze, na skośnej ścianie pokoju.
Teoretycznie wąż 9 m starczy.
Do tego szufelka w kuchni i wiatrołapie.

salsagd
13-09-2013, 10:37
Witam,
Również budujemy salsę.
Pytanie do rrobert1975
Proszę o informację odnośnie przypór. Widać, że zostały wykonane z elewacją. Z czego zostały wykonane, jaki to koszt?

rrober1975
17-09-2013, 16:37
Witam,
Również budujemy salsę.
Pytanie do rrobert1975
Proszę o informację odnośnie przypór. Widać, że zostały wykonane z elewacją. Z czego zostały wykonane, jaki to koszt?

Witam
Przypory zrobione są ze styropianu.Były zamawiane konkretnie pod wymiar u producenta .Koszt z tego co pamiętam to ok 100 pln jedna .

salsagd
18-09-2013, 12:39
Ok, dziękuję za odpowiedź.

shira3
19-09-2013, 19:31
Balustrada z montażem 1100pln. Kowalska robota, malowana proszkowo.

rrober1975
20-09-2013, 17:57
Balustrada z montażem 1100pln. Kowalska robota, malowana proszkowo.

dzięki Shira .
Balustrada naprawdę ...taka "swojska" jak powiedziała moja żona...Bardzo nam sie podoba i będziemy się nią inspirować przy zamawianiu naszej :)

shira3
22-09-2013, 14:12
A ja mam pytanie, czym wykończycie /wykończyliście taras? Mi się marzy drewno - mąż chce kamień.... szukamy więc czegoś , co nas pogodzi......

shira3
29-09-2013, 20:55
A na razie wykończona podłoga w salonie ;)
http://images62.fotosik.pl/227/569d93a2c5f3d7efmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

rrober1975
30-09-2013, 16:34
A na razie wykończona podłoga w salonie ;)
http://images62.fotosik.pl/227/569d93a2c5f3d7efmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

No ale pokaż więcej wnętrz !! :)

shira3
04-10-2013, 09:51
Coś tam dodam jak ogarnę po szlifowaniu ;)

neo_83
09-10-2013, 08:54
Nasza Salsa w końcu doczekała się drzwi :D

http://images64.fotosik.pl/247/1f96c11a3b70cdccmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images62.fotosik.pl/260/605111b9cf0547bbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

shira3
09-10-2013, 09:14
Super, ze się tak powtórzę: proste a ciekawe. Brawo!

shira3
10-10-2013, 08:21
A ja mam pytanie, czym wykończycie /wykończyliście taras? Mi się marzy drewno - mąż chce kamień.... szukamy więc czegoś , co nas pogodzi......
Że się tak sama zacytuję! Doradźcie.... :)

ELZBIETA I JANUSZ
10-10-2013, 22:29
A oto nasza salsa w kolorze :).

shira3
17-10-2013, 17:07
Bardzo ładna :)

zych82
19-10-2013, 12:37
Pochwale się swoimi barierkami. W tej chwili ocynkowane w przyszłym roku wymaluje.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b45e839279d49a1b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47c10c96f87db216.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ed23bffb8ff43fc.html

ELZBIETA I JANUSZ
19-10-2013, 20:37
Bardzo ładna :)


Dzięki shira mi też się podoba

grazkam
23-10-2013, 17:41
Chciałam pokazać moją salsę.

shira3
25-10-2013, 11:11
Fajnie wygląda, mieszkacie już? Pokaż jeszcze wnętrza :)
Widzę, że każdy coś zmienia - u ciebie zaintrygowały mnie balkony. Dobrze widzę? Ciekawi mnie skąd taki pomysł?

grazkam
25-10-2013, 14:33
Jak jest taras i działka to rzadko korzysta sie z balkonów dlatego postanowiliśmy zrobić balkony francuskie. Natomiast duże okna na poddaszu dobrze doświetlają pokoje. My z dwóch małych pokoików zrobiliśmy 1 + garderoba. Zmiany na parterze to zamknięta kuchnia i brak przejścia do garażu. Mamy 100% podłogówki parter + poddasze, piec na ekogroszek 15 kW. Mieszkamy już 3 lata, cieszymy sie z domku i nadal uważamy, ze jest bardzo wygodny i logiczny.

shira3
25-10-2013, 16:59
Nie widzę na zdjęciu jak wykończyliście taras?
Wejście do kuchni macie z holu czy jeszcze inaczej?

grazkam
29-10-2013, 18:32
Taras, opaskę, wjazd do garażu i ścieżki w ogrodzie wykończyliśmy drobną kostką granitową szaro -rudą z przewagą rudej. Z efektu jesteśmy zadowoleni, szczególnie ruda ładnie iskrzy w słońcu. Natomiast wejście do kuchni jest z holu.

shira3
01-11-2013, 15:59
super to wygląda!

michal222
04-11-2013, 14:35
Salsowicze, z czego (poza wylewką betonową) robiliście łuk nad wejściem i skosy na kolumnie?
Robiliście to sami/ekipa ze styropianu, czy może ktoś zamawiał kształtki styropianowe u producenta?

shira3
04-11-2013, 17:47
U nas robiła ekipa od ocieplenia, ze styropianu mimo, że resztę budynku ocieplaliśmy wełną.

shira3
06-02-2014, 17:04
salsowicze zapadli w sen zimowy? ;)

Piotr00
13-02-2014, 12:35
styropian i pianke i wyszlo robione razem z ociepleniem

Piotr00
13-02-2014, 13:00
a swoja droga jakies dobre rady odnosnie ogrodzenia? moze wykonawcy ceny okolice rzeszowa

ELZBIETA I JANUSZ
15-02-2014, 18:51
a swoja droga jakies dobre rady odnosnie ogrodzenia? moze wykonawcy ceny okolice rzeszowa

Tez jestem zainteresowana wykonaniem ogrodzenia. Czy orientuje sie ktos jaka jest cena za 1m (przykladowy material i robocizna) w okolicach krakowa?

Arafał
28-02-2014, 10:15
Nie pamiętam ceny za 1m2,ale ogólnie wynosło nas ogrodzenie około 6000zł robocizna + materiały,same ogrodzenie z siatki,bez brami furtki .działka 1000m2,woj.kujawsko-pomo.

ELZBIETA I JANUSZ
01-03-2014, 17:39
Nie pamiętam ceny za 1m2,ale ogólnie wynosło nas ogrodzenie około 6000zł robocizna + materiały,same ogrodzenie z siatki,bez brami furtki .działka 1000m2,woj.kujawsko-pomo.

Dziękuje za odpowiedź a ile z tej kwoty wydałeś na robociznę?

Arafał
02-03-2014, 17:32
niestety nie pamiętam,ale chyba jakoś w granicach 1500-2000zł.

Arafał
02-03-2014, 17:43
245739niestety nie pamiętam,ale chyba jakoś w granicach 1500-2000zł.

ELZBIETA I JANUSZ
03-03-2014, 21:13
245739niestety nie pamiętam,ale chyba jakoś w granicach 1500-2000zł.

Dziękuję za odpowiedź.

michal222
10-03-2014, 15:21
Kto z Was ma wersję Salsy z garażem i używa kotła gazowego kondensacyjnego jednofunkcyjnego?
Jakiej mocy macie kotły?

Piotr00
19-03-2014, 10:44
jak dasz 1kw na 1 mkw to ci wyjdzie kolo15kw min piec tak w zaokrogleniu zalezy czy masz system czy combi piec bo wtedy trzeba dolozyc zapas na ciepla wode

shira3
25-03-2014, 11:24
My mamy 21 KW

króliczek
01-04-2014, 10:50
Witam! Ja też należę do Was, bo też buduję salsę z garażem. Zaczeliśmy w tamtym roku a już mamy stan surowy zamknięty:-) Teraz nam robią elektrykę i hudraulikę a w czwartek przychodzą z tynkami. Jestem ciekawa jak urządziliście sobie domek w środku czy możecie mi przesłać zdjęcia wnętrza domku? Bardzo proszę :-) Pozdrawiam [email protected]

michal222
03-04-2014, 20:09
Też zdecydowałem się na większy kocioł 24kW, więc podobnie jak shira3, z tym że ja mam przerobiony dach nad garażem, więc mam tam dodatkowe pomieszczenie do ogrzania.
Podobnie jak króliczek, fajnie by było (przynajmniej dla mnie), jakby ktoś wkleił zdjęcie kto ma telewizor na ścianie od garażu, sofę na środku i stół za sofą, obok kominka.
Coś w stylu jak na zdjęciu.
252759
Jestem ciekaw czy to się wszystko pomieści, bo na razie na podłodze rozrysowałem meble i wydaje się, że będzie dość ciasno w takim układzie.

shira3
05-04-2014, 11:00
U nas jest dokładnie na odwrót

michal222
06-04-2014, 09:34
Shira3, rzeczywiście masz na odwrót, ale u Ciebie jest ten plus, że komin nie zajmuje miejsca w salonie, jeśli dobrze widzę.
Masz może TV na tej ścianie od garażu?

87dawid
08-04-2014, 09:25
Witam wszystkich, mam ogromną prośbę, proszę napiszcie mi jak rozwiązaliście kwestie wentylacji w salsie, chodzi mi o wentylację grawitacyjną, bo mam już straszny mętlik w głowie :confused:, a za dwa mies. mają zaczynać mi dach robić ...

shira3
08-04-2014, 15:07
[QUOTE=
Masz może TV na tej ścianie od garażu?[/QUOTE]
Zrobiliśmy ściankę (wymiar + uzbrojenie) na tej krótkiej między salonem a kuchnią.

shira3
08-04-2014, 15:11
Witam wszystkich, mam ogromną prośbę, proszę napiszcie mi jak rozwiązaliście kwestie wentylacji w salsie, chodzi mi o wentylację grawitacyjną, bo mam już straszny mętlik w głowie :confused:, a za dwa mies. mają zaczynać mi dach robić ...

My urządziliśmy jeden pion wentylacyjno - kanalizacyjny dla kuchni i obu łazienek. Nadto salon, garaż i pg wentylujemy przez komin dymowo - wentylacyjny wyprowadzony do pg.

87dawid
09-04-2014, 07:24
My urządziliśmy jeden pion wentylacyjno - kanalizacyjny dla kuchni i obu łazienek. Nadto salon, garaż i pg wentylujemy przez komin dymowo - wentylacyjny wyprowadzony do pg. Dzieki za odpowiedź :) , popatrzyłem na zdjęciach i widzę, że masz kominki wentylacyjne czyli tak jak w projekcie, napisz mi proszę czy to się sprawdza? i jakie to są kominki tzn o jakiej średnicy, bo był ostatnio u mnie kominiarz i mi namieszał w głowie w kwestii właśnie kominków wentylacyjnych. pozdrawiam

michal222
09-04-2014, 07:46
Ja jeszcze nie mieszkam w Salsie, komin jak w projekcie, ale on de facto będzie służył jako wentylacja tylko dla salonu i kuchni.
Komin jest jakby ścianą łazienki na górze, ale bliżej ścianki kolankowej, więc para zebrana wyżej (bliżej środku domu, gdzie dach w łazience będzie płaski), raczej by się nie wydostała na zewnątrz.
Dlatego z łazienki, ubikacji, pomieszczenia gospodarczego i garażu mam osobne kanały zakończone dachówką-kominkiem.
Tak jak 87dawid piszesz, teoretycznie średnica takich kominków jest za mała (chyba 11 cm, a powinno być 15), ale chyba większość producentów dachówek nie robi prawdziwych kominków wentylacyjnych, tylko to są kominki kanalizacyjne.
Mam nadzieję, że kominiarz nie będzie się dużo czepiał ;)

shira3
10-04-2014, 20:02
Chyba 10cm przy wyjściu z pomieszczeń + 16 w salonie nad kominkiem. Póki co się sprawdza. Niemniej na wiosnę będziemy uruchamiali rekuperator i porównywali która opcja lepsza; grawitacja czy rekuperacja?

dendi888
07-05-2014, 21:50
witam wszystkich salsowiczow

zlotko45
17-05-2014, 09:40
260536260537260538 po rocznej przerwie zaczyna się u nas cos dziac, mamy drzwi i brame garazowa. mamy również umówioną ekipe do ocieplenia na polowe czerwca

króliczek
19-05-2014, 10:58
Witam! A wiesz już jaki będziesz kupował styropian do ocieplenia domu? Jakiego producenta zamawialiście styropian i czy byliście z niego zadowoleni?

zlotko45
03-06-2014, 08:01
styropian już mamy kupiony firmy TERMO ORGANIKA 15cm, sadze ze jest to dobra firma wiec jesteśmy zadowoleni

franz100
06-07-2014, 21:16
Witam wszystkich Salsowiczów....
Mam kilka pytan...
Ile Was kosztowalo ocieplenie calego poddasza, chodzi mi o to ile za sam material a ile za robocizne....
Ile Was wyszlo c.o.. Ja planuje kociol na pelet, parter podlogówka plus grzejnik kanalowy pod moim 3.5m oknem.... pietro grzejniki a lazienka podlogówka.
Zastanawiam sie jeszcze nad dwiema opcjami. Odkurzacz centralny (czekam na wycene)
I mechaniczna wentylacje wraz z rekuperatorem(czekam na wycene)....
Nie mam za bardzo czasu zeby wkleic zdjecia i cos pisac, ale juz mam tynki w calum budynku.....szambo,i ocieplone.piwniczke juz mam na tip top tylko c.o. jeszcze. a i jeszcze podstawy pod taras wymurowalem.....(naczy majster wymurowal)
Troche sie splukalem bo kupilem dzialke przylegajaca do mojej wiec teraz mam jedna 25a...(nikt mi sie juz tam nie pobuduje.....heheh)
Pozdrawiam
Franz.

franz100
06-07-2014, 21:30
269028

franz100
06-07-2014, 21:32
269029269030269031

franz100
06-07-2014, 21:34
269032269033269034269036

franz100
06-07-2014, 21:37
269037269038269039269040269041

franz100
28-08-2014, 18:12
Witam
Cos sie nikt nie odzywa??????

ewula83
08-09-2014, 18:58
O BOŻE JAK DAWNO MNIE TU NIE BYŁO- PRZESZŁO DWA LATA
najpierw gdzieś zginęło mi to forum a później nie było czasu szukać, ale mam nadzieję wrócić do żywych...

ewula83
08-09-2014, 19:02
ktoś gdzieś pytał o ustawienie salonu z tv na ścianie, kanapą na środku itd. ja co prawda nie mam kominka ale mam podobne ustawienie więc jak coś to zapraszam do dziennika
U nas w domku nic się nie zmieniło przez ten czas ale ostro zabraliśmy się do roboty na działce. W tym roku udało nam się w końcu połozyć kostkę, zrobić taras a za kilka dni przychodzi ekipa montować ogrodzenie z przodu działki.

neo_83
23-11-2014, 14:28
cisza na forum to się pochwale ociepleniem jeszcze bez ostatecznej warstwy ale jest :p

http://images69.fotosik.pl/372/c6fe44c4bb6a72c0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images67.fotosik.pl/373/5371a4031accb089med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images66.fotosik.pl/378/82b3321634c66ae8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

shira3
06-12-2014, 10:34
Piękna wyszła Wam ta Salsa :D
Nasza ostatnio zdobyła jeszcze jeden szlif ;) Wreszcie doczekaliśmy się podbitki :D http://images68.fotosik.pl/429/1238a804b7347a97m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1238a804b7347a97)

shira3
29-12-2014, 09:35
Jak tu ciiiiicho.....
U nas zima, umiarkowanie śniegu, umiarkowanie mrozu, tak jak lubimy :) https://www.youtube.com/watch?v=6OTGyieGJmg
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!

thomasde
29-12-2014, 16:09
Witam Wszystkich. Też stałem się szczęśliwym posiadaczem projektu Salsy z garażem. Jestem na etapie papierologii. Dziś miałem rozgraniczenie działki. Planowany start z budową wiosna 2015. Czytałem forum praktycznie od deski do deski i nie będę oryginalny prosząc o zdjęcia wnętrza domku. Jeszcze mam czas aby coś zmienić w projekcie, więc może się czymś zainspiruję oglądając zdjęcia. Z góry bardzo dziękuję :)

thomasde
29-12-2014, 16:10
Zapomniałem podać maila: [email protected]

shira3
29-12-2014, 16:23
sporo zdjęć znajdziesz w moim dzienniku budowy - link w podpisie :)

A&H
08-01-2015, 16:04
Bardzo dawno mnie tu nie było. Wstawiam kilka fotek. We wrześniu minął rok jak mieszkamy.297800297801297802297804

A&H
08-01-2015, 16:08
297805297807297808297809

A&H
08-01-2015, 16:13
297810297811297812297813

A&H
08-01-2015, 16:16
297814297815297816297817

A&H
08-01-2015, 17:15
Całe życie mieszkałam w domu jednorodzinnym, dzięki temu gdy rozpoczęliśmy budowę salsy wiedziałam co mi będzie przeszkadzać w zakupionym projekcie - co zmienić. W naszej salsie nastąpiło kilka małych zmian -dostosowaliśmy dom do swoich potrzeb i wizji tego jak ma wyglądać podział pomieszczeń. Zmiany to m.in brak ścianki wiatrołapu na rzecz wielkiej szafy na kurtki, buty sezonowe , odkurzacz, ozdoby choinkowe i inne graty, w garderobie czy pokojach dzieci na to miejsca niestety nie ma. W poprzednim domu przeszkadzała mi pół otwarta kuchnia bez drzwi przez co zapachy te przyjemne i mniej przyjemne rozchodziły się po całym domu, a otworzenie okna zimą powodowało ziąb na całym parterze. Swoją kuchnię w salsie przeniosłam w miejsce pokoju na dole, który mi nie był aż tak potrzebny. Powiększyliśmy trochę to pomieszczenie na kuchnie przez przesunięcie ścianek i tak wyszła kuchnia ok 12m. Zwiększył się salon o 2/3 miejsca po kuchni przewidzianej w projekcie. Bardzo mi zależało na dużym, przestronnym salonie bo z doświadczenia wiedziałam, że to głównie tam będziemy spędzać większą część dnia i się nie pomyliłam. W salonie zrobiliśmy 2 okna balkonowe po 1,8m szerokości. Ścianka na której jest tv też ma 1,8 metra szerokości. Takie rozwiązanie uważaliśmy za bardziej ustawne jeśli chodzi o meble do salonu. Gdy kupiłam projekt myślałam już gdzie co ustawić i jak rozmieścić meble i za chiny mi się nie podobało rozwiązanie z projektu. W salonie nie ma okna, które było przewidziane w kuchni otwartej. Salon mamy bardzo słoneczny bo jest on od strony południowej. To chyba wszystkie zmiany jakich dokonaliśmy. A no i oczywiście podnieśliśmy ścianki na górze pod skosami chyba o 1 pustak. A i okno w dolnej łazience jest większe niż w projekcie. Na wiosnę planujemy dokończenie elewacji bo na razie maźnięty jest tynk na kolor żeby nie było ponuro oraz posadzenie kilku ,,krzaków''. Jak się zrobi plusowa temperatura trzeba pomalować słupki na czarno od ogrodzenia bo majster przed zimową aurą nie zdążył.

Pozdrawiam salsowiczów!

A&H
08-01-2015, 17:51
297838

299235

AgnesM
11-01-2015, 11:05
Witam, również jestem posiadaczką projektu Salsa, obecnie mój etap budowy to stan surowy zamknięty. Mam pytanie do Dżoany. Gdzie umieściliście dolną łazienkę? Ja również dokonałam trochę zmian. W miejscu pokoiku na dole i łazienki zrobiłam kuchnię, w miejscu kuchni łazienkę a salon z podobną wnęką . Mamy podobne zmiany a wygląd zupełnie inny :) . U Was do kuchni wejście jest jakoś inaczej niż u nas i już widzę, że macie większą powierzchnię kuchni, niż mi to wyszło. Ja dodatkowo zrobiłam takie pomieszczenie na " graty" nad garażem. Wyszedł taki malutki pokoi ze skosem na szpargały w sam raz. A na górze jeszcze mały balkonik koło sypialni. Interesuje mnie jeszcze z którego miejsca macie wejście do kuchni? Czy z pokoiku na dole czy z łazienki?
Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

thomasde
11-01-2015, 21:13
Dziękuję za odpowiedź :) Shira3

A&H
16-01-2015, 09:18
Wejście do kuchni i łazienki mamy identycznie jak w projekcie. Bo my przesunęliśmy tą krótką ściankę, która dzieli łazienkę z kuchnią ( o jakiś 1 metr może ciut więcej). Potem przesunęliśmy o tyle samo ściankę łazienka-salon.

299229299230

AgnesM
16-01-2015, 21:09
299293

AgnesM
16-01-2015, 21:11
dzięki za odpowiedź :) to jest moja kuchnia po zmianach, my zlikwidowaliśmy ten taki " niby mały przedpokoik" ; teraz już mi rozjaśniło sytuację

AgnesM
16-01-2015, 21:19
z reszty zmian jakich dokonaliśmy to w miejscu kuchni powstała nam łazienka
299296

w salonie też powstała wnęka, dzięki niej powiększył się salon o metr, może troszkę więcej
299297

a ze schodów będzie wejście do " mini pokoju" czyli tzw. graciarni, przyda się każde miejsce żeby coś schować :)
299300

AgnesM
16-01-2015, 21:27
Z zewnątrz wygląda domek tak , na dzień dzisiejszy
299302, 299303,

shira3
17-01-2015, 10:31
Super zdjęcia!!!!! Fajnie pooglądać zmienione salse. U nas pokoik na dole został, choć też myśleliśmy o zlikwidowaniu ale..... Przydał się zaraz po przeprowadzce, kiedy to musiałam się poddać operacji łąkotki no i schody na trochę czasu stały się wyzwaniem ...... Tak, że ma on jednak pewne zalety - teraz służy za awaryjną sypialnię lub gabinet.

A&H
17-01-2015, 18:54
No właśnie są takie momenty w życiu, że ten pokoik czasem się przydaje. Ja niedawno byłam w ciąży i musiałam prawie całą leżeć. Mąż był w pracy i kilka razy dziennie schodziłam do kuchni bo coś z niej chciałam i wchodzenie i schodzenie po schodach w moim przypadku było bardzo ryzykowne. W lato, gdy przez kilka dni temperatura dzienna przekraczała 30 stopni, poddasze tak się nagrzało, że nocą nie szło spać- taki był tam upał. W tych przypadkach przydał by mi się ten pokój. No i może po cesarce jak wróciłam do domu schody też się okazały chwilowym utrapieniem. No a poza tymi kilkoma sytuacjami nie odczułam jego braku.
Też chciałam mieć pomieszczenie nad garażem - super sprawa, ale tak się spieszyliśmy żeby w końcu po 3 latach budowy zamieszkać, że już nie chciało mi się marudzić murarzowi z kolejnymi zmianami.
Agnes chyba masz powiększone okno w kuchni albo mi się wydaje? Mnie murarz się pytał czy nie za małe i za ciemno czy nie będzie powiedziałam, że nie, proszę zrobić tak jak w projekcie. Teraz widzę, że powinnam była zrobić większe tym bardziej, że jest od północy. A czemu ( z przodu budynku) w sypialni masz rozdzielne dwa okna?

AgnesM
17-01-2015, 19:41
Tak, powiększyłam okno w kuchni, żeby mieć więcej światła. Moje pokoje jednak są mało nasłonecznione. Wzięłam wersję z lustrzanym odbiciem, ze względu na to, iż mój tata , już dawno temu ogrodził działkę. Stwierdziliśmy z mężem , że nie będziemy zmieniać ogrodzenia tylko je sobie odnowimy a to wiązało się niestety z tym, że mamy teraz mało słońca w domu.
Okna rozdzieliłam bo tak mi się wizualnie bardziej spodobało. W mojej okolicy skąd pochodzę jest pobudowanych ( łącznie z moim domem) 5 domków " Salsa". I akurat jeden miał tak rozdzielone te okna w sypialni. Co do pokoju na dole też miałam duży dylemat. Na pewno by się przydał, czy dla gości , czy w innych celach, ale wolałam osobno zrobić sobie kuchnie ( nie jestem zwolenniczką salonów z aneksem) i jednak zdecydowałam sie , że zlikwiduje pokój na rzecz kuchni.

A&H
18-01-2015, 20:08
To super sprawa że macie powiększone te okno. Ciekawe rozwiązanie z tymi oknami w sypialni wizualnie musi fajnie od środka to wyglądać. Ja też mam wersje z garażem po prawej. I też nie byłam zwolennikiem kuchni z salonem - to wersja dobra dla tych co nie gotują obiadów tylko jadają na mieście. Ja gotuję i często dla gości - w momencie robi się bałagan od nadmiaru garnków blach itp rzeczy wyciągniętych z piekarnika wraz z potrawami. Sprzątam po imprezie bo zależy mi aby gorące dnia wylądowały szybko na stole a jest to kilka potraw naraz. Kuchnia wygląda w takim momencie masakrycznie. Nie chciałabym aby moi goście to widzieli. A tak sam salon zawsze wygląda reprezentacyjnie. Choć powiem szczerze że kuchnie z wyspa szalenie mi się podobają. Kiedy planujesz zamieszkać?

AgnesM
19-01-2015, 12:22
Też tak uważam odnośnie salonów z aneksem kuchennym:) wyspy też mi się bardzo podobają, nawet sie zastanawiałam czy mi się uda zrobić ale jednak za mała jest ta kuchnia na wyspę :( Planujemy na rok 2016 , mamy nadzieję, że uda nam się pod koniec roku 2016, bo będziemy mieć problem z przyłączem gazu ( takie mają beznadziejne warunki w tych biurach, że tylko człowiek się denerwuje) zdecydowaliśmy się na gaz i bezsensu jest nam kupować najpierw piec na ekogroszek i zmieniać go w niedalekim czasie na gaz. Prąd najprawdopodobniej nam podłączą w te wakacje, planujemy też wsiąść kredyt koło wakacji, więć gdyby nie ten gaz to udałoby nam się wcześniej zamieszkać :( A też już się nie mogę doczekać.
Teraz jestem na etapie szukania ekipy od hydrauliki, bo elektrykę już mamy położoną. Można się zapytać ile was wyniosła hydraulika ( narazie bez pieca i grzejników) ? Ja w większości domu planuje zrobić podłogówkę, a jak Wy macie?

A&H
19-01-2015, 16:56
O kurcze, wizualnie tak mało wam brakuje ,a jednak to trochę potrwa. Mamy ogrzewanie podłogowe na całym dole (w sumie ze względów estetycznych). Na górze w łazience( plus mały grzejnik suszarkowy), przedpokoju. Sypialnia ma podłogowe częściowe- od końca łóżka do garderoby włącznie. Dwa pokoje tzw dziecięce mają grzejniki. Piec z podajnikiem na groszek lub miał. Hydraulika wraz z piecem między 40-50 tys. w tym piec ok 9.

AgnesM
20-01-2015, 12:06
O matko , aż tyle to się nie spodziewałam. U mnie znajomi , co mają podobne wielkościowo domy dali ok 30 tyś, zresztą to zależy chyba gdzie się mieszka, wszędzie są inne ceny. Tak mi się wydaje. Ja czekam na wstępną wycenę w sobotę. Ciekawa jestem bardzo ile mi powie.

AgnesM
22-01-2015, 12:10
Witam
Mam do Państwa pytanie, jakie robiliście tynki wewnętrzne w domu? Czy cementowo - wapienne czy gipsowe? Czy może jeszcze jakieś inne kombinacje?

shira3
22-01-2015, 20:09
My mamy w większości pomieszczeń tynki gipsowe a w kuchni, łazienkach i garażu cementowo-wapienne.
A co do ogrzewania -podłogówka wszędzie tam, gdzie na podłogach kafle czyli hol, wiatrołap, łazienki i kuchnia. w pozostałych grzejniki. Kosztów już nie pamiętam ale na pewno są do sprawdzenia w moim dzienniku budowy (w podpisie)

AgnesM
23-01-2015, 11:23
Dziękuje za odpowiedź

króliczek
23-01-2015, 13:10
Witam ponownie! Dawno tu nie zaglądałam. Ja też buduję salsę i w tym roku na lipiec chcę się wprowadzić:-) Kto już kupował do kuchni AGD to niech doradzi jakiego producenta mikrofala, ie zadowoleni z zakupu a może doradzicie coś innego.. Jak będę miała już coś umeblowane to wkleję zdjęcia:)

shira3
23-01-2015, 18:39
Hmmmm kuchnię mam amiki, okap też... Jestem bardzo zadowolona a i cena ok.

A&H
23-01-2015, 20:41
Maz mowi ze hydraulika ok 40 wyniosła. To przez to ze mamy dużo takich liczników na piecu i 3 pompy. Zrobie zdjęcie to pokażę. Pierdoly do tego sa drogie. Tynki były tradycyjne cementowo wapienne robione maszynowo. MY Sprzęt bralismy cały Amica czyli dawny niezawodny Polar :-) Wszystko kupowane w sklepie internetowym bo każdar rzecz była tańsza do 300 zł niż np. w media expert. TAKA CHISTORIA Facet przy zakupach za ok 11000 tyś płatne gotówką nie spuscil nawet Złotówki i za transport kazal 100 zapłacić. Powiedział ze to sa dobre ceny i nie może mimo ze nic z tych rzeczy nie było w promocji. A że nie miał na stanie lodówki tv i piekarnika a chciałam za jednym transportem by 2x za dowóz nie płacić to musieliśmy czekać. Ktoś nam powiedział że przez sklep internetowy (jakikolwiek szukaliśmy przez ceneo) taniej sprawdziliśmy po symbolach produkty i było dużo taniej. Odmówiłam w ME zamówienie to facet 3 dni dzwonił i prosił żeby przyjechać Porozmawiać o rabacie. A sklep internetowy w ok 1,5 tyg dostarczył wszystko za free z pocalowaniem w rękę. Także polecam. Dobry z tego jest fakt że wszystko obejrzałam w sklepie i facet opowiedział o każdym sprzęcie wadach zaletach porownywal różne modele itd. Premia przeszła koło nosa za jego pazernosc.my z każdym groszem się liczymy ...

shira3
24-01-2015, 18:31
daj linke do tego sklepu

A&H
25-01-2015, 10:44
My akurat kupowalismy w neo24. Jest pelno sklepów internetowych trzeba trochę posiedzieć i porównać ceny. Tv bralismy w oleole. Ceny porównywalismy do cen media expert. Porównania wg dokladnego nr produktu serii itd.

króliczek
25-01-2015, 13:05
Ok dzięki za odpowiedzi.. Też chyba będę zamawiać przez sklepy internetowe bo np. lodówka electrolux w sklepach kosztuje 1499 a przez internet 1299. Albo lodówka indesit BIAAA 13P X w sklepie 1349 a na internecie 1099 i wysyłka gratis. A mikrofale pod zabudowę jaką polecacie. Mile widziane linki.

michal222
27-01-2015, 16:58
MY Sprzęt bralismy cały Amica czyli dawny niezawodny Polar :-)

Tak tylko informacyjnie napiszę, że Amica to nie jest dawny Polar :)
My sprzęt braliśmy ze studia mebli kuchennych, bo mieli promocję na Samsunga i Electroluxa, z gwarancją 5 letnią.
Pewnie drożej niż w necie, ale wtedy nie płaciliśmy dodatkowo za montaż plus ta dłuższa gwarancja.

A&H
29-01-2015, 08:52
My gwarancję też mamy, a montaż należał do osoby która robiła meble pod wymiar i nie płaciłam dodatkowo za tą usługę. Tak jak zamontowanie w blacie zlewu w kuchni też należało do majstra od mebli. W sklepach internetowych jest taniej- nie ma co. Ja zaoszczędziłam sporo i miałam na kolejną rzecz.

króliczek
29-01-2015, 19:58
OK np. zamówie w sklepie internetowym np lodówkę i będę miała gwarancję na 5 lat a zepsuje mi się po 2 latach, to co wtedy jak z serwisem??

A&H
01-02-2015, 19:23
Zerknij na stronę z której kupujesz sprzęt co piszą o gwarancjach. Ja się tym nie interesowałam - nawet nie oglądałam kart gwarancyjnych-nawet nie wiem gdzie je mam, bo odpukać nigdy mi się nic nie popsuło poza telefonem kom. W rodzinie i u znajomych nie słyszałam żeby się im coś popsuło w tak krótkim czasie. Zresztą rodzice i teściowie mają sprzęt ok 7- 9 lat i nie był w naprawie. Kupując nie zwracałam na to uwagi- sprzęt mamy 1,5 roku wszystko działa bez zarzutu. Wychodzę z założenia jeśli używasz zgodnie z przeznaczeniem nie ma prawa się popsuć. Chyba, że np. często przeładowujesz pralkę i bardzo dużo pierzesz to może wysiąść szybciej.

michal222
01-02-2015, 21:22
OK np. zamówie w sklepie internetowym np lodówkę i będę miała gwarancję na 5 lat a zepsuje mi się po 2 latach, to co wtedy jak z serwisem??
Jeśli jest to gwarancja producenta, to serwis wygląda tak samo jak w czasie tych pierwszych dwóch lat.
Jeśli jest to dodatkowa gwarancja sklepu, to niestety nie wiem jak to wygląda.
Prawda jest taka, że sprzęt wytrzymuje krócej niż kiedyś, więc dobrze mieć dłuższą gwarancję, dlatego np. ja patrzyłem na to, żeby mieć 5-letnią gwarancję producenta.

króliczek
05-02-2015, 13:04
A napiszcie jakie kupowaliście okapy? Jakiego producenta i czy jesteście zadowoleni?

michal222
05-02-2015, 13:25
Ja mam marki Kernau, bo polecili taki w studio mebli kuchennych, a wizualnie się nam podobał.
Nie chciało nam się i nie było czasu na szukanie jakiś innych modeli.
Co do zadowolenia się nie wypowiem, bo włącza go tylko żona, ja nie gotuję :D
Ale chyba jest ok, jakby nie pochłaniał zapachów, to by go nie włączała.

A&H
10-02-2015, 22:07
Ja mam Amica. Gotuję lecz nie używam. Dla mnie to pic na wodę. Miałam nie kupować bo wiedziałam, że nie będę włączać ale facet od mebli powiedział, że lepiej kuchnia będzie wyglądała ...bla bla. No i nie używam (a przepraszam czasem do dorsza jak smażę ale i tak śmierdzi wszędzie mimo zamkniętych drzwi i otwartego okna).

franz100
16-02-2015, 00:08
Witam Salsowiczów.

Czy moze ktos mi powiedziec ile was wynioslo cale C.O.? I posadzki? Mam plana w tym roku zrobic C.O. i posadzki ale nie wiem na jaki wydatek mam sie szykowac?
Pozdrawiam.

michal222
17-02-2015, 07:57
@franz100, u mnie ciężko będzie stwierdzić, ile kosztowało łącznie CO, bo miałem to robione łącznie z CWU.
Poza tym, masz na myśli samą instalację, czy również kocioł, zabudowę kotłowni, ewentualnie grzejniki?

króliczek
18-02-2015, 12:33
U mnie piec wraz z materiałami, przyłączenie i uzbrojenie kotłowni kosztowało 20000.

tyssia87
20-02-2015, 20:26
Witam, jestem tu nowa i od razu mówie że nie za bardzo się orientuje jezcze w tym forum i nie wiem czy mój post się w ogóle doda :D
Chcemy budowac Sale w przyszłym roku, bardzo podoba nma się ten projekt, a projektu szukam już 1,5 roku hehe :D Chce zmienić pare rzeczy jak np. zlikwidowanie wiatrłopau tzn tej ścianki, pod schodami chce mieć schowek, z kuchni wyjscie na taras, a w salonie drzwi na taras chce mieć wieksze 4 skrzydłowe no i tu pojawia się moje ptanie do salsowiczów, którzy już mieszkają w swoich domkach, czy salon wg projektu 27m2 nie jest za mały??? kurcze wydaje mi sie ze może byc mało miejsca na duży stól i komplet wypoczynkowy :( Chciałąbym własnie poznać wasze opinie, czy powiekszać czy tez nie ...chociaz to i tak chyba od kasy bedzie zalezec :rolleyes: aa no i kuchnia czy nie jest za mała? wiadomo każdy ma inne oczekiwania i dla kogoś ona bedzie okej a dla kogoś innego znów nie, ale ja bym tam chciala jeszcze te drzwi na taras wstawic....tylko gdzie?? :D jak ona taka mała....aj napiszcie prosze cos, co uważacie że należaloby zmienić. Zawsze to lepie porozmawiać z kimś kto już mieszka w takim domku. Z góry dziękuej i pozdrawiam :)

AgnesM
22-02-2015, 17:12
Hej, my jeszcze nie mieszkamy w Salsie, mamy stan surowy zamknięty ( choć mam nadzieję, że niedługo się coś ruszy dalej, bo jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu). Ja też dokonałam zmian w projekcie. Zlikwidowałam mały pokoik na dole. W miejscu tego pokoju i łazienki zrobiłam kuchnię. ( Rozdzieliliśmy salon z aneksem kuchennym). Kuchnia wyszła coś ok 12-13 m. W miejscu kuchni zrobiliśmy łazienkę, ale ją pomniejszyliśmy, żeby powiekszyć salon. W salonie wyszła taka wnęka ( akurat na telewizor) i salon powiększył się do ok 29m. W ten sposób jak rodzielilismy kuchnie z salonem stał on się dla nas bardziej ustawny. Pod schodami też zrobiłam schowek ale będę jednak burzyć tą ściankę, gdyż bardzo sie pomniejszył przez nią holl.
Nad garażem zrobilismy taki schowek-ala graciarnię, zrobiliśmy mały balkonik na klatce schodowej. Podnieśliśmy tez sporo ściankę kolankową we wszystkich pomieszczeniach na górze, przez co też się zwiększyła powierzchnia pokoi. Po tych zmianach jestem zadowolona ze wszystkiego i raczej nie widzę problemów w ustawieniu mebli. Domek ten jest naprawdę funkcjonalny :)

michal222
24-02-2015, 08:19
Ja mieszkam w Salsie już 9 miesięcy.
Salon rzeczywiście mógłby być troszkę większy, chociaż jakbym jeszcze raz budował Salsę od zera, zrobiłbym komin na 2, a nie 4 komory i może w ogóle bym zrezygnował z kominka.
Właśnie przez komin i kominek obok kuchni, trzeba u nas inaczej ustawiać stół, jeśli jest rozłożony i jest więcej niż 6 osób.
Ewentualnie można by pokombinować z innym ustawieniem, ale my mamy tak, że TV wisi na ścianie od pomieszczenia gospodarczego a sofa jest w połowie salonu, plecami do kominka.
Gdyby dać TV na ściance od korytarza, a sofę obok okna balkonowego, wtedy też można lepiej ustawić stół.
U nas główna zmiana to dodanie pomieszczenia nad garażem (garderoba i pralnia), poprzez dodanie dachu dwuspadowego z kalenicą prostopadłą do tej nad domem.
Plus podniesienie ścianki kolankowej na piętrze (110 cm) i częściowa ściana między kuchnią, a salonem (kuchnia jest taka "pół otwarta"), żeby w kuchni na tej ścianie dać szafę wysoką do samego sufitu.
Zlikwidowaliśmy jeszcze balkon z przodu.

A&H
24-02-2015, 10:58
Ja powiększyłam salon bo chciałam mieć duży. Gdybym miała kuchnie jak w projekcie zmieściła by sie tylko komoda i pól kanapy a o drugiej kanapie nie było by mowy. Sofa ma 165 cm. Zapraszam na 183 stronę - tam wiecej zdjęć. Te poniżej dzisiejsze.

305903


305904



305906

tyssia87
24-02-2015, 12:37
Fajnie, że ktoś odpisał :) Ja też bym chciała ścianke kolankową podnieść, ale nie bedzie na to budżetu już :P zagospodarowanie przestrzeni nad garażem fajna sprawa chociażby na wspomnianą graciarnie, ale na to tez kasy nie bedzie :lol2: no bo gdyby nawet nie zmieniać dachu nad garażem tylko zostawić jak jest i taki mały składzik zrobić to to i tak tzreba chyba ocieplić? tez patrze pod katek ustawienia mebli i chcialam miec kanape wlasnie w polowie salonu i tv na scianie z pom gosp. ...chyba musiy z mezem jeszcze duzo przemysleć. My zamiast komina to koze chyba damy ale to jeszcze nic pewnego. a jeszcze mam pytanie jaka jest roznica miedzy 2 a 4. komorowym kominem? mialam spytac o jeszcze pare rzeczy ale młody sie obudził wiec znikam :P aa..ten holl mocno sie skurczyl przez zabudowe schodow?bo chce miec poczucie przestrzeni no ale schowek tez fajna rzecz :/ moze nie est az tak ciasno hehe?

AgnesM
24-02-2015, 13:48
305940

To jest zdjęcie holu ze ścianka pod chodami, jak ją już zburzymy ( może coś ruszymy na tym weekendzie ) to wstawię zdjęcie po zburzeniu

AgnesM
24-02-2015, 13:59
Jak tak patrze teraz , jak jestem tam w domku , to będzie jednak spora różnica bez tej ścianki. Zresztą widać na zdjęciu , że ten hol jest mały z ta ścianką. Też na początku się strasznie napaliłam, że tam będzie ta schowek na weki czy mopa itp. ale tak naprawdę schowek jest mały i wolę jednak zrezygnować z niego a powiększyć hol. Duży jest garaż i stwierdziłam , że tam zrobię sobie takie półeczki i będę w garażu trzymać sobie jakieś rzeczy.
Co do pomieszczenia nad garażem, to " fachowcy" mówili, żeby też ocieplić te miejsce. Ale podłogę nie robiliśmy z terrivy, tylko będziemy robić z tych grubych krokwi co się kładzie na dach. Wyjdzie nas to taniej niż terriva czy wylewany strop. Tak nam doradził nasz murarz. On stawiał 3 " Salsy" więć zna ten domek na pamięć. Byliśmy też osobiście w domku salsa, u takiego małżeństwa z mojej miejscowości ( oni też pobudowali salsę) i wiedzieliśmy już co nam sie podoba co ewentualnie zmienić. I ten schowek nad garażem właśnie sciągneliśmy :) po nich.

tyssia87
24-02-2015, 14:45
Agnes, mi ten hol wydaje się duży, ale to moze na zdj tak wygląda :) A do schodów dojdzie jeszcze jeden stopień na dole?bo wydaje sie wysoki dosyć ten pierwszy stopień, ale to moze też takie złudzenie. My będziemy stawiać salse w technologi szkieletowej wiec w przyszłym roku zaczniemy i skończymy to dam jakieś zdjecie :) Dziekuje za cenne rady, będziemy sie dzis zastaanwiac i moze w końcu dojdziemy do akiegos porozumienia z mężem bo chcialabym juz w końcu iśc do architekta!! Szkoda że u mnie nigdzie salsy nie ma :/

AgnesM
24-02-2015, 19:56
Tak naprawdę każdy inaczej interpretuje sobie wielkość pokoi , czy są duże czy małe :) ja jak patrzę z perspektywy domów moich znajomych to ten hol jakos mi sie teraz mały wydaje. A co do tego schodka, to nie mamy jeszcze wylewek i dlatego. A wy chcecie robić zmiany w projekcie u architekta? Ścianki działowe możesz sama sobie zmienić, my tak naprawde zlikwidowanie balkonu z tyłu domu i trochę zmian w oknach to sobie uzgodniliśmy z kierownik budowy i on nam to podpisał, a u architekt za każdą zmianę będziecie ie musieli zapłacić.

michal222
25-02-2015, 07:48
@tyssia87, pisząc o kominie 2 i 4 komorowym miałem na myśli ilość kanałów w kominie.
Ja wykorzystuję 4 kanały (spaliny z kominka, wentylacja kuchni, wywiew z okapu i ostatnim idzie rozprowadzenie ciepła z kominka na piętro).
Ale 2 by starczyły spokojnie (wywiew z okapu mógłby być przez ścianę, a rozprowadzenie ciepła po prostu przez strop).
Poza tym, ja mam murowany komin, a te systemowe zajmują chyba mniej miejsca.
Jakbym drugi raz budował, wziąłbym systemowy na 2 komory (dym z kominka + wentylacja) i przez to zyskałbym trochę miejsca w salonie.
Jeśli chodzi o korytarz, schody mam drewniane ażurowe, więc samo pomieszczenie wydaje się przez to stosunkowo duże.

shira3
25-02-2015, 19:58
Co do holu to ja mam wprawdzie bez ścianki ale przecież pod schodami i tak się nie chodzi? Chyba, ze o efekt wizualny chodzi, bo miejsca jest tyle samo. Hol jest wygodny, dość szeroki, ja na ścianie naprzeciwko schodów dałam wielkie lustro, takie naklejone na prawie całą ścianę, daje fajny efekt przestrzeni. A pod schodami mam schowek, na razie niezabudowany bo kasa się skończyła ale w przyszłości na pewno zasłonię ścianką, może drewnianą.

tyssia87
27-02-2015, 08:49
Hej :)
Agnes złota kobieto toś mnie oświeciła :D Nawet nie wiedziałam, że nie musze tego u architekta zmieniac :) dlatego warto wchodzić na forum hehe. Jak pojedziemy do firmy któa bedzie nam budowac dom to własnie zapytam o te ścianki działowe czy oni moga mi to bez architekta zmienić bo to dom szkieletowy będzie wiec moze to jakoś inaczej jest? Chce też większe okna dać i tu też sie musze dowiedzieć co i jak z tym...no bo jak sie zdecyduemy na wykusz w salonie żeby był większy to juz chyba jednak architekt :rolleyes:

Shira- nie widzialam u Ciebie na zdj tego lustra, nie ma tego zdj u Ciebie czy ja źle patrze? :P hehe

Chce jak najwięce dowiedzieć się przed budową domu żeby zminimalizować zbędne wydatki, ten komin to dobra informacja i ścianki działowe :) Obawiam sie tylko ze okna które cche dośc słono kosztują :/ przede wszystkim wyjscie na taras chce żeby było większe. Zobaczymy jak to wyjdzie :)

Dziekuje za Wasze odpowiedzi, wpadne jeszcze później.

tyssia87
27-02-2015, 11:02
oj zły język dałam, miało byc :p

AgnesM
27-02-2015, 13:35
Shira3 my mamy zrobione przejście o garażu właśnie pod schodami a nie z wiatrołapu, więc akurat tam będziemy chodzić i teraz jak tak patrze to bardziej funkcjonalnie bedzie jednak bez tej ścianki.

AgnesM
27-02-2015, 14:51
Tyssia87 nie wiem jak to jest z domem szkieletowym, najlepiej będzie jak się jeszcze kogoś podpytacie:) ja przed budowa tez się duzo dowiadywałam od znajomych co przed nami budowali domy żeby się coś zorientować i jakich uniknąć błędów. Znalazłam kiedyś , gdzieś takie przysłowie," że 1 dom buduje się dla wroga, 2 dla przyjaciela, a 3 dopiero dla siebie :) " i coś w tym niestety jest. Z własnego doświadczenia wiem jak to jest nerwówka , budowa domu. U mnie wszystko było na mojej głowie, męża nie ma od rana do wieczora , więc byłam zdana na siebie. A wiadomo jak się jedzie np. do składu budowlanego i widzą " babę" :) to nie wszyscy ją traktują poważnie. No ale jakoś dałam radę i jestem z siebie dumna :) że to wszystko ogarnęłam. :)

franz100
27-02-2015, 20:26
michal222, chodzi mi o calosc z wylewkami, kotlem CO i CWU? zbieram kase ale nie mam pojecia ile szykowac,
pozdrawiam

franz100
27-02-2015, 21:08
Witam tysia87.
My juz mamy Salse w stanie surowym zamknietym z ociepleniem, elektryka i tynkami. Zmian mam w pieryn i troche....
1- poszerzylem garaz i pomieszczenie gospo. o 60 cm wiec mam 4m. koszt bardzo niewielki a miejsca wiecej na auto i rowery.
2- wyrównalem sciane z pomieszczenia gospodarczego z reszta domu( wieksze pomieszczenie gospodarcze) koszt baardzo maly.
3- podpiwniczylem tylko pomieszczenie gospodarcze z wejsciem od garazu po prawej stronie , nie mam przejscie do pomieszczenia gospodarczego z garaz. Koszt wiekszy ale kotlownia dosc spora i koszt komina jeszcze jednego doszedl.... Teraz mam wejscie do pomieszczenia gospodarczego od strony salonu, jak wchodzisz do salonu z korytarza to po prawej stronie, wejscie po calosci az do sufitu, z pomieszczenia gospodarczego zrobilem kuchnie ma ok 16m kw. jest dosc wysoka i ma spadzisty dach, tam tez dalem okno dachowe i okno od strony drzwi których nie ma. W miejscu kuchni mam teraz wolne miejsce i salon w litere L. Okno takie jak w projekcie.
4-po tej samej stronie co okno bylej kuchni dodalem okno balkonowe,
5- powiekszylem okno te duze do 3.5m szerokosci i mam podnoszone przesówne. Teraz mam wielki taraz narozny z wyjsciem z obu stron.
6- zrezygnowalem z obu balkonów ( zbedne koszta) okna dalem zwykle nie balkonowe a zaoszczedzona kase dodalem po oknie dachowym w sypialni i w kazdym z malych pokoi.
7- nie robilem garderoby w sypialni, bardzo mala by wyszla i nie ustawna, wiec jak juz bedzie wszystko gotowe to wstawi przesówne drzwi po calosci a tam garderobe.
8- obnizylem posadzke w garazu i teraz mam dosc wysoki z lekkim podjazdem.
9- wyrównalem dach nad garazem z reszta dachu,
306602
306603
306604
306605

franz100
27-02-2015, 21:23
huuuura wkoncu udalo mi sie zrobic galerie mojej Salsuni,

AgnesM
28-02-2015, 12:09
Tyssia87 306759
306760 306761

Wstawiam obiecane zdjęcia po zburzeniu ścianki pod schodami. Jeszcze tylko musimy zamurować ten kawałek , ta dziurę pod nimi. Pomieszczenie się bardzo powiększyło, jest lepsze dojście teraz do przejścia do garażu. Tylko muszę się przyzwyczaić :) bo dom stoi już rok i się przyzwyczaiłam bardzo jak była ta scianka. Narazie jak tak patrze to jakoś mi teraz dziwnie. Ale jestem zadowolona z tej decyzji i mogę wreszcie ruszyć dalej :)

tyssia87
01-03-2015, 13:18
Franz - toż to inny projekt stworzyłeś :D hehe Faktycznie dużo zmian, musiałam przysiąść i 2 razy się zastanowić co czytam żeby zrozumieć co zmieniłeś w Salsie :p Kuchnia pewnie będzie fajnie wyglądać bez takiego sufitu :) zazdraszam :cool: nooo i większy salon to juz nie mówie hehe. Ja ciagle szukam odpowiedniego finansowo rozwiazania dla nas :D zobaczymy jaki misz masz z tego wyjdzie ;)

Agnes- prawdziwa kobieta, buduje potem buży :P ... ja nasz duży pokój juz 4razy przemalowywałam bo nie umiałam się na odpowiedni kolor zdecydować... o oddawaniu mebli już nie wspomne :p .. dobrze ze ikea je tak bez problemowo przymuje spowrotem :lol2: Co do kupowania materiałów budowlanych, jak najbardziej powinnas być z siebie dumna :D faceci własnie tak myslą, że baba to nic nie wie ;) i ze ją naciagną na coś droższego, kobieta ma się wszedzie pod górke :p Ja jak jeździłam kupywac akcesoria do malowania mebli, pędzle farby impregnaty,woski,lakiery etc to też mi głupoty pociskali i wpychali coś czego w ogóle nie szukałam i tez byłam lepiej od nich zorientowana w temacie :)

Bawie się troche w projekcie do projektowania wnętrz i próbuje Salse zrobić, na razie jakieś koślawe to mam i sciany raz grubsze raz chudsze masakra jakaś :p ale jak wyjdzie to wam wkleje zdj :D A może mi ktoś podac jaki rozmiar ma salon wg projektu?tzn ile na ile?4mx7m? i kuchnia? bo ja to na oko robie tak jak mi się wydaje że ma byc i dlatwgo też jakoś krzywo to wychodzi :/

tyssia87
01-03-2015, 13:25
Aaa mam jeszcze jedno pytanie. Czy gdyby zburzyć ściankę z wiatrołapu i schody dac na prosto a nie zakręcać to czy uważacie ze byłoby tam dość dużo miejsca żeby jakąś szafeczke dać w wiatrołapie?Albo nawet zostawic je jak są tylko bez ściany do wiatrołapu to wizualnie fanie by to wygladało? mi to ciezko ocenic bo nie moge wejsc do takiego domu dlatego pytam Was :) Drzwi do wiatrołapu nie chce wiec sciany też nie potrzebuje

shira3
01-03-2015, 13:51
Po użytkowaniu myślę, że pozostawienie wiatrołapu było jednym z lepszych pomysłów. Niesamowicie chroni przed wiatrem z zewnątrz. My wydłużyliśmy budynek o 60 cm. - jedno przęsło terriwy, z czego o 40cm poszerzyliśmy wiatrołap. Dopiero taki (165 x 270 cm)spełnia się w stopniu minimum. Natomiast hol jest absolutnie wygodny.

shira3
01-03-2015, 14:10
Gdybyśmy mieli możność zrobienia czegoś od nowa to: 1.Wybrali byśmy opcję bez garażu, za to z pełnym podpiwniczeniem a w niej 2 stanowiskowy garaż Koszty takie same. Odwrócili byśmy usytuowanie ganku i salonu , z wejściem, gdzie w oryginale znajdują się drzwi z wiatrołapu do garażu. 3 Dołożyli byśmy- minimum 0.5m szerokości salonu. 4. wejście do małego pokoju by się usytuowało w wiatrołapie. W holu zamknąć. Tyle.

shira3
01-03-2015, 14:15
Usytuowanie ganku i wiatrołapu. Nie salonu.

AgnesM
01-03-2015, 14:25
Właśnie pobawiłam się trochę w tym programie do projektowania wnętrz, ale trudne to jest :) Nie ogarniam tam wszystkiego

AgnesM
01-03-2015, 14:30
Tyssia87 co do wiatrołapu to jestem jego zwolenniczką . Ja planuje wstawić tam szafę , łącznie z szafką na buty. Jest to takie oddzielenie od części mieszkalnej.

shira3
01-03-2015, 17:15
Hej :)


Shira- nie widzialam u Ciebie na zdj tego lustra, nie ma tego zdj u Ciebie czy ja źle patrze? :P hehe

.

Ależ jest :) Po lewej stronie patrząc od salonu - przekopiuję tu, na zdjęciach jeszcze tymczasowo stojąca szafa...
http://images63.fotosik.pl/242/7b21eb93e1a88761med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images64.fotosik.pl/242/e16828288817d4e0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

tyssia87
01-03-2015, 20:45
Shira- przejrzałam jeszcze raz Twoje zdj i faktycznie było to tam :p w ogóle zobaczyłam zdj ktorych przedtem nie widziałam a połowy dalej nie widze bo pisze że np. a to nasz salon czy kominek i pewnie tam powinno byc zdj a ja nic nie widze i tak 2strony grr wizualzacje jakas tez masz tak? też tego nie widze u wielu użytkownikow tak mam ze mi sie nie pokazuje dużo rzeczy, nie wiem dlaczego. Wiatrołap wygląda w porządku tylko ze wy go powiekszyliscie własnie hmmm , bede mysleć :cool: A miejscówke macie genialną!! o takiej całe życi marzyłam, mieć dom wśród drzew :( niestety nie udalo nam sie takiej działki kupic przez szkody górnicze każda fajna działka miała duze szkody, życie :rolleyes:

Czy ktos podałby mi te rozmiary wg projektu salonu i kuchni? proszem :D

michal222
02-03-2015, 17:47
@franz100 - u mnie instalacja co cwu (rury, w tym do pętli podłogówki na połowie domu, rozdzielacz podłogówki, styropian do podłogówki, kocioł, zestaw pomp, zmiękczacz do wody, robocizna, bez grzejników, termostaty i siłowniki do podłogówki) wyszło ok. 35 tys.
Kurcze, dopiero teraz pierwszy raz to zsumowałem i jako dużo to chyba wyszło, a z grzejnikami pewnie trzeba doliczyć z 3 tys.

shira3
02-03-2015, 19:39
salon 415 x 666cm, kuchnia 190 x 366cm.

tyssia87
03-03-2015, 09:46
Dzięki Shira :)

zmierzylam teraz moją kuchnie i jest szeroka na 225cm i moglaby by być taka lub troche większa...ale ta 190cm to jakiś kurdupel o nie nie :p ....

A&H
03-03-2015, 12:38
Ja nie mam ścianki między wiatrołapem a holem i wygląda to tak. Szafa: lustro-front-lustro 2,40 długa wysoka do samego sufitu.

307150

307151


307152

tyssia87
03-03-2015, 13:09
A&H dzięki za zdjecia :) Rozumiem, że wiatrołap jakby został tylko ścianki nie ma tak?i wymiary sa tak jak w projekcie hollu? czy jakiś metraż został odjęty z wiatrołapu i drzwi do domu co są na zdjęciu to są te jakby drugie z wiatrołapu do domu ? :)

A&H
03-03-2015, 15:51
Wymiary zostały jak w projekcie. Nic nie jest powiększone ani zmniejszone. Brak ścianki działowej między wiatrołapem a holem. Wyprostowane schody. Na 1 zdj. po prawej szafa, po lewej drzwi do garażu, na wprost drzwi zewnętrzne - na dwór. Lubię przestrzeń dla tego mamy takie zmiany. Kuchnie mam w miejscu małego pokoju (powiększonego do 12m) na dole i dzięki temu uzyskałam duży salon.
Ścianka była by zaraz tuż przy pierwszym schodku- szerokość metr z kawałkiem, można sobie wyobrazić jak mały ... :(

307178

michal222
04-03-2015, 10:34
Wiatrołap w Salsie jest rzeczywiście bardzo mały i wśród gotowych mebli ciężko znaleźć coś, żeby pasowało.
Aczkolwiek nie wyobrażam sobie nie mieć, chociażby takiego małego odgrodzenia części mieszkalnej od zewnętrznej.
Przy otwieraniu drzwi zewnętrznych zimą wlatuje sporo zimnego powietrza, jak jest deszczowo i błoto na zewnątrz to zawsze wniesie się coś na butach.
Poza tym można położyć buty, powiesić kurtkę i nie trzeba tego oglądać ze środka.
Sąsiedzi też nie zaglądają do środka przy otwartych drzwiach :)
Ale tutaj oczywiście każdy musi podjąć decyzję do jest dla niego lepsze.

shira3
04-03-2015, 12:43
Dokładnie. U nas wejście jest od zachodu a w naszych stronach stąd właśnie najczęściej i najmocniej wieje. Wyraźnie odczuwa się w takie dni niższą temperaturę w wiatrołapie.

tyssia87
05-03-2015, 12:29
to ile ten wiatrołap ma że jest taki mały? Shira pisała że 165cmx270cm ale ze o 40cm psozerzyli czyli 165cmx230cm to nie taki mały chyba? Ja raczej i tak z niego zrezygnuje albo powiększe ten co jest żeby sie normalnie tam pomieścić w nim.

mi się podoba coś takiego tak bym chciala żeby bylo mniej wiecej :p zdj:

A&H
05-03-2015, 12:59
Chyba wymiar 270cm zostaje ten drugi się zmienia na ok 140 cm.

shira3
06-03-2015, 21:21
Dokładnie. 270 zostaje. U nas, po poszerzeniu mieści się szafa na pierwsze okrycie 135x 55 i szafka z siedziskiem na buty 165 x 40. Pozostaje jeszczcze miejsca na swobodne obracanie się. Nawet 2, 3 osobom.

tyssia87
16-03-2015, 15:58
A jest tu ktoś kto buduje/wybudował Salse na Śląsku? :) :D

damian1706
24-03-2015, 21:20
Witam. Czy ktoś z budujących salse zmieniał konstrukcje dachu z płatwiowej na krokwiowo-jętkową?

87dawid
10-04-2015, 07:50
A jest tu ktoś kto buduje/wybudował Salse na Śląsku? :) :D
Ja jestem ze śląska ;) (ale na forum bardzo rzadko zaglądam) , aktualnie mam stan surowy zamknięty.

tyssia87
13-04-2015, 11:40
Ja jestem ze śląska ;) (ale na forum bardzo rzadko zaglądam) , aktualnie mam stan surowy zamknięty.

Racibórz?? Będzie można kiedyś wpaść zobaczyć Salsę? :rolleyes: tak na 5 minutek :D My własnie załatwiamy firme, w sb mamy sie zjedną spotkać i chyba na nich się zdecydujemy...

sprawdziłam, mam do Ciebie 30 min ;P tzn do kornowaca 30min ,tylko sie mnie nie bój, pełnej inwigilacji nie prowadze ;p

87dawid
21-04-2015, 08:23
Racibórz?? Będzie można kiedyś wpaść zobaczyć Salsę? :rolleyes: tak na 5 minutek :D My własnie załatwiamy firme, w sb mamy sie zjedną spotkać i chyba na nich się zdecydujemy...

sprawdziłam, mam do Ciebie 30 min ;P tzn do kornowaca 30min ,tylko sie mnie nie bój, pełnej inwigilacji nie prowadze ;p

Niema problemu, na PW wysłałem Ci mój adres mailowy, tam szukaj ze mną kontaktu, bo jak już pisałem na forum niestety rzadko zaglądam ;-).

króliczek
07-05-2015, 14:02
Hejka! Rzadko się odzywam ale remontuje teraz wnętrze i nie mam na nic czasu tym bardziej przy 2letnim Kubusiu"-) Pytanie do tych co już mieszkają jaki kupowaliście materac do sypialni bo straszny mam dylemat:-) A czy ktoś kupił może łóżko tapicerowane??? Bardzo proszę o propozycje.. Jak za 2 miesiące się wprowadzę obiecuje fotki:)

AgnesM
10-05-2015, 11:01
Witam.
Jestem na etapie ocieplenia podłogi przed wylewkami i rozłożeniem podłogówki. Mam problem z wybraniem styropianu podłoga. Jest tyle firm , że nie wiadomo jaką wybrać. Na każdą można znaleźć i te pozytywne i negatywne opinie. Proszę o poradę. Jaki styropian Wy wybraliście?

neo_83
11-05-2015, 19:12
Witam.
Jestem na etapie ocieplenia podłogi przed wylewkami i rozłożeniem podłogówki. Mam problem z wybraniem styropianu podłoga. Jest tyle firm , że nie wiadomo jaką wybrać. Na każdą można znaleźć i te pozytywne i negatywne opinie. Proszę o poradę. Jaki styropian Wy wybraliście?

Austrotherm , knauf , swisspor ,organika nie są najtańsze ale warte swej ceny jak chcesz coś taniego to kup paczke taniego i któryś z polecanych styropianów i porównaj jakość i wage paczki ona mówi wiele ja osobiście kładłem austrotherm bo kupiłem w dobrej cenie (na podłoge i grafit na ocieplenie ) styropian super polecam

AgnesM
12-05-2015, 13:42
Dzięki za odpowiedź, też słyszałam , że Austrotherm i Knauf to dobra firma. Na wszystkim nie da się zaoszczędzić :) ale na pewno na niektórych rzeczach nie warto, bo to wszystko się " robi na lata" .

AgnesM
02-06-2015, 21:59
Nareszcie nasze prace ruszyły dalej:)319358319359319360319361319362
Jest już hydraulika, są wylewki , oby tak dalej :)

AgnesM
28-06-2015, 13:06
Witam
Mam pytanie, kiedy najlepiej zamontować balustradę balkonową?
Czy przed czy po ociepleniu budynku? Spotkałam się już z różnymi opiniami i nie wiem co robić.

kata88
22-07-2015, 07:09
Witam wszystkich Salsowiczów :)

Podjęliśmy z Mężem decyzję o wyborze tego projektu ze względu na jego funkcjonalność i niewielkie rozmiary. Na chwilę obecną zgromadziliśmy dokumentację do wniosku o wydanie warunków zabudowy (działka nie jest objęta MPZP, II klasa gruntów). Będziemy starać się o pozwolenie w trybie zabudowy zagrodowej. Na tym etapie jest mi niezbędna wysokość górnej elewacji frontowej budynku do okapu z obydwu stron jak na załączonym obrazku:
325058
Z góry dziękuję za pomoc :)

michal222
30-08-2015, 17:11
Minął już ponad miesiąc od pytania @kata88, ale dla pewności odpiszę.
Zgodnie z informacją z projektu:
- kalenica - 7,11 m
- okap, część mieszkalna - 3,18 m
- okap, garaż - 1,78 m
Z planu wynika, że te wysokości są podane względem poziomu podłogi na parterze.
Poziom ziemi to 0,48 m niżej niż poziom podłogi.

kata88
03-09-2015, 07:39
Minął już ponad miesiąc od pytania @kata88, ale dla pewności odpiszę.
Zgodnie z informacją z projektu:
- kalenica - 7,11 m
- okap, część mieszkalna - 3,18 m
- okap, garaż - 1,78 m
Z planu wynika, że te wysokości są podane względem poziomu podłogi na parterze.
Poziom ziemi to 0,48 m niżej niż poziom podłogi.

Dzięki za odzew @michal222 :) Potrzebne wymiary udało mi się pozyskać od biura projektowego. W dniu wczorajszym otrzymaliśmy upragnione warunki zabudowy, dziś zakupujemy projekt, w przyszłym tygodniu chcielibyśmy złożyć w starostwie zgłoszenie budowy.
Moim marzeniem jest, aby październik był ciepły i słoneczny, żeby przed zimą na działce były już fundamenty.
Mam prośbę do osób z okolic Rzeszowa - czy znacie jakąś rzetelną i uczciwą firmę budowlaną, która świadczy usługi kompleksowe? :)

kata88
13-09-2015, 10:31
Przepraszam, że pisze post pod postem, ale potrzebuję rady. Czy wprowadzenie do projektu dodatkowego komina obliguje do wprowadzenia zmian w projekcie przez architekta przed złożeniem zgłoszeniem budowy domu w starostwie?

AgnesM
15-09-2015, 06:22
Ja mam dodatkowy komin w pomieszczeniu gospodarczym, nam architekt nie wprowadzał takiej zmiany, zgłosiłam to tylko kierownikowi budowy, że dostawiam dodatkowy komin a on wpisał to w dziennik budowy i podpisała się pod tym.

AgnesM
03-11-2015, 14:32
336051

Nasz nowy nabytek

michal222
03-11-2015, 23:01
Bardzo ładnie.
U mnie montaż balustrady balkonowej jutro :)

AgnesM
06-12-2015, 12:51
339813
339814
339815 339816

AgnesM
05-02-2016, 10:41
Łazienka dolna
345827 345828 345829 345830

AgnesM
05-02-2016, 10:45
kominek i wnęka na telewizor, holl na górze
345832 345833
345834
345835

kata88
11-04-2016, 10:54
Piękna łazienka AgnesM :)
U mnie dopiero stan zero. Za 3 tygodnie murarze zaczną wznosić ściany. Jak u Ciebie wygląda sprawa kosztów wraz z wykończeniami?

AgnesM
11-04-2016, 14:14
Dziękuję, my za stan surowy zamknięty zapłaciliśmy coś ok 130 tysięcy. ( czyli mury , drzwi zewnętrzne i garażowe, pełne deskowanie dachu i blacjodachówk) na reszte wzieliśmy kredyt 150 tysięcy i nam trochę zabraknie :( tak liczymy z mężem , że jeszcze ok 20-30tys musimy dołożyć. Wszystko tak naprawdę zależy jak się chce wykończyć dom w środku, ceny są różne , my budowaliśmy systemem gospodarczym, do tej pory co dajemy rade to robimy sami. Na pewno z większych kosztów nas zje przyłącze gazu . Pozdrawiam

Arafał
05-05-2016, 11:57
Czy ktos z was ma pompe ciepla w salsie,zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem ,ale nie wiem czy warto, bo troche drogo to wychodzi.

neo_83
01-08-2016, 12:44
widzę że na forum cisza to pochwale się łazienką na dole :cool:
362726362727362728362729362730

AgnesM
03-08-2016, 13:59
Nareszcie mieszkamy :)
i ja się pochwalę zdjeciami ;)
łazienka górna
363105 363106 363107

łazienka dolna
363108 363109

AgnesM
03-08-2016, 14:03
363110

sypialnia
363111 363112 [ATTACH=CONFIG]363113[/ATTAC

AgnesM
03-08-2016, 14:05
Pokoik synka
363115 363116 363117

Holl góra
363118 363119

AgnesM
03-08-2016, 14:09
schody i holl dół
363120 363121 363122

kuchnia
363123 363124